Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Czy chcą nas zabić?
  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Pieniądz na wagę życia

Posted by Marucha w dniu 2019-02-21 (Czwartek)

Cztery banki irańskie wprowadziły do rozliczeń handlowych nową jednostkę monetarną opartą na parytecie złota zwaną PayMon. Iran jest w toku negocjacji ze Szwajcarią, Ameryką Południową, Francją, Wielką Brytanią, Rosją, Austrią, Niemcami i Bośnią w kwestii przeprowadzania rozliczeń wzajemnych w nowej walucie.

Fakt, że Iran ogłosił przyjęcie nowej twardej waluty w rozliczeniach międzynarodowych stał się dostatecznym pretekstem do wszczęcia przeciw niemu retoryki wojennej.

Dlaczego? Nie może na to pozwolić system bankowy Rothchild’ów. Każde odstępstwo od niego zwiastuje dosłownie śmiertelne zagrożenie. Dolar, niegdyś uznawany za twardą walutę, dzisiaj jest nic nie znaczącym papierkiem. Jego wymierną wartością jest siła militarna. Ma wartość ołowiu.

W USA żadna osoba fizyczna, czy prawna nie mają prawa posiadać, lub rozliczać się walutą alternatywną do dolara.

N. Maduro uruchomił walutę opartą na wartości ropy. Właśnie spotyka go los podobny do innych krajów, które dla urealnienia transakcji za konkretne zasoby naturalne oczekują zapłaty w walucie mającej wymierną wartość. Ta śmiałość musiała skończyć się sankcjami. Takie jest ekonomiczne tło zamachu stanu w Wenezueli. Na potrzebę przywrócenia wymuszonego szacunku do dolara wprowadzono alternatywnego pro-amerykańskiego kandydata na prezydenta.

Były dyktator Libii – M. Kadafi, zmierzający do wykorzystania dinara w postaci złotej monety także argumentował, że sprzedając realny towar jakim jest ropa, oczekuje równie realnej zapłaty w złocie, a nie bezwartościowych papierów jakimi od ponad 40 lat stały się dolary. Gdzie jest Kadafi? Nie żyje, a Libia zbombardowana decyzją B. Obamy i H. Clinton. Przypisując Kadafiemu samo zło zastosowali rozwiązanie militarne. Libia była krajem stabilnym, handel ropą pokrywał w pełni nakłady na szkolnictwo i służbę zdrowia. Libijczycy nie płacili podatków, gdyż sprzedaż ropy gwarantowała społeczeństwu świadczenia w tych podstawowych sektorach. Zapowiedziany przez Kadafiego własny pieniądz zburzył tę stabilizację, bo oznaczał rezygnację z rozliczeń dolarowych. Taki przywódca musi zejść z drogi i każdego innego spotka podobny los.

Analogicznie wygląda sprawa Iranu. Jak gotowy wzorzec stosowane są sankcje wobec samego Iranu, ale też obywateli amerykańskich.

Europa stara się utrzymać relacje ekonomiczne z Iranem, ale istnieje groźba sankcji stosowanych w ramach retoryki wojennej przypisywanej Iranowi. Handel z Iranem pozwalałby na rozliczenia twardą walutą i uniknięcie dolara. Z tego powodu kraje Unii zdecydowały się na wprowadzenie SPV* (Special Purpose Vehicle) dla zachowania wymiany handlowej z Iranem.

Gdy z końcem minionego roku E. Macron zapowiedział odejście Francji od zamerykanizowanego systemu gospodarczego jak też utrzymanie relacji handlowych z Iranem, w niespełna kilkanaście dni otwarta została „puszka kolorowej rewolucji”. Podobnie jak pomarańczowa na Ukrainie, białych kasków w Syrii, której patronował John McCain, teraz trwa rewolta „żółtych kamizelek”. Wygląda to na kolejną pokazową próbę okiełznania niezależności ekonomicznej.

*SPV – ustanowiona jednostka pomocnicza (zagraniczna) wobec instytucji macierzystej pozwalająca zachować ciągłość działalności gospodarczej. Ścisły nadzór finansowy jednostki macierzystej kontroluje kupno i sprzedaż zabezpieczając interesy jednostki macierzystej.

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości

http://alexjones.pl/

Komentarzy 5 do “Pieniądz na wagę życia”

 1. Moher49 said

  Kadafi też tak chciał. Może Iranowi się uda.

 2. Re: Artykul…
  Bardzo polecam do wysluchania i wyciagniecia wnioskow…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. ad. 2
  Kobieto, Jesteś wielka…

 4. Re: 3 Polak Slowianin…
  Z takimi Polkami mozna bez problemu budowac wolna, suwerenna i niepodlegla swoja Ojczyzne…
  No i kto nam by podskoczyl???… :))))
  (jesli „jasiek z toronto” lichwiarzy wypier…oli na zbite mordy…)…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. ibrahim ibn jakub said

  olej konopny pije cała moja rodzina. Ja palę konopie (medyczne) i piję napary. Tak , jak pisałem tu wielokrotnie wcześniej sram na „prawo” w tym kraju. Tylko w ten sposób czuję się rzeczywiście WOLNY. Pod nierządami zdrajców sejmowych w tym nieszczęśliwym kraju , to zgodnie z procedurami można tylko „wyciągnąć nogi.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: