Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemcy chcą wymanewrować Polskę i zmusić do przyjęcia stałego mechanizmu relokacji migrantów

Posted by Marucha w dniu 2017-06-25 (Niedziela)

[Nie może być tak, żeby w Europie Wschodniej panował spokój, a w Zachodniej terror islamistów, zamachy, gwałty, stan wyjątkowy i wandalizm. To trzeba zmienić. Fuck the EU laws.
Admin]

Niemcy, którzy wspólnie z Francją chcą zmusić Polskę i inne kraje Europy Środkowej do zaakceptowania stałego i automatycznego mechanizmu rozdziału uchodźców, mają pomysł na to, jak skontrować działania polskiego rządu.

Jak podaje RMF FM, do października br. Unia Europejska chce wypracować kompromis w sprawie stałego i automatycznego mechanizmu rozdziału uchodźców na wypadek przyszłych kryzysów. Z takimi warunkami nie zgadza się Polska, sprzeciwiając się automatyzmowi tego przymusowego mechanizmu.

Jednak większość państw UE popiera w tej kwestii Niemcy. Berlin chce wymusić na rządzie PiS zgodę w sprawie stałego. Jeden z dyplomatów anonimowo podkreślił, że „nie ma takiej opcji, żeby nie było decyzji o powołaniu tego mechanizmu w najbliższym czasie”.

Na zakończonym w piątek szczycie UE premier Beata Szydło powtórzyła stanowisko Polski, która „wyklucza poparcie dla mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców”.

Polsce udało się wywalczyć to, żeby sprawą zajęła się Rada Europejska, w której nasz kraj ma prawo weta. Celem jest również to, aby decyzję w tej sprawie podejmowali przywódcy na szczycie. Jednak Niemcy mają inną koncepcję. Na październikowym posiedzeniu Rady zamierzają dokonać przeglądu postępu prac w tej sprawie. A to najpewniej oznacza przyspieszenie decyzji.

Jeżeli nie będzie kompromisu, np. ze względu na sprzeciw Polski, to wówczas Rada Europejska może zlecić Radzie Ministrów UE podjęcie decyzji w tej sprawie. Tam z kolei decyzje podejmowane są kwalifikowaną większością głosów. Co oznacza, że sprzeciw Polski, a także Węgier, najpewniej zostanie przegłosowany.

Rozmówcy brukselskiej korespondentki RMF FM uważają, że wywoła to „większy kryzysy w Unii niż ten, gdy zapadła w 2015 roku decyzja o podziale uchodźców”.

Jak podawaliśmy wcześniej, Berlin i Paryż porozumiały się przeciwko polskim władzom i teraz wspólnie naciskają na Polskę. Według nieoficjalnych informacji, od unijnych dyplomatów, „Berlin i Paryż podzieliły się rolami” w tej kwestii.

Merkel otwarcie poparła działania KE ws. Polski czy Węgier.

– Popieram KE, która mówi, że trzeba wdrażać państwo prawa. W tym kontekście jest ważne, że Macron znowu to podkreśla. To też pokazuje, że w tej sprawie jest identyczne podejście Francji i Niemiec – mówiła kanclerz Niemiec. [Ty hitlerowska kurwo, NIE MA żadnego unijnego prawa, które by dawało podstawy do wpierdalania WASZYCH migrantów innym państwom – admin]

Angela Merkel i Emmanuel Macron chcą głębszej integracji struktur europejskich, a wręcz stopniowego przekształcenia strefy euro w europejskie państwo federalne.

Na łamach niemieckiego „Die Welt” w artykule sceptycznie nastawionym do przyszłości Grupy Wyszehradzkiej czytamy, że zwycięstwo prounijnego Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich we Francji „nadało wigoru niemiecko-francuskiemu silnikowi”.

– Macron i Angela Merkel chcą głębiej zintegrowanych europejskich struktur (…) strefa euro mogłaby krok po kroku rozwinąć się w coś w rodzaju europejskiego państwa federalnego, pozostawiając na zewnątrz pozostałe kraje – pisze „Die Welt”.

Z kolei niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung poparł dzisiaj ostrą krytykę krajów Europy Środkowej ze strony prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Daniel Broessler, publicysta „SZ” napisał:

– Rządzący w Polsce są obrażeni. Uważają, że prezydent Francji Emmanuel Macron zachował się wobec nich niewłaściwie, ostrzegając ich przed traktowaniem Unii Europejskiej jak supermarketu, z którego tak po prostu można korzystać. I komentuje zjadliwie: Silny człowiek Polski – Jarosław Kaczyński – rzeczywiście nie traktuje UE jak supermarketu. W supermarkecie należałoby zapłacić. [A to, skurwielu, żydowski gównojadzie, Polska nie płaci? – admin]

Rmf24.pl / Kresy.pl
http://kresy.pl

Komentarzy 29 do “Niemcy chcą wymanewrować Polskę i zmusić do przyjęcia stałego mechanizmu relokacji migrantów”

 1. gbkweb said

  Czyżby tak szybko pani Merkel i pan Macron zintegrowali się tak głęboko, że utworzyli „głęboką strukturę europejską”? Zgodnie z „wartościami” wyznawanymi teraz w Europie „struktura” może być trójkątem, czworokątem itd. Ciekawa geometria…

 2. Marcin said

  I wmanewrują. Ten świński duet Merkel- Macron dopiero sie rozkręca.

 3. Grace said

  Polska koniecznie musi wyjść z UE, tylko kto sie na ten krok odważy. Na sama mysl ze ta hitlerowska wydaje rozkazy Polakom podwyższa mi się ciśnienie.

 4. NICK said

  „nie wiem. na czym. to. polega.”
  Nadciśnienie jest potrzebą.
  NORMALNEGO Chleba.

 5. Janusz Wozniak said

  Szanowny Panie Marucho-poeta by tego piekniej nie splentowal-chyle czola i pozdrawiam serdecznie.

 6. Pinxit said

  Gajowy niepotrzebnie sie denerwuje.
  Jest prawda, ze „podrzucanie’ ludzi skladajacych podanie o uchodzctwo innym panstwom jest lozbuzeria.
  Przekonala sie o tym Australia, gdy przyszlo zaplacic ciezkie odszkodowania azylantom „podrzuconym’ na Nowa Gwinee.
  Ale widac Papuasy maja u siebie wiecej do powiedzenia niz Polacy w Warszawie. A na pewno sa sprytniejsi.
  Rzad Papua New Guinea nie dal za wygrana a wydzial sprawiedliwosci wydal wyrok w sprawie nielegalnego podrzucania azylantow.
  Skonczylo sie ciezkim odszkodowaniem, ktore podatnik australijski zaplaci „podrzutkom”.

 7. Poziomka said

  Dla psychopatów NWO wszystko idzie zgodnie z planem. Na przykład, znienawidzona przez wszystkich Merkel już dzisiaj wie, że za 20 lat samodzielne poruszanie się samochodem będzie tylko możliwe po otrzymaniu specjalnego zezwolenia!
  To znaczy, że do tego czasu będziemy już wszyscy spacyfikowani w obozach koncentracyjnych?
  .http://www.pi-news.net/selbststaendiges-autofahren-bald-nur-noch-mit-sondererlaubnis/
  Plan mieszania ras ojca UE Coudenhove-Kalergi – sądziłem, że jest ogólnie znany.
  .http://new.euro-med.dk/20150619-tracing-the-occult-masonicpharisaic-origin-of-eu-through-eu-founding-father-count-coudenhove-kalergi.php
  Przy takim stosunku za i przeciw odnośnie nachodźców do Europy trudno będzie zmienić świadomość debili i czekającej nas w związku z tym gigantycznej rewolty.

 8. konfuzjusz said

  Opowiem wam kawał przy niedzieli.

  W barze siedzi czterech policjantów: Niemiec, Francuz, Anglik i Polak. Pierwszy przechwałki zaczyna Anglik:
  – My w królestwie po ostatnich zamachach usprawniliśmy system monitoringu. Teraz mamy kamery na każdym budynku, na każdym rogu. Jak terrorysta zacznie strzelać – policja natychmiast zareaguje. Natychmiast!
  Na to Francuz:
  – My powołujemy już pod broń dodatkowe 50 tysięcy żołnierzy i policjantów i postawimy ich na każdym rogu w pobliżu wolnych miejsc. Nie będą musieli dojeżdżać, będą na miejscu i od razu ich zastrzelą!
  Na to Niemiec:
  – Ech, biedaki… Nas stać na to, żeby kupić całą armię dronów z kamerami monitoringu i jeszcze powołać 100 tysięcy mundurowych.
  Po chwili ciszy wszyscy patrzą z wyczekiwaniem na Polaka. Ten dopił piwo, otarł wąsy i ze spokojem mówi:
  – A my nie mamy terrorystów.

 9. AlexSailor said

  E tam.
  Przyjedzie Trump, dogada się ze zwykłym posłem i wyda rozkazy.
  Zaraz okaże się, że Niemcy winni są nam odszkodowania np. w kwocie 3 bilionów dolarów, z czego 65 miliardów Polska wypłaci z dobroci serca „Ocalałym z Holokoksu” czy komuś podobnemu.
  Wypłaci, jak tylko Niemcy przyślą pieniądze.

  I skończy się kozakowanie, bo będą musieli całe NRD sprzedać (o nie wiadomo, czy nie przy aplauzie Dederowców), żeby nam zapłacić.

 10. PISKORZ said

  re art..” [Ty hitlerowska kurwo ” A PEWNIE, ŻE TAK..Tylko blać zapomniała jakie są korzenie tej zafajdanej EU..!!

 11. revers said

  re7

  Nad tym wszystkim będzie czuwał Mossad by uchodźców przybywało z Syrii i Afryki Północnej pod Wielki Izrael.

  https://lupocattivoblog.com/tag/isis-mossad/
  http://www.gegenfrage.com/rothschild-beginnt-mit-oelbohrungen-in-syrien/

  od Yinon Plan do „Ya’alon Strategy”

  http://www.voltairenet.org/article186019.html

  A Merkel idzie dalej chce wojne prowadzic z Rosja z dala od siebie

  https://spotttoelpel.net/derspotttoelpel/merkel-fuehrt-ihr-volk-in-den-krieg-gegen-russland-gegen-den-willen-des-volkes/

  jej tez sa potrzebni uchodzcy i uzbrojeni tubylcy do podboju wschodu po Kamczatke.

 12. Rob said

  @3 Grace
  To jest JEDYNE rozsądne rozwiązanie.
  Niestety, wielu Polaków na dzień dzisiejszy nie wyobraża sobie swojego istnienia poza Unią.
  Do takiego posunięcia potrzebny byłby odważny polityk mający za sobą silne poparcie narodu.
  W takiej sytuacji konieczne byłoby zbliżenie się do Rosji.
  Niestety, w tym punkcie zrobiliśmy wszystko (i ciągle robimy) żeby sobie ich zrazić.
  Pomyśleć, że taki J. Kaczyński nawołuje do utworzenia Armii Europejskiej!!!!

 13. MatkaPolka said

  Polacy współwinni Holokaustu” – Bodnar rozpętał piekło

  Od wczoraj na celowniku mediów oraz polityków pozostaje Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich powiedział, że naród polski był współodopowiedzialny za zbrodnię Holokaustu. Po czym musiał przeprosić. Za prawdę.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201706235738641-sputnik-polska-holokaust-bodnar

  Za tę wypowiedź spadły na niego gromy, Jarosław Gowin domaga się od wczoraj dymisji Rzecznika Praw Obywatelskich. Wszystko zaczęło się od wywiadu w TVP Info, w którym Bodnar komentował artykuł z niemieckiej gazety „Frankfurter Runschau”. Jego autorzy sugerowali, że swoim niefortunnym przemówieniem w Auschwitz Beata Szydło próbowała zrzucić odpowiedzialność za Holokaust wyłącznie na Niemców.

  — Nie ma żadnych wątpliwości, że za Holokaust byli odpowiedzialni Niemcy — powiedział Adam Bodnar. — Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w jego realizacji. W tym — o czym mówię z ubolewaniem — także naród polski. Przecież ile było wyroków wydanych przez Armię Krajową na osoby, które ujawniały kryjówki dla Żydów. Te wyroki śmierci nie wzięły się znikąd.

 14. Pinxit said

  7.
  Poziomka
  To bardzo ladne zestawienie ale zastanowmy sie dlaczego Wlosi i Szwecja maja inne pretensje do Unii w sprawie uchodzcow niz tzw. grupa wyszehradzka.
  Wyciaganie sredniej z tego zestawienia jest oszustwem.

  To jest klasyczny przyklad falszowania statystyki.

 15. iran said

  re 8 kawal przedni, ale my ich mamy i to wielu, w nadmiarze i wciąż ich przybywa, słoń w pokoju.

  nie przybłędy Afrykańskie, ale Persów należałoby zagościć w jak największej ilości, byliby nadzieją na wykurzenie `polfackto` – żydowine.

  Guarantee.

  parchy bawią się w niebezpieczna grę, która może złe się dla nich skończyć. Biali patrioci czekają a mordowani Persowie są wqrvieni i świadomi tego złego, stojącego za plecami ubezwłasnowolnionego białasa i jego czarnego przydupasa.

 16. Yah said

  Ad 15

  „Dziwnym ” trafem niszczeni są Nordycy ( Skandynawowie), Słowianie, Persowie, Afgańczycy i Pakistańczycy rękami tępych Celtów ( Niemcy i Francja) sterowanych przez wiadomo kogo …

 17. MatkaPolka said

  Wojny wywołują migracje

  To USA i NATO napadło na Libię, Syrię, Mali, Irak, Afganistan,
  To Anglia i Francja SA państwami Kolonialnymi.
  To Niemcy skolonizowały Europę Wschodnią , a Merkel na rozkaz Sanhedrynu otwiera granice Niemiec

  UCHODŹCY – NALEŻĄ DO NICH – to ich odpowiedzialność – syjonistycznych elit

  To CIA i Mossad stworzyły ISIS w Camp Bucca – maszyny do zabijania
  To USA eksportuje śmierć do innych państw.
  To Żydzi w USA zlikwidowały przemysł w USA i spowodowały masowe bezrobocie – jedyną ofertą pracy dla American Boys jest Armia, a zapłatą powrót w trumnie pokrytej flagą USA

  To Rothschieildowie finansują te wojny
  To Żydzi chcą mieszać rasy żeby panować nad motłochem

  Niech Merkel i Macron przyjmą “nachodźców” do własnych domów
  – niech ich „nachodźmy” gwałcą 24 godziny na dobę – nie będziemy odbierać im „gości i przyjemności” – i syfilisa
  wsadzić Merkel i Macron do obozów dla uchodźców.

  Społeczeństwa, narody i kraje mają dość syjonistycznych elit, ich zboczeń i eksperymentów socjalnych i eksperymentów na ludziach i i żydowskiej logiki i buty

  „Nachodźców” nie było w „programach wyborczych” – to prywatne pomysły polityków

  Wszyscy Żydzi won – i będzie spokój na ziemi
  Na Żyda najlepsze DDT , na wszy żydowskie Cyklon B

 18. VA said

 19. guła said

  „Ani guzika
  albo o rzekomych uchodźcach
  W Polsce nigdy nie było żadnego problemu z przyjmowaniem imigrantów. Dowodem podejście do Wietnamczyków, a w moim mieście Ukraińców czy nawet (których obecność bardzo mnie zaskakuje) Chińczyków. Nikt też (a przynajmniej ja) nie oczekuje, że ci prawdziwi imigranci będą się „integrować”; niech kwitnie tysiąc kwiatów – różnorodność jest piękna i wystarczy że zachowują się normalnie, według własnych i naszych standardów. Standardów powszechnych.

  ——
  Różnorodność jest piękna? To zależy.
  Jakbym słyszał propagatorów multi-kulti…
  Admin

 20. guła said

  I dalej:
  Inaczej z nachodźcami muzułmańskimi. Raz że ludzie ci bynajmniej nie przyjeżdżają do Polski a (na ogół) do Niemiec i zatrzymanie ich w Polsce wymagałoby stosowania wobec nich przymusu, zamknięcia ich, skoncentrowania w obozach. N’est-ce pas? Gdybyśmy byli tak głupi i ich przyjęli, to za 10, 20 lat nikt już nie będzie pamiętał, od czego się to zaczęło… Że konkretnie zaczęło się od szantażu Niemiec. Tak że: dzięki, ale nie. Mamy swoje życie i chcemy je zachować. Zachowamy też twarz. A najlepsze tradycje koncentrowania ludzi w obozach mają Niemcy.

 21. guła said

  dalej:
  Jednak cały spór o nachodźców konstruowany jest sztucznie – wokół kwestii może i ważnych, ale i tak wtórnych.
  Tu nie idzie o przyjęcie paru tysięcy nachodźców, jak przedtem Hitlerowi nie chodziło o „korytarz” ani Gdańsk. Jak przedtem, tak i teraz chodzi o narzucenie dyktatu Fuhrera, o złamanie kręgosłupa opornym. Gdy raz zgodzimy się poddać woli Fuhrera, to potem poddawać się jej będziemy za każdym razem. Jak to ujął Wierzyński, z okna skacze się tylko raz. A gdy pęknie Polska, to i pękną mniejsze państwa naszego regionu, którym dziś chcąc niechcąc (raczej niechcąc) przewodzimy. Gdy wpuścimy nachodźców, to za 5, 10 lat będziemy musieli np. zlikwidować wolność słowa, zakazać chrześcijaństwa, potem zakładania rodzin… Katalog jest długi i jak mówią prawnicy, „otwarty” – a jego zawartość w przyszłości zależeć będzie tylko od aktualnego obłędu Fuhrera, tak jak od obłędu zależy i dziś.

 22. guła said

  Ustąpienie choćby tylko raz woli Fuhrera – czy to tamtego, czy obecnego – to wejście na równię pochyłą, na której końcu jest likwidacja niepodległości Polski i likwidacja Europy takiej, jaką znamy. W takim sensie wypowiadał się minister Józef Beck w styczniu 1939 r[1]. Tak jak poprzednio, najbardziej też zaszkodzi samym Niemcom – ale tego nie zrozumieją, bo taka właśnie, między innymi, jest definicja ich obłędu. Tak że najsensowniej powtórzyć: nie oddamy ani guzika.
  Mariusz Cysewski
  * * *
  Kontakt: tel. 511 060 559
  ppraworzadnosc@gmail.com
  https://sites.google.com/site/wolnyczyn
  https://www.facebook.com/groups/517163485099279

  http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
  http://mariuszcysewski.blogspot.com
  http://www.facebook.com/cysewski1

  [1] „Jeśli Niemcy podtrzymywać będą nacisk w sprawach dla nich tak drugorzędnych, jak Gdańsk i autostrada, to nie można mieć złudzeń, że grozi nam konflikt w wielkim stylu, a te obiekty są tylko pretekstem; wobec tego chwiejne stanowisko z naszej strony prowadziłoby nas w sposób nieunikniony na równię pochyłą, kończącą się utratą niezależności i rolą wasala Niemiec”. J. Beck, Ostatni raport”
  http://3obieg.pl/wolny-czyn-ani-guzika

  ——
  To tego pojebanego gnoja już wypuścili z psychiatryka??
  Admin

 23. guła said

  Być może przebywa na „półotworku” … z dostępem do laptopa 🙂

  Tak czy inaczej kierowałem się treścią zawartą w wypowiedzi, do tego stopnia, ze umieściłem rzecz w całości.

 24. Pinxit said

  22
  Gula
  re: Cysewski

  Jaka to piekna zawiklana polszczyzna dekodera nikow.
  „grozi nam konflikt w wielkim stylu …wobec tego chwiejne stanowisko z naszej strony prowadziloby nas w sposob nieunikniony na rownie pochyla…’

  Chyba go jednak za wczesnie wypuscili.

 25. guła said

  Prinxit
  Bądź pan lepsiejszy, i napisz pan cóś. Na temat.

 26. guła said

  Były kanclerz Niemiec wezwał do budowy „sensownych i dobrych stosunków z naszym wielkim sąsiadem”.
  .(źródło: https://wiadomosci.wp.pl/gerhard-schroeder-chce-dobrych-relacji-z-wielkim-sasiadem-rosja-6137795550422657a)

  Jakaś ci Joanna Mkos przekonuje i namawia Polaków do przyjęcia „europejskiego gorsetu moralnego”
  .https://opinie.wp.pl/joanna-mikos-dlaczego-szejkowie-naftowi-nie-chca-uchodzcow-6137807039932545a

 27. guła said

  Dobra jest panie Admin, rzeczy oczywiste można sobie darować.

 28. Boydar said

  Rzeczą oczywistą, Panie Guła, jest że, nie „zachowują się normalnie, według /…/ standardów powszechnych …”. Ani u siebie ani u nas. Są poje*bani od urodzenia (ewentualnie wychowywani na poje*banych, pewności nie mam). Klasyfikując właśnie według „standardów powszechnych”. Te powszechne standardy skodyfikował sam Bóg znacznie przed pojawieniem się na świecie tej tłuszczy. I ogłosił drukiem na kamieniu w formie reguł pisowni „nie z czasownikami”.

  Żeby było śmieszniej, praktycznie te same „standardy” zawarte były we wszystkich rozsądnych religiach przedchrześcijańskich. Co niektórzy popier*doleńcy inseminują nam jako argument na plagiat. Nie, to nie był plagiat, po prostu Bóg konsekwentnie i znacznie wcześniej dawał wyraz Swej Woli stosownie do rozwoju i poziomu umysłowego społeczeństw.

 29. revers said

  Po internecie krazy obrazek , ptasi stojak w kasztalcie piramidki i grzedami, na samej gorze siedzi gapa niemiecka obsrywa nizej grzedowa Francje i Anglie, potem w 3 grzedzie reszta gap z 12 starej uni osbrywa nisza grzede unina, no i na ostatniej grzedzie reszta demoludow, przewaznie z europy wschodniej wzbogaca gownianie i kulturowo, dokladniej przykrta warosciami europejskimi to co anjczesciej przylepia sie do karoserii samochodow, podczas jazdy w plenerze i nie chce sie samo odlepic, zostawia slady na karoserii lub w nizszych grzedach unijnych gap

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: