Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o „Złamanie hegemonii jest…
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Krzysztof55 o Polska przygotowuje się na „in…
  Kazek o „Złamanie hegemonii jest…
  maxi o Sprawy ważne i ważniejsze
  Jaron o Polska przygotowuje się na „in…
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  zagobasum o „Złamanie hegemonii jest…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  xrt o „Złamanie hegemonii jest…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Lechickie fakty i mity

Posted by Marucha w dniu 2018-04-04 (Środa)

Choć w mniejszym bądź większym stopniu teorię o ciągłej obecności Słowian na terenie Niżu (przynajmniej od 900-400 roku p.n.e) czyli tzw. teorię neoautochtoniczną popierali między innymi Wojciech Kętrzyński i Edward Romuald Bogusławski, to w głównej mierze jej rozwój i promocję zawdzięczamy Józefowi Kostrzewskiemu.

Po drugiej stronie barykady jest jeden z głównych twórców krakowskiej szkoły archeologii historycznej – Kazimierz Godłowski, który skutecznie kwestionował podstawy metodologii badawczej Kostrzewskiego. W maszynopisie jego referatu wygłoszonego na konferencji archeologicznej w Moskwie z 1977 r. znajdujemy taki oto fragment:

,,Dlaczego właściwie przyjmować, że ludzie posługujący się pewnym językiem mieli równocześnie lepić garnki o proporcjach, czy też w pewien specjalny sposób formować brzeg naczynia i co więcej kontynuować tego rodzaju tradycje przez setki lat. Dlaczego mamy zakładać, że cechy te nie były przyjmowane, zapożyczane i przekazywane niezależnie od różnic etnicznych – tak jak wszystkie inne elementy kultury materialnej, duchowej i społecznej, na których dyfuzję mamy mnóstwo przykładów.”

Mimo wielu zastrzeżeń i wątpliwości prezentowanych przez licznych badaczy, dzięki posiadanej dziś przez nas wiedzy genetycznej, historycznej i archeologicznej, ja przez większość czasu pozostawałem i pozostaję nadal umiarkowanym zwolennikiem teorii o stałej obecności Słowian na terenie Niżu.

Wysoce cenię sobie pracę wykonaną przez autora książki ,,3000 lat Państwa Polskiego”, który może i pozwolił sobie na pewne nadinterpretacje, lecz był doprawdy najbliżej ustalenia prawdy na temat naszej przeszłości; i to na długo przed powstaniem Internetu oraz dokonaniem wielu współczesnych badań genetycznych.

Gdy z czystej ciekawości poznawałem historię Słowian, obracałem się jednocześnie w pewnym politycznym środowisku, w którym zaczęła zachodzić ogromna zmiana. Mimo dalszego nawiązywania do tradycji organizacji o tej samej nazwie istniejącej przed wojną i podkreślającej nierozłączność katolicyzmu z polskością, coraz częściej musiałem czytać niepochlebne wpisy na temat Kościoła Katolickiego. Z czasem rozwinęły się one w masową furię znaczącej części paru środowisk.

Furię przemieniono wkrótce później w skoordynowany atak. W tym celu sięgano po wysoce nieobiektywnych autorów i pisma, których autentyczność jest bliska zeru. Często także przekłamywano liczne wydarzenia historyczne, licząc na niewiedzę Internautów i ich skłonność do dawania wiary wszystkiemu, co napisze anonimowy użytkownik portalu społecznościowego. Jak grzyby po deszczu wyrosły nowe witryny, blogi, strony na portalach społecznościowych, pseudo-historyczne książki, które nieprzypadkowo promowano na półkach wielu księgarń.

Nie była w mej ocenie przypadkiem koordynacja działań wielu propagandzistów, którzy swoje rewelacje publikowali na niemal każdej otwartej i zamkniętej grupie na Facebooku, a także na rozmaitych forach dyskusyjnych. Z początku zresztą, choć masowe, te ataki na Kościół Katolicki i katolicyzm były poniekąd delikatne. Ostrożnie również poruszano tematy dotyczące historii Słowian, publikując jedynie informacje o nowych odkryciach naukowych i odkopując zapomniane fakty.

Początkowo wykorzystywano liczne fakty i odkrycia (np. Żmijowe Wały, Wazę z Bronocic, haplogrupę krwi R1A1, historyczne kroniki), by z czasem powoływać się już niemal wyłącznie na nic innego jak na zwyczajną mitologię, na mapy fałszowane w Paincie, na podania pseudo-historyczne, których wiarygodność obalono znacznie lepiej niż wielu apokryfów, na teorie autorów książek o Reptilianach jak i na anonimową pracę internetowych i amatorskich lingwistów, którzy w ostatnim czasie wysunęli publicznie propozycję ogromnego przymierza świata Słowian i muzułmanów, albowiem ,,Allah” oznacza w ocenie niektórych z nich ,,A’Lacha”, czyli Lecha i Lechitę.

Niestety, lecz w dobie Internetu, gdy większość osób naprawdę wierzy w niemal każdą przeczytaną rzecz, tego rodzaju ,,lingwistyka” i manipulacje ufologów, stały się kanwą nowej wiary tysięcy Polaków.

Weźmy zatem na szpilkę naszego czołowego ideologa Turbosłowian – pana Janusza Bieszka.

Mimo tego, że od wydania pierwszej części rewelacji Janusza Bieszka pdt. ,,Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna” minęły już trzy lata, książka ta nadal jest widoczna na wielu półkach w popularnej sieci księgarni.

,,Badał historię Prasłowian jako twórców kultury łużyckiej, jak rownież plemion lechickich oraz plemion polskich. Jako jeden z argumentów Janusz Bieszk podaje historyczny obraz (1,37 x 2,22 m) Jasnogórski Poczet 52 Królów i Książąt Polskich znajdujący się w Częstochowie.” (źródło)

Jak widać nie wszyscy ,,badacze” posiadają umiejętność odróżniania prawdy od fikcji albo odróżniania faktów od mitologii i legend. Równie dobrze można by bez wiedzy na temat mitologii greckiej przeczytać zbiór mitów, znaleźć parę waz, posągów i uznać na tej podstawie, że Tytani faktycznie musieli istnieć, a Herakles to postać historyczna. Podobnie jak Minotaur i Gorgona Meduza.

Czytelnicy mogą w tej chwili sądzić, że idę nieco daleko z tym porównaniem i znacznie przesadzam, jednak ten sam ,,badacz historii Słowian” napisał, że ,,Odnośnie metod badawczych – mam swoje własne i nie muszą być one zgodne ze „stricte naukowymi”. (źródło)

Jakoś mnie to nie dziwi, albowiem ,,stricte naukowe” metody opierają się właśnie na odsiewaniu ziarna od plew i na odróżnianiu faktów historycznych od mitów o wilkołakach i rusałkach. Metody ,,stricte naukowe” opierają się na krytycznej analizie źródeł, na odróżnianiu hipotez od teorii i na naukowej weryfikacji faktów, ale wiem też, że dziś są to metody wielu osobom nieznane.

Dla naszego ,,badacza” dowodem na istnienie jakiegoś króla jest NOWOŻYTNE przedstawienie postaci historycznych i legendarnych, które wedle (jakże obiektywnego i poważnego) ,,Tajnego Archiwum Watykańskiego”, Kościół Katolicki przed Polakami ukrywa. W dodatku ukrywa całkiem nieźle, wydając w 1990 roku specjalnie dla tegoż dzieła album o nakładzie 20 tyś egzemplarzy i wieszając je tam, gdzie mogą oglądać je turyści.

,,W książce „Cywilizacje kosmiczne na Ziemi” autor, próbując porównać studia nad Biblią, tabliczkami sumeryjskimi, oraz badania innych, równie nieuznanych co on, badaczy, dochodzi do wniosków, że m.in. na Ziemi przed powstaniem Cywilizacji Wielkich Rzek istniały już cywilizacje pochodzenia kosmicznego władające zaawansowaną technologią i używające ludzi, stworzonych przez siebie metodami inżynierii genetycznej, jako niewolników. Tym sposobem próbuje on wytłumaczyć m.in. niebiańskie pochodzenie bóstw w wielu kulturach, mit o Atlantydzie, czy budowę Stonehenge.” (źródło)

Jak ulał pasuje to do teorii wielu blogerów, którzy przekonują nas, jakoby to Słowianie byli potomkami Ariów, a Ariowie to tak naprawdę kosmiczni Aniołowie. Skoro jedno i drugie słowo zaczynają się na literę ,,a”, dla internetowych badaczy słowiańszczyzny stanowi to niepodważalny dowód lingwistyczny.

Swoje główne dzieło tj. ,,Słowiańskich królów Lechii” i zarazem Świętą Księgę każdego Turbosłowianina, nasz autor zaczyna od swego niesamowitego odkrycia epitafium. Wykorzystuje przy tym fakt, że mało kto zna dziś dobrze łacinę, tłumaczy ten tekst za Tadeuszem Wolańskim (tutaj z uwzględnieniem skrótów):

,,C[aio] Avillio Lescho | Ti[berius] Claudius Buccio | columbaria IIII, oll. VIII,| se vivo a solo ad | fastigum mancipio | dedid.”

Jako:

,,Na pożegnanie Awiłłowi Leszkowi, Tyberyusz Klaudyusz grób ten z cztérma framugami, na ośm urn popielnych, jeszcze za życia, jemu jedynie, dla zaszczytu, na zupełną własność oddał.”

Jak brzmieć może natomiast bliższe oryginałowi tłumaczenie? (znalezione w Internecie, ale chętnie opublikuję alternatywne)

,,Gajuszowi Awiliuszowi Lescho, Tyberiusz Klaudiusz Buccio, cztery kolumbaria i osiem urn, za życia, od ziemi do sufitu przekazał i wystawił.”

Ale przecież to jest koronny dowód i od tego zaczyna się cała książka! Czytelnik zatem już na starcie jest przekonany do geniuszu autora i czyta dalej rozmaite legendy oraz mity, przedstawiane w niej jako niezaprzeczalne fakty.

Autor nie widzi ponad to przeszkody w opieraniu się na wpół-mitologicznych kronikach, będące całkowitą normą w średniowieczu. Nawet ja studiując częściowo historię kultury i literatury wiem doskonale, jak usilnie kronikarze w Szwecji starali się za pomocą mitów i legend udowodnić rozmaite pochodzenie Szwedów i na tej podstawie usprawiedliwić dążenia terytorialne państwa i jego królów. Dla żadnego historyka nie jest tajemnicą pisanie legend czy pieśni pod dyktando władzy i jej ideologii, ale i o tym nasz ,,badacz” nie wie. Najprawdopodobniej, albowiem wolę zakładać niewiedzę, niż złą wolę.

Jednym z głównych argumentów Turbosłowian jest tzw. przekonanie ,,historiografii okupantów”, jakoby to Polacy pojawili się znikąd w momencie chrztu, podobnie zresztą jak i ich państwowość.

Już same wątpliwości budzi fakt porównywania struktur plemiennych (dopiero wtedy reformowanych i jednoczonych) do rozwiniętych organizmów państwowych albo współczesnych teorii narodowościowych, skoro nie istniało wtedy jeszcze pojęcie narodowości. Jednak nie, nikt tak naprawdę nie jest przekonany, jakoby to Polacy zeszli z drzew w momencie chrztu. W każdym razie nie są do tego przekonani poważni historycy. W tym celu wystarczy sięgnąć po prace naukowe któregokolwiek z nich, o ile nie wykracza to poza umiejętności przeciętnego Ario-Anioła i Jaszczuroludzia.

Turbosłowianie lubią powoływać się na antycznych historyków. Sam Herodot wspominał o plemionach Neurów i Budynów, którzy mieli sąsiadować ze Scytami. Tak, sąsiadować, albowiem każdy szanujący się historyk wie dość o koczowniczym plemieniu Scytów (uwielbiających swoją jazdę i łuki, a także praktykujących najczęściej pochówek szkieletowy), by dostrzec ogromną różnicę w zwyczajach, metalurgii, pochówkach, a nawet metodach prowadzenia wojny Słowian i Scytów.

Oczywiście zarówno Scytowie, jak i Słowianie byli Indoeuropejczykami i badania genetyczne to potwierdzają, ale uważanie każdego potomka Indoeuropejczyków za Słowianina, jest co najmniej ahistoryczne.

W IV księdze ,,Dziejów” Herodota czytamy więcej na temat Scytów:

,,Co do spraw wojennych jest u nich taki zwyczaj. Skoro Scyta powali pierwszego przeciwnika, pije jego krew, głowy zaś tych wszystkich, których w bitwie uśmierci, odnosi królowi: jeżeli bowiem zaniesie głowę, ma udział w uzyskanej przez nich zdobyczy, w przeciwnym razie nic nie dostaje. A odziera ją ze skóry w taki sposób: Nacina skórę dookoła uszów, potem chwyta głowę za włosy i wytrząsa ją; dalej zeskrobuje ze skóry mięso żebrem wołowym i garbuje ją w ręku; a skoro ją zmiękczy, posługuje się nią jak ręcznikiem, zawiesza ją u uzdy konia, na którym jeździ, i jest z tego dumny. Kto bowiem ma najwięcej takich ręczników, ten uchodzi za najdzielniejszego. Wielu z nich sporządza też ze zdartych skór szaty do wdziewania, zszywając je jak kożuchy pasterskie. Wielu również z prawej ręki trupów swych wrogów ściąga skórę wraz z paznokciami i sporządza z niej nakrywkę kołczanu. Bo skóra ludzka jest mocna i błyszcząca, i przewyższa lśniącą białością prawie wszystkie inne skóry. Niejeden nawet z całego człowieka zdziera skórę, po czym napina ją na drewno i konno obwozi. To więc jest u nich w zwyczaju.”

Jakoś ma się to kiepsko do miłujących pokój i żyjących w strukturach demokracji plemiennej Słowian, którzy wedle Turbosłowian nie praktykowali nawet niewolnictwa, ani składania ofiar z ludzi. Jednakowoż u ,,badacza” czytamy, że Scytowie byli Słowianami i jedną z wielu części Imperium Lechickiego.

Zerknijmy zatem do Tacyta:

,,Tu kończy się Swebia. Waham się czy plemiona Peucynów, Wenedów i Fennów zaliczyć mam do Germanów, czy do Sarmatów, jakkolwiek Peucynowie (niektórzy zwą ich Bastarnami) językiem, kulturą, sposobem osiedlenia i budowy domostw przedstawiają się jako Germanowie … Wenedowie wiele przejęli z obyczajów Sarmatów, albowiem w swych wyprawach łupieskich przebiegają wszystkie lasy i góry, jakie wznoszą się między Peucynami (Bastarnami) a Fennami. Raczej jednak należy ich do Germanów zaliczyć, ponieważ budują stałe domy, noszą tarcze, lubują się w pieszych marszach i chyżości – a wszystko to odmienne jest u Sarmatów, którzy spędzają życie na wozie i koniu.”

Inni Turbosłowianie idą jednak w zaparte i zaprzeczają istnieniu Germanów. Tak! Tych ludzi, z którymi Rzymianie walczyli, którzy dołączali do ich armii, zasiedlali ich Imperium, uczyli ich swoich języków, opowiadali o swojej kulturze, tradycjach, bożkach i geografii.

Ciekawe skąd zatem wzięły się języki germańskie, w szczególności język niemiecki, jeśli z Rzymianami graniczyli wyłącznie Prasłowianie i nigdy żadnych plemion germańskich tak naprawdę nie było? Niestety, lecz przypomina to właśnie przedwojenną historiografię niemiecką albowiem to Niemcy dla swych celów politycznych pierwsi zaczęli uważać się za potomków Arian/Ariów/Aryjczyków.

Nie wiem jednak w jakim stopniu tworzenie tego typu mitów ma służyć celom politycznym, a kiedy jest to po prostu objaw narodowych kompleksów i poczucia niskiej wartości.

Widząc jednak jak wiele osób czepia się nogami i rękami teorii, jakoby to Słowianie przed 10.000 lat tworzyli Imperium Lechickie i prowadzili swój program kosmiczny, zmieniam zdanie na temat tego, kto tu żyje swoimi kompleksami po odrzuceniu dotychczasowej tożsamości narodowej i musi udowadniać swoją wielkość każdym możliwym sposobem. Nawet jeśli te sposoby są, delikatnie powiedziawszy, skrajnie nienaukowe.

Naukowcy z Bydgoszczy ustalili, że najstarsi genetyczni przodkowie Słowian zamieszkiwali nasze tereny już 3-4 tys. lat temu, ale oni podchodzą z rozsądkiem do własnych badań genetycznych. Tym bardziej, że Słowianie w czasie Wielkich Wędrówek nigdy nie wynieśli się całkiem z terenów dzisiejszej Polski, a gdy malały wpływy innych kultur, przybyszów najzwyczajniej w świecie slawizowano. Grupa R1a1 u danej osoby oznacza wyłącznie, że przed 15-10 tysiącami lat, osoba ta miała najprawdopodobniej tego samego ojca co inni nosiciele tej grupy. Nie oznacza to jednak automatycznie zaklasyfikowania ich wszystkich jako Słowian, co zresztą byłoby niepoważne w przypadku licznych Polaków, Węgrów, Finów, Szwedów, Persów, Ubeków i Afgańczyków.

A co ze znaną nam wszystkim mapą z Imperium Lechitów, która krąży po Internecie? Oryginalna mapa pochodzi z amerykańskiego atlasu historycznego ,,The Historical Atlas” autorstwa Williama R. Shepherda, a przerobił ją najpewniej któryś z anonimowych autorów Turbosłowiańskich. Wskazują na to liczne błędy, jakich nie popełniłby żaden prawdziwy historyk, gdyby przystąpił do tworzenia podobnej fałszywki. Historyk twierdząc, że autorem mapy jest Tacyt, na pewno nie użyłby cyfr arabskich (XIII wiek n.e), południka zerowego Greenwitch (XIX wiek n.e), ani współczesnego kroju pisma. To tylko nieliczne z wielu błędów wskazujących na fałszerstwo. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą…

Tu oryginalna mapa, bez przeróbek (W. R. Shepherd, Historical Atlas, New York 1911; kolejne wydania: 1921, 1926) (źródło)

Zaczęło się pięknie: od prawdziwych odkryć, faktów i merytorycznych dyskusji na temat naszego pochodzenia, naszej metalurgii i sztuki wojennej. Skończyło się na mitach, legendach, fałszywkach, podłym zakłamywaniu historii Polski oraz Kościoła, jak i na promowaniu neopogaństwa i mitów o przybyszach z kosmosu. Nie wierzę w przypadki.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com

Komentarze 282 do “Lechickie fakty i mity”

 1. Adam said

  Wielką Lechię wymyślono po to, żeby napuścić Polaków na Rosjan i zachęcić ich do podboju Rosji dla chazarskich i anglosaskich śmieci z Londynu.

  Takiego wała jak Polska cała.

 2. Jaron said

  Giganci i Tytani istnieli, Pan Bog wytepil ich potopem. Dowodem sa szkielety 10metrowe wykopane w wielu miejscach na ziemi. Dinozaury to smoki I o wiele wiecej prawdy jest w legendach niz w pseudonaukowych wypocinach. Ziemia instnieje niecale 7000 lat liczac od Adama. A Lech, Czech I Rus to potomkowie najmlodszego syna Niego, Jaffata.

 3. Józef Piotr said

  Re 1 Adam

  Panie Gajowy , Czy Adam jest agentem narodu przebranego czy tez głupi ?

 4. Ktoś said

  Około 3400 pne w Polsce występowały KULTURY zwane PUCHAROWYMI… TE SAME KULTURY w tym SAMYM CZASIE były i w Egipcie…. Tak samo w Egipcie PO ZWYCIĘSTWIE NAD ABLEM (3100pne) wprowadzono kontynuowany w Polsce do dziś ZWYCZAJ SKAKANIA przez OCZYSZCZAJĄCY/ BŁOGOSŁAWIĄCY ogień

  Od Egiptu poprzez wybrzeże Azji Mniejszej ciągnie się PAS JEDNOLITEJ KULTURY jakiej charakterystycznym elementem są LALKI- FIGURKI TAŃCZĄCEGO ŚHIVY..

  Do tego to co w Egipcie czczono jako HORUS STARY, IZYDA, HORUS MŁODY w Polsce TEŻ BYŁO CZCZONE jako LELI, ŁADA, WODA… i to na ŁYSEJ GÓRZE…..

  więc…… PRZESŁANKI KULTUROWE SĄ….

  Kolejne są z czasów około 2400 pne, 1800 pne, 1200 pne….. ale przecież polactwo wrosłe już kolanami w świńskie gówno tak jak i one już nie ma jak od odleżyn na karku SPOGLĄDAĆ DO GÓRY a juz broń panie żydzie W NIEBO…. czy MARZYĆ O WŁASNYM bez biblijnych nazistów PAŃSTWIE….

 5. Listwa said

  Robert Grünholz

  Dobre.

 6. Roman K said

  Jedynym mitem- panie Robercie..jest Teoria Ewolucji:-)))) Ten pluton idacy z czeterech nog do pana z patykiem…jest najwieksza bzdura..jaka ludzkosc zdecydowala sie jarmic swoje wlasne potomstwo.
  Reszta nalezy cierpliwie badac….Jestesmy- jako ludzie- cywilizacja z amnezja:-))

 7. MatkaPolka said

  W gajówce ukazało się wiele artykułów na temat Słowiańszczyzny zachodniej

  Można pobrać książki

  3000 lat Państwa Polskiego – Millera
  Ziemia Gromadzi Prochy – Kislewskiego – wydana w 1939 r. Za posiadanie tej książki Niemcy rozstrzeliwali od razu lub wysyłali do obozu koncentracyjnego

  Słowiańszczyzną zachodnią zajmuje się wielu ludzi

  Istnieją znane i powszechnie dostępne kroniki. Kroniki Polskie, Kroniki niemieckie, kroniki rzymskie, greckie, arabskie – potwierdzające starożytne istnienie Polski i Lechii.

  Kronikarze polscy to wysocy hierarchowie Kościoła Katolickiego- biskupi i arcybiskupi

  Jest wiele stron i źródeł pogańskich – takich jak NS Zadruga, czy Rodzimowiercy, którzy twierdzą, że chrześcijaństwo jest religią obcą i narzuconą – służącą do podboju i zniewolenia

  Istnieje wiele map przygotowanych przez zawodowych kartografów.
  Przykładem może być EUROATLAS

  Mapy

  W polskich szkołach, nie pokazuje się map sprzed 1000 r., bo po co? Jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania. No jak już pokażą, to Grecję, Rzym, czy Persję, ale Polskę? Kogo taki pogański kraj może zainteresować?

  Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.
  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/07/28/niemcy-jacy-niemcy-historia-europy-600-1000-a-d

  Mapy – NA TYCH MAPACH NIE MA NIEMCOW

  Oficjalne mapy – EUROATLAS

  EUROPA 600 A D ht..tp:/../ww..w.euratlas.net/history/europe/600/600.jpg

  1000 A. D. ht..tp:/../w..ww.euratlas.net/history/europe/1000/1000.jpg

  900 A. D. ht..tp:/../ww..w.euratlas.net/history/europe/900/900.jpg

  EUROPA 800 A. D. h..ttp:/../w..ww.euratlas.net/history/europe/800/800.jpg

  EUROPA 700 A. D. http://www.euratlas.net/history/europe/700/700.jpg

  NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYŁO

  HISTORIA POLSKI I EUROPY JEST i BYŁA FAŁSZOWANA – PRZEZ tzw. Niemców

  Nieszcześciem Polski i wszystkich narodów słowiańskich były zawsze Prusy.
  Niezczeście Polski chrześijańskiej zaczeło się od osadzenia Krzyżaków w Polsce – zaczeli od sfałszowania Aktu nadania Ziemi Chełminńskiej i Rzezi Gdańszczan.

  Historia Polski to jeden wielki ciąg wojen z Krzyżakami i Prusami – historia najazdów, rabunków i podbojów

  Wcześniej przed Polską chrześcijańską był WIELKA LECHIA – rozbita i podbita przez Alemanów – azjatyckie plemiona

 8. Adam said

  Re. 3 Józef Piotr

  A może to Pan jest głupi lub z „wybranego plemienia”?

  Jeśli R1a są Indoeuropejczykami, to chyba sama nazwa wskazuje że przybyli do Europy z Azji, nieprawdaż?

  A wcześniej nikogo tu nie było?

  Byli. Najstarsi Polacy zwani Prasłowianami lub Wenedami – tak ich też wtedy nazywali Germanie.

  Proponuję trochę poczytać, a nie tylko strzykać żółcią.

 9. MatkaPolka said

  Dzieje Prus cz. 1- Obalenie mitu dziejów bajecznych
  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca

  Cała historia Polski, czyli Lechii jest zafałszowana. Pozmieniano nam wszystko. na opak. Rzeczą najważniejszą zanim wejdzie się głębiej w historię Słowian, jest najpierw odkłamanie historii Polski na najważniejszym jej etapie, czyli wprowadzenia Chrześcijaństwa, znalezienie konkretnej daty i umotywowanie jej w sposób jasny i konkretny.

  Zanim to określimy musimy najpierw poznać prawdę w sposób jasny i precyzyjny ZŁAMAĆ RAZ NA ZAWSZE KŁAMSTWO I WSPOSÓB NIE BUDZĄCY WĄTPLIWOŚCI OBALIĆ KŁAMSTWO JAKIE NAM WMÓWIONO I WMAWIA SIĘ CAŁY CZAS. NA UNIWERSYTETACH UCZĄ NIEUKI to jak studenci, jako przyszki nauczyciele historii mają uczyć, jak sami są uczeni głupot i ciemnoty.

  Spróbujmy do obalić za pomocą Dziejów Prus Ks. Jana Leo.

  Najważniejszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę to data – 1725 r. Jest to kluczowe, gdyż jest to dzieło przedrozbiorowe, czyli niezakłamane. Pisanie historii z dzieł porozbiorowych, obarczone jest pisaniem przez naszych wrogów bardzo wieloma przeinaczeniami i w taki sposób, że bohaterami zostają agenci, a prawdziwych patriotów się oczernia i wymazuje z naszej historii.

  Autorem DZIEJÓW PRUS jest Ksiądz Jan Leo, kanonik i dziekan Kolegiaty w Dobrym Mieście, więc osoby wykształconej. Pisana jest ona z pozycji osoby duchownej, więc na to trzeba wziąć poprawkę.
  (***)
  Podsumujmy co mamy;

  – Chrześciaństwo było obecne w Polsce w różnych obrządkach. Każdy kto sobie coś głosił, żadna krzywda mu się nie stała, a jak ktoś szukał kłopotów to je znalazł.

  – Polska była jak na ówczesne czasy normalnym Państwem z jego wadami i zaletami,
  – Władcy wymieniani w naszych kronikach, byli naszymi normalnymi władcami, tylko nie byli władcami Chrześcijańskimi.

  Od kiedy się to powinno liczyc napiszę w cz.2. Tak samo jak ogłupiały polski kler uznaje datę 966, tymczasem jest to wymysł masonerii, z czym się to kojarzy nie trzeba pisać,

  – Używanie pojęcia bajeczne dzieje to zwykła maskirowka jezuicko – niemiecka. Ma ona na celu promowanie swojej wersji historii, która związana jest z Rzymem i Niemcami. Temu służylo utworzenie KEN-u.

  Potwierdzenia naszych władców i ich dziejów są w wydaniach przedrozbiorowych. Kronika Kadłubka tylko w formie dialogu mogła przetrwać, aby ocalic od zapomnienia nasze dzieje kiedy palono nam kroniki.

 10. MatkaPolka said

  Kroniki Średniowieczne

  http://kronikihistoryczne.blogspot.ca/2014/08/kroniki.html

  Tutaj znajdą Państwo dostęp do głównych Kronik, na podstawie których opiera się pisanie dziejów Polski.

  Kronika Galla Anonima

  Autor Kroniki, od wieku XVI określany mianem Galla (czyli Francuza), był zapewne benedyktyńskim mnichem pochodzącym z Francji, który przybył do Polski z Węgier na początku XII wieku. Chociaż swą Kronikę napisał po łacinie, ze względu na jej wyjątkowość: ścisły związek z historią naszego państwa, wartość źródłową i walory artystyczne, uznaje się ją powszechnie za pierwsze znaczące dzieło polskiego piśmiennictwa. Powstała prawdopodobnie na konkretne zamówienie, w latach 1112-1116. W trzech księgach Anonim przedstawił dzieje Polski od czasów legendarnych do roku 1113

  Click to access Kronika%20Gall’a%20zwanego%20Anonimem.pdf

  Kronika Jana Długosza

  Jan Długosz (1415-1480), polski historyk i kronikarz, dyplomata, duchowny i geograf.

  Początkowo uczył się w szkole parafialnej w Nowym Korczynie gdzie ojciec był starostą od 1421 r., a następnie przez trzy lata studiował na Akademii Krakowskiej. Opuścił uczelnię nie uzyskując żadnego stopnia naukowego i jako notariusz publiczny trafił na dwór biskupa krakowskiego, Zbigniewa Oleśnickiego. Był jego zaufanym współpracownikiem, sekretarzem i kanclerzem w latach 1433 – 1455. W 1437 został kanonikiem krakowskim. Po śmierci Oleśnickiego służył królowi Kazimierzowi Jagiellończykowi, a od 1467 był wychowawcą synów królewskich. W 1480 został arcybiskupem – nominatem lwowskim. Uczestnik wielu poselstw zagranicznych: w 1449 do Rzymu, 1467 do Czech, 1469 na Węgry, 1478 do Wyszehradu.

  Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego, 12 ksiąg opisujących dzieje Polski od czasów legendarnych do 1480, poprzedzone pierwszym opisem geograficznym Polski pt. „Chorographia…”, powst. 1455–1480, wydane pt. Historia polonica Joannis Długossi, wyd. J. Szczęsny Herburt, Dobromil 1614 (ks. 1–4), Dobromil 1615, drukarnia J. Szeliga (ks. 1–6;

  edycja przerwana zakazem Zygmunta III); pt. Historiae polonicae libri XII, quorum sex posteriores nondum editi (staraniem H. Huyssena), t. 1–2, Frankfurt 1711, drukarnia J. L. Gleditsch i M. G. Weidmann (edycja niekompletna).

  Pełne wydanie ukazało się w latach 1701–1703. Pierwsze wydanie w przekładzie na język polski ukazało się w latach 1867-1870 pt. Jana Długosza kanonika krakowskiego Dziejów polskich ksiąg dwanaście. Drugie wydanie w przekładzie na język polski rozpoczęło się w 1961 i zakończyło w 2006

 11. Listwa said

  @ 7 Matka Polka

  „Jest wiele stron i źródeł pogańskich – takich jak NS Zadruga, czy Rodzimowiercy, którzy twierdzą, że chrześcijaństwo jest religią obcą i narzuconą – służącą do podboju i zniewolenia”
  – oczywiscie opowiadają bzdury.

 12. MatkaPolka said

  KRONIKI NIEMIECKIE, RZYMSKIE I ARABSKIE O IMPERIUM LECHITÓW I ANTYCZNE NAZWY POLAKÓW.

  Pod filmem linki do – kronik polskich – trzeba krok po kroku rozwijać linki

  Poczet królów, książąt, władców polskich. Przed katoliccy królowie Polski według Długosza, biskupów Boguchwała i Kadłubka, kroniki Franciszkańskiej i Bielskiego, i o Imperium Polan. Tu:

  POCZET 15 PRZED KATOLICKICH KRÓLÓW POLSKI WEDŁUG KRONIK NIEMIECKICH ht/../tps://ww//w.youtube.com/watch?v=RNUYp…

  Materiały źródłowe do greckiego pochodzenia Polaków od synów Noego ht..tps:/../www.youtube.com/watch?v=aSKFg….

  Najwiecęj alternatywnych wersji cudów związanych z otrzymaniem korony przez Piasta podają Bielski i Długosz w rozdziale o Piaście.

  Link do Kroniki Bielskiego htt..ps:/../archive.org/details/kronikapo…
  Link do Kronik arcybiskupa Prokosza ht..tp:/../books.google.ca/books?id=FrRbA.

  Kronika biskupa Kadłubka ht..tp:/../poetica.freehost.pl/kronika.h..t.ml

  Kronika arcybiskupa Długosza ht..tp:/../ww..w.polona.pl/item/192557/4/

  Kronika Wielkopolska ht..tp:/../historiapolski.eu/kronika-lech…

  Link do Białczyńskiego który zajmuje się naukowo genetyką i pochodzeniem Słowian a ponadto wyjaśnia kosmiczną naturę bogów czczonych przez Polan
  ht..tp://bialczynski.pl

  O pangermańskim szowiniźmie i nacjonaliźmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA
  http://bialczynski.pl/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna

  Dla chcących nabyć kroniki Bielskiego link ht..tp://ww..w.amazon.co.uk/Marcin-Bielsk…

  O pochodzeniu Polan źródła h..ttp:/../wieczorna.pl/tajemnice-histori…

  Stare mapy pokazują Kraków nad Renem i w Niemczech wschodnich ht..tp:/../www.jassa.org/

  O wojnach Ariovistusa z Cezarem tu w Dziejach Słowiańszczyzny: ht..tps:/../archive.org/details/dziejesow…

  ZBIÓR UKRYWANYCH PRZED POLAKAMI KRONIK
  ht..tp:/../kronikihistoryczne.blogspot.ca…

  O wojnach Polaków o Bawarię i bitwach nad rzeką Lech w Bawarii ,

  ht..tps:/../youtu.be/Yu0Th3ZCW7Q

  UKRYWANA POLSKA ARCHEOLOGIA
  ht..tps:/../youtu.be/IaW23574QDs

 13. Adam said

  Germanie to też wymyślony naród – stanowili mieszankę indoeuropejskich Celtów (R1b) oraz europejskich Wenedów (Prasłowian) i staroskandynawskich nordyków.

 14. Adam said

  Szkoda że to „Imperium Polonorum” nie rozciągało się od współczesnej Polski po Atlantyk i Morze Śródziemne, co byłoby zgodne z prawdą czyli terenami zajętymi przez prasłowiańskich Wenedów.

 15. Listwa said

  Tzw . Tajne archiwum watykańskie, to w rzeczywistości prywatne archiwum papieża. Któryś z papieży coś trzymał u siebie, potem inni dodawali i tak powstał pewien zbiór dokumentów w archiwum prywatnym papieskim. Te archiwum z łaciny określone jest słowem „secret”, co niektórzy przetłumaczyli na „tajne” i tak tworzą mity jak to jest zbiór ukrywany lub chowany przed całym światem.

  Ale to nie jest archiwum swiata , a Koscioła , a konkretnie papiezy. Ono jest usdostępniane badaczom bez problemu, jest też zabezpieczane i skanowane, coraz więcej jest przez Internet.

  Bzdurą jest gadanie różnych zadrug i im podobnych, ze Kościół zabrał archiwmu , utajnił, aby swiat nie poznał prawdy, która jednak znaja rodzimowiercy.

 16. MatkaPolka said

  NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYŁO

  HISTORIA POLSKI I EUROPY JEST i BYŁA FAŁSZOWANA – PRZEZ tzw. Niemców

  Nieszczęściem Polski i wszystkich narodów słowiańskich były zawsze Prusy.
  Nieszczęście Polski chrześijańskiej zaczęło się od osadzenia Krzyżaków w Polsce – zaczęli od sfałszowania Aktu nadania Ziemi Chełmińskiej i Rzezi Gdańszczan.

  Historia Polski to jeden wielki ciąg wojen z Krzyżakami i Prusami – historia najazdów, rabunków i podbojów

  Wcześniej przed Polską chrześcijańską był WIELKA LECHIA – rozbita i podbita przez Alemanów – azjatyckie plemiona

  Wielka migracja Allemanow, kiedy to wszyscy Alanowie zwinęli namioty i przybyli do Europy odbywało się dopiero w czasach imperium Karola Wielkiego, Kiedy to któryś z synów Karola ściągnął do Europy i pojawili się całą siłą powodujący rozkład imperium Karolingów.

  Kroniki niemieckie są zgodne. Przed Ottonem I Niemcy mieli tu tylko dwóch królów.
  Dopiero po zdobyciu Rzymu, gdy Otton I zdobył Rzym i koronował się na króla Rzym stał się bezpośrednim przełożonym biskupa Rzymu to jest papieża.

  Po zniszczeniu Cesarstwa Rzymskiego Karolingów – Alemanie zniszczyli króestwo Lechitów.

  Kroniki Średniowieczne

  http://kronikihistoryczne.blogspot.com/2014/08/kroniki.html

  {{{Zresztą nie trzeba odwoływaĆ sie do naukowych kronik – wystarczy powiedziec, ze po francusku Niemcy to République fédérale d’Allemagne (ALLEMANIE)}}}

  Prusy – Państwo Krzyżackie do dokonały rozbiorów Polski – Prusy wyrosły na trupie Polski

  Prusy podporządkowały Rosje – cały dwór carski był spruszczony – dynastia Romanow to dynastia Romanow- Holstein –Gottorp. Tron angielski jest również pruski – dynstia Sakson Coburg

  Bismark zjednoczył Niemcy dopiero w 1871 r – „zjednoczył” tzn podbił ziemie Zachodniej Słowiańszczyzny

  Polacy, są starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie

  Historia Polski jest znacznie starsza niż 1000 lat

  SKĄD SIĘ WZIELI NIEMCY

  82-5.a.-1/5 KRONIKI NIEMIECKIE, RZYMSKIE I ARABSKIE. IMPERIUM LECHITÓW I ANTYCZNE NAZWY POLAKÓW.
  POCHODZENIE NIEMCÓW

  (***)
  5:30 min – 9:40
  Mnie interesuje historia Polaków Lechito – Wandali czyli Wiślan.
  tak jak nasze najstarszej kroniki biskupie i mniejsze opisują precyzyjnie naszą historię tak samo najstarszej kroniki Biskupiej niemieckie opisują precyzyjnie pochodzenie Niemców czyli narodu który w swoim języku nazywa się z Deutchami i to jest pochodzenie Almanów nazywanych naszych kronikach Alamenami. Biskupi Adam z Bremy, Kietmar i kanonik Helmond napisali dokładnie starożytne pochodzenie Wiślan zamieszkujących tereny Niemiec po Łabę i Hamburg. jakoś Słowian i Wiślan -Wandalitów to ściśle określi z wojen germańsko – rzymskich plemiona jako Słowian i Wiślan. Dlatego ja poświęco na te opisy kim byli słowiańscy mieszkańcy Germanii według Niemców cały następny film

  W tym filmie chce dokładnie ustalić, kim są Polacy, a kim są Niemcy i jak Niemcy wzrośnie siłę.

  Kronikarze niemieccy zgodnie podają, że Alemanów nie było w Europie w czasach, gdy Germanie (czyli plemiona lechickie- polskie) walczyli z Rzymianami, co potwierdzają wszystkie mapy.

  Pierwsze oddziały Alamanów pojawiły się w Europie dopiero na przełomie czwartego i piątego wieku naszej ery jako wojska posiłkowe Lechitów, kiedy to całe federacyjne Lechitów pod przywództwem Wiślan – Wandalitów to uderzyła na Franków.

  Wielka migracja Alamanow, kiedy to wszyscy Alanowie zwinęli namioty i przybyli do Europy odbywało się dopiero w czasach imperium Karola Wielkiego, Kiedy to któryś z synów Karola ściągnął do Europy i pojawili się całą siłą powodujący rozkład imperium Karolingów.

  Kroniki niemieckie są zgodne. Przed Ottonem I Niemcy mieli tu tylko dwóch królów.
  Dopiero po zdobyciu Rzymu, gdy Otton I zdobył Rzym i koronował się na króla Rzym stał się bezpośrednim przełożonym biskupa Rzymu to jest papieża.

  Niemcy ustanowili pełną kontrolę nad Watykanem i wykorzystali katolicyzm i krucjaty czyli miecz wiary całej Zachodniej Europy do zniszczenia Imperium Wiślan Lechitów.

  O tym jak się To odbyło bardzo precyzyjnie opowiada Długosz w Rocznikach. Przy czytaniu Roczników musimy pamiętać o stronniczość Długosza. Długosz był katolickim dostojnikiem, duchownym, który skończył karierę jako arcybiskupów Lwowa, dlatego wszystko co czynił cesarz – głowa Świętego Rzymskiego Cesarstwa narodu niemieckiego było chwalebne.

 17. Dinozaur said

  Dinozaur chciałby zwrócić uwagę Szanownych Kolegów na wykopaliska na przypadkiem
  upublicznionym pobojowisku z 13 wieku pne. ( 50 lat przed Wojną Trojańską ) nad rzeką Tollense ( Dołężą ) ok. 25 km na PN od Neubrandenburga, gdzie naparzały się wielotysięczne armie z dużym udziałem zawodowych żołnierzy i kawalerii . Faktu istnienia w owym czasie takich armii w Europie Srodkowej nie tłumaczą dotychczasowe teorie ,

 18. Adam said

  Re. 17.

  Niestety, dokładne badania DNA wojowników znad rzeki Tollense są skrzętnie ukrywane. Pisze się, że DNA tożsame ze współczesnymi mieszkańcami Polski, Skandynawii czy Italii, ale nigdzie nie podaje się konkretów czyli z jakimi dokładnie haplogrupami Y-DNA mamy tam do czynienia. Myślę że prawdy łatwo się nie dowiemy, bo w tym przypadku archeologia miesza się z polityką, a wyniki mogły by być dla wielu bardzo niewygodne.

 19. MatkaPolka said

  GERMANIE – to plemiona słowiańskie. Tak nazwali Rzymianie plemiona osiadłe na północ od Alp – ale były to plemiona słowiańskie – Ger = góra, man – człowiek. Słowian podbili i wybili Allemanie – plemiona azjatyckie – i przyjęli ich nazwę. Podobnie Krzyżacy wycieli bałtyckie plemiona Prusów i przyjęli ich nazwę – nazwali się Prusami

  Jeszcze do połowy XVIII wieku na przedmieściach Hamburga mówiono po polsku

  Frankfurt Chodzi oczywiście o ten nad Menem. Nazwa oznacza tyle, co “Przejście wodne (Furta) Franków”. Po rzymsku nazywało się Vadum Francorum (Vadum znaczy “mielizna” od polskiego Woda). Frankfurt wraz z Akwizgranem (Aachen) i Rzymem był jednym z miast “stołecznych”. Był miejscem koronacji cesarzy niemieckich oraz ich siedzibą na wiele stuleci. A dlaczego jest to istotne? Z powodu heraldyki tego miasta:
  Polski Orzeł Biały – godłem Frankfurtu
  .http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Wappen_Frankfurt_am_Main.svg/640px-Wappen_Frankfurt_am_Main.svg.png

  Limes Sorabicus. Młody PoLachu, potomku swych starożytnych dumnych Przodków, zapamiętaj te dwa słowa do końca swojego życia, one zapewnią Ci intelektualne bezpieczeństwo w (kończącej się na szczęście) epoce kłamstwa, chaosu i zmasowanej antypolskiej propagandy. Wskrzesić Ducha Wielkiej Lechii i obudzić śpiących PoLachów?

  Nic prostszego. Wystarczą te dwa krótkie słowa: Limes Sorabicus

  Limes Sorabicus to „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) granica wyznaczona przez króla Franków Karola Wielkiego w 805 roku. Dla współczesnego młodego PoLacha okłamywanego przez współczesną masońską szkołę (kontynuacja masońskiej Komisji Edukacji Narodowej), okłamywanego przez szkolnych (też okłamanych) nauczycieli historii, niemiecka (!) mapa dokumentująca tereny zamieszkane przez Słowian we wczesnym średniowieczu musi być nie lada intelektualnym szokiem. Szok jest tym większy, że mapa, o której mowa, jest jak najbardziej „legalna”, bo udostępniona publicznie przez illuminacką Wikipedię.

  Granica „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) rozpoczynała się od Adriatyku,

  przechodziła w okolicy dzisiejszego Linzu
  brzegiem Dunaju do Ratyzbony (Regnica),

  stamtąd do Norymbergi.

  Od Norymbergi szła do Bambergu,

  Erfurtu,
  dalej wzdłuż biegu Soławy,
  Halle,
  Magdeburga
  i Łaby,
  aż do jej ujścia między Hamburgiem i Lubeką,
  gdzie znajdował się Związek Wielecki
  .

  Dokładnie ją przestudiuj mapę. Linia przerywana, sięgająca poza Limes Sorabicus, wyznacza najdalszą na Zachód granicę osadnictwa Słowian. VI-VIII wiek: Słowianie graniczą z Danią (Jutlandia), sięgają nad Ren (Grań), Radencę, Men (Mień), aż po rzekę Lech w Bawarii, która do dziś nosi tę nazwę. Dawna nazwa Augsburga to Miasto Lecha, Salzburga – Starogród, Regensburga (Ratyzbony) – Regnica, Poczdamu – Postupim


  Limes Sorabicus Karola Wielkiego, czerwona linia przerywana: zachodnia granica osadnictwa Słowain w VI-VIII wieku
  „Pierwsze wtargnięcie Germanów na ziemie słowiańskie nastąpiło już w pierwszym tysiącleciu przed n. Ch. i rozpoczęło pochód Germanów na wschód, ten wieczny odtąd Drang nach Osten” –

  Włodzimierz Dzwonkowski, „Prahistorja ziem polskich” (Słowiańszczyzna pierwotna. Początki polskiej kultury i organizacji), Warszawa 1918.

  W tym samym dziele jest zamieszczona mapa „Słowiańszczyzna Zachodnia i Germania w VI-IX wieku po nar. Chr.”, a w niej zaznaczone czerwonymi punktami zachodnie granice osadnictwa słowiańskiego: Hamburg, rzeka Ilmenawa, Brunszwik, góry Harcu, Fulda,Wuerzburg, rzeka Wernica oraz zakreślony czerwoną linią ciągłą Limes Sorabicus, przeprowadzony w 808 roku przez Karola Wielkiego (granica oddzielająca jego monarchię od Słowiańszczyzny zachodniej).

  Limes Sorabicus (niem. Sorbenmark, „granica łużycka”) to łacińska nazwa linii obronnej cesarstwa frankońskiego utworzonego przez Karola Wielkiego i używana kilkukrotnie przez roczniki frankońskie Karolingów – Annales Fuldenses w IX w. dla określenia marchii na pograniczu germańsko-słowiańskim na Soławie.

  Granica ta miała odgradzać Franków i podbitych przez nich Germanów od pozostałych Słowian.

  Po podbiciu Serbołużyczan przez Sasów oraz utworzeniu na Łużycach granicznej Marchii Wschodniej na odcinku północnym pomiędzy Zatoką Kilońską a dolną Łabą granica nazywana była później jako Limes Saxoniae.

  Wielki polski patriota, ks. dr Stanisław Dołęga-Kozierowski (1874-1949) polski historyk i językoznawca, duchowny katolicki, profesor Uniwersytetu Poznańskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności, badający słowiańskie nazwy własne na terenach dzisiejszych Niemiec, wydał w Poznaniu w 1934 roku „Atlas nazw geograficznych Słowiańszczyzny Zachodniej”w której zamieścił mapę dokumentującą onomastycznie słowiańskie osadnictwo sięgające aż poza Limes Sorabicus Karola Wielkiego,.

 20. MatkaPolka said

  Skąd pochodzą Polacy, Słowianie, Europejczycy, inne ludy …
  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm

  Dzięki genealogii genetycznej już wiem, skąd pochodzą Polacy, Słowianie, … Oto pojawia się genetyka, a właściwie nie genetyka, lecz genealogia Y-DNA,

  O pangermańskim szowiniźmie i nacjonaliźmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA

  http://bialczynski.pl/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna

  Owa szowinistyczna, rasistowska , pangermańska sztuczka została zastosowana przy opisie ras – czyli poszczególnych haplogrup w nagłówku nad samą tabelą. Oto haplogrupa Y-DNA (męski chromosom DNA wyznaczający rasę) nazywana I1 oraz haplogrupa I2 – nazwane zostały tutaj następująco:

  I1 – Pre-Germanic (Nordic)
  I2b – Pre-Celto-Germanik
  I2a1 -Sardinian, Iberian
  I2a2 – Dinaric, Danubian

  Jest to oczywisty przekręt ponieważ powszechnie wiadomo że haplogrupy I1 i I2 należą do ludności niearyjskiej – jakże zatem ta niearyjska ludność może być pre-aryjska (no bo Germanie uważają się chyba za Indoeuropejczyków – tak było przynajmniej do 2010 roku, kiedy to badania genetyczne obaliły ich mitologię na temat ich WYŻSZEJ Rasowości i ich NAJWYŻSZEGO pochodzenia, a także pre-proto-starożytności i co za tym idzie NAJWIĘKSZEGO we wszechświecie wkładu w rozwój cywilizacji (wynalazek koła i makaronu) oraz wszelakich zasług dla świata cywilizowanego.

  To pierwszy przekręt który ma spowodować, że gdzie byście nie sięgnęli – do jakiegokolwiek kraju Europy tam będziecie mieli Pre-Germanic albo Pre-Celto-Germanic. Jednakże genetyka to nie stare dobre skorupki i wykopki archeologiczne, którymi da się manipulować dowolnie i obracać na swoją korzyść. Co się więc stało że od 2010 roku zaczęli się oni umieszczać w tym pogardzanym przez nich do niedawna kotle rasowym – ludności staroeuropejskiej? Ano stało się coś takiego, że nie ma dla nich miejsca wśród Indoaryjskich ras – nie są czystą rasą! Są mieszańcami trzech ras, z których żadnej nie można nazwać germańską.

  Ale żeby było jeszcze śmieszniej wpakowali się z kopytami w kociołek Rasy Sługów i Niewolników – Slavic, czyli w haplogrupę R1a – gdzie umieszczają (chyba z wielkim bólem germańskiego serca) Bałto-Słowian, Indo-Irańczyków i … Germanów. Oczywiście Germanie są także w haplogrupie R1b. Dziwię się doprawdy że nie umieścili się jeszcze w typowo Żydowskiej haplogrupie J1, albo w Północnoafrykańskiej – E1?! Przecież w Niemczech pełno dzisiaj „czarnych” Niemców.

  Jak widać z Germanami, czyli Niemcami, Skandynawami i Anglikami jest poważny problem. Są wszędzie, i od zawsze ale tak naprawdę okazuje się, że nie ma ich nigdzie. To jest trochę podobny problem jaki nauka niemiecka imputowała Słowianom – byli współcześnie wszędzie w 2/3 Europy i 1/3 Azji, we wszystkich niemal krajach świata mieli spore diaspory i nie dało się tego wyjaśnić.

  Według niemieckiej spreparowanej na faszystowskie potrzeby nauki XX wieku o kulturach archeologicznych, nie było dla nich miejsca nigdzie w przeszłości. Pojawiali się jak diabeł z pudełka, wyskakując z ziemianek i bagien w V wieku n.e. (a nawet w IX – tak to obowiązywało jeszcze w latach wczesnych 70-tych XX wieku) i zalewali nagle świat mnożąc się cudownie, jak chleb w rękach Chrystusa.

 21. MatkaPolka said

  GERMANIE – to plemiona słowiańskie. Tak nazwali Rzymianie plemiona osiadłe na północ od Alp – ale były to plemiona słowiańskie – Ger = góra, man – człowiek. Słowian podbili i wybili Allemanie – plemiona azjatyckie – i przyjęli ich nazwę. Podobnie Krzyżacy wycieli bałtyckie plemiona Prusów i przyjęli ich nazwę – nazwali się Prusami

  Jeszcze do połowy XVIII wieku na przedmieściach Hamburga mówiono po polsku

  Frankfurt Chodzi oczywiście o ten nad Menem. Nazwa oznacza tyle, co “Przejście wodne (Furta) Franków”. Po rzymsku nazywało się Vadum Francorum (Vadum znaczy “mielizna” od polskiego Woda). Frankfurt wraz z Akwizgranem (Aachen) i Rzymem był jednym z miast “stołecznych”. Był miejscem koronacji cesarzy niemieckich oraz ich siedzibą na wiele stuleci. A dlaczego jest to istotne? Z powodu heraldyki tego miasta:
  Polski Orzeł Biały – godłem Frankfurtu
  .http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Wappen_Frankfurt_am_Main.svg/640px-Wappen_Frankfurt_am_Main.svg.png

  Limes Sorabicus. Młody PoLachu, potomku swych starożytnych dumnych Przodków, zapamiętaj te dwa słowa do końca swojego życia, one zapewnią Ci intelektualne bezpieczeństwo w (kończącej się na szczęście) epoce kłamstwa, chaosu i zmasowanej antypolskiej propagandy. Wskrzesić Ducha Wielkiej Lechii i obudzić śpiących PoLachów?

  Nic prostszego. Wystarczą te dwa krótkie słowa: Limes Sorabicus

  Limes Sorabicus to „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) granica wyznaczona przez króla Franków Karola Wielkiego w 805 roku. Dla współczesnego młodego PoLacha okłamywanego przez współczesną masońską szkołę (kontynuacja masońskiej Komisji Edukacji Narodowej), okłamywanego przez szkolnych (też okłamanych) nauczycieli historii, niemiecka (!) mapa dokumentująca tereny zamieszkane przez Słowian we wczesnym średniowieczu musi być nie lada intelektualnym szokiem. Szok jest tym większy, że mapa, o której mowa, jest jak najbardziej „legalna”, bo udostępniona publicznie przez illuminacką Wikipedię.

 22. MatkaPolka said

  Granica „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) rozpoczynała się od Adriatyku,

  przechodziła w okolicy dzisiejszego Linzu
  brzegiem Dunaju do Ratyzbony (Regnica),

  stamtąd do Norymbergi.

  Od Norymbergi szła do Bambergu,

  Erfurtu,
  dalej wzdłuż biegu Soławy,
  Halle,
  Magdeburga
  i Łaby,
  aż do jej ujścia między Hamburgiem i Lubeką,
  gdzie znajdował się Związek Wielecki
  .

  Dokładnie ją przestudiuj mapę. Linia przerywana, sięgająca poza Limes Sorabicus, wyznacza najdalszą na Zachód granicę osadnictwa Słowian. VI-VIII wiek: Słowianie graniczą z Danią (Jutlandia), sięgają nad Ren (Grań), Radencę, Men (Mień), aż po rzekę Lech w Bawarii, która do dziś nosi tę nazwę. Dawna nazwa Augsburga to Miasto Lecha, Salzburga – Starogród, Regensburga (Ratyzbony) – Regnica, Poczdamu – Postupim


  Limes Sorabicus Karola Wielkiego, czerwona linia przerywana: zachodnia granica osadnictwa Słowain w VI-VIII wieku
  „Pierwsze wtargnięcie Germanów na ziemie słowiańskie nastąpiło już w pierwszym tysiącleciu przed n. Ch. i rozpoczęło pochód Germanów na wschód, ten wieczny odtąd Drang nach Osten” –

  Włodzimierz Dzwonkowski, „Prahistorja ziem polskich” (Słowiańszczyzna pierwotna. Początki polskiej kultury i organizacji), Warszawa 1918.

  W tym samym dziele jest zamieszczona mapa „Słowiańszczyzna Zachodnia i Germania w VI-IX wieku po nar. Chr.”, a w niej zaznaczone czerwonymi punktami zachodnie granice osadnictwa słowiańskiego: Hamburg, rzeka Ilmenawa, Brunszwik, góry Harcu, Fulda,Wuerzburg, rzeka Wernica oraz zakreślony czerwoną linią ciągłą Limes Sorabicus, przeprowadzony w 808 roku przez Karola Wielkiego (granica oddzielająca jego monarchię od Słowiańszczyzny zachodniej).

  Limes Sorabicus (niem. Sorbenmark, „granica łużycka”) to łacińska nazwa linii obronnej cesarstwa frankońskiego utworzonego przez Karola Wielkiego i używana kilkukrotnie przez roczniki frankońskie Karolingów – Annales Fuldenses w IX w. dla określenia marchii na pograniczu germańsko-słowiańskim na Soławie.

  Granica ta miała odgradzać Franków i podbitych przez nich Germanów od pozostałych Słowian.

  Po podbiciu Serbołużyczan przez Sasów oraz utworzeniu na Łużycach granicznej Marchii Wschodniej na odcinku północnym pomiędzy Zatoką Kilońską a dolną Łabą granica nazywana była później jako Limes Saxoniae.

  Wielki polski patriota, ks. dr Stanisław Dołęga-Kozierowski (1874-1949) polski historyk i językoznawca, duchowny katolicki, profesor Uniwersytetu Poznańskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności, badający słowiańskie nazwy własne na terenach dzisiejszych Niemiec, wydał w Poznaniu w 1934 roku „Atlas nazw geograficznych Słowiańszczyzny Zachodniej”w której zamieścił mapę dokumentującą onomastycznie słowiańskie osadnictwo sięgające aż poza Limes Sorabicus Karola Wielkiego,.

 23. Adam said

  Re. 19.

  Brawo Matka Polska! Najstarsi Polacy to I2 (Wenedowie) a najstarsi Skandynawowie-Nordycy to I1, obie haplogrupy są bratnie w stosunku do siebie i niegdyś zajmowały obszar prawie całej Europy. A Germanów wymyślono – jest to miks indoeuropejskich R1b i miejscowych I (I1+I2)

 24. MatkaPolka said

  Czy Imperium Lechitów istniało naprawdę?

  .https://www.youtube.com/watch?v=Q4Qo3SZsAV0

  Istniejemy trochę dłużej niż od roku 966

 25. MatkaPolka said

  TZW. Niemcy twierdzą , że grupa R1b to grupa Germańska – to nieprawda. R1b to grupa celtycka – największa obecność R1b – w Irlandii, Francji, Hiszpanii, Italii – to Celtowie nie Germanie

  Nie ma takiej grupy jak grupa germańska – nie ma takiego genu. Tak jak nie ma genu amrykańskiego lub kanadyjskiego. Nie ma również genu żydowskiego. Haplogrupa J1, albo w Północnoafrykańskiej – E1 – to grupy semickie – ciemne. Chazarzy są biali – to mieszanka mongolska – Hunowie – Turcy i wielu podbitych narodów przez Chazarow.

  GERMANIE – to plemiona słowiańskie. Tak nazwali Rzymianie plemiona osiadłe na północ od Alp – ale były to plemiona słowiańskie – Ger = góra, man – człowiek. Słowian podbili i wybili Allemanie – plemiona azjatyckie – i przyjęli ich nazwę. Podobnie Krzyżacy wycieli bałtyckie plemiona Prusów i przyjęli ich nazwę – nazwali się Prusami

  Jeszcze do połowy XVIII wieku na przedmieściach Hamburga mówiono po polsku

  Frankfurt Chodzi oczywiście o ten nad Menem. Nazwa oznacza tyle, co “Przejście wodne (Furta) Franków”. Po rzymsku nazywało się Vadum Francorum (Vadum znaczy “mielizna” od polskiego Woda). Frankfurt wraz z Akwizgranem (Aachen) i Rzymem był jednym z miast “stołecznych”. Był miejscem koronacji cesarzy niemieckich oraz ich siedzibą na wiele stuleci. A dlaczego jest to istotne? Z powodu heraldyki tego miasta:

  Polski Orzeł Biały – godłem Frankfurtu
  .http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/65/Wappen_Frankfurt_am_Main.svg/640px-Wappen_Frankfurt_am_Main.svg.png

 26. MatkaPolka said

  dlaczego ten wpis o pochodzeniu Niemców sie moderuje

 27. Boydar said

  Ładne cycki … jak na Sarmatkę.

 28. MatkaPolka said

  TZW. Niemcy twierdzą , że grupa R1b to grupa Germańska – to nieprawda. R1b to grupa celtycka – największa obecność R1b – w Irlandii, Francji, Hiszpanii, Italii – to Celtowie nie Germanie

  Nie ma takiej grupy jak grupa germańska – nie ma takiego genu. Tak jak nie ma genu amrykańskiego lub kanadyjskiego. Nie ma również genu żydowskiego. Haplogrupa J1, albo w Północnoafrykańskiej – E1 – to grupy semickie – ciemne. Chazarzy są biali – to mieszanka mongolska – Hunowie – Turcy i wielu podbitych narodów przez Chazarow.

 29. Adam said

  Ad. Matka Polka

  Haplogrupa „I” powstała około 46 000 lat temu i jest uważana za rdzennie europejską i jedną z najstarszych na świecie. Zaliczają się do niej przedlodowcowe kultury archeologiczne: grawecka i CroMagnon. Są to więc najstarsi Polacy i Europejczycy.

  Haplogrupa „R” jest od niej znacznie młodsza, powstała ok. 27 000 lat temu, więc nie ma wątpliwości która jest starsza, szczególnie że pojawiają się wątpliwości co do pochodzenia rodu „R”. Obecnie coraz częściej przyjmuje się, że jej najstarszym stanowiskiem są Kostienki nad środkową Wołgą. Czyli w Europie od paleolitu mamy haplogrupę „I” a dopiero długo po niej pojawia się ród „R”.

  Około 23 000 lat temu haplogrupa „R” podzieliła się na dwie o wielkie podgrupy: haplogrupa R1a, która wyróżnia zwłaszcza ludy słowiańskie
  (w Polsce ponad 56% ludności) oraz haplogrupę R1b zwaną też celtycką która zdominowała Europę Zachodnią.

  Jeżeli chodzi o Żydów, to obok Arabów zaliczają się oni do semickiej haplogrupy „J”, która podzieliła się na J1 i J2. Ród J2 powstał około 18 000 lat temu na Bliskim Wschodzie, a największe jego zagęszczenie widzimy na obszarze tzw. Żyznego Półksiężyca i jego kultur. Arabów mamy do dzisiaj, semiccy Żydzi przetrwali w niewielkim procencie.

  Z kolei haplogrupa „E”, ewoluowała w Afryce Północno-Wschodniej, głównie w dorzeczu Nilu (Egipt, Sudan) i rozprzestrzeniła się prawie na całą Afrykę, zwłaszcza północną, gdzie najliczniej występuje wśród marokańskich Berberów. Jest też obecna jako jedna z najstarszych haplogrup z terenu Polski, ale nie nazywana jest żydowską (bo to semici z J) a berberyjską.

 30. Kar said

  re:28/MP

  ..panie Matka, co pan plecie; jak chazar/rzyd moze byc bialy, skoro pomiot zbudowany jest z Turka i Mongola..no jak z tego wyklepac bialy kolor..zastanow sie pan ..(?)..zaczyna pan nadawac zbieznie do FBI, bo oni tez obstaja, ze Meksyk to bialy (powtarzam sie). W UK, panie Matka bialym jest tylko Irlandczyk i Brytyjczyk. A reszta nalezy do „elity” tzw..other (sprawdz pan sobie tuzinkowe aplikacje o prace i inne)

 31. Adam said

  Re. 30.

  Chazarowie wywodzą się z zespolonej haplogrupy ałtajskiej „MNOPS”, z której wyłoniły się także rody „P” i „Q”. Z wyglądu przypominają mieszankę mongolsko-turecko-syberyjską. Faktem jest że są mocno przemieszani z R1a (szczególnie na terenie Ukrainy) i mogą być biali lub mieć „słowiański” wygląd.

 32. Kar said

  re:31/Adam

  ..tak, uchlil pan rabka „tajemnicy”, bo wlasnie o to im glownie chodzilo, zeby wmieszac sie w tlum (zamieszac genami), i podawac sie za bialych (w szufladzie pod reke ma kilka paszportow jako bialy). Niech pan na stronie zapyta rzyda, czy on Bialas..(?)..tego pejsatego w chalacie w Londynie co kreci jak mucha dookola g../ banku

 33. troll polonii said

  Australijscy Aborygeni istnieja od 70 tysiecy lat w tej samej grupie etnicznej i genetycznej i maja ciaglosc rodowa i rasowa.
  Czy my jestesmy tez ciagla grupa, potomkami czy pomieszanymi spadkobiercami Slowian, czy jak to nazwac?

  Australian aborigines carry the DNA of an unknown „human” species | Ancient Code

  https://www.ancient-code.com/australian-aborigines-carry-dna-unknown-human-species/

 34. Adam said

  Jeżeli chodzi o Rotshildów, to sprawa wydaje się jasna – są to semici z haplogrupy J przemieszani ( a więc wybieleni) z różnymi kladami haplogrupy R. Jest nawet specjalny projekt ich dotyczący:

  https://www.familytreedna.com/public/rothschild/default.aspx?section=yresults

 35. Adam said

  Ad. 34

  Oczywiście są tam tez obecne ałtajska „Q” i berberyjska „E” (w niewielkim stopniu), ale wydaje się że macierzysta to semicka haplogrupa J. Poza tym nie zapominajmy, że cały czas rozważamy o linii ojcowskiej Y-DNA, na boku pozostawiając mtDNA (mitochondrialne a wiec matczyne DNA), co w przypadku żydów wydaje się mieć konkretne znaczenie.

 36. Słowianin said

  Grunloltz he he he
  na pewno nigdy nie czytał ten ekspert od łaciny Dzienników Juliusza Cezara z wyprawy na Galię w czasie których został pobity i dał siostrę swoja za żonę Lechickiemu królowi oraz Bawarię w posagu…
  poza tym Grunholz niech sprawdzi herb Frankfurtu (furta na Franków) bo coś on za idealnie przypomina nasze godło narodowe, czyli białego orła na czerwonym tle… no i sa polskie nazwy w tej Bawarii Lechenfeld – pole Lecha. rzka lech, most Lecha, lechenbrucke, a samo miasto Lecha zmieniło nazwę na Augsburg kiedy cesarz August odbił je z naszych rąk…
  nędza ten Grunholzowy gniotek, oj nędza i ani słowa o tym że badania DNA dowodzą że jesteśmy pierwsi w Europie zaraz po tym jak stopniały lodowce – ponad 10700 lat
  w tym tekście czuś smród fenigów…

  Nierelewantne, fantazyjne.
  Admin

 37. Regina said

  Ad.1 Adam Brawo,bardzo dobrze to pan ujął. Jesteśmy potomkami w czystej linii z Scytami.Zostało to potwierdzone przez badania genetyczne,a genetyka jest nauką ścisłą i nie ma w niej miejsca na dowolność i chachmęcenie. Z Scytami mamy identyczny kod genetyczny, taki jaki mięli nasi pradawni przodkowie- Scytowie. Haplogrupa R1a1a i R1a1a7g2 jest dominującą wśród Słowian. Czy to się komuś podoba, czy nie,jesteśmy braćmi z Rosjanami, należymy do tego samego klastra, mamy identyczną haplogrupę.Mnie się to podoba i Boże uchowaj abym miała cośkolwiek wspólnego z Germanami z klastrem do którego należą: Niemcy, Angole,Duńczycy,Holendrzy.A Chazarowie należą do klastra azjatyckiego.Dużo można przeczytać o naszych przodkach Scytach w „Dziejach” Herodota, w 4-tej księdze,która nosi imię muzy Melpomene. W tej części opisana jest wojna Dariusza króla Persów z Scytami,są to czasy prawie współczesne Herodotowi.Żyliśmy na naszych ziemiach jako Scytowie Oracze,którzy mieli zagrody,ogrody i orali ziemie, po sąsiedzku żyli Scytowie Królewscy, ci żyli na stepach,byli spokrewnieni z Scytami Oraczami.Mieli taki sam wygląd,tą samą haplogrupę i podobny język. Czytając Herodota dowartościowałam się,bo nie ma tam w jego dziele ani słowa o Germanach.Widocznie w tych czasach jeszcze skakali po gałęziach, jak nasi przodkowie żyli już w zorganizowanym społeczeństwie.

 38. Joannus said

  @ Matka Polka

  ”NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYŁO”

  Rewelacja, a II Wojnę Światową wywołali i prowadzili pewnie Zulusi.

  Jak zwykle w koło panie Macieju.

  Faktografia połączona z obfitym słowotokiem , tak widzę opasłe i powtarzane komentarze.

 39. Marucha said

  Przygnębiający jest kontrast między rzeczowym artykułem p. Roberta, a bełkotem zawartym w niektórych komentarzach.

 40. Adam said

  Dokładnie. Współcześni Polacy, Rosjanie czy Białorusini to ta sama haplogrupa R1a, a ta tzw. „Wielka Lechia” to tereny zdominowane przez Słowian należących do tejże haplogrupy, ale nie tylko Polaków, także Rosjan i Białorusinów. Wystarczy że dogadamy się z Rosjanami i mamy „Wielką Lechię” bez bicia i niepotrzebnego kombinowania. I to właśnie najbardziej boli „lordów” z Londynu, wiec wkręcają nas w podbój całej tek krainy dla potrzeb POLIN a nie wszystkich Słowian. .

 41. Listwa said

  @ 6 Roman K

  Wygląda na to, że teoria ewolucji wchodzi w etap rozpadu.

 42. robertgrunholz said

  Ad. Słowianin

  Chętnie mogę dyskutować na temat moich rzeczywistych poglądów, jednak z przyczyn oczywistych nie będę rozmawiać o ich czyichś wyobrażeniach biorących się z nikłej umiejętności czytania ze zrozumieniem, złej woli, bądź też jednej i drugiej rzeczy.

  Z wklejkami też dyskutować trudno. Zwłaszcza jeśli mam przy tym wyłącznie cytować sam siebie i tłumaczyć wiarygodność pewnych autorów, ich ukochanych map i kronik, doprawionych amatorską pracą lingwistyczną kumającą Lecha z Allahem.

 43. PISKORZ said

  re 27 Ładne cycki … jak na Sarmatkę. Panu to tylko cycki w głowie…jak zawsze..Ale wstyd /ha ha ha/..

 44. hulsz said

  rep.Grunholz . Jak to mawial jeden z bardziej swiatlych umyslow ks,Sedlak.Nauka stala sie uczonym trupem mysli.A ja dodam od siebie ze trup moze tylko jedno.Smierdziec.

 45. robertgrunholz said

  W ramach zadania domowego proponuję odpowiedzieć sobie na poniższe pytanie:

  W czyim interesie polskie środowiska patriotyczne, konserwatywne, a nawet nacjonalistyczne, odwracają się od święconych autorytetów takich jak Wyszyński i Sapieha, by na ich dotychczasowych piedestałach stawiać mityczne postacie opisywane w fałszowanych w okresie rozbiorów kronikach „średniowiecznych”, opisujących zaraz obok wąpierze, bazyliszki i teściowe latające na zięciowych widłach?

  Rozumiem poniekąd, że temu ostatniemu wielu daje wiarę. W ramach dodatkowego zadania zatem:

  Komu zależy na tym, by poważne nauki takie jak: historia, archeologia czy genetyka, zostały w Polsce przejęte przez grupę stronniczych ppseudo-badaczy, piszących to wszystko na czyjeś wyraźne polityczne zamówienie?

  Ciekawym o ilu mniej neopogan mielibyśmy na dorocznych zjazdach i w pogańskich świątyniach, gdyby nie np. książki opisywanego wyżej pana Bieszka, od ponad trzech lat promowane stałe w jednej z najpopularniejszych sieci księgarń w Polsce… Pomijając fakt, że leżą one często zaraz obok poważnych prac naukowych.

 46. Venividivici said

  A ja sie nieśmiało zapytam. Jeśli informacje na temat Słowian to brednie to po co z nimi walczyć ? Dlaczego od razu tworzy się zwarty front pewnych osób ? Zwarty równiez w przypadku innych, niewygodnych dla tych osób, spraw. Na czyją korzyść działa przemilczanie historii Polski sprzed 1000 roku? Tym bardziej, że zwiazki państw a Wiślan z Persją są potwierdzone i archeologicznie, i kulturowo.
  No chyba, że rozpowszechnianie mitow o Turbosłowianach, jest jedna z zagrywek mających na celu udowodnienie, że Słowianie są nikim i ze gospodarzeami ziem na Wisłą są …..

  Conajmniej dziwi duzy dystans do prehistorii Polski niektórych osób. Z drugiej strony, tak naprawde, te osoby nie chca żadnego porozumienia z Rosja, z Rosjanami. Oni chcą znow Rosję na swój sposób zdobywać. Chca zrobić taka sama durną rzecz jak w 1612 roku.

 47. Venividivici said

  Skad taki panicznych strach przed prehistorią Polski ? Co tam się kryje, że budzi taki paniczny lęk ?

  „zostały w Polsce przejęte przez grupę stronniczych ppseudo-badaczy, piszących to wszystko na czyjeś wyraźne polityczne zamówienie?”

  Na zlecenie tych, ktorzy chca ukryc we mgle niepodwazalne wyniki badań naukowców. Na czyje zlecenie ? Wiemy doskonale ….

  Tylko po co w tym im pomagac i współuczestniczyc tracac twarz ?

 48. Venividivici said

  W czyim interesie polskie środowiska patriotyczne, konserwatywne, a nawet nacjonalistyczne, odwracają się od święconych autorytetów takich jak Wyszyński i Sapieha, by na ich dotychczasowych piedestałach stawiać mityczne postacie opisywane w fałszowanych w okresie rozbiorów kronikach „średniowiecznych”, opisujących zaraz obok wąpierze, bazyliszki i teściowe latające na zięciowych widłach?

  Nic mi nie wiadomo na temat tego jak ten autorytet odniósl sie do zamachu majowego ale – „Już w 1916 biskup krakowski Adam Sapieha, gospodarz katedry wawelskiej, odmówił Ignacemu Janowi Paderewskiemu pochowania Henryka Sienkiewicza na Wawelu. W roku 1927 zawarł umowę z Piłsudskim, że ostatnim, który spoczął w kryptach królewskich, będzie Juliusz Słowacki, którego prochy sprowadzono w tym samym roku z Paryża do Polski.
  Po śmierci Marszałka Piłsudskiego abp Sapieha po długim namyśle wyraził zgodę na tymczasowe złożenie trumny w krypcie św. Leonarda aż do przygotowania osobnej krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.”

  Z kolei drugi autorytet: „Był inicjatorem zawarcia 14 lutego 1950 porozumienia z władzami komunistycznymi[4]. Wyszyński był pierwszym w historii Kościoła katolickiego hierarchą, który zdecydował się na układy z państwem rządzonym przez komunistów. Na wieść o jego podpisaniu papież Pius XII, prowadzący politykę antykomunistyczną, miał zagrozić cofnięciem uznania Wyszyńskiemu. W zamian za zagwarantowanie nauczania religii w szkołach i funkcjonowanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego polski Kościół uznał granice Ziem Odzyskanych Polski Ludowej.

 49. Listwa said

  Venividivici

  Podajecie antychrześciajańskie mity za prawdę. Bo sądzicie, ze wierzenia w te mity będa powszechnie przyjete pod warunkiem, że zniknie chrzescijaństwo.

 50. Venvidivici said

  W ramach zadanai domowego prosze sobie policzyć.

  Tylko w rejonie Gór Świętokrzyskich udokumentowano na razie 700 000 stanowisk dymarek. Jedna dymarka dawała podczas wytopu 50 kg żelaza. Udokumentowana produkcja ( bo nie wszystkie stanowiska odkryto) wyniosła w takim razie 35 000 000 kg czyli 35 000 ton.

  Zakładając, że intensywny wytop trwal 200 lat i że ( jak chca archeolodzy) był to wytop na eksport do Rzymu rocznie musiano by ekspediować 175 000 kg żelaza. Zakładając, że koń w jukach uniesie 100 kg żelaza rokrocznie z ziem polskich do Rzymu musianoby odprawiać karawany liczące 1750 koni. Co miesiąc karawana licząca 145 koni. Czy przy takim natężeniu handlu Rzymianie nie wybudowaliby tu dróg ?

  Jest jeszcze inne wyjście. Żelazo wcale do Rzymu nie trafiało ….
  Dziwne, że odkryto i przebadano szlak bursztynowy, a jakos nie udalo sie przebadac szlaku żelaznego ?

 51. Peryskop said

  Re 49
  jakos nie udalo sie przebadac szlaku żelaznego

  Rdza.

  ===

  Re 48
  Chrześcijaństwo nie zniknie.

  Apogeum było w średniowieczu, ale tamte warunki już nie powrócą. Chrześcijaństwo
  nie zniknie, ale niestety stoczy do niszy.
  Właściwie samoistnie.

  Czy tego procesu jeszcze tam u was nie widać ?
  A jest on pogłębiany, poszerzany i przyspieszany.

  Czyż mitologie, teologie i teozofie to w gruncie rzeczy nie jest JEDNO ?

  Tylko bez demagogii proszę, ponieważ ona tylko przyspiesza tę erozję.

 52. robertgrunholz said

  Niestety, ale wielu komentatorów przegapiło najważniejsze: mianowicie to, że Grunholz nie przeczy wczesnej bytności Słowian na terenach współczesnej Polski, ani nie podważa umiejętności Słowian w zakresie hutnictwa, wojaczki czy zakładania miast na zachód na Odry. Mierzi go natomiast fałszowanie mapy, powoływanie się na nieprawdziwe kroniki i prace łże-lingwistów mające np. na celu udowadnianie istnienia silnych struktur państwowych w okresie rozwoju plemiennego. Albo istnego imperium, którego sposób administracji nie jest opisany w żadnym historycznym dokumencie, w żadnej (nawet fałszowanej kronice), nie sposób tego dowiedzieć się z wykopalisk archeologicznych i badań genetycznych, no ale anonimowi ,,poszukiwacze prawdy” napisali już długie artykuły na temat organizacji tego państwa, dodali od siebie parę ciekawostek, napisali kilka książek, a z tej racji, iż wszystko to krąży w necie od dawna, to wiele osób w to wierzy. Tylko głupi szczeniak Grunholz pyta o sposoby badań, o źródła i podstawy pewnych hipotez (przedstawianych jako teorie). Nie wie, że w Internecie obowiązuje po prostu wiara we wszystko o czym się przeczyta, bez sprawdzania źródeł tychże rewelacji. Grunholz nie wie do dziś skąd nagle pewni ufolodzy wzięli tyle informacji o strukturze państwowej Imperium Lechitów. Żadnych tabliczek nie widział, choć szukał.

  Oczywiście jeśli ktoś daje wiarę ufologom jak autor ,,Słowiańskich królów Lechii”, droga wola. Wszakże widać już wyraźnie, że wiara w kosmitów i w Imperium Lechitów łączy się coraz częściej równie pięknie, co wiara w to Imperium i zaciekły antykatolicyzm.

  O powodach takiego, a nie innego postępowania obu wymienionych postaci pisać nie będę, gdyż zrobią to za mnie inni. W najgorszym wypadku Gajówka ma też świetną opcję wyszukiwarki.

  ——
  Polactfo nie umie czytać ze zrozumieniem. Rzygać się chce…
  Admin

 53. Joannus said

  Ad 51
  Dobrze Pan pisze.
  Wyznawcom Wielkiej Lechii pachnie mocno idea jej wytwórców, oparta na założeniu jakoby państwo Mieszka I po Chrzcie było pryszczem pozostałym z tejże Wielkiej Lechii, albo i nowotworem.

 54. Peryskop said

  Panie Robercie, szacun za analizę. Teraz nie bez znaczenia jest dyskusja nt wiarygodności źródeł.

  Ale czy przy starannym przeglądzie historycznych wydarzeń nie uderzyła Pana konsekwentnie anty-polska, a pro-teutońska polityka papiestwa ?

  Z kilkoma wyjątkami np. teologa i doktora prawa Baldassare Cossa z Neapolu – czyli papieża Jana XXIII (17.05.1410-29.05.1415), który był uznał walkę króla Władysława Jagiełły z krzyżakami za „wojnę sprawiedliwą” (iustum helium).

  Ale m.in. za to po upływie pół tysiąca lat po tym pontyfikacie obediencji pizańskiej, której papieży przez 5 wieków uznawano za legalnych w watykańskim dokumencie Annuario Pontificio ! – kardynał Giovanni Mercati, Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego, umieścił go na liście antypapieży, którą stworzył w roku 1942, i która od tamtej pory została oficjalnie uznana przez Kościół katolicki.

  Czy zasługuje na zaufanie taka lista antypapieży stworzona podczas wojny w faszystowskich Włoszech z udziałem … Niemców ? …During the early years of World War II, the Cardinal was protected and supported by a number of émigré scholars from Germany…

  Przed kim kard. Giovanni Mercati był protected przez Niemców podczas wojny tego nie podają.

  A oni że niby uciekli przed prześladowaniami Hitlera i zaszyli się w Watykanie u Mussoliniego ?

  Pope Leo XIII opened the Vatican Secret Archives in 1880 and called German jesuit Franziskus Ehrle SJ (17.10.1845 † 31.03.1934) to Rome to make research of the official correspondence between the Holy See and Germany during the Thirty Years War, but large number of documents had not been properly cataloged.

  Ehrle visited other European libraries and in Spring 1890 he began the publication of a Historia Bibliothecae Romanorum Pontificum, a comprehensive history of the papal libraries from both Avignon and Rome.

  That year Ehrle was made a member extraordinary of the Board of Councilors of the Vatican Library, serving 1890-95, after which he served as its prefect until 1914. After residing in Münich 1918-19 [czego on tam w Rzeszy szukał i z kim – będąc wciąż perfektem Vatican Library ?], Ehrle returned to Rome to serve as a faculty member of the Pontifical Biblical Institute until 1922. He was promoted Deacon Cardinal 11.12.1922 by Pope Pius XI…

  Po Franziskusie Ehrle następnym Archiwistą i Bibliotekarzem św. Kościoła Rzymskiego został ustanowiony 18.06.1936 until his death [wspomniany już] kard. Giovanni Mercati (17.12.1866 † 23.08.1957).

  Mercati was one of the cardinal electors who participated in the 1939 papal conclave, which selected Pope Pius XII [z uwagi na zasługi zwanego “papieżem Hitlera”]. The conclave to elect Pius XI’ successor began on 1.03.1939 and ended a day later …

  Jako nuncjusz w Monachium Chazar Eugenio Pacelli już od roku 1917 [miał wtedy 41 lat] był ‘prowadzony’ przez ponętną 23-latkę Josefinę Lehnert z Austrii, która do zakonu wstąpiła dopiero w roku 1923, aby już jako zakonna Matka Pascalina przez 41 lat móc w znacznej mierze decydować – od 1929 za kardynała Sekretarza Stanu, a od 2.03.1939 za „papieża Hitlera” wybranego na konklawe z jej udziałem !!!

  Czy Pan sobie wyobraża SEKRETNE konklawe z czcigodnymi kardynałami-elektorami oraz z asystentką faworyta Matką Pascaliną obecną na sali poufnych obrad ?

  W marcu ’39 wojna wisiała już na włosku i po zdradzie w Monachium nikt nie chciał drażnić Hitlera. Ale żeby terror – i to w wykonaniu zakonnicy ! – zapanował też za Spiżową Bramą ?

  Pius XII w grudniu 1945 apelował o łaskę dla oczekujących na proces norymberski swoich zbrodniarzy z III Rzeszy. No bo humanitarną postawę zalecał i Jezus i mędrcy w PMS.

  Czy to nie m.in. dzięki tamtemu wstawiennictwu była operacja „Paperclip”, a również Korea, Wietnam, Granada, Haiti, Chile, Afganistan, Irak, Libia, Jemen, Syria, a także setki innych wojen, przewrotów, zamachów, Kennedych, Skripalów ?

  A czy owocem Prymasa S. Wyszyńskiego nie było przyczynienie się do pontyfikatu K. Wojtyły ?

  Panie Robercie, też mam wrażenie, że w pracach p. Bieszka i innych jest sporo klajstrowania.
  Ale jak możemy traktować rzetelność źródeł kościelnych w kontekście przytoczonych powyżej – przecież wyrywkowo – faktów ?

  W 1569 roku dla ratowania traconej hegemonii teutońskiej, opublikowano w Holandii wzmiankę o odkrytej w Werden (obecnie Essen) w klasztorze benedyktynów (znanych z pietyzmu, wielkiej dokładności, wytrwałości, i z wytwarzania potrzebnych „dokumentów”) nie wspominanej w żadnych źródłach przez ponad tysiąc lat „Srebrnej Biblii” rzekomo przetłumaczonej w VI wieku na proto-germański język Gotów z tekstów oryginalnych (aramejski, grecki i hebrajski) przez Ulfilasa (310†383), który dla tego opracowania miał stworzyć alfabet gocki ze zbitki znaków greckich i łacińskich. Oryginał „Srebrnej Biblii” pierwotnie rzekomo liczył 336 pergaminowych kart, z których do czasów współczesnych w Uppsali zachowało się 187. Rozmiary kart wynoszą 25 x 19,5 cm, ale wyjątek stanowi karta znaleziona w październiku 1970 w katedrze w Spirze, która nie wiedzieć czemu jest o 2 cm szersza. Cuda, cuda ogłaszają …

  Filmy z lądowań apollonautów przezornie zaginęły w NASA, zapisy monitoringu z Okęcia rankiem 10.04.2010 też zaginęły – może odnajdą się w jakimś tEUtońskim klasztorze za tysiąc lat…

  I czy przy takich meandrach – oraz tuszowaniu ich – można się jeszcze dziwić, że chrześcijaństwo niestety pada – właściwie samoistnie ?

 55. Roman K said

  Click to access VelesovaKnjiga.pdf

  Click to access slovanskbjes00rikauoft.pdf

 56. Słowianin said

  ad42 a zatem podyskutujmy Panie Robercie
  skąd herg Frankfurtu nad menem identyczny do godła Polski?
  skąd wg pana wziął się kopiec królowej Wandy i króla Kraka?
  jakim cudem usypano je zanim jeszcze stepowy aszkenaz przyemigrował na zachód od Odry, nazwał się Niemcem i napisał nam historię od 996 roku?

  ——
  Kurwa, kolejny wpis nie na temat…
  Admin

 57. Venividivici said

  ,,Co do spraw wojennych jest u nich taki zwyczaj. Skoro Scyta powali pierwszego przeciwnika, pije jego krew, głowy zaś tych wszystkich, których w bitwie uśmierci, odnosi królowi: jeżeli bowiem zaniesie głowę, ma udział w uzyskanej przez nich zdobyczy, w przeciwnym razie nic nie dostaje. A odziera ją ze skóry w taki sposób: Nacina skórę dookoła uszów, potem chwyta głowę za włosy i wytrząsa ją; dalej zeskrobuje ze skóry mięso żebrem wołowym i garbuje ją w ręku; a skoro ją zmiękczy, posługuje się nią jak ręcznikiem, zawiesza ją u uzdy konia, na którym jeździ, i jest z tego dumny.”

  Takie opisy mogły sie zrodzic tylko w jednej glowie. W tej samej, w ktorej zrodziło sie mydło z ludzi, spalenie stodoły z ludźmi przez Polaków i polskie obozy zagłady. Co ciekawe zrodziły się w tym samym celu, w celu pokazania nas jako bydła.

  Jak to ładnie widać kto z kim trzyma. Głupi sie nabierze madry zauwazy i wyciagnie wnioski.

  Dziękuję za uwagę

 58. Venividivici said

  Taka sama metode bajek stosują współczesnie do Rosjan, Iranczykow, Koreańczyków, Syryjczyków. Takia sama metode kłamstw zastosowali do Libii, Iraku i Jugoslawii. Prawda to dla nich mity i bajki, a w ich kłamstwa, kaz wierzyc jak w prawde objawioną. Zacierają wszystkie ślady tego co było przed rokiem 1000, rowniez ślady istniejacego tu chrzescijaństwa.
  Znów przypomina to tezy, że przed 1990 rokiem Polski nie było.
  Jak dla mnie za duzo tu podobnych zbiegów okoliczności, tez i stwierdzeń.
  Tak jak Niemcy podszyli sie pod Prusow tak zywioł turecko-mongolski podszył się pod Polaków i mowi nam w co i komu mamy wierzyć, a ponadto wyznacza standardy kto jest, a kto nie jest Polakiem.

 59. Boydar said

  @ Pan Piskorz

  Skoro u Sarmatów wszystko było be, jak twierdzi Pan Roman, to wziąłem co pod ręką. A jak coś ładne to ładne, od czegoś wypada zacząć.

 60. Marucha said

  Re 46:
  Jeśli informacje na temat Słowian to brednie to po co z nimi walczyć?
  Pytanie dosłownie powaliło mnie na glebę… Po co zwalczać kłamstwa? A niech się płenią!

  Re 47:
  Skad taki panicznych strach przed prehistorią Polski ? Co tam się kryje, że budzi taki paniczny lęk ?
  Co za bzdura!
  Interesuje nas, i to bardzo, prehistoria zarówno Polski, jak i Słowiańszczyzny. Prehistoria – a nie jakieś bajdy i banialuki.

  Re 48:
  Najwyraźniej kontakty kard. Wyszyńskiego z władzami i ich interpretacja przerastają Pana.

 61. Marucha said

  Re 50:
  Co to ma wspólnego z bredniami Turbosłowian?

 62. Scytowie to tarczownicy, kasta wojowników. Scyt, szczyt – tarcza. Tarcze powinny być mocne, więc wyrobem tarcz zajmowali się fachowcy. Stąd od słowa scyt, szczyt nazwy: Szczecin (dawniej Scycin), Szczytno itp. Czyli miejsca wyrobu tarcz.

  Obyczaje dzisiejszych komandosów to nie obyczaje milionów Kowalskich. 🙂

 63. Wened said

  Grunholz ty sam jesteś zafałszowany jak i Twoje nazwisko to samo komentator Adam. Budowle na górze Zyndarma starsze niż Mykenny, Bitwa pod Tolensee czyli zerowa wojna światowa wygrana przez praojców Polaków/ Lachów. Genetyka was zmiotła, dzięki R1a nastąpiło Słowiańskie odrodzenie, nie powstrzymacie już tej fali

  ——
  Gdzie p. Grünholz twierdził coś przeciwnego?
  Coraz mi trudniej z analfabetami. Czyta, ale nie rozumie…
  Spadaj, dupku.
  Admin

 64. I tak się dziwnie składa, że dla Wyznawców Wielkiej Lechii naczelnym wrogiem jest Watykan… 🙂 🙂

 65. Ad. 50

  Dziwne, że odkryto i przebadano szlak bursztynowy, a jakos nie udalo sie przebadac szlaku żelaznego?

  Od małp można było kupować bursztyn. Ale ŻELAZO??? Żelazo, to kupowano w USA! 🙂

 66. Venividivici said

  Ja tu widze zwoalowane plucie na Polaków. Bo skoro autor, krytykuje bjdy, to w takim artykule powinien podać prawdę, albo chocuiażby odnośniki do prac, które ta prawdę usiłuja opisywać. Prac naukowych- sa takie ?. Dlaczego tego nie robi skoro Gajowego „Pytanie dosłownie powaliło mnie na glebę… Po co zwalczać kłamstwa? A niech się płenią! ”

  Kłamstaw zwalcza sie … przemilczaniem prawdy.

  „Najwyraźniej kontakty kard. Wyszyńskiego z władzami i ich interpretacja przerastają Pana.”
  Tak przerastaja mnie tak jak jego pobłażania dla demontażu Koscioła w Polsce ( przeciez wiedzial kto szedl do seminariów po wojnie), kajanie sie przed Niemcami, rzucanie sie na kolena przed Wielkim Świętym Fenomenologiem.

  ——
  Powtarzam. Niech się Pan nie porywa na tematy przerastające Pana. Pan nic nie rozumie.
  Admin

 67. Ad. 46
  Na czyją korzyść działa przemilczanie historii Polski sprzed 1000 roku?Na czyją korzyść działa produkcja bredni o historii Polski sprzed 1000 roku?

 68. Venividivici said

  Zostawmy turbosłowian.Czemu źródla milczą na temat chrztu Panstwa Wiślan ?
  Przypadek ?
  Turbosłowianie to sprytna zagrywka piarowska, której celem jest dyskredytacja jakichkolwiek badan prechistorii polski.Dziwne, że turboslowianie pojawili sie tuz po publikacji na UJ dotyczacych zwiazków kultury panstwa Wiślan z Persami.
  Przypadek?
  Taki sam jak promocja Aszkenazego, a przemilcznie Kalinki.

 69. Marucha said

  Nie myślałem, że w gajówce jest tyłu idiotów, którzy nie odróżniają (pre) historii Polski od pierdół.

 70. Ad. 66

  Ja tu widzę zawoalowane plucie na Polaków. Bo skoro autor, krytykuje błędy, to w takim artykule powinien podać prawdę, albo chociażby odnośniki do prac, które ta prawdę usiłują opisywać. Prac naukowych- są takie ?

  – Książka „3.000 lat Państwa Polskiego” miała być pracą doktorską. Trzech największych historyków proszonych o zrecenzowanie tej pracy, po zapoznaniu się z nią, „nie miało czasu” i pracy ani nie pochwaliło, ani nie zganiło (info od Autora książki Tadeusza Millera). Więc ta praca doktorska została wydana w formie książki. Czy pan rozumie, o czym ja tu piszę? Czy pan rozumie co powyższe oznacza?

 71. Ona said

  Może ktoś mi wytłumaczy. Słyszałam kiedyś o legendzie o śpiących rycerzach z Tatr, nie znam jej. Ale ilekroć o niej wspomniałam (z wezwaniem , spiący rycerze z Tatr obudźcie się ojczyzna was wzywa),na forum Interii, działała cenzura i odpowiedzią był komunikat: „Twój komentarz narusza zasady regulaminu. Wytlumaczcie mi jak legenda, która podejrzewam zna niewielu, może naruszać zasady regulaminu. Czy ktoś zna te legendę. O czym ona dokładnie mówi?

 72. Venividivici said

  Ad 70 Czyli są, ale sie je zakopuje !!!

 73. Venividivici said

  Nie zrozumiemy dzialania tego bloga, jesli nie przejrzymy go od momentu powstania. Ze zwyklego blogu informacyjnego, stał sie niezłym źródlem informacji majacym dosyc szeroki zasieg oddzialywania. Skoro coc ma duzy zasieg oddziaływania, jest niezalezne, to dlaczego nie wykorzystac tego do PR i osiagniecia swoich celow – nieformalnego oddzialywania na poglady ludzi niezaleznych czytajacych Gajówkę.
  Zrodzenie sie tekj koncepcji spowodowalo pojawienie sie tu nieformalnych ( ale znających siebie osobiście, co wynika z mimowolnych komentarzy) moderatorów ( nie , nie Gajowy), ktorzy poprzez komentarze odpowiednio ukierunkowują dyskusje, naprowadzaja na wlasciwe tory, mimochodem przemycaja istotne, z munktu widzenia tych moderatorow informacje.
  Szczegolnie cenni dla nich są ci, ktorzy dopiero zaczynaja pisać. Ich zaangażowanie entuzjazm uwiarygania komentarze modertatorów. Gorzej gdy komentarze nie podążaja we wlasciwym kierunku. Wtedy pojawiasie zwarty fron niemormalnych moderatorow przeciwko brykającym. Dla uwiarygodnienia ci nieformalni czasami biorą w obronę brykajacego, ale czynią to tak nieporadnie, że zdradza to ich prawdziwe intencje.

  I teraz pytanie zasadnicze – Gajowy tego nie zauwaza, nie chce zauwazać, czy po prostu nie może zauważać ?

  A pewne mechanizmy zauważyło juz bardzo wielu bywalców bloga.

 74. troll polonii said

  69
  Marucha mi to z ust wyjal.
  Pozdrowienia od wszystkich czytelnikow gajowki w mojej rodzinie.

  A od siebie dodam, ze my nie wiemy co sie stalo 10/4/2010 i pomimo rozlicznych publikacji i raportow nie wiemy, czy wlasciwie Amerykanie wyladowali na ksiezycu, czy nie; i wlasciwie, kto tak naprawde strzelal na majdanie?

  Z ostatnich zrodel zas wynika, ze Putin otrul gazem lzawiacym bylego Rosjanina i aktualna Rosjanke.

 75. Venividivici said

  Tak nic nie rozumiem. Ale zauważam jedno, że w zalezności od źrodel takich samych informacji, albo Pan ze źrodłem ( osobą na blogu) dyskutuje, albo lekceważy.

  Jeśli pojawiaja sie rzeczowe argumenty nigdy z nimi sie nie dyskutuje, nigdy się nie bierze pod uwagę i przemilcza jesli nie jest zgodne z linia nieformalnych moderatorów.

  Na koniec rozumiem wiecej niz sie Panu wydaje. Czytam, obserwuję, badam i wyciągam wnioski .
  Nie Pan nie udaje, że Pan nie zauwaza tego co ja. Jest Pan za mądry i za inteligentny.

 76. Listwa said

  @ 52 robertgrunholz

  Dobre.
  Weźmy chrzest z 966. Nikt, ani historycy świeccy, ani historycy Koscioła, nie są wstanie praktycznie powiedzieć nic na temat szczegłów tego wydarzenia, ponieważ wystepuje brak źródeł i dokumentów. A nie było to teoretycznie problemem takie opisy jednorazowego chrztu wykonać.

  A turbosłowianie nawiedzieni wmawiają, że oni znają ze źródeł historycznych opisy państwa słowian, imperium lechickiego, potęgi, ich dzieje sprzed 966 itp.
  Po prostu zmyślają i podają swoje głupawe wypociny jako fakty. No i oczywiście wmawiają że te dokumenty albo zabrał Watykan do swojego Tajnego archiwum albo zniszczył je i spalił. Ale oni je pomimo tego znają i wiedzą o istnieniu.
  Nawiedzenie pełna gębą.
  Słowianie sprzed roku 1000 to lud pastersko – lowiecki prosty i moze zorganzowany na poziomie poszczgólnych plemion.

 77. Listwa said

  @ 73 Venividivici
  Wy chcielibyscie przekształcic mentalnośc chrześcijan na wierzenia pogańskie. Bo żadnej potęgi słowian wy nie zbudujecie i budowac nie zamierzacie.

 78. Listwa said

  @ 63 Wened

  Wenedzie śmierdzący, nie obrażaj pana Grunholz, bo on w przeciwieństwie do ciebie pisze pod swoim nazwiskiem, a twoje nazwisko nie zmieni tego że turbosowianie manipulują i podaja fałsz pod pozorem badan naukowych.
  Słowianie z R1a nie kupują waszych bredni.

 79. Listwa said

  @ 73 Venividivici

  „ktorzy poprzez komentarze odpowiednio ukierunkowują dyskusje, naprowadzaja na wlasciwe tory”

  – ja chciałbym i prosze o to , zeby ktoś nakierował mnie na własciwe tory , jeśli na właściwych torach nie jestem. Ale turbosłowiańszm nafaszerowany fałszem i manipulacją antychrzescijańską z pewnością właściwym torem nie jest, raczej to ścieżka do ciemnoty

 80. robertgrunholz said

  Przepraszam bardzo, ale choć jestem niespełnionym pedagogiem i dorabiam zastępując nauczycieli, to naprawdę nie chcę się pod jednym wpisem po raz enty powtarzać.

  Gdyby niektórzy komentujący zadali sobie trud przeczytania mojego artykułu ze zrozumieniem, nie pytaliby mnie o Frankfurt, haplogrupę R1a, jakieś kopce, Jasną Górę, Żmijowe Wały czy Wazę z Bronocic. Znamiennym jest zresztą, że to wszystko wiemy dzięki prawdziwym archeologom, a nie dzięki ufologom i mitomanom, nadinterpretującym ich wyniki badań.

  Coraz więcej wiemy zatem o różnych plemionach, ich sposobach pochówku czy zdolnościach metalurgicznych. Nie wiemy natomiast nic na temat istniejących rzekomo x tysięcy lat temu rozwiniętych struktur państwowych, które nie bez powodu nie pozostawiły po sobie żadnych pisanych źródeł. Co oczywiście nie przeszkadza mitomanom w szczegółowym opisywaniu organizacji i dziejów tego imperium. Wystarczyło więc wklejać fakty przeplatane z mitami na każdym możliwym forum dyskusyjnym, na każdym blogu i portalu społecznościowym, by po paru latach stworzyć z tego niemalże religię z tysiącami wyznawców niezdolnych do krytycznej analizy źródeł.

  W odpowiedzi na me rzekome ataki mogę jeno zapytywać, kto od paru lat prowadzi zmasowaną kampanię dezinformacyjną w każdym możliwym miejscu sieci? Niejednokrotnie dochodziło do tego, że i na Gajówce pełnej katolików czytaliśmy pakaszwile neopogan na temat naszego Kościoła, przeplatane z opowiastkami o życiu ludzi, których nie opisała żadna kronika, jak i na temat prowadzonych 10.000 lat temu wojen atomowych. I teraz to nas ogłasza się agresorami, pytając ze łzami w oczach co nam przeszkadza mieszanie faktów z bajkami, co nam przeszkadza pisanie na nowo naszej własnej historii, by pasowała ona do narracji antyklerykałów. Jak żywo przypomina to hipokryzję NATO, które najgłośniej o rosyjskiej agresji krzyczy wtedy, gdy to natowskie okręty i samoloty przeprowadzają liczne graniczne prowokacje.

 81. Adam said

  Re. 69. Wened

  Panie Wened, ani z Pana Wened/Wenet, ani tez Słowianin. Skąd to wiem? Bo nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem. Pański mózg potrzebuje jeszcze co najmniej 10 000 lat rozwoju, żeby dojść do poziomu starożytnych Wenedów i Słowian, którzy razem i w zgodzie gospodarowali na polskich ziemiach od co najmniej kilkunastu tysięcy lat.

 82. Listwa said

  @ 80 robertgrunholz

  ” które nie bez powodu nie pozostawiły po sobie żadnych pisanych źródeł.”
  – jednocześnie są dostępne teksty np. greckie stworzone na długo przed Chrystusem

 83. Venividivici said

  Ad 79

  Na poczatek prosze sie odnieść do chrztu Wiślan.

 84. Voodoosch said

  Czy tylko ja widze analogie rozpedu „nauk” praslowianskich z wielkim sukcesem gry Wiedzmin” na podstawie ksiazek Sapkowskiego gdzie wlasnie fabula byla osadzona w fantazyjnej praslowianszczyznie?
  Podobne kuriozum wydarzylo sie w latach siedemdziesiatych i poczatku osiemdziesiatych. Nagla fala opetan przez demony opanowala USA (i nie tylko) – rok 1973 „Egzorcysta” Williama Friedkina wchodzi do kin.

 85. Listwa said

  @ 83 Venividivici

  A dlaczego miałbym się do tego odnosić?
  Od ponad 1000 lat Polska generalnie trzyma się katolicyzmu, i słusznie czyni, a wy chcecie tu urządzić jakieś pogaństwo.

  @ 84 Voodoosch

  Popularne są rózne gry komputerowe. Moda też przemija.

 86. Venividivici said

  Ad 76

  „Słowianie sprzed roku 1000 to lud pastersko – lowiecki prosty i moze zorganzowany na poziomie poszczgólnych plemion.”
  ” które nie bez powodu nie pozostawiły po sobie żadnych pisanych źródeł.”

  Ja odczuwam dysonans poznawczy. Z jednej strony lansujecie tezy o prostym prymitywnym ludzie zamieszkujacym te tereny, a później jest wielkie zdziwienie , że Zydzi wykorzystuja próznię i dowodzą, że oni na te ziemie przyniesli cywilizację.
  Owszem przyniesli szkopozydzi, ktorych popieracie.
  Naiwność ( zamierzona lub niezamnierzona dziwi) tak jak by było mało czasu, żeby zatrzec i zniszczyc wszelkie ślady prehistorii.
  Za pare miesiecy nie bedzie sladow po tym, że Polską spod okupacji niemieckiej wyzwalali Rosjanie i polska armia i co ? Będziemy wierzyć w szkopski przekaz, że nie było okupacji, a polska zawsze była częśćia Niemiec ?

  Ad 85

  „A dlaczego miałbym się do tego odnosić?
  Od ponad 1000 lat Polska generalnie trzyma się katolicyzmu, i słusznie czyni, a wy chcecie tu urządzić jakieś pogaństwo. ”

  Typowe. Odnieś się do chrztu Wislan, a nie odpowiadaj Pan wymijająco. Ja nie pisałem nic o pogaństwie tylko o chcie Wiślan, ktry nastapił 120 lat wczesniej niz chrzest Polan.

  Widzimy typowe, opisane przeze mnie w postach powyżej unikanie odpowiedzi, ktore skonczy sie pewnie bluzgami i inwektywami.

 87. Listwa said

  Turbosłowianie:

 88. Listwa said

  @ 86 Venividivici

  Nikt nie neguje, że od bardzo dawna słowianie istnieli, ale opowiadacie głupoty, że byli jakąś potęga techniczno-intelektualną.
  A jeszcze wygadujecie, ze macie na to dowody , tylko watykan wam zabrał.
  Rozwój cywilizacyjny, kulturalny i państwowy jaki był przez ostatnie 1000 lat, ma związek z przyjęciem chrześcijaństwa. Zaden rejon na swicie nie osiągnął takiego rozwoju jak chrześciajńska europa. Która byłaby dalej potęga , gdyby nie głupota germanów i brytoli.

  „Naiwność ( zamierzona lub niezamnierzona dziwi) tak jak by było mało czasu, żeby zatrzec i zniszczyc wszelkie ślady prehistorii”

  – to wasza naiwność dziwi, bo jeśli Lechia czy plemiona słowiańskie były taka potęgą, to kto i jak zniszczył wszystkie dowody i podstawy jej potęgi. Jak można sądzić że ktos przyjmie takie niedorzeczności. ?

  Ad 76

  „Słowianie sprzed roku 1000 to lud pastersko – lowiecki prosty i moze zorganzowany na poziomie poszczgólnych plemion.”
  ” które nie bez powodu nie pozostawiły po sobie żadnych pisanych źródeł.”

  „Za pare miesiecy nie bedzie sladow po tym, że Polską spod okupacji niemieckiej wyzwalali Rosjanie i polska armia i co ? Będziemy wierzyć w szkopski przekaz, że nie było okupacji, a polska zawsze była częśćia Niemiec ?”

  – wasze pogańskie wierzenia temu nie zapobiegną. Mielibyśmy przyjąć wasze szatanistyczne kulty, jako wyjście z sytuacji? lub kłamstwa jako prawdę naukową? Otrząśnij sie czlowieku.

  „Typowe. Odnieś się do chrztu Wislan, a nie odpowiadaj Pan wymijająco. Ja nie pisałem nic o pogaństwie tylko o chcie Wiślan, ktry nastapił 120 lat wczesniej niz chrzest Polan:
  – no i dobra.

  „Widzimy typowe, opisane przeze mnie w postach powyżej unikanie odpowiedzi, ktore skonczy sie pewnie bluzgami i inwektywami.”
  – mylisz się pan co do wartości swoich wpisów. Najpierw udowodnijcie że podajecie prawdę, a nie zmyślacie.

 89. Venividivici said

  Za 200 lat ludzie się dowiedzą się, że żadnej okupacji niemieckiej nie było, tereny przed 1990 rokiem zajmował niecywiizowany ludz nie znajacy produkcji przemysłowej. Pierwsze zaklady powstały po 2004 roku i wybudowali je specjaliści niemieccy po przyłączeniu tych ziem do UE.

  I … kto udowodni że tak nie było ? Kto uwierzy, że przemysł byl za PRL-lu. Na pewno nie tacy jak Pan ….

 90. Venividivici said

  Ad 88

  Ponawiam pytanie o chrzest Panstw Wiślan . Poganstwo mnie nie interesuje !

  ——-
  No i co z tym chrztem? Odbył się.
  Admin

 91. Boydar said

  Nie biorę specjalnie udziału w powyższej dyskusi, jako że nikt jak do tej pory nie wytłumaczył na serio ani skąd się wzięły piramidy ani też skąd się i jakim cudem wzięło ponad czterysta pięćdziesiąt obiektów murowanych o charakterze zamków mieszkalno obronnych na terenie Polski mających pewnie nieco mniej lat niż owe piramidy ale w naszej skali mniej niewiele. W takim samym Malborku cegieł uzyto około pięćdziesięciu milionów a każda ważyła ca. osiem kilogramów. Takie cegły trzeba było najpierw wykonać (o co na bagnach raczej trudno), przywieźć, a w końcu ułożyć; najlepiej z głową.

  Ja się chcę odnieść jedynie do fragmentu tekstu Pana Listwy – „… rozwój cywilizacyjny, kulturalny i państwowy jaki był przez ostatnie 1000 lat, ma związek z przyjęciem chrześcijaństwa /…/ żaden rejon na świecie nie osiągnął takiego rozwoju jak chrześcijańska Europa /…/ która byłaby dalej potęga, gdyby nie głupota germanów i brytoli …”

  Nikt nie udowodnił historycznej obecności odrębnych „germanów” a tym bardziej „brytoli”. Udowodniono natomiast zmieszanie się ludności frankońskiej czy zachodniosłowiańskiej z napływową semickopochodną. Następnie zaś inwazję tego miksu na Wyspy Brytyjskie i wyrezanie zgodnie z bieżącymi potrzebami najeźdźców aktualnie zamieszkujących Wyspy plemion i rodów. Co trwa do dzisiaj.

  To po co Pan Listwa w swoim elaboracie (88) przemyca takie pierdoły ?

 92. Venividivici said

  No i co z tym chrztem? Odbył się.
  Admin

  To skoro to historia przemilcza i pomija, to może przemilczać inne niewygodne dla niektórych fakty.

  ——
  A to moja wina?
  Admin

 93. Listwa said

  @ 89 Venividivici

  „I … kto udowodni że tak nie było ?”

  – turbosłowianie pewnie, wy wszystko napiszecie bez dowodów. I pod kamieniami ludzie będą znajdowac wasze dzieła intelektu.

  @ 90 Venividivici

  O chrzcie wiślan tez nic nie macie. Ani o elektrycznych samochodach.

 94. NICK said

  Wandaluzję czytają?

 95. Venividivici said

  „No i co z tym chrztem? Odbył się.
  Admin”

  „Listwa said
  2018-04-05 (czwartek) @ 13:59:58

  O chrzcie wiślan tez nic nie macie.”

 96. Listwa said

  @ 91 Boydar

  Co przemycam?
  Brytole dla przykładu to plemie germańskie które w VI w zaatakowały wyspy zwane dzis brytyjskie. I tłamsza szkotów walijczyków irlandczyków do dziś. Mało wazne jakie mieli domieszki genetyczne, to ci sami co w 39 przyjechali.
  Głupota okupiona utratą przywództwa to głównie XIX/XX w. Choć do upadku przyczynili się wcześniej też niektorzy katoliccy królowie.

  Nie nudź pan, bo i tak nudno

 97. Boydar said

  „… to głównie XIX/XX w …”

  Panie Listwo, Pan mnie normalnie osłabia. A Kompania Moskiewska wywodząca się w prostej linii od bractwa św. Tomasza z Canterbury to zapewne przedsięwzięcie Eskimosów; mieli futra z fok, było im łatwiej. Aż dziwne, że wcześniej siedzibę mieli w Wenecji i kilku innych miejscowościach turystycznych.

 98. Voodoosch said

  Ad 91.
  Panie Boydar wiekszosc ludzi sadzi, ze ludzka (ludzkie) cywilazacja zaczela sie jakies 7000 – 5000 lat p.n.e. gdzies w Mezopotami. Moze cywilazacji na przestrzeni ostatnich dwustu, trzystu tysiecy lat bylo kilkadziesiat lecz oddzielonych od siebie zbyt wielkim uplywem czasu, zeby ta nastepna (cywilazacja) dostrzegla jakiekolwiek dowody istnienia tej poprzedniej. Moze budowali wylacznie z drewna, lub innych niezbyt trwalych materialow. Byc moze nieliczne zbudowaly cos co pozostalo do dzisiaj.

  W Indiach znaleziono starozytne miasto (ok 8000 lat), ktore, wyglada jak po wybuchu jadrowym (wg archeologow). Ponoc nawet wykryto tam promieniowanie radioaktywne.
  Link ponizej

  http://veda.wikidot.com/ancient-city-found-in-india-irradiated-from-atomic-blast

 99. Boydar said

  Panie Voodoosch, sam Pan przyzna, że (98) nijak się ma do (91). Indiami zajmiemy się później, na razie zdałoby się wyjaśnić to, co pod bokiem.

 100. Listwa said

  @ 97 Boydar

  Chodzi głownie o zdobycze przemyslowe i techniczne, których sprzedawali , jak mówią , know-how. Od druga połowa IX i dalej. Futrami fok to pewnie i pana przodkowie sie fascynowali też. .

 101. Listwa said

  @ 95Venividivici

  Turbosłowiańskie argumentacje i odpowiedzi.

 102. Boydar said

  Za swoich przodków odpowiadać nie mogę, nawet gdyby fascynowała ich skóra z przodków Pana Listwy; co najwyżej mogę przeprosić i złożyć ubolewanie.
  A ze zdobyczy technicznych o których Pan wspomina, żydoszkopy oferowały Słowianom głównie spadek śmiertelności wśród transportowanych niewolników z 70% do tak mniej więcej 55. Po prostu dawali im wodę i obierki w czasie „podróży”. W przeciwieństwie do rozwiązań wcześniejszych.

 103. Venividivici said

  Ad 101

  To Pan jest turboslowianinem? Patrzcie panstwo Listwa też sie nawrócił na turbosłowianizm.

  Czytaj ze zrozumieniem, skoncentruj sie, bo masz z tym problemy.

 104. Venividivici said

  Żartowałem, Listwa to superturbożymianin.

 105. Listwa said

  @ 102 Boydar

  No moze pan załapie w najbllższych latach o czym mowa. Powodzenia życze.

 106. Boydar said

  Będę się starał 🙂

 107. Listwa said

  @ 103 Venividivici
  Komentarz @ 95 to nie mój. Co bez skoncentrowania widać.

  @ 194 Venividivici

  Wyłazi spod maski wyraz rzeczywisty. Na epitetach antykatolicki skończysz. Bo te wasze mity jak je sie troszke oświewtli to tak smierdżą, że aż kaszel dusi.

 108. BatalionyChłopskie said

  ad 104

  Ale jak przystało na turbożymianina bardzo bezczelny jest i pewny siebie. Az miło czytać jego wpisy taka hucpa z nich bije.

 109. Listwa said

  @ 106 Boydar

  Oby sie tylko na staraniach nie skończyło, bo się pan styrasz nieefektywnie.

 110. Listwa said

  @ 108 BatalionyChłopskie

  Bravo, kolejny wielbiciel. Lubie nowych wielbicieli. Poprzewracacie się dokumentnie poprzez te wasze domniemania własnoręczne.

 111. Venividivici said

  „Był zaś w nim także dar proroczy, tak że spełniło się wiele przepowiedni jego. Jedną lub dwie opowiemy. Książę pogański, silny bardzo, siedzący na Wiśle, urągał wiele chrześcijanom i krzywdy im wyrządzał. Posławszy zaś do niego /kazał mu/ powiedzieć /Metody/: Dobrze /będzie/ dla ciebie, synu ochrzcić się z własnej woli na swojej ziemi, abyś nie był przymusem ochrzczony w niewoli na ziemi cudzej, i będziesz mnie wspominał. Tak się też stało.”
  „Żywot św. Metodego”, 885.

  versus

  Listwa said
  2018-04-05 (czwartek) @ 13:59:58

  @ 89 Venividivici

  „I … kto udowodni że tak nie było ?”

  – turbosłowianie pewnie, wy wszystko napiszecie bez dowodów. I pod kamieniami ludzie będą znajdowac wasze dzieła intelektu.

  @ 90 Venividivici

  O chrzcie wiślan tez nic nie macie. Ani o elektrycznych samochodach.

  Czyli gnojek kontra święty

 112. Listwa said

  @ 111 Venividivici

  Spadaj gamoniu.

 113. BatalionyChłopskie said

  @110

  „Poprzewracacie się dokumentnie poprzez te wasze domniemania własnoręczne.”

  Te turbożymianinie naucześ sie pisać po polsku. Na kursach nie nauczyli czy nie uważałeś pan ?

  Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żadny wielbicieli.

 114. BatalionyChłopskie said

  Kursy były jednak dobre, poprawnej polszczyzny nie nauczyli, ale bluzgania tak. Czas nauki nie poszedł na marne.

 115. Venividivici said

  Ad 113

  Same kursy nie wystarcza , żeby turbożymianina przerobic na turbosłowianina. Trzeba by troche wiecej popracować. Może jednak się nawróci na Swarożyca, albo innego swiatowida i wejdzie we włosienicy na kolanach na Ślężę.
  Podswiadomie chyba chce, bo ja o chrzescijanstwie, a on wkółko o tym pogaństwie.
  Fiksacja czy syndrom wyparcia ? Mniejsza o to. Pocieszny typ człowieka.

 116. Listwa said

  @ 113 BatalionyChłopskie

  „żadny wielbicieli” – ha, ha, znawca kursów i pisowni się znalazł.

  @ 114 BatalionyChłopskie

  To jest wasz poziom. Czas najwyższy nauczyc się co to jest bluzganie.

 117. Listwa said

  @ 115 Venividivici

  @ 47 Venividivici „Skad taki panicznych strach przed prehistorią Polski ? Co tam się kryje, że budzi taki paniczny lęk ?”

  – to z definicji zawiera pogaństwo, a ty napisz, że pogaństwo słowiańskie jest złem i nalezy to wykluczyc z dzisiejszych ruchów słowiańskich.
  Zaraz zobaczymy w co wierzysz.

 118. BatalionyChłopskie said

  @116

  A co na kursie nauczyli że żądny sie pisze przez rz od rządu ? Ja bym zarzadał zwrotu pieniędzy za ta lekcje na kursie. Jak odpowiedni nabluzga, udowadniając, że inne lekcje przerobił, to może dostanie zwrot kosztów.

  Niech próbuje, jest beszczelny na pewno sie uda.

 119. Listwa said

  @ 118 BatalionyChłopskie

  Nie dość ze z poglądami masz problemy to jeszcze z pisownią.

  Jeśli ktoś taki jak ty pisze „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę,” – to dalej ma być – „ale żaden wielbiciel”, a nie „ale żadny wielbicieli”

  Potrafisz pojąc znawco kursów?

  Przeczytaj tekst pana Roberta i się ucz i nie zaśmiecaj.

 120. Venividivici said

  Ad 117

  Jako turbożymianin czujesz paniczny lęk przed słowianskim pogaństwem ? Czy równie paniczny lęk odczuwasz przed zezweirzeceniem katolickich Belgów w Kongo ? A nie bisz sie paniczne, że Bóg widzi jak przemilczasz prawdę, byle tylko mieć rację ? Jak wiem, że mówisz sobie, że to dla jego chwały, ale taka chwała Bogu wcale nie jest potrzebna.

  Coś się uczepił tego pogaństwa. Nie rozumiesz turbożymianinie słowa pisanego po polsku? Nie mówimy o pogaństwie tylko o ciągłości historycznej Słowian i ich eliminacji z przestrzeni historycznej sprzed 966 roku. Nie rozmawiamy o Bogu tylko o historii.

  Zreszta szkoda czasu na te dywagacje z toba, nudny jesteś, upierdliwy, nie rozumiesz co do ciebie się pisze. Taki namolny studenciak co nic nie umie, a chce 5 z egzaminu.

  Dosyć zabawy na dziś

 121. Listwa said

  jakiś ukrainiec

 122. Listwa said

  @ 120 Venividivici

  Sam widzisz wyznawco Swiarożyca, ze dążysz do propagowania bóstw słowiańskich, pod pozorem „wyzwolenia Polski i Rosji”.
  W najlepszym układzie skończycie na fascynacji głupotami, w najgorszym na opętaniu.
  Schowaj te swoje wykłady do nory z której cie wypuścili.

  „Jako turbożymianin czujesz paniczny lęk przed słowianskim pogaństwem ?”
  – jaki lęk? głupote i zło trzeba tępić jak wszy.

  „Czy równie paniczny lęk odczuwasz przed zezweirzeceniem katolickich Belgów w Kongo ?”
  – a których to katolickich Belgów widziałes w Kongo i kiedy ?

  ” A nie bisz sie paniczne, że Bóg widzi jak przemilczasz prawdę, byle tylko mieć rację ? Jak wiem, że mówisz sobie, że to dla jego chwały, ale taka chwała Bogu wcale nie jest potrzebna.”
  – jak jehowcy

  „Coś się uczepił tego pogaństwa. Nie rozumiesz turbożymianinie słowa pisanego po polsku? Nie mówimy o pogaństwie tylko o ciągłości historycznej Słowian i ich eliminacji z przestrzeni historycznej sprzed 966 roku. Nie rozmawiamy o Bogu tylko o historii.”
  – wy mówicie o tym co zmyślicie. Jak autr tekstu wykazał, od badan naukowych i faktów stronicie.

  „Dosyć zabawy na dziś”
  – idź i nie wracaj, nie zapomnij zabrac ze soba ciemnoty słwiańskich bóstw żeby nie smierdziało

 123. BatalionyChłopskie said

  Ad 119

  „Jeśli ktoś taki jak ty pisze „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę,” – to dalej ma być – „ale żaden wielbiciel”, a nie „ale żadny wielbicieli”

  Jednak nie nauczyli po polskiemu i niuansów polszczyzny tak ma być:

  Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żądny wielbicieli.

  Tłumaczę Listwa jest albo takim Piotrusiem Panem albo Małym Ksieciem wrażliwym , wydelikaconym, o ogromnym ego ale na pewno żądnym wielbicieli bo przeciez sam napisał:

  „Listwa said
  2018-04-05 (czwartek) @ 14:58:39

  @ 108 BatalionyChłopskie

  Bravo, kolejny wielbiciel. Lubie nowych wielbicieli. Poprzewracacie się dokumentnie poprzez te wasze domniemania własnoręczne.”

  Do pały by mi nie przyszło nazwać SIEBIE Piotrusiem Panem lub Małym Księciem, ale widocznie innym przychodzi.

  Przednia zabawa pisanie z panem, kabaret na żywo, głuchy telefon, nie wiem jak to nazwać. Uśmiałem sie setnie

 124. Listwa said

  @ 123 BatalionyChłopskie

  Nie wiem co panu do pały przychodzi, ale w @ 113 jest to: „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żadny wielbicieli”.
  Do pał wam przychodzą różne pomysły.

  Ale jak tak ma być „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żądny wielbicieli.”, to ma być tak od razu pisane.
  A co to jest ironia to was na kursach uczą?
  Bo kto by chciał mieć takiego wielbiciela. Litości.

  Kabaret pan robisz na końcu. Ciekawe.

 125. Venividivici said

  Ad 122

  „– a których to katolickich Belgów widziałes w Kongo i kiedy ?”

  .https://marucha.wordpress.com/2017/11/25/krol-belgii-leopold-ii-jeden-z-najwiekszych-zbrodniarzy-w-historii-do-dzis-szanowany-przez-belgow/

  „– idź i nie wracaj, nie zapomnij zabrac ze soba ciemnoty słwiańskich bóstw żeby nie smierdziało”

  A odchodzę, odchodzę do Boga w Trójcy Jedynego. A smród zostawię, bo to twój smród.

  ——
  I co jakiś zbrodniarz ma, kurwa mać, wspólnego z Kościołem?
  Czy, kurwa, to Kościół nakłonił go do zbrodni?
  Admin

 126. BatalionyChłopskie said

  „Bo kto by chciał mieć takiego wielbiciela. Litości. ”

  no jak to kto:

  „Listwa said
  2018-04-05 (czwartek) @ 14:58:39

  @ 108 BatalionyChłopskie

  Bravo, kolejny wielbiciel. Lubie nowych wielbicieli. Poprzewracacie się dokumentnie poprzez te wasze domniemania własnoręczne.”

  „Ale jak tak ma być „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żądny wielbicieli.”, to ma być tak od razu pisane.”

  To mądralo popraw wszystkie swoje literówki, tak jak na kursach uczyli.

  Jakoś na kursach nie nauczyli bo nikt nie rozumie twojej ironii i żartów. Zrób sobie takie tabliczki ironia, żart, śmiech. Nie wiem czy wiesz, ale jest coś takiego jak emotikony. Będzie nam sie łatwiej zrozuieć subtelne wywody turbożymianina.

 127. Listwa said

  @ 125 Venividivici

  To o Leopolda chodzi, czy katolickich belgów? A gdzie jest napisane że on to katolik? I ciekaw jestem kto i po co wylansował go jako szanowanego?
  On tyle ma z katolicyzmem wspólnego co i wy.

  „A odchodzę, odchodzę do Boga w Trójcy Jedynego”
  – bardzo dobrze, smród, który pozostawisz sprzątniemy.

 128. Venividivici said

  Ad 126

  Miłego sprzątania wreszcie wlaściwy człowiek, na właściwym miejscu. podesłać mopa i butelkę domestosa. Wreszczcie bedzie pachniało … chlorem. Tylko uważaj , chlor wchodzi w różne reakcje i siarka, albo siarkowodorem może zajeżdzać. Ale do niedzieli może uda się wywietrzyć.

 129. Listwa said

  @ 127 Venividivici

  Taki smród jaki pozostawiają różne bożki nie sprząta się mopem i domestosem. Daje się kopa w dupę takim jak ty i po smrodzie.
  Twoja głupota tez śmierdzi, wyznawco Swarożyca.

 130. Listwa said

  Piękna słowiańska kraina będzie:

 131. BatalionyChłopskie said

  „Ale jak tak ma być „Nie wiadomo czy Piotruś Pan czy Mały Książę, ale żądny wielbicieli.”, to ma być tak od razu pisane.”

  Jaki on groźny 🙂

  A na kursach wieczorowych nie nauczyli, że jeśli nie opanuje się niuansów ironii, żartu to może on stosować cos takiego jak emotikony ? Dzięki emotikonom tubylcze, słowiańskie smierdzące bydło lepiej zrozumie jego przekaz – przedstawiciela rasy panów – turbożymian.

  „Jakieś te Słowiany głupie, turbożymiany meczą się nad ich nauką, cierpliwie tłumaczą, a one jak były głupie, uparte i smierdzace tak sa głupie uparte i śmierdzące.
  Jak takie glupie bydło mogło miec swoje panstwo przed nadejsciem turbozymian ? No jak?”

  No i teraz niech on zgadnie czy to:
  a) ironia
  b) żart
  c) satyra na turbożymian

  Ale pora kończyć, bo jeszcze nie usnie z emocji.

 132. BatalionyChłopskie said

  Ad 129
  Piekna, ale nigdy nie twoja przybłędo.

  ——
  Posuwa się Pan za daleko!
  Admin

 133. Listwa said

  @ 130 @131 BatalionyChłopskie

  Zapytaj Venividivici
  Widzisz jak sie ładnie skończyłeś.

 134. BatalionyChłopskie said

  Pan raczy żartować, ten Pan posuwał sie znacznie dalej BEZ PANA REAKCJI !!!
  Ale jeśli Pan uważa, że za daleko proszę usunąć. Oczywiście w dobrym smaku jest wyzywanie kogoś od gamoni, durni i kopanie w d..pę.
  No nic , gratuluję towarzystwa.

 135. BatalionyChłopskie said

  Przez tolerowanie takich osób traci Pan wiarygodność.
  Tak, tak rozumiem juz ide won ……

  Wolałbym, żeby Pan raczej się pohamował…
  Admin

 136. Listwa said

  BatalionyChłopskie

  Wy sie zajmujecie Swarożcami i mitami sprzed 1000 lat, a jakoś nie bardziej aktualnymi sprawami:

 137. Adam said

  Panowie się tu niepotrzebnie spierają, tracą czas i energię, a żydo-szkopy, anglo-sasi i polskojęzyczna chazarszczyzna dwoją się i troją, żeby Polskę wymazać z map świata, zafałszować całą jej historie, a z dumnych Wenedów i Słowian zrobić czyścicieli zachodnich wychodków.

 138. Listwa said

  Wierzenia w Swarożyca pewnie nam coś dadzą:

  Fundacja Panoptykon :

  Na ostatniej prostej w pracach nad RODO (po konsultacjach społecznych!) pojawiła się niebezpieczna wrzutka: organy adm. publicznej *nie będą musiały informować obywateli o tym, że zmienił się cel przetwarzania ich danych* (np. z ochrony zdrowia na walkę z przestępczością…)

 139. Listwa said

  „Kalifat za naszą zachodnią granicą. Liczba niebezpiecznych zradykalizowanych islamistów w Niemczech Merkel podwoiła się w pięć lat. 5.500 w 2013 roku, 11.000 dzisiaj. To tylko oficjalne statystyki, rzeczywistość jest z reguły bardziej ponura niż to przyznają niemieccy politycy.

 140. Boydar said

  11.000 … ???

 141. Listwa said

  O czym gadają ?

 142. Joannus said

  Ad 136
  Czy Pan nie widzi podobieństwa z ukrowskimi bajdurzeniami na niwie dorabiania historycznych bajek o bardzo odległej a wielkiej i chwalebnej historii tzw. Ukrainy.
  Podobieństwa z dorabianiem rozpływającemu się nieuchronnie Państwu Polskiemu wielkiej i odległej przeszłości w ”Wielkiej Lechii”.

 143. Listwa said

  @ 140 Boydar

  Tak podają panie Boydar. Dla torbosowian to katolicy pewnie.

 144. Boydar said

  Chodzi mi o liczbę, czego dotyczy te jedenaście tysięcy ? Bo przecież chyba nie kozojebców. Weź mnie Pan oświeć.

 145. Listwa said

  @ 144 Boydar

  Podałem. Zradykalizowanych islamistów w Niemczech według OFICJALNYCH statystyk.

  @ 142 Joannus

  Pewnie koncepcji to mają kilka. Ale obecna Polska to nie tylko ówczesna Lechia, czyli Galicja. Było i mazowsze (w katedrze w Warszawie spoczywają ksiązeta piastowscy) były rody wielkopolskie i inni. Może każdy coś dla siebie zamierza wyrwać.

 146. Listwa said

  Czeczeni w warszawskiej galerii handlowej pozują ze znakami islamu walczącego (podniesiony palec) Źródło niemiecka telewizja rbb24. Czy macie sytuację pod kontrolą Straz_Graniczna ? Dlaczego Czeczeni desantują w W-wie jako „uchodźcy” przy okazji transferu na lot do Kaliningradu ?
  St. Balcerak

 147. Antares said

  Dodałbym swoje trzy grosze. Myślę, że gdybyśmy byli tak prymitywni jak sugerował tu pewien Pan, to nasz pierwszy król chrześcijański jakim był Bolesław Chrobry nie prowadziłby tak ofensywnej polityki i działań: wyprawa na Kijów, osadzenie granic na Łabie, podporządkowane Czech. Państwo które jeszcze około 60 lat wcześniej posiadałoby prymitywne struktury nie byłoby zdolne do takich działań. Zresztą w dalszych wiekach Polska a potem Rzeczpospolita do XVII w. była państwem przodującym, praktycznie w każdej dziedzinie, to chyba też o czymś świadczy. Popatrzmy na taki starożytny Rzym, zanim rozszerzyli swoje granice poza but włoski minęło 5 w., do czasu byli w cieniu Grecji.

  ———
  Ale to już było
  I nie wróci więcej.
  Cyt. Admin

 148. Listwa said

  Włochy: po wyborach socjaliści na wylocie a państwo prawa powoli powraca. Kolejna akcja szmuglowania nielegalnych migrantów do włoskich portów zakończyła się zajęciem tego statku przez włoskie służby i aktem oskarżenia przeciwko kapitanowi i szefowi „openarms fund” Nareszcie.
  St.Balcerak

 149. Boydar said

  Tak, teraz rozumiem

 150. Listwa said

  Francja: Bazylika St. Denis w Paryżu, główna nekropolia królów francuskich, została 19 marca sprofanowana przez hordę nielegalnych migrantów. Ale ponieważ to tylko symbol chrześcijaństwa, nikt się tym za bardzo nie przejmuje. Co innego gdyby to był meczet lub synagoga !
  St. Balcerak

 151. Listwa said

  12 Sprawiedliwych mówi: dość lewackiego dyktatu!
  Radni miejscy i wojewódzcy oraz zaniepokojeni Bydgoszczanie napisali list protestacyjny ws. odwołania Bydgoskie Dni Bioetyczne w Collegium Medicum UMK.
  Kaja Godek
  Dla turbosłowian katolicy też są przeszkodą:

 152. Listwa said

  @ 147 Antares

  A jak to sie ma do całej słowiańszczyzny przed rokiem 800?
  Niewątpliwie Polska musiała mieć inteligentne i świadome przywództwo, a przede wszystkim musiało ono istnieć, jeśli przyjęli chrzest.
  Co nie znaczy wcale o prawdziwości mitów turboslowian o rzekomej potedze techniczno-intelektualnej całości ludu słowiańskiego, którą to niby zniszczył Watykan i zabrał wszystkie jakie tylko były dokumenty pisane. Nie przypadkowo powszechną kiedyś w Polsce była łacina.

  To nie jest dowód na potęg słowian w Polsce, a to lata po 1939

 153. Jestem wdzięczny Uniwersytetowi STANFORDA w Kalifornii za mapy historyczne. Jak pisałem mapa https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=JLBEBQlILR9F4M:// pochodzi z konferencji w Tarencie w r. 37 n.e., w której Antoniusz użyczył Oktawianowi floty do walki z Sykstusem Pompejuszem z Hiszpanii za co Oktawian użyczył mu kilku legionów do walki z Partami. O ile jednak Oktawian z Sykstusem wygrał i zagarnął jego skarbiec to Antoniusz z Partami przegrał – w znacznym stopniu dzięki odwiecznemu przymierzu partyjsko-lechickiemu. Lubran, jako III tryumwir na Bałkanach użyczył Oktawianowi dalmatyjskich OGNIOWCÓW, które rozgromiły pod Akcjum TARANOWCE Antoniusza i Kleopatry.
  Potem jednak Oktawian anektował należącą do Lubrana Padanię, z czym mogła mieć związek zwycięska dla Rzymian bitwa nad rzeką LECH w Bawarii, po której Rzymianie anektowali Małą Germanię między Renem a Łabą i Solawą. Rzymianie sprzedali wówczas w niewolę prawie całą ludność Alp Zachodnich osiedlając w Szwajcarii Swebów.

  Jestem wdzięczny za mapę IERUSALEM: http://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=AHd_DAio14yhXM://. Świątynia Jerozolimską jest HERODIONEM, Pałac Salomona jest PRETORIUM a na dole jest UKRZYŻOWANIE.

  Bardzo ciekawa jest PRZERYSOWANA w 1653 r. mapa IMPERIVU ROMANUM, odnosząca się tylko do Imperium Wschodnorzymskiego, które na mapie jest tylko w zachodniej i środkowej części Azji Mniejszej, a we wschodniej części jest Armania z CYPREM. Do tego Cesarstwa Rzymskiego należy tylko Egipt, Dalmacja i Partugalia, zaś do Bałkan jest Słowenia z Triestem a na południe od Bałkanów państwo, które zdaje się być Wandalią Afrykańską po ewakuacji Wandalów z Algerii, Tunisie i Libii. Chodzi tu więc wyraźnie o oblężenia przez Wandalów i Słoweńców Konstantynopola w l. 550-558: https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=oeKtNz9YBSc3qM://

  Mapa: EUROPE 650 A.D. https://www.google.pl/search?q=IMPERII+ROMANI+PARS+OCCIDENTALIS&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjU7t7vj4vaAhXH16QKHYxnCC0QsAQILg&biw=1164&bih=835#imgrc=yIf_yol84JBfoM:// przedstawia jednak stan polityczny w latach 630-632, tj. po buncie Awarów-Chazarów nad Wołgą, którzy wygnali wiernego Polsce kagana Kubrata, który uciekł z wiernym sobie ludem do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich, wobec czego Polscy Awarowie uciekli do Bawarii, gdzie zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, że przeżyli ci, którzy ucielki do Włoch. Wyzymir zawarł więc rozejm z Chinami, z granicą na Janiseju i Bałchaszu, i zwrócił się przeciw Dagobertowi, który został pobity pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ubrany w kaftan bezpieczeństwa, strażnikami którego zostali Karolingowie jako MAJORDOMUSI.

 154. Trak said

  Panie Grunholtz ja już panu już niczego nie sprzedam i pan nie przychodź, bo pan nie masz czym płacić.
  A tak ładnie pan żeś kupował, bo żeś pan płacił.

 155. robertgrunholz said

  Zaiste wielka to szkoda, że Grünholz nie wierzy w UFO i starożytne wojny atomowe. Szkoda, że odróżnia historię od mitów.

  Do głowy by mu jednak nigdy nie przyszło, że ktoś mógłby mieć pretensje o to, że dorosły człowiek nie wierzy w Krakena i Minotaura. Albowiem na tym samym poziomie są mity greckie, co i bajki pana Bieszka.

  Jeśli ktoś bajek od historii nie odróżnia, niechaj czym prędzej spali swoje świadectwa szkolne. Choć po zwolennikach teorii płaskiej Ziemii, niewiele winno nas już tutaj dziwić.

  A stałym bywalcom radzę zastanawiać się już teraz, czemu ośmio tysiącletnie imperia w wyobraźni ufologów i dających im wiarę internautów, pojawiły się właśnie w tym momencie, gdy naukowcy na poważnie zabrali się za historię Słowian, dokonali odkryć i wbrew bredniom niektórych, nie ekskomunikował ich za to Watykan, Berlin, ni Tel Awiw. A powinni byli! Bo odkrycia te potwierdziły teorię neoautochtoniczną, nie mającą jednakowoż nic wspólnego z bredzeniem ufologów o imperiach zniszczonych w wyniku katolickich spisków.

  Rozdzielenie tych dwóch kwestii to rzecz ponad siły naszych nowych lechickich patriotów. Lechickich, nie polskich. Bo przecież Polska to tylko nędzna katolicka wydymuszka; nic w porównaniu do x tysięcy lat starszego i x razy większego imperium Swarożyca. Polska powstała na gruncie, którym wielu z nich się brzydzi, tedy też nazwy tej używać nie będę, by nie razić oczu ufologów, neopogan i jakże licznej chmary poczciwych Rodaków, którzy wpadli w identyczne sidła co każdy kraj, któremu obce siły historię zastąpiły egocentrycznymi opowiastkami mającymi swe głębokie cele polityczne. Niemcy też w swoje bajki wierzyli chętnie. Na ten grunt łatwo złapać każdego patriotę, który w gruncie rzeczy cierpi na kompleks niższości i chwalebną historią swego kraju nie zadowala się. Zadowolony jest dopiero wtedy, gdy udowodni, że to on na całym kontynencie czy świecie pierwszy był. Pierwszy, najsilniejszy, najmądrzejszy i najlepsiejszy. Aż przyszedł zły papież, skrytobójca w koloratce i z imperium została kupa. Gruzu kupa.

  Prosto. Czarno i biało. My i oni. My pierwsi i dobrzy, oni drudzy i źli. A jak kto nie wierzy, to wsadzić go do wiklinowego ludzia wzorem druidzkich Celtów. Bo celtyccy neopoganie też Kościoła nie lubią i o Inkwizycji bredzą; albowiem celtycki stos od protestanckiego takoż lepsiejszy był i na identyczne wzmianki nie zasługuje.

  A teraz hop do lasa na golasa.

 156. robertgrunholz said

  Zapomniałem zupełnie! Hop do lasa na golasa to żadna zabawa jeszcze. Neopogańskie ognisko jest dopiero wtedy, gdy można się uraczyć słowiańskimi konopiami, słowiańskimi trunkami i słowiańskie dziewki pod niebem poobracać. Niech mnie koń kopnie, jeśli nie o to wielu gołowąsym neopoganom chodzi właśnie. Cała reszta to niezła wymówka, w dodatku religijna. No lepszej nie ma! Skoro nasz bożek lubi harce takowe, to jakże tak urażać go wstrzemięźliwymi katolickimi dyrdymałami?

 157. Prawda o …PRAWDZIWEJ HISTORJI NIE TYLKO LUDZKOSCI! ALE ROWNIEZ NASZEJ MATKI ZIEMI Z CALEJ JEJ INWENTAZREM !JEST NIEPOROWNALNIE !!! BARDZIEJ UTAJNIONA ANIZELI …..NAJNOWSZE WYNALZKI BRONI CZY DARMOWEJ I EKOLOGICZNIE CZYSTEJ ENERGJI! . PROSZE SOBIE WYSTUKAC NA GOOGLE : SmithSonian.com ! tam dowieciesie ze wszystkie „niewygodne” odkrycia archeologiczne i historyczne sa utainiane przez ludzi z gatunku 🙂 Baksik, Gasiorwski, Gusinski i Chodorkowski:)Glowny offs tej BLOKADY I KONTROLI miesci sie w Miejscu urodzenia Chrystusa!

 158. MatkaPolka said

  Znacie, słyszeliście o – Tacyta, Ptolomeusza, Juliusza Cezara, arcybiskupa Jana Długosza, biskupa Wincentego Kadłubka. To DLACZEGO nie czytacie – KRONIK?
  Na czym opieracie swoją wiedzę? Czy wasza wiedza to „wydaje mi się Rze”

  Pan Szydłowski czyta kroniki Biskupie napisane przez – hierarchów kościoła – sam deklaruje się jako ateista.

  83-6.a.-2/5 Kroniki niemieckie, rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków .

  Zawsze pod prąd do źródeł, bo z prądem także c i nauce to płyną tylko śmieci.
  Jak już mówiłem najstarsi kronikarze Niemiec, a nic nie wiedzieli o swoim germańskim pochodzeniu i sławne plemiona germańskie, a także Wikingów nazywali nie tylko Słowianami, ale i Wandalitami i Lechito – Wandalami podkreślając, że to są sławni Słowianie ci Wandalitowie.

  Dlatego trzeba sprawdzić nasze pewnej niepodważalne źródła – Kim są Polacy według kroniki pisanych dla królów polskich.

  Ultra katolicki jezuita Zygmunt III dostał we władanie wielonarodowościowe, wielowyznaniowe Imperium Rzeczypospolitej, która była największą potęgą militarną, kulturalną, naukową i ekonomiczną w średniowiecznej Europy.

  Żeby Zygmunt rozumiał, dlaczego będąc królem Polski stał się dziedzicznym królem Wandalitów sejm Polski składających się w 80% protestantów wyznaczył Marcina Bielskiego, żeby ten dla Szweda napisał historię kraju i pochodzenie Polaków od samego początku.

  Bielski oparł się głównie na niespalonej jeszcze przez inkwizycję kronice Długosza i Prokosza, Przy czym Prokosza rozdział o dwuch sarmacjach prawie, że skopiował do swojej kroniki.
  W swojej kronice jak wyjaśnia dla Zygmunta III dlaczego Wiślanie w czasach przed katolickich nazywali się Wandalami.

  Czwartą rzeką Polski jest Wisła, którą w starych czasach w Wandaluzji zwali podobno od Wandala króla, który nad nią mieszkał. od tejże rzeki naród nazwa Wandalitami został nazwany, Albowiem nie jest to nowina, że o tym, że od rzek narody biorą swoje imiona.

  I tak Ostrogoty lub raczej Eastrogoty – od Dunaju, bo Dunaj kiedyś Instrem Rzymianie nazywali także i zygoty od Wisły, bo Rzymianie Wisłę – Vistula nazywali, aczkolwiek są tacy co to skądinąd wywodzą

  O Słowianach

  2:58
  Kronikarze na się najstarsi początek narodu naszego słowiańskiego wywodzą od Jafeta syna Noego, który przez Javana, a potem przez Helisę to jest Helena z Grekami pospołu rozmnożył Słowian nad morzem Jońskim i Egejskim.
  Drudzy wychodzą od Alana II, któryś z Azji przyszedł do Europy. Ten miał 4 synów, z których najstarszy był Wandalus, od którego rzeka Wisła tym imienin jest nazwana, a Wiślan Wandalitami nazywano od rzeki Winde-Licum/Vinde-LIcum czyli rzeki Lech w Bawarii, Czyli w dawnej Awarii/Avarii nazywanej tak od Awaryjski kopców Wandy/Wendy/ Wenedy.

  Historycy rzymscy Pliniusz, Kasjusz Dion, Strabon, Tacyt, Swetoniusz, Ptolemeusz i Juliusz Cezar nazywali Lechito -Wandalitów, ale tylko tych zamieszkujących Bawarię i Austrię bym Windelici co jest tłumaczone jako Vindelici/ Windelici co jest tłumaczone Widelikowie, Windowie, Winedelici . Materiałów w oddzielnych Wiślana mi wśród rzymskich i greckich historyków są tony.

  Ja tylko przytoczę fragmenty.

  i tak Swetoniusz w Auguście (21) (cyfry oznaczają numery wersetów) podaję. August podbił Panonie, Dalmację całą Irilią, również Recję, Windęlików Salsów ludy już dawno w Alpach osiadł. ( jeszcze w czasach przed rzymskich).

  W „Tyberiuszu” Swetoniusz pisze (9) bezpośrednia potem Tyberiusz stoczył wojnę w Recji i Windelicji ( czyli Awarii/Bawarii)- Później w Panonii i Germanii.

  W czasie wojny Recyjskiej i Windelickiej podbił ludy alpejskie. w czasie wojny Panońskiej – w Breuków i Dalmatów którzy byli Iliryczykami.

  Słowiańskie ludy lechickie – Germanii i Panonii zawsze walczyły w koalicji przeciw Rzymianom uderzając od północy i południa na Rzym, dlatego Swetoniusz podaje dalej – Sławę tą Tyberiusza powiększył jeszcze szczęśliwy zbieg okoliczności – Oto w tym samym czasie Warsus z trzema legionami zginął w Germanii – nikt nie wątpił, że zwycięzcy Germanowie połączyli się z Panonijczykami i gdyby Ilyria nie została wcześniej pokonana.

  Rzymianie Lechitów zamieszkujących Windecje/Vindecje nazywali Windelikami, Lechitów zamieszkujących Germanie – Rzymianie nazywali Germanami, a zamieszkujących Panonie – nazywali Panończykami.

  Tacyt w końcu wieku pierwszego podaje – Wenetowie przyjęli wiele obyczajów Sarmatów przebywali bowiem w celach kupieckich – przebywając wszystkie lasy i góry znajdujący się między Fennami a Fenami (?) jednak powinni być zaliczani do Germanów ponieważ budują domy, noszą tarcze i lubią szybkie piesze marsze. Odróżnia ich to od Sarmatów żyjących na wozie i na koniu.
  Dalej Ptolemeusz z wieku drugiego podaje: zamieszkują Sarmacje ogromne Ludy – Wenedowie wzdłuż Zatoki Wenetyńskiej, z mniejszych zaś ludów siedzą w Sarmacji Wetenowie koło rzeki Vistula poniżej Wenedów
  6:52

  Przejdźmy jednak do wieku 8 -12 kiedy nikt nie ma wątpliwości, że to Słowianie, a nie Niemcy zamieszkiwali Germanie po ŁABĘ.

  Dla przykładu święty Bonifacy W liście do króla angielskiego Elthibalda z roku 745 opisując zwyczaje Słowian nazywa ich nie inaczej jak Winydami od Wendy czyli Wandalami,

  A rocznik Alameńskie, czyli to na czym Niemcy opierają całe swoje pochodzenie, z roku 796 określają tereny zamieszkałe przez Słowian jako regionem Wandalorum, co się tłumaczy jako Kraina Wandalitów czyli Wiślan.

  Niemcy, więc tak zwani Deutche, bo Deutchami są Niemcy, a nie Germanami, nie mogę być (równocześnie) Wandalami i Germanami.

  Również William z Malmesbury – angielski historyk, żyjący w latach 1080- 1143, opisując wierzenia Połabian, a więc Lechitów – Słowian zachodnich, określają ich mianem Windelitów czyli Lechito – Wandalami od rzeki Lecha w Bawarii.

  Jeden z pierwszych niemieckich biskupów Bawarii Gerhard z Augsburga (w X w) w pisanej w X wieku, w latach 983-993, w historiografii Świętego Ulryka nazywa Mieszka nie inaczej jak wodzem Wandalów (dux Wandalorum Misico nomine).

  Gdy w roku 992 Mieszko umiera w rocznikach kościoła niemieckiego zapisuje się ” obit Misica dex Vandalorum – „zmarł Mieszko książę Wandalów”

  8:52
  Dlatego możemy być pewni, że Niemcy przyznający się tylko do pochodzenia od Allemanów i od Franków – nic nie wiedzieli o swym Wandalsko – Germańskim pochodzeniu.

  Również kroniki szwedzkie, duńskie, islandzkie – nazywają Bolesława Chrobrego „Burizleif Vindakongr” – co znaczy Krol Wandalów, lub Vinde King – Co również znaczy Król Wandalów

  Również kroniki Roczniki Augustiańskie pisząc o napadzie Słowian na Saksonię i porażce z Sasów podają (Exercitus Saxonum a Vandais trucidatur) – armia Saska pokonana przez Wandalów .

  Saksonia w dawnych czasów była w federacji Lechitów. Zamieszkiwali ją Sasi będący Gotami, do czasów Karola Wielkiego. Później pokonani w wojnie przez Karola Wielkiego nie chcą przyjąć rzymskiego katolicyzmu – wsiedli na łodzie i całym narodem przynieśli się do Prus.

  A Niemcy- Allemani (przypominam pochodzenia Chazarskiego) zajęli opuszczone przez Sasów – Gotów ziemię . (Stali się Sasami.)

  Goci utworzyli w Prusach naród Prusów . Allemani – w Saksonii naród Niemców – Deutschów.
  Od tego momentu Sasi stali się Niemcami.

  Tak piszę o tym Gall Anonim w rozdziale zatytułowanym „Sasi na statkach przypłynęli do Prus”.

  Bolesław kroczył wtedy do Prus, lecz skoro trafiła się sposobność do wzmianki o tej krainie, nie będzie od rzeczy dodać cośkolwiek z opowiadań przodków. Mianowicie za czasów Karola Wielkiego króla Franków, gdy mu Saksonia stawiała opór nie chciała przyjąć jarzma jego panowania ani wiary chrześcijańskiej lud ten na łodziach przepłynął z Saksonii i wziął posiadania tę krainę i od kraju przyjął nazwę Prusów. Dotąd tak bez króla pozostawaja
  11:05

  Ostatnim polskim królem Saksonii był Chrobry nazywany przez Nordyków Winde King – królem Wandalów. On to znów wbił żelazne słupy graniczne na rzeczy Sail otaczającej Saxonie od Zachodu.

  Niemiecki biskup Adam z Bremy w 10 wieku przez nie odpisuj Słowian poświęcając dużo miejsca na opis największego z plemion słowiańskich, czyli Wiślan – Wandalitów.

  Ja zaś za Adamem zacytuje tylko mały fragment, zanim przyjdę do dzieła wręcz fantastycznego, czyli z dziejów Słowian w Germanii (!!!) -napisanych przez Helmonda – niemieckiego mnicha krzyżowca z 12 wieku.

  Adama cytuje tylko, dlatego, żeby ustalić jak nazywali Wiślan najstarsi kronikarze niemieccy.

  W Gesta Hammaburgensis ecclesie pontificum – Dzieje Kościoła hamburskiego

  Słowiańszczyzna największych krajów germańskich jest zamieszkała przez Winnilów, których z dawna zwano Wandalami. Jakby ktoś był chory umysłowo i nie rozumiał, to co pisze – to Słowiańszczyzna jest krajem germańskim, więc powtórzę jeszcze raz, jakby ktoś tego nie rozumiał.

  Słowiańszczyzna największych krajów germańskich jest zamieszkana przez Winnilow, których Dawniej zwano Wandalami. jest to kraj przypuszczalnie większym nawet od naszej Saksonii. Szczególnie jeśli uwzględnimy w nich Czechów i Polan zza Odry jako, że nie różnią się ten ludy a nie obyczajem a nie językiem. 13:07

  Adam podobne porównania stosuje kilka razy możemy, więc ustalić, że Wiślan – Wandalitow Niemcy nazywali Winnilami, czyli Wiślanie – Polacy = Winnilowie,
  Wiślanie=Winnilowie= Wenden= Wenda = poddani Wandy = Lechici = Polacy
  że niemieccy w innych nazywają też wymiennie względnie z błędam,i czyli poddanymi królowej naszej Wandy. 13:3

  HELMOND niemiecki proboszcz z Waglii, jako mnich Krzyżowiec, towarzyszył wyprawa chrystianizacyjną niemieckiego katolicyzmu na ziemie Wiślan prowadzonych przez Henryka Lwa, opisuje kim były, sławne z wojen z Cezarami plemiona germańskie, a także Wikingów jako Słowian i Wiślan.

  Bardzo dumny z krwawej chrystianizacji Wiślan opisuje dokładnie jak przy pomocy katolicyzmu zniemczono Wiślan od Laby po Pomorze, na Śląsku i na Odrą do tego stopnia, że już nawet Jagiellonom nie udało się odzyskać ziem Wiślan na Zachodzie i te ziemie dzięki chrystianizacji stały się niemieckie na wieki wieków – Amen. 14:31

  Helmond jasno pisze, że po szeregu klątw papieskich – na Chrobrego, Śmiałego, Krzywoustego i wyprawom całej katolickiego Europy na Polskę, Polska stała się w jego czasach tylko częścią składową Cesarstwa Niemieckiego, czyli prowincją niemiecką płacącą trybut.
  pisze też o ukrywanej dziś przed Polakami koronacja Chrobrego w Gnieźnie i o tym że Imperium Chrobrego obejmowało -jak podają nasze kroniki wszystkie kraje słowiańskie – Ruś i Gotów, czyli Prusy i Litwę.

  Kronice Słowian poświęcę całą 3 cześć, bo to dzieło fantastyczne

 159. MatkaPolka said

  zbyt dlugi tekst -moderuje
  Znacie, słyszeliście o – Tacyta, Ptolomeusza, Juliusza Cezara, arcybiskupa Jana Długosza, biskupa Wincentego Kadłubka. To DLACZEGO nie czytacie – KRONIK?
  Na czym opieracie swoją wiedzę? Czy wasza wiedza to „wydaje mi się Rze”

  Pan Szydłowski czyta kroniki Biskupie napisane przez – hierarchów kościoła – sam deklaruje się jako ateista.

  83-6.a.-2/5 Kroniki niemieckie, rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków .

  Zawsze pod prąd do źródeł, bo z prądem także c i nauce to płyną tylko śmieci.
  Jak już mówiłem najstarsi kronikarze Niemiec, a nic nie wiedzieli o swoim germańskim pochodzeniu i sławne plemiona germańskie, a także Wikingów nazywali nie tylko Słowianami, ale i Wandalitami i Lechito – Wandalami podkreślając, że to są sławni Słowianie ci Wandalitowie.

  Dlatego trzeba sprawdzić nasze pewnej niepodważalne źródła – Kim są Polacy według kroniki pisanych dla królów polskich.

  Ultra katolicki jezuita Zygmunt III dostał we władanie wielonarodowościowe, wielowyznaniowe Imperium Rzeczypospolitej, która była największą potęgą militarną, kulturalną, naukową i ekonomiczną w średniowiecznej Europy.

  Żeby Zygmunt rozumiał, dlaczego będąc królem Polski stał się dziedzicznym królem Wandalitów sejm Polski składających się w 80% protestantów wyznaczył Marcina Bielskiego, żeby ten dla Szweda napisał historię kraju i pochodzenie Polaków od samego początku.

  Bielski oparł się głównie na niespalonej jeszcze przez inkwizycję kronice Długosza i Prokosza, Przy czym Prokosza rozdział o dwuch sarmacjach prawie, że skopiował do swojej kroniki.
  W swojej kronice jak wyjaśnia dla Zygmunta III dlaczego Wiślanie w czasach przed katolickich nazywali się Wandalami.

  Czwartą rzeką Polski jest Wisła, którą w starych czasach w Wandaluzji zwali podobno od Wandala króla, który nad nią mieszkał. od tejże rzeki naród nazwa Wandalitami został nazwany, Albowiem nie jest to nowina, że o tym, że od rzek narody biorą swoje imiona.

  I tak Ostrogoty lub raczej Eastrogoty – od Dunaju, bo Dunaj kiedyś Instrem Rzymianie nazywali także i zygoty od Wisły, bo Rzymianie Wisłę – Vistula nazywali, aczkolwiek są tacy co to skądinąd wywodzą

 160. MatkaPolka said

  cd
  O Słowianach

  2:58
  Kronikarze na się najstarsi początek narodu naszego słowiańskiego wywodzą od Jafeta syna Noego, który przez Javana, a potem przez Helisę to jest Helena z Grekami pospołu rozmnożył Słowian nad morzem Jońskim i Egejskim.
  Drudzy wychodzą od Alana II, któryś z Azji przyszedł do Europy. Ten miał 4 synów, z których najstarszy był Wandalus, od którego rzeka Wisła tym imienin jest nazwana, a Wiślan Wandalitami nazywano od rzeki Winde-Licum/Vinde-LIcum czyli rzeki Lech w Bawarii, Czyli w dawnej Awarii/Avarii nazywanej tak od Awaryjski kopców Wandy/Wendy/ Wenedy.

  Historycy rzymscy Pliniusz, Kasjusz Dion, Strabon, Tacyt, Swetoniusz, Ptolemeusz i Juliusz Cezar nazywali Lechito -Wandalitów, ale tylko tych zamieszkujących Bawarię i Austrię bym Windelici co jest tłumaczone jako Vindelici/ Windelici co jest tłumaczone Widelikowie, Windowie, Winedelici . Materiałów w oddzielnych Wiślana mi wśród rzymskich i greckich historyków są tony.

  Ja tylko przytoczę fragmenty.

  i tak Swetoniusz w Auguście (21) (cyfry oznaczają numery wersetów) podaję. August podbił Panonie, Dalmację całą Irilią, również Recję, Windęlików Salsów ludy już dawno w Alpach osiadł. ( jeszcze w czasach przed rzymskich).

  W „Tyberiuszu” Swetoniusz pisze (9) bezpośrednia potem Tyberiusz stoczył wojnę w Recji i Windelicji ( czyli Awarii/Bawarii)- Później w Panonii i Germanii.

  W czasie wojny Recyjskiej i Windelickiej podbił ludy alpejskie. w czasie wojny Panońskiej – w Breuków i Dalmatów którzy byli Iliryczykami.

  Słowiańskie ludy lechickie – Germanii i Panonii zawsze walczyły w koalicji przeciw Rzymianom uderzając od północy i południa na Rzym, dlatego Swetoniusz podaje dalej – Sławę tą Tyberiusza powiększył jeszcze szczęśliwy zbieg okoliczności – Oto w tym samym czasie Warsus z trzema legionami zginął w Germanii – nikt nie wątpił, że zwycięzcy Germanowie połączyli się z Panonijczykami i gdyby Ilyria nie została wcześniej pokonana.

  Rzymianie Lechitów zamieszkujących Windecje/Vindecje nazywali Windelikami, Lechitów zamieszkujących Germanie – Rzymianie nazywali Germanami, a zamieszkujących Panonie – nazywali Panończykami.

  Tacyt w końcu wieku pierwszego podaje – Wenetowie przyjęli wiele obyczajów Sarmatów przebywali bowiem w celach kupieckich – przebywając wszystkie lasy i góry znajdujący się między Fennami a Fenami (?) jednak powinni być zaliczani do Germanów ponieważ budują domy, noszą tarcze i lubią szybkie piesze marsze. Odróżnia ich to od Sarmatów żyjących na wozie i na koniu.
  Dalej Ptolemeusz z wieku drugiego podaje: zamieszkują Sarmacje ogromne Ludy – Wenedowie wzdłuż Zatoki Wenetyńskiej, z mniejszych zaś ludów siedzą w Sarmacji Wetenowie koło rzeki Vistula poniżej Wenedów
  6:52

  Przejdźmy jednak do wieku 8 -12 kiedy nikt nie ma wątpliwości, że to Słowianie, a nie Niemcy zamieszkiwali Germanie po ŁABĘ.

 161. MatkaPolka said

  cd..
  Dla przykładu święty Bonifacy W liście do króla angielskiego Elthibalda z roku 745 opisując zwyczaje Słowian nazywa ich nie inaczej jak Winydami od Wendy czyli Wandalami,

  A rocznik Alameńskie, czyli to na czym Niemcy opierają całe swoje pochodzenie, z roku 796 określają tereny zamieszkałe przez Słowian jako regionem Wandalorum, co się tłumaczy jako Kraina Wandalitów czyli Wiślan.

  Niemcy, więc tak zwani Deutche, bo Deutchami są Niemcy, a nie Germanami, nie mogę być (równocześnie) Wandalami i Germanami.

  Również William z Malmesbury – angielski historyk, żyjący w latach 1080- 1143, opisując wierzenia Połabian, a więc Lechitów – Słowian zachodnich, określają ich mianem Windelitów czyli Lechito – Wandalami od rzeki Lecha w Bawarii.

  Jeden z pierwszych niemieckich biskupów Bawarii Gerhard z Augsburga (w X w) w pisanej w X wieku, w latach 983-993, w historiografii Świętego Ulryka nazywa Mieszka nie inaczej jak wodzem Wandalów (dux Wandalorum Misico nomine).

  Gdy w roku 992 Mieszko umiera w rocznikach kościoła niemieckiego zapisuje się ” obit Misica dex Vandalorum – „zmarł Mieszko książę Wandalów”

  8:52
  Dlatego możemy być pewni, że Niemcy przyznający się tylko do pochodzenia od Allemanów i od Franków – nic nie wiedzieli o swym Wandalsko – Germańskim pochodzeniu.

  Również kroniki szwedzkie, duńskie, islandzkie – nazywają Bolesława Chrobrego „Burizleif Vindakongr” – co znaczy Krol Wandalów, lub Vinde King – Co również znaczy Król Wandalów

  Również kroniki Roczniki Augustiańskie pisząc o napadzie Słowian na Saksonię i porażce z Sasów podają (Exercitus Saxonum a Vandais trucidatur) – armia Saska pokonana przez Wandalów .

  Saksonia w dawnych czasów była w federacji Lechitów. Zamieszkiwali ją Sasi będący Gotami, do czasów Karola Wielkiego. Później pokonani w wojnie przez Karola Wielkiego nie chcą przyjąć rzymskiego katolicyzmu – wsiedli na łodzie i całym narodem przynieśli się do Prus.

  A Niemcy- Allemani (przypominam pochodzenia Chazarskiego) zajęli opuszczone przez Sasów – Gotów ziemię . (Stali się Sasami.)

  Goci utworzyli w Prusach naród Prusów . Allemani – w Saksonii naród Niemców – Deutschów.
  Od tego momentu Sasi stali się Niemcami.

  Tak piszę o tym Gall Anonim w rozdziale zatytułowanym „Sasi na statkach przypłynęli do Prus”.

  Bolesław kroczył wtedy do Prus, lecz skoro trafiła się sposobność do wzmianki o tej krainie, nie będzie od rzeczy dodać cośkolwiek z opowiadań przodków. Mianowicie za czasów Karola Wielkiego króla Franków, gdy mu Saksonia stawiała opór nie chciała przyjąć jarzma jego panowania ani wiary chrześcijańskiej lud ten na łodziach przepłynął z Saksonii i wziął posiadania tę krainę i od kraju przyjął nazwę Prusów. Dotąd tak bez króla pozostawaja
  11:05

 162. MatkaPolka said

  cd..
  Ostatnim polskim królem Saksonii był Chrobry nazywany przez Nordyków Winde King – królem Wandalów. On to znów wbił żelazne słupy graniczne na rzeczy Sail otaczającej Saxonie od Zachodu.

  Niemiecki biskup Adam z Bremy w 10 wieku przez nie odpisuj Słowian poświęcając dużo miejsca na opis największego z plemion słowiańskich, czyli Wiślan – Wandalitów.

  Ja zaś za Adamem zacytuje tylko mały fragment, zanim przyjdę do dzieła wręcz fantastycznego, czyli z dziejów Słowian w Germanii (!!!) -napisanych przez Helmonda – niemieckiego mnicha krzyżowca z 12 wieku.

  Adama cytuje tylko, dlatego, żeby ustalić jak nazywali Wiślan najstarsi kronikarze niemieccy.

  W Gesta Hammaburgensis ecclesie pontificum – Dzieje Kościoła hamburskiego

  Słowiańszczyzna największych krajów germańskich jest zamieszkała przez Winnilów, których z dawna zwano Wandalami. Jakby ktoś był chory umysłowo i nie rozumiał, to co pisze – to Słowiańszczyzna jest krajem germańskim, więc powtórzę jeszcze raz, jakby ktoś tego nie rozumiał.

  Słowiańszczyzna największych krajów germańskich jest zamieszkana przez Winnilow, których Dawniej zwano Wandalami. jest to kraj przypuszczalnie większym nawet od naszej Saksonii. Szczególnie jeśli uwzględnimy w nich Czechów i Polan zza Odry jako, że nie różnią się ten ludy a nie obyczajem a nie językiem. 13:07

  Adam podobne porównania stosuje kilka razy możemy, więc ustalić, że Wiślan – Wandalitow Niemcy nazywali Winnilami, czyli Wiślanie – Polacy = Winnilowie,
  Wiślanie=Winnilowie= Wenden= Wenda = poddani Wandy = Lechici = Polacy
  że niemieccy w innych nazywają też wymiennie względnie z błędam,i czyli poddanymi królowej naszej Wandy. 13:3

  HELMOND niemiecki proboszcz z Waglii, jako mnich Krzyżowiec, towarzyszył wyprawa chrystianizacyjną niemieckiego katolicyzmu na ziemie Wiślan prowadzonych przez Henryka Lwa, opisuje kim były, sławne z wojen z Cezarami plemiona germańskie, a także Wikingów jako Słowian i Wiślan.

  Bardzo dumny z krwawej chrystianizacji Wiślan opisuje dokładnie jak przy pomocy katolicyzmu zniemczono Wiślan od Laby po Pomorze, na Śląsku i na Odrą do tego stopnia, że już nawet Jagiellonom nie udało się odzyskać ziem Wiślan na Zachodzie i te ziemie dzięki chrystianizacji stały się niemieckie na wieki wieków – Amen. 14:31

  Helmond jasno pisze, że po szeregu klątw papieskich – na Chrobrego, Śmiałego, Krzywoustego i wyprawom całej katolickiego Europy na Polskę, Polska stała się w jego czasach tylko częścią składową Cesarstwa Niemieckiego, czyli prowincją niemiecką płacącą trybut.
  pisze też o ukrywanej dziś przed Polakami koronacja Chrobrego w Gnieźnie i o tym że Imperium Chrobrego obejmowało -jak podają nasze kroniki wszystkie kraje słowiańskie – Ruś i Gotów, czyli Prusy i Litwę.

  Kronice Słowian poświęcę całą 3 cześć, bo to dzieło fantastyczne

 163. MatkaPolka said

  Pan Szydłowski czyta kroniki Biskupie napisane przez – hierarchów kościoła – sam deklaruje się jako ateista.

  83-6.a.-2/5 Kroniki niemieckie, rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków .

  Zawsze pod prąd do źródeł, bo z prądem także c i nauce to płyną tylko śmieci.
  Jak już mówiłem najstarsi kronikarze Niemiec, a nic nie wiedzieli o swoim germańskim pochodzeniu i sławne plemiona germańskie, a także Wikingów nazywali nie tylko Słowianami, ale i Wandalitami i Lechito – Wandalami podkreślając, że to są sławni Słowianie ci Wandalitowie.

  Dlatego trzeba sprawdzić nasze pewnej niepodważalne źródła – Kim są Polacy według kroniki pisanych dla królów polskich.

 164. Przeczytałem wszystko, jestem zaskoczony poziomem dyskusji, więc nawołuję:
  Przestańcie chłopcy naparzać się haplogrupami!
  Zakręćcie tę fontanny kultury dyskusyjnej, które biją nawet z byle listwy…
  I teraz pomyślcie:
  czy jest jakieś podobieństwo między “bajdurzeniem” Sienkiewicza, pokrzepiającym ducha rodaków żyjących pod zaborami,
  a obecnym “bajdurzeniem” o pra-Słowianach, pokrzepiającym młodzież żyjącą w kraju, którego zarządcy poufnie oceniają jako: “chuj, dupa i kamieni kupa”?
  Kto się obawia, że “bajdurzenie” o pra-Słowianach może na przykład zwiększyć ilość uczestników Marszów Niepodległości, zjednoczyć Polaków w oporze przed nadchodzącym rozbiorem, itd.?
  Pozdrawiam PT Venividivici, Boydara i jeszcze ze dwie osoby o podobnych poglądach, których nicków już teraz nie mam siły odszukać!

  ——
  Bajdurzenie to jedno. Drugie, gorsze, to antykatolicki jad, jaki sączy się z każdej wypowiedzi turbosłowian.
  Admin

 165. Biskupin czy Ostrów Lednicki,Grojec-2500 lat)?

  W Dzielnicy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim archeolodzy odkopali pozostałości osady kultury ceramiki wstęgowej rytej sprzed 7200-7000 lat.(najstarsze elementy fortyfiklacyjne, jakie odkryto dotychczas na ziemiach polskich).

  Dzięki badaniom geofizycznym, które umożliwiły wgląd pod ziemię bez wbicia łopaty, zidentyfikowaliśmy ślady po fosach.

  Z wczesnej epoki brązu w Polsce:
  Osada istniała mniej więcej między 2200 a 2050 r. p.n.e. Obecnie to rejon miejscowości Sadowie w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, kilkadziesiąt kilometrów na północ od Krakowa.

  Na Górze Zyndrama nad położonymi nad Dunajcem Maszkowicami archeolodzy znaleźli osadę bliźniaczo podobną do fortec znajdowanych nad Adriatykiem. Osadę, która ma 3,5 tysiąca lat – tak jak greckie Mykeny.

  „W czasach Hammurabiego, kiedy rozkwita Babilon, czyli około roku 1750-1700 przed naszą erą, na ziemiach polskich powstaje budowla kamienna o zaawansowanej, jak na tamte osiągnięcia, architekturze. Trudno się nie zgodzić, że jest to ważne odkrycie” – przyznaje w rozmowie z dziennik.pl dr hab. Marcin Przybyła, archeolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Cytat:”Odsłoniliśmy starożytne fortyfikacje, kamienny mur z prowadzącą do wnętrza osady bramą. Jest to o tyle interesujące, że budowle równie wiekowe i jednocześnie stawiane z takim rozmachem nie są znane w naszej części Europy.”

 166. Nanowłókno said

  Gdziekolwiek nie pojawi się odrobina prawdy i nie pochodzi ona od braci starszych od razu zaczyna sie wsciekły atak , a jakże, w obronie nieatakowanego przez nikogo katolicyzmu. Nawet jak autorzy postow tego nie robią insynuuuje im sie, że sa antykatolikami, poganami i Bóg jeden wie kim jeszcze.

  Faktem jest, że jeden z aktywnych „obrońców katolicyzmu” sam zajmuje sie pogańska filozofią i jest zwolennikiem wolnego rynku badań naukowych. Co to oznacza dla nauk historycznych i archeologicznych chyba nie musze mowić. Starsi bracia juz je odpowedni sfinansują.
  Tak jak , ktoś z autorow postow powyżej napisal Gajówka sluży do subtelnego urabiania gojów Niczym nie różni sie od wolnej polski i od sputnika ( broniacy polskich pracownikow to pewnie pogańscy i antykatoliccy turboslowianie 🙂 ).
  np.https://pl.sputniknews.com/opinie/201804057702347-zyrardow-polko-polaku-kto-zabiera-prace-ukraincy-szturmowcy-sputnik/

  To ten sam element propaganadowy antynarodowego i antychrzescijańskiego NWO.

  Zastanawia mnie jedno . Czy właściciel bloga jest tego świadomy czy nieświadomy.

 167. Listwa said

  @ 266 Nanowłókno

  Może i pan nie wie jaką twarz i wnętrze ma propagowane dzisiejsze tzw. słowiaństwo. Ale to jest znane i łatwo uzupełnić braki.
  Nanowłókno, zapiniotodement, BatalionyChłopskie, Venividivici, napiszcie czym to jest. Tylko prosiaki jecie przy ognisku?

  Przy okazji wzniosłego gadania o słowiańszczyźnie próbujecie sprzedać ideologię. I jest ona antykatolicka.
  To co próbujecie wcisnąć za hasłami słowiańszczyzny to upadek sromotny.

  Wpis @ 117 : – to z definicji zawiera pogaństwo, a ty napisz, że pogaństwo słowiańskie jest złem i nalezy to wykluczyc z dzisiejszych ruchów słowiańskich.
  Zaraz zobaczymy w co wierzysz.

  – żaden z was nie potwierdzi żła pogaństwa, bo popieracie to. Więc panie Nanowłókno, nawet jak o tym bezposrednio nie piszecie, to tkwi to w waszej ideologii.
  O prawdzie cos pan wspomina? Ukrywacie prawde i podajecie fałsz. A gadaniem „Tak jak , ktoś z autorow postow powyżej napisal Gajówka sluży do subtelnego urabiania gojów” tego nie ukryjecie. Przyznajcie się jacy jesteście naprawdę i w co wierzycie, a nie oczekujecie że ktoś to kupi na podstawie waszych potulnych min.

 168. Listwa said

  Matka Polka

  o ile sobie przypominam, to temat tego pana był juz przerabiany.
  A pani dalej powiela głupoty: np. „Bielski oparł się głównie na niespalonej jeszcze przez inkwizycję kronice Długosza i Prokosza”
  To kiedy Inkwizycja spaliła te kroniki?

 169. Nilus said

  A w kościele żymsko katolickim opanowanym przez chazarów tkwi kłamstwo założycielskie Franków, których celem było panowania nad całym cesarstwem.
  Jedynym kościołem słowian jest ortodoksyjny kościół wschodni, a nie teutoński katolicyzm, którego przedstawiciel , niejaki Listwa, zieje nienawiścia do wszystkiego co nie żymsko-katolickie.

  Bełkot.
  Admin

 170. Listwa said

  @ 164 zapiniotodement

  „czy jest jakieś podobieństwo między “bajdurzeniem” Sienkiewicza, pokrzepiającym ducha rodaków żyjących pod zaborami,
  a obecnym “bajdurzeniem” o pra-Słowianach”

  – nie ma, pan Sienkiewicz nie popierał w żaden sposób pogaństwa i ideologi turbosłowian. Tak jak nie poparł Piłsudskiego i jego „zrywu” legionów. Do tego spoczywa on w katolickiej Katedrze. Wy Nobla za swa twórczość nie dostaniecie, bo za paplanine pseudohistoryczna sie nie dostaje. .

 171. robertgrunholz said

  Ad.Nanowłókno

  Nieatakowanego przez nikogo katolicyzmu? My nie tłuszcza sprzed telewizorów, my mamy dobrą pamięć do wielu artykułów i na samej Gajówce. Autor tej witryny umieszczał niejeden artykuł turbosłowian z zastrzeżeniem do zawartego w nim jadu antykatolickiego.

  Wystarczyło się od tego odciąć, tak jak i od zwierających szyki neopogan. Samemu odróżnić fakty od bajdurzenia ufologów. Teraz idziemy jednak w zaparte twierdząc powoli, że nikt katolicyzmu nie atakował i że my tutaj agresorami jesteśmy. Zabawne! Ciekawe kto czyje blogi od lat identycznym wklejkami zaśmieca, kto przejmuje powoli berło marszałka każdego forum, kogo agresywną kampanię wspierają nawet sieci księgarń. Naszą? Dobre sobie.

  Neopoganie parę lat temu zniszczyli jedną z niewielu pozostałych organizacjipolitycznych, która przed ich przybyciem była wierna katolickiej tradycji. Teraz niczym owieczki beczą, „bee-bee”, nikt nas nie lubi, bajek naszych słuchać nie chce, atakuje i cenzuruje. Ach, my zła katolicka Inkwizycja. Kolejna legenda, którą tak lubicie.

 172. Listwa said

  @ 169 Nilus

  Każdy tak spostrzega, jak mu jego umysł na to pozwala. Wyrażam sie negatywnie, podobnie jak autor artykułu pan Gruncholz o turbosowiańsczyźnie i nie potrzebuję zionąć nienawiścią, ponieważ pogaństwo jakie proponujecie jest złem. To jest z mojej strony akt rozumu, a nie akt uczuć.

  „A w kościele żymsko katolickim opanowanym przez chazarów tkwi kłamstwo założycielskie Franków, których celem było panowania nad całym cesarstwem.”
  – zaszczepili wam antykatolicyzm w jednym teoretycznym założeniu i tak naprawdę tylko o zmianę na pogaństwo im chodzi. A wam się wydaje że rozumiencie jako jedyni złożoność swiata. Na paseczku podążacie. .

  „Jedynym kościołem słowian jest ortodoksyjny kościół wschodni, a nie teutoński katolicyzm, którego przedstawiciel , niejaki Listwa, zieje nienawiścia do wszystkiego co nie żymsko-katolickie”

  – te pogaństwo które proponuje dzisiejsza ideologia tzw słowiańszczyzny, jest przedchrześciajńskie. Więc co ty tu opowiadsz za bzdury.”
  „Jedynym kościołem słowian jest ortodoksyjny kościół wschodni”. Dalecy jesteście i od tego Kościoła, bo dalecy chcecie byc.

 173. Listwa said

  Turbosłowianie też są przeciwko pielgrzymce na Jasną Górę. Z kim stoją w szeregu?

  https://medianarodowe.com/zydzi-masoni-kod-i-skrajna-lewica-wszyscy-przeciw-pielgrzymce-narodowcow-na-jasna-gore/

 174. Listwa said

  Turbosłowianie, straciliście to i będzie po was i to nie ma nic wspólnego z paplaniną „kościele żymsko katolickim opanowanym przez chazarów tkwi kłamstwo założycielskie Franków, których celem było panowania nad całym cesarstwem”:

  Dla utrzymania w zdrowiu swojej duszy rzymski katolik spowiada się
  często i dobrze, spełniając elementarne wymogi, jakich naucza Kościół:

  Rachunek sumienia.
  Żal za grzechy.
  Mocne postanowienie poprawy.
  Wyznanie grzechów czyli szczera spowiedź.
  Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

  Obowiązkiem jest wyznać wszystkie grzechy ciężkie, podając:

  – rodzaj grzechu,
  – ważniejsze okoliczności
  – oraz liczbę grzechów.

  Bardzo wskazane jest spowiadać się także grzechów powszednich.

  Pożyteczne jest wyznawać również pokusy.

  Spowiedź dokładna, rzeczowa, zwarta – ze swoich własnych grzechów.

  Miejsce spowiedzi: konfesjonał.

  Dla utrzymania w zdrowiu swojej duszy
  rzymski katolik spowiada się często i dobrze.

  https://verbumcatholicum.com/2015/10/11/rzymski-katolik-spowiada-sie-czesto-i-dobrze/

 175. Nilus said

  Ja jestem prawoslawny, a nie poganin.

  A czy to nie katolicy „gościli” na Jasnej Górtze Jakuba Franka prowadząc z nim dysputy i plugawiąc miejsce przebywania świętej, prawosławnej ikony.
  Wy wszystko czegobyście nie dotknęli plugawicie kłamstwem, ukrywajac je pod płaszczem fałszywej pobozności, świętokszkowatości i troski o czystość wiary.
  Wsród katolików, sa ludzie, ktorzy zawierzyli Chrystusowi, ale ty czlowieku do nich nie należysz. Kazde twoje slowo to sztanska pych i nienawiść.

  ——
  Proszę opuścić gajówkę.
  Admin

 176. Joannus said

  @ Listwa
  Uznanie za treści i poświęcany czas i trud na wpisy.

  Pozdrawiam serdecznie

  PS.
  Jeden z przedmówców usiłował wkleić pogląd jakoby teoria turbosłowianska miała umacniać opór Narodu przed ponownym rozbiorem.

  Po 1945 r. blok tzw. państw socjalistycznych łączył państwa słowiańskie – gdzie byli wtedy turbosłowianie, wszak mieli dobry ateistyczny klimat do popisu.

 177. Listwa said

  @ 176 Joannus
  +

  @ 175 Nilus

  „Wy wszystko czegobyście nie dotknęli plugawicie kłamstwem”

  – to pochwal się jeszcze, ze pluć na katolików dobrze umiesz. Jako prawosławny, a nie poganin, powinieneś wiedzieć, ze Polacy to też słowianie i od 1000 lat związani są z Kościołem katolickim, więc plugawisz prawdę kłamstwem pisząc „Jedynym kościołem słowian jest ortodoksyjny kościół wschodni”. Taki nieskazitelny w mówieniu prawdy to nie jesteś.

  Pan Jezus spotykał sie, a nawet jadał z celnikami i grzesznikami, na co bardzo oburzali się faryzeusze i uczeni w piśmie. Kazdy,może przyjść do Kościoła katolickiego i będzie wysłuchany lub pouczony, też na Jasną Górę może przyjść i nikt drzwi nie zamknie. A skoro sam Bóg spotykał sie z żydami, przemawiał do nich, uczył, także z tych , którzy byli jawnymi grzesznikami, wręcz mówił że do chorych przyszedł leczyć , anie zdrowych, to i Ikona częstochowska zapewne się nie obrazi.

  Co my plugawimy kłamstwem? jakie wszystko? Ustanowił Bóg nierozerwalność małżeństwa? A wy plugawcie to rozwodami. Plugawicie bzdurnym gadaniem o mycarstwach. Podłapałeś bzdure „A w kościele żymsko katolickim tkwi kłamstwo założycielskie Franków, których celem było panowania nad całym cesarstwem.” i usprawiedliwiacie swoje błedy.

  „Wsród katolików, sa ludzie, ktorzy zawierzyli Chrystusowi, ale ty czlowieku do nich nie należysz. Kazde twoje slowo to sztanska pych i nienawiść.”

  – tu masz przykład swojej pychy i głupoty. Największy grzesznik i głupiec może zawierzyć Chrystusowi w każdm momencie swoego życia. Mało tego, powinien to zrobić aby się uratowac. Ale to nie ty będziesz wyrokował, czy zawierzyłem Chrystusowi , czy nie. To nie od twojego popapranego uznania zależy jak mnie oceni Chrystus. Bazując na swojej prawosławnych przekonaniach sięgasz tam , gdzie sięgnąc nie dasz rady. Całe prawosławie zgadza się na przekręcanie nauki Chrytusa, nazywajac swoje pomysły ortodoksją. Jednak Chrystus powidział na takich: Ten lud czci mnie tylko wargami. Teraz udowodnij prawdomówny, ze kazde moje słowo to „szatńska pycha i nienawiść”

  Sam jesteś teutoński.

 178. Marucha said

  Re 166:
  Usiłujesz łobuzie twierdzić, że katolicyzm nie jest atakowany, w tym przez wyznawców turbosłowiańskich gadzinowych bredni?
  Ech, jakbym przyjebał w tę kufę, to od razu by ci się przypomniało, że jest.

  Swoją drogą uśmiałem się, że gajówka służy do, chłe chłe, „subtelnego urabiania umysłów”. Mało bowiem jest na sieci witryn równie łopatologicznych, co gajówka.

  A w ogóle to spier…j stąd.

 179. Listwa said

  Tak opisuje wyborczcza te rozmowy:

  „Tak Olga Tokarczuk opisuje pierwsze chwile pobytu Jakuba Franka na Jasnej Górze w lutym 1760 r. Przywieziono go pod eskortą, postawiono przed przeorem klasztoru. Za to, że „miał się za mesjasza” i uprawiał orgie, został ukarany bezterminowym aresztem w jasnogórskiej twierdzy. Ostatecznie spędził w niej 13 lat”.

  http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,18392287,o-jakubie-franku-wiezniu-jasnej-gory-co-oglosil-sie-panem.html?disableRedirects=true

  A tak inny KAi:

  „Rabin, twórca ruchu mesjańskiego i sekty frankistów, z których część przyjęła chrześcijaństwo.

  Był zwolennikiem sabatanizmu. Usunięty za to z gminy żydowskiej, udał się do Turcji, gdzie studiował kabałę. Uznał sięza Mesjasza, co ogłosił po powrocie do Polski w 1755 r. Zyskał też grupę zwolenników (frankistów).

  Frank odrzucał talmud i uznawał chrzest, jako warunek zbawienia. Popierany był przez bp kamienieckiego, Mikołaja Dembowskiego, który liczył na konwersję Franka i jego zwolenników na chrześcijaństwo.

  Po śmierci biskupa – protektora, Frank w obawie przez prześladowaniami udał sięna Wołoszczyznę. Tam przyjął islam.

  W 1759 r. władze kościelne zorganizowały dysputę frankistów z talmudystami. Zaproszono na nią Jakuba Franka. Przyjął on wraz z grupą swoich zwolenników chrzest i został nobilitowany. Otrzymał prawo używania nazwiska Dobrudzki. Ojcem chrzestnym Franka był saam król August III.

  Frank jednak, z punktu widzenia Kościoła, negatywnie oddziaływał na swoich świeżo ochrzczonych zwolenników. Dlatego osadzono go w klasztorze kamedułów w Warszawie, a potem na Jasnej Górze. Uwolniony został przez wojska rosyjskie w 1772 r. po czym udał się do Brna, a potem do Offenbach”

  http://dziedzictwo.ekai.pl/text.show?id=4112

 180. Boydar said

  Wszystko co piszą bądź mówią turbopasożyty jest pasożytowaniem na naszym braku znajomości faktów. Jest także faktem, że te fakty w ogóle mało kto zna, a jeśli już, to niewiele z nich jest niepodważalnych. Jest jednak jeden fakt niepodważalny, turbopasożyty próbują nas przekonać, że zanim nadeszła era chrześcijaństwa, było nam podobno dużo lepiej. Jeżeli ktoś napierdala na chrześcijaństwo, to z urzędu jest dla mnie głupim żydowskim obrzezanym chujem. I nawet jeśli będzie przysięgał na Misznę i Gemarę, że dwa i dwa to cztery, to dla mnie głupim żydowskim obrzezanym chujem pozostanie. Bo wskazania Chrystusa jakie nam On pozostawił, nigdy nie obróciły się przeciwko człowiekowi, co jest dowodem na to, że chrześcijaństwo jest dla człowieka drogą najlepszą, a jak się dobrze rozejrzeć, to jedyną. Każdy kto jest przeciw, jest moim wrogiem. I w zależności czy jest nim z uwagi na głupotę czy kurewskie geny, może zebrać wpierdol pasem lub widłami.

  Jeszcze co do Sienkiewicza; każde napisane przez Niego słowo, Polaka budowało. Obojętnie, czy czytelnik był tego świadomy czy nie.

 181. Nilus said

  No to odchodzimy z zydowsko -fartuszkowego blogu. A subtelna manipulacją są nie artukuły tylko komentarze pod nimi. No może z wyjatkiem tych Listwy, bo te są chamskie i nieokrzesane.
  Grzeszy Pan …. mową i zaniedbaniem … niech Pan sie modli o karę tu, a nie tam.
  Szkoda mi Pana. Wiem, że ma Pan to gdzieś, ale nie tedy droga do prawdy i zbawienia.
  Sława Isusu Chrystu

  ——
  Najpierw szkalujesz, a potem „Sława Isusu Chrystu”…?
  Chyba Lucyferowi.
  Admin

 182. Nilus said

  Ad 177

  Mytarstwach, a nie mycarstwach, taka twoja wiedza na temt prawosławia, ze nawet nie znasz poprawnej pisowni terminów nieokrzesany człowieku.

 183. Listwa said

  @ 182 Nilus

  Tak, miało być mytarstwa. Literówka nie świadczy o braku wiedzy o prawosławiu, wyznawco zabobonów.

 184. Listwa said

  @ 181 Nilus

  Chamskie i nieokrzesane to było np. to:
  „A w kościele żymsko katolickim tkwi kłamstwo założycielskie Franków, których celem było panowania nad całym cesarstwem.”

  – zajmij sie usuwanie belki z własnego oka.

  „No to odchodzimy z zydowsko -fartuszkowego blogu”
  – udowodnij, ze to żydowsko-fartuszowy, jak taki prawdomówny jesteś. Bzdure wierutną nabazgrałeś, jak szatański kłamca.
  Myślisz że łaskę komus robisz swoją obecnością i pisaniem bzdur. Żadnej.

 185. iw said

  Wy tu wszyscy piszący łącznie z adminem mienicie się chrześcijany? I oczywiście za przykładem Chrystusa tak bryzgacie jadem? Gdzie miłosierdzie wasze? A co z przemilczanym chrztem Polski sprzed 966? Też go nie było? A to nie wszystko co się przemilcza, prawda? Tak jak ta fałszywa Łucja co to Marucha tu zamieścił artykuł swego czasu. W jakimś celu istniała aprobowana przez KK a może „spreparowana” PO COŚ… Ot, lepiej się módlcie za Ojczyznę by rosła w siłę i by wyswobodziła się wreszcie spod jarzma chazarskiego,módlcie się o MĄDROŚĆ dla RODAKÓW – pozdrawiam wszytkich

  ——
  Spier..j stąd, ignorancie.
  Admin

 186. iw said

  Panie Listwa pomijając Bieszka i innych – jak sie Pan odniesie do „rewelacji”pana Franca Zalewskiego?

 187. Listwa said

  @ 186 IW

  Jeśli dla niego komediant Pieczyński jest autorytetem, to spuścić wode z takimi rewelacjam nalezy , a nie dywagować pseudonaukaowo o mitach.

  @ 185 Iw

  „Wy tu wszyscy piszący łącznie z adminem mienicie się chrześcijany? I oczywiście za przykładem Chrystusa tak bryzgacie jadem? Gdzie miłosierdzie wasze? A co z przemilczanym chrztem Polski sprzed 966? Też go nie było? A to nie wszystko co się przemilcza, prawda?”

  – tak nas czułością traktują, moralnie motywują, do sumienia apelują – a prawde nazywają jadem i chcą ją stłamsić.

  Najpierw gadają o badaniach naukowych, badaniach prehistorii, dawnych dziejów, miłości do ojczyzny, wielkości słowian przed 1000 lat, integracji, wspólnocie, potem starych zwyczajach, bo chrześciajaństwo to żydowski pomysł, świetlanej przyszłości słowoańskiej , wstaniu z kolan i dochodzą do kultu struganych z drewna swarożyców , ogniskach , przesileniach, pogańsich zwyczajach. kiwaniach się.
  Zeby nas ogłupić i utopić.

 188. robertgrunholz said

  Z mojego bloga:

  ,,GRUNHOLZ i nazwisko wszystko tłumaczy,takiego bełkotu i braku znajomosci faktów na podstawie kilkudziesieciu kronik dawno nie widziałem. Widac tu celowe działanie dezinformacyjne,pewnie jezuici albo konsorcjum rotszilda maczaja palce.Nie znami te numery szwabku watykańsko rotszildowski”

  Głosem Krystyny Czubówny informuję Gajówkowiczów o odnalezieniu nowego podgatunku turbolechity. Ten, jak widać na załączonym obrazku, za Watykanem nie przepada i różni się tym zasadniczo od pacyfistycznych kolegów skomlających, jakoby to oni byli przez katolików atakowani i wyszydzani.

  Przepraszam. Myślałem, że to będzie coś nowego, a tu taka wtopa, jak to mówi młodzież… Jednak nie ma żadnego nowego podgatunku i mamy cały czas do czynienia z tym samym schematem, mianowicie z ośmieszaniem prawdziwych naukowców zajmujących się historią Słowian i niszczeniem ostatnich środowisk tradycjonalistycznych.

  Parę lat zajęło im opanowanie niemal całego polskiego internetu. Czysty przypadek, znak odradzającej się Lechii. Że też mamy czelność cokolwiek podejrzewać…

 189. Ovo said

  I tak spodobało sie Bogu dac zachód muzułmanom, a Polskę Żydom i Ukraińcom. Były sekty nestorian, arian i pozostanie garstka ortodoksyjnych papistów, bo nieortodoksyjni rozpłyna sie w innych religiach. Zostanie prawdziwy Kosciól Chrystusa, a suche gałęzie w ogien zostaną rzucone. A Słowianie przetrwaja tylko wówczas, gdy będa płodnym pedem winorości – ortodoksyjnym chrzescijanstwem.

 190. Boydar said

  A skąd Pan Bóg wziął tych „Ukraińców” ? Przecież nawet sto lat temu ich jeszcze nie było … może Ovo ma na względzie banderowców, to by się jeszcze dało zrobić.

 191. Peryskop said

  Panie Robercie, jeśli i ten post „zaginie w boju”,
  to podeślę kopię bezpośrednio na Pana blog.
  (….)

  ——————
  Niech Pan tak od razu zrobi. Ja nie mam zamiaru zaśmiecać forum Pańskim wolnomyślicielstwem, do którego Pan z uporem wraca, choć wie, jak to się może skończyć.
  Admin

 192. Lwowiak said

  Ad 190

  Widoczne Pan zapomniał, że Pan Bóg jest wszechmocny. Ukrainców może zrobić z niczego. Co nie wierzymy w to ?

 193. Nilus_nakoniec said

  Panie Admin miło tu u was. Bluzgacie, przeklinacie, oszukujecie, wyzywacie – wy możecie. Jakim prawem, macie jakieś specjalne względy ? Rozumiem cenzure na blogu, ale nie moge zrozumieć przelewajacego sie tu chamstwa w stosunku do chrześcijan, ktore tu na tym blogo wielokrotnie sie zdarzało, ze strony stale tych samych osób.

  Może nowe motto – „Nur für Katholiken”

  Bedzie wtedy jasne, że jakiekolwiek odwoływanie sie do prawosławia, do ortodoksji jest niemile widziane i wtedy wszyscy ortodoksyjni chrzescijanie beda to miejsce omijali szerokim łukiem.
  Inwektywy w stosunku do prawosławnych i tolerowanie chamstwa w stosunku do nich jest na pewno nie chrzescijańskie. Stwierdzenie, że prawosławie to zabobon, świadczy o poziomie piszacych posty.
  Atakujecie, nie piszecie prawdy, nie odpowiadacie na pytania i nastepnie bardzo sie dziwicie, że ktoś stosuje takie same metody jak wy.
  Może przydałaby sie odrobina reflekcji nad tym co robicie.

  Refleksja z waszej strony sprowadza sie do „sp…j łajdaku” i „wynoś się gamoniu”

  Zgodnie z sugestią opuszczam to dziwne miejsce.

 194. Marek said

  Venividivici said
  2018-04-05 (czwartek) @ 15:00:38

  „Był zaś w nim także dar proroczy, tak że spełniło się wiele przepowiedni jego. Jedną lub dwie opowiemy. Książę pogański, silny bardzo, siedzący na Wiśle, urągał wiele chrześcijanom i krzywdy im wyrządzał. Posławszy zaś do niego /kazał mu/ powiedzieć /Metody/: Dobrze /będzie/ dla ciebie, synu ochrzcić się z własnej woli na swojej ziemi, abyś nie był przymusem ochrzczony w niewoli na ziemi cudzej, i będziesz mnie wspominał. Tak się też stało.”
  „Żywot św. Metodego”, 885.

  Czyli gnojek kontra święty
  ===

  na co Listwa:
  Listwa said
  2018-04-05 (czwartek) @ 15:03:46

  @ 111 Venividivici

  Spadaj gamoniu.
  ===

  Listwa, Pan jest przewidywalny do bólu, nie po raz pierwszy.
  Jak żyd za okupacji:)

 195. Marucha said

  Re 193:

  Gdybyś człowieku swoje poglądy na gajówkę oparł na jej lekturze, a nie na tym, coś sobie z dupy wyskrobał, to byś zauważył, że ta witryna (choć katolicka) ma wyjątkowo przyjazne nastawienie do prawosławia.
  Innymi słowy – pieprzysz Pan brednie.

  Owszem, do chamów, prowokatorów i łajdaków odnosimy się tak, jak na to zasługują. Bez względu na ich wyznanie, kolor skóry, płeć i preferencje seksualne.

 196. Boydar said

  To może tutaj Szanowny wstąpi

  http://teatrnn.pl/cache/dlibra/image/31389/1920×1280/

 197. MatkaPolka said

  Znaczenie starożytnej historii Polski i Lechii

  1.Bogata historia i tradycja Słowiańska dobrze współpracuje z wiarą i tradycja chrześcijańską –tą NIEWYPACZONĄ. – Wzajemnie się uzupełniają – w tradycji chrześcijańskiej jest wiele elementów pogańskich – np. święcenie jajek na Wielkanoc, święto wniebowzięcia, Zaduszki, zielone światki, Noc Kupały, topienie Marzanny…

  2.Powrót do bogatej historii Polski przedchrześcijańskiej – „Turbosłowianizm” – jest oporem przeciwko WYPACZENIOM w hierarchii Kościoła Katolickiego i wypaczeniom wiary

  3.Krzyżacy nawracali na wiarę pogańskich Prusow przez ucinanie głowy wycieli w pień całe pogańskie plemie – a ja zapytam – co to za pożytek z chrześcijanina bez głowy?
  W którym miejscu w naukach Jezusa Chrystusa jest mowa o nawracaniu przez ucinanie glowy.

  4.Historia Polski to w znacznej mierze historia walk z Krzyżakami – najazdów Krzyżackich na chrześcijańską Polskę i wojen z zakonem Najświętszej Marii Panny, którzy pod hasłem Gott mit Uns – palili łupili najeżdżali; SS- mani też mieli na pasach to hasło ‘”Gott mit Uns’ – TYLKO CO TO MA WSÓLNEGO Z NAUKAMI Jezusa?

  PRUSY – z tym hasłem ‘”Gott mit Uns’ –walczyli pod Grunwaldem i dokonały rozbiorów Polski– z udziałem przestępcza organizacja Hohenzolern. Rosję opanowała przestępcza organizacja Holstein – Gottorp – Romanow.
  Te dwie przestępcze organizacje – zajeły się kolonizacją Słowian

  Anglię i USA – kontroluje przestępcza organizacja Saxon – Coburg – podila Amerykę i wybiła ok. 100 mln indian

  5.Prusy wypowiedziały posłuszeństwo królowi Polski i papieżowi – przeszli na Luteranizm i zaczęli Reformację. Z tajnych związków o proweniencji krzyżackiej powstała MASONERIA – zacięty wróg Jezusa Chrystusa i kościoła

  6. Allemani (z Azji) rozbili chrześcijańskie imperium Karola Wielkiego i podszyli się pod wiarę chrześcijańską kościoła Katolickiego i użyli wiary instrumentalnie

  7.NWO – New World Order – Nowy porządek świata – nie jest znowu taki Nowy – to bardzo stary porządek świata.

  8. Żydomasońska rewolucja w Kościele nie jest taka nowa – modernizm nie zrodził się z niczego – Vaticanum II był przygotowany znacznie wcześniej, znacznie wcześniej powstała modernistyczna grupa kardynałów, co zaowocowało „Brudnymi Dymami Konklawe”.

  Żydzi od dawna planowali przejąć kościół Katolicki. Hierarchowie – ci źli – to tylko ludzie – można ich wymienić wprowadzając kościół na właściwą ścieżkę wiary – TYLKO JAK TO ZROBIĆ

  9. Hierarchowie i księża kościoła Grecko-Katolickiego świecili ‘widły i siekiery” oprawcom z UPA w imię „Samostijnej Ukrainy” – dokonali potwornych zbrodni ludobójstwa – TYLKO CO TO MA WSPÓLNEGO Z NAUKAMI CHRYSTUSA?

  Nasz święty papież Jan Paweł II jak najbardziej błogosławił przystąpienie Polski do Unii Europejskiej – jego słynne –„ Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” – przesądziło o wstąpieniu Polski do UE, czyli nowej formy kolonizacji Polski przez Niemcy. Jan Paweł II błogosławił wprowadzenie ‘Stanu Wojennego” przez Jaruzelskiego, – co za skutkowało utrwaleniem władzy żydów w Polsce – potem „Okrągłym Stołem” z udziałem Kościoła – przystąpieniem do UE – kryminalną prywatyzacją

  Niemcy w ramach Unii Europejskiej dokonali kolonizacji Polski rozkradzenie dorobku narodu i pokoleń i dalej mają roszczenia terytorialne i rozbiorowe . Rozpoczęli podbój Ukrainy. — – karta ukraińska to zawsze była gra Prus przeciw Polsce – i tak jest teraz.

  Starożytna historia Polski – historia Lechii – pokazuje, ŻE TO POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA terytorialne -, ze Słowianie zostali wyparci ze swoich ziem z nad ŁABY

  PANSLAWIZM (bez masonerii) – zjednoczenie Słowian – Sojusz Polski z Rosją, Czechami Serbami.. to wyraz przeciwstawienia się ATLANTYSTOM,
  – dla których jedyną obowiązującą doktryną jest „DRANG nach OSTEN” a ważnym elementem tej doktryny jest WYPACZONA doktryn katolicka – powtarzam wypaczona – dostosowana do potrzeb agresji.

 198. Listwa said

  @ 194 Marek

  A coś z napisanych treści jest pan w stanie przyswoić? Czy na samozachwycie chce pan poprzestać?

 199. Listwa said

  @ 193 Nilus_nakoniec

  Staracie się przykleić jakąś łatkę, blog zydowsko -fartuszkowy, fałszywej pobozności i świętokszkowatości, turbożymianin, przewidywalny do bólu, jak żyd za okupacji – i te łatki uwazacie za fakty i argumenty. Głupi może wam to kupi.

 200. Peryskop said

  MatkoPolko, Wielki Szacunek za Niezłomność !

  MatekPolek na szczęście nam nie zabraknie…

  A póki co starajmy się archiwizować posty,
  bo tak szybko znikają.

  Nawet tu, w ostoi uczciwości i Depozytu Wiary.

 201. Listwa said

  @ 197 MatkaPolka

  Prawie dobrze. Pani usunie błędy, które znowu porobiła.
  Przykład:

  „w tradycji chrześcijańskiej jest wiele elementów pogańskich – np. święcenie jajek na Wielkanoc, święto wniebowzięcia, Zaduszki, zielone światki, Noc Kupały, topienie Marzanny…”

  – chyba w pani własnej wersji tradycji, skąd pani wzięła noc kupały i topienie marzanny jako tradycja chrześcijańska?

  A to przykład głupoty pani szanowna:
  „Powrót do bogatej historii Polski przedchrześcijańskiej – „Turbosłowianizm” – jest oporem przeciwko WYPACZENIOM w hierarchii Kościoła Katolickiego i wypaczeniom wiary”

  – tekst po jakis ziołach. A tak w ogóle słowo Turbosowianizm to wymyślił chyba pan Grunholz pare dni temu.

  „Hierarchowie i księża kościoła Grecko-Katolickiego świecili ‘widły i siekiery” oprawcom z UPA w imię „Samostijnej Ukrainy”
  – tylko na Ukrainie. czy pani juz sie dowiedziała, że Grecko-katolicki to nie tylko ukraina?

  Trudno żeby Polak wypierał sie słowiańszczyzny, jeśli słowianem jest, ale chrześciajaństwo i np. noc kupały to wzajemnie obce sobie sprawy.
  Chrześciajństwo zorganizowało duchowo i mentalnie słowian, co zaowocowało przeróżnymi rozwiązaniami i kształtem intelektualno-cywilizacyjnym, z korzyścią dla słowian. Zrobiło to wypierając pogaństwo słowiańskie, które teoretycznie może zając miejsce chrzescijaństwa, ale nigdy nie zastąpi chrześcijaństwa, ponieważ nie jest w stanie. Stworzy zupełnie inny świat i to nie mający ze znanym nam światem chrześcijańskim. Wy wmawiacie , że da się zrobić syntezę. Słowianin to coś w rodzaju narodowości, która albo przyjmie pogaństwo albo chrześcijaństwo.

 202. Listwa said

  Miało być:

  Stworzy zupełnie inny świat i to nie mający ze znanym nam światem chrześcijańskim wiele wspólnego.
  Dla słowian chrześcijaństwo jest ratunkiem, bo zmarnieją jak kwiat bez wody. Szczegónie jego wpływ intelektualny, czemu zaprzeczają oszołomy.

  Oczywiście chodzi o katolicyzm w czystej formie, bez zadnych wypaczeń bądź moderistycznym , bądź heretyckim

 203. Marek said

  A coś z napisanych treści jest pan w stanie przyswoić? Czy na samozachwycie chce pan poprzestać?
  ===
  Listwa, dla jasności, Pan dużo wartościowych treści przekazał w Gajówce, z wieloma się zgadzam.
  Ale używa Pan języka w stosunku do wybranych osób często personalnego ataku za co Pana nie lubię.
  Oczywiście, wiem, że ma Pan to w d. i raczej się nie zmieni wiele w tym temacie.

 204. Blog Roberta Grünholz – 3 kwietnia 20183 kwietnia 2018 robertgrunholz Historia, Uncategorized
  LECHICKIE FAKTY I MITY

  Czytamy: „A co ze znaną nam wszystkim mapą z Imperium Lechitów, która krąży po Internecie? Oryginalna mapa pochodzi z amerykańskiego atlasu historycznego ,,The Historical Atlas” autorstwa Williama R. Shepherda, a przerobił ją najpewniej któryś z anonimowych autorów Turbosłowiańskich. Wskazują na to liczne błędy, jakich nie popełniłby żaden prawdziwy historyk, gdyby przystąpił do tworzenia podobnej fałszywki. Historyk twierdząc, że autorem mapy jest Tacyt, na pewno nie użyłby cyfr arabskich (XIII wiek n.e), południka zerowego Greenwitch (XIX wiek n.e), ani współczesnego kroju pisma. To tylko nieliczne z wielu błędów wskazujących na fałszerstwo. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą…”
  William R. Shepherd mógł się tłumaczyć, że MAPA „IMPERIUM LECHITÓW” POCHODZI OD TACYTA – Może z Tajnego Archiwum Watykanu? Jeśli tak to byłaby z Pokoju Krakowskiego w r. 12 n.e., w którym Rzym uznał zachodnią granicę Wandalii na Renie, Alpach i Adriatyku za oddanie mu Południowej Tracji z Aleksandrią Trojańską (Troja na Złotym Rogu, Konstantynopol). Jak pisze Apoloniusz z Krakowa to Pokój uświetniono położeniem kamienia węgielnego pod Świątynię Pokoju, której szukano na Wawelu, ale powinna być w miejscu GODNIEJSZYM, czyli na zamku Królewskim GARGAMELL, od którego pochodzi RZYMSKA Germania.
  Tacyt rozróżnia Swebię od Scytii-Sarmacji na Ukrainie, zaznaczając, że między Swebami a Scytami mieszkają 3 Ważne ludy: Peucynowie, Wenedowie i Fennowie. Z Wenedami kłopotu nie mamy, gdyż to po łacinie Wandalowie-Słowianie z Wenedy-Bydgoszczy; Peucynowie to PAŁUKI z Poznania a Fennowie to prawdopodobnie Finowie z Prus Wschodnich i Bałtycji, gdzie Bałtów z Białorusi osiedlili dopiero Prawdzice w r. 902.
  To nie przeczy Imperium Lechickiemu, którego centrum był Sejm, który obradował na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej, w konińskim Kaszubie, płockim Amazonie, Gargamellu i w Samborze-Kijowie, a po najeździe Hunów na kieleckiej Kadzielni, gdzie cytadelę na TARASACH zlikwidowali Rosjanie w ramach konwencji wiedeńskiej o Niefortyfikowaniu Granicy.
  Scytowie zostali POLAKAMI, gdy poszli bronić Greków pod Maratonem. Wówczas Kaszub Leszek Złotnik zdobył z partyzantami antyscytyjskimi Płock, gdzie był skarbiec scytyjski, a potem pokonał Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał HORWACKIE (nie chorwackie) słupy graniczne nad Donem. Macedończycy i Epiroci rozgromili SCYTÓW pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., ale byli to Scytowie w służbie polskiej; na skutek tej bitwy Aleksander został Królem Krakowskim.
  Mennica w Hedebie-Szlezwiku wybiła STO monet z podobizną Filipa II a tylko JEDNĄ Aleksandra. Gdy w Grecji wybuchła wojna Macedońska to Aleksander przyprowadził tam jazdę scytyjską, która rozgromiła Beotów pod Heroneą, aby w drodze powrotnej anektować Pangajon-Siedmiogród, który dawał Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Manifestacją tego są bite przez Olimpiadę statery z podobizną Aleksandra-APOLLINA i Filipa-SZCZURA – żeby Paryżanki głosowały na Apollia. Statery te Bawarzy nazywają PŁACZKAMI od pobicia przez królową Sarmatów Dianę oblegającego Kadzielnię Aleksandra NIEZYCIĘŻONEGO.
  OCZYWISTE powinowactwo między mapami CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE, DIECEZJE a mapą IMPERIUM LECHITÓW wytłumaczyłem tym, że obie mapy pochodzą od jednego kartografa: I. mapa SPRZED Pokoju w Adrianopolu w r. 568 a II. PO Pokoju w Adrianopolu. DOWODEM tego jest zachodnia granica Lechii na RENIE. Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 we Frankfurcie nad Menem zostanie wydana mapa Polski ROK 565 ze stolicą w KALISZU i ważnymi miastami Polski ze SMOLEŃSKIEM. Mapa nie została jednak wydana, gdyż Niemcy ZAPROTESTOWALI ją, że ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były okupowane wówczas przez Awarów, którzy wyprawiali się tędy na Paryż. Otóż Paryż został uwolniony od oblężenia awarskiego na mocy Pokoju 568, który nakazywał im wycofanie się ZA REN, który w ten sposób został Zachodnią granicą Polski – miast Łaby i Solawy na Mapie 565. List ten ukradła mi policja polityczna.
  Niestosowna jest kontrargumentacja w postaci majuskuły łacińskiej, cyfr arabskich i południka ZEROWEGO w Londynie. Majuskułę łacińską znano w II wojnie punickiej a cyfry Arabskie pochodzą z ptolemejskiej Aleksandrii. Południk Zerowy w Londynie pochodzi zaś prawdopodobnie od Podziału Świata Chęsy z Dionizosem: Co na Wschód od Londynu to dla PŁOCKA a co na Zachód, z Hiszpanią, to dla TARTESSU-Tangeru. Układ ten złamał Chejron budową Stonehenge.
  ******
  Lechiada jest HISTORIOGRAFIĄ, toteż proszę traktować ją historiograficznie. Lubran KAZAŁ Trakom z Aleksandrii Trojańskiej SKONFISKOWAĆ Największy Łup w Historii, toteż Oktawian August modlił się: JOWE, ZWRÓĆ MI SKARBY EGIPTU…
  Aleksandrię Trojańską uzyskał dopiero Tyberiusz na podstawie Pokoju Krakowskiego.

 205. Listwa said

  @ 203 Marek

  W stosunku do Pana tego zaprzestanę. Zależy mi tylko na włączeniu refleksji. Pan pokazał, że oddziela treści i poglądy od stylu.
  Ale styl to tylko metoda. A taki styl, który panu nie odpowiada, to jedynie ekonomia, dla zachowania równowagi między efektami, a nakładami trudu i czasu.

  Dla ludzi bezrefleksyjnych, a błądzących, to szkoda czasu dla dobrego stylu, tak, żeby Pan mnie lubił.
  Do niektórych to tylko poniżenie ich pychy trafia, mówiąc stylem, który jest tu nielubiany, jedynie co sie opłaca to rzucić w barany dynią.

  Mam nadziej, ze mnie Pan polubi. Do takich łatwiej coś napisać wartościowego. I nie chodzi o lubienie, choć wzajemna sympatia jest bardzo ważna, ale dostrojenie i harmonię.

  Wtedy idzie.

 206. http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=91&postdays=0&postorder=asc&start=15//
  LECHIADA fragment:

  Wysłany: Czw Gru 28, 2017 2:35 am    Temat postu:
  LECHICI – LACHY – POLACY

  W Pokoju w Adrianopolu w r. 568 Moskwa i Rus za ewakuację Bałkanów otrzymali od Bizancjum Włochy, które zamienili z Longobardami na naddunajską Bohemię dla Czecha, za co Rus dostał od Lecha SMOLEŃSK. Awarowie, którzy oblegali Paryż na mocy Pokoju wycofali się za Ren, który w ten sposób stał się zachodnią granicą Lechii, która to granica poszła przez Alpy i Adriatyk do Albanii. Ponieważ Awarowie utworzyli nad Wołgą Kaganat a ludy Powołża żądały włączenia do Lechii to kaganaty awarskie nad Wołgą i Dunajem zostały włączone do Lechistanu jako kraje Związkowe, co rozciągnęło Lechię do Morza Kaspijskiego i Uralu: http://wandaluzja.pl/?p=p_100&sName=28.-lechiada// Stolicą Rzeszy Lechickiej został SAMBOR-Kijów.
  Nieuregulowana była granicą z Chinami, gdzie Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur a po bitwie nad NEDAO-Nidą w 454 r. wystąpił na konferencji w Wołgogradzie jako sukcesor Ordy Huńskiej, wobec czego Sejm wysłał tam Lecha (Bratobójcę), który wypędził z Mongolii Hunów i Chińczyków, przełamał Wielki Mur i obalił dynastię Ti. W Mongolii mogli pozostać tylko ci Hunowie, którzy zadeklarowali się jako TURCY.
  Okazją do Odzyskania Mongolii nadarzyła się, gdy w 612 r. PONAD milionowa armią chińską weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Lechitów. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się na cesarz Tang.
  Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu zmuszając go do odstąpienia, a potem każąc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry i wypchać ją sianem a kukłę wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
  Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w roku 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ci zakwaterowali się w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
  Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami, wobec czego Awarowie najechali Azerbejdżan. Jednak gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami swych zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarzy zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
  Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 631 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie. Na koniec rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent. Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, przez co zyskał przydomek DANOGROMCY.

 207. iw said

  Panie Listwa,nie wiem czy dr Franc Zalewski ma do czynienia z panem Pieczyńskim, ma natomiast wykształcenie by merytorycznie wypowiadać się w temacie jaki porusza w filmiku

 208. Peryskop said

  Re 203 205 207 i inne

  Listwa to dr hab. filozofii na KUL.

  A filozofia jest matką m.in. socjologii, której szczególnym ubogaceniem jest socjotechnika.

  Ale najwidoczniej miał poczucie, że nie dał teraz rady ani przedstawić tu rzeczowych kontr-argumentów, ani zdeprecjonować osiągnięć naszych przodków i obecnego pokolenia walczącego z totalnym zakłamaniem historii, ani zrobić z oponentów śmierdzących tępaków – skoro próbował zastraszyć nas Polaków tym fotosem # 152 wyciągniętym ni z gruszki ni z pietruszki, i wklejonym bez związku z tematem i z przebiegiem dyskusji :

  … a to lata po 1939 EGZEKUCJE MASOWE

  Frustracja jest kiepskim doradcą.

  Czy tam na KULu myślą, że tylko oni mają wiedzę nt subtelnych perswazyjnych oddziaływań na świadomość i PODŚWIADOMOŚĆ ?

 209. Barbara Chojnacka said

  Panowie, nie frustrujcie się!
  Pan Listwa bezbłędnie przywołuje was do Rzeczywistości, powinniście to przemyśleć

 210. Boydar said

  Statystycznie mają rację

 211. Boydar said

  Ni stąd ni z owąd zdałem sobie sprawę, że Poroszenko może mieć rację z tą starożytnością swoich ulubieńców. Przecież jakby się tak głębiej zastanowić, to przecież pierwszym banderowcem był brat Abla; to już starzej się prawie nie da.

 212. @ 180. Boydar,
  “Bo wskazania Chrystusa jakie nam On pozostawił, nigdy nie obróciły się przeciwko człowiekowi, co jest dowodem na to, że chrześcijaństwo jest dla człowieka drogą najlepszą, a jak się dobrze rozejrzeć, to jedyną.”

  Ma Pan rację, a jakże, popieram – ale mam jedno zastrzeżenie:

  dopóki wyznawcy Tory/Talmudu/syjonizmu żyją na tej samej planecie, to chrześcijanie mają przechlapane!
  Proszę się rozejrzeć dookoła… Postrzega Pan przyszłość chrześcijaństwa?
  Jeżeli tak, to w jaki sposób zamierza Pan Go bronić, czy “spuszczaniem wpierdolu pasem lub widłami” takim jak ja, uważającymi, że: Pan Jezus Chrystus – “TAK” , Watykan/żydostwo “NIE” ?
  Pytam, bo zauważyłem, że nie widzi Pan różnicy między wiarą a organizacją, niestety.

  Wskazania Pana Jezusa Chrystusa zostały ODWRÓCONE (np. lichwa!), lub są od zarania podstępnie wykorzystywane przez Jego wrogów, zaczynając od tej różnicy:

  1. Dla chrześcijanina każdy człowiek jest bliźnim/bratem,

  2. Dla Żyda, żyda, hazaraka bliżnim/bratem jest tylko inny żyd lub hazarak (Żydów pomijam, bo wszystkich szlag już trafił wieki temu) – reszta ludzkości to bydlęta mające im służyć, nie mające prawa do żadnej własności (wszak dzwonek na owcy jest własnością jej pana!), obdarzone przez Jehowę ludzką postacią tylko dlatego, że nie wypada by żydom służyły wprost zwierzęta.

  3. Organizatorzy chrześcijaństwa chytrze podstawili za “Jehowę” (mściwego aż do siódmego pokolenia, popierającego ludobójstwo, złodziejstwo, sutenerstwo, itd. narodu przez siebie wybranego- polecam przykłady ze Starego Testamentu!), “Pana Boga” (kochającego wszystkich i przebaczającego wszystko skruszonym grzesznikom),
  bo Nauczania Pana Jezusa tak pasują do Jehowy, jak pięść do nosa!

  Pozdrawiam

 213. provincjal said

  Właśnie sobie przypomniałem, że kiedyś wynajmując mieszkanie zamieszkałem na ulicy Lechickiej, w zachodniopomorskim zresztą.

 214. Ad. 207:
  FANZOLENIE to po śląsku Austriackie Gadanie.

  Zamiast Fanzolić o Imperium Lechitów zwróćmy uwagę, że to jest HISTORIOGRAFIA, jak stara się to zredagować Paweł Szydłowski. Stary działacz ludowy tłumaczył mi, że HISTORIA POLSKI SKOŃCZYŁA SIĘ W ROKU 966. Poprawiłem, że ZACZĘŁĄ, na co ten, że ZACZĘŁĄ, bo przyszli Katarzy i Albigensi i SPALILI ARCHIWA. Z tymi archiwami to był już wcześniej kłopot, gdyż papier robiono z łajna łosie, który po 300-400 latach sypał się. Papier TRWAŁY wynaleźli Chińczycy a upowszechnili Arabowie, zaś technikę produkcji opanowano dopiero podczas Krucjat, ale w Szwecji robią papier z łajna łosia do dziś.
  Co 300 lat trzeba więc było dokumenty przepisywać, chyba że były na drogim pergaminie, produkcję którego opracowano w ptolemejskiej Aleksandrii. Ciekawe więc na czym pisał swe Śledztwo Nauplios-Neptun w sprawie zamordowania mu syna Palamedesa, protokoły czego odkryto 400 lat później w archiwum frygijskim w Ilionie, prawdopodobnie Kanakkale, które Homer spoetyzował jako ILIADĘ „z Ilionu”. Jeszcze za Cezara Aleksandria eksportowała papirus, który też się rozsypywał po kilku wiekach. Protokoły Neptuna powinny więc być też pisane na papirusie, do okresowego PRZEPISYWANIA którego zatrudniano Greków. Właśnie z tego Przepisywania dokumentów z Papirusu na Pergamin powstała Biblioteka Pergamońska, którą Antoniusz podarował Kleopatrze.
  Na papierze z łosiego łajna odkryto METRYKĘ Imperium Lechitów: WANOWIE-Wandalowie I ASOWIE-Ariowie RZĄDZILI ŚWIATEM, ALE DOSZŁO MIĘDZY NIMI DO WOJNY, W KTÓREJ SKANDOWIE POPARLI WANÓW. Razem wyprawili się na Miasto Bogów ASGARD-Kijów, którego mury obronne były w budowie. Można się domyślać, że Wanowie płynęli Prypecią a Skandowie kanałem Dźwina-Dniepr, aby – jak mówi saga – wedrzeć się do Miasta Bogów przez Nasyp z Palisadą.
  Asów potraktowano Po Przyjacielsku i zawarto Pokój, na mocy którego Wandalowie dostali dorzecze Odry a Skandowie dorzecze Łaby do Rudaw. Na terenach zajętych przez Wandalów powstała kultura Przedłużycka a na terenach przyznanym Skandynawom kultura Nordyjska. Pokój ten nie określił jednak przynależności BASILOSU-Szczecina, toteż doszło do nowej wojny Wanów ze Skandami, rozstrzygniętej jakoby bitwą nad Tolężą „na miarę największych bitew średniowiecza”. Po tej bitwie Wandalowie nazwali sporne miast SZCZYT czyli Ostatni – że dalej rościć nie będą. Skandynawowie zaopatrywali się w Szczecinie w wełnę czeską – skąd BURSTENBURG czyli Miasto Szczeci.
  Strony jednak nie ufały sobie, bo w Szczecinie i Birce-Sztokholmie wzniesiono potężne fortyfikacje kamienne zwane PÓŁNOCNĄ ATLANTYDĄ. W Sztokholmie określono długość murów kamiennych, które były równocześnie DROGĄ kołową, na 20 km a w Szczecinie znaleziono ślady Nie Mniejszych, jakie to mury znane są tylko w Pekinie – na 40 km.
  Wszystko to było na miarę starożytnego portu w Pucku. Nie wiem, czy starożytny port pucki był badany dendrologicznie? czy Na Pałę jako Starożytny, ale jeśli Wspaniały Gdańsk został zbudowany przez Ogigesa PO WOJNIE BOGÓW a metalurgia Kaszubska już istniała na węglu Lubelskim, który na mocy Pokoju w Pradze (Czeskiej) został oddany Asklepiosowi ze Lwowa, to Starożytny Puck mógł być Poprzednikiem Gdańska jako eksportera metalurgii Kaszubskiej. Po oddani węgla lubelskiego Ogiges – syn bratanka Pana Oceanów Posejdona z Poznania – musiał budować Kanał Przemysłowy dla dowozu węgla cieszyńskiego, po wybudowaniu którego ZLIKWIDOWANO kamieniołomy i wapienniki krakowskie na rzecz chrzanowskich dla budowy Wspaniałego Gdańska i jeszcze WSPANIALSZEJ Borodziei-Wenedy-Bydgoszczy.

 215. Peryskop said

  Panie Robercie, skąd u Pana ta absolutna pewność, że „oryginalna mapa, bez przeróbek (W. R. Shepherd, Historical Atlas, New York 1911; kolejne wydania: 1921, 1926) (źródło)” jest WIARYGODNYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI HISTORYCZNEJ ?

  Dubito, ergo cogito, ergo sum – Kartezjusz
  (n.b. René Descartes (1596†1650) jeden z najwybitniejszych matematyków oraz filozofów wszechczasów, twórca filozofii racjonalizmu, został uśmiercony w Stockholmen w wieku 54 lat na „przeziębienie” na dworze Krystyny Wazówny – jedynej kobiety pochowanej w Bazylice Św. Piotra w Watykanie)

  Tylko proszę już nie powoływać się na UFO-logów, czy płasko-ziemców, gdyż sprawa jest zbyt poważna, żeby sobie żarty stroić i adwersarzy obrażać. Bowiem tu chodzi nie o orzeszki, lecz o zmasowaną, trwającą wiele wieków teutońsko-krzyżacką kampanię anty-słowiańską i anty-polską.

 216. Peryskop said

  Re 209

  Ależ BasiuPotasiu, efekty przemyśleń rzekomo „bezbłędnych przywoływań” Listwy „do Rzeczywistości” przecież doskonale widać w tych przepuszczanych przez Moderatora komentach.

  A jeszcze wyraźniej w tych dlaczegoś – zgadnij pls dlaczego – nieprzepuszczanych.

  Czyżby dla lansu anty-polskiego stereotypu, jakoby Polacy nie potrafili czytać ani analizować ?

 217. Peryskop said

  Przypadkowość w polityce podobno nie występuje.

  W środę 4.04.2018 ukazał się w Gojówce artykuł red. Roberta Grunholza pt „Lechickie fakty i mity” kontestujący tezy tzw. turbo-Słowian. Jeszcze tego samego dnia m.in. MatkaPolka przytoczyła pierwsze argumenty wykazujące zafałszowania powszechnie znanej pra-historii Polaków.

  Znanym krytykiem restaurowania prawdy historycznej o pra-Słowiaństwie był opiniotwórczy red. St. Michalkiewicz, który podciągając de-żydoszkopowanie historii pod „akcję ubecką” – starał się zohydzić Polakom odkrywanie swoich korzeni.

  W czwartek 5.04.2018 w stanie nieciężkim, ale „niepokojącym” wzięty publicysta trafił do szpitala z zapaleniem oskrzeli i migotaniem przedsionków.

  Pan kłamie.
  Admin

 218. Regina said

  Re.art. Skąd u forumowiczów tyle jadu i to zarówno w dwu obozach? Nie jestem zwolennikiem teorii o wielkim imperium Lechitów, ale też nie jestem ślepym wielbicielem Watykanu. Głęboko wierzę w to czego nauczył mnie katechizm, ale często bywam krytyczna w stosunku do „urzędników” Pana Boga, są tylko ludżmi,a nie świętymi, są istotami grzesznymi, jak my wszyscy. Jestem sceptyczna w stosunku do Watykanu, bo od wieków popierał i popiera nadal Zachód, stoi na straży jego interesów. Nawet wybór Polaka papieżem był zgodny z interesem Zachodu, nikt tak jak on nie nakłaniał nas na podporządkowanie się całkowicie UE. Efekty tego będziemy spijać wieki.Rozumiem wyznawców Wielkiej Lechii w przypadku, gdy popadliśmy w niewolę gorszą od rozbiorów. Przeszłość jawi im się w wspaniałych kolorach.Jest to ucieczka w majaki senne. Nie można żyć urojeniami i tu zgadzam się z panem Robertem, że z historii należy oddzielić ziarno od plew. Ale z żalem muszę stwierdzić,że pan Robert jest również w tym niekonsekwentny i sam korzysta z „plew”, używając ich jako argumentów. Urywek z Herodota,który pan cytuje,jest tego właśnie przykładem. Jak panu wiadomo w Dziejach Herodota fakty nie podlegające dyskusji, przeplatają się z mitami.Takim faktem np. jest istnienie Scytów, ale urywek, który pan cytuje odnośnie ich zwyczajów już jest niewiarogodny,to nie fakt historyczny, ale zasłyszana i powtórzona przez niego „prawda”. O ile pan uważnie czytał Dzieje,to zauważyłby, że w innym miejscu Herodot sam sobie przeczy,bo opisuje Scytów,jako tych,którzy unikali walki i gdy zachodziła taka potrzeba ładowali na wozy swoje rodziny i cały dobytek i wynosili się do spokrewnionych z nimi i żyjącymi z nimi w przyjażni sąsiadów. Herodot podaje również, dwa plemiona Scytów: Oracze i Królewscy,pierwsi zajmowali się uprawą ziemi,drudzy żyli w stepie jako koczownicy.Faktem historycznym w Dziejach jest istnienie Scytów,potwierdzają to inne żródła np.Strabon,Diodor Sycylijski , a także Biblia,ale już „rewelacje” odnośnie zwyczajów są przesądami i tymi „plewami.” I to właśnie ten urywek wybrał pan, jako wiarygodny fakt i argument, aby przedstawić prasłowian w złym świetle.

 219. NICK said

  Dwa zdania.
  Wandaluzję czytają??? To powtórzenie.

  Listwo.
  Uspokój się.

  Zdanie trzecie.
  Zatem wiem, Listwo.
  Pochodzisz od pana JO.
  Jedna drużyna.

  Nie pouczaj.

  Jesteś DZIWNY, delikatnie mówąc.

 220. NICK said

  Żeś Pan, Listwo tyle popełnił złego.

  Tyle można by napisać.

  Weg. Nie ma dyskusji.

  Neokatoliku.

  ROZUMIESZ?

 221. Peryskop said

  Re 217 Admin : Pan kłamie.

  Jeśli skłamałem, to byłby Pan Marucha uprzejmy wskazać, w którym punkcie skłamałem ?

  Bo na szczęście to nie jakaś blogowa speluna ale renomowana Gojówka, której Admin pd lat słynie z uczciwości i rzetelności.

  ——
  Niech mnie Pan nie nęka.
  Admin

 222. Peryskop said

  Kto by się spodziewał tu sromoty na Sarmatach ?

 223. http://sigillumauthenticum.blogspot.com/2016/09/najwyzszy-czas-by-skonczyc-z-lechickim_8.html – Sigillum Authenticum

  Najwyższy CZAS! By skończyć z lechickim zakłamywaniem polskiej historii. Część 2: Początek legitymizacji fantazmatu Wielkiej Lechii. Czy mamy już do czynienia z sektą lechicką?

  Gość 8 września 2016 15:32
  Teorie Makucha były swojego czasu publikowane w czasopiśmie Uniwersytetu Jagiellońskiego „Alma Mater” (link: http://www2.almamater.uj.edu.pl/104/17.pdf). To chyba większy problem niż publikacja w „Najwyższym Czasie”. Poza tym książki Bieszka od dawna można kupić w Księgarni Akademickiej w Krakowie na równi z literaturą naukową (bodajże w dziale historia średniowieczna) 🙂

  Unknown 8 września 2016 14:41
  Gazeta „Najwyższy CZAS!” nie jest związana z ruchem narodowym, ale ze środowiskami konserwatywno-liberalnymi, które są zupełnie inne. Doctore, krytykujesz, słusznie, „lechickie brednie”, ale sam nie raczysz rzetelnie sprawdzić podstawowych informacji. Wśród narodowców aktywnie działających, z którymi mam do czynienia, temat „wielkiej Lechii” jest traktowany jak bajki. Proszę Cię o poprawnie tego błędu.

  Alter Med 25 października 2016 22:01
  „Wichrzyciele”! „Na to zgody nie ma i nie będzie!” – czysta „Trybuna Ludu”.

  Anonimowy 28 października 2016 04:51
  Z zagadnieniem „turbolechitów” zetknąłem się kilka dni temu,zupełnie przypadkiem czytajac bodaj kometarze na youtube potem zacząłem badac co to „za czort” to zjawisko i zdażyłem juz dość dobrze wgryźć sie w temat…No cóż jest to kolejna hiperbzdura wyssana z palców internetowych „profesorów”.Jeśli koniecznie szukaja spisków wszedzie to niech się lepiej zastanowią nad taką kwestią:dlaczego internet ,coraz szybciej przekształca się w ściek pełen antynauki, gdzie zastępy idiotów i naukowych analfabetów ciągną na dno tysieczne rzesze ludzi zatruwając ich umysły coraz bardziej niedorzecznymi teoriami począwszy od rzeczonych turbolechitów czy innych turborusów, turbogermanów, turbomurzynów (czarni afrocentryści – twórcy nie mniejszych idiotyzmów od turbolechitów) a skończywszy na obłąkańcach od płaskiej czy wklęsłej ziemi i takich tam.Może rzeczywiscie komuś zalezy na totalnym ogłupieniu milionów. Nie do wiary jak wiele bzdur zawiera internet. Od samego czytania tego można ogłupieć. POdziwiam was panowie, ze macie wytrwałośc by z tym walczyć.Szczególnie pan „Sattivasa”mi sie podobał podczas walki słownej na youtubie z tymi oszołomami. Nie wiem z czego ten współczesny rak wynika.Może z lenistwa ludzi. Nie chce im się uczyć, włożyć trochę wysiłku w normalne metody naukowe a zamiast tego zajmują sie dosłownie wysysaniem z palca bzdur,gdzie żadne źrodła nie sa potrzebne kiedy wyobraźnia hasa na całego a wszelkie luki mozna uzupełnić kojarząc ze sobą wszelkie nawet najbardziej nie związane ze sobą rzeczy tak aby pasowały do z góry założonego wzorca (w stylu Allach to Al Lach i juz mamy Lachów, Lechów, Lechię nawet na Bliskim Wschodzie). Przypomina mi się skecz na jednym z festiwali kabaretowych: jak dojśc droga skojarzeń od sikawki do Clintona. Proste: sikawka, wąż, kobra, okulary, Hilary, Clinton. Na podobnej zasadzie działaja ci wszyscy bzduropisarze turbolechiccy i inni. Na wszelkie kontrargumenty ci paranoicy mają jedną odpowiedź-spisek. Jako, że interesuję się posród wielu innych dziedzin również historią, wertując zasoby internetu niestety nie mogłem nie natknąc się już wcześniej na rozmaitych oszołomów w rodzaju niejakiego Białczyńskiego, literata udajacego historyka, który braki żródeł nadrabia własną wyobraźnią (pewnie dawni Slowianie niezle by się zdziwili gdyby zobaczyli co dla nich wymyslił pan Białczyński) czy niejakiego Juliusza Prawdzica tego od blogu Wandaluzja, ten to juz jest przypadek zasługujacy na naukowe zbadanie, poziom bełkotu, który produkuje jest nie do ogarnięcia dla normalnej istoty ludzkiej, do tego stopnia, ze niektórzy np. uzytkownicy forum historycy zastanawiali się czy czasem ten czlowiek nie umila sobie zycia masowym produkowaniem quasi pythonowskich żartów, gdyby nie fakt, ze pojawił się użytkownik, twierdzący, ze zna autora strony Wandaluzja i sugerujący jednak jego niepoczytalnosć. Naprawdę boję się o was panowie bo od obcowania z takimi ludzmi można się zarazić i trzymam za was kciuki.

  Sattivasa 28 października 2016 20:48
  Internet to po części magiel. I w tej części obowiązują prawa magla. Wciąż trwa rywalizacja kumoszek o to, która opowie historyjkę bardziej mrożącą krew w żyłach. To nie dotyczy wyłącznie historii. Każda dziedzina ludzkiej aktywności ma swoich turbosów, badaczy tego, co zakryte, prześladowanych geniuszy. To też spory rynek, co zresztą odkryto dawno temu. Erich von Däniken dzięki opowieściom o paleokontakcie zarobił krocie: jego książki wydano w nakładzie łącznie ponad 60 milionów egzemplarzy, do tego filmy, spotkania, park rozrywki. W takim towarzystwie Czesław Białczyński czy Janusz Bieszk wyglądają na amatorów nieudaczników.
  Osobiście uważam, że wszystkie te odlotowe „teorie” mogą być groźne. Skutki altmedowego prania mózgów są już wyraźnie widoczne na całym świecie. Obłęd pseudohistoryczny też zbiera swoje żniwo w służbie polityki, co zresztą nie jest niczym nowym.
  Uważam, że nie można odpuszczać. Nie chciałbym się któregoś dnia obudzić w świecie Ahnenerbe.

  Zamorano 28 grudnia 2016 23:08
  Najpierw był Juliusz Prawdzic Tell i jego „Wandaluzje” (historiografia przedjezuicka jak to sam określał ;)). Nikt go wtedy na forach nie traktował poważnie. I zdaje się był kiedyś archeologiem, potem stał się hm, specyficzny i leczył się na tą specyficzność. Ludzie traktowali go albo z humorem, albo z empatią na zasadzie jak mu przynosi to ulgę to niech pisze. To, że tego typu pseudohistorię ktoś zacznie traktować poważnie i wydawać w dużym wydawnictwie jeszcze koło 10 lat temu nie mieściło sie nikomu w głowie.

  Anonimowy 18 lutego 2017 20:28
  „Profesor” Prawdzic nie jest i nie był archeologiem 😀 natomiast w latach 90-tych nachodził archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego i głosił im swe prawdy objawione. Archeolodzy grzecznie go przyjmowali, częstowali kawą, kiwali ze zrozumieniem głowami, dziękowali za podzielenie się wiedzą i grzecznie żegnali, bo w sumie był to grzeczny starszy pan, wtedy przylgnęła do niego ksywa „profesor”. Teraz w epoce internetu „profesor” nie musi już „uświadamiać” bo w necie jest znacznie szersza rzesza ludzi których może uświadamiać 😀

  Sattivasa 29 grudnia 2016 15:17
  Znany w niektórych kręgach Juliusz Prawdzic Tell nie ma i nigdy nie miał szans na popularność wśród dowolnej kategorii turbosów. Jego „Wandaluzja” jest nadmiernie skomplikowana, „przeintelektualizowana”, ergo elitarna, a tego turbosi w swej masie nie zniosą. 
  Mała próbka Prawdzica ze wstępu do Wandaluzji (http://www.wandaluzja.com/?p=p_354&sName=00.-w-s-t-e-p):
  „ŚWIATEM ZAMIESZAŁY dzieci Pragi i Foroneusza. Najstarszy, Kar z Krakowa, podjął budowę KALISZA a Śnieżka z Pragi wysłała najmłodszego z braci Apisa jako lorda-protektora osieroconemu Horusowi, któremu ten pomagał przy budowie OBECNEJ katedry weneckiej. Gdy zaś dziad Innachos polecił Karowi zbudować Troję na Złotym Rogu a Apisowi wg JEDNEGO PLANU Kijów i Nowogród Wlk to ten budował te miasta tak, jak się tego nauczył w Wenecji.”
  Ilu Lechitów coś z tego zrozumie? I iluż z nich to przełknie bez popitki?

 224. Listwa said

  @ 207 Iw

  Nie znam tego człowieka i nie jestem archeologiem. Z braku czasu, chyba zbyt powierzchownie spojrzałem i on nie fascynuje się Pieczyńskim,
  Chyba ta strona nie jest prowadzona przez dr. Zalewskiego?
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/watykan/
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/dr-franc-zalewski/

  Mam obecnie końcówkę GB w internecie i nie mogę obejrzeć tego filmu, który pan podał, jeśli panu zależy, pan wrzuci w Wolne Tematy po 26 jakiś film, coś tam rzeknę jak na to patrzę.

 225. Listwa said

  @ 208 Peryskop

  Perciu, w jakiś szkodliwych oparach znowu miałeś zanurzenie. Masz chyba przesadne skupienie na KUL od tego.

  „Listwa to dr hab. filozofii na KUL”
  – A Peryskop jest z Łodzi. Podwodnej.

  „# 152 wyciągniętym ni z gruszki ni z pietruszki, i wklejonym bez związku z tematem i z przebiegiem dyskusji”
  – pewien żeś tego? Przemyśl czy wszystko widzisz. Dasz radę w tym kierunku główkę obrócić?

  Sam jesteś raczej sflustrowany jak się zdjęcia przestraszyłeś. Nick zaraz f zobaczy.

  A filozofia jest matką m.in. socjologii, której szczególnym ubogaceniem jest socjotechnika.

  „Czy tam na KULu myślą, że tylko oni mają wiedzę nt subtelnych perswazyjnych oddziaływań na świadomość i PODŚWIADOMOŚĆ ?”
  – na KUL myślą jak z poprawności nie wyskoczyć.

 226. Listwa said

  @ 209 Barbara Chojnacka

  Witam Szanowną Panią, widze, że werwa i humor Panią nie opuszcza.

 227. Listwa said

  @ 212 zapiniotodement

  „dopóki wyznawcy Tory/Talmudu/syjonizmu żyją na tej samej planecie, to chrześcijanie mają przechlapane!”
  – bo zamiast być prawdziwymi katolikami, to są takie zapiniotodementy , którzy powtarzają co zasłyszeli.

  „Pytam, bo zauważyłem, że nie widzi Pan różnicy między wiarą a organizacją, niestety”
  – i nie widzą róznicy między wiarą, a wrogami tej organizacji, którzy przynajmniej od 10 w pracują nad jej dezorganizacją. .

  „Organizatorzy chrześcijaństwa chytrze podstawili za “Jehowę” (mściwego aż do siódmego pokolenia, popierającego ludobójstwo, złodziejstwo, sutenerstwo, itd. narodu przez siebie wybranego- polecam przykłady ze Starego Testamentu!), “Pana Boga” (kochającego wszystkich i przebaczającego wszystko skruszonym grzesznikom), bo Nauczania Pana Jezusa tak pasują do Jehowy, jak pięść do nosa!

  – gdyby pan poznał Stary Testament, a nie powtarzał po wrogach, na rzecz których pan pracuje bezmyślnym powielaniem ich tez, to wiedziałby pan, ze w Starym Testamencie, kontynuacją frazy: Za zło i grzechy będę karał ojców i synów, aż do siódmego pokolenia,
  jest:
  A kochających mnie i pełniących jego wole będe nagradzal aż do 1000 pokolenia. Wystarczy porzucić zło i grzech i nalezy oczekiwać błogosławienstwa do 1000 pokolenia a nie karania do siódmego.

  Jak pan widzi tylko ta jedna fraza ukazuje, jaki pan jest niedoinformowany.

  „bo Nauczania Pana Jezusa tak pasują do Jehowy, jak pięść do nosa!”
  – a pana pogląd pasuje do rzeczywistosci jak zółw na wyścigi hartów. Stary Testament to Jahwe, czyli Jam jest który jest, a nie Jehowa.

 228. Listwa said

  @ 255

  „A filozofia jest matką m.in. socjologii, której szczególnym ubogaceniem jest socjotechnika.”
  – tego miało nie być, to proza Pery s kopa.

 229. Listwa said

  @ 223 wandaluzja.pl

  Talentu do pisania to panu odmówić nie można.

 230. Listwa said

  @ 217 Peryskop

  Peryskop to gra w szachy na planszy od warcab, same królówki ma.

 231. Listwa said

  @ 218 Regina

  „Re.art. Skąd u forumowiczów tyle jadu i to zarówno w dwu obozach? Nie jestem zwolennikiem teorii o wielkim imperium Lechitów, ale też nie jestem ślepym wielbicielem Watykanu. Głęboko wierzę w to czego nauczył mnie katechizm, ale często bywam krytyczna w stosunku do „urzędników” Pana Boga, są tylko ludżmi,a nie świętymi, są istotami grzesznymi, jak my wszyscy. Jestem sceptyczna w stosunku do Watykanu, bo od wieków popierał i popiera nadal Zachód, stoi na straży jego interesów.”

  – a kto panią do wielbienia Watykanu zachęcał? Wręcz przeciwnie, prosze uwaznie czytać przed wydaniem opinii. . Z tym jadem to też obok tematu.

 232. Peryskop said

  Re 215

  Panie Robercie, po uwagach w #218 oraz po zasygnalizowaniu w #54 próbki, jak tEUtony fabrykowały „świente dokumenty watykańskie” – chciałbym zapytać skąd u Pana ta absolutna pewność, że nasza wiara katolicka jest jedyną prawdziwą religią ?

  Gdy byłem młodszy i „do połowy pusty”, miałem też takie przekonanie. Ale wojaże, doświadczenia oraz obserwacje wydarzeń ostatnich dekad – także w KRK, zmusiły mnie do rewizji przekonań oraz do nabrania dystansu. Bodaj w samą porę.

  I najważniejsze, że jako już „do połowy pełny” nie straciłem wiary w Boga 🙂 😀

  Sądzę, że w tych trudnych czasach kryzysu – gdy łobuzy mącą wodę nawet tę święconą ażeby móc załatwiać swoje plugawe interesy – warto zadbać o jasność co do zasad oraz co do intencji.

  Mam nadzieję, że Pan ma podobny pogląd i podobną potrzebę.

 233. Listwa said

  @ 219 NICK

  Panie Nick, że tak nadużyje kurtuazji. Jestem spokojny, więc nie mogę mieć asumptu do uspokajania się.
  Pana trzecie zdanie to raczej przejaw wybujałej fantazji, zwłaszcza we fragmencie dotyczącym wiem.
  Pan JO to nie moja rodzina, wypowiadaj się o swoim pochodzeniu.

  Nie wiem na kogo pan się mianował, na profesora, czy na Rade nadzorczą i mało mnie to obchodzi, ale nie pouczaj.
  Delikatnie mówiąc Niciem być nie chcę. .

  @ 220 NICK
  „Żeś Pan, Listwo tyle popełnił złego. Tyle można by napisać”
  – to napisz pan, a nie popierdujesz półgębkiem.

  Weg. Nie ma dyskusji
  – nie ma, bo musiałby pan najpierw pisać pełnymi zdaniami.

  Neokatoliku.
  ROZUMIESZ?
  – sądzę że nie potrafisz tego ocenić.

 234. Listwa said

  @ 212 zapiniotodement

 235. iw said

  odp.224
  Nie, dr Franc Zalewski nie prowadzi bloga „Tajne Archiwum Watykańskie”,natomiast na stronie tego bloga są różne tego typy wiadomości skądinąd ciekawe…Oczywiście nie we wszystko trza wierzyć ale przemyśleć można…Pozdrawiam Iwona

 236. Peryskop said

  Re 221 Admin : Niech mnie Pan nie nęka.

  Gdy bałamutnych zarzutów się ulało,
  sam siebie nękasz, Grzegorzu Dyndało !

  Proszę nie zmuszać mnie do reakcji obronnych.

  Co i gdzie skłamałem, pls ?
  Jeśli pomyłka, to po chrześcijańsku przeprosić.
  A brak rzeczowej odpowiedzi oznacza walkower.

  Zatem Gloria Bingo TURBO-Słowianie ?

  ——————-
  Nie mam zamiaru wyjaśniać Panu po raz setny tego, co już 99 razy było wyjaśniane. Zwłaszcza, że siedzenie przy laptopie sprawia mi po 15 sekundach cholerny ból.

  Nie obchodzi mnie, czy Pan świadomie kłamie, czy wykazuje ignorancję. Wielokrotnie podawano Panu wiedzę na talerzu, ale najwyraźniej Pan ją odrzucał.

  Prosiłem Pana nie raz i nie dwa, aby zaprzestał w gajówce publikowania swych rozważań na tematy wiary i Kościoła. Niestety, Pan wciąż zasmradza ją wolnomyślicielskimi wyziewami siarki.

  Szkoda… bo Pańskiej wiedzy na wiele tematów nikt nie neguje… ale tak się dłużej nie da.

  Admin

 237. Listwa said

  @ 235

  Iwony są ok. Nawzajem.

 238. @ 227. Listwa,
  „dopóki wyznawcy Tory/Talmudu/syjonizmu żyją na tej samej planecie, to chrześcijanie mają przechlapane!”
  – bo zamiast być prawdziwymi katolikami, to są takie zapiniotodementy , którzy powtarzają co zasłyszeli.

  Pański sposób “dyskutowania”, co już zauważyłem dużo wcześniej, beskidzki baca tak by trafnie określił : “Sroć, to sro – ale nie ciśnie!”

 239. @ 232. Peryskop,
  “Sądzę, że w tych trudnych czasach kryzysu – gdy łobuzy mącą wodę nawet tę święconą ażeby móc załatwiać swoje plugawe interesy – warto zadbać o jasność co do zasad oraz co do intencji.”

  Uważam, że z uwagi na zbliżający się rozbiór obecnego terytorium Polski pomiędzy Niemców, hazaraków i Ukraińców niema już czasu na dzielenie włosa na czworo, kłócąc się co do jasności zasad … lecz uprościć je do dwóch:

  1. Mamy tylko jednego wroga: światową mafię hazaraków, jej siła wynika tylko z lichwy oraz umiejętności wykorzystywania szabesgoji i szipli – jeżeli potrafimy ze szabesgoji i szipli uczynić z powrotem ludzi mających w sercach “Boga, Honor i Ojczyznę”, to uratujemy Polskę,

  2. Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 240. @ 234. Listwa,
  Dziękuję za obrazek tego samobójcy, szkoda, że nie uzupełnił go Pan odpowiednim opisem, przez co oszukuje Pan czytelników.

  Nie mam na myśli teologicznych rozważań na temat “samobójstwa/ofiary” księdza M. Kolbe, lecz braku
  wyjaśnienia, że masoneria powstała z naturalnej potrzeby przeciwstawienia się odchyleniom żydowskiego Kościoła od nauczania Pana Jezusa.
  Możliwe, że prawdziwych chrześcijan pobudził do działania smród płonących na stosach „heretyków”, smród jakże miły Jehowie – ale nie Jezusowi!

  Masoni przegrali, niestety, bo zostali przechwyceni/podstawieni przez kościelne żydostwo – proces ten najłatwiej prześledzić na przemianie USA w Usrael – i cała ta niegdyś chrześcijańska organizacja stoczyła się w obecne żydowskie szambo: pedofilia, ludzkie ofiary, itd.

  Obecny Kościół, a raczej “kościogoga Franciszka”, ostatnio nawet oficjalnie przestała być “wrogo” nastawiona do masonerii…
  Współczuję o. M. Kolbe!

 241. vonTrubka said

  Panie Gajowy, a może zamiast zabierać głos nie znając tematu, lepiej zapoznać się ze źródłami historycznymi? Janusz Bieszek podaje w swoich książkach spis kronik starożytnych, z których korzysta. Dokumentów tych nie zauważa polska akademia zajęta polowaniem na zaborcze granty. Może wtedy okaże się czy lepiej być turbosłowianem, czy turbohebrajczykiem ganiającym co niedzielę na wykłady z propagandy politycznej obcego narodu.

 242. Marucha said

  Re 240:
  Po pierwsze – nie ja jestem autorem artykułu (ale go popieram).
  Po drugie – chętnie korzystam z książek prawdziwych naukowców, jak np. Tadeusza Millera, niż pseudonaukowców-oszołomów, nie mających pojęcia ani o metodzie badań naukowych, ani rzetelności

  (Pre)histoia Polski jest na tyle wspaniała, że nie potrzebuje być „poszerzana” o pierdoły i brednie, za którymi stoją rzydzi, a ich celem jest walka z chrześcijaństwem i ośmieszanie naszego narodu, czego tacy jak Pan nie widzą.

 243. Marucha said

  Re 239:

  masoneria powstała z naturalnej potrzeby przeciwstawienia się odchyleniom żydowskiego Kościoła od nauczania Pana Jezusa.

  Panie drogi,
  Czy swoją wiedzę na temat masonerii sam Pan sobie wymyślił? Wziął z głowy? Czy z dupy?

  I skąd Pan wziął ten smród palonych żywcem ciał?
  Nie wie Pan, że stosy były właśnie specjalnością heretyków? Jest Pan ignorantem, czy celowo odwraca fakty o 180 stopni?

 244. Boydar said

  Co znaczy, kurwa, „z naturalnej potrzeby”, niedorozwoju ? Jeszcze się okaże w takiej narracji, że jak pierwszy banderowiec zabił Abla, to też było naturalne !

 245. W Wandaluzji piszę:
  „Nieuregulowana była granicą z Chinami, gdzie Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur a po bitwie nad NEDAO-Nidą w 454 r. wystąpił na konferencji w Wołgogradzie jako sukcesor Ordy Huńskiej, wobec czego Sejm wysłał tam Lecha (Bratobójcę), który wypędził z Mongolii Hunów i Chińczyków, przełamał Wielki Mur i obalił dynastię Ti. W Mongolii mogli pozostać tylko ci Hunowie, którzy zadeklarowali się jako TURCY.
  Okazją do Odzyskania Mongolii nadarzyła się, gdy w 612 r. PONAD milionowa armią chińską weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Lechitów. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się na cesarz Tang.
  Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu zmuszając go do odstąpienia, a potem każąc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry i wypchać ją sianem a kukłę wysłać Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
  Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w roku 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ci zakwaterowali się w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
  Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami, wobec czego Awarowie najechali Azerbejdżan. Jednak gdy podczas II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami swych zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarzy zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
  Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 631 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie. Na koniec rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent. Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, przez co zyskał przydomek DANOGROMCY.”

  Ze ździwieniem przeczytałem więc w Wikipedii, że Chwalebna Dynasyia TANG zdobyła władzę w wyniku Spisku, gdy był to skutek najazdu PONADMILIONOWEJ armii chińskiej na Koreę, preciw której Koreańczycy wezwali Kitanów syberyjskich, których wódz TONG – wyraźnie Tong Yabhue z Astrachania – Ukoronował się na Pierwszego Cesarza TANG. Nie wiem, co po chińsku znaczy TANG, ale po polsku kojarzy się z Tygrysem a Jabhue z Aumazem jako Amotorem Jabłek z Kazachstanu. Przez KILKADZIEIĄT lat trwały spory nad autentycznością filmu z Saskaczem w Kaliforni, aż poddano go analizie komputerowej, która wykazała, że miał 2,3 metra wzrostu i szkielet NIE Homosapiens – czyli jak u Aumaza.
  Twórcą terytorialnej potęgi USA był Tadeusz Kościuszko, który POZYSKAŁ Wszystkich Murzynów i Wszytskich Indian oraz zadał Decydującą klęska kolonialnej armii francuskiej na Haiti, która pilnowała Francuskiego Imperium Kolonialnego, bez czego amerykański korpus ekspedycyjny na Nowy Orlean mógłby sobie strzelić w D. Podobnie twórcą potęgi finansowi USA był Ralf Stadnici, który wymyślił i sfinansował Dolara Numerycznego. Izba Lordów uznała, że nie ma co walczyć z Zajobem na Wariackich Papierach, ale te wariackie papiery Wzięły Wszystko.
  Teraz stowarzyszenie POZYWAM SMOG skarzy nie koncerny naftowe, ale Samorządy i Skarb Państwa; samorządy za tchórzostwo przed PIERDZIELEM-Rokefelerem a Skarb Państwa za NIEPILNOWANIE polskiego Skarbu Narodowego jakim jest patent Ignacego Łukasiewicza, który UMOŻLIWIŁ powstanie silnika Nikolausa Augusta OTTO, na czym powstał Imperializm Amerykański. Rockefeller WYDZIERŻAWIŁ Patent Łukasiewicza u cesarza Franza Josefa, ale Właścicielem jest Naród Polski. Poza tym habsburskimi Komisarzami patentu Łukasiewicza byli krakowscy Żydzi, z których Busch-Sherff-Bush był dyrektorem hitlerowskiego obozu pracy NIEWOLNICZEJ w Oświęcimiu, w którym zamordowano 6 milionów Slowian.
  Imperializm ten został zniszczony przez Córke Hitlera, która posłużyła się techniką Żelaznego Kanclerza pytając Amerykanów ze wskazaniem na mnie: CZY CHCECIE JEŚĆ POLSKIE FEKALIA? jak wasi przodkowie fekalia Kościuszki i Stadnickiego – na co ci baranim głosem NIE, NIEEE… NO TO JEDZCIE FAKALIA HITLEROWSKIE, które są bardzo drogie, no i Ameryakanie obudzili się w Nie Swoich Domach i na Nie Swojej Ziemi, bo Dług Amerykański wynosi 16.300 bilionów dolców a największym wampirem jest Bangster. Z drugiej strony wnuczek Dyrektora Oświecimia, Prezydent Bush-Junior, kazał SKATOWAĆ mego pełnomocnika w NASA, na skutek tego US Air Force ponosła klęskę w Jugosławii a US Navy klęskę na Morzu Południowochińskim i Karaibach, co Złamało PODSTAWĘ TERYTORIALNĄ Globalizmu Amerykańskiego.

 246. Ad. 218

  Skąd u forumowiczów tyle jadu i to zarówno w dwu obozach?

  Widocznie pojawił się komentarz, który obu grupom jest nie na rękę. I próbują ten komentarz przykryć wrzawą… 🙂

  ——-
  Jad… Nienawiść… Agresja…
  Typowe rżydowskie argumenty.
  Admin

 247. Antares said

  Dziwi mnie tu jedna rzecz na tym forum: że jeszcze chyba nikt nie ustosunkował się do wandaluzja.pl., który co jakiś czas pojawia się na Gajówce. Przecież to odlot. Nawet Gajowy nie powiedział słowa.

 248. Boydar said

  No to co, że odlot, mnie bardziej paru podobno nieodlotów przeszkadza istotnie, i nic nie mówię. A poza tym, „co jakiś czas” to Pan Antares się pojawia, JPT jest praktycznie on-line.

 249. https://marucha.wordpress.com/2018/04/04/lechickie-fakty-i-mity/
  Ad. 247:

  ANTAES dziwi się, że Nikt Nie Zrobił Ze Mną Porządku, abym nie ZASMRADZAŁ Gajówki, ale to Smrodzi Rockefeller-OTTO a nie Panna MERCEDES czy mój VDTW Monte Christo. Uważam, że Stowarzyszenie POZYWAM SMOG ma błąd doktrynalny, bo powinna być POZYWAM PIERDZIELA ROKEFELERA.
  Stanisław Michalkiewicz mówi, że uważa się, iż we Wrześniu 39 Anglia i Francja wystąpiły W OBRONIE POLSKI. To jest stawianie sprawy Na Głowie, bo to POLSKA WYSTĄPIŁA W OBRONIE FRANCJI I ANGLII. Rosjanie mają do nas PRETENCJĘ, że odrzucając Ultimatum Hitlera wywołaliśmy II wojmę światową. Przy podpisywaniu paktu Ribbentrop-Mołotow Stalin powiedział: RAZEM JESTEŚMY NIEPOKONANI, co jest Dokryną SKONSUMOWANIA ŚWIATA, czemu zapobiegło KONTRULTIMATUM Becka.
  Ja uzupełnię maksymę Michalkiewicza, że Beck OBRONIŁ nie tylko Francję i Anglię, ale i USA i ZSRS, gdyż Kapitulacja Polski eregowała Wschodnią granicę Rzeszy nas MISSISIPI. W Landshucie politolodzy Uniwersytetu Monachijskiego uczyli Adolfa, że Rosję MA W KIESZENI przez Pakt Antykominternowski, do którego Polska – jak Państwo Faszystowskie – przystąpić MUSI. Tu nie chodziło tylko o Rosję, ale o ZSRS i USA, z zamknięciem Słowian i Murzynów amerykańskich w obozach Folwarcznych i Przemysłowych z reżimem Jednoosobowych Trybunałów NKWD.
  Nożownik-Zelota czy chrześcijański Talib mółgł kontrolować DZIESIĘĆ osób a enkawudzista z naganem STU. Obóz z 10 tysiącami Niewolników wymagał więc nie wiele nad stu ogierków żydowskich.

 250. robertgrunholz said

  Nie rozumiem czemu tak wiele osób poczuło się urażonych moimi grzecznymi stwierdzeniami o ,,opiniach ufologów”, skoro autor ,,Słowiańskich królów Lechii” wierzy w kosmitów. Wierzy także, a może przede wszystkim w to, że (współ)tworzyli oni nasz starożytny świat, poszerzony oczywiście o Atlantydę i parę innych cywilizacji. Nie było w tym żadnej ironii, ni jadu. Ino czysty fakt.

  Ad.218

  Cieszę się, że są osoby myślące samodzielnie i krytykujące źródła. Powtarzałem wielokrotnie, że staram się do tego zmuszać różnymi sposobami. Nie mniej jednak, muszę nieco bronić swej argumentacji. Herodot choćby często powtarzał jeno plotki i pogłoski, pozostaje nadal bardziej wiarygodnym źródłem niż np. uwielbiana przez turbosłowian ,,Kronika Prokosza”, albowiem tej nie napisał nawet tytułowy Prokosz.

  Ponad to ,,słowiańskość” Scytów to też rzecz względna bez jasnego oddzielenia bycia Słowianinem od bycia Indoeuropejczykiem albo nosicielem jakiejś haplogrupy krwi. To samo pochodzenie czy nawet podobieństwa językowe (mające swoje korzenie w starszej o ileś setek czy tysięcy lat kulturze) nie czynią z Anglika żadnego Niemca, nie czynią z Sycylijczyka żadnego Araba, Hiszpana czy Skandynawa, więc i nie muszą czynić Scyta jakimkolwiek Słowianinem. Piszemy tu w dodatku o kulturach plemiennych, gdzie nie było miejsca na rozważania narodowościowe! Nie sądzę zatem, bym obraził Słowian w jakimkolwiek miejscu mego artykułu.

  Rozumiem skąd bierze się potrzeba wiary w Imperium Lechitów i kolejny spisek dziejowy (oczywiście z udziałem Kościoła Katolickiego), ale cała ta teoria wali się w posadach, gdy ino pobieżnie przyjrzeć się tym wszystkim rzekomym faktom, odkryciom i kronikom. Nadintepretacja uczyniła tutaj najwięcej zła, ale dziwi mnie czemu tak wiele osób jak ognia unika używania określenia ,,Ukrainiec” i twierdzi, że żadnych Ukraińców nigdy nie było, by tymczasem za Słowianina uznać każdego Wandala, Scyta, Alana czy nawet Wizygota i Persa, albowiem przedstawiciele tych plemion mogli częściowo dzielić swe zwyczaje czy pochodzenie sięgające x tysięcy lat wstecz. Nie ma w tym żadnego naukowego podejścia, ino czysta historiografia pdt. ,,mamy kompleks i musimy go uleczyć”. A wiemy przecież, że nie ma lepszego sposobu na podniesienie narodowej samooceny, niż ogłoszenie się najstarszym ludem planety.

  Ad.241

  Pan Janusz Bieszk powołuje się tam w głównej mierze na źródła internetowe. Mam zrobić zdjęcia bibliografii, czy sami sobie Państwo ją znajdą i sprawdzą?

  Nie mam czasu, by odpowiedzieć na wszystkie komentarze, choć przeczytałem je z uwagą. Szkoda, że tak niewiele z nich odnosiło się faktycznie do treści zawartych w artykule.

 251. Marucha said

  Re 250:
  Po prostu z większością ludzi nie da się prowadzić racjonalnej dyskusji. Musimy się z tym pogodzić i po prostu odpędzać ich od siebie, bo ciągną nas w dół.

 252. Boydar said

  Panie Robercie, proszę być konsekwentnym. Pisze Pan – „… (oczywiście z udziałem Kościoła Katolickiego) …”. Ja rozumiem, że tak napisać jest dużo łatwiej, nawet jedynie przytaczając. Ale Kościół Katolicki to oprócz Ewangelii i Tradycji, także – ludzie. I konkretni ludzie stali i stoją za takim czy innym przedstawianiem naszej słowiańskiej historii, a nie Kościół Katolicki sensu stricto. Bardziej niż ci „ludzie” za uwierzytelnionego reprezentanta Kościoła Katolickiego może być uważany np. Franciszek Pierwszy. A jednak gdy w chwilach niewątpliwej pomroczności jasnej wygaduje niestworzone brednie, nikt zdrowo myślący nie traktuje tego jako wypowiedź czy stanowisko Kościoła Katolickiego. Po prostu chwilowo mamy pecha do Papieży. Sam Pan rozumie co dalej chciałbym powiedzieć.

 253. Regina said

  Ad.250 Robertgrunholz Pisze pan,że powinniśmy leczyć kompleksy. Zgadzam się z panem,ale niestety musimy zmienić otoczenie i przyjaciół.Całe dekady nic nie robimy,tylko tłumaczymy się i przepraszamy. Jeszcze trochę, a będziemy przepraszać , że żyjemy. Niestety, uważam pana artykuł za trochę tendencyjny.

 254. Listwa said

  @ 238 zapiniotodement

  To widać, ze naczytał pan się beskidzkiego guru, który nie ma też nic przeciwko podawania amerykańsikch szczepionek.
  Jednak żeby komentować Stary testament , to trzeba go znać.
  Bóg Starego Testamentu jest, wbrew wyrwanym z całości fragmentom, dobrym przewodnikiem , ale też sprawiedliwym. Zatwardziły przestępca nie ma w dłuższe perspektywie szans na życie i szczęscie i to jest słuszne i sprawiedliwe.
  Trzeba czytać całość, a nie wyrywki spreparowane przez guru.
  I rozumieć, co tam jest.

 255. Listwa said

  @ 240 zapiniotodement

  Dostarczył pan dowodów na prawdziwośc tego co napisałem.

  „Dziękuję za obrazek tego samobójcy, szkoda, że nie uzupełnił go Pan odpowiednim opisem, przez co oszukuje Pan czytelników.”

  – nikogo nie oszukuję, Maksymilian Kolbe nie popełnił samobójstwa, zabili go niemcy zastrzykiem z fenolu. Wszyscy w celi śmierci już zmarli a on cały czas żył. Np. Marta Robin zmarła w 1980 r przez wiele lat żyła bez jedzenia, przyjmowała jedynie Chostię św. O. Maksymilian sam mógł konsekrować.

  „Nie mam na myśli teologicznych rozważań na temat “samobójstwa/ofiary” księdza M. Kolbe, lecz braku
  wyjaśnienia, że masoneria powstała z naturalnej potrzeby przeciwstawienia się odchyleniom żydowskiego Kościoła od nauczania Pana Jezusa.”

  – bredzi pan jak w wysokiej gorączce, Papieże kilkanaście razy wydawali dokumenty przeciwko masonerii, przestrzegając przed nią jako groźnym wrogiem. Papież Pius X nazwał ją ściekiem ścieków. Papież Leon XIII podarował Encyklikę Humanum Genus z 1884 O masonerii, bezwzględnie ją negując. W 1983 r były wspólne badania między Kościołem i masonerią, czy jest możliwe porozumienie, po zbadania już 3 stopnia, Kosciół wydał orzeczenie, że jakiekolwiek porozumienie i współna płaszczyzna jest niemożliwa z racji radykalnych przeciwieństw.
  Pan przedstawił niedorzeczności horrendalne. .

  „Możliwe, że prawdziwych chrześcijan pobudził do działania smród płonących na stosach „heretyków”, smród jakże miły Jehowie – ale nie Jezusowi!”
  – brednia ponownie.

  „Masoni przegrali, niestety, bo zostali przechwyceni/podstawieni przez kościelne żydostwo – proces ten najłatwiej prześledzić na przemianie USA w Usrael – i cała ta niegdyś chrześcijańska organizacja stoczyła się w obecne żydowskie szambo: pedofilia, ludzkie ofiary, itd.
  – do garów pan sie skieruje, zmywać. Bo wykiwali pana jak przedszkolaka. .

 256. iw said

  Odp. 185 na komentarz admina
  Panie Admin…Bardzo mi miło…Bardzo…Czuję się zaszczycona podejściem pana do kobiet i do ignorantów…Iście miłosiernie i pełna kultura…Czapki z głów…

 257. @ 255. Listwa
  Pisać, to Pan pisze, ale niestety “nie ciśnie” – albo jest przyzwyczajony do czytania sążnistych dysertacji, a nie do krótkich postów pobudzających czytelnika do myślenia…

  @ 240 zapiniotodement
  Dostarczył pan dowodów na prawdziwośc tego co napisałem.
  „Dziękuję za obrazek tego samobójcy, szkoda, że nie uzupełnił go Pan odpowiednim opisem, przez co oszukuje Pan czytelników.”
  – nikogo nie oszukuję, Maksymilian Kolbe nie popełnił samobójstwa, zabili go niemcy zastrzykiem z fenolu. Wszyscy w celi śmierci już zmarli a on cały czas żył. Np. Marta Robin zmarła w 1980 r przez wiele lat żyła bez jedzenia, przyjmowała jedynie Chostię św. O. Maksymilian sam mógł konsekrować.
  [Zapiniotodement: Maksymilian Kolbe popełnił samobójstwo występując z szeregu z prośbą o zastąpienie nim innego więźnia, już wybranego na śmierć]

  „Nie mam na myśli teologicznych rozważań na temat “samobójstwa/ofiary” księdza M. Kolbe, lecz braku
  wyjaśnienia, że masoneria powstała z naturalnej potrzeby przeciwstawienia się odchyleniom żydowskiego Kościoła od nauczania Pana Jezusa.”
  – bredzi pan jak w wysokiej gorączce, Papieże kilkanaście razy wydawali dokumenty przeciwko masonerii, przestrzegając przed nią jako groźnym wrogiem. Papież Pius X nazwał ją ściekiem ścieków. Papież Leon XIII podarował Encyklikę Humanum Genus z 1884 O masonerii, bezwzględnie ją negując. W 1983 r były wspólne badania między Kościołem i masonerią, czy jest możliwe porozumienie, po zbadania już 3 stopnia, Kosciół wydał orzeczenie, że jakiekolwiek porozumienie i współna płaszczyzna jest niemożliwa z racji radykalnych przeciwieństw.
  Pan przedstawił niedorzeczności horrendalne.
  [Zapiniotodement: widzę, że pańska zbyt niska temperatura powoduje niedokrwienie mózgu i dlatego pomija Pan niewygodne mu fakty: Kościół jest organizacją stworzoną przez Żydów, Pan Jezus był przeciwny lichwie, pierwsi masoni byli chrześcijanami]

  „Możliwe, że prawdziwych chrześcijan pobudził do działania smród płonących na stosach „heretyków”, smród jakże miły Jehowie – ale nie Jezusowi!”
  – brednia ponownie.
  [Zapiniotodement: znowu to pańskie niedokrwienie… Przecież kiedyś Pan wiedział, ze Starego Testamentu, jak miły jest Jehowie smród płonącej ofiary!
  Znalazł Pan w Nowym Testamencie coś podobnego o Panu Jezusie?]

  „Masoni przegrali, niestety, bo zostali przechwyceni/podstawieni przez kościelne żydostwo – proces ten najłatwiej prześledzić na przemianie USA w Usrael – i cała ta niegdyś chrześcijańska organizacja stoczyła się w obecne żydowskie szambo: pedofilia, ludzkie ofiary, itd.
  – do garów pan sie skieruje, zmywać. Bo wykiwali pana jak przedszkolaka.
  [Zapiniotodement: jestem lepiej wychowany, więc nigdzie Pana nie skieruję – wyrażę tylko żal, że nie jest Pan zorientowany nie tylko w historii Kościoła, ale nawet w przebiegu przemiany USA w USrael.]

 258. karma said

  Używając mniej protekcjonalnego tonu, trzeba jednak ostatecznie podkreślić, ze większość porusza się tu w kanonie wyznaczonym przez żydostwo. To epicentrum założonej tu wiedzy, wymieszane jest z nienawiścią do żydowskiego wroga. Poddam zaledwie jedno pod rozważania dociekliwych i mniej nawiedzonych jednostek, a mianowicie, stosy palonych książek, za Hitlera w Niemczech. Jaki to miało sens, by je palic, jak nie reakcja na kłamstwa i bezeceństwa żydowskie w nich zawarte. Kto przejął wokandy nauki i religii, żydzi, oni jedni mieli fundusze i wystarczającą sile przebicia, by tego dokonać.
  Zwyczajnie podkreślam, czy to się podoba czy nie, dalej wyuczeni w piśmie faryzeusze, kreślą lub powtarzają swe domniemania i wypisują, na zamówienie dla ignoranta, stek bzdur, przez opłaconych szabesgoj i żyda.
  E.g. Einstein.

 259. troll polonii said

  254
  Listwa

  Listwa widac nie zna Starego Testamentu!!!

 260. Listwa said

  @ 257 zapiniotodement

  Do tych którzy krytykują mój styl w stosunku do wybranych:
  Jak widać są tacy, do których trzeba podejść w odpowiedni sposób, bo albo trzeba takiemu tłumaczyć z 5 dni i go douczać, albo będą fałsze i głupoty – których nie warto czytać, tym bardziej tego przyswajać.

  Którzy sa zbyt wrażliwi niech odwrócą na chwilę oczy.

  „Pisać, to Pan pisze, ale niestety “nie ciśnie” – albo jest przyzwyczajony do czytania sążnistych dysertacji, a nie do krótkich postów pobudzających czytelnika do myślenia…”

  – znowu panu sie nawiązało do „Sroć, to sro – ale nie ciśnie!”, jeśli jakiś guru panu w łeb ponasrywał i pan tego nie potrafi utrzymać wewnątrz, to nie znaczy, że pan tym inspiruje kogokolwiek do myślenia, może tylko koprofagów.

  [Zapiniotodement: Maksymilian Kolbe popełnił samobójstwo występując z szeregu z prośbą o zastąpienie nim innego więźnia, już wybranego na śmierć]

  – przy takim podejsciu to każdego żołnierza udającego się na wojnę należałoby uznać za samobójce, także tych którzy powrócii z wojny zywi.
  Samobójstwo to akt zakończenia własnego życia, a nie ratowanie innego. Maksymiian Kolbe nie targnął się na swoje życie, a uratował życie innego więżnia, Franciszka Gajownczka, Ponadto jeśli „występując z szeregu z prośbą o zastąpienie nim innego więźnia” popełnił tym samobojstwo, to chyba nie zabija sie trupa zastrzykam z fenolu. Zabić mozna tylko człowieka żyjącego. Niemcy wstrzyknęli mu fenol gdyż on zył, po to żeby o. Masymiliana zabić. Zastąpienie Gajowniczka i uratowanie mu życia nie było aktem samobójczym i tym życia sobie nie odebrał. O. Maksymilian działał w okresie wojny. Strzelenie w człowieka jest aktem morderstwa, ale taki sam strzał do człowieka którzy jest zamachowcem , aktem morderstwa nie jest. Zatem trzeba brać pod uwagę wszystkie okoliczności.

  Św. Bernard z Clairvaux, pisał już 1000 lat temu:
  Tak więc jak mówiłem, rycerz Chrystusa może zadawać śmierć bez obaw, a umierać z jeszcze większą pewnością, gdyż osobiście odnosi korzyść z własnej śmierci, a Chrystus ze śmierci, którą on zadaje. (…) A jednak nie należy zabijać pogan, o ile można znaleźć inny sposób na to, by nie prześladowali i nie uciskali wiernych” – i dodaje w odniesieniu do muzułmanów okupujących Jeruzalem: „Ale obecnie lepiej jest ich zabijać, niż dopuścić, by zagrożenie grzechem, stojące nad głowami sprawiedliwych, popychało sprawiedliwych do niesprawiedliwości”.

  Przy takim ćwierćinteligentnym podejściu jak pan prezentuje, to i Jezusa Chrystusa należałoby nazwać samobójcą, co oczywiscie byłoby bzdurą.

  [Zapiniotodement: widzę, że pańska zbyt niska temperatura powoduje niedokrwienie mózgu i dlatego pomija Pan niewygodne mu fakty: Kościół jest organizacją stworzoną przez Żydów, Pan Jezus był przeciwny lichwie, pierwsi masoni byli chrześcijanami]

  – pan zajmie się swoim przegrzaniem. Kościół katolicki założył Jezus Chrystus i nie jest ważne że pierwsi masoni udawali chrześcijan. Jak pan nie wie, że opcji chcrześcijaństea i masonerii nie da sie pogodzić, to pan za zmywanie się weźmie.
  Jeśli pan uważa, że „masoneria powstała z naturalnej potrzeby przeciwstawienia się odchyleniom żydowskiego Kościoła od nauczania Pana Jezusa.” to wydawać by się mogło, że przyszedł pan wybielać i promować masonerię. Oni są par excellence największymi wrogami Jezusa Chrystusa i Kościoła. O czym mówił też Maksymilian Kolbe ,ale i inni.
  A pan zamiast się czegoś nauczyć,to woli wypisywać z nadmiaru zawartosci swej głowy: „Dziękuję za obrazek tego samobójcy, szkoda, że nie uzupełnił go Pan odpowiednim opisem, przez co oszukuje Pan czytelników.”

  Potrafi pan wskazać fragment Starego Testamentu, gdzie lichwa jest chwalona przez Pana Boga lub dopuszczona, zalecana?

  „Możliwe, że prawdziwych chrześcijan pobudził do działania smród płonących na stosach „heretyków”, smród jakże miły Jehowie – ale nie Jezusowi!”
  – brednia ponownie.
  [Zapiniotodement: znowu to pańskie niedokrwienie… Przecież kiedyś Pan wiedział, ze Starego Testamentu, jak miły jest Jehowie smród płonącej ofiary!
  Znalazł Pan w Nowym Testamencie coś podobnego o Panu Jezusie?]

  – sam juz pan nie wie, o co panu chodzi.W Starym Testamencie były ofiary, ale ze zwierząt, a nie z heretyków. Jednocześnie takie są słowa Chrystusa tam zapisane: Nie podobają ci się już ofiary ze zwierząt i dałes mi ciało, więc idę pełnić wolę twoją. Sam stał sie ofiarą w myśl ustanowień prawa Starego testamentu i ustanowił swoje prawo, wprowadzająć nową ofiarę miłą Ojcu.

  [Zapiniotodement: jestem lepiej wychowany, więc nigdzie Pana nie skieruję – wyrażę tylko żal, że nie jest Pan zorientowany nie tylko w historii Kościoła, ale nawet w przebiegu przemiany USA w USrael.]

  – z tym wychowaniem też pan przesadza, orientuje pan się jeszcze jaki temat podejmuje?

 261. Listwa said

  @ 259 troll polonii

  Obawiam się, że jest wiecej przekonań, które pan powinien przemyśleć. Stary Testament jest obszerny, wielu jest takich którzy wypisuja na jego temat, a w reku go nie mieli. Sądzę, że pan do nich nalezy.

 262. Marucha said

  Re 258:

  Dobrze, że pojawił się tutaj p. Karma, który wyrwie nas z kanonu wyznaczonego przez rzydostwo, poprowadzi nowymi drogami i otworzy szersze horyzonty.

 263. Boydar said

  Jeszcze do (252), się wiąże

  https://opinie.wp.pl/polski-kosciol-buntuje-sie-przeciwko-papiezowi-niewielu-naprawde-slucha-franciszka-6239092684548225a

  Kojarzy mi się jednak wyłącznie „trafił frant na franta”. W porównaniu z niektórymi obiektywami epidiaskopu to Francesco jest jak dama z łasiczką.

 264. Listwa said

  @ 257 zapiniotodement

  Samobójca, bo się do nich nie przyłączył?

 265. Marucha said

  Pan Zapinioto dement chyba zaczął brać jakieś brudne narkotyki, bo ostatnio prześciga samego siebie w idiotyzmach.

  Najpierw stwierdził, że masoneria była reakcją na błędy hierarchii kościelnej i chciała je naprawić. ..

  Potem – że o. Kolbe popełnił samobójstwo (!), bo ofiarował swe życie za innego więźnia. Zapewne jego zdaniem żołnierz, który razem z kolegami broni się przed przeważającymi siłami wroga, zamiast spierdolić w krzaki – jest też samobójcą.

  Ja mogę zrozumieć silenie się oryginalność poglądów – ale nie bełkot. To jest totalne popierdolenie w mózgu.

 266. Boydar said

  Poprzednie wcielenia ZD wcale nie były inne. I tu przychylam się do ideologii Pana Nyndr0.

 267. NICK said

  Coś NIKT nie odnosi się do Wandaluzji.
  Tu i we wcześniejszych wpisach jakie na ten temat znamy.

  Czyżby powstawała sekta anty-prasłowiańska?

  Chrystus jest mym Panem a praprzodków doceniam.

  Polskie Średniowiecze trwało w tych samych latach co na ówczesnym „zachodzie”.

  Jestem Katolikiem i bardziej podoba mi się Pierwszy Chrzest. 875 po Chrystusie.

  Nikt inny jak Oo. Paulini jasnogórscy przechowują portrety polskich królów przedchrześcijańskich.
  Wyglądają normalnie. Podobnie jak po ci po chrzcie.
  A nie jak jakieś stwory z bagien.

  No, co z dyskusją.
  Z Wandaluzją.
  Hm?

 268. Do 253.Robertgrunholz Pisze pan,że powinniśmy leczyć kompleksy.Kompleksy?
  Od 4000 netto, Euro do milionów Euro?

  Opinie przedstawiają ludzie, biedni do 4000 Euro netto. Pozwolę sobie na bezszczelność.Jako cham,ex-multi milioner,który uratował,przed wyrokami śmierci,w Polsce,(2010-2015),1350 dzieci i i ich rodziców,przed tragedią.

  Chore dzieci ratowane w Berlinie, Eberswaldzie, Heidelbergu. Cham,Lipski,który wałczy do dzisiaj z Jugendamtem w Niemczech.Wraz z skrajną prawicą w Niemczech.

  1. Polacy, jako słowianie, poganie, chrześcijanie, żydzi, prawosławni , muzułmanie, ateiści nie mają żadnych kompleksów.Kolonizują Europę,bez frajerów, podających się za żydów, którzy boją się broni biologicznej, chorób zakażnych.To czeka wkrótce Izrael dlatego tworzą „Polin”.

  2. PRL wychowała silne pokolenie,które bawi się z zachodem i czerpie zyski z zachodu ale znakomicie zna już Rosję.Zna kryminalistów z Izraela i wie,że mafie w Polsce,w tym kryminalne, są obecne tak jak produkcja narkotyków i handel kobietami.Na gigantyczną skalę.

  Pod patronatem Mosadu.Mosad toleruje produkcję narkotyków w Polsce?Tak. Codziennie one są wysyłane do Niemiec tak jak kobiety,z Piolski.
  Na sprzedaż.Za 2000 Euro kupisz w Polsce, żonę,na umowę „małżeńską”.Płacisz 600-1500 Euro netto,wraz z ubezpieczeniem,mieszkaniem i posiadasz,żonę.Ba,nawet dzieci,jak masz ochotę.

  3.Polki (religia nie ma znaczenia) są mistrzyniami Europy,w rodzeniu.Poza Polską.Tak jak Rosjanki.
  Słowanki zdobywają Europę.

  4.
  5 milionów mieszkańców (dorosłych) w Polsce, zachodniej,są ubezpieczeni w AOK,BKK w Niemczech.Sprytni i dojrzali.

  Dzieci również.ZUS? hahaha.Ubezpieczenie,to również podwójne podatki i korzyści,z kwoty bez podatków,do 18.000 Euro,w Niemczech.Karuzela.
  Tak reagują Polacy ,słowianie.Są sprytni i nigdy nie zapominają słowa „polowanie”.

  Słowianie to nie są Palestyńczycy.To nie tylko prawosławni, z centralą w Moskwie.
  Tak jak katolicy ,z centralą w Watykanie.

  My nie mamy strachu.Nas słowian nie wymordują.
  Tak jak nie dadzą rady z Meksykiem, Argentyną i moimi kochanymi Włochami.(Sycylia).

  Na koniec.bez syntymentów.Cham,Lipski posiadający jako ojciec, 14 dzieci,biologicznych zna Mormonów,Muzułmanów,Hebrajczyków ale jemu mu odpowiada system znany w Chinach-Konfucjanizm.Wiara w Boga nie wyklucza nauki Konfucjanizmu.

  Silna Rodzina-Silne państwo.Rodzina jako podstawa.

  Dziękuję za uwagę.

 269. Boydar said

  Panie Lipski, jeśli to prawda co Pan piszesz o swoich dokonaniach, no to Szacun Kolo. Aczkolwiek, uratować dziecko to żadna zasługa w Niebiesiech, przecież jeśli jest żydowskie, to hańba dla Polaka. Przynajmniej niektórzy w Gajówce tak uważają.

  Ale wrócę jeszcze do Niebiesi. Niech Pan wyjaśni, co konfucjanizm odkrył (no i jak rozumiem głosi, bo siłą rzeczy nie znam) czego Polak nie wie ? I jak to jest, że w Chinach konfucjanizm można praktykować, a w Polsce nie. I jak się ów konfucjanizm miał do wymordowania przez trzydzieści lat dwustu milionów dziewczynek i co najmniej stu milionów chłopców. Bo widzi Pan, jest różnica, czy morduje państwo, czy morduje pojedynczy obywatel, tak jak w Polsce czy Rosji.
  No i wracając do tych Niebiesi; a co potem ? Znaczy się jak już silne państwo silną rodziną zbliży się do swego kresu ? Co potem, co mówi konfucjanizm ?

 270. karma said

  re262 admin bez obawy, Ameryka ma swego Alexa J. a Polska ma swego, przy okazji gratulacje w rozbudzaniu śpiochów, powiedzmy etosik strategiom przyszłości. Epopeja wysiania żytom na żer. Biblia to zwie zwiedzeniem.

 271. NICK said

  Panie Marku.
  Pan to przedstawia może nawet i dobrze ale zbyt emocjonalnie.
  Skoro ma Pan czternaściorga.
  Zwłaszcza.

  Tak czy owak lubię Pana wpisy

 272. Do 269.Polskie,chore dzieci, gdyż chore , żydowskie dzieci w Polsce,mają znacznie więcej szans ,więcej praw w Polsce a koszta skomplikowanych operacji.płacą podatnicy w Polsce. Na zachodzie.EU gdyż w Polsce,w Łodzi, jest tylko jedna kilinika, posiadająca odpowiedni sprzęt medyczny. Niestety w Polsce, czasami brakuje chirurgów, na światowym poziomie, którzy mają odwagę operować dzieci z nowotworami (dzieci polityków,
  urzędników,żołnierzy,milionerów).
  Oczywiście, że są polscy, wybitni chirurdzy ale to oni, w zachodnich klinikach operują..polskie dzieci z Polski.Ratują przed zagładą w Polsce i bez kredytów w banku.Dzieci po operacji w Niemczech,wracają do Polski i 1-2 w roku,muszą (z rodzicami) konsultować się z lekarzami w Niemczech lub lekarzem ,prowadzącym w Polsce.Koszta operacji są pokrywane,z podatków mieszkańców Niemiec ale i z dotacji fundacji lub jak w Berlinie,przez ..Watykan,Klinika św.Józefa.

  2.Na temat polityki w Chinach,pomimio,że rozumiem, Pana, się nie wypowiadam.
  Ja jestem fanem komunistycznych Chin i pięknych Chinek.

  3.Szanowny Panie,Proszę sobie wyobrazić Lipskiego,w PRL,grającego ,również w Katedrach, Kościołach, oprócz sal koncertowych w Polsce i w EU zachodniej..

  Wychowany w radykalnym, duchu katolickim, przez znanych księży w PRL, znanych nawet w roku 2018, z zagwarantowaną karierą jako kapłan, ksiądz.Niestety brakowało mi pokory a kobiety miały intuicję.

  4.Konfucjanizm ma wiele wspólnego…z naukami Kościoła Katolickiego.To nie jest herezja.Z całym szacunkiem dla Pana:silna rodzina(nawet skłócona)-silne państwo,które nie musi się obawawiać nawet Mosadu w Polsce i makabrycznego projketu „Polin”.Pomimo?
  talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/143197,zydzi-juz-teraz-przejmuja-polske
  Tak.
  Oni nie mają szans na adaptację Izraela w Polsce.

 273. vonTrubka said

  Panie Gajowy, bo jeszcze pomyślę że wierzy pan w akademię i jej urzędników na posadkach uniwersyteckich.
  Dlaczego nie przeczyta pan źródeł które CYTUJE Bieszek?

 274. Boydar said

  Panie Podrób

  Czy może Pan swoimi kilkoma słowami opisać do czego zmierza ów Bieszek ? Nie, jaki ma cel, bo to nie to samo. Proszę zauważyć, że celem np. może być studnia, ale zamierzeniem jest de facto ugaszenie pragnienia.

 275. IMPERIUM LECHITÓW – Faktografia, część I

  Wykazałem, że tzw. Lechiada jest HISTORIOGRAFIĄ. W czasach nowożytnych Wielką Lechię opublikował w roku 1911 poważny amerykański Atlas Historyczny, jako IMPERIUM istniejące w roku 600 naszej ery, od Renu do Uralu, co potem było wznawiane mimo Protestów. Publikacji tej Wielkiej Lechii zaprzestano po I wojnie światowej ze względów politycznych. Pod względem geograficznym najbardziej przypomina ona Wielką Tartarię, sięgającą od Renu, Alp i Adriatyku do Morza Arabskiego w basenie Oceanu Indyjskiego, Himalajów, Jangcy i Pacyfiku.
  Dziennik Telewizyjny pokazywał Prezydenta Putina zwiedzającego moskiewską wystawe kartograficzną WIELKA TARTARIA, która była interpretowana jako Prehistoryczna Rosja. Wielka Tartaria była jednak SKUTKIEM bitwy pod Zaryszynem w 1246 r, po której skapitulował przed MAZURAMI Batu Chan. Ponieważ w tym czasie książę Austrii Fryderyk Waleczny i cesarz Fryderyk II Hochenstauf zajęli Węgry Zachodnie to Małopolanie poprowadzili skapitulowaną armię tatarska pod znakami Litewskimi na Wiedeń, gdzie PRZERAŻONY cesarz uznał graniće Węgier na Renie i Alpach.
  Na okupację Niemiec nie zgodzili się jednak Mazurzy i Rusini, z czego wnoszę, że zwycięstwo pod Zaryszynem było dziełem Węgrów i Małopolan a Batu Chan skapitulował tylko przed Mazurami, którzy zajęli wówczas Kraków, co wypada rozumieć, że Bolesław V był zajęty rozbrajaniem Tatarów, z czego historiografia mazowiecka zrobiła Tryumf Mazurów. Mazurzy szli za Tatarami i weszli do spalonych przez Tatarów Kielc, gdzie cofał się pobity pod Zaryszynem Batu.
  W ten sposób wyjaśniłam zagadkę Największego Państwa w Historii, którym okazały się Wielkie Węgry ze stolicą w WYSZEHRADZIE. Jednak już w roku 1249 te Imperialne Węgry zostały pobite pod Jarosławiem, gdzie zginął Wielki Chan Mongołów Gujuk a zwycięscy Mazurzy mianowali Wielkim Chanem Mendoga, który panował jako Mengke i dokonał okrutnej pacyfikacji Małopolski. Ostaeczny cios Wielkiej Tartarii zadał Król Polski Henryk III Prawy, który w 1287 r. pod Sandomierzem zabił 8 Królów Tatarskich, 8 wziął do niewoli a 4 uciekło.
  Saga Skandynawska o ŚWIATOWEJ WOJNIE WANÓW-Wandalów z ASAMI-Ariami JEST METRYKĄ IMPERIUM LECHICKIEGO. Według Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian wojna ta była po roku 1628 pne. Po tej wojnie Popiel Wielki zwany Lechem czyli LWEM powołał SEJM na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej.
  Twórcą TERYTORIALNEJ Potęgi Lechickiej był apanażowy książę Chrobrzy-Strzegomia i namiestnik Wenecji czyli Małej Wenedy Nauplios-Naptun, który SPROWOKOWAŁ Wojne Trojańską dla zbankrutowania Ariów. Zbankrutowani Ariowie wynieśli się do Indii, co dało Lechitom ziemie do Uralu. Czytałem bardzo mądry artykuł, że ILIADĘ spisano dopiero w VIII wieku p.n.e. – więc nie może być traktowana HISTORYCZNIE. Odpowiedziałem, że protokoły Śledztwa Neptuna w/s zamordowania pod Troją jego syna Palamedesa znaleziono w archiwum frygijskim w Ilionie w VIII wieku p.n.e., które zostały SPOETYZOWANE przez Homera. Neptun ŚCIGAŁ Odyseusza po Morzach i Atlantyku za zamordowanie Palamedesa, przez co został Panem Mórz. Nie mylić z Panem Oceanów z Poznania, od którego my jesteśmy Synami Posejdona.
  III herosem lechickim jest Jan Liczyrzepa z Janowic Wielkich. Ponieważ Pragermanie kultury nordyjskiej sprzymierzyli się przeciw Słowianom z Kimeriami to około roku 700 p.n.e. wygnał on Pragermanów z kontynentu, tak że ostali się na Zelandii. Śląski regionalista Pretorius wydał w II połowie XVII wieku 3 tomy śląskich Baśni o Liczyrzepie jako POLAKU.
  IV herosem lechickim jest Leszek Złotnik z Tczewa. Gdy Scytowie poszli ratować Greków pod Maratonem to Leszek z partyzantami zdobył skarbiec scytyjski w Płocku a potem pobił wracających z Grecji Scytów w Puszczy Sandomierskiej i wbijał HORWACKIE słupy graniczne nad Donem. Leszek gościł Greków na krakowskim Gargamellu, który dla Greków stał się synonimem GIGANTOMANII.
  Aleksander Macedoński w liście do Arytotelesa pisze o zajęciu Ważnego Miasta LECHICKIEGO od strony Panonii KARAUKAS-Krakowa. Bylo to skutkiem Bitwy Pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pokonali SCYTÓW – ale chodzilo tu o Scytów w służbie lechickiej. Aleksander został Królem Krakowskim a jego matka Olimpiada Kanclerzycą. Założona wówczas w Hedebach-Szlezwiku mennica wybiła STO monet Filipa II i tylko JEDNĄ Aleksandra.
  Podczas wojny Macedońskiej Aleksander przyprowadził jazdę scytyjską, która pod Heroneją rozgromiła Beotów. W drodze powrotnej Aleksander anektował jednak Pangajon-Siedmiogród, którego kopalnie dawały Filipowi tysiąc talentów złota rocznie, za co prowadził agresywną politykę w Azji Mniejszej. Ponieważ u Greków królem jest ten, kto ma złoto to Grecy zamordowali NIEWYPŁACALNEGO Filipa i przywołali WYPŁACALNEGO Aleksandra. Bite ze złota siedmiogrodzkiego statery nazywane są przez Bawarów PŁACZKAMI – od pobicia Aleksandra w Kielcach przez królową Sarmatów Artemizę-Dianę, która zahachmęciła Aleksandrowi skarbiec perski w Chiwie i wywiozła flotyllą do Warszawy.
  Podczas wojny Lwa z Tygrysem awansował Grakch, który poprowadził skapitrulowanych Galów do Azji Mniejszej. Z tamtąd odwiedził Aleksandrię, skąd przywiózl sobie zięcia Seta, który dał początek Polskim Faraonom w k’AWARISIE-Koninie. Saga śląska mówi, że gdy Ariovist tj. Leszek Chryty szedł z Juliuszem Cezarem na Konin to Polski Faraon kazał załadować staki zbożem i popłynął do AMERYKI. Nazwa GOPLANIA nad Gopłem może pochodzić od Gepidów? Goplanami nazywali Polaków Egipcjanie.
  Zięć Juliusza Cezara Lubran został III tryumwirem na Bałkanach. Wysłuchałem relacji o dramatycznym oblężeniu i zdobyciu przez Lechitów Mediolanu a potem RZYMU (???). Wygląda na to, że w czasie warowania pod Akcjum Kleopatra wysłała Lubranowi dowodu SPISKU PRZECIW TRZECIEMU TRYUMWIROWI W TRYDENCIE więc ten ROZWŚCIECZONY uderzył na Mediolan i Rzym, które zdobył z Wielkimi Stratami. Rzym odbiły legiony afrykańskie, ale Padanię udało się Oktawianowi odzyskać dopiero po kilku latach ciężkich walk. Rzymianie przeszli potem Alpy i zadali Lechitom dotkliwa klęskę nad LECHEM. Sprzedali też w niewolę całą ludność Alp Zachodnich osiedlając w Szwajcarii Swebów, co było aneksją Małej Germanii.
  Podczas pobytu Oktawiana w Egipcie Herod dostarczył mu żydowski rejestr złota egipskiego, które ten SKONFISKOWAŁ, co dało Największy Łup w Historii. Złoto to złożył w skarbcu Aleksandra Wlk w LabirynTHOSIE-Athosie a flocie kazał oblegać Taurygę-Krym. Oblegający Rzym Lubran kazał Trakom z Aleksandrii Trojańskiej SKONFISKOWAĆ Złoto Egiptu więc Oktawian modlił się: JOWE, ZWRÓĆ MI ZŁOTO EGIPTU. – ODDAM CI, JAK MI ZBUDUJESZ NAJWSPANIALSZĄ ŚWIĄTYNIĘ więc Oktawian musiał budować Baalbek.

 276. @ 265. Marucha,

  „Pan Zapinioto dement chyba zaczął brać jakieś brudne narkotyki, bo ostatnio prześciga samego siebie w idiotyzmach.

  Najpierw stwierdził, że masoneria była reakcją na błędy hierarchii kościelnej i chciała je naprawić. ..

  Potem – że o. Kolbe popełnił samobójstwo (!), bo ofiarował swe życie za innego więźnia. Zapewne jego zdaniem żołnierz, który razem z kolegami broni się przed przeważającymi siłami wroga, zamiast spierdolić w krzaki – jest też samobójcą.

  Ja mogę zrozumieć silenie się oryginalność poglądów – ale nie bełkot. To jest totalne popierdolenie w mózgu.”

  Szanowny Panie Gajowy,
  jestem zaskoczony tym, że nie widzi Pan różnicy pomiędzy postępowaniem o. Kolbe, a żołnierzem, który złożył przysięgę…

  Po co Pan się wysila na uszczypliwości?
  Przecież może Pan napisać wprost : Spierdalaj stąd, ciulu peruwiański!
  Albo grzeczniej: Z nami, ograniczonymi intelektualnie prostakami, nie jest Panu po drodze…

  Pozdrawiam

 277. NICK said

  Dziękuję Panie Wandaluzjo.

  Innym zaś piszę: trza było skrupulatnie lekcje Wandaluzji odrabiać.
  Brnąć w te trudne teksty.
  Tyle.

 278. Ad. 275:
  A teraz wyobraźmy sobie, co było, gdy uznamy SZCZEGÓŁOWĄ relację wojny Lechii z Rzymem, która zdaje się być Raportem Sejmowym: 90 DYWIZJI Rzymskich i 110 Lechickich ??? Najbardziej ZACIEKŁE walki były w Rzymie, gdzie było Setki Tysięcy UZBROJONYCH weteranów i walczono o Każdą Ulicę.
  To było Dużo Gorsze od Smuty w Rosji, gdy przyszli Polacy i ZAKAZALI Barinom Karania chłopów Chłostą i Śmiercią, Konfiskowania im mienia oraz SPRZEDAWANIA chłopów Sąsiadom i Turkom. Do Leopolda Kongijskiego Rosja była największym Dostawcą Niewolników dla gospodarki muzułmańskiej, choć w Azji Mniejszej istniała indywidualna gospodarka chłopska dla rekrutacji wojskowej. Poza tym Polacy ustanowili urząd Wójta, który sądził chłopów i załatwiał ich powinności z Panami. Tak pojawił się w Rosji stan WŁOŚCIAŃSKI, którego nie tam było, tak jak Folwarku, gdyż Barin miał prawo Konfiskaty.
  Polską okupację zlikwidował ZAKAZ Patriarchy Moskiewskiego SPRZEDAWANIA POLAKOM ŻYWNOŚCI, gdyż Polskie Prawo nie znało Rekwizycji czy Przymusowego Zakupu. Z tej racji Polacy wykopywali zwłoki na cmentarzach i jedli je, z czego Śmieli się Rosjanie do rewolucji bolszewickiej.
  W Italii też nie było GRECKIEGO Folwarku, gdyż byli tylko Obywatele i Niewolnicy. Chłopów dawno Wypędzono z ziemi, którą przejęły Latyfundia a Wolni z Pół musieli się sami zaprzedać w niewolę, żeby nie umrzeć z głodu. Obywatela obowiązywało zaś Żydowskie Prawo: NIE WEŹMIESZ PŁUGA DO RĘKI, bo to powinność Niewolnicza. Z tej racji Rzymianie znali tylko RADŁO i sochę, gdy Lechici orali PŁUGIEM Jedno- lub Dwuskibowym Od Wieków. W Polsce SZABLE PRZEKUTO NA KOSY.
  Gdy przyszli Lechici to każdy mógł wziąć tyle ziemi, ILE MÓGŁ OBROBIĆ i zabrać Obywatelowi nałożnicę a Obywatelki MUSIAŁY PRAĆ, toteż Obywatele modlili się cichcem: BOSKI AUGUŚCIE, WRÓĆ JAK NAJPRĘDZEJ DO RZYMU. Ponieważ w Lechii pojawili się tacy, którzy uznali, że LATYFUNDIA TO DOBRA RZECZ to albo zjawił się taki Przemysław, który wznowił wojnę z Arabami od Rozkazu: WYMORDOWAĆ POLIGAMISTÓW, albo Lechitów czekała Klęska. Nie przypadkowo w Rzymie nazywano Włościan KOLONAMI od Kolonii nad Renem, gdzie indywidualna gospodarka chłopska był DOZWOLONA.
  Obywatelski Rzym musiał WYMAZAĆ Z PAMIĘCI Makabryczną Smutę, gdyż nie zachował się nawet egipski zapis, że Nastały Czasy, gdy ten, Kto Spał Sam, Śpi Teraz z Panią Wysokiego Rodu, czyli Niewolnik, KTÓRY UMIE ORAĆ, z nałożnicą Obywatela. O tym, że nie zjawił się Przemysław świadczy utrata Padanii i Małej Germanii.

 279. IMPERIUM LECHITÓW – Faktografia, część II

  W Wikipedii czytamy: „Jeżeli opowieści o częstych pielgrzymkach Hindusów na Wawel są prawdziwe, to może być to skutkiem działalności teozofki Wandy Dynowskiej. Jak pisze prof. Michał Rożek, to Wanda Dynowska w dwudziestoleciu międzywojennym rozsławiła wawelski kamień. To według niej Apoloniusz z Tiany założył „centr duchowy Krakowa”. Od roku 1935 przebywała w Indiach i popularyzowała tam ezoterykę Krakowa i czakram wawelski
  Było to Szukanie dedykowanej podczas wizyty Poselstwa Rzymskiego w Krakowie w r. 12 n.e. Światyni Pokoju jako pomnika Pokoju z Rzymem. Określono wówczas granicę między Lechią a Rzymem na Renie i Dunaju. Powołano też XV Legion Wandalski w Wiedniu. Tak to wynika Biogarfii Apoloniusza, którą Aqnglicy wydali w 8 tomach, ale BRAKUJE 4, a ponieważ nikt nie pisze czyjejś biografii w 12 tomach to była to AUTOBIOGRAFIA narcyza, jakim był Apolloniusz z KRAKOWA.
  Po podpisaniu Pokoju do Krakowa przybyło jednak poselstwo Partów w ZBROJACH, które zadało Sejmowi zasadnicze pytanie: KTO LEPSZY, STARY WRÓG CZY STARY PRZYJACIEL? i odeszło zostawiając szyszaki na posadzce. Ciekawe więc, co Sejm zrobił z budowaną wówczas Świątynią Pokoju – bo wypadało ją OBSIKIWAĆ…
  Wg mnie świątynia ta nie była na Wawelu, a Bielanach a kojarzenie jej z katedrą św. Gereona nie ma sensu jako I Mauzoleum Gereona, którego budowę jego następczyni Waleska Złotowłosa przerwała a warsztat budowlany odesłała do Kamienia Pomorskiego, zaś ojcu zbudowała OBECNĄ katedrę wawelską z kryptą Grobów Królewskich. Wezwałem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowe krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko: http://wandaluzja.pl/?p=p_300&sName=10.-gereon-i-waleska//,
  Ponieważ Apolloniusz i Piłat (z Piły na Pomorzu) odmówili walki z Partami to zostali osadzni w twierdzy Tiana w Kapadocji. Po kilku latach poprosili o zawieszenie kary i umożliwienie studiów: Filozofii i Prawa. Do sprawy włączył się śledczy chrześcijan Paweł z Tarsu, który zaproponował Apolloniuszowi podróż do Indii, gdzie studiował najzdolniejszy uczeń szkoły w Kumran, Jezus Chrystus – dzięki czemu Bławatska odkryła Apolloniusza w Kaszmirze.
  Pokój Wandalów z Rzymem złamali Lugiowie-Łużyczanie, którzy poprosili o ANTYWANDALSKI protektorat Rzymski, co jest osnową Quo vadisa Sienkiewicza. Jeszcze w czasie Oktawiana Wandalowie werbowali Skandynawów, których kwaterowali na Pomorzu. Neron wysłał misję wojskową do Gotów pomorskich Po Bursztyn, obiecując Transport i Broń a Domicjan nie krył wrogości wobec Słowian, reaktywując granicę na Łabie i Solawie oraz przesiedlił Hariów-Ariów-Windów-Indów z Hanowery do Galii – skąd Wendea – a na ich miejscu osiedlił Longobardów skandynawskich.
  Po podboju przez Trajana Dacji, co było WYPOWIEDZENIEM granicy na Dunaju, doszło w wojnach Markomańskich do wielkiej wędrówki Swewów po LODZIE na Pomorze i Wielkopolski, co powstrzymał wódz Dziadoszan-Hasdingów Wyzymir z Legnicy. W r. 174 zawarto Pokój w Gubinie, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, a ZWYCIĘSCY Rzymianie wycofali się za Dunaj. Pokój w Gubinie był zapowiedzią Wandalskiego Dyktau. Rzymianie zawarli Pokój nie z jakimiś SEMNONAMI w Turyngii, ale Sejmem krakowskim.
  Zawsze istniała metalurgia pontyjska w Azji Mniejszej na krzyworoskiej rudzie i donbaskim węglu, To było powodem wojen persko-greckich o Azję Mniejszą, gdyż obie potęgi Bez metalurgii pontyjskiej istnieć NIE MOGŁY. Metalurgię pontyjską zniszczył Grakch I przesiedlając ludność w Karpaty Zachodnie (Guralenfolk), czym podciął potęgę Seleucydów, ale dopiero Konstantyn I zrobił z tego WIELKI PRZEMYSŁ importując na wielką skalę węgiel dombaski i rudę kurską i eksportując metalurgię Armeńską przez kanał Aleksandryjski do Azji, co dało Bizancjum wg Profesora Menteuffla 2/3 bogactw Azji czy ŚWIATA ???
  To bankrutowało metalurgię Kaszubską, Powiślańską i Kielecką więc przestraszeni Wandlaowie napuścili na Sarmatów Skandynawów, którzy jako Ostrogoci zdobyli Kursk. To wywołało wojnę Rzymu z Gotami i przybycie do Wrocławia w 332 r. Pokojowego poselstwa rzymskiego z bogatymi darami, które zostało przyjęte przez młodego księcia. W Miliczu zebrał się jednak pod pretekstem manewrów wandalski sztab generalny, który wysłał żandarmów, którzy zamordowali młodego księcia z żoną i dziecięciem, na wieść o czym Rzymianie UCIEKLI ZA DUNAJ. Ostrogoci wzieli ziemie do Dniepru, Wandalowie od Dniepru do Dniestru a Wizygoci od Dniestru do Dunaju.
  Wobec tego Rzymianie – myśląc Globalnie – sprowadzili z Chin Hunów, którzy zdobyli Sambor-Kijów, gdzie Ukrzyżowali słowiańskiego króla Booza – chyba Bożydara – i jego 72 Wojewodów, a potem z Rzymianami oblegli w Zgorzelcu króla Osija Pomorskiego, który został SPALONY z całą armią wandalską – skąd nazwa ZGORZELEC – ale jego brat walczył dalej i uzyskał korzystny Pokój za skarbiec wandalski na Wolinie, odkąd Polacy nazywają złoto ZŁEM.
  Potem doszło do nowej wojny Hunów i Rzymian z Wandlami, w trakcie czego Radagajs najechał Italię, dla obrony której Rzymianie ściągneli legiony galijskie, które zostały zniszczone przez Wandalów pod Weroną, którzy na Sylwestra 405 r. przełamili bronioną przez Franków linię Renu i podjęli podbój Galii dla przeniesienia się CAŁEGO LUDU DO GALII, czego wobec wydofania się Hunów znad Wisły zaniechali. To Zawaliło Świat Rzymski, gdyż Wandalowie z sojusznikami weszli do Hiszpanii, żeby podbić Afryke i zaatakować Rzym od Południa. Uznali bowiem za Głównego Wroga nie Hunów a CHRZEŚCIJAŃSKI RZYM.
  Attyla uznał Reżim Wyznaniowy TALIBÓW, czemy Wandalowie się sprzeciwili i Zamordowali Attylę. Gdy do Kielc przybyło poselstwo huńskie z żądaniem zaległej daniny to Wandalowie wycieli im żywcem kości, zwłoki uwędzili, wypchali sianem i odesłali do Budy: TAK BĘDZIECIE WYGLĄDAĆ, który to rytuał był pielęgnowany na Nowej Zalandii do dziś.
  Przebieg bitwy znamy z Pieśni o Hunach, której szukano sto lat – tak żeby Nie Znaleźć – a która przytacza Marski jako Bitwę nad Nedao-Nidą: Najbardziej niesamowity jest nocny atak techników z MIOTACZAMI OGNIA. Dwieście tysięcy europejskich i azjatyckich Hunów zostało pobitych, otoczonych i skapitulowanych przez sto tysięcy Wandalów. W bitwie poległ król Wandalów Krakus Smokobójca i następca tronu, tak że przy komendzie został tylko narzeczony Wandy Krakówny Odyniec-Odoaker i nieletni Leszek, którego oskarżono – całkiem niesłusznie – o przyczynienie się do śmierci starszego brata i zesłano ze skapitulowaną armią huńską do Mongolii.
  Gepidowie – prawdopodbnie Goplanie – otrzymali po bitwie Siedmiogród Do Cisy oraz Majestyczny Skarb Attyli, który jako Narodowy Skarb Rumuński waży 37 ton, zaś Wandalowie pogonili za Imperialnym Skarbem Attyli, którego szuka się od półtora tysiąca lat. Albo więc skarbiecf Attyli został przechwycony przez Bizantyjczyków i ukryty w podziemiach zamku belgradzkiego, albo zdobyty przez Wandalów i przewieziono isterami do Modlina?
  Po bitwie Wandalowie Nadwiślańscy i Afrykańscy zdobyli Rzym, który złupili, ale NIE ZNISZCZYLI. Było to wyrzeczenie się przez Papieski Rzym państwa Wyznaniowego, co nazywamy TALIBIZMEM. Wandalowie obiecali Italię Swebom, ale Odyniec-Odoaker dokonał jej okupacji, za co został na żądanie sejmu zamordowany przez Teodoryka Wlk. Ponieważ Lugiowie-Łużyczanie byli w wojnie3 huńskiej neutralni to sejm kazaqł im w ramach kontrybucji zdobyć Kursk, który odmówił uznania protektoratu wandalskiego, a ponieważ nie zrobili tego w ciągu 2 lat to armia łużycka została zesłana karnie do Mongolii a zobycie Kurska powierzono narzeczonemu Wandy Krakówny Rydygierowi. Ten składając raport ze dobycia Kurska i Hołd, po wypowiedzeniu słów: WANDA NIECH ROZKAZUJE, NA ZIEMI, NA MORZU I W POWIETRZU, wyjął miecz i rzucił się klingę: NIE WIADOMO, CZY Z MIŁOŚCI CZY WŚCIEKŁOŚCI. Było to w katedrze wrocławskiej, gdzie składali hołdy królowie i książęta swbscy.

 280. IMPERIUM LECHITÓW – Faktografia część III

  Sprawa Chin była omawiana już w Krakowie w r. 12 ne, bo po 2 rzymskich poselstwach do Chin przybyło tam poselstwo wandalskie z darami skromnymi: bursztyn, kość słonowa z Syberii i róg nosorożca sybryjskiego – czyli to czego Chińczycy mogli się spodziewać po handlu z Wandalami. Znaczyło to, że Rzym wziął Indie a Lechia Chiny. Z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Slowian dostałem Protokół z KONGRESU w Wołgogradzie, na której delegacja Cestastwa Ti wystąpiła jako sukcesor rozgromionej nad Nedao-Nidą Ordy Huńskiej, przeciw której Pierwszy Cesarz Ti odbudował Wielki Mur Chiński. W liście były też protokoły z konferencji cesarza Ti z marszałkiem i kanclerzem w/s Wielkiego Muru i zagrożenia przez Attylę oraz ŚCIĘCIA Ostatniego Cesarza Ti przez Wodza Turków i Powstańców, którym był prawdopodobnie Lech Bratobójca, który wypędził z Mongolii Hunów, pozwalając zostać tylko tym, którzy zadeklarowali się jako TURCY, a potem PRZEŁAMAŁ z powstańcami Wielki Mur.
  Po śmierci Wandy, Co Nie Chciała Niemca, władzę objęło 12 Wojewodów kontrolowanych przez Sejm. Jest to Ciemny Wiek, bo z tego czasu znana jest tylko wędrówka Herulów, który wypędzeni przez Longobardów z międzyrzeczu Dunaju i Cisa i przesiedlani z miejsca na miejsce postanowili w r. 512 powrócić do swej skanynawskiej praojczyzny, wędrując przez Słowację do Przełęczy Dukielskiej i przez Małopolskę, Śląsk, Dolne Połabie, Olsztyn-Holsztyn i przez kanał Szlezwicki, gdzie była granica słowiańsko-swebska, do Jutlandii i Dalslandu.
  Justynian, uważany za najwybitniejszego cersarza Wschodniorzymskiego od Konstantyna I, wykorzystał Wojnę Gocką w Italii do zniszczenia Państwa Wandalów Afrykańskich, wysyłając do Tunisu Belizariusza. Wobec tego Wandalowie załadowali się na statki i popłynęli do Dalmacji, gdzie po pobiciu pod Bihaczem dącej do Italii armii wschodniorzymskiej zdobyli Singidunym, który nazwali BELGRADEM. Potem wielka flota wandalska podbiła Wyspy Brytyjskie, które oddała synowi Hwali z Poznania Wodanowi a sama wróciła, aby ze Sklawinami-Bułgarami zdobyć Toperos na półwyspie Athos, gdzie był skarbiec Tracki, Aleksandra Wlk, Macedoński, Rzymski i Bizantyjski. Po zdobyciu Toperos Wandalowie zamordowali 25 tysięcy obrońców Skarbca Cesarskiego, ale go nie znaleźli, wobec czego przystąpili do oblężenia Konstantynopola.
  W r. 550 przybyli do Wrocławia z Belgradu Lech i Czech, synowie Ostniego Króla Afryki MOSKWY. Sejm Śląski odesłał ich do sejmiku Dziadoszan w Legnicy, który ulitował się nad niedola Wandalów Afrykańskich i wysłał armię pod Kontantynopol, za czym poszły inne sejmiki plemienne, co nadało poselstwu Lecha i Czecha znaczenia politycznego.
  W r. 558 Konstantynopol został uwolniony przez sprowadzonych przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarów siłą 60 tysięcy wojowników konnych, wobec czego oblegający Konstantynopol Moskwa i Rus wycofali się do Kosowa. Gdy na uczcie w Bukareszcie posłowie awarscy wygłosili Ultimatum to król Sklawinów-Bułgarów roześmiał się: TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI i kazał posłów wziąć na męki. Ci ujawnili, że w górę Dunaju idzie armia wschodniorzymska i Awarowie więc Daurencjusz wysłał gońców do Belgradu. Lech i Czech zarządzili niezwłoczną ewakuację skarbów wandalskich do Bratysławy, ale mająca pieczę nad skarbcem siostra Welina nie zgodziła się, więc ci zamordowali ją i babskim pagajem powieźli skarby Dunajem do Bratysławy.`
  Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian z informacją, że w roku 2000 zostanie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski ROK 565. Zachodnia granica była na Łabie i Solawie, stolica w KALISZU i wszystkie ważne miasta Polski ze SMOLEŃSKIEM. Niemcy jednak nie zgodzili się na opublikowanie tej mapy, gdyż ziemie na południe od górnej Wisły i Odry były OKUPOWANA PRZEZ AWARÓW, którzy wyprawiali się tędy na PARYŻ. LIST TEN UKRADŁA MI POLICJA POLITYCZNA RAZEM Z INNYMI WAŻNYMI RZECZAMI.
  Niemcy ZAPROTESTOWALI mapę ROK 565, gdyż znalazłem amerykańską mapę Imperium Lechitów z flagą Drugiej Rzeszy: https://www.google.pl/search?sa=G&hl=pl&q=imperium+lechitow&tbm=isch&source=iu&ictx=1&tbs=simg:CAESiwIJzwW1nmovBBEa_1wELEKjU2AQaBAgVC// i komentarzem:
  Dragomira Płońska: Germania Magna czyli Gotts mit uns | Białczyński: „Już trzy tysiące lat przed naszą erą, pomiędzy Renem a Wołgą, istniała bardzo rozwinięta germańska cywilizacja. To tutaj, nad Wisłą, wymyślono koło, a nie w żadnej Mezopotamii….”. Niemcy uznali więc RZECZOWOŚĆ mapy Imperium Lechickiego – po OSTEMLOWANIU jej Flagą i Godłem Cesarstwa Niemieckiego.
  W 1911 r. Amerykańki Atlas Historyczny opublikował mapę IMPERIUM LECHITÓW, od Renu, Alp i Adriatyku do Uralu. Mapa ta mogła pochodzić z UDOSTĘPNIONEGO Amerykaniom w r. 1880 Tajnego Archiwum Watykańskiego i być Zaakceptowana przez Oxford i Cambridge wg obowiązującej wówczas w USA procedury. Mapa ta była publikowana do końca I wojny światowej. Mapa ta jest ZGODNA z mapą ROK 565 w Międzynarodowym Instytucie Cywilizacji Słowian, gdyż w r. 568 został zawartyy Pokój w Adrianopolu, w którym Moskwa i Rus za ewakuację Bałkanów otrzymali od Cesarza Bizantyjskiego Włochy, które zamienili zaraz z Longobardom za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co Rus otrzymał od Lecha SMOLEŃSK.
  Główny Kontrargument za „fałszerstwem” mapy IMPERIUM LECHITÓW jest jej proweniencja od mapy CESARSTWO WSCHODNIORZYMSKIE – DIECEZJUE: https://www.facebook.com/sigillum.authenticum/photos/a.637834806350612.1073741828.514952278638866/1177008302433257/?type=3//. To jest jednak ZROZUMIAŁE, gdyż obie mapy były dziełem jednego kartografa, tylko Cesarstwo Wschodniorzymskie PRZED ROKIEM 568 a Imperium Lechitów PO ROKU 568. W traktacie Adrianopolskim zmieniono nazwę Cesarstwa Wschodniorzymskiego na BIZANTYJSKIE. Granica na Renie świadczy o Prawdziwości mapy, gdyż Paryż był oblegany przez Awarów, którzy na mocy Pokoju w Adrianopolu wycofali się za Ren.
  W Wikipedii czytamy, że Chwalebna Dynastia Tang zdobyła tron w wyniku SPISKU. Znalazłem jednak opis, że gdy w 612 r. PONAD milionowa armia chińska weszła do Korei a Koreańczycy wezwali Kitanów syberyjskich. Klęska Chińczyków spowodowała upadek dynastii Sui a w r. 618 w stolicy cesarstwa Chang’an (obecnie Xi’an) ukoronował się Pierwszy Cesarz TANG.
  Ten Tang kojarzy się z Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, Tong Yabhue’m w Astrachaniu, który w 625 r. interweniował przy oblężeniu przez cesarza Herakliusza Tyflisu, zmuszając go do odstąpienia, a potem każąc dzielnego obrońcę Tyflisu obedrzeć ze skóry, wypchać ją sianem i wysłać kukłę Herakliuszowi. Jeśli Tong Yabhue z Astrachania był Najpotężniejszym Człowiekiem Euroazji, jak byli nazywani cesarze chińscy, to prawdopodobnie z racji Koronacji w Xi’an?
  Interwencja Tonga w Tyflisie spowodowała sojusz Lechitów z wodzem armeńskim Szarbarazem i wspólne oblężenie Konstantynopola w r. 626. Konstantynopol został zdobyty przez słowiańską piechotę, ale gdy ta zaczęła znosić łupy do swych jednodrzewek to witeź – wyraźnie Tong, jakby Jabłoński z Ałma Aty? kazał Awarom SPALIĆ flotyllę piechoty słowiańskiej, wobec czego ta musiała pozostać w Konstantynopolu, który zaczął mówić Po Polsku. Nie bułgarsku a polsku.
  Była to Straszna słowiańska DRAGONIA, która miast koni walczyła na jednodrzewkach jako kombinat floty czyli piechota morska.
  Herakliusz zapłacił OLBRZYMIĄ Kontrybucję i Trybut dla Awarów, kaptując ich do wojny z Persami. Wobec tego Awarowie najechali Azerbejdżan, ale gdy w II ataku na armię perską padło 30 tysięcy Awarów to zszokowany beg pognał do obozu perskiego z kapitulacją. Król Królów kazał begowi wypędzić znad Wołgi wiernego Polsce kagana Kubrata, który z 60 tysiącami zwolenników uciekł do Panonii, gdzie został pobity przez Awarów Panońskich więc uciekł do Bawarii, gdzie polscy Awarowie zostali wymordowani na rozkaz Dagoberta Wielkiego, co nazywa się Rzezią Bułgarów.
  Wobec tego powrócił z Chin Jabłoński, który w r. 632 rozgromił Franków pod Vogatisburgiem-Norymbergą i ustanowił frankoński szogunat. Strażnikami kaftanów bezpieczeństwa Merowingów zostali Karolingowie jako Majordomusi. Na koniec Jabłoński rozprawił się z Persją, która stała się łatwym łupem Arabów, ale anektował tylko Taszkent.
  Następcą tego Jabłońskiego został Wyzymir, który chciał odtworzyć Atlantyckie Imperium Lechitów, za co zyskał przydomek DANOGROMCY.”

 281. Boydar said

  Ty bezczelny kmiocie. Między o. Kolbe a żołnierzem jest taka różnica, że o. Kolbe przysiągł samemu Bogu, i tylko Bóg mógłby Go z tej przysięgi zwolnić.

  A że masz spierdalać to już kilka razy było.

 282. IMPERIUM LECHITÓW – Faktografia, część IV

  Wysuwałem domysł, że wobec Niemożności konkurencji z Żelazem Armeńskim, którym Bizantyjczycy chcieli Podbić Świat – gromadząc w swych skarbcach 2/3 Bogactw Świata??? Tong Jabhue z Astrachania sfinansował militaryzm arabski? Arabowie bardzo szybko podbili Armenię, prawdopodobnie przy wsparciu Lechitów. Drogi Arabów i Lechitów rozeszły się jednak przy najeździe arabskim na Galię. Bitwa pod Poitiers Emiratu Kordoweńskiego z Majordomatem frankijskim zakończyła się Kapitulacją Franków, ale – jak tłumaczyłem Niemcom – Frankowie nie mogli dopełnić Kapitulacji, z powodu ZAPROTESTOWANIA przez Lechitów wydania skarbca wizygockiego w Mont Saint Michel.
  Z Opisów bitwy wynika, że po podpisaniu rozejmu. Arabowie wycofali się a do opuszczonego obozu arabskiego weszli Akwitańczycy. Abd ar-Rahman podążył do Narbony, gdzie wylądowała flota i armia KALIFA damasceńskiego a tam został Oskarżony i Ścięty, zaś Kalifaci podążyli na Północ, gdzie pod Tours napotkali Lechitów.
  Do bitwy pod Tours jednak nie doszło, gdyż obie strony zdały się na pośrednictwo Cesarza Bizantyjskiego, którego Arabowie PRZEKUPILI obietnicą zwrotu okupowanej Azji Mniejszej. Tak to wynika z angielskiej mapy THE SPREAD OF ISLAM 622-750: https://www.google.pl/search?biw=931&bih=602&tbm=isch&sa=1&ei=LdPRWo_hLsTGwQKL-ICACA&q=The+expan// na której Chrześcijańska Europa jest pod TRYBUTARNĄ zwierzchnością arabską, która sięga od Zachodu górnej Wezery a lechicka jest tam tylko Westfalia oraz całe dorzecze Dunaju. To tłumaczy rozebranie przez Arabów latarni morskiej na rotundzie św. Piotra na Watykanie ze względu na jej znaczenie wojskowe, którą zbudował Grzegorz Wlk przeciw Lechitom.
  Tangowie chińscy mieli stałą armię Półmilionową a w r. 751 160-tysięczna armia chińsko-turecka weszła do polskiej Partii. W Taszkencie polski gubernator pokłócił się z marszałkiem chińskim, Koreańczykiem, który dobył miecza i ŚCIĄŁ Gubernatora. Spowodowało to bitwę pod Tallas k. Fergany, na którą Abbasydzi irańscy przysłali korpus 30-tysięczny pod wodzą kaznodzieii i mistyka Abu-Muslima. Po bitwie Tangowie podpisali Pokój, ale NIE z Polską tylko Abbasydami, płacąc im ogromną kontrybucję i dając Tybet i Kaszgar za SOJUSZ PRZECIW POLSCE.
  To zapoczątkowało wojny Abbasydów i Tangów z Polską, która poniosła szereg klęsk. Po zdobyciu Kurska i Sambora-Kijowa Abu-Muslim ZAPRAGNĄŁ jednak Drugiej Pielgrzymki do Mekki, w trakcie której wypędził z Damaszku Omajadów, co eregowało Kalifat Abbasydów w Bagdadzie. W drodze powrotnej z Mekki Abu-Muslim został jednak ZAMORDOWANY przez Abbasydów, co umożliwiło Polakom podjęcie wojny rewanżowej dla Odzyskania Sambora.
  Decydująca bitwa była w Czarnym Lesie nad Seretem, prawdopodobnie w r. 760. Bitwę tą Polacy wygrali dzięki przysłanemu przez Czechów korpusowi kawalerii. Był tam syn chłopa spod Znojma Leszek, który opracował skuteczną acz plugawą taktykę walki z dromadnicą, wobec której kawaleria była BEZSILNA: Przy ataku dromadnicy kawaleria cofała się rozyspując JEŻĘ, a gdy wielbłądy zaczęły RYCZEĆ, klękać i kłaść się to specjalnie okuta kawaleria ATAKOWAŁA.
  To zwycięstwo nie wystarczyło, gdyż Arabowie wycofując się zostawiali ziemie Chazarom, toteż trzeba było pozyskać Turków Chińskich-UJGURÓW, czego dokonała Błękitnooka z Tienszanu, która uwiodła królewicza tureckiego Oguza. Za pomoc Polakom Turcy Chińscy dostali partyjski Kazachstan.
  Do bardzo krwawej bitwy doszło nad Wołgą, po której Chazarowie złożyli Hołd Oguzowi. KŁÓTNIA za przyjęcie tego Hołdu trwała całą noc – bo było to złamaniem traktatu sojuszniczego – aż Polacy ustąpili więc podjęto przeprawę przez Wołgę wycinając piękny sadzony ludzką ręką las. II bardzo ważna bitwa była się pod Tyflisem, po której kalif schronił się w namiocie Oguza, który przyjął służbę u niego ZA CAŁY SKARBIEC BAGDADZKI – co było powtórnym złamaniem traktatu sojuszniczego. Na mocy traktatu turecko-arabskiego Oguz wypędził Omajadów z Egiptu oraz podbił Afganistan i Indie, które zatrzymał dla SIEBIE, a potem narzucił trybut Chinom, stając się tym Największym Zdobywcą Tureckim w Historii.
  Witeź Przemysław podjął oblężenie Baku, które broniło się skutecznie, i wysłał zięcia Leszka – bo synowie polegli w walkach z Arabami – do Poznania, gdzie ten przyjął poselstwo Franków z palatynem Bretanii Rolandem Wielkim, które obiecało zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów. Frankowie wykorzystali bowiem wojny arabsko-polskie dla rekonkwisty Akwitanii, Prowansji\, Langwedocji i Włoch oraz wyprawili się na Saragossę, ale w drodze powrotnej doznali dotkliwej porażki od Basków w Pirenejach. W ten sposób wojna polsko-arabska przekształciła się w wojnę frankijsko-polską, gdyż Karol Wlk miast Zwrócić Lubekę OBLEGŁ SZCZECIN, gdzie zginął Roland Wlk.
  Po śmierci Rolanda Karol Wlk wypędził z Bretanii Rolanda II aby zagarnąć skarbiec Wizygocki w Mont Saint Michel, ale Roland II uciekł do Polski, aby na czele floty polskiej i skandynawskiej rozgromił flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Wobec tego Karol pofatygował się do Krakowa z wizytą kapitulancką, gdzie w r. 789 spotkał się z Rolandem II, Leszkiem Wyścigowym i Kalifem z Bagdadu. Powstała na tą okoliczność Pieśń o Rolandzie PRZENOSIŁA Śmierć Rolanda Wlk spod Szczecina w Pireneje, gdzie Rolanda NIE BYŁO. Na tą okoliczność powstała też moneta palatynacka KAROL-ROLAND.
  Ponieważ Turków mogli pokonać TYLKO POLACY to zawarto układ między Krakowem a Bagdadem: POLACY WYPĘDZĄ TURKÓW Z AFGANISTANU I INDII, za co Arabowie pomogą Polakom odzyskać Chazarskie Powołże. Wobec tego Leszek III wyprawił się do Azji; skapitulował Oguza w Kabulu, odzyskał dla Kalifa Indie i Podbił Chiny. To wywołało Awanturę w Bagdadzie, gdyż Arabowie uważali, że Traktat Krakowski DAJE IM CAŁĄ AZJĘ, gdy Polacy taktowali Chiny jako Odwieczny Trybutariat i Lennitet Polski. Wobec tego Arabowie sprzeciwili się egzekucji Traktatu Krakowskiego Bez Oddania Chin Kalifowi, na co Polacy musieli przystać. W każdym razie roszczenia arabskie do Chin pochodziły li tylko z podboju ich przez Laszka III Wyścigowego.
  Leszek mianował Begiem Chazarii Pieniążka, któremu Sejm dał nazwisko PRAWDZIC. Przeniósł tez stolice Lechii nad Don, którą Rusini zwali BOGUCZAR – od Biga i Cara a Polacy i Europejczycy LECH. Równocześnie Prawdzice budowali w Wołgogradzie zamek KAZBEK. W Lechu i Wołgogradzie zbudowano Kopię Kopii latarni aleksandryjskiej FAROS, którą na Gargamellu wzniósł mąż Semiramidy Grakchówny Set Ptolemeusz. Poprawnym naśladownictwem tego Farosa jest pałąc STALINA w Warszawie, tylko nie stożkowy a prostopadłościenny. Od tego Wołgograd był nazywany BIAŁĄ WIEŻĄ, którą zburzył Tmur Kulawy uciekając przez Ludwikiem Wielkim.
  Karol Wlk sądząc, że miedzy Polską a Kalifatem dojdzie do wojny o CHINY, kazał zakuć Rolanda II w kajdany i obległ Wiedeń, gdzie został pobity przez Czechów. Władzę zdobył jego bastard, który mianował się CARLOMAGNE czyli Karol Wielki. Na dodatek ten Karol Wielki wszedł do Czech i obległ Cheb. Do Chebu udał się więc Leszek III jako Wojewoda Czeski i powiedział Carlomagnemu, żeby się Nie Wygłupiał, na co ten kazał go Rozerwać Końmi.
  Śmierć Leszka III w r. 805 jest uznanym faktem historycznym, ale Czesi nazywają go Bechem i ZDRAJCĄ, że syn chłopa spod Znojma został Królem Polski??? Sejm spuścił z łańcucha Normanów, którzy zdobyli Kolonię, więc stolica musiała być przeniesiona do Moguncji, gdzie wybudowano wspaniały WIESBADEN pod nazwą „Domu Orła” Carlomagniego, który uciekł do Paryża, gdzie został pojmany przez Popiela I. Ten UKORONOWAŁ pozostawionego w Krakowie jako zakładnika Króla Akwitanii Ludwika Pobożnego MIECZEMJ: http://wandaluzja.pl/?p=p_118&sName=30.-polska-popielidow//. WYMUSZAJĄCY Koronację nie jest bowiem żadnym Generałem Frankońskim, ale Obcym Monarchą. W historiografii polskiej jest to Popiel I Gnuśny, CO BAŁ SIĘ HUNNÓW czyli Turków. – Nie mylić z Popielem Wielkim, który ustanowił Sejm na Górze Narad w Poznaniu.
  Turcy faktycznie najechali Lechię w r. 830, ale zostali pobici nad Wołgą przez syna Popiela Gnuśnego Ludwika Lebediusza, któremu pomagał syn Ludwika Pobożnego Ludwik Niemiec, który został za to polskim wojewodą ŚLĄSKA. Zorganizował on bunt synów cesarskich, którzy pobili Cesarza, ale sejm Franków wyprosił go z Paryża więc ogłosił się Królem Niemiec. Gdy uznany przez sejm Franków za Seniora Lotariusz wygnał go z Kolonii i Ratyzbony to złożył hołd Lebediuszowi w Nysie, który wysłał Czechów, którzy wygnali Lotariusza ze Strasburga Z Torbami i skapitulowali Franków pod Auxerre. Jeńców wydali Niemcom i Francuzom, którzy WYCIELI ICH DO NOGI.
  Gdy umarł Lebediusz to uznany przez Sejm następca tronu WISŁAW był nieletni. W tym czasie Wojewoda Sambora KIJ oblegał i zdobył Konstantynopol, gdzie kazał rozebrać pałac SĄD i przewieść do Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Pałac ten, z białego marmuru, Konstantyn Wlk przywiózł z Aleksandrii, żeby odebrać jej Majestat Światowy. Zmalwersowanie kapitałów chrześcijańskich w bankach żydowskich dało mu pieniądze na WSZYSTKO. Tym powołał Chrześcijaństwo Antysemickie – żeby talibowie nie kastrowali Rzymian i Greków.
  Równoczęśnie Ludwik Niemiec zdobył Wiedeń więc po zdobyciu Konstantynopola Kiij popłynął w górę Dunaju. W Wiedniu klucze wręczał mu syn Karola Wlk Henryk V Pobożny, w którego pięknej córce Ryksie Kij zakochał się i ożenił. Sejm uznał Kija za REGENTA, ale Ryksa naciskała na mężą, żeby ogłosił się witeziem. W r. 1872 doszło do wojny z Niemcami w Czechach, gdzie odznaczył się następca tronu Wisław a w Wiedniu zebrała się rada familijna Popielidów, która odmówiła Kijowi Korony więc została OTRUTA przez burgrabię wiedeńskiego Henryka V Pobożnego. To jest wersja Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian.
  Ro SKOMPROMITOWAŁO Kija jako witezia Popiela II. To wykorzystał następca Ludwika Niemca Karol III Gruby, który umożliwił Świętopełkowi Wielkomorawskiemu zajęcie Wiednia a ten wystosował przez Metodego słynne ULTIMATUM Postrzyżynowe. Postrzyżyny były rytuałem pójścia syna do wojska. Ultimatum zostało wygłoszone na uczci w Imperialnym pałacu KASZUBY w Koninie, gdyż opluci i wygnani posłowie doszli w ciągu jednego dnia do Koła, gdzie mieszkał naczelnik wiecu goplańskiego Piast, który też urządzał Postrzyżyny dla Siemowita.
  Po Ultimatum w r. 876 Karol III najechał Polskę i zdobył Sławę-Głogów, której Popiel II nie odzyskał. Potem najechał po raz II ze Świętopełkiem i Czechami, którzy zdobyli Wrocław i Kraków a Świętopełk Czerwony Horwat (Zaleszczyki). Ponieważ interweniował beg Prawdzic to Karol zwrócił się przeciw Chazarom i obie wielkie armie spotkały się nad Liwcem. Tam do Prawdzica przybył wojewoda Lublina Poraj z wykradzionym jakoby Niemcom planem zdobycia Płocka przy pomocy ZDRAJCY-Piasta. O tym beg wiedział chyba skądinnąd, bo ogłosił capstrzyk a wtedy Niemcy ZAATAKOWALI, gdy od tyłu uderzyli na Chazarów polscy Węgrzy.
  Ponieważ kagan sprowadził przeciw Prawdzicom Turków z Kazachstanu to beg wycofał się ze zmobilizowanymi Mazurami do Moskwy a Popiel kazał synowi Leszkowi-Sobiesławowi przewieść flotyllą skarby wandalskie na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-Wojewodę. Płock był twierdzą Nie Do Zdobycia, ale były tam spichrze z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili katapultami i – czym się chwalili – puszczali po megalitycznym murze zapłodnione szczurzyce, co przydało Popielowi przydomek MYSZOWATEGO. Potem Karol III mianował Ziemowita KSIĘCIEM.
  Prawdzice odpowiedzili na to oblężeniem Nowogrodu Wlk, któremu Karol przysłał z odsieczą Swewów, ale Prawdzsice przekupili ich i razem z Nowogrodzianami wysłali na Paryż. Karol uwolnił Paryż Ogromnym Okupem, czym zadłużył skarb państwa a podatki na pokrycie Długu Paryskiego wywołały bunty i Upadku Karola.
  To wykorzystali Prawdzice najeżdżając najpierw Goplanię i i bijąc Piastów pod Lutomierskiem k. Łodzi, gdzie Niemcy odkryli cmentarzysko pobitewne z Księciem i drużynnikami, z oporządzeniem czasami aż z Syberii. Sejm w Kruszwicy w r. 899 wyniósł Leszka V, który, gdy Prawdzice uderzyli Czechy i Niemcy, WYCIĄŁ ZAŁOGĘ CZESKĄ NA WAWELU. Niemcy stały się Protektoratem Prawdziców.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: