Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bergoglio – najwyższy przywódca frontu globalistycznego

Posted by Marucha w dniu 2017-12-31 (Niedziela)

Czy aby przemówień papieskich nie pisze Bergoglio’wi sam Soros – multimiliarder, finansujący inwazję Europy oraz zniesienie państw i granic.

Od lat wiadomo jest, że stanowisko papieża Bergoglio zgadza się całkowicie z frontem uniwersalizmu globalistycznego, opowiadającego się za eliminacją państw narodowych oraz kultur autochtonicznych – na rzecz “przyjmowania i integrowania” migrantów z całego świata w celu stworzenia wielokulturowego “nowego świata” bez barier i bez granic. Wizja ta jest bardzo dyskusyjna z praktycznego punktu widzenia – jednakże nowy Kościół Bergoglia wyznaczył ją sobie nie tylko jako cel o charakterze religijnym, ale również jako wyzwanie polityczne.

Kolejnym potwierdzeniem tego rodzaju misji Bergoglia stała się okazja Świąt Bożego Narodzenia, które widziane są przez argentyńskiego papieża nie jako narodziny Chrystusa Odkupiciela, wraz z ich pełnym głębokich znaczeń przesłaniem skierowanym do całej ludzkości, ale jako sposobność do zorganizowania wiecu politycznego na temat imigracji.

Podczas homilii wygłoszonej w Bazylice Św. Piotra w noc Bożego Narodzenia, Franciszek – w obecności setek kardynałów, biskupów i księży stwierdził:

“Maryja i św. Józef zostali zmuszeni do wyjazdu. W ich losach ukryte jest wiele innych historii ludzkich. W ich śladach widoczne są kroki całych rodzin, które dziś zmuszone są do wyjazdu. W wielu przypadkach tenże wyjazd obfituje w nadzieje dotyczące przyszłości. W wielu innych – emigracja ma wyłącznie jedno imię, a mianowicie przeżycie. Oznacza ona ucieczkę przed kolejnymi Herodami, którzy po to by narzucić swą władzę i wzbogacić się dodatkowo – nie wahają sie przed przelaniem niewinnej krwi”.

Antonio Socci, znany eksponat środowisk Katolicyzmu Tradycyjnego, zaskoczony bergogliową homilią napisał na swym blogu:

“To jest rzecz wprost nie do uwierzenia. On jest maniakiem! Również w homilii bożonarodzeniowej – peronista, zwolennik Obamy, propagandzista – Bergoglio, zamiast mówić o Jezusie Chrystusie – opowiada o migrantach. Zajmuje się tylko i wyłącznie polityką. Kazali mu młócić jedno i to samo i faktycznie, od 5 lat codziennie bombarduje”.

By móc mówić ciągle o imigracji – Bergoglio – cytując Ewangelię – popełnia także pewne błędy. Socci dodaje:

“Nade wszystko uderza ciemnota. Wyjaśnijcie mu, że Józef ze swą rodziną nie wyjeżdżał do innego kraju, jako emigrant ekonomiczny, ale znajdował się zawsze w tym samym państwie. Jechał do Betlejem w sprawie spisu, ponieważ pochodził stamtąd. Betlejem zatem było jego domem. Natomiast fragment mówiący ‘nie było dla nich miejsca’ oznacza, że w lokandzie, w której znajdowali się wszyscy – nie było odosobnionego miejsca, nadającego się na odbycie porodu. Jak można zniszczyć przesłanie bożonarodzeniowe przy pomocy podobnego – banalnego wiecyku populistycznego?”

https://www.facebook.com/Antonio-Socci-pagina-ufficiale-197268327060719/

Wypowiedź ta jest punktem kulminacyjnym wszystkich interwencji papieskich, w których Bergoglio apelował do państw w sprawie bezwarunkowego i bezustannego przyjmowania migrantów, nie biorącego pod uwagę niebezpieczeństw wynikających z inwazji ze strony ludów posiadających zupełnie inną kulturę i nienadających się do integracji.

Bergoglio zaprzecza także istnieniu “wojen religijnych”, nawet wtedy, gdy niezaprzeczalnym faktem są ataki na chrześcijańskie kościoły koptyjskie w Egipcie, wraz z przeprowadzanymi tam masakrami.

Wszystkie przemówienia Bergoglia mają za temat imigrację jako prawo priorytetowe. Argentyński papież uzurpuje sobie prawo do narzucenia Europie pewnego rodzaju nakazu “etycznego”, zmuszającego do całkowitego i bezwarunkowego otwarcia jej granic i jej narodów w stosunku do tych wszystkich, którzy mają ochotę na przybycie na kontynent i zainstalowanie się na nim.

Jest to rzecz zupełnie różna od “oddania Cesarzowi co cesarskie a Panu Bogu, co boskie”.

Według Bergoglia – przyjmowanie migrantów powinno odbywać się bez zważania na konsekwencje społeczne, ekonomiczne czy też wpływ, jaki całkowicie niekontrolowana imigracja ma na bezpieczeństwo.

Wypowiedź ta zmusiła eksponentów katolickiej kultury politycznej, takich jak Pierre Lellouche do postawienia pytania: czyżby zamiarem papieża było uratowanie Kościoła afrykańskiego i południowoamerykańskiego – gdzie skoncentrowana jest większość wiernych – i jednoczesne “pogrzebanie” Europy?

Papież zaprzecza jakiejkolwiek możliwości regulowania przepływów migracyjnych. W ten to sposób Franciszek inauguruje nową teologię globalistyczną i śmiercionośną dla Europy.

Pierwszym, oczywistym elementem jego teorii jest to, że uważa ona państwa za struktury niezgodne z prawem, jak chodzi o kwestię migrantów. Mam tutaj na myśli niezrozumiałe sformułowanie Bergoglia, w którym przyznaje on “bezpieczeństwu indywidualnemu” nadrzędność w stosunku do “bezpieczeństwa narodowego”. Choć przecież rzeczą wiadomą jest fakt, że to bezpieczeństwo narodowe gwarantuje bezpieczeństwo jednostki. Papież zatem opowiada się za całkowitym obaleniem dotychczasowego porządku, co wydaje się być gloryfikacją metysowania społeczeństwa i anarchizmu pozbawionego jakichkolwiek reguł.

“Islam zagraża Zachodowi” – mówi Pierre Lellouche
“L’islam rischia di travolgere l’Occidente”, parla Pierre Lellouche
https://www.ilfoglio.it/cultura/2017/03/25/news/francia-attentato-londra-intervista-pierre-lellouche-islam-rischia-di-travolgere-l-occidente-127124/

Papieskie stanowisko stawia Kościół na tej samej granicy ideologicznej, na której znajdują się globaliści, wyznawcy transhumanizmu i marketyzacji świata, którzy podobnie do Bergoglia, pragną zniszczenia niepodległości państwowych, zniesienia granic i obalenia państw. (…)

Wydaje się, że obecny papież myli uniwersalizm katolicki z najbardziej nieokiełznaną wersją globalizmu. Franciszek proponuje likwidację wszystkich różnic istniejących pomiędzy legalnymi i nielegalnymi imigrantami, a także prawowitymi obywatelami państw.

Skutkiem tego rodzi się wizja, gdzie obywatelstwo wydaje się być pojęciem przestarzałym wobec “bezwarunkowego prawa imigrantów do osiedlania się”.

[Ten „papież” nic nie myli. Wykonuje konsekwentnie, chętnie i dokładnie to, co mu zlecono. – admin]

Niepokojący papież. Nawet dla niewierzących.
Un Papa allarmante. Anche se non siete credenti.
https://www.maurizioblondet.it/un-papa-allarmante-anche-se-non-siete-credenti/

Interpretacja Ewangelii przez Bergoglia ogranicza się do wychwalania wielokulturowości, do apelowania o zniesienie różnic kulturowych i do akceptacji jedynej religii powszechnej, w której wszystkie przesłania są identyczne – obojętnie czy dotyczy to islamu, czy judaizmu, luteranó czy ewangelistów, itd.

Bożonarodzeniowa wypowiedź papieża skłoniła filozofa Diego Fusaro (i nie tylko jego) do sformułowania pytania, czy aby przemówień papieskich nie pisze Bergoglio’wi sam Soros – multimiliarder, finansujący inwazję Europy oraz zniesienie państw i granic.

Obojętnie, czy jest tego świadom, czy też nie jest [jest, jest, to nie jest żaden głupek – admin] – Bergoglio oddał się na służbę wielkiemu kapitałowi finansowemu, który pracuje na rzecz tychże samych celów, tj. nowego wielokulturowego, globalistycznego porządku światowego, którym zarządzać będą struktury ponadnarodowe. (Luciano Lago)

Przemówienie Bożonarodzeniowe Bergoglia. Czy napisał je Soros?

Papież Ratzinger miał odwagę by krytykować globalizm i eradykację kapitalistyczną. Natomiast papież Franciszek oddaje się zawsze na służbę tych, którzy je wyznają.

Podobnie stało się i dzisiaj – w homilii całkowicie poświęconej ius soli: “Maryja i św. Józef – dla których zabrakło miejsca – są – wg. papieża – pierwszymi osobami, jakie obejmują tego, który przychodzi by dać nam wszystkim dokument obywatelstwa”.

Heglowskie prawo serca i troska o ludzkość na nic się zdadzą, jeżeli nie weźmie się pod uwagę obiektywnej równowagi sił, która mówi, że danie obywatelstwa wszystkim jak popadnie jest pierwszym krokiem do unicestwienia samego pojęcia obywatelstwa oraz do zrobienia z z nas wszystkich bezpaństwowców i migrantów.

Celem globalizacji nie jest uczynienie obywatelami tych, którzy nimi jeszcze nie są, ale odebranie obywatelstwa tym, którzy je posiadają. W tym tkwi sedno sprawy. Krótko mówiąc, homilia Franciszka wydaje się być zainspirowana bardziej przez Sorosa, niż przez Chrystusa.

Homilia bożonarodzeniowa Bergoglia – napisana przez Sorosa
Discorso natalizio di Bergoglio scritto da Soros
https://www.diegofusaro.com/discorso-natalizio-bergoglio-scritto-soros/

Wygląda na to, że prawie wszyscy dostrzegają co się dzieje [z wyjątkiem polactfa – admin]

*                        *                         *

Dostałem via e-mail taki oto obrazek:

od którego, oczywiście dystansuję się…

Maurizio Blondet
26 grudzień 2017

“Celem globalizacji nie jest uczynienie obywatelami tych, którzy nimi jeszcze nie są, ale odebranie obywatelstwa tym, którzy je posiadają. W tym tkwi sedno sprawy…”
«Z okazji Bożego Narodzenia papież Bergoglio potwierdza się jako “najwyższy przywódca” frontu globalistycznego»
“Papa Bergoglio in occasione del Natale si conferma come ” il supremo leader” del fronte mondialista”
https://www.maurizioblondet.it/papa-bergoglio-occasione-del-natale-si-conferma-supremo-leader-del-fronte-mondialista/

Tłum. RAM
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (27.12.2017)

http://www.bibula.com

Komentarze 24 do “Bergoglio – najwyższy przywódca frontu globalistycznego”

 1. Kapsel said

  ….“Maryja i św. Józef zostali zmuszeni do wyjazdu. …

  ….ale tam gdzie przyjechali nikogo nie zgwałcili i nikogo nie wysadzili w powietrze , a po czasie wrócili skąd przyjechali !

 2. Marcin said

  Belzebubio raczej. Mam nadzieję że niedługo zniknie.

 3. NICK said

  Tytuł.
  Raczej podwykonawca lUCYFERA.

 4. Obcy Astronom said

  Wystarczy porównać:

  Franciszek: „Franciszek wyznaczył zadanie dla wiernych: mają lobbować i naciskać na swoje rządy, by uwzględniły w pakietach pomocy dla imigrantów propozycje, które zapewniłyby ciepłe powitanie, ochronę, promocję i integrację migrantów oraz uchodźców w ich krajach.”

  Apel masonów Europy w sprawie uchodźców: „Obediencje wolnomularskie przypominają, że poszanowanie praw człowieka i zasada godności ludzkiej tworzą część podstaw konstrukcji Zjednoczonej Europy. To na podstawie tych zasad zbudowana została solidarność między naszymi narodami. Duch ożywiający tą solidarność jest jeszcze bardziej niezbędny w kontekście zmian, które mają obecnie wpływ na wiele części świata.”

 5. Marek said

  [Ten „papież” nic nie myli. Wykonuje konsekwentnie, chętnie i dokładnie to, co mu zlecono. – admin]
  ===
  Zaraz Pana Gajowego opier.oli forumowy teolog i autorytet moralny.
  Za ten cudzysłów:)
  Zresztą, spokojna głowa – nie opir.oli.
  On jeździ tylko po heretykach i schizmatykach, Gajowego się boi.

 6. Jerzy said

  Dziwna sprawa…

  ISIS zniszczone, Syria prawie wyzwolona. jedynie wojska jankeskie okupują roponośne części kraju, więc można spokojnie powiedzieć – wojna w Syrii powoli wygasa.

  Do wyzwolonych części Syrii wracają Syryjczycy, w wraz z nimi życie i odbudowa. Imigrantów powinno być zatem coraz mniej.

  A jest odwrotnie. Jest ich coraz więcej i więcej. Tysiące, a za chwilę będą miliony, dziesiątki milionów, a nawet więcej.

  Skąd une w takiej ilości? Z jakiej wojny?

 7. Piotr Podgórni said

  Franciszek ślizga się po Ewangelii jak wąż a szatan korzysta z jego ust. A co do polactwa to kiedy L. Kaczorek sprawadził do Polski 70000 czeczeńskich islamistów to polactwo nawet o tym nie wiedziało. Krytykować jest łatwo.

 8. Yah said

  Papież Franciszek swoim zachowanie i wypowiedziami wydaje się testować osoby należące do KRK. Testuje to, na ile w swoich wypowiedziach może odejść od nauczania Chrystusa, na ile je może wypaczyć i przekręcić, aby wierni …… zbuntowali się przeciwko papieżowi. Chodzi nie tylko o sam bunt, ale i skalę tego zjawiska. Testowanie to sprawdza również to na ile głęboko w umysłach osób wierzących wyryło się nauczanie SW II i papieży posoborowych.
  Papież ten sprawdza po prostu w jakim stanie jest prawdziwa wiara i czy może już nastać epoka chaosu bellum omnium contra omnes .

  Testowanie trwa na wszystkich szczeblach hierarchii kościoła przy czym wygodnym wykrętem będzie pewnie obowiązek posłuszeństwa, a to że papież swych karkołomnych tez nie głosi ex cathedra wynika tylko z tego, że właściciele tego świata powiedzieli – „jeszcze nie teraz”.

 9. NICK said

  Raz jeden.
  Tylko raz jeden.
  Dawno temu.
  P. Yah mnie; coś tam.
  Gospodarzu.

  „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć”.

 10. VA said

  Bergoglio „świętuje” Boże Narodzenie
  .https://www.youtube.com/watch?v=tgsXPEtZ5Rc&t=0s

 11. VA said

  Sekta Bergoglio „tłumaczy ” szopkę ciemności:
  .https://www.youtube.com/watch?v=0Mz2lO77ags

 12. Lovshak Russkij Agient said

  jezuici zawsze mieli i mają za swoją Misję aby bez względu na układypolityczne Papieżi papiestwo nie ważne czy będzie to już katolicka głowa czy Szatana, aby papiestwo pozostało jako głowny gracz na szachownicy świata, tak było od początku powstania jezuitów, tak było za caratu tak było kiedy Niemcy szły na Rosjęa wraz z Wermahtem armia jezuickich kapłanów z gotową misją ewangelizacji Rusich, tak bedzie kiedy zdalisobie sprawę że przyszłość należy do bezbożnej totalitarnej wizji Sorosa, któremu Bergolio rzeczywiście włazi do dupy.. Tak Soros nie znalazł większego poplecznika w świecie niż fałszywy ubogi franciszek Marrano papieszsz = karykatura i małpka swięych papiezy epoki piusów. czysty Internacjonalizm i Marksizm Leninowski, który ubrał się w Ornat.

  NAPRAWDĘ MINIONY ROK TO ZWYCIĘSTWO MASONERII W KOŚCIELE WATYKAŃSKO SOBOROWYM, MILIONY KATOLIKÓW ZWIEDZIONE, NAPRAWDĘ MASONERIA MA POWODY DO OTWIERANIA SZAMPANÓW… SAD BUT TRUE..

 13. Lovshak Russkij Agient said

  Franciszek i ewangelikalni magicy i zwodziciele, przesłanie dla świata = LETS UNITE

 14. Lovshak Russkij Agient said

  Kardynał Schonborn i Marksizm kulturowy w „osobie” Conczity kiełbasy, wpólne kazanie dla sheeple people w Katedrze. Jakich znaków jeszcze potrzeba, gadecki polak jakich znaków wam potrzeba jeszcze

 15. bednarz said

  re 9
  Testowanie trwa na wszystkich szczeblach hierarchii kościoła przy czym wygodnym wykrętem będzie pewnie obowiązek posłuszeństwa, a to że papież swych karkołomnych tez nie głosi ex cathedra wynika tylko z tego, że właściciele tego świata powiedzieli – „jeszcze nie teraz”.

  Cały czas „papież” Franciszek głosi ex cathedra swoje „nauczanie” bo przecież „pełni” Urząd Papieski a raczej materialnie go okupuje. Oficjalnie z ambony „papieskiej” głosi nauczanie nieoficjalne „niepapieskie”?

 16. Tekla said

  STY 2018
  ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA 51. ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU – 1 STYCZNIA 2018 R.
  Aktualności, Biblioteka Miłosierdzia, Coach Miłosierdzia, Dokumenty, Ludzie Miłosierdzia, Papież Franciszek
  Papież Franciszek
  Danie osobom ubiegającym się o azyl, uchodźcom, migrantom i ofiarom handlu ludźmi szansy na znalezienie pokoju, którego poszukują, wymaga strategii, która połączy w sobie cztery działania: przyjmowanie, chronienie, promowanie i integrowanie – podkreśla papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Pokoju, który co roku obchodzony jest 1 stycznia. Orędzie zostało zatytułowane: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

  Publikujemy treść orędzia.

  http://misericors.org/oredzie-papieza-franciszka-na-51-swiatowy-dzien-pokoju-1-stycznia-2018-r/

 17. Yah said

  ad 16

  „Ludzie migrują również z innych powodów, a pierwszym z nich jest chęć „lepszego życia, co wiąże się często z pragnieniem, by pozostawić za sobą «beznadziejność», którą rodzi niemożność budowania przyszłości” . Wyjeżdża się, by połączyć się z własną rodziną, by znaleźć możliwości zatrudnienia lub wykształcenia: kto nie może cieszyć się tymi prawami, nie żyje w pokoju. Ponadto, jak podkreśliłem w encyklice „Laudato si’”, „tragiczne jest zwiększenie liczby migrantów uciekających od biedy spowodowanej degradacją środowiska” .

  Większość migruje podążając regularnymi szlakami, natomiast niektórzy wybierają inne drogi, przede wszystkim pod wpływem desperacji, gdy ich ojczyzna nie zapewnia im bezpieczeństwa ani szans, a każda legalna droga wydaje się niedostępna, zablokowana lub zbyt długa.

  W wielu krajach, do których zdążają migranci, szeroko rozpowszechniła się retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga. Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych wszystkich, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka .”

  Większość tzw. emigrantów ma rozszerzyć beznadziejność i chaos na cały świat. Nikt nie porzuca domu rodzinnego, a jeśli porzuca to za sprawa działań twoich mocodawców.

  A nie jest to tak , że degradacja środowiska jest spowodowana również przez twoich mocodawców. Degradacja gleb w Afryce spowodowana jest, a jakże , miłosiernymi „próbami” wzrostu produkcji żywności. Realny celem tego „miłosierdzia” było doprowadzenie do eksplozji demograficznej w Afryce , celem „wyprodukowania” mas „biednych uchodźców” zalewających Europę.

  …… a migranci sieją pokój, tolerancję, otwartość i spokój.

  Tego nie da się czytać. A wszystko przybrane w szatki miłości, miłosierdzia i szczęścia. Ciekawe dla kogo ?

 18. Obcy Astronom said

  @17
  Tego nie da się czytać. A wszystko przybrane w szatki miłości, miłosierdzia i szczęścia. Ciekawe dla kogo ?

  Odpowiem: ZLECENIODAWCÓW.

 19. revers said

  Z tym obrazkiem to bym uwazal, bo wersja kobiety papiez moze nadszarpnac przekaz obrazka, a nie inny arcy aniol.

 20. Dictum said

 21. Głos Prawdy said

  Polactwo też dostrzega, Panie Marucha, tylko raczej laicy, niż kler. Dzięki gorliwym polskim katolikom, którzy dostrzegają prawdę, mamy na Białorusi prawdziwą informację o Bergoglio, inaczej nasi księża w żaden sposób nie uwierzyli by proroctwom.
  Argentyna stała się miejscem schronienia dla nazistów, wszelkiego rodzaju faszystów i masonów, korzenie, początki bergolianskiego oszustwa i odstępstwa trzeba szukać również w tym

 22. NICK said

  Upadek ten nie jest znakiem we rozumieniu Katolickim.
  Dictum.

  U Matki Bożej Częstochowskiej byłem x-razy.

  Pierwszy raz ok. 45 lat temu. Malutkim dzieckiem.

  Częstochowa,
  (Panie Miet [Pan wie])
  jest Naszym Największym Sanktuarium co do Królowej Polski a i Świata.

  Królowa nasza.

  Są tam SPRAWY POLSKIE.
  JEST archipelag SPRAW przedmieszkowych.
  Oo. Paulini strzegą!
  Jak potrafią.
  Pamiętam jak Gocłowski idzie a naprzeciw podrzędny Paulin.
  Arcy mu pobłogosławił a ten uciekł.

  P.S.
  Pasterka we Katedrze Lubelskiej.
  Celebryt? Życiński.
  Spojrzał na mnie.
  Ogon zwiesił.
  O to chodzi.

 23. gość said

  Dramatyczne kazanie ojca Pelanowskiego o biskupach

 24. primoż said

  List pasterski Abpa Stanisława Gądeckiego na Boże Narodzenie.
  … a konkretnie krytyczną analizę Bożonarodzeniowego przemówienia dokonaną przez księdza Michała Woźnickiego możesz znaleźć w internecie pod linkiem o nazwie: „Prawdziwy kościół już w katakumbach”

  Jego Ekscelencjo Arcybiskupie – kłamiesz stwierdza po wielokroć ks. Michał Woźnicki

  Najczcigodniejszy Księże Inspektorze
  Czcigodny Księże Jarosławie Pizoń

  Bardzo proszę o przywrócenie Ks Salezjaninowi Michałowi Woźnickiemu możliwości publicznego odprawiania Mszy Świętej Wszechczasów i głoszenia kazań i homilii. Zdaję sobie sprawę, że jego słowa są twardą szkołą i oceną także zgromadzenia, jednakże nie są one kłamstwami ale prawdą. Nie należy więc prześladować Kapłana, ale zmieniać to, co jest niedoskonałe także w samym zgromadzeniu, które pochodzi od wielkiego i odważnego Świętego.

  http://pojednanie2.blogspot.com/2017/12/list-pasterski-abpa-stanisawa.html

Sorry, the comment form is closed at this time.