Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lobby pracodawców chce ściągnięcia pięciu milionów Ukraińców

Posted by Marucha w dniu 2017-03-08 (środa)

Organizacje zrzeszające przedsiębiorców i pracodawców opowiadają się za ściągnięciem kolejnych pięciu milionów pracowników, którzy mieliby zostać pozyskani przede wszystkim z sąsiedniej Ukrainy.

Powodem ma być zbyt mała liczba rąk do pracy, a także ryzyko inflacji z powodu gwałtownego wzrostu wynagrodzeń w naszym kraju.

Liczba ukraińskich pracowników przebywających w Polsce miała wynieść w ubiegłym roku blisko 1,3 miliona ludzi, a w ciągu ostatnich dwóch lat do naszego kraju przybyła podobna liczba imigrantów, co do sąsiednich Niemiec prowadzących politykę „otwartych drzwi”.

Powodem imigracji Ukraińców jest oczywiście zła sytuacja gospodarcza tego państwa oraz konflikt we wschodniej części Ukrainy, ale przyjazd pracowników ze wschodu możliwy jest również dzięki ułatwionemu dostępowi do rynku pracy.

Mimo masowej imigracji ukraińskich pracowników, lobby przedsiębiorców i pracodawców uważa, że ich liczba jest wciąż zbyt mała. Twierdzą oni bowiem, że Polska potrzebuje w ciągu najbliższych 20 lat jeszcze pięciu milionów przybyszy zza granicy, aby nie spowolnił wzrost gospodarczy. [O jakim wzroście mowa? – admin]

Ponadto jeden z opublikowanych niedawno raportów wskazuje, iż blisko 40 proc. polskich firm z obszaru sprzedaży i usług polega na pracownikach z Ukrainy.

Portal Forsal.pl informuje, że dotychczasowy napływ Ukraińców do Polski spowodował zahamowanie się starzenia społeczeństwa o pięć lat, natomiast zdaniem Rady Polityki Pieniężnej nowi pracownicy są potrzebni, bo bezrobocie utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie, stąd lawinowo rosnące wynagrodzenia mogą spowodować zwiększenie się inflacji.

Na podstawie: forsal.pl.
Zobacz także: Ekspert krytykuje masową imigrację pracowników z Ukrainy

http://autonom.pl

To nie Polska potrzebuje napływu chachłów, ale pracodawcy [ilu z nich jest Polakami?] potrzebują taniej siły roboczej, aby zwiększyć swe zyski. I nie o żaden „wzrost gospodarczy” Polski chodzi, ale o dalsze bogacenie się pewnej grupy ludzi, luźno z Polską związanych.
Admin

Komentarzy 29 to “Lobby pracodawców chce ściągnięcia pięciu milionów Ukraińców”

 1. Kazek said

  Jak ktoś ukradnie mi samochód to też nie jest strata dla gospodarki bo przecież ktoś nim jeździ , kupuje paliwo , płaci więc podatki , mechanik też ma pracę

 2. Moher49 said

  Lenin powiedział, że kapitalista sprzeda nawet sznur na którym zostanie powieszony. Jeśli tu wpuszczą 5 mln, to w Polsce będzie ich więcej niż na Ukrainie.

 3. Zgorzkniały said

  „To nie Polska potrzebuje napływu chachłów, ale pracodawcy [ilu z nich jest Polakami?] ”

  Wszyscy unymi nie są. Na „pocieszenie” można sobie przypomnieć że w innych państwach też jest nie lepiej – niemiecki byznes zdradza własny naród, bo potrzebuje tanich wyrobników i lobbuje za przyjmowaniem nachodźców, brytyjski byznes ochoczo przyjmuje kogo się da, amerykański meksykanów, itd itd.

  Re 2
  Dokładnie tak, kapitaliści sprzedadzą sznur na którym później zostaną powieszeni. Obserwując swoich „pracodawców” czasem zastanawiam się, że może to i lepiej że nie mam majątku, nie takim sposobem jakim oni do niego dochodzą, jak traktują ludzi, jakimi ludźmi są oni sami.

  „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne…”

 4. Boydar said

  Jeszcze krótsza, prawie karny 🙂

 5. NICK said

  Tytuł
  Lobby pracodawców w Polsce jest lobby niepolskim.
  Zatem jak ściągnie PIĘĆ milionów, których tu i teraz jest około DWÓCH.

  A żydów około SIEDMIU?

 6. ERROR 404 NSZ said

  Jak zwykle główny „animator” ( nie mówię tu, tfu, o tzw. lobby pracodawców ..) chce dwóch korzyści ; tani wyrobnik i w razie czego rewolucjonista vel wtórny „majdaniarz” ….

 7. AlexSailor said

  „a także ryzyko inflacji z powodu gwałtownego wzrostu wynagrodzeń w naszym kraju.”

  Czyli Polak ma być dalej dziadem.

  I właśnie na tym polega imigracja ciapatych terrorystów do Niemiec i innych państw Zachodu.
  To nie żadni tam ŻMiC (i cykliści) tylko właśnie chciwość spowodowała napływ tłuszczy.
  Podobnie jest i w Szwecji.
  Oczywiście przy okazji realizuje się inne plany.
  Ale przy okazji.

  Proszę zauważyć, że imigranci z ciapatowa są w wieku poborowym głównie, a więc idealnym do zatrudnienia.
  Trochę co prawda się pomylili, bo ślimuny pracować nie chcą, ale jest dodatkowy bonus w postaci pretekstu do zniewolenia społeczeństwa miejscowego przez specjalne uprawnienia dla władz i służb.

 8. Co ta tłuszcza na zdjęciu taka podniecona i rozemocjonowana?

 9. Zbyszko said

  Nie ulega wątpliwości, że głównym celem tego planu jest stworzenie w POlsce warunków do wojny domowej. Nie udały się próby sprowokowania warszawskiego majdanu, więc jak nie drzwiami to oknem.

 10. jazmig said

  Nie potrzeba więcej pracowników w Polsce, jak oni chcą tanio produkować, to niech założą biznes na Ukrainie.

  Zaniżanie płac skutkuje tym, że Polacy wyjeżdżają na zachód. Dlatego należy zablokować wjazd Ukraińcom, odebrać im wizy i porządnie sprawdzić karty Polaka, bo wielu banderowców ma karty Polaka.

  Polscy pracodawcy powinni unowocześniać produkcję, stosować automatyzację, polepszyć usprzętowienie, żeby zwiększyć wydajność pracy, co umożliwi wyższe płace i nie będą potrzebni nowi pracownicy.

  O inflację niech oni się nie martwią, bo zapewni ją nasz rząd.

 11. Kojak said

  LOBBY PRACODAWCOW ? WYSTRCZY POBIERZNIE ICH PRZEJRZEC TO WSZYSTKO SMIECIE WIDOMEGO SMRODU ! NIE MOGA STARYMI SPOSOBAMI TAK SPROWADZIC OCOKRAJOWCOW TO, INNYMI METODAMI GNOJE I BYDLAKI PROBUJA

 12. Stan said

  „Polska potrzebuje w ciągu najbliższych 20 lat jeszcze pięciu milionów przybyszy zza granicy,
  aby nie spowolnił wzrost gospodarczy.”

  Czyli na 1 rok – 250 000,- na miesiąc – 20 833,- przybyszy.
  Powstaje proste pytanie: Ile miejsc pracy powstaje w Polsce w ciągu 1 roku?

  Jeśli bezrobocie sięga obecnie ok. 9% to dlaczego część tych bezrobotnych nie może być zatrudniona,
  bez sprowadzania dodatkowych sil pracy?
  Wiadomo, że ci, co przyjadą słabo (jeśli w ogóle) mówią po polsku i nadają się głównie do pracy fizycznej w ogrodnictwie,
  u gospodarzy, część w restauracji (do zmywaków), a ci najlepsi do recepcji w hotelach.

  Z pewnością można by większa część tych potrzeb zrealizować swoja polską siłą robocza.
  Wysowa się wniosek, ze to decyzja polityczna, aby tym ze wschodu upuścić pary na następne majdany,
  a dać nadzieje na lepsze jutro w Polsce i w następnych krajach EU.

  Będą się bogacić małe grupy „kapitalistów” jako że ci ze wschodu są zadowoleni z tego,
  co im dadzą, bo i tak to będzie 400 do 500% więcej niż to, co mają u siebie.

  Czy to tylko wędrówka tubylców za chlebem ?
  Oni sami sobie zgotowali ten los.
  Podział między bogatymi a biednymi będzie ciągle rósł i się powiększał.

 13. Roman B said

  Miasto ŁÓDŹ na linii. Miasto najniższych stawek i życia za minimum. Są oczywiście komuchy ,czy Platfusy z magistratu i budżetówki ,którzy zarabiają…
  5 milionów Ukraińców jak szarańcza zabiorą pracę po równo wszystkim a jak nie zabiorą stawki pieknie ZMALEJĄ!!! !!!
  LEWIATAN LOBBUJE LEBERKĘ (po łódzku pasztetowa) piewrwsze śniadanie!
  a na obiad po Śląski WODZIANKA (zupa biedoty) 🙂
  WESOŁO

 14. RomanK said

  Nie zapominajcie panowie…ze PRACA…jest przywilejem. Nie zadnym prawo. Prawo ma kazdy do odmowy pracy….ale nie jej otrzymania.
  Fachowiec nie boi sie zadnej konkurencji..bez wzgledu na plec, wyznanie , rase i etnicznosc.
  Nie zapominajcie ze tacy..dawno pracuja za godziwie pieniadze, w normalniejszych krajach.

 15. Yah said

  AD 13

  Bajdy Pan opowiada Panie Romanie. Praca jest czynnikiem niezbędnym by zapobiec demoralizacji społeczeństwa. Stosunek do pracy własnych rąk jest elementem, który pozwala zidentyfikować swój – obcy.

  Nie bez kozery to pierwsze co zrobiono w „wolnej Polsce” to wywołano bezrobocie – nie po to by ludzie zaczęli szanować pracę tylko po to by:

  – Polaków zdemoralizować

  – obcy nie byli zmuszani do pracy i mogli się otrzymywać dzięki wyzyskowi pracowników.

  Fachowcy Pan powiada. A nie zdaje Pan sobie sprawy, że główna bariera rozwoju małych polskich firm jest bariera popytowa. Czyli Polak chętnie by poszedł do polskiego fachowca zamówił u niego wyrób , albo usługę, ale nie ma za co – bo wszystko poszło na życie.

  Obcy do polskiego fachowca nie pójdzie bo albo wszystko ma i akumuluje kapitał, albo kupuje zagraniczne.

  Myśląc Pana tokiem, to nie ma co się obawiać Ukraińców bo jesteśmy lepszymi fachowcami i wygramy konkurencje na rynku pracy. Tak by było – w normalnym kraju, z normalnym poziomem zarobków. W Polsce wygra zawsze tańszy nie lepszy.

  Nie mówię o wąskich specjalistach typu automatyk ruchu etc. tylko o ludziach wykonujących proste zawody – oni stanowa większość. podatników.

  Takie zachowania pracodawców można było się spodziewać, jako że wiek emerytalny osiągają liczne roczniki wyżu lat 50-tych. Zakładając, że część nabyła wcześniej prawa do emerytury z rynku schodzi powiedzmy 500 tysięcy. Patrzymy na roczniki młodych wkraczające na rynek pracy i widzimy 400 tysięcy i mniej. Oznacza to, że rocznie pojawia się 150 tysięcy nieobsadzonych wakatów. Przy zmniejszającej się podaży siły roboczej oznaczałoby to konieczność wzrostu płac, a przecież na zmniejszenie zysków przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić.

  Co w takim razie zrobić, by nie tylko zapobiec wzrostom płac ( a wiec i kosztów), ale wywołać ich spadek – wpuścić 250 tys. Ukraińców.
  rocznie i po problemie.

  Jak widzimy Panie Romanie przedsiębiorcom jakoś brak fachowości Ukraińców nie przeszkadza. Albo głupi, albo pazerni, albo poziom fachowości Ukraińców jest wystarczający.

  Jeśli PiS byłby partią minimalnie patriotyczną, to zamknąłby granicę na pracowników z zewnątrz pomagając w ten sposób najmniej zarabiającym Polakom. Ale nie, oni po płaszczykiem pomocy dla ( „broniącej” nas przed Rosja Ukrainy) pogłębiają tylko polska biedę i dążą do zupełnej zagłady Polski.

  Praca pozwala człowiekowi ( normalnemu) przetrwać nie tylko dlatego, że zapewnia środki niezbędne do życia, ale również dlatego, że daje zadowolenie i radość oglądania dzieła swoich rąk.

  Oczywiście obcy tego nie zrozumieją, dla nich liczy się nie efekt pracy tylko …. pieniądze …. dla samych pieniedzy.

 16. Yah said

  .http://s3.egospodarka.pl/grafika2/demografia/Rozwoj-demograficzny-Polski-2012-112334-640×640.jpg

 17. mironik said

  Nikt nie wspomniał o tak zwanych stażach za 850zł (a coraz więcej tego) płace zmalały i bez ukraińców

 18. Yah said

  Panie Mironik, pula stażów jest finansowana z budżetu państwa, a to nie worek bez dna czyli nie każdy pracodawca otrzyma dofinansowanie stażu. Poza tym papiery, procedury, urzędy. A tu pojawia się pracownik za 850 złotych lub mniej i nie trzeba nikogo o nic prosić.

  Staże nie zepsuły rynku pracy w Polsce tak jak zepsują go ostarbeiterzy.

 19. Kojak said

  Co to za ewidentna obstrukcja, jak przytrzymywanie moich komentarzy czekajacych na zamieszczenie ?

 20. Boydar said

  Chuj im w dupę razem z ichnią normalnością, Obywatelu Kaflu (13)

 21. Czaruś said

  Przecież to jest celowe działanie rządzących nami okupantów. Polacy won z kraju szukać pracy, ukraińcy do nas, żydzi z Izraela na Ukrainę się przesiedlają, u nas „majdan” i mordowanie Polaków (rządzący nami doskonale wiedzą, że z Ukrainy do nas szmuglowane jest uzbrojenie – patrz: wypowiedź red. Michalkiewicza sprzed kilku miesięcy).

 22. Władek said

  Ad. 18.

  Dokładnie, to celowe działanie pisozydów – wygonić Polaków na szmatę do anglosasów i zastąpić ich „nadludźmi” z upadliny.

 23. Przemko said

  21 – dokładnie tak
  uny mają z tego mieć same korzyści. polski niewolnik dalej będzie tyrał za 400 euro miesięcznie i nie podskoczy bo mu ‚szef’ burknie – ‚nie podoba się ? tam za bramą stoi 20 ukraińców, którzy wezmą tę robotę i jeszcze mnie pocałują w dupę!’. i jeszcze ten bełkot o groźbie inflacji! obniżcie Polakom płace! wtedy inflacja nam nie grozi! dalej – chazaria wróci mniej-więcej na dzikie pola gdzie hasali ich przodkowie, a nadmiar mieszańców zwanych „ukraińcami” wyśle się do Pollin. jak juz nazbiera się ich parę milionów, to zrobi się Polaczkom wojnę domową.
  aj waj – czy uny nie zjadły wszystkich rozumuff panie piperman??

 24. Lily said

  Wszystko zgodne z planem,”Was Polakow nie
  bedzie”.Decyzje podjeto ponownie przy Okraglostolowej nasiadowce.w ktorejj bral
  udzial L.K,(dzis posrod najwiekszych Polakow,
  i Krolow na Wawelu.
  A,tak faktycznie decyzje o redukcji Tubylcow,
  do liczby 15.000 000,(zdrowych silnych,do ciezkiej pracy)podjeto juz w 1957 r na posiedzeniu Klub Rzymski w Rzymie.

 25. […] I   nie  o  żaden „wzrost   gospodarczy” Polski chodzi,   ale   o  dalsze bogacenie  się   pewnej grupy   ludzi,   luźno  z   Polską   związanych. Admin ; https://marucha. […]

 26. Lily said

  Za tym wszystkim stoi rzad,bo to rzad zezwala
  na to zeby ludzie pracowali na „glodowych stawkach”.W normalnych krajach,rzad nie
  pozwala na takie traktowanie pracownikow.
  Polska,to Bangladesz w Europie,gdzie przed
  1989 r,Polska byla w pierwszej 10-tce najbardziej
  uprzemyslowionych krajow na Swiecie.
  Polska,to ELDO-RADO dla „lepszego sortu”,

 27. RomanK said

  Pierwsze Przykazanie BOGA….
  „Rozmnazaj sie i..Pracuj……”

  Co ,… w co i…. komu….to dewiacje na tematy paqrchatych kurdupli i ich partnerow:-))))

  http://russia-insider.com/en/putin-calmly-explains-why-liberals-hate-russia-video/ri19147

 28. Snake Pliskin said

  To wszystko nieprawda.
  Za tym wszystkim stoją żydzi.
  Żydzi mają zamiar utworzyć na ternie Ukrainy Niebiańską Jerozolimę.
  W skład NIEBIAŃSKIEGO JERUZALEM mają wejść następujące obwody:
  dniepropietrowski – 31.914 km2
  zaporoski – 27.180 km2
  chersoński – 28.461 km2
  mikołajowski – 24.598 km2
  i odeski – 33.310 km2
  a w przyszłości także KRYM.
  Każdy obwód (obłast’) jest powierzchniowo mniej więcej wielkości województwa poznańskiego.
  Razem 145.463 km.
  To prawie połowa Polski.
  Zamieszkująca te tereny ludność „ukraińska” zostanie „zutylizowana”.
  Żydzi zamierzają pozostawić tam około 5.000.000 szabas gojów do zapalania żydostwu świeczek w szabas.
  A co stanie się z oszalałą banderowszczyzną?
  Wykopani ze swej rodzinnej ziemi banderowcy przyjadą do Polski, by robić tu zadymy, mordować i destabilizować i pomagać żydom w budowie na terenie Polski Judenlandu.
  Bo NIEBIAŃSKA JEROZOLIMA to jedno, ale oni, żydzi, chcą z powrotem swojej ZIEMI OBIECANEJ, a tą żydowską Ziemią Obiecaną jest POLSKA.
  Tak więc robota banderowszczyzny jeszcze nie skończona.
  Z pomocą żydów będą mogli dalej robić to co najbardziej lubią – „riezat’ Lachiw”.
  Tak jak to zrobili na Wołyniu.
  Będą w Polsce robić swoje majdany i wrzeszczeć „Sława Ukrainie”, bo na na terenie Niebiańskiej Jerozolimy nikt im na takie wybryki nie pozwoli.
  Tam, na swojej własnej ziemi, banderowszczyzna będzie czołgać się przed żydami na kolanach za 500 „jewra” na miesiąc.
  Bo to zostało już postanowione!
  Pięćset jewra (500 „żydłaków”) na miesiąc, to cena za jaka banderowszczyzna odda swoją ojcowiznę żydom, z tym, że na te 500 „jewra” bedą sobie musieli u żydów zasłużyć.
  Na kolanach.!!!
  Więcej o tym tutaj:
  Igor Berkut. Ukraina – Izrael. Jeden naród. Jeden los.

  Te 5 milionów Ukraińców rzekomo potrzebnych do pracy w Polsce to ci, których żydzi chcą się pozbyć z Ukrainy.
  Oni już tam nigdy nie wrócą.
  Zostaną na stałe w Polsce, by tu na nowo budować Samostijną Ukrainę.
  To tu, w Polsce, będą znowu wrzeszczeć:
  Sława banderowszczyźnie! Sława Ukrainie!

 29. EyWey said

  (27) Ukazywanie `kurdupli` i ich tu roli jest obowiązkiem każdego Białego człowieka a tym bardziej Chrześcijanina.
  Kwestia być lub niebyt. Czyżby jeszcze byli tacy którym trzeba to tłumaczyć.

  (28) Polacy wciąż nie zdaja sobie sprawy z tego faktu i nie wiedza kto jest ich wrogiem w swej większości jaka pozostała w Polsce. Głównym winowajca może być Kościół, ponieważ zwykle tam szukano mądrości i wsparcia oraz myśli przewodniej. Skoro Kościół na wroga żyda mówi opatrznościowo, JP2 tego najlepszym przykładem, to dla Polski nie ma ratunku, znając jej błędy historyczne, poza modlitwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.