Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marszałek Kuchciński odmówił zgody na konferencję w Sejmie o ustawie 447 i roszczeniach żydowskich

Posted by Marucha w dniu 2019-04-01 (Poniedziałek)

W poniedziałek (1.04.2019) miała odbyć się w Sejmie konferencja dotycząca ustawy 447, roszczeń żydowskich i niedzielnego protestu amerykańskiej Polonii. W konferencji mieli wziąć udział m.in. Stanisław Michalkiewicz i Grzegorz Braun. Okazało się jednak, że na taką debatę nie ma miejsca w polskim Sejmie.

– Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zablokował możliwość swobodnej debaty nt. roszczeń organizacji żydowskich wobec Polski – poinformował na Twitterze Tomasz Kalinowski. Powodem decyzji o odmowie zgody na konferencję w Sejmie miały być względy administracyjne. Debata odbyła się w siedzibie partii Korwin. Poniżej relacja z debaty przeprowadzona przez Media Narodowe.

https://wprawo.pl

Komentarzy 81 do “Marszałek Kuchciński odmówił zgody na konferencję w Sejmie o ustawie 447 i roszczeniach żydowskich”

 1. andzia said

  To jest raczej warszawski sejm a nie polski, a marszałek to ukrainiec.

 2. Efka said

  Tak się właśnie dowiadujemy, że Polska jest pod okupacją i nie ma wolności słowa.

 3. To jest wojna w Polsce 2019.

 4. JrzyS said

  należy znacjonalizować roszczenia żydowskie

 5. Boydar said

  No właśnie najwyższe władze USA to (4) uczyniły. Rzydowskie mrzonki przekształciły w narodowy interes Amerykanów. Trudno się zresztą dziwić, jaki naród taki interes. Zresztą, zbieranina heretyckich złodziei i bandytów innego mieć nie może. I nigdy nie miała.

 6. Zerohero said

  Kuchciński jest oskarżony o odbywanie stosunku z nieletnią prostytuką z Ukrainy. To jest kategoria „człowieka” który musi unikać takich rzeczy jak debata o 447, inaczej skończy się wysoki standard życia, seks, podróże itd.

 7. JA said

  1. By cos zrobic mogl Narod Polski, musi byc polska elita narodowa, ktora Dziala Wspolnie.
  – apel pobodka narodowa juz byl a slowa sa tylko li slowami. Apel powinien byc do wszystkich srodowisk prawicowych-patrotycznych o polaczenie sil w sprawie Prawa Naturalnego lamania oraz zamachow stanu of 98 Roku na Narod Polski I jego suwerennosc poprzez klamstwa majace dzis miejsce tam, gdzie byla li tylko Prawda.

  Do Pana Brauna niegdys zwrocilismy sie o promowanie ktoregos z Narodowcow Polskich Katolikow samemu bedac w cieniu tej osoby. Apel podtzymujemy.

  Do Pana Michalkiewicza kierujemy ten sam Apel jak I do Pana Winnickiego.

  Wszystkie srodowiska w tym Wiernych Bractwa Pousa X namawiamy I Apelujemy o Wspolne Dzialanie.
  Jezeli jego nie bedzie, to Apele o pobodke, swiadomosc zagrozenia sa plonne.

  Wspolne Dzialanie srodowsk prawicowych winno oddawac chwale Pane Bogu wlasnie tymi decyzjami I uczynkami, ktore bronily by Wiary I Kosciola w Polsce a za czym idzie przeciez obrona Polski.

  Pan Michalkiewicz poprosil o jamuzne. Ile osob odpowiedzialo choc modlitwa oraz poparciem wsparcia Pana Michalkiewocza proszacego o jalmuzne?

  Dzis, mozna powedziec Matka Polska BLAGA o Jalmuzne w Imie Kosciola, na ktorym wyrosla.

  Ilu z Was/nas podejmie Wspolne Dzialanie w tej sprawie?

  Niemalze NIKT.

  Polski wiec nie bedzie. Powstaje na oczach naszych przy rozdziawionej nas Polakow buzi Judeopolonia – POLIN

 8. Martusia said

  Znaczy, ze te k.rwy tak pozbadly Polacfto, ze juz nie kryja swoich podlych intencji. Jawnie handluja i firmuja narodowymi kleskami. Przy nich nawet uroszczeniowcy to jeszcze zasluguja na szacunek, bo w koncu bronia obok wlasnej kieszeni i bronia i interesow panstwa polozonego w Palestynie.

 9. JA said

  Czy Srodowisko Wiernych Bractwa Piusa X utowrzylo wspolny rynek, ktory oderwal by wiernych od modernizmu? NIE
  Czy Bractwo I wierni utworzyli Szkoly wolne of Modernizmu? Powidzmy, ze TAK

  Czy Bractwo I wierni utworzylo siec Kaplic wolnych of Modernizmu – TAK

  Czy wierni Bractwa Piusa X utworzyli spolecznosc majaca wlasny samorzad? NIE, opiera sie na samorzadach modernistycznego PTL BIS – zydowskich

  Czy Bractwa wieni utworzylo Policje , ktora by bronila wiernych Rodziny, dzieci, starcow, a wiec Kosciol a w nim WIARE KATOLICKA? NIE

  Nie zadaje sobie tych pytan pod adresem Ruchu Poru.

  Nie zadaje sobie tych pytan pod adresem innych srodowisk polskich w PRL BIS

  Jednak, skoro srodowisko najbardzie uswiadomione w Polsce – srodowisko Tradycyjnych Katolikow nie Dziala Wspolnie dla Chwaly Bozej I pozytku wlasnego w tym Polski, bo jest przeciez czescia Polski, to o nie ma co marzyc o Polsce I dobrych owocach Panow Michalkiewicza, Brauna, Winnickiego apelu.

  Birnosc modernistow polskich jak I biernosc Tradycjonalistow polskich jest te sama biernoscia tylko po innej stronie kija, bo czymze jest Wiara bez uczynkow , bo czymze jest Modlitwa bez Dzialania?

  Panie Joannus, dzialanie takie na ktore pozwalaja zydzi NIE JEST DZIALANIEM a tym, co Pan podziwia w PRL…

 10. JA said

  Kiedys, jak byla budowana Szkola w Warszawie, szkola Bractwa Piusa X – ludzie zmieniali miejsca zamieszkania, opuszczali swoje rodziny, srodowiska, ziemie… To bylo Wspolne Dzialanie I takie dzialanie dawalo Dobre Owoce I to wlanie jest przyklad dla calej Polski…

 11. Boydar said

  „… czy Bractwo i wierni utworzyli szkoły wolne od modernizmu? Powiedzmy, że TAK …”

  A niby skąd to „tak” ? Proszę wskazać tytuły podręczników mających zastosowanie oraz zmiany w podstawie programowej. O wykładowców litościwie nie pytam.

  Po kruchym lodzie Pan drepce.

 12. Easy Rider said

  Kuchciński – absolwent technikum ogrodniczego, to postać jakby żywcem wzięta z komedii Barei. Twierdzenie, że on podjął jakąś decyzję (a nie jego „Ojciec Chrzestny”) – to zbyt duże dowartościowanie tego nieciekawego jegomościa.

  Zresztą, obojętnie, kto podjął decyzję – spowodowała ona, że sprawa została bardziej nagłośniona, niż gdyby konferencja miała miejsce w sejmie i zapewne nie przysporzy popularności PiS-owi.

 13. Boydar said

  PiS to pie…doli, Panie Easy; bo po to właśnie jest 🙂

 14. Salcie said

  „… jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…”

  ———————————-

  Jeśman:
  Bez nacisków oddolnych Polonii w USA ws. ustawy 447 nie można nic zrobić.
  KPA jest naiwny

  .https://www.youtube.com/watch?v=IGq4mWaYtkY

 15. Easy Rider said

  Ad 13 – Boydar.
  Oni dbają o opinię, ale w tym przypadku ważniejsza była opinia Jojne Danielsa, niż elektoratu.

 16. Salcie said

  No i to jeszcze…..

  ———————————–

  PiS zablokowało konferencję dotyczącą 447? T. Kalinowski

  .https://www.youtube.com/watch?v=-rJJ3rVvGsI

 17. Salcie said

  Jak ja kocham PiS….

  ———————————–

  PiS zablokowało konferencję dotyczącą 447? T. Kalinowski

  .https://www.youtube.com/watch?v=-rJJ3rVvGsI

 18. Salcie said

  Aj waj! Yotube po raz 3-ci nie chce przepuścić

  ((((((https://www.youtube.com/watch?v=-rJJ3rVvsGsI)))))))))

  ———
  ???
  Admin

 19. Salcie said

  Pardon! Przepuscil 🙂

 20. Salcie said

  Przepraszam za dzisiejsza nadaktywnos, no ale cóż…. 🙂

  ———————————–

  Arcyciekawa dyskusja Kurek z Żarynem we wPolsce.pl! Senator PiS: Bez strony żydowskiej badania na terenie Jedwabnego będą niewiarygodne

  .https://wpolityce.pl/polityka/440256-arcyciekawa-dyskusja-kurek-z-zarynem-we-wpolscepl

 21. Olo said

  Przypomnijmy historię życia banderowskiego narkomana o pseudonimie „Członek”:

  „Morfinowa przyjaźń nie rdzewieje

  Marek Kuchciński – pseudonim ‘Członek’, w latach siedemdziesiątych związany z bandą ‘Mundka’ okradającą apteki żeby zdobyć narkotyki.
  Pan Poseł również przez 14 lat nie respektował prawomocnego wyroku sądu…

  (nie podam żródeł – niech będzie to ćwiczenie intelektualne dla plujących w mailach na tą stronę fanatyków PiS’u, szukajcie a znajdziecie – chyba że nie umiecie;)

  Kuchciński – pseudonim ‚Członek’
  Od Przyszedł do mnie i powiedział, że chce się do hipisów zapisać na członka” – opowiadał dziennikarzom „Mundek”. Takim wstępem dzisiejszy poseł zdobył sobie pierwszy pseudonim – Członek. „Pamiętam, że Marek był też nazywany Penelopą, ale to przezwisko jest nie ze środowiska hipisowskiego. Tak go nazwali, bo udzielał się w kabarecie. Grał Odysa i musiał krzyczeć: „Penelopo, otwórz, to ja!”. To było u nas w domu kultury na osiedlu Kmiecie” – dodaje jego znajomy z tamtych czasów, też były hipis. „Marek grał na kongach” – wspomina.

  Kipisz u Kuchcińskich
  Późniejszy szef klubu Prawa i Sprawiedliwości „na członka” zgłosił się jednak nie do niewinnej grupy dzieci kwiatów, ale do narkomanów, którzy dla zdobycia towaru byli skłonni popełnić każde przestępstwo.

  „Z przemyskiego więzienia wyszedł recydywista Stanisław W. Był z Krakowa, ale postanowił zostać w Przemyślu i zamieszkał na prywatnej kwaterze u Kuchcińskich na Matejki” – opowiada były milicjant z sekcji kryminalnej przemyskiej komendy. Wkrótce okazało się, że W. włamał się do dwóch domów noclegowych PTTK i milicja weszła do mieszkania Kuchcińskich na przeszukanie.

  „Zrobiliśmy kipisz, bo szukaliśmy fantów z tych włamań, ale znaleźliśmy jeszcze coś – morfinę” – wspomina milicjant. Okazało się, że W. razem z „Dyszlem” i „Mundkiem” fałszowali recepty, m.in. na morfinę i krople Inoziemcowa, które potem kupowali i rozprowadzali w grupie hipisowsko-narkomańskiej. Druki recept wykradł ojcu syn przemyskiego lekarza.
  Sprawa trafiła do sądu.

  „A Kuchciński?”

  „Wtedy był „nielat”. Na słomianej macie w jego pokoju były poprzypinane opakowania po herbacie z Peweksu. Myśleliśmy, że coś kombinuje z tą herbatą, parząc jakieś czaje (niezwykle mocne wywary). Nie mieliśmy jednak dowodów, że bierze twarde narkotyki. Przeprowadzaliśmy z nim wtedy rozmowy ostrzegawcze” – opowiada milicjant.

  Śmierć w bramie
  Wraz z modą na hipisów młodzieńcy i dziewczyny zapuścili długie włosy, założyli wąskie spodnie albo dzwony i zaczęli szukać narkotyków. Dostęp do nich w PRL nie był łatwy, wąchali więc klej, palili trawkę, haszysz, a niektórzy gotowali
  wywary z makówek i tak otrzymany kompot wstrzykiwali sobie w żyły. Popularne były też wtedy leki o odurzającym działaniu, które trzeba było jakoś zdobyć.

  „Tu chodziliśmy do szkoły, chociaż ja byłem w niższej klasie” – opowiada jeden z sąsiadów Kuchcińkich, wskazując w stronę Liceum im. Słowackiego. Rozmawiamy w przemyskiej restauracji. „Nikt z nas wtedy nie wiedział, co to narkotyki. Kiedy zaczął się ruch hipisów, widzieliśmy ich inny ubiór, długie włosy. Potem okazało się, że to grupa jakichś lekomanów, którzy włamują się do aptek. Sprawa stała się głośna. Na wiosnę 1975 rooku pisały o niej gazety, bo wśród zamieszanych były tzw. dzieci z dobrych domów. To z nimi trzymał się Marek” – wspomina.

  „Dzidka” miała 17 lat. W kwietniu 1975 roku zmarła w bramie przu ul. Chopina. Dziesięć minut wcześniej dwójka kolegów narkomanów wstrzyknęła jej krople Inoziemcowa. Sami mieli je wziąć zaraz po niej. Już tego nie zrobili. Przestraszyli się. Śmierć młodej dziewczyny wstrząsnęła wtedy miastem. „Życie Przemyskie” napisało o niej reportaż „Niedokończone życie”.

  „Kilka tygodni wcześniej do sądu poszedł akt oskarżenia przeciwko 14 chłopcom i dziewczynom w wieku od 17 do 22 lat, którzy zażywali narkotyki. Nie pomogły rozmowy ostrzegawcze milicjantów z młodzieżą i rodzicami” – informował tygodnik. Akt tych spraw próżno jednak szukać w przemyskich prokuraturach, sądach i na policji. – Materiały z tamtych czasów zostały już zniszczone. Minęło przecież 30 lat – usłyszeliśmy we wszystkich tych instytucjach.

  Po śmierci „Dzidki” milicja ostro wzięła się za środowiska hipisowsko-narkomańskie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci sąd skazał tylko dwójkę narkomanów, którzy podali jej zastrzyk. Skąd dziewczyna wzięła krople Inoziemcowa, nie ustalono. „To nie było nasze towarzystwo” – podkreśla były hipis z grupy „Mundka” zapytany o sprawę „Dzidki”. „Do nas należeli , , . Kręcił się koło nas też Marek i jego siostra” – przyznaje.

  „Mundek” fałszuje recepty
  „Zatrzymywaliśmy tego „Mundka” chyba kilkadziesiąt razy. Miał taki pokój zrobiony na czerwono, jak piekło. Raz mi się pociął żyletką” – wspomina śledczy z tamtych czasów.

  Milicjanci z sekcji kryminalnej pamiętają, że u „Mundka” zawsze było parę osób. Niektórzy, choć wtedy ćpali, wyszli na ludzi. Pokończyli studia i są teraz znanymi malarzami czy grafikami. „To nie było zwykłe ćpanie. My mieliśmy własną ideologię, której częścią były narkotyki” – wspomina uczestnik tamtych spotkań, dziś szanowany obywatel Przemyśla.

  Te idealistyczne wspomnienia burzą jednak przypadki śmierci z przedawkowania i z powodu źle zrobionego zastrzyku – kiedy do żyły dostało się powietrze. Także w grupie „Mundka” zdarzały się tragedie.

  „W namiocie nad Sanem znaleźliśmy dwa trupy. Widywaliśmy tych młodych ludzi wcześniej u . Okazało się, że wstrzyknęli sobie wywar z makówek” – opowiada były milicjant.

  Jego zdaniem grupa „Mundka” miała dwa główne sposoby na na zdobycie narkotyków: opisane już fałszowanie recept albo włamania do aptek.

  „Dostałem wyrok w 1976 roku za włamania do aptek” – przyznaje DZIENNIKOWI Edmund Gorzelany. Takiej sprawy nie udało nam się odnaleźć. W lubelskim sądzie rejonowym dowiedzieliśmy się jednak, że w 1976 roku „Mundek” został zatrzymany i skazany za podrabianie recept na krople Inoziemcowa.

  Prywatna sprawa posła
  O Marku Kuchcińskim Gorzelany nie chce jednak rozmawiać. „Ale znamy się” – przyznaje. „Zawsze rękę podniesie, jak jedzie lancią. Potwierdza tylko, że coś brali i Marek też”.

  „Ojciec Kuchcińskiego przychodził do mnie i żalił się, że nie wie, co ma zrobić, żeby Marka wyprowadzić na ludzi. Żeby zostawił te narkotyki i to towarzystwo” – opowiada DZIENNIKOWI Stanisław Żółkiewicz, były wicewojewoda przemyski i prezes Stowarzyszenia Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich.

  Sam Marek Kuchciński unika jak może rozmów na temat swojej młodości. Przez dwa tygodnie zwodził nas, odwlekając spotkanie, a przez telefon, pytany o narkotyki, próbował przekonywać: „To moja prywatna sprawa”.

  Ps. Jako wicewojewoda Kuchciński po cichu wydzierżawił prawie 90 hektarów państwowej ziemi. „Po cichu”, bo kiedy w kampanii wyborczej w 2001 r. lokalne gazety zapytały kandydatów na posłów o stan posiadania, Kuchciński o żadnych łąkach nawet nie wspomniał. Jak wynika z oficjalnych informacji rzeszowskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, Marek Kuchciński również wydzierżawił w 2000 r. prawie 33 hektary pól w Wapowcach pod Przemyślem. Kiedy w październiku 2001 r. Kuchciński został posłem PiS, łąki w Bieszczadach oddał Agencji. Zupełnie coś innego poseł PiS zrobił jednak z polami w Wapowcach. Położone malowniczo pod lasem ziemie za zgodą Agencji scedował na Edmunda Gorzelanego, ps. Mundek, swojego guru z czasów hipisowsko-narkomańskiej przeszłości.
  „Dlaczego zrobił pan taki prezent Gorzelanemu?” – zapytaliśmy posła Kuchcińskiego. Odesłał nas do Agencji Nieruchomości Rolnych, „bo to ona podejmowała decyzję” i do… Gorzelanego.
  „Dlaczego poseł zrobił cesję dzierżawy na pana?” – pytamy „Mundka”. „Bo go poprosiłem. Myślicie, że jestem taki naiwny, żeby wam się przyznać, że jestem słupem Marka Kuchcińskiego” – odpowiada Gorzelany, w swoim mniemaniu, dowcipnie.
  Ciekawe, czy jeżeli Marek Kuchciński poprosi, to Gorzelany zrobi cesję dzierżawy na powrót na niego?

  Posłowi się upiekło!
  Poseł Marek Kuchciński przez 14 lat nie respektował prawomocnego wyroku sądu…

  Poseł PiS Marek Kuchciński mówi, że dyrektora Liceum Plastycznego w Jarosławiu Józefa Kalinowskiego nie zna
  Na trzy dni przed pierwszymi demokratycznymi wyborami parlamentarnymi w nowej Polsce, 23 października 1991 r., na łamach naszego tygodnika, w specjalnym dodatku wyborczym (nr 43) ukazało się ogłoszenie następującej treści: ?Zarząd Wojewódzki Porozumienia Centrum w Przemyślu informuje, że przeciwko Józefowi Kalinowskiemu, kandydatowi do Sejmu, prokuratura prowadzi postępowanie dowodowe?.
  Szefem przemyskiego Porozumienia Centrum w tamtym czasie był obecny poseł PiS, były szef klubu parlamentarnego tej partii Marek Kuchciński. Józef Kalinowski zaś startował do Sejmu z listy nieistniejącego już Chrześcijańsko-Demokratycznego Stronnictwa Pracy. Józef Kalinowski: rzeźbiarz, nauczyciel w Liceum Plastycznym w Jarosławiu (obecnie dyrektor tej placówki), działacz pierwszej ?Solidarności?, wydawca lokalnej wersji bliuletynu Odnowa, członek Klubu Inteligencji Katolickiej z wynikiem 850 głosów do Sejmu nie wszedł. Nie udało się to także jego adwersarzowi.

  16 rozpraw
  We wspomnianym ogłoszeniu nie podano żadnych szczegółów. Ani jaka prokuratura prowadzi postępowanie, ani czego ono dotyczy. Nie było ich, bo żadnego postępowania żadna prokuratura przeciwko Józefowi Kalinowskiemu nie prowadziła. Ten postanowił więc oddać sprawę do sądu, która rozpatrywana była przez prawie dwa lata. Odbyło się aż 16 rozpraw, na których M. Kuchciński nie pojawił się ani razu. 9 listopada 1993 r. przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w tej sprawie. Wyrok skazujący zarząd przemyskiego PC. Sąd uznał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych J. Kalinowskiego i nakazał członkom Zarządu Wojewódzkiego PC w Przemyślu ? Zygmuntowi Grzesiakowi i Markowi Kuchcińskiemu ? odwołać ?nieprawdziwe zarzuty opublikowane w dodatku wyborczym do tygodnika Życie Przemyskie (nr 43 z dnia 23 października 1991 r.) pod adresem powoda Józefa Kalinowskiego?, poprzez umieszczenie na łamach naszego tygodnika stosownego oświadczenia i oddanie pokrzywdzonemu 24 tys. zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Nakazał im też dokonanie wpłaty na konto Polskiego Czerwonego Krzyża 1 mln zł (przeliczając na dzisiejsze złotówki, Z. Grzesiak i M. Kuchciński powinni byli zapłacić łącznie 9 tys. zł ? przyp. MG). 9 grudnia 1993 r. wyrok się uprawomocnił. W lutym 1994 r. wyrok uzyskał klauzulę wykonalności. Od tej pory rola sądu się skończyła.

  Poseł zlekceważył wyrok
  9 listopada br. minęło już 14 lat od ogłoszenia wyroku. Wyroku, który nigdy nie został wykonany. Marek Kuchciński nigdy nie opublikował na łamach naszego tygodnika oświadczenia, odwołującego nieprawdziwe zarzuty w stosunku do J. Kalinowskiego i nigdy nie zapłacił 9 tys. zł. W 2001 r. został posłem i od tego czasu chronił go immunitet.
  Józef Kalinowski uważa, że poseł po prostu olał ten wyrok. Oddając sprawę do sądu, miał nadzieję na przeprosiny, które zdjęłyby z niego cień przestępcy. Od tamtego czasu jest z dala od polityki, a gdy widzi w telewizorze M. Kuchcińskiego z miejsca wyłącza urządzenie. Kilka miesięcy od uprawomocnienia się wyroku poprosił komornika o wyegzekwowanie należności. Ten jednak zażądał wpłaty z góry 25 procent ściąganej sumy jako opłaty za jego pracę. Zrezygnował, bo nie miał tylu pieniędzy. W ciągu 14 lat tylko raz stanął oko w oko z posłem Kuchcińskim. Dyrektor jarosławskiego ?plastyka? nie wie, czy udawał, że go nie poznaje, czy nie, ale nie ukłonili się sobie.

  Już nic nie musi?
  Poseł Kuchciński nie przeprosił i nie zapłacił i już nie musi tego robić. Wyrok po 10 latach uległ przedawnieniu. ? Obowiązkiem każdego skazanego jest wywiązanie się z prawomocnego wyroku. Każdy powinien go uszanować. Ten wyrok był z powództwa cywilnego, więc o jego wyegzekwowanie musiał postarać się powód, składając odpowiedni wniosek o egzekucję komorniczą ? mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Przemyślu Lucyna Oleszek. ? Każde wykonanie wyroku, tak w postępowaniu karnym, jak i cywilnym, ulega przedawnieniu. W wypadku tejże sprawy nastąpiło przedawnienie po upływie 10 lat. To sprawia, że nie można już dochodzić tego roszczenia ? podsumowała L. Oleszek.

  Ja tego pana nie znam
  Zapytaliśmy posła M. Kuchcińskiego, dlaczego nie wywiązał się z prawomocnego wyroku, dlaczego go nie uszanował. Odpowiedział bardzo lapidarnie: ? Tę sprawę pozostawiam adwokatom. Nie złożyłem odwołania od wyroku ze względów technicznych. Ja tego pana w ogóle nie znam. Ubolewam, że dziennikarze zajmują się jeszcze tą sprawą, że ich to tak interesuje. Jest przecież tyle ważniejszych spraw.”

 22. Kula said

  Powiem krotko ;;;KREW MUSI SIE POLAC.By reszta pospolstwa polskiego sie obudzila.Nie miejmy zadnych zludzen Nami nie rzadza Polacy tylko osobniki mowiacy polskim jezykiem.A z duszy sa smiertelnymi wrogami POLSKI.
  A wiec WOJNA POLACY nie nie chowajmy glowy w piasek I nie udawajmy ze jest wszystko OK.To postawa czlowieka idioty ktory mimo ze jest dorosly nie rozumie nic .
  Czyli ze jest idiota.Nie mam zamiaru nawolywac do zbrodnii.Ale polityka okupacyjna .Tak zwanego rzadu polskiego nie pozostawia zludzen Co do tego ze juz nie dlugo beda nas pacyfikowac FIZYCZNIE.Czyli usmiercac..
  I w tym my badzimy lepsi odnich .Szybcy sprytniejsi I BEZWZGLEDNI bez SKRUPULOW.Wyzbacimy sie wszelkiej litosci milosci dla wrogow Ojczyzny jest tylko jedna kara A jest nia ……………K.S..

 23. zofia said

  Nie rozumie stanowiska prof S Krajskiego (od 8min) w sprawie 447 czyli wyludzenia

  Majatek bezspadkowy jest wlasnoscia skarbu panstwa wg prawa

 24. zofia said

  Jesli bandycka zuchwala kradziez 10 mildarow zl zostanie ukryta to Polska juz nigdy sie nie odrodzi!

 25. Rafal Cz. said

  To lata niemadrej polityki zagranicznej Polski. Zamiast wykorzystac geopolityczne polozenie Polski i umiejetnie balansowac
  miedzy wschodem a zachodem oddano sie mrzonkom o NATO. A to pulapka bez wyjscia, teraz USA maja nas w garsci i dyktuja
  co Polska ma robic a zatem i Zydzi. Tak sie placi za mrzonki w polityce. Tak sie placi za naiwnosc. Rosja nie ma zamiaru na Polske napadac bo i po co. Ale zamiar USA w pelni sie powiodl. Nienawisc miedzy slowianami rozkwitla na nowo a to woda na mlyn naszym najdrozszym „Sojusznikom”.
  I na koniec powiem tak: Nie stanie sie nic jesli wojska USA opuszcza Polske a Polska zyska argument w sprawie ustawy 447.
  Ale na to trzeba odwagi a tej naszym wladzom brakuje.

 26. U Giertychów słyszałem, że Kaczyńscy dostali od Rotszylda miliard dolców za wprowadzenie Polski od Unii Europejskiej a Maciej Giertych dawał odczyty a masonerii. Był tam też odczyt prelegenta z Warszawy, który mówił, że publicysta amerykański Hans Schmidt Domyśla Się, iż WTC było NAPADEM Rotszylda na Rokefelera ??? który się UDAŁ.

  Przyszli agenci Huja związali
  Sznurówki, pasek zabrali…
  Spodnie opadły, penis pokazał
  I ukazała się Duuupa…

  SPOWODOWAŁEM śledztwo Bundestagu w sprawie WTC publikując polsko-niemiecko-amerykańską konferencję na Najwyższym Szczeblu w gdańskim NEPTUNIE w sprawie mego VDTW. Były minister Bundeswehry Bilow zeznał przed komisją Bundestagu, że ŚRODKI NA PRZEPROWADZENIE TAKIEJ OPERACJI MA TYLKO PENTAGON.
  Raport z tego śledztwa, na 125 stronach maszynopisu, miał zostać opublikowany w kobiecym magazynie politycznym CICERO, czemu zapobiegła bardzo brutalne interwencja Policji.

 27. Marucha said

  Re 9:
  Powinien Pan jeszcze spytać:
  – Czy środowisko FSSPX w Polsce stworzyło własnej wojsko? NIE.
  – Czy środowisko FSSPX w Polsce stworzyło wlasną mennicę? NIE.
  – Czy środowisko FSSPX w Polsce stworzyło własne KGB? NIE.
  – Czy środowisko FSSPX w Polsce stworzyło własny koncern medialny? NIE.

  Itd.
  Boże, ty widzisz to, i nie grzmisz…

 28. Marucha said

  Re 21:
  Wypadałoby podać źrodło:
  Np:
  >https://tropimypis.prv.pl/kuchcinski-pis.html

 29. Moher49 said

  Nic innego nie można się spodziewać po żydowskim rządzie w Polsce, knesejmie i marszałku Ukraińcu.

 30. Lily said

  E,tam. Najwazniejsze,ze swojemu panu
  Jaroslawowi wierny.U Kaczynskiego
  wszyscy nieskazitelnego charakteru.

  Zrodlo.Musisz to wiedziec(440)

 31. Marcin said

  Przecież ta .urwa to Ukrainiec.

 32. Barbara Chojnacka said

  Ad Marucha 27
  Pięknie Pan odpisał oburzonemu nadgorliwemu z pretensjami do FSSPX
  ☺️

 33. Star said

  Jakim prawem niejaki Ziobro, wyrzucił ze służby oficera, który odkrył prawdziwą twarz b. „Członka” a obecnie marszałka Sejmu, ukraińca z pochodzenia, niejakiego Marka K.? Jakim prawem – pytamy?

  Jak wytłumaczyć takie zachowanie ministra sprawiedliwości? Z czyjego rozkazu Ziobro wydał takie polecenie? Kim są dla Ziobry polscy pracownicy wywiadu – któremu wywiadowi służy minister Ziobro i któremu służą „ziobropodobni”?

 34. Aguirre said

  Konferencję w sprawie zboków też pisiory zablokowały na dwie godziny przed. Znów organizował ją Winnicki. No cóż ale przecież to wg. co poniektórych żyd i zdrajca. Nie wiem co trzeba by było zrobić dla Polaków aby się uwiarygodnić. Wiarygodny jest dla nich tylko trup.

 35. Maverick said

  Postawili muzeum aby duraczyć młodych Polaków. https://twitter.com/i/status/1112952601895731200

 36. jasiekztoronto said

  Re: 35 Maverick…
  Czy wina jest tego (tych) co duraczy, czy tego (tych) co pozwala sie (z lenistwa i ignoracji) duraczyc???…

  Czy wiekszosc Polakow oglada „telAvizje” dobrowolnie czy ktos ich przymusza do ogladania???

  Czy pijaka przymuszaja do picia wodki (wlewa mu do gardla) czy on sam z wlasnej i nieprzymuszonej woli idzie do sklepu monopolowego i ja zakupuje???…

  Itd., itd., itd.,

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Rachunek za zaniedbanie, za ignorancje, za naiwnosc, za latwowiernosc itd…trzeba bedzie zaplacic… I nie bedzie „zmiluj sie…”…

 37. bebrave2019 said

 38. jasiekztoronto said

  Re: 37
  No wlasnie mialem umiescic ten link (adres).
  Dziekuje za szybkosc.
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. bebrave2019 said

  Marek Kuchciński (ur.1955 w Przemyślu) – Ukrainiec z Przemyśla, jako wicewojewoda podkarpacki, znany ze swoich sympatii upowsko-banderowskich, wykazał szczególną aktywność w załatwianiu pochówku na cmentarzu wojennym strzelców siczowych w Przemyślu dla ludobójców z UPA zabitych podczas napadu na Birczę.W młodości związany z subkulturą hipisów. W 1989 był w Komitecie Obywatelskim w województwie przemyskim oraz w Krajowym Komitecie Obywatelskim „Solidarność” przy Lechu Wałęsie. Od 1990 do 1999 należał do Porozumienia Centrum. Odszedł z PC do PPChD, następnie w 2001 przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2001 został wybrany zostaje posłem na Sejmu IV kadencji z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, zasiadał w kilku komisjach sejmowych. Był został wiceprzewodniczącym Parlamentarnej Grupy Polsko-Ukraińskiej oraz członkiem Zgromadzenia Polski i Ukrainy.

 40. ad.27. Panie Gajowy, ja pytam wszystkie srodowiska o Wspolne Dzialanie bez ktorego wiara nawet Pana jest tylko slowem.

  Tak, Boze Ty widzisz I nie grzmisz?

  „Boże, ty widzisz to, i nie grzmisz…-admin”

  Tak, Pan Bog GRZMI I to ostro Panie Gajowy! Pan tego nie widzi??!!

  Czemu sie Pan dziwi? Ilu Ksiezy za zaborow tworzylo nawet wsie we wspolnym dzialaniu??

  Ile powstawalo organizacji w tym gospodarczych w przeszlosci za zaborow, by utrzymac wiare I bronic sie ekonomicznie wspolnie!

  Tak, Pan Bog GRZMI ale Pan Gajowy wciaz nie widzi, nie czuje, nie slyszy…ale poczuje, usyszy I zobaczy…

 41. A jak Biskup Lefebvre w Afryce zakladal srodowiska w tym organizujac je we wspolnej pracy dla Chwaly Boga I wspolnego porzytku tak, by bronic sie przed heretyckow wplywem…?

  No , ale to przeciez …pisze Gajowy…

 42. Jeszcze tobie Ojcze pokaze jak dzialac, ze Ojcu wstyd bedzie I zal tylu lat… – ja dopiero zaczynam…

 43. Maverick said

  Panie Jaśku pełna zgoda, młodzi Polacy nie mają wzorów szlachetności do naśladowania, tych wymordowali Niemcy a potem żydowscy enkawudziści, imponuje im ochlaństwo, wierzą w bzdury z TV i wolą dołować się wzajemnie niż wzajemnie podciągać w górę. Jak tutaj oszukać, nie zapłacić za wykonaną pracę. Tacy ludzie bez charakterów rwią się do władzy od Stolzmanów, Komorów, DUD, Kuchcińskich a jest ich setki tysięcy na wszystkich szczeblach. Nie wspomogą rolnika kupując bezpośrednio od niego tylko polecą do żydowskiego supermarketu.

  Coraz to gorzej, teraz wmawiają im fałszywą tolerancję do LBGT, promują zboczenia, waleczne lesby. Podtruwają GMO, rekordowe ilości dzieci w Polsce zapada na chroby raka, a ponoć mieliśmy najlepsze zarcie w Europie.

  To jest cichy holocaust naszego narodu i to przy pomocy tych falszywców przy sterach władzy.

 44. Boydar said

  Gajowy Marucha przez ostatnie trzynaście lat, swoim życiem, czasem, pracą i cierpliwością daje dowód na Wspólne Działanie. Twardo też strzeże honoru Boga i Ojczyzny.

  I choć zgodnie z deklaracją, niejedno ma do powiedzenia, to jeszcze więcej do przemilczenia, jak Matka Dziecku o dorosłych sprawach. Mówimy za to my, komentatorzy, i to jest Wspólnota. Jest Pan zdolny stanąć w szranki ? Żenada !

  Aby nie na gruncie zbiórek pieniężnych, bo to każdy żyd potrafi, a z żydami mamy na pieńku.

 45. Rokitnik said

  Panie JO
  MODL SIE I PRACUJ – A GARB CI SAM UROSNIE !
  Nie mieszajmy wyrokow Boskich do naszych ulomnych dzialan. Jak mozna sie dolaczyc do KLECZNIKOW, skoro byt Narodu oddaje sie w pacht dzialania sil, z NIE tego Swiata?
  Pan swoimi namowami sprowadzasz tych biedakow do pozycji /nomen omen / ortodoksyjnych zydow z czasow 2 W,Sw….ktorzy p o p o t u l n i e szli do gazu, bo ichny Jahve tak widocznie chce ?
  Na TYM Swiecie, nic co nie jest kasowaniem ZLEGO – nie zaaowocuje DOBREM. !!?
  Ani Zawisza Czarny, ani literacki Wolodyjowski nie padali przed w r o g i e m na kolana, tylko w a l c z y l i / czasami w brew logice / i zwyciezali – co mozna by przyjac, ze TAKZE z Boza pomoca?

  Mdli mnie widzac panskie wpisy…. bo pan nawolujesz do biernosci Obywatelskiej, z powodu urojen Religijnych !

 46. ad.45.”..bo pan nawolujesz do biernosci Obywatelskiej, z powodu urojen Religijnych..”

  Przeciwnie, nawoluje do aktywnosci Kosciola w Polsce z powodu Prawd Wiary i wiedzy o Panu Bogu.

  Tylko ale to tylko Chrystus i Jego przenajswietrza Matka moze nam pomoc wowczas, gdy oddamy Panu Bogu nasze serca i rece we Wspolnym Dzialaniu.

  Tak powstalo Bractwo w Polsce
  Tak powstal I dziala Ruch Oporu w Polsce

 47. Lily said

  Re 35; Marevick
  Nie wiem czy w Polsce media podawaly,o
  tym,ze po przejeciu calkowitej wladzy przez
  Kaczynskich,(babka Swiatkowska z Gronowki)
  swoje urzedowanie rozpoczeli od latania do USA i Izraela.Robili to na przemian,glosily o tym
  Zach-media.Musieli to robic,w jakims celu,
  prawda?.Tyle co zrobili Kaczynscy,dla
  „starszych braci w wierze”.JP2,to zadna
  inna partia nie zrobila,i nadal to robia.
  W internecie mozna znalesc,jak wrogowie
  Narodu Polskiego,deklaruja,ze „za 100-lat
  nikt na Swiecie nie bedzie pamietal,ze
  kiedykolwiek,istnial Narod Polski”.

 48. Easy Rider said

  Ad 37 – Bebrave2019.

  Co do autora książki „Żydowska supremacja” – David Duke dla mnie stracił wiarygodność, gdy w sposób gwałtowny zaczął kwestionować istnienie Chazarów.

  Natomiast ciekawe w wypowiedzi posła R. Majki było zasygnalizowanie możliwości wprowadzenia przez PiS obowiązku szczepienia dorosłych. Interesując się tematem obowiązkowych szczepień uważam, że nie należy tego traktować jako Prima Aprilis, to raczej logiczne rozwinięcie tego, co ma miejsce od wielu lat w stosunku do dzieci. To nowy rodzaj „totalitarno-demokratycznego” ludobójstwa. Nie będzie łagrów, ale ludzie będą umierać w domach.

 49. jasiekztoronto said

  Re: 48 Easy Rider…
  Powiem panu na „ucho”…by nikt nie slyszal…
  Jak tez nie wierze ze to chazarzy stoja za tymi wszystkimi skandalami finansowymi i politycznymi…skoro skrupulatnie wypelniaja „przykazania” zydowskiego talmudu…

  A czy istnieja? A malo jest skur…wionych „monglolow”? A malo jest sk…rwionych Polakow???

  Troche symetrii…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A tak za pozwoleniem: to do kogo tak konkretnie ma pan zaufanie???…

 50. Joannus said

  Ad 9
  ”Panie Joannus, dzialanie takie na ktore pozwalaja zydzi NIE JEST DZIALANIEM a tym, co Pan podziwia w PRL…”.

  Nie widzę w tym zdaniu sensu.
  Kiedyś Pan lepiej się prezentował.
  Powiem tak, dla Pana dobra polecam więcej lektury Nowego Testamentu i zapoznania się z dziełem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wtedy zacietrzewienie z owładnięcia chociażby duchem aktywizmu, złym duchem jak podawali Ojcowie duchowi, może trochę ustąpi. O darach Ducha Świętego nie wspomnę na tym etapie.
  Świat i czas należy do Pana Boga, a nie jak Panu się wydaje do żydów.
  Działaj Pan sobie wspólnie z kim chcesz i jak chcesz, tylko raz na zawsze odwal się od FSSPX. Wara.
  Znalazł sobie sędzia i naprawiacz historii i świata, cel do niegodnego poniewierania i oskarżania. Widocznie w tym oporowym ruchu taka zaprowadzona Tradycja, aby wierni bez miary chlapali jęzorami na FSSPX.
  W ich mniemaniu, jakież to miłe Panu Bogu i Pani Naszej Królowej Nieba i ziemi.

  —–
  Popieram,
  Admin

 51. Maverick said

  Za odmowę uczciwej debaty aby uświadomić społeczeństwo o zagrożeniach i planach kabały i lucyferianów natychmiast powinien być odwołany ze stanowiska , z wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

 52. NICK said

  Czy to znaczy, że FSSPX poznało się na „ryżym kudła”?
  Ciekawym czy tam też były nierozliczone darowizny i gromadzenie danych osobowych;
  przez Tzw. JO.
  Wara.
  Od Źródła.

  Facecik tworzy sektę.

 53. bebrave2019 said

 54. Easy Rider said

  Ad 49 – Jasiek z Toronto.

  Przy ocenie wiarygodności staram się zachowywać zasadę jak w ruchu drogowym, tj. ograniczonego zaufania. Nie twierdziłem nigdzie, że Chazarzy stoją za wszelkimi objawami rzeczywistości spiskowej. Jednak, jeżeli ktoś twierdzi, że Chazarów w ogóle nie było, to już jest jazda po bandzie i ograniczone zaufanie się kończy.

 55. jasiekztoronto said

  Re: 54 Easy Rider…

  A tak konkretnie, do kogo ma pan zaufanie??? I nie chodzilo mi o „ograniczone” zaufanie jak podczas jazdy samochodem…

  Napisalem panu, ze chazarzy to „skurwieni mongolowie”, a pan sie przypier…ala z takim malym szczegolikiem nt/ „hazarow”… do D.Duke’a… On ma w du…pie „hazarow” czy innych „jurtow”…

  Prosze sie nie krepowac i powiedziec publicznie w telewizji ogolnej CNN, ze zydzi-syjonisci kontroluja polityke, finanse, stoja za handlem bronia, narkotykami itd, itd. itd..jak to uczynil D.Duke…

  Zwraca pan uwage na malutka „mroweczke” glosno i wyraznie, ale jak wielki SLON przechodzi za panskimi plecami (lichwiarski syndykat zydowski) to panskie oczy sa skierowane w zupelnie inna strone…

  Wszystkie wojny, rewolucje i militarne „zadymy” byli i sa po to, aby za wszelka cene utrzymac lichwiarski system finansowy przez zydowski syjonizm (talmudyzm)…Czyli o KASE…(monopol kontroli populacji..)
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 56. JA said

  ad.50. Odpowiem Panu wkrotce, choc bardziej bedzie to dla czytelnikow Gajowki i Zascianka, bo Pan ma w sobie niejaka zawisc do mnie graniczaca z nienawiscia starego czlowieka, ktorego opisuje jedno slowo niemalze – slowo:

  „Niebo”

  Nie, Panie Joannus, tu nie chodzi o to piekne slowo okreslajace miejsce gdzie sa Swieci, Aniolowie i sam Pan Bog.
  To slowo jest rozdzielone, okreslajace Pana, a pisze sie to tak:

  „Nie bo”

  Pomiedzy „Nie” a „bo” nie ma przecinka ale sa wielokropki znaczace wiele I to , ze cokolwiek bym nie powiedziel, nie zrobil ; mowil o tym, to skwituje Pan slowem w swej starczej zawisci graniczacej z nienawiscia do mnie I zapewne nie tylko do mnie…, slowiem „NIE” I to dlatego to niemalze jedno slowo opisujace Pana brzmi:

  „NIE BO …..NIE”=Joannus

  ————-
  Nikt tu Pana nie „nienawidzi”, Panie JO. Zwraca tylko Panu uwagę na coraz gorsze głupoty, jakie Pan wypisuje. Oczywiście niczyje uwagi do Pana nie trafiają. Wszyscy się mylą, tylko Pan ma rację.
  Admin

 57. JA said

  I oczywise jest, ze Bractwo nie ma monopolu na Milicje Niepokalanej, ktory by Pan sobnie chcial przywlaszczyc w swej starczej zawisci.

  I oczywiste jest, ze Bractwo Piusa X nie jest Pana wlasnoscia ale Dobrem Wspolnym nalezacym do kazdego Polaka w tym, ktory ma Dobra Wole majacym Milosc w Sobie, bedacym Milosciwym.

  W szczegolnosci Bractwo jest Dobrem Wspolnym tych, co go od poczatku budowali w Polsce, lozyli na niego pieniadze a przede wszystkim swoje modlitwy wieksze na Mszy Swietej i te matutkie bedace westchnieniami do Nieba o pomyslnosc Bractwa Piusa X na tej Polskiej Ziemi.

  Takim czlowiekim, ktory wspomagal Bractwo, jestem w tym ja.

  Pan dobrze wie jak i inni z Was Panowie Wierni Bractwa, ze wspomagalem Bractwo Piusa X w Polsce i zadnych malwersacji pieniedzy przeznaczonych , uzbieracych dla Bractwa nie dokonalem,

  patrz wpis ad.52.

  ale Wy Panowie NIGDY w Gajowce nie uciszyliscie glosow obZYDliwych mnie szkalujacych, bo wam Pasuje kpina i drwina skierowana do na mnie bo smiem przyposzczac , ze wasza zawisc ma chec, cel, by oBZYgac ta kpina Ruch Oporu i Wspolne w nim Dzialanie.

  Takm jest Pan Panie Joannus, gdy spojrzy za kazdeym razem w moje oczy, ktore jak lustro odbija Pana osobe.

  A teraz nich Pan zmruzy te oczy ze strachu…

  A ja odpowiem Panu w stosownym czasie.

 58. sanning said

  Spotykają się, gadają, gadają, kawę popijają,
  sami czas marnują i innym w głowach mieszają, wystraszają,
  ale żadnych rad, dla Narodu nie dają.
  O demonstracjach w Polsce nie gadają.

  Hrabia wieki na czele, filozof i inni niby patrioci,
  konfederację utworzyli.
  Jęczą, psioczą, krytykują,
  A na tych, co przy korycie zasiadają, tylko szczują.

  Ręce zacierają, myślą, że nowe stołki dla siebie przygotowują,
  ale sami żadnych wskazówek dla Narodu nie przekazują,
  cisza sza, cisza sza.

  Jak przynęta na rozdmuchanie 447 służą,
  wdzięcznie złodziejom się kłaniają,
  ich polecenia służalczo wypełniają
  i nawet tego nie ukrywają.

  A 447 nie ma na międzynarodowe, europejskie i Polskie Prawo
  żadnego przełożenia i połączenia.
  Jeśli kundle polskie prawo pozmieniają,
  to wówczas Naród się przebudzi
  i WSZYSCY na świecie się przekonają,
  jaką silę Naród i Poloki mają.

 59. Barbara Chojnacka said

  Ad 57 jajo
  Mam nadzieję, że się zjawi Pan Listwa i pięknie Ci człowieczku wytłumaczy,
  co się z tobą dzieje, poczekaj cierpliwie

 60. Listwa said

  @ 57 Barbara Chojnacka

  Witam Pani Barbaro, ukłony
  jemu to nie ma co tłumaczyć, gdy mu sie podnoszą emocje ponad pewien próg, to się zadem na zakrętach nie wyrabia i ląduje w krzakach. Czyli sam się swoim ogonem zmiecie z parkietu.

  Teraz wspólny działacz chce zrobić się właścicielem Bractwa i wraz ze wszystkimi z „Dobra Wole majacym Milosc w Sobie, bedacym Milosciwym” chcą mieć monopol na Milicje Niepokaanej. Brednie wypisywac to dla niego drobiazg.

  @ 50 Joannus

  Rzeczowo Panie Joannus.

  Z tym że , nie mam nic przeciwko żeby on czasami coś przeciw Bractwu bazgrał, wtedy będzie jasne dla wszystkich że Bractwa nie nalezy kojarzyć z jego dziwadłami, a Bractwo jest czymś innym niż jego wizje i przekonania.

 61. Listwa said

  21 marca br. ks. Mariusz Trejo FSSPX, przełożony dystryktu Ameryki Południowej Bractwa Św. Piusa X, w towarzystwie pierwszego asystenta i sekretarza dystryktu otrzymał w San Giovanni Rotondo mitenkę (czyli rękawiczkę bez palców) używaną przez o. Pio do zakrywania swoich stygmatów.

  Kilka lat temu ks. Ezechiel Rubio FSSPX, przeor w Buenos Aires, poprosił przewodniczącego grup modlitewnych o. Pio w Argentynie o mitenkę, która chroniła stygmaty świętego kapłana. Ks. Rubio chciał pomóc poważnie choremu młodzieńcowi, wiernemu Tradycji katolickiej, który prosił Niebo o uzdrowienie za przyczyną o. Pio. Otrzymawszy czcigodną relikwię, ks. Rubio pobłogosławił nią chorego, a ten otrzymał łaskę, o którą tak żarliwie prosił.

  27 marca 1967 r. abp Marceli Lefebvre, podówczas przełożony generalny ojców Ducha Świętego, przybył do San Giovanni Rotondo, aby w czasie wzbudzającego jego uzasadnione obawy posoborowego aggiornamento poprosić o. Pio o modlitwę i błogosławieństwo przed zbliżającą się kapitułą generalną swego zgromadzenia.Gdy arcybiskup, pod wpływem czci do o. Pio, poprosił go o błogosławieństwo, ten odpowiedział: «Nie, Ekscelencjo, to Ekscelencja ma mnie pobłogosławić!». I tak abp Lefebvre wezwał błogosławieństwa niebios dla o. Pio”.

  https://news.fsspx.pl/2019/04/argentyna-relikwia-o-pio-powierzona-bractwu-sw-piusa-x/

 62. 59.60.

  Jestem cierpliwy. Cierpliwosci mam wiele. Obelgi tez potrafie znosic i bronic sie przed nimi.

  Poki co Panie Listwa, to „brednie” sa faktami a Pana fakty sa iluzja w wielu tematach. Czas pokazuje coraz wyrazniej w tym ustami Ksiedza Karola co sie dzieje z Bractwem Piusa X, ktore choc nie zatracilo Wiary, to skierowalo kierunek dosrodkowy do nienawroconego Watykanu. Tak wiele wspanialych rzeczy jest w Bractwie, szkoda je stracic.

  Polecam wszystkim obejrzenie filmu, dzialanie w na rzecz Bractwa Piusa X broniac go przed Modernizmem…w Katolickim Ruchu Oporu:

  Bractwo św. Piusa X. BRAK Pytania i odpowiedzi – ks. Karol Stehlin

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/04/04/bractwo-sw-piusa-x-pytania-i-odpowiedzi-ks-karol-stehlin/

 63. […] sanning said 2019-04-03 (Środa) @ 07:55:49 […]

 64. Listwa said

  Panie Joannus pan spojrzy, jaki piękny wpis zrobił. (@ 62 Wspólne Działanie – Porusza)
  Takich trzeba

 65. Boydar said

  To gdzie konkretnie te pytania i odpowiedzi, bo patrzyłem i nie widziałem.

 66. JO said

  ad.65. Czasem odpowiada sie nie na pytania ale na wpis internetowy…, Panie Boydar. W tym przypadku chodzi o wpis nr. 50 nalezacy do Pana Joannusa, na ktory odpowiem wtedy, kiedy odpowiem 🙂 , bo aktywista PRL opwskim to nie ja jestem I nie ja w jego duchu dzialam dzis a ci co pra „czolgajac sie nawet jak po szkle” ( ..pamietam to zdanie I bede pamietal…) do nienawroconego Watykanu, bo nie Rzymu przeciez…

  ————
  Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim… /Mark Twain/
  Admin

 67. JO said

  ad.66. Zbyt Pana szanuje I nie tylko.., by dalej ciagnac w tym kierunku slowne potyczki Panie Gajowy.

  „Przeszlosci zasypac sie nie da, mozna li tylko za nia pokutowac” – I wie Pan kto to powiedzial…..

 68. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Pozdrawiam Pana ☺️
  Czuję, że zaraz przyleci Yah i zrobią z nas i Pana Joannusa jedną osobę 😀
  Piękny umysł Pana JaJo wymyśla kolejne Wspólne Działania i Porusza ruch oporu do głębi 😁

 69. Listwa said

  @ Barbara Chojnacka

  Dobre.
  Może przylecieć – kwantowo lewitując.
  Albo może JO porusza głębia oporu w jego pięknym umyśle.

  Jak na razie JO potrafi opluć ks. Stehlina i Bractwo , a jednocześnie wykorzystuje wywiad z ks. Stehlinem do naganiania do jego poruszanego ruchu oporu.

  Wygląda to na bazarowe zaloty z zapowietrzaniem.

 70. Listwa said

  @ 65 Boydar

  I tak ma być panie Boydar . Jak magik z poruszania powie że BRAK, to ma nic nie widać.

 71. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  JaJo wygląda mi na opętanego

 72. Joannus said

  Ad 66
  ”Pana Joannusa, na ktory odpowiem wtedy, kiedy odpowiem 🙂 , bo aktywista PRL opwskim to nie ja jestem”

  Wypraszam sobie, aktywistą nie byłem i nie jestem.
  Pan chyba nie rozumie sprawiedliwego podejścia do rzeczywistości minionej, na kanwie orientacji narodowej, a zarazem uwzględniania woli Bożej.
  A Pan to przenosi chyba na doktrynę ideologiczną.
  Prymas Stefan Kardynał Wyszyński wiedział co mówi lepiej od Pana, mówiąc swego czasu.
  ”Panu Bogu dziękujcie, że popadliśmy pod wschód, a nie zachód”. Dla Pana pewnie jak i ja, był aktywistą PRL-owskim.

  PS
  Zapewniam Pana, nie jestem starcem

 73. Joannus said

  Ad 71
  Pani Barbaro – tego się obawiam.

  Nijak nie idzie pojąć jak można być ”ortodoksem” katolikiem, a jednocześnie publicznie szargać nawet prawowiernych biskupów i księży FSSPX.
  Przed soborem za takie wybryki byłaby odmowa rozgrzeszenia.
  Poza tym, gdzie Bojaźń Boża w osądach, albo pokora, roztropność czy umiarkowanie.
  Pycha bije po oczach.

 74. Listwa said

  @ 71 Barbara Chojnacka

  Opętany być może nie, ale na jego miejscu zająłbym się zjawiskiem dręczenia. A zwłaszcza przyczynami tego albo analogicznych zjawisk, źródłami tkwiącymi w jego postawie.

 75. Listwa said

  Warto posłuchać całość, zwłaszcza 5.36-6.45. dla tych którzy nie rozumieją dlaczego tylko Kościół katolicki i nie żadna podróbka, nawet bardzo dobrze podrobiona. Kwestia pokazana dla alternatywy przeciwnej.

 76. Listwa said

  @ 73 Joannus

  Pycha bije po oczach.

  – i to w imponującym rozkwicie

 77. Barbara Chojnacka said

  Ad.Joannus
  Pycha kroczy przed upadkiem…
  Biedny JaJo się wyłoży 😞

  Pozdrawiam Pana 🕊️

 78. jasiekztoronto said

  Re: 77 barbara chojnacka
  pani sie juz dawno „wylozyla”…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 79. JA said

  ad.72.
  Nie wiem co Pan robil w PRL, ale poglady Pana dzis wskazuja, ze popieral Pan „aktywizm” wlasnie w PRL nie widzac tego aktywizmu zlych owocow wlacznie z „sukcesem” likwidacji analfabetyzmu, ktory okazal sie byc kleska, bo po co komu umiejetnosc czytania I pisania, skoro jako analfabeta posiadal rozum I madrosc, ktora zatracil bedac „pisatym..” oraz predentyujacym byc rownym tym, ktorzy od wiekow pracowali na to, by drabina spoleczna byla w zgodzie z naturalnym prawem, ktore „pisaci” zdeptali…

  To dlatego dla mnie osobiscie Pan jest atywista bo ma zlego aktywizmu PRL ducha, ktory wyziewa tu podczas nie jednej rozmowy w spornym temacie PRL oraz zwrotu dosrodkowego Bractwa Piusa X, ktory Pan popiera I jednoczesnie w skandaliczny sposob podchodzi do tych, co ten zwrot krytykuja w triosce o Dobro Wspolne I Boza Chwale – moze Pan starcem nie jest, ale wlasnie nie jedn wpis ma cechy zawzietosci starca. Prosze sobie kilkakrotnie poczytac wpisy Panskie pod moim adresem. Jezeli Pana stac na refleksje, to po zastanowieniu sie zgodzi sie Pan z moja opinia o nich.

  Wlasnie podejmuje rekawice by bezemocjonalnie na baize Obiektywnej Prawdy a nie subiektywnych prawd jak Pan to robi, ocenic czasy PRL wiedzac o tym, ze ta ocean jest kluczem do wyjscia z impasu czasow PRL BIS.

  Uwazam, ze wystarczajaco, a przynajmniej staram sie o rozumie orientacji narodowej w PRL oraz sytuacji naszego Narodu w swietle woli Pana Boga. Gdyby tak nie bylo, nie poszukiwal bym tak usilnie prawdy nie tylko o czasach PRL ale I o II RP czy koncow czasow Krolestwa I Rzeczpospolitej I czasow „rozbiorow”…

  ….w Swietle Konca Czasow!

  Nie przonosze nic na doktryne ideologiczna ale na fakty zachowania sie nas Polakow w tamtych czasach w swietle powinnosci jakie wzgledem Pana Boga , Ojczyzny oraz swoich obowiazkow , ktore powinny determinowac nasze wlasniwe zachowanie.

  I w Gajowce doszlismy do konkluzji, ze Wszystkie niemalze zrywy Narodowe byly na baize emocji a nie rozumu I madrosci a ja dodaje, ze po Przewrocie Majowym poprzez II Wiojne Swiatowa , caly PRL oraz „Rewolucje czy tez Powstanie Solidarnosciowe” bylismy popchnieci tym samym czynnikiem silowo-emocjonalnym na nasza zgube I przoczylismy czy tez nie dalismy rady zauwazyc I nmiec sil na to, by oszacowac diabelska sile I klamstwo, ktoym winnismy sie oprzec wlasnie odrzucajac „zly aktywizm”, „sperki sloniny” jak PRLowskie wyksztalcenie, industralizacje, malo I wielkomiejskie zycie a przede wszystkim przynaleznosc do zydowsko-masonskiego PRL jak I dzis liberalne zysie I na sile dozenie do pojednania z nienawroconym Watykanem, co wlasnie w moich oczach jest zlym aktywizmem niemilym Panu Bogu, tak jak niemile Panu Bogu za czasow PRL bylo kolaborowanie z Zydami ramie w ramie pod sztandarem Partii Komunistycznej PZPR.

 80. JA said

  ad.73. Nie zyjemy w czasach przedsoborowych Panie Joannus a w czasach, kiedy widzialny autorytet Kosiola Swietego juz nie istnieje – Papiez jest Heretykiem, ktory stoi poprzez swoje zachownie, mowe – poza Kosciolem.

  Zyjemy w czasach modernistycznego wiezienia, gdzie Ksieza nawet okazuja sie wrogami Chrystusa I tak jak do kazdej sutanny jak dawniej mamy szacunek, oddajemy czesc I wszystko to co sie nalezy tym, ktorzy stoja wyzej niz Anilowie, to jednak nie mozna w zadnym razie pokladac zaufania, bez ktorego to czego Pan wymaga ode mnie jest niemozliwe do egzekwowania a przeciwnie, moje I innych watpliwosci poparte argumentami przeciez winny byc potraktowane jako wyraz GORACEJ milosci I pragnienia Prawdy. Wszkze tylko letni dzis sa przyjmujacy kazda „prawde” I ida w kazdym kierunku w ktory ich sie popchnie.

  Gdyby Pan mial nieco wiecej rozwagi, rozumu, to mial by wiecej I cierpliwosci I wyrozumialosci do takich jak ja w imie wlasnie Milosci o ktora Pan tak dzielnie walczy.

  Ja Pana rozumiem. Rozumiem Pana podejscie, postawe I wiem, ze Pana „wrzatkek” spowodowany jest Wiara w Pana Boga.

  Nie wyzywam Pana od „opetanych” jak Pani Chjnacka mnie z Pana poparciem tej sugestii.

  Zwrotami „starczej zawzietosci” czy innymi jak „atywista” – staram sie Panu uzmyslowic Pana blad, ktory w moim mniemaniu Pan reprezentuje.

  Smutne jest to, ze nie widzi Pan, ze ja ..czy nawet smiem powiedziec caly Ruch Oporu jest po Bractwa Stronie, po stronie kazdego Prawowiernego Ksiedza I przeciez powinnismy sie wspierac a nie walczyc ze soba, powinnismy sie wspierac nawet spierajac sie o racje, ale nie zwalczac.

  To nie Biskup Williamson wyrzucil Bractwo a Bractwo pozbylo sie Biskupa…
  To nie Biskup Williamson neguje utrate wiary, upadek Barctwa a jedynie zagrozenie upadkiem I utraty wiary…

  Tak jak dzis to Pan popiera sugestie mojeo opetania…
  Tak jak dzis to Pan wykrzykuje bym „odwalil sie” od Bractwa….

  Prosze by Pan przemyslal wszystko.

 81. Barbara Chojnacka said

  Ad.78
  Poda pan łaskawie datę ??

Sorry, the comment form is closed at this time.