Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (30 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-03-25 (sobota)

O zgrozo, białoruski dyktator Łukaszenka, pomny losu Janukowycza, bez trudu i wahania rozpirzył demonstracje w Mińsku, choć przecież były całkowicie spontaniczne, demokratyczne i – uchowaj Boże! – wcale nie sponsorowane z zagranicy.

Poniżej mamy miejsce na wpisywanie komentarzy na tematy – uwaga – nigdzie indziej nie poruszane.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/03/22/wolne-tematy-29-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/03/27/wolne-tematy-31-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 242 to “Wolne tematy (30 – 2017)”

 1. snag said

  Papa do europejskich ‚liderów’ (nie wyłączając małżeństwa edziów): Populizm jest egotyzmem a egotyzm jest grzechem 😉 Na koniec dodaje ze Europa to historycznie dynamiczne multi-culti po czym apeluje o solidarne zwalczanie populizmu znaczy grzech ,…

  … a listwa śpi 😉 ,…

  Pope Francis Tells EU Leaders: Populism Is ‘Egotism’
  ——————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/25/in-speech-to-european-leaders-pope-francis-blasts-populism-as-egotism/

  Solidarity is “the most effective antidote to modern forms of populism,” Pope Francis told European Union leaders Friday, in a politically charged speech denouncing nationalism as a modern form of selfishness.

  ——
  Papa odpowie osobiście za swe herezje i brednie.
  W Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
  Admin

 2. Isia said

  … czyżby sałatka z bobu ? … choć mało doceniany, bób jest jednak pożywny, może być podany, np. z makaronem, postne danie na czasie … o tej porze najlepszy jest bób z mrożonki …

 3. Marucha said

  Re 2:
  Tym razem zaserwowałem świeży, surowy bób, który każdy może sobie przyrządzić po swojemu.

  Ja robię to tak:
  – na garnek wrzącej wody wrzucam kawałek masła, trochę soli i bób.
  – gotuję, aż bób stanie się miękki ale nie rozgotowany (do próbowania używam drewnianej łyżki)
  – potem na talerzyk z gorącym bobem kładę parę kawałków masła.

 4. La Reine Toronto said

  Dziwna to ‚potrawa’? a moze to zart z GMO modyfikowanym czyms takim? Ojejku zagadka na koniec tygodnia?
  Jestem w kropce.
  Pozdrawiam!

 5. La Reine Toronto said

  ad 3 to nie bob Panie Gajowy ale bobowe bobaski?
  Udalo sie Panu mnie zaskoczyc.

 6. Maciuś said

  Świetna pożywna potrawa Panie Marucha. Dziękuję panu.
  A pan Snag od p.Listwy niech się odpi…rdoli. Pan Listwa wie co robi.

 7. Marucha said

  Bób jest smaczny, bardzo zdrowy i łatwy w przyrządzaniu. Jedyny kłopot to jego wyłuskanie ze strąków… 🙂

 8. Siggi said

  Gdzieś pod wschodnią granicą słyszałem kiedyś na wsi ludową „mądrość”:…
  Jedzcie bob,
  Mać waszu job,

 9. norrman said

  ad7 Potwierdzam.Nie ma takiego roku ,kiedy wracajac z Mrzezyna z (powiedzmy,wczasów)nie stananąłbym przy drodze i nie kupil ze cztery woreczki swieżego bobu.Kto tego nie jadł,nie zrozumie.

  ——

  🙂
  Admin

 10. revers said

  W Belgradzie kibice spartaka Moskwa i czerwonej gwiazdy spiewaja razem katiusze
  .https://www.youtube.com/watch?v=P3VL2WYTHuk
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201703252049-u45v.htm

  W Polsce za Kukizem to tylko hwala herojom lub za eneja razat lachow potrafia, bo nawet nie wiedza jak przodkowanie nazywali sie.

 11. Zdziwiony said

  Re: 209 (poprzednie wolne tematy)

  P. Bronisławie, a jednak głoszenie misji „nowj ewangelizacji” u O. Rydzyka nie jest zawsze zgodne z ideą II SW.

  Chełmżyński radny i działacz SLD otrzymał decyzję o przyjęciu na studia 3 marca. ,,Informujemy, że po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego został Pan przyjęty na podyplomowe studia – Polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w roku akademickim 2016/2017.” – cytuje zawiadomienie władz uczelni.
  Pani dziekan. Oznajmiła mi, że najwyższe władze Uczelni, oczekują jednak ode mnie zaświadczenia od proboszcza. Dopóki go nie dostarczę, dopóty to nie będę mógł studiować” – informuje radny Jopp.

  Kierunek „Polityka ochrony środowiska” otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 285 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Radnego skusiła niska cena studiów – tylko 850 zł za semestr.
  http://wiadomosci.wp.pl/chcial-studiowac-w-szkole-o-rydzyka-uslyszal-ze-musi-miec-zaswiadczenie-od-proboszcza-6104943511000193a

 12. NyndrO said

  A ja właśnie lubię łuskać bób po ugotowaniu. Nacinam „szczyt” siekaczami, trzymając resztę w paluchach ( przejeżdżam bardziej ; coś jak kartą bankowatową przez czytnik ) i wyciskam zawartość. Nie może oczywiście być za miętki. Mam do tych zielonych kuleczek szczególny sentyment, bo była to ulubiona przekąska mojego Ojca.

 13. ERROR 404 NSZ said

  A ja za przeproszeniem towarzystwa szukam fasoli Grecki gigant i fasoli Lima, a i bób zacny jak najbardziej spożywam …

 14. snag said

  No prosze, Daily Telegraf jedna ze szmat głównego obiegu w GB donosi ze terrorysta w Londynie Khalid Masood to nie terrorysta a ofiara dyskryminacji i rasizmu i ze to go skłoniło do ‚rozliczenia’ z niewiernymi – Przy okazji donoszą ze siedział w kiciu (i tam się zradykalizował) bo pochlastał nożem twarz jakiemuś właścicielowi jakiejś kafeterii ,…

  Britain’s Mainstream Media Blames ‘Racism’ for Westminster Attack
  ————————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/25/britains-mainstream-media-believe-racism-culprit-wednesdays-attack/

  In their reporting and social media coverage, Britain’s Daily Telegraph has strongly implied Islamist Khalid Masood went on a killing spree in central London because he’d once been a victim of racism in the past.

 15. Po mych Protestach: https://marucha.wordpress.com/2017/03/22/wolne-tematy-29-2017 – 182, 183// mapa PODPISANEGO przez Prezydenta Dudę Europejskiego Systemu Dróg Wodnych Polski: http://wyborcza.pl/7,75400,21530339,rzad-pakuje-nas-w-kanal.html// ZNIKNĘŁA z Internetu.
  Ja na polsko-holenderskiej konferencji ODRA-2006 nie zdawałem sobie sprawy ze Śmiertelnej Groźby PRZENIESIENIA Przemysłowej Nadrenii nad Odrę Przemysłową, KONTRUJĄC ją tylko Kanałem Przemysłowym jako 10 Razy TAŃSZYM I BARDZIEJ EFEKTYWNYM, co zaciekawiło Niemców – ale gdy zdali sobie sprawę, że Kanału Przemysłowego nie opanują KAPITAŁOWO to wrócili do Odry Przemysłowej BYKIEM dla ZROLOWANIA Europy Wschodniej.
  Próbą Gospodarczego Zrolowania Europy Wschodniej było kupienie przez kapitał holenderski od SS Węgla Sokalskiego, gdzie podjął budowę Zagłębia Sokalsko-Lwowskiego siłą NIEWOLNICZĄ. O tym myśleli już Sowieci, gdyż po podziale Polski w 1939 kupili od Niemców magnetyty suwalskie, które Niemcom potrzebne nie były, gdyż mieli rudę szwedzką, ale za Chruszczowa stały się sprawą Europejską, ze względu na TYTAN i domieszki ziem rzadkich: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii//.
  Kanał Prezydenta Dudy idzie przez Bugonarew i Bug do Brześcia Litewskiego, ale dla EUROPEJSKICH magnetytów suwalskich trzeba byłoby skanalizować Narew, Biebrzę i Rospudę ??? – Czekam na analizę, w tym Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN.

 16. Alina said

  Nie żyje redaktor Paweł Zarzeczny. TVP nie podaje okoliczności śmierci.
  Na pewno za dużo mówił, może za dużo wiedział.

  http://wolnosc24.pl/2017/03/25/pawel-zarzeczny-przewidzial-swoja-rychla-smierc-fragment-nagrania-ostatniego-odcinka-one-man-show-video/

 17. osoba prywatna said

  Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej.
  .https://www.youtube.com/watch?v=TOmdlW6ihYc

 18. Zerohero said

  ale co młodzieżowy klub GP? Niech Pan napisze kilka słów zachęty co przedstawia film. Noszą jarmułki? Mają ołtarzyki z flagami USA i Izraela? Czemu miałby w to klikać, poświęcać czas i (jeśli to strona Klubu) nabijać im wyświetlenia.

 19. NyndrO said

  Pani Alino, ogólnie był duży. Zawały serca u ludzi w formie fizycznej, jaką prezentował ten sympatyczny człowiek po prostu się zdarzają. Nie ujmując nic temu facetowi, na celowniku seryjnych samobójców są tysiące osób, które mają o wiele więcej ” tajemnej ” wiedzy. Pozdrawiam.

 20. osoba prywatna said

  Dobry podkład muzyczny.
  .https://www.youtube.com/watch?v=fW8CodGy088

 21. Isia said

  … (3) … ależ Pan Gajowy doskonale radzi sobie w kuchni i mile zaskakuje świetną znajomością spraw kulinarnych 🙂 … dodatek masła do bobu niewątpliwie podnosi jego smak … ja także lubię dodawać masło do różnych sałatek (potraw) warzywnych, np. do gotującego się, w osolonej wodzie, kalafiora dolewam mleka a nawet wrzucam trochę masła, jest on (kalafior) wtedy delikatniejszy i lepszy, potem, już na talerzu, można go polać roztopionym, w rondlu, masłem (z bułka tartą, jak ktoś lubi) … albo do ugotowanej marchewki etc. …

  ——
  Jestem tylko b. ograniczonym w umiejętnościach amatorem.
  Admin

 22. Maciuś said

  Redaktora Pawła Zarzecznego bardzo ceniłem jako znawcę rodzimego futbolu. A także światowego. Jego gawędy o piłce mogłem słuchać godzinami. A i jego felietony o piłce i około tego były majstersztykiem dziennikarskim. Nie wierzę w to, że Pawła uciszył seryjny zabójca, bo za wiele wiedział. Myślę pani Alino, że Pawła zabiło raczysko, bo był otyłej postury człowiekiem. I li tylko to, bez żadnych podtekstów politycznych. Choć i na wielkiej polityce się znał. 56 lat życia Pawła, to stanowczo za mało, w jego wspaniałej twórczości. Pokój twojej duszy Pawle [*][*][*] 😦 : o :/ Spoczywaj w Pokoju! ;(((

 23. Maciek said

  https://fundacjapoint.pl/2017/03/wyciek-vault7-wikileaks/
  7 marca 2017 roku na portalu WikiLeaks opublikowano „zbiór dokumentów” pod nazwą Vault 7 pochodzących rzekomo z komórki CIA, przez niektórych określanej jako „Cyber Intelligence Agency”, zajmującej się wykorzystaniem urządzeń znajdujących się pod kontrolą komputerów do realizacji działań wywiadowczych.

  W Internecie są już dostępne pierwsze wyniki analiz „wycieku”, jednak nie można ich uznać za w pełni zrozumiałe dla osób nie dysponujących odpowiednim poziomem wiedzy technicznej i informatycznej. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytanie – co tak naprawdę ujawniono i jakie to ma znaczenia dla naszego bezpieczeństwa?

 24. Maciuś said

  Telewizja PiSdzielska podała na koniec „Wiadomości” dość skąpą i suchą wiadomość i wzmiankę o przedwczesnej (moim zdaniem) śmierci Redaktora ś.p. Pawła Zarzecznego – (*1961-2017+). 😦 😦 😦

 25. La Reine Toronto said

  No to jak bob to losos z Kolumbii Brytyjskiej z bobem i kawiorem. W sam raz na wiosne.

  Najlepszy byl bob z ogrodu swiezo zerwany i wyluskany b. latwo; jadalam z sp. Bratem z garnuszka wieczorowa pora i wtedy na wolnym powietrzu smakowal wybornie.
  Ja lubie z oslonkami.
  W Kanadzie jest tylko suszony nie wiadomo skad (Chiny?) ktory gotuje sie po wymoczeniu pare godzin…i to nie ten smak…co polski.
  Portugalski jest w puszkach ale nie skusilam sie.
  Smacznego!

  Niektóry bób w puszkach (zielony) jest jadalny. Można też spróbować mrożonego.
  Admin

 26. snag said

  Revers @ 13 w poprzednich ,…

  No i kak ci sieroto? USraelcy zbombardowali obiekt na zlecenie irackich sil bezpieczenstwa (wywiad) ,…

  US command: Mosul airstrike occured at the request of Iraq forces
  ———————————————
  http://www.foxnews.com/world/2017/03/25/us-command-mosul-airstrike-occured-at-request-iraq-forces.html

 27. revers said

  Okazuje sie ze wybuch skladu amunicji w obwodzie charkowskim w Balaklewie

  https://www.novorosinform.org/news/67989

  ma swoj epilog w postaci wejscia NATO w ten obwod, na czas nieokreslony.

  Bo jak donosza media ukrainskie podziemia i w okolicah piecza sie, grzeja sie i rosna jak kartofle niewybuchy.

  Jest to tez spowodowane humanitarna troska NATO i prezydenta Poroszenki o mieszkancow obwodu, oby wiecej humanitaryzmu nie rozlalo sie sasiadujace obwody autonomiczne Luganska i Doniecka, w kolejnej po Serbii humanitarnej wojnie, gdzie leje sie krew cywilow strumieniami.

 28. Maciuś said

  Wyborny rarytas kulinarny na zdjęciu, pani LaReine Toronto; droga przemiła rodaczko :* ❤ :* Oznaczenia emotikonek dałem z fejsa – dwa pocałunki i serduszko 🙂

 29. Maciek said

  https://fundacjapoint.pl/2017/03/jak-ksiaze-mieszko-pierwsze-sluzby-przyszlej-polsce-budowal/

  W Rzeczypospolitej aż do rozbiorów nigdy nie doszło do instytucjonalnego ukształtowania się służby wywiadu. Nie znaczy to jednak, że nie prowadzono różnorakich działań szpiegowskich. Każdy szanujący się władca chciał mieć swoje oczy i uszy na dworach najważniejszych graczy politycznych oraz swoich potencjalnych i aktualnych wrogów. Od dobrego rozpoznania sytuacji zależały udane operacje wojskowe, spiski oraz liczne aranżowane małżeństwa. Możemy śmiało założyć, że ilość potrzebnych… Czytaj dalej…

 30. snag said

  Najjaśniejsza z Toronto ,…

  Akurat halibut nie losos i nie z BC ,…

  http://www.foodnetwork.ca/recipe/roasted-british-columbian-halibut/11737/

  Mięso łososia jest pomarańczowe a intensywność koloru zależy od gatunku, jak daleko od oceanu i jak długo w rzece – Łosoś z farmy cechuje się bladym mięsem ,…

  https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-08a90bffa57429ba7b9ff85ef781bfe0-c

 31. NICK said

  Firefox jest dobrą przeglądarką.
  Dlaczego kończy współpracę z nowym Windows’em?
  https://support.mozilla.org/t5/Instalacja-i-aktualizacja/Wa%C5%BCne-Firefox-ko%C5%84czy-wsparcie-dla-Windows-XP-i-Visty/ta-p/31920

 32. snag said

  Maciuś @ 28 ,…

  Następny expert (od siedmiu boleści) od seafood 😉 ,…

 33. Maciek said

  http://niezlomni.com/iluzja-wyboru-10-firm-ktore-kontroluja-produkcje-artykulow-spozywczych-zachodzie/
  Widze, ze kulinaria sa tu wysoko cenione:

  Smacznego? Tfu! Na psa sasiada urok!
  Kuchnia domowa, to jest to!

 34. Maciek said

  29. Nick, moze dlatego, ze nowy Windowz to syf?

 35. Maciek said

  http://reporters.pl/6435/badz-dumny-z-bialej-kultury-europy-autorow-tego-filmu-oskarzaja-o-rasizm-wideo/

 36. snag said

  Naczalny pro-Israel society na irlandzkim Maynooth University w Dniu Ciastek (tradycja – sprzedaż ciastek na cele dobroczynne) rozstawił swój kram w miasteczku uniwersyteckim studenckim campus wśród innych zeby sprzedawac koszer ciastka na dobroczynne cele zio-grajdolka, dude dostał wpie#dol, kram zdemolowano no i raban, bo jakże ,…

  President of Ireland’s Only On-Campus Israel Society Assaulted at ‘Peace Week’ Bake Sale
  ————————————————————
  https://www.algemeiner.com/2017/03/24/president-of-irelands-only-on-campus-israel-society-assaulted-at-peace-week-bake-sale/

 37. NICK said

  1.
  Bób. Wyka bób.
  Bober. Nie bóbr.

  Dawno nie odnosiłem się do wolnych ze zdjęciem numer jeden.
  Super strączkowe (?).
  Smaczne i zdrowe.

  Najlepsze świeżo wyłuskane. Preferuję lekko niedojrzałe. Jak mówi moja żona: „aż słodkie”.
  Żona spożywa we całości; no, dobrze, młode osobniki można.
  Ja natomiast wolę „łuskać” sposobem Pana NyndrO.

  Mrożony świeżo po wyłuskaniu niewiele odstaje od świeżego gdy go odgotować.
  Konserwowanie i suszenie to rodzaj profanacji.

  2.
  Pan Zerohero. (18).
  Słuszny przytyk. Także dla mnie. Dla innych.

  3.
  Co do Rusi Białej a jest to bardzo adekwatna nazwa.
  To się dzisiaj nie wyrażę.
  WPISują się te wydarzenia dzisiejsze w moje konotacje.

  NIESTETY.

  Nie wyrażę bo głupotki mógłbym zapodać po ‚imprezce’ dzisiejszej. Mojej.

  Dobranoc Państwu.
  mihał; kiewich.

  To był cotygodniowy komentarz na falach… .

 38. Maciuś said

  Spierda…laj snagu jewreju…

 39. NICK said

  Marucha said

  2017-03-25 (sobota) @ 17:21:58
  Re 207:

  JEDNĄ Z CECH GENIUSZA JEST POTĘGA WIZJI I UMIEJĘTNOŚĆ ROZPOZNAWANIA WSPÓŁCZESNYCH POGLĄDÓW JAKO PRZESĄDÓW”.

  Powiedzonko równie efektowne, co nieprawdziwe.

  Nie jest?
  Dwa akapity powyżej.

  To nie jest „powiedzonko”.

 40. Maciuś said

  Seafood – owoce morza, to wg. snaga – Bób?!? Co za gów…no tu jeszcze przemycisz?

 41. Marucha said

  Re 39:
  Dopatrywanie się we współczesnych poglądach wyłącznie przesądów jest absolutnym odlotem.
  Zaś wyławianie istotnych przesądów wśród poglądów nie jest, moim zdaniem, znamieniem genialności.

  A w ogóle co to jest potęga wizji?
  Wizjonerów mamy pełno. Choćby marszałek Macierewicz.

 42. NICK said

  Z obowiązku wobec Gospodarza: dobrej nocy.

 43. snag said

  Macius ,…

  https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=dick

 44. NICK said

  „Dopatrywanie się we współczesnych poglądach”, „wyłącznie przesądów” jest absolutnym odlotem.
  Teraz to ZDĘBIAŁEM.
  Autentycznie.

 45. Siggi said

  Baćka nie odpuszcza,z ulicy zgarniają ludzi jak taborety,bez względu na wiek.Po co tam lezie taki wapniak?
  http://pikio.pl/zaczelo-sie-piekielnie-ostry-film-z-bialorusi-sytuacja-wymyka-sie-spod-kontroli-video/

 46. La Reine Toronto said

  ad 28 Panie Maciusiu, musze przeprosic za pomylke; oczywiscie to halibut i przeoczylam to bo zasugerowalam sie kawiorem z lososia.

  Nie lubie lososia ale halibuta tak: i przyrzadzam b. prosto: na rozgrzany ceramiczny ‚garnek’ z przykrywka daje maslo z Polski oczywiscie i wtedy halibuta i dochodzi na malym ogniu.
  Takiego jak na obrazku nie potrafie ale dlatego obrazek jest zeby cieszyl nasze podniebienia.

  Prosze wybaczyc ale jeszcze nie wyzdrowialam i chodze polprzytomna ….

  Halibuta posypuje koperkiem tak wg mojego upodobania.

  Pan Snag jest stary zgreda i nie popusci NIKOMU a robienie przykrosci to jego przyjemnosc .

  Szkoda.

  Dzieku Panu moj dzien konczy sie usmiechem!

  Dziekuje za mile slowa.

  Pozdrawiam z Toronto!

 47. VA said

 48. EyWey said

  „Papa odpowie osobiście za swe herezje i brednie.
  W Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
  Admin„

  odpowie a w międzyczasie doprowadzi do zaniku wiary i Kościoła ?!

  Kaik doskonale wie, ze ryba psuje się od głowy i żywe ciało kościoła powinno dbać o swa higienę czyli czystość Kościoła, wiec robi wszystko by go rzucić na kolana, zbałamucić i zaciemnić obraz tej rzeczywistości.

  ——
  Kościół nie zginie. Kropka.
  Wie Pan, kto to obiecał?
  Admin

 49. Tomek said

  czy wybierzesz zycie bez smierci brdziedz mogl zyc taj dlugo jak chcesz

  http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4343142/Human-trials-age-reversing-pill-start-six-months.html

  NOWA nacja dla bogatych w kosmosie

  http://www.express.co.uk/news/science/720461/asteroids-Scientists-NATION-space-travel-easier-and-protect-planet-from-asteroids

 50. snag said

  My naj z Toronto ,…

  Zwróciłem grzecznie uwagę, to wszystko – Niektórzy odbierają to jako ‚robienie przykrości’ a inni jako zachętę do odrabiania lekcji. Pomyłkę można wybaczyć czy zignorować, natomiast świadome upychanie bullshit ubliża inteligencji niektórych gajowkowiczow nie wszystkich co prawda czego Maciuś jest przykładem …

  … a że mam klasę (mucho klasy) to tu odpuszczę bo wrodzony mi intel podpowiada żeby darować bo dalej to jego kosztem i pomyśli że się znęcam albo liczę na randkę (taką co to inaczej) a ja się udzielam z nadzieją że do kogoś trafię 😉 ,…

  No hard feelings, next time just do your homework i bedzie cacy ,…

 51. Maciuś said

  Pani LaReine Toronto ja lubię bardzo uparowanego Halibuta. Jego mięso jest bardzo dobre, białe i miękkie. Koszt jednego kilograma w dobrych sklepach rybnych to 80 złotych polskich. Ale warto. To ryba dla wyrafinowanych smakoszy i koneserów dobrych ryb. Pozdrawiam panią rodaczko i proszę zdrowieć. Pani potrawy tu zapodawane są wyborne :*

 52. Kosmos said

  I oswiadczenie prezydenta Trampa z ostatniego tygodnia fodatek dp Tpmla informacjji

 53. Siggi said

  Trochę golizny nie zaszkodzi,a….

  http://memnews.pl/img/22657/pani-prezydent-chorwacji-i-premier-polski/#

 54. bardzo said

  Troche za późno, ale musze swoje trzy grosze wtrącić.

  Bób był podstawowym składnikiem diety u Słowian i Prasłowian. Nie było przecież kartofli i nie było kukurydzy.

  Jeśli w diecie znajduje się także trochę produktów mleczarskich, można się obejść praktycznie bez mięsa.

  Pozdrawiam Gremium.

 55. bardzo said

  W Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej.
  Admin

  Obawiam się, że jednak jest.
  Jestem na przykład odpowiedzialny za swoje dzieci.

  Po pierwsze – do pewnych granic.
  Po drugie – Pan, a nie cała dzielnica.
  Admin

 56. bardzo said

  Troche nabita ta pani prezydentka Chorwacji, panie Siggi.
  Ale sensacji robić nie trzeba. Każdemu się należy chwila odpoczynku, na przykład na plaży.

  (dwa tygodnie temu byliśmy w Capella Sistina. Tam to dopiero nabite cielska i to na suficie)

  pozdr.

 57. Boydar said

  Obawiam się, że Pańskie obawy są nieuzasadnione; we wskazanym przypadku (53) z absolutną pewnością 🙂

  Zakładam, że napisał Pan to poważnie.

 58. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/03/25/rozpoczal-sie-bialoruski-majdan-minsk-wypelniony-milicja-setki-zatrzymanych-wideo/

 59. bardzo said

  Bardzo poważnie, panie Boydar.

  Skoro to są WT, to mozna sobie podywagować.

  Ja nawet za Pana jestem odpowiedzialny, panie Boydar. Załóżmy, że na ten przykład Panu odbiła szajba i robi pan głupoty. Każdemu może się zdarzyć. To moim świńskim obowiązkiem jest pana napomnieć. Tak samo zresztą, jak pan mnie powinien napomnieć jeśli mi cos odwali pod sufitem. Jeśli to nie pomoże, powinienem zawołac dwóch rabinów i przyjść z powrotem. Mi to nie za Bardzo pasuje, bo jeszcze nikogo żem w życiu do niczego nie przekonał i sie nie nadaje na moralizatora, ale tam na Górze chcą widzieć nas jako społeczność. W związku z powyższym, to ja od razu przyjdę z rabinami, niech pan sie nie wystraszy.

 60. Maciuś said

  Cytuję snaga mem w english:
  „Taki mały ch…j. Google nie może go znaleźć.”

  No właśnie takim małym nic znaczącym kut…asem (chu…jem) jesteś właśnie ty potłuczony ramolu niejaki snagu -vel w du…pę jeb…ny.
  Przepraszam Katolików na Gajówce; to nie do Was. Odpowiedź do tego gów…na mnieniącego się tutaj nick’iem: „snag”.

 61. Maciuś said

  Snag (ang.)= szkopuł. Szkopuł w tym, że gno….ju zasmradzasz już od jakiegoś czasu ten katoliki portal – Witrynę (by nienapisać od zawsze, jak tu niedawno zaistniałeś), a czcigony Pan Wacław, dzięki wielkiej tolerancji cię tu znosi i inni starzy tu guru, jak Panowie Panowiei Boydar, Nick, Listwa. Ja mam patafianie dla takich jak ty śmieciu „0” tolerancji, i traktuję cię jak gów…no, śmiecia. Bo nie zasługujesz tu na nic więcej, ani o gram, ty gównojadzie, przemycający gów…no tu i nic niewnoszący na to forum, tylko zagnajasz je swoim smrodem obwiesiu i oberwańcu. Dla mnie możesz być i starym zgredem.W pompie cię mam, olewam cię od tej pory i ignoruję. To jedyny sposób, jeżeli nie możesz tu dostać bana, który od dawien dawna ci się ty memłaczu, memejo należy. Możesz mnie gnoić tu; spłynie to po mnie jak po… kaczce. Nie takich chu….i zbolałych jak ty snag = szkopuł przeżyłem. Wreszcie ktoś musi ci tu napisać dobitnie obwiesiu kim ty tu jesteś

 62. Kapitan Bąba said

  TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!!!!!
  „To Niemcy naruszają Polską suwerenność” (Sonda Uliczna w Genewie)
  .https://www.youtube.com/watch?v=hcv7oNoY03M
  !!!!!!!!!!!!!!!1

 63. https://marucha.wordpress.com/2017/03/25/bartosz-bekier-pamietajcie-o-jugoslawii-amerykanskie-bombowce-nad-europa/
  BARTOSZ BEKIER: PAMIĘTAJCIE O JUGOSŁAWII! AMERYKAŃSKIE BOMBOWCE NAD EUROPĄ

  Serbowie zapracowali sobie solennie na wojnę z USA o Kosowo. Jak MIELI W RĘKU amerykański protektorat nad Australia, w postaci amerykańskich obligacji 2 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim, i 6 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH na IV Front antyniemiecki na Bałkanach, to powinni mnie traktować z Szacunkiem jako Komisarza tych Obligacji po ZAPROTESTOWANIU Wyroku Sądu w Londynie Anulującego te obligacje. Obligacje zaskarżył rząd Australii a Wyrok zaprotestowałem TYLKO JA więc Serbowie powinni mi się nisko kłaniać za URATOWANIE im 8 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH.
  A tymczasem nie dość, że Ambasada Jugosławii w Warszawie nie odpisywała mi na pytania, czy Pisma, które woził BOLESŁAW PIASECKI z Belgradu do Moskwy były pisane w Belgradzie czy preparowane w Warszawie? co jest sprawą Światową, to jeszcze dopuściła, że WYMUSZONY przeze mnie przyjazd Ambasadora Jugosławii do Wrocławia doprowadził do spotkania z Postkomunistami, którzy zamknęli mi przed nosem drzwi – bo jestem WARIAT.
  Na takie dictum Mój Komisariat Obligacji Amerykańskich 8 Tysięcy Miliardów Dolarów ZŁOTYCH uznali Kosowarzy, którzy ZMUSILI tym US Army do wojny o Kosowo, pytając Amerykanów: CHCECIE MIEĆ TAKIEGO REWIZORA? – A UCHOWAJ BOŻE…
  Serbowie myśleli, że jak mają KITANY to wojna jest WYGRANA. Kitany jednak po WYRŻNIĘCIU Apaczy odleciały do Chin, gdyż wojna Jugosłowiańska była Chińczykom potrzeba dla przetestowania Kitanów, przeznaczonych dla aneksji morza Południowochińskiego – FILARU imperializmu amerykańskiego.

 64. ERROR 404 NSZ said

  Ad 54 Bardzo

  Oprócz bobu, groch zwyczajny, soczewica.Co bardziej powszechna była rzepa, zdarzała się też kapusta, tykwa i dynia.
  O cebuli i ogórkach też na stole nie zapominano…

 65. revers said

  re61
  w Szwajcarii o Polsce malo kto wie przynajmiej 3 pierwszych rozmowcow, reszta ma dosc obiegowe opinie, wiecej o NATO i zagrozeniu dla Polski z tytulu konfliktu z Rosja, a jest pokazana jedna babka co nawoluje Polakow do wspolpracy z Rosja, o niemcach wymknac sie moze uwadze, narazie Niemcy to NATO i przewodnik Uni, przynajmiej w finansach i gospodarce.

 66. bardzo said

  Ostrożnie z tą dynią. Dynia rosła sobie na kontynencie wówczas legendarnym, a zwanym Terra Incognita. Dynia przybyła do Europy dopiero w roku 1536.
  Co do tykwy to nie wiem, kiedy ja przywieźli, ale u Indian Cherokee tykwy sie nie jadło, tylko prażone pestki, a ze skorupy robili butelki cyckówy. Kapusta znana u Słowian od dawien dawna, pochodzi z Danii, rzepa i brukiew tak oraz buraki. Ogórki pochodza od Słowian, zwłaszcza kiszone.

  Profesjonalna etyka nakazuje apropo ostrzec przed spożywaniem warzyw straczkowych w sąsiedztwie kapustnych. (Nie dotyczy Ślązaków, Pomorzan i Sieradzan)

  Groch z kapustą jest wpisany na listę regionalnych potraw kujawsko pomorskich, ale kapusta z grochem juz nie.

  Cokolwiek Wam powiedzą mieszkańcy owych regionów, radzę twardo i konsekwentnie stosować zasadę rozdziału grochu od kapusty. Żeby nie było żem nie ostrzegał.

 67. mgrabas said

  do 15. (Wandaluzja.Com)

  czy chodzi o tę mapę?

 68. Boydar said

  Rozumiem, że ze mną (tego nie trzeba zakładać, to pewnik), rozumiem że z Panem Gajowym (patrząc na tylu wariatów różne rzeczy się człowieka czepiają) ale że bardzo nie tak jest z Panem Bardzo to już nie pojmuję. Obróciliście kota ogonem i to nawet kilka razy. Odpowiedzialność zbiorowa to z pewnością nie jest to co próbujecie mi wmówić że rzekomo jest, zwłaszcza w katolicyzmie.

  http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=7036

  Jedynym przypadkiem który może budzić wątpliwości jest Sodoma czy Gomora ewentualnie potop. Może, przypuszczam jednak że zdajecie sobie sprawozdanie, że powyższe miały miejsce nieco przed Chrystusem (a więc i o katolicyzmie mówić nie sposób) a także fakt, że istnieje raczej małe prawdopodobieństwo iż Bóg się „pomylił’. Wręcz przeciwnie; niedobitki plączą się po dzisiejszym świecie a nawet z sukcesem rozmnażają i ziemię czynią poddaną.

  Nie róbcie mi proszę wody z miózgu bo i tak już mi się trudno połapać z rzeczywistością.

 69. Boydar said

  O, tu jest robione; i tak z samego rana w zupełności wystarczy

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703165037873-12-dowodow-naukowych-na-to-ze-kobiety-sa-lepsze-od-mezczyzn/

 70. revers said

  tylko 12? a nie 14 powodow? jak chca to nawet bankoty 20 Zlp na kasie podwajaja sie liczebnie, czy na ladzie w moniturujacej kamerze.

  A Polacy im glebiej wchodza w zad hameryknom im wiecej obzeraja sie subwayowymi, McDonaldowymi hamburgerami tym bardiej dostaja restrykcyjne warunki uzyskania wizy usraelskiej.

  http://fakty.interia.pl/news-konsulowie-dostali-wytyczne-ws-wiz-do-usa-trudniej-bedzie-je,nId,2373634

 71. NICK said

  Treść tzw. Deklaracji Rzymskiej 60 lat po Traktacie.
  Piany bicie.
  Rozmemływanie godne niektórych Gajówkowiczów a interpretacja?
  Wedle uznania… .
  http://businessinsider.com.pl/polityka/szczyt-ue-w-rzymie-przyjecie-i-tresc-deklaracji-rzymskiej/en3cn3k

 72. Boydar said

  „… Ktoś kto jeździł i nadal jeździ sporo samochodem może przypomni sobie jak wyglądał przód samochodu ( zderzak, reflektory)kilkanaście lat temu po przejechaniu w nocy kilkuset kilometrów … Ja to dobrze pamiętam.. Auto całe oblepione martwymi najróżniejszymi gatunkami ciem i innych muszek… A dziś? Hehe … GDZIE SIĘ TE WSZYSTKIE ĆMY PODZIAŁY ? …”

  To najbardziej konstruktywny fragment http://pogadanki.neon24.pl/post/137673,nowe-aspekty-wymierania-pszczol

 73. yahoo said

  Panie Boydarze, przytocze Panu przykad odpowiedzialnoci zbiorowej, wskutek której archidiecezja w st.Louis, MO wystapiła o bankructwo kilka lat temu. Ale w tej chwili to może nie, bo przepraszam, ale właśnie skończyłem zmiane nocna i nie bardzo wiem jak sie nazywam. (zmiany nocne to nie jest atrakcja dla starego ramola, mimo że to ramolatorium). Odezwę się póżniej, bo temat ważny i myslę że ciekawy.

 74. bardzo said

  Nie wiem czemu mi Putin zmienił zawołanie w powyższym poście. Powinno było byc bardzo a nie yahoo.

 75. Boydar said

  A jak Pan wiąże pojęcie bankructwa struktury ekonomicznej z katolicyzmem i dlaczego ? Równie dobrze idzie wskazać na związek katolicyzmu z produkcją bardziej śmierdzących fekaliów niż np. u […]; (proszę sobie coś wstawić z listy zarejestrowanych wyznań), pomijając fakt iż jest to nieprawda..

 76. Boydar said

  Bardzo Pana nie lubi; Putin, znaczy się.

 77. rafal said

  ŁUKASZENKA NA PREZYDENTA POLSKI ! ! ! ! ! ! !

 78. Ad. 67:
  Bardzo dziękuję za mapę, która jest mi NIEZNANA, bo miast Odry Przemysłowej jest Odra Jachtingowa ze Szczecina do Raciborza BEZ Kanały Morawskiego ODRA-DUNAJ – najważniejszego dla skandynawskiego jachtingu. Ja taką Odrę Jachtingową zaproponowałem na Polsko-Holenderskiej konferencji ODRA 2006 jako osnowę dla Parków Łowieckich, zaznaczając, że MUSI to być Odra DO DUNAJU, wg której to Doktryny był budowany kanał Ren-Dunaj, który NIE ZWRÓCI SIĘ NIGDY, choć Nadrenia i Frankonia mają większe walory turystyczne od PomZach i Śląska.
  Skandynawowie i Bałtyjcy MOGĄ natomiast pływać Kanałem Przemysłowym Bydgoszcz-Sosnowiec i Górnośląskim do Odry oraz Morawskim do DUNAJU – co będzie DRUGIM po Przemyśle atutem finansowym. Będą też korzystać z niego BRANDENBURCZYCY, dla których kanał Ren-Dunaj jest Uciążliwy.
  Dla przemysłu turystycznego są potrzebne festiwale Szekspirowskie i Tolkienowskie w Płocku jako historycznym lokum 2 najważniejszych sztuk Szekspira i prawdopodobnie Władcy Pierścieni. Władca Pierścieni kultury badeńskiej miał Majestatyczną oprawę architektoniczną, czym był Megalityczny Płock.

 79. Władek said

  Majdan na Białorusi nie udał się, co może najbardziej uderzyć w naczelnika Kalkstejna i kagana Singera. Albo spróbują innych sztuczek i prowokacji albo anglo-syjon wymieni w POLIN ekipę.

 80. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/178901
  wczoraj na Stadionie Narodowym, na którym odbywał się już 13. Narodowy Kongres Rodziny, „że w rodzinie tkwi potencjał, który jest źródłem rozwoju naszego kraju. Chcemy go jak najlepiej wykorzystać, dlatego rodzina jest w centrum polityki społecznej państwa”.

  I nawiązała do zmiany nazwy resortu, który obecnie nosi nazwę rodziny, pracy i polityki społecznej, przypominając, że kiedy była ona dokonywana, opozycja i wspierające ją media grzmiały, że to tylko hasło”.

  Po blisko 18 miesiącach funkcjonowania rządu premier Beaty Szydło i realizowanym przez resort programie, wszyscy się już przyzwyczaili, że jest przede wszystkim ministerstwo rodziny.

  Przyczynił się do tego przede wszystkim program „Rodzina 500+”, w ramach którego, jak poinformował wczoraj wiceminister Bartosz Marczuk, do końca lutego wypłacono już 21 mld zł, objętych nim jest 2,57 mln rodzin i 3,82 mln dzieci do lat 18.

  Minister potwierdził, że podstawowe założenia tego programu nie ulegną zmianie, w dalszym ciągu 500 zł na pierwsze dziecko jest zależne od poziomu dochodu na głowę w rodzinie, natomiast środki na drugie i każde kolejne dziecko są już wypłacane bez dostarczania informacji o dochodach.

  Przypomnijmy, że w całym tegorocznym budżecie na realizację programu „Rodzina 500+” zarezerwowano w budżecie państwa kwotę ponad 23 mld zł, co oznacza, że nie powinno być kłopotów z jego pełnym finansowaniem.

  Po blisko 12 miesiącach realizacji programu „Rodzina500+”, jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, kończy się ubóstwo wśród dzieci w Polsce.

  Według danych resortu liczba dzieci ubogich zmniejszy się z 718 tysięcy do 188 tysięcy, czyli o blisko 0,5 miliona i jest to wydarzenie bez precedensu w całym już blisko 27-letnim okresie przemian w naszym kraju.

  W oczywisty sposób w wyniku realizacji programu znacząco poprawiła się także sytuacja rodziców wychowujących dzieci, skrajne ubóstwo w Polsce zostanie zmniejszone blisko o 50%, co oznacza, że takich osób (z dochodem miesięcznym poniżej 450 zł na osobę) będzie w Polsce mniej niż 4%.

  Według danych resortu bieda wśród dzieci praktycznie znika, w ubóstwie skrajnym na koniec tego roku było mniej niż 2% dzieci, co jest dowodem na niezwykłą wręcz skuteczność programu „Rodzina 500+” w ograniczaniu biedy (ubóstwo skrajne według danych resortu zmalało o 98%).

  Po raz pierwszy od wielu lat rodziny wielodzietne w miastach i na wsi stać na zakup nowej odzieży i obuwia dla dzieci, wyposażenia w przybory szkolne, a także na wspólny wyjazd, na chociaż krótkie wakacje, a obecnie ferie zimowe, poza miejsce swojego stałego zamieszkania.

  W roku 2016 także zniknęły z oferty banków i instytucji pożyczkowych reklamy kredytów i pożyczek na wyprawkę szkolną dla dzieci, co oznacza, że także w ocenie tych instytucji program „Rodzina 500+” w znaczący sposób poprawił sytuację materialną szczególnie rodzin wielodzietnych.

  Minister Rafalska zaprzeczyła także informacjom, że pieniądze wypłacane rodzinom w ramach programu „Rodzina 500+” są marnotrawione, nic takiego nie ma miejsca, nie ma również mowy o negatywnym wpływie tego programu na rynek pracy, szczególnie kobiet.

  Jak podsumowała minister Rafalska program „Rodzina 500+” ma także ważny aspekt psychologiczny, dzięki niemu następuje odbudowywanie więzi rodzinnych i społecznych, a w rodzinach wychowujących dzieci, w tym w szczególności tych wielodzietnych, wzrasta poczucie godności, wysokiej samooceny, zaradności i bezpieczeństwa.

  Dr Zbigniew Kuźmiuk

 81. Maciuś said

  Przed referendum unijnym, które odbyło się 7-8 czerwca 2003 roku, prounijna propaganda w radio i telewizji stręczyła Polaków wizją „silnej Polski w Europie”.
  Najbardziej utkwił mi obrazek pana Wołoszańskiego stojącego na wiadukcie wybudowanym nad autostradą w Hiszpanii. Powiedział, że Polska powinna wziąć przykład z tego kraju, no bo przecież „popatrzcie! Jaka piękna autostrada została wybudowana w Hiszpanii za unijne dotacje!!!”
  To między innymi tacy jak on (znane osoby – tak zwane VIP-y) namawiały nas do głosowania „na tak”,

  Potem, kiedy Polska znalazła się w eurokołchozie, okazało się, że kraje, które były rzekomym wzorem do naśladowania w wykorzystywaniu funduszy unijnych (Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja) stanęły na krawędzi bankructwa!
  Prounijna propaganda zmieniła ton i zaczęła obwiniać te właśnie kraje za „naciąganie Europy na pieniądze”
  Nikt nie wspomniał, że winien jest SYSTEM FINANSOWY UE oraz polityka narzucania biedniejszym krajom WSPÓLNEJ WALUTY, przez które poszczególne państwa członkowskie zaciągają długi.

  Niestety, tak się w życiu składa, że długi należy spłacić, a system dotacji unijnych jest jedną z głównych przyczyn zaciągania długów publicznych przez państwo i samorządy. Paradoks polega na tym, że im większe dotacje tym większy zaciągany dług – to swoista pułapka dla państw rozwijających się, które chcą za wszelką cenę dorównać „bogatej północy” (Niemcy, kraje Beneluxu).
  Bezrobocie zaś wzięło się z PODNIESIENIA PODATKÓW na spłaty zaciągniętych wcześniej długów. Dziś Grecja pożycza kasę od jednych, by drugim oddać, i tam poziom życia spadł jeszcze bardziej niż w Hiszpanii . Polskę też to czeka. Zaprawdę, ten, kto sądzi, że dobrobyt bierze się z dotacji a nie z pracy jest durniem. 😉

  PS. Socjalizm unijny jest bardzo podstępny. 😦

 82. Maciuś said

  PiS jest do szpiku kości prounijny. Jedynie co ich odróżnia od tych narodowych socjalistów, marksistów i komuchów z UE to kwestia przyjmowania uchodźców i sprawy światopoglądowe, chociaż i na tym polu za dodatkowe szekle poszliby na ustępstwa. Należy zrozumieć jedną podstawową kwestię. Gra w dobrego ( PiS) i złego (PO) policjanta może być skuteczna tylko wtedy, jeżeli będzie istniał między nimi zauważalny kontrast- kontrast, który z punktu widzenia poszczególnej jednostki nie ma zbyt dużego przełożenia na jej życie. W kwestiach kluczowych PiS razem z PO wykonują polecenia swoich mocodawców. Bywa, że nie zawsze są zbieżne z bieżącym charakterem prowadzonej przez te państwa polityki, ale zazwyczaj skutki ich działań są podobne. Gdyby było inaczej, to PiS nie zapożyczałby się jak alkoholik na głodzie u banksterki z UE i USA, ani też ustami I Naczelnika III RP nie seplenił o takich kwestiach jak: armia europejska, wspólna walka z rajami podatkowymi (dążenie do ujednolicenia podatków w UE), udostępniał preferencyjne warunki ekonomiczne dla kapitału zagranicznego z UE, implementował, jak idzie prawo UE- zawsze można zasłaniać się tym, że nam Unia kazała- podobnie jak to robiło PO, kiedy rządziło. UE karze, a my nic nie możemy z tym zrobić. Nie należy też zapominać o bardzo ważnym fakcie. To PiS i PO wprowadzili nas do UE i podpisali niekorzystny dla Polski Traktat Lizboński, a nie jakieś tam krasnoludki.

 83. La Reine Toronto said

  no coz koty maja pierwszenstwo a ulegle psy maja niezadowolone miny; jakie pocieszne uklady…

  Uwilebiam psy a kotow sie boje bo zaatakowal mnie jeden perski, gdy bawilam sie z kudlaczem syjamskim; bez zadnego powodu wskoczyl mi na glowe i o malo nie zemdlalam ze strachu; opiekowalam sie kotami jak kolezanka wyjechala na pare dni. Nigdy wiecej juz nie zaufalam zadnemu kociakowi.
  Wielu przyjaciol ma tez swoje historie: kolezanka w Polsce wiele lat temu spala u babci i obudzila sie czujac dziwny ciezar na piersiach otworzyla oko a ogromne kocisko albo perskie albo syjamskie siedzialo na niej i jak tylko otworzyla kolezanka oko to kocisko zakrywalo to oko szybko lapa…trwalo to dlugo dopoki babcia weszla do pokoju i kocisko pogonila. Byla to znajda przygarnieta przez babcie w Radomiu w latach 60/ch a kolezanka opowiedziala mi o tym pare dni temu tu w Toronto.

  Pytanie: ktore to koty sa syjamskie/perskie? ten byl kudlaty i olbrzymi.

  No moze to byl jakis degenerat z przeszloscia? kto wie …

 84. matirani said

  Muchy na samochodzie po nocnej jezdzie: kiedyś było ciemno wszędzie więc reflektory samochodów byle atrakcją dla owadów. Dzisiaj ogromne połacie są oświetlone więc ta szczególna atrakcja juz nie istnieje. Przyokazji prace melioracyjne osuszyły liczne dawniej bagniska.
  Osobiście ani ciem nie żałuję bo ich larwy żarły liście ani komarów co naszą krew popijały.

 85. Maciuś said

  Rodacy, Czytelnicy, Przyjaciele i Antagoniści. Siedząc sobie tak z facjatą wystawioną na jeszcze wczesne promienie słońca miałem czas na myślenie, co tak faktycznie się na tym świecie dzieje, dlaczego jest tak źle? I czy może być gorzej? Dlaczego zawsze, jest jakiś zakątek naszego globu gdzie stworzenia gatunku (podobno) „Homo Sapiens” wyrzynają się bez litości. Myślałem.. myślałem… my… I ZROZUMIAŁEM! Eureka!
  Otóż posłuchajcie. Jest pewnikiem że naszym światem rządzą ci, co mają za dużo pieniędzy, a za to co im zostaje po wydatkach na życie, kupują sobie władzę. Bo tylko kombinacja pieniędzy i władzy, daje gwarancję że nikt im tego bogactwa nie zabierze. Były takie przypadki, Rewolucja Francuska, Październikowa, i Adolf Hitler. Ci rewolucjoniści zabrali bogatym, i roztrwonili, lub podzielili między siebie. Tak na marginesie Adolf Hitler był niezwykle majętnym osobnikiem, gdyż w III Rzeszy był obowiązek że każda para zawierająca związek małżeński musiała kupować sobie „Mein Kampf” (dla młodziaków – to była książka napisana przez Hitlera z nudów, jak siedział w pierdlu). Ale odbiegłem od tematu, otóż pisałem kiedyś o Bilderberg Group (Big Boys), organizacji najbogatszych ludzi na Świecie. To oni tak naprawdę sterują wszystkim co się dzieje na naszym padole. Możecie spytać dlaczego, w takim razie Europa dotknięta została nawałą, gorszą od szarańczy, nawałą wyznawców Allacha z Bliskiego wschodu? Ja uważam że plan jest taki. Nie.. nie powiem od razu, zacznę „ab ovo”. Bardziej uważni obserwatorzy nowożytnej historii mogli słyszeć że pewni ludzie w USA wiedzieli znacznie wcześniej że nastąpi atak na Pearl Harbor. Dlatego wydano polecenie aby wszystkie lotniskowce US Navy opuściły bazę i tym sposobem zostały w nienaruszonym stanie, gotowe do boju. Jaki w tym był interes? Bo ci, którzy zdawali sobie sprawę że wojna jest konieczna, musieli doprowadzić do tego żeby całe społeczeństwo amerykańskie i oczywiście cały Kongres „jak jeden mąż” uchwalili że należy skończyć z obserwowaniem co się dzieje na Świecie i trzeba ruszyć do boju. I tak się stało. Krótko mówiąc, w systemie demokratycznym żeby dokonać jakiegoś, z pozoru niepopularnego manewru, należy spowodować że naród się „wkurzy”. Ano tak, „wkurzona” Ameryka przystąpiła do WWII, „wkurzona Ameryka”, po tragedii 9/11, zaatakowała Irak, chociaż winni tego ataku byli, w zdecydowanej większości, obywatelami Arabii Saudyjskiej. Z tego samego powodu Big Boys liczą że „wkurzona” Europa pośle kiedyś swe siły zbrojne na Bliski Wschód i zrobi porządek z nowonarodzonym państwem Islamistów. „Wkurzyć” Europę można tylko w jeden sposób; przez eskalację aktów przemocy, jak choćby ostatni przypadek ataku w Londynie.
  Ale do cholery PO CO? Zapytacie. Ano, bo na naszym Padole powstała grupa bardzo bogatych, którzy nie chcieli kooperować z Bilderberg Group. To byli Arabowie, wzbogaceni na ropie naftowej. To nie tylko antagoniści wszystkich „Infidels” (Niewiernych), to również ludzie na tyle mądrzy że zrozumieli że kontrola cen ropy może im dać kontrolę nad resztą światowej gospodarki. I tu się przeliczyli. Tylko żeby zniszczyć Arabów, trzeba mieć taki powód żeby reszta tzw. „cywilizowanego świata” się na tych Arabów „wkurzyła”. Co więcej, polityka „obrony przed terroryzmem” powoduje że my, narody żyjące w quasi – demokratycznych ustrojach będziemy na każdym kroku kontrolowani. Nie tylko musimy ganiać w skarpetkach po dworcach lotniczych, tak samo może być wkrótce przy wchodzeniu do metra, do budynków rządowych, mówiąc krótko w imię obrony nas samych przed terroryzmem, zostaniemy sterroryzowani przez nasze własne rządy, a te tańczą jak im Big Boys zagrają. Na dodatek jak spora część Bliskiego Wschodu ulegnie zniszczeniu, to musi być kiedyś odbudowana, a na to liczą firmy, amerykańskie głównie. Jest tajemnicą poliszynela że za armią amerykańską nacierającą na Irak ruszyła liczniejsza od US Army, armia kontraktorów, a pewną ‚półkowniczkę’, z Corps of Engineers, wywalono z wojska bo wydała że benzyna sprzedawana armii amerykańskiej przez prywatnych kontraktorów, jest znacznie droższa niż na stacji benzynowej w Bagdadzie. Dlatego jeszcze jakiś czas będą ginąć w terrorystycznych zamachach niewinni ludzie, dlatego prezydenci i premierzy będą wygłaszać pompatyczne przemowy (typu „nie oddamy nawet guzika”..). Dlatego będą nas rozbierać na lotniskach i licho wie jeszcze gdzie i dlatego ci przy korycie uzurpować sobie będą coraz więcej władzy i kontroli nad własnymi społeczeństwami. Dlatego policyjni „przebierańcy” będą mogli wchodzić do mieszkań w środku nocy, aresztować i przetrzymywać w areszcie bez sądowego nakazu, likwidować siłą demonstracje…. to ta sama zasada jak w momencie gdy kogoś aresztują. to zakładają mu kajdanki, motywując że to dla jego własnego dobra, coby sobie przypadkiem żadnej krzywdy własnymi rękami nie zrobił. Raz amerykańscy gliniarze ciutkę przesadzili, bo skuli 6-cio letniego szczawika, który narozrabiał w „kindergarten”. Na zakończenie wyjaśnię dlaczego przyjmujemy tyle emigrantów żeby żyli wśród nas? To proste, weźmy na przykład ojczyznę pani Merkel, czy sądzicie że Niemcy każdy innego koloru, jeden czarny, inny żółty, jeszcze inny oliwkowy byliby w stanie ulegając hasłu „Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuehrer” zaatakować jeszcze kogoś? Nigdy, „Ein Volk” już nie istnieje, mieszając rasy, religie i kultury Big Boys z premedytacją zniszczyli pojęcie Narodu. Narodów już w Europie nie ma. No, może nieliczni jak Madziarowie, Białorusini i częściowo Polacy jeszcze bronią swej narodowej niezawisłości, bo u nas pochodzący od innej niż my małpy, jeszcze siedzą cicho. Pytanie jak długo? Tyle moich myśli, słońce już zaszło, czas do domu, a wy pomyślcie, czy bredzę, czy może mam rację.
  Cheers

 86. matirani said

  Z ND:Najpierw zadbajmy o rozwój i bogactwo kraju
  Piątek, 24 marca 2017 (05:15)

  Z dr Krzysztofem Kaszubą, prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Oddział Wojewódzki w Rzeszowie, rozmawia Mariusz Kamieniecki
  Polacy są przeciwni wejściu do strefy euro, liberalna opozycja naciska, a wicepremier Mateusz Morawiecki odpowiada, że Polska rozważy przyjęcie euro za 10-20 lat. Czemu ma służyć to nawoływanie do przyjęcia euro?

  – Nawoływanie opozycji do przyjęcia przez Polskę euro to w czasach Brexitu i politycznych turbulencji kolejna PR-oska próba zwrócenia na siebie uwagi zachodnich polityków i mediów. To także niestety próba podrzucenia niechętnym Polsce politykom i mediom kolejnego tematu do dyskusji i pokazania, że rząd premier Beaty Szydło jest niechętny europejskim wartościom wyznawanym przez takie „gwiazdy” jak Martin Schulz, Daniel Cohn-Bendit czy Francois Hollande. W ten sposób Niemiec, Francuz czy Hiszpan uzyska kolejny prosty przekaz: spójrzcie – cóż to za antyeuropejski rząd; walczy z prawnikami i trybunałami, nie wpuszcza na parlamentarne korytarze dziennikarzy, nacjonalizuje banki, nie lubi niemieckich mediów i do tego jeszcze nie kocha wspólnej waluty. Skoro nie podoba się temu rządowi euro to, po co my im to euro dajemy? To woda na młyn dla pogrążonych w deficycie wartości i pieniądza grabarzy chrześcijańskiej Europy.

  …Zgodzi się Pan z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który uważa, że rezygnacja z własnej waluty oznaczałaby utratę instrumentów polityki gospodarczej?

  – Własna waluta jest kluczowym instrumentem polityki gospodarczej. Potwierdziła to historia gospodarczego rozwoju Stanów Zjednoczonych, Japonii, Korei Południowej, a także Niemiec. Własna waluta jest szczególnie ważnym instrumentem polityki gospodarczej w krajach, które starają się dogonić wyżej rozwinięte gospodarki. I chyba właśnie o tym mówi prezes Kaczyński. Oczywiście, gdyby Europa funkcjonowała zgodnie z głoszonymi przez europolityków teoriami miłości, równości i braterstwa wejście do strefy euro byłoby korzystne dla słabszych gospodarek. Ale skoro Grecja i Niemcy są w strefie euro, a oprocentowanie 10-letnich obligacji rządowych Niemiec wynosi 0,46 proc., a greckich jest 17 razy większe, to coś tej miłości, równości i braterstwa za bardzo nie widać….

  .http://m.naszdziennik.pl/artykul/178791

 87. Maciuś said

  Zmiana czasu jest totalitarnym debilizmem. Musiałem nawet dzisiaj w nocy sporo spraw poprzestawiać. Nagle o 2:00 wskoczyła 3:00! Napiszę państwu , że ja już mam dosyć tej prymitywnej manipulacji okradającej nas z ok 230 godzin w roku: o tyle skracających nam dzień a nie wydłużającym. To to samo pierd….lenie kotka za pomocą młotka, że Ziemia jest płaska sic!! Bullshit, jak pier…doli snag vel szkopuł chazarski.

 88. Maciuś said

  Ale trzeba starać się widzieć „pozytywy”: na przykład wiele par tej nocy mogło poczuć dumę z powodu pobicia swoich rekordów długości spółkowania. Oczywiście jeśli zaczęli przed drugą a skończyli po trzeciej 🙂 Dla mnie to dziki dupokleptokracyjny absurd. Niech żyje… Batk’a. Przynajmniej on wie o co mu chodzi 😉

 89. Maciuś said

  Maryjo [ Mario ]czy już wiesz,
  Kim okaże się twój syn, twój mały chłopiec?
  Maryjo czy ty wiesz,
  Że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
  Czy ty wiesz,
  Że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
  Że dałaś życie temu, kto tobie życie da?

  Maryjo czy ty wiesz,
  Że pewnego dnia przywróci wzrok ślepemu?
  Maryjo czy już wiesz
  Że twój synek ma wybawić nas od złego?
  Czy ty wiesz że twój chłopiec już niebiańskie ścieżki zna?
  Że patrząc w jego oczy – najświętszą widzisz twarz?
  Mario.
  Mario.

  Ślepemu wzrok,
  Głuchemu dźwięk,
  Zmarłemu życia dar.
  Chromemu krok,
  Niememu pieśń,
  Przynosi Chrystus Pan.

  Maryjo czy ty wiesz
  Kim naprawdę jest maleńki twój bohater?
  Maryjo czy ty wiesz, że pewnego dnia rządzić będzie światem?
  Czy ty wiesz, że to właśnie on pokona grzech i śmierć?
  Dziecko śpiące w twych ramionach, na imię ma „Jam jest:.. ❤

 90. Maciuś said

  Jezus mówił, że trudno jest działać w swojej ojczyźnie.
  Jest przez swoich lekceważony.
  Urzędnik wie, że Jezus jest jego jedynym ratunkiem.
  Wierzy w Jego Boską moc.
  Wiara urzędnika została nagrodzona cudem uzdrowienia syna.
  Bóg słowem zmienia wszystko, kreując nową rzeczywistość.
  Kluczem do tego jest nasza pokora.

 91. Maciuś said

  Ponoć w Moskwie się dzieje. Tego ch…a Alexandra Nawalnego aresztowali?

 92. La Reine Toronto said

  ad 86 Panie Maciusiu, w Kanadzie zmienil nam czas juz dwa tygodnie temu; moze dlatego zachorzalam? starsi ludzie nie moga sie przystosowac a szczegolnie ci co musza zazywac leki; dzieci tez cierpia a moze dlatego w Kanadzie zaraz po tym jest przerwa tygodniowa w szkolach? Jedyna prowincja Saskatchewan nie zmienia czasu ciekawam dlaczego akurat ta?
  Nam sie wmawia ze jestesmy tak silnie powiazani ekonomicznie z USA to i my w Ontario musimy to zrobic.
  Mam tego dosc, ale malo kto protestuje; spoleczenstwo multi kulti jest podzielone na grupy etniczne to kazda dba o swoje interesy a ogol? coz? Anglo Sasi juz prawie w mniejszosci a kto rosnie w sile? wiadomo ci co tez wlamuja sie sila do Europy. Broni ich nawet prawo od tygodnia…nie wolno byc ‚anty’ islamofobem to do pierdla! ah a!

 93. Maciuś said

  To szczera prawdziwa prawda szanowna Pani LaReine Toronto. Dokładnie tak jest jak rodaczko piszecie 😦

 94. Maciuś said

  Z innej troszkę beki:
  Jak to nieistotny..? Niemiec w Polsce wymieni 10 € i ma 40 zeta za co się nażre w knajpie. Polak w Niemczech za 10 zeta ma ponad 2 € i nie wiem czy na butelkę coli mu to wystarczy. Poza tym, wiele cen mamy narzuconych przez mumię jak np. fajki, które jeszcze kilka lat temu można było kupić za 6-7 zeta. Dzisiaj 2x drożej i stąd kupujemy kontrabandę za połowę ceny urzędowej a państwo zamiast wrócić do poprzednich cen, buja się z przemytnikami. Ceny w smarketach zachodnich są porównywalne tyle że Polak kupi tylko 1/4 tego co Niemiec. W Szkocji kupowałem tostowy zakalec za 40 penów a czy w Polsce kupię za 2 zeta..?

 95. Maciek said

  Zmiana godziny wedlug Slońca a raczej naświetlenia slonecznego obszarów Ziemi oddalonych od zwrotników w strone biegunów.

  Mam mieszane uczucia w tej sprawie. Z jednej strony, to czesc tresury populacji aby wykonywala nakazy „rabinów-i-innych-dyktatorów” a z drugiej, jednak, nasz organizm reguluje sie sloncem a nie zegarkiem.

  Kiedy u nas lokalne „zarzad okupacyjny” zlikwidowal zmiane godziny na zimowa to najwiecje protestowaly matki, które musialy wyciagać dzieci wcześniej z wyrek i ciagnać je śpiace do szkoly.
  Tak wiec okupacyjny rzad usluchal ich próśb i przywrócil czas letni-zimowy ale tylko na 3 miesiace, kiedy dzień jest najkrótszy.

  W Argentynie, na prośbe podupadajacego ( z innyhc powodów ) handlu detalicznego w ogóle zlikwidowano zmiany sezonowe godzin.

 96. Maciuś said

  60 lat mumii jewropejskiej więc cieszmy się, bo przecież cyferki przy cenach mamy niemal takie same, średnie płace dla pospólstwa po 2-3 tys/mies też prawie takie same, u nich miliony uchodźców u nas miliony ukrów czyli tak samo……. nic tylko się uwalić wieczorem z pełni szczęścia. Jest tylko mały minusik dla elit rządzących a dla elektoratu wielki MINUS, za jedno €uro musimy dać aż 4,50 zeta. Czy to też TAK SAMO..??? Czy ktoś w TYM kraju to liczył..????

 97. Maciek said

  President’s Weekly Address reaffirms the country’s commitment to NASA, Space Exploration and Discovery

  US wracaja w Kosmos. Oraz zajma sie energia syntezy, czyli fuzji 😉 a nie dubeltówki:

  O antymaterii to na razie nawet nie marzy sie w laboratoriach, ale synteza deuteru w hel to juz tuz tuz, pisalem o tym rok temu

 98. Maciuś said

  Z grupy –> Pokolenia Kresowe

  MORDOWALI AŻ DO OPERACJI „WISŁA” ………..
  „Ukraina dla Ukraińców i dopóki choć jeden wróg cudzoziemiec zostanie na naszym terytorium, nie mamy prawa złożyć broni” – inteligencja ukraińska, ideolodzy nacjonalizmu z OUN UPA, postanowili zbudować państwo ukraińskie czyste etnicznie jak Niemcy hitlerowskie. „Agresja Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku była początkiem II wojny światowej, w której OUN wzięła bezpośredni udział przez zorganizowanie i włączenie do składu jednostki nazwanej Legionem Ukraińskich Nacjonalistów pod wodzą Romana Suszki” – pisze Wiktor Poliszczuk. To członkowie tego Legionu, obywatele polscy narodowości ukraińskiej w 1939 roku, w obliczu tragedii Polski, na którą napadli jej odwieczni wrogowie Niemcy i Rosja, czynnie pomagali Niemcom w opanowaniu Polski przez organizowanie napadów na instytucje wojskowe, państwowe oraz atakowanie polskich oddziałów walczących z najeźdźcą.(Stanisław Jastrzębski) Mordowali więc obywateli polskich innej narodowości, swch bliskich sąsiadów niezależnie od ich wieku i stanu, członków swoich rodzin o ile byli w związkach mieszanych lub nie zgadzali się z ideologią nacjonalistyczną OUN UPA. Czynili to we wrześniu 1939 i w latach 1943-47 aż do przeprowadzonej w imię polskiej racji stanu, wojskowej operacji „Wisła”. Śmierć w potwornych mękach zadawaną barbarzyńsko przez nacjonalistów ukraińskich i ogłupioną ludność poniosło około 130 000 Polaków, ponad 200 tys. Żydów zostało zamordowanych przez policjantów ukraińskich w służbie niemieckiej. „Służba Bezpeky” OUN UPA Bandery dokonała masowego morderstwa na co najmniej 80 000 ludności ukraińskiej- pisze historyk ukraiński Wiktor Poliszczuk. Do ofiar nacjonalizmu ukraińskiego należy doliczyć tysiące obywateli polskich mordowanych i zsyłanych przez Niemców i Rosjan do obozów koncentracyjnych, do niemieckich obozów pracy, do sowieckich łagrów, na Sybir i do Kazachstanu na podstawie donosów Ukraińców – studentów, urzędników, sędziów, gajowych, chłopów zmanipulowanych okrutną ideologią OUN UPA.

 99. Maciuś said

  Jest szansa żeby w czyn (uczestnictwo w tej demonstracji) przekuć to, o czym tak namiętnie i od miesięcy klikamy na FB. Osobiście żal mi ludzi którzy jak my na zachodzie, muszą szukać w Polsce roboty a co się z tym wiąże środków do utrzymania własnych rodzin. Ale na Boga, czy chcemy tego? Przecież nie pomieścimy tu wszystkich a przecież nam też się nie przelewa. Najgorsze w tym „ukraińskim potopie” jest to, że wraz z rzeczywiście potrzebującymi przybywa do Polski V banderkolumna gotowa (już realizująca) uchwałę krajowego prowidu OUN z 22 czerwca 1990 i NIKT NAD TYM NIE PANUJE.

 100. Maciuś said

  Dzisiaj będąc na mszy św. u dziewczyn w szkole technicznej, zobaczyłem jedną dziewczynkę poparzoną przez głupotę ludzką – jej twarz nie była podobna do twarzy, nie wiem nawet jak to nazwać, wstydziłem się aby jej zrobić zdjęcie i WAM pokazać, ale proszę WAS o modlitwę za nią… później dowiedziałem się że ma raka, i powoli umiera – a my chodzimy,śmiejemy się, jemy dobre rzeczy i ciągle nam czegoś brakuje ! Przebacz mi Panie mój egoizm ! Po śmierci będziemy piękni ! Weź nas Panie do siebie.
  Ksiądz Benedykt Pączka

 101. Maciuś said

  Podniesienie kar za przestępstwa drogowe… Czy będą dotyczyć także kierowców z PiSdy?
  Cześć – zmykam.

 102. dada said

  niedziela ! na kolana! przed namiestnikiem boga!

 103. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703265113101-Japonia-samobojstwa/

 104. Lily said

  Re 100;Macius
  Ich nie,Oni („lepszy sort”,”we the people”,”my jestesmy panami”) sa ponad prawem,i maja immunitety wiec sa bezkarni.Po to je sobie uchwalili.

 105. snag said

  Boydar @ 72 ,…

  Zależy od pory roku i sezonu, pogody, fazy księżyca, aerodynamics auta etc. Niektóre gatunki insektów mają krótkie nocne okresy rozmnażania kiedy szukają partnera w chmarach w okolicy rzek i zbiorników wodnych ,…

  My mamy tu kilka nocy kiedy lepiej siedzieć w domu niż wyjść na ulice nie wspominając o przejażdżce autem – Chmary są tak duże i gęste ze widać je ha radarach pogody ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=kvuqUgZrXEg

  .http://i.imgur.com/Dddkar4.jpg
  .https://www.sott.net/image/s7/149037/full/article_2401766_1B737141000005.jpg
  .http://bloximages.newyork1.vip.townnews.com/lancasteronline.com/content/tncms/assets/v3/editorial/7/68/7682a46e-15e3-11e5-a593-cf3187a3e14b/5583067f77cc9.image.jpg?resize=1200%2C874

  Na temat pszczół bo w artykule też o nich mowa.

  https://www.esciencecentral.org/journals/severe-honey-bee-apis-mellifera-losses-correlate-with-geomagnetic-andproton-disturbances-in-earths-atmosphere-2332-2519-1000134.php?aid=57103

 106. Siggi said

  90/Maciuś,
  Ponoć w Moskwie się dzieje. Tego ch…a Alexandra Nawalnego aresztowali?
  —-
  http://wiadomosci.wp.pl/masowe-zatrzymania-podczas-demonstracji-w-moskwie-6105239097083009a
  130 osób ,to „masowe”?
  Nie było zgody Gorodanaczalnika Moskwy na tą manifestację.Posypią się kary.Plac Puszkina jest nieduży,a w kierunku kina”Moskwa” jest skwer ,ławki,jeżeli coś zadeptali ,będą płacić.
  Przy okazji powinni „śpuścić” balon podejrzeń ,słuchów wokół premiera Miedwiediewa w kontekście stanu posiadania.Bo z dż(g)uvna robi się problem,aby nie dawać pożywki dla takiego Nawalonego.Jeżeli się sprawy potwierdzają,to Dmitij Anatoliewicz na zielona trawkę.On do orłów nie należy i dziwią się ludzie ja też,że on dalej funkcjonuje a to tego stworzył sobie silne „zaplecze”,które zagraża Pierwszej Osobie w państwie.Miedwiediew już nigdy w przyszłości nie powinien być szefem RF.
  Taka plota,która „żyje”swoim życiem to to,że żona Miedwiediewa jest dwajurnoj siestroj(kuzynka) Wasilewej ,aferzystki,b.szefowej Oboronserwis w MON,którą kopulował Sierdukow ,kiedy był szefem.Rozeszło się po kościach.Poszedł sygnał,że można kraść i kradną.A Nawalony i jemu podobni mają temat i „jadą”ostro na Echo Moskwy,Dzożdz,Radio Swoboda i inne szczekaczki.Czasem,nawet dość często niewinne są złego początki.Tego nie życzę prezydentowi RF.

 107. snag said

  Nie tylko mini pisior tudzież na ‚strychu’ natura poskąpiła 😉 ,…

 108. Siggi said

  Zmarła Tina Turner. Wokalistka miała 76 lat.
  http://infowarszawa24.prv.pl/tur/zmarla-tina-turner-wokalistka-miala-76-lat/

 109. VA said

 110. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703255117167-sputnik-korea-polnocna-kim-dzong-nam/

 111. snag said

  Siggi @ 107 ,…

  Wyglada ze hoax* ,…

  * https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=hoax

 112. snag said

  Cos tu nie gra ,…

  „Antysemiting” i palenie kukły Żydówki nad Wisłą. Sprawą zajmie się prokuratura
  ——————————–
  https://www.wprost.pl/kraj/10048073/Antysemiting-i-palenie-kukly-Zydowki-nad-Wisla-Sprawa-zajmie-sie-prokuratura.html

  „W sprawie kontrowersyjnego filmu zainterweniował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który stanowczo potępił ten akt. „Grupa >>prawdziwych Polaków<< paliła Żydówkę dokładnie w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu mordowano mieszkańców Warszawy” – podkreślił we wpisie na Facebooku Rafał Gaweł, szef ośrodka"

  Juz na wolnosci? ,…

  Cztery lata więzienia. Dyrektor Teatru TrzyRzecze Rafał Gaweł z wyrokiem
  —————————————-
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1643257,Cztery-lata-wiezienia-Dyrektor-Teatru-TrzyRzecze-Rafal-Gawel-z-wyrokiem

  Warsaw residents burn effigy of Jewish women
  ———————————————–
  http://www.jta.org/2017/03/26/news-opinion/world/warsaw-residents-burn-effigy-of-jewish-women

 113. revers said

  re106

  autobus z Nawalnym nie mogl przejechac …
  .https://www.youtube.com/watch?v=05rKP168Rvc

  skad tyle NGO? a na placu wszystkie swiatowe pejsoagencje CNN, CBS,..

 114. snag said

  Ad. do 112 ,…

  „Grupa >>prawdziwych Polaków<< paliła Żydówkę dokładnie w miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu mordowano mieszkańców Warszawy” – podkreślił we wpisie na Facebooku Rafał Gaweł, szef ośrodka"

  Wzmianka obliczona na zachodni 'rynek' … jakby w Warszawie było to jedyne miejsce gdzie Niemcy mordowali Polaków i żydów.

  A tu próbka ('zainterweniowal') polskiego języka w wydaniu autora WPROST ,…

 115. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski co niszczy i zabija Polaków
  .https://www.youtube.com/watch?v=m-HwlgbXH84

 116. osoba prywatna said

  Rocznica zapomnianej wojny
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/03/20/rocznica-zapomnianej-wojny/

 117. osoba prywatna said

  Czego Amisze mogą nauczyć resztę nas o współczesnej medycynie?
  http://kluczdowiedzy.pl/2017/03/09/czego-amisze-moga-nauczyc-reszte-nas-o-wspolczesnej-medycynie/

 118. osoba prywatna said

 119. osoba prywatna said

  Kangurza Opieka – dlaczego noszenie dziecka blisko jest lepsze dla każdego ?
  http://kluczdowiedzy.pl/2017/03/01/kangurza-opieka-dlaczego-noszenie-dziecka-blisko-jest-lepsze-dla-wszystkich/
  Część 2 – Kangurza Opieka – dlaczego noszenie dziecka blisko jest lepsze dla każdego ?
  http://kluczdowiedzy.pl/2017/03/02/kangurza-opieka-dlaczego-noszenie-dziecka-blisko-jest-lepsze-dla-wszystkich-c-d/

 120. osoba prywatna said

  Nieudany napad na bank.
  .https://www.youtube.com/watch?v=p9PoABSOqUo

 121. osoba prywatna said

  Prześlizgnąć się jak ośmiornica.
  .https://www.youtube.com/watch?v=9yHIsQhVxGM

 122. VA said

 123. osoba prywatna said

  Polskie dzieci sprzedawane są na organy i do pedofilów, rząd nic nie robi
  .https://www.youtube.com/watch?v=6TcVwSVnvHE

 124. Głos Prawdy said

  Szanowni Pani i Panowie, drodzy forumowiczy, nie mam czasu, żadnego pragnienia i sił psychicznych i fizycznych, by coś tłumaczyć, zwłaszcza na ten temat związany z naszym białoruskim prezydentem, sprzykrzyło to wszystko i wszystkim. Tego demagoga dawno nie słucham, prosto patrzę na wyniki. Nie powiem, że on jest najbardziej zły, żyć jak na razie można, lecz widać nie długo, po długach będą płacić jeszcze nasi wnuki. Jedno cieszy – są sytuacje gorsze. Trzeba we wszystkim widzieć pozytyw. Czasami należy podejmować naród i wychodzić na ulicy, ale co to da, pod protesty niezadowolonych obywateli podszywa się opozycja, którą sponsoruje wasz kraj.

 125. Głos Prawdy said

  ŁUKASZENKA – POLITYCZNY TRUP
  “Teraz, na 23 rok „” stałego rządzenia Baćki można konstatować, że stał się on absolutnie nikomu nie potrzebny.
  Łukaszenke nienawidzi jego własny naród, pogardza Zachód, nie widzi późniejszych perspektyw dla rozwoju stosunków z nim Rosja. Zwolennicy orientacji prozachodniej w establishment „baćke” wykorzystują i czekają odpowiedniego momentu, żeby od niego wyzbyć sie. Wojskowych denerwuje dziwna liberalizacja i dążenie do konfrontacji z Rosją.”
  http://vremya4e.com/world/74944-lukashenko-politicheskiy-trup.html

  ——
  Czy naprawdę Łukaszenka nie ma poparcia wśród narodu?
  Admin

 126. snag said

  OP @ 121 ,…

  Kardynal Dziwisz? OMG, on tez? Jestem w szoku … just kidding 😉 …

 127. Głos Prawdy said

  Poczytalni Białorusini, zadajcie sobie pytanie, w którym kraju świata po państwowym przewrocie zaczęli życ szczęśliwie i bogato? A potem decydujcie, czy są potrzebne wam szabaty.

  Białoruski majdan w jednym zdjęciu

 128. Głos Prawdy said

  Jak klątwa Timurydów wpłynęła na Stalina
  http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/160919413-Jak-klatwa-Timurydow-wplynela-na-Stalina.html#ap-1
  Jakub (Jaków) Blumkin, sprzedał wszystko i wszystkich, sekrety i cenną informację, która przywiózł z Tybieta sprzedał za 2 miliona dollarow niemcom.

 129. Głos Prawdy said

  Solo in Dio
  .https://www.youtube.com/watch?v=S35-UGM-Rcw&index=19&list=PLSps22QxQfZT6bPozbfKuEkWbNVaeafJu
  ” CHI MI SEGUIRA’ ” A. Parisi – A. M. Galliano (Quaresima)
  .https://www.youtube.com/watch?v=6-EXkKlEXU8&list=PLSps22QxQfZT6bPozbfKuEkWbNVaeafJu

 130. Głos Prawdy said

  Najemocjonalna papuga w świecie. Ten ptaszek ubawi wszystkich
  .https://www.youtube.com/watch?v=Hto_uvmLq-8
  Polecam tym, kto ma zły humor.

 131. Głos Prawdy said

  Premier minister Luksimburg przyjechał do Watykanu ze swoim mężem. Mocna rodzina – tradycyjna wartość.

 132. osoba prywatna said

  .http://bibsy.pl/9YM4o2zC/przejscie-na-czas-letni-moze-odbic-sie-na-zdrowiu-zarowno-fizycznym-jak-i-psychicznym-wedlug-prof-martina-younga-kardiologa-z-birmingham-zmiana-czasu-moze-powodowac-zaburzenia-ukladu-immunologicznego-komorki-naszego-organizmu

 133. bardzo said

  Panie Siggi. Tina Turner. Szkoda dziewczyny. Nie taka stara, mogła jeszcze pożyć, powystępować Niesamowita ekspresja, niesamowite wyczucie muzyki, niesamowity talent.

  Nie miała lekkiego zycia. Szkoda, szkoda.

  Niech Jej ziemia będzie lekką.

 134. Kapitan Bąba said

  Re 121 Głos Prawdy.
  Na początek lipca (2016)r Białoruś była zadłużona na 35,9 mld dol. z tego zobowiązania zagraniczne wynosiły 26,2 mld dol.
  Jeżeli uważasz, że te długi będą spłacać Wasi wnukowie, to co my mamy powiedzieć z zadłużeniem ok 250 mld USD?????

 135. Głos Prawdy said

  130. No, to moje kondolencji, Panie Kapitanie.

 136. Głos Prawdy said

  Bardzo polecam wywiad z generałem Iwaszowym, opowiada o tajemnicach, badaniach, fragmentach historii rewolucyjnej i post rewolucyjnej. Ze smutkiem stwierdza fakt grabieży państwa ZSRR i Rosji konkretnie w różnych czasach, szczególnie w czasie przebudowy i po niej, w czasach Gorbaczowa i Jelcyna, wagonami wywożono wartości i złoto, potwierdza fakt, że Hitler przeżył i uciekł, i wiele inn. A w ogóle on ubolewa nad tym, że Putin nie mógł w porę dostrzec i zbliżał do siebie zamiast patriotów, przyjaciół żydów oligarchów, którym pomagał, w nadziei, że go poprą. Oni go zdradzą, już zdradzili i w końcu opuszcza całkiem.
  U generała głos spokojny, mowa powolna i wyraźna. można zrozumieć.
  .https://www.youtube.com/watch?v=zZ5cPHxVpEM

 137. bardzo said

  Panie Boydar. Temat odpowiedzialności zbiorowej jakby wypłowiał. Ja nie mówię, że popieram ideę odpowiedzialności zbiorowej, ale mówię jak jest.

  W Missouri okazało się że cwierć wieku wstecz ksiądz przytulił dziewczynkę. Wtedy to nie było nic zdrożnego, ale inzynieria społeczna działa. Jeden prawnik ze srodowiska wiadomo jakiego powiedział wprost, że zniszczy cały kościół i rozpoczął poszukiwanie kandydatów na oskarżycieli. Wygrał proces i znęceni duzymi pieniędzmi pojawili sie następni amatorzy, którzy na zasadzie precedensu równiez wygrali. Nieważne czy księżulo byl czy nie był pedofilem. Prawdopodobnie nie był. Co ja mam o sobie na ten przyklad powiedziec, jeśli przy kazdej okazji przytulam swoja Wnusię? Się rozchodzi o to, że diecezja wzięła na siebie odpowiedzialność i buliła przez nos, przez co wyszły jej fundusze i ogłosiła niewypłacalność. Finis coronat opus.

  Jesli ja zrobie cos niezgodnego z prawem (a prawo jest tak rozdmuchane, że każdy amerykanin popełnia przestępstwo przeciętnie od 3 do 5 razy dziennie nawet o tym nie wiedząc) to mój pracodawca nie jest za to wcale odpowiedzialny tylko ja osobiście. A w przypadku diecezji okazało się ze jest odpowiedzialnośc zbiorowa i wszyscy płacilismy naszymi ofiarami na tacę za wyimaginowane przestępstwo księżulka sprzed ćwierci wieku.

  To jest jeden z przykładów odpowiedzialności zbiorowej w Kościele.

  Ja tak moge przez cały dzień, panie Boydar i sie nawet nie powtórzę, ale po co?

  pozdr.

 138. snag said

  Bardzo @ 133 ,…

  Fake news, senor ,…

 139. Siggi said

  130/Kapitan Bąba said
  ———-
  Panie Kapitanie,czy ta wielkość 250 doll jest ścisła?Bo ja jestem przyzwyczajony do 450mld$$ i rośnie..Ale to jest pryszcz do tego co ma USA i Kanada,ale oni mają drukarnię ,a my nie.
  Mówimy o długu rządowym,a zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego jest jeszcze bardziej „imponujące” wielkości!

  Myślę,że Białorusini są bardziej pragmatyczni i „pod nosem” mają przykład jak robić nie należy.

  Boże ,chroń Rosję i Prezydenta Putina!

 140. Isia said

  … Maria Lemnis i Henryk Vitry, autorzy „Polskiej kuchni wielkanocnej”, przedstawiają, liczący sobie z górą 400 lat, przepis na ćwikłę, na sposób staropolski, według sławnego pisarza Mikołaja Reja (1505 – 1569), zwanego ojcem literatury polskiej … oto, co piszą o buraczkach z chrzanem:

  … „Ćwikła, rodzaj pikantnej sałatki z ćwikłowych buraków, od kilku wieków cieszy się w kuchni polskiej niesłabnącym uznaniem. Była ulubionym przysmakiem znakomitego pisarza Mikołaja Reja, który porzuciwszy powszechnie używaną wówczas w literaturze polskiej łacinę, pisał wspaniałą, barwną i dosadną polszczyzną.
  … Umiłowawszy język ojczysty, Rej był również wielbicielem polskiej kuchni, przeciwstawiając jej swojskie uroki cudzoziemskim, zwłaszcza włoskim „wymysłom”. Zapewne i sam był zamiłowanym „kucharzem”, o czym świadczy jego przepis na ćwikłę, liczący sobie z górą 400 lat:
  … „Nuż ćwikiełki w piec namotawszy a dobrze przypiekłszy, nadobnie ochędożyć, w talerzyki nakrajać, także w faseczkę ułożyć, chrzanikiem, co najdrobniej ukrężawszy, przetrząsnąć, bo będzie długo trwała, także koprem włoskim, trochę przetłukłszy, przetrząsać, a octem pokrapiać, a solą też trochę przesalać, wtedy to jest tak osobny przysmak … bo i rosołek bardzo smaczny, i sama pani ćwikła będzie bardzo smaczna i bardzo nadobnie pachnęła”.

  … Przepis pana Mikołaja zachował swoją aktualność i ćwikłę przyrządzamy dziś w następujący sposób:
  … Kilka lub kilkanaście buraków ćwikłowych pieczemy, nie obierając ich, na blasze w piekarniku. Można je, również nie obrane, ugotować – ale pieczone są znacznie smaczniejsze. Ochłodzone buraki obieramy i krajemy w bardzo cieniutkie plasterki (lub – co znacznie mniej pracochłonne – używamy, zamiast ręcznego krajania, szatkownicy do mizerii).
  … Pokrajane buraki zalewamy rozcieńczonym do smaku octem winnym, dodajemy łyżkę sparzonych wrzątkiem ziarnek kminku i 4 – 5 łyżek świeżo utartego chrzanu. Ćwikłę można oczywiście zakwasić wyciśniętym sokiem cytrynowym, dodając nieco (1/2 szklanki) surowego kwasu z czerwonych buraków oraz kieliszek wytrawnego czerwonego wina. Tak przyrządzona ćwikła będzie bardzo wykwintna.
  … Ćwikłę ciasno układamy w szklanym słoju lub kamionkowym garnku. Sok powinien pokrywać buraczki „na dwa palce”. Po dwóch dniach „dojrzewania” w chłodnym miejscu ćwikła rozwinie całą swą urodę smakowo – aromatyczną.”

  … Proszę pokusić się, z okazji Świąt Wielkanocnych, na własnoręczne sporządzenie tego wyjątkowego przysmaku, jakim jest ćwikła. Życzę powodzenia ! … 🙂 …

 141. snag said

  Światło w tunelu … Senor gajowy polewa 😉 ,…

  Eurosceptic, Anti-Mass Immigration Sweden Democrats Surge To First Place in Polls

 142. Siggi said

  Przygotowują atak uderzający z polskiej flanki na rubież zabużańską.Bez oskrzydlania,bo od Litwy rusza?

  ttp://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/137701,brytyjskie-usa-i-polskie-czolgi-jada-na-granice-bialoruska

 143. snag said

  Maciuś @ 101 ,…

  … do pokoju z pikowanymi ścianami? Nie zapomnij siusiu, odpale lupe i pincetę jak bedziesz mial problem go znaleźć i wyciagnac ,…

 144. revers said

  Post o Nawalnym pod komem 112 nie przeszedl przez filtry wordpresu i cenzure, moze post o kolejnej bojowce NATO przejdzie ktora stacjonowac ma w Orzyszu.
  http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/170329239-Zolnierze-batalionowej-grupy-bojowej-NATO-juz-w-Polsce.html#ap-1

 145. Kapitan Bąba said

  Re 134 Siggi:
  No chodzi o ten oficjalny: http://www.dlugpubliczny.org.pl – 1 bln 16 mld PLN czyli coś ok.250 mld USD.
  A ukryty dług publiczny: 3 bln 250 mld PLN czyli ok 825 mld USD !!!!! Tak więc nie rozumiem o co chodzi koledze Głos Prawdy? Czy on myśli, że po obaleniu Prezydenta Łukaszenki i wprowadzeniu „demokracji” zachodniej dług Białorusi zmaleje????? 🙂 🙂 🙂

  Ona. Głos Prawdy to kobieta.
  Admin

 146. Maciek said

  Tina Turner zyje chyba, jakis hoax?

 147. revers said

  W Moskwie wrze wg. nizaleznej, takze wydarzenia w Minsku i Moskwie nie sa takie nie odlaczne

 148. revers said

  ad141 http://m.niezalezna.pl/96058-w-rosji-zawrzalo-tysiace-na-ulicach-liczne-aresztowania-w-calym-kraju#.WNgQRN6kWyI.twitter

 149. Maciek said

  Powtórka z …. ? obowiazku?

 150. Siggi said

  140-141/Revers,
  ———
  Panie Revers,to co widzę koło pomnika Puszkina i na skwerze w Moskwie ,a kąty dobrze mi znane,to żadne tłumy i ogólnie grzecznie.Od czegoś muszą zacząć kampanię wyborczą do wyborów’18 prezydenta Federacji.Na ulicy Twierskoj do l.90-tych tamtego wieku ul.Maksyma Gorkiego zdarłem kilka par butów przy szlifowaniu chodników.Z korupcją trza walczyć i chwała im to,ale gdyby pod innym hasłem,np” Bij na Ukrainie banderowca”,to setki tysięcy by było.Opozycja w Rosji jest mizerna,nie liczy się,chodzi po zasiłki do wiadomej ambasady przy Sadowom Kolce i dlatego uważa się takich za obcych agentów,za sprzedawczyków.Tam dostrzec można także sieroty po Jelcynie,którzy w latach 90-tych rozwalali państwo.To im się pamięta …
  Boże,chroń Rosję i Prezydenta Putina!

 151. Alina said

 152. Alina said

 153. snag said

  Rewers @ 144 ,…

  Pod 144 też nie przejdzie a mój (ten sam) przejdzie bo mam chody 😉 ,…

  http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/170329239-Zolnierze-batalionowej-grupy-bojowej-NATO-juz-w-Polsce.html

 154. snag said

  … a ty masz mieć 😉 ,…

 155. Marucha said

  Re 137:
  Panie Bardzo, ani Chrystus, ani Kościół nie stosują odpowiedzialności zbiorowej.
  Natomiast inni chętnie ją stosują wobec Kościoła.

 156. revers said

  re150,
  ta bardzo grzeczene, ze musialem afisze pozmieniac podstawinym popom antychrysta.

 157. snag said

  Liczą ,…

  Anti-semitic expresja na social media co 83 sekundy … 63% na megaphone na Twitter ,…

  Report: Social Media Awash With Anti-Semitism, New Post Uploaded Every 83 Seconds
  ———————————————–
  http://www.breitbart.com/jerusalem/2017/03/26/report-social-media-awash-with-anti-semitism-new-post-uploaded-every-83-seconds/

  Social media platforms spewed more than 382,000 anti-Semitic posts over the course of 2016 – an average of more than 43.6 posts per hour, or one post every 83 seconds, according to research by the World Jewish Congress (WJC). Sixty-three percent of all the anti-Semitic content found a megaphone on Twitter.

 158. Siggi said

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137699,prof-edward-prus-operacja-wisla-fragmenty

 159. Siggi said

  http://dd.neon24.pl/post/137697,75-lat-temu-do-auschwitz-trafil-pierwszy-transport-kobiet

 160. Siggi said

  Beata ubrała się do Rzymu jak uważała za stosowne,w czym lubi najbardziej.Ważne ,że nie zapomniała broszkę.Mnię ten intensywny kolor kojarzy się z kwitnącym pod koniec maja rzepakiem ozimym.Jakaś świna podła gdzie indziej napisała,że ten kolor w ubiorze używają w Rzymie …prostytutki.Takiemu bym nastrzelał po pysku mocno,z całej siły,że jucha by mu poleciała z nosa.Gnojek pieprzony,musi tak pisać?

  http://crowdmedia.pl/zolta-garsonka-podbija-internety-najlepsze-memy/

 161. bardzo said

  Żółty jest moim ulubionym kolorem. Słoneczny.

 162. Siggi said

  http://konstytucjarp.org/bedziemy-10-kwietnia-nie-zejdziemy-oswiadczenie-obywateli-rp/

 163. bardzo said

  Bardzo @ 133 ,…

  Fake news, senor ,…

  No to będzie długo żyła, podobno takie pomyłki zwiastują długowieczność.

 164. Siggi said

  161/Bardzo said
  ——–
  Panie ,nie zjeżdzaj pan z tematu głównego.Co Pan lubisz,to kwestia gustu,może być żółty w krasne kropki też?
  Tu oczekuje się jasnej deklaracji w sprawie:…czy nastrzelałby Pan po pysku temu ,co pisze w co ubierają się córy Koryntu w Rzymie,bo on przez to chce w naszym kraju zdestabilizować i tak niestabilną sytuację ogólną i stosunkową.Do tego nie wolno dopuścić ,a jemu przypi….r’dolić po pysku. Okiej?

 165. La Reine Toronto said

  ad 160 Szydlowa Premierowa wygladala elegancko i szykownie ; Aniela nigdy tak ladnie nie wyglada i nie bedzie. Brak jej gustu i jest taka bezwyrazowa i bezuczuciowa….
  Ten zolty podkreslil urode Pani Premier i jej typ urody.
  Odczepcie sie .

 166. bardzo said

  Nie. Nie warto. Tylko zignorować. Oni nic innego nie chcą tylko sensacji, nawet za cene nastrzelania po pysku. Tak jak zboczeniec na ulicy, Największą przykrość mu się zrobi ignorując.

 167. Maciuś said

  Re 143: snag = szkopuł chazarski. Masz nieźle zryty swój beret popaprańcu.
  Uważaj, żebyś chazarze ty u czubków nie wylądował, bo w USA? Gdzie ponoć śmierdzisz, za byle co możesz tam trafić (i wedle mnie czubku winieneś tam trafić) i już nie wyjść stamtąd.
  A z ich gumowych ścian tu już nie popiszesz. Widzę kmiocie „szkopuł”, że masz problem ze swoim przyrodzeniem, bo takie tu podteksty sexualne serwujesz w moją stronę. :/

 168. Siekiera_Motyka said

  „Niewykluczone, że będzie to jednak zarzut znieważenia pomnika lub innego miejsca symbolicznego upamiętniającego zdarzenia historyczne, co jest przestępstwem i zgodnie z art.261 kk podlega karze podlega grzywny albo ograniczenia wolności. Z nieoficjalnych informacji wynika, że była to grupa złożona z Białorusinów, Polaków i Niemiec, która protestowała w ten sposób przeciwko wojnie na Ukrainie. Całe zdarzenie mieli fotografować i nagrywać. W wydanym w związku z incydentem oświadczeniu Muzeum zapowiedziało, że w tej sprawie złoży zawiadomienie do prokuratury. „Wykorzystywanie symboliki Auschwitz do jakichkolwiek manifestacji lub happeningów jest rzeczą karygodną i oburzającą. Godzi to w pamięć wszystkich ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – czytamy w komunikacie Muzeum.

  Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/incydent-w-muzeum-auschwitz-rozebrali-sie-pod-brama-z-napisem-arbeit-macht-frei,11918187/

  Ukraina = Auschwitz jest nie logiczne

 169. revers said

  „Unia Europejska umrze, bo ludzie już jej nie chcą. Zamienimy (ją) na inną Europę. Idea europejska, której zaszkodzili federaliści, odrodzi się w postaci Europy ludzi i narodów.”
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz%2Fmarine-le-pen-stwierdzila-unia-europejska-umrze-i-zastapi-ja-europa-narodow

 170. NyndrO said

  Pani Szydło jest bardzo sympatyczną Kobietą, ma ciekawy i dobry styl. Sądzę nawet, że mógłbym ją przewieźć motórem. Zgadzam się z Panem Szefem bardzo bardzo w sprawie żółtej kreacji pani Beaty.

 171. NyndrO said

  …mimo, że mnie przestaszył, iż Pani Tiny już nie przewiozę. * https://www.google.pl/url?q=http://www.pomponik.pl/plotki/news-nie-zyje-tina-turner-ogromna-wpadka-tvp2,nId,2374160&sa=U&ved=0ahUKEwiogo7ctvbSAhVE2CwKHdPiBDwQqQIIDjAA&usg=AFQjCNHPAfVtHiD5KsBx7BvimHPghX9q3A

 172. NyndrO said

  Swoją drogą, jakim dziwakiem trzeba być, żeby zaczynać dzień od ” Gajówki ” ; dopiero się obudziłem. Trzeba sobie odpowiedzieć szczerze i bez obaw. Krzychu, jesteś ruską piątą kolumną, ale co gorsza – dziwnym człowiekiem.

 173. Boydar said

  Nie ma wieloosobowych kotłów, Panie Bardzo; nawet dwuosobowych nie ma. Mam katalogi firmy „Belzebubia Sp. j.” (podobno wiodąca), wszystkie jednoosobowe; i cóś w musi być, widać ekonomia nie stoi na pierwszym miejscu. Tam w ogóle pierwsze miejsce jest zapewne puste.

  Jeszcze a’propos słowa ‚hoax’; nie wiem dlaczego kojarzy mi sie zawsze z ‚holokaust’; chyba muszę mniej pić a więcej czytać.

 174. revers said

  re162

  to kolejny sort sekt smolenskich startuje 10 kwietnia o miano bardziej nekrofologicznej sekty? co za sekciarski narodzik. No ale czyms trzeba zajac ludzi, zeby samodzielnie za duzo nie mysleli.

 175. Boydar said

  … z rana jak śmietana, Panie Nyndr0. Człowiek zaraz po obudzeniu się, chciałby sie utwierdzić w przekonaniu że miało sens; to wstawanie, znaczy się.

 176. Tak jak Anglicy wybili sobie zęby na MURZYŃSKIM Stonehenge, tak Niemcy na WCZESNOŚREDNIOWIECZNEJ Nadrenii. Ja od razy powiedziałem Niemcom, że Zamki Nadreńskie ISTNIAŁY W HALSZTACIE, czyli 2 tysiące lat Przed ich oficjalną datacją, a okazało się, że są NEOLITYCZNE. Budowę zamków nadreńskich zainicjował Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion po wypędzeniu przez Erychtonosa do Krokowa-Pragi, gdzie utworzył kultur rosneńską i podjął fortyfikowanie Renu jako swej Zachodniej granicy przed Tartessem-Tangerem. To kontynuował syn Chęsy Tryton budując wspaniałe katedry nadreńskie jako Emporia.
  Chejron i Tryton dokonali zaboru Ligurii-Galii i Brytanii, na co Tartess-Tanger sprwadził amerykańskich Egejów i Hellenów, których osadził we Włoszech i Wyspach Brytyjskich. Władca Pierścieni jest spisaną w Brytanii kroniką krółów GANDALFA-Chejrona i SARUMANA-Posejdona, którą przed I wojną światową odczytali wojskowi kryptolodzy angielscy. Gandalf pochodził ze ŚRÓDZIEMIA czyli Środka Ziemi, za co był uważany PŁOCK, a udał się do Krokowa-Pragi przeciw Prometeuszowi, który go pojmał, uwięził na Chojniku i zamordował, aby samemu ulec Sarumanowi-Posejdonowi i podzielić los Gandalfa-Chejrona. Pozostała po nich wspaniała architektura, w postaci np. katedry w Palermo i kościołów dominikańskich tj. targowych w Polsce.
  Posejdon z całą pewnością zdobył Płock prawobrzeżny, co kwalifikuje zbudowaną przez Erychtonosa KOPIĘ zamku w Bratysławie na zamku Wysokim w Płocku na SARUMAN – skąd Sarmaci – bo rozbudowy w górę Wisły przez syna Asklepiosa Machaona zamek Cesarski nazywał się AMAZON.

 177. Boydar said

  Już mi lepiej … –

  „… Wódka i spirytus pomogą się pozbyć plagi muszek owocówek. Wystarczy rozpylić w powietrzu alkohol kierując płyn w stronę owadów, aby po chwili muszki padły …”

  http://rtvagd.wp.pl/gid,18736331,page,4,title,Nietypowe-zastosowania-wodki-i-spirytusu,galeriazdjecie.html

  Nie wiem co powiedzieć …

 178. revers said

  jeszcze a’propos słowa ‚hoax’; nie wiem dlaczego kojarzy mi sie zawsze z ‚holokaust’; chyba muszę mniej pić a więcej czytać.

  To cos miedzy False Flag, psyOp a Gladio operacje specjalne, wielowatkowe w ktorych biora udzial agenci rzadowi np. CIA, FBI, aktorzy kryzysowi, swadkowie tez agenci bezposrednio nie zamieszani, i tzw dzienikarze , uwiklani realni sprawcy-wystarczy jeden, takze trudno stwierdzic ktora agenda w w jakim watku i w jakim czasie wysepowala, spelniala swoja role a operacje rozpracowane w szczegolach lacznie z medialna ich pierwsz trescia odbiegajaca od realnego zdarzenia.

  Takze trudna definicja false flag bo czy ktos lecial izraelskim samolotem z cia na pokladzie ktory ulegl katastrofie trudno wycignac jednoznaczne wnioski o fladze mossadu czy usraela ma jakas flage lub kilka paszportow na raz.

 179. revers said

  „Nie wiem co powiedzieć …” w gardlo nie nasze tylko w gardlo muszek lub opuszek muszek.

 180. Głos Prawdy said

  Deputowany do Parlamentu europejskiego zagroził Białorusi wznowieniem sankcji

  „Jeśli represji na Białorusi będą kontynuowane, Europejska partia ludowa zrobi wszystko, aby odzyskać sankcje wobec Łukaszenki i jego reżimu”. Takie oświadczenie u siebie na twitterze zrobił szef frakcji epl, poseł do Parlamentu europejskiego Josep Dole.
  Jego słowa stały się odpowiedzią na szorstki rozbieg akcji Dnia Woli (Wolności) w Mińsku 25 marca, a także wcześniejsze aresztowania przywódców opozycji i zwykłych obywateli podczas „Marszów niepasarzytów” w całym kraju.
  http://www.nv-online.info/by/774/politics/133223/
  Dzięki Bogu, może ktoś go zatrzyma. Każdy naród ma prawo na wiece i protesty, szczególnie ten naród, który rzadko to robi i mieszka w uciśnionych warunkach. Białoruś to nie Ukraina, gdzie obywatele, nacjonaliści, opozycja, oligarchowie i nie wiadomo kto jeszcze mogą strzelać do policji, stawić ją na kolana, wraz z przedstawicielami władzy, niszczyć wszystko na swojej drodze. spalać ludzi. Tutaj mamy brutalnie, okrutne przygnębienie wieców. Zastanawiam się nad odwagą tych ludzi, zwłaszcza młodzieży. Nie zdazyli wyleczyć odbite przez policję nerki i wstawić wybite zęby, jak ponownie wyszli na ulicy. Nasz naród nazywają spokojnym – a spróbowali byśmy białorusini być niespokojnymi i nieposłusznymi – leżeli by jak wczoraj na ziemi i bili by nas na nogami. Ile byście, drodzy Polacy, nie mówili, że macie bardzo mozny kryzys, poziom życia w Polsce jest znacznie wyższy niż u nas. Po prostu trzeba przyjechać i pozyć, a nie tylko na wycieczkę.
  Jeśli pierwsze lata rządzenia Łukaszenki i jeszcze trochę potem było życie mniej więcej dobre, to teraz po prostu przetrwanie, zwłaszcza dla zwyczajnych ludzi. Ten człowiek – Łukaszenka –pochodzi z malutkiego białoruskiego miasteczka Szklow – Mohilewskie wojew., z edukacją historyka przedzierał się do polityki idąc po trupom dosłownie. On ma
  zadatki kierownika, całe świadome swoje rządzenie on zadedykował walkę o władzę, usuwając niezgódnych i konkurentów. Nawet żydzi i to uciekli od niego. Zamiast tego, by otoczyć się rozumnymi ludźmi, którzy pomogli by podjąć gospodarkę, on przybliża do siebie wiejskich chłopów. których zmienia
  jak rękawiczki, żeby nie poczuli się królami i nie zmieściły go. Nie mamy oligarchów? – są u nas oligarchowie, tylko o nich nikt nie zna czy nie mówi, dlatego, że to druhowie Łukaszenki, tylko jemu pozwolono być bogatemu i jego zaufanym. On przycisnął przedsiębiorców podatkami i biurokracją tak, że oni jęczą, wprowadził podatki na wszystko, co tylko można. Myślicie jemu pasozyci są potrzebne? Zawsze u nas nie brakowało próżniaków, lajdaków i pijaków, którzy nic nie chcą robić, niechaj by nimi zajmował się. Ale jemu pieniądze trzeba zedrzeć z tych, kto po prostu nie może zatrudnić się. Czy to normalnie, że nasi emeryci prawie wszyscy pracują do 75 lat. Zmęczone babcię i nie tylko babcię idą pracować sprzątaczkami, dozorcami, sprzątać ulicy, dlatego, że na emeryturę przeżyć jest niemożliwie, a wnukom chce się pomóc. Dzieci służą w armii – im to do stażu nie wchodzi, przedtem wchodziło. dzieci uczą się w instytucie – im to do stażu nie wchodzi, kobiety znajdują się w dekretowym urlopie macierzyńskim – im to do stażu nie wchodzi. Masz studnię – płać za zasoby. Studenci i emeryci opłacają przejazd po pełnej opłacie.
  Cenzura u nas bardzo mocna. prawdy nikt nie powie i nie opublikuję w państwowych mediach. Wszyscy myślą, że Łukaszenka wszędzie porządek zaprowadził. Nic podobnego, aż nie poskarżysz się na problem nie zwrócą uwagę, i nawet potem on może nie być nie rozstrzygnięty, a ludzi zastraszą. Jeśli prezydent nie potrafi na miejsca postawić swoich ludzi, którzy by kontrolowali wykonanie praw, produkcję, to jaka od niego korzyść. Kraj za jego rządzenie wszedł do takiej regresji, że dalej do nikąd. Owszem, coś można spisać na światowy kryzys, na kryzys z powodu Ukrainy, lecz nie wszystko. Moralny upadek, młodzież nikt nie wychowuje, wszystkie religię i konfesji żyją u nas na Białorusi pokojowo . Ale co z tego, ateizm od tego nie zmalał, obojętność na Boga, aborcja I pierwsze miejsca w świecie po alkoholizmie. Idziemy do dużej przepaści i jeśli Bóg nie zainterwieniuje narodu koniec.Wieś w upadku, kołchozy w upadku. Powstały kilku agrokombinatów, lecz fermerskie gospodarstwo nikt nie praktykuje, tu nie dozwolone.
  Z Rosją on stałe ostatnio w konfrontacji, My wszystko, prawie wszystko otrzymujemy od Rosji, i on śmie bezeceństwa publicznie mówić. Przecież wszyscy równie płacą za gaz. Myślę, że jego junta i zachód nastroiły przeciw Rosji. Nie trzeba wszystko zwalać tylko na oligarchów.
  I oto teraz może nie daj Boże znowu dojdzie do zamachu terrorystycznego, który on sam i zorganizuje, aby odwrócić Zachód zwłaszcza, od tego, co dzieje się wewnątrz kraju. Nie pierwszy raz już to robi, nikt w to nie wątpił, ciemna sprawa.
  …………
  1. Łukaszenka nie uznał Abchazji i Osetii Południowej, a ostatnio szef MSZ Białorusi Makiej położył kwiaty na pomnik poległych gruzińskich żołnierzy na granicy Osetii. Tym samym, którzy zabijali rosyjskich sił pokojowych w Cchinwali.
  2. Łukaszenka nie uznał Krym
  3. Łukaszenka zorganizował eksportowy schemat z rozpuszczalnikami, zwiększając ich eksport sto razy w ciągu roku.
  4. Łukaszenka bardzo zaprzyjaźniony z Poroszenko, i niedawno chwalił się publicznie, że Ukraina walczy przeciwko agresorowi.
  5. Łukaszenka zorganizował przemyt towarów, które są pod sankcjami na olbrzymią skalę
  6 Łukaszenka zaczął przepisywać podręczniki historii na rzecz litwinów, publicznie wezwał „rozwijać zdrowy nacjonalizm” dosłownie.
  7. Łukaszenka nie uznał separatyśtow, nie postawił im ani grama pomocy.
  8. Łukaszenka dostarcza paliwo dla ATO. Całe ukraińskie pojazdy opancerzone i czołgi używają białoruskie paliwo.
  9. Łukaszenka nie przestrzega umowy i nie płaci po nich na czas .
  10. Łukaszenka narobił astronomicznych długów ( 40 mld dolarów) i stale żebrze pieniędzy
  11. Łukaszenka nie dostarcza benzyny w ROSJĘ, choć давальческую ropę na to dostaje, ale ukraińcom – proszę
  12. Łukaszenka flirtuje z nacjonalistami i wsadzą do więzienia prorosyjskich blogerów, aresztowuje i wydaję obywateli Federacji ROSYJSKIEJ innym krajom
  13. Łukaszenka grozi aresztować i sądzić rosyjskich urzędników federalnych
  14. Łukaszenka pozwala sobie publicznie i ciągle obrażać Rosję -” nie ma mózgu”
  15. Łukaszenka aresztował i wsadził do więzienia rosjanina, dyrektora Urałkalij, choć ten przyjechał na osobiste zaproszenie białoruskiego premiera
  16. Łukaszenka rozwalił białoruską armię, całe bojowe lotnictwo sprzedał do Afryki i Ameryki Południowej, teraz żebrze samoloty i śmigłowce u Rosji. Za ćwierć wieku nie zakupiono ani jednego nowego czołgu, ani jednej nowej transportery.
  17. Łukaszenka odmowił umieścić bazę wojskową, chociaż sam obiecał to.
  I tak dalej i temu podobne
  Zauważcie, bez subiektywnej oceny – tylko czyste wyliczenie faktów
  http://www.e-news.su/mnenie-….ev.html

 181. Boydar said

  Tak czy siak, kompletnie bez sensu. Zbulwersowałem się, idę kopać grządki. Miłego dnia Wszystkim życzę.

 182. NyndrO said

  Panie Drogi Boydar. Otóż jako buddysta oraz obserwator zachowań Istot, muszę zauważyć, że sposób z napojami alkoholowymi wywołuje sprzężenie zwrotne, ale przede wszystkim byłby ( w moim przynajmniej przypadku ) niepraktyczny. Przecież, jak oni i one padają, to trzeba by to pozabijać. W przeciwnym przypadku wstaną, ja znowu itd. W ten sposób po tygodniu, będę miał na kempingu tryliony osobników lotnych i już nielotnych. I mini- łóżeczka z pudełek od zapałek. Zatem proponuję kierować strumień spryskiwacza w stronę najgorszego kolegi. Np. sąsiada.

 183. NyndrO said

  Tzn. w stronę kempingu sąsiada. A muszek absolutnie niczym nie częstować. Przynajmniej u siebie. One ( i oni) to durne są. Zapamiętują miejsce, ale nie rozkminią planu częstującego.

 184. revers said

  Tez ide do Apteki po syrop z herbapolu, mam ndzieje ze w koncu dotrze do walsciwego aptekarza nie od Misiewicza Agencji lub innej Mataharii, co tylko falszywki umie sprzedawac na alkoholu metylowym z trupia czaszka za syrop eukaliptusowy.

  Milego.

 185. Maciuś said

  Od rana na Polszmacie prounijna propaganda. „Europa kilku prędkości” – rzygam tym!

 186. Sowa said

  Premier Luksemburga pojawił się na audiencji u papieża z… „mężem”. Witał ich uśmiechnięty arcybiskup.
  http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/premier-luksemburga-audiencja-u-papieza-1541.html

 187. Maciuś said

  Romaszewscy to najgorszy układ z możliwych który był związany ze sprawą zabójstwa Aleksandra Salomona. https://www.youtube.com/watch?v=l6TMutAosRQ

 188. Maciuś said

  Nie budżet, ty…

  Dzisiaj rano w radiu pewna pani profesor ekonomii powiedziała, że sędziowie są niekompetetni i niedouczeni jeżeli chodzi o ekonomię.
  Zgadzam się z panią profesor. Ale uważam, że lista ekonomicznej niekompetencji jest znacznie dłuższa. Niekompetentni są sami ekonomiści opowiadajacy nam przeróżne bajki, które traktują jak ekonomiczną prawdę objawioną.
  Bo czymże innym jak nie zwykłą bujdą jest twierdzenie większości medialnych ekonomistów, że najważniejszy jest budżet państwa i jego bezustanne napełnianie pieniędzmi zabranymi obywatelom. Ten mit wciskany jest ludziom przez niekompetentnych dziennikarzy we wszystkich mainstreamowych przekaziorach i ludzie w to wierzą.
  Uważają, że trzeba „uszczelnić” system podatkowy żeby jeszcze więcej i jeszcze sprawniej zabierać ludziom
  w podatkach zarobione przez nich pieniądze bo budżet potrzebuje.
  Oczywiście ta ekonomiczna niekompetencja Polaka szaraka kończy się gdy ostrze uszczelniaczy trafia akurat w niego i próbuje się bronić przed państwowym zbójem.
  I wówczas taki obywatel idzie do sądu i trafia tam na sędziego, który tak jak Polak szarak uważa, że budżet ponad wszystko
  i na ogół staje po stronie państwowego zbója, przez co wykazuje się niekompetencją ekonomiczną, na co poskarżyła sie w radiu pani profesor.
  Ale przecież sędzia został takiego pojmowania ekonomii nauczony przez panią profesor!? I tak koło się zamyka.
  Czy jest wobec tego wyjście z tego zaklętego kregu ekonomii absurdu?
  Tak, jest!
  Jak nam mówią, że podatki trzeba uszczelniać bo budżet potrzebuje to pomyślmy sobie, że to nie chodzi o pieniądze jakichś paskudnych kapitalistów.

  Gra idzie o nasze pieniądze czyli twoje czytelniku.

  Leszek Samborski

  http://x3.wykop.pl/…/comment_jlkoaJL9NnXWL1CU52QPtXrF9p2KNR…

 189. Maciuś said

  Czy powiedzenie „Francja = elegancja” przeszło do historii?
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17499129_978515098952764_2301335112536928009_n.jpg?oh=837e5a5a1a33b54b6658fd31cb22494e&oe=595AF514

 190. Maciuś said

  „Musimy zrobić wszystko, aby nie było kolejnych exitów” ~ Premier RP Beata (Ż)Szydło.

 191. Maciuś said

  Gwoli przypomnienia… ; dla nowych czytelników gajówki.

  Ale odlot. BRAWO Wowoczka 🙂 🙂 🙂
  Przychodzi do klasy nowy nauczyciel.
  – Nazywam się Arsienij Pietrowicz, jestem banderowcem. Dzieci, po kolei przedstawiajcie się tak samo jak ja.
  – Nazywam się Oleg, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Irina, jestem banderówką.
  – Nazywam się Witalik, jestem banderowcem.
  – Nazywam się Wowoczka, jestem separatystą.
  – Wowoczka, dlaczego jesteś separatystą !?!
  – Moja mama jest separatystką, mój tata jest separatystą, moi przyjaciele są separatystami, więc ja także jestem separatystą.
  – Wowoczka, a jeśliby twoja mama była by prostytutką, twój tata – pedofilem, siostra – dz**ką, brat – ćpunem a przyjaciele – pedałami, to kim byś był wtedy ?
  – Właśnie wtedy byłbym banderowcem.

 192. Maciuś said

  Czytelnicy, moje dywagacje dotyczące przyczyn jakie powodują że nasz Świat kręci się nie w tą stronę co powinien, obligują mnie do podzielenia sie z Wami jeszcze jedną sprawą wartą przemyślenia. Otóż mam na myśli polski aparat sprawiedliwości. Czy wiecie że jest on swego rodzaju rekordzistą w ilości „przegranych” spraw rozpatrywanych w Strasburgu. Przegranych, gdyż międzynarodowi sędziowie wyrokujący w tym pięknym francuskim mieście, rozumieją to czego nie wiedzą nasi rodzimi juryści, oni wiedzą że sprawiedliwość w ocenie czynów czy zdarzeń mających negatywny wplyw na życie człowieka, powinna być na pierwszym miejscu. Polscy prawnicy zaś, uważają że sztywna i skostniała w rutynie litera prawa ma zawsze pierwszeństwo nad sprawiedliwością, nie ważne jak wielką krzywdę prawo wyrządza prostemu człowiekowi. Wygląda na to że polscy sędziowie są nic nie warci, być może skorumpowani, lub licho wie co jeszcze. Jeden to nawet okazał się złodziejem, kradnącym wraz z małżonką w sklepach z elektroniką komputerową. Na dodatek ten sędzia był jeszcze posłem na sejm RP. Inny zaś domaga się zwrotu alimentów od własnej córki, mimo że zakladając wielkość jego zarobków, powinno być odwrotnie. A kto jak nie jego kolesie sędziowie zawyrokowali wielkość płaconych przez niego alimentów? To nazywa się „Hucpa”, nieprawdaż? Jakoś nasi rodzimi juryści nie nauczyli się że służba społeczeństwu jest na pierwszym miejscu, a władzy potem. Bo polityk, jak głupi i skorumpowany to go za parę lat nie wybiorą, a sędzia, nie ważne jaki jest, „odwala” swoje sędziowskie „fuchy” całe życie, aż do emerytury.
  Co jest grane? Do jasnej….. Kim są polscy juryści? Ano właśnie i to jest odpowiedź; polscy juryści są uczniami innych jurystów, wykształconych i wyniesionych na „postument” obrońców prawa, jeszcze przez rząd PRLu. Posłużę się tu mądrą sentencją wymyśloną i stosowaną w starożytnym Rzymie, a brzmiącą; „Beneficium legis non debet esse captiosum” – ‘Dobrodziejstwo prawa nie powinno szkodzić’. Mnie w mojej sprawie o zbyt niską emeryturę prawo zdecydowanie zaszkodziło, ale „o tym po tym”.
  Wychowani i wyedukowani w poprzednim systemie „demokracji ludowej” juryści musieli zrozumieć, już od pierwszego roku studiów, że ten system to lipa. Nie był bowiem jak mawiano ludową demokracją, tylko dyktaturą (nam wciskali że proletariatu), a faktycznie był dyktaturą bandy hochsztaplerów ściśle powiązanych z jeszcze większą bandą hochsztaplerów, bo radzieckich. Sprawiedliwość to było pojęcie, którego juryści z tego okresu bardzo starannie unikali. Nie ma sensu przytaczać nazw „obrońców socjalistycznej sprawiedliwości”, wspomnę tylko o dwóch; o prokurator Wolińskiej, cieszącej się dobrym zdrowiem w Wielkiej Brytanii, i przefarbowanego na Szweda braciszka redaktora Michnika (Gazeta Wyborcza vel „Koszerna”). Oni skazywali, bez mrugnięcia okiem, na śmierć dobrych Polaków. W ZSRR było jeszcze „weselej”. Tam były masowe przypadki, że gdy po którejś tam politycznej odwilży, okazywało się że władza robotników i chłopów skazała na śmierć nie tego co trzeba, to potem jego rodzinę wołano do lokalnego komitetu partii i pośmiertnie przyjmowano nieboszczyka do tej organizacji z powrotem. Tego rodzaju farsie towarzyszył szloch wzruszenia żony i dzieci zamordowanego. I wiecie co? Ci biedacy naprawdę wierzyli że sprawiedliwości stało się zadość. Pranie mózgów robiło swoje. To fantastyczne narzędzie.
  Tak więc nietrudno uwierzyć że wykształceni i wychowani w takiej atmosferze juryści, którzy zawodowo rozpatrują problemy obywateli z prawem, nie mają pojęcia, że w większości przypadków to nie obywatel jest zły, tylko prawo nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Aby to udowodnić wrócę do sprawy usunięcia z archiwów państwowych danych o zarobkach obywateli PRLu, za wszystkie lata poniżej roku 1980-ego, co powoduje że ci, którzy nie są w stanie udowodnić ile zarabiali, za pomocą Legitymacji Ubezpieczeniowej, która powinna być przez cały okres zatrudnienia w Polsce w ich posiadaniu, dostaną malutkie nieadekwatne do wielkości płaconych składek emerytury. To jest cios w „być albo nie być” olbrzymiej grupy Polaków, którzy w latach rozpasania spowodowanego stanem wojennym dostali od władzy „ludowej” bilet w jedną stronę. Oni, a na pewno ich zdecydowana większość, nie zabrali na emigrację Legitymacji Ubezpieczeniowej. Ja osobiście, mam problem żeby uwierzyć że zniszczenie danych zgodnie z dekretem podpisanym przez ministra Benona Miśkiewicza, partyjniaka od 1949 roku, powszechnie znanego w środowisku naukowym szuji i lizusa gen. Jaruzelskiego, spowodowane było chęcią oszczędzania papieru zalegającego magazyny rządowych archiwów, albowiem tylko idiota pozwoliłby żeby jakiś cwaniak na podstawie podrobionej Legitymacji Ubezpieczeniowej otrzymywał emeryturę większą niż no…. powiedzmy generał S.B. A to jest możliwe, gdyż z informacji które mi przekazano, wyżej wspomniana Legitymacja jest JEDYNYM istniejącym dowodem ile Polak zarabiał.
  Najciekawszą częścią mego wywodu jest fakt że Sąd Okręgowy w Łodzi, Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w mojej sprawie, wyrokiem z dnia 21 października 2016 roku, uznaje Ustawę min. Miśkiewicza o zniszczeniu zarobków Polaków za słuszną. Absolutnie niemożliwym do zrozumienia ewenementem jest; że wyrok ten powinien zapaść w dniu 17 marca 2017 roku, gdyż na ten dzień otrzymałem wezwanie na rozprawę. Konkluzja z tego jest tylko jedna; w Pomrocznej jest wielu sędziów, jak ten kradnący elektronikę, czy ten żądający zwrotu alimentów od własnej córki, nie mających zielonego pojęcia co to jest sprawiedliwość. Sędzia-złodziej uważa że jak jest jurystą – stoi ponad prawem, a ten z sądu w Łodzi ma zakodowane w intelekcie że jak minister towarzysz Miśkiewicz tak zarządził to musiał mieć rację, bo to był dostojnik wielokrotnie nagradzany przez organa władzy PRLu. A że Miśkiewicz, dygnitarz komunistycznego reżimu, był sabotażystą gospodarczym i draniem, a ustawa niesłychanie krzywdząca wielu obywateli, włącznie ze mną, to już sprawa drugorzędna. Temida jest ślepa – to pewnik nie do zbicia.
  Na zakończenie chciałbym podać, jako pozytywny przykład system prawny w USA. Tam sędzia nie decyduje o winie, sędzia tylko dostosowuje do werdyktu sędziów przysięgłych odpowiednie paragrafy. Tam o winie decydują prości ludzie, inteligentni na tyle żeby rozumieć o co chodzi. Dla nich, w ich mniemaniu najważniejsza jest sprawiedliwość, a nie sztywny paragraf, bo ten rzadko nadąża za rozwojem życiowych problemów. W Ameryce „guilty or not” decyduje zdrowy rozsądek i poczucie sprawiedliwości społecznej sędziów przysięgłych. Na dodatek sędziom takim, znacznie trudniej jest „dać w łapę”, powiedziałbym że nawet niemożliwe – ich jest aż dwunastu.
  Czy kiedyś tak będzie w Pomrocznej? Kto wie rządy PiSu czasami sprawiają pozytywne niespodzianki.
  Póki co jednak, nie bez przyczyny, jak się rzekło; Temida jest ślepa. Szczególnie polska Temida.

  Cheers.

 193. Siggi said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/03/przyjmowanie-obcych-wojsk-i-broni-jadrowej-na-terytorium-polski-wystawia-ja-na-pierwsze-uderzenie-ta-bronia/

 194. Maciuś said

  Skądinąd porządni ludzie, podpuszczani przez fakestreamowe media przekonujące o antyunijności PiS-u, nadal są święcie przekonani, że „w końcu mamy prawdziwie polski rząd”.
  Tymczasem mało kto wie, że byli prezydenci RP w osobach: Kwaśniewskiego czy też Komorowskiego, jak i byli premierzy w osobach: Hanny Suchockiej, Marcinkiewicza, Tuska, czy obecnej szefowej rządu PiS Beaty Szydło – wszyscy oni ukończyli amerykańską Szkołę Liderów pod patronatem amerykańskiej wywiadowni CIA!
  To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że ktokolwiek w Polsce ma rządzić, najpierw MUSI uzyskać błogosławieństwo i zgodę obcego mocarstwa. 😦

 195. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6542-litwa-sie-wyludnia

 196. Maciuś said

  „Mamy ekspertyzy” – mówi szef MSZ.
  http://fakty.interia.pl/polska/news-witold-waszczykowski-przy-wyborze-tuska-doszlo-do-falszerstw,nId,2374143

 197. Maciuś said

  Czy wiesz o tym, że
  —————————
  codziennie w Twojej intencji wznoszone są
  modły do Boga? Nie ważne, jesteś samotny,
  masz liczną rodzinę, jesteś w dobrym czy złym zdrowiu
  – w Twojej intencji modlą się Zakony i cały Kościół Święty.
  Przypomnij sobie modlitwę Ojcze Nasz.
  Tam nie ma słowa „Ja”, tam zawsze jest: „nasz”,
  „naszego”, „nam”, „nasze”, „my”, „nas”.

 198. Maciuś said

  Wódz V kolumny powinien jak najszybciej zmienić dealera.
  http://kresy24.pl/piotr-tyma-ma-plan-chce-by-w-przemyslu-powstalo-centrum-ukrainskiej-kultury-ziem-przygranicznych/

 199. Maciuś said

  Całe Żydostwo i Arabski syf wziąć na smycz jak psa i na spacer wiadomo gdzie!!!

 200. Siggi said

  Schizofrenia się rozwija,skteczniejsze piguły pilnie potrzebne.Podobno na Kubie można dostać…

  USA podejrzewają Rosję o ingerencję w wybory we Francji i Niemczech
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201703275122552-sputnik-usa-francja-niemcy-wybory/?fb_action_ids=373776229688427&fb_action_types=og.comments

 201. Maciuś said

  „Moja partia widzi w niej silną przeciwwagę dla Unii Europejskiej.”
  Janusz Korwin-Mikke o Federacji Rosyjskiej.
  .https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1849180685329450&set=a.1516625991918256.1073741828.100007126095750&type=3
  Brawo Kur…WiN.

 202. Maciuś said

  Nagroda dla lubelskiego ośrodka „Odwaga”, zajmującego się leczeniem homoseksualizmu.
  Radio Maryja została odznaczone za „wieloletnie wspieranie idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka”.
  Nie mogło też oczywiście zabraknąć nagrody dla „już prawie że błogosławionego” profesora Bogdana Chazana. Za „niezłomną obronę życia nienarodzonych” oraz zmuszanie matek do rodzenia, a dzieci do cierpienia. Choć nie wiem, czy o tym wspomnieli.
  http://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/ministerstwo-rozwoju-leczenia-homoseksualizmu/

  ——
  To są Pana poglądy? Cytowane skądinąd, ale z tonem aprobaty?
  Admin

 203. Siggi said

  Nawalonego posadzili na 15 dni.Decyzja sądu.Wcześniej otrzymał mandat 20tyś.rubli za organizację nieuzgodnionego z władzami miasta zgromadzenia.

  https://russian.rt.com/russia/news/372591-sud-arest-navalnyi

 204. Maciuś said

  Mój syn chodzi do IV klasy szkoły podstawowej. Przeraża mnie niski poziom nauki!
  Weźmy chociażby pod uwagę matematykę. Czwartoklasiści dopiero w tym roku będą przerabiać…ułamki zwykłe i dziesiętne!!!
  Ułamki zwykłe poznałem w II klasie, a dziesiętne w III.
  W IV klasie przerabiałem geometrię, a w niej był dział o wektorach.
  Mieliśmy również przesunięcia równoległe figur geometrycznych, i również Twierdzenie Talesa.
  Obecnie syn mój przerabia….dzielenie pisemne!!! Za czasów PRL-u mieliśmy to w II klasie.
  Po co ja to piszę?
  Ponieważ matematyka uczy analitycznego myślenia, rządy lewaków zrobią wszystko, aby z młodych ludzi uczynić debili.
  Prozachodnie lewactwo, które przejęło władzę po komunistach w 1989 roku, systematycznie i z premedytacją zaniżało poziom nauczania, ponieważ zamierza się wyhodować idiotów, którzy nie będą w stanie myśleć analitycznie.
  Złodziejskiej i do tego totalitarnej z natury władzy chodzi o to, aby w przyszłości ludzie nie byli w stanie przeciwstawić się budowniczym Nowego Porządku Świata – systemie opartego o nowy marksizm, w którym zabraknie miejsca na własność prywatną (to się już stopniowo dokonuje), rodzinę oraz pojęcie narodu, gdyż wszystkie państwa narodowe mają być zlikwidowane NA RZECZ Molocha – SUPERPAŃSTWA – TAK ZWANEGO „ŚWIATOWEGO RZĄDU” — gdzie garstka szaleńców przejmie totalną kontrolę nad każdym aspektem naszego życia.
  To jest odpowiedź na pytanie dlaczego zarówno w Polsce jak i na Zachodzie produkuje się tumanów.
  Oni w życiu nie dopuszczą do likwidacji ministerstw oświaty, w żadnym kraju!!! Oni to bowiem chcą mieć POD KONTROLĄ to, czego nasze dzieci się uczą, sami biorąc udział w pisaniu programów szkolnych.

  Tomasz Ryszard Elbl.

 205. Maciuś said

  „Sytuacja Polski w UE jest adekwatna do faktu, że jesteśmy liderem tzw. nowej Unii” – może i jesteśmy owym liderem,ale w tej grupie nie ma nikogo oprócz Polski!
  https://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/1744682,Ryszard-Czarnecki-to-dzieki-uporowi-polskiego-rzadu-udalo-sie-wyrzucic-z-Deklaracji-Rzymskiej-passus-o-Europie-wielu-predkosci

 206. Maciuś said

  Kopali ch…je Lewego niemiłosiernie. Tylko Bóg czuwał nad nim, że nie połamali mu te zwierzęta czarnogórskie nóg.
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17498805_278287655930926_339374298902827298_n.jpg?oh=b3a2fc222bd7455f671ed09973acb661&oe=597002CC

 207. Maciuś said

  Każdy człowiek ma swojego Opiekuna z Nieba, tylko żeby zechciał Go słuchać. Wówczas szybko spłaciłby swój dawny grzech przed Bogiem. A jest to grzech nauki powleczonej pychą. Jak zresztą i w naszym świecie. Pycha tworzy technologie przetrwania i przyjemności w tym świecie. Kto to widzi? Prawie nikt! Niejaki Wiesiu.
  Cześć Wielkiej Gajówce. – Zmykam.

 208. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/tina-turner-nie-zyje-taka-informacje-podala-panorama-tvp-6105490422875265a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 209. Siggi said

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/czy-niepelnosprawni-sa-gorsi-wysmiewanie-slabszych-jest-na-porzadku-dziennym

 210. Maćko said

  Panie Bardzo, Panie Siggi – Z pamieci, to kolor zólty jest kolorem Watykanu, nieprawdaz?

 211. NICK said

  Tzw. ‚Szef’ tzw. ‚Komisji Euro-pejskiej’.
  Popatrzmy do woli na tzw. ‚hierarchów’ watykańskich oraz na pułTuska.
  Sam do końca nie ‚patrzałem’.
  http://wpolityce.pl/swiat/333131-dziwaczne-zachowanie-junckera-w-rzymie-szarpal-papieza-i-bawil-sie-w-chowanego-top-5-wpadek-przewodniczacego-ke-zdjecia-i-wideo

 212. NICK said

  Panie Maciusiu vel Tomaszu Ryszardzie.
  Trochę dużo i trochę nerwowo; poza tym w porządku.

  Noo… poza pewnym podejrzeniem ale ja tego nie wyłożę.
  O, nie!

 213. snag said

  Wypisali czy na przepustce ? ,…

  Poor girl, nie dość ze mini to bez napletka 😉 ,…

  .https://thumb7.shutterstock.com/display_pic_with_logo/1954358/388496821/stock-photo-impotence-concept-sexy-woman-is-looking-on-her-lovers-penis-with-magnifying-glass-isolated-on-388496821.jpg

 214. snag said

  NyndrO @ 171 ,…

  Odsylam do 111 – Mnie nie nabrali ,…

  Na marginesie, a co do wieku to 78 a nie 76 ,…

 215. Siggi said

  Kabaretowo…
  http://szurumburum.pl/2017/03/27/pisu-kleska/

 216. Maciuś said

  DZIĘKUJĘ SZANOWNY PANIE NICKU.

 217. Siggi said

  Od dziesiątków lat propaganda anglosaska wmawia jakie to „dobro”cywilizacyjne wnosiło pojawienie się białego człowieka i kolonializmu w Afryce,Azji,Ameryce przesłaniając przede wszystkiem ogromne wyniszczenie ludności tubylczej .Nie policzone ludobójstwo .
  Erdogan będąc w ub.roku w Arabii S.przypomniał cynicznie,że Osmańskie Imperium panując m.in.na Półwyspie Arabskim uchroniło Arabów i islam przed…Europą.
  Szczególnie w Afryce uważa się,że mają do wyrównania rachunki z Europą i – kto wie-,czy napływ imigrantówz Czrnego Kontynetu UE nie jest poczatkiem większego planu odwetu i zniszczenia Zachodu europejskiego.Obym się mylił.

  http://niezlomni.com/afrykanskie-plemiona-pozywaja-niemcy-zapomniane-ludobojstwo-mrozace-krew-zylach-eksperymenty-medyczne-dokonano-tego-ponad-30-ii-wojna-swiatowa/

 218. Maciuś jak się nagle nam zerwał ze smyczy.

 219. Boydar said

  Może jakowąś iskrówkę otrzymał … 🙂

 220. NICK said

  Ja nie wyłożę.

 221. Siggi said

  Skażeni elementem moskiewskim!
  Jakaś fobia moskiewska opanowała nasze elity. Moskwa to piękne miasto i chyba śni się po nocach naszym politykom. Pan Prezydent w wywiadzie udzielonym jednej z telewizji mediów narodowych, miał sugestię o skażeniu elementem moskiewskim. Padło to w odniesieniu do niektórych wojskowych, którzy mieli studiować w Moskwie na uczelniach wojskowych. Jest to samo w sobie niesamowite. Zwłaszcza w kontekście braku zaufania do wojskowych, którzy tam się kształcili. Podnoszenie braku zaufania, z tego tylko powodu, że ktoś kończył uczelnię w ZSRR – to najdelikatniej mówiąc stygmatyzacja.
  Warto pamiętać, że przed 1920 rokiem około 40% naszej armii, nie tylko kończyło szkoły wojskowe na Wschodzie, ale jeszcze służyło w niej duży kawałek życia. Ich umiejętności i znajomość realiów wschodnich bardzo się przydały. Przez cały okres transformacji Wojsko Polskie opierało się na oficerach kształconych na krajowych uczelniach, najlepsi z nich zaliczyli również szkoły na Wschodzie, z czasem pojawiły się osoby z wykształceniem zdobytym na Zachodzie. Nie było jednak mowy o tym, żeby kogokolwiek wykluczać, z samego powodu zdobycia doskonałego wykształcenia na elitarnych uczelniach wojskowych ZSRR. Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, że ich poziom był i jest wyjątkowo wysoki.
  Wiele jest w ostatnich dniach odniesień do „elementu moskiewskiego”, retoryka naszej elity jest najzwyczajniej rusofobiczna. Jak bowiem wytłumaczyć to wszystko w świetle np. niemieckich inwestycji w centrum szkoleniowe dla rosyjskiej armii lub innych inwestycji w sektorach zajmujących się technologiami o podwójnych zastosowaniach? Przykładowo w zakresie motoryzacji? Jak odnieść naszą rusofobię do faktu, że połowa energii w Europie pochodzi z Federacji Rosyjskiej? W końcu jak mamy to rozumieć w świetle słów pana Trumpa, które są dość wyraziste i zmierzają do ustawienia relacji z Rosją na właściwych torach!
  Intensyfikowanie rusofobicznej retoryki w obecnych czasach jest zupełnie bez sensu, ponieważ Zachód zmierza do odprężenia z Rosją. Widać to już dzisiaj na Bliskim Wschodzie. Zaraz zaczną się przetasowania na Zachodzie związane z budową Unii Europejskiej od nowa. Do tego wszędzie, gdzie tylko są w stanie – wchodzą Chińczycy. Zachód będzie próbował się na nowo ułożyć z Rosją i to na warunkach rosyjskich, ponieważ to Rosja rozdaje karty a dostęp do jej zasobów przesądzi o przyszłości Zachodu. W tym kontekście, nie można sobie pozwolić na żadne nowe konflikty, chociaż nasze relacje z Rosją są tak skandalicznie złe, że już chyba nie da się ich pogorszyć? Popsuliśmy wszystko, co tylko można było popsuć. Dalej jest już tylko zerwanie relacji i kontaktów na płaszczyźnie gospodarczej. Jednak na to nie możemy sobie pozwolić w warunkach Unii, po prostu nie pozwolą nam na to. Zresztą jakby to miało wyglądać? Może znany koncern chemiczny przestanie eksportować pastę do zębów do Rosji? Tak się składa, że ma chyba największą fabrykę w Europie właśnie w Polsce. Nie można sobie pozwolić na takie nonsensy.
  Ciekawe, czy skażenie elementem moskiewskim obejmuje również inne sfery życia w Polsce? W końcu resortowe dzieci nie wzięły się z kapusty? Może mamy w kraju więcej osób skażonych elementem moskiewskim? Co z osobami, które mają podwójne obywatelstwo? Czy może w ogóle sama podróż do Federacji Rosyjskiej będzie stygmatem? Jeżeli tak, to pół województwa Warmińsko-Mazurskiego może mieć problem. Przez kilka lat handel przygraniczny szedł pełną parą – z korzyściami dla obu stron! Byłeś w Rosji? W samej Moskwie? To, jesteś podejrzany!
  Oczywiście politycy mają pełne prawo formułować dowolne opinie, jednak zawsze powinny odnosić się one do rzeczywistości, w tym znaczeniu, że trzeba szanować ludzi. W tym przypadku dochodzi do automatycznej stygmatyzacji i tworzenia wewnętrznego wroga. W istocie jest to bardzo smutna retoryka. Ponieważ sami w ten sposób ograniczamy swoje możliwości, wykluczamy część ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili służbie Polsce. To wszystko dzieje się bez żadnego racjonalnego – rzeczywistego uzasadnienia. Jeżeli ktoś jest zdrajcą, to trzeba mu to udowodnić. Odnoszenie się na zasadzie czystej fobii jest zupełnie bez sensu. To degradacja naszego państwa. Po co to i komu to służy? W jakim celu?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46767

 222. Siggi said

  http://damianmaliszewski.natemat.pl/204605,panorama-tvp-2-usmiercila-tine-turner-piosenkarka-na-szczescie-zyje-dlaczego-media-nie-weryfikuja-informacji

 223. Miet said

  Ad.203.
  Ponieważ Pan, Panie Maciusiu „wdepnął” w moją dziedzinę – Matematyka, nauczanie matematyki – zmusza mnie Pan do zabrania głosu.:-)))

  Chyba jestem trochę starszy od Pana bo ja moją edukację przechodziłem za wczesnego PRLu – szkoła podstawowa i liceum to lata pięćdziesiąte. Studia matematyczne to pierwsza połowa lat sześdziesiątych a studia doktoranckie, to kiedy już pracowałem na politechnice – koniec lat sześdziesiątych.

  Za moich czasów, każdy kto studiował matematykę musiał też przejść przez kurs dydaktyki matematyki – czyli byliśmy przygotowywani do nauczania matematyki na wszystkich poziomach oprócz uniwersyteckiego.

  Praktykę nauczania musieliśmy przechodzić zarówno w szkołach podstawowych jak i średnich. Jedynie tzw. nauczanie początkowe matematyki (klasy najniższe – I do IV) szło oddzielnym kursem.

  W tamtych czasach nie miałem takiego „szczęścia” jak Pan, aby mnie ktoś zapoznawał z rachunkiem wektorowym już w IV klasie.
  Mało tego, ja o wektorach to się dopiero dowiedziałem w liceum i to nie na lekcji matematyki a na fizyce, gdy omawialiśmy pojęcie siły. Solidny kurs rachunku wektorowego i geometrii analitycznej przeszedłem dopiero na pierwszym roku studiów uniwersyteckich.

  Według Pana uwag o nauczaniu matematyki a dokładniej o poziomie jej nauczania, w zależności od której klasy czego się naucza, powinienem popaść w głębokie kompleksy. :-))) Ale gwarantuję, że nie popadłem.

  Filozofia na temat poziomu edukacji, polegająca na tym, że im wcześniej czegoś uczymy, tym lepiej, i że to świadczy o wyższym poziomie, jest filozofią błędną.

  Był taki tręd w PRLu (za Gierka), że pewnym dydaktykom się wydawało, że pewnych elementów matematyki (wyższej) powinno się już nauczać w bardzo wczesnych klasach a nawet w przedszkolu.
  Doprowadziło to do wielu cudacznych sytuacji, które znam z autopsji bo przez cztery lata uczyłem w Wyższej Szkole Pedagogicznej na studiach wieczorowych. Miałem kilkudziesięciu nauczycieli szkół podstawowych, którzy w tamtym czasie dostali nakaz ukończenia studiów wyższych w dziedzinach, których pracowali. Było wśród nich wielu kierowników szkół podstawowych.
  Jak to wszystko przebiegało, nie będę opisywał, bo to nie temat na jeden wpis na Gajówce. Podam tylko taki mały przykład: Pani nauczycielka miała nauczać dzieci o zbiorach i tak jak wiem (zdawała u mnie egzamin) musiała dzieciom nieźle namącić w główkach – nie rozumiała bardzo elementarnych pojęć z tej dziedziny.

  Moja filozofia nauczania jest taka, że nie jest istotne, czy ktoś zaczyna edukację bardzo wcześnie i wg programów na wysokim poziomie, czy trochę później i nawet z niższego pułapu. Ważne jest czy posiadł solidną wiedzę i czy dobrze pojmuje to co posiadł, adekwatnie do swoich umysłowych możliwości.
  Świat tak Stwórca urządził, że nie można ustanowić takiego systemu edukacji aby po danej szkole wszyscy posiadali taką samą wiedzę, na takim samym i wysokim poziomie.
  Uważam, że to dobrze, że tak właśnie jest.

 224. VA said

  Izrael chce zatrudnić studentów uniwersytetów, aby opublikować proeuropejskie przesłania w sieciach społecznościowych – bez potrzeby identyfikowania się jako powiązanych z rządem. Biuro premiera Izraela powiedziało w oświadczeniu, że studenci izraelskich uczelni otrzymają pełne lub częściowe stypendia na rzecz zwalczania antysemityzmu i wezwania do bojkotu Izraela online. Powiedział, że wpisy uczniów byłyby równoległymi wypowiedziami urzędników państwowych. Krotko mowiac HASBARA http://www.usatoday.com/story/news/world/2013/08/14/israel-students-social-media/2651715/

 225. revers said

  Co tam p.Siggi w polityce? Lubuskie juz w Reichu? proniemieckie lobby za.
  http://newsweb.pl/2017/03/24/niemcy-zacieraja-rece-na-zachodnie-ziemie-polski-za-ogloszeniem-referendum-moze-lobbowac-totalna-opozycja/

 226. Siggi said

  https://www.prawastronamedalu.pl/2017/03/24/represyjna-polityka-ii-rp-wzgledem-ukraincow-okazala-sie-kleska/

 227. NICK said

  Po prostu świadectwo. (220). P. Miet.
  Po prostu.

  Lubię świadectwa.
  Bo, ponieważ sam czasem zapodaję.

 228. Siggi said

  222/Revers said
  ———-
  Panie Revers,ja to wszystko wiem,ja to przewidziałem.Od chwili,kiedy NRD przyłączyła/wchłonęła NRF wszystko mnię się stało oczywiste.Dlatego wszystkim,wszędzie mówię,że pewne sprawy trza trenować,np.ten pląsik rzymski,”angielkę”pod nosem(pare razy zapuszczałem,ale muszem farbować na czarno,bo sama siwizna wychodzi).Trza znać kilka przekleństw po niemiecku,oraz język płaszczenia się za jakąkolwiek robotą.
  Ja,dodatkowo trzymam w rezerwie kipe-jarmółkę-krymkę,że w razie jakiś „niegrzeczności” z ich strony szybko kipe na łysinę i postraszę,że zaraz dzwonię do Bibi’ego.Zaklnę po rosyjsku ostro ,też się boją bardziej niż Bibi’ego.Myślę,że sobie poradzę i jak jeszcze by do mojej lichej renciny,bo emeryturą to wstyd nazwać,dołożyli ze 500 Yevro,to już mnie mają.Aha,jeszcze jakoś starą niemre z minimum 85lat do spania razem też reflektuję.Zagrzeje,dogrzeje jak…ksiądz Magdzie.
  Heil! Ja woll!

 229. Boydar said

  … jawohl … 🙂

 230. Maciuś said

  SENOR MIET:

  To prawda. Chazarski program szkolny ma prowadzić do obniżenia poziomu wiedzy. Dla mnie o wiele gorszym problemem jest fakt, że zanika u dzieci w podstawówce kreatywność, umiejętność rozwiązania problemu i wyszukiwania własnych rozwiązań.

  Wszystko ma być zrobione wg schematu, a nawet jak się od niego odejdzie, jest niezaliczone „bo tak ma być”. Wedle zaleceń NWO, poziom podstawowy i gimnazjalny to minimum potrzebne dla niewolnika, reszta wiedzy jest mu zbyteczna.

  To wystarczy do wykonywania i odczytywania poleceń. a sprzed powstania gimnazjum kiedy dzieci chodziły do szkoły 8-klasowej w klasie czwartej to wszystko było, w piątej już były procenty a w szóstej funkcje liniowe w ósmej – trygonometryczne to tak w wielkim skrócie, ale poziom był o wiele wyższy podobnie z historią i językami obcymi; przerażające jest to że uczniowie w klasie pierwszej gimnazjum w grupie podstawowej przerabiają jeszcze raz program podstawówki… Na maturze z historii test wyboru. pytanie: – „które powstanie wybuchło w 1863”?. Na egzaminach na studia było pytanie w którym dniu wybuchło powstanie styczniowe?. Matematyczka z liceum powiedziała mi, że obecnie nawet w sprofilowanych klasach mat-fiz materiał jest dużo uboższy niż w klasach ogólnych za pierwszej komuny. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1800082396985697&set=p.1800082396985697&type=3 … To co pozostało z poprzedniego (NIE)rządu to żydostwo i ich posŁugusy. Żydostwo planuje zrobić z polskich dzieci mięso armatnie.
  Zwróćmy sami uwagę na kształcenie polskiego potomstwa.
  .https://www.youtube.com/watch?v=aJEni4-JimY

 231. NICK said

  Maćku. (34).
  Zapewne ‚syf’.
  Zatem ma Pan propozycję?
  Która przeglądarka?
  Nie egzaminuję.
  Pytam spolegliwie.

 232. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/137713,lewicki-mity-rusofobow-nie-ma-niepodleglej-polski-bez

 233. NICK said

  Nie byłbym sobą gdybym, gdybym, gdybym… .

 234. Miet said

  Panie Maciusiu, ludzie, którzy nauczyli się jedynie odczytywać czyjeś polecenia i nic więcej, też są ludźmi i to nawet bardzo potrzebnymi.
  Czy wyobraża Pan sobie świat, w którym żyją tylko sami inżynierowie, sami naukowcy???
  Pan Bag rozdzielił nam różne walory ale nie te same dla każdego. Nasza sprawa to odnaleźć się w swoich możliwościach.

  Jednego Pan Bóg nie poskąpił nikomu – to jest bycia dobrym człowiekiem.
  Tutaj nie ma żadnego usprawiedliwienia – zawsze możesz być dobrym człowiekiem.

  Mój śp. Ojciec był bardzo prostym człowiekiem – mogę nawet powiedzieć, że był półanalfabetą – ale miał w swoim środowisku wielki autorytet – był dobrym człowiekiem. Był świetnym fachowcem w swojej dziedzinie. Przekazał swoim synom bardzo wiele, mimo, że nie miał żadnego dyplomu.

  Tak, że niech Pan nie oczekuje, że ktoś wymyśli jakiś wspaniały system edukacji, że każdy będzie gwiazdą.:-)))

  Obserwuję bardzo dokładnie to co w Polsce się dzieje w edukacji.
  Uważam, że nie jest tak źle jak Pan to widzi. Podział matur w matematyce na te zaawansowane i podstawowe, uważam za bardzo mądry.
  Wreszcie matury stały się odzwierciedleniem tego czego uczeń się nauczył a nie tego co byśmy chcieli aby umiał.
  Mam nadzieję, że na obecnych maturach nauczyciele nie rozdają ściąg, po to aby ich klasa dobrze wypadła.:-)))
  To było nagminne w całej PRLowskiej epoce.😪

 235. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/03/26/tak-chinczycy-izoluja-usa-coraz-wiecej-krajow-przystepuje-do-banku-jedwabnego-szlaku/

 236. Maciuś said

  Politycy, którzy są za powołaniem euroarmii, powinni być oskarżeni o zdradę stanu!

 237. Maciuś said

  Wiersz kobiecy
  w moich myślach
  zasłuchana w siebie
  otulam miłością
  swoje serce
  każdego dnia
  wiele doświadczeń
  pokazuje prawdę
  o mnie samej …
  nie godzę się
  na wszystko
  co widzę i słyszę …
  mam swoje zdanie
  stawiam granice
  jestem praktykiem
  nie cytuję innych ludzi
  mówię z serca
  to co sama
  sprawdziłam
  życiem …
  moja droga
  jest inna …
  nie jestem
  aktorką
  i nie odgrywam roli
  bycia kimś kim nie jestem …
  nie jestem tutaj
  aby spełniać czyjś
  koncert życzeń …

  to moje życie
  i jestem sobą
  w każdej chwili …

  i mam gdzieś
  czy to kupujesz
  nie jestem towarem
  w sklepie

  jestem piękną duszą
  odważną i silną
  bo kształtowało mnie życie …

  motyle zmiany
  całe życie się zmieniam …
  jestem w procesie …

  Ty także …

 238. NICK said

  Kobieta,
  Pisząc. Starą mową?
  Wiedźma? Niewiasta?
  Czy ta?
  Myśląc – Adamową?
  Nie nazbyt bufiasta?

 239. Yagiel said

  tyle tu o edukacji – to chyba łacina – narodowej, a z małym słówkiem ‚ad’ taki problem? To jest całe słowo ‚do’, zatem NIE wymaga kropki po! Proszę bez tych kropek, za to więcej bobu. (Surowy bób tera w Swecji? skad? nie mogę się doczekać kiedy mój na Żoliborzu wykiełkuje…)
  ad 235. nie kobieta, a wiedźma=wiasta/wiedząca, wiedzę mająca (co owoc ów zjadła przecież)

 240. Maćko said

  228. Nicku – Firefox to przegladarka – nawigator, a system podstawowy to Windowz. W biurze mam Windouza 7 Home i wystarczy, nic mi nie oferuja nowsze lepszego, w domu Maka z 2009 albo Linuxa Ubuntu na superpuetrze… sprzed 4 lat 😉 … osobiscie, gdybym mógl, to bym mial wsio na Linuxach, sa najszybsze i najmniej upierdliwe, tylko trzeba miec kogos do pomocy, bo nie lubie sie babrac w Unixie… tak, kiedys to byl Unix… tak sie zaczelo.
  Przegladarki, nie pretendujac do posiadania wlasnej opinii, szpieguja, ale najmniej spionuje Opera z popularnych a Tor z marginalnych.
  W10 to ból zwieracza, jk po diecie bialkowej i butelce lyskacza.
  milego

 241. Yagiel said

  ad 155. Marucha: czy zechce Pan przyjąc wątpliwość/rozróżnienie, że jednak co Chrystus, to nie Kościół…? Są klątwy, takie nie zdjęte do dziś, rzucone przez papieży/Kościół na Polskę czy RzPlitą Jagiellonów – czy to nie odpow zbiorowa? A z dawna (od Kopalińskiego) zostało mi wspomnienie o Szymonie de Montfort, który rzekł: zabijajcie wszystkich w tym kościele – już tam Bóg sprawdzi, którzy nasi… Zwracam uwagę: Bóg, nie Jezus Chrystus. Bóg Żydów i Kościoła, aleć nie Żyd – to on był łaskaw zesłać potop na „grzeszników ludzi”: czy to nie była odpowiedzialność zbiorowa?
  Mnie to zastanawia – a Pana?

  Mnie nie zastanawia.
  Klątwy rzucali ludzie, nie Kościół jako taki. Nawet nie wiem, czy w ogóle są/były ważne.
  Szymon de Montfort też nie był Kościołem.
  Admin

 242. Siggi said

  http://czashistorii.pl/index.php/2017/03/25/genetycy-na-tropie-piastow/

Sorry, the comment form is closed at this time.