Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Komunikat przełożonego dystryktu francuskiego FSSPX w związku ze wspólną deklaracją katolicko-luterańską

Posted by Marucha w dniu 2016-11-08 (wtorek)

Christian Bouchacourt

Christian Bouchacourt

Lektura deklaracji wspólnej, podpisanej 31 października br. przez papieża oraz przedstawicieli Kościoła luterańskiego w Szwecji przy okazji obchodów pięćsetlecia rewolty Lutra przeciwko Kościołowi katolickiemu, przepełniła nas głębokim bólem i przygnębieniem.

W obliczu skandalu, jakim jest ta deklaracja – pełna nieścisłości historycznych, ataków na doktrynę wiary katolickiej oraz przesiąknięta fałszywym humanizmem, będący źródłem tak wielu nieszczęść – nie wolno nam zachować milczenia.

Pod pretekstem błędnie rozumianej miłości bliźniego i na skutek dążeń do osiągnięcia jedności, będącej w istocie jednością powierzchowną i iluzoryczną, wiara katolicka jest składana na ołtarzu ekumenizmu, stanowiącego zagrożenie dla zbawienia dusz. Na jednej płaszczyźnie są stawiane najpotworniejsze błędy oraz prawda naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Jak możemy być „głęboko wdzięczni za duchowe i teologiczne dary otrzymane za pośrednictwem reformacji”, biorąc pod uwagę, że Luter przejawiał iście diaboliczną nienawiść do Namiestnika Chrystusowego oraz bezbożną pogardę dla Najświętszej Ofiary Mszy św., równocześnie odrzucając zbawczą łaskę naszego Pana Jezusa Chrystusa? Ten sam Luter – odrzucając transsubstancjację – wypaczył również doktrynę o Najświętszej Eucharystii, odwodził dusze od szukania wstawiennictwa u Najświętszej Maryi Panny oraz negował istnienie czyśćca.

Nie, katolicyzm nie zawdzięcza niczego protestantyzmowi. Protestantyzm rozerwał jedność Christianitas, odłączył całe kraje od Kościoła katolickiego i wciągał w błąd niezliczoną liczbę dusz, wystawiając na niebezpieczeństwo ich wieczne zbawienie. Jako katolicy pragniemy powrotu protestantów do jedynej Owczarni Chrystusowej, którą jest Kościół katolicki – i nie przestajemy modlić się w tej intencji.

W tych dniach, w których wspominamy Wszystkich Świętych Pańskich, prosimy o wstawiennictwo zwłaszcza św. Piusa V, św. Karola Boromeusza, św. Ignacego i św. Piotra Kanizjusza, którzy mężnie występowali w obronie Kościoła katolickiego walcząc z herezją protestancką.

Wzywam wiernych dystryktu francuskiego do pokuty i modlitwy w intencji Ojca Świętego, prosząc, by Zbawiciel raczył ustrzec swego wikariusza od błędu i zachować w prawdzie, której jest on strażnikiem.

Wzywam kapłanów naszego dystryktu do odprawiania Mszy św. wynagradzających i organizowania Godziny Świętej przed Najświętszym Sakramentem, w trakcie której winno się błagać Boga o przebaczenie za to zgorszenie oraz o rychłe położenie kresu burzy, wstrząsającej łodzią Kościoła od ponad pół wieku.

Matko Boża, Wspomożenie wiernych, módl się za nami i ratuj Kościół Święty!

ks. Krystian Bouchacourt FSSPX
przełożony dystryktu francuskiego Bractwa Św. Piusa X
Suresnes, 2 listopada 2016, Dzień Zaduszny

Źródło:
Déclaration conjointe entre le pape et l’église luthérienne : communiqué du Supérieur du District de France – 2 nov. 2016

https://news.fsspx.pl

Komentarzy 10 to “Komunikat przełożonego dystryktu francuskiego FSSPX w związku ze wspólną deklaracją katolicko-luterańską”

 1. Joannus said

  ”W obliczu skandalu, jakim jest ta deklaracja …”

  Tak to jest skandal. Zarazem kolejna odsłona widoku spustoszenia w miejscu świętym.
  Nic nie wypada dodać, jak tylko przyłączyć się do wezwania Przełożonego Dystryktu Francji, do stosownego na miarę możliwości wynagradzania Panu Bogu Zbawicielowi Naszemu.

 2. NICK said

  Amen.

 3. A gdzie są biskupi? Przecież ta deklaracja to jawne zaprzeczenie nauki KRK.
  W obliczu twierdzenia, że 2×2=5 każdy nauczyciel matematyki się oburzy.
  W obliczu tej „deklaracji” milczenie owiec.

 4. Yah said

  Pewnie niedługo usłyszymy, że jestesmy winni my Polacy bo przecież do takiej sytuacji doprowadził „największy z rodu Słowian” czyli Polak właśnie. Dawniej było od rzemyczka do koniczka , a teraz od modlitwy o pokój w Asyżu do deklaracji katolicko-luterańskiej.

  Wiem, tak nie można ale trudno zdzierżyć to co się dzieje w KRK..

 5. Adam Ryglowski said

  Ad 4 ) P. Jah’u – do maja ’81 był normalny , i warto Jego i dziś słuchać . A potem — to już było INACZEJ .
  Człowieka PO PROSTU ŚMIERTELNIE PRZESTRASZONO.
  Ale miał „POMOCNIKA ” – Księdza (Kard.) RATZINGERA !!!
  I TO ON ZOSTAŁ Następcą , jako Benedykt XVI.
  A N A SZ (!!!) PAPIEŻ ZOSTAŁ ZASZCZUTY !!! (przez „swoje książątka” Vatykańskie)
  Miał szczęście , że był Bawarczykiem ( nie Niemcem ) , więc na żądanie PRZYJACIÓŁ – dostał ekstra ochronę BND.
  Więc „numer” , jaki wyszedł z Janem Pawłem I – nie miał szans na powodzenie .
  A Szefa Państwa można zlikwidować unieruchamiając tamtejszy system bankowy .
  PAPIEŻ BENEDYKT XVI – w pewnym momencie został z tym , co miał w skarbonkach ( i na dobitek u wrogów ).
  Jako SZEF PAŃSTWA – nie istnieje .
  Ale pozostaje COŚ NAJWAŻNIEJSZEGO .
  Następca tytułuje się „biskupem Rzymu „, W CO GRAJ SKUNKSOM I DEWIANTOM ZNAD ŁABY I MOZELI – którzy są de facto luteranami , anglikanami , a najprawdopodobniej wyznawcami talmudu . Byznes jest cały roboczy tydzień , a „NIEMIECKA , KATOLICKA BARANINA”{ – NA SOBOTĘ , I NIEDZIELĘ .
  …………..
  A co nad Wisłą ?


  O faktycznie Świętym KSIĘDZU – STEFANIE WYSZYŃSKIM – (n.b. ) Kardynale – NIC , ALBO ŻLE.

  uwaga!
  szykuje się następny „święty Glemp” – bo kasę drze się na tą ” fundację ” nawet spoza Polski .
  ( nie znający pamiętników Św. X Popiełuszki sypią kapuchę większą , niż „swojemu ” plebanowi , a który przeważnie jest setki razy lepszy od tamtego …..)

 6. Shrek said

  Na naszym Świecie są dwie zasadzone siły. Jedna to Biali ludzie dzieci Boga JHVH Jezusa Chrystusa i druga Żydowie nie biali [ białawo poprzez `mieszanie` dziś wyglądają, to nie Chazar to są Aszkenazi i Sefardix ] Reszta nacji nie odgrywa zasadniczej roli poza podległością tym dwóm oraz urozmaiceniu świata.

  Luter wystąpił przeciwko żydom, Niemcy zawsze to wyraźniej widzieli, w przeciwieństwie do Polaków, co historia nam najbliższa ukazuje, problem żydowski ! [ hate speech mowa nienawiści hassreden ]

  Stad ta nagonka na niego, aż strach pomyśleć, tak zostało to wryte w świadomość i `kanonizowane` przez żydów, w naszym Kościele, przed czym jak i reszta Luter ostrzegł, zresztą Pan Jezus CHRYSTUS powiedział o nich to samo ! [ ówcześni faryzeusze judasze i saduceusze etc `uczeni w piśmie` talmudycznym ! ]

  `Luter` jak dzisiaj ikony `mass uciechy`, jest wrytym synonimem przełożeniem siły żydowskiej na chrześcijaństwo głownie nas Katolików.

  Jesteśmy od dawna zarządzani [ kasa wpływy `mieszanie` ] przez plemię niemile widziane, stad dziś możliwość, 3 światowej jak i mowa o Końcu Czasów i zbliżającej się Apokalipsie, ale o dziwo ten prosty fakt wciąż ucieka naszej uwadze i do wieeelu nie dociera !!! [ świadectwo pomroczności i wpływu czarta ]

  Nie bronie Lutra [ tym bardziej dzisiejszych posoborowych i ewidentnie miłościwie nam panującego Franciszka ] mimo ze był dobrym człowiekiem i jednym z największych uczonych Katolickich !
  zanim doszło do _nst._ rozszczepienia, Nie bez powodu, chrześcijańskiego drzewa.

  Niech Pan Bóg to osadza nam pozostaje się ustosunkować, najlepiej z Boża pomocą w świetle zachodzących wydarzeń.

 7. revers said

  … lub krzyzyk mi sie przemiescil

  co dotyczy tez wielu medialnych purpurowych z odwroconym na krzyzu panskim lojcem
  Rydzykiem, jak i papiezem.

  Czyli za luteranami nowego tetamentu nie bylo.

 8. Listwa said

  Franciszek udawał przed całym światem , ze rozmawia z biskupami i duchownymi luterańskimi. A tak naprawdę spotykał się tylko z ludźmi świeckimi, którzy moga sobie tylko pogadać.

 9. Joannus said

  Ad 5
  ”Ad 4 ) P. Jah’u – do maja ’81 był normalny , i warto Jego i dziś słuchać . A potem — to już było INACZEJ .”

  Niech Pan nie czaruje rzeczywistości.

 10. Boryna said

  Systematycznie niszczy się Kościół

Sorry, the comment form is closed at this time.