Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Virgo-Snake o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (48 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-07-01 (Piątek)

We Francji mają już „siódmą falę” koronawirusa. Jej szczyt spodziewany jest we Francji pod koniec lipca – podał szef Rady Naukowej prof. Jean-Francois Delfraissy w stacji RTL. Ocenił, że sytuacja jest obecnie pod kontrolą, mimo rosnącej od pewnego czasu liczby zakażeń.

Oszukałeś mnie raz – jesteś kłamcą. Oszukałeś mnie drugi raz – jestem idiotą.

W zasadzie każdego roku mamy dwie „fale pandemii”, chodzi o grypę wiosenną i jesienną. Kiedyś wiedziało o tym każde dziecko. Dziś odmóżdżone karykatury stworzeń ludzkich zakładają maski na dworze, szczepią się jakimś gównem, zamykają się w domach, boją się kontaktów z innymi ludźmi…

Może mają rację globaliści, że 90% ludzi to mierzwa nadająca się tylko na nawóz?

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/06/22/wolne-tematy-47-2022/

Gajowy Marucha

Posted in Różne | 209 Komentarzy »

Tożsamość Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Ruskie onuce szarpią być może Bogu ducha winnych Ukraińców za to, że budują pomniki i hołdują Banderę i innych, podobnych bohaterów. Ukraińskie onuce obojga narodów tłumaczą, że nacjonalizm banderowski i faszystowskie oddziały kultywujące tradycje SS Galizien to niewielki, a więc nieistotny margines, a zwykli Ukraińcy wcale faszystowskiej ostentacji nie popierają.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 14 Komentarzy »

Prawdziwa Europa szuka azylu w Rosji

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Wieczorne ulice Europy są pełne niespodzianek i to tych najgorszego rodzaju. W ciemności wszystkie koty są szare, a włamywacze jeszcze bardziej.

Kiedy nieszczęśliwi mieszkańcy miasta decydują się na spacer po zachodzie słońca, można spodziewać się wszystkiego. Od noży i mosiężnych kastetów po broń palną, jeśli na przykład młodzież z „dzielnic społecznie upośledzonych” przyciąga fantazyjny zegarek lub równie modny portfel, a nawet tylko jaskrawe buty.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 9 Komentarzy »

Syria uznaje republiki ludowe

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Jak poinformowała za syryjskim ministerstwem spraw zagranicznych i uchodźców rządowa agencja prasowa tego państwa SANA, we środę 29. czerwca Syryjska Republika Arabska oficjalnie uznała niepodległość i suwerenność Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 7 Komentarzy »

Upały i irracjonalizm z brodą

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Fala prawdziwych upałów dopiero do nas dociera, ale niektórym głowy już solidnie przegrzało. 18 czerwca br., w związku z – jak się dopiero teraz dowiedziałem, jakoś wcześniej mnie to nie interesowało – rocznicą urodzin Lecha Kaczyńskiego, odbyło się parę typowych cyrków „łokolicznościowych”.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 12 Komentarzy »

Wybieram Europę

Posted by Marucha w dniu 2022-07-04 (Poniedziałek)

Geopolityka nie jest jak niektórzy twierdzą narzędziem powstałym po to, by „dostarczyć rzekomo naukowej legitymizacji różnych imperialnych projektów – czy to amerykańskich, czy to niemieckich”. Takie rozumienie geopolityki dowodzi zupełnej ignorancji wagi problemów, którymi zajmuje się ta dziedzina.

A problemy są ważkie i nie dotyczą tylko imperiów, ale każdego bytu politycznego, który ma swoje miejsce gdzieś na mapie. Za tym tworem stoją zwykle konkretni ludzie, całe wspólnoty i ich problemy związane z walką o zachowanie status quo i oddziaływaniami na inne podmioty polityczne w czasie i przestrzeni.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 9 Komentarzy »

Szczytowanie przed dołowaniem

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

28 czerwca prezydent Andrzej Duda wsiadł do samolotu, by polecieć na dwudniowy szczyt NATO w Madrycie, który rozpoczął się we wtorek uroczystą kolacją z hiszpańską rodziną królewską. Zanim jednak wsiadł, na płycie wojskowego lotniska w Warszawie wygłosił przemówienie o tym, czego się po szczycie spodziewa i co będzie robił, gdy stamtąd powróci.

Przede wszystkim pan prezydent spodziewa się, że w Madrycie nastąpi demonstracja jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 26 Komentarzy »

Ławrow: nazywanie NATO sojuszem wyłącznie obronnym jest śmieszne i haniebne

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

To śmieszne, a nawet haniebne, że dorośli ludzie wygadują dziś bzdury, że NATO jest sojuszem wyłącznie obronnym – twierdzi szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow.

W piątek na spotkaniu ze studentami i wykładowcami Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, kolejny raz krytycznie wypowiedział się na temat NATO.

– Ostatnio, przedstawiciel Białego Domu kolejny raz powtórzył, że Rosja nie powinna się obawiać NATO, że nikt nie powinien się go w ogóle bać, bo NATO jest sojuszem obronnym. To już śmieszne słyszeć dorosłych ludzi, wygadujących takie bzdury. Powiedziałbym, że to po prostu haniebne – powiedział Ławrow.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 15 Komentarzy »

Matka skazana za zagłodzenie dziecka wegańską dietą

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

Weganka z Florydy została uznana winną śmierci swojego osiemnastomiesięcznego syna. Przysięgli uznali, że odpowiada ona za zgon spowodowany zagłodzeniem dziecka poprzez dietę zgodną z jej przekonaniami.

Dodatkowo zignorowała ona jego kłopoty zdrowotne i nie szukała dla niego pomocy medycznej.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 21 Komentarzy »

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Anatomia atlantyzmu

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

Adam Wielomski: 18 czerwca 2022 roku „Polska Times” zamieścił informację, że „Stany Zjednoczone deklarują gotowość do wspierania sojuszu Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski, państw bałtyckich i w przyszłości być może Turcji, jeśli taka inicjatywa dojdzie do skutku.

Ideę jego utworzenia propaguje w ostatnim czasie brytyjski premier Boris Johnson”. Spekulacje o narodzinach takiego sojuszu słyszymy już co najmniej od miesiąca, lecz w tej krótkiej informacji mamy kilka nowości:

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 6 Komentarzy »

Gaz za ruble, kto przegrał?

Posted by Marucha w dniu 2022-07-03 (Niedziela)

Głośno było ostatnio o przejściu na ruble w płatnościach za gaz. Bardzo dużo szumu… a potem cisza… Co się stało, czemu przycichło? Czyżby jakaś wstydliwa tajemnica? Rzeczywiście, kryje się za tą ciszą coś, co trzeba skrzętnie ukryć przed opinią publiczną…

Gdy Polska (PGNiG) jako pierwsza podejmowała tę decyzję o rezygnacji z płatności w nowym systemie, razem z nią takiego samego wyboru dokonała Bułgaria (Bulgargaz). Później dowiedzieliśmy się o kolejnych, którzy odmówili płacenia: fiński Gazum, holenderska GasTerra, międzynarodowy Shell, duński Orsted i litewski Ignitis.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Gospodarka, Polityka | 9 Komentarzy »

Poszukiwany jest Ojciec Mateusz

Posted by Marucha w dniu 2022-07-02 (Sobota)

Obywatelowi demokratycznego kraju, w którym obowiązuje święte prawo własności wydaje się, że może spać spokojnie w swoim domu, że może zostawić go dzieciom, że wreszcie ma sens inwestowanie w nieruchomości.

Bardzo się ten nieszczęsny obywatel myli. Nie wie o tym, że istnieje procedura ZRID która umożliwia wywłaszczenie każdego z jego nieruchomości i odkupienie jej przez inwestora za cenę wyznaczoną przez rzeczoznawcę za którą drogi czytelniku możesz – jak to mówią – nabyć sławojkę i to używaną.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 2 Komentarze »

Koncepcja goni koncepcję

Posted by Marucha w dniu 2022-07-02 (Sobota)

Niedawno dostałem list od Czytelnika z informacją, że niespodziewanie odwiedził go dzielnicowy, który bez żadnego uprzedniego uprzedzenia poinformował go, iż musi dostarczyć informacje na temat swego poboru do wojska oraz pobytu w wojsku, a także, co – jak pisze – bardzo go zaniepokoiło – również wymiaru swojej głowy, wielkości klatki piersiowej, nóg i stóp.

W związku z tym Czytelnik obawia się, czy przypadkiem Polska nie przygotowuje się na wojnę i to z jego osobistym udziałem.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 11 Komentarzy »

Humanitarna wojna Rosjan?

Posted by Marucha w dniu 2022-07-02 (Sobota)

Pomimo krzykliwej propagandy, zwłaszcza nad Wisłą, gdzie celem jest nie tyle przekazanie Polakom relacji z działań wojennych, a ich mobilizacja i przekonanie że „Rosję można pokonać”, przebijają się niekiedy przez to sito informacje, które całkowicie wymykają się przyjętej przez polskojęzyczne środki masowego przekazu narracji.

Obiekt cywilny czy wojskowy?

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 9 Komentarzy »

Realne problemy z ukraińskimi uchodźcami

Posted by Marucha w dniu 2022-07-02 (Sobota)

25 czerwca Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 4,32 mln uchodźców z Ukrainy. O ile za chwalebny uważam odruch zwykłych Polaków z pomaganiem zwykłym Ukraińcom, tak za haniebne uważam celowe wprowadzanie Polaków w błąd i narażanie naszego społeczeństwa na problemy i niebezpieczeństwo.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 42 Komentarze »

Policja próbuje zastraszyć holenderskich rolników

Posted by Marucha w dniu 2022-07-01 (Piątek)

Na poniedziałek w całej Holandii zaplanowano kolejną turę protestów rolniczych przeciwko realizacji polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Policja wraz z władzami stara się z tego powodu zastraszyć demonstrujących. Zapowiada więc rozbijanie planowanych blokad oraz grozi opublikowaniem wizerunków najbardziej aktywnych protestujących.

W przyszłym tygodniu rolnicy chcą przede wszystkim uniemożliwić ruch w kierunku lotniska w Amsterdamie. Z tego powodu chcą zastawić ciągnikami autostrady i drogi prowadzące do największego holenderskiego portu lotniczego.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 14 Komentarzy »

Putin: Działania Zachodu zmuszają Rosję i Białoruś do przyspieszenia integracji

Posted by Marucha w dniu 2022-07-01 (Piątek)

Zewnętrzne bezprecedensowe naciski na Rosję i Białoruś skłaniają je do przyspieszenia procesów zjednoczeniowych – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Bezprecedensowa presja polityczna i sankcyjna ze strony tak zwanego „kolektywnego Zachodu” popycha nas do przyspieszenia procesów zjednoczeniowych – powiedział Putin w wystąpieniu na Forum Regionów Rosji i Białorusi.

Putin poinformował także o otwarciu rosyjskiego Konsulatu Generalnego w Grodnie.

– W mieście Grodno, gdzie odbywa się tegoroczne Forum Regionów, otwiera się Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej. Jestem przekonany, że rozbudowa rosyjskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego na Białorusi przyczyni się również do rozwoju wielopłaszczyznowej współpracy międzyregionalnej – powiedział Putin.

https://pl.sputniknews.com

Posted in Polityka | 10 Komentarzy »

 
%d blogerów lubi to: