Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polityczny scenariusz doprowadzenia do wojny Polski z Rosją w roku 2017

Posted by Marucha w dniu 2016-04-12 (Wtorek)

Nazwać poniższy artykuł kontrowersyjnym, to niedomówienie. Choć to tylko polityczna fantastyka.
Admin

W 2012 roku Putin rozpoczął trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Federacji Rosyjskiej, jego władza była, co do istoty absolutna i przekraczała standardy państw demokratycznych.

[Nie do końca jest tak. Putin nie rządzi sam. – admin]

Powiązane z jego osobą grupy interesów sterujące państwem rosyjskim skutecznie przez pierwsze pięć lat kadencji działały na rzecz reformowania kraju, w tym w szczególności wzmacniania jego struktur wojskowych.

W wyniku reform, Rosja utrwaliła swój podział na najbogatsze ośrodki miejskie i resztę kraju, Moskwa ugruntowała stałe miejsce wśród globalnych metropolii, państwo rosyjskie uległo ogólnemu wzmocnieniu. Najbardziej na sile zyskała potężna armia rosyjska, która pomimo kryzysu demograficznego potrafi zmobilizować 8 mln ludzi pod bronią, przy czym jej stały komponent najlepiej wyposażony i w znacznej mierze uzawodowiony wynosi nieco ponad milion ludzi, z tego w obwodzie kaliningradzkim około 200 tys.

Administracja rosyjska w ramach wzmacniania państwa i struktur państwowych, wydatkowała znaczne sumy na specjalne działy wywiadu zajmujące się kreowaniem polityki informacyjnej. Liczne telewizje rosyjskie, portale internetowe, oraz media zagraniczne, czerpiące informacje z rosyjskich agencji prasowych znajdują się na usługach PR-owców Kremla.

Swoją potęgę medialną Federacja Rosyjska wykorzystuje do brutalnej propagandy – niepokorne względem władców imperium państwa, firmy i zjawiska nie mają szans w sieci globalnych informacji, gdzie liczą się fakty odpowiednio podane i szybko sprzedane do głównych światowych serwisów informacyjnych.

Rosjanie w dziedzinie dezinformacji tj., narzucania światu swojego punktu widzenia na zagadnienie są bezwzględnymi mistrzami świata, żaden kraj poza największymi mocarstwami zachodu nie może się z nimi równać. Walka informacyjna, jest jednym z elementów utrzymywania przez Kreml swojej imperialnej pozycji w polityce międzynarodowej, to doskonale realizowane Soft Power powoduje, że ci którzy podpadli Rosji nie mają dobrej opinii na świecie.

[Tutaj nasz szanowny autor pisze bzdury. Nic nie może się mierzyć z propagandą żydowsko-amerykańską, w której rękach jest ogromna większość światowych mediów. Propaganda rosyjska zaledwie, z trudem, przebija się przez zwały zachodniej dezinformacji, kłamstw, operacji fałszywej flagi etc. – admin] 

Rosja przez cały okres prezydentury W. Putina utrzymuje bliskie, serdeczne i bardzo intratne kontakty z zachodem. Nie przekracza wyznaczonej rozszerzeniem NATO i UE strefy wpływów, ale udało się jej dzięki przychylności opinii publicznej i kręgów decydenckich pozostałych krajów byłej strefy radzieckiej – na trwałe powstrzymać ekspansję zachodu na wschód.

Zachód konsekwentnie nie chce drażnić Rosji, formalnie i faktycznie odpuścił kwestię buforu dla swoich wschodnich rubieży – jaki stanowią kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Nie ma zagrożenia militarnego ze strony Rosji, która jest ściśle związana ekonomicznie z zachodem. Zachód liże rany po kryzysie ekonomicznym, posiłkując się rosyjskimi surowcami i eksportując wszystko to, czego Rosja w reformowaniu swojego kraju potrzebuje.

Rosja doskonale wpasowała się w kooperacje surowcowo-technologiczną z zachodem, jest to obopólnie korzystna wymiana, na której zyskują wszyscy – a najbardziej najwięksi. Rosja dzięki rencie surowcowej może wyekwipować i utrzymać olbrzymią i stosunkowo nowoczesną armię. Rosjanie często kupują uzbrojenie konwencjonalne na zachodzie, zwłaszcza w zakresie elektroniki, systemów dowodzenia, logistyki wojskowej i wybranych wyselekcjonowanych systemów uzbrojenia.

Celem polityki rosyjskiej jest trwałe czerpanie korzyści z współpracy z zachodem i utrzymanie status quo. Jest to potrzebne prezydentowi Federacji Rosyjskiej do utrzymania władzy w kraju i przedłużenia jej na kolejną kadencję. W tym celu zmienia Konstytucję i z chęcią wykorzysta każdy pretekst, umożliwiający pokazanie rządów silnej ręki, a zarazem odrywający uwagę Rosjan od spraw wewnętrznych.

Dla nikogo nie jest sekretem, że Federacja Rosyjska obawia się mimowolnej zmiany polityki zagranicznej Chin, które w między czasie stały się światowym graczem nr 1. Chińska ekonomia prześcignęła USA, bogacąca się chińska klasa średnia – ma siłę nabywczą przeciętnie odpowiadającą sile nabywczej mieszkańców zachodu, jej liczebność stale rośnie – sięga około 300 mln ludzi. Powoduje to, że Chiny muszą coraz bardziej drapieżnie konkurować o dostęp do surowców, których konsumują o wiele więcej niż kraje zachodu razem wzięte.

Wszędzie tam, gdzie nie wystarcza potęga chińskiej wymiany handlowej, inwestycje, pożyczki, darowizny, wsparcie, zaczynają pojawiać się liczni i doskonale wyekwipowani chińscy żołnierze. Zagrożenie rozumie Rosja i Zachód, nawet Japonia pogodziła się z Federacją Rosyjską, kończąc zadawniony spór graniczny w imię współdziałania w zakresie obrony, a ściślej zachowania rosyjskiego status quo na dalekim wschodzie.

Krajom ASEAN, USA, Japonii, Korei Południowej, Tajwanowi i Australii zależy na wzmocnieniu rosyjskiej infrastruktury na Dalekim Wschodzie, tak żeby Rosjanie wsparci inwestorami z zachodu byli wstanie zrównoważyć wpływy Chińczyków w Mongolii. Na tym samym zależy Rosjanom, albowiem wiedzą, że po Mongolii „wielki smok” może połknąć już tylko Syberię wschodnią. Oczywiście konflikt Rosji z Chinami to atomowa niewiadoma, inwazja na Kaukaz nie ma dla Rosjan żadnego strategicznego znaczenia, ponieważ i tak panują nad regionem. Pozostaje im jedynie stworzenie sobie bezpiecznego wroga.

W tej światowej układance sprawy bezpiecznej i borykającej się z problemami demograficznymi Europy Środkowej i Wschodniej nie mają żadnego znaczenia. Polska jest krajem od dwóch lat rządzonym samodzielnie przez „Jedynie Słuszną i Prawdziwie Polską Prawicę”, która jest w trakcie rozliczeń politycznych oficjeli minionego reżimu. Większość prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej przewidująco wcześniej opuściła Polskę. Przez kraj przetacza się vendetta konfiskaty majątków i ścigania rodzin osób przychylnych dawnej władzy. Gospodarka kraju dużo straciła na odwrocie zachodnich inwestorów finansowych, którzy przestali kredytować rząd Polski.

Komisja Europejska zgłasza coraz więcej zastrzeżeń do szczegółów realizowanej polityki i zmian w prawie – na wzór upominania Węgier w latach 2011-2012 za premierostwa Wiktora Orbana. Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, ma pełną świadomość, że krajowi grozi izolacja – poza tym, natychmiast po przejęciu władzy zamroził stosunki z Federacją Rosyjską. Świat ujrzał nowy specjalny raport wskazujący na scenariusze zamachu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, wskazujące na niejednoznaczność zachowania państwa rosyjskiego.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” potrzebuje zająć opinię publiczną tematami patriotycznymi, co mu się doskonale udaje, ponieważ odgrzewa stare nieistniejące zagrożenia na linii wschód-zachód, czym zraża do Polski rząd RFN, który przestaje demonstrować politykę przychylną Polsce, zmieniając kurs na stan obojętności i typowej niemieckiej Realpolitik. Do rządu federalnego dostaje się polityk głośno domagający się uregulowania kwestii własności prywatnej nieruchomości na rzecz potomków wysiedlonych po II Wojnie Światowej właścicieli z byłych wschodnich prowincji Rzeszy.

Równolegle na Śląsku coraz częściej dochodzi do rozruchów i wyrazów obywatelskiego nieposłuszeństwa, niektóre samorządy gminne zrzucają polskie orły i flagi – domagając się autonomii terytorialnej w ramach Unii Europejskiej.

W Parlamencie Europejskim bardzo głośno o polskiej okupacji Śląska mówią posłowie mniejszości.

Sytuacja Polski na wschodzie jest równie „ciepła”, albowiem nieporozumienia z Litwą doprowadziły do zamrożenia stosunków dyplomatycznych, tamtejszy rząd jawnie dyskryminuje Polaków. Pod kilkoma urzędami administracji państwa litewskiego wybuchają bomby, nikt nie ginie, ale opinia publiczna sterowana przez przychylne wschodniemu imperium media – kieruje wzrostem antypolskich i antyrosyjskich nastrojów.

Białoruś jest od 2015 roku zintegrowana z Federacją Rosyjską, jej odrębność państwowa ma jedynie charakter formalny. Doszło do połączenia waluty, armii, systemów administracji z rosyjską administracją państwową. Polska mniejszość masowo opuszcza Białoruś i Litwę, do Polski uciekają głównie młodzi.

Polski rząd nie pozostaje dłużny, na hasło ojczyzna w niebezpieczeństwie nasz kraj dysponujący stosunkowo dużymi możliwościami wytwórczymi i zakupowymi w stosunkowo krótkim czasie rozbudowuje armię. Wojsko Polskie w 2017 roku liczy około 700 tyś żołnierzy, w uzbrojeniu przekroczyliśmy limity CFE. Dysponujemy stosunkowo dużą ilością stosunkowo nowoczesnego sprzętu wojskowego, w opracowaniu znajdują się liczne konstrukcje własne. Co roku kupujemy znaczne ilości sprzętu z amerykańskiego demobilu, co w sposób znaczny wzmacnia naszą armię.

W połowie 2017 roku Polski parlament na wniosek premiera rządu „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” podejmuje szereg ultymatywnych rezolucji względem Federacji Rosyjskiej, Republiki Federalnej Niemiec i Litwy na wzór uchwały, która niedoszła do skutku w kwietniu 2012 roku, – jako adres do Federacji Rosyjskiej w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tym sposobem polskie władze dają doskonały pretekst swoim adwersarzom do traktowania naszego kraju, jako wroga lub zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania.

Względem partnerów z NATO i UE, ze względu na ultymatywny ton względem silnego Berlina i słabej Litwy – stajemy się krajem, z którym zamrożone są kontakty formalne. Szefowie państw NATO ostrzegają Polskę przed działaniami jednostronnymi – wyraźnie przypominając, że zasada wspólnej obrony dotyczy sytuacji napaści na kraj – terytorium sygnatariusza Paktu Północnoatlantyckiego.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, wysyła obraźliwy list do europejskich sojuszników z NATO – twierdząc, że „jedynymi ludźmi na zachodzie, którzy chcieli umierać za Gdańsk byli Niemcy z SS” i Polska nie potrzebuje fasadowych gwarancji wspólnego bezpieczeństwa, albowiem nie wierzy w ich realną wartość. [A kto wierzy? – admin]

Przedstawiciele Litwy w NATO występują z dramatycznym apelem o przysłanie „nie polskich” sił sojuszu na granice Polsko-Litewską i w rejon zamieszkały przez polską oraz rosyjską mniejszość narodową. Wojska litewskie w ramach akcji „litwinizacji” i zdejmowania napisów z tabliczek z nazwami ulic w innym języku niż litewski dopuszczają się brutalnej pacyfikacji kilku polskich i rosyjskich wiosek, polscy i rosyjscy aktywiści są masowo aresztowani i internowani w trakcie szybkiej akcji przez litewskie służby specjalne.

W trakcie wydarzeń dochodzi do rozlewu krwi, zabarkowania się Polaków w polskiej szkole, przeznaczonej do wyburzenia, świat obiegają dramatyczne sceny – buldożerów, litewskich sił specjalnych i polskiej szkoły, w której zmuszeni do ostateczności ojcowie kilkunastu polskich rodzin – upokorzeni traktowaniem przez litewskich nacjonalistów, którzy w nocy przyjeżdżali do ich wsi palić polskie domy – zaczęli okupować szkołę po tym jak ujęli w zasadzce litewskich nacjonalistów, w konsekwencji rozwoju wypadków wzięli ich, jako zakładników.

Litwini-podpalacze okazali się działaczami partii nacjonalistycznej, wojskowymi, policjantami i kibicami piłkarskimi. Szkoła jest przez kilka dni otoczona przez litewskie służby specjalne, w jej stronę zmierzają pielgrzymki Polaków w uroczystych procesjach z najświętszym sakramentem – do pomocy Polakom przystępują mieszkający na Litwie Rosjanie. Dochodzi do szturmu, litewscy komandosi zabijają Polaków broniących szkoły, polskie flagi i orły są zrzucone z budynku, na całej Litwie dochodzi do masowego prześladowania pozostałych Polaków – następuje eksodus pozostałej ludności polskiej z Litwy.

Razem z Polakami uciekają Rosjanie, aczkolwiek w stosunku do nich Litwini wykazują o wiele większą wstrzemięźliwość. Z niewyjaśnionych przyczyn dochodzi do prowokacji, w kilku miejscach wybuchają bomby. W jednej miejscowości w wyniku prymitywnie skonstruowanej bomby płonie autobus z polskimi uciekinierami, który niefortunnie wpadł do rowu, w taki sposób, że ludzie nie mogli się swobodnie wydostać. Litewska straż pożarna opóźnia interwencje ze względu na niewiadome ryzyko, co do bomby, w autobusie płonie żywcem kilka polskich rodzin.

Podobnie przed przejściem granicznym z Kaliningradem – ulega wykolejeniu pociąg z Rosjanami, w katastrofie kolejowej ginie ponad sto osób. W międzyczasie nikomu nieznani działacze Polaków na Litwie organizują polskie oddziały wojskowe na Litwie, ogłaszając niepodległość Wileńszczyzny i wzywają Warszawę o pomoc wojskową w obronie przed Litwinami.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” wydaje rozkaz północno wschodniemu zgrupowaniu wojsk do osłony ludności Polskiej uciekającej z Litwy. Wojska Polskie przekraczają granicę polsko-litewską bez wypowiedzenia wojny Litwie. Osłupiałe NATO wzywa Polskę do wycofania wojsk a Polskę i Litwę do unikania przemocy, zarazem zamraża udział Polaków w strukturach NATO. Wojska polskie błyskawicznie przemieszczają się na terytorium Litwy, Litwini postanowili nie bronić się przed przeważającym nieprzyjacielem – wycofują się do Kowna i Wilna, umieszczając setki filmów na popularnym serwisie służącym do umieszczania filmów wideo.

Równolegle rosyjskie media przedstawiają prawdziwe oblicze polskiej agresji – wsie, miasteczka, drogi – zmiażdżone pod gąsienicami polskich czołgów, absolutną przewagę polskiego lotnictwa w powietrzu. W Internecie na różnych forach pokazują się informacje o polskich zbrodniach wojennych dokonywanych na przedstawicielach władzy litewskiej.

W miarę posuwania się polskich wojsk w stronę Wilna świat ma przed oczami coraz bardziej dramatyczny obraz Polskiej inwazji. Na Litwie dochodzi do zmiany władzy, ostatni rozsądni politycy nie mają argumentów w świetle polskiej inwazji – Litwa myśli, że Polacy przyjdą odebrać Wilno. Wojska litewskie w przebraniu cywilnych partyzantów zaczynają stawiać skuteczny opór dezorganizując polskie natarcie, które zatrzymało się 10 km od Wilna na polecenie Rządu „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, który zrozumiał swój błąd i przegraną polityczną.

Ze względu na zagrożenie litewską dywersją polskie samoloty niszczą na drodze kolumnę samochodów, o której wywiad doniósł, że byli to litewscy komandosi. Niestety okazuje się to dramatyczną pomyłką, w konwoju starych zdezelowanych „ład” jechali Rosjanie z jednej z miejscowości – kilkadziesiąt matek z dziećmi, starców i osoby niepełnosprawne.

Po nalocie polskich samolotów pozostały jedynie zwęglone zgliszcza i wypalony asfalt, świat obiega dramatyczna opowieść na wpół spalonej Rosjanki, która płaczliwym głosem opowiada do kamery, jak to mieli oznaczone samochody rosyjską flagą, krzyżem cerkiewnym a z przodu pierwszego pojazdu mieli świętą ikonę Michała Archanioła patrona Rosji.

Dramatyczna opowieść i skala zniszczenia świadczy o bezmyślności i brutalności polskiego ataku, światowa opinia publiczna potępia Polskę. Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” milczy w tej sprawie, zwołując własne komisje i pokazując, ze w samochodach była przewożona broń a w bagażnikach byli krzepko zbudowani mężczyźni w dresach, przy których znaleziono spalone telefony komórkowe, które wcześniej logowały się w BTS-ach, jako rosyjskie telefony komórkowe.

Nikt na świecie nie wierzy w kolejne opowieści polskich specjalnych komisji, nikt tego nie chce słuchać – Polska nie ma możliwości przebić się z informacją do światowym mediów.

„Masakra pod Derewnią” – tak brzmią rosyjskie i światowe tytuły portali internetowych.
W Rosji i na całym świecie odbywają się antypolskie demonstracje. Prezydent Federacji Rosyjskiej występuje z dramatyczną mową w obronie pokoju, wolności, demokracji, bezpieczeństwa w Europie i chrześcijańskich wartości. W swoim przemówieniu przekrojowo, przez wszystkie epoki przywołuje historię polskiej ekspansywnej i agresywnej polityki zagranicznej, kończąc na wspomnieniu agresji Rydza-Śmigłego wraz z Hitlerem na Czechosłowację.

W tym kontekście nowego znaczenia nabiera radziecka polityka obronna z koniecznym aktem samoobrony 17 września 1939 roku, Polska objawia się światu, jako brutalny agresor nieuznający porozumień międzynarodowych. Swoje przemówienie Prezydent Rosji kończy stwierdzeniem, że nie poczuwa się odpowiedzialnym za gwarancje terytorialne udzielone Polskiemu Komitetowi Wyzwolenia Narodowego przez Stalina i także te rządowi Mazowieckiego przez Gorbaczowa. Tym samym ostatecznie wycofuje się z ustaleń jałtańskich – cynicznie podkreślając, że jest to zgodne z żądaniem polskiego rządu – domagającego się od lat „anulowania Jałty”.

Po przemówieniu ambasador Polski w Rosji dostaje ultimatum, co do zachowania polskich wojsk względem mniejszości rosyjskiej na Litwie. Kraje zachodnie przestraszone „nową polską awanturą” lub „nieznaną awanturą o polskie kartofle”, boją się o swoje interesy z Rosją, silne lobby przemysłowe i finansowe świata zachodniego wzywa swoje rządy do zmuszenia Polski do wycofania się z Litwy.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, po dyskretnych negocjacjach z zachodnimi sojusznikami podejmuje decyzje o wycofaniu się z Litwy w ciągu 72 godzin. W Wilnie płonie „Ostra brama”, zabytkowy obraz spłonął. Fala litewskiego nacjonalizmu zmusza Sejm Litewski i rząd tymczasowy do wypowiedzenia wojny Polsce. W tym czasie już wojska polskie rozpoczynają odwrót z terytorium litewskiego. Towarzyszą temu coraz częstsze strzały znikąd, wybuchy licznych ładunków przy drogach, w ciągu jednego dnia ginie więcej polskich żołnierzy niż przez całą kilkudniową operację. Dla polskiego dowództwa jest jasne, że za te operacje odpowiadają komandosi rosyjscy oraz wprowadzeni na terytorium Litwy „ochotnicy” – najemnicy z Kaukazu, udający Litwinów.

Niestety nikt nie chce nawet słuchać polskiego głosu w Brukseli. Waszyngton zbulwersowany polskim uporem i całą awanturą odwołuje z Warszawy ambasadora na rozmowy. Wycofujące się Wojska Polskie staczają pierwsze potyczki z nieregularnymi oddziałami ochotników przy wschodniej granicy Kaliningradu. W kilku miejscach dochodzi do regularnych starć z licznym, doskonale uzbrojonym i wyszkolonym przeciwnikiem. Rosyjska Flota wychodzi z Kaliningradu przygotowując blokadę polskiego wybrzeża.

W międzyczasie w niewyjaśnionych okolicznościach dochodzi do wysadzenia „Gazociągu Północnego” w rejonie wód przybrzeżnych Danii. Zdziwieni neutralni Duńczycy znajdują liczne fragmenty podwodnego ekwipunku z napisami „Made in Poland” w domku koło wschodniej plaży na Bornholmie. Federacja Rosyjska domaga się od Polski wyjaśnienia, oskarżając nasz kraj przed radą bezpieczeństwa ONZ o zamach na podwodne instalacje.

Rząd w Berlinie wydaje stanowczy protest, wprowadzając liczne jednostki Bundesmarine na Bałtyk. Rosjanie korzystając z przewagi w zakresie marynarki wojennej doprowadzają do zderzenia z jedyną dużą polską jednostką wojenną, która tonie. Pozostałe okręty rosyjskie podejmują polskich rozbitków, których internują. Wojna Polski z Rosją wisi na włosku, w istocie trwa na lądzie w zachodniej Litwie, na Żmudzi „ochotnicy kaukascy” odcinają duży polski oddział, ewakuujący pozostałości kadry pracowników rafinerii w Możejkach. Wycofujące się z Litwy oddziały polskie rozpoczynają zwrot operacyjny, mający na celu odblokowanie oddziałów na Żmudzi.

Litwa osamotniona przez zachodnich sojuszników, rządzona przez nowy rząd tymczasowy, w którym swoje wpływy odciska prorosyjska agentura – na prośbę z Kremla – upoważnia Prezydenta Federacji Rosyjskiej do tymczasowego wkroczenia wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Litwy zachodniej w celu ochrony rosyjskiej mniejszości narodowej rzekomo bezkarnie mordowanej przez Wojsko Polskie.

Prezydent Putin upewnia się, że Bruksela, Berlin i Waszyngton otrzymały maile z Wilna. Przemówienie szefa tymczasowego rządu litewskiego w na wpół zburzonym w wyniku niezidentyfikowanego wybuchu bombowego litewskim sejmie transmituje rosyjska telewizja na cały świat. Prezydent Federacji Rosyjskiej wzywa państwa NATO do zachowania spokoju i oświadcza, że wojska Federacji Rosyjskiej rozpoczną piątego dnia kryzysu od godziny 5:00 obejmowanie sektorów przygranicznych państwa litewskiego pod tymczasową ochronę wojskową, zgodnie z mandatem Sejmu litewskiego i po myśli pośpiesznie przygotowanej i przegłosowanej rezolucji ONZ. USA, Francja i Wielka Brytania wstrzymują się od głosu, Chiny kierując się swoim interesem gospodarczym popierają rosyjskie propozycje pokojowe. W piątym dniu wydarzeń, dochodzi do rosyjskiej inwazji na Litwę zachodnią.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” cały poranek, ze względu na różnicę czasu pomiędzy Waszyngtonem a Warszawą nie ma czasu, żeby skutecznie przeciwdziałać. Zbiera się Rada NATO, która uznaje, że działania zbrojne wojsk Polskich i Litewskich na terytorium Litwy nie są pogwałceniem Karty Atlantyckiej, a rząd Litwy ma prawo zapraszać na swoje terytorium dowolne wojska, jakie chce.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” waha się czy wydać swoim żołnierzom polecenie „nie walczenia z Rosjanami” jak to zrobiło dowództwo Polskie 17 września 1939 roku, czy też zdecydować się na chwalebną drogę jaką wybrali Gruzini w 2008 roku, licząc się z możliwością przegranej. W tym czasie już dochodzi do okrążenia wojsk polskich na Żmudzi, liczne, doskonale uzbrojone i posiadające przewagę w ciężkim sprzęcie oddziały rosyjskie zmuszają polskie wojska na Litwie do wycofywania się w kierunku wschodnim i południowo wschodnim.

Dowództwo Polskie, chce za wszelką cenę obronić przejście na Litwę, żeby umożliwić odwrót. Niestety w wyniku licznych potyczek, dochodzi do walk pełnoskalowych. Polskie wojska mężnie powstrzymują pochód wojsk rosyjskich. W powietrzu dochodzi do regularnych walk samolotów, także nad Zatoką Gdańską. Rosyjskie lotnictwo dalekiego zasięgu i wojska rakietowe atakują bronią konwencjonalną bazy na głębokim polskim zapleczu – niszcząc bazę F-16 w Krzesinach pod Poznaniem, w szóstym dniu konfliktu nadchodzą masowe bombardowania infrastruktury transportowej w Polsce północno-wschodniej.

W kraju następuje mobilizacja, polskie oddziały uderzają na Kaliningrad od strony południowej, początkowo zaskoczeni Rosjanie cofają się w głąb enklawy, jednocześnie są powstrzymywani przez polskie oddziały na Litwie, sytuacja w drugim dniu wojny wygląda pozytywnie dla Polaków. Niestety w trzecim dniu wojny, oddziały Federacji Rosyjskiej atakują z terenu Białorusi starym, wypróbowanym szlakiem Frontu Białoruskiego. Polska zajmuje miejsce „faszystów” w propagandzie rosyjskiej.

Kolejne oddziały odchodzą na polski front bezpośrednio z defilady na Placu Czerwonym, cały kraj ogarniają nastroje antypolskie. Zachód bacznie przygląda się sytuacji, szczególnie niebezpiecznie jest na Śląsku, gdzie dochodzi do licznych prowokacji i działań pacyfikacyjnych polskiej policji.

Dochodzi do „IV tego Powstania Śląskiego”, uzbrojeni najemnicy z poza kraju – przystępują do działań zbrojnych z ukrycia na terytorium państwa polskiego. W wyniku walk, demonstracji, strajków i masowych protestów – doskonale uzbrojonym Ślązakom udało się doprowadzić do proklamowania niezależności na fragmencie terytorium Polskiego, kilka gmin jest doskonale bronionych, świat obiegają zdjęcia z powstania – radujących się z odzyskania wolności ludzi mówiących po niemiecku. W międzyczasie w całej Polsce w autobusach, na przystankach, w kościołach i w centrach handlowych wybuchają bomby rażące olbrzymie ilości ludzi.

Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” w obliczu wojny z Federacją Rosyjską i osamotnienia ze strony zachodnich sojuszników, decyduje się uznać autonomię na części terytorium Śląska. W międzyczasie rząd RFN domaga się od Polski zapewnienia bezpieczeństwa niemieckiej mniejszości narodowej na Śląsku Opolskim i Górnym Śląsku, z zadowoleniem witając autonomizację tego regionu.

Na Śląsk napływają liczne niemieckie konwoje z zaopatrzeniem, we wszystko, co jest potrzebne do przetrwania w trakcie wojny. Bundeswehra przysłała szpital polowy rozłożony pod Opolem. W tym samym czasie na północnym wschodzie wojska polskie przechodzą z kontrataku do obrony pozycji dojazdowych na Warszawę. Wojska Federacji Rosyjskiej, szybko przemieszczają się korzystając z sieci zbudowanych dróg tranzytowych.

Ostatnie oddziały polskich żołnierzy opuszczają, lub poddają się na Litwie, utrzymujemy przewagę na przedpolach Kaliningradu, jednocześnie cofając się na wschodzie w kierunku Warszawy. Polskie lotnictwo nie istnieje, większość samolotów została zestrzelona przez Rosjan, albowiem F-16 pozbawione wsparcia ze strony samolotów AWACS są jedynie samodzielnymi myśliwcami. Wyprawy bombowców rosyjskich nad miasta Polski stają się normą, aczkolwiek prawie zawsze udaje się kilka samolotów zestrzelić na niskich i średnich pułapach.

Litwa występuje z NATO, ogłaszając neutralność. Walki z Rosjanami trwają na przedpolach Warszawy, pada otoczony Białystok, wycofują się wojska polskie z zajętych terenów pod Kaliningradem. Po kolei tracimy Olsztyn, Suwałki, Elbląg. Wojska rosyjskie od północy podchodzą do Wisły, zajmując znaczną cześć terytorium, nie wchodząc do bronionych miast. Warszawa zostaje otoczona od północy i wschodu. Rosyjska artyleria rozpoczyna ostrzał selektywny celów rządowych w stolicy.

Masy uchodźców z Polski uciekają na południe i na zachód kraju, rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy” zamyka granice, co doprowadza do buntu znacznej części społeczeństwa. Rosjanie szturmem jednostek pancernych zdobywają Pragę, dochodzi do ciężkich walk, na ulicach leżą stosy ciał rozdrapywanych przez dzikie zwierzęta z praskiego ZOO. Wojsko obala Rząd „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, aresztując jedynie Słusznego Premiera, do kraju wraca z emigracji Donald Tusk, obejmujący z ręki generałów przewodnictwo polityczne nad Rządem Ocalenia Narodowego.

Dochodzi do zawieszenia broni, jedynie sporadycznie mają miejsce potyczki z rosyjskimi żołnierzami grabiącymi sklepy i domy na polskim terytorium. Rozpoczynają się negocjacje, kontrolę nad polskim wybrzeżem na prośbę Rządu Ocalenia Narodowego obejmuje Bundesmarine, w powietrzu pojawiają się długo oczekiwane myśliwce NATO, jednakże Kanadyjczycy, jedynie demonstrują obecność – nie wdając się w walki z Rosjanami.

W wyniku negocjacji pokojowych Polsko-Rosyjsko-Litewskich rządy Polski i Litwy podpisują umowę o uznaniu dotychczasowej granicy i wymianie ludności. Rząd Polski domaga się wycofania wojsk rosyjskich z terytorium kraju. Rosjanie po 72 godzinach w wyniku ultimatum USA przedstawiają plan wycofania się z terytorium Polski – z pozostawieniem 50 km pasa ochronnego wzdłuż granicy od Mierzei Wiślanej po granicę z Ukrainą. Na tym terenie obsadzonym przez patrole wojsk rosyjskich dopuszczalna jest cywilna administracja Unii Europejskiej, to terytorium zostaje na mocy umowy na 10 lat wyłączone spod jurysdykcji państwa polskiego, przejmuje je w zarząd Unia Europejska.

Ze względu na sugestie niemieckie, podobne rozwiązanie zostaje zastosowane na obszarze nowo utworzonej Autonomii Śląskiej. W wyniku zawarcia porozumienia międzyrządowego, Polska uznaje Zatokę Gdańską za obszar zdemilitaryzowany.
Łączne straty po stronie polskiej sięgają około 30 tyś żołnierzy i około 50 tyś zabitych, rannych i zaginionych cywilów. Polska na 10 lat utraciła suwerenność nad częścią terytorium, zgadzając się na demilitaryzacje Autonomii Śląskiej oraz pasa przygranicznego z Litwą i Federacją Rosyjską.

Dodatkowo Rosjanie, wykorzystują pas do zbudowania infrastruktury transportowej z Białorusi do Kaliningradu – na trwale odcinając czystą etnicznie i neutralną Litwę od Polski. Polska armia zachowała zdolność do prowadzenia operacji wojskowych na lądzie, nie ma Marynarki Wojennej, lotnictwo jest zdziesiątkowane.

Gospodarka kraju upadła, ratują nas jedynie rezerwy z konfiskat oraz pomoc humanitarna z zachodu. Polska zawiesiła obsługę długu. Nasze obligacje mają poziom niższy od śmieciowego. Inflacja sięga 30% rocznie, rząd drukuje pieniądze, żeby umożliwić utrzymanie 3 milionowej armii. Emeryci i renciści mają dramatycznie niskie świadczenia, wielu głoduje, ludzie bez oszczędności, ci którzy stracili prace w wyniku zerwania unijnych łańcuchów kooperacji – żyją z zasiłków państwa.

Rząd wprowadza stan wyjątkowy na całym terytorium kraju, w mediach rozpoczyna się nagonka na zwolenników „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”, jej przywódca zostaje skazany przez Trybunał Stanu na dożywocie, ludzie dokonują samosądów na licznych przywódcach lokalnych z „Jedynie Słusznej i Prawdziwie Polskiej Prawicy”. W kraju pojawia się silna reakcja pod hasłem „Narodowej i Radykalnej Prawicy”, w nocy na murach wielu miast pojawiają się napisy i znane z okupacji znaki w kształcie kotwicy przechylonej w prawo.

Kraj jest na trwale podzielony na większość popierającą Tuska, który wygrywa wybory 70% głosów oraz „Obóz Narodowej i Radykalnej Prawicy” domagający się rozliczenia zdrajców i uwolnienia swojego przywódcy. Kraj jest na trwale podzielony, repatrianci z Litwy nie integrują się ze społeczeństwem zasilając obóz przegrany. W Polsce wybuchają bomby, ludzie są podejrzliwi wobec siebie, rząd Tuska zostaje oskarżany o najgorsze zdrady i działania antypolskie – normalność na długie lata pozostaje jedynie wspomnieniem.

Wnioski:

Tylko i wyłącznie gwałtowny rozwój gospodarczy i technologiczny kraju daje nam bezpieczeństwo w długim okresie czasu.

Obronę kraju należy zorganizować na poważnie, czerpiąc z najlepszych wzorców pruskich i izraelskich (pobór, zaciąg ochotniczy, obrona terytorialna, masowe szkolenia wojskowe młodzieży).

Na wzór polskiego państwa podziemnego z okresu II Wojny Światowej należy przygotować szkielet kadrowy w oparciu o zasób kadrowy służb specjalnych, wojskowych i urzędników państwowych i samorządowych – zdolnych do stworzenia „państwa w państwie”, które przejęłoby zadania państwowe w przypadku upadku oficjalnej administracji lub utraty części terytorium.

Realpolitik w stosunkach z Rosją.

Zmiana polityki względem Litwy, przy czym brak polityki też jest polityką. Wywieranie jakichkolwiek nacisków albo sprawianie wrażenia, że się naciski wywiera to droga do zguby.

Nie można pozwolić na „przyschnięcie” kwestii śląskiej, jak również nie można liczyć, że się ona sama rozpłynie.

W ciągu 2 lat należy opracować i wdrożyć strategię medialną, umożliwiającą swobodne docieranie z komunikatami polskiego rządu do globalnej opinii światowej.

Należy w ciągu 5 lat tj. 2012-2017 opracować własną broń atomową, jako jedyny realny gwarant bezpieczeństwa i suwerenności.

Należy demokratycznie wyeliminować dotychczasową scenę polityczną i z wyjątkiem nielicznych przedstawicieli dokonać pełnej wymiany elity w kraju.

Trzeba pozwolić na posiadanie broni w domach. Każdy powinien mieć prawo do posiadania pistoletu, a osoby po szkoleniu wojskowym do broni maszynowej.

Krakauer
http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 29 do “Polityczny scenariusz doprowadzenia do wojny Polski z Rosją w roku 2017”

 1. RomanK said

  Pogielo cie gosciu zdrowo:-)))))
  Pamietaj kazdy..kazdy nosi swoja przyszla armie w….rozporku.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Też tak uważam. Co ciekawe, Krakauer często pisze dobre, sensowne artykuły. Tu odleciał zupełnie, nawet biorąc poprawkę na to, iż chodzi o „political sci-fi”.

 3. Zerohero said

  Realpolitik…

  a dalej czytamy:

  W ciągu 2 lat należy opracować i wdrożyć strategię medialną, umożliwiającą swobodne docieranie z komunikatami polskiego rządu do globalnej opinii światowej.

  Rozumiem, że ta strategia obejmie wykupienie czołowych gazet i stacji telewizyjnych na świecie oraz założenie setek organizacji „pozarządowych” kontrolowanych przez polskich tajniaków. Przydałoby się też przyćmić czymś Fecebooka, Googla, twittera. Mośkom zajęło to ponad wiek, ale Polak to i w 2 lata się spręży.

  Należy w ciągu 5 lat tj. 2012-2017 opracować własną broń atomową, jako jedyny realny gwarant bezpieczeństwa i suwerenności.

  4 lata zmarnowane. Został już tylko rok. Pan Krakauer nie widzi jednak przeszkód:

  Koń pyta ślepego kolegę
  – Weźmiesz udział w Wielkiej Pardubickiej?
  – nie widzę przeszkód – odpowiada kolega.

  Nie bardzo rozumiem czemu Krakauer tak bardzo się ogranicza. Proponuję przeskoczyć etap prymitywnej broni jądrowej i od razu zbudować Maszynę Czasu. Cofniemy się w czasie, gdy Rosja była maleńka a Niemcy nie znali prochu i damy im wszystkim łupnia. Ha ha ha. Dobrze to wykombinowałem co? Główka pracuje.

 4. Peryskop said

  A ja doceniam konsekwencję, z jaką Krakałer już od jakiegoś czasu (kisi)kręci swoje (o)górki lodowe.

 5. RomanK said

  Panie Gajowy- moja uwaga odnsi sie tylko do czesci textu, jaka sam autor zatytulowal Realpolitik..Sci- fic to poza moimi zainteresowaniami i ocenami…zostawiam to milosnikom rodzaju.
  Wie pan odnosze wrazenie zupelnie podobne- jak czytajac przepis na nalewke z XVII wieku…a pisz etam tak cyt:
  ,,Wez osm garncy spirytusu…i od razu przestaje czytac reszte…
  Osiem garncy spirytusu…..niby zadna si-fi,…malo kiedys to bylo zupelnie realne..ktos tam bral te osiem garncy spirytusu i czytal dalej przepis….
  Teraz to samo mnie ogarnia ,jak czytam..wez zrob bombe atomowa za dwa lata….

  ..no wezze sie i zrob…quzwa twoja mac…. a jak nie masz pojecia jak zrobic bomby …..to oczysc elite kraju:-))))))

 6. Zerohero said

  Warszawa zostaje otoczona od północy i wschodu.

  Ciekawa definicja „otaczania” 🙂

 7. Rafał said

  ŻYDZI judzą przeciw Rosji !

  Dobrze. Jedno nam Pan już uświadomił. Prosimy o więcej.
  Admin

 8. Glock said

  Polska juz jest otoczona przez terorystow semickich czytaj (zydowskich)Z mosadu I innych sluzb zachodnich.To wlasnie oni chca tego scenariuszu wojennego .By POLACY I ROSJANIE WYTLUKLI SIE NAWZAJEM.By zrobili poletko dla terorystow zydowskich z bliskiego wschodu czy zachodu.By ziemie Slowian trafily w lapska ;angoli zydowskich niemieckich zydow, francuskich zydow I amerykanskich.Bys ty Polaku byl
  ;;;;dziadem w wlasnym kraju;;;;;;DOSC TEGO.

 9. Boydar said

  ===
  1 garniec chełmiński = 7,12 litra obowiązywał do 1714
  1 garniec krakowski = 2,75 litra
  1 garniec warszawski = 3,77 litra (po 1764 roku)
  1 garniec nowopolski = 4 litry (od XIX wieku – po 1819 roku)
  35 garnców = 1 kibel; 32 garnce = 1 korzec; 48 garnców = 1 beczka

  Dzieli się na 4 kwarty i 16 kwaterek.
  ===

  Podoba mi się w każdej opcji, zupełnie nie wiem, czemu Pan Roman wybrzydza. Wy, Teksańczycy, to po naparsteczku ? Jak Pan NICK ?

 10. RomanK said

  Heheheheheh..panie Zerohero..juzci….
  Kiedys bralem udzial w takiej konferencji..sci-fi….pierwszej i ostaniej…i sluchalem tych futurystow i myslacych inaczej pare godzin…
  Kiedy juz wszycy zglodnieli…i zaczeli rozpytywac -gdzie by tu cos zjesc…powiedzialem, ze jest przygotowany wystawny obiad..z zimnym bufetem i barem, w ktorym i jadla i napitkow wedle pragnienia i uznania i wszystko ..FREEE!!!!!.
  Na pytanie – Gdzie?
  Odpowiadalem skromnie i powaznie:
  – W Drugim Wymiarze….wejscie przez winde…..

 11. Siekiera_Motyka said

  W jakimś sensie pasuje to tutaj.

  Napadli Polaka który pracuje w Moskwie po wystąpieniu w programie na temat Donbasu. Jakub Korejba jest konsultantem Centrum Badań Poradzieckich MGIMO. Niby groził Rosjanom jeżeli Polska będzie zaatakowana. Czyje że jest tu jakaś manipulacja ale nie ma całego program by to zrozumieć.

  http://russia-insider.com/en/politics/polish-intellectual-calls-killing-russians-live-tv-video/ri13822

  A tu jeden artykuł z innej beczki z jego nazwiskiem

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-pomaga-zydowsko-banderowskiej-juncie-kijowie-2014-07

  Dosyć obszerny opis pod komentarzem
  „@Zbójnicki pies 19:07:46
  Rosyjska V kolumna w Polsce ”

  http://dd.neon24.pl/post/129176,co-sie-dzieje-w-europie-25-01-2016

  Zabawne 🙂

 12. witek said

  Na wzór polskiego państwa podziemnego z okresu II Wojny Światowej należy przygotować szkielet kadrowy w oparciu o zasób kadrowy służb specjalnych, wojskowych i urzędników państwowych i samorządowych – zdolnych do stworzenia „państwa w państwie”, które przejęłoby zadania państwowe w przypadku upadku oficjalnej administracji lub utraty części terytorium.

  Pan Krakauer troszeczkę się rozpędził.
  Jak pan sobie wyobraża stworzenie ” państwa w państwie” skoro PIS nie potrafi stworzyć państwa bez cudzysłowia, tzn administracji państwowej. Proszę zobaczyć czym oni się kierują
  nasi ( czyli mierni ale wierni) i nie-nasi ( często fachowcy, ale spoza PIS)
  Doskonale to widać po spółkach skarbu państwa.
  Na czoło Rad Nadzorczych wysuwają się znajomi króliczka.
  Pani zielarka, przyjaciółka prezesa, nauczycielka gimnazjum szefowa bełchatowskiego Klubu GP działa teraz w spółce energetycznej…itp…itd…. 🙂

 13. czosnkowy niedźwiedź said

  Nie bedzie zadnej wojny z Rosja.
  Rosja nie ma potrzeby interweniowac w Polsce. A już na pewno nie w sprawie Litwy.
  Rosja nie jest zainteresowana bezpośrednimi wpływami w Polsce.
  Polska jest Rosji potrzebna tylko jako bufor od zachodu. (a zachodowi jako lotniskowiec).
  Dlatego Rosja jedynie zetrzeć sie może z zachodem na terytorium Polski. Najbezpieczniej i najwygodniej dla Zachodu i dla Rosji i wszyscy sobie pójda do domu.
  Skutkiem tego, na pobojowisku pozostanie cisza dokoła, spokój odwieczny, parę bakterii w głębi mórz. (Pietrzak).

  A karawana historii pójdzie dalej. Bez Sumerów, bez Indian, bez Burów bez jak im tam, Lachiw.

  Pan Krakauer jest optymistą. Ale to typowe dla Krakauerów.

 14. Dziadzius said

  Logika tego pomyslu jest tak stara jak Koziotulski z pod Samosierry -Polaka poglaskaj pochwal i powiedz mu ze Swiat sie patrzy – i mamy miesko na armaty

 15. Maciej said

  Koncepcję obrony terytorialnej wypunktował Pan Jacek Bartosiak:

 16. RomanK said

  Oj panie Dziadzius..jakze sie pan myli… dzieki takim- jak Kozietulski,,nie ma juz takich – jak Kozietulski:-)))))
  Na nic sie nie rzuca….dopuki nie ucichna wystarzaly i jeki…i wtedy sie rzuca..obedra trupy, policza kase, schwaja co sie nadaje do naprawy…i wydupcza co jeszcze dycha na pobojowisku.

 17. CzujDuch said

  Tak, dobrze jest posiadac bron w domach I to jak najwiecej, by moc sie bronic.
  Ale:
  JAK bedziemy sie bronic przeciw broni biologicznej, chemicznej, radiologicznej?
  Pistoletami trzymanymi w domach?
  Nikt nie wybronil sie przeciw hiszpance w 1918.

 18. marta15 said

 19. rdest said

  Mnie najbardziej zdziwiły nie wnioski p. Krakauera ,ale fakt ,że rząd polski p o d e m u j e decyzje i działania , reaguje, ma nawet koncepcje i strategie jakieś! Dla mnie to jest dopiero science fiction.

 20. Zły Porucznik said

  Tu rzeczywiście Panie Gajowy Pan Krakauer odleciał, aczkolwiek w dość ciekawie spłodzonym przez niego artykule. Przede wszystkim PISda nigdy nam nie da broni palnej do ręki tak jak i inna q… polityczna. A to jest błąd, bo Polacy szkoląc się indywidualnie w samoobronie, posiadając powszechny dostęp do broni palnej, sami by mogli się przeszkolić w obronie choćby własnego mienia. Rozbrojenie kompletne Polaków, to rozprężenie w narodzie polskim i kompletny brak jedności narodowej. Komuś wyraźnie na tym zależy; a komu to wszyscy wiemy.

 21. Boydar said

  Rozdziobią nas … pewnie tak, Panie Romanie.

 22. Polacy juz sie nie licza !! juz sa niedwolnikami w polsce .! w ostatniej dekadzie ‚odebralo „:) sobie zycie ……osmiu Generalow !! kilkunastu mniejszej rangi Wojskowych i Politykow !! z ASndrzejem lepperem na czele! i co???? NIC sie nie dzieje!! a wy tu siejecie demagogie ze Polska jest Wielka i …..nalezy jej „krajowcom” (obywatelom) dac bron .Takich czystek na najwyzszych wladzach polskich jeszcze nie bylo w calej chistorji polski.Stalin wraz z beria w okresie powojennym ” uspili” tylko Bieruta! 🙂 jesli by porownac ich zbrodnicze czystki na Polakach w okresie powojennym do obecnych „demokratycznych „:)CZYSTEK ! to ..Stalin moglby rozdawac komunje przenajswietsza i glosic kazania w Kosciele :):)

 23. Watazka said

  Pan Krakauer zdaje sie wynajmuje mieszkanie na Kazimierzu

 24. Boydar said

  Krakauer nie winowat. Płacą – pisze. I niech tak będzie, mamy nad czym debatować. A swoją drogą, można by tak dokładniej, Panie Watażko ? 🙂 Nie uchodzi mieć spokojny sen, kiedy Polsce nawet poduszkę zaje.bali.

 25. osoba prywatna said

 26. Podjąłem ten temat 2 miesiące temu, bo plan ROKU 2007 opierał się na mym Aerobusie. Plan UPADŁ zaś z tej racji, że Chińczycy Obiecanych Kitanów NIE PRZYSŁALI, bo przestraszyli się zagarnięcia Złota Włastów z Modlina przez Moskwę oraz że wysłanie tysiąca Kitanów do Europy spowoduje rewindykację przez US Navy morza Południowochińskiego przy pomocy GÓWNIANYCH Apaczy.
  ***** ***********************************************
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/09/zyrinowski-za-rok-niemcy-i-rosja-podziela-polske-na-pol-znikniecie-z-map/
  Żyrinowski: za rok Niemcy i Rosja podzielą Polskę na pół. Znikniecie z map.
  Posted by Marucha w dniu 2016-04-09 (sobota)
  Nie wszystko, co mówi Żyrinowski, sprawdza się w rzeczywistości. Tym niemniej warto go posłuchać, bo ani nie jest taki głupi, ani nie jest takim wrogiem Polski, jak go odmalowują media głównego ścieku.
  Admin 
  Rosyjski polityk Władimir Żyrinowski, tolerowany przez Kreml, udzielił wywiadu portalowi Fakt24.pl. Żyrinowski przekonuje, że w czerwcu wybuchnie wojna na terytorium Polski, którą toczyć będą między sobą Niemcy i Rosja.
  W wyniku konfliktu połowa kraju ma zostać spalona, a Polacy rozstrzelani. Polska zniknie z map świata. Należy jednak zaznaczyć, że polityk lubi straszyć, a jego wypowiedziały już zdarzały się być nieprawdziwe.
  Żyrinowski twierdzi, że to Polacy doprowadzają do coraz gorszych relacji z Rosją. Opowiada, że w całej historii zawsze trzymali z wrogami Rosji, a teraz są na usługach USA. Ponadto, nasz kraj ma prowokować NATO i Unię i nastawiać Europę przeciwko Rosji.

  Rosyjska doktryna wojenna przewiduje użycie przeciwko Polsce TAKTYCZNEJ broni atomowej, ale Asz mówił mi, że przeciw Warszawie będą musieli użyć STRATEGICZNEJ broni atomowej. Te dywagacje nie biorą pod uwagę, że DOKTRYNALNIE Rosja była potrzebna Polakom jako Drugie Stany Zjednoczone a Niemcom jako Niemieckie Indie.
  Władymir Bukowski mówił na PWr, że WŁOSY MU STANĘŁY NA GŁOWIE, gdy zobaczył w tajnym archiwum kremlowskim Stany Zjednoczone Euroazji – od Atlantyku po Pacyfik – co kwalifikowało Rosję jako NIEMIECKIE INDIE !!!!!
  Ten Plan miał być zrealizowany w roku 2007, przy pomocy chińskich KITANÓW jako broni Strategicznej XXI wieku. Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Mojego Aerobusa z Dniepropietrowska do Pekinu GWARANTUJĄC Ukrainie suwerenność i niepodzielność terytorialną. Skutkiem tego była RZEŹ Apaczy w wojnie jugosłowiańskiej więc Chińczycy wycofali się z wojny, aby dokonać aneksji Morza Południowochińskiego.
  USA zostały PRZYMUSZONE do wojny z Polska w 2007 r. właśnie Kitanem chińskim, którego produkować nie mogły z powodu SKATOWANIA mego pełnomocnika w NASA na Rozkaz Prezydenta Busha-Juniora. Plan przewidywał rosyjski atak na Dolną Wisłę siłą 70 dywizji przy pomocy TAKTYCZNEJ broni atomowej oraz interwencję Bundeswehry na KITANACH siłą 30 dywizji, do czego miała się przyłączyć US Navy.
  Nie potrafiono jednaj uzgodnić losu Kaliningradu do którego miano przyłączyć województwa olsztyńskie i białostockie, a ponieważ Rosjanie nie zgodzili się na przekazanie ZDOBYTEGO taktyczną bronią atomową Gdańska Niemcom tylko Amerykanom to znaczy, że mieli zamiar zatrzymać Wielki Kaliningrad SOBIE.
  To stało się powodem ZAŁAMANIA całego planu Wojny z Polską, gdyż Kanclerz Hitler-Merkel wywiozła Złoto Włastów w twierdzy MODLIN do USA, gdzie został zarejestrowany przez Fed jako 750 tysięcy ton złota, co Izba Lordów wykorzystała dla rewindykacji Anglosaskich USA. Kanclerz Hitler-Merkel dała Amerykanom Złoto Włastów za obietnicę wschodniej granicy Niemiec na Odrze i Nysie Szalonej ze Skarbem Hitlera w Wałbrzychu i Skarbem Himmlera w Bolesławcu, ale Skarb Hitlera GWARANTUJE granicę niemiecko-żydowską na Missisipi, czyli ZNOWU Niemieckie Indie !!!
  *****
  https://www.facebook.com/rieseolbrzym/photos/p.269046623277469/269046623277469/?type=3&theater – Marcin Fic i Elisabetta Adamska lubią to. Dariusz Kwiecień RIESE ZNOWU POCZUŁO BY ZAPACH WOJNY!
  20 kwietnia 2014 o 15:12 · 3
  Skarby III Rzeszy – 15 styczeń 2015 
  Nowi Eksploratorzy, Anicetta Romanowska, Pawel Talik i 94 inne osoby lubią to.

  Pan Dariusz Kwiecień prowadzi temat SKARBY III RZESZY, do którego już ponad rok temu przystąpiła SETKA osób. – GRATULUJĘ. To suponuje, że sprawa Złotego Pociągu została WYWALCZONA przez Pana Dariusza kilka miesięcy przed urzędowym zgłoszeniem jej.
  *****
  Nowe państwa i granice w Europie w 2035 roku – analitycy …
  forumemjot.wordpress.com640 × 400Wyszukiwanie obrazem
  Najbardziej dostanie się jak zwykle Polsce.

  https://www.youtube.com/watch?v=INbyuaER3n4// Nieudany atak Niemiec na Polskę spowoduje wskrzeszenie Imperium Słowiańskiego-K.Tarasiewicz// https://youtu.be/7TZGoNIxQWA

 27. robertgrunholz said

  Ad.15

  Kim jest ten Pan? Cóż:

  JACEK BARTOSIAK
  Ekspert od spraw geopolityki i strategii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej sie obsługą biznesu. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”, jest członkiem Rady Budowy Okrętów, współpracownikiem amerykańskich ośrodków analitycznych zajmujących się geopolityką, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłości i przyszłych zamówień wojskowych. Zajmuje się analityką związaną z bezpieczeństwem narodowym oraz sprawami międzynarodowymi; na powyższe tematy publikuje i wypowiada się w mediach. W szczególności interesuje się polityką bezpieczeństwa USA oraz rywalizacji największych mocarstw, w tym kwestiami bezpieczeństwa na Zachodnim Pacyfiku i w Azji.

  Od kiedy prawnik jest ekspertem w kwestii stosunków międzynarodowych i wojskowości? ,,Współpracownik amerykańskich ośrodków analitycznych” – to już wiele mówi. Poza tym nie zajmuje się niczym z tego o czym pisze tzn. w teorii owszem. W praktyce po prostu siedzi w różnych think-tankach, które tworzy się po to, by kolesie mogli się wzajemnie poklepywać po plecach, kopiować zagraniczne artykuły naukowe i przez 50 stron w pdfie tłumaczyć oczywistości zerżnięte z Wikipedii. Za niezłą kasę, dodam.

 28. RomanK said

  To expert….panie Robercie…tylko expert.
  Widzi pan roznica taka,ze wielu jest expertow samochodowych..wiekszosc pracuja- jako tzw adjusters….rzeczoznawcy.
  Jak pan mysli ilu z nich potrafi panu naprawic samochod????

  polecam ciekawy art pana Jeznacha na Neonie”

  http://jeznach.neon24.pl/post/131011,rodowody-kod-u

 29. pull up said

  @ 11Siekiera_Motyka said …

  Zbójnicki pies to coś podobnego do „naszego ” Goody

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: