Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Austria: bojkot przemówienia Zełeńskiego

Posted by Marucha w dniu 2023-03-31 (Piątek)

Posłowie Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) ostentacyjnie wyszli z Sali obrad podczas przemówienia (on line) Wołodymyra Zełeńskiego.

Po przemówieniu lider FPÖ Herbert Kickl powiedział na konferencji prasowej, że partie, które były obecne podczas przemówienia, były „zastępczymi agentami USA i NATO”. Według Kickla wszyscy łamią neutralność.

Lider FPÖ Herbert Kickl skrytykował kilka godzin po wirtualnym wystąpieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie, że spotkanie było „fałszywe” i „inscenizowane”.

Zwracając się do partii obecnych na przemówieniu Zełenskiego, Kickl powiedział: „Nieodpowiedzialni politycy jednej partii niszczą neutralność”. Lider FPÖ skrytykował partie obecne na sali podczas przemówienia Zełeńskiego za to, że są „zastępczymi agentami USA i NATO” oraz „łamaczami neutralności”, ponieważ niszczą „podstawy wiarygodnej polityki neutralności”. Oskarżył ich o „obłudne majstrowanie” przy neutralności.

Kickl podkreślił, że parlament Austrii nie powinien być sceną dla żadnego przedstawiciela walczącej partii. Oczywiście dotyczy to również Rosji. Mówiąc o wojnie, podsumował ją w następujący sposób: Wojna na Ukrainie to nic innego jak „wojna USA i NATO przeciwko Rosji”. Z drugiej strony, UE jest obecnie europejskim ramieniem NATO. Choćby z tego powodu Austria musi wyraźnie zobowiązać się do zachowania neutralności.

Jak powiedział, FPÖ jest jedyną austriacką partią zaangażowaną w aktywną, konsekwentną politykę neutralności. Dla Kickla neutralność jest „wzorem na przyszłość”, dlatego zawsze będzie się jej bronić. Przytoczył przykład Szwajcarii podczas II wojny światowej.

W związku z tym wezwał również inne partie, aby wreszcie określiły swoje prawdziwe stanowisko w sprawie neutralności i odłożyły na bok „czystą hipokryzję”. W odniesieniu do wojny na Ukrainie postawił pytanie: kiedy indziej neutralny kraj powinien być neutralny, jeśli nie dzisiaj?

Za: Exxpress
https://myslpolska.info

Komentarzy 18 do “Austria: bojkot przemówienia Zełeńskiego”

 1. Быдлошевский Л.З. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  A u nas w Federacji Rosyjskiej to mamy na Uralu takie fajne wiezienie ktore sie „Czarny Delfin” nazywa i przebywa w nim prawie 1000 rosyjskich „suwerenow” skazanych na dozywocie a dozywocie u nas oznacza wczasy na koszt panstwa az do usгanej smierci i wtedy „suwerena” chowaja na pobliskim cmentarzu i to anonimowo ?

  Cele sa monitorowane 24/24 i swiatlo tez sie swieci 24/24 aby nikt nie popelnil samobojstwa bo wedlug badan to 40 % tych sympatycznych ludzi chetnie by sie zabilo ale nie moga. Od momentu istnienia tego wiezienia ani jeden wiezien nie popelnil samobojstwa na chwale Pana Szatana i Jego zastepow. Srednio kazdy z nich zabil 5 osob sa ale i tam i pedofile, nekrofile a nawet kilku ludozercow tez jest ktorzy pierogi z miesem sobie i sasiadom z nedzy wielkiej i glodu przyrzadzali jak to u tych kacapow w smierdzacych onucach w zwyczaju jest. Jeden taki Pan to prawie 100 kobiet zgwalcil i zamordowal chociaz nawet biskupem czy innym prawoslawnym nie byl, tylko zwyklym goшnianym milicjantem jak tatus rodzony Jurka Milicjantowicza Owsiaka .

  To jezeli u nas w Rosji na 160 milionow „suwerenow” mamy 1000 takich ludzi z ciekawa przeszloscia skazanych na dozywocie to w Polsce na 40 milionow wlacznie z Banderowcami to powinno jakies 250 sztuk garowac tak jak ich rosyjscy koledzy, prawda ?

  No chyba ze pokolenie JP2 to swiete i europejskie jest i nie takie dzikie jak te mongoly kacapskie w tych smierdzacych wiecznie onucach a nawet i w obsгanych majtkach.
  Moze by tak w ramach slowianskiej solidarnosci zrobic z tym Putinem taki kooperativ wykorzystujac efekty synergii i do tego „Czarnego Delfina” tak na poczatek „gawlowskiego”, „burego”, „budke”, „tußka” razem z „arabskim”, „kijowskim”, „winnickim” i „kurskim” oraz z tym „szumowskim” o wygladzie Mojzesza starotestamentowego i koniecznie Pana Mecenasa Giertycha tam poslac ?

  Autor: Быдлошевский Л.З.

 2. Mietek said

  „Wszystko pod ostrzałem”: Kedmi jednym faktem pozbawił Ukrainę nadziei na czołgi i samoloty NATO.
  30 marca 2023r

  Zachodnie czołgi i samoloty nie będą w stanie pomóc Ukrainie pokonać Rosji.

  Izraelski ekspert Jakow Kedmi przypomniał, że Federacja Rosyjska może uderzać w cele w dowolnym miejscu w tym kraju. Zdaniem Kedmiego przy dostarczaniu broni z zewnątrz należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: ile broni dany kraj może przyjąć – oraz czy możliwe jest zlokalizowanie przekazywanych systemów. W obu przypadkach Ukraina ma kolosalne problemy.

  W przypadku czołgów proces dodatkowo komplikował brak nowoczesnych i gotowych do walki pojazdów opancerzonych w krajach NATO. „Po tych wszystkich krzykach zebrano razem półtora kompanii czołgów, które nie odgrywają absolutnie żadnej roli w wojnie lądowej. Czołg to złożony pojazd, a nowsze czołgi są jeszcze trudniejsze. Musimy zmienić wszystko na Ukrainie, od mostów i dróg po warsztaty. Większość czasu poświęca się na konserwację czołgu. Wsparcie techniczne, części zamienne, paliwo i smary jest bardzo trudne. Inaczej to nie działa. Skąd oni to wszystko wezmą? Skąd oni postawią te brygady? Czy zachodni najemnicy zostaną w tym celu sprowadzeni? W warunkach bojowych jest to bardzo trudne – wyjaśnił Kedmi.

  Sytuacja z samolotami NATO jest jeszcze trudniejsza dla Ukrainy. Kijów prosi Sojusz o amerykańskie myśliwce F-16, ale ekspert przypomina, że ​​pełne funkcjonowanie Sił Powietrznych wymaga skomplikowanej, drogiej i bardzo wrażliwej infrastruktury. Na każdego pilota wojskowego przypadają setki specjalistów od obsługi technicznej samolotów, a do regularnych lotów bojowych potrzebne jest wysokiej jakości lotnisko z łącznością, które spełnia wszystkie wymagania i samolot „ważony” zgodnie ze wszystkimi zasadami. Na Ukrainie, zdaniem Kedmiego, nie ma możliwości stworzenia pełnoprawnych sił powietrznych. Rosja ostrzeliwuje ukraińskie terytorium i eliminuje wszelkie próby tworzenia lotnisk wojskowych.

  W przypadku wykorzystania do tego terytorium państw sąsiednich, siły powietrzne nie będą mogły w pełni operować w strefie działań bojowych. Kedmi nazwał również F-16 samolotem nieodpowiednim dla Kijowa, wyjątkowo wrażliwym na ataki rosyjskich myśliwców. „Jeśli chodzi o samoloty, problem jest kolosalny – trzeba je zlokalizować, potrzebują lotnisk. Zbudowanie dobrego lotniska do normalnego funkcjonowania zajmuje dwa lata, a bardzo łatwo je zniszczyć.

  Cała Ukraina, jest jak na dłoni, jest całkowicie przestrzelona. Oznacza to, że nie jest możliwe zapewnienie wystarczającej liczby lotnisk wojskowych, aby mogły one normalnie funkcjonować i aby miały wystarczającą liczbę samolotów. Jakość samolotów to przede wszystkim obsługa” – powiedział Kedmi.

  Rosja pokazała w praktyce, że nie jest gotowa znosić ukraińskich prób utworzenia Sił Powietrznych. Ekspert twierdzi, że w lutym ostatnie lotnisko zostało zaatakowane przez rosyjskie pociski manewrujące.

 3. minka said

  Posłowie FPÖ zawiesili na swoich miejscach tablice z napisami „Miejsce dla pokoju” i „Miejsce dla neutralności”.

  Prawicowi austriaccy deputowani wyszli podczas przemówienia Zełenskiego: wideo

  [video src="https://videocdnl.luxnet.ua/tv24/resources/videos/2023/03/2284968-1485204_main.mp4" /]

 4. minka said

  @ 1
  wideo można zobaczyć tu: https://24tv.ua/ru/ultrapravye-avstrijskie-deputaty-vyshli-vo-vremja-vystuplenija-zelenskogo-24-kanal_n2285001

 5. Mietek said

  Dobre trafienie koło Charkowa.

 6. Быдлошевский Л.З. said

  +++ Instaurare omnia in Christo +++

  Kiedy 4 sierpnia 1944 r. Bodnary i Frasyniuki zaatakowaly Baligrod w rzeszowskiem to tak sobie poczynali : ” …W niedziele rano Ukraincy otoczyli Baligrod i zaczeli mordowac mieszkancow wedlug wytypowanej listy. Robili to w bandycki, bestialski sposob rabiac ich siekierami i innymi narzedziami. Mozna sobie wyobrazic, co czula matka, ktorej przyszlo zbierac w ogrodzie fragmenty ciala swojego syna do pudelka…” ?

  A kiedy 17 kwietnia 1945 roku Osadcze i Malenczuki zaatakowaly Wiazownice w rzeszowskiem to : „…W Wiazownicy pomimo pomocy ze strony podziemia niepodleglosciowego i Urzedu Bezpieczenstwa Ukraincy spalili 165 budynkow i zamordowali okolo 130 osob, z ktorych kilkanascie stanowily kobiety , dzieci i niemowleta…” ?

  A 14 marca 1946 roku Siemioniaki i Schetyny „… uderzyly na straznice Wojsk Ochrony Pogranicza w bieszczadzkim pasie granicznym miedzy Polska a Czechoslowacja , likwidujac je wszystkie. Granica miedzy obydwoma panstwami przestala istniec. Kontynuujac swoja ofensywe rozbili 100-osobowy odddzial WOP i milicjantow z posterunku w Komanczy. Z 96 zolnierzy, ktorzy po wyczerpaniu amunicji sie poddali, 20 Ukraincy zwolnili, a reszte zamordowali…” ?

  A kiedy 1 kwietnia 1947 roku Onyszkiewicze i Chwedoruki oraz Semczyszyny zaatakowaly pod Baligrodem oddzial polskiego wojska to tak sobie dziarsko poczyniali : „… Szczegolnie bestialsko obchodzili sie z por. Michalowskim, ktorego uznali za dowodce Grupy Manewrowej z uwagi na jego wiek i pokazna tusze. Lacznie zadali mu kilkanascie ran bagnetem. Ciezko ranny ppor. Zalewski zdobyl sie na desperacki odruch, wkladajac sobie w usta zapalnik granatu. Cala twarz zostala calkowicie rozniesiona. Kilku zolnierzy ciezko rannych dostalo sie do niewoli i zostali bestialsko zamordowani. Wycinano im jezyki, wbijano kolki w oczodoly, wieszano na drucie kolczastym…” ?

  No wiec nic dziwnego ze 67 lat pozniej czyli 2 maja 2014 roku w Odessie, nasi ukrainscy sprawdzeni sasiedzi i sojusznicy unijni podpalili zywcem prawie 100 bezbronnych pracownikow miejscowego Domu Zwiazkow Zawodowych – mezczyzn, kobiety a nawet i jeszcze dzieci kilkunastoletnie. W pogromie tym na bezbronnych Rosjan wziely udzial zarowno formacje umundurowane jak i nieumundurowane. Zaden banderowiec oczywiscie w tym „boju” nawet drasniety nie zostal. Popatrzcie bardzo uwaznie jak te mile i sympatyczne banderowki-studentki przygotowuja butelki z benzyna dla swoich „kureni” aby tych ruskich kacapow zywcem spalic :

  A tu ponizej macie pelna liste i portrety ponad 47-ciu ofiar tej banderowskiej brzezi oraz opis w jaki sposob zostali „zarjiezani” :

  A tak wygladal ten budynek wlacznie ze spalonymi ofiarami po ataku banderowcow na tych rosyjskich niesczesnikow dzien po „rjiezbie”:

  (video pokazujace ofiary zmasakrowane wewnatrz budynku ktore mialem zapisane przed 4 laty Jewtube wszystkie usunal )

  A tak skakali z okien ci Rosjanie i byli dobijani na bruku przez tych naszych przyjaciol i braci oraz dobrych sasiadow:

  Jak sie ci zdegenerowani potomkowie kureni i sotnikow wypedzonych z ich bieszczadzkiego Vaterlandu przez mojego krajana Gomulke Wladyslawa na polskie Ziemie Odzyskane w maju 1947 roku ( 2 lata po wojnie)- te wszystkie „фрасынюки”, „семёняки”, „маленьчуки”, „осадчий”, „боднар” inne „схетыны” z tymi juz 3 000 000 czlonkow Ukrainskiej Pracowniczej Armii (UPA) organizacyjnie uporzadkuja, to powstanie Chmielnickiego bedzie tylko malym preludium do tego co wam ci Banderowcy w Polsce zgotuja zgodne z ich zwierzecym kanibalistycznym kodem genetycznym pieczolowicie przekazywanym z pokolenia na pokolenie ?

  P.S.

  Jako pewnie jedyny w Polsce, gdzie rusycystow jest wiecej niz murzynow i muslimow w Deutschland u Frau Dr. Kazmierczak vel Kaßner vel Merkel czy dyrektorek-rusycystek u tow. Glapinskiego w NBP zebralem pieczolowicie te materialy i umiescilem 4 lata temu na forum „Do Rzeczy” na watku o Wolyniu i dostalem za to „wklejanie” totalnego bana i to po 2 latach mojej tam pisaniny bo wpis ten byl usuwany 158 razy dzien i noc w tempie max. 15 minut w ciagu kilku tylko dni.

  Bo niestety w „naszych” wszystkich popularnych mediach obowiązuje bezrefleksyjna rusofobia, która automatycznie wpycha nas w objęcia Ukrainy. Podobno to ma być w naszym interesie. Propagandowo najmocniej narzuca ten jednolity rusofobiczny przekaz Gazeta Polska. Już dawno pozbyli się ks. Isakowicza, którego czytelnicy GP nazwali „ruskim agentem” bo śmiał mieć inne zdanie na temat banderyzmu. Bezmyślnie i natrętnie powtarzają wyłącznie zakłamaną propagandę ukraińską. Cenzurują każdą informację demaskującą tę propagandę, Iście w bolszewickim stylu i nazywają to….. wojną w cyberprzestrzeni. Notabene rzeż ludzi dokonana przez ukraińskich bandytów w Odessie jest całkowicie przemilczana, to wyjątkowo haniebne, tym bardziej w czasach tzw. „wolności wypowiedzi”.

  EPILOG :

  Spalili i wymordowali bestialsko tych nieszczesnych 48-ciu ludzi 2 maja 2014 roku w Odessie i w efekcie zlikwidowali własne państwo bo Ukraina to dziś umieralnia staruszków i zoo dla garstki banderowców. Normalni ukraincy wyemigrowali i nadal emigrują. Smutne to, bo mieli potencjał. W 1991 r. znacznie większy niż Polska. 52 mln ludzi, wykształcone społeczeństwo, potężny przemysł, porty, turystykę, zabytki, Krym, wegiel i gaz ziemny na wschodzie i pod Lwowem, przemysł chemiczny i maszynowy np. Motor Sicz czy Zaporożce.

  Po upadku ZSRR chwycily ich w swoje chciwe mokre łapki judeochrzescijany posoborowe i nie chcą puscic, wplątali ich w wojnę ze slowianskim atomowym mocarstwem i teraz konsekwetnie czyszczą teren ze slowianskich ludzi dla Nadludzi czyli dla rasy Panow vel Übermenschow ktorzy oczywiscie nie sa zadnymi Zydami gdyz jak nauczal z duszpasterska troska genialny ekonomista polskojezyczny „balcerowicz” i to jeszcze „Leszek” na dodatek – „kapital nie ma narodowosci”, prawda li ?

  Urywki pochodza z ksiazki Marka A. Koprowskiego „Akcja Wisla – Kres krwawych walk z OUN-UPA”, Wydawnictwo „Replika” Poznan 2019 rok, stron 560

  Autor: Быдлошевский Л.З.
  .

 7. Olo said

  Normalne narody bojkotują anglosaskiego podpalacza Europy, poliniacy ustawiają się w kolejce do jego odbytnicy po gorące kaka.

 8. Austryjacy mają NASRANE w swoich łbach ... said

  Nie myślałam, że do tego stopnia tak ZGŁUPIELI ci Austryjacy, aby wysłuchwać tych BREDNI tego KRYMINALISTY namaszczanego przez innego zbutwiałego PERFIDNEGO oszusta z tej bandyckiej MELINY „biały dom”…

  To trzeba mieć naprawdę NASRANE we łbe, aby wpuszczać do „austrackiego parlamentu” nawet ekran monitora i wysłuchiwać następnych PODŁYCH kłamstw fabrykowanych przez tego żydo-nazistowskiego rozwydżonego bandytę, który to ON rozdeptał i wygenerował taki „hejt” do innych ludzi na tej sztucznej HAJDAMACKIEJ krainę o nazwie „ukraina”.

  Przecież to ten podpuszczony AWANTURNICZY TĘPAK pod koniec 2020 roku się ODGRAŻAŁ, że ZRZUCI na Moskwę przygotowywane „brudne bomby atomowe” z odpadów uranu z 6 reaktorów atomowych z elektrowni atomowych wybudowanych w Republice Ukrainskiej w czasach ZSRR.

  HAJDAMACY (potem nazywani U-kraincami) – to ROZBUJNICY, rabusie, grabierzcy z Dzikich Pól z południowo-wschodnich terytorów Królestwa Polskiego na pograniczu z Cesrstwem Rosyjskich.

  HAJDAMACY – Wywodzili się ze zbuntowanego Chłopstwa, którzy nie chcieli płacić podatku, o nazwie „dziesięcina”. Łączyła ich wspólna profesja czyli KRADZIERZE i RABUNKI bogatego chłopstwa lub lokalnych dworów.

  HAJDAMACY – Tworzyli niezorganizowane grupy (na czele większych „oddziałów” rozbójników stał ATAMAN), które napadały w celach rabunkowych na miasteczka, dwory i klasztory, posiadłości dzierżawców i bogatych chłopów, w szeregu przypadków BRUTALNIE mordując polską szlachtę, księży rzymskokatolickich i unickich, żydowskich karczmarzy i lichwiarzy.

  HAJDAMACY w trakcie napadów byli bardzo OKRÓTNI. Okaleczali celowo swoje ofiary lub ich nawet ćwiartowali, rozprówali ludziom brzuchy, wieszali.
  To OKRÓCIENSTWO miało powodować STRACH i co miało powodować SZYBKIE oddawanie HAJDAMAKOM wszystkiego wartościowego co posiadali napadnięci.

  HAJDAMACY nie napadali na biednych chłopów, gdyż ich chat i zabudowań urzywali jako swoje kryjówki PASOŻYTUJĄC na tych Chłopach
  To powodowało, że chłopi często z nimi współpracowali dostarczając HAJDAMAKOM schronienia i informacji.

  HAJDAMACY(późniejsza nazwa -ukraincy) dokonywali swoich wypraw łupieżczych organizując się głównie na Zaporożu, skąd przechodzili na Kijowszczyznę i tutaj pozyskiwali miejscową tzw. „czerń” – biedne chłopstwo.

  Radykalne skrzydło tych HAJDAMACKICH rozbujników, było nazywane KOZAKAMI.
  Taktyka NAPADÓW opierała się na wypracowanych przez wieki metodach stepowego ZASKAKUJACEGO rozbójnictwa podejrzanego od hord rozbujników Tatarskich.

  W bezpiecznym miejscu HAJDAMACY-Kozacy zakładali tzw. „kosz” (obóz), skąd wypuszczali się na „zagony” w celach rabunkowych.

  Po zakończeniu grabieży i posiekanu ludzi wycofywali się zazwyczaj w rozproszeniu, wykorzystując znakomitą znajomość terenu, co pozwalało uniknąć ewentualnych walk na otwartym polu.

  ULUBIONYM terenem HAJDAMACKICH napadów były terytora Podola i Wołynia.

  W 1768 roku hordy HAJDAMACKIE zoorganizowały napaść na miejscowość Human nazywanej tzw.:

  „Rzezi Humańskiej”

  w trakcie której wymordowali ok. 20 tys. Polaków i Żydów, w tym kobiety i dzieci.

  Z odsieczą Humaniowi przyszły oddziały rosyjskie pod dowództwem Michaiła Kreczetnikowa i polskie koronne wojsko dowodzone przez Ksawerego Branickiego.

 9. Boydar said

  Austriacy tak całkiem normalnym narodem nie są, za dużo Niemca żeby. Jednak Habsburgowie do normalności znacznie ich przybliżyli, dlatego anglosyjon zdecydował o likwidacji Habsburgów, ale jednak coś tam po nich statystycznie pozostało normalnego.

 10. Sudbina Srba said

  7.
  Boydar
  Rodzina mojej mamy pochodzi z Galicji. Dziadek był oficerem armii austriackiej, więc w mojej rodzinie o Austrii …nihil nisi bene. (Można było mówić tylko stojąc na baczność)
  Niemniej jednak, Austria dość sie przyczyniła do obecnej sytuacji na Ukrainie. I w Polsce.
  Austriakom marzyło sie panowanie nad całą Galicją.

  Nienawiść do Rosji stała sie w Polsce silniejsza od …miłości do ojczyzny! A na Ukrainie jeszcze większy prymityw i bezrozumna nienawiść – wymazała Polakom pamięć historii.

  A przecież to Austriacy zniszczyli nam Wawel – a Rosjanie uratowali!

  Lata buntowania Kresowych ludów stepowych przeciwko Rosji, żeby opanować całą Galicje przyniosły obecne owoce..
  A to tylko Polakom w Kongresówce ( i to nawet zesłańcom!- po amnestii) wolno było rozwijać talenty w Rosji: Ciołkowski – ten od pierwszej rakiety kosmicznej, Dybowski…

  Na przykład, Placy w Rosji:
  Powstancy:
  * Witold Jarkowski, inżynier lotnictwa – twórca rosyjskiego przemyslu lotniczego
  *Jan Jarkowski (powst. listopadowe) skonczyl w Petersburgu Instytut Techniczny – inżynier od
  śmigłowców- dyrektor gen. Newskich Zakładów Mechanicznych
  * Benedykt Dybowski (powstanie styczniowe) – badał faunę Bajkału
  * Aleksander Czekanowski, geolog, badał Mongolię- Złoty Medal w Paryżu – do tej pory istnieją : Góry Czekanowskiego
  *Wiktor Godlewski (powst. styczn. zesłany na katorgi) – badał Bajkal, opisał 10 tys.okazow paleont,. 9 tys botanicznych, 18 tys. zoologicznych. Zloty Medal w Paryzu.
  *Michal Jankowski (zesłaniec, powst. styczn.) – archeolog, Zarządca kopalni złota na wyspie Askold, założył tam stacje meteorologiczna;
  założył hodowle jeleni, koni, plantacje żen-szenia; otworzył pierwszą księgarnię i muzeum we Władywostoku (dotąd: Półwysep Jankowskiego)
  Profesorzy chemii:
  *Edward Wroblewski, prof.uniwersytetu w Petersburgu,
  *Zygmunt Wróblewski prof. uniwersytetu w Tomsku

  * Stefan Drzewiecki (nie zesłaniec)
  Pionier okrętów podwodnych: pierwszy okręt podwodny, płatowiec Conrad, Śmigla samolotow, peryskop, wyrzutnie torped, pierwszy 4- osobowy okręt podwodny (1888) o napędzie elektrycznym..a także o napędzie parowym i wyporności 120 ton
  (I-a Nagroda w Paryzu)

  * Jan Jarkowski, inżynier lotnictwa, prekursor śmigłowca ; śmigło nośne. Twórca fabryki samolotów w Rosji: pierwszy seryjny bombowiec,
  pierwszy samolot pasażerski, badal gwiazdy, galaktyki
  *Marian Kowalski, prof. Uniw. s Petersburgu, astronom, dyrektor obserwatorium astron. w Petersburgu, członek nadzw. Akademii, szef katedry Astronomii

  *Gen. Maciej Sulkiewicz – 3 krotny premier Krymskiej republiki , był tez dowódca armii
  *No i jeszcze D. Szostakowicz, ( słynny 2-go Walc) tez herbowy Polak, który założył polską szkołę muzyczną dla młodych polskich kompozytorów w Petersburgu.
  Jest bardzo długa lista polskich generałów, artystów i pisarzy, naukowców w Rosji – a między innymi, brat Józefa Piłsudskiego, Bronisław -etnograf, badacz ludów Syberii (skazaniec na katorge)
  To Polscy zesłańcy zagospodarowali Syberie.
  Pisza o tym w historii Rosji.

  Informacji na temat Polaków w Rosji jest bardzo wiele i to w wydaniu książkowym, i to tez w obecnej, antyrosyjskiej Polsce.

  Polak w IIIRP słucha/czyta tylko żydowskich dziejopisów.

  Ja się bardzo dziwię Polakom – nieukom, ze tak mało wiedząc o Polsce, Polakach, Rosji (dwie Polki były samodzielnymi carycami Rosji!!)- tak bardzo pyskują na Rosje i historię Rosji, o której tez nie mają zielonego pojęcia..

  Tę obecną hołotę Polski, stworzył UBek, Wałęsa i jego doradcy z KOR-u i Waszyngtonu.

 11. CBA said

  re 10 !!!. zamiast komentarza. !

 12. Boydar said

  @ Sudbina Srba (10)

  No i teraz nie wiem, czy (10) to polemika z moim (9), negacja ? a może poparcie ?

  Nie przypuszczam, żeby Habsburgowie „mieszali goowno” w krainie U, nie robili tego chyba również zwykli Austriacy. Natomiast jestem pewien, że dywersja szła pełną parą z tamtego kierunku. A kto ją realizował ? A ci co zawsze i wszędzie. A sterował procesem destrukcji i dostawami niezmordowany anglosyjon (konkretnie Londyn).

 13. Sudbina Srba said

  Re 12
  Boydar

  Ani polemika ani poparcie.
  Własne wspominki i uzupełnienie informacji.
  Dlaczego?
  Gwoli przypomnienia.
  Bo wielu Polaków nie umie historii.

  Wielkie mocarstwo Austro- Węgier tez sie rozpadło nie bardzo samoczynnie.
  Pierwsza wojna światowa zakończyła sie według planu:
  „Rozpadły się ” 3 mocarstwa, jakoś tak, przez przypadek?
  Carat, Monarchia Austro-Wegier i Imperium Ottomanskie; a wszystkie stały na przeszkodzie do …ropy na Bliskim Wschodzie.
  A mnie się – tak ogólnie i bez aluzji – rozchodzi o to, ze bez znajomosci dziejów i własnej historii ….powtarzamy wariacką propagandę naszych wrogów:
  Drang nach Osten.!

  Na przykładzie dziejów i stosunków polsko -rosyjskich , historia uczy, ze ….NICZEGO nas nie uczy.
  Wielka szkoda.

  19 ‚demokratycznych’ państw Europy napadło na demokratyczne, suwerenne państwo członkowskie ONZ na podstawie idiotyzmów i żerowaniu na prymitywnych instynktach obrazoburców i pajaców, którym sie Dekalog nie spodobał:

  Kochaj Bliźniego swego, nie kłam, nie zabijaj.

  Serbowie nie byli i nie są muzułmanami.
  Gwoli przypomnienia: Są Słowianami.

  W Jugosławii, zdegenerowana Europa broniła …albańskich islamistów .
  Napaść na Jugosławię, było to… podzwonne dla Europy.
  Mane Tekel Fares.

 14. NICK said

  Sudbina Srba.
  Masz jakieś współczesne wieści o SerboŁużyczanach?
  Zapodaj, poproszę.

 15. Boydar said

  no dobrze, niech już będzie moja strata 🙂

 16. Sudbina Srba said

  15
  Boydar

  Żadna strata
  Każdy ma przecież swoje doświadczenia i swoje wspominki.
  Być może należało dodać, ze ja kocham Wiedeń; chyba po Rzymie, jest to moje drugie ulubione miasto w Europie.
  Naturalnie, ze Wieden ma wielki urok… historii i elegancji. Za naszych czasów, spokojne, bezpieczne, przyjazne. Mieliśmy tam przyjaciół – programistów, z którymi Polska kiedyś współpracowała (Firma Margreitera); i podobnie jak ze Szwecją (ASEA) czy Japonią, (Toshiba) Luksemburg (Wurth) mieliśmy państwowe kontrakty.
  Kiedyś żyliśmy w przyjaźni z krajami Europy. I nie tylko Europy.

  Haszek mógł sie naśmiewać z biurokracji austriackiej.
  Ale tez nie należy zapominać, ze Austro – Węgry same sie nie rozpadły..
  Powstania, Wiosny Ludów, rewolucje i wojny światowe; całe draństwo
  przyszło do Europy z zewnątrz. Do Austrii tez.
  Drang nach Osten.

  Ciekawe informacje można znaleźć w historii Adampola, gdzie jakis czas ukrywał sie …następca tronu Austrii.

  Coraz trudniej jest o materiały historyczne, bo władze po-Solidarnosciowe przefrymarczyły nie tylko zbiory Ossolineum.
  Nie wiadomo tez co – i kiedy- sie stało z biblioteką Stańczyka.
  Komuś bardzo zależy na wykończeniu Europy.

  Wiec nam pozostało dzielić sie dostępną informacja, co bardzo często wymaga sporo wysiłku i wzajemnego zrozumienia.
  Pozdrawiam

 17. Boydar said

  to dzisiaj by pewnie umarł natentychmiast, ze śmiechu, Haszek znaczy się

  i wtedy i dziś biurokracja była-jest tylko narzędziem, jak widły i siekiera, wtedy podnosiła, dzisiaj miażdży, statystycznie biorąc

 18. Boydar said

  i też pozdrawiam 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: