Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni”.

Posted by Marucha w dniu 2018-01-28 (Niedziela)

Jeden z wielu żydowskich degeneratów

Przyjęta przez polski parlament ustawa umożliwiająca karanie używania formuły „polskie obozy śmierci” napotkała poważny opór ze strony Izraela.

Swoje oburzenie z powodu przyjęcia ustawy wyraził nie tylko szef izraelskiego rządu, ale także prezydent i parlamentarzyści Knesetu. Jeden napisał wprost: to był polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni.

„Zdecydowanie sprzeciwiam się tej ustawie” – ocenił szef izraelskiego rządu, Benjamin Netanjahu, komentując przegłosowane przez polski parlament prawo, pozwalające prokuraturze ścigać tych, którzy użyją sformułowania „polskie obozy śmierci”. Netanjahu poinformował także iż zażądał spotkania ambasadora z premierem Mateuszem Morawieckim.

Szef izraelskiego rządu absurdalnie oskarżył Polskę o… negowanie zbrodni, jakich dokonano na Żydach. „Historii nie można zmienić i negować Holokaustu” – ocenił na Twitterze Netanjahu.

Nie trzeba się jednak zastanawiać, jaką opinię na temat ustawy na ambasador Izraela.

– W Izraelu ta nowelizacja była traktowana jako możliwość kary dla świadectw ocalałych z Zagłady. Dużo, dużo emocji. Rząd Izraela odrzuca tę nowelizację. Mamy nadzieje, że możemy znaleźć wspólną drogę, by zrobić zmiany w nie zmiany. Izrael też rozumie, kto budował KL Auschiwitz i inne obozy. Wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy. Ale u nas traktuje się to jako niemożliwość powiedzenia prawdy o Zagładzie i wszyscy są oburzeni tym, co się zdarzyło – powiedziała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari podczas uroczystości w Auschwitz.

[Konia z rzędem temu, kto zrozumie ten bełkot – admin]

Oburzeniem zapałali inni przedstawiciele izraelskich władz. Dyskusję rozpoczął Yair Lapid, parlamentarzysta i – jak powszechnie się mówi – być może przyszły premier Izraela.

– Jestem synem osób, które przetrwały Holokaust. Moja babcia została zamordowana w Polsce przez Niemców i Polaków. Nie potrzebuje od was lekcji. Konsekwencje odczuwamy po dziś dzień. Ambasada powinna natychmiast wystosować przeprosiny – powiedział polityk.

Lapid poszedł jeszcze dalej na Twitterze, gdzie stwierdził, iż – owszem – Żydów zabijali Niemcy, ale tysiące ofiar nie spotkało nawet niemieckiego żołnierza, co oznacza, zdaniem izraelskiego polityka, że „to były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni”.

Z kolei lider opozycji w Knesecie, Icchak Herzog zaapelował do premiera, by ten wezwał z Warszawy ambasadora w celu konsultacji, dotyczących „błędnej” ustawy.

W Polaków uderzył także prezydent Izraela, Reuven Rivlin. Miał stwierdzić, iż pomagaliśmy w zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej, choć oczywiście zaznaczył, że nie wszyscy, wszak część wyciągała do Żydów pomocną dłoń.

Na ustawę agresywnie zareagowali także izraelscy dziennikarze. Lahav Harkov, dziennikarka „Jerusalem Post”, wpisała na Twitterze kilkukrotnie hasło „Polish death camps”. Zaś portal Haaretz porównał ją do stalinowskiej propagandy.

Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu „polskie obozy śmierci”. Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 [łajdaków – admin] wstrzymało się od głosu.

ged
http://www.pch24.pl

Nie rozumiemy, na co czeka rzad III RP… Zapier…ć w podskokach do Izraela z przeprosinami, i to już!
Admin

PS. Jakiś chuj z PO twierdził dziś w telewizorze, że zwroty o polskich obozach śmierci pochodzą wiłoncznie od jakichś niszowych mediów i od młodych niedokształconych dziennikarzy.

Komentarze 204 to “Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni”.”

 1. Zerohero said

  Żydofilska kreatura, ulubieniec patrio-idiotów mikrocefali – Jarosław Kaczyński – wydaliła z siebie takie o to frazesy

  Izrael jest na swój sposób wielkim i tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód tego, że gdzieś tam nad nim jest siła, ta najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To swego rodzaju cud naszych czasów.

  Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael

  http://www.prawica.net/9542

 2. elo said

  Do czego ta zasłona dymna (bo przecież nikt mi nie powie, że ISR nie ma aktualnej wiedzy o polskiej legislacji …) i późniejsze podanie sobie łapek w atmosferze wzajemnego zrozumienia ? Ustawa nr 447 …

 3. Romank said

  Haaa….. wg nowej ustawy wsadzic do pierdla politykow Israela..jak sie tylko pojawia z Polsce.

  ——
  Przecież właśnie o to chodzi.
  O polityków z Izraela, o żydowskich dziennikarzy z „niezależnej prasy międzynarodowej”, o żydowskich reżyserów i artystów…
  Niepotrzebnie się boją.
  To będzie martwe prawo, przynajmniej w odniesieniu do tasiemców.
  Admin

 4. peacelover said

  …o ile mi wiadomo podczas II wojny sw NIE ISTNIALA ZADNA POLSKA ORGANIZACJA SPRZYMIERZONA Z III RZESZA !!!!!!
  Polacy nie splamili sie nigdy wspolpraca z Hitlerem, jak to robilo wiekszosc krajow w Europie dla idei, ocalenia czy kozysci !!!!
  Te oszczercze kalumnie sa wynikiem wrogiej antypolskiej propagandy, ktora parchatym przypada szczegolnie do gustu !!!

  Oni zawsze wola wierzyc w bajki lub wybierac alternatywy, ktore sa „DOBRE DLA ZYDOW” ,
  Co „DOBRE DLA ZYDOW jest wazniejsze od krzywdy innych ,, i wazniejsze od twardych faktow !!!

  To nic innego tylko praktyczny talmudyzm w pelnej krasie !!!

  Moze wreszcie swiat zajmie sie tym cywilizacyjnym psychopata – kryminalista !!!!!!!

 5. ibrahim ibn jakub said

  sram na hazarski kneset

 6. ibrahim ibn jakub said

  Panie Kaczyński, a chuj Pana obchodzi mój antysyjonizm?

 7. Siekiera_Motyka said

  Kiedy tylko mogą plują Polakom w twarz.

  Słychać głosy Żydów popierające Polaków w walce z tym? Odpowiedz: NIE.

  http://krakow.pl/aktualnosci/78861,29,komunikat,kneset_obradowal_w_krakowie.html#

  _https://uploads.disquscdn.com/images/73d96ba2fae1268f61938cf12ddb418ab4f2acee472b4441e8844f75a7cd930f.jpg

 8. dert said

  Konia z rzędem temu, kto zrozumie ten bełkot – admin

  Tu nie ma co rozumiec .Jest to najbardziej rasistowska grupa nierobow , zlodzieji i mordercow jakich kiedykolwiek ten swiat ogladal.Zerujaca niczym najgorszy pasoZyd w oganizmach poszczegolnych narodow.

 9. Archer said

  Znając politykierów z PiS, to zaraz pewnie będą przepraszać żydów, że taką ustawę uchwalili w sejmie.

  @Peacelover

  Jeśli chodzi o proporcje, to żydzi kolaborowali najbardziej ze wszystkich narodów zarówno z nazistowskimi Niemcami, jak i z sowietami. Żydzi są też w dużej mierze odpowiedzialni za wymordowanie własnego narodu. Można sobie poczytać materiały, a nawet pamiętniki Żydów, jak zachowywała się żydowska policja chociażby w getcie warszawskim do swoich współwyznawców. Byli nawet bardziej brutalni od Niemców i Ukraińców.

 10. Ciekawe jak się „polski” rząd wywinie wobec suwerena .

 11. Wimar said

  Gdyby Polska była państwem poważnym to wobec takiego incydentu zerwałaby z Izraelem stosunki dyplomatyczne, ale jak znam życie PAD ani Premier tego nie zrobi.

 12. elo said

  Ad.6
  Siekiera_Motyka napisał:
  „Słychać głosy Żydów popierające Polaków w walce z tym? Odpowiedz: NIE.”
  TAK, niby tak
  http://www.dziennikzachodni.pl/polska-i-swiat/a/szewach-weiss-to-polacy-i-zydzi-byli-glowna-ofiara-barbarzynstwa,11705778/

 13. bodo said

  Dla ochrony łotra
  nie masz nic lepszego
  niżli permanentny
  status skrzywdzonego

 14. Rozpuszczalnik said

  W kwestii polsko-ży.dowskiej jest to dla Polski moment największej szansy, licząc od dawna, a co najmniej od czasów, kiedy sanacja finansowała uzbrojenie asz.kenazyjskich terrorystów w Palestynie.

  Teraz wszystkie nasze liczące się siły polityczne pokażą swoje twarze i swoje mordy. Stoją tyłem do polskiej politycznej „ściany płaczu” i nie mają się dokąd cofnąć. Jeżeli okaże się, że w poniedziałek, ani zaraz potem, Morawiecki nie przyjmie sławnej ambasadorki, to nie tylko ona będzie musiała swój polityczny up.ław zostawić w domu.

  W gruncie rzeczy myślę, że chodzi o coś zupełnie innego. Że ży.dowski strach przed konsekwencjami „polskich obozów” strachem nie ulega wątpliwości, ale musiało się wydarzyć coś jeszcze. Coś, co sprawiło, że praktycznie cała izraelska klasa polityczna i medialna dostała szału i przestała zachowywać pozory.
  Arogancja i amok przesłoniły wzrok, portki spadły i widać calą sromotę sytuacji, w której traktują Polskę jak kraj już do reszty podbity. Stąd też napisałem na początku, że Polska stoi przed wyjątkową szansą na palnięcie „starszych braci” po włochatych paluchach i na przywrócenie z nimi jakichś stosunków do zniesienia dla Polaków. Jest to też okazja, żeby zera w rodzaju Urbana i jąkały z Czerskiej straciły pewność siebie.

  To coś szczególnego wydarzyło się na linii polsko-amerykańskiej i to coś obraca się wokół 60 – 65 miliardów dolarów. Jest bardzo możliwe, że nasi „mężowie stanu” (i „żony”, naturalnie) coś podczas pobytu w USA i w Knesecie obiecali, i że teraz jakieś nowe okoliczności pozwoliły im ustawić się do ży.dowskich żądań du.pą, pardon, tyłem.

  Niewykluczone, że o czymś bardzo ciekawym rozmawiano ostatnio z Rexem Tillersonem (50 minut rozmowy z Prezesem, który w końcu odpowiednikiem Sekretarza Stanu nie jest!) i że być może amerykańskie poparcie dla ży.dowskiego szantażu przy użyciu amerykańskich narzędzi prawnych i politycznych zostało zablokowane.
  Oby!

 15. Wimar said

  W całym tym cyrku chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
  Przygotować grunt pod podpisanie ustawy 447 w Kongresie celem wyłudzenia ponad 60 mld $ i
  złagodzić sformułowania ustawy dotyczące banderyzmu ukraińskiego.

  Swoja droga trzeba być bezczelnym do granic aby taki numer wyciąć na forum międzynarodowym.
  Do tej pory oficjalnie potępiali takie sformułowania. Rok temu premierzy obu rządów potępili termin „polskie obozy zagłady” – a tu proszę.

  Ale to dobrze, może niektórzy przejrzą w końcu na oczy !

  ——-
  Nie przejrzą. Ch..e oczów nie mają.
  Admin

 16. Franz said

  „Musimy uświadomić najszerszym masom, że wpuszczenie Żyda do rodziny, do towarzystwa, do spółki, do interesu, do stowarzyszenia, do korpusu oficerskiego, do urzędu, do grona nauczycielskiego, do szkoły, do klubu, do jakiegokolwiek przejawu życia polskiego jest rodzajem zdrady stanu.

  Polska miała czterech zaborców, nie trzech: Niemcy, moskale i austriacy rozebrali ją na części od zewnątrz i przemocą państwa utrzymywali w niewoli, czwarty zaborca, który od wewnątrz naród bez państwa opanował, wyjadał mu… i serca… i mózgi, podbijał jego ducha dumnego i chciał uczynić z polskiej pracy i polskiego zysku mierzwę dla siebie, a z gniazda polskiego – basztę wojenną dla zdobycia panowania nad światem – to żydzi.

  Ażeby kraj wyzwolić od wszechświatowych wpływów żydowskich, ażby politykę polską na międzynarodowej arenie tak cennym partnerem, jakim od razu stała się polityka włoska w ręku Mussoliniego – trzeba naprzód w Polsce Naród Polski wyzwolić, tu raz skończyć z niewolą żydowską, złamać ostatecznie wpływy żydowskie we wszystkich bez wyjątku dziedzinach życia.

  Walka z żydostwem składać się musi natomiast z dwóch akcji równoległych, prowadzonych z zawziętością pracy, z entuzjazmem olbrzymim nakładem myśli twórczej i charakteru: po pierwsze trzeba polską samodzielność i samowystarczalność gospodarczą przede wszystkiem, a po drugie trzeba się jak najbezwzględniej odgradzać od żydów, wypierając ich krok za krokiem ze wszystkich dziedzin życia zarówno gospodarczego, jak towarzyskiego, społecznego, naukowego, artystycznego.” – Ksiądz Kazimierz Lutosławski

  http://www.nacjonalista.pl/2018/01/28/ks-kazimierz-lutoslawski-o-odwiecznych-wrogach-polski-i-polakow/

 17. Marek said

  http://www.pch24.pl/izrael-oburzony-walka-polski-o-dobre-imie–to-byly-polskie-obozy-smierci-i-nic-tego-nie-zmieni,57860,i.html#ixzz55UhYugJu
  Doskonały temat na lekcję wychowawczą w szkole.

 18. Kapsel said

  Ta ustawa nie powstała z dnia na dzień, mówiono o tym już ze dwa lata temu a i wspólne oświadczenie rządów o którym mówi Morawiecki też nie było tydzień temu a to znaczy że rzytki o wszystkim wiedziały.

  Bardzo ładnie TOTO wyjaśnia ks.prof. Waldemar Chrostowski

  …..Proszę księży – dla Żydów fakty nie maja żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać – mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka, nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje hangada o przeszłości, opowiadanie o przeszłości, a to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to, co się wydarzyło, ważne jest to, jak się to opowiada, zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe: zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda; nie mówi się, co jest dobre: mówi się, co jest dobre dla Żydów; nie mówi się, co się wydarzyło: mówi się, co się wydarzyło, żeby to dobre było dla Żydów.
  Otóż to jest mentalność, sposób myślenia ukształtowany przez tysiące lat. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu o zagładzie Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają z niego znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów.
  W związku z tym dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem i typowy przykład tego mogą znaleźć księża w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełną odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. doskonale odzwierciedla mentalność żydowską…..

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

 19. Hunter Wild said

  Do tego wcześniej czy później musiało dojść. Obłuda i chciwość żydowska wreszcie się ujawniła. Teraz będziemy czekać , żeby zobaczyć kto nami rządzi.
  Hunter Wild

 20. nnn said

  Polska w czasie IIWW nie istniała, ani nie zarżadzała tymi terenami.
  Niewielka administracja istniała w gettach, cechowało je często niezwykłe okrucieństwo i terror wobec współwyznawców. Ale i tam nad wszystkim czuwali Niemcy.

 21. Isreal said

  najbardziej ujadają te z Polskim (polskich rzydów) rodowodem …..

 22. witek said

  Polecam od 1h 15min.
  Miłosnik żydów i golfa, poseł Karski gada od rzeczy, na co zareagował nieznany człowiek.
  Dobrze mówił, na co pan Sandauer wyszedł
  Naprawdę warto zobaczyć:

 23. Wimar said

  Jest oświadczenie IPN w tej sprawie:

  .http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/193971,oswiadczenie-ipn.html

 24. revers said

  re15

  Nietety ale to teraz nw chinskich mediach szybciej mozna wyczytac rzeczowe artykuly i komentarze, nauczyc sie historii z chinskich opracowan o obozach na terenach zajetych przez niemcy hitlerowskie, niz z tzw. europejskich lub amerykanskich, oprocz moze tylko Taiwanu, Hong Kongu gdzie nie bywal Kwasniewski lub Michnik.

  A z zydami mozna rozliczyc sie odbierajac im koncesje na rozne sieci handlowe, zorientowac sie na handel z manadrynami, tym bardziej ze oprocz zydowskich rankingow gospodarczych, istnieja tez chinskie rankingi gospodarcze gdzie usrael sklasyfikowano an rowni z Bostwana.

  Takze zaden wstyd, lub hanba lizac palec Kisingera, gdy mandaryn odrozniajcy wybranych od bibich, trampkow z Bostwany.sprzda cos na rowni korzystniejszego.

  Ostanio Trump podniosl cla na chinskie panele sloneczne i chinskie pralki, de fakto wypowiedzial wojne ekonomiczna chinom, byc moze nie tak trwale jak drozsze amerykanskie, ale kogo stac nawet w ameryce na drogie pralki amerkanskie?

 25. Birton said

  czas zerwać kontakty dyplomatyczne z WROGIM państwem ‚ jakim okazał się Izrael

 26. nnn said

  http://www.kontrowersje.net/arbeit_macht_frei_j_dische_schweine

 27. Ad. 15

  „Musimy uświadomić najszerszym masom, że wpuszczenie Żyda do rodziny, do towarzystwa, do spółki, do interesu, do stowarzyszenia, do korpusu oficerskiego, do urzędu, do grona nauczycielskiego, do szkoły, do klubu, do jakiegokolwiek przejawu życia polskiego jest rodzajem zdrady stanu.”

  A oni zmienili nazwiska, ogolili brody. I co im zrobisz? 🙂
  A przecież jest napisane w Piśmie… „Bądźcie jako węże…” Się czytało bez zrozumienia, to się teraz płacze.

 28. snag said

  … f… U Ambassador Azari and your shitty little country – Take care of your own garbage first before you point your dirty finger at onyone else ,…

  Group 13 – Jewish collaborationist organisation in the Warsaw Ghetto during the occupation of Poland in World War II led by Abraham Gancwajch a uniformed Jewish Gestapo in the first incarnation and a network of few hundred snitches after demoting, hard not to mention an equal opportunity group of Jews that snitched also on Poles hiding Jews.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Group_13

  Judenrat and their goons were known for running brothels, 5 star hotels, restaurants, pubs and cabarets in ghetto while Jewish woman and children were dying from cold and hunger on the streets, known for extorting gold and jewelry for a slice of bread or potato from their starving brothers and sisters. Judenrat brass and it’s goons was known for screwing 12 year old girls and boys and for corruption on scale unknown in modern world. – Read uncensored “Notes from the Warsaw Ghetto” not the one in Yad Vashem. Read about Kastner and his zionists handlers deal with Eichmann the list is long.

  What about this one? Worst than those that murdered his people. Can’t get any lower than what this human maggott did … sending your children to death to save your own a$$ ,…

  https://www.commentarymagazine.com/articles/dictator-of-the-lodz-ghettothe-strange-history-of-mordechai-chaim-rumkowski/

  This is just a drop in the bucket.

 29. gość said

  Światowy Kongres Żydów: Polska ustawa to „akt historycznego zaciemniania i ataku na demokrację”

  Światowy Kongres Żydów (ang. World Jewish Congress, WJC) – międzynarodowa federacja organizacji i gmin żydowskich ze 115 krajów – wydał dzisiaj oświadczenie w sprawie słynnej już ustawy uchwalonej przez polski Sejm w piątek.

  – Światowy Kongres Żydów mocno sprzeciwia się proponowanemu nowemu prawu polskiemu, które kryminalizuje sugestie, że Polska była odpowiedzialna za zbrodnie nazistowskie, nazywając je „aktem historycznego zaciemniania i ataku na demokrację” – czytamy w dokumencie. – Polacy są zrozumiale wyczuleni, gdy nazistowskie zagłady i obozy koncentracyjne określane są jako ” polskie”, po prostu ze względu na ich położenie na polskiej ziemi, i chcą aby było jasne, że Niemcy a nie Polacy, byli odpowiedzialni za stworzenie i utrzymanie tych fabryk śmierci, w których miliony Żydów zostały zamordowane podczas Holocaustu.

  – Choć prawdą jest, że Auschwitz-Birkenau, Treblinka, Majdanek, Chełmno, Sobibór i Bełżec należy nazywać obozami „nazistowskimi „lub” niemieckimi „w okupowanej Polsce, to poważnym błędem dla Polski jest dążenie do kryminalizacji tych, którzy nie stosują się do tej praktyki – powiedział Robert Singer, dyrektor generalny WJC. – Po dziesięcioleciach głęboko wierzę, że trzeba to zmienić poprzez kampanię edukacyjną, a nie kryminalizację. Polska nowa ustawa jest szczególnie nieprzyjemna, ponieważ tłumi prawdziwą konfrontację z najbardziej mrożącym aspektem wojennej historii kraju – stopniem, w jakim Polacy byli współwinni niszczenia swoich żydowskich sąsiadów. Wybitni polscy uczeni bardzo jasno stwierdzili w swoich skrupulatnie zbadanych badaniach, że nie było to zjawisko odosobnione.

  Stwierdzenie, że taka literatura jest zniesławiająca, a ci którzy ją wytworzyli, są zaangażowani w działalność przestępczą, jest wybiegiem historycznym i musi zostać całkowicie odrzuceni. Przyjecie tego prawa może być postrzegane jedynie jako akt historycznego zaciemniania i ataku na demokrację.

  za: worldjewishcongress.org

  http://dzienniknarodowy.pl/swiatowy-kongres-zydow-polska-ustawa-akt-historycznego-zaciemniania-ataku-demokracje/

 30. Siekiera_Motyka said

  Ad. 17 – Bardzo celne i widoczne w ich zachowaniu i wypowiedziach. Żydom o prawdę nie chodzi (Netenhuy to pokazuje) ale jak mogą zarobić.

 31. gość said

  Rzecznik PiS zdecydowanie! „Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie”

  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek odniosła się do oskarżeń oraz presji ze strony Izraela, która pojawiła się w kontekście przepisów dotyczących karania i ścigania za negowanie prawdy historycznej.

  – Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie — napisała Beata Mazurek.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14674-rzecznik-pis-zdecydowanie-nie-bedziemy-zmieniac-zadnych-przepisow-mamy-dosyc-oskarzania-polski-i-polakow-o-niemieckie-zbrodnie

 32. Birton said

  Jana 8:44
  Jezus o Żydach : „Waszym ojcem jest DIABEŁ i to jego żądze chcecie zaspokajać. On od początku był mordercą i nie wytrwał w prawdzie, ponieważ w nim nie ma prawdy. „

 33. prawo said

  Dokładnie tak. Dwużydzianpolaka wybił jak szambo. Podpowiadam jeszcze – jak zwykle genialny – komentarz St. Michalkiewicza z tarasu hotelu w Brzozowie, w którym odpowiada słowami wiersza Tuwima, coby pocałowali nas w d…:

  A ja powiem tak: Polska zawsze miała dwóch wrogów: Niemcy i Rosję aż tu najgorszym wrogiem okazali się żydzi. Tak będzie od wczoraj 27.01 A.D. 2018.

  ——
  Gówno.
  Rosja nie była wrogiem Polski.
  Przeciwnie. Chciała ratować Polskę w XVIII wieku. W mózg jebani polscy „patryjoci” przeszkodzili skutecznie.
  Admin

 34. Kapsel said

  Polska i Izrael wydały oświadczenie zakazujące stosowania terminu „polskie obozy”
  opublikowano: 3 godziny temu

  Przewidziana w przepisach kara będzie dotyczyć precyzyjnie określonych sytuacji i ma zapobiegać świadomemu szkalowaniu Polski. Ostateczna ocena danego przypadku będzie należała do sądu. W wielu innych porządkach prawnych, również w Izraelu istnieje kara za podobne stwierdzenia

  —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Joanna Kopcińska, rzecznik rządu.
  Rzecznik rządu Joanna Kopcińska w rozmowie z portalem wPolityce.pl przekazała stanowisko polskiego rządu w sprawie uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN.
  PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA:

  https://wpolityce.pl/polityka/378755-tylko-u-nas-rzecznik-rzadu-polska-i-izrael-wydaly-oswiadczenie-zakazujace-stosowania-terminu-polskie-obozy

 35. prawo said

  @21 Witek said 2018-01-28 (Niedziela) @ 19:16:40
  Wszystko się rypło i okazało się, że to całe „Studio Polska” dopuszczające głosy Polaków to jest jedna wielka ustawka z panami Borowskimi, Miernikami na czele. Odezwał się jeden Polak a zwymyślano go od „wariatów” przy bierności prowadzących goniącuch za demonstrantem żydowskim Sandauerem. Wstyd i hańba poza tym, że jedna WIELKA USTAWKA.
  Mówisz słowo żyd a jest gorzej niż byś wrzucił petardę do klopa. Pan Miernik to chyba jednak za mało dostał za tę kukiełkę, bo nic go to nie nauczyło. Ob. Ogórek to chyba nie zdążyła rzucić się do stóp żyda Sandauera przy tej demonstracji. Jakiś dupek nazywa człowieka który mu się nie podoba „wariatem” a ta bździągwa nie reaguje. Tak jest ta SLDówka na żołdzie PiS

 36. snag said

  Bibi ,…

  Before there was holocaust there was holodomor an artificially created famine in Ukraine, before there was holocaust there was a web of gulags in Soviet Union, after the holocaust there was the ‘great leap forward’ and ‘cultural revolution’ in China all of those genocides conceived, implemented or administrated by Jews with at least 100 million perished souls ,…

  Trotsky, Zinoviev, Kamenev, Kaganowich, Yagoda (Jews) responsible for Holodomor a genocide of 8 – 10 million starved to death Ukrainian farm land owners during one winter 1932/33, (Look at the efficiency) a whole segment of society annihilated because for who they were which according to your formula constitutes holocaust not to mention ethnic cleansing of Crimean Tatars, again, by Kaganowich and his hand picked goons murdering half of the population on the spot with the remaining shipped to Gulags and other God forsaken places in Siberia designated to die and re-populating Crimea with Jewish settlers ,…

  Gulags – A forced labor camp system in reality a death camp system was more horrible than Auschwitz run by Matvei Berman and Naftaly Frenkel (founders) their buddies Lev Inzhir a commissar of the Gulag transit and administration, Firin, Rappoport, Kogan, Zhuk, were the commissars of camps and slave labor that supervised the construction of the Belomorsk Canal and other projects responsible for at least 30 million worked/starved to death “enemies” of the revolution. The gulag system pre-dates over 2 decades the death camps build by the Nazis ,…

  To have a control over post WWII Hungary Stalin installed a regime (just like in any other Soviet dominated countries) run almost entirely by Jews. The Communist terror machinery was ruled by Matyas Rakosi, Ernest Gero, Michael Farkas and Joseph Revai. The AVH, a Hungarian equivalent of the NKVD (KGB) the bloodiest enterprise ever created, was headed by Gabor Peter also a Jew. Their departments were staffed by their fellow trusted Jews creating a situation that eventually lead to an uprising and national tragedy in ’56 with tens of thousands of dead and wounded and over 200,000 refugees ,…

  Greek civil war – Conceived by a Jew Avraam Benaroya the founder of Communist Party of Greece, Stalin’s goon and a war criminal responsible for the death of 160 thousand Civil War victims took off for Israel in ’53 and died there in ’79 ,…

  Spanish civil war conceived supervised and administrated by Jews. Hungarian Soviet Republic or Bavarian Soviet Republic almost all Jews at the steering wheel ,…

  Mao Tse Tung wouldn’t be Mao Tse Tung if it wasn’t for his Jewish goons called ‘advisors’. The ‘Great Leap Forward’ and ‘Cultural Revolution’ in China conceived and executed by Mao’s ‘advisers’ like comrade Sidney Rittenberg, the architect and founding father in charge of implementation of that evil plan responsible for at least 45 million starved to death Chinese peasants during collectivization, assisted by Sidney Shapiro, a member of the CPPCC National Committee for six terms, Israel Epstein, Solomon Adler, Martin Sorrell, Rewi Alley, Adolf Abramovitch Joffe to name few on the top of the influence ladder. In fact, a comprehensive analysis by Professor R.J. Rummel (professor emeritus of political science at the University of Hawaii) in his book ‘China’s Bloody Century: Genocide and Mass Murder Since 1900′ concluded that both those events, the Great Leap Forward and Cultural Revolution are responsible for at least for 76 million deaths of starvation and related diseases? Nobody is talking about, why? Maybe because of their perpetrator’s ethnic background ,…

  Sidney Rittenberg was promoting his book on C-SPAN two years ago and no one asked him what was he really doing there.

  https://www.c-span.org/video/?312738-1/authors-explore-china-global-power

  Fritz Haber – Jewish chemist in pre WWI Germany known and remembered to history as the “father” of chemical warfare and Zyclon B. allegedly used in Auschwitz – Birkenau, known and remembered fo having personally overseen and supervising the first successful use of chlorine poison gas during the Second Battle of Ypres, resulting in over 67,000 casualties.

  Solomon Morel, a commanding officer in charge of communist post WWII concentration camp in Świętochłowice just few kilometers from Auschwitz, responsible for death of around 1800 prisoners with many of he murdered himself by clubbing to death, a war criminal and mass murderer escaped to Israel where he died of old age in 2007 protected by Israeli government despite two extradition requests that were denied by Israelis on the grounds of the statute of limitations, an anti-semitic conspiracy (sic) his age and health problems ,…

  There’s no country in Central and Eastern Europe plus Germany*, Spain and China that didn’t suffer due to the revolutionary ‘activities’ of Stalin’s Jews, not one.

  *Bavarian Soviet Republic – Check who were the leaders.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bavarian_Soviet_Republic
  https://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/articles/jdecwar.html

  The law that haunts and prosecute Nazi concentration camp’s cooks and janitors doesn’t apply to to your war criminals and mass murderers.

 37. ci podli żydzi udają, że nie wiedzą, że tzw. holokaust dokonali syjonistyczni i aszkenazyjscy żydzi (niemieccy, bo Hitler i cała elita nazistów, to byli żydzi lub miszlingi z żydem Rosenbergiem głównym ideologiem nazizmu na czele)…na ortodoksyjnych (tzw. polskich żydach) za to, że ci nie chcieli emigrować do Palestyny. Ortodoksi wierzyli, że dopiero przyszły Mesjasz może założyć nowe państa, a nie jacyś syjoniści… ci podli żydzi udają, że nie wiedzą, że współpracujące z niemczochmi żydowskie Judenraty, to nie Polacy… ci podli żydzi udają, że nie wiedzą, że kilkadziesiąt tysięcy żydowskich policjantów w gettach, to nie Polacy… ci podli żydzi udają, że nie wiedzą że tych 600 żydowskich agentów gestapo (tzw. szmalcownicy), których zadaniem było wyłapywanie innych żydów po aryjskiej (Polskiej) stronie, to też nie Polacy… ci podli żydzi udają, że nie wiedzą, że tzw. Sonerkomando zajmujące się „załadunkiem i rozładunkiem” żydów, kapo i inne służby obozowe, to również żydzi, a nie Polacy…

 38. Zaraz! Kryminalizacja antysemityzmu jest dobra, ale już kryminalizacja „polskich obozów” jest zła? 🙂 🙂

  Czy to nie mentalność Kalego? 🙂

 39. Stan said

  To, co powiedziała ambasador Izraela na uroczystościach w Oświęcimiu to bardzo duże nadużycie i kłamstwo.
  Czy to głupota lub celowy bezpodstawny atak? Powinni szybko przeprosić.
  W normalnym szanujacym się państwie rząd powinien, natychmiast przerwać jakiekolwiek kontakty
  dyplomatyczne z Izraelem, pokazując w ten sposób swoja godność i godność CAŁEGO NARODU POLSKIEGO.

  Tak się odwdzięczają Polsce, za 100 mln na prace renowacyjne na cmentarzu żydowskim w Warszawie.
  To wdzięczność za to, że przez wieki Polska przyjmowała Żydów, wypędzanych z całej Europy.
  Za to, że Polacy, narażając swoje życie, ratowali ich od śmierci?
  Za to, że mieli tu wszelkie swobody.
  Za to, tak się nam odpłacają?
  Co za pokrętny i niewdzięczny naród !

  Dziwimy się Żydom, którzy zawsze byli pokrętni, ale dlaczego wczoraj szef amerykańskiej dyplomacji Tillerson
  nie złożył kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza czy przy Pomniku Powstania Warszawskiego,
  tylko przed Pomnikiem Bohaterów Getta? W końcu przyjechał do Polski czy do Izraela?
  Dlaczego strona „polska” się na to zgodziła? Policzek w biały dzień.

  Prawdopodobnie chodzi o przygotowanie gruntu pod reparacje od Polski w związku z ustawą przyjętą przez Senat USA dotyczącą żydowskiego mienia bezspadkowego i zapłacenia 65 mld $.
  No bo jaki mają w tym interes?

  Winni są zarówno ludzie, którzy chcą zaszkodzić Polsce, ale w jakimś sensie winni jesteśmy również my sami,
  ponieważ nie umiemy głosić prawdy historycznej skutecznie dla całego świata i świętujemy święta te niewłaściwe,
  które nie mają wpływu na przekazywanie prawdy historycznej.

 40. jazgot said

  Polecam w/s powyzszego: http://kontrowersje.net/arbeit_macht_frei_j_dische_schweine

 41. gość said

  @Witek said
  2018-01-28 (Niedziela) @ 19:16:40
  ————————
  http://pikio.pl/reakcja-kurskiego-na-studio-polska/

 42. Salcie said

  Póki co w polskim telewizorze gadają jeszcze rozsądnie ale Salcie obawia się, że w obawie o stołki i stołeczki nasi umiłowani przywódcy ugną się pod naporem perswazji umiłowanych starszych braci z Izraela i z podkulonymi ogonami schowają się pod stół. Oby Salcie się pomyliła.

  Wiadomości – Główne Wydanie 19:30 (28-01-18)

 43. gość said

  Co w tym czasie robił IPN?

  Kiedy polityczny MOTŁOCH Trzeciej RP – nie tylko pozwalał na szkalowanie Polski, ale sam nieraz pomawiał Polaków o rzekome zbrodnie na Żydach – nieliczni polscy patrioci prowadzili aktywną publicystykę broniącą Polski – w szczególności przed żydowskimi pomówieniami.
  Jednym z nich był śp. Iwo Cyprian Pogonowski.

  Finansowane przez UW, SLD i PO lewackie „autorytety naukowe” – kwalifikowały bardzo rzetelne artykuły Profesora Pogonowskiego – jako „mowę nienawiści”.
  „Mową nienawiści” była wtedy KAŻDA próba obrony honoru Narodu Polskiego.
  I niewiele odbiegał od tego PiS.

  W ostatnim czasie stało się coś – co wzbudziło moje ogromne zdziwienie.
  PO ataku izraelskiej żydohołoty na Państwo Polskie – w związku przegłosowaniem w Sejmie ustawy penalizującej oskarżenia Polaków o rzekomy współudział w holokauście – ku memu zaskoczeniu – przedstawiciele PiS, Rządu i sam Premier bardzo ostro sprzeciwili się żydowskim pomówieniom.

  A jest na to dużo prostsza metoda.
  Wystarczyłoby opublikować w różnych językach dokumenty ujawniające współpracę Niemców i Syjonistów w akcie wymordowania Narodu Żydowskiego.

  Dlatego zadam proste pytanie:
  co robił IPN w tej sprawie.
  Jeżeli trzydzieści pięć lat temu Iwo Cyprian Pogonowski zdawał sobie sprawę ze skoordynowanego ataku na polską historię i wniósł ogrom wysiłku osobistego w prostowanie historii i ujawnianie żydowskich oszczerstw, jeżeli choćby na tym Portalu wielokrotnie poruszany był temat fałszowania historii Polski przez żydowskich oszustów, to co robił do tej pory Prezes IPN Jarosław Szarek?!

  W przeszłości bracia Kaczyńscy, a dziś PiS prowadzi ewidentnie politykę pro-izraelską, z infantylną nadzieją, że ze złodziejami można robić interesy(!)
  Z tego powodu pisowcy oskarżani są przez Prawicę o zdradę interesu Polski.

  Wczorajsza rekcja izraelska na ustawę penalizującą oszczerstwa wobec Polski – jest dowodem na to – jak traktowane jest w Izraelu – Państwo Polskie.
  Zachowują się tak – jakbyśmy byli ich lokajami(!), co nie jest dla mnie zaskoczeniem.
  Tak przecież Nas traktują – co najmniej – od dziewiętnastego wieku.

  Jednak zdecydowana odpowiedź Rządu Mateusza Morawieckiego – na żydowskie pogróżki – wywołała nawet u mnie spore – pozytywne zaskoczenie.
  Czy jest to tylko farsa pod publiczkę, zabawa w dobrego i złego?
  Myślę, że nie.
  Na ile znam żydowski sposób myślenia – polityczna żydohołota była pewna, że tylko tupnie, a Rząd PiS podwinie ogon.
  Niewykluczone, że jeszcze może to zrobić.
  Zagadkowe jest w tym momencie milczenie Prezydenta.

  Niezależnie od tego – co się wydarzy w najbliższych dniach „kości zostały rzucone”.
  I wolałbym się po stokroć mylić w artykule „Dwóch frajerów”.
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34548
  Bo – jeżeli się nie mylę – to w najbliższym czasie dojdzie do skoordynowanego ataku na Państwo Polskie, a w szczególności na polską gospodarkę.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34551

 44. snag said

  Something to chew on Ambassador Azari.

  The commanders of Soviet death camps in Kozielsk, Starobielsk and Ostaszkow were Jews: Raichman, Mierkułow, Urbanowicz. The managers of the mass executions were the members of Minsk GPU police stations: Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz. the executioners: Bogdan Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Krongauz, Lejbkind, J. Raichman, Abakumow, Milstein (responsible for transport), Sierow, Abram Borysowicz, Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, capitan Aleksander Susłow, capitan Samyun Tichonow. Not one of them were Russians.

  Not so long ago I was watching A. Applebaum promoting her ‚Red Famine’ book in one of Warsaw’s bookstores blaming the commies for Holodomor without mentioning one word who were those commies.

  Damn hypocrites.

 45. Salcie said

  ŻYDOWSKA BEZCZELNOŚĆ!!! POLACY MORDOWALI ŻYDÓW???

 46. snag said

  Yair Lapid* naczalny Yesh Atid Party napisał na facebook ze setki tys. zamordowanych żydów w Polsce nie widziało Niemca w mundurze, ze Polacy/Polska jest partnerem/wspólnikiem nazistów (nie Niemców) w egzekucji holocaustu, naczalny historyk grajdołka od holohoax’u Zuruff zauważył ze przesadza bo nie kilkaset a kilka tys. którego z kolei poprawił naczalny Shuldrich ze nie więcej niż 2.5 tys. Prezydent grajdołka powołał się na słynne przemówienie Stoltzmana w Jedwabnym ze nie można ukrywać prawdy.

  https://www.jta.org/2018/01/27/news-opinion/world/poland-wants-to-ban-the-term-polish-death-camps-there-are-historical-inaccuracies-on-both-sides-of-the-debate

  *Ciekawe ze facebook tego nie ‚zdjął’ ,…

 47. Cyryl said

  żenada pisowska
  W sobotę podczas programu „Studio Polska” na antenie TVP Info pokazano kilka wpisów użytkowników Twittera o antysemickim wydźwięku. Do sprawy w stanowczy sposób odniósł się prezes TVP Jacek Kurski.

  27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym roku upłynął on pod znakiem zaostrzenia sytuacji dyplomatycznej między Polską i Izraelem, który skrytykował nowelizację ustawy o IPN wprowadzającej kary za stosowanie sformułowań „polskie obozy śmierci”.

  „Dajmy następne 100 milionów na żydowskie cmentarze”, „Wreszcie pokazują prawdziwą twarz IZRAEL i całe lobby Żydowskie; Zasłona z Żydów opadła i pokazali swoją prawdziwą twarz – przemysł Holokaustu służy im do wyłudzania nieustannie od Polski wielomiliardowych wyimaginowanych roszczeń” – Wprost.pl przytacza treść komentarzy, które zostały opublikowane w trakcie programu ”Studio Polska”, prowadzonego przez Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego.

  http://wmeritum.pl/programu-zywo-tvp-info-pojawialy-sie-antysemickie-paski-zdecydowana-reakcja-jacka-kurskiego/221055
  Maciej Pawlicki, jeden z dwójki prowadzących „Studio Polska”, poinformował, że program został zdjęty z anteny. To pokłosie ostatniego wydania, w którym Pawlicki podał fałszywą informację o zatrzymaniu Ryszarda Petru pod zarzutem szpiegostwa.

  Do sytuacji, która wyjątkowo oburzyła szczególnie polityków Nowoczesnej, doszło w programie „Studio Polska” w minioną sobotę. Maciej Pawlicki, jeden z prowadzących, podał tzw. „fejkową” informację o zatrzymaniu przewodniczącego Nowoczesnej, Ryszarda P. Nic takiego oczywiście się nie wydarzyło. Dziennikarz dopuścił się zwykłej prowokacji, co wyjaśnił w dalszej części programu. Jego tematem przewodnim był bowiem problem związany z określeniem „polskie obozy zagłady” i jak stwierdził Pawlicki, podając fałszywego newsa o zatrzymaniu Petru chciał udowodnić jak łatwo jest sfabrykować informację.
  http://wmeritum.pl/tag/studio-polska

  fejkowe szpiegostwo Mateusza Piskorskiego nie oburza

  Adam Sandauer obrażony

  W programie Studio Polska jeden z gości zaczął wyzywać Sandauera od Żydów. Doktor fizyki, który jest obywatelem Polski, poczuł się poniżony.

  – Proszę pana, ja nie jestem Żydem, tylko obywatelem polskim! Wychodzę stąd – mówił Sandauer.
  http://pikio.pl/adam-sandauer-studio-tvp/

  żyd nie może być obywatelem polskim?
  https://vod.tvp.pl/website/studio-polska,25116042
  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/226-przestepczy-charakter-studio-polska
  http://www.shareinfo.pl/imigranci-na-madagaskar-izrael-pozbywa-sie-uchodzcow-ktorzy-maja-byc-masowo-deportowani-lub-uwiezieni/
  http://shareinfo.pl/etyczny-holocaust-na-polakach-kukiz-ostro-o-probach-obciazenia-polakow-o-holokaust/

  Na tym skandale związane z sobotnim programem w TVP Info się nie kończą. Na tak zwanych paskach pojawiały się takie oto komentarze, zachowujemy pisownię oryginalną: „Naród Polski rozczula się nad Żydami – a żydzi kumają się z niemcami” albo „Żydzi złapani przez niemców zdradzali polskie rodziny, które ich ukrywały skazując na pewną śmierć”.

  http://shareinfo.pl/skandal-w-programie-studio-polska-w-tvp-info-adam-sandauer-zwymyslany-od-zydow-i-antysemickie-komentarze-na-paskach/

 48. snag said

  Senor admin …

  … na p. miejscu wtrzymał bym się z uwagami jak ta do Romana, poczekamy, zobaczymy … w tej chwili należy wspierać rząd i jego decyzję zamiast gdybać i dołować. To może być początkiem końca żydowskiej bezczelności że od wszystkich coś im się należy a od Polaków szczególnie bo za mało nadstawiali przysłowiowego łba ryzykując życiem swoim i rodziny żeby ratować żyda. Inne narody coraz bardziej wkoorwione i reagują na ich tupet i to widać.

  I tego czy jakoś tak ,…

 49. Jacek2 said

  Cuchnie to bicie piany we wszystkich żydowskich szczekaczkach. Z czego nas tym razem okradają? Jakoś nie potrafię przekonać się do dobrych intencji obecnych przebierańców. W przyszłym sezonie będziemy kupować bilety żeby wybrać się na grzybobranie?

 50. PISKORZ said

  re 14 „w rodzaju Urbana ” A TEN WIEPRZ ..jeszcze zasmradza powietrze..?!

 51. snag said

  Bezczelny typek … od 4.22 do 4.43 minuty … polska ustawa zablokuje dyskusje na temat holokaustu ,…

 52. gość said

  Po wystąpieniu Ambasador Izraela, Magdalena Gawin Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego bije BRAWO. Znana też z wypowiedzi: – Delegalizacja ONR w jakiejś perspektywie czasowej jest absolutnie niezbędna.

  https://twitter.com/i/web/status/957622450132570113

 53. jaja said

  Zeby sie nawet dziadostwo zydowskie zesralo to i tak nie zmienia historii opartej na prawdziwych wydarzeniach. Udo0wodnia, ze sa hienami cmientarnuymi wlasnych pomordowanych przez Niemcow rodakow. Jak mozna tak przehandlowywac za pare srebnikow krew poleglych w Holocauscie. ONi wiedza kto ich mordowal i Bibi z vala zgraja nie zmienia naerodowosci mordercow. Chozby sie w tym wysilku posrali. Polacy musza byc twardzi, nieustepliwi nie dac sie zadeptac zydowskim hienom. ( polegam na Finklesteinia, on ich znal lepiej).

  ——-
  Zmienią, zmienią.
  Ileż to wydarzeń historycznych zostało totalnie przekłamanych i te kłamstwa żyją setkami lat, a prawda nie ma szans na przebicie się do świadomości „społeczeństwa”…
  Admin

 54. jaja said

  A na ynecie dzis pisza zgodnie z tredntem (szkalowaniem) nadal bezczelnie i klamliwie „polskie obozy smierci|, maja widac biznes do zrobienia, a raczje skok na nasze aktywa.

  Polish death camp bill divides Holocaust survivors
  New bill to outlawing reference to ‚Polish death camps’ scolded by Holocaust survivors who see attempt to ‚erase history’ and insist Poles ‚were complicit in Nazi atrocities’; others say bill doesn’t matter.
  Ynet and Yedioth Ahronoth writers|Published: 01.28.18 , 23:26

 55. Carramba said

  W Parlamencie węgierskim nie ma Żydów, a w polskim nie ma Węgrów.

 56. PISKORZ said

  re 22 Szanowna p. Ogórek radzę przeczytać znakomitą książkę „Dobranoc, Auschwitz” /aut. Wójcik i Zdziarski/, aby nie opowiadać bajek o wyzwoleniu tego obozu../jeden z byłych więźniów mówi jak było naprawdę/…

 57. jaja said

  O nie w tm wyapdku chociaz daje sobie sprawe, ze narod wpatruje galy w propandaowe antypolskie mendy, ale trudno mi uwierzyc wrecz niesposob, ze rabunek planowany przez hieny ppojdzie im jak po lodzie., W tym jedydnym wypadku, ktory zagraza bytu narodowemu kazdego przecietniaka i biedaka w Polsce ( tych jest najwiecej), wiec w tym wypadku be3dzie wiecej swiadomych zagrozen jakie te roszcenia niosa anizlei w kazdym innym. kazdy przeciez jako taki kumaty rabusia goni i przed rabunkiem sie broni, nawet z narazeniem zycia. Wiec mozna i przepuszczac, ze hieny przekroczyly czerwona, jakze krucha linie. Kazdy Polak wie, i bedzie wiedzial z czyjej inspiracji powstalo Auschwitz. Nie omamia nas rabusie.

 58. RomanK said

  Panie Kapsel….ks Chrostowski tez byl szabesgojem dopuki nie opluto jego dumy sarmackiej:-)))) Mimo ,ze go ostrzegano wielokrotnie..w co sie bawi, a zwlaszcza z kim :-)))
  Haggada …..dla uzytku gojow przez mamzerow i mehesow nazywa sie Narracja:-)))) i jako takiej uzywa sie wsrod gojow…tzn szabesgojow……
  Zydzi znaja historie i liczy sie dla nich historia…ale dla tych co prowadza polityke, historia jest tylko narzedziem…nie ma znaczenia czegos na czym mozna i musi sie opierac dzialania..jakiekolwiek dzialania…zwlaszcza, ze wsrod Zydow antynomistow obowiazuje podwojny kod…czyli podwojna moralnosc ….czyli tak napraqwde -brak jakiejkolwiek moralnosci. a quasi etyka to wlasnei etyka bez moralnosci:-)))zadna etyka nie jest:-))))
  Podstwa relatywizmu. Szkoda ze tego nikt nei podnosi….jako konsekwencje zaprzeczeniu nie l;iczeniu sie z prawda obiektywna…wrecz odmowie istnienia .prawdzie obiektywnej!!!!!

  ——
  Ks. prof. Chrostowski potrafił przejrzeć i wycofać się z błędów.
  Admin

 59. Lovshak Russkij Agient said

  Fałszywy Rabbi, Polacy powinni wspierAĆ SWOICH RABINÓW, NASZYCH RODZIMYCH

 60. RomanK said

  Coz…jak sie wyrwalo na salonie..trudno sie wyprzec…bo co prawda nikt nei widzial…ale wszyscy czuja ,a znakomita wiekszosc nawet slyszala:-0))
  To jeden z takich „przypadkow historii, ktore powoduja zmiany…
  Moze zamiast z mehesami , mamzerami
  Poloneza zaczac …sami?????
  USA nie pozwoli ,zeby dwaj nawieksi przyjaciele USA zlapali sie za…roporki i kieszenie:-))))

 61. Marek said

  Jutro i w najbliższych dniach okaże się, czy to kolejna ustawka żydowska.
  Zaś wskaźnikiem będą ruchy kursu złotego na forexie oraz indeks WIG.
  No i jeszcze tego maliniaka wiszącego na żydowskim żyrandolu warto posłuchać, bo na razie milczy.

 62. PISKORZ said

  re 36 B. dziękuję…

 63. Regina said

  Ad.10 Wimar. Gdyby Polska była państwem poważnym,to Izrael nie pozwalałby sobie na takie numery.Jest takie powiedzenie: na pochyłe drzewo nawet koza wejdzie.Ale dobrze się stało,że Żydzi odsłonili swoją twarz,może coś dotrze do łbów naszych polityków i spadnie im bielmo z oczu.Myślę,że oprócz Niemców,to i Żydzi mieli w tym swoj udział,w podkręcaniu stwierdzenia”polskie obozy śmierci”.Było to w ich interesie i mieli duże możliwości.

 64. gość said

 65. snag said

  Stan @ 39 ,…

  Głowy państwa składają kwiaty na grobie nieznanego żołnierza, Tillerson złożył kwiaty z okazji rocznicy.

 66. Nina said

  Zgodnie z IV Konwencją Haska z 1907 r. to okupant jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na terenach okupowanych.

 67. Polski punkt widzenia said

  (21) Witek

  … a w tym kontekście – wyjścia ze studia obrażonego żyda Adama Sandauera, który jednak, koniec końców, dał się uprosić Pani Magdalenie Ogórek i wrócił do studia – kilka minut później, słyszymy kuriozalną wypowiedź pewnego osobnika w okularach (nie znam nazwiska), dotyczącą definicji Polaka … otóż zdaniem tej osoby Polakiem może być praktycznie każdy, a więc przykładowo Polakiem może być żyd, Hindus, Indianin, Afrykanin etc., jeśli tylko czuje się Polakiem i działa dla dobra Polski … tak indoktrynuje się Polaków w „polskiej telewizji”.

 68. Administracja Izraela zabrania polskiej administracji tworzenie prawa w Polsce.Administracja Izraela chce „polskich obozów” aby ukryć zbrodnie żydów na żydach za czasów Hitlera,

  Hebrajczycy byli w SS,w Wehrmacht, byłi w administracjach obozów.Do tego dochodzi inwazja samotnych uchodzców nienawidzących hebrajczyków,syjonistów.

  Nie pomoże w tej kwestii administracja USA.Ta nienawiść jest od dziecka u każdego muzułmanina.Nawet za czasów Hitlera,muzułmanie pomagali Niemcom.Oni,muzułmanie, nawet grają,z żydami w izraelu,pomimo akcji Mosadu.

  Choroby i wirusy nie znają granic a one docierają do Izraela.Zarażeni „muzułmanie” ,samobójcy,już od lat atakują Izrael,dlatego ta panika administracji Izraela.

  W Niemczech,bez ochrony policji,żydzi żyją przez cały czas ,niestety w strachu.Merkel tego nie ukrywa.Tak jak nikt nie ukrywa rasizmu do żydów ze strony samotnych ,schorowanych „uchodzców”.

  W Niemczech przykładowo,żyje nieoficjalnie,przeszło 10 milionów mieszkańców,muzułmanów.Media i statystyki w BRD kłamią,gdyż muzułmanie nawet z Francji,z Włoch wykorzystujący sytuację w Niemczech.Osiedlają się gdyż szanse na trochę lepsze życie mają w Niemczech.

  Wypowiedzi administracji w Izraelu,są potwierdzeniem, na realizację planu „Polin” w Polsce.Bez zgody mieszkańców Polski,bez referendum,plany Mosadu w Polsce skończą się wojną domową w Polsce.

  Muzułmanie są grzecznymi harcerzykami w porównaniu z Polakami czy też Niemcami.Nawet grożby użycia bomby atomowej przeciw Polsce,ze strony Izraela,nie mają znaczenia tak jak nie mają znaczenia grożby w stosunku do Niemiec.

  Nie wiem kto doradza Mosadowi ale że oni sobie nie zdają sprawy o wykorzystywaniu broni biologicznej przeciw Izraelowi przez muzułmanów.Przecież każdego dnia przekracza granicę w Izraelu „muzułmanin” nawet z chorobami wenerycznymi.Pomijam burdele w Izraelu.Broń biologiczna,”zaawansowana”,jest bardzo prosta w transporcie.Pomijam butelki z wodą mineralną.

  Teraz już oficjalnie , wszyscy wiedzą że administracja Izraela ma dupie polskich mieszkańców w Polsce…i jej prawo.

  Czy senat w Polsce zaakceptuje żądania Izraela?Niestety.Tak..To będzie następne potwierdzenie na plan „Polin” i rasistowski system w Polsce jak w RPA,tylko że „murzynami” będą biali mieszkańcy Polski.

 69. prawo said

  Awantura żydów bierze się stąd, że chodzi o te wycieczki – kilkaset tysięcy rocznie – wychowywane w nienawiści i instruowane przeciw Polsce i Polakom na naszym terenie.
  Teraz nie będą mogli, bo można ich nagrać z dużej odległości i zapuszkować – o to chodzi przede wszystkim.
  Jasne?

 70. plausi said

  60 Mrd. dolarów

  Aby je z Polaków wydusić, potrzebuje Izrael „polskie obozy zagłady”, na tym opiera się cała ta akcja propagandowa syjonistów. Warto uwzględnić jednak:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

 71. snag said

  Gosc @ 29 ,…

  „poważnym błędem dla Polski jest dążenie do kryminalizacji tych, którzy nie stosują się do tej praktyki – powiedział Robert Singer, dyrektor generalny WJC.

  … Skąd ta nagła troska o wolność słowa, o ile pamiętam to ktokolwiek kto ma wątpliwości nawet do tych 6 ciu milionów i skorzysta z europejskiej czy kanadyjskiej wersji ‚wolności słowa’, kończy w kiciu i nie protestujesz ciulu.

  Damn hypocrites.

 72. Joe said

  Wyraznie widac ze to jest ostateczny zkomasowany atak na Polakow , ostatnia przeszkode terytorialna…une juz sie czuja PANAMI tego globu.

 73. Echo z Węgier said

  Ciekawe zjawisko można zauważyć w mediach. W każdym tygodniu znajdziemy zawsze coś na temat największego obozu zagłady (obecnie najbardziej dochodowy obiekt turystyczny na świecie – ale nie dla Polaków) oraz na temat Adolfa, dzięki któremu w 1948 r. powstało nowe państwo na ziemi palestyńskiej. Dziś jednak, z perspektywy czasu, możemy jasno ocenić sytuację i dojść do oczywistych wniosków: Hitler nie był żadnym „niemieckim patriotą”, jak już – to był koszernym idiotą.

  Hitler był Semitą, po matce (jest to fakt historyczny). U Semitów pochodzenie przyjmuje się właśnie po matce, a nie po ojcu, tak jak w kulturze Europejskiej. Nie był on też żadnym Aryjczykiem (czy przypomina w ogóle Aryjczyka?). Uroda aryjska – to wysoki blondyn z niebieskimi oczami. Hitler był za to małym kurduplem z ciemnymi włosami o urodzie raczej semickiej, zapewne po mamusi…

  Nie był nawet pół Niemcem, tylko pół-Austriakiem. Był najprawdopodobniej chory umysłowo, a jednocześnie ze względu na pochodzenie był zwykłym, podstawionym przez banki i przemysł zbrojeniowy zaufanym agentem. Na pewno był marionetką w rękach masonerii, to pewne. Masoneria od wieków ściera się ze sobą, istnieją różne loże, które prowadzą ze sobą wojny… Tak właśnie wybuchła II Wojna Światowa – była to wojna lóż masońskich był pretekstem, zapalnikiem potrzebnym do rozjuszenia konfliktu, który przyniósł ogromne zyski korporacjom zbrojeniowym i bankom.

  Od 6 do 11 listopada 1884 roku w Katowicach miało miejsce zebranie delegatów Ruchu Miłośników Syjonu, znanego pod nazwą Chowewej Syjon, na którym podjęto decyzję m.in. o założeniu pierwszych osad narodu wybranego w Palestynie. Delegaci zwrócili się do właścicieli banków i największych fabryk na całym świecie o wsparcie finansowe dla lepszego organizacyjnego przygotowania i prowadzenia akcji osadniczej na terenie Palestyny. Wydarzenie to przeszło do historii jako Konferencja Katowicka (niem. Kattowitzer Konferenz) i było jednym z najważniejszych wydarzeń w całej historii ruchu syjonistycznego oraz miało olbrzymi wpływ na powstanie przyszłego państwa na ziemi palestyńskiej.

  Na początku XX wieku pojawiły się pierwsze pojazdy samobieżne, krórych uruchomienie seryjnej produkcji utrudniał brak zainteresowania i wysokie ceny. Upadającym po latach koszernym właścicielom tych fabryk pomóc tylko mogło wywołanie międzynarodowego konfliktu. Kiedy podstawiony przez masonerie Gawriło Princip zamordował Franciszka Ferdynanda Habsburga rozpoczęła się długo oczekiwana przez naród wybrany I Wojna Światowa. Dzięki rekordowym zamówieniom przemysłu zbrojeniowego nastąpił dynamiczniy rozwój produkcji pojazdów samobieżnych dla wojska. Banki i fabryki broni odnotowały niespotykane w historii ogromne zyski. Plany nowego państwa nad rzeką Jordan stały się bardziej realne.

  W 1925 roku z inicjatywy koszernego Hermana Schmitza, przy decydującym wsparciu miliardów z Wall Strett, władców świata lichwy i polityki powstało zbrodnicze konsorcjum I.G. Farben, które w 1930 roku pokryło 45% wszystkich wydatków związanych z kampanią najbardziej zaufanego „swojego człowieka” – Hitlera. Bez I.G. Farben nie doszło by do wybuchu II Wojny Światowej, którą z pewnością nie wywołał sam Hitler, bowiem bez wsparcia koszerstwa amerykańskiego nie odważyłby się na żadne kroki militarne. Warto zatem poszerzyć swoją wiedzę o koncernie chemicznym I.G. Farbenindustrie AG, z którego wywodzą się dzisiejsze największe wytwórnie farmaceutyczno-kosmetyczne produkujące środki ochrony roślin uprawnych, lekarstwa dla zwierząt hodowlanych – źródeł naszego pożywienia oraz reklamujące co kilka minut w telewizji swoje drogie medykamrnty, czy też kosmetyki. Warto też poznać dawnych właścicieli i dyrektorów tego koncernu, którzy znając język niemiecki nie musieli być wszyscy Niemcami. Ich potomkowie należą obecnie do najbogatszych ludzi świata, a mając w rękach środki masowego przekazu stworzyli historię obozu Auschwitz, w którą większość niestety uwierzyło

  Pokazywany setkom tysięcy turystów każdego roku najważniejszy dla biur turystycznych, niebędący własnością Polski i przynoszący milionowe zyski obiekt tego muzeum został ukształtowany po wojnie przez Związek Sowiecki na bezpośredni rozkaz Stalina, który nie był z pochodzenia Rosjaninem oraz który walnie przyczynił się do powstania nowego państwa na ziemi palestyńskiej. Nie zawsze zgodną z prawdą historię trzeba stale badać i samemu poznać oraz wyciągać z niej wnioski na przyszłość.

  Nasuwa się jedno proste pytanie, kiedy na okupowanych terenach w Palestynie po II Wojnie Światowej obchodzono chociaż raz dni pamięci milionów pomordowanych Polaków przez narodowych socjalistów czyli faszystów Hitlera, który nie był Niemcem oraz przez komunistów, którzy obecnie wpisali się w europejski socjalistyczno-liberalny unijny trend? Internautów trzeba trochę oświecić podając rzeczywiste fakty w sposób kokretny i zgodny z prawdą.

  „To były judaszowskie obozy śmierci i nic tego nie zmieni” – bowiem mające duże doświaddczenie w zakładaniu obozów państwo utworzyło obecnie największe na świecie getto w Gazie, będące tragedią 5 milionów Palestyćczyków.

 74. www.wandaluzja.pl said

  Natanjahu ocipiał. Możemy policzyć ILE Juden-SS zarobiło na obozie pracy NIEWOLNICZEJ w Oświęcimiu, co było kapitałem założycielskim Izraela. Archiwum oświęcimskie zostało przejęte przez Armię Czerwoną, która uznała je za ŚCIŚLE TAJNE.
  Pochodzi to stąd, że nie został sporządzony wiarygodny Bilans Strat a wzięci do niewoli czerwonoarmiści ginęli przy budowie HOLENDERSKIEGO Zagłębia Węglowego nad Bugiem i w STU podobozach Oświęcimia, z których każdy miał około stu ośrodków pracy Niewolniczej.
  Pan Henryk Dudek, którego ojciec był sztygarem w Lille, mówił, że Niemcy przywieźli do kopalni kilkuset czerwonoarmistów, z którymi Dyrekcja nie wiedziała Co Robić?
  HOLOKAUST to ANTIKOMUNSTISCHBEFEHL Wehrmachtu, wydany na podstawie śledztwa Abwehry w JEDWABNEM, w trakcie którego znaleziono w synagodze białostockiej uwierzytelnioną politycznie Kartę Atlantycką, znaną jako Mapa Gomberga: https://www.google.pl/search?q=Tajemnicza+mapa+r%C3%B3wnie+tajemniczego&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjp25HA5PvYAhXIyKQKHd5VDrAQsAQIMg&biw=853&bih=611&dpr=1.5//.
  Hitler ZMUSIŁ tą Kartą Japonię do Zaatakowania USA więc kazano Gombergowi opublikować Kartę dla SPARODIOWANIA sprawy jako Żydowskiego Wybryku, co awansuje do onego PEARL HARBOR.
  Żydzi jurysdykcji Pracy NIEWOLNICZEJ nie podlegali tylko PRZYMUSOWEJ: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//. Praca Niewolnicza pochodzi z Zakupu Folwarku Żydowskiego z granicą na Missisipi dla eksterminacji Słowian i Murzynów Amerykańskich w obozach Folwarcznych i Przemysłowych z jurysdykcją BOLSZEWICKICH Jednoosobowych Trybunałów: Gangster uzbrojony w Pistolet może bowiem kontrolować Stu Cywilów jako Oskarżyciel, Sędzia i Kat.
  Gdy Hitler dowiedział się o ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu to wpadł w szał i krzyczał: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNIZ.

 75. snag said

  Marek Lipski @ 68 ,…

  „Hebrajczycy byli w SS,w Wehrmacht, byli w administracjach obozów” – Bzdura, nie Hebrajczycy a Chazary, Hebrajczycy rozpłynęli podczas inwazji i okupacji zaczynając od Seleucydów, Rzymian, Muzułmanów i Krzyżowców. Czesc z nich udała się do Afryki gdzie przetrwali we względnie tolerancyjnym Kalifacie skąd trafili do Iberii, mianowicie ciemnoskórzy Sephardzi a nie Aszkenazim.

 76. PISKORZ said

  re 73 B. dziękuję…

 77. zofia said

  Wzruszająca historia o mieszkającej dziś w Krakowie Ludmile Boczarow, a właściwie Lidii Skibickiej-Maksymowicz.
  Noc. Mińsk. Listopad 1943 r. Niemieccy żołnierze prowadzą do czerwonych bydlęcych wagonów setki ludzi. Rampy, błyski reflektorów, krzyki bitych ludzi, trwoga, rozstanie z matką, płacz babci, która później zginęła w obozie koncentracyjnym.
  Auschwitz-Birkenau. Dziewczynka, czteroletni wróg III Rzeszy, otrzymuje numer obozowy 70 072, który pozostanie na jej ręce do końca życia.
  .https://wiadomosci.wp.pl/byla-wiezniarka-obozu-auschwitz-lidia-skibicka-maksymowicz-rany-nigdy-sie-nie-zabliznia-6031588292031617a
  A wiec byly tam tez rosyjskie (radzieckie) dzieci. Dziwi mnie tez niski nr. obozowy 70072 a byl to juz listopad 1943 rok!

 78. MatkaPolka said

  http://www.truetorahjews.org/weizmann

  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:

  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.”

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ
  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK

  Click to access holocaustvictims.pdf


  English Books Available for Free Download

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną

  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!

  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael

  TO ŻYDÓW trzeba oskarżać o współdziałanie z Niemcami -mordowanie Polaków… i Żydów.

 79. MatkaPolka said

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ
  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK

  Click to access holocaustvictims.pdf


  English Books Available for Free Download

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami cała historie nowożytną

  OZNACZA TO NI MNIEJ NIWIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!

  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali
  Nasuwa się jeszcze „DRUGORZEDNY” wniosek – Syjonizm zaplanował obok „6 milionów ofiar Holokaustu” również „60 milionowy GOJOKAUST” – wymordowanie prawowitych właścicieli i przejecie ich majątków.

  Każde roszczenie żydowskie powinno być skwitowane żądaniem do sadu o zbadanie sprawy udziału żydów i organizacji żydowskich w zbrodni ludobójstwa żądaniem odszkodowania od żydów, od organizacji żydowskich i państwa Izrael

  TO ŻYDÓW trzeba oskarżać o współdziałanie z Niemcami -mordowanie Polaków… i Żydów.

 80. MatkaPolka said

  Hitler founder of Israel

  Elektroniczna angielska wersja książki – FREE !!

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA ? HANNECKE KARDEL

  Click to access hizpol.pdf


  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/hitler-zalozycielem-izraela-wstep-2015-04

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami –
  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów
  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje:
  ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów) Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudel l II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”. Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny „. Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi”), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

  Tymczasem prawda jest inna – udział ZYDÓW W NAZISTOWSKIM APARACIE TERRORU
  Począwszy od finansowania i uzbrajania Niemiec Hitlerowskich poprzez współprace Judenratow w sporządzaniu list proskrypcyjnych Żydów dla Niemców jak również kolaboracja i donosicielstwo Żydów

  Należy sądzić państwo Izrael i korporacje żydowskie – syjonistyczne. Syjonista Rockefeller i jego sztandarowa firma Standard Oil –( wybudowała piece w Oświęcimiu i utrzymywała swoich pracowników aż do 1942 roku); Syjonista Schiffa właściciel IG Farben -produkował dla Hitlera środki wybuchowe i cyclone B, wynalazcą cyclone B był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii; Wojnę finansowały banki Żyda Rotszylda; Magnat Stalowy niemiecki Żyd Krupp produkował uzbrojenie i miał swoje obozy koncentracyjne pracy
  Zagrabione złoto z Europy ( z żydowskich zębów) przetapiane było w Szwecji w Bankach Żyda Wallenberga.

  Hanna Arendt żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)
  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

 81. grypa666 said

  Wpuszczam komentarz Piotra Beina.
  Człowiek ma chyba jakieś problemy psychiczne…
  Ale to już nie MÓJ problem.
  Admin

  ————

  ad Krzysztof M 2018-01-28 (Niedziela) @ 19:25:22

  Zbieracie owoce tego, do czego sami się dołożyliście: służalczość zdradzieckiego żontu, przy dokumentnym rozbiciu dołów patriotycznych. Razem mogliśmy dokonać czegoś, a tak to przerąbane dla wszystkich.

  W polowaniu na „ż/Żydów”, w czym udział wzięli forum i admin Gajówki parokrotnie ku uciesze neo-ubecji i żydłactfa, ofiarami padli skuteczni polscy patrioci Bein, Szubert i Vismaya (Wiesława z Dąbrowskich).
  Mentalność Kalego: jak Polakom żydłactfo wciska kłamstwo o obozach zagłady to be, ale jak rodacy pogrążą Polaka to OK.
  Admin wie i siedzi cicho, sqrviele z forum też.

  Poza kopiowaniem, co takiego zrobiła Gajówka w temacie Holo-oszustw?
  PiSraelici grają gierojów narodowych (przed wybiurami?), a praktycznie nic nie zrobili dla odkłamania Holo-łgarstw.

  Wkład „żyda” Beina do wpisowego tematu, pomniejszony „dzięki” m.in. Gajówce:

  https://piotrbein.wordpress.com/2018/01/01/54208/

  https://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/

  https://piotrbein.wordpress.com/2011/08/05/rewizjonizm-odwracanie-rol-i-restytucje-kazus-polsko-zydowski/

  https://piotrbein.wordpress.com/2009/12/28/list-otwarty-do-dr-aliny-calej-zydowski-instytut-historyczny

 82. grypa666 said

  W walce z żydłackim antypolonizmem przyjąłem strategię: obnażać największe Holo-łgarstwa. Oto najważniejsze z nich w bieżącym temacie:

  1. Z wcześniejszego planu bankstera Rotszylda, reżim hitlerowski był żydowski syjonistyczny. Większość wierchuszki III Rzeszy, SS, SA jak i ponad 100 tys. Żydów w Wehrmachcie byli żydowskimi syjonistami. Żydów w Niemczech nakłaniała III Rzesza do emigracji do Palestyny, wspierała tę emigrację i osadnictwo żydowskie w przyszłym państwie Izrael.

  2. Holokaust to zbrodnia hitlerowska ludobójstwa na ponad 20 grupach, wśród których najliczniejszą i wyjątkową również pod wzgl. intelicydu (zagłada warstwy inteligenckiej narodu) byli Słowianie chrześcijańscy (Rosjanie, Polacy, Serbowie…). 

  3. Szoa (zagłada Żydów) jest wyjątkowe jedynie w tym sensie, że (nieokreślone dotąd) miliony ż/Żydów zginęły z planu i częściowo z rąk współplemieńców  syjonistów i ich mocodawców, tj. żydobanksterii.

  4. Wszystkie odszkodowania za tamto ludobójstwo spadają na następców prawnych ówczesnego żydłactfa: banksteria Wall Street i City of London, zbrodnicze nielegalne państwo syjonistyczne Izrael okupujące Palestynę, światowe i krajowe organizacje syjonistyczne globalnie. 

  5. Żydłactfo odpowiada za rozpętanie nienawiści do Słowian, ż/Żydów i in. grup – ofiar Holokaustu i in. zagład, które wykorzystały gojów na wykonawców ludobójstwa i in. masowych zbrodni żydłackich.

  6. Zagładę Polaków z rąk żydo-sowietów i żydo-banderowców należy rozliczać pod tym samym adresem co zbrodnie syjo-hitlerowskie. Jako wciągnięci do spisku, osoby spoza grupy syjo-żydłackiej, podlegają indywidualnym osądom, bez obwiniania całego ich narodu.

  7. Zgodnie z regułą żydłacką, że każdy żyjący w danym czasie po Szoa ż/Żyd jest ocalałym z Holokaustu, każdy żyjący od okresu II wś. Polak jest Ocalałym z Holokaustu. Jako takiemu, należą mu się, ad perpetuum, od ww. następców żydłackich sprawców odszkodowania za zniszczone dobra materialne osobiste i narodowe (pomniki, zbiory sztuki i książek, obiekty religijne…), utraconą rodzinę, przyjaciół, znajomych i współobywateli, traumę pokoleniową, zaprzepaszczone możliwości rozwoju przodków rzutujące na obecny status Ocalałego itp. itd.

  Dr inż. Piotr Bein, niezależny badacz ludobójstwa
  Grypa666 i PiotrBein.wordpress.com

 83. MatkaPolka said

  100 000 napromieniowanych

  O tym jak Chazarzy – czyli kałmuckie Mongoły weszli do Palestyny i stali sie Żydami.

  Napromieniopwanie dzieci żydow sefadryjskich z Palestyny i Jemenu promieniami X- Rentgoena 35,000 razy powyzej douszczalnych norm, w celu eliminacji żydow sefadryjskich i zastapienia ich „nowymi” żydami z Europy (Polski) To wszystko w ramach eugenicznego programu tworzenia nowej rasy – Super Żyda Frankensteina.

  Troche starszy tekst z 2004 – transkrypt audycji TV z Izraela znalezione kiedys u p. Wlazinskiego z Chicago.

  Ringworms czyli po polsku Grzygica Strzygaca

  ”Holocaust był pierwszym programem eugenicznym tworzenie nowej rasy” – Barry Chamish
  ( 100, 000 napromieniowanych – masowy mord na żydach sefadryjskich przez syjonistów –Chazarów)

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/100-000-napromieniowanych-2013-04

  14 sierpnia, 2004, o 9 rano, izraelska stacja telewizyjna „Kanał 10”, ujawniła jeden z najohydniejszych sekretów syjonistycznych lejberzystowskich założycieli Izraela – umyślną, masową radiację wszystkich młodych Sefardyjczyków, – „100 000 napromieniowanych”

  Przytaczam poniżej skrócony nieco polski przekład artykułu na ten temat i zachęcam do przeczytania całości w polskim tłumaczeniu i angielskim oryginale: Barry Chamish, http://www.barrychamish.com (Archives17 Aug 2004)

  (…)W 1951 roku, naczelnik ministerstwa zdrowia, Czaim Szeba, wrócił z USA z 7 rentgenowskimi maszynami, które podarowała mu amerykańska armia. Miały zostać użyte w masowym eksperymencie na całym pokoleniu Sefardyjczyków, służących jako króliki doświadczalne. Każde dziecko sefardyjskie miało dostać 35 tys. razy większą od dopuszczalnej dawkę promieniowania, skierowaną bezpośrednio w głowę.

  Za doświadczenie rząd amerykański płacił 300 mln lirów izraelskich, co stanowi równowartość współczesnych miliardów dolarów. Dla porównania, cały ówczesny budżet ministerstwa zdrowia Izraela zamykał się w sumie 60 mln lirów. Dla niepoznaki, podczas wycieczek szkolnych dzieci zabierane były na odosobnienie, w celu napromieniowania. Rodzinom tłumaczono, że promieniowanie ma stanowić zabezpieczenie przeciwko grzybicy oraz pasożytom.
  Wkrótce po napromieniowaniu 6 tys. dzieci zmarło, a te, które pozostały przy życiu, do dziś umierają z powodu raka i innych chorób. Zanim zmarły, ofiary cierpiały na ataki epilepsji, zanik pamięci, chorobę Alzheimera, przewlekłe bóle głowy i psychozę.”

  „(…)Ponieważ całe ciało dzieci było wystawione na promieniowanie, zmieniono konstytucję genetyczną wielu z tych dzieci, wpływając na następne pokolenia. Kobieta ze zniekształconą twarzą: Cała trójka moich dzieci ma te same zmiany rakowe, co moja napromieniowana wtedy rodzina. Niech nikt nie mówi mi, że to przypadek.”

  „(…)Wśród ofiar najwięcej było Marokańczyków, bo byli największą grupą sefardyjskich emigrantów. Wbrew logice, napromieniowani stali się najbiedniejszą i najbardziej kryminogenną grupą ludności. W przeciwieństwie do nich, Marokańczycy, którzy uciekli do Francji, stali się zamożni i wykształceni. Popularne tłumaczenie tego zjawiska miało być takie, że do Francji wyemigrowali bogaci i sprytni. Prawda jest jednak taka, że głów dzieci marokańskich imigrantów we Francji nie poddano smażeniu promieniami gamma.

  Film jasno pokazuje, że operacja nie była przypadkowa. Ryzyko wynikające z działania promieni rentgenowskich znane było już wtedy, od ponad 40 lat. Oficjalne wytyczne dla prześwietleń w roku 1952, mówiły o maksymalnej dawce 0.5 rada dla dziecka izraelskiego. Nie było więc żadnej pomyłki. Dzieci zostały celowo wystawione na niebezpieczeństwo.
  David Deri zauważa, że tylko sefardyjskie dzieci zostały napromieniowane: Byłem w klasie, gdy przyszli po nas ludzie, aby wziąć nas na wycieczkę. Dzieciom Aszkenazi kazano pozostać w klasie, a resztę, o ciemniejszej karnacji skócry, poproszono do autobusu.

  Film pokazuje historyka, dającego skróconą lekcję historii ruchu eugeniki – programu mającego na celu usunięcie słabych stron społeczeństwa. Historyk podaje, że operacja „grzybica strzygąca”, była programem eugenicznym, wymierzonym w usunięcie słabych szczepów ze społeczeństwa.

  Film cytuje dwóch znanych, anty-sefardyjskich, rasistowskich przywódców Izaela: Nahuma Goldmanna i Levi Eszkola.
  Goldmann spędził czas Holocaustu w Szwajcarii, gdzie dopilnował, by jedynie niewielu uchodźców znalazło schronienia. Następnie poleciał do Nowego Jorku, gdzie stanął na czele Światowego Kongresu Żydów, kierowanego wtedy przez Samuela Bronfmana. Według kanadyjskiego pisarza Mordekaja Richlera, Bronfman zawarł z kanadyjskim ministrem Mackenzie King’iem umowę, uniemożliwiającą przybywanie żydowskim emigrantom do Kanady.

  Rola Levi Eszkola podczas Holokaustu nie ograniczała się do zaniechania ratowania życia. Był wręcz zajęty odbieraniem życia. Oto fragment biografii Eszkola z witryny rządu Izraela: W 1937 roku, Eszkol odgrywał kluczową rolę w ustanowieniu Kompani Wodnej Mekorot, będąc tym, który przekonywał rząd niemiecki, aby zezwalał na emigracje Żydów do Palestyny, pozwalając im zabrać ze sobą część majątków, głównie w formie wyposażenia zbudowanego w Niemczech.

  Podczas, gdy żydowski świat bojkotował nazistowskie Niemcy lat 1930tych, Agencja Żydowska w Jerozolimie popierała Hitlera. Zawarto umowę, tzw. Zezwolenie Transferu, na mocy której hitlerowcy mieli wygonić niemieckich Żydów do Palestyny, a lejberzystowscy syjoniści mieli zmusić imigrantów do wydania swych majątków na zakup wyłącznie niemieckich towarów.

  Gdy Agencja Żydowska miała już niemieckich Żydów, na których jej zależało, zostali oni potajemnie indoktrynowani anty-żydowskością Sabbataja Cwi oraz Jakuba Franka. Wtedy pozwolono nazistom zająć się Żydami pozostałymi w Europie. Holokaust był programem eugenicznym, a Levi Eszkol odgrywał w nim znaczącą rolę.
  (***)
  (***)

 84. […] Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmie… […]

 85. […] tego! PB: Co gwoli harmonii stosunków 🙂 Polin – Izrael radzi prof. K-K, odnośnie Izrael oburzony walką Polski o dobre imię. „To były polskie obozy śmierci i nic tego nie zmien… Zasłużony dla Polskiej Racji Stanu, nieskazitelnego pochodzenie i intencji, filozof estetyki […]

 86. snag said

  Czarno-opakowany skoorwiel Eliezer Gur-Ari, naczalny rabin (Chabad-Lubavitch) Krakowa stanowczo protestuje przeciwko ustawie (a jew-media nagłaśniają w English) bo wymaże zachowanie Polaków w czasie holokaustu bo wielu kolaborowało a ci co pomagali byli mniejszością.

  Nigdzie, dosłownie nigdzie (a przeleciałem kilkanaście stron z artykułami na ten temat) nie zauważyłem wzmianki ze za pomaganie żydowi w okupowanej Polsce groziła kara śmierci frajerowi który się zlitował, jego rodzinie i nierzadko sąsiadom.

  „But Gur-Ari said he opposes the bill because “it would be a great sin to erase the actions of the Poles during the Holocaust. Many of them collaborated. There were rescuers but they were not the majority,” he told Makor Rishon” ,…
  ————————————–
  https://www.jta.org/2018/01/28/news-opinion/world/polish-jews-split-on-bill-to-outlaw-polish-death-camp-term

  Przypilnować skoorwiela, przetrącić i pokazać drzwi – Ta banda nie potrafi żyć żeby nie judzić ,…

 87. Carlos said

  Putin by te pania ambasador wypieprzyl natychmiast, gdyby twierdzila, ze Rosjanie mordowali razem z Niemcami.

 88. MatkaPolka said

  Oświecim był na terenie III Rzeszy- wcielonej do III Rzezy- poza Generalną Gubrnią

 89. MatkaPolka said

 90. MatkaPolka said

  German – Nazi Concentration Camps 1933 – 1939.

 91. Re: 83 Matka Polka
  Jesli nie uratujemy Polski naszej Ojczyzny, to napewno nie uratujemy swiata…
  (mysle, ze wie Matka Polka co mam na mysli???)
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 92. Jerry Roberts said

  Teraz to już mam pewność że za sformułowaniami o tzw. „polskich obozach śmierci” stoi antypolskie zaciekłe żydostwo i ich kłamliwe, sprzedajne i chciwe na szekle pismaki, które te łgarstwa wypisuje w tzw. ich szmatławej prasie światowej.
  Rząd w Polsce NIC ale to NIC nie zrobi w tej sprawie bo to są zydowskie psiarczyki chodzące na filosemickiej smyczy sikające ze strachu jak ich pan zmarszczy trochę brew. Oni będą im we wszystkim przytakiwać.

  Nie wiedział Pan tego od początku???
  Admin

 93. lolek said

  „Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy was nie zdradzi”

  W filmie jest informacja, że dyrektor ADL ma bliskie relacje z izraelskim rządem.

  PS
  Rozmowa z babcią z Jerozolimy:
  ” – Ale mówi się, że tam jest mnóstwo antysemitów.
  – Gdzie? Za granicą? To czemu nie przyjadą tutaj? Jeśli tam sa antysemici to czemu nie przyjadą tutaj? Chcą dać się zabić?
  – Dlaczego więc nie przyjeżdżają?
  – Cóż. Oni kochają pieniądze. Żydzi kochają pieniądze. Żydzi to oszuści. Żyd to oszust. Oni tam zarabiają pieniądze. Dlaczego mieli by przyjeżdżać tutaj i pracować, skoro mogą robić tam pieniądze i nie pracować?”

 94. revers said

  Rozmowa z babcią z Jerozolimy:

  Szkoda ze babcie nie dopowiedziala lub wnuczki Goebelsa, Morela z Izraela skad dostaja nalezne im emerytury po 50 tys na leb z Polin, i najnowsza zdobycz-haracz z kraju z nikad Allemanii, czyli BRD GmbH ostania danina 1 mld EUR na opieke babci i dziadkow po ciezkim mordowaniu goi miedzy innymi w katyniu, pawiaku lub inaczej rakowieckiej.

  IPN narodu wybranego juz znazl wyjscie z sytuacji obnizy kare wiezienia z 3 lat do 3 mieseiecy w zawiasach i bedzie cymes, nadal bedzie mozna pisac paszkwile historyczne i medialne.

 95. MatkaPolka said

  HOLOKAUST SŁOWIAN – z sieci !.

  [ A więc liczby zamordowanych:

  – Polacy – Słowianie 12 milionów 759 tysięcy
  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę
  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie, w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego
  – 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie
  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie
  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie
  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie
  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie
  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego
  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele
  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego 35% to żydzi chazarscy
  – Gestapo ok. 570,000 z czego 91% to żydzi chazarscy
  – SS 4,4 mln, z czego 84% to żydzi chazarscy
  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego 97% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele
  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego 89% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego 89% to żydzi chazarscy ]

 96. Bogusz said

  Nie będzie porządku na świecie dopóki ostatnia żydowska komórka nie zostanie wypalona żywym ogniem, z tej jednej pozostawionej komórki po latach odrodzi się hydra

 97. revers said

  „Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami –
  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów
  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa”

  Zabraklo chyba, a napewno najlepszego sedziego III Rzeszy Freilersa, ktory potrafil nie gorzej jak sady dorazne w PRL skazywac na smierc przez wieszanie na haku rzeznickim niemcow bioracych udzial w zamachu na Hitlera w wilczym szancu bunkrze z 20 lipca 1944 roku.

 98. Kapsel said

  ]Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, ustawy
  bip.kprm.gov.pl/download/75/16072/RM-10-67-16.pdf

  /fragment/

  po art. 55 dodaje się art. 55a i art. 55b w brzmieniu:

  „Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub
  Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez
  III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty
  Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia
  międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych
  Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r.
  poz. 367) lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości
  lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność
  rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia
  wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

  2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega karze
  grzywny lub karze ograniczenia wolności.

  3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2,
  jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

  Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu
  zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca
  w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”.

 99. revers said

  nie ma to jak talmud i kabala w jednym paragrafie, czyli wybrani sztukmistrze, cymersi z wiecznej kabaly sa nie karalni.

 100. lolek said

  RE Revers.
  Z filmu wynika, że 90 telnia babcia urodziła się w Palestynie. Jej rodzina sprowadziła się tam z Rosji w XIXw. Proszę obejrzeć od 3:00 minuty
  Tematem filmu nie jest babcia tylko ADL z Nowego Jorku i ich wplyw na Izrael i świat. W tym na izraelska młodzież.

  Znaleziony w necie trafny komentarz:
  „Awantura stąd, że chodzi o te wycieczki – kilkaset tysięcy rocznie – wychowywane w nienawiści i instruowane przeciw Polsce i Polakom na naszym terenie. Teraz nie będą mogli bo można ich nagrać z dużej odległości i zapuszkować – o to chodzi przede wszystkim. Jasne?”

 101. Siekiera_Motyka said

  Ad. 94 – „Znaleziony w necie trafny komentarz:
  „Awantura stąd, że chodzi o te wycieczki – kilkaset tysięcy rocznie – wychowywane w nienawiści i instruowane przeciw Polsce i Polakom na naszym terenie. Teraz nie będą mogli bo można ich nagrać z dużej odległości i zapuszkować – o to chodzi przede wszystkim. Jasne?””

  Myślę że to jest trafny wniosek. Ale, kto by się w Polsce postawił tym wycieczkom i co oni tam mówią ? Na pewno nie władza.

 102. revers said

  Nie jasne bo nie kazdy murzyn w Bostwanie ma szybki 2 Mb/s UMTS, czy LTE, jak moj ISDN ub link z analogiem , wyciagnie ok. 56 kB to moze dotrwam do 3 min. z przerwami.

  A zdajecia po wyycieczkach tej zlotej mlodziezy mowia same za siebie, obsmarowane g.nem ubikacje, smieci w autobusach i korytarzach hotelowych. Goje posprzataja.

  ADL to juz nie jest ten sam ADL bo juz zdazyl zmenil jak nie nazwe to struktire organizacyjna by dopasowac sie d rynku medialnego i kabaly, tak ze ani pan lolek, ani babcia nie nadazaja za szybkimi zmianami organizacyknymi w czym przoduje B”B” i kolejny klon ADL, poprzedni juz dawno skompromitowal sie i nie dotyczy aktulnych organizacji, na tyle by bacie mogly sobie o tym swobodnie mowic w mediach, drugiego lub spoznionego obiegu.

 103. Siekiera_Motyka said

  Ad. 91 – Ciekawe bo zawsze czytam że to Katolik.

  „• Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.”

  „Ojciec biologiczny Magdy Goebbels mógł być Żydem”
  https://www.thejc.com/news/world/magda-goebbels-biological-father-may-have-been-jewish-1.62905

 104. lolek said

  RE Siekiera
  Ale, kto by się w Polsce postawił tym wycieczkom i co oni tam mówią ?

  Czy zatem czas na lektorat z hebrajskiego… 🙂

 105. Adam J. said

  Zabawne, mordercy Palestyńczyków i sponsorzy Państwa Islamskiego są oburzeni.

 106. ibrahim ibn jakub said

  http://allegro.pl/10-marek-getto-lodzkie-i7135313185.html

 107. Jack Ravenno said

  @100 – Rzetelny opis pod aukcją – tak powinno być

 108. lolek said

  RE Ibrahim

  http://lodz.ptn.pl/pieniadz-litzmannstadt-getto/

 109. ibrahim ibn jakub said

  Re Lolek.
  Witam Pana.
  Oryginał?
  Za ile pan sprzeda?

 110. .https://wpolityce.pl/polityka/378797-kancelaria-premiera-izraela-o-rozmowie-z-morawieckim-zespoly-sprobuja-osiagnac-porozumienie-w-zakresie-ustawodawstwa

  Kancelaria Morawieckiego swoje („Dialog ten nie będzie dotyczył suwerennych decyzji polskiego parlamentu”), a urzędasy Netanjahu swoje („zespoły będą próbowały osiągnąć porozumienie w zakresie ustawodawstwa”).

  Inna kwesta: kto zadzwonił do kogo?

 111. Boydar said

  Ja wiem, że to niepoważne w aspekcie i nie na temat, ale (15) Pana Gajowego misię skojarzyło, przepraszam

 112. lolek said

  RE Ibrahim
  Nie, to jest zdjęcie z netu.

  Chodzi o to by mieć świadomość, że getta miały swoistą autonomię, jak to doskonale opisuje pani Ewa Kurek w książce „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko – żydowskie 1939-1945”
  Autonomię z własnymi władzami, własną policją, własnym budżetem, aparatem skarbowym i jak widać nawet własną walutą w getcie łódzkim. Litzmannstadt w Kraju Warty.

 113. gość said

  Prezydent Duda ugnie się przed skandalicznymi żądaniami Izraela?

  Na prośbę strony izraelskiej, Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski spotka się w poniedziałek z Ambasador Izraela Anną Azari, w celu omówienia sytuacji związanej z dyskusją wokół nowelizacji ustawy o IPN. Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie, które ze względu na rangę sprawy przytaczamy w całości.

  http://prawy.pl/64854-prezydent-duda-ugnie-sie-przed-skandalicznymi-zadaniami-izraela/
  ————————
  Jeżeli wskutek izraelskich, a wcześniej ukraińskich nacisków polskie władze zrezygnują ze ścigania autorów kłamstw na temat Polaków, będzie to oznaczało, że państwa polskiego w rzeczywistości nie ma, skoro nie potrafi bronić ani dobrego imienia swoich obywateli, ani historycznej prawdy. Co więcej Prawo i Sprawiedliwość już nie będzie mogło przed wyborami zasłaniać się patriotycznymi hasłami, ponieważ niewielu naiwnych się znajdzie, którzy by w takiej sytuacji zagłosowali na tę formację.

  prawy.pl

 114. Sebastian said

  Właśnie rozpoczęło się liczenie antysemitów w Polsce. Seryjny samobójca rusza w teren. W radio słyszałem dziś pokraczne tłumaczenie przez tą ustawę nie będzie można mówić o Jedwabnem, szmalcownikach i Polakach współpracujących z Niemcami. żont zdążył nas przyzwyczaić do tego, że pod presją wycofuje się skwapliwie ze swoich pomysłów idąc na jakieś dziwne kompromisy, także nie mam złudzeń, że tym razem będzie inaczej.

 115. gość said

  Co noc z baraków obozu w Świętochłowicach dobiegały krzyki i jęki.

  Historia Obozu Zgoda, którego komendantem był żyd Salomon Morel.

  http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/swietochlowice/a/co-noc-z-barakow-obozu-w-swietochlowicach-dobiegaly-krzyki-i-jeki-oboz-zgoda-w-swietochlowicach,136702/

 116. Głos Prawdy said

  Zastanawiam się, jak to oni (Żydzi) potrafią trzymać wszystkich w garści ( za jaja) przy każdej okazji przypominają wszystkim o Holokauście, z ekranów tv, zapominają tylko dodać ileż to oni pomordowali ludzi przedtem i po, i kto właściwie był sprawcą tego Holokaustu – Żydzi Żydów zabili.Ok, rozumiem i współczuję tym Hebrajczykom, Żydom, kto niewinnie ucierpiał w obozach, ale szukać wrogów tylko z jednej strony, to nieprzystojnie, bo śmierdzi obłudą i pragnieniem władzy i pieniędzy z tego powodu

 117. gość said

  „Do dymisji!” W internecie wrze, po tym jak wiceminister kultury oklaskiwała skandaliczne słowa ambasador Izraela!

  Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin została ujęta przez kamery, gdy z radością oklaskiwała skandaliczne słowa ambasador Izraela w Polsce.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/14675-do-dymisji-w-internecie-wrze-po-tym-jak-wiceminister-kultury-oklaskiwala-skandaliczne-slowa-ambasador-izraela

 118. Sebastian said

  Na uroczystości w Auschwitz Polacy niechętnie widziani.

  Uroczystość 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.

  Dla Polaków, dla polskiego stowarzyszenia były… trzy karty wstępu. No i czekające pytania o flagę polską: Co to jest? Po co to?

  a rok pewnie będą dwie karty wstępu. Za 3 lata – zero. Będzie to sukces religii holokaustu. Że co? Że przesadzam? Sieję antysemityzm? Nie, drodzy zastraszeni. W awanturze wywołanej na Twitterze przez izraelskich dyplomatów, polityków i dziennikarzy nasyconej oszczerstwami wobec Polaków są frazy wyjęte z modlitewników „Religii Holocaustu”. Arje Deri z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Izraela napisał, że Polacy zabijali razem z Niemcami „ŚWIĘTYCH Żydów”. Samą ustawe polskiego parlamentu nazwał ów pan – haniebną i fałszowaniem historii. Czy wy tego nie widziecie? Tweet poniższy ze zwrotem o „świętych Żydach” przeklejało sobie wielu członków rządu izraelskiego. Oni tego nie ukrywają. Zobaczcie to. To leży na wierzchu. Oni uważają siebie za świętych. Swoją śmierć za nieporównywalną z jakąkolwiek inną. Mówił to rabin, doradca papieża Franciszka, mówiła to Barbara Engelking i mówi to motto instytutu Yad Vashem, z którego wycięto jeden wyraz w porównaniu do oryginału talmudycznego.

  https://www.salon24.pl/u/wawel/839375,ambasador-izraela-odrzuca-polskie-prawo

 119. gość said

  „Obchodzimy się z Izraelem jak z jajkiem” – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień #26

 120. Lily. said

  Re 117;Gosc
  Mnie to wcale nie dziwi,MA cienki nos u nasady.
  Odpowiedni ludzie,na odpowiednich stolkach.

 121. prawo said

  @119
  „Obchodzimy się z Izraelem jak z jajkiem”, bo nie wiadomo kiedy głupi żartuje.
  Mają tumany 400 głowic atomowych i niezliczoną sieć agentury na całym świecie.
  O głupich gojach na ich* garnuszku nie wspomnę nawet.

  *”ich” znaczy za pieniądze wcześniej zabrane tym gojom jak np. w 500+

 122. zero said

  Lenistwo tasiemców najlepiej zobaczyc oglądając żydowską dzielnicę przez strit wju na gugle maps :

  .https://www.google.pl/maps/@40.7029596,-73.9568649,3a,75y,119.98h,69.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sMmOMb94vnW33XAjtx80bBg!2e0!7i13312!8i6656

  syf i wszędzi śmieci a między tym łażą pejsaci.

  tu dla porównania przypadkowo znaleziona boczna uliczka na Bronxie zamieszkana przez czarnych I latynosów:

  .https://www.google.pl/maps/@40.8839206,-73.8534508,3a,75y,111.43h,81.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZ84P2lPnhrwWut8LZyCu0A!2e0!7i13312!8i6656

  Czołem.

 123. lolek said

  RE Prawo
  I mają jeszcze U-bahn prosto do szefa.

 124. Birton said

  Pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2017 i Rosjan w latach 1917 -2017 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski

  ——
  Bardzo realne. Choć warto to nagłaśniać.
  Admin

 125. Siekiera_Motyka said

  Ad. 116 – „Zastanawiam się, jak to oni (Żydzi) potrafią trzymać wszystkich w garści ( za jaja) przy każdej okazji przypominają wszystkim o Holokauście, z ekranów tv, zapominają tylko dodać ileż to oni pomordowali ludzi przedtem i po, i kto właściwie był sprawcą tego Holokaustu – Żydzi Żydów zabili.Ok, rozumiem i współczuję tym Hebrajczykom, Żydom, kto niewinnie ucierpiał w obozach, ale szukać wrogów tylko z jednej strony, to nieprzystojnie, bo śmierdzi obłudą i pragnieniem władzy i pieniędzy z tego powodu”

  Są właścicielami gazet, radio stacji, telewizji i studiów filmowych. Na uniwersytetach ukorzenili się na wysokie pozycje a resztę kontroli to pieniądze „darowane” na „badania” naukowe. Bez tej kasy profesorek jest nic. Tak to jest robione, kasą.

  Ta akcja Izraela powinna (ale nie jestem pewny czy tak będzie) otworzyć Polakom oczy szeroko. Tu jest mowa o najprostsze do zrozumienia upomnienie się by swój naród nie był szkalowany grą słów.

 126. prawo said

  Warto posłuchać co mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski. To wspaniały kapłan i Polak a przy tym wielki znawca tematu żydów na przestrzeni 5000 lat. Ks. prof. Waldemar Chrostowski tłumaczył, że dla żyda fakty nie mają żadnego znaczenia więc zamiast się dziwić to lepiej posłuchać mądrego. Tu podaję cytat i łącze:
  „OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW
  My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny – chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości – opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.
  Zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło – co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność – sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.
  I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełna odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu – żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.”
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

 127. Bogaty Miś said

  Jak nie wiadomo o co w tej hucpie chodzi, to znaczy, że chodzi o pieniądze:
  Na słowa Lapida zareagowała ambasada RP w Tel Awiwie; na Twitterze napisała, że jego „bezpodstawne oskarżenia dowodzą, jak bardzo potrzebna jest edukacja na temat Holokaustu, nawet tu, w Izraelu”.
  Czyli chodzi o edukację Żydów za polskie pieniądze wymuszone ustawą 447.

 128. „A tymczasem niemieckie media popierają Izrael w sporze z Polską o obozy”: .https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dw-niemieckie-media-popieraja-izrael-w-sporze-z-polska-o-obozy/9kj35wg

  Mają tupet otworzyć pyski w tej sprawie.
  Gdzie odpowiedzialność, gdzie rozum, gdzie godność?…
  A może gnidy są obrzezane, albo „klapie, kiedy schodzą po schodach”?

  ——
  Wie Pan, nieraz trudno odróżnić Żyda od Niemca. A ich interesy i geszefty są ze soba dziwnie splecione.
  Admin

 129. Adam J. said

  Re. 27.

  Dlatego należy zastosować odpowiedzialność zbiorową, czy to żyd z Izraela czy polskojęzyczny frankista żyjący w Polsce od czasów saskich – WRÓG POLSKI i WSZYSTKICH POLKÓW !!!

 130. NC said

  Re 128: Kanclerz Niemiec G. Schroeder oświadczył przecież u schyłku ubiegłego millenium, ze okres pokuty Niemeic się zakończył, okres wypłaty odszkodowań także, Niemcy sie tego trzymają, więc Izrael skierował swój celownik na Polskę.

 131. Adam J. said

  Każdy kto teraz będzie palił chanukowe świeczki powinien być uznany za zdrajcę Polski i tak potraktowany ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czas skończyć ze współczuciem dla żydowskich bandytów i terrorystów.

 132. Siekiera_Motyka said

  Ad. 128 – No nie jest to piękne. Niemcy i Izrael na tej samej stronie Holo-Show.

  Cuda się dzieją. Czekać tylko kiedy Tusk swoja japę otworzy.

 133. Jezu i ta, Jezu i ten said

  Obozy śmierci budowała chazaria, które wywołała wszystkie wojny i rewolucje, za skradzione ludziom pieniądze, tak samo budowała getta. Między innymi Qrwa o nazwie david rokefeler, był współudziałowcem budowy obozu w Oświęcimiu. Z firmą Standard Oil Company (SOC). Nie dajmy się ogłupić chazarskiej dziczy. Kasować to bydło za wszelką cenę zanim zniszczą świat.

 134. revers said

  re130
  jak by nie bylo co roku doili niemcy po 1 mld $, to tak wychodzi 65-67 mld, liczac od roku1933 roku moestowania main kampfem wlasciwych nadludzi, od nowego roku znalazl sie nowy jelonek rp i krowa dojna abla, warto bylo zabic medialnie i jurystycznie te 6 mln kainow, i to podwojnie, na kojne 66 lat izraeal lub krotka sprzedaz Polin..

 135. Halina said

  http://lustro-blizna.blogspot.com/2015/02/cywilizacje-smierci-zbudowali-zydzi.html

 136. gość said

  Premier Morawiecki: Nie ma mowy o odpowiedzialności Polski za Holokaust

  – W rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu podkreśliłem, że państwo polskie było napadnięte i okupowane; nie ma mowy o odpowiedzialności Polski za Holokaust – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

  – Zwłaszcza tak boleśnie doświadczonym narodom, jak polski i żydowski, powinno zależeć na upowszechnianiu prawdziwej, a nie fałszywej narracji historycznej. Nie brakuje w świecie ludzi, którzy niestety podejmują się zadania, by działania szlachetne przemieniać w zbrodnie – powiedział szef rządu.

  – W napadniętym domu, gdzie żyją dwie rodziny i jedna zostaje wymordowana przez bandytów nie można oskarżać tej drugiej, która też została częściowo wymordowana i skatowana – o współudział – podkreślił premier Morawiecki.

  W niedzielę wieczorem premier Morawiecki rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

  – Jesteśmy otwarci na dialog, chcemy dyskutować i badać prawdę historyczną – tak premier Mateusz Morawiecki relacjonował rozmowę z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jednocześnie premier Morawiecki zaznaczył w rozmowie z PAP, że podkreślił, iż „państwo polskie było napadnięte i okupowane”.

  – Powiedziałem premierowi Izraela, że krzywda i tragedia ofiar Holocaustu oraz krzywda i tragedia ofiar wszystkich nazistowskich zbrodni, nakazuje całemu uczciwemu światu nie tylko czczenie pamięci pomordowanych, ale również stanowcze potępianie fałszywych świadectw na temat zbrodni Holocaustu. Zwróciłem także uwagę, że w odróżnieniu od państw zachodniej Europy okupowanych przez Niemcy podczas II wojny światowej, gdzie za pomoc Żydom groziła grzywna lub więzienie, w okupowanej Polsce groziła za to kara śmierci nie tylko dla osób pomagających Żydom, ale dla całych rodzin – podkreślił premier w rozmowie z PAP.

  Szef polskiego rządu przypomniał o polsko-izraelskim oświadczeniu z 2016 r., w którym była mowa o niedopuszczalności sformułowania „polskie obozy śmierci”. Wspomniał też, że prawną konsekwencją takiego właśnie stanowiska było przyjęcie przez polski Sejm ustawy dopuszczającej możliwość kary grzywny lub kary do 3 lat więzienia za świadome rozpowszechnianie sformułowania „polskie obozy śmierci”.

  – Wskazałem w rozmowie z premierem Netanjahu, że podobne rozwiązania obowiązują w prawie izraelskim w stosunku do osób zaprzeczających lub podważających zbrodnie dokonane przeciwko narodowi żydowskiemu. Premier Netanjahu zgodził się, że sformułowanie +polskie obozy śmierci+ jest krzywdzące i niewłaściwe – powiedział Morawiecki.

  – Przekazałem, że ostatnia nowelizacja ustawy nie ma na celu zablokowania badań naukowych ani prac akademickich – relacjonował rozmowę premier. – Równocześnie zaznaczyłem, że dialog między naszymi państwami nie może dotyczyć suwerennych decyzji polskiego parlamentu – podkreślił premier.

  – Podczas rozmowy premier Netanjahu zaproponował, by Polska i Izrael powołały paroosobowe zespoły ekspertów do spraw dialogu między oboma krajami – poinformował Mateusz Morawiecki.

  http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/premier-morawiecki-nie-ma-mowy-o-odpowiedzialnosci-polski-za-holokaust/35798271

 137. Hunter Wild said

  Krew człowieka maże zalać, Pan Nataniachu powiedział , że prawo to musi być zmienione. Ambasador izraela powinien natychmiast być wezwany aby wytłumaczyć się z tych oświadczeń, To ma być wolny i suwerenny kraj?,
  Hunter Wild

 138. gość said

  Środowiska narodowe domagają się dymisji antypolskiej wiceminister Magdaleny Gawin

 139. Joe said

  Z tym h…em ktorego pieszczotliwie nazywaja BIBI,tylko Clinton umial rozmawiac ,ale za pozno juz bylo zeby go zapuszkowac na terenie Stanow za spisek i zamach stanu z uzyciem agentki Luinski.Mr.Putin wzial z tego lekcje i bibi skamle jak ratlerek w Moskwie.Ale w Polin to co innego,tutaj un jest na swoim.

 140. Lily. said

  Lepsza przyszlosc dla kogo?.
  http://www.gazetawarszawska.com.index.php/pugnae/229-szewach-weiss-bo-my-bedziemy-budowac-razem-mosty-na-lepsza-przyszlosc

 141. Siekiera_Motyka said

  „Premier Morawiecki: Nie ma mowy o odpowiedzialności Polski za Holokaust

  – W rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu podkreśliłem, że państwo polskie było napadnięte i okupowane; nie ma mowy o odpowiedzialności Polski za Holokaust – powiedział premier Mateusz Morawiecki. ”

  Rozpoczynam sobie myśleć że ta zadyma może też być po to by uwiarygodnić Pana Morawieckiego w oczach Polaków. Bo kto odważy się aresztować tych ludzi kiedy mówią „Polskie Obozy Zagłady” ?

  _https://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4

 142. Sebastian said

  Fragment książki: Albin Siwak – „Bez strachu” – tom II
  Często myślę, panie Albinie, że Cyganie, którzy tak samo byli prześladowani przez Niemców, wywożeni do obozów, byli traktowani zdecydowanie brutalniej niż Żydzi. Dlaczego oni nie obciążają Polakowi nie fałszują historii?
  Cyganie po prostu rozumieli i dziś rozumieją ówczesną nadzwyczajną sytuację. Nie zgłaszają do Polaków wyimaginowanych i absurdalnych pretensji.
  Ilość Żydów agentów była tak duża, że działalność ich zaczęła obejmować nie tylko Warszawę, ale całą gubernię generalną. Agenci żydowscy byli wyjątkowo niebezpieczni przez perfidnie przybierane maski prześladowanych.
  Zdrajcy ci szybko zaczęli zapełniać listy zdemaskowanych w gestapo agentów. Zaczęły się sypać wyroki, wykonywane przez Żydowskie Organizacje Bojowe i nasze AK. Żyd Heming kierował w gestapo na ulicy Szucha 70-cio osobową grupą specjalistów, którzy śledzili konspiracyjne organizacje i likwidowali je. To mówił mi pan Tadeusz.
  W 1984 roku odnalazłem dokument w centralnym archiwum KC PZPR. Miał on tytuł: „Akta delegatury rządu” sygn. 202/11 44 tom 2. Akta te zawierały w układzie alfabetycznym spis kolaborantów i zdrajców Żydów. Lista liczyła 1500 nazwisk i kończyła się zapisem, że to tylko część zdrajców żydowskich. Ale na tej liście, w rubryce narodowość nie ma ani jednego Cygana.
  Pomogliśmy, panie Albinie, przerzucić na początku okupacji hitlerowskiej do Związku Radzieckiego 50 000 Żydów. Pomogliśmy też w ramach repatriacji wrócić do Polski po II wojnie światowej 200 000 Żydom zamiast Polakom. W dystrykcie warszawskim samych tyko Volksdeutschów żydowskich było 70 000. Te dane liczbowe znam z archiwum, ale podawała je również Stolica nr 5/791 z dnia 3 II 1963 roku.
  Bilans zdrajców żydowskich znajduje się w centralnym archiwum KC PZPR. Oto liczby tych, co byli w policji żydowskiej tylko w Warszawie – 2500 osób. Specjalnych agentów gestapo z „Żagwi” było 10 000 osób. W kolaboracyjnej gminie żydowskiej było ponad 6000 osób. Wybitna historyczka, Żydówka, mieszkająca w USA profesor Hannah Arendt napisała książkę pod tytułem „Eichmann in Jeruzalem”. Oto, jak ona opisuje i ocenia postępowanie swych pobratymców żydowskich:
  „To rola żydowskich przywódców przy zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bezwzględnie najciemniejszy rozdziałem w całej ich ciemnej historii. W Amsterdamie, Warszawie, Berlinie czy Bukareszcie mogli naziści na tym polegać, że żydowscy funkcjonariusze sporządzą listy personalne i majątkowe, koszty deportacji i zniszczenia nałożą na deportowanych, opróżnione mieszkania w oka mgnieniu zatrzymają i oddadzą do dyspozycji policji, aby pomóc pochwycić Żydów i doprowadzić do pociągu, aż do gorzkiego końca Że w obozach śmierci bezpośrednie działania dla zniszczenia ofiar
  ogólnie były wykonywane przez żydowskie komanda. Pisze dalej Hannah Arendt, że autonomia żydowska w Teresienstad była tak duża, że nawet kat był Żydem.”
  Autorka tej książki pokazuje, że obok Niemców masowo w unicestwianiu Żydów – uczestniczyli właśnie Żydzi.
  Przypomnę w tym miejscu czytelnikom, że w książce „Trwałe ślady” opisałem zdarzenie z miejscowości Mikody. To miejscowość 16 km od . Siedlec. Nadmieniłem jak to przechowywany w młynie Żyd Hirszek, który był żywiony i chroniony i ukrywany przed Niemcami, przez całą wojnę przez polskiego młynarza. Pan Tadeusz teraz potwierdził ten fakt, że po wojnie Żyd Hirszek przyjechał jako ubowiec i zastrzelił osobiście osiem osób – całą rodzinę. Ocalał tylko jeden człowiek, który ukrył się w piecu. Nazywał się Piotrowski. Potwierdził też pan Tadeusz fakt odbicia przez polską partyzantkę pięciu młodych Żydów, prowadzonych na śmierć do Janowa. Potwierdził, że odmówili oni oficerowi polskiemu, późniejszemu generałowi, Wacławowi Czyżewskiemu wstąpienie do polskiej partyzantki w Lubelskim, że tuż po wojnie przyjechali i wybili dwie polskie rodziny, które ich ukrywały.
  Dwie rodziny z dziećmi.
  Gdy ja byłem członkiem biura politycznego, podjęto próbę awansowania tych pięciu Żydów do stopnia generałów. Za pierwszym podejściem nie udało się, gdyż czterech członków biura nie poparło tej sprawy. Dopiero, gdy byliśmy na urlopach, zrobiono posiedzenie biura bez nas i udało się ich zatwierdzić. Takie właśnie fakty świadczą, że nie my Polacy, mieliśmy w swojej ojczyźnie władzę po II wojnie światowej, a Żydzi.
  Żydzi chwalą się na cały świat, że ścigają swoich katów. Podają przykłady, że nawet z Argentyny przywieźli Eichmanna, osądzili i wykonali wyrok. A przecież dobrze wiedzą, że ich rodacy Żydzi byli również oprawcami i katami, że byli szpiegami i w policji, że założyli organizację zbrojną Żagiew w celu łapania Żydów i likwidowania tych, co chcą organizować opór, że setki tysięcy Żydów zlikwidowali sami Żydzi, że bogaci Żydzi nie udzielali pomocy biedocie żydowskiej. Przeciwnie. Popierali Holokaust i likwidację Żydów w wykonaniu Niemów. Są liczne dokumenty na ten temat. Liczni świadkowie, chociażby pan Tadeusz, który wielokrotnie rozmawiał z bogatymi Żydami na ten temat.
  Jak pojąć i zrozumieć mentalność żydowską, że Kneset w Izraelu podjął decyzję i wcielił w życie ustawę, że nie będą ścigani i karani wszyscy ci Żydzi, których rzekomo Niemcy zmusili zabijać swych rodaków. Obecnie na świecie jeszcze żyją tysiące Żydów, którzy byli katami też Żydów.
  Przecież to Żydzi podsunęli gestapo szatański pomysł, żeby zwabić do hotelu najbogatszych Żydów. Ograbili ich i bestialsko zamordowali. Pomysł był Skosowskiego i Żurawina. Obaj zajmowali wysokie pozycje w policji żydowskiej i w gestapo. Obaj mieli już za sobą liczne prowokacje, w skutek których sami zabijali Żydów. Zaplanowali tym razem, żeby zwabić bogatych Żydów pod pozorem, że załatwią im przy pomocy Niemców paszporty zagraniczne, dzięki którym wyjadą bezpiecznie do Anglii lub Ameryki.
  Ściągnęli w ten chytry sposób do hotelu Polskiego przy ulicy Długiej, oraz do hotelu Terminus i hotelu Royal ponad dwa tysiące osób z dziećmi. Tu najpierw zażądali bardzo wysokich opłat za te paszporty. Następnie trzeba było opłacić szefa gestapo. Sami żydowscy policjanci zażądali dla siebie też dużych sum. Nie wszyscy Żydzi mieli aż tyle, ile od nich wymagano, więc z powrotem odprowadzono ich do getta.
  Gdy już otrzymali dobrowolnie tyle ile chcieli, to zarządzili osobistą rewizję, rozbierając ludzi do naga i badając u kobiet pochwę, a u mężczyzn odbyt. Większość tych bogatych Żydów rzeczywiście miało ukryte w tych miejscach złoto i brylanty. Następnie wywieziono ich ciężarowymi samochodami za Warszawę i zamordowano. Zabijali policjanci żydowscy, na czele ze Skosowskim i Żurawinem, a SS-mani tylko pilnowali. Obaj kaci, Skosowski i Żurawin, uciekli do Izraela, a później do Ameryki. I takich ludobójców Kneset izraelski ułaskawił i zatarł winy. To, jak mówią ludzie panie Albinie, nie mieści się w głowie. Ja w latach 1981-86, mając duże możliwości szukania i oglądania dokumentów, odnalazłem potwierdzenie tego wszystkiego, co pan Tadeusz mi opowiedział. W centralnym archiwum były na ten temat dokumenty. Miały one sygnaturę 202/XV-2 tom 2 karta 158….(….)

  https://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy/

 143. Sebastian said

  Icchak Kacnelson, „O bólu mój”

  Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
  Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
  By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

  A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

  W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
  Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
  Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

  Icchak. Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

  Icchak Kacenelson (1886-1944) – wybitny poeta, dramaturg, tłumacz żydowski i hebrajski. W getcie warszawskim prowadził tajną działalność oświatowo-kulturalną. Wywieziony w kwietniu 1943 roku do obozu koncentracyjnego; zamordowany w Oświęcimiu w 1944 roku

 144. NICK said

  Wiele tu się dobrego wydarzyło. Powyżej.
  Admin wie.
  Inni też.
  Np. Nnn(20).
  „Polska w czasie IIWW nie istniała, ani nie zarżadzała tymi terenami.”

  A i Imć Snag……….. .

  Inni.

  Miło wrócić.

  Do Was.

  P.S.
  Szczególnie pozdrawiam Acetona.
  Bywaj.
  [jeśli mogę powiedzieć…]

 145. Jack Ravenno said

  @141 SIEKIERA_MOTYKA – może nie odważy się aresztować ale zakazać wstępu na polską Ziemię już się da – to proste.

 146. VA said

 147. snag said

  A katolicki kler jak zwykle ‚sza’ jeśli chodzi o ‚starszych braci’, nie widzę żadnego protestu z ich strony w tej sprawie ,…

 148. snag said

  NC @ 130 ,…

  Bzdura, od czasów Schroedera oprócz innych innych produktów jak skrzynie biegów do czołgów Merkava Niemcy ‚sprzedali’ grajdołkowi 4 lodzie podwodne za 1/3 ceny nie wspominając ze płacą więcej tz. holocaust survivors za ich rzekome cierpienia plus renty ich dzieciom i ostatnio wnuczkom których nie płacili jak on odchodził.

 149. Boydar said

  Nie katolicki, Snagu, judeocośtamkler; i Ty dobrze o tym wiesz.

 150. snag said

  Revers @ 134

  $65 miliardów to wydoiła sama ‚holocaust industry’ do 2007 dziś ponad $100 miliardów, nie licząc ile więcej wydoił grajdołek od Niemców.

  “As a result of these negotiations, the German government has paid more than $60 billion in indemnification for suffering and losses resulting from Nazi persecution. Claims Conference negotiations have also resulted in the disbursement of funds from German and Austrian industry, as well as the Austrian government. But our work is not yet complete. We continue to negotiate with representatives of Germany and Austria as well as with representatives of industry and banks. And the Claims Conference continues to administer compensation programs and distribute payments”

  http://www.claimscon.org/about/history/

  Mimo miliardów większość ‚survivors’ w zio-raju żyje jak w załączonym linku. Rypią nie tylko goi ale również swoich bo w ich środowisku zgred czy zmarły liczy się tylko jak można na nich zarobić. Spojrzyj na ich cmentarze jak o nie dbają i masz obrazek kim są.

  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4646867,00.html

 151. revers said

  Jak to nie bsp. Pieronkowi smierdzi rasizmem, faszyzmem, nacjonalizmem,….

  lub inne oakzje pani ambasador izaraela „Rzad polski powinien wszelkie projekty ustaw najpierw konsultowac ze mna.”

 152. snag said

  Boydar ,…

  Mnie nie interesuje co maja w rozporku czy kim są, ważne kogo reprezentują.

  ——
  No cóż, w takim razie Netanyahu reprezentuje USA.
  A Pan znów zaczyna balansować na linie…
  Admin

 153. NICK said

  Zostaw sssnaga, Lubelaku.
  Gospodarzowi.

 154. gość said

 155. revers said

  Gazetawarszawska podsumowanie ..

  http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/234-czosnkowy-nowosilcow-z-izraela-namiestnik-anna-azari-obnaza-naga-prawde-o-polaczkach-bez-godnosci

 156. RomanK said

  Ambasador Israela ciezko obrazila Polski Narod…Normalny rzad , kazdego szanujacego sie Panstwa -dalby pani ambasador termin do 48 godzin na opuszczenie jego terytorium i uznal za persona non grata. Zachowanie takie jest niedopuszczalne.
  Oswiadczenie Swiatowego Kongresu Zydow wyjasnia wiele…. penalizacja klamstwa na temat Holocaustu..moze miec szerokie konsekwencje:-)))_ w tym legalne a zwlaszcza finansowe!
  Takie zachowanie ze strony Isrela stawia pod powaznym znakiem zapytania calosc stosunkow…i nakazuje natychmiastowa ich rewizje!
  Wlacznie z wycieczkami zamienanynmi w seanse nienawisci i strachu, statusy agentow MOSSADu w Polsce, zezwolenia na noszenei i poslugowanie sie bronia na terenie Polski swobody prowadzenia wasnych dzialan bez porozumienia z wladzami polskimi i cala litania pomnijeszych.

 157. revers said

  Pani namiestnik mowila dzis pod pomnikiem powstania w Getto warszawskie, ze teraz to ona bedzie pisala ustawy legistlacyjne dla sejmu pl! czy pan dziedzic rozumie tresc?

 158. NICK said

  Ooo. Re-misja.
  Tylko.
  Czemu?
  Trwała.

  Nie jest?

 159. Kapsel said

  Zdrada stanu

  Fragment książki Mariana Kałuskiego „Wypełniali przykazanie miłosierdzia”

  Wydawnictwo von borowiecky – Warszawa 2000, str. 52-67.

  Jerzy Tomaszewski jeden z podtytułów rozdziału o polskich Żydach, w książce Rzeczpospolita wielu narodów (Warszawa 1985) zatytułował: Żydzi — naród rewolucjonistów. l słusznie. Z tym, że wyraz rewolucjonistów należy rozumieć jako komunistów lub lewaków Nie znaczy to, że wszyscy czy że nawet większość Żydów w międzywojennej Polsce była komunistami. Było ich jednak tysiące, a sympatyków sowieckiego bolszewizmu jeszcze więcej. lak zwana Polska Partia Komunistyczna była tak „zażydzona”, a już na pewno jej kierownictwo, że zrodził się wśród Polaków termin „Żydokomuna”.

  We wrześniu 1939 roku niepodległe państwo polskie, istniejące zaledwie 21 lat, zostało ponownie podzielone miedzy Niemcy i Rosję-Związek Sowiecki. Był to wielki szok dla Polaków, trudna do opisania tragedia. Tymczasem w takiej tragicznej dla Polaków chwili tysiące Żydów, i to nie tylko komunistów, i nie tylko na terenach polskich okupowanych przez Związek Sowiecki, cieszyło się z upadku Polski i drwiło sobie z Polaków, najczęściej mówiąc: „Już się wasza zasrana Polska skończyła”, albo „Chcieliście Polskę bez Żydów, macie Żydów bez Polski” (W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali…, Londyn 1983). Wierzę, że tak postępujący i mówiący ludzie stanowili mniejszość 3-milionowej społeczności żydowskiej w Polsce. Ale wierzę także i w to, że gdyby przeprowadzono jakieś badania w tej sprawie, to potwierdziłyby one moje przypuszczenie, że większość Żydów przyjęła upadek państwa polskiego ze stoickim spokojem, że sprawa ta była dla nich całkowicie obojętna. Żyli bowiem własnym światem i własnymi problemami, tak było zawsze w historii polskich Żydów, i nie tylko polskich. Warto o tym pamiętać, kiedy dzisiaj propaganda żydowska tak dużo i tak namiętnie rozpisuje się o obojętności narodów Europy i całego świata wobec żydowskiego holocaustu.

  Świat jest wielki, zamieszkują go setki narodów, a każdy z tych narodów miał, ma i będzie miał swoje własne problemy, swoje tragedie. Dlaczego więc mały naród żydowski i jego problemy miały być i mają być na ustach wszystkich ludzi, i troską całego świata ? Żydzi nie mieli własnego państwa i Polacy w latach 1795-1918 byli go pozbawieni; Żydzi byli gnębieni, a Polacy — wówczas 25-milionowy naród w sercu Europy – byli częstokroć bardziej prześladowani niż Żydzi. Ludzie nie są w stanie interesować się wszystkimi narodami oraz ich sprawami i troskami. Dlatego żydowskie pretensje są, delikatnie mówiąc, przez swoją pretensjonalność bardzo niepoważne.

  Jest wiele wiarygodnych dowodów, o których dzisiaj raczej głośno się nie mówi, świadczących o tym, że wielu Żydów polskich obojętnie lub z radością przyjęło upadek Polski we wrześniu 1939 roku, jak również i o tym, że nie myślało włączyć się do walki z hitleryzmem o wolność Polski. Zdarzały się nawet przypadki kolaboracji z Niemcami przeciwko Polsce i Polakom. Oto garść przykładów:

  1. Wiosną 1939 roku na zebraniu Rady Partyjnej Bundu w sprawie niebezpieczeństwa hitleryzmu dla Żydów i Niemiec dla Polski, znany żydowski działacz lewicowy w międzywojennej Polsce Włodzimierz Kossowski (Nachum Mendel Lewinson) głosował przeciwko prowadzeniu przez Bund wśród Żydów polskich akcji popierania pożyczki na rozbudowę polskiej armii, dając tym jawny i wymowny dowód na to, że nie interesował go los Polski i Polaków (Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego, t. 3, Warszawa 1992);

  2. W 1939 roku, z powodu zbliżającej się wojny polsko-niemieckiej i spodziewanego poboru do wojska, Michał Klinger z Kalisza, członek syjonistycznej organizacji młodzieżowej Betar, próbował nielegalnie opuścić Polskę z zamiarem przedostania się do Palestyny. Unikał poboru i walki w obronie Polski, a we wspomnieniu pośmiertnym o nim, zamieszczonym w gazecie żydowskiej w Australii, gdzie zamieszkał po wojnie, The Australian Jewish News” z 30 stycznia 1998 roku, ujęto tę sprawę następująco – zarazem jakże kłamliwie: „Tylko kilka dni zajęło Niemcom zniszczenie Armii Polskiej”. Czyli, że nie było czasu, aby mógł bić się za Polskę ! Takich żydowskich Klingerów, biorąc pod uwagę tchórzostwo polskich Żydów i ogólną ich niechęć do walki o nie-żydowskie sprawy, było w 1939 roku setki, jeśli nie tysiące;

  3. Kiedy podczas drugiego dnia wojny polsko-niemieckiej we wrześniu 1939 roku lotnictwo niemieckie zbombardowało żydowski zakład charytatywny „Centosu” w Warszawie, znany działacz żydowski, członek zarządu Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie, Efraim Sagan Szachno twierdził, że była to prowokacja Polaków (E. Ringelblum, Kronika getta warszawskiego, Warszawa 1983). Była to pierwsza podczas II wojny światowej próba ze strony Żydów przerzucenia winy z kata na ofiarę w celu przypodobania się Niemcom !;

  4. „..Już we wrześniu 1939 roku Wehrmacht i Einsałzgruppen SS dokonywały pierwszych obok Polaków egzekucji Żydów. A mimo to Żydzi… starali się witać wkraczających Niemców przymilnie. W Łodzi, Pabianicach i wielu innych miastach ustawili nawet bramy triumfalne, a delegacje kahałów, na czele z rabinami w strojach rytualnych, witały Niemców chlebem i solą…” (Tadeusz Bednarczyk, Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995);

  5. Także aktem o wyraźnym wydźwięku antypolskim było witanie Niemców, którzy zajęli miasto po napadzie na Związek Sowiecki 22 czerwca 1941 roku chlebem i solą przez Żydów białostockich. Skandaliczny ten fakt dzisiaj się przemilcza, przy jednoczesnym nieustannym szkalowaniu Polski i Polaków przez wielu Żydów ! (Między logiką a Wiarą. Z Józefem M. Bocheńskim rozmawia Jan Parys, Paryż 1988);

  6. „Eksterminacja (Żydów)… zarządzona została w styczniu 1942 roku na konferencji w Wannsee… Zarządzenia te początkowo miały wymowę szykan, miały za zadanie osłabić moralnie Żydów, narzucić im kompleks niższości, postawę służalczości i uniżoności. Zresztą tę postawę Żydzi przyjmowali samorzutnie od pierwszego dnia wobec wkraczających wojsk niemieckich, narzucając się im usłużnością, manifestując postawę izolacyjna wobec Polaków i „ich wojny z Niemcami”. To źli Polacy walczyli, oni nie chcieli walczyć, bo byli Niemcom życzliwi” (T. Bednarczyk, j.w.);

  7. Major dypl. Zygmunt K. Dąbrowski w zbiorowej książce pt. Moje zderzenie z bolszewikami we wrześniu 1939 roku (Londyn 1986) wspomina jak podczas wojny z Niemcami i Związkiem Sowieckim, a więc zaraz po 17 września 1939 roku oddział Wojska Polskiego w którym się znajdował przejeżdżał przez miasteczko Beresteczko na Wołyniu, a miejscowi Żydzi śpiewali pieśni żydowskie, mające wydźwięk bojowy i antypolski;

  8. W tej samej książce Leopold Gadzina wspomina, jak niedługo po zajęciu Polski Wschodniej przez Związek Sowiecki jechał pociągiem z Małyńska na Wołyniu do Lwowa; w przedziale w którym był, jechało kilku Żydów, a kiedy przypadkowo dowiedzieli się, że jest Polakiem, jeden z nich powiedział: że Polska była faszystowska i „charaszo czto taka Polsza skończyła się”, a wszyscy inni urągali przedwojennej Polsce;

  9. Tysiące Żydów na Kresach brało udział pod koniec 1939 roku w akcji propagandowej, a następnie w organizowaniu tzw. wyborów do Zgromadzeń Narodowych Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi, które miały zadecydować o przyłączeniu Polski Wschodniej do Związku Sowieckiego. Z władzą sowiecką kolaborowało więc tysiące Żydów. Dowody na tę współpracę znajdziemy m.in. w pracy Słownik biograficzny działaczy polskiego ruchu robotniczego (t. 1-3 Warszawa 1978-1992). Ciekawa jest historia kolaboracji z wrogami Polaków Jerzego Sawickiego (właśc. Izydor Reisler): jako prawnik wysługiwał się Sowietom w walce z Polakami na stanowisku członka III Kolegium Adwokatów we Lwowie; w okupowanym przez Niemców Lwowie był agentem Gestapo na terenie lwowskiego getta (Zbigniew Błażyński, Mówi Józef Światło, Londyn 1986); po wojnie jako prokurator Najwyższego trybunału Narodowego i Sądu Najwyższego był na usługach aparatu bezpieki w stalinowskiej Polsce.

  Jest faktem, nawet dla tych, którzy sceptycznie odnoszą się do wszelkich danych sowieckich, że większość Żydów na Kresach głosowała w 1939 roku za przyłączeniem tych terenów do Związku Sowieckiego. Oto kilkanaście faktów:

  1. Wymordowanie wziętych do niewoli we wrześniu 1939 roku polskich oficerów i polskiej inteligencji przez Sowietów w Katyniu w 1940 roku jest jedną z najpotworniejszych zbrodni ludobójstwa dokonanych podczas II wojny światowej. W zbrodni tej brali udział także Żydzi, jak np. Begman, Elman, Estrin, Kaganowicz, Krongauz, Lejbkind, Rajchman. Pośród wykonawców mordu w samym Katyniu byli m.in. Abram Borysowicz i Chaim Finberg (Jacek Trznadel, Odpowiedzialni za Katyń, „Gazeta Polska”, kwiecień 1993).

  2. Polityk żydowski, syjonista, prezes Gminy żydowskiej w Wilnie i w latach 1922-30 poseł na Sejm RP ]akub Wygodski, był pierwszym politykiem II Rzeczypospolitej, który już w październiku 1939 roku oficjalnie poparł dokonany właśnie nowy rozbiór Polski przez Niemcy hitlerowskie i Związek Sowiecki (Kto był kim w Drugiej Rzeczypospolitej, Warszawa 1994). Wygodzki oświadczył także, iż „większość społeczeństwa żydowskiego wyraża zadowolenie, że do Wilna wkroczyli Litwini” (Piotr Łossowski, Litwa a sprawy polskie 1939-1940, Warszawa 1985). Natomiast działacz Poalej Syjon w Wilnie Benjamin Bursztejn powiedział prasie litewskiej, że „przyłączenie Wilna do Litwy to triumf idei sprawiedliwości historycznej” (P. Łossowski, j.w.).

  3. Pochodzący z Ukrainy, a w latach 1926-39 dyrektor naczelny żydowskiego „Jonitu” na Polskę lcchak Giterman, który po kampanii wrześniowej znalazł się w Wilnie, także uznał nowy rozbiór Polski i przyłączenie Wilna do Litwy, przyjmując obywatelstwo litewskie; podobnie postąpiło kilka tysięcy Żydów z Wileńszczyzny (Władysław Wielhorski, Polska a Litwa, Londyn 1947).

  4. kiedy pod koniec 1939 roku Niemcy zastanawiali się głośno nad tym co zrobić z Żydami polskimi, wysuwając m.in. projekt utworzenia „rezerwatu” dla Żydów z obszaru byłego województwa lubelskiego, znaleźli się Żydzi polscy i za granicą (np. V. Jabotinsky, The Jewish War Front, London 1940), którzy go poparli, gdyż widzieli w nim urzeczywistnienie swych planów utworzenia państwa żydowskiego z części ziem polskich. Oczywiście był to zamach nie tylko na całość terytorialną państwa polskiego, ale także na etnicznie polską ziemię. Była to wroga akcja Żydów wobec państwa polskiego i narodu polskiego. Była to po prostu zdrada stanu ! O tyle podła, że czynili to Żydzi, w obliczu tylko co dokonanej zagłady państwa polskiego przez Niemcy i Związek Sowiecki.

  5. Nacjonaliści żydowscy cieszyli się z tego, że Niemcy utworzyli getta na okupowanych terenach polskich, do których zagnano całą ludność żydowską, widząc w nich namiastkę państwa żydowskiego. Z książki żydowskiego historyka getta warszawskiego Emanuela Ringelbluma pt. Kronika getta warszawskiego (Warszawa 1983) dowiadujemy się, że wielu gettowych nacjonalistów żydowskich przystąpiło do walki z szeroko pojmowaną polskoscią. Taki (Eraim Sagan Szachno dbał o oczyszczenie szkolnictwa żydowskiego z wszelkich polonizmów i elementów asymilacyjnych, czyli o odgrodzenie się Żydów od Polaków jeszcze większym „chińskim murem” (mur getta był dla nich za mały). Założył on i współkierował stowarzyszeniem kulturalnym „Ikor”, które walczyło o wyrugowanie języka polskiego z getta. Sam Ringelblum wyrażał swe oburzenie, że Gmina Żydowska Judenray) jest gniazdem wstrętnej asymilacji (Polskości), gdyż 95% urzędników rozmawia z petentami po polsku. Znany działacz gospodarczy w przedwojennej Warszawie i zwolennik asymilacji Abraham Gepner zarzucił wówczas Ringelblumowi brak lojalności wobec Polaków. Z kolei Izrael Milejkowski ostro sprzeciwiał się zajmowaniu stanowisk w getcie przez Zydów-chrześcijan (których Niemcy także uważali za Żydów), mówiąc że „…nie oni będą decydować o życiu ludności żydowskiej”.

  6. Mojżesz Meryn, którego Niemcy mianowali przewodniczącym Judenratów w Zagłębiu Dąbrowskim i na Śląsku z siedzibą w Sosnowcu, był nie tylko „królem” tamtejszych Żydów, ale także starał się w 1940 roku (m.in. u Reinharda Heydricha — szefa Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy i Adolfa Eichmanna) o to, aby władze niemieckie przyznały mu kierownictwo nad wszystkimi gettami w okupowanej Polsce. Potępiony za kolaborację z Niemcami przez polskie władze podziemne, był z początku widziany przez wielu Żydów jako nowy król żydowski. Kiedy w kwietniu 1941 roku odwiedził getto warszawskie przyjmowano go właśnie jak króla (E. Ringelblum j.w).

  7. Na kolaboracje z Niemcami poszedł także znany literat, rzeźbiarz i działacz syjonistyczny Alfred Nossig (1864-1943). W 1940 roku wysłał Niemcom kilka memoriałów w sprawie ułożenia stosunków żydowsko-niemieckich w okupowanej Polsce; od tej pory był mężem zaufania Gestapo w getcie warszawskim (Polski Słownik Biograficzny).

  8. Prezes gminy żydowskiej w Warszawie Adam Czerniaków odbył w Krakowie w marcu 1940 roku konferencje z Niemcami, z której notatki wskazują na to, że w rozmowie z Niemcami, aby się im przypodobać, za wrogów Żydów uważał on nie Niemców, lecz Polaków (Stefan Nowicki, Wielkie nieporozumienie, Sydney 1970).

  9. Po upadku Polski we wrześniu 1939 roku Żydzi tak w Polsce jak i na Zachodzie „zajęli wyraźnie postawę wyczekującą. Nie kwapili się z dalszą ofiarą krwi dla odzyskania przez kraj wolności, ani też nie okazali chęci — poza pojedynczymi wypadkami — do włączenia się w podziemny nurt polityczny kraju… nie szukali łączności z władzami Polski Podziemnej” (Polskie Siły Zbrojne w drugiej wojnie światowej, tom III Armia Krajowa, Londyn 1950; Kazimierz Iranek-Osmecki, kto ratuje jedno życie. Polacy i Żydzi 1939-1945, Londyn 1968).

  10. Po upadku Polski we wrześniu 1939 roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków, głównie przez granice Węgier i Rumunii, uciekło nielegalnie na Zachód, aby móc dalej walczyć o wolną Polskę, tymczasem „Żydzi, po Kampanii Wrześniowej, nie opuszczali Polski, by dalej walczyć o jej niepodległość poza jej granicami. Znane mi wyjątki mogę policzyć na palcach” (JJ. Korabiowski, „Kultura”, nr 3/1967).

  11. Kiedy po podboju Polski rząd przeniósł się do sprzymierzonej Francji, przystąpiono do odtworzenia na Zachodzie Armii Polskiej. Od poboru do wojska uchyliło się 12.000, czyli aż 80%, Żydów-obywateli polskich, którzy mieszkali lub znaleźli się w tym okresie we Francji (W. Pobóg-Malinowski, Najnowsza historia polityczna Polski, t. 3, Londyn 1960).

  12. Także kiedy po napadzie Niemiec na Związek Sowiecki w czerwcu 1941 roku powstało i tam Wojsko Polskie podległe rządowi polskiemu w Londynie, „przedstawiciele (syjonistów) rewizjonistów, żybotyńczyków, adwokat K. z Warszawy i inż. Szeskin z Wilna wystąpili z projektem tworzenia osobnych oddziałów żydowskich… (z Żydów polskich), które by w dalszej przyszłości (nie walczyły o wolną Polskę — M.K.) (lecz) przeszły do Palestyny” (Zbigniew S. Siemaszko, W sowieckim osaczeniu, Londyn 1991).

  13. Po ponownym nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Polską a Związkiem Sowieckim w lipcu 1941 roku Żydzi polscy, którzy byli zesłani w głąb Rosji często za spekulanctwo lub przemyt, zaczęli podawać się za Polaków, aby mieć różnorakie przywileje lub móc w ten sposób opuścić ZSRR. Wielu Żydów zgłosiło się do tworzonego tam Wojska Polskiego. Jednak, jak pisze dowódca tego wojska, gen. Władysław Anders: „250 Żydów zdezerterowało z Buzułuka na fałszywą wiadomość o bombardowaniu (przez Niemców) Kujbyszewa. Przeszło 60 zdezerterowało z 5 dywizji w przeddzień zapowiedzianego żołnierzom rozdania broni” (Bez ostatniego rozdziału, Londyn 1959).

  14. Kiedy Wojsko Polskiego powstałe w ZSRR zostało skierowane na Bliski Wschód, m.in. do Palestyny, aż 2.972 spośród 4.439 żołnierzy pochodzenia żydowskiego zdezerterowało z jego szeregów, w tym także Menachem Begin, późniejszy premier Izraela (Begin i dezercje Żydów, „Dziennik Polski” 11.3.1996, Londyn). Żydzi ci udowodnili nie tylko, że nie chcieli walczyć z hitleryzmem za wolną Polskę, lecz także, że czuli się wyłącznie Żydami, że troszczyli się tylko o zbudowanie państwa żydowskiego w Palestynie.

  15. Pochodzący z polsko-żydowskiej rodziny Samson Mikiciński był do 1939 roku internacjonalistą i kombinatorem, a do historii przeszedł jako podwójny agent. Po upadku Polski w 1939 roku znalazł się w Paryżu, gdzie został zatrudniony przez polskie czynniki emigracyjne jako emisariusz do Polski. Odbył kilka podróży, przewożąc dla polskiego podziemia miliony złotych polskich. Latem 1940 roku Mikiciński został urzędnikiem poselstwa chilijskiego w Turcji. Wkrótce potem wywiad brytyjski oskarżył go o kolportaż na Bliskim Wschodzie fałszywej waluty brytyjskiej, pochodzącej z Niemiec. Wywiady polski i brytyjski podjęły akcję uprowadzenia Mikicińskiego z turcji, co nastąpiło w styczniu 1941 roku. Był trzymany w więzieniu w Hajfie. Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że Mikiciński miał zacieśnione stosunki z Abwehrą już od 1938 roku i jadąc do Polski za każdym razem miał z nią kontakt. Troska o bezpieczeństwo przesyłki pieniędzy do Polski opłacała się Abwehrze, bo wprowadzała Mikicińskiego głęboko w polskie stosunki polityczne. Podczas próby ucieczki z aresztu został zastrzelony. We Francji w 1969 roku ukazała się książka Operation Haifa, pióra Ladislasa Miczniewicza, która jest próbą wybielenia haniebnej działalności Mikicińskiego.

  16. Najlepszymi dowodami na to, że Żydzi polscy po upadku Polski nie myśleli walczyć z hitleryzmem o wolną Polskę są m.in. cztery książki napisane przez Żydów: Filipa Friedmana Zagłada Żydów polskich w latach 1939-J945 (1946), Emanuela Ringelbluma Kronika getta warszawskiego (Warszawa 1983), ]ózefa Makowskiego (Makowera) Wehrmachhgefolge (Czytelnik, Warszawa 1962) i Arthura Spindlera Outwittng Hitler… (Sydney 1998).

  Friedman przytacza wypowiedź przywódcy religijnej partii Aguda, rabina Zysie Frydmana, który w lipcu 1942 tak mówił do współbraci w getcie warszawskim: „Wierzę w Boga i wierzę, że nastąpi cud. Bóg nie da, aby jego naród uległ zagładzie. Powinniśmy czekać, czekać na cud. Walka z Niemcami jest nonsensem. Niemcy wytrzebią nas w ciągu kilku dni… Drodzy przyjaciele, wytrwania i wiary i będziecie wyzwoleni”. Ringelblum pisze wyraźnie, że aż do 1942 roku, to jest dopiero kiedy Niemcy przystąpili do wymordowania Żydów w getcie warszawskim (300.000 osób!), wszyscy Żydzi, a szczególnie starszyzna żydowska, byli przeciwni jakiejkolwiek walce z Niemcami. Makowski (Makower) również przyznaje, że Żydzi nie chcieli brać udziału w walce przeciwko Niemcom. Natomiast Spindler pisze: „wszystko co mogliśmy zrobić to było czekanie… Społeczność żydowska w Polsce czekała na Aliantów, aby ją uwolnili z niewoli niemieckiej”.

  Z kolei organizujący podczai okupacji pomoc Żydom warszawskim Tadeusz Bednarczyk pisze, że 14 stycznia 1940 roku w gmachu sądu przy ul. Leszno w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli polskiego podziemia antyniemieckiego z prezesem Gminy Żydowskiej w Warszawie inż. Adamem Czerniakowem. „W czasie trwania tej konferencji, brano pod uwagę możliwość stałego zaostrzenia przez Niemców kursu przeciwko Żydom, aż do stworzenia zamkniętego getta i przewidywano dalsze akty eksterminacyjne. Inż. Czerniaków — który kończył studia w Dreźnie u prof, Fischera, — ojca gubernatora dystryktu warszawskiego dr Ludwika Fischera — liczył na jakieś względy u władz dystryktu… Przyjmując wyłącznie swój punkt widzenia inż. Czerniaków absolutnie nie zgadzał się na tworzenie (nawet jako szkieletowej) ogólnopolskiej żydowskiej organizacji ruchu oporu…” (Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995).

  Dzisiaj Żydzi mają pretensje do wszystkich Polaków, że nie chcieli walczyć z Niemcami i ginąć, aby oni mogli żyć ! To, że naród polski bohatersko walczył, przelewając morze krwi za wolną Polskę i demokratyczny świat, nie ma dla nich żadnego znaczenia. Powtarzam, według światowego Żydostwa mieliśmy walczyć i ginąć tylko za Żydów, bo odbudowania niepodległej Polski większość Żydów sobie nie życzyła !

  Bednarczyk polemizując z Makowskim (Makowerem) pisze, że w swej książce zarzuca on „Polakom, że nie chcieli dawać pomocy Żydom, a zapomniał, że oni i jemu podobni sami pozbawiali się, swoją posławą, prawa moralnego żądania i spodziewania się pomocy od Polaków. On ją jednak stale dostawał. Obecnie przebywa w Niemczech, skąd nas wytrwale oczernia”. Poniżej zamieszczam kilka przykładów stosunku Żydów do Polaków w czasie okupacji:

  1. Generał Tadeusz Bór-Komorowski w swojej książce Armia Podziemna (Londyn 1951) pisze, że Komenda Główna Armii Krajowej opracowała plan szerokiej akcji militarnej w obronie getta; jednak do jego realizacji nie doszło wyłącznie na skutek gwałtownego sprzeciwu żydowskich władz getta — Judenratu z Adamem Czerniakowem na czele. Dzisiaj pisze się kłamliwie i do znudzenia, że Armia Krajowa zostawiła warszawskich Żydów własnemu losowi. Bohater samoobrony getta warszawskiego w kwietniu-maju 1943 roku Marek Edelman we wspomnieniach Getto walczy (1945) wyraził pretensję i żal do wielu Żydów za to, że podczas holocaustu szli na śmierć bez walki.

  2. Co więcej, Żydzi polscy byli chętni pójść na kolaborację z Niemcami: do począłku 1942 roku „w środowiskach żydowskich powszechne było przeświadczenie, że obiektem hitlerowskiego terroru eksterminacyjnego staną się wyłącznie Polacy, natomiast Żydów dotknie jedynie ucisk ekonomiczny. Te nadzieje, potęgowane doświadczeniami z czasu pierwszej wojny światowej (kiedy Żydzi polscy całkowicie współpracowali z Niemcami — M.K.), oraz szczera chęć kolaboracji z Niemcami najbardziej wpływowych kręgów burżuazji żydowskiej, były jedną z przyczyn całkowitej bierności społeczności żydowskiej…” także w stosunku do spraw polskich (Adam Hempel, Pogrobowcy klęski. Rzecz o policji „granatowej” w Generalnym Gubernatorstwie 1939-1945, Warszawa 1990). Rabini, jak np. Gedaliah Rosenmann z Białegostoku, nawoływali Żydów do pełnego posłuszeństwa wobec okupanta niemieckiego. Z przytaczanych tu przykładów widać wyraźnie, że Żydów, przebywających w gettach, nic martwił terror niemiecki wobec Polaków !

  3. O chęci współpracy Żydów z Niemcami po upadku Polski może świadczyć postawa niejakiego Wajntrauba, który na przełomie lat 1939-1940 był po Niemcach osobą numer jeden w Łukowie: „On decyduje, kto i gdzie ma pracować… Zawiera spółki ze wszystkimi… Stanął pośrodku rynku i polecił furmanom i dorożkarzom udać się na dworzec i zabrać (wypędzonych przez Niemców) Żydów z Serocka” pisze historyk żydowski tamtych lat Emanuel Ringelblum (Kronika getta warszawskiego. Warszawa 1983).

  4. Według autorów Encyclopedia of the Holocaust (Nowy Jork-Londyn 1990) i Morfina Gilberła (The Holocaust Glasgow 1987) wszyscy prezesi Judenratów w gettach na terenie okupowanej Polski, a przede wszystkim Chaim Mordechaj Rumkowski z Łodzi, Adam Czerniaków z Warszawy, Mojżesz Meryn z Sosnowca, Efraim Barasz z Białegostoku, Jakub Gens z Wilna czy Józef Parnas ze Lwowa uważali, że uda im się uratować samych siebie i „swoich” (wyselekcjonowanych przez nich) Żydów jeśli udowodnią Niemcom, że są im potrzebni, że produkują niezbędne rzeczy dla niemieckiej armii (M. Gilbert); Żydzi, poza samymi Niemcami, byli najlepszymi robotnikami III Rzeszy, do których Niemcy mogli mieć pełne zaufanie, gdyż, dążąc do ocalenia swojego życia, nie uprawiali sabotażu, tak jak np. robotnicy polscy, dla których najważniejszym nie była ochrona własnego życia, ale zniszczenie hitleryzmu i uzyskanie przez Polskę wolności. (Samo getto łódzkie w okresie od listopada 1940 do sierpnia 1942 roku przyniosło Niemcom czysty dochód w wysokości aż 20.000.000 marek, a od września 1942 do września 1944 roku dalszych 26.200.000 marek; autorzy pracy dokumentalnej Lodz Getto Allan Adelson i Robert Lapides, stwierdzili, że „Getto łódzkie pracowało jako wielkie przedsiębiorstwo zbrojeniowe, zbrojące swego wroga — hitlerowskie Niemcy”). Swoją pracą, a mowa tu o setkach tysięcy osób, Żydzi przedłużali wojnę, a tym samym m.in. niemiecką okupację ziem polskich i cierpienia narodu polskiego!

  5. W samym getcie warszawskim aż kilka tysięcy Żydów kolaborowało z Niemcami: Judenrat, żydowska policja w getcie, żydowskie gestapo — tzw. „13″, organizacja „Żagiew” itd. Ich praca uderzała często w środowiska polskie czy pojedynczych Polaków niosących pomoc Żydom. „Kolaboracja i zdrada wśród Żydów osiągnęła w getcie warszawskim duże rozmiary. Były one procentowo znacznie wyższe niż ilość kolaborantów i zdrajców w narodzie polskim…” pisze Tadeusz Bednarczyk (Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995).

  6. Żyd Hening kierował w siedzibie Gestapo w Warszawie 70-osobowq żydowską grupą wyspecjalizowaną w akcji przeciw polskim organizacjom konspiracyjnym (Centralne Archiwum KC PZPR – Akta Delegatury Rządu, sygn. 202/II-44, tom 2).

  7. Z Gestapo współpracowała także bardzo „zażydzona” Polska Partia Robotnicza (PPR) na polu zwalczania polskiego podziemia niepodległościowego; m.in. przekazano Gestapo posiadaną przez komunistów listę znanych im AK-owców; jednym z agentów PPR-Gestapo był Mieczysław Walczak, którego ojcem był Niemiec, a matka Zydówką (Zbigniew Błażyński, Mówi Józef Światło, Londyn 1986).

  8. Także wielu Żydów, których ukrywali Polacy, a którzy jednak wpadli w ręce niemieckie wydawało osoby, które ich ratowały. W ten sposób zginęło setki, jeśli nie więcej Polaków.

  9. Polscy Zydzi-komunisci przebywający w Związku Sowieckim słali się narzędziem w rękach Stalina w jego planie zniewolenia Polski po wojnie (Andrzej Albert, Najnowsza historia Polski 1918-1980, Londyn 1991).

  10. Pod koniec wojny także wielu Żydów polskich przebywających na Zachodzie energicznie pracowało nad tym, aby po niej nie było niepodległego państwa polskiego, aby Polska słała się częscią komunistycznego imperium sowieckiego. Celował w tym zwłaszcza londyński ‚Observer’ i jego publicysta (rodem z Tarnowa) Izaak Deutscher (Andrzej Albert, j.w).

  11. Oskar Lange — ekonomista, który ukończył studia i doktoryzował się na Uniwersytecie Jagiellońskim i był działaczem Polskiej Partii Socjalistycznej, w 1937 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej został agentem wywiadu amerykańskiego, przekazując kłamliwe informacje na temat amerykańskich działaczy polonijnych (np. 4.000 delegatów organizacji polonijnych, którzy w Buffalo w maju 1944 powołali do życia Kongres Polonii Amerykańskiej nazwał faszystami, a zjazd „farsą polskich faszystów”), polski rząd emigracyjny w Londynie i ambasadę polską w Waszyngtonie. Jego działalność utrudniała prace dyplomacji polskiej i organizacji polonijnych w USA, a dla administracji prezydenta Roosevelta „stanowiła najlepsze potwierdzenie ‚reakcyjnosci’ oficjalnych władz polskich oraz ich nierealistycznego stanowiska wobec ZSRR”. W dużym stopniu przyczynił się do sprzedania przez Roosevelta Polski Stalinow ! (Zofia Galińska, Donosy Oskara Langego, „Mówią Wieki”, nr 11/1995).

  W tym samym czasie rozbijaniem Polonii amerykańskiej zajmował się polski Żyd Bronisław Gebbert, założyciel Kongresu Słowiańskiego — „komunistycztnej piątej kolumny (w USA) kierowanej przez Kreml” (Zbigniew Błażyński, j.w.).

  Zbiegli z gett i obozów niemieckich do lasów Żydzi tworzyli tzw. oddziały partyzanckie, które zazwyczaj nie walczyły z Niemcami, lecz z polskimi chłopami. Na przykład Oskar Pinkus w książce The House of Ashes (Cleveland, USA) pisze o kilku takich bandach żydowskich na Podlasiu, utrzymujących się z grabieży okolicznych wiosek, także historyk holocaustu w okupowanej przez Niemców Polsce Emanuel Ringelblum pisze, że grupy takie „z bronią w ręku wywalczają sobie prawo do życia”. Często jednak owa „walka” była walką z polskim, zazwyczaj biednym chłopem, ograbianym przy tym ciągle przez Niemców. Byt to zwykły rozbój, chociaż z konieczności. Chłopi broniąc się przed rabunkiem chleba, kawałka słoniny czy pierzyny organizowali „straże wiejskie”, które Ringelblum ostro potępia (Stosunki polsko-żydowskie w czasie drugiej wojny światowej, Warszawa 1988), nie chcąc zrozumieć sytuacji w jakiej znajdowali się chłopi polscy podczas okupacji niemieckiej. Także Martin Gilbert w książce The Holocaust The Jewish Tragedy (Glasgow 1987) potępia likwidację przez polskie podziemie w 1943 roku takiej żydowskiej bandy w lasach wyszkowskich, dowodzonej przez Mordechaja Grobasa. Polacy jednak nie mogli tolerować bandytyzmu skierowanego przeciwko polskim chłopom. Ostatecznie polski bandytyzm też był tępiony. Czy żydowski bandytyzm (kierowany przeciwko Polakom i na terenie Polski miał być tolerowany przez polskie podziemie tylko dlatego, że bandytami byli Żydzi skazani przez hitleryzm na zagładę? Bohaterska i cenna dla Aliantów walka 350.000 żołnierzy Armii Krajowej z Niemcami podczas okupacji Polski jest znana nie tylko polskim historykom II wojny światowej. Tymczasem były partyzant żydowski Yitzchok Perlow w swej polakożerczej książce The Partizaner (New York-London 1969) pisze jakoby ich oddział walczył z oddziałami Armii Krajowej, wybijał wziętych do niewoli AK-owców naganami w tył głowy, dobijał rannych. Rzekomo raz w piwnicy dworu wybili granatami dowódcę oddziału AK i jego trzech żołnierzy. Jeśli to wszystko prawda, to partyzantka żydowska nie walczyła z Niemcami, lecz z Armią Krajową i Polakami; bowiem Perlow chwali się także paleniem polskich wiosek. Żydowska partyzantka komunistyczna działająca na terenach polskich podczas wojny dokonywała także czystek etniczno-politycznych. „Dokumentacja (tej) działalności jest przerażająca, np. żydowski oddział Gwardii Ludowej, dowodzony przez Izraela Ajzenmana vel Juliana Kaniewskiego, posługujący się kryptonimem ‚Lwy’, w dniu 22 stycznia 1943 roku dokonał masakry w miasteczku Drzewica, mordując 7 mieszkańców w ramach czyszczenia terenu, za co uczestnicy mordu otrzymali… pochwały” (Leszek Zebrowski, Wyssane z palca winy Polaków, „Gazeta Polska”, 27.6.1996).

  W ten sposób, z pomocą bagnetów sowieckich. Żydzi rządzili Polską do 1956 roku i współrządzili nią do roku 1968. Nie ulega wątpliwosci, że Żydzi polscy, głównie komuniści żydowscy na usługach Stalina, przyczynili się w dużym stopniu do oderwania od Polski w 1944 roku Ziem Wschodnich, włącznie z tak bardzo polskim Lwowem, oraz ich depolonizacji. Oto jeden z wielu dowodów: „Do Biłki Szlacheckiej (k. Lwowa) przyjechał 2 lutego 1945 roku zastępca Rejonowego Pełnomocnika i Tymczasowego Rządu Polskiego z Kamionki Strumiłowej, Piotr Sender, członek (komunistycznego) Związku Patriotów Polskich w Moskwie (jak się potem okazało — Żyd). Nosił on mundur polskiego oficera. Zwołano wszystkich mieszkańców i pan Sender przemówił następująco: ‚trzeba jechać do Polski… Tutaj jest Ukraina. Dobry Polak jedzie do Polski… Kto nie pojedzie dobrowolnie do Polski, ten pojedzie przymusowo na Sybir’… ludność mówiła, że nie będzie się rejestrować”. Po trzech dniach Biłka otrzymała „50 wezwań na roboty do Donbasu, l ci zapisali się na wyjazd… Pan Sender odniósł sukces, działał on w pełnym porozumieniu z (sowieckim) rejonem i wojennym komendantem” (Ks. Bp Wincenty Urban, Droga krzyżowa archidiecezji lwowskiej w latach II wojny światowej 1939-1945, Wrocław 1983).

  Już na podstawie tylko tego niepełnego materiału obciążającego wielu Żydów z obszaru Polski okupowanej przez hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki można śmiało powiedzieć, że podczas II wojny światowej większość Żydów, obok Niemców, Sowietów, Ukraińców i Litwinów, było smierłelnymi wrogami Polaków i idei niepodległego państwa polskiego, tymczasem przewodniczący porlamentu izraelskiego Szewach Weiss, w wywiadzie udzielonym telewizji polskiej (program 1 TVP) 23 stycznia 1995 roku stwierdził buńczucznie, że Żydzi nie mają za co przepraszać Polaków !

  Innego zdania był Dominikanin i filozof, profesor i rektor uniwersytetu katolickiego we Fryburgu w Szwajcarii o. Innocenty M. Bocheński, który napisał w „Kulturze” paryskiej (nr 7-8/1986): „Polacy mają moim zdaniem znacznie większe prawo mówić o pogromie Polaków przez Żydów niż Żydzi o pogromach polskich. Naturalnie najlepiej by było w ogóle nie mówić o tych bolesnych sprawach. Ale jak długo Żydzi nie zmienią swojego (wrogiego — antypolskiego) stanowiska,Polacy muszą sobie zastrzec prawo odpowiedzi”.

  Nadszedł czas, by otwarcie powiedzieć, że cześć Żydów występowała wrogo wobec Polaków podczas II wojny światowej. Trzeba to powiedzieć nie tylko w imię prawdy, lecz także lepszego zrozumienia — całkowicie uzasadnionej tymi faktami — biernej postawy wielu Polaków wobec Żydów podczas wojny i wrogiej po wojnie.

  Ile szumu antypolskiego robi się dzisiaj z powodu tzw szmalcowników na polskich terenach okupowanych przez Niemców, szantażujących dla okupu ukrywających się Żydów. Tymczasem szmalcownicy byli w całej Europie ! Bowiem Żydzi ukrywali się przed Niemcami w całej okupowanej Europie. jeśli chodzi o szmalcowników w Generalnym Gubernatorstwie, to byli nimi głównie folksdojcze oraz będący na usługach Niemców Ukraińcy, Litwini, Białorusini znający język polski i wreszcie sami Żydzi; w każdym bądź razie szmalcownicy Polacy byli w mniejszości. Elementy przestępcze występują w każdym narodzie, w którym stanowią tzw. margines społeczny; utożsamianie tego marginesu z całym narodem praktykują wyłącznie rasisci, a utrzymywanie, że wszyscy szmalcownicy grasujący w Generalnym Gubernatorstwie byli Polakami jest nie tylko podłym kłamstwem, ale także wyjątkowo odrażającym antypolonizmem (Tadeusz Bednarczyk, Życie codzienne warszawskiego getta, Warszawa 1995).

  Część Polaków spośród tych którzy mogli pomóc (bowiem miliony Polaków, nawet gdyby chciało, nie mogło ratować Żydów z przyczyn od siebie całkowicie niezależnych) — z całkowicie zrozumiałych powodów narodowych — patrzyło na los Żydów obojętnie. Jednak w tym samym czasie bardzo wielu Polaków z pobudek czysto ludzkich, a przede wszystkim chrześcijańskich pomagało Żydom-przyjaciołom lub po prostu Żydom-bliźnim, których los jeszcze gorzej doświadczał. tym zasłużyliśmy sobie na uznanie w oczach świata. Brytyjczyk Pauł Johnson w swej dobrze przyjętej przez krytykę i często wznawianej ksiqżce A History of the ]ews (London 1987) pisze, że gorsi od Niemców podczas żydowskiego holocaustu byli Austriacy i przekonujqco to udowadnia. Dowodzi również, że Rumuni nie byli wcale lepsi dla Żydów od Austriaków. Bardzo krytycznie ocenia też postawę Francuzów wobec tragedii Żydów. Omawia wreszcie postawę samych Żydów podczas holocaustu tak w okupowanej przez Niemców Europie jak i w Palestynie, i wolnym świecie. Chociaż usprawiedliwia ich, wyraźnie widzimy stosunkowo częstą u Żydów indolencję, a wśród niektórych zwykłe łajdactwo. O Polakach Johnson milczy. Nie pisze pozytywnie, ale też ich nie potępia. Nic drażni polakożerców; ale i nie przyłącza się do antypolskiej propagandy, wie bowiem, że jest ona kłamstwem. Rzecz nie do wiary: ratowaliśmy Żydów, często naszych wrogów! Ktoś rozgoryczony obecnym zachowaniem się wielu Żydów — nie tyle brakiem wdzięczności co ich trudno zrozumiałą dla chrześcijan i porządnych ludzi okazywaną do nas wrogoscią — może postawić pytanie: „ co to nam dało?” Odpowiadam: przede wszystkim czyste sumienie z wypełnienia przykazania miłosierdzia. A to, że wielu z tych uratowanych zachowuje się dokładnie tak, jak żmija z chłopem w wierszu Adama Mickiewicza Chłop i żmija to sprawa ich — a nie naszego — sumienia !

  Powróćmy jednak do sprawy wrogości wielu Żydów wobec Polaków i państwa polskiego podczas II wojny światowej. Najwięcej zdrady stanu i zwykłych aktów zbrodni przeciwko Polakom dopuściło się bardzo wielu Żydów nie w okupowanej przez Niemców Polsce, a e przede wszystkim w Polsce Wschodniej, zajętej przez Związek Sowiecki we wrześniu 1939 roku i okupowanej do czerwca 1941 roku. Literatura na ten temat jest bardzo duża. l tak dla przykładu w pracy Najnowsze dzieje Żydów w Polsce w zarysie do 1950 roku (Warszawa 1993) poważana w kołach żydowskich Teresa Prekerowa pisze: „…część ludności żydowskiej witała owacjami i kwiatami wkraczające wojska radzieckie, demonstracyjnie wręcz okazując brak poczucia więzi z państwem polskim. Spontanicznie i gorąco świętowali dni, będące dla ludności polskiej dniami żałoby… Do wykrywania wrogów ustroju i wrogów ludu NKWD utworzyła szeroko rozbudowaną sieć informatorów, w której dużą rolę odgrywali Żydzi: członkowie dawnej partii komunistycznej… i innych stronnictw.. Ich ofiarami padło wielu Polaków, co wywołało wśród nich głębokq niechęć i wrogość do cąłej mniejszości żydowskiej… Wytworzone pod okupacją radziecką układy stwarzały Żydom możliwość odegrania się na Polakach…, co też część z nich w niemałym stopniu wykorzystywała. Przyczyniali się do dekonspirowania pozostających w ukryciu oficerów Wojska Polskiego, przedwojennych urzędników, wyższych funkcjonariuszy państwowych i działaczy politycznych, powodując ich aresztowanie, a czasem utratę życia. Jak duży był zasięg tych zjawisk — trudno powiedzieć… Liczba zachowanych relacji świadczy jedynie, że nie były to wypadki odosobnione, często zaś nader drastyczne…”.

  Znany polonista, profesor Uniwersytetu Stefana Batofego w Wilnie do 1939 roku Konrad Górski w rozmowie pt. W Wilnie i w Toruniu, zamieszczonej w „Życiu Literackim” z 11 września 1988 roku, wspomina jak to Żydzi nasłali na docenta Stanisława Cywińskiego morderców z NKWD, którzy po aresztowaniu wywieźli go w głqb Rosji, a następnie zamordowali w marcu 1941 roku. Dr Andrzej Reymann, redaktor naczelny „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” pisał w 1993 roku: „Opowiadał mi mój znajomy, jak w październiku 1939 roku spędzono polską młodzież gimnazjalną we Lwowie do kin. Pokazywano sowieckie kroniki filmowe, a niepodejrzewająca niczego młodzież zaśmiewała się z osiqgnięć „przodującej nauki i techniki”, nagle zapalono światła,a stojący pod ścianami Żydzi zaczęli wskazywać NKWD-dzistom śmiejących się, których natychmiast wyprowadzono. Wyprowadzono takk i mojego znajomego, który z Sybiru do Polski wrócił 18 lat później, schorowanym nędzarzem”.

  Z kolei Marek Jan Chodakiewicz w artykule pt. Szmulek chciał być sowieckim generałem. Posławy Żydów na kresach 1939-1941 (Gazeta Polska”, 1.12.1994) podaje m.in. przykład żydowskiego donosu z zemsty, kłóry skończył się w efekcie zamordowaniem Polaka. Otóż pod koniec września 1939 roku żydowski gimnazjalista przyprowadził NKWD do mieszkania Zdzisława Zakrzewskiego, znanego przed wojną działacza Młodzieży Wszechpolskiej na Politechnice Lwowskiej. Z powodu nieobecności Zdzisława w domu NKWD w zamian aresztowało jego ojca, którego wkrótce potem zamordowano. Natomiast Kazimierz Iranek-Osmecki w swej cennej pracy Kto ratuje jedno życie. Polacy i Żydzi 1939-1945 (Londyn 1968), do której przedmowę zamieścił znany działacz żydowski i sprawiedliwy Żyd, dr Józef Lichten, pisze: „Żydzi osiedli na wschodnich ziemiach polskich zachowali z okresu zaborów dziwny — nie dający się logicznie wytłumaczyć — sentyment do Rosji. Szczególnie proletariat żydowski oczekiwał ze strony „socjalistycznego” państwa poprawy swego bytu. Znalazło to wyraz w zachowaniu się Żydów natychmiast po wkroczeniu do Polski Armii Czerwonej; jeszcze przed oświadczeniem Mołotowa o końcu państwa polskiego. Wystarczyła obecność czerwonych wojsk, wystarczyły ulotki i wezwania marszałka Timoszenki. We wszystkich miastach i miasteczkach, we wszystkich wioskach, gdzie tylko zamieszkiwali Żydzi, wszędzie od Dźwiny po Dniestr, powodowani wspólnymi impulsami, w masowych wystąpieniach witali wkraczajqcych ‚wybawców’ kwiatami i czerwonymi sztandarami. Za tym radosnym uniesieniem nastąpiły bardziej konkretne posunięcia. W meldunkach z tego okresu nadchodzqcych z kraju do rządu polskiego na Zachodzie czytamy, że 90% proletariatu żydowskiego zgłosiło przystqpięnie i wzięło czynny udział w ustanowionych przez okupanta różnych władzach komunistycznych. Żydzi zapełnili przede wszystkim szeregi czerwonej Milicji Ludowej i stali się oparciem dla okupanta w sterroryzowaniu ludności polskiej. Szczególnie ukrywający się oficerowie, urzędnicy i funkcjonariusze państwowi, na których polowało NKWD stali się ofiarami Żydów, członków czerwonej milicji. Los tych ofiar jest znany: aresztowania, więzienia, bezprawne wyroki, zsyłki i łagry”.

  Żydzi na Kresach nie mają jednak na sumieniu tylko polskich oficerów i urzędników państwowych. Iranek-Osmecki, z tych czy innych powodów (ukłon w stronę przewrażliwionych na tym punkcie Żydów?), nie wymienił setek tysięcy zwykłych Polaków zesłanych na Sybir z pomocą Żydów nie dlatego, że byli przeciwnikami komunizmu, antysemitami, kapitalistami, „zgniłą” inteligencjq czy kułakami, ale wyłącznie dlatego, że byli Polakami. Wiadomym jest np., że tylko z małego miasteczka Brańska na Białostocczyźnie „wskutek żydowskich donosów wywieziono na Syberię aż 114 osób” (Dokument czy obsesyjna fantazja, „Słowo”, 11.6.1996). Zenon Skrzypkowski w tymże samym artykule wspomina: „Tak się składa, że ja też pochodzę z tego regionu, z równie małego miasteczka, Drohiczyna, odległego od Brańska zaledwie 25 km. Pamiętam, że w latach 1939-1941, w czasie okupacji bolszewickiej na tych terenach, Żydzi niemal powszechnie kolaborowali z Sowietami, zrywając wszelkie więzi przyjaźni, sąsiedztwa i koleżeństwa. M.in. za ich przyczyną wielu polskich patriotów znalazło się na Syberii bądź w sowieckich łagrach…”.

  Relacje uczciwych Żydów z Kresów potwierdzają to, co podali Polacy l tak dla przykładu Max Wolfshaut-Dinkes w swej książce Echec at mat. Recit d’un survivanł de Przemysł en Galice (Paris 1983) pisze m.in.: „Muszę wyznać, ze zachowanie żydowskich komunistów podczas okupacji sowieckiej było straszliwie odrażające: oni mieli dalece zbyt brutalną postawę wobec swych (do niedawna polskich) pracodawców. Polscy i ukraińscy pracownicy nie denuncjowali swoich pracodawców jako wyzyskiwaczy, tak aby znacjonalizowano ich przedsiębiorstwa, a ich samych zesłano na Syberię. Nieszczęśliwie, żydowscy komuniści nie mieli żadnego wahania pod tym względem…” (tłum. Jerzy Robert Nowak).

  Z kolei mieszkajqcy obecnie w Izraelu Henryk Ross w książce Z deszczu pod rynnę… Wspomnienia polskiego Żyda (Warszawa 1993) tak wspomina sowiecką okupację we Lwowie w latach 1939-41:

  „…Wówczas we Lwowie bycie Jewrejem ułatwiało życie. Władze sowieckie nie ufały Polakom. Nie ufały Ukraińcom marzącym o wolnej Ukrainie, a nie Ukrainie jako części Związku Radzieckiego. Pozostali Żydzi. Jedynie oni witali Armię Czerwoną kwiatami, jak zbawców. Polski rzqd emigracyjny w Londynie apelował, aby nie współpracować z sowieckim okupantem… O posady było łatwo. Dla Żydów nawet bardzo łatwo… Dziewięćdziesiąt procent urzędników naszego zjednoczenia stanowili Żydzi. Podobna sytuacja istniała we wszystkich innych zjednoczeniach i kooperatywach spółdzielczych na terenie Lwowa, obejmujących wszystkie gałęzie przemysłu, produkcji i handlu. Czyż można się dziwić, że Polacy.. uważali Żydów za kolaborantów, agentów bolszewizmu?…”.

  Podobna sytuacja była na wyższych uczelniach Lwowa. Żydzi, którzy stanowili zaledwie 10% ogółu ludności tzw. Zachodniej Ukrainy (tj. ziem polskich przyłączonych do Ukrainy sowieckiej w 1939 roku) stanowili w 1940 roku aż 44,2% studentów już zsowietyzowanego Uniwersytetu, 56,7% Politechniki, 42,3% Instytutu Medycznego, 62,7% Akademii Handlowej, 51,3% Instytutu Pedagogicznego i 12,5% Instytutu Weterynarii (Zbysław Popławski, Dzieje Politechniki Lwowskiej 1844-1945, Wrocław 1992). taką statystykę w stosunku do siebie uważają Żydzi za brak dyskryminacji i antysemityzmu i bardzo sobie to chwalą. Ale czy nie była to jednocześnie jawna dyskryminacja w stosunku do 90% rdzennej ludności! tych ziem, czyli Polaków i Ukraińców? Profesor Jerzy Robert Nowak zauważa: „fakt, że ten ilościowy ‚awans’ odbywał się przede wszystkim kosztem środowisk polskich, podobnie jak w wielu innych sferach życia, fatalnie wpłynął na nastroje społeczeństwa polskiego wobec Żydów” (Polacy i Żydzi pod okupacją sowiecką 1939-1941, „Słowo. Dziennik Katolicki”, 21-23 VII 1995).

  Zdaniem Richarda C. Lukasa ze Stanów Zjednoczonych: „Współpraca Żydów z Sowietami bardziej niż wszystkie inne czynniki wpłynęła na wzrost antysemityzmu w Polsce podczas wojny” (Zapomniany Holocaust Polacy pod okupacją niemiecką 1939-1944, Kielce 1995). Zgadza się z tym również znany historyk brytyjski Norman Davies, który twierdzi, że nie można zrozumieć przyczyny niechęci wielu Polaków do Żydów pod okupacja niemiecką Polski w latach 1941-44 bez tego, co się wcześniej działo, a co nazywa gorszącym się zachowaniem Żydów, w latach 1939-1941 we Wschodniej Polsce okupowanej przez Związek Sowiecki (Głos tegu, który przeżył, „Most”, nr 14-15/1987). faktom tym nie mogq zaprzeczyć sami Żydzi. Co najwyżej niektórzy z nich słarają się te zdradę i zbrodnie pomniejszać i usprawiedliwiać, zapominając o tym, że ten kto tak czyni, we wszystkich takich sprawach, bierze na swoje własne sumienie zbrodnie.

  Na przykład profesor Izrael Gutman w obszernym artykule POLAND: The Jews in Poland (POLSKA: Żydzi w Polsce) znajdującym się w Encyclopedia of the Holocaust (Encyklopedia holocaustu, Nowy Jork-London 1990) przyznaje, że we wrześniu 1939 roku i następnie do roku 1941 na terenach polskich okupowanych przez Zwiqzek Sowiecki „jest udowodnione, że (tamtejsi) Żydzi nie byli lojalni wobec Polski i Polaków”. Jednak od razu usprawiedliwia tę nielojalność tym, że dla Polaków tak Niemcy jak i Sowieci byli wrogami, natomiast dla Żydów Sowieci byli znacznie mniejszym złem niż niemiecki hitleryzm. Sowieci na pewno byli mniejszym złem dla Żydów aniżeli niemiecki hitleryzm. Żydzi we Wschodniej Polsce mieli prawo się cieszyć, że uniknęli hitlerowskiej okupacji. To jedna strona tego problemu. Drugą stroną medalu jest ich ochoczy i szczery udział w budowie ustroju sowieckiego na okupywanych ziemiach polskich (wciąż polskich w świetle prawa międzynarodowego) oraz pastwienie się nad tamtejszymi Polakami i współudział w mordowaniu i zsyłkach Polaków w głąb Zwiqzku Sowieckiego, tego usprawiedliwić nie można. Jeślii dziś potępiamy zbrodnie Stalina i w ogóle komunizmu, to trzeba mieć odwagę potępić także udział w łych zbrodniach Żydów tym bardziej, że ich udział w zbrodniach Stalina na ziemiach polskich był wyjątkowo duży. Jan T. Gross we wstępie do swojej i Ireny Grudzińskiej-Gross książki W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali… Polska a Rosja 1939-42 (Londyn 1983), w której wykorzystano również wypowiedzi samych Żydów, znajdujące się dzisiaj w archiwum Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie, usprawiedliwia Żydów tym, że w międzywojennej Polsce „byli dyskryminowani”. Dyskryminowani? Bogaty Żyd, właściciel dużego magazynu z wyrobami tekstylnymi, który mógł swobodnie chodzić do miejscowej synagogi, czytać żydowskie gazety z Wilna czy Warszawy i syna posyłać do szkoły żydowskiej !? Chyba, że autor dyskryminacją nazywa tępienie przez władze państwowe komunistów, którzy byli agentami sowieckimi. Przykład jednego takiego „dyskryminowanego” Żyda przytacza w swej cennej pracy Poland’s Holocaust.. (Polski Holocaust, Jefferson – London 1998) Tadeusz Piotrowski: „17 września 1939 roku Żyd o nazwisku Szulman prowadził Sowietów do ataku na miasto Dzisna na Wileńszczyźnie. Szulman był synem właściciela dużego magazynu wyrobów tekstylnych i był sądzony przed wojną za działalność komunistyczną” (itr. 55).

  Mamy jednak jeszcze lepszy przykład (obok wielu innych) na to, że Żydzi nie byli dyskryminowani w międzywojennej Polsce. Otóż Żyd Leon Gongoła ze Stanów Zjednoczonych pisze: „W roku 1938, kiedy byłem jeszcze uczniem, Sierpc (na Mazowszu) liczył 7.600 Polaków, 3.850 Żydów, 600 Niemców, 20 Rosjan i 6 Ukraińców… my, Żydzi, mieliśmy pięciu przedstawicieli w piętnastoosobowej Radzie Miejskiej Sierpca… Pamiętam Polskę, która w sierpniu 1939 roku, przed napaścią hitlerowską, była miejscem zamieszkania największej i najwyżej stojącej społeczności żydowskiej na świecie. Dla przykładu raz jeszcze przypomnę moje rodzinne miasto Sierpc z 800 rodzinami żydowskimi, liczącymi w sumie 3.900 osób. Były tam trzy synagogi i sześć bóżnic, mieliśmy dwie akademie talmudyczne. Była publiczna szkoła polsko-żydowska z przedszkolem, hebrajska szkoła religijna dla dziewcząt i państwowe gimnazjum dla Żydów. Było także kilkanaście hebrajskich szkółek religijnych dla najmłodszych, zwanych „Cheder”, do których wstępowało się w wieku lat czterech. Do jednej z nich sam uczęszczałem. Mieliśmy własne biblioteki i różne formy działalności kulturalnej. Żyliśmy spokojnie u boku naszych sąsiadów – Polaków… Nigdy nie słyszałem o profanowaniu świątyni żydowikiej, o wybijaniu szyb w synagogach w Polsce. Tutaj, w Nowym ]orku, byłem świadkiem kilku takich wypadków, kamienie wpadały przez wybite szyby pod samym moim nosem…” (O prawach i ludziach w: Drogi do Polski, Warszawa 1974).

  Znany historyk polski Andrzej Leszek Szczesniak jest zdania, że skala kolaboracji Żydów z Sowietami na Kresach w latach 1939-41 na pewno „wielokrotnie przerasta wszystkie antyżydowskie akcje NSZ i ‚szmalcowników’ razem wzięte” (List otwarły do przewodniczącego Stowarzyszenia Żydów Polskich w Melbourne, „Słowo”, 21.4.1993).

  Kiedy Żydzi przeproszą Polaków za krzywdy, które ich przodkowie wyrządzili Polsce i Polakom, szczególnie w okresie rozbiorów Polski w latach 1772-1918? Na przykład historyk żydowski Dawid Fajnhauz w pracy Ludnosć żydowska na ziemiach dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego, opublikowanej w Londynie w 1972 pisze, że już podczas powstania kościuszkowskiego na Kresach „W wielu wypadkach dowódcy rosyjscy w terenie korzystali z usług ludności żydowskiej”; natomiast z książki Zbigniewa Pakuły Siwe kamienie, wydanej w Poznaniu w 1998 roku, dowiadujemy się, że Żydzi wielkopolscy popierali Prusaków w walce z Polakami na etnicznie polskich ziemiach !

  Żydzi popełnili wiele złego wobec Polaków także w latach 1918-20,1939-41 i 1945-56. Jeśli Polacy poprzez swojego prezydenta Lecha Wałęsę i biskupów polskich zdobyli się w 1991 roku na przeproszenie Żydów za dużo mniejsze krzywdy im wyrządzone, to tym bardziej Żydzi powinni poczuwać się do uczynienia tego samego. Chyba, że Żydzi nie uważają swoich zbrodni popełnionych na nie-Zydach za cos złego !

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/zdrada.html

 160. Boydar said

  Ja wiem, co mogę i komu zostawić, Panie NICK’u. Ja nie zamierzam niszczyć/ekspirować ani p. Snaga ani nikogo innego. Ale on plując na księdza katolickiego, pluje też na mnie, i tu Pan Gajowy Marucha nie jest mi potrzebny jako wsparcie. Żeby innym było jasne; nie jestem księdzem, te ch~uje o których pisze p. Snag też nie są. Tyle że mają uprawnienia, takie same jak prawdziwy ksiądz. A ja bez tych ich uprawnień nie powalczę. Chyba że trafię na prawdziwego. Dlatego muszę p. Snagowi postawić sprzeciw.
  Snag obraża prawdziwych kapłanów katolickich. Ja nie akceptuję jawnego obrażania w mojej obecności. Czasem mogę nie zauważyć.

  ——
  Absolutna zgoda, Panie Boydar.
  Admin

 161. Joannus said

  Ad 160
  Bardzo dobra odpowiedz. Pozdrawiam.

 162. Sapieha said

  Sandauer – zaprzeczający temu, że jest żydem („nie życzę sobie wymyślania od żydów”) stosując typowo rabiniczny sposób dyskusji – apriorycznego perorowania – stosował metodę dobrego i złego policjanta, czyli raz chwalił polaczków, a raz ganił. W pewnym momencie zagalopował się i stwierdził, że chociaż AK zabijało „szmalcowników” to jednak „za mało”. Nieżyd Sandauer powiedział o roli rządu londyńskiego i AK w Polsce: „Wydawano wyroki śmierci na szmalcowników, ale tych wyroków była za mało, za mało ich wykonano….”.

  „Wydawano wyroki śmierci na szmalcowników, ale tych wyroków była za mało, za mało ich wykonano….”

  Słowa te są przestępcze, bo zakładają rasistowską wyższość żyda nad Polakiem i tym propagują zabijanie Polaków dla dobra żydów. To w sensie rasistowskiego założenia większej wartości życia żydowskiego nad polskim – a co żydzi otwarcie głoszą w polskich mediach.

  Potępienie „szmalcowników” i pochwalanie ich mordowania przez terrorystów AK tym przestępstwem właśnie jest. Bo w sytuacji prawa okupacyjnego w Polsce, każdy Polak (dzieci i starcy, kobiety w ciąży) mógł być albo rozstrzelany, albo zesłany do obozu za to tylko, że w kamienicy jakiś sąsiad ukrywał żyda. W takiej sytuacji słusznie postępował ten Polak, który wydawał żydów w ręce Gestapo, bo w ten sposób bronił życie własne i swoich bliskich. Przestępcami byli zaś ci, którzy chroniąc żyda skazywali na okrutną śmierć tysiące Polaków sąsiadów. A to nie tylko w czasie okupacji, ale podczas terroru lat pięćdziesiątych. Bo wielu uratowanych żydów dopuściło się po wojnie zbrodni ludobójstwa na Polakach, a są liczne przypadki, że uratowani żydzi mordowali swoich bezpośrednich zbawców.

  Ten antypolski program Studio Polska, należy zlikwidować. To jest jedno obrzydliwe, bezwstydne siedlisko żydowskiej propagandy upodlającej Polaków.

  Nawet w tej emisji 27 stycznia, pokazując niejako z marszu – bez typowej dla TVP żydowskiej cenzury i manipulacji – przestępcze wypowiedzi izraelskiego ministra o polskich obozach,

  po wstrząsającej wypowiedzi Elżbiety Rybarskiej:

  W sobotę (27.01.2017) w TVP Info w programie Studio Polska odbyła się dyskusja na temat ostatnich ataków Izraela na Polskę. Pierwsze komentarze udowadniające „pomyłkę” czy „niezrozumienie” zostały przerwane telefoniczną relacją p. Elżbiety Rybarskiej. Na filmie od 0:59:00, druga osoba w 1:10:00. Pani Elżbieta jest prezesem Stowarzyszenia rodzin polskich ofiar obozów koncentracyjnych.

  Relacja jest wstrząsająca. Po pierwsze nie chciano obecności Polaków na wczorajszych uroczystościach. Po kilku miesiącach starań udało się uzyskać 3 wejściówki. Ale zakazano stowarzyszeniu wnoszenia polskich flag, kwiatów i zniczów. Mieli być całkowicie nie widoczni na tych obchodach.

  Po haniebnych słowach, ambasador Izraela otrzymała od obecnych tam głownie przedstawicieli Izraela gromkie brawa.

  Co więcej p Rybarska została zaatakowana przez młodą Żydówkę za biało-czerwoną chustę.

  https://www.salon24.pl/u/beta/839387,elzbieta-rybarska-relacja-z-obchodow-w-obizie-auschwitz

  Po wypowiedzi Daniela Rossa – więźnia obozu – ujawniającego nadzwyczajny fakt księgowania polskich chrześcijan wywożonych do obozów jako żydów (!!!) z dopiskiem w kartotece DJ.

  – Tak Magda Ogórek jak i Jacek Leski, na koniec emisji, zaczęli gwałtownie odżegnywać się od „antysemickich wpisów w Internecie”, a dotyczących przestępczych wypowiedzi izraelskich polityków czy przestępstw żydowskich w Oświęcimskim Muzeum fizycznie napadających Polaków

  Nawet w takiej sytuacji i Ogórek i Łęski nie byli zdolni do minimum obiektywizmu lub choćby do milczenia. Ogórek i Łęski to dziennikarze bez godności.

  Red. GW

  https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,27012018,35507760
  PS

  Tu słynne już wyjście Sandauer`a ze studio – w proteście.

  Ale jak widać Sandauer zatrzymał się na kulisami i poczekał na Ogórek, aż ta wyjdzie ze studio, dogoni go i przeprosi. Ubłagany Sandauer wraca!
  http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/226-przestepczy-charakter-studio-polska

  http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/234-czosnkowy-nowosilcow-z-izraela-namiestnik-anna-azari-obnaza-naga-prawde-o-polaczkach-bez-godnosci

  http://gazetawarszawska.com/index.php/judaism-islam/227-ambasador-izraela-odrzuca-polskie-prawo

  https://www.salon24.pl/u/wawel/721613,zydzi-i-polacy-muzeum-historii-zydow-polskich-antypolonizm-polska-jako-anomalia

  https://www.salon24.pl/u/wawel/721045,estera-uszka-antysemity-glowka-islamofoba-i-antoni-slonimski

  https://www.salon24.pl/u/wawel/714561,kto-pisze-polska-wikipedie-germano-judejska-ofensywa-dziwnej-wiedzy

  https://www.salon24.pl/u/wawel/794829,tesc-prezydenta-3-5-zamach-stanu-wrog-wewnetrzny-staszic-i-estera

  https://www.salon24.pl/u/wawel/807177,film-znieslawienie-i-analiza-antysemityzmu-czyli-zagrac-na-poczuciu-winy

  https://www.salon24.pl/u/wawel/810058,zycie-uciete-czy-ukryte-czy-w-polsce-jest-ponad-4-mln-osob-pochodzenia-zydowskiego

  https://www.salon24.pl/u/wawel/821210,pani-sedzia-el-hagin-prezydent-duda-dwa-systemy-prawne-i-3-5-przez-dziesiate

  https://www.salon24.pl/u/wawel/839375,ambasador-izraela-odrzuca-polskie-prawo

 163. revers said

  byly lub zawieszony w duszpasterstwei ksiadz Miedlar, maski opadly

  http://thenowypolskishow.co.uk/zydzi-zdjeli-maski

 164. Mario said

  ” Za przyjęciem nowelizacji było 279 posłów, 5 było przeciw, 130 [łajdaków – admin] wstrzymało się od głosu.” To świadczy tylko o tym że w sejmie jest 135 antypolskich posłów ciekawe którzy to. I powino się ich nagrodzić odpowiednio .

  ——
  Ich pełna lista była w gajówce.
  Admin

 165. Sapieha said

  https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Rodzin-Polskich-Ofiar-Obozow-Koncentracyjnych-746154752188673/

 166. PISKORZ said

  re 86 ” bo wielu kolaborowało a ci co pomagali byli mniejszością.” TO TRZEBA BYDLAKA ZAPYTAĆ…A dlaczego mieliby być większością..??! żeby Niemcy więcej Polaków wymordowali? W imię czego mieliśmy ich ratować..?! A potem taki przyjechał /uratowany, z USA/..i rodzinie polskiej wciskał 10 dolarów..!!!

 167. lolek said

  Re Kapsel

  „8. Prezes gminy żydowskiej w Warszawie Adam Czerniaków odbył w Krakowie w marcu 1940 roku konferencje z Niemcami, z której notatki wskazują na to, że w rozmowie z Niemcami, aby się im przypodobać, za wrogów Żydów uważał on nie Niemców, lecz Polaków (Stefan Nowicki, Wielkie nieporozumienie, Sydney 1970).”

  MIędzy innymi dlatego Izraelici chcą mieć pieczę nad ustawami IPN, by takie i podobne informacje nie mogły przejść do szerokiej wiedzy opinii polskiej i światowej.

 168. Siekiera_Motyka said

  Generał Skalski

  _https://www.youtube.com/watch?v=Y_ZDO6IRtI8

 169. Zdziwiony said

  Jan Paweł II przemawiając na terenie obozu Auschwitz, określił to miejsce jako „Golgotę” naszych czasów. Mówił wtedy: „Przychodzę więc i klękam na tej Golgocie naszych czasów, na tych mogiłach w ogromnej mierze bezimiennych, jak gigantyczny Grób Nieznanego Żołnierza.”

  Pamiętam też tytuł artykułu z tego czasu pt. „golgota na nizinie”
  Była też masakra w Manili 1945, Hiroszima itd.

  Wg mnie nie godzi się czynić takich porównań, bo przecież jedynie

  GOLGOTA jest miejscem Śmierci Pana Jezusa Chrystusa, gdy dopełniło się odkupienie i zbawienie.

  Któryś za nas cierpiał rany.
  Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.
  I Ty, któraś współcierpiała.
  Matko Bolesna, przyczyń się za nami.

 170. est said

  Kaczyński! Jeżeli jeszcze raz założysz jarmułkę, to niech do ciebie dotrze, że stracisz to coś zyskał!

 171. Premier Morawiecki powiedział: Polacy i Żydzi mają wspólne dziedzictwo, wspólną tysiącletnią historię życia na jednej ziemi: Polin.

  Po pierwsze, nie bardzo rozumiem, dlaczego pan Premier powiedział „Polin”, a nie „Polska”.

  Przypomnijmy sobie następnie, że Polska jest krajem Polaków z tej racji, że to Polacy ją jako panstwo, a wkrótce potem jako chrześcijańskie Królestwo Polskie w środku Europy założyli. Do tego „gotowego” kraju Izraelici byli tylko od czasu do czasu zapraszani czy, mówiąc prościej, wpuszczani. W każdym wypadku chodziło o naiwność, kalkulację bądź wreszcie ciężką głupotę naszych króli, królików, wyższych urzędników kościelnych i w końcu Wodza Narodu, który jeździł na Kasztance.

  To wpuszczanie (zapraszanie) par la force des choses złożyło się na kupę przyczyn, a te na kupę skutków (wciąż z przewagą kupy). Owe skutki znakomicie od setek lat widać, a dzisiaj dodatkowo silnie czuć. W tej sytuacji mówienie o jakimś pozaepizodycznym „wspólnym dziedzictwie” ma charakter szyderczy. Czyż nie mają więc racji ci, którzy śmieją uważać, że może lepiej byłoby dalsze prace nad tym „wspólnym dziedzictwem” zatrzymać? Zwłaszcza że podstarzały tysiącletni konkubent „Polin” ma już swoją nieruchomość w ciepłym klimacie?…

  Owszem, ta nieruchomość wydaje się z lekka ruchoma, ale czy to jest wina Polaków, którzy – bez żadnych obcokrajowców – żyli sobie kiedyś w swoich lasach, a nad jednym ze swoich jezior zbudowali wieżę, w której myszy zjadły Popiela?

 172. ibrahim ibn jakub said

  Re 162:
  Pierdolę ambasador izraela….nie sorry co ja mówię. Absolutnie nie pierdolę. Na polskie pierdolenie to trzeba mieć odpowiednią urodę. Moja krowa mućka jest ładniejsza niż ambasador izraela. Wolałbym posunąć moją krowę, niż ta szpetną rurę kanalizacyjną z Palestyny.

 173. Marucha said

  Re 171:
  Tak, mamy wspólną historię z Żydami – jak człowiek z tasiemcem…

  Jestem głęboko upokorzony tym, że polskie władze wdają się w jakiekolwiek „dyskusje” i „dialogi” z łajdakami, którym w ogóle nie chodzi o żadne porozumienie, tylko zmuszenie Polaków do akceptacji ichniej haggady
  Panią Ambasador powinno się wypieprzyć z Polski za to, że wdaje się w kłótnie z państwem, w którym pełni funkcje dyplomatyczne.

 174. ibrahim ibn jakub said

  Re 107:
  Bo to mój opis, ale dzięki za zauważenie tego faktu.

 175. snag said

  What about your, zio-concentration camps ambassador Azari? Damn hypocrite ,…

  https://uprootedpalestinians.wordpress.com/2017/02/21/israels-concentration-camps/
  https://www.globalresearch.ca/on-israels-little-known-concentration-and-labor-camps-1948-1955/5467832

 176. snag said

  Marucha @ 173 ,…

  A co zrobić z tymi co jej klaskają? Dwie w pierwszym rzędzie ,…

  .https://assets.polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/56983384f0046aadf5c0ebb297491014_L.jpg

  ——
  Wywalić z posady, po pierwsze.
  Admin

 177. Salcie said

  Robert Winnicki merytorycznie MIAŻDŻY antyPOLSKĄ nagonkę Izraela

 178. Siekiera_Motyka said

  „stosując typowo rabiniczny sposób dyskusji – apriorycznego perorowania – stosował metodę dobrego i złego policjanta, czyli raz chwalił polaczków, a raz ganił.”

  Szewc Wszajs (były ambs-dor Izraela) jest bardzo dobry w tym.

  Ad. 171 – Pytanie : Gdzie jest Frank ? Tu jest.

  „Premier Morawiecki powiedział: Polacy i Żydzi mają wspólne dziedzictwo, wspólną tysiącletnią historię życia na jednej ziemi: Polin.”

 179. Salcie said

  Opadły żydowskie maski! „Polska jest jak dojna krowa” – J.Międlar (wPrawo.pl)

 180. snag said

  Po rozmowie Morawieckiego z Bibi Warszawa sygnalizuje ze nie będzie poprawek do ustawy – Na dole w postach ponad 80% sympatyzuje z Polakami, reszta to hasbara kramarze ,…

  Warsaw Indicates Refusal to Change Holocaust Bill Despite Talks with Jerusalem
  ——————————————-
  http://www.breitbart.com/jerusalem/2018/01/29/despite-talks-with-jerusalem-warsaw-indicates-refusal-to-change-holocaust-bill/

  TEL AVIV – Poland on Monday indicated that it may not make amendments to a bill that would make it illegal to blame Poland for any Holocaust-related crimes, despite a discussion between Prime Minister Benjamin Netanyahu and his Polish counterpart Mateusz Morawiecki, following Israeli outrage.

 181. NICK said

  Podjąłem się.
  Roli trudnej.

  Dla dobra Gajówki.
  Znacie mnie.

  Zatem idziemy.
  Nie ma letko.
  P.S.
  SSsssnag.
  Porządnieje.
  Dzięki Wam.
  Oj, oj.

 182. MatkaPolka said

  SPECJALNA DEDYKACJA DLA PREMIERA IZRAELA BENJAMINA NETANJAHU

  Historical and Investigative Research

  Relacja Hillel Kook (Peter Bergson) z Jerusalem – bratanek, Abraham Isaac Kook, głównego rabbina brytyjskiego Mandatu w Palestynie. Kook, podróżował 1940 r. do USA lobować za Emigracją żydowskich uciekinierów z Europy do USA

  Jak rządy w USA, Wielkiej Brytanii i w Kanadzie – robiły wszystko, aby sabotować jakąkolwiek pomoc i odmawiały przyjmowania uciekiających z Europy Żydów – zawracała statki z uiekinierami, nie wpuszczli na wody terytorialne

  Jak głowni przywódcy żydowscy W USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie doradzali i współpracowali z rządami, aby nie przyjmować żydowskich uciekinierów z Europy. Jak wpływowy Stephen Wise – prezydent Amerykańskiego Kongresu Żydów a zarazem prezydent Światowego Kongresu Żydów – robił wszystko, aby sabotować akcję pomocy dla żydówskich uciekinierów z Europy.

  Jak Żydzi w USA, WB, Kanadzie – pomogli Hitlerowi podjąc decyzję o „OSTATECZNYM ROZWIĄZANIU”

  O zawracanniu i przeganianiu statku z uciekinierami z Kuby, USA, Kanady – który wrócil spowrotem do Europy – S.S. St. Louis

  http://www.hirhome.com/israel/leaders2.htm
  How mainstream Diaspora Jewish leaders are failing the Jewish people today

  http://www.hirhome.com/israel/leaders1.htm

  How the mainstream Jewish leadership failed the Jewish people in World War II

  Przykro mi o tym pisać, że istnieje wiele przykładów głównych przywódców żydowskich, którzy zachowali się w podobny sposób, jak robili to główni amerykańscy przywódcy żydowscy. Skoncentruję się na sprawie żydowskiego przywództwa w Wielkiej Brytanii z następujących powodów:

  1) like the US, Britain never became Nazi-occupied;
  2) like the US, Britain was a democracy;
  3) although the British leadership, like the American leadership, was mostly antisemitic,

  and though the British Foreign Office, like the US State Department, did its very best to sabotage the rescue of Jews, a clear opportunity to save thousands of Jewish lives was sabotaged by the mainstream Jewish leaders in London; and

  5) this has now been well documented.

 183. MatkaPolka said

  S.S. St. Louis – Canada has had a race-based immigration

  http://www.whitepinepictures.com/seeds/iii/36/sidebar.html
  Jewish Refugees

  In the 1930’s, Canada closed its doors to all immigrants. Though the door was closed to everyone, Canada has had a race-based immigration policy since the end of World War I. This policy was based upon stereotypes of what type of immigrant would benefit Canada the most. At the bottom of the list were the Chinese, the Japanese and the Jew. It was the feeling that Jewish settlers were unsuitable because they wanted to live in the city, while Canada wanted to attract people to farm and settle the rural areas.

 184. lolek said

  „Żydzi nie mają takiej władzy jak sami o tym myślą, ani nie mamy takiej władzy jak myślą nasi wrogowie.” – Abraham Foxman ADL
  Film „Zniesławienie”/”Defamation” (powyżej link w notce 93.)- od 33:20 min.
  „To jak gra w pokera, w której () blefuje, że żydzi mają większą władzę () niż w rzeczywistości.”

  Na tym polega ich manipulacja – na blefie co do ich znaczenia w świecie.
  Trzeba poznać proporcje.
  Ludnośc żydowska na świecie to zaledwie 16 mln. wliczając ludnością Izraela rzędu 8,4 mln.
  http://gosc.pl/doc/2568497.Populacja-Zydow-wraca-do-poziomu-sprzed-Szoah

  ——
  … a gromadzi 90% bogactw świata, co daje im olbrzymią władzę.
  Admin

 185. revers said

  szczurolapanie wg. p. Michalkiewicza

 186. fax said

  re 183 Jak ten świat się zmienia, pod wpływem obywatela światowego, pasożytującego na zdrowym ciele.

  Powiadają, uderz w stół a nożyce się odezwa. Oblężony przez żydów zamek Polin podważa lewarowanie, jak on śmie, przecie armatę żydowską szlag może trafić, gdzie ta nasza ‘szlachta jerozolimska`

  Krzyk rzezanych idzie w Polin.

 187. fax said

  Lolek tyle to ich w samej Polsce może być.

 188. lolek said

  Tyle, a pewnie i więcej, to owszem jest, ale ludzi zmanipulowanych przez ich blef. Król jest nagi.

 189. Powtarzam do znudzenia.

  Polonia w różnych językach, musi zakładać portale internetowe.Musi informować o oszustach ,których celem jest zniszczenie Polski.

  Małe, szybkie, czytelne,bez dodatkowych skryptów.3 Euro miesięcznie dla Polski gdyż na media i polityków w Polsce nie można liczyć.

  Dodatkowo z programami partnerskimi aby koszta prowadzenia portalu były 0,00 Euro.Wystarczy jeden artykuł,tygodniowo ale z faktami.

  Jako alibi proszę podawać poprawki do Konstytucji USA.Z podaniem konta bankowego gdyż konto Pay Pal mogą,przy kontrowersyjnych portalach,zlikwidować.Proszę o łączenie linków.Duże portale muszą być ubezpieczone:3-8 Euro miesięcznie.

  Dobra domena ,top level musi mieć org,info,com,net itd.Domena pl może być zablokowana.

  Przestańmy sobie opowiadać bajki o zmianach.Te oficjalne ataki administracji Izraela,ze strony Izraelczyków są kpiną z Holocaust,z Polski i jej mieszkańców.One będą wzrastaćOni depczą własne ofiary Holocuast i robią kasę z przeszłości.To nie jest naród wybrany.To jest państwo ,które ma tylko bomby atomowe i wkrótce połowę Syrii.

  Nawet Mosad kpi z własnego narodu tak jak żydzi w SS.
  Przecież muzułmanie,zarażają chorobami Izraelczyków.To jest przyczyną tego strachu w Izraelu.

  Nawet rozumiem Izraelczyków i ich strach,przed niewidzialną wojną,która już trwa.

 190. Lily. said

  Re 45;Salcia
  Stryj Jakob Greenberg vel Mark Zuckerberg.
  Tych „vel”,bylo / jest wiecej.

 191. Boydar said

  Panie Lipski, do czego to Panu potrzebne – „… Polonia w różnych językach, musi zakładać portale internetowe. Musi informować o oszustach, których celem jest zniszczenie Polski …”

  Państwem nienormalnym, kierują struktury niejawne, każdym jednym nienormalnym. U nas, nienormalnych między Odrą a Bugiem, są trzy takie siły, oczywiście niespójne – masoneria, żydostwo cywilne i służby. Armia jako taka to nakładka. „Zdanie” „Polonii” jest mało istotne o ile w ogóle; to tylko siwy dym dla naiwnych, taki sam jak „opinia międzynarodowa”. W naszej indywidualnej walce ze złem liczy się wyłącznie nasza codzienna nieustępliwa postawa – NIE! i WYPIERDALAĆ ! I nawet nie jest ważne czy za tym idzie praktyczne działanie niszczenia wroga. On unicztoży się sam, jeśli zobaczy że ludzie są zdecydowanie przeciw. Ale tutaj, w Ojczyźnie Polaków, nie „gdzieś tam”.

 192. lolek said

  Ministerstwo Diaspory Ujawnia System Dla Śledzenia Antysemityzmu Online

  http://gazetawarszawska.com/index.php/judaism-islam/231-ministerstwo-diaspory-ujawnia-system-dla-sledzenia-antysemityzmu-online

  Przez ostatnie dni testowany system zapewne rozgrzał się do czerwoności…

  No to mają ten swoisty rodzaj satysfakcji.
  Na złość babci odmrożę sobie pejsate rączki…

 193. revers said

  „Polonia w różnych językach, musi zakładać portale internetowe.Musi informować o oszustach ,których celem jest zniszczenie Polski.”

  daj pan spokoj te strony o najlepszej ogldalsnosci, przejmuja bracia starsi w wierze i reklamuja swoje parchate zwyczaje i produkty.

 194. snag said

  Admin @ 152 ,…

  Taki charakter, senor admin – Na waszym miejscu podkreślił bym grubą czerwoną krechą dzieląca prawdziwych katolików od frajerów żeby snag i tacy jak on wiedzieli kogo wasz kler reprezentuje bo to co widzę to na pewno nie wasz interes a ‚starszych braci’ ,…

  A tak na marginesie, zastanawiam się czy jest to stosowny czas żeby ‚nawracac’ snaga kiedy chałupa się pali ,…

  ——
  Tę krechę widzi każdy prawdziwy katolik w Magisterium.
  Admin

 195. Re: 184 Komentarz Admin
  Panie Gajowy, prawdziwa wladza nigdy nie byla oparta na zebranym (zawlaszczonym) bogactwie przez zydow-lichwiarzy Bogactwo materialne nie bylo odzwierciedleniem wladzy I nigdy nie bedzie. To jest iluzja w ktora rowniez I Pan uwierzyl. (tzw. „matrix”)

  Prosze zwrocic uwage na Prymasa Wyszynskiego, ktory realnie posiadal wladze, a nie posiadal zadnego majatku, zadnych nieruchomosci…

  Wladza nie bierze sie z majatku, a z zaufania do tego, ktory glosi Slowo Boze.
  (jest bezkompromisowy, nie przekupny, nie skorumpowany, nie przejednany w obliczu falszu, oszustwa, klamstwa, zlodziejstwa itp).
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Owszem, za pieniadze zydzi-lichwiarze kupuja politykow, biskupow, administratorow I innych w celu uzyskania dla siebie korzysci politycznych, ekonomicznych, militarnych czy administracyjnych, lecz to zupelnie inna sprawa

 196. Marucha said

  Re 195:
  Panie Jaśku,
  Nie ma co zaklinać rzeczywistości i brać swoich pobożnych życzeń za rzeczywistość.
  Pieniądze dają władzę. Dają cholerną władzę.
  Władzę obalania rządów, władzę wywoływania wojen i rewolucji – i, co więcej, władzę nad umysłami i duszami.
  Czy biednego stać będzie na założenie światowej sieci dezinformacji medialnej, jak CNN czy Fox?

 197. Re: 196 Marucha.
  Biednego musi stac na zakup Nowego Testamentu, a I rowniez stac na sprzedarz ostatniej koszuli na zakup miecza…
  Dzisiaj jest wojna miedzy dobrem a zlem i wybor nalezy do kazdego z nas…I nie ma „przepros” czy „nie wiedzialem”.. To jest wojna na smierci i zycie…
  I to czy sie Panu Panie Gajowy podoba czy nie to sie dzieje…Tu i teraz…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——
  Panie Jaśku, to jest niekoniecznie na temat.
  Admin

 198. Joe said

  Jasku…wiesz jak Wodz Indian tlumaczyl synowi kto ma wladze ?…Kolo ciebie zyja dwa wilki,bialy i czarny i ten zwyciezy ktorego ty bedziesz karmil…..

 199. lolek said

  Kulisy spotkania w Auschwitz-Birkenau

  „Pani Elżbieta Rybarska, prezes stowarzyszenia polskich ofiar obozów koncentracyjnych opowiada jak została potraktowana podczas uroczystości w Oświęcimiu. Kazano jej schować polską flagę, zwracając uwagę, że to nie skocznia narciarska. To typowy przykład działania „Przedsiębiorstwa Holokaust”, gdzie Żydzi zawłaszczają tę tragedię, podczas gdy w obozach ginęli przedstawiciele wielu narodów, w tym znaczna część Polaków.”

 200. MatkaPolka said

  Obóz był przeznaczony przede wszystkim do eksterminacji Polaków – dopiero od 1942 r zaczęto przywozic tam żydów, ale takze inne narody Europy okupowane przez zbrodnniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką. KL Auschwitz był obozem pracy przymusowej – ludzie ginęli z powodu warunków egzystencji

  Niemieckim Obozem zagłady był KL Warschau, wykorzystywanym również po wojnie przez żydowski aparat terroru przysłany przez Stalina do dalszego eksterminacji Polaków

  PROJEKT USTAWY O ZMIANIE IPN_ scigannie totalitaryzmu i komunizmu_RM-10-67-16

  https://bip.kprm.gov.pl/download/75/16072/RM-10-67-16.pdf LINK

  Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”

  Premier Izraela i ambasador Izraela w Polsce spenia kwalifikacje tej ustawy – czynu kryminalnego – i wcześniejszych ustaw o ściganiu zbrodni hitlerowskich

  To nie tylko przestępstwo kryminalne zwane zniesławieniem – czyli mówienie nieprawdy
  Ruch Syjonistyczny powinien być oskarżony o współudział w zbrodniach i kolaboracje ze zbrodniczą, nazistowską III Rzeszą niemieckąj

  Współudział w zbrodniach III Rzeszy niemieckie dotyczy także Ruchu Banderowskiego

  O zakazie propagowania fszyzmu, totalitaryzmu nawoływanie do nienawiści określa również polski Kodeks Karny Art 256

  Żydz to nie PASZKWILANCI – to FUTURYŚCI – nie było „polskich obozów” dla Żydów, ale może powstaną – skoro tak chcą Żydzi to tak bedą mieli

 201. snag said

  Panocku Boydarku, my dear ,…

  Nie oszukujmy się, prawdziwych kapłanów katolickich czy jakichkolwiek policzysz na palcach … Niestety jakbyś na to nie spojrzał i nie wiem jak się bardzo nadymał i oburzał to stanowisz znikomą mniejszość w dzisiejszej Polsce i nie tylko w kraju i jak narazie nie widzę światła w tunelu bo naczalni z obu stron, rządu i kleru (w jednym łóżku) dbają o to żebyście nie byli zbyt oświeceni i zaczęli myśleć bo to ich koniec.

  Money talks bullshit walks senor Boydar and that’s a fact … pod 196 naczalny gajówki to zauważył i odnotował w odpowiedzi do Jaska.

 202. NyndrO said

  jak ja bym te bakterie bił i z Mausera dobijał. Prostak jestem? Tak! I antyszemita!. Jestem mądry!

 203. Joe said

  Na zakonczenie do wpisu 139 dodam….Bibiemu ledwo udalo sie po wizycie i awanturze o 200 mil z resztek budzetu ktorych nie dostal a co bylo pretekstem do awantury z Clintonem…uciec z bachorami i Salcie do Izraela.Siedzial jak mysza pod miotla az do konca kadencji Obamy,bo w sztabie Obamy nadal byl Clinton.Dopiero teraz szuja wylazla za kadencji Donalda ktory jest w konflikcie z Clintonami.Ale w Moskwie skamle i lasi sie bo zna swoje miejsce w szeregu.

 204. Andrzej said

  Nie ma się co przejmowac tym Izrawelem i robić swoje. Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.