Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dzień pogaństwa w Kościele Katolickim…

Posted by Marucha w dniu 2019-01-31 (Czwartek)

Cztery dni temu odbył się tzw “Dzień islamu w Kościele Katolickim”… w tym samym czasie na Filipinach na wyspie Jolo w katolickiej katedrze wybuchają dwie bomby zabijając 27 i raniąc około 80 osób.

Jak czytam na stronie Episkopatu ponoć… cytuję: “Wszyscy mamy prawo i obowiązek zaświadczać o Jedynym Wszechpotężnym, którego wyznajemy i dzielić się z innymi treścią naszej wiary, przy jednoczesnym poszanowaniu ich religii i uczuć religijnych. Abyśmy zatem mogli postępować na drodze pokojowych i braterskich relacji, pracujmy razem i okazujmy sobie wzajemny szacunek”…
Zaplanowano m.in. czytanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu, modlitwę i przekazanie znaku pokoju oraz wystąpienia…wszystko w Archidiecezji Białostockiej…

Sam fakt pisania o “Jedynym Wszechpotężnym” bez sprecyzowania, że chodzi o Boga Trójjedynego i z pominięciem Osoby Jezusa Chrystusa, który jest jedyną (!!!) “Drogą, Prawdą i Życiem” świadczy o wysokich lotów religijnej politpoprawności organizatorów tejże nie zawacham się nazwać “pogańskiej imprezy”.

Oczywiście wyprzedzam pytania… rozróżniam normalnych muzułmanów od muzułmanów z tak zwaną zjechaną psychiką na tle religijnym. Warto w tym kontekście przeanalizować fakt, że tzw “demokratyczny świat zachodni” pała nienawiścią i de facto czynnie rozwala normalne państwa muzułmańskie takie jak Libia, Tunezja, Liban, Syria, Irak… z ostrzeniem pazurów na Iran, a wspiera serdecznie wrogo do chrześcijan nastawionych wahabitów saudyjskich. Tak samo rozróżniam muzułmańskich Tatarów, którzy żyją w Polsce nie wadząc nikomu, od czeczeńskich napływowych, którzy – trzeba to podkreślić – są grupą podwyższonego ryzyka.

Ale to temat na inną opowieść. Przy okazji tematu męczeństwa chrześcijan zmartwił mnie okrutnie komentarz księdza katolickiego, którego znam od dzieciństwa i bardzo go poważam, ale który stwierdził, że według wypowiedzi jakiegoś “biskupa Kairu” na jednego zabitego chrześcijanina ponoć nawraca się 100 muzułmanów.

Szczerze powiedziawszy mam w “głębokim poważaniu” nawracanie muzułmanów. Wolałbym, aby to raczej katolicy się nawracali i odrzucili prymitywny modernizm posoborowy, który trawi jak nowotwór wiarę naszych ojców, niż tracili niepotrzebnie życie, aby wątpliwie “nawracać” innowierców.

Dobra, przechodzę do sedna… czyli tego, co można wyczytać w Koranie na temat Jezusa Chrystusa, Jego Matki..to tak przy okazji tzw “dnia islamu w Kościele Katolickim”…przy okazji podziękowania za wersety dla Pani Joanny, dzięki której mogłem je opublikować…

“Zaprawdę, Mesjasz – Jezus, syn Marii – był tylko Posłańcem od Allacha oraz spełnieniem Jego Słowa, którego zesłał Pan Marii wraz z litością od Niego. Zatem uwierzcie w Allacha i Jego posłańców oraz nie powiadajcie: “Jest ich troje”. Odstąpcie od tego, tak bowiem będzie dla was lepiej. Zaprawdę, Allach jest Jedynym Bogiem. On jest Święty, daleki od posiadania syna”. (Koran, rozdział 4. werset 172.)

“(…) powiadali: “Zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, Posłańca od Allacha”, podczas gdy nie zabili go, ani nie spowodowali jego śmierci na krzyżu, on bowiem tak tylko wyglądał, jak ktoś ukrzyżowany; ci, którzy mają w tym względzie różne zdania, są z pewnością w stanie zwątpienia co do tego; nie posiadają o tym pewnej wiedzy, lecz tylko słuchają domysłów, a nie zdobyli w tej sprawie pewności.” (Koran rozdział 4. werset 158.)

“Kiedy Allach powie: “O Jezusie, synu Marii, przypomnij sobie (…) kiedy Ja powstrzymałem Dzieci Izraela przed zadaniem ci śmierci ( przypis 806: Nawiązuje się tutaj do prób, jakie Żydzi podejmowali w celu zabicia Jezusa na krzyżu, od czego uratował go Bóg.)” Koran rozdział 5. werset 111.)

“I kiedy Allach powie: “O Jezusie, synu Marii, czy powiedziałeś ludziom: »Weźcie mnie i moją matkę za bogów oprócz Allacha?«
– Jezus nie został ukrzyżowany i tym bardziej nie zmartwychwstał;
– chrześcijanie wierzą, że wg chrześcijan Trójca Przenajświętsza to Allach, Jezus i Maria;
– chrześcijanie oddają Marii cześć boską;
– po śmierci Jezusa (lecz nie krzyżowej, a zwykłej) chrześcijanie przekręcili Jego naukę.

Jeśli tak ma wyglądać “dialog” z poganami, to ja stanowczo upraszam, aby organizatorzy tychże nie zawracali doopy katolikom w Polsce, ale niechże by rychło pojechali choćby do Arabii Saudyjskiej nawracać tamtejszych Imamów…

I to by było na tyle, jeśli chodzi o “dzień islamu w Kościele Katolickim”…

Trybeus
https://www.ekspedyt.org/

Mamy też Dzień Judaizmu, religii, której wrogość wobec Zbawiciela przekracza ludzkie wyobrażenia… kiedy wprowadzimy Dzień Satanizmu?
Admin

Komentarzy 15 to “Dzień pogaństwa w Kościele Katolickim…”

 1. […] https://marucha.wordpress.com/2019/01/31/dzien-poganstwa-w-kosciele-katolickim/ […]

 2. Dziadzius said

  Boze wybacz im bo wiedza ze zle czynia ale dla pochwaly ludzkiej i 30 srebrnikow Szatana odrzucaj Chrystusa i wiebia Baala –
  Biada nam Biada bo kara juz idzie.

 3. Dzień judaizmu w Kościele – powalająca analiza wypocin rabina:
  https://stonkaziemniaczana.wordpress.com/2018/12/06/rabin-nieswiadomie-zdradza-tajemnice-zydostwa/

 4. […] https://marucha.wordpress.com/2019/01/31/dzien-poganstwa-w-kosciele-katolickim/ […]

 5. ojojoj said

  Male sprostowanie. Prosze sie zapytac muzulmanina, co czeka tego kto obrazi allaha, albo nawet mahometa. Kazdy, ale to kazdy muzulmanin (nawet kobieta czy dziecko) odpowie jedno: smierc.
  Jaki z tego wniosek? Nie ma normalnych muzułmanów, wszysycy muzułmanie maja zjechaną psychike.

  A jezeli chodzi o punkt: „-chrześcijanie oddają Marii cześć boską”, nie wiem jak w tamtych czasach, ale dzisiaj wydaje mi sie ze wcale tak daleko nie odbiega od prawdy. Dla przykladu podam, ze nowe koscioly sa nazywane pod wezwaniem Matki Boskiej, a kosciolow pod wezwaniem Jezusa czy Trojcy Sw. prawie juz nie ma.

 6. www said

  (5) nie bredź pan, Matce Bożej cześć oddajemy jak każdemu świętemu, może trochę więcej bo jest matką Chrystusa i niepokalanie poczęta.
  Trzeba być ignorantem, by mówić o czci boskiej dla Maryi, właśnie ważnym dla wiary katolickiej jest to, że była jedynie człowiekiem, ale jak wyróżnionym przez Boga.

 7. ojojoj said

  do Www
  Kilka lat temu zapytalem starego dobrego kumpla, kto to jest swieta rodzina. Odpowiedzial mi ze Bog ojciec, Matka boska i Jezus. Ten czlowiek ma ponad 50 lat i lata na NOMisae nie tylko w niedziele. Ja sie z panem zgadzam, ale dzisiejszy real pokazuje cos innego. Proponuje tez zagladnac na jutub (zaraz mnie admin ochrzani), sa nagrania katolikow co przezyli smierc kliniczna, tacy co np. obudzili sie w kostnicy. Opowiadali oni, ze jedna z rzeczy jaka Jezus mial im za zle, to ze poswiecali duzo czasu Matce boskiej zamiast Jemu. Mowil nawet niektorym, ze to robiac lamali 1-sze przykazanie.

  Jeden z filmow: .https://www.youtube.com/watch?v=pn_S43SlnPY

 8. Joung said

  Dopuki zydostwa sie nie nawruci I nie uzna ze JEZUS CHRYSTUS JEST SYNEM BOZYM Dotad beda wojny rewolucje wszelkiego rodzaju morderstwa kryzysy polityczne koscielne .
  Bo to wszystko zydostwo robi.ZROZUMCIE TO POLACY

 9. lopek said

  „Dopuki zydostwa sie nie nawruci I nie uzna ze JEZUS CHRYSTUS JEST SYNEM BOZYM…”
  =========
  Nie nawróci się bo:
  ” Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego.”
  ————–
  Można uch uczynić bezbronnymi jak dzieci – swoim postępowaniem wobec nich ale także i wobec siebie. Nauczyć się wreszcie poznawać ich po owocach – a ponieważ wszelkie zło – czynią oni prawie zawsze – naszymi rękami i umysłami – to nie pozwolić na to samemu sobie. Na początek wystarczy być odpornym na kuszenie, podjudzanie i kłamstwo.

 10. Ale dlaczego? said

  Kościół w Polsce jest w drodze ku upadkowi.
  Coraz mniej wiernych w kościołach, dokładnie tak jak było to 20 lat temu na Zachodzie Europy.
  A hierarchia to w większości faryzeusze.
  Pobielane groby.

  Chrześcijaństwo zbliża się do momentu, przynajmniej w Europie, gdy znów będzie kryć się w katakumbach.
  Albo do Apokalipsy, która przecież, tak jak podobno 3 Tajemnica Fatimska, opisuje m.in. upadek Kościoła i rozłam na wiernych Nauce i tych udających wiarę.

  Czy bestia i smok to alegorie USA i Izraela?
  Być może.

  Jeśli Apokalipsa przedstawia rzeczywiście mające się dziać wydarzenia, to być może…

 11. Ale dlaczego? said

  AD. 5
  „Male sprostowanie. Prosze sie zapytac muzulmanina, co czeka tego kto obrazi allaha, albo nawet mahometa. Kazdy, ale to kazdy muzulmanin (nawet kobieta czy dziecko) odpowie jedno: smierc.
  Jaki z tego wniosek? Nie ma normalnych muzułmanów, wszysycy muzułmanie maja zjechaną psychike.”

  Wystarczy „ogarnąć”, kto stworzył islam, a kto stworzył chrześcijaństwo.
  Mahomet to był watażka z własną armią, mordował, gwałcił i rabował.
  I założył sobie sektę, jakich wiele i dziś. Z tym, że był widocznie b. utalentowanym w tej materii. I okoliczności mu sprzyjały. I tak powstał islam.

  Co postępowanie Mahometa ma wspólnego z nauczaniem Jezusa????????????????????
  Jak nazwał by go Jezus?

  Aberracja i cynizm tych „pasterzy kościoła” jest porażający.

 12. Anne said

  Ja nie wiem, jak ktokolwiek, kro jest katolikiem nie tylko, nazwy, może twierdzić, że Matce Bożej oddajemy część boską. Główną prawda wiary mówi, że są 3 osoby boskiej: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Czy ktoś tu gdzieś widzi Maryję? Podczas SV II miał być omawiany dogmat, że Maryja jest współodkupicielka, ale nie był, bo protestanci otd i ekumenizm. To właśnie różne sekty typu ŚJ itp mówią takie bzdury. Cenię sobie Gajówkowiczów, ale wqrwia mnie jak ktoś idiotyzmy po protestantach powtarza.

  ———–
  Dokładnie, Pani Anno.
  To są idiotyzmy podrzucane katolikom jak śmierdzące jajko.
  Admin

 13. Joannus said

  Ad 7
  ”…Opowiadali oni, ze jedna z rzeczy jaka Jezus mial im za zle, to ze poswiecali duzo czasu Matce boskiej zamiast Jemu. Mowil nawet niektorym, ze to robiac lamali 1-sze przykazanie.”

  Opowiadania te, to nic innego jak urojenia z niedotlenionych mózgów z podszeptu demonów.
  Po pierwsze dwa razy się nie umiera.
  Po drugie Nabożeństwo do Matki Bożej nie tylko nic nie ujmuje Jej Synowi, a przeciwnie oddaje Jemu Chwałę. Wzgarda z odrzuceniem Nabożeństwa do Niepokalanej Panny Maryi wedle slow Pana Jezusa /wypowiedzianych do wizjonerki fatimskiej- Siostry Łucji/, dane jako ostatnia deska ratunku w czasach ostatecznych czyli obecnych, stanowi grzech przeciwko Duchowi Świętemu.
  Luterański ściek herezji tak zauroczył ojojaoja-a, że ni z gruchy ni z pietruchy wypluwa na forum pianę, wykwit nabytego z niego jadu.

 14. Dictum said

  ad. „kiedy wprowadzimy Dzień Satanizmu? Admin” – To wszystko razem wzięte chyba już tym jest…?

  „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” – Pytam więc, czy ci wszyscy – pożal się Boże – hierarchowie nie chodzili na lekcje religii?

 15. NICK said

  Kogo Szanowany przeze mnie Dictum pyta?
  Kogo?

Sorry, the comment form is closed at this time.