Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  robi za Syzyfa o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Poglądy Maruchy

Uważam, iż Bóg istnieje i stworzył świat. W każdym bądź razie teoria, iż świat jest stworzony przez Boga, nie jest ani mniej prawdopodobna, ani mniej naukowa, niż twierdzenie lewicujących naukowców, iż powstał on „sam z siebie”. Zresztą wielu badaczy skłania się ku hipotezie, iż świat został w jakiś sposób stworzony.

Z tego podstawowego założenia wynikają bezpośrednio lub pośrednio inne moje poglądy, w szczególności zaś odnośnie ochrony życia tych, którzy są bądź za mali, by móc się bronić choćby płaczem, bądź też zbyt starzy lub chorzy, aby wymóc na otoczeniu respektowanie swojej woli. Jestem również przeciwny zakładaniu „rodzin” przez dewiantów i wchodzenia ich w związki „małżeńskie”, gdyż małżeństwo z definicji jest związkiem między mężczyzną i kobietą.

Jestem wierny tradycji i żywię instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści „poprawiaczy”, pragnących zburzyć to, co zastali i stworzyć coś zupełnie nowego. Jak wykazuje historia – nigdy nic dobrego z tego nie wynikło, za to miliony ludzi straciły życie.

Kocham swój kraj, choć widzę w nim wiele wad. Ten, kto nie kocha swej ojczyzny, nie jest w stanie szanować innych krajów, ani ich rozumieć. Bliższy mi jest duchowo niemiecki patriota, niż polski kosmopolita.

Cywilizacja wychodząca z założenia, że tylko permanentna kontrola i strach przed karą, są w stanie powstrzymać zło, jest niewiele warta i prędzej, czy później marnie zginie.

Uważam, iż wszystkie narody należy traktować jednakowo. Nikt nie ma prawa domagać się specjalnych przywilejów i zawracać innym głowę swym szowinistycznym etnocentryzmem.

Pogardzam poprawnością polityczną jako oznaką konformizmu, tchórzostwa i stadnego „myślenia”, czyli bezmyślnego dostosowywania swoich poglądów do aktualnie narzucanych nam przez media trendów.

Każdy człowiek, jako istota stworzona przez Boga, jest od urodzenia obdarowany przez Stwórcę właściwą sobie godnością. Niepotrzebne jest zatem nadawanie mu jakichś „praw”, gdyż kto prawa nadaje, ten może je również próbować odebrać – natomiast prawo naturalne nie podlega jakimkolwiek dyskusjom. Ustawodawstwo, włącznie z konstytucją, winno przede wszystkim zadbać o ograniczenie władzy urzędników nad obywatelami, a w mniejszym stopniu zajmować się „nadawaniem praw” tymże obywatelom.

Według demokraty mieć rację to ryczeć w najsilniejszym chórze.
– Mikołaj Gomez Davilla

Komentarzy 336 do “Poglądy Maruchy”

 1. Czesław said

  Panie Gajowy Marucha! Serdecznie pozdrawiam. Oczekuję na Pański powrót z lasów państwowych.Żałuję że tak pużno wpadłem na Pański trop.

 2. Jahalinka said

  Panie Marucha!

  Bylam,widzialam,przeczytalam……..po drodze mi z Panem.

  Pozdrawiam

  Jahalinka

 3. Marucha said

  Miło mi mieć pod drodze z mądrymi ludźmi.

 4. Iwa said

  Jak to dobrze,że Pan jest Panie Gajowy Marucha! Pozwoli Pan,że będę chodziła tymi samymi drogami?…………….

 5. Jahalinka said

  Panie Marucha ! Jak lubie Pana czytac. I wiem, ze inni tez. A reszta…..to furda, Panie Marucha. Milego wieczoru.

 6. Jahalinka said

  Iwa!
  Witaj w naszej gromadce. Dobrze nam razem z Marucha, no nie.

 7. Spoko Spoko said

  Wierzejski – to ty?

 8. Marucha said

  Ale czy Kuba? Bo jak nie Kuba, to moje nazwisko pana nic nie powie!

 9. Filo said

  Drogi Marucha !!! Podobają mi się Twoje poglądy z jednym zastrzeżeniem: niepotrzebnie wtrącasz zwroty typu: „ludzie wyznania Mojżeszowego” itp. Przez to nasi wrogowie mogą wciąż przyklejać nam łatki „antysemita” itp, co pomaga im zazwyczaj wybrnąć z niezręcznej sytuacji braku rzeczowych argumentów w jakiejś sprawie. Poza tym nie wszyscy Żydzi są źli, tak jak nie wszyscy Polacy winni z dużej litery być pisani 🙂 Musimy szanować wszystkie nacje, gdyż to jest Miłe Panu. Polityka Izraela, rzecz jasna, jest jasna 🙂 Ale ludzie źli są we wszystkich narodach świata. A Żydzi w Strefie Gazy zdradzani są przez własny rząd każdego dnia. I giną tam każdego dnia. Jest mi ich żal. Ci zaś, którzy żądają odszkodowań wojennych od Polski : „PRZEMYSL HOLOKAUST” mam nadzieję poniosą zasłużoną karę. Pozdrawiam!!!

 10. Marucha said

  Owszem, wśród Żydów zdarzają się ludzie, przed którymi nie tylko uchylę kapelusza, ale i wypiję z nimi wódkę. Szkoda, że ich głosy w obronie Polski są tak słabo słyszalne.

 11. Widget said

  „Każdy człowiek, jako istota stworzona przez Boga, jest od urodzenia obdarowany przez Stwórcę właściwą sobie godnością. Niepotrzebne jest zatem nadawanie mu jakichś “praw”, gdyż kto prawa nadaje, ten może je również próbować odebrać – natomiast prawo naturalne nie podlega jakimkolwiek dyskusjom” – a skąd wiemy, że istnieje tzw. prawo naturalne? – Bo jakiś Tomek tak sobie wykombinował bo na sumie miał widzenie? A może to raczej Fredzio ma rację? Tak więc byłbym ostrożny w ogłaszaniu prawa naturalnego za dogmat. I oddzielił bym tradycję od dogmatów, bo tak naprawdę bez nich można żyć i wierzyć, a z tradycją podobnie jak z historią rozstać się nie sposób.

 12. Widget said

  „Cywilizacja wychodząca z założenia, że tylko permanentna kontrola i strach przed karą, są w stanie powstrzymać zło, jest niewiele warta i prędzej, czy później marnie zginie” – czyli imperatyw kategoryczny należy uznać za naczelną zasadę postępowania jednostek, całych społeczeństw czy tworzonego prawa. A kto będzie myślał inaczej powinien być penalizowany. Dobry pomysł na totalitarne państwo. Może do tego jeszcze wyznaniowe…

 13. Widget said

  „żywię instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści “poprawiaczy”, pragnących zburzyć to, co zastali i stworzyć coś zupełnie nowego. Jak wykazuje historia – nigdy nic dobrego z tego nie wynikło”- przykro mi, ale jest inaczej niż byś chciał: nasza cywilizacja znajduje się w ciągłym rozwoju i właśnie dzięki temu się ubogaca, nieustannie powstają nowe idee, są wynalazki naukowe, człowiek jest już tak skonstruowany, że chce poznawać, odkrywać, coraz więcej rozumieć; wie, że może być wolny, a także coraz bardziej być twórcą we wszystkich dziedzinach. I Pan Bóg na to pozwala. Nie ma już potopów, nie przewracają się wieże Babel, nikt nie zamienia się w słup soli i ciągle na niebie pokazuje się tęcza… „świat pogrąża się w złu” – pisał kiedyś pewien Immanuel, ale czy naprawdę? Można zarzucać wszystko obecnemu światu, od relatywizmu po hedonizm; od postmodernizmu po wszechobecną znieczulicę, wyobcowanie i egoizm ; od obozów koncentracyjnych i holokaustu po Hiroszimę i Nagasaki; od takich wynalazków szatana jak komputer, telefon, TV czy Internet po czołg, myśliwiec i lotniskowiec. Ale jeszcze nigdy wcześniej nie było kogoś takiego jak Matka Teresa, Jan Paweł II, Martin Luther King, Ghandi czy Jerzy Popiełuszko. Do kościołów wciąż chodzą zwykli ludzie na modlitwę, a watykańskie obserwatorium astronomiczne szuka oznak życia w kosmosie. Bo może tak Bóg jest ponad tym wszystkim i tylko naiwni myślą, że o nas zapomniał…

 14. Widget said

  „teoria, iż świat jest stworzony przez Boga, nie jest ani mniej prawdopodobna, ani mniej naukowa, niż twierdzenie lewicujących naukowców, iż powstał on “sam z siebie”. Zresztą wielu badaczy skłania się ku hipotezie, iż świat został w jakiś sposób stworzony” – uznanie poglądu, że Bóg stworzył świat wcale nie musi być tożsame z ogłoszeniem kreacjonizmu. Poza tym wiemy już dziś, że nie tylko stworzył ale i stwarza; że istnieją inne wymiary niż tylko te widzialne; że nasze wyobrażenie o Bogu jest bezsensowne (przykład pierwszy z brzegu, za Einsteinem: Czy Bóg może stworzyć kamień, którego sam nie będzie potrafił unieść?) i że religia może istnieć tylko w obrębie rozumu… (Kant). Oraz, że nasza rzeczywistość jest współzależna i niedookreślona (Ingarden) i że czas np. może nie istnieć i że nie istnieje paradoks kłamcy. Ale o wiele większe znaczenie może mieć wcielenie czyli przyjście na świat Boga w ludzkim ciele. A potem zmartwychwstanie. No właśnie: czy zastanawiamy się nad rzeczami ważnymi? Bo może inne, zupełnie błahe przesłaniają nam to co istotne. Kiedyś np. oczywistym było, że Ziemia leży w centrum Wszechświata. Aż pewnego razu niejaki Kopernik zamieszał wszystkim w głowach. Ile jeszcze wody musi upłynąć, żeby dotarło, że nie miał racji? żeby powróciło to co było zawsze; że lepiej żywić instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści “poprawiaczy”, pragnących zburzyć to, co zastali bo stworzyć coś na nowo to może tylko Bóg, bo tylko On jest doskonały.

 15. Marucha said

  Panie Widget, doprawdy nie wiem co odpowiedzieć na pański oryginalny dylemat z kamieniem, już dawno rozstrzygnięty przez logikę matematyczną…

 16. jakov said

  jezusie nazarejski co za bełkot

 17. Mustrum said

  Widget Says:
  grudzień 29th, 2006 at 0:54
  “żywię instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści “poprawiaczy”, pragnących zburzyć to, co zastali i stworzyć coś zupełnie nowego. Jak wykazuje historia – nigdy nic dobrego z tego nie wynikło”

  Panie(i) Widget:
  Kluczową frazą jest „zburzyć to, co zastali” Nie chodzi o ludzi poprawiających byt człowieka przez swoją pracę lub przemyślenia będącymi wkładem w rozwój ludzkości. Te w żadnym wypadku nie są wrogie prawu naturalnemu. Chodzi o chęć zniszczenia tego co jest, w celu pozostawienia sobie placu budowy na własną utopię. Istnieje pewna różnica pomiędzy tym ostatnim a Kopernikiem, którego pan(i) przytacza. Ot, klasyczny przykład dialektyki. Nie z nami te sztuczki Brunner.

 18. Marucha said

  Dlatego właśnie napisałem „poprawiaczy” w cudzysłowie, bo chyba tylko tacy inteligenci, jak „jakov” czy „widget” mogli przypuszczać, iż chodzi mi o ludzi rzeczywiście wnoszących postęp, z którego wynika dobro.

 19. Adam said

  Mam pytanie, czy nie przeszkadza Ci pochodzenie Jezusa Chrystusa oraz jego uczniów. Tak to się jakoś złożyło, że wszyscy byli Żydami (obrzezanymi) i praktykowali „religię mojżeszową” (Jezus, o ile Ci mam nadzieję wiadomo udawał się co roku do Jerozolimy aby święcić Paschę). Maryja też Żydówka, jak ją znosisz jako Królową Polski?
  Jak to się stało, że Pan Bóg tak to wszystko ułożył zamiast kierować się Twoimi słusznym poglądami?
  A może sam masz takie korzenie – cóż Hitler w 1/4 ponoć pochodzenia żydowskiego też nie przepadał za swoimi korzeniami
  Shalom Gajowy

 20. Marucha said

  Drogi Adamie, wymyśl jakieś bardziej oryginalne pytania, bo mnie tylko śmieszysz.

  Przy okazji wyjaśnij mi jedno: Talmud jest wprost przesycony nienawiścią do chrześcijaństwa. Żydzi uważają Jezusa za najgorszego grzesznika, gotującego się w piekle w ekskrementach, zaś Maryję określają mianem nierządnicy.

  Dlaczego zatem ci sami Żydzi w pewnych sytuacjach nagle powołują się na żydowskość Marii i Jezusa, zupełnie jakby byli z nich dumni?

 21. Bardzo said

  Szanowny Panie Marucha.

  Podoba mi sie szczegolnie nastepujace stwierdzenie: „Cywilizacja wychodząca z założenia, że tylko permanentna kontrola i strach przed karą, są w stanie powstrzymać zło, jest niewiele warta i prędzej, czy później marnie zginie”. Prawie slowo w slowo na prawo i szczegolnie lewo powtarzam pustynnym glosem owa teze, ale aby byc slyszanym na pustyni, czy tez raczej w dzungli, trzeba byc co najmniej swietym Janem Chrzcicielem. Niestety, otwierajac coraz szerzej oczy (ze zdziwienia) w tej Krainie Wolnosci, widziem prosze wycieczki zjawiska w tej materii przerazajace, a obserwujac inklinacje mentalne spoleczenstwa zachodniego, patrzymy w przyszlosc ze sztywno stojacymi w gore wlosami i gesia skorka na karku. I wbrew deklaracjom tzw. przekaziorow, mamy na te cala sytuacje wplyw zerowy.

  Chcialbym pewnego pieknego dnia powiedziec na Panskim forum to i owo, przy czym, jak napisal Gombrowicz, nie chcialbym, aby to zostalo wziete za owo, a owo za to. Niestety, obawa o bezpieczenstwo nie pozwala mi sie poslugiwac prawdziwym nazwiskiem na przezroczystym wszak Internecie. Jesli Pan pozwolilby mi zatrzymac miano powyzsze, obiecalbym nikogo nie obrazic swiadomie i dobrowolnie, choc za brak kontrowersji w swoich paragrafach nie odpowiadam, mowie uczciwie. Zreszta jestem przekonany, ze znamy sie skads…

  Pozdrawiam.

  Bardzo.

 22. Bardzo said

  Pogardzam poprawnością polityczną jako oznaką konformizmu, tchórzostwa i stadnego “myślenia”, czyli bezmyślnego dostosowywania swoich poglądów do aktualnie narzucanych nam przez media trendów.

  Jako zapyzialy antydemokrata, rozumiem doskonale i nie potepiam naczelnej idei demokratow, ktora glosi dazenie do powszechnej nieodpowiedzialnosci. Demokraci wybieraja ze swego (teoretycznie przynajmniej) grona grupe do podejmowania decyzyj. Przez to zwalniaja sie sami od jarzma wladzy oraz od odpowiedzialnosci za wlasne decyzje, ktorych nie musza podejmowac. Stad rozdmuchany do granic wyobrazni system praw, nakazow i norm, a takze aparat wymuszania prawa i administracji. Lepiej placic monstrualne podatki i zyc bez obciazen, niz w zamian za wolnosc obciazac sie podejmowaniem decyzji, chocby o wlasnym losie oraz odpowiedzialnoscia stad wynikla. Jednak twierdze, ze Najwyzszy dal Czlowiekowi wolna wole w jakims celu i nalezy z niej korzystac. Najwiekszym grzechem jest zrzeczenie sie owego daru i zdanie na rozne duchy i moce doczesne i ponadczasowe.

  Pozdrawiam.

  Bardzo

 23. Adam said

  Witam, widzę że ktoś wypisuje brednie używając mojego nicka. Chciałbym w związku z tym zmienic w nim coś, zeby nie uchodzić za imbecyla.Jak mogę to zrobić?

 24. Marucha said

  Adam napisał:

  Witam, widzę że ktoś wypisuje brednie używając mojego nicka. Chciałbym w związku z tym zmienic w nim coś, zeby nie uchodzić za imbecyla.Jak mogę to zrobić?

  Niech Pan się zarejestruje na forum jako jego członek pod nickiem „Adam” i wówczas nikt, prócz Pana, nie będzie go mógł używać.

 25. Adam said

  Witam – próbowałem się zarejestrować na forum, ale moja nazwa została odrzucona. co dalej?

 26. Adam said

  Coż miło, że cię śmieszę, ciekawe jest też to, że się wykazujesz znajomością (tak twierdzisz) talmudu to też coś mówi.
  Znałem też takiego jednego (z pracy) co w każdym zdaniu pluł na Żydów a potem okazało się, że jego mama była z domu Mojek, a babcia Kohn i pochodziły z Piask Lubelskich. Tak, że może coś o Pańskich korzeniach Panie Marucha.
  Moim zdaniem ci co się afiszują nienawiścią do Żydów i jeszcze udają katolików to albo schizofrenicy albo ludzie inspirowani przez Mosad lub też ludzie pochodzenia żydowskiego, którzy się go wstydzą.
  A tak, odnośnie tego, że Pana śmieszę: chciałbym Pana zobaczyć, bo jak pisał Wiech wg. sennika zobaczyć starozakonnego gajowego oznacza szczęście w miłości
  Pozdrawiam

 27. hendryxen said

  Do Widgeta.
  Prawo naturalne istnieje bo po prostu istnieje, skoro istnieje świat i wszechświat. A życie świata i wszechświata opiera się na prawie naturalnym,bo Wwedług czegoś musi funkcjonować. Zadaniem człowieka nadanym przez Boga jest odkrywać te prawa, bo zmienić ich już nie może z braku możliwości bo te ma tylko Bóg. Człowiek odkrywa różne prawa rządzące naturą jak odkrył np: prawo Ohma, prawo Kirhoffa, Newtona, wzory matematyczne itp. Odkrył a nie wynalazł! One istniały nawet w czasach przedludzkich! Człowiek odkrył i nazwał po swojemu (z reguły od nazwiska odkrywcy).

 28. Maria said

  „Prawo naturalne istnieje bo po prostu istnieje, skoro istnieje świat i wszechświat” – bardzo ciekawe stwierdzenie, ale zupełnie że tak powiem nieencyklopedyczne. A ja, jeśli wolno, poproszę o bardziej encyklopedyczne przybliżenie mi tego hasła, jako że jakaś niekumata jestem.
  A więc – co to jest „prawo naturalne”? Mogę prosić o krótki wykład?

 29. T.K. said

  Pani Mario, niech Pani sama odrobi lekcje, a nie prosi innych o darmowe wykłady. Widać, że z chrześcijaństwem ma Pani niewiele wspólnego.

 30. tad said

  Do Marii: Na prostym przykładzie prawo naturalne wygląda tak
  …Idziemy w niedzielę na Mszę świętą, a zobaczyliśmy u sąsiada pożar, więc biegniemy ratować sąsiada i dobytek /naturalny odruch/ a nie idziemy na Msze św /prawo stanowione/ choć tak mówią przykazania. Nie mamy przewinienia, ponieważ prawo naturalne jest nad prawem stanowionym. Logiczne .

 31. Widget said

  Trudno toczyć na tym forum debaty filozoficzno-teologiczne, a niestety nie jest z prawem naturalnym tak prosto i jednoznacznie jakby chcieli niektórzy. Warto więc sięgnąć głębiej i poczytać. Ciekawe jest np. zagadnienie jak kształtowało się PN na przestrzeni wieków, zob. np.: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2715. Prawa naturalne są odbiciem praw Boskich – pisze Akwinata. Jednak już na pierwszy rzut oka już widać że to nie tak. Prawa człowieka, tak jak je dzisiaj rozumiemy, oparte są na indywidualistycznej, antyspołecznej ideologii, podczas gdy w katolickiej interpretacji prawa naturalnego nasze prawa mają swoje źródła w obowiązkach innych ludzi. Ciekawe na jakiej podstawie? Nie obserwujemy nigdzie w naturze, szczególnie w świecie zwierząt takich postaw. Dla niektórych moje prawo własności nie wynika z praw mojego ‚ja’, lecz z tego, że inni mają zakaz kradzieży; moje prawo do życia nie wynika z praw mojego ‚ja’, lecz tego, że moi bliźni mają zakaz zabijania. Innymi słowy w ‚prawoczłowieczej’ ideologii wszelkie prawa przysługują człowiekowi z racji praw jednostkowych; w prawie naturalnym zaś – z racji praw społecznych. Widzimy jednak, że prawa człowieka powstają w wyniku buntu jednostki przeciwko państwu i społeczeństwu (vide rewolucja francuska). Od czasów Lutra między katolikami i ewangelikami toczy się spór o rozumienie prawa naturalnego, zob.: http://www.magazyn.ekumenizm.pl/content/article/20060524110202903.htm . Chodzi głównie o to jak mamy prawo naturalne (w różnych dziedzinach) rozpoznawać. Co jest prawdziwe a co nie? Nasze „poznanie” tutaj rozstrzyga w zasadniczy sposób; zob. http://www.magazyn.ekumenizm.pl/content/article/20060524110202903.htm . Rodzą się też zasadnicze pytania, np. czy człowiek kreuje rzeczywistość, czy tylko ją odczytuje? Istota rzeczy jest niepoznawalna, a dane zjawiska poznawczo porządkuje rozum – czyli kreuje on rzeczywistość poznawaną. Człowiek współtworząc życie, arbitralnie tworzy normy społeczno-moralne. Liberałowie traktują zasady życia zbiorowego jako „umowę”, a nie jako konsekwencje prospołecznej natury ludzkiej. Czytaj dalej: http://www.npw.pl/ARCHIWUM_NPW/2004_09_10/ZRE-Nowik_Konstytucja-Unii.html . Itd. Takie przykłady związane z kontrowersjami związanymi z PN można mnożyć, widać więc, że z ideą PN nie jest dzisiaj najlepiej…

 32. Marucha said

  Dziękuję za link do antyklerykalnej strony „Racjonalista”. Znam ją.

  Szczególnie ubawiło mnie porównanie człowieka do zwierząt i wysnuwanie stąd wniosków odnośnie naszych postaw społecznych.

 33. Widget said

  Ale mnie pan ubawił, panie Gajowy swoim atakiem. Zupełnie się z panem zgadzam, iż niedorzecznością jest „porównanie człowieka do zwierząt i wysnuwanie stąd wniosków odnośnie naszych postaw społecznych”, ale póki co (z racji choćby konstrukcji genetycznej) rodzajowi ludzkiemu najbliżej jest do zwierząt… A tam kicha… Ale jak nie zwierzęta to może jakieś roślinki lub zjawiska przyrodnicze – np. mogą nam posłużyć do wyciągnięcia wniosków dotyczących prawa naturalnego mającego zastosowanie także u ludzi? Niech pan nas oświeci, jak pan wie. To prawo naturalne, wg koncepcji jego twórców, ma być przecież uniwersalne. No to jak, panie Marucha?

 34. Marucha said

  Gdzie Pan widział u mnie „atak”?

  Ad rem: ponieważ należy Pan, jak się wydaje, do tych, którzy uważają, iż pochodzą od małpy – dalsza dyskusja wydaje się mało celowa. Genetyka to nie wszystko. To tylko mały fragment skomplikowanej rzeczywistości. Być może wcale nie najważniejszy, skoro tak różne istoty, jak pantofelek i człowiek mają chyba z 90% wspólnych genów.

  Wciąż upiera się Pan, aby ze świata roślin lub zwierząt wyciągać wnioski odnośnie człowieka, choć sam Pan stwierdził, iż jest to niedorzeczne. Zostawiam Pana samego z tym dylematem logicznym.

 35. Widget said

  Tak się składa, że nie jestem zwolennikiem teorii ewolucji wg Darwina. Bardzo łatwo Panu przychodzi komuś przypinać łatki, próbować dyskredytować (np. racjonalista? – znam ją) i ośmieszać (np. ubawiłem się). Nie ma Pan argumentów?

  A co do dylematu logicznego: to raczej Pan go ma i co bardziej smutne – zupełnie nie wie jak sobie z tym poradzić; np. z założeniem PN, że jego zasady obowiązują powszechnie a my tylko je odkrywamy. Jak powszechnie, to dlaczego nikt jakoś tego nie odkrył poza ludźmi? Mówimy, o zasadach, regułach, prawach. To tak jak z matematyką, za pomocą odpowiednich wzorów można opisywać wiele różnych dziedzin i rzeczywistości. Czyżby z PN było inaczej? Cały znany nam świat rządzi się określonymi prawami, dlaczego niby człowieka ma to nie dotyczyć, niby czemu tylko w tym przypadku miałoby działać prawo naturalne? I odwrotnie: wg koncepcji twórców PN : te zasady obowiązują powszechnie, a więc także i ludzi. Tylko jakoś tej „powszechności” nie można potwierdzić. Zna Pan jakieś wytłumaczenie? Stać Pana na dyskusję merytoryczną czy nadal chce Pan tylko udawać wielkiego znawcę?

 36. Marucha said

  Doprawdy, pańskie pytania są rozbrajające.

  Pyta Pan o prawo naturalne, pisząc „…jego zasady obowiązują powszechnie a my tylko je odkrywamy. Jak powszechnie, to dlaczego nikt jakoś tego nie odkrył poza ludźmi?”

  To się nadaje do kącika humoru na mojej innej witrynie. Nie będę tłumaczył, dlaczego. Niech jakaś inna poczciwa dusza to Panu objaśni.

 37. Ewa said

  Mam tylko jedno pytanie .
  Czy Pan jest zwolennikiem radia Maryja , tv „Trwam” ?
  Ewa.

 38. Ewa said

  Jeszcze raz Ewa .
  Już dziękuję za odpowiedz . Poczytałam i już wiem .
  Pozdrawiam.

 39. Marucha said

  No i jakie wnioski, pani Ewo?
  I co na ten temat może sądzić np. prof. Geremek?

 40. Ewa said

  Nie mam zwyczaju oceniać , ani Pana , ani kogokolwiek 🙂
  Wolno mi jednak dokonywać wyborów .
  Pozdrawiam serdecznie – Ewa

 41. Mgr Wruk said

  Pani Ewo, owa serdeczność jakby jakoś tak nieszczera… he he he.

 42. absolwent said

  Panie Marucha. Lubie czasem zagladac w panskie rewiry, ale tekst: „W każdym bądź razie teoria, iż świat jest stworzony przez Boga, nie jest ani mniej prawdopodobna, ani mniej naukowa, niż twierdzenie lewicujących naukowców, iż powstał on “sam z siebie”.” to czyste brednie. Czemu? Powodow jest kilka:

  1) Naukowcy rozwazaja tylko to co jest dostepne ich poznaniu. Bóg nie podpada pod rzadna teorie naukowa. Ani nie mozna udowodnic jego isteniania, ani jego nieistnienia. Tak wiec zadna teoria dotyczaca Boga nie jest naukowa. Z tym sie zgodzi kazdy kto wie choc w zarysie czym zajmuje sie nauka.

  2) Nie wiem czy znane sa Panu statystyki dotyczace stopnia ateizacji wybitnych naukowcow. Topowa fizyka i biologia to mniej niz kilka procent wierzacych. Byc moze jest to cena jaka ludzie placa za zbyt bliski kontakt z „boskimi” naukami. W matematyce jest na przyklad juz znacznie pobozniej, ale tez nienajlepiej. Panskie „wiele” to jakas demagogia. Jak mamy 90% kontra 10% to wieloscia jest raczej 90%…

  3) lewicujaca moze byc rowniez osoba wierzaca, ateista moze byc konserwatysta-prawicowiec albo skrajny wolnorynkowiec.

 43. Marucha said

  Panie Absolwent, wśród uczonych, którzy wnieśli coś istotnego do nauki, byli niemal sami wierzący. Natomiast wśród „nałukowców”… o tak, niewierzących jest wielu.

  Skoro naukowcy rozważają tylko rzeczy dostępne poznaniu, to po co zajmują się zagadnieniem, w jaki sposób powstał wszechświat?

  W tej „topowej fizyce” (tfu, cóż za język…) coraz więcej uczonych skłania się do twierdzenia, iż Wszechświat musiał zostać przez kogoś stworzony. Ja odróżniam uczonych od naukowców…

  Osoba wierząca o poglądach lewicowych – to to samo, co upalny mróz. Lewicowość od zarania swych dziejów oznacza niewiarę w Boga, a nawet jego zwalczanie (po co, skoro Bóg nie istnieje?). Natomiast istotnie, może się zdarzyć niewierzący prawicowiec. Ale prawicowiec to niestety nie to samo, co „skrajny wolnorynkowiec”. Takich ludzi określiłbym raczej mianem pozytecznych durni.

 44. PL said

  To Pan, Absolwencie, pisze brednie. Boga można poznać. Niektórzy mieli możliwość i przywilej uczynić to bezpośrednio. Inni mogą badać Go pośrednio, sądząc po Jego dziełach i drogą logicznego rozumowania dochodząc do wniosku, iż Bóg musi istnieć.

 45. Widget said

  Do PL: poznanie Boga niekoniecznie musi prowadzić do uznania, że Bóg istnieje. Np. na skutek nieutożsamienia przyczyny ze skutkiem lub niezidentyfikowania tego w jednoznaczny sposób. Po drugie: nawet przekonanie (o wiedzy nie wspomnę), że Bóg istnieje nie przekłada się na potwierdzenie tezy, że to ten Bóg (a nie żaden inny) stworzył nasz świat. Po trzecie, nawet jak przyjmiemy, że świat został w jakiś sposób stworzony to nie oznacza automatycznie przyjęcia za jedyną i obowiązującą teorię kreacjonistyczną stworzenia. Teorii stworzenia jest więcej. A tak wogóle to z przekonania o istnieniu Boga nie wynika wiara. „Wierzę w Boga”, które mam nadzieję, że wszyscy odmawiamy podczas mszy św. nie nie rozumiemy jako „wiem, że jest Bóg”, ale raczej wierzę Bogu, a to już grubsza sprawa bo prowadzi to nas na krzyż. Kolejny problem: czy świat został stworzony jednorazowo czy było to rozciągniete w czasie (co nawet może oznaczać trwanie tego procesu w sposób ciągły). Dalej, na co tak ładnie zwróciła uwagę Ewa (40) o autonomii dokonywania wyborów przez człowieka. Hierarchia wartości jest sprawą indywidualną i żaden nakaz z zewnątrz w tym religia nie jest w stanie tego zmienić. Teraz o poznaniu: to, że ktoś jest ateistą wcale nie przekreśla go jako odkrywcy prawdy, która ponoć jest uniwersalna (por. JP II, encyklika Fides et ratio), a filozofia to nauka dążąca do odkrycia prawdy w której istnieją obok siebie różne teorie i metody i wszystkie są równoprawne. Do Absolwenta (42): może Pan tego nie widzi, ale „Bóg podpada pod teorie naukowe” – mówiąc Pana językiem, a najpełniej zajmuje się Nim w sposób naukowy taka nauka jak teologia. I nie tylko istnieją metody empiryczne tak jak nie tylko istnieć może świat widzialny dany w doświadczeniu. I dlatego wciąż są żywe dylematy istnienia rzeczywistości i naszej wiedzy na ten temat, czym chociażby zajmują się aktualnie służby informacyje supermocarstw, np. CXO (o czym tak barwnie opowiedział nam niedawno Donald Rumsweld). Kolejna kwestia: tzw. prawo naturalne nie musi być w bezpośredni sposób powiązane z ideą stworzenia świata przez Boga. Nie jest to nam szczególnie potrzebne, a tym bardziej Panu Bogu. Zobaczmy zresztą na tym przykładzie jak są mieszane ze sobą kwestie moralne z poznawczymi. Jaki to wprowadza chaos pojęciowy. I tak Nietzsche prawo naturalne rozumiał zupełnie inaczej niż np. pan Marucha, na co już kiedyś próbowałem zwrócić w subtelny sposób uwagę (35) ale tego pan Marucha nie załapał (36), próbując swoje dyletanctwo przekuć w tani dowcip. Widać jak wielką trudność człowiekowi zajmuje zdefiniowanie języka w którym możnaby prowadzić dyskurs naukowy, więc póki co to wolno nam pod takimi samymi pojęciami rozumieć zupełnie co innego. Jak do tego dołożymy zdolność ludzką do fantazjowania to zobaczymy, że teorie naukowe są i można by tworzyć je li tylko w oparciu o obowiązujący bądź ad hoc utworzony aparat pojęciowy z domieszką własnego przekonania o czymś. Więc z lubością człowiek wynajduje (niektórzy uważają że odkrywa) takie twory językowe jak „transcendentny” w odniesieniu do Boga, a nawet całe systemy oparte na grze pojęć jak metafizyka, której tez nie sposób zweryfikować w niezależny sposób. Jak tak się głębiej zastanowić to zobaczymy (jak to już ktoś kiedyś zobaczył), że tak naprawdę bardzo mało o wszystkim wiemy i w miarę zgłębiania wiedzy dochodzimy do wniosku typu „wiem, że nic nie wiem”. Co jednak nie musi oznaczać, że wszystko nam wolno bo Boga nie ma. Bo jeśli jednak jest Bóg to za Pascalem możemy postawić na właściwego konia i wygrać. Lepsze to niż przegrana walkowerem. Korzystniej jest więc zaryzykować. Tym bardziej, że człowieka określa sfera moralna i uczuciowa dużo bardziej niż wiedza (to kim jest, do czego jest zdolny i co sobą reprezentuje). Tak się więc zastanawiam czemu niektórzy koniecznie chcą na siłę podpierać swoje przekonania religine wybranymi teoriami naukowymi? Przecież Pan Bóg może być ponad to i wcale nie musi być mu potrzebne uznanie przez wszystkich jakiegoś prawa naturalnego. To tak jak z regułami fizyko-matematycznymi: prawo Newtona zawiera się w twierdzeniu Einsteina i wcale nie oznacza że jest nieprawdziwe, tylko, że znajduje zastosowanie do nieporównywalnie mniejszego wycinka naszej rzeczywistości. Nie wiemy w ilu wymiarach żyjemy i czy tych wymiarów jest jedenaście, czy też może więcej? Człowiekowi nie jest potrzebna do zbawienia wiedza tylko wiara, którą otrzymuje darmo od Boga bez jakichkolwiek zasług ze swej strony i dlatego może Edyta Stein powiedziała „to jest prawda”, bo kto szuka ten znajduje głosi Dobra Nowina. Ważne jest więc aby szukać, także dlatego, że wszystko wokół nas „dzieje się” (zob. Hildebrandt, dasein) – nasz świat nie jest statyczny lecz dynamiczny. Dasein oznacza sposób istnienia; świat uporządkowanych sensów – a o to nam wszystkim chodzi, nieprawdaż?

 46. bucol said

  o rany ale się na postach krętaczą kretacze pozdrwionka dla dla gajowego będę zagladac

 47. PL said

  Wątpiącym w istnienie Boga, aniołów, demonów itp. bardzo polecam książki ks. Amortha, egzorcysty włoskiego, dającego świadectwa z pierwszej ręki. Można je znaleźć tu:

  http://www.genealogiapolska.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=404&func=fileinfo&parent=folder&filecatid=260

  http://www.genealogiapolska.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=404&func=fileinfo&parent=folder&filecatid=169

 48. dziki said

  Miałem pozostawić po sobie coś więcej, nie będę jednak wdawał się w bezcelowe dysputy. Pozostawię po sobie ot, jeden link.

  http://www.thelema.pl/duty-pl.htm

 49. PL said

  Słusznie.
  Nie interesują nas jakieś pierdoły, popłuczyny po New Age czy innych, temu podobnych „systemach”.

 50. PL,

  hmmm

 51. Max By said

  Mam podobne do Pańskiego credo życiowe z jednym wyjątkiem, popieram kapitalizm, jako naturalny system ekonomiczny nie wymyślony przez nawiedzonych szaleńców.
  W tym systemie nie ma miejsca na tzw. Lasy Państwowe!
  Podobnie jak nie ma miejsca na np. Państwową Zarodową Stadninę Koni w Książu.
  Państwowe znaczy należace do urzędasów, a oni są „nieomylni” i stoją poza wszelką jurysdykcją, stoją poza prawem, za swoje decyzje nie ponoszą, żadnych konsekwencji.

 52. Marucha said

  Kapitalizm nie jest celem samym w sobie, ale jednym z wielu sposbów gospodarowania. Nie istnieje żadne prawo naturalne, które zakazywało by państwu prowadzić działalności gospodarczej, jeśli robi to dobrze – a właśnie przykładem są tu Lasy Państwowe.

 53. Pan Sułek said

  Witam Pana Gajowego !
  Wpadłem tu zupełnie przypadkowo, żeglując po Necie. Nie czytałem wszystkich komentarzy [brak czasu], ale zapoznałem się z Pańskimi poglądami na świat i życie. Nie ze wszystkim się zgadzam i nie podzielam wszystkich Pana poglądów:
  1) Nie uważam iż Bóg istnieje i stworzył świat, i nie twierdzę też, że nie istnieje – zagłębiłem się w parę religii monoteistycznych i nadal nic nie rozumiem 🙂 Określam siebie jako sceptycznego agnostyka. Proszę podać definicję Boga. Proszę również o sprecyzowanie co to oznacza iż „stworzył świat”. Jaki świat? Wiara w boską kreację jest mistycyzmem. Czy miał Pan okazję i chęć zagłębić się kiedykolwiek w lekturę jakiejś książki dotyczącej współczesnych teorii naukowych dotyczących początków naczego wszechświata? [celowo napisałem z małej litery].Polecam bardzo dobrze napisaną „Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar” dra Michio Kaku, znanego na całym świecie fizyka teoretycznego. Nie wiem czy jest naukowcem czy uczonym – raczej naukowcem, bo uczeni to są mędrcy w piśmie :-)Zapewniam -pasjonująca lektura.
  2) Jestem za ochroną życia, ale nie bezwzględną [wojny sprawiedliwe wg Klauzewitza, aborcja nawet ze względów społecznych, a nawet kara śmierci dla pospolitych bydlaków za najcięższą zbrodnię popełnioną z niskich pobudek]. Jestem przeciwny zakładaniu rodzin przez „dewiantów”, choć może inaczej to słowo rozumiem niż Pan. Doprecyzuję: jestem przeciwny wychowywaniu dzieci przez związki homoseksualne. Nie nazwałbym też takiego związku małżeństwem.
  3) Też żywię instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści “poprawiaczy”, mam tu na myśli np. zarówno komunistów jak i narodowych socjalistów czy faszystów.
  4) Też kocham swój kraj, ale dla mnie tak samo dobry jest polski kosmopolita jak i niemiecki patriota [ale nie nacjonalista], o ile są po prostu dobrymi ludźmi.
  5) Co do cywilizacji permanentnej kontroli i strachu przed karą – pełna zgoda [Orwell].
  6) Wszystkie narody należy traktować jednakowo – słusznie 🙂
  7) Poprawnością polityczną nie pogardzam, to za silne słowo. Poprawność polityczna przybrała już jednak postać karykaturalną. Wywołuje u mnie rozbawienie i pobłażliwy uśmiech.
  8) Punkt ostatni – zgoda. Poza stwierdzeniem „Każdy człowiek, jako istota stworzona przez Boga” [patrz punkt 1. mojego wywodu]. Każdy człowiek został na 100% stworzony przez swego tatę i mamę 😉
  Pozdrawiam Pana serdecznie.
  Sułek
  P.S. Popełniłem tę przydługą epistołę, bo lubię rozmowy z ludźmi otwartymi i myślącymi, a znudziły mi się już dyskusje na forach internetowych – pełno tam głupawej i infantylnej sieczki.
  P.S. do P.S. Gdzieś tu w dyskusji zauważyłem odniesienie do strony ‚Racjonalista’. Mam ją w >UlubioneUlubione<. Aha, i jeszcze jedno: proszę unikać stwierdzeń, że człowiek pochodzi od małpy, bo to wulgaryzacja teorii ewolucji i nieprawda.

 54. Marucha said

  Dziękuję za kulturalną wypowiedź, choć z pewnymi punktami się zupełnie nie zgadzam.

 55. hendryxen said

  Może by tak jakiś wymądrzający się „filozof” przedstawił dowód na nieistnienie Boga.

 56. CMYK said

  „Może by tak jakiś wymądrzający się “filozof” przedstawił dowód na nieistnienie Boga.” To ja poproszę jakichś wymądrzających się „teologów” o przedstawienie dowodów na jego istnienie. I tak się ta karuzela kręci. Niespecjalnie interesuje mnie w co kto wierzy, lub nie. Nie interesuje mnie to do momentu, w którym ten ktoś nie zacznie za bardzo interesować się tym w co ja wierzę i zacząć mnie „nawracać”. Myślę że natura, jak i życie publiczne dąży do równowagi i niebezpieczne są odchylenia w każdą stronę. Mogę się nie zgadzać z Pańskimi poglądami, Panie Marucha. Ale tak długo jak istnieje kulturalny dyskurs, co miło mi stwierdzić, ma tu miejsce, rad jestem że istnieje taka strona jak Pańska. Pozdrawiam

 57. Tadeusz said

  Szczęść Boże!
  Polecam bardzo katolickie kazanie ks. Piotra Skargi o naszych czasach. Link na mojej stronie.
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
  Pozdrawiam.

 58. Marucha said

  Szanowny Panie Cmyk, dla mnie dowodem na istnienie Boga jest istnienie wszechświata. Czy mógł powstać „sam z siebie”? Czy wie Pan, że wielu naukowców-fizyków skłania się do twierdzenia, iż ktoś musiał go celowo stworzyć?

  Co do „nawracania”, które Pana bulwersuje – nie ma Pan racji. Chodzi o ratowanie Pańskiej duszy i moim obowiązkiem jest Panu pomóc – podobnie lekarz przekonuje chorego, że powinien podjąć leczenie, nawet jeśli chory tego nie chce. Ale ostateczna decyzja należy do Pana.

  Miałby Pan słuszność, gdyby próbowano Pana nawracać siłą; poza tym takie „nawrócenie” nie byłoby wiele warte.

 59. icek said

  Panio Marucha(nie wiem czy Jesteś Pan czy Pani, będę się zwracał Panio, od ono);zgadzam się ze wszystkimi Paniowskimi poglądami, któreś tak skrupulatnie wyliczył.
  Jeden z nich wszakże chciałbym uzupełnić. Wszystkie narody są równe: Niemcy, Rosjanie, Żydzi i tego nauczam moje dzieci i wnuki. Ale Ty, szepcę im w ucho, jesteś POLAKIEM, a to jest szlachectwo, to zobowiązuje.

  Pozdrawiam icek

 60. PL said

  Pierwszy łyk z pucharu wiedzy prowadzi człowieka do ateizmu ale na dnie tegoż pucharu czeka Pan Bóg.

  Prof. Heisenberg, wybitny fizyk, noblista.

 61. adriano said

  Witam wszystkich. Nieco przypadkiem tu sie znalazłem, ale z zainteresowaniem prześledziłem dyskusję. Jak widzę temat Boga dominuje i nakręca najbardziej. Zakładając istnienie istoty wyższej, doskonałej, u której leży początek wszystkiego śmiem podejrzewać że to czy jest nazywany Bogiem, Jahwe, Allachem czy jeszcze inaczej mało Go interesuje. Bo niby czemu? Jaki miałby mieć cel w byciu obecnym w szarym życiu miliardów zjadaczy chleba, którzy codziennie mordują siebie nawzajem? Chyba że niczym Deus Ridens ma polewkę obserwując nasze czyny, czytając nasze myśli i choćby te moje wypociny na tym forum.
  Nie jest mi łatwo odnieść się racjonalnie do istnienia Boga. Ale czy w ogóle możliwe jest bez emocjonalne podejście do tego tematu? Być może to że urodziłem się i wychowałem w katolickiej rodzinie uniemożliwia mi trzeźwy osąd. Ale mimo wszystko rozdzieliłbym religię(każdą bez wyjątku) od wiary w istnienie Stworzyciela.
  A abstrahując od tematu to jestem mile zaskoczony powyższą dyskusją. Argumenty, wymiana poglądów i myśli, kultura wypowiedzi- rzadko spotykane wśród ludzi oglądających pornografię i pijących piwo przed kompem(wybaczcie- nie mogłem się powstrzymać:)
  Pozdrawiam wszystkich

 62. Marucha said

  Szczerze dziękuję za uznanie dla poziomu forum – w imieniu swoim i moich miłych gości.
  Po prostu tu nie przychodzą ci sami ludzie, co na np. Onet.pl.
  Większości z nas zależy na dojściu do prawdy, a nie na udowodnieniu, iż potrafią lepiej bluzgać, niż oponent.

 63. A.P. said

  Powstrzymano sie od ocen i to jeszcze w marcu.Obecnie mamy maj wiec dodam:
  To dobrze,ze istnieja i to we wiekszosci ludzie madrzejsi od przecietnych „owieczek i baranow”,ktorzy daja sie zapedzac na rozne „pastwiska” (wiary i propagandy).
  Nie rozumie tylko dlaczego sie boja ?
  Mozesz to wyjasnic „gajowy” ?
  Jak czytam do tchorzy nie nalezysz ale dlaczego przybrales mundur nie ten co dla Ciebie pasuje .
  Zamien na taki jak moj wojskowy i staniemy ramie w ramie do ratowania OJCZYZNY POLSKI – chyba jestes POLAKIEM ?
  Chyba juz czas dojrzal do tego – nie uwazasz ???
  Mamy zbiezne poglady tylko bojazn inna.
  Serdecznie Pozdrawiam z Florydy – USA ,warto laczyc sily !

 64. A.P. said

  Nie ma Cie ,wyjechales na polowanie ?

 65. POLAK said

  „Walczacych komputerem” jest w sieci bez liku.Sa „bohaterscy” i dobrze sie im zyje za granica .Jakie przybrali nicki „bojownicze !
  Ciekawe,ze zaden sie nie kwapi do powrotu do Polski i autentycznie nie wyzwala nas POLAKOW razem we wspoldzialniu,ramie w ramie ,nawet przy uzyciu kamieni.
  Wstydzcie sie tacy „walczcacy” a konajacym w Polsce nawet nikt szklanki wody nie poda !

 66. POLAK said

  Adriano !
  Co uczyniles dla Polski poza wyrazaniem swych mysli w mowie czy pismie ?
  Dales tam ludziom zniewalanym chociaz pomocna dlon ,wspareles w innym czynie ???
  Moze czas skonczyc z uczonymi wywodami i przejsc do czynow wyzwalania,jezeli wszyscy tu piszacy jestescie POLAKAMI wierzacymi czy nie wierzacymi.
  Inne narody z Polski i Polakow sie smieja ,ze nie potrafia nawet sie zorganizowac na demonstracje wieksza niz dziesieciu ludzi !
  Oto Polska !!!

 67. Gandalf said

  Bardzo podoba mi się ten blog. Będę tu częstym gościem. Maruchy wszystkich krajów łączcie się, by wyżenąć na Marsa lewaków, pedałów, lesby i inne dewiacje.

 68. POLSKA said

  POLAK Powiedział/a::
  2008-05-08 (czwartek) @ 07:20:04
  “Walczacych komputerem” jest w sieci bez liku.Sa “bohaterscy” i dobrze sie im zyje za granica .Jakie przybrali nicki “bojownicze !
  Ciekawe,ze zaden sie nie kwapi do powrotu do Polski i autentycznie nie wyzwala nas POLAKOW razem we wspoldzialniu,ramie w ramie ,nawet przy uzyciu kamieni.
  Wstydzcie sie tacy “walczcacy” a konajacym w Polsce nawet nikt szklanki wody nie poda !

  Nieprawdopodobna opinia.

  40 milionow

  odjac 2 miliony po 80 roku

  odjac 6 milionow po referendum 2004 roku

  Zostalo w Polsce 32 miliony.

  Emigranci maja pilnie porzucic prace, dzieci, rodzicow, zeby POLAKOWI (???) podac szklanke wody ?

 69. HEJKA said

  heja pozdrafiam siebie hah

 70. Igor said

  Panie gajowy mam pytanie, to dość ważna sprawa.Może już ktoś Pana o to pytał ale na tym forum jest wiele wpisów i wątków wiec prosze o odpowiedz,ale szczeże.Dlaczego tak zawziecie zwalcza Pan neokatechumenat?Bo polemizowac oraz udowadniać iż jest w szeregach Kościoła raczej nie mam ochoty,to jest oczywiste.Nie chce robić Panu żadnej analizy psychologicznej,poprostu chce spytać jak człowiek człowieka.Bo nie pojmuje Pana rozumowania,czy to jest jakaś gra słów?Nadmieniam iż nie jestem w neokatechumenacie…Czy to że chce miec szacunek dla ruchu który otrzymał aprobate Stolicy Apostolskiej,jest czymś nagannym?Bo pewnie możemy jeszcze polemizowac długie lata i nie dojdziemy do porozumienia jeśli nie poszukamy zródła.Ja swoje Panu podam.Żyje zasadą,nie niszcz dzieł Kościoła bez względu na MOJE PRYWATNE ZDANIE O NICH.Bo znam przypadki w których ruchy czy stowarzyszenia prowadziły nazwałbym to rywalizacje miedzy sobą,a to nasza grupa świetnie śpiewa a Wasza nie specjalizuje sie w tym za bardzo.Tu przeżywamy głeboko relacje do Maryi Wy raczej nie tak mocno itd…To było zdrowe,bo nikt nie opluwał siebie nawzajem,bo to nie jest zgodne z duchem katolickim.Czy zle pojmuje?Niech Pan sie określi prosze,kim Pan jest?Czy Pana zdanie o neokatechumenacie ma jakies KONKRETNE ZRÓDŁO?Przedstawicielem jakiej katolickiej dotktryny Pan włada aby tak opluwać?Pozdrawiam

 71. Konrad said

  Do poglądow gajowego Maruchy na świat i życie z ktorymi sie zgadzam, dodam moje trzy grosze:
  Traktujmy kraj, w którym się urodziliśmy, jako święty. Bądź patriotą, ale nie nacjonalistą dyskryminującym inne narody.
  Szczere i pełne oddania zaangażowanie w życie religijne w religii, w której się urodziliśmy, polegające na wypełnianiu jej nauk w swym codziennym życiu oraz przestrzeganiu zasad moralnych i etycznych.
  Kształtowanie swego życia w oparciu o prawdę, prawość, pokój, miłość i zasadę niekrzywdzenia.
  Zawsze kierujmy się miłością do Boga. Odczuwaj wstręt do grzechu – do wszelkich działań, które mogą okazać się krzywdzące nie tylko dla ciebie, ale i dla innych.
  Nie załatwiajmy niczego za pomocą łapówek ani sami ich nie przyjmujmy. Nie ulegajmy korupcji.

  Człowiek nie żyje jedynie dzięki pożywieniu. W rzeczywistości żyje dzięki nismiertelnej duszy. Dlatego musimy użyć swojej siły ciała i umysłu, bogactwa i wykształcenia wraz z inteligencją, aby zrozumieć potęgę duszy. Jaki jest pożytek z siły fizycznej bez zdolnosci rozróżniania prawdy od faszu, tego co trwale od tego co przemijajace?

 72. Konrad said

  Oddanie własnej ojczyźnie jest tak samo ważne jak oddanie Bogu. Kiedy rozwija się patriotyzm, postrzeganie poszerza się, a poglądy stają się zrównoważone. Ojczyzna nie jest jedynie miejscem na mapie lub obszarem ziemi; w rzeczywistości to matka, która karmi tak ciało jak i umysł. Uczy sztuki podążania ku najwyższemu celowi życia.

 73. daleki said

  „Cywilizacja wychodząca z założenia, że tylko permanentna kontrola i strach przed karą, są w stanie powstrzymać zło, jest niewiele warta i prędzej, czy później marnie zginie.”

  Tymi slowy wrozy Pan zaglade cywilizacji powstalej w oparciu o Chrzescijanstwo, a przynajmniej upadek Kosciola Katolickiego. To wlasnie KK bowiem stosuje system oparty na permanentnej kontroli ( spowiedz ) i strachu przed kara ( wiecznym potepieniem po smierci ).

 74. Marucha said

  Brednie.
  Spowiedź nie ma nic wspólnego z „permanentną kontrolą”, albowiem jest tajna i informacje z niej uzyskane nie są do niczego wykorzystywane.

 75. kilogram13 said

  bardzo ladnie pan to napisal

 76. Tadeusz said

  Szczęść Boże!
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
  Pozdrawiam. Tadeusz – katolik
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

 77. Michał said

  W wielu punktach zgadzam się z pańskimi poglądami, mam jednak kilka zastrzeżeń, a także trzy pytania:
  – czemu pan jako katolik utrzymuje na swojej stronie link do antykościelnej i sedewakantystycznej strony(post powyżej),
  -kiedy pan poprawi kłamstwo znajdujące się w powyższym artykule, jakoby pan uważał że wszystkie narody zasługują narówne traktowanie? Przecież wielokrotnie, zarówno pośrednio jak i bezpośrednio dawał pan dowody wyraźnej niechęci do narodu żydowskiego,
  -kiedy pan uaktualni nieaktualne i przestarzałe informacje znajdujace się w artykule o Drodze Neokatechumenalnej? Powinien pan to zrobić choćby w imię uczciwości.
  Z Panem Bogiem!

 78. Marucha said

  1. Nic mi nie wiadomo, aby owa strona była sedewakantystyczna, a na pewno nie jest antykościelna. Natomiast jeśli ma Pan na myśli Judeo-Kościół Posoborowy, to skłonny jestem z Panem się zgodzić.
  2. Oczywiście, że wszystkie narody zasługują na jednakowe traktowanie i żadnemu (nawet żydowskiemu) nie należą się jakieś przywileje i mowy nie ma, aby tolerować u jednych to, co potępiamy u drugich.
  3. Nie bardzo wiem, co uaktualnić… nawet informacje o zatwierdzeniu Statutów Drogi przez J.Św. Benedykta XVI nie znalazły potwierdzenia, a przynajmniej ja go nie znalazłem.

  Z Bogiem.

 79. Michał said

  Ad.1: Czy pan w ogóle otwierał tę stronę? Proszę wybaczyć, ale śmiem wątpić. Czy będąc katolikiem, niezależnie od szczegółowych poglądów można nazywać Sługę Bożego Jana Pawła II „Wielkim Bałwochwalcą” lub niedwuznacznie sugerować że pali sie w ogniu piekielnym? Według ich twierdzeń nie może być zbawiony ani pan, ani większość gości tego bloga i pana zwolenników, albowiem „uczestniczący w ohydzie spustoszenia nie będą zbawieni”
  Ad.2: Przeciez pan właśnie tak postępuje: u pana, a w jeszcze większym stopniu u pana zwolenników da się zauwazyć mentalność, którą można wyrazic następująco: jeśli Polak działa dla dobra swojej ojczyzny jest patriota i zasługuje na uznanie, a jeśli Izraelczyk postępuje tak samo jest filosemitą, rasistą, nacjonalistą, komunistą i w ogóle draniem.
  Z Panem Bogiem.

 80. posty usuniete przez cenzora na innym forum said

  Do Michała :
  W/g Ciebie Izraelczycy działają tak jak Polacy ?!
  W odwecie za porwanie dwóch żołnierzy -spalenie zywcem ok 1000 cywili – w tym ok 300 dzieci .
  Podwójna „etyka” to jeden z ważniejszych wyróżników cywilizacyjnych wiadomej cywilizacji .
  Metodologia typu „łapaj złodzieja” to już nie jest wyróznik cywilizacyjny co nie przeszkadza temu aby był to element przebogatej tradycji .
  Przenikanie metodologii a co gorsza wyróżników cywilizacyjnych to
  zjawisko dosyc często dotykajace tych ,którzy nie sa świadomi
  jakie jest prawdziwe oblicze TEJ cywilizacji (a jest ono zgoła odmienne od propagandowego obrazu jaki w mediach jest nachalnie
  od lat lansowany) … .

 81. Giuseppe said

  Panie Michal! Alez pan sie nauczyl odwracac kota ogonem! Pogratulowac takiego talmudycznego rozumowania ! Czy dla przykladu polski premier opieprzyl kiedys rzad Izraela za to, ze rzadzaca w Izraelu partia jest nie tylko skrajnie nacjonalistyczna ale rowniez rasistowska? A izraelski i owszem nakrzyczal na Polakow a ichni ambasador nawet zazadal zdjecia z funkcji Ministra Edukacji, bo jego dziadek byl antysemita. Jeszcze duzo by sie musieli uczyc Polacy od Zydow, zeby nabrac takiego okrucienstwa (np. napromieniowanie dzieci Sefaradow za amerykanskie pieniadze – pokazano w izraelskiej telewizji), arogancji i hucpy jak oni. Na przyklad po agresji na Liban, Izraelczycy zaczeli sie domagac odszkodowania za poniesione straty wojenne:) niezle co?
  Albo sprzedawanie i na powrot odzyskiwanie sprzedanych terenow w Polsce. Albo falszowanie nazwisk i podszywanie sie pod innych ludzi. Naprawde duzo trzeba sie od nich uczyc. A juz najlepiej przeczytac zydowski przewodnik po duszy Zyda pt. „Protokoly medrcow Syjonu”. Dzielo to wyrywaja sobie z rak Japonczycy chcacy lepiej poznac zydowskiego partnera w biznesie. Daj im Boze zeby dobrze poznali i nie byli tacy naiwni jak Polacy.
  Z Bogiem

 82. Michał said

  Nie chodzi mi o draństwa, które faktycznie popełniają osoby pochodzenia żydowskiego (nie wierzę zresztą, aby działo się to częściej niż u innych narodów). Chodzi mi o rozumowanie: Żyd, aby stać się porządnym człowiekiem, musi zacząć potępiać w czambuł państwo Izrael, a najlepiej jeszcze popierać Polskę.
  Z Panem Bogiem.

 83. S. said

  Panie Michale jeden z wielkich uczonych polskich wyznania mojzeszowego, profesor Hirszfeld powiedzial kiedys:
  „nie martwia mnie kalumnie antysemitow. Smuci mnie gdy przyzwoity Polak mowi – taki porzadny choc Zyd”.
  Skads to sie wzielo panie Michale, bo samo nie spadlo przeciez z choinki.

  PS. Czy nie uwaza pan, ze nie tylko przyzwoity Polak ale kazdy przyzwoity czlowiek powinien potepiac Izrael za zbrodnicze dzialania wobec Palestynczykow, Libanu i Syrii?

 84. Michał said

  Oczywiście, działania wojsk Izraelskich wobec cywilów palestyńskich i arabskich zasługują na potępięnie. Jednak należy pamiętać, że kiedy w 1948 r. w Palestynie powstało państwo Izrael, Żydzi nie chcieli z nikim rozpoczynać wojny. To koalicje państw arabskich napadały na to państwo począwszy od 1948 i to one od tego czasu nakręcają spiralę nienawiści, której efektem jest to, co dzieje się dziś na Bliskim Wschodzie.

 85. S. said

  Pare istotnych informacji o Zydach podanych przez rodowitego Zyda:

  Żydzi i rewolucja

  (posłowie do zbioru esejów „Rosja i Żydzi”, wydawnictwo „Az”, Moskwa 2007)

  Niektóre książki publicystyczne żyją wiecznie (Hercen, Rozanow) przekazując nam swój żar, inne (jak „Co robić”) są kamieniami milowymi swojej epoki, i do nich wracamy, jako do dokumentu historycznego. Zbiór esejów „Rosja i Żydzi” należy do drugiej kategorii; nie na darmo nie wznawiano go przez wiele lat, aż wydawnictwo „Algorytm” uznało za stosowne przedstawić czytelnikom stary spór trwający wśród rosyjskich emigrantów o roli Żydów w rosyjskiej rewolucji: w jakim stopniu imponujący udział Rosjan pochodzenia żydowskiego w rewolucji sformował oblicze radzieckiego społeczeństwa porewolucyjnego. W dyskusji pojawiło się wiele opinii: od przyjęcia do odrzucenia rewolucji, i od priorytetyzowania czynnika żydowskiego do całkowitego jego negowania. W danym zbiorze przedstawiono tylko jedną stronę uczestniczącą w sporze: żydowskich emigrantów, niezadowolonych z radzieckiego społeczeństwa, jakie powstało po Październiku.
  Należy pamiętać, że były także inne strony; a więc, odgłosem tego sporu były także dumne wiersze współczesnego im Ilii Erenburga o tym, że słowo „Żyd” sąsiadowało zawsze z wielkim słowem – „komunista”. W napisanej w tym czasie powieści „Julio Jurenito” Erenburg także wyróżnia żydowski składnik rewolucji, odnosi się do niego krytycznie, lecz widzi w nim jedynie jeden z motywów partytury operowej pod nazwą „rewolucja socjalna”. W jego opinii – żydostwo to tylko jeden z uczestników tego wielkiego masowego ruchu, ale nie jedyny i nie podstawowy.
  Nawet stosunek do rewolucji może być różny. Wyboru artykułów zbioru dokonano w roku 1923, gdy Rosja Radziecka jeszcze lizała rany po Wojny Domowej. My, którzy pamiętamy blask i blichtr czasów Breżniewa w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, nie możemy dzisiaj bez uśmieszku czytać takich tragicznych prognoz białych emigrantów:
  „Żydzi, którzy pozostali pod radziecką władzą, skazani są na zdziczenie i moralne oraz fizyczne wyrodzenie się. Na żydostwo, jako całość, ustrój radziecki działa jeszcze bardziej zgubnie, niż na rdzenną ludność kraju. W miastach, które wpadły w ręce bolszewików, wszystko zostało wywrócone, zniszczone, zrujnowane… wszystko, co było u Żydów godnego naśladowania i szacunku zostało zepchnięte w dół, przywalone nędzą, smutkiem, beznadziejnością. Tak ginie fizycznie i moralnie to, co jeszcze pozostało w Rosji z rosyjskiego żydostwa”.
  Proroctwa te spełniły się dokładnie na odwrót. Żydostwo Rosji Radzieckiej uczestniczyło w kulturalnym i gospodarczym życiu kraju, i obecnie widzimy, że Żydzi rosyjscy są otwarci, wykształceni, mniej od innych Żydów zaślepieni żądzą zysku, i nawet mniej mają w sobie właściwej Żydom pychy. A miasta, „które wpadły w ręce bolszewików”, rozkwitły i rozbudowały się. Emigranci wprawdzie spierali się, czy Żydzi zgubili Rosję, lecz zgadzali się, że Rosja zginęła – i mylili się. A ponieważ Rosja nie zginęła, więc nie ma sensu rozpatrywania problemu przyczynienia się Żydów do jej zguby.
  Pozycja, jaką zajęli autorzy zbioru, była niezwykła dla Żydów – podzielali oni uczucia ruchu Białych, usprawiedliwiali działania Białej Armii, uważali, jak Iwan Ilin, bolszewików za wielkie zło. Będąc patriotami Rosji, zaklinali się na wierność żydostwu, lecz wierzyli w żydowską winę. Według nich, Żydzi byli winni rewolucji, winni z powodu swego aktywnego uczestnictwa w ruchu rewolucyjnym, i winni z powodu swoich sukcesów w latach porewolucyjnych. Przyczyny wyjaśniali następująco: Żydzi włączyli się w aparat władzy radzieckiej dlatego, że ich tradycyjne geszefty upadły wraz z przyjściem socjalizmu. Lecz, według nich, wyjaśnienia nie likwidowały winy. W tym pozostawali małą mniejszością wśród Żydów, którzy zwykle nie spieszą się z przyznaniem się do winy.
  Spór ten nie był sporem akademickim, lecz miał wielki wpływ na losy świata – przypomnijmy, że Adolf Hitler w swoich więziennych notatkach, napisanych (lub, co najmniej zaczętych) w tym właśnie roku 1923, przyjął tezę o żydowskim wpływie i postawił polemikę na ostrzu noża. Przejął on niektóre myśli autorów zbioru i doszedł do wniosku, że rewolucje w latach 1917 – 1923 w Rosji, na Węgrzech i w Bawarii zorganizowało żydostwo w swoich własnych celach, a w szczególności, w celu masowego wyniszczenia miejscowej arystokracji i klasy średniej. Komunizm, lub „bolszewizm”, ogłoszony został głównym kierunkiem judaistycznej działalności, a samo żydostwo – najsilniejszym, prawie jedynym czynnikiem działającym na historycznej scenie.
  Powiedzmy od razu, że przeplatanie się naszych rozważań z tematyką hitlerowską nie powinno odstraszać nas od kontynuowania dialogu. Mało sympatyczny, lecz mądry żydowski myśliciel, Leo Strauss, przestrzegał nas przed Reductio ad Hitlerum, tendencją ograniczania dyskusji do problemu, co o tym myślał Hitler: „Jeśli Hitler lubił sztukę neoklasyczną, więc klasycyzm to nazizm, jeśli Hitler chciał wzmocnić niemiecką rodzinę, więc tradycyjna rodzina i jej obrońcy – to naziści. Jeśli Hitler winił za rewolucję Żydów, więc każdy, kto mówi o wpływach żydowskich – jest już nazistą”.
  Skrajny antynazizm, doprowadzony do absurdu, zrodził mnóstwo koszmarów – architektura Le Cobusier’a, która w postaci „chruszczowek” dotarła do rosyjskich miast i rozcięła wąwozem prospektu Kalinina miłe przedmieście Arbatu, zniszczenie rodziny, nie posiadający własnego oblicza modernizm w sztuce, kult homoseksualnej miłości i Holokaustu – zatryumfowały dlatego, że zwycięstwo nad nazizmem było zbyt zupełne. Otrzymując w roku 2000 nagrodę Konrada Adenauera niemiecki historyk Ernest Holte wyjaśnił ekstremizm Hitlera związkiem z „czerwonym terrorem” i z rolą, jaką żydostwo odegrało w jego wprowadzeniu, i zaproponował by zrezygnować z automatycznego zupełnego negowania wszystkich zasad narodowego socjalizmu. Nawiasem mówiąc, zaciekły antykomunizm liberałów, doprowadzony dzisiaj do absurdu, jest nie mniej straszny i zgubny; to on zniszczył społeczeństwo bezpieczeństwa socjalnego, stworzył dwie rasy – biednych i bogatych, i doprowadził do takiego zezwierzęcenia człowieka, o jakim nie śniło się ani nazistom, ani komunistom.
  Lecz gotowość do krytycznego przeanalizowania hipotezy o rewolucji, jako tworu Żydów, nie oznacza chęci jej bezwarunkowego przyjęcia, jak to robi autor przedmowy do analizowanego zbioru, pan Sewastianow, stojący na pozycjach rasistowsko-hitlerowskich. Ideologie skrajne są zbieżne, i nadmiar judeofobii prowadzi Sewastianowa do obozu judeofilów. Proponuje on Rosjanom, by wyrzekli się wiary prawosławnej i upodobnili się do Żydów, nie rozumiejąc, że większość nie może postępować za mniejszością. Jest on opętany ideą „czystości krwi”, odrzuca gwałtownie „mieszańców”, jak lubaczowski chasyd. I w tym jego myśli pokrywają się ze zwykłą opinią o hitleryzmie; jednak rzeczywiste poglądy Hitlera (jak podkreśla dr William Pierce, amerykański wydawca dialogu Dietricha Eckarta z Adolfem Hitlerem, napisanego w tym właśnie 1923 roku) były bardziej subtelne i złożone: Hitler uważał żydostwo za „abstrakcyjną rasę ducha”, tj. za fizycznego nosiciela judaistycznej tendencji, i zachwycał się wychrzczonym myślicielem Ottonem Weiningerem, tymczasem bardziej prymitywny Sewastianow objaśnia żydowskim pochodzeniem także osiągnięcia Lenina, którego uważa za „halachicznego Żyda”. Tego Lenina, który wygonił Bund i który uprzedzał towarzyszy partyjnych, by nie szli na ustępstwa dla Żydów, żeby ci „nie zrobili z nas pachołków”! Na podobieństwo marksistów tępszych od Marksa, współczesny naśladowca Hitlera, Sewastianow, jest bardziej prostacki od Hitlera. Wierzy on w tajemnicę krwi żydowskiej – nie jest to nic dziwnego u człowieka, który nie wierzy w Chrystusa. Już znakomity angielski pisarz katolicki, Chesterton, zauważył, że ci, którzy nie wierzą w Boga, gotowi są uwierzyć w cokolwiek.
  Ponadto, pozycja Sewastianowa zestarzała się. Skrajnie prawicowy dyskurs zaciekłych antykomunistów, takich jak Douglas Reed („Spór o Syjonie”), Henry Ford, Rosenberg (zalicza się do nich także wtórny Sewastianow) wypalił się i starzał w końcu XX wieku, kiedy to Żydzi, prawie co do jednego, odeszli od komunizmu i przekształcili się w liberałów, a władza radziecka została zdemontowana. Dzisiaj antykomunista automatycznie popiera Czubajsa i reformy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którym kieruje Wolfowitz. Dzisiejszy filosemita nienawidzi rewolucji, gdyż zamienił swoją pozycję z wczorajszym antysemitą.
  Pomiędzy skrajnościami, proponowanym przez biologicznego żydojada Sewastianowa, z jednej strony, i żydowskimi apologetami, którzy sobie wcale tego nie uświadamiają, z drugiej strony, możemy pójść najlepszą ścieżką pośrednią, próbując zrozumieć istotę sporu o roli Żydów w rewolucji. Możemy ustosunkować się do dyskusji lat dwudziestych z większym obiektywizmem, bez uprzedzeń i z większym zrozumieniem, niż ówcześni, możemy i powinniśmy zobaczyć pozytywy, które warto zachować w naszych czasach.
  Tą droga poszli wybitni rosyjscy myśliciele, mocarstwowiec Kożynow i prawosławny Panarin. Ich prace – nieprzypadkowo wydane przez „Algorytm” – proponują własne odpowiedzi na pytanie, postawione przez autorów zbioru. Dla Kożynowa idea decydującego czynnika żydowskiego w rewolucji rosyjskiej wydawała się obraźliwą dla Rosjan i historycznie nieprawdziwą. Według niego, Rewolucja Lutowa była przewrotem prozachodnim, proliberalnym, i mogłaby podporządkować Rosję Zachodowi, jeśli nie byłoby ratującej i ochraniającej Rewolucji Październikowej. Kożynow krytycznie przeanalizował materiał, przedstawiony w danym zbiorze, i doszedł do wniosku, że żydowski udział w rewolucji nie był tak ważny, jak twierdzili Żydzi i ich przeciwnicy, i dopiero po rewolucji Żydzi zdołali zebrać jej owoce, lub „wkręcić się”, jak wyrażali się ich przeciwnicy.
  Panarin uważał żydostwo nie za grupę etniczną ani religijną, a za tendencję. Tendencję do stworzenia teokratycznego, niechrześcijańskiego państwa kapłanów. Tendencję tą obalił rosyjski naród, i powrócił do pewnego rodzaju normalności, chociaż chrystofobia ustroju radzieckiego nie pozwoliła osiągnąć całkowitej harmonii. Ten prawosławny punkt widzenia pozwala ustalić prawidłową proporcję wydarzeń, unika biologizmu i poczucia beznadziejności. Idąc za ojcem Siergiejem Bułhakowem, Panarin zobaczył wiele wspólnego w tendencji judaistycznej i nazistowskiej: „nazizm niemiecki jest parodią żydowskiego samouwielbienia”.
  Trzeci interesujący myśliciel rosyjski – Siergiej Kara-Murza, akceptuje rewolucję i władzę radziecką, i robi surowe wyrzuty Żydom za przejście na pozycje antykomunizmu.
  Na Zachodzie rolą Żydów w rewolucji zajmowało się kilku uczonych i myślicieli. W latach trzydziestych we Francji, Simone Weil odnosiła się bardzo krytycznie do tendencji żydowskiej; na tyle krytycznie, że zrezygnowała z chrztu w kościele katolickim, jako zbyt zjudaizowanym. Uważała ona, że Żydzi niszczą „korzenie” miejscowej ludności, i widziała wady ustroju radzieckiego, polegające na zerwaniu z wiarą chrześcijańską i masowych deportacjach ludności.
  W USA główną rolę odegrały badania historyka Alberta Lindemanna, którego książkę o roli żydostwa w światowych procesach „Łzy Ezawa” dobrze byłoby przetłumaczyć i wydać dla rosyjskiego czytelnika. Lindemann zauważył, że Żydzi, aktywnie uczestniczący w rewolucji, byli dalecy od żydostwa. Trocki chwalił się tym, że uważano go za Rosjanina, nie mówił w języku jidysz i nie chciał pomagać Żydom, którzy prosili o pomoc; Swierdłow, Kamieniew, Zinowiew także byli dalecy od faktycznego żydostwa. Z drugiej strony, nie-Żydzi uczestniczący w rewolucji byli często zjudaizowani: na przykład, Feliks Dzierżyński, chociaż nie był Żydem, lecz był zagorzałym filosemitą, podobnie jak Łunaczarski.
  Kevin McDonald, kalifornijski profesor-neodarwinista, którego jedną ważną pracę „Kulturę krytyki”, bardzo źle przetłumaczono na rosyjski, przedstawił szerszy problem. Wyjaśniał on rolę Żydów w radykalnych ruchach XX wieku, od bolszewizmu do feminizmu, tym, że uczestnicy, nie zawsze świadomie, mieli na celu pożytek dla żydostwa, jako grupy socjalnej. Tak więc, zniszczenie szlachty i wyższej klasy średniej w Rosji zrobiło miejsce dla pnących się do góry po społecznej drabinie Żydów.

  II
  Obecnie możemy spojrzeć na sprawy z innego punktu widzenia. Żydowskie panowanie, na które żałowali się autorzy zbioru, trwało mniej niż dwadzieścia lat po rewolucji, i można go raczej zaliczyć do symptomów „okresu zamętu”, odnosi się to także do pierwszych lat po pierestrojce. Rządy Trockiego i Swierdłowa minęły tak samo, jak rządy siedmiu bankierów w czasach Jelcyna. W obu przypadkach rosyjski duch zwyciężył.
  Teksty zbioru przypominają pewien dokument, stworzony w okresie rozkwitu rządów siedmiu bankierów. Wtedy Edward Topol w znanym liście do Bieriezowskiego kajał się w imieniu narodu żydowskiego przed narodem rosyjskim. Lecz przeszły lata, Bieriezowski na wygnaniu, Chodorkowski w więzieniu, rosyjscy Żydzi uciekają z Izraela z powrotem do Rosji, o Topolu zapomniano, a w Rosji pojawiła się plejada nowych rosyjskich pisarzy – Pielewin, Sorokin, Prochanow, Iwanow. W Rosji władzę znowu dzierżą Rosjanie. Wrażenie żydowskiej wszechmocy okazało się zjawiskiem tymczasowym.
  Ważnym symptomem zwycięstwa rosyjskiego ducha stała się monumentalna powieść Maksyma Kantora „Podręcznik rysowania”. Spośród mnóstwa planów fabularnych i ideowych tego ogromnego dzieła wybija się wybór, dokonany przez bohatera o mieszanej krwi żydowskiej i rosyjskiej, na korzyść rosyjskości i chrześcijaństwa. Takiego samego wyboru dokonał Lew Aninski (ujawnijmy pseudonim – prawdziwe jego nazwisko to Iwanow), tak czule piszący o swoich kozackich przodkach.
  Dlatego nie możemy podzielać ani tragicznej opinii autorów zbioru, ani tym bardziej rasistowskiej apokalipsy autora przedmowy. Żydzi, oczywiście, aktywnie uczestniczyli w Rewolucji Październikowej, wielu z nich, łowiąc ryby w mętnej wodzie, zostało różnymi komisarzami – lecz po pewnym czasie zajęli oni swoją normalną, drugorzędną, pozycję. Ich wnuki poszaleli w lata dziewięćdziesiątych, i także coś tam urwali, lecz i ich zwycięstwo było czasowe.
  Tą tymczasowość i ograniczoność żydowskiego zwycięstwa w Rosji można wyjaśnić za pomocą wiary prawosławnej. Naród rosyjski, zjednoczony przez swoją Cerkiew Prawosławną, jest taką duchową siłą, której nie da rady żaden przeciwnik. Komunizm był prawosławiem bez Chrystusa. Gdyby był z Chrystusem – Rosja weszłaby w bajkowy wiek. Za radziecką walkę z chrześcijaństwem częściowo winni są także komisarze Trockiego – nie mogli oni przyjąć prawosławia i całkowicie złączyć się z ludem rosyjskim, a w Cerkwi widzieli przeszkodę dla takiego złączenia. Ich przejęty od praszczurów antychrześcijański zapał sprzyjał i niszczeniu cerkwi, i czystkom dokonywanym wśród popowskich dzieci.
  Lecz nie można z nadmiernej pychy prywatyzować winy. Lawina walki z Kościołem przeszła nie tylko po Rosji. Nie tylko w Rosji, lecz i we Francji, bez żadnych bolszewików, w roku 1905 kościoły zostały ograbione a sprzęty kościelne wystawiono na sprzedaż na licytacjach. Kościoły były burzone nie tylko w Rosji, lecz także w Hiszpanii. Nie Żyd z pejsami, a Puszkin wzywał do uduszenia „ostatniego cara flakami ostatniego popa”. Nie tylko w Rosji, ale i w Turcji i Meksyku wiara była prześladowana – bez radzieckiej władzy. Ale nawet i władza radziecka okazała się nie taka zła, jak wydawało się to autorom zbioru: wychowani przez ustrój radziecki ludzie, po przeżyciu 20 lat (od początku pierestrojki) bez komunizmu, nie zachłysnęli się zachwytem. Komunizm okazał się nieudanym eksperymentem, lecz to samo można powiedzieć o kapitalizmie. Władza radziecka zdołała uratować nierozdzielność Rosji, uzbroiła ją do walki, dała masom wykształcenie, i z Żydami dała sobie radę, nie stosując skrajnych środków.
  Lecz w kraju, gdzie nie było rewolucji, gdzie nie było ani Czeka, ani komisarzy, ani rozkułaczania – w Stanach Zjednoczonych Ameryki – żydostwo zwyciężyło o wiele bardziej. Amerykańskie elity w 30% są żydowskie, Żydzi posiadają media, w Ameryce nie można publicznie wspominać Imienia Chrystusa – dlatego, że Żydzi nie pozwalają. Zwyciężył tam, jeszcze w XIX wieku, żydowski duch handlarski, o czym pisał Karol Marks. Przyczyną tego wszystkiego jest brak jednego wspólnego Kościoła Chrześcijańskiego. Rozbite społeczności protestanckie nie mogły oprzeć się żydowskiemu naciskowi, zresztą, nie bardzo chciały, dlatego że różnica pomiędzy kalwinizmem i judaizmem polega na obrzędowych detalach. Jest także inna przyczyna żydowskiego zwycięstwa w Ameryce – wielka własność prywatna, w tym na środki masowego przekazu.
  Gdyby nie było Rewolucji Październikowej, to prawdopodobnie Rosja poszłaby drogą amerykańską. Rewolucja Lutowa pozbawiła Cerkiew jej oficjalnej roli, a bez Cerkwi, i nie mając środków masowego przekazu, Rosjanom trudno byłoby uniknąć mamonickiej niewoli. Dlatego, chociaż autorzy zbioru w porywie samobiczowania kajają się za żydowski bolszewizm, to być może, żydowscy bolszewicy uratowali Rosję od śmierci duchowej, zgotowanej przez Rewolucję Lutową.
  Dlaczego Żydzi dołączyli do rewolucji? Nie dlatego, że „zawsze kochali demokrację”. Lecz dlatego, że reprezentowali sobą alternatywną elitę, część antyelity, lub kontrelity. W każdym społeczeństwie są grupy kontrelit, czekające na swój czas, wierzące, że zdolne są do zajęcia miejsca na górze, i że ich „nie dopuszczają”. Niemieccy narodowi socjaliści także byli kontrelitą. Jeśliby Hitler mógł wejść do ówczesnego społeczeństwa jako artysta-malarz, wojny by nie było. Lecz jego nie dopuszczono, tak samo jak stare klasy panujące nie dopuszczały młodych inteligentów z ludu i Żydów. Kolejnym zwycięstwem kolejnej kontrelity była pierestrojka – zbyt dużo energicznych ludzi uważało, że partyjna nomenklatura nie pozwoli im na wdarcie się na szczyty. Tym samym była rewolucja roku 1917: wykształceni Żydzi i rosyjscy inteligenci z ludu, energiczni robotnicy, chłopi, marynarze nie widzieli dla siebie dobrej przyszłości w stabilnym Imperium Rosyjskim i zniszczyli je. Rzeczywiście, ustrój, który nie pozwala na pionową mobilność, nie pozwala energicznym ludziom piąć się do góry, skazany jest na upadek.

  Tłumaczył: Roman Łukasiak

  Izrael Szamir
  2007-10-24

 86. A.Gołąb said

  @ Michal

  Proszę sobie przeczytać ten artykuł to może się panu otworzą oczy jeśli oczywiście wszystko co pan tu „naiwnie” pisze nie jest zwykłą grą prowokatora i struganiem idioty.

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=8812#8812

 87. Kuku na muniu said

  Ad Michal

  Jestes pewien, ze nie masz pewnych luk historycznych zwiazanych z permanentnym terroryzmem Izraela?

  ……12 lutego 1944 roku żydowska organizacja terrorystyczna Irgun rozpoczęła walkę z brytyjską władzą mandatową w Palestynie. Jako pierwsi atakowani byli brytyjscy oficerowie imigracyjni w Jerozolimie, Tel Awiwie i Hajfie.

  W październiku 1944 roku brytyjskie władze przeprowadziły w Palestynie rozległą operację przeciwko żydowskim organizacjom terrorystycznym Irgunowi i Lehi. Aresztowanych żydowskich aktywistów deportowano do Erytrei, gdzie utworzono obóz dla internowanych. Do końca brytyjskiego mandatu internowano tam prawie 700 żydowskich terrorystów.

  16 września 1945 roku brytyjski premier Atlee odrzucił propozycję prezydenta Stanów Zjednoczonych Trumana o wpuszczeniu do Palestyny 100 000 Żydów z Europy. Atlee wprowadził ograniczenia żydowskiej imigracji, zezwalając jedynie na napływ 18 tys. Żydów rocznie. Palestyna miała być państwem żydowsko-arabskim.

  W takiej sytuacji żydowskie organizacje zbrojne działające w Palestynie zerwały wszelką współpracę z Brytyjczykami. Wysiłki skierowano na organizację nielegalnej imigracji żydowskiej oraz na walkę z brytyjską władzą mandatową.

  1 listopada 1945 roku Hagana, Irgun i Lehi przeprowadziły sabotaż linii kolejowych w 135 miejscach, zaatakowały cele w porcie w Hajfie i Jaffie oraz stację kolejową w Lod.

  27 grudnia 1945 roku zydowskie organizacje terrorystyczne Irgun i Lehi przeprowadziły zamach terrorystyczny na budynki brytyjskiego wywiadu w Jerozolimie i Jaffie.

  1 stycznia 1946 roku rząd brytyjski ponowił ograniczenia żydowskiej imigracji do Palestyny. Istniała zgoda na zaledwie 1,5 tys. Żydów miesięcznie.

  W odwecie, w styczniu 1946 roku żydowskie organizacje zbrojne zaatakowały w Palestynie posterunki brytyjskiej policji w Kfar Vitkin, Shfar’am i Sarona, oraz 3 brytyjskie lotniska (niszcząc 37 samolotów). W kwietniu przeprowadzono sabotaż na węźle kolejowym w Aszdod.

  W czerwcu 1946 roku żydowskie organizacje zbrojne wysadziły 11 mostów łączących Palestynę z sąsiednimi krajami. W odwecie Brytyjczycy wzmocnili kontygent wojskowy w Palestynie i rozpoczęli akcję terroru. Aresztowano 2.700 Żydów, z których większość osadzono w obozie dla internowanych w Rafah.

  22 lipca 1946 roku Irgun i Lehi przeprowadziły zamach bombowy na hotel „King David” w Jerozolimie, siedzibę dowództwa wojsk brytyjskich w Palestynie.

  Na jesieni 1946 roku żydowskie organizacje terrorystyczne w Palestynie nasiliły swoją aktywność. Równocześnie zakładano nowe ufortyfikowane osiedla, które najczęściej były położone w strategicznych punktach Palestyny. Wobec nasilenia terroru, w lutym 1947 roku Brytyjczycy ewakuowali z Palestyny rodziny swoich żołnierzy.

  Rząd brytyjski zdawał sobie sprawę, że sytuacja w Palestynie powoli wymyka się spod kontroli, dlatego Wielka Brytania 2 kwietnia 1947 roku oficjalnie przekazała sprawę Palestyny do Organizacji Narodów Zjednoczonych. 13 maja 1947 roku powołano specjalną komisję do zbadania sprawy w składzie: Australia, Czechosłowacja, Gwatemala, Holandia, Indie, Iran, Jugosławia, Kanada, Peru, Szwecja i Urugwaj.

  W lipcu 1947 roku brytyjskie okręty wojenne zatrzymały u wybrzeży Palestyny statek „Exodus 1947” z 4,5 tys. żydowskich uchodźców na pokładzie. Statek został siłą zmuszony do zawrócenia do portu Marsylia we Francji. Następnie popłynął do Hamburga w Niemczech, gdzie policja siłą zmusiła Żydów do opuszczenia statku. Uwaga opinii publicznej świata była skupiona na dramacie tych Żydów.

  Na jesieni 1947 roku Żydzi i Arabowie w Palestynie zaczęli się zbroić. W wielu miejscach, aby zapobiec wybuchowi zbrojnych incydentów, dochodziło do podpisania lokalnych „układów o nieagresji” (około 100) między arabskimi wioskami a żydowskimi kibucami.

  29 listopada 1947 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję nr. 181. Była to decyzja w sprawie podziału Palestyny. W myśl rezolucji: państwo żydowskie miało liczyć 14 257 km kw. powierzchni i 935 tys. mieszkańców (bez Jerozolimy);
  państwo arabskie miało liczyć 11 664 km kw. powierzchni i 814 tys. mieszkańców. Żydzi przyjeli te rezolucje uwazajac ze to dobry poczatek do stworzenia panstwa Izrael w jego biblijnych granicach, natomiast Arabowie odrzucili uważając podział za niesprawiedliwy.

  W listopadzie 1947 roku żydowska organizacja zbrojna Hagana rozpoczęła realizację planu „Gimel”. Przewidywał on rozbicie arabskich oddziałów zbrojnych w rejonie osiedli żydowskich, które znajdowały się na terenach przyznanych państwu arabskiemu.

  W trakcie tej operacji żydowskie bojówki dokonały kilkunastu zbrodni ludobojstwa, między innymi w wioskach Jehida (13 grudnia), Khisas (18 grudnia) i Quazaza (19 grudnia).

  W odwecie arabski oddział zaatakował (29 grudnia 1947 r.) rafinerię ropy naftowej w Hajfie, zabijając 39 żydowskich robotników. 31 grudnia 1947 roku Hagana w ramach akcji odwetowej zaatakowała dwie wioski arabskie Balad a Sheich. W ten sposób rozpoczęła się spirala przemocy w Palestynie.

  1 stycznia 1948 roku oddział Hagany wkroczył do arabskiej wioski Al-Sheikh, w pobliżu Hajfy. W trakcie starcia zginęło 40 Arabów.

  Na przełomie lutego i marca 1948 roku żydowskie oddziały bojowe przeprowadziły akcję wypędzenia Arabów z przybrzeżnej równiny. Między innymi 14 lutego we wsi Sasa oddział Hagany wysadził w powietrze 20 domów arabskich wraz z 60 mieszkańcami.

  W marcu 1948 roku utworzono ochotniczy korpus Mahal, złożony z żydowskich ochotników z całego świata, pragnących dopomóc w wojnie o przyłączanie arbskiej części Palestyny. Z Północnej Ameryki przybyło 1,5 tys. ochotników, z Południowej Afryki 500, z Wielkiej Brytanii 1 tys., z Finlandii 30. Ogółem podczas całej wojny przybyło 5 tys. żydowskich ochotników z całego świata.

  11 marca 1948 roku Arabowie zdetonowali samochód-pułapkę przed amerykańskim konsulatem i budynkami Agencji Żydowskiej w Jerozolimie. W zamachu zginęło 12 osób, a 44 zostały ranne.

  9 kwietnia 1948 roku członkowie Irgunu i Lehi wymordowali w wiosce Deir Jassin 254 Arabów. W odwecie za masakrę 13 kwietnia arabski oddział rozbił żydowski konwój medyczny wracający z Deir Jassin do Jerozolimy. Zamordowano wtedy 75 Żydów (w tym rannych, lekarzy i kobiecy personel medyczny). – opis na: http://www.bezuprzedzen.pl/historia/deiryassi n01.shtml

  Równocześnie Hagana przeprowadziła operację wypędzania Arabów. Między innymi Al Dumejra opuściło 620 osób, Arab an-Nufejat 910 osób, Arab al-Fogara 340 osób (10 kwietnia), Chirbet-Azun 994 osoby, Miska 650 osób i Chirbet as-Sarkas (15 kwietnia).

  13 kwietnia 1948 roku Lehi i Irgun dokonały masakry Arabów w wiosce Naser al-Din, blisko Tyberiady. Liczba ofiar jest nieznana. Ocalało 40 arabskich mieszkańców wioski, którzy są jedynymi świadkami.

  Operacja „Dalet”
  Hagana postanowiła opanować kluczowe obszary przyszłego państwa żydowskiego oraz zlikwidować w tym rejonie ośrodki arabskiej partyzantki. Kolejne etapy żydowskiej operacji miały postępować wraz z etapami wycofywania się brytyjskich wojsk z Palestyny. Teren opuszczany przez Brytyjczyków, miał być natychmiast przejmowany pod kontrolę żydowskich oddziałów zbrojnych.

  Gdy 21 kwietnia 1948 roku Brytyjczycy rozpoczęli ewakuację swojego garnizonu z Hajfy, na miasto uderzyły oddziały Hagany. Tak niespodziewany atak wywołał panikę wśród arabskich mieszkańców, którzy w ciągu kilku dni opuścili Hajfę.

  23 kwietnia 1948 roku Hagana po dwóch dniach walk opanowała Tyberiadę w Galilei. Większość arabskich mieszkańców miasta uciekła.

  Operacje „Yiftach” i „Hamaz”
  28 kwietnia 1948 roku Hagana rozpoczęła operację „Yiftach” w Galilei. W pierwszym ataku zajęto dawne brytyjskie koszary w Rosh Pinah. Równocześnie oddziały Palmach atakowały Safed. Po ciężkich walkach, trwających od 3 do 10 maja, Żydzi zajęli miasto, a pod pełną kontrolą znalazła się wschodnia część Górnej Galilei.

  Równocześnie inne oddziały Hagany rozpoczęły operację „Hamaz”. Jej celem było opanowanie arabskich wiosek położonych na wschód od Jaffy. Zaniepokojone sytuacją w Jaffie, 30 kwietnia brytyjskie oddziały przeprowadziły natarcie na pozycje Żydów. Irgun zdołał jednak powstrzymać natarcie brytyjskiej piechoty wspieranej czołgami, artylerią i samolotami. W następnych dniach Brytyjczycy ograniczyli się do rozdzielania walczących stron i zabezpieczali ewakuację uciekających arabskich mieszkańców Jaffy. Gdy 13 maja 1948 roku Brytyjczycy opuścili Jaffę, miasto zostało zajęte przez żydowski Irgun.

  4 maja 1948 roku w okolicach Jerozolimy pojawił się jordański Legion Arabski, który zaatakował kilka osiedli żydowskich. Hagana bezskutecznie usiłowała kontratakować. Brytyjczycy starali się za wszelką cenę zagwarantować utrzymanie rejonu w rękach arabskich i wspierali dowodzone przez angielskich oficerów oddziały transjordańskie.

  W dniu proklamacji niepodległości przez państwo Izrael 14 maja 1948 roku na terytorium państwa żydowskiego w Palestynie wkroczyły oddziały wojsk egipskich, irackich, syryjskich i transjordańskich, libańskich. Powodem ich wkroczenia była obrona cywilnej ludności arabskiej przed działalnością bojówek żydowskich. Siły izraelskie słabsze liczebnie, ale dobrze zorganizowane i wyszkolone, wyparły arabskie wojska. W związku z tym Arabowie na wezwanie lokalnych liderów arabskich masowo opuszczali swoje domy (około 630 000 uchodźców palestyńskich, którzy osiedlili się m.in. w sąsiednim Libanie stając się poważnym problemem dla tamtejszej arabskiej społeczności chrześcijańskiej). Do ucieczki skłaniały Arabów informacje o terrorze żydowskich organizacji paramilitarnych. W 1949 roku podpisano porozumienia rozejmowe między walczącymi stronami. Izrael dokonując czystek etnicznych poszerzył swoje terytorium w stosunku do obszaru przyznanego przez ONZ o zachodnią Galileę, zachodni Negew i część Jerozolimy. Pod kontrolą Transjordanii pozostała Samaria i Judea z częścią Jerozolimy, a Egipt zachował pozycję w Gazie. Transjordania zaanektowała nie zdobyte jeszcze przez Zydów przyznane Arabom przez ONZ ziemie, zmieniając nazwę kraju na Jordania.

  11 maja 1949 roku Izrael został członkiem ONZ, przy poparciu ZSRR.

  10 września 1952 roku Izrael i RFN podpisały układ o odszkodowaniach dla ofiar hitleryzmu. Rząd RFN zobowiązał się do wypłacania państwu Izrael 3 mld. marek w ciągu 14 lat.

  W 1953 roku utworzono Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Zagłady (Yad Vashem).

  Na przełomie czerwca i lipca 1956 roku brytyjskie wojska opuściły strefę Kanału Sueskiego w Egipcie. 26 lipca 1956 roku Egipt znacjonalizował Kanał Sueski.

  Dodatkowo Egipt zablokował artylerią izraelskie statki w Zatoce Akaba i rozpoczął koncentrację wojsk na Półwyspie Synaj.

  Zachowanie Egiptu zostało odebrane przez Wielką Brytanię i Francję jako złamianie tzw. Traktatu Kanałowego z 1888 r. i zagrożenie dla wolności międzynarodowej żeglugi. Wielka Brytania i Francja podjęły decyzję o zbrojnej interwencji w strefie Kanału Sueskiego.

  24 października 1956 roku w Sevres we Francji podpisano porozumienie ustalające zasady brytyjsko-francusko-izraelskich działań przeciw Egiptowi.

  25 października 1956 roku Egipt, Jordania i Syria powołały wspólne dowództwo wojskowe.

  29 października 1956 roku Izrael zaatakował Egipt i bardzo szybko dotarł w pobliże Kanału Sueskiego. Wielka Brytania i Francja wykorzystały to jako pretekst do zajęcia strefy Kanału Sueskiego (ochrona ważnego szlaku żeglugi międzynarodowej). Wiele krajów potępiło atak (m.in. ZSRR i USA) i zażądało utrzymania międzynarodowego charakteru kanału. Agresorzy w wyniku międzynarodowych nacisków musieli się wycofać, a do Egiptu przybyły siły ONZ. Wojna ta jest często uznawana za ostatnią wojnę w stylu kolonialnym. Izrael osiągnął w niej dokładnie to co zamierzał – wymusił odblokowanie dla swojej żeglugi Cieśniny Tirańskiej, zamkniętej przez Egipt w 1955 roku.

  7 marca 1957 roku Izrael zakończył wycofywanie swoich wojsk z Półwyspu Synaj i Strefy Gazy. W zamian zostały rozlokowane na granicy izraelsko-egipskiej siły pokojowe ONZ, przy czym ich wycofanie w przyszłości mogło nastąpić jedynie za zgodą ONZ. Jednocześnie Izrael otrzymał od 16 państw morskich (za wyjątkiem ZSRR) gwarancje obrony praw swobodnej żeglugi w cieśninach Morza Czerwonego.

  W okresie od 1948 do 1958 roku do Izraela napłynęło 3,2 mld dolarów, z czego 2,2 mld otrzymał rząd i Agencja Żydowska. Pozwolił to na realizację wielu projektów i stworzenie podstaw narodowej gospodarki.

  W 1959 roku Egipt zatrzymał na Kanale Sueskim dwa statki (duński i grecki) wiozące izraelskie towary. Izrael złożył oficjalny protest w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i wniósł sprawę na XIII sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, oskarżając Egipt o postępowanie sprzeczne z rezolucjami ONZ. Jako mediator wystąpił sekretarz generalny ONZ Hammarskjoeld. Jednak Egipt stanął twardo na stanowisku, że znajduje się w stanie wojny z Izraelem i w związku z tym ma prawo nie przepuścić statków ani ładunków izraelskich przez Kanał Sueski. Nikt nie stanął w obronie Izraela.

  W listopadzie 1959 roku przedstawiciel Arabii Saudyjskiej w ONZ zakwestionował prawa Izraela do korzystania z zatoki Akaba. Zdaniem Arabii zatoka ta stanowi arabskie wody terytorialne. Król Saud domagał się wycofania z rejonu zatoki Akaba wojsk ONZ, które stacjonowały na półwyspie Synaj i stanowiły swego rodzaju ochronę dla żeglugi izraelskiej.

  25 maja 1964 roku z inicjatywy Egiptu i Jordanii powstała w Kairze Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP). Uchwalona wówczas Palestyńska Karta Narodowa stwierdzała nielegalność powstania państwa Izrael i konieczność wojny o wyzwolenie Palestyny spod syjonistycznej okupacji. OWP otrzymywała rocznie 400 mln dolarów od państw arabskich na prowadzenie swojej działalność terrorystycznej. Na czele OWP stanął Jaser Arafat.

  10 czerwca 1964 roku Izrael uruchomił krajowy system wodny dostarczający do pustynnych rejonów kraju wodę z Jeziora Tyberiadzkiego. Dzięki tym inwestycjom rozbudowywano osady i rolnictwo na Negewie. Prace nad systemem wodnym objęły również obszar strefy zdemilitaryzowanej na granicy izraelsko-syryjskiej. Syria uznała to za naruszenie integralności terytorialnej i wezwała wszystkie kraje arabskie do wypowiedzenia wojny Izraelowi.

  W lipcu 1966 roku izraelskie samoloty zbombardowały i zniszczyły syryjskie kanały oraz sprzęt budowlany, który miał posłużyć do odwrócenia biegu niektórych dopływów rzeki Jordan.

  4 listopada 1966 roku Egipt i Syria podpisały układ o sojuszu i wzajemnej obronie wymierzony przeciwko Izraelowi.

  14 maja 1967 roku prezydent Egiptu Gamal A. Naser rozpoczął mobilizację i koncentrację wojsk egipskich na Półwyspie Synaj. 16 maja Egipt zażądał wycofania się wojskowych oddziałów ONZ (około 4 tys. żołnierzy), które stały na straży pokoju w strefie Gazy i na Półwyspie Synaj. Egipcjanie nie czekając na odpowiedź sekretarza generalnego ONZ siłą przejęli posterunki sił pokojowych. Sekretarz generalny ONZ wyraził zgodę na rozkaz Egiptu odwołania sił ONZ (UNEF) z Synaju.

  29 maja prezydent Egiptu Naser zażądał od Izraela oddania portu Ejlat i innych terytoriów wzdłuż linii demarkacyjnej, czyli powrotu do stanu z 1947 roku.
  30 maja 1967 roku zawiązało się porozumienie sojusznicze Egiptu i Jordanii. Armia jordańska została podporządkowana Egiptowi.

  W tej sytuacji, 5 czerwca 1967 roku Izrael rozpoczął działania wojenne przeciwko Egiptowi, Syrii i Jordanii. Izrael odniósł zwycięstwo zajmując ponad 60 tys. km2 ziem arabskich. Pod izraelską

  okupacją znalazły się: syryjskie Wzgórza Golan, jordański Zachodni Brzeg Jordanu i część Jerozolimy, egipski Półwysep Synaj oraz Okręg Gazy (kontrolowany przez Egipt). Pod naciskiem Rady Bezpieczeństwa ONZ zaprzestano działań wojennych.

  Rada Bezpieczeństwa ONZ 22 listopada 1967 roku przyjęła rezolucję 242, wzywającą Izrael do wycofania się z ziem zagarniętych w czasie ostatniej wojny.

  W tej sytuacji od 1968 roku OWP rozpoczęła ewakuację dziesiątków tysięcy Palestyńczyków z okupowanych przez Izrael terytoriów Zachodniego Brzegu Jordanu do Libanu, stając się najliczniejszą gupą wyznaniową. Rozpoczęto na szeroką skalę szkolenia Palestyńczyków obozach szkoleniowych w Libanie do walki mającej na celu odwet na Izraelu i odzyskanie utraconych terytoriów.

  Po zagarnięciu terytoriów arabskich Izrael natychmiast przystąpił do budowy osiedli żydowskich na terenach okupowanych (12 kwietnia 1968 roku dziesięć żydowskich rodzin pod przywództwem rabina Mosze Lewingera z Bloku Wiernych (Gusz Emunim) osiedliło się w Hebronie i za zgodą władz rozpoczęło budowę osiedla Kiriat Arba w bezpośrednim sąsiedztwie miasta).

  8 marca 1969 roku prezydent Egiptu Naser ogłosił, że egipsko-izraelskie porozumienie o zawieszeniu broni jest nieważne. Rozpoczęła się „wojna na wyczerpanie”. Arabski ostrzał artyleryjski koncentrował się głównie wzdłuż Kanału Sueskiego. Do mniejszych incydentów dochodziło na granicach z Syrią i Jordanią. Organizacja Wyzwolenia Palestyny działając z Libanu w 1969 roku przeprowadziła 97 operacji terrorystycznych przeciwko Izraelowi. W ramach działań odwetowych izraelska armia w latach 1968-1972 przeprowadziła 5 270 operacji lądowych, morskich i powietrznych.

  W 1973 r. po ataku wojsk egipskich, jordańskich i syryjskich na Izrael w dniu żydowskiego święta Jom Kippur (dnia pojednania) i ich początkowych sukcesach wynikających w dużej mierze z zaskoczenia sił izraelskich, armia Izraela po błyskawicznej mobilizacji odrzuciła Arabów poza linię zawieszenia broni z 1967 roku, a nawet przekroczyła Kanał Sueski i zagroziła Kairowi. Kontrofensywę izraelską wspierały naloty bombowe na Kair i Damaszek. Dzięki wysiłkom mediacyjnym USA i ZSRR (które notabene dostarczały stronom konfliktu ogromnych ilości broni) 25 października podpisano zawieszenie broni, a na linii frontu wzdłuż Kanału Sueskiego rozlokowały się siły pokojowe ONZ.

  1 września 1975 roku doszło do zawarcia izraelsko-egipskiego porozumienia w sprawie Półwyspu Synaj (w ten sposób Egipt jednostronnie złamał przymierze z Syrią i Jordanią). Na jego mocy Izrael w

  okresie od 15 listopada 1975 r. do 26 lutego 1976 r. w czternastu etapach wycofał się z Synaju. W zamian Egipt obiecał złagodzić bojkot ekonomiczny oraz umożliwić żeglugę po Kanale Sueskim statkom handlowym wiozącym towary do lub z Izraela.

  W 1977 roku oficjalnie wprowadzono dla terytoriów okupowanych na Zachodnim Brzegu Jordanu nazwy Judea i Samaria. Zaczęto je traktować jako prastare dziedzictwo narodowe Izraela.

  W marcu 1978 roku izraelska armia przeprowadziła operację „Litani” wymierzoną przeciwko bazom Organizacji Wyzwolenia Palestyny w południowym Libanie. Przez ponad trzy miesiące te tereny znajdowały

  się pod pełną kontrolą izraelskiej armii, która ostatecznie wycofała się pod presją ZSRR i USA. Izraelczycy wycofując się, pozostawili południowy Liban podzielony na dwie części. Pierwsza część była patrolowana przez jednostki lokalnych chrześcijańskich milicji (uzbrojonych i wyszkolonych przez Izrael). Drugą strefę patrolowały międzynarodowe siły UNFIL (United Nations Interim Force in Lebanon), których zadaniem było nadzorowanie zawieszenia broni na granicy izraelsko-libańskiej.

  W dniach od 5 do 18 września 1978 roku odbyła się trójstronna konferencja Izraela, Egiptu i Stanów Zjednoczonych w Camp David w USA. 18 września podpisano porozumienie izraelsko-egipskie. W ciągu 9 miesięcy Izrael i Egipt miały ustanowić stosunki dyplomatyczne. W ciągu 3 lat Izrael miał wycofać ostatnie wojska z Półwyspu Synaj. Granica izraelsko-egipska miała zostać obsadzona przez pokojowe siły ONZ. Izraelska flota miała otrzymać swobodę żeglugi przez Kanał Sueski, Cieśninę Tirańską oraz Zatokę Akaba. Wyznaczono również program ramowy do zbudowania pokoju na Bliskim Wschodzie, łącznie ze szczegółową propozycją ustanowienia samorządu palestyńskiego na terytoriach okupowanych. OWP odrzuciła jednak tą propozycję dążąc do pełnej niezależności.

  7 czerwca 1981 roku izraelskie siły powietrzne przeprowadziły operację „Babilon”, podczas której zbombardowano iracki ośrodek nuklearny w Osirak (odległy o 1.100 km od Izraela). W uzasadnieniu ataku Izrael ogłosił, że była to akcja w obronie własnej.

  W czerwcu 1982 roku Izrael zdecydował się na ingerencję w pogrążonym w chaosie wojny domowej Libanie. Celem operacji wojskowej była likwidacja baz i rozbicie oddziałów Organizacji Wyzwolenia Palestyny, która miała swoją główną siedzibę w Bejrucie. Podczas działań wojennych doszło do starć z wojskami syryjskimi, które okupowały część Libanu (od 1976 r. z tytułu mandatu Ligi Państw Arabskich).

  Po zawieszeniu broni z wojskami syryjskimi 11 czerwca Armia izraelska przystąpiła do oblężenia Bejrutu. Po zaciętych walkach i wyniszczającym bombardowaniu miasta, międzynarodowa mediacja polityczna ONZ oraz USA nakłoniła Palestyńczyków do ewakuacji oddziałów OWP z Libanu.

  Armia izraelska wycofała się z Libanu w czerwcu 1985 roku, pozostawiając pod swoją kontrolą tzw. strefę bezpieczeństwa w pd. Libanie (pas ziemi szerokości 8-10 km przy granicy
  izraelsko-libańskiej), którą nadzorowały oddziały Armii Południowego Libanu.

  9 grudnia 1987 roku wybuchła Intifada, palestyński ruch sprzeciwu wobec izraelskiej okupacji na Zachodnim Brzegu Jordanu i w Gazie.

  Po kilku latach mieustannej walki sytuacja dla obu stron przedstawiała się dość beznadziejnie. 30 października 1991 roku rozpoczęła się międzynarodowa konferencja pokojowa w Madrycie (Hiszpania), z udziałem prezydenta USA Billa Clintona, prezydenta Rosji Michaiła Gorbaczowa, premiera Izraela Icchaka Szamira oraz ministrów spraw zagranicznych Libanu, Syrii, Jordanii i przedstawicieli Palestyńczyków.

  W lipcu 1992 r. nowym premierem rządu Izraela został Icchak Rabin, który zaoferował Palestyńczykom propozycję znalezienia kompromisu w duchu porozumienia z Camp David: stopniowe wprowadzanie autonomii na terenach okupowanych.

  W styczniu 1993 roku przeprowadzono rozmowy przedstawicieli Izraela i Organizacji Wyzwolenia Palestyny w Oslo (Norwegia). Zawarte porozumienie otwierało drogę ku palestyńskiej autonomii.

  13 września 1993 roku Icchak Rabin i Jasir Arafat podpisali w Waszyngtonie (USA) Deklarację Pokojowych Intencji (Declaration of Principles) wynegocjowaną w Oslo. Deklaracja określiła zasady funkcjonowania Autonomii Palestyńskiej w pięcioletnim okresie przejściowym. Izrael uznał Organizację Wyzwolenia Palestyny jako reprezentację narodu palestyńskiego. Z Palestyńskiej Karty Narodowej miano usunąć wszystkie punkty antyizraelskie. (Zapis o dążeniu do unicestwienia państwa Izrael wykreślono z niej dopiero w roku 1998)

  Porozumienie izraelsko-palestyńskie zostało przyjęte z uznaniem przez Ligę Państw Arabskich. Jednocześnie jednak wzrosła aktywność przeciwników porozumienia, głównie Hamasu, Islamskiego Dżihadu, skrajnych odłamów Al-Fatah oraz Hezbollahu. Protestowali również radykalni prawicowi osadnicy żydowscy.

  4 maja 1994 roku w Kairze (Egipt) podpisano izraelsko-palestyńskie Porozumienie Gaza-Jerycho. Był to Układ o Utworzeniu Ograniczonej Autonomii Palestyńskiej w Strefie Gazy i Jerycha.

  19 maja 1994 roku w Londynie (Wielka Brytania) rozpoczęły się pokojowe rozmowy izraelsko-jordańskie. 25 maja Izrael i Jordania ogłosiły zakończenie wojny.

  28 września 1995 roku podpisano w Waszyngtonie (USA) izraelsko-palestyński układ Oslo II, regulujący przekazywanie władzy na Zachodnim Brzegu Jordanu Autonomii Palestyńskiej i zasady wycofywania wojsk izraelskich.

  4 listopada 1995 roku żydowski ekstremista Jigal Amir zamordował premiera Icchaka Rabina za podpisanie układu pokojowego.

  W 1996 roku Izrael oddał Palestyńczykom 9% Zachodniego Brzegu Jordanu.

  Decyzja o budowie osiedla żydowskiego we wschodniej (arabskiej) Jerozolimie wywołała ponowną falę zamieszek na skalę niedawnej intifady. W zamachach latem 1997 r. w Jerozolimie zginęło kilkudziesięciu Izraelczyków, a kilkuset zostało rannych.

  6 września 1997 roku premier Izraela Beniamin Netanjahu oświadczył, że zamachy bombowe palestyńskich terrorystów zwalniają Izrael od obowiązku realizacji porozumień zawartych w Oslo. W ten sposób Izrael zrezygnował z przekazywania dalszych terenów Autonomii Palestyńskiej i zawieszono wszystkie rozmowy pokojowe.

  W dniach 15-23 października 1998 roku prowadzono rozmowy pokojowe izraelsko-palestyńskie w Wye Plantation w USA. Uczestniczyli w nich prezydent USA Bill Clinton oraz król Jordanii Husajn. Rozmowy zostały zakończone podpisaniem porozumienia. 22 listopada Izrael przekazał Autonomii Palestyńskiej 10 miasteczek i 18 wiosek w pobliżu Dżeninu i uwolnił licznych więźniów.

  4 września 1999 roku premier Ehud Barak zawarł memorandum izraelsko-palestyńskie w Szarm el-Szejk. Była to konkretyzacja zawartych wcześniej porozumień. Na mocy porozumienia Izrael przekazał Palestyńczykom kolejne ziemie.

  W dniach 21-23 maja 2000 roku Izrael ostatecznie opuścił strefę bezpieczeństwa w południowym Libanie.

  W dniach 11-25 lipca 2000 roku prowadzono rozmowy izraelsko-palestyńskie w Camp David w USA. Stanowisko Arafata w sprawie Jerozolimy doprowadziło do zerwania rozmów. Jaser Arafat domagał się od strony Izraelskiej, by arabska część Jerozolimy stała się przyszłą stolicą Autonomii Palestyńskiej, a w przyszłości niepodległego państwa palestyńskiego, na co nie godzi się strona Izraelska.

  Izrael nie chcąc dopuścić do wymknięcia się z pod kontroli Autonomii Palestyńskiej i uzyskania przez nią pełnej niezależności decyduje się na prowokację – wizyta Ariela Szarona w arabskiej części Jerozolimy na Wzgórzu Świątynnym (miejsce święte dla islamu) potraktowane zostaje przez Palestyńczyków jako przejaw złej woli i prowokację – w 2000 roku wybucha druga Intifada – powstanie palestyńskie.

  Doszło do regularnych walk armii izraelskiej z palestyńskimi bojownikami w Jeninie i Nablusie. Jednak działania rządu izraelskiego podczas tej intifady wyglądają na coraz bardziej rozpaczliwe: brak reakcji na zbrodnicze zamachy byłby oznaką słabości i kapitulacji przed terrorem, a represje będące ich wynikiem tylko wzmagają nienawiść i determinację terrorystów dając im pretekst do kolejnych zbrodni.

  Szczególnie okrutnie armia izraelska rozprawiła się z mieszkańcami palestyńskiego miasta Jeninu na terenie Autonomii Palestyńskiej, gdzie dokonano maskary ludności cywilnej i zburzenia miasta. Na teren operacji nie wpuszczono później przedstawicieli organizacji Czerwonego Krzyża ani obserwatorów ONZ. Izrael nie zgodził się także na wizytę przedstawicieli UE. Do dziś Izrael odmawia współpracy z komisją ONZ w sprawie Jeninu.

  W ciągu pierwszych dwóch lat Intifady – powstania palestyńskiego – zginęło już 2732 osób – w tym 2004 Palestyńczyków.

  Sytuację pogorszyła decyzja Ariela Szarona o budowie wielkiego muru, który niejednokrotnie dzieli gospodarstwa palestyńskie stając między domami Palestyńczyków a ich polami, które są jedynym źródłem ich utrzymania, wzmagając w ten sposób nienawiść do okupantów.

  Po śmierci Jasera Arafata Izrael pod naciskiem opinii międzynarodowej stracił pretekst do nieprzeprowadzania negocjacji pokojowych z Palestyńczykami w sprawie wycofania wojsk z terenów Autonomii Palestyńskiej i opuszczenia osiedli przez osadników żydowskich.

  Pod naciskiem opinii międzynarodowej Ariel Szaron konsekwentnie dążył do wywiązania się z porozumień, w których Izrael zobowiązał się do wycofania sie z osiedli żydowskich wybudowanych na terenach Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu Jordanu i w strefie Gazy przy jednoczesnym dużym sprzeciwie prawicowych organizacji żydowskich.
  Polityka jednostronnej separacji, czyli bez formalnego rozwiązania kwestii palestyńskiej była kontynuuowana po odejściu Szarona.
  Jego następca, Jehud Olmert, pierwszy premier nie wywodzący się z izraelskiej generalicji, wygrał wybory między innymi dzięki hasłu ewakuacji części osiedli na okupowanym Zachodnim Brzegu.
  Równocześnie izraelska armia kontunuowała pacyfikacje osiedli uchodźców i miast Gazy i Zachodniego Brzegu.

  Pod naciskiem USA i organizacji międzynarodowych w Autonomii Palestyńskiej przeprowadzono pierwsze uczciwe wybory parlamentarne. Ku zaskoczeniu administracji amerykańskiej wygrał je Hamas, organizacja religijno-polityczno-społeczno-wojskowa, uznana przez Izrael i USA za terrorystyczną.
  Pod naciskiem USA zostaje odcięta zagraniczna pomoc finansowa dla Autonomii, jej główne źródło dochodów.
  Izrael dokonuje wciąż powtarzająych się rajdów na Gazę i Ramallah i aresztuje parlamentarzystów Hamasu i członków rządu Autonomii.

  Wedle niektórych doniesień, Izrael informuje administrację amerykańską o zamiarze zniszczenia Hezbollach, przygotowuje plan ataku i oczekuje na pretekst.

  Czerwiec 2006. Hamas dokonuje śmiałego ataku na izraelską bazę wojskową i bierze do niewoli izraelskiego żołnierza.
  Partyzanci Hezbollach atakują jednostkę komandosów izraelskich, wedle sprzecznych doniesień na terytorium Izraela, na terytorium Libanu, lub na spornym obszarze Farm Shebaa. Ginie 7 komandosów, 2 zostaje pojmanych przez Hezbollach.

  W natychmiastowej odpowiedzi Izrael rozpoczyna intensywne bombardowanie artyleryjskie i rakietowe z lądu, morza i powietrza przygranicznych obszarów Libanu. W odpowiedzi Hezbollach rozpoczyna ostrzał rakietowy Izraela, i niszczy izraelską kanonierkę przy pomocy pocisku sterowanego. Izrael rozszerza bombardowanie na infrastrukturę Libanu – drogi, mosty, porty i lotniska, oraz na obszary cywilne. Wojska izraelskie wdzierają się do Libanu, bezskutecznie usiłując w ciężkich walkach zepchnąć Hezbollach za rzekę Litani. Rośnie liczba rannych i zabitych izraelskich żołnierzy i, dramatycznie, liczba ofiar cywilnych w Libanie. Mimo apeli ONZ, USA i ich najbliżsi sojusznicy nie popierają natychmiastowego zawieszenia broni, pozwalając w ten sposób Izraelowi na dalse brutalne niszczenie Libanu.

  Nacisk opinii publicznej świata, koszty wojny i brak sukcesu zmuszają Izrael do akceptacji zawieszenia broni.

  Równocześnie Izrael prowadzi, aż do chwili obecnej, bombardowanie Gazy i dalsze rajdy na rząd Autonomii, prowadzące do licznych ofiar wśród ludności cywilnej.

  Izrael został zbudowany na fundamencie zbrodni wobec Palestyńskich Arabow i ich krzywdzie. Dlatego nie ma szans na pokój na Bliskim Wschodzie – za duży jest bagaż krzywd i nienawiści wśród ludzi, których jedyną winą było to, że najpierw zgrzybiała Turcja której byli obywatelami nie miała ani sił, ani ochoty, by bronić ich przed kolonialnymi intruzami, a potem w krytycznym okresie między wojnami nie mieli państwa, które by ich reprezentowało. Izrael tymczasem popełniał i popełnia bezkarnie dalsze zbrodnie, jak morderca, który dla uniknięcia konsekwencji pierwszego wykroczenia, zabija znów raz za razem.
  Powszechne używanie przez apologetów Izraela Holokaustu jako argumentu jest nonsensem. Two wrongs don’t make one right.
  Żydzi przez wieki walczyli o równouprawnienie religijne i sprawiedliwość społeczną, aby po ukradzeniu państwa dla siebie stać się wojennymi zbrodniarzami i prześladowcami innych narodów.

 88. Michał said

  Chciałbym zadać jeszcze dwa pytania:
  -o ile się orientuję, mimo swojej niechęci do Żydów, nie należy pan do rasistowskich, nacjonalistycznych antysemitów, którzy wszystkich Żydów utopiliby w łyżce wody. Czemu więc pozwala na swojej stronie na działalność osób o takich poglądach?
  -jaki jest pana stosunek do p. Leszka Bubla i jego pogladów? Pytam z ciekawości, bo niektóre pańskie posty zdawały się świadczyć o pozytywnym stosunku do jego osoby.
  Z Bogiem.

 89. Troche uczciwosci said

  Troche zwyczajnej uczciwosci panie Michale. Dlaczego nie martwi pana, ze to wlasnie Zydzi najchetniej nie tylko utopili by nas Polakow w lyzce wody ale wypedzili z naszego wlasnego kraju. Chca nas okrasc na 65 mld dolarow, opluwaja nas, szkaluja i psuja nam opinie na calym swiecie przy pomocy takich szuji jak Kosinski, Geremek, Bartoszewski, Michnik, Mazowiecki czy Tomasz Gross a my mamy ich lubic i szanowac? Pan nas do tego tak szczerze namawia? Dlaczego pan nie namowi Zydow, zeby ze zwykle przyzwoitosci byli nam wdzieczni, ze tylu z nas oddalo lub narazalo zycie zeby ich ratowac. Ma pan klapki na oczach czy misje do spelnienia na tym forum?

 90. Bambarylka said

  O co chodzi tutaj ?

 91. phdp said

  Marucha … to jest dobre … podpisuję się pod Twoim manifestem. Tak trzymać 🙂
  I nie dyskutować z ludźmi pokroju „Widget”. Szkoda czasu … głową muru nie rozwalisz, bo mur z betonu i zatwardziały, a zatwardziałość innym wytyka, dla odwrócenia uwagi 🙂

 92. Szymdi said

  Moje uszanowanie Panie Gajowy!

  Było tu trochę o „prawie naturalnym” i moim zdaniem nikt nie dotknął sedna sprawy. Warto zastanowić się nad fenomenem istnienia czegoś takiego jak sumienie i tego konsekwencjach. Mieści się w tym odpowiedź nie tylko na temat prawa naturalnego (zdolność rozróżniania między dobrem, a złem), ale też rozwiązanie dylematu niektórych „postępowców” w kwestii różnic między człowiekiem a zwierzętami.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku!
  Sz.

 93. […] więcej: https://marucha.wordpress.com/ […]

 94. Agatka said

  Pan Sułek powiedział/a
  2007-10-26 (piątek) @ 20:14:13

  Witam Pana Gajowego !
  Wpadłem tu zupełnie przypadkowo, żeglując po Necie. Nie czytałem wszystkich komentarzy [brak czasu], ale zapoznałem się z Pańskimi poglądami na świat i życie. Nie ze wszystkim się zgadzam i nie podzielam wszystkich Pana poglądów:
  1) Nie uważam iż Bóg istnieje i stworzył świat, i nie twierdzę też, że nie istnieje – zagłębiłem się w parę religii monoteistycznych i nadal nic nie rozumiem 🙂 Określam siebie jako sceptycznego agnostyka. Proszę podać definicję Boga.

  definicja Boga?! Adolf Hitler to wspaniale ujal…..

  Odwieczna natura bezwzglednie kaze tych, ktorzy lamia jej prawa….

  nic dodac , nic ujac!
  pozdrawiam

 95. Agatka said

  Panie Gajowy!Marucha!

  Kocham Pana za to jakie ma Pan poglady i za tematy, ktore Pan porusza!!!

 96. Marucha (niezalogowany) said

  Dzięki za dobre słowo, pani Agatko.

 97. Sur said

  Pszypadkowo bledzac po internecie wpadlem na Maruche i spotkalem sie z pogladami które w wiekszosci podzielam, tak jak pewno liczni ludzie kturym nie „wychodzi” innym iasno powiedziec to co podzielaja, winszuje

 98. k. said

  ad 96
  „Odwieczna natura bezwzglednie kaze tych, ktorzy lamia jej prawa….”

  drogi! sam sobie dałeś odpowiedź: „ODWIECZNA”

  Katechizm KK:
  35. Co rozumiesz przez słowo Bóg?

  Przez słowo Bóg rozumiem ducha najczystszego (czyli byt duchowy zupełnie prosty i niezmienny), co do rozumu i woli oraz wszelkiej doskonałości nieskończonego, w sobie ze siebie najszczęśliwszego.

  i teraz:
  36. Jakie są główne doskonałości czyli przymioty Boskie?

  Główne doskonałości czyli przymioty Boskie są następujące:
  Bóg jest:
  a) wieczny, bo nie ma, ani mieć nie może, początku, ni końca, ni następstwa;

  oraz kontynuując:

  b) wszystkowiedzący, bo wszystko dobrze zna, także to, co będzie w przyszłości mocą wolnych czynów ludzkich, nawet uczucia serca i ukryte myśli;
  c) niezmierzony, bo jest w niebie, na ziemi i na wszystkich miejscach, które są i być mogą;
  d) sprawiedliwy, bo oddaje każdemu według jego zasług w tym, lub z pewnością w przyszłym życiu;
  e) dobry, bo nieskończoną dobrocią, mocą i mądrością wszystko stworzył, utrzymuje i rządzi wszystkim; dobra, których używamy, pochodzą od Niego; wysłuchuje łaskawie prośby błagających;
  f) miłosierny, bo chcąc, żeby się wszyscy ludzie zbawili, odkupił ich z niewoli szatana, każdemu daje środki potrzebne do zbawienia i „nie chce śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i żył”.

 99. Projekcja wg sw. Rozumu 1 said

  HEBRAJSKI RAK POZNAWCZY „Pana Świata” Adon Olam (Część II z II)

  Tutaj dochodzimy do istoty POZNAWCZEGO RAKA cywilizacji judeo-chrześcijańskiej. Według „teologii” rozpowszechnianej przez świętego Pawła (i rozpowszechnianej szerzej przez ukryte struktury rządzącej ówczesnym Izraelem teokratycznej mafii, stojącej za działalnością tego samozwańczego apostoła), samo-ofiara Chrystusa miała odkupić grzech Pierworodny Adama (Rz. 5, 12-1Cool. Ten Pierwszy Człowiek ponoć skonsumował jabłko z „zakazanego drzewa wiadomości co złe i co dobre” i dzięki temu wyrwał się na wolność z przyrządzonego mu przez Pana „rajskiego ogrodu”, w którym nie musiał on w ogóle myśleć, kojarzyć faktów, uczyć się, ani nawet mówić, gdyż wszystkie możliwe wygody, łącznie z seksualnymi, miał pod nosem. Od strony psychologicznej ta „ucieczka z raju” w pozbawiony szpitali, dróg, hoteli oraz telefonów komórkowych świat przygody, pełen niebezpieczeństw i niewygód, to była najzwyklejsza „maskulinizacja” pierwszych ludzi, dzięki temu „zderzeniu” z pozornie wrogim światem „extra-muros” („poza świętym miastem”, poza termitierą) zaczęli oni myśleć i nawzajem się komunikować, wymieniając swe spostrzeżenia, nareszcie zaczęła się w nich rozwijać inteligencja i związana z tą „zoologiczną”, zwierzęcą (a więc „złą”) cechą dążność do poznawczej perfekcji. Według teologii „wypchanego miłością” apostoła Pawła, martwy Chrystus na krzyżu ma za zadanie odwrócić ten proces „maskulinizacji” naszego gatunku.

  By zbliżyć się do sfeminizowanego, kapryśnego „boga ojca” Izraela (przypominającego swym zachowaniem grecką boginię Zazdrości i Sporu Eris/Discordia), chrześcijanie mieli „umrzeć dla świata”, czyli po prostu otępić swoje zmysły, starać się przestać dostrzegać popełniane przez nich, przeciw Naturze, obrzydliwości, chociażby w postaci samo-kastracji, której dopuścił się Orygenes i jemu podobni pierwsi chrześcijanie, starający się zachowywać jak pozbawione radości życia odseksualnione roboty-termity (patrz zalecenie auto-kastracji „dla królestwa bożego” ” Mat. 19, 12; o propozycji samo-kastracji nie ma mowy w Ewangelii Łukasza, przeznaczonej dla hellenistów).

  Interesującym jest skojarzenie apostolskiej misji Pawła z „antymaieutyką”, czyli specyficznie podłą nauką która ma za zadanie sterylizować ludzi z tkwiących w nich intelektualnych potencji. W maieutyce bowiem, czyli z grecka „sztuce akuszerskiej”, specjalizował się znienawidzony przez rozmaitych odmian „ibri” Sokrates, który w swym postępowaniu dążył, za pomocą dialektycznej metody pytań i odpowiedzi, do wyostrzenia precyzji poznawczej swych uczniów. „Hebrajczyk z Hebrajczyków” święty Paweł zaś dokładnie na odwrót, chciał chrześcijanom „zasłonić” świat zewnętrzny, spychając ich z powrotem na powrót w „szczęście” bezmyślnego życia w łonie (gr. hysterze) ich sztucznej matki zwanej Kościołem (niby) Powszechnym. W okresie ludzkiego życia płodowego nie potrzeba przecież używać organu wzroku, nie ma żadnej różnicy między Grekiem i Żydem, mężczyzną i kobietą, mędrcem i durniem, nie trzeba się uczyć żadnych języków, ani na niczym się znać. Mówiąc krótko, w okresie płodowym naszego życia są obecne wszystkie te cudowności, które zapowiadał w swych „Listach” Apostoł, panuje Szczęście bezwładnej wegetacji oraz biernego wzrostu, polegającego na dynamicznym, bezpłciowym rozmnażaniu się przez podział ludzkich komórek oraz tkanek, dokładnie tak jak zaplanował to „Bóg” opisany na początku Księgi Rodzaju. I to jest ten „plan Pana Świata” (ang. NWO ” New Word Order), który ma przekształcić rozumny z natury gatunek ludzki w nie zróżnicowaną masę ślepych komórek oraz tkanek Gigantycznego Nowotworu bezwzględnie eksploatującego ” a przy okazji eksterminującego ” wszystkie inne, bardziej szlachetne odmiany istot ożywionych.

 100. Projekcja wg sw. Rozumu 2 1 said

  W rezultacie takiego „religijnego” nastawienia do świata, (lumpen)kultura hebrajska[1][1], poprzez programową niechęć do wykonywania jakichkolwiek wysiłków, czy to fizycznych czy umysłowych, musi prowadzić do samo-upodlenia się „ewangelizowanej” ludności, systematycznie przyzwyczajanej do „jeżenia się” na wieść o istotach bardziej rozgarniętych niż obdarowani „łaską” Pana Nowo-Starego Izraela przysłowiowi durnie i szubrawcy. Otóż to celne określenie „durnie i szubrawcy” ukuł w połowie XIX wieku angielski socjalista Robert Owen, obserwując komu w jego, dominującej już wtedy na wszystkich Oceanach ojczyźnie, stawia się pomniki. Z kolei inny Anglik, żyjący w drugiej połowie XX wieku i chętnie publikowany w czasach PRL pisarz John Berger, określił demokrację angielską przed dwustu laty jako „reżym małych gangsterów”. Oczywiście postęp w rozwoju technik oszukiwania oraz eksploatacji ludności trwa bezustannie i od lat 1990 mamy w Europie Wschodniej, a w szczególności w Polsce, ustrój „Wielkich Gangsterów” ” jak to zauważył mój kolega, profesor psychologii z Genewy, Jacques Vončche, gdy mu w 1992 roku opowiedziałem o sukcesach „reformy Balcerowicza”. Rolę „Ojca chrzestnego” (ang. Godfather) w tym Atlantyckim Nowotworze odgrywa grupa londyńskich finansistów związanych z nazwiskiem Georga Sorosa, współpracownika bankierskiej rodziny Rotszyldów, zarządzających majątkiem niby-arystokratycznej angielskiej Rodziny Królewskiej. Ortodoksyjni żydzi z „rosyjskiej” sekty Chabad Lubawicz, z centralą w nowojorskim Brooklynie, wydają się spełniać w tej globalizującej świat bandzie rolę usługową, bardzo podobną do tej, jaką w Europie Centralnej spełniają przedstawiciele Watykanu, oczywiście po cichu też współpracującego z „Panem Świata” zwanym po hebrajsku Adon Olam.

  Hebrajski Bóg-Podłość i „poprawiacz” jego teodycei Allach ” Bóg bogów

  Czy istnieje jakaś droga ucieczki od zjednoczenia tego świata pod symbolami Chrystusa oraz Banku Światowego, demonstrującymi symbiozę Boga i Mamona, jak to się wśród krakowskiej inteligencji powszechnie akceptuje? Otóż nie wszystkie ludy dały się ” jak Naród Polski dzisiaj ” doszczętnie shebraizować (czyli podporządkować „ibri”). Elementy rozumu zachowały się bowiem w niektórych, nie-chrześcijańskich kulturach, zwłaszcza tych, które przez setki lat pozostając w bliskich kontaktach z „ibri” („habiri”) grasującymi na Półwyspie Arabskim, wykształciły coś w rodzaju przeciwciał neutralizujących toksyny mózgu wydobywające się zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. Dotyczy to w szczególności nauk Mahometa, który w młodości przez dłuższy okres czasu żył wśród arabskich chrześcijan. Temu to Prorokowi w sposób dość zręczny udało się powiązać żydo-chrześcijańskie Opowieści Biblijne ze światem, który Arystoteles nazwał rzeczywistym, w którym ludzie z natury dążą do wiedzy (i samo-wiedzy). Otóż w świecie rzeczywistym wszyscy mamy sny, częstokroć okropne, które są związane są z naszymi wcześniejszymi przeżyciami, ale które po przebudzeniu się okazują się być tylko senną marą. Według rozumującego jak homo sapiens Mahometa szlachetny przodek Arabów, zwany Abrahamem (a więc nie Abramem), miał tylko zły sen, będący historycznym wspomnieniem praktyk związanych ze starożytnym kultem Molocha (hebr. „króla”, „Pana”), że to Bóg kazał mu zabić i usmażyć na wolnym ogniu ukochanego syna Izaaka. (Inna sprawa, że młody, a więc jeszcze głupi Izaak, słysząc o śnie swego ojca, koniecznie chciał się poświęcić dla „Pana”. Tę jego masochistyczną zachciankę kochający go ojciec umiejętnie storpedował, dokonując ofiary z baranka, ponoć wskazanego mu przez Boga jako ofiara zastępcza.)

  W podobny, inteligentny sposób opisane zostały w Koranie ostatnie ziemskie chwile wysłańca Boga, Jezusa syna Marii, którego „droga krzyżowa” według mahometan była tylko złudzeniem, chodziło bowiem tutaj o ukrzyżowanie kogoś zupełnie innego. W islamie Bóg nie jest ” jak ten „nasz” ” Osobą Podłą i litość dlań znaczy Litość, a nie perwersyjne, typowo hebrajskie, rozkoszowanie się widokiem własnego syna powieszonego na krzyżu z koroną cierniową na skroniach. Według tego co przekazali mi (internetem) muzułmanie, Allach widząc, że jego wysłannik został zagrożony, tak pomanewrował rzeczywistością (prawdopodobnie przy cichej kolaboracji nie chcącego się skalać niesprawiedliwym wyrokiem Piłata), że w rezultacie na krzyżu zawisł Judasz, a Jezus z Ogrójca gdzie spał wraz z uczniami i gdzie Judasz zamierzał go zadenuncjować rzymskim strażom, przez wschodnie okno, w asyście aniołów Gibrela, Micheasza i Ibrahima powędrował wprost do nieba. Czyż nie jest to piękna i umoralniająca historia, automatycznie robiąca z próbujących podbić świat, pod znakiem krzyża, chrześcijańskich wojowników (Krzyżowców, Krzyżaków, konkwistadorów, „misjonarzy USA” w Afganistanie i Iraku dzisiaj), najzwyklejszych durni oraz szubrawców, dumnie obnoszących się wszędzie z Judaszem na patyku?

  A zatem nie ma w islamie sławnego, komercyjnego „grzechów, przez Mękę Chrystusa, odkupienia”, a nawet nie ma i Grzechu Pierworodnego, bajkami o którym raczą dzieci do dzisiaj chrześcijańscy księża. To właśnie z tego mitycznego, ponoć zakazanego przez „Boga” ludziom „spożywania owoców z drzewa poznania co dobre a co złe” (!), miał nas „wykupić”, przez swą chętną śmierć na krzyżu, Jezus Chrystus, jak to odkrył chrześcijanom święty Szaweł/Paweł i którą to bzdurę od czasów „soboru zbójeckiego” (a więc „soboru ibri”) w Efezie w roku 431 Ojcowie Kościoła, zarówno prawosławnego jak i katolickiego, uznają za religijny dogmat. Jak sprawdziłem w Koranie, prawdziwy Grzech Pierworodny polegał na ujawnieniu się wśród ludzi predylekcji do obłudy i hipokryzji. Ten grzech „pierworodny” spowodował, że ludzie utracili spokój ducha i sami się wydali na pastwę swych obsesji oraz znamionujących ich „zniewieścienie” histerii (np. nie znanego w ogóle antycznym Grekom strachu przed Końcem Świata, tak psychodelicznie opisanym w „Apokalipsie” św. Jana). Do podstępnego zachowania się hipokrytów „którzy co innego mówią, a co innego robią” nie są zdolne nie potrafiące mówić zwierzęta, a więc i ludzkie niemowlęta, nie jest to zatem grzech dziedziczny, tylko „kulturowo dziedziczony”. Ten grzech obłudy ” którego to grzechu Jezus z Nazaretu obiecał nikomu nie odpuścić, także faryzeuszowi o imieniu Szaweł/Paweł ” charakteryzuje li tylko kultury zniewieściałe, takie jak ta dominująca dzisiaj w Imperium Americanum zbójecka kultura „hebrajska”, w kleszczach której znalazła się dzisiaj Polska. W kulturze greko-rzymskiej, czyli „helleńskiej”, której resztki porzuciliśmy z entuzjazmem 20 lat temu, wraz z odrzuceniem niewygód „komuny”, ideałem był ” i jest ” człowiek mężny, potrafiący głosić niewygodne dla ludzi wierzących w Boga i Mamona prawdy nawet wtedy, gdy wie, że w ten sposób rujnuje on swą zawodową oraz społeczną karierę.

  A więc osoby, którzy chcą wierzyć w jakiegoś szlachetnego „Boga”, wciąż mają przed sobą alternatywę ucieczki od „Boga Ojca Jedynego” (ang. Godfather), naszej judeo-chrześcijańskiej cywilizacji[2][2]. „Pana Świata”, który w swym podłym zniewieścieniu zezwolił, aby jego umiłowany „lud boży” specjalizował się w łupieniu innych narodów, nie wymagającą prawie żadnego męskiego, fizycznego wysiłku, pokojową metodą „zdzierstwa” (łac. usura), czyli lichwą, dzięki której powstała cała dzisiejsza „boska” potęga Wall Street i londyńskiego City. O ile mi wiadomo, Koran w przeciwieństwie do Biblii (V Moj. 23,21) w ogóle nie dopuszcza pożyczania na procent, w czym stosuje się do zalecenia nie lubianego przez protestantów Arystotelesa, że „bankierów, którzy się bogacą nic nie robiąc, należy znienawidzić”[3][3].

 101. Projekcja wg sw. Rozumu 3 said

  Addendum:

  Synagoga Szatana oraz Kościół Zombies

  – czyli o zrozumieniu przez kler katolicki sensu „miłości bożej”

  Dokładnie rok temu wpadła mi w ręce książeczka „Co każdy winien wiedzieć o judaizmie” (praca zbiorowa, tłum. M. Ruta, WAM, Kraków 2007), teksty z której omawiałem następnie w trakcie seminarium z zakresu religioznawstwa na Akademii Pomorskiej, gdzie pracowałem, przed przejściem na emeryturę, do ostatniego lata. Niemieccy ewangelicy, autorzy tekstów tej „ekumenizującej” książeczki, utrzymują że zarówno żydowski Talmud jak i Nowy Testament są „siostrzanymi” rozwinięciami podstawowych idei religijnych zawartych w Testamencie Starym i że oczywiście przez wszystkie te trzy teksty sakralne przemawia ten sam Bóg Jedyny. W katolickiej Polsce jest to teza mało popularna i w połowie lat 1990, gdy z podobnie „protestanckimi” stwierdzeniami o naszym wspólnym Bogu ze „starszymi braćmi w wierze”, wystąpili publicznie przedstawiciele Episkopatu, to co bardziej czuli na sprawy religijne mieszkańcy Polski zaczęli się burzyć. Mój znajomy, emerytowany obecnie profesor filozofii, który w młodości był księdzem, ale potem zrezygnował ze święceń i ożenił się, opowiadał mi że jego żona, gdy się dowiedziała o oficjalnych poglądach Episkopatu na „wspólnego boga” katolików i żydów, to mu zagroziła, że jeżeli nie zerwie wszelkich kontaktów z tą „bandą” (a więc „ibri”), wśród których spędził swą studencką młodość, to go więcej nie wpuści do domu.

  Wbrew wciąż dość powszechnemu w Polsce przekonaniu, że żydzi czczą innego boga niż wyznawcy Chrystusa, osoby zawodowo zajmujące się badaniem różnic między głównymi kulturami świata potwierdzają opinię funkcjonariuszy Watykanu[4][4]: bezpośrednio po ataku USA na Irak w roku 2003, gdy „demokratyzacja” tego kraju zaczęła „koalicji chcących” (Coalition of Willing) iść jak po grudzie, do Waszyngtonu został zaproszony znany francuski kulturoznawca, profesor Alain Besançon, by wytłumaczyć przyczyny braku entuzjazmu Irakijczyków dla „amerykanizacji” ich kraju. I rządzący przez ostatnia dekadę w USA tak zwani „neo-cons”, w znacznym stopniu pochodzenia polsko-żydowskiego, dowiedzieli się, że chrześcijanie wyznają tego samego boga co żydzi, ale robią to w zupełnie odmiennym zewnętrznym „przybraniu”. Natomiast muzułmanie czczą boga innego od tego „naszego”, ale za to w „przybraniu” w znacznej mierze podobnym do tego charakteryzującego ortodoksyjny judaizm. Różnice kulturowe między wielkimi religiami w okresie istnienia ZSRR były uważane za mało istotne, na przykład w komunistycznej Jugosławii, szczególnie w Bośni, udawało się przez całe cztery dekady utrzymać w miarę zgodne współżycie przedstawicieli wszystkich trzech, czy nawet czterech, wielkich religii „abrahamicznych”. Po upadku „komuny” to wszystko zaczęło się rozsypywać, z USA nadeszła zaraza „zderzenia cywilizacji” i nawet wyznawcy „tego samego boga” zaczęli się znowu nawzajem nienawidzić, tak jak to było w Europie Środkowej bezpośrednio przed, jak i w trakcie II Wojny Światowej.

  Dlatego gdy w księgarni wydawnictwa „Wam” w Krakowie przy ulicy Krupniczej zobaczyłem tytuł książki „Gwiazda i Krzyż” (wyd. Wektory, 2007), w dodatku książki autorstwa amerykańskiego, katolickiego pisarza Michaela Jonesa, który latem 2007 roku odwiedzał mnie w Zakopanem, to się ucieszyłem, że szerszy opis wzajemnych relacji żydów i chrześcijan w ciągu ostatnich kilku stuleci zaczął być dostępny dla polskiego czytelnika. Z oryginałem tej sumiastej (450 stron) książki, zatytułowanej „The Rewolutionary Jew and His Impact on World History” zapoznałem się już latem 2008 roku, w trakcie mej wizyty w Szwecji u innego pisarza o zacięciu (obecnie) chrześcijańskim i anty-żydowskim, Izraela Adama Szamira. Już wówczas wertując książkę Jones”a zauważyłem, że trochę zbytnio on gloryfikuje (jak na mój gust) chrześcijaństwo, zwłaszcza katolickie, jako jedyną alternatywę dla „szatańskiego” judaizmu i jego pochodnych[5][5], w formie sekretnych ruchów masońskich (ruchów powstałych przed kilku stuleciami właśnie w Anglii oraz Szkocji, skąd rodzina Jones”ów się wywodzi).

  Ponieważ tytuł pierwszego rozdziału „Gwiazdy (Syjonu) i Krzyża (Golgoty)” brzmi „Synagoga Satana”, więc odruchowo zacząłem szukać ” jako zaangażowany, od czasów lektury w roku 1981 encykliki „Laborem exercens”, anty-judeo-chrześcijanin ” jaka to, symbolizowana przez Krzyż, instytucja mogłaby dopełnić negatywny wizerunek Synagogi Szatana, na której frontonie jest obowiązkowo wyryty Dekalog. I od razu do głowy przyszło mi określenie „Kościół Zombies”. To nie ja go wymyśliłem, ale zrobiła to kilka miesięcy temu kanadyjska pisarka Ann Diamond, która po dłuższej nieobecności w kościele uczestniczyła w mszy celebrowanej przez Kandyjski Kościół Jedności w Vancouver. Szczególnie zirytowało ją odgrywane mechanicznie pod koniec mszy, obecnie także w kościołach katolickich, „przekazywanie sobie znaku pokoju”, co autorka oceniła jako wyraźnie „phoney” (fałszywe), wzajemne się pozdrawianie uśmiechniętych manekinów, „których usta powtarzały zrytualizowaną formułkę, podczas gdy oczy mówiły coś zupełnie innego. Były to oczy których instynktownie bym się wystrzegała, wypełnione chłodem, strachem oraz skrytością”.

 102. Projekcja wg sw. Rozumu 4 said

  Otóż „zombie” (słowo pochodzenia kreolskiego) to są „powracające na ziemię ożywione trupy”, figuratywnie „osoby, pozbawione swej woli, którymi można dowolnie manipulować”, a zatem osoby które wyrażają poglądy, które nie są ich własnymi, tak jak ta cytowana na wstępie „Zosia” z portalu neopoganstwo.pl, która stwierdziła „wierzę w Boga, o którym mówi Biblia; w Chrystusie uznaję Drogę, Prawdę i Życie, w Kościele Katolickim znajduję to, co mi do zbawienia niezbędne.”. Taki brak jakichkolwiek krytycznych skojarzeń, odnośnie głoszonych „na zewnątrz” wyuczonych na pamięć formułek, jest prawdziwą plagą wszelkich religii typu fundamentalistycznego i aż się przeraziłem, gdy stwierdziłem, że taki brak jakiegokolwiek zastanowienia się nad wypowiadanymi przez siebie zdaniami cechuje także wysokich urzędników Kościoła: przy okazji mej niedawnej wizyty w ekumenicznej księgarni „Wam” w Krakowie, kupiłem w niej także książkę pod zachęcającym tytułem „Gwiazdy, ludzie i zwierzęta” (W drodze, 2009), napisaną przez profesora teologii dogmatycznej, dominikanina Jacka Salija OP. Wcześniej czytane przeze mnie teksty ojca Salija wydawały mi się być interesujące, ale tym razem mnie zaskoczyło, że ksiądz profesor najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, że przez jego dziełko przemawia nie Bóg, tylko wrogi gwiazdom, ludziom oraz zwierzętom ” DEMON.

  Otóż ojciec Salij nie ma wątpliwości ” takich jakie miał w starożytności na przykład Marcion ” że „bóg” Starego Testamentu jest tym samym, równym Przedwiecznemu Ojcu, Synem Bożym, przez którego świat został stworzony” (s. 235). W związku z czym budzące przerażenie ludzi prostych zjawiska atmosferyczne (burze, ogień błyskawic), które w Starym Testamencie towarzyszyły pojawianiu się mojżeszowego „boga”, zostały także zaplanowane, jako oprawa świetlno-akustyczna, Powtórnego Przyjściu Chrystusa na ziemię: „On sam zapowiedział, że w jego przyjściu ostatecznym ujawni się cała Jego boska potęga i chwała; „Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a jaśnieje aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem syna Człowieczego ” Mt. 24, 27″”. Według słów księdza profesora Salija „Ogień ” rzecz jasna ogień miłości bożej ” tak wielkiej, że dla nas jeszcze nie do zniesienia ” cechuje również aniołów, którzy jako słudzy Chrystusa Zmartwychwstałego przychodzą do ludzi z nowiną, że On żyje ” Odnotujmy, że grecki wyraz określający l ś n i ą c e szaty tych aniołów (serafinów ” z hebrajskiego „istot „płonących”) ukształtowany jest od słowa astrapé (błyskawica) ” Podkreślmy ten szczegół, bo również my ” jeśli wytrwamy w rozkochanym wpatrywaniu się w Boskie Oblicze Chrystusa ” zostaniemy w końcu do Niego upodobnieni i wypełnieni miłością „” (s. 236-237).

  Analizując te uduchowione bzdety księdza profesora, najzupełniej szczerze wypada mu zaproponować, aby swe wykłady o „miłości bożej” prowadził on raczej w zakładzie zamkniętym w Tworkach koło Ursusa, a nie w ogólnodostępnych pomieszczeniach Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w centrum Warszawy. Czymżesz bowiem jest miłość? Jest to, jak przypomniał na trzy wieki przed Chrystusem Sokrates, cytowany przez Platona w dialogach „Fajdros” oraz „Uczta”, pożądanie przebywania jak najbliżej umiłowanego obiektu. Gdy zaś ten przedmiot pożądania będzie anonsował swą obecność za pomocą płonących aniołów, grzmotów i błyskawic, to miłujący Boga ludzie z konieczności ogłuchną i oślepną, względnie nawet doszczętnie ulegną spaleniu „z miłości”. Ta charakterystyczna „chrześcijańska” patologia niezrozumienia co (kto) to jest Eros, wywodzi się bezpośrednio z rozpowszechnianej przez kościelnych „durni i szubrawców” wiary, że Bóg Starego Testamentu to ten sam, który przemawiał ustami Jezusa, gdy do „wierzących weń żydów” zwrócił się on odnotowanymi przez św. Jana słowami „Waszym ojcem jest diabeł”. (Skądinąd jest to interesujący problem do rozwiązywania przez studentów religioznawstwa w trakcie ćwiczeń z logiki: otóż Jezus był Żydem z Galilei, a zatem pytanie brzmi: wierzył On w Siebie ” czyli w swoją misję na Ziemi ” czy też nie wierzył? Bo jeśli wierzył” .)

  Ale przejdźmy do konkretów dotyczących starotestamentowego „Pana”. Jak to celnie zauważył historyk antyku Tadeusz Zieliński w książce „Hellenizm i judaizm” (Mortkiewicz, Warszawa, 1927), określenie „bóg w dom” oznacza w ST „pożar domu, śmierć pierworodnych, oraz inne egipskie plagi”, zaś „upodabnianie się do boga” pobożnych izraelitów polegało na psychopatycznym rozkoszowaniu się udrękami jakich doznają, wskutek mściwej intrygi boga, ich wrogowie. Takie bowiem zrozumienie „boga” jako Najwyższego Władcy, demonstrującego wiernym swą Morderczą Potęgę, było pochodną lumpen-kulturowego otoczenia pogranicza („kresów”) Egiptu oraz Mezopotamii, w których rejonie pojawiła się antyczna religia Hebrajczyków. Zgodnie bowiem z Zasadą Poznania, po raz pierwszy zwerbalizowaną przez Arystotelesa „nihil est In intellectu quo prius fuerit in sensu”, człowiek po prostu nie jest sobie wyobrazić czegoś, czego choćby tylko w zalążku, nigdy nie widział. A to oznacza, że spisujący swe proroctwa hebrajscy kapłani byli zdolni do tworzenia wizerunku „boga jedynego” tylko na obraz i podobieństwo zachowania się swych, nie znających ani litości, ani żadnych innych bardziej wysublimowanych uczuć, plemiennych przywódców-gangsterów, o których Jezus z Nazaretu twierdził, że to byli „złodzieje i zbójcy”.

  Uznanie zatem mającego cechy psychopaty „boga” Starego Testamentu za „ojca” Jezusa z Nazaretu, który to logicznie wynikający z treści „Listu do Rzymian” dogmat, „rozmnożeni jak gwiazdy na niebie”, po legalizacji w Rzymie chrześcijaństwa w 313 roku, kościelni „durnie i szubrawcy” przegłosowali na kolejnych Soborach w IV i V wieku, logicznie doprowadziło do przejęcia przez chrześcijan najbardziej podłego dziedzictwa starożytnych ibri, czyli Hebrajczyków. Jak to postuluje w swej „La doctrina Christiana” święty Augustyn, zaczęto na serio sobie wyobrażać, że to sam Chrystus był obecny przy tym, jak Mojżesz kazał swej zgrai ibri ” czyli „bandytów Pana” („rabów bożych”) ” okraść swych egipskich sąsiadów, wśród których potomkowie Jakuba żyli przez lat 400 (Wj. 3, 22). No i jeśli z wrogiej judaizmowi, tak zwanej „herezji marcjońskiej” Kościół zachował li tylko przekonanie, iż Jezus z Nazaretu jest symbolem Erosa, to przez wzgląd na swego starotestamentowego „ojca chrzestnego”, Jezus Chrystus stał się w ukryciu ucieleśnieniem EROSA CIEMNEGO, symbolizującego wszystkie okrucieństwa oraz patologie społeczne do jakich ludzie religijni są zdolni.

  Przecież to bezustanne celebrowanie przez Kościół Męki Pańskiej musi zostawiać w duszach oglądających Drogę Krzyżową ludzi taki sam wstrętny osad, jak bezustanne celebrowanie Holokaustu przez współczesnych Żydów: pod wpływem widoku tych okrutnych scen, które znają oni tylko w sposób bierny z opowiadań i obrazów, normalni obywatele zamieniają się w „mścicieli” pragnących spontanicznie wyrównać krzywdy, jakich doznały ich idole. Wskutek tego efektu psychologicznego sami bezwiednie zamieniają się w psychopatów-oprawców, jak to kilka miesięcy temu zademonstrował Święty Izrael bezlitośnie bombardując palestyński „bantustan” o biblijnej nazwie Gaza. Odnosi się ta uwaga także do historii Świętego Kościoła Powszechnego, którego zasada „płomiennej miłości”, przypomniana polskim czytelnikom przez Jacka Salija, w późnym Średniowieczu i w Renesansie zaowocowała tysiącami płonących stosów, na których „zbliżano do Chrystusa” innowierców oraz heretyków. Nie wolno przy tym zapominać, że w Kościele Katolickim w tej akcji „oczyszczania ziemi ogniem z plugastwa” celowali, stanowiący trzon Świętej Inkwizycji, ubrani w białe habity ojcowie Dominikanie, którego to Zakonu reprezentantem jest nasz (?) profesor teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Kard. Wyszyńskiego w Warszawie.

  Idąc dalej śladem wskazanym przez tego Pryncypialnego Duchownego, jesteśmy w stanie zrozumieć genezę zachowania się natchnionych Biblią Anglosasów w ciągu ostatniego stulecia. Przecież całopalenia Hamburga, Drezna, Tokio, Hiroszimy i Nagasaki to były akty Miłości Bożej ” czyli Bożej Łaski ” kiedy to Pan przyszedł, tak jak zapowiedział to prorok Izajasz, do ludów pogańskich w asyście płonących „aniołów” spadających na te bezbożne miasta wprost z nieba. Także trwające dziesięć lat temu przez trzy miesiące „przyjacielskie bombardowania” Jugosławii przez lotnictwo NATO, to było nic innego jak powrót Chrystusa ” w formie hebrajskiego Mesjasza-Mściciela ” do uparcie bezbożnego, przez ostatnie półwiecze, zakątka Europy na Bałkanach, zaś spektakularne, oglądane przez nas w telewizji, wybuchy wielotonowych bomb na obrzeżach Bagdadu w roku 2003, a w styczniu br. w Gazie, to był spektakl „Shock and Awe” („Szoku i przerażenia”) kiedy to Płomienista Miłość Hebrajskiego Boga (po którego Prawicy siedzi jego Syn Jedyny) do Izraela, została dobitnie zademonstrowana światu całemu.

  Te niedawne telewizyjne pokazy „światło i dźwięk” bynajmniej jeszcze nie miały jeszcze swego happy endu. Jakby ktoś nie wiedział jeszcze, co oznacza ten zapowiadany przez księdza profesora Salija Powrót Syna Człowieczego, kiedy to „błyskawica przetnie niebo od wschodu do zachodu”, to przypominam, że będzie to Koniec Świata, wybuch nuklearnej super-bomby, której pierwsze, miniaturowe jeszcze egzemplarze wyprodukowano w USA 64 lata temu. Tego cudu techniki dokonano wspólnym wysiłkiem pokojowo nastawionych (jak Einstein) „zniewieściałych” Żydów, oraz prawie totalnie „zhebraizowanych”, uwielbiających łatwość życia (w tym i łatwość zabijania wrogów „na odległość”, tak jak w grach komputerowych), pobożnych i pracowitych amerykańskich chrześcijan. (Patrz plakat „Vote Bush, Trust Jesus” z wizerunkiem bomby atomowej, noszonych przez entuzjastów anty-islamskiej krucjaty w trakcie wyborów prezydenckich w USA w 2004 roku.)

  I z tego właśnie powodu, gdy chrześcijanie obowiązkowo głupawo się radują (ja też to robiłem, jeszcze kilka lat temu) w Niedzielę Paschalną, że trup Jezusa zmartwychwstał w trzy dni po jego uśmierceniu, to ja obecnie się martwię, że to celebrowane niedawno Zmartwychwstanie to etap poprzedzający zapowiadane przez proroków „ibri” ” w tym przez Jacka Salija ” Drugie Przyjście Syna Człowieczego. Chrystus bowiem ma powrócić, ale już w swej Postaci Przemienionej, o zarysie sygnalizowanym przezeń na Górze Tabor, kiedy to widząc Go uczniowie „upadli na twarz i bardzo się zlękli” (Mt. 17, 6). Chrystus ” czyli „boży pomazaniec” ” odrzuci przecież przy swym Drugim Przyjściu swoje pogańskie, sympatyczne przybranie pożyczone od Erosa, który „cieszył się śpiewem ptaków niebieskich, które ani sieją ani orzą”, oraz radował swe oczy widokiem „lilii polnych, które nie pracują i nie przędą, a przecież są odziane lepiej niż sam król Salomon”. W momencie swego Drugiego Przyjścia Syn Boży powróci do swego „przedwiecznego” kształtu hebrajskiego Zombie, Boga-Trupa, czyli Mesjasza-Mściciela, który zionącym zeń ogniem, jak zapowiada Pismo Święte, spali ziemię. Tę Ziemię. Alleluja![/b]

  I Amen

  M.G. Zakopane, 22 kwiecień AD 2009

  ——————————————————————————–

  [1][1] Fakt, że „hebraizm” danej kultury automatycznie się łączy z usztywnieniem poznawczym tej kultury uczestników, wywodzi się logicznie z „etyki biznesu” i to biznesu nie tylko religijnego, ale i czysto naukowego. Po prostu starający się ukryć swą prawdziwą naturę „ibri” ” czyli „pokojowi bandyci” ” starają się, poprzez wyprodukowane przez nich toksyny myśli, do zablokowania podstawowych procesów skojarzeniowych kory mózgowej. Bowiem możliwie jak najszersze kojarzenie faktów jest niezbędne, aby wiruso-podobne „pasożyty mózgu” rozpoznać i unieszkodliwić. Stąd właśnie „nasza” kultura judeo-chrześcijańska specjalizuje się od wieków w wytwarzaniu odpowiednich dogmatów, dzięki działaniu których „ibri” nie tylko religijni ale i naukowi, mogą bezpiecznie prosperować. W biologii na przykład, około 50 lat temu, pojawił się Dogmat Centralny Biologii Molekularnej, na którym tak zwani „genetycy” zarobili fortuny, kosztem szeroko pojętego zdrowia przeciętnych obywateli; w nauce historii około 30 lat temu pojawił się Dogmat Sześciu Milionów Ofiar Holocaustu, przy pomocy którego sprytni „inwestorzy” w biznes Holocaustu zarobili miliardy, budując z zapałem wyposażoną w broń atomową „Twierdzę Izrael” na Bliskim Wschodzie, eliminując przy okazji w Europie wszystkich uczonych, pragnących dokładniej poznać historię II Wojny Światowej.

  [2][2] Interesującego przykładu, jak się zmienia poglądy oraz religie, starając się osiągnąć poznawczą perfekcję, dostarczył obecnie już dobrze ponad 90-letni filozof francuski Roger Garaudy. Przed II Wojną Światową był on aktywnym w „Action Francaise” katolikiem. Po II Wojnie został sławnym na całym świecie komunistą, a w latach 1980 formalnie przeszedł na islam, twierdząc, że Jezusowi z Nazaretu udało się tylko „naszkicować” program religii zapewniającej sprawiedliwość społeczną, ale nie udało mu się go zrealizować, czego dokonał dopiero jego następca Mahomet. W związku z tą swą konwersją filozoficzno-religijną Garaudy opublikował pod koniec XX wieku dwie książki „Mit założycielski islamu”, oraz „Mit założycielski nowoczesnego Izraela”, w którym oczywiście zakwestionował liczbę 6 milionów Żydów poległych w trakcie II Wojny. Za publikację (w Szwajcarii) tej drugiej książki został on ukarany (we Francji) w roku 1992 grzywną 100 tysięcy franków oraz „wykasowany” z tak zwanych publikatorów, po prostu przestał istnieć jako francuski filozof ” w UE istnieje zmowa, że tekstów Garaudy”ego nie wolno publikować. By uniknąć dalszych represji, Garaudy dożywa swych lat na wygnaniu w Hiszpanii.

  [3][3] Warto w tym miejscu przypomnieć, że to właśnie filozofowie islamu, tacy jak Averroes, zachowali dla potomności pamięć o naukach Arystotelesa, które dzięki nim „zmartwychwstały” dla chrześcijan Zachodu w XII wieku, w rządzonej podówczas przez Maurów Hiszpanii.

  [4][4] Korespondujący często z Izraelem Szamirem znawca Biblii z Australii, ewangelista Anthony Grigor-Scott (ags@biblebelievers.org.au) utrzymuje, że wszystkie istotne nauki Mojżesza zostały przeniesione do Nowego Testamentu za pomocą „Listów” św. Pawła. Ta sprawa jest, jak to zauważyłem czytając publikowane we francuskim periodyku o.o. Jezuitów „Etude” teksty, dobrze znana osobom zajmującym się na serio Pismem Świętym. Według nich św. Paweł wierzył w tego samego „boga” zarówno przed jak i po swym nawróceniu się na chrześcijaństwo. A ponieważ dla starotestamentowych Mesjasz był nie tylko „Wybawicielem” ale i „Odkupicielem” w sensie wykonawcy Bożej Zemsty , to św. Paweł „sprzedał” nam hebrajskiego Wybawiciela/Mściciela, w atrakcyjnym dla gojowskiej hołoty „ubranku” wypożyczonym od platońskiego Erosa.

  [5][5] We wstępie do rozdziału I „Synagoga Szatana” Michael Jones przypomina opinię zawartą w książce „Historia Żydów” Heinricha Graetza z początku XX wieku, że „Judaizm, aby od wewnątrz podbić Rzym, musiał ulec modyfikacji, w toku owej przemiany (sekta chrześcijan) zerwała z nim, i stała się nader wrogą wobec własnego źródła”. Na tej historycznej podstawie wielu krytyków chrześcijaństwa (Karol Marks w wieku XIX, Acharya obecnie) utrzymuje, że wskutek swego „obciążenia dziedzicznego” chrześcijanie są z konieczności forpocztą rządów judaistów i że to chrześcijanie w sposób automatyczny, zgodnie z instrukcjami jakie zostały wmontowane w ich księgi kanoniczne (ST + NT), muszą dążyć do budowy NWO, czyli Zunifikowanego Światowego Imperium, w którym będzie „Jeden Pasterz (kapłani Izraela) i Jedna Owczarnia (zglajszachtowane światowe, beznarodowe „człowiekowisko”)” ” patrz ewangelista Jan 10, 16 i wcześniejsi prorocy Izraela, np.Ezech. 34,23.

 103. Projekcja wg sw. Rozumu 4 said

  cały tekst na:
  www kropka polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=4551&sid=017b77a3d02198b1f3ad6e7334ecb326

 104. Sławomir M. Kozak said

  Witam Pana,

  Nazywam się Sławomir M. Kozak. Jestem Polakiem, mieszkam w podwarszawskiej miejscowości. Pracuję na warszawskim Okęciu, jako kontroler ruchu lotniczego. Oprócz tego publikuję w Gazecie Internetowej KWORUM oraz w wydawnictwach zajmujących się tematyką lotniczą. W 2007 roku napisałem książkę „Operacja Dwie Wieże”, o wydarzeniach 11 września 2001 roku, jakie miały miejsce w USA. Sam też tę książkę wydałem. Stawiam w niej dość odważne tezy dotyczące wszystkich 4 uprowadzonych samolotów. Przyznam – niezgodne z oficjalnym stanowiskiem Komisji 911. Rok później wydałem kolejną pozycję zatytułowaną „Oko Cyklopa”. Pokazuje ona wstrząsający obraz współczesnej Ameryki oraz wypływające z niej zagrożenia dla całego dzisiejszego globu. Obecnie pracuję nad kolejną książką, która będzie nosiła tytuł „Demony Zagłady” i ukaże się drukiem, tradycyjnie już we wrześniu. Kontynuuję w niej moje prywatne śledztwo w sprawie wydarzeń 9/11.

  Na stronie podanej poniżej można zapoznać się z krótkim opisem owych książek:

  http://www.oficyna-aurora.pl

  Czy mógłbym prosić o dodanie jej do polecanych przez Pana linków? Z przyjemnością umieszczę również Pański adres na mojej stronie.

  Pozdrawiam

  Sławomir M. Kozak

 105. Marucha said

  Z przyjemnością umieściłem link do Oficyny Aurora na swej stronie. Pozdrawiam Pana i życzę wytrwałości oraz końskich nerwów.

 106. Michał said

  Czy pan nie zauważył ewidentnych antykatolickich bzdur w poście 102? Myślę, że powinien pan to jako katolik wykasować, a przynajmniej zwrócić autorowi uwagę.

 107. Piotr said

  Ad.102

  Jakakolwiek rzeczowa polemika z tym tekstem jest niemożliwa na tej samej zasadzie, na której niemożliwa jest, dajmy na to, rzeczowa krytyka jakiejś „nowoczesnej instalacji artystycznej”, gdzie w jednym pomieszczeniu nagromadzono całe mnóstwo porozrzucanych bez ładu i składu rekwizytów i nadano jej tytuł „Cała prawda”. Można – jeśli się jest koneserem tego typu „sztuki” – rozdziawić jedynie gębę w niemym podziwie (dla rozmachu „dzieła”), można też – jeśli ma się gusta cokolwiek bardziej wysublimowane – ziewnąć i odwrócić wzrok w jakimś pożyteczniejszym dla oka kierunku.
  Nie mam najmniejszego zamiaru częstować Autora ironią. Owszem, czuję onieśmielenie stając wobec tak ekspresyjnej erudycji, godnej zaiste proroka. Z tym, że proroka nie mojej Wiary i nie mojego Kościoła. W moim Kościele – zwrócę tylko uwagę na dwa szczegóły – gdy czytamy o drugim przyjściu Chrystusa, iż będzie jak błyskawica rozświetlająca niebo (cytuję z pamięci – pomijam więc biblijne sygnatury) nie oznacza to, że będzie ział ogniem i siarką, a jedynie to, że przy swym drugim przyjściu nie pozostawi już nikomu żadnych wątpliwości Kim Jest. Wszyscy, w tym najbardziej zbłąkani prorocy, Go poznają. A szczegół drugi to skromna rada, by Stary Testament odczytać po katolicku – czyli w świetle Nowego Testamentu. Jest to bardzo istotne! Tym bardziej, że wiemy jaki naród zostawił nam te księgi i jaka była (i jest) jego etyka. Nie wierzę, by poważny badacz przeoczył taką oczywistość i, kreśląc sobie obraz starotestamentalnego Boga, nie odfiltrował specyficznych rysów jakie nadawał Mu zrzucający z siebie winy za liczne bezeceństwa Izrael. Zwłaszcza, że Autor wydaje się mieć doskonałe rozeznanie w żydowskiej tematyce…

  Pozdrawiam

 108. Marucha said

  Myślę, że tego typu wypowiedzi mogą czasami zostać na blogu. To też swoiste świadectwo naszych czasów…

 109. Kasia said

  Cześć Seba o sorry….. To znaczy gajowy Marucha.Trafiłem tu przypadkiem ale cóż przypadki i wypadki chodzą po ludziach.Pozdro

 110. Marucha said

  Czy pani Kasia chciał nam coś zakomunikować, czy tylko maznąć sobie po plocie?

 111. kamil said

  Panie Marucha, jest Pan typowym objawem ignorancji intelektualnej, pominawszy aspekt duchowy ktory Pana ominal wraz z narastajaca fala teori darwinizu. Typem bufona ujadacza, ktory wszelkie rozumy pozjadal, a jak brakuje panu argumentow, to czepia sie pan gramatyki,badz swej plaskiej skali dedukcji, z intensywnoscia w skali ekspotencjalnej…przypomne panu funkcje wykladnicza e^x, zbliza sie pan do zera, ale nigdy go pan w swej glupocie nie osiagniesz.Zawsze bladzac wokol wlasnej falszywej skali.
  Jest pan wiezieniu prawa i nielada ma pan problem by z tego wiezienia sie wydostac…
  Ocenia Pan wszystkich w kolo, a sam na siebie spojrzec to nie ma pan odwagi, zobaczyc wlasne grzeszki to nie lada problem, a rozumiem, pewnie by pana na sama mysl zabily…
  Ps.Jak pan panu nie podoba sie ortografia, prosze napisac do windowsa w wersji angielskiej, moze polskich znakow panu uzycza:):)

 112. kamil said

  Z Bogiem…wszelkim blaznom udajacym ze wiedza lepiej!!!

 113. Cham Wiejski said

  Kolega Kamil jest ewidentnym idiotą, gdyż nie umie włączyć polskich znaków w angielskiej/amerykańskiej wersji Windowsów – c jest sprawą prostą i łatwą. Co więcej, można sobie też włączyć np. rosyjski alfabet – Абвгдежзий itd.

  Chyba idiota Kamil nie przypuszcza, że mam zainstalowane Windowsy w wersji rosyjskiej?

  Tak to jest, gdy idiota bierze się za pouczanie innych, którym do pięt nie dorósł. A w ogóle zdumiewa mnie, jakże często spotykana wśród polskich ćwierćinteligentów, nieznajomość elementarnych spraw, o których zabierają głos. Idiotom wydaje się, że gdy ktoś mieszka w Wielkiej Brytanii, USA czy Francji, to absolutnie nie ma prawa używać polskich liter BO TO NIEMOŻLIWE. Bua ha ha ha ha!

 114. Stainless said

  W jakiś sposób żałośnie wzruszające są te popiskiwania ratlerka Kamilka, usiłującego chwycić Maruchę ząbkami za nogawkę.
  Typowa reakcja ćwierćinteligenta zazdrosnego o prawdziwą inteligencję i wiedzę.

  Kamilku, to nie twoja liga, nie porywaj się na większych od siebie, wracaj skąd przyszedłeś i spytaj jakiegoś dwunastolatka, jak się ustawia polskie litery na angielskich Windowsach.

 115. vegetable78 said

  ciekawy blog, dziś pzpr, jutro radio maryja, dziś nogą od stołka w podziemie, jutro precz z komuną. stare numery, ale że ktoś jeszcze się na to nabiera? pzdr.

  Serdecznie pozdrawiamy, szalom!

 116. Rosomak said

 117. Wojwit said

  Panie Rosomak,
  chcę po dość dokładnym zapoznaniu się z tym materiałem, do którego Pan mnie i innych czytelników (widzów) odesłał, zadać na forum jedno pytanie: Jeżeli tezy podane w tym filmie są w pełni zgodne z rzeczywistoscią, ze stanem faktycznym, to jakim cudem ten film jeszcze jest dostepny w serwisie YouTube, skoro filmy np. na temat rzezi Polaków przez bandy UPA, czy inne tzw. niewygodne, są usuwane z tego serwisu przez jego „wewnętrzną cenzurę” w te pędy?

 118. PROM said

  Dzien dobry

  Chciałbym powiedziec ze calkiem niedawno mialem do czynienia z Lasami panstwowymi, to byl wtorek duza kolejka ,wszyscy grzecznie prosili sie lesniczego o zakup drewna opalowego i nie tylko, niestety nie wszyscy byli tymi szczesliwcami, a zaklady zakontraktowaly prawie wszystko co sie da. W czasie kryzysu slysze od lesniczego ze to dzieki takim wlasnie ludziom ktorzy stali w kolejce Lasy przetrwaja, i nie stalo sie z nimi to co stalo sie z PGR ami, sadze ze lasy Panstwowe maja sie dobrze ale nijak ma sie to w stosunku do zwyklych ludzi ktorzy chcieli by kupic cos na opal lub inne drewno. Pierwszenstwo maja zaklady i sprzedaz edrewno, a po tych zakupach twierdze ze i znajomosci.

 119. PL said

  Spokojnie, bydlaki z PO sprywatyzuja i lasy, i jeziora, i rzeki i ziemie. Wtedy nareszcie beda Polacy miec to, co chcieli. NIC.

 120. św. Mikołaj said

  Nie mogę znieść tego co dzieje się w tym kraju. Dewianci i perwerci spod znaku tęczy wykorzystują system sprawiedliwości(?)do narzucania swoich poglądów i kneblowania ust krytykom, aborcyjne lobby usiłuje zniszczyć Joannę Najfeld a uniwersyteckie cioty z Krakowa honorują doktoratem pana Szechtera. Wygląda na to, że tylko (przepraszam za wyrażenie) baby mają jaja by wojować z wszechogarniającym rozkładem moralnym i poprawnością polityczną…

 121. św. Mikołaj said

  Jako człek ciekawy obejrzałem klip z postu Rosomaka i trzeba przyznać, że ktoś zadał sobie dużo trudu tłumacząc go na polski. Pozostaje jednak również pewne uczucie niedosytu…
  Bo jeżeli mówi się, że rodziny królewskie i rządy spotykają się w Kaliforni składając ofiary, to chciałbym również wiedzieć na czym to polega – czy np. wyrywają wątróbkę tej ofierze i jedzą ją na ciepło? Jak 3 mld ludzi ma zginąć do 2012 co znaczy ponad 80 mln, czyli cała populacja Polski i Hiszpanii, każdego miesiąca – coś tu się nie zgadza, ale nie jestem dobry z matematyki.
  Jeżeli fluor w paście do zębów hamuje jakieś funkcje mózgu to zakłada się, że ktoś ma mózg co w pewnych przypadkach może mijać się z prawdą. Co do odbiorników tv emitujących fale wprowadzające w trans, to kiedyś używano do tego pana Żyrynowskiego – czyżby popadł w niełaskę? Zmusiłem się i wytrzymałem 60 min. tego klipu… Ja głęboko wierzę w pejsato-spiskową teorię świata, ale fani tego „odkrywczego dokumentu” powinni sami poddać się lobotomii – im już i tak nic nie pomoże…

 122. katolik said

  Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam zabłąkanych ludzi przed potępieniem. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.
  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”
  Pozdrawiam. Tadeusz – katolik
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
  Przepraszam, jeśli boisz się Pana Jezusa, który jest Prawdą, Drogą i Życiem.
  Jeżeli uważasz Prawdę za spam, to proszę kliknąć na delete i po kłopocie ( do czasu Sądu Ostatecznego).

 123. Elżbieta said

  W całosci zgadzam się z pana poglądami. Tak samo myślę. Zawsze szłam „pod prąd” i obca jest mi „poprawność polityczna”. Z prądem płyną tylko zdechłe ryby…
  pozdrawiam

 124. piter said

  cieszę się że są ludzie którzy dalej walczą o prawdę:) i pamiętajmy nie jesteśmy sami!

 125. Tadeusz Polak said

  Poprawność polityczna w naszym kraju jest bezpośrednim efektem szumu informacyjnego polskojęzycznych mediów oraz interesów ich zagranicznych i antypolskich mocodawców. Najemnicy trudniący się procederem manipulacji świadomością społeczną nie są w istocie dziennikarzami lecz propagandystami. Tacy ludzie to szumowiny bo trudnią się tworzeniem i wprowadzaniem w obieg szumu informacyjnego. Dlatego w poszukiwaniu prawdy trzeba ciągle iść pod prąd by nie zostać porwanym przez brudną pianę, czyli szum i nie być w towarzystwie plugawych osobników zajmujących się jego produkcją. Pan, drogi autorze blogu, wielu książek i publikacji tworzy alternatywę poznawczą i wykładnię dziejów, która wyjaśnia naszą rzeczywistą sytuację. Jednym z elementów tej sytuacji jest to, że w obecnej Polsce niszczeni są polscy politycy i patrioci, zagłuszani polscy dziennikarze. Ponadto polityka obecnej władzy godzi w żywotne interesy Polaków ale jest poprawna politycznie i dlatego roztoczony jest nad nią parasol mediów trudniących się propagandą.

 126. Marucha (niezalogowany) said

  Staram się, jak mogę, dać mym gościom zarówno informacje, które trudno znaleźć w „międzynarodowych” mediach, jak i interpretacje tych informacji różniące się od „powszechnie obowiązujących”.
  Dziennikarze w ogromnej większości to, mówiąc brutalnie, po prostu zwykłe, płatne dziwki.
  Dlatego jest miejsce i dla takich witryn, jak niniejsza – i na „teorie spiskowe” (z których wiele okazało się prawdziwymi). Teorie spiskowe znikną, jeśli media zaczną pisać prawdę – tzn. przestaną być własnością Żydów.

 127. Ryziel said

  Marucha jeżeli wierzysz w Boga można przyjąć że jesteś polskim katolikiem ja również dlatego wierze w Trójce Przenajświętszą. Dlatego żydki niech wierzą w swojego jedynego Boga i niech klechy nie wciskają mi głupoty że są to starsi bracia w wierze.My polscy katolicy powinniśmy w nowym roku 2010 i następnych powołać komitet wyborczy „Moherowe Berety” i pokusić sie o wystawienie Polaka katolika na urząd Prezydenta Polski n nie żydka z jarmułką co udaje katolika

 128. triarius said

  „Uważam, że Bóg stworzył świat, a Korwin znacznie go poprawił.”

  A w każdym razie by to zrobił, gdyby ci głupi, przeżarci socjalizmem Polacy nie wzbraniali się mu oddać władzy absolutnej und monarchicznej Pana Regenta…

  Ale jaja! 😉

 129. smutny said

  Po pierwszych siedmiu latach bardzo intensywnych badan doszlam do wniosku, ze ludzkosc od tysiecy lat jest kontrolowana i manipulowana przez bardzo konkretna cywilizacje. Nie nazwalam jej, nie scharakteryzowalam. Bylam przekonana o slusznosci swojej tezy.

  Nastepne lata przyniosly wiele dowodow.

  Najlepsza ksiazka, ktora potwierdza moje zalozenie, powinna byc przetlumaczona na jezyk polski.

  William Bramley „The Gods od Eden”

  Click to access …am_Bramley_-_The_Gods_of_Eden.pdf

  „Gods Of Eden” – Author William Bramley interviewd by Linda Moulton Howe

  Czesc 1

  Czesc 2

  Czesc 3

  Royal Black Preceptory / Institution

  Secret Orange Royal Arch York Rite Mason

  Czesc 1/7

  The Origin of the Conspiracy

  _____________________________________________

  http://swobodnadyskusja.slarti.myfreeforum.org/viewtopic.php?p=12377#12377

 130. gość said

  Autor zapomniał na liście poglądów dodać pozycję „jestem durniem czego dowodem jest wiara w cuda i spiski oraz zamieszczanie na tych stronach licznych linków do stron zwykłych oszustów.

  Zapraszam do poczytania felietonów Michaela Shermera wyjaśniających psychologiczne podstawy propagowania takich głupot jakie są na stronach Maruchy
  np. tutaj
  http://www.google.pl/search?hl=pl&q=michael+shermer+site%3Awww.swiatnauki.pl+filetype%3Apdf&lr=&aq=f&oq=

  PS.
  Szkoda że koleś tak zszargał imię starego dobrego gajowego.

 131. PL said

  Masz rację, kolego.
  Od dziś wierzę zarówno w oficjalną wersję wypadków 9/11 jak i w ocieplenie klimatyczne. Bua ha ha ha!

 132. grypa666 said

  Bóg z Tobą, Marucha

 133. grypa666 said

  @gość 2010-01-28 (czwartek) @ 08:35:32
  Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiluj sie nad bratem moim, Gosciem

 134. Baron Srul Radziwiłł said

  Gajowy Marucha sam się dobrowolnie wystawia na takich gości, jak ten z numero 130. Nie każdy bowiem potrafi dyskutować elegancko i wytwornie, jak baron Srul, czy (w nieco mniejszym stopniu) żona barona, baronowa Ruchla.

 135. Marcin said

  Fraza Stanisława M. a przynajmniej – obraz świata, pojęciowość, neologizmy, ironia, żarty…Przeczytałem może kilkaset słów i od razu rzuciło mi się to w oczy…

 136. Toronto said

  Ja jestem przekonany, ze swiat jest dzielem Boga – vide Jego obecnosc w Jezusie Chrystusie 2 tysiace lat temu, ktory jest: DROGA, PRAWDA I ZYCIEM.
  Czlowiek jest z kolei odkrywca „boskich tajemnic” swiata – jest badaczem, zyje i tworzy teorie oraz dziedziny nauki, ksztaltuje swoja kulture i obyczaje, ulepsza warunki swojego zycia etc.

  Jestem tez zwolennikiem PORZADKU opartego na ZASADACH MORALNYCH, co z latwoscia pozwala odroznic CZLOWIEKA od BYDLAKA W LUDZKIEJ SKORZE, a jako Polak za najwyzsze wartosci uznaje: BOGA HONOR OJCZYZNE.

  Mam szacunek dla ludzi madrych i szlachetnych w postepowaniu niezaleznie od pochodzenia i statusu spolecznego oraz popieram dobre pomysly i dzialania, ktore ulatwiaja zycie czlowiekowi.

  Moj stosunek do ZLA jest jednoznaczny i zwalczam je z cala sila i godnoscia osobista, niezaleznie z jakiego zrodla pochodzi zlo, czyli praktycznie mowiac nalezy rozgniatac „gnidy”, zeby nie gryzly i nie pily ludzkiej krwi.

 137. Gmad said

  Dawno nie widziałem tu Toronto. Wrócił i od razu pojechał z grubej rury 🙂

 138. Olina said

  Wpadłam przypadkiem i wypadam, bo powiewa zimnem, pseudo-mądrością i pogardą. Demokracja to wypowiedzi również takich osób jak Pan, więc gadaj Pan sobie, byle cicho i z dala ode mnie.
  Rodziny zakładane przez dewiantów…no, absolutnie, i mnie się to nie podoba, tak więc zdecydowanie jestem przeciwna małżeństwom zawieranym przez np. skłonnych do przemocy facetów. Niestety, nic im nie jest w stanie tego zabronić.
  Ja zawarłam związek partnerski w Anglii, gdzie pojechałyśmy pierwotnie tylko po to, tu również mogłam zaadoptować Jej dziecko. W Polsce to, że kocham od lat swoją dziewczynę, a obecnie żonę, oraz naszego synka, nie miało żadnego znaczenia, ponieważ sama jestem kobietą. Tak więc do Polski nie wróciłyśmy, zapewne to Pana ucieszy. Cóż, cieszy mnie Pańska radocha.
  Bez pozdrowień
  Olina (i Kasia, jeszcze śpiąca).

 139. Marucha said

  Łatwiej takim egzemplarzom, jak Pani, przedostać się na moją witrynę, niż mnie na witryny prowadzone przez osoby takie, jak Pani.
  To, że synek pani „partnerki” będzie wzrastał w nienormalnym środowisku, pozbawiony wzorców rodzinnych, nie ma dla takich, jak Pani, najmniejszego znaczenia.
  Życzę pogodnej starości.

 140. Inkwizytor said

  ad 138

  „dziewczynę a obecnie żonę” hahahahaha. A kto wam udzielał „ślubu” ? Pedał, ciota czy lesba ? A która z was zboczone baby robi za „mężczyznę” w tym zboczonym konkubinacie ??? Szkoda tylko dziecka, które wyrosnąć może na pedała albo będzie miało problemy emocjonalne z kobietami. Odpowiesz Olinie za deprawację tego dziecka.

 141. Z Internetu said

  Ślubu udzielał im zoofil, a za świadków byli g..wnojad, nekrofil i podglądacz.

 142. Cham Wiejski said

  To, co tam wyrabiacie ze sobą, dewiantki, to wasza sprawa i kiedyś za to odpowiecie, choć się wam wydaje, że będziecie zyły wiecznie.

  Ale aby nazywać taki związek „małżeństwem” trzeba mieć nieźle porąbane w głowie.
  I ponadto wmieszałyście w to wszystko dziecko, a to już jest k…wstwo w najwyższym stopniu.

 143. stary pszygłuch said

  No możno powiedzić monre ludzie tu pragnom fpływać na inszych f celu potporzontkowania nich sobie.Ogólnie ze fszyskimi siem zgadzam a najbardzi z maruchom i co do fszyskich mam wielkie wontpliwości a poniewasz jak widze nie ma prawdy jednej to należy siem tszymać sfojej i bronić niej do upadłego bo każda insza jest dobra dla inszych a zła dla nas to samo zresztom dotyczy i religji i wiary i fszyskiego na tem łes padole.A jeśli siem roschodzi o śmierć i życie pozagrobowe to uważam że ani lekasz ani ksiąc nie jest potszebny nikomu do umierania bo jeszcze sie nie zdarzyło żeby siem to komu nie udało a lekasz to może jedynie obedrzyć ze skóry pszet śmierciom a ksiąc to nawet po śmierci rodzine obdziera.Poza tym zafsze miło znaleść głupszego i tłumaczyć jemu jak ksiąc magdzie to w co samemu siem nie za bardzo wierzy bo mamy take pszekonanie że inszym robim dobrze a nas to nie za bardzo dotyczy.Ciekawi mnie tylko że taka burza w rozumie a wyniki jakby żadne a co najwyżej jakaś wiara kturom każden se ma jakom ma i tak naprawde nic s tego nie wynika.

 144. stary pszygłuch said

  No to może jeszcze jeśli siem roschodzi o wiare to różne spece starajom siem nałuczyć niej inszych a to nie jest możliwe bo można se kogoś nałuczyć pisać i rachować i nawet sprawdzić czy ony to pojoł ale z wiarom to siem nie da i nie można sprawdzić jak kto wierzy a jedynie jak chce nam o tym opowiedzieć.Postempowanie tesz ma różne motywacje a gada siem to co pasuje no i należy siem pilnować sfojego interesu potem bliskich potem dalszych potem miasta i państwa itd itd bo czym dalsi tym interes tesz dalszy a w końcu opcy i wrogi.

 145. Krzysztof M said

  Ad 143 – Stary Przygłuch

  Łogólnie apelujesz o więcej miłości, uczciwości, prawości i zrozumienia tego, czym jest, czym powinna być, wiara katolicka.

  Więc ja i ty jesteśmy jednej krwi.

 146. Marucha said

  Ależ Stary Przygłuchu, nikt ci nie będzie na siłę wysyłał księdza w godzinie śmierci.
  Sam go będziesz wołał.

 147. stary pszygłuch said

  No to może jeszcze jeśli siem roschodzi o boga i stforzenie człowieka to nie ma sensu tforzenie pszygłupa nie dorastajoncego do pient temu stforzycielowi no chyba że on ciekawy jest co s tego wyniknie no to może tylko ftedy ma to sens jeśli ten człowiek jest zmuszany do reakcji na różne usiążliwości i wieczne zagrożenie i pot tem fpływem musi ciągle walczyć abo ze sobom abo z wirusami abo inszemi zagrożeniami podobnie zresztom jak cała pszyroda.Ienaczy to człowiek nie jest nikomu do niczego potszebny i nie znajduje racji bytu. W tem pszypatku to uzasadnienie bytu znajdywa każda fsza i każden parch i nie pszymierzajonc każden inszy żyt.

 148. Marucha said

  Bądź uprzejmy zachować swe chłopskie filozofowanie, Stary Przygłuchu, na inne fora.

 149. stary pszygłuch said

  Wielce szanowny panie marucha faktem jezd żem chyba fczoraj ociupinke za dużo pociongnoł i tak jakoś zbyt szczerze to fszysko wyszło.No to tam s powodu że tu głos zabierajo rużne profesory to nie bede siem wychylał i kompromitował ze sfojo niewiedzo ino tak nadmienie żem wysłuchał we radyjku że jezd wielka inwazja muzułmanuf na całen śfiat i puł ełuropy a nawet u nas stawiajo meczet.To sem tak myśle że jak nawruco fszyskich na islam to kfestja żydoska sama siem roswionże bo one majo chyba mniej mniłości do wroguf nisz katolicy.S poważaniem jusz nie truje d… znaczy siem pszenosze na insze forum.

 150. katolik said

  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”
  Pozdrawiam. Tadeusz katolik
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.

 151. KOSZALIN TO MIAST GDZIE ŻĄDZA PAZERNI ŻYDZI (…)

 152. ONI SĄ WSZĘDZIE W TYM ZAKŁAMANYM MIEŚCIE (…)

 153. aga said

  Wodzu Pilsudzie ależ to ty pierwszy zacząłeś po przewrocie majowym obsadzac zydami i masonami wszystkie urzędy w Polsce.Z miłości do swojej zydowskiej konkubiny? czy może kariery,ktora ci masoneria spreparowala?
  Sowieci tylko dokończyli cos ty zaczął,rycerzu kadosz…

 154. Krzysztof M said

  (…) Wodzu (ten pierwszy człon blokuje mi klawiaturę) – wszystko pięknie. Lecz jeśli nie wygra się sposobem, to nie wygra się w ogóle.

  Rada? – EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA. EDUKACJA.

 155. piłsudski wódz said

  CZY MASZ NA MYŚLI ALEKSANDRĘ SZCZERBIŃSKA ADWERSARZU AGA ? (…)

 156. piłsudski wódz said

  PRACUJĄC DLA ZYDÓW ZA GROSZE ZAUWAŻYŁEM ŻE WSZYSCY ONI SĄ ZORGANIZOWANI W INSTYTUCJI ROTARY CLUB (…)

 157. Krzysztof M said

  Ad. 155

  Ty Wodzu się doucz. A jak się już douczysz, to czym prędzej nick zmienisz. Bo ten, który masz teraz, to będzie cię żywym ogniem palił. Więc lepiej się doucz. A nie brednie lewackie powtarzasz.

 158. Krzysztof M said

  Ty Wodzu jesteś tu po to, żeby teksty wartościowe przykryć swoimi bredniami. Żeby teksty wartościowe jak najmniej Polaków przeczytało.

 159. piłsudski wódz said

  TY KRZYSIU SKĄD TY JESTEŚ (…)

 160. Krzysztof M said

  Ad. 159

  Każdy wpis Wodza potwierdza moje wnioski.
  Styl Michnika.

  No cóż. Człowiek, to styl.

 161. robert said

  Super strona, zastanawiam się ile jest takich ludzi w Polsce, czy jesteśmy większością? Jeżeli tak to czemu milczymy?

 162. PL said

  Chyba nie jesteśmy większością.
  A w demokracji im większa liczba, tym większa racja,

 163. Moonie said

  To bardzo dobra strona, ciekawa, ale… obawiam się, że dlatego będą tu pojawiać się różnie „przypadkowi” goście. Co jakiś czas ktoś zapyta o ludzi z Marsa, potem ktoś wrzuci tekst, że Auschwitza nie było, a potem będzie Pan miał tyle wpisów od różnych idiotów, że przysłonią to, co ważne.
  Ten mechanizm jest zawsze podobny.
  Oczywiście, nie ma żadnego układu, to wszystko spontan 🙂
  Pozdrawiam i gratuluję strony oraz odwagi.
  Mam podobne credo.

 164. PL said

  Gospodarz, mam nadzieję, będzie nadal wywalał wpisy ewidentnie przeznaczone do siania zamętu i odwracania uwagi.

 165. Krzysztof M said

  Ad. 159

  A co Wodzu Piłsudski? Chcesz porozmawiać w cztery oczy? Tak wypytujesz, skąd jestem… A może chcesz kogoś przysłać? 🙂

  Zdecyduj się, sam chcesz to załatwić? Czy przyślesz kogoś?

 166. Róża - "Pani Eliza" said

  Witaj Panie Gajowy Marucha,właśnie Pana szukałam, jest Pan najmądrzejszym meżczyzną jakiego w tym całym ogromnym internetowym lesie spotkałam.Znudził mi się typ skolonowanego pana sułka (wszędzie ich pełno )głupi, narzekający i leniwi.Podzielam Pana poglądy z tym, że ja jestem agnostyczką. Chociaż Pan Panie Marucha też, z tego co Pan pisał w dalszym ciągu o wierze w Boga i religii , wyglada Pan w moich oczach raczej na agnostyka.Choć rozdzielił Pan wiarę w Boga i teorię stworzenia świata i bardzo ciekawie wyjśnił.Pozwoli Pan,że zamieszkam w Pańskim lesie o tu , w tej ślicznej małej chatce nad strumykiem…
  Pozdrawiam Pana i do miłego spotkania.

 167. Nocny Marek said

  On cię kamieniem, to ty wyzwij od żydów i pedałów – iście chrześcijańska postawa.

  Smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałem któryś post z rzędu z naprawdę niską kulturą wypowiedzi, a dziwne bo przez chwilę naprawdę myślałem, że trafiłem na blog z mocno prawicowo-konserwatywnymi poglądami, który jednak jest godny uwagi i skonfrontowania z moim światopoglądem. Niestety podejrzewam, że nikt by nie spróbował zrozumieć „drugą stronę” (nie, nie jestem żydem) ponieważ to jest krok ku tolerancji (znowu się naraziłem), która jest niezbędna do koegzystencji.
  Nie zmienicie ludzi, choćbyście nie wiem w ilu litrach śliny ich topili.

  Kurczę, ale jednak gdzieś w środku siedzi ten diabełek „może jednak spróbują”
  Rozwiejcie te wątpliwości.

 168. d@pokrytka said

  Re: Nocny Marek
  Idz sobie z Bogiem dobry czlowieku.

 169. Krzysztof M said

  Ad 167

  Nocny Marku. Jak już ci się znudziło czytanie GW, to może dla odmiany jakiś „Fakt”? Albo „NIE”?

  W twoim tekście nie ma ani słowa odniesienia do treści wpisów, które tu istnieją. Jak już chcesz, drogi Marku wywierać wrażenie, że coś tu jest nie tak z wpisami na tym forum, to musisz dać z siebie nieco więcej, niż zwykle i użyć argumentów. Wywoływanie emocji w czytelnikach działa najlepiej na tych, kto takie metody wymyślili i używają ich na codzień. Jak myślisz, kogo mam na myśli?

 170. Nocny Marek said

  Nie czytam GW i nie mam zamiaru kontynuować tego tematu…

  „ani słowa odniesienia do treści wpisów” A to tak trudno przeczytać co jest powyżej i powiązać z moja wypowiedzią.
  „To, co tam wyrabiacie ze sobą, dewiantki, to wasza sprawa i kiedyś za to odpowiecie.”
  „Ślubu udzielał im zoofil, a za świadków byli g..wnojad, nekrofil i podglądacz.”
  „Łatwiej takim egzemplarzom, jak Pani”
  „“dziewczynę a obecnie żonę” hahahahaha. A kto wam udzielał “ślubu” ? Pedał, ciota czy lesba ?”
  „Dlatego żydki niech wierzą w swojego jedynego Boga i niech klechy nie wciskają mi głupoty że są to starsi bracia w wierze.”
  Pochwalacie tego typu wypowiedzi, tego poziomu prowadzenie dyskusji?
  Ja nie. Uważam, że podstawową jest wypowiedź na poziome, argumentować a nie obrażać bo jak myśli inaczej to nie oznacza, że jest głupi pedał i dewiant, zrozumcie, że możecie nie mieć racji wtedy będzie ciężko się przyznać, gdy się wcześniej zwymyślało od najgorszych. To chyba nie jest takie trudne?

 171. Piotr said

  Mnożą się ??????????????
  To się kupy nie trzyma.

 172. ewa stern said

  Wymiotowac sie chce jak sie twoje wypociny czyta! Moj drogi przyjaciel Jerzy Markuszewski w grobie musi sie przekrecac, kiedy tu na ziemi taki ograniczony osobnik jak ty uzurpuje sobie imie Gajowego Maruchy. Moim zdaniem producent „60 min na godzine” powinien cie wziac do sadu za kradziez osobowosci

  dzieki ludziom takim jak ty patriotyzm = xenofobii, nacjonalizmowi wrecz faszyzmowi

  you are a waste of oxygen!

 173. Krzysztof M said

  Ad. 172

  Wymiotowac sie chce jak sie twoje wypociny czyta!

  A ty co? Masochistka? 🙂

 174. Zerohero said

  To jest taka tolerancyjna osoba, która określa kto jest wart wdychanego powietrza a kto nie. Bez takich osób żadna rewolucja się nie obejdzie.

 175. PL said

  Pani Ewa Stern wygląda na członkinię plemienia koczowniczego, sądząc zarówno po poglądach, jak i po języku.
  Całe szczęście, że „une” są wciąż w mniejszości… i dlatego na razie nie grozi nam los Palestyńczyków.

 176. j said

  No to bardzo fajnie jak udalo nam sie zdenerwowac p.Ewe Stern 🙂 🙂 🙂
  Znaczy sie piszemy prawde a ta jak zwykle boli!

 177. ZZ said

  Odezwała się jakaś Stern, reprezentantka narodu, który dał światu Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina, Hitlera, nazizm, komunizm, pornografię i pedofilię.

 178. ZZ said

  Pani Ewa, zanim zacznie krytykować czyjeś „ograniczenie”, powinna sama nauczyć się lepiej pisać po polsku (nie mówiąc już o używaniu polskich liter w tekście).

 179. katolik said

  Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam zabłąkanych ludzi przed fałszywymi nauczycielami. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.
  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.

 180. Gmad said

  Szanownego Gajowego chciałbym poinformować, że gdy czyta się niniejszą witrynę za pomocą Firefoxa, to w prawym dolnym rogu tejże przeglądarki widnieje ikonka przedstawiająca kłódkę z czerwonym kółkiem, w którym jest biały wykrzyknik, gdy się na to najedzie strzałką, wyświetla się chmurka z napisem: „Uwaga: strona zawiera treści nieuwierzytelnione” [nb. ciekawe przez kogo miałyby być uwierzytelniane?- Gmad]. Musiało się to pojawić niedawno, bo nie przypominam sobie, żebym wcześniej to widział.
  Ostatnio wspominał Pan, że adres Gajówki wymazano z listy najpopularniejszych witryn WordPressa. Powyższe przypadki zmuszają mnie do postawienia tezy, że une przestały ignorować działalność Gajowego i uznały ją za poważne zagrożenie i że właśnie rozpoczęły się represje wobec Gajowego. Życzę siły do dalszej działalności.

 181. Gmad said

  Już wyżej przeze mnie wspomnianej ostrzegawczej ikonki na Firefox’ie nie ma. Nie minęła doba od mojego poprzedniego wpisu, a zniknęła. Czyżby oni monitorowali wszystkie wpisy w gajówce i w ciągu niecałej doby od momentu, gdy to opisałem, nakazali z Firefox’a usunąć? Szkoda, że nie zrobiłem zrzutu ekranu.

 182. Marucha said

  B. często używam Firefoxa, ale owej ikonki nie zauważyłem, co oczywiście może wynikać z tego, iż nie zwróciłem na nią uwagi.
  Uwaga „Strona zawiera treści nieuwierzytelnione” jest tak absurdalna, że brak słów.

 183. Gmad said

  Jeszcze wczoraj ta ikonka była, a dziś wieczorem już nie. Żałuję, że nie zrobiłem zrzutu ekranu, ale nie wziąłem pod uwagę, że tak szybko zniknie.

 184. Nocny Marek said

  Takie typy jak wy to trzeba kontrolować.

 185. krystyna said

  Typowy katolicki „publicysta”, któremu się wydaje że jest mądry i może swoją mądrością zmienić świat…
  Żałosny bełkot

 186. Wiktor Dmuchowski said

  Szanowny Panie Moderatorze,
  czy nie uważa Pan, iż warto na stronie Pana dać ten artykuł o Polakach na Białorusi. Widzę, że autor zna temat i się porusza w nim swobodnie. Osobiście w całości akceptuję i podpisuję się pod stwierdzeniami i faktami w tym artykule.
  Serdecznie pozdrawiam, WD

  Oto link: http://by.blox.pl/html

 187. Bogdan said

  Pani/Panie Admin i Pan gospodarz,
  w.g. bibuly (to nie ja to ta bibula.com)
  Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że warszawskiej Prokuraturze Okręgowej przekazano materiały ws. “rozpowszechniania bez zezwolenia wiadomości ze śledztwa dot. katastrofy prezydenckiego samolotu”. Chodzi m.in. o opublikowane przez “Gazetę Polską” fragmenty zeznań por. Artura Wosztyla.

  Materiały ws. “publicznego rozpowszechniania bez zezwolenia” przekazała Prokuraturze Okręgowej w Warszawie Naczelna Prokuratura Wojskowa. Chodzi o treść zeznań Wiktora Ryżenki – kontrolera lotów w Smoleńsku – i Artura Wosztyla – pilota samolotu Jak-40, który wylądował z dziennikarzami przed katastrofą prezydenckiego tupolewa.

  Przypomnijmy, że informację dotyczącą fragmentów zeznań por. Artura Wosztyla opublikowała jako pierwsza “Gazeta Polska”. Tygodnik podał, że z zeznań pilota Jaka-40, złożonych w prokuraturze (karta 1165), wynika, iż wieża w Smoleńsku podała pilotom Tu-154, gdy dolatywał do lotniska: „zejdźcie do 50 metrów”. Porucznik Wosztyl słyszał słowa kontrolera wieży wydawane po rosyjsku pilotom Tu-154 w radiostacji pokładowej Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku 10 kwietnia o godz. 7.22.

  Wiadomość tę podały także “Wiadomości” TVP i program Anity Gargas “Misja specjalna”. Czy dziennikarze, którzy dążą do ujawnienia prawdy w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, zostaną ukarani?

  (wg, TVN24.pl, “Gazeta Polska”)

  A ten „transkrypt” wg. MAK, to jeszcze lezy na biurku.

 188. Wojownik said

  Pan z Wami !

  Witam wszystkich zgromadzonych. Proszę szanownych forumowiczów o odpowiedź na następujące pytania.

  Co należy zrobić Ukraincami ?
  Co należy zrobić z Żydami ?
  Co należy zrobić z innowiercami ?

  pozdrawiam
  Wojownik

 189. Prosty Polak said

  Witam

  Trafiłem na tą stronę przypadkowo, poczytałem trochę materiałów na niej znajdujących się i nie rozumiem pewnych poglądów reprezentowanych przez większość tutaj na tym portalu.

  Po pierwsze: Doszedłem do wniosku, prawdopodonie mylnego że religie tego świata są sprawcami całego zła, nie zależenie czy to jest Islam, Judaizm, Chrześcijaństwo czy inne religie tego świata. Prowadzą one jedynie do nienawiści, wojen, rozlewu krwi.

  Po drugie: Sprawa dla wielu Polaków bardzo bolesna czyli mord ludności Polskiej na kresach. Moja rodzina brała czynny udział w obronie Przebraża i ja nigdy o tym nie zapomnę tak jak moje dzieci. Więc pytam się czego oczekują ludzię o Pana poglądach jeszcze ? Zadość uczynienia finansowego dla Polski ? Może tego żeby Ukraincy nie gloryfikowali Banderwoców ? A może aby Ukraina znowu stała się terenem Polski ? Zastanówmy się choć przez chwilę, kim dla tamtejszych „Panów Lachów” był ukraiński chłop przez setki lat. Dla nich byliśmy OKUPANTAMI to była ich walka o wolność, brutalna, haniebna, obrzydliwa. Większości ucierpeli Ci co nie powinni, ale spowodwało to jak ten naród był traktowany przez nas Polaków wcześniej. Dla mnie to jest historia, o której należy pamiętać, uczyć o niej i wyciagać wnioski na przyszłość. Proste przesłanie Przemoc rodzi przemoc. Naród zniewolony zawsze będzie walczył, tak jak My robilismy to często w naszej historii i jesteśmy z Tego dumni. Co wcale nie podoba się naszym sąsiadom za miedzy. Rosjanom, Białorusinom czy Ukraincom, oczywiście o Niemcach nie wspominając.

  Po trzecie: Żydzi ? Co w nich takiego jest że tak ich wielu nie nawidzi ? To dla mnie jest nie do ogarnięcia, zbyt małe wykształcenie i inteligencja. Człowiek to człowiek i należy traktować go jak człowieka. Nie zależnie od poglądów politycznych, religijnych, koloru skóry, narodowości.

  pozdrawiam
  Prosty Polak

 190. Róża - "Pani Eliza" said

  Żydzi muszą pracować dla kraju ,w którym zamieszkują na stałe i być wdzięczni tym, którzy dali im gościnę ,choć wcale nie mieli takiego obowiązku, a nie wciąż liczyć na specjalne traktowanie i wszelkie ulgi i ciągle rościć pretensje o wszystko.Innowiercy również muszą respektować zwyczaje i prawo kraju w jakim mieszkają i nie mają co liczyć, że wszyscy będą spełniać ich życzenie dot.ich zwyczajów oraz np. budowy biektów do kultywowania ich wiary np. minaretów.Nasze tereny są potrzebne pod budowę mieszkań i innych obiektów dla naszych obywateli a nie obiektów kultu religijnego innowierców.Jeśli innowierca chce mieć zapewnione wszelkie prawa wymagane dla swojego kultu religijnego, najlepiej mu będzie w jego kraju ojczystym. My nie mamy obowiązku przystosowywać się do wymagań innowierców i mniejszości narodowych – natomiast oni taki obowiązek mają w stosunku do naszego kraju.

 191. PL said

  Jak pan Prosty Polak nie wie, o co te wszystkie pretensje do Żydów, to albo udaje że nie wie, albo też mieszka na Księżycu.
  Niech Pan sobie poczyta niniejszą witrynę, po kolei, od najstarszych artykułów.
  Niech Pan zajrzy na judeopolonia.wordpress.com
  To tak na początek.

 192. ałtsajder said

  Witam. Chcę tylko powiedzieć, że w pełni podzielam Pana poglądy. Będę tu czasem wpadał – po cichu, by nie burzyć świętej ciszy gaju.

 193. Tekla said

  Ad.Ałsajder

  Proszę pisać ,podtrzymywać nas na duchu ,a nie wpadać po cichu..

 194. Darek T. said

  Ad.167

  Nocny Marek powiedział/a
  2010-05-09 (niedziela) @ 00:40:07

  On cię kamieniem, to ty wyzwij od żydów i pedałów – iście chrześcijańska postawa.

  Żyd ani pedał nie należą do słów obraźliwych. To stwierdzenie przynależności religijnej lub narodowej oraz orientacji seksualnej. To tak jakby ktoś chciał mnie obrazić mówiąc „Ty Polaku”, „Ty Chrześcijaninie”, albo „Ty heteroseksualisto”.

 195. Marucha said

  W zupełności przyznaję rację p. Darkowi. Nigdy np. nie rozumiałem, dlaczego ludzie obrażają się po nazwaniu ich „Żydem”. Przecież to podobno najlepsza rasa, o ponadprzeciętnej inteligencji, ciesząca się powszechnym szacunkiem.

 196. ałtsajder said

  Powiem Panu dlaczego tak jest.
  Ludzie obrażają się, gdy nazywać ich Żydem ponieważ za tą nazwą czaiły się pięści , ból i poniżenie. Sam tego doświadczyłem – jedynie z tego powodu, iż mieszkając na terenach tzw. odzyskanych byłem jedynym Polakiem w klasie Ślązaków. Absurd, nielogiczność takiej postawy polega na tym, że obrońcy Jezusa zapominają o tym , że On jak i Jego Matka – byli Żydami.
  Czy Żydzi to najlepsza rasa ? Nie wiem.
  Czy cieszą się powszechnym szacunkiem? – Nie wiem.
  Czy Ci Żydzi spaleni w Auschwitz byli dobrymi Żydami, czy złymi? – nie wiem.
  Czy Joszua ben Josef ge Nazaret był dobrym Żydem? – dla mnie tak. Najlepszym.
  Czy Żydzi sterujący finansami tego Świata są dobrzy?? – dla mnie NIE.
  Czy Talleyrand był dobrym biskupem? – dla mnie nie.
  Czy nazwanie kogokolwiek Gojem – jest poniżające?? – dla mnie zawsze tak.
  Czy ludzie pochodzenia Żydowskiego w rodzaju Davida Rockefellera – chcą depopulacjii i władzy nad światem??? – uważam, że tak.
  Czy iloraz inteligencji warunkuje człowieka i określa w sposób taki, iż jest wprost proporcjonalny do jego człowieczeństwa?? – Dla mnie nie – Casus? – Hitler, Napoleon, Stalin, Aleksander podobno wielki i inni zbrodniarze.
  Najwięcej zła Ziemi zrobili ludzie inteligentni – prosze obalić tą tezę 🙂

 197. Krzysztof M said

  Ad. 189

  „Zastanówmy się choć przez chwilę, kim dla tamtejszych „Panów Lachów” był ukraiński chłop przez setki lat.”

  – Jakoś przed wojną Polacy, Ukraińcy i Żydzi oraz Białorusini żyli razem bez większych zgrzytów. … To propaganda podsyca stare mity, prawdziwe, czy nie – nieważne. To propagandzie ludzie wierzą. Że istnieje rasa nadludzi, że sąsiad, to twój wróg, że on chce przyjść do ciebie i zabić twoje dzieci.. itd. Przyczyną mordów nie byli panowie Lachy.

 198. Wojwit said

  @Ałtsajder,
  na Boga w Trojcy Świętej Jedynego, co Pan napisał, że nasz Pan Jezus Chrystus, Bóg-Człowiek był żydem! A skąd Pan ma takie informacje?
  Urodził się wśród żydów: „Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem”, jak to napisał św. Paweł w Liście do Galatów (4,4). Jego Matka, Najświętsza Maryja Panna i owszem, z tego narodu pochodziła (narodziwszy się w nim, zanim jeszcze stracił on wybraństwo nie przyjąszy Jej Syna), ale ojciec – BÓG-OJCIEC też? Przecież my „dziedziczymy” narodowość po ojcu i tak też na te kwestie patrzymy. Jak Ponadczasowemu i Przedwiecznemu, Temu, Który Był zanim stworzył wszystko, także narody, nadamy w swej pysze narodowość? Jakąkolwiek.

 199. Cham Wiejski said

  Ciekawe, że argumentu „Pamiętaj, że Jezus i Maryja byli też Żydami” używają WYŁĄCZNIE CI, którzy są Żydami albo mają zażydzoną mentalność – i owego Jezusa i Maryi nienawidzą nienawiścią tak silną, jak tylko Talmud może wyrazić.

 200. ałtsajder said

  Panie Wiejski Chamie. (przepraszam – sam pan sobie taki nick wybrał). Zasmucę pana. Jestem katolikiem, ale takim z głową otwartą. Co do mojej zażydzonej mentalności – nie mam kompleksów wobec nikogo, nie boję sie mysleć samodzielnie i nie boję się przekraczać granic przed którymi pan być może sra w gacie. WYŁĄCZNIE CI z instynktem stadnym muszą mieć potwierdzenie dla swoich wyborów. Ja takiego instynktu nie mam.

 201. Cham Wiejski said

  Nie, nie zasmucił mnie Pan. Potwierdził Pan moje intuicyjne przypuszczenia.
  Przyjąłem do wiadomości, że jest Pan „katolikiem z głową otwartą”, nie bojącym się „przekraczać granic” i pozbawionym „instynktu stadnego”.
  Czyli, jak to mawia nasz gajowy – „katolicznikiem”. Wariant „samodzielnego poszukiwacza”.
  Bo ludzie roją sobie w główkach, że własnym rozumem mogą lepiej dojść prawdy, niż wielcy Doktorzy Kościoła i Święci. Potem z tego wychodzą różne takie świadki Jehowy.

 202. ałtsajder said

  Też pana kocham

 203. Gmad said

  @180, 181, 182, 183
  Przykład tej kłódki ostrzegawczej Firefox’a, o której była mowa, właśnie znalazłem na blogu P. Beina, a dokładnie pod tekstem dotyczącym lobby izraelskiego w USA:
  https://piotrbein.wordpress.com/2010/09/04/prof-james-petras-kompleks-jot-w-ameryce/
  Po najechaniu na nią strzałką ukazuje się ów wspomniany tekst- „Uwaga: strona zawiera treści nieuwierzytelnione”.

 204. Krzysztof M said

  Ad. 196

  „Czy Żydzi to najlepsza rasa ? Nie wiem.”

  – Jak pan nie wie, to może pan sobie poczyta o syndromie Tay-Sachs?

 205. Róża - "Pani Eliza" said

  a wy tu nic tylko Żydzi i Żydzi a przecież sa tacy sami jak inne narody np. jak Polacy.Żydzi też są albo wierzący albo niewierzący,mądrzy i głupi, pracowici i leniwi ect… niczym się nie różnią od nas a to , że niektórzy z nich uważają się za nadludzi to nadaje się do zdiagnozowania przez specjalisów.Mnie im się nie udało przekonać, że należy ich traktować jakoś specjalnie że im się należy więcej niz innym.

 206. Piotrx said

  Re 205: To niech Pani to powie żydom i ich rabinom.
  Owszem są wśród nich rożni ludzie ale to co ich całkowicie odróżnia od nas i innych narodów to Talmud i oparty na nim judaizm rabiniczny (talmudyczny) który wyznają , a w szerszym kontekście odrębna sakralna cywilizacja żydowska. To nie jest problem tylko pochodzenia czy urodzenia /bo nie jest ani czyjąś winą ani zasługą że ktoś urodził się żydem/ , ale całkowicie odmiennej mentalności, sposobu myślenia i przyjętego systemu wartości oraz wychowania w tym duchu od najmłodszych lat . To czy wierzą w Boga to dla nich sprawa drugorzędna( pytanie też w jakiego Boga oni wierzą i jakie jest ich wyobrażenie o nim?) polecam na początek książki:
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_6.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_62.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_135.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_30.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_125.html
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_105.html

  Re:196
  „Ludzie obrażają się, gdy nazywać ich Żydem ponieważ za tą nazwą czaiły się pięści , ból i poniżenie.”
  Nieprawda ! , uburzają sie ci którzy chcą ukryć przed innymi swoje pochodzenie – dlaczego ? bo mają nieczyste intencje i cele
  Zanim był ból ze strony gojów, był ból poniżenie wobec gojów
  Antygoizm wynika z Talmudu i jego nauk

  Re 189:
  Panie „Prosty Rzekomy Polaku”. Jestem zniesmaczony tą wypowiedzią. Czego oczekują? przede wszystkim PRAWDY , po prostu prawdy o tym ludobójstwie na ludności polskiej. Gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA to skandal i dopóki Ukraińcy nie rozliczą sie ze swoją haniebną przeszłością o prawdziwym pojednaniu nie można mowić.
  A o „Panach Rusinach” czy „Panach Litwinach” to pan nie słyszał? . Ci „ukraińscy chłopi” pochodzili też w wielu przypadkach od uciekinierów spośród polskiego chłopstwa więc kryterium narodowościowe jest nie na miejscu . Ponadto część drobnej polskiej szlachty także ulegała na Kresach zruszczeniu, o „wielkich panach” – Rusinach ktozy tez wyzyskiwali tych chłopow już nie wspominając. Nazywanie nas okupantami to skandal i kompletna nieznajomość historii. O jaką wolność ? co za brednie? OUN-UPA nie walczyła o wolność narodu ukraińskiego tylko o swoje partykularne cele – jeli pan nie slyszał to mordowała tez Ukraińców (30 000). Kolejne kłamstwo to rzekomo to iz tego przyczyną było zle traktowanie przez nas (To temat na osobną dyskusję) w kazdym razie ludobojstwo zostalo zaplanowane duzo wczesniej i nie byl to tylko odruch spotaniczny. Mordowanie, okrutne torturownie przed rownie okrutną śmiercią i znęcanie nad niewinnymi ludzmi (kobiety , dzieci, starcy) nazywa pan walką ?

 207. Piotrx said

  I jeszcze taki fragment dotyczący talmudycznego rasizmu ku rozwadze:
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_135.html

  Na przykład, Lubavitcher rebe, rabin Menachem Mendel Schneerson tak oto opisuje różnicę pomiędzy Żydami i gojami: Nie mamy tu do czynienia z przypadkiem dogłębnej przemiany, w której człowiek przechodzi po prostu na wyższy poziom. Mamy tu raczej do czynienia z przypadkiem … zupełnie odmiennego gatunku… Ciało Żyda ma absolutnie inną jakość, niż ciało [członka] jakiegokolwiek narodu na świecie… Różnica w wewnętrznej jakości [ciała] … jest tak ogromna, że ciała te mogą być poczytywane za całkowicie różne gatunki. Oto powód, dlaczego Talmud twierdzi, że jest halachiczna różnica w postawie wobec ciał nie-Zydów (w przeciwieństwie do ciał Żydów): „ich data istnieją na próżno”… Jeszcze większa różnica zachodzi w odniesieniu do duszy. Istnieją dwa jej przeciwstawne rodzaje: dusza nieżydowska pochodzi ze sfer szatańskich, podczas gdy dusza żydowska wywodzi się ze świętości. Owo przekonanie o żydowskiej wyjątkowości pobrzmiewa w stwierdzeniu Elie Wiesela, działacza zajmującego się Holocaustem: w nas wszystko jest inne. Żydzi są „ontologicznie” wyjątkowi. Gush Emunim i inne fundamentalistyczne żydowskie sekty, opisane przez Shahaka i Mezvinsky’ego, stanowią zatem część długiej i dominującej tradycji, która uważa, że Żydzi i nie-Zydzi stanowią dwa całkowicie odmienne gatunki, z tym że Żydzi są gatunkiem pod każdym względem lepszym od nie-Zydów i obowiązuje ich zupełnie inny kodeks moralny. Uniwersalizm moralny jest zatem sprzeczny z żydowską tradycją, w której przetrwanie i korzyści żydowskiego ludu stanowią najważniejszy kwalifikator etyczny: Wielu Żydów, szczególnie religijnych, zamieszkujących dziś w Izraelu, a także ich zagraniczni zwolennicy, nadal przestrzegają nakazów tradycyjnej żydowskiej etyki, którą pozostali chcieliby zignorować albo usprawiedliwić. Na przykład, rabin Itzhak Ginzburgz Grobu Józefa w Nablus / Szechem (wyższa uczelnia talmudyczna) po tym, jak kilku jego studentów zostało tymczasowo aresztowanych z powodu podejrzenia o zamordowanie arabskiej nastolatki, oświadczył:”Żydowska krew nie jest tym samym, co krew goja”. Rabin Ido Elba: „Według Tory, znajdujemy się w sytuacji pikuah nefesh (ratowania życia) w czasie wojny, a w takiej sytuacji można zabić każdego goja”. Rabin Israel Ariel w roku 1982 pisał, ze „Bejrut jest częścią Krainy Izraela. (Jest to odwalanie się do granic Izraela potwierdzonych w Przymierzu pomiędzy Bogiem i Abrahamem w Księdze Rodzaju; 15:18-20 i Księdze Jozuego 1:3-4)… nasi przywódcy bez wahania powinni wkroczyć do Libanu i Bejrutu i wybić wszystkich do nogi. Nie powinno po nich pozostać nawet wspomnienie. Zwykle to wlaśnie studenci jesziwy śpiewają w CNN „Śmierć Arabom”. Złodziejstwo i korupcja wśród religijnych przywódców, które zostały ostatnio udokumentowane procesami sadowymi w Izraelu i poza jego granicami, nadal stawia przed nami pytanie o związek pomiędzy judaizmem a etyką. Moralny partykularyzm w swej najagresywniejszej postaci można zauważyć u ultranacjonalistów (np. Gush Emunim), którzy twierdzą, że: Żydzi nie są i nie mogą być zwyczajnymi ludźmi. Odwieczna wyjątkowość Żydów jest skutkiem Przymierza zawartego na Górze Synaj pomiędzy Bogiem i żydowskim ludem… Konsekwencją tego jest, że najwyższe nakazy przekazane Żydom, w istocie znoszą prawa moralne, które obowiązują w postępowaniu zwyczajne narody. Rabin Shlomo Aviner, jeden z najpłodniejszych ideologów Gush Emunim, dowodzi że boskie przykazania dla żydowskiego ludu „wykraczają poza ludzkie rozumienie praw narodowych”. Wyjaśnia, że o ile Bóg żąda od innych narodów przestrzegania abstrakcyjnych kodeksów sprawiedliwości i moralności, prawa te nie obowiązują Żydów. Jak uzasadniam w drugim artykule niniejszego cyklu, to właśnie najskrajniejsze elementy w łonie wspólnoty żydowskiej wyznaczają ostatecznie drogę całej społeczności. Te fundamentalistyczne i ultranacjonalistyczne grupy nie są malutkimi skrajnymi ugrupowaniami, zwykłymi reliktami tradycyjnej kultury żydowskiej. Cieszą się powszechnym poważaniem izraelskiego społeczeństwa i wielu Żydów diaspory. Mają ogromny wpływ na izraelski rząd, szczególnie na rządy partii Likud i obecny rząd jedności narodowej, kierowany przez Ariela Sharona. Członkowie Gush Emunim stanowią znaczący procent elitarnych jednostek izraelskiej armii. Jak można było oczekiwać w oparciu o przypuszczenie, że są oni skrajnie etnocentryczni, przejawiają o wiele większą, niż inni izraelscy żołnierze skłonność do bezlitosnego i brutalnego traktowania Palestyńczyków. Partie religijne razem reprezentują około 25% izraelskiego elektoratu – procent ten z pewnością będzie wzrastał z racji wysokiego przyrostu naturalnego wśród religijnych Żydów i narastania problemów związanych z Palestyńczykami, co zjedna sprawie ekstremistów więcej przychylności pozostałych Izraelczyków. Biorąc pod uwagę frakcyjność izraelskiej polityki i wciąż zwiększającą się liczbę ugrupowań religijnych, nieprawdopodobne jest, aby przyszły rząd mógł powstać bez ich udziału. Dlatego pokój na Bliskim Wschodzie wydaje się niemożliwy bez całkowitej kapitulacji Palestyńczyków albo ich wypędzenia.

 208. zetem said

  No,panie gajowy,artykuły niektóre wpuszcza pan ciekawe,będę wpadał.Tylko oszołomstwa tutaj sporo,oszołomstwa z każdej opcji.Pozdrawiam.Zetem

 209. IK: said

  Kocham swój kraj, choć widzę w nim wiele wad. Ten, kto nie kocha swej ojczyzny, nie jest w stanie szanować innych krajów, ani ich rozumieć. Bliższy mi jest duchowo niemiecki patriota, niż polski kosmopolita.
  Jezeli spotka Pan jednego niemieckiego patriote to bedzie okey, gorzej jak cale grono tych patriotow, moze Pan tego nie przezyc. Jezeli chpodzi o Hitlera to tak naprawde byl kazarem a nie Zydem. Jedni z drugimi maja wspolna religie i inne DNA.

 210. bob said

  No cóż,miło mi ,że ktoś myśli podobnie.
  Pozdrawiam

 211. Telimena50 said

  Panie Marucha – nie widze zadnych artykulow na temat zabojstwa bylego ministra E. Wrobla – sprawa kontorwersyjna, zagmatwana.
  Nie ma rowniez wzmianki w Panskim portalu na temat ataku na PiS w Lodzi.
  Czyzby byly to tematy malo interesujace dla Pana?
  Pewnie ma Pan jakies przemyslenia na powyzsze zdarzenia, ale co, woli sie Pan nie wychylac? A moze po cichu Pan akceptuje to co sie dzieje ostatnio w kraju?

 212. Marucha said

  Czy powinienem mieć zdanie na każdy temat?
  O zabójstwie min. Wróbla wiem tyle, co można sobie poczytać w mediach, czyli prawie nic.
  Podobnie jest z atakiem na biuro PiS. Powiem tylko, że NIE dopatruję się w nim jakichś głębszych podtekstów politycznych.

 213. Antoni17 said

  panie sołtysie.Dobrze mieszka się w Polsce będąc ruskim agentem.

  O nie, panie Antoni. Polska to wymarzony kraj dla kretynów. – admin

 214. abc said

  Przedstawione w linku poglądy na temat naszego członkostwa w UE pokrywają się z tymi Maruchy, więc wklejam, bo warto przeczytać:
  http://frizona.pl/temat/6309-Cz%C5%82onkostwo-w-Unii-Europejskiej-naszym-nieszcz%C4%99%C5%9Bciem

 215. FREEMAN33 said

  Witam wszystkich ludzi jeszcze myślących!
  Mam zarazem prośbę…mam wiele pytań wzwiązku z powyższymi tematami….brakuje mi osoby ktora by mi wytłmaczyła moje wątpliwości wynikające z braku wiedzy Czy ktoś jest chętny mnie oświecić!?
  Sławomir

 216. Marucha said

  Wal Pan śmiało, najlepiej na forum z aktualnymi artykułami.
  Na pewno ktoś się znajdzie.

 217. Romir said

  Do gajówki wpadłem przypadkowo /trudno tu trafić/ . Cieszę się, że mogłem poznać pana Gajowego i mam okazję trochę oświecić swój umysł.
  Pozdrawiam

 218. Danny said

  Bardzo podoba mi się strona i mnogość ciekawych informacji/artykułów. Pomaga mi to w trzymaniu swojego umysłu przy zdrowych zmysłach i patrzeć na świat jaśniej. W większości poglądów zgadzam się z Panem. Natomiast chciałbym odnieść się do zauważalnego popierania kościoła i słusznej z resztą walki z żydozłodziejami. Mianowicie, musi Pan uwzględnić, że wiara chrześcijańska istnieje tylko i wyłącznie ze względu na rozwój wydarzeń w historii judaizmu, tak więc jej słuszność może budzić wątpliwości.

 219. Marucha said

  Re 218:
  Jeśli o historię, to nadejście Chrystusa (a więc chrześcijaństwa) jest głównym motywem proroctw Starego Testamentu.
  Nie mylmy natchnionej, starej religii żydów – mozaizmu – z judaizmem, który powstał jako reakcja na powstanie chrześcijaństwa i który opiera się na Talmudzie, a nie Biblii.

 220. Prawda said

  Co sie stalo z Rewirami gajowego Maruchy ?

  Tam byl Solzenicyn ?

  http://marucha.v3v.org/

 221. Krzicho said

  Szanowny Panie Marucha!
  Jak dobrze,że trafiłem (zupełnie zresztą przypadkiem) na Pańską stronę.
  Już ulokowałem ją na liście ulubionych. Dobrze, że w dzisiejszych czasach gdzie jedynie słusznym poglądem jest ten, który lansuje Gazeta Koszerna i najwyższy Autorytet Moralny Adam Szechter.
  Panie Gajowy!
  Trzymaj Pan formę i rękę na pulsie.

 222. Anna Karolina said

  Swiat „stworzony” i „dewianci”. Ten portal musi byc jakas kpina. Panie Marucha – mam nadzieje, ze dobrze sie Pan bawi udajac kogos, kim pan (mam nadzieje) nie jest. Pewnie milo sie czyta wpisy tych, ktorzy w Pana zart uwierzyli. Wielki plus za inteligentny dowcip 🙂

 223. Andrzej said

  Co tu Unie chwalić. Wystarczy popatrzać na zanik produkcji w rolnictwie i zubożenie narodu. Referendum unijne wsio na jedno kopyto i potem zero pracy w Polsce. nam zostaje propaganda a kto inny liczy kasiorkę z Unji.Wystarczy przykład cukru zamknięcie i sprzedaz cukrowni obcym.

 224. Gmad said

  Ten wątek jest niezmiennie przyklejony na stronie głównej, więc niech to tu wisi:
  Jarosław Kaczyński żydowskim agentem?!
  http://skocz.pl/dcrif

 225. Janka said

  Poglądy Maruchy „Jestem wierny tradycji i żywię instynktowną i głęboką niechęć do wszelkiej maści „poprawiaczy”, pragnących zburzyć to, co zastali i stworzyć coś zupełnie nowego. Jak wykazuje historia – nigdy nic dobrego z tego nie wynikło, za to miliony ludzi straciły życie.”

  Przy takim podejściu mielibyśmy ciągle niewolnictwo, feudalizm, dziki kapitalizm albo nawet PRL itd. CHYBA MARUCHO przesadziłeś z tą niechęcią do zmieniania rzeczywistości

 226. Olympias said

  Szacunek panie Marucha.

 227. Parmezan said

  Gajowy, a linka do tej wypowiedzi, moglbys podac?
  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.
  Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

 228. Marucha said

  Re 227:
  Można wrzucić na Google tekst „Nasza rasa jest rasą panów” i wyświetli się mnóstwo linków.
  Ewentualnie „Our race is the Master Race”.

 229. Parmezan said

  Wrzucilem, w obu jezykach. I nic, Linki sa (tysiace) mniej wiecej cytuja bez podania zrodla nazwijmy to pierwotnego. Po trzydziestym dalem sobie spokoj. Czyzby to byl dowod na goebelsowskie stwierdzenie, ze klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda?.

 230. Marucha said

  Re 229:
  W wielu z tych linkach jest wzmianka o prezydencie Carterze, który potwierdzał sens wypowiedzi Begina.
  Podobnych cytatów jest zresztą pełen Talmud.

 231. Parmezan said

  W innych linkach przypisuje sie to Susan Sontag, Protokolom Medrcow Syjonu, Hitlerowi (nawiasem mowiac Begin byl mniej wiecej bolszewickim nazista w propagowanych metodach), Hydrichowi i pewnie wielu innym.

 232. Marucha said

  Nie bardzo mam czas na przejrzenie swej drukowanej biblioteki, ale wydaje mi się, że gdzieś ten cytat był wydrukowany (może u H. Pająka?).
  Czy ktoś może dopomóc w wyszukaniu źródła?

 233. Admin said

  Namiary do oryginalnego źródła wypowiedzi Begina znajdują się w niebieskiej ramce na dole obrazka (autorstwa Davida Dessa):

  New Statesman, June 25, 1985

 234. Admin said

  1982* – mój błąd ; )

  Pozdrawiam.

 235. Marucha said

  Re 233:
  Bardzo dziękuję!
  Jedni cytują od drugich, a do źródła trudno dotrzeć.

 236. Parmezan said

  Jak radziles, znalazlem tzw. zrodlo. Niestety, tez nie o tym.

  On June 8, 1982, Begin addressed the Knesset in response to a no-confidence motion over Israel’s invasion of Lebanon. He talked about defending the children of Israel, and according to a June 9, 1982 AP report, “his voice quaver[ed] with anger and sadness.” According to the minutes of the session, Begin stated:

  The children of Israel will happily go to school and joyfully return home, just like the children in Washington, in Moscow, and in Peking, in Paris and in Rome, in Oslo, in Stockholm and in Copenhagen. The fate of… Jewish children has been different from all the children of the world throughout the generations. No more. We will defend our children. If the hand of any two-footed animal is raised against them, that hand will be cut off, and our children will grow up in joy in the homes of their parents.

  Kapeliouk neither recanted nor apologized for his deception.

  Summary: Distortion by an Israeli critic of a Begin speech discussing terrorism and terrorists.

  For more on false Zionist quotes, click here.

  Wikiqutes wrecz twierdzi ze ten cytat jest nieprawdziwy. Pomijajac wiki za cholere nie moge znalezc materialu zrodlowego.

 237. Parmezanhttp://en.wikipedia.org/wiki/Amnon_Kapeliouk said

  Jezeli wierzyc
  http://en.wikipedia.org/wiki/Amnon_Kapeliouk

  to w cytowanym artykule Kapeliouk pisal zupelnie co innego. Moim osobistym zdaniem, nawet w prywatnej rozmowie z Carterem zaden Zyd by nie pozwolil sobie na twierdzenie ze Zydzi sa Master Race. nawet w Senacie US zwanym „American Kneset” taki numer by nie przeszedl.
  Ale moze sie myle?

 238. Marucha said

  Re 236, 237:
  Choć nie ulega dla mnie wątpliwości, iż cytat „Nasza rasa jest rasą panów…” dobrze oddaje poglądy Menachema Begina, faktem pozostaje, iż jego autentyczność stoi pod znakiem zapytania (choć niezbyt ufam w tej materii ani wikipedii, ani jej pokrewnym portalom).
  Zatem w imię uczciwości likwiduję ww cytat aż do chwili, w której uzyskam pewność, iż jest prawdziwy.

 239. lake of fire said

  Definicja antychrysta :
  Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.
  W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło.
  Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie.
  Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło.
  W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło.
  W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło.
  Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło.
  Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.
  A oblicze jego(księga Objawienia św.Jana) w państwie które powstało 1948 roku. Liczba 666 to liczba zbiorowa antychrysta, to trzon 666 rządzących tym światem materialnym 6 na szczycie i 66 poniżej. To jest to oko nad piramidą. Polecam wizję z Księgi Daniela Baran(Kościół) już nie walczy, po całym okręgu idzie Kozioł(antychryst).

 240. prestidigitator said

  Sugeruję Gajowemu, aby wrzucił ten filmik jako oddzielny wątek do dyskusji. Na filmiku jest szokujący wykład (nagranie prywatne, nieobecne w mediach) Lecha Kaczyńskiego w Izraelu, podczas jego wizyty tam we wrześniu 2006 r. Wszystkim radzę to sobie zgrać, zanim zniknie z You Tube.

 241. Pffft said

  Jak śmiesz cokolwiek pisać o Bożej miłości, jednocześnie nazywając kogokolwiek „dewiantami”? Żałosny jesteś.

  Pozostaję w nieutulonym żalu, iż dla dewiantów mówienie prawdy jest okropne i obrzydliwe. – admin

 242. Krzysztof said

  Gulom, bułom, bojkotom, hołotom i kojotom ku pamięci:

  Prezydent: Rok 1968 to czas gdy powstał mit studenckiej opozycji
  met, PAP2008-03-08, ostatnia aktualizacja 2008-03-08 14:14 .Rok 1968 był czasem ludzi, którzy chcieli przywrócić w Polsce sytuację sprzed 1956 r., był też czasem, gdy powstał mit studenckiej opozycji – mówił prezydent na Uniwersytecie Warszawskim w 40. rocznicę wiecu studenckiego, który stał się początkiem wydarzeń marcowych. To był czas zły, haniebny; czas, który bardzo Polsce zaszkodził – mówił podczas uroczystości na Dworcu Gdańskim.
  ZOBACZ WIDEO
  odtwórz Prezydent: Skutki Marca 1968 ponosimy do dziś ZOBACZ TAKŻE
  Adam Michnik nie został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego na uroczystość z okazji Marca ’68 (06-03-08, 14:53)

  – Rok 1968 r. zamknął okres zbliżonego do normalnego rozwoju nauk humanistycznych w naszym kraju; w warunkach komunistycznych nie mogło być tutaj pełnej normalności, pełnej wolności badań, ale nauki te, a w szczególności socjologia i filozofia, rozwijały się dobrze. Po roku 1968 komunistyczny dogmat zaczął w nich funkcjonować z siłą nieporównanie większą – powiedział prezydent na Uniwersytecie Warszawskim. Jego zdaniem, „w tym sensie rok 1968 był rokiem ludzi, którzy chcieli uwstecznić sytuację w naszym kraju, przywrócić w znacznym stopniu sytuację sprzed 1956 r.”. „Na kilka lat to się udało” – dodał.

  Prezydent zauważył, że Marzec’68 to także „wyraz buntu studentów”. -Represje dotknęły setek ludzi. Uniwersytet (Warszawski) ucichł, grupa studenckiej opozycji przestała istnieć (…), ale mit studenckiej opozycji, ale przekonanie, że była taka grupa ludzi, która potrafiła działać, żył wśród tych, którym nie podobał się komunizm, którzy chcieli coś robić – powiedział Lech Kaczyński.

  To był czas bardzo zły, haniebny

  Lech Kaczyński podkreślił, że kampania antysemicka rozpętana w marcu 1968 r. była „na skalę nie do wyobrażenia”. „W wyniku tej kampanii tysiące ludzie żydowskiego pochodzenia lub żydowskiej narodowości (..) opuściło nasz kraj w warunkach może nie tyle pełnego przymusu, ale bardzo silnego nacisku, szczególnie w niektórych ośrodkach poza Warszawą” – powiedział prezydent.

  – Był to czas bardzo zły, haniebny (..) dla naszego kraju. Czas, który Polsce niezwykle wręcz zaszkodził. To była operacja zorganizowana przez ówczesną monopartię – Polską Zjednoczoną Partie Robotniczą, przez dużą część komunistów polskich, ale koszty poniósł cały naród. Cały naród stracił, można powiedzieć, opinię na wiele lat. Te straty nie zostały do dziś wyrównane. Jeszcze większa stratą było to, że tysiące często bardzo zdolnych, ambitnych przedsiębiorczych ludzi musiało nasz kraj opuścić – zaznaczył.

  – Wszystkim tym, którym obywatelstwo wtedy odebrano, jeśli tego będą chcieli będzie ono przywrócone. Gotów jestem bez żadnych formalności, nawet bez wniosku, tylko za wyrażeniem zgody (…) każdemu z tamtych czasów obywatelstwo w bardzo krótkim czasie nadać – powiedział Lech Kaczyński.

  Ci, którzy zmusili do emigracji 15 tys. ludzi nie wygrali

  Pokolenie Marca’68 w dużej mierze organizowało później opozycję demokratyczną – mówiła w sobotę w trakcie uroczystości na warszawskim Dworcu Gdańskim prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Według niej, po wydarzeniach marcowych wielu zrozumiało, czym jest komunizm i władza totalitarna.

  Prezydent stolicy podkreśliła, że ci, którzy przed 40 laty zmusili do emigracji 15 tys. ludzi „nie wygrali”. „Z kolei ci, którzy podjęli wtedy aktywną działalność polityczną zainspirowali powstanie ruchu społecznego, który doprowadził do upadku PRL” – dodała.

  Zdaniem Gronkiewicz-Waltz, pamięć o Marcu’68 powinna wyrażać się codziennie przez piętnowanie „wszystkiego, co niesie ze sobą nienawiść i pogardę”.

  Tablica na Dworcu Gdańskim jest tablicą bólu rozstań

  Dworzec Gdański w Warszawie jest symbolem wszystkich dworców, z których po Marcu’68 Żydzi wyruszyli z dokumentem podróży w jedną stronę – mówiła w sobotę aktorka żydowskiego pochodzenia, szefowa Fundacji Shalom Gołda Tencer.

  – Tablica na Dworcu Gdańskim jest tablicą bólu, nie ugaszonego bólu rozstań – podkreśliła Tencer podczas sobotniej uroczystości na tym dworcu w 40. rocznicę wydarzeń marcowych. Sobotnie spotkanie zadedykowała „rodzicom, którzy (…) musieli wyjechać i od nowa budować swe życie”.

  – Wyjeżdżaliśmy stąd dlatego, że nie mogliśmy być tu Polakami i dlatego, że nie mogliśmy tu żyć jak Żydzi. (…) Ówczesna Polska nas tutaj nie chciała – mówił zaś Michał Sobelman, który z Polski wyjechał w 1969 roku.

  Dodała, że jest wdzięczny za „szlachetny i piękny gest zwracania obywatelstwa obywatelom żydowskim przez prezydenta”. „Pamiętamy tych, którzy tej chwili nie doczekali – szczególnie naszych rodziców, którzy zmarli w poczucie zgorzknienia i tęsknoty za krajem, którego nie mogli więcej zobaczyć” – podkreślił.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5002824.html

 243. Krzysztof said

  Przepraszam, ale powyższy wpis został tu umieszczpony w niewłaściwym miejscu

 244. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

  Dostaję takich „wpisów” kilka, kilkanaście dziennie. Nie rozumiem celu ich wpisywania, bo przecież nawet nie zawierają reklam… Ktoś to wyjaśni? – admin

 245. abc said

  http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/ile_bedzie_nas_kosztowac_obiecane_300_mld_zl/49666

 246. Rysio said

  Gajowy lubi robić zdjęcia (jedno z jego ostatnich zdjeć mam u siebie na PC jako wall-paper).

 247. katolik said

  Panie Marucha, ja również jestem zagorzałym zwolennikiem prawa naturalnego, ale mam pytanie czy uważa Pan
  soborową deklarację o wolności religijnej za herezję?
  pozdrawiam

 248. Stancyk said

  Witam…i o droge w tym samym kierunku …nie pytam.Pozdrawiam Gajowego.
  …i zapraszam do mnie w swej niedoskonalosci przemyslen…

  http://www.klocuszki.blog.onet.pl

 249. marek said

  Mam serdeczną prośbę do pana gajowego. Ot około pół roku zaglądam na geopolityka.org i mój wniosek taki, żeby zamieścić ten link albo też ciekawsze artykuły umieszczać na stronie. Pewnie pomoże to niektórym być politycznym idiotą.
  Pozdrowienia

 250. Dwa nowe horrory Red Horsa powiedział/a
  2011-10-02 (niedziela) @ 11:14:07

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

  Dostaję takich “wpisów” kilka, kilkanaście dziennie. Nie rozumiem celu ich wpisywania, bo przecież nawet nie zawierają reklam… Ktoś to wyjaśni? – admin

  Reklamy nie ma w treści komentarza, ale jest link do strony w podpisie i na tym zależy spamerom. Takie komentarze dodawane są gdzie popadnie na witrynach opartych o skrypt wordpress za pomocą automatów spamujących. Stąd zwykle nie odnoszą się one do treści wpisu, ale zawierają jakieś ogólniki tak jak i w tym przypadku.
  Pozdrawiam

  Dokładnie. Chodzi o to, aby link zawarty w podpisie spamera dało się ulokować na jak największej liczbie stron, głównie na forach. Wówczas wyszukiwarki łatwiej odnajdują taki link i stwarzają wrażenie, iż jest on popularny, a na tym zależy spamerowi lub jego zleceniodawcy.
  Dostaję takich „wpisów” kilka, kilkanaście dziennie (w pewnym okresie – aż około setki dziennie). Na szczęście filtry antyspamingowe WordPressa dają sobie z nimi świetnie radę.
  Krótki opis:
  http://akismet.com/how/
  Admin

 251. kolo said

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/22/sprostowanie-w-sprawie-firmy-cubic-consultants/
  Powyższe to nobilitacja dla gajówki. Skoro przedsiębiorstwo reaguje na komenty (nawet nie oficjalne teksty) ukazujące się w gajówce, tzn. że gajówa jest medium już powszechnie uznawanym za opiniotwórcze i jest powszechnie znana.

 252. żyrafa said

  Nie wiem czemu w linkowisku w gajówce jest polecany ten blog:
  http://kefir2010.wordpress.com/
  To jest blog skrajnie antykatolicki.

  PS
  Niektóre strony polecane w linkowisku już nie działają.

 253. […] poznawczym, jakie „gajowy Marucha” przyjął na „wprowadzeniu” do swej strony internetowej https://marucha.wordpress.com/poglady-maruchy-na-swiat-i-zycie/ – […]

 254. Wilk said

  Na prawdę świetne masz poglądy.

  Dostaję takich “wpisów” kilka, kilkanaście dziennie. Nie rozumiem celu ich wpisywania, bo przecież nawet nie zawierają reklam… Ktoś to wyjaśni? – admin

 255. Iwona said

  panie marucha mój brat z namaszczeniem czyta pana rady i przykro mi to stwierdzić, ale prawdopodobnie oszalał. mieszkał sam, ma słabą psychikę, zainwestował majątek w książki przez pana polecana i nie wyszło mu to na dobre. może go pan uświadomi – pseudo „kudlaty”

 256. wi42 said

  Pani Iwono,

  Z pewnoscia Marucha przedlozy dobre rady.
  Jeden z aspektow widze nastepujaco: w zyciu dobrze miec przynajmniej dwa oparcia. Brat Pani powinien znalezc cos jeszcze co go zachwyci – osobe, praca w zawodzie, towarzystwo. I oczywiscie trzeba znalezc rownowage w zainteresowaniach (ale z tym nie tak latwo – wszyscy mamy w tym grzechy).

 257. Rysio said

  re 255 „………panie marucha mój brat z namaszczeniem czyta pana rady i przykro mi to stwierdzić, ale prawdopodobnie oszalał…………..”.

  Haaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahaaa !!!

  Dorga Pani Iwono:

  Proszę przekazać bratu aby jako antidotum na „psychola” Gajowego Maruchę – poczytał trochę mojego ulubionego żyda Ludwika von Misesa – osobiście polecam książkę pt. Ludzkie Działanie.

  PS. Zaręczam, że w bardzo krótkim czasie – czytając obu tj. Gajowego i Misesa – brat stanie sie normalny i będzie wyglądał tak samo jak ja.

 258. wi42 said

  Re 255, 257

  Pani Iwono – zamiast ksiazek prosze namowic go aby uprawial wiecej sportu i zajec fizycznych i niech mu posluzy szczescie aby znalazl dobra dziewczyne. Prosze troche szczesciu pomoc.

 259. Marucha said

  Re 255, 256:
  Przypuszczam, że p. Iwona sobie żartuje.
  Na wierności prawdzie oczywiście można stracić, bo kto mówi pochlebstwa, zyskuje przyjaciół, a kto mówi prawdę – zyskuje wrogów.

 260. Iwona said

  p. Marucha coś mi się wydaje, że nie potrafi Pan przyjąć słów krytyki. Sam Pan chętnie krytykuje i narzuca swoje poglądy, lecz nie potrafi Pan obiektywnie ocenić danej sytuacji. Muszę przyznać, że jest Pan dobrym psychologiem i osobą inteligentną, bo tylko ktoś taki potrafi narzucić swoje poglądy innym, by byli przekonani, że sami w to wierzą. A w przypadku Pańskich poglądów osoba ślepo wierząca nie zyskuje wrogów, lecz jest oceniana jako niezrównoważona psychicznie:(

  No to rozgryzła mnie Pani. – admin

 261. ewa said

  to może link z Ewangelią?? 🙂
  http://mojawiarakatolicka.blox.pl/html

  ..a poza tym tak od siebie serdecznie polecam Katechizm Kościoła Katolickiego. To najlepiej i najuczciwiej weryfikuje treść katechez głoszonych przez kogokolwiek…..
  http://www.katechizm.opoka.org.pl/
  warto zwrócić uwagę na dział III oraz rozdział o usprawiedliwieniu przez wiarę 😉

  http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-3.htm
  Szczęść Boże

 262. Kudlaty said

  @Iwona
  Tak,zgadza sie ,oszalalem.
  I zadne uswiadamianie juz nie pomoze.

 263. Adam Piszczała said

  „Kocham swój kraj …” kochać to znaczy też w pewnej sytuacji być zdolnym do najwyższych poświęceń… czy jest Pan Panie Marucha zdolny do „mokrej roboty” gdyby chodziło o najważniejsze wartości dla kraju czy tylko tak Pan sobie używa tego słowa .

  Czy naprawdę liczy Pan na odpowiedź? – admin

 264. Adam Piszczała said

  W Odyssei Odyss jak zorientował się, iż zalotnicy okupują mu dom, ustanawiają swoje w nim prawa, grożą śmiercią jedynemu synowi -Telemachowi ,próbują zmusić do ożenku Penelopę, deprawują członków rodziny, rujnują mu gospodarstwo to nie próbuje się z nimi dogadać, nie szuka kompromisu, nie żąda opuszczenia domu a już w żadnym wypadku nie układa się z nimi ale planuje i ich wszystkich zabija. Warto to sobie uzmysłowić ( ja wierzę , że Gajowy ten problem już dawno roztrząsał ale inni tu zaglądają i czytają) gdy mówimy ” nasz kraj ” a czy czasem nie jest już to jakiś koszmar…

 265. Janek said

  „Cechy rasy określają Żydów jako nomadów, a żądza władzy, brak tolerancji, nieszczerość, okrucieństwo i niechęć do jakiejkolwiek pracy fizycznej zalicza się do typowych cech ich charakteru. Ze swoimi cechami i sposobem życia Żyd jest szkodliwy i obcy dla każdego europejskiego narodu”

 266. arcybolesnaprawda said

  ad. 10 Jezus nie był Żydem , był Aryjczykiem

  http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/06/13/jezus-chrystus-nie-byl-zydem-byl-aryjczykiem/

 267. mkk said

  Cieszę się że Pan ma odwagę i myśli
  Mało ludzi to potrafi

 268. syoTroll said

  Uważam, iż Bóg istnieje i stworzył świat. Oczywiście przecież nie stworzył się sam.
  Ochrony życia, tak ale bez narzucania Siłą, tylko Słowem. W pełni zgadzam się co do małżeństwa
  Poprawiać można, ale osrtooożnie, aby nie zepsuć – jak u Imhotepa.
  W pełni zgadzam się w sprawie patriotyzmu.
  Kontrola i strach przed karą … jestem za.
  Nie jestem również zwolenniczką podwójnej moralności.
  Konformizm nie jest do końca zły, przynajmniej cię nie nazwą chazarsko-hasbarskim najemnym trollem, jak mojego znajomego na pewnym blogu … ale nieważne.
  Prawo naturalne faktycznie nie podlega jakimkolwiek dyskusjom.
  Uznaję zasadę: forum jest po to, aby dyskutować i ewentualnie dać się przekona na gruncie dyskusji, a nie po to by we wszystkim przyklaskiwać Panu Gajowemu. Ale grzecznie i uprzejmie, oczywiście.

 269. syoTroll said

  c.d. 268
  Ponieważ, nie wspomniał Pan nic na temat wiary przyjmuję, że przynależność o KRK nie jest niezbędna dla członków tego forum.

  Jeśli ktoś nie jest katolikiem i nie zabiera głosu w sprawach wiary, jest tolerowany – admin

 270. Fran SA said

  205
  Roza, ‚Pani Eliza’
  Jakby zydzi byli tacy sami jak inni, to opowiadano by o nich troszke rzadziej, jak np. o innych ludach afrykanskich jak Asyryjczycy, Chaldejczycy, Tuaregowie czy Amharowie- nikt z nich sie nigdy nie pchal do Europy, zeby Europa rzadzic. I nikt nie pchal sie, zeby zagarnac banki i media, ktore prawnie sie zydom nie naleza.
  Zydzi wprowadzili do Europy i swiata tzw. commercial dishonesty, zajmuja sie wyznawaniem zlotego cielca i uzurpuja sobie prawo do religii- jakiejkolwiek.
  Najbardziej bolesne jest to, ze przy pomocy zydowskich mediow i pieniedzy skradzionych goyim, zydy przekrecaja historie swiata. Jest to przestepstwo wobec swiata i kultury wszelkich cywilizacji.
  Teraz kaza nam wierzyc, ze miedzy epoka dinozaurow a holokaustem jest czarna dziura!
  Obwiniam zydow o celowe obnizenie kultury i ograniczenie rozwoju naszej cywilizacji; najlepszym przykladem jest zupelnie pejsaty Hollywood, ktory kaze nam wierzyc w boskosc zydow i …aktorstwo beztalenci. Do rzygania i wyuzdania eksploatacja kobiety jako obiektu chuci obrzezanego samca.
  Obwiniam zydow za klamstwa historyczne, spekulacje finansowe, handel zywym towarem ( w tym niewolnikami) i wymuszanie decyzji politycznych wbrew interesom narodow. Przejeli motto dzikich plemion hebrajskich: ‚Ukrzyzuj go! Ukrzyzuj go! ‚- i dotad beda pyskowac, nudzic, namawiac, straszyc, szantazowac, przekupywac i przeplacac, az narody poslusznie wjada na wskazany przez zydow kraj i beda mordowac ludnosc cywilna.
  Tak medzili i pyskowali na temat Husseina, Kadafiego, Miloszewicza, jakiegos blizej nieznanego Osamy bin Ladena, az w koncu nawet zupelnie przyzwoici ludzie mieli dosc jazgotu i biadolenia i ku wielkiej radosci pejsow, mordowalismy i mordujemy: Serbow, Arabow, Afganow, a teraz pojdziemy na Iran i Syrie, bo swiatowe zydostwo swedza jaja do kolejnej awantury- cudzymi rekami. ZYdy to mistrzowie mistyfikacji i intryg politycznych.
  I zlosci mnie, ze wlasnie im sie bez przerwy dzieje krzywda, i ze wprowadzaja swoje wariackie prawa w kazdym niemal panstwie na kuli ziemskiej.
  Szkoly zydowskie (yeshivas) rozsiane po calym swiecie, przygotowuja nowy narybek nadludzi i panow tego swiata.

  Przejeli dobre tradycje z czasow Jakuba, ktory wlasnego brata okradl i pobil pana Boga; Jozefa, ktory okradl Egipcjan ze zboza, i w czasie ‚siedmiu lat chudych’ sprzedawal po dranskich cenach ukradzione zboze. Zboj Dawid, ktory gwalcil cudze zony- a zabijal ich mezow, i mordowal zarowno hebrajczykow jak i filistynow a nawet wlasnemu synowi nie darowal.
  Skladali z wlasnych dzieci ofiary swojemu okrutnemu bogu (Jefte), wlasne corki wydawali zboczencom do uprawiania nierzadu.
  Cala te prymitywna tradycje przejeli obecni przebierancy, ktorzy podaja sie za potomkow Jakuba czy Lewiego. Zgroza!
  Nic dziwnego, ze ich wypedzano z ponad stu panstw, jak mieli juz dosc ich morderstw i zboczen.

  Nawet taki zyd, ktory jest ateista i nie wierzy w zadnego boga- wierzy, ze jest przez boga wybrany i ze bog mu obiecal Ziemie Obiecana.
  A zaden dran sie nie pofatyguje do Birobidzanu, gdzie maja swoje panstwo i nie musza krasc cudzej ziemi.
  Izrael zmusza roznych politykow i kandydatow na politykow do obowiazkowej wizyty w izraelu, na ‚dywanik oswiecenia’ i calowania strozytnych kamieni – pozostalosci z rzymskiego fortu Antonia! Gadaja, ze to sciana placzu. Co to w ogole znaczy?

  40% wybrancow ucieka z raju, ktory sobie sami stworzyli. Najbardziej wkurza, ze wracaja do…. Niemiec gdzie ich tak podobno przetrzebili w czasie wojny. Mowia. ze wracaja do … domu! Heimat.
  Wracaja tez do Polski gdzie sie im taka straszna krzywda stala i az 6 milionow zostalo w Polsce zagazowanych na smierc; wracaja do tego kraju, o ktorym opowiadaja niestworzone historie o przesladowaniach i antysemityzmie – a nawet nie sa semitami.

  A najgorsze, ze nikomu nie daja nawet oddychac: po calym globie sledza, szpieguja, podgladaja kto ich lubi – a jak nie lubi, to przestepca, antysemita i ma byc ukarany PRAWNIE! Nalezy karac takich, co nie lubia zyda. Mozna nie cierpiec Chinczyka, Putina, Bialorusina, Francuza, Jankesa, Obamy czy Krolowej Brytyjskiej.. Ale zbrodnia jest nie kochac zyda.
  Niech mi ktos to wytlumaczy! ZYdzi okradli banki, podatnikow, ziemie, biznesy i ciagle im sie krzywda dzieje!
  A przeciez sa tacy ‚normalni, jak inni ludzie’ Jacy inni???

  Najbardziej wkurza, ze od lat ‚poprawiaja’ StaryTestament a stare wydanie cudownie znikaja ze sklepow i w ogole sa juz niedostepne.

  http://www.wprost.pl/ar/338862/Izraelski-naukowiec-poprawil-Stary-Testament-Znalazl-1500-bledow/

  Ja mysle, ze te bledy byly juz wczesnie wprowadzone.

 271. mat said

  „wśród Żydów zdarzają się ludzie, przed którymi nie tylko uchylę kapelusza, ale i wypiję z nimi wódkę” – i to jest błąd właśnie tak „kupują” sobie zaufanie i ludzi , hipokryzja to ich główna i największa broń .

 272. Marucha said

  Re 271:
  Zrobiłbym to przed Marianem Hemarem, przed Dorą Kacnelson i jeszcze paru innymi.

 273. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/39181-hall-proponuje-tuskowi-nowe-oszukanstwo-dla-polakow?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

  Aleksander Hall, TUSK MUSI POSTAWIĆ NA PATRIOTÓW, Rzeczpospolita, 20 VI 2013, s. A11

  Znaczy to, że Hitlerowsko-Stalinowska Konwencja Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego, na Satelitarnej Detekcji Złota i karmieniu świata fekaliami pruskimi i hitlerowskimi, doszła do wniosku, że oskarżanie Ofiary o Wszelkie Zbrodnie na NIEJ przestaje się opłacać i trzeba ZALEGALIZOWAĆ Antypolski reżim żydogermański Patriotyzmem Polskim, który był wyszydzany i piętnowany przez Neoliberałów jako CIEMNOGRÓD.
  Tusk, który napaskudziłł Polakom na głowy Irlandzkim Cudem Gospodarczym jeśli wyrzekną się polskości jako CIEMNIACTWA może mieć teraz w swej Niemieckiej Ojczyźnie kilka milionów czarnuchów, jak Anglicy przez odesłanie Karpińskiego do Pasienia Świń. Angela Merkel zadeklarowała się narodowo: 1/4 Niemka, 1/4 Polaka i 1/2 Żydówka, a ponieważ kapitał kryminalny nie jest ani polski, ani niemiecki tylko żydowski więc jest Żydówką. Mówi tylko o swym ojcu, którego ojciec nie wrócił z frontu do Poznania i ożenił się z berlińską Niemką, która wymogła na nim zmianę nazwiska i wyznania, ale milczy o swej matce, Żydówce gdańskiej, która pracowała ponoć w gdańskim Neptunie jeśli „odjęła sobie” 2 lata? gdzie pracowali tylko gestapowcy, gdyż Neptun był rezydencją Fuehrera, z której korzystali jego kompani, wymagający obsługi seksualnej, do czego matka Merkel się ponoć nadawała.
  Tusk musi więc teraz przefarbować Antypolonusów PATRIOTYCZNIE.

 274. nagonka said

  Panie Marucha !
  Generalnie zgadzam sie z Pańskimi stwierdzeniami i lepiej bym nie napisał o swoich odczuciach i spojrzeniu na naszą biedną Polskę i nawet chciałem się zarejestrować ale jak mi wyskoczyły napisy po angielsku ,opłaty itd.to ta komercja wszystko zaprzepaściała.Jestem człowiekiem 50+ więc komputerów w szkole nie było i to mnie zraziło.Może da się coś z tym zrobić?Pozdrawiam.

 275. Lily said

  Kocham prawde,i ludzi prawdomownych,zas brzydze sie pochlebcami wszelkiej masci.Dzieci Boga,kochaja prawde,zas dzieci szatana zyja klamstwem,bo szatan jest ojcem klamstwa.

 276. Arjalainen said

  Panie Marucha, jest pan sedewakantystą? Tylko tak szczerze poproszę.

  Człowieku, czy umiesz czytać ze zrozumieniem?
  Admin

 277. janusz konrad said

  Szanowny Panie Marucha.Bardzo często szukam i znajduje własnie u Pana interesujace informacje i cytaty na temat pewnego narodu.Wlasnie dla tego,osmielam sie proponowac Panu odnalezienie i przeczytanie kilku książek i gazetowych wywiadow, o ktorych Pan wydaje sie nie wiedzieć lub nie czytac.przedewrzystkiem chodzi o wywiad bylego prezydenta Polski Lecha Kaczynskiego dla polskojezycznego tygodnika „polityka”.Wywiadu udzielil ,chyba w ostatnim roku swojego zycia.Prezydent Polski mowi , że w domu kaczynskich, o arielu szaronie mówilo sie „arik”.ze każdego roku w marcu lech kaczynski sklada kwiaty na peronach dworca zachodniego w warszawie.co jest dla mnie najbardziej interesujace to ze nikt na ten wywiad sie nie powołuje.ani pis ani filosemici czy też rzekomi judeosceptycy.drugie zrodlo to Paul Johnson i Jego „historia żydow”.Autor cytuje fragment zapisu ze wspomnien francuskiego pisarza Andre Gide ze spotkania z ostatnim przedwojennym premierem francji leonem blumem.leon blum wprost mowi do francuza ,że on jest tutaj by pilnowac interesow zydow.Ze oto po tysiacach lat cierpien i upokorzen nadchodzi czas zydow. i on leon blum jako premier francji zrobi wszystko aby wspomoc swoich braci w kazdej dziedzinie zycia. to jest w interesach ,nauce,kulturze sztuce.jednak francuz nie podziela mysli swojego towarzysza boju o lepsze jutro dla mas pracujacych {obydwaj nalezeli do partii socjalistycznej]dalej francuz pisze,co mysli o zydach piszacych po francusku.pisze mniej więcej ,ze byloby lepiej by francuzi i Ich jezyk umarli niz ktos nie powolany do tego mial Ich zastapić wtym.polecam Sołżenicyna i Jego „200 lat razem”.REWELACJA.czytalem tylko większe fragmenty polecam rozdzialy dotyczace okresu stalinowskiego.dowie sie Pan czym bylo „LABORATORIUM X”dla antysemitow.czym byly „mobilne” komory dla rosjan w 1937.Kto stworzył system obozow Smierci „gułag” kim byli zieciowie „tate” stalina .Kto stworzył armie czerwona i itp.po prostu czysty antysemityzm

 278. Arjalainen said

  Aha, czyli odpowiedzi nie otrzymam. Rozumiem, że musi to pana bardzo frapować, stąd brak klarownej i jednoznacznej odpowiedzi.

  Jestem zwolennikiem Bractwa, FSSPX, co wynika z bardzo wielu moich wypowiedzi, których Pan najwyraźniej nie czytał.
  Admin.

 279. Arjalainen said

  No właśnie, wszystkich jeszcze nie przeczytałem, a Pańskie wypowiedzi były dość kontrowersyjne , więc spytałem wprost. FSSPX uznaje autorytet papieża i wierzy w ciągłość Kościoła.
  Czy Pana zdaniem każdy NOM jest Mszą nieważną, niedopuszczalną dla katolika?

  O tym też pisałem wielokrotnie. NOM może być ważny, jeśli towarzyszą mu właściwe intencje – natomiast jest Mszą niegodną.
  Nie daje tych łask, jakie daje prawdziwa Msza, a może nawet osłabić wiarę.
  Admin

 280. Arjalainen said

  Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam – szczęść Boże.

 281. Robert said

  Świetny portal, szkoda że tak pózno ty trafiłem ale lepiej pózno niż wcale, pozdrawiam pana panie Marucha, poglądy mi bardzo bliskie:)

  Pozdrawiam wzajemnie – admin

 282. Dubiel Danuta said

  Witam pana. Trafiłam na pana stronę ponownie właśnie teraz, bo ktoś wkleił artykuł z pana strony na portal Gloria tv. Artykuł – Moja droga do mszy trydenckiej – ks. Christopher Danel. Dziękuję za udostępnienie tego pięknego świadectwa.
  Napisałam , że trafiłam ponownie ponieważ 2-3 lata temu bywałam tutaj ale…… nie miałam jeszcze takiego doświadczenia z pracą na komputerze by cokolwiek napisać i wtedy tylko czytałam niektóre pana artykuły, które polecał mi mój mąż. Czytając ” pana” niejako identyfikuję się z pana poglądami. Teraz będę pana częściej odwiedzać przynajmniej czytając i jeśli pan pozwoli przesyłając niektóre artykuły tym, z którymi mam możliwość mailować lub kopiować i rozdawać.
  Potrzebujemy takich ludzi jak pan. Polska i Kościół ich potrzebuje.
  Pozdrawiam

 283. Marucha said

  Re 282:
  Serdecznie zapraszam!

 284. ..SZANOWNY PANIE MARUCHA! KOCHAM SWOJA OJCZYZNE I KOCHAM WSZYSTKICH POLAKOW!KOCHAM TEZ KRAJ , W KTORYM OBECNIE PRZEBYWAM…..CO BEDZIE Z TYMI OBRADAMI 27 …TO SA RZECZY NIEDOPUSZCZALNE..JAK MOZNA WPUSZCZAC INNE PANSTWO/PANSTWA/ DO NASZEGO KRAJU?!..MYSLE , ZE CHATY MACIE PRZYSTROJONE W STYLU GORALSKIM…SIEKIERA.CIUPAGA I WIDLY!..MORSKIE OKO TEZ PONOC ZAGROZONE 111POZDRAWIAM ! ZYCZE SUKCESOW W 2014 ROCZKU!Z BOGIEM , DLA BOGA I DLA NASZEJ POLSKI SZCZESC BOZE!

 285. Mirella Czajkowska-Turek said

  Szanowny Panie Marucha!
  Znalazłam Pana blog przypadkiem, ale nie żałuję. W tym polskim bagnie, w beznadziejności dobrze dowiedzieć się, że nie jestem sama w moim oszołomstwie. Bo ludzi z poglądami jak Pana i moimi oraz innych wpisujących tutaj posty, najłatwiej odesłać do wariatkowa. Zapraszam wszystkich na stronę Info-Poster.eu, na ktorej Darek Jezierski pokazuje skalę przekrętów w naszym rodzinnym mieście Gliwice. Marzy mi się żebyśmy wszyscy, kochający Polskę, zjednoczyli się bez tych partyjnych karierowiczów-koniunkturalistów….Serdeczności

  Pozdrawiam wzajemnie!
  Admin

 286. Magda said

  Każdy ma prawo do własnych poglądow i wolności osobistej i tragedią jest ze twoje poglądy wchodzą na obszar cudzej wolności osobistej! Jeszcze większa tragedia to to ze jest wiecej takich jak ty homofobów! Beznadziejny!!!!

 287. grizzly said

  Przeglądając pobieżnie forum i czytając Pana poglądy nasuwa mi się tylko jedno, filozofów to u Nas pełno, ale robić nie ma komu. Jak ten kraj ma wyjść na prostą?? Nierealne. Zazdroszczę jedynie, że niektórzy mają tyle czasu, żeby takimi bredniami się zajmować.

  Zapracowali na swój wolny czas? – admin

 288. tedd said

  „Maruszko” masz rację i cenię Twoje poglądy:)

 289. Yah said

  Panie Gajowy, dobra strona, z poglądami Pana się zgadzam, aczkolwiek pewne rzeczy Pan upraszcza. Co do elaboratów przeciwników, że Bóg jest niefalsyfikowalnny, czyli nie można udowodnić jego istnienia – typowy popperyzm zwalczany przez jak to napisali „topowych fizyków”. Teoria strun i multiświatów też są kompletnie niefalsyfikowalne, a pewnie nie jeden ateista twierdzi, że istnieją. Cóż najlepszym poznaniem jest gnoza ale …. to sposób poznania dostępny niewielu. Denerwuje mnie trochę powoływanie się przeciwników tradycji na JPII, Matkę Teresę itp., którzy sami byli zaprzeczeniem uczciwości, chrześcijaństwa i poszanowania tradycji. Cóż jednak wymagać od ludzi, którzy nie myślą tylko powtarzają przeczytane gdzieś mantry ….

 290. Sybirak said

  Neco spóźnione, ale szczere Życzenia Wesołych Świat !
  oraz:

  Pisanych jajeczek, Wierzbowych bazieczek, Kiełbasy Swięconej, Dużo chrzanu do niej, Baby polukrowanej, Kukiełki plecionej, Zmartwychwstania w duszy i wiosny po uszy !!!

  Zasyła Sybirak

 291. tedd said

  miło mi …dziękuję Naczelnemu Gajowemu.jestem zawsze pod wrażeniem Pana tekstów.i pozdrawiam..i życzę zdrowia!!

 292. Kudlaty said

  Panie Gajowy,piszę na poważnie, proszę mnie zbanować.Lubię czytać gajówkę,ale nie chce więcej wysyłać żadnych komentarzy. Nerwy mnie czasem ponoszą.Poszę mnie zbanować. Nie będzie mnie kusiło.

  Nie mam zamiaru banować kogoś, kogo poglądy są mi bliskie, panie Kudłaty.
  Na bana trzeba sobie zasłużyć 🙂
  Admin

 293. roland2kcz said

  i… o to chodzi!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam!
  Roland2kcz

 294. XXXL-iterat said

  Mam zapytanie: czy mógłbym określić tu skrótowo piewców rzekomego – ANTYSEMITYZMU. To są: a) semikraci – piewcy semikracji, albo: b) demikraci, czyli – piewcy demikracji, te dwa neo-okreslniki, to rzecz jasna neo-synonimy, współgrające w przybliżeniu z również stosunkowo niedawno wpdowadzonym pojęciem,- c) mikromanii, państwowej przez J.K., piastującego urząd prezesa w PiS…

  To byłby taki oręż ANTY-PROPAGANTYSTÓW, a realistów-patriotów, słowny oręż, wytrącajacy, w nawiązaniu to krótkiego chwytnego słowa-pojęcia, oręż kłamstw, oraz słownych podstępów z rąk (z ust) piewców rzekomo występującego w Polsce anty-semityzmu…

  Otóż, piewcy semikracji, to piewcy takiej to pewnej niby-demokracji, a mimo to jednak z nadanymi: a) Z GÓRY, UPRZEDNIO, oraz :b) Z SAMEJ SKRYTEJ ICH DEFINICJI ZACHOWAWCZEJ (!) ,- pozorami praworządności.

  To również etymologiczne moje proponowane określenie na rządy połówkowej demokracji, z przywilejami, pobłażliwym prawem, wpływami, mechanizmami regulacji tylko i wyłącznie dla Bogatych, albo dla Bogatych i Kabalistow, albo Bogatych, Kabalistów i Syjonistów, od słów: zj.francuskiego,- demi/semi,- pół/połówkowy.
  (jak dla mnie to określnik mógłby obejmować również wszelkich totalitarystow, barwy czy to brunatnej, czy to krasnej, tworzących w bywszym bloku Europy Środkowo-Wschodniej niby-demokracje,słabe-demokracje, pół-demokracje, demokracje-niewolniczo-zalezne od,- to Wschodu, to Zachodu…)

 295. Canis77 said

  Marucha. Napisałeś – „Kocham swój kraj” – niezbyt wielu ludzi w dzisiejszych czasach tak mówi, zwłaszcza młodych. Jeszcze mniej niestety publicznie się do tego przyznaje.
  A szkoda. Wielka szkoda.

 296. Marco said

  Na temat tego „antysemityzmu” należy najpierw przeczytać „Cywilizacja żydowska” Feliks Koneczny… a potem to można już tylko oczy otwierać ze zdumienia jak bardzo jest się manipulowanym i zażydzanym przez media wiadomego pochodzenia.

  Z powyższego też powinno wynikać jak bardzo ktoś – Polak powinien być przywiązany do Ojczyzny, do cywilizacji łacińskiej, czyli do Kościoła świętego – Matki naszej… i nie należy podciągać tutaj „kościoła posoborowego”!

 297. vodeoo said

 298. polak, katolik, pisuar z rozsadku, maz, ojciec 3ki dzieci, jedyny zywiciel rodziny.... said

  Odnosnie kocham swoj kraj. Moze Pan uczciwie napisac na kogo Pan glosowal w 3 ostatnich wyborach do parlamentu, na prezydenta Polski ? I na kogo bedzie Pan glosowal w wyborach przyszlych ? Z gory dziekuje. Odpowidz ta powinna wyjasnic niektore rzeczy ktore mozna wyczytac na Pana forum.

 299. Marucha said

  Re 298:
  Nie głosowałem, mając wybór między dżumą a cholerą.
  Nie mam zamiaru przykładać się do oszustwa ani ubabrać sobie rąk w g. Ani swoim głosem uwiarygodnić szopkę wyborczą.
  A to, co będzie w przyszłości, wie tylko Bóg.

 300. miedzy said

  Panie Marucha, moze Pan pomoze wytlumaczy Pana stanowisko czlowieka wierzacego w Boga …ciekawe ktorego ..bo jest kilka religii uwazajacych ze oni maja tego prawidlowego..ale sadze ze Pan mowi o „katolickim” do tego co robia Muzulmanie w imie swojej religii?

  Pan chce, żebym mu książkę napisał???
  Niech Pan poszpera po gajówce, sporo materiałów Pan znajdzie.
  Nb. To, że ludzie mówią, iż robią coś w imię swej religii, znaczy tyle, że – tak mówią.
  Admin

 301. Lea-teralnie Namacalnie rzeklnawszy Cos Istotnego, obiektywnie patrzac said

  wszystko ladnie na tej stroniczce, niczym w serialowym „U Pana Stworcy za pieckiem” (mam tu na mysli ten odcinek z ok. 2007r), tyle tylko, ze minela juz 60 miesiecznica, a zbliza sie jakas taka sadna data 10.maja.br – czyli, jakby nie patrzal w 11 lat i 11 dni po zbrodniczym (na kolanach) wprowadzeniu Polski do struktur E.U. (w dniu 30kwietnia/1maja.2004.roku) a tu nadal, ciagle nic. Jak rzadzila Zydo-Chazaro-Komuna i Klamstwo i Ucisk i nadto milczenie na temat niewatpliwej Zbrodni i Zamachu-Przewrocie Sejmowym na Wiejskiej w dnia circa 8-12.IV.2010r, (czwartek-poniedzialek), tak cisza, a tymczasem to Gajowy Marucha (byc moze przypadkiem, rykoszetem, nie wiem, roznie bywa) dzierzy jedne (choc nie wszystkie! jestem tego tez swiadomy!) medialne Klucze do rozwiazania tej dziejowej Zagadki ponad 1000-letniej Historii Panstwowosci Polskiej, Wystarczy wyswietlic, wystawic na swiatlo dzienne tozsamosc, miedzy innymi: „Starego Pszyglucha” z jego wypowiedzi w krytycznym okresie 8.IV.2010r-popoludniem w czwartek do okolo 12.IV.2010r – popoludniem w poniedzialek, wypowiedzi na tym wlasnie blogu Gajowego Maruchy, jak i troszke innych „wspierajacych” „Starego Pszyglucha”, np. „Krzysztofa M.”, tak zawziecie tepiacego zreszta – „Wodza Pilsudskiego”, ups! nie wiem czy przejdzie moderacje. staram sie byc obiektywny. Bowiem najstarsi sposrod Gorali na Podhalu nie pamietaja czasow, w ktorych tak wialo by Halnym-Ivanem, lecz to taki slowny gwary podhalanskiej „Halny”, co wial wtedy na Blogu Gajowego Maruchu, akurat „na abarot” (z ros. na odwrot, przeciwnie) z wschodu, miast z zachodu, jak i z zakarpackich rejonow naszych poludniowych sasiadow. Tyle slow „Starego Pszyglucha” sypnal wowczas Ten Tajemniczy Blogger, – dokladnie popoludniem w pamietny czwartek 8.IV.2010.roku, – to taka byla, jak podejrzewam obecnie, stylizowana, dosc sublimowana gra w polskosc i nagrywanie sie z Tozsamosci Zbiorowej Polakow, realizowana bezszczelnie przez Zydo-Chazarow-Zamachowcow, na blogu Maruchy. Przy tym dosc beznadziejnie slepy sam Marucha, w pewnym momencie przyklasnal „Staremu Psygluchowi” zarzekajac Jemu: „…no to Ty Stary Psygluchu i Ja Marucha jestesmy z jednej krwi…”

  Lea-teralnie Lea-terat

  Przyznam, że nie ogarniam tekstu,
  Admin

 302. SOO-plementy "nie ogarnietej ALTERNATYWY 4" said

  Spokojnie. – wszystko po kolei:
  a) za to ja „nie ogarniam” lokalizacji „lesniczowki-a-gajowki” Gajowego Maruchy. Swietochowice/Chorzow/Sosnowiec – te okolice? A moze Jura Krakowsko-Czestochowska? Tudziez – rejon (lesisty?) pomiedzy Czestochowa, Katowicami, a Rybnikiem? Nie sledze tego, – tylko tak mi sie wydaje (szczerze mowiac), Forumowicze na https://marucha.wordpress.com – rad byliby tego sie wprost dowiedziec, – przeciez nie beda zaraz tumultem, tlumnie tam „za-ivaniac”, by zrobic tamze jakis deptak turystyczny, czy atrakcje, w stylu atrakcji beskidzkich, czy tatrzanskich,
  b) za to Forumowicze , od kiedy stali sie wszyscy obywatele tego Kraju pismienni (czyli na dlugo przed samym Internetem i sama „Internetowa Gajowka Pana ‚Soo-l-ka'”), na pewno w mig ogarna wszelkie znaczniki dat, zwlaszcza z okresu, pamietny czwartek – 8.kwietnia.2010.roku do poniedzialku – 12.kwietnia.2010.roku.,
  c) „nie ogarniete” moga byc na przyklad przedmioty swiata techniki, typu najnowoczesniejsze systemy operacyjne, smarto-fono-ipady i tablety, czy zwyczajne PC-ety, i niektore laptopy (te zwlaszcza z Windows 8 w stylu „Metro”,ups! bez komentarza glebszego odnosnie produktow Giganta z Redmonds), lecz zeby „nie ogarniety” w „temacie” byl sam wszech-wiedzacy autor tego Blogu – „Internetowej Gajowki” ?! – i moderator zarazem?! – „przeciez nie ma tu chyba w „Gajowce Pana Soo-l-ka” tylnego „krzeselka cenzorskiego”, w tej Blogowej Lokomotywie („a la – tylne krzeselko moderatorsko-cenzorskie SLD, z czasow wypadu SLD „kolein rzadowych”? – to aluzja do Leszka Szmera z czasow objecia sterow przez Napieralskiego w strukturach SLD…, tak zupelnie apropos…)

 303. markp said

  Cytuję te informacje z książki pt. „Cywilizacja Przeklęta”, która ukazała się w UK i jest niezłym materiałem do przemyśleń.
  Przecież nikt nikogo nie powinien cenzurować ! Prawda Marucha ???
  (…)
  Na próżno Pański trud.
  Admin

 304. sam poziew said

  Po drodze mi z tymi co wierzą, ze istnieje dobro ale też i zło.
  Nie po drodze z tymi co chcą usilnie negocjować „nową moralność”

  Serdecznie pozdrawiam tutejszego Gajowego!

 305. Czy ktoś z was chciał kiedyś wesprzeć polską gospodarkę i nie wiedział jak ? 
  Wspieramrozwoj.pl to portal , którego zadaniem jest ułatwienie pozyskiwania informacji na temat kapitału firmy , która oferuje konkretne produkty lub usługi . Ułatwia to podjęcie decyzji , której skutkiem może być wspieranie polskiego kapitału.
   Portal ten jest nieodłącznie związany z aplikacją „Polskie Marki”, która w jeszcze większym stopniu ułatwić ma podejmowanie decyzji o kupnie polskiego produktu. Obecna jej wersja to prosta wyszukiwarka z ręcznie wpisywanymi hasłami. Raczej mało praktyczne narzędzie. Można je pobrać na systemy Android i iOS. Naszym celem jest rozbudowanie tej aplikacji tak, aby spełniła oczekiwania każego jej użytkownika. Jednak rozbudowa aplikacji związana jest z kosztami. Postanowiliśmy więc zorganizować zbiórkę pieniędzy na platformie Wspieram.to . Chcielibyśmy prosić o wsparcie naszej zbiórki w formie udostępnienia informacji na jej temat tam gdzie tylko jest to możliwe.
  Tutaj znajduję się całkiem zabawny filmik który w skrócie może przybliżyć działanie aplikacji : https://youtu.be/DBZIUfpAGQU
  A tutaj link do pobrania aplikacji :
  http://wspieramrozwoj.pl/polskiemarki-f.php
  I link do wydarzenia na facebooku, który przybliżyć wam może całą inicjatywe !
  Wspierajmy polski kapitał !

 306. Mocher said

  Przyznam się że, trochę się poirytowałem czytając kolejne komentarze dotyczące dowodów, a to na istnienie, bądź istnienie Boga (jakkolwiek go pojmujecie). Prawda znajduje się w Ewangeliach. Każdy cud będziecie starali się tłumaczyć nauką, nie przyjmując nic na wiarę.
  Największym cudem stworzonym przez Boga jest życie, które postrzegacie jedynie w znanych Wam formach zupełnie nie mając pojęcia o tym że, ono istnieje także poza tym co jesteście w stanie dostrzec za pomocą zmysłów.

  Dla wszystkich tych naukowców. Przestańcie w końcu teoretyzować! Weźże jeden z drugim garść atomów i tchnij w nią życie. Stworzenie wszechświata takiego który znamy to przy tym mały pikuś.

  Wolicie wierzyć w to, że pochodzicie z garstki niekompletnych aminokwasów które to w procesach setek milionów lat ewoluowały do dzisiejszego homo sapiens, opierając się na metodach badawczych w których skala błędu jest większa niż okres w którym istnieje ludzkość?
  Chcecie dowodów, hmm…, jeśli istnienie życia nie jest przekonywującym argumentem.
  Góra Ararat tam znajduje się arka Noego, nie dowodzi co prawda istnienia Boga, ale wielkiej katastrofy która nawiedziła Ziemię.
  Nie jest dziwne że obok skamienialin dinozaurów w tych samych warstwach gleby znajdują się szczątki ludzkie?

 307. Rob Veggett said

  Mądry człowiek jest wart więcej niż najczystsze złoto. Dobrai pożyteczna robotadla ludzkości i rodaków będzie kiedyś wynagrodzona!

 308. Witam serdecznie, dziękuję za wszystko.

 309. wandaluzja said

  AW, PONIEMIECKI SKARB W GÓRACH STOŁOWYCH? Zanosi się na kolejny „nalot” odkrywców skarbów; Fakt, 08.01.2016, s. 11.

  Starosta kłodzki ogłosiło zgłoszeniu mu przez Niemców ukrycia w 1945 r. w Górach Stołowych dzieł sztuki, muzealiów, dewocjonaliów i depozytów bankowych. Zapodana przez Fakt informacja o tym jest jednak celowo zafałszowana, gdyż skarby te nie mogły być Zakopane, ale musiały być złożone w wyeksploatowanych sztolniach kopalni Nowa Ruda czy Słupiec. Prawdopodobnie Niemcy zaniepokojeni moją inicjatywą w Wałbrzychu woleli ujawnić ukrycie skarbów w Górach Stołowych, żeby nie stracić praw WŁASNOŚCIOWYCH.
  Równocześnie podano o odkryciu Anomalii Termicznej w górotworze Wałbrzycha. Anomalia ta może być pochodzenia hydrodynamicznego – np. z dopływu głębinowej wody termalnej, co jest jednak mało prawdopodobne ze względu na małą różnicę termiczną, lub pochodzić od uranu technicznego, który jest aktywny termicznie. W obu przypadkach ta Maksyma termiczna jest istotnym punktem mapy geologicznej Wałbrzycha.

 310. Wojciech said

  Nie mogę znaleźć zakładki „kontakt” to piszę tutaj: okazja do wsparcia tego portalu
  http://www.rokor1.pl/asia/item/1612-propozycja-wspolpracy.html

 311. Konrad said

  „Każdy człowiek, jako istota stworzona przez Boga, jest od urodzenia obdarowany przez Stwórcę właściwą sobie godnością.”

  Jaka godnosc ma dziecko urodzone bez mozgu? Albo bez wyksztalconych nerek? Albo z powazna wada serca? Itd. Panie Marucha, niestety jestem rozczarowany Panska naiwnoscia, bo rozumiem, ze nie jest juz Pan nastolatkiem. Jest Pan przecietnym dogmatykiem katolickim, czyli nie ma Pan nic powaznego do zaoferowania oprocz tych samych judeo-chrzescijanskich banalow i bzdur.

  Moja zona, ktora jest specjalistka od monitorowania noworodkow, powiedziala mi, zeby zamiast pisac takie zenujace pierdoly o Bogu i godnosci, poszedl Pan do szpitala dla noworodkow i dzieci. Albo na jakikolwiek wydzial onkologiczny. Albo pojechal do Syri i Iraku i zobaczyl jak sa traktowane istoty „stworzone przez Boga”.

  You are just another silly old man. Goodbye.

  Poglądy typowe dla gnojków.
  Admin

 312. ROB VEGGETT said

  Niestety Konrad, ludzie są sami sobie winni, że Bóg im i ich dzieciom oraz wnukom nie błogosławi z powodu ich niewłaściwej postawy względem Boga i Jego Słowa, lekceważąc Jego życiodajne przesłania duchowe lub przekręcając je na swoją modłę i egoistyczne potrzeby. Stąd te wszelkie choroby i nieszczęścia na Ziemi.

 313. Ela said

  Jesli idzie o biskupa jana cieplaka to komentarz pod tekstem jest jedynie czesciowo poprawny. Jestesmy aktualnie na 8 zwrotce. Wicher z poludnia to byl jan pawel II.

 314. Rafal C. said

  Szanowny Panie,

  Otoz zgadzam sie z Panem ,z panskim „credo”. Prosilbym wszakze o bardziej wnikliwa analize
  zdarzen zachodzacych w swiecie. Mam na mysli tego genialnego sluge ksiazat Machiavellego.
  Podrecznik dla ksiazat napisal, sluga jednak pozostal, ale waznym. Na wiecej sugestji nie
  odwaze sie, w czym panska zasluga.

  Z szacunkiem,

  Rafal

 315. Szanowny Panie Gajowy,

  Miło było, ale muszę już pożegnać Pański blog, bo właśnie rozpoczynam moją globalną misję, a to wyjątkowo absorbujące zajęcie.
  Ach, i oczywiście nie musi mnie Pan przepraszać za swoje wielokrotnie obcesowe zachowanie wobec mnie, tudzież inwektywy, ponieważ pozbawiony PRAWDY śmiertelnik nie jest w stanie mnie obrazić, ale gdyby Pan nalegał, byłbym bardzo mile zaskoczony i przeprosiny od Pana przyjmę, bo jakem PRAWDZIWY POLAK, czyli NIEBIANIN, nie mam we zwyczaju żywić urazy do nikogo.

  Pozdrawiam Serdecznie i życzę Wszelkiej Pomyślności.

  Polak Stanisław

  Krytykowałem Pana poglądy. Nie Pana.
  Admin

 316. Też to tak rozumiałem, bo przecież w przeciwnym razie nieraz bym się tu u Pana w gościnie pochlastał:)
  Ja autentycznie nie mam czasu, bo życie nagli, muszę skończyć moje książki, a wtedy będzie miał Pan jeszcze większe pole do konstruktywnej krytyki:)
  Ja i tak Gajówkę niezmiennie uważam za wspaniałe miejsce, które dostarczyło mi bogatego materiału do pracy nad Wykrywaczem PRAWDY, czyli rodzaj algorytmu IT wykluczającego sprzeczności logiczne, zwłaszcza z informacji dotyczącej naszej przeszłości. Podjąłem się samotrzeć zadania dezinfominacji informacji jaką dysponujemy chociażby poprzez Internet, a jak na własnym przykładzie widzimy, musi to urządzenie w końcu zaistnieć, bo przecież ludzkości znowu grozi zapaść cywilizacyjną i cierpienie, a wcale tak nie musi być, Wystarczy wyeksponować PRAWDĘ, tylko trzeba najpierw wiedzieć jaka ONA jest, a tego nikt ze śmiertelnych nie wie. Ja nie chcę mieć poglądów, tak samo jak nie wzruszają mnie poglądy innych, bo właśnie to nas gubi – stereotypy zbudowane na subiektywizmach. Ja chcę skonstruować bezosobowy, odemocjonowany algorytm matematyczny, który precyzyjnie obliczy, gdzie w danym zbiorze danych jest ten złoty środek, czyli lokalna prawda, a poszerzając wielkość analizowanych zbiorów danych i zwiększając rezolucję ich analizy otrzymamy z czasem wspaniałe urządzenie, które jak tomograf komputerowy, pokaże nam z wysoką precyzją, jak na prawdę było kiedyś na tej planecie, a w związku z tym również i czego ludzkość może spodziewać się w przyszłości, i tej bliższej i dalszej, i jak ma planować swoje posunięcia.

  Jeszcze raz dziękuję za wkład Gajówki w to dzieło, bo doświadczenie jakie stąd wyniosłem jest autentyczne i unikalne za co jestem Panu wdzięczny.
  Na razie tylko słowem, ale jeśli mi tylko szczęście dopisze, pozna mnie Pan z mojej najlepszej strony.

  Pozdrawiam Serdecznie.

  Polak Stanisław

 317. Leszek Karpinski said

  Panie Gajowy Przepraszam zapędziłem się to nie charls darwin odnalazł tą żuchwę lecz inni ludzie wiele lat po nim, i to miał być ten „dowód ” na ewolucję. Przepraszam.

 318. Powstaniec said

  Wszysko dobrze tylko zapomiales dopisac ze bogowie to bardzo zle istoty, gorsze od ludzi.

  Dla niektórych ludzi? Na pewno.
  Admin

 319. Rafal C. said

  Ja, Rafal z Kanady pana lubie i szanuje.
  Ma pan swoje zdanie i rozsadek potrzebny kazdemu.

 320. Piskorz said

  re 52…B. dobra riposta..!! I pracujący tam byli wzorem,, A NIEMCY PODZIWIALI GOSPODARKĘ W POLSKICH LASACH..MOŻNA BYŁO..?! MOŹNA..I TAK SAMO BYŁO GDZIEŚ KOLO WRZEŚNI / W PGR/..NIEMCY BYLI ZDUMIENI..TYM CO ZOBACZYLI..!! MOŻNA BYŁO..?! MOŻNA BYŁO..I DALEJ 12/15 LAT PO WOJNIE U DAWNEGO WEDLA…PRODUKCJA SZŁA CORAZ LEPIEJ…A ZAŁOGA PREMIE I 13 PENSJĘ DOSTAWAŁA..!! I MOŻNA BYŁO..TYLKO JAKIEMUŚ ŚCIERWU NA TYM ZALEŻAŁO…ABY TO- SIĘ ZMIENIŁO..!!

 321. Ola z Podola said

 322. Polka said

  Mamy podobne poglądy 😊
  Pozdrawiam serdecznie

 323. Jacek P. Kraus said

  Jestem rad, że sam nie jestem na tym świecie.Wiedząc,że jest Pan Bóg i ludzie nie chcący zejść z drogi prawdy daje „kopa” do pracy na jej (prawdy) rzecz. Tak trzymać !!!

 324. Rob Veggett said

  Lewactwo uważa, że świat powstał sam z siebie. Dlatego na Sądzie Ostatecznym, zgodnie z Ewangelią, kozły staną po LEWEJ stronie, a owce po PRAWEJ. Lewactwo oczywiście już teraz kwalifikuje się do tej LEWEJ strony na Sądzie Ostatecznym.

 325. Kasia said

  Przeczytalam opis dopiero dzisiaj i milo mi spotkac bratnia dusze z takim samym spojrzeniem na swiat. Teraz juz wiem dlaczego non stop wpadalam na Pana blogi ! Dziekuje za mowienie ludziom prawdy 🙂 Szczesc Boze !

  ——-
  Pani również!
  Admin

 326. JUDASZ said

  Od dawna zaglądam do „GAJÓWKI” kilka razy w tygodniu. Dopiero dzisiaj wpadłem na POGLĄDY MARUCHY ,podpisuję się pod nimi bo są jak moje. Powodzenia.

 327. norrman said

  Od dawna czytam Pana stronęNie ma dnia abym na nia nie wszedł.I dopiero dzisiaj przeczytalem o pogladach gajowego Maruchy.Podpisuję się pod nimi w 100%.Nie cierpię obecnego Rządu za jego rusofobię i lizanie dupy USSIsraelowi.
  Szczęść Boże.Romuald rocznik 53

  Nie zmieniły się od tamtego czasu…
  Admin

 328. Beata said

  Witam.A czy można zrozumieć psychopatię. Dla mnie jako osoby wierzącej nie do pojęcia jest jak można drugiemu człowiekowi wyrządzać takie zło. Staram się to ogarnąć rozumem,ale chyba pójdę za radą córki i nie będę już próbować bo to bez sensu i strata czasu jej zdaniem.Lecz taka krzywda bardzo boli.Czy mogę prosić o Pana opinię na ten temat.Pozdrawiam Beata.

 329. Byłem kiedys u Pana (tedd) i niestety popatrzaliśmy sie …..ale mimo wszystko zasadnicze Pana poglądy sa mi bliskie..Pozdrawiam i wracam do gajowki!

 330. PAD said

  Kiedy bedzie ujawniona prawda o Kurasiu – ogniu? Był przecież ubekiem, dezerterem z AK oraz mordercą i bandytą – polecam relacje AKowcow, których przesłuchiwał razem z NKWD oraz materiały slowackiego IPN.

 331. Natalia said

  Powinien Pan założyć jeszcze grupę na facebook żeby mieć szersze grono odbiorców

  ———-
  Przecież by mnie zbanowali. Dzięki żydowskim donosicielom.
  Admin

 332. Roman said

  BArdzo ciekawe poglady jednak koncetrujace sie na kilku aspektach zadziwiajaco zbierznych z katolickimi ruchami. Jezeli pracuje pan w lasach panstwowych i nie widzi tam rzeczy do gruntownej wymiany oraz uwaza ze w naszym systemie nie nalezy wprowadzic takich zmian to w takim razie ciezko sie bedzie porozumiec.

 333. zolodu said

  Po raz pierwszy poczytałem o poglądach Maruchy.
  I co? Są identyczne jak moje, same z siebie czy może, że czytam Gajówkę od lat?

 334. Karol said

  Zgadzam się w pełni z Panem w pełni. Dodałbym tylko od siebie, że Stary Testament to jest zapis historyczny i tak powinno się Go odczytywać. (jako nastolatek nie mogłem zrozumieć jak w Piśmie Świętym jest tyle niegodziwości, przelewu krwi, jak Bóg mógł nie przyjąć ofiary Kaina-rolnika a przyjął ofiarę Abla-pasterza, czyli zamordowane zwierzę, ….)
  Przychylam się do poglądów(?) kahunów, że człowiek nie ma możliwości zrozumieć Wyższych Świadomości poza Nadświadomością (Aniołem Stróżem? Intuicją?) i nie powinien tracić czasu na próby zrozumienia. Człowiek może (próbować) zrozumieć jak działa podświadomość, świadomość i nadśwadomość.
  Pozdrawiam

 335. Rene said

  No cóż mój światopogląd jest taki sam

 336. Вижу, что сайт – церковно-религиозный (а ссылка пришла на почту в спам). Научный взгляд на „бога на небе” – другой, а в разных религиях специально попрятан счет древнеистории с ним (а на земле – многобожие связно – перворода князей и царей – их так считали, и слово Бож – имя славянского князя, в Мессопотамии бог Гор – про царя Гороха). На какой топик меня завели – про Ковид в Ирландии – комментарии закрыты, язык то тоже очень слабо понимаю. Но про Ковид – схема обманная с властей – денег в больницы украсть со всех, и оттуда магией – беззаконно обманув перешить – чтоб слушались и их и власти брехливые собачьи. Обычное ОРВ то – простуда, а шума и запретов много. Про радугу – на страничке вверху слева – добавлю. Действительно к Содому не имеет отношение – но используют как флаг ЛБГТ. Все цвета имеют какой то смысл – но про то – только фиолетовый – как и про беззак власти, которые еще с коричневым – не с золотым как римляно с пурпуром про богатства – с чего пофигизм там – а у власти про коррупцию-коррозию. В радуге – белый свет разбивается на все цвета которые в нем есть, в чем она хорошим знаком… Исторически – в Белом Зак (который отличался от Ар – царей) – мужики были красные – про рубашки (и синие штаны если не бедняк в рубище) девки – в белом про не знание Зак – и потом вышивали сами – кто они по Зак.

  ————-
  Widzę, że strona jest kościelno-religijna (a link przyszedł na mojego maila w spamie). Naukowe spojrzenie na „Boga w niebie” jest inne, a różne religie specjalnie ukrywają z nim relacje z historii starożytnej (i na ziemi – politeizm jest spójny – pierworodni książąt i królów – byli za takich uważani, a słowo Bozh – nazwa słowiańskiego księcia, w Mezopotamii bóg Gor – o królu Gorokh). Do którego wątku mnie doprowadziły – o Covid w Irlandii – komentarze są zamknięte, nie rozumiem za dobrze języka. Ale o Covid – oszukańczy schemat ze strony władz – kraść pieniądze od wszystkich do szpitali, a stamtąd magią – bezprawnie ich oszukując – tak, aby byli posłuszni zarówno im, jak i władzom, pies-jedzenie-pies. Powszechną ostrą infekcją wirusową układu oddechowego jest przeziębienie, a przy tym jest dużo hałasu i zakazów. O tęczy – na stronie u góry po lewej stronie – dodam. Naprawdę nie ma nic wspólnego z Sodomą – ale jest używana jako flaga LBGT. Wszystkie kolory mają jakieś znaczenie – ale o tym – tylko fioletowy – jak i o niemocy, która jest ciągle z brązem – nie ze złotem jak Romano z fioletem o bogactwie – od którego obojętność tam – ale u władzy o korupcji-korupcji. W tęczy – białe światło rozpada się na wszystkie kolory, które są w nim, w czym jest dobrym znakiem… Historycznie – w Białym Zaku (który różnił się od Ar – królów) – mężczyźni byli czerwoni – o koszulach (i niebieskich spodniach, jeśli nie były biedne w łachmanach) dziewczyny – w bieli o nieznajomości Zaku – a potem haftowały sobie – kim są przez Zak.

  Przetłumaczono z http://www.DeepL.com/Translator

Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Rób akapity w dlugich tekstach. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: