Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chanuka w Pałacu Namiestnikowskim i w Sejmie

Posted by Marucha w dniu 2009-12-16 (środa)

Z okazji żydowskiego święta Chanuka, w Pałacu Prezydenckim oraz w polskim Sejmie po raz kolejny zapłonęły świeczki na Menorach – symbolu religii antychrześcijańskiej.

W odróżnieniu do poprzednich lat, na uroczystości w Pałacu Prezydenckim nie był obecny Prezydent RP i przewodziła jej żona Prezydenta, pani Maria Kaczyńska, która wraz z Sekretarzem Stanu Kancelarii Prezydenta, panią Ewą Juńczyk-Ziomecką wręczyła w imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia “osobom zasłużonym dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce oraz w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”.

Pan Prezydent, który – oficjalnie chory, a nieoficjalnie, przed zbliżającymi się kolejnymi wyborami być może woli unikać tak ostentacyjnych gestów uznawanych w społeczeństwie polskim jako przejawy antypolonizmu – oddelegował swoją żonę, która (jak twierdzą złośliwi) z profilu bardziej pasuje do zgromadzonych gości.

Pan Prezydent niezwykle hojnie obdarował środowisko żydowskie i uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg osób słynących z antypolskiej i antykatolickiej działalności.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce” odznaczony został KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLČIK.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”, odznaczeni zostali:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Krzysztof Symcha KELLER oraz Michael Joseph SCHUDRICH
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA oraz Marek SZUKALAK

Za “zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce”, odznaczeni zostali:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI – Yosef EREZ oraz Michał Stanisław SAMET.

Natomiast w Sejmie RP świece chanukowe zapalił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski wraz z naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem. Niesiołowski z okazji święta Chanuki otrzymał pamiątkowy świecznik żydowski.

Niesiołowski wyraził radość z faktu, że “to wielkie święto wielkiego narodu żydowskiego jest obchodzone również w gmachu polskiego parlamentu”.

W zeszłym roku Lech Kaczyński odwiedził synagogę Nożyków, gdzie zapalił świeczkę na Menorze. W uroczystości uczestniczył kapelan Prezydenta, ks. Roman Indrzejczyk.
Polecamy przyjrzeć się ortodoksji katolickiej tego księdza. Jak widać z jego poglądów i stanu wiedzy (nawet tej katechizmowej, na podstawowym poziomie) chyba bliżej mu do judaizmu niż do stanu kapłana katolickiego – zob. wywiad tutaj.

Od admina:
Komentować tego chyba nie trzeba, ani nie trzeba przypominać, iż sama myśl, by żydostwo zorganizowało np. chrześcijańską Wigilię, graniczy z chorobą umysłową.

Zobacz także oryginalny artykuł ze zdjęciami: http://www.bibula.com/?p=16619

Komentarzy 57 to “Chanuka w Pałacu Namiestnikowskim i w Sejmie”

 1. piwozpianka said

  Pani Senyszyn bardzo zabiega o usunięcie symbolów religijnych z polskich szkół, głównie krzyży. Swoją drogą ciekawe dlaczego tak milczy jeżeli w sejmie palą się świeczki chanukowe. Przecież to też jest symbol religijny. Czyżby bała się odzewu ze strony żydowskiej?

 2. Antysemita said

  Przecież to jest jawna antychrześjaska lucyferjaska hucpa ale dla części ogłupianych i zjudeizowanych katolików to nic takiego przecież nic sie nie stało więc o co tyle krzyku. Ja nie moge PRECZ Z ŻYDO-DIABELSKĄ HANUKĄ JEZUS CHRYSTUS JEST PRAWDZIWYM PANEM I KRÓLEM I NIECH KRÓLUJE W NARODZIE POLSKIM I W POLSCE.
  Czas zacząć oddolnie intronizacje Chrystusa Pana na Króla Polski
  jako antidotum przeciwko judaizacji-(czyt… demonizacji)to jest niezbędne by ocalało i rosło w siłe wszystko co narodowe i Polske. Niech każdy ze swojej parafi czy diecezji naciska na swoich proboszczów nawed protestując pod plebanią by wymysić uroczystą itronizacje Chrystusa Pana na Króla. taka odolna inicjatywa przyniesie efekty społeczne w naszej zdemoralizowanej upadłej obyczajowo naszej Polskiej ojczyzny.

 3. gosc po raz pierwszy said

  My , sobie gadu w ta i z powrotem , pomyslow realnych na lekarstwo . Narod sondaze podniesie do 75 % . W nastepnych wyborach przejda wylacznie chazarzy i dla reprezentacji troszke filochazarow . Krok po kroczku i pewnego Sejmu ,rzadzacy powiedza : zle wam z nami ? Pomozemy wam , i zalatwimy w ONZ , przydzial terytorium Madagaskaru . Narody jak sie przemieszczaja to sie odmladzaja .
  Alternatywa ???
  Prowokacja ! Uruchomic propogande . Naglosnic , ze w ciagu 1 roku , caly narod bedzie musial sie obrzezac . Oczywiscie lechtaczek , tez nie darujemy .
  Tylko zburzenie blogiego spokoju , moze uratowac Nasz Narod .
  Jezeli ktos , zarzuci mi niepowage . Uciesze sie , proszac o madrzejsza i realna propozycje .

 4. aga said

 5. gosc po raz pierwszy said

  – Do 2 — Pan Antysemita —
  Stojac pod plebania , nic nie wskoramy , nikogo nie wzruszymy .
  Sa podobno , chwile , kiedy najlepsza modlitwa jest czyn .
  Taki , co wielu poderwie , a kogos bardzo zaskoczy .

 6. wet3 said

  @ Piwozpianka (1)
  O naiwnosci!!! A czego mozna od Chazarki oczekiwac???!

 7. smutny said

  10
  WIELKIE KŁAMSTWA – CZYLI PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEGO
  fox02
  dzisiaj, 22:13

  ZWIEDZENIA LUDZKOŚCI I UTWORZENIA GLOBALNEJ WŁADZY.

  1. kryzys gospodarczy – sztucznie wywołany, aby posłużyć za argument do przyśpieszenia prac na Rządem Światowym czyli opisanej w apokalipsie „bestii” ( patrz ostatni szczyt G-20 czy encyklika Papieża z sierpnia tego roku )

  2. pandemia grypy – w najlepszym razie wywołana żeby zarobić sporą kasę, w najgorszym tak jak wyżej posłuży jako argument za Rządem światowym. W jeszcze gorszym do wywołania prawdziwej pandemii i wprowadzenia całkowitej kontroli i szybkim wprowadzeniem nowej globalnej władzy.

  3. terroryzm – umożliwia zbijanie kasy na ropie i przemyśle zbrojeniowym oraz zastraszenie ludności świata w efekcie czego godzi się ona na coraz większą kontrole nad sobą ( uprawnienia służb, chipy w dowodach, odciski palców, zdjęcia biometryczne twarzy umożliwiające rozpoznanie osoby, bez udziału żywego operatora kamery ). Są to warunki, które w przyszłości umożliwią globalnej władzy, wprowadzenie „wielkiego ucisku” połączonego z powszechnym chipowaniem ( „znak bestii” )

  Dodatkowo w przypadku spektakularnych zamachów może również posłużyć do utworzenia globalnej władzy.

  4. Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu – ma na celu nazbijanie pieniędzy oraz zjednoczenie ludzkości we wspólnym celu, co utoruje drogę do utworzenia rządu światowego. Pierwszym etapem będzie pierwszy w dziejach świata globalny podatek.

  Ponieważ propagowane działania nie przyniosą oczekiwanych skutków, katastrofy naturalne staną się coraz częstsze i silniejsze ( co także jest jednym z warunków czasów ostatecznych ), co jeszcze bardziej zwiększy presje zmanipulowanego świata na wspólną walkę z CO2 i zjednoczenie pod wspólnym kierownictwem.

  Wszystkie wyżej wymienione sprawy łączy to, że co do wszystkich istniały od samego początku poważne wątpliwości, wszystkie były oficjalnie propagowane w mediach oraz przez najważniejszych światowych polityków, wszystkie były traktowane jako oczywisty fakt i we wszystkich czterech przypadkach, przeciwników wszystkich z nich nazywano wyznawcami teorii spiskowych …

  Wiele wskazuje na to że żyjemy w czasach ostatecznych, a przytoczone przykłady kłamstw pokazują że nie są one przypadkiem i składają się na większą całość. Pokazują również, że w obecnych czasach, dysponując odpowiednio dużym kapitałem i mediami można dowolnie oddziaływać na społeczeństwa: czy to w sferze politycznej, społecznej, zdrowotne, finansowej czy światopoglądowej i że nie wahają się tego robić.

  Należy przy tym pamiętać, że jednymi z głównych cech apokalipsy będą: utworzenie globalnej władzy oraz próba zwiedzenia jak największej liczby ludzi na ziemi: zarówno wierzących jak i nie wierzących, a co gorsze wiadomo, że będzie to próba w dużej mierze udana.

  Dlatego przede wszystkim:

  1. Powinno się przyjąć postawę ograniczonego zaufania względem informacji podawanych przez media i to odwrotnie proporcjonalnie do stopnia zaangażowania ich w dany problem oraz jego nagłaśniania jako idealne rozwiązanie lub 100% pewny fakt.

  2. Obserwować wydarzenia zachodzące na świecie, a przede wszystkim takie procesy jak: centralizacja władzy w UE, tworzenie rządu światowego ( G-20, ONZ, konferencje klimatyczne ), wprowadzanie kolejnych elementów kontroli ( nowe dowody, chipy, odciski palców itp ), ewentualne pandemie, szczepienia, kryzysy gospodarcze, postawę Watykanu wobec rządu światowego jeśli ten zacznie się tworzyć, działania podejmowane w ramach walki z ociepleniem klimatu.

  3. Jeśli była by taka sytuacja w przyszłości nie dać się zachipować, niezależnie od sytuacji i padających argumentów.

  http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2MzgwOTYzOCwxNjkwNjQ5NDMsNzY1MjEyMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

 8. figusia said

  W przeddzien i oczywiscie 11-grudnia filtrowalam kurnikowe mendy z samej ciekowosci jakim to znowu „tepym nozykiem” sie pochwala, ze swiecznikowi czesc oddaje. W ubieglym roku, ojej jak sie szczycili, ze i Niemcy i Francja, Washingotn to juz normalka, no i Polska, i nawet przed Kremlem swiecznik trumfowal. A w tym roku piskneli o B.Kurniku i cisza. Tarzania sie Kwaczorkowej nawet nie spostrzegli,moze sie zawstydzili, ze tylko taka nedzna kreatura zostala oddelegowana na do udzialu w ich guselkach.

 9. wet3 said

  @ Piwozpianka (1)
  Oj! Oj! Nieladnie i nieroztropnie jest oczekiwac od Chazarki jakichstam
  wyrzeczen sie judejskiej tozsamosci!

 10. wet3 said

  @ Po Raz … (3)
  Pejsato-komuchowe eurolewctwo doszczetnie opanowalo 4 najwieksze (i z pewnoscia tez mniejsze) partie polityczne. Polacy NIE maja najmniejszych szns w jakimkolwiek glosowaniu. Zawsze wyjdzie ono na korzysc czerwonych lewakow i pejsatych. Poza rozwiazaniem silowym innego rozwiazania osobiscie nie widze. Oskarzalem Polakow o glupote, ale bylem w bledzie. Czerwono-pejsaci przechytrzyli wszystkich.

 11. Realista said

  Nie bardzo rozumiem. Czy mnie ktos to moze wytlumaczyc?

  Napisano, ze ambasador Izraela zostal odznaczony Krzyzem Odrodzenia Polski.

  Po pierwsze dlaczego ambasador Izraela jest odznaczony Orderem Odrodzenia Polski, a po drugie dlaczego krzyzem?

  Czyzby ambasador Izraela przeszedl na religie katolicka? Tak to musi byc napewno to.

 12. gosc po raz pierwszy said

  Do 9 — Pan Wet 3 —
  Nawet Pan Bog glupoty nie premiuje . Zas Matka Natura , daje fory silniejszym i madrzejszym .
  Musi Pan w swych rozwazaniach wybrac , czy zarzucic nam Polakom glupote , czy ich chytrosc , podstepnosc , uznac jako madrosc . Przepraszam za powtarzanie sie , ze bardzo wiele zlego , sami sobie uczynilismy . A o nie naprawianie naszych bledow , moze inaczej , o wykorzystywanie naszych bledow , dla swoich korzysci , do sasiadow pretensji miec nie powinnismy .

  (przepraszam blad -„czy ich chytrosc” powinno „czy Zydow chytrosc”

 13. wet3 said

  @ Figusia (7)
  Otoz przed chwila wyczytalem na forun wirtualnej polonii, ze w Kiszyniowie –
  stolicy Moldawii ludziska pod przewodnictwem popa usuneli z publicznego miejsca menore, a na jej miejsce postawili krzyz. Obys zyl w ciwkawych czasach!

 14. Benny Kuleczka said

  Ja w kwestii formalnej. To nie sa menory. W swieto Chanuka swiece zapala sie na swiecznikach dziewiecioramiennych (chanukija). Menora jest siedmioramienna. Wikipedia sie klania. A tak w ogole, to mi tez sie nie podoba „obsikiwanie” Polski przez narod wybrany.

 15. Marucha said

  No więc właśnie według Wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Menorah):

  1. Menorah (Temple) – a seven-branched candelabrum which has been a symbol of Judaism for almost 3000 years and is the emblem of Israel. It was used in the ancient Temple in Jerusalem.
  2. Menorah (Hanukkah), a nine-branched candelabrum used on Hanukkah.

  Bardziej wgłębiać się w żydowską symbolikę nie mamy chęci.

 16. aga said

  ad.Wet3 …pod przewodnictwem Popa / ukłony dla tegoż/

  A gdzie my Polacy mamy swoich przwodnikow?sami jak te owce będziemy się obijać od ściany do ściany.Az w końcu uwierzymy,ze tak ma być.

 17. Inkwizytor said

  Ad Aga

  Polscy przewodnicy ( biskupi ) są zatroskani o zmiany klimatyczne i broń nuklearną. Niedługo pewnie będą „walczyć” z modnymi w UE „wykluczeniami ze zwględu….”. Na odcinku religijnym zupełnie się bowiem poddali propagując diabelski ekumenizm i masońską wolność religijną.

 18. Salcie said

  Pytanie moje zaadresowuje bezposrednio do barona Srula Radziwilla, ktory jest godnym zaufania rzecznikiem spolecznosci zydowskiej na tym i na innych chorobliwie i antysemicko polskich witrynach. Mianowicie zapytowuje sie szanownego pana barona Srula czy wraz z moim mezem Morytzem dzialajacym aktywnie i destruktywnie na innych patriotycznych forach nie powinnismy sie zglosic do prezydenta Kaczynskiego celem uzyskania wysokiego odznaczenia panstwowego?
  Uprzejmnie upraszam o szybka odpowiedz
  Salcie

 19. Baron Srul Radziwiłł said

  Wielce szanowna Pani Salcie!
  Odznaczenia i ordery dla Pani i dla Pani małżonka macie Państwo jak w dobry bank od Rotszyldów. Sprawę przyspieszyłoby znacznie wpłacenie dobrowolnej kwoty w wysokość na minimum 150 tysięcy euro, na odbudowa kultury żydowskiej w Polsce. Bliższe informacje udziela kancelaria Pana Prezydenta.

 20. Brat Dioskur said

  Prosze Panstwa,tylko spokoj nas moze uratowac….owe zapalania swiecznikow zarowno w gmachu Sejmu jak i Palacu Namiestnikowskim nalezy postrzegac jako cwiczenia w ramach BHP na wypadek wylaczenia pradu!Co prawda rownolegle powinny odbyc sie rowniez manewry z udzialem Strazy Pozarnej,ale byc moze glowny ogniomistrz Pawlak tez zlapal jakas chrypke…W kazdym razie b.prezio skrewil strasznie ,bo nawet bedac na lozu smierci powinien sie z niego zwlec i przecwiczyc zapalanie tych swieczek na wypadek…gdyby agenci KGB przecieli kable.Nawiasem owa cudowna lampka chanukowa byla pierwowzorem wspolczesnej zarowki energosczednej o czym w dobie kryzysu energetycznego nalezy po sprawiedliwosci wspomniec.Ta optymistyczna uwaga konczac zycze wszystkim Wesolych Swiat …Bozego Narodzenia ( tfu,niesiony fala poprawnosci i tryndow plynacych z najwyzszych kregow chcialem juz napisac :””Wesolych Swiat Swiatla” ,nie mylic ze Swiatla!)

 21. Inspektor Lesny said

  „stolicy Moldawii ludziska pod przewodnictwem popa usuneli z publicznego miejsca menore, a na jej miejsce postawili krzyz.”

  No i co im za to zrobia? Zbija ich rozga po tylku czy jak?
  Nie ma sie czego bac…

 22. smutny said

  Niech odpoczywa w spokoju

  czw, 2009-12-17 13:47 | Vosiek

  Znalem Zbyszka od lat 90, jeszcze kilka dni temu z nim wymienialem korespondencje.
  jestem przekonany, ze go zamordowali.

  http://prawica.net/node/20168

 23. Baron Srul Radziwiłł said

  Oj, Panie Inspektorze, jakto co im zrobią? Przecież cały świat ich za to potępi! Polacy na przykład bardzo się boją być takimi potępieńcami i dlatego we wszystkim Żydom ustępują, co słuszne jest.

 24. wet3 said

  Benny Kuleczka
  Ma Pan racje. Nie widzialem zdjecia. Po Panskiej wypowiedzi zobaczylem cos w jezyku (chyba) rumunskim?) ze zdjeciem. Oczywiscie nie byla to menora. To jednak nie zmienia postaci rzeczy. Moldawianie (a wlasciwie Rumuni) postapili prawidlowo – i chwala im za to!!! Pozdrawiam.

 25. Antysemita said

  hyle czoło przed prawosławnymi katolikami w Mołdawi powiniśmy jako katolicy brać od nich przykład i powyrywać świeczniki lucyfera i gwiazdy dawida w całej Polsce. Ci w Mołdawi pokazali że sie nie boją a właściwie udowodnili swoją wiare w Boga Chrystusa Pana a my kiedy udowodnimi jak długo bedziemy sie lękać żydostwa zamiast bać sie Boga

 26. Z Internetu said

  Inz. Jerzy Skoryna

  Niemcy i Rosjanie, przez cale wieki starali sie zniszczyc Polskie godla i symbole, to jest Orla Bialego i Krzyza, co im sie NIE UDALO.

  Zadnemu POLAKOWI niegdy do glowy nie przyszlo gratulowac komus, kto pragnie znieszzczenia NASZYCH NARODOWYCH GODEL i SYMBOLI, zastepujac je jakims innym pogañskim wymyslonym bohomazem.

  Czlowiek, który gratulowalby takiemu zagranicznemu osobnikowi, bylby okrzyczany, lub nawet osadzony jako ZDRAJCA! Nikt takiemu osobnikowi nie podalby reke i wykluczylby ze spoleczñstwa POLSKIEGO. Zadna wymówka, ze to taki, siaki, owaki, czy inny „swiatly”, czy tez „wazny” osobnik, który ma „cicha” idee zniesienia i zniszczenie godel i symboli Polski, „dzieki swemu stanowisku”, to trzeba mu gratulowac wyboru? Ten nowy, nowy wódz UE, pragnie „po cichi” usunac POLSKIE znaki, nawet ze wszystkich dokumentów, wlacznie z osobistymi.

  Takim gagatkiem, który o tym mysli, to jest nowy Prezycent Unii Euriopejskiej, nijaki Herman von Rompuy. Zamiast zyczeñ i kadzenia, to trzeba mu skuc twarz na miazge,osadzic i wyrzucic z organizacji, która wybiera takich typów na swoich przywódców! Uwazam, ze Polska, MUSI wyjsc z takiej organizacji, jaka jest UE, która dazy do zniewolenia Polski i Jej sasiadów.

  Do tej pory z Polski, to nie blo slychac zadnych glosów sprzeciwu i oburzeniu, przeciw tej nominacji, ani krytyki Prezydenta, za przeslanie mu GRATULACJI. To niby „Polski” Prezydent, sklada powinszowania typowi, który „po cichu” bedzie dazyl do pelnego zniszczenia naszej Ojczyzny i wchloniecia Jej przez pogañska organizacje, jaka jest UE.

  Ponizej zródla z Polski, które donosza o tych kryminalnych, zdradzieckich i szatañskich wydarzeniach, jakie ostatnio milymiejsce.

  POLSKO OBUDZ SIE, ZRZUC KAJDANY, KTÓRE CIE DUSZA i RABUJA, DAZACE DO PELNEGO ZNISZCZENIA!. UE ma takie same cele co Hitler i Stalin, kompletnego zniszczenia Polski. Ten sam pogañski ducho rzadzi Unia Europejska. Stwórzmy Konfereracje Europy Srodkowej od Estonii do Gracji. To jest pozadane qyjecie dl Polski i naszych sasiadów!

  Gratuluje sie nowemu „architektowi niemozliwych kompromisów”, który „otworzy interesujace perspektywy”, którymi sa, zlikwidowanie symboli narodowych, hymnów i calego pañstwa, wcielajac Polsce z naszymi sasiadami do dyktatorjalnei i zarlocznej Unii Europejskiej.

  Pomyslmy rzeczowo, czy jest wobec Narodu Polskiego, rzeczowe i patryjotyczne, skladania gratulacji, typom o podobnych celach do których dazyli, Hitler i Stalin, LIKWIDACJI POLSKI! WTYD i HAÑBA takim ludziom!

  Tak jak zwyciezylismy pod Grunwaldem, wyrzucilismy Szwedów z pod Czestochowy, ocalilismy Europe pod Wiedniem, obronilismy ponownie siebie i Europe od wschodniego barbarzylcy w 1920 roku, W BITWIE Cudu nas Wisla, TAK i TERAZ, ZWYCIEZYMY!

 27. Cham Wiejski said

  To nie temu błaznowi von Rompuy trzeba skuć mordę, ale naszym politykom. Gdyby nie wepchali nas do UE, to van Rompuy czy inny Chujgens mógłby nam skoczyć na banana.

 28. Guła said

  Putinowi na ten przykład wskoczył boć na Kremlu tez smrodzi kopciem ten świecznik. Piszę w ciemno bo inaczej nie jest.

 29. Cham Wiejski said

  Eeee, Guła, jak zwykle pieprzysz i w ogóle nie bardzo wiadomo, co chcesz powiedzieć. Jakiś taki masz pokrętny styl, jakby przez wyżymaczkę przepuszczony.

 30. Guła said

  Zaś tam. na Kremlu świeci ino dym.

 31. Edward Maciejczyk said

  Panie Gula,
  Ilekroc widze wypowiedzi podobne do Panskiej , zastanawiam sie czy przy kotle z Polakami musi stac Diabelska warta.
  Najpierw zadam pytanie , jaki jest powod pisania tego typu listow w oparciu o „wiedze” wytrzepana z pracia jak Stary Testament przez Mojzesza.
  Obserwuje zachowanie tego geniusza od wielu lat i powtorze Panu ze, Wladymir Putin jest Slowianskim Geniuszem ktorego Pan nie rozumie i ulega Pan koszernej manipujacji.
  Wielokrotnie uczestniczylem w spotkaniach i wiecach podczas ktorych Wladymir Putin wystepowal, mam przyjaciol wsrod Rosyjskich Narodowcow i autorytetow Slowianskich.
  Stwierdzam ponad wszelka watpliwosc- To jest Slowianski Duch ktory z Zydami ma tylko tyle wspolnego ze wypedza ich z Rosji, mam na to niezbite dowody w ktorych osobiscie uczestniczylem, ale nie pora zeby o tym pisac.
  Co Panem kierowalo w chwili gdy umieszczal Pan link na zlot Rabinow i „zwierzenia” jakiegos schizola uznal za autorytatywne, co podwaza autorytet Putina?
  Mojzesz tez jak zszedl nacpany z gory Synaj to podobno powiedzial ze „rozmawial z Bogiem” wielu uwierzylo w te brednie i powtarza do dzis.
  Ktos kto wierzy w to co mowi Zyd , albo jest obcy Slowianszczyznie, albo sie zderzyl z pociagiem towarowym, szczegolnie wtedy gdy mowi to powaznie.
  Numer z menora brzuch mnie rozbolal ze smiechu, oto teledysk z „putinem”
  Z calym szacunkiem dla Panskiej wiedzy historycznej, na temat wspolczesnej polityki prosze sie wstrzymac z wypowiedziami do czasu obejrzenia teledysku.

  Tak samo zapala menore jak wystepuje w tym teledysku
  Mysle ze uzylem jezyka ktory Pan rozumie.
  Edward Maciejczyk

 32. Edward Maciejczyk said

  W zyciu doroslym nauczylem sie stosowac geadacje, zarowno w pracy zawodowej jak i prywatnie w ocenie przyjaciol.
  Czlowiek dorosly i przytomny nie zachowuje sie jak pijak spod budki z piwem i nie wali piecsia w twarz wieloletniego towarzysza niedoli za nieistotne „przewinienie”
  Czlowiek dojrzaly analizuje i tym zasadniczo sie rozni od psa ktory gryzie natychmiast bez zastanowiena sie nad konsekwencjami.
  Wladimir Putin na przestrzeni kilkunastu lat otwartej dzialalnosci zasluzyl sobie u mnie na najwyzsze uznanie juz od poczatku prezydentury.
  Podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce , zlozyl wiazanke kwiatow pod pomnikiem Polskich Bohaterow Narodowych z Armii Krajowej.
  Inni skundleni prezydenci marionetkowych panstw, pelzaja jak zmije pod pomniki Zydowskie a Wladimir Putin poszedl pod pomnik AK.
  Ten gest radykalnie zmienil moj swiatopoglad i zaczolem sie z bliska przygladac narodowi ktory wczesniej uznawalem za wroga.
  Roja podobnie jak caly swiat poprzez intrygi zydowskie , jest podzielona na dwie czesci tj. na zydofilow z pofilcowanymi mozgami kundli zdegenerowanych mieszaniem ras i Rosjan senso stricte.
  Podzial przechodzi wzdluz linji Berja / Zukow .
  Grupa bolszewickich kundli pozostalych po systemie komunistycznym zbudowanym przez Zydow za pieniadze „12 polkolen israela” (12 gwiazdek we fladze unijnej) zwanych „demokratami” ktorych ojcem i idolem byl jeden z najbardziej zwyrodnialych kundli , masowy morderca Zyd Lawrentij Beria.
  Prawdziwi Rosjanie ktorych Zydzi nie zdazyli zamordowac , sa skupieni w Narodowej grupie czyli grupie „Wilkow Zukowa”
  Jaka role dla Rosji odegral marszalek Gieorgij Zukow to musi Pan dopiero poczytac aby poglebic wiedze.
  Kontynuatorem dziela Zukowa , jest Wladimir Putin ktory odbudowal Rosje Narodowa , Rosje przyjazna Slowianszczyznie i Bialej Europie, Rosje wroga zachoniemu kudlizmowi.
  Wiecej nie moge pisac bo ani czas ani miejsce na to nie pozwala, dodam tylko ze w przeciwienstwie do Pana nie obserwuje Putina w kapciach przed telewizorem tylko z bliska.
  To ze jest generalem i byl w czolowce wywiadu , tylko dziala na korzysc Putina bo wladze powinni sprawowac fachowcy a nie odrabane siekiera od chlewa chamy zainstalowane przez Zydow jako „pozyteczni idioci” ( Tusk, Kaczynski, Sikorski i inne kundle rakotworcze zainstalowane w Polsce przez Syjonistow).
  Dochodzac do konkluzji, chce zwrocic uwage na to ze zaslugi Putina w stosunku do bledow, maja sie tak jak czolg do kamienia i dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
  Po pierwszym gescie przyjazni Narodowej wykonanym przez Putina podczas wizyty w Polsce, nie nastapila zadna reakcja, poniewaz Zydzi skutecznie wymordowali Polskich Narodowcow.
  Przewiduje ze w zwiazku z patologiczna sytuacja w dzisiajszej Polsce i brakiem swiadomej kadry Narodowej, Putin wchlonie Polske przy pomocy Niemcow , a do sprawowania wladzy nad Polakami wyznaczy Zydow, ktorzy sa zawsze dyspozycyjni wobec „pana” do czasu az go zagryza.
  Prosze mi pokazac jednego Polaka z ktorym mozna dzis usiasc przy stole i ustalic zasady gry tak aby z honorem dotrwal do konca.
  Z calym szacunkiem do tego co Pan robi, gwarantuje ze cena za ktora wyjdzie Pan z kryjowki, radykalnie zmieni kierunek i dopasuje jak Zyd do kosciola, nie przekracza 100 tys $.
  Najwieksze „polskie asy” byly kupowane przez Zydow za smieszne kwoty od 15 do 60 tys $, ustawy sejmowe kupuje sie za kilkadziesiat tysiecy od calosci przepisu.
  Philip Moris kupil w Polsce ustawe tytoniowa ktora dala mu monopol na produkcje paierosow za ok. 250 tys.$ bo tyle wchodzi do aktowki , moge wymieniac bez konca ale po co skoro osoby ktore beda to czytaly , w pamieci zaczna kalkulowac wlasna wartosc przeliczajac na dolary.
  Przyjdzie czas ze na lozu smierci ktorys ze skundlonych poslow na sejm , przyzna sie ile bladz Merkel zaplacila za „traktat lizbonski” bo prawda zawsze wyjdzie na jaw.
  Badania ktore dobitnie wskazuja na ten fakt (byly proby z tzw. „narodowcami”) sa ciagle prowadzone i nie chce nikogo obrazac ale jest to wynik wiekowych wplywow tzw. „cywilizacji lacinskiej” ktora zabila Ducha Narodowego i zrobila z Wilka Barana.
  Celowo stosuje kuracje szokowa bo mam nadzieje ze w koncu Polacy zaczna sie budzic z letargu.

 33. Inkwizytor said

  Serdecznie witam i pozdrawiam Pana Edwarda Maciejczyka, prawego Polaka i niezłomnego patriotę. Dziękuję za pańskie filmy, szczególnie ten o Jedwabnem. Rosji nigdy w dojrzałym dorosłym życiu za wroga nie uważałem. Napuszczanie na siebie nawzajem Rosjan i Polaków było i jest dziełem wrogów Polski, zawsze tych samych, potomków handlarzy Słowian.

 34. wet3 said

  @ Edward Maciejczyk
  To, co Pan napisal mozna nawet bylo czytac. Zdecydowanie zdyskwalifikowal sie Pan glupia uwaga na temat cywilizacji lacinskiej!!! To jest bowiem NASZA cywilizacja, ktora przejelismy razem z przyjeciem chrzescijanstwa w obrzadku lacinskim!
  Jakos religia wcale nam nie przeszkadzala, a wrecz odwrotnie ta religia i cywilizacja niesamowicie pomogla nam przetrwac okres zaborow pod zaborcami cywilizacji bizantyjskiej. Cywilizacja Reichu nie jest bowiem lacinska. W zdecydowanej wiekszosci jest bizantyjska.
  PS – Na temat Putina mam bardzo mieszane uczucia. Bardzo mi sie podoba i jednoczesnie nie podoba. Najbardziej nie moge zrozumiec dlaczego Putin nie oczysci Rosji z pejsatych oligarchow, ktorzy na machlojkach i zlodziejstwie dorobili sie zawrotnych fortun? Pogonil wprawdzie paru, ale to jest kropla w morzu!

 35. wet3 said

  Do Forumowiczow
  Zajrzalem do Wikipedii. Bylo tam wyrazne zdjecie 9-cioramiennego swiecznika a pod spodem napis: menora hanukijska. Teraz juz na prawde nie wiem czy to jest hanukija czy tez menora hanukijska?

 36. Cham Wiejski said

  Panie Wet3, wg. Wikipedii (a ta się zna na Żydach, jak mało kto) – o czym napisał Marucha – menora może być 7-mio albo 9-cio ramienna.

 37. Inspektor Lesny said

  Wet3
  No,chyba rozne na te rozne ich swieta…
  Na to wyglada.

 38. gosc po raz pierwszy said

  – Do 34 — Pan Wet — Lubie czytac pana posty , i nawet jak mi sie nie zawsze wszystko zgadza daruje to sobie . Wiekszosc uczestnikow forum u Pana Maruchy , dobro naszej Ojczyzny laczy . Jednomyslnosci od siebie wymagac , sadze nie mozemy . Cos takiego istnieje tylko pod dyktatem . No i wlasnie , na p. 34 czytamy do Pana E. Maciejczyka — , nawet tak , ale zdyskwalifikowal sie Pan glupia uwaga na temat cywilizacji lacinskiej . Na marginesie – uwaza Pan cywilizacje Reichu jako bizantyjska — dlaczego ? Prawoslawie rozumiem , Konstantynopol byl stolica chrzescijanstwa wschodniego , Bizancjum ,i czas pewien stolica lacinska . Zburzony zrabowany z wymordowana ludnoscia , przez dzicz , ktora tez sie uwazala za chrzescijan . Upadl , i w polowie xv wieku stal sie na zawsze tureckim Stambulem . Ludnosc — do tzw. kolyski , kobiety , dzieci , wszyscy , wymordowani przez Krzyzakow , za to ze byli bizantyjscy wedlug Pana poszli do piekla . Ich mordercy Krzyzacy , swietuja w Raju po prawicy swojego ojca . Ale to nie u Pana Boga ich miejsce . Ojcem tych mordercow mogl byc tylko szatan do potegi X .

  Dlaczego my chrzescijanie lacinscy , wszystko co pochodzi od wymordowanych chrzescijan z Konstantynopola uwazamy za niedobre , lub jeszcze gorzej ?
  Zdaje sobie sprawe , ze dobre slowo o tej kulturze , jej obrona , dyskwalifikuje i wyrzuca z szeregu . Chyba ze z nazewnictwem jest tu jakies nieporozumienie .
  Wracajac do tematu — nie uwazam ze dla kogos jest to bardzo wazne , ale pod cala wypowiedzia Pana Edwarda Maciejczyka na poscie nr.32 podpisuje sie obu rekoma .

  Do Pana Wet 3 — Przepraszam za kontre , wydaje mi sie ze mam racje . Ale czy napewno ???

 39. Guła said

  Nie będę spierał się, Szanowny Panie Edwardzie, kto zapala hanukije na Kremlu, boć świeci – piszę nieprawdę?. Najprawdopodobniej nie premier Rosji W. Putin – to żołnierz z krwi i kości, na dodatek spec-nazu. Z charakterem.

  Pański list to jedna z niewielu relacji, było nie było, autorytetu, o istniejącym podziale sił w Imperium Rosji. Nie zapytam się już o prezydenta Miedwiediewa, wsio jasna.

  Pięknie kłaniam się Waszmości, po polsku…

  Aha

  Uważam że Rosja nie wchłonie Polski bo nie ma takiej potrzeby. No i zachwiałoby to kształtującą się równowagę geopolityczną. Zgadzam się jednakże iż Imperium Wschodnie jest skłonne do konkretnych rozmów z Polską. Nawet mogłoby mieć propozycję dla Starego Kraju.

 40. wet3 said

  @ Po Raz Pierwszy
  Przede wszystkim nie ma za co przepraszac. Ma Pan prawo do swojej opinii. Przypomne tylko Panu, ze nie kto inny, ale pan Koneczny zaliczyl wyraznie cywilizacje Reichu, podobnie jak cywilizacje rosyjska do cywilizacji bizantyjskiej. Chociaz cywilizacje rosyjska wlasciwie zalicza do cywilizacji bizantyjsko-turanskiej. Prosze przypatrzec sie na takie postacie jak Iwan Grozny, oraz innych carow rosyjskich, popatrzec sie na to co oni wyprawiali i porownac ich do Hitlera czy Bismarcka lub przypomniec sobie o losie Slowiam Polabskich czy Prusow lub wymordowanie mieszkancow Gdanska w 1308 roku. Zobaczy wowczas Pan, ze oni w zasadzie niczym sie nie roznia.
  Dalszy komentarz chyba jest zbyteczny.
  Pozdrawiam.

 41. Toronto said

  Kameleon W.Putin
  W czasach ZSRR, W.Putin byl czlonkiem KPZR i agentem KGB.
  Ojciec W.Putina byl w zydowskim NKWD, a dziadek W.Putina byl kucharzem zyda Lenina i zyda Stalina.

  W.Putin to rowniez morderca, poniewaz zlecil zamordowanie gen.Trofimowa, ktory wiedzial o tuszowaniu morderstw popelnianych przez FSB w czasie, gdy kierowal nim W.Putin i podzielil sie informacjami z Litwinienko.
  W.Putin kryje sie rowniez za zamordowaniem plk Litvinienki za to, ze oskarzyl tajne sluzby rosyjskie FSB (poprzednio KGB-NKWD) o upozorowane ataki terrorystyczne oraz za powiazania FSB z rosyjska mafia i korupcje.
  Faktem jest rowniez, ze Putin uziemil niepokornego oligarche medialnego, zyda Berezowskiego, ktory myslal, ze moze wszystkich przekupic i nimi sterowac, ale rownie dobrze W.Putin otoczyl sie lojalnymi zydami, jak chociazby R.Abramowiczem i innymi – wiecej na stronie:
  http://www.forbes.com/2004/07/14/04russialand.html

  Menora na Kremlu, w Waszyngtonie, Brukseli, ONZ, Warszawie etc nie wymaga dodatkowego komentarza.

 42. Guła said

  Chyba że, dobrze byłoby wiedzieć co symbolizuje

  ” Chanukija – Menora Chanukowa
  Redaktor: Grażyna Estera Kafka
  10.12.2008.
  Kandelabr używany w Świątyni miał siedem ramion (6+1) reprezentujących Zrozumienie, Siłę, Bojaźń Boga, Boską Obecność, Wiedzę, Radę, Mądrość, ale świecznik chanukowy (chanukija) ma ich dziewięć – na końcu każdego z nich znajduje się pojemnik na olej lub na świecę.

  Ramion jest aż dziewięć, ponieważ osiem reprezentuje osiem dni święta (czytaj: Chanuka: tradycja / historia), a dziewiąte spełnia ważną rolę pomocniczą i nazywa się szamasz (sługa). Jednak ponieważ jest to rola pomocnicza – światło szamaszu nie jest uważane za „oficjalne” światło menory.

  Menory chanukowe wykonywane są najczęściej z mosiądzu, miedzi, srebra, bywają też ceramiczne. Niektóre przystosowane są do świec, inne do oleju. W domach starców i w szpitalach, gdzie istnieje większe niż zazwyczaj niebezpieczeństwo pożaru, używane są menory elektryczne.

  Przez osiem nocy, począwszy od 25. dnia miesiąca Kislew zapala się świece w menorze, korzystając z szamaszu, przed którego zapaleniem nie wygłasza się błogosławieństwa.

  Zawsze jako pierwszą zapala się kolejną nową świecę (aż do ośmiu w ósmy dzień) i zawsze jest to świeca znajdująca się z lewej strony (patrząc na menorę) świecy zapalonej poprzedniego dnia . Wynika z tego, że pierwszą zapalaną świecą (pierwszego dnia) jest ta najbardziej po stronie prawej i ona jest też ostatnią zapalaną w ostatni dzień świąt.

  Świece zapala głowa domu (mężczyzna lub kobieta) i osoba ta wygłasza też błogosławieństwa.

  Ostatnio upowszechnia się też zwyczaj zapalania świateł specjalnych, miniaturowych menor przez dzieci.

  Chanuka jest świętem upamiętniającym postawę Żydów i ich zwycięstwo wobec próby pozbawienia ich tożsamości – religii, tradycji i kultury.

  Chanuka jest wesołym, radosnym świętem.

  Przez osiem dni zapala się kolejne światła chanukiji zaczynając od jednej świecy pierwszego dnia, kolejno dodaje się jedną więcej, aż do zapalenia wszystkich ośmiu ostatniego – ósmego dnia.

  Świecznik powinien być ustawiany tak (np. na parapecie okna), aby był widziany przez przechodniów. Chodzi o „głoszenie światu” chanukowego cudu. Aby cel ten został właściwie spełniony, świateł chanukowego świecznika nie wolno wykorzystywać do innych celów (np. nie wolno przy nim czytać, albo czegokolwiek nim oświetlać).

  Chanuka jest świętem, które w zachodnim świecie zyskuje na znaczeniu poprzez swoje kalendarzowe sąsiedztwo z chrześcijańskimi Świętami Bożego Narodzenia. Dawniej na przykład nie istniał zwyczaj dawania dzieciom prezentów na Chanukę. Prezenty dawało się na Purim. Obecnie dzieci coraz częściej dostają chanukowe prezenty w każdy dzień z ośmiu dni Chanuki, po zapaleniu kolejnej chanukowej świecy lub lampki”

 43. aga said

  Ad. Figusia
  Wybory się zbliżają a poniewaz jarkacz i pisuary tylko kwaczą inaczej ale tez tzw. sondaze studiują i znają stosunek Polakow do chazarskich guseł ,więc kaczor prezio chytrze udał chorego i nie pojechal chadzac po gruzińskiej ziemi z neobanderowca juszczenka i chazarskim agentem szakalemszwili ani teraz nie tarzal się po posadzkach palacu namiestnikowskiego jak to czynil w ub.roku.

 44. aga said

  Hanukowa dedykacja

  Dariusza Kosiura

  Zapalającym hanukowe świece w polskich urzędach tekst ten dedykuję.
  Tak jak katolicy, tak i żydzi obchodzą w podobnym czasie swoje najważniejsze święta. 24 grudnia katolicy radują się z przyjścia na świat syna Bożego. Żydzi w tym samym mniej więcej czasie zapalają hanukowe świece na znak, że wrogowie żydów są przez nich pomordowani. Podobnie jest w czasie Świąt Wielkiej Nocy. Katolicy świętują zmartwychwstanie Tego, który ofiarował się za nas na krzyżu – to najwyższy stopień altruizmu. Obchodzona w tym czasie żydowska Pascha ma ideę przeciwstawną: jest to nasze (żydów) zbawienie a ich (Egipcjan i Kananejczyków) śmierć. Oni powinni ofiarnie zginąć, dzięki czemu my (żydzi) będziemy żyć lepiej. Czy wolno zatem nam katolikom świętować razem z żydami?

  Dariusz Kosiur

  RP z gwiazdą Dawida w tle
  Państwo Polskie z rządzącą mniejszością żydowską

  „Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”
  „Przestrogi dla Polski” autor Stanisław Staszic, rok 1789

  Nie możemy wspólnie z Żydami udawać, że budujemy razem z nimi Państwo Polskie i dobrobyt w znakomitej większości katolickiego Narodu, gdy w rzeczywistości trwa proces dokładnie odwrotny.

  Żydowska mniejszość w Polsce ukrywająca się przeważnie pod polsko brzmiącymi nazwiskami, stanowiąca ok. 2,5% ludności Polski, choć nie istnieją oficjalne dane potwierdzające tę liczbę i może być ona większa, ma na swoim sumieniu dwukrotną w wciągu ostatnich 60 lat kradzież majątku Polaków. Po 1945 r. żydowsko-komunistyczna władza upaństwowiła prywatne majątki polskie, a po 1989 r. żydowskie rządy w Polsce patronowały rozkradaniu majątku produkcyjnego, finansowo-bankowego, komunalnego wypracowanego przez Naród Polski oraz patronowały i patronują wyprzedaży polskiej ziemi. Przy pomocy tzw. planu Balcerowicza (w rzeczywistości żydowskiego planu G. Sorosa – J. Sachsa, przyjętego jeszcze przez żydowski rząd M.F.Rakowskiego w 1988 r.) dokonano nie tylko grabieży majątku narodowego, ale okradziono Polaków z oszczędności. Okradziono również wszystkich tych, którzy zaciągnęli kredyty bankowe zmieniając im wstecznie umowy i zmuszając do zwrotu wielokrotności pożyczek, co jest poza wszelkimi standardami prawa. Mieści się natomiast w mentalności żydowskich lichwiarzy i w żydowskiej filozofii traktowania nie-Żydów przez Żydów.

  Są i inne żydowskie zbrodnie na Polskim Narodzie. Komuniści żydowscy z ZSRR ponoszą odpowiedzialność za wymordowanie po 17.09.1939 r. jeńców wojennych i polskiej inteligencji w Katyniu, w Miednoje, w Ostaszkowie, w Charkowie, w Starobielsku, w Kozielsku, w… – to zemsta za udaremnienie rozlania się w 1920 r. żydowskiego komunizmu po całej Europie. Od 17.09.1939 do 1945 r. żydowscy komuniści z ZSRR wymordowali ok. 2 mln Polaków zamieszkujących ziemie zagrabione przez ZSRR.
  Od 1944 do 1956 r. żydowsko-komunistyczna władza w Polsce wymordowała ok. 600 tys. Polaków.
  Nie powiodło się przyjęcie przez ONZ rezolucji potępiającej komunizm za zbrodnie ludobójstwa – pochłonął 100 – 120 mln ludzkich istnień. Gdyby taką rezolucję przyjęto, odpowiedzialność za największy mord w dziejach świata spadłaby na Żydów, twórców i budowniczych komunizmu. Ale czy wtedy mogliby panoszyć się w Europie opanowując rządy niemal wszystkich państw i od 1990 budować w Europie JudeoUE-państwo, kolejny zbrodniczy twór żydo-bolszewi?

  Po zadekretowaniu przez żydowski rząd w Polsce upadku komunizmu w 1989 r. Żydzi obsiedli ponad 60% sejmowych i senackich foteli, a my Polacy płacimy im za uchwalanie antypolskiego i antynarodowego ustawodawstwa. Zajmują czołowe miejsca w większości, a może we wszystkich partiach zasiadających w sejmie RP. Występują oficjalnie przeciw polskiemu katolicyzmowi, przeciw narodowym interesom i przeciw Państwu Polskiemu. Opowiadają się jawnie za budową JudeoUE-państwa, albo kłamliwie przewrotnie, że są jej przeciwni, ale zawsze wtedy, gdy trzeba bronić interesu Narodu przystają na wszystkie żądania żydo-masonerii europejskiej i światowej, których interesy są od zawsze wrogie Polsce i Polakom i całej naszej chrześcijańskiej cywilizacji.

  Oskarżam wszystkie żydowskie rządy sprawujące w Polsce władzę po 1980 r. do dziś o celowe i z pełną premedytacją działanie na szkodę Narodu i Państwa Polskiego.

  Pod pretekstem zapaści demograficznej Narodu trwają rządowe prace nad nową polityką migracyjną. Chodzi o stworzenie zachęt dla narodowości wykazujących dużą zdolność adaptacji do osiedlania się w Polsce – na wizy do Polski czeka ok. miliona Żydów w Izraelu, a oni zdolności adaptacyjne mają we krwi. Polski narodowy żywioł trzeba osłabiać maksymalnie. Miliony Polaków na Wschodzie czekają daremnie na powrót do kraju, a około 20 – 30 mln Polaków na świecie pozbawionych jest prawa udziału w wyborach do sejmu RP.
  Obecny prezydent RP potępia polski nacjonalizm, ale jak można się domyślać hołubi żydowski w Polsce. Tylu festiwali kultury żydowskiej, ile odbywa się dziś w naszym kraju nie ma chyba nawet w Izraelu.
  Można postawić pytanie, czy Polska to dziś jeszcze kraj Polaków, skoro jedną z najważniejszych osób w państwie jest ambasador Izraela pozwalający sobie na bezczelność zarzucania nam, Polakom, katolikom antysemityzmu? Ten Żyd robi to całkowicie bezkarnie!
  Tylko jeden Wł. Gomułka, I-szy sekretarz KC PZPR, Polak, ale niestety komunista, zdobył się na odwagę i wyrzucił z Polski po marcowych żydowskich rozruchach w 1968 r. żydowskich bandytów z UB – organizacji utrwalającej zbrodniczy żydowski system władzy nad Polakami. Zrobił to jednak niedokładnie i dlatego od 13.12.1981 r. ciężko za tę jego fuszerkę płacimy. Jednak należy się mu przynajmniej pamiątkowa tablica, jako pierwszemu i jak dotąd jedynemu Polakowi, który podjął próbę naprawy tragicznego w skutkach błędu króla Kazimierza „Wielkiego”. Czyżby, dlatego „Wielkiego”, że pozwolił osiedlać się Żydom w Polsce?

  W wyniku kolejnych, zainicjowanych przez Żydów rozruchów w grudniu 1970 r. Wł. Gomułka stracił władzę, ale krwią za te rozruchy zapłacił Polski Naród. Żydom ponownie nie udało się przejąć pełni władzy, którą utracili w 1956 r. I-szym sekretarzem KC PZPR został E. Gierek (złoty okres polskiej gospodarki), który nie miał już tyle odwagi, co Wł. Gomułka i w czerwcu 1976 r. zamiast Żydów, prawdziwych inicjatorów czerwcowych rozruchów, kazał pałować Polaków.
  Za sprawą żydowskiego sierpnia 1980 r. E. Gierek odszedł i tak skończył się 24. letni epizod polskich rządów – od 1918 – 1926 w dziejach II RP i od 1956 – 1980 w dziejach PRL i III RP.
  Założona przez judeomasoństwo „Solidarność” – nomen omen, o tej samej nazwie działała od 1892 r. w Krakowie judeoomasońska loża B’nei B’rith – miała tylko usunąć E. Gierka i jego ekipę i umożliwić mniejszości żydowskiej przejęcie władzy, ale wymknęła się Żydom z pod kontroli na szesnaście miesięcy. Zostało nam dziś wspomnienie krótkiej „Solidarności” Narodu, którą obca naszemu Narodowi władza bardzo łatwo zniszczyła wprowadzając w Polsce stan wojenny. W jego wyniku zamordowano „tylko” ok. 200 Polaków. W całym okresie żydowskiego PRL-u zamordowano też stukilkunastu księży. Ostatniego mordu kapłana dokonano w 1990 r., kiedy Polska „była już niepodległa”. Wszystkie te zbrodnie są bezkarne do dnia dzisiejszego. Gdyby ktoś miał wątpliwości, w czyich rękach znajduje się dziś władza nad Polską niech o tym wszystkim pomyśli.

  Od ponad 200 lat Polacy pozwalają judeomasoństwu sobą manipulować, czego skutki dla Narodu i Państwa są zawsze tragiczne. Wystarczy przypomnieć trzy nasze nieudane powstania: listopadowe 1830, styczniowe 1863 i warszawskie 1944, w których Polacy realizowali cele judeo-masonerii wiążąc siły rosyjskie (w 1944 radzieckie) i powstrzymując je przed marszem na Zachód.
  Podobny manewr nie udał się w 1914 r., kiedy to Pierwsza Kadrowa socjalisty J. Piłsudskiego, walcząca po stronie niemiecko-austrijackiej, nie zrealizowała zleconego przez niemieckich mocodawców celu i nie doprowadziła do wybuchu powstania po wejściu do Kongresówki. Gdyby powstanie wtedy wybuchło, Rosja nie przystąpiłaby do wojny przeciw Niemcom i Państwo Polskie z pewnością by się nie odrodziło.

  W wyborach 2007 r., ulegając manipulacji judeomasońskich mediów (w tym Radia Maryja), wyrzuciliśmy z sejmu RP dwie jedyne partie reprezentujące, lepiej, czy gorzej, ale nasze polskie interesy. Polskę, jak szmatę wydzierają miedzy sobą judeomasoństwo anglosaskie (reprezentowane przez PiS) i europejskie (reprezentowane przez PO) rywalizujące o prymat w świecie i dążące do podporządkowania sobie Rosji.

  Jeżeli nasze państwo upadnie, a budowa JudeoUE-państwa w sposób oczywisty wymusza likwidację Państwa Polskiego, Żydzi z polskiej mniejszości będący zawsze czymś w rodzaju „międzynarodu’’ z pewnością dadzą sobie radę, a Naród Polski pozbawiany systematycznie od 1981 r. materialnych podstaw egzystencji będzie musiał zniknąć – i już znika. Żydzi w Polsce mający wsparcie swojej światowej diaspory nie są w stanie wykorzenić polskiego katolicyzmu inaczej, jak przez fizyczną eksterminację Narodu Polskiego.
  Naród pozbawiony własnego majątku produkcyjnego, więc okradziony z dochodów z własnej produkcji, zmuszany do ograniczania produkcji rolnej, której wielkość nie pokrywa już zapotrzebowania żywnościowego narodu, pozbawiony własnej armii, reformą oświaty z 2000 r., obniżającą poziom edukacji, pozbawiony średniego szkolnictwa zawodowego, pogrążany w świadomie zaprogramowanej nędzy musi odejść w niebyt. Takie są nieubłagane prawa ekonomii i żydowscy inżynierowie liberalnego „po(d)stępu” w Polsce znają je doskonale.
  Niszczona jest ochrona zdrowia Polaków, ale dzięki wytrwałej, trudnej pracy, choć celowo nędznie opłacanej, pracowników służby zdrowia, dzięki nie poddającej się liberalizmowi – czytaj judaizacji – etyce zawodów medycznych przeciętny poziom lecznictwa w Polsce jest mimo wszystko wyższy niż w wielu krajach Zachodu, wyższy niż np. w USA – mówią o tym statystyki. Jednak chór pożytecznych idiotów bywa, że i lekarzy, ulegając podszeptom inżynierów liberalnego „po(d)stępu” żąda prywatyzacji szpitali i usług medycznych. Ci antypolscy głupcy chcą pozbawić biedniejących Polaków dostępu do ochrony zdrowia, która należy się ludziom w równym stopniu i niezależnie od ich pozycji materialnej, bo zdrowie jest dla każdego człowieka dobrem takim samym.

  Dlatego, Żydzi w Polsce muszą zostać pozbawieni wszystkich funkcji publicznych Państwa Polskiego oraz bezprawnie przejętego majątku narodu. Musimy bezwzględnie się tego domagać, jeśli chcemy przetrwać nie tylko jako Polski Naród, ale jako ludzie – nie-Żydzi.
  Niestety nasza świadomość narodowa po 1989 r. uległa za sprawą żydo-lewackich mediów znacznej erozji. Czy zdołamy ją w porę odbudować i uchronić Państwo Polskie przed likwidacją – oto jest pytanie?
  Prawo polskie powinno zakazywać obejmowania przez nich wszystkich stanowisk mających wpływ na kształtowanie prawa, programów oświatowych i na życie naszego Narodu. Judaizacja całej naszej chrześcijańskiej kultury, w tym religii, prowadzi do jej degeneracji i wyniszczenia. Za antypolskie osiągnięcia dla polskiej kultury nagradzani są antypolscy Żydzi przez pochodzących z tej samej nacji rządzących i przedstawicieli mediów. Przyglądamy się temu bezradni w swojej bezsilności. Naszą tragedią jest, że część z nas ogłupionych przez powszechne żydowskie media bierze to za dobrą monetę. Jedyne w Polsce radio skutecznie udające polski patriotyczny i posoborowy katolicyzm, zdecydowanie odżegnujące się od polskiego nacjonalizmu – Radio Maryja – nieśmiało odpiera ataki wściekle antypolskich mediów i wysługujących się im filosemickich kundli. Rola tego radia, nie tylko w ostatnich wyborach, powinna skłaniać polskich katolików do głębszej refleksji. Nie można mieć pewności, czy radio to nie wysługuje się wrogim nam siłom judeomasoństwa anglosaskiego i czy nie wyprowadza w pole uczciwych i łatwowiernych polskich katolików.

  Jeśli państwowym prawem świeckim nie wzmocnimy etyki chrześcijańskiej, katolickiej moralności we wszystkich przejawach życia społecznego, to po upadku JudeoUE-państwa nie odnajdziemy już Polskiego Narodu.
  Upadek JudeoUE-państwa nastąpi tak samo, jak wszystkich poprzednich tworów państwowych zbudowanych przez Żydów. Zdehumanizowany, zateizowany organizm państwa, wyposażony w zdegenerowane systemy podatkowy i niezależny od władz państwa system finansowy wyniszczające gospodarkę i środowisko naturalne człowieka oraz jego samego (a w Polsce mamy dziś z tym do czynienia), od starożytnego Izraela przez ZSRR, przez USA do JudeoUE-państwa znamiona własnej śmierci nosi już od chwili narodzin.
  Uzasadnienie dla wprowadzenia takiego prawodawstwa wynika z konieczności ochrony Narodu Polskiego, jego żywotnych praw i interesów. Prawo do takiego uzasadnienia wypływa z kształtowanej od tysiącleci mentalności żydowskiej przepojonej do nie-Żydów wrogością i nienawiścią, których szczególne nasilenie skierowane jest przeciw narodom katolickim takim, jak Naród Polski.

  Do dziś żydowska etyka oparta jest na judaizmie rabinicznym – szowinistycznej, wrogiej wobec chrześcijaństwa religii. Z niej wypływa żydowskie prawo oraz system prawny dzisiejszego Izraela będącego w istocie państwem wyznaniowym, dyskryminującym własne mniejszości.
  Jeżeli dziś ktokolwiek domaga się liberalizmu w znaczeniu wolności i tolerancji dla ludzi i narodów powinien tym bardziej domagać się wprowadzenia prawa zakazującego kultywowania, wychowywania, indoktrynowania ludzi w duchu judaizmu rabinicznego oraz w duch ideologii nim inspirowanych: komunizmu, socjalizmu, nazizmu, liberalizmu, globalizacji, a więc w duchu rasizmu, wrogości, nienawiści i nietolerancji wobec wszystkich, którzy nie są Żydami.
  Dziś jednak w światowych mediach mamy do czynienia ze zjawiskiem odwrotnym, wyśmiewane, poniżane, negowane, niszczone są wszystkie religie poza jedną, poza żydowską. Domaganie się, więc ochrony praw narodu nie ma nic wspólnego z antysemityzmem rozumianym, jako nienawiść do Żydów i nie oznacza odebrania im praw mniejszości narodowej tylko właśnie ochronę życia rdzennego narodu. Jednak mniejszość dążąca do podporządkowania sobie lub zniszczenia narodu i państwa, w którym żyje musi być z niego wyizolowana i pozbawiona wpływu na wszystkie sfery jego funkcjonowania. Żydowski sposób pojmowania prawa nie może odciskać swojego piętna w żadnej dziedzinie życia katolickiego Narodu Polskiego.

  Żydowskie i judeo-masońskie środowiska w Polsce od 1926 r. przyzwyczajone do politycznej władzy nad Polskim Narodem być może chciałyby zmusić nas do życiowej wegetacji świadomością przegranej walki o byt narodu i presją alternatywy „albo my, albo oni”. Nawet przez chwilę nie wolno nam rozważać podobnej myśli i alternatywy, bo są one poniżej naszej narodowej, katolickiej godności. To my i tylko my, Polski Naród, mamy niezbywalne prawo do tej ziemi i do określania i ustalania warunków egzystencji naszego Narodu i tych mniejszości, które wspólnie z nami chcą żyć, pracować i mieszkać. Nasze prawo jest przed ich prawem, ale musimy je stanowić zgodnie z katolicką nauką i wiarą, a one dają gwarancję szacunku i równości wszystkim obywatelom państwa.

  Nasza wiara katolicka zabrania nam prześladowania i niszczenia innych narodów i Polacy zawsze temu zakazowi byli posłuszni. Było by, więc łamaniem przykazań wiary prześladowanie żydów i narodu Żydowskiego zwłaszcza, że katolicyzm i judaizm rabiniczny wyrastają ze wspólnego pnia, jakim był judaizm biblijny. Jednak nasza katolicka wiara nie zabrania nam jej obrony i obrony naszego Narodu, a wręcz przeciwnie, tę obronę nam nakazuje i ją uświęca. Katolicy nie będą też nigdy opowiadać się za likwidacją judaizmu rabinicznego. Naród żydowski pogrążony od bez mała 2000 lat, więc młodszy od chrześcijaństwa, w szowinistycznej religii mogą zniszczyć jego własne grzechy wobec innych i wobec własnego narodu, ale ma on też szansę nawrócenia.
  My katolicy powinniśmy modlić się tylko o łaskę nawrócenia dla naszych tkwiących w wyniszczającym obłędzie braci żydów, ale decydowanie o własnym państwie musimy zastrzec wyłącznie dla nas samych, dla Polaków.

  Jeśli nawet próbuję zrozumieć obłęd mrocznej żydowskiej mentalności, to napawa mnie odrazą wszelki filosemityzm Polaków. Pomijając poczciwych głupców nie pojmujących własnej zdrady narodowych interesów, jest filosemityzm postawą godną najwyższego potępienia oraz usankcjonowanego prawem karania i to bardziej nawet od żydowskiej zdrady i nienawiści.

  Dariusz Kosiur

 45. budrys said

  Martwi mnie bardzo filosemityzm Kaczynskiego.Jesli nie jest zydem,to i tak mu to nic nie pomoze.Usrael i Unia Jewropejsata nie docena tych gestow.

 46. Kocham Kaczki said

  Podobno prezydent Kaczynski i jego jerozolimska ekipa zamowili takie jamniki do pilnowania palacu prezydenckiego :))

  http://www.icq.com/greetings/cards/6328/

 47. Toronto said

  Dariusz Kosiur jak chce, to niech sie sam modli o nawrocenie „zmijowego plemienia” (Mat 23:33) i „dzieci diabla” (Jan 8:44) , ale niech nie namawia do tego Polakow i Polek – Jezus Chrystus wystarczajaco sie z nimi nauzeral, ale to i tak nic nie pomoglo.

  Polacy i Rodacy,
  Zydowskie robactwo rozpanoszylo sie w Polsce i zaczelo ja zzerac od srodka.
  Lupem zydowskiego robactwa padly: banki, fabryki, zaklady przemyslowe, kopalnie, stocznie, odlewnie etc a to jest podstawa, ktora stanowi o sile polskiej ekonomii.
  Bez silnej ekonomii nie ma szans na silna Polske i lepsze zycie dla Polakow… i Polacy musza to odzyskac !
  Ponadto zydowskie robactwo opanowalo: media (prase, radio i tv) oraz wydawnictwa i drukarnie podrecznikow szkolnych, poprzez ktore piora mozgi Narodowi polskiemu oraz oglupiaja miliony Polakow… a to niestety ma negatywny wplyw na swiadomosc i myslenie czlowieka, poniewaz zydowskie robactwo wychodzi z zalozenia, ze im Polak glupszy to tym latwiej nim rzadzic… i dlatego przez ostatnie 20 lat w Polsce rzadzi polskojezyczne zydostwo i zyje kosztem calego Narodu polskiego – vide 250 miliardow dolarow USA dlugu w jaki wepchnelo Polske zydowskie robactwo oraz przejecie przez zydow ponad polowe polskiego majatku narodowego.
  Statystycznie, 3-4 milionow zydow (ok.10%) zamieszkalych w Polsce skupia w swoich lapach ponad polowe polskiego majatku narodowego, a 34 miliony Polakow (ok. 90%) zap*erdala u zyda i na zyda, i placi najwieksze podatki oraz splaca jednoczesnie zydowskie dlugi, czyli 250 miliardow dolarow USA, ktorych narobilo polskojezyczne zydostwo przez ostanie 20 lat rzadow w Polsce.
  Ku swojej uciesze, zydostwo odznacza sie nawzajem najwyzszymi polskimi odznaczeniami panstwowymi i szyderczo nasmiewa sie z Polakow, ze po raz kolejny zrobili Polakow w ciula.
  Co sie z wami dzieje Polacy i Rodacy ?
  Czyzby wam juz zabraklo wlasnego rozumu i rece wam do d*py przyrosly, ze pozwalacie sie okradac zydowskim parchom i szmaciarzom w swoim kraju, Polsce ?
  To wstyd, ze jestescie tacy leniwi i pozwalacie, zeby was gryzlo i zarlo zydowskie robactwo !

 48. gosc po raz pierwszy said

  —- 47 — Tu jeszcze o cos innego chodzi . Narod jest przyblokowany testamentem Papieza . Wolnosc wam pomoglem odzyskac , szanujcie ja teraz . A Papiez zydow kochal i kochac kaazal .
  Nie wiem dlaczego , ale ludzie , przynajmniej duzo ludzi naprawde mysli ,ze maja to co chcieli .

 49. aga said

  Panie Toronto jesli pan jest niewierzący to niech się pan nie modli.Ale w Polsce ktos niewierzący -nawet tak świetnie zorientowany jak pan -nie zrobil nigdy w przeszłości i nie zrobi nic dobrego dla Narodu Polskiego teraz.Tylko mąci.

 50. Kocham Kaczki said

  Ad.44
  Nic dodac nic ujac. Chwala Dariuszowi Kosiurowi, ze ma odwage pisac prawde.
  A tu zrodlo tego tekstu : http://www.bibula.com/?p=16767

 51. Guła said

  Toronto chce powiedzieć że nie jest Papistom, czy tak (?) Ale nie jest nie tylko On. On mógł się już taki urodzić. Nu jasna, inni też.

  Nic z nami nie dzieje się Panie Toronto, trwa dialog tutejszych Żydów z tamtejszymi Żydami o naszym losie – podaje żeby było łatwiej żyć – a na pewno dialogują bez udziału goim jak to słusznie zauważył prof. M.Dakowski, boć przecież żadnego goim nie odznaczyli a nawet nie wymienili. To pytanie profesora Dakowskiego przyuważyli dialogujący i już postanawiają „coś z tym zrobić”. Łatwo natknąć się na temat w Googlach.

  Sytuacja jest o wiele, bardzo wiele poważniejsza niż wynikałoby z ogólnych informacji czy komentarzy pod tymi informacjami. Bibuła.com zamieściła artykuł na temat ujawniania się pogrobowców nie tylko w Polsce ale i poza nią. Ja jestem przekonany a wynika to z moich obserwacji iż tutejszych jest nie mniej niż 25% ogółu a którą to ilość swego czasu podała bywająca tu i tam Moon. Garów ani klatek schodowych to une w kraju nie zmywają. Poobsadzali co możliwe, a co ma jakikolwiek wpływ na życie społeczeństwa w Starym Kraju. Jak to działa można samemu doświadczyć jak się kto uprze sprawdzić. Ma to swój „smak życiowy” lub urok – jak to woli – ponieważ człek jest już świadom 🙂

  Dziwi mnie parcie Pana Gościa na wschód a jest on równocześnie świadom rzeczy, jak sam piszę iż na wschód to Chazarów nie powinni wpuszczać. Proszę mnie wierzyć Panie Gościu jest ich tam na tej Białej Rusi od metra i ciut ciut. Tylko system obowiązujący społeczeństwo trzyma ich za twarz. Czekają aż brama z Polską otworzy się. Nie koniecznie demokratyczna, zachodnia…

 52. gosc po raz pierwszy said

  — Do Pani AGA z 49 — My tu tak troche , to wszyscy macimy . Pani tez .

  — Do 51 — . Pan Gula — jezeli ma Pan racje to ” Panie Lukaszenko !!! Tak trzymac !!! „.

  — Ale te 25 procent , to chyba Pan przesadzil .

  —Chociaz jak wspomne reakcje w roznych miejscach , towarzystwach , na moje poglady , to NAS jest mniej niz 25 procent . Chyba rozboli mnie glowa . A ja myslalem , to dlatego , ze ja od zawsze jestem , anty Wojtyla i anty Jan Pawel II . (Pani Aga–nie mylic z wiara w Pana Boga.)

 53. aga said

  Panie Gościu ja tez jestem anty – cadyk z wadowic ale to nie znaczy ,ze mam się nie modlic. Jak chce Pan Toronto.Poznalam go na forum propolonii , gdzie na początku ekscytowalam się jego bezkompro misowym ,odważnym językiem do czasu. wiem,ze jest osoba atakująca od zarania nasz KK ,nawet ten sprzed soboru.Nie rozumie, ze dlatego uderzono teraz tak skutecznie w Kosciół od wewnątrz,bo poprzednie tragedie narodowe , Polacy przetrwali dzięki Kosciołowi i chłopu polskiemu.A Nie podatnej na lewicowe ideologie i modne teoryjki ynteligencji.
  Chociaż bardzo przebiegle uwiarygadnia się poprzez 90% swoich wpisow ,gdzie diagnoza jest trafna. Niech Pan sobie w archiwum propolonii przestudiuje jego wpisy to moze pan zrozumie na czym polega macenie.Podobnie jak Gula ,ktory z kolei uwiarygadnia się po to,żeby swoje poparcie „realistycznie” dla jedynej „skuteczne” „opozycji / sic!/ czyli PiSuaru i jedynego ‚patriotycznego „prezia kaczki przepmycic. ja idę zawsze prosta droga.Zreszą ostatnio nawet optował za oddaniem Polski w ręce jakiegoś mądrzejszegood Polakow obcego.!!

 54. Guła said

  Jeżeli już optował Pani Ago to jak nic Putinowi.

 55. Inkwizytor said

  Czy w tym roku Namiestnik Lech Kaczyński puścił chanukowega bąka z rabinem Schudrichem ? Cicho jakoś o tym wydarzeniu. Liczyłem na relację „na żywo” 😦

 56. Guła said

  No i Sokrat Panie Gościu.

 57. Toronto said

  Ad 53 do Agi,
  Kosciol Katolicki to DUCH PRAWDY – patrz cytaty slow Jezusa Chrystusa w rubryce „O Marusze” wpis 121.
  Prosze wiec nie utozsamiac KK z budynkami, Watykanem, Episkopatem, Wyszynskim, Wojtyla, Ratzingierem i nie wyciagac blednych wnioskow.

  Mam szacunek do papiezy, ktorzy byli dobrymi pasterzami i strzegli owce przed wilkami, ale nie mam szacunku dla JUDASZY i ZDRAJCOW, ktorzy zdradzali KK i Katolikow na przestrzeni wiekow i kolaborowali z masonami i zydami jacy wzieli udzial w SW2 i rozwalili KK od srodka – vide M.Pinay w „The plot against the Church” (Spisek przeciw Kosciolowi) na stronie:
  http://www.catholicvoice.co.uk/pinay/
  a takze „Trzydziestolecie Drugiego Soboru Watykanskiego”, autorstwa ks.prof.M.Poradowskiego na stronie:
  http://www.polonica.net/TrzydziestolecieDrugiegoSoboru.htm

  Ja pisalem na kilkunastu grupach dyskusyjnych i najwiecej materialu jest na stronie SUWERENNOSC:
  „Prawda o Talmudzie”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=131
  „Zydowskie morderstwa rytualne”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=218
  „Judasz i Faryzeusze z Watykanu”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=71
  „Zydowskie oszczerstwa”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=71
  „Zydomasoneria w natarciu”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=40
  „Walka o prawde”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=3&t=75
  „Masoneria w Polsce”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=420
  „Pakt Ribbentrop-Molotow”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=447
  „Eurowybory i co dalej ?”
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=421

Sorry, the comment form is closed at this time.