Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (83 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Minister Adam Niedzielski (o którym nie wiemy, jak się przedtem nazywał) będzie znów walczył. Tym razem o zdrowie psychiczne mieszkańców Polski, ponieważ, jak stwierdził „Po okresie ponad dwóch lat pandemii notujemy zdecydowany przyrost zapotrzebowania na opiekę psychologiczno-psychiatryczną”.

To, że ten łajdak, wraz ze swoimi przydupasami, sam odpowiada za to, że wielu nastolatków i młodych dorosłych cierpi z powodu psychicznych kłopotów – lęków i stanów depresyjnych – spowodowanych izolacją i atmosferą zastraszania podczas „pandemii”, nie ma oczywiście znaczenia.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/11/23/wolne-tematy-82-2022/

Gajowy Marucha

Posted in Różne | 76 Komentarzy »

Obłażenie Agnieszki Piwar przez robactwo

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Wiem, że funkcjonariusze bezpieki czytają mojego fejsa, a nawet robią z tego notatki, więc to będzie wpis ze specjalną dla nich dedykacją.

Jakiś czas temu uruchomiono wobec mnie pewne parszywe działania. Na jakiej podstawie i dlaczego to zrobiono? Otóż, ktoś tam puścił w obieg plotkę, że mogę być „ruskim agentem”. Smutni panowie nie mieli jednak na to dowodów. W tej sytuacji uznano, że trzeba zastawić na mnie pułapkę. Stworzono w tym celu tzw. „przyjazne otoczenie” i podstawiono mi osobę udającą „zatroskanie o mój los”, której zadaniem było wszystko raportować (od początku wiedziałam, że to pułapka, choć nie dawałam tego po sobie poznać).

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 8 Komentarzy »

Izrael przyznaje się do udziału w planowaniu wojny przeciwko Rosji

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

27 września izraelskie MSZ ogłosiło, że Tel Awiw nie uzna wyników referendów przeprowadzonych w czterech obwodach Ukrainy, gdzie jeszcze przed podsumowaniem wyników referendów okazało się, że przytłaczająca większość tamtejszych mieszkańców opowiedziała się za wejściem ich obwodów w skład Federacji Rosyjskiej.

Związek Radziecki zerwał stosunki dyplomatyczne z Izraelem w 1967 roku. Stosunki zostały przywrócone dopiero w 1991 roku, na krótko przed upadkiem ZSRR. Dziś widzimy, jak „entuzjastycznie” izraelskie przywództwo demonstruje swoje poparcie dla stanowiska Waszyngtonu w wielu kwestiach.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 8 Komentarzy »

List z Moskwy do polskich przyjaciół

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Drodzy polscy przyjaciele!

Mamy trudną, wspólną historię i wzajemne prawo, by się nie lubić.

Różne punkty widzenia

Z jednej strony już od ośmiu miesięcy patrzycie jak Ukraina znajduje się w stanie wojny, którą nie ona zaczęła, lecz musi ją prowadzić – wojny z Rosją. Polityka Federacji Rosyjskiej od dawna jest przedmiotem uzasadnionej [! – admin] krytyki wspólnoty europejskiej i dlatego Polska w miarę możliwości pomaga Ukrainie – przyjmuje uchodźców, dostarcza sprzęt wojskowy. To przejaw gościnności typowej dla słowiańskiej duszy.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 9 Komentarzy »

Jak chomik stał się bocianem. Polskie powroty z UK w świetle badań na migracją.

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Fala polskich powrotów bezpośrednio po wejściu w życie BREXITu, jak i w formie jego długofalowych skutków, okazała się być zjawiskiem bardziej zauważalnym w mediach społecznościowych i w świadomości polskiej imigracji w UK, niż w liczbach bezwzględnych.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 6 Komentarzy »

Pożytki z lektury Dugina

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Trudno zgodzić się ze wszystkimi tezami stawianymi przez Aleksandra Dugina. Podobnie trudno zresztą przyjmować z aprobatą wszystkie przekonania i twierdzenia jakiegokolwiek innego myśliciela czy publicysty. Również tych, znakomitych skądinąd autorów, których teksty uświetniają „Myśl Polską”.

Ze szczególnym zainteresowaniem, regularnie czytuję kolejne materiały publicystyczne, komentarze, ale też prace naukowe prof. Adama Wielomskiego i Magdaleny Ziętek-Wielomskiej. Jeden z ostatnich, opublikowany w cyklu Rozmowy małżeńskie Wielomskich („Myśl Polska” z 20-27.11.2022), skłania mnie jednak do pewnego polemicznego komentarza. Dotyczy bowiem postaci osobiście mi znanej – wspomnianego na wstępie rosyjskiego filozofa i geopolityka, którego książkę miałem ostatnio okazję przetłumaczyć i zredagować w języku polskim.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 1 Comment »

Strasburg, porażka Europy…

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Parlament Europejski 494 głosami za, 58 przeciw i 44 wstrzymujących się, przyjął rezolucję określającą Rosję jako „państwowego sponsora terroryzmu za okrucieństwa popełnione przez reżim Władimira Putina na narodzie ukraińskim”.

Zrobił to w tym samym czasie, gdy Ankara bombardowała Kurdów, Tel Awiw bombardował Palestyńczyków, a Ryad bombardował Jemeńczyków, czyli tych dotkniętych „demokratycznymi bombami”. Rezolucja upamiętniająca Zełenskiego została przegłosowana, gdy w Moskwie, w towarzystwie kubańskiego prezydenta Díaza Canela, Putin złożył hołd nowemu pomnikowi Fidela Castro, gigantycznego męża stanu XX wieku. Każdy ma swoje własne referencje.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 5 Komentarzy »

Po latach bezmyślnego ruchania, ta nowoczesna kobieta chce teraz znaleźć sobie porządnego mężczyznę

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Możesz lubić to co lubisz, ale do kobiet nie dociera, że mężczyźni biorą ochłapy tylko wtedy, gdy muszą [nie mają innego wyboru].

Po latach bezmyślnego ruchania, ta nowoczesna kobieta chce teraz znaleźć sobie porządnego mężczyznę.

Tak więc po wielu, wielu latach bezmyślnego, karkołomnego, nieokrzesanego, rozstrajającego puszczania się, po latach najbardziej zdemoralizowanych, zwierzęcych numerków, które ta kobieta lub jakakolwiek kobieta kiedykolwiek odbyła, ta kobieta lub niektóre kobiety dochodzą do wniosku, że:

„Tak, wiesz co, nie sądzę, że moja wagina to dłużej wytrzyma. Prawdopodobnie po prostu znajdę sobie porządnego mężczyznę”. Czytaj resztę wpisu »

Posted in Różne | 6 Komentarzy »

Dlaczego szkoły nie edukują

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Fragment książki Johna Taylora Gatto pt. „Dumbing Us Down”

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Kultura, Polityka | 6 Komentarzy »

Kartagiński pokój Waszyngtonu zderza się z rzeczywistością. Administracja Bidena odmawia powiedzenia Amerykanom prawdy: Ukraina nie wygrywa i nie wygra tej wojny.

Posted by Marucha w dniu 2022-11-29 (Wtorek)

Narodowi przywódcy polityczni i wojskowi, którzy zaangażowali Amerykę w wojny z wyboru w Wietnamie, na Bałkanach, w Afganistanie i Iraku, zrobili to z reguły dlatego, że byli przekonani, iż walki będą krótkie i decydujące.

Życie na ziemiach odzyskanych na południu Ukrainy Zniszczone domy stoją wśród gruzów 20 listopada 2022 roku w Śnihuriwce, Ukraina. (Zdjęcie Yurii Tynnyi/Suspilne Ukraine/JSC „UA:PBC”/Global Images Ukraine via Getty Images)

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 13 Komentarzy »

Marokańczycy uczcili zwycięstwo nad Belgią demolując Brukselę

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Maroka pokonała 2:0 kadrę Belgii. Zwycięstwo nad „Czerwonymi Diabłami” zostało uczczone przez fanów „Lwów Atlasu”, którzy w ramach świętowania zaczęli niszczyć ulice stolicy Belgii.

Przez kilka godzin tamtejsza policja próbowała więc zapanować nad tłumem w kilku miejscach Brukseli.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 16 Komentarzy »

Generał Surowikin radykalnie zmienił plany operacyjne na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Działania Rosjan wpływają na stan fizyczny i moralny wroga, a efekt będzie się nasilać w miarę ochładzania się pogody. Więc nie oczekuj, że rosyjskie ataki rakietowe ustaną.

Znalazłem dziś opinię specjalisty wojskowego, która brzmi dokładnie tak jak teza, którą postawiłem w mojej ostatniej notce. (Może kiedyś zostanę „analitykiem” jak dr Bartosiak albo sam red. Sakiewicz 🙂
Chodziło mi o to, że to sami Ukraińcy powinni położyć kres kijowskiej, nazibanderowskiej juncie wspieranej i inspirowanej przez USA/NATO a obecne działania rosyjskich sił alianckich polegające na niszczeniu czułych punktów ukraińskiej infrastruktury energetycznej właśnie mają ich do tego „zachęcić”.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 37 Komentarzy »

Wygląda na to, że Rosja nie będzie potrzebowała zimowej ofensywy, aby wygrać wojnę

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Moon of Alabama okazał się być wiarygodnym źródłem informacji o konflikcie na Ukrainie. Post z 23 listopada wskazuje, że jakaś część rosyjskiego rządu lub wojska w końcu zrozumiała, że Rosja jest w stanie wojny. Relację można przeczytać tutaj:
>https://www.moonofalabama.org/2022/11/ukraine-lights-out-no-water-and-soon-no-heat-.html

Wydaje się, że ośmiomiesięczna polityka Kremla polegająca na ochronie Ukrainy przed atakiem, a tym samym pomocy Ukrainie w prowadzeniu wojny z siłami rosyjskimi, dobiegła końca. Infrastruktura – energia, transport, woda – Ukrainy jest wyłączana.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 13 Komentarzy »

«Batalion Monako»

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Żegnaj Kijowie, witaj Lazurowe Wybrzeże: Podczas gdy Zachód wysyła pomoc, oto jak skorumpowane elity Ukrainy czerpią zyski z konfliktu.

Urzędnicy i oligarchowie przekierowali większość wsparcia finansowego wysyłanego do Kijowa.

Od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej na Ukrainie, USA, UE i ich sojusznicy udzielili Kijowowi pomocy o wartości 126 miliardów dolarów, co stanowi niemal równowartość całego PKB tego kraju. Ponadto miliony Ukraińców znalazło schronienie w UE, gdzie otrzymali mieszkania, żywność, pozwolenia na pracę i wsparcie psychologiczne. Zakres tej pomocy jest ogromny, nawet jak na zachodnie standardy.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 21 Komentarzy »

Mocarstwowość z podkulonym ogonem

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Pochowano dwóch mężczyzn, którzy zginęli od wybuchu w Przewodowie i sprawa nieudanego wywołania przez Ukrainę bezpośredniej wojny NATO z Rosją jest intensywnie przykrywana innymi rewelacjami, chociaż nie do końca. Oto nadeszły wieści skrzydlate, że dziennikarz agencji AP, który podał informację, jakoby Rosja wystrzeliła na Polskę dwie rakiety, stracił właśnie pracę.

Ciekawe, czy tę wiadomość wymyślił sam, czy też jakiś ukraiński patriota poprosił go o przysługę – ale tego pewnie już się chyba nie dowiemy. W każdym razie zachowanie strony ukraińskiej po wybuchu w Przewodowie, nasuwa najgorsze podejrzenia.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 11 Komentarzy »

City of London

Posted by Marucha w dniu 2022-11-28 (Poniedziałek)

Może Was zaskoczyć fakt, że miasto Londyn i City of London to dwie bardzo różne rzeczy, związane ze sobą głównie przez historyczny przypadek i geograficzną bliskość, a współistniejące dziś w dość skomplikowanym układzie sił, w którym City of London wydaje się chwalebnie zwycięskie.

Po pierwsze, City of London, niewielki obszar o powierzchni około jednej mili kwadratowej, został założony jako przystań przez chazarskich “Żydów” podczas ich eksterminacji z Chazarii prawie 1000 lat temu, i został wówczas nazwany “Londynem”. Oczywiście, wiem, że Rzymianie byli tam pierwsi.

Czytaj resztę wpisu »

Posted in Polityka | 13 Komentarzy »

 
%d blogerów lubi to: