Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Piętka: Znaleziono winnych (czyli Jarosław Kaczyński znalazł winnych spowolnienia gospodarczego)

Posted by Marucha w dniu 2016-11-18 (piątek)

Gospodarka posypała się Jarosławowi Kaczyńskiemu bardzo szybko. Szybciej niż np. chavistom w Wenezueli. Na tzw. program 500+ w grudniu zabraknie już pieniędzy, a wzrost gospodarczy – prognozowany na 3 proc. – spadł w trzecim kwartale do 2,5 proc.

Przyczyną – oprócz nieodpowiedzialnej polityki socjalnej – jest – o czym głośno się nie mówi – łożenie znaczących sum pieniędzy na banderowską Ukrainę, której parlament debatuje właśnie nad projektem ustawy wysuwającej roszczenia terytorialne wobec Polski.

Przyczyną jest także to, że spółki Skarbu Państwa – opanowane przez Misiewiczów – przynoszą straty [1]. I oto Naczelnik Państwa znalazł winnych! Winni są prywatni przedsiębiorcy powiązani z opozycją, którzy celowo „nie inwestują”, czyli chowają pieniądze przed panią Szydło i panem Morawieckim zamiast im je po prostu zanieść do gmachu w Alejach Ujazdowskich w Warszawie [2].

Naczelnik Państwa nie wymyślił nic oryginalnego. Winni są prywaciarze, kułacy, spekulanci itp. To wszystko już przecież było. Dlaczego władza radziecka nie mogła wyżywić obywateli? Bo kułacy ukrywali zboże. Dlaczego brakowało towarów w sklepach? Bo wykupywali je spekulanci i stąd Sejm PRL przyjął nawet 25 września 1981 roku ustawę o zwalczaniu spekulacji. Zaopatrzenie sklepów jednak się pomimo tego nie poprawiło.

Może więc niedługo Naczelnik Państwa – idąc tym przetartym już szlakiem – każe uchwalić ustawę zobowiązującą kapitał krajowy i zagraniczny do „inwestowania” w program 500+ i inne zbawienne pomysły jego rządu.

Tylko po co ten jaskiniowy antykomunizm, nachalnie uprawiany od wielu lat przez kolejne wcielenia tzw. prawicy niepodległościowej, skoro buduje ona narodowo-konserwatywną wersję socjalizmu? [chyba antynarodową – admin] Czy ten antykomunizm, ta ciągła negacja PRL, ma właśnie odwrócić uwagę od faktu istnienia prawicowych komunistów?

Bohdan Piętka

[1] „Duże straty spółek Skarbu Państwa. Kto stracił najwięcej?”, http://www.bankier.pl, 24.03.2016.
[2] „PKB hamuje, Kaczyński zna winnego. Już nie Platforma, tylko przedsiębiorcy”, http://www.money.pl, 17.11.2016.

http://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 12 to “Piętka: Znaleziono winnych (czyli Jarosław Kaczyński znalazł winnych spowolnienia gospodarczego)”

 1. Marek said

  Nie znam lewicowych, ani prawicowych komunistów.
  Natomiast o żydowskich, jak najbardziej.
  Nie ma ekonomiii, religii, kultury, której te demoniczne łachudry, nie mogliby zniszczyć, zmieszać z własnym goownem.

 2. Marian said

  Wszystko co bije w chazarów z PiS jest dobre dla Polski i Polaków. Sami podniesiemy gospodarkę, ale najpierw pisdzielcy niech się wyniosą do swoich na UPAdlinę.

 3. niemiecki wzrost gospodarczy spadl czy spadnie do 0,2 % . To juz rownia pochyla w dol.
  Niemcow troche ratuje dorobek szczegolnie lat 60- 70-tych . Polowa Niemcow dostala juz lub oczekuje z tego czasu znacznych spadkow – nieruchomosci , rodzinne firmy czy oszczednosci . Druga polowa znacznie zubozeje . Dopoki trzyma sie to fifty -fifty wiekszych rozruchow nie bedzie . Ale to kwestia czasu .

  Towarzysze – to bedzie nasz ostatni boj!

 4. AlexSailor said

  Więcej takich wypowiedzi.
  Jestem pewien, że po wysłuchaniu tych bzdur, przedsiębiorcy i ludzie prywatnie wycofali co najmniej 200 milionów inwestycji.
  Trzeba być chorym, żeby inwestować w kraju, którego rządzący mówią coś takiego.

  No i oczywiście znowu ze 100 milionów wyjechało za granicę w obawie przed rabunkiem.

 5. Przemko said

  Brawo za artykuł. Socjaliści pobożni… dalej pozostaną socjalistami. Nie będzie kasy na 500 + już w grudniu? Nie ma problemu! Kaczyści pożyczą od międzynarodowej chazarii kolejne miliardy $ ale tym razem na wyższy procent. Potem wyduszą z polskich podatników kasę na spłatę sumy głównej i lichwiarskich odsetek. Jedynym wygranym tej hucpy pod nazwą 500+ będzie chazarski system kredytowo-bankowy. Ale Winnicki (skąd inąd nawet go szanuję) uważa 500+ za … sukces.

 6. Przemko said

  ach – zapomniałem. piłsudski to nie bohater z mojej bajki – ale niech mu już przysługuje to miano Naczelnika. Kaczka to co najwyżej ‚naczelniczek’. a i Polska powoli staje się ‚państewkiem’. najpierw maliniak robi upadlińcom prezent na 4 mld zł, a teraz ‚rząd’ pożycza(???) postbanderowcom 86 mln DOSKONALE wiedząc, że NIGDY tych pieniędzy nie odzyskamy. k…a j….a ich psia mać!

 7. GonDar said

  @4 A ja myślę, że tu bardziej chodzi o ogólną sytuację na świecie. Z tego co czytam Pana komentarze, ma Pan wiedzę i widzi Pan co się dzieje.
  Sytuacja jest płynna i bardzo zmienna. Nic nie jest ostatnio stałe. I faktycznie Kaczafi ma rację, że prywaciarze nie inwestują bo się boją. Być może ci duzi tego, że PiS zacznie dobierać się do skóry(copyright Sienkiewicz) tłustym misiom, a mali, że wylądują jak za PO na bruku(autostrady).
  Poza tym, ostatnio jest szaleństwo na walucie, na złocie, na ropie a nawet na węglu.
  A ludzie nerwowi…

 8. Polak = BARAN said

  AlexSailor i PRZEMKO mam dla was dobra RADE Parchte Misie: wyp…alac do PSYCHIATRY a jak nie to wyp…alac z POLIN subito do SIEBIE raus schweine.

  A Pan szanowny, to kto?
  Admin

 9. Maćko said

  http://gosc.pl/doc/3553384.Rok-rzadow-Beaty-Szydlo-gospodarcze-sukcesy-i-porazki

 10. Zerohero said

  Towarzysz Kaczyński może pójść dalej tym tropem i oskarżyć nie tylko przedsiębiorców, ale i konsumentów którzy złośliwie nie kupują w sklepach.
  Jak ja tej k… nienawidzę.

 11. RomanK said

  Jak to brakni pieniendzy na 500+… to si dodrukuji..albo pozyczy….
  pozyczylo sie trilionka na Srula mozna i na bachory:-)))
  Ekonomia…ludzie zaden z ludzi jacy wami rzadza w zyciu godziny nei przepracowal….skad ma wiedziec co to praca i co to produkcja????
  Dl anich mleczko jest ze sklepu a pieniazki z kasy…..
  Wybraliscie to macie….
  MOdlcie sie o program bezwizowy , teraz bedzie duzo roboty w US…a ratio 1:4+….na godz 55zl….oplaci sie .to 500+ na dniowke.

 12. Maciuś said

  A ja napiszę Panie Zerohero, że to jest super q… z tego Kalksteina. Nienawidzić tego bydlaka, to za mało napisane. Machiavelli, to przy nim niewinny baranek. :/

Sorry, the comment form is closed at this time.