Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Taktyka działania płatnych naganiaczy od płaskiej Ziemi

Posted by Marucha w dniu 2016-11-30 (Środa)

Źródło: The Millennium Report (Fragmenty), tłumaczenie i dodatki dla polskich czytelników: Radtrap

[Gajowy zamiast dyskutować z płaskogłowymi kretynami, co siłą rzeczy ściąga go na poziom wulgarności, wolałby im tak przypier… w durny ryj, żeby im zęby zadkiem wyleciały. A tu wypada artykuł zamieścić…
Admin]

Promotorzy płaskiej Ziemi zostali wysłani w celu rozbijania i niszczenia prawdziwego Ruchu Prawdy.
Revisionist Historians for World Peace, 10 czerwca 2016

[Gajowy ująłby to nieco mniej patetycznie: promotorzy płaskiej Ziemi zostali wysłani, aby sprawdzić, czy ludzi udało się sprowadzić z powrotem do poziomu troglodytów. Udało się jeszcze nie do końca, ale kto wie, co nas czeka… Debile rozmnażają się chyba szybciej, niż normalni. – admin]

W całym internecie działają komórki mające zadanie rozbijać Ruch Prawdy wszędzie gdzie się tylko da. Jedną z takich komórek jest tzw. Towarzystwo Płaskiej Ziemi, zdeterminowane aby uciszyć każdą witrynę internetową, blog i organizację zajmującą się odkrywaniem prawdy oraz posiadającą otwartą sekcję komentarzy.

Oto jak działają

Agenci PZ często zaczynają od zamieszczenia postu, z pozoru niezwiązanego z tematem, ale zawierającego uzasadnioną krytykę NASA o której wszyscy wiemy, że jest szemraną agencją której nie można do końca ufać kiedy mówi np. o swoich misjach kosmicznych. To żadna nowość, że NASA trzyma większość rzeczy dla siebie, a dla opinii publicznej podają tylko tyle, by kontynuować swoją finansowaną z podatków zwykłych obywateli działalność.

Płaskoziemcy wykorzystują tą powszechną niechęć do NASA aby szerzyć swoje zwiedzenie od wielu lat, zdobywając w ten sposób pewne poparcie dla swoich nonsensów o płaskiej Ziemi. Gdy przychodzi czas, przechodzą do etapu drugiego, prezentując swoje absurdalne twierdzenia na temat układu słonecznego czy wzajemnych relacji między Ziemią a Słońcem …

(…)

Gdy tylko zaczynają komentować na otwartym forum internetowym lub na czacie, rozpoczynają się kłopoty i kłótnie. Zazwyczaj wcześniej wysyłają tam swoje pluskwy [komentujących nie zdradzających na początku swoich dziwnych poglądów ani celu misji – przyp. Rad], którzy nagle, pozornie spontanicznie, zaczynają popierać wszystkie kretyńskie komentarze propagujące teorię płaskiej Ziemi. Im dłużej trwa dyskusja, tym większe prawdopodobieństwo, że jakiś czytelnik da się zwieść i uwierzy w tą teorię.http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc,2079.html  [kliknij, aby powiększyć]

Te filmy mają miliony odsłon… tyle ludzi już w to wierzy, przecież piszą o tym w komentarzach… więc może… może Ziemia naprawdę jest płaska?

Te filmy mają miliony odsłon… tyle ludzi już w to wierzy, przecież piszą o tym w komentarzach… więc może… może Ziemia naprawdę jest płaska?

Potężny czarny projekt CIA

Wiele osób podejrzewa, że ta niepowstrzymana fala płaskoziemnych wynurzeń jest wynikiem zorganizowanych działań agencji rządowych, które nie chcą dalszego, niczym nie skrępowanego procederu ujawniania prawdy.

CIA, FBI, DIA, NSA (plus agencje europejskie – przyp. Rad) od dawna przecież wykorzystują takie narzędzia propagandy, mające na celu zabijanie posłańców. Od zawsze preferują niszczenie reputacji od zwykłych morderstw, ale tych też dokonują jeśli nie mają innego wyboru.

W końcu najważniejszym zadaniem Firmy (aka CIA) jest przeprowadzanie swoich dezinformujących czarnych operacji.

(…)

Przykłady artykułów prezentujących dowody na obecność działań CIA w promocji płaskiej Ziemi:

Ważne:

Większość ludzi wspierających ideę płaskiej Ziemi nie zdaje sobie nawet sprawy, że są wykorzystywani 24h na dobę w celu popychania tej agendy i dalszego niszczenia Ruchu Prawdy na całym globie. [Kretyn na ogół sobie z niczego sprawy nie zdaje – admin]

Gdyby zrozumieli co kryje się za cała tą teorią, większość z nich opuściłaby szeregi płaskoziemnych zwodzicieli w mgnieniu oka…

Wielu z tych wierzących w płaską Ziemię, to ludzie którzy naprawdę uważają siebie za poszukiwaczy Prawdy. Zwiedzenie płaskiej Ziemi jest przeszkodą którą muszą pokonać, aby powrócić z tej krainy szaleństwa do rzeczywistości, tuż po tym jak zrozumieją w końcu, że zostali z premedytacją wykorzystani przez prawdziwych dezinformatorów. Nie różnimy się od siebie tak mocno, każdy z nas przeżywa przecież podobną historię, po tym jak budzimy się ze snu i zdajemy sobie sprawę z istnienia globalnego systemu kontroli oraz jego sieci kłamstw. (Patrz Global Control Matrix Revealed)

Konkluzja

Jakże łatwym zadaniem jest dla [zorganizowanej] watahy hien od płaskiej Ziemi zdjęcie uczciwej strony lub forum nastawionych na odkrywanie prawdy. Ci ludzie posiadają scenariusze i gotowe szablony na każdą odpowiedź i każdy argument który usłyszą…

Komentarz Radtrapa:

Szablony naprawdę istnieją. Dzisiaj nawet dostałem kolejny komentarz (zdublowany) który widziałem wcześniej kilkanaście razy (różnice w każdym przypadku są kosmetyczne). A wy, jak często widzieliście ten wzór:

Kopernik tez byl masonem. I to wlasnie on wstrzymal slonce krzyczac STOJ SLONCE!!! a ty Ziemio zapieerdalay. I tak lecimy za tym naszym Sloncem, ktore mknie przez ciagle rozszerzajaca sie w nieskonczonosc przestrzen kosmiczna z predkoscia 792,000 km/h. Dodatkowo okrazamy je w ciagu 365 dni czyli Ziemia ma tez i swoja predkosc poruszania sie (kolejne 110,000 km/h). DODATKOWO krecimy sie razem z ziemia do okola wlasnej osi, jeden raz zajmuje nam 24h, czyli dodatkowe 1600 km/h. Ktos naiwny moglby sobie pomyslec, ze w tym kosmosie to musi byc niezly chaos, JEDNAKZE noc w noc nad naszymi glowami mamy ten sam uklad gwiazd, te same konstelacje no i gwiazde polarna, ktora jako jedyna NIGDY nie zmienia polozenia. I tak od tysiecy lat… Powiedzcie mi teraz, i kto tu jest naiwny…

https://radtrap.wordpress.com

Komentarz gajowego:

Jestem pełen podziwu dla skurwysyńskiej bezczelności komentatora, którego zacytował Radtrap.

Jest bowiem powszechnie wiadome, iż widok nieba zmienia się, że nie widzimy na nim tego samego, co starożytni Egipcjanie. I wiadome jest, iż pozycja Gwiazdy Polarnej się zmienia.

W różnych epokach rolę Gwiazdy Polarnej pełnią różne obiekty. Np. około 3000 r. p.n.e. Gwiazdą Polarną była Thuban, jedna z gwiazd konstelacji Smoka, ale już w czasach starożytnych Greków żadna gwiazda nie znajdowała się wystarczająco blisko bieguna, by można było za jej pomocą precyzyjnie określić kierunki świata. W piątym wieku naszej ery dzisiejsza Gwiazda Polarna była oddalona od bieguna o 8°, czyli około 16 tarcz Księżyca w pełni (dziś odchylenie jest mniejsze niż 1°). Za około 12000 lat Gwiazdą Polarną będzie bardzo jasna Wega.
[Za http://www.eduscience.pl/blogi/astronomia/wpis/98]

Czy istotnie komentator jest kretynem? Czy może liczy na to (nie bezpodstawnie), iż szerokie rzesze społeczeństwa są kretynami?

Admin

Komentarzy 175 to “Taktyka działania płatnych naganiaczy od płaskiej Ziemi”

 1. Dziadzius said

  Nie popieram plaskiej ziemi bo nie mam na to ani zdolnoisci i odpowiednich sposobow pomiaru — ale mam pewne pytanie – Jezeli ziemia jest kula to powinien byc widoczny zakres kuli to znaczy na jakiej przestrzeni powiedzmy 80 kilometrow powinno byc widac znizanie kuli– a jednak na zakres ludzkiego widoku chyba 80 kilometrow poziom horyzantu jest plaski Horyzont od lewej do prawej jest plaski. ,
  Pytanie czy ten co to obliczyl srednice ziemi mierzac cienie dwuch slopow i ich i od siebie odleglosc i wedlog konta roznicy wyliczyl rozmiar ziemi czy on naprawde obilczyl ja dokladnie?

 2. Peryskop said

  Re 1

  Polecam „Przewrót kopernikański” dr Thomasa Kuhn’a z Uniwersytetu Stanforda, który na kanwie prac ks. dr Mikołaja Kopernika opisał przystępnie rozmaite aspekty astronomii.

  Przy okazji analiz określił tę rewolucję jako „zmiana paradygmatu”, przez co nadał temu wyrażeniu obecne tak popularne znaczenie.

  A sobie zmienił dalszy bieg pracy zawodowej.

  https://plato.stanford.edu/entries/thomas-kuhn

  Książka jest z 1957 roku – czyli z czasów, gdy kłamano na znacznie mniejszą skalę niż dziś. Polskie wydanie z 2006 wyczerpane. Należy szukać w antykwariatach lub bibliotekach.

  Ma rację Pan Gojowy, że się wkurza na brednie płaskoziemne. Bo to jest operacyjny sposób zagospodarowania umysłów pozakręcanych w kołtunerskiej gnuśności oraz w „wiedzy” opartej na niewiedzy.

  Ale też trudno się dziwić ludziom pozbawionym wyobraźni przestrzennej oraz nie mającym świadomości jak działa fizyka, co to jest ruch względny, oraz jak nieobiektywnie funkcjonują nasze zmysły, mocno podatne na złudzenia.

  Durak zostanie durakiem – nawet po maturze, po habilitacji, z profesurą, czy z orderem.

 3. dookoła wojtek said

  Panie Gajowy. Tak nie można. Jak powiada popularna czilijska piosenka (o tym małym parchatym co kantuje – kanta, kanta parcharito) mira kie la wida es triste – nie wiem, jak to sie pisze, a za Pana przyczyną brzuch mnie od śmiechu boli. Przecież każde dziecko wie, że ziemia jest okrągła! Tylko że nie każdy zdaje sobie sprawę, że my mieszkamy na wydrążonej stronie pustej ziemskiej sfery. O tym juz było kilka dni temu.

 4. MatkaPolka said

  To w takim razie warto przypomnieć dyskusję sprzed dwu lat

  https://marucha.wordpress.com/2014/10/31/o-micie-ciemnego-sredniowiecza-i-swiatlej-nowozytnosci-polemicznie-2/#comment-425472

  GALILEUSZ MYLIŁ SIĘ – KOŚCIÓŁ MÓWIŁ PRAWDĘ – ZIEMIA JEST CENTRUM WSZECHŚWIATA

  Ziemia jest specjalnym miejscem wybranym przez Boga

  Galileo się mylił – ZIEMIA JEST CENTRUM ŚWIATA

  Starożytny świat widział Ziemię, jako centrum stworzenia; Chrześcijaństwo zdecydowanie zgodził. Dla średniowiecznych (ludzi), Ziemia musiała być centrum wszechświata, ponieważ było to miejsce gdzie Począł się a Jezusa Chrystusa, Syn Bożego dla odkupienia utraconych potomków Adama

  Opowieść o tym, jak to widzenie rzeczywistości został całkowicie wywrócony jest jednym z najbardziej fascynujących w całej historii, i to jest historia naszego filmu.

  Najnowsze badania naukowe i kompleksowe naszego wszechświata donoszą niewytłumaczalne przyporządkowania o wiele większych struktur z rzekomo znikomej Ziemi.

  Proste pytanie „Jakie to jest nasze miejsce w kosmosie” już przewrócił średniowieczne chrześcijaństwo, i zastąpił Oświeceniem; następnie Oświecenie zastąpione z Relatywizmem, a teraz ponownie powrócił do konfrontując nasze najbardziej podstawowe pewniki.

  Niektóre idee są tak potężne, że palił heretyków, przewracały cywilizacje i odwrócił nasz pogląd na rzeczywistość do góry nogami.

  “The Principle”. Jest właśnie taka idea

  Jest jedna z najbardziej unikalnych i przenikających książek jakie kiedykolwiek czytałem. Zakończona w tomach I, II, i III, autorzy Robert Sungenis i Robert Bennett zabierają cię na wycieczkę nauki i historii, w jaką byś nigdy nie wierzyli, ze to możliwe, chyba że powiedziano wam w szczegółowej i graficznej formie. Ma współczesna nauka doprowadziły nas w dół Wiesiołek ścieżkę i przekonała nas o czymś, że nie można udowodnić i to jest w rzeczywistości fałszywe?

  Byli Ojcowie, że średniowieczni, papieże i kardynałowie nasi z 17 wieku rację wierząc, że ziemia, na podstawie odczytu wartości nominalnej Pisma, stał nadal w centrum wszechświata?

  Przyjdź z otwartym umysłem i pozwoli ci dwaj autorzy pokazali fakty i liczby, które zostały ukryte przed opinią publiczną przez bardzo długi czas. Jest to strona, która wertującemu kartki książek znajdziesz trudno odłożyć, kiedy się przygważdżające przez materiał zdumiewającą autorzy zebrali dla Ciebie.

  Przygotuj się jednak, że Twój świat zakołysze się , dosłownie iw przenośni. Nie tylko będzie można zobaczyć z tomów I i II, jak współczesna nauka dla nas w udokumentowany sposób śmiały, że Ziemia jest nieruchoma w przestrzeni i zajmuje CENTRUM WSZECHŚWIATA.

  Można teraz zobaczyć w tomie III, jak głęboko papieże 17 wieku były zaangażowane w potępiając heliocentryzm, prowadząc proces krok po kroku i wreszcie castigating go jako „formalnie heretyckie”. Możesz również zobaczyć, jak wylewny jest dane w Piśmie, że uczy geocentryczny wszechświat w najbardziej szczegółowej egzegezy Pisma Świętego nigdy nie prezentowane publicznie na ten temat.

  Wreszcie, Tom II oferuje szczegółowy i wyczerpujący dokumentacji konsensusu Ojców Kościoła i średniowiecznych teologów na geocentryzm. Obejmuje również wszystkie oświadczenia i nauk współczesnych papieży i soborów, jak Grzegorza XVI, Benedykta XIV, Piusa VII, Leona XIII, Benedykta XV, Sobór Trydencki, Watykański I, II Soboru Watykańskiego oraz specjalnej sekcji na Jana Pawła II w jego ponownego rozpatrzenia sprawy Galileo.

  To są fakty i analizy, które każdy katolik powinien skorzystać. Najważniejsze otrzymasz z tej zdumiewającej pracy jest bardzo bliski związek z Bogiem. Na raz można zobaczyć, że Bóg, Jego Kościoła i Pisma Świętego

  WŚCIEKŁY ATAK MEDIÓW NA TEN INTELEKTUALNY PRZEWRÓT

  Zobacz również na przykład
  Teoria Geocentryczna – wikipedia

 5. Miet said

  No i stało się Panie Gajowy. Sam Pan tego chciałeś.😀
  Po zamieszczeniu wpisu wiedziałem, że wcześniej czy później „światli filozofowie” zaczną nadawać – i nie pomyliłem się.😀

 6. Peryskop said

  Tylko patrzeć jak wskoczy tu ktoś od małoPolskiego Podleckiego i wrzuci keszankową minę z wolną energią, gansami, megravami, aplikacjami patentowymi w roli „patentów”, wycieczkami dla każdego na Księżyc, autami bez kół, no i z leczącą wszelkie choroby plazmą – „inną niż ta znana w fizyce”.

 7. Dziadzius said

  @2 Peryskop,
  Dzieki za urywek o filozofiii Kuhn ( ciekawe ale ciezkie czytanie) i pracy Kopernika i Ptolemy ale obaj ci uczeni juz pracowali nad tym ze nasza ziemia jest kula i ze nie moze stac „bezczynnie” i ze musi i ma miejsce wsrod innych podobnych kul, planet i gwiazd i zeby nie „spasc” musi sie krecic ( z pewna szybkoscia) dookla slonca a znow slonce musi sie krecic ( tez z pewna inna szybkoscia) dodokla czegos innego — podczas gdy moje pytanie jest tylko o wielkosci ( okraglosci) naszej kuli –
  ( Przepraszam nie chce byc opisany jako jeden z tych to tu [„Swiatlych filozofow–(@5)] a wiec jaka jest srednica naszej kuli a tym samym na jakiej odleglosci prosta linia wzroku idzie ponad opad kuli . To znaczy w prostej matematyce o kulach ile miar odleglosci od punktu wzroku do momentu kiedy okraglosc kuli opada i wzrok idzie dalej i prosto.

 8. mgrabas said

 9. AlexSailor said

  Piękny wstęp Gospodarza zapraszającego do dyskusji.
  Cóż.
  To jest normalna reakcja w przypadku burzenia dotychczasowego obrazu rzeczywistości.

  Niemniej polecam uwadze:

  1. Ewolucja – wierutna bzdura 1000x obalona,
  2. Miliardy lat wieku Ziemi – wierutna bzdura,
  3. Globalne ocieplenie powodowane przez człowieka – wierutna bzdura,
  4. Komunizm naukowy – żeby tylko bzdura,
  5. Dzicy Słowianie siedzący na drzewach – wierutna bzdura,
  6. Słowianie nie mieli pisma – wierutna bzdura, bo runy przemówiły,
  7. Aryjska rasa panów Niemców – szkoda gadać,
  8. Kręcenie pieniędzy z powietrza – nie bzdura.

  Nie, żebym był zwolennikiem płaskiej Ziemi, ale szerzone wieści nie są takie bzdurne, jak na pierwszy
  rzut oka się wydaje.

  Chciałbym się dowiedzieć też, o jaką prawdę chodzi autorowi artykułu.

  W dobie wszechogarniającego kłamstwa, nawet zmysłom nie będziemy mogli niedługo wierzyć.
  Ale jeszcze nie.
  Zatem można wątpić we wszystko, czego się samemu nie sprawdziło, prócz wiary w Boga, a tak
  ponoć postępowali nasi przodkowie.
  Nie skażeni przymusową „edukacją”.

 10. provincjal said

  Zobaczę to uwierzę.
  Jak wytłumaczyć Te loty poniżej pokazane na filmiku ?

 11. Greg said

  Zaczęło się. Lepiej było gó….fna nie ruszać. Będzie bicie piany, za a nawet przeciw itd. itp.

 12. zaplonek said

  Pierwszy raz mocno się zdziwiłem wchodząc na Gajówkę. Siłą tego miejsca było rzeczowe argumentowanie. Panie gajowy trochę kultury. Oczywistość kulistości, którą nawet dzieci rozumieją (ponoć) łatwo udowodnić. Kilka dowodów na kulistość zamiast wulgaryzmów szybko rozwiąże problem. Spokoju trochę. Zdrowia życzę.

  Kilka dowodów rozwiąże…
  O święta naiwności.
  Admin

 13. Zerohero said

  @Zaplonek

  Wcale nie rozwiąże problemu. Osobnicy wstawiający „dowody” na płaskość Ziemi mieli po kilkadziesiąt lat by poznać dowody: Część z tych dowodów zapewniła szkoła. Sama teoria płaskiej Ziemi zakłada nonsensowny i wszechobecny spisek pilotów, naukowców itd. Jeśli ktoś przychodzi tu z TAKIMI poglądami, to raczej nie przekona go normalna dyskusja. Co z takim człowiekiem można zrobić? Pokazać mu filmik z balonu?

  Przecież dla niego to będzie kolejna „fałszywka”. On podobne filmiki musiał widzieć wcześniej. Za to za dobrą monetę przyjmie dowolne G znalezione na poparcie swojej tezy. Jak np. te rzekomo płaskie trasy lotów.

  Spotkałem się z teorią, że spam płaskoziemny jest podrzucany aby w odpowiednim momencie można było dać argument cenzorom. Amerykańskie korporacje rozpoczynają właśnie walkę z tzw. „fake news”. Aby nadać tej walce pozory obiektywizmu można teren ofiar zaśmiecić spamem nt. płaskiej Ziemi. Wówczas cenzor powie:

  no zobaczcie.

  – brednie o płaskiej Ziemi
  – brednie o bankierach
  – brednie o Reptilianach
  – brednie o pizzagete

  to są fake news. Zamykamy.

 14. Kar said

  ..ten obrazek u gory (ziemia-spodek z wyciekajaca woda) jest b. ciekawy, i rusza wyobraznie. Ta uciekajaca-spadajaca woda na leb na szyje w dol to przeciez niebagatelne straty dla kuli-spodka ziemskiego…Gore i spolka zignorowal problem w swoim globalnym ociepleniu jeku..nie pojmuje..

 15. Greg said

  Celem tego zamętu jest wywołanie efektu podprogowego który ma doprowadzić do chaosu!
  Z chaosu zrodzić ma się NWO.
  Macie przestać wierzyć w cokolwiek, już nie mówiąc o Bogu, nie ufać nikomu, wszystko jest kłamstwem.
  Genialny pomysł zbiera swoje żniwo co, widać po wpisach!!!!
  Kto za tym stoi, komu na tym zależy?…..pytanie retoryczne.

 16. nulsitulsfeanor said

  (… bełkot usunięty przez admina…)

  Pozdrawiam, i życzę wszystkim miłego dnia:)

 17. Greg said

  Prosto jak w przedszkolu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=V95s84Letlg
  Na tym kończę, szkoda czasu, Turcja atakuje?….Syrię.

 18. Marcin said

  Jesli płaska co wtedy z grawitacją?

  Nie ma grawitacji. Grawitacja to oszustwo. Nie słyszał Pan?
  Admin

 19. mgrabas said

  mąciciele mieli zaplanowane zagrać tą kartą, no to ną grają i mącą ile wlezie
  bo tu nie chodzi o prawde, tylko o mącenie

 20. Zerohero said

  @nulsitulsfeanor

  Magnetosfera Ziemi chroni przed promieniowaniem. Na Marsie, a tym bardziej w kosmosie, nie ma takiej magnetosfery i promieniowanie faktycznie szkodzi. Ty biedny człowieku na Marsie spędziłeś pewnie kilka lat i ci mózg wyżarło.
  Nie stać biedaka na lot w kosmos? Na klinięcie na mój filmik z AMATORSKIEGO balonu stratosferycznego też Cię biedaku nie stać.

  Widzę, że gówniany temat ściąga tutaj muchy. ch z tym czy to agentura obniżająca rating merytoryczny Gajówki czy naturalny talent. Was przecież nie sieją. Sami rośniecie.
  Spadam.
  EJECT EJECT!

 21. NyndrO said

  A pamięta Pan Kierownik frazę z serialu „Dom”, kiedy górnik mówi do jakiegoś cwaniaka : ” pyndź, bo jak cie w pape trzansne, to ci zymby z rzyci czwórkami wymaszerują!” ? 🙂

  🙂 admin

 22. Zerohero said

  @16, Marcin

  Płaskoziemiec powie Panu, że za grawitację odpowiada żółw. 🙂
  Albo, że grawitacja to również masoński „wymysł”

  Szkoda czasu na rozmowę z podludźmi.

  A zakładając, że to jednak masa tworzy grawitację, przyciąganie na płaskiej ziemi powinno działać głównie w płaszczyźnie poziomej i do środka dysku. Co tacy podludzie powinni eksperymentalnie zbadać, ale nie zbadają bo pojęcie eksperymentu i dedukcji jest im obce. Oni mają tylko odbyt to wysyrywania swoich analnych teorii.

 23. revers said

  jak kto komu, globalistom, swiatowej elicie. To samo mowi o plaskiej ziemi iman, z szariatem latwiej bedzie wprowadzic jedna religie dla jedego zdepopulowanego folku.

 24. revers said

  dla przykladu, Niemcy legalizuja szariat
  http://reporters.pl/3797/niemcy-legalizuja-policje-szariatu-islamisci-przejma-kontrole-nad-ulicami/

 25. Peryskop said

  Re 7 Dziadzius

  Pomijając spłaszczenie kuli ziemskiej przy biegunach obwód 40.000 km = ~ 2πR

  itd step by step

  ===

  Re 12 Zerohero

  Taki cel i scenariusz są bardzo realne. Ale może „tylko” na mąceniu w głowach to się zakończy.

  ===

  Re 4 MatkaPolka

  Zacytuję Klasyka :

  Już pisałem o tym wiele razy: to, co dokonał Kopernik, to zmiana początku układu współrzędnych używanych do obliczeń astronomicznych. Żadne tam „odkrycie”!
  Można bowiem dowolny punkt Wszechświata uznać za „środek”, „centrum”, czyli tam właśnie ustawić początek układu współrzędnych i dostosować do niego formuły matematyczne.
  Układ geocentryczny nie jest ani gorszy, ani bardziej „zacofany” od heliocentrycznego. Po prostu w układzie heliocentrycznym pewne rachunki się upraszczają. A inne nie. Np. do opisu ruchu sztucznych satelitów wciąż używany jest układ geocentryczny.
  A tak naprawdę to centrum Wszechświata może leżeć w każdym jego punkcie…

  https://marucha.wordpress.com/2014/10/31/o-micie-ciemnego-sredniowiecza-i-swiatlej-nowozytnosci-polemicznie-2/#comment-425483

  ===

  To fakt, że żadne tam „odkrycie”, skoro przecież koncepcję heliocentryczną – uważaną przez 18 wieków za błędną – lansował już m.in. Arystarch z Samos (~320 – ~250).

  To fakt, że niemal wszystko jest względne i umowne. Dlatego np Duńczyk Tycho de Brahe (1546-1601) sprytnie i koncyliacyjnie zredukował układ geocentryczny Kopernika do Księżyca i Słońca, splatając go z układem heliocentrycznym dla pozostałych planet. Można ? Można !

  Bodaj bardziej pionierskie było odkrycie przez Mikołaja Kopernika (1473-1543) prawa opracowanego w latach 1517-1526, a przypisywanego Anglikowi, choć Thomas Gresham (1519-1579) ogłosił je 32 lata po Polaku. Stanowi ono, że pieniądz mocniejszy jest wypierany przez pieniądz słabszy – co wynika z dążenia ludzi do zabezpieczenia posiadanych zasobów przez ich tezauryzację tzn chowanie w skarbonkach silniejszej waluty czy pieniądza kruszcowego, a pozbywanie się banknotów i monet, mających mniejsze zaufanie społeczne.

  W dodatku nasz kanonik, dr prawa kanonicznego i „wielki astronom”, jakoby jedynie tym się tylko cywilizacji był przysłużył, że podobnie jak i Galileusz uznał był orbity eliptyczne planet MYLNIE za kołowe. Skandal ! Nieuk i beztalęcie. W dodatku posługiwał się językiem Teutonów.

  Ale przecież dopiero Kopernik EMPIRYCZNIE wykazał, że Ptolemeusz (~100 – ~168) się mylił, bo Ziemia nie jest nieruchomym środkiem Wszechświata, lecz jedną z ruchomych planet.

  I TO NA TYM WŁAŚNIE POLEGA WAGA JEGO ODKRYCIA POTWIERDZONEGO EMPIRIĄ !

  Nasz duchowny astronom z Torunia obronił zamek w Olsztynie w wojnie z krzyżakami 1520-21, a w latach 1510-43 dokonał zwrotu w pojmowaniu przez ludzi ich miejsca we Wszechświecie, dając asumpt do korekty obowiązującego światopoglądu oraz systemu wartości, co dr Thomas Kuhn słusznie określił mianem „Przewrótu kopernikańskiego” i „zmianą paradygmatu”,

  ===

  Natomiast prof. Feliks Koneczny przyrównał osiągnięcia Kopernika do zasług ks. dr praw Pawła Włodkowica herbu Dołęga [Paulus Vladimiri] (~1370-1435) z Brudzenia n/Skrwą k/Płocka, który odbył studia w Pradze i Padwie, 1414-15 był rektorem Akademii Krakowskiej, i w roku 1420 reprezentował Polskę w sporze z krzyżakami przed sądem rozjemczym Świętego Cesarza Rzymsko-Teutońskiego Zygmunta Luksemburskiego we Wrocławiu.

  A wcześniej na soborze w Konstancji 1414-18 ks. dr Włodkowic oprócz wstawienia się za ks. dr Janem Husem, bronił honoru i interesów Polski, polemizując z oszczerczym, anty-polskim pamfletem prusackiego dominikanina i teologa Johannesa Falkenberga z Akademii Krakowskiej, który na soborze postulował eksterminację Polaków !

  Włodkowic bronił wtedy również dobrego imienia Kościoła katolickiego, prezentując w Konstancji jedne z najwcześniejszych fundamentalnych zasad prawa międzynarodowego :

  • wszystkie narodowości, nie wyłączając pogańskich, mają prawo do samorządności i życia w pokoju na ziemiach, które są ich własnością;
  • społeczności mają prawo opowiadać się, do jakiego narodu należą; ludzie mają prawo decydowania o własnej przyszłości i do obrony swego narodu;
  • władcy zobowiązani są szanować indywidualne przekonania religijne swoich poddanych, a poddani nie mogą być rugowani ze swoich praw w związku z wyznawaną wiarą;
  • nawracanie przy użyciu przymusu i siły nie jest ważne, jest grzeszne i godne potępienia; nie wolno używać nawracania jako usprawiedliwienia wojny;
  • utrzymanie pokoju wymaga istnienia międzynarodowego trybunału rozsądzającego wynikłe spory – żadnemu władcy, nawet cesarzowi czy papieżowi, nie wolno wypowiedzieć wojny bez poddania się takiemu procesowi;
  • reguły wojny sprawiedliwej mają zastosowanie zawsze i są wiążące – niezależnie czy państwo, naród lub ludzie, wobec których jest prowadzona, są chrześcijanami, czy nie są, narody niechrześcijańskie i niekatolickie żyjące z sąsiadami w pokoju mają zapewnione prawa do suwerenności i nienaruszalności terytorium;
  • ani cesarz ani papież nie może przeczyć regułom prawa naturalnego;
  • Polska była związana z Cesarzem tylko gdy ten występował jako obrońca wiary;
  • prawo silniejszego przeżera stosunki międzynarodowe jak rak;
  • egzekwując swoje prawo do samoobrony, kraj katolicki może wspierać swe siły niekatolikami i niechrześcijanami.

  Tezy te nie zostały wtedy formalnie przyjęte jako obowiązujące, bo nie pasowały do polityki cesarstwa, ani papiestwa. Ale został jasno wytyczony kierunek, w jakim powinien podążać rozwój cywilizowanej Europy.

  ===

  Prof. Feliks Koneczny w „Polskie logos a etos” :

  Delegaci polscy wieźli z sobą uczony traktat scholastyczny: De potestate papae et impertoris respectu infidelium. Autorem był Paweł Włodkowic z Brudzewa, doktor dekretów, rektor uniwersytetu krakowskiego, kanonik i kustosz katedralny krakowski, genjusz, godzien, by go stawiać, jako odkrywcę, obok Kopernika, byśmy go czcili i szczycili się nim na równi z tamtym.
  Dokonał on dwóch odkryć:
  1) że względem pogan obowiązują te same prawa, jak względem chrześcijan;
  2) że nie wolno narzucać wiary przemocą. (…)
  Twierdzenia Brudzewskiego, tak proste dziś dla nas, a spotykane i w poprzednich epokach, były na owe czasy rewolucyjnemi.(…) Brudzewski zadał Krzyżakom klęskę cięższą niż Witold i Zyndram z Maszkowic.

  ===

  Obaj ci księża ryzykowali życiem walcząc z krzyżactwem, błędami papieży, oraz ówczesną tEUtonerią, w efekcie czego obaj walnie przyczynili się do umocnienia i rozsławienia Polski w świecie oraz do uporządkowania fundamentalnych stosunków ludzkości – zarówno w skali globu, jak i tej ponad-Ziemskiej.

 26. NyndrO said

  Ale jeśli płaska, to nieskończenie wielka, czy można spaść po pijaku?!

 27. NyndrO said

  Ja tam na okrągłej czuję się bezpieczniej. Kiedyś na gazie spadłem z wozu z gnojem.Facet podwoził nas do umówionej stodoły na Rajdzie Świętokrzyskim.O krok za daleko. * Kiedy prawda wyjdzie na jaw, w barach zawisną plakietki : ” Spożywanie alkoholu grozi spadnięciem.Zawróć.”

 28. NICK said

  🙂 .
  NyndrO.

 29. Maćko said

  Z podobnych powodów wymyslono histerie zwane chembzdety, nieladowanie na Ksiezycu, ufoludki czy wulkan po Yellowstone który juz mail wybuchnac 10 lat temu.

  Jest to celowe wprowdzanie szumu do sfery internetu czyli gmatwanie oraz kanalizowanie energii ludzkiej przeciwnej systemowi.
  Czas, jaki tysiace ludzi spedza na mieleniu ozorami i palcami o bzdetach to czas jakiego nie spedza na poznawanie historii, ekonomi czy logiki.
  To stracony czas.

  Aby pokonac przeciwnika nie zawsze jest konieczna anihilacja. Najczesciej wystarczy przekluc mu opony albo zdjac znaki drogowe i nazwy ulic ( to juz anachronizm, bo jest Uber i Satnav ) albo zajac mu tyle czasu i energii bezuzytecznymi dzialaniami aby mu sie juz nie chcialo efektywnie dzialac przeciwko systemowi.

  Moze wiec inny temat teraz poruszymy? 😉

 30. Maćko said

  Adam LEPA
  Świat manipulacji
  Redaktor serii: ks, Ireneusz Skubiś Redaktor tomu: Karol Klauza Redakcja techniczna:
  Karol Klauza
  Beata Stypułkowska
  ISBN 83-86076-44-5
  © Copyright by
  Tygodnik Katolicki „Niedziela”
  Częstochowa, 1997
  Częstochowa, 1997, Wydanie II – poszerzone Druk i oprawa-. Częstochowskie Zakłady Graficzne Al.
  Najświętszej Maryi Panny 52, Częstochowa
  Wstęp
  Odkrycie prawdy o manipulacji stało się nowym wstrząsem dla wielu
  mieszkańców tej części Europy. W machinie propagandowej komunizmu
  stosowano w poczuciu całkowitej bezkarności wszystkie dostępne sposoby
  manipulowania, zakładając naiwnie, że zniewolony umysł człowieka nie
  będzie w stanie odkryć maskowanych skutecznie mechanizmów, które
  funkcjonowały w celu zawładnięcia całym społeczeństwem, aby nim
  dowolnie i bez ograniczeń dysponować. Jeżeli zaś mówiono publicznie o
  manipulacji, to zawsze odnoszono ją wyłącznie do kapitalistycznych systemów
  władzy. W ustroju socjalistycznym bowiem nie mogło być miejsca na
  jakąkolwiek manipulację1
  .
  Ponieważ jednak wielkie organizmy społeczne z dużą powolnością przyswajają
  sobie prawdy trudne i niepopularne, przetojeszcze dziś mówienie o
  manipulacji w mass mediach może budzić zdziwienie połączone z
  niedowierzaniem. Tym bardziej, że społeczeństwo posttotalitarne swoją
  specyfikę wyprowadza głównie z doświadczeń na polu obcowania z mediami,
  a w szczególności w następstwie zaawansowanej uległości wobec
  wpływów propagandowych. Prowadzi to ostatecznie do sytuacji błędnego
  koła. Im skuteczniejsza jest bowiem manipulacja, tym bardziej jest ona
  ukryta dla „zwykłego obywatela”, będącego przedmiotem jej wpływów.
  Taka sytuacja z kolei utwierdza go w całkowitym spokoju i uniemożliwia
  stawianie krytycznych pytań w tej dziedzinie. Dlatego też człowiekowi
  manipulowanemu niezbędna jest pomoc z zewnątrz, która w sposób
  przekonujący ukazałaby mu samo istnienie manipulacji oraz groźbę jej
  rozległych następstw

  jest do znalezienia w sieci jako .pdf

 31. NICK said

  Tytuł.
  Idealnie płaska to jest kora mózgowa co poniektórych.

 32. piski said

  Ja też codziennie goszczę w gajówce i nie spodziewałem się tego po gospodarzu.

  (… przykro mi, bredni trawię, ani tym bardziej „podchwytliwych” pytań, na które odpowiedzi już dawno udzielono… – admin)

 33. Wypierdek stwórcy said

  Mi się wydaje, że lepiej oglądać kobietę, żeby wszechświat zrozumieć. Wtedy można zobaczyć niewidzialne półkule, jak to mosiek Sztaudynger napisał:

  „Kolumb odkrył Amerykę
  Historia wspomina go czule
  Jam odkrył więcej
  Odkryłem Ludwikę
  I naraz obydwie półkule”

  Wiadomo wszystkim jak przejść z jednej półkuli na drugą albo zakotwiczyć się pomiędzy… trzymając mleczne wulkany dłoniach.

  Ziemia i jej mieszkańcy, jest powieleniem pierwotnej, podstawowej wielkości – krągłości. +- 0,00000000…1 do nieskończoności w obie strony.
  Za małe mamy mózgi by pojąć nieskończoność dodatnią i ujemną oraz przestrzeń pomiędzy nimi. Stwórca nie lubi mądrzejszych od siebie. „Mrówka i słoń” mi się przypomina. Słoń nie widzi mrówki a ona jego.

  I pamiętajcie, że Primum in obre deos fecit timor.

  Życzę Wam jak najwięcej ciepłych, horyzontalnych zaokrągleń.

 34. Maćko said

  26. Piski – zyjemy na kuli a nie na pilce, ktora jest sfera.
  Spoko.

 35. zenek z profila said

  Wielce Szanowny Panie Marucha.Moim skromnym zdaniem ,pisanie o płaskiej ziemi jest dobrą zabawą i niczym więcej.Nie ma potrzeby nic tu prostować ani wyjaśniać choć może niektórym wydaje się to prawdą.No niektórych bawi udawanie głupa i granie na nerwach innym.S poważaniem zenek.

 36. Boydar said

  Lesbijki uwierzyły, że do zajścia w ciążę chłop jest niepotrzebny, i teraz się rodzą takie różne […]

 37. NICK said

  Tytuł i (28).

  Trza jeszcze mieć korę.
  Jakąkolwiek.
  Może być z o-siki.

 38. mironik said

  .https://www.youtube.com/watch?v=fBMdVys040M
  Tu ktoś się natrudził i poobalał wymysły wklęsłej i płaskiej ziemi, matematycznie i modelami

 39. trybeus said

  Gajowy, zostaw Waść czubów od płaskiej ziemi, zajmij się raczej pewnym jegomościem, którego już wyczaiłem, że jest żydowskim prowodyrem, antysemitą z licencją żydowską coś a’la Szubert opolczyk …chciałem nieśmiało zauważyć, że właśnie sobie jeździ po Waszmości…pozdrawiam Gajowego i komentatorów…

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135354,pietno-chrzescijanstwa-w-dziejach-polski

  ——
  A niech się czepia.
  Taka jest parchata wdzięczność za to, że go niejednokrotnie broniłem w gajówce. Ja w każdym bądź razie temu gnojowi koło pióra nie robiłem.
  Admin

 40. JO said

  ad.36. Mam satysfakce powiedziec Panu Gajowemu – A nie mowielem? Czy nie mialem racji w temacie Kosiura?
  Pozdrawiam serdecznie Pana Gajowego i Gajowiczow – „agenture zydo-chrzescijanska ” :)))

  Miał Pan w tym przypadku rację, ale nie żałuję tego, iż tego palanta broniłem.
  Admin

 41. Boydar said

  No i właściwie mu Pan Roman jebnął był (36) . Choć po mojemu to zdecydowanie za lekko.

 42. NICK said

  Ooo, qrva. (36).
  Toć ten kapieć, ko-siur, nic nie ogarnia.
  Trudny przypadek.
  Przeinacza wszystko.
  Ja się nie podejmę. Jestem ponad przypadki wy-tworków. Wystarczył mi kurs psychiatrii w ramach nauki. Tamże i wtedy też można było „napoleonom” tłumaczyć. A, taka jedna „kremówka” powiedziała: zjem Twoje ‚jaja’, panie ciasteczko; TAK mnie pan podnieca.

  Sure. With plea-sure.

  A, tak serio?
  Musimy znaleźć wspólne punkty.
  Między Lechią i stanem po pierwszym Chrzcie Polski.

 43. piski said

  Może jeszcze kilka pytań:
  1. Dlaczego statek, który już odpłynął i skrył się za krzywiznę Ziemi nagle jest widoczny przez lornetkę?\\

  (… itd, itp… Żenada – admin)

 44. Boydar said

  Wszystkie były wspólne, Panie NICK’u. Chrześcijaństwo uzupełniło braki, naprawiło wady i co najważniejsze, nadało sens. Zarówno jednostce jak i zbiorowości. Natomiast „drugi chrzest” nie był żadnym odnowieniem ślubów tylko klasycznym spedaleniem. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tyle że państwo to duże zwierzę, nie dało się tak od razu zawrócić z kursu. Technika operacyjna wrogów dopiero raczkowała. Do tego stopnia konstrukcja była utrafiona, że pomimo geometrycznie postępującej korozji kadłuba, byliśmy w stanie jeszcze długo być najpotężniejszym okrętem na akwenie.

 45. Maćko said

  40. Piski – bzdecisz. Idz sie leczyc. Nie wprowadzaj szumu, nie rób sabotazu, nie kompromituj sie chlopie…
  Co do wieku, no to wiekszosc obecnosc ukonczylo podstawówke, wielu ma mature, sporo studia pomaturalne techniczne a niektórzy nawet dyplomy szków wyzszych!

  Moje male dzieci juz takich pytan nie zadaja… OMG!

 46. Wlodzimierz said

  Nie, Ziemia nie jest kula ! Kopernik palnął jednego więcej niż powinien co było przyczyna bezpośrednią tego zamętu który trwa do dziś, voila !

  —–
  Ale odkrycie…
  Oczywiście, że Ziemia nie jest kulą, tylko geoidą. Na odległość trudno ją odróżnić od kuli.
  Koło od roweru też nie jest idealnie okrągłe.

  Poza tym Kopernik nie zajmował się kształtem Ziemi. Ale po co wiedzieć takie szczegóły… znaffcom…
  Admin

 47. Greg said

  Piski to zmieniony Nick.
  Nawet wiem kogo.
  Nie powiem.

 48. NICK said

  Wiem. Lubelaku.
  Dzisiaj, MatkaPolka, po którym jadą jak po suce burej, sporo przypomniała… .
  Szperać, szukać, klikać!
  Tam, jak się poszuka, to nie tylko Naszych Królów Lechickich się znajdzie. Naszych, powiadam.
  Także wiele innych faktów. Sprzed Cyryla i Metodego.

  Ktoś TU, niedawno pisał, że Santa Clara to niewiele znaczy.
  Pytam jegomościa: kto, przechowuje w pięknej Sali Jasnogórskiej, Lechię?

 49. piski said

  42. Maćko – dzięki za odpowiedź przynajmniej na jedno pytanie, to dotyczące wieku. Reszty nie ogarniasz więc nie wysilaj głowy bo rozboli.

 50. biscoter said

  Trudno mi się odnieść do samego zagadnienia kształtu Ziemi, ponieważ nie mam ku temu wykształcenia. Na temat kulistości naszej planety uczono mnie w szkole jako pewnej oczywistości, której nawet specjalnie nie trzeba udowadniać. Ot była w podręczniku fotografia, powiedziało się o statku znikającym za horyzontem i basta.Negowało się już wtedy tzw. „teorię ewolucji”, ale o dochodzeniu kształtu Ziemi nikt nawet nie pomyślał.

  Sam artykuł jest napisany w takim samym tonie, w jakim Flądra pisze o ruskich szpiegach i agentach. Opisane działania są dokładnie takie same – że niby najpierw krytykuje się NASA a potem płynnie przechodzi do płaskiej ziemi. Krótko mówiąc poziom artykułu jest ŻENUJĄCY.

  Zgadzam się z jednym z przedmówców, iż najlepiej całą sprawę oddaje napis na karcie „zwolennicy płaskiej ziemi coś wiedzą”.

  A przynajmniej zadają bardzo ciekawe pytania, których próbki były wyżej wymieniane. Dodałbym jeszcze, że ichniejsze filmiki (głównie w j. angielskim) ładnie demaskują parę kłamstw związanych z tym, co się oficjalnie podaje do wierzenia tłuszczy – na przykład fotoszopowane zdjęcia Ziemi z fałszywym odwzorowaniem kontynentów nałożonym na sferę.

  Dlaczego tak trudno się z nimi dyskutuje? Moim zdaniem z tego samego względu, dla którego ewolucjoniści zwykle przegrywają debaty ze zwolennikami kreacjonizmu – po prostu ich przekonania były przez dziesiątki lat traktowane jak dogmaty i nie mają oni wyrobionej umiejętności udowadniania swoich racji. Charakterystyczne dla zwolenników ewolucjonizmu są: pogarda dla rozmówcy i śmianie się z niego, mówienie „no przecież mamy dziesiątki, ba, setki dowodów”, a kiedy są zapytani o konkrety, to gadają pierdoły. Tak, pierdoły, w stylu, że białe ćmy wyginęły i zostały tylko czarne.

  Tu fizykom i astronomom również przydałby się taki mały powrót do korzeni i przygotowanie właściwych argumentów, bo skoro to wszystko jest takie jasne i oczywiste to powinni oni być w stanie zmieść z powierzchni Ziemi każdy argument przygotowany przez zwolenników płaskiej Ziemi. Chyba, że z pogardy dla tych przekonań nie chce im się nawet z tym dyskutować lub skwitują to tymi samym słowami co ewolucjoniści „no tak ale to jest bardzo skomplikowane”.

  Nie ma lepszej wody na młyn dla zwolenników alternatywnych teorii naukowych i pseudonaukowych wynaturzeń niż komentarze na ten temat udzielane przez naukowców.

  ——
  Nie wiem, jak inni. Mnie szkoda czasu na dyskusję z troglodytami. Ich „argumenty” były tysiące razy zmiatane z powierzchni ziemi, wdeptywane w błoto, ośmieszane… ale oni są za GŁUPI, żeby zrozumieć, jakimi są durniami. Dlatego żaden argument do nich nie trafi.
  Admin

 51. NICK said

  Biscoter. (47).
  A jakie wykształt w cenie mieć trzeba?

 52. antek.wariat said

  @11 Zerohero

  Ale na tym filmiku z balonu to ziemia raz jest orągła a raz wklęsła okolice 1 minuta 50sekund
  to tylko efekt soczewki kamery i tyle ,ten film niczego nie udawadnia wręcz przeciwnie.

  Ma Pan rację. Ziemia to kwadratowa kula wypełniona wewnątrz ziemią.
  Admin

 53. Jack Ravenno said

  A ja uważam, że należy mieć oczy szeroko otwarte i tak samo umysł bo można się niemile zaskoczyć…

 54. Maćko said

  Ale jaja… XIX wiek. Poza globalnym ocipieniem mamy jeszcze szerzace sie ogupienie. Na razie, na szczescie, lokalne. Tyle ze leczenie wariatów coraz trudniejsze bo drozsze.
  O tempora o mores…

 55. biscoter said

  @NICK mi się wydaje że trzeba chociaż rozumieć podstawy fizyki, a z tego przedmiotu to ja zawsze byłem noga. Jak już, już mi się wydawało, że coś zaczynam jarzyć, to fizyka mi się w szkole skończyła. Ja z fizyki to się zatrzymałem na poziomie v=s/t. I jak pisałem wcześniej nikt mnie nawet nigdy nie próbował nauczyć jak można wykazać kulistość Ziemi domowymi sposobami, bo pokazywano mi zdjęcie z Kosmosu.

  Poświęciłem trochę czasu na obejrzenie tych filmików płaskoziemiowców i akurat tam pokazują oni że te zdjęcie jest fałszywe. To ja się wcale nie dziwię, że ktoś się poczuł oszukany.

  Zresztą dzisiaj wystarczy zrobić taki ambitny filmik i na koniec powiedzieć: „ale proszę mi nie wierzyć tylko samemu sprawdzić i wszystko kontestować”. I już ludzie łykają to jak pelikany i nic testowali nie będą.

  Dlaczego? Bo zostali potraktowany poważnie i zachęceni do własnych studiów. Tego mi brakuje we współczesnej nauce – takiego traktowania na poważnie zwykłych zjadaczy chleba.

  Płaskoziemizm porównuję do kreacjonizmu, bo tutaj się trochę na tym znam. I wiem jak to wygląda w szkole na biologii – nie pokazuje się uczniom ŻADNEGO dowodu na teorię ewolucji, a jedynie poszlaki. Tyle że tych poszlak, jak gdyby dla wyrównania, podaje się dość sporo. Gdyby jednak z innej strony podejść do tematu i zinterpretować te poszlaki, to można je przedstawić jako dowody na stworzenie wszystkiego przez Pana Boga lub nawet Wielkiego Potwora Spaghetti.

  I w ten sposób się robi ludziom wodę z mózgu oraz nie uczy ich myśleć. Ba, nawet nie znają pojęcia „dowód”. No to potem nie jest wcale trudno wmówić komuś, że Ziemia jest płaska. Szczególnie że skala kłamstw jest tak zatrważająca, że np. ja jestem w stanie już przyjąć nawet to z arcystoickim spokojem.

 56. NICK said

  Jack! (i Ty?).
  (50)
  Gajowy wie, co robi. 🙂 .

 57. Jack Ravenno said

  @47 BISCOTER – zgoda – taki atak jak w artykule ma swoje podstawy ale przeprowadzony jest bardzo słabo. Najważniejsza jest siła argumentów a to w świetle np. fałszerstw NASA nie wydaje się już tak oczywiste. Zdawałoby się – twarde argumenty – po odkryciu podróbek stają się bezużytecznym śmieciem,

  I nic już nie da wyzywanie ludzi od kretynów…

 58. Jacek2 said

  Płaskoziemcy mają długą tradycję. Pewnie niektórzy pamiętają „Na przełaj” wydawane w czasach PRL. Jako sztubak wracam pociągiem z internatu do domu i ww wymienionym czasopiśmie czytam że ziemia jest płaska a Kopernik i Galileusz byli pacjentami ówczesnych Tworek. Z rumieńcem na obliczu przyznaję się że przez moment byłem całkowicie skołowany 😥. Spojrzałem na datę wydania (1 kwietnia) i dopiero wtedy wszystko stało się jasne. Czego tu wymagać od takiego tumana jak ja skoro „uznana pani profesor” potrafi wygadywać kosmiczne bzdury.
  Polecam obejrzenie, myślałem że niewiele mnie zaskoczy, „naphawdę” niewiele.
  .
  .https://m.youtube.com/watch?v=rVXZpX1EY8w

 59. Greg said

  Płaskoziemcy! Pięć pytań.
  1. Jaką ,,grubość” ma nasz placek?
  2. Czy na krańcu ziemi psy szczekają dupami?
  3. Delfiny z oceanów ,,skaczą” w przepaść?
  4. Co się z nimi dzieje?
  5. Co jest pod ,,plackiem”?
  Potraficie odpowiedzieć?
  Jeżeli tak, jestem w stanie uwierzyć, że ziemia jest płaska.

  ——-
  Co więcej: w ciągu stuleci powinno być MNÓSTWO podróżników, którzy dotarli do brzegu Ziemi…
  (K…a, znów się wdaję w dyskusję…)
  Admi
  n

 60. Jack Ravenno said

  @51 MAĆKO – a co się pan dziwisz? Kłamstwo otacza nas z każdej strony. jedynie Bóg jest prawdą a cała reszta – jak Bóg da albo pozwoli…

  @53 NICK – a co niby ja? Po prostu nikomu już nie wierzę. Wielu zagadnień nie jestem w stanie sam sprawdzić więc zakładam na wstępie, że ktoś chce mnie „oszwabić”

 61. biscoter said

  @54Jack Ravenno Otóż to, dobrze Pan to określił. Myślę że tutaj działa też takie zjawisko psychologiczne, które dotknęło np. Gospodarza – słyszy coś, co uważa za piramidalną bzdurę i co według niego można obalić w 5 sekund. I co? Nie robi tego. Bo po co, skoro tylko taki a śmaki i w ogóle debil mógłby w takie coś uwierzyć. A ten właśnie debil się wtedy staje zacietrzewiony i już nie posłucha nikogo.

  Co warte odnotowania to ostateczna próba bardzo ciekawej polemiki Gospodarza z tezą, iż Gwiazda Polarna była zawsze taka sama.

  Żeby pokonać fałszywe teorie naukowe trzeba wiedzy i bardzo dobrych argumentów. Niestety ludzi zdolnych do tego jest garstka, ponieważ trzeba tu znać nie tylko fizykę, ale również optykę czy astronomię.

  ——
  Panie Biscoter, nie „obalam w 5 sekund” bzdur, bo bzdury NIE DAJĄ SIĘ OBALIĆ – skutkiem tego, że większość ludzi to nieuki, ignoranci i debile, odporni na argumentację.
  Pół biedy, jeśli nieuk zdaje sobie sprawę z tego, że jest nieukiem i trzyma mordę na kłódkę, gdy rozmowa toczy się na tematy przekraczające jego horyzonty. Ale tacy ludzie to rzadkość.

  Panie Biscoter, jeżeli tych gównomózgowców nie przekonuje fakt, że WSZYSTKO wokół nas działa według zasad owej „fałszywej nauki” – to przekonać ich może już tylko kilka gramów ołowiu.

  Admin

 62. NICK said

  No piszcie. Dalej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82azi%C5%84ce

 63. Jack Ravenno said

  @56 GREG – nie jestem płaskoziemcem ale odpowiem na te pytania.

  1. około 12,5 tyś km
  2. psy nie szczekają dupami
  3. delfiny z oceanów nie skaczą w przepaść ponieważ nie ma przepaści – co najwyżej ściana lodu
  4. nic się nie dzieje bo nie skaczą
  5. szeol

  uwierzyłeś w płaską ziemię?

  Skoro chcesz pożartować no to masz:)

 64. Dziadzius said

  Panie i Panowie — nie zbaczajcie od temetu a tematem jest wyglad naszej ziemi. Dalem z PROSBA proste pytanie ktore nie zaczepia zadnych opinii ale ktore prosi o matematyczna formule jak obliczyc ksztalt naszej „kuli” majac na mysli ze jako kula horyzont wlasciwy kuli spada wedlug odleglosci od widza — Wiec o ile centymetrow/mertow i na jakiej odleglosci od widza ta kula oddziela sie od prostej linii wzroku?? To przecierz takie proste pytanie ze juz tysiace lat temu bez zegarka i teleskopu obliczono i do dzis to jest nie obalone.

  Nie bardzo wiem, o co chodzi. O odległość linii horyzontu/widnokręgu od obserwatora?
  Admin

 65. NICK said

  (57). JR.
  Pan się zatracił. Współczuję.
  Jest JEDNA rada.
  Stwórca.

 66. NICK said

  Nie wiem.
  Co, tu robię.
  Spierdalam.

 67. Jack Ravenno said

  @64 NICK – sprzyjających wiatrów życzę…

 68. Greg said

  Re.Nick.
  Ja też spierdalam.
  Dłużej nie mogę.
  Czasy Ostateczne.
  Ludzie ZGŁUPIELI!

 69. Panom i paniom okrągłości życzę. 🙂

 70. Jacek2 said

  Re57
  Akurat to czy Ziemia jest okrągła to możesz bez problemu sprawdzić wydając parę złotych na bilet lotniczy, pod warunkiem że trafisz na dobrą pogodę. Zresztą wystarczy wleźć wyżej skąd więcej widać i pomyśleć dlaczego tak jest. Skoro nie jesteś przekonany że Ziemia jest okrągła to pooglądaj plamy na Słońcu i zastanów się dlaczego zmieniają swoje położenie:
  https://sohowww.nascom.nasa.gov/data/synoptic/sunspots_earth/
  Loksodroma i ortodroma, od dawna pojęcia znane w nawigacji morskiej. Wiem że czasy są takie a nie inne ale nie ma co popadać w obłęd.

 71. piski said

  Pragnę zauważyć, że kolegów nick, greg i maćko nikt do niczego nie przekonuje, przeciwnie odnoszę wrażenie, że dyskutanci raczej oczekują, że oni napiszą jakikolwiek argument aby przekonać oszołomów (co z resztą musi być proste jeśli ludzie zgłupieli) . A oni po prostu święcie oburzeni sp….lają. A sp….lajcie.

  ——
  Wy naprawdę liczycie na to, że będziemy dyskutowali na temat każdego wysranego przez was gówna i udowadniali, że to nie fijołki?
  Admin

 72. Maćko said

  A moze, Szanowni, zamiast spier…c opuscimy miejsce z godnoscia i usmiechem zadumy na ustach… zadumani nad ogromem niewiedzy wsród ludzi?

  Swoja droga, to czy wszyscy sie zgadzaja, ze slonce jest kula?

  ( dla dokladnosci, ani Ziemia ani Slonce nie sa kulami, tylko elipsoidami, albowiem ruch obrotowy dookola wlasnej osi, calkiem szybki liniowo na powierzchni w okolicha równika, czyli daleko od osi obrotu, wywoluje sile odsrodkowa która dziala w przeciwna strone do grawitacji, czyli na równiku kazda wirujace cialo niebieskie ma wiekszy promien niz ten idacy do bieguna )
  …Elipsoida – powierzchnia, której wszystkie przekroje płaskie są elipsami. Czasem tym słowem oznacza się też bryłę, ograniczoną tą powierzchnią. Szczególnym przypadkiem elipsoidy jest elipsoida obrotowa, powierzchnia ograniczona powstała przez obrót elipsy wokół własnej osi symetrii….
  …Elipsa (gr. ἔλλειψις elleipsis – „brak, opuszczenie, pominięcie”) – przypadek ograniczonej krzywej stożkowej, czyli krzywej będącej częścią wspólną powierzchni stożkowej oraz przecinającej ją płaszczyzny. Jest to również miejsce geometryczne wszystkich tych punktów płaszczyzny, dla których suma odległości od dwóch ustalonych punktów jest stałą….

 73. Greg said

  Piski.
  A mame pozwoliła pisać w necie?

 74. Maćko said

  Predkosc ruchu powierzchni Ziemi na równiku, to 40000h/24h = 1667km/h
  Niezle. M1 przekroczony. 1.5 Macha.

  Zaraz jakiś oszołom spyta, dlaczego w takim razie siła odśrodkowa nie wywala nas, domów, jezior itd. w kosmos.
  Admin

 75. Boydar said

  względem czego ? te 1.5 Macha ?

 76. Greg said

  Re.Piski.
  Gdy tylko zaczynają komentować na otwartym forum internetowym lub na czacie, rozpoczynają się kłopoty i kłótnie. Zazwyczaj wcześniej wysyłają tam swoje pluskwy.

 77. Marcin said

  Plaskoziemnym oszczercom mówimy zdecydowanie NIE! Domagam się powołania międzynarodowego śledztwa i zajrzenia w końcu”pannie pod kieckę”.

 78. Jacek2 said

  Te

 79. Maćko said

  74. A no wzgledem jakiegos punktu odniesienia.
  ( widac, ze pan to nie spal na lekcja fizyki )
  Jak pan sobie jedzie rowerem, to opona dotykajaca powierzchni ziemi porusza sie dookola swojej osi a jej liniowa predkosc jest jakas sobie wedlug pedalowania czy jechania inercja.
  😉

 80. AlexSailor said

  Ad 15 @Greg

  No właśnie.

  Ad dowód 1, zwolennicy płaskiej ziemi twierdzą, że przez lornetkę widać np. cały statek, a gołym okiem tylko jego maszty.
  Czyli dokładnie coś przeciwnego niż na filmie.
  Rozpisują się też o doświadczeniu w Anglii, gdzie ponoć potwierdzono płaskość ziemi.
  No powiedzmy, że raczej tylko może to być inspiracją do poszukiwań.

  Po prostu trzeba by wypłynąć na morze, poczekać aż się uspokoi, poczekać aż zobaczy się maszty statku, a później spojrzeć przez lornetkę, czy widać więcej niż tylko maszty.
  Jeśli tak, to dowód przedstawiony w filmie jest bezużyteczny.
  Nie jest to też niezbity dowód na płaską Ziemię, tylko inspiracją do poszukiwań.
  Jeśli nie, to dowód 1 ma sens i trudno go podważyć.

  Oczywiście można też stanąć na brzegu i zrobić to samo.

  Ad dowód 2 i 3.
  Dzielenie jednego dowodu na dwa bardzo źle świadczy o argumentacji.
  Na dodatek nie wiadomo skąd przyjmowane jest milczące założenie, że słońce chowa się gdzieś pod ziemią,
  skoro zwolennicy płaskiej ziemi podają model, gdzie zawsze jest nad płaszczyzną ziemi.
  Zatem dowód jest zupełnie do bani i o kant go potłuc.

  A aż się prosi podanie zupełnie innego argumentu przeciw ziemi płaskiej.

  Ad dowód 4.
  Najbardziej sensowny, do zastosowania również ze słońcem, jednak też z dużym ale.
  Ale zależne jest od wysokości gwiazdy polarnej nad ziemią, i przy pewnej dostatecznie niskiej, gwiazda polarna również nie będzie widoczna na półkuli południowej.

  Co prawda zwolennicy płaskiej ziemi uważają, że słońce znajduje się w odległości 5000 km nad Ziemią, ale równie dobrze może być znacznie niżej.
  Znów trzeba byłoby poświęcić sporo czasu, dokonać obliczeń, sprawdzeń, by stwierdzić, na jakiej wysokości gwiazda polarna lub słońce być muszą, żeby być niewidocznym z półkuli południowej (umownie – poza równikiem) lub przy zachodzie i przed wschodem słońca.

  W każdym razie dowód 4 jest również niewystarczający.

  Raczej już należałoby się zająć Krzyżem Południa i nim posłużyć jako dowodem.

  Ad dowód 5.

  To już kompletna kompromitacja.
  Szkoda nawet gadać, gdyż w najmniejszym stopniu nie podważa to koncepcji płaskiej Ziemi, i w
  żadnym stopniu nie dowodzi, że Ziemia musi być bryłą.
  Natomiast niezbicie dowodzi braku wyobraźni bądź zasugerowania koncepcją kulistej Ziemi.

  Na marginesie, nie rozumiem, dlaczego właśnie po tak płytką argumentację sięgają ludzie
  chcący obalić teorię płaskiej Ziemi.

 81. piski said

  Przykro to mówić ale szanowny gospodarz kasując kilka postów dał nie najlepsze świadectwo swojej bystrości. Następnych czytających ten wątek pragnę poinformować, że nikt tu nie twierdził, że ziemia jest płaska natomiast było kilka ciekawych wątków, których dzięki szanownemu gajowemu już nie ma. Pozostały tylko wypowiedzi typu: ludzie zgłupieli, spierdalam, psy szczekają dupami, mame pozwala pisać i inne równie błyskotliwe, dowcipne inaczej i kulturalne dzięki szanownemu gospodarzowi. Składam to na karb podeszłego już niestety wieku szanownego gospodarza i jego ograniczonej już zdolności postrzegania. Pozdrawiam ozięble.

  Wpisy obraźliwe dla ludzi rozumnych wywalam.
  Osoby obrażające gospodarza – również.
  Admin

 82. AlexSailor said

  Ad 9 @Prowincjal

  Tylko, że nie wiemy, czy samoloty rzeczywiście tak latają i takie są ich trasy, a ponadto na wyznaczenie trasy samolotu może mieć wpływ spodziewany ruch pasażerów jaki i inne sprawy.
  Podobnie nie wiemy, czy przypadek z „rodzącą kobietą” miał miejsce, czy też jest to tak wiarygodne, jak zdjęcia ziemi z kosmosu robione programem komputerowym.

  Tak, że film niczego nie dowodzi, jedynie inspiruje.

 83. Boydar said

  Panie Macka … ja nie mam do Pana dzisiaj cierpliwości … a i udział w Pańskich eksperymentach socjocybernetycznych przestaje mnie bawić.

  A na lekcjach fizyki spałem najlepiej; niby dlaczego miałem nie spać ? Choć przyznać trzeba, że w latach siedemdziesiątych jeszcze co nieco z sensem można było usłyszeć, dzisiaj już nie.

 84. Greg said

  AlexSailor said.
  Człowiek nie wierzący w Boga, jest w stanie uwierzyć we wszystko!

 85. AlexSailor said

  Ad 12 @Zerohero

  Odnośnie skoku z balonu.
  Proszę spokojnie zobaczyć 48-49 sekundę filmu.
  Robiony jest z całą pewnością obiektywem a’la „rybie oko”, bo Ziemia nie ma takiej krzywizny jak widoczna w tym momencie.
  Z całą pewnością.
  Tylko trzeba spokojnie popatrzeć i pomyśleć.

  I znów na marginesie.
  Zwolennicy płaskiej Ziemi powołują się właśnie na film ze skoku, gdzie widać wyraźnie zniekształcone przez „rybie oko” kształty kapsuły, z której dokonano skoku.

  Oczywiście „rybie oko” nie dowodzi absolutnie płaskiej ziemi, ale podważa całkowicie nieliczne (o dziwo) zdjęcia z dużej wysokości, jako dowód na kulistość Ziemi.

 86. AlexSailor said

  Ad 17 @Marcin

  „Jesli płaska co wtedy z grawitacją?”

  A płaska Ziemia nie będzie przyciągała???
  Poza tym:
  – czy jest Pan w stanie stwierdzić przyciąganie się mas na Ziemi?,
  – zwolennicy płaskiej Ziemi tłumaczą przyciąganie czymś w rodzaju ciśnienia wywoływanego przez
  cząstki czy co tam poruszające się z góry ku ziemi i przenikające wszystką materię, która stawia im opór w zależności od gęstości.

  Ale to już bardzo luźno związane jest z kształtem Ziemi.

 87. biscoter said

  Nie wiem, jak inni. Mnie szkoda czasu na dyskusję z troglodytami. Ich „argumenty” były tysiące razy zmiatane z powierzchni ziemi, wdeptywane w błoto, ośmieszane… ale oni są za GŁUPI, żeby zrozumieć, jakimi są durniami. Dlatego żaden argument do nich nie trafi.
  Admin

  Czaju. Ale niech Pan pozwoli, że odwrócę i pokażę to z perspektywy kogoś święcie przekonanego o płaskości Ziemi:

  Mnie szkoda czasu na dyskusję z imbecylami od Ziemi – kulki. Ich „argumenty” były tysiące razy zmiatane z powierzchni ziemi itd. ale oni są za GŁUPI żeby to zrozumieć. Tak ich nauczono w szkole, tak powiedziała Pani na lekcji i to jest święte. Wrośli w ten fałszywy kulisty system na tyle, że sami go teraz bronią i to z ogromną agresją. Są dla niego wręcz gotowi narazić życie. Dlatego żaden argument do nich nie trafi.

  Rozumie Pan dlaczego to dla mnie takie interesujące z psycho- i socjologicznego punktu widzenia?

  I jak to wszystko działa, jakie reakcje wywołują na siebie obie strony?

  Mnie nawet średnio obchodzi czy coś w tym wszystkim jest, czy też uważam ichniejsze pytania za interesujące tylko z powodu własnej ignorancji… Samo obserwowanie tego zjawiska i polaryzacji jaka występuje wśród ludzi jest dostatecznie ciekawa.

  ——
  Świat działa według naszej fizyki, a nie alternatywnych pierdół.
  Każdy chuj, który twierdzi, że „fizyka nie istnieje” albo „że wszystko jest oszustwem” używa np. smartfonu i GPS.
  Admin

 88. Maćko said

  Boyada – co panu odbija? Doceniam pana pytanieo o punkt odniesienia i panu tez zle? Zbabial pan czy co?
  Jak sie babie powie cos milego to tez bywa ze kota ogonem odwraca, cos w rodzaju : dopiero teraz to zauwazyles?

 89. Dziadzius said

  Dla tych z Was co jeszcze maja na tyle odwagi i szarej masy rozsadku zeby brac udzial w dyskusji a nie uciekac mam takie zbadane i potwierdzone obserwacje ktore zebralem nie cala godzine temu na Google no bo nikt nie chcial sie ze mna podzielic wiadomoscia prostej matematyki— e.
  #1- Pytagoras obliczyl ze kula spada z horyzontu widoku **8 inczy x mila do kwadratu** Wiec jezeli obwod ziemi jest 24901 mil a promien kola 3959 mil to fromulka PYtagorasa poda nam wymiar spadku horyzontu od lini prostej wzroku :–
  1 mila == 8 inczy
  2 mile == 32 incze
  5 mil == 16.6 stop
  10 mil == 66.6 stop
  20 mil == 266.6 stop
  Wiec opierajac sie na tej prostej matematyce kuli prosze zobaczyc pewne rozbiegi wzgledem naszej kuli bo albo ona jest o wiele wieksza albo ona nie jest kula . Ja nie wiem ale nie bede szukal konca bo moze spadne??
  #2 – Latarnia morska „Isle of Wight” jest 180 stop wysoka i jest widoczna z odleglosci 42 mil – a wiec wedlug astronomow to ta latarnia powinna byc 990 stop PONIZEJ WIDOCZNEGO HORYZONTU albo powinna byc 1170 stop wysoka zeby byla widoczna z takiej odleglosci.
  #3 – Statue of Liberty ( Pomnik Wolnosci) USA jest 326 stop wysoki a jednak jest widoczny z odleglosci 60 mil wiec znowu ten pomnik powinien byc 2074 stop PONIZEJ WIDOCZNEGO HORYZONTU. albo powinien byc 2400 stop wysoki??
  Jakie wnioski z tego wyciagniecie to wasza sprawa ale mnie sie od tych obrotow w glowie kreci. HaHa

 90. Marucha said

  „Imbecyle są wśród nas”.
  Ta prawda ujawnia się pod każdym tematem potrącającym o naukę.

 91. revers said

  wsiadz pan w samolot, przelec na wysokim pulapie 10 km, lub stacje orbitalna a zoabaczysz na wlasne galy zalamnie sie horyzontu po luku. Jak nie mozesz wsiasc w sputnik, dream flyera to zawsze mozna wypuscic swoj wlasny balonik z kamera napelniony hellem i obraz zarejestrowac, wyslac na ziemie za pomoca nadajnika umieszczonym w tym samym baloniku.

  dalej propagacja fal radiowych, elektromagnetycznych temu zaprzecza bo nadawane programy z centrum plaskiej ziemii powinny byc slyszalne o tym samym natezeniu w dowolnym miejscu plaskiej ziemii, a tak nie jest, fala radiowa tez ma swoj zasieg i horyzont.

  Dalej w zakresie fal widzialnych snajper w centrum plaskiej ziemii powinnien ustrzelic kazdego plaskoglowiego naukowca plaskosci rowniez w dowolnym punkcie plaskiej ziemi, a tak nie jest, jest ograniczony horyzontem wyznaczonym przez krzywa ziemii wycinka elipsoidy do zasiegu strzalu do 6 km.

  Panowie wyrzucajcie swoje GPS-y po co wam ziemia jest plaska, a na granicy placka nie wypadniecie z placka ziemii.

  No ale jak palanowo srednio z 104 IQ spadnie sie po mieszaniu multi kultowym ziemian do ok 80 IQ to potem kazda plaskosc mozliwa.

  Ziemianie potrzebuja 7 mld czarnoskorych marsjan na dobry poczatek.
  http://www.politaia.org/balkanisierung/eu-kommissar-brauchen-ueber-70-mio-migranten-in-20-jahren/

 92. MatkaPolka said

  Płaska Ziemia – Jak Oni Ściemniają

  Komentarz: Ziemia jest płaska, księżyc jest z sera a latający potwór spaghetti naprawdę istnieje! To umysłowy obraz tzw. człowieka „rozumnego” homo sapiens z gatunku człowiekowatych w XXI wieku. Redakcja W-P.

  Cykl pokazujący na czym polegają manipulacje twórców filmów o płaskiej Ziemi.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/plaska-ziemia-sciemniaja-2016-11

 93. Jacek2 said

  Re 86
  Zadam pytanie w stylu hasbary: czego Pan się naćpałeś? Dziękuję za uwagę.

 94. Boydar said

  Panie Macka, ja wcale nie oczekuję od Pana prawienia rzeczy miłych; ja tylko chcę, żeby Pan głupot na forum Gajówki nie wypisywał. Jaki sens ma wstawka o półtora Macha ? Kto i co ma z tego zrozumieć ? Pomijając, że bez podania punktu odniesienia dla pomiaru to zwykła nieprawda ? Kiedy mówimy o Machach, mamy na względzie obiekty poruszające się w powietrzu; powietrze pozostaje względnie nieruchome a obiekt się w nim porusza. Ma to swoje określone konsekwencje. Zarówno dla obiektu jaki dla powietrza. A tu co i w czym się porusza ? W otaczającej próżni ? A ta próżnia pewnie świszcze nerwowo … weź mnie Pan nie wqrwiaj. Trzeba było jeszcze dodać, że cała ta płaska ziemia to porusza się razem z całym układem słonecznym wokół jądra galaktyki. Wyjdzie Panu wtedy bez Kozery pińćset a nie marne półtora ! Niezły czad !!! Akurat dobry na newsa dla Naszego Dziennika.

 95. Marcin said

  To wam dużo wyjaśni: https://m.youtube.com/watch?v=5A4TSucbMpA

 96. dookoła wojtek said

  Obalam tezę, jakoby Księzyc miał być z sera:

  Jeśli coś w Naturze byłoby z sera, to dla utrzymania równowagi cos musi byc zrobione z piwa. Bo piwo najlepiej idzie z serem. A skoro nie ma piwa w Naturze, to i księżyc musi być z czegos innego niż ser. Może z czekolady (nie lubię czekolady).

  Takl, że pudło, MatkoPolko. Next one, please.

  Brawo! To jest logiczne, jak cholera!
  Admin

 97. AlexSailor said

  Ad 37 @Mironik

  No i to jest argument w dyskusji, chociaż szyderstwo autora nie wystawia mu dobrego świadectwa.

  .https://www.youtube.com/watch?v=fBMdVys040M

  Ale oczywiście zaraz mamy kontrargument:

  .https://www.youtube.com/watch?v=04Jxy13Y4VA

  do którego jednak może się odnieść tylko ktoś, kto się na tym zna.
  A nam pozostaje albo uwierzyć (żadna metoda naukowa), albo przestudiować perspektywę (skąd czas) i potwierdzić lub odrzucić kontrargument, który jednak i tak nie przesądza sprawy kształtu Ziemi.

  A na to wszystko jeszcze nakładają się jeszcze ugięcia światła w atmosferze w zależności od kątów i temperatury poszczególnych warstw atmosfery.

  I dalej kaszana.

 98. AlexSailor said

  Ad 42 @Piski

  „Może jeszcze kilka pytań:
  1. Dlaczego statek, który już odpłynął i skrył się za krzywiznę Ziemi nagle jest widoczny przez lornetkę?\\”

  A sprawdzał Pan osobiście, że tak jest.
  Ja mając wielokrotnie do czynienia z morzem, statkami na nim i lornetką, nie zwróciłem na to uwagi.

  Nic dziwnego. że Pan nie zwrócił na to uwagi, bo to ewidentna bzdura.
  Admin

 99. Maćko said

  Boyada – sorki, za trudne bylo. Zawsze myslesobie, ze ludzie sa lepsi.

  Nie trace nadziei, mimo pana przypadku, pocieszajac sie, ze wyjatek moze potwierdzic regule.

  Predkosc linowa powierzchni Ziemi na równiku jest pixoko 1667km/h co odpowiada 1.3 Mach tez pixoko. Mach to 1200 km/h pixoko gdyz zalezy predkosc dzwieku od cisnienia i stanu atmosfery. Wiadomo tu chmura a tam zimny prad.
  ( W powietrzu, w temperaturze 15 °C, prędkość rozchodzenia się dźwięku jest równa 340,3 m/s ≈ 1225 km/h. Prędkość ta zmienia się przy zmianie parametrów powietrza. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na prędkość dźwięku jest temperatura, w niewielkim stopniu ma wpływ wilgotność powietrza; nie zauważa się, zgodnie z przewidywaniami modelu gazu idealnego, wpływu ciśnienia.)

  Cz ja wypisuje glupoty czy nie, to akurat pan nie potrafi – na razie – ocenic, ale prosze sie uczyc dalej i z czasem ma pan szanse na zrozumienie.
  Badzmy optymistami.

 100. Dziadzius said

  @90 Reverse, Co do snajpera to inne sily dzialaja a miedzy nimi –waga pocisku- sila napendu ale nie sama odleglosc 6 kilometrow – Na kulistej ziemi cel na odleglosc 6 kilometrow musi sie obnizyc sie o 12.7 centymetry od prostej linii wzroku.

 101. Boydar said

  Macka, wypierdalaj; możesz mi wykładać Talmud, ale nie fizykę.

 102. WPK said

  Zamiast bić pianę na temat płaskości Ziemi (jak sądzę intencje Pana Gajowego przez wielu nie zostały zrozumiane) proponuję podyskutować nad następującym wnioskowaniem:
  1.Sen wzmacnia człowieka
  2, Wódka usypia człowieka
  3. Wódka wzmacnia człowieka
  Temat przyjemniejszy…

 103. Zdziwiony said

  Re. 100
  I to z druga prędkością kosmiczną, jeśli nie z trzecią!

 104. AlexSailor said

  Ad 58 @Greg

  Nie jestem „płaskoziemcem” ale nie odrzucam tej teorii, a już na pewno nie wyzywam rozmówców.
  Niemniej, jak rozumiem tą teorię.

  „1. Jaką ,,grubość” ma nasz placek?”
  A kto to może wiedzieć i jaki to ma wpływ na argumenty o płaskiej lub nie Ziemi – po prostu nie wiadomo.

  „2. Czy na krańcu ziemi psy szczekają dupami?”

  Kraniec Ziemi nie jest określony.
  Zwolennicy płaskiej Ziemi uważają, że w miarę zbadane są tereny (w tym morza) do Antarktydy, która kończy płaską Ziemię, a sama jest prawie nie zbadana i na dodatek jest bardzo, ale to bardzo trudno uzyskać zgodę na odwiedzenie jej brzegów, o eksploracji dalszej tylko wspominając.
  Nawiasem, my Polacy do niedawna mieliśmy dużo łatwiej niż inne nacje, teraz jak jest nie wiem.

  Ale do rzeczy.
  Zupełnie nie wiadomo co jest poza pasem skutej lodem antarktycznej ziemi, a „płaskoziemcy” uważają, że dalej ciągnie się najprawdopodobniej również ląd, tylko niemal nic o nim nie wiadomo.

  Tak, że psy dupami nie szczekają, bo za zimno.

  3. Delfiny z oceanów ,,skaczą” w przepaść?

  Nie skaczą, bo oceany ograniczone są okalającym lądem i lodem Antarktydy.

  4. Co się z nimi dzieje?

  Dalej pływają w oceanach, bo nie skaczą w przepaść.
  Na dodatek przepaści nie ma, a co jest, jak wyżej.

  5. Co jest pod ,,plackiem”?

  Nie wiadomo.
  Nikt prawdopodobnie nie był, nie widział, a jak był, to się nie chwali.
  No i przejścia raczej nie ma.

  Przejście mają za to zwolennicy wklęsłej ziemi, których teorie też nie są takie głupie,
  na jakie wyglądają, a pokrywają się w wielu miejscach z teoriami „płaskoziemców”.

 105. NyndrO said

  A małpa to człowiek, któremu się nie powiodło.

 106. Re 38:
  No i zdemaskowali Pana Wacka. A jak to zrobili, to teraz pewnie zajmą się resztą nas – Gajówkowiczów. Będziemy infiltrowani, a dane personalne będą wywlekane w internecie publicznie.

 107. matirani said

  Boyada. . Pan się myli. Mogę pana uczyć fizyki ale byłoby to, z powodów inherentnych dla pana mózgu, skazane na porażkę. Wiec nie warto tracić czasu. Pozdrawiam.

 108. Boydar said

  Ten sznycel krąży pomiędzy żydowskimi knajpami tak już gdzieś od trzynastu lat; zupełnie jak ten ten transport jajek u Londona (chyba w ‚Bellew Zawierucha’). Sama myśl na wymioty zbiera, Panie Przemysławie.

 109. Marcin said

 110. NICK said

  Przecież każdy widzi, że Słońce jest „płaskie”.
  Sąsiadka też. Toż codziennie ją widzę.

  P.S. Przemysławie. (105). A Pan to serio?

 111. Jacek2 said

  Ludzie- powaliło was? Statki pływają,samoloty latają i docierają tam gdzie trzeba opierając się na tym że Ziemia jest kulą. Od setek lat nie jest to żadna tajemnica.

 112. Marucha said

  Re 88:
  Latarnia morska na wyspie Wight ma 31 m wysokości, czyli niecałe 102 stopy, a nie 180.
  Czyli odległość horyzontu od wierzchołka tej latarni winna wynosić ok. 20 km.
  Odległość horyzontu z latarni to odległość do obserwatora leżącego płaskim plackiem na ziemi. Jeśli obserwator jest ulokowany wyżej, to oczywiście będzie widoczny z większej odległości.
  Podczas mgły silne światło latarni będzie widoczne nawet „spod horyzontu”.

  Zwolennicy płaskiej ziemi podają jej wysokość jako 180 stóp – chociaż już w 1835 obniżono jej wysokość na 135 stóp.
  Ale „badacze prawdy” nie zadali sobie trudu, by sprawdzić tak podstawową rzecz. Żaden z nich. Po prostu przepisują jedni od drugich – tak, jak uczynił Dziadzio… a twierdzą, że prowadzą rzetelne badania.

  Dane odnośnie widzialności tej latarni morskiej są od dawna znanym fałszerstwem.
  A wszystko to wyprodukował w XIX wieku pewien „badacz”:
  https://books.google.com/books?id=GzkKAAAAIAAJ&pg=PA58#v=onepage&q&f=false

  ——

  Światła ze Statuy Wolności są widoczne z 24 mil. Światła, jak wiemy, na skutek refrakcji, są widoczne nawet spoza horyzontu. Nie ma mowy o 60 milach.

  I tak dalej… z każdym „faktem” cytowanym przez plaskatych.

 113. Marian said

  Na szczęście Polaków ratuje nieznajomość języka angielskiego, chociaż bzdury pisane w internecie po polsku i tak sieją wielkie spustoszenie. Niestety powoli robi się tak, że w POLIN małe dzieci już w przedszkolu są uczone angielskiego, kiedy jeszcze nawet dobrze nie mówią po polsku.

  Dzieci jak to dzieci, wolą się bawić niż uczuć, a już na pewno nie angielskiego. I w tym przypadku należy ten dziecięcy opór i bunt przeciwko językowi angielskiemu wspierać z całych sił.

 114. Marucha said

  Może opowiedzcie wasze argumenty za płaską Ziemią np. Rosjanom, budującym rakiety kosmiczne i międzykontynentalne i wypuszczającym satelity. Opowiedzcie to twórcom systemu GLONASS albo Beidou.

  Ja mam mieć szacunek dla takich pojebów?
  A może jeszcze dojść do wniosku, że „prawda leży pośrodku”?

 115. Marian said

  Trzeba się cieszyć, ze ta okropna zachodnia cywilizacja w końcu upada na pysk. Bo to ewidentna oznaka upadku.

  I trzymać się od niej jak najdalej!

 116. AlexSailor said

  @Jacek2

  No wie Pan.
  Żeglarze do okoła świata też płyną możliwie blisko Antarktydy, żeby było szybciej i bliżej.
  Jeśli przyjąć model płaskiej ziemi, byłoby dalej.

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Rejs_wok%C3%B3%C5%82ziemski#/media/File:CircumnavigationByCapes.png

  Mimo to, nie jest to ostateczny argument.

  Bo widzi Pan, odwzorowanie merkatora, którym posługują się żeglarze i marynarze, przedstawia wszystkie południki i równoleżniki, jako prostopadłe do siebie, choć takimi nie są.
  Statek w wyniku tego płynie po morzu nie po najkrótszej drodze, ale pod właściwym kontem, żeby dotrzeć do celu.
  Na krótkich dystansach, jest to pomijalne, ale w rejsach oceanicznych, już nie.

  Z tego powodu statki płyną zazwyczaj dzieląc oceaniczną trasę na wiele odcinków tak, by zbliżyć ją do najkrótszej – ortodromy.
  Niemniej są to jednak przybliżenia po linii łamanej, które są odcinkami loksodromy.

  Szczególnie duże różnice w trasie wyznaczonej przez kąty siatki merkatora (loksodromę) a ortodromą, występują na wyższych szerokościach geograficznych zarówno północnych, jak i południowych.
  Jako ciekawostkę można dodać, że loksodroma naniesiona na sferę (kulę ziemską) ma kształt spirali:

  .https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fmm.pwn.pl%2Fency%2Fjpg%2F583%2F1b%2Fd89i5691.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fencyklopedia.pwn.pl%2Fhaslo%2Floksodroma%3B3933638.html&docid=DKxfyfvWp-gOWM&tbnid=02Hs87uP9qRzuM%3A&vet=1&w=583&h=418&client=firefox-b&bih=673&biw=1260&ved=0ahUKEwiryY33xdHQAhXGWiwKHesnA-0QMwgpKA0wDQ&iact=mrc&uact=8

  Dlatego dla wysokich szerokości wykorzystuje się mapy nie z odwzorowaniem merkatora, ale gnomicznym biegunowym.

  A chodzi mi o to, że nie jest to wszystko takie oczywiste i proste.

  Aczkolwiek wydaje się, że jest tyle pewnych dowodów na kulistość Ziemi, to część z nich okazuje się nie bardzo dowodami tylko zagadywaniem rzeczywistości.
  Niemniej, wydaje się niemożliwe, żeby „płaskość ziemi” nie wyszła na jaw, skoro ludzie pod równikiem musieliby spotykać się z nią i problemami np. z odległościami na oceanach codziennie.

 117. dookoła wojtek said

  Już dosyć dla mnie. Prosze wybaczyć, ale tak sobie patrze wstecz to sie sam siebie pytam za Gogolem. z czego sie durniu śmiejesz. Jeśli to wszystko na poważnie to raczej płakac by trzeba. Ale chyba nie na poważnie.
  No, ale posmiałwszy się jak rzadko, obcieram butelkowe okulary i uchodzę niczym na biereg Kaciusza, na inne wątki.
  Dziękuję aktorom tego spektaklu za ubaw po pachi oraz współwidzom za miłe towarzystwo.

  Niestety, to na poważnie.
  Dla wariatów wszystko w nauce jest nieprawdą.
  Admin

 118. jasna said

  Tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem żyd jest żydem a Polak żebrakiem.

  FAKTY

 119. dookoła wojtek said

  Nieeee! (chyba)

 120. Zdziwiony said

  Re. 106, 108.
  On mi się widzi z KARCZMy NA BAGNACH
  Akcja filmu toczy się gdzieś na południowo-wschodnich terenach Polski w roku 1770 (na dwa lata przed pierwszym rozbiorem Rzeczypospolitej). Powracający z walk na Kresach Wschodnich porucznik Jerzy Stefan Gierałtowski, jedzie wraz ze swym synem Krzysztofem i jednym ze swych oficerów – Jeremiaszem Korczyńskim, do Łęczycy. Po drodze spotykają wędrownego mnicha, który też dołącza do ich „kompanij”. W czasie podróży przez mokradła na wyludnionym terenie, zatrzymują się przed zmrokiem w pewnej karczmie, stojącej na uboczu. Tam się posilają i wypijają alkohol. Następnie kładą się spać. I wówczas zaczyna się cała akcja, będąca połączeniem snu i jawy.

  Mianowicie porucznik Gierałtowski budzi się i widzi wchodzących do karczmy dwóch jegomościów: niejakiego pana Smętka i pana Łęczyckiego. Wkrótce okazuje się że pan Smętek jest pruskim oficerem. Potem dołącza do nich jeszcze trzeci przybysz – pan Smoleński, ruski oficer, jadący z Warszawy, ze spotkania z rosyjskim ambasadorem – Nikołajem Repninem. Cała trójka jedząc i pijąc ponad umiar, rozważa mające nadejść polityczne zmiany, które według nich, już zostały przyjęte i „zaklepane” przez ich monarchów. Dotyczą one podziałów ziem Rzeczypospolitej i ostatecznego wymazania Polski z mapy Europy. Początkowo pan Łęczycki buntuje się przeciwko temu scenariuszowi, ale szybko daje się przekupić władzą, jaką zdobędzie nad Narodem, pod zaborami.

  Potem okazuje się że cała ta trójka, to po prostu diabły: nasz krajowy Boruta Łęczycki, niemiecki Smętek, oraz ruski Dytko Smoleński. Porucznik Gierałtowski (wraz ze swym kompanem Jeremiaszem Korczyńskim), podejmuje z nimi walkę, która kończy się tragicznie, spaleniem karczmy i śmiercią Gierałtowskiego i jego kompanów.

  Na drugi dzień porucznik się budzi i wszystko jest po staremu. Nikt nie zginął, wszyscy żyją i wydaje się że to wszystko był tylko koszmarny sen … czy na pewno?
  TAK NAS DZIELILI SUKINSYNY
  1772 – 1793 – 1795
  KU PAMIĘCI POTOMNYM
  .https://www.youtube.com/watch?v=4Cz41U2bXHA

  Cudzoziemscy podróżnicy (jak pewien Francuz, który na początku XVII wieku podróżował po naszych ziemiach, pisał: „Gdyby Polacy potrafili się zjednoczyć i zaprzestać wzajemnych waśni, staliby się największą potęgą militarną w Europie i nie byłoby siły mogącej powstrzymać ich przed utworzeniem nowego Imperium Romanum (w tym przypadku Imperium Polonorum), a Ruś i cała Azja, padłyby ich łatwym łupem”.

  W 1787 r. zbierano wśród Warszawiaków datki na pomnik króla Jana III Sobieskiego – zwycięzcy Turków m.in.: spod Chocimia – 1673 r. i Wiednia – 1683 r., po Warszawie zaczął krążyć dowcip: „Sto tysięcy na pomnik? Ja bym dwakroć łożył, gdyby Staś skamieniał, a Jan III ożył” (z czym to się dziś nam kojarzy?).

 121. dookoła wojtek said

  „Niestety, to na poważnie.”

  Naprawdę, chciałem opublikować swojego pomysła, takiego patenta odnośnie płaskości Ziemi, ale bądźmy konsekwentni. Dość, stop, autoszlaban, auto bahn. Do roboty, nygusie (to do siebie).

 122. mgrabas said

  trolle płaskoziemni to nie imbecyle lecz agentura, której z przerażającą łatwością udaje się wciągać w pseudodyskusje innych ludzi, odwracając uwagę od tego co chcą zagadać swoimi pseudodyskusjami
  po tym wątku widać ilu ich tu działa i jak skutecznie działają
  dlaczego tak się dzieje, nie tylko w internecie, ale co gorsza w parlamentach, rządach, samorządach itd.? bo mogą swobodnie działać!
  na moim blogu nie mają żadnych szans
  a tu mogą swobodnie przedstawiać swoje kolejne „dowody”?

  ——
  To dobrze, że Pan im nie daje szans.
  Ja im daję. Tak gdzieś na 25%.
  I dlatego są wściekli, plują na mnie, rzucają oszczerstwami etc.
  Amin

 123. Dziadzius said

  @112 — Marucha,—
  Ponad 500 lat uczenia teorii o kulistosci wszechswiata jest trudno nawet myslec o mozliwosci innego pojecia —
  Niestety my sie rozmijamy na podstawowym zrozumieniu tego jednego faktu a mianowicie ze ziemia bedac kula ma ten fakt ze horyzont widoku od punktu widza obniza sie o *8 inczy razy odleglosc do kwadratu* – i w rzeczywistosci nie robi roznicy czy lararnia jest 180 czy tylko 102 stopy (ta wysokosc Latarni Isle of Wight jest tez nie dokladna bo w miedzyczasie zbudowano na czubku platforme na londowanie helikopterow) to w pewnej odleglosci od latarni ona sie schowa poza kulistoscia ziemi . Takich dowodow jest niezlicziona liczba – chyba ze kazda latarnia na swiecie
  Tu podam kilka.
  Latarnia morska. — Dunkerque ( albo czasami Risban) jest podana 194 stop wysokosci ponad poziomem morza ( Wikipedia podaje ze wysokosc jest 207 stop ale wysokosc do swiatla jest 200 stop-) jest widoczna ( w dzien) z lodki 10 stop ponad poziomem wody z odleglosci 28 mil kiedy powinna byc schowana za kulistoscia ziemi 190 stop ponizej widoku.
  Latarnia morska.– Cape Bonavista Newfoundland Canada, (nieczynna) jest 150 stop wysoka ponad poziomem morza ( wikipedia podaje ze jest 51 metrow albo 167 stop) i jest widoczna z lodek o 35 mil od latarni a powinna byc zakryta kulistoscia ziemi ponad 490 stop.To moge sam potwierdzi choc nie mam dokladnych danych co do odleglosci od latarni tylko to co kapitan nam powiedzial. Latarnia i caly pagorek byla widoczna przez lornetki.(8×50) .
  Tu nie chodzi mi o zadne precezyjne obliczenia wysokosci ,dlugosci, odleglosci tylko o ten sam fakt ze jezeli ziemia jest kula to podlega prawom kuli a mianowice ze horyzont widoku opada wedlug odleglosci i pomiaru kuli – a tego nie widac ani w wypadku latarni morskich ( szczegulnie latarni bo maja czyste pole widoku) ani w wypadku gor ktore sa widoczne na 80+ 120 mil i nie sa pochylone od widza ale stoja prosto.
  To moze byc taka specyjalna „fata morgana” naszej kuli ale ……………

  ——
  Istnieje takie coś, jak zakrzywianie promieni świetlnych w atmosferze (refrakcja).
  A faktem niepodważalnym jest, że plaskaci nie sprawdzają najprostszych danych, lecz przepisują jedni od drugich.
  PS. Jeśli Ziemia jest płaska, dlaczego nie widzimy WSZYSTKIEGO przy dobrej pogodzie? Dlaczego w ogóle występuje zjawisko horyzontu?
  Admin

 124. AlexSailor said

  @Admin

  Szczerze: jestem na Pana w*ny i jest mi bardzo przykro.

  Wczoraj była rocznica Powstana Listopadowego, jednego z filarów naszych klęsk i nieszczęść, a poza tym klina wbitego skutecznie między nas i Moskali na 200 lat,

  Nic na temat, żadnej dyskusji, a w zamian temat ciekawy światopoglądowo, przyrodniczo i socjologicznie, intrygujący, choć nie wiele wnoszący.
  Ale skażony niewybrednymi inwektywami (po co??), w zasadzie z minimalną merytoryczną dyskusją (po co zamieszczać), sprowadzony do kpiny (żeby przeczytać sto wypowiedzi, trzeba stracić kupę czasu).

  Czy to forum, za którego utrzymywanie żywię do Pana wdzięczność i szacunek, ma być miejscem wymiany poglądów, informacji, myśli, czy też kpiny, bezsensownej paplaniny i obrzucania wyzwiskami???
  To Pańska chata i może robić Pan co chce oczywiście.
  Niemniej wyrażam swoją dezaprobatę.

  Inwektywy nikogo nie przekonają, nic nie dadzą, świadczą w zasadzie o przegranej pozycji i braku argumentacji (nie ważne czy rzeczywistym), a przede wszystkim odstraszają ludzi tu niebywałych i nie bardzo znających „zwyczaje”.
  Co ma oczywiście wpływ na odbiór pozostałej pisaniny i misji tu realizowanej (nie ważne czy świadomie – ale taka jest realizowana) polegającej na odkłamywaniu i normalizacji relacji z Rosją, rosyjskością, Rosjanami, itp.
  Oczywiście „znam proporcje”.

  Kolejna sprawa, to brak szacunku, czy raczej uszanowania.
  Jeśli pisze się tu na poważnie poświęcając czas, przekazując informacje i poglądy, to nie po to, żeby wyszły z tego szyderstwa.
  Owszem, są ludzie lubujący się w ironii i szyderstwie, ale to ostatnie mocno piętnuje Biblia.

  Na koniec wspomnę o efekcie pedagogicznym i „głosowania zawsze na premiera”.
  Zawsze jest duża grupa bywalców, którzy podchwycą i podpiszą się pod stanowiskiem wodza (tu gospodarza).
  Proszę zauważyć, jak mało było takich w tym przypadku.
  A sposób wypowiedzi wodza (tu gospodarza) przejmują inni bywalcy.

  Pozdrawiam.

 125. Zaplonek said

  @11.

  Powyżej chciałem w skrócie przekazać to samo co AlexSailor w 123. Wyzywanie od debili i jeszcze gorzej (kogokolwiek) nie przystoi poziomowi Gajówki. Druga sprawa Panie gajowy skoro Pan wiedziałeś czego się spodziewać w tym temacie po jaki bolec wkładać patyk w mrowisko? Podzielę się jeszcze jedną sprawą. Mianowicie temat płaskiej Ziemi po raz pierwszy ujrzałem właśnie tutaj jakiś czas temu (również była zadyma i wyzwiska) i poczytałem trochę. Nie twierdzę oczywiście, że już wiem, że Ziemia jest płaska ale poczytałem po raz wtóry Biblię pod tym kątem i nigdzie nie znalazłem wyraźnie napisane, że nasz Stwórca ukształtował kulę.

  Jeszcze raz życzę spokoju. Jeszcze raz życzę zdrowia.

 126. Roman Kidler said

  A satelity geostacjonarne nad rownikiem?
  A jajko stojace na sztorc na rowniku w Ekwadorze?
  A woda krecaca sie w rozne strony na polnocnej i poludniwej polkuli?
  A geometria wykreslna Lobaczewskiego?
  I dalej ziemia jest plaska?

 127. AlexSailor said

  @Roman Kidler

  Daj Pan spokój.
  Dyskusja jest zamknięta, po prostu nie ma sensu.
  Na tym portalu nie ma idiotów, jeśli ktoś z bywalców coś pisze, to wie co robi.

 128. Marucha said

  Re 124:
  1. O najbardziej szkodliwym powstaniu w dziejach Polski, tego z 1830-31 roku, pisaliśmy w gajówce wielokrotnie.
  2. Inwektywy nie świadczą o braku argumentów. Mogą świadczyć o frustracji wynikłej ze zderzenia rozumu z głupotą.
  3. Szyderstwo jest czasami konieczne. Jak można mieć szacunek dla głupoty?

  Re 125:
  Istotnie, artykuł był włożeniem kija w mrowisko. Ale jego celem było uprzytomnienie osobom potrafiącym myśleć, że różne „Towarzystwa Płaskiej ZIemi”, książki, witryny itd. nie są efektem ignorancji osób je promujących albo zwykłego żartu.

  Jest to – po pierwsze – ośmieszanie tzw. teorii spiskowych. Po drugie – przyzwyczajanie ludzi do tego, by chętniej wierzyli w bajdury, niż w naukę. Totalne ogłupienie do tego stopnia, że przeciętny człowiek już sam nie wie, co jest prawdą, a co fałszem.

  „Autorytety”, co sprawdzono doświadczalnie, są w stanie wymusić na innych ludziach uznanie za prawdę tego, co kłóci się z ich własnymi obserwacjami, z ich doświadczeniem i ze zdrowym rozsądkiem.

  Badacz stawał w tłumie przechodniów na skrzyżowaniu, czekających na zielone światło. W pewnym momencie wchodził na jezdnię, mimo że świeciło się światło czerwone. Gdy był ubrany elegancko (trzyczęściowy garnitur, teczka, krawat) więcej osób szło w jego ślady, niż gdy był ubrany „zwyczajnie”.

  PS W Piśmie Świętym nigdzie nie stoi też, że Ziemia jest płaska.
  Jeśli jednak skłania się Pa ku tej hipotezie, to może jakiś psychiatra by Panu mógł pomóc.

 129. Tomek said

  Nie widzisz panie Gajowy bo nasz wzrok jest ograniczony i zlewa się właśnie z horyzontem. To jak jakby pan patrzył z jadnego końca korytarza w drugi co powoduje że widzimy korytarz zwęża się z każdej strony ku środkowi. Nasz wzrok jest do pewnego momentu ograniczony.

  Nooo… ale przez dobrą lunetę powinienem zobaczyć Limanową z Helu…
  Admin

 130. Bodzio said

  ad 126 @Roman Kidler
  Geometrii Łobaczewskiego jednak bym do tej sprawy nie mieszał.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Geometria_hiperboliczna

 131. slowianin said

  PS. Jeśli Ziemia jest płaska, dlaczego nie widzimy WSZYSTKIEGO przy dobrej pogodzie? Dlaczego w ogóle występuje zjawisko horyzontu?Admin. – Jak maly Jasio-dlacego dlacego dlatego ze tak nam stworzono zmysl postrzegania i mozg. Owady inaczej postrzegaja na ten przyklad.. Dla chcacych takie niewygodne zezowate spojrzenie https://www.youtube.com/watch?v=3oJLJYJY7vs i o perspektywie lopatologicznie https://www.youtube.com/watch?v=04Jxy13Y4VA. Ale sie wkur ilem na okraglostolowcow czy innych ziemcow haha . To zart mam to gdzies co kto pomysli oczywiscie jesli mysli.

  Słowianin za 5 groszy…
  Dlaczego płaskomózgowcom wolno pytać „dlaczego”, a nam nie?
  Dlaczego przez lornetkę czy lunetę też nic nie widać?
  Admin

 132. Peryskop said

  Re 128

  2. Inwektywy nie świadczą o braku argumentów. Mogą świadczyć o frustracji wynikłej ze zderzenia rozumu z głupotą.

  3. Szyderstwo jest czasami konieczne.
  Jak można mieć szacunek dla głupoty?

  Dość kontrowersyjne to opinie.

  Bowiem co robi zwykle człowiek zaangażowany w dyskusję, przechodzącą w spór, gdy odczuje, że jego argumenty i forma ich podawania są słabsze od tych, podawanych przez adwersarza ?

  Aby złagodzić sobie gorycz porażki oraz podnieść samoocenę, musi w tym celu poniżyć przeciwnika sposób, więc zazwyczaj rzuca wtedy inwektywami. Elementarz psychologii.

  Tu tylko jeden z licznych przykładów :

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/23/pani-fotydze-odjebalo-porownala-rosje-do-panstwa-islamskiego/#comment-633813

  Reagowanie inwektywami na głupotę świadczy raczej o głupocie niż o sprawności rozumu.

  A czy można mówić o szacunku dla głupoty ?

  Przecież jest wiele stanów poniżej szacunku, ażeby odnieść się bardziej adekwatnie do głupoty.

  O ile jest to w ogóle niezbędne, bo należy dbać też o optymalizację efektów naszego działania.

  Trzeba szczególnie uważać gdy z głupim sprawa, bo obserwatorzy takiego sporu mogą nie odróżnić kto w nim jest kim – zwłaszcza kiedy z obu stron lecą w furii inwektywy i szyderstwa.

  Szyderstwo bywa konieczne dla skwitowania podłego postępku. Ale głupota to nie podłość !

  No ale przede wszystkim należy stosować różne metody dopasowane do prezentowanych braków intelektu, a w tym celu trzeba umieć rozróżnić :

  1) głupotę – czyli nie ukrywany brak wiedzy;

  2) chutzpiarstwo – czyli celowe udawanie głupoty.

  3) ignorancję – czyli szczere przekonanie, że posiadane strzępy informacji i dezinformacji stanowią wiedzę użyteczną.

  Spośród powyższych kategorii najmniej kłopotów sprawiają głupcy (1), bo zazwyczaj są uczciwi, więc nie zasługują na inwektywy, ani szyderstwa.

  Na blogach są rzadkością, a dominują (2) i (3).

  Warto o tych zjawiskach pamiętać, gdy odczuwamy frustrację wynikłą ze zderzania się rozumów.

  Musimy też być wyrozumiali dla Gospodarza, bo ignoranci rzeczywiście wkurzają.

  Wcale nie mniej niż chutzpiarze, których również w Gojówce nie brakuje 😉

  AlexSailor, dzięki za poruszenie ważnej kwestii.

 133. slowianin said

  A tu Perspektywa dla przedszkolakow gdyby powyzszy wyklad byl za trudny https://www.youtube.com/watch?v=YLgJ_Yhc3e8

 134. Tomek said

  Hmmm,może i tak,Limanową pan wspomniał,a to dziękuję bardzo.

  ——
  Bo Limanowa fajna jest!

  Admin

 135. Wlodzimierz said

  Szanowny Adminie, oczywiscie ze to zadne odkrycie i oczywiscie ze Kopernik nie zajmowal sie krztaltem Ziemi ale jest oczywiste ze, napisalem co napisalem dla zartu poniewaz cala ta dyskusja jest bezsensem …. podoba mi sie jednak wstep ktory, korzystajac z braku ochrony autorskiej wykorzystam skrzetnie a rzecz w tym oto fragmencie : „[Gajowy zamiast dyskutować z płaskogłowymi kretynami, co siłą rzeczy ściąga go na poziom wulgarności, wolałby im tak przypier… w durny ryj, żeby im zęby zadkiem wyleciały ] Stram sie, co prawda, jak moge zachowac tzw stoicki spokoj w dyskusjach z kretynami co, na szczescie zdarza sie sporadycznie, ale czasami, mimo ogromnych wysilkow nie daje rady i w owczas wyzwala sie we mnie ta prostacka energia i wtedy mam ochote przy …… lic bo nic innego nie pozostaje ! Z wyrazami zrozumienia i pewnego rodzaju szacunku …

  Wszystko gra i koliduje, Panie Włodku 🙂
  Admin

 136. Bodzio said

  Jednak dobry Pan Bóg wiedział co robi, kiedy pomieszał ludziom języki. Dzięki temu łatwiej jest się obronić przed tym, głównie anglosaskim, HIV-em umysłowym w rodzaju płaskiej Ziemi czy innych reptylian. Co prawda istnieją też polskojęzyczne klony, ale jak widać niezdolne do niczego ponad dosłowne tłumaczenia wydalin swoich guru. Nawet swoje debilne przykłady podają w milach, stopach i „inczach”.

 137. wanderer said

  Dla osob majacych braki w wiedzy i zadajacych pytania dlaczego raz cos widac na horyzoncie gdy nie powinno a innym razem nie widac polecam te strone:
  http://www.dalekieobserwacje.eu/

  Z linkow, zakladek oraz komentarzy moze w koncu dowiedza sie dlaczego czasami widac na odleglosc 20 kilometrow a czasami przy sprzyjajacej pogodzie, wilgotnosci powietrza, temperaturze powietrza i roznicy temeratury powietrza i ziemi na ponad 300 kilometrow

  Dla kretynow twierdzacych ze ziemia jest plaska po obejrzeniu obrazkow bedzie to woda na mlyn ich idiotyzmow.

 138. Greg said

  re135.Wlodzimierz.
  Z wyrazami zrozumienia i pewnego rodzaju szacunku …
  Pewien rodzaj szacunku?….a jaki to rodzaj?
  Można wiedzieć?

 139. Libro77 said

  Peryskop, załóż swojego bloga. Naprawdę jesteś DOBRY

 140. Zaplonek said

  @128
  PS W Piśmie Świętym nigdzie nie stoi też, że Ziemia jest płaska.
  Jeśli jednak skłania się Pa ku tej hipotezie, to może jakiś psychiatra by Panu mógł pomóc.

  Prośba o czytanie ze zrozumieniem co zaznaczyłem: Nie twierdzę oczywiście, że już wiem, że Ziemia jest płaska……………………

  Co do psychiatry to kilka ładnych lat wstecz, różnego rodzaju ścisłe umysły kierowały mnie już tam wielokrotnie jak cytowałem i promowałem prawdy odkrywane na tym forum. Bez kozery powiem, że miałem satysfakcję jak musieli się niedawno rakiem wycofywać. Panie gajowy obraziłeś Pan starego bywalca tego forum. Praktycznie nigdy nie wypowiadałem się tak często jak dzisiaj to też jest to moja ostatnia wypowiedź dzisiaj. Wyzwiska nie przystojną i tyle. Ludzie czytają i szukają, samodzielne myślenie na tym forum było cenione. Pal licho jaki kształt ma Ziemia. Jest jedna ciekawostka dla Pana do rozpatrzenia. Nie wiem czy wiąże się z kształtem Ziemi czy nie. Ciekawostek zawsze tu szukałem więc się podzielę:

  Jako, że księżyc odbija światło słoneczne dlaczego badanie temperatury w cieniu światła księżyca daje dziwne rezultaty. Chodzi o to, że w cieniu światła księżyca temperatura zawsze jest wyższa niż w świetle księżycowym (przecież odbija światło słoneczne, powinno być na odwrót). Znana prawda o zimnych księżycowych nocach. Zapewniam, że jest to sprawdzone i różnica sięga nawet 5.. 6 stopni. Takie rzeczy mnie intrygują i jeżeli sporo ludzi zastanawia się nad tym co nam „naukofcy” tłoczą do głów to również mnie to zastanawia. Nie widzę powodu co by ich od razu wyklinać.

  Jeszcze raz pozdrawiam. Nie obrażę się na zawsze :). Zbyt dużo fajnych rzeczy się tu dowiedziałem, żeby zaprzestać odwiedziny.

 141. Marcin said

  Zobaczcie też jak ciągną się smugi za samolotami jeśli są wystarczająco długie – od horyzontu.

 142. dookoła wojtek dookoła said

  Łolaboga, żem popracował. przespał, potem jeszcze poszedł do hebla, popracował, potem zaglądam i cóż ja widzę? Młócka wciąć trwa w najlepsze.

  Może jednak coś w tym jest. Może ta ziemia wcale nie jest taka niepłaska.

  Wszystko jest kwestią podejścia. Osobiście coraz bardziej zaczynam wierzyć, że ziemi nie ma wcale…

  Prawda leży pośrodku: Ziemia jest kulą – Ziemia jest płaska – Ziemia jest wklęsła – Ziemia jest hologramem.
  Admin

 143. Tomek said

  Tak,Limanowa jest piękna,stare dobre dziecięce lata,jeszcze raz dziękuje gospodarzu.

 144. Dziadzius said

  moze na zakonczenie tej dyskusji obrucimy pytanie i zapytajmy —
  Wiec wy wszyscy Panowie i Panie co tak silnie i bez warunkowo wierzycie ze ziemia jest kulista DAJCIE JEDEN DOWOD ( ale nie fabrykowane zdjecia z NASA) tej kulistosci ziemi?
  Naprzyklad jak pociag idzie pod gore na plaskiej rowninie -bo kulistosc ziemi matematycznie mowi ze na odleglosc 10 mil kulistosc ziemi opada o 66 stop a na dalsze 10 mil ( to razem20) ten spadek (matematycznie nie astronomicznie) jest 266 stop.? Ciekawe czy inzynierowie obliczaja na ten spadek poziomu?????????????????

  Panie Dziadziuś, weź Pan sobie poczytaj jakieś książki dla VI klasy…
  Admin

 145. Maćko said

  144 Dziadzius, Pan zartuje? Tak?

  Ciazenie ziemskie jest zwrócone w strone srodka ciezkosci Ziemi który dosc dokladnie pokrywa sie z jej centrum. KAZDE miejsce na Ziemi jest niejako poziome, to znaczy sila grawitacji przyciaga kazdy obiekt do centrum Ziemi.
  Swoja droga, pan wie, ze pan tez przyciaga Ziemie do siebie? A jak podskoczy to ja odpycha nogami w przeciwna strone do pana skoku? Da sie policzyc o ile ale nie da sie zmierzyc. 😉

  Natomiast sputniki ciagle na Ziemie spadaja. Jak tylko spadnie taki satelita kawalek w dól to w tym samym czasie jego predkosc orbitalna go przesunie nieco dalej i tak dookola Macieju a raczej Globie, znowu spada i spasc nie moze… syzyfowa robota.

 146. wanderer said

  Panie Dziadzius, wszedl Pan na link ktory zapodalem i poczytal pare stron i komentarzy? Tam na wszystko znajdzie Pan odpowiedz. A przy okazji pooglada ciekawe zdjecia.

 147. Dziadzius said

  Dzieki za pozyteczne uwagi co do mojej edukacji i MOZE lepszego uzycia mego czasu . Sumiennie nad tym pomysle. Co prawda moze moja edukacja jest kulawa ale na razie jeszcze mi wystarczajaco ( w obecnej dobie i kompanji) sluzy, podczas gdy ja mam pewne zastrzerzenia co do edukacji innych tu abonentow . Jest bardzo latwo ( to chyba Polski wynalazek) odrzucac pytania czy argumenty jezeli sie ich nie rozumie lub jezeli odpowiedz jest dla nas kompromitujaca lub bezwarunkowo sprzeczna z pozycja jaka bierzemy w dyskusji. Tu zadroszcze anglikom ktorzy od lat promuja edukacje swoich obywateli (od klas powszechnych) co do prowadzenia dyskusji przez kreowanie klubow debatowych i toastmaster public speaking klub. Przegladajac te 146 wypowiedzi nie moglem znalezc wiecej niz tuzin ktore by straly sie opowiedziec na temat/pytanie/opinie poruszana –Ja to rozumiem i to jest to co to jest – wolne glosy/wolne opinie . Panowie I Panie dziekuje za ten czas mile spedzony i za moja z tego edukacje – Moze Pan Gajowy wykombinuje jakis podobny temat bo jak widac to ten dal bardzo licane wypowiedzi(147) . Dobranoc. Przyjemnych marzen.

 148. Maćko said

  PAnie Dzidzius, angielskie i polskie kluby dyskusyjne nie analizuja bzdet. Koncentruja sie na analizowaniu przyczyn, dla których dane bzdety sie pojawiaja.
  Co przeciez tu czynilismy!
  ..Ważne:

  Większość ludzi wspierających ideę płaskiej Ziemi nie zdaje sobie nawet sprawy, że są wykorzystywani 24h na dobę w celu popychania tej agendy i dalszego niszczenia Ruchu Prawdy na całym globie. [Kretyn na ogół sobie z niczego sprawy nie zdaje – admin]

  Gdyby zrozumieli co kryje się za cała tą teorią, większość z nich opuściłaby szeregi płaskoziemnych zwodzicieli w mgnieniu oka…

  Wielu z tych wierzących w płaską Ziemię, to ludzie którzy naprawdę uważają siebie za poszukiwaczy Prawdy. Zwiedzenie płaskiej Ziemi jest przeszkodą którą muszą pokonać, aby powrócić z tej krainy szaleństwa do rzeczywistości, tuż po tym jak zrozumieją w końcu, że zostali z premedytacją wykorzystani przez prawdziwych dezinformatorów. Nie różnimy się od siebie tak mocno, każdy z nas przeżywa przecież podobną historię, po tym jak budzimy się ze snu i zdajemy sobie sprawę z istnienia globalnego systemu kontroli oraz jego sieci kłamstw. (Patrz Global Control Matrix Revealed)

  Konkluzja

  Jakże łatwym zadaniem jest dla [zorganizowanej] watahy hien od płaskiej Ziemi zdjęcie uczciwej strony lub forum nastawionych na odkrywanie prawdy. Ci ludzie posiadają scenariusze i gotowe szablony na każdą odpowiedź i każdy argument który usłyszą…

 149. odkrywca said

  oczywiście że ziemia jest płaska, trzeba tylko trochę pomyśleć

  … uprzednio zjadłszy pół kilo grzybków halucynogennych.
  Admin

 150. dookoła wojtek said

  Panie Odkrywca. Ja tak sobie myślę i myślę i jeszcze więcej myślę i od tego myślenia to ona ta Ziemia robi się coraz mniej płaska.

  Ale przez to myślenie odkryłem pewien doskonały sposób na polepszenie samopoczucia. Należy po prostu przestać myśleć. Koń ma duży łeb, niech myśli.

 151. dookoła wojtek said

  Panie Maćko, obamiam się, że i Pana wciągli w temat. Ileż Pan już wywalił słów w dyskusji o niczym. Z początku śmiałem się jak wariat, potem mi się zrobiło poważnie, potem zacząłem się bać że coś ze mna nie tak, wreszcie żem przestał myśleć i to jest właśnie ten Zen. Jak we wschodnich sztukach walki. Umysł: wolny od wszelkiej myśli.

 152. Marucha said

  Re 147:
  Panie Dziadziuś,

  Jest dowodem braku szacunku dla rozmówców zadawanie im pytań, na które odpowiadano już miliony razy w ubiegłych stuleciach – i wymaganie, aby na życzenie pisali całe elaboraty kosztem swego wolnego czasu.
  Odpowiadano też w gajówce.

  I zresztą po ch…. pisać dla nich te elaboraty, skoro każdy troglodyta intelektualny może je odrzucić, twierdząc, że zdjęcia są manipulowane, filmy sfałszowane, świadectwa niewiarygodne, a rachunki matematyczno-fizyczne to bełkot nieuków.

  Jeśli Pan Dziadziuś przez całe swoje życie nie przyswoił sobie pewnej wiedzy ani umiejętności logicznego myślenia – to jest wątpliwe, czy nagle dozna olśnienia pod wpływem wpisu Mieta, gajowego, Maćka czy innych osób, mających pojecie o czym mówią.

  Cała telekomunikacja satelitarna, nawigacja morska i lotnicza, astronautyka, geodezja itd. itp. działają w oparciu o wiedzę, iż Ziemia jest kulista. Ludzie odbywali wyprawy, okrążali Ziemię samolotami, balonami, zagłówkami… widzieli ją z kosmosu na własne oczy…

  Jeśli takie argumenty nie mogą przekonać Dziadziusia – to doprawdy, nie warto marnować czasu.

  Brak odpowiedzi na namolne pytania nie musi oznaczać, że odpowiedzi nie mamy. Równie często znaczy to, że mamy je w dupie i że nie chce nam się odpowiadać ludziom, którzy i tak naszej odpowiedzi nie zechcą uznać, bo wszystko naokoło jest fałszerstwem, a fizyka nie istnieje.

 153. Joe said

  80 A.Sailor..Kogo jak kogo ale Pana o takie watpliwosci nigdy bym nie POsadzil.Maszty inaczej widac w zaleznosci czy obiekt jest przed czy za horyzontem.Kadlub a w zaleznosci od koloru czasami zlewa sie z tonia morza i widac go tylko przez lornetke.A w tych wszystkich dywagacjach ,warto brac POd uwage „wysokosc oka”Inne jest z szlupy a inne z POkladu duzego statku.No i jeszcze na zakonczenie,warto znac plywy,ktore sa bardzo zroznicowane.Mnie sie udalo zaliczyc plyw 23 stopy.tj oklolo 7 metrow…a wic jak wtedy wyglada „wysokosc oka”??

 154. PZ said

  Pan Zaplonek (@140) oraz kilka innych osób…
  Dokładnie podobne odczucia.
  Szkoda, niestety.

  A tutaj taka ciekawostka:
  Zachęcam do pobrania małego opracowania w postaci książeczki – ładnej , z ilustracjami – pt. „200 dowodów na to, że ziemia nie jest wirującą kulą” – autorstwa Erick’a Dubay’a – przetłumaczona na polski przez magistra nawigacji morskiej A. Sikorę

  https://www.dropbox.com/s/dm8dk65xq8g1wwp/200-dowodow-ze-Ziemia-nie-jest-wirujaca-kula-Eric-Dubay-tlumaczenie-Artur-Sikora.pdf?dl=0

  Książka lawinowo jest pobierana na całym świecie (tłumaczona na wiele języków).
  Na kanale youtube – są setki filmów na temat płaskiej ziemi, głównie w języku angielskim – wystarczy wpisać hasło „Flat Earth”. Nie brakuje ich także w języku polskim. Wystarczy chwila aby znaleźć.

  Cytat z Dziejów Apostolskich wg św. Łukasza:
  Prolog: Dzień Wniebowstąpienia
  8 „…ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii i aż po krańce ziemi”.

  Pozdrawiam

 155. Takitamski said

  PZ – wez pan leki i wróc do psychiatryka

 156. PZ said

  @Takitamski

  Gdy brak argumentów – trzeba obrzucić oponenta inwektywami, nieprawdaż?
  Tak szkolili?

 157. Takitamski said

  Oponenta? PZ! ( Pan Zartuje ) To co pan pisze klasyfikuja pana jako mentalnie ulomnego wiec o czym dsykutowac z debilem?

 158. Marucha said

  Re 157:
  Ja też sądzę, że „oponent” brzmi zbyt dumnie w odniesieniu do oszołomów. ..

 159. PZ said

  Potwierdza pan powyższą tezę: BRAK ARGUMENTÓW !
  Jedynie inwektywy.

  Jaka szkoda (ponownie) że admin-gospodarz także uczestniczy w nagonce.

  Czy szanowny pan Gajowy raczył chociaż jakiś jeden film zobaczyć na temat płaskiej ziemi?
  Polecam np. taki:

  Pozdrawiam i pozostaję nadal z szacunkiem.

  ——
  Nie. Nie mam również zamiaru oglądać dokumentalnych filmów o reptilianach. Ani słuchać majaczeń o wklęsłej, pustej w środku czy też nieustannie poszerzającej się Ziemi. I szkoda mi czasu na zbijanie „argumentów”.
  Do Pana nic nie mam, zastanawiam się tylko, czy Pan na serio wierzy w brednie, czy też ma jakąś misję…
  Admin

 160. Joe said

  Serio i nie serio… Panie Gospodarzu.Na tym etapie „socjo” doszli do wniosku ze juz smialo mozna POdzielic na dwa bieguny.Tych co maja wiedze i rozum od tych jak ten ze 156 i 159.Juz moga ujadac i siac zamet.Spece od robienia „master i doktoratow” wiedza jak im POdac.To ze Ziemia jest geoida…wystarcza im ze mozna nazwac „plaska”…Bo od tego momentu duren bedzie dochodzil swojej racji.I o to BIEGA.

 161. Kuna said

  Plan płaskoziemców się udał, dyskusja na temat płaskiej ziemii wrze.
  I o to mi chodzi, mieszać w głowach i odwracać uwagę od spraw istotnych.

 162. Grigorij said

  Ad. Dziadziuś pyta o dowody kulistosci ziemi, więc dodaję do innych pouczeń forumowiczów:
  -. https://www.google.pl/search?q=ortodroma&client=browser-ubuntu&hs=q0e&sa=G&channel=fe&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwj70unS_NjQAhVBqCwKHbk1CckQsAQINw&biw=1853&bih=958
  – Pani Ania, góralka, może potwierdzić, że ziemia nie jest płaska,
  – Pan Dziadziuś po przewiezieniu do Amereki odmłodniał o kilka godzin, podobnie jak Pan Maćko z 30 równoleżnika,
  – AlexSailor z pewnością starzał sie i odmładniał podczas morskich podróży ze wschodu na zachód i przeciwnie,
  – O moich podróżach na wodzie i w powietrzu nie wypada mi się chwalić, więc wspomnę, że okrążyłem kilkakrotnie bryłę ziemską, która nie jest geometrycznie kulą, ani nawet elipsoidą obrotową,
  – widziane przez nas planety i gwiazdy wyglądają na kuliste, galaktyki już nie, meteoryty są bryłami, komety ciągną swoje pukle, nie mówiąc o włoknistym wszechświecie energii świetlnej.
  – nasza ziemia widziana z daleka, ze stacji kosmicznej, czy przez pana Armstronga po wylądowaniu na Lunie-Moonie jest blękiyną kulą, ale fotografii nie ma bo nie wymyślono wtedy fotografii cyfrowej,
  – .https://www.google.pl/search?q=l%C4%85dowanie+na+ksi%C4%99%C5%BCycu+mistyfikacja&client=browser-ubuntu&hs=d5z&channel=fe&hl=en&biw=1853&bih=958&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMyIvEgtnQAhWMECwKHfnnD-MQsAQITw – lądowanie na księżycu mistyfikacja
  Dobranoc

 163. Maćko said

  Kuna – ale trzeba prostowac ich idiotyzmy, bo jeszcze ktos je przeczyta i zaczeni watpic. Czuli nie tyle strata czasu ile praca spoleczna.
  Pozdrawiam

 164. Duch said

  Najsampierw rewolucja seksualna a tera rewolucja naukowa (plaska ziemia)równolegle z medyczną vide aktywisci po kursach germanische Heilkunde, którzy głoszą dobrą nowine: jakes zachorzal to nie idź do dohtora ino zwiń się w kłębek i czekaj cierpliwie a niebawem samo przejdzie, albowiem natura dobra jest i gdy się jej nie przeszkadza to krzywdy nie robi, a i broń panie boże, nie szczepić sie, bo ino nabijanie kabzy koncernom i depopulacja.
  Tyle by było propagandy. Kto to kqqq finansuje?

 165. Duch said

  Bo nie wierzę, ze to tak samo z siebie… no chyba ze totalny regres cywilizacji .. to i kanibale się niedługo pojawią..

 166. dookoła wojtek said

  No dobrze, panie Maćko, praca społeczna. Za friko. Niedziela czynu partyjnego. Dla Pana robie wyjątek.

  Moja uwaga o Ziemi jako wydrążonej sferze to była ironia zainspirowana przez książkę Pseudonauka i Pseudouczeni, jaka mi wpadła w rece nie chwaląc sie w roku 1967.

  Książka książką, ale sam potrafię wymyśleć jeszcze bardziej zatrważające opcje.

  Na marginesie przypominam, że Kopernik wcale nie odkrył, że ziemia jest kulista. On odkrył zupełnie co innego i wynalazł ciekawe urządzenia do obrony Olsztyna przed Krzyżakami. Że ziemia jest kulista to odkrył Magellan w czasach nowszych, a Arystoteles (za Hindusami) w starożydności.

  Z drugiej strony jak to jest, że pomimo że ziemia jest okrągła to i tak sie po kątach pi…… znaczy się, chowają.

 167. Peryskop said

  Re 164

  Chciałoby się adekwatnie zareagować dosadnie :
  – Pierniczysz jak potłuczony, trollu dezinfo t.q.mać.

  Ale ponieważ Gojówka narzuca wyższe standardy to odpowiem Panu dr @Duchowi merytorycznie.

  GNM tj Germanische Heilkunde wcale nie nawołuje do „zwijania się w kłębek i czekania cierpliwie a niebawem samo przejdzie”, lecz daje wiedzę, że choroby (poza wadami wrodzonymi, zatruciami i zdarzeniami traumatycznymi) – są skutkiem naszych psychicznych bio-konfliktów.

  Dr Hamer odkrył, że po uruchomieniu mechanizmów samoobronnych, zachodzą procesy kompensacyjne i ozdrowieńcze w dwóch fazach, które z uwagi na nieprzyjemne odczucia są powszechnie traktowane jako „choroby”,

  I co najważniejsze – dla pomyślnego zakończenia tych procesów człowiek powinien kontrolować stan swego organizmu i w razie potrzeby wspomagać go umiarkowanie, np kompresami, ziołami, itp.

  Ale przede wszystkim pacjent musi rozwiązać swój psycho-bio-konflikt – co często zachodzi samoistnie wskutek np naturalnej rezygnacji z rozmaitych egzystencjalnych „bojów”, bo „już nie mam zdrowia”. No i na szczęście ❗

  Bo wtedy – o dziwo – podstawowy konflikt zanika, psycho-bio-konflikt także i w efekcie zdrowie stopniowo powraca do równowagi. Samoistnie 🙂

  Więc to prawda, że „natura dobra jest i gdy się jej nie przeszkadza to krzywdy nie robi”.

  Problem w tym, że współczesna medycyna oparta jest na zafałszowanej „teorii zarazków” Pasteura oraz na przesadnej wierze w leczenie „substancjami”. W efekcie przeszkadza Naturze i czyni nam krzywdy, co widać m.in. po fatalnych działaniach ubocznych wielu „leków”, „chemii”.

  Natura rzeczywiście potrafi być dobra – ale głównie dla tych, którzy rozumieją jej paradoxy i potrafią z nich korzystać, oraz umieją opanować strach, który lękliwych pcha w ręce łapi@Duchów.

  Z tych względów „broń Boże, nie szczepić się”.

  Przy czym dr n. med. @Duch jeśli ma ochotę, to powinien się szczepić PROFILAKTYCZNIE na wszystko, z HPV i krztuścem, najlepiej 5 w 1 + adjuvanty, Hg, Al, formaldehyd i małpi żywy virus SV20 inclusive.

  Oczywiście w dawkach proporcjonalnych do masy ciała. Bo ducha u dr hab. @Ducha nie ma.

  ===

  Przykład kolejny :

  Legendy PRL. To ich kochały miliony. Irena Jarocka: „eteryczna jak motyl”

  …W latach 1969‒1973 przebywała na stypendium w Paryżu. Doskonaliła tam swoje umiejętności wokalne. Nie było jej lekko. – Śpiewałam w rosyjskim kabarecie Chez Raspoutine za głodową stawkę. Ciągle chorowałam na anginę, ale musiałam śpiewać. Aż pewnego dnia trafiłam do szpitala z polipami na strunach głosowych – mówiła w jednym z wywiadów. Po operacji nie mogła śpiewać. Zarabiała, prowadząc domy dwóch zaprzyjaźnionych rodzin.

  http://plejada.pl/legendy-prl-to-ich-kochaly-miliony-irena-jarocka-eteryczna-jak-motyl/2jsj3e

  Według GNM/GH emocjonalną przyczyną anginy – tj stanu zapalnego – w przypadku migdałka :

  – prawego: jest odczucie „nie móc zdobyć „kęsa” – tj pozyskać coś, na czym osobie bardzo zależy”,

  – lewego: „nie móc się pozbyć „kęsa” – czyli czegoś niechcianego”.

  „Kęsem” jest wszystko, co jest ważne dla danej osoby. Jak zawsze w GNM dr Ryke Hamera chodzi o konflikty biologiczne w subiektywnym odczuciu, i w szerokim znaczeniu – także symbolicznym.

  I co dr hab @Duch na to i na wyniki operacji IJ ?

  ===

  Re 163 161 158

  Dzięki Maćko, Kuna i Marucha.

  Tak, to jest nasz społeczny obowiązek demaskować i torpedować rozmaite przejawy niecnego płaskoziemstwa w wykonaniu „oponentów” – płazińców wszelkiej maści.

  A także propagować wiedzę oraz zachowania pro-zdrowotne.

 168. Duch said

  @peryskopik.Do kogo ta mowa profesorku. Masz mnie za frajera. Myślisz że nie czytałem germanskiej?
  I tu sie zdziwisz, bo przeczytałem i to od deski do deski i wiem o co w niej kaman. Otóż Glówna przyczyną powstawania „chorób ” ,wg dr. Hamera, jest „konflikt biologiczny DHS DirkHamerSyndrom” – nie mylić ze stresem- powodowany niespodziewanym, gwałtownym niczym błyskawica, bardzo niebezpiecznym zdarzeniem, szokiem vide – żołnierz na froncie, ofiara wypadku, czy choćby pogryzienie przez psa, ale też niespodziewane zwolnienie np w ramach redukcji etatów, kłótnia małżeńska.i itd . Hehehe …no dobre sobie, wg Germanische już masz zapalenie płuc, gruźlica na bank, albo, niedaj Bóg, raka płuc.
  😦
  Wytłumacz mi zatem chłopie jak chcesz sie ustrzec DHS? Albowiem Germanska mówi wprost, konflikty biologiczne sa nieuniknione a skutki(powrot do normotoni) trzeba cierpliwie przeczekać.
  O swieta naiwności .. to że korpo BigPharma łoji kase na swoich farmaceutykach, wcale nie znaczy, że współczesna medycyna to dno i 6 metry mułu. Wszyscy moi sąsiedzi i znajomi póki co korzystają z powszechnej medycyny i dzięki temu wciąż żyją np moja ciotka po chemioterapii czy sąsiad 60l z cukrzycą biega po dachach (dekarz) , zważywszy że jeszcze 2 lata temu nieprzytomnego zabrala z domu ‚erka’,
  A to wszystko dlatego ze szanują wiedze lekarzy i stosuja sie do ich nakazów i zalecen, a nie tradycyjne polskie – ja tam wiem lepiej , co mi tu będzie p@lił konowal jeden z drugim
  No ludzie, o co wam do qqqy nędzy chodzi? Chcecie depopulacji?rozpieprzyc do reszty ten grajdolek i wrócić do szamanistycznych praktyk ?
  Ps. Natura faktycznie jest mądra i piękna ale tylko z perspektywy globalnej, bo z perspektywy jednostki (bioobiektu ‚ja’) jest cholernie niesprawiedliwa i okrutna.

 169. Duch said

  Ps… mooj kolega (30l)zmarł – wątroba odmówiła wspólpracy
  Nie dlatego, ze mu się rozwiazal jakis konflikt sprzed lat, a tylko zwyczajnie, duzo pił ,jarał i źle się odżywiał (mięcha dużo) i najważniejsze – unikał lekarza

 170. NICK said

  Ruro.
  Uśmiecham się ‚sardonicznie’.

  Raz w życiu widziałem ten ‚uśmiech’. Skończył się zgonem.

  Czasem trzeba wiedzieć a pisać? Potem.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99%C5%BCec

  Są szczepionki i ‚szczepionki’.

 171. Duch said

  NICK said

  2016-12-05 (poniedziałek) @ 19:53:36
  Ruro.”

  No dzięki, spoko, a co tam u ciebie?

 172. Peryskop said

  Duch, a gdzie coś o migdałkach Ireny Jarockiej ?
  Wątek nie koszer, bo bingo ?

  Kolejne zresztą.

  A ja znam kilka ciotek po chemioterapii i kilku dekarzy z cukrzycą, a także kliku dyrektorów, prezesów i profesorów, którzy w sile wieku weszli w życie pozagrobowe. M.in. z udziałem tzw medycyny oraz strachu, który z nich zrobił posłusznych pacjentów i klientów Apotheken.

  Wyśmiewasz główną przyczynę większości schorzeń – czyli psycho-bio-konflikty, tak jakby ludzie nie zaczynali narzekać na zdrowie pod wpływem ich stresów, pretensji, roszczeń, złości, konfliktów w pracy i w domu, obaw o wpływy (rewir), a wreszcie strachu – głównie o życie i jego kres, bo…

  Gwoli obiektywizmu przyznam, że z moich obserwacji DHS wcale nie wymaga uderzenia „jak gromu z jasnego nieba”, co podaje dr Hamer, bo wystarczy skumulowanie się negatywnych odczuć, aby wejść w DHS. Ale dr Hamer daje też zachętę do uzupełniania zgromadzonej przez niego wiedzy.

  Kolega (30l) ci zmarł na wątrobę, bo „zwyczajnie, duzo pił ,jarał i źle się odżywiał (mięcha dużo) i najważniejsze – unikał lekarza. Nie dlatego, ze mu się rozwiazal jakis konflikt sprzed lat.”

  Jeśli tak młodo wyzionął Ducha, tzn jakiś konflikt mu się NIE rozwiązał.

  No i to smutne, że podobno znając GNM nie pomogłeś koledze.

  Np. zachęcając własnym przykładem do diety bardziej vege + ryba, a przede wszystkim wyciągnięciem z jego sumienia czym się trapi, skoro tak dużo pali i pije ?

  Bo to nie fajki i alkohol zabijają, ALE ZABIJA STRES ZAPIJANY I OPALANY SZLUGAMI !

  Człowiek bez stresu – jak np. ja – nie pije i nie pali, bo POCO ?

  Jako rezolutek powinieneś o tym doskonale wiedzieć.

  Więc niepokoję się o stan twojego Ducha.
  Zwłaszcza, że jeszcze ze 3 lata temu szalałeś na Monitorze małoPolskim jako Dobry Duch.

  Degradacja za kiepską troll-skuteczność ?
  Albo jakiś wypadek ?

  ===

  ListwaNICKGreg, nie strasz, bo się … zapchasz.
  Są szczepionki tamte we wspomnieniach sprzed 30-50 lat, są też podobnie niegroźne dla „samych swoich” wybrańców, oraz ‚szczepionki’ depopulo.
  Jeśli masz mojra, bo tężec śni ci się w koszmarach, to podobnie jak dr Duch szczep się profilaktycznie 3x dziennie na czczo po jedzeniu.

 173. Maćko said

  Smiertelnosc od tezca:
  W Polsce w 1999 roku zarejestrowano 21, a w 2000 – 14 zachorowań na tężec[1]. Śmiertelność w wypadku zachorowania wynosi ok. 30%[

  Powiklania od szczepionek: … ? ktos wie czy i jakie¿

 174. Peryskop said

  Re 173

  NOPy nie są rejestrowane, co jest przestępstwem samym w sobie.

  Jeśli nawet jest śr 6 ofiar śmiertelnych tężca, to ile wśród nich osób, które zaszczepiono ?

  Ponadto – w jakim wieku i stanie ogólnym były ?

  Wreszcie 6 rocznie to wiele razy mniej niż ofiar błędów lekarskich, których od odpowiedzialności sprawców wybroni „kolega kolegę”.

  I ledwie kilka promili liczby ofiar wypadków komunikacyjnych, na które nie ma JESZCZE szczepionek.

 175. Anonim said

  Slyszeli o efekcie placebo i nocebo? Słyszeli, słyszeli…
  Reszta, to już tylko piłowanie własnej gałęzi zwanej -cywilizacją białej małpy

Sorry, the comment form is closed at this time.