Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (65 – 2014)

Posted by Marucha w dniu 2014-10-27 (Poniedziałek)

Miejsce na luźne komentarze, uwagi, opinie i spostrzeżenia.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2014/10/23/wolne-tematy-64-2014
Następne: https://marucha.wordpress.com/2014/10/30/wolne-tematy-66-2014

Gajowy Marucha

Komentarzy 236 to “Wolne tematy (65 – 2014)”

 1. Marucha said

  Jak poinformował mnie jeden z czytelników, po podłączeniu się do publicznej sieci WiFi na wrocławskim lotnisku okazuje się, że gajówka jest zablokowana.
  Czyżby rzeczywiście była czymś więcej, niż przysłowiowym „piardnięciem komara”?
  Widać w tym rękę Putina…

 2. NyndrO said

  Zestaw obiadowy „premium” za 12 zeta!

  Następnym razem będzie za 120 zeta – admin

 3. Doszedłem do wniosku, że ZWYCIĘSTWO Strategii Energetycznej Kanclerz Merkel można wytłumaczyć TYLKO tym, że gdy Tusk oświadczył w Brukseli: POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE to potentaci energetyczni RFN przestraszyli się, że przyjedzie do Berlina Urszula Sipińska i zacznie bić młotkiem po głowie, jak NIEMIECKO-ROSYJSKO-ŻYDOWSKO-KOMUNISTYCZNĄ KURWE – a za nią może jeszcze przyjechać do Berlina 17 Urszul z Gabonu?
  Jeśli ktoś ma inne tłumaczenie tego fenomenu to chętnie posłucham.

 4. NyndrO said

  Kto by tyle pulpetów wszamał?!

  Panie NyndrO, cena nie musi być proporcjonalna do ilości. Przekona się Pan o tym np. kupując oryginalny kawior.
  Admin

 5. NyndrO said

  …albo oryginalne „piwo” w „Żabce”.

 6. Jurgen Klops said

  Przewidywany upadek Facebooka nastąpi w ciągu 3 lat. Oto portal, który go zastąpi

  https://myspace.com/myspace/

  Donald Tusk ma cos wspólnego z zastopowaniem ustawy o rajach podatkowych?

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/39677-kto-wstrzymywa%C5%82-ustaw%C4%99-o-rajach-podatkowych-minister-finans%C3%B3w-sypie-tuska

  Połowa ludzkości do 2018 będzie posiadała e- id. Wszyscy będziemy inwigilowani totalnie?

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/39706-po%C5%82owa-ludzko%C5%9Bci-do-2018-roku-b%C4%99dzie-posiada%C5%82a-e-id

  Rosjanie przejmą budowę gazoportu w Świnoujściu?

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/39664-czy-rosjanie-przejm%C4%85-teraz-doko%C5%84czenie-budowy-gazoportu

  Implant mózgu z grafenu? Człowiek połączy sie wkrótce z maszyną?

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/39663-implant-m%C3%B3zgu-z-grafenu

 7. Jurgen Klops said

  Badania genetyczne udowodniły, że ludzie, którzy podbili Indie i zanieśli tam Wedy- Wiedzę, wyruszyli z ziemi między Wisłą a Pilicą. Czy bogowie z legend Inków ,Azteków i Majów: Wirakocza , Quetzalcoatl i Kukulkan też byli Słowianami?

  http://wspanialarzeczpospolita.wordpress.com/2014/09/08/boska-ameryka/

  http://www.eioba.pl/a/1zvf/quetzalcoatl-i-wirakocza-bogowie-i-dywersanci

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kukulkan

  Ważne dla naszej narodowej tożsamości, Germanie to nasi młodsi bracia

  http://dragontn.blog.pl/2012/12/01/nasi-mlodsi-bracia-germanie/

  Poza tym obyczaje w Cesarstwie Wenetów:

  http://dragontn.blog.pl/2014/02/08/swiete-cesarstwo-wenetow-cz-2-obyczaje/

  Tajemniczy lud Ariów. Dziś wiemy, że przybyli z naszego kraju:

  http://dragontn.blog.pl/2012/12/17/tajemniczy-lud-ariow-czyli-tesknota-za-edenem/

  Bolesław II Wielki zapomniany, ostatni Cesarz Polski:

  http://dragontn.blog.pl/2013/05/15/boleslaw-zapomniany-ostatni-z-cesarz-polski/

  Potęga Wieletów i upadek zachodnich Słowian:

  http://dragontn.blog.pl/2013/09/29/upadek-radogoszczy/

  Nie tylko czakram wawelski? Cała południowa Polska była ukrytą duchową krainą?

  http://dragontn.blog.pl/2013/09/29/upadek-radogoszczy/

 8. Inkwizytor said

  We Lwowie pojawił się nowy pomnik Stepana Bandery 🙂

  http://i62.tinypic.com/18ku9i.jpg

 9. Jurgen Klops said

  Szlak Orlich Gniazd:

  http://www.orlegniazda.pl/

  http://www.polskieszlaki.pl/szlak-orlich-gniazd-na-jurze.htm

  Rosyjski naukowiec zapowiada epokę lodowcową jeszcze w tym stuleciu;

  http://losyziemi.pl/znany-rosyjski-naukowiec-twierdzi-ze-wkrotce-wystapi-katastrofalne-ochlodzenie-klimatu-a-szczyt-malej-epoki-lodowcowej-nastapi-w-2060-roku

  Kamuflaż artystyczny- nowa dziedzina sztuki:

  http://tylkonauka.pl/wiadomosc/powstal-pierwszy-trojwymiarowy-kamuflaz-akustyczny

  Kraków jest najpiękniejszym miastem w Polsce?

  http://www.artykul.com.pl/krakow-najpiekniejsze-miasto-w-polsce/

  Zakazane Miasto w Pekinie:

  http://www.artykul.com.pl/zakazane-miasto/

  Ten polski film podbije świat? Tomek Bagiński „Ambition”:

  http://natemat.pl/121545,najnowszy-film-platige-image-ambition-ma-wymiar-cywilizacyjny-jeszcze-nikt-w-polsce-nie-porwal-sie-na-taki-projekt-rusza-maniek-

 10. Dzonyy said

  Moja córka mawia na to „kulpety”. I wtrząchnęła by wszystkie z obrazka 🙂

 11. bart_w said

  Panie Boydar, w sprawie aluminium. Oczywiscie, ze zwiazki maja zupelnie inne wlasciwosci niz elementy w stanie wolnym. Ale to nie nalezy do argumentacji. Poza tym ani slowa nie wspomnialem o polonie, ponieważ nie znam zagadnienia. Kilkakrotnie podnosilem temat aluminium w robocie, poniewaz to ja jestem ten, co wrzuca aluminium do wody (w formie siarczanu), a to dla koagulacji zanieczyszczen wody powierzchniowej. Normy nakazuja pewne minimum, nawet gdy tych zanieczyszczen jest blisko zera. Otóż nie wiadomo, czy to aluminium wywoluje Alzheimera, czy tez choroba może być przyczyna akumulacji glinu w mózgu. Taka na dzień dzisiejszy jest odpowiedź. (dygresja: w temacie fluoru oficjalnej odpowiedzi nie ma, ale coraz więcej stacji uzdatniania rezygnuje z dodawania fluoru). Źródeł na każde moje słowo nie mam czasu szukać, ale wystarczy pomyśleć – gdyby aluminium było szkodliwe, to wszyscy bylibyśmy juz od dawna w krainie wiecznych łowów, jako że ten metal jest wszechobecny. 13 ppm zawartośc glinu w wodzie deszczowej to rzecz niewiarygodna, choćby ze względów logistycznych, o czym już było. Nie dajmy sie demagogii.

 12. revers said

  Noworosjanie na zdobycznym Leopardzie

  http://novorossia.su/ru/node/8643

 13. Boydar said

  Panie Bart, Pan stara się rzeczowo, to i mnie wypada. Temat aluminium to kilka zagadnień celowo pomieszanych. Teoretyczne opryski nanocząsteczkami Al i możliwe skutki fizyczne w atmosferze to jedno, produkty reakcji cząsteczkowego aluminium z tym z czym ma szansę przereagować jeszcze w powietrzu i odczyn powstałych związków (np. kwaśne deszcze) to drugie, reagenty powyższych mieszanin z substancjami w glebie to trzecie, wpływ nieprzereagowanych „opiłków” o wymiarach nanometrów na metabolizm organizmów żywych to czwarte. Jest jeszcze piąte, szóste i siódme ale to nie jest rozprawa naukowa.

  Pomijanie rozróżnienia pomiędzy czystym metalem a jego związkami (bez uwzględnienia łatwości reagowania) jest nieakceptowalnym uproszczeniem – takim np. czerwonym siarczkiem rtęci można od biedy posypać szarlotkę i w zasadzie niczym to nie grozi.

  Pańskie zastrzeżenie „… nie wiadomo, czy to aluminium wywołuje Alzheimera, czy tez choroba może być przyczyna akumulacji glinu w mózgu …” jest sprytnym zabiegiem ale nie wytrzymuje krytyki – jeśli by miało być prawdziwe to drugie, skądś rzeczone Al brać by się jednak musiało, a i wypadało by uzasadnić naturalną zależność powodującą taką „akumulację”.

  Reasumując, całość Pańskiej retoryki niewiele odbiega od euforii Pana Zbigniewa, tyle że Pan nie zaryzykował ukretynowienia potencjalnych dyskutantów. W sumie, ma Pan u mnie plusa 🙂

  A na Panu Zbyszku zemszczę się krwawo przy najbliższej nadarzającej okazji, tak z czystej sympatii 🙂 🙂 🙂

 14. Marucha said

  Re 13:
  Pańskie zastrzeżenie „… nie wiadomo, czy to aluminium wywołuje Alzheimera, czy tez choroba może być przyczyna akumulacji glinu w mózgu …” jest sprytnym zabiegiem ale nie wytrzymuje krytyki – jeśli by miało być prawdziwe to drugie, skądś rzeczone Al brać by się jednak musiało, a i wypadało by uzasadnić naturalną zależność powodującą taką „akumulację”.

  Jest też taka możliwość, że zdrowy organizm przepuszcza i wydala z siebie nadmiar glinu (a glinu naokoło nas jest mnóstwo), natomiast chory nie.

 15. Boydar said

  citata :


  Sole glinu zwiększają w mózgu poziom aktywacji gleju, poziom zapalnych cytokin i białka prekursorowego amyloidu. Zarówno normalne starzenie się mózgu jak i choroba Alzheimera wiąże się ze wzrostem stanu zapalnego mózgu. Zależność pomiędzy koncentracją aluminium w wodzie i chorobą Alzheimera została udowodniona.

  Stwierdzono u szczurów, że po wstrzyknięciu do krwioobiegu aluminium gromadzi się w prążkomózgowiu i towarzyszy temu stan zapalny. Istnieją także dowody na związek aluminium z chorobą Parkinsona. Badania epidemiologiczne wykazały związek pomiędzy narażeniem na aluminium, a wzrostem zachorowań na chorobę Parkinsona [1999].

  Gdy myszom wstrzyknięto aluminium w dawkach proporcjonalnych do tych jakie otrzymują ludzie stwierdzono utratę komórek rdzenia kręgowego i kory mózgowej ruchowej oraz deficyt pamięci poznawczej , ataksje i dyzatrię.

  Neurotoksyczne środowiska aluminium są nadal problemem NIH Public Access Neurotoksycology, PMC 2011 wrzeseiń 01.
  J.Inora.Biochem, 1999, 30 siernia, 76
  Ocena zagrożenia zdrowia ludzi narazonych na Aluminium , J. Toxicol,Environ,Health, Crit, rev, 2009,25 listopad, NIH Public access.
  Stwierdzono także, że zniszczenie tkanki nerwowej jest typowe zarówno dla stwardnienia rozsianego jak i choroby Alzhemera.

  Najciekawsze jest to, że Rząd Stanów Zjednoczonych już w 1991 roku na stronie internetowej http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1795349 opublikował pracę: “opinia uwzględnia negatywne skutki aluminium , które zostały zgłoszone w ostatnich latach w tym: choroby Alzheimera, otępienie i nadpobudliwość oraz zaburzenia w uczeniu się dzieci.”

  A nasi pediatrzy podają aluminium bezpośrednio do układu krążenia i twierdzą, że to bez znaczenia i chwalą się, że robią to oczywiście dla dobra dziecka. Pani prof. mgr Lidia Bydlak wręcz zachwalała szczepionki mówiąc, że już nie mają rtęci tylko aluminium.

  Zapewne Pan Gajowy ma (14) jak zwykle rację, jednak ja nie mogę być stroną w naukowych dysputach; „kim że jestem …”.
  Zawsze istnieje możliwość uwzględnienia racji tych z „papierami”, np. Pana Jaśkowskiego. Wprawdzie nie jest zatrudniony w Rzeszowie, ale jakąś tam wiedzę przecież ma.

  Citatę wziunem zestąd – http://www.polishclub.org/2013/01/22/dr-jerzy-jaskowski-grypa-lekarze-ostrzegaja-toksyczne-dodatki-w-szczepionkach-cz-v/

 16. bart_w said

  Panie Boydar, co wiem, to pisze ze wiem, co nie wiem, to pisze ze nie wiem, chyba ze zapomne o tym napomknac. Relacje miedzy alchajmerem a aluminium nie pochodza ode mnie, tylko od kierownictwa, jażem tylko przytoczył. Nie wiem, jak sprawa wygląda w rzeczywistosci, a upolitycznienie medycyny nie sprzyja dociekaniu prawdy. Aluminium rzecz jasna bierze sie zewsząd, bo jesteśmy literalnie otoczeni tym metalem I jego zwiazkami. natomiast podtrzymuje powazne zastrzezenia w sprawie ilości Al w wodzie deszczowej.

  I niech Pan stara sie nie nazywac mojego skromnego udzialu w rozmowie retoryka, bo ja na popisy oratorskie czasu nie mam, a tylko chce powiedziec co mam do powiedzenia. I nigdy argumentem u mnie nie bedzie twierdzenie ad personam, niech Pan sie zapyta Gajowego, on poswiadczy ze to nie moj styl rozmowy. Zatem nie tyle ryzykuje ponizania interlokutorów, ile po prostu mam taka zasadę.

  Acha, jeszcze zrodlo na wlasciwosci aluminium. Niech będzie chocby Zdzisław Sołtys: Chemia nieorganiczna I ogolna, pzwn Warszawa, 1964.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Panie Boydar, tu nie chodzi o to, czy mam rację, czy jej nie mam.
  (Znam się co prawda na wszystkim, ale na związkach medycyny z aluminium – akurat nie.)

  Tu chodzi o to, że nie zawsze wiemy, co jest przyczyną, a co skutkiem, jeśli istnieje korelacja dwu zjawisk.

  Wiatr niekoniecznie wieje dlatego, że ruszają się drzewa 🙂

 18. Boydar said

  Oczywiście, że nie ! Wiatr, jak sama nazwa wskazuje, powodują wiatraki. Oraz bulbulatory.

  No i sam Pan widzi… – admin

 19. Boydar said

  Aha, zupełnie zapomniałem, że nawet jewreje z jewrokołchozu zakazały używania laluminioowych statków na statkołówkach. Wprawdzie mało prawdopodobne aby to ze względu na nasze zdrowie, ale „… Jest też taka możliwość …” (14), że się po prostu pomylili 🙂

 20. maniek said

  Rosja nie ma wyboru – od pewnego momentu będzie musiała się bronić!
  .
  Bezwzględność ataków na Federację Rosyjską jest zatrważająca, skala napaści kosztuje praktycznie jedną czwartą posiadanych zasobów, to co przeżywa Rosja od końca Olimpiady w Sochi, to niewypowiedziana wojna gospodarcza mająca na celu pozbawienie tego kraju zasobów umożliwiających swobodne formułowanie swojej narodowej polityki i jej realizację.

  Najpierw podpalono Ukrainę, obalając legalny i demokratyczny rząd, haniebnie przepędzając własnego prezydenta, następnie wywołano wojnę domową, w której celem stali się ludzie mówiący po rosyjsku. W totalnym szaleństwie, jakiego byliśmy świadkami – prowokacji wobec Federacji Rosyjskiej nie było końca, a hipokryzja państw zachodnich wobec realiów geopolitycznych w regionie (casus kocowa) jest po prostu bezgraniczna. Doszło nie tylko do….

  czytaj dalej… http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26862

 21. Dzonyy said

  A jak wiatr przestał wiać, tzn że jest w wiatrołapie.

 22. NICK said

  Wzdryngiwacze?
  Nie wolno pominąć potraw wiatrotwórczych… . a i ziół wiatropędnych. Rola Espumisanu jest znacząca.
  Co do aluminium – mało danych. Trza by specjalisty od metabolizmu.

 23. Siggi said

  Paul Roberts: Ukraińcy głosowali w wyborach do Rady za pomocą finansową USA

  Paul Roberts: Ukraińcy głosowali w wyborach do Rady za pomocą finansową USA

  Foto: RIA Novosti/ Ramil Sitdikow

  Były asystent ds. polityki gospodarczej Sekretarza Skarbu USA w administracji Ronalda Reagana Paul Craig Roberts nazwał Poroszenkę i Jaceniuka „marionetkami Waszyngtonu”. Ludność, powiedział politolog, oddała głosy na kandydatów, którzy są najbliżej pieniędzy Waszyngtonu.

  Były asystent ds. polityki gospodarczej Sekretarza Skarbu USA w administracji Ronalda Reagana Paul Craig Roberts nazwał Poroszenkę i Jaceniuka „marionetkami Waszyngtonu”. Ludność, powiedział politolog, oddała głosy na kandydatów, którzy są najbliżej pieniędzy Waszyngtonu.

  W niedzielę na Ukrainie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne. Ukraińskie władze uznały, że nie mogą przeprowadzić wyborów w połowie okręgów wyborczych w obwodach donieckim i ługańskim z powodu konfliktu zbrojnego między ukraińskimi siłami bezpieczeństwa i siłami samoobrony. Progu frekwencji w wyborach do Rady Najwyższej nie ma, dlatego zostaną one uznane za ważne w każdym przypadku.

  Według byłego asystenta ds. polityki gospodarczej Sekretarza Skarbu USA w administracji Ronalda Reagana, Paula Craiga Robertsa, wybór narodu ukraińskiego odzwierciedla jego chęć do dalszego otrzymywania pomocy finansowej z Waszyngtonu:

  Zarówno Poroszenko, jak i Jaceniuk są marionetkami Waszyngtonu. Wybory polegały na przyciągnięciu zagranicznego kapitału na Ukrainę, a Ukraińcy głosowali na dwóch kandydatów najbliższych pieniędzy Waszyngtonu.

  Paul Roberts zauważył również, że pomimo aktywności partii Swoboda, jej pozycja, sądząc po wstępnych wynikach wyborów, nie jest tak silna w porównaniu z Partią Regionów:

  Dwie główne partie popiera nieco ponad 20% ludności. To nie jest rewelacyjny wynik. Ekstremalnie prawicową partię Swoboda, której bojownicy sądząc po wszystkim byli głównym źródłem przemocy wobec ludności rosyjskojęzycznej na wschodzie i południu Ukrainy, popiera mniej niż 6% wyborców. A partia obalonego Janukowycza wręcz przeciwnie zyskała 8%. Swoboda była narzędziem podżegania ulicznej przemocy, która doprowadziła do​ upadku demokratycznie wybranego rządu Janukowycza. I nadal zwolenników Swobody jest mniej niż zwolenników rządu, który pomogła obalić.

  Ukraińskie władze na razie mają nadzieję ocalić gospodarkę za pomocą zagranicznych pożyczek, w tym z MFW. Pierwszą transzę 3,2 miliarda dolarów Kijów otrzymał w maju, drugą – 1,4 miliarda dolarów – na początku września. W sumie MFW zatwierdził przyznanie 17 miliardów dolarów na ustabilizowanie budżetu w warunkach kryzysu politycznego i gospodarczego.

  Z najnowszych danych wynika, że Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka prowadzi po obliczeniu 35,17% protokołów z list partyjnych w wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy, zdobywając 21,6% głosów. Blok Petra Poroszenki zdobył 21,51%.

  Radykalna Partia Ołeha Laszki ma 7,47% głosów, Blok Opozycyjny, w którego skład wchodzi wiele byłych członków Partii Regionów – 9,77%, Samopomoc mera Lwowa Andreja Sadowego – 10,9%, Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko otrzymała 5,77% głosów. Pozostałe partie nie pokonały 5-procentowego progu wyborczego.

  Świat, Ukraina, USA, wybory, parlament, Polityka
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_27/Paul-Roberts-Ukraincy-glosowali-w-wyborach-do-Rady-za-pomoc-finansowa-USA-0938/

 24. Tralala said

  Aluminiowe dyskusje, ciekawia mnie.

  Cale moje dziecinstwo mamina kuchnia odbywala sie w aluminiowych garkach /mama ma 94 lata i inteligencje Einschteina:)) /, az w latach 70tych powyrzucala je – bo szkodliwe.
  Uwazajac, ze aluminium = Alzheimer, nie pozwolilam moim corkom gotowac w tanich garkach, a jedna z nich, obeznana dobrze z Ekwatorem, oswiadczyla, ze tam tylko takie garki po wsiach maja i o zadnym Alzheimerze nie slyszeli, NIGDY nie slyszeli i NIKT nie choruje.
  À le oni nie uzywaja tez pasty do zebow z fluorem itd, itp.

  Teraz aluminowy sprzet kupuje sie jako dekoracje na pchlim targu.

 25. grażdanin said

  SUKCES KOPACZKI?!?
  Porażka rządu Kopacz ws. klimatu
  INFO: Rząd JE Ewy Kopacz nie tylko nie zawetował niekorzystnych zapisów, ale także zgodził się na przyjęcie najbardziej drastycznej wersji tzw. drugiego pakietu klimatycznego, zakładającego redukcję emisji – pisze dla Fronda.pl dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji.

  Jak podaje Polskie Radio, na szczycie w Brukseli uzgodniono, że UE ograniczy emisję CO2 o 40% do 2030 r. w stosunku do roku 1990, udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii elektrycznej w UE wyniesie co najmniej 27% w 2030 r., a efektywność energetyczna zostanie zwiększona o co najmniej 27%.

  Zdaniem p. Teluka, p. Kopacz trąbi o sukcesie, a tymczasem jest to porażka, za którą słono zapłacimy. Autor zwraca uwagę, że KE może anulować darmowe przydziały na emisję CO2 dla elektrowni i elektrociepłowni, które mają obowiązywać do 2030 r.

  – Drugi sukces jest związany także z wirtualnymi pieniędzmi. Dotyczy on dostępu do rezerwowej puli emisji, z czego Polsce ma przypaść połowa. Połowiczne jest także „zwycięstwo” rodzimych negocjatorów. Polska szybko bowiem dogania najbogatsze kraje Unii, dlatego znacznie szybciej od wygaśnięcia obecnych zobowiązań, przestanie być traktowana w sposób ulgowy. Po drugie, utrzymanie ilości pozwoleń nie uwzględnia dynamicznego wzrostu naszego kraju, szacowanego na 2-4% PKB rocznie w kolejnych latach. Zwiększony rozwój nieuchronnie jest związany z większymi emisjami gazów cieplarnianych. Dlatego Polsce w rezultacie i tak zabraknie koniecznych pozwoleń, co skończy się nieuchronnymi podwyżkami cen energii. Gwoździem do trumny jest zapis o 27% udziale energii odnawialnej w bilansie energetycznym. To,w jaki sposób zastąpimy węgiel, gaz i ropę naftową wiatrakami i ogniwami fotowoltaicznymi, wiedzą tylko mędrcy skupieni wokół pani premier. Zresztą co tam, przecież wszystko i tak zostanie na głowie kolejnych rządów… – pisze p. Teluk.

  Źródło: fronda.pl
  Opracował: GK

 26. grażdanin said

  Poprawa relacji polsko-białoruskich

  INFO: Władze Białorusi zapowiedziały, że funkcjonowanie polskich szkół będzie zabezpieczone. Stworzone również zostaną centra wizowe, gdzie będzie można nabywać wizy.
  Jak podaje serwis kresy.pl, dzięki powstaniu centrów wizowych, lokalnych, prywatnych instytucji pośredniczących w kontaktach z placówkami konsularnymi, łatwiej będzie otrzymać wizę, co ułatwi Białorusinom częstsze odwiedzanie Polski.

  Źródło: kresy.pl
  Opracował: TP

 27. Boydar said

  Pani Tralalu, taki rosół, czy inne tłuste, to sobie można gotować. Aby nie kwaśne.

 28. Trocki said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zakazuje-importu-miesa-i-wedlin-z-moldawii/kzchs

 29. oleg said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/siergiej-iwanow-rosja-uzna-wybory-parlamentarne-na-ukrainie/vrnpz

 30. NICK said

  Szczawiówa w emalium, znaczy.
  Na ‚wsiach’ tak robią.

 31. klakier said

  Atak, który wstrząsnął Rosją. Napastników dobijano strzałem w głowę
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-ktory-wstrzasnal-rosja-napastnikow-dobijano-strzalem-w-glowe/dbnc1

  Agencja S&P utrzymała rating Rosji na poziomie BBB-
  http://finanse.wp.pl/kat,138596,title,Agencja-SP-utrzymala-rating-Rosji-na-poziomie-BBB-,wid,16984344,wiadomosc.html

  Zachód jeszcze mocniej przydusi Rosję sankcjami? Rosnieft destabilizuje gospodarkę
  http://www.biztok.pl/gospodarka/Zachod-jeszcze-mocniej-przydusi-Rosje-sankcjami-Rosnieft-destabilizuje-gospodarke_a18323

  Sankcje dają w kość rosyjskim firmom. Sbierbank prosi o pomoc ETS, a Rosnieft – o dotację
  http://www.biztok.pl/gospodarka/sankcje-daja-w-kosc-rosyjskim-firmom-sbierbank-prosi-o-pomoc-trybunal-konstytucyjny-a-rosnieft-prosi-o-dotacje_a18360

 32. luśnia said

  Masa śpi
  „Masa śpi, bo przestała być narodem i zapomniała o swoich bohaterach. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy. (…) My nie uprawiamy demokratycznej polityki, ale jesteśmy przeznaczeni do misji odrodzenia Narodu. (…) Nasz Ruch jest Zakonem, w godzinie walki i poświęcenia nie możemy tłumaczyć się oklepanym frazesem: „Rezygnuję, bo mam rodzinę”. Wiedziałeś o tym od początku i nikt cię nie zmuszał do bycia nacjonalistą.” Śp. Robert Larkowski
  http://niezalezna.pl/60728-w-internecie-nic-nie-ginie-zachowaly-sie-relacje-ze-spotkania-tusk-putin-w-moskwie

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-starego-zyda-premierzycy-2014-10

 33. JO said

  ad.8. Jaka trzeba miec Dusze, by bez Zenady wkleic taki Parszywy , Gorszacy Obrazek na Katolickim Portalu???

 34. bart_w said

  Oj, znów musze swoje 3 ojrocenty wtrącic.

  Odnośnie aluminium.

  Aluminium jest amfoteryczne, to znaczy moze wystepowac zarówno w anionie jak i w kationie. Z zasadami reaguje łatwiej niz z kwasami, ale z kwasami też, oprócz kwasu azotowego. (jednak rozcieńczony kwas azotowy w obecności śladowej ilości ilości jonów miedzi i sporej ilości soli kamiennej reaguje z aluminium dośc aktywnie).

  Jednak aluminium zawsze pokryte jest trwałą i ścisłą powłoka tzw. pasywacyjną tlenku glinu, która chroni powierzchnie metalu przed otoczeniem. Zatem każda reakcja wymaga najpierw rozpuszczenia tej ochronnej warstwy.

  Dlatego nasze mamy i babcie używały garnków aluminiowych, a nas jakoś ten Niemiec nie chwyta. Z tym, że po zakończeniu gotowania bielizny w obecności sody, radziłbym poczekać troche z gotowaniem innych potraw, a to, żeby zregenerowała się owa warstwa tlenku.

  Bigos jednakże gotuje sie albo w ceramice (slow cooker), albo w nierdzewce, albo w naczyniach emaliowanych, przy czym odpryski emalii dyskwalifikuja garnek w tej materii. Szczególnie starożytne garnki emaliowane ze stopów zawierających miedź sa w tym przypadku niebezpieczne.

  Ponad wszystko do bigosu zalecam slow cooker i to nie taki chiński, z teflonem, ale prawdziwy, ceramiczny.

 35. Marucha said

  Re 25:
  Porażka?
  Kopacz wykonała, co jej kazano i tyle.

 36. NICK said

  (33)
  tak a powyżej? Wszyscyśmy milczeli… .
  Prosimy o usunięcie ‚wklejki’ Inkwizytora, który teraz, zapewne się zaczerwienia.

 37. maniek said

  Jaja jak berety :))))))))

  Krajowa banderwizja TV:
  frekwencja w całym kraju, w tym na Wschodzie, wynosiła UWAGA 99,9%!

 38. revers said

  http://rutube.ru/video/93f0ac406e7522a1bc3f97892068a986/

 39. maniek said

  Lenin twórcą Ukrainy

  Rozmowa z 
Mirosławem Rudenko, 
wiceprzewodniczącym parlamentu Donieckiej Republiki

  Rz: Jak pan odebrał obalenie największego na Ukrainie pomnika Lenina w Charkowie?
  Mirosław Rudenko: Jest to akt zwykłego, cynicznego barbarzyństwa. Tego bestialstwa dopuściło się kilkuset ukraińskich neonazistów przy biernej asyście lokalnych władz. Mimo że prezydent Petro Poroszenko zapowiadał walkę z faszyzmem, na terenie całej Ukrainy działa kilkadziesiąt tysięcy nazistów, którzy nie ukrywają swoich poglądów. Noszą symbole używane przez esesmanów w czasach drugiej wojny światowej. Dzięki takim działaniom ukraińskie społeczeństwo jeszcze bardziej się podzieliło.
  A czy nie jest tak, że to postać Władimira Lenina podzieliła ukraińskie społeczeństwo?
  Lenin był twórcą ukraińskiej państwowości, gdyż po raz pierwszy w historii została przez niego utworzona Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka. To bolszewicy wymyślili projekt pod nazwą Ukraina. Przed tym państwo to nigdy nie istniało. Dlatego dziś Ukraińcy obalają pomniki swojego twórcy.
  Czy obalenie tych pomników może wywołać protesty przeciwko władzom ukraińskim, zwłaszcza tam, gdzie Lenin kojarzy się dziś z anty-Majdanem?
  Podobne działania ukraińskich władz prowadzą do tego, że olbrzymia część niezadowolonych mieszkańców obwodu charkowskiego może rozpocząć wojnę partyzancką i utworzyć grupy dywersyjne. Wszystko dlatego, że większość ludzi nie chce zmieniać swojej historii i woli pozostać z tym, dla czego od lat ma szacunek.
  —rozmawiał Rusłan Szoszyn
  http://www.rp.pl/

  http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/lenin-tw-rc-ukrainy.html

 40. grażdanin said

  Niech żyje przyjaźń Polsko-Rosyjska

  #35 Jasne, ona tylko wykonuje… rozkazy?

  Czyje rozkazy? Niech się kurwa dowiem!
  Admin

 41. maniek said

  Ukraina się rozpadnie

  W różnych regionach tego kraju dojdzie do buntu i cały południowy wschód przejdzie pod flagę „Noworosji” – mówi „Rz” Mirosław Rudenko, wiceprzewodniczący samozwańczego parlamentu Donieckiej Republiki Ludowej.
  Dlaczego republiki doniecka i ługańska nie uczestniczą w wyborach parlamentarnych, które w niedzielę odbędą się na Ukrainie?
  Mirosław Rudenko: Po pierwsze są to wybory na Ukrainie, która jest dla nas państwem sąsiednim. Po drugie, jest to najbardziej drastyczna kampania wyborcza w okresie najnowszej historii tego państwa. W dodatku, temu wszystkiemu towarzyszą przemarsze neonazistów i akty wandalizmu. Wrzucają człowieka do śmietnika i nazywają to lustracją. Wykluczyli z życia publicznego wszystkich niewygodnych polityków, którzy reprezentowali interesy południowego wschodu Ukrainy. Pozbyli się i brutalnie zdelegalizowali niezgodne z polityką Kijowa ugrupowania polityczne. Te osoby, które zasiądą w ukraińskim parlamencie, doprowadziły do podziału ukraińskiego społeczeństwa i wywołały powszechną międzyludzką nienawiść. Poza tym na Ukrainie pozostał ten sam skorumpowany system i ta sama oligarchia, z którą nam nie jest po drodze. Dlatego nie uczestniczymy w takiej profanacji jak ukraińskie wybory.
  Tymczasem w Kijowie twierdzą, że….

  …. czytaj http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/ukraina-si-rozpadnie.html

 42. maniek said

  –Szykujmy się do opłacenia ukraińskich rachunków–

  Komisja Europejska gotowa jest pomóc Ukrainie kredytem na nieodzowne potrzeby, m.in. na spłatę długów za rosyjski gaz. Jednak jego suma jest o wiele mniejsza niż to, czego oczekiwał Kijów. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso dał do zrozumienia, że pożyczka nie przewyższy 1 790 milionów euro. Ale nie należy wątpić, że pieniądze się znajdą – w kieszeniach europejskich podatników, uważa nasz komentator Piotr Iskenderow.

  To, że Unia Europejska tak czy inaczej będzie musiała wziąć Ukrainę na swoje utrzymanie, nie jest dla nikogo tajemnicą. Niewypłacalność Kijowa razem z jego gotowością do wchodzenia w tranzytowe potoki gazowe to zbyt wybuchowa mieszanka. Ucierpią na skutek tego sami Europejczycy, liczący na stabilne dostawy rosyjskiego gazu. Nic dziwnego, że podczas odbywających się …

  Czytaj… http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/27/szykujmy-sie-do-oplacenia-ukrainskich-rachunkow/

 43. Griszka said

  @37
  Pamiętam jak się nabijali z frekwencji w referendum na Krymie, ale teraz ci sami żartownisie już nie zacytują swoich ukraińskich przyjaciół z siekierkami.

 44. Tralala said

  ad 27 Boydar
  ad 30 Nick

  Sluszna uwaga, nie kwasne !

 45. Griszka said

  @25
  Czy dr Teluk, członek instytutu globalizacji, albo posłowie PiS sprzeciwili się kiedykolwiek durnotwatej teorii o zmianie klimatu powodowanej przez dwutlenek węgla wytwarzany przez człowieka ? Są artykuły naukowe i dziesiątki naukowców, którzy obalają te brednie. Obawiam się, że nawet takiego minimum nie zrobiła jedyna słuszna prawica.

 46. grażdanin said

  ТРАДИЦИОННЫЙ ЭВЕНКИЙСКИЙ КОСТЮМ

 47. Tralala said

  ad 34 Bardzo

  A inox? Co to takiego?

  Czy moglby nam Pan powiedziec cos o podgrzewaniu kuchenka – mikrofalowka. Jeni uwazaja, ze to bardzo zle, inni, ze nie, a Pan?

 48. JO said

  ad.47. Fatalnie.

 49. JO said

  „W różnych regionach tego kraju dojdzie do buntu i cały południowy wschód przejdzie pod flagę „Noworosji” – mówi „Rz” Mirosław Rudenko, wiceprzewodniczący samozwańczego parlamentu Donieckiej Republiki Ludowej.
  Dlaczego republiki doniecka i ługańska nie uczestniczą w wyborach parlamentarnych, które w niedzielę odbędą się na Ukrainie?
  Mirosław Rudenko: Po pierwsze są to wybory na Ukrainie, która jest dla nas państwem sąsiednim. Po drugie, jest to najbardziej drastyczna kampania wyborcza w okresie najnowszej historii tego państwa. W dodatku, temu wszystkiemu towarzyszą przemarsze neonazistów i akty wandalizmu. Wrzucają człowieka do śmietnika i nazywają to lustracją. Wykluczyli z życia publicznego wszystkich niewygodnych polityków, którzy reprezentowali interesy południowego wschodu Ukrainy. Pozbyli się i brutalnie zdelegalizowali niezgodne z polityką Kijowa ugrupowania polityczne. Te osoby, które zasiądą w ukraińskim parlamencie, doprowadziły do podziału ukraińskiego społeczeństwa i wywołały powszechną międzyludzką nienawiść. Poza tym na Ukrainie pozostał ten sam skorumpowany system i ta sama oligarchia, z którą nam nie jest po drodze. Dlatego nie uczestniczymy w takiej profanacji jak ukraińskie wybory.
  Tymczasem w Kijowie twierdzą, że….”

  I po przeczytaniu powyzszego prosze sobie odpowiedziec dlaczego w PRL Bis – NIE UCZESTNICZE W WYBORACH ….Panie Marost i inni…

 50. Siggi said

  http://kochanezdrowie.blogspot.com.au/2014/10/w-chinach-uruchomiono-nowy-rywal-banku.html

 51. Griszka said

  Pan Grażdanin to niestety albo zwykły prowokator (ewentualnie parafrazując dawniejszą wypowiedź Pana Gajowego o EU i Rosji – zwykły ch.j), albo idiota. Przykro mi, ale nie znajduję kulturalniejszych słów, gdy po raz n’ty z rzędu wykłada się elementarz.
  Pakiet klimatyczny jest przeciskany przez Francję i Niemcy, którzy w ten sposób wycinają konkurencję w Europie pozbawioną dostępu do elektrowni atomowych. O tym wie praktycznie każdy – wiele lat temu mówiła o tym Żelazna Dama. Idioci i prowokatorzy z definicji nie rozpoznają głównych beneficjentów tego burdelu. Przypomnę tylko, że w Rosji ani politycy, ani naukowcy nie uznają kretyńskich bajań Ala Gore’a i spółki oraz frajerów związanych Climategate, którzy odsiadują wieloletnie wyroki w brytyjskich więzieniach za fałszowanie danych meteorologicznych na potrzeby wspomnianego oszusta.
  Rosji czy Chiny tych bzdur nikomu nie narzucają, a sami kategorycznie odrzucają wszelkie limity węglowe i inne bajki z mchu i paproci, które cały czas przeciskają komisarze ludowi w Brukseli wbrew wszelkim faktom.
  Czemu polscy urzędnicy w ogóle nie podważają sensu wprowadzania pakietu klimatycznego ? Mają nawet dane od NASA na temat zmian klimatu, aby bronić polskiej racji stanu. Nigel Farage za ich pomocą różnym Szulcom, Baumanom i innym komuchom pokazywał ich zbiorową konfabulację.
  Widocznie Berlin ‚naszym’ zabronił krytykować ten projekt. Krytykują najwyżej jakieś duperele, kłócą się o cyferki, ale nigdy o sens całego przedsięwzięcia.

 52. Dzonyy said

  Może i tak, ale Ewienki ładne wkleił 🙂

 53. maniek said

  Kibice Legii to bandyci i recydywiści ściągnięci przez Putina? Pani dziennikarka mocno odleciała!
  Więcej w tym temacie : http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fdziennikarka-tv-republika-atakuje-kibicow-legii-to-nie-polacy-ale-bandyci-i-recydywisci-sciagnieci-przez-putina#

 54. maniek said

 55. Griszka said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-wygrana-oligarchow-reszta-jest-zagadka/8l088

 56. Filo said

  No, wreszcie ladnie o na pisza w BBC: ciekawe czego od nas chca?

  http://www.bbc.com/news/world-europe-29741865

 57. sniddy said

  Tak długi tekst w tej gadzinie i ani jednego odniesienia do Pana Boga. http://gosc.pl/doc/2220482.Komunia-duchowa-cos-dla-rozwiedzionych

 58. Griszka said

  @53
  Kto zrobił ten baner ? To cenna inicjatywa, ale… jego autor napisał bandarowców zamiast banderowców.

 59. Marucha said

  Re 56:
  Mogą mnie pocałować w dupę, przez bibułkę, bo obrzydliwy jestem. Angielska swołocz w dupę jebana, kurwy moczem śmierdzące.

 60. maniek said

 61. Filo said

  Wreszcie ladnie o nas pisza w BBC. Ciekawe czego od nas chca?

  http://www.bbc.com/news/world-europe-29741865

 62. Griszka said

  @56
  Ładnie piszą, ale o Żydach w Polsce.

 63. bart_w said

  Nierdzewka. Ponoc z francuskiego. Taka stal znaczy sie. Jest typ 304L i typ 316L, powiedzmy szlachetniejszy. Jeszcze sztachetniejsza stal to to AL-6XN, a zupełnie prawie odporne na wszystko, to juz hasteloje, Hastelloy 272 i powyżej. te stopy sa porównywalne odpornością na chemikalia do tytanu, nawet chlor i chlorki sie ich nie imają. Bardzo drogie. Tytan tańszy i lżejszy.

  Nie wiem, jakie mogłyby byc szkodliwe skutki gotowania w kuchence mikrofalowej. Osobiście nie lubie, ze względu na ograniczona możliwość kontroli. Nie można zajrzec, zamieszać, tylko trzeba całą maszynę zatrzymywać, wyciągac i w ogóle. Jak musze na szybkensa cos zagrzać, to robię to w mikrofalówce, jak chce coś upichcić, to raczej na gazie.

  Raz mi sie zdarzyło, gdy Dziecko było małe i siedziało jeszcze w wysokim foteliku. Ono bardzo lubiło jajka. Wyjąłem raz jajko z lodówki, już było na twardo, ale myśle sobie, nie będę dawał mu zimnego. To obrałem (bo słyszałem, że jajka nie wolno podgrzewac w mikrofalówce) i sobie myśle, skoro bez skorupki to jak może coś sie stać? Najwyżej pęknie. I ustawiłem na minute, po czym wyjąłem, położyłem ciepłe przed Dzieckiem i dałem łyżeczkę, czy widelec, powiadam, smacznego. Dziecko się uśmiechnęło do talerzyka z jajkiem, A TU JAK NIE PIERRRDYKNIE!!! Żółtko na włosach i buzi, całe jajko dookoła, dywan, ściany i tylko Pies miał radochę, a Dziecko ciężko przerqwżone, nie mogło wyjść z szoku że dostało taka wybuchowa przekąske z zapalnikiem opóźnonego działania (ZOD). A przeciez było bez skorupki.

  Tak, że radze ostrożność…

 64. Dzonyy said

  Komu, do k …y nędzy potrzebna jest w dalszym ciągu ta pieprzona zmiana czasu, pytam się. Nie można tego jakoś zablokować? Żeby był cały rok np czas letni i basta? Tak jak w Rosji to zrobiono? Nie pamietam, chyba złowrogi Putin rozkazał, że nie zmieniamy i już. A u nas kto decyduje o zmianie czasu?

 65. JO said

  ad.63. Zmiana pola elektro-magnetycznego szkodliwego dla czlowieka…i inne rzeczy ….

 66. JO said

  ad.41. Niech sie rozpadnie i dolacza do Rosji, tak w tym dopomoz Panie Boze.

 67. Inkwizytor said

  Jo, jaka trzeba miec dusze, chetnie sie dowiem tradycjonalisto z ziejacym kroczem 🙂

 68. Inkwizytor said

  Wypowiedz niedostrzelonej przez swoich banderowy

 69. NICK said

  (67) Inkwizytor.
  Twoja dusza to jak na ‚wklejce’ we (8)?
  Usunięta.
  Zapewne bo tam miałeś ziejące wszytko. Palancie!

 70. AniaK said

  Ja poproszę danie bez pulpetów 🙂

 71. AniaK said

  Proszę sobie nie robić kłopotu. Frytki z surówką wystarczą 🙂

 72. Dzonyy said

  Eeee, Pani Aniu, przecież te kulpety to jest to, co najważniejsze 🙂 i sos. Takie frytki same jeść, tylko z surówką to jak rosół bez makaronu 🙂 pomidorowa bez ryżu 🙂 żołnierz bez karabiny dym bez ognia 🙂

 73. JO said

  http://www.rodzina.szkola.pl/

  proba..

 74. NICK said

  (73) P.JO.
  Dzieci z tej szkoły wyjdą na LUDZI.

  P.S. Do wszystkich: jak można nabyć książkę P. Moniki Milewskiej – „Ocet i łzy”?
  Pytałwszy kiedyś. Odpowiedzi – brak. Poproszę.

 75. Griszka said

  @12
  Wątpię. Na zdjęciu jest pokazany Leopard 2A7 – Niemcy by go na pewno nie udostępnili Ukraińcom. Samo zdjęcie pochodzi z jakiegoś czasopisma wojskowego.
  W konflikcie na Wschodzie Ukrainy bierze udział kilka sztuk ukraińskiej modyfikacji czołgu T-80, czyli Oplot. Ich obecność odnotowano w pobliżu lotniska w Doniecku. Dla laików mogą z daleka przypominać nowoczesne Leopardy lub Abramsy – mają podobny kształt wieży i mogą być uzbrojone w armatę 120 mm używaną przez wojska NATO. Siły samoobrony mogły taki czołg zdobyć, ale na razie nie widziałem dowodów na tą tezę. Co prawda powstańcy już zdobywali nowoczesne T-72 UMG i Bułat – są nagrania w sieci na dowód.
  Tajlandia kupiła kilkanaście sztuk Twierdz i do tej pory się ich nie doczekała, więc pewnie jak większość maszyn, które miały iść na eksport… trafiły na front w Donbasie. Ukraina jako bankrut nie przyjmie raczej reklamacji. Tylko dostawy na Wschód utrzymują jeszcze ukraińską zbrojeniówkę przy życiu.

 76. Griszka said

  @66
  Ani Rosja, ani ludzie w Donbasie nie chcą obecnie takiego przyłączenia. Na siłę nikt nikogo nie zmusi.

 77. Osoba prywatna said

  Geoinżynieria: Cicha wojna

 78. Maładiec said

  I znowu jak przed siedmiu laty mamy duet?Żeby skopać musi być kopacz, natomiast żeby pogrzebać musi być grabarczyk? ALE ŚCIEMA, Kopacz to gorsza wersja TUSKA kłamią na potęgę – PLUJĄ w TWARZ i mówią że deszcz pada. Kopacz to karierowiczka bez wiedzy i doświadczenia zapatrzona w kamery i fotoreporterów – spacer z Merkel po dywanie. Jak najszybciej odsunąć całą jej i Tuska świtę od rządów. Czas na nowych młodych twórczych uczciwych ludzi z nowych młodych partii a nie starych karierowiczów!

 79. Tralala said

  ad 63 Bart
  Tak, tak, ostroznie !
  O gotowaniu nie ma mowy. Ja tylko o PODGRZEWANIU. Bo niektorzy twierdza, ze to „zabija” jedzenie.

  ad 65 JO
  ma Pan racje, pole magnetyczne etc, ale ja stawiam na 2 min podgrzania i wychodze z kuchni.
  a te „inne rzeczy” to co to takiego?

 80. Tralala said

  ad 78 Osoba Prywatna

  Ciekawy film.

  W 20:54 Jerzy Jaskowiski mowi o Margellonce, ktora „byla znana w Ameryce od lat 70tych, a w 90tych juz wszyscy byli przekonani…”

  Ja do pana doktora NICK : czy ten pan Jaskowiski to jakis wariat? Bo pierwszy raz go widze, wiec nie wiem czy moge brac powaznie to, co on nam tu opowiada.

 81. Osoba prywatna said

  Geoinżynieria. Była podoficer, Kristen Meghan, opowiada o swojej historii. 1/2

  Geoinżynieria. Była podoficer, Kristen Meghan, opowiada o swojej historii. 2/2

 82. Griszka said

  @78
  Nawet jeśli na cztery lata wejdzie Kaczyński, z akcentem na jeśli, bo nawet Ziemkiewicz zauważył, że bycie wieczną opozycją jest intratne i wygodne, to potem będziemy mieli powtórkę z rozrywki. Możliwe, że nawet pod tym samym szyldem. Tak został zmontowany ten układ przy okrągłym mebelku.

 83. NICK said

  (82) P. Tralala.
  Nie jestem doktorem! Jestem zwykłym chłopo-inteligentem.
  Zdanie na temat dr Jaśkowskiego mam wyrobione. Jeżeli zaczynałem czytać kilka jego tekstów… wkrótce mnie odrzucało. Wynikało to z jakiejś tam wiedzy na rzeczone tematy. Subiektywnej, rzecz jasna. Staram się wyjaśnić. Gdyby tak jednym słowem?
  Wariat. „Kasiarz”.

 84. grażdanin said

  Niezły artykuł
  http://www.bramka-proxy.pl/browse.php?u=GZH1f58ysHxkcEFe%2Bj%2FaAITnkBRNQMtCoj4qttsWJjn2z1z%2BEEF2hElGqGV3CmhCd3DnQXk4kkvlhg%3D%3D&b=53

 85. Siggi said

  Rosja i Chiny uderzają w dolara. Nadchodzi „zimna wojna w biznesie”
  OPUBLIKOWANO: Niedziela, 26 Października 2014, 8:22

  13 października br. banki centralne Chin i Rosji podpisały 3-letni kontrakt na SWAP walutowy o wartości 24,5 mld USD. Z jednej strony umożliwi to wykorzystanie na większą skalę rozliczeń we własnych walutach, z drugiej–jest kolejnym krokiem zmierzającym do umiędzynarodowienia juana.

  Ciekawy ciąg dalszy tu:…

  http://www.defence24.pl/Analiza_rosja-i-chiny-uderzaja-w-dolara-nadchodzi-zimna-wojna-w-biznesie

 86. Griszka said

  Chyba komentarz, do którego Pan się odnosi, został wywalony przez cenzora… – admin

  @81
  Przykro mi, ale nie przyłącze się do zabawy w piaskownicy. Nie jestem g.wniarzem, żebym się z kimś przedrzeźniał, kto ma większy aparat w spodniach.
  Takimi wklejkami jedynie z…rywasz to forum i utrudniasz przeglądanie Wolnych Tematów innym użytkownikom. Robisz nie na złość mnie, bo ja nie jestem właścicielem domeny. Dla mnie jesteś zwykłym prowokatorem, który jedzie na tanim wioskowym rosyjskim patriotyzmie.
  Wkleisz ruską flagę i myślisz, że wszyscy ucałują ciebie w ten twój czarny chudy zadek (odnośnie obrazka). Niestety tak to nie działa.

  PS. O kurka. Chciałem się dowiedzieć ile zarabia Pan Marucha, ale niestety GazWyb chce, abym zapłacił za wątpliwy przywilej czytania wypocin jakiegoś szeregowego członka hasbary !!! Niestety żal mi jest każdej kopiejki z tych krwawych rubli, które każdego miesiąca w kopercie przesyła mi osobiście Putin, dlatego nie dorzucę tej dziennikarzynie nawet złamanego grosza na wakacje w Izraelu 🙂 🙂 Ceny nowego modelu Łady na rynku wtórnym idą stale w górę, więc muszę zaciskać pasa. Sorry.

 87. Griszka said

  Czy Pan Grażdanin to nie przypadkiem użytkownik Fajfer ? Co prawda nauczył się trochę rosyjskiego, ale ciągle ma te same epitety dla krytyków jego twórczości.

 88. Tralala said

  ad 83 Nick

  OK, dzieki za odpowiedz.

 89. Griszka said

  Ups. Mój post nr 86 nie był skierowany do Pana, Panie Osoba Prywatna.

 90. hnatusko said

  Co do amelinium 🙂 fluoru i tym podobnych spraw, ciężko to wszystko rozeznać. Zważywszy na politykę depopulacyjną coś musi być na rzeczy. Tylko w jakim zakresie, czy zawsze, i najważniejsze co? Jak żyć zdrowo i nie zwariować? Łatwo człowiekiem sterować, wymuszając dane zachowanie, wszak czego się nie zrobi żeby być zdrowym? Przez te niepewność mamy coraz więcej hipochondryków, do których pewnie i ja się zaliczam.

  W Polsce lekarze żyją najkrócej ze wszystkich grup zawodowych ( średnio 58 lat)

 91. Siggi said

  PiS – kolos, który pęka
  Napisał(a): Robert Walenciak w wydaniu 41/2014.
  PiS zaczyna pękać w szwach, różnicować się, także generacyjnie. PiS wyraźnie dzieli się w kwestiach społeczno-gospodarczych, nie brak w nim ludzi myślących prospołecznie, ale w rzeczywistych rozwiązaniach partia idzie w stronę neoliberalizmu. Kolejną linią podziału jest stosunek do Radia Maryja i samego o. Rydzyka. Do tego dochodzi stosunek do Ukrainy i do wojny toczącej się w tym kraju. Nadto na naszych oczach pękł lustracyjny front polskiej prawicy. Wybory 16 listopada będą ważne nie tylko dla tysięcy działaczy PiS, którzy żyją z posad samorządowych, ale i dla samego prezesa. Jeżeli bowiem Kaczyński by je przegrał, PiS mogłyby czekać prawdziwe ruchy tektoniczne.

  Na prawicy kipi. Jest podzielona bardziej niż kiedyś. I niebezpieczniej

  dalej ciekawe to tu;…
  http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/pis-kolos-ktory-peka

 92. Donbas said

  Pijany Polski szkieł

 93. maniek said

  Noworosja: Włoska piosenka S@mmee

  NO PASARAN

 94. NICK said

  (90) P. Hnatusko.
  Dobra rada. Jak ciężko rozeznać??? Nie rozeznywać! Chyba, że wiedzą dokładną i rozumem. Żyć. Jak drzewiej bywało. Naturalnie. Pokoleniowo.
  Nie wiem czy Pan, acz hipochondrycy się mnożą… . Spokój DUSZY zachować. Z Bogiem się pojednać.

 95. grażdanin said

  Świetny artykuł gospodarzu i gajówkowicze, przez bramkę i po trupach słowiańskich, ale warto.
  http://www.bramka-proxy.pl/browse.php?u=BmJUMIhJAYAF8gEUCkOMR1lq%2BgExdncQey5sasvTr6A0rTlgTBe3MIAIDoPw1yoj%2FJaORHwKlQBT5OnjRVySVXP48XPr6K5L5%2FrplV7gewuk&b=53

 96. Griszka said

  Ciekawe co się tam kryje za tą brameczką, że za jej pomocą trzeba ukrywać link. Czyżby programik używany przez hakerów do przechwytywania prywatnych danych ?

 97. Niedźwiedź said

  Głosując na PO, to tak jakbyś dziękował im za kradzież z OFE Twoich pieniędzy,za pracę do 67 roku życia i 6 dniowy tydzień pracy. Bądź wolnym Polakiem. Głosujmy tylko na PiS aby rozliczyć mafię i sitwę PO-wską za 7 lat nierządów,za Smoleńsk, za afery i korupcje sprzątane pod dywan,za skrytobójcze mordy Patriotów i ważnych świadków Tragedii Smoleńskiej….!

  Pan pomylił witryny. Właściwe adresy to np: http://niezalezna.pl/, http://www.gazetapolska.pl/ itd.
  Admin

 98. Vladimir said

  Wolna amerykanka po rosyjsku.
  Arrows / STRELKA MMA Grand Final – Anton „Tokha” Patsukevich vs Roman „SWAROG” Ivanov

 99. Griszka said

  @97
  Tutaj nie ma frajerów, ani złudzeń. Wasza sitwa wiernie warując przy najsłynniejszym elektryku ogłupiała Polaków świętymi obrazkami wetkniętymi w klapę marynarki i wywłaszczała majątek narodowy czerpiąc z tego wielomilionowe korzyści. Potem robili to samo pod innym szyldem politycznym, bo elektryk lubił grabić bardziej do siebie. Reprezentujesz po prostu inną szajkę, która ponoć ściąga mniejszy haracz od gołodupców, czyli szeregowych podatników. Jeśli chodzi o gang rudego to początkowo próbowaliście się z nim dogadać, ale w kanciapie w kurii poszło tylko i wyłącznie o JEDNO stanowisko. Tylko tyle dzieli wasze obie sitwy reprezentujące Republikę Okrągłego Stołka.
  Szczerze i z całego serca życzę waszej mafii wygranej, co najmniej 40%, bo to jedyny sposób, aby ludzie przestali mieć co do was złudzenia, że również jesteście warchołami namaszczonymi przez ten sam czerwony beton. Macie nawet wymienialne składy. Wystarczy spojrzeć na załączony obrazek, aby znaleźć pierwszy przykład. Nie doczekamy się też rozliczenia waszych afer, tak samo jak afer „konkurencyjnej watahy”. Wy się jedynie wszyscy na wzajem tak podszczypujecie. Jest trochę szumu w mendiach, jakaś komisja sejmowa i nic po za tym.

 100. Vladimir said

  #99 Dla mnie Panie Griszka może być nawet… kanciasty stół, PO co zaraz okrągły. Trzeba dobrych stolarzy do niego, szkoda czasu grisza, tak szkoda…

  Z innej parafii: https://www.dailymotion.com/video/xfp0r6_polska-policja_news

  W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Sądu Apelacyjnego z powodu złożonej kasacji do Sadu Najwyższego,kasacja uznana ze wskazaniem przez Sąd Najwyższy dla Sądu Apelacyjnego w Białymstoku któryż to sąd utrzymał wyrok uniewinniający zabójcy mego syna.Na dzisiejszym posiedzeniu sądu stwierdził sędzia (NIE ZNAM NAZWISKA OTRZYMAM UZASADNIENIE TO POINFORMUJĘ), nazywając mojego syna bandytą ktorego nie można bronić,bronic trzeba uczciwego i dobrego policjanta.Tenże Sąd nazwę go kapturowym stwierdził oczywiście policjant nie wypełnił obowiązków ale nie musiał.Zapytuje może ktoś mi odpowie jaką rolę odgrywa Sąd Najwyższy gdzie sad niższej instancji podważa wiarygodność tego sądu.Ja zdaję sobie sprawe z sytuacji że w Polsce moim kraju nie uzyskam sprawiedliwości,podstawia mi się nogi bym nie doszła do Strasburga,przeciąga sie sprawę by mnie zruinować i zastraszyć,to się nie uda.Zdaję sobie sprawę że mam do czynienia z tą cała niby sprawiedliwością ja jestem sama.Proszę państwa gdy byscie przeczytali całe akta,opinie ,pozacierane ślady ,droga radiowa w tym czasie nie działała,kasety nagrane dla mnie prze Laboratorium Kryminalistyczne jest nie do otworzenia,a więc nie ma dowodów,,jeżeli to kogoś interesuje opiszę szczegółowo,jeden wniosek nasuwa się tylko tu nie chodzi o zabójcę mego syna tu chodzi o wysoką rangę tej niby sprawiedliwości co pozacierano wszystko.Natworzono papierów na mego syna{oni to potrafią}Nawet tak drobny szczegół który czytałam w aktach że w dniu 19.11.2006r o godz 22 dokonano kontroli mego syna ,a syn w tym czasie był operowany w szpitalu.Śmiem nazwać że 90% sprawiedliwości to rzeczywiście MAFIA,ktora wszystko może .Wiem na pewno że przedstawiana sprawa w mediach jest cenzurowana,w relacjach osobistych przekazują przekręty policji a w mediach piszą,mówią to co muszą,mam wrażenie że u nas jest jeszcze gorzej niż na Białorusi .Łukaszenko to małe piwko co mamy tu my obywatele pracujący na nich.Przykro mi bardzo że wypowiadają się osoby i szkalują mnie ,mego syna nie znając sytuacji,jeżeli jesteście państwo zainteresowani udostępnię akta.Dziękuję PRAWDA2info za rzetelne opisanie tej sprawy dającej mi możliwość wypowiedzenia [bez cenzury] całej prawdy o tej sprawie.Ja się nie załamię dojdę do Strasburga chyba że mnie zamordują,nadal jestem obserwowana,sprawdzana co robię z kim się spotykam,tak to trudno w to uwierzyć.

  Trwało kilka miesięcy moje milczenie,proszę mnie zrozumieć,to boli i zawsze już bedzie bolało a to dlatego ze zamordowano z zimną krwią mego syna i to przez swolocz ktora mieni się ostoją prawa.Skomentuję dziś ostatni wyrok Sądu Najwyższego na ktorym obecna byla ta sama prokurator,ktora popierala nasz wniosek,a na tym drugim posiedzeniu ze spuszczoną glową powiedziała nie popieram wniosku!!!!!!!!!.Co sie moglo wydarzyć przez rok a no to ze mafia dziala,pewnie zlamano pani prokurator kręgosłup moralny,jak rowniez sedzia gadał bez ładu i składu że Trybunał w Strasb urgu nie określił czego oczekuje, miął inne zdanie niż poprzedni Sąd Najwyższy,uważam ze to bylo świadomie nakazane.Polska jest ostoją prawa??????,otóż nie!!!!!,stwierdzam z całą stanowczością NIE!!!!!,za dużo widziałam podczas prawie 5 letniego procesu.Dzi9wną dla mnie sprawą bylo milczenie mediów,jak i samego bandziora,co się stało???/,przecież wygrali został uniewinniony,powinni wiwatować a tu cisza grobowa,dlugo czekalam na informację i myślę że to też bylo nakazane milczenie by tego nie puszczać do wiadomości czytelnikow,bo jak to jeden SN uchyla wyrok,drugi Sn uniewinnia,nóż się w kieszeni otwiera.W Polsce policja może bezkarnie mordować społeczeństwo nie ponosząc konsekwencji.W odcinkach będę teraz państwa informować.

  http://www.tygodnikszczytno.pl/aktualnosci-szczytno/items/nowy-rzecznik-w-wspol.html

  Obraz polskiej policji

 101. Vladimir said

  kur…wa kur…wie łba nie urwie!

  ten wirus zainfekował już cały organizm. nie tylko policja i sądy, ale też prawnicy, prokuratorzy, strażnicy celni i więzienni, komornicy sądowi, przede wszystkim byli pracownicy sb, którzy są właścicielami sporej ilości firm w polsce. prawo jest tak skonstruowane, by ich chronić, a w samym majestacie prawa odpierdalają takie przekręty, że szkoda słów. to nie są przypadki, że ludzie będą zapierdalać do 67 za śmieszne grosze i emerytury, natomiast oni jako jedyni w eu mają do dyspozycji tak ostre prawo i przywileje o których można pomarzyć. sama milicyjna przyspieszona emerytura jest przekrętem jakich mało. później zakładają sobie firmy w handlu czy ochronie i robią co chcą, tym razem jednak „zgodnie” z prawem. tacy ludzie są niestety gloryfikowani przez zagranicznych(np. niemieckich) przedsiębiorców – zatrudniają takich właśnie ludzi na wysokich stanowiskach. zresztą nie tylko ich. dla nich nie liczy się interes obywatela tylko firmy, a to że robią kosmiczne wałki kosztem pracowników, to już inna historia. nie wiedzieć czemu media jakoś tym akurat się nie zajmują, zupełnie jakby było im na rękę moralne wyniszczanie kraju. doszedłem w swoim życiu do tak głupiego punktu, że bezpieczniej się czuję w gronie bandytów i kiboli, aniżeli policji. kiedyś też grozili mi bronią, nie zdawałem sobie wówczas sprawy, że jest aż tak źle. no cóż potrzeba było lat, by zrozumieć. zrobili sobie prywatne eldorado, ale nikt nie ma nic przeciwko. durny tchórzliwy naród kupi już teraz każdą bajeczkę.

  wiadomo, że pierwsze co to będą cię namierzać. przecież w kraju gdzie zepsucie i odwrócona moralność jest na porządku dziennym i politykom to wyraźnie jakoś nie przeszkadza, nie może być normalnie. jaki mieliby w tym interes by pomagać społeczeństwu zamiast je systematycznie osłabiać. swego czasu nazywałem je totalitaryzmem, jeszcze przed aferą dopalaczy – nikt nie stał w obronie ludzi, absolutnie żaden przedstawiciel prawa. z drugiej strony można się zastanowić dlaczego najbogatsi ludzie w polsce najczęsciej mieli powiązania wlasnie albo z sb, albo polityką.. to nie są przypadki, dlaczego w tv od zajebania nadawane są programy typu detektyw, w11 czy anna maria wesołowska. czy nie nazwiecie tego indoktrynowaniem społeczeństwa, że niby państwo prawa, gdzie prawem aż do przesady dopierdala się uczciwym ludziom. kropla w morzu..

 102. Tulskij Tokariew said

  Kupa materiału. Czy dobry? Oceńcie sami.
  http://www.binek.pl/6_t87.html

  http://www.binek.pl/index_2.htm

 103. dr TS said

  Ad 97
  A czym się różni PO od PiS? Podaj choć jeden znaczący przykład…

  Jeszcze 3 gorsze 🙂 do amelinium.
  Mówi się o postaci nano. Czyli takiej, która przenika przez skórę. Nie jest podana także forma związku rozpylanego, a tylko koncentracja w przeliczeniu na aluminium.
  Reaktywność glinu metalicznego jest tak duża, że od razu, na powietrzu pokrywa się warstwą tlenku (o czym już było). Tlenek glinu to bardzo niereaktywny korund, którego nie rozpuszczą ani rozcieńczone kwasy, a tym bardziej zasady. W środowisku kwaśnym glin zachowuje się jak metal – występuje w postaci kationu, natomiast w zasadowym jak niemetal – występuje w postaci glinianów.
  Znana jest właściwość wybuchowa pyłu aluminium, które służy także jako broń – termit.
  Brat_w używa soli glinu (siarczanu) jako substancji wytwarzającej osad w procesie koagulacji, gdzie kationy glinu w środowisku lekko zasadowym i obojętnym wytrącają osad wodorotlenku glinu, który łączy się w większe konglomeraty w procesie kłaczkowania. Powstałe kłaczki posiadają dużą powierzchnię i adsorbują na niej zanieczyszczenia rozproszone w wodzie. (Bardzo fajna praca panie Bracie).
  Glin w środowisku nie występuje w postaci atomowej. Jest pozyskiwany z rud boksytowych metodą elektrolizy. A jego powszechność w kuli ziemskiej reprezentowana jest w minerałach zawierających gliniany i glinokrzemiany.
  Usuwaniem glinu z organizmu zajmuje się wątroba i daje sobie doskonale radę. Jednakże nadmiar glinu powoduje powstawanie z wapniem trudno przyswajalnych związków, co skutkuje brakiem wapnia w organizmie.
  Oczywiście nadmiar każdego związku jest trucizną. Czy glin wywołuje Niemca? A co to za jednostka chorobowa ten Alzheimer? Objawy otępienia? Itd?
  Taka jedna dziennikarka zapędziła profesorów na jakimś sympozjum poświęconemu tej „chorobie” i udowodniła in, że takowa nie istnieje, a jest tylko zespołem działań ubocznych leków i wodą na młyn handlu lekami.
  Ale to inna bajka…
  A co do pozyskiwania glinu z deszczówki, to tak jak złota z wody wiślanej czy morskiej…
  Tak, przy okazji, w boksytach występuje także fluor.. patrz przypadek Skawiny.
  Uf, koniec okładów 🙂

 104. bart_w said

  Wiemy, wiemy. Od miejscowego ujęcia w góre rzeki znajduje sie kopalnia boksytów więc w wodzie powierzchniowej może byc do 0.25 ppm fluoru. Dzis było 0.13 ppm. Nie zdradzam tajemnic zawodowych, bo to jest informacja dostepna dla kazdego.

  Do wody dodajemy aktualnie 0.9 gpg (grains per gallon) związku AL***, nie chce mi sie przeliczac na ppm. Albo dobrze, przelicznik wynosi 17,1, wiec bedzie około 15,5 ppm, co jest mało, wziąwszy pod uwagę, że wiekszość z tego opada w postaci szlamu i jest potem przerabiana na nawóz alkalizujący glebe (i stąd się na przykład moze brac Al*** w glebie). Dobrze ze już wiem, jak sie nazywaja flocs po polsku, mianowicie kłaczki, dziekuje za podpowiedź. Dziś pod koniec zmiany sciąłem dozowanie do 0.8. Pojutrze chce dojść do minimum dozwolonego przez EPA, mianowicie 0,3 gpg. I po cichu zredukowac fluor ile sie da (EPA chce minimum o,8 ppm).

  Gdy dozowanie Al***przekracza 2.5 gpg (45ppm) trzeba zawiadamiac wszystkie szpitale i ośrodki dializy nerek w okolicy. Taka niepisana umowa z odbiorcami wody. Moje Żonele powiada, że dla mnie taka robote (robienie wody) to pestka, albowiem jakoby mam wprawe w robieniu ludziom wody z mózgu.

  Praca niby fajna, ale odpowiedzialność wielka, bo jak reka zadrży, albo oko spadnie z monitora to kilkaset tysięcy ludzi bedzie latać do kibelka co pięć minut. I trzeba sie jeszcze na dodatek użerac z EPA, czyli agnecja do ochrony środowiska, gdzie coraz większa role odgrywa polityka. Ale największe zamieszanie potrafi wprowadzic miejscowa władza, do której fabryka należy, mianowicie urząd miasta, złożony z technicznych ignorantów, a to przez bzdurne rozporządzenia, nakazy i zakazy (tu to juz chyba zdradzam tajemnice zawodowe) .

  Nie jest moim powolaniem pracowac we wodzie, bo sie specjalizowalem w żarciu, ale na ostatnie lata egzystencji na tym padole łez to taka fucha jak znalazł. Fizycznie sie nie narobie, mam czas napisac na Gajówke, popichcić na Kulinarnychfantazjach.wordpress, (wkrótce cykl: Świąteczny obiad na Thanksgiving), co trzy tygodnie mam pięciodniowy weekend. Tak dożyję starczej renty nogą w du…ę nie kopnięty.

  Co do Niemca, dziwne, ale ludzie o poziomie intelektualnym uznawanym za wysoki, sa bardziej podatni na tę dolegliwość dla jakichs przyczyn, ale chyba niezwiązanych z aluminium. Dobrze, że żem sam homo simplex, to moze mnie nie chyci…

 105. bart_w said

  Te inne rzeczy na krótkofalówce to na ten przykład odtajowywanie zamarzniętych potraw.

  Odtajowywowanie indyka to odrębna dziedzina sztuki i urządzenie o którym mowa do tego się nie nadaje, ale o tym bedzie niezadługo i gdzie indziej…

 106. dr TS said

  No to ładnie panie Bracie trujesz ludzi – oczywiście, żeby nogą w golizną nie zarobić 🙂
  Ale jest sposób na neutralizację fluorków, które nie chronią przed próchnicą i powodują łamanie kości.
  Trzeba sobie do garnka z wodą dodać parę kropli rozcieńczonego roztworu azotanu srebra. Zamieszać i odstawić do osiądnięcia osadu halogenków. Potem tylko zdekantować znad osadu i już syfa nie ma. A jakby srebro zostało?
  Jest bakterio i wirusobójcze. Trzeba by tylko stężenie lapisu obliczyć do waszej dawki fluoru i zawartości chlorków.

 107. Siggi said

  Na filmiku pokazują także polskie tablice rejestracyjne.

 108. bart_w said

  Panie dr. TS, to, co Pan teraz mowi wymaga wielkiej odpowiedzialnosci. Nie pytam o źródła tej informacji o lapisie, ale się pytam ogólnie, czy to jest wiarygodne. Albowiem maszyneria do usuwania fluorku z wody jest pierrrrońsko droga, a wkłady też. Można wodę oczywiscie całkowicie dejonizować na niedrogim urządzeniu podstołowym, ale taka woda jest trująca dla organizmu jako że wypłukuje cokolwiek rozpuszczalnego we wodzie, ląćznie z witaminami. I ciśnienie osmotyczne… no, nie wchodźmy za bardzo w szczegóły. Tak że Pańska metoda, jeśli rzeczywiście pracuje, to pozwoliłaby na sporządzanie jedynego w okolicy piwa wolnego od fluoru. Albo inaczej. Spróbuje zrobic taka wode i zmierzyc fluor. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przypomina sie druga klasa technikum, pierwsza grupa analityczna elementów, odczynnikiem grupowym był kwas solny, który z kationami tej grupy tworzył nierozpuszczalne chlorki. Fluor należy do chlorowców, zatem należy się spodziewac, że fluorek srebra będzie tez nierozpuszczalny. Znaczy się co? AgNO3 + Whatever F’ = AgF + Whatever NO3? Wtedy srebro idzie do osadu, a we wodzie pozostaje azotan. Niespecjalnie podoba mi sie w wodzie azotan, ale to jest wykład na inny termin. Jutro sie pobawie w stechiometrie i zobaczymy ile potrzeba lapisu na 0.1 ppm fluorku i ile pozostanie tej saletry w roztworze.

  I dał mi Pan dodatkowa robotę na jutro, panie dr TS.

 109. U mnie w domu to byly klopsikiw w sosie np. koperkowym czy grzybowym; do tego tluczone ziemniaczki i jakies warzywa sezonowe np. groszek z marchewka, buraczki czy nawet salata ze smietana …
  Dlaczego AniaK tak ciagle wybrzydza i od miesa ucieka? to Pani sprawa jak nie podchodzi to nie krytykowac prosze ! nietaktowna jest Pani nie po raz pierwszy oj nie.
  Smacznego!
  Marzy mi sie ges z sosem bialym albo szarym i do tego zurawiny i ziemniaczki tluczone. Podobno w Polsce gesi sa ?
  A moze tak Pan Gajowy poda nam dziczyzne? ciekawam czy sarnine czy zajaca? Prosze nas zaskoczyc mile?
  Dziekuje za przypominanki kulinarne.

 110. Marucha said

  Re 109:
  Normalnie, jeśli jesteśmy w restauracji i ktoś z towarzystwa zamówi potrawę przez nas nie lubianą, to przecież nie powiemy „ja bym tego do pyska nie wziął! ” i nie zaczniemy wybrzydzać nad wyborem dokonanym przez inną osobę, który nas nie dotyczy.
  Ale jest grupa ludzi nie uznająca tej dość elementarnej zasady.

 111. Tekla said

  Kancelaria Prezydenta już pracuje nad nową polityką imigracyjną. Jednym z jej wyzwań będzie, jak przekonać Polaków do obcokrajowców. Z jednej strony bowiem domagamy się, by rynek pracy w UE był jak najszerzej otwarty, z drugiej zaś – sami boimy się imigrantów pracujących u nas.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-polska-nie-tylko-dla-polakow/m786r

 112. http://pl.wikipedia.org/wiki/Konin

  Z portalu miejskiego KONIN zniknęła informacja o zamku KASZUB, natomiast pojawił się wpis: PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM KONIN ZNALAZŁ SIĘ W WOJEWÓDZTWIE KALISKIM KRÓLESTWA POLSKIEGO, A PO 1837 W GUBERNI KALISKIEJ. W LATACH 20. XIX WIEKU POWSTAŁO WIELE NOWYCH BUDYNKÓW. OSTATECZNIE ROZEBRANE ZOSTAŁY RESZTKI ZAMKU, A W JEGO MIEJSCU POWSTAŁA DZIELNICA ŻYDOWSKA.
  ***
  Chodzi tu prawdopodobnie o zamek przy placu Zamkowym, który nic wspólnego z KASZUBEM nie miał. KASZUB został wyraźnie rozebrany przez armię rosyjską jako CYTADELA – nie tyle na podstawie konwencji rosyjsko-pruskiej o Niefortyfikowaniu Granicy, co PRZECIW POLAKOM, jak cytadele Kaliszu czy Kielcach.

 113. AniaK said

  Naprawdę jestem pod wrażeniem. Przedzwoniłam, dopytałam o szczegóły, i już pakuję manatki 😉 Raz w tygodniu będzie gęś po staropolsku, czarna kaczka, pierogi z kapustą i grzybami, dewolaj, naśleśniki z musem truskawkowym, pizza, gołąbki, i lody tiramisu polane adwokatem :)))

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kresty-2-najwieksze-wiezienie-w-europie/w5bdk

 114. Boydar said

  „… Ja do pana doktora NICK : czy ten pan Jaskowiski to jakis wariat? Bo pierwszy raz go widze, wiec nie wiem czy moge brac powaznie to, co on nam tu opowiada …” – to Pani Tralala (80)

  Poprzednio publikowana w Gajówce dyskusia, bodajże na temat szczepionek, nie wywoływała pytań dotyczących poczytalności dr Jaśkowskiego. Mi daje to asumpt do wniosku, że możliwość wyboru rodzaju egzekucji to jednak ważna sprawa dla skazańca. Jaśkowskiego jako krytyka szczepionek akceptujemy, jako obnażającego inny rodzaj trucia już nie. Co jest przyczyną odrzucania podawanych przez doktora argumentów. Są dokładnie tej samej klasy i wiarygodności – opisy paneli dyskusyjnych, wyniki konferencji, oświadczenia czynników oficjalnych, wyniki badań. Nihil novi, a jednak be. Więc co do jasnej cholery, wasz sprzeciw jest przecież niemerytoryczny tylko emocjonalny. No może z wyjątkiem Pana Zbyszka. Czego nie możecie zaakceptować, że skazali Was na chorobę i ułomność ci sami, których uważaliście za oparcie ? Tego nie możecie zdzierżyć ? Czy może raczej to, że Wasza głupota przyczyniła się do skazania Waszych Dzieci, i nijak się Im do tego do tego przyznać. Niech mi to qurwa ktoś w oczy powie !!!

 115. Sowa said

  O gazie łupkowym w Polsce – bardzo ciekawe dane i fakty:


 116. AniaK said

  113 cd.

  Mojemu ciału potrzeba jednak trochę więcej. Obiecali dołożyć kilka metrów kwadratowych 🙂

 117. Boydar said

  Podobno Aleksander hr. Fredro zdiagnozował podobne przypadłości; jego recepta zaczynała się od słów „wiem, czego królewnie trzeba …”

 118. NICK said

  (114) p. Boydar, Szanowny.
  Pan Jaśkowski miesza rzeczy słuszne z innymi, prowadząc intratny biznes… .
  Szczepionki, w większości, dają korzyści przeważające działania uboczne… . Truizm, który dotyka wszelkie panacea. Wystarczy poczytać ulotki i działania niepożądane.
  W temacie o szczepionkach kilka razy zabrałem głos, reakcja ‚lekarzy”-adwersarzy, ich ingnorancja, przerosly mnie.
  Odezwało się kilkoro medyków w tym dwoje mi znanych [poczytująch Gajówkę – nie komentujących]. Nie wytrzymali ignorancji, napisali. Dostali takie zjoby i tak niemerytoryczne, że splunęli przez ramię lewe, odeszli nie oglądając się wstecz… .
  Głos zwykłego rozsądku Gospodarza niknął na fali niezdrowego podniecenia.
  To nie jest otwarcie dyskusji, niniejszym.
  Pewne rzeczy trzeba przyjąć lub nie ale zbyt dlugo dyskutować w malinach się nie da.

 119. Dictum said

  ZDROWIE:

  http://czystek.siteor.pl/wlasciwosci-czystka

 120. Boydar said

  Jeśli tak, domagam się ustalenia, co jest argumentem merytorycznym a co nie.

 121. NICK said

  Generalnie? Wiedza, doświadczenie i zdrowy rozsądek – sensu stricte.
  Nie zacznę dyskusji podobnej jak we „Związku szczepień… .” O, nie.
  Przykro mi.
  Pozwoli Pan? Poproszę.

 122. Boydar said

  Niech będzie, słowo przeciw słowu, to szanuje.

  Żeby zaś nie być gołosłownym, mi osobiście u Jaśkowskiego nie podoba się coś zupełnie pozamerytorycznego; to „z kim” On się zadaje medialnie. Nic też o Nim nie wiem pośredniego, pozwalającego ocenić Jego wiarygodność. Jest to dla mnie ważne, owa wiarygodność ogólna; szczegółów „technicznych” ocenić nie potrafię.

 123. Nemo said

  Podrasowana wypowiedź „wojownika” tęczowej armii:

 124. Nemo said

  „Chrześcijanie, niestety, coraz częściej obchodzą to „święto”, które ani nie jest świętem, ani też nie da się pogodzić z wiarą w Chrystusa. W naszym kraju Halloween jest nowym zwyczajem, jeszcze niezakorzenionym. Ale maszyna promocji już ruszyła.”

  http://wpolityce.pl/lifestyle/219736-nie-bawmy-sie-w-pieklo-czyli-dlaczego-powinnismy-powiedziec-nie-halloween

 125. generał said

  Czy mogliśmy być lepiej przygotowani wojskowo? Tak, gdybyśmy byli
  konsekwentnie realizowali wielki program generała Sikorskiego z 1925 roku,
  przystosowując szczegóły do nowych doświadczeń i technicznego postępu. Gdyby
  przez lat dziesięć nie była ciążyła nad naszymi przygotowaniami wojennymi wola
  wszechwładna wielkiego człowieka, niedoceniającego ani lotnictwa, ani broni
  pancernej, ani motoryzacji, ani w ogóle nieuznającego roli techniki w nowoczesnej
  wojnie…” (gen. dyw. Kukieł w tygodniku Polska Walcząca Nr 35 z 30 sierpnia 1941 r.)

  Generał dywizji Kukieł ma niewątpliwą rację. Ten „wielki człowiek” to Józef
  Piłsudski.
  On jest największym winowajcą klęski wrześniową.
  Drugim i bezpośrednim winowajcą jest Marszałek Śmigły-Rydz.
  Nie spełnił swego obowiązku, choć miał pełnię władzy wojskowej i duży wpływ na
  władze cywilne w swym ręku.

  Był niesumiennym tak samo, jak generał dywizji Poniński, gdy 10 października
  1794 roku spóźnił się — przez opieszałość — do bitwy Maciejowickiej i przez to
  spowodował klęskę Kościuszki; — jak generał dywizji Lubieński Tomasz, gdy 25 lutego
  1831 roku spóźnił się — ze złej woli w stosunku do Chłopickiego — z szarżą na flankę
  ostatnich batalionów odwodu Dybicza i przez to spowodował klęskę pod Grochowem;
  — jak generał dywizji Skrzynecki, gdy 10 kwietnia 1831 roku spóźnił się — przez zawiść
  do generała Prądzyńskiego — pod Iganie i przez to… uratował Moskali od zupełnej
  klęski; — jak generał dywizji Ramorino, który we wrześniu 1831 roku wbrew wyraźnym
  rozkazom — zdradzając naszą sprawę — nie przyszedł ze swym korpusem do walnej
  bitwy z Paszkiewiczem o Warszawę. Ale to był przynajmniej cudzoziemiec i wkrótce go
  rozstrzelali… choć nie Polacy. Inni nie odpowiadali za swe niecne czyny i uszli
  bezkarnie, bo Naród, z ich winy pokonany, nie mógł ich stawić przed sądem…
  Oby to przekleństwo bezkarności za popełnione wobec Narodu Polskiego winy
  nie przeszło do tradycji i nie zachęcało następnych pokoleń do lekceważenia sobie
  obowiązków publicznych.

  EPILOG
  Szwajcarska National Zeitung z 3 stycznia 1940 roku artykuł7 pod tytułem Der
  Krieg in Polen rozpoczyna słowami: „W najściślejszym związku z błędami polskiego
  reżymu w polityce wewnętrznej i zagranicznej są niewiarygodne wprost zaniedbania
  w dziedzinie wojskowej… Na cokolwiek się spojrzy: uzbrojenie, motoryzację,
  obronę przeciwlotniczą, komunikację, obronę ludności cywilnej, lotnictwo, walkę ze
  szpiegostwem — w każdej z tych dziedzin okazała się od pierwszej chwili wojny tak
  niesłychana ilość zaniedbań, niedociągnięć, niewłaściwości i słabości, że narzucało się
  wprost pytanie, w której wreszcie dziedzinie ludzie, odpowiedzialni za wojskowe
  przygotowanie Polski, spełnili swój obowiązek…”

  Artykuł kończy się słowami: „…Najmniejsza wina nie spada na Naród Polski,
  żołnierza polskiego i większość polskich oficerów frontowych za tak szybkie
  załamanie się polskiego oporu. Najlepszym tego dowodem — pomijając już wszystko
  inne — jest bohaterska obrona Warszawy. Wina obciąża wyłącznie i jedynie reżym,
  który przez błędną politykę wewnętrzną, błędną politykę zagraniczną i przez
  niespotykane w historii nadużycie zaufania (Vertrauensmissbrauch auf
  militaerischem Gebiet) w dziedzinie wojskowej doprowadził Polskę do takiego nie-
  szczęścia…”.

  Tak też rozumie Naród Polski

  „…Wszędzie po drodze pełno żołnierzy, palą i niszczą broń i sprzęt — widok
  okropny, zatrzymuje mnie grupa żołnierzy i pyta, czy nie jestem „legionistą”. Pytam ich,
  o co im chodzi — odpowiadają, iż „szukają legionistów, bo oni sprzedali Polskę”. Są to
  już skutki demoralizacji, którą wykorzystuje sprytnie agitacja niemiecka i bolszewicka.
  Tłumaczę tym żołnierzom, że to do nich nie należy i proponuję im iść ze mną na Węgry,
  jednak żołnierze odmówili…” (L.dz.5788/40).

  „…Będąc w Warszawie, zbliżyła się do mnie jakaś kobieta, która wskazując na
  kilkumetrowy ogon, czekający na chleb, powiedziała, że to są wyniki rządów
  pułkownikowskich, którzy pouciekali z kraju ze swoimi kochankami i kanarkami autami,
  pozostawiając nas biednych na opatrzności Boga. To samo słyszałem kilkakrotnie od
  różnych wieśniaków, nocując po wsiach w czasie mojej wędrówki.
  Inteligencja natomiast miała pretensje do byłego rządu za okłamanie
  społeczeństwa, że jesteśmy rzekomo silni, zwarci i gotowi, co nie odpowiadało
  rzeczywistości…” (L.dz. 187/40).
  Takich głosów mógłbym przytaczać setki.

  Długoletnie rządy sanacyjne wraz ze spowodowaną przez nie klęską wrześniową
  i katastrofą Polski były zbrodnią na żywym ciele Narodu.

  Ta zbrodnia nie może pozostać bezkarna.

  Londyn, 1 września 1941 roku

  Gen. Izydor MODELSKI

 126. Nemo said

  Odkurzony wywiad z Wacławem Gąsiorowskim, który przeżył banderowski pogrom:

  „Mamusia nie mogła uciekać. Postanowiłem z nią zostać. Jeden z Ukraińców trzymał mnie za rękę, a trzech położyło matkę na ziemi i zaczęło ją przerzynać! Jak bluznęła krew, mama krzyknęła – Wacek uciekaj! – Wyrwałem się tym bandziorom i zacząłem uciekać. Strzelali za mną, ale nie trafili. Twarze ukraińskich morderców , którzy przeżynali mamę piłą, zapamiętałem na całe życie! Wciąż w moich uszach rozbrzmiewa krzyk mordowanej matki. Niektórych ze zbirów zadających jej śmierć w męczarniach rozpoznałem. Jeden z nich Iwan Rybczuk żyje jeszcze i mieszka w Gruszówce. To on przeżynał matkę piłą.”

  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fwaclaw-gasiorowski#

 127. dr TS said

  Ad108
  E tam, jaką pracę… Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie panu Bracie.
  Najgorzej, jak stworzy się koloid fluorku srebra. Trzeba by jeszcze koagulować.
  Czasami proste pomysły są niezauważalne. A skuteczne.
  Przykład z chlorkiem magnezu, który jest bakterio i wirusobójczy. Najprostszy środek na AIDS i Ebola.
  Ale cicho, sza. Bo by depopulacji nie było…
  Niech pan Brat da znać co mu wyszło z tych doświadczeń. Będziemy kombinować. Bo my są tak po fachu jedno.

 128. bart_w said

  Nie mam azotanu srebra. Klops. Musze poszukac w zakamarkach.
  Wsypie szczypte soli i powinno sie skoagulowac.

  W ten chlorek magnezu to nie bardzo wierzę. Za proste żeby było prawdziwe. A z tym doświadczeń sie raczej nie podejmę.

  Poza tym, także nie mam chlorku magnezu.

 129. Osoba prywatna said

  Narkotyki – o tym nie przeczytasz nigdzie indziej
  http://www.pocztazdrowia.pl/narkotyki-o-tym-nie-przeczytasz-nigdzie-indziej/

 130. maniek said

  W Lisiczańsku siły ukraińskie rozstrzelały trzech nastolatków

  Powstańcy donoszą o nowych ofiarach sił ukraińskich.

  W zajętym przez siły ukraińskie Lisiczańsku, w obwodzie ługańskim, rozstrzelano trzech chłopców w wieku 16 lat za „współpracę z terrorystami”.

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/28/w-lisiczansku-sily-ukrainskie-rozstrzelaly-trzech-nastolatkow/

 131. Osoba prywatna said

  WOŁYŃ 1943

 132. maniek said

  Ukraińska Julia Brystiger narodową bohaterką

  Czy jest do pomyślenia sytuacja, w której psychopatyczną sadystkę kreuje się na narodową bohaterkę? I przyznaje się jej pierwsze miejsce na liście wyborczej, nie kłopocząc się tym, że aktualnie przebywa w – jedynym dla niej odpowiednim miejscu – klinice psychiatrycznej?

  Owszem, jest – w kraju, w którym wszystko jest możliwe, czyli na nowej, „udoskonalonej” Ukrainie.

  „Bohaterka” nazywa się Nadieżda Sawczenko i powoli staje się znana nie tylko na „bratniej” Ukrainie, ale i w Polsce, w której ilość ukraińskich dziennikarzy można określać tylko takimi synonimami, jak mrowie, masa, zatrzęsienie, czy co niemiara.

  Sawczenko przebywa w tej chwili w rosyjskiej klinice psychiatrycznej, do której skierowano ją na badania. Wcześniej – sąd zadecydował o jej aresztowaniu w związku z ciążącym na niej podejrzeniem o współudział w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy na Ukrainie. Sawczenko miała przekazać siłom ukraińskim ….

  czytaj dalej… http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/28/ukrainska-julia-brystiger-narodowa-bohaterka/

 133. maniek said

  Putin do syjonazistów: Nie z nami te numery…
  http://www.monitor-polski.pl/putin-do-syjonazistow-nie-z-nami-te-numery/#more-9760

 134. NyndrO said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zagraniczne-media-o-Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-to-symbol-nowej-rzeczywistosci,wid,16992200,wiadomosc.html

 135. Zerohero said

  @85 Siggi

  Co do tekstu który Pan zalinkował: http://www.defence24.pl/Analiza_rosja-i-chiny-uderzaja-w-dolara-nadchodzi-zimna-wojna-w-biznesie

  Defence24 to jest portal jawnie propagandowy (proamerykański, syjonistyczny, antyrosyjski itd.). np. jak Abramsy pojawiają się w Polsce – to świetnie, święto. Jak Węgry współpracują z Rosją, to w nagłówku pojawia się „koń trojański”. Po dwóch minutach widać co to za zwierzę.

  Artykuł, który Pan zalinkował jest akurat niezły, przedstawia rzeczy takimi jakie są, ale proszę przeczytać komentarze czytelników. Jednak już poziom komentarzy zdradza sprofilowanie odbiorcy. Komentarze są przeważnie prymitywne, przesycone pogardą dla Rosjan i Chińczyków – pogardą tak wielką, że nakazującą negować fakty zamieszczone w artykule. Niektórzy zarzucają nawet autorowi nieprawomyślność, bo tekst wyszedł zbyt optymistyczny dla współpracy rosyjsko-chińskiej. Padają słowa „kacapy”, padają nawet oskarżenia o „lewactwo”…

  to ostatnie oskarżenie warto wyjaśnić. Neokonserwatyści (post-trockistowskie parchy) lewactwem nazywają wszystko co nie popiera ich ideologii. To nie jest „lewactwo” w sensie poparcia dla feministek, gejów, aborcji i „walki z klerykalizacją”. np. w 2003 o lewaczenie oskarżali przeciwników wojny w Iraku. Walka z tak osobliwie pojmowanym lewactwem była prowadzona na forum IV RP. Jak wiadomo PIS, GP, Wildstein itd, to są (krypto)lewacy, którzy wojnę o dusze Polaków prowadzą za pomocą przedefiniowania pojęć

  Wracają co Defence24

  Napisałem tam kiedyś komentarz i ten komentarz nie ukazał się. Portal stosuje cenzurę prewencyjną („twój komentarz czeka na moderację”). jednocześnie ukazują się komentarze zupełnie do czapy – mówiące np. , że inżynierowie w Rosji są zabijani za niepowodzenia w pracy – i jest to różnica z „wolnym światem” (tzn. USA). Tam jest chyba moderacja jak na niezalezna.pl. Po prostu neokonserwatywna kloaka.

 136. maniek said

  Polska: Bohaterowie w więzieniach
  .
  Tak zwany Trybunał w Hadze chce, by dwaj serbscy generałowie Sreten Lukić i Vladimir Lazarević odbywali w Polsce kary za domniemane zbrodnie wojenne popełnione w Kosowie. 4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie ma zbadać, czy jest to prawnie dopuszczalne.
  Wpłynięcie wniosku Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii w Hadze, który chce, by „zbrodniarze wojenni” mogli odbywać wyroki w naszym kraju, potwierdził zespół prasowy sądu.Na początku 2014 r. Lukić został prawomocnie skazany na 20 lata więzienia, a Lazarević na 14 lat za domniemane deportacje i morderstwa oraz inne „zbrodnie przeciw ludzkości” wobec albańskiej ludności Kosowa w latach 1998-1999.
  W Polsce karę 35 lat więzienia za rzekome morderstwa z 1995 r. w muzułmańskiej enklawie w bośniackiej Srebrenicy od marca br. odbywa generał Radislav Krstić. Warszawski sąd zgodził się na to w 2012 r. Podstawą była zawarta w 2008 r. umowa Polski z ONZ o wykonywaniu wyroków Trybunału. Sprawa Krsticia była pierwszym takim przypadkiem. Według mediów Trybunał prosił Polskę o przyjęcie Krsticia, bo żaden kraj nie był w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa.

  W marcu 2014 roku Organizacja Falanga przeprowadziła akcję materialnego wsparcia dla generała Krsticia przebywającego w polskim areszcie śledczym.

  http://xportal.pl/?p=17141

 137. maniek said

  –Rozpad strefy euro–

  ”To jest kompletna katastrofa. Ale nikt nie chce być tym pierwszym, który wyjdzie ze strefy euro i weżmie na siebie winę za jej rozpad „-Erkki Tuomioja

  W wywiadzie dla Daily Telegraph szef fińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Erkki Tuomioja ostro wypowiedział sie o przyszłości wspólnej strefy euro. Jego zdaniem rozpad tej strefy jest już kwestią czasu i pozostanie jedynie pytanie: „kto pierwszy?“. Tuomioja podkreśla w trakcie swojej wypowiedzi, że Finlandia przygotowuje się na taką ewentualność.

  Sytuacja gospodarcza Finlandii się pogarsza, w ciągu zaledwie roku jej tempo wzrostu spadło z 3% do zaledwie 0,6% – na tle jednak całej strefy jest to wynik zadowalający.

  Natomiast w Polsce co jakiś czas podnoszą się głosy nie zważające na ekonomie i mówiące o pilnej potrzebie wprowadzenia unijnej waluty nad Wisłą, problem stanowi to, że są to głosy rządzących.

  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/rozpad-strefy-euro.html

 138. maniek said

  Novorossia Today: Walka o poszanowanie polskości we Lwowie trwa.
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1939:novorossia-today-walka-o-poszanowanie-polskoci-we-lwowie-trwa

 139. maniek said

  pl.novorossia.today: Dołącz do nas!

  Dołącz do nas!
  Od pierwszych dni powstania polskiej strony Novorossia Today byliśmy atakowani codziennymi włamaniami na ddots, media oficjalnego nurtu szukają możliwości uderzenia w naszą działalność, co się im nie uda- Donieck jest poza ich zasięgiem.

  Z każdym dniem pracy Novorossia Today PL jest silniejsza i skuteczniejsza i tego już nikt nie zatrzyma.

  Naszym celem jest informować ponad przekazami oficjalnych mediów, które nigdy nie celowały w pokazywanie prawdy. Naszym celem jest stać tam, skąd wielu już dawno uciekło. I wytrwamy i zwyciężymy.

  Nasza praca jest wolontariatem, Novorossia News Agency udostępniła nam serwer i techniczną protekcję, bo naszym wspólnym zadaniem jest informować, reszta zależy od Was- jeżeli ktoś jest zainteresowany zmianą tego co otacza nas wszystkich- niech dołączy do nas- razem nas nikt nie pokona, bo prawda zawsze zwycięży.
  Potrzebne są osoby do tłumaczenia artykułow, przeprowadzania wywiadów, sporządzania newsów,, jak również wykorzystamy każdą cenną informację. Masz interesujący artykuł? Pokaż go światu!

  redakcja NovorossiaToday PL

  http://pl.novorossia.today/editor-s-choice/do-cz-do-nas.html

 140. Boydar said

  zakrztusiłem się …

  Przy wspólnym obiedzie rozmawiają katolik, protestant, muzułmanin i żyd.
  Katolik mówi – jestem tak bogaty, że zamierzam kupić CitiBank.
  Na to protestant: – ja jestem bardzo bogaty i chyba kupię sobie General Motors.
  Muzułmanin oświadcza – może nie wiecie, ja jestem bajecznie bogatym księciem… Kupię Microsoft.
  Zapadła cisza, wszyscy czekają co odpowie żyd. Ten spokojnie zamieszał kawę, oblizał łyżeczkę i odłożył ją na spodek. Następnie patrzy krytycznie na pozostałych biesiadników i mówi:
  – Ale ja nie sprzedaję.

 141. sniddy said

  Babeczka z jajami mówi prosto i do rzeczy.

 142. Osoba prywatna said

  Dzieci Disneya: seks, dragi, pornografia
  http://www.prawy.pl/73-kultura/7319-dzieci-disneya-seks-dragi-pornografia

 143. maniek said

  Wybory na Ukrainie – sześć prostych pytań

  Czym ostatnie wybory różniły się od wszystkich poprzednich?

  Takich wyborów, jak te ostatnie na Ukrainie, w krótkiej historii wyborów na obszarach postsowieckich dotąd nie było.

  Kraj toczący wojnę domową postanawia przeprowadzić wybory, w których nie biorą udziału całe dwa regiony – większa część obwodów donieckiego i ługańskiego. Przy tym frekwencja 52,41% to najgorszy wynik w najnowszej historii Ukrainy. Skutek jest taki, że ….

  … czytaj http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/28/wybory-na-ukrainie-szesc-prostych-pytan/

 144. Osoba prywatna said

  Były prezydent Izraela do papieża: trzeba stworzyć Organizację Religii Zjednoczonych
  Peres zaproponował utworzenie ONZ religii, inaczej Organizację Religii Zjednoczonych.

  – ONZ się przeżyło. Potrzebujemy Organizacji Religii Zjednoczonych, ONZ religii – powiedział Peres w wywiadzie dla Famiglia Cristiana.

  Jego zdaniem, byłby to „najlepszy sposób walki z terrorystami, którzy zabijają w imię wiary”. Podkreślił, że „większość ludzi nie jest taka jak oni – praktykuje swoją religię, nikogo nie zabijając, a nawet o tym nie myśląc”….
  http://chnnews.pl/index.php/pl/component/k2/item/1783-byly-prezydent-izraela-do-papieza-trzeba-stworzyc-organizacje-religii-zjednoczonych.html

 145. Osoba prywatna said

  Kolejne dwie dekady i znikające zawody. #1
  http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/kolejne_dwie_dekady_i,p1472716120

 146. Lily said

  To wizytacje w Watykanie zapoczatkowal JPT.
  „Jeden rzad,jedna religia”. Przebierancow,slugusow nigdzie nie brakuje…

 147. Boydar said

  Tak ni z gruszki ni z pietruszki, dla pomyślenia i pogody ducha.

  Oto kawałek dokumentu „STRATEGIA ROZWOJU SYSTEMU BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2022” procedowanego i przyjętego ostatnimi czasy na najwyższych forumach III RP.

  rozdział 1.2.6. Pogłębienie współpracy ze wschodnimi sąsiadami Polski w ramach relacji
  dwustronnych i wielostronnych akapit zatytułowany „Główne działania”
  strona 46

  cytuję: „rozwój współpracy transgranicznej z Rosją i Białorusią”

  za http://mon.gov.pl/z/pliki/dokumenty/rozne/2013/09/SRSBN_RP_przyjeta090413.pdf

 148. Inkwizytor said

  Może do tego zdjęcia tradycjonalista Jo się nie przyczepi ?

 149. Siggi said

  Oto najwięksi darczyńcy Muzeum Historii Żydów Polskich

  Posted on Październik 28, 2014 – autor: paziem

  1

  Oto najwięksi darczyńcy Muzeum Historii Żydów Polskich

  Bronisław Komorowski spotkał się z pięciorgiem największych darczyńców i podziękował im za wkład w budowę Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W spotkaniu wzięli amerykańscy biznesmeni Wiktor Markowicz, Zygmunt Rolat i Tad Taube, szefowa europejskiego komitetu wspierania muzeum Corinne Evens oraz najbogatszy Polak Jan Kulczyk.

  – Zawsze moją troską było to, by upływ czasu nie spowodował tego, żeby różnego rodzaju emocje zastąpiła obojętność. To byłoby najgorsze zagrożenie, bo nie tylko tysiąc lat stosunków polsko-żydowskich, ale tysiąc następnych jest warte jak największej ilości emocji – powiedział prezydent.

  Pieniądze na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich Polin ofiarowało 500 osób, firm i instytucji z całego świata. W sumie darczyńcy przekazali 145 milionów złotych. Bez nich nie byłoby wystawy stałej, na którą składa się ona z ośmiu interaktywnych galerii. Na 4 tysiącach metrów kwadratowych pokazuje 1000-letnią historię społeczności żydowskiej osiadłej na ziemiach polskich.

  Największa darowizna, którą jednorazowo przekazała osoba fizyczna, pochodzi od Jana Kulczyka. W 2012 r. najbogatszy Polak ofiarował na MHŻP Polin 20 mln zł.

  – To jest bardzo ważny moment, który pokazuje wszystkim, że Polacy i Żydzi mają wspólne, bardzo długie, bo parusetletnie dzieje. Myślę, że w żadnym państwie na świecie ta historia współistnienia dwóch narodów nie układała się tak dobrze, jak w Polsce – powiedział Jan Kulczyk. Jego zdaniem trzeba tę wiedzę szerzyć w świecie i temu ma służyć powstanie Muzeum w Warszawie.

  Łączny koszt budowy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wyniósł ok. 320 milionów złotych. Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, dzięki wsparciu darczyńców z całego świata, przekazało 145 milionów złotych na wystawę stałą oraz 20 mln na programy edukacyjne realizowane przez muzeum. Budynek został sfinansowany ze środków publicznych. Po 90 mln złotych przekazały miasto stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze środków publicznych finansowana jest też bieżąca działalność placówki. ( podkreślenie moje: PZ)

  za:http://www.biztok.pl/biznes/oto

 150. Boydar said

  Absolutnie to nic nie znaczy, absolutnie …

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/nowy-szef-sluzby-cywilnej.html

 151. Forum forum.wandaluzja.com Strona Główna
  forum.wandaluzja.com – Warunki Rejestracji

  Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

  Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

  Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

  Klikając odnośnik Rejestracja na dole zgadzasz się na te warunki.

  Zgadzam Się na te warunki i mam powyżej 13 lat

  Zgadzam Się na te warunki i mam poniżej 13 lat

  Nie zgadzam się na te warunki
  *********************************************************
  Po raz KTÓRYŚ Wyzerowano mi licznik, ZABLOKOWANO WPISY, i po raz II czy III przysłano TAKI Regulamin – wymyszający AUTOCENZURĘ. Ja na żadną autocenzurę, choć teraz w Złagodzonej nieco formie, się oczywiście nie godzę i żądam Nakazu Prokuratorskiego.
  Do zdobycia Świątyni Salomona nie starczyło 400 ataków ogierków żydowskich, a na wyeliminowanie markizetty Świnkówny starczył JEDEN – może dlatego, że atakiem tym dowodził Rockefeller?

 152. Boydar said

  Jeszcze a’propos (147) tylko dla zainteresowanych

  Można wyłowić ciekawe rozbieżności pomiędzy „głównymi” nurtami podziemnych potoków określających naszą rzeczywistość.

  Otóż w dokumencie opublikowanym przez Kancelarie Premiera znajdujemy takie oto sformułowanie :
  „… Podkreślono, że odbudowywanie mocarstwowej pozycji przez Rosję kosztem jej otoczenia oraz nasilenie się polityki konfrontacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej, czego przykładem jest konflikt z Ukrainą, w tym aneksja Krymu, negatywnie rzutują na stan bezpieczeństwa w regionie…” . To za https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/strategia-bezpieczenstwa-narodowego-rzeczypospolitej-polskiej.html

  Natomiast w dokumencie bardziej komorowskim można przeczytać „… Mimo wysokiego poczucia bezpieczeństwa i pozytywnej oceny sytuacji Polski w świecie, Polacy uważają, że nasz kraj niewystarczająco dba o swoje interesy w stosunkach z innymi państwami. Zwiększyły się obawy przed mocarstwową polityką Rosji, a większa grupa Polaków bardziej ceni sobie utrzymanie dobrych relacji z Rosją niż bliską współpracę z krajami dawnego ZSRR …”.

  Ciekawa interpretacja dzielnych patomorfologów, szczególnie że, słowa [aneksja] oraz [Krym] w ogóle ani nie występują w „skomentowanym” dokumencie bazowym ani nawet nie ma do nich żadnego nawiązania.

 153. maniek said

  Ukraina – Poroszenko sławi rezunów UPA

  Ukraina – Poroszenko sławi rezunów UPA z okazji 70 rocznicy wyzwolenia Ukrainy od hitlerowców.

  Pietr Poroszenko (Walcman) w swoim orędziu do obywateli z okazji 70-lecia wyzwolenia Ukrainy od niemiecko-faszystowskich wojsk wspomniał o ogromnej roli Ukraińskiej Powstańczej Armii, bojowego skrzydła Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która współpracowała z hitlerowcami, według sowieckich historyków.

  „Przez sześć długich i niewyobrażalnie trudnych lat Ukraina była areną gier dwóch totalitarnych reżimów a następnie szczególnie okrutnych i wielkich działań bojowych” – mówi się w orędziu Poroszenki (Walcmana).

  „Tutaj było rozgromione ponad 60% lądowych sił Wehrmachtu. Ponad 9 milionów wychodźców z Ukrainy stanęło do walki z wrogiem w składzie Armii Czerwonej. Dodatkowo miliony Ukraińców walczyły z nazistami i ich sojusznikami w składzie UPA, w szeregach sowieckich jednostek partyzanckich, w szeregach Wojska Polskiego, w szeregach armii amerykańskiej, australijskiej, brytyjskiej, kanadyjskiej, w oddziałach francuskiego, jugosłowiańskiego i słowackiego ruchu oporu” – wylicza ukraiński prezydent.

  „Granice Ukrainy były nienaruszone przez 70 lat, dopóki nie powróciła do nas wojna. Tym razem przyszła ona nie z zachodu ale ze wschodu” – zauważa Poroszenko (Walcman). Według jego słów uczestnicy tzw. Operacji Antyterrorystycznej (ATO) w Donbassie to „godni potomkowie swoich dzielnych przodków”.

  „Cała Ukraina nisko wam się kłania za codzienny wysiłek, za męstwo i heroizm z którymi wy bronicie Ukrainy przed bojówkarzami i interwentami. Mocno wierzę w nasze zwycięstwo w Wojnie Ojczyźnianej 2014 roku” – powiedział Poroszenko (Walcman).

  Za: http://www.novorosinform.org/news/id/13222

 154. janek0 said

  http://www.fronda.pl/a/polacy-beda-firmowac-wybory-separatystow-z-doniecka,43324.html

  „Obecność Polaków na tym antyukraińskim, gwałcącym prawo międzynarodowe spektaklu będzie rzeczą w najwyższym stopniu haniebną. Ci, którzy pojadą do Doniecka firmować rozbijanie Ukrainy, zdradzą się w otwarty sposób jako zwolennicy kremlowskiego reżimu, który zagraża także bezpieczeństwu Polski.”

 155. Zerohero said

  Jak to natowsko-banderowscy snajperzy strzelali do swoich i milicji by wrobić Janukowycza:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/kto-odpowiada-za-masakre-na-majdanie-z-20-go-lutego-2014-r-publikujemy-caly-raport-dra-kaczanowskiego

  @154, Janek0

  Od Frondy czuć smród. Od dawna.

 156. Tralala said

  ad 141
  Ciekawe kto tej pani pisze teksty, ktore ona czyta? A czyta tak, jakby nie bardzo wiedziala o co chodzi.

  Panie JO, Pan nie ma pretensji o te bielizniana koronke jaka ukazuje rozchylona bluzka?

 157. Tulskij Tokariew said

  W Łotwie, będącej członkiem UE istnieje represyjna polityka narodowościowa wobec etnicznej ludności rosyjskiej. Kilka informacji na ten temat na podstawie http://ed.frog.org.pl/component/content/…..lotwa.html

  Po odzyskaniu niepodległości Łotwa nie nadała obywatelstwa części swoich mieszkańców, którzy przyjechali do Łotwy z innych republik Związku Radzieckiego oraz urodzonym w Socjalistycznej Radzieckiej Republice Łotewskiej potomkom wyżej wymienionej grupy. Stąd w Łotwie istnieje podział na obywateli i nie – obywateli.

  Nie-obywatele posługują się paszportem nie-obywatela Łotwy, mogą być członkami partii politycznych, przekazywać darowizny na ich korzyść itd. jak i obywatele, ale nie mają prawa głosu, ( w wyborach, referendum) nie mogą służyć w wojsku, pracować w administracji publicznej, policji, straży miejskiej, być adwokatami, notariuszami, farmaceutami.
  Istnieją ograniczenia w prawach do nabycia nieruchomości, wauczerów prywatyzacyjnych, w dostępie do edukacji na niektórych uczelniach wyższych; wjazd nie-obywaltei Łotwy do niektórych państw jest inaczej uregulowany niż ten obywateli, różnice są także w zasadach przeliczenia lat pracy na potrzeby obliczeń dla funduszu emerytalnego (lata pracy poza Łotwą przed 31.12.1990 nie są wliczane do stażu, jeżeli nie ma podpisanej umowy pomiędzy państwami).
  Nie-obywatele nie zaliczają się do mniejszości narodowych.
  Przed styczniem 2007r. nie-obywatele nie mogli poruszać się bez wiz po Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii. Teraz obywatele Łotwy mogą wjechać bez wizy do 93 państw, a nie-obywatele tylko do 40 2. Na przykład, obywatel ma możliwość bezwizowego wjazdu do Australii lub Stanów Zjednoczonych, nie-obywatel zaś potrzebuje wizy.

  Podział na obywateli różnych kategorii nie został bez znaczenia dla kształtowania polityk wizowych sąsiadów: nie-obywatel ma prawo bezwizowego pobytu w Rosji, obywatel zaś bezwzględnie potrzebuje wizy.
  W 2010r. Łotewski Komitet Praw Człowieka wyliczył 79 różnic pomiędzy statusem obywatela i nie-obywatela.
  Na początek 2011r. na Łotwie zamieszkiwało 326 700 nie-obywateli, co wynosi 14,6% mieszkańców Republiki. Udział nie-obywateli w populacji Łotwy stopniowo zmniejsza się, czego przyczyną są zgony, naturalizacja oraz emigracja.
  Podobną do łotewskiej jest sytuacja w Estonii, która też ograniczyła dostęp do obywatelstwa przybyszom z innych republik ZSRR.

  ps. Super cyniczna regulacja – mogą tworzyć partię polityczne ale nie mają prawa głosu, zatem mogą stworzyć partię na którą nikt nie zagłosuje!~

 158. maniek said

  Tadek – Zbrodnie UPA (Niewygodna Prawda II – BURZA 2014)

 159. путешественник said

  немного о люблинской унии – trochę o Unii Lubelskiej

  Litwini mimo, że nie byli okupowani przez nas przez ostatnie 50 lat to bardziej boją się, a w znacznej części nienawidzą Polaków, niż Rosjan, którzy ich okupowali Very Happy. Być może, dlatego że mniejszość Polska jest duża oraz doskonale zorganizowana.

  Dlaczego więc tak Nas nienawidzą?
  Ponieważ uważają że przez I Rzeczposkolitą (czytaj Polaków) starcili szansę na mocarstwowość,że to słaba,zanarchizowana i uboga Polska uczepiła się ich rozległego i bogatego Księstwa Litwewskiego, jak rzep psiego ogona.
  Litewscy historycy utrzymują że unia lubelska była przez polską szlachtę i króla sfałszowana bo niezgodna z obowiązującym prawem.Litewscy magnaci nie byli nawet obecni podczas obrad co wedle ówczesnych polskich jurystów nie było przeszkodą do zawarcia unii.Wedle ówczesnych litewskich jurystów nie było żadnej unii a zwyczajna okupacja.
  Nie wiem czy to prawda,aby tego dociec potrzebne były by obiektywne badania archiwów historycznych dokumentów.Póki co Litwini tak właśnie myślą o minionych aliansach z Polską.

  Człowiek to pasożyt. Zorganizowany w naród to tępy agresywny pasożyt. A czasem i pasożyd.

  Litwa + Łotwa= Kurlandia.

 160. путешественник said

  Czy będąc w Polsce boisz się policji?
  Tak-55%
  Nie-44%

  Matka siedzi z tyłu

  Bądź spokojny ORMO czuwa.

  nowomiejska policja

  Polska Policja

  Materiał do przemyślenia; czy mamy „demokrację”, czy totalitarne państwo nadal.

 161. maniek said

  Ukraina się rozpadnie – rozmowa z Mirosławem Rudenko, wiceprzewodniczącym parlamentu DRL

  W różnych regionach tego kraju dojdzie do buntu i cały południowy wschód przejdzie pod flagę „Noworosji” – mówi Mirosław Rudenko, wiceprzewodniczący parlamentu Donieckiej Republiki Ludowej.

  Dlaczego republiki doniecka i ługańska nie uczestniczą w wyborach parlamentarnych, które w niedzielę odbędą się na Ukrainie?

  Mirosław Rudenko: Po pierwsze są to wybory na Ukrainie, która jest dla nas państwem sąsiednim. Po drugie, jest to najbardziej drastyczna kampania wyborcza w okresie najnowszej historii tego państwa. W dodatku, temu wszystkiemu towarzyszą przemarsze neonazistów….

  czytaj… http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/28/ukraina-sie-rozpadnie-rozmowa-z-miroslawem-rudenko-wiceprzewodniczacym-parlamentu-drl/

 162. maniek said

  AD 154

  Czym jest ta antypolska anty słowiańska fronda, kto jej płaci bo na pewno nie katolicy?

 163. Czajka Kozacka said

  Wołyń 1943 – Piekło na ziemi

 164. Griszka said

  @135
  Te Abramsy to pokazówka. Nawet jeśli te czołgi byłby najlepszymi na świecie w swojej kategorii to kilkadziesiąt sztuk tych maszyn nie zmienia układu sił. Chyba, że chce się za ich pomocą rozpędzać pokojowe demonstracje.
  A tak naprawdę te czołgi to awaryjny szajs i wielki ruchomy cel dla piechoty uzbrojonej w broń przeciwpancerną. W Europie tylko wymiana kopert pod stołem może spowodować, że ktoś to jeżdżące g.wno będzie używał zamiast np. Leopardów. Ten czołg to bardziej obiekt kultu religijnego niż sprawdzony w boju dobry sprzęt. Amerykanie zbudowali lepsze prototypy czołgów, ale z wiadomych powodów wygrało to dziadostwo. Z tego samego powodu F-35 wygrał na pewnym etapie z F-22. Nie żeby z tego powodu płakał 🙂

 165. Catolicus said

  Ja wierzę, chociaż mój rozum tego nie pojmuje.
  Naukowcy wyczuli puls Matki Boskiej, przedstawionej na starożytnym płótnie z Guadalupe. Zresztą nie tylko puls.

  http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-wyczuli-puls-matki-boskiej-przedstawionej-starozytnym-plotnie

  Pamiętaj, o najłaskawsza Dziewico z Guadalupe, że w swoich objawieniach na Górze Tepeyac
  obiecałaś okazać litość i współczucie dla wszystkich,
  którzy szukają u Ciebie pomocy i ochrony.

 166. Catolicus said

  Czy ktoś wie, co się dzieje z Krusejderem?
  Co stało się z młotem na posoborowie?

 167. Siggi said

  WOŁYŃ „NADAL” WOŁA O PAMIĘĆ!

  piątek, 18 lutego 2011 22:12 Bogusław Szarwiło

  W Tygodniku Świdwińskim nr 32 (74) z dn. 07.08.2003
  redaktor Kazimierz Rynkiewicz napisał niżej przedstawiony artykuł,nie tylko o tragedii Wołynia, ale i o procesie okaleczania naszej narodowej historii Polski.Powiecie stary artykuł, co tu po nim, ano właśnie proszę go przeczytać i stwierdzić, na ile jego treść, na chwilę obecną, straciła swoją aktualność.Ja osobiście z przykrością stwierdzam, że owszem mamy inny rząd, premiera i prezydenta, a amnezja w sprawach wołyńskich pozostała. Jestem przekonany, że zniknęła w Świdwinie ulica gen.Zawadzkiego wspomniana w artykule autora,nie sadzę aby nazwano ją ulicą „Ofiar OUN-UPA”. Dlatego jako syn Wołyniaka, ze smutkiem i goryczą, muszę dodać do tytułu tylko jedno słowo; (to w cudzysłowie)

  dalej to tu,warto przeczytać ,na czasie…
  http://wolyn.org/index.php/wolyn-wola-o-prawde/16-wolyn-nadal-wola-o-pamiec.html

 168. Siggi said

  Jewgienij Maksimowicz, w dniu 85 rocznicy urodzin dużo zdrowia i jeszcze 100 lat.

  Jewgienij Primakow

  E Primakov 03.jpg
  Data i miejsce urodzenia 29 października 1929
  Kijów
  minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej
  Okres urzędowania od 10 stycznia 1996
  do 11 września 1998
  Poprzednik Andriej Kozyriew
  Następca Igor Iwanow
  Galeria zdjęć w Wikimedia Commons Galeria zdjęć w Wikimedia Commons

  Jewgienij Maksimowicz Primakow (ros. Евгений Максимович Примаков; ur. 29 października 1929 w Kijowie) – rosyjski polityk, premier Federacji Rosyjskiej w latach 1998–1999.

  Życiorys[edytuj | edytuj kod]

  Urodził się w Kijowie jako jako Jewgienij Finkelstein[1]. Ojcem był Ukrainiec, o którym niewiele wiadomo. Matka Anna Jakowlewna Primakowa, rosyjska Żydówka, akuszer-ginekolog, po urodzeniu syna wyjechała do Tbilisi (Gruzja), gdzie mieszkała jej rodzina i gdzie dorastał młody Primakow. Po szkole podstawowej podjął naukę w wojskowej szkole morskiej w Baku; po dwóch latach przerwał naukę w celu wyleczenia gruźlicy płuc. Szkołę średnią ukonczył w Tbilisi.

  Absolwent Moskiewskiego Instytutu Orientalistyki. W 1959 został członkiem KPZR. Od 1962 współpracownik organu KPZR Prawda, a w latach 1966–1970 jej korespondent na Bliskim Wschodzie. Wykonywał wtedy także najprawdopodobniej zadania wywiadowcze[potrzebne źródło]. Stacjonował głównie w Kairze, a w czasie wyjazdu do Bagdadu w 1969 poznał Saddama Husajna[potrzebne źródło]. W latach 1977–1985 był dyrektorem Instytutu Orientalistyki Akademii Nauk ZSRR. Od 1985 do 1989 następca Aleksandra Jakowlewa na stanowisku dyrektora Instytutu Ekonomiki Światowej i Stosunków Międzynarodowych (IMEMO).

  W czasie rządów Michaiła Gorbaczowa był zastępcą członka Biura Politycznego (1989–1990). W 1990 został członkiem Rady Prezydenckiej, a w 1991 jednym z członków Rady Bezpieczeństwa. Był przewodniczącym Izby Związku ZSRR w 1989 oraz deputowanym do Rady Najwyższej ZSRR. Naczelnik I Zarządu Głównego KGB ZSRR[2] oraz pierwszy zastępca szefa KGB w 1991, następnie zaś dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji w latach 1991–1995. Od 1996 minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej, zaś od 11 września 1998 do 12 maja 1999 jej premier.

  Odznaczony m.in. Orderem Zasług dla Ojczyzny I, II i III klasy (2009, 1998), Orderem Honoru (2004), Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy (1975), Orderem Przyjaźni Narodów (1979) i Orderem „Znak Honoru” (1985).

  Jego pierwszą żoną była pochodząca z Gruzji Laura Charadze (1930–1987). Aktualną żoną jest Irina Borisowna Primakowa (ur. 1952), z zawodu lekarz. Na przełomie lat 80. i 90 związany z Tatianą Anodiną, późniejszą przewodnicząca Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego[3]. Niektóre źródła podają, że Anodina została w 1992 jego żoną[4].

 169. maniek said

  I tak jest zawsze niszczą wszystko

  LIBIA ten kraj już nie istnieje, najbiedniejszy w latach 50 na świecie a kiedy go niszczono ,jakość życia kilkunastokrotnie wyższa jak w neokoloni PL.

  Przeczytajcie socjalistyczną zieloną księgę Kadafiego!!!!

  Dochodzi do tego temat typu złoty dinar czy też projekt wielka rzeka.
  Wielka rzeka Kadafiego niemal zrealizowana największy cud świata dziś nagle zapomniany.

 170. wi42 said

  Piekne „dziewczęta” nato:
  http://politikus.ru/events/34133-nato-strashnaya-sila.html

 171. Siggi said

  Zinowjew o epoce kolonialnej demokracji

  Posted on Październik 28, 2014 – autor: pazie
  Kolonialna demokracja – właśnie takim terminem scharakteryzował dzisiejszy ustrój polityczny na świecie rosyjski filozof i pisarz Aleksander Zinowjew. To system mający na celu osłabienie konkurentów i zajęcie ich przedsiębiorstw, infrastruktury i zasobów naturalnych. Ten termin Zinowiew wykorzystał po raz pierwszy, aby określić ustrój, który pojawił się w państwach byłego Związku Radzieckiego i Jugosławii po upadku muru berlińskiego.

  Westernizacja to szczególna forma kolonizacji, w wyniku której w kolonizowanym państwie tworzy się społeczno-polityczny ustrój kolonialnej demokracji (według mojej terminologii). Za jego wynalazcę można z pełnym przekonaniem uważać USA. Kolonialna demokracja to twór sztuczny, narzucony państwu z zewnątrz i na przekór jego historycznie zaistniałej tendencji ewolucji.

  Według Zinowjewa, westernizacja to dążenie Zachodu do uczynienia innych państw podobnymi do siebie w zakresie ustroju społecznego, gospodarki, systemu politycznego, ideologii, psychologii i kultury. Tworzy się iluzja, jakoby zachodnia obfitość była osiągalna dla nich w krótkim czasie, jeśli tylko te państwa wejdą na drogę przekształceń na wzór zachodni (przykładem jest członkostwo w Unii Europejskiej). Ekonomiczną pomoc weasternizującemu się państwu udziela się tylko w tym stopniu, w jakim sprzyja to zniszczeniu jego gospodarki i czyni je zależnym od Zachodu. Równolegle trwa wojna informacyjna, w której Zachód prezentuje się jako wybawca tego konkretnego państwa od nieszczęść jego poprzedniego stylu życia. Zinowjew pisze:

  Jesteśmy wolni, bogaci i szczęśliwi – wmawia Zachód westernizującym się narodom, – i chcemy pomóc wam stać się także wolnymi, bogatymi i szczęśliwymi.

  Ten system wspiera się kolonialnymi metodami. Zachowuje się pozór suwerenności państwa. Jednocześnie ustanawia się z nim stosunki nie jak z równoprawnym partnerem, ale jak z drugorzędnym państwem. Przeprowadza się liberalno-rynkowe reformy, aby wycisnąć z gospodarki państwo, stanowiące mocną siłę integrującą, po czym następuje przejście na żywiołową rynkową samoregulację.

  Kolonizowane państwo doprowadza się do takiego stanu, że staje się niezdolne do samodzielnego istnienia. Stwarza się ogniska gospodarki jakoby zachodniego typu pod kontrolą zachodnich banków i koncernów, jak i jawnie zachodnie albo wspólne przedsiębiorstwa. (…)Siły zbrojne zachowuje się wyłącznie po to, aby powstrzymywać protesty ludności i próby opozycji, aby zmienić sytuację.

  Równolegle z tym dyskredytuje się wszystkie najwazniejsze atrybuty społecznego ustroju danego państwa, prowokuje się kryzys gospodarki, aparatu państwowego i ideologii. Ludność państwa rozbijana jest na wojujące grupy, popiera się wszelką opozycję, przekupuje intelektualną elitę i uprzywilejowane warstwy społeczne i stwarza reżim kompradorski.

  Podobne jest to do obecnej sytuacji wokół Rosji. W ostatnich dniach minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że celem zachodnich sankcji jest zmuszenie Rosji do zmiany swojego stanowiska w zakresie kluczowych kwestii, a nie regulacja kryzysu na Ukrainie.

  De facto, w ich oświadczeniach i postępkach stale przemyka prawdziwy cel restrykcji – zmienić Rosję, zmienić jej stanowiskow zakresie kluczowych, zasadniczych dla nas kwestii i zmusić do przyjęcia stanowiska Zachodu. To zeszły wiek, miniona epoka, kolonialne, inercyjne myślenie.

  W przeszłości cała cywilizacyjna działalność Zachodu miała jeden cel: podbój planety w swoich interesach. Kiedy im przeszkadzano, nie przebierali w środkach. Ich historyczna droga była drogą przemocy, kłamstwa i rozpraw. Do czego doprowadziła wymuszona zmiana władzy w Libii, Iraku, Afganistanie i na Ukrainie? Jak długo to będzie trwać? Ani jeden system w przeszłości nie był zmieniony bez wielkich wstrząsów. U kogo jest dziś w narzędzie wpływu, ten sie nie poddaje.

  za: http://polish.ruvr.ru/2014_10_26/Zinowjew-o-epoce-kolonialnej-demokracji-0329/

 172. Miet said

  Re.170.
  Dobrze pisze ten Zinowjew – tak właśnie to wszystko wygląda.
  Bardzo trafna nazwa – „epoka kolonialnej demokracji”, czyli kolonializm w nowoczesnym ujęciu.

 173. Szymon Klucznik said

  Libia pod rządmi Kadafiego.

  Wśród przywilejów były m.in. : 1) brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli; 2) brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwarantowane dla wszystkich; 3) dotacje państwowe na mieszkania dla młodych małżeństw; 4) książeczka rodzinna, na którą małżeństwa kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane; 5) bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna; 6) wysokie becikowe i wyprawka dla dziecka za darmo. Valko podkreśla też, że wszystkie produkty dziecięce począwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane.

  Ponadto pisarka wskazuje, że „przed rządami Kaddafiego tylko 25 proc. Libijczyków umiało czytać i pisać”. Dziś wskaźnik analfabetyzmu wynosi 23 proc.

  – Rząd ustanawiał liczne stypendia dla studentów, w tym do Polski, gdzie w latach 70-80-tych student dostawał comiesięczne stypendium w wysokości 500 dolarów, darmowe mieszkanie oraz ubezpieczenie zdrowotne. Dziewczęta libijskie miały pełny dostęp do edukacji, w tym również były objęte programem stypendialnym – opisuje, zaznaczając, że „dzięki temu jedna czwarta Libijczyków posiada uniwersyteckie wykształcenie”.

  – Libijczycy, którzy chcieli zostać rolnikami, otrzymywali ziemię, budynki gospodarcze, sprzęt, nasiona, żywy inwentarz za darmo. Również przepiękne farmy, w tym te wybudowane przez Poznański Kombinat Budowlany w górach Gharianu i okolicy – wylicza dalej.

  – Jeśli Libijczyk potrzebował skomplikowanego zabiegu medycznego, rząd fundował mu wyjazd zagraniczny i w całości pokrywał przelot, leczenie i rekonwalescencję.

  – Libijczyk „kupował” samochód, a rząd dopłacał mu połowę ceny auta, zaś osobom pracującym w urzędach państwowych i rządzie fundował auto, a obdarowany musiał tylko zapłacić cło w wysokości 1 proc. wartości pojazdu

  – Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów amerykańskich za jeden litr.

  – Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt irygacji, Great Manmade River (Wielka Sztuczna Rzeka) w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi – kończy Valko.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/libia-pograzyla-sie-w-anarchii-o-tym-sie-nie-mowi/1tss4

 174. Cracovia Pany! said

  gwNO óczy, gwNO szkoli
  Multikulti w państwie Polin:

 175. wanderer said

  @ 170 Wi42

  Wiem ze gusta nie podlegaja dyskusji ale..
  Lo matko!..

  Te zaciecie na twarzach.
  Brakuje tylko wursta do kompletu.

 176. AniaK said

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/831782,palikot-i-miller-poklocili-sie-o-toalete-w-sprawe-wlaczyl-sie-mediator.html

  Niestety mam dla obu panów złą wiadomość. Ta toaleta należy do MNIE! Szczegółów zdradzała nie będę, ale na wszystko mam papiery. Na początku listopada wkraczam tam ze swoim sprzętem i z nowymi zasadami 🙂

  Zawsze rękami i nogami broniłam się od bizneswomen, ale co komu pisane…..Może w tej mojej szkole, każąc na lekacjach matematyki chodzić mi po kiblach i korytarzach, mieli dobre przeczucie 🙂

 177. AniaK said

  cd.
  Savoir-vivre opanują w 5 min. 🙂

 178. AniaK said

  cd.
  Dla rozprostowania kości, i po korytarzach trochę się przespaceruję 🙂

 179. Boydar said

  Gratuluję Pani Aniu. Petunia non olet.

 180. maniek said

  Czy Ukraińcy zrobią nam krzywdę? Naiwne pytanie

  . Swoboda i Prawy Sektor wyznają i kontynuują polityczny program OUN-b zakładający biologiczną eliminacje nie-ukraińcow, oraz rozszerzenie Ukrainy na część Węgier, Białorusi a w Polsce na Sanok, Przemyśl i Chełm, aż po Radom.
  Na początku rewolucji banderowskiej, Prawy Sektor zatrzymał autobus wracający do Polski, sterroryzował kierowcę i pasażerów i pod grożbą pobicia pasażerów pałami i maczugami zmuszał ich do skandowania banderowskiego hasła „Sława Ukrainu! Sława Herojom!’ Głównego zawołania bestialskich morderców SETEK TYSIECY dzieci, kobiet i starców. A jak mordowali? Żywcem palili, zakopywali, wrzucali do studni, przepiłowywali, rżneli nożami, rąbali toporami i przekłuwali widłami. Świadkowie widzieli Ukrainców wbijających niemowlęta na widły i podrzucających je wzwyż smiejąc się, że oto leci polski orzeł.
  Zamordowaliście 250000 do 400000 cywilnej polskiej ludności. Zaprzeczacie. Nie żałujecie. Kłamiecie. Twierdzicie, ze Polacy byli tacy sami. Nie, Polacy nie rżneli piłami tysięcy Ukraińców. Dopóki Ukraińcy nie przejdą przez uznanie swych potwornych zbrodni tak jak to zrobili Niemcy,za akt ludobójstwa , dopóty nie można być pewnym, że historia znów się nie powtórzy. Nie dawno wasz Jarosz powiedział ‚Obiecujmy wszystko. Wieszać będziemy potem.’ Jesteście tacy sami jak wasi ojcowie-rizuny. Twoje wypowiedzi Jarosz świadzczą o waszej faszystowskiej wojującej postawie.
  Przez takich jak ty Ukraina pozostanie krainą krwiożerczych demonów. Tu przychodzi na myśl klątwa rzucona przez ukraińskiego lirnika: ‚do domu z wyrżniętymi mieszkańcami wszedł did proszalny, lirnik i ślepiec. Rusin.
  Gdy usłyszał od chłopców co się stało, zawołał: „Nasz ruski naród się zhańbił i to już nie po raz pierwszy w swoich podłych dziejach.Ileż to razy dokonywał on rzezi Polaków? Widocznie inaczej już nie potrafi, taka już jego sobacza dola. Kogo będzie rżnąć gdy was Lachów nie stanie? Sami się wyrżną a kraj w pustynię zamienią. (…)Przekleństwo banderowcom po wsze czasy, do setnego pokolenia! Przekleństwo ziemi, którą ludobójcy posiądą i orać będą. Nie da Matka- ziemia chleba, głogi i ciernie rodzić będzie aż naród nasz się nawróci i błagać zacznie braci Polaków o przebaczenie’.
  Stary dziad to byl, nie wiedzial, ze Ukraincy nigdy naszymi bracmi nie byli i nie beda; są mordercami naszych dziadków i ojców; babci i matek. Oni żadnego pojednania nie chcą, do winy się nie przyznają i jak ‚Ukrainka’ pozostają aroganccy, hardzi i wrodzy. Nie przyjeżdzajcie do nas. Siedzcie na tej swojej Ukrainie!

  (dane autora do wiadomości redakcji)

  Od redakcji:pomimo emocjonalnego wydżwięku tego listu zdecydowaliśmy się go jednak opublikować. Pomimo upływających lat głos bestialstwa jakiego dopuściły się nazistowskie hordy, wciąż wzbudza silne emocje i nie uciszy ich nic.

  http://pl.novorossia.today/publications/world/novorossia-support/-czy-ukrai-cy-zrobi-nam-krzywd-naiwne-py.html

 181. путешественник said

  Chazarowie – spisek rządzący światem – napisy pl.

 182. listwa said

  @ 135 Zerhero

  http://polish.ruvr.ru/2014_10_28/Powiedzmy-dolarowi-Goodbye-0087/

 183. maniek said

  Polska: Bohaterowie w więzieniach

  Tak zwany Trybunał w Hadze chce, by dwaj serbscy generałowie Sreten Lukić i Vladimir Lazarević odbywali w Polsce kary za domniemane zbrodnie wojenne popełnione w Kosowie. 4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie ma zbadać, czy jest to prawnie dopuszczalne.
  Wpłynięcie wniosku Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii w Hadze, który chce, by „zbrodniarze wojenni” mogli odbywać wyroki w naszym kraju, potwierdził zespół prasowy sądu.Na początku 2014 r. Lukić został prawomocnie skazany na 20 lata więzienia, a Lazarević na 14 lat za domniemane deportacje i morderstwa oraz inne „zbrodnie przeciw ludzkości” wobec albańskiej ludności Kosowa w latach 1998-1999.
  W Polsce karę 35 lat więzienia za rzekome morderstwa z 1995 r. w muzułmańskiej enklawie w bośniackiej Srebrenicy od marca br. odbywa generał Radislav Krstić. Warszawski sąd zgodził się na to w 2012 r. Podstawą była zawarta w 2008 r. umowa Polski z ONZ o wykonywaniu wyroków Trybunału. Sprawa Krsticia była pierwszym takim przypadkiem. Według mediów Trybunał prosił Polskę o przyjęcie Krsticia, bo żaden kraj nie był w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa.

  W marcu 2014 roku Organizacja Falanga przeprowadziła akcję materialnego wsparcia dla generała Krsticia przebywającego w polskim areszcie śledczym.

  http://xportal.pl/?p=17141

 184. AniaK said

  Re179:
  Dzięki!
  Trochę niestety będę musiała zainwestować w ten interes. Po wstępnych oględzinach okazało się, że konieczny będzie remont. Z przykrością informuję, że toaleta chwilowo będzie niedostępona 😦

 185. AniaK said

  ….niedostępna 😦

 186. maniek said

  „Demokrata”, neonazista, czy oligarcha?
  .

  Zwycięstwo sił prounijnych i prozachodnich, ale przy najniższej w historii frekwencji i w sumie kilkunastu procent poparcia dla sił skrajnie nacjonalistycznych i neobanderowskich; syn kata Polaków Szuchewycza i „Ukraiński Führer” w parlamencie, a przede wszystkim zdecydowane zwycięstwo oligarchów – tak w skrócie można by podsumować nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie z 26 października.

  CZYTAJ DALEJ http://www.mysl-polska.pl/node/249

 187. maniek said

 188. AniaK said

  I chciałam jeszcze poinformować, że to nie będzie toaleta tylko dla członków SLD i TR. Ona będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Każdy ma prawo do odrobiny luksusu. Zdradzę jeszcze, że mam w planie małe gratisy. O ile mi wiadomo, tam nie ma zakazu spożywania alkoholu, więc pomyślałam, że butelka albo puszka piwa może być miłym dodatkiem 🙂

 189. maniek said

  Nie śpiesz się | Zwycięstwo jest nasze! (Не спеши. | Победа за нами!)

  Napisy PL

 190. путешественник said

  Bandyci, straż miejska, policja – a POLITYCY i patologiczny system

 191. Siggi said

  #-173,p.S.Klucznik.
  Libia i jej tragiczny ,obecny los powinien być przestrogą.Stworzenie takiego systemu dobrobytu w oparciu o naftę może to i było rozwiązanie.Ale… Nie na tym polega siła państwa,że wszyscy obywatele mają zagwarantowany przez państwo wysoki komfort życia. Jak przyszła historyczna próba,to widzieliśmy w doniesieniach. Rozleniwienie obywateli,brak instynktu samozachowawczego w obliczu zbrojnej interwencji z zwnątrz z rozbrajającą łatwością przyczyniło się do skasowania tego wszystkiego,przede wszystkim państwa.Gdzie było wojsko? W koszarach… Okazało się ,że słabo uzbrojone i wyćwiczone.
  Z kolei Syria jest przykładem przeciwstawnym.

 192. Władek said

  – SIKORA=24,8-Tys Koszer rodziny ( Michnik=2,4-Tys wg http://data.jewishgen.org . . FOLKSDOJCZE Syjonu tworzą w Polsce partie polityczne ? . . To Chazarzy – fałszywi Żydzi mordowali Polaków w Katyniu http://www.youtube.com/watch?v=eMtluz… ” Amerykański radykał ” – Dr Norman G. Finkelstein i kwestia żydowska http://www.youtube.com/watch?v=L-GSfShttp://pl.wikipedia.org/wiki/Norman_F

  Zaczyna się od odbierania dobrego imienia w mediach, dopuszczania do głosu tylko jednej strony, zaś ten, którego się krzywdzi, nie może się wypowiedzieć. Tak teraz postępuje się z Kościołem. Do czego może to prowadzić?
  – Później idzie się dalej, urabia się opinię publiczną, podejmując działania w sferze propagandy. Następny krok to czynne prześladowania. Proszę zobaczyć: na świecie 170 tys. chrześcijan rocznie ginie za Chrystusa. Czy ktoś się o nich upomina? Czy upominają się o nich struktury i organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ, Unia Europejska, parlamenty, rządy? To się dzieje już dzisiaj. Katolicy muszą bardzo jasno mówić, że są obywatelami i jeżeli ktoś nie respektuje ich praw, upomnieć się o nie, powiedzieć rządzącym: To my was utrzymujemy, to my was wybraliśmy. W tej chwili mamy sytuację, że rządzący traktują państwo jak prywatne ranczo. Wydaje im się, że mogą robić wszystko, traktując obywateli jak poddanych, którzy mają tylko płacić i słuchać. Trzeba, żeby ludzie poczuli, że są suwerenami w swojej Ojczyźnie,(NaszDziennik)
  – Otwock bez Kamuflaz ‚u – Azja ‚tyckie przechrzty w samorządach i polityce ?
  – Tym bolszewickim (aszkenazyjskim) żydom wraz z międzynarodowymi bankierami żydowskimi o syjonistycznej orientacji, udało się obalić cara w Rosji i nałożyć rząd komunistyczny na naród rosyjski. Przy pomocy bolszewickich żydów, którzy wyemigrowali z Rosji do Ameryki, byli w stanie szerzyć zły, szatański wpływ w całej Ameryce i na całym świecie.
  W czasach biblijnych, Bóg obiecał ówczesnym żydom, że będą jego posłańcami i dał im szczególne przywileje — jeśli będą posłuszni Jego słowu.
  Biblia opowiada, jak ci żydzi nie stosowali się do Jego słowa i zaczęli czcić bożki. Zawiedziony przez nieposłuszeństwo żydów, Bóg powiedział im: „Wy jesteście z synagogi szatana”.
  Aerial footage of Israel killing 6 year old in Gaza – Relatives are mourning a six-year-old Palestinian boy who was killed by an Israeli strike on the Gaza Strip. Israel confirmed the strikes, which also wounded 20 other people.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/http://www.goldenline.pl/forum/otwock
  Żydowski faszyzm http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/
  Izrael urąga światu
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

  Sikora PiS Otwock Forum Talmud’u : znajdź ukrytych żydów z Polski Józefów Karczew

 193. Radzio said

  Powtarzam ci Aaronku, mówił do mnie Jakub, chociaż oficjalnie mam na imię Artur — tu, w Polsce nie ma Polaków, są sami Żydzi. .. To Chazarzy – fałszywi Żydzi mordowali Polaków w Katyniu http://www.youtube.com/watch?v=eMtluz… ” Amerykański radykał ” – Dr Norman G. Finkelstein i kwestia żydowska http://www.youtube.com/watch?v=L-GSfS
  http://www.jewishgen.org/jri-pl/jhi/a
  -Jak się UBEZPIECZYĆ na wypadek zostania KATOLIKIEM http://www.youtube.com/watch?v=ZIFQyy
  – Chanuka http://tobylotak.blog.onet.pl/2009/06… Brodowski ,
  rabin Szalom Dow-Ber Stambler, dyrektor Chabad Lubawicz w Polsce, który opowiedział zebranym o tradycjach chanukowych i wspólnie z Grzegorzem Brodowskim, wiceprezydentem miasta Otwocka, zapalił świece w chanukiji. Na balu pojawili się działacze TSKŻ z różnych miast: – Bielska-Białej (Lidia Pustelnik), Katowic (m.in. Elżbieta Fajerman), Krakowa (Adam Klimek), Łodzi (m.in. Ewa Wajnryb, Maria Myszkowska, Jerzy Herszkowicz, Adam Sawicki, Józef Weininger), Wrocławia (Klara Kołodziejska) i Żar (Alicja Skowrońska). Zarząd Główny i oddział warszawski TSKŻ reprezentowali m.in. Ewa Prończuk, Hanna Rajber, Artur Hofman, Roman Antonowicz, Henryk Albert i Bolesław Zając.
  Shlomo Sand: „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”, wyd.: Dialog, 2011
  http://magazynkontakt.pl/kiedy-i-jak-
  – Osłabianie Chrześcijaństwa http://www.youtube.com/watch?v=rlvfue… – Boże Narodzenie bez Dzieciątka Jezus w Przedszkolach miejskich http://www.youtube.com/watch?v=OfbzEc… Wikileaks odkrywa syjonistyczną zdradę http://www.youtube.com/watch?v=pdJdG0… It is free for Jewish http://9gag.com/gag/3873127 Rabbin Abbe Finkelstain interview http://www.youtube.com/watch?v=ANBMxG
  30 tysiecy Koszer-kuzynów naszego Vice Prezydenta Otwocka – czemu GAZETA Otwocka ocenzurowała Boże Narodzenie 2012 :
  (1) Jewish Records Indexing =Searching for Surname BRODA
  ……….. 15103 matches found ………….
  (D-M code 793000) Run on Saturday 14 July 2012 at 06:44:17
  (2) …….. 14904 ………matches found – Searching for Surname BRODO
  Jewish Records Indexing – Poland and JewishGen
  (D-M code 793000) Run on Thursday 16 August 2012 at 14:53:13
  Polskie -WSKI dodane było po przejsciu z na katolicyzm – wtedy też rod otrzymał prawa szlacheckie.

  Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotr Kadlcik = 538 Koszer kuzynøw ;
  Przewodniczący Rady Miasta Otwock
  Piotr M Kudlicki =931 Koszer kuzynów
  Czy prawda jest ANTY-Semityzmem ? Odwiedź Palestynę 3/6
  A może PRAWDA jest Faszystką ?http://www.youtube.com/watch?v=_5DhAI
  http://www.goldenline.pl/forum/298482
  Rasa PANów chce strzelać do Kobiet w ciaży i dzieci ponizej 13 lat http://fakty.interia.pl/polska/news/p… Policja chce strzelać do dzieci i kobiet w ciąży
  – – Użycie broni palnej w stosunku do kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13. roku życia – takich uprawnień dla służb chce MSW, które przygotowało projekt zmian w ustawie o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
  … Brody Galician Jerusalem as Jewish Intellectual and Cultural Hub of Eastern Galicia …
  – Brodowski http://www.jewishgen.org/jri-pl/surna
  – Brodowski left the far-left scene for the Conservative party. He obviously hates Muslims and probably for a good reason. Muslims hate raving homosexuals. As many on here will know, I don’t see this grooming problem as a ‚Muslim issue’. It is racial. Not religious. Plain and simple.

  Otwock STOP Rasizmowi Chazarów – Forum Żydów Polskich : http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/
  Kara 7 miesiecy wiezienia dla KAPO ze Sztuthoff Gustav Brodowski: 7 months imprisonment
  – Zenobia Twaróg = 1249 matches Koszer Kuzynøw
  Skarbnik
  – Michał Bany = 16561 matches Koszer
  – Andrzej Mazek = 3708 matches Koszer

  Kudlick family history book published. Posted by: Paul Alan Fine Date: December 12, 1999 at 11:40:23
  of 6183
  „Our Family in America: The Fine and Kudlick Families, 1886-1999,” Library of Congress Catalog Card Number 99-72999, provides biographical and autobiographical information, and nearly 400 photographs, for the five to six generations of descendants of Elias Kudlick and Sarah Straszelski of Warsaw and Brest-Litovsk, Kudlick, Lanesky, Lehr, Lisson, Maltz, Meyerson, Moratelli, Myers, Rasnick, Resnick, Ries, Schiavone, Schneider, Siskind, Weitzman, and Zuckerman.

 194. Luj said

  To jest Wahszawa!

  Film powstał przy Stadionie Narodowym w Warszawie. W 2010 roku odbył się tu remont torowiska, a w 2011 renowacja przejść podziemnych. Przy żadnym z tych przedsięwzięć nie uwzględniono montażu wind lub podjazdów dla wózków inwalidzkich, ani wózków dziecięcych.

  To szaleństwo na miarę przejścia podziemnego przy Dworcu Centralnym. Tam z przystanków tramwajowych można się wydostać także tylko schodami.

 195. Filo said

  Jak to jest w Polsce z tymi kibicami?
  Przeciez mecze byly zawsze ale takich drak i takiegoz traktowania kibicow nigdy wczesniej nie bylo:

  Kibice czyli podludzie:

  http://romanzaleski.neon24.pl/post/97772,kibice-czyli-podludzie

  Mecz w Belchatowie:

  http://romanzaleski.neon24.pl/post/97590,mecz-w-belchatowie

 196. Tralala said

  ad 190

  To jest problem nie tylko dla wozkow inwalidzkich, ale dla tych o kulach, ludzi starych i wozkow z dziecmi.
  W Polsce w kilku miasteczkach jedyne przychodnie lekarskie maja po 20 schodow przed jedynym wejsciem.

  Àle i w Tuluzie nie jest latwo ! Wiedza to kaleki, matki, starzy i ich rodziny.

 197. NICK said

  Od wczoraj, w Grupie pod Grudziądzem, protestują uchodźcy z tamtejszego obozu, blisko 200 osób.
  Skarżą się na złe dokarmianie. Są to „Ukraińcy”, Czeczeni i Gruzini.

 198. Griszka said

  @171
  Bardzo dobry felieton. Miło było by go widzieć na głównej.

 199. Luj said

  #196 Zgadzam się. Dokładnie tak jest, cały czas! A czemu tak jest, bo jest stado urzędników i dopłat państwa do milionów darmozjadów, typu: Wojewodowie, Marszałkowie województw, Prezydenci miast, burmistrzowie, Wójtowie, Radni miejscy i powiatowi. Doliczyć trzeba do tego Sejm RP, Senat RP, 100 tys. urzędasów „pracujących” na rzecz (nie)rządu, i wiele, wiele podobnych szmat. Na architekturę upośledzonych ni ch…ja, ani centa!!
  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  A pytanie zasadnicze…..dlaczego ich się nie wyłapuje..odpowiedź..bo ich jest tak dużo,że nie wiadomo od kogo zacząć…Wedle mnie trzeba by było zacząć od tego Litwina, potomka czekistów….pierwszego z lewej…..!

 200. ss said

  Teraz się dużo mądrzy,a jak był czas ku temu,by poprzeć słuszne zamierzenia w tym kierunku obu braci Kaczyńskich to wolał ich olać a tym samym rozbijać zwartą przedtem prawicę na drobne,czyli nieskuteczne i nieliczące się partie jak jego PJN,czy innych SP…!
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pawel-kowal-historia-przyznala-racje-lechowi-kaczynskiemu-dzis-widzimy-to-wszyscy/f8wx0
  Chazar, brat Heleny Łuczywo, byłej naczelnej „Gówna Wyborczego”.

 201. Dick said

  Putin ma raka?!?
  http://get.wp.tv/?f=2888620.1414507496974.h.webm&rnd=1

 202. Dewiant społeczny said

  Diabeł to nic innego jak kobieta…
  Pragnienie…
  pragnienie ubrane w wiele pięknych złudnych pragnień,
  kusi i przyciąga do siebie swoim spojrzeniem,
  uwodzi subtelną mową ciała,
  a gdy ofiara znajdzie się w jej zasięgu
  płonie
  by połknąć w całości swoje przeciwieństwo
  skoro ona jest brakiem, ciemnością, pustką i pragnieniem,
  On ma przecież wszystko…
  ale on nie chce jej śmierci
  więc ona cierpi, bo nie może go pożreć…

  – Daj mi się choć ugryźć.
  upuść dla mnie swojej krwi.
  oddał jej
  a ona znowu zapragnęła więcej…
  „chcesz mnie dla siebie, więc znikam”
  – obraził się?
  bezczelny! po co się tu pojawił?!
  kim on jest?!

  …kimkolwiek jest jeszcze go dorwę!

  Przysięgam!
  cnd…

  http://hasesis.deviantart.com/gallery/49516301

  Ani Mru Mru – Zarost tam i tu

  Conchita Wurst to nie pierwsza wokalistka z zarostem. Na naszym rodzimym rynku artystycznym od dawna mamy osobę, która może pochwalić się naturalną brodą… Poznajecie, kto to taki?

  DOŁĄCZ DO NAS:
  http://www.youtube.com/subscription_c

  POLECAMY:
  Co nowego? https://www.youtube.com/user/itvp/vid

  INNE NASZE KANAŁY:
  The Voice of Poland: https://www.youtube.com/user/VoiceOfP
  SerialeTVP https://www.youtube.com/user/serialetvp
  DzieciTVP https://www.youtube.com/user/dziecitvp
  PublicystykaTVP https://www.youtube.com/user/publicys
  Bitwa na głosy TVP https://www.youtube.com/user/bitwanag
  TVP Kultura PL https://www.youtube.com/user/TVPKultu
  MuzykaTVP https://www.youtube.com/user/muzykatvp
  rodzinka.pl https://www.youtube.com/user/Rodzinkapl

  Sprawdź nas na FB:
  https://www.facebook.com/tvppl

  Strona TVP (całe odcinki i wydania audycji)
  http://www.tvp.pl/

 203. revers said

  Plotka j.w.

  A tak po za tym od kilku dni wszystkie oficjaly i celebryci swietuja swieta 1000-lecia panstwa Polin, lepeiej niz swieta malo juz okupacyjne 11.11.11 by nie powiedziec ze Okupacyjne z palowaniem i prowokacjami anty rosyjskimi.

 204. bart_w said

  Luj: filmik ewidentnie nakręcony przez jakiegoś warszawofoba z południa Kraju. Tak sie Warszawianki nie ubierają. Poza tym zgoda co do przeslania – „zmotoryzowani” sa traktowani przez władze jak zło niekonieczne. A z drugiej strony, warto zastanowic się, jak my wszyscy traktujemy niepełnosprawnych. To jest temat rzeka I moze o tym przy innej okazji.

 205. Dewiant społeczny said

  Oczywiście Prawda od zawsze
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Reuwen-Riwlin-Polska-jest-jednym-z-najblizszych-przyjaciol-Izraela,wid,16993493,wiadomosc.html

 206. Griszka said

  @200

  Nawet prowokacji nie umiecie porządnej zrobić. Żeby tak ch,j się nazywać i od razu wystartować z czymś takim do ludzi 🙂

 207. Siggi said

  Wpis na forum …

  ~mlody :

  Pietr Poroszenko (Walcman) w swoim orędziu do obywateli z okazji 70-lecia wyzwolenia Ukrainy od niemiecko-faszystowskich wojsk wspomniał o ogromnej roli Ukraińskiej Powstańczej Armii, bojowego skrzydła Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która współpracowała z hitlerowcami, według sowieckich historyków.

  „Przez sześć długich i niewyobrażalnie trudnych lat Ukraina była areną gier dwóch totalitarnych reżimów a następnie szczególnie okrutnych i wielkich działań bojowych” – mówi się w orędziu Poroszenki (Walcmana).

  „Tutaj było rozgromione ponad 60% lądowych sił Wehrmachtu. Ponad 9 milionów wychodźców z Ukrainy stanęło do walki z wrogiem w składzie Armii Czerwonej. Dodatkowo miliony Ukraińców walczyły z nazistami i ich sojusznikami w składzie UPA, w szeregach sowieckich jednostek partyzanckich, w szeregach Wojska Polskiego, w szeregach armii amerykańskiej, australijskiej, brytyjskiej, kanadyjskiej, w oddziałach francuskiego, jugosłowiańskiego i słowackiego ruchu oporu” – wylicza ukraiński prezydent.

  „Granice Ukrainy były nienaruszone przez 70 lat, dopóki nie powróciła do nas wojna. Tym razem przyszła ona nie z zachodu ale ze wschodu” – zauważa Poroszenko (Walcman). Według jego słów uczestnicy tzw. Operacji Antyterrorystycznej (ATO) w Donbassie to „godni potomkowie swoich dzielnych przodków”.

  „Cała Ukraina nisko wam się kłania za codzienny wysiłek, za męstwo i heroizm z którymi wy bronicie Ukrainy przed bojówkarzami i interwentami. Mocno wierzę w nasze zwycięstwo w Wojnie Ojczyźnianej 2014 roku” – powiedział Poroszenko (Walcman). zwiń

 208. rabin said

  Gospodarzu, przepuść Pan to.
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=46

 209. priekrasnyj said

  Ciekawe.
  http://sdk.pl/wakat/nr23/KazimierzBoleslawMalinowski.html

 210. ZBYSZEK said

 211. zbigniew said

 212. u said

  Sir Elton zboczeniec jest fanem, uwielbia antykonserwatyste ) uwaza go nawey za swietego za zycia) jak sie wysypal tostatnio to i wyznawce teorii Darwina – Franciszka. Wiec rodzi sie pytanie : czy tron papieski jest pusty, czy uznamy za obsadzony wybrancem Chrystusa, ktory jest glosicielem bluznierstw i herezji? Niestety ortodoksyjni katolicy staneli przed trudnym wyborem? Chociaz tak naprawde „wybor” az kuje w oczy!!! Prawda byz moze z Boza pomoca na wierzch wyplywa.

  Commenting on the Pope’s fight against conservatism in the Catholic Church, which he said was “one of the biggest obstacles in the fight against AIDS,” Sir Elton called the Pope “courageous” and “fearless, and that’s what we need in the world today.” “Make him a saint already, ok?,” the singer playfully added.
  Sir Elton’s tribute to Pope Francis comes a day after the Pope gave a groundbreaking speech at the Vatican, where he recognized the scientific merit of Darwin’s theory of evolution, along with the Big Bang theory. – cytat z artykulu o nowych rewekachach, tym razem z Novosti

 213. sowa said

  http://sowamagazyn.blogspot.de/2014/10/zapowiedz-konca-kryptosyjonistycznej.html

 214. Prick said

  http://www.tvn24.pl/12690,1639190,0,1,w-…..omosc.html

  Rozmowa Tuska z Komorowskim ze stycznia:

  – Bronek, zgol wąsy
  – Czemu, stary?
  – No bo wiesz, kaczor jest nadpobudliwy jak lata samolotem, i za nie długo moze się to dla niego źle skończyć, rozpierdoli się w jakiejś mgle
  – No i…?
  – No i kuźwa nie będę kandydował jak ty będziesz p.o. prezydenta!
  – Aaa, to spoko, Donald!
  – Wczujesz się w rolę to ci lepiej pójdzie…
  – No a prawybory by jakieś trzeba…
  – Ni bój żaby, wystawimy tego idiote Sikora, zbłaźni się w try miga, phawybohy masz jak w banku!
  – Słuchaj. Przy okazji wartałoby się pozbyć tego dupka Skrzypka, Fiut nie chce przekazać nam rezerw walutowych… I blokuje ten kredyt, no, z funduszu międzynarodowego czy coś tam
  – Luuzy, urządzimy jakąś wycieczkę do Katynia to pisiaki zlecą się jak muchy! A wiesz, ostatnio w Smoleńsku mgła panuje
  – Hehe, No to idę golić, siemano!
  – Siemano, Bronek!

  Na TVN24 ukazał się krótki artykuł o problemach z publikacją danych o dzieciach Bronisława Komorowskiego

  http://www.tvn24.pl/-1,1656311,0,1,kim-s…..omosc.html

 215. dydol said

  Ten tekst może ukazać się w niszowym czasopiśmie literackim. W tekście
  jest nawet pewna wskazówka, jakim. Wysyłam Wam go przed publikacją.

  Alejandro Jodorowsky,
  „Psychomagia”,
  Tłum. Łukasz Żyła
  Wydawnictwo „Okultura”, Warszawa 2012.

  Śmierdzi siarką

  Książka Alejandro Jodorowskiego jest o uzdrawianiu. Uzdrawianiu, które w dzisiejszych czasach jest nam potrzebne. Dlaczego? W czasach, kiedy sanacja kojarzy się ze ściśle naukowym, medycznym pojmowaniem świata lub politycznym przewrotem, zabrakło miejsca dla jej staroświeckiego, znachorsko-magiczno-psychicznego pojmowania. Archetypiczny obraz ciemnej izby wypełnionej dekoktami, kordiałami i odchodami nietoperzy został wyparty przez paradygmat naukowy, wprowadzający arbitralny podział na „medycynę” i „psychologię”. Dziwne, że ten podział jeszcze się utrzymuje, szczególnie że już Timothy Leary pół wieku temu stwierdził, że psychologowie to „mięczaki” (z ang. „wimps”). Kiedy patrzę na wykształconych psychologów, dochodzę do podobnego wniosku. Inny członek pokolenia dzieci-kwiatów, Alejandro Jodorowsky, wypracował swój psychomagiczny system, który, m.in., ten dualizm ciała i duszy niweluje. Autor niniejszej recenzji sam go na sobie przetestował, o czym poniżej.

  Jak już domyśliłeś się czytelniku, będzie to recenzja nader pochlebna. Nie jest sponsorowana przez wydawnictwo „Okultura”, ponieważ samo to wydawnictwo wypuszcza na rynek księgarski tyle różnych pozycji magiczno-rytualno-religijno-mistyczno-okultystycznych, że gdyby każdą z nich brać poważnie, to człowiek by zwariował, a nie się uzdrowił. Recenzowana jednak pozycja „Psychomagia” może nie powinna być od razu potraktowana poważnie, ale należy jej się przynajmniej chwila namysłu.

  Książkę otwiera „Prolog” w pełni napisany przez Jodorowskiego, potem „Słowo wstępne” Gillesa Farceta, a dalej prawie aż do końca ciągnie się wywiad-rzeka prowadzony przez autora „Słowa wstępnego” z autorem „Prologu” (kto tu kogo prowadzi?). Na końcu jest kilka stron „Technik wyobraźni” i „Zastosowań terapeutycznych”. Zacznę od końca. Próbowałem „Techniki wyobraźni”. Jako że robiły wrażenie dopasowanych do przeciętnego czytelnika, bardzo się nie obawiałem. Pierwsza polegała na tym, żeby wyobrażać siebie samego, jak się rozrastam, aż wreszcie kroczę nad miastem i jak godzilla kruszę pod stopami samochody. Przyznam, że jako metoda gimanstyki wyobraźni coś w sobie ma. W drugiej chodziło o to, że Jodorowsky twierdzi, że zamykając oczy zawsze schodzimy do jakiegoś ciemnego, klaustrofobicznego lochu. Uczestnik eksperymentu powinien wyobrazić sobie, że poszerza tą przestrzeń w miarę możliwości w nieskończoność. Ta technika na mnie nie podziałała, nadal zamykając oczy schodzę do ciemnych pieczar. Ale to nie koniec moich eksperymentów na sobie.

  „Akcja powieści Diuna toczy się na planecie, na której nie ma wody. Innymi słowy, brakuje w niej jednego elementu”(s.308). A teraz wyobraź sobie czytelniku, że na ten fragment natrafiłem właśnie pisząc tą recenzję. Psychomagia? Dzieło przypadku? W każym razie, czytając książkę Jodorowskiego sam zastanawiałem się nad doprawieniem lub, jak kto woli, polepszeniem mojej dotychczasowej egzystencji. Natrafiłem w niej na fragment o aktach psychomagicznych. Polegają one na tym, że z pełnym zaangażowaniem robi się coś (niszczy jakiś przedmiot, podarowuje coś innej osobie, krwią po menstruacji maluje ściany) co ma odwrócić dotychczasowy bieg wydarzeń. Jako recenzent z pewnym stażem, a także mol książkowy, czułem, że absolutyzuję potęgę „Logosa”, Słowa i nie dostrzegam nic poza nim. Rzeczywistość jest o wiele bardziej wieloaspektowa, ale taki bibliofil czytając książka po książce sądzi, że dobiera się do jej ekstraktu. Dlatego złapałem za „Diunę: Dżihad Butleriański”, którą może nawet kiedyś recenzowałem i ostrym nożem rozdarłem strona po stronie na strzępy. Nie była wielką ofiarą, bo to wielkie tomiszcze o niestworzonych przygodach, pogrobowiec, nie napisany przez autentycznego autora „Diun”, którego nawet nie mogłem sprzedać na allegro. I, chociaż wiem, że jestem skazany na subiektywne odczucia, uważam, że pomogło. Jodorowsky sam stawia diagnozy i w samej książce bezpośrednio nie zalecia stosowania na własną rękę jego metody, ja zastosowałem i chyba nienajgorzej na tym wyszedłem.

  Jodorowsky, jak opowiada w wywiadzie, rzucając swoje studia obsikał drzwi dziekanatu. Tłumaczył, że w tamtym czasie, magicznym kontekście, to było potrzebne, a wręcz dopuszczalne przez jego wykładowców (był to odpowiednik naszego MISH, a wykładana tam psychologia dopuszczała wiele eksperymentów). Rzucając swoje studia nie czułem, by był to odpowiedni czas i magiczny kontekst, by uczynić coś podobnego, ale jego historia mi się spodobała, jak wiele innych. Na przykład ta, w której ze swoim przyjacielem ze studiów zakładają, że przejdą przez całe miasto w linii prostej. By wykonać to zadanie, musieli przechodzić przez prywatne posesje i w trakcie marszu tłumaczyć ich właścicielom, dlaczego właśnie wchodzą frontowymi drzwiami, a wychodzą tylnimi. To jest coś ponad zuchwałość, to istotnie psychomagia, na którą w dzisiejszych czasach mało kto może się zdobyć. Podoba mi się również igranie Jodorowskiego z konwencją powszechnej moralności, mimo że nie możemy o nim powiedzieć z lektury książki, że jest złym człowiekiem. Np. dla niego „Złodziej” to „ktoś kto zawładnął czymś cudzym”(s.202). Tyle, po prostu, bez wartościujących konotacji. Dla Polaka złodziej to Cygan, a dla Niemca Polak. Ale potrafi również znaleźć wyjście z pułapek nakładanych przez tą właśnie tradycyjną moralność i to wyjście z klasą, np. „Jestem winny” to „jestem odpowiedzialny”(s.203). Czy takie ujęcie nie zmienia w pewien sposób przynoszący ulgę optyki? Jodorowsky nie ukrywa, że jest za użyciem tzw. „środków psychodelicznych”, ale za użyciem świadomym, to raz, i użyciem na specjalną okazję, a nie jako rekreację. Szydzi ze wszystkich pięknoduchów wynoszących pod niebiosa Ayahuascę, LSD i Grzyby, widać to szczególnie w jego wywiadzie z Danielem Pinchbeckiem, tym razem dostępnym na youtube – https://www.youtube.com/watch?v=zsHjdy8GvM4. Na naszym podwórku możemy ten przerost formy nad treścią zaobserwować w przypadku konopii indyjskich, o czym śpiewa zespół „Meble” w utworze „Deus ex cannabis”. Przekład książki jest taki, że nie skupiam się na zastanawianiu, czy na pewno to „autor miał na myśli” co zostało w zdaniu przetłumaczone. Tłumaczenie podobnych tekstów przysparza szczególnych trudności, ale o ile nie są wprowadzeniem do jakichś inicjacji tylko pisane bardziej w duchu popularnonaukowym („popularnomistycznym” , chciałoby się rzec, ale jak by to brzmiało?), to takie, jakie jest w książce, wystarczy.

  Jodorowsky jest autorem scenariuszy do serii komiksów „Incal” i „Kasta Metabaronów”. Zostały przetłumaczone i wydane w Polsce. One też są dobre, ale dobrze, że polski czytelnik może teraz zaznajomić się z głębią myśli „faceta od historii obrazkowych”.

 216. JO said

  ad.159. Dzis Liwini i ich myslenie to tak jak na Ukranie – Zydowskie Myslenie. Czemu to zaden Bialorusin zle nie wspomina Unii??? a przeciwnie, odbudowuje i dba o zabytki POLSKI, bo ona byla wspolnym naszym domem-Rzeczpospolita

 217. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=14072

  Bardzo Panu dziękuję, Panie Łukaszu, za zwrócenie uwagi na Herezję Rosyjską, że Starożytna Jerozolima to TROJA NA ZŁOTYM ROGU: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//.
  To jest WYJŚCIE z afery 400 ataków żydowskich ogierków na MOJĄ Świątynię Salomona, którą obsadziłem w r. 1975, w związku z Wygnaniem przez Prezydenta Sadata mego kapitału egiptologicznego do Libii, gdyż Żydzi o MOJEJ Świątyni Salomona nie wiedzieli. Teraz, dzięki ZIDENTYFIKOWANIU Świątyni Salomona z konstantynopolitańską Hagia Sophia, można się pozbyć Odium i Serum Żydowskiego Stalingradu.
  Rosjanie nie napisali tylko NA JEKIEJ PODSTAWIE dokonano tej Identyfikacji? bo z tego co mi wiadomo to chyba na podstawie Świątyni Salomona Izaaka Newtona, jako dzieła Sezostrisa III, który kazał wbijać EGIPSKIE słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem. Sezostris mógł jednak tylko POWTÓRZYĆ w Jerozolimie mauzoleum Eurydyki nad Bosforem?

  Jeśli idzie o BOSKĄ AMERYKĘ to wypowiedziałem się: http://www.wandaluzja.com/?p=p_237&sName=kamienie-z-ica//, co jest aktualne. Mogę tylko przypomnieć, że CYWILIZACJĄ Olmeków była Atlantydą Platona, na konwencjach STALOWNICZYCH Tartessu-Tangeru z Wrocławiem i Krakowem. Z Cywilizacją tą ja wiążę Jaskinię Burrowsa, w której jakiś przesiedlony przez Tartess-Tanger do Europy Paleo-Iniański lud ukrył swe skarby.
  Jaskinię tą znlezioino z satelity, gdyż było tam złoto, ale z powodu IGNOROWANA MNIE przez amerykanistykę amerykańską stan Illinois stracił NAJWSPANIALSZĄ kolekcję sztuki, którą rabowano 10 lat – aż do interpelacji w Kongresie USA.

 218. Boydar said

  Priekrasnyj, kak Ty eto naszioł ?

 219. TomUSAA+ said

  Chociaż po angielsku, i z dużą dozą aktualnych czasów w USA, warte przeczytania.

  A Scary Obituary
  > In 1887 Alexander Tyler, a Scottish history professor at the
  > > University of Edinburgh , had this to say about the fall of the
  > > Athenian Republic some 2,000 years prior: „A democracy is always
  > > temporary in nature; it simply cannot exist as a permanent
  > > form of government. A democracy will continue to exist up until
  > > the time that voters discover that they can vote themselves generous
  > > gifts from the public treasury. From that moment on, the majority
  > > always votes for the candidates who promise the most benefits from
  > > the public treasury, with the result that every democracy will finally
  > > collapse over loose fiscal policy, (which is) always followed by a
  > > dictatorship.”
  > >
  > >
  > >
  > > „The average age of the world’s greatest civilizations from the
  > > beginning of history, has been about 200 years. During those 200
  > > years, these nations always progressed through the following sequence:
  > >
  > >
  > >
  > > From bondage to spiritual faith;
  > > From spiritual faith to great courage;
  > > From courage to liberty;
  > > From liberty to abundance;
  > > From abundance to complacency;
  > > From complacency to apathy;
  > > From apathy to dependence;
  > > From dependence back into bondage.”
  > > The Obituary follows:
  > >
  > >
  > >
  > > Born 1776, Died 2016
  > > It doesn’t hurt to read this several times.
  > > Professor Joseph Olson of Hamline University School of Law in
  > > St. Paul, Minnesota, points out some interesting facts concerning
  > > the last Presidential election:
  > >
  > >
  > >
  > > Number of States won by: Obama: 19 Romney: 29
  > > Square miles of land won by: Obama: 580,000 Romney: 2,427,000
  > > Population of counties won by: Obama: 127 million Romney: 143 million
  > > Murder rate per 100,000 residents in counties won
  > > by:
  > >
  > > Obama: 13.2 Romney: 2.1
  > >
  > >
  > >
  > > Professor Olson adds: „In aggregate, the map of the territory
  > > Romney won was mostly the land owned by the taxpaying citizens of the
  > > country.
  > >
  > >
  > >
  > > Obama territory mostly encompassed those citizens living in low
  > > income tenements and living off various forms of government
  > > welfare…”
  > >
  > >
  > >
  > > Olson believes the United States is now somewhere between the
  > > „complacency and apathy” phase of Professor Tyler’s definition of
  > > democracy, with some forty percent of the nation’s population
  > > already having reached the „governmental dependency” phase..
  > >
  > >
  > >
  > > If Congress grants amnesty and citizenship to twenty million
  > > criminal invaders called illegal’s – and they vote – then we can say
  > > goodbye to the USA in fewer than five years.
  > >
  > >
  > >
  > > If you are in favor of this, then by all means, delete this message.
  > >
  > >
  > >
  > > If you are not, then pass this along to help everyone realize just how
  > > much is at stake, knowing that apathy is the greatest danger to our
  > > freedom..

 220. dydol said

  Etruskowie – tajemniczy lud, który stworzył wspaniałą kulturę i sztukę. Etruska architektura, rzeźba, i oczywiście freski są olśniewające. Zachowało się wiele artefaktów ich kultury, ale wciąż nie jest jasne pochodzenie twórców tych dzieł. Współczesna nauka akademicka rozważa kilka wersji pochodzenia Etrusków (nazwa – Rasenna, Rasna), zamieszkałych w starożytności na północnym-zachodzie Półwyspu Apenińskiego. Zazwyczaj są oni identyfikowani z ludnością zachodniej Azji Mniejszej. Według Herodota, Etruskowie wywoodzą się z Tyrrhenów. A może nie staramy się odpowiedzieć na pytanie o pochodzenie Etrusków za pomocą … języka rosyjskiego? „Co ma wspólnego język rosyjski ze starożytną historią ludzi, którzy kiedyś żyli na terenie obecnych Włoch, i którzy są tak daleko od dzisiejszej Rosji?” – Jeśli zapytamy sceptyka i zwolennika nauki akademickiej odpowie kategorycznie – „nic”.
  Wedy Słowiano-Aryjskie po polsku:
  http://ffk.org.pl/index.php?option=co

 221. Boyar said

  ad:217 BOYDAR но вы педик и шлюха. Tfa mać kurew….ska.

 222. Marx said

  Wielka Tartaria to największy kraj świata, jak podaje pierwsza edycja brytyjskiej encyklopedii z 1771 roku. Tartaria — potężny kraj w północnej Azji, graniczący z Syberią na północy i zachodzie, zwany Wielką Tartarią. Tartarzy, żyjący na południe od Moskwy i Syberii, nazywani są Astrachańskimi, Czerkawskimi i Degestańskimi. Żyjący na północnym-zachodzie od morza Kaspijskiego nazywają się Kałmyckimi i zajmują terytorium od Syberii aż do morza Kaspijskiego, Uzbeckimi Tartarmi a Mongołami, którzy żyją w północnej Persji i Indiach. I na koniec Tybetańskimi, żyjącymi na północny-zachód od Chin. „Encyclopedia Britannica, wydanie pierwsze, trzeci tom. Edynburg, 1771r., Str.887
  Słowiano-Aryjskie Wedy:
  http://ag.108.pl/index.php/forum/3-fo
  Księga Welesa:
  http://poema.pl/kontener/7374-ksiega-
  i:
  http://bialczynski.wordpress.com/2011

 223. Mosiek said

  @218
  Spróbuję przetłumaczyć braciom… Słowianom

  Chociaż Po angielsku, iz Duża Doza aktualnych Czasów w USA, Warte przeczytania.

  Straszny Nekrologi
  > W 1887 roku Aleksander Tyler, szkocki profesor historii na
  >> University of Edinburgh, co miał do powiedzenia o upadku
  >> Ateński Republika około 2000 lat wcześniej: „Demokracja jest zawsze
  >> Charakter tymczasowy; po prostu nie mogą występować jako stałe
  >> Forma rządu.Demokracja będzie istnieć aż
  >> Czas, okazuje się, że wyborcy mogą głosować sami hojny
  >> Prezenty od skarbu państwa. Od tego momentu, w większości
  >> Zawsze głosuje na kandydatów, którzy obiecują najwięcej korzyści z
  >> Skarbu publicznego, w związku z czym każdy będzie w końcu demokracja
  >> Upadek na luźnej polityki fiskalnej, (co jest) zawsze następuje
  >> Dyktatura „.
  >>
  >>
  >>
  >> „Średni wiek największych na świecie cywilizacji z
  >> Początek historii, było około 200 lat. W ciągu tych 200
  >> Lat, te narody zawsze postępowała przez następującą sekwencję:
  >>
  >>
  >>
  >> Od niewoli duchowej wiary;
  >> Od duchowej wiary wielkiej odwagi;
  >> Z odwagą do wolności;
  >> Od wolności do obfitości;
  >> Od dostatku do samozadowolenia;
  >> Od samozadowolenia do apatii;
  >> Od apatii do uzależnienia;
  >> Od uzależnienia powrotem do niewoli. ”
  >> Nekrologi następująco:
  >>
  >>
  >>
  >> Urodzony 1776, zmarł 2016
  >> To nie boli, aby przeczytać to kilka razy.
  >> Profesor Józef Olson Hamline University School of Law w
  >> St. Paul, Minnesota, wskazuje na kilka interesujących faktów dotyczących
  >> Ostatnich wyborów prezydenckich:
  >>
  >>
  >>
  >> Liczba Zjednoczonych wygrał: Obama: 19 Romney: 29
  >> Mil kwadratowych ziemi zdobyte przez: Obama: 580000 Romney: 2427000
  >> Ludność powiatów wygrał: Obama: 127000000 Romney: 143 mln
  >> Wskaźnik morderstw na 100.000 mieszkańców w powiatach wygrał
  >> Przez:
  >>
  >> Obama: 13,2 Romney: 2.1
  >>
  >>
  >>
  >> Profesor Olson dodaje: „Łącznie mapę terytorium
  >> Romney wygrał był głównie na gruntach stanowiących własność płacących podatki obywateli
  >> Kraj.
  >>
  >>
  >>
  Terytorium>> Obama obejmował głównie obywatele mieszkający w tych niskich
  >> Kamienice dochodów i utrzymujących się z różnych form rządu
  >> Dobro … ”
  >>
  >>
  >>
  >> Olson jest przekonany, że Stany Zjednoczone są teraz gdzieś pomiędzy
  >> „Samozadowolenie i apatia” faza definicji profesora Tylera z
  >> Demokracja, z pewnym czterdzieści procent ludności USA
  >> Już po osiągnięciu „zależność” fazę .. rządowy
  >>
  >>
  >>
  >> Jeśli Kongres udziela amnestii i obywatelstwa dwadzieścia milionów
  >> Najeźdźcy karne zwane nielegalne – i głosują – to możemy powiedzieć,
  >> Widzenia do USA w mniej niż pięć lat.
  >>
  >>
  >>
  >> Jeśli jesteś za tym, a następnie przez wszystkich środków, usunąć tę wiadomość.
  >>
  >>
  >>
  >> Jeśli nie, to przekazywać dalej, by pomóc sobie, jak wszyscy
  >> Wiele jest zagrożona, wiedząc, że apatia jest największym zagrożeniem dla naszego
  >> Wolność ..

 224. Jude said

  Chrześcijanie mówią „bracia starsi” o Żydach, odkąd tak określił ich Jan Paweł II — mówi rabin Szalom Ber Stambler, przewodniczący wspólnoty Chabad-Lubawicz, gałęzi chasydyzmu. Podkreśla, że żałobę źle Holokaustu trzeba przerobić na dobro. DOŁĄCZ DO NAS:
  http://www.youtube.com/subscription_c
  Prawdę mówiąc – Rabin Szalom Ber Stambler

 225. Ex said

 226. AniaK said

  Cóż ja dzisiaj miałam za dzień. Jestem wyeksploatowana na maksa. Głowę to mi chyba zaraz rozsadzi. Jestem już po wstępnych rozmowach , i co nieco udało mi się załatwić, ale nerwów mnie to kosztowało? Przyznam się że panie mnie mile zaskoczyły, a mianowicie, okazało się, że z paniami dogadać się łatwiej niż z panami. Kobiety są jednak bardziej rodzinne i nie są takie skąpe. Na odrobinę luksusu pieniędzy żałować nie będą, i nie przeszkadza im ten czy tamten. Natomiast panowie okazali się strasznie upierdliwi. Wprawdzie w sprawie toalety doszło do porozumienia pomiędzy członkami SLD i TR, ale nie obyło się bez marudzenia. Że niby za drogo, że towarzystwo nie każde im odpowiada….. Koniec świata…

  A z tym piwem już się ktoś zwiedział, i narobiło się kupę hałasu. Ci ze środka nie mieli nic przeciwko, ale sanepid mi się przyczepił. Na alkohol etylowy ewentualnie mogliby sie zgodzić, ale na piwo nie. Co to to nie, żadnego alkoholu powiedziałam. Ma być piwo i już! No i jeszcze tacy jedni mieli wonty, że to piwo w czasie pracy może niektórym osobom zaszkodzić. Wprawdzie to już nie moja sprawa, ale poszliśmy na kompromis, i wymyśliłam, że na drzwiach zrobi się taki napis:

  NIE MA OBOWIĄZKU SPOŻYWANIA NAPOJU GRATIS W MIEJSCU PRACY

  I jeszcze udało mi się załatwić fajną młoda dziewczynę z legitymacją dziennikarską. Teraz już nie będzie tak, że tylko wybrani mogą udzielać wywiadów. Każdy klient Toalety La Frania, po opuszczeniu pomieszczenia, będzie mógł powiedzieć kilka słów do mikrofonu. Z tego jestem najbardziej zadowolona.

  Tyle na dziś bo jestem wykończona 🙂

 227. NyndrO said

  Pani Aniu,zaraz Pan Boydar coś Pani odpisze.Pani uważa.

 228. Boydar said

  Bardzo profesjonalna relacja Pani Aniu. Oby tak dalej. A piwa niech pani nie odpuszcza, ja wiem o co chodzi.


 229. Rosjanie tez ‚wszystko’ wiedza.Interesujacy material na weekend oczywiscie. Wiem ze sa zwolennicy i w Gajowce tych niby ‚teorii’….

 230. Siggi said

  Już nie islamscy terroryści, a Władimir Putin zaczyna dziś amerykańską listę wrogów do jak najszybszej eliminacji? Tak twierdzi Paul Craig Roberts, który administracji Ronalda Reagana pełnił funkcję zastępcy sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych i był jednym z najważniejszych doradców Białego Domu.

  Rewelacje emerytowanego amerykańskiego polityka wydają się równie nierealne, co korzystne dla geopolitycznych interesów Stanów Zjednoczonych. W ocenie Paula Craiga Robertsa, prezydent Barack Obama nie zawahał się przed wpisaniem przywódcy Rosji na listę osób, których eliminacji powinny podjąć się służby specjalne USA.

  Co więcej, współpracownik Ronalda Reagana przekonuje, że zabicie Władimira Putina jest łatwiejsze niż skuteczne wzięcie na celownik wielu innych wrogów Waszyngtonu.

  „CIA może wykorzystać jednego z muzułmańskich terrorystów, których wspiera wewnątrz Rosji. W przeciwieństwie do amerykańskiego prezydenta, który nie porusza się wśród ludzi swobodnie, Putin nie unika ludzi, miesza się z tłumem – stwierdza były polityk w felietonie zatytułowanym… „Władimir Putin jest liderem moralnego świata”.

  Zdaniem Paula Craiga Robertsa, otwartość Władimira Putina do kontaktów z tłumem czyni prezydenta Rosji „łatwym celem cel dla terrorysty z Czeczenii, zamachowca samobójcy lub klasycznego zabójcy.

  Źródło: PaulCraigRoberts.org

 231. RE:230 a ja zycze prezydentowi Putinowi 100 lat! To jest obecnie najwazniejszy Slowianin moze nawet w naszych dziejach? a dopiero obecnie zaczynamy poznawac prawde KIM my naprawde jestesmy.
  Zycze zdrowia wszystkim Gajowkowiczom z Gajowym Marucha na czele! Zyjmy zdrowo i 100 lat.

 232. Siggi said

  „Demokrata”, neonazista, czy oligarcha?

  Zwycięstwo sił prounijnych i prozachodnich, ale przy najniższej w historii frekwencji i w sumie kilkunastu procent poparcia dla sił skrajnie nacjonalistycznych i neobanderowskich; syn kata Polaków Szuchewycza i „Ukraiński Führer” w parlamencie, a przede wszystkim zdecydowane zwycięstwo oligarchów – tak w skrócie można by podsumować nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie z 26 października.

  W sumie głos oddało nieco ponad 52% uprawnionych obywateli kraju. Frekwencja najwyższa była, zgodnie z przewidywaniami, w zachodnich obwodach – tam wynosiła od 60 do 70%. W centrum i na wschodzie Ukrainy głosowało od 47 do 60% obywateli, najniższa frekwencja była natomiast na południowym wschodzie, gdzie do urn poszło od 30 do 45% obywateli Ukrainy. Wybory w ogóle nie odbyły się na rosyjskim Krymie i w niektórych rejonach przygranicznych w obwodzie Ługańskim i Donieckim.
  Media na ogół podkreślają, że zwyciężyła opcja prozachodnia i prounijna. To fakt – partia prezydencka zdobyła 23% głosów, a ugrupowanie premiera Jaceniuka ponad 21%. Sęk w tym, że trzon tej opcji stanowią oligarchowie, którzy nie raz do ostatnich chwil przed wyborami kupowali sobie miejsca na listach bloku prezydenta Poroszenki. Tego, że oligarchowie odpowiedzialni są za afery prywatyzacyjne, za rozkradanie majątku narodowego i korumpowanie władzy – przeciwko czemu demonstrował między innymi Majdan – najwyraźniej nikt już nie dostrzega.Do parlamentu dostali się biznesmeni, którzy jeszcze za rządów Janukowycza znani byli z korupcji i kupowania mandatów – przykładowo Wadim Stolar, przedsiębiorca budowlany. Zresztą sam Poroszenko przecież jest oligarchą, który po objęciu urzędu głowy państwa bynajmniej nie rozstał się z swym majątkiem, swoimi fabrykami i zakładami – nawet, jeśli formalnie już biznesmenem nie jest.

  Banderowcy i skrajni nacjonaliści podobno wybory przegrali, niektóre media twierdzą nawet, że osiągnęli zaledwie 2% poparcia. Niestety, takie tezy zbyt gwałtownie mijają się z rzeczywistością. Choć zarówno Prawy Sektor (partia najbardziej radykalna, trzecia siła Majdanu i główna siła zorganizowanego oporu i przemocy), jak i bardziej stonowana Swoboda nie pokonały 5-procentowego progu wyborczego – to wszystkie siły neobanderowskie i odwołujące się do „tradycji” (w cudzysłowie – bo to określenie zbyt wzniosłe dla kultu kolaboracji z Hitlerem i ludobójstwa na Polakach) OUN-UPAczy ukraińskiej dywizji SS zgarnęły łącznie ok. 12%. A to już poważny wynik. Poza tym pomija się na ogół w komentarzach powyborczych fakt, że skrajni nacjonaliści kandydowali (i zdobywali mandaty) też z innych list partyjnych: z „Batkiwszczyny” Julii Tymoszenko oraz „Samoobrony” mera Lwowa, Andreja Sadowego (znanego z wrogiego stosunku do lwowskich Polaków).

  Do Wierchownej Rady wszedł przykładowo 81-letni syn zbrodniarza, Romana Szuchewycza – Jurij, „Główny Komendant” skrajnie nacjonalistycznej, czy wręcz neonazistowskiej UNA-UNSO. I niewiele brakowało, a Szuchewycz „junior” otwierałby pierwsze obrady nowego parlamentu. Szuchewycz znany jest nie tylko z antypolskich poglądów (chciał odbierać Polsce „etnicznie ukraińskie” ziemie, przenieść do Polski cmentarz Orląt Lwowskich. Mandat poselski zdobył też szef nacjonalistycznego Prawego Sektora, Dmitrij Jarosz – to ten człowiek głośno zapowiadał, że „Polakom zrobi drugi Katyń”, pomstował na Rosjan i Żydów, i potocznie zwany jest „Ukraińskim Führerem”.

  Najprawdopodobniej posłem zostanie też Andrij Biłecki, dowódca neonazistowskiego batalionu „Azow”. I wreszcie fakt, że sam prezydent Poroszenko swymi ostatnimi, poprzedzającymi wybory decyzjami, pod względem promowania kultu Bandery i UPA wkracza w ślady byłego „pomarańczowego” prezydenta Juszczenki.

  Ponieważ oficjalne wyniki podane zostaną dopiero około tygodnia po wyborach, nie znamy jeszcze potwierdzonych i dokładnych danych. Ale pierwsze wrażenie jest następujące: wybory wygrała opcja prozachodnia i „demokratyczna” – tylko w tej opcji jakoś prawdziwych demokratów nie widać. Wyraźnie za to widać: oligarchów, skorumpowanych biznesmenów i właścicieli wyprzedanego przez państwo majątku, którzy dogadywali się i z Juszczenką, i z Janukowyczem, i teraz dogadują się z Poroszenką i Jacyniukiem – oraz może nie tak licznych, za to tym bardziej wyrazistych i skrajnych w swych poglądach nacjonalistów, neonazistów i neobanderowców.

  Czy coś się na ukraińskiej scenie politycznej zmieniło? Raczej nie. Poparcie dla po-majdanowych władz zostało potwierdzone, potwierdzone zostały też wpływy radykałów i oligarchów. Potwierdzone zostało też, że ponad 10% głosujących nadal jawnie popiera dawną Partię Regionów (już pod zmienioną nazwą – oficjalnie jako Blok Opozycyjny) i jej sojuszników (komunistów). I przede wszystkim: że Ukraina musi i najwyraźniej już pogodziła się z utratą nie tylko Krymu, ale i południowego wschodu, na którym i tak nowe władze nie mają co liczyć na poparcie.

  Michał Soska
  http://www.mysl-polska.pl/node/249

 233. AniaK said

  Z tego zmęczenia to z wczoraj na dzisiaj spać nie mogłam. Tysiące myśli zaburzało mi sen 😦 A dzisiaj to mam w planie pogadać z panem Nowakiem. Do przecięcia wstęgi myślę że będzie się świetnie nadawał. No i dla Pana Kłopotka mam miłą niespodziankę. Za to, że tak odważnie wyszedł przed szereg i sprzeciwił się wykorzystywaniu kobiet do śmierci, w nagrodę, z Toalety La Frania będzie mógł korzystać bezpłatnie. Lecę wybierać kafelki 😉

 234. AniaK said

  cd.
  Jeszcze będę musiała pogadać z dobrym Prawnikiem. Zastanawiam się, na kogo wystawić faktury. W sumie doszłam do wniosku, że amortyzacji naliczała nie będę, ale oni powinni przekazać mi tą Toaletę w stanie mnie satysfakcjonującym. Grzecznościowo – żeby nie musieli robić dwa razy – ewentualnie mogę wybrać kafelki, dodatki……nawet dobrego fachowca mogę im załatwić, ale kto i ile za to zapłci, niestety będą musieli dogadać się między sobą 🙂

 235. Marucha said

  Widzę, że miła Pani AniaK ciągnie temat toaletowy…

 236. Cracovia Pany! said

  Na hazie wystahczy, czyli:

  Szewach Weiss: mam nadzieję, że już nikt nie powie o „polskich obozach zagłady”

  Jeszcze tylko oddajcie te 65 miliahdy dolahów i kamienice naszego nahodu… i na hazie wystahczy. Wy tehaz będziecie już nasi przyjaciele.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szewach-Weiss-mam-nadzieje-ze-juz-nikt-nie-powie-o-polskich-obozach-zaglady,wid,16996967,wiadomosc.html?ticaid=113b6b&_ticrsn=5

Sorry, the comment form is closed at this time.