Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

To jest jednak niesamowite chamstwo: niemieckie i rosyjskie media oskarżyły Polaka, że dokonał zamachu w Berlinie!

Posted by Marucha w dniu 2016-12-20 (wtorek)

Portal Niewygodne.info.pl zamieszcza bulwersującą wiadomość:

Rosyjska i niemiecka propaganda jedzie po bandzie. Tuż po wczorajszym zamachu w Berlinie, kiedy jeszcze niewiele było wiadome o okolicznościach tej tragedii, dwie duże agencje informacyjne z Niemiec (ZDF Heute) oraz Rosji (Life.ru) podały, że ciężarówką w tłum ludzi wjechał „polski kierowca”. Dezinformacja poszła w świat i była cytowana przez kolejne agencje i strony z newsami. Ktoś ewidentnie gra na wywołanie niechęci do Polski.
(20/12/2016)

Nie wiemy, jaki status ma w Federacji Rosyjskiej prywatna agencja Life.ru. Na oko jej witryna wygląda na rewolwerówkę. Nie wiemy też, jakie kolejne agencje cytowały wiadomość z Life.ru.

Wiemy jednak, bo sprawdziliśmy – że dwie poważne rosyjskie agencje, Sputnik i RT, nic podobnego nie pisały.

I to by było na tyle.
Gajowy Marucha

Komentarzy 87 to “To jest jednak niesamowite chamstwo: niemieckie i rosyjskie media oskarżyły Polaka, że dokonał zamachu w Berlinie!”

 1. Franek said

  Polscy kierowcy powinni pojechać przed chatę makreli i trąbić na okrągło. To jest tylko jej wina.

 2. Kar said

  ..system/Polska powinna pojsc na kompromis:….zmienic zdecydowanie polozenie geograficzne (zawsze byla zadra w doopie tych obu..)..nie ma co ukrywac

 3. Boydar said

  A co to znaczy po rosyjsku life … ?

 4. revers said

  Przejrzalem life.ru ale nie znalazlem tekstu o polskich zamachowcach, tylko o polskiej ciezarowce, po za tym po polnocy ukazal sie przedruku z niemeickich medii o falszywych tablicach rejestracyjnych.

  takze to nie jest pewne czy te tablice rejestarcyjne nie zostaly wczesniej skradzione lub zamienione w wozach, tak samo jak zginal polski kierowca ciezarowki, kiedy i gdzie.

  Jesli juz to life.ru zzyna lub przytacza niemieckie zrodla informacji i dezinformacji bez selekcji..

  Do tego mozna znalezc kwiatek, kurdyjka ktora opuscila Danie, gdzie grozi jej 2 lata wiezienia za wstapienie do obcej armii, walczy z ISIS ktory wyznaczyl za jej glowe nagrode 1 mln USD – Joanna Palani.

  https://www.thequint.com/social-buzz/2016/06/01/meet-joanna-palani-the-kurdish-crusader-fighting-isis-brutality

 5. Marucha said

  Re 4:
  Czyli cały news Niewygodne.info to bzdura…

 6. revers said

  re 5
  niesprawdzone.info

 7. Jan said

  Ta rosyjska gazeta to pewnie taka rosyjska jak gazeta wyborcza jest żydowską gazetą dla głupich Polaków.

  Podobno jest prokremlowska.
  Admin

 8. Ucho said

  To był Polak, żydowskiego pochodzenia, podsłuchałem w redakcji Gówna Wyborczego jak naprawiałem zlew.

 9. Ucho said

  http://www.pch24.pl/pakistanczyk-juz-na-wolnosci–isis-przyznaje-sie-do-zamachu,48206,i.html

 10. Zerohero said

  Żuczek gnojarek z niewygodne.info wychodzi z założenia, że czytelnik niczego nie zwyryfikuje. Bo kto by tam wchodził na rosyjskie strony i analizował rosyjskie media. Żuczek sam opowie. Polacy wiedzę o Rosji czerpią wyłącznie za pośrednictwem takich żuczków.

  Drugi aspekt jest taki: o ile Niemcy są oficjalnie naszym sojusznikiem, to Rosja przez rząd III RP, propagandę III RP i niemałą część polskiego kołtuństwa jest uważana za WROGA.
  Na Rosjan Polacy wylewają codziennie kubły wymiocin, Rosjanom życzą Polacy śmierci, Rosjanami Polacy gardzą.

  Czemu więc do jasnej cholery polactwo oczekuje od Rosji? Bezinteresownej walki o dobre imię rzyczypospolitej polskiej?
  Czy ich zupełnie popierd…ło?

 11. Isia said

  … (8) Panie U. …

  … jeśli to prawda, to zginął obywatel polski pochodzenia żydowskiego …

 12. Boydar said

  Bo mimo wszystko, Panie Zerohero, tym cholernym Ruskom jednak wierzymy. Żeby było śmieszniej, akurat Oni nigdy nas nie zdradzili ani nie oszukali. Poza tym, to nie honor oszukiwać w tak głupi sposób. A Rosjanin swój honor ma. Wnioski z powyższego nasuwają się same.

  Ale ja wiem, że Pan ironizował (10), tak że spoko.

 13. SAP said

  Bez przesady panie Zerohero.
  Polacy (i nie tylko) chętnie oglądają ruskie filmy zwłaszcza wojenne, w których Rosjanie są mistrzami ale nawet kupują dla swoich dzieci ruskie bajki np. Masza i Niedźwiedź, dostępne w Media Markt. A Rosjanie chętnie swoje filmy kręcą w Polsce np. na zamku Czocha
  .https://www.youtube.com/watch?v=Pa1IcZM4H6E

 14. Plausi said

  Dezinformacja

  jest podstawą działania służb doniesień, w tym mediów. Znaleźć można

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/,0,3009585,231332236,czytaj.html

  W tej chwili nie wiadomo kto dokonał zamachu, tzn. nie wiemy nic, nie wiemy nawet jaka organizacja wywiadu zorganizowała go.

  W Polsce jest ponoć 500 tys. uchodźców z Ukrainy, ciekawe przez kogo zwerbowani, przez jakie służby, podstawia się co prawda „Daesh”, ale przecież nie zawsze są to służby USA.

 15. Marian said

  Kto bojkotuje i olewa żydowskie media, ten nie ma problemu z żydowskimi podpouchami i fałszywkami.

  Czy ktoś kiedykolwiek widział uczciwego żyda?

 16. revers said

  Jeszcze wiekszym chamstwem jest tez wiedza niektorych ambasad w Berlinie o majacym nastapic 19.12 zamachu na swiateczny jarmark i i powiadomieniu o tym tylko swoich pracownikow.

  Na pewno nie bylo na nim zaddnego koszernego swiadka, jak to mialo miejsce w Paryzu, ale znalazla sie tam ekipa z Bosni, relacjonujaca przejazd ciezarowki 20 cm obok haczykowatego nosa.

 17. Zygmunt said

  Co do niemieckich mediów –
  od początku mówiono o tym, że na miejscu obok kierowcy (Beifahrer) znaleziono zwłoki, później okazało się że to były zwłoki polskiego kierowcy. Od początku było jasne, że to nie on prowadził ciężarówkę gdy zabijano nią ludzi.
  Prawdopodobnie ktoś tłumaczący z niemieckiego nie znał różnicy między słowem Fahrer (kierowca) i Beifahrer (osoba siedząca obok kierowcy).
  Teraz prasa dostała wyniki sekcji zwłok i ustalenia policji.

  O 19:37 ciężarówka wyruszyła do centrum Berlina. Policja przyjmuje, że prawdopodobnie prowadził polski kierowca, bo niedoświadczony kierowca nie potrafiłby przejechać przez zatłoczone drogi.
  O 20:02 ciężarówka ruszyła w tłum. Polski kierowca żył jeszcze i złapał za kierownicę żeby ciężarówkę zatrzymać. Dzięki niemu zatrzymała się ona po 50-80 metrach a nie po 2 kilometrach jak w Nicei. Zapłacił za to swoim życiem.
  Sprawca w czasie walki ugodził Polaka wielokrotnie nożem, a gdy ciężarówka zatrzymała się zastrzelił go z broni małokalibrowej.

  Jeden ze świadków wezwał policję i podążał za uciekającym zamachowcem. Niestety najwyraźniej w ciemnościach zgubił ślad i naprowadził policję na niewinną osobę – na Pakistańczyku nie było ani śladów krwi ani spalonego prochu strzelniczego

  http://www.n-tv.de/politik/Kampf-im-Lkw-Fahrer-verhinderte-Schimmeres-article19381256.html
  http://www.bild.de/news/inland/polizei/das-lief-bei-der-fahndung-schief-49419522.bild.html

 18. revers said

  Krotko przed zamachem byl tam ekspert terroryzmu i agent mossadu zarazem z uniwerku w Tel-Avivie Shlomo Shpir, i wydawal sie byc zachwycony stanem celu ataku jak i wiedzy o srodkach

  Zydowska gazeta w Niemczech pisze …
  „Terrorexperte Shlomo Shpiro, Geheimdienst- und Terrorexperte der Bar-Ilan-Universität Tel Aviv, sagte dem Nachrichtensender n-tv, dass er nur wenige Minuten zuvor selbst auf dem Breitscheidplatz war.”
  http://www.juedische-allgemeine.de/article/view/id/27336

 19. Rob said

  A w „polskich” mediach czytałem, że rosyjskiego ambasadora zastrzelił Rosjanin, jego ochroniarz!

 20. Tak relacjonowała to angielska telewizja sky news https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/12/21/christmas-market-in-berlin/

 21. Zwykly Polak said

  NAZI wywolaly 2go woje i NAZI morowalo niewinnych Niemcow i….okazalo sie ze NAZI to nie przybysze z kosmosu tylko……….POLACY zakladali nawe polskie OBOZY jak pisza MEDIALNE DRANIE i szumowiny. TA MEDIALNA PROPAGANDA te stek BZDUR I KLAMSTW to sobacze szwabskie DNO LAJDACKIE KLAMSTWO tych barbarzyncow i degeneratow.

 22. BORU said

  Panie zwykly polak,
  Wojne finansowaly ………………..amerykanskie zydostwo
  I TO one odpowiada za wszystko.
  Mow ………zydowi prawde.A po nie jakim czasie .Znajda cie z kula w glowie.Lub zginiesz w wypadku.

 23. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bild-polski-kierowca-zyl-do-momentu-zamachu/hnl6bpj

 24. Zerohero said

  @13 Sap

  Może przesadziłem, ale jeśli ok. 50% populacji ma nierówno po sufitem, to ja jako pesymista stwierdzam, że populacja jest w połowie nienormalna.

 25. Maciuś said

  Pierwszy news poszedł w „świat” że to Polak wjechał w tych ludzi. A potem było odszczekiwanie że to nieprawda, że to Polak nie był. Ilu ludzi odebrało jednak ten pierwszy news? Ktoś miał w tym interes by zeszmacić ponownie Polskę czytaj, JudeoPolonię.

 26. Maciuś said

  ad 25. autopoprawka … Ilu ludzi odebrało jednak TYLKO ten pierwszy news?

 27. Halszka said

  Też nieprawda, że niemieckie media oskarżyły Polaka. Zaraz po zamachu tylko ZDF (II program niemieckiej telewizji) faktycznie podał, że wjechał „polnischer Fahrer”. Najwidoczniej był to odruchowy, (choć głupi) wniosek dziennikarza, zmuszonego szybko podać wiadomość, po zobaczeniu polskich tablic rejestracyjnych.

  Tak samo ktoś przecież w pierwszych minutach po katastrofie smoleńskiej podał w jakiejś anglojęzycznej agencji komunikat, że chyba trzy osoby żyją. Może na widok 3 jadących karetek. Nikt tego potem nie potwierdzał, choć przecież dziennikarze rozmawiali z lekarkami z pogotowia, wezwanymi do katastrofy. Ratować nie było kogo – ale bzdura od lat żyje i się rozrasta.

  Faktycznie niemieckie media, konkretnie ZDF, powinny wyraźnie sprostować i uderzyć się w piersi za tego „polskiego kierowcę”. Tym bardziej, że do porwania doszło z winy niemieckiej firmy Thyssen, dla której był ładunek: nie chciała ona zaraz rozładować samochodu ani wpuścić go na swój teren. Poirytowany kierowca dzwonił do Polski, że musi czekać na rozładunek do następnego dnia, w dodatku na niestrzeżonym parkingu.

  Ale taka natychmiastowa interwencja w mediach, to przecież jest akurat zadanie dla polskiej ambasady w Berlinie, dbałej o wizerunek swego kraju. Gdyby podano, że za kierownicą siedział izraelski kierowca, reakcja przecież byłaby natychmiastowa, zaraz też byłyby sprostowania i przeprosiny. Jednak nasz nowy ambasador ma inne priorytety: znaleźć w Niemczech kina, gotowe wyświetlić film „Smoleńsk”…

 28. Zygmunt said

  Poprawka do mojego wcześniejszego tekstu – w poniedziałek o godzinie 20:58 redakcja ZDF Heute (wiadomości państwowego kanału 2) tweetowała, że około godz. 20 doszło do wypadku. Polski kierowca ciężarówki wjechał w tłum ludzi

 29. Stas said

  Najnowszy nonsens: “German police is searching for a Tunisian man after finding a temporary-stay permit under the driver’s seat of the truck that plowed into a Berlin Christmas market, killing 12 people“.

  Policja znalazla tymczasowa wize wydana tunezyjczykowi POD SIEDZENIEM auta ktore zabilo 12 osob w Berlinie.

  Zupelnie jak po 911 kiedy to znaleziono nowy paszport posrod ruin wiezowcow. Powtorka falszywej flagi w Nicei. Czy oni nie umieja juz nic lepszego wymyslic?

 30. Michał said

  Wg najnowszych doniesień kierowca- zabójca,wzorując się na WTC-9.11 zostawił swoje dokumenty w kabinie http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamach-w-berlinie/aktualnosci/news-zamach-w-berlinie-poszukiwany-kontaktowal-sie-z-wazna-postac,nId,2326579
  Rzewne jaja sobie z nas robią.

 31. Boydar said

  w języku polskim słowo zostawił ma co najmniej dwa znaczenia albo i więcej

  Np.:

  – pies zostawił „ślad” na płocie sąsiada
  – babcia Jadzia zostawiła legitymację emeryta w aptece na rogu
  – pan Macka zostawił dzieci w szkole pod troskliwą opieką rabina

  To raczej jednak z tym psem będzie (30)

 32. watazka said

  U nas od samego poczatku podawali, ze ciezarowka z polska rejestracja wjechala w tlum ludzi na placu targowym.
  Zaraz potem podali, ze znaleziono zwloki Polaka, prawdopodobnie kierowcy smochodu. I ze zlapali Pakistanczyka , ktory jest podejrzany o atak.
  Pakistanczyka wypuscili i podali, ze sprawcy nie zlapano a Polak nie prowadzil samochodu bo byl zabity zanim Tir wyruszyl na wolnym biegu bez kierowcy za kierownica.
  Niemcy podali, ze samochod mial byc rozladowany ale nie byl i ze kierowce zamachowcy zabili – zdaje sie zanim puscili samochod na tlum ludzi.
  Gazety niemieckie oskarzaja sluzby bezpieczenstwa, ze w obecnej sytuacji nie zadbaly o bezpieczenstwo.

 33. Polak = BARAN said

  Zostawil dokumenty i adres konta na PEJSBOOKU

 34. snag said

  Dzis w nocy na amerykanskim talk show slyszalem ze ciezarowka byla wlasnoscia polskiej firmy ktora skradziomo/porwano i ze kierowce znalezli martwego w srodku – Niemcy/politycy kreca bo zrobili arabskie szambo z kraju z ktore sa odpowiedzialni i nie chca sie przyznac ,…

 35. Maciuś said

  27.
  Właśnie prawda pani Halszko, oglądałem media w Judeopolonii na bieżąco, i one przekazywały, „bratnie media” niemieckie, na polnische schwein {polską świnię}, że to zrobiła. Nie było mowy o psychopacie(atach) islamskich, ani mru mru.

 36. Lam said

  NASTĘPCY SHERLOCKA HOLMESA
  W Niemczech detektywi jełopy
  Gnają teraz nowym tropem:
  Aby nie bolały ich główki
  Islamista w polskiej ciężarówce
  Zostawił swe wizytówki.
  21-12-2016

 37. Poziomka said

  Wydaje mi się, że kamery na Bretscheidplatz zarejestrowały wszystko, a może nawet „za wszystko”. Chodzi o to by nie pokazać kto naprawdę strzelał do Łukasza Urbana! Ciapaty miał tylko nóż i nim podźgał naszego Ziomala.
  Finałowy strzał oddał ktoś inny. Kto? Tego się chyba już nie dowiemy bo Zurawskiemu, który miał zidentyfikować zwłoki zamiast ciała pokazano tylko fotkę, tłumacząc tym, że widok denata jest okropny. Zapytam jeszcze raz, gdzie są nasze służby które równolegle MUSZA prowadzić śledztwo, czy mają w ogóle dostęp do sprawy?
  Jestem niemal pewny, że trumna wróci zalakowana bez możliwości jej otwarcia i przeprowadzenia ew. sekcji u nas w Polsce, taka smoleńska powtórka. W najgorszym wypadku spalą zwłoki i odeślą tylko urnę.

 38. Siekiera_Motyka said

  Pierdoliny z Wazeliny.

  „Terrorysta” (czytaj agent) zostawił portfel w kabinie ciężarówki 🙂

  „German lawmaker Stephan Mayer said after being briefed by security officials Wednesday that the new suspect, whose wallet was found in the truck, is thought to be Tunisian with links to Islamic extremists. He said the man was apparently supposed to be deported from Germany earlier in the year.”

  http://www.usatoday.com/story/news/world/2016/12/21/berlin-christmas-market-attacker/95691012/

 39. anonim said

  Hmmm co do Pana Ariela dziwnie pewny siebie przed kamerą a dopiero co członka rodziny stracił ciśnie mi się na usta Sayanim 🙂
  I ten nagły wybuch wdzięczności dla Bohaterskiego Polaka zgodzą się państwo że niespotykane u Niemców.
  Miało być masowe morderstwo popełnione Polskim TIRem z Polakiem w środku (obsrywamy i maślaki merkelowej i Polaków) co znaczy że Kanclerzyca jest na wylocie i przyspieszamy „budzenie Niemców”

  Ta jawna wdzięczność w prasie niemieckiej mnie zastanawia ciekawe z jak gwintowanej lufy wystrzelono kulę (jest to widoczne na niej) która zabiła Pana Artura…poligonalna by mnie nie zdziwiła niemiecka policja jest wyposażona w pistolety z takimi lufami.
  Przecież nie napiszą że zastrzelili bohatera ? 🙂

 40. Poziomka said

  @ Anonim

  Kto to jest Pan Artur? O jakiej kuli Pan pisze, gwintowana lufa? Pijany w Adwencie?

  zamachowiec wyposażył się w nóż i pistolet? Najpierw dźgał,a na deser zostawił sobie spluwę, tak? Owszem, mógł ale z jedną kulą dla siebie gdyby coś poszło nie tak.
  Przecież wystarczy sprawdzić z jakiego pistoletu kula pochodzi. Podpowiem, aktualnie w Berlinie policja używa SIG Sauer P225 ale w obiegu są jeszcze nie wycofane Walther P1/PP/PPK (Manurhin). Od jakiej kuli zginął polski kierowca?

 41. anonim said

  Ja nie wiem od jakiej kuli Poziomka wie?
  Zaskoczy się Poziomka jeśli w Bildzie o takim szczeguliczku nie napiszą i że nikt o niego już nie zapyta ?
  Naprawdę Poziomkę nie dziwią te ciepłe uczucia w stosunku do Polaków w Niemieckiej prasie?
  Polak-Bohater i Niemce to piszą 🙂

 42. Poziomka said

  Poziomka Bildu nie czyta od lat, nawet działu sportowego, który chyba jest jednym z najlepszych w Niemczech. Właśnie te pochwały, to och i ach zasugerowały, że niemieckie MSW chce coś bardzo ważnego zatuszować – dlatego „noram się” w tym.

 43. Will said

  # 31 Dziękujemy panu Boydarowi za szczegółowe i fachowe objaśnienia.

 44. anonim said

  No to jest Pani Poziomko jak z niewierna kobieta…jeśli wciąż jest zależna od rogacza to nagle nie będzie mogła się nachwalić nad jego zaletami i możliwościami taki syndrom wyparcia i podświadomej rekompensaty pokrzywdzonemu.
  Szwaby podźganego Polaka zwyczajnie rozwalili
  i nikt nie zapyta czy bali się że zrobi bum bum czy by nie powiedział o jakimś „semickim akcencie” uciekającego Tunezyjczyka 🙂
  Zresztą kto wie skoro brat Ariel to może zabity Pan Artur „w ludzkim” języku szwargotać umiał i swoje zrozumiał…

  I tak Chwalą swoją ofiarę bo a nuż widelec płacić rodzinie odszkodowanie by musieli.
  I to nie były by 2 tysiące jewro jak te odszkodowania dla niewolników 3 rzeszy…

  Prawda że piękny?

  Dać mu na głowę Arafatkę i w Hamasie go przyjmą albo…w Mossadzie

 45. Nemo said

  ” Jesteśmy ignorowani i poniżani. Nie pozwala się nam wjeżdżać na parking i do magazynów, ustawiają nas na końcu kolejek do rozładunku. Musimy zatrzymywać się na uliczkach, gdzie nie jesteśmy w żaden sposób chronieni– żali się WP money Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Jego zdaniem to właśnie dyskryminacja polskich kierowców mogła doprowadzić do tragedii w Berlinie. Potwierdzają to kierowcy.
  Buczek wyjaśnia, że standardem w Niemczech czy Francji jest, że kierowca ciężarówki na numerach z Polski, Rumunii czy Bułgarii rozładowywany jest tylko wtedy, gdy akurat nie ma rodzimych przewoźników.
  – Kierowcy czekają więc samotni na uliczkach i przy drogach, bo często nie pozwala się im wjechać nawet na teren fabryki czy magazynu. To jest oczywiście skandal, ale jest na to przyzwolenie społeczne – mówi WP money Buczek.
  Jak dodaje, dzieje się tak bo na Zachodzie Europy jesteśmy uważani za zbyt mocno konkurencyjnych cenowo. By te dysproporcje zmienić, przetrzymuje się więc TIR-y z Europy Środkowej i Wschodniej zmniejszając ich wydajność.
  (…) Nie wiadomo z jakich powodów, ale także polskiemu kierowcy, który został zamordowany w Berlinie, nakazano wcześniej czekać kilkadziesiąt godzin na rozładunek. (…)”
  http://piotrzw.neon24.pl.neon24.pl/post/135828,polscy-kierowcy-w-zachodniej-europie

 46. Zygmunt said

  @40/41
  Po sekcji zwłok podano, że był to „Kleinkaliber” – w Niemczech to określenie kalibru .22 (5,56 mm).
  https://www.welt.de/politik/deutschland/article160484043/Was-passierte-im-Fuehrerhaus-des-Lkw.html
  https://de.wikipedia.org/wiki/Kleinkaliber

 47. calkiem mozliwe szanowny Nemo. przeciez w kapitalizmie zawsze wygrywa silniejszy monetarnie . na tym to polega . Ale skoro tak marzylismy , pragnelismy i mamy?
  kapitalizm polega na wszystkim innym , ale nie na rownosci .

 48. Poziomka said

  Jest Pan ciepły Panie Anonim? Mnie się kobiety podobają!
  Poziom K – to taki zwrot w pedagogice. Tak na marginesie.

  Za tą facjatę wybulają na dzień dzisiejszy 100.000 euro x 4,41 = 441.000 zl

 49. Poziomka said

  Dziękuję Panie Zygmuncie. To by znaczyło, że strzelano z broni sportowej albo użyto pistoletu z tłumikiem, do którego wykorzystuje się kaliber 5,56mm – chodzi tu o mały odrzut.

 50. Adeodatus said

  ad 4.
  Panie Reversie, jak już pan czegoś szukasz, to szukaj pan porządnie, bo złośliwcy gotowi pomyśleć, że celowo siejesz pan zamęt.

  „СМИ: Водитель фуры, протаранившей толпу в Берлине, является гражданином Польши”.
  Евгений Грин
  20 декабря, 00:06

  Zamachowców prawdopodobnie było co najmniej dwóch. Ktoś poważniejszy przyprowadził „jełopa” na miejsce, powiedział co i jak ma zrobić. Jednakże, gdy już się zbierał do odejścia usłyszał jak podopieczny dostaje wpier…dol od rosłego Polaka (180 cm 120 kg), stąd ta kula. Mały kaliber (łatwiej go ukryć, robi mniej hałasu) obezwładnił, ale nie zabił, zatem to bydle miało jeszcze sporo czasu by się poznęcać, kując na oślep.
  Zakładam, że nawet jeśli go znają, to nic nie będzie wiedział, ani o niczym pamiętał, a potem posiedzi z 15 lat na koszt niemieckiego podatnika, jadając w tym czasie halal oczywiście, jak na Niemieckie więzienie przystało.

 51. anonimka said

  Tak z ciekawości czy Poziomka zrozumie 🙂
  Cóż i tak sypie się spizgowa policyjna teoria, spodziewałem się 9mm.
  A kaliber ciekawy a na ile to by trzeba sam pocisk zobaczyć…

 52. Poziomka said

  Rozumie. Tu Poziom K w zupełności wystarczy. (Uśmiech)
  Pocisku chyba już nie zobaczymy. Będą szajs prędzej pociskać.
  Pozdrawiam jako chłop.

 53. anonim said

  Najważniejsze że ofiara-bohater plan im popsuła tak patrząc na obrazek to co najmniej w 2/3

  Polak ratuje życie Niemcom…
  Niema przypadków są tylko znaki.
  Jeśli Niemcy tego nie zrozumieją to niech im Kalifat ciężkim będzie…

 54. re1truth2 said

  Ja, jawohl… mało kogo stać na takie cacko [Bushmaster ACR, or Adaptive Combat Rifle, previously the Magpul Mossad. 5.56mm NATO – Precision Rifles & Ammo | Tombstone Tactical]
  https://www.tombstonetactical.com/catalog/acr/556mm/

  https://www.cheaperthandirt.com/category/firearms/rifles/556-nato.do

 55. re1truth2 said

  Re 44
  Ta gemba gdzieś już w sieci była używana…

 56. WI42 said

  Wiadomość life.ru 22.12
  .https://life.ru/t/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/950323/s_rozhdiestvienskogho_rynka_v_bierlinie_ghdie_proizoshiol_tierakt_sniato_otsieplieniie
  Piszą o IGIL, nie wspominają o kierowcy.
  Pirwsze moje wrażenie o life.ru – jest to gazeta internetowych plotek, pozująca na poważną itp….

 57. moj ty raju … brak mi slow …. ale dziekuje Bogu za emigracje , ktorej nikomu nie zycze …..

  i…. to qa moj nawiekszy dramat , ktory w duzej czesci zawdzieczam uczestnikom Gajowki ….. ja coraz mniej tesknie za Polakami . Polske , jako kraine z jej natura i historia , uwielbiam . Za Polakow , tych z gajowki , sie wstydze . nie przyznam sie do nich .

  PS , wypierdol mnie stad panie Gajowy , to juz najwyzsza pora . To juz zenit zwatpienia

 58. snag said

  Boydar ,…

  Ruska wersja amerykanskiego magazynu – ‚Life’, bo znane logo i magazyn ,…

  .https://timedotcom.files.wordpress.com/2013/12/131218-life-magazine-1964-02.jpg?quality=85&w=424

 59. revers said

  re27,28

  pisali ze amok kierowca, tj w szale wjechal, ZDF1 to jak CNN inforamcje podawal jeszcze nikogo na miejscu nie bylo z ekip ratunkowych lub policji, cos jak w wrzesniu 2001 roku gdy BBC pol godziny przed uderzeniem samolotu w wieze WTC informowala o zamachach przez arabskich ekstermistow.

  BILD rowniez caly czas pisze o zyjacym kierowcu polskim do konca zdarzenia. W koncu idzie tez nie polityke tylko o straty powstale z wypadku i ewentulne zwroty od ubezpieczelni za TIR, za zdewastowane stoiska i towar, kto wyrowna?.

  Inni tez pdaja bez ogrodek na facebooku o falszywej fladze, i nie chodzi tu bynajmiej o polska flage, pakistanska, czy tunezyjska ale jedna z tych co to i okret uss liberty zatopily na morzu srodziemnym.

  .https://s29.postimg.org/7enm9qgmv/Jim1.jpg

  Poza tym samochod stal do rozladdunku an ulicy an ktorej obok Thysenna znajduje sie zawsze oblezony przez emigrantow budynek urzedu azylowego. Zwsze ktosoperacyjne mogl zaczac anwet do spolki z imigrantem zainicjowac kradziez TIR-a, a po uruchomieniu cyklu prowokacji doprowadzic do celowego zamachu.

  Eksperci od terroryzmu jak Solomo Shpiro, sa tez od od unieruchamiania kamerek, gdyz wiekszosc security firm nalezy do izraelskich firm, lub na ich sprzecie monitoruje, tak jest np. na lotnisku w Amsterdamie, stad przejecie akmer przez np. mossad.

 60. Sceptyk said

  Ale ściema, Niemcy sami zastrzelili Polaka a zamachowca wypuścili. A teraz rżną głupa! Q…a znowu fałszywa flaga!

 61. Peter said

  http://nodisinfo.com/fake-blood-bladder-detected-berlin-truck-attack-hoax/
  http://nodisinfo.com/fake-wounded-berlin-christmas-truck-attack-hoax/

  http://www.jewworldorder.org/the-fake-wounded-of-the-berlin-christmas-truck-attack-hoax/

  http://moralmatters.org/2016/12/20/berlin-christmas-mall-fake-truck-attack-talk-show-host-shill-response/

  Mainstream media propaganda whore, photo op. Where’s the blood splattered on the so-called death truck? Where is evidence of this student crisis acting testimony? Students are easy pickings for crisis actors. They are always strapped for cash and many of them are immoral. They will lay the leg at the turn of a hat. Pic source: “Student at the Berlin Christmas Market describes the horror of the lorry attack – There was “blood and bodies everywhere” at the harrowing scene” – cosmopolitan.co.uk

  http://moralmatters.org/crisis-actors-fraud-exposed/

  https://i2.wp.com/moralmatters.org/wp-content/uploads/2014/04/CrisisActors3FatiguedMenWithStubs.jpg?resize=450%2C338

  http://www.cosmopolitan.co.uk/reports/news/a48193/student-trisha-oneill-berlin-christmas-market-attack-witness/

  http://nodisinfo.com/54747-2/

  http://www.conspiracydiscovery.info/fake-terror/berlin-truck-attack-has-false-flag-written-all-over-it/

 62. Peter said

  Berlin Hoax : Christmas Market Attack Staged
  2016/12/20 1:59:45

  Looks like the only lucky guys to film these attacks are the ever fewer owners of a 90s phone.

  How exactly can one fabricate the trajectory of killer truck?
  Please give them a hand, your creativity will be of great value.

  http://www.911truth.ch/modules/news/article.php?storyid=3258

 63. Peter said

  http://www.conspiracydiscovery.info/fake-terror/guess-what-berlin-market-killer-was-already-under-investigation/

 64. Peter said

  The attack on a Berlin Christmas market may be a state-sponsored “false-flag” operation to push Germany to play a more active role in the so-called war on terror in the Middle East, according to Chicago author and journalist Stephen Lendman

  http://yournewswire.com/berlin-market-attack-was-most-likely-cia-false-flag-operation/

 65. revers said

  falszywa flaga
  .https://s29.postimg.org/7enm9qgmv/Jim1.jpg

 66. Halszka said

  @35
  Panie Maciusiu, rzeczywiście było o polnische Schwein? Gdzie to było? w jakiejś telewizji? Komentarz, czy może pytali przechodniów? Pamięta Pan?
  Jeśli tak, to tym bardziej nasi du… przepraszam, dyplomaci powinni zareagować

 67. Peter said

  http://www.veteranstoday.com/2016/12/20/berlin-terror-attack-the-only-option-for-israel/

  http://sjlendman.blogspot.com/2016/12/berlin-christmas-market-incident-likely.html
  http://www.therussophile.org/berlin-market-attack-possibly-cia-false-flag-operation-pundit.html/
  http://www.presstv.ir/Detail/2016/12/20/500727/Germany-Market-Attack-CIA-US-Lendman
  http://iran-daily.com/News/174182.html

  Anna Ahronheim ‏@AAhronheim 3 min.
  Update:#Berlin police say there were 2 attackers, 1 is dead, another has been arrested. #Breitscheidplatz

  Conflict News ‏@Conflicts 9 min.
  UPDATE: Berlin state interior min. says background of truck crash at Berlin Christmas market unclear, could be accident or attack – @Reuters

  http://www.foxnews.com/world/2016/12/19/report-at-least-three-hurt-in-shooting-near-islamic-center-in-zurich.html

  http://www.ronpaulforums.com/showthread.php?505569-Terror-Attack-in-Berlin-Truck-Plows-into-Christmas-Party-9-dead-50-wounded&s=9b2f625aaccf726a1c650bd31da7baaf
  http://www.serendipity.li/index.html

  http://whotalking.com/%23BerlinChristmasMarketAttack
  https://truthernews.wordpress.com/category/cia-in-switzerland/
  http://rense.com/general50/blame.htm
  http://www.realjewnews.com/?p=995
  http://www.wanttoknow.info/falseflag

  No, Sir. Already Gerhard Schröder used the Christmas pay for his public staff (in this year they got nothing) to subsidize the Israelian purchase of German Dolphin class submarines.
  Former Minister-President of the state of Schleswig-Holstein Uwe Barschel was killed by the Mossad and the German Federal intelligence service, because he wanted to publish his knowledge of illegal Israelian and German (nuclear) arms-trading.

 68. Alina said

  http://naszeblogi.pl/64942-o-polskich-bryzgach-przy-zamachu-w-berlinie

 69. Alina said

  Przez sześć lat politycy PiS zarzucali Donaldowi Tuskowi, że nie wysłał polskich prokuratorów do Smoleńska i oddał całe śledztwo w ręce rosyjskiej prokuratury.
  Przedwczoraj mieliśmy dokładnie taką samą sytuację w Berlinie.
  Wszystko wskazuje na to, że nieudolna – niemiecka policja zabiła ciężko rannego Polaka, który w ostatniej chwili uratował życie wielu osób!
  To bardzo dokładnie wynika z pokrętnych i pełnych pogardy dla Polski komunikatów niemieckich mediów!
  Co w takiej sytuacji robi Rząd Beaty Szydło?
  Czeka – aż Niemcy zatuszują swoje zabójstwo tak samo – jak sześć lat temu zrobili Rosjanie.

  Hańba!
  Po stokroć hańba dla Beaty Szydło i jej Rządu!
  Artur Łoboda

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34062

 70. revers said

  ad 4.
  Panie Reversie, jak już pan czegoś szukasz, to szukaj pan porządnie, bo złośliwcy gotowi pomyśleć, że celowo siejesz pan zamęt.

  „СМИ: Водитель фуры, протаранившей толпу в Берлине, является гражданином Польши”.
  Евгений Грин
  20 декабря, 00:06

  Panie Adeodatus, porownaj pan
  https://life.ru/t/%D0%B2%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5/949197/smi_voditiel_fury_protaranivshiei_tolpu_v_bierlinie_iavliaietsia_ghrazhdaninom_polshi
  z
  http://paehali.ru/blog/43630456041/Gruzovik-vrezalsya-v-tolpu-na-rozhdestvenskoy-yarmarke-v-Berline

  Rownie dobrze czytalo sie pierwsze sie fejki na facebook i twiterze ze kierowca byl czeczen z rosji, ktorego oslanial medialnie rewolwerowioec z life.ru Ewgeni Zielony, autor fejku life.ru

  Fejki nie czytam ani nie szukam. Rownie dobrze bylo porzadnie obejrzec CNN z 19.12 o 20 godzinie ktory wczesniej od niemieckich medii na miejscu zdarzenia relacjonowal na zywo wydarzenia za sprawa informatora relacjunujacego zamach z okna hotelu.

  Skad biora sie tacy lepiej poinformowani informatorzy w hotelach od strony miejsca hoaxu?

  Wiec jednak kgb putina bralo udzial w zamachu, kryjac swojego czeczena, potem pakistanczyka, teraz tunezyjczyka i zielonego genia z life.ru , zapewne z gminy.

  W Berlinie bylem 3 dni wczesniej na nie mneijszym flomarku swiatecznym w dzielnicy Spandau, policji od zatrzesienia ze dziw ze nikt nie wycignal pistoletu sluzbowego i nie strzall np, w opony ciezarowki.

 71. dookoła wojtek said

  Może to jest broń małokalibrowa, ale trzeba rozróżnic między .22 LR (odpowiednik kabekaesu) i .223 (odpowiednik 5.56, o którym mowa). Mimo ze niby średnica ta sama. Ten ostatni jest efektywny na kilkaset metrów, a na specjalnej strzelnicy trafia na tysiąc jardów.

  Przebiegu wydarzeń w szoferce nie poznamy nigdy. My nie jestesmy od tego żeby wiedzieć, tylko żeby reagowac emocjonalnie.

 72. anonim said

  Mógł to być też kaliber 5.7 x 28 z jakże taniego pistoletu HK FiveseveN pszypadkowo używanego przez rozmaite SS…

  Ponoć AfganoPakistanoMarokaniec przyznał się do poźgania nożem kierowcy…tylko kto go w takim razie zastrzelił.
  Czy ministrze spraw zagranicznych starczy jaj na zadanie tego pytania?

 73. Maciuś said

  59. P. Halszka – Właśnie pierwszy „atak” szkopskich mediów był na Polaka, niejakiego Łukasza Urbana. Sugerowali tak właśnie, jak w prywatnych rozmowach się szkopy o Polakach wypowiadają- większość {polnische schwein} tak to odebrałem. Jeżeli chodzi o „dyplomatów” Judeopolonii, to kogo pani ma na myśli Waszczykowskiego i jego przydupasów?. Stacje na których to oglądałem to TVN24, TVN24 -BIS, TVP-INFO. Niestety nie nagrywałem tego, a pani domaga się… tego. Może mi pani wierzyć albo i nie.

 74. Mohacz said

  Polscy kierowcy dyskryminowani na Zachodzie Europy. „To jest zachęcanie do ataków”

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polscy-kierowcy-ciezarowki-niemcy,229,0,2222565.html

 75. Głos Prawdy said

  Według wiadomości niemieckich, na które powołują się rosjanie, akurat naodwrot – polak przedstawony jest jako bohater, który walczył z terrorystą.Nic innego nie usłyszałam, skąd ta dezinformacja

 76. Rob said

  @61 Alina
  Chociaż w Adwencie nie wypada kłamać!
  „Niemcy zatuszują swoje zabójstwo tak samo – jak sześć lat temu zrobili Rosjanie”.

 77. Maciuś said

  67 Teraz jest tak przedstawiany. Niby. Jak były pierwsze wiadomości o tym barbarzyńskim ataku, to było na odwrót, tak jak w powyższych postach pisałem. Tak to odebrałem i nie mam zamiaru obracać kota ogonem.

 78. ojojoj said

  A czy tego pana tez ktos kiedys oskarzy?

  „uchodzca” kopnal dziewczyne ze schodow w metrze:

  .https://www.youtube.com/watch?v=T0v0V5nYqSI

 79. revers said

  re 78

  niestety pp. OjOjOj w tym wypadku na schodach to byl imigrant wewnetrzny z Bulgarii, choc im nie wiele brakuje do Turkow po dlugiej drakonskiej ottomanskiej okupacji. Uciekl do Bulgarii ale napewno juz zarejestrowany jest w kartotekach policyjnych.

 80. revers said

  re72

  inne zrodla pisza ze Lukasz U. byl ciezko raniony nozem w szoferce po stronie pasazera, swiadek zeznawal ze nie slyszal strzalow do chwili przybycia policji i przed opuszczeniem kabiny kierowcy przez zamachowca. Malokalibrowy pistolet moze byc tylko wymowka, swiadka usunieto z procesu sledczego, a strzeali do wszystkiego co zywe w szoferce policjanci niemieccy, zreszta tak samo bylo w Niceji, tylko tam mogli dolozyc kartoteke wykroczen kierowcy i udzial w radykalnych grupach islamkich.

  Druga sprawa to w centrum miasta, z setkami kamer przy hotelach, europa center i nagle wszyskie kamery zawiesily sie bez zapisu, lub zapisy skasowal sam prokurator generlany jak to mialo miejsce we Francji po zamachu w Nicei.

 81. Halszka said

  @77
  Panie Maciusiu, zaszło nieporozumienie. Ze względu na ten niemiecki cytat myślałam, że Pan jest ( jak wielu Gajówkowiczów) za granicą i tam słucha wiadomości. Tylko dlatego pytałam o „polnisches Schwein”, chciałam wiedzieć, która niemiecka stacja telewizyjna czy radiowa pozwoliła sobie na coś podobnego.

  Po naszych dyplomatach też nie spodziewam się za wiele, ale nie zawadzi przypomnieć, po co są (za nasze pieniądze) na placówce i co powinno być ich obowiązkiem.

 82. Siekiera_Motyka said

  Ad. 50 –

  ” „СМИ: Водитель фуры, протаранившей толпу в Берлине, является гражданином Польши”.
  Евгений Грин
  20 декабря, 00:06

  Zamachowców prawdopodobnie było co najmniej dwóch. Ktoś poważniejszy przyprowadził „jełopa” na miejsce, powiedział co i jak ma zrobić.”

  Wygląda na to że jestem agentem Putina ( kiedy dostane tą kapustę za zapłatę?) bo myślę podobnie.

  W Berlinie było przynajmniej 2 terrorystów by tą misje wykonać. Ktoś musiał uważać na Pana Mariusz by ten drugi mógł spokojnie jechać po ludziach.

 83. Rozpuszczalnik said

  Podobno już po nim.
  Zastrzelony przez policję w Mediolanie, poleciał do 72 (różne są liczby) dziewic.
  Patrz np. tutaj: .http://www.lepoint.fr/europe/attentat-de-berlin-le-principal-suspect-abattu-a-milan-23-12-2016-2092565_2626.php

  … i już nic nie powie.
  Admin

 84. Siekiera_Motyka said

  Ad. 83 – Tak jak zaplanowano 🙂

 85. revers said

  sprawca odstrzelony jak w kazdym hoaxie

  wszystko pozamiatane

 86. ojojoj said

  Merkelowa pewnie chciala naciskac na Polske, a tu klops – terroristen poszedl na akcje z papierami, a na koniec panowie w mundurach zatrzeli slady posylajac mu pol kilo olowiu.

 87. Plausi said

  Kolejne chamstwo

  rosyjskiej propagandy.

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/szef-msw-niemiec-mamy-nowego-podejrzanego-trwa-pos,1,3010430,231397510,czytaj.html

Sorry, the comment form is closed at this time.