Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  If o Magyar Nemzet: Rosjanie ostrze…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

W razie śmierci Twoja rodzina nie dostanie odszkodowania – szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami

Posted by Marucha w dniu 2021-05-24 (Poniedziałek)

Ubezpieczyciele na chwilę obecna nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony.

Jednak z naszych źródeł wiemy że na chwilę obecną osoby uprawnione po śmierci osoby bliskiej która przyjęła ten produkt nie otrzymały świadczeń z polisy, a dodatkowo ubezpieczyciele walczą aby informacja o udziale w eksperymencie medycznym była ujawniana na karcie zgonu.

Pamiętacie zapewne zdarzenie jakie miało miejsce w jednej z chorzowskich przychodni, która szczepionym przeciw Covid-19 kazała podpisywać oświadczenie, że „świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym i nie będą wnosić o roszczenia z tytułu odszkodowania za skutki uboczne” i reakcję RPP jaki stwierdził że zachowanie właścicieli tej przychodni za naruszanie zbiorowego prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych.

Warto w tym miejscu dodać, że taki sposób postępowania doradziła właścicielowi przychodni w Chorzowie agentka jego firmy ubezpieczeniowej. Z informacji jakie są ogólnodostępne wynika, iż agentka miała mu powiedzieć, że wprawdzie nie dostanie tego na piśmie, ale jeśli któremuś z pacjentów coś się stanie, to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów roszczeń.

Niestety naszym zdaniem osoba ta zachowała się bardzo lojalnie, ponieważ w każdych OWU polis ubezpieczeniowych znajdują się tzw. wyłącznie, gdzie jedną z przyczyn odmowy wypłaty świadczenia jest świadome działanie na pogorszenie stanu zdrowia przez ubezpieczonego, co daje możliwość nie wypłacenia świadczenia uposażonej osobie przez zmarłego, jaki świadomie wziął udział w eksperymencie medycznym, jaki może przynieść pogorszenie dla jego zdrowia a nawet i śmierć.

– Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze – mówi Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

– Eksperymentem medycznym jest badanie kliniczne z użyciem produktu leczniczego, przeprowadzane na ludziach, w rozumieniu przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty – musi być to proces, który poprzedza dopuszczenie danego produktu leczniczego, w tym szczepionki, do obrotu.*

Należy w tym miejscu stwierdzić iż każda osoba, poddająca się szczepieniu, wyraża na nie zgodę w formie pisemnego oświadczenia, które znajduje się w ankiecie kwalifikacyjnej do szczepienia. Z treści tego oświadczenia wynika jednoznacznie iż każda taka osoba jest świadoma swojego działania i brania udziału w eksperymencie medycznym produktu chemicznego w fazie badań i realności powikłań po jego przyjęciu co powoduje że ubezpieczyciel posiada prawo do stwierdzenia wykluczenia o jakim pisaliśmy wcześniej.

Zatem brak wypłaty świadczeń osobom uposażonym po śmierci delikwenta, jaki uwierzył że rząd pragnie otoczyć go ochroną przed śmiertelną chorobą, będzie w pełni zgodny z prawem.

https://legaartis.pl/

Komentarzy 5 do “W razie śmierci Twoja rodzina nie dostanie odszkodowania – szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami”

 1. Boydar said

  https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/wymagalnosc-kredytu-a-smierc/5z9x3l3

  Na babcię stoi kredyt, a babcia się właśnie wyszczepiła.

  Good luck !

 2. Sebastian said

  memory five i wszystko jasne

  “Jestem agentem ubezpieczeniowym. Żadne towarzystwo nie wypłaci odszkodowania za jakiekolwiek ryzyko, w tym śmierć. Mają już tyle danych o skutkach ubocznych, że im wystarczy, żeby podważyć każdy wniosek o odszkodowanie. Każdy przystępując do ubezpieczenia musi się zgodzić na wgląd TU do dokumentów medycznych. Żadne towarzystwo przy zdrowych zmysłach nie przyjmie w zakres ubezpieczenia ryzyka eksperymentu medycznego, chyba że za bajońskie pieniądze, w co też wątpię. Pozdrawiam ludzi myślących.” (Autor: Małgorzata Iwańska)

  Rząd wyraźnie zabezpieczył interesy ubezpieczycieli na kilka dni przed startem Narodowego Programu Szczepień. O podmioty lecznicze, już tak nie zadbał. Który podmiot leczniczy zatroszczył się o “uzyskanie pozytywnej opinii komisji bioetycznej albo Odwoławczej Komisji Bioetycznej”? Który zatrudnił ludzi mających “wymagane prawem uprawnienia lub kwalifikacje”?

  Jak się podmioty lecznicze będą tłumaczyć z całkowicie nielegalnego działania? Tym, że tylko wykonywały rozkazy, tzn. realizowały wytyczne, nie sprawdzając, czy są zgodne z obowiązującym prawem? Czy tym, że “w tv mówili”?

  Wiem, że ludzie podpisywali zgody i godzili się na to dobrowolnie, ale zdaje się, że zgodnie z prawem, powinni zostać poinformowani, że biorą udział w eksperymencie, żeby móc w sposób wiążący wyrazić świadomą zgodę. Tak jak w przypadku podmiotów gospodarczych (którymi przecież podmioty lecznicze są) to na nich spoczywa większa odpowiedzialność w zakresie dopilnowania legalności postępowania niż na pacjentach – konsumentach, którzy znać się nie muszą (?) (Autor: Joanna Blajchert)

  https://koronawiruswpigulce.pl/szczepienia-na-covid-19-nie-sa-objete-ubezpieczeniami-dlaczego/

 3. plausi said

  Cynizm jest największą cnotą członków rządu

  Jest rzeczą rozsądku unikać ryzyka, które jest nie do oszacowania, szczególnie gdy się oferuje ubezpieczenie, co przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej tak formułuje:

  „Z powodu braku danych doświadczalny krótkoterminowo podejmują to ryzyko państwa, …”, a te państwa mogą jedynie obciążyć tym ryzykiem swoich podatników, tzn. wyszczepionych i niewyszczepionych.

  https://marucha.wordpress.com/2020/12/25/epidemia-neutronowa/#comment-933932

  To jest wobec niewyszczepionych niesprawiedliwie, gdyż wyszczepieńcy powinni sami ponosić ryzyko, skoro chcą otrzymać część ich praw przy takim ryzyku, które niewyszczepionym są nadal zabrane, ale admnistracja państwa stosuje wobec nich brutalną przemoc, co wynika z własności państwa:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  nad czym warto się może zastanowić a nawet pojąć, jakie są tego konsekwencje.

 4. Jack said

  Ciekawe czy można będzie odmówić szczepienia gdy zaczną nas przyciskać powołując się na utratę ubezpieczenia i żądając rekompensaty za utracone ubezpieczenie 🙂

 5. Lily said

  CZY TO ma oznaczac, ZE ludzie,(gorszy sort)
  beda padac JAK MUCHY?.
  STAD TA zmiana?.
  SWOI, pilnuja interesow SWOICH?.
  TAK wyglada.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: