Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (29 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-04-18 (Środa)

Czy ktoś pamięta jakikolwiek przypadek, by rządy III RP postawiły na swoim w konfrontacji z byle gównem z UE, Rzydolandii albo Usraela?
By stanowczo poprosiły obcych o nie wpieprzanie się w nasze wewnętrzne sprawy?
By nie nadstawiały za darmo dupy każdemu, kto zechce?

Plugawe glizdy. Śmiecie. Żydowskie rzygowiny. Od 1989 roku.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/04/15/wolne-tematy-28-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/04/22/wolne-tematy-30-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 298 to “Wolne tematy (29 – 2018)”

 1. Gość co ma żydostwa dość said

  O kurcze blade, ale ktoś pawia puścił. Nawet frytek nie pogryzł cholerny łakomca…

  ——
  Jakie wyrafinowane poczucie humoru. Rzygowinowe.
  Admin

 2. revers said

  Jezus nie uamrl na krzyzu, nowe oblicze ewangelizacji wg papieza dizendoberka …
  https://amredeemed.com/signs-of-the-end/finally-the-pope-agrees-with-muslims-jesus-did-not-die-at-the-cross/

  Żeby ten chuj już odszedł do domu swego ojca…
  Admin

 3. Kapsel said

  ….. Dr Nabil Al Malazi wyjaśnia!

 4. narozniak said

  jonny daniels właśnie promował się w tvp. Powiedział że żydzi ubogacaja nas kulturowo, że z rządowego pkt widzenia nie ma nic lepszego niż relacje polsko-izraelskie. Opowiedział również z jaką radością i niedowierzaniem przyjęto słowa J.Kaczyńskiego że izrael jest cudem(zdaje się że chodziło o spotkanie w warszawskim ZOO). Nawet prezydent izraela dzwonił do „naszego ulubieńca” z zapytaniem czy takie słowa rzeczywiście padły z ust światowego lidera i kto Kaczyńskiemu napisał przemówienie? Zachodziło domniemanie że autorem był Netanjahu (taki z danielsa żartowniś). Oczywiście tłumacz symultaniczny momentami się „zawieszał ” np. przy kwestii odpowiedzialności za holokaust.

 5. Kapsel said

  ….. Panie Premierze!? Tak Pan dotrzymuje obietnic…?

 6. Głos Prawdy said

  To pomaga nie tylko na raka, ale w wielu innych chorobach i dolegliwościach, zwłaszcza umiacnia kości i chrząstki kręgosłupa
  http://pokazywarka.pl/rak2/

 7. Boydar said

  I wyjdzie na moje …

  https://wiadomosci.wp.pl/bede-im-probowal-pogonic-kota-kulisy-oburzajacej-przerobki-zdjecia-kaczynskich-6242442619517057a

 8. narozniak said

  https://pl.exploredprk.com/biuletyn-ambasady-krld/prowokacyjne-dzialania-wielkiej-brytanii-potepione/

  Brytyjskie okręty na wodach wokół Półwyspu Koreańskiego

 9. Głos Prawdy said

  Wasily Nebenzia: Rakha jest w ruinie

  W trakcie przeprowadzonego z inicjatywy Rosji posiedzenia Rady bezpieczeństwa ONZ w sprawie dyskusji na temat sytuacji humanitarnej w syryjskiej Rakkah i obozie dla uchodźców Er-Rukban stały przedstawiciel Rosji Wasylij Nebenzia oświadczył, że miasto leży w gruzach.
  „Dopiero niedawno w Rakkah przebywała misja ONZ, i nawet pomimo faktu, że ona trwała zaledwie kilka godzin, jasne jest, że miasto leży w gruzach, — podkreślił dyplomata. — Pod gruzami leżą stosy trupów, na co dzień ludzie osłabione przez kopalnie, nie działają szpitale i szkoły”.
  Rosyjski ambasador Światowej Organizacji wymienił sześć niezbędnych kroków w celu uregulowania konfliktu w Syrii:
  „Po pierwsze: u syryjskiego konfliktu nie ma militarnego rozwiązania. Polityczne podstawy uregulowania dobrze znane. Musimy wspólnie pracować nad wykonaniem uchwał rady bezpieczeństwa ONZ 2254, która ma na celu przyczynić się do negocjacji, która ma na celu ułatwienie negocjacji w ramach procesu Astana oraz wyniki Kongresu syryjskiego dialogu narodowego w Soczi. Wzywamy Stany Zjednoczone i ich sojuszników wstrzymać groźby pod adresem suwerennej Syrii, naruszenie Prawa narodów zjednoczonych i prawa międzynarodowego.
  Ponadto, zachęcamy przestać próbować utworzyć w Syrii nowe realia, podważające jej suwerenność i integralność terytorialną.
  Po trzecie, wzywamy wszystkie państwa, wszystkie opozycyjne siły przerwać agresywną pełna nienawiści retorykę w stosunku do władz Syrii, a także Rosji, jak również kroki mające na celu przymusowe obalenie władzy.
  Po czwarte, apelujemy do państw, ktore maja odpowiedni wpływ, zapewnić, w końcu ostateczne i bezpowrotne odcięcie zbrojnych ugrupowań terrorystów i przystąpić do prawdziwej międzynarodowej współpracy w antyterrorystycznej walce”.
  Również Wasilij Nebenzia wezwał społeczność międzynarodową „natychmiast włączyć się w niesienie pomocy humanitarnej w Syrii”.
  Po szóste, namawiamy struktury opozycji do odmowy prowokowania zewnętrznej agresji poprzez prowokacje używające broni chemicznej. ”
  Ponadto, rosyjski dyplomata podkreślił, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja nie będą mogli środkami siłowymi odsunac od władzy prezydenta Syrii Baszara el-Asada. „Jeśli zadanie polega na tym, aby pod bombami zmusić syryjskiego prezydenta usiąść do stołu negocjacji, przedstawić to jako zwycięstwo nad nim, ponieważ on, jak mówią, rozumie tylko siłę, a na podstawie wyników tych negocjacji usunąć go i oddać pod sąd jak przestępce wojennego, czym bezpośrednio grożą z Waszyngtonu, Londynu i Paryżu, to zadanie nie do realizacji.
  Złudzeń tu nie powinno być” — powiedział Wasilij Nebenzia.

  Jednocześnie stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ przypomniał, że Rosja aktywnie pracuje nad przywróceniem przedmieścia Damaszka — Wschodniej Huty, konieczne jest jednak, aby i inne państwa udzieliły pomocy. Nebenzia przypomniał, że Rosja w porozumieniu z Syrią podjęła bezprecedensowe wysiłki w celu poprawy sytuacji na Wschodniej Hucie, gdzie nielegalne grupy zbrojne, korzystając z zewnętrznego wsparcia przez kilka lat trzymali w niewoli cywilnych zakładników. Według niego, przywrócenie Wschodniej Huty wymaga ukierunkowanej pomocy ze strony społeczności międzynarodowej, w tym poprzez ONZ i jej wyspecjalizowane struktury.
  Jak wcześniej informowaliśmy, miasto Rakha była głównym przyczółkiem gangów grupy terrorystycznej „Islamic State” – ISIS (zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej), przypomina TASS. Miasto zostało zwolnione 17 października ubiegłego roku ugrupowaniami wchodzącymi w skład koalicji „Siły demokratycznej Syrii”, która wspieral sojusz wojskowy, na czele z USA. Oficjalny przedstawiciel Ministerstwa obrony RF, generał-major Igor Коnaszenkow wcześniej informował, że sytuacja w Rakkah pozostaje bardzo ciężka: w wyniku nalotów amerykańskiego lotnictwa miasto na 70 procent zmiecione z powierzchni ziemi, w nim funkcjonują tylko dwa szpitale, które obecnie są przepełnione.
  https://www.vesti.ru/doc.html?id=3008297

 10. Głos Prawdy said

  Żyrinowski kiedys powiedział: Lepiej jest nas nie zaczepiać, jedna nasza rakieta wymierzona w Yellowstone – i nie ma USA, a zarazem i Kanady

 11. dorra said

  To Pana interpretacja ze oni sa obcy, caly myk w tym ze nie są.. To My jestesmy im obcy

 12. gość said

  Le Pen o Syrii: Nie wierzę w propagandę płynącą z USA

  W wywiadzie udzielonym BFMTV Marine Le Pen podała w wątpliwość wiarygodność roszczeń władz francuskich w związku z atakami rakietowymi na Syrię w odpowiedzi na rzekome użycie broni chemicznej w mieście Duma.

  – Przede wszystkim chodzi o to, czy on (francuski prezydent Emmanuel Macron – przyp.red.) naprawdę zbombardował fabrykę, w której wytwarzano i przechowywano broń chemiczną. Może nie wiem zbyt wiele na ten temat, ale kieruję się mądrością narodową i zdrowym rozsądkiem. Kiedy bombardują fabrykę, w której przechowuje się broń chemiczną, ryzykują zabiciem tysięcy ludzi mieszkających w sąsiedztwie – powiedział liderka Frontu Narodowego.

  http://dzienniknarodowy.pl/le-pen-o-syrii-wierze-propagande-plynaca-usa/

 13. gość said

  Brytyjski generał zdjęty z wizji za mówienie prawdy o Syrii

  Były dowódca Brytyjskich Sił Zbrojnych gen. Jonathan Shaw niestety musiał zostać zdjęty z anteny, gdy zaczął mówić coś co nie pasowało do rządowej narracji na temat ataku chemicznego w Syrii.

  .https://youtu.be/yNmx5KfG5SY

 14. Kapsel said

  Wiedzieli już daleko przed woją !.

  …. Po co i komu służyła „Legenda 6 mln Żydów”?

  .https://www.youtube.com/watch?v=FVq0PErAUfw

 15. Kapsel said

  Re 2

  To heretycki portal adwentystów, tam wszystko jest arcy – anty do Katolicyzmu a do Papieży w szczególności.

 16. gość said

  Skąd znam Prezydenta 2 RP Jana Zbigniewa Potockiego, sprawa Intronizacji

  Strach paraliżuje nas wszystkich, jest wyczuwalny wręcz tuż obok i w nas samych. To nasze podwórko i nikt za nas samych tego strachu nie pokona, czy strach może być sztucznie z zewnątrz generowany …?- tak. 14,15 -04 -2017 w Kazimierzu Dolnym miał-ma (piszę ten dopisek w niedzielę 15-04) miejsce pierwszy oficjalny zjazd – konferencja, powołanej przez Pana Prezydenta Zbigniewa Jana Potockiego partii 2RP. To pierwszy oficjalny krok w stronę normalności w tym moim umęczonym Kraju, gdzie wszyscy się boimy, boimy wyrazić swój pogląd, swoją wiedzę przez lata skrywaną w zakamarkach naszej poranionej Duszy, boimy się ośmieszenia przed innymi, przed rodziną, przed gronem naszych przyjaciół, bo to co wiemy nie odpowiada ich inklinacjom, boimy się wyszydzenia przez tych, którzy powinni nas raczej wspierać. Walka z tym naszym strachem to walka z naszymi słabościami, z tym co nas ogranicza i blokuje.

  Prawie połowa z Nas Polaków (to Ci, którzy nie chadzają na wybory) czuje, że sezonowe wybory polityczne to lipa, chłopcy i dziewczęta stroją się w polityczne piórka i afiszują coraz to nowymi obietnicami, jeden przez drugiego się przelicytowują, bo koryto pełne czeka, micha w Warszawie musi być obstawiona, przecież nikt ich nigdy z realizacji obietnic nie rozliczy. Potem siedzą nawet na popiele gdy jeszcze ciepły jak przyspawani. Tego co już ruszyło nie da się powstrzymać, to jak uwolniona kula śniegowa. Obudzimy się już nie długo w normalnym Kraju, mimo iż nawet jnie wiemy co znaczy normalność. Ten Kraj, ten Naród ma już Prawdziwego Pana i nic tego już nie jest w stanie zmienić. Kolejnym etapem będzie Koronacja Chrystusa – Korona czeka zdeponowana u Jezuitów w Krakowie na ul. Kopernika, odlana ze złotych obrączek ludzi którzy tego pragnęli, Jezuita Ojciec Tadeusz Kiersztyn był inicjatorem (powstania Korony -Korona ta to oczywiście symbol ale materialny) i kontynuatorem misji sprzed 2 Wojny Światowej, misji przekazanej Rozalii Celakównie, wówczas przed wojną Polski Episkopat to olał (ten kolokwializm oddaje to co się wówczas stało – Rozalię wysłali na badania psychiatryczne). A potem nastała wojna…teraz jest inaczej, to co się w Kirach stało uważam za największy CUD w mojej Ojczyźnie i w Świecie, mimo iż wagi i znaczenia tego Aktu nie ogarniam jeszcze w pełni wraz z konsekwencjami …

 17. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strzelnice-dostep-do-broni-organizacje,8,0,2403592.html

  Jezus, szkoła, strzelnica ! Brawo Putin !!!

  Może faktycznie trzeba zacząć od strzelnicy, naboje do kałacha niby po 70 groszy, ale w płot dalej szkoda.

 18. snag said

  Kosher syf i malaria ,…

  Jakieś 15 lat temu burmistrz Wilna który pamiętał miasto przed wojna podczas spotkania z mediami napomknął że żydowska dzielnica przed wojna przypominała śmietnik i była wylęgarnią szczurów – Żydzi zrobili raban w jew mediach że antysemita, że jak tak można, domagali się dymisji, przeprosin, etc. facet olał ,…

  Dziś zrobili śmietnik i wylęgarnię szczurów z grajdołka ,…

  https://www.haaretz.com/israel-news/MAGAZINE-total-rubbish-why-is-israel-so-filthy-1.6006920

 19. Luba said

  Czy ktoś pamięta przypadek by PRL w konfrontacji z ZSRR postawił na swoim

  ——
  Głupia prowokatorska pizdo – tak, były takie przypadki.
  Teraz spierdalaj.
  Admin

 20. Boydar said

  Z ZSRR … to znaczy z którą frakcją ? Bo kilka było, i frakcji i przypadków. Luba za młoda najwyraźniej. Ale to nic złego, lube zawsze są dla nas młode.

 21. Anna Nyndr0 said

  Bardzo proszę,
  inteligentny 🧠.
  Ludzie, włączcie myślenie. Bierzmy przykład, tak jest mądrze.
  . https://tech.wp.pl/odcisk-palca-w-dowodzie-osobistym-wszyscy-bedziemy-brac-przyklad-z-wladimira-putina-6242502752749697a

 22. Boydar said

  Zupełnie off topic czyli po linii i na bazie. Kiedyś, dawno temu, mogło być ciemno i zimno, mogło nie być prądu i wody, ale po podniesieniu słuchawki telefon działał. Chyba że centralę zbombardowali. Dzisiaj …

  Dzisiaj mamy 112 !

 23. Sceptyk said

  Tzw. „nagrody ” w PISie mogę przebaczyć, ale skrajne lizodupstwo wobec Eskimosów wzbudza we mnie odrazę!

 24. Piskorz said

  https://i.mycdn.me/image?id=837205102900&t=3&plc=WEB&tkn=*SZyiFefrP6-Fd3JwRlxygF6NhAE PODZIĘKOWANIE ZA KRYM…

 25. snag said

  Chowaniem głowy w piasek i nadstawianiem drugiego policzka nic z nimi nie osiągniecie, obnażać i odpłacać pięknym za nadobne to jedyna droga. Dołowaniem postów jak ten na dole p. im tylko pomaga.

  Również, ciekawe co niecenzuralnego znalazł p. w moim poście nt. opiekuńczego państwa do trolla i ripostę do pana?

  Z nimi wasi naczalni szukają pojednania i międzywyznaniowego porozumienia? … Good luck, suckers ,…
  .https://www.youtube.com/watch?v=HytrKvXGljc

  ——-
  Zajmij się Pan zżeraniem żydowskiego kału przez własny kraj.
  A suckersami to Pan nie ma prawa nas nazywać, bo Pan nie jest jednym z nas.

  My może jesteśmy teraz łajnem historii.
  Ale mieliśmy piękne czasy. Czasy potęgi, dobra, piękna. Kiedy byliśmy przykładem dla świata.
  Wy, szumowiny, NIGDY takich czasów nie mieliście.
  Wasze państwo od chwili narodzin jest oparte na bandytyzmie, mordach i grabieży.

  Świat was nienawidzi.

  Admin

 26. andzia said

  Uny są tylko chojraki w stosunku do Polaków, których bezlitośnie i bezkarnie obdzierają ze skóry. Nie obchodzą ich nastroje społeczne w sytuacji kiedy przyjadą jakieś Izraelity z państwa położonego w Palestynie czy z jewunii. Wtedy podają na kolana podpierając się łokciami. Tomasz Gryguć twierdzi, że Żydy tak uwijają się przy Polsce w związku z planowanym tutaj Trójmorzem, które chcą opanować i rządzić.
  Okoliczności wskazują, że dwużydziany znad Wisły swoją uległością i biernością sprzyjają tym zamiarom. Polakom rzucają jakieś ochłapy, kiedy potrzebują ich poparcia, Ukraińcom, Żydom przyznają emerytury, zezwalają na ukrainizację Polski, wożą tam pieniądze ukradzione Polakom, niby kredyt na wieczne oddanie. Niech ich szlag…Kłamcy bez honoru, obślizgłe glisty bez sumienia.

 27. Piskorz said

  https://i.mycdn.me/image?id=838005890358&t=0&plc=WEB&tkn=*g0bOlhvpJZ8gopSGulvI3xKQkUA USA przekazały pojazdy dla rannych na Ukrainie..a kontenery na organy jak głosi napis…już opłacone..!!!

 28. Piskorz said

  re 25 /admin/ „Wy, szumowiny, NIGDY takich czasów nie mieliście.” SEDNO RZECZY..!! ALE KTO NA ŚWIECIE WIE O TYM…?!

 29. RA.dio active said

  Czesc.uwaga :)jak to w Polsce media zagraniczne rządzą …chyba że ktoś z państwa słyszał w Polsce o wydarzeniu sprzed kilku dni w Niemczech w mieście Fulda. Tam to policjant zastrzelił 19 letniego azylanta z Afganistanu oddając 12 strzałów z których to 4 były trafione a dwa z nich śmiertelne.pozdrawiam

 30. Boydar said

  Jest zupa. Po wierzchu zbiera się szumowina.

  Zamiast do zlewu tą szumowinę wychlapano do Ameryki.
  Jako że nie całą, resztki ciągle tęsknią za swoimi.

 31. Boydar said

  Wyłączywszy Pana Romana, może jeszcze parę osób.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Pan Roman jest nasz.

 33. Boydar said

  Zwłaszcza ostatnio 🙂

  No ale jest, to najważniejsze. A może jest naszym Klossem zrzuconym za linię frontu ? Któż to wiedzieć może, ludzkie losy i drogi splątane są. Pan Gajowy też nie inaczej.

 34. Kar said

  ..panie szanowny Boydar..smiem zapytac; czy ja tez moge sie dosadzic do tej panskiej poprawnej kosher zaliwajki ..(?)..

 35. Boydar said

  Siadaj Pan, miejsca dosyć. Kimże jestem … 🙂

 36. Boydar said

  Była taka „bajka”, za cholerę nie pamiętam czyjego autorstwa, ale to ktoś z wyższej półki był. Jak św. Piotr wyczaił, że stary Pan Bóg przysnął, zrzucił duszom do otchłani pajęczynę, ale taką mocną, świętopiotrową, z samiuśkiego Nieba. I te durnie się na nią natychmiast zaczęły wspinać, wszystkie. I nic by się złego nie stało, bo nitki były pierwowo miczurinskowo sorta, tylko one zaczęły się na tej siateczce bić, i ściągać za nogi jeden drugiego w dół. No i pękła.

  Dlatego właśnie „kimże jestem” …

 37. Kar said

  dobra, dzieki. Bedziemy dalej wspolnie siorbac, i oby nie zabraklo dla innych. W gromadzie razniej

 38. Boydar said

  No i cieplej 🙂 Jak wróbelkowi.

 39. Boydar said

  No to strzemiennego; tamto też chyba Henia było, dobranoc.

  https://pl.wikisource.org/wiki/U_bramy_Raju

 40. VAV said

 41. Dictum said

  Czy ofensywa żydowska odsunie PiS od władzy?

  Spójrzmy na teatr konfliktu polsko żydowskiego i spróbujmy zrozumieć motywacje izraelskiej ofensywy przeciwko Polsce. Żydzi ostatnio ogłosili otwarty sezon polowania z nagonką na Polaków. Oczywiście zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na pierwszy rzut oka wyłania się teza, że nawet filosemicki PiS może stać na drodze dalszych zamiarów i planów Izraela wobec Polski. Dlaczego? Dlatego, że elektorat PiS-u posiada silną narodową tożsamość, jest zbyt pro-narodowy, religijny, zbyt patriotyczny co może odbić się na interesach, gdyż dąży do przywrócenia podmiotowości Narodowi Polskiemu. W obecnie wytworzonej sytuacji koła żydowskie chcą ukarać kierownictwo pronarodowego PiS-u, który stawia jednocześnie na sojusz z USA i Izraelem. Tworząc dyplomatyczną zadymę i pokazując swoje wpływy i siłę Żydzi chcą doprowadzić do rozbicia jedności tej partii i oderwania jej od jej tradycyjnych patriotycznych wyborców (twardy elektorat PiS-u). PiS zapędził się w patriotyzm i dziś dostaje po łapach…

  PiS nie chce ostro odpowiedzieć na żydowskie ataki, obawiając się ewentualnych kłopotów w stosunkach z USA (systemy Patriot, stacjonowanie żołnierzy USA w Polsce) więc w najbliższych wyborach może stracić część elektoratu. Twardemu elektoratowi PiS coraz mniej podoba się miękkość ich partii w stosunku do żydowskich żądań. Właśnie taki może być cel żydowskich ataków, oddzielić PiS od wyborców, przywrócić do władzy w Polsce partie i siły z którymi Żydzi o wiele łatwiej się dogadają w zabezpieczeniu swoich interesów. Przecież przed dojściem PiS-u do władzy przygotowano już ustawę sprzedającą polskie lasy, aby w ten sposób uzyskać środki na zapłacenie haraczu. Czy PiS zmężnieje, stanie w obronie polskich interesów, czy też padnie ofiarą własnej niemocy ?
  Tymczasem atak “zagranicy” przy dość mikrej na niego odpowiedzi zachwiał sondażami politycznych partii w Polsce. PiS natychmiast wyszedł z nowymi propozycjami dla społeczeństwa, które mogłyby utrzymać odpływ niezadowolonego elektoratu. Program jest prorodzinny, również zdejmuje niektóre kłody spod nóg polskiego biznesu…
  Na naszych oczach zmienia się świat, Żydzi urządzają nam kolejne medialne i dyplomatyczne pogromy, a rządzące Polską elity chorują na przewlekłą dolegliwość miękkich kolan. Wszyscy pamiętamy słanianie się Kwaśniewskiego w Charkowie, czy jeszcze dobitniej i podlej w Jedwabnem. Wydaje się, że rządzące nami elity nie wierzą w wielkość polskiego ducha, w suwerenność i podmiotowość Polski, nie czerpią dumy i siły z historii Polski, w najlepszym wypadku gardzą całym tym polskim bagażem patriotycznym i nazywają się europejczykami. Jak nie Komorowski kłaniający się w pas Putinowi, to Tusk jak zakochany smarkacz odczytujący życzenia Merkel, czy obecna nasza “dobra zmiana” nabożnie wpatrzona w poniżających Polaków przedstawicieli Izraela. Prześladuje nas jakiś pech, naszym elitom wyraźnie brakuje kręgosłupa i chyba tego fundamentalnego przecież przeświadczenia, że władza w państwie demokratycznym pochodzi od obywateli/wyborców, a nie od czynników zewnętrznych, międzynarodowych (wtedy jest to agentura).
  Problem w tym, że III RP jest przedłużeniem PRL-u, a nie II RP. Wydaje się, że działa ciągle klątwa założycielskiego okrągłego stołu i dziś głodni i ambitni pretendenci gorliwie czekają, aż ukaże się łaskawa obca moc i pan rozda karty i mandaty ochoczym biesiadnikom. Nawet popularne zawołanie “Ulica i zagranica” celnie referuje zależność poszczególnych grup politycznych w Polsce od ich zagranicznych mecenasów. Zagranica aby zadbać o swoje interesy w Polsce selekcjonuje daną partię, która ma zapewnić poparcie ulicy (wyborców).
  Jesteśmy świadkami brutalnych zachowań strony żydowskiej ciągle jeszcze tolerowanych przez polski rząd. Arogancja, buta i chamstwo, kiedyś wmawiano nam, że to tylko rzemieślnicy z przedsiębiorstwa holokaust z siedzibą w USA. Dziś widzimy pełną koordynację diaspory z Tel Avivem. Głupia sprawa, ale w kulturach semickich i azjatyckich często grzeczność, takt, ustępliwość oznacza słabość, oznacza zielone światło do jeszcze brutalniejszego ataku. Taki instynkt dzikiego zwierzęcia. Nasze zasady wypływające z chrześcijaństwa nie mają tu znaczenia, dla nich to tylko frajerstwo, które rozzuchwala do następnego mocniejszego uderzenia. Polskie elity rządzące nie mają zielonego pojęcia z kim grają.
  Jedno jest pewne, jeśli PiS nie opamięta się, padnie ofiarą strategicznej rozgrywki strony żydowskiej. Ktoś powie nie opowiadaj bzdur, przecież to właśnie PiS jest bardzo pro-żydowski! Wazelina PAD-a, menory pod najwyższym żyrandolem, rozdawnictwo paszportowe, ułatwienia biznesowe, łożenie milionów złotych z podatków Polaków na kolejne żydowskie muzea. Dbanie o zapomniane przez Żydów, przecież ich własne cmentarze, Polacy zastanawiają się dlaczego nie wywołuje to wszystko żydowskiej wdzięczności?
  Elity mówią nam, że jest ciężko i niebezpiecznie i że musimy wybrać “mniejsze zło”, ale my chcemy wybrać większe dobro, dobro Polski i dobro naszych dzieci. Nie chcemy być obrażani, poniżani, nie chcemy zbliżać się do ludzi, którzy nas nie rozumieją i którzy nami oficjalnie gardzą. Nawet Ziobro z którego ministerstwa wyszła atakowana nowelizacja ustawy o IPN, dziś mówi, że jest ona niekonstytucyjna (!) Tylko czekać jak następny minister powie, że istnienie suwerennego, Niepodległego Państwa Polskiego jest niekonstytucyjne…
  Kto by pomyślał, że polski młodzieńczy prezydent będzie miał tak poważne kłopoty ze słuchem. Nie dosłyszał obraźliwych słów gościa prezydenta Izraela, twierdzącego, że to Państwo Polskie stworzyło Hitlerowi warunki do realizacji polityki zagłady Żydów. Gdyby wyborcy wiedzieli o jego chorobie, zdecydowaliby się może na innego kandydata? Jak tak dalej pójdzie Polacy również będą musieli poszukać sobie innego sojusznika, takiego z którym mamy coś wspólnego, wspólne zagrożenie, ciekawe kogo jeszcze atakują mocno Żydzi…?
  Wszyscy wokół powtarzają “Uczmy się od Żydów”. Dziś już widać, że polskie nadskakiwanie, grzeczność i ustępliwość wobec Żydów doprowadziło nas do sytuacji wprost niesmacznej i wysoce kryzysowej. Więc przy następnej wizycie PAD-a w Tel Avivie powinien on wygarnąć Żydom i ich prezydentowi jakich to krzywd i niesprawiedliwości doznali Polacy od ich ziomków komunistycznych siepaczy Stalina. Jak wyławiali i odstawiali bolszewikom Polaków zaraz po “sojuszniczym” ataku na Polskę w 1939 r. pozbawiając ich dorobku życia, domów i czasem samego życia. Liczni Żydzi źle zasłużyli się Polakom i Polsce pod sowiecką okupacją.
  Prezydent Duda w imieniu Polaków powinien domagać się przeprosin za akcje tych Żydów i również za prześladowania patriotów polskich po zakończeniu II wojny światowej. Przecież wszyscy znają nazwiska i twarze tych oprawców: Różańskiego, Brystigerową, Światło, Fejgina, Wolińską, Michnika i innych. Niektórzy z nich uciekli do Izraela jak Salomon Morel, gdzie oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości ten kat Polaków żył z polskiej emerytury, aż do 2007 roku! Prezydent Duda powinien również zażądać, aby Izrael wziął wreszcie odpowiedzialność za zbrodnie Żydów wobec Polaków, oraz za pomoc zbrodniczemu czerwonemu totalitaryzmowi w masowym wysiedlaniu, zabijaniu (Katyń) i prześladowaniu Polaków. Po prostu uczmy się od Żydów…
  Panuje totalny chaos w kategorii, kto jest Polakiem, obywatelem Polski, a kto jest Polakiem pochodzenia żydowskiego czy ormiańskiego itd. Czy Michnik, Kuroń, czy wcześniej 3,4 mln Żydów nie było obywatelami II RP? Przecież nie jesteśmy rasistami i nie będziemy wykluczać ludzi ze względu na pochodzenie etniczne, religię czy – powiedzmy – orientację seksualną. Więc w II wojnie światowej Polska straciła co najmniej 6 mln swoich obywateli. Nie było państwa Izrael, tak jak nie było państwa kurdyjskiego, zagładzie uległo 6 mln Polaków (z czego 3 miliony wyznanie mojżeszowego, iluś protestantów, unitów etc.), ale jakim prawem dzisiejsze państwo Izrael czy jeszcze lepiej grupy prawników żydowskich żądają mienia spadkowego za obywateli polskich zamordowanych przez Niemców właśnie od Polski? Ci ludzie nie są krewnymi obywateli polskich zamordowanych przez Niemców w okupowanej Polsce, jeśli mają prawa spadkowe niech zgłoszą się tak jak inni polscy obywatele do polskich sądów.
  Podobno Amerykanie naciskają na Żydów, aby nie skakali do gardeł Polakom, gdyż Polacy są również ważnymi sojusznikami USA. Żydzi chcą zrobić swój blitzkrieg zdobyć przewagę, zastraszyć, stanąć na polskim gardle i wtedy negocjować. Przecież oni potrzebują polskiego poparcia i pomocy, potrzebują w Radzie Bezpieczeństwa ONZ gdzie Polska teraz zasiada. Potrzebują w Unii Europejskiej, aby Polska nie poparła nałożenia na Izrael sankcji za okrucieństwa przeciwko Palestyńczykom. Czy rząd Polski zapomina o swoich kartach, którymi powinien grać dla dobra Narodu?
  Niepokojące jest to, że Żydzi nie karcą swoich ekstremistów, ale dają im dobre miejsce w swojej orkiestrze grającej przeciwko Polsce, a ich brutalny język używają tak słynąca z ogłady ambasador, premier jak i prezydent Izraela. Natomiast polski rząd wprost wycisza, pomija i wstydzi się polskich patriotów z prawej strony politycznego spektrum. Polski rząd nawet wycisza solidnych naukowców, historyków z imponującym dorobkiem w dyskutowanym temacie (dr Ewa Kurek). Czyja taktyka jest skuteczniejsza? Spójrzmy, pod kim trzęsą się kolana…
  Polska była chyba ostatnim krajem europejskim naprawdę życzliwym Żydom, teraz Żydzi szkalują Polaków i Polskę na arenie międzynarodowej. Świat się zmienia, w czasie wojny liczni Polacy pomagali i współczuli Żydom stłoczonych w gettach. Dziś największym gettem świata jest Gaza otoczona solidnym murem, do pragnących się wydostać Palestyńczyków strzelają izraelscy żołnierze. Co stało się z pięknym żydowskim powiedzeniem:
  “Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”
  Czy już jest nieaktualne, czy pojawiło się jakieś nowe święte przesłanie?

 42. snag said

  Rdz 12, 3 … Cwane? ,…

 43. Boydar said

  Panie „Matysiak”, rozumiem, że ruchając pana w dupę, nie powinienem się czuć wykluczony.

  Ale to szczegół. Panie „Matysiak”, napisz pan po polsku – „my, tasiemce tubylcze, od tysiąca lat pasożytujące na polskim organizmie, czujemy się zagrożeni od naszych starszych i cwańszych braci zagramanicznych. Jeżeli Polacy nas nie wesprą, wszystkie nasze dotychczasowe zdobycze pójdą się, kolokwialnie mówiąc, pierdolić. Zanim nowe muchy się nażrą różnie może się wam Polacy zdarzyć.

  No, i wtedy wszyscy jasno zrozumieją o co kaman.

  A już kurwa zasypiałem …

 44. Salcie said

  Pozwalam sobie wkleic filmiki z najnowszego spotkania dr Ewy Kurek z zacnymi Polonusami z Bostonu. Hehehe – nie widać żeby brak koszernej nagrody im. koszernego Karskiego popsuł Pani Ewie humor 🙂

  ————————————————

  Część 1 dr Ewa Kurek BOSTON 11 Kwietnia 2018 Polacy i Żydzi Problemy Z Historią

  Część 2 dr Ewa Kurek BOSTON 11 Kwietnia 2018 Polacy i Żydzi Problemy Z Historią

 45. Piskorz said

  re 41..”“Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” NO TAK, ALE TO MUSI BYĆ ŻYCIE ŻYDOWSKIE.. a nie jakieś tam inne..

 46. Głos Prawdy said

  „Holokaust Żydów” – żydowski projekt bezkarnego rabowania całych krajów

  Holokaust jako udany Gesheft

  Jak być bogatym i wpływowym i uniknąć zazdrości i nienawiści? Jak wydoić bliźniego, aby on ci jeszcze współczuł? Jak rządzić – i wzbudzać litość i współczucie?
  Żydzi rozwiązali wszystkie te problemy z projektem Holokaustu …

  Holokaust jako udany Gesheft
  Autor – Yisrael Shamir

  Wierzchołek tej super-bogatej, wpływowej, potężnej społeczności pompuje pieniądze od Szwajcarów, Niemców i Amerykanów, rządzi Ameryką i światem, przyczynia się do zbrodni przeciwko ludzkości w Izraelu, określa kurs dolara, i w tym samym czasie utrzymuje swój wizerunek biednych i prześladowanych za pomocą jednego prostego, ale skutecznego narzędzia – propagandowej maszyny holokaustu.

  Jak pisze Norman Finkelstein, amerykański żydowski uczony i dysydent, profesor new york university. Wydał na dniach niewielką książeczkę Holocaust Industry – Przemysł Holokaustu, odsłaniającą oczy na niektóre aspekty tego genialnego żydowskiego wynalazku. Finkelstein dowodzi, że do 1967 roku nikt na świecie nie interesował się śmiercią żydów w czasach drugiej wojny światowej. Najmniej zainteresowani byli amerykańscy Żydzi, którzy nawet nie myśleli o Izraelu. Od 1945 r. do 1967 r. w Ameryce istniały tylko dwie książki o śmierci Żydów, które przeszły niezauważone przez społeczeństwo.
  W 1967 roku Izrael odniósł zwycięstwo nad swoimi sąsiadami. Amerykanie zauważyli postępy młodego drapieżnika i zrobili go sojusznikiem. Dopiero po tym amerykańscy Żydzi zaczęli rozkręcać (promować) aparat propagandowy Holocaustu. Z jego pomocą bronili i usprawiedliwiali łamanie praw człowieka na terytoriach okupowanych przez Izrael. Im więcej Palestyńczyków w Strefie Gazy zostało zabitych przez izraelską broń, tym głośniej amerykańscy Żydzi krzyczeli o nazistowskich komorach gazowych. Izrael i Holokaust stały się filarami nowej żydowskiej religii w Stanach Zjednoczonych, która zastąpiła zniszczony Stary Testament.

  Od tego czasu proces poszedł: wzrosło bogactwo amerykańskich Żydów i ich wpływ na aparat państwowy i prasę amerykańską. 30% najbogatszych ludzi Ameryki, 30% ministrów i bankierów, 20% profesorów uniwersyteckich, 50% czołowych prawników to Żydzi. Żydzi stanowią około połowy całej stolicy Wall Street.
  „Z pomocą bajek o holokauście” – pisze Finkelstein, – „jedno z najsilniejszych w sensie wojskowym mocarstw świata z przerażającymi naruszeniami praw człowieka, przedstawia się potencjalną ofiarą, a sukcesową grupę etnicznąw USA – nieszczęśliwymi uchodźcami. Status ofiary daje przede wszystkim odporność na zasłużoną krytykę”.
  Dla nas, Izraelczyków, słowa Normana Finkelsteina nie są nowe. Wielu izraelskich publicystów i historyków pisało, że syjonizm wykorzystuje pamięć o ofiarach nazizmu w ich własnych egoistycznych interesach. Znany izraelski dziennikarz Ari Shavit pisał z gorzką ironią (w gazecie Haaretz po zabójstwie stu uchodźców w miejscowości Kanie w Libanie w 1996 roku): „Możemy zabijać bezkarnie, bo na naszej stronie Muzeum Holocaustu”. Boaz Evron, Tom Segev i inni autorzy izraelscy oczekiwali wielu wypowiedzi Finkelsteina. Ale w Izraelu zawsze istniało więcej wolności niż w żydowskich społecznościach Rozproszenia.

  Finkelsteinowi pomaga jego pochodzenie. On jest synem ofiar Holocaustu. Cała jego rodzina zginęła z rąk nazistów, tylko ojciec i matka przeszli przez getto Warszawskie, obozy koncentracyjne, przymusową pracę i dotarli do wybrzeży Ameryki. To daje specjalny efekt jego słowom, kiedy on mówi o tych, którzy zarabiają na krwi ofiar.
  On udowadnia, że wierzchołek społeczności żydowskiej nabył miliony i miliardy na geszefcie holokaustu, podczas gdy autentycznym ofiarom nazizmu przepadają nędzne okruchy.
  Tak, z miliardów dolarów, wypompowanych żydowskim wierzchołkiem z Niemiec, ludzie tacy jak Lawrence Eagleburger, były amerykański sekretarz spraw zagranicznych, otrzymują 300 tysięcy dolarów rocznie, a rodzice Finkelszteina za wszystkie swoje obozy koncentracyjne otrzymali trzy tysiące dolarów w zęby. Dyrektor centrum Wiesenthal („Disneyland-Dachau”), ten łowca nazistów, otrzymuje pół miliona dolarów rocznie. Tylko 15% niemieckich odszkodowań otrzymywanych przez „potrzebujących” osiągnęło swój cel, reszta utknęła w kanałach i kieszeniach żydowskich organizacji.
  Żydowskie roszczenia o odszkodowanie zamieniły się w ściąganie haraczy i wymuszanie, pisze Finkelstein. Tak, szwajcarskie banki okazały się łatwym łupem – są one zależne od amerykańskiej firmy, i bali się złej sławy. Amerykańscy żydzi, którzy kontrolują prasę USA, rozpoczęli kampanię oszczerstw i zniesławienia wobec szwajcarskich banków o charakterze rasistowskim. „Szwajcarzy są chciwi i skąpi”, „charakter Szwajcarów jednoczy prostotę i obłudę”, „Szwajcarzy – pozbawiony uroku lud, który nie dał ludzkości ani malarzy, ani bohaterów”. Do tego dodawał się ekonomiczny bojkot – przecież amerykańscy Żydzi stoją na czele większości finansowych organizacji Ameryki i dysponują trylionami dolarów funduszów emerytalnych.

  Aby uniknąć jeszcze większych strat, Szwajcarzy zgodzili się zapłacić szantażystom. Otrzymane pieniądze osiadły w kieszeniach żydowskich prawników i organizacji. Amerykańskie banki otrzymały więcej depozytów od Żydów niż szwajcarskie banki, jednak pozbyły się 200 razy mniejszą kwotą w wysokości pół miliona dolarów. Najwyraźniej żydowscy dealerzy z Holokaustu rozumieją, z kim jest to możliwe, i z kim nie należy się kontaktować. „Gdyby zachowywali się w amerykańskich bankach, tak jak w Szwajcarii, Żydzi musieliby szukać schronienia w Monachium” – żartuje Finkelstein.
  Skończywszy ze Szwajcarią, organizacje żydowskie wzięli się na nowo za Niemczech i zażądali odszkodowania za pracę przymusową. Pod groźbą bojkotu i sądowych akcji niemieckie firmy zgodzili się zapłacić.

  ŻYDOWSKA BEZCZELNOŚĆ NADAL ZASKAKUJE NAWET DOŚWIADCZONYCH ANTYSEMITÓW. TO ZDJĘCIE NIEMCÓW, SPALONYCH W DREŹNIE, FIGURUJE W MUZEUM HOLOKAUSTU

  W tym samym czasie Żydzi Izraelscy odmawiają zapłaty za skonfiskowaną własność gojów – ziemi, depozytów, domów Palestyńczyków. Amerykańscy Żydzi są przeciwni rekompensowaniu amerykańskim Murzynom w latach niewolnictwa. Ameryka i nie myśli nawet, aby zrekompensować Indianom, którzy byli ofiarami ludobójstwa w 19 wieku.
  Doświadczenie wyłudzenia w Szwajcarii i Niemczech jest tylko prologiem nadchodzącego napadu na Europę Wschodnią. Przemysł Holokaustu, pisze Finkelstein, zaczął wymuszenie u biednych ludzi z byłego obozu socjalistycznego. Pierwszą ofiarą nacisków była Polska, u której organizacje żydowskie wymagają całego majątku, jakim kiedykolwiek dysponowali Żydzi i szacowanego na wiele miliardów dolarów.

  Dalej w kolejce jest Białoruś, z rocznym dochodem w wysokości stu dolarów na mieszkańca. W tym samym czasie przygotowywany jest rabunek Austrii. Jego zwłaszcza oburzają oratorzy i obłudnicy, tacy jak Elie Wiesel, „bezbożny obrońca izraelskich zbrodniarzy, bezdarny pisarz, aktor z wiecznie gotowej łzą, co opłakuje ofiary za podobną opłatę do dwadzieścia pięciu tysięcy dolarów za występ plus limuzyna”.
  „Nie za swój (nieistniejący) talent pisarza, ani dla obrony praw człowieka wysunął się Wiesel. On bezbłędnie obsługuje interesy stojące za mitem o holokauście”. Finkelstein wyjaśnia przyczyny swojego oburzenia. „Praca holokaustu służy do usprawiedliwienia zbrodniczej polityki Izraela i amerykańskiej pomocy izraelskiej polityki.
  Wymuszanie pieniędzy w krajach europejskich w imię „potrzebujących ofiar” upokarza ofiary nazistowskiego ludobójstwa. Amerykańska społeczność żydowska, po tym jak stała się bogata, zapomniała o swoich „lewicowych” sympatiach i stała się konserwatywna. Antysemityzm w naszych czasach, w rozumieniu amerykańskiej elity żydowskiej, to ochrona praw Afroamerykanów, próby ograniczenia budżetu wojskowego, walki z bronią jądrową i neoizolacjonizmem. Holokaust jest używany, aby zrobić jakąkolwiek krytykę żydowskiej polityki nielegitymną, w szczególności, krytykę ze strony biednej czarnej ludności w USA.
  To właśnie środowiska żydowskie osiągnęły eliminację programów „pozytywnej dyskryminacji”, które mogłyby pomóc Czarnym stać się nauczycielami i lekarzami.

  Finkelstein wyśmiewa szaloną tezę o „wyjątkowości holokaustu”.”Każde wydarzenie historyczne jest wyjątkowe w tym sensie, że ma swoje cechy, z których żadna nie ma absolutnej wyjątkowości”. Dlaczego ta moralnie i logicznie nie do obrony idea stanowiła podstawę mitu? Tak, bo wyjątkowość holokaustu – to żydowski „kapitał moralny”, żelazne alibi dla Izraela, i potwierdzenie wyjątkowości narodu żydowskiego.
  Religijny działacz żydowski Ismar Shorsh określił ideę wyjątkowości Holocaustu jako „świecką odmianę idei wybranego ludu”. Nie bez powodu Eli Wiesel nieustannie mówi: „My Żydzi jesteśmy inni, nie jesteśmy jak wszyscy inni”. Powiązana idea „wiecznego, irracjonalnego antysemityzmu wszystkich gojów” przyczynia się do stworzenia specjalnego paranoicznego klimatu duchowego w Izraelu i społeczności żydowskiej.
  „Byliśmy prześladowani przez 2000 lat, dlaczego? Bez powodu!” – woła Wiesel. Niemożliwe jest spieranie się z nim, ponieważ jego zdaniem każda próba wyjaśnienia antysemityzmu jest już aktem antysemityzmu. „Unikalność żydowskiego cierpienia – wybranstwo Żydów – wiecznie winnych gojów – niewinnych Żydów – bezwarunkowa obrona Izraela i żydowskich interesów – jest formułą mitu o Holocauście wyśpiewanego przez Wiesela”.
  Szefowie amerykańskiego pomnika walczyli ze wszystkich sił przeciw uznaniu romskich ofiar holokaustu. Chociaż Romów proporcjonalnie zginęło nie mniej, uznanie ich ofiarami zmniejszało by „kapitał moralny” żydów, i podważało tezę o wyjątkowości żydowskiego cierpienia. Argument żydowskich organizatorów był prosty –jak można równać Żyda i Cygana, jak można równać Żyda i goja?
  Finkelstein cytuje nowojorski żart: jeśli dzisiaj gazety poinformują o „nuklearnym holokauście, który zniszczył jedną trzecią planety”, następnego dnia list Eli Wiesela pojawi się w redakcji pod tytułem „Jak mozecie porównywać!”? My, Izraelczycy, wiemy o tym zbyt dobrze: rzadki Żyd uważa goja za równego sobie. Nie bez powodu pozycja praw człowieka – nie Żyda w Izraelu – jest jedną z najgorszych na świecie.

  HOLOKAUST TO MIT
  Sześć milionów zgładzonych żydów – wierutne kłamstwo syjonistów! W czasie ii Wojny Światowej w obozach koncentracyjnych zginęło tylko DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ŻYDÓW! I to STO PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY zginęło z głodu w ostatnich miesiącach wojny, po tym, jak amerykańskie i angielskie lotnictwo zniszczyło wszystkie spożywcze magazyny w Niemczech, dzięki «doskonałej przypadkowości» nie dotknęły wojskowe zakłady Kruppa i innych wojskowych magnatów. Zobacz książki: Richard Harvurd „Sześć milionów – zaginionych i odnalezionych” Jürgen Graf „Mit o Holokauście”

  Finkelstein porównuje udane wysiłki Żydów, by otrzymać odszkodowanie za szkody ze stosunkiem Ameryki do skutków agresji w Wietnamie. Amerykanie zabili 4-5 mln osób w Południowo-Wschodniej Azji, zniszczono 9 z 15 tys. miast Wietnamu Południowego, i wszystkie duże miasta na Północy, pozostawili milion wdow, jednak żydowski minister obrony USA William Cohen, odrzucił nie tylko pomysł odszkodowania, ale nawet przeprosin odmówił: „To była wojna”. Żydzi stali się jedynym na świecie wyjątkiem od tej reguły.
  „Fundusze otrzymane przez holokaust powinny zostać skierowane na odszkodowanie dla uchodźców palestyńskich”, podsumowuje Norman Finkelstein.

  Dodam od siebie – na tym, holokaust zbankrutuje, kto potrzebuje rozmów o Holokauście, jeśli nie ma w nim pieniędzy?
  http://webnovosti.info/новости/холокост-евреев-иудейский-проект-для-безнаказанного-обворовывания-целых-стран/
  ………………………
  Czego można oczekiwać od tych maniaków, którzy nawet ich własny narod nie oszczędzili, obrabowali, zabili. Są to jacyś hybrydy najokrutniejszych kosmitów ze zwierzętami. Trzeba je dusić jak robactwo śmierdzące, ale przede wszystkim toczyć przeciwko nim wojnę informacyjną. Ratijcie swój lud, Polacy, póki nie jest za późno

 47. snag said

  Dictum ,…

  „Po prostu uczmy się od Żydów” ? – Jak? Nadstawianiem drugiego policzka czy ‚odpuść nam nasze grzechy jako i my odpuszczamy’? Nie z nimi, Nie zapominaj z kim masz do czynienia i kim jesteś dla nich.

  THE REAL FACE OF JUDAISM AND ZIONISM – Jew snajper parę tygodni temu.

  Na Google search ‚Best guess for this image: sandy hook students killed’ – Przepuszczanie uczeń ‚sandy hook’ podstawowki gdzie jakiś freak parę lat temu zastrzelił 27 pierwszoklasistów i własną matkę a w rzeczywistości jest to Palestynki dzieciak zastrzelony niedawno przez żydowskiego snajpera ,…

  Oni maja cala armie hasbara crap peddlers zajmująca się ‚prostowaniem faktów’ tudzież kablowaniem do adminów poparte akcja telefonów ze jakieś wykroczenie i lecisz z hukiem ,…

 48. NyndrO said

  Miewałem powybijane zęby, połamane żebra, nogi i ręce. Na raz. To można nawet się poryczeć. Będzie dobrze. Tylko tam lekarze, to konowały. Doktor NyndrO zrobi tylko to, że Pan własnoręcznie zrobi z tymi bogatymi smurfami porządek. I ważne, żeby ktoś nie bał się zrobić zastrzyku. To pikuś. Seio, Przyjacielu.

  ——-
  Na motocyklu?
  Admin

 49. NyndrO said

  Do wszystkiego idą dokumenty. Nie peniaj. To nie barbituriany. Chociaż troszku tak.

 50. NyndrO said

  A to tradycyjnie. Myślę,że mogę.

 51. NyndrO said

 52. NyndrO said

  Grarantuję, że doksonale dałbym Panu zastrzyk. Pan by nic nie nie zauważył. A Pani Maruszynie dałoby się Czekoladki. * Pakery dają domięśniowy lepiej, niż pielęgniarki.

  Ja też potrafię, tylko do rzyci nie dosięgnę. A w udo można?
  Maruszynie kupię coś azjatyckiego.
  Admin

 53. NyndrO said

  No ale aobaczyłbym Pańskie dupsko.

 54. NyndrO said

  Cgociaż można jesze w łydę. No ale zaczeajmy. Doktor NyndrO oceni.

 55. NyndrO said

  Niech Pan wierzy. Nawet taki czubek miewa rację.

 56. NyndrO said

  A jak Panu powiem, że AnnanNydro kilka lat pracowała w polskim Szpitalu? Że była Pigułą? Jaja, nie?

 57. Kapitan Bąba said

  Kolejna prowokacja żydowskiego rasisty.
  http://mediumpubliczne.pl/2018/04/bylam-patriotka-juz-nie-urodzilam-czarnego-syna/

 58. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201804187792160-Polska-Proszowice-cmentarz-radziecki-stowarzysznie-Kursk/

  .http://www.malopolska.uw.gov.pl/images/Cwik_net2.jpg

 59. NIEMIECKI GAMBIT VON SPEE

  Może Ktoś mi powie, CO Niemcy Chcieli Osiągnąć, wysyłając tuż przed wybuchem I wojny światowej eskadrę von SPEE do Ameryki Południowej. Jako chłopak czytałem drukowane przez polskiie tygodniki niemiecką PROPAGANDĘ, która okazywała się Łgarstwem, a na Trop wpadłem dopiero, gdy Stasi ogłosiła Silnik Nadrowskiego dla zaszantażowania BMW. Zgłosiłem się z tym do Profesora Marka Czaplińskiego, który nie chciał jednak o tym słyszeć. Dobrze go znałem a on pisał wówczas grubą Historię Drugiej Rzeszy.
  Otóż wg mnie był to Gambit wobec Ameryki Łacińskiej był taki, jaki się UDAŁ przez wysłanie w tym samym czasie krążowników GUBEN i BRESLAU do Turcji. Lord Admiralicji Winston Churchill powiedział o tym w Izbie Gmin: KARAWELE KOLUMBA DAŁY HISZPANII AMERYKĘ. A DZIŚ, DWIE NIEMIECKIE FREGATY, DAŁY NIEMCOM AZJĘ. – Płynęli Antysemici.
  Nienawiść Muzułanów do ŻYDOWSKIEJ Anglii była bowiem na miarę Patologicznej Ninawiści Katarzyny Wielkiej do Polski: https://www.salon24.pl/u/aleszum/764825,atak-na-polske-wzorem-carycy-katarzyny-ii-konfederacji-targowickiej-ciag-dalszy//, z która z Nienawiści do Polski wsadziła sobie bagnet do D. Kazała przywieść sobie Tron Jagiellonów i przerobić go na WC, ale w Petersburgu wszyscy hydraulicy byli Polakami więc, gdy siadła nań to wystrzelił Bagnet na sprężynie. Ta NIENAWIŚĆ została skodyfikowana w 45 Przykazaniach Niszczenia Polski: http://wandaluzja.pl/?p=p_327&sName=testament-stalina//
  Otóż Niemcy wyobrażali sobie, że wysyłając eskadrę von SPEE do Ameryki Południowej spowodują tam Rewolucją Antyanglosaską, którą zajmą Kanał Panamski. U ujcia La Platy doszło jednak do bitwy lekkich pancerników Von Spee z ciężkimi krążownikami brytyjskimi, ze skutkiem 2100 zabitych Niemców i 25 Anglików. Obie eskadry miały mieć napęd MAZUTOWY, ale brytyjskie były SZYBSZE, co ja tłumaczę tym, że Zmodernizowane Ciężkie LINIOWE (a więc pancerniki) krążowniki krytyjskie miały amerykańskie silniki wysokoprężne Nadrowskiego, które UNIEMOŻLIWIAŁY Niemcom osiągnięcie Zasięgu Ogniowego, więc dysponujące większym zasięgiem i kalibrem (305 mm „krążowniki” brytyjskie – faktycznie pancerniki – bombardowały pancerniki niemieckie, działa 210 mm, które nie mogły zbliżyć się na odległość strzelecką. Te działa i silniki Nadrowskiego dostarczyli Brytyjczykom Amerykanie.
  To zdaje się świadczyć, że niemiecki Gambit południowoameryksński został skontrowany Kontrgambitem Churchilla.
  Janusz Korwin Mikke mówił, że KACZYŃSKI TO NOGA EKONOMICZNA I FINANSOWA A MORAWIECKI TO HILARY MINC czyli największy szkodnik gospodarczy Polski. Poniewaz mój stryj był Zastępcą Hilarego Minca więc wiem, że SZKODNICTWO Minca wynikało z jego Antypolonizmu.
  Doszełem do wniosku i GŁOSIŁEM, że Mateusz Morawiecki jest agentem kapitału żydoarabskiego, ale dopiero film: https://youtu.be/SEmpnBh5j-Qhttps: wykazał, że to bankster Pierdziela Rokefelra czyli STALINOWIEC, jak jego ojciec Kornal Morawiecki: Najlepszy Agent Armii Sowieckiej. Gdyby ktoś nie wiedział to Pierdziel uratował rewolucję Bolszewicką po klęskach nad Wisłą i Niemnem, finansując PRZEZ STALINA najemników chińskich i japońskich

 60. Boydar said

  Ktoś ostatnio i nie tylko, ubolewał nad kontraktami Polski i Izraela. Mam więc pytanie w kwestii formalnej, czy Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego przejmie te kontrakty po roku 2022 ?
  Przypomnę, że tyle wywróżył Kissinger państwu na terenie Palestyny. Raptem trzy lata.

  ——
  Spokojnie, już ktoś te kontrakty przejmie i jeszcze je prawnie uzasadni, a USA poprze.
  Admin

 61. Panie Gajowy? Jak zdrowie? Jak pan się czuje?

  ——
  Odrobinę lepiej.
  Ale chodzić wciąż nie da rady bo boli w ch…
  Admin

 62. Boydar said

  https://kobieta.wp.pl/milosc-na-dachu-bocian-klepetan-od-16-lat-przylatuje-z-afryki-do-swojej-ukochanej-6242823795037825a

 63. NICK said

  w mięsień czworogłowy, najlepiej w głowę prostą to jest ta od przodu, Gospodarzu.

 64. Dictum said

  ad. 45 i 47
  Święta prawda.

  Panu Gospodarzowi dużo siły życzę, bo do nawet lekkiego chorowania potrzeba mocnych sił.
  Ale przede wszystkim życzę ozdrowienia.

 65. Boydar said

  Ale to Gajowy Marucha !!! Nie Cyklop. Że też Pan NICK się odzwyczaić nie może.

 66. Dictum said

  [Poniżej: co do Dudy – racja, co do Morawieckiego – pożyjemy, zobaczymy]

  Jakiś czas temu pojawiło się przysłowie, że można wyjść z Unii Wolności, ale Unia Wolności nie wyjdzie z człowieka nigdy. Jego słuszność zdaje się ostatnio sprawdzać w osobie prezydenta Andrzeja Dudy – ongiś członka Unii Wolności.

  W początkach swej prezydentury Andrzej Duda miał ogromne poparcie społeczne, wspierane masą rozmaitych drobnych gestów, które w porównaniu z prostactwem Bronisława Komorowskiego naród interpretował wręcz jako znaki z nieba. W miarę upływu kolejnych miesięcy Andrzej Duda pokazał nieznaną twarz – miałkiego polityka, niezdolnego do stanowczości. Wielką słabość i wręcz miałkość pokazał przy okazji zablokowania reformy sądownictwa, czym rozczarował tysiące wyborców. Na dodatek szybko wyszło na jaw, że Dudą… sterowała starsza pani bez wykształcenia prawniczego, czyli Zofia Romaszewska.

  Teraz znowu okazał się miałkim politykiem bez charakteru. Niby stanowczo oświadczył, że nikt nie będzie Polsce niczego dyktował, zwłaszcza w kwestii stanowionego w naszym kraju prawa, niby zdementował fake newsy o zamknięciu przed nim drzwi Białego Domu, ale jednocześnie znowu pokazał asekuracyjną postawę serwilizmu nie wiadomo wobec kogo (a może wiadomo, tylko nie powiedział tego głośno). Udzielając wywiadu jednemu z dzienników, „niezręczną” nazwał wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o żydowskich sprawcach Holokaustu. Zamiast twardo stanąć po stronie polskiego premiera, stanął po stronie „żydowskiej wrażliwości”, zgodnie z którą nie wolno mówić o niewygodnych dla tej nacji faktach. Naprawdę uważa, że mamy pomijać tę część prawdy o II wojnie światowej? To byłaby głupota i obraza tych wszystkich prawych Żydów, którzy zginęli z ręki szubrawców mordujących w niemieckiej służbie swoich współbraci. Mateusz Morawiecki miał rację, mówiąc o żydowskich współsprawcach.

  Miał też rację, mówiąc, że możemy być dumni z Marca ’68. My, Polacy, możemy być dumni. Nasz Marzec ’68 był zrywem młodych przeciwko komunistycznej władzy. Zostali potem cynicznie rozegrani przez „chamów” i „Żydów”, którzy we własnym gronie komunistycznej partii wzięli się za łby. Dlaczego dziś mamy za to przepraszać? Dlaczego Duda znowu się kaja? Prosi wszystkich „wypędzonych” o wybaczenie. Części z nich na pewno ta prośba się należy. Ale czy wszystkim? Przecież dzięki Marcowi ’68 z Polski jako „ofiary antysemityzmu” wyjechali odrażający stalinowscy zbrodniarze w rodzaju Stefana Michnika czy Heleny Wolińskiej. Ich rodziny Duda też prosi o przebaczenie? A rodziny tych, którzy pisali do bezpieki całe elaboraty, prosząc przed Marcem ’68 o wydanie paszportów też? O tym nie wolno mówić, ale akta w IPN nie kłamią – masa Żydów najpierw prosiła o zgodę na wyjazd, a potem z radością przyjęła paszporty w jedną stronę, wyrywając się z kraju tkwiącego w okowach komunizmu do wolnego świata. Dzięki Marcowi ’68 kulejący, biedny Izrael zasiliły wyszkolone kadry wojskowe, bezpieki, rzemieślnicy, handlowcy, inteligencja. Dla tego państwa przyjazd polskich Żydów był błogosławieństwem, nie przekleństwem.

  Dlatego i w tej sprawie to premier Morawiecki ma rację, nie Andrzej Duda.

  Kiedy młody Morawiecki nieoczekiwanie zastąpił Beatę Szydło na stanowisku premiera, wydawało się, że Jarosław Kaczyński popełnia błąd, że „bankster” na jednym z najważniejszych stanowisk w państwie może przynieść temu państwu tylko szkodę, że będzie stawał po stronie finansistów i międzynarodowych korporacji. Dziś wiele wskazuje, że przechodzi właśnie niezwykle ważny „test” – test na prezydenta. Dziś to właśnie on wydaje się najlepszym kandydatem na najważniejsze stanowisko w państwie. I to on powinien zostać kandydatem PiS na prezydenta. A Andrzej Duda niech dalej słucha porad „cioci Zosi”.
  (Gaz. Warsz.)

 67. NICK said

  mięsień 4-głowy uda, pacaneum. 🙂 .

 68. NICK said

  Panaceum znaczy można wstrzyknąć.

 69. NICK said

  Słynny warszawski Szpital Bielański.
  (jak nie aborcje to areszt noworodka)
  Qrva.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22733&Itemid=53

 70. VAV said

 71. Boydar said

  Tytuł – „Z Mamą”

  .http://buhamster.com/images/blog/3c55d0bdab.jpg

 72. NICK said

  Nie czytajcie bo się wqrvicie.
  https://www.ekspedyt.org/2018/04/14/kulisy-koszernej-kolacji-premiera-morawieckiego-to-przestaje-byc-smieszne/

 73. Kapsel said

  Zarabiali 1500 euro, dziś dostają 4793 zł zasiłku. Rośnie liczba Polaków, którzy w kraju pobierają zachodni socjal

  8,8 tys. rodaków, którzy wrócili z emigracji, pobierało w 2017 r. zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. To o ponad 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

  – Ten wzrost to efekt rosnących migracji wahadłowych. Nasi rodacy często jeżdżą na kilka miesięcy do pracy sezonowej na Zachód, a potem wracają, by żyć z wysokich jak na polskie warunki zasiłków. Gdy pieniądze się kończą, ponownie wyjeżdżają – komentuje dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  Prawo do takiego świadczenia jest zróżnicowane w poszczególnych państwach. W większości przypadków nabywają je osoby, które przepracowały legalnie 6–12 miesięcy i opłacały składki na ubezpieczenia społeczne w Krajach Unii Europejskiej oraz państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

  W ubiegłym roku najwięcej bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy otrzymywało zasiłki z Holandii – 3936. Na drugim miejscu w tym rankingu są ci, którzy stracili pracę w Niemczech (2100), a na trzecim w Norwegii (772). Dalsze pozycje zajmują bezrobotni, którzy pracowali ostatnio w Irlandii (642), Danii (425), Islandii (251), Wielkiej Brytanii (147) i we Francji (119).

  http://forsal.pl/artykuly/1118094,rosnie-liczba-polakow-ktorzy-w-kraju-pobieraja-zachodni-socjal.html

  ——
  Bardzo racjonalne postępowanie.
  Admin

 74. Dictum said

  Nauczycielka obniżyła chłopcu ocenę, ponieważ jako przykład łamania praw dziecka wymienił aborcję

  O skandalu poinformowała stojąca na czele polskiej komórki organizacji Citizen GO Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, zaalarmowana przez ojca małego Pawła.
  Nauczycielka zrobiła dzieciom klasówkę z Konwencji Praw Dziecka. Jednym z poleceń było wymienienie przykładu łamania praw dziecka we współczesnym świecie. Uczeń napisał: „Łamanie praw dziecka to między innymi aborcja. Aborcja to zabijanie dzieci leżących w łonach matki”. Za tak udzieloną odpowiedź nauczycielka odmówiła przyznania punktów, postawiła wielki znak zapytania przy odpowiedzi i obniżyła ocenę, ponieważ… takiej odpowiedzi podręcznik nie przewidywał.

  Magdalena Korzekwa-Kaliszuk nie powiedziała, w której szkole doszło do takiej sytuacji, a szkoda, ponieważ stanowi ona dowód na poziom, jaki reprezentuje sobą część nauczycieli.
  Wspomniana nauczycielka nie zadała sobie nawet trudu, aby zapoznać się z dokumentem, na temat którego prowadziła zajęcia, ponieważ gdyby to uczyniła, wiedziałaby, że Paweł udzielił jak najbardziej właściwej odpowiedzi.

  „Czasami uczniowie są mądrzejsi od nauczycieli” skomentowała sprawę Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. „Prawdziwa reforma edukacji powinna zapewnić przede wszystkim to, żeby szkoła mądrze wychowywała…” dodała, gratulując Pawłowi odpowiedzi. „Ja bym mu dała dodatkowe punkty za odwagę bronienia prawdy” podkreślała.

  (Anna Wiejak – http://prawy.pl/69619-nauczycielka-obnizyla-chlopcu-ocene-poniewaz-jako-przyklad-lamania-praw-dziecka-wymienil-aborcje/ )

 75. Boydar said

  Rozumiem, że nie podano pełnego nazwiska tej paniusi (74), ale miasto i szkoła to już nie są objęte ustawą o ochronie. A może Citizen GO wymyślili to sobie dla PR ? Nawet ich nazwa taka jakaś staropolska, turbosłomianie mogliby się zainteresować bliżej …

 76. Kapsel said

  Re 73

  …..Bardzo racjonalne postępowanie.
  Admin ….

  Jestem takiego samego zdania.

  To koniec prywatności? Tak twierdzi Polak, który stworzył algorytm wykorzystany przez Cambridge Analityca

  … Na podstawie lajków z Facebooka, algorytm jest w stanie przewidzieć ze skutecznością od 60 do 93 proc. fakty na temat życia każdej jednostki – tłumaczył dr Michał Kosiński na jednym ze spotkań branżowych. – Na podstawie 70-100 lajków, algorytm jest w stanie zdobyć podobną wiedzę na temat jednostki, co jego rodzina. Na podstawie 250 lajków, system będzie znał nas lepiej niż małżonek.

  Z jego odkrycia korzystał m.in. sztab wyborczy Donalda Trumpa podczas zwycięskich wyborów w Stanach Zjednoczonych. Niedawno, zachodnie media rozpisywały się na temat zaangażowania Facebooka w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy w 2015 roku twierdząc, że zespół polityka zamienił jego fanpage w główny kanał komunikacji z wyborcami, a język oraz stwierdzenia zawarte w opisie kampanii prezydenckiej były bardzo podobne do używanych przez Cambridge Analytica. Wyciek danych z Facebooka do firmy doradczej Cambridge Analytica może dotyczyć ponad 57 tys. osób w Polsce. Sprawą zajmuje się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który na razie współpracuje ze swoimi odpowiednikami w państwach Unii Europejskiej, nie wykluczając także działań krajowych w tej sprawie…..

  http://forsal.pl/lifestyle/nauka/artykuly/1118015,to-koniec-prywatnosci-tak-twierdzi-polak-ktory-stworzyl-algorytm-wykorzystany-przez-cambridge-analityca.html

 77. Boydar said

  Pani dohtorka spod (69) też wydając rozkaz zatrzymania nie występowała jako osoba prywatna; bierze pensję, to MY jej płacimy.

  JAK SIĘ TA BLAD’ NAZYWA !

  Gówno mnie obchodzi, jak się nazywa Jawornik, Socha, Pamięta czy nawet Dakowski. Jedyne nazwisko które powinno paść, nie padło.

  Wypierdalać, żydowskie cwaniaki.

 78. Kapsel said

  ad. 76

  Zimny czekista Putin bierze się za Facebooka. Możliwe zamknięcie serwisu w Rosji

  Facebook zbiera baty w USA i UE. Teraz za największy serwis społecznościowy wzięli się Rosjanie. Urząd Roskomnadzor, odpowiadający za bezpieczeństwo i cenzurę w rosyjskim internecie, zapowiedział, że do końca roku skontroluje działanie strony. Moskwa stawia również żądania, które jeśli nie zostaną spełnione, doprowadzą do zniknięcie Facebooka w Rosji.

  Jeśli nie spełni on [Facebook-red.] wymogów między innymi o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę – powiedział szef regulatora Aleksandr Żarow. Zuckerberg może szykować się na nowe kłopoty.

  http://nczas.com/2018/04/18/zimny-czekista-putin-bierze-sie-za-facebooka-mozliwe-zamkniecie-serwisu-w-rosji/

 79. Kapsel said

  Facebook usunął post Wojciecha Sumlińskiego nt. Bronisława Geremka

  ….Bronisław Geremek to już zupełnie co innego. Wiele osób ukrywa w sobie piekło, tworząc iluzję. Gdy oglądaliśmy jego „występy” w telewizji, nie mogliśmy uwierzyć, że można aż tak grać. Autorytet moralny, wszystkich pouczał, ale sam nie reprezentował sobą wiele. Przemiana Doktora Jekylla w Mister Hyde’a to nic wobec kontrastu, jaki między dwiema swoimi osobowościami wytwarzał ten człowiek. Mówi się, że śmierć jest częścią życia, więc jeśli tak, to umarł tak, jak żył. Wszyscy wiedzieli, że zginął w wypadku, powiedzmy że nie kompletnie ubrany, z głową „asystentki” na kolanach. Tożsamości „asystentki” nie ujawniono z jednego prostego powodu: bo jeśli była „asystentką”, to z gatunku takich, jakie – nie bez naszego udziału – przyjeżdżały do niego z „Planety”. To przemilczanie okoliczności śmierci nawet sensowne i aż nadto ludzkie, ale potem z jego pogrzebu zrobiono show. Po co? W ostatniej drodze towarzyszyli profesorowi „wszyscy święci”: prezydenci, byli i aktualny, marszałkowie Sejmu i Senatu, szef Parlamentu Europejskiego, tabuny biskupów i księży, choć krzyża na grobie nie uświadczysz. Pochowano go na warszawskich Powązkach, z honorami, w Alejach Zasłużonych. Czym się zasłużył? My znaliśmy go jako człowieka dwulicowego, dla którego prawda była głupotą. Przykro to stwierdzić, ale tak było. Obserwując to wszystko, nie mogłem oprzeć się refleksji, że tamtego dnia na tamtym cmentarzu, na Powązkach, pochowano resztki przyzwoitości, jakie jeszcze były w tym kraju. Nie to, żeby umarły razem z profesorem Geremkiem – ale z pewnością razem z nim zostały zakopane. Bo ten pogrzeb i w ogóle to wszystko, co wokół niego zrobiono, to była farsa przeniesiona aż za grób. Dla mnie miało to w sobie coś ze znamion symbolu: obraz państwa, gdzie wszyscy coś lub kogoś udają, każdy wie, że to teatr, a jednak nikt z tym nic nie robi.

  http://dzienniknarodowy.pl/facebook-usunal-post-wojciecha-sumlinskiego-nt-bronislawa-geremka/

 80. maasteer said

  Uczestnik inscenizacji „ataku chemicznego” w Dumie ujawnia szczegóły akcji

  Syryjski chłopak Hasan Diab uczestniczący w inscenizacji „Białych Hełmów” jako ofiara ataku chemicznego w Dumie ujawnił szczegóły „pracy na planie zdjęciowym”.

  „Byliśmy w piwnicy. Mama powiedziała mi, że dzisiaj nie ma nic do jedzenia, będziemy jeść dopiero jutro. Usłyszeliśmy krzyk na ulicy: „Chodźcie do szpitala”. Pobiegliśmy do szpitala i tuż po wejściu zostałem schwytany i zaczęto mnie polewać wodą. Następnie położyli nas do łóżka z innymi ludźmi” — powiedział chłopak na antenie telewizji Rossiya 24.

  Korespondent wojskowy telewizji Jewgienij Poddubnyj podkreślił, że chłopak został zmuszony do udziału w zdjęciach.

  „Chłopak nie miał nic do jedzenia, za te zdjęcia zaproponowali mu ryż, daktyle i ciastka” — powiedział.

  Słowa Hasana potwierdził także jego ojciec, który dodał, że w mieście nie było żadnego ataku chemicznego.

  L
  „Kiedy dowiedziałem się, że dziecko znajduje się w szpitalu, urwałem się z pracy i pobiegłem tam. Nie było żadnej broni chemicznej. Paliłem na ulicy, nic nie czułem. Wszedłem do szpitala i zobaczyłem swoją rodzinę. Rebelianci dali za udział w tych zdjęciach daktyle, ciastka, ryż i wszystkich odpuścili do domu. Moje dziecko czuło się doskonale” — powiedział w wywiadzie dla telewizji ojciec chłopaka.
  ——————————————————————
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804197795243-Atak-chemiczny-Duma-inscenizacja/

  I tak mieli szczęście, że za inscenizację dostali cokolwiek – daktyle i ciastka!

  A mogli ich naprawdę zagazować lub łby poucinać – szczyt humanizmu!

 81. Boydar said

  Zarówno gilotyna jak i zagazowanie uznane jest przez wiodące demokracje na świecie (Francja, USA) za humanitarne, to o co się Pan Maasteer niepokoi ?

 82. Kapsel said

  Ambasador RP na Ukrainie obiecuje możliwość odbudowania zburzonego pomnika UPA w Hruszowicach [WIDEO]

  – Pomnik żołnierzy UPA w Hruszowicach zostanie odrestaurowany, jeśli znajdą się pod nim szczątki ludzkie – powiedział na konferencji prasowej w Kijowie polski ambasador, Jan Piekło.

  Pomnik ku czci UPA na cmentarzu komunalnym w Hruszowicach na Podkarpaciu został nielegalnie wybudowany w październiku 1994 r. z inicjatywy byłych bojowników UPA z Polski i Ukrainy. Na napisach na płytach pomnika (w języku ukraińskim), oprócz naczelnego: Chwała bohaterom UPA/bojownikom o wolność Ukrainy, wymieniono z nazwy poszczególne cztery kurenie UPA, działające niegdyś w regionie. Miał upamiętniać 14 członków UPA z kurenia „Żelaźniaka”, którzy zginęli w walce z wojskiem polskim w pobliżu Hruszowic w 1946 r. o tzw. Zakerzonie.

  26 kwietnia 2017 r. pomnik został rozebrany w ramach akcji czynu społecznego. Cmentarz, na którym stanął pomnik, był własnością gminy Stubno. Decyzję o rozbiórce obiektu podjął wójt Janusz Słabicki, podkreślając, że naruszał on co najmniej 11 aktów prawnych. Według Janusza Słabickiego pomnik UPA nie był pomnikiem lecz nielegalnym upamiętnieniem. Zostało ono usunięte również ze względów estetycznych, i jego zdaniem popierała to większość mieszkańców gminy i wszystkich Polaków.

  Demontaż monumentu został potępiony przez Związek Ukraińców w Polsce, który określił ją jako antyukraińską prowokację.

  http://dzienniknarodowy.pl/ambasador-rp-ukrainie-obiecuje-mozliwosc-odbudowania-zburzonego-pomnika-upa-hruszowicach-wideo/

 83. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/polacy-wyjezdzaja-leczyc-sie-na-bialorus/jkx29z4

  A co o tym sądzi nasz Głos Prawdy ?

 84. Kapsel said

  Prezydent RP, Andrzej Duda, od rana uczestniczy w obchodach 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

  Powstańcy getta są bohaterami obydwu naszych narodów: Izraela, ale i Polski. Nigdy nie zapomnimy ich męstwa i odwagi – stwierdził pod w/w pomnikiem prezydent Duda, przyznając jednocześnie że powstańcy zginęli „walcząc za godność, wolność, ale także i za Polskę, bo byli polskimi obywatelami”.

  Szewach Weiss w RMF FM: Tam gdzie są Żydzi – jest antysemityzm [WIDEO]

  Jest antysemityzm w Polsce, wiadomo. Tam, gdzie są Żydzi – jest antysemityzm. Tam, gdzie nie ma już Żydów, w dalszym ciągu istnieje antysemityzm, ksenofobia, rasizm – to są choroby patologiczne – mówił dzisiaj w RMF Weiss. – Mamy młodych ludzi, młode pokolenie. Trzeba walczyć o sprawiedliwość, przeciwko ksenofobii, antysemityzmowi, różnym patologiom – to jest nasz wspólny cel.

  http://dzienniknarodowy.pl/

 85. Boydar said

  „… tam, gdzie nie ma już Żydów …” – Szewach Weiss

  Znaczy się gdzie, Panie Weiss ? Jedyne miejsce gdzie ich nie ma to dół z wapnem.

 86. snag said

  Glos Prawdy @ 46 ,…

  William Cohen nie jest żydem, jego matka była irlandzka chrześcijanka, ojciec żyd, William jest ochrzczony, nieobrzezany, nie przeszedł bar mitzva … nazwisko nie robi go żydem. W/g żydowskiego prawa to mamzer … bękart, który nawet gdyby się nawrócił byłby towarem z dolnej półki z przeceną ,…

  Wątpię żeby Finkelstein to powiedział czy Shamir napisał … podejrzewam ze tłumacz okrasił ,…

  ——-
  Aha. Skoro tak, to na pewno nie jest Żydem…
  Admin

 87. snag said

  Senor admin ,…

  Skoro nie uważa się za żyda, nie przedstawia jako żyd i nie pretenduje ze żyd to zostawcie takiego w spokoju a zajmijcie się takimi co nie ukrywają ze żydzi i robią wam kolo doopy ,…

  Przed nim byli inni, bez wątpliwości ze chrześcijanie i tez nie przeprosili – Państwa nie przepraszają ,…

  ———-
  Świat jest pełen takich, co to „nie uważają się za Żydów” . Tak, że samodeklaracja nie znaczy NIC.
  Admin

 88. snag said

  85 ,…

  W dole z wapnem powinno się znaleźć trochę miejsca dla szefa RM za zapraszanie i dawanie platformy skoorwielom jak Weiss.

  ——
  Co racja to racja.
  Admin

 89. snag said

  Jeśli nie ma problemu to go znajdziemy a jesli nie to kreujemy, paragraf zawsze się znajdzie … jałowa dyskusja ,…

 90. snag said

  Nareszcie słonce 🙂 Obiecali 64F prawie 17C ,…
  https://www.spaceneedle.com/webcam/

 91. snag said

  Deser do postu @ 18 ,…

  A tak żyją ich staruszkowie w zio-raju mimo miliardów jałmużny i odszkodowań z Niemiec i jałmużny od Stanów – Podobnie wyglądają ich cmentarze i wszystko gdzie nie mogą liczyć na Goja ,…

  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4646867,00.html

 92. snag said

  Wow !!! …

  W polinie rodacy opłakują utratę żydów z narcyzami w klapach (symbolem cierpienia i holohoaxu starszych braci) syreny będą wyły, dzwony w kościołach dzwoniły*, dygnitarze grajdołka nie zaszczycą bo mają ważniejsze spotkania ,…

  *Na wszelki wypadek sprawdziłem … yes sir … dzwony w kościołach, jak przysłowiowy byk ,…

  Sirens will wail, church bells will toll and newscasters on TV, politicians and regular citizens are wearing the daffodils in what has become a symbol of mourning for the Jews who died fighting, as well as the millions of other Jews murdered in the Holocaust.
  https://www.timesofisrael.com/with-daffodils-poland-marks-75th-anniversary-of-warsaw-ghetto-uprising/

 93. Boydar said

  @ Pan Sssssnag oraz Pan Gajowy (88)

  Ale co takiego p. Weiss powiedział niezgodnie z zasadami judaizmu czy talmudu ???

 94. Lily said

  „Nie ma tam”,gdzie nie ma zywiciela.

 95. gość said

  „B. Geremek zginął w ramionach prostytutki!” – W. Sumliński odbrązawia postać byłego szefa MSZ

  Miałem poczekać z publikacją tego materiału kilka dni. Mam nadzieję, że Wojciech Sumliński się na mnie nie obrazi i zrozumie chęć podzielenia się informacjami ze słuchaczami mojego portalu. Otóż, gdy pytałem autora „Z Mocy Nadziei” o postać D. Tuska i jego uwikłania w afery ostatnich lat, dosyć przypadkowo pojawiła się postać Bronisława Geremka. Ten były szef MSZ i dla niektórych ogromny autorytet niestety nie był tym, za jakiego uważała go większość Polaków. Po raz kolejny dowiadujemy się, że III RP to był jeden wielki teatr zakłamania i teraz, jeśli chcemy coś zmienić na lepsze w naszym kraju, to musimy opowiedzieć prawdę. W dzisiejszej, kolejnej odsłonie rozmowy z W. Sumlińskim dowiecie się jak wyglądała prawdziwa mafia w III RP i posłuchacie, w jakich okolicznościach zginął ten, którego imieniem nadano jedną z sal w polskim parlamencie. Proszę mi wierzyć, że po wysłuchaniu tego nagrania ręce opadają. Zapraszam do słuchania, udostępniania i lajkowania.

  http://thenowypolskishow.co.uk/b-geremek-i-prostytutki

 96. gość said

  Czabański: Od 2019 roku roku koniec abonamentu RTV

  – Praktycznie jest już zdecydowane, że od przyszłego roku abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa – poinformował w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

  Od 2019 roku abonament radiowo-telewizyjny ma zostać zniesiony i zastąpiony publiczną daniną w wysokości nawet 2 mld zł rocznie.

  https://dorzeczy.pl/kraj/62232/Czabanski-Od-2019-roku-roku-koniec-abonamentu-RTV.html

 97. Boydar said

  „… jeśli chcemy coś zmienić na lepsze w naszym kraju, to musimy opowiedzieć prawdę …”

  Przed Geremkiem było „kilku” innych. Nie wiem, czy wszyscy zmieścili by się tutaj

 98. gość said

  Nowa fala imigrantów jeszcze przed wakacjami?

  „Rzeczpospolita” donosi, że w Polsce jeszcze przed wakacjami mogą pojawić się kolejny imigranci, o których od dłuższego czasu zabiega lobby pracodawców. Rządowe plany przewidują bowiem otwarcie blisko 200 zawodów na cudzoziemców, a dzięki nowym regulacjom prawnym cały proces będzie odbywał się bez wykonywania testu rynku pracy, czyli przedsiębiorca nie będzie musiał udowadniać, iż na rynku nie ma bezrobotnych Polaków mogących objąć dane stanowisko.

  http://autonom.pl/?p=21878

 99. snag said

  97 ,…

  … a gdzie wapno?

 100. Piskorz said

  Viele von ihnen äußern Unmut über unfreundlichen Reaktionen mancher Ärzte, denen es offensichtlich zu viel ist, wenn Patienten über 80 oder 90 Jahre noch medizinische Ratschläge möchten. Frau Kunze, 89 Jahre, prägte den Ausdruck „Altersdiskriminierung“.
  Krótko. .Lekarze n iektórzy /w Niemczech niezadowoleni/jeśli ich pacjenci w wieku /80/90 lat chcą jeszcze porady medycznej.. Pani Kunze nazywa to określeniem ‚dyskryminacja wiekowa”. PS TE KONOWAŁY TO „STRASZNE OPTYMISTY”…starość ich nie czeka, zdrowie mieć będą zawsze..ha ha ha…

 101. snag said

  A gdzie reszta, celebruje 70 lecie?

 102. snag said

  Good news ,…

  Soros wynosi się z Budapesztu … ponoć politycznie wroga atmosfera ,…
  https://www.reuters.com/article/us-soros-hungary/soros-foundations-to-quit-hungary-amid-political-hostility-idUSKBN1HQ2SJ

  Powinni go zabić…
  Admin

 103. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804197796904-Syria-pociski-Rosja/

  Chłe, chłe, dwa. Dwadzieścia dwa, to już prędzej. Mówią o dwóch żeby Trumpowi obciachu większego nie robić.

 104. Ad. 79, 95:

  To nie Prostytutka tylko KURWA BUŁGARSKA i Komisarz Steve Jobsa od APPLE i Billa Gatesa od MICROSOFTU a prawdopodobnie i Zukerberga od GOOGLA. Do ELWRO przyjeżdżali Breżniew z Kosyginem PRZESTRASZENI deklarcją Jacka Karpińskiego: KOMPUTER W KAŻDYM DOMU, co groziła ZAWALENIEM Związku Sowieckiego. Ci zdali się w tej sprawie na Marszała Malinowskiego, który został podjęty w ELWRO wystawanym przyjęciem, na którym doszło do zabawnego incydentu: Pan Dyrektor ochrzanił w kącie ochmistrzynię, że podano Nie To Wino Węgierskie, co nie uszło uwadze Marszała, który zauważył CZTO, WY HRABIA? na co wszyscy wybuchneli śmiechem a Ścibor-Rylski zaczerwienił się…
  Marszałek Malinowski mianował Komisarzem Jacka Karpińskiego Najlepszego Agenta Armii Sowieckiej Kornela Morawieckiego i dlatego Legendarny APPLE powstał w garażu Morawieckich w Kalifornii. Zostało to ujawnione wobec nieudanego zamchu Steve Jobsa na Stafana Woźnicę-Woźniaka, który oświadczył przed sądem, że ŻADNEGO APPLE NIE BYŁO tylko Polutowali części przywiezione przez Michała Woźnicę-Woźniaka.
  Woźnice byli Żydami węgierskimi z Oświęcimia. Ze starszym Michałem, który był kierownikiem działu Mechaniki Precyzyjnej w ELWRO, kolegowałem się i wiadziałem u niego w gabinecie na stole PLAGIAT Mikrokomputera Jacka Karpińskiego, o którym mówiono WALIZKA MIAST SAMOCHODU. Ten Plagiat kupiły Kurwy Bułgarskie dla Teodora Żiwkowa, który miał 168 synów, których musiał wyposażyć. Kurwy Bułgarskie wywiozły ten Plagiat do Indii, gdzie studiowali Jogę Jobs i Gates. Ci jogini wywieźli Technologię Jacka Karpińskiego z Indii do USA, gdzie powstał APPLE, MICROSOFT I GOOGLE.
  Ponieważ jogini zaczęli odżegnywać sie od Kurew Bułgarskich to te zaczęły PŁAKAĆ, co groziło, że poskarżą się byłej Pannie Aleksandrze Nowak z ELWRO, która mogła zwrócić się do mnie, a ja już bym pokazał joginom, Gdzie Raki Zimują. Wobec tego nałożnik Adolfa Hitlera i Dystrybutor Satelitanej Detekcji Złota Bronisław Geremek musiał załadować mercedesa Eurosami i wyruszyć do Niemiec, żeby ukoić Kurwy, które oddały się pod opiekę Angeli Merkel. Ta zwietrzyła okazję przejęcia dystrybucji Satelitarnej Detekcji Złota więc powiadomiła alfonsa bułgarskiego, że Geremek chce SPŁACIĆ Kurwy Bułgarskie kilkoma walizami Euro, więc ten jako Kamikadze zamordował Geremka na drodze z Poznania do Berlina. Kurwa, która obsługiwała seksualnie nałożnika Hitlera, również za kierownicą, PRZEŻYŁA.
  Policja, która zjawiła się na miejscu wypadku otworzyła przy świadkach jedną walizę WYPCHANĄ Eurosami.

 105. Ad. 96

  TVP powinna być całkowicie pozbawiona reklam.

 106. revers said

  re46

  tak sie szanuje swoja historie, swoj lud , czyszczac armatka wodna pomniki cara Aleksandra, a nie rozbieraajc swoje lub przesuwajac na margines, jak by na Wawelu lezeli juz gudlaje i Wawel byl ich lub na sprzedaz.

 107. snag said

  Może Polacy się domyślą ,…

 108. revers said

  re103
  Mówią o dwóch żeby … dwa pociski rakietowe to syryjczycy przechwicili i w dobrym stanie przekazali rosjanom, bedzie lepszy uzytek jak je lepiej wymanewrowac lub przejac troche techniki i technologii jak to zrobili Iranczycy z us force dronem w 2012 roku..

 109. Komitet Obrony Gojów said

  USrael rządzi jak chce:

  https://www.geopolitica.ru/pl/article/iranska-ropa-europejska-niezaleznosc-i-polska-suwerennosc

  http://www.wykop.pl/ramka/3564251/suwerennosc-kanal-slaski-laczacy-wisle-z-odra-wstrzymany-przez-usa/
  https://www.cda.pl/video/18227639d

 110. snag said

  Pani Dr. Kurek polecił bym tę książkę, parę extra naboi nigdy nie zaszkodzi ,…

  Jewish History Sourcebook:
  Bernard Lazare:
  Antisemitism: Its History and Causes, 1894

  https://sourcebooks.fordham.edu/jewish/lazare-anti.asp

 111. VAV said

  Prezydent Putin a Bank Centralny Rosji, rzekomo kontrolowany przez klan Rothschildów…
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/prezydent-putin-a-bank-centralny-rosji-rzekomo-kontrolowany-przez-klan-rothschildow/

 112. andzia said

  Ciekawa rozmowa w studio emisjatv Piotra Korczarowskiego o Ukrainie i Syrii. Gośćmi programu są dr L.Kulińska i red. A.Piwar:

 113. andzia said

  Tu relacja z obrad knesejmu w Krakowie w 2014roku . https://www.youtube.com/watch?v=FUJ43-cj1Eo

 114. Boydar said

  „klub inteligencji” (111) mógłby równie dobrze zaatakować Panią Olę Gordon, która też czasem programowo różne schity zapodaje ku naszej przestrodze, a nie tylko treboroka. Treborok przetłumaczył https://www.kramola.info/blogs/metody-genocida/spisok-rotshilda-sledite-za-rukami bardzo starannie pod każdym względem i oddał do dyspozycji kumatego czytelnika opatrując jedynie takim oto komentarzem własnym – „… wbrew pozorom artykuł jest cenny ponieważ obnaża zakulisowe finansowe mechanizmy przejmowania państw. I po trzecie, pokazuje jeden z elementów III wojny światowej …”. Taki był cel i metoda pokazania.

  To z jakiej racji się do niego (treboroka) przypier*dalać ?

 115. Komitet Obrony Gojów said

  @109
  „Rząd” PiSuaru przedwczoraj, wraz z 26 innymi „rządami” krajów składowych UE, opowiedział się przeciwko Nowemu Jedwabnemu Szlakowi. Wyłamały się tylko Węgry.

 116. revers said

  re15

  akurat wolna interpretacja, ale mycie stop mlodym muzulmanom w wiezieniach, celebracje spotkan z pedofilami, gejami, czy juz blogoslawienstwa parom slubnym gendrykow pod nosem w Wloszech wyrabia swoj niesmak i odruch wymiotny, krwotoki, w porownaiu np. z myciem pomnikow cara Aleksandra z krzyzem w Rosji uob. 106, nie mowiac ze podobny pomnik Zygmunta w Warszawie byl wielokrotnie burzony, wystawiany na licytacje, a moze juz sprzedany ponownie jak Wawel i nikt o tym nie wie lub nie chce wiedziec..

 117. Ola said

  ad 115,Komitet

  a moze i dobrze? z jedwabnym szlakiem to raczej jak z deszczu pod rynne . Chiny to glowny gracz globalizacji , tam sie poprawilo kosztem reszty . Dazenie do pewnej rownowagi to podstawowe prawo przyrody ( dla ateistow) lub boskie
  ( dla uduchowionych).

 118. Komitet Obrony Gojów said

  @114
  Niedawno odkryłem wywiady z holenderskim banksterem, niejakim Ronaldem Bernardem, którego ruszyło sumienie i zaczął opowiadać o środowisku banksterskim z pozycji insidera (po czym wkrótce mu się umarło). Ktoś z holenderskiego przetłumaczył jedynie niewielką część jego aktywności uświadamiającej, ale nawet to robi wrażenie (m.in praktyki satanistyczne banksterów – w tym składanie ofiar)
  .1) https://www.youtube.com/watch?v=2ydxd7ryMl8
  .2) https://www.youtube.com/watch?v=LZS_ioMuxYQ

 119. Komitet Obrony Gojów said

  @117
  Wręcz przeciwnie – Chiny (wraz z Rosją i grupką mniejszych państw typu Iran, Wenezuela, Białoruś, Węgry) są jedyną możliwością rozmontowania globalizacji). Jeśli im się nie uda, to będziemy mieli Mundus Diaboli w całej okazałości.

 120. Ola said

  ad 119, Komitet
  Europa geograficznie to przyladek Azji . Azjatycka , glownie chinska, kolonizacja Europy to juz pikus.

 121. revers said

  ad111, 117

  … lub celebryckie koprofilie …

  https://pl.blastingnews.com/felietony/2018/04/piosenkarka-i-menadzerka-banku-wsrod-polskich-prostytutek-jezdzacych-do-emiratow-002515241.html

 122. Kapsel said

  (…)

  Mam na myśli dwie międzynarodowe konferencje, zwołane w celu znalezienia sposobu pomocy Żydom.

  Pierwsza z nich to konferencja ogłoszona przez prezydenta Roosevelta w celu rozpatrzenia problemu żydowskich uchodźców. Jak okazało się później, było to zagranie wyłącznie propagandowe. Konferencja odbyła się w Evian we Francji w dniach 6-15 lipca 1938 roku. Celem konferencji było znalezienie odpowiedzi na pytanie, co zrobić uchodźcami w Europie, przede wszystkim pozbawionymi praw i obywatelstwa Żydami z Niemiec i Austrii. Obecni byli reprezentanci 32 krajów, a także 24 organizacji. Jedynym przedstawicielem Żydów była Golda Meir, której nie dopuszczono do głosu.

  Na wieść o planach zwołania konferencji, Hitler wygłosił słynne oświadczenie: „Mogę mieć tylko nadzieję i oczekiwanie, że inny świat, który ma takie współczucie dla tych przestępców (Żydów), będzie co najmniej tak hojny, że przeobrazi to współczucie w realną pomoc. My, z naszej strony, jesteśmy gotowi udostępnić tych wszystkich przestępców tym krajom i – jeśli o moje zdanie chodzi – to nawet luksusowymi statkami”.

  Konferencja zakończyła się niczym, ani Stany Zjednoczone, ani inne kraje nie wyraziły gotowości przyjęcia żydowskich uciekinierów. Wielka Brytania tłumaczyła się bezrobociem, Francja twierdziła, że jest „nasycona uchodźcami”. Tylko Kostaryka i Dominikana wyraziły zainteresowanie. Pozostałe 30 państw – wykazało obojętność.

  (….).

  Jeżeli Hitler powie „tak”

  Już na początku konferencji bermudzkiej, przewodniczący delegacji brytyjskiej, Richard Law, zdradził swoje największe obawy: co się stanie, jeśli Hitler na propozycję uwolnienia Żydów odpowie „tak” i zgodzi się uwolnić Żydów?!

  Oto słowa Richarda Law’a: „Gdyby Hitler przyjął propozycję uwolnienia być może milionów niechcianych osób, moglibyśmy znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji (…) mógłby powiedzieć «dobrze, weźcie milion lub dwa miliony». Następnie z powodu problemu z transportem wyglądalibyśmy wyjątkowo głupio”.

  Osbert Peake, członek parlamentu zajmujący się sprawami imigracji, zgodził się z Law’em: „To byłoby uwolnienie Hitlera od obowiązku zatroszczenia się o tych bezużytecznych ludzi. Jeżeli Hitler zgodzi się na wypuszczenie znacznej liczby starców i dzieci, znajdziemy się w idiotycznej pozycji, bo możemy przyjąć jedynie 500 do 1000 miesięcznie”.

  Pomysł zwrócenia się do Niemców, aby uwolnili Żydów i zezwolili im na udanie się na przykład do krajów neutralnych, zostaje więc – rozsądnie – odrzucony. Nie podniesiono limitu przyjmowania uchodźców w USA; Wielka Brytania odrzuciła wszelkie pomysły wpuszczania Żydów do Palestyny; uznano za nierealną ideę, aby statki amerykańskie wracające z Europy puste, zabierały Żydów, którzy wciąż jeszcze ukrywali się w Europie przed Niemcami.

  http://tygodnik.tvp.pl/36655556/o-tym-jak-swiat-powiedzial-hitlerowi-z-zydami-rob-co-chcesz

 123. Kapsel said

  Szanowni Czytelnicy, Słuchacze i Telewidzowie!

  Podziękowanie • specjalnie dla http://www.michalkiewicz.pl • 13 kwietnia 2018

  W związku z chorobą otrzymałem od Państwa mnóstwo wyrazów życzliwości i pomocy, zarówno tej duchowej, jak i materialnej. Na samą pocztę elektroniczną wpłynęło ponad 300 listów, więc rozumieją Państwo, że nie mogę na wszystkie odpowiedzieć indywidualnie. Zatem dziękuję za tę falę życzliwości w ten sposób w przekonaniu, że te słowa do Państwa dotrą.

  Powoli wracam do zdrowia. Jak powiedział kiedyś dr Rydygier, do życia trzeba wracać ostrożnie, ale nie za późno. Wyrazem tej ostrożności z mojej strony jest odwołanie wszystkich spotkań i uczestnictw w konferencjach do końca kwietnia. Nie wiem, czy byłbym w stanie sprostać oczekiwaniom PT Publiczności. Ponieważ jednak z powrotem do zdrowia nie można zwlekać, mam nadzieję, że wkrótce wrócę do poprzedniej formy, o czym nie omieszkam Państwa z radością poinformować.

  Stanisław Michalkiewicz

  Za: http://www.michalkiewicz.pl , 13 kwietnia 2018.

  * * *
  Do własnego organizmu

  Komentarz • tygodnik „Goniec” (Toronto) • 15 kwietnia 2018

  „Nie bądź mi nigdy wrogiem, kapryśnym tyranem, co się duszy radosnej przeciwstawiać sili. Noś mnie na rękach, ciało jasne i kochane i szanuj mnie nawzajem. A w ostatniej chwili, gdy nas ludzie odstąpią i zgaśnie nadzieja, wspomnij na tę umowę, przyjacielu drogi. Odejdźmy tak łagodnie, jak więdnie spirea, jak cichnie piosenka i jak kochanka serce oddaje – bez trwogi.” – napisała Maria Pawlikowska-Jasnorzewska pod tytułem „Do własnego organizmu”.

  http://www.polishclub.org/2018/04/19/rzecz-w-tym-zeby-glupim-gojom-nawet-nie-osmielilo-sie-pomyszlec/

 124. Kapsel said

  Katarzyna TS: Przegraliśmy wojnę o prawdę. Rozdziobią nas żydowskie kruki i wrony

  http://wprawo.pl/2018/04/14/przegralismy-wojne-o-prawde-rozdziobia-nas-zydowskie-kruki-i-wrony/

 125. Komitet Obrony Gojów said

  @120
  Kolonizacja Europy (zaplanowana już co najmniej na początku XX w.) następuje właśnie teraz, pod niemiłościwie nam panującym establishmentem żydowskim, który rządzi tzw. Zachodem, w tym Europą. To nie Chiny każą Europie przyjmować imigrantów z Afryki i Azji, tylko USA i KE (żydowskie elity, które za tymi tworami stoją). Znowu jest wręcz odwrotnie: to obalenie władzy tych, którzy teraz rządzą Europą (a tego mogą dokonać tylko Chiny we współpracy z Rosją) może zapobiec kolonizacji Europy przez obce ludu (dużo prymitywniejsze zresztą od Chińczyków).

 126. Józef said

  Dzięki tym i wielu innym na 100% oryginalnym papierom które posiada Lech Wałęsa, każdy naprawdę niezawisły sąd, uwolni ”Bolka” od zarzutu współpracy z SB.
  W tajnej kartotece znajdującej się na tajnym obiekcie nr 115 Lech W jako figurant, miał kryptonim ”Wał”. Burzy to skrupulatnie budowaną od lat pisdzielską narrację.

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26239087_1644073122305493_4929439569648212493_n.jpg?_nc_cat=0&oh=a3390e91f4a489ca16e31b2a2b845ea9&oe=5B6AA4EE

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26733756_1644073065638832_8671882924828203402_n.jpg?_nc_cat=0&oh=3d8fdd3c3b5dd4590e553e864e83c9c9&oe=5B6A2046

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26219397_1644073012305504_8367529443011304113_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5117080c86e3224196badea48142170c&oe=5B6EAF33

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25497957_1621336204579185_3350229495190370490_n.jpg?_nc_cat=0&oh=13830b01658983fbd0fcb69b3c5e7961&oe=5B51161D

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/24774836_1606684249377714_6705425748578904741_n.jpg?_nc_cat=0&oh=64ff501a04392ecd5a5fd573452cbaf6&oe=5B71E686

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/24852449_1606684152711057_6605979556328851565_n.jpg?_nc_cat=0&oh=18522786228a33ccc72795418eb1886b&oe=5B6766A6

 127. Boydar said

  Jeżeli p. „Katarzyna TS” pisze – „… rozdziobią nas …”, w czasie przyszłym, to niech spada na drzewo, tubylcza tasiemka.

  Powtórzę drukowanymi – po tysiącu lat, uznały że od Polaka się niczym nie różnią, i tylko tą kartę próbują wygrać. Ale ona róg ma zagięty, tylko przyjrzeć się trzeba.

  ———
  Może ja jestem głupi i do tego chory… Ale co Pan chce od autorki?
  Admin

 128. Boydar said

  „I kto to mówi” (pyta), Pan Gajowy ! Który niezmiennie cały czas powtarza, że dawno jesteśmy rozdziobani a dodaje w bonusie jeszcze parę szczegółów anatomicznych.
  Są i inne powody mojego dictum (126) ale może pozostańmy przy tych armatach.

  Bo jedynymi „nierozdziobanymi” jak do tej pory są aktualni eksploratorzy obszaru między Odrą a Bugiem.

  ——
  Dla mnie to nie jest powód, by uważać za wroga kogoś, kto inaczej ocenia stopień rozdziobania Państwa Polackiego.
  Admin

 129. Salcie said

  Głos zamordowanych polskich Żydów już nas nie obroni i to jest „zasługa” Prawa i Sprawiedliwości.

  „…..Czy można zrobić coś jeszcze gorszego? Okazuje się, że tak. Tym razem rolę grabarza polskich starań o pokazanie prawdy wziął na siebie rząd premiera Morawieckiego.
  Sekretarz premiera Andrzej Pawluszek poinformował, że polskie władze doprowadziły do odwołania gali w Konsulacie RP w Nowym Jorku, podczas której dr Ewa Kurek miała odebrać nagrodę im. Jana Karskiego przyznaną jej przez polonijny Komitet Dialogu Polsko-Żydowskiego. Ale na odwołaniu gali się nie skończyło.

  „Kierownictwo Komitetu poinformowało konsulat, że nowa data zostanie ustalona w terminie późniejszym oraz że zostaną wybrani nowi laureaci” – czytamy w oświadczeniu Konsulatu RP przesłanym „Gazecie Wyborczej”. Co na to przedstawiciele Komitetu? „W tym roku Komitet Dialogu Polsko-Żydowskiego nominował konsula generalnego w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego, publicystę Matthew Tyrmanda i autorkę wielu książek historycznych opartych na żydowskich źródłach dr Ewę Kurek. Wyraźnie jednak te kandydatury nie spodobały się w pewnych kręgach w Polsce i w USA” – informuje Komitet. Uhonorowanie dr Ewy Kurek „ściągnęłoby falę krytyki na Komitet i jego przyjaciół”.

  Czy to fejk wymyślony przez Wyborczą? Nie sądzę. Wyborcza wylała na dr Ewę Kurek wiadro pomyj, a teraz z radością informuje o zablokowaniu uroczystości i nagrody. Podkreślam, że informację o skierowanej przeciw dr Kurek akcji polskich władz potwierdza sekretarz premiera Morawieckiego w wypowiedzi dla Associated Press.

  Co tak wzburzyło przeciwników dr Kurek?
  Okazuje się, że „winą” dr Kurek jest opisanie realiów życia w getcie warszawskim, w tym hucznych zabaw elity żydowskiej, która balowała na całego, gdy żydowska biedota umierała z głodu na ulicach. Opisanie tych faktów ma „obrażać uczucia ocalonych z Holokaustu”. A że takie są fakty? Tym gorzej dla faktów!

  Dr Ewa Kurek niczego nie wymyśliła. Wszystkie podawane przez nią informacje pochodzą z autentycznych żydowskich źródeł. Pochodzą od naocznych świadków tamtych dni. Dr Kurek po prostu cytuje zamordowanych polskich Żydów, którzy opisywali haniebne zachowanie żydowskiej elity.

  Jak zatem wyglądało życie w getcie, o którym dziś nie chce słyszeć strona żydowska, a za opisanie którego dr Ewa Kurek jest niszczona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości?

  „Na tych samych ulicach, gdzie za dnia obserwowało się sceny horroru, wśród mrowia dzieci chorych na gruźlicę i wymierających jak muchy, wzdłuż ciał czekających na wózki zamiataczy ulic natrafiało się na sklepy pełne najwspanialszych dań, restauracje i kawiarnie, w których serwowano najkosztowniejsze dania i trunki. (….) Klientela tych lokali składała się głównie z żydowskich agentów gestapo, żydowskich oficerów policji, bogatych kupców, którzy robili interesy z Niemcami, szmuglerów, handlarzy obcą walutą i tym podobnych ludzi. Najgorszym gniazdem pijaństwa i rozpusty była Britannia. Godzina policyjna nie była przestrzegana wobec klientów tego lokalu. Oni mieli wesołe całe noce. Ucztowaniu, pijaństwu i hulankom towarzyszyły rytmy jazz-bandu. O świcie, gdy rewelersi odchodzili, ulice były już pełne nagich ciał przykrytych gazetami. Pijacy niemal nie zwracali na nie uwagi, potykając się o tego typu przeszkody na swej drodze. Wokół restauracji i kawiarni krążyły ludzkie cienie, obrzmiałe z głodu, które czołgały się za przesyconymi jadłem pijakami, żebrząc o jakiś skrawek. Tamci zwykle odsuwali je gniewnie na bok, za zakłócanie im miraży luksusu i dobrobytu. Naziści nakręcali filmy z takich biesiadnych orgii, aby pokazać „światu”, jak dobrze żyli Żydzi w getcie” – to opis naocznego świadka Bernarda Goldsteina, który w getcie zajmował się pomocą dla potrzebujących (tłum. Jerzy Robert Nowak)

  „Podczas ostrej, mroźnej zimy 1941-1942 na każdym kroku oglądałem pół nagie dzieci leżące na ulicach dzielnicy żydowskiej. Tysiące żydowskich kobiet, elegancko ubranych i wyperfumowanych, spacerowało koło nich z obojętnością (…) rzadko Żydzi otwierają swoje portfele dla innego Żyda, który przymiera z głodu” – pisał przebywający w getcie rabin Szymon Hurberband (tł. Jerzy Robert Nowak)

  A jakie informacje zostawił nam najsłynniejszy kronikarz getta warszawskiego Emanuel Ringelblum?
  „Szał zabaw przechodzi wszelkie granice. Opowiadają mi, że codziennie o godzinie szóstej, siódmej z rana widzi się ludzi powracających z sal tanecznych, z balów, z balonikami w rękach na wpół pijanych, śpiewających na ulicy jak za dobrych przedwojennych czasów (…) W „Melody Palace” odbyła się zabawa karnawałowa z konkursem na najpiękniejsze nogi. Getto tańczy (…) Po tamtej stronie mówią: „bawi się jak w getcie”. Getto tańczy. Mnoży się bezustannie ilość nowych nocnych lokali. Na Żelaznej – „Palermo” z gabinetami, na ul. Nowolipie 18- „Casanova”.

  A teraz wspomnienie Władysława Szpilmana:
  „Przed „Nowoczesną” nie wolno było ustawiać się żebrakom. Tędzy portierzy przeganiali ich pałkami. W podjeżdżających tu rikszach rozpierali się wytworni mężczyźni i kobiety, którzy zimą ubrani byli w drogie wełny, latem zaś przywdziewali drogie kapelusze i francuskie jedwabie. Aby dotrzeć do przestrzeni chronionej pałkami portierów musieli, z wyrazem oburzenia na wykrzywionych twarzach, torować sobie drogę laskami przez zgraję żebraków. Nie rozdawali nigdy jałmużny.”

  Takich świadectw jest mnóstwo. To są świadectwa żydowskie. To są opisy naocznych świadków. Ale te opisy, te świadectwa „nie przechodzą do żadna rubryka”. I polski rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości, organizuje nagonkę na osobę, która na te świadectwa się powołuje.

  Dr Ewa Kurek została też odsądzona od czci i wiary, ponieważ napisała, że getta były postrzegane przez Żydów jako upragniona autonomia, której nie udało im się wcześniej uzyskać od polskich władz. To ma być przykład jej antysemityzmu i „obraza ofiar Holokaustu”. No to zapraszam do zapoznania się z cytatem z dziennika szefa warszawskiego Judenratu Adama Czerniakowa z maja 1941 roku:
  „Dziś z rąk Niemców odebrałem nominację na burmistrza autonomii żydowskiej w Warszawie”.

  To prawda, że gdy Czerniakow zorientował się, że nie chodzi o autonomię, lecz o eksterminację, popełnił samobójstwo. Ale nie zmienia to faktu, że Żydzi wierzyli, iż otrzymują od Niemców to, o co tak długo zabiegali – swoje własne mini-państwa. I o tym – opierając się na żydowskich źródłach – pisze dr Ewa Kurek w książce pt. „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939 – 1945”.
  To ta książka wywołuje potworne wycie wyznawców religii Holokaustu i budowniczych przemysłu Holokaustu. A posłuszny temu wyciu polski rząd doprowadził do zablokowania nagrody dla dr Ewy Kurek, żeby nie drażnić strony żydowskiej. Powtarzam – głos zamordowanych polskich Żydów już nas nie obroni i to jest „zasługa” Prawa i Sprawiedliwości”

  http://wprawo.pl/2018/04/14/przegralismy-wojne-o-prawde-rozdziobia-nas-zydowskie-kruki-i-wrony/

 130. Salcie said

  Nazisty godzą w ocalałych z holokaustu

  Felieton • tygodnik „Najwyższy Czas!” • 18 kwietnia 2018

  – Ach panie Piperman, pan nie masz pojęcia, jak ja sze czesze, że ten cały prezydent – wi hajst der goj? – a, ten prezydent Duda, zawetował ustawę degradacyjną. Pan sobie wyobrażasz, że ja, pułkownik, co to został awansowany przez samego Bermana, miałbym teraz zostacz szeregowcem?

  – Czesz sze pan, czesz, panie Biberglanc – ale co pan zrobisz, jak ony, to znaczy – głupie goje – uchwalą prezydentu Dudu ten tryb odwoławczy? Znaczy się – ony najsampierw panu zdegradują, a potem bujaj sze pan po niezawisłych sądach, żeby ony pana przywróciły pułkownika! A pan wisz, kto tam siedzi w tych niezawisłych sądach? Ony wyszlamują panu wszystko, co pan sobie uzbierałeś w Resorcie! Jedyna nadzieja, że towarzysze z WSI, co to oblazły prezydentu Dudu, każą mu zawetować i taką ustawę. Powiedzą jemu: wy Duda, wy u nas uważajcie. Macie tu papierek i podpiszcie. Nie, nie tu, tylko tutaj! Co wam sze, Duda tak ręce trzęsą? Jeszcze zrobicie kleksa, a „jak mi jeszcze kropla skapie, to cze trzepnę tak po łapie, że proformę wspomnisz sobie!”

  – OOO! Co pan jadasz, że pan do rymu gadasz, panie Piperman? A panu naprawdę sam Berman awansował?

  – To nie ja, to taki goj-wierszokleta. A mnie awansował oczywiście Bierut, ale sam pan wisz, panie Biberglanc, że Berman był najważniejszy, że on i Bieruta mógł aresztować, jakby tylko chciał, no a wtedy już my byśmy wycisnęli z niego co tam by było trzeba.

  – Ale co tam wspominać stare dzieje, kiedy pan powiadasz, żebym sze tak nie czeszył z tego zawetowania? Ja sze czesze, bo głupie goje zaczęły od nieboszczyków – żeby ich degradować – a zanim ony zdegradują nieboszczyków, zanim nieboszczyki sze odwołają do niezawisłych sądów, zanim niezawisłe sądy to wszystko rozpatrzą, to kto wie, czy i ja nie przeniosę sze na łono Abrahama. To co wtedy będzie mnie obchodzić degradacja?

  – Ja widzę, panie Biberglanc, że u pana jest prywatniackie odchylenie od kolektywnego punktu widzenia. Ciekawe, co by na to powiedział Radkiewicz?

  – Nu, a co w tym złego? Pan uważasz, że my z głupiemy gojamy wchodzimy w jakieś kolektywy?

  – To nic złego nie jest i my z głupiemy gojamy w żadne kolektywy wchodzić nie będziemy. Rzecz w tym, żeby raz na zawsze złapać byka za rogi, żeby głupim gojom nawet nie ośmieliło się pomyszleć, że ony mogą zacząć nas degradowacz.

  – Nu, a jak tego byka złapacz, pan wisz?

  – A żebyś pan wiedział, panie Biberglanc, że wiem. Słuchaj pan i ucz pan sze wielkiej polityki. Sameś pan zauważył, że ony, znaczy sze – głupie goje – chciały zacząć degradowanie od nieboszczyków. A od jakich to nieboszczyków, panie Biberglanc? Niech pan patrzy: Berman – nieboszczyk. Radkiewicz – nieboszczyk. Romkowski – nieboszczyk, Fejgin – nieboszczyk, generał Wacław Komar, znaczy sze – Mendel Kossoj – nieboszczyk. Oskar Szyja Karliner – nieboszczyk. Światło – nieboszczyk. Już pan chwytasz, panie Biberglanc, co to za nieboszczyki?

  – Nieboszczyki, jak nieboszczyki. Jak który umarł, to nie żyje, he, he… Powiedz pan, panie Piperman, co ja mam chwytać?

  – To masz pan chwytać, że ony wszystkie co do jednego są ocalałe z holokaustu!

  – Jak to: ocalałe z holokaustu?

  – A tak to! Kto żyje, ten, znaczy sze, ocalał, bo jakby nie ocalał, to by nie żył, no nie? Więc jeśli ony, te głupie goje, zechcą degradowacz nieboszczyki, to nie ma co sze zastanawiacz, tylko od razu oskarżycz ich o antysemityzm – że tymi degradacjami chcą nawet po śmierczy uderzycz w ocalałych z holokaustu, że to wspólniki Hitlera! I wtedy wszystko jedno, czy towarzysze z WSI będą przyciskały prezydentu Dudu, czy nie – nawet gdyby go nie przyciskały, to jak pan myszlisz – czy głupie goje ośmielą się zdegradowacz jakiegoś nieboszczyka, nie mówiąc już o mnie, czy o pana?

  – Panie Piperman, pan jestesz kanclerska głowa, pan jestesz Paganini. Pan masz Recht, że ony sze nie ośmielą nawet o tym pomyszlecz, bo jak by tylko jeden z drugim pomyszlał, to zaraz Szechter podniesie klangor, a jak on podniesie klangor, to i nasze Żydki w Izraelu podniesą klangoru, a jak ony podniesą klangoru, to i Żydki w Ameryce podniesą klangoru, a jak ony podniesą klangoru, to tylko patrzecz, jak Departament Stanu tupnie nogą i powie: no, nie, tego już za wiele, te nazisty nie mogą być w NATO, a jak nazisty nie mogą bycz w NATO, to sam pan wiesz; Daniel Fried będzie musiał zatwierdzić nową ekipę. Jak my to wiemy, to i ony, chociaż głupie goje, też to wszystko wiedzą. Aj, ja sze nie mogę nadziwicz, kiedy patrzę, jak pan to wymyszliłeś. To może i szkoda, że ten prezydent Dudu zawetował tę ustawę?

  – No i sam pan widzisz, że za wcześnie pan sze czeszyłesz. Ale może towarzysze z WSI, ony, między nami mówiąc, też głupie goje, dopuszczą, że rząd uchwali nowelizację z tym całym trybem odwoławczym, co się go tak domaga prezydent Dudu? No to my im wtedy pokażemy ruski miesiąc. Szechter podniesze klangor, a jak Szechter podniesze klangor, to i nasze Żydki w Izraelu też podniesą klangoru, a jak ony podniesą klangoru, to klangoru podniesą też Żydki w Ameryce, a jak ony podniesą klangoru, to i Departament Stanu każde Danielu Friedu zrobicz tu porządek z temy nazistamy.

  – No i on zrobi porządek, panie Piperman, a jak pan myszlisz – z kim on będzie robił ten porządek?

  – Nu, ja myszlę, że z Naszą Złotą Panią z Berlina, nu a ona – razem z nami – bo przecież nie z tutejszemi nazistami. No to niech Dudu robi tak dalej, a rząd tak samo.

  Stanisław Michalkiewicz

 131. Salcie said

  PS. Dziękuję szanownemu Panu Kapslowi za link do Katarzyny TS 🙂
  Bardzo interesująca analiza.

 132. Boydar said

  Piękny język … jak naturalny 🙂

 133. Boydar said

  Ona mnie nie wróg (127), z nas się śmieję. Zupełnie jak Żorż.

 134. Komitet Obrony Gojów said

  Na tzw. Targach Książki Katolickiej w Arkadach Kubickiego w Warszawie swoje stoisko urządzili protestanci. Proszę zwrócić uwagę na reakcję tej zakonnicy – jaka wręcz rozpromieniona i zadowolona z tego faktu (dodatkowo powołuje się na Gądeckiego). Brak słów.
  https://video.genfk.com/835527156644329

  Na kanale Sumienie Narodu lub Polskie Sprawy jest gdzieś wypowiedź Rafała Mossakowskiego, gdzie mówi, że na poprzednich tzw. Targach Książki Katolickiej, ich posoborowi organizatorzy nie pozwolili rozłożyć stoiska wydawnictwu TeDeum związanemu z FSSPX (do tego stopnia, że ustawili przy wejściach ochroniarzy nastawionych właśnie na niewpuszczenie TeDeum). A protestanckim heretykom pozwalają… Właściwie to logiczne, bo z punktu widzenia posoborowia, to tradycyjny katolicyzm jest herezją.

 135. revers said

  ad TS
  „A to znaczy, że wizerunkowo Polska została zaorana i posypana solą.” zupelnie jak Katrgina po 3 wojnach punickich, a polsce wystarczyla jeden punisizm celowo przekierowany na Putina i Rosje.

  Tylko gdzie ci dziennikarze byli w czasach Jedwabnego, Magdalenki z menora, innych wydarzen jak przejecie Jerozolimy, bombardowane Gazy,przejecie kosciola posoborowego, majdanow, rzezi w domu profesjonalisttow w Odessie, przejecia Kosowa?

 136. Głos Prawdy said

  Nagroda nobla dla Żydów
  https://wowavostok.livejournal.com/9670047.html

  „Nagroda Nobla już dawno nie ma nic wspólnego z nauką i wydają ją tylko Żydom

  Nagrodę Nobla przestali wydawać za osiągnięcia nauki już od dawna, i nauka w tych warunkach nie spełnia swoją podstawową funkcję – dostarczania ludzkości prawdziwej wiedzy o otaczającym nas świecie …
  Niewiele osób wie, że istnieje również specjalna nagroda brata Alfreda Ludviga Nobela dla Rosji, od 56 lat 66 lat mieszkał w Rosji. W 1889 r. Rosyjskie Towarzystwo Techniczne i „Stowarzyszenia Produkcji Ropy” Fr. Nobel „ustanowił złoty medal i nagrodę” Ludwiga Emmanuilovicha Nobela „. Od tego czasu do 1917 roku co pięć lat przyznawano złoty medal i nagrodę za badania i rozwój w dziedzinie nauki i technologii.
  Pod koniec marca 2007 r. Przyznano Nagrodę Ludwiga Nobla w Petersburgu. Pierwszymi lauretami byli poeta Jewgienij Jewtuszenko, pisarz C. Ajtmatow, kosmonauta Aleksiej Leonow, Grandmaster Karpow, choreograf Władimir Wasiljew, dyrektor Ośrodka Rehabilitacji V. Dikul, szef Departamentu Inwestycji i Budownictwa z JSC „Gazprom” Ya Golko, Wiceprezes SPASUM UNESCO St. Petersburg V. Skvirsky (Przegląd przemysłowy i budowlany, nr 100, kwiecień 2007).
  Więc, jeśli do rewolucji premia Nobla wręczała się za naukowe i techniczne osiągnięcia, to teraz kategoria odznaczonych rozszerzyła się w taki sposób, że wręcza się ona za ogólne zasługi przed demokratycznym reżimem. Właśnie dlatego jest na tyle dziwny spis laureatów premii, wśród których nie ma żadnego uczonego.
  Nieobecność wśród laureatów Nagrody Nobla D.I. Mendelejewa genialnego twórcy Okresowego Układa, jest najbardziej haniebnym faktem w historii komitetu i najbardziej uderzającą cechą jego pracy: w przypadku przyznania nagrody naukowe zasługi kandydata nie są decydujące.
  Doktor nauk geologicznych А.М. Błoch w artykule „Nobeliana” Dymitra Mendelejewa „(” Natura”, nr 2, 2002) pisze, że Dmitrij Iwanowicz trzy razy (1905, 1906, 1907.) był nominowany do nagrody Nobla, ale nagrody nie przyznano mu pod pretekstem , że odkrycie zostało dokonane przez niego dawno temu. A cała międzynarodowa społeczność naukowa, jakby naśladując Komitet Noblowski, dba o tym, aby ukryć zasługi rosyjskich naukowców: we wszystkich krajach świata Prawo Okresowości Mendelejewa zazwyczaj są publikowane za granicą bez wymieniania nazwiska jego autora. Rola rosyjskich i radzieckich naukowców w całym okresie Nagród Nobla celowo była niedoceniana i tłumiona „społecznościa naukowa na świecie.” Rusofobia Komitetu Noblowskiego przejawiała się również w przyznawaniu nagród w 2009 roku: w zespoły laureatów z biologii i chemii „zapomnieli” włączyć rosyjskich naukowców – autorów pojawiających się pomysłów.
  Począwszy od roku 2009 tylko 19 obywateli rosyjskich i radzieckich otrzymało15 nagród Nobla – znacznie mniej niż w Stanach Zjednoczonych (304), Wielkiej Brytanii (114), Niemcy (100) i we Francji (54).

  Przyznanie Nagrody Nobla imigrantom z Rosji było i jest czysto polityczne, antyrosyjskie lub antysowieckie. Nagroda została przyznana niszczycielu mocarstwa ZSRR Michaiłu Gorbaczowu, który i teraz w każdy możliwy sposób, utulony swoimi zachodnimi przyjaciółmi – na Zachodzie on żyje, leczy się, i karmi się, czytając wykłady, których tematem powinno być: „Jak zniszczyłem Związek Radziecki”. I B. Pasternak otrzymał nagrodę nie za swoje dobre wiersze, a za przeciętną antyradziecką powieść „Doktor Żywago”.
  Wielcy rosyjscy pisarze L. Tołstoj i A. Czechow nie byli zaszczyceni, aby otrzymać nagrodę, a choć utalentowany, ale znacznie gorszy od nich, I. Bunin był naznaczony komitetem Nobla, być może dlatego, że wyemigrował z Rosji. Jak V.F. Ivanov w książce „Russian Intelligentsia and Masonry. _Rosyjskaja inteligencja i masoneria Od Piotra Wielkiego do naszych dni „:” Wielu rosyjskich pisarzy należy do masonów i zależy od porządku masońskiego „. Powołując się na wiele nazwisk pisarzy należących do masonerii, uważa on, że obejmuje to, i prawdopodobnie Bunina, który przy pomocy masonerii otrzymał Nagrodę Nobla, która z reguły przyznawana jest tylko masonom. ”
  Przykładem literackich preferencji Komitetu Noblowskiego jest przyznanie nagrody nobla w dziedzinie literatury w 2004 roku austriackiej pisarce E. Еlinek, cierpiącej dziedziczne zaburzenia psychiczne. Jej twórczość, w opinii krytyków – mieszanka pornografii i sadyzmu. Podkreślamy te słowa – „w opinii krytyków”, bo ogół społeczeństwa oznaczone wysoką nagrodą dzieła, zwykle nie czyta.
  Nagroda 2009 roku przyznana niemieckiej pisarce R. Müller – autor książek: „Gorący ziemniak – to ciepłe łóżko”, „Kobieta mieszka w wiązce włosów”, „Daleki rzut oka, lub Życie – to pierdzenia w lampie”. Podobno nagrodę Nobla w dziedzinie literatury należy zmienić tak: „Za zasługi w rzeczywistości debilizacji ludności”.
  Nawet L. Radzikhovskiy („Nobelowski wierzchołek góry lodowej”) zmuszony jest, naturalnie, bardzo delikatnie zauważyć: zwyrodnienie naukowców i pisarzy (a nawet, o dziwo, polityków) w porównaniu do pierwszej połowy XX w. – to pewność”
  Pytanie „Dlaczego Rosjanom nie dają Nobla?” Często podaje się przyczyny ekonomiczne: ponieważ fundusz jest tworzony jako roczny procent podstawowego kapitału Nobla, umieszczonego w instytucjach finansowych, głównie amerykańskich, komitet Nobla nie może go zignorować. Nie bez powodu liczba amerykańskich laureatów jest znacznie większa niż nieamerykańskich laureatów. Będziemy kontynuować tę myśl, zadając pytanie: w czyich rękach są amerykańskie pieniądze? Nie jest tajemnicą, że amerykańskie instytucje finansowe są w rękach Żydów, więc odsetek Żydów wśród amerykańskich, a nie tylko amerykańskich, laureatów Nobla jest tak wielki.
  Pisze o tym S. A. Friedman w książce „Żydzi – laureaci nagrody Nobla” (M., 2000 r.). Nawiasem mówiąc, w książce S. Friedman stwierdził, ktory zastąpił D. I. Mendelejewa w 1906 roku na
  liście laureatów Fryderyk Ferdynand Henri Мuassan, był żydem. Dokonał bardzo prywatnego odkrycia – wyodrębnił wolny fluor.
  Oto dane dotyczące składu narodowego laureatów, zaczerpnięte z artykułu L. Radzikhovskiego „Szwedzka Simhas Torah” (gazeta „Słowo żydowskie” nr 41 (214), 2004). Jak odnotowano w artykule z wszystkich obecnie żyjących 220 laureatów: 82 Żydów, 62 – Anglo-American, 15 Niemców, 11 Anglików, 6 Chińczyków itd.
  Oto kolejny skrócony cytat: „Jak wiadomo, nagrody Nobla są przyznawane od 1901 r. (W dziedzinie ekonomii – od 1969 r.). Tak więc, z ogólnej liczby laureatów, Żydzi to: 26% w fizyce (38% w amerykańskich laureatach), 19% w chemii (28% wśród amerykańskich laureatów), 29% w medycynie i fizjologii (wśród amerykańskich laureatów – 42%), z ekonomii 38% (wśród amerykańskich laureatów – 53%) ».
  L. Radzikhovskiy oblicza entuzjastycznie:: „Ten niesamowity wynik staje się po prostu szalony w przeliczeniu na mieszkańca””. Zauważając, że „żydzi ze swoimi 26 % stanowili w XX wieku około 0,5 – 0,26% populacji Ziemi”. Ogółem: ich „nobelowska gęstość – 1 laureat na 100 tys. osób!” Dla Anglosasów i Niemców ta gęstość według obliczeń L. Radzikhovskiego wyniosła 1 laureat na 1 milion.
  Artykuł zaczyna się od słów: „W tym roku Szwedzi przewyzszyli samych siebie: siedmiu z 12 laureatów nagrody Nobla to Żydzi! ! Jeśli wziąć tylko nauke – 6 z 10 … Wydawałoby się, że Szwedzi zatem odświętowali Torę … »wyjaśnia:«Simhas Thor «-» Święto Tory»- święto żydowskie poświęcone zakończeniu czytania Tory w synagodze, która zbiegło się w 2004 roku rok z datą przyznania Nagrody Nobla.

  Na podstawie tych statystyk autor konkluduje: „Żydzi,” ludzie Księgi „, którzy studiowali Talmud od tysięcy lat, są oczywiście idealnie przystosowani do aktywności intelektualnej. Dlatego chętnie chodzą do nauki, wśród nich odsetek naukowców (w tym laureatów nagrody Nobla) jest znacznie wyższy niż wśród większości narodów europejskich. ” Zauważ, że ta statystyka daje najwyższe zaniepokojenie L. Radzikhovskiemu krajową emisjąa oraz wyraźne wskazanie, że ta kwestia jest ważna dla Komitetu Noblowskiego.
  A oto jak wyjaśnia przyznanie nagrody Nobla A. Einsteinowi: «aktywne przepychanie Eniszeina w noblowscy laureaci i jego bezmierne wychwalanie jak rzekomo największego geniusza wszystkiego ludu i czasów – wszystko to swego rodu rewerans za uczestnictwo fizyka w syjonistycznym ruchu w ciągu wielu dziesięcioleci».
  Tradycyjna działalność Noblowskiego komitetu – rozdanie pieniędzy i chluby swoim ludziom. Tak, premię za działalność w dziedzinie ekologii była przyznana członkowi żydowskiego zboru USA, byłemu wiceprezydentowi USA A. Goru, wkład którego do sprawy ochrony przyrody ograniczył się zdjęciem przeciętnego filmu.
  Szczyt cynizmu komitetu Noblowskiego – przyznanie nagrody nobla w 2008 roku byłemu prezydentowi Finlandii Martti Ahtisaari, który jest autorem projektu utworzenia niezależnego Kosowa, czyli oddzielenie Serbii od jej rodzinnych ziem. Nagradzanie osoby za rażące naruszenie prawa międzynarodowego jest kpiną z humanistycznych postaw moralnych, cywilizowanych norm życia wspólnoty ludzkiej.

  Powody przyznania Pokojowej Nagrody Nobla prezydentowi najbardziej wojowniczego państwa na świecie – amerykańskiemu Barackowi Obamie – stały się tajemnicze dla opinii publicznej. Sformułowanie jego zasług przez Komitet Noblowski jest szokujące: „Za nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami”. B. Obama został laureatem zaledwie dziewięć miesięcy po objęciu urzędu i był nominowany znacznie wcześniej, tj. czasu na zastosowanie „nadzwyczajnych wysiłków”, po prostu nie miał. To bezczelne szyderstwo z opinii publicznej, charakterystyczne dla światowego systemu finansowego, jasno pokazuje, kto jest właścicielem komitetu Nobla i określa jego politykę.”
  https://wowavostok.livejournal.com/9670047.html

 137. Głos Prawdy said

  Polacy pobili Białorusinów, bo mówili na ulicy po rosyjsku
  https://wiadomosci.wp.pl/goldap-pobili-bialorusinow-bo-mowili-na-ulicy-po-rosyjsku-6242154492438145a

 138. Głos Prawdy said

  „Niemieckie firmy zawyły – i nie ma wyjścia”: Niemcy ogłosiły ślepy zaułek dla Merkel w sprawie amerykańskich sankcji przeciwko Rosji …

  Źródło: https://rueconomics.ru/320638-nemeckie-firmy-zavyli-i-u-nee-net-vykhoda-v-germanii-zayavili-o-tupike-merkel-po-sankciyam-ssha-protiv-rossii#from_copy

  „Kanclerz Niemiec Angela Merkel będzie domagać się od USA złagodzenia sankcji wobec Rosji, ponieważ biznes Niemiec od nich „wyje”. O tym oświadczył niemiecki politolog Aleksander Rahr.
  Ekstraterytorialne sankcje, które Trump jeszcze nie wprowadził, ale Kongres chce wprowadzić, uderzą nie tyle amerykańskie, co niemieckie i europejskie firmy. Wszystkie niemieckie firmy, w tym średnie firmy, zostaną ukarane grzywną i stracą swoje rynki w Ameryce. To się jeszcze nie stało. Niemieccy biznesmeni mówią, że to poważna zmiana gry – powiedział politolog.
  Pap wyraził ubolewanie, że Niemcy musza walczyć o złagodzenie sankcji wobec Rosji w pojedynkę – presja sankcji Zachodu wychodzi niemieckiej gospodarce w 727 mln dolarów miesięcznie, co stanowi 0,8% całego eksportu kraju i 40% wszystkich strat krajów zachodnich od sankcji. dobrze by było, gdyby wraz z Merkel pojechał, na przykład, włoski premier, lub kanclerz Austrii, który cały czas opowiada się za zdejmowanie antyrosyjskich sankcji – ale na razie milczą, nie potrafią i boją się Ameryki”, – powiedział ekspert….

 139. Marucha said

  Re 137:
  Przykro mi z powodu tego wydarzenia.
  Nie, to nie byli Żydzi przebrani za Polaków.
  To nie byli też Ukraińcy.
  Ani prowokacja Putina.
  To byli moi rodacy.
  Bydło przekonane o własnej wyższości nad kacapami.

  Polactwo to parszywe kundle, gorsze od Żydów, bo głupie i nie rozumiejące własnego interesu.
  Czym się przeciętny Polak różni od tych meneli?

 140. Boydar said

  Niezawodna witryna 🙂

  https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/g/494-goldap/99-historia-spolecznosci/137317-historia-spolecznosci

  Najlepszy jest ten kawałek –

  „… Od końca lat dwudziestych XX w. stosunki między mieszkańcami ulegały coraz większemu pogorszeniu. Apogeum nastąpiło po dojściu do władzy nazistów, którzy podczas Nocy Kryształowej z 09/10.11.1938 r. spalili tutejszą synagogę. Liczebność wspólnoty zaczęła szybko się kurczyć. Wielu gołdapskich Żydów decydowało się na wyjazd, przede wszystkim do Berlina …”

  W majtki ani w papiery Pan Gajowy im nie zaglądał. A ja nie muszę. Ruble przeciw orzechom.

 141. osoba prywatna said

  Ukrainiec wyrzucił śmieci przez okno. Polski kierowca wysiadł z auta i… [wideo]
  https://pl.blastingnews.com/felietony/2018/04/ukrainiec-wyrzucil-smieci-przez-okno-polski-kierowca-wysiadl-z-auta-i-wideo-002516569.html

 142. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski dzwoni do radia ZET i broni normalności w Polsce.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bXoHGcDul8I

 143. Boydar said

  Między wierszami …

  https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/749964/robert-kubica-potwierdzil-rozstanie-z-nico-rosbergiem

 144. Boydar said

  Jeśli oficjalnie mówią że sześć to przyjmijmy że co najmniej dwanaście 🙂

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus-emerytury-pierwszy-filar-drugi-filar-ppe,246,0,2403830.html

 145. VAV said

 146. Kapsel said

  Re 131

  Dla Szanownej Pani Salcie 🙂

 147. revers said

  re137,139

  i co z tego? w Berlinie tez tlukli sie wczoraj w metrze i nie wiadomo kto z kim – „uchodzcy”. Osobiscie trudno nawet polakowi odroznic bulgara od ruska, a co dopiero bialorusina od ukrainca, co nie znaczy ze mozna jesczcze gorzej byc potraktowany jako Polak w Kanadzie jak Dziekanowski, smiertelnie porazony paralitazorem za ruskich, bo tam nawet rosyjskiego nie odroznia od polskiego, a tym tylko jezykiem umial sie porozumiec Dziekanowicz.

 148. Kapsel said

  Szkolna wyliczanka

  ….H2O , zgadnij kto ?…

 149. Boydar said

  To ja ! To ja ! (148) 🙂

 150. snag said

  Badania wykazały ze tam gdzie większy i bardziej wpływowy opiekuńczy rząd tam mniejsza religijność społeczeństwa – Spakojno rebiata, wam to nie grozi 😉 ,…

  Study: People Are Less Religious in Places with More Government
  ————————————————–
  http://www.miamiherald.com/news/nation-world/national/article209279189.html#fmp

 151. snag said

  Senor admin ,…

  Współczuł byś waść rodakom a nie dobijał ,…

 152. VAV said

  Problem repopulacji Polski:
  https://www.zerohedge.com/news/2018-04-19/polands-repopulation-problem

 153. VAV said

 154. snag said

  Wyludnienie, jakie wyludnienie? ,…

  .https://madhousenews.com/wp-content/uploads/2018/04/1524211129_polands-repopulation-problem-zero-hedge.png

  No problem wypełnią wybrańcami w odpowiedniej proporcji, żeby mieli kogo skubać ,…

  Israelis lining up for Polish citizenship
  ——————————————-
  https://www.washingtontimes.com/news/2005/apr/18/20050418-123653-8760r/

 155. Józef said

  Marucha said
  Przykro mi z powodu tego wydarzenia.
  Nie, to nie byli Żydzi przebrani za Polaków.
  To nie byli też Ukraińcy.
  Ani prowokacja Putina.
  To byli moi rodacy.
  —————————————————————————
  Przykro patrzeć, jak łatwo wybaczono zbrodnie niemieckie, zdradę Anglii i Francji ale nie może w polskim społeczeństwie przebić się ta prawda, że gdyby nie ”Wańki”, to dawno temu ostatniego Polaka, Niemcy by przez ruszta krematorium przepuścili. Mija zaraz 30 lat, a wciąż-byli esbecy to ostatnia kategoria Polaka, choć nie kto inny, tylko oni dzięki brawurowej akcji krypt ”SAMUM”, doprowadzili do redukcji o 1/3 dług PRLu czyli o 16.5 mld USD. W 1990 roku, to była olbrzymia kasa.Moi koledzy za psie grosze wykradali najbardziej zaawansowane zachodnie technologie łącznie z rakietami Patriot. Wszystko poszło w pizdu, a pamiętliwe bydło wciąż odbytem warczy, choć to jego głosami rządzą jewreje.

 156. revers said

  Lavrow i ONZ przewodniczacy do spraw Syrii na wspolnej konferencji w Moskwie
  .
  .https://www.youtube.com/watch?v=vUvSNup-l5s

 157. snag said

  Eureka !!! ,…

  Studia dowodzą ze Inteligentni są mniej podatni na religijną dogmę, czyt. bardziej krytyczni wobec tego co im kler upycha – Cholera mogli mnie spytać zauważyłem to 15 lat temu obserwując Bush’a i nie tylko jego.

  The Relation Between Intelligence and Religiosity
  ——————————————
  http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/1088868313497266

  ——
  Jasne.
  A rzydzi mają największe IQ.
  Admin

 158. gość said

  Szwecja będzie musiała podnieść podatki z powodu rosnących kosztów utrzymania niepracujących migrantów

  Główna ekonomistka Szwedzkiego Instytutu Badań Ekonomicznych (Konjunkturinstitutet, KI), Ylva Hedén Westerdahl, w wypowiedzi udzielonej Sveriges Television zwraca uwagę, że jeśli w najbliższym czasie nie zwiększy się liczba imigrantów podejmujących zatrudnienie, będą musiały wzrosnąć podatki. Szwedzki system opieki społecznej obejmujący opiekę zdrowotną i edukację nazywa „hojnym”.

  Hedén Westerdahl podkreśliła, że wymagane jest, by ludzie wnosili swój wkład finansowy w system, w przeciwnym razie pracownicy będą mieli jeszcze większe obciążenia podatkowe.

  http://dzienniknarodowy.pl/szwecja-bedzie-musiala-podniec-podatki-z-powodu-rosnacych-kosztow-utrzymania-niepracujacych-migrantow/

 159. gość said

  Austria: Imigranci będą płacić na swoje koszty utrzymania!

  Rząd Austrii zatwierdził w środę projekt zaostrzenia prawa azylowego. Kanclerz Sebastian Kurz chce w ten sposób ukrócić nadużywanie azylu i zwalczyć nielegalną imigrację.

  Nowy kanclerz Austrii nie będzie się pieścił z przybyszami, którzy chcą uzyskać azyl w jego kraju. Rządowy projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach daje duże zezwolenie austriackim władzom.

  Służy będą miały wgląd w telefon komórkowy osoby ubiegającej się o azyl, by zweryfikować jej tożsamość i trasę podróży. Jeśli uchodźca ma przy sobie pieniądze w gotówce, będzie można potrącić z nich kwotę do 840 euro jako wkład w koszty jego utrzymania.

  Rząd planuje również zmniejszenie skali pomocy socjalnej dla wszystkich przybyszów. Przez pierwszych pięć lat pobytu nie będą dostawać świadczeń socjalnych. Niektóre świadczenia mają być przekazywane np. w formie ubrań. Zmiany będą również w aspekcie deportacji.

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/15644-austria-imigranci-beda-placic-na-swoje-koszty-utrzymania

 160. gość said

  To już okupacja? Oto jakie warunki postawiła Polsce Unia!

  Radio Rmf FM podało właśnie, jako pierwsze, informację z ostatniej chwili. Przedstawiono w niej skandaliczne żądania Komisji Europejskiej wobec Polski. Chcecie spokoju? Zróbcie to i to Czy to już okupacja? Tak bezczelnych żądań wobec polskiego, teoretycznie suwerennego rządu, nie kierowano od czasów sowieckiej okupacji. Unijni dygnitarze ewidentnie się zagalopowali. Zagalopowali, albo realizują szeroko zakrojony plan.

  https://wrealu24.pl/to-juz-okupacja-oto-jakie-warunki-postawila-polsce-unia/

 161. gość said

  Winnicki: Rząd PiS jest na kolanach przed Izraelem

  – Rząd PiS jest na kolanach przed Izraelem, to bardzo wyraźnie widać. Według informacji, które posiadam, PiS obiecało Amerykanom, i de facto Izraelczykom, uchylenie ustawy o IPN – przekonuje Robert Winnicki w Mediach Narodowych.

  Poseł narodowców przekonuje, że uchylenie ustawy ma zostać dokonane rękami Trybunału Konstytucyjnego. Polityk skrytykował również rezydenta Dudę za to, że ten w żaden sposób nie zareagował na słowa prezydenta Izraela.

  https://dorzeczy.pl/kraj/62334/Winnicki-Rzad-PiS-jest-na-kolanach-przed-Izraelem.html

 162. osoba prywatna said

  W kujawsko-pomorskim sprzedano kościół w cenie kawalerki.
  https://kobieta.onet.pl/dom/w-kujawsko-pomorskim-sprzedano-kosciol-w-cenie-kawalerki/43vpft0

 163. Kapsel said

  USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

  Rywalizacja o nowy ład światowy trwa, a Ukraina w tej grze pełni rolę karty przetargowej – uważa dr Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Zachód nie wyda Ukrainy na pastwę Putina, bo potrzebuje stabilnej strefy buforowej, a raczej pola walki i rynek zbytu starej broni.

  Dlatego Waszyngton planuje wyposażyć Kijów w “nowoczesny” sprzęt wojskowy i rozszerzyć szkolenia żołnierzy.

  Ostatnio USA ograniczały się dostawą broni defensywnej: radarów, sprzętu GPS (większość ukraińskich jednostek wciąż stosuje papierowe mapy), dronów czy noktowizorów.

  Ale już w 2017 roku na Ukrainie ruszy produkcja amerykańskich karabinów M-16. Memorandum w tej sprawie podpisali w Kijowie przedstawiciele ukraińskiego państwowego koncernu zbrojeniowego Ukroboronprom i amerykańskiej firmy Aeroscraft. Szef Aeroscraftu Igor Pasternak poinformował, że amerykańskie władze udzieliły jego firmie licencji na produkcję uzbrojenia w końcu 2016 roku. Zgodnie z memorandum Aeroscraft „podzieli się” tą licencją, współpracując z Ukraińcami. Nawiasem mówiąc, Ukraina nie ma na swoim terenie ani jednego zakładu metalowego produkującego amunicję kalibru 7,62 mm. I proszę zgadnąć, gdzie państwo będzie nabywało te naboje? Rzecz jasna – w USA.

  https://www.salon24.pl/u/dziennik-polityczny-com/746082,usa-hoduje-polakom-smiertelnego-wroga

 164. gość said

  Rumunia jak Stany Zjednoczone – zamierza przenieść ambasadę w Izraelu do Jerozolimy

  Rumunia wyłamuje się z europejskiego szeregu i zamierza przenieść ambasadę do Jerozolimy – informuje euractiv.com. Już podjęto odpowiednie działania. Amerykanie uroczyście swoją ambasadę przeniosą w połowie maja.

  Rumuński rząd jest wiernym sojusznikiem USA. Udostępnia m. in. swoje bazy nad Morzem Czarnym. Od 12 maja 2016 roku rozpoczął się proces budowania tarczy antyrakietowej krótkiego i średniego zasięgu – Aegis Ashore. Oprócz bycia liderem w inicjatywie europejskiej obrony przeciwrakietowej, Rumunia wniosła znaczący wkład w sojusz NATO, w tym wspierając prowadzone przez niego misje wojskowe w Afganistanie. Bukareszt odpowiedział także na apele prezydenta Trumpa i podniósł do 2 proc. PKB wydatki na obronę.

  http://www.pch24.pl/rumunia-jak-stany-zjednoczone—zamierza-przeniesc-ambasade-w-izraelu-do-jerozolimy,59725,i.html

 165. Kapsel said

  Manewry Anakonda-18 – końcem suwerenności Polski

  Ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem „Anakonda” mają bogatą tradycję i długo kojarzyły się tylko i wyłącznie z polskimi ludowymi ćwiczeniami. Obecna Anakonda-18 jest siódmą edycją ćwiczenia, czwartą w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych państw sojuszniczych (przede wszystkim USA) i partnerskich. Manewry rozpoczną się w pierwszej połowie listopada.

  Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski w ćwiczeniach weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy w tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z NATO – wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Wiele państw wschodnich wyraziło obawy dotyczące ćwiczeń. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, podlegający obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

  https://dziennik-polityczny.com/2018/04/19/manewry-anakonda-18-koncem-suwerennosci-polski/

 166. gość said

  GUS oszacował ukryty dług Polski. To biliony złotych

  Główny Urząd Statystyczny podał szacunkowe zobowiązania państwa polskiego z tytułu obiecanych emerytur na koniec 2015 roku. Dług wynosi 276 proc. PKB, czyli ok. 4,96 biliona złotych. GUS po raz pierwszy udostępnił dane o ukrytym długu Polski.

  http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1119035,gus-oszacowal-ukryty-dlug-polski-to-biliony-zlotych-z-tytulu-obiecanych-emerytur.html

 167. gość said

  Korea Północna i Południowa oficjalnie zakończą wojnę?

  Korea Północna i Południowa prowadzą rozmowy, aby ogłosić koniec konfliktu zbrojnego między oboma krajami, podał we wtorek dziennik „Munhwa Ilbo”, powołując się na nienazwanego południowokoreańskiego urzędnika.

  Przed przyszłotygodniowym szczytem pomiędzy północnokoreańskim premierem Kim Jong Unem a prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem, ustawodawcy z sąsiednich państw, uważa się, iż negocjowali szczegóły wspólnego oświadczenia, które może zadeklarować koniec konfrontacji.

  Jak napisała gazeta, Kim i Moon mogliby także omówić zredukowanie do pierwotnego stanu, oddzielającej kraje, silnie wzmocnionej strefy zdemilitaryzowanej.

  Pyongyang i Seoul technicznie są w stanie wojny od konfliktu koreańskiego w latach 1950-1953, zakończonego rozejmem – jednak nie traktatem pokojowym. Napięcia geopolityczne trwają od czasu zawieszenia broni, chociaż jak do tej pory oba kraje zdołały uniknąć kolejnego destruktywnego konfliktu.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/korea_polnocna_i,p1271541636

 168. Kapsel said

  TVP nie czeka na zmiany w abonamencie. Już wydaje więcej, niż zarabia

  Choć TVP od kilku lat tonie w długach i utrzymuje się na powierzchni tylko dzięki rządowym dotacjom i kredytom, zarząd spółki planuje nowe, wielomilionowe inwestycje. Będzie nowe studio, siedziba i więcej pieniędzy dla ośrodków lokalnych.

  Według ostatniego sprawozdania finansowego telewizja Jacka Kurskiego zamknęła rok 2017 ze stratą wynoszącą ponad 170 mln zł. Spada oglądalność, a co za tym idzie, wpływy z reklam. Niewielkie – w skali wydatków TVP – są też wpływy z abonamentu, który regularnie płaci raptem 10 proc. korzystających z radia i telewizji.

  Mimo trudnej sytuacji TVP nie przestaje inwestować. Na początku roku spółka ogłosiła przetarg na nowe studio, z którego nadawane będą programy informacyjne. Studio, jak zadeklarował prezes Jacek Kurski, ma kosztować – bagatela – około 20 mln zł.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvp-nie-czeka-na-zmiany-w-abonamencie-juz,117,0,2403701.html

  Wyrzuć telewizor!

  http://www.m.pch24.pl/wyrzuc-telewizor-,50353,i.html

 169. provincjal said

  qnva ich mać, ziobro wypuść na nich wszystkie służby, bo to co oni wyprawiają to dno rowu mariańskiego !
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pfn-rola-wynajetej-agencji-promocyjnej-nie-jest-kreowanie-wizerunku-fundacji/4jpglcw

 170. Kapsel said

  Bezczelność Marka Zuckerberga

  http://tygodnik.tvp.pl/36772628/bezczelnosc-marka-zuckerberga

 171. Martka said

  Up@ 167

  Wyrzuć tv!

  Bardzo przyjemny tekst.

 172. Kapsel said

  c.d. 163

  W ramach zaprowadzania porządku USA rabuje mienie tego kraju, morduje ludzi i zakłada kolejne bazy wojskowe, i tak powstaje kolejny folwark USA. I tak państwo po państwie, te same chamskie, prostackie metody, USA szkoli morderców i wysyła ich do państw swoich ofiar.

  USA tworzą kolejne nazwy swoich grup ludobójców, by stworzyć wrażenie ich różnorodności i wielorakości. To są ludzie wyszkoleni przez USA, uzbrojeni przez USA z doradcami z USA. Oni służą USA, są forpocztą USA od siania niepokojów. Powtarzające się na sygnał z USA, zamachy „zmuszają” USA do interwencji w obronie pokoju. I interesy się kręcą, umiera miliony ludzi by garstka kilku skurwysynów z USA, była bardziej bogata niż jest! Wszystkie absolutnie wszystkie bandy terrorystyczne są pocztą USA, wyszkolone, uzbrojone, i dowodzone przez fachowców z USA. Taka jest prawda o terroryzmie.

  I to odrębną grupę wyszkolonych amerykanami terorystów stanowią neobanderowce i neonazisci na Ukrainie.

  Tutaj mamy do czynienia z prawdziwym szowinizmem. Ale tego ani zachodnie media, ani te polskojęzyczne nie dostrzegają. A rządzący nami amerykańscy agenci wożą im na wieczne nieoddanie nasze pieniądze, pochodzące z naszych podatków. To jest prawdziwy dramat, bo oni hodują nam potwora, z którym kiedyś pewnie przyjdzie walczyć na śmierć i życie. Ukraiński, banderowski szowinista to dziedzic ideologii pogańskiej, hitlerowskiej. I taki jest naszym najgorszym wrogiem. Nie można mu pozwolić, by się rozwinął, bo przyjdzie nas mordować, a niestety także (to bardzo dobrze, że i ten aspekt ich rządów został raz na zawsze dowodnie wykazany) obecne „patriotyczne” władze okupacyjne III RP, wywodzące się ze stronnictwa amerykańsko-żydowskiego, nie chcą przywrócić nam prawa do posiadania broni palnej, więc nawet nie bardzo mamy czym się bronić. Banderyzm to, oprócz inwazji islamu na Europę i możliwości wywołania przez rządzących nami amerykańskich agentów wojny z Rosją w interesie USA, trzeci istotny problem agresji zewnętrznej, przed którym stoi obecna Polska. W bardzo niespokojnych czasach przyszło nam żyć. Mamy nadzieję, że za czasów kadencji Trumpa coś się zmieni…

 173. Kar said

  re;155/Joziek-SBznajda

  ..joziek, ty juz calkiem out of blue, nie kontrolujesz. Twoja idiotic jazn wylazi poza margines jakiejkolwiek dopuszczalnej tolerancji (wez pare lekcji stary grzybie z zakresu tolerancji, bedziesz dawal mniej uspustu nieokielznanej u-beckiej fantazji). Przechlales wraz ze swoja sitwa komune, w ktorej mieliscie niesamowity dostatek. Przesraliscie! Chlopie, nie szukaj teraz winnych wsrod ubogich..wyrawano wam spod doopy dostojny stolek. Spojrz prawdzie w oczy i rzeknij stary ubecki osle; mea culpa..mea culpa

  ——
  Oni przesrali… A co wygrała na tym Polska?
  To Polska przesrała.
  Cieszcie się ze „zwycięstwa” .
  Admin

 174. VAV said

 175. ewas said

  .Znany w Gajówce Alexander Jabłonowski okazał się tzw. fałszywą monetą.Niedawno został zdemaskowany jako agent rzydowskiej agentury, także Sendecki, Czapkowska,
  Chojecki…

  ——
  To było od początku oczywiste. Zwłaszcza, gdy chodzi o Chojeckiego.
  Jak łatwo nabrać Polaków…
  Admin

 176. osoba prywatna said

  Nat King Cole – Fascination – Grace Kelly
  .https://www.youtube.com/watch?v=9tQFJVixsQ8

 177. Józef said

  To co tu jest, to PiS bis

 178. Ola said

  ad 173 , Osoba

  phi,

  Ludmila Jakubczak – pod mostami

  Cudowna Lusia i jaki jazzik, jaki prlowski. No i co ? Piekny

 179. Józef said

  https://gloria.tv/article/ZWmPfmXwtAdi4UxVxW3ptThRi ”Jędrzej Giertych o stanie wojennym”. Temat był przez szanownego Gajowego tu kiedyś poruszany.

 180. Leszek Szymański, SYNDYK WALCZĄCEGO SOCJALIZMU – Borys Sawinkow, lewicowy terrorysta, który w 1920 r. u boku wojska polskiego walczył przeciw bolszewikom. Kilka lat później stał się powodem dyplomatycznego konfliktu między Polską a Rosją bolszewicką. Ostatecznie czekiści zwabili go do ZSRR i wtrącili do więzienia; Rzeczpospolita, 20 IV 2018, s. J2-3.

  Tak Stalin jak i autor niniejszego artykułu LSz zrobili WSZYSTKO, aby ZNISZCZYĆ Testament Polityczny Borysa Sawinkowa, który był Odpowiedzialnym i Uczciwym Rosjaninem a jego droga i filozofia polityczna i były Prospektywne dla Rosji. BSa jest DOWODEM, że w rewolucji rosyjskiem można było być Uczciwym, i dlatego Stalin zrobił Wszytko, żeby go zdyskredytować i zniszczyć jego kapitał politycznyt, co mu się właściwie udało – między innymi dzięki takim historykom jak Leszek Szynański, którey bierze za dobrą monetę łgarstwa Stalina, który Rosjaninem nie był tylko Gangsterem i Najemnikiem.
  Jest książka: Dimitri Wolkogonow, STALIN – Wirtuoz Kłamstwa, Dyktator Myśli. W ksiązce jest zdjęcie z WYPOWIEDZENIA przez Lenina Pokoju w Brześciu Litewskim na doraźnym wiecu w Moskwie, z Trockim i Borysem Sawinkowem na I planie i Afanasją Kapłan na planie III. Lenin był BESTIĄ Polityczną do zamachu Afanazji Kapłan, który STALIN a za nim Leszek Szymański datuja na tzw. Pucz Eserów 6 VII 1918 czyli Pół Roku WCZEŚNIEJ. Żadnego Puczu Eserów jednak nie było tylko ,tylko Wizyta w ambasadzie niemieckiej dwóch Eserów po POŁOWĘ przynanej przez rząd Cesarski sumy na Armię Czerwoną: 40 milionów RM, z czego Połowe mieli otrzymać Bolszewicy a Połowę Eserzy. Gdy ambasador niemiecki hrabia Mirbach odmówił to eserzy wyjęli pistolety i Zastrzelili go.
  Do moskiewskiej ambasady Niemiec przybył Lenin i Dzierżyński z Kondolencjami. Gdy Lenin wracał samochodem o zmierzchu to Ktoś strzelił do samochodu. Zamachowca widział tylko Lenin a kulę z ciężkiego browlinga znaleziono wewnątrz, i TO BYŁ ZAMACH 6 LIPCA 1918. Pucz Eserów polegał zaś na tym, że opuszczającego Ambasadę Dzierżyńskiego zatyrzymali eserzy i zawieźli do swego Sztabu, skąd został WYPUSZCZONY. Lew Trocki posługiwał się legitymacją ESEROWSKĄ więc mógł być też Oswobodzicielem Dzierżyńskiego.
  Nad pięknym Nekerem mieszkałem w jednym pokoju z wykształconym w Laningradzie Ukraińcem, który strofował mnie: PRZECIEŻ WIDZIAŁEM PISTOLET, Z KTÓREGO STRZELAŁA. TO JEST BROŃ PROSTYTUTKI PARYSKIEJ, Z TEGO CZŁOWIEKA ZABIĆ NIE MOŻNA. Otóż rabini kijowscy zaprosili do Kijowa Piłsudskiego, żeby pojechać na Kreml i lżyć Lenina: TY ŻYDOSKI GNOJU. ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULUJ JĄ. Lenin musiał więc przyjąć Afanazję na nałożnicę i dać armię Trockiemu, który się Piłsudskiego NIE BAŁ, gdy Lenin, który znał tego Księcia Żmudzkiego z rodzinnego domu, bał się go Panicznie.
  Na posiedzeniu Rady Ludowej w Rostowie Sawinkow zrobił awanturę za odprawienie polskiej misji wojskowej, zarzucając dyktatorowi Denikinowi Analfabetyzm Polityczny. Miał racje, bo podczas ofensywy Denikina na Moskwę kozacy polscy, którzy schronili się przed Denikinem na zachodnim brzegu Dniepru u Petlury, zaatakowali front Denikina od południa, zagarniając pociągi ze skarbami kilkuset rodów rosyjskich. To URATOWAŁO LENINA.
  Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Nałożnica postrzeliła Lenina z małokalibrowca na Rozkaz Borysa Sawinkowa. Strzał był Z PRZYŁOŻENIA, gdy Lenin wsiadał do samochodu; kula utkwiła w płucu, co Uruchomiało syfilis – o co rabinam kijowskim chodziło. Kalkulacja była prawdopodobnie taka: Armia Czerwona poniesie klęskę – dojdzie do rokowań, w których Żydzi jako Rozjemcy dostaną KIJOWSZCZYZNĘ.
  Po kapitulacji Niemiec finansowanie Armii Czerwonej przejęli Rotszyldy, ale z powodu rozstrzeliwania przez Polaków Muserów zaczęli oni opuszczać Armię Czerwoną, a po jej całkowitej Klęsce nad Niemnem Dzierżyński i Stalin SPRZEDALI Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandzurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym pałacili Rokefelery PRZEZ STALINA. Po raz II uratowali rewolucję bolszewicką Amerykanie, co mi tłumaczył Ukrainiec.
  Piłsudski wezwał więc Sawinkowa i zapytał, CO WOLI: SMOLEŃSK CZY PIOTROGRÓD? Ten wybrał Piotrogród, gdzie wysłał Kirowa z Astrachania. W Moskwie była formalnie dwuwładza: Dzierżyński-Stalin. Trocki miał jednak list Lenina, w którym ten strofował Krwawego Polaka za pastwienie się nad inteligencją rosyjską. List ten pokazali dyrektorowi szpitała w którym leczył się Dzierżyński… Gdy Trocki przybył do Stalina po obiecaną dole to ten powiedział: PASZOŁ WON, BO PSAMI POSZCZUJE. ROSJANIE ROZSZARPIĄ CIĘ ZA DANIE ŻYDOM SEFARDYJSKIM 15 TYSIĘCY TON ZŁOTA.
  Stalinowi Dzierżyński i Trocki nie byli już potrzebi, bo miał Kirowa w Leningradzie, więc przygotowując się do rozprawy z chłopstwem skłonił Kirowa, by ten zaprosił Sawinkowa do Leningradu, w trakcie czego Swinkow został aresztowany i osądzony w procesie Pokazowym. W więzieniu napiasał książkę BIAŁY KOŃ, w której opisał Zamordowanie Stołypina w operze kijowskiej, za co skazano ochroniarza Bogdanowa, który został Odciągnięty przez Afanazję.
  Aresztowanie Sawinkowa pozbawiło Kirowa polskiej asekuracji ZBROJNEJ, toteż został on zamordowany przez Wyszyńskiego i Jagodę. Stalin utrzymał się dzięki Tuchaczewskiemu, toteż Rainhard Heydrich musiał wyeliminować Tuchaczewskiego, w czym posłużył się Beneszem, który robił Stalinowi 3 strategiczne bomby atomowe Tesli, na Warszawę, Berlin i Londyn. Stalin najpierw zamordował sadystycznie Tuchaczeskiego a pozbawiony asekuracji armii MUSIAŁ być zamordowany przez Biuro Polityczne: Pierwsze objawy OTRUCIA – prawdopodobnie niemieckim polonem – wystąpiły na Sylwestra 1937 – a w końcu kwietnia nagle OZDROWIAŁ.
  Rokefeler powinien przystać do plemienia Apaczów, bo wówczas będzie chroniony aktem Obrony Godności i Mienia Indian. Będzie trzaba się do niego zwaracać z GODNIŚCIĄ, np. Wodzu Stary Pierdzielu.

 181. gość said

  Wyłudzane powtórnie odszkodowania

  Dr Ryszard Ślązak swoimi licznymi opracowaniami wspomógł władze by wreszcie zajęły się ogólnopolską sprawą, określaną potocznie aferą reprywatyzacyjną, w pierwszej kolejności w Warszawie. Sprawy tej, tak szerokiej problemowo i ważnej z punktu widzenia interesu narodowego, o zasięgu między państwowym, nie można było już dłużej „zamiatać” pod przysłowiowy „dywan”.

  Przekręty, oszustwa, wyłudzanie mienia narodowego czy państwowego, lub urojonych odszkodowań, po raz drugi, czy nawet trzeci, za mienie za które już raz żyjący w powojennej nędzy Naród swoją pracą i kosztem zapłacił, aż w dwunastu międzypaństwowych umowach indemnizacyjnych. Umowy te i zapłacone nimi odszkodowania, ówczesne nasze rządy z dumą prezentowały w Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie te wszystkie umowy są złożone.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/wyludzane-powtornie-odszkodowania/

 182. gość said

  MORAWIECKI – NOWY PODATEK O NAZWIE „DANINA

  .https://youtu.be/5xijRssrxcg

 183. Bodzio said

  ad 170 @Kar
  Przechlales wraz ze swoja sitwa komune, w ktorej mieliscie niesamowity dostatek. Przesraliscie!
  Może ktoś z Państwa wie, gdzie można znaleźć tekst przysięgi/ślubowania funkcjonariuszy UB/SB? Ciekaw jestem, czy było tam coś o obronie ustroju PRL, bo o „transformacji ustrojowej” zapewne nic.

 184. gość said

  Musisz to wiedzieć(304)Czy Morawiecki manipuluje Polakami w kwestii poczucia bezpieczeństwa?

  .https://youtu.be/DW2wsAirtbM

 185. gość said

  Horyzont zdarzeń: Dobiorą się do Hilary Clinton wraz z jej otoczeniem?

  .https://youtu.be/5l_QKUJQToc

  ——
  Oczywiście, że nie.
  Admin

 186. Miet said

  Ad. 178.
  Panie Gościu, to bardzo wymowne zdjęcie.
  Tak właśnie powinno się warczącym rzydom odpowiadać na ich bezczelne żądania.

 187. gość said

  @184 Miet

  Pełna zgoda!

 188. Piskorz said

  Berlińska gmina żydowska wezwała mieszkańców stolicy do akcji solidarnościowej pod hasłem „Berlin nosi jarmułkę”. Wiec odbędzie się w środę 25 kwietnia. HA HA HA…ALE JAJA…jak berety mówiąc jeż. młodzieży..

 189. snag said

  28 lat, nie żyje ,…

  .https://youtu.be/IcrbM1l_BoI

 190. Ad. 176

  Tu ma pan cały numer:
  http://chomikuj.pl/km_dante/OPOKA+nr+17+-+J*c4*99drzej+Giertych

 191. Zdzicho said

  Trochę jazzu na dobranoc.
  .https://m.youtube.com/watch?v=PHdU5sHigYQ

 192. Marucha said

  Leżę w szpitalu.

 193. Kapsel said

  ad. 173

  Logo w powiększeniu – Stowarzyszenie NFP

  https://yt3.ggpht.com/a-/AJLlDp1H47hwnNz-rmnTC0kcqpOJkwb7S1RutAgWbg=s900-mo-c-c0xffffffff-rj-k-no

 194. Kapsel said

  Prośba o modlitwę, w intencji wyzdrowienia Wacława Maruchy.

  Prosimy Cię, nasz Odkupicielu, pokrzep łaską Ducha Świętego chorego Wacława.
  Ulecz jego słabości i odpuść mu grzechy.
  Oddal od niego wszystkie cierpienia. Przywróć mu pełne zdrowie duszy i ciała, aby nabrał sił do pełnienia swoich obowiązków.
  Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
  Amen

  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2018/04/12/prosba-o-modlitwe-w-intencji-wyzdrowienia-waclawa-maruchy/

 195. Miet said

  Re. 192.

  Panie Wacławie – głowa do góry! Dobry Pan Bóg.

  Ja chyba nie jestem w lepszej sytuacji.
  Trzeba poddać się medycynie – ja to zrobiłem 15 lat temu i nie żałuję.
  W cudownych uzdrowicieli nie wierzę poza jednym – Jezusem Chrystusem.

 196. Salcie said

  Drogi Panie Gajowy! Całym sercem jesteśmy z Panem. Proszę się trzymać dzielnie. Wszystko będzie dobrze!

 197. VAV said

  Washington State Fusion Center przypadkowo? wydaje dokument o zdalnej kontroli umysłu
  https://thecontrail.com/forum/topic/show?id=4744723%3ATopic%3A870401&xgs=1&xg_source=msg_share_topic

 198. telimena50 said

  Drogi Panie Waclawie – ciesze sie, ze jest Pan pod wlasciwa opieka I wkrotce zacznie sie leczenie. Glowa do gory! Jestesmy z Panem, czekamy na wiadomosci.

 199. plastuś said

  Matka z dzieckiem pilnowana w szpitalu Bielańskim przez policję, ojciec może się z żoną i dzieckiem widywać tylko w obecności policji, poszło o to, że nie chcieli zaszczepić dziecka – http://www.pch24.pl/noworodek-i-matka-z-obstawa-policji–poszlo-o-brak-zaufania-do-antybiotykow-i-szczepionek,59713,i.html

 200. jaja said

  Ojej przed chwila przeczytalam, ze lezy Pan w szpitalu, jedyna radosc, ze pod fachowa opieka. A juz mialam napisac i zapyytac: Jak sie dziś czuje nasz Szef Gajowy? Od czasu jak sie dowiedzialam o chorobie, to jak nie widze Pana aktywnej obecnosci forum to sie martwie o Pana zdrowie. Moze lepiej nie pytac takie jest powiedzenko mojego dowcipnego meza. Jak mial problem ze zdrowiem, to natretnie co chwile sie pytalam o samopoczucie to w odpowiedzi wlasnie slyszalam ” lepiej……. nie pytac.” Ale dzieki Bogu udalo mu sie wyzbyc kamyczkow, chociaz nacierpial sie okropnie ale wyzdrowial, a pbecnie klopoty to mam ja, ze spaniem na skutek emocji, ktorych nie szczedza nam sq..wesyny z piekla rodem. Staram sie nie przeklinac, dusze w sobie bunt i wscieklosc i udaje mi sie z wielkim trudem powstrzymac wiazanke „kwiatkow,” ale w duchu to miotam najgorsze klatwy jakie swiat wymyslil. No, bo gdy czytam newsy o zaszczytach jakimi znani sku.wiele sie chlubia, no to wenty puszcza.
  Znamy sie wirtualnie juz od lat, i jest mi Pan bliski jak kazdy stary dobry znajomy, przyzwyczailam sie do Pana cietych, krotkich ale bardzo trafnych wypowiedzi, zawsze kojarza mi sie z lacina tj. z madroscia wyplywajaca z kazdego zdania w tym jezyku. Tak naprawde to i tak podziwiam Pana zdrowie, psychiczne, chociaz jak zauwazylam z biegiem lat reaguje Pan zywo, ciemnota i robactwo zneutralizowalo cierpliwosc i jak kazdy czlowiek z krwi kosci przekazuje Pan swoje opinie bez naciskania na hamulce. To dobrze, bo bez wyladowania nagromadzonego zlusznego gniewu to taka wstrzemiezliwosc moze czlowieka rozwalic od wewnatrz. Nie wiem czy pamieta Pan Anta z WP co rozwalil Krupinskiego? Bufonada z Bozej laski poety solidarnosciowego o malo nie doprowadzila Anta do zawalu, nie mogl sie pogodzic z tym, ze klamie, bazgroli ksiazke i robi z siebie meczennika za sprawe, a byl podobno wlazidupa oblesnym, ktory robil wszystko zeby zalapac sie do koryta. Ale nie udalo mu sie, bo widocznie nawet kaczym dupom obrzydl. Przyjaznilam sie z Antem ( tylko wirtualnie chociaz mielismy szanse sie spotkac) to na biezaco mnie informowal o swoich pogladach impuslywnych przezyciach i namawialismy sie jak im zaradzic i sie przeciwstawic wrogiej „opozycji” na forach. Tak, wspominam to ze wzruszeniem bo to byly czasy pelne radosci i lez, bo banowania naszego teamu prawie na wszystkich forach w ktorych wynurzalismy sie z prawda na sztandarze. On byl artysta, prawdziwym gwizdzacym na awanse i dobra materialne ( biedna jego rodzina, tak ja kochal) i nieszczesliwym z powodu upadku kraju ( corke codziennie zmuszal do przeczytania rozdzialu Potopu), a ja realistka nigdy nie fruwajaca w oblokach i jakos znalezlismy wspolny jezyk i hulalismy po forach w zjadliwym duecie. W zasadzie ja wtedy zastartowalam w internecie (dzieki mojej corce Malgosi) i mialam godne podziwu zdrowie do wypisywania bzdurnych i mniej bzdurnych opinii pod kazdym interesujacym mnie tekstem. No, teraz tez nie to zdrowie, bo nerwica lekowa powoduje rozne nieoczekiwane, przykre dolegliwosci. Dlatego oszczedzam sie, mnie czasu poswiecam na lekture.
  Tak sie rozpisalam, bo zdaje sobie sprawe, ze jak czlowiek lezy w szpitalu to czuje mniej bolu jak ma zajecie i wie, ze ludzie o nim pamietaja i jednocza sie w bolu.
  Modle sie o szybki Pana powrot do zdrowia! I WIERZE!!!

  Ula

  PS

  Na pewno jak zwykle narobila bledow od groma, ale nic na to nie moge poradzic nie potrafie sie zmobilizowac do powtorenego czytania swoich wlasnych wypocin, bo wszystko bym pisala od nowa.
  .

 201. NyndrO said

  https://i.ytimg.com/vi/4kpv7FqV2p0/maxresdefault.jpg * Tylko szkoda, Boydarku zaśmiecać takieko pięknego akwenu. Dzieci się kąpią. Ale! W Janikowie istnieją tak zwane „białe morza” . Odstojniki. Tam jest wspaniale. Organizm 2 dni i znika. Wiem, bo moja rodzina pakerów tam właśnie żegnała cweli.

 202. NyndrO said

  Oczywiście jest jeszcze Balczewo. Ale tam się gościa zakopywało do połowy i odcinało się łeb. Taki sybmbol.

 203. NyndrO said

  jako szczawik widziałem też wydłubanie oka widelcem ubrudzonym od tortu. Też chyba symbolicznie. Ale są kanalie, z którymi się nie gada. W Balczewie znaleziono około 20 „ciał”. pfffff

 204. hit said

  oto przykładny dowód na istnienie bestii zhybrydyzowanej w formie ludzkiej zwanej rzydem,

  https://vignette.wikia.nocookie.net/nonciclopedia/images/a/a9/Duchessa_d%27Alba_e_Ron_Perlman.jpg/revision/latest?cb=20140310203825

 205. Marucha said

  Wszystkim dziękuję z całego serca za modlitwy i dobre myśli. Trudno mi jest pisać.
  Dziwnie się czuję jako bezradny pakiet…

 206. hit said

  Niezbadane są wyroki…lecz podziwiając to co jest, oczywistym staje się, iż niewiele czasu pozostało garstce 100% dusz ludzkich na ziemi.

  https://www.zumiez.com/dropout-club-intl-game-over-sticker.html
  Game soon will be Over.

  Czerń opanowała świat, wkrótce wypełni się Słowo, o początku i końcu. Hybrydy długo nie pociesza się ziemia i władzą nad nami. Ich koniec jest bliski. Miłość i sprawiedliwość nie będzie wykorzystywana w nieskończoność, to na próbę i będzie ukrócone i policzone.


  Mark my word.

 207. hit said

  Szpital dla ludzi, dojdzie pan do siebie, bez obawy.

 208. Rafal Cz. said

  Panie Gajowy prosze sie dac uleczyc. Jest pan nam potrzebny.

  ——
  Niczego innego nie pragnę.
  Admin

 209. revers said

  Narodki dozbrajaja sie jak moga, nie zawsze legalnymi srodkami…

  http://prostozmostu24.pl/uwaga-wlamanie-do-magazynu-firmy-handlujacej-bronia/

 210. troll polonii said

  Modlimy sie i za pana i za lekarzy, zeby Bog ich natchnal wiedza tajemna.

 211. StopNWO said

  II RP
  0-31 analiza wyborów
  31min.! kodeks etyczny
  52min !katalog wartości

 212. revers said

  W zdrowiu, dziwne ze medycyna wspolczesna jest bezradna lub wymaga duzych nakladow $$$$, ale sa tez medycyny alternatywne, niekowecjonalne, ktos pisal o akupukturze trafic w punkt-y nacisku i bol ustapi, zabiegi fizykoteraupetyczne, a nawet pijawki, banki widzalem w poblitu ktos prowadzi taka dzialalnosc.

  A w politycy pytanie, czy gotowa odpowiedz.

  „Zatem niemal 2 miliony żydów mieliśmy na miejscu już w 2011r. oraz potężną emigracje ściąganą do Polski z Izraela, wyposażaną we wszystkie benefity wprowadzone właśnie na tę okoliczność, jak 500 plus, mieszkanie plus, żydowski startup plus, żydowskie bezpodatkowe strefy ekonomiczne plus, dotacje dla żydostwa plus, plus 65 mld USD, przeszacowane ostatnio na 300 mld USA – jak się bawić (cudzym kosztem, jak zwykle), to się bawić!

  Plan minimum ogłoszony przez izraelską żydówkę, niejaką Jael Bartana, reprezentującą… Polskę (!) na biennale w Wenecji, obejmował przeprowadzkę do naszego kraju 3 mln żydów z Izraela, zapewne w większości zstępnych krwawej żydokomuny i można śmiało szacować, że został już osiągnięty, przy czym przyjeżdżają tu żydzi młodzi z rodzinami wielodzietnymi (otrzymują obywatelstwo europejskie, 500 PLN na każdego szczyla, dotacje, itd.). Tak więc wraz z dziećmi tworzą w Polsce gigantyczną siłę polityczną, a oni będą głosowali jednomyślnie i karnie, co do jednego, bez wyjątków, 100% diaspory, więc realnie osiągną niemal taką siłę polityczną, jak całe społeczeństwo polskie, które do uczestnictwa w wyborach skutecznie, programowo zniechęcono. I o to właśnie chodzi. ”

  Polakow wioda na zarzniecie , koszerny uboj z koszernymi perwersjami

  http://noweateny.pl/Polska/details/227/Czy-Jarosaw-Gowin-jest-masonem-prowadzcym-Polsk-pod-ydowski-n-rytualny-

 213. Grażyna said

  Demaskacja Olszańskiego Jabłonowskiego jako antypolskiego agenta.

 214. Kapsel said

  AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

  /fragmant/

  Każdy amerykański prezydent musi bić pokłony żydowskiej potędze w Stanach Zjednoczonych i nie ulega żadnej wątpliwości, że zarówno AIPAC, jak i setki innych żydowskich i chrześcijańsko-syjonistycznych organizacji (które przynajmniej w jakiejś mierze istnieją po to, aby chronić i czuwać nad Izraelem), bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę. Nawet Barack Obama, który miał otwarcie chłodne relacje z Netanjahu, wiedział jaka jest nieprzyjemna prawda i dał żydowskiemu państwu 38 miliardów dolarów – pisze na łamach Unz.com Philip Giraldi.
  Izrael korzysta również z tego, że zespół Trumpa ds. Bliskiego Wschodu składa się z samych Żydów oddanych sprawie Izraela. Na jego czele stoi zięć prezydenta, Jared Kushner, a w jego składzie znajduje się rownież były adwokat specjalizujący się w postępowaniach upadłościowych ambasador David Friedman, który w przeszłości wspierał finansowo nielegalne izraelskie osiedla oraz Jason Greenblatt, adwokat korporacyjny firmy Trump Organization. Ponadto, Kushnerowi podobno osobiście doradza grupa ortodoksyjnych Żydów, których zna ze swojej synagogi i dzięki swoim interesom biznesowym.

  Skutki polityczne zespołu ds. Bliskiego Wschodu złożonego z samych Żydów w połączeniu z przyjaznym Białym Domem są łatwe do przewidzenia, podobnie jak łatwy do przewidzenia jest brak korzyści dla Stanów Zjednoczonych. Izrael był w stanie radykalnie rozszerzyć swoje osiedla na skradzionej ziemi palestyńskiej i inicjuje kilka nowych wojen w regionie bez żadnego sprzeciwu ze strony Waszyngtonu. Wręcz przeciwnie, gdyż Stany Zjednoczone umożliwiły powstanie nowych konfliktów z Syrią, Libanem i Iranem. Kilku senatorów, którzy niedawno wrócili z Izraela, twierdzi, że zbliża się inwazja na Liban z powodu zarzutów, że Hezbollah przy pomocy Iranu buduje fabrykę mającą produkować zaawansowane rakiety, co jest kolejną fałszywą opowieścią mającą na celu ukazanie Izraela jako wieczną ofiarę jego brutalnych i groźnych sąsiadów, gdy w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Ta wrogość wobec Iranu i jego sojuszników jest szczególnie niebezpieczna, gdyż może doprowadzić do nowej wojny, która może wymknąć się spod kontroli oraz wciągnąć Rosję i Chiny, które będą chciały chronić swoich interesów.

  Rzeczywistość jest jednak taka, że to Izrael jest dominująca siłą militarną, która regularnie bombarduje rzekome cele irańskie lub Hezbollahu w Syrii, a także syryjskie instalacje wojskowe. Zagroził zbombardowaniem Libanu i sprowadzeniem go z powrotem do „epoki kamiennej”, co nasuwa pytanie, o to co takiego te narody zrobiły, aby sprowokować gniew Syjonu? Zasadniczo nic. Domniemany irański dron rzekomo wystrzelony z Syrii powędrował w przestrzeń powietrzną nad okupowanymi przez Izrael Wzgórzami Golan, zanim został zestrzelony. Ile izraelskich dronów latało nad Libanem i Syrią? Setki, jeśli nie tysiące.

  A kiedy izraelskie myśliwce udały się w głąb Syrii , aby zbombardować rzekomą bazę, z której miał wystartować dron, jeden z nich został zestrzelony przez syryjską rakietę obrony powietrznej. Następnie Izrael zaczął bombardować syryjskie cele wojskowe i został powstrzymany przed o wiele gorszymi działaniami przez Władimira Putina, który ostrzegł Netanjahu przed rozszerzaniem konfliktu. Zauważmy, że to Rosja powstrzymała Netanjahu, nie Waszyngton. W międzyczasie Stany Zjednoczone były zajęte usprawiedliwianiem swojej obecności w Syrii, również za namową Izraela i AIPAC.

  Philip Giraldi

  Autor jest byłym oficerem CIA i dyrektorem Council for the National Interest oraz członkiem organizacji skupiającej byłych pracowników amerykańskich służb specjalnych, Veteran Intelligence Professionals for Sanity. Artykuł pierwotnie ukazał się na portalu Unz.com.

  http://www.bibula.com/?p=101191#utm_source=rss&utm_medium=rss

 215. Kapsel said

  Szok! Koalicja partii Korwina-Mikkego z Platformą i postkomunistami

  http://wprawo.pl/2018/04/20/szok-koalicja-partii-korwina-mikkego-z-platforma-i-postkomunistami/

 216. Kapsel said

  Prezydent Duda w depeszy do prezydenta Riwlina: „Narody Polski i Izraela łączy wspólna historia i dziedzictwo kulturowe”

  Narody Polski i Izraela łączy wspólna historia i dziedzictwo kulturowe, które nadają naszym dwustronnym relacjom wyjątkowy charakter. Na tym fundamencie nasze państwa rozwijają współpracę na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej i kulturalniej.

  Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy powstrzymane zostaną wszelkie głosy i działania bazujące na stereotypach, uprzedzeniach, negatywnych emocjach i wprowadzaniu podziałów między nasze narody. Będąc gorącym orędownikiem opartej na wzajemnym szacunku, głębokiej relacji przyjaźni między Polska a Izraelem, w tym uroczystym dniu rocznicy powstania Państwa Izrael, pragnę wyrazić nadzieję na wspólny i równoległy wysiłek w tej sprawie.

  Panie Prezydencie, jesteśmy w pełni świadomi ogromu wyzwań, jakie wiążą się z niebezpieczną dla świata skomplikowaną sytuacją na Bliskim Wschodzie. Jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-19, Polska będzie konsekwentnie działać na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktów na świecie, uwzględniając żywotne potrzeby bezpieczeństwa i interesy naszych partnerów.

  Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, wyrazy szacunku oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Pana osobiście, a także wielu sukcesów dla Państwa Izrael.

  Z wyrazami najwyższego poważania

  Andrzej Duda

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej”

  http://wprawo.pl/2018/04/20/prezydent-duda-w-depeszy-do-prezydenta-riwlina-narody-polski-i-izraela-laczy-wspolna-historia-i-dziedzictwo-kulturowe/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  … ten wyjątkowy charakter polega na tym że Polacy w Polsce nie mają nic do powiedzenia za wyjątkiem Izraela., na płaszczyźnie politycznej, gospodarczej i kulturalniej.

 217. Kpt said

  Państwo Policji Medycznej

  Noworodek i matka z obstawą policji. Poszło o brak zaufania do antybiotyków i szczepionek
  Strona główna > Wiadomości
  Noworodek i matka z obstawą policji. Poszło o brak zaufania do antybiotyków i szczepionek
  Fot. Mariusz Jakubowicz / Forum
  #SZCZEPIENIA #SZCZEPIENIE #STOP NOP #ANTYSZCZEPIONKOWCY #SZPITAL #OPIEKA MEDYCZNA #NOWORODEK #ANTYBIOTYK #LECZENIE #POLICJA #OBSTAWA #MATKA #RODZIC #PRAWA RODZICÓW

  W obawie przed opuszczeniem szpitala, przebywająca w nim kobieta wraz z noworodkiem została objęta opieką raczej aresztem policji. Wszystko przez brak pewności co do słuszności podania dziecku antybiotyku, a następnie sprzeciw wobec przeprowadzenia szczepień.

  Jak podał wprost.pl, policja została wezwana do szpitala, bo zaszła obawa, że kobieta zabierze dziecko z placówki i nie pozwoli na podanie mu antybiotyków. Matka wyraziła sprzeciw, bo przed podjęciem leczenia chciała zapoznać się dokumentacją medyczną dziecka. Miało ono mieć wysoki poziom stężenia białka C-reaktywnego.

  Jak relacjonowała Justyna Socha, ze STOP NOP, gdy kobiecie odmawiano dostępu do wyników badań, ta chciała wypisać się na żądanie. Wówczas szpital wezwał policję.

  Z informacji dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że kobieta ostatecznie zgodziła się na podanie dziecku leków. Policyjna eskorta jednak została. Rodzice odmówili bowiem wykonania szczepień.

  Władze szpitala zgłosiły sprawę do sądu, który ma podjąć decyzją w sprawie. Równolegle Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP zorganizowało internetową zbiórkę na ewakuację matki oraz dziecka do prywatnego szpitala, który „szanuje prawo człowieka do świadomej zgody na zabiegi medyczne”.

  Policja nie pozwalała matce z noworodkiem opuścić Szpitala Bielańskiego

  Szpital Bielański w Warszawie
  Szpital Bielański w Warszawie (Facebook.com, Fot: Joanna Socha)

  Sprawę nagłośniła Justyna Socha ze stowarzyszenia STOP NOP i opisała zdarzenie na Facebooku. Według jej relacji lekarze poinformowali matkę, że dziecko ma wysokie CRP i potrzebna jest mu interwencja medyczna. – Matka nie dowierzała jednak, że z dzieckiem może coś się dziać i poprosiła o dokumentację. Nie dostała jej, więc chciała wypisać się na żądanie. Wtedy pod drzwiami sali pojawili się wezwani przez szpital policjanci – mówi „Rzeczpospolitej” Justyna Socha. – Powiedzieli jej, że jest zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka, dlatego muszą interweniować – dodaje.

  Ostatecznie matka noworodka zgodziła się na podanie mu antybiotyku. Wydawałoby się, że problem został rozwiązany i policja opuści szpital. Mimo tego funkcjonariusze nadal znajdują się na oddziale i nie pozwalają matce z dzieckiem wyjść z placówki. – Rodzice szukają prywatnego szpitala, który szanuje prawo człowieka do świadomej zgody na zabiegi medyczne, gdzie chcieliby przenieść dziecko – napisała Justyna Socha.

  Tłumaczenia

  Sprawa trafiła do sądu, który szybko potwierdził, że dziecko wymaga leczenia i hospitalizacji, nawet wbrew zdaniu rodziców. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V informuje, że po decyzji sądu policjanci w czwartek popołudniu opuścili szpital. – Funkcjonariusze przebywali na oddziale do czasu zapoznania opiekunów z odpisem postanowienia sądu – wyjaśnia WawaLove Elwira Kozłowska. Dodaje, że policja została wezwana, gdy między rodzicami, a personelem szpitala doszło do nieporozumienia.

  Poprosiliśmy o komentarz Szpital Bielański. Jak poinformował nas dr Jacek Witwicki, ordynator Oddziału Neonatologii, dziecko ze względu na stan zdrowia wymaga hospitalizacji. – Problemem jest brak zgody rodziców na postępowanie lecznicze, diagnostykę i hospitalizację dziecka w naszym oddziale. Na podstawie wyników badań dziecko jest w stanie zagrożenia zdrowia, być może życia, jeśli byśmy nie wdrożyli odpowiedniego postępowania leczniczego i terapeutycznego.

  Rodzice wyjaśniali, że nie pokazano im wyników badań ich dziecka, dlatego zadecydowali o opuszczeniu szpitala. – Rodzice doskonale wiedzieli, co się dzieje, bo informowaliśmy ich o wynikach badań, które powinny być wdrożone w takiej sytuacji. Sama dokumentacja jest przeznaczona dla lekarzy, bo podlega interpretacji lekarskiej. Dokumenty szpitalne nie muszą być przekazywane rodzicom. Są zawarte w karcie informacyjnej i przekazywane rodzicom w trakcie wypisu – tłumaczy ordynator.

  Witwicki przyznaje, że ojciec dziecka był główną przyczyną nieporozumień. – Dzisiaj rano badałem dziecko i rozmawiałem z jego matką, która nie wyrażała sprzeciwu wobec zaplanowanych hospitalizacji. To ojciec nie zgadzał się na postępowanie diagnostyczne i lecznicze i to on wezwał antyszczepionkowców. Ich obecność tutaj jest dla mnie zupełnie niezrozumiała i nieuzasadniona, bo dziecko przecież nie zostało zaszczepione na prośbę rodziców – przyznaje lekarz.

  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2149840848378939&id=100000591340064&set=a.654943394535366.1073741824.100000591340064&source=57

  Dyrektor Instytutu Gruźlicy: szczepionki nie mają żadnego wpływu na zapadalność
  http://stopnop.com.pl/szpital-w-leczycy-podal-rodzicow-do-sadu/

 218. Lily said

  Troche o”starszych braciach w wierze”JP2.

 219. Boydar said

  @ (175) i (213)

  Ja pięć lat temu pisałem że Olbrychskiego trzeba na pal nabić.

  Aktor to aktor. To nie on się podniecał rolą/scenariuszem tylko Wy. No, może nie wszyscy.

 220. andzia said

  re: 215 Kapsel
  Narody Polski i Izraela łączy taka relacja jak tasiemca z żywicielem. Setki lat mieszkali w Polsce ale nie razem, tylko obok. Tu Grzegorz Braun mówi jakie perfidne praktyki stosowali wobec Polaków: https://www.youtube.com/watch?v=BX8VT3BO9E8
  Duda jest pewnie dwużydzianem, a żyje w żydowskiej rodzinie, która wobec głupola jest miła nie bezinteresownie.

 221. Re: 207 Hit…

  Alez oczywiscie, ze szpitale sa dla ludzi…, ale nie dla gojow…

  Re: 213 Grazyna

  Co z tym Jablonowskim? Krypto konfident? Oplacany trybun ludowy? Czy poprostu pcha sie na „afisz???”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 222. revers said

  Zadluzenie RP jest o wiele wieksze niz to podaja oficjalnie szczekaczki rzadowe, i moze osignac wariant grecki, czyli edukacja, zdrowie, infrastruktura porty wszystko pod mlotek egzekutorow finansowych z IMF.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gus-emerytury-pierwszy-filar-drugi-filar-ppe,246,0,2403830.html

  A Rostowski jeszcze chwali Morawieckiego, jak icek, icka ze zadluzyl na wiecej u swoich, goje lykaja ta jako dobra prognoze gospodarcza dla siebie..

 223. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/burza-po-wpisie-magdaleny-cieleckiej-o-pomniku-smolenskim-wystarczylo-jedno-zdjecie-6243532676483201a

  Ktoś wie, co to za nitka ?

  ——
  Taka tam. Aktoreczka.
  Admin

 224. Boydar said

  Jednak da się, nie zamordować

  https://wiadomosci.wp.pl/gdansk-niemowle-w-oknie-zycia-w-sanktuarium-w-matemblewie-6243267614426753a

 225. Wał korbowy said

  @223 Cielecka właśnie ochajtała się z obrzezańcem. Gra rolę, jak to aktorka.

 226. snag said

  Niemieckie dzieci w niemieckich szkołach w Niemczech wyzywane od: ‚Schweinedeutscher‘, ‚Schweinechrist‘, ‚deutsche Kartoffel‘, nękane, bite przez dzieci ‚uchodźców’ a rodzice bezsilni bo jak coś to rasista i kara grzywny czy areszt i fura kłopotów. Wyzwisk celowo nie tłumaczę bo po co. Władze udają ze nie ma problemu i zamiatają pod dywan, w tym samym czasie spojrzysz krzywo na żyda i na drugi dzień skowyt że antysemityzm.

  „Vom Krankenwagen aus der Schule abgeholt“
  ————————————
  https://www.tagesspiegel.de/berlin/mobbing-in-berliner-schulen-vom-krankenwagen-aus-der-schule-abgeholt/21177512.html

  Der Tagesspiegel hat dazu aufgerufen, von Erfahrungen mit Schulmobbing zu berichten. Aus Berlin-Mitte erzählen heute Eltern eines Viertklässlers.

 227. andzia said

  Zbliżają się wybory samorządowe i posłowie PiS zbliżają się do wyborców. Poseł Tarczyński zawitał po raz pierwszy do studnia wrealu24 Marcina Roli. Podkreślał, że aby Polskę uczynić silną potrzeba ze trzy kadencje. Oszczercze wypowiedzi prezydenta Izraela usprawiedliwiał zbliżającymi się tam wyborami -w domyśle zaskarbianie sobie sympatii Żydów, w dalszym domyśle-nienawidzących Polaków.
  Ustawy Kongresu amerykańskiego zignorował twierdząc, że nie mogą one być podstawą do dochodzenia roszczeń od Polski. Rząd pewnie zasięgał opinii u żydowskich prawników, dlatego zachował bierność. W sumie płytkość i dno, a posłali go do wrealu24, bo tam jest dużo oglądających, a sam poseł cieszy(ł) się ogólną sympatią.

 228. Kapsel said

  Re 213 Pani Grażyna.

  To nie jest pierwszy raz, bo już dużo wcześniej ostrzegano przed tym człowiekiem.

  Maska opadła! Jabłonowski atakuje Kościół i chce schizmy

  Data publikacji: 2017-11-03 06:00
  Data aktualizacji: 2017-11-03 13:48:00

  Jego charyzmatycznymi mowami zachwycał się niejeden patriotycznie nastawiony internauta. W pewnym momencie dołączył do grona najczęściej cytowanych „prawicowych youtuberów” w Polsce. Poruszał liczne tematy, spośród których wiele można zakwalifikować jako kontrowersyjne – irytował nimi zarówno lewicę jak i część prawicy. Wielu zastanawiało się kim jest „Aleksander Jabłonowski”. Wydaje się, że teraz maski opadły ostatecznie.

  http://www.m.pch24.pl/maska-opadla–jablonowski-atakuje-kosciol-i-chce-schizmy,55851,i.html

 229. Kapsel said

  Musisz to wiedzieć

  Hrabia Jan Zbigniew Potocki. Kim jest i do czego dąży cz.1
  .https://www.youtube.com/watch?v=QYAN-1978Tg

  PIS usuwa pomniki po Sovietach a promuje Żydów, którzy…
  .https://www.youtube.com/watch?v=UU93s3Zpeas

 230. Piskorz said

  re 208 Przyłączam się…naturalnie!!

 231. Piskorz said

  re 225 A na wuj nam taka informacja..!!!

 232. Piskorz said

  1. Якобы охранник отключил пожарку. Это невозможно в принципе, как эксперт ОО „Сейсмофонд” могу заявить, адресно-программируемая пожарка, не имеет условного „рубильника” для отключения,
  2. Кинозалы были заперты снаружи
  3. Скорость распространения огня ,
  4. Освещение, тем более аварийное освещение не может внезапно отключится при пожаре
  Odnośnie pożaru w Kemerowie..!!
  1. Ochraniarz nie mógł wyłączyć syst. antypożarowego../tak krótko tłumacząc/
  2 Sale kinowe były zamknięte od zewnątrz.
  3.Szybkość rozprzestrzenienia się ognia.
  4 Oświetlenie, tym bardziej ośw.awaryjne nie może wyłączyć się nagle przy pożarze.
  I

 233. snag said

  229 – PIS promuje Żydów ,…

  … a ja się pytam gdzie jest wasz kler który powinien być tubą sumienia w relacji katolickiego narodu z mordercami Chrystusa?

  Kler nam zażydziła Krwawa Luma.
  Admin

 234. Józef said

  Panu Marusze zdrowia życzę i szybkiego wyjścia ze szpitala w pełni sił.

 235. Ad. 175, 180, 213:

  Aleksander Jabłonowski jest takim Agentem, jak ja Żydem. Jeśli ktoś ma jakieś informacje co do agenturalnej działalności Aleksandra Jablonowskiego czy mojej genealogii żydowskiej to proszę to opublikować a nie pokazyważ zza krzaka język czy PD. Głównym argumentem, że NIE jest agentem jest jednak to, że na agenta się Nie Nadaje. Można powiedzieć, że Wałęsa też na agenta się nie nadawał, a był nim, ale Wałęsa był NIEPOCZYTALNY a sytuacje wymagała Rozbijacza Niepoczytalnego, co najlepiej określili Kaczyńscy: KWAŚNIEWSKI MOŻE WYGRAĆ TYLKO Z WAŁĘSĄ, jak teraz TUSK TYLKO Z DUDĄ.
  Ponieważ Niepoczytalny groził mi Śmiercią więc zwróciłem się Po Raz Ostatni do Urszuli Sipińskiej, która miała jeszcze 3 miliony głosów i zaqgroziłem Wykluczeniem z Beneficjatu Wandaluzji głosujących na Wałęsę, bo LEPSZY POCZYTALNY KWAŚNIEWSKI NIŻ NIEPOCZYTALNY WAŁĘSA. To było moim Końcem wobec koalicji Holokaustyczno-niemiecko-amerykańsko-rosyjsko-francusko-angielskiej-etc.-etc. jako Żyda i Komunisty. Najpierw ogłoszono Wyraźne zwycięstwo Niepoczytalnego, ale przewaga topniała, topniała…, aż zatoczył się i musiano go stawiać na nogi Zastrzykami, i tak Skończyła IKONA Kościoła Polskiego.
  Jakieś 23 lata temu byłem na konferencji NARODOWEJ w Katowicach, która okazała się glempistyczno-chadecka, choć gadali tak jak 175, 213. Chadekami byli Bolesław Piasecki i Wojciech Korfanty, którego piłsudczycy musieli Zamordować, gdyż jako Premier podpisałby Pakt Antykominternowski, co byłoby Wyrokierm Śmierci dla Polski i Polaków. Chadecy mogą sobie uczestniczyć w Polskim Francie Narodowym, ale niech nie walczą GLEMPIZMEM, który jest do Mordowania Popiełuszków.
  Na kiermaszu kupiłem książkę Zbigniew Żmigrodzki, TRZECIA RP CZY PRL-BIS? Wydawnictwo NORTOM Wrocław. Odpowiem: Dla mnie to raczej PRL BIS. OKRADZIONE w Archiwum Bundestagu ARCHIWUM KONRADA ADENAUERA zawierało nakazane przez niego Śkedztwo Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, Były tam Wnioski, że Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM oraz jego Ostatni Rozkaz dla SS: OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY – Żeby przy pomocy tajnych kont szwajcarskich przenieść władzę z Moskwy do Tel Awiwu. To zostało spuentowane: HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA.
  Z tej racji STOLICĄ Związku Sowieckiego i Unii Europejskiej jest Tel Awiw, dysponujący złotem z satelitarnej detekcji i policją polityczną z hitlerowsko-stalinowskim komandem Śmierci w postaci Ligi Przeciw Zniesławianiu Żydów. Zaczynem tego była Hitlerowsko-Stalinowska Konwencja Zwalczania Polskiego Ruchu Niepodległościowego czyli UPA do Rezania Lachów, której szefami byli Bracia Kaganowiczowie: Łazar i Martin Bormann.

 236. Józef said

  Odnośnie rewelacji dotyczących pana Olszańskiego, to jeśli można, radziłbym wstrzymać się z oskarżaniem tego czlowieka o jakąkolwiek agenturalność. Pisdzielcy szczerze go nienawidzą i kontrolują dość znaczny odłam polskiego ruchu narodowego. Robią to na wszelkie sposoby, od werbunku do służb specjalnych, do kasy i wspierania inicjatyw np ONR.

 237. revers said

  re226

  brakuje jeszcze „Affen”, „Kerl”-ow , niemcy nie lepsi odwrocisz glowe tym samym sypia slownictwem lub na swoich heil forach, tudziez PUTINISTEN -OW grupach na fb o polakach.

 238. jaja said

  Mam nadzieje, ze lepiej sie pytac, bo ciagle mam Pana chorobe na duszy. bez Pana to czujemy sie jak sieroty pozostawione na pastwe wiadomo jakich synkow. Dzis czuje sie podle, telefon od corki z Niemiec i wiadomosc jaka mi przekazala zalamala mnie psychicznie. Ano, powiadomila, ze zaginela (od czwartku) nasza wspolna znajoma, znajoma i ulubienica calej Polonii zamieszkalej w London. To jedyne i bardzo udane dziecko,kochajace swoich rodzicow, niepsprawiajace im nidgy klopotow a powodow do dumy nie szczedzac dziecko, ktore urodzilo sie w Kanadzie a mowilo po polsku tak jak kazdy Polak zamieszkaly w kraju. To bardzo patriotyczna polska rodzina, Mloda kobieta, pelna czaru i dobroci dla bliznich. Modle sie za szczesliwe zakonczenie tej tragedii, bo rozumiem rozpacz rodzicow i nei wiem czy jej sie krzywda nie dzieje.
  i takie dramaty wyciskaja nam lzy i i usmiech zamiera na twarzy. Jedyny sens zycia to Wiara, dzieki Bogu, ze obdarzyl nas ta Wielką Łaską i daje ona nam nadzieje , sile do przetrwania ziemskiej tulaczki. Oby jutro przyniosło nam lepsza nowine i przywrocilo radosc oczekiwania.

  Z Bogiem ( tak zawsze kończyla listy moja śp. ukochana mamusia)

  U

 239. revers said

  „Polaczki, morda w kubeł! To my decydujemy kto jest winny za Holokaust!” – o słowach izraelskiej ambasador

  http://thenowypolskishow.co.uk/polaczki-morda-kubel

 240. snag said

  W szkołach GB likwidują tytuły „head boy”, „head girl”* żeby nie razić delikatne ego tranies. Poza tym, jakby kogos interesowalo to w Londynie w szkolach dla dziewcząt wprowadzaj gender-neutral toalety ,…

  *Ktoś kto świeci przykładem dla reszty ,…

  Schools Ditching Head Boy, Head Girl Roles in Ongoing War on Gender
  ———————————-
  http://www.breitbart.com/london/2018/04/20/schools-ditch-head-boy-roles-war/

  Gender-neutral toilets planned at all-girls school in case any pupils decide to transition
  ———————————-
  https://www.telegraph.co.uk/education/2018/03/13/gender-neutral-toilets-installed-all-girls-school-case-pupils/

  Admin, Luma czy Luna?

  ——
  Julia „Luna” Brystygier.
  Admin

 241. kop said

  ad 215 Kapsel

  Brakuje im już aktorów do ról politycznych …

 242. revers said

  Gmina z prawem noszenia broni, goje bez prawa.

  https://www.magnapolonia.org/apel-rabina-zydzi-w-europie-powinni-miec-prawo-do-noszenia-broni/

 243. revers said

  Najwazniejsze ze czarny komunizm, rasizm rozwija sie, a walusia nadal trzymaja w anclu …

  http://www.wsensie.pl/swiat/28048-rasizm-wladz-rpa-przybiera-na-sile-wymordowano-juz-70-tys-bialych-kto-powstrzyma-czarne-szalenstwo-wideo

  .https://www.youtube.com/watch?v=kHrYiRARgTQ

  w eurokolchozie uprzywilowani „uchodzcy” .Macron mowi o 150 mln. nowych afroeurpejczykach.

 244. hit said

  re 221

  gojow tam częstokroć utylizują ale nie strasz pan, bo pouciekają i nie będą mieli jak szmalcem posmarować. Ostatnio znanego antysemitę zabrali do szpitala w USA, jak `dostał wylewu` i upadł, by na drugi dzień zrzucił `skafander`, na dobre, pozostał na szczęście po nim, pomnik i jego nauki.

 245. Rozpuszczalnik said

  Ad 175 (Ewas), 213 (Grażyna), 228 (Kapsel)

  Nie śledzę systematycznie „życia i myśli” Jabłonowskiego, a dowodów na pełnienie przez niego obowiązków „rzydowskiego agenta” (Ewas) nie będę szukał w prawie 40 minutowym wideo.

  Szansę na przyśpieszony kurs „zdrady” Jabłonowskiego stworzył mi p. Kapsel przez podanie linku do tekstu Michała Wałacha (.http://www.m.pch24.pl/maska-opadla—jablonowski-atakuje-kosciol-i-chce-schizmy,55851,i.html).

  Przeczytałem i stwierdziłem, że z Jabłonowskiego nie spadła żadna maska. Głównie dlatego, że nigdy jej nie założył. Nie nosił maski adoratora Posoborowia ani maski miłośnika Jana Pawła II czy papieża Franciszka, ani wreszcie maski pokornego czciciela zbioru naszych hierarchów od czasów św. pamięci kardynała Wyszyńskiego. Może sobie Jabłonowski mieć w sprawie polskiego Kościoła poglądy, jakie mu się mieć podoba i pozostać odważnym, prawicowym obserwatorem sytuacji Polski w kwestii jej suwerenności.

  Może mieć Jabłonowski pomysł na Kościół narodowy i w tej sprawie zachować swoje voutm separatum. Wielu z nas miałoby skłonność odmówić temu pomysłowi celowości, a nawet uznać tę ideę za nieproduktywną, niebezpieczną i w końcu szkodliwą. Co nie oznacza, że należy Jabłonowskiego zatłuc kijem przed Świątynią Opa(cz)ności.

  Reasumując, z Jabłonowskiego żadna maska nie spadła, podczas gdy, przy okazji, z niejednego spadły portki.

 246. revers said

  Polka w Berlinie zarznieta nozem przez meza Ahmeda T. , 11 letnia corka probowala reanimacji matki bez skutku …

  http://www.wsensie.pl/swiat/28144-polka-zamordowana-w-berlinie-sprawca-to-ahmed-t

  takie sa losy zislamizowanych panienek z RP..

 247. Piskorz said

  Papież Franciszek w przesłaniu wideo na obchodzony w Hiszpanii „tydzień życia konsekrowanego” chwali książkę stalinowskiego zbrodniarza Zygmunta Baumana.!!! Z portalu Niezłomni.org

 248. gość said

  „Prezydent belwederski Duda poczołga się w kierunku, który mu wskażą”

  Nie milkną krytyczne głosy polskich publicystów wobec skandalicznego zachowania prezydenta Andrzeja Dudy. Jednym z pierwszych, który zareagował był Leszek Żebrowski, stwierdzając bez ogródek, że prezydent Duda publicznie kłamie. Wypowiedź ma związek z lansowaną przez Andrzeja Dudę żydowską wersją historii, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością historyczną I Rzeczpospolitej. Zawiera ona postulat nadania społeczności żydowskiej przebywającej na terenie naszego państwa specjalnego statusu, uprawniającego do występowania w roli współgospodarza polskiej ziemi. Andrzej Duda robi to wbrew faktom historycznym.

  Twierdzenie prezydenta jakoby Polacy i Żydzi mieli wspólne państwo zostało określone przez Stanisław Michalkiewicz mianem szkodliwych bredni wypowiadanych przez prezydenta. Następny z grona krytyków Grzegorz Braun nie pozostawił żadnych złudzeń stwierdzając, że prezydent belwederski Duda czołga się w każdym nakazanym kierunku. Leszek Żebrowski zwrócił także uwagę na nienormalne zachowanie prezydenta, który w rocznicę marca 68 nie mając cywilnej odwagi powiedzieć prawdy o żydowskich zbrodniarzach z UB, przepraszał w imieniu Polski ogólnie wszystkich, nie wyłączając z tej puli komunistycznych zwyrodnialców.

  Mamy przeciwko sobie rząd, prezydenta i tzw. elity, które przewracają polską historię do góry nogami /Leszek Żebrowski/

  https://www.ekspedyt.org/2018/04/19/prezydent-belwederski-duda-poczolga-sie-w-kierunku-ktory-mu-wskaza/

 249. Bodzio said

  ad 215
  Szok! Koalicja partii Korwina-Mikkego z Platformą i postkomunistami
  Jaki tam szok? Zwykły pęd do koryta, zresztą za przykładem wodza.

 250. snag said

  246 ,…

  Ja bym wystrzelał (z uśmiechem na ustach) tych którzy zmuszają Polaków na wyjazd za chlebem z kraju który ma potencje zapewnić dobrobyt obywatelom – Ten dude z wąsikiem co to drugą wojnę zaczął, spartaczył robotę big time ,…

  Dopóki media będą w ich rękach nic się nie zmieni.

 251. Głos Prawdy said

  139. Nie sądzę, że Polacy są tak źli, nacja przecież wierząca. Po prostu zbyt łatwo dają się ogłupiać, łatwowierni, można popychać do rewolucji, a dlatego wystarczy nacisnąć w czułe miejsce

 252. Głos Prawdy said

  Bardzo życzę zdrowia, Panie Marucha, czasami Bóg pozwala nam poczuć sie bezradnie. Lata mijają, nie można ich zatrzymać, a wraz z nimi przychodzą choroby. A my grzeszymy cały czas, na tym padole płaczu cierpimy, spodziewać się innego przeznaczenia możemy dopiero po śmierci i to trzeba na to zasłużyć/
  Natura pokazuje jak należy się leczyć. Kotek, piesek i nawet ptaszki nic nie jedzą póki chorują, piją tylko wodę i szukają zioła lecznicze.
  Mniej ciężkiego pokarmu białkowego, więcej warzyw i owoców!

 253. gość said

  PILNE: Ważna wiadomość od grupy projektowej Stop Act H.R. 1226

  Izba Reprezentantów USA ma głosować w dniu 24 kwietnia 2018 r. nie nad własną ustawą H.R. 1226, ale nad ustawą Senatu S. 447!

  Szanowni Państwo,

  Złe wieści dla Polski !!! Paul Ryan, spiker Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, zamierza zawiesić normalnie obowiązującą procedurę w Kongresie USA i zezwolić na głosowanie nie nad ustawą Izby H.R.1226, ale nad ustawą Senatu S.447! Oznacza to, że Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów nie będzie debatować nad rolą i konsekwencjami ustawy H.R.1226. Zamiast tego cała Izba zagłosuje nad senacką ustawą S.477. Głosowanie może odbyć się w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018 r.). Izba prawdopodobnie będzie postępować z “pominięciem zasad” (suspension of the rules), tj. debata nad S. 447 w Izbie może zostać ograniczona do 40 minut, a kongresmeni nie będą mogli zaproponować żadnych zmian w treści ustawy. Aby projekt mógł zostać przyjęty, potrzebna będzie większość 2/3 głosów. Aby stać się obowiązującym prawem USA, ustawa musiałaby zostać również podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.

  Chcielibyśmy poprosić wszystkich obywateli Stanów Zjednoczonych, aby niezwłocznie zadzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie i zażądali głosowania przeciw ustawie S. 447!

  https://stopacthr1226.org/pilne-wazna-wiadomosc-od-grupy-projektowej-stop-act-h-r-1226/

 254. revers said

  Nadchodzi nowa fala uchodzcow, szykujcie sie na ubogacenie …

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/469780-soud-v-recku-povolil-migrantum-volny-pohyb.html

 255. Kapsel said

  Re 45

  Tutaj nie chodzi li tylko o samą osobę Pana Jabłonowskiego, jego wypowiedzi są nader bardzo często trafne. On jest „czołówką” czy też „wizytówką” grupy ludzi i dopiero to stanowić będzie o całym przesłaniu. Jest tam coś , przed czym ostrzegał mnie przedwcześnie zmarły i nieodżałowany św.p. Włodek Kuliński, a przecież nie znał Jabłonowskiego bo ten wtedy jeszcze nie istniał w sieci ale już istnieli ludzie którzy się tam pojawili. Za jakiś czas z pewnością będzie można powiedzieć coś więcej, pewnie pojawią się jeszcze i inni.

 256. Kapsel said

  Przepraszam. Błąd literowy, winno być … Re 245 , Rozpuszczalnik.

 257. Zerohero said

  @Kapsel

  PCH24 od zawsze atakowało Jabłonowskiego, więc tytuł „maski opadły”

 258. Zerohero said

  …w tekście

  http://www.m.pch24.pl/maska-opadla–jablonowski-atakuje-kosciol-i-chce-schizmy,55851,i.html

  jest cokolwiek śmieszny. Pan w ogóle czytał ten artykuł? kreatura podpisująca się w PCH24 jako „Wałach” nie potrafi przekazać choćby JEDNEGO argumentu. Cały tekst to bełkot. Poza tym tzw. „kościół” w Polsce to V kolumna żydostwa szczujaca nas do wojny z Rosją i popierająca islamizację Europy. Biskupi dobrze żyjący ze środowiskiem GW mają się świetnie, a tacy jak Międlar przestają być duchownymi. Tzw. „kościół katolicki” suma sumarum robi teraz więcej złego niż dobrego, a tow. Franciszek jako autorytet wysuwa np. Baumana.

 259. snag said

  253 ,…

  Krew zalewa – Chciałbym wiedzieć czy ci organizatorzy od siedmiu boleści słyszeli o internecie i jak dziś załatwia się petycje? Jak nie masz kopiarki to zapieprzaj do biblioteki, zrób kopie, podpisz, zaadresuj kopertę naklej znaczek i wyślij … a wystarczy dwa kliknięcia i kilka sekund żeby dotarło do adresata. Ten szajs wygląda bardziej jak akcja sabotażu a nie protestu.

 260. Skandynawską Atlantydą była Borodziej-Weneda-Bydgoszcz, która obsługiwała Szlak Bursztynowy do Bratysławy, gdzie żelazo kaszubskie przeładowywano ze szkut na istery. Istniała jeszcze droga wodna z Kijowa do Kolonii. Podczas wojny Scytyjskiej Dariusza Wielkiego Scytowie cofając się z Kijowa do Płocka zerwali tamę w Pińsku ZATAPIAJĄC DWIE ARMIE PERSKIE, co świadczy, że Prypeć była SKANALIZOWANA. Nazwa Prypeć pochodzi prawdopodobnie od płaskodennej KRYPY, czyli że nazywałaby się pierotnie Krypecią.
  Słowianie pojawiają się po raz pierwszy w czasach Jana Liczyrzepy jako NOJROWIE nad Dnieprem i Prypecią, obsługując prawdopodobnie Prypecką Drogę Wodną, którą transportowano do Gdańska pszenicę, produkowaną towarowo przez Scytów-Oraczy, którą importowali też Grecy. W tym czasie Kimeriowie nad Dniepru zostali pobici przez Asyryjczyków i Scytów i wywędrowali w górę Dunaju do Renu, gdzie założyli metalurgię Reńską na szwajcarskiej rudzie i westfalskim węglu oraz podbili lesistą i Bezludną Ligurię jako GALOWIE.
  Wędrujący w górę Dunaju Kimieriowie opanowali magnetyty kłodzkie w Puszczy Jaworowej, gdzie była twierdza SALOWIA-Kłodzko. Stąd zostali wygnani przez Sejm Poznański za radą Jana Liczyrzepy więc wyniesli się do Flawionisu-Wiednia. 30 lat wcześniej zbudowano SCHRONISKO Biskupin przeciw kimeryjskim Łowcom Niewolników.
  Z tego wynika, że Słowianie zdobyli Sambor-Kijów flotyllą z Wenedy po bitwie pod Maratonem w r. 490 p.n.e., gdzie Scytowie pobili Persów, ale w drodze powrotnej zostali pobici w Puszczy Sandomierskiej przez Leszka Zlotnika. Słowianie zmienili nazwę Sambora na WANTYN od Wanów-Wandalów, z czego urobiono ANTÓW i imię Antoni, jak nazywał się Założyciel Chwalebnej Dynastii Tang TONG JABHUE z Astrachania czyli Wyspy Kana alias Kadzielni.

 261. revers said

  6 flota us navy w pelnej gotowosci bojowej u wybrzezy syrii

  https://www.stripes.com/news/uss-truman-strike-group-begins-mediterranean-operations-1.523015

  nie spac w gajowce i pisac o aktoreczkach, celebrytach i purpurowych, cyklistach z gminy …

 262. Barbara Chojnacka said

  Ad Zerohero
  Jabłonowski to BASIOR, szkoda tylko, że watahy nie ma…
  Jest autentyczny, trafia w sedno i rozgrzewa serce…
  Nieudacznicy i świętojebliwi nie mogą tego znieść

 263. Zerohero said

  @245, Rozpuszczalnik

  Otóż to! Maski to mogły opaść np. „nacjonalistom” z portalu nacjonalista.pl który nagle zapałał afektem do neobanderowskiego batalionu Azow będącego na utrzymaniu żydowskiego oligarchy. Ale nie Jabłonowskiemu!
  Jabłonowski wypowiadał się w sprawie transplantologii (zmniejszenie zabezpieczeń przez Dudę), roszczeń żydowskich, wojen, CETA, banderyzmu i wielu innych. Jabłonowski nigdy nie był kumplem posoborowców, więc skąd ten tytuł sugerujący zdradę?

  Ciekawe, że PCH24 nie atakuje np. syjonistów i judeochrześcijan z Frondy. Tam żadne maski nie opadają, nawet w czasie izraelskiej kampanii wymierzonej w Polskę.

  Panie Kapsel! Niech Pan sobie odpuści analizę polityki, bo to Panu nie wychodzi!

 264. Barbara Chojnacka said

  Ad Zerohero
  „Wałach” to mówi samo za siebie

 265. Zerohero said

  Panie Kapsel. Jest Pan idiotą.

 266. revers said

  Ku chwale Bandery …

  http://nczas.com/2018/04/20/belchatow-domaga-sie-wyjasnien-ws-turnieju-zorganizowanego-ku-czci-bandery/

 267. hit said

  „Historia uczy, że uczciwy człowiek traci przy białych kłamstwach, które przegrywają z narratorem czarnych kłamstw, który przegrywa z oszustem, który przegrywa ze złodziejem, który przegrywa z szantażystą, który przegrywa z mordercą, który przegrywa z lordem narkotykowym, który przegrywa z ludobójczym tyranem. Pytanie w tych mrocznych czasach nie jest tym, do czego zdolny jest rząd-żyd, ale czego NIE jest w stanie!

   ~ Michael Rivero

  `Babuśki` budujące aktualny system satanistyczny, liberalnej demokracji komunistycznej.

  Takich przedstawicieli humorystów żydowskiej szarańczy kara-kańskiej, jak paniusia Kurek-Durek, jest na polskiej scenie erotyczno-politycznej wiele, polska ester, krypto żydowska żmija udająca Polkę, jeżdżąca z wykładami po Polakach, garbująca im mózgi na temat żydów, w rzeczywistości używając żydowskiej narracji, nowomowy, implantuje i uzasadnia Żydostwo w Polin. Tam więcej poprzebieranych żydów niż żydów w Izrahellu.

  Polin Wellcome to Poland. Bez końca wtuleni w dupsko polskie. Z miłości do bliźniego, oj wy biedni Polacy, przytuleni ukochani, wymordowali kogo się da, jak się da, głownie ojców, arystokracje, elity, nie grzesząc zwykłym Polakiem. Biedni krajanie, ze strachu, z głodu i nędzy, uciśnieni z rozerwanej ojczyzny w pół, uciekają byle dalej z własnego domu, dają jak szaraki po obcych polach, by w Polsce leżał żyd, który jak lew się pręży do skoku na nowa ofiarę.

 268. Carlos said

  Zerohero – sluszna racja

 269. Kapsel said

  Re 265

  ….Panie Kapsel. Jest Pan idiotą….

  Panie Zerohero , może Pan jest jeszcze większym idiotą , bo jasno się wyraziłem…..Tutaj nie chodzi li tylko o samą osobę Pana Jabłonowskiego, jego wypowiedzi są nader bardzo często trafne…..
  a w zapodanym linku jest też i to

  …Już początek wypowiedzi youtubera wzbudza niesmak, bowiem mówiąc o losach dawnego Pałacu Prymasowskiego zwrócił uwagę na zabijanie w tamtym miejscu biskupów podczas insurekcji kościuszkowskiej (nieopodal stracono w 1794 biskupa Józefa Kazimierza Kossakowskiego, później zaś zrewoltowany warszawski motłoch zabił biskupa Ignacego Jakuba Massalskiego). Taki wstęp do dzielenia się swoją opinią na temat prymasa Polski wzbudza określone emocje – nastawia odbiorcę przeciw duchowieństwu poprzez budowanie przekonania o Kościele jako wrogu wolnej Polski (Olszański nie odnosi się w żaden sposób do lewicowo-rewolucyjnych przekonań Kościuszki i oświeceniowych aktywistów)

  Czasy głęboko przedfsoborowe ! a sama Insurekcja obroniła szatańską woltę we Francji i znamy jej skutki.

  A zresztą w parze z takimi ludżmi jak św.p. Włodek Kuliński i Pan Gajowy wcale mi to nie przeszkadza.
  ——
  To było od początku oczywiste. Zwłaszcza, gdy chodzi o Chojeckiego.
  Jak łatwo nabrać Polaków…
  Admin

 270. Rozpuszczalnik said

  Re 269 Kapsel

  Panie Kapsel, gdy chodzi o krytykę „duchowieństwa”, w kwestii formy istnieje oczywiście delikatna granica między tym co dopuszczalne i tym co przesadne. Tyle tylko, że ta granica jest niesłychanie rozmyta, umykająca czasem rozumowi i zimnej krwi, ponitkowana jakaś, przesuwająca się nieustannie między temperamentem krytykującego a zasługami wielebnego , etc.

  Czy można krytykować oszusta w sutannie, aktywnego pedała w sutannie, pedofila w sutannie, szabesgoja w sutannie, kryptomasona w sutannie – bez szkodzenia Kościołowi Chrystusowemu?
  Lub inaczej: czy dla dobra Kościoła mamy prawo milczeć w odniesieniu do kanalii z powyższej listy?
  Delikatne to i w każdym przypadku inne. A w dodatku każdy wykrzykuje swoją niezgodę na swój sposób i ze swoim własnym prawem do błędu.

  Można byłoby namawiać do skrajnego umiarkowania w wypowiadaniu opinii o kościelnych urzędnikach i urzędasach, gdyby Instytucja potrafiła sobie ze swoimi kadrami radzić. A tymczasem trzeba często z całej siły kopać w twierdzę, żeby obudził się w środku jakiś strażnik i, narzekając na bezczelność owieczek, polazł po kogoś kompetentnego.

  Każdy Gądecki ze swoim Dniem Judaizmu, każdy aktywista „na odcinku” dialogu międzyreligijnego i Nowej Ewangelizacji, w rodzaju biskupa Rysia (wykonawcy tańca szalonego rysia, patrz .https://youtu.be/Ah6Qo13rNA8), każdy Życiński, Pieronek czy Polak hasający w buciorach po ludzkich rozumach i sumieniach w imię własnej lub (ostatnio) Franciszkowej pozadoktrynalnej poprawności politycznej (myślę o migracjach, ekumenizmie, „antysemityzmie – grzechu ciężkim”, itp.), otóż każdy z tych elementów kościelnej struktury musi się liczyć z reakcją swoich „wiernych”, którzy go na jego stanowisko nie wybierali, ale jego stół, łóżko, kalesony i pałac opłacają, na ogół bez szemrania i dobrze.

  Chrystus ostrzegał przed fałszywymi prorokami i to naszym obowiązkiem jest stawić im opór i wyrzucić ich w „ciemności zewnętrzne”. Instytucja nie jest, Bogu dzięki, demokratyczna, ale do porzucenia rozumu i sumienia nie tylko nie zobowiązuje, ale wręcz głosi, że roztropność jest cnotą.

  Nie ma dzisiaj ważniejszej rzeczy od zachowania naszej wiary i obrony Kościoła Katolickiego, ostatniej twierdzy stawiającej opór Lucyferowi, jego córuni Mamonie i jego sługusom z Rządu Światowego (uwaga – eufemizm). Problem w tym jednak, żeby tą twierdzą zarządzali ludzie nie zaprzedani wrogowi człowieka, nienaznaczeni trockizmem i odporni na podejrzany modernizm i wszelkie herezje, jakiegokolwiek by nie były rodzaju i gatunku.

 271. Wał Korbowy said

  @269 > To było od początku oczywiste. Zwłaszcza, gdy chodzi o Chojeckiego.

  Chojecki chce mieć swój własny oddział w tym domu wariatów w jaki zamieniono Polskę. I ma. I to on decyduje o tym kto jest chory, a kto nie, na co,kogo leczyć i jak itd.

  I przede wszystkim, jest autentyczny: żyje w zgodzie tym co głosi. Olszański to kukiełka, pacynka z plasteliny. Tak samo jak Braun, Winnicki i cała reszta tej koszer-menażerii, która żyje z tego, że ciągle kogoś udaje.

 272. revers said

  Zak sie sklada ze rooznych niezaletnych bardow, trybunow, komentatorow sceny politycznej, narodowcow przybywa szybciej niz grzyby po deszczu. Moga nawet wystertowac jak pan Braun o wybrana juz ta wyborcow prezydenture, przekazujac w drugie zurze wyborow swoj w ten sposob zagospodarowany, oczarowany retoryka , wygladem elektorat.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/04/16/tomasz-gryguc-kolejny-narodowiec-z-polin/

  Pan Jablonski w mundurku to raczej ma waski wojujacy elektorat, bo nie ten od dam ktore patrza na garnitury i krawaty, a nawet na spinki do koszul

  Wszystkich tych panow napewno laczy kasa NGO od dobrodzieja Sorosa, ktory w stanach w kosnerwatywnych kregach uwazany jest za handlarza ciezkich narkotykow, praniem pieniedzyi,handlem bronia, uchodzcami, ludzmi jak niewolnikami, no ale w panstwach upadlych jak Polin moze byc wlasnie tym filatropem ktory i tak na koncu dlugoterminowo i to grubo skasuje tubylcow lub wysle na gruba wojne.

  W przeciwienstwie do tych panow pan Mateusz Piskorski siedzi juz 2 rok bez zarzutu , nie mozliwosci komentowania wydarzen politycznych w kraju,choc jest wykszalconym politologiem

  To jest ta wielka miara demokracji i suwerennosci, niezaleznosci wymiaru sprawiedliwosci, medialngo golgotu.

 273. Re 271

  Raczył Pan napisać, że „Olszański to kukiełka, pacynka z plasteliny. Tak samo jak Braun, Winnicki i cała reszta tej koszer-menażerii, która żyje z tego, że ciągle kogoś udaje.”

  Jeśli Pan wie, że cała lista składa się z kukiełek, to z pewnością zna Pan artystę rzeźbiarza-w-plastelinie.

  Jeśli jednak nie, to co Pan powie na propozycję, żeby wyciął Pan ze swojej ksywy ten nadmiarowy przymiotnik „Korbowy”?

  ——
  😀
  Admin

 274. Re 272 Revers

  Panie Revers, albo ma Pan dowody na to, co Pan mówi, albo niech Pan sobie uświadomi, że za zdanie „Wszystkich tych panow napewno laczy kasa NGO od dobrodzieja Sorosa” można pójść pod sąd albo po prostu dostać po mor.dzie.

  (Co do Piskorskiego, to myślę to samo co Pan.)

 275. Wał Korbowy said

  @272 Braun jest wg mnie szykowany na wyższy poziom, podejrzewam że zostanie wprowadzony do polityki. Olszański organizuje opinię publiczną na swoim odcinku.

  @273 Spytaj się człowieku nie tylko Olszańskiego, ale i Brauna, Winnickiego (ten ma papierową podkładkę od niedawna, bo ma zatrudnienie w tzw Sejmie, ale to od niedawna a co robił wcześniej? Urodzony w 1985 roku) i resztę internetowych „osobowości” Z CZEGO ŻYJĄ.

 276. revers said

  ze NGO? nie musi byc od Sorosa , jest wiele innych podobnych funduszy np. Adenauera. A przed biciem w morde to prosil bym sie ogolic, lub kandydatow jak ze zdjecia.

  Uniki bokserkie jeszcze znam bo barterem robilem jeszcze w szkole sredniej z nauk scislych lub rysunkow w 3D, ocenaial nauczyciel z kindersztuba, wyienailem sie umiejetnosciami z kims kto boks trenowal w tym czasie na biezaca i tucal mi rekawice bokserksie jak rycerz, a nawet pozniej sluzyl w jednostakch komandosow ktorych nie bylo na mapie.

  Czesto mi sie zadraza w Berlinie ze jakis hebanowy rastra startuje z mordobiciem a ja mu zwracam uwage gdzie masz rekawice bokserskie, a w czwartek w metrze wszedlem miedzy dwoch mordobijacych w akcji.

 277. Marucha said

  Re 267:
  Tak sobie czytam ten strumień słów, jaki Pan nam tu zapodał – i nie wiem, o co właściwie Panu chodzi i jakie zawarł Pan w nim przesłanie.

 278. Marucha said

  Re 271:
  Jak ja Szanownemu Panu zajebię rurą między oczy, to mu się odechce doceniać „autentyczność” Chojeckiego..

 279. revers said

  Putin; bomba w TU154 podlozona w Warszawie, i co z teraz?, bombowa pileczka Macierewicza, Balbiny odbita – ale szczeki nie opadly od pomowien

  https://wrealu24.pl/putin-o-smolensku-ladunek-wybuchowy-zostal-podlozony-w-warszawie/

 280. TG said

  Ad.263 Ciekawe, że PCH24 nie atakuje np. syjonistów i judeochrześcijan z Frondy. Ich wiarygodno jest podobna do posła Tarczyńskiego

 281. Wał Korbowy said

  @278 Życzę zdrowia.

 282. Kapsel said

  Re 270 Rozpuszczalnik

  To co Pan podaje ja dobrze znam i nie ma absolutnie żadnego mojego wpisu na przestrzeni lat abym bronił czegoś podobnego a Pan mi tłumaczy jakbym się nagle obudził. Daruj Pan sobie takie wywody bo nie brak moich komentarzy gdzie sam nie stronię od takiej krytyki i to stanowczo.A tak w ogóle to proszę zwrócić uwagę że jasno się wyraziłem……To nie jest pierwszy raz, bo już dużo wcześniej ostrzegano przed tym człowiekiem…. Ostrzegano to zupełnie inaczej niż to że ze wszystkim się zgadzam i przytakuję.

  W rzeczonej kwestii wolałbym usłyszeć od Pana o czymś co wyboldowałem …. nastawia odbiorcę przeciw duchowieństwu poprzez budowanie przekonania o Kościele jako wrogu wolnej Polski (Olszański nie odnosi się w żaden sposób do lewicowo-rewolucyjnych przekonań Kościuszki i oświeceniowych aktywistów)….

  Raczeji proszę mi odpowiedzieć na to ,na co faktycznie zwróciłem uwagę , czy Pan Olszański robi dobrze że kręci filmik akurt w tym miejscu i powołuje się właśnie na ten historyczny czas. … Pan totalnie pomija to na co faktycznie zwróciłem uwagę

  … Czasy głęboko przedsoborowe ! a sama Insurekcja obroniła szatańską woltę we Francji i znamy jej skutki….

  ……. jaki był stosunek ówczesnego Papieża do tej wolty . Co na to ówczesny nuncjusz apostolski ? Papież po stokroć przedsoborowy tak samo jak i zamordowani biskupi , oraz cały kler, jaki był stosunek Papieża do carycy Katarzyny i do carów w tamtym czasie w ogóle oraz do innych powstań. Czy Panie Jabłonowskiemu nie przeszkadza to że tutaj daje przykład jak należy traktować zdrajców, biskupów , konkretnie za zdradę na rzecz Rosji, nie Prus,nie Austri a tylko za Rosję, a za chwilę wołać o dobre stosunki z Rosją.

  Do soboru SWII , było wtedy jeszcze około trzysta lat !

 283. revers said

  Ojciec Nataniel o nadejsciu anty-chrysta, czyli walka z narodowcami, gendryzmem inaczej, religiami

  .https://www.youtube.com/watch?v=Q99_YcfKGw0&feature=share

 284. TG said

  Ad 276 Hrabia Potocki > Soros https://www.youtube.com/watch?v=QYAN-1978Tg

 285. TG said

  Ad.283 Polecam http://www.gazetawarszawska.com/index.php/politics/857-t-graczowa-swieta-rus-przeciwko-chazarii-cz-1

 286. revers said

  Misja Syria, aktualnosci …
  .https://www.youtube.com/watch?v=0AQDM6sxiCc

 287. Lily said

  Re 272;Revers
  Rece uniesione w gore,zgiete w lokciach, rozstawione palce dloni,palce prawej reki
  na klatce piersiowej.
  To sa jedne z wielu symboli, jakimi porozumiewaja sie pomiedzy soba.
  „To nie slowa,lecz SYMBOLE rzadza Swiatem”.

 288. Panie Gajowy… Jak zdrowie?

 289. Anucha said

  „Szatany zjednoczone wykazują wszystkie symptomy mocarstwa,którego szczyt potęgi już minął”

  Emmanuel Todd. historyk

  Co czwarty więzień świata to Amerykanin- każdy z nich to wydatek 30 000 dolarów rocznie.
  To więcej,niż kosztują studia na uczelni publicznej. Więźniowie wykonują najpodlejsze prace za głodowe pensje.

  Od 2001 roku z własnej ręki zginęło więcej żołnierzy służby czynnej niż podczas napaści na Irak i Afganistan.

  Niszczona klasa średnia poprzez problem uzależnień od narkotyków

  Dług USA wynosi obecnie ponad 20 bilionów dolarów

  Masakry z użyciem broni palnej.

  Tylko patrzeć jak emigranci będą zapierniczać wpław do starej dobrej Europy 🙂

 290. snag said

  265 ,…

  Eureka !!! 😉 ,…

 291. osoba prywatna said

  Dwie damy i warchoł
  http://www.4wymiar.pl/miejsca-mocy/143-dwie-damy-i-warhol.html?945ced2f2490e00c2a4691e9fe68c549=ccd65dfa8b29c77d5e01493d1da88958

 292. Re 275 Wał Korbowy

  Napisał Pan do mnie tak, cyt.: „@273 Spytaj się człowieku nie tylko Olszańskiego, ale i Brauna, Winnickiego (ten ma papierową podkładkę od niedawna, bo ma zatrudnienie w tzw Sejmie, ale to od niedawna a co robił wcześniej? Urodzony w 1985 roku) i resztę internetowych „osobowości” Z CZEGO ŻYJĄ.”

  Odpowiadam: Zajrzałem pokrótce, człowieku, do losów wymienionych ludzi i niczego szczególnego nie znalazłem. Jeśli masz, człowieku, jakieś konkretne, kompromitujące ich informacje, wal śmiało, bo istnieje ryzyko, że mógłbym im, człowieku, podać rękę przy jakimś spotkaniu.

 293. Betlejem said

  brytyjska anglikańska kolejna egzekucja dwuletniego chłopca Anglia członek NATO i Unii Europejskiej

  21 kwietnia 2018

  Prosimy o udostępnianie

  Szanowni Państwo,

  W Wielkiej Brytanii w poniedziałek ma odbyć się egzekucja dwuletniego chłopca.

  Alfie Evans leży w szpitalu z nierozpoznaną chorobą. Jest “w śpiączce”. Rodzice publikują filmy, na których widać jak dziecko ziewa, przeciąga się, ssie smoczek, otwiera oczy na głos rodziców i reaguje na bodźce, mimo ogromnych dawek środków usypiających podawanych mu przymusowo przez szpital.

  Szpital twierdzi, że “w najlepszym interesie” chłopca będzie go zabić. Rodzice się na to nie zgadzają, więc szpital pozwał rodziców o odebranie im praw. Sąd nakazał dziecko zabić. Przy łóżku chłopca dzień i noc stoi policja, żeby rodzice nie mogli “porwać” swojego synka na leczenie gdzie indziej.

  Tymczasem we Włoszech, w trzech prestiżowych szpitalach, w tym w rzymskim Bambino Gesu czeka na chłopca najwyższej klasy personel medyczny i oferta darmowej opieki do końca życia (gdyby było trzeba). Profesjonalny transport medyczny trzech różnych firm jest gotowy w każdej chwili zabrać pacjenta do Włoch.

  Brytyjski szpital, który więzi dziecko to Alder Hey w Liverpoolu, znany ze skandali (kontrowersyjne śmierci dzieci, wycinanie organów bez wiedzy i zgody rodziców: https://www.savealfieevans.com/alder-hey/).

  Pod tym szpitalem protestują codziennie dziesiątki, setki, czasem ponad tysiąc osób, domagających się uwolnienia Alfiego. Przychodzą tam rodzice chłopca, Kate i Tom, z paszportami w ręku. Z całej rodziny tylko rodzice mają jeszcze częściowy dostęp do syna – czasem, na chwilę, pod nadzorem policji. Ojciec dziecka, Thomas Evans, dostał zakaz dotykania synka, pod groźbą aresztu za napaść.

  Evans pojechał do Papieża błagać o pomoc w ocaleniu syna. Prosi o azyl dla rodziny we Włoszech. Tymczasem sąd ustalił datę egzekucji dziecka na najbliższy poniedziałek.

  Bliźniacza sprawa miała miejsce w zeszłym roku. Po miesiącach walki szpital Great Ormond Street Hospital w Londynie dopiął swego i uśmiercił Charlie’go Gard.

  Podobna sytuacja zdarzyła się też trzy lata temu. Rodzice chłopca Aysha King “porwali” swoje dziecko z brytyjskiego szpitala i zawieźli go na leczenie do Szwajcarii. Poszli za to do więzienia, ale dziecko uratowali. Niedawno ogłoszono, że tamten chłopiec został w Szwajcarii całkowicie wyleczony z raka.

  Tymczasem w Polsce, w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, lekarze wezwali policję, żeby poddać przymusowo procedurom medycznym dziecko, którego rodzice odmówili zgody na szczepienie. (http://telewizjarepublika.pl/odmowili-podania-antybiotyku-s…)

  Proszę Wszystkich – szczególnie grupy modlitewne, księży i zakony – o modlitwę. Polaków w Liverpoolu i całej Anglii, by protestowali na miejscu ile mogą. Proszę, żeby Państwo przekazywali dalej te informacje i prosili swoich znajomych o modlitwę.

  Zabijanie dzieci w szpitalach (nie tylko brytyjskich) jest coraz częstsze. Nie mam pomysłu jak to zatrzymać, ale jakiś nasz bunt jest niezbędny.

  Film – Alfie otwiera oczy, reaguje na głos Taty:

  NOWE! Zdjęcia jak szpital zaniedbuje dziecko (poparzenie, krew, wydzieliny, odchody)
  https://www.facebook.com/groups/alfiesarmy/permalink/571154216603260/

  Strona obrońców chłopca:
  https://www.savealfieevans.com

  Grupa na Facebook:
  https://www.facebook.com/groups/alfiesarmy/

 294. Betlejem said

  Brain tumour boy Ashya King free of cancer
  The parents of five-year-old Ashya King, who were detained after taking him abroad for treatment for a brain tumour, say their son is now free of cancer.
  http://yournewswire.com/ashya-king-is-cancer-free-after-proton-therapy-parents-say/
  http://yournewswire.com/father-of-brain-tumour-boy-ashya-claims-he-was-threatened-by-british-authorities/
  https://strength-in-numbers.co.uk/tag/brain-tumour/
  https://www.thejournal.ie/ashya-king-cancer-treatment-2007674-Mar2015/

  https://www.gofundme.com/please-help-to-save-charlies-life
  http://www.charliesfight.org/

 295. Betlejem said

  https://townhall.com/columnists/derekhunter/2017/07/27/murder-of-charlie-gard-n2360204

  https://catholicvote.org/charlie-gards-death-sets-a-dangerous-precedent/

  https://www.catholicweekly.com.au/simcha-fisher-charlie-gard-will-die-but-is-it-murder/
  https://restore-dc-catholicism.blogspot.com/2017/07/baby-charlie-gard-was-murdered.html
  https://catholicexchange.com/businesslike-death-charlie-gard

 296. Betlejem said

  https://www.justgiving.com/crowdfunding/sarah-evans-791

  http://www.lifenews.com/2018/03/16/alfie-evans-parents-slam-court-our-son-is-two-and-hes-been-sentenced-to-the-death-penalty/

  https://www.lifesitenews.com/news/breaking-police-block-baby-alfie-from-leaving-hospital
  https://mobile.twitter.com/search?q=%23Alfieevans

  http://dailycaller.com/2018/04/12/united-kingdom-alfie-evans-hospital-police/
  https://www.nationalrighttolifenews.org/news/2018/03/alfie-evans-parents-take-case-to-european-court-of-human-rights/

 297. Betlejem said

  “Co to za różnica, czyje lakierki kopią nas w d***?”
  Opublikowane 24 lutego 2018 przez No Free Lunch Polska

  Jacek Bujko, specjalista medycyny rodzinnej, współwłaściciel Przychodni Szczecińskiej, nie zgadza się na obecność jakiegokolwiek marketingu firm farmaceutycznych w swojej przychodni.

  Czy dla pacjentów ma to znaczenie? Można spotkać się często z opinią, że pacjenci są tak przyzwyczajeni do obecności firm w przychodniach, że właściwie nie zwracają na to uwagi.

  Jeżeli pacjenci są tak przyzwyczajeni, że nie zwracają na to uwagi – to jest to bardzo zła wiadomość! Moim zdaniem jest to absurdalne, że lekarz oklejony ze wszystkich stron naklejkami jest uznawany za normalne zjawisko. Miałem kilka rozmów na ten temat z pacjentami; wiele osób faktycznie początkowo nie zwraca uwagi na tę kwestię, natomiast prędzej czy później zauważa brak reklam w naszej przychodni. Czasami wywiązuje się z tego dłuższa rozmowa. Ostatecznie pacjenci najczęściej doceniają nasze staranie – fakt, że podejmuję decyzje na ich korzyść, a nie dlatego, ze ktoś mnie kupi reklamą.

  Bardzo mocno widać to przy okazji wizyt patronażowych – bardzo często okazuje się, że dzieci wypisywane są z oddziału noworodkowego z zaleceniem karmienia mlekiem modyfikowanym (konkretną mieszanką), pomimo kompletnego braku wskazań. Tłumaczę wtedy rodzicom, że najprawdopodobniej dziecko było na oddziale karmione sztucznie, bo dla personelu tak jest łatwiej – a wybór preparatu prawdopodobnie wynikał z tego, że jakaś firma po prostu dostarczyła za darmo to konkretne mleko na oddział. Nie jest ono natomiast lepsze niż inne mieszanki sztuczne, a najlepsze jest mleko matki, kropka.

  Podobnie sprawa wygląda przy infekcjach dróg oddechowych. Uważam, że moim zasadniczym zadaniem jest wykrycie stanów wymagających antybiotykoterapii albo hospitalizacji. Cała reszta to leczenie objawowe – i tutaj nigdy nie zalecam niczego konkretnego, bo każdy może samodzielnie zdecydować w aptece, jaki preparat chce stosować. Pacjenci to zazwyczaj rozumieją – co prowadzi też do zmniejszenia ilości mojej pracy, bo ludzie wiedzą, że do mnie nie chodzi się po receptę na “lizaka na gardło”.

  Skąd wzięła się w tobie taka radykalność? Czy wynika to z jakichś osobistych doświadczeń?

  Mógłbym wymienić dwa punkty spustowe. Pierwszy z nich miał miejsce na jednym z moich staży rezydenckich, na oddziale szpitalnym. Bywało tam czasami, że reprezentanci firm farmaceutycznych przychodzili na oddział z poczęstunkiem. Raz zdarzyło się, że był to kubełek kurczaka ze znanego baru fast-food.

  Kiedy zobaczyłem, jak wysokiej klasy specjaliści, większość z doktoratami, rzucają się na tak ordynarny podarunek, którego normalnie pewnie sami by nie kupili, zaczęła mi wtedy mocno kiełkować myśl, że coś jest nie tak z naszą lekarską godnością własną.

  Parę lat później, wciąż na rezydenturze, miała miejsce podobna sytuacja. Rzuciłem okiem do sali konferencyjnej i oczywiście – stół zastawiony, projektor gotowy i przedstawiciel z pięknym uśmiechem szykuje się do przemowy. Stwierdziłem, że nie chcę brać w tym udziału, o czym powiedziałem zespołowi medycznemu, i wróciłem do gabinetu lekarskiego.

  Po chwili przyszedł po mnie ordynator i powiedział coś, co utkwiło mi w głowie chyba do końca życia: “Proszę iść na tę prezentację, to jest polecenie służbowe”. A więc doświadczony specjalista, dorosły, wykształcony, nawet nie mój przełożony – rozkazuje mi słuchać sponsorowanego wykładu i jeść a conto firmy farmaceutycznej. W tym momencie pojawiła się pewna wyrwa w mojej głowie.

  Ostatecznym przełomem był staż w Wielkiej Brytanii, gdzie na kongresie medycyny rodzinnej w Harrogate wysłuchałem wykładu doktora Bena Goldacre’a na temat jego ksiażki “Bad Pharma”.

  Potem czekając kilka godzin na lotnisku kupiłem “Bad Pharma” w kiosku i przeczytałem jeszcze zanim doleciałem do Polski. To było olśnienie – wszystkie pytania i cały niesmak, który nagromadził się w ciągu ostatnich lat, znalazł wytłumaczenie.

  Zrozumiałem, że po prostu jako lekarze w relacjach z firmami farmaceutycznymi jesteśmy żenująco słabi etycznie, nie jesteśmy integralni w swojej postawie, niesamowicie łatwo nami manipulować… a jednocześnie mamy o sobie wysokie mniemanie i chcemy być traktowani jak superspecjaliści.

  Ben Goldacre zmienił też moją wizję badań klinicznych i nauczył mnie daleko posuniętego sceptycyzmu i ostrożności wobec decyzji terapeutycznych. Nigdy nie wiadomo, czy właśnie nie przepisujemy leku takiego jak słynny Vioxx, bo ktoś nam go zareklamował. Również dlatego robię się podejrzliwy, kiedy ktoś wygłasza zdania typu “ta insulina to mercedes wśród insulin!”.

  https://nofreelunchpolska.wordpress.com/2018/02/24/co-to-za-roznica-czyje-lakierki-kopia-nas-w-de/

 298. Re 282 Kapsel

  Oprę się z konieczności na następującym fragmencie zarzutów Wałacha:
  „Już początek wypowiedzi youtubera (Jabłonowskiego – R.) wzbudza niesmak, bowiem mówiąc o losach dawnego Pałacu Prymasowskiego zwrócił uwagę na zabijanie w tamtym miejscu biskupów podczas insurekcji kościuszkowskiej (nieopodal stracono w 1794 biskupa Józefa Kazimierza Kossakowskiego, później zaś zrewoltowany warszawski motłoch zabił biskupa Ignacego Jakuba Massalskiego). Taki wstęp do dzielenia się swoją opinią na temat prymasa Polski wzbudza określone emocje – nastawia odbiorcę przeciw duchowieństwu poprzez budowanie przekonania o Kościele jako wrogu wolnej Polski (Olszański nie odnosi się w żaden sposób do lewicowo-rewolucyjnych przekonań Kościuszki i oświeceniowych aktywistów).”

  Otóż mam wrażenie, że Jabłonowski nie „nastawia odbiorcy przeciw duchowieństwu”, tylko ostrzega duchowieństwo. Przed czym? Lista byłaby długa, ale zamiast tracić czas na wyszukiwanie cytatów i okoliczności, ograniczę się do bąknięcia, że ilekroć słyszę lub czytam PT. Pieronka, Polaka, Rysia czy Gądeckiego, tłumię w sobie westchnienia wyrażone w języku bardzo szorstkim.
  Oznacza to, że moja interpretacja zniecierpliwienia Jabłonowskiego i jego niewiary w aktualnie obowiązujący Episkopat jest z pewnością różna od pańskiej.

  Z przerażeniem patrzę, co się dzieje z upokarzającą uległością Polski wobec najczarniejszych sił politycznych i finansowych tego świata, oraz do czego dochodzi w polskich obyczajach i polskiej szeroko pojętej codzienności, i widzę, jak prężne czerwone i purpurowe mycki dosypałyby jeszcze do śmietniska tysiące imigrantów (znanych z pracowitości i miłości do chrześcijan) oraz rozpuściłyby w pseudo-ekumenicznej zupie poglądy swoich (naszych) miernych, biernych, ale wiernych, promując różne „otwartości”, dni islamu, tygodnie judaizmu, miesiące herezji protestanckiej, etc. etc.

  Jeśli Pan uważa, że moje spostrzeżenia są fałszywe, niech mi Pan to w jednym zdaniu zasygnalizuje, a potem dalej potępia Jabłonowskiego, już o mnie nie mówiąc.

  Naturalnie, dla części Episkopatu mam nieustający szacunek. Powiem więcej, dla bliżej nieokreślonej części wyborców papieża Franciszka również – wszak nie wszyscy na conclave do końca wiedzieli, kogo wybierają.

  Aha, mógłbym również milczeć. Ale, szczerze mówiąc, wolę usłyszeć „pyskowałeś synu czasem za ostro” niż „nie wiem, po co dałem ci rozum i struny głosowe, ty tchórzu pachnący tchórzem”.

Sorry, the comment form is closed at this time.