Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (67 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-10-05 (Piątek)

Około 100 mln zł z unijnych funduszy trafi na „wsparcie” osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych czy uzależnionych w woj. śląskim. Projekty, które zostaną zrealizowane za te pieniądze mają przyczynić się do powstania ponad 1,2 tys. miejsc pracy.

Mówiąc wprost, unijne pieniądze trafią do osób, które będą przesiadywać godzinami w biurach, czekając na bezdomnych i pijaków, którzy „będą chcieli” założyć firmę.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/10/01/wolne-tematy-66-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/10/10/wolne-tematy-68-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 246 to “Wolne tematy (67 – 2018)”

 1. Osoba prywatna said

  Czego nikt nie powiedział Ci o grzybach.
  Zdrowy jak grzyb

  Dzisiaj opowiem o Ci grzybach i tak sobie myślę, że jeśli jeszcze nie byłeś w tym roku na grzybobraniu, to po przeczytaniu tego tekstu, być może jak najprędzej wybierzesz się do lasu.

  Grzyby w polskiej kuchni zajmują szczególne miejsce, nieodłącznie kojarząc się nam z magią wigilijnych potraw. Za ich największą zaletę uważa się smak i aromat, tymczasem… mało kto wie, że grzyby są źródłem wielu cennych składników, a ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, powinny gościć na naszych stołach znacznie częściej niż raz do roku.
  Lecznicza wartość grzybów

  Lecznicze właściwości grzybów od wieków udokumentowane są w krajach azjatyckich, przede wszystkim w Chinach, Indiach, Japonii, ale także Malezji czy Korei. Jako ciekawostkę przytoczę fakt, że lakownica żółtawa, znana u nas bardziej pod łacińską nazwą Ganoderma lucidum, figuruje w spisie naturalnych substancji leczniczych od około 4000 lat.

  Najlepiej poznanymi substancjami aktywnymi grzybów, które wykazują właściwości prozdrowotne są polisacharydy (np. grifolan, lentinan, pleuran, schizofilan, skleroglukan) i kompleksy polisacharydowo-białkowe (np. ganoderan, krestin). Istnieje wiele badań wykazujących na ich właściwości przeciwnowotworowe, a w niektórych państwach grifolan (GRN) oficjalnie stosuje się jako substancję leczniczą.
  Jakie właściwości lecznicze mają polskie grzyby?

  Według szacunków, ok. 2000 gatunków grzybów rosnących w Polsce może być spożywanych bez szkody dla zdrowia. A 700 spośród nich (głównie Basidiomycota) ma potwierdzone naukowo właściwości lecznicze.

  W Polsce można spotkać lakownicę żółtawą (Ganoderma lucidum) – gatunek chroniony, znajdujący się w Czerwonej Księdze), rozszczepkę pospolitą (Schizophyllum commune) – można zbierać bez ograniczeń, żagwicę listkowatą (Grifola frondosa) – gatunek objęty ochroną, znajdujący się w Czerwonej Księdze – oraz wrośniaka różnobarwnego (Trametes versicolor) – występuje pospolicie, w Europie i Polsce uznany za grzyb niejadalny. W Chinach, Meksyku i Laosie sklasyfikowano go jako gatunek zdatny do spożycia. Co ciekawe, otrzymany z wrośniaka różnobarwnego Polisacharyd K uznawany jest jako bardzo obiecujący środek przeciwnowotworowy.
  Odżywcze właściwości grzybów

  Oprócz właściwości leczniczych, grzyby, takie jak podgrzybki, prawdziwki, koźlarki czy kurki to:

  to dobre źródło przyswajalnego białka od 3–25% w suchej masie,
  cenne źródło aminokwasów egzo- i endogenne będące budulcem białek – uwaga weganie, dobra wiadomość dla Was,
  skarbnica składników mineralnych (między innymi chromu, cynku, fluoru, fosforu, jodu, kobaltu, manganu, miedzi, niklu, potasu, selenu, sodu, srebra, wapnia, żelaza),
  źródło witamin z grupy B: B1, B2, B6, ale także witamin C, E, H, PP, prowitaminy A i D – w niektórych gatunkach jest ich znacznie więcej niż w warzywach

  Zanim pójdziesz do lasu

  Grzyby są bardzo wrażliwe na transport i szybko tracą swoje właściwości. Nie tylko źle wyglądają, ale mogą stać się niezdrowe. Zbieranie grzybów do folii lub plastikowych wiaderek sprzyja ich zaparzaniu się, w efekcie czego mogą powstawać substancje trujące, między innymi neuryna. Dlatego grzyby zawsze zbieraj do wiklinowych koszy.

  Na pewno wiesz, ale przypomnę na wszelki wypadek, że grzyby należą do produktów ciężkostrawnych i długo zalegających w przewodzie pokarmowym. To zasługa chityny, która w dużej ilości znajduje się w ścianach komórkowych grzybów. Maślaki zawsze obieraj ze skórki. Skórka maślaków zawiera związki śluzowe, które wydłużają zaleganie grzybów nawet do 3 dni, powodując zaparcia lub dolegliwości gastryczne.

  I oczywiście nie zbieraj grzybów rosnących w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu.

  Grzyby, podobnie jak inne organizmy żywe, akumulują w swoich tkankach różne metale i metaloidy, w tym metale ciężkie pobierane z podłoża. Powinieneś wiedzieć, że metale ciężkie cechuje duży stopień wchłaniania przez strzępki grzybni przy równoczesnym ograniczonym ich wydalaniu.
  W jakiej postaci grzyby zawierają najwięcej właściwości odżywczych?

  Nie polecam smażenia ani gotowania, ponieważ podczas obróbki cieplnej zawartość składników odżywczych i aktywność antyoksydacyjna ulega zmniejszeniu. Najwięcej właściwości odżywczych zachowają grzyby mrożone i suszone. Grzyby mrożone zblanszuj, a suszone najpierw namocz w zimnej wodzie tak długo aż będą zupełnie miękkie, a dopiero potem zblanszuj lub gotuj, ale tylko tyle, ile to konieczne. Wodę z moczenia grzybów wykorzystaj w przygotowywaniu potraw.

  Zupa grzybowa, w której grzyby gotują się ponad godzinę, nie będzie zbyt wartościowa pod względem odżywczym, chociaż niewątpliwie smaczna.
  Szkodliwe mity na temat grzybów – najlepiej o nich zapomnij

  Zbieraj tylko te grzyby, które dobrze znasz – jeśli masz wątpliwości co do zebranego grzyba, wyrzuć go!

  Pamiętaj, że NIEPRAWDZIWE są następujące przekonania:

  NIEPRAWDA: kilkakrotne gotowanie spowoduje, że grzyb trujący nadaje się do jedzenia,
  NIEPRAWDA: tylko trujący grzyb nie siwieje po przełamaniu,
  NIEPRAWDA: gorzki smak mają tylko trujące grzyby,
  NIEPRAWDA: trujące grzyby nie są nagryzane przez zwierzęta leśne,
  NIEPRAWDA: czerniejąca cebula wrzucona do gotujących się grzybów wskazuje, że są trujące,
  NIEPRAWDA: czernienie srebrnej łyżeczki po włożeniu jej do potrawy grzybowej świadczy, że jest trująca.

 2. Wieloimienny said

  Mnie się przypomina częste gadanie debili, że bezdomny ma iść do pracy.

  Człowiek z rozjebaną psychiką, (czasem i nałogami) który nie ma gdzie się umyć, ogrzać i wyspać jak człowiek ma iść zapierdalać do roboty do prywaciarza?
  Obłęd!

 3. Boydar said

  Panie Wieloimienny.

  To nie jest żadna reguła, że bezdomni mają rozj…ną psychikę. Bo cóż by to miało znaczyć, że mają wstręt do wyścigu szczurów ? Oni psychikę właśnie mają tip top, mocniejszą od naszej.
  Natomiast co do drugiej części zdania pełna zgoda; oni nie mają warunków (ani predyspozycji) aby być zwyczajnie zatrudnionymi, jak goj u żyda.

  Skoro już mowa o zatrudnieniu u żydów; właśnie pracowałem prawie przez dwa tygodnie u żyda. Bezcenne doświadczenie, warto
  było dołożyć do interesu. Podstawowy wniosek jest taki, że oni pier.dolą robotę, dosłownie i w przenośni. Jeśli nie muszą, nic dobrze nie zrobią. Jak ja bym mieszkał kątem u obcych też bym się nie starał 🙂

  Tylko na ch. nam tacy lokatorzy ? W dodatku trzymający w łapach wszystkie istotne w państwie wajchy ?

 4. gość said

  Narodowy Bank Polski znów kupił złoto

  Wygląda na to, że wrzesień był trzecim miesiącem z rzędu, w którym Narodowy Bank Polski zwiększył oficjalne rezerwy złota. Według obliczeń Bankier.pl w posiadaniu polskiego banku centralnego przybyło ponad 4,3 tony królewskiego metalu.

  W piątek, 5 października, Narodowy Bank Polski opublikował dane o oficjalnych aktywach rezerwowych Polski. Wynika z nich, że na koniec września wartość złota w oficjalnych rezerwach NBP wyniosła 4438,9 mln dol. wobec 4357,5 mln dol. miesiąc wcześniej.

  Na koniec sierpnia 2018 roku NBP raportował 3,611 mln uncji złota wycenianych na 4357,5 mln dol. Nie mamy oficjalnej informacji, po jakiej cenie Narodowy Bank Polski przelicza ilość złota na wartość podawaną w USD. Jednakże z naszych obserwacji wynika, że NBP używa porannego fixingu na londyńskiej LBMA na ostatni dzień roboczy miesiąca.

  Z obliczeń Bankier.pl wynika zatem, że na koniec września NBP posiadał (w zaokrągleniu) 3,751 mln uncji złota. Byłoby to zatem o ok. 140 tysięcy uncji więcej niż na koniec sierpnia. Oznaczałoby to, że we wrześniu NBP nabył 4,34 tony złota, powiększając rezerwy do 116,66 ton. Wyraźnie zaznaczamy, że są to nasze obliczenia. Natomiast oficjalne statystyki Narodowego Banku Polskiego poznamy w dalszej części miesiąca.

  NBP odmówił komentarza w sprawie zwiększenia rezerwy złota. – Narodowy Bank Polski nie komentuje i nie przekazuje informacji o bieżących działaniach w zakresie zarządzania rezerwami dewizowymi oraz wykorzystania innych instrumentów wynikających z zadań banku centralnego – komunikat tej treści otrzymaliśmy w odpowiedzi od NBP.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Narodowy-Bank-Polski-znow-kupil-zloto-7619171.html
  ——————

 5. gość said

  Firmy z UE rozważają koniec korzystania dolara w transakcjach z Rosją

  Europejskie firmy rozważają pomysł porzucenia dolara w transakcjach z Rosją, powiedział w piątek rosyjski minister finansów Anton Siluanov:

  „To jest coś, o czym decydują strony, myślę, że jestem zainteresowany systemem płatności euro-SWIFT, który zostanie wykorzystany. Jestem gotowy do przyłączenia się do takich inicjatyw”, powiedział Siluanov do nadawcy Rossiya 24, kiedy zapytano go, czy jest to możliwe, że europejskie firmy chciałyby kupić rosyjski olej i gaz e nowym systemie rozliczeniowym w przyszłym roku.

  Minister zauważył, że taki ruch stanie się „odpowiedzią na ograniczenia nałożone przez Stany Zjednoczone, w tym na przedsiębiorstwa i instytucje finansowe, które wykorzystują dolara w swoich transakcjach”.

  Presja wywarta sankcjami jest obecnie głównym czynnikiem wpływającym na kurs rubla, ale rosyjski bank centralny i rosyjski rząd wiedzą, jak zareagować na wahania, powiedział w piątek rosyjski minister finansów Anton Siluanov.

  https://sputniknews.com/world/201810051068628583-eu-dollar-russia/

 6. gość said

  Użytkownik wieczysty już od stycznia będzie właścicielem ziemi. Wchodzi w życie rewolucyjna ustawa

  Od nowego roku użytkownicy wieczyści staną się właścicielami gruntu pod swoimi mieszkaniami. Zapłacą za to w ratach albo jednorazowo ze specjalną ulgą. Nie ma wątpliwości, że to prawdziwa rewolucja.

  W piątek 5 października wchodzi w życie ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe – w prawo własności. Jej skutki 2,5 mln Polaków odczuje z początkiem 2019 r.

  Postanowienia nowej regulacji mieszczą się na zaledwie 9 stronach, ale wprowadzają prawdziwą rewolucję w stosunkach własnościowych. Mieszkańcy domów i bloków, wybudowanych na gruntach należących do Skarbu Państwa albo gmin, od nowego roku staną się ich właścicielami lub współwłaścicielami. Nie dostaną własności ziemi za darmo: przez 20 lat będą płacić tzw. opłatę przekształceniową.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uzytkownik-wieczysty-juz-od-stycznia-bedzie,196,0,2417860.html

 7. gość said

  Indie kupują od Rosji systemy S-400 za ponad 5 miliardów dolarów

  Podczas piątkowej wizyty w Indiach prezydenta Rosji Władimira Putina podpisano kontrakt o sprzedaży Delhi systemów przeciwlotniczych S-400 Triumf – powiadomił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej Rosja podawała, że wartość kontraktu przekracza 5 mld USD.

  http://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/1289475,indie-kupuja-od-rosji-systemy-s-400-za-ponad-5-miliardow-dolarow.html

 8. Złotnik said

  SKANDAL!: Morawiecki kupił 9 ton złota i zawiózł do Angli – SPŁACA ZYDOWSKIE ROSZCZENIA

 9. gość said

  Władze australijskiego miasta chcą łamać sumienia księży! Furiacki atak na tajemnicę spowiedzi

  Jeszcze w październiku władze australijskiego miasta Adelajda wprowadzą prawo nakazujące katolickim kapłanom zgłaszanie do organów ścigania przypadków molestowania seksualnego, z jakimi zetkną się podczas… sakramentu pokuty i pojednania. Oznacza to, że świeckie władze chcą znieść tajemnicę spowiedzi. Wprowadzenie podobnych rozwiązań zapowiedziały również administracje Tasmanii i Australijskiego Terytorium Stołecznego.

  Swoją decyzję władze Adelajdy tłumaczą trwającą w Australii debatą w sprawie przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Chodzi o udokumentowanie ponad 8 tys. przypadków molestowania, które miało być szczególnie rozpowszechnione w instytucjach i organizacjach wychowawczych, w tym również kościelnych.

  Autorzy raportu zaproponowali, aby australijskie władze zniosły tajemnicę spowiedzi, a zeznania kapłanów traktowano jako „dowody w sprawie”.

  Kościół katolicki nie zamierza respektować nowych przepisów. Australijscy hierarchowie podkreślają, że tajemnica spowiedzi jest niepodważalna i nie ma mowy o jej łamaniu.

  https://www.pch24.pl/wladze-australijskiego-miasta-chca-lamac-sumienia-ksiezy–furiacki-atak-na-tajemnice-spowiedzi,63261,i.html

 10. gość said

  Sztuczne mięso z opakowań dla IKEI: przyszłość żywienia? tzn. że rolnictwo już nie będzie potrzebne?

  Autorzy startupu Ecovative, który produkuje opakowania biodegradowalne do mebli IKEA, twierdzi, że z tego materiału można stworzyć smaczne sztuczne mięso nowego pokolenia.

  Od razu trzeba zwrócić uwagę na to, że opakowania IKEA, o których jest mowa, są produkowane nie z papieru czy tektury i w ogóle nie z celulozy. Podstawowym materiałem jest grzybnia, to właśnie na jej podstawie ma być produkowane mięso.

  Według założyciela startupu Ebena Bayera Ecovative ma do rozwiązania następujący problem: wiele startupów związanych z hodowaniem mięsa już hoduje pojedyncze komórki mięsne, które można zamienić w parówki lub mięso do burgerów. Nie mogą natomiast odtworzyć złożonej anatomii piersi kurczaka lub tłustego steku. Może w tym pomóc grzybnia. Za pomocą formuły zamieniającej grzybnię i odpady produkcji rolnej w przyjazne dla środowiska opakowanie Ecovative może stworzyć „szkielet”, który pozwoli komórkom mięsnym rosnąć, tworząc włókna mięśniowe i warstwy tłuszczu.

  Na razie firma nie ujawnia, czy planuje współpracować z innymi producentami sztucznego mięsa, czy też będzie wszystko produkować samodzielnie.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810058928726-sputnik-sztuczne-mieso-produkcja-zywnosc-przyszlosc-ikea-biodegradacja-Ecovative/

 11. Anna Nyndr0 said

  Oł, jeeee! 😊
  . https://youtu.be/gAjR4_CbPpQ

 12. Boydar said

  Koszerne ? Koszene (10). Bardzo dobrze, będzie czym unych karmić, i kozojebców też.

 13. Osoba prywatna said

  Autorzy startupu Ecovative, który produkuje opakowania biodegradowalne do mebli IKEA, twierdzi, że z tego materiału można stworzyć smaczne sztuczne mięso nowego pokolenia.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810058928726-sputnik-sztuczne-mieso-produkcja-zywnosc-przyszlosc-ikea-biodegradacja-Ecovative/

 14. Anna Nyndr0 said

  . https://youtu.be/u9_Fph5RrT4

 15. Anna Nyndr0 said

  Żyje się.
  .https://youtu.be/woaX1ImmpDE

 16. Anna Nyndr0 said

  No już, dobrze.
  Więcej nic nie wrzucę.
  Nie wszyscy tutaj, kochają muzykę.
  Miłego wieczoru.

 17. gość said

  Stanisław Michalkiewicz: Żydzi będą kiedyś rozliczeni – cierpliwość się wyczerpie #85 KONDOnews

 18. Piskorz said

  re 16 Więcej nic nie wrzucę.” SŁUSZNIE I NAUKOWO…po kiego beja nam anglosaskie śpiewy..A może raczej Demarczyk, Grechuta, Warska, symfonia Góreckiego,.German, Krzysztoń…itp.

 19. Piskorz said

  re 18 A może M. Bizoń ze swoją piękną piosenką JEST TAKI KRAJ.!! A nie te anglosaskie gówna..

 20. Boydar said

  żydzi, to znaczy kto, Mój Ulubiony Stanisławie ? Spróbuj powiedzieć, że loże zostaną wypalone żywym ogniem, i wytłumacz dlaczego, nawet tak jak Wielomski. Na żydów teraz wszyscy napier.dlalają, a oni to mają radośnie w du.pie. Nie znasz czasem przyczyny, Mecenasie ?

 21. revers said

  Jak dobroczynny Soros kaszuje feministki, kobiece marsze, inne human watch, amnesty organizacje
  .https://3.bp.blogspot.com/-keoyCfbac7Q/W7fHGaTkxHI/AAAAAAADLl0/8QBBSLITJVkK6O7L0McTQ13Lbof3rM6ZwCLcBGAs/s1600/chart_womensmarch.png

  Pani Kozlowska tez jest na liscie lub jej oplacane wejscia w polska i unijna demokracje.

 22. Boydar said

  Jeszcze tak @ (3), czyli o bezdomnych

  https://kobieta.wp.pl/szokujace-zdjecia-bylej-zony-gwiazdora-zyje-na-ulicy-grzebiac-w-smieciach-6302642029250689a

 23. Boydar said

  Poniższy artykuł jest oczywiście przypadkowy; ot, ciekawostka jak wiele innych 🙂

  https://magazyn.wp.pl/artykul/w-ludzi-wstapila-solidarnosc-i-wykurzyli-politykow-z-miasta

 24. revers said

  Ciekawe kto kogo sprzatnie? czy jeden seedzia sprawiedliwy mafie izraelska? czy mafia seedziego praffka usa..

  http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=es&to=en&a=http%3A%2F%2Frafapal.com%2F2018%2F10%2F05%2Fq-anuncia-que-todo-esta-preparado-para-el-comienzo-de-los-arrestos-primera-mencion-a-la-infiltracion-judia%2F

 25. Hanna Korecka said

  KARCZOWANIE POLSKICH JABLONI-bo za duzo rodza jablek- program nowego ministra rolnictwa pisu !

 26. Boydar said

  To (25) już grali 😦

 27. NC said

  Gajowy Marucha: „Mówiąc wprost, unijne pieniądze trafią do osób, które będą przesiadywać godzinami w biurach, czekając na bezdomnych i pijaków, którzy „będą chcieli” założyć firmę.”

  Czyż nie jest tak wszedzie?

  W rozdętych programach pomocy socjalnej w USA co najmniej 95% pieniędzy idzie na administrację = pensje, ubezpieczenia zdrowotne, składki na emeryturę urzędników, czynsz za wynajęte biurowce, opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie, sieć telefoniczną i interentowa, materiały biurowe itd. a są programy, gdzie ten odsetek wynosi 97%.

  Koszty „pmocy socjalnej” na jednego bezdomnego w San Francisco przekraczają $70 tys rocznie. A bezdomny nadal jest bezdomny.

 28. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/alaksandr-lukaszenka-krytycznie-o-ustawie-przeciwko-przemocy-w-rodzinie/tv069cf

 29. Ola said

  w czasach bezwzglednego kapitalizmu pozytywne , socjalne nastawienie wobec blizniego jest ratunkiem dla ludzkosci .

 30. Lily said

  Re 28;Hanna Korecka
  Czy to jest ten,co bral udzial w szabasowej
  kolacji u J. Danielsa?.
  Amatorsko prowadzi badania historyczne,
  jakie?, zobaczcie sami.

 31. snag said

  https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/29485/pub_5b1e45958c8be31ae43dbdcc_5b1e4a4757906a7117f1958f/scale_600

  .https://thumbs.dreamstime.com/b/homem-feliz-ocasional-que-pisca-um-olho-6839683.jpg

 32. Lily said

  Jan K.Ardanowski jest przewodniczacym
  Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.
  Byl rowniez doradca L.Kaczynskiego.
  Wiecej na Prawy.pl

 33. Lily said

  Dla tych co niewiedza.

 34. Andzia said

  Załgane pisiory z kurduplem na czele wprowadzają te programy plus z myślą o nachodżcach, nie Polakach. Oczywiście nachodżcom będą nadawać łobywatelstwa, a jak który nie zechce wziąć, to wprowadzą zmiany do ustaw, że mieszkanie plus się należy. Ustawa „o bezrobociu” świeżutka już nie zważa na obywatelstwo, ale wręcz ustala preferencje dla imigrantów. Jak zapodało Radio Maryja dzisiaj w wiadomościach, program mieszkanie plus ma ruszyć z kopyta.

 35. Andzia said

  Morawiecki zamierza „uszczelniać” weryfikację nachodżców. Słyszał o takim jednym, co przyjechał niby studiować a szukał pracy -:)))

 36. lewarek.pl said

  Francuska masoneria żąda wprowadzenia europejskiego obywatelstwa w miejsce dotychczasowych obywatelstw narodowych. Ma być to milowy krok na drodze do stworzenia „idealnego porządku” na Starym Kontynencie.

  http://www.pch24.pl/wielki-wschod-francji-chce-wprowadzenia-europejskiego-obywatelstwa,63274,i.html#ixzz5T8jMEawZ

 37. Sebastian said

  „Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela. W kraju taty Abdula i taty Karima trwa wojna, a u taty Abrahama – walka. Dla Kalima, Abdula, Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabawa. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk – jest spokojne życie”.

  Ten fragment podręcznika dla sześciolatków „Olek i Ada”, wywołał szok wśród czytających w internecie, po tym jak dziennikarz (a zarazem rodzic) Andrzej Zdzitowiecki umieścił fragmenty świeżo otrzymanego podręcznika. Autorki (Iwona Fabiszewska, Klaudia Wilk, Wiesława Żaba-Żabińska) przekonują, że mamy do czynienia z lekturą, która „wprowadza dzieci w świat wartości”. Faktycznie mamy do czynienia z prymitywną próbą promocji społeczeństwa wielokulturowego wśród dzieci, które dopiero uczą się czytać. To zwyczajna indoktrynacja. Tym bardziej szkodliwa, że jeżeli przedszkole życzy sobie korzystać z takiego podręcznika, to rodzic wiele do powiedzenia nie ma.

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5944-skandal-podreczniki-dla-szesciolatkow-zawieraja-ukryta-indoktrynacje-ideologiczna-dzieci

 38. Andzia said

  W lipcu br rząd przyjął ustawę o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu tj. przez 9 lat. Dotyczy ona również cudzoziemców i wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Zatem Polacy będą utrzymywali prócz zdradzieckiej bandy zarządzających, armię Abdullachów z przybytkami. Tekst ustawy: https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2018.155.0001540,ustawa-o-pomocy-panstwa-w-ponoszeniu-wydatkow-mieszkaniowych-w-pierwszych-latach-najmu-mieszkania.html
  Państwo to my mówią okupanci.

 39. Andzia said

  Kto ukradł złoto?: https://www.youtube.com/watch?v=KUmgA04F_ZQ

 40. Sebastian said

  W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi.

  Już nawet wielu z Polaków wierzy w to, że to ich ojcowie mordowali naszą hołotę.

  Polacy, dopóki mają czym napchać swoje zwierzęce żołądki, to nic nie robią, tylko jak bezmyślne cielęta patrzą w nasze okienko, w którym widzą świat i siebie takimi, jakich my im przedstawiamy. A jak już nie mają za co kupić żarcia, to się wieszają, trują, skaczą z pięter na bruk.

  Nie minie wiele czasu, a świat zapomni, że istniał kiedyś naród polski. Wroga trzeba najpierw uśpić, a później niszczyć go szybko, z całą bezwzględnością, aby nie zdążył się obudzić i zerwać do walki.

  Wiemy, że znajomość historii swoich przodków czyni naród. Wielki Mistrz Michehva doprowadził do tego, że np. Polacy nie znają swojej historii nawet sprzed 50 lat. Ale znajomość katolickiej doktryny i zasad postępowania czyni katolików. A moi ludzie doprowadzili do tego, że obrzędy katolickie zamieniają się w teatry i to gorszego gatunku.

  A co u nich z Dekalogiem, który jest podstawą postępowania wierzących?

  Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię i eutanazję. Już nic u nich nie ma stałego, obowiązującego. Katolicy masowo połykają przynętę nazywaną „reformą soborową”, „wyzwoleniem człowieka”.

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-swiat-zapomni-ze-istnial-kiedys-narod-polski/

 41. Andzia said

  Faszystowski materiał -:)).https://www.youtube.com/watch?v=OrRl7T8cUfg

 42. lewarek.pl said

  Dla miłośników map. Rezerwa terenów w gminie Baranów dla Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 43. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Spustoszenie prowincji w III RP:
  http://wlocie.pl/index.php/2018/10/05/te-miasta-w-polsce-wkrotce-znikna-jest-ich-ponad-250/

 44. Marucha said

  Polaków Polska NIC nie obchodzi. Tyle, że jest miejscem ich zamieszkania.
  Być może mają w sumie rację.
  To, co się liczy, to spełnianie potrzeb głównie na poziomie zwierząt.
  A te są przecież spełniane.

 45. Wieloimienny said

  Mojego siostrzeńca w zerówce uczyli jak się modli muzułmanin.

 46. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Putin, po kilku latach, po raz kolejny zaproponował premierowi Japonii Abe’mu zawarcie pokoju między Rosją i Japonią kończącego II wojnę światową:

  Oczywiście wszystkie rządy III RP mają wyj***ne na to, że Polska nadal nie ma podpisanego traktatu pokojowego z Niemcami i nie próbują nic z tym zrobić. A w obu przypadkach (zarówno Japonii, jak i Niemiec) chodzi o nieakceptację powojennych zmian terytorialnych (kolejno: Wyspy Kurylskie i nasze Ziemie Odzyskane).

 47. Anna Nyndr0 said

  Szanowny Panie Piskorz,
  ma Pan Swą rację.

 48. Anna Nyndr0 said

  Panie Gajowy, niezmiernie cieszy informacja podana przez Pana.

 49. Anna Nyndr0 said

  Kolejna wiadomość jest taka, jak z początku miesiąca.
  Najpierw z usług rynku zniknął telegram, a także Cepelia.
  . https://finanse.wp.pl/pierwsza-okazja-na-kram-w-sukiennicach-od-24-lat-nowy-najemca-bedzie-placil-duza-kase-6301288896255617a
  Koniec kolejnej epoki.

 50. Sebastian said

  W drodze do Polin. Dwa wydarzenia, jeden scenariusz. (Część I.)

  1944 – 1956: banda czterech

  W Polsce w latach 1944-1956 komuniści w sposób radykalny przystąpili do niszczenia stosunków własnościowych, zarówno własności prywatnej i spółdzielczej. W ramach reformy rolnej wywłaszczono ziemian, właścicieli fabryk i zakładów produkcyjnych, sklepikarzy, kupców. Polacy stali się społeczeństwem bezklasowym, zostali wywłaszczeni i zmuszeni do zatrudnienia się u jednego i tego samego, kolektywnego pracodawcy. Polacy zostali brutalnie pozbawieni własnej elity. Obok deprywacji ekonomicznej i terroru policyjnego, była indoktrynacja ideologiczna społeczeństwa. Przeobrażenie narodu miało przynieść przekształcenie świadomości narodu polskiego, a mianowicie ich światopoglądu, zasad moralnych, nawyków estetycznych itp.

  http://www.polishclub.org/2018/10/05/w-drodze-do-polin-dwa-wydarzenia-jeden-scenariusz-czesc-i/

 51. Piskorz said

  re 27 CZYLI JAK ZAWSZE I WSZĘDZIE…. w tej materii..cała para w gwizdek!

 52. Piskorz said

  re 46 proszę sobie wpisać w YT Marta Bizoń..Jest taki kraj..!! Chwyta za serce..

 53. Osoba prywatna said

 54. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! MATKA BOŻA PROSI: Módlcie się, o uznanie Chrystusa Zbawiciela swoim Królem

  https://gloria.tv/article/AhvSjzDkkzxH2BUUCJSJgDp1A

 55. Sebastian said

  Tajemnice Zagłębia Miedziowego – polityka, biznes i układy.

  Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy (LGOM) (także Lubińsko-Głogowskie Zagłębie Miedziowe, Zagłębie Zachodnie, Zagłębie Miedziowe) – obszar przemysłowy w województwie dolnośląskim, złożony z 5 powiatów (głogowski, polkowicki, lubiński, legnicki; miasto Legnica), zamieszkany przez ok. 0,5 mln mieszkańców.

  Położenie geograficzne i zasoby surowcowe sprawiają, że tereny Zagłębia Miedziowego są strategiczne dla Państwa i stanowią naturalne dobro Rzeczypospolitej. Za pozycją Zagłębia przemawia:

  położenie geopolityczne (przy granicy z Niemcami, niedaleko Czech);
  potencjał gospodarczy (surowce = interesy);
  potencjał energetyczny (ważny także dla działań wojska);
  potencjał polityczny (duże skupienie Spółek Skarbu Państwa);
  potencjał regionalny (wskaźnik rozwoju terenu, liczne inwestycje, miejsca zatrudnienia).

  Sytuacja mająca obecnie miejsce w dolnośląskim Zagłębiu Miedziowym posiada charakter wielowymiarowej walki politycznej, która toczy się pomiędzy poszczególnymi grupami interesów, na styku biznesu i polityki. Dotyczy to zarówno szczebla centralnego (rząd, partie) jak i lokalnego (układy biznesowe, samorządy).

  Do ww. grup należą:

  Prawo i Sprawiedliwość;
  Spółki Skarbu Państwa (dalej: „SSP”)
  lokalne układy samorządowe, m.in. „układ wrocławski”;
  sektor prywatny, m.in. „mafia śmieciowa”;
  wojsko
  lokalne społeczności
  „Prometeusze”
  inne grypy nieznane, np. obce agentury

  Spółki Skarbu Państwa stanowią obecnie element walki politycznej, która ma na celu przejęcie przez Prawo i Sprawiedliwość możliwie największej kontroli nad strategicznym rejonem Zagłębia Miedziowego. Wpisuje się to także w szersze dążenie PiS-u do recentralizacji samorządów.

  https://the-informer.blog/2018/10/02/tajemnice-zaglebia-miedziowego-polityka-biznes-i-uklady/#more-117

 56. Osoba prywatna said

  Żona do męża:
  – Nie mogę zasnąć…
  – Zło nigdy nie śpi.

  Bajtel rozwionzuje krziżówka i pyto sie fatra
  – Te fater?
  Szpara u baby na litera ” P ”
  – Poziomo czi pionowo?
  – Poziomo
  – No to bydzie PYSK

 57. Antymarxista said

  A tymczasem w Lublinie:
  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31274%2Cbadaczka-z-lublina-rzuca-wyzwanie-chorobom-pszczol.html

 58. https://marucha.wordpress.com/2018/10/01/wolne-tematy-66-2018/

  Ad. 224:
  Przychodzi Klient do Gajówki, a ponieważ jest wypłacalny i nie kradnie to Gajowy na niego SIKA. O Obsikiwaniu Windziarza to czytałerm w Prekraju w korespondencji z Chicago, więc czyżby Gajowy nauczył się tej sztuku za oceanem ???
  W Mezopotamii był zwyczaj robienia gościowi PRYSZNICA, ale z czystej wody.

 59. Osoba prywatna said

  23 września 1944 r. Niemcy powiesili na własnej stule księdza Józefa Stanka ps. „Rudy”, kapelana AK „Kryska”. Spod szubienicy, z pętlą na szyi, udzielił jeszcze wszystkim błogosławieństwa.
  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-23d.php3

 60. revers said

  re49
  to juz nic polskiego nie bedzie? nawet polskigo lnu. To i indyjskim konopiom dostanie sie przez GMO.

 61. gość said

  Rząd oprzytomniał w sprawie przekrętu Czartoryskich. Szkoda, że minąl już rok

  Niemal rok po skandalu, jakim było przetransferowanie setek milionów złotych na konta zarejestrowanego w raju podatkowym podmiotu, rząd Prawa i Sprawiedliwości zadecydował, że warto sprawdzić, czy wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpiło Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia o ewentualne orzeczenie niezgodności działania Fundacji XX. Czartoryskich z polskich prawem i statusem organizacji. Chodzi o słynny transfer z końca 2017 roku, kiedy jaśnie panowie otrzymali od państwa, bagatela, 100 milionów złotych za kolekcję, w której skład wchodziła m.in. „Dama z Gronostajem”, Leonarda da Vinci. Wówczas opinia publiczna, nawet ta liberalna, zatrzęsła się z oburzenia.

  https://strajk.eu/rzad-oprzytomnial-w-sprawie-przekretu-czartoryskich-szkoda-ze-minal-juz-rok/

 62. gość said

  Lejb Fogelman – Kolejny ZYDOWSKI agent?

  ——-
  To już dawna sprawa…
  Admin

 63. gość said

  „Nie ma wyjścia – Polska musi się zwrócić w stronę Rosji”

  Wystarczy zajrzeć do polskiej prasy czy Internetu i w oczy od razu rzucają się nagłówki: „Rosyjska wojna hybrydowa przeciw Polsce już trwa!”, „Pilne! Atak Rosji na Polskę. Rozpoczęła się wojna hybrydowa!”. A Jolanta Darczewska z Ośrodka Studiów Wschodnich Rządowego Centrum Bezpieczeństwa twierdzi: „Dezinformacja – to rosyjska broń strategiczna”.

  To wszystko brzmi naprawdę strasznie. Ale na przykład profesor Anna Raźny z Krakowa uważa, że Polacy nie powinni bać się Rosji, gdyż to wcale nie ona wprowadza ich w błąd. O tym w rozmowie z panią profesor, która odpowiedziała na pytania korespondentki radia Sputnik Iriny Czajko.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201810058928999-polska-rosja-anna-razny-usa-wspolpraca-zblizenie-sputnik/

 64. snag said

  Antymarxista @ 57 ,…

  Wygląda ze amerykański ex-hippie jest bliżej rozwiązania problemu wymierania pszczół niż panowie i panie z tytułami w uniwersyteckich laboratoriach – Dziś wiedzą ze jakiś składnik/i grzybów zapobiega chorobie i próbują namierzyć który i czy nie jakaś szczególna kombinacja składników organizmu grzyba w tandemie.

  How the mushroom dream of a ‘long-haired hippie’ could help save the world’s bees
  ——————————————–
  https://www.seattletimes.com/seattle-news/science/how-the-mushroom-dream-of-a-long-haired-hippie-could-help-save-the-worlds-bees/

 65. lewarek.pl said

  Radzieckie bazy atomowe w Polsce to nie tylko składy broni. W tych miejscach mieszkali żołnierze z rodzinami, a ochrona radiologiczna była wzorcowa – ustalił archeolog dr Grzegorz Kiarszys. Nieznane do tej pory elementy baz wykrył on m.in. dzięki analizie wywiadowczych materiałów CIA.
  Na terenie Polski w 1969 roku powstały trzy duże składy broni atomowej – w Templewie (woj. lubuskie), Brzeźnicy-Kolonii (woj. wielkopolskie) i w Podborsku (woj. zachodniopomorskie). Ich zasadniczym elementem były monumentalne, wkopane na kilka metrów w ziemię, betonowe schrony przeznaczone do składowania głowic atomowych. Do początku lat 90. informacja na ich temat utrzymywana była w ścisłej tajemnicy.
  Co ustalił archeolog? – Obiektów tych nie obsługiwały cyborgi, których jedynym celem i pragnieniem było spowodowanie atomowego armagedonu. W bazach żołnierze żyli ze swoimi rodzinami i dziećmi. Były w nich nawet przedszkola! Przy domach zakładano ogródki warzywne, a w zbudowanych z drewna szopach trzymano zwierzęta – opowiada.
  Badacz wraz z zespołem zmierzył promieniowanie jonizujące (za pomocą licznika Geigera) w schronach, w których miały znajdować się głowice nuklearne. – Nie było podwyższone. Może to świadczyć o tym, że ochrona radiologiczna była wzorcowa – albo, że głowic nigdy tam nie było – zauważa Kiarszys.
  Bazy w Templewie i Brzeźnicy-Kolonii zachowały się do naszych czasów w bardzo złym stanie. Budynki towarzyszące schronom poddano rozbiórce, w ich miejscu posadzono las; bardzo szybko też zniknęły płoty i inne elementy baz. Lepiej zachowała się baza w Podborsku, której schrony są obecnie udostępnia Muzeum Zimnej Wojny – jest to filia Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/odkryto-pozostalosci-radzieckich-baz-atomowych/5fjgn3q

  Żadne to odkrycie, ale ustalenia archeologa interesujące.

 66. gość said

  Premier Morawiecki: przystępujemy do weryfikacji imigrantów, którzy przybywają do Polski

  Polski rząd przystąpi do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy – zapowiedział na antenie telewizji wPolsce.pl premier Mateusz Morawiecki.

  – Przystępujemy do weryfikacji, skąd rzeczywiście się pojawiają takie osoby w Polsce. Na pewno nie jest to nielegalnie. Muszą oni mieć jakieś legalne możliwości przyjazdu. Jeden, o którym słyszałem to przyjazd niby na studiowanie, ale ta osoba potem stara się znaleźć miejsce. Chcemy uszczelnić wszelkie mechanizmy – powiedział szef polskiego rządu.

  Premier zaznaczył też, że dla niego najważniejszym jest, by polscy emigranci wracali do kraju. – Przede wszystkim chciałbym by Polacy wracali, by rodziły się dzieci, choć dziecko wejdzie na rynek pracy dopiero za 18 lat. To też świadczy o tym jaką mieliśmy wizję z programem 500+ – podkreślił.

  – Musimy przyjmować z powrotem naszych ludzi, naszych rodaków, którzy pojechali na Wyspy Brytyjskie. Musimy tworzyć dla nich miejsca pracy. Musimy przyjmować Polaków, którzy zostali strasznie skrzywdzeni przez historię, którzy zostali wywiezieni czy na Ukrainę, czy do Rosji, czy do Kazachstanu – stwierdził prezes Rady Ministrów.

  https://www.pch24.pl/premier-morawiecki–przystepujemy-do-weryfikacji-imigrantow–ktorzy-przybywaja-do-polski,63294,komentarze.html
  —————-
  Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

  PR-owe ochłapy rzucone przed wyborami plebsowi coraz bardziej zaniepokojonemu dysonansem między frazesami Pisu o nieprzyjmowaniu imigrantów, a tym co widzi na ulicach swoich miast. Jeszcze niedawno “prawdomówny” Mateuszek mówił, że imigrantów nie ma.
  zgred

  Kiedy wypowiedzenie konwencji stambulskiej?
  I tak mu nie wierzę

 67. gość said

  Czym wojujesz od tego giniesz, czyli taśma Morawickiego

  Taśmy z restauracji Sowa i Przyjaciele zgodnie z naszym prawem są owocem przestępstwa, mimo to PiS dogłębnie celebrowała nagrania polityków PO, Może nie tylko nim w 2015 r. zawdzięczają zwycięstwo ale przewagę pozwalającą samodzielnie utworzyć rząd? Dziś ta broń uderza w rząd premiera Morawieckiego, uderza bardzo celnie i w odpowiednim czasie.

  https://wolnemedia.net/czym-wojujesz-od-tego-giniesz-czyli-tasma-morawickiego/

 68. Lily said

  Re 66;Gosc
  A czy mozna spodziewac sie czegos dobrego
  po,”we the people”znaczy my ludzie ?.
  Cytat wprost z Talmudu.
  Jedno jest pewne,ma bardzo nieprzyjemny
  wrecz zlowrogi wyraz twarzy.
  Ludziom brak talentu charakterologicznego,
  ktory swiadczy o ludzkiej osobowosci.

 69. revers said

  No to podliczamy Morawieckiego

  1 Kg Gold = $38,661.86 USD
  9T = 9000Kg x $38,661.86 = $347,956.740.00 USD, ok. 350 mlionow usd to dopiero promil z 330 mld usd, za 1000 lat bezpanstwowsci polski moze sie splaci zlotem.

 70. VAV said

 71. Komórkowa Ziemia
  https://komorkowaziemia.wordpress.com/2018/10/05/komorkowa-ziemia/

 72. snag said

  Tym tu którzy Chinami nas straszą ,…

  Zerżnęli ruski Sukhoi który praktycznie nie fruwa a ich lotniskowiec to pływająca balia bo nie budowany do potrzeb istniejących samolotów i sprzętu a żeby pokazać światu ze umią i mają – Pod tytułem autor zgryźliwie pyta czy nie było by bardziej rozsądnie, kupić licencje i skorzystać z know how ruskich fachowców jeśli z czymś problem ,…

  BAD COPY: China’s Carrier Fighter Is a Reverse-Engineered Russian Sukhoi — And It’s Ridden With Problems
  ————————————————————
  https://russia-insider.com/en/bad-copy-chinas-carrier-fighter-reverse-engineered-russian-sukhoi-and-its-ridden-problems/ri24889

  Perhaps buying a license, and the technical help that comes with it, from the Russians would have been more prudent.

  ———–
  Czyli nie ma się co bać Chin.
  Czas wprowadzić tam demokrację i prawa człowieka.
  Na co czekacie?
  Admin

 73. revers said

  re8, ad69
  https://gloria.tv/video/pmKKJXXQ4BQa1CotY1REBB7kW

 74. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @43
  Jeszcze co nieco o demografii obecnej Polski:
  https://torlin.wordpress.com/2018/05/16/ludnosc-polski-w-2017-r-wzrosla-o-566-osob/

 75. Boydar said

  Chińcom żadna specjalna broń potrzebna nie jest; wystarczy że równym defiladowym krokiem przemaszerują do np. Pirenejów i wrócą. Nawet w 1/10 liczby początkowej. Zostanie udeptana ziemia.

 76. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @45
  PiS zaczyna realizować swoją „Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju”, której jednym z głównych celów jest zmiana struktury etnicznej Polski na multikulturalną i tresura rdzennych Polaków pod akceptację tego procesu. Polskie dzieci są jednym z frontów walki:
  https://kobieta.onet.pl/dziecko/kontrowersyjny-podrecznik-dla-dzieci-internauci-oburzeni-promowaniem-multikulti/l337krp

 77. snag said

  Nowszy system namiarowy jaki Moskwa planuje zainstalować w Syrii umożliwi im monitorowanie ruchu powietrznego w zio-grajdołku, Arabii Saudyjskiej i Europie ,…

  Russia will monitor air traffic in Israel, Saudi Arabia, Europe from Syria
  ——————————————-
  https://www.middleeastmonitor.com/20181001-russia-will-monitor-air-traffic-in-israel-saudi-arabia-europe-from-syria/

 78. Jakkolwiek więc o swej przyszłości nie zadecydowaliby Europejczycy, najprawdopodobniej czeka nas powtórka z rozrywki. Czarne flagi, czerwone sztandary i błękitne koszulki neoliberałów są wyłącznie maskami kryjącymi przed nami nową formę cenzury, totalitaryzmu i powrotu do władzy Mussolinich oraz Ajatollahów. Każda maska kryje nieco inny totalitaryzm, nieco inną cenzurę i nieco inne ograniczanie naszych już i tak żałośnie małych praw, lecz u samych fundamentów ich istnienia kryje się ta sama pogarda dla ,,mas,, i ,,ludu”, któremu przewodniczyć może bądź jeden przywódca i zbawca narodu, bądź też ekskluzywny klub starszych panów zarabiających miliardy na nieszczęściu, biedzie i głodzie poddanych. Jest to kolejna lekcja, z której Europa nie wyciągnęła żadnych wniosków i dlatego czeka ją po raz kolejny to samo. Tym razem jednak możemy spodziewać się o wiele większej brutalności i o wiele groźniejszej propagandy, sączącej się już z każdego ekranu, a których przeciętny Europejczyk posiada kilka.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2018/10/06/niebezpieczne-sympatie/

 79. Anna Nyndr0 said

  Panie Piskorz, dziękuję,wysłuchałal, wiel innych przy okazji.
  Panie revers, niech Pan nie dobija.
  Dzisiaj jest sobota, a jutro niedziela.

 80. Anna Nyndr0 said

  wysłuchałam*
  wiele*
  revers, w sumie nie wiem Pan/i?
  Lubię geologię, chemię,fizykę…..

 81. Boydar said

  Ale handełe można 🙂

 82. kodfloss said

  żydostwo wchodzi do Polski
  P_20181005_114829.jpg

 83. gość said

  Atak na S.Michałkiewicza!
  ————
  Obrzydliwy komentarz publicysty. Sięgnął dna!

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/obrzydliwy-komentarz-stanislawa-michalkiewicza-o-dziecku-gwalconym-przez-ksiedza/6rb7jrg

 84. Osoba prywatna said

  Wszystkim nieotumanianym zachodnią propagandą mieszkańcom globu pozostało tylko polecić się Boskiej Opiece.
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/145794,w-waszyngtonie-obled-i-desperacja

 85. gość said

  W drodze do Polin. Dwa wydarzenia, jeden scenariusz. (Część I.)

  Autor: Stanisław Bulza

  http://www.polishclub.org/2018/10/05/w-drodze-do-polin-dwa-wydarzenia-jeden-scenariusz-czesc-i/

 86. Osoba prywatna said

 87. Boydar said

  Ja chu.jowi do końca życia nie daruję …

  „… „sprawa Przemyka jest prosta i absolutnie niepolityczna. Któregoś dnia podpiwszy sobie, szedł z kolegami i wykrzykiwał antyrządowe hasła. Policja wzięła go za chuligana, przyłożyła mu, a on taka chudzina i niestety nie przeżył” – Janusz Korwin-Mikke …”

  12 maja Grzesiek Przemyk świętował z kolegami zdanie matury. Został zatrzymany na pl. Zamkowym i przewieziony na komisariat, gdzie milicjanci go skatowali. Dwa dni później zmarł w szpitalu.
  ———————————————–

  .https://www.youtube.com/watch?v=J_4QSBIspjA (9’02”)

 88. Hanna Korecka said

  PROFANACJA SW KRZYZA- swinka/skarbonka-plakat,,”artysty” pagowskiego -promujacy film kler -dobra zmiana +MKiDN

 89. Ola said

  ad 78, Robertgrunholz

  👍

 90. Ola said

 91. Lily said

  Kto rzadzi/czyje rzady?

 92. Lily said

  Plan wobec .naiwolS
  https://www.gloria.tv/article/AvAorwxey3yK2f2YFfzNMz8Gu

 93. Boydar said

  Aż się wzruszyłem …

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zaskakujaca-deklaracja-czaputowicza-szef-msz-nie-wyklucza-ze-polska-bedzie-odbierac/39b8mh1

 94. Boydar said

  … i dalej nie mogę się otrząsnąć …

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/list-andrzeja-dudy-do-prawnikow-uczestnikow-39-pielgrzymki-prawnikow-na-jasna-gore/8r2fden

  To wszystko sprawka Putina 🙂

 95. Boydar said

  Pan Emeryt-Mohikanin pod innym artykułem zapuścił ten link – https://gazetawarszawska.com/index.php/historia/429-wojtyla-i-zydomasoneria-dossier-on-ido-c

  Korzystając z translatora wujka znajdujemy taki tekst (fragment)

  „… z definicji wiadomo, że jakiekolwiek wydarzenia są zgodne z wolą potęg okultystycznych, które kontrolują środki masowego przekazu. W prawdziwym świecie cień jest jedynie dowodem na istnienie substancji, której prawdziwa natura może zniekształcać się ze wszystkich proporcji, ale w wymyślonym świecie papieru i telewizji, gdzie widać tylko cienie i gdzie cienie mogą być swobodnie manipulowanym zgodnie z kaprysem redakcyjnym i kaprysem, rzeczywistość z krwi i kości jest prawie zawsze przedstawiana w karykaturze. Podczas gdy w świecie rzeczywistym mówimy, że nie ma dymu bez ognia, doskonale wiemy, że możliwe jest, by ogień był bez dymu. Ale w świecie codziennych gazet i ekranów telewizyjnych ludzie byli starannie uwarunkowani, aby wierzyć tylko temu, co widzą i słyszą. To tak w skrócie …”

  Uważam, że warto wczytać się w całość.

 96. Wieloimienny said

  Boydar @

  1) Bezdomność niszczy psychikę. Człowiek skupia się na tym żeby nie zmarznąć, mieć co jeść i gdzie spać. Jeśli miał jakieś hobby, zainteresowania zanim stracił dach nad głową to teraz tego nie ma. Pozostaje mu tułaczka i życie z dnia na dzień. Taka bezczynność, piekło już za życia.

  2)To jak to tak w rzeczywistości było z Przemykiem? Bez powodu go milicjanci zkatowali? Jest tyle wersji na jego temat, że nie wiem co myśleć. Może Ozjasz ma rację?
  Ponoć z Przemykiem chodził do klasy Cejrowski, ale temu chujowi to nie wierzę.

 97. Boydar said

  Całkiem ładna paralela; jeszcze nie słyszałem żeby żyd zamieszkujący Polskę użył zaimka „my” mając na myśli Polaków

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810068932740-sputnik-szczesliwy-zwiazek/

  To samo dotyczy WSZYSTKICH „imigrantów”, no może z wyjątkiem Tatarów w białostockim.

  PS. Był jeszcze Unrug, Makuszyński i Hemar 🙂

 98. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810068932279-sputnik-obraz-banksy/

  Mimo wszystko uważam, że ten rozmrożony smok był więcej warty; przynajmniej przez chwilę wyglądał.

 99. Boydar said

  Panie Wieloimienny.

  Pan źle się zabierasz do zaopiniowania. Mnie gów.no obchodzi czy Sienkiewiczowi śmierdziały nogi. Henrykowi znaczy.

  Jak Pan wykorkujesz po zakatowaniu to pogadamy, po której stronie racja. A ten […] się nabija i z symbolu i z ZAMORDOWANEGO.

 100. Boydar said

  A a’propos zniszczonej psychiki; po tym zniszczeniu bezdomny konstatuje ze zdziwieniem, że ta cała hucpa szczelnie nas otaczająca, potrzebna mu była jak psu piąta noga. Niedopuszczalne !!!

  Nie, nie propaguję stanu bezdomności. Propaguję rozróżnienie co jest istotne a co jest tylko smokiem z gów.na. Całkiem przypadkiem bezdomnym bliżej do tego świadomości.

 101. PANIE HRABIO, ŚWINIA SIĘ PROSI… – A TY NIE WPUSZCZAJ, NIE WPUSZCZAJ…
  PANIE HRABIO, PREZYDENT TRUMPF TRYKA W MUR PRETORIUM RZYMSKIEGO. – A TY NIE PŁAĆ, NIE PŁAĆ…

 102. jowram said

  Obiawiony widok Pałacu Naszego Stwórcy ludzi uchwycony na arktyce.

 103. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=co5gy_2uOEY

 104. gość said

  Nagonka na księży rusza ze zdwojoną siłą! Opublikowali „Mapę kościelnej pedofilii w Polsce” …

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że wraz z medialną hucpą wykreowaną wokół paszkwilanckiego i wyjątkowo ohydnego filmu „Kler” szkalującego Kościół Katolicki i oskarżającego księży o wszystkie grzechy tego świata, ruszyła kampania atakująca kapłanów. Dzisiaj, fundacja „Nie lękajcie się” opublikowała w Internecie „Mapę kościelnej pedofilii w Polsce”.

  O ile przypadki księży skazanych za seksualne występki należy potępiać i domagać się kary dla przestępców, o tyle wyjątkowo ohydne jest umieszczanie na owej mapie przypadków, w których księża zostali uniewinnieni, a prokuratorskie postępowania umorzone.

  http://dzienniknarodowy.pl/nagonka-ksiezy-rusza-ze-zdwojona-sila-opublikowali-mape-koscielnej-pedofilii-polsce/

 105. gość said

  „Der Spiegel”: Grecja zażąda astronomicznej sumy reparacji od Niemiec

  Grecja zamierza zażądać od Niemiec prawie 280 miliardów euro odszkodowania za okupację przez III Rzeszę podczas II wojny światowej na jej terytorium. Kampania rządowa w tej sprawie ma się rozpocząć w listopadzie – doniósł „Der Spiegel” w sobotę poprzez swojego korespondenta z Salonik.

  http://dzienniknarodowy.pl/der-spiegel-grecja-zazada-asonomicznej-sumy-reparacji-niemiec/

 106. gość said

  Juncker ma dość pisania o swym ojcu z Wehrmachtu i o pijaństwie. Chciałby poddać kontroli brytyjską prasę

  Przewodniczącemu Komisji Europejskiej puszczają nerwy. W rozmowie z austriackimi dziennikarzami skarżył się na brytyjskie media, które według niego szkalują go pisząc o jego problemach z piciem i ojcu walczącym w Wehrmachcie. Juncker chciałby kontroli brytyjskiej prasy.

  https://nczas.com/2018/10/06/juncker-ma-dosc-pisania-o-swym-ojcu-z-wehrmachtu-i-o-pijanstwie-chcialby-poddac-kontroli-brytyjska-prase/

 107. Boydar said

  Żydoszkop obrósł w piórka i łeb samodzielnie podnosi (105); Już raz się przejechali. City nie toleruje niesubordynacji 🙂

 108. Boydar said

  @ Pan Nyndr0

  .https://www.youtube.com/watch?v=Bouyr_x3nd4

 109. gość said

  Polski rząd wspiera imigrację z państw muzułmańskich do Polski? Takie deklaracje składała minister Rafalska w kwietniu 2017 roku.

  Co innego politycy PiS mówili w kraju, a zupełnie co innego w trakcie rozmów z zagranicznymi politykami. Oto 22 lipca 2017 roku media w Bangladeszu poinformowały o porozumieniu zawartym podczas spotkania z udziałem ministra spraw zagranicznych Bangladeszu Szachriara Alama oraz ministra ds. rodziny, pracy i opieki społecznej RP Elżbiety Rafałskiej i wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorza Witkowskiego.

  Zawarte wówczas porozumienie dotyczyło utworzenia wspólnej grupy roboczej ds. migracji wykwalifikowanych pracowników oraz współpracy w dziedzinie gospodarki morskiej, Czy ktoś o tym w Polsce informował? Przypomnijmy, że o porozumieniach zawieranych z agencjami z Uzbekistanu dowiedzieliśmy się z rosyjskojęzycznych portali uzbeckich.

  https://www.magnapolonia.org/polski-rzad-wspiera-imigracje-z-panstw-muzulmanskich-do-polski-takie-deklaracje-skladala-minister-rafalska-w-kwietniu-2017-roku/

 110. gość said

  Jest odpowiedź na przesłanie abp. Vigano. List ogłoszony „za zgodą papieża” może szokować

  Prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Marc Ouellet odpowiedział na zarzuty wysuwane przez byłego nuncjusza apostolskiego w USA abp. Carlo Maria Viganò pod adresem Stolicy Apostolskiej ws. byłego kardynała Theodore’a McCarricka. W ogłoszonym 7 października liście otwartym, ogłoszonym „za zgodą papieża”, kanadyjski purpurat sugeruje, że są one pozbawione podstaw. Twierdzi, że nie można było nałożyć sankcji na McCarricka na podstawie krążących plotek, a gdy wreszcie uzyskano wiarygodne dowody, papież Franciszek ukarał go odebraniem godności kardynalskiej.

  https://www.pch24.pl/jest-odpowiedz-na-przeslanie-abp–vigano–list-ogloszony-za-zgoda-papieza-moze-szokowac,63302,i.html

 111. gość said

  „Żydokomuna długo bez terroru wytrzymać nie może” – Stanisław Michalkiewicz: Mag. Polskie Sprawy #86

 112. https://www.tajemnice-swiata.pl/swiatynie-w-baalbek/

  Wezyr Sosnowiec, BAALBEK – ZAGADKA STWORZENIA MEGALITYCZNYCH ŚWIĄTYŃ
  14 marca 2017 STAROŻYTNY ŚWIAT

  Raz do roku władze i kapłani Rzymu pokonywali tysiące kilometrów i przybywali do tej świątyni na uroczystość. Miało to miejsce w dzień wiosennej równonocy, o wschodzie słońca, kiedy to pierwsze promienie słońca wpadały do świątyni i oświetlały jej centralny punkt.
  To, co budzi największe zdumienie w Baalbek to właśnie podium i fundamenty, na których zbudowano świątynię Jowisza.
  Kamienna platforma znajdująca się po zachodniej strony podium mierzy 7,3 metrawysokości i złożona jest z trzech obrobionych!, ogromnych prostopadłościanów tzw. Trylity(ang. Trilithon), z których każdy waży niemalże 800 ton.
  Zagadką pozostaje sposób, w jaki starożytni budowniczy przetransportowali i dokładnie dopasowali do siebie potężne bloki skalne. Co więcej, kilkaset metrów dalej w miejscowym kamieniołomie odnaleziono ważący około 1250 ton, długi na około 22 metry, czworokątny, ociosany blok skalny powszechnie znany jako Hajar el Gouble — Kamień Południa lub Hajar el Hibla — Kamień Ciężarnej.
  Najnowsze odkrycie archeologów ujawniło jednak jeszcze większy blok skalny o wymiarach 19,6 × 6 x 5,5 metra i wadze aż 1650 ton.
  *****
  Za POCZĄTEK budowy świątyni Baala-Jupitera uważa się rok 15 n.e., za panowania Tyberiusza, w co ja Nie Wierzę. Specyfikacja Wezyra świadczy raczej, że w roku 15 budowa świątyni Baala-Jupitera była UKOŃCZONA, ale zaistniała Potrzeba budowy świątyni WIĘKSZEJ.
  Ta Potrzeba wynikała prawdopodobnie z przekazania planów – i chyba architektów – sejmowi krakowskiemu w r. 12 n.e., który podjął budowę świątyni BLIŹNIACZEJ dla Upamiętnienia Pokoju z RZYMEM. Ponieważ Pokój ten nie wyglądał dobrze w związku z dwoma Incydentami to Senat podjął decyzję o budowie w Baalbeku ŚWIĄTYNI JOWISZA – skąd triolity dwukrotnie większe o wadze 1650 ton. Senat był poirytowany UKRYCIEM przez Traków Złota Egiptu, o co podejrzewał Wandalów.

 113. NyndrO said

  Panie Boydar. Na gitarach umio. U mnie by zdali.

 114. Boydar said

  U mię tyż

 115. osoba prywatna said

  Co jest nie tak z Teorią Względności Einsteina
  https://treborok.wordpress.com/co-jest-nie-tak-z-teoria-wzglednosci-einsteina/?preview=true

 116. revers said

  Jezdzil taki jeden grajek z gitara autobusem i harmonijka ustna na stelarzu przed ustami, spiwal, gral na gitarze i ustnej harmoszcze jednoczesnie.

  A tak po za tym znaki czasu i unijnej poczty

 117. Piskorz said

  re 87 Ja chu.jowi do końca życia nie daruję …no słusznie..!!

  ————
  Organy wewnętrzne Przemyka to była jedna krwawa miazga.
  Od jednego przyłożenia pałką…
  Admin

 118. Piskorz said

  re 96 Bez powodu go milicjanci zkatowali?” PYTANIE BARANIE…a wiele to im było potrzeba, aby skatować kogoś..!!

 119. osoba prywatna said

  Polska pod okupacją straciła 39% lekarzy, 33% nauczycieli i 30% naukowców. Nigdzie indziej likwidacja elit nie była tak głęboka
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04571-Eksterminacja-polskich-elit-podczas-II-WS.htm

 120. gość said

  Ukraina woli gaz ze Słowacji niż z Polski

  Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin wyraził nadzieję na podjęcie przez Słowację roli dostarczyciela gazu na Ukrainę.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-woli-gaz-ze-slowacji-niz-z-polski/

 121. gość said

  Berlusconi leci do Putina

  Były premier Włoch i przywódca jednej z włoskich partii parlamentarnych Forza Italia zapowiedział, że odwiedzi Władimira Putina z okazji jego dnia urodzin.

  Berlusconi zapowiedział wylot do Rosji w sobotę. Dzień urodzin prezydenta Rosji przypada na 7 października. „Lecę do Rosji by życzyć wszystkiego najlepszego mojemu przyjacielowi Władimirowi Putinowi. Wykorzystam tę okazję do przedyskutowania ważnych spraw międzynarodowych” – napisał na swojej stronie na Facebooku włoski polityk.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/berlusconi-leci-do-putina/

 122. Salcie said

  Wołanie o pomoc dla Polaka nękanego i prześladowanego przez współczesną żydokomunę….

  ————————————–

  Marek Bystrzewski

  Kochani, mam wielką prośbę o udzielenie wszelkiej możliwej pomocy p. dr Zbigniewowi Kękusiowi, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo!
  Władze chcą go, pod pretekstekstem badań do procesu sądowego, bezprawnie zamknąć w szpitalu psychiatrycznym na tzw. obserwację.
  Z dotychczasowego przebiegu skandalicznych i bezprawnych, mafijnych wręcz działań wymiaru sprawiedliwości istnieją uzasadnione obawy, że p. dr Kękuś będzie tam po prostu zabity albo zrobią z niego kalekę. Takie metody były stosowane przez żydokomunę w okresie minionym, ale przecież ci sami ludzie nadal rządzą.
  Po szczegóły odsyłam do kanału youtube „Po pierwsze Polak”.
  Dlatego bardzo proszę, przekazujcie wszędzie tę prośbę.
  Nie zostawiajmy naszego bliźniego i rodaka bez pomocy w potrzebie i na pastwę talmudystów!

 123. jowram said

  Geocentryzm czy Heliocentryzm? Mat 10:26 „Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.” Geocentryzm czy Heliocentryzm? Ostatnie uaktualnienie: 15 Grudnia 2013 Obejrzyj najpierw te filmy: Ziemia jest w centrum: część I youtu.be/Ddyn5laWric Ziemia jest w centrum: część II youtu.be/OPtGetgpP_o Najnowszy film dające więcej światła na prawdziwość sprawozdania biblijnego odnośnie zatrzymania Słońca podczas bitwy Jozuego. Pośredni dowód na to, ze Bóg unieruchomił na pewien okres Słońce – nie Ziemię! Długi dzień Jozuego. youtu.be/cfRBavaXGdQ 1/2 oszustwa teorii względności youtu.be/56wPvu4tNZY 2/2 oszustwa teorii względności youtu.be/RW0JObKyS1Q Oszustwo Wielkiego Wybuchu. youtu.be/oOrxGa_5Lo8 Wstęp Cały świat naukowy, z kosmologią włącznie doskonale wie, że dowody na Heliocentryzm nie istnieją. Nie jest możliwe w jednoznaczny sposób udowodnić jakiegokolwiek ruchu Ziemi. Świat naukowy nie daje się wciągać w jakąkolwiek dyskusję na ten temat, ponieważ wie on doskonale, że dowodów na to nie ma. Co to jest dowód naukowy? Polska Wikipedia nawet nie omawia takiego terminu. Tłumaczenie definicji z angielskiej wersji. Dowody naukowe są wynikami badań, które albo wspierają lub zaprzeczają teorii naukowej lub hipotezie. Dowody mogą być empirycznie, lub badania zgodnie z metodami naukowymi. Standardy naukowych dowodów różnią się w zależności od kierunku badania, ale siła naukowych dowodów jest zazwyczaj oparta o wyniki analiz oraz na mocy kontroli naukowych. Dalej Wikipedia [EN] zaciemnia nam nieco ten właśnie temat – wiedząc doskonale, że dowodów na Heliocentryzm oraz na Ewolucję nie ma. Wróćmy więc do dowodów naukowych. Można je doskonale porównać do dowodów przedstawianych w sądzie. Aby udowodnić cokolwiek, należy przedstawić badania, eksperymenty, wielokrotnie powtarzane wyniki oraz tożsamość osób, które przeprowadzały owe badania czy eksperymenty. Największą wagę posiadają oczywiście ścisłe badania naukowe, przeprowadzane przez ekspertów, którzy nie tylko chętnie podają swoją tożsamość, ale także udostępniają sposoby badań – po to, aby inni mogli sprawdzić wyniki ich badań. W przypadku nauki – dowody oparte na wielu naukowych eksperymentach mogą zaprzeczać opinii tysięcy naukowców. Niemniej dowody są w takim przypadku znacznie ważniejsze, niż opinie naukowców, którzy nie potrafili za pomocą przeprowadzonych badań zaprzeczyć lub potwierdzić pewne teorie czy hipotezy. Dowody naukowe to dowody wielokrotnie powtarzanych eksperymentów naukowych, czy obserwacji empirycznych – powtórzone także przez te same, lub inne metody, które mogą być także niezależnie zweryfikowane oraz powtórzone. Aby cokolwiek udowodnić potrzebujemy dokumenty z opisami eksperymentów i badań, podpisane imionami i nazwiskami tych, którzy owe badania przeprowadzali. Cytaty z encyklopedii czy podręczników szkolnych, nie wsparte takimi dokumentami nie są dowodami naukowymi! W oryginalnym artykule podałem wiele cytatów wybitnych astronomów i fizyków, którzy w pełni potwierdzają, że kwestia ruchu czy bezruchu ziemi jest w dalszym ciągu kwestią filozoficzną. Znany kosmolog George Ellis tak to podsumował – „wy używacie filozoficzne kryteria w wyborze naszego modelu. Wielu z dziedziny kosmologii stara się to ukryć.”. Miał on na myśli wybór nauki modelu heliocentrycznego przez świat naukowy. Istnieje wiele podobnych cytatów ze świata nauki w linku – http://www.geocentrism.com/assumptions.htm [EN] oraz w samym artykule poniżej. Nie ja jestem inicjatorem teorii nowoczesnego Geocentryzmu. Przedstawiam jedynie punkty widzenia ludzi nauki, którzy uczciwie przyznają w swoich pracach, że dowodów naukowych udowadniających bezspornie Heliocentryzm nie ma! Media oraz szkolnictwo i literatura popularnonaukowa starannie ukrywają to przed nami. Nie znalazłem na Internecie żadnej witryny, która udowadniałaby ruch Ziemi. Żadem z naukowców nie zabiera publicznie w tym temacie głosu. Według wielu naukowców sprawa jest ‚oczywista’, ale… dowodów nigdy nie było nie ma ich nadal. Oczywiście są w mediach przedstawiane rzekome dowody tzw. sił Coriolisa (wahadło Focaulta) oraz inne pseudonaukowe eksperymenty czy ‚dowody’, które nie są nawet komentowane przez świat naukowy. Wszelkie inne teorie, przedstawiane także jako dowody, są przez świat naukowy całkowicie ignorowane, ponieważ nie są one żadnymi dowodami, uznawanymi przez kosmologię. Istnieje masa publikacji twierdzących, że Ziemia się kręci i cały świat popiera to w mediach oraz w szkolnictwie wszelkiego rodzaju. Dzieje się tak dlatego, ponieważ świat naukowy zaadoptował Heliocentryzm, ale zaadoptował go jedynie z filozoficznego punktu widzenia, pod… naciskami sił konspiracyjnego ukrytego rządu NWO (Nowy Świata Porządek), którego członkowie finansują i kontrolują wszelkie uniwersytety i uczelnie całego świata. Trwają debaty w mediach, na Internecie, ale świat naukowy zachowuje poza małymi wyjątkami milczenie w tej kwestii, milczenie które jest w tym temacie… złotem. Jedynie media, znane powszechnie z tego, że rzadko przedstawiają prawdę, agresywnie atakują każdego, kto ośmieli się uchylić rąbka owej światowej konspiracji. Poniżej, oryginalny artykuł: Geocentryzm czy Heliocentryzm? Znalazłem przypadkowo kilka witryn pewnych chrześcijan, które twierdzą, że Ziemia jest centrum Kosmosu oraz nie tylko nie krąży wokół Słońca ale nawet nie obraca się według własnej osi. Nie jestem astronomem i muszę przyznać, że informacje te wprowadziły mnie w niezły szok. Początkowo myślałem, że jest to typowy trik dezinformatorów, którego celem jest potężne podważenie zaufania do WSZYSTKICH Chrześcijan oraz do rozpowszechnianych przez wielu z nich tzw. teorii konspiracyjnych. Niemniej siedząc na necie ponad 5 godzin szukając opcji przeciwnych jakoś nie znalazłem żadnej witryny, która obalałaby jednym pociągnięciem pióra ową niezwykłą i śmiałą teorię! Przecież WSZYSCY wiedzą, że Ziemia się kręci i nikt nie ma w tej materii żadnych wątpliwości! Czyżby!? Owe witryny wykazują niezbicie, że wątpliwości są i są one bardzo poważne. W tym linku jest film omawiający kilka ciekawych eksperymentów, które udowadniają (podobno) że Ziemia się nie obraca się wokół własnej osi oraz nie porusza się po orbicie wokół Słońca. http://www.geocentricity.com/geocentricity/mbvideo/play.html (Link działa jedynie w Explorerze!) Linki do anglojęzycznych witryn, zajmujących się tym tematem: http://www.geocentricity.com http://www.fixedearth.com http://www.loveforlife.com.au/node/3663 http://www.geocentrism.com http://www.fixedearth.com/nasas_agenda.htm http://www.cuttingedge.org/NEWS/n1096.cfm (artykuł na temat oszustwa o Marsie) http://www.reformation.org/stationary-earth.html staticearth.net earth-central.weebly.com/index.html Autorzy tych witryn (część z nich posiada doktoraty naukowe) twierdzą, że Kopernik nie podał nam żadnego niepodważalnego dowodu na ruch Ziemi i jego słynna praca – „O obrotach sfer niebieskich” była jedynie teorią, która została rozpowszechniona w późniejszym czasie, po jego śmierci. Twierdzą także, że nauka nie posiada ani jednego solidnego dowodu na ruch Ziemi. Jest zgoła odwrotnie! Autorzy przedstawiają nam dowody dotychczas ukrywane przed nami na to, że Ziemia jest nieruchoma. Kilka elementów teorii heliocentrycznej: Ziemia obraca się wokół własnej osi z szybkością 1666 km/godz. Ziemia okrąża Słońce po orbicie słonecznej z szybkością 30 x szybkość kuli karabinowej Ziemia porusza się wraz z naszą galaktyką z szybkością 250 x szybkość kuli karabinowej W jakiś dziwny sposób owego ruchu Ziemi nie można w żaden przekonywujący sposób ani wykryć, ani udowodnić. To zakrawa niemal na ironię. Z naukowego punktu widzenia wszelkie prawa fizyczne nie są prawami, dopóki nie są one sprawdzone przez grono naukowców, przeprowadzone są próby przez wielu innych i dopiero po dokładnej analizie dostępnych materiałów w postaci analiz i badań uznaje się określone prawa za dostatecznie udowodnione i dopiero wtedy naucza się ich w szkołach czy na uniwersytetach. Istnieje jednak odmienna reguła, niczym nie wyjaśniony oraz nie uzasadniony wyjątek od tej reguły. Nie dotyczy ona… heliocentryzmu, teorii ewolucji oraz teorii Wielkiego Wybuchu. W owych przypadkach bez żadnych dowodów, badań czy jakiejkolwiek logiki prezentuje się nam owe teorie jako fundamentalne i jedyne prawdy, co do których mamy obowiązek zaakceptowania ich bez jakichkolwiek zastrzeżeń i wątpliwości. Jesteśmy zmuszani do akceptacji owych teorii jako pozbawionej krytyki prawdy. W taki oto sposób jesteśmy oszukiwani przez ponad 400 lat! Nowoczesny Geocentryzm – podstawy Zaglądając do Wikipedii natychmiast mamy poważny problem! pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_geocentryczna Wyjaśnienie i definicja Wikipedii nie obejmuje nowoczesnej, dzisiejszej formy neo-Geocentryzmu ale podaje nam jedynie schemat według teorii Ptolemeusza z II wieku przed naszą erą! Na tle tak starej teorii Wikipedia skupia się na błędach tej teorii, tym samym wprowadzając w błąd czytelnika, który widzi jedynie oczywiste błędy dawno odrzuconej teorii! W dzisiejszym świecie nowoczesna teoria Geocentryzmu wygląda w ten sposób. Słońce, które jest w centrum tego okręgu jest okrążane przez wszystkie planety, poza Ziemią. Słonce okrąża Ziemię wraz z planetami krążącymi wokół Słońca po eliptycznych orbitach. Na trzeciej ilustracji mamy obraz Marsa krążącego wokół Słońca, które z kolei krąży wokół Ziemi wraz z Marsem. Ilustracja powyższa wyjaśnia nam, w jaki sposób powstają owe wężykowate ruchy planet fotografowanych z Ziemi. Ilustracja ta także wyjaśnia ruchy tranzytowe planet na tle Słońca. Poniższy schemat wyjaśnia nam powstawanie pór roku. Ukazuje on nam ruch Słońca wokół Ziemi . Według tej ilustracji Słońce krążąc wokół Ziemi posiada także pionowy ruch wzdłuż osi ziemskiej, który nam wyjaśnia dlaczego posiadamy pory roku. Wielu twierdzi (i słusznie) że szybkość Słońca musiałaby być większa od szybkości światła. Jak czytaliśmy nieco wcześniej, że w takim przypadku można to wyjaśnić mechaniką relatywistyczną. Jednakże z tą mamy także problem. jest to jedynie teoria, która nie jest w pełni udowodniona. Mało tego – jest wiele dowodów na to, że jest to teoria fałszywa. System geocentryczny nie zakłada, że wszystkie planety wraz ze Słońcem krążą wokół Ziemi! W systemie geocentrycznym wokół Ziemi krąży jedynie Księżyc oraz Słońce. Pozostałe planety krążą wokół Słońca, które z kolei krąży wokół Ziemi wraz z okrążającymi Słońce planetami. Według tego schematu wszystkie obliczenia zaćmień czy innych zjawisk dają nam prawidłowe rezultaty. Kilka ciekawostek Obrót ziemi wokół własnej osi… promień ziemi ma 6378 km. Obwód ziemi wynosi 40.000 kilometrów. Oznacza to, że ziemia wykonując pełny obrót w ciągu 24 godzin, przemierzając 40 tyś km. Na równiku szybkość na wynosi 1666.66 km/godzinę. Szybkość dźwięku to 343 m/s czyli 1235 km/godzinę. Czyli na równiku podobno poruszamy się znacznie szybciej niż dźwięk! Ciekawe, dlaczego większość wiatrów mamy zachodnich skoro Ziemia obraca się z zachodu na wschód? Także przeloty lotnicze z Sydney czy Melbourne do Perth, Zachodnia Australia trwają dłużej niż z Perth do Sydney czy Melbourne. Teoretycznie powinno być odwrotnie. Najbliższa gwiazda, Alfa Centauri jest najprawdopodobniej w odległości 4 lat świetlnych. Oznaczałoby to, że nakierowując na nią teleskop widzimy jej obraz z przed 4 lat. Galaktyki są odległe od nas miliardy lat świetlnych czyli nasz gwiazdozbiór wygląda na niebie tak, jak wyglądał kilka miliardów lat temu! Skoro wygląda dzisiaj tak, ile czasu minęło zanim Wszechświat powstał do stanu w jakim go widzimy, a wiemy także, że znajduje się on miliardy lat w innych rozmiarach, które to dopiero zobaczymy za kilka miliardów lat, kiedy światło wszechświata do nas dopiero dotrze. Możemy nawet założyć, że nie wiemy czy one jeszcze w ogóle istnieją, ponieważ to, co widzimy na niebie, działo się kilka miliardów lat temu. W ciągu kilku miliardów lat mogło się dziać wiele rzeczy a my nie mamy żadnych możliwości, aby wiedzieć co się tam rzeczywiście działo czy dzieje nadal. Sprawdźmy mniemane dowody – Efekt Coriolisa Najważniejszym dotychczas dowodem na ruch obrotowy Ziemi jest tzw. efekt Coriolisa. Link do artykułu w Wikipedii w języku polskim. Ogólnie efekt ten występuje w poruszających się ciałach, na które działa siła odśrodkowa Ziemi, ponieważ Ziemia obraca się wzdłuż własnej osi. Według powyższych definicji nie jest pewnym, ze ów ruch powoduje ten efekt oraz że ruch owych ciał jest precyzyjny oraz czy jest możliwy do doskonałych i przekonywujących pomiarów. Cytując Wikipedię – Odkrywcą tego efektu był francuski inżynier i matematyk Gaspard-Gustave Coriolis, zaś pierwszego eksperymentalnego potwierdzenia efektu dla Ziemi dostarczył swym wahadłem Jean Bernard Léon Foucault. Link do artykułu o tym eksperymencie w Wikipedii. Podano tam lakonicznie, że… W lutym 1851 roku za pomocą wahadła zawieszonego w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym udowodnił ruch obrotowy Ziemi. Czyli.. Mikołaj Kopernik nie dostarczył żadnego dowodu na swoja teorię, a teoria już była do roku 1851 uznawana za fakt, który dopiero Foucault podobno naukowo udowodnił. Zastanówmy się teraz, co udowadnia nam efekt Coriolisa. Wiemy, że przypływy oraz odpływy mórz i oceanów są powodowane ruchem tak Księżyca jak i Słońca. Nasuwa się wniosek, że skoro grawitacje obydwu są tak potężne, że powodują przepływy wód oceanów na taka masową skalę – w tym przypadku ruch wszystkich obiektów na ziemi jest poddany owym siłom grawitacji. W tym kontekście stanowcze twierdzenie, że efekt Coriolisa jest spowodowany tylko i wyłącznie siłą odśrodkową obracającej się Ziemi jest co najmniej nierozsądne. Aby ustalić dokładnie, co powoduje ów efekt, należałoby zrobić precyzyjne badania, powiązane z ruchem Słońca i Księżyca oraz porównać różne wersje efektu Coriolisa w różnych fazach Księżyca oraz w różnych porach dnia i nocy. Po za tym mamy jeszcze dwa czynniki, które także mają poważny wpływ na ten efekt. Pierwszym jest siła grawitacji przestrzeni kosmicznej. Wiemy, że nie tylko planety oddziałują na siebie siłami grawitacyjnymi, ale działają na nas także grawitacje innych układów gwiezdnych czy słonecznych, oraz galaktyk. Drugim problemem jest pole magnetyczne Ziemi. Ziemia jest wielkim magnesem i wystarczy zawiesić największy magnes na sznurku aby natychmiast się przekonać o wielkiej sile pola magnetycznego Ziemi. Największy magnes zawieszony swobodnie natychmiast obróci się w kierunku północnym. (Lub południowym, w zależności od punktu widzenia.) Znane jest zjawisko wiru wodnego, który na półkuli północnej wiruje przeciwko ruchowi wskazówek zegara, a półkuli południowej wiruje zgodnie ze wskazówkami zegara. Są tacy, którzy twierdzą, że jest to dowodem na ruch obrotowy Ziemi. Jest znana w świecie naukowym reakcja wielu materiałów na pole magnetyczne, nazywana – diamagnetyzmem. pl.wikipedia.org/wiki/Diamagnetyzm Diamagnetyki samorzutnie nie wykazują właściwości magnetycznych i są odpychane przez magnes. Umieszczenie diamagnetyka w zewnętrznym polu magnetycznym powoduje powstanie w tym materiale pola magnetycznego skierowanego przeciwnie. Dla tych ciał względna przenikalność magnetyczna μ ośrodka jest nieco mniejsza od jedności (diamagnetyki nieznacznie osłabiają pole magnetyczne). Do diamagnetyków zalicza się: gazy szlachetne, prawie wszystkie metale i metaloidy nie wykazujące własności para- lub ferromagnetycznych (np: bizmut, krzem, cynk, magnez, złoto, miedź) a także fosfor, grafit, woda oraz wiele związków chemicznych. Diamagetyczne są też DNA i wiele białek. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że pole magnetyczne Ziemi powoduje owe wiry. Pole magnetyczne Ziemi ma odwrotną biegunowość na obu półkulach co może tłumaczyć odwrotny ruch wirów wody. Może ale nie musi – nie posiadamy badań w tej materii. Wróćmy do wahadła Foucaulta. Wahadło to udowadnia ruch ale nie udowadnia nam co jest w rzeczywistości w ruchu. Jak już wiemy, efekt Coriolisa przedstawia nam zupełnie podobny problem – siły grawitacji Słońca oraz Księżyca, a także siły Wszechświata są siłami, które są najprawdopodobniej odpowiedzialne ruch Coriolisa oraz ruch wahadła Foucaulta. Nawet w przypadku precyzyjnego ruchu wahadła Focaulta nie jest to niezbity dowód na ruch Ziemi, ponieważ może być on uważany za dowód na obrót nieboskłonu a także jego siłę grawitacji czy też siłę przyciągania. Wahadło udowadnia albo ruch Ziemi, albo ruch wszechświata! Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który ruch jest udowodniony. Niemniej eksperyment Focaulta budzi jeszcze więcej kontrowersji. Focault był… Jezuitą. Wszyscy bonapartyści byli Jezuitami, ale znany nam z powieści Dumasa kardynał Richelieu nie był Jezuitą. Focault nie był zbyt zdolnym naukowcem i dopiero Napoleon III (Jezuita) stawszy się jego patronem wywindował go na uprzywilejowane stanowisko. Podczas pierwszego eksperymentu w Panteonie (Paryż) Focault użył wahadła z ukrytym na górze mechanizmem wspomagającym nieco ten ruch. Oczywiście mechanizm ten nie był widoczny z dołu ale sprawa się wydała i z tego powodu Focault nie został uznany za członka Akademii Francuskiej ! Przed Panteonem umieszczono wielki napis: „Przyjdź zobaczyć dowód na to, że Ziemia się kręci” Dopiero presja Napoleona III spowodowała przyjęcie Focaulta do Akademii na 2 lata przed jego śmiercią! W roku 1631 Kardynał Richelieu wybił medal honorowy, na którym jest umieszczona nieruchoma ziemia w centrum oraz łaciński napis -mens sidera volvit rozum porusza gwiazdy. To Richelieu był założycielem Akademii Francuskiej. Tak wyglądało pole walki pomiędzy Jezuitami a Kardynałem Richelieu i Focault był jednym z pionków, który nieudolnie chciał udowodnić to, czego Kopernik nie potrafił kilka wieków wcześniej. Referencje na temat Focaulta i Kardynała Richelieu: Tobin, William. The Life and Science of Leon Foucault. Cambridge University Press, Cambridge, UK, 2003. The New Encyclopedia Britannica. Encyclopedia Britannica, Inc., Chicago, ILL, 2005. Van Nostrand’s Scientific Encyclopedia. 8th Edition, Van Nostrand Reinhold, New York, 1995. Aberracja Na temat aberracji światła mamy nieco informacji w Wikipedii – pl.wikipedia.org/wiki/Aberracja_%c5%9… Interesujący cytat z Wikipedii z tego właśnie linku: „Jednakże złożenie prędkości Ziemi i światła nie jest poprawną interpretacją, daje w rzeczywistości błędne wyniki, wymaga bowiem istnienia prędkości większych, niż prędkość światła. Dokładne wytłumaczenie podaje dopiero mechanika relatywistyczna.” I najciekawszy cytat z Wikipedii: Aberracja roczna jest historycznie pierwszym dowodem na ruch Ziemi wokół Słońca. W tym ciekawym temacie pewne elementy rzucają się natychmiast w oczy. Pierwszy czynnik, to fakt stwierdzony oficjalnie, że aberracja daje błędne wyniki. Drugi czynnik, to poleganie na mechanice relatywistycznej, która obecnie jest traktowana bardzo ostrożnie z powodu braku konkretnych dowodów oraz na wiele doświadczeń wskazujących, że Einstein najprawdopodobniej był w błędzie. Dlaczego aberracja daje błędne wyniki? Klasycznym przykładem takiego ‚błędnego’ wyniku jest powszechnie znany eksperyment Airy’ego. Niestety Wikipedia w języku polskim nie zna tego naukowca, ale… po angielsku mamy sporo informacji na ten temat. W roku 1871 George Biddel Airy napełnił tubę teleskopu wodą, aby sprawdzić zmianę kąta aberracji – tzw. odchylenie Fresnela. Airy postanowił zmierzyć ów kąt odchylenia światła gwiazd widzianych teleskopem. Według zasad aberracji, jeżeli Ziemia jest w ruchu, powinno następować odchylenie kątowe światła w wodzie. Eksperyment nie wykazał żadnego odchylenia. Nazwano ten eksperyment – Airy’s failure (niepowodzenie) dlatego, że nie wykazał żadnego ruchu Ziemi! Uznano, że przecież… „każdy wie, że Ziemia porusza się po orbicie Słońca”, więc na tej podstawie uznano eksperyment za… nieudany. Abberacja wykazuje coś jeszcze… obecność eteru! Eksperymenty Sagnac’a i Michaela Gale także wskazują na istnienie eteru, którego istnieniu zaprzecza Einstein, ponieważ… obecność eteru godzi w mechanikę relatywistyczną. http://www.geocentricity.com/ba1/no67/aberration.html [EN] Eter (aether, ether [EN]) przestrzeń kosmiczna, która nie jest próżnią. Według zasad przemieszczania się fal, muszą one się przemieszczać w jakiejś materii, w jakimś medium, które powoduje przemieszczanie się owych fal. Woda powoduje ruch fal po jej powierzchni, dźwięk jest falą powietrzną i nie może się rozprzestrzeniać w próżni. Światło jest falą elektromagnetyczną i jako fala wymaga także medium, które będzie ową falę niosło. Z tej przyczyny uważa się, że w przestrzeni kosmicznej istnieje eter, który jest medium nie tylko niosącym fale światła ale jest także medium wywierającym wpływ na ruchy wszelkich ciał kosmicznych. Fale radiowe także muszą posiadać czynnik nośny – eter. Gdyby go nie było, nie moglibyśmy się w ogóle porozumiewać w kosmosie, ponieważ fale radiowe nie moga istnieć bez owego czynnika nośnego. Według powyższych zasad żadne fale, czy świetlne czy nawet promieniowanie kosmiczne, nie powinny docierać do Ziemi bez owego czynnika nośnego, czyli eteru. Trwają wielkie debaty na ten temat. Przyczyną jest brak zrozumienia, czym jest eter. Niemniej mamy inne zagadki – także nie rozwiązane. Nauka nie wie, czym jest grawitacja czy magnetyzm. Wszyscy wiemy, że obie siły istnieją, ale nikt nie wie, czym one są, oraz co je powoduje. Michelson-Morley Experiment Wiele eksperymentów przeprowadzono po to, aby udowodnić heliocentryczny system. Najsłynniejszym z nich był Michelson-Morley eksperyment. Głównym celem eksperymentu było zmierzenie zmian szybkości światła, które powoduje… ruch Ziemi w przestrzeni kosmicznej. Niepowodzenie tego eksperymentu oraz wielu innych prób podobnych odegrało sporą rolę w akceptacji teorii relatywistycznej Einsteina. Z tego powodu niepowodzenie tego eksperymentu odnośnie ruchu Ziemi jest wyjaśniane za pomocą mechaniki relatywistycznej która także nie jest pozbawiona problemów. Możliwość istnienia Geocentryzmu jest świadomie i kategorycznie odrzucana. Istnieje także teoria, że żyroskopy oraz żyrokompasy rzekomo są wystarczającym dowodem na ruch Ziemi. Wiadomo, że żyroskopy funkcjonują prawidłowo nawet w przestrzeni kosmicznej, w stanie nieważkości. Przyczyna tego jest prosta. Cytat z Wikipedii: Żyroskop (gr. gyros – obrót, scopeo – obserwować) – urządzenie do pomiaru lub utrzymywania położenia kątowego, działające w oparciu o zasadę zachowania momentu pędu. Został wynaleziony przez francuskiego fizyka Jeana Foucaulta w 1852 roku. Czyli nie ruch Ziemi ale zasada zachowania momentu pędu. Więcej informacji na temat w tym linku. pl.wikipedia.org/wiki/%c5%bbyroskop Sprawdźmy wzory na obliczanie sił działających w żyroskopie i nie ma tam żadnego elementu ciążenia Ziemi, siły jej grawitacji czy szybkości obrotowej. Ponieważ nie mają one nic wspólnego z funkcjonowaniem żyroskopu. Jest jeszcze ciekawiej. Źródło – en.wikipedia.org/wiki/Gyroscope Foucault, twórca żyroskopu zrobił eksperyment, którego celem było wykrycie ruchu Ziemi. Eksperyment okazał się fiaskiem. Wikipedia twierdzi, że powodem było tarcie. (Najprawdopodobniej w łożyskach) Obecnie mamy niezwykle precyzyjne żyroskopy i tarcia niemal w nich nie występują. Dlaczego więc nikt jeszcze nie udowodnił ruchu Ziemi za pomocą precyzyjnych żyroskopów jakie posiadamy dzisiaj? Ponieważ nie można udowodnić czegoś… co nie istnieje! Statyczne systemy satelitarne Istnieje szeroko rozpowszechniane twierdzenie, że wszelkie obliczenia dokonywane podczas programów kosmicznych, lotów oraz orbit satelitów wokółziemskich są oparte na systemie heliocentrycznym. W związku z tym wielu powtarza błędnie, że w systemie geocentrycznym takie obliczenia nie mogły by istnieć i system lotów kosmicznych nie mógłby się rozwijać. Innymi słowy – twierdzi się, że obliczenia niezbędne do opracowywania programów kosmicznych mogą być dokonywane wyłącznie w oparciu o system heliocentryczny. Jest to pogląd niezgodny z prawdą. W XIX wieku Ernst Mach wykazał w swoich badaniach, że jeżeli istniałaby oczywista różnica pomiarów pomiędzy obu systemami, wszelkie zasady geometrii byłyby łamane. Czyli geometria ruchu planet czy satelitów wokółziemskich oraz wielu innych obliczeń, takich jak zaćmienia Słońca czy Księżyca – według tej zasady przynoszą identyczne rezultaty. Zasada ta jest znana jako Mach’s Principle – Zasada Macha. Lista prac związanych z owa zasadą, niestety po angielsku – http://www.geocentricity.com/geocentricity/refs.html Poniżej seria prac naukowych potwierdzająca Zasadę Macha, która twierdzi, że dla obliczeń orbit satelitów czy zaćmień Słońca czy Księżyca, Geocentryzm czy Heliocentryzm, nie posiada żadnej fizycznej różnicy. Dlatego starożytni astronomowie mogli obliczać tysiące lat temu zaćmienia słońca i księżyca, a ich obliczenia bazowały na systemie geocentrycznym. 1. Barbour and Bertotti, 1977. Il Nuovo Cimento B, 38:1. 2. Brown, G. B., 1955. Proceedings of the Phys. Soc. B, 68:672. 3. Thirring, H., 1916. Phys. Z. 19:33. 4. Lense, J. & Thirring, H., 1918, Ibid. 22:29. 5. Gerber, P., 1898. Zeitschr. f. Math. u. Physik, 43:93. 6. Møller, C., 1952. The Theory of Relativity, (Oxford: Clarendon Press), pp. 318-321. 7. Moon, P. & Spencer, D. E., 1959. Philos. of Science, 26:125. 8. Rosser, W. G. V., 1964. An Intro. to the Theory of Relativity, (London: Butterworths), p. 460. For rotation see: P. F. Browne, 1977. „Relativity of Rotation,” Jrnl. of Physics A: Math. & Gen. Relativity, 10:727. Z tej właśnie przyczyny jeden z największych astronomów tak się w tej sprawie wypowiedział: “We know now”, says Sir Fred Hoyle, “that the difference between a heliocentric and a geocentric theory is one of motions only, and that such a difference has no physical significance.” „Teraz wiemy – mówi Sir Fred Hoyle, „że różnica pomiędzy teorią heliocentryczną i geocentryczną jest tylko jeden z ruchów a ta różnica nie posiada fizycznego znaczenia” Źródło – Fred Hoyle. Astronomy and Cosmology, San Francisco, W. H. Freeman & Company, strona. 416. patriotsforliberty.org/GEOCENTRICITY.aspx [EN] Wypowiedź jednego ze znanych naukowców, George’a Ellisa: People need to be aware that there is a range of models that could explain the observations,” Ellis argues. “For instance, I can construct you a spherically symmetrical universe with Earth at its center, and you cannot disprove it based on observations.” Ellis has published a paper on this. “You can only exclude it on philosophical grounds. In my view there is absolutely nothing wrong in that. What I want to bring into the open is the fact that we are using philosophical criteria in choosing our models. A lot of cosmology tries to hide that.” Jego argument – „Na przykład, mogę skonstruować dla was sferyczny, symetryczny wszechświat z Ziemią jako jego centrum, i nie jesteście w stanie temu zaprzeczyć na podstawie waszych obserwacji. Dalej w jednym z czasopism napisał: „Możecie to jedynie wykluczyć na filozoficznym gruncie. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Co ja chciałbym wnieść do sprawy otwartej to fakt, że wy używacie filozoficzne kryteria w wyborze naszego modelu. Wielu z dziedziny kosmologii stara się to ukryć.” Ellis jest jednym z najbardziej znanych kosmologów! Co ciekawe, jest on… platonistą! Na temat, kto to jest Ellis – en.wikipedia.org/wiki/George_Ellis Na temat Platonizmu – poniżej… pl.wikipedia.org/wiki/Platonizm Owe obliczenia dowodzą słuszności Zasady Macha. Starożytni astronomowie byli w stanie obliczać zaćmienia Słońca i Księżyca, pomimo, ze powszechnie uznawano system geocentryczny. Tak więc obliczenia w tym systemie zdawały doskonale egzamin i obliczenia zaćmień, zgodnie z zasadą Macha były identyczne, jakie uzyskujemy dzisiaj w systemie heliocentrycznym. Mach postawił postulat, że siłą powodującą efekty Coriolisa jest grawitacja Słońca, Księżyca oraz innych ciał niebieskich. Owe siły właśnie powodują pasaty, cyklony oraz powodują ruch wahadła Foucaulta. Barbour i Bertotti (Źródło – (Il Nuovo Cimento 32B(1):1-27, 11 March 1977) udowodnili, że pusta sfera wszechświata obracająca wokół solidnej sfery wewnątrz Ziemi daje identyczne efekty Coriolisa. Dokument ten podaje wiele dowodów na wyraźnie bardziej przekonywujący model Geocentryczny naszego układu w porównaniu z układem Heliocentrycznym. Poniżej link do artykułu na temat geocentryzmu oraz relacji do statycznych systemów satelitarnych. staticearth.net/satellites.htm [EN] W odległości 35.900 km od Ziemi występuje równowaga pomiędzy siłą grawitacji Ziemi a przyciąganiem wszechświata. Jest to najlepszy dystans na umieszczenie statycznego satelity, zawieszonego w przestrzeni dokładnie w jednym specyficznym punkcie. Ziemia nie musi się obracać aby satelita stał nieruchomo nad Ziemią! W tym linku mamy model systemu geocentrycznego http://www.geocentricity.com/…/index.html W tym linku jest film ukazujący ruch Słońca wokół Ziemi. http://www.geocentricity.com/…/orrery_video.mpg Problem w tym przypadku polega na tym, że w chwili obecnej jesteśmy w stanie określić, czy Ziemia jest w ruchu, czy też w ruchu znajduje się nieboskłon wraz z gwiazdami i całymi gwiazdozbiorami. Co jest szczególnie interesujące na tym zdjęciu, widać wyraźnie, że obraca się sfera nieboskłon wraz z gwiazdami. Dowodem są dłuższe linie linie z dala od centrum. Oznacza to, że gwiazdy – im dalej od centrum – tym szybszy jest ich ruch po nieboskłonie i zdjęcia robione przy dłuższym czasie naświetlania wykazują wyraźnie dłuższe linie ruchu gwiazd oddalonych od centrum nieba. Detale w linku na końcu artykułu. Ktoś może natychmiast zaprzeczyć, że na ruchy galaktyk potrzebne byłyby szybkości znacznie wyższe niż szybkość światła. Okazuje się jednak, że szybkość światła posiada limit dla ciał poruszających się liniowo przez wszechświat, nie ma to zastosowania przy rotacji! (Źródło -Barnes, T. G., 1983. Physics of the Future, (El Cajon: Institute for Creation Research), p. 127) Cytowane źródło omawia i wyjaśnia znacznie szerzej argumenty odnośnie sił Coriolisa, wahadła Foucaulta oraz sił odśrodkowych. Istnieje także ciekawa różnica w podejściu do obu systemów. System geocentryczny bierze pod uwagę wpływ wszechświata. System heliocentryczny wpływ ten całkowicie ignoruje. W ten sposób doszliśmy do sedna sprawy: Zwróćmy uwagę na coś banalnie prostego i łatwego do zrozumienia. Księżyc okrąża Ziemię i odnośnie dowodów naukowych na ruch Księżyca chyba nie trzeba przytaczać. Ale patrząc na Księżyc i Słońce widzimy dosłownie to samo. Oba ciała niebieskie PORUSZAJĄCE się po niebie w identyczny sposób o identycznej średnicy! W jako sposób można dojść do wniosku że Księżyc krąży wokół Ziemi a Słońce nie!? Czy istnieje jakakolwiek obserwowalna różnica pomiędzy oba ciałami? Dowodów także nie posiadamy. Księżyc wschodzi i Słońce wschodzi. A więc… w czym jest różnica? Zasadnicze różnice pomiędzy obiema systemami to różnice filozoficzno-teologiczne Stephen Hawkins napisał słynną książkę – A Brief History of Time (Krótka historia czasu) W książce tej napisał tak: Cytat: …all this evidence that the universe looks the same whichever direction we look in might seem to suggest there is something special about our place in the universe. In particular, it might seem that if we observe all other galaxies to be moving away from us, then we must be at the center of the universe. „Wszelkie dowody, że wszechświat wygląda jednakowo w jakimkolwiek kierunku nie patrzymy wyglądają na sugestię że jest coś specjalnego w naszym miejscu we wszechświecie. W szczególności wygląda na to, że że jeżeli wszystkie galaktyki uciekają od nas, w tym przypadku musimy być w centrum wszechświata.” Cytat: There is, however, an alternate explanation: the universe might look the same in every direction as seen from any other galaxy, too. This, as we have seen, was Friedmann’s second assumption. We have no scientific evidence for, or against, this assumption. We believe it only on grounds of modesty: it would be most remarkable if the universe looked the same in every direction around us, but not around other points in the universe. „Jest jednakże alternatywne wyjaśnienie: wszechświat może wyglądać identycznie w każdym kierunku także z każdej galaktyki także. To właśnie jak widzimy było Fredmana drugim przypuszczeniem. Nie posiadamy naukowego dowodu za lub przeciw temu przypuszczeniu. Wierzymy tylko na podstawie przyzwoitości: byłoby niezwykłe gdyby wszechświat wyglądał w taki sam sposób w każdym kierunku dookoła nas, ale nie wyglądał tak z innych punktów wszechświata.” Więcej wypowiedzi naukowców w tym linku: http://www.geocentrism.com/assumptions.htm Są tam podobne wypowiedzi kilku bardzo znanych naukowców. Dlaczego jesteśmy oszukiwani? Jak już zdążyliśmy się zorientować, Słowo Boże jest dla nas jedynym dostępnym i wiarygodnym źródłem najważniejszych informacji dla rodzaju ludzkiego. Słowo Boże pełni rolę kolebki naszej cywilizacji. Z Biblii dowiadujemy się, że Bóg jest Stwórcą Ziemi oraz otaczającego nas wszechświata. Bóg jest także stwórcą człowieka, ludzkiej pary, wszystkich zwierząt oraz roślin. Opis stwarzania Boga jest niezwykle prosty, przejrzysty, logiczny i każdy człowiek, nawet bez specjalnego wykształcenia czy studiów jest w stanie ów opis zrozumieć. Co nam pozostaje po odrzuceniu Biblii? Poza biblijnym opisem stwarzania posiadamy jedynie zupełnie nielogiczne teorie. Nauka nie jest nawet w stanie wymyślić bardziej wiarygodnych teorii! Popatrzmy na to jeszcze inaczej. Biblijny opis stwarzania oraz Prawo dane przez Boga Mojżeszowi jest kolebką naszej cywilizacji, esencją naszego istnienia. Słowo Boże jest jedynym wytłumaczeniem powodów naszego istnienia, krótkotrwałego życia, procesu starzenia się oraz konsekwencji starzenia się – śmierci. Jedynie Biblia wyjaśnia przyczyny oraz skutki zła. Dlatego Szatan zaatakował ostro źródło wiedzy i wiary rodzaju ludzkiego! Nasza Ziemia, nasz dom jest fundamentalnym korzeniem aktu kreacyjnego Boga oraz dokumentem stwierdzającym wiarygodność Słowa Bożego. O jego wiarygodności świadczą wszystkie opisy poszczególnych aktów twórczych Boga. Ów korzeń, Biblia jest fundamentem naszej wiedzy o Bogu – podstawą naszej wiary w Jego dzieła oraz dotychczasową gwarancją istnienia i rozwoju rodzaju ludzkiego. Podcinając korzenie tego drzewa wiedzy Szatan doskonale wie, że reszta tego drzewa zacznie niszczeć i w końcu zostanie zmieciona przez wichry z powierzchni Ziemi. Nieruchoma Ziemia stała się pierwszym celem jego ataku. Następne cele to teoria ewolucji – atak na akt stwarzania człowieka oraz teoria wielkiego wybuchu – atak na akt stwarzania Ziemi i całego Wszechświata. Szatan oraz kontrolowany przez niego świat dąży do symbolicznego uśmiercenia Boga oraz zachwiania naszej wiary w Jego Słowo. Pierwszym krokiem była wieża Babel, potem kulty całego wachlarza fałszywych bogów. Co jest godne uwagi, to fakt, że zawsze w owych kultach fałszywych bogów dominującą rolę odgrywał.. kult Słońca. Słońce symbolizuje Szatana – Lucyfera. Niedziela po angielsku – Sunday – Sun – Słońce, Day – dzień. Niedziela jest dniem poświęconym Lucyferowi. Więcej na temat symbolizmu lucyferiańskiego w linku: http://www.zbawienie.com/babilon2.htm System heliocentryczny jest to system planet obracający się wokół Słońca, czyli… symbolu Lucyfera! Nie jest to jedynym celem świata nauki, ale mamy już niezłe wyobrażenie co do tożsamości osoby, która kontrolując dzisiejszy świat, także kontroluje naszą naukę. Trzy podstawowe elementy ataku na Boga i Biblię. System heliocentryczny był pierwszym poważnym atakiem na Boga oraz Jego Słowo. Drugą fazą ataku była teoria Wielkiego Wybuchu, Trzecią fazą tego ataku jest teoria Ewolucji Owe trzy elementy mają nam udowodnić, że nie jesteśmy dziełem twórczym Boga ale najprawdopodobniej jacyś goście z kosmosu zapoczątkowali życie na ziemi posługując się ewolucją. Wiele sprawozdań z kontaktów z Obcymi sugeruje subtelnie taki obraz wszechświata. Niewielu zdaje sobie sprawę, że owe kontakty z Obcymi, to kontakty z demonami, które paradują jako Obcy. Zupełnie nonsensowna i nielogiczna teoria Wielkiego Wybuchu jest odpowiedzią nauki na opisany w Biblii proces stwarzania Ziemi oraz Wszechświata. Wszystkie trzy elementy są.. teoriami, pozbawionymi jakichkolwiek dowodów naukowych. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób to następowało. Dopiero Mikołaj Kopernik przyjął założenie, że Ziemia nie jest nieruchomym punktem środka Wszechświata, uznając, że krąży ona dookoła Słońca – tak jak pozostałe planety. Teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika zaczęła zastępować teorię geocentryczną po opublikowaniu w 1543 roku w Norymberdze dzieła De revolutionibus orbium coelestium, dającego prostszy model dla przewidywania ruchu ciał niebieskich (kontynuując zarzucony wcześniej pogląd heliocentryczny np. Arystarcha z Samos (ok. 320-250 p.n.e.). Wikipedia – pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_geocentryczna Kopernik nigdy niczego nie udowodnił, a jedynie postawił hipotezę, czyli… przyjął założenie. Wynika z tego jasno, że założenie to nie zostało wsparte żadnymi dowodami i dlatego Wikipedia nazywa to, jak i reszta nauki TEORIĄ Czytając dalej Wikipedię w cytowanym tekście widać zupełny bezsens! Wikipedia podaje nam, że owa niczym nie udowodniona teoria zaczęła zastępować teorię ptolemeuszowską. Czyli… komuś zależało bardzo na tym, aby ową nową szaleńczą teorię zaaplikować jako fundamentalną Prawdę, na przekór temu, co każdy z nas widzi czyli poruszające się Słońce i Księżyc. W innym artykule Wikipedii czytamy, że… Cytat: W lutym 1851 roku za pomocą wahadła zawieszonego w Paryskim Obserwatorium Astronomicznym udowodnił ruch obrotowy Ziemi. Źródło – pl.wikipedia.org/wiki/Jean_Bernard_L%… Czyli od czasów Kopernika wywierano olbrzymia presję na świat nauki aby zaakceptowano teorię kopernikańską, pozbawioną dowodów aż do roku 1851. Dzisiaj wiadomo, że Foucault nie udowodnił ruchu ziemi wahadłem i jego wahadło przedstawia więcej problemów niż rozwiązań. Do dzisiaj, nawet w świetle (rzekomych) lotów na Księżyc nikt do tej pory nie był w stanie dostarczyć ani jednego dowodu na to, że Ziemia się kręci. Jeżeli misje Apollo były faktem… …dlaczego nie ustawiono 70 mm kamery na Księżycu i nie sfilmowano chociaż 10 minut ruchu Ziemi? Byłoby to największe osiągnięcie nauki – pobyt na innym ciele niebieskim oraz zapierający dech film ukazujący obrót Ziemi. Żadna z misji NASA nie dostarczyła nam jakiegokolwiek dowodu. Dlaczego system geocentryczny jest dla chrześcijanina ważny? Jeżeli Ziemia jest perłą Wszechświata,, oznacza to, że: ZIEMIA JEST SZCZEGÓLNYM OBIEKTEM ZAINTERESOWANIA NASZEGO STWORZYCIELA Jeżeli Ziemia jest nieruchoma i w centrum wszechświata, to oznacza także, że Ziemia jest pod szczególnie intensywną obserwacją Stworzyciela! Przybycie Jego Syna na Ziemię jest tego wymownym dowodem. Jeżeli coś takiego nastąpiło, możemy być pewni, że Bóg będzie tolerował ludzkie zbrodnie na ziemi do pewnego czasu. Pewnego dnia, nastąpi kara będąca konsekwencją naszego postępowania. W świetle Geocentryzmu Ziemia jest szczególnym przedmiotem dumy Stworzyciela a co się z tym wiąże, jest On zdeterminowany, aby tak Ziemi jak i jej mieszkańcom zapewnić trwałe szczęście. Jeżeli Ziemia została stworzona jako pierwsze ciało w kosmosie a reszta wszechświata jest w takim przypadku nie zamieszkana i stanowi dla Boga plan drugi. Ziemia jest więc celem wszystkiego i nie jesteśmy tacy mikroskopijni, znikomi, nieważni i nie istotni. Być może jesteśmy pyłkiem życia we wszechświecie, ale na tę planetę, do tego pyłu przesyconego pędem ku przeżyciu, ponad 2000 lat temu przybył Bóg osobiście i żył na niej 30 lat, aby osobiście doświadczyć ludzkiego mozołu. Jakiż inny władca posunął się do takiego drastycznego kroku udowodnienia nam swoich intencji względem rodzaju ludzkiego? To jeszcze nie wszystko! Bóg złożył swoje życie w ofierze za nasze czyny! Tym samym dając nam szansę na życie wieczne, wszystkim tym, którzy Go uznają i zechcą się jego sprawiedliwym prawom podporządkować. Śmierć zostanie zniweczona! System heliocentryczny niczego pozytywnego nie obiecuje, nie daje nam żadnej szansy na szczęście. Pozostaje KAŻDEMU z nas czekać na nieuchronną śmierć, która jakoś jeszcze nikogo z przeszłości ominęła ponieważ według teorii ewolucji śmierć jest naturalną koleją rzeczy. NIEPRAWDA! System bez Boga, w sferze owych teorii nie daje nam żadnej szansy i jest jedną wielką rozpaczą dla tych, którzy znajdują się u kresu swego życia, zadając sobie nieustannie rozpaczliwe pytanie: Co dalej!? Oczywiście z tego punktu widzenia śmierć jest traktowana według TEORII ewolucji jako normalne zjawisko przetrwania istot żywych według naturalnej selekcji. Czyli śmierć jest rzeczą normalną oraz akceptowaną przez pseudo naukę. Oto cel teorii ewolucji. Nikt nie zadaje sobie pytań w stylu – dlaczego głupi żółw żyje do 300 lat? Dlaczego drzewa żyją kilka tysięcy lat a człowiek ma taki ograniczony okres życia i w kwiecie wiedzy i doświadczenia musi to wszystko pozostawić oraz zejść do grobu. Z powodu beznadziejności oraz braku jakichkolwiek przesłanek na poprawę świat żyje według własnych zasad, które powodują utrapienie dla niemal każdej żywej istoty na ziemi. Żyje się według szatańskiego dogmatu: jedzmy pijmy bo jutro pomrzemy. Czyli grzeszmy do póki nam starcza sił. Co zgrzeszysz to twoje. Masz 80-90 lat – powinieneś umrzeć ponieważ nie masz już nawet siły na grzech! Oczywiście system geocentryczny posiada także wiele problemów i nie daje nam odpowiedzi na niezwykle nurtujące nas pytania. Mamy wiele dowodów na to, ze ziemia jest w bezruchu i jest w centrum Wszechświata. Mamy także wiele wersetów biblijnych, które na pierwszy rzut oka wydają się popierać Ziemię jako kulę z nami, mieszkającymi na tej właśnie kuli. Jednak istnieje trzeci system, który jeszcze dokładniej określa nasze miejsce oraz pozycję, w której się znajdujemy, a wszelkie dowody na bezruch Ziemi doskonale pasują do owej teorii, niezupełnie nowej ale dotychczas przed nami ukrywanej. Są dodatkowe dowody, które wskazują nam na to, coś zupełnie niezwykłego. Żyjemy we wnętrzu Ziemi a ten niezwykły system nosi nazwę… N I E B O C E N T R Y Z M Szczegóły pod koniec tego artykułu. Wróćmy jednak do motywów SPISKOWYCH watykańskiej NASA NASA Szczególnie interesująca jest pozycja NASA. Jej celem jest propagowanie owych trzech teorii. NASA to program… duchowy. I nic dziwnego, skoro NASA to organizacja watykańska i przez Watykan finansowana. Na NASA witrynie jest taka informacja: „NASA’s ORIGINS PROGRAM will search for clues to help us find our cosmic roots.” – NASA PROGRAM POCHODZENIA będzie szukał teorii, które pomogą nam znaleźć nasze kosmiczne pochodzenie” Oznacza to, że NASA nie bierze wcale pod uwagę możliwość, że zostaliśmy stworzeni wraz z Ziemią i Wszechświatem przez Boga, ale uczyni wszystko, aby szukać odpowiedzi przeciwnych. Czy to jest uczciwe podejście naukowe? Jednokierunkowa działalność z góry odrzucająca Boga oraz wszelkie dowody jakie istniały, istnieją lub zostaną znalezione w przyszłości, dowody potwierdzające Jego istnienie oraz Jego dzieła? NASA zakłada, że niczym nie udowodniona teoria Wielkiego Wybuchu jest faktem. W przypadku ewolucji oraz Wielkiego Wybuchu cudem tworzącym cokolwiek według NASA jest… czas! Dodaje się do wszystkiego miliardy lat i juz dzieją się… cuda. Co prawda niczym nie udowodnione a nawet pozbawione logiki. NASA zatrudnia w tym celu nowe rewolucyjne technologie jak wirtualne symulacje realiów. Podsumowując cele NASA wyraźnie widać, że celem NASA jest odnalezienie dowodów na obce cywilizacje, które posługując się ewolucją utworzyły życie na Ziemi. NASA cele są celami duchowymi oraz celami jednostronnymi. Należy podkreślić, że wiarygodność NASA została poważnie nadszarpana przy bliższym zbadaniu dowodów na rzekome loty na Księżyc. Jakie mamy więc opcje po usunięciu Boga i Biblii? Pozostaje nam… UFO czyli obce cywilizacje! Propaguje się nam wręcz nachalnie, że obce cywilizacje istnieją, nazywa się to Annuaki. Owa cywilizacja Obcych zaprowadziła życie na Ziemi i pragnie tutaj przybyć ponownie, aby przekazać nam poważne informacje, które zaprowadzą pokój i szczęście na Ziemi. Musimy tylko się przebudzić duchowo na przybycie owych ‚stwórców’ życia oraz być im posłusznym. W tym celu mamy ruch Nowy Wiek, (New Age), nowa świadomość, nowe paradigmy, astrale ciała, chakry, channelingi, rewolucja świadomości, leczenie kryształami, chrześcijaństwo Nowego Wieku, świadomość boga, szukanie wewnętrznego boga w nas, postrzeganie pozazmysłowe, podróże poza ciałem, trzecie oko i wiele, wiele innych ‚wynalazków’ w tej najciemniejszej sferze naszej cywilizacji. Istnieją nawet kościoły chrześcijańskie Nowego Wieku! Objawiają się przeróżni prorocy, jak Meyer czy Alex Collier, którzy mają stałe kontakty z owymi Annuaki i rozpowszechniają nam informacje o cudownym życiu na innych planetach pod kierunkiem owych bogów, którzy jakimś dziwnym trafem nie zdołali jakoś nikogo na Ziemi przekonać do życia w pokoju. O podarunku życia wiecznego nie wspomnę! („Podróż na 9-tą planetę”) http://www.google.com.au/search Założono tzw. hexobiologię – naukę o życiu na innych planetach która to jest nauką… bez żadnych danych. Nie posiadamy żadnych danych na temat życia w kosmosie! Każdy z nas może napisać doktorat w tym temacie!’ Podsumujmy więc cele ataków Szatana oraz ich rezultaty Dotychczas większość ludzi wierzyła w Boga, w Jego zamierzenia, oraz w jego sąd, wcześniejszy czy późniejszy. Dzięki tym wierzeniom rodzaj ludzki tworzył państwa złożone z rodzin rozmnażających się z biologicznych rodziców tworząc w ten sposób mocne społeczeństwa, które w rezultacie doprowadziły do cywilizacji oraz postępu technicznego, jaki dzisiaj znamy. W XX wieku nastąpił zmasowany atak Szatana, czyli ludzi posłusznych doktrynie lucyferiańskiej na Biblię. Oszukano nas rzekomą podróżą na Księżyc, co wzbudziło podziw i szacunek dla NASA. NASA stała się głównym promotorem Heliocentryzmu, Wielkiego Wybuchu a także Ewolucji. Pod wpływem masowego oszukańczego programu dla szkół oraz uniwersytetów wywarto niezwykle skuteczną presję na świat, który nie widząc innej alternatywy oraz nie będąc w stanie kwestionować tych kłamstw, uległ i zaakceptował wszystkie trzy elementy tego globalnego oszustwa. Nawet głowy najrozmaitszych religii światowych, w tym religii chrześcijańskich, jak KRK, zaakceptowały owe elementy oszustwa, twierdząc, że Bóg stworzył wszechświat oraz człowieka posługując się procesami ewolucyjnymi i Biblia w tej materii nie mówi nam prawdy Cele Szatana został uwieńczony sukcesem! Świat przestał szanować Biblię jako Słowo Boże wierząc naukowym kłamstwom, rozprowadzanym przez wszystkie ogniwa władzy Lucyfera. Chrześcijanin wierzący w Biblię oraz biblijny opis stwarzania Wszechświata został nazwany fundamentalistą, fanatykiem kreacjonizmu biblijnego. Nauka wsparta owymi trzema kłamstwami zdołała poważnie zachwiać wiarę miliardów ludzi w Słowo Boże oraz nadzieję, jaką ono niesie. W rezultacie posiadamy nowoczesne społeczeństwo, które gardzi Bogiem, Jego Słowem oraz Jego Prawami. Skutek jest taki, że owo pokolenie zmierza nieuchronnie ku III Wojnie Światowej. Czy sukces Szatana jest trwały i nieodwracalny? Na szczęście nie, ponieważ właśnie na naszych oczach spełnia się proroctwo Isusa. Łukasza 8:17 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Dzięki Internetowi doczekaliśmy czasów, w których wszystkie misternie splatane kłamstwa świata Szatana ukazują nam w pełni swoje ohydne oblicze! Od roku 1995 czyli od masowego używania Internetu, ludzkość rozpoczęła wędrówkę ku Prawdzie, widząc coraz wyraźniej niemal wszystkie elementy owego światowego konspiracyjnego oszustwa. Najciekawsze jest to, że Bóg w swojej niezwykłej mądrości przewidział tak kłamstwa Szatana, jak i wyjawienie Prawdy! Już ponad 1900 lat temu sytuacja dzisiejsza była w Biblii przewidziana. Przypuszczalny scenariusz oczekujących nas wydarzeń: NASA i rząd USA oznajmi, że nawiązano kontakt z Annuaki czyli gośćmi z innych planet. Pojawią się Annuaki w ciałach na Ziemi w swoich latających UFO maszynach. Większość świata zaakceptuje pochodzenie tych istot i uwierzy w kolejna kłamstwa NASA, USA czy świata nauki. W końcu jesteśmy do owej akceptacji nieustannie przygotowywani poprzez systematyczne pranie mózgów. Annuaki zaczną nasz szkolić w szukaniu w sobie boga, według przepisów New Age oraz ustanowią dla nas nowego prezydenta, który będzie zarazem kapłanem Annuaki. Oczywiście Bóg w ten sposób zostanie odrzucony. Antychryst (Niegodziwiec) wyniesie się ponad Boga stając się dla nas bogiem. Ponieważ oszustwo, że to oni nas stworzyli będzie akceptowane przez cały świat, zatem będzie oczywiste, że powinniśmy ich wielbić jako naszych stworzycieli. Oczywiście prawa dane nam przez owych bogów będą zupełnym przeciwieństwem do praw zawartych w Biblii. Czy teraz ma sens budowa III Świątyni Salomona w Izraelu!? Odmowa wielbienia Lucyfera będzie karana śmiercią. Przypomnę, że ten schemat jest znany od 1900 lat! Oto w jakim celu NASA i rządy nas oszukują.’ To jest ich cel – Globalizacja pod flagą Szatana/Lucyfera i hordy jego demonów. Mamy mieć zaufanie to tych, którzy oszukali cały świat rzekomą podróżą na Księżyc? Mamy mieć zaufanie do plagiatora Einsteina i fałszowanej niemal całej historii człowieka? Mamy mieć zaufanie do fanatyków ewolucji, którzy zapałem nadal szukają połączenia człowieka z małpą a nie znalazłszy go wpychają nam do gardeł owe ewolucyjne bajki i brednie? Mamy mieć zaufanie do naukowców produkujących coraz bardziej śmiertelne bronie jądrowe, bakteriologiczne czy chemiczne? Mamy mieć zaufanie do tych, którzy rozpylają trucizny z samolotów? Mamy mieć zaufanie do medycyny, która przegrywa sromotnie walkę z rakiem i cukrzycą i zabrania używania witamin i ziół? Mamy mieć zaufanie do nauki, która ukrywa oraz usuwa wszelkie wynalazki wolnej energii? Mamy mieć zaufanie do historyków, którzy nasz oszukują w niemal każdym historycznym temacie? Mamy mieć zaufanie do takich ‚naukowców’ jak twórcy bredni Da Vici Code czy innych karkołomnych bzdur? Mamy mieć zaufanie do tych, którzy widzą w homoseksualizmie nadzieję dla ludzkości? Mamy mieć zaufanie do tych, którzy codziennie nas oszukują poprzez kontrolowane przez siebie media i dążą z obłąkańczym uporem do trzeciej wojny światowej? Mamy mieć zaufanie do mediów, które kilka lat temu groziły nam końcem świata z powodu robaka roku 2000? Mamy ufać mediom, które skrzętnie ukrywały przed nami oraz nadal ukrywają te wszystkie wiadomości, które docierają do ciebie drogi czytelniku z Internetu? Nauka kontrolowana przez finanse Globalistów zasmradza naszą planetę śmierdzącą benzyną zamiast używać źródeł wolnych energii. Nasza nauka przegrywa sromotnie walkę z rakiem, z cukrzycą, z zawałami i wieloma innych chorobami, które najwyraźniej są wynikiem używania wielu ‚wynalazków’ owej zaprzedanej Globalistom nauki. Sprawdźmy kilka wersetów biblijnych Rodzaju 1:16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. Zwróć uwagę na pogrubiony tekst – umieścił je, czyli oba ciała niebieskie. Czy umieścił je OBA nieruchomo czy oba ciała poruszają się? Jesteśmy pewni i nikt tego nie neguje, że Księżyc krąży wokół Ziemi. Jeżeli Bóg zapoczątkował w tym momencie ruch Księżyca UMIESZCZAJĄC go wraz ze Słońcem na sklepieniu nieba, następuje wyraźna sugestia, że Bóg zastosował identyczny ruch w stosunku do obu ciał, czyli wprawił je OBA w ruch, aby… rządziły dniem i nocą. Czyli to ruch Słońca i Księżyca rządzi dniem i nocą. Ruch obu ciał decyduje i stanowi regułę. Nie ruch Ziemi ale ruch OBU ciał niebieskich. Jozuego 10:12 W dniu, w którym Pan podał Amorytów w moc Izraelitów, rzekł Jozue w obecności Izraelitów: «Stań słońce, nad Gibeonem! I ty, księżycu, nad doliną Ajjalonu!» 13 I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, aż pomścił się lud nad wrogami swymi. Czyż nie jest to napisane w Księdze Sprawiedliwego: «Zatrzymało się słońce na środku nieba i prawie cały dzień nie spieszyło do zachodu?» Mamy wyraźnie jednakowe słownictwo odnośnie Księżyca jak i Słońca a Księżyc jest bezsprzecznie w ruchu. Według Słowa Bożego, oba ciała zatrzymały się, czyli były przed zatrzymaniem się w ruchu. Jozue rozkazał obu ciałom w tym samym momencie, tym samym oddechem wstrzymanie ich ruchu. Jest na ten temat znacznie więcej materiałów i wersetów. W Biblii występuje 67 wersetów mówiących o ruchu Słońca. Na temat ruchu Ziemi nie ma ani jednego wersetu. Kaznodziei Salomona 1:5 Słońce wschodzi i zachodzi, i na miejsce swoje spieszy z powrotem, i znowu tam wschodzi. Rodzaju 19:23 Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. Rodzaju 1:14 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; 15 aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią». I stało się tak. 16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; 18 aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre. Jeżeli Słońce zostało stworzone w dniu czwartym po stworzeniu Ziemi, wokół czego przedtem krążyła Ziemia? Jeżeli nie krążyła, w którym momencie Bóg wprawił ją w ruch? Oba pytania poważnie podważają teorię stwarzania naszego systemu, jako systemu heliocentrycznego. Izajasza 38:8 Oto ja cofnę cień [wskazówki zegarowej] o dziesięć stopni, po których słońce już zeszło na [słonecznym] zegarze Achaza». I cofnęło się słońce o dziesięć stopni, po których już zeszło. W świetle owych wersetów widać wyraźnie, że Stwórca nasz nazywa w swoim Słowie rzeczy po imieniu i nie nagina niczego w sposób obrazowy, jak niektórzy pragną to Biblii zarzucić. Owszem, mówi się potocznie że Słońce wschodzi i zachodzi – nie bez powodu. Ruch Słońca czy Księżyca jest wyraźnie widoczny dla każdego z nas. Oba ciała zachowują się identycznie jak opisuje to Słowo Boże. Księżyc i Słońce zachowują się dokładnie tak, jak Mojżesz nam opisał w pod natchnieniem Ducha Bożego w Księdze Rodzaju. Nie widać żadnej różnicy pomiędzy ruchem Księżyca a ruchem Słońca. Ponieważ OBA ciała są w ruchu. Przeciwnicy Słowa Bożego argumentują, że owe wersety biblijne to jedynie metafora. Czy używamy metafory mając na myśli ruch Ziemi? Czy może Bóg używa stale metafor nie chcąc wyjawić rzeczywistego stanu swego dzieła? Zwłaszcza werset z Jozuego wygląda na określenie konkretne i pewne, pozbawione metafory czy przenośni. Według tego wersetu zatrzymało się Słońce i stanął Księżyc. Wiemy doskonale, że Księżyc jest w ruchu, a Bóg wskazał wyraźnie na identyczny przebieg wydarzeń tego dnia. Zatrzymało się Słońce i stanął Księżyc. Porównując to ze sprawozdaniem o stwarzaniu wszechświata z Księgi Rodzaju, cytowanym powyżej, nie możemy mieć żadnej wątpliwości, że Bóg podał nam naukową Prawdę, którą to podał dla naszego zrozumienia w sposób jasny i najmniej skomplikowany. Podobnie Bóg opisał akt stwarzania człowieka. Porównanie opisów aktów stwarzania do opublikowanych teorii, jak teoria Wielkiego Wybuchu, teoria ewolucji czy teoria heliocentryczna daje nam niezwykły obraz wyjątkowej wnikliwości Boga w naturę prostego człowieka i przedstawienie prawdy naukowej w taki sposób, aby każdy to zrozumiał, zaakceptował i dzięki temu oddał należny hołd swemu Stwórcy. Ks. Koheleta 1:5, BT(5) Słońce wschodzi i zachodzi, i na miejsce swoje spieszy z powrotem, i znowu tam wschodzi. Jeżeli wykluczymy zjawisko, którego nie widzimy, czyli fizycznego powrotu Słońca na wschód, jaka droga Słońca nam pozostaje? Najwyraźniej Słonce ‚spieszy z powrotem’… z drugiej strony Ziemi! Piękny werset! Osobiście doznałem niezłego szoku studiując ten temat przez kilka tygodniu. Dzięki tej pracy umocniłem znacznie swoją wiarę w Słowo Boże, i obecnie żaden dowód NASA czy innej organizacji o zbliżonej reputacji nie jest w stanie zachwiać mego bezwzględnego zaufania do biblijnego sprawozdania o stwarzaniu, podanego nam przez samego Stworzyciela. Tobie drogi czytelniku życzę podobnego zaufania do Stwórcy. Więcej detali na temat świadomego ukrywania Prawdy o Bogu przez współczesną naukę podam w temacie o Wielkim Wybuchu. Jestem także w posiadaniu dokumentów ukazujących na rzeczywisty wiek Ziemi i Wszechświata. Można liczyć na rzetelne udokumentowany artykuł w niedalekiej przyszłości. Uzupełnienie. Nowe materiały! Thunderbolts of the Gods – Pioruny Bogów (Napisy PL) http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch http://www.youtube.com/watch Pełna godzinna wersja video.google.com.au/videoplay Link do części drugiej – Geocentryzm część II – dyskusje i dodatkowe informacje. Uaktualnienie: 12 Grudnia 2013 Ostatnio udało się znaleźć niezwykłą teorię, która w szybkim czasie pozbyła się tytułu teorii – z powodu dowodów! Jest to… Niebocentryzm. Czyli jest to system ziemi, w której wnętrzu znajduje się niebo, gwiazdy słońce i księżyc a także planety. Co jest szczególnie ciekawe, istnieje wiele dowodów na Niebocentryzm i niektóre z nich można sprawdzić osobiście. Link do forum, na którym trwają nadal debaty i dyskusje odnośnie Niebocentryzmu. http://www.zbawieniecom.fora.pl/…/wewnetrzny-kosm… Link do kanału YouTube z kilkoma filmami na ten temat – http://www.youtube.com/user/mario196112/videos Napisano: 24 Grudnia 2008 Ostatnie uaktualnienie: 15 Grudnia 2013 http://www.zbawienie.com http://www.proroctwa.com http://www.youtube.com/thewordwatcher Copyright © 2009 TheWordWatcher Źródło: http://www.zbawienie.com/geocentryzm.htm
 124. osoba prywatna said

  PROJEKT TITAN, iCar, SAMOCHÓD APPLE’A – NADCHODZI MOTORYZACYJNA REWOLUCJA?
  .https://www.youtube.com/watch?v=1PIguSy8FZ0

 125. snag said

  Polinski Mendele – Podpisał wiedząc ze trucizna … a PiS? ano piss wycofał bo wybory, gdyby nie to, to faszerowali by dwunastolatki wiedząc ze szajs ,…

  Duda podpisał, PiS wycofał

  W 2015 r. wieloma Polakami wstrząsnęła wiadomość o podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o zmianie finansowania z intencją zwiększenia liczby obowiązkowych szczepień. Najwięcej kontrowersji budziło wprowadzenie do obowiązkowego katalogu szczepień preparatu przeciw HPV.

  .https://gloria.tv/video/4L2i3tEkdp4bBxsYvpfn48JbJ

 126. snag said

  Salcie @ 122 ,…

  Link do wspomnianego video – https://www.youtube.com/watch?v=yLwULOTuxME

 127. snag said

  Terapeutyczne psy* odwiedzające szpitale żeby pocieszyć/podnieść na duchu pacjentów roznoszą super-bakterie szczególnie niebezpieczna dla pacjentów z osłabionym układem immunologicznym w czasie leczenia raka czy pacjentów z przeszczepami.

  *Narazie tylko psy studiowano.

  https://www.livescience.com/63766-therapy-dog-mrsa-cancer-patients.html

 128. gość said

  Żona Netanjahu przed sądem. Prokuratura oskarżyła ją o defraudację 100 tysięcy dolarów

  Żona izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, Sara, została oskarżona o oszustwa. W niedzielę Sara Netanjahu pojawiła się w sądzie na pierwszą rozprawę przeciwko niej. Izraelska premierowa jest oskarżona o nielegalne wykorzystywanie w państwowych pieniędzy do zamawiania posiłków.

  Według aktu oskarżenia Netanjahu miała w ten sposób zdefraudować 100 tys. dolarów za setki posiłków dostarczanych przez restauracje, omijając przepisy zabraniające korzystania z państwowych pieniędzy, jeśli kucharz jest zatrudniony w domu premiera. Sara Netanjahu zaprzeczyła, że dokonała jakichkolwiek nadużyć.

  Netanjahu została oskarżona w czerwcu o oszustwo i naruszenie zaufania oraz o niezgodne z prawem dokonywanie odbioru towarów. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

  Wyglądającą na zdenerwowaną na małej sądowej sali, poprosiła o usunięcie z sali kamer, ale nie uzyskała zgody.

  https://nczas.com/2018/10/07/zona-netanjahu-przed-sadem-prokuratura-oskarzyla-ja-o-defraudacje-100-tysiecy-dolarow/

 129. gość said

  Multi-kulti czy polityka pronatalistyczna (1)

  Proszę Państwa, właśnie wydano piękną, kolorową książeczkę dla najmłodszych uczniów – zerówki na okładce której widnieją podobizny trojga dzieci: Kalima, Abrahama i Abdula. Książka ta została zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. A w niej czytamy: „Mamy Kalima, Abrahama i Abdula to Polki. Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, Abrahama z Izraela”.

  http://www.mysl-polska.pl/1690

 130. Piskorz said

  Z innej beczki…dawna sprawa z roku 2001..Po zamachu na WTC 11 IX prezydent Rosji /Putin naturalnie/ dobrowolnie i bez targów /!!/ umożliwił Amerykanom rozbudowę baz w Azji Środkowej..!! Jedni komentatorzy przyjęli to za dobrą monetę..inni, że była to cena za daną mu przez G. Busha obietnicę milczenia w sprawie pewnych powiązań…..No właśnie, jakich….Reszta w znakomitej książce Kurczab- Redlich TAJEMNICE ROSJI PUTINA, STR 169., tylko 780 stron.Wyd. Grupa Wyd. Foksal.

  ——
  Kurczab-Redlich?
  Admin

 131. Wieloimienny said

  Wielki oszustwo rządu PiS

  Wszystko się zgadza. Jeśli pospacerujemy po Warszawie lub innym dużym mieście polskim bez trudu zauważymy czarnoskórych lub śniadych przybyszów. A to zjawisko nasila się. Dopiero ostatnio wyszło na jaw (dzięki mediom, nie politykom), że Polska podpisała 2 maja br. Deklarację z Marrakeszu w której nasz kraj zobowiązał się przyjmować, rzekomo dobrowolnie, imigrantów z Afryki oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Konferencja w tym celu została zwołana przez Komisję Europejską, co świadczy o nacisku Niemiec.

  To jednak nie wszystkie plany imigracyjne rządu Mateusza Morawieckiego. Ściągamy do Polski Hindusów, przed ambasadą polską w Delhi koczuje 25 tys. osób. W kolejce są Filipińczycy. Oprócz Ukraińców, którymi się zajmę w kolejnym podrozdziale, w 2017 r. wojewodowie wydali pozwolenia na pobyt stały : 248 Algierczykom, 416 Azerom, 525 obywatelom Bangladeszu, 429 obywatelom Egiptu, 4015 Hindusom, 104 Indonezyjczykom i Jordańczykom, 718 Irakijczykom, 221 Irańczykom, 155 Kirgizom, 642 Nepalczykom, 610 Pakistańczykom, 1863 Turkom, 733 Uzbekom, 550 obywatelom Arabii Saudyjskiej.

  Od stycznia 2018 r. przybyło : 2724 Hindusów, 1264 Turków, 461 Nepalczyków, 390 Pakistańczyków, 386 obywateli Bangladeszu, 367 Uzbeków, 351 obywateli Egiptu, 334 Irakijczyków, 258 obywateli Arabii Saudyjskiej, 205 Algierczyków. Razem w ciągu 18 miesięcy przybyło Polsce 18 tys. kolorowych imigrantów. (Za: W. Żyszkiewicz, PiS 2.0 łamie obietnice, „Do rzeczy”, nr 38/2018). Pamiętajmy też o 2,7 tys. imigrantów przyjętych z UE, co nieopatrznie wygadał minister Jacek Czaputowicz.

  Zawarty w Marrakeszu układ oraz przytoczone liczby są zatajane przed polską opinią publiczną. Widocznie Morawiecki zastanawia się jak kolejną kapitulację przed Unią i kolejne oszustwo zaprezentować jako wielkie zwycięstwo „dobrej zmiany”. Warto zwrócić uwagę, że Węgry nie podpisały deklaracji. Oficjalnie, ale tylko w odniesieniu do Ukraińców rząd tłumaczy ten swoisty import zapotrzebowaniem przedsiębiorców na ręce do pracy. To obłudne wyjaśnienie, a postępowanie szkodliwe dla polskich pracobiorców.

  Dlaczegóż to rząd, mimo początkowych obietnic nie sprowadzi do Polski Polaków z Kazachstanu i innych republik postsowieckich – potomków zesłańców w czasie stalinowskiego terroru. Ci ludzie przybyliby i pracowali w Polsce z największą chęcią. Ale …Jak wyznał szczerze wiceminister spraw zagranicznych – Paweł Chorąży na kameralnej konferencji trzeba by było wówczas zapewnić im mieszkania i pracę, a to kosztuje. Natomiast kolorowi przybysze sami sobie znajdą lokum i pracę. To cyniczne wyznanie wywołało oburzenie internautów i znalazło jakie takie odbicie w części mediów.

  Trzeba też negatywnie ocenić naciski właścicieli firm, którzy po prostu chcą zatrudniać cudzoziemców za marny grosz, której to ofert płacowej już by nie przyjął Polak. Niemniej takie praktyki odbijają się również na polskich pracobiorcach. „Nie podoba ci się, to zatrudnię Ukraińca” – taką coraz częstsza odzywkę stosują pracodawcy w stosunku do niezadowolonych z warunków czy też płac Polaków.

  http://www.mysl-polska.pl/1690

 132. gość said

  Stoltenberg tłumaczy NATO z bombardowań Jugosławii

  Bombardowania Jugosławii w 1999 roku miały na celu ochronę ludności cywilnej i obalenie prezydenta kraju Slobodana Milosevicia – oświadczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na spotkaniu ze studentami w Belgradzie.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810078938918-Sputnik-Stoltenberg-NATO-bombardowania-Jugoslawia-Milosevic/

 133. Piskorz said

  re 129 na spotkaniu ze studentami w Belgradzie.” A CI STUDENCI NIE NAPLULI NA NIEGO..?! ALBO PRZYNAJMNIEJ POKAZAĆ ŚRODKOWY PALEC…i wyjść i chuja nie słuchać.!!

 134. Miet said

  Re.127.
  A ja tak mile sobie wspominam mój Elementarz Falskiego. Nie bylo wtedy wystarczającej liczby egzemplarzy – więc dzieci musiały dzielić się nim między sobą.
  Ojjjjj…. kiedy to było????

 135. Boydar said

  Było to wtedy, Panie Miet, kiedy z dzieci mieli wyrosnąć ludzie potrafiący żyć. Żyjąc, produkować dobra materialne i potęgę RWPG oraz UW. Nie stało to w sprzeczności z „żeby Polska rosła w siłę a ludziom się żyło dostatniej”. Tzw. Sowiet trzymał zapędy rozje.bywawcze żydów za mordę; wiedział jak i miał czym. Robił oczywiście masę rzeczy złych, ale tym w większości mogliśmy zaradzić. Pepesza za nimi nie stała. Nie zaradziliśmy. Sowiet dał sobie spokój. Przyszedł żydoszkop. Jakie ma cele ? Jakie „dobro wspólne” ?

  Nie jestem za „komuno wróć”. Wskazuje jedynie, że nadrzędne dobro wspólne jest engin’em rzeczywistego dobra indywidualnego. Nawet w tak niszowym (?) przypadku jak elementarz.

 136. Andzia said

  Ciekawa rozmowa m.in o sieciach neuronowych w ludzkich głowach, o świadomości, o aksjomatach w matematyce i w sumie o tym, jak niewiele wiemy o otaczającej nas rzeczywistości: https://www.youtube.com/watch?v=W3aUIhdRx_w&t=3s

 137. Boydar said

  „… bombardowania /Jugosławii w 1999 roku/ miały na celu ochronę ludności cywilnej i obalenie prezydenta …” – sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg (na spotkaniu ze studentami)

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810078938918-Sputnik-Stoltenberg-NATO-bombardowania-Jugoslawia-Milosevic/

  Że też nie znalazł się tam nikt kto by umiał posłużyć się widłami …

 138. Boydar said

  Dopiero widzę że Gość (128) już zapodał, przepraszam.

 139. revers said

  re128,132

  ale tak sie ustawia nowy porzaadek swiata i wartosci, nawet noblisci dostaja nagrody pokoju, choc prowadzili wojny , wpomnic tylko jednego z nich Obame, czy najowsza nagroda dla Irackiej panienki, ktora koszmar wijny potrafi przerobic na pokoj.

 140. Listwa said

  @ 130 Piskorz
  Już tylko wsppmnienie

 141. Listwa said

  ! 123 jowram

  Jowram litości. Jak to czytać? moze ciekawy text ale nie do przeczytania.

 142. Listwa said

  @ 115 osoba prywatna

  Pewnie.

 143. Lily said

  Haslo przedwyborcze naczelnika i jego pomazancow.”Chcemy Polski sprawiedliwej”.
  A co robil od 2015 r,kiedy przejal calkowita
  wladze w III.R.P.?.
  „Dawac im obietnice,a potem powoli
  pozbawiac ich tych obietnic”. M.M.
  Oczywiscie chodzi o obietnice przedwyborcze.
  Sa tacy osobnicy dla ktorych,mimo szczerych
  checi,mozna zywic JEDYNIE POGARDE.

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/2109-polski-rzad-wspiera-imigracje-z-panstw-muzulmanskich-do-polski-takie-deklaracje-skladala-minister-rafalska-w-kwietniu-2017-roku

 144. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lososie-plywaja-w-wodzie-mineralnej-i-dostaja,245,0,2417909.html//

  Łososie pływają w wodzie mineralnej i dostają frykasy. Polska hodowla ewenementem na skalę świata
  *****
  Wańka WYNALAZŁ Rower w piwnicy u Niemca: http://wandaluzja.pl/?p=p_344&sName=technika-ekologiczna//

 145. Lily said

  http://www.big-lies.org/jews-sayanim-hasbarat/

 146. Kwal said

  ad. 4. Ale chyba najgorsze ze z tym zakupem złota jest to, że zdeponowano go podobno w Anglii nie w NBP….tak słyszałem.

 147. osoba prywatna said

  Biblia Masońska – Ujawniamy zawartość!
  .https://www.youtube.com/watch?v=wixAhZfpFXg

 148. osoba prywatna said

  Iluminaci – Tajemnica Rodziny Bush
  .https://www.youtube.com/watch?v=6ZWitOjQQ0E

 149. VAV said

 150. Adrem said

  Nadchodzi przełom… – jak się zorientować i przygotować?
  30 września 2018 Polak2018
  Za: Robert Brzoza

  Jeżeli jesteś umysłem otwartym, odważnym, odpowiedzialnym, to czytaj ten tekst dalej, jeżeli nie – daj sobie spokój. Zapraszam wszystkich ludzi czystego serca i uczciwych intencji do lektury:

  Świat ziemski zbliża się do pewnego przesilenia. To jest pewne. Przesilenie będzie bardzo turbulentne i burzliwe, niestety, nie wiemy, kiedy i w jakiej formie się objawi. Do pomyślenia są następujące formy:

  mega-kryzys finansowy, związany z pęknięciem globalnej mega-bani spekulacyjnej, upadkiem dolara, wywołaną celowo hiperinflacją, wojną finansowo-gospodarczą między USA a Chinami;
  wojna światowa na bazie konfliktu np. w Syrii, między Arabami a Izraelem, między USA a Iranem itd.
  wojna domowa w USA związana z walką “zgniłego establishmentu” przeciw ekipie Trumpa “osuszającej to bagno”
  rozpad Unii Europejskiej (mówiąc eufemistycznie) i ruchawki polityczne, finansowe i migracyjne z tym związane

  Scenariuszy jest pewnie więcej, niektóre zupełnie niespodziewane. Skąd taka teza na temat zbliżającego się przesilenia? Jest wiele przesłanek z różnych kierunków, na wielu rozmaitych płaszczyznach, np.:

  fakt, że pieniądz spekulacyjny na świecie (nie mający pokrycia w realnej gospodarce świata) stanowi ponad 90 % (niektóre szacunki idą do 98% !!!) łącznej masy pieniądza krążącej wokół globu;
  duża koncentracja kapitału i bogactwa przez grupę nielicznych rodzin;
  bezczelne praktyki banków (banksterii), wysysających wszystko co się da od wszystkich, którym się da, zaciskanie pętli długów i tworzenie mega-systemu dłużnego, w którym długów nie da się już spłacić;
  wyzysk neokolonialny wielu krajów świata trwający od ok. pół wieku, zasadzający się na szkole chicagowskiej, “konsensusie waszyngtońskim” i drenażu rynków przez wybrane globalne korporacje;
  demoralizacja tzw. elit, upadek moralny, praktyki zbrodnicze związane z porywaniem i wykorzystywaniem dzieci, sodomia, rozwiązłość, rozpusta, degeneracja, niszczenie małżeństwa i rodziny;
  ułuda i parodia tzw. demokracji, zastąpionej przez partyjniacki cyrk medialny, sterowanie zza kulis, medialne sterowanie itp.
  nieznośne media, nudne, ogłupiające, prymitywne – z kilkuset kanałów telewizyjnych nie ma co wybrać, bo albo starocie, albo mordowanie, gwałcenie, horrory, straszenie, albo durna publicystyka na tematy zastępcze;
  Internet i alternatywne kanały rozprzestrzeniania się informacji, wrzenie wśród internautów, sprzeciw wobec wielu poczynań tzw. przedstawicieli społeczeństw;
  próby wywołania wojny cywilizacyjno-religijnej między światem chrześcijańskim (łacińskim) a muzułmańskim (islamu);
  trudności w utrzymaniu w tajemnicy informacji na temat przełomowych cywilizacyjnie technologii, jak np. antygrawitacja, napędy statków kosmicznych, silniki na wodę, generatory tzw. wolnej energii itd.;
  chwianie się w posadach Kościoła Rzymskokatolickiego, o czym świadczą wymuszona abdykacja Benedykta XVI i niektóre wypowiedzi Papieża Franciszka;
  przekazy pozaziemskie;
  wizje wielu jasnowidzów;
  przepowiednie dawnych cywilizacji (Majów);
  objawienia fatimskie i inne;
  zapisy biblijne i inne;
  relacje astrologów

  itd. Mądrzejsi ode mnie podaliby pewnie drugie tyle przesłanek.

  Problem w tym, że wielu ludzi – zastraszonych, zagłuszonych, wrzuconych w ciepłą “strefę komfortu” – nie chce się otworzyć na te prądy i tendencje, nie chce się zmierzyć z nadchodzącą wielką falą, a wszystko w imię “świętego spokoju”, bo chcą tkwić w tym wątłym acz wygodnym grajdołku komfortu i boją się zburzenia tego lekkiego, łatwego i przyjemnego życia obfitego w dobra materialne. Gdy się im próbuje mówić o tych trendach i zagrożeniach, odpychają od siebie wszelkie rozważania i rozmowy, kwitując to stwierdzeniem, że to “teorie spiskowe”. Nawet jeżeli byłyby to teorie spiskowe, to historia uczy, że cała historia ludzkości spiskami stoi, więc może jednak trzeba by się nad nimi pochylić…

  Pierwsza ważna sprawa, to zapoznać się z możliwymi scenariuszami rozwoju sytuacji na świecie, w Europie i w Polsce, czyli rozszerzyć swoje horyzonty, przygotować się mentalnie na to, co może nastąpić. Wtedy niewiele nas zaskoczy, nie będziemy cierpieć szoku, gdy TO COŚ już nastąpi.

  Po drugie, niezbędne jest przeanalizowanie własnej sytuacji w kontekście możliwych scenariuszy. Co dla nas z tego wszystkiego wynika? Jakie trzeba by podjąć zabezpieczenia, przygotowania, kroki prawne, organizacyjne, finansowe, majątkowe, lokalowe itd.?

  Po trzecie, polecam przygotowanie się na wypadek kryzysu tak, aby mieć zapasy na kilka miesięcy: żywność, wodę pitną, pojemniki na deszczówkę, opał, baterie, świece, lampy naftowe, latarki, papier toaletowy, koce, benzyna/ropa, własne grządki z warzywami i ziołami, krótkofalówki na baterie itp.

  Po czwarte, dobrze byłoby także umówić się z sąsiadami na wspólne działania na wypadek kryzysu, by sobie pomagać i razem skuteczniej się zabezpieczyć przeciw bandom grabiącym wszystko, co się da.

  Takie zabezpieczenia niewiele kosztują, a mogą się zawsze przydać – dobrze mieć spiżarnię z zapasami, byle były szczelnie zamykane, aby nie dostały się tam żadne robactwa; dobrze mieć zapas opału, np. drewna do kominka, byle było ono zadaszone; dobrze mieć zapas wody, która zawsze do różnych celów się przyda.

  Według wielu przekazów zbliża się nowa epoka, zwana Erą Wodnika, Erą Miłości, obaleniem kliki kabalistycznej, osuszeniem bagna zgniłego establishmentu, apokalipsą (odsłonięciem kurtyny), przebudzeniem i na wiele innych sposobów. Ci, którzy się na to nie przygotują, mogą doznać silnego szoku, który ich w jakimś sensie wyeliminuje lub nawet zabije.

  Z kim się głębiej nie rozmawia – w Polsce i za granicą – dochodzi się do wniosków, że dzisiejszy świat stoi na głowie. Edukacja jest anty-edukacją, demokracja jest anty-demokracją, postęp jest anty-postępem, moralność jest anty-moralnością, dziennikarstwo jest anty-dziennikarstwem, państwo jest “kamieni kupą” i teoretycznym zapisem na papierze, konkurencja jest anty-konkurencją, służba publiczna jest anty-służbą itd. itp. Otacza nas zgnilizna moralna, manipulacja, walka o władzę bez mandatu społecznego, nie liczy się charakter, prawość, umiejętności, tylko poprawność polityczna, bmw (bierny-mierny, ale wierny), posłuszeństwo, układy i przynależność do kliki. Widać to przy rekrutacjach, awansach, karierach politycznych. Jakby to był zły sen. Mamy już tego dość.

  Czas na wielkie zmiany i przewartościowania! Zło dobrem zwyciężymy!
  Bez kategorii, Konstytucja, Kultura i społeczeństwo, Polska, Praca i organizacja rządu, System edukacji, System finansowy, System medialny, Ustrój gospodarczy, Ustrój polityczny (…)

 151. Lily said

  Nastepny pomazaniec Kaczynskiego.
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/politics/2110-jaki-w-wyniku-reprywatyzacji-warszawa-straci-21-5-miliarda-zlotych
  Zrodlo;www.gazetawarszawska.com
  To tylko Warszawa,to sie dzieje w calej III.R.P.
  „Dostana miske ryzu i beda zapierdalac”,M.M.

 152. revers said

  Oczywsicie ze nadchodzi przelom, naczelnik na podkarpaciu, zamieni goralskie scierniska w Bavarie, choc Golec Orkiestra wyspiewal san Francisco.

  http://dziennik-polityczny.com/2018/10/08/kaczynski-chce-przemienic-podkarpacie-w-bawarie/

  A w kazdej zsgrodzie kilka BMW, od limuzyny po SUV-a i landrynkowy zameczek, nawet kozy gorskie i juhasi naucza sie jodlowac..

 153. gość said

  Czaputowicz: Głównym problemem w stosunkach polsko-rosyjskich jest stosunek do Ukrainy

  Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz nie wykluczył możliwości spotkania prezydentów Rosji i Polski: Władimira Putina i Andrzeja Dudy. Odpowiadając na pytania Galiny Dudiny – dziennikarki największego rosyjskiego dziennika „Kommiersant”, powiedział:

  – Jestem pewien, że powinny odbywać się spotkania naszych przywódców. Ale najpierw muszą być dobrze przygotowane na szczeblu międzyresortowym.

  Według niego, aby zorganizować takie spotkanie, konieczne jest najpierw zorganizowanie spotkania na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych, a następnie – samych ministrów.

  – Jestem gotowy na negocjacje (z Siergiejem Ławrowem – przyp. red). Doceniam jego pracę i zasługi – przyznał szef polskiego MSZ.

  Jak zapewnia, udało mu się już krótko porozmawiać z szefem rosyjskiego MSZ podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

  – Głównym problemem w stosunkach polsko-rosyjskich jest naruszenie przez Rosję międzynarodowego prawa dotyczącego Ukrainy. Dotyczy to aneksji Krymu i rosyjskiej interwencji w Donbasie.

  http://dzienniknarodowy.pl/czaputowicz-glownym-problemem-stosunkach-polsko-rosyjskich-stosunek-ukrainy/

 154. gość said

  Joanna Teglund

  Kolejny przykład indolencji rządu, który zamiast dokonać analizy ryzyka i prawnie uregulować kwestie zabezpieczenia nas przed wybuchem epidemii PRZED wprowadzeniem rok temu ruchu bezwizowego z Ukrainą, zaczyna reagować dopiero teraz, po serii zachorowań.

  http://ruchnarodowy.net/

 155. gość said

  Ofiara księdza pozwie Michalkiewicza za słowa o k…ach. „Płakała, gdy to przeczytała”

  Katarzyna, której sąd przyznał milion złotych zadośćuczynienia za to, że była gwałcona przez księdza, pozwie Stanisława Michalkiewicza. Publicysta Radia Maryja stwierdził, że „żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane.

  https://wiadomosci.wp.pl/ofiara-ksiedza-pozwie-michalkiewicza-za-slowa-o-kach-plakala-gdy-to-przeczytala-6303712832276609a

  ———–
  Biedna. Z milionem odszkodowania i dożywotnią rentą…
  Zapłaci nie konkretny winowajca. ale CAŁE ZGROMADZENIE.
  Admin

 156. gość said

  Turcja „zamyka za sobą rozdział” kredytów od MFW

  Turcja więcej nie zamierza korzystać z kredytów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) – oświadczył prezydent Tayyip Erdogan.

  „Zamknęliśmy za sobą rozdział kredytów od MFW, aby więcej do nich nie wracać” — oświadczył Erdogan w czasie wystąpienia przed aktywistami rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w miejscowości Kızılcahamam.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201810078938005-Sputnik-Turcja-MFW-kredyty-Erdogan/

 157. revers said

  Rowni i rowniejsi w buntustanie zwanym Polin …, mozna rozjechać dzieciaka na przejściu dla pieszych ale to wolno swicie pada.

  „- Naruszona została jego nietykalność – to jest powierzchowny uraz podudzia lewego – powiedział w rozmowie z TVN 24 prokurator Mariusz Słomka. – Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem – dodał. Umorzenie sprawy ma nastąpić jeszcze dzisiaj. Rodzice 9-latka mają tydzień, by złożyć zażalenie na tę decyzję.”

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/potrącenie-chłopca-przez-radiowóz-z-kolumny-dudy-prokuratura-w-oświęcimiu-umarza-sprawę/ar-BBO6qF9?ocid=spartandhp

 158. gość said

  Mieszkańcy Wenezueli chudną w dramatycznym tempie

  Władze Wenezueli od wielu lat skupiały się na pomaganiu najuboższym. Teraz w kraju zawitał kryzys, a do najuboższych można obecnie zakwalifikować przeważającą większość społeczeństwa. Najnowsze statystyki tylko potwierdzają, że Wenezuelczycy stali się nędzarzami.

  Jak wynika z corocznej ankiety, którą w zeszłym tygodniu opublikowały trzy lokalne uniwersytety, w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Wenezueli stracił około 11 kg wagi, a niemal 90% społeczeństwa żyło w biedzie. Ponad 60% ankietowanych twierdziło, że w przeciągu trzech ostatnich miesięcy, każdy dzień zaczął się od głodu, ponieważ brakowało pieniędzy na jedzenie. Około 25% ludzi jadło dwa lub mniej posiłków dziennie.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mieszkancy-wenezueli-chudna-w-dramatycznym-tempie

 159. andzia said

  Hotel Lambert w Paryżu należał kiedyś do rodziny Czartoryskich. W czasie zaborów stanowił centrum spotkań Polaków. W 1975r.,rodzina Czartoryskich postanowiła go sprzedać i w pierwszej kolejności złożyła atrakcyjną dla nabywcy ofertę cenową. Niestety rząd PRL-u nie był zainteresowany. Hotel kupili Rotschildowie. W 2007r. i oni postanowili go sprzedać. Polonia francuska podjęła działania, aby tym razem Hotel Lambert (chyba największy w Paryżu) trafił do Polski. Niestety i tym razem rządzący Polską nie przejawili zainteresowania. Hotel trafił do szejka katarskiego:.https://www.youtube.com/watch?v=EU0-89WLiQ8&t=16s

 160. snag said

  128 ,…

  Gdyby tylko za defraudacje – Ostatnie dwa lata była sadzona (i przegrała) przez pracowników którzy zajmowali się jej posesją bo traktowała ich jak niewolników, nie zawsze płaciła a jak płaciła to nie na czas, odnosili się do nich jak ostatnia chamka, wyzywała, poniżała, za swoja potrzeba musieli wychodzić do wychodka na zewnątrz, słowem koorwa, wredna chamka którą okoliczności zrobiły ‚panią’ jedna z tych którą nie wiem jak wysoko życie wyniesie to słoma z gumiaków wyłazi.

  https://www.theguardian.com/world/2017/oct/27/sara-netanyahu-lawsuit-allegedly-treating-staff-like-slaves

 161. snag said

  Mt. Everest z kretowiska ,…

  W sumie przyjechało trzech żeby się rozejrzeć a ruska MSM robi z tego inwazje afrykańskich Boerow ,…

  Cheap, Super-Fertile Soil and Safety Attract Wealthy Boers to Russian Farming
  —————————————————————–
  https://russia-insider.com/en/cheap-super-fertile-soil-and-safety-attract-wealthy-boers-russian-farming-great-20-minute-russian-tv

 162. osoba prywatna said

  Dlaczego warto moczyć orzechy przed zjedzeniem?
  .https://www.youtube.com/watch?v=QRBp_zvuYOw

 163. Piskorz said

  re 155 „pozwie Stanisława Michalkiewicza. Publicysta Radia Maryja stwierdził, że „żadne k…wy. NO I B. DOBRZE…Jak weźmie dobrego papugę, to się red. Michalkiewicz nauczy..jak dobrze zabuli. I będzie trzymał ozór na postronku.. za takie chamskie porównanie!!

 164. Marucha said

  Re 163:
  Parę faktów przy okazji::
  1. Bulić ciężką forsę ma nie sam sprawca, ale zgromadzenie zakonne. Sędzina (znów te baby…) zawyrokowała, że zgromadzenie popierało/stymulowało zachowania pedofilskie i dlatego całe jest odpowiedzialne za krzywdę wyrządzoną dziewczynie.
  2. Odszkodowanie, jak na polskie warunki, jest gigantyczne. Nigdy nie słyszałem o czymś podobnym. Budzi to pewne zdziwienie i podejrzenia,. że chodzi o dowalenie Kościołowi.

 165. osoba prywatna said

  Galareta wieprzowa zimne nóżki bez żelatyny
  .https://www.youtube.com/watch?v=dQ0dfHpRANc

 166. gość said

  Ambasador Rosji w Polsce: Oficjalny dialog o historii obecnie jest niemożliwy

  Prowadzenie na płaszczyźnie oficjalnej dialogu z Polską na tematy historyczne nie jest obecnie możliwe — oświadczył w wywiadzie dla dziennika „Kommiersant” Siergiej Andriejew. Ambasador Rosji w Warszawie zarzucił Polsce wojnę z pomnikami Armii Czerwonej.

  Wypowiedzi ambasadora „Kommiersant” opublikował obok wywiadu z ministrem spraw zagranicznych Polski Jackiem Czaputowiczem.

  – Wysoko cenimy to, że wielu zwykłych Polaków i władze lokalne dbają o miejsca pochówku żołnierzy rosyjskich i radzieckich – podkreślił Andriejew. Ocenił jednak, że w Polsce trwa „wojna” z pomnikami radzieckimi, która – jak dodał – jest w istocie „wojną” z „pamięcią o uratowaniu Polski przez Armię Czerwoną w latach 1944-45”. Zarzucił władzom Polski naruszanie w tej kwestii umów dwustronnych z 1992 i 1994 r.

  – Jest to wybór polityczny strony polskiej na rzecz konfrontacji z nami, ponieważ w Rosji takie działania są postrzegane przez przeważającą większość naszych obywateli jako bluźniercze i głęboko obraźliwe dla naszego narodu – powiedział dyplomata.

  – Nie zapomnimy i nie przebaczymy. Dopóki w Polsce nie zostanie uznany, bez jakichkolwiek zastrzeżeń, wieczny dług wdzięczności wobec żołnierzy radzieckich, którzy tutaj ginęli, dopóki będzie trwać obecna skandaliczna sytuacja, gdy wyzwolicieli nazywa się okupantami, to na płaszczyźnie oficjalnej na tematy historyczne nie mamy o czym rozmawiać – powiedział ambasador.

  https://www.tvp.info/39372643/ambasador-rosji-w-polsce-oficjalny-dialog-o-historii-obecnie-jest-niemozliwy

 167. gość said

  W drodze do Polin. Dwa wydarzenia, jeden scenariusz. (Część II.)

  http://www.polishclub.org/2018/10/08/w-drodze-do-polin-dwa-wydarzenia-jeden-scenariusz-czesc-ii/

 168. gość said

  Naczelny rabin Rosji: „Dostawa S-300 Syrii to błąd”

  Naczelny rabin Rosji Berel Lazar skrytykował decyzję Moskwy o dostawach Syrii rakietowych systemów przeciwlotniczych S-300. Jego słowa cytuje izraelska gazeta „Haaretz”.

  „Myślę, że to pomyłka, która tylko zwiększy problemy w regionie” — powiedział Lazar.

  Decyzja o dostawach Syrii S-300 została podjęta po tym, jak 17 września został zestrzelony rosyjski Ił-20, który wracał do bazy w Hmeimim. Wtedy podczas nalotu czterech izraelskich F-16 na obiekty w Latakii syryjska obrona powietrzna przypadkowo zestrzeliła rosyjski samolot rozpoznawczy. Zginęło 15 żołnierzy.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810088939836-sputnik-syria-rosja-s-300/

 169. gość said

  Czesi specjalnie zwiększają wydobycie węgla w swoich kopalniach. Po co? Po to, aby go eksportować do Polski!

  Wszystkie czeskie kopalnie miały być zamknięte do 2024 roku. Tak przewidywał pierwotny plan wygaszania sektora górniczego w Czechach, który uzyskał błogosławieństwo UE. Okazało się jednak, że rosnące ceny węgla na światowych rynkach (w nieco ponad 2 lata wzrosły o 100 proc.) przy stałym zapotrzebowaniu na węgiel w krajach sąsiednich oraz zmniejszającym się wydobyciu węgla w Polsce spowodowały, że czeski rząd chce wydłużyć życie swoim kopalniom aż do 2030 roku. W tym czasie mają zarabiać m.in. z eksportu węgla do Polski.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04573-Czesi-zwiekszaja-wydobycie-wegla.htm

 170. snag said

  https://theuglytruth.files.wordpress.com/2016/06/trump.jpg?w=768&h=433

  W związku z nominacja Kavanaugh’a na sędziego – Żydowska wdzięczność za to ze nie skończyli w piecu, za dach nad głową, wykształcenie, możliwość godnego życia i kupę innych dobrodziejstw o których 3/4 ludzkości może tylko marzyc nie wspominając o miliardach w kroplówce dla zio-grajdolka żeby przetrwali, porównują Amerykę z III cią Rzeszą a Trump’a z Hitlerem.

  .https://c8.alamy.com/comp/FXFM3H/new-york-city-ny-usa-14th-apr-2016-a-woman-holding-a-sign-that-says-FXFM3H.jpg

  Ktoś tu niedawno bronił żydowskiego skoorwiela i żydowski patriotyzm jakby takie coś kiedykolwiek istniało.

  Tych dwóch z plakatem chciałbym zobaczyć na ulicy w zio-grajdolku albo w kibutzu na skradzionej Palestyńczykom ziemi ,…

  .http://jewishjournal.com/wp-content/uploads/2017/01/IMG_4102-1.jpg

 171. gość said

  W PODWÓJNYM NELSONIE: Stanisław Michalkiewicz po raz pierwszy szczerze o sobie i swojej rodzinie

 172. osoba prywatna said

  DZIECI ILUMINATÓW RZĄDZĄ POLSKĄ – część 1
  .https://www.youtube.com/watch?v=6b82c0HFyZo

 173. osoba prywatna said

  Nieprawdopodobne! ASF celowo spuścili na Polskę? Zagraniczne mięso zamiast polskiego?
  .https://www.youtube.com/watch?v=ti4o4RdMjkA

 174. ? said

  Pewien komentarz o Smarzowskim:

  Smarzowski wie, co robić, by zarobić na państwowym, upolitycznionym wikcie PISF-u: trzeba ukazywać Polaków jako półludzi, tego sobie życzą starsi i mądrzejsi – jak to powiada p.Michalkiewicz. Grzebie się z lubością w rozmaitych ludzkich patologiach sugerując całemu światu, że w Polsce to norma.
  W filmie „Dom zły” (opartym zresztą na autentycznej historii) musiał mieszkańców polskiej wsi ukazać jako troglodytów, no i – jakże by inaczej – były dwie scenki kopulacji takich polskich odpychających prymitywów w brudnych chałupach. Obecnie film bez choćby jednej scenki ruch..ia to już chyba nie miałby szans u żiri przyznającego nagrody.
  Gościu stoi sobie w mieszkaniu i po śmierci żony szczy na swój dywan. Inny wali wódkę z gwinta na tle pożaru, zresztą w obecności milicjanta.
  Ulubiony chyba aktor Smarzowskiego, Więckiewicz, w innym filmie też gra pijaka, tj. zapewne wg Smarzowskiego synonim Polaka. Tutaj również jest nawalony jak świnia, rzyga. Historia powinna się po prostu skupić na fatalnym dla syna gospodarzy przypadku. Można było z tego wycisnąć niezły, zaskakujący i nie wymagający specjalnie dużych nakładów finansowych dreszczowiec, w rodzaju „Fargo”, a nie kolejny żenujący, ciągnący się jak flaki w oleju spektakl Smarzowskiego o brudzie, ohydzie i obskurantyzmie Polaków, zwłaszcza tych ze wsi. Podobnie jest z jego „Weselem”, innym filmidłem uderzającym w polską wieś. Na tymże tytułowym weselu nie ma – prócz chyba dzieci – ani jednej pozytywnej postaci, ani jednej osoby, do której widz mógłby poczuć sympatię. Czy to ksiądz, czy policjant, czy jakikolwiek inny gość weselny to podejrzane indywidua, z którymi widz nie chciałby mieć nic wspólnego.
  Walenie w polską wieś przez tego żałosnego sprzedajnego politruka uważam za nieprzypadkowe. To tam, a nie w jakiejś warszawce bije serce polskiej tradycji, kultury, folkloru, jeszcze tli się spuścizna tego, co nam pozostawili nasi ojcowie i dziadowie.

  https://nczas.com/2018/08/07/internet-sie-smieje-ze-smarzowskiego-i-jego-nowego-filmu-kler-przynudza-te-same-mordy-w-tych-samych-okolicznosciach-co-zwykle/

 175. snag said

  Anglojęzycznym ,…

  Rola żydów w wywołaniu pierwszej i drugiej Wojnie Światowej oraz w większości wojen i zadym w historii ludzkości ,…

  The Jewish Hand in the World Wars, Part 1
  ——————————————–
  http://www.unz.com/article/the-jewish-hand-in-the-world-wars-part-1/

 176. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810088942219-sputnik-bialorus-lukaszenka/

 177. Listwa said

  @ 163 Piskorz

  Jak Michalkiewicz weźmie srednia papugę to i tak sie wybroni

 178. snag said

 179. Piskorz said

  WAŻNE.!!! ..Może wypowie się ktoś, kto jest obeznany w tym temacie..!! Chodzi mi o. ogólnie dostępne strzelnice w stolicy.!! Jest ich ponoć kilka..Wiem coś niecoś o- tej przy dawnej fabryce na Żeraniu..Podobno tylko kilku Z TZW. OBSŁUGI, strzelasz z czego chcesz…MASZ TOWARZYSTWO brodatych /sic!!/, w każdej chwili można sterroryzować obsługę…i wyjść z bronią na ulicę..!! JEŚLI KTOŚ ZNA SZCZEGÓŁY…niech się wypowie na portalu..!!

 180. Zayazd said

  Za rządów Morawieckiego dług publiczny Polski jeszcze nigdy nie był tak wysoki. Oficjalne zadłużenie to prawie bilion złotych. Nieoficjalne – 5 bilionów. • Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

  Zadłużenie Polski jeszcze nigdy nie było tak duże. W ciągu trzech miesięcy zwiększyło się o ponad 27 mld zł i teraz dobija do biliona. Prawie jedną trzecią jesteśmy winni zagranicy.

  Jak raportuje money.pl, dług Polski osiągnął rekordowe wymiary. Pod koniec pierwszego kwartału zadłużenie sektora finansów publicznych przekroczyło 989 mld zł. Żeby spłacić taki dług, każdy obywatel musiałby zasilić z własnej kieszeni państwowy budżet o około 26 tys. zł.

  Co więcej, jak ukazują statystyki Ministerstwa Finansów, prawie jedna trzecia długu Polski pochodzi z zagranicy. A ten, z powodu osłabienia złotego, w pierwszym kwartale tego roku przyrósł o 1,6 mld zł.

  Największy dług w historii Polski
  Tak dużego długu Polska nie miała nigdy. Dodatkowo nasze zadłużenie wciąż rośnie, a to za sprawą m. in. odsetek, które są cały czas naliczane.

  A to są tylko oficjalne dane, które upublicznił rząd. W rzeczywistości dług jest większy o zobowiązania wobec emerytów, które są w tych statystykach pomijane. Chodzi o należności, które w przyszłości trzeba będzie wypłacić osobom uprawnionym do pobierania świadczeń. Jak kilka miesięcy temu wyliczył GUS, na koniec 2015 r. wartość uprawień emerytalno-rentowych wyniosła prawie 5 bln zł.

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/10/06/tak-wielkiego-dlugu-polska-jeszcze-nie-miala-ujawniono-nowe-kwoty/

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/10/02/wiadomosciislam-dobilismy-go-jest-martwy-polak-brutalnie-pobity-przez-imigrantow-wideo-18/

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/27/szykuje-sie-protest-przeciw-testom-5g-w-gliwicach-bedziemy-smazeni-przez-mikrofale-jak-parowki/

  Jedno z izraelskich badań wykazało, że ludzkie gruczoły potowe działają jak zestaw maleńkich anten, które wzmacniają promieniowanie z sieci MMW. Inne badanie wykazało, że “ponad 90% przenoszonej mocy (MMW) jest absorbowane w warstwie naskórka i skóry właściwej”. W efekcie może to prowadzić do chorób skóry, w tym raka. To właśnie wpływ MMW na skórę jest prawdopodobnie największym zagrożeniem tych nowych długości fal wykorzystywanych przez technologię 5G. Z kolei badania przeprowadzone w Rosji i Japonii dowodzą, że promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości ma negatywny wpływ na odporność organizmu, powoduje arytmię serca oraz termiczne urazy gałki ocznej. Eksperci nie mają wątpliwości – 5G… Czytaj więcej »
  125-6 Odpowiedz
  13/09/2018 08:25
  Xsenofob
  Xsenofob

  Zarobią jeszcze koncerny farmakologiczne na preparatach do chemioterapii.
  – jeżeli to wprowadzą, wzrost zachorowalności na raka pewny.
  Ale Francuzi mogą nas testować.
  Gliwice miasto królików doświadczalnych

  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/w-gliwicach-sprawdzaja-technologie-5g/#comments

  https://tygodnik.tvp.pl/39059735/nawet-najbardziej-nowoczesne-smartfony-beda-bezuzyteczne-koszty-rewolucji-5g

  Miesięczne archiwum: Wrzesień 2018
  Syn Więźnia Auschwitz: Ani dyrektor Cywiński ani wicedyrektor Kacprzyk nie potrafią odp. na pytania
  Opublikowano 27/09/2018 by emjot
  Morawiecki szybko znalazł 2 mld dolarów na wojsko amerykańskie w Polsce. Kto mu dał tę kasę?
  Opublikowano 27/09/2018 by emjot

  Niesamowite, jak politycy umieją czarować naród… Tak, to są czyste czary, a ich polityka to czyste wróżbiarstwo, demonizm, kultura pychy. Wszyscy od lat buczą i huczą o tragicznych finansach państwa polskiego.
  40.000 oficerów MOSSAD`u jest oficjalnie zatrudnionych w Polsce
  Opublikowano 26/09/2018 by emjot

  Okładka i wypowiedź tego żyda Jonny Daniels’a to ewidentne przykłady terroryzmu i mowy nienawiści ze strony tego żyda (wszystkich żydów bez wyjątku) i redakcji, która to żydowskie świnstwo publikuje. Prokuratura, policja powinny podjąć kroki prawne przeciwko temu bandziorowi oraz przeciwko redakcji — tygodnik „Sieci”.
  dr Jerzy Zięba, a sprawa żydowska
  Opublikowano 26/09/2018 by emjot

  Inwazja Hindusów! Wjazd 25 tysięcy imigrantów do Polski to już tylko kwestia czasu. 25 tys. osób z Dalekiego Wschodu otrzymało od Urzędów Wojewódzkich pozwolenie na pracę w Polsce. Gdy tylko otrzymają wizy, będą wyruszali.

  Rząd PiS nie jest w łatwej sytuacji, ale musi pamiętać, że uleganie szantażowi, nawet niewypowiedzianemu głośno, przykro się kończy dla szantażowanego. Wybrali hańbę, a wojnę i tak dostaną. Izraelskie tajne służby traktują Polskę jak półkolonię.

  Dr Hubert Czerniak / Fot. eMisjaTv Zdaniem doktora Huberta Czerniaka obecny system państwowej służby zdrowia utrwala proceder, który z całą powagą można nazwać holocaustem Polaków. Czytaj dalej →
  Opublikowano AFERY PRAWA, ANTYPOLONIZM, APELE – KOMUNIKATY, Bieda, Choroby zakaźne, III RP, JUDAIZACJA POLSKI, NIEPEŁNOSPRAWNI, PiS – Prawo i Sprawiedliwość, SPOŁECZEŃSTWO, SPOŁECZNO-POLITYCZNE, Szczepienia, Uncategorized, ZDROWIE – ŻYCIE | Otagowano #PISoszukał, Holokaust Polaków, PIS, szepionki, zdrowie | Dodaj komentarz
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/

  Nikt nie może się wyłamać. Niepokorni lekarze pozbawiani są prawa do wykonywania zawodu. Wprowadzenie procedur medycznych posłużyło za kaganiec dla inteligencji specjalistów.

  Zdaniem dr. Czerniaka winni są przede wszystkim politycy, którzy biorą łapówki. Nie można bowiem inaczej wytłumaczyć sytuacji, gdzie na Komisję Zdrowia przychodzi lobbysta, rozdaje dokumenty i mówi: „to trzeba przegłosować”, a obecni na sali posłowie podnoszą rękę „ZA”.

  Dobro pacjenta nikogo nie interesuje. Liczą się wpływy i pieniądze. „Ta sama grupa etniczna, która w Katyniu i Ostaszkowie strzelała Polakom w głowy, dziś kontroluje izby lekarskie” – mówi dr Czerniak. To samo tyczy się mediów, które konsekwentnie blokują przekaz o wielotysięcznych marszach przeciw reżimowi medycznemu.

  „Nawet zioła stały się niewygodne, bo zaniżają obroty koncernów farmaceutycznych. (…) Ja zdawałem kolokwium z ziołolecznictwa. Dziś ten temat lekarzy w ogóle nie interesuje” – puentuje dr Czerniak dodając – „Nie można mówić o medycynie Wschodu, czy Zachodu, lub alternatywnych praktykach. Jest jedna medycyna tak jak jedno jest zdrowie, a lekarz musi patrzeć na człowieka jak na jeden organizm”.

  Rząd PiS
  Wybrali hańbę, a wojnę i tak dostaną.

  Izraelskie tajne służby traktują Polskę jak półkolonię. Prowadzą u nas niemal jawnie działania operacyjne, czyli inwigilują interesujące ich osoby.

  Teraz w tajemnicy politycy żydowscy lobbują za powstaniem w Polsce największej ekspozytury Mosadu (izraelskiego wywiadu) w Europie.

  Jak ustaliliśmy, ma ona powstać w rejonie budowanego właśnie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do tej pory tylko Amerykanie w Polsce mogli liczyć na takie traktowanie.

  Mają oni specjalną jednostkę w stolicy, tzw. Stację Warszawa, i kilka mniejszych lokali w większych miastach Polski oraz stacje nasłuchowe.

  Pytanie: co takiego może Polsce zaoferować Izrael, żeby zrównoważyć ryzyko narażania się na odwet i zamachy ze strony islamskich terrorystów, którzy bez wątpienia swoje porachunki z Mosadem zaczną załatwiać w Polsce. A nasz kraj i Polacy za granicą dodatkowo staną się celem odwetu muzułmanów.

  Najnowocześniejsze lotnisko w Europie

  W czwartek 10 maja Sejm przyjął specustawę, dzięki której będzie można rozpocząć budowę nowego międzykontynentalnego lotniska – Centralnego Portu Komunikacyjnego. Określa ona warunki i zasady realizowania tej inwestycji.

  Ale nie może to specjalnie dziwić, ponieważ Chińczycy chcą już dzisiaj uwzględnić go w swoich planach. Ale to Izraelczycy wiążą z budową polskiego hubu największe plany.

  Tajne rozmowy tajnych służb

  Jak co roku 12 kwietnia na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz już po raz 30. odbył się Marsz Żywych, który jest świadectwem pamięci o wszystkich Żydach zamordowanych przez Niemców.

  Tegorocznemu marszowi przewodniczyli prezydenci Polski i Izraela, Andrzej Duda i Re’uven Rivlin.

  Temu ostatniemu towarzyszyła specjalna delegacja złożona z szefa sztabu izraelskiej armii generała Gadi Eizenkota i szefów najważniejszych izraelskich służb: Mosadu, Yossi Cohen, agencji bezpieczeństwa Shin Bet (Shabak) – Nadav Argman oraz izraelskiej policji Roni Ashleikh.

  Mosad to izraelska służba wywiadowcza uznawana za jedną z najskuteczniejszych na świecie. Boją się jej wszyscy. Niewiele mu ustępuje Shin Bet – druga izraelska służba odpowiedzialna za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne Izraela. O skuteczności izraelskiej policji i jej bezpardonowych działaniach też wiele razy mogliśmy usłyszeć.

  W każdym razie oficjalnie szefowie izraelskich służb przybyli do Polski, aby uczcić pamięć zamordowanych w czasie wojny Żydów.

  Faktycznie odbyli specjalny „rekonesans” do Polski, którego celem były rozmowy na najwyższym możliwym szczeblu. Chodziło o przekonanie Polski do pomysłu założenia największej „filii” Mosadu w Polsce.

  Przez nasz nowy port będzie przetaczało się rocznie prawie 100 mln pasażerów, oznacza to, że Mosad miałby informacje o owych 100 mln. Taka wiedza ma ogromną wartość.

  Trzecia kwestia to oferta podobna do tej, jaką po zamachu z 11 września 2001 r. otrzymaliśmy od Amerykanów i którą wówczas przyjęliśmy.

  Otóż Izraelczycy też chcą wydzierżawić od nas jakiś ustronny teren do swojej wyłącznej dyspozycji na jakiś czas. Nie ukrywali, że sprawa jest nawet pilna i byliby w stanie za to dobrze zapłacić.

 181. Zayazd said

  Kiedy teraz upubliczniono kolejne elementy owych nagrań w tej samej restauracji z udziałem prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego, obecnie premiera rządu z PiS, śmiało perorującego wulgaryzmami w rozmowie z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą i PGE Krzysztofem Kilianem o treści biznesowo podejrzanej, ten sam PiS – dzisiaj u władzy – bagatelizuje sprawę nonszalanckimi stwierdzeniami „odgrzewane kotlety”, po nerwowe, osobiście emocjonalne wstawiennictwo Jarosława Kaczyńskiego, tak broniącego premiera:

  Boki zrywać!

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24008580,jaroslaw-kaczynski-broni-morawieckiego-na-polskiej-krwi.html

  Jeszcze śmieszniej wypadła obrona Morawieckiego przez prezesa PiS na antenie TVP wystawiającego premierowi świadectwo moralności za sława nazwane kiedyś przez niego knajackimi a dzisiaj po prostu męskimi:

  „Według lidera obozu władzy premier używając wulgaryzmów w restauracji Sowa i Przyjaciele, załatwiając pracę dla syna europosła PiS Ryszarda Czarneckiego i dotację dla byłego ministra PO Aleksandr Grada, zachowywał się zgodnie ze standardami środowiska i używał „męskich słów” [ GW (sobota 6-7 października)]:

  Czyli taka sama sprawa mierzona dwiema miarami Jarosława Kaczyńskiego. Ten sam z półświatka knajacki język, w ustach polityków PO, to powód upadku moralności i ich dymisji z ministerialnych funkcji, zaś w ustach premiera z PiS, to „standard zgodny środowiska rozmówców premiera, który używał „męskich słów”.

  Dalsze pastwienie się nad Jarosławem Kaczyńskim (i jego otoczenia) dowodzeniem ich dwoistymi moralnie postawami: raz. jak przeciwnik polityczny bluzga to jest mętą niegodną ministerialnej funkcji, a jak to robi polityk PiS, jest to zgodne ze „standardami środowiska rozmówców premiera, który używał [tylko] „męskich słów”.

  Takimi postawami PiS niszczy państwo, bo wydawało im się, że gangsterstwo polityczne Falenty i jego bezkarnych mocodawców demaskują słabości władzy PO, gdy tymczasem zwraca się ono teraz przeciw władzy PiS, bo gangsterzy mają to do siebie, że nie kierują się zasadami, tylko wyłącznie swoim biznesem.

  Ciekawe co chcą osiągnąć dobierając się obecnie „do skóry” rządzącego PiS?

  Paradoksalnie wydaje się mieć rację ów biesiadnik u „Sowy” z PO, który współczesną Polskę nazwał „państwem teoretycznym”, co potwierdza obecny skandal z premierem Morawieckim, bo te zagadkowe „taśmy prawdy”, które „znokautowały” rząd PO, dzisiaj „kładą na deski” rząd PiS.

  A co będzie gdy znokautują państwo polskie?
  __________________
  Opublikowano: 06.10.2018
  Za; https://www.salon24.pl/u/foltynowicz/900521,tasmy-prawdy-nokautuja-panstwo-polskie
  Reklamy

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/10/06/tasmy-prawdy-nokautuja-panstwo-polskie/

 182. Zayazd said

  @ KONTAKT

  Kontakt e-mail: m_jasinska@ymail.com

  ► WSPARCIE — możesz mi pomóc w istnieniu tej niekomercyjnej strony, którą prowadzę od wielu lat i w kontynuowaniu rehabilitacji i leczeniu; nawet najmniejsza wpłata jest nieocenioną pomocą… Za dotychczasowe wsparcie Wszystkim Darczyńcom z serca dziękuję…. Zapewniam o modlitwie In Christo! Małgorzata Jasińska

  możesz mi pomóc; potrzebuję pomocy finansowej
  WESPRZYJ MNIE, ABYM MOGŁA NORMALNIE ŻYĆ
  i KONTYNUOWAĆ MOJĄ PRACĘ

  Bank Pocztowy S.A – 94 1320 1537 0288 1845 3000 0001
  IBAN – PL 94 1320 1537 0288 1845 3000 0001
  SWIFT – POCZPLP4
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/10/06/egzekucja-na-pani-malgorzacie-trwa/

 183. Zayazd said

  http://gazetachicago.com/dr-hubert-czerniak-szczepionki-powoduja-autyzm-i-uszkodzenia-mozgu-wideo/
  Dr Hubert Czerniak w kilku słowach :

  Dzień dobry, nazywam się lek. med. Hubert Czerniak. Jestem lekarzem chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim stażem w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Przez wiele lat tkwiłem w błędzie – dałem się oszukiwać pseudoautorytetom i pseudowiedzy. Wyrwałem się jednak z tej matni… Początek temu dała książka Edwarda Griffin’a „Świat bez raka”. Włączyłem myślenie!
  https://beciazdrowobluguje.blogspot.com/2018/02/hubert-czerniak-wacz-myslenie-stanisaw.html

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/03/zmiany-musza-nastapic-dr-hubert.html
  http://twojezdowie-twojwybor.blogspot.com/2018/05/dr-hubert-czerniak-tarczyca-jod.html
  https://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2017/11/bijemy-na-alarm-dr-hubert-czerniak.html

  https://zdrowiezroslin.blogspot.com/2017/09/bandaze-i-opatrunki-z-roztworem-soli.html

 184. Zayazd said

  wtorek, 9 października 2018
  zamordowany Ksiądz JÓZEF FUDALI – męczennik i bohater

  64 lata temu, 30 stycznia 1954 roku w „szpitalu” ciężkiego Centralnego Więzienia Karno – Śledczego UB w Krakowie przy ul. Montelupich, osadzony w więzieniu – oskarżony o współpracę z kapłanami na Zachodzie, torturowany (kopano go po głowie, wybito mu zęby, bito metalowym prętem, dręczono psychicznie) skazany na 13 lat więzienia (podczas pokazowego procesu krakowskich księży) po „operacji” w więziennym „szpitalu” skatowany – doprowadzony do śmierci, zmarł wikariusz parafii Liszki, były wikariusz parafii Wieliczka oraz Raciborowice.

  Ks. FUDALI urodził się w 1915 roku w Rabce (Podhale / Małopolska). Był synem Józefa i Elżbiety. Studiował na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Święcenia kapłańskie, otrzymał w Krakowie w marcu ’40 roku. Od sierpnia ’40 roku, był wikarym kolejno w podkrakowskich parafiach: Raciborowicach (do sierpnia ’43 roku) oraz Wieliczce (od sierpnia ’43 do sierpnia ’46 roku).
  Od ’46 roku był katechetą w parafii Liszki.. Został aresztowany przez UB, prawdopodobnie 19 lub 20 września ’52 roku (wg. niektórych źródeł, został aresztowany w listopadzie ’52). Przewieziony został do krakowskiej katowni UB, gdzie był więziony i bestialsko katowany w śledztwie.

  Oskarżony został o kontakty z duchownymi z Zachodu, organizowanie punktów kontaktowych i przekazywanie paczek z lekarstwami z zagranicy oraz o organizowanie i kierowanie „komórką szpiegowską” dla Zachodu.

  (Do spreparowania aktu oskarżenia, wykorzystano m.in. wymuszone biciem zeznania mieszkanki Liszek – Stefani Rospond która nstp. w procesie Kurii Krakowskiej, sama znalazła się na ławie oskarżonych).
  Podczas śledztwa, torturami starano się zmusić księdza Fudaliego do obciążenia zeznaniami innych księży i pracowników Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Podczas tortur, kopano go po głowie, wybito mu zęby, bito go żelaznym prętem, dręczono psychicznie i moralnie.

  Po kilku miesiącach całkowicie posiwiał i stracił zdrowie. Na początku maja ’53 roku, został umieszczony w „szpitalu” Więzienia Montelupich w Krakowie. Trzy tygodnie później, podczas pokazowego sfingowanego „procesu” kilku księży Kurii Krakowskiej, wyrokiem komunistycznego sądu, został skazany na 13 lat więzienia. Ksiądz był dalej bestialsko katowany w Więzieniu Montelupich. Pod wpływem rodziny, Kuria skierowała we wrześniu ’53 roku do władz państwa, prośbę o jego ułaskawienie ze względu na bardzo zły stan zdrowia. Prośba pozostała bez odpowiedzi.

  W grudniu ’53 roku, krakowski biskup Franciszek Jop, zwrócił się z prośbą do władz państwowych o darowanie kary duchownemu.

  Jedyną „odpowiedzią” na tą prośbę, była „deklaracja” zbadania stanu zdrowia księdza…
  Ostateczną „odpowiedzią” była śmierć duchownego. Ksiądz Fudali zmarł w styczniu ’54 roku w „szpitalu” Więzienia Montelupich, wkrótce po *operacji woreczka żółciowego.

  Wg. dokumentacji UB i lekarskiej, ksiądz Fudali zmarł 30 stycznia ’54 roku w Państwowym Szpitalu Klinicznym św. Łazarza przy ul. Wesołej w Krakowie gdzie przewieziono go z Więzienia Montelupich na rzekomą operację (?!)

  (Istnieje też hipoteza, iż zmarł w Więzieniu Montelupich, a przewieziony został do PSK przy ul. Wesołej by zatuszować mord „bezpieki”)

  Wg. wspomnień ówczesnej pielęgniarki tego szpitala – Pani Władysławy Kapłon, UB przywiozło księdza w ciężkim stanie, już po „operacji” przeprowadzonej najprawdopodobniej w Więzieniu Montelupich. Coraz mniej świadków tamtych dni… coraz mniej czasu by poznać prawdę lecz wciąż idziemy po swoich… szukamy.

  PAMIĘTAMY!
  CZEŚĆ I CHWAŁA JEGO PAMIĘCI!

  P.S. Haniebną rzeczą było podpisanie listu potępiającego księży sądzonych przez komunistów w krakowskim sfingowanym procesie (tzw. Rezolucji Związku Literatów Polskich w Krakowie z 3 lutego ’53 roku) przez m.in. Sławomira Mrożka, Wisławę Szymborską, Bruno Miecugowa.

  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/10/ksiadz-jozef-fudali-meczennik-i-bohater.html

 185. Zayazd said

  Czy Dominikanie usunęli Drzewo Krzyża Świętego z Bazyliki w Lublinie
  Opublikowano Luty 6, 2015 by emjot

  Czy judeochrześcijańscy o. dominikanie usunęli Drzewo Krzyża Świętego z Bazyliki w Lublinie ?

  Największa relikwia Drzewa Krzyża Świętego zniknęła z Bazyliki o. Dominikanów w nocy 9/10 lutego 1991 r. razem z zabytkową srebrną Monstrancją i dotychczasowe śledztwo nie dało żadnych wyników.

  Do większych osiągnięć dominikańskich działaczy, — należy zwycięstwo w przeciw duchowi i pamięci prof. KUL (dominikanina) o. Krąpca preferującego zbyt tradycyjną chrześcijańską filozofię.

  Gdy Rada Miasta Lublina podjęła uchwałę o nazwaniu imieniem o. Krąpca placu przed Teatrem Andersena — zakon dominikanów, jako właściciel tego placu, — zdecydowanie się sprzeciwił i przeforsował nazwanie Placem Giedrojcia — ( znanego z kompromisowości w propagowaniu polityki historycznej, przystosowanej do interesów banderowsko unarodowionych Ukraińców i „etnicznych Litwinów” po depolonizacji).

  http://telewidz.neon24.pl/post/75860,kardynale-dziwisz-kiedy-w-wawelskiej-krypcie-zadziwisz-nas-szopk-lepsz-od-szopki-abp-zycinskiego-i-palikota

  http://telewidz.neon24.pl/post/111778,pogrzeb-kultowego-dyr-muzeum-namajdanku-w-100lecie-karskiego
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/02/06/czy-dominikanie-usuneli-drzewo-krzyza-swietego-z-bazyliki-w-lublinie/comment-page-1/#comment-5312
  [Red. tekstu poprawiła emjot]
  +++
  http://telewidz.neon24.pl/post/112036,pojednanie-popisowo-judeokatolickie-z-pobanderowcami
  04.02.2015
  Za; http://telewidz.neon24.pl/post/118707,czy-dominikanie-usuneli-drzewo-krzyzasw-zbazyliki-w-lublinie

 186. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=rZbb-RH1Msk&t=14s

  Умань міська рада. Рош ха-Шана 2018.

  O przejmowaniu ukraińskich miast ….

 187. osoba prywatna said

  Katalpa officinalis – niezwykła roślina w Boreliozie, Bartonelli, SM, SLA, RZS, Autyzmie czy Hashimoto
  http://zdrowiebeztajemnic.pl/katalpa-officinalis-niezwykla-roslina-boreliozie-bartonelli-sm-sla-rzs-autyzmie-hashimoto/

 188. osoba prywatna said

  Perukowiec podolski to roślinny heros leczenia bez cienia wątpienia!
  http://rytmynatury.pl/perukowiec-podolski-heros-leczenia/

 189. Boydar said

  @ Pan Zayazd (178)

  „… ten sam z półświatka knajacki język, w ustach polityków PO …”

  Wszyscy „politycy” od niepamiętnych dla nas czasów są z półświatka, wyróżnianie PO jest nieporozumieniem. Wystarczy popatrzeć na plakaty wyborcze, to bardzo dobra okazja. O ile przed wejściem do „polityki” mogli mieć wyłącznie predyspozycje, to nie co innego jak one (predyspozycje do bycia sprzedajnym chu.jem) zakwalifikowały właśnie kandydata do roli.

  Zdarza się czasami, że niektóre sprzedajne chu.je nie chcą się tanio sprzedać innym sprzedajnym chu.jom.

 190. Boydar said

  Skarbówka sama się prosi o czarodziejskie słowo, a my nie rozumiemy po polsku

  https://finanse.wp.pl/skarbowka-odpytuje-nowozencow-szuka-hakow-na-domy-weselne-6303992390149761a

 191. Niesamowite okoliczności ZAGINIĘCIA Sekreatarza Generalnego Interpolu, Chińczyka Meng Hongwei, który w trakcie wizyty w ojczyźnie został aresztowany przez chińską Policję i ZAGINĄŁ, aby z WIĘZINIA napisać list do Sekratariatu Generalnego Interpolu w Lyonie z Prośbą o Dymisję, ma wyraźny związek – nie tylko – czasowy – z przjęciem śledztwa w sprawie Satelitanej Detekcji Złota z Interpoli przez ONZ jako Zbrodni Przeciw Ludzkości – o czym piwiadomił mnie Komisarz FBI mego kapitału.
  Również Komisarz Generalny ONZ, Koreańczyk, po podpisaniu tej sprawy podał się dodymisji a nowym SG ONZ został Włoch jako najbardziej zainteresowany SDZł.
  Sekretarz Generalny ONZ MUSIAŁ podać się do dymisji z racji Uznania wpisania mnie na listę Oszustów Światowych BEZ śledztwa wyjaśniającego. Tym bowiem RFN i Izrael ZABLOKOWAŁY śledztwo Interpolu w/s SDZł.

 192. Andzia said

  Z prośbą do czytelników spoza Polski, aby wrzucać na odpowiednie fora ten film: .https://www.youtube.com/watch?v=pZfnPM7LZws

 193. Andzia said

  100 lat wolnej i suwerennej Polski? .https://www.youtube.com/watch?v=HuFcWY2PPpw

 194. Andzia said

  Jacek Międlar dostał szlaban na y.t za to, że zdemaskował Danielsa w kwestii przeciętych opon. Dotarł bowiem do żródeł, z których wynika, że nikt mu opon nie przecinał (monitoring) ani też Daniels nie składał zawiadomienia o popełnionym przestępstwie (informacja od organów ścigania).
  Gościny udzielił mu red. Maciej Maciak: .https://www.youtube.com/watch?v=unrsmdOuXZA

 195. Lily said

  Re 193; Andzia
  Agentow roznej masci tez nie zabraklo.
  Wystarczy popatrzec na gebe takiego,a
  juz wszystko wiadomo.
  Po 1989 r,Polska ponownie stracila niepodleglosc. Jak powiedzial M.M.Polska
  nalezy do kogos z zagranicy”. Widac to
  golym okiem,po warunkach zycia jakie zgotowano „gorszemu sortowi”.
  Dla przykladu.
  1) Opieka zdrowotna i socjalna skandaliczna.
  2) Zarobki czterokrotnie nizsze jak w Zach-E.
  3) Ceny wyzsze jak na Zach nieomal
  wszystkiego.
  4) Miliony Polakow zmuszone do wyjazdu
  za chlebem
  5) Wiecej nakazow i zakazow jak w innych
  krajach U.E.
  To tylko piec (5) przykladow ..

 196. W http://www.wandaluzja.pl// zamieszczam rozdział poświęcony Apolloniuszowi z Tyany” http://wandaluzja.pl/?p=p_264&iPageContent=2//. Krótkie omówienie jest oparte na OMÓWIENIACH wydanej w Anglii w 8 tomach biografii Apolloniusza.
  Ja zinterpretowałem ANGIELSKĄ biografię Apolloniusza jako Pierwsze ocenzurowanie AUTOBIOGRAFII, bo nikt nie pisze czyjejś Biografii w 12 tomach. Pierwszym Cenzorem był PRZYJACIEL Apolloniusza Jezus Chrystus a potem powstawały na tej kanwie kolejne CENZURY.
  Nie było Apolloniusza z Tyany, gdyż Tyana była twierdzą, gdzie w r. 16 n.e. zostało osadzone dowództwo XV legionu Wandalskiego z Wiednia za Odmowę Walki a Partami. Po kilku latach niektórzy z więźniów poprosili o prawo studiowania: Apolloniusz Filozofii a Poncjusz z Piły na Pomorzu Prawa.
  Po ukończeniu studiów Apolloniusz otrzymał od śledczego chrześcijan Pawła z Tarsu propozycję podróży do Indii, gdzie studiował najzdolniejszy uczeń szkoły w Kumran Jezus z Nazaretu, gdzie ten pojechał i zaprzyjaźnił się z Jezusem, który studiował w akademii w Siringarze dla przeznaczonych do władzy książąt krwi.
  ARYSTOKRATA Apolloniusz jako Dowódca utworzonego w Krakowie na mocy Pokoju z Rzymem w r. 14 n.e. XV Legionu Wandalskiego nie mógł się urodzić w Tyanie ok. r. 15 n.e., gdyż musiał w tym czasie mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową. Z Pism Apolloniusza wynika, że w r. 12 n.e uczestniczył osobiście w Dedykacji świątyni Pokoju LIBAN w Krakowie, której budowa została przerwana z powodu Incydentu Pierwszego po odejściu w 14 r. Legionu Wandalskiego do Azji Mniejszej. Z powodu tego incydentu Senat rzymski Uchwalił budowę w Baalbeku świątyni Boga Wojny JOWISZA, Dwukrotnie Większej od zbudowanej tam świątyni POKOJU Baala-Jupitera.
  W ostatnich latach zniknęła z Wikipedii Ewangelia Pogańska Apolloniusza a pojawiła się Biografia Apolloniusza księdza Piotra Skargi.

 197. osoba prywatna said

  Armia i obrona terytorialna wg. A.Łukaszenki
  https://wps.neon24.pl/post/145838,armia-i-obrona-terytorialna-wg-a-lukaszenki

 198. osoba prywatna said

  Jako były pracownik Urzędu do spraw Cudzoziemców decyduję się w interesie społecznym i pod nazwiskiem odsłonić przed opinią publiczną stan rzeczy, za który społeczeństwu polskiemu może przyjść zapłacić bardzo wysoką cenę – pisze Marcin Skalski.
  https://kresy.pl/publicystyka/pis-klamie-rzad-zupelnie-nie-kontroluje-imigracji-do-polski/

 199. Andzia said

  Szpitale tracą na cudzoziemcach, bo nie płacą. Apel NRL do MZ, MSZ, MSWiA:.https://gazetalekarska.pl/?p=42769
  Tubylcy czekają w kolejkach latami a lekarze leczą nachodżców. Celowa polityka okupantów.

 200. osoba prywatna said

  Oby żyło się lepiej…..parchom.
  GAZ w górę..
  http://biznes.interia.pl/gieldy/news/dlaczego-ceny-gazu-ziemnego-rosna-w-wyjatkowym-tempie,2588443,1844

  PRĄD w górę;;
  http://biznes.interia.pl/firma/news/wielkie-inwestycje-dopiero-przed-polska-ale-tez-wyzsze-ceny,2587855,1852

  ŚMIECI.. w górę
  https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/gigantyczna-podwyzka-oplat-za-wywoz-smieci-nawet-cztery-razy/sz8tr3q

  CHLEB w górę…
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-zywnosci-podwyzki-rolnicy,129,0,2413441.html

  MIĘSO w górę..
  https://dziennikzachodni.pl/podwyzki-cen-zywnosci-w-pazdzierniku-2018-za-mleko-jaja-czy-wolowine-wiecej-zaplacimy-jeszcze-w-tym-roku-dlaczego/ar/13537226

  PALIWO w górę…
  https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-nowy-tydzien-w-gospodarce-kolejne-podwyzki-cen-paliw,nId,2641504

 201. osoba prywatna said

  Olsztyn: rozpoczął się proces w sprawie pobicia Amerykanów w Giżycku
  https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2200254,Olsztyn-rozpoczal-sie-proces-w-sprawie-pobicia-Amerykanow-w-Gizycku

 202. osoba prywatna said

  Włochy: całkowity zakaz noszenia burek w miasteczku na północy
  https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2199842,Wlochy-calkowity-zakaz-noszenia-burek-w-miasteczku-na-polnocy

 203. NyndrO said

  Anastazja „Potocka” 2.0 ? Może też ktoś jej wybazgroli pamiętnik. * Na marginesie – Staszek tę rzekomą szóstkę dzieci, to chyba z rozpędu w kampanii wyborczej obiecał. * https://nczas.com/2018/05/30/bardzo-nieprzyzwoite-zdjecia-rzekomej-kochanki-stanislawa-piety-czy-to-byla-profesjonalistka-sa-juz-teorie-spiskowe-foto/

 204. Abc said

  Hehe śmiech na sali, Czech na produkcji płaci na początek niewykwalifikowanym minimum 3 z przodu na rękę za proste prace przy montażu. Z upływem czasu stawki rosną, do tego zapewni posiłek i dowiezie/odwiezie pracowników do PL.

 205. gość said

  Głosowali za dowolnością szczepień i przestaną być lekarzami?! Okręgowa Izba Lekarska straszy posłów-medyków …

  Posłowie będący z zawodu lekarzami, którzy poparli dalsze prace nad ustawą o zniesieniu obowiązkowych szczepień mają powody do obaw. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wnioskuje w tej sprawie do rzecznika dyscyplinarnego, a parlamentarzyści mogą nawet zostać pozbawieni prawa do wykonywania zawodu!

  Pięcioro posłów Prawa i Sprawiedliwości: Alicja Kaczorowska, Grzegorz Raczak, Tomasz Latos, Krzysztof Ostrowski i Andrzej Sośnierz zostało wziętych pod lubę OIL. Izba Lekarska swój wniosek uzasadnia ustawą o zawodzie lekarza i kodeksem etycznym, a także zapisami mówiącymi o tym, że lekarz ma postępować zgodnie z obecną wiedzą i nie może propagować postawy anty-zdrowotnej.

  http://dzienniknarodowy.pl/glosowali-dowolnoscia-szczepien-przestana-byc-lekarzami-okregowa-izba-lekarska-straszy-poslow-medykow/

 206. gość said

  Siły powietrzne w rozsypce. Nie ma kto latać na F-16

  Partia Jarosława Kaczyńskiego próbuje się przedstawiać jako jedyna formacja zdolna do zapewnienia bezpieczeństwa naszemu państwu. Jak to wygląda w działaniu? Chaos i dezorganizacja. Koronnym przykładem indolencji tego rządu jest sytuacja w polskim lotnictwie. Tragiczna polityka kadrowa doprowadziła do masowego porzucania służby przez pilotów przeszkolonych do latania na F-16.

  Zanim pilot będzie mógł usiąść za sterami F-16, musi przejść odpowiednie szkolenie. A to kosztuje i to niemało. Koszt jednego kursu przekracza nawet pięć milionów dolarów. Polskie siły powietrzne mają obecnie 48 maszyn wielozadaniowych na wyposażeniu. Samoloty stacjonują w bazach w Poznaniu-Krzesinach oraz w Łasku koło Łodzi. Łatwo więc wyliczyć, że na każdy samolot powinno przypadać 1,5 pilota. Jak to wygląda w rzeczywistości. Z ustaleń dziennikarzy Onetu wynika, że w ciągu dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedlwości ze służby odeszło kilkudziesięciu pilotów. W efekcie Polska nie jest w stanie rzucić do boju nawet połowy maszyn.

  https://strajk.eu/sily-powietrzne-w-rozsypce-nie-ma-kto-latac-na-f-16/

 207. gość said

  Odtajnione dokumenty potwierdzają, że USA planowały atak nuklearny na Wietnam

  Zaledwie 23 lata po ataku nuklearnym na japońskie miasta Hiroszima i Nagasaki, Stany Zjednoczone znów planowały użycie broni jądrowej. Z odtajnionych dokumentów dowiadujemy się, że amerykańskie siły zbrojne chciały przerzucić broń nuklearną i zrzucić ją na Wietnam Północny.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odtajnione-dokumenty-potwierdzaja-ze-usa-planowaly-atak-nuklearny-na-wietnam

 208. Piskorz said

  re 189 P. Boydar…niech p. sobie zafunduje książkę „ROSJA PUTINA”…to będzie mógł pan rozwinąć temat /szczegółów tam mnóstwo/, ceny nie pamiętam.Ale co to dla pana te 50/60 pln..Miłej lektury..ha ha. I o naszym „bohaterze” też tam dużo różnych ciekawostek.

  ————
  Autorką książki jest niejaka Anna Politkowska. To powinno wystarczyć za rekomendację 🙂
  Admin

 209. gość said

  Robert Winnicki – Morawiecki to bankster! – Komentarz polityczny

 210. revers said

  re191

  pan interpol napewno ma wiecej wiedzy o niektorych nie wyjasnionych sprawach np. lotu MH370, moze sie podzieli ta wiedza z chinczykami nawet w kitajskim jezyku, bo zgienelo w Boeningu 770 bez sladu 20 chinskich tworcow nowego systemu telekomunjkacyjnego, lub innych strukturach interpolu dzialalnosci zej niby policji ze nawet Strelkow znalazl sie na liscie sciganych terrorystow za zestrzelenie przez ukraincow rakietaa na ich ewidencji MH17 nad terrytprium Donbassu.

 211. Bronisław said

  Re: 205 & 206. Szanowny Panie Gość! To lucyferyczna demokracja wprowadzona w kwitnącej I Rzeczypospolitej w 1468 roku doprowadziła Ją do upadku, podobnie dzieje się obecnie! Dlatego jedynym ratunkiem dla Narodu i Państwa Polskiego jest Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski wedle Orędzi przekazanych Rozalii Celakównie przez samego Chrystusa!!!

  Najgoręcej Pana pozdrawiam, Panie Gość oraz zachęcam do dalszej owocnej pracy dla Naszego Królestwa Polskiego!

  Króluj Nam Chryste!!!

 212. snag said

  207 ,…

  TYTUŁ – „Odtajnione dokumenty potwierdzają, że USA planowały atak nuklearny na Wietnam” ,…

  Bullshit dla ignorantów. Krew zalewa jak się czyta taki szajs i nie dlatego ze wersja brukowca i gawno prawda a patrząc jak łatwo ten szajs kupują i konsumują na gajowce.

  Jeden general rozważał … bez wiedzy Prezydenta … Kongresu … Senatu … Sekretarza Obrony, a w tytule szmatławca … USA planowały atak nuklearny na Wietnam … jakby jeden general reprezentował państwo.

  ————
  >https://guce.oath.com/collectConsent?brandType=nonEu&.done=https%3A%2F%2Fwww.huffingtonpost.com%2Fmarjorie-cohn%2Fus-nearly-used-nukes-duri_b_5482615.html%3Fguccounter%3D1&sessionId=3_cc-session_8e919ee9-531b-42e5-b78e-56a015496cfe&lang=en-US&inline=false
  >https://www.nytimes.com/2018/10/06/world/asia/vietnam-war-nuclear-weapons.html?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage
  Etc.
  Admin

 213. revers said

  No pieknei pisza o Anakodzie i udziale Polacken w cwiczenaich Anakonda ktore maja charakter ofensywny z mozliwiscia uderzenia na Bialorus, dalej na Rosje i to wg. planow Hitlera „Klitz Kriegu” w wykonaniu polskich przydupasow, atak wprowadzony spod Chelma.

  http://rusvesna.su/news/1538994475

 214. snag said

  Pierwszy link … Oops, something went wrong , nie wskakuje ,…

  W NYT ,…

  „The White House national security adviser, Walt W. Rostow, alerted President Lyndon B. Johnson of plans to move nuclear weapons into South Vietnam on the same day that Gen. William C. Westmoreland had told the American commander in the Pacific that he approved the operation”

  “When he learned that the planning had been set in motion, he was extraordinarily upset and forcefully sent word through Rostow, and I think directly to Westmoreland, to shut it down,” Mr. Johnson said in an interview.

  “Johnson never fully trusted his generals,” said Mr. Johnson, who is of no relation to the president. “He had great admiration for General Westmoreland, but he didn’t want his generals to run the war.”
  ————————————

  General bez aprobaty Prezydenta, Capitol Hill czy Sekretarza Obrony może se skoczyć – Jak już wspomniałem, jeden generał nie USA ,… w

  ———-
  Faktem jest, że taka myśl powstała w najwyższych kręgach.
  I mogła być zrealizowana.
  Admin

 215. snag said

  Admin ,…

  Westmoreland’owi daleko do najwyższych, jeden z kilku tuzinów generałów, ot co – Zrealizowana to mogłaby być tylko w jakimś bantustanie, nie w Stanach ,…

  Nie przesadzaj p. z gnojeniem Ameryki a ostatnio Trump’a bo ma jaja które przydały by się waszym ‚liderom’ (sic) w Szwecji czy Polinie. zanim co.

  ——-
  Jasne. Nie ma co przesadzać. Jak USA zabije milion ludzi – to na pewno dla ich dobra.
  Admin

 216. Antymarxista said

  Tekst zamieszczony na portalu Onet wywołał niemałe poruszenie. Kilkanaście godzin po opublikowaniu artykułu Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalne oświadczenie, w którym oskarżyło Witolda Jurasza o manipulacjęwypowiedzią ministra Czaputowicza. „Artykuł wprowadza czytelników w błąd przypisując szefowi MSZ wypowiedź, która nie miała miejsca” – stwierdzało oświadczenie resortu.

  „Wbrew treści artykułu (…), minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie zasugerował, jakoby Polska zamierzała kupować rosyjski gaz transportowany gazociągiem Nord Stream 2. Zapytany o to, co zrobi Polska, jeśli skończy się długoletni kontrakt z Gazpromem a Baltic Pipe nie będzie gotowy i Niemcy zaproponują nam odbiór gazu na granicy z Niemcami, minister Jacek Czaputowicz odpowiedział: <>” – podkreślało w oświadczeniu MSZ.

  https://www.energetyka24.com/gazowy-zamet-wokol-czaputowicza-obnazyl-slabosci-komunikacyjne-rzadu-komentarz

  Onet = V Kolumna IV Reichu – Tfu, na psa sąsiada urok!

 217. NICK said

  Sssnag JEST niepoprawny?

 218. snag said

  B. dobry artykuł ,…

  Dedykuję go naszym z tej strony kałuży i tym na gajowce którzy mają ‚bad day’ jak nie bluzną na Trump’a.

  We Włoszech zmiana, Salvini jest płodem polityki Trump’a … Orban ‚podskakuje’ naczalnym EU bo ma wsparcie Trump’a, jeden i drugi są przeciw imigracji, multi-culti, prowadzą niezależną od narzucona przez EU politykę, sympatyzują z Rosja i w przeciwienstwie do naczalnych Jewropy dbają o interes narodu który ich wybrał.

  Steve Bannon’s new mission: Make Europe more Trumpian than America
  ——————————————–
  http://www2.philly.com/philly/columnists/trudy_rubin/steve-bannon-the-movement-european-union-italy-matteo-salvini-20181003.html

 219. Maverick said

  Nikki Haley ambasador USA przy OZN podała się do dymisji ta kurwa, dla Kurwy Babilońskiej jaką jest USA robiła co mogła aby zastraszać świat hegemonią USA, od straszenia wojnami do prostackiego ubliżania ludzkiej inteligencji. Czas najwyższy aby ta agenta Deep State operująca w interesie Izraela dostała kopa w dupę.

  She was a Deep State operative, doing what was good for the Deep State and permanent state of wars that they love so much, however they don’t know how to win with even a goat grazers shepherds in Afganistan, rice planters in Vietnam, in Syria they are using ISIS. Palestinians they want to starve tho death. that’s why they like to seek one group of people on another. In Ukraine they brought down democratically elected government to install puppet to create conflict with Russia. They killed 16 000 000 Indians, and now almost 30 000 000 in other countries in unjust wars. God is watching you Deep State, you are not above God law.

 220. Boydar said

  Żydów trzech … wszyscy nie żyją

 221. NICK said

  Biegnij.
  Bie-gnij.
  To nie do Lubelaka jest powtoóką:

  https://www.bing.com/videos/search?q=pr%C4%99dko%2c+pr%C4%99dzej+you+tube&view=detail&mid=5A12CB957249BA3382D35A12CB957249BA3382D3&FORM=VIRE

 222. NICK said

  Powtórką.

 223. Salcie said

  Kurcze blade, bardzo ważne i szkoda, że na kończącym się tu wątku….

  ———————————-

  EKSTRA! CO DALEJ Z EKSHUMACJĄ W JEDWABNEM?

 224. NICK said

  Salcie.
  Ależ to jest GRA.

  sŁUŻB NIEPOLSKICH.

 225. NICK said

  A DALEJ.
  ipn. Ze PRZYDUPASAMI. CO??? Wykaże?

  NIC.
  Polskiego.
  Zatem „trójca” niech się yebie.
  „michalkiewicz” zaś, niedługo pęknie.

 226. snag said

  Maverick @ 219

  Gdybyś był bardziej rozgarnięty to domyślił byś się ze ‚dostała’ ofertę ‚nie do odrzucenia’, a nie ‚zrezygnowała’ ,…

 227. snag said

  Ad do 218 ,…

  “The enemies of Europe are those, who are entrenched in the Brussels bunker,” Salvini – Bez podchodów i owijania w bawełnę, styl i charakter Trump’a.

  ‘Fighting EU to save Europe:’ Salvini, Le Pen vow to start ‘revolution of common sense’
  ——————————————————
  https://www.rt.com/news/440797-salvini-le-pen-fight-eu/

  Italy’s deputy PM predicts ‘political earthquake’ for European Union
  ——————————————————
  https://www.rt.com/news/440612-italy-european-earthquake-elections/

 228. Parapsychopatolog said

  Izrael Polin 100 szekel Premier Mateusz Morawiecki
  https://allegro.pl/izrael-polin-100-szekel-premier-mateusz-morawiecki-i7600748696.html

 229. Salcie said

  Ad. 224 – NICK

  Tak. To jest gra niepolskich służb. Nie inaczej. Bóg raczy wiedzieć czy kiedyś dorobimy się własnych, polskich służb specjalnych. Kuźwa, może nigdy…..

  Pozdrawiam

 230. Piskorz said

  re 208 Pardon..Tytuł tej książki brzmi TAJEMNICE ROSJI PUTINA”..aut. długoletnia korespondentka w Rosji. Kurczab-Redlich..Czytałem jej 2 książki, a ta to rewelacja. TRZA WYŁOŻYĆ TROCHĘ KASY…kupić i czytać.!! Wsio podrobno + bogata literatura /bibliogr+strony intern./!!

 231. cedric said

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/02/20/korwin-nie-wytrzymal-zgasil-izrael-jednym-zdaniem/

 232. cedric said

  https://zdrowie831.wordpress.com/2018/09/19/aspiryna-okazuje-sie-lekiem-i-profilaktyka-raka-piersi/

 233. Piskorz said

  re 182 X p. Małgorzacie 100 zł posłałem i dostałem b. ładne podziękowanie..!! A inni..?! Tylko
  mielą ozorami 3 po 3..bo to nic nie kosztuje.!! A kabzą trudno potrząsnąć..

  Nie każdy się publicznie chwali…
  Admin

 234. revers said

  re219

  Adolfina Merkel tez na wylocie, myslala ze jak na dzien swieta zjednoczenia Niemiec pojedzie do Izraela to przyjma z wiwatami w Izraelu, a tam niskiej rangi pracownica izraelskiego MSZ przywitala ja.

  Cos probowla baaknaac o nowych wysiedlenaich i usuwaniu wiosek palestynskich z map swiata w zachodniej Jerozolimie, to kazali jej sie zajac swoimi problemami w Niemczech. Ale duzo irobila dla syjonistow przyjmujac w 2015 roku setki tysiecy nachodzcow, a w latach 2003-2004 jej stanowiski w sprawie Iraku, za co zostala kanclerzem po wizycie w Bildbergu w 2005 roku.

  Za to w Essen spotaknie szefow NATO 9-11.10.2018 i obradowanie nad dniem o kryptonimie „Zero Day” na wschodzie, kokretnie organizacja sil powietrznych NATO na wschodniej flance, bo naziemnego miesa wojskowego do grilownia maja wystarczajco duzo, miedzy innymi z polski.

 235. snag said

  230 ,…

  Twoje źródło zapomina dodać ‚baby aspirin’ i słowo ‚may’, znaczy: ‚może’ obniżyć ryzyko raka piersi a nie ‚zapobiega’ i że eksperci ostrzegają że za wcześnie na jakiekolwiek konkluzje i żeby zalecać ,…

  Low-Dose Aspirin May Lower Breast Cancer Risk
  ————————————-
  https://www.webmd.com/breast-cancer/news/20170501/low-dose-aspirin-may-lower-risk-for-common-breast-cancer-by-20-percent#1

  But experts say it’s too soon to recommend it for this purpose

 236. revers said

  Dobranoc …

 237. Boydar said

  @ ekscytacja Pana Cedrica (227)

  Jak do tej pory tylko Iran, Rosja i Hezbollah pozwalały sobie na „gaszenie” Izraela. Może jeszcze kilku ortodoksyjnych rabinów z ważną licencją od Sanhedrynu, ale to margines błędu.
  Obecnie dołączył do tego grona tow. Mikke. Ciekawe, czy to jego akcje tak wzrosły czy Izraela spadły. A może zobaczył po prostu chudzina jaką pałę ma milicjant.

  Panie Cedric, ja do Pana nic nie piję, sam jestem … pod wrażeniem 🙂

 238. snag said

  229 ,…

  (również Żydów niebędących obywatelami Izraela) – Senor Mikke powinien wiedzieć ze każdy żyd gdziekolwiek by mieszkał z racji plemiennej przynależności jest automatycznie obywatelem zio-grajdolka. Reszta co senor Mikke głosi jest muchos cacy ,…

  „– Jego Ekscelencja Beniamin Netanyahu chce ochrzanić Jego Ekscelencję Mateusza Morawieckiego. Pomijam meritum, ale trzeba postawić sprawę jasno: rząd Izraela nie ma ŻADNEGO prawa do reprezentowania ludzi (również Żydów niebędących obywatelami Izraela”

 239. snag said

  217 ,…

  … a ten z szarym komórkami na strychu jeszcze mniejszy ,…

 240. Boydar said

  Tutejsze mają rozwolnienie, albo lufę przy łbie

  https://wiadomosci.wp.pl/polska-chce-odstapic-od-porozumienia-ws-migracji-moze-rodzic-niebezpieczenstwo-dla-polski-6304197160700033a

 241. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/wraca-sprawa-polowan-na-losie-w-podobnych-wypadkach-zginely-32-osoby-6302366465193601a

  Gdyby śp. radna nie używała samochodu to łoś nic by jej nie zrobił. Zakazać samochodów !

 242. revers said

  wandaluzja.pl said
  2018-10-07 (Niedziela) @ 12:07:47

  PANIE HRABIO, ŚWINIA SIĘ PROSI… – A TY NIE WPUSZCZAJ, NIE WPUSZCZAJ…
  PANIE HRABIO, PREZYDENT TRUMPF TRYKA W MUR PRETORIUM RZYMSKIEGO. – A TY NIE PŁAĆ, NIE PŁAĆ…

  lub censor 229

 243. Czaruś said

  ad. 231. Pozorowane działania PIS-rów przed wyborami! Ani słowa o tym, że właśnie podpisali tajne porozumienie w Marakeszu i ściągają nam miliony hindusów.

 244. Boniarka, znana wszystkim jako Kopiec Krakusa, jest dominantą wysokościową prawobrzeżnego Krakowa., toteż II jej nazwa Liban nie może pochodzić od przypadkowego posesjonata, ale jego nazwisko od jego Posesji, von LIBAN lub Libański. Na zamek to się nie nadawało, ale na świątynię jak najbardziej toteż była tam BAŁWOCHWALNIA Pogańska, którą ikonografia przestawia jako EGIPSKI pylon z 3 złotymi kopułami i zagrabioną w Konstantynopolu Złotą Bramą. które w r. 1079 zostały złupione przez Czechów.
  Bałwochwalnię zlikwidował Bolesław III, przeznaczając obiekt na koszary, po których likwidacji w związku z budową cytadeli na Bielanach budynek dostał się Bonie, skąd BONIARKA a pierwotna nazwa LIBAN ostała się jako nazwa kamieniołomu. Gospodarna Bona przeznaczyła obiekt na Targ, o czym zdaje się świadczyć nazwa strumienia i osady Pleszew od włoskiego PLACCIO.
  Austriacy przebudowali obiekt na Fort KRAKUS a po likwidacji twierdzy urządzono tam Magazyny Komunalne i Transportowe czyli zajezdnię autobusową. Nazwa KRAKUS zdaje się więc być pamiątką po królu Wandalów, który w r. 16 n.e. zawarł Pokój z Rzymem i upamiętnił to budową Bałwochwalni LIBAN. Świadczy o tym też system ASTRONOMICZNY prehistorycznego Krakowa z punktem ZEROWYM na kopcu Krakusa, który odgrywał najważniejszą rolę w obchodach solarnych, jakie w Imperium Romanum odprawiano Wszędzie, ale Kalendarzowo w Baalbeku. JUPITER to Oświetlanie Nieba Nad Imperium po zejściu Słońca w Baalbeku.

 245. revers said

  batia gotowy na natowskie Zero Day i Anakondy, we mgle lub bez mgly, 7 mln. bialorusinow pod bronia

 246. https://marucha.wordpress.com/2018/10/05/wolne-tematy-67-2018 – ad. 116:

  Profil ADOLFA HITLERA na znaczku poczty ISRAEL z napisami w językach: ijidisz hebrajskim i arabskim, UWIERZYTELNIONY przez Piękne Rosjanki. Znaczek służył do korespondencji z III Rzeszą, obsługiwaną Pocztą Morską przez amerykańskie transatlantyki: KOŚCIUSZKO, PUŁASKI i STEUBLER. Zgodę na nazwy KOŚCIUSZJI i PUŁASKI dał MacArturowi Józef Piłsudski a na nazwę STEUBLER musiał dać Adolf Hitler, który zgodził się też na sportretowanie w MYCCE do trykania w mur pretorium rzymskiego.
  Wiedeński paszport Adolfa Hitlera: 30 IV 1941, No 25.840; Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY, nie jest więc jedynym dowodem jego Narodowości. Jestem wdzięczny Rosjankom za ten dar.

Sorry, the comment form is closed at this time.