Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump uderza w klimatyczne imperium

Posted by Marucha w dniu 2016-11-18 (piątek)

Donald Trump wszedł „z buta” w świat globalnego ocieplenia i podporządkowanego mu sektora energii.

Po pierwsze – mianował Myrona Ebella z libertariańskiego think tanku Competitive Enterprise Institute, na szefa zespołu przygotowującego przejęcie władzy w agencji środowiskowej (EPA), która tyle szkód wyrządziła w sektorze węglowym i energetyki na nim opartej.

Myron Ebell jest uznawany za wroga nr 1 lobby klimatycznego, gdyż określenie go jako „kłamcę klimatycznego” (na wzór „Holocaust denier”) to już za mało, a zresztą – nie skutkuje. Przez wiele lat krytykował tę globalną zmowę, pokazując jej słabe podstawy naukowe, preparowanie danych i eliminowanie naukowców nie potwierdzających swymi badania tej tezy.

Oto przykład jego wystąpienia:

A tutaj widać, jak subtelnymi i wyrafinowanie intelektualnymi metodami posługują się działacze klimatyczni w dyskusji o tak ważnym problemie:

Myślę, że można się im spokojnie odwzajemnić epitetem „klimatyczne Gestapo”.

To straszliwy cios dla całego biznesu opartego na „ociepleniu klimatu”. Wielkie korporacje, głównie amerykańskie (a jakie inne miałyby być?), protestują. Mondelez, Kellogg, Mars, Gap, General Mills, Intel, Monsanto (razem 68 przedsiębiorstw z obrotami powyżej $100 milionów dolarów) podpisują apel o utrzymanie porozumienia paryskiego.

Szef Levi Strauss & Co. mówi: “Budowa gospodarki efektywnej energetycznie w USA, zasilanej w nisko-węglową energię, zapewni naszemu narodowi konkurencyjność, a amerykańskim firmom zapewni wiodącą pozycję na globalnym rynku.”

Donald Trump’s unlikely climate change foe: corporate America

Oczywista prawda, z którą prezydent Trump się wkrótce zderzy – „ocieplenie klimatu” to gigantyczny biznes, dający przewagi globalnym korporacjom, a niszczący słabo rozwinięte gospodarki, którym (jak Polsce) nie pozwala się wykorzystywać swoich skarbów ziemi.

Wcześniej o Donaldzie Trumpie: http://www.szczesniak.pl/3142

Andrzej Szczęśniak – specjalista rynku ropy i paliw, gazu płynnego i ziemnego, polityki i bezpieczeństwa energetycznego
Czasami coś napisze o Polsce i świecie.
http://www.szczesniak.pl

http://prawica.net

Komentarzy 13 to “Trump uderza w klimatyczne imperium”

 1. cris said

  Ale jaja

 2. VA said

  Poznaj Żydów w kręgu Donalda Trumpa.
  http://www.veteranstoday.com/2016/11/16/meet-the-jews-in-donald-trumps-inner-circle/

 3. NICK said

  Zauważmy.
  Z popularnych tu polonusów to tylko P. Jaśko.
  Jakoś się dystansuje.
  A reszta? To … .

  Trampek to wuj niewieści?
  Raczej wiedźma. Zero treści.

  Taaak. Jest podobny do pisdy.
  Może gorszy? Ho. Będą blizny!

 4. www said

  Brawo Trump weź tych złodziei za mordę

 5. NC said

  Re 2, VA:

  „Trump is a Zionist puppet, created by kingpin of the Judeo-Zionist mob, AKA the Kosher Nostra, Roy Cohn. The Israeli press have been using reverse psychology to disguise the fact Trump is their boy by making false claims against him of anti-semitism and falsely claiming he would act against Jewish interests in the US – this is a ploy to appeal to the Nazis and far-right extremists that supported Trump at the ballot boxes.”

  Po co mieliby to robić, skoro Hillary jest sterowana przez „neokonserwatystów”, czyli syjonistyczną kilkę przejęta po Bushu, a wybory miała przecież wygrane w cuglach?

 6. Peryskop said

  http://www.zerohedge.com/news/2016-11-14/soros-and-liberal-mega-donors-plot-war-donald-trump

  Na marginesie zauważyć należy, że stacjonujący w Vancouver dr Piotr Bein bronił na swym blogu Grypa666 chutzpy ociepleniowej Moryca Stronga.

  Bezczelnego przekrętu rozwijanego m.in. przez Ala Gore’a (klin, skrzepła krew, rozpruć rogiem) i Christianę Figueres, wpływową sekretarz wykonawczą Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC), która od 2010 do lipca 2016 stawiała na baczność rządy państw od Chin przez Australię, UE po USA, żądając się szybkiego wprowadzania jak najostrzejszych norm emisji dwutlenku węgla.

  Jak się po czasie wydało Bein (niem noga) to jest były etatowy pracownik rządowej agencji d/s antropogenicznego ocieplenia – jednej z wielu komórek propagandowych, założonych przez Maurice Stronga, v-ce sekretarza ONZ i założyciela UN Environment Programme (UNEP), ubabranego m.in. w próbę zaboru wody w stanie Colorado, a potem w irackiej aferze korupcyjnej „żywność za ropę”.

  Znany i w Gojówce z szantaży i oszczerstw Piotr B. zgłosił się latem 2009 – pośród kilku innych „spontanicznych ochotników” – do dziennikarki Jane Burgermeister z ofertą współpracy po tym, gdy jako pierwsza ujawniła przekręt WHO z „pandemią świńskiej grypy” i patogennymi szczepionkami.

  Jane ofertę przyjęła i przyjechała z Austrii do Polski na cykl wykładów, ale już jesienią 2009 w Warszawie Jane zorientowała się, że Bein to „jest NWO”. A po 3 latach utwierdziła się, że małoPolski też, jak i Alex Jones.

  Jane B. to inteligentna, uczciwa i odważna kobieta. Nie dziwię się, że jej wrogowie próbują z niej robić niepoczytalną.

 7. Peryskop said

  Re 3

  NICK może się już nie wić w opluwaniu Trumpa.

  To ten ex-student, dr KUL, experto + ok. 240 mycków, który słał Nodze przekazy pieniężne (i nie tylko) pod własnym nazwiskiem 🙂

  Naród może przetrwać głupich i ambitnych, ale nie przetrwa wewnętrznej zdrady.
  — Cyceron

 8. […] Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-11-18) […]

 9. anonim said

  ad,5 To Pan zapomniał że une zawsze obstawiają obie strony?
  W Polin od 26 lat rządzą rzydy z KC i Solidurności zmutowane przez podział i pączkowanie w rozmaite…nowotwory

 10. Kazek said

  Re: 9 Une obstawiają obie strony więc tylko zostało się obwiesić

 11. NC said

  Re 9: Czasem obstawianie obydwu stron zostanie spartolone, i wtedy pozostaja środki nadzwyczajne, patrz John F. Kennedy.

  Trump o tym wie, a to, że wziął do swej ekipy Żydów, by byli jego przedstawiecielami do rozmów z Izraelem, dowodzi, że jest facetem inteligentnym.

 12. NICK said

  Tytuł.
  Trump uderza?
  Nie dowierzam… .

  Ale, może, ma siłę?
  Tak jak prostytutka kiłę???

 13. […] Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-11-18) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.