Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Broń nuklearna na Białorusi

Posted by Marucha w dniu 2023-03-30 (Czwartek)

Broń nuklearna na Białorusi – co to oznacza dla Polski, na zimno, okiem eksperta i bez zbędnych emocji, hałaśliwych komentarzy wojennych podżegaczy i dyletantów.

25 marca prezydent Federacji Rosyjskiej w wywiadzie telewizyjnym ogłosił decyzję i szczegóły rozmieszczenia rosyjskiej broni nuklearnej w sąsiadującej z Polską Białorusi. Wywołało to szereg publicznych komentarzy i publikacji, których poziom, piszę to jako były dziennikarz, człowiek zgłębiający zagadnienia techniki militarnej od blisko 40 lat, jest absurdalnie niekompetentny.

Co powiedział Putin?

Zacznijmy od podstaw, czyli wykładni językowej – literalnej tego co powiedział rosyjski prezydent w wywiadzie telewizyjnym. Powszechna nieznajomość języka rosyjskiego, sprawia, że w wielu artykułach napotkałem kluczowe przekłamania. Cytuję:

„Już pomogliśmy naszym białoruskim kolegom w dostosowaniu ich samolotów. 10 samolotów jest gotowych do użycia tego typu uzbrojenia (broni nuklearnej ). Już przerzuciliśmy na Białoruś nasz dobrze znany, bardzo skuteczny kompleks (wyrzutnie rakiet operacyjno-taktycznych) „Iskander”, który może być także nośnikiem [taktycznej broni jądrowej]. Od 3 kwietnia rozpoczniemy szkolenie załóg, a 1 lipca kończymy budowę specjalnego magazynu taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi”.

Co z tego wynika?

1. Posiadane przez Białoruskie Siły Powietrzne samoloty to myśliwce frontowe MiG-29, samoloty wielozadaniowe Su-30, szturmowe Su-25 i szkolno bojowe JAK-130 . Do przenoszenia broni nuklearnej dostosowano najprawdopodobniej 10 posiadanych najnowocześniejszych białoruskich samolotów tj. wielozadaniowych samolotów pokolenia 4++, Su-30SM.

W okresie PRL Polskie Siły Powietrzne, też miały tak dostosowane samoloty, były to Su-7 a potem, Su-20 bazujące najpierw w Bydgoszczy, a potem Powidzu. Miałem przyjemność rozmawiać z polskim pilotem który widział eksplozję bomby atomowej podczas manewrów. Ćwiczono na poligonach technikę rzutu bomb atomowych.

2. Białoruś w 2022 otrzymała ok. 6 wyrzutni systemu rakietowego 9K720 „Iskander-M”. Tak w wersji z pociskami balistycznymi o zmiennej trajektorii 9M723 o zasięgu co najmniej 500 km. Jak i w wersji K z rakietami manewrującymi 9M729 o zasięgu co najmniej 500 km, a prawdopodobnie 2500 km. Teraz dostaną możliwość w czasie „W” za zgodą Rosji instalować na nich głowice nuklearne.

Rakieta balistyczna 9M723 może przenosić głowicę nuklearną o sile do 50 kiloton. Bomba zrzucona na Hiroszimę przez USA, „Little Boy”, miała siłę 16 kiloton, zabiła 70-90 tys mieszkańców miasta. Co może głowica na „Iskanderze” można proporcjonalnie przeliczyć.

3. Do końca czerwca Rosjanie zbudują na Białorusi magazyn broni nuklearnej. Tak się składa, że przez 19 lat mieszkałem ok. 7 km, od jednego z czterech magazynów broni nuklearnej w Polsce w okresie PRL, czyli bazy Podborsko opodal Białogardu, – Magazyn Amunicji Specjalnej (Obiekt 3001). Magazyn przechowuje bomby nuklearne i głowice nuklearne do rakiet. Możecie Państwo dziś go dziś zwiedzić w drodze nad Bałtyk, to filia Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Wracając do Białorusi, obiekt magazynowy może być nowy, albo odremontowany poradziecki, a takich na Białorusi nie brak. Co to zmienia? Dyletanci i podżegacze wojenni twierdzą, że nic bo wszak „Ruskie” atomowe rakiety mieli i mają i celują w Polskę od zawsze. Jak mówi stare porzekadło ludowe „głupich nie sieją, sami się rodzą”.

Proszę Państwa, zasadnicza różnica polega na tym, czym i skąd „celują”. Otóż rakieta międzykontynentalna, wielogłowicowa, działa zasadniczo inaczej. Obiekty – silosy tych baz są pod obserwacją i przygotowanie do startu, otwarcie pokryw, zmiana temperatury są wyjawiane przez zwiad satelitarny USA. Jest czas na reakcję, alarm przeciwlotniczy itd. Są i rosyjskie systemy mobilne jak „TOPOL” czy „JARS”. OK. Ale nawet one, jak wystrzelą rakietę to leci ona w przestrzeń kosmiczną, tam się rozcala, głowice mogą być porażone przez systemy amerykańskiej broni kosmicznej, mogą być zniszczone przez amerykański system „Tarczy antyrakietowej” – Ballistic Missile Defense (BMD) (instalacja jednego modułu jest w Polsce pod Słupskiem w Rędzikowie) wreszcie gdy spadają mogą być teoretycznie trafione przez system OPL „Patriot” .

A czym się różni „Iskander-M”?

Rakieta Iskander, według oficjalnych danych rosyjskiej armii, leci z prędkością 2100 m/s czyli 7560 km/h. Aby zrozumieć szybkość rażenia celów w Polsce tego pocisku wystarczy przypomnieć, że odległość 380 km z Pińska do Warszawy Iskander pokona w ok. 3 minuty. Głowica manewruje z wielkimi przeciążeniami i jest niezestrzeliwalna współczesnymi środkami OPL. Zatem wykrycie nic nie da, bo ostrzec się nie da a i zestrzelić również.

Czy zatem jest różnica między rakietami międzykontynentalnymi a a rakietą krótkiego zasięgu jaką jest „Iskander”? Dla krzykliwego ignoranta nie, dla eksperta jest i to zasadnicza.

Teraz spójrzmy szerzej jak się ma do tego Układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej z 1968 . (ang. Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons). Pamiętam, jak na studiach prawniczych na zajęciach z Prawa Międzynarodowego wykładowca poruszał kwestię jego względnego naruszania przez USA. Chodzi o tzw. Udostępnianie broni jądrowej w ramach NATO zwanego inaczej Porozumieniem o współdzieleniu taktycznej broni nuklearnej (ang. Nuclear Sharing lub NATO Nuclear Sharing). To koncepcja polityczna Sojuszu Północnoatlantyckiego, zakładająca udostępnianie głowic jądrowych państwom zrzeszonym w NATO, a które jej nie posiadają.

Stany Zjednoczone, pomimo podpisania Układu, prowadzą program udostępniania posiadanej broni innym krajom NATO.

Obecnie amerykańska broń jądrowa znajduje się na terytorium Belgii, Holandii, Niemiec, Turcji i Włoch . W czasie pokoju jest ona pod kontrolą amerykańskich żołnierzy, jednak w wypadku wybuchu wojny ma zostać przekazana państwu, na którego terytorium się znajduje. Takie działania są sprzeczne z założeniami Układu, choć państwa NATO nie zgadzają się z tą opinią.

Na tej samej zasadzie broń nuklearną udostępnią teraz w czasie „W” Rosjanie Białorusinom. Nic tu nowego czy odkrywczego, Moskwa zrobi to, co Waszyngton od dawna.

Dziś amerykańska broń nuklearna w Europie znajduje się:
– Belgia baza Kleine Brogel 701 eskadra 52d Fighter Wing, przenosić bomby ma dostosowane fo tego 10 skrzydło lotnictwa Belgii samoloty F-16. ok. 20 bomb atomowych
– Niemcy baza Büchel 702 eskadra 52d Fighter Wing, nosiciele 33 eskadra Lufwaffe Bundeswehr. ok. 20 bomb atomowych . W Ramstein jest 55 pustych schronów na broń nuklearną.
-Spandahlem – baza lotnictwa USA samoloty F-16C/D z 480 eskadry myśliwskiej 52 Skrzydła USAF
– Holandia baza Volkel 703 eskadra 52d Fighter Wing, ok. 20 bomb nuklearnych, nosiciele to samoloty F-16 312 i 313 eskadry Królewskich Sił Powietrznych Holandii (Koninklijke Luchtmacht)
– Turcja wielka baza lotnicza Incirlik magazynem zajmuje się amerykańskie 39th Air Base Wing, tu skłądowane jest ok. 60 bomb nuklearnych . Kiedyś bazowały tutaj samoloty bombowe F-111, dziś stałych sił lotniczych USA nie ma, okresowo są tu przebazowywane samoloty. Ale bomby atomowe pozostają w 21 ukryciach -schronach typu WS3.
– Włochy – baza lotnicza Aviano, zmagazonowano ok. 20 bomb jądrowych, przenoszą ją amerykańskie samoloty F-16 C/D 555 i 510 eskadr 31 Skrzydła Samolotów Myśliwskich.

Reasumując, od lipca Białoruskie Siły zbrojne w wypadku konfliktu zbrojnego będą miały do dyspozycji broń nuklearną tak na głowicach rakietowych rakiet krótkiego zasięgu i rakiet manewrującyh jak i bomb nuklearnych dla samolotów Su-30SM. Decyzja o użyciu broni będzie jednak w rękach rosyjskich. Czy Rosjanie, aktualne kierownictwo państwa rosyjskiego użyją broni?

Doktryna użycia broni nuklearnej Rosji zakłada dwie możliwości. Użycie jako odpowiedź na idący na Rosję (lub państwo związkowe) atak atomowy. (atwietno wstriecznyj udar) lub w konflikcie konwencjonalnym w przypadku zagrożenia egzystencji Rosji.

Czy aktualny rosyjski prezydent się zawaha? Według wielu polityków i komentatorów polskich, Rosja nie użyje broni nuklearnej. Być może. Mnie zaś przypomina się w takich momentach wywiad telewizyjny z 2018 roku Putina z redaktorem Władymirem Sołowiowym, gdy na pytanie, że wojna nuklearna oznacza koniec cywilizacji, koniec świata i czy prezydent się nie zawaha nie ma wątpliwości? Putin, po namyśle, odpowiedział: „Jako obywatel Rosji i głowa rosyjskiego państwa, chciałbym zapytać – po co nam taki świat, jeżeli Rosja przestałaby istnieć? ” (…a zacziem nam takoj mir w katoram niet Rassii”).

Zatem czy wczorajsza deklaracja prezydenta Rosji w aspekcie rozmieszczenia od lipca 2023 taktycznej broni nuklearnej na terenie Białorusi jest dla Polski mało ważna czy nieistotna? Sami wyciągnijcie wnioski.

PoK (internet)
https://myslpolska.info/

Komentarzy 11 do “Broń nuklearna na Białorusi”

 1. revers said

  Białoruska telewizja grozi Polsce uderzeniem atomowym.

  Prezenter białoruskiej telewizji Grigorij Azarenok skomentował utworzenie przez Rosję taktycznego składu broni jądrowej w tym kraju:

  „Warszawa się rozpłynie, a Wilno zatonie. Będziemy obserwować matowy zachód słońca i wznoszenie się grzybów dżumy w polskim bagnie. I tak skryte zostanie dokonane!” – oświadczył Azarenok

 2. Быдлошевский Л.З. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  „Kraina Bergamotow”

  W dalekiej Krainie Bergamotow,
  Mieszkaja miliony polskich idiotow ,
  Ptaki w tym kraju do tylu lataja,
  Samoloty same z nieba spadaja
  .
  Tam Walesa Boleslawowicz Lech,
  Komunizm napierдalal az ten zdechl,
  Wieczna mu czesc za to i chwala
  No i za pomoc Kiszczaka Czeslawa.

  Pan Prezes Wielki u tych Bergamotow,
  Ma w domu w butach pol tuzina kotow,
  W stolicy zamiast ludzi mieszkaja peдaly,
  A to wszystko dla Bergamotow chwaly.

  Cwane hieny tam w mafiach sie zebraly,
  PO oraz PiS sie dla sciemy nazwaly,
  Bergamoty jak downy male sie ciesza,
  Do wyborow masowo juz spiesza.

  Tam zydy chytre z warszawskiej gminy,
  Tabunami w telewizji stroja madre miny,
  „Konfederacje” Bergamotom jakas zakladaja,
  Wmawiaja im ze sie dla Polski poswiecaja.

  U Bergamotow stara Kidawa-Blonska,
  Znana jest im wszystkim az do Slaska,
  Staniszkis i Romaszewska choc umieraja,
  W parciu na szklo umiaru nie maja.

  Sa tam i stare i tak zle sedziny,
  Ze Bergamoty nie znaja dnia i godziny,
  Do wiezien i aresztow ich powsadzaly,
  Bo tak Holendry sedzinom nakazaly.

  Jest tam i zacny Prezydent stary,
  Co broni demokracji i nosi okulary,
  I dziennikarz parchaty jakala,
  Piszacy co mu Gmina nakazala.

  Na czele Gdanska miasta slawnego,
  Jeden Prezydent glupszy od drugiego,
  Pomniki jakies Bergamotom dewastuja
  I mowia ze w Deutschland inwestuja.

  W Warszawie stolicy Bergamotow,
  Szambo sie rozlalo az po Mokotow,
  Rzeka wielka goшno tam geste plynie,
  Po calej dziwnej Bergamotow krainie.

  Gomoriaki tam i Sodomiaki,
  Rebbieje, Smieszki i Trzaskowiaki,
  Z flagami teczowymi paraduja,
  Jak demony biblijne sie raduja.

  Do Unii Merkel szwabice im dala,
  A one mowia ze ja Polska wybrala,
  Ze Polak i Niemiec to dwa bratanki,
  Wiedza z murzynskiej swej czytanki.

  W bankach sie Bergamoty pozadluzaly,
  Mowia ze jakies zydy ich oszukaly,
  Ze niby im franki jakies posprzedawaly,
  A one nieszczesne nic nie wiedzialy.

  W czerwonych portkach syn milicjanta,
  Tam z dzieci ich robi od lat palanta,
  Ze niby on jakies leki kupuje cholocie
  W nagrode za to taplaja sie w blocie.

  Korporacyjne szczury tresowane,
  Kariere robia bo sa cwane,
  Stare komuchy niczym sledzie,
  Tucza sie na planktonu biedzie.

  Jeden milioner utopil sie w lodce,
  Majtki sciagajac kelnerce mlodce,
  Inne debile do jaskin powpadaly,
  Reszte pioruny w Tatrach rozjeбaly.

  Syn Premiera bylego jedynak sie zbiesil,
  Z dobrobytu i przesytu sie wiec powiesil,
  Czarownik plemienny bez zadnej meki,
  Zbawienie Wieczne zalatwil od reki.

  Jeden byly Premier w tej Krainie,
  Z milosci do nastolatek slynie,
  Mloda zona po sadach go wloczyla,
  Starego kozla w gaciach puscila.

  Sejmu Bergamotow wielki Marszalek,
  Z podkarpackiego ciemnogrodu Pyszalek,
  Nieletnie Ukrainki w burdelach macal,
  Po koszule samolotem do domu wracal.

  NIK-u Prezes Sprawiedliwy i Prawy,
  Strasznie sie poswieca dla sprawy,
  W Krakowie dom dla kureш prowadzi,
  Bergamotom mowi, ze to nic nie wadzi.

  Tam senatu marszalek sukinsyn cwany,
  Po obcych ambasadach lata jak pojeбany,
  Inne lajzy przeciw krajowi w UE glosuja,
  Protestami jakimis sie wcale nie przejmuja.

  Niedawno tlumnie czynownika pochowano,
  Za przyklad Bergamotom Go podawano,
  Ze niby On im wszystkim dobrze dogodzil,
  Nawet Premiera-Bankstera im splodzil.

  A maja tez tam Wojtyle bardzo swietego,
  Wyczarowal Nowa Religie ot tak z niczego,
  Te Zydy i Bergamoty bracmi okrzyczano,
  Judeochrzescijanstwem nazywac nakazano.

  Tam cwanych kaplanow czarnych kasta,
  Od dobrobytu w tluszcz im obrasta,
  Cwane lisy stare juz wszedzie grasuja,
  Bergamotom za dukaty niebiosa obiecuja.

  Widziano tam takze Banderowcow,
  Traktujacych Bergamotow jak oslow,
  W bankach tamtejszych stare zydy,
  Szabruja i matacza niczym chasydy.

  Banderowce tam Bodnary z Frasyniukami,
  Juszczyszyny z Semczyszynami i Piniorami,
  Bezkarnie niczym jakies hordy OUN-owskie,
  Pluja i zniewazaja tam te bergamoty polskie.

  Zydowka Nobla za pisanine dostala,
  Bergamoty ciesza ze im za to chwala,
  Ze go dostaly jak Obama i Walesa Lech,
  Rydzyk, Kaczynski i Ziobro zeby zdechl.

  Do lekarzy ze szpitalnych mafii zlodziei,
  „prywatnie” chodza by nie tracic nadziei,
  Ze beda one zyc te Bergamoty wiecznie,
  By po „galeriach” lazic bez konca koniecznie.

  Maski na pyski Bergamoty pozakladaly,
  Zeby Komunawirusem sie nie pozarazaly,
  Trup pada gesto niczym pod Stalingradem,
  I nikt nie panuje juz nad tym stadem.

  Mowia Bergamoty ze w 39-tym wojne jakas wygraly,
  Ze niby Szwabow i Ruskich pozabijaly i pokrajaly,
  Potem ich same ze swej krainy powyganialy,
  Ze niby kacapy im w tym nawet nie pomagaly.

  I jeszcze te dziwne Bergamoty utrzymuja,
  Ze ich sojusznicy z USA bardzo miluja,
  Do дupy im wlaza jak kiedys sowietom,
  Na Putina pojda wiec z jedna laweta.

  Slowian z Rosji bardzo nienawidza one,
  Wrzeszcza ze te kacapy sa popierдolone,
  Ze w onucach smierdzacych chadzaja,
  Wszystkich morduja i Bergamotow w дupie maja.

  Ze sie na nich strasznie uwzieli sasiedzi,
  Szwab z kacapem przy jednym stole siedzi,
  Jakies rury gazowe im pod nosem ukladaja,
  Za mordowanie Zydow po sadach ciagaja.

  Szpieg z Krainy Deszczowcow stary,
  Putin kacap – intryguje bez miary,
  Minister Wojny im tam wariuje,
  dwoma czolgami atak nakazuje.

  Paw piekny tanczy tam chocholi blues,
  Znosi zlote jajka zwane „500 +”,
  Murzyny w Bergamutach sie ciesza,
  Do zadnej pracy sie i nie spiesza.

  Sa tam zlote kaczki i zlote labedzie,
  I tylko kraju tego niedlugo nie bedzie…

  Sklecil sam jeden samiusienki swemy spracowanemy recamy niczym Lech Boleslawowicz Walesa nasza mloda polska demokracje na podstawie wiersza polskojezycznego zydowskiego poety Быдлошевский Л.З. – AD 2019

 3. Liwiusz said

  Niemcy i Rosjanie mają znowu ten sam problem, którego nie udało się im rozwiązać w XX wieku.
  Anglosasi jak połączą Polskę z Ukrainą to powstanie amerykański kompleks wojskowy, któremu nie będą się w stanie się przeciwstawić Niemcy i Francuzi. Będziemy największą amerykańską bazą wojskową na świecie.
  Rosja dzisiaj dała do zrozumienia, że ma lekarstwo na takie Anglosasów pomysły.
  Jak żydowski pajac Zelenski spotka się w Warszawie z Żydem Morawieckim i żydowskim zięciem Dudą to podpiszą to co im przygotowano w Waszyngtonie.

 4. Kojak said

  Mam nadzieje ze nie daj Boze jesli juz ,to pierwsza rakieta spadnie na Warszawe i zydobanderowskie kurwy z Zydopolin spala sie natychmiast i zostanie z tych skurwysynow jeno para wodna !

 5. Biscoter said

  Tutaj jest to samo co pisalem w moim komentarzu do artykułu o Jałcie 1945
  „Powszechna nieznajomość języka rosyjskiego, sprawia, że w wielu artykułach napotkałem kluczowe przekłamania. ”

  Po co ten przecinek przed „sprawia”?

  „Tak w wersji z pociskami balistycznymi o zmiennej trajektorii 9M723 o zasięgu co najmniej 500 km. Jak i w wersji K z rakietami manewrującymi 9M729 o zasięgu co najmniej 500 km, a prawdopodobnie 2500 km. Teraz dostaną możliwość w czasie „W” za zgodą Rosji instalować na nich głowice nuklearne.”

  Dlaczego to nie jest jedno zdanie, rozpoczynające się od „tak”, mające przecinek przed „jak”, a swój koniec na „2500 km”.

  Mi te gafy totalnie zaburzają odbiór artykułu, jakby ktoś nie czytał tego, co wrzuca na strony Myśli Polskiej.

 6. lewarek.pl said

  ad 4.
  Walczy pan z wiatrakami. Pogarda dla polskiej mowy jest nagminna. Pan się zajął przecinkami, ja od lat próbuję namówić forumowiczów, żeby rosyjskie nazwy i nazwiska (ukraińskie też) transliterowali poprawnie na język polski. Nic z tego. Z uporem stosują angielską transliterację, która dla Polaka wygląda dziwacznie i nie oddaje prawidłowo brzmienia rosyjskiego słowa. Amerykańszczyzna tak się wżarła w umysły tych ludzi, że nawet nie widzą swojego upadku.
  Upada państwo, kończy się naród, to i język idzie w pi….

 7. Od ponad tysiaca lat ( od ….chrystusa) trwa SMIERTELNA , wyniszcajaca Wojna miedzy Ahamenidami hybrydami Urodzonymi , stworzonymi z Jaj jak!! weze! sama Biblia nazywa ICH plemieniem wezowym ( to obecny swiat Anglosaski💀) a po dugiej stronie usiluja sie wyzwolic z Tysiac letniej niewoli😢🙀 CHaldejczycy ( bial rasa ludzka zrodzona z Macicy 😍. Obecnie nazywani sa : Antychrysci! Antysemici ! Biali ekstremisci! biali rasisci , biali nacjonalisci i oczywiscie 😹Ruskie Onuce🙏. Szczegoly u Artura Lalaka na youtube i na Rumble oraz w jego ksiazce ..ZABIC BOGOW🙏

 8. Krzysiek1956 said

  @ 6
  Najwięksi „antyamerykanie” wypisują tutaj swoje przemyślenia nie po polsku, ale w narzeczu poluńsko-murikańskim.
  Kłania się „piekielnie inteligentny” chazar Lem i jego „Głos Pana”.

 9. Olo said

  Myślała kaczka o niedzieli a w sobotę łeb ucięli. Żydobanderowskie polinioki ulepiły ze ścieku Ciechanowską i se myślały że zaraz położą swoje brudne łapska na Białorusi i będą do woli niszczyć, szabrować, szczepić i mordować populacje, a tu teraz same mogą trafić do szybkowaru.

 10. Nieco krócej

  ad. 2, Быдлошевский Л.З.

  Byłoby możliewe, że szanowny Pan swe bardzo długie teksty nieco zredukuje, n.p. po tekście :

  „…
  Ptaki w tym kraju do tylu lataja,
  Samoloty same z nieba spadaja

  …”
  zamieści link do dalszego ciągu tego znakomitego tekstu, to poprawi przejrzystość i zwiększy frekwencje na Pana blogu, gdzie Pan może zamieścić także inne nie mniej podniecające teksty.

 11. Wyznaczeni do zarządzania Polakami

  przez władze okupacyjne, myślę o PO.PiSie demokracji w Warszawie, stało się żywotne pytanie, czy uda im się opuścić na czas tymczasową „ojczyznę”, zanim im się nie uda. Łza się kręci w oku, ich poprzednicy mieli dużo więcej czasu aby dotrzeć do Zaleszczyk, pozostawiający swych poddanych przypadkom losu.

  Ich patriotyzm jest tak dalece przekonywujący, że

  http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html#_K

  ja nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, tym bardziej, że Polacy jak zwykle ochoczo oddali Wawel do dyspozycji dla zebranych resztek.

  Ale „Sami wyciągnijcie wnioski.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: