Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ministerstwo Prawdy czyści literaturę z antysemityzmu

Posted by Marucha w dniu 2018-01-14 (Niedziela)

Francuski wydawca Gallimard podjął decyzję o zawieszeniu wydawania dzieł Louis-Ferdinand Céline’a, które miały charakter antysemicki. Wobec wzburzenia czytelników, wydawnictwo poinformowało, że są „niekorzystne warunki” do tego by móc opublikować te pisma „bez wzbudzania emocji”.

Pamflety Céline’a nie są zakazane we Francji, ale nie były publikowane od 1945 r.

Céline jest uważany za największego francuskiego pisarza XX wieku, jednak jego reputacja jest niszczona ze względu na publikacje nieprzychylnie obrazujące żydów. Aktywiści żydowscy atakują go za „wzbudzanie rasistowskiej i antyżydowskiej nienawiści”.

Miesiąc temu Gallimard zapowiedział publikację 1000  stron tych tekstów autora, dostępnych w internecie i wydanych w Kanadzie w 2012 r. Jednak plany te wywołały oskarżenia ze strony „łowcy nazistów” Serge’a Klarsfelda, założyciela grupy „Synowie i córki żydów deportowanych z Francji”.

Antoine Gallimard został także wezwany przez szefa rządowego komitetu przeciwko rasizmowi, antysemityzmowi i anty-LGBT, który zażądał publikacji łącznie z krytycznym komentarzem. Gallimard odmówił.

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-europe-42661452
http://prawica.net

Nie ma żadnego „antysemityzmu”. Jest tylko zwykła spostrzegawczość i proste kojarzenie faktów.
Admin

Komentarzy 11 to “Ministerstwo Prawdy czyści literaturę z antysemityzmu”

 1. NICK said

  Antysemityzm.
  A gdzie jest PRAWDA?

 2. Joannus said

  Coś te żydy jakoś dziwnie boją się mowy nienawiści.
  Bo dla nich prawda to prawdziwe kłamstwo i nienawiść.

 3. www.wandaluzja.pl said

  HOLOKAUST JAKO NAJLEPSZY BIZNES

  Szanowny Panie, piszę to co publikowano w prasie. Pat Buchanan był trzykrotnie kandydatem na Prezydenta USA i w swych kampaniach ujawniał materiały Tajne, co miano mu za złe. Tłumaczył np. Holokaust jako Mit obliczony na wyłudzenie Gigantycznych Odszkodowań, co się UDAŁO. Np. w r. 1968 ogłoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ tylko w krajach kapitalistycznych a ponieważ suma była Co Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych.
  Wówczas kapitał żydowski liczyło KILKADZIESIĄT instytutów, ale Kapitał Kryminalny zaczął tępić to jako Antysemityzm, wobec czego dziś kapitał żydowski liczą tylko Anglicy, choć w związku z WTC w Moskwie podano, że kapitał stalinowsko-holokaustyczny liczy 300 bilionów $. Gdy Żydzi zaczęli się Dopierdalać do Anglików za LICZENIE kapitału żydowskiego jako Antysemityzmu to ci opublikowali Paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY – czyli Cały HOLOKAUST.
  Przeczytałem, że Przeor Jasnej Góry zakazał występu zespołowi HUNGARICA jako Antyholokaustycznemu: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/731405/pilnujcie-polski-jasna-gora-znowu-zaplonela-racami//. Przeor ma nazwisko Waligóra co kojarzy się ze Skarbem HOLOKAUSTA Adolfa Hitlera w Wałbrzychu. Kolegowałem się z działaczem ludowym Stanisławem Majem, który obsługiwał logistycznie w Krakowie pociągi żydowskie z Oświęcimia do Gdańska. Raul Wallenberg wydał bowiem 90 tysięcy paszportów RODZINNYCH Żydom Węgierskim a Szwecja miała ruch Bezwizowy z USA.
  Rząd szwedzki poprosił więc Armię Czerwoną o wykonanie na Wallenbergu Wyroku Śmierci, więc gdy Dyrektor Domów Wariatów pod Moskwą i na Uralu poprosił Chruszczowa o zwolnienie Wallenberga jako Już Zupełnie Zdrowego to Chruszczow rzucił się na niego, przewrócił i zaczął DUSIĆ. Opamiętał się jednak, ale audiencja była SKOŃCZONA.
  Czesław Wójcik, ojciec Tomasza z Solidarności, jako funkcjonariusz służby specjalnej Delegatury pisał raporty do Londynu w/s Treblinki. Dopraszał się w też zeznań s tej sprawie, co okazało się NIEMOŻLIWE. Mówił mi, że WSZYSTKIE pociągi z warszawskiego Getta szły przez Siedlce, gdzie w Iganiach składy były dzielone na TREBLINKĘ i BIAŁOWIEŻĘ, która była własnością Georinga.
  Myślałem, że z Białowieży lecieli do Szwecji, która miała ruch Bezwizowy z USA, ale warszawiak Witold Miłoszewski pouczył mnie, że Nie Do Szwecji tylko LENINGRADU, gdzie pociągi przejeżdżały przez front i jechały do Murmańska, aby frachtem powrotnym konwojów zbrojeniowych, które nie były atakowane przez Niemców, płynąć do USA.
  Pat Buchanan głosił że jego kampanie polityczne były Torpedowane przez Kapitał Nowojorski, z którym się ponoć na Usranym Końcu DOGADAŁ – czyli że zapłacono mu, aby Nie Płakał. David Irving głosił np., że NIE BYŁO HITLEROWSKIEJ JURYSDYKCJI ANTYŻYDOWSKIEJ za co był Więziony. Gdy pouczyłem go, że Była to Wsadził Morde w Kubeł: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// czyli że sprawę załatwili jego protektorzy. Jak mawiał Asz to Żydzi dopuszczają do mediów i władzy tylko tych, na których mają HAKI i pewność, że dadzą się Przekupić.
  20 razy robili polaczków w Durnia IMPERIUM LECHITÓW, kierowanym przez Zawodowych Prowokatorów, z wyraźnym Celem PRZEJĘCIA kapitału historycznego dla stworzenia Euroazjatyckiego IZRAELA ze stolicą w Stalingradzie czy Konstantynopolu. Tym razem się jednak Nie Udało, choć mistrz logiki politycznej, mason angielski Stanisław Michalkiewicz zelżył Lechiadę od Rzygowin Ubeckich… Teraz sperma jerozolimska walczy o aneks do 45 Przykazań Niszczenia Polski: NIE DOPUSZCZAĆ DO PUBLIKACJI ZAWIERAJĄCYCH WARTOŚCI OPISÓW WYNALAZCZYCH.
  Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, przemilczanie czego jest niemieckim SKURWYSYŃSTWEM. Oświęcim i Majdanek były obozami Pracy Niewolniczej SS – nie mylić z Pracą Przymusową – a obozy nad Bugiem obozami Wehrmachtu, który aktem ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL w Białymstoku zaangażował się w problem Żydowski. Praca PRZYMUSOWA podlegała Goeringowi jako Ministrowi Gospodarki Rzeszy, który był też Komisarzem Żydostwa Rzeszy. W Norymberdze Amerykanie zapytali Goeringa, dlaczego optował za wojną z Polską? to odpowiedział, że POTRZEBNA była polska siła robocza.
  W obozach KŻRz i WM nie odzyskiwano złota a w obozach SS Tak. W Treblince ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL egzekwowała Abwehra a w Oświęcimiu i Majdanku to nie wiem. Istotne jest, że Niemiecki Komitet NKWD na HRADCZANIE był Najwyższym Sądem SS. Przeor Waligóra płacze więc, że gdyby NIE ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu przeciw kapitałowi Kryminalnemu to wszyscy mieliby już spermę jerozolimską. – Auuu…
  Jeśli idzie to tych Sto Tysięcy Żydów, których Gomułka przeniósł z obozów niemieckich do Warszawy to mój przyjaciel, dr Kazimierz Abramski mówił, że rektor PGd lubił opowiadać, w Jaki Sposób Został Polakiem. Po Wyzwoleniu SOBIBORU zapisał się na emigrację do Palestyny, ale do obozu przyjechała delegacja PPR z Towarzyszem Gomułką, która obiecała za Wstąpienie do PPR Polskie Nazwisko, Pracę i Mieszkanie w Prestiżowym mieście Polski więc on wybrał Gdańsk. Wówczas wstąpiło gremialnie do PPR 30 tysięcy pensjonariuszy Sobiboru. Gomułka z Cyrankiewiczem byli Komisarzami Długu JEDWABEŃSKIEGO. Za Złamanie w Jedwabnem Planu Barbarossa Stalin dał Goldzie Meir 500 miliardów dolarów ZŁOTYCH wyznaczając na płatnika Polskę, która to należność została uiszczona przez Gomułkę i Cyrankiewicza Co Do Grosza. Za próbę opublikowania tego w Chicago zamordowano Jaroszewiczów.

 4. Birton said

  tu jest Polska
  tam jest Izrael.
  ówdzie Chiny
  a gdzieś tam Kongo
  tam Rosja
  a gdzieniegdzie USA
  daleko Urugwaj
  a za morzem Seszele
  i wszystko jasne
  Polacy to nie Żydzi
  a Żydzi to nie Polacy

 5. adi said

  ad3 – ciezko to zdefiniować co Pan napisał, a jeszcze ciezej udowodnić..

  Ci co się podszywaja pod zydow w imie własnych interesów, a nimi nie są i jecza o antysemityzmie robią to od lat – koniec lat 80 już to ukazywał a to ponad 30 lat!

 6. Pinxit said

  Wolno wiesac psy na Serbach, Arabach, Rosjanach, Chinczykach, Koreanczykach, Libijczykach, murzynach, Latynosach, Syryjczykach, Iranczykach, chrzescijanach,Koreanczykach, Japonczykach muzulmanach,; ba, mozna pyskowac na Amerykanow, Anglo-sasow, zabojadow ale nie wolno opowiadac prawdy o zydach i holokauscie.
  Na temat polakow Amerykanie spisali tomy, przewaznie pierdoly; Publiczne „wyznanie” prezydenta USA , ze byly polskie obozy koncentracyjne ma szczegolne znaczenie: NSA, amerykanski wywiad maja dostep do wszyskich mozliwych dokumentow i jeszcze sie tym chwala.
  Wiec jesli prezydent najbardziej szpiegowskiego krajau swiata opowiada o polskich obozach smierci – to robi to CELOWO!!
  Wymuszanie pienedzy na Polakach, za dranstwa wojenne i powojenne tej samej bandy przestepcow jest nie tylko faszystowskim rasizmem.
  Jest ludobojstwem wymierzonym w Polakow, ktorzy personalnie nie mieli nic wspolnego z wojna oprocz tego, ze ich rodziny byly mordowane lub trzymane w obozah.
  Czemu mnie to tak okropnie wkurwia?
  Moi rodzice umarli stosunkowo niedawno.
  Gdyby zyli i pracowali to TEZ by musieli placic zydom odszkodowanie za wojne??
  Moi rodzice byli wiezniami jednego z najgorszych obozow, przy ktoym Oswiecim byl kolonia.
  Potwierdzil to w swoich ksiazkach Grzesiuk, ktory okruptnie sie zmartwil, jak go z Osiwiecimia przenosil do innego obozu, gorszeo od Auschwitz.i.
  Moja mama przeszla Pawiak, Monte Lupich, Spandau i 4 lata KZ.
  Nikt w nasze rodzinie nie dostal zadnego odszkodowania.
  I nawet nie o to mi chodzi.
  Chodzi mi o to, ze moi rodzice gdyby zyli, musieliby jako podatnicy placic odszkodowanie za II wojne swiatowa?
  Przeciez zyja jeszcze Polacy, ktorzy przeszli przez obozy!
  Byla jakis czas temu awantura, ze pieniadze wyplacone prawnikom zydowskim w Nowym Jorku w o gole nie dotarly do zadnego zyda w Izraelu, ktory sie uratowal i byl zarejestrowany jako wiezien KZ.

  Oczywiscie, to co pisze Wandaluzja to ma sens.
  Wystarczy poczytac… zydow.
  Pierwszym merem Jerozolimy w utworzonym Izraelu byl niejaki Ted Koleck. Napisal kilka ksiazek- wspomnien.
  Moja ulubiona lektura (musze byc chyba masochista) jest ksiazka Kolecka „For my Jerusalem”. Autor opisuje swoje wielkie rozczarowanie do tego co sie stalo w Izraelau. Bardzo wielu zydow bylo rozczarowanych. Sam Koleck zyd z Europy, chyba z Austrii, byz zawzietym syjonista i marzyl mu sie eretz Israel.
  W czasie wojny byl w Agencji zydowskiej, ktora przewozila zydow do Palestyny. Koleck byl oburzony, ze Agencja Zydowska wywozila Zydow z…obozow (sic!) brala od nichi ich rodzin wielkie pieniadze za „bezpiecznny ” przejazd do Palestyny.
  „Zdarzali sie tacy nieuczciwi ludzie w Agencji- lamentuje Koleck – ze okradali zydow i dostarczali ich do … drugiego obozu.
  Wiadomo co robil Soros z tatusiem w czasie wojny. Tez sie dorobili majatku na bogatych zydach wegierskich.
  Prof. Finkelstein stracil prace na uniwersytecie za napaisanie ksiazki o „wielkim przedsiebiorstwie” jakim jest holokaust. W tyle lat po wojnie stale jeszcze wymusza pieniadze za domniemane kzywdy.
  Marzy mi sie, zeby kiedys Izrael zostal zmuszony do wyplacenia odzkodowania Palestynczykom, Syryjczykom, Irakijczykom, Libijczykom czy Egipcjanom za te awantury, ktore urzadzaja na swiecie.

 7. fjeri said

  re 2
  żydów kłamstwo ma stanowić prawdę a żydów prawda nie istnieje, tak jak nasz świat jest aktualnie w rzopie żyda.

  re3
  no comments, wiadomo kto to i co to.

  re6
  to przykre, ze obozy były dla wroga nie przyjaciela, służyły do nauki pracy żydom i pomiotu. No żydzi tez ludzi.

  re4
  tak powinno być lecz nie jest, Polin.

  re 5
  produkcja syfonu z bąblami, to podszywanie to jego wymysł. Chazary i chochoły. Nazwy zastępcze.

 8. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 3, 5, 6:
  5. adi said – 2018-01-14 (Niedziela) @ 15:10:11
  ad3 – ciezko to zdefiniować co Pan napisał, a jeszcze ciezej udowodnić..
  6. Pinxit said – 2018-01-14 (Niedziela) @ 16:58:32
  Oczywiscie, to co pisze Wandaluzja to ma sens.
  Wystarczy poczytac… zydow.
  ********************************************************
  Według jurysdykcji stalinowskiej najpierw należy PODZIELIĆ świadków i materiały dowodowe na Wiarygodne i Niewiarygodne. Bohdan Poręba robił film o JEDWABNEM, w sprawie którego telefonował do mnie kilkakrotnie chcąc wykorzystać moje materiały NIEWIARYGODNE:
  To są Warszawskie akta dowódcy plutonu egzekucyjnego Sonderkommando-A z Ełku Hermana Schapera, które w Jedwabnem działało jako CIECHANÓW; Śledztwo AK w/s Jedwabnego; Śledztwo Gomułki-Chruszczow w/s Planu Rzymskiego, częściowo publikowane przez Leszka Bubla, i coś tam jeszcze.
  Najpierw Bubel wypowiedział mu współpracę, bo mu sperma jerozolimska ZAPŁACIŁA, a potem przestraszył mnie, bo zaasekurował się u Ojca Rydzyka i Cesarza Japońskiego. Rozmawiałem z nim na Zjeździe Patriotyczno-Narodowym we Wrocławiu namawiając do zrobienia filmu o Śmierci Stalina i Berii, ale wymówił się. Gdy telefonował do mnie w/s JEDWABNEGO i odmówił spotkania ze mną, to powiedziałbym mu, żeby dał sobie spokój z Rydzykiem i Cesarzem Japońskim, bo to Wiarygodni Świadkowie Stalinowscy więc OTRUJĄ GO, co się stało.
  W takiej sytuacji jest teraz Macierewicz, który ma prawo Tańczyć SMOLEŃSK dopóki nie weźmie książki SPISEK, KTÓRY ODMIENIŁ ŚWIAT na podstawie raportu Bundesdinstu z Kijowa. Jeśli weźmie do ręki tą książkę to zostanie OTRUTY przez tajne konta izraelskie jako Holokaustyczne.

 9. www.wandaluzja.pl said

  Ad. 7:
  Przypomniałem sobie III Akt Prawny do filmu o JEDWABNEM Bohdana Poręby: Ponieważ Śledztwa w/s Zamachów na Stalina, za co zostało uznane JEDWABNE, były prowadzone przez SmerSz to zorganizował on PIERWSZY proces Jedwabeński w Ełku, gdzie w Szkole Policyjnej były koszary Sonderkomanda-A. W procesie jedwabeńskim w Ełku wydano 10 Wyroków Śmierci, co wywołało PANIKĘ i Milczenie o Jedwabnem.
  O Rzemplińskim pisano, że gdy w towarzystwie ktoś powiedział, że w procesie jedwabeńskim wydano 10 Wyroków Śmierci to odpowiedział publicznie: POWINNI WYDAĆ STO…, za co został awansowany.

 10. Izurus said

  Tu jest jedna z prac autorstwa Louisa Ferdinanda Celine w języku polskim:
  http://www.nacjonalista.pl/2017/12/31/louis-ferdinand-celine-zydowska-miedzynarodowka

 11. Lubie opowiesci Wanaluzja 🙂 szczegolnie kiedy pisze o krasnoludkach i diable Borucie:) ktorzy spiskowali przeciwko zydom na zlecenie Twardowskiego z Ciemnej stony ksiezyca 🙂 NAPRAWDE PROSZE TAK WIECEJ !! Goje czytajac Wadaluzje tak dokladnie zglupieja ze sami beda sie dopraszac! aby miec szczescie i zaszczyt ,uiscic swoje oszczednosci ? eventualnie oddac swoje male dzieci na czesci itp ..dla „instytucji i przemyslu Holokitu:)

Sorry, the comment form is closed at this time.