Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny

Posted by Marucha w dniu 2019-02-05 (Wtorek)

W ubiegłym roku zmarło ponad 414 tysięcy mieszkańców Polski, co oznacza największą liczbę od czasu zakończenia II wojny światowej, a przy tym trend ten jest cały czas wzrostowy.

Główny Urząd Statystyczny przewidywał wcześniej, że tak duży stopień umieralności osiągniemy dopiero w 2032 roku, natomiast wpływ na większa umieralność ma nie tylko starzenie się pokolenia powojennego wyżu demograficznego, lecz także nienależyta dbałość Polaków o zdrowie.

Dane opublikowane przez wspomniany GUS są zaledwie wstępne, a już można się nimi poważnie niepokoić. Liczba 414 tysięcy zgonów w ubiegłym roku jest bowiem największa od czasu zakończenia II wojny światowej, przy czym w porównaniu do 2017 roku nastąpił wzrost o 3 proc.

Według specjalistów za 1-2 pkt. proc. odpowiada śmierć starszych osób urodzonych w czasie powojennego wyżu demograficznego, a większa umieralność może też spowodować stagnację w przeciętnym wieku życia Polaków.

Na razie nie wiadomo co spowodowało, że już teraz liczba zgonów w tym roku okazała się większa od prognoz na 2032 rok. GUS publikuje dane na temat przyczyn z rocznym opóźnieniem, ale niedawno opublikowany został za to raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W dokumencie „Sytuacja zdrowotna ludności Polski” czytamy więc, że Polacy mają niewielką wiedzę na temat czynników szkodliwych dla zdrowia, nie stosując się przy tym do zaleceń lekarzy.

[Ha ha! – admin]

Za utratę największej liczby lat przeżytych w zdrowiu odpowiadają głównie palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz zbyt wysokie ciśnienie krwi. Dwa lata temu czynniki ryzyka, na które mieliśmy wpływ, odpowiadały za utratę 37,3 proc. lat przeżytych w zdrowiu (bezpośrednio związane z dietą odpowiadały za 14,2 proc., palenie tytoniu za 17,2 proc.). Jednocześnie 40 proc. Polaków pytanych o powyższe pojęcia odpowiadało, iż nigdy o nich nie słyszało.

Na podstawie: forsal.pl.
http://autonom.pl

Komentarze 23 to “Zmarło najwięcej Polaków od czasu wojny”

 1. hulajdusznik said

  I znów wszystkiemu winni Polacy.

 2. Zbyszko said

  Bardzo ciekawym by było, gdyby ta statystyka była rozbita na np samobójstwa/zgodny naturalne, dzieci/ młodzi od 16-30/ starsi 0d 30-50 itd
  Nie ulega wątpliwości, że w Polsce prowadzona jest cicha wojna z Polakami, także przy pomocy nieświadomej niczego (przynajmniej na poziomie personelu medycznego) służby zdrowia. A podobno pieniądz miał chodzić za pacjentem. Młodszych, jeszcze nie pacjentów zachęcam do przeczytania skromnego tylko porównania, jak to było kiedyś z tą służbą zdrowia a jak jest teraz :
  http://gibson.neon24.pl/post/147375,po-reformie-sluzby-zdrowia-pieniadz-idzie-za-pacjentem

  P.S. czy ta statystyka ujmuje to ok 30tyś zaginionych rocznie dzieci, porywanych na bestialski handel?
  Z całą pewności ta statystyka nie ujmuje tych dzieci, więc należe do tej liczby 414tyś dodać te 30tyś a także dzieci „adoptowane” za granicę, więc można szacować, że co roku umiera ok 450tyś Polaków.

 3. GierSon said

  W Polsce nie prowadzi się także żadnej statystyki, która obrazowalaby zgony dzieci do 4 tygodni po podaniu szczepionki. Nie prowadzi się także żadnych statystyk porownujacych liczbę zgonów wśród dzieci szczepionych jak i nieszczepionych.

  Oczywiście nie ma co się temu dziwić i tak wszyscy wiedzą, że szczepionki to największe dobrodziejstwo ludzkości i to one wyeliminował wszelkie choroby zakaźne. No i w ogole hańbą dla czlowieka jest zadawanie takich pytan organom sanitarnym oraz ministrowi zdrowia.

 4. Olo said

  To się nazywa wojna biologiczna chazarskich lucyferian przeciwko narodowi polskiemu. Żydzi już od początku istnienia syjonistycznego tworu w Palestynie zatruwali Palestyńczykom i żołnierzom brytyjskim studnie z wodą pitną, więc dlaczego nie mieliby sie posługiwać tą samą metoda w stosunku do Polaków? Tak przejęli Palestynę, tak przejmą i Polskę. Oprócz zatrutej wody jest jeszcze zatrute jedzenie, napoje energetyzujące, dopalacze, narkotyki i inne żydowskie depopulatory.

 5. Siekiera_Motyka said

  Jak się skręca niżej termostat, siedzi przy jednej włączonej lampce, unika gorącej wody w łazience, leki nie kupuje bo drogie, żywność drożeje, dostęp do służby zdrowia utrudniony itd. to odlot na drugą stronę jest wyraźnie przyspieszony.

  Witamy w Unii Europejskiej równych i równiejszych !!!!

 6. Voodoosch said

  Niech dodadza pozabijane dzieci w brzuchach, to dopiero wyjdzie fantazyjny wynik.

 7. lopek said

  „…lecz także nienależyta dbałość Polaków o zdrowie.”
  ===========
  Aaaaaa – to już wiemy – dlaczego była nadmierna umieralność w KL Auschwitz 1 i 2 i innych tego typu ośrodkach z piekła rodem! Gdyby pan, tołażysz Hitler działał teraz – toby ustami dr. Mengele zakomunikował uroczyście, że przebywający w KL pensjonariusze – nienależycie dbają o swoje zdrowie.
  Wniosek?
  Zero zdziwień – bo przecież znamy bezczelność czarciego pomiotu. Od pewnego czasu ludzkość znajduje się w globalnym, szatańskim – KL – bez drutu kolczastego i wież strażniczych – natomiast atrapa Polski w tym obozie jest już w tzw. komorze gazowej.

 8. Plausi said

  Hasło żądu w Warszawce

  „W ubiegłym roku zmarło ponad 414 tysięcy mieszkańców Polski, co oznacza największą liczbę od czasu zakończenia II wojny światowej ”

  Można odnieść wrażenie, że hasło żądu w Warszawce brzmi ”Rezat Lachiw!” i to od trzech dziesięcioleci, a nawet dłużej. Symbolem tego hasła jest nowy pomnik w Warszawce

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/Warszawa%2C_Muzeum_Historii_%C5%BByd%C3%B3w_Polskich_-_fotopolska.eu_%28331935%29.jpg/420px-Warszawa%2C_Muzeum_Historii_%C5%BByd%C3%B3w_Polskich_-_fotopolska.eu_%28331935%29.jpg

  To by tłumaczyło, dlaczego prewodniczący bandy PiS wył w Kijowie: „Slava Ukraine”

  https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

  „1939[5] oder 1941[1] wurde der Gruß Slawa Ukrajini, Slawa Herojam von der Organisation Ukrainischer Nationalisten (OUN) offiziell angenommen ” (hasło „Slawa Ukrajini” zostało oficjalnie przyjęte przez OUN).

  https://de.wikipedia.org/wiki/Ruhm_der_Ukraine

  No cóż, jeśli znaleźć w Polsce stado baranów i dać im możliwść wyboru, to .. no właśnie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 9. NICK said

  Tak.
  P. Lopek.

 10. RomanK said

  https://theimaginativeconservative.org/2017/03/coming-collapse-poland-peter-s-rieth.html

 11. Judyta said

  Przeczytajcie: https://zorion.neon24.pl/post/147474,czarny-aniol

 12. RomanK said

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/pl.html

  Oto odwrocona piramida ZAPASCI DemograFICZNEj POLSKI….obecne dane to tylko potwierdzenie ,ze sa to zmiany nieodwracalne.
  POciagnijcie pionowe linie od najszerszej w dol…od najnizszej dodajac podzialy wiekowe w tym samym stosunku wiekowym…. i zobaczycie kiedy znikniemy- jako narod…. ca, 75 lat….

 13. PaniWoźna said

  ad. 1 p. Hajdusznik,
  Nie! To wina Putina 🙂

 14. NICK said

  Zapaści.

  Tak.

  Ale TU są zwykli ludzie, Romanie.

  Do nich pisać należy.

  Berdyczów to niedobra historia.

 15. ojojoj said

  „…Polacy mają niewielką wiedzę na temat czynników szkodliwych dla zdrowia…”

  A skad maja ludzie wiedziec ze jedza plastik i glifosat oraz pija fluorek?

  ——
  Skąd my wiemy?
  Admin

 16. Niktoś said

  „15 Ojojoj: A co to nie ma jutuba z Ziębą, Jaśkowskim, Czerniakiem i wieloma innymi? Nie oni wolą oglądać TV. Zamiast poszukać sobie na internecie wiele prac i badań naukowych wolą chrzanić o głupotach, oplotkowywać sąsiadów i zazdrościć innym.Potem gdy im się mówi, że pasta do zębów jest trująca, batoniki sprzyjają miażdżycy a szczepionki nasycone rtęcią i glinem, to się uśmiechają porozumiewawczo i mówią patrzcie na oszołoma.

 17. sarkazm said

  Tu jest częściowa odpowiedź, dlaczego?
  Jaśkowski – Epidemia kłamstwa:

 18. bladymamut said

  Szczepionki przeciw grypie i pneumokokom dla osób starszych też jakiś tam wpływ mają na tą liczbę

  „Przeprowadziliśmy analizę kohortową dzieci i dorosłych w ankietowym badaniu od 2013 do 2016 roku….
  Pierwszorzędnym punktem końcowym był wskaźnik ryzyka potwierdzonych laboratoryjnie ostrych chorób układu oddechowego [ARI] u osób po szczepieniu w porównaniu z innymi okresami w ciągu trzech sezonów grypowych. Wśród dzieci nastąpił wzrost zagrożenia ostrymi chorobami układu oddechowego patogenami innymi niż grypa po szczepieniu przeciw grypie w porównaniu z nieszczepionymi dziećmi w tym samym okresie…” – Assessment of temporally-related acute respiratory illness following influenza vaccination; Vaccine. 2018 Apr 5;36(15):1958-1964

  „Adeno- i rinowirusy były najczęstszymi wirusami powodującymi objawy grypopodobne [ILI]. Wymazy pobrane przez rodziców są skuteczną metodą pobierania próbek. Choroba grypopodobna występowała częściej u dzieci zaszczepionych przeciwko grypie w tym badaniu…” – Epidemiology of respiratory viral infections in children enrolled in a study of influenza vaccine effectiveness; Influenza Other Respir Viruses. 2014 May;8(3):293-301
  https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/03/27/badanie-skutecznosci-grypie/

  W tym badaniu oceniano skuteczność kliniczną szczepionki PCV13 w zapobieganiu hospitalizacji z powodu zapalenia płuc u osób w średnim wieku i starszych…
  W badaniu kohortowym uczestniczyło 2.075.730 osób poniżej 50 roku życia z Katalonii w Hiszpanii, które prospektywnie obserwowano od 1 stycznia 2015 do 31 grudnia 2015. Pierwszorzędowymi punktami końcowymi były hospitalizacja z powodu pneumokoków lub zapalenia płuc o dowolnej przyczynie i zgon z jakiejkolwiek przyczyny. Zastosowano modele regresji Coxa do oceny związku między szczepieniem szczepionką Prevnar 13 [PCV13] a ryzykiem dla każdego punku końcowego, dostosowane do wieku, płci i głównych chorób współistniejących/leżących u podstaw ryzyka…
  W tym badaniu, duże różnice w wynikach pomiędzy zaszczepionymi PCV13 i nieszczepionymi sugerują, że zaszczepione osoby były bardziej chore…
  Nasze dane nie potwierdzają klinicznych korzyści szczepień przeciwko pneumokokom szczepionką Prevnar 13 wśród dorosłych w Katalonii.” – Evaluating clinical effectiveness of 13-valent pneumococcal conjugate vaccination against pneumonia among middle-aged and older adults in Catalonia: results from the EPIVAC cohort study; BMC Infectious Diseases 2018 18:196
  http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/12/18/szczepionki-skoniugowane/

 19. ech said

  Zachcielo się żydowi służyć, to ma się należną zapłatę – anihilacja. Polak za szekla sprzeda ponoć… resztę niech każdy sam sobie dopowie, tego sekretu żydzi bardzo mocno pilnują.

 20. ech said

  Oj, miało być wziąć żyda na służbę,…hahah – wisielec na sznurze.

 21. Zamach na Europe planowany jest od lat.
  To nie tylko podboj Europy przez zachodnie bestie za czasow Napoleona, Hitlera czy Churchilla.
  To takze ta wsciekla rewolucja gazowa w Polsce
  To takze Jugoslawia
  To takze Ukraina
  To cale Balkany
  I Balty

  Czy ktos sie przejal ile milionow Polakow zginelo w obu wojnach swiatowych, w powstaniach, w obozach?
  W walkach na froncie i w czasie bombardowan. Z powodu chorob i glodu
  I czy tylko Polakow?
  Ilu Rosjan?
  Ilu Serbow?

  800,000 Serbs were killed in Croat WW2 death camp – RegionEnglish – on B92.n

  https://www.b92.net/eng/news/region.php?yyyy=2019&mm=02&dd=01&nav_id=106124

  No coz, bardzo tesknilismy za islamistami – mamy ich teraz pelno.
  Zaprosily europejskie kraje NATO zboczencow z Arabii Saudyjskiej, dziagmares – mordercow islamskich z Albanii i bandytow islamskich z Czeczni.
  Sercem i dusza popieralismy podboj islamski Europy.

  Nasze marzenie sie spelnilo: mamy teraz tyle islamistow w Europie ile nam serce podyktowalo!

  Europa umarla , gdy nielegalnie i bez powodu rozdarla Jugoslawie i wydarla serce Serbii- co twierdzil wojskowy dowodca Francji:

  Europe Died When NATO Illegally Ripped Out Serbia’s Heart in 1999 – Top French Military Commander

  https://russia-insider.com/en/europe-died-when-nato-illegally-ripped-out-serbias-heart-1999-top-french-military-commander/ri25656

  A teraz do podboju Europy zaprosilismy banderowcow ukrainskich, zeby pomogli krajom NATO w samobojstwie Europy.
  W tym samym czasie wszystkie wartosci chrzescijanskie w Polsce diabli wzieli.
  Teraz mamy nadmiar ‚dyskutantow’ o religii. Malo jest chetnych do stosowania religijnych praktyk i przykazan milosci blizniego.

  A zolnierze przekleci mordowali glownie Polakow, bo mowili ze to komunisci.
  I tak mordowali jak …komunisci. Albo lepiej.

 22. VAV said

  Żydowski profesor o tym, jak elity mogą zniszczyć chrześcijańską Polskę.
  Marc Siegel, profesor teatru żydowskiego na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie w Niemczech, stworzył „przedstawienie”, w którym elita rządząca (żydowska) omawia, jak podbić Polskę i przekształcić ją w żydowski wielorasowy raj.
  W filmie Marc Siegel prowadzi dyskusję między międzynarodowymi Żydami z Niemiec, Polski i Izraela o tym, jak obalić polskich nacjonalistów i Kościół katolicki, a także uczynić hebrajski i wietnamski oficjalnymi drugimi językami w Polsce.
  Propozycje dotyczące zniszczenia Polski obejmują:
  – Polskie obywatelstwo dla wszystkich imigrantów
  – Opodatkowanie Niemców, aby zapłacili milionom Żydów, aby przenieśli się z Izraela do Polski. (Jest to precedens po raz pierwszy na swiecie, gdzie obywatele jednego kraju beda opodatkowywani przez inny kraj).
  – Hebrajski jako drugi oficjalny język polski

  Żydzi od dawna uważali Polskę za swoją – kiedyś mieli w Polsce największą populację Żydów na świecie i nazywali ją „żydowską ziemią obiecaną”, gdzie mieli własny odrębny system prawny i działali niezależnie od polskiej elity rządzącej. To, że Żydzi jak Siegel wciąż fantazjują o odzyskaniu Polski, nie powinno być zaskoczeniem.

  Choć utwór ten ma zaprzeczenie bycia „projektem artystycznym”, nie powinno być wątpliwości, że ten rodzaj żydowskiej tworczosci Sanhedryn zwołał w UE i Izraelu, aby przedyskutować, jak skutecznie reagować na obecną pro-polską, pro-chrześcijańska kontrola nad Polską. Każdy, kto wierzy, że Żydzi będą po prostu stać i pozwolić Polakom określić swoje przeznaczenie, jest beznadziejnie naiwny.

 23. Re: 22 Film
  I tak wlasnie zydowskie k…rwy „ustawiaja” nam Polakom soc-kulture, a nawet I polityke… To sie k…rwa w „pale” nie miesci jak Polacy sa deformowani I demoralizowani za wlasne pieniadze na wlasnej ziemi…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy wkrotce bedziemy w roli Palestynczykow??? Bezbronnymi, oglupionymi I okradzionymi???

Sorry, the comment form is closed at this time.