Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wojciech Kempa: Dlaczego [niby] musimy bać się Rosji?

Posted by Marucha w dniu 2018-12-11 (Wtorek)

„Ale może chodzi tu wyłącznie o to, aby strach przed Rosją działał na nas paraliżującą i byśmy w związku z tym bez szemrania spełniali wszelkie żądania ze strony tych, których upokorzenia zmuszani jesteśmy dziś cierpliwie znosić?”

[Właściwszy byłby tytuł: Dlaczego mamy bać się Rosji czyli młotkowanie Polaków]

Raz za razem jesteśmy boleśnie upokarzani przez naszych zachodnich „partnerów”, ale – jak słyszę – musimy to cierpliwie znosić, bo jak nie, to przyjdą Rosjanie. Bowiem to NATO i Unia Europejska zapewniają nam bezpieczeństwo, któremu zagraża Rosja, a do tego dzięki nim dokonaliśmy i wciąż dokonujemy kolejnych skoków cywilizacyjnych, dzięki czemu nasza gospodarka może się dynamicznie rozwijać.

Tak więc lepiej już zacisnąć zęby, bo jak nie, to… – w Obwodzie Kaliningradzkim rosyjskie wojska tylko czekają, by się na nas rzucić i rozszarpać na strzępy. A zagrożenie z ich strony jest tak wielkie, że konieczne jest ściągnięcie do Polski wojsk amerykańskich, bo tylko one będą w stanie nas przed nimi obronić. Zgłaszamy wobec tego gotowość sfinansowania budowy infrastruktury dla Fortu Trump, by Amerykanie zechcieli łaskawie ulokować w nim swoich żołnierzy wraz ze sprzętem.

Co prawda nie słyszałem, by Rosjanie w stosunku do nas zgłaszali jakieś pretensje terytorialne, ale być może tak się jedynie maskują. Ba, nie słyszałem nawet, by rościli pretensje do Wilna czy Lwowa, które to zabrali nam na mocy paktu Ribbentrop – Mołotow, a które na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku utracili, ale te i tak nie do nas dziś należą, więc to jakby nie nasz problem.

Ale załóżmy, że zagrożenie ze strony Rosji jest realne. Przecież wcale nie należy wykluczać, że tak kiedyś będzie… To ile tych wojsk są w stanie Rosjanie zgromadzić w Obwodzie Kaliningradzkim, przerzucając je i zaopatrując drogą morską, bowiem mówimy o enklawie, która nie ma lądowego połączenia z macierzystym obszarem Federacji Rosyjskiej?

Rosja liczy dziś raptem 3,5 raza więcej ludności niż Polska. Przy tym nie może ona pozwolić sobie na nadmierne osłabienie swoich zdolności bojowych wzdłuż granicy z Chinami, na Wybrzeżu Pacyfiku, w rejonie Kaukazu i w innych potencjalnie zapalnych regionach. Co więc stoi na przeszkodzie, byśmy mieli armię zdolną do samodzielnego odparcia rosyjskiej inwazji, czego bym sobie życzył?

Jak przed momentem napisałem, Rosja posiada aktualnie zaledwie 3,5 raza więcej ludności od Polski, a przy tym – taka przynajmniej obowiązuje narracja w mediach głównego nurtu – członkostwo w NATO i Unii Europejskiej ma nie tylko gwarantować nam bezpieczeństwo, ale jeszcze zapewnia nam to, iż rozwijamy się szybciej, aniżeli rozwijalibyśmy się, będąc poza nimi.

A skoro tak, to nie powinniśmy mieć w dłuższej perspektywie problemu z rozbudowaniem armii do takiego poziomu, by była ona zdolna do samodzielnego przeciwstawienia się Rosji. A jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że cała ta narracja o korzyściach płynących z naszego członkostwa w NATO i Unii Europejskiej się sypie. To znaczy, że przez te wszystkie lata byliśmy oszukiwani i nadal oszukiwani jesteśmy.

Źródło: https://www.magnapolonia.org/dlaczego-musimy-bac-sie-rosji/

Komentarz:

Co jak co, ale naszym zachodnim „przyjaciołom” młotkowanie Polaków udaje się od stuleci.

London City i Prusacy sfinansowali wybuch powstania listopadowego, co skończyło się likwidacją KRÓLESTWA Polskiego (którego istnienie w latach 1815-1832 zostało celowo chyba wyparte z polskiej pamięci narodowej i nazywane jest pogardliwie „kongresówką”), baron Kronenberg (prawdopodobnie słup Rotszyldów) finansował powstanie styczniowe (później wszystkie koszty zwrócono mu z nawiązką), Brytyjczycy planowali również wywołanie powstania antyrosyjskiego w roku 1877 (finansowanie zakupu broni dla przyszłych powstańców polskich na Wołyniu), które to plany zostały udarmnione dzięki objawieniom w Gietrzwałdzie.

Ostatnią próbą samobójczego powstania natyrosyjskiego na ziemiach polskich była rewolucja 1905 (finansowana przez Prusy i bankierów żydowskich, w jakimś stopniu udaremniona przez endecję).

[Słusznie zaiste stwierdził chanukowy ambasador RP w Waszyngtonie, że Żydzi to integralna część tkanki polskiego społeczeństwa – nie dopowiedział jeno, że tkanki rakowej].

Dziś nadal młotkują nas Anglosasi, tyle że ci ze Stanów, przysyłając nam tu jakąś burdelmamę w charakterze ambasadora i „argonautów międzymorza” do pilnowania.

[Parafrazując red. SM: „Słuchajcie no, Żorżeta, macie tam jakiegoś nowego męża do wyszlamowania na grube miliony? Nie? No to pojedziecie do Polin wyszlamowac tamtejszych gojim w naszym imieniu, a i wam na kolejną operację plastyczną coś odpalimy”]

A jako, że na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje, więc „ruskie” strachy na Lachy aplikuje nam dziś przy aplauzie giedroyciowców i neo-sanacji byle Żmudzin i byle banderowskie gówno (jak spróbujecie uwolnic kamienne lwy z paździerzowych klatek, to przyjdzie Putin i was zje).

Kiedy po zainstalowaniu Bundeswery na Żmudzi rząd „Zjednoczonej Prawicy” ogłosil to jako swój sukces, to przypomniał mi się wspomniany w Makbecie (w monologu pijanego odźwiernego) chłop, który się powiesił ze strachu przed klęską urodzaju. Jeśli jak zauważył szwedzki dyplomata Oxenstierna, świat rządzony jest małą mądrością – to niesłusznie zakompleksiona Polska mikroskopijną.

[Jedynym wyjątkiem i wykorzystaniem antyrosyjskiego pretekstu w polskim interesie było stworzenie przez min. Macierewicza WOT-u – oficjalnie do obrony przed rosyjskim specnazem, a w istocie przed niebezpieczeństwem banderowskiej irredenty STEROWANEJ Z BERLINA na wypadek, gdyby zdrowy rozsądek miał dojść do głosu w Polsce].
[Skąd takie przypuszczenie? – admin]

Z podobnym przykładem młotkowania państw słabszych przez silniejsze i bardziej bezczelne jest walka z ociepleniem, vide katowicka konferencja klimatyczna (klimakteryjna?), na którą polski podatnik wyłożył 250 mln PLN, żeby ponad 20 tys uczestniczących w nim darmozjadów i wydrwigroszów mogło powydzielać gazy cieplarniane w fotele.

W tym samym czasie, kiedy Niemcy na bezczela wycinają prastary, bo liczący sobie 12 tys. lat las pod kopalnię odkrywkową, państwa głupsze takie jak Polska mają zrezygnować z uzywania własnych bogactw naturalnych (od węgla kamiennego gorsza jest tylko geotermia, zarezerwowana zapewne dla przyszłych właścicieli Judeopolonii) i kupowac droższe nośniki energii z zagranicy, na zawsze skazując się na status gospodarczego skansenu.

Podsumuję:

PiS zlikwiduje Polskę w 8 lat (może szybciej, zaleznie od tempa napływu nowego elektoratu z Ukrainy i Filipin), a PO w dwa lata, tak więc nie głosując już nigdy na mniejsze zło należy robić to tak, zeby zastępując PiS np. Polakami niepożenionymi z Żydówkami, nie dopuścić do wejścia na ich miejsce Tuska na białym bucefale.

Niewątpliwie w najlepszym wypadku czeka nas trudna kohabitacja patriotów (narodowców-kresowian) z coraz bardziej skompromitowanym i uzależnionym od zagranicy PiS-em, a w najgorszym rozbiór i żydowska okupacja gorsza od hitlerowskiej i sowieckiej. No ale wtedy przynajmniej pokażemy Putinowi, a czyż nie o to tylko chodzi … młotkującym nas wrogom?

https://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 26 to “Wojciech Kempa: Dlaczego [niby] musimy bać się Rosji?”

 1. Kojak said

  Z coraz bardziej skpmpromiktowanym PIS ? Paranoja i brednia ! Zydobanderowcy z PPYYYSSSS od samego poczatku mieli za zadanie kanalizowac nastroje, oglupiac i mamic Polakoworaz nie dopuscic zeby POlacy powolali do zycia u autentycznie polska partie !!! Ich frusrtacje spuszczac do kanalizacji ! Taki od poczatku byl cel powstania zydohitlerowcow z PPYYYSSSS !!!

 2. Ale dlaczego? said

  Wiecie co jest najsmutniejsze?
  Coraz bardziej prymitywna propaganda ze wszystkich telewizyjek w Polsce TRAFIA do 90% Polaków. Bez względu na wykształcenie. WYKSZTAŁCENIE! I WIEK!

  Zapewne tak samo na zagramanocom. Ale czyż to jest jakaś pociecha?
  Nawet nie czuję żadnej satysfakcji, gdy co raz zdarza mi się mówić: „A nie mówiłem?”

  Co powoduje, że tak wielu jest tak ślepych???
  Naprodukowano w postprl-u socjologów, a skutki tego żadne. Społeczeństwo dużo głupsze niż za komuny. I nawet propaganda czasami bardziej siermiężna. A jednak trafia.
  Ktoś mi to wytłumaczy???

 3. Roman K said

  No to co -panie Kojak..tera sruuuuuu gosujemy na PO????A moze od razu wybierzmy Davida Coperfield’a….. aaaaaa..tez magik….przynajmniej bedzie na co popatrzec:-))))))))
  Moze bedzie umia zniknac..tych ….co potrafia sztuczki ze znikajacym budzetem????

 4. Roman K said

  Dlatego panei ..Dlatego tak jest …ze jak panu wiadomo tylko 3% ludzi to elita..ci maja rozum I nic wiecej sie im do lba nie zmiesci…Pozostalej 97% procentnosci mozesz pan lac , srac..wiadrami wszystko wlezie…bez dna..jeszcze przeciagi:_0)_)_)

 5. Ale dlaczego? said

  No, ale panie Romanie. Toż to kończyły uniwersytety, polibudy. Niby inteligentne zwierza, ale jak co do czego, to barany. Na sznureczku idą spokojnie na rzeź zadowolone, że nażarte…

 6. Ale dlaczego? said

  Coś mi przyszło do głowy.
  Może z humanistami to nie przejdzie, bo nie potrafią analitycznie myśleć 😉
  Ale taki inżynier…
  Trzeba go obuchem, z grubej rury opier…ć. Że jako inżynier ma mieć umysł ścisły. Ma analizować rzeczywistość, fakty, a nie dać się manipulować emocjami. Bo po to zapier…la by mieć jakąś przyszłość. I by jego dzieci miały. A nawet nie próbuje zrozumieć, w jaką stronę zmierzamy!

  Bo inaczej nic nie wart ten jego dyplom!!!
  Taak…
  Czy cokolwiek trafi na na ubite klepisko pod sklepieniem? Zakiełkuje?

 7. Kojak said

  Od 4 ! Roman ! Bredisz pan jak Piekarski na mekach ! To ZE PO to byli bandyci to musimy glosowc na PIS, bo mimo wszystko lepsi ? W czym ? W robieniu Polakow na debili ? To nie jest zadym sukcesem bo Polactwo jest debilami ! PAranoja !

 8. Piskorz said

  re 2 Zapewne tak samo na zagramanocom. ” NA PEWNO TAK WE FRANCJI…moi to potwierdzają..Nie wiem jak w Reichu, ale myślę ,że podobnie…Zresztą , ze stron rosyjskich pamiętam, że tv u nich podobna.!! Walec media-gówna idzie równo..

 9. Antymarxista said

  Panie Kojak, koncz pan pisanie, wstydu sobie oszczedz.

 10. ech said

  Bo nas kochała bez wzajemności przez 45 lat. Miała pod kochanymi zaborami przez ponad 100 lat. Chciała nas objąć uściskiem miłosnym w 1920. Wystarczy ?

  Nie rozliczyła sie za swe zbrodnie chroniąc żydów w czym i Niemcy nie gorsi ? A może tam żydzi wciąż żądzą i mądzą ?

  ——
  Co Pan w ogóle wie o „zaborze ” rosyjskim?
  Zdaje się że nic.
  Admin

 11. ech said

  Bo Polską juz nie Rzeczy-pospolitą NA PEWNO TAK.

 12. ech said

  Była Rzeczpospolita Ojczyzna dwóch narodów – Polaków i Litwinów, okazuje sie Ojczyzną Polaków i żydów – POLIN.

 13. lopek said

  „Dlaczego [niby] musimy bać się Rosji?”
  ===========
  Ano dlatego, że jak pupil Szatana chce komuś robić koło d*py – zachodząc go od tyłu – to musi temu komuś stworzyć taka atmosferę aby ten nawet nie pomyślał obejrzeć się za siebie.
  Wniosek?
  Ponadto bez podjudzanie na siebie ludzi stworzonych przez Boga – bez totalnego kłamstwa – bez wszechobecnego kuszenia – pupil Szatana byłby wobec ludzi bezsilny. Bezsilny!

 14. WI42 said

  #10 Ech

  To prawda „Miała pod kochanymi zaborami przez ponad 100 lat”, ale pod tymi zaborami było KRÓLESTWO Polskie, było Wojsko Polskie, była autonomia.
  Czy coś podobnego było pod zaborem pruskim? czy nawet austriackim?

 15. Ad. 6

  Ale taki inżynier…
  Trzeba go obuchem, z grubej rury opier…ć. Że jako inżynier ma mieć umysł ścisły. Ma analizować rzeczywistość, fakty, a nie dać się manipulować emocjami. Bo po to zapier…la by mieć jakąś przyszłość. I by jego dzieci miały. A nawet nie próbuje zrozumieć, w jaką stronę zmierzamy!

  Bo inaczej nic nie wart ten jego dyplom!!!

  Pan nie rozumie jednej rzeczy. Dobrze zrobiona propaganda wygląda na prawdę, bo nie ma w niej luk, nieciągłości, niejasności. Taka propaganda zastępuje inżynierowi rzeczywistość.

  To humanistyka tu jest ważna, to ona decyduje – nie nauki ścisłe.

  Nauki ścisłe były ważne w pierwszych klasach podstawówki, gdy umysł dziecka uczył się wnioskowania, dedukcji, odkrywania połączeń między danymi (np. w słupkach), uczył się kojarzenia. A umysł raz ukształtowany już taki pozostaje.

 16. Marucha said

  Re 14:
  Był własny, pełen skarbiec. Uczelnie.
  Jedynie polityka zagraniczna była wspólna.
  Dziś nawet tego nie mamy.

  Zawsze mnie kurwica trzęsie, gdy czytam o „ucisku rosyjskich zaborców”… zamiast wdzięczności za utratowanie choć części Polski przed Niemcami.
  A gdyby nie głupota patridiotów – to CAŁA Polska byłaby w unii z Rosją. Dziś tych patridiotów się czci, a zdroworozsądkowców – potępia. Targowica stała się symbolem zdrady. QRVA.

 17. Ale dlaczego? said

  AD. 15

  Niby można się z panem zgodzić.

  Ale co rusz i od nowa, gdy się bliżej przyjrzeć tej niby misternie tkanej propagandzie, to wszędzie oczka lecą, a nawet dziury jak po niedopałku papierosa…

  Tyle że trzeba się przyjrzeć…
  Tu jest największy ból.
  Konformizm? Lenistwo umysłowe? Brak wyobraźni? Brak… ciekawości?

 18. Ad. 16

  A gdyby nie głupota patridiotów – to CAŁA Polska byłaby w unii z Rosją.

  Pozostało nam uczyć się na swoich błędach.

 19. Ad. 17

  Konformizm? Lenistwo umysłowe? Brak wyobraźni? Brak… ciekawości?

  Ludzie tak mają, to taki gatunek. Przyjmujemy do wiadomości to, co jest zgodne z naszą wiedzą. Nie wszyscy potrafią myśleć krytycznie.

  Poza tym… to edukacja tłumi tendencje do myślenia samodzielnego…

 20. Tekla said

  Moi przodkowie ze strony Matki byli z zaboru austriackiego ,ze strony Ojca z zaboru rosyjskiego ,coz mialam porownanie w mentalnosci kulturze pracowitosci przez wiele lat ..otoz wyszlo na korzysc zaboru rosysjkiego,
  Rodzice przeprowadzli sie z Dolnego slaska i zamieszkali u Tesciow. na wschodzie Polski w bylej Galicji..
  Mimo to ,ze byl wyksztalconym czlowiekiem zolnierzem II WS ,znal jezyki. niemiecki,rosysjki…potrafil np.wiersze Lermontowa czy Puszkina deklamowac do konca zycia ,zawsze mial odpowiadzialna prace..tesciowie a moi dziadkowie uwazali Go za nizsza rase ,bo pochodzil z Bialorusi..i czesto slyszalam jak mowili o Nim ..Moskal..to ze korzystali z Jego pracy to wydawalo im sie normalne..ale to zeby widziec w nim Czlowieka juz nie..
  Troche chaotyczne te moje wspomnienia..ale taka moja konkluzja co do zaborow..

 21. Ale dlaczego? said

  Tego należy się bać:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielki-terror-3-2018-03

 22. Ale dlaczego? said

  Juda w świetnej formie z małżonką:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/z-udzialem-prezydenta-andrzeja-dudy-w-palacu-prezydenckim-zapalono-swiece-chanukowe-2018-12

 23. WI42 said

  #20 Tekla
  „tesciowie a moi dziadkowie uwazali Go za nizsza rase ,bo pochodzil z Bialorusi.”
  Nie muszą być teściowie – typowa mentalność polska, niestety propaganda – histeria rusofobii przejawia się również na poziomie układów nawet tak bliskich.

 24. Plausi said

  Bać to nie wszystko, czyli „Oddajmy HOŁD BANDERZE!”

  „Dlaczego musimy bać się Rosji?”

  Bać się Rosji, to daleko nie wszystko dla naszego patriotycznego rządu w Warszawie. My powinniśmy nie dać wiary żadnemu doniesieniu z Rosji, czyli na przykład takiemu:

  https://de.sputniknews.com/panorama/20181211323251425-lwow-ukraine-2019-jahr-bandera/

  „„Der Regionalrat des Gebiets Lwiw hat 2019 zum Stepan-Bandera-Jahr erklärt“, heißt es in der Mitteilung.
  Diesen Beschluss hätten die Abgeordneten anlässlich des 110. Geburtstages von Stepan Bandera gefasst.

  (Rada Regionalna Obszaru Lwiw ogłosiła rok 2019 Rokiem Stepana Bandery”, brzmi doniesienie.
  Tę uchwałę podjęli członkowie rady z okazji 110 rocznicy urodzin Stepana Bandery.)
  Nie pozostaje naczelnikowi Jarosławowi Kaczyńskiemu nic innego jak udać się do Lwowa, aby z Ukraińcami złożyć hołd temu wielkiemu bohaterowi w krainie U, bo innych poza nazistowskimi zbrodniarzami OUN/UPA przecież nie mają. Naczelnik Kaczyński może beztrosko cieszyć się ze swymi banderowskimi wspólnikami, bo pomnik lwowskich orląt nie będzie zakłócał bałwochwalczej imprezy bandytów, w tym pana J. Kaczyńskiego: „Slawa Ukraine!”.

  https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

  czekamy na „Slawa Stepanu Banderu!” w tymże wykonaniu.

  Czy patriotyczny sejm w Warszawie po raz kolejny wybrany, jak nam się powtarza, w demokratycznych wyborach

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  nie powinien sprawić z tej okazji jakiś miliardowy podarunek naszym sprzymierzeńcom z krainy U ? Oligarchowie i ich banderowscy sprzymierzeńcy potrafią i te pieniądze jakoś spotrzebować.

  My nie tylko boimy się Rosji ale nie uwierzymy w ich doniesienia, nawet gdyby nam zwracali uwagę na to, że na Wołyniu wymordowano dziesiątki tysięcy Polaków, my wiemy „eto ruskaja łoż!”.

 25. Plausi said

  Cytowane powyżej rosyjskie źródło

  przypomina Polakom i polskim zaprzańcom:

  „Im Sommer 1943 richteten die Nationalisten ein Massaker an der polnischen Zivilbevölkerung an (Massaker von Wolhynien). Selbst ukrainische Historiker gestehen heute die Zahl der polnischen Opfer ein: Bis Ende 1943 wurden 50.000 bis 60.000 Männer, Frauen und Kinder auf unvorstellbar grausame Weise umgebracht. Nach ukrainischer Zählung wurden 500, nach polnischen Schätzungen mehr als 1.150 polnische Dörfer zerstört. Sie verschwanden für immer von der Landkarte. Historiker schätzen die Gesamtzahl der Opfer auf 36.000 bis 100.000 ein.”

  (Latem 1943 roku urządzili ukraińscy nacjonaliści (od tłum. Bandery) maskarę na cywilnej ludności Polski (Maskara Wołyńska/Rzeź Wołyńska) (od tłum. pod ochroną panujących tam władz nazistowskich III Rzeszy) ). Nawet ukraińscy historycy dziś przyznają liczbę polskich ofiar: Do końca 1943. roku w niewyobrażalnie bestialski sposób zostało zamordowanych 50.000 do 60.000 mężczyzn, kobiet i dzieci. Według obliczeń ukraińskich zostało zniszczone 500, według polskich oszacowań 1.150 polskich wsi. Zniknęły one na zawsze z mapy kraju. Historycy szacują całkowitą liczbę ofiar na 36.000 do 100.000.)

 26. NICK said

  Plausi.
  Liczba ofiar jest… dawkowana; przez to źródło.

  Taka jest źródła polityka a i słuszna.

Sorry, the comment form is closed at this time.