Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska ma nowego WROGA. Obiecuje, że 3 miesiące po objęciu władzy zmusi nas do uległości.

Posted by Marucha w dniu 2017-04-28 (piątek)

Od początku podejrzewaliśmy, że ten pedał jest bydlakiem. Teraz mamy już pewność.

Emmanuel Macron, lider wyścigu o fotel prezydenta we Francji w ostatnim wywiadzie oświadczył, że gdy wygra wybory to będzie dążył do tego, by na nasz kraj zostały nałożone surowe sankcje.

Centroprawicowy kandydat, Emmanuel Macron, który wygrał pierwszą turę wyborów i prowadzi w większości sondaży, nie będzie wielkim przyjacielem Polski.

Jak oświadczył w ostatnim wywiadzie dla dziennika „Voix du Nord” będzie robił wszystko, by ustawić Polskę w kącie i wymusić na niej spełnienia wszystkich żądań Unii Europejskiej. W ciągu 3 miesięcy od objęcia urzędu – jak przekonuje – doprowadzi do nałożenia na Polskę surowych sankcji.

– W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski – oświadczył Macron.

– Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych i który narusza wszystkie zasady Unii. Nie możemy mieć takiej Europy, w której (…) gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry – w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych – to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic – wyjaśnił polityk.

– Nie ustąpię w żadnej kwestii. Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie. Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje – zaznaczył Macron.

http://pikio.pl

Gdyby w naszych rządach byli ludzie pokroju Łukaszenki bądź Orbana – moglibyśmy spokojnie powiedzieć temu żydowskiemu pedałowi, aby pocałował nas w dupę (przez serwetkę, co by się nie zarazić). Niestety, wiele wskazuje, że Macron może dopiąć swego.
Admin

Komentarzy 97 to “Polska ma nowego WROGA. Obiecuje, że 3 miesiące po objęciu władzy zmusi nas do uległości.”

 1. revers said

  No coz, klan Czerwonego Schwanza przyspiecza …

 2. guła said

  Un nawet w II turze może osiągnąć 400% głosów. A co?
  To nie jest dziwne że od pradziejów tzw Europa zachodnia dopuszczała się, w ramach samoobrony, mniejszych lub większych porządków.
  Aż ich dokumentnie pozbadli.

 3. guła said

  Zachód dokumentnie został pozbadły, bo se dał wcisnąć system finansowy unych.
  Opanowanie finansów Królestwa Angli PO klęsce Napoleona pod Waterloo ma wydźwięk baśni i twierdzić będę nieustająco co zgoła jest to fantazja.
  Cóś nieprawdopodobnego.

 4. guła said

  Nasamprzód finanse a następnie władza co widać i czuć na naszym rodzimym podwórku.
  Ale widocznie jeszcze tak tragicznie nie jest, skoro wszyscy jak jeden uny ujadają na nas niczym sobaki.
  Być może pora na marcowe żonkile?
  Splunąć nie sposób tyle się tego ulęgło. Urzędu nie ma w którym to nie uni rządzą.
  Temidę już dawno zgwałcili i pozbawili roli na rzecz dintojry – czy jak jej/mu tam.

 5. revers said

  Ale na wojnie napoleonskiej klan Rotschilda najbardziej wzbogacil sie, o zwyciestwie koalicji przeciwo Napolenowi pod Wooterlo wiedzial jego bank najwczesniej, a to bardzo wazne jest na rynkach wysoko finansowch i tak robi sie fortuny po dzien dzisiejszy, w pore inwestuje sie w kompleks militarno-zbrojeniowy i w pore wycofuje, w ten sposob na zawsze kupil City Londynu i Bank Anglii.

 6. Pinxit said

  I slusznie.
  Francuzi nie moga nam darowac Mistrali i Caracalli.
  Farmerzy francuscy nam nie chca zapomniec sankcji na Rosje o ktore tak gardlowala Polska. Nasza ulanska fantazja kosztowala farmerow miliardy euro.
  Takie msciwe te zabojady, ze az strach!.

 7. adsenior said

  Już był taki jeden prezio żabojadów, co kazał być POLSCE CICHO. Może my w odpowiedzi, baczniej przyjrzymy sie jaką to kasę wyprowadzają z Polski dzięki różnym carefourom lub orange??

 8. andzia said

  Tymczasem propisowskie strony m.in.niezależna i fronda przestrzegają przed Le Pen. Podobno to ona jet grożna dla Polski. Ciekawe co zaśpiewają po wypowiedzi Macrona.

 9. pawel said

  Naprawdę myślicie że on ma jakiekolwiek zdanie na jakiś temat?

  Nie jest w stu procentach ubezwłasnowolniony.
  Admin

 10. NyndrO said

  Jak marzę, żeby kiedyś móc powiedzieć np. ” Ten patafian, to może najwyżej Kaczorowi herbatę zalać letnią wodą. Kaczor i tak by nie wypił, a ten francuski prutal nie poparzyłby się w swym syndromie mongolizmu”. Niby mogę, ale słów swych pewien być już nie mogę. * Panie Kierowniku, a wie Pan, że śmię tu w Kaczixa wierzyć?!

 11. NyndrO said

  Co by o nim nie mówić, to Francuzów też może nie lubić. Z wszystkich państw, dość otwarcie o swej sympatii mówi tylko o ukhainie i izhaelu. A jest zdrowo „zjechany”, gdyż troszku się zatańczył. On może na serio olać tego francuskiego, pachnącego pluszaka. * A mój ulubiony aresztant z* ebał z radiowozu i popłynął Wartą ” żabką”.

 12. Siekiera_Motyka said

  Pomarańczowa Kukla w odmianie francuskiej.

 13. Inkwizytor said

  Pisuary z pokorą przyjmą groźby francuskojęzycznego chazara albo co też jest prawdopodobne będą dążyć do „wyjaśnienia nieporozumień” i „osiągnięcia kompromisu”.

 14. NyndrO said

  Błaszczak ściga go jadąc kajakiem po ” autostradzie dwa”, która nie jest płatna, a droga Inowrocław- Barcin nie jest, choć nic, oprócz szerokości ich nie różni. Jakby tak żydkowie chcieli się schylić również po lokalne drogi, świat byłby tak demokratyczny, że może odpuścili mordowanie?! No i to by było tyle o polityce. Idę na motór.

 15. NyndrO said

  Jeśli dotąd Kaczix nie musiał przyjmować ciapcixów, a tylko ukraińcuftfu, to Macaron raczej wypił lampkę wina poprzedzając tąże swą ghoźną deklahację.

 16. Yah said

  Wypowiedzi Marcona maja tylko utwierdzić gawiedź, , że Kaczix jest patriota dbającym o Polskę. Tymczasem od wypełnia zobowiązania przekształcenia Polski w tratwę ratunkową dla tych znad Jordanu. Na tratwie NIE MA miejsca dla ciapatych. O czarnej roboty na tratwie sa Polacy, a jak się wykrusza, zastąpią ich ( równie jak Polacy nierozgarnięci) Ukraińcy.

  Tak wiec i Kaczix i Marcon to dobrzy aktorzy odgrywający swoja role w serialu pod nazwą „P jak polityka”. Podobne jak widzowie „M jak miłość” tak i my zapominamy, że „P jak polityka” to tylko serial, który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.

 17. Boydar said

  Po pierwsze, czy mam rozumieć, że niespodziewany zawał serca p. Macron zmieni obraz Francji namalowany w 1789 roku ?

  Po drugie, czy Kaczix to tort czy wisienka, per analogiam ?

 18. Yah said

  Panie Boydar to nie obraz, to serial. Scenarzyści i reżyser maja się dobrze, a aktorzy się zmieniają. Jak to w serialach giną w wypadkach, umierają na zawały etc.

  Kaczix, to ani tort, ani wisienka. To aktor, dobry aktor, bo trzyma w napięciu dużą część widzów i jest bardzo sugestywny.

  Tak wiec my to sobie oglądamy serial, a w realu odbywa się zupełnie coś innego.

  A w serialu jak w realu aktorzy odgrywają nie tylko role polityków, ale i naukowców, ekspertów. Podejrzewam, że boom badań naukowych był robiony ( pod pozorem lepszej przyszłości ludzkości) tylko w tym celu by wykreować mit naukowca – eksperta, któremu każdy ma wierzyć jako osobie bezstronnej.

  Taka jedna pani naukowiec w liście napisała, że cytuje z pamięci „Jakiś prorok powiedział – czyńcie sobie ziemie poddaną” i ona z tym prorokiem się nie zgadza, bo trzeba żyć i pozwolić żyć innym. A wgóle to polska jest ( dalej cytuje w pamięci) „w najgenialniejszym tworze ludzkości Unii Europejskiej”.
  Oczywiście w całej sesji naukowej były odniesienia do zlej komuny, złych Ruskich i geniuszu UE

  Jeszcze ktoś ma wątpliwości kim są naukowcy. Z 12 wystąpień, dwie osoby siliły się na obiektywność

 19. Boydar said

  Czyli jednak wisienka, taka większa.

 20. Siekiera_Motyka said

  Ad. 17 – +1000

  Przykro mówić, ale Ludzie na śmierć kochają Seriale.

 21. Vladimir said

  Generalnie rzecz biorąc Francuzi maja nas za chamów, pomiotów, oraz gdzieś i to nie dlatego że, jakiś żydowski sługus zostanie prezydentem Francji cokolwiek miało by się zmienić na gorsze lub lepsze. Faktem jest że, za sprawą naszego czcigodnego wielkiego prezydenta, wodza Narodu i Solidarności zostaliśmy skolonizowani przez Francuzów bardzo skutecznie. Począwszy od spożywki a skończywszy na telekomunikacji poprzez banki i ubezpieczalnie. W sumie wszystko to co gwarantuje największy wpływ gotówki jednocześnie osłabiając maksymalnie państwo. Macron, podobnie jak cała reszta, ma świadomość naszej niebywałej słabości wynikającej głównie z totalnego braku solidarności, spójności, podziałów wewnętrznych, jedności, tchórzostwa rządu, wreszcie uzależnień, może sobie pozwolić na praktycznie wszystko czego zapragną ci którzy mu w tej jego błyskawicznej karierze skutecznie pomogli. A Francuzi będą popijali spokojnie ich Pastis, kawkę, winko i co tylko, dokładnie tak jak w trzydziestym dziewiątym i latach późniejszych.

 22. Pinxit said

  All
  Nie widzicie, ze na tym polega Unia Europejska?
  Francuzi nam zabrali stocznie, ale pomogli na majdanie; mysmy ich bardzo skrytykowali jak francuscy parlamentarzysci z ciekawosci polecieli na Krym; za co Francuzi nie chcieli z nami gadac w sprawie Ukrainy i nie dopuscili nas do Minskich Porozumien, choc to my graniczymy i z Rosja i z Ukraina – a nie Francja. No to my im za zablokowalismy Mistrale, choc one w ogole nie podlegaly pod sankcje, ale obiecalismy zakupic Caracalle; dobrze, ze przybyl pan Berczynski i nas uwolnil od takiego upokorzenia, zebysmy Francuzom w czymkolwiek ustapili..
  Naturalnie, ze po drodze narazilismy sie farmerom francuskim, ktorzy nam pozazdroscili; bo oni nie mieli gdzie upychac swoich plodow rolnych i patrzyli bezradnie jak Polacy szmugluja jablka do Rosji przez Bialorus i Kazachstan.

  A w ramach Unii Jewropejskiej, i Francuzami, i Polska rzadzi zydowska Bruksela a czlonkowie Unii – zarowno Francja jak i Polska – wybieraja do wladz coraz to innego zyda.

  W geopolityce nazywa sie to jednosc przeciwienstw a nawet odwrotnie.

 23. Marcin said

  Macron- kandydat „niezależny”. Tak bardzo niezależny jak motorniczy tramwaju relacji Muranów – Powiśle. Dziwię sie, ze ludzie wciąż dają sie nabierać na takie tanie chwyty żydowskich grandziarzy, którzy juz nawet się nie starają juz o pozory. Ja życzę tym zabojadom aby im w sklepach kredek zabrakło.

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 21 – i Unia pokazuje nam nasze miejsce,

  .https://v.wpimg.pl/LTExNzk1JT1qN2FMXwU0YHdBYR5FRjw9KB9gCgcef2d2TXdOXQV4eWhJekpeAnhmcEFhGA5QODVoCzQDD10jei8IKQ==/

 25. hulsz said

  ad.6 Msciwe i tchorzliwe.

 26. Kolejny UPADEK żydo-masonskiej Francji - KAPITULACJA przed islamskimi niemcami ! said

  How Germans Humiliated France:

 27. peacelover said

  …od karykatury…do…lynchu
  nie jest az tak daleko !!!

  Przewidujmy przyszlosc !!

 28. Alina said

  Gdybym była premierem, powiedziałabym wprost, że kandydat na prezydenta kraju, który w 1939 roku pomimo układu o pomocy zostawił Polskę na pastwę Hitlera, stanął tym samym w jednym szeregu z Hitlerem, stając się współwinnym ludobójstwa Polaków, Żydów, Rosjan, i wszystkich innych nacji, które ucierpiały w czasie II wś, nie powinien używać Polski w swojej kampanii wyborczej.

  Co Pani wymaga od pedała i żyda?
  Odrobiny honoru?
  Admin

 29. Yah said

  ad 28

  (…) kandydat na prezydenta kraju, który w 1939 roku (..)

  …. raczej narodu, którego bohaterska Résistance intérieure française, walczyła z q…mi, po wkroczeniu wojsk alianckich, bo przed to jedynie ” popijali spokojnie ich Pastis, kawkę, winko „.

 30. Siekiera_Motyka said

  Ad. 29 – Angliki z nich się śmiali kiedy nakręcili Serial, „Alo Alo”,

  Oto partyzantka Francuzka,

  .http://img.sharetv.com/shows/episodes/standard/111529.jpg
  .https://theatre62.files.wordpress.com/2012/04/allo_allo.jpg

 31. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34231

 32. Ibrahim ibn Jakub said

 33. Bogaty Miś said

  ad28
  Pani Alino, niech Pani powie to Le Penowej.
  Nawet jeśli Francuzi mają Polaków w dupie, to argument, że pedzio Macron rozwala UE, bo Kaczor użyje go do Polexitu (nieprawda, ale oni tego nie wiedzą), będzie stawiał pedzia w głupim położeniu. Jeśli zadecyduje pojedynczy procent, to wszystko może być ważne.

 34. Władek said

  Żydowska qorwa i pedał w jednym kawałku, więc nie dziwne że takie ścierwo jest wrogiem Polski, ponieważ każdy żyd i pedał jest wrogiem Polski, zwłaszcza Polski chrześcijańskiej.i katolickiej.

 35. Rozpuszczalnik said

  Czy czcigodni dyskutanci nie zauważyli, że mimo szalonych, przeszło 200-letnich wysiłków masonerii i żydostwa, Francja stawia im opór znacznie energiczniej niż np. nasze „polactwo”, miotające się w wolnych chwilach od oglądania „celebrytów” między miłośnikami Majdanu i USraela a Tuskiem i Schetyną, z całą masą przydupasów?

  Mam sporo do zarzucenia Francji, ale ilekroć sobie tu jakiś zarzut sformułuję, zaraz przychodzi mi na myśl, że u nas jest jeszcze gorzej.
  A kiedy w dodatku pomyślę o kiczu w postaci tysięcy naszych pier.dol.niętych samic, popierających Kijowskiego, Petru, Bula czy Skatinę, i szlajających się po ulicach w czerni, to w dodatku chce mi się rzy.gać.

  Utrata starych i korupcja nowych elit będzie jeszcze długo paraliżować polskie marzenie.

  (A co do Gajówki: czy rozum, dystans i zimna krew przestały tutaj obowiązywać?)

  ——
  Obowiązują nadal, choć trudno jest wymusić ich przestrzeganie, skoro jedynym środkiem dyscyplinującym jest ban…
  Admin

 36. Alina said

  33 Bogaty Miś
  mam wielką trudność w zrozumieniu tekstu pisanego Twojego autorstwa.mi ktoś powie o co w nim chodzi?

 37. Alina said

  33 Bogaty Miś
  Mam wielką trudność w zrozumieniu tekstu pisanego Twojego autorstwa. Niech mi ktoś powie o co w nim chodzi?

 38. viva la france said

 39. Birton said

  Markoń = Marny Koń – Jewish screwdriver and all is clear

 40. Bogaty Miś said

  ad35 i 36
  Chodzi o to, że przed 2-gą turą wyborów LePenowa będzie prowadzić w mediach dyskusję z Macronem. Ona musi mu wykazać (a raczej wyborcom), że jest niekompetentny. Dlatego może powiedzieć, że jeśli on jest za Unią Europejską, to mówiąc przeciwko Polsce to, co powiedział, sprawi, że część polskich polityków i polskiego społ. będzie miała argument, że Polska w Unii będzie tylko popychadłem i trzeba z niej wyjść (to nie jest prawda, bo prócz JKM nikt tego nie mówi, a społ. jest prounijne. Ale żabojady nie znają tej prawdy). W ten sposób Lepenowa mogłaby wykazać, że Macron jest przeciwskutecznym politykiem, a ona chce Unii, ale na innych zasadach. To mogłoby przeważyć ułamek procenta głosów na jej korzyść, nawet jeśli Francuzi naogół mają Polaków w dupie (a mają). Czasem wygrywa się ułamkiem procenta.

 41. Poprawa said

  „Partnerem zyciowym” „nacjonalistki” Marie Len jest algierski zyd Louis Aliot https://en.wikipedia.org/wiki/Marine_Le_Pen#Private_life

 42. PISKORZ said

  re 32…Kisiel miał rację..!! Dobrze, że to zostało przypomniane..! PS We wrześniu „39 Francja miała około 100 dywizji na swojej wschodniej granicy /Niemcy w tym czasie około 21/21 dywizji na zachodzie..! Wystarczyło tylko dotrzymać ZAWARTEJ UMOWY. Wniosek jest prosty..

 43. PISKORZ said

  re 20..:A Francuzi będą popijali spokojnie ich Pastis, ” NIE ICH TYLKO SWÓJ..i pastis.

 44. RomanK said

  Ad 4..Panie Gulo….troszeczkie porzondku….
  Wada a Pieniadz to…to samo ino zdziebelko inaczej…..
  Tzn. Obecnie Wladza…Kazda Wladza zostala zagrnieta przez Wlascicieli Pieniadza,- ktorzy przy jego pomocy( caly System Pieniadza opartego na Dlugu i w sytemie ulamkowosci)uzywaja go jako Kadyceusza….ktorym ..”moncom- dzielonc i panujonc”.

  Zatem uzywajac zaimkow „my”, „nasze”,” nas”…musimy zachowac ostroznosc, zeby nie popasc w skrajna smiesznosc, { ktora kwalifikowalaby nas na ludzi wyksdztalconych , zbnajacych jezyki i z wielkich miast }…..i zrownac sie z gownem przylepionym do okretu:-)))

  Organizacja..tak, bo to jest organizacja….Wlascicieli Systemu Pieniadza -to jest to – co dla niepoznaki najodwazniejsi politycy i dziennikarze glownego scieku nazywaja Deep State…bojac sie wypowiedziec wlasciwa nazwe , zeby nie znalazc sie na Gajowce:-)))) i jej podobnym Portalom jakich i tak niewiele na tym swiecie Poziontku i Ladu:-))))
  Jak pan nie moze zauwazyc…zawsze wygrywa ich kandydat…ktorego pozwalaja panu sobie wybrac…dajac panu satysfakcje glosowania…zamiast wyboru. Pomaga im w tym tzw. Cenzura, ktora -tak dzis juz nie nazywa nikt- ..wogole unika sie nazwy…nazywajac ja poprawnoscia medialna…innymi eufenizmami…a ktora przez wieku byla, jest i pozostanie najskuteczneijszym sposobem chronienia pana przed… Rzeczywistoscia:-))))

 45. Rozpuszczalnik said

  .http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-merde-czyli-frexit-faktyczny,nId,2387916

 46. matirani said

  Ten wróg jest gorszy:

  Co szanowni na to?

  ZNP 02. Czego uczyć się od Niemiec? – Magdalena Ziętek-Wielomska

 47. guła said

  @5 Wiedział jak najbardziej pierwszy z jakiegoś powodu i rozpowszechnił wieść o zwycięstwie Napoleona, panie Revers. Skutek miało to taki, że nastąpił niebywały krach na londyńskiej giełdzie. Rothschild wówczas jak leci wykupił, za bezdurno, wszystkie akcje.
  „une są bardzo zdolne ekonomicznie”

 48. guła said

  No panie mecenasie. Nie raz oznajmiałem co w ogóle nie biorę (z zasady) udziału w głosowaniu, czego by nie dotyczyły. Z małymi wyjątkami, ale tak małymi coby nie naruszyć zasad.

  „Jak pan nie moze zauwazyc…zawsze wygrywa ich kandydat…ktorego pozwalaja panu sobie wybrac…dajac panu satysfakcje glosowania…zamiast wyboru.

  Czuję się panie mecenasie wyróżniony pańską opinią, Bez względu na to czy jeszcze mogę, czy już nie, rzecz jasna zauważyć.
  Budowlaniec z budowlańcem zawsze znajdzie wspólny język, nieprawdaż?

 49. Lily said

  Najgorszy dla nas,to jest nasz wrog wewnetrzny.

 50. Pinxit said

  32
  Ibrahim IBn Jakub
  Ja na ogol lubie Jablonowskiego. Ale tym razem sie zagalopowal.
  Pod ambasada, jakakolwiek, nie powinno sie wyzywac panstwa od Kurew. Bo to o nas zle swiadczy, ze sprowadzamy takie qrwy na polska ziemie..

  Ale mozna to robic na ulicznej demonstracji .
  Nie mam nic przeciwko wyzwiskom. I zgadzam sie z Kisielewskim. Bo Francja nam sie niczym dobrym nie przysluzyla i wiadomo, ze Francuz ma serce na lewo a kieszen na prawo.
  Nie mam nic przeciwko protestom pod francuska ambasada.
  Ale te wyzwiska nie bardzo sie nadaja pod ambasade.

  Osobiscie sie zastanawiam, dlaczego we Francji sie tak pyskuje na muzulmanow a milczeniem pomija zydow?. Francja rzadza zydy – nie muzulmanie. Nikt Francuzow nie sprowadzal do Afryki. Sami przyszli. Okradli zloto w Mali i wymordowali miliony ludzi w calej polnocnej Afryce. Zniszczyli Libie.
  Wiec zgadzam sie, ze Francja to Marianna i lajdaczka.
  Ale ciekawi mnie dlaczego nikt, nikt nie wymienia prawdziwego „przywodce francuskiego narodu”: Bernarda-Henri Levy.

 51. ikarek said

  He he, no ale przecież dla naszej władzy i tzw. mediów prawicowych to Marine jest głównym zagrożeniem, ponieważ ich zdaniem jest „proputinowska”. A Macaron to gwarant jedności unii. Ciekawe co teraz powiedzą?

 52. Ad 50, Pinxit

  Pinxit wydzielił z siebie następujące mądrości:
  „Francja rzadza zydy – nie muzulmanie. Nikt Francuzow nie sprowadzal do Afryki. Sami przyszli. Okradli zloto w Mali i wymordowali miliony ludzi w calej polnocnej Afryce. Zniszczyli Libie.
  Wiec zgadzam sie, ze Francja to Marianna i lajdaczka.
  Ale ciekawi mnie dlaczego nikt, nikt nie wymienia prawdziwego „przywodce francuskiego narodu”: Bernarda-Henri Levy.”

  …i nie „zawiódł” mnie niestety – takiego steku głupot nie czytałem od dawna.
  Przykro mi to pisać – nie wiem, z jakiej „zagranicy” Pinxit pisuje; być może właśnie z Francji. Coś mu musiało nie wyjść, bo nienawiść, tak silnie padająca na mózg, to rzadkość.

 53. Jacek2 said

  Zysk Orange za pierwszy kwartał 2017 to 39 milionów złotych. Średnio 2,60 PLN od jednego klienta. Toż to już nawet nie dupą tylko nie wiadomo którym otworem z nas się śmieją. Załoga czy po nowemu zasoby ludzkie to ok. 16000 pracowników z czego 9000 jest zatrudnionych w Warszawie.
  Wielbiciel zwiędłych pań przynajmniej jest szczery.

 54. matirani said

  52. Panie Rozpuszczalnik, con todo respeto, jak mawia sie u mnie na wsi, Pan podal swój poglad, czyli opinie, czyli…. nic. No nic. A Pan, jestem przekonany, peut mieux faire.

  Atak na Mali byl wiazany z zasobami zlota. Juz islamscy agresorzy tam docierali a przed nimi czarni kacykowie zloty piasek wydobywali uzywajac rzesze niewolników, jak to w Afryce od zarania dziejów praktykowano.

  Francja rzadza Zydzi, o czym trudno watpic, no chyba ze sie spadlo z Marsa pare minut temu.

  Co do Bernard Henri-Levi, bez 2 zdan typa zydowskiego pochodzenia, akurat sie Pan co do niego nie wypowiada.

  Francja, to jak Polska. Ludzie dobrzy a rzaddza qurves. Co naklada obowiazek nastepujacy: Trzeba zdefiniowac o czym konkretnie sie pisze uzywajac slów, które sa wieloznaczne.

  Przy okazji:
  http://www.egaliteetreconciliation.fr/2017-le-coup-d-Etat-45332.html
  Une fois de plus, cet article est long. Prenez le temps de le lire tranquillement, mais lisez-le. Il révèle comment certains acteurs ont préparé minutieusement ce qu’il faut bien appeler un coup d’État. Il s’agit pour eux de pérenniser, coûte que coûte, la politique engagée par François Hollande. Alors qu’ils se persuadent de servir les desseins heureux de la France, ces putschistes sont en passe de réussir leur ultime objectif, celui de faire perdre à notre pays son libre arbitre, en soumettant son peuple et en violant la démocratie.

 55. Re 54, Matirani

  Panie Matirani, Panu również muszę napisać to samo, co autorowi ksywa Pinxit (jeśli nie jesteście tą samą osobą).

  Gdybym miał respekt dla wiedzy obu Panów, gdyby nie Panów kosmiczna arogancja i pewność siebie w sprawach, które Panowie znają jakby „ze słyszenia”, gdyby nie ogólniki typu „Francją rzadzą Żydzi”, gdyby nie żądanie, abym tracił czas i zajmował się żydziną Bernardem Henri-Lévy, który odegrał parszywą rolę na Bałkanach i w aferze libijskiej, ale który nie jest przez nikogo traktowany serio i musi ograniczać się do namiętnego pyskowania, i gdyby nie ogólne wrażenie, że leniwie rzucają Panowie byle co na wentylator i oczekują, że ktoś podejmie z tymi dmuchami poważną dyskusję, to zapewne potraktowałbym Panów wypracowania serio i odpowiedział.

  Nagłe podpieranie się tekstem Sorala, nie mającym żadnego związku z wczesniejszą gadaniną o wszechwładzy Żydów, złotem Mali, etc. ma stworzyć wrażenie, że pańskie pisanie ma poważny charakter i jest oparte na jakichś źródłach. Ma stworzyć, ale nie stwarza.

  To, co napisałem, z pewnością się Panu nie spodoba, ale ja nic na to nie poradzę; nie wdam się też z Panami (jeśli w ogóle jest Was dwóch) w żadne dyskusje, a jeśli Pan sam nie pojmie dlaczego, to mój smutek z tego powodu będzie niewielki i krótkotrwały.

 56. Jacek2 said

  „Francja, to jak Polska. Ludzie dobrzy a rzaddza qurves”
  To na odwrót jak niejaki Ziuk stwierdził.
  Nie pamiętam kto to powiedział: Polacy to wspaniali żołnierze ale dowodzą nimi kanalie.

 57. Pinxit said

  55
  Rozpuszczalnik
  Nie uzywam grypsery i nie mam zwyczaju popierac wlasnych odpowiedzi pod cudzym nikiem.

  Ale podaje moje zrodla informacji napisane przez madrzejszych ode mnie i informacje, ktore sa dostepne w publicznej domenie, a wiec dostepne dla wszystkich, ktorzy potrafia czytac.

  I teraz niech wszyscy zobacza jakim glupkiem i nieukiem jest przemadrzaly Rozpuszczalnik, ktory nie umie dyskutowac bez wyzywania.

  Glupkowi Rozpuszczalnikowi polecam lekture (pewnie moderator ja chwilowo wstrzyma wstrzyma:

 58. Pinxit said

  Ad 57
  @ Rozpuszczalnik

  Bernard Henry Levy ma rzeczywista wladze we Francji dzieki temu, ze jest zydem i do tego ze znakomitymi koneksjami z innymi zydami supremacistami:

  Ma wieksza wladze niz prezydent Francji

  BHL is a man of tremendous power. He has more power in France than the president himself.

  FRANCE – Bernard-Henri Lévy on Wars and Anti-Nationalism: It’s Judaism, Stupid! (double article) | The Ugly Truth

  https://theuglytruth.wordpress.com/2016/02/06/france-bernard-henri-levy-on-wars-and-anti-nationalism-its-judaism-stupid-double-article/

  Inwazja Francji na Mali :
  po zloto zeby ukrasc Na Mali i oddac Niemcom:

  ROBBING PETER MALI TO PAY PAUL GERMANY | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/robmalipaygermany.php#axzz4fezDAoC0

  Wyprawa na MAli po uran

  Is French invasion of Mali tied to a colonial war for uranium?

  http://www.finalcall.com/artman/publish/World_News_3/article_9559.shtml

  Bernard levy – oficjalny przedstawiciel Francji Na Ukraine:

  Bernard-Henri Lévy représentant officiel de la France en Ukraine – Egalite et Réconciliation

  http://www.egaliteetreconciliation.fr/Bernard-Henri-Levy-representant-officiel-de-la-France-en-Ukraine-41811.html

  George Soros and Bernard Henri-Levy: The world must aid Ukraine | Follow The Money

  https://seeker401.wordpress.com/2016/11/04/george-soros-and-bernard-henri-levy-the-world-must-aid-ukraine/

  Bernard-Henri Lévy joins WJC’s #WeRemember campaign :: World Jewish Congress

  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/bhl-joins-wjcs-weremember-campaign-1-1-2017

  Save the New Ukraine – The New York Times

  Jewish power in France

  http://educate-yourself.org/cn/The-Jewish-Power-Networks-Controlling-France-Writer-Paul-Eric-Blanrues-Journey-from-Celebration-to-Censorship24sep15.shtml

  Jewish Influence and Ethnic Networking in France: In Their Own Words . . . | The Occidental Observer – White Identity, Interests, and Culture

  http://www.theoccidentalobserver.net/2016/03/jewish-influence-and-ethnic-networking-in-france-in-their-own-words/

  The French Jewish community’s hardening position against Le Pen – Diaspora – Jerusalem Post
  http://www.jpost.com/Diaspora/Time-to-speak-loudly-and-clearly-489216

  Naturalnie ze BHLevy uzywa swoich wplywow w czasie kampanii wyborczej:

  Bernard-Henri Levy: Le Pen „hates” France – CNN Video

  http://edition.cnn.com/videos/tv/2017/04/22/exp-gps-bernard-henri-levy-marine-le-pen-france.cnn

 59. matirani said

  56. Panie Jacku, to chyba o sobie samym Pilsudski i jego kanaliach sie tak wyrazil…tez Ziuk 😉

  55. Sluchajcie Diluyente, opinie i epitety to moze sobie pan rozpuscic w calvadosie i wypic w samotnosci. Na forum wypada argumentowac.

  Masz pan jakis fakt do podania to prosze bardzo, pan go poda, rozwazymy i ocenimy. Np. jak nam pan poda z dowodami, ze Holenderski jest 100% Francuzem, nie ma korzeni zydowskich i jest wiekszym patriota niz Le Pen señor, ze Smarkozy jest np. Auvergnat z dziada-pradziada a Fabius z Normandii a D’Estaing chcial Francji dla Francuzów i popieral rzemioslo lokalne.

  … Były szef MSZ Francji odmówił przeproszenia premiera Manuela Vallsa za swoją wypowiedź, w której stwierdził, że premier jest „prawdopodobnie pod wpływem swojej żydowskiej żony”.
  92-letni Roland Dumas w wywiadzie dla France24 podtrzymał swoją krytyczną ocenę dotyczącą Vallsa. Stwierdził, że francuski premier ma „swoje osobiste sojusze, co oznacza, że jest uprzedzony”. I zapowiedział: – Nie przeproszę….

  Zamiast sie wymadrzac i krytykowac, prosze podac co pan czyta godnego zaufania we Francji.

  Francuzi „en masse” tyle wiedza o Swiecie, co Polacy, Niemcy czy USanie, czyli nic. Jesli pan nie czytal Emmanuel Ratier to tez pan tyle samo wiec co reszta sympatycznych i uczynnych mieszkanców tego pieknego kraju nad Sekwana i innymi rzekami… z których ogromna proporcja jest zeglownych i do zeglugi sròdlwadowej uzywanych…

 60. matirani said

  57. Panie Pinxit, cenie pana wpisy.

 61. matirani said

  Pan Diluyente sobie poczyta:
  https://networkpointzero.wordpress.com/2017/03/24/2017-le-coup-detat/
  oraz:
  http://www.egaliteetreconciliation.fr/Le-CRIF-un-lobby-au-coeur-de-la-Republique-4590.html

 62. Ad 57 – 61
  Panowie (jeśli do policzenia Was na palcach trzeba odgiąć drugi, a wciąż mam wątpliwości), jestem Wam wdzięczny, bo pot-pourri, który do mnie skierowaliście, ma taką wartość i zapach, że ani skrawka niedzieli nie poświęcę na zajmowanie się nim.

  Przypomnę tylko nieszczęsnym młodym czytelnikom co już kiedyś cytowałem:

  Otóż w czasach demontażu pewnej PRL-owski instytucji, kiedy rządowy ekspert chciał zabłysnąć korzystnymi dla państwowego organizmu statystykami, ekspert Solidarności powtórzył, co w młodości usłyszał z ust swojego profesora:
  „Ze statystykami jest jak z Ewangelią; można w oparciu o nią wszystko udowodnić. Na przykład, w jednym miejscu stoi a Judasz wziął łapówkę w wysokości 30 srebrników, a w innym miejscu napisane jest Idźcie i czyńcie to samo!. Wynika z tego jasno, że Chrystus namawiał do brania łapówek.”

  Otóż pêle-mêle spod numerów 57-61 to jest przykład czegoś podobnego. Gdyby Panowie jeszcze dodali skądinąd poprawny argument, że liczba pi=3,14 , słoik z Waszymi argumentami dodatkowo przybrałby na wadze.

  Nie będę się dłużej nad Panami pastwił, bo jestem z natury łagodny, a nie lubię tylko hałaśliwego prostactwa i uporu w błędzie.
  Życzę miłej niedzieli.

 63. Pinxit said

  62
  Glupio jakos Rozpuszczalnikowi, co?
  Bo jeszcze do wczoraj byl madrzejszy od wszystkich Francuzow i kandydatow na prezydentow Francji.
  Wszystkie podane linki sa bardzo na czasie a nie z czasow sprzed 4 -tej republiki.
  I wsypal sie biedaczek, ze niewiele wiedzial o najwiekszym francuskim filozofie. Czytac nie bedzie bo angielskiego tez nie zna. Dlatego cala wiedza Rozpuszczalnka jest z kapelusza.

  Ja nie dyskutuje „pi=3,14” bo sie na fizyce nie rozumiem. I dlatego nie zabieram glosu na tematy mi obce.

  Ignorans ignorabitur

 64. Siekiera_Motyka said

  Ad. 58 – Wszystkie ruchy na Geopolitycznej szachownicy to tylko dla interesu małej grupy ludzi.

  http://sgtreport.com/2016/11/north-korea-is-an-pentagon-vassal-state/

  Cieka obserwacja w tym artykule na temat Tiananmen Square w 1989 roku. Podejrzenie ze była to próba „kolorowej rewolucji” dla Chin nie wydaje się dzisiaj tak szalona. Sam fakt ze Soros miał łapy w tym mówi sporo.

  Co do Północnej Korei bycia „narzędziem” Pentagonu to wydaje mi się ze autor się pogubił.

 65. revers said

  re58

  „ernard levy – oficjalny przedstawiciel Francji Na Ukraine:

  Bernard-Henri Lévy représentant officiel de la France en Ukraine – Egalite et Réconciliation

  http://www.egaliteetreconciliation.fr/Bernard-Henri-Levy-representant-officiel-de-la-France-en-Ukraine-41811.html

  George Soros and Bernard Henri-Levy: The world must aid Ukraine | Follow The Money

  https://seeker401.wordpress.com/2016/11/04/george-soros-and-bernard-henri-levy-the-world-must-aid-ukraine/

  Cos w tym jest, ale tym razem chodzi o uran, Ukraina rowniez jest jednym z wiekszych dostawcow Uranu na rynek energii atomowej z atomowych elektrowni.

  Levy to typowy koszerny think thank, za zloto Mali na pewno malijczycy otrzymaja multi-kulti w transferze ze wszystkimi zboczeniami, oraz kwote uchodzcow z przrepustka do euroraju. To samo dotyczy Ukrainy za jej zloza uranu, ukraincy dostana multi-kulti i wolny wjazd do strefy euro, preferowna Polin po Ren jako lokalizacja migracji zarobkowej i dezintegrujaca lokalne spolecznosci etnicznie..

 66. Wszystkim głębokim myślicielom w sprawach Francji, BHL i panowania Żydostwa nad Wszechświatem odpowiem zbiorczo później.

  (Westchnienie niedzielne: Panie, skąd tyle tego?)

 67. Pinxit said

  64
  Siekiera_Motyka

  Naturalnie, ze wszystkiego nam nie powiedza. Mozemy tylko spekulowac na podstawie dostepnej informacji.
  I wiemy, ze zarowno USA jak i Mossad sa wszedzie i robia rozne dziwne rzeczy zakazane innym. W Polsce w najciemniejszych czasach stalinowskich, Amerykanie zupelnie swobodnie poruszali sie po demoludach. I jednak wszedzie mieli swoich „moli”.
  Przeciez Rewolucje Pazdziernikowa nie przygotowali Rosjanie!

  Inflitracja Ukrainy rozpoczela sie jeszcze przed jej powstaniem, do czego sie Soros przyznal w kilku wywiadach.

  Byloby conajmniej dziwne, zeby Stany Zjednoczone odpuscily blotka taki smaczny kasek strategiczny jakim jest Korea – zwlaszcza Polnocna, na ktora wszystko mozna zwalic.

  Powiazan dlugo nie bedziemy znac. I moze ngdy nie poznamy.
  Nawet czesto w takich przypadkach, prawdomowna prasa izraelska, niewiele pomoze w rozwiazaniu zagadek:

  (Z tego wynika, ze sankcje obowiazuja tylko… Rosje i Iran?)

  Izrael eksportuje zloto do Korei Polnocnej: (pomimo sankcji ONZ! na Polnocna Koree)

  Israel revealed it exported $400k in gold to North Korea – Business – Haaretz.com

  http://www.haaretz.com/israel-news/business/1.691003

  Israel exported $400k in gold to North Korea, against UN sanctions – Israel News – Jerusalem Post

  http://www.jpost.com/Israel-News/Israel-exported-400k-in-gold-to-North-Korea-against-UN-sanctions-436790

 68. matirani said

  64. Siekiera_Motyka – mam wrazenie, ze ma Pan zupelna racje w tym wpisie.

  66. Panie Diluyente, alez my sie bez pana odpowiedzi doskonale obejdziemy! Pan sie myli piszac, ze pewne osoby tu piszace to ta sama osoba pod róznymi pseudonimami, pan sie równiez myli ( lub zmyla ) w swojej opinii o centrach sterowania polityka i gospodarka Francji.

  67 Szanowny Panie Pinxit – Mossad to nie USA. Prosze nie brac mi tego uscislenia za zle, ale na tym samym planie sa CIA i Mossad, oraz USA i Israel.
  Na mój wiejski gust, to CIA i Mossad sa na uslugach USA i Israela, które to kraje sa sterowane, kazdy z odobna, przez tzw. a ostatnio modny „deep state”, co tez jest nieco mylace.

  „Deep state” to wygodny stereotyp, ale ograniczajacy narzucajacy nawet, myslenie na poziomie danego kraju.
  A jest oczywiste, ze interesy Korporatokracji za ponad krajami a nawet ponad kontynentami, sa globalne.

  Jesli Goldman Sachs oplaca kampanie wyborcza Hillary Clinton z domu Rodham ***,
  to wcale nie znaczy, ze tenze sam Goldman Sachs nie ukradl Libijczykom i Kadafiemu 8 miliardów dolarów ani nie przyczynil sie do kryzysu w Grecji czy nie rzwinal swiatowego oszustwa z „globalnym ocipieniem )

  +++( z matki: Dorothy Howell was born in Chicago, the daughter of Edwin John Howell, Jr. (1897–1946), a Chicago firefighter,[4] and Della Murray (1902–1960), i ojca: Rodham was born in Scranton, Pennsylvania, the son of Hugh Rodham (1879–1965) and Hannah Jones (1882–1952).[1] His parents were either from or parentally from the United Kingdom – his father emigrated from Oxhill, County Durham, England, the son of a coal miner,[2] while his mother was born in Pennsylvania, to immigrant parents from Wales, one of whom was from Merthyr Tydfil; she was also descended from coal miner parents )

 69. Dot. 63

  W niedzielę ma się ciekawsze rzeczy do robienia niż dyskutowanie z pęcherzami, które się biorą za latarnie. Zerknąłem jednak do wątku i trafiłem na bla-bla Pinxita w kwestii mojej wiedzy na temat Bernarda-Henri Lévy’ego.

  Pinxitowi to nic nie da, ale kto ciekawy i roztropny może zajrzeć do mojego ilustrowanego artykułu „Wały obronne i wały zaczepne”, tutaj: .http://rozpuszczalnik.blogspot.fr/2011/03/way-obronne-i-way-zaczepne.html

  Artykuł zaczyna się od słów:
  „Nie trzeba długo przebierać palcami i drapać po mapie, żeby zauważyć, że każdy kraj ma swoje Kazimiery Szczuki, i że popisuje się nimi jak pies kulkami, o których wiadomo, że błyszczą i że z tego są sławne.
  Jeżeli – z jakichś niepojętych przyczyn – oko intelektualistki Szczuki spocznie na moim tekście, a proces myślowy doprowadzi ją do przekonania, że te sobacze kulki mogą mieć w sobie coś obraźliwego, niech z ufnością czyta dalej, bo będzie o największym filozofie współczesnego Kosmosu, znanym pod nazwiskiem Bernard-Henri Lévy i pod skrótem BHL. „

  PS
  Matirani (68), nawet jeśli będzie Pan dalej przekręcał mój pseudonim na Diluyente, to ja – jeśli zdarzy mi się do Pana odezwać – będę wciąż uprzejmie stosował formę „Matirani”, a nie na przykład „Matisrani„.

 70. Maćko said

  Monsieur Solvant, mam awersje do pseudo-nimów, moje matirani przykleja mi na zlosc wordpress od czasu do czasu, Maciek jestem, po prostu.

 71. Maćko said

  Udalo sie, jak widac. Maćko tyz niezle. No chyba ze Rayob sie pojawi ze swoim „Macka” – ale to cas perdu, wiec vogue galère i karawana idzie dalej.

  Panie Solvant, jak panu poszlo z zapoznaniem sie podanych zródel? Emmanuel Ratier wysluchany? Radio Courtoisie nastawione?
  Czy dalej Le Monde i Le Figaro z Libé sa na pana stole?

 72. Re 70

  Maciek, powiem Panu szczerze – gdybym wiedział, że to Pan, czyli, inaczej mówiąc, miał dobre wspomnienia z naszych dawnych wymian poglądów, byłbym w formie łagodniejszy.

  Piszę właśnie trochę dłuższy elaborat na temat uproszczeń i aczkolwiek nie pozbawię go w pańskim kontekście, jak by to powiedzieć, „męskości”, to jednak, przekupiony pańskim wyznaniem, zaookrąglę wyrazy (jeśli są), z nadzieją na przyszłe wymiany myśli.
  Pozdrawiam.

 73. Siekiera_Motyka said

  Ad. 69 – .https://lh4.googleusercontent.com/-YK2mR9-HJ1Y/TYx_5yxosjI/AAAAAAAAAV8/JolOxzS_zS0/s1600/Bernard-Henri+L%25C3%25A9vy+%25C3%25A0+Sarajevo.JPG

  Stała cecha tych ludzi, KŁAMAĆ.

  Ten wampir BHL przypomina mi Michnika i Kosińskiego.

 74. Re 71

  Moje źródła są bardzo różne. Od bodaj 30 lat jestem abonentem Minute (z wyłącznymi przerwami, kiedy Minute miała kłopoty z istnieniem). Radio Courtoisie słucham dorywczo, Le Monde nie biorę do ręki inaczej jak przez link, wobec Figaro jestem nieufny i ostrożny, dzisiejszymi „Republikanami” pogardzam, podziwiam i szanuje Le Pena-ojca, przepadam za Philippe’em de Villiers, liczę na Marine* Le Pen, stawiam na Marion Maréchal-Le Pen, czytam dużo i nie unikam internetu.

  Wie Pan wszystko, a ja wracam do stukania w klawiaturę.

  (*/ Kiedy widzę, niestety również u Michalkiewicza, nazwisko „Maryna” Le Pen zamiast Marine Le Pen – nóż sam mi się na półce otwiera).

 75. Kilka obiecanych uwag w związku z wystąpieniami publicznymi PP. Pinxita i Matiraniego:

  (1)
  Prawie na wszystkich forach spotyka się stwierdzenia „Żydzi rządzą światem” i pochodne: „Żydzi rządzą Francją”, „Żydzi rządzą Ameryką”, itp. itd. Są to w istocie odgłosy, jakie (być może) wydaje nieświeży trup, świeżo wyciągnięty z jeziora, zanim wyciągnie mu się z gardła węgorza.

  Na pierwszy rzut oka widzę dwa źródła takich opinii. Wydają je przede wszystkim polityczni impotenci, narzekający na wszystko z bezpiecznej odległości, przyzwyczajeni do własnej bezradności w każdej dziedzinie i pewni, że „nic nie da się zrobić”. Szlag normalnego człowieka trafia, kiedy wdepnie w śluz, który ciągną za sobą po ekranie, a potem jeszcze większy, kiedy musi reagować na ich upierdliwą obronę swoich masochistycznych zawodzeń.
  Drugie źródło podobnych opinii, to sami Judejczycy, którzy próbują sparaliżować wszelki opór, tak silna jest ich władza, tak wielka ich przewaga, etc.

  W rzeczywistości nie znam jednego kraju (poza Izraelem), który byłby w pełni rządzony przez Żydów. Owszem, zgodnie z „Protokołami”, stosując konsekwentnie starą, sięgającą pierwszych wieków strategię i korzystając z bezgranicznej naiwności i dobroduszności świata chrześcijańskiego, opanowali (nie w całości bynajmniej) obrót pieniądzem, informację, edukację, rozrywkę i przede wszystkim te sfery życia publicznego, do których dają się przykleić reguły poprawności politycznej – najniebezpieczniejszej historycznie formy opresji. Przy tym wszystkim, z jednej strony, Judejczykowie bez przerwy wrzeszczą o prześladowaniach i antysemityzmie (dla zachowania świadomości narodowej w świecie, który chce ich „zniszczyć”), a z drugiej – rzeczywiście trzęsą się ze strachu, że narody mogą się obudzić, albo że już odzyskały świadomość.

  Kiedy Żyd Moati mówi na Arte, że największe niebezpieczeństwo dla Żydów przyjdzie z Ameryki, a ministrowie Izraela nawołują Żydów, żeby opuścili „antysemicką Francję” i wrócili do ojczyzny, to widzą z pewnością więcej pod polityczną podszewką, niż matołki ze śliniakami z haftem „Żydy wszystkim rządzą”.

  Mnie samemu zdarza się (rzadko) używać terminu Usrael, ale też zdaję sobie sprawę, że o ile wielu ludziom wydaje się, że Stany Zjednoczone są kolonią Izraela, to jednak nie jest wykluczone, że jednocześnie Izrael jest potrzebny i utrzymywany przez Amerykanów przy życiu na wojskowej i finansowej kroplówce, ponieważ jest na Bliskim Wschodzie niezatapialnym lotniskowcem i pretekstem do stałej obecności militarnej w pobliżu źródeł ropy i islamskiego niepokoju, czyli tam gdzie chciałyby się na dobre zainstalować Chiny i Rosja, z jej odwieczną potrzebą niezamarzających mórz i wyjścia na świat w okolicach jego wciąż przegrzanego politycznego pępka.

  (2)
  Unikam jak mogę sytuacji, kiedy oponent jest nieomylny i wywrzaskuje jak baba w pralni, że „wie wszystko”. Podobnie jak momentów, kiedy z odpowiedzią wiązałaby się potrzeba „rozwinięcia tematu”, a więc wypisania tysięcy słów np. na temat kolonizacji i malijskiego złota, które dzisiaj przyciąga potęgi neokolonialne i międzynarodowe koncerny (równie naturalnie jak muchy do gó.wna).

  Z tej samej kategorii są sytuacje, kiedy forumowy pisarz w środku dyskusji wykrztusi np. opinię, że Polską rządzi Urban do spółki z duetem „duch Geremka – żywy Bodnar) i masz babo placek – albo trzeba obrazić pisarza i arogancko milczeć albo wypić coś na pokrzepienie i zabrać się za tracenie czasu.

  Jak jednak nie zasygnalizować, że argumentację chwilowego przeciwnika uważa się za bełkot?!
  Ta zaglądająca na forum młodzież (ta, „co się jeszcze uczy”), mogłaby przecież wziąć jego rzężenie za dobrą monetę, a tak… chociaż się zastanowi.

  (3)
  Często spoytykaną cechą wielu anonimowych forumowiczów jest szybkostrzelność w kwalifikowaniu różnych krajów jako „qurwy, koorwy” itd itp. Najczęściej chodzi o kraje tzw. „poważne”, które zamiast stosownie biednieć, bezczelnie bogacą się na wszystkim i dodatkowo są w tym bezwględne.

  Popatrzmy na taką Francję: 1600 lat historii inicjalnie małego kraiku, położonego w samym środku rzymskiego post-imperialnego chaosu, pozostającego w nieustającym procesie wojen z Anglią i wszystkimi sąsiadami, który nigdy nie oddał definitywnie raz wziętego kawałka swojego europejskiego terytorium.
  Wymęczona ekonomicznie i dosłownie wykrawiona w I wojnie światowej, Francja straciła przejściowo ochotę na dalszą martyrologię („Nie chcemy umierać za Gdańsk”) i częściowo, na kilka lat, straciła pełną niepodległość. Po czym umiała się odnaleźć w gronie mocarstw i obecnie pozostaje krajem liczącym się.

  Kiedy w maju ’68 Francja straciła cnotę, a wybierając krętacza Mitterranda na prezydenta, dodatkowo – rozum, przystąpiła do powolnej naprawy i dzisiaj ma poważne szanse na pokonanie „systemu”, czyli stale błogosławionej przez miejscowych Izraelitów kombinacji pseudo-socjalistów (Hollande, Macron) z pseudo-prawicowcami(Chirac, Sarkozy). Francja umie dbać o swoje interesy i w zgodzie z parszywą, ale obowiązującą zasadą, że polityka i moralność to dwie różne rzeczy, robi co uważa w świetle swojej racji stanu za korzystne.
  Dla odmiany, nasza Ojczyzna specjalizuje się w zawinionych i niezawinionych historycznych głupstwach, stałym liczeniu na innych, możliwie dalekich, a ostatnio zamorskich sojuszników. W rezultacie przegrywa i pokrywa się cmentarzami, do których łażą potem stare kobiety z grabkami i amatorzy narodowych obchodów, ze sztandarami i w szyku.
  I proszę – w odniesieniu do na przykład polsko-francuskich stosunków, wielu pozwala sobie potem na syntezę (czy raczej „wymaz z historii”) w postaci stwierdzenia „Francja to qoorwa!”.

  (4)
  Kiedy podsuwa mi się pod nos 30 linków-wektorów do opinii wygodnych dla oponenta, rzadko pod te linki łażę.
  Google umożliwia dzisiaj szczególne szalbierstwo: jakkolwiek mądrą lub durnowatą hipotezę ktoś postawi, zawsze doszuka się w sieci wypowiedzi potwierdzającej lub negatywnej, zależnie od potrzeby i przeciwnika. Kto chce potwierdzenia, że największym polskim mężem stanu po odzyskaniu niepodległości był Lech „Wielki” Wałęsa, łatwo w stosowne potwierdzenie wdepnie. Kto dla odmiany poszuka uzasadnienia dla poglądu, że Bolek był sukin.synem – też nie będzie długo szukał.

  (5)
  Wiem, że większość ludzi normalnych nienawidzi długich mędzeń, uzupełnionych dodatkowo o linki do tekstów w językach obcych.
  Kończę więc natychmiast, licząc na to, że kto do tego miejsca dotarł, już wie, dlaczego nie oddam się szczegółowej dyskusji z ludźmi, którzy postanowili mnie zasypać setkami wyrazów, a wszystko to przy dźwiękach wieloosobowej orkiestry strażackiej, wyposażonej wyłącznie w bębny.

  Pozdrowienia dla wszystkich jak leci.

 76. Zerohero said

  @ Rozpuszczalnik

  Jak na osobę wypowiadającą się tak autorytarnie, dość agresywną i przekonaną o wyższości nad adwersarzem, ma pan tendencje do wyjątkowego lania wody.

  Cytuję: „W rzeczywistości nie znam jednego kraju (poza Izraelem), który byłby w pełni rządzony przez Żydów.”

  Po pierwsze. A cóż to znaczy „w pełni”. W pełni to nawet Stalin nie rządził. Nikt nie rządzi w pełni. Wystarczy, że poza żydostwem NIE MA we Francji grupy prowadzącej spójną, długofalową i konsekwentną politykę.
  Po drugie: Izrael był w planach gdy Palestynę zamieszkiwało mniej niż 5tys Żydów, a deklarację Balfoura podpisywał rząd brytyjski z europejskim oligarchą – Rothschildem. Izrael nie miałby szans na posiadanie arsenału jądrowego, bezkarność działań i ostentacyjne poparcie czołowych mocarstw gdyby w tych mocarstwach Żydostwo nie odgrywało czołowej roli. Rządy Izraela mają tu znaczenie trzeciorzędne, bo bez diaspory Izrael jest niczym.

  Po trzecie:

  – ma Francja interes w promowaniu multi-kulti i sprowadzania do siebie całej Afryki? Nie ma. Żydzi mają i jest na to pełno cytatów. Ale Pan nie lubi jak się podaje za dużo linków. I taka rozmowa z Panem.

  – ma Francja interes w wyniszczaniu Syrii? Nie ma, a wyniszcza. Izrael ma interes w wyniszczaniu Syrii. Francja prowadzi izraelską politykę.

  – ma Francja we wspieraniu Ukrainy rządzonej przez żydowskich oligarchów? Nie ma. A wspiera. (linków na żydowskich oligarchów nie podaję, bo Pan traktuje takie linki jak pewne zwierze perły).

  – ma Francja interes w wojnie z Rosją? Nie ma. Ale po ograniczeniu roli żydowskich oligarchów w Rosji, Francja bierze się za podgryzanie Rosji. Fillon niby był za normalizacją, ale poparcie scedował na Macrona, a Macron to nawet dziennikarzy RT wyrzucał za drzwi. Czyli Fillon działa tak samo jak Trump. Co innego przed wyborami a co innego po wyborach.

  – Żydzi są JEDYNĄ grupą we Francji z której nie wolno żartować. Nawet bluźnierczy Charlie Hebdo żarty z judaizmu uważał za tabu. Le Pen gardłuje na islam, ale ma szansę dobijać popularnością do mainstreamu. Wcześniej wywaliła z partii wszystkich judeosceptyków i odcieła się od ojca. Jej konkubent jest Żydem. Jej konkurent do fotela prezydenta był JAWNYM, etatowym pracownikiem Rothschilda. Wystarczy tu rzucić kamień w dowolną stronę a trafia się na Żydów.

  Francja realizuje żydowską politykę.
  A Pan jesteś zarozumiałym ślepcem, który wierzy w rządy „lewactwa”.
  A kto wie. Może masz Pan za dużo żydowskich przyjaciół i tak wsiąkłeś, że ćwierkasz z tego samego klucza co oni.

 77. Re 76, Zerohero

  Kolejny dyskutant, gotów robić na szydełku w kwestii zwrotu „w pełni”.

  Reszta wypracowania p. Zerohero to wybór opinii, które mają wykazać, że cyt. „Francja realizuje żydowską politykę”.
  No i dobrze, wolno p. Zerohero mieć swój pogląd.

  Kiedy jednak na koniec Zerohero wysyła pod moim adresem dytyramb: A Pan jesteś zarozumiałym ślepcem, który wierzy w rządy „lewactwa”. A kto wie. Może masz Pan za dużo żydowskich przyjaciół i tak wsiąkłeś, że ćwierkasz z tego samego klucza co oni., to ja mógłbym napisać, że z p. Zerohero jest dureń. Tego jednak nie napiszę, bo z p. Zerohero jest w tym momencie nie cały dureń tylko kawał durnia.

  (Ta konstatacja jest dużo mniej obraźliwa, niż supozycja Zerohero, że ja wierzę w rządy „lewactwa” i że „ćwierkam z żydowskiego klucza”.)

 78. Yah said

  Ad 77

  Panie Rozpuszczalniku, niech Pan przeczyta to i przemyśli to co kiedyś napisałem na temat dyskusji z tym panem w trzech osobach.

  „matirani said
  2017-04-29 (sobota) @ 19:59:46

  Panie Romanie, sluzby wywiadowcze na kierunku Polska donosza mi od paru juz miesiecy, ze aktualny rzad dobiera sie do skóry „wymiarowi sprawiedliwosci”, czyli sedziom i prokuratorom.
  Dzialania sa wielokierunkowe:
  ograniczenie samowoli
  jawnosc stanu posiadania osobistego sendziuf i ich rodzin
  zewnetrzna kontrola mafii sedziowskiej i ich decyzji…
  Jak sie uda to będzie lepiej.”

  No i pan w trzech osobach popłynął, potwierdzając pewne postawione tu tezy. Oj będzie opr od szefów 🙂

 79. Yah said

  I miał rację Pan Boydar – wystarczy pozwolić pisać i kiedyś …… no i mamy kiedyś wczoraj.

 80. Zerohero said

  @77, Rozpuszczalnik

  Wiele wysiłku włożył Pan w wykazanie, że Żydzi nie rządzą Francją. Problem w tym, że był to wysiłek fizyczny a nie umysłowy. Jest to forum publiczne i każdy sam oceni ile treści merytorycznej wniosły Pańskie komentarze. 🙂

  WSKAZÓWKA:

  1) dobry żydowski troll (hasbara) potrafiłby odnieść się do mojej uwagi nt. francuskiej polityki w Syrii umiejętnie manipulując pojęciem francuskiego interesu na Bliskim Wschodzie.

  2) dobry żydowski troll uwagę na temat Macrona jako pracownika Rothschildów skwitowałby tezami o zmierzchu tej rodziny, uwagą o nacjonalizacji banku Rothschildów we Francji itp. tzn. umiejętnie bagatelizowałby znaczenie najważniejszego oligarchy świata.

  3) dobry żydowski troll uznałby, że to czysty przypadek, że algierski Żyd jest związany z M.Le Pen.

  itd.

  Inną metodą byłoby przejście na temat spisku homoseksualistów, Reptilian albo illuminatów.
  ” Żydzi są tylko narzędziem illuminatów”.
  „to są międzynarodowi bankierzy”
  itp.
  Niegłupie jest też wmawianie, że nikt nie rządzi, bo światem steruje „głupota”. Żydowski poeta Marian Hemar napisał bardzo mądry wiersz „Kto rządzi światem”. W pewnym sensie miał rację. Światem rządzą takie Rozpuszczalniki jak Pan a dopiero Rozpuszczalnikami rządzi ktoś kto naiwność Rozpuszczalników wykorzystuje.

  Tak czy siak konsekwentnie unikał Pan starcia, choć ścierać merytorycznie można się nawet ze zwolennikami płaskiej ziemi i perpetuum mobile – jedynie pamiętając, że nie warto 1000 razy się powtarzać gdy nie wychodzą na prostą. Mówiąc krótko: Dostał Pan wyzwanie, schował się pod stół, podkulił ogon i ogłosił, że wygrał pojedynek. Jeśli tli się w Panu resztka samokrytycyzmu i jeśli mimo wszystko kierują Panem motywy poznawcze, to jeszcze jest dla Pana szansa. Tymczasem uważam naszą konwersację za zakończoną.

 81. Re 80, Zerohero

  Czy może mi Pan podać jakiś punkt regulaminu, który powinien mnie zobowiązać do reagowania na pańską gadaninę. Jeśli nie przekonały Pana moje, z konieczności zwięźle przekazane argumenty, to pańska sprawa; bić z Panem piany na dwie ręce nie mam zamiaru.
  Strach pomyśleć, że mógłby się potem zgłosić jakiś Zerocoward, który jąłby mi zarzucać brak odpowiedzi na jego wynurzenia. A potem kolejny…

  Nabrać mnie na bla-bla-bla można na ogół tylko raz.
  Stale pamiętam o regule <"Nie dyskutuj z idiotą – ściągnie na swój poziom i zabije doświadczeniem„/I>.

  Nie uważam Pana za idiotę, ale za świ.nię – z pewnością. Pańskie płaskie, głupawe aluzję w rodzaju „dobry żydowski troll (hasbara) uznałby, potrafiłby, skwitowałby… ” świadczą wyłącznie o pańskim chamstwie, pańskiej zaciekłej skrajności albo o pańskiej kompletnej niezdolności do rozumienia tekstu pisanego, a więc wszystkiego co napisałem w niniejszym temacie, a także w ogóle, w Gajówce i na moich blogach.

  Reasumując, nie unikam żadnego, jak Pan pisze „starcia”, tylko kompletnie Pana ignoruję. Nie przegrałem z Panem żadnego „pojedynku”, ponieważ żadnego pojedynku nie było (patrz również mój post 77). Od tej chwili nie ma Pan w dodatku (w moich oczach) tzw. zdolności honorowej, więc jedyną formą hihi-pojedynku mógłby być mój kop w pańską du.pę.

  Nagryzmolił Pan na koniec, że uważa „naszą konwersację za zakończoną”.
  Łatwe stwierdzenie, jako że żadnej konwersacji nie było. Było trochę epitetów z pańskiej strony i moja kwalifikacja pańskiego zachowania.

 82. Zerohero said

  @Rozpuszczalnik

  Nie będę wnikał czy jesteś taki tępy czy po prostu trollujesz.

  Dla NORMALNYCH kolejna ciekawostka z Francji.

  http://www.prawica.net/7312

  „Szef Frontu Narodowego wyleciał za atysemityzm „

 83. Zerohero said

  PS. w ramach edukacji polecam każdemu prześledzić ten wątek.

  Mamy pewną tezę. Przychodzi troll i pisze, że „g prawda”, atakuje personalnie głosicieli tezy, ale bez silenia się na merytoryczne uwagi. Troll staje się coraz bardziej chamski, rzuca epitetami, po czym odwraca kota ogonem i pomstuje na….cudze zachowanie.
  Nie wiem tylko kogo on chce oszukać. Chyba tylko siebie.

 84. Pinxit said

  83
  Zerohero
  Rozpuszczalnik jest nieuczciwy. Ja tylko podalem francuskie i amerykanskie zrodla. Przyznal, ze nie bedzie czytac.
  I nie podaje zadnych zrodel, z ktorych czerpie swoje autorytatywne, niezachwiane niczym nie poparte opinie.
  Dlatego nie nadaje sie do dyskusji bo nie rozumie slowa: erystyka.
  I nie zna skladu rzadu francuskiego. Ani obecnego ani Sarkozy’ego.
  Wiec sie ogranicza do pyskowek.
  Prostak.

 85. Siekiera_Motyka said

  Ad. 76 – Popieram co Pan napisał.

  Z ciekawością poczytałem trochę blog Pana Rozpuszczalnika by zrozumieć kim on jest. Czytałem jego artykuł na temat BHL i „Żaba się budzi”. Przeglądlem inne artykuły

  Moja diagnoza jest że jest on Polskim patriotom. Oparłem to na tym

  http://rozpuszczalnik blogspot.lu/2011/11/sa-mosty-ktore-trzeba-spalic.html

  Wie że UE/Gender to dzieło nie do końca zdrowe

  http://rozpuszczalnik blogspot.lu/2016/11/swiat-w-3de-dem-ioralizacja.html

  No ale .. Ale nie widzi powodów czemu dana osoba powinna być inaczej oceniana bo należy do Żydowskiej diaspory lub ma rodzinne powiązania z tym narodem Tak że ponad statystyczne wystąpienie ludzi tej diaspory w światowych wydarzeniach względem ich liczby w populacji nie jest istotne. Myślę że myśli że to przypadkowe lub po prostu mają talent który ich w te wydarzenia wciska. Tak że prace prof. Kevin B. MacDonald przypuszczam nic by mu nie mówiły. A ludzi w grupie „neocons” to tylko amerykanie ( w tej pracy – Project_for_the_New_American_Century).

  A już te gawędziny Putina to nic innego jak tylko …. no gawędziny.

  .https://www.youtube.com/watch?v=j6p1zxKnDeM

  Pan Rozpuszczalnik to frankofil z pochodzenia Polskiego. Pewny swoich poglądów/wiedzy i jak nie jeden francuz arogancki. Jest jaki jest.

  A co do arogancji Franzów to po prostu mam swoje osobiste doświadczenie i wiem co mówię. Wole siedzieć przy stole z Gabończykiem niż z Francuzem, co nie raz mi się zdarzało

 86. Re 85, Siekiera_Motyka

  (Będzie dużo. Komu się oczy zamykają, niech od razu idzie do łóżka.)

  Panie Siekiera_Motyka, cieszę się, że zechciał się Pan pofatygować i poszukać prawdy w kwestii moich poglądów i intencji.
  Coś sprawiło, że podane przez Pana linki do moich tekstów nie funkcjonują. Pierwszy podam na nowo (wiele wyjaśnia i a nuż kogoś zainteresuje): Są mosty, które trzeba spalić : .http://rozpuszczalnik.blogspot.fr/2011/11/sa-mosty-ktore-trzeba-spalic.html

  Zauważył Pan, iż „wiem, że UE/Gender to dzieło nie do końca zdrowe”.
  Panie S-M, wielokrotnie pisałem, że oba „dzieła” są śmiertelnie chore i że pierwsze (UE) należy naprawić albo dać sobie z nim spokój, a drugie (gender) wetrzeć obcasem w ziemię aż do stanu nieregularnej plamy, a następnie przekupić kością głodnego pitbulla, żeby tę plamę – dla ostatecznego zatarcia śladów – starannie, mimo niskiego położenia, obszczał.

  Kto chce, może to sprawdzić na moich blogach (wszystkich porządnie ilustrowanych). Uwaga, Maurycy, Władysława i praczka to wciąż ja, Rozpuszczalnik:

  – „Rozpuszczalnik”: .http://rozpuszczalnik.blogspot.fr/
  – „Bieżące”: .http://infoprezesa.blogspot.fr/
  – „Klub Kolonialny Papugi Orinoko”: .http://klubkolonialny.blogspot.fr/
  – „Z frontu walki z reakcją i Redakcją”: .http://wladawsbn.blogspot.fr/
  – „Dzwoni do mnie Maurycy”: .http://maurwsbn.blogspot.fr/
  – „Praczka z Portuglii”: .http://praczka.blogspot.fr/

  Podałem to zestawienie, bo co najmniej jest tam dużo zabawnych obrazków, a poza tym teksty, które mogą rozproszyć wszystkie wątpliwości na mój temat.

  Panie S-M;

  (1) Gdyby znał Pan głębiej moje poglądy, nie napisałby Pan fragmentu zaczynającego się od „No ale .. „.

  (2) Co do Putina, to odczuwam wobec niego podziw i myślę, że w historii Rosji pełni on rolę zbawienną, a w historii świata rolę nie do przecenienia. Życzę mu formy i nieustająco silnej ręki.
  (Na marginesie, kuracja, jaką upartym piz.dulom z Pussy Riot nahajkami zaaplikowali Kozacy, wzbudziła we mnie szczery entuzjazm.)

  (3) Nie jestem „frankofilem polskiego pochodzenia”, tylko jestem Polakiem i Francuzem. Oba kraje nigdy nie były w stanie otwartej wojny i podwójne obywatelstwo nie jest problemem ani administracyjnym, ani moralnym, ani uczuciowym.
  Polska jest moją matką, a Francją – żoną. Pismo ujmuje to, jeśli dobrze pamiętam, tak: „Opuścisz ojca i matkę swoją i będziecie dwoje w jednym ciele.” Mój dom stoi we Francji i we Francji jestem „u siebie”. Matką Polską interesuję się bardzo i zależy mi na tym, aby dobrze się miała, aby uczciwie się prowadziła i aby nie było konfliktów w rodzinie. Mój galicyjski dziadek mawiał „Nie ma idejałów na tym świecie” i to się w zachowaniu obu moich „kobiet” sprawdza. Gardłuję więc w obu rodzinnych gałęziach, ale łapię za ostre narzędzia dopiero, kiedy ktoś pozwala sobie na oszczerstwa, przekracza w uproszczeniach granice rozumu i savoir-vivre’u, albo ubliża tej mojej francuskiej żonie lub polskiej matce.

  ‚4) Co do arogancji Francuzów, to po pierwsze – co Francuz to różny tej arogancji ciężar (czasem jej nawet nie ma), a po drugie – jest w niej wyjątkowo mało ciężkiej ksenofobii, już nie mówiąc o rasizmie. Francuzi Polaków generalnie lubią i czasem wiedzą o Polsce niespodziewanie dużo. Nikt nigdy nie zwrócił tu Polakom na ulicy uwagi, żeby mówili po francusku (jak zdarza się w Niemczech), nikt nie patrzy w sklepach Polakom na ręce, czy nie kradną (jak znowu w Reichu) i nikt nigdy Polaków tutaj fizycznie nie pobił za to, że „zabierają tubylcom pracę”.
  Poczucie humoru mamy podobne, składnię w obu językach dosyć swobodną, a kawały nie muszą zawierać elementów skatologicznych (znowu jak w Niemczech).

  Uff.
  Dobranoc.

 87. Siekiera_Motyka said

  Ad. 86 – Dziękuje Panie Rozpuszczalnik że powrócił Pan przeczytać to co napisałem. Bylem na rożnych skrajnych stronach poglądów tak że wiem jak to jest z „poglądami” i jak mogą się zmieniać radykalnie kiedy osoba dostanie odpowiednie informacje. Pan ma swoje poglądy i ma na to prawo. Ciekawi mnie niekiedy skąd ludzie czerpią swoje poglądy bo ja przeszłem nie zła ewolucje pod tym względem.

  Byłem na Marszu Niepodległości w Warszawie w 2012/13 by samemu dowiedzieć się co się dzieje na ulicy a co jest pokazane w TV. W skrócie, TV kłamie a policja to prowokatory.

  „No ale …” sobie zostawimy. Dla informacji powiem Panu że „ten naród” w ogóle mnie nie interesował przez dobre 50 lat. Dopiero jak poznałem historie wojażu Trockiego przez Halifax do Rosji, rozpoczęły mi się oczy otwierać szerzej. Bush Jr. i rok 2001 otworzył je kompletnie. Od tego momentu rozpocząłem bardziej krytycznie podchodzić do ogólnie podawanej historii. „Oni” jedyni nie trzęsą Światem ale dla skrótu „Anglo-Zionist” odpowiada mi by określić kto to próbuje robić. Nie jest to monolit ale ludzie z tych kategorii społecznych grają w tej chwili czołową role na tej Ziemi.

  Co do Francji. Jako Polak który myśli (???) że dobrze rozumie historie to mam bardzo krytyczne/negatywne poglądy elit/rządów tego kraju. Abbeville w 1939 roku i machinacje Wielkiej Brytanii stawiają te dwa kraje dla mnie w tym samym szeregu co Niemcy. Oczywiście jest to tylko uproszczenie moich konkluzji na ten temat.

  Z drugiej strony bardzo cenie Francuzką kuchnie i piekarnie/cukiernie. Mam nadzieje że piekarnie/cukiernie francuskie nie poszły tą samą drogą gdzie poszły Polskie by maksymalizować zarobki kosztem jakości. Polski chleb dzisiaj jest już nie daleko smaku i tekstury papieru. To co wartościowe w Polskiej kulturze jest zalewane trucizną Zachodu i w tej chwili nie widać widma nadziei że ten trend się zmieni. Pewnie powie Pan że to wina Polaków. Ma Pan racje, ale nie jest to do końca takie proste. My Polacy NIE MAMY elit które są suwerenne i dbają o racje stanu Polski. Nie ma na horyzoncie polskiego Orbana czy Putina dla Polaków 😦

 88. Maćko said

  Szanowni! ( Yad, nie bierz tego do siebie, ok? )

  Pamietacie „mini-max, minimum slów – maximum muzyki”? Dobre haslo bylo.

  Warto i tu to haselko powtórzyc: mini-max, minimum epitetów-maximum tresci. Nie dyskutujmy o ludziach tylko o sprawach. 😉

  Tak wiec, temat dominacji nacji koczowniczej we Francji jest bardziej skomplikowany niz proste „rzadza-nie rzadza”.

  Jest oczywiste, ze Eskimosi sa obecni i katastroficznie nadreprezentowani w instancjach decydujacych o zyciu w danym kraju.
  Co nie musi znaczyc, ze podejmuja sami decyzje, które oceniamy jako zle lub nawet tragiczne.
  Koczownicy po prostu sie adaptuja do sytuacji i wybieraja najkorzystniejsze dla nich pozycje, na których najmniej sie robi, najwiecej sie zarabia i nie ponosi sie odpowiedzialnosci za wykonywane zadania.

  Jako grupa-plemie obarczone nawet 40% udzialem socjopatów sa oni wykorzystywani do brudnej roboty przez prawdziwych decydentów, jako najemnicy i tak tez i sa traktowni, kiedy nieprzydatni ida na smietnik historii.

  Prawdziwymi sterujacymi pozostaja ukryte w cieniu mendiatycznego dymu korporacje, czyli, jak praktycznie i diagnostycznie sie stereotypuje, tak zwana Korporatokracja.

  We Francji sa przynajmniej 3 organizacje zrzeszajace narodowych i lokalnych bonzów przemyslowych a to tez tylko pietro czy dwa od dolu. Wyzej stoja dojczowskie IG Fraben czy miezdunarodne Totale-Shele-BePety no i nieomijalny przemysl wojskowy.

  Czy Smarkozy, Holenderski, Makaronowy sa glupi? Nie, nie sa glupi, ale dzialaja we wlasnym interesie, czyli wedlug wskazówek tych posiadajacych srodki do prowadzenia polityki makroyeuropejskiej. Nie nalezy uwazac, ze maja wlasna agende inna niz blichtr zaszczytów i naiwne przekonanie, ze o czyms decyduja.
  Czy ktos moze podejrzewac Busha Jr. o wlasne myslenie na temat polityki zagranicznej USA jesli on nawet nie wie, gdzie leza jakie kraje? Czy Bambi zasluzyl na podwójna prezydentura USA? A Tusku???
  To jak w Dzienniku Telawizji – podajacy wiadomosci jest SPIKEREM a nie dziennikarzem. Prezydent danego kraju jest Bekiem a Kagan siedzi w ukryciu.

  Co Szanowni na to?

 89. Siekiera_Motyka said

  Ad. 88 – „Jako grupa-plemie obarczone nawet 40% udzialem socjopatów sa oni wykorzystywani do brudnej roboty przez prawdziwych decydentów, jako najemnicy i tak tez i sa traktowni, kiedy nieprzydatni ida na smietnik historii. ”

  Tak samo to widzę.

  Roosevelt to nie Żyd. Churchill to nie Żyd. Bush/Obama to nie Żydy. Trump to nie Żyd. Ale należą do „Klubu”. To jest „Country Club” gdzie my jako Polacy nie mamy miejsca a „oni” tak BO MAJĄ KAPITAŁ. Cygany nie mają kapitału i nie są w tym klubie.

 90. Pinxit said

  89
  Siekiera_Motyka
  Nie wiem o Roosevelcie, ale Churchill byl zydem po bogatej matce, ktora ozenili z arystokrata bez pieniedzy. Churchill mial trudne dziecinstwo, bo go arystokratyczna rodzina ojca nie uznala i niezbyt ladnie traktowala.
  Nie wiem czy Bushe to zydy ale niewatpliwie naleza do wierchuszki. Matka Obamy byla zydowka i agentka CIA, w Indonezji miala specjalne zadanie.
  Natomiast aktualnie w USA rzadza ewangelisci. Do nich nalezy Trump skoligacony przez coreczke z bogatymi zydami – ortodoksami. Ewangelisci i zydy to wlasnie ta wspaniala kombinacja..

 91. Siekiera_Motyka said

  Ad. 90 – Dzięki Panie Pinxit.

  Trochę poszedłem skrótem myślowym bo znam te aspekty tych ludzi. Bardziej miałem na myśli że nie afiszują się jako „dual-citizens” 🙂 Mają jedna wspólną cechę, zrobią wszystko by być jak najbardziej bogatym.

  „Trump skoligacony przez coreczke z bogatymi zydami”

  Clintonowie zadbali oto też. Kontrakt małżeński musiał być skomplikowany 🙂

  „Według tradycji żydowskiej każdy ślub to odnowienie przymierza zawartego na Górze Synaj pomiędzy Bogiem a ludem Izraela oraz wielkie święto dla narzeczonych. Jest przyjęte, że żonę można pozyskać na trzy sposoby: poprzez zawarcie kontraktu małżeńskiego, kontakt fizyczny oraz pieniądze. (Ostatni sposób wiąże się jedynie z podarowaniem wybrance pierścionka zaręczynowego – narzeczona musi znać jego dokładną wartość, aby nie mogła powiedzieć, że została oszukana.)”

 92. Marucha said

  Re 88, 89:
  Biedni Żydzi… wykorzystywani przez potężniejszych od siebie do „brudnej roboty”..
  No nie… Chyba się zaraz z litości rozpłaczę nad ofiarami systemu…

  Ich rzucająca się w oczy nadreprezentacja we wszelkiego rodzaju Organach Trzymających Władzę (z bankami na czele) to tylko przypadek

 93. NICK said

  „ofiary systemu”

 94. Maćko said

  92. Pan Marucha sie nie zaplacze za bardzo.

  Zyd Zydowi wilkiem, Zyd Gojowi wezem.

  To, ze nas okradaja, nie znaczy wcale, ze siebie nawzajem nie oszukuja.

  Albo jestesmy precyzyjni albo nie.

 95. Siekiera_Motyka said

  Ad. 92 – ” rzucająca się w oczy”

  Ja jak ich widzę gdzie kol wiek to zawsze sobie myślę „Co jest grane?”. Nawet w głupim sklepie z meblami. Konieczny mnie nauczył i cenie jego wysiłek.

  Gorzej jest z tymi drugimi bo się „nie rzucają w oczy”. Taki Bolek to światowy bohater, a JPII to święty. Clinton czy Merkel nic złego nie mogą zrobić, kiedy Putin i Kim są porównywani z Diabłem. Bill Gates buduje lepszy Świat. A taki Wang Jianlin to …. No właśnie kto to ? Ja stawiam że to taki sam diabeł jak reszta.

  Trzeba Bogu dziękować że ta jedna grupa tak łatwo „rzuca się w oczy”. Jako naród mają wyrobiony „track record” tak samo jak Niemcy.

 96. Marucha said

  Re 94:
  Chciałbym, aby Polacy mieli 10% tej solidarności, jaką Żydzi, bez względu na kraj zamieszkania i obywatelstwo, czują wobec Izraela.
  Ich wewnętrzne animozje są bez znaczenia dla gojów, których rżną równo.

 97. Siekiera_Motyka said

  Ad. 96 – Ubolewam nad tym samym bo żadne przykłady nie pomagają tępych obudzić.

Sorry, the comment form is closed at this time.