Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Obama: USA i Wielka Brytania będą nadal stawiać opór „agresji” Rosji w Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2016-09-04 (Niedziela)

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania będą nadal przeciwstawiać się „rosyjskiej agresji” w Ukrainie – zapewnił amerykański prezydent Barack Obama po spotkaniu z brytyjską premier Theresą May.

— Wielka Brytania potwierdziła swoje zobowiązania w odniesieniu do transatlantyckiej architektury bezpieczeństwa. Jesteśmy sojusznikami w ramach NATO i patrzymy na świat w ten sam sposób. Będziemy nadal stawiać opór rosyjskiej agresji w Ukrainie, przeciwstawiać się zagrożeniu cybernetycznemu, walczyć z siatkami terrorystycznymi i Państwem Islamskim – powiedział Obama na wspólnej konferencji prasowej z May. Spotkanie odbyło się w ramach szczytu G20 w chińskim Hangzhou.

http://pl.sputniknews.com/

Byłoby dobrze, gdyby prezydent Obama poparł swe pierdoły o „rosyjskiej agresji” bodaj jednym zdjęciem satelitarnym.
Admin

Komentarzy 16 to “Obama: USA i Wielka Brytania będą nadal stawiać opór „agresji” Rosji w Ukrainie”

 1. Premizlaus said

  To wy jesteście agresorami natowskie kundle! Won z Ukrainy i Rusi! Już dosyć narobiliście tam burdelu! Wczoraj i przedwczoraj wszedłem na artykuł na temat masowego mordu odesskiego sprzed 2 lat, gdzie zawarte są zdjęcia rodem z piekła. Martwi ludzie, którym zadano śmierć po przez spalenie, dekapitacje, rozstrzelanie czy skręcenie karków. Takiego barbarzyństwa są zrobić tylko demony w ludzkich skórach, opętani przez Szatana i ogłupieniu przez religię Talmudu. I kto tą dzicz chazarską teraz wspiera? Nasz Maliniak, który posyła im miliony złotych, a dodatkowo tworzy się w Polsce miejsca pracy dla hołoty z tamtego regionu, leczy się ich za darmo w polskich szpitalach. Totalne bezprawie! Czy polskojęzyczne kundle przy marionetkowym rządzie chcą, by takie rzezie, jak na Wołyniu przed 70 laty albo w Odessie 2 lata temu, miały miejsce w obecnej Polsce, np. w Przemyślu, którego ta swołocz, potrafiąca tylko mordować w wyrafinowany sposób, tak bardzo żąda bezprawnie?!
  Dosyć! Z przyjemnością bym odebrał wiadomość, że rosyjscy żołnierze wystrzelali jak kaczki banderowców. Och, może nadejdzie dzień, kiedy tego czyraka się wytnie!
  A już miodem dla serca i uszu byłaby wiadomość, że dopadnięto i posłano w piach tego parcha Kołomojskiego, który najbardziej odpowiada za mord odesski, bo to ten Żyd paskudny zaaranżował tą zbrodnię.
  Pełna salwa w łby dla Sorosa, Waltzmana, Jaceniuka, Sycza i reszty parchlactwa, dla których lepiej byłoby, gdyby w ogóle się nie narodzili! Krew niewinnie pomordowanych osób woła do Boga o pomstę i prędzej czy później ta pomsta nadejdzie! Jeszcze się podwinie noga zbrodniarzom!

  PS: Więcej już w tamte zdjęcia nie będę zaglądał, bo prostu moja psychika tego nie zniesie. Módlmy się, by Bóg uchronił nas, Polaków, na swojej własnej, polskiej ziemi mieszkających, aby uchronił nas od takich masakr.

 2. WI42 said

  „Byłoby dobrze, gdyby prezydent Obama poparł swe pierdoły o „rosyjskiej agresji” bodaj jednym zdjęciem satelitarnym.
  Admin”
  I co gdyby poparł zdjęciem? Zdjęć na każdą potrzebę można znaleźć wystarczająco, jak też innych dowodów (np. słynne próbki irackiej broni bakteriologicznej). I nazwać rzeczy można tak jak się chce. Czy wojny w Iraku, Libii, Afganistanie, Syrii były (są) agresją? Skądże! To były operacje, misje, demokratyzacje. Tylko w wyniku takich szlachetnie brzmiących haseł miliony ludzi giną i dzisiątki milionów są na wygnaniu (w samej Syrii ostanie dane 9 mln.). Jak można potępiać lub stawiać „opór” misji lub operacji (w domyśle uzdrawiającej)?
  A brać udział w nich nie tylko wolno, ale nawet zaszczytnie.
  Wojna domowa na wschodzie Ukrainy, rozpętana przez neo-banderowców, którzy chcieli wymusić aby Donbas podobnie jak reszta obecnej Ukrainy czcił Banderę nazywa się „operacją antyterorystyczną”, zaś pomoc dla ludności Donbasu (w jakiejkolwiek formie – nawet artystów występujących na Donbasie ukarano sankcjami) jest agresją. Błędne koło terminologii propagandowej, stosowanej tak jak dyktują cele polityczne.

  ——-
  To dlaczego do tej pory nie jesteśmy zalewani dowodami (np. zdjęciami satelitarnymi) na obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie? Może jednak nie jest tak łatwo je spreparować, aby się nikt nie połapał?
  Admin

 3. Rudy said

  Pełne zdanie powinno brzmieć: USA i Wielka Brytania będą nadal stawiać opór „agresji” Rosji w Ukrainie do ostatniego Ukraińca i Polaka.

 4. Adam Ryglowski said

  Dziś Niedziela – czas wypoczynku , odwiedzin (NIE W GALERII , czy SUPERMARKETACH) … paru chwil na przemyślenie kim kto jest , co robi i jak to będzie jutro.

  BóG NASZ JEDYNY , W TRÓJCY …. nie pomoże tchórzom , nikczemnikom , czy bezmógom .

  😦
  Tak padały CYWILIZACJE , a mali , śmieszni „męzczyżni”
  (mający w spodniach z przodu drugi otwór , zamiast tego , co np. ogier nosi pod brzuchem ) – NIC NIE POMOGĄ NAWET SWOIM DZIECISKOM (nie mówiąc o ABSTRAKCIE , jakim jest OJCZYZNA).

  p.s.
  Admin – druhu i przyjacielu serdeczny !!!
  Ja widziałem w TV , transmisję z KSIĘŻYCA , JAK TAM WYLĄDOWALI US kosmonauty . (w celach byznesowych , …i „naukowych” pobrały 300 kg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gruzu , skamielin , gleby(?).
  🙂
  A zdjęcie z satelity ( jednego , drugiego …..dziesiątego)
  to
  F A T A . . M R U G A N A .(żadna fatamorgana )

 5. Isia said

  Re: Pan Premizlaus …

  … wszystko to prawda … od siebie dodam, że, ze zdjęć z mordu w Odessie, pamiętam też m.in. … młodą kobietę w zaawansowanej ciąży, opierającą się o biurko … brutalnie uduszoną … sznurem zarzuconym jej na szyję … brak słów …

 6. Marucha said

  Re 4:
  No więc dlaczego do tej pory nie spreparowano żadnych filmów ani zdjęć satelitarnych, ukazujących obecność wojsk rosyjskich na Ukrainie?
  No, dlaczego, skoro to takie łatwe?
  Może w dobie Internetu również wykrywanie fałszerstw stało się łatwiejsze?

 7. re1truth2 said

  Pewnie tak pyskuje, za brak tego czerwonego dywanu i III ‚garnitur’ witających urzędników w Hangzhou…

 8. maasteer said

  Natomiast Rosja i Iran będą nadal stawiać opór „agresji” USA i Wielkiej Brytanii w SYRII

 9. Siggi said

  Towarzysze! Na miły Bóg! Nie traktujcie tego co gada Barak Hussejnowicz serio.Te jego ględzenie z tego roku i wcześniej ,to porównalne do…marudzenia starej panny w tańcu.Zawsze ma na uwadze własną publikę,czy to się spodoba im.Na Cubie myślał,że klepnie Raula,a ten z refleksem podniósł do góry jego „gałęż” jak z wierzby wywołując ogólny śmiech publiki …na świecie.
  Jeszcze trochę na UA usłyszymy gromkie …bęc i wszystko klapnie,bo idzie szybko ku temu.To widać po oczach u Czekoladowego-Wallcmanna i już kłamać ,obiecywać nie potrafi a strachu pełne oczy.My Rzeplitej to mocno odczujemy…

 10. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/zle-sie-dzieje-na-ukrainie-beda-roszczenia-terytorialne-wobec-polski

 11. Adam Ryglowski said

  Ad 6 ) Ano właśnie ,Dobrodzieju Sz. P. Marucha (przepraszam za p.podobny błąd -Cel. – Marucho – ale tak nie wypada )
  A W TYM CAŁY JEST AMBARAS – ŻE WSZYSCY MAJĄ
  T O . S A M O
  >>>
  🙂
  ale kino –
  -szybciej zobaczymy Flipa i Flapa na filmikach o Donbasie , niż regularnej Armii od Putina
  – już jest wrzesień , – a za dwa miesiączki ukrom dupki zaczną przymar.zać do fotelików przy – 10 / -20 C ?

  OGROMNIE MI ŻAL , – I NIE WIEM , JAK POMÓC NAM , POLAKOM , KTÓRYM GRANICA U C I E K Ł A .
  A stamtąd miałem m. in. kilku BELFRÓW , KTÓRZY UCZYLI MNIE , JAK BYĆ POLAKIEM I JAK BYĆ
  F A CH O W C E M .

 12. L2P said

  trzeba zawsze brac pod uwage `wszystkie mozliwosc` gramy w piekielne karty i wszystko jest mozliwe, nie ma fundamentu, tak bylo, dzis `zapomniec`,..

  kosciol, panstwo, narod, rodzina..czlowieczenstwo.. to wszystko sie zawala na naszych oczach, dlatego trzeba zmienic mentalnosc, przewidziec `niemozliwe` i pojac wroga , bo to on nadaje sprawom ziemskim dzis bieg – demon i jego legiony.

 13. rejan said

  Prosze mi darowac brak akcentow.

  Francuski general Christophe Gomart, dyrektor wywiadu wojskowego na przesluchaniu komisji obrony narodowej i sil zbrojnych francuskiego zgromadzenia 25 marca 2015 roku powiedzial m.in. :

  « Prawdziwa trudnoscia z NATO, jest fakt, ze wywiad amerykanski jest dominujacy, podczas gdy wywiad francuski jest mniej lub wiecej brany pod uwage. Stad konieczne jest dla nas wystarczajace zasilanie komend NATO w dane wywiadu francuskiego. NATO oglosilo ze Rosjanie przygotowuja zajecie Ukrainy, podczas gdy nasz wywiad takiej hipotezy nie mogl potwierdzic – stwierdzilismy bowiem, ze Rosjanie nie rozwineli zadnego dowodztwa ani zadnych srodkow logistyki, takich jak szpitale polowe, ktore pozwalaly by nam mowic o przygotowaniach do inwazji i ze jednostki drugiego echelonu nie wykonaly zadnego ruchu. Dalsze wydarzenia potwierdzily nasze analizy i jesli rosyjscy zolnierze byli wprawdzie widziani na Ukrainie, mogl to byc jedynie manewr majacy wywrzec presje na prezydenta Ukrainy Poroszenke, ze taka inwazja moglaby miec miejsce. »

  ———

  « DRM (Dyrekcja wywiadu wojskowego) brala udzial w dwoch forach, z ktorych jeden zbiera regularnie kraje NATO wokol roznych tematow. Pamietam, ze w czasie jednego z nich, usilowano przeforsowac stanowisko w sprawie Ukrainy. »

  ———

  « Zlikwidowanie Kadhafiego spowodowalo sytuacje niezmiernie zlozona, co mozna tlumaczyc w czesci faktem, ze Kadhafi trzymal sam stery panstwa, przy zupelnym braku struktur panstwowych. »

  I co z tego. Francuski rzad i niemal wszystkie media sa pod kontrola NATO.

 14. NICK said

  Panie Adamie. Jak ktoś ‚minusy’ otrzymał to powinien się starać.
  A Pan?
  Kartka.
  Żółto-czerwona a i ściśle we nawiązaniu do Naszej ostatniej ‚korespondencji’.

  P.S.
  Ot, taka ogólna uwaga.
  Wielu tutejszych skacze z bloga na blog. A, bo to ich wywalili albo blog zamknęli albo nie było co tam czytać. (…).
  Zauważmy. Pan Marucha prowadzi swój blog.
  Rozwojowy.
  Mądrze.
  Toleruje „spadochroniarzy” o ile może. Une zaś. Są ze „city” w części sporej.
  Osobiście: Gospodarzu, jak tam spotkania, rozmowy, oceny sytuacji polskiej. Tu i teraz?
  Nawiasem to nie wiem czy Pani Lusia Ogińska-pozdrawiam, winna się udzielać na wiadomych łamach… .
  Sam Pan.
  Drzewiej pisał. Będąc nieprzekonanym.
  Proszę wybaczyć. Dziś stąpam po ziemi.

 15. revers said

  Bydgoszcz 02.09.2016

  Sz.P.
  Sergey Andreev
  Ambasador Federacji Rosyjskiej
  w Warszawie

  Szanowny Panie.

  Działania osób sprawujących władzę w Polsce. Wciągają Polskę i Polaków w nieuchronny , aczkolwiek niechciany przez obywateli. Konflikt między wojskami NATO a Rosją. Irracjonalne ściąganie wojsk NATO do Polski. Nadawanie tym wojskom statusu sił zbrojnych Rzeczypospolitej. Budowa tarczy antyrakietowej czy zaangażowanie władzy tego kraju na Ukrainie. To kroki wymierzone nie tylko w Rosję. Posunięcia te są bowiem niezgodne z polską racją stanu i można je śmiało nazwać zdradą.
  Aktywność Polski na Ukrainie miałaby sens. Gdyby była ona prowadzona w interesie Rzeczypospolitej Polskiej. We współdziałaniu z rządem Federacji Rosyjskiej.
  Rząd tego kraju ( nie nazwę go polskim ) wybrał drogę , która mija się z oczekiwaniami Polaków. Po 89’roku wyprzedano za bezcen zachodniemu kapitałowi , 95 % majątku narodowego. Zamiast zająć się odbudową przemysłu. Przywróceniem , zlikwidowanych wcześniej za łapówki miejsc pracy i zapewnić Polakom godne wynagrodzenia. Rząd ten ( mając pełną świadomość , że nie posiada ani armii ani ciężkiego przemysłu ) postanowił rozkręcić machinę wojenną , szczując Polaków na Rosjan. Nie są to jednak pragnienia moich rodaków. Polacy pragną spokoju i pokoju. Jeśli prowokowanie Rosji do wojny , ma być sposobem na rozwiązanie problemów ekonomicznych w Polsce. To jest to działanie z premedytacją na szkodę państwa. W wyniku takiego postępowania naród polski powinien przedłożyć takiej władzy następującą ofertę : Trybunał Stanu i pluton egzekucyjny.
  Ekipa sprawująca władzę w Polsce , nie jest suwerennym rządem Rzeczypospolitej Polskiej. To amerykańsko-żydowska agentura. Nie jestem więc zobowiązany do posłuszeństwa wobec tych ludzi.
  Gdyby doszło do eskalacji konfliktu zbrojnego na skalę światową. Chciałbym walczyć za Rosję w szeregach armii Federacji Rosyjskiej. Nawet jeśli będzie to dla mnie oznaczać walkę przeciwko siłom zbrojnymi RP.

  Z poważaniem
  Sławomir Walecki

 16. NICK said

  Hucpa dosięgła powitania Obamy.
  Hucpa hucpie nogi podstawia.
  Zaś dość tradycyjnie, hucpa hucpę zwalczać będzie.
  Ofiar hucpy, pośród hucpy? Ilość? Znikoma.
  Ręcyma goim TO dokona.

  Zatem.
  KTO będzie kolejną ofiarą?
  Może ja, może ty… .
  „Licz od nowa. Raz, dwa, trzy…”
  http://teksciory.interia.pl/lao-che-wojenka-tekst-piosenki,t,651466.html

Sorry, the comment form is closed at this time.