Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zachodnie firmy za bezcen skupują Ukrainę

Posted by Marucha w dniu 2015-04-27 (Poniedziałek)

Na Ukrainie stworzono idealne warunki dla skupu ziemi praktycznie za bezcen, a wydarzenia wokół zbliżającej się reformy rolnej rozwijają się z niezwykłą prędkością, zauważa ukraińska gazeta.

Rząd Ukrainy aktywnie przeprowadza reformę rolną, która pomoże wzbogacić zachodnich inwestorów, pisze ukraińska gazeta „Zierkało nedeli”.

Na początku kwietnia prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował dyskusję o stworzeniu rynku ziemi. Wydarzenia wokół zbliżającej się reformy rolnej zaczęły rozwijać się z niebywałą prędkością, do dyskusji włączyli się liczni działacze społeczni i eksperci. Niedawno szef administracji prezydenta Borys Łożkin prognozował zniesienie moratorium na sprzedaż ziemi od 2016 roku i zlikwidowanie wszystkich ograniczeń dostępu na rynek rolny.

Dziennikarz ukraińskiej gazety w przyspieszonym wprowadzaniu reformy rolnej widzi interes elit rządzących i opłakane skutki dla państwa w przyszości. „Na dzień dzisiejszy na Ukrainie stworzono idealne warunki dla skupu ziem de facto za bezcen. I niemałą rolę w tym procesie odgrywa ekonomiczny kurs, najwyraźniej nieprzypadkowo wybrany przez władze” — pisze autor artykułu. „Nadmierne wsparcie właśnie eksportu surowcowego i totalne ignorowanie rozwoju wtórnego przetwórstwa w kompleksie przemysłu rolnego prowadzą do biednienia mieszkańców wsi i spadku ceny ukraińskich ziem. Forsując zniesienie moratorium, państwo pomaga korporacjom wzbogacić się kosztem jednego z niewielu pozostałych na Ukrainie zasobów – kosztem ziemi”.

Niemałe zainteresowanie reformą wykazują zachodni inwestorzy, przede wszystkim George Soros, który już wyraził gotowość zainwestowania miliarda dolarów w ukraińskie rolnictwo i infrastrukturę.

„Pan Soros zawsze interesuje się kryzysowymi gospodarkami, co więcej, sam miewa udział w tworzeniu tych kryzysów. Przecież nie ma nic korzystniejszego niż skupować zasoby, których cena spadła” – uważa ukraiński dziennikarz, wspominając, że właśnie Soros dwadzieścia lat temu kupił za bezcen duże ilości ziemi w Ameryce Łacińskiej. Potem zostały one sprzedane po cenie kilkadziesiąt razy wyższej niż cena kupna, co właściwie można nazwać agrokolonializmem.

Ukraiński dziennikarz przypomina także, że fundusz inwestycyjny Rotschildów przez pośredników skupił już sporą część suwerennego długu Ukrainy, za który państwo wcześniej czy później będzie musiało zapłacić.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 do “Zachodnie firmy za bezcen skupują Ukrainę”

 1. Plausi said

  Niemcy już dawno zauważyli

  „zauważa ukraińska gazeta”

  o czym już zresztą pisano. O ofensywie kapitału na ziemię uprawną też. Obdarzeni lepszą pamięcią zwrócili uwagę na podobny globalny proces zawłaszczenia zasobów wody. Chodzi o ten sam plan.

  Wojna w krainie U jest jedynie zasłoną dymną, gwarantującą przy tym niskie ceny. Podobny proces należy oczekiwać w Polsce za dwa lata, kiedy wygaśnie ochrona przez obcymi zakupami ziemi rolnej.

  TO JEST GLOBALNA WOJNA O ŻYWNOŚĆ, WODĘ I POWIETRZE

  Globalna !!, jak kto woli III Wojna światowa o ten łup wojenny. Dysponujący tymi środkami będą rozstrzygać o prawie do życia każdego na tej ziemi, czyż można sobie wyobrazić zręczniejszą formę niewolnictwa ?!

  Wszystkie inne emocjonujące tematy to są duperele, w porównaniu z tą od dawna trwającą wojną globalną. Przyszłość można zobaczyć już dziś w slumsach w Bangladesz i Indiach, fazę przejściową w Syrii, Libii, Iraku, Afganistanie, …

 2. Zerohero said

 3. Zerohero said

 4. RomanK said

  Przeciez to w Polsce juz bylo..to.tylko powtorka….

 5. Maćko said

  No dokładnie, Panie Romanie, no dokładnie!

  Mała inwestycja finansowa w Majdan, trochę mercenariuszy, doradców i snajperów i jest nowy kraj do złupienia, sprywatyzowania, zniewolenia.
  Przy okazji zaszkodziło się Rosji Putina.
  A po prywatyzacji wodociagów, szkól, służby zdrowia, dróg, fabryk, kopalni, rolnictwa, transportu i telekomunikacji okaże się, że Ukraina jest zadłużona, ludzie żyją na kredyt i mamy nowy kraj niewolników wypracowujących bogactwo dla Korporatokracji i sterujących nią psychopatów.
  Pozdrówka
  Maćko

 6. marta15 said

  wojna z Rosja tuz za rogiem.
  Ciekawe, czy nie uderza w czerwcu , zeby uhonorowac Hitlera i jego Barbarossa atak. Chociaz Hitlerowi, z drugiej strony na Rosji podwinela sie noga, wiec nie ma za bardzo czego nasladowac.
  Ale Kijow , wzmocniony radami , szkoleniami i bronia USA , oglasza gotowosc bojowa do dalszej wojny na Wschodzie Ukrainy
  http://www.globalresearch.ca/kiev-announces-readiness-for-escalated-war/5445507

 7. marta15 said

  ad 3 bardzo dobra ilustracja.
  Judeo-Sepy juz sie zlatuja aby zywic sie kolejna padlina.
  Tyle ich co nakradna.

 8. fjiasko said

  @Plausi, za dwa lata w Polsce? Nie badz smieszny czlowieku, tutaj za pare zlociszy przepchna wszystko bez wojenek, po za tym nic tutaj juz nie ma do grabiezy jak wszystko rozkradli, ukraina to polska bis lat 89 tylko u nas przy stole podzielili lupy, a na ukrainie przy lufach armat, bo putin nie da sie w konia zrobic.

 9. Lesio said

  Od początku było wiadomo, że ten cały majdan, to było tylko preludium do kolejnego żydowskiego mordu na Słowianach i rabunku ich własności.

 10. revers said

  w Polsce Balcerowicz jeszcze nie skonczyl reform struktualnych, transformacji, na razie byl plan A, plan B wejdzie jest juz tworzona na predce partia Balcerowicza i jedyny kandydat z partii Balcerowicza na prezydenta.

  Wtedy mozna porzegnac sie emeryturami na 100%, oraz pracowac do 76 lat jak kto dozyje.

 11. Budziwoj said

  Po Ukrainie Kuba!

 12. Budziwoj said

  https://pekokantylichwiarz.files.wordpress.com/2015/04/3059d82b250009ccada78566ab1578c36219.jpg?w=208&h=180

 13. RomanK said

  Ukraina..kraj o najbogatszych zasobach wody w Europie!!!!

  A w to posluchajcie..trudno uwierzyc….

 14. NICK said

  Panie Romanie. Nawet gdyby, choć wiedzę mam inną. Wieloletnią. Z różnych źródeł. No to co? Co z tego wynika? Dla Nas?
  Pan znowu sięga do swych korzeni. U-krajny. Korzenie są płytkie, krótkie. Wrastają we Słowiańskość. Jak jemioła.
  A wywiad ten. (13). Z jakiej telawizji? UPA?

 15. Kojak said

  A coz w tym dziwnego ? Oni ten kryminalny krwawy przewrot przecierz po to zrobili zeby krasc i rabowac ! To byl cel podstwawowy ! Wiec zachowuja sieaw sposob dla siebie typowy jak ordynarni zdegenerowani zlodzieje pozbawieni wszelkich skrupolow ! To przeciez takie geszefty to u nich standard od zawsze !

 16. Henry said

  Nr6 Marta 15
  Czy zdaje sobie Pani sprawę że za chwilę można Panią wybrać i namierzyć po IP-kach i innymi sposobami
  ( niezależnie gdzie Pani mieszka) i może Pani odpowiedzieć z Art, 265 § 1. Kodeksu Karnego i skończy z tymi idiotycznymi wypowiedziami na temat straszenia wojna.
  Kto publicznie nawołuje do wojny na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  A te forum jest miejscem niewątpliwe publicznym.
  Zatem dość już epitetów i kłamstw na temat wojny.

  Robi to Pani często na tym forum, moze Pani wybrac sobie bardziej humanitarna metode zarabiania pieniedzy $.

  Żaden naród europejski nie chce wojny i wojny nie będzie.

  Proszę czytać też prasę z Europy, to sama Pani dojdzie do wniosku, że wiatr pod tym względem się bardzo zmienił
  i to nawet osobiście Pan Donaldxx powiedział ostatnio udzielając wywiadu.

  Na Ukrain. zaczyna brakować mąki,chleba i innych produktów,ludzie nie dostają wynagrodzeń za pracę, ziemia stoi ugorem, gdyż nie ma jej kto uprawiać, spiesza się bardzo aby ja sprzedać z nadzieja, że zachodni inwestorzy coś wyprodukują i powstrzymają następny Majdax ale już prawdziwy.
  Co niektorzy już dostali sraczkx a smród czuć na odległość.

 17. RomanK said

  Panie Henry..oczywisce nie zdaje sobie sprawy,,nie tylko ona wiekszosc piszacych swiecie wierzy -ze jest anonimowa skryta za ksyweczkami:-))) i jaks tarcza elektroniczna:-))))
  Pisalem o tym pare razy..ale wie pan Polak wie lepi ..z niczego:-)))

 18. RonaldRabus said

  CIEKAWE KIEDY WEZMA SIE ZA BIALORUS, BO JUZ WIDAC ZE BACKA ZACZYNA GRAC NA DWA FORTEPIANY !!!

 19. Boydar said

  @ Pan Rabuś

  No, i co ? Detalmudyzacji na Białorusi na szerszą skalę jeszcze nie było. Jeśli się zaczyna, znaczy wszystko idzie po myśli. Białoruś to newralgiczny bufor, prawie jak Polska. Zwlekano do ostatniej chwili.

 20. KOR said

  6. marta15 said … wojna z Rosja tuz za rogiem.
  16. Henry said; … Kto publicznie nawołuje do wojny
  Panie Henry, czy nie znalazł pan w poście pani Marty, elementów antysemityzmu?
  Czy zauważył pan, że rządy posolidarnościowe wysyłają polskie wojsko na wojny, bez zgody sejmu? Komorowski miał wycofać nasz kontyngent najemnikow z Afganistanu do grudnia 2014 i czy wycofał.
  za: komitet oglupiania robotnikow

 21. Henry said

  20. KOR

  dzięki Panie KOR szczera prawda co Pan pisze.
  Od początku wydawało mi się to podejzane, ale nie siedzę z tym głęboko aby znać szczegóły.
  dzięki i pozdrawiam
  wszystko jasne

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: