Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szlęzak: Bój o sądownictwo

Posted by Marucha w dniu 2017-07-19 (środa)

Polskie sądownictwo działa źle. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Wiem aż za dobrze co to niedotrzymanie terminów, brak rozstrzygnięć i kompletna niemoc w dochodzeniu swoich praw.

Mam więc osobiście ugruntowaną świadomość konieczności zmian. Zatem nie ma czego bronić, choć jest kogo bronić, bo znam również świetnych sędziów zarówno pod względem fachowości jak i etyki zawodowej.

Patrząc na to co się dzieje w Sejmie mam poczucie, że za łeb wzięły się dwie strony, które moje problemy i nie tylko moje, mają gdzieś, czyli nie chodzi im o to, żeby sądownictwo działało lepiej, ale żeby utrzymać albo zdobyć polityczną kontrolę nad tą częścią machiny państwa.

Te dwie strony, gryzące się coraz wścieklej, pędzą nie wiadomo dokąd, wciągają po drodze jak trąba powietrzna wszystkich, którzy choć trochę uwierzą w przekaz jednej albo drugiej z nich.

Poziom złych emocji zbliża się do miejsca w którym nikt nie będzie się mógł cofnąć. Jeżeli PiS odpuści choćby w niewielkim stopniu, to przegra cała sprawę i nie opanuje zarówno struktur, jak i mechanizmów funkcjonowania sądownictwa. Jeżeli wygra, to i tak trzeba zapomnieć o zmianach koniecznych do normalnego funkcjonowania sądów.

Tak jak we wszystkich dotychczasowych działaniach PiS-owi nie chodzi o zmianę zasad i mechanizmów, ale o obsadę stanowisk “swoimi ludźmi”.

Jeżeli wygra dotychczasowy system, to zemsta, a nawet wściekła zemsta na PiS jest nieuchronna i co gorsza, wszystko co dotychczas było złe, jeszcze bardziej się umocni . Przede wszystkim z całego tego zamieszania i harmideru nie wyjdzie nic dobrego dla tych, którzy na co dzień doświadczają złego funkcjonowania sądów.

Ta całkowita klęska państwa jako dobra wspólnego jest najważniejszym efektem tej awantury pod hasłem reformy sądownictwa.

A Państwo już dali się wciągnąć w tę trąbę powietrzną?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 26 to “Szlęzak: Bój o sądownictwo”

 1. Kojak said

  Koszerna szarancza coraz bardziej po bandyckU obrzuca sie blotem ! moze to i dobrze niEch ta syjonistyczna banda sie wykrwawi i moze >>>>zdechnie !

 2. Isreal said

  jasne, że trzeba odciąć od pępowiny dotychczasowych ……
  pomimo tego co nadejdzie …..

  dla chigieny

 3. RomanK said

  Obojetnie – jak skonczy sie „walka o wszystko” Mehesow z Mamzerami….dla gojow nie oznacza to nic dobrego!
  TU nie chodzi jak pan podkreslil o zadne uzdrowienie Sadow w Polsce..ale wlasnie o ich pelna dyspozycyjnosc.
  O wyborze sedziwow w p[owszechnych wyborach nei chce slyszec ani jedna ani druga walczaCA GRUPA…

 4. Miet said

  Re.3.
  Bardzo celna uwaga, Panie Romanie.
  Wszystko co najgorsze i amerykańskie, przyjmmowane jest na polskiej ziemi natychmiast i z uwielbieniem.
  To co dobre jest przemilczane.

  Wiadomo, że bez niezawisłego sądownictwa nie ma żadnej demokracji.
  Tego się uczy tutaj już dzieci na poziomie elementarnym.
  Wiadomo, że tutaj sędzią okręgowym, czy rejonowym może zostać tylko ktoś, kto ma za sobą lata praktyki w prawniczym zawodzie.
  Taki ktoś jest wybierany w powszechnych wyborach a nie mianowany poprzez jakąś partyjkę.

  Gdy nie raz oglądam te polskie panie sędzie na TVP, to zastanawiam się, czy to satyra z polskiego sądownictwa, czy jakaś okropna rzeczywistość.

  ——
  Racja, Panie Mietku.
  Admin

 5. Bryś said

  „Taki ktoś jest wybierany w powszechnych wyborach a nie mianowany poprzez jakąś partyjkę.” – pozostaje tylko kwestia między kim mamy wybór, a w Polsce jest niezłe sito. Rodowe.

 6. RomanK said

  Panie Brys- to zalatwia przymiotnik „powszechne” sposrod osob kwalifikujacych sie…nienaganna opinia i wyksztalcenie prawnicze.
  Demokracja jesli pozwoli sie jej na bycie soba..naprawde dziala :-)))

 7. Jak mój znajomek powiedział: to tylko teatrzyk. Chazarowie się żrą między sobą, ale my, Polacy, będziemy coś próbowali, to szybko się zjednoczą przeciwko nam.

 8. Czesiek said

  Z jednej strony lewackie żydostwo, z drugiej strony prawackie żydostwo. Gdzie tu miejsce dla normalnego Polaka?

 9. Pinxit said

  Ja mysle, ze nie tylko sedziowie sa wazni ale i egzekujcja prawa. Zebysmy mieli najlepszych sedziow i najlepsze prawo, to bez mozliwosci egzekucji prawa nic sie nie zmieni.
  Dr. Piskorski siedzi juz bezprawnie ponad rok. I nie ma ludzkie j sily , zeby go wyciagnac. A przeciez siedzi bezprawnie. Nie wiem ile mozna w Polsce przetrzymywac w areszcie czlowieka, ktory nikogo nie zabil, nikogo nie okradl, nikogo nie zgwalcil i nie ma dowodu, ze jest niebezpieczny i nie moze odpowiadac z wolnej stopy. Jeszcze go do tego jakis gestapowiec pobil choc dr. Piskorski nie jest agresywny.
  Naturalnie,ze nie popisala sie ta sedzina na miotle, ktora powinna siedziec za to co publicznie powiedziala: ” i popatrzcie tylko jakie on ma poglady polityczne”.
  Wlasnymi rekami bym te czarownice zadusil! A jej nic. A przeciez popelnila sto razy wieksze przestepstwo: jako czynny sedzia zlamala konstytucje publicznie.
  I gowno jej zrobia.
  Ja sie wielu osobom narazam i przynudzam, ale dopoki w Polsce nie bedzie szanowane prawo – to wlasciwie panstwo przestaje istniec.
  Rozne zlodzieje, malwersanty, gwalciciele, chamy wsciekle, szubrawce i dranie laza na wolnosci, falszuja dokumenty, a komornik kradnie traktory ; do czego to podobne??
  Chocby wymalowali prawo zlotymi literami i kazal i sie sedziom wyuczyc na pamiec sedziowskiego kodu zachowan – bez przestrzegania ustalonych zasad mozemy sobie w dupe wsadzic i konstytucje i te zlote litery.
  Tak zginal Rzym i Babilon i Monarchia Austro-Wegierska kiedy nie miala juz nikomu nic do zaoferowania z wyjatkiem szpiclow i aresztu. I szlag trafil Ateny, ktore sie zagadaly na smierc.
  I tak Tytus podbil Judee a zydy, ktore sie zawziecie ze soba klocily – nawet nie zauwazyly ze im szlag trafil i Judde i Izrael a Rzymianie rozbili obozy.

  Patrze sie na tej sejm ze zdumieniem. Nie wiem ilu tam zydow ilu Polakow – wszystkim zle z oczu patrzy. Hrabini Pawlowicz sie ostentacyjnie wachluje; jedni robia historyczne zdjecia, jednej pani jeden pan zabral komorke bo fotografowala obiekt strategiczny; inni prowadza rozmowy telefoniczne a ktos w kolko powtarza, ze to tak jak za PRL.

  Ja mysle, ze mamy dluzsza historie sejmikowania..siegajaca na dlugo zanim powstalo PRL.

  Niemniej jednak tego dnia odnieslismy wielki sukces parlamentarny. Oto w parlamencie polskim zostala rozwiazana zagadka tragedii smolenskiej. Ogloszono oficjalnie sprawcow katastrofy.

  Wystarczy teraz wniesc okolo 800 poprawek do raportu Macierewicza i mozemy byc dumni, ze jednak wygrala demokracja.

 10. veri said

  ” Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS „-

  Tym aktem domkniety zostal, zapoczatkowany via „Solidarnosc” proces przejmowania Polski z rak Polakow, prawda ?

 11. JerzyS said

  Pytanie o cel!

  Poszanowanie źle stanowionego prawa?

  czy dążenie do sprawiedliwych wyroków
  w oparciu o prawdę i poszanowanie etyki ?

  Jakie kwalifikacje wobec kandydatów sędziów? ?

  Koleżeński?

 12. markglogg said

  To, co ja bym sam napisał, patrząc w TV na tłumy dziś wieczór w głównych miastach Polski, to napisał powyżej, nie znany mi pan Ślężak.

  A jaka jest rada na to, co się dzieje i będzie dziać coraz groźniej? Zacytuję słowa – bez żadnej przesady wpędzonego do grobu przez prezesa PIS, Jarosława Kaczyńskiego – Andrzeja Leppera, na konferencji nt. industrialnych metod hodowli świń (konferencji w Warszawie w roku 2003, sponsorowanej przez hodowców z USA, walczących z hodowlą zwierząt zamkniętych w „przedziałkach o szerokości ok. 80 cm). Siedząc obok Andrzeja Leppera, jako jego tłumacz, miałem okazję z nim szerzej porozmawiać. I ten zawodowy rolnik, za „komuny” zwycięzca rozmaitych konkursów nt. wiedzy rolniczej, powiedział mi rzecz prostą TU SIĘ MUSI ZMIENIĆ SYSTEM (na ten znowu „komunistyczny”) ABY W POLSCE MOŻNA BYŁO COKOLWIEK POZYTYWNEGO ZROBIĆ. Proszę potraktować te słowa, jako głos z zaświatów „samozabitego” 6 lat temu vice-premiera III RP.

 13. osoba prywatna said

 14. Peryskop said

  Gersforf z niem. jęczmienna wieś
  Plany von Coudenhove-Kalergi zakładają zniesienie prawa do samostanowienia…

  Teraz niektórzy mogą już mieć portki pełne strachu, bo układ sądowniczy w PL gwarantował bezkarność w ramach „wartości europejskich”. Więc przy ocenie obecnej histerii wokół SN trzeba pamiętać, że realizowane plany von Coudenhove-Kalergi zakładają zniesienie prawa do samostanowienia.

  Trzeba też zajrzeć za kulisy historii, bo wewnątrz-klanowa walka o dominację ciągnie się od Abla i Kaina oraz Ezawa i Jakuba.

  Książę dr Richard Nicolaus Eijiro von Coudenhove-Kalergi (1894-1972), pra-pra-wnuk Tekli Górskiej z Góry h. Nałęcz, syn Mitsu Aoyama z Japonii i austriackiego dyplomaty z bizantyjskimi korzeniami Kallergis – w 1922 założył w Wiedniu ruch „pan-europejski”, którego celem było ustanowienie NWO, w oparciu o federację krajów pod wodzą USA. Dzięki kontaktom z arystokracją, finansistami i politykami, bez świateł i rozgłosu, w dyskrecji – udało mu się nakłonić czołowych przywódców do swojego planu. Z jego pracy „Praktyczny idealizm” (1925) : …Nie narody starego kontynentu będą zasiedlać Stany Zjednoczone Europy, lecz rodzaj podludzi, eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna do starożytnych Egipcjan. Zastąpi ona zróżnicowanie narodów i jednostek. Zmieszanie ras stworzy stado wielonarodowe, bez żadnej jakości i łatwe do kontrolowania przez elitę rządzącą, którą stanowić będą Żydzi.

  Plany von Coudenhove-Kalergi zakładają zniesienie prawa do samostanowienia, a następnie wykorzystanie etnicznych ruchów separatystycznych i masowej migracji do eliminacji narodów.

  Czy powinna dziwić obecna inwazja nachodźców z Afryki i Azji ?

  Co 2 lata przyznawana jest Europejska Nagroda Coudenhove-Kalergi wybitnym realizatorom planu. Wśród laureatów Angela Merkel, Herman Van Rompuy, prezydentka Litwy Vaira Vike-Freiberga…

  Więc nie łudźmy się – ta idea „pan-europejska” wg Coudenhove-Kalergi jest fundamentem EU.

  Skąd to opętanie historycznie przyszło ?
  Działania podjęte od rewolucji francuskiej, przy stopniowej emancypacji Żydów – unobilitowały europejski syjonizm i wykształciły tych ludzi, dopuszczając przez sztuczny proces ewolucyjny do statusu narodu wiodącego, także Ameryką. Rozproszona diaspora, która uciekła z getta-więzienia, stała się duchową elitą i korumpując łapczywą Europę i zachłanną Amerykę, stworzyła nową rasę arystokratów, przejmując rolę feudalnej arystokracji europejskiej. Prosta korupcja działa skutecznie.
  więcej : http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy

  Dr Paul Joseph Goebbels (1897-1945) swoją wiedzę o manipulacji czerpał z książki „Propaganda”. Napisał ją w roku 1928 dr Edward Louis Bernays (1891-1995) – kolejna wpływowa postać ze staro-zakonnych sfer Wiednia, prawnuk naczelnego rabina Hamburga, siostrzeniec dr Zygmunta Freuda. Bernays bywa słusznie nazywany ‘ojcem przekrętów’, ponieważ jako twórca nowego przemysłu Public Relations swymi ‘osiągnięciami’ na polu podstępnej dezinformacji walnie przyczynił się do wielo-płaszczyznowego kryzysu w skali globalnej poprzez pozbawienie społeczeństw kontroli nad biegiem wydarzeń, a też, niestety, w znacznej mierze do utraty kontroli człowieka nad samym sobą.

  W PR oraz w reklamie wykorzystuje się wyrafinowaną wiedzę naukową, a także emocje oraz inne słabości ludzkiej psychiki. Techniki PR są najskuteczniejsze wtedy, kiedy ludzie nie orientują się, że są poddawani ich działaniu. Dlatego przeciętny oglądacz telavizji nawet nie zdaje sobie sprawy, że wszechobecny dziś PR jest kontynuacją propagandy hitlerowskiej. A Bernays to potwierdził w filmie „How Propaganda Became Known As Public Relations” : – Gdy wróciłem do USA miałem przekonanie, że jeżeli można użyć propagandy w czasie wojny, to można jej także użyć w czasie pokoju. Ale słowo „propaganda” byłoby niewłaściwe ponieważ Niemcy go używali, dlatego to co zrobiłem, to były poszukiwania jakichś innych słów. I tak znaleźliśmy słowa „public relations”…

  W przełomowym roku 1913 : (1) w Londynie powstał think-tank Wellington House finansowany przez Windsors, Rothschilds, Rockefellers & Milner Group – w roku 1921 przekształcony w matecznik PR pod nazwą Tavistock Institute of Human Relations; (2) bankierzy przejęli Amerykę ustanawiając tam prywatny bank Federal Reserve (FED) z prawem emisji dolara „z powietrza”.

  W ‘Tavistock Institute’ Bernays’a wspierał m.in. dziennikarz o chazarsko-teutońskich korzeniach Walter Lippmann (1889-1974), doradca prezydentów USA, 2-krotny laureat Pulitzera, autor terminów-narzędzi „zimna wojna”, „stereotyp” itp. Wykorzystywał fakt, że ludzie zwykle dokonują ocen bazując na pół-prawdach, nim jeszcze poznają pojęcia, definicje i/lub szczegóły wydarzeń, czy zjawisk, a kierując się uproszczoną symboliką oraz stereotypami – to znaczy opiniami rozmyślnie puszczanymi w obieg przez media.

  Genezą powstania ‘Wellington House’ była potrzeba przeorientowania poglądów Brytyjczyków i Amerykanów, ażeby pozbyli się pacyfistycznych ideałów i byli gotowi do wojny z Niemcami. Jak wiadomo tamten plan się powiódł, a także następny plan zrealizowany już przez Tavistock – rozkołysania nastrojów społecznych dla rozpętania II w.ś. Kolejne plany Tavistock’u w toku…

  Dr Oswald Spengler (1880-1936) z Niemiec w książce „Upadek Zachodu” (1923) przestrzegał przed zatraceniem zasad kultury klasycznej – w tym przed erozją protekcji kobiet i przemieszaniami etnicznymi, które nazwał „kolorową rewolucją”. W roku 1937 Tavistock Institute przejął tezy tej książki jako swój program osłabiania cywilizacji dla wprowadzenia globalizmu z kadłubowym rządem NWO. Feminizm jest destrukcyjny, ale status kobiet u Etrusków był wysoki, a pomimo to tamten tajemniczy lud wyginął !

  Brytyjczycy mają – obok Niemców – szczególną pasję do eugeniki, bo obydwa są „anglo-saxons”. Dr John Rawlings Rees (1890-1969) psychiatra i pułkownik armii brytyjskiej od 1920 roku rozwijał w Tavistock Institute program badań nad ofiarami wojny, oraz nad profilowaniem psychologicznym różnych grup etnicznych i religijnych w celu programowania ludzi. Od roku 1945 lansował potrzebę wykorzystania traumy psychicznej do sterowania społeczeństwami również w warunkach pokoju.
  http://ram.neon24.pl/post/134302,kivunim-gladio-isis-czyli-terroryzm-na-obstalunek

  Te idee z Rees’em wdrażał kolejny eugenik Sir Julian Sorell Huxley (1887-1975), dyrektor ZOO w Londynie, biolog, autor książki „Ewolucja. Nowoczesna synteza” (1942), założyciel podstępnej pseudo-humanitarnej organizacji UNESCO (1945) :
  https://swiatowaliga.blogspot.com/2016/02/raport-nssm-200-charytatywne-zabojstwo.html

  Gdy potwierdzono naukowo, że osoby zestresowane są o wiele bardziej podatne na manipulacje, to czyż cyniczni manipulatorzy mogli się powstrzymać przed medialnym generowaniem stresu, lęków, fobii, konfuzji i bezsilności ? Nie mogli. I to właśnie dlatego jesteśmy wciąż wystawiani na negowanie wartości, ogłupiające seriale oraz na lawinę katastroficznych wieści i komentarzy.

  Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że świat od wieków jest kontrolowany przez trzy żywioły :
  ► od przyjęcia Starego Testamentu do Kanonu Kościoła oraz od przyjęcia za Apostoła zabójcy chrześcijan, faryzeusza ‘cudownie’ nawróconego bezświadkowo pod Damaszkiem, Szawła z Tarsu – czyli św. Pawła – pomimo rozlicznych sporów i konfrontacji – siłą rzeczy musiała powstać, a zatem powstała symbioza talmudyczno-papieska, która dziś operuje pod mianem judeo-chrześcijaństwa;
  ► w 962 po koronacji Ottona I na pierwszego germańskiego cesarza – dołączył trzeci partner układu 3Mających Władzę w postaci Cesarstwa – od 1157 jest to już „Święte Cesarstwo”, dla nawiązania do antyku w 1254 dodano „Rzymskie”, a od 1441 oficjalnie przypisane do „Narodu Niemieckiego”. Dziś IV Rzesza wskrzeszona pod nickiem EU.

  Timmermans tupie nogą, Tusk ostrzega… @MatkaPolka said 2017-06-20 (wtorek) @ 19:52:04 :
  … – powtarzam – PROPAGANDA NIEMIECKA MA NIEZWYKŁĄ SIŁĘ OGŁUPIANIA Dzisiejsza kontynuacją Zakonu Krzyżackiego jest Zakon Rycerzy Maltańskich im. Świętego Jana – Zakon Szpitalników Mające potężne wpływy…
  https://marucha.wordpress.com/2017/06/20/papierek-lakmusowy-na-folksdojczow/#comment-684134

  Aktualny stan ‘świętego’ judeo-sanctus-reich układu IV Rzeszy ilustruje zdjęcie : Anielica M. spycha robotę 3Mających Władzę na Jezuitę, a Frant przypomina jej ilu jest udziałowców w grze.

  Ich gesty i miny wskazują na wielką zażyłość i olewanie etykiety, która jest teatrzykiem dla otumaniania hołoty.

  Omne Trinum Perfectum (doskonałe wszystko co potrójne), no ale przecież widać tu tylko 2 osoby. Ta pozorna nieOBECNOŚĆ jest Wyższą formą obecności, bo oboje reprezentują też Sanhedryn !

 15. Peryskop said

  Re 4
  Panie Miet, na to nie ma rady – naiwne idealizowanie swojego raju wybrańczego jest objawem nostalgicznej frustracji.

  Bowiem fakty świadczą o burdelu też w sądownictwie amerykańskim, np. to :

  20.07.2017
  Former US football star and actor OJ Simpson has been granted parole after nine years in a Nevada prison.

  Znęcał się nad swą drugą żoną Nicole Brown Simpson – matką ich dwójki dzieci – i jej groził, do czego się przyznał w 1989 roku i co skończyło się ich rozwodem w 1992.

  Lecz w blasku sławy w „procesie stulecia” pomimo wielu poszlak został sądownie oczyszczony od zarzutów zabicia w 1994 ex żony i jej przyjaciela Rona Goldmana.

  No i rewelacja sądownicza !
  Despite the 1995 not-guilty verdict, inny sąd w postępowaniu cywilnym held Simpson liable for the deaths of his ex-wife and her friend, awarding $33.5m. Two years ago a court enlarged that judgment to about $58m, but it remains largely unpaid.

  Wskutek powszechnej niewiary w jego niewinność – a więc i w bezstronność sędziów – po 13 latach OJ Simpson został zapudłowany pod pretekstem „armed robbery” w Las Vegas.

  Teraz zwolniony z pierdla on parole, m.in. dlatego, bo z łezką w oku The prisoner told the commissioners he had helped establish a Baptist prayer meeting in prison, adding: „I could have been a better Christian.”

  http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40676882

 16. Boryna said

  Sądy to samowolka. Obywatel przed sądem jest nikim. Można lekceważyć każdy jego dowód można interpretować wbrew logice.

 17. osoba prywatna said

 18. Miet said

  Re.15.
  Panie Peryskopie, no to niech Pan wskaże, w którym miejscu amerykański sąd zadziałał wbrew obowiązującego prawa – w sprawie Simpsona.

  To co Pan pisze, to są Pana odczucia – tylko odczucia. O winie oskarżonego o zabójstwo decyduje Ława Przysięgłych – jeżeli nie ma dowodów, to decyzja jest jedna – „not guilty”.

 19. RomanK said

  Panie Profesorze:-))))
  Czucie i Wiara:-))) a nie matura i cheeeeenc szczera:-)))

  Niech pan patrzy..jakby dobrze by bylo- gdyby nie zmianialo ustroju PRL…. Ktory bylo, nie bylo doprowadzil do tego -co bylo..a bylo tego 50 lat:-))))
  Ktory z tych wyksztalconych na dupkow… wie – po co byla Transformacja Ustrojowa….dla ktorej wdrozono programy oligarchizacji nomenklatury????
  Dlaczego procesy te w Polsce przybraly inne ksztalty niz w innych panstwach… w tym w Rosji??
  Czy jest pan w stanie nauczyc czegokolwiek takiego glupiego dupka jak Veri???? ze nie wspomne innych…
  Czym pan przekona wierzacego w siebie i swoj intelekt, ze podawany przez niego przyklad OJ..najlepiej swiadczy o amerykanskim systemie sadowniczym??? Ze ten system sadowniczy uniewinnil go z zarzutow o mord..popelniony przez fachowcow nozownikow najwyzszej klasy…a sam przez wlasna glupote wpakowal sie do kryminalu wlasnie, ze chcial sam wymierzac sprawiedliwosc tak -jak ja pojmowal bez sadu??:-))))
  POdsylam panom:

   Elegia obzydliwa.

   Wyjatkowa niedziela, tragedii smolenskiej
  niewybrazalnej,
  niepojetej, strasznej
   traumie niewiary, objawionej zdumionemu swiatu,
  Spontaniczny , wysmiewany,
  pelny sztandarow i Jana Pawla II-
  dziwny krag-…
  Cos zmienil??

  Nic!

   Co wybierasz mlody, piekny,
  wyksztalcony
  ciemniaku i oszolomie, hamujacy-
  zeby zylo sie lepiej…
  Podzial!
   Emigrujacy artysci… i wybitni businessmani i tfurcy..
  Polskiej cywilizacji –
  ostatni argument…Krew ..
  -co wsiaka w rosyjska ziemie…
  zamieni sie w krew Centaura…
  Pozyczcie koszule nasmarowana ta krwia …
  PO…


   RomanKafel
   Tydzien przed Niedziela Palmowa 2011…

 20. RomanK said

  Panie Macieju…dzis nadal istnieje Zakon Najswietsej Marii Panny domu Niemieckiego..czyli Krzyzacy.
  Zakon Maltanski to zupelnie inna bajka:
  Prosze:
  http://imperialteutonicorder.com/
  Maja najblizsze domy zakonne na Slowacji….i gdzyby mieli inne pochodzenie napewno juz by odzyskali w Polsce swoje dobra….:-))))

 21. RomanK said

  Panie Boryna….paanie Boryna…. pan nie jestes profesorem prawa..ba nawet pan nie posiadacz dupkoratu z nauk prawnych..i pan sie bierze za krytyke sadow neizaleznych….
  Prosze pan sad jest tak niezalezny..ze moze interopretowc prawo- jak mu sie widzi… A jak sie widzi, a najlepiej czuje -to i wyobraznia sie dopasdowuje do wysokosci :-))
  Niech pan nie miesza samowolki z niezaleznosci… TO pan moze popelnic samowolke ..kazdy sendzia poprostu korzysta ze swej niezaleznosci w ocenie dowodow!
  Zwlaszcza Z KASTY SPECJALNEJ….np pani Gersdorf nie wie co to suweren..i nie wie co to konstytucja…to samo prof Safijan…setki- jak nei tysiace innych…a wszyscy dostali dupkoraty, i papiery seziowskie..wiec ocochozi?????oni maja prawo:-)))

 22. Peryskop said

  Re 14
  Dziękuję za rozkurczenie foty poglądowej.

  Re 18
  Przecież w sprawie Simpsona amerykański system sądowniczy zadziałał wbrew obowiązującemu prawu gdy zwolnił go od zarzutów podwójnego morderstwa – być może „tylko” przez niego zleconego – ale nakazał mu wypłatę „dowry” rodzinom ofiar – czyli odszkodowania za spowodowanie śmierci.

  Proszę mi nie imputować, że bazuję na odczuciach, bo ławy przysięgłych – wszędzie – też kierują się emocjami, ponieważ zasiadają na nich tylko ludzie. Ze skłonnościami do popełniania błędów oraz kierowania się sygnałami od otoczenia – w tym mediów propagandowo ustawiających opinię publiczną jak czeba. Głównie żeby dolary się lepiej kręciły. Proszę poczytać choćby na wiki jak amerykański sąd interweniował w relacje Simpsona z jego finansistami, czyli w kolejne żyłki złota. To po to były tamte transmisje live jak OJ Simpson w Bronco pędzi…

  O winie oskarżonego wszędzie i zawsze decydują układy.

  Proszę poczytać jak skończył się układ prokurentowi zbrojeniowemu Jej Qrewskiej Mości, że w pierdlu przekiblował 7 miesięcy (z 18 orzeczonych wyrokiem Old Bailey) Jonathan William Patrick Aitken (1942-), chrześniak królowej Holandii Juliany, domniemany syn jej męża – księcia Bernharda, ojciec Petriny Khashoggi po flircie z jej matką Sorayą Khashoggi – primo voto przed konwersją na wahhabizm Sandra Patricia Jarvis-Daly (1941-) – wówczas jeszcze żoną saudyjskiego handlarza bronią Adnan’a Khashoggi (1935- ) o korzeniach turecko-baskijskich, którego ojciec był lekarzem króla Arabii Saudyjskiej.

  Jonathan Aitken w latach 1983-97 brytyjski poseł konserwatywny, minister ds. zakupów dla wojska, potem sekretarz w resorcie skarbu JQM, w 1999 roku został skazany na więzienie za matactwa.

  Ale UWAGA ! Już w 1995 roku Aitken został oskarżony przez dziennikarzy Guardian’a o lewe interesy z Saudyjczykami gdy 1992-93 jako minister nadzorował zakupy broni. W swej obronie oskarżył dziennikarzy o pomówienia, lecz w procesie wyszło na jaw (choć przecież nie musiało, bo sędzia jako „niezawisły” korzysta z przywileju swobody w ocenie dowodów i okoliczności), że jego dowody są fałszywe, a rachunek za pobyt w paryskim hotelu Ritz pozwolił zapłacić Arabom.

  Ten jedyny dowód wystarczył do skazania na półtora roku !

  Aitken w więzieniu podobno doznał oświecenia i stał się gorliwym aktywistą anglikańskim – obecnie jako Honorowy Prezydent Christian Solidarity Worldwide, a także inicjator reformy więziennictwa w UK.

  Kolejny „świenty” kryminalista !
  Tony Blair po wyroku Trybunału w Kuala Lumpur za czynny udział w ludobójstwie w Iraku – przekonwertował na katolicyzm i znikł. Zapewne pogrążony w modłach do swojego Mammona.

  Natomiast Adnan K. – wuj śp. Dodi’ego al Fayed’a, boyfrienda śp. księżnej Di, wart netto $400 mln, z wyrokami na karku i grając na nosie komu czeba, rezyduje sobie spoko w Monaco – w fortecy wartego netto $1 mld syna Grace Kelly – aktoreczki z Hollyvoodoo wyswatanej w 1956 roku z księciem Rainierem III Grimaldi (1923-2005), przez armatora Aristotle Onassisa – tego co przejął Jacqueline Kennedy (1929-1994) po Johnie Fitzgeraldzie K. i po Radziwiłłach …

  Barmanem na yachcie Onassisa był „nasz” Fredek Ratkowski, który czymś tam zauroczył Hélènkę Pastor (1937-2014), że ta urodziła po barze córeczkę Sylvię Ratkowski-Pastor (1961-).

  Sylvia – w ramach dziedziczenia behawioralnego czyli poprzez wzorce – czymś tam została zauroczona przez „naszego” Wojtka Janowskiego (1949-) z Warszawy – ekonomistę „po Cambridge” (jak Radek S. weteran IM6 z Afganistanu), szefa firmy Firmus (nanotech, grafen), a nawet Konsula Honorowego RP w Monako 2007-2014, zdolnego do wszystkiego aranżera zabójstwa swojej nieślubnej „teściowej” – za jedyne $260.000 czyli za 12 dniówek wypłacanych przez Hélènkę swej córce.

  Bowiem warta $3,7 mld na 3 tys. apartamentów w Monaco, wypłacała po $650.000 miesięcznie córce Sylvii i synowi Gildo Pallanca (1967-), zrodzonego poza barem z dentystą Claude Pallanca – Konsulem Honorowym Rosji w Monaco. Ajakże !

  Mimo, że rodzeństwo odziedziczyło po fortunie (ok. $1,2 mld każde), to nie są szczęśliwi – Gildo jest po udarze (wg GNM : „stracić twarz, wyjść na głupca”), a Sylvia zwana przez Wojtka „Sissi” jest po masektomii (rak piersi wg GNM : m.in. „konflikt z matką” – Hélène zwierzała się : ‘Moja córka mnie nie lubi’).

  W czerwcu 2016 bratanica siedzącego w więzieniu Wojciecha J. adwokatka z Warszawy Katarzyna Janowska została zatrzymana w Marsylii przez policję przy próbie wręczenia w hotelu świadkowi Francisowi P. „honorarium” €23k za złożenie fałszywych zeznań, zrzucających winę za morderstwo na Pascala Dauriac’a – fitness coach’a byłego konsula.
  Za udział w matactwie grozi jej 3 lata i grzywna €45k…

  I cisza, bo przecież pazerność i tupet nie mają granic.

  A ponadto „WARTOŚCI EUROPEJSKIE” z rękawów Tuska
  i Timmermansa zobowiązują. I dyskrecja także zobowiązuje.

  TRADYCJA zobowiązuje również.
  Bo tę skalistą nadmorską fortecę w roku 1297 zdobyli podstępem przebrani za mnichów (wł. „monaco”) kamraci herszta Francesco Grimaldi nick ‘Il Malizia’ (wł. „cwany” – strzeżmy się Malickich !) z Genui, a och potomkowie 3Mayą Wadzę tam do dziś. Nigdy nie wyjaśniono, czy w „roku pańskim” 1297 zadziałali korsarze poprzebierani za mnichów, czy raczey mnisi poprzebierani za korsarzy. Ale czyż dziś stanowi to istotną różnicę (patrz niżej Re 20) ?

  Monaco ma w herbie ten fałsz : dwaj „ubodzy” franciszkanie z mieczami, i motto Deo juvante – ‘z pomocą Boga’.

  A meliny czyli pałacu Suwerennego Księcia Monaco Alberta (II) Alexandre Louis Pierre Grimaldi (1958-), strzeże spiżowy zakapturzony Francesco Grimaldi ‘Il Malizia’
  https://image.yachtcharterfleet.com/photo-tour/grimaldi-statue.jpg?k=dc89&w=1400&h=934&q=90&o=sc&image_id=5741

  ===

  Re 20
  Panie Romanie, faktycznie zupełnie inna bajka, ba oba zakony mają zupełnie inne kroje krzyży na płaszczach i sztandarach. Więc bajka zupełnie inna, lecz czyż wciąż nie na tę samą tEUtońską modłę ?

  NATO nabierają się jeszcze tylko jeszcze głupsi ode mnie.
  Ale Pan Roman z racji choćby wieku już winien nie powinien.

 23. VA said

 24. RomanK said

  Panie Macieju… owszem rto co pan pisze to prawda. Nie ma nigdzie systemu sprawiedliwosci idealnego. Taki on sprawiedliwy i bliski idealu jak ludzie ,ktorzy go tworza i stanowia zarazem. Naduzycia sa wszedzie i non stop wlasnie w USA tak samo- jak gdziekolwiek indziej…zwlaszcza im glosniejszy proces , wieksze pieniadze wchodza w rachube i wieksza mozliwosc zarobku dla prawnikow, ktorzy maja nadzieje, ze to ich ostatni case..i wiecej szmacic sie nie musza:-))
  Ale mimo wszystko i tak w USA sad ma przewage nad innymi. System…
  Musi pan rozroznic sprawe OJ karna..od zupenei innej sprawy o odszkodowanie w sadzie nie karnym, ale cywilnym w zupelnie innym procesie.
  Mowiac krotko sad cywilny moze orzec, ze pan jest winny.. w wznaczeniu wyplacenia komus pieniedzy…mimo ze sad karny pana uniewinnil od zarzutu zbrodni. Do tego dochodzi cos- co ja uwazam za ciezka aberracje -a co nazywa sie Tort Litigation….gdzie sadza kogos za cos czego nie zrobil, ale ma na swoje nieszszczescie mozliwosc placenia odszkodowania , tylko dlatego, ze ma pieniadze:-)))
  Przyklad z zycia..pewien bogaty czlowiek robil Party..dla swojego menagera duzej firmy z okazji zareczyn….ktore obslugiwala firma cattering/ Kiedy Party rozkrecily sie w najlepsze dwoje kelnerow, w wolnej chwili udali sie do samochodu i skonsumowali wzajemna fascynacje..podczas czego dziewucha zarazila chlopaka jakims swinstwem. :Oddal ja zatem do sadu o odszkodowanie za leczenie.

  Kiedy przyniesli wlascicielowi posesji pozew..przeczytal…zawolal swego prawnika…i powiedzial -zaplac ja… Prawnik na to ..ooo nie , my zaplacimy jego rachunki tym co winien…
  Sprawa byla nei do wygrania- bo obydwoje zeznali w sadzie, ze gzili sie w jego parku, na jego posessji.
  Owszem mozna bylo wyprocessowac oddalenie zarzutu…ale rachunki byly w wysokosci 36 tys dollarow…. a koszty sprawy- zeby udowodnic absdurdalnosc zarzutu- na wstepna ocene mogly siegnac milionow….

 25. andzia said

  re 11
  W polskim prawie nie obowiązuje zasada prawdy obiektywnej . To zdaje się wykreślone zostało w 2004r. z procedury cywilnej, a w karnej PiS przywrócił obowiązek aktywności sądów w postępowaniu (co zostało zniesione przez poprzednie rządy PO i PSL. Reasumując: mafia rządziła i zorganizowała sobie sądy na telefon. Teraz organizuje awantury na ulicach za pieniądze.

 26. Peryskop said

  Re 24
  Dzięki, znam podobne przykłady – przy czym rzeczywiście te z USA są ustawiane szczególnie dolarowo.

  Warto też przyjrzeć się horrrrendalnym karom nakładanym na firmy za „cośtamnietengo”. Megapralnie z haraczyzmem !

  Ponadto, oprócz przepisów prawa, są jeszcze zasady prawa, „państwa prawa”, doktryny prawa, a nawet jest „duch prawa” – jako dialektyczno-talmudyczne protezy umożliwiające wykręcanie dowolnych egzegez zwanych „prawniczymi”.

  Los sprawił, że miałem m.in. wątpliwą przyjemność zetrzeć się też z mec. A. Baczewskim (bodaj z rodziny wileńskich gorzelników), który był niby oblatany w przewałach, ale trafił kosą na kamień.

  Bo jak Pan może pamięta jestem synem prawnika (co to jeszcze zdawał na UW wszystkie egzaminy sesji JEDNEGO DNIA !) i to właśnie nasz ojciec zabronił memu starszemu bratu studiować prawo. Dlatego, bo już poznał, że prawo to jest cuchnące LEWO. A przecież nie każdy lubi, czy musi, czy ma predyspozycje, żeby w tej smolistej breji odławiać środki na życie.

  Ojciec jakoś dolawirował do 77, bo miał otwartą głowę i duże poczucie humoru 🙂 Ale inni prawnicy w rodzinie i wśród znajomych ponatrafiali na rozmaite rafy życiowe.

  Ów „ich ostatni case” różną ma postać i różne skutki.
  W obecnej panice nt SN w PL czuję, że wielu sędziów naiwnie myślało, iż śmietankowego serialu „Bonanza” nigdy im nikt nie zgasi. A tu BĘC !

  Natomiast prof. Mietowi nie dziwię się, bo wiem, że im wyższy i węższy mamy stopień naukowy, tym uboższe rozeznanie ogólne. Na to nie ma rady, ale frustracja jest.

  Bowiem cość za cość – psia jego kość !

  ===

  Re 23
  VirtualnapoloniA
  spadaj na swój małoPolski dezinfo dołek keshe’nkowy.

  Ze współczuciem dla dr Kękusia myślę o jego przebudzeniu, gdy się zorientuje, co za kanalia przez kilka lat go obrabiała podług zobowiązań (para)służbowych.

  Bo naiwna wiara w urojenia potrafi być przyczyną zgonu !

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/20/wycieczka-do-rosji-czyli-co-przeskrobali-litewscy-uczniowie/#comment-690519

  ===

  3 czerwca , 2017 | ‚Kategorie: Wolność słowa |

  Monitor : Postanowiłem zmienić formę i rodzaj publikacji… Jedną z głównych promocji stanie się technologia Keshe i jej wytwory.

  Czyli volta o 2x 180° !! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  ”Jutro ma nastąpić ofensywa Donalda Trumpa…”
  Monitor Polski niedługo dostanie nową formę i szatę.

  Szatę „nową” i iście KRÓLEWSKĄ, aby uwidoczniła nagość…

  Skoro twój Keshe leczy, to czemu choruje twój pracodawca ?

  wiki : Janusz Waldemar Cisek (ur. 1955 w Stalowej Woli) – polski historyk, wykładowca akademicki, dyrektor Instytutu Piłsudskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego, od 2012 do 2013 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, w 1980 ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1993 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim na podstawie pracy zatytułowanej Białoruskie oddziały gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza w polityce Józefa Piłsudskiego w okresie wojny polsko-bolszewickiej (marzec-grudzień 1920 r.). W 2003 habilitował się na tej samej uczelni. W 2013 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.

  W 1986 roku wyjechał do Nowego Jorku, pracował w Instytucie Piłsudskiego, pełniąc tam funkcje wicedyrektora (1989-1992) i dyrektora (1992-2000). Po powrocie do Polski pełnił funkcje zastępcy dyrektora departamentu w Ministerstwie Kultury (2001-2002) i wiceprezydenta Stalowej Woli (2002-2003). W okresie 10.2006-06.2012 był dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego, jako wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie został profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Europeistyki, oraz jako komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej (2008-2012), członek władz Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM, a także członek Polskiego Towarzystwa Naukowego na Obczyźnie.

  W wyborach w 2011 roku bez powodzenia kandydował z ramienia PSL do Senatu, a od 11.06.2012 był podsekretarzem stanu w MSZ do 24.04.2013 wobec złożeniu rezygnacji, którą motywował względami zdrowotnymi – koniecznością przejścia chemioterapii w związku z białaczką.

  ===

  ”Według GNM białaczka to etap zdrowienia w psycho-bio-konflikcie o treści „utrata własnej wartości”.

  I żebyś nie wiem jak się wysilał oraz naprężał,
  to nie zrozumiesz – taki to intelektualny ciężar !

  ===

  wypis z historii choroby :

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,stary-nowy-dyrektor-muzeum-wojska-polskiego,32523.html

  02.11.2011

  Stary-nowy dyrektor Muzeum Wojska Polskiego
  Profesor Janusz Cisek został wybrany na stanowisko dyrektora Muzeum Wojska Polskiego – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. To będzie jego druga kadencja.
  – Minister nominację podpisał w ostatni piątek. Profesor Cisek będzie kierował muzeum do końca 2013 roku – powiedział Jacek Sońta, rzecznik prasowy MON.

  Cisek został odwołany pod koniec września, bo skończyła się jego pięcioletnia kadencja dyrektora MWP. Wziął udział w konkursie i został wybrany przez ministra mimo że w ostatnim etapie zajął ostatnie – czwarte miejsce.

  Zdecydowało doświadczenie
  Trzecie miejsce zajął Ferdynand Ruszczyc, obecny dyrektor Muzeum Kolejnictwa, drugie natomiast trzecie Tomasz Nowakowski, szef kadr ABW. Najwięcej punktów zdobył generał Boguslaw Pacek. Dlaczego nie został dyrektorem?
  – Minister widzi go wciąż na stanowisku swojego doradcy w resorcie – wyjaśnia Sońta. Jak dodaje, o wyborze Ciska zadecydowało to, że przez ostatnie pięć lat kierował MWP, a więc placówkę zna od podstaw. Ponadto rozpoczął przygotowania do budowy nowej siedziby muzeum w warszawskiej Cytadeli.

  Komentarze (8)

  Nikuś
  Ten Minister Siemoniak coraz ciekawszy ?
  To, że Ruszczyć przegrał i nie pomogły układy i koterie kulturalnej elyty PO i Głudziowe wstawiennictwo to duży sukces.
  Niestety skutkiem ubocznym będzie zagłada Muzeum Kolejnictwa, które zostanie bez pieniędzy w kasie i zbiorów w Warszawie. Ale Cisek ? A co z oskarżeniami o handel pamiątkami wojskowymi z Przewoźnikiem – podpucha na utrącenie jego kandydatury przez beton muzealno-wojskowy ?
  To nikt z Warszawki nie dostanie kontraktów z 500 mln zł na budowę nowego Muzeum Wojska Polskiego ?

  korek
  BRAWO.Najsłabszy z konkursu zostaje dyrektorem.To po co ten konkurs?.Dla jaj?.

  awol
  Nie ma jak dobre znajomości, a zabytkowy sprzęt niech sobie dalej gnije.

  Konrad
  Po co Warszawie Muzeum Kolejnictwa wystarczy, że jest Muzeum Erotyki ! Dla złodzieja i nieuka premiera to wystarczy. Podobnie dla jego debilnej przyjaciółki rządzącej Warszawą nie potrzeba nic więcej. Zburzy jeszcze kilka „ruin” aby wzbogacić siebie i swoich. Heil Tusk, heil Waltz
  PS. a Cytadelę można też zburzyć natomiast obecną siedzibę MWP na chwilę oddać MN. Żeby to również wyrzucić i zburzyć. Deweloper pobuduje tu biurowce bo Platforma Obywatelska w Warszawie podobnie jak premier w Polsce jeszcze za mało ukradła.

  Azerate
  Został dyrektorem choć był najgorszy w konkursie – ale przecież jest związany z PSL, to wszystko tłumaczy. A wy nie zadawajcie głupich pytań – jeden paprykarz zadawał takowe i ma CBA na karku.

  Varsovia
  Konrad wystarczy poczytać twoje wypociny i przekonać się jaki masz poziom intiligencji…zero rozumu. Reszty szkoda już komentować..czysty debilizm twój

  probus
  To teraz dostaje się nominację z ostatniego miejsca konkursowego? Przy tym zdaje się w MON go nie chcieli. Zatem dobrze kogoś wypędzlował, że go nowy minister mianował. Ciekawe kogo? Może ktoś wie?

  ~Ostatni…
  Dyrektor na każdą okazję
  Protegowany ministra Sikorskiego i prezesa Pawlaka znów stanie na czele Muzeum Wojska Polskiego – Minister obrony Tomasz Siemoniak zamierza powołać na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego prof. Janusza Ciska – mówi „Naszej Polsce” pragnący zachować anonimowość informator z MON. Decyzja ministra była podobno poprzedzona zabiegami Ciska, mającymi na celu pozyskanie poparcia szefa MSZ Radosława Sikorskiego. W kręgach zbliżonych do MON mówi się o telefonie, jaki w tej sprawie wykonał Sikorski do Siemoniaka. Wywołało to zresztą spór z jednym z podsekretarzy stanu w resorcie – dodaje nasz informator. Relatywnie bliskie stosunki prof. Ciska z Sikorskim datują się jeszcze z okresu jego pracy w Instytucie Piłsudskiego, a następnie sprawujący ówcześnie urząd ministra obrony obecny szef MSZ [R. Sikorski – Pery] powołał go na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Rzecznik MON Jacek Sońta w rozmowie telefonicznej z „NP” obiecał odpowiedzieć na pytania dotyczące wyłonienia nowego dyrektora, ale do dnia zamknięcia numeru tego nie uczynił. Prof. Cisek, który ma ponownie objąć funkcję dyrektora muzeum, w konkursie na to stanowisko zajął ostatnie miejsce…
  Czytaj cały artykuł red. Roberta Wita Wyrostkiewicza [natchnionego ”archeologa” skazanego wyrokiem z dnia 6.12. 2012 za kradzież i niszczenie dokumentów z IPN – Pery] w najnowszym numerze tygodnika „Nasza Polska” Nr 44 (835) z 2.11.2011 (wtorek).

  ===

  https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-zbigniew-wawer-nowym-dyrektorem-muzeum-wojska-polskiego

  19.09.2012 aktualizacja 14.07.2016

  Prof. Zbigniew Wawer odebrał w poniedziałek z rąk szefa MON Tomasza Siemoniaka nominację na dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Obaj zapewniali, że za dwa lata w Cytadeli Warszawskiej zostanie otwarte Muzeum Katyńskie, oddział Muzeum WP…

Sorry, the comment form is closed at this time.