Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wolne tematy (84 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-12-21 (Piątek)

Żydowsko-amerykańska ambasadorka w Warszawie, o aparycji burdelmamy i takichż manierach, złożyła Polakom życzenia z okazji jakichś, bliżej nieokreślonych, świąt. Polactwo się ucieszy, że jednak pamiętała.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/12/15/wolne-tematy-83-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/12/27/wolne-tematy-85-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 280 to “Wolne tematy (84 – 2018)”

 1. osoba prywatna said

  Niewyobrażalna działalność charytatywna Kościoła katolickiego
  http://sredniowieczny.pl/dzialalnosc-charytatywna-kosciola-katolickiego/

 2. Rokitnik said

  Nooo,,,, skoro w Polsce celowy BURDEL, to dlaczego n a d z o r c z y n i miala by byc INNA?

 3. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Módlcie się o nawrócenie całego świata podczas Ostrzeżenia

  https://gloria.tv/reply/VXqvgDPoXng63sA4EVDHGP8qW

 4. plasibo81 said

  2018-12-17

  [BENJAMIN FULFORD] TAJNA GŁOWA ŚWIATOWYCH FINANSÓW, KARDYNAŁ PELL, ZWOLNIONY I WIELKIE ZMIANY NADCHODZĄ
  Autor: Benjamin Fulford, White Dragon Society

  W ubiegłym tygodniu kardynał George Pell został uznany przez australijski sąd winnym wykorzystywania seksualnego dzieci, a następnie zwolniony przez papieża Franciszka, ponieważ był “podstarzały“.

  https://www.americamagazine.org/faith/2018/12/12/cardinal-pell-top-advisor-pope-francis-found-guilty-historical-sexual-offenses

  To wielka wiadomość w tajnym świecie finansów, ponieważ Pell był osobą odpowiedzialną za sprawy finansowe w Watykanie a tym samym był tajnym kontrolerem większości światowych przywódców rządowych, mówią źródła P2 Masonerii i CIA. Dzieje się tak dlatego, że kiedy większość władców świata przejmuje władzę odwiedzają ich urzędnicy z Banku Watykańskiego, którzy przekazują im książkę bankową z zapisanym w niej astronomicznym numerem (miliard dolarów lub więcej dla dużych krajów, mniej dla mniejszych krajów). Następnie mówi się im “Witajcie w świecie bogatych” i delikatnie im przypomina, że ​​jeśli odmówią przyjęcia pieniędzy, zostaną “usunięci“.

  Jest to wybór srebra lub ołowiu, który pozwolił Watykańskiej Loży P2 Masonerii, prowadzonej przez potomków Cezarów, potajemnie rządzić większością światowych rządów. 200 przywódców, którzy w zeszłym tygodniu potwierdzili nieuczciwe porozumienie “węgiel powoduje globalne ocieplenie” to wszyscy niewolnicy tego systemu, zgadzają się źródła P2 Masonerii i CIA.

  https://www.vox.com/energy-and-environment/2018/12/14/18139402/cop24-climate-change-katowice-poland

  Tak więc usunięcie szefa tego tajnego systemu kontroli będzie miało olbrzymie reperkusje dla finansów i polityki światowej, w zależności od tego, kto zostanie wybrany aby go zastąpić a także w zależności od tego, czy ten tajny system będzie mógł być kontynuowany.

  Na tym froncie kolejną wielką wiadomością (wciąż nie do końca potwierdzoną, ponieważ pochodzi tylko ze źródła jednej rodziny królewskiej) jest to, że nowy szef Komitetu 300, tajny rząd 13 rządzących rodzin linii krwi, przejmie władzę w przyszłym roku. Oznacza to, że królowa Elżbieta przekaże lejce komitetu młodszej osobie (wskazówka: nie Karol i nie William).

  Mając to na uwadze (tj. tylko jedno źródło), oto fragmenty wypowiedzi nowego, wkrótce mianowanego szefa komitetu: “13 rządzących linii krwi i ja mamy dość tego świata i sługusów nadzorowanych przez ich kuratelę. Uciekli wszyscy Suwerenni Szefowie Państw i wszystkie poszczególne rządy zostali zwolnieni. Ordo ab Chao. ”

  Źródło powiedziało również: “Sir Alexander Younger z MI6 został już poinformowany, wraz z Królową w Londynie i Cesarzem w Tokio,” o tym rozwoju.

  W oświadczeniu czytamy dalej, że “dynastia Habsburgów i ich odgałęzienia- w większości kryminalistyczni psychopaci-mają za co odpowiedzieć w ciągu wielu stuleci ludobójstwa w zmniejszaniu populacji przychodzącej jako piekło lub wysoka woda. Całkowita eksterminacja to zbrodnia zarówno przeciwko samej ludzkości jak i wszystkim innym żyjącym ekosystemom.”

  Habsburgowie, nawiasem mówiąc, twierdzą, że są potomkami Cezarów a zatem są częścią rodzinnej dynastii, która kontroluje P2 Masonerii, Watykan i wielu tak zwanych światowych liderów, mówią źródła P2.

  W oświadczeniu czytamy dalej: “Trzynaście rządzących linii krwi musi przejść na większą dyplomację wojskową aby usunąć zgniliznę – tyran to tyran, wielki czy mały – abyśmy wszyscy mogli żyć w ciszy i spokoju i odzyskać przeszłość, teraźniejszość a co ważniejsze, przyszłość, która należy do nas wszystkich. “

  Źródło powiedziało również, że to Komitet 300 wspiera nowy Kwantowy System Finansowy, o którym od dawna mówią źródła Pentagonu, aby zastąpić obecny system.

  Oto opis źródła nowego systemu:

  “System kwantowy-rekurencyjna złożoność- oparty na bankowości centralnej – aby zastąpić równowagę losową lub ręczne ustalanie wskaźników – potajemne ukryte przejmowanie państw- jest złożonym tematem ale zasadniczo wymaga komputerowych obliczeń kwantowych do analizy stanu i wyników każdej krajowej gospodarki w izolacji i w symfonii a następnie moderowanie podaży i popytu na waluty, co wszystko będzie elektroniczne. “

  Źródło podaje również, że system ten byłby w stanie pomóc finansować i zaplanować masową kampanię mającą na celu powstrzymanie niszczenia środowiska i likwidację ubóstwa. Jednak dopóki nie zobaczymy, że taki system zostanie publicznie ogłoszony i dopóki nie zobaczymy olbrzymiej kampanii ratowania Ziemi, musimy nadal wywierać presję na globalną elitę.

  Warto w tym kontekście zauważyć, że czarnoksiężnicy P2 czczący Czarne Słońce, chcą pozostać przy władzy poprzez spieniężenie obligacji o wartości “500 dodekalionów” dolarów amerykańskich. Zdjęcie tego można zobaczyć tutaj:

  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2015/3141504.html

  Chcą ją spieniężyć aby sfinansować ucieczkę z tej planety, którą niszczą. Zamiast tego, zgodnie ze źródłami Pentagonu, czeka ich długo odkładana sprawiedliwość.

  Źródła Pentagonu twierdzą, że “Przygotowując się do trybunałów wojskowych w styczniu 2019 roku, szef sztabu generalnego Białego Domu, John Kelly odchodzi aby skupić się na fazie bólu, mając jednocześnie ucho na [ Prezydenta USA Donalda] Trumpa jako starszy doradca. “

  Ci, którzy wciąż myślą, że to tylko plotki a nie uczynki, nie zwracają uwagi na wydarzenia, które już mają miejsce w realnym świecie. Na przykład pogrzeb George’a Busha Sr., dał komuś okazję aby udzielić porady prawnej wyższym rangą członkom frakcji Bush/Clinton, co widać na filmach pod poniższymi linkami.

  Źródła w CIA mówią, że te noty prawne są związane z 11 września 2001 r. i innymi przestępstwami popełnionymi przez tę grupę kabała. Ponadto, w przypadku gdybyście tego nie zauważyli, amerykański prawnik z południowego dystryktu nowojorskiego zgodził się zwołać wielką ławę przysięgłych aby przeprowadzić dochodzenie ws. zniszczenia budynku World Trade Center w dniu 11 września 2001 roku.

  https://www.ae911truth.org/news/503-u-s-attorney-takes-first-step-toward-prosecuting-explosive-destruction-of-world-trade-center-on-9-11

  W zeszłym tygodniu widzieliśmy również zeznania Komitetu ds. Regulacji Reform Amerykańskiego Kongresu, które jasno dowiodły, że Fundacja Clintona była wielką kryminalną działalnością, która wymieniała rządowe przysługi za łapówki. Podczas gdy świadoma część społeczeństwa już dawno to zauważyła, gdy staje się to formalnym świadectwem dla akt Kongresu możecie mieć pewność, że kroki prawne nie są daleko w tyle.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-12-14/financial-bounty-hunters-testify-clinton-foundation-operated-foreign-agent

  Źródła Pentagonu mówią teraz również, że “aresztowanie dyrektora finansowego Huawei jest sygnałem ostrzegawczym, że kierownictwo zachodnich firm takich jak Goldman Sachs i Deutsche Bank, popełniające oszustwa lub przestępstwa, może również stanąć w obliczu czerwonych ostrzeżeń Interpolu i więzienia.”

  Następnie trwa ciągłe inkasowanie izraelskiej broni, narkotyków i handlarzy ludźmi w Ameryce Łacińskiej, Afryce i innych krajach.

  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5423075,00.html

  https://www.haaretz.com/world-news/americas/israeli-head-of-international-drug-network-arrested-in-brazil-after-escape-attempt-1.6723964

  https://sputniknews.com/world/201812161070736912-us-sanctions-idf-general-south-sudan/

  Przywódcy mafii chazarskiej wciąż trzymający się kurczowo władzy znajdują się pod ciężkim atakiem. Prezydent niewolnik Rothschildów, Emmanuel Macron, nagabywał rząd w zeszły weekend, uciekając się do odcięcia sieci stacji metra w Paryżu i aranżując ogromne ulewy, aby zapobiec protestom przeciwko rządowi. Protestujący obiecali jednak, że wrócą po przerwie świątecznej w styczniu. Źródło Pentagonu dodaje, że “dni Macrona są policzone, ponieważ jego francuscy generałowie oskarżyli go o zdradę za podpisanie paktu ONZ w sprawie migracji.”

  https://www.thegatewaypundit.com/2018/12/top-generals-accuse-globalist-macron-of-treason-over-un-migration-pact-say-it-gives-people-more-reason-to-revolt/

  Istnieją również doniesienia, że ​​Fethullah Gülen, prawdopodobnie głowa mafii sabatowej, ma być poddany ekstradycji do Turcji. Postawienie Gülena przed obliczem sprawiedliwości ujawniłoby najróżniejsze brudne tajemnice, w tym prawdopodobne świadectwa o syjonistycznym spisku by rozpocząć w Trzecią Wojnę Światową.

  https://www.reuters.com/article/us-turkey-us-gulen/turkey-says-trump-working-on-extraditing-wanted-cleric-gulen-idUSKBN1OF0BM?il=0&utm_source=reddit.com

  System przestępczy w Arabii Saudyjskiej również jest atakowany. Senat Stanów Zjednoczonych podjął uchwałę potępiającą saudyjskiego przywódcę Mohammeda bin Salmana za zamordowanie dziennikarza Jamala Khashoggi.

  Następnie wstrzymano finansowanie wojny Arabii Saudyjskiej przeciwko Jemenowi. Na koniec USA i Iran zmusiły prokurentów Arabii Saudyjskiej aby zaakceptowali zawieszenie broni w Jemenie, przekazując w ten sposób de facto kontrolę nad tym krajem irańskim pełnomocnikom.

  https://www.standard.co.uk/news/world/us-senate-pass-resolution-saying-bin-salman-behind-khashoggis-death-a4017121.html

  https://www.huffingtonpost.com/entry/yemen-saudi-arabia-senate-war_us_5c115e46e4b0ac53717b8c7a?utm_source=reddit.com

  https://edition.cnn.com/2018/12/13/politics/pentagon-saudi-aerial-refueling-costs/index.html

  https://www.channelnewsasia.com/news/world/yemen-warring-parties-say-port-city-ceasefire-starts-on-tuesday-11037020

  Ponadto Rosja zmusiła zbójecki reżim w Izraelu do zaprzestania ataków na Syrię, grożąc odwetem.

  https://www.veteranstoday.com/2018/12/15/israeli-air-bases-subject-to-retaliatory-attack-russia-and-syria/

  Oznacza to, że zbójeckie państwo Saudyjskiego Izraela zostaje ostatecznie zmuszone do przerwania toczących się wojen.

  Również w odniesieniu do podżegania do wojny, Chińczycy rozpoczęli negocjacje z Pakistanem i Afganistanem aby zakończyć trwającą wojnę w regionie, ponieważ USA straciły tam całą wiarygodność.

  https://www.thenews.com.pk/latest/406258-pakistan-china-afghanistan-trilateral-talks-underway-in-kabul

  Innym poważnym problemem dla chazarskiego motłochu jest to, że ich wstępny kierunek aby rozbijać samoloty i statki powietrzne jest dla nich skazany na porażkę. Źródło CIA w Indonezji mówi, że niedawna katastrofa samolotu Lion Air “zamieni się w coś wielkiego … właściciel Lion Air Pan Rusdi Kirana wie, co tak naprawdę się stało. Jest bardzo ostrożny w swoich słowach, Boeing Company z całą pewnością wie, że lot JT 610 został uprowadzony zdalnie. Publikacja prawdy sprowadzi przemysł lotniczy na kolana. Syjonistyczny kabał nie może pozwolić by prawda wyszła na pierwszy czoło. Dobra wiadomość jest taka, że ​​prawda jest ujawniana a syjonistyczny kabał i jego agenci są chwytani.”

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-16/the-man-taking-on-boeing-with-a-22-billion-jet-order-at-stake

  Wreszcie, w zeszłym tygodniu, Irlandia miała być może pierwszy strzał w zbrojnej rebelii przeciwko bankom. Tłum zaatakował uzbrojonych strażników bankowych, którzy wypędzili rodzinę z domu, w którym mieszkali od trzech pokoleń. Osiem pojazdów zostało podpalonych a strażnikom bankowym zaatakowanym kijami baseballowymi powiedziano aby nigdy nie wracali.

  https://www.thejournal.ie/child-dies-in-childcare-facility-in-cork-4398447-Dec2018/

 5. Marucha said

  Re 4:
  Benjamin Fulford… pochodzenie „polsko-żydowskie”…

  Czy to nie ten, co pisał, że tajne stowarzyszenie „Zielonych i czerwonych” liczące 6 milionów członków, w tym 1,8 miliona przestępców i 100 000 zawodowych morderców postawiło organizacji Illuminati ostateczny warunek, że Illuminati zostaną wręcz wymordowani, o ile nie przerwą swoich działań według planu zmierzającego do wyludnienia Ziemi. To chińskie stowarzyszenie weszło w sojusz z Rosją, Chinami, Indiami, Południową Ameryką, ASEANem, wolnymi krajami muzułmańskimi i Afryką, który to sojusz jednoczy się w powstrzymaniu planu Illuminati?

 6. NC said

  Re 4: Jak mawiało się kiedyś (czy jeszcze?) – „totalny odlot”

 7. wincenty said

  W kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników: 12 Polaków i jeden Czech.
  Pod ziemią pracowało 23 górników, w tym 22 Polaków.
  https://miziaforum.com/2018/12/21/film-12-polakow-nie-zyje-czy-musialo-tak-sie-stac-kto-jest/

 8. osoba prywatna said

  Lis polujący na kreta
  .https://www.youtube.com/watch?v=AEb8Fn63vwA

 9. wincenty said

  Szokująca konferencja o celowym niszczeniu polskich gospodarstw rolnych przez PIS

 10. Wieloimienny said

  Re 1

  No ciekawa strona.

  http://sredniowieczny.pl/apologetyka-poradnik/

 11. osoba prywatna said

  Karp bez ości? Zobacz, jak to zrobić
  .https://www.youtube.com/watch?v=095hUl_uazw

  Karp bez ości po milicki i z rozmarynem oraz skórką cytryny
  .https://www.youtube.com/watch?v=eEcMWl1jXFs

 12. osoba prywatna said

  W Przysietnicy Józef Wania prowadzi międzynarodowy gołębnik. Hodowcy z całej Europy powierzają mu swoje ptaki, które potem biorą udział w zawodach. Najlepsze są warte tyle co nowy mercedes!
  .https://www.youtube.com/watch?v=ilp11umz6MU

 13. andzia said

  Ksiądz Michał Wożnicki, Salezjanin wpadł w konflikt ze zgromadzeniem z powodu sprawowania Mszy Świętej wyłącznie w rycie rzymskim. Mimo, że pozwolono odprawiać Mszę Św.Trydencką w posoborowiu, ale postawiono warunek, że taki ksiądz musi również odprawiać Mszę pospborową. Ks.Wożnicki nie chciał jej odprawiać, to zabroniono mu sprawowania Mszy Świętej w kościele. Odprawia ją zatem w celi, gdzie urządził kapliczkę w Poznaniu. Ludzie, którzy przychodzą, nie mieszczą się w kapliczce, więc zdejmują drzwi i stoją na korytarzu. W tym adwencie mówił o kłamstwie i prawdzie. Polecam te adwentowe kazania księdza Michała. Tu ostatnie, jakie odsłuchałam: https://www.youtube.com/watch?v=1h5yFFa5D_Y

  I to jest kapłańska odwaga…
  Niech mu Bóg łaskaw będzie.
  Admin

 14. abcdef said

  Najlepszych Świąt Gajówkowicze, Pan Gajowy, a także (po bardzo krótkim namyśle, proszę mi wierzyć) jego Okrutni Zbójnicy. 2 (dwa) obrazki w celu większego uszlachetnienia naszych szlachetnych już dusz.

  Ponieważ obrazki są duże, wkleję je w 2 notkach — w tej i następnej.

  Ponadto, gdyby ktoś chciał posłać e-kartkę, ze zbioru malarstwa europejskiego, do żony, męża, dziatków — to proszę poszukać tutaj:
  https://www.wga.hu/index1.html

 15. abcdef said

  Portinari się nie pokazuje. Szkoda. Może Trzej Królowie się pokażą? Mozaika z Bazyliki Świętego Apolinariusza:

 16. NyndrO said

  Sprawdzam

 17. NyndrO said

  No i ban

 18. NyndrO said

  Kontynuując niejako ten temat, ten pzyjaciel i tak stracił zęby. Ale był zadowolony. Kumplujemy sie do dzisiaj.

 19. osoba prywatna said

  99 wyników BADAŃ, które pokazują straszliwe oblicze ISLAMU (+18)
  Przestępczość i recydywa
  Muzułmanie stanowią aż 20% wszystkich więźniów w Wielkiej Brytanii mimo, że tylko 5% populacji kraju jest tego wyznania.
  Źródło
  Imigranci w Wielkiej Brytanii stanowią aż 1/5 WSZYSTKICH podejrzanych o gwałty i morderstwa
  Źródło
  90% członków gangów nie jest białych.
  Źródło
  Czarnoskórzy stanowią zdecydowaną większość w statystykach seryjnych morderstw i ta dysproporcja zwiększa się stale
  Źródło
  39% skazanych za zabójstwo policjanta jest czarnych, mimo że stanowią oni tylko 12% populacji………….
  http://sredniowieczny.pl/islam-99-wynikow-badan/

 20. NyndrO said

  Zresztą złożyliśmy się na mostek, b jednak mu (mUuuuuuuu) ja kły wybiłem.A jako Kumpel spełniał tyko moją prośbę. I tak było warto.

 21. Barnaba said

  Wierszyk z przestroga

  Spotkanie bylo mle
  Bron Boze nic na sile
  Patrzylem w oczy piekne
  Trzymalem ja za reke,
  A ona mnie za palec
  Jakbym byl jaki malec

  Ale juz po polnocy,
  Gdy wyciagnolem kocyk
  I leglismy wzdluz siebie,
  Poczulem sie jak w Niebie.

  Wtem szczescie moje pryslo
  Choc bylo tak blisko.
  Szepnela ” jestem z PiS-u „,
  No i… doznalem zwisu.

  A teraz czas na Moral
  Co dzwieczy niczym horal:
  To jedno musisz wiedziec
  Odbiorco moj kochany,
  Ze PiS rozpieprza wszystko
  Nawet i Twoje plany !

 22. gość said

  SUWERENNY PIENIĄDZ POLAKÓW

  .https://youtu.be/iqJYeheK4vY

 23. gość said

  Trump tworzy wojska kosmiczne

  Prezydent Donald Trump wydał Pentagonowi rozkaz utworzenia nowego rodzaju dowództwa – dowództwo kosmiczne ma dać początek budowie sił mogących działań w nowym teatrze wojny.

  http://orwellsky.blogspot.com/2018/12/trump-tworzy-wojska-kosmiczne.html

 24. gość said

  Przełomowe rozwiązanie już działa. Samochód elektryczny naładujesz w trzy minuty

  Ładowanie samochodu elektrycznego szybkie jak tankowanie auta benzyną do pełna? Wygląda na to, że naukowcom odpowiedzialnym za projekt FastCharge udało się tego dokonać.

  https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/587582,samochod-elektryczny-szybkie-ladowanie-porsche-fastcharge.html

 25. jojo said

  BARDZO WAŻNE

  https://treborok.wordpress.com/sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu/?preview=true

 26. jojo said

  Nie trzeba wojny, wystarczy PiS
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/22/nie-trzeba-wojny-wystarczy-pis/

 27. Ech i jak tu "huzia na Józia" się nie wpisać. said

  @4 Wy żydki tak durne jesteście, że wypisujecie takie bzdury. Walicie tymi waszymi łebkami w chrześcijański murek i nie możecie Go rozwalić. Chrystus powiedział; „żadne piekielne moce Go nie zdobędą”,. włącznie z Fylfordem żydem i jego żółtymi smokami.

 28. Ech said

  Polin – jidysz – Pojln, przypisywane jest krakowskiemu rabinowi Mojżeszowi Isserlesowi 1510-1572., którego król Zygmunt Stary mianował rabinem gmin żydowskich woj. krakowskiego.

  W 1492 wygnani z Hiszpanii, Portugalii i Niemiec żydzi dotarli do Polski. Nazwę kraju odczytali jako Polin, w ich mniemaniu – tu spocznij.
  Rabin Isserlest pisał w XVI wieku; tu w tej gościnnej ziemi nie ma tej zawziętej nienawiści do nas, jak w Niemczech.

  Żyd, ostatni rytualny rzezak z Pragi, Srul Warszawer powiedziel; to co żydzi myśleli, dlaczego Polin, bo tam gdzie mieszkasz to twoje.
  Tak oto ostatni rzezak wytłumaczył Polakom, na jakiej podstawie żydzi wzięli Polskę na własność.

  Żyd Srul Warszawer z kolei postawił diagnozę zgodną z żydowskim prawem chazaki, które oznacza nabycie prawa własności przez zasiedzenie.

  To jest podstawą istniejącej obecności żydów w Polsce.

 29. Boydar said

  Czyli wszystko zakończyło się wesołym oberkiem, tak trzymać ! (to do dzielnego Pana Nyndr0)

 30. osoba prywatna said

  Santo & Johnny – Sleep walk
  .https://www.youtube.com/watch?v=YBRCvVpknvg

 31. Zbyszko said

  Zachęcam do obejrzenia relacji z konferencji nt handlu polskimi dziećmi :
  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/146905,zatrzymac-handel-dziecmi

 32. revers said

  Jutro zaloba narodowa z powodu smierci 12 polskich gornikow od wybuchowego metanu w jednej z kopaln na terenie Czech.

  Jakies refleksje z tego powodu, oprocz wizyt Morawieckiego w Czechach i wsczecia sledztwa przez prokurature niby polska?

 33. revers said

  Ne dla wszystkich wyjscie z Polin za chlebem bedzie w te swieta szczesliwe ….

  a tyle kopaln zamkniezo za CO2, lub zgineli gornicy za CO2, gdy groznijeszy metan zostaje bez koszernej indeksacji, zwlaszcza z biogazow, krow i podziemia w kopalniach gdzie pracuja tez ludzie..

 34. lewarek.pl said

  https://kresy.pl/wydarzenia/w-ukrainskim-parlamencie-zgloszono-projekt-uchwaly-ws-wypowiedzenia-wojny-rosji/

  ——
  Ależ niech wypowiadają!
  Szojgu się chyba obsika ze śmiechu.
  Admin

 35. Marucha said

  Re 32:
  Nie upolityczniałbym tej strasznej katastrofy.

  Warto by jedynie sprawdzić, czy górnikom zapewniano bezpieczne warunki pracy (tzn. na tyle bezpieczne, na ile to możliwe). Podobno czujniki metanu były zasłaniane?

 36. revers said

  ad4

  George Bush jeszcze rankiem 9 wrzesnia 2001 roku widzial sie z Bin Ladenem jak „rodzina” krolow ropy, tak podaj zrodla anty iluminackie i kabaly..

 37. Sebastian said

  Do tajemniczej i makabrycznej zbrodni doszło w Maroko w prowincji Al Haouz. W pobliżu góry Tubkalu odnaleziono zwłoki dwóch turystek z Norwegii i Dani. Turystki ze Skandynawii miały obcięte głowy. W marokańskiej prasie pojawiły się również informacje, jakoby kobiety przed śmiercią zostały zgwałcone.

  http://sioe.pl/wideo-18-film-z-bestialskiego-morderstwa-dunki-i-norwezki-w-maroku/?utm_source=Facebook&utm_medium=CezaryW&utm_campaign=CezaryW&fbclid=IwAR3kHum_l9fRqRK9K1yC7mCBUY85zBNvSCd32A7jzYGK85F5DHsMzpyNxcU

 38. revers said

  Wiecej za soki z PL w VAT-cie, zagranicy i unijenj picy nie dotyczy, czyli nowy terroryzm fiskalny Morawieckiego na rolnikow i sadownikow Polskich lub soki z Aronii …

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-znow-chce-podniesc-VAT-za-soki-i-napoje-zaplacimy-wiecej-7632854.html

 39. osoba prywatna said

  Gorąco na Krymie! Lotnictwo USA sprawdza, co dzieje się w okolicach półwyspu. Wokół terenów granicznych Rosji i Ukrainy co kilka dni pojawiają się samoloty oraz bezzałogowe drony rozpoznawcze.
  https://nczas.com/2018/12/21/goraco-na-krymie-lotnictwo-usa-nad-polwyspem-fotomapy/

 40. osoba prywatna said

  Rafako E-bus to pierwszy polski autobus elektryczny z baterią pod podłogą.
  https://dziennikzachodni.pl/rafako-ebus-to-pierwszy-polski-autobus-elektryczny-z-bateria-pod-podloga-premiera-w-raciborzu-zobaczcie-zdjecia/ar/13754967

  No to ile rzydy na nim zarobią?
  Admin

 41. osoba prywatna said

  Niestety, nie uda mu się już pobić ani tego, ani żadnego rekordu. W ostatni piątek Irv Gordon zmarł w wieku 77 lat. “Samochód jest wciąż w lepszym stanie niż ja” – żartował raz w jednej z rozmów.
  https://leftlane.pl/2018/11/19/nie-zyje-wlasciciel-samochodu-z-najwiekszym-przebiegiem-w-historii/

 42. osoba prywatna said

  Przejęcie Wisły Kraków. W tle ziemia warta 100 mln złotych
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/przejecie-wisly-krakow-w-tle-ziemia-warta-100-mln-zlotych/4je2fj5

 43. osoba prywatna said

  Zgwałcił kobietę w pociągu? Policja poszukuje tego mężczyzny. Rozpoznajecie go?
  .https://i.iplsc.com/radek-sikorski-dostal-prace-na-harvardzie/0004TUZTPN70HGTQ-C122-F4.jpg
  http://szczecin.eska.pl/newsy/zgwalcil-kobiete-w-pociagu-policja-poszukuje-tego-mezczyzny-rozpoznajecie-go/751596

 44. osoba prywatna said

  Tego dnia około godziny 15:00 oddziały UPA (Ukraińska Powstańcza Armia) zaczęły otaczać miejscowość Toustobaby. Ich liczba była szacowana na około 500 ludzi. Wykorzystano moment, kiedy około 30 uzbrojonych mężczyzn wyjechało ze wsi do gajówki po drewno.
  https://historykon.pl/kalendarium-historyczne/22-grudnia-1944-roku-82-polakow-zostalo-zamordowanych-przez-upa-ukrainska-powstancza-armia-w-toustobabach-na-wolyniu

 45. osoba prywatna said

  Od malucha do wielkiego miśka
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=LIHwqDMgbhw

 46. osoba prywatna said

  Latem 1943 roku Małgorzata Twardecka, samotna matka żyjąca w okupowanej przez nazistów Polsce, otrzymała złowieszczy rozkaz, by następnego ranka przywieźć swojego pięcioletniego syna do lokalnego biura rady miejskiej. Został wysłany na wakacje, aby poprawić swoje „zdrowie”.
  http://szkolastandard.pl/blog/item/19-whn-dzieci-uprowadzone-przez-hitlerowcow

 47. Boydar said

  https://opinie.wp.pl/swiety-mikolaju-patronie-ateistow-modl-sie-za-nami-w-swiecka-gwiazdke-6330211881076865a

 48. osoba prywatna said

  Marokańskie biuro podróży jest rozbawione zabójstwem skandynawskich kobiet!
  https://newsbook.pl/2018/12/21/marokanskie-biuro-podrozy-jest-rozbawione-zabojstwem-skandynawskich-kobiet/

  Seks z trupem.
  https://newsbook.pl/2018/12/21/wlamal-sie-do-zakalcu-pogrzebowego-by-wspolzyc-z-trupem/

 49. osoba prywatna said

  Polski raper stanie przed sądem za antysemicki kawałek
  https://www.cda.pl/video/267478292

  https://glamrap.pl/polski-raper-stanie-przed-sadem-za-antysemicki-kawalek/

 50. osoba prywatna said

  Motyle poruszające się jak ryby
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=SzgIqdEOeRc

 51. osoba prywatna said

  „Wiesz co? Syria jest twoja”. Kulisy rozmowy Erdogan-Trump
  https://wiadomosci.wp.pl/wiesz-co-syria-jest-twoja-kulisy-rozmowy-erdogan-trump-6330301654431873a

 52. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201812219439159-karp-Polska-Boze-Narodzenia-swieta-Sputnik/

 53. andzia said

  Telewizja pisowska prowadzi akcję pod tytułem: zaproś imigranta na wigilię. https://www.youtube.com/watch?v=D_w3ScAl5LA
  Ciekawe czy kurskowatość i kaczorowatość zaproszą. Przykład idzie z góry. Jak naczialnik zaprosi, to i pozostałe pisiory nie zechcą być gorsze. Kurski jeleni szukacie?
  A tu m.in. o uboju rytualnym, który wwedług wierzeń rzydowskich powinien przynosić zwierzętom cierpienia: https://www.youtube.com/watch?v=IM-V3vi9qBQ
  Rabin Uszkin został ułaskawiony przez Trumpa, bo uwięziono go,gdyż tytułem oszczędzenia na rezakach, zatrudniał i wykorzystywał do uboju rytualnego biednych gojów. zamiast mamroto-rzeżników z plemienia.

 54. osoba prywatna said

  Na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał w czwartek Sąd Rejonowy Lublin-Zachód 42-letniego Mirosława P. za znieważenie w Lublinie młodej muzułmanki z Niemiec, uczestniczki wycieczki. Sąd nakaz mu też pisemne przeproszenie pokrzywdzonej.
  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-lublin-wiezienie-za-oplucie-muzulmanki,nId,2741571#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 55. osoba prywatna said

  „Było mi ciepło bo miałem gorączkę”. Niezły zj*b.
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-kolarz-uratowany-przed-zamarznieciem-probowal-przejechac-syb,nId,2741484#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

 56. osoba prywatna said

  „Rodzina odradzała jej tę podróż”. Bestialski mord turystek ze Skandynawii. Czy Maroko jest bezpieczne?

  Pełen cytat z pana eksperta:
  „Bogusław Zagórski, arabista i islamolog, dyr. Instytutu Ibn Chalduna reaguje spokojnie. – Takie incydenty jednostkowe nie mają żadnego znaczenia. Prawo wielkich liczb mówi, że one mogą zdarzyć się wszędzie, i w Paryżu, i w Alpach, i w Warszawie. Bardzo mi żal tych dwóch kobiet, ale do takich incydentów podchodzę spokojnie. Na podstawie jednostkowych zdarzeń nie można wobec żadnego kraju wyciągać konsekwencji i oceniać go w kategorii bezpieczeństwa – mówi naTemat.”

  i jeszcze jeden z komentarzy:
  „Nie, to nie był incydent, a dziewczynom nie poderżnięto gardeł. Żywym, półnagim dziewczynom, zaskoczonym w namiocie, broniącym się, wyciągającym ręce i wzywającym pomocy, powoli nożem oderżnięto głowy, po czym sponiewierano ciała, a głowy były noszone za włosy. Wszystko to w strumieniach krwi. Redakcja też niech sobie ten film obejrzy, warto wiedzieć o czym się usiłuje napisać artykuł.
  Ale ekspert podchodzi do tematu spokojnie
  https://natemat.pl/258451,zabojstwo-turystek-z-danii-i-norwegii-czy-maroko-jest-bezpiecznym-krajem

 57. osoba prywatna said

  Jest duża szansa NATO, iż to debilne kałbojskie żołdactwo samo się pozabija.
  https://wiadomosci.wp.pl/zima-zaskoczyla-zolnierzy-z-usa-humvee-w-rowie-6329696139536513a

  Żołnierze amerykańscy uderzyli w drzewo
  https://www.asta24.pl/2018/12/21/zolnierze-amerykanscy-uderzyli-drzewo/

  .https://media.nbcwashington.com/images/1200*680/military+coffins+.jpg

 58. osoba prywatna said

  Co prawda artykuł pisany jest przez jakiegoś amerykańskiego liżydupę, jednakże nas interesuje sposób pozyskiwania hamerykańskich łbów do armii.
  I jeśli faktycznie mają takie przywileje, to nie dziwota, że chcą walczyć dla korporacji.
  … Jeśli ktoś przebywa nielegalnie ale chce zalegalizować swój pobyt i zostać obywatelem zaciąga się do wojska. Kontrakt wojskowy trwa zwykle 5 lat. Kontrakt zapewnia poborowemu stałe żródło finansowania w postaci 2/3 średniej pensji. Żołnierz nie płaci czynszu, jedzenie dostaje za darmo, często zmienia przydział jednostki – średnio w czasie pięciu lat kontraktu – dwukrotnie okrąża kulę ziemską, czyli zwiedza świat. Dodatkowo zdobywa zawód i umiejętności niezbędne po przejściu do cywila…
  http://navigations.blox.pl/2017/03/USA-Obywatelstwo-przez-wojsko.html

 59. Ale dlaczego? said

  Watykan odmawia azylu dla Asii Bibi!:
  https://medianarodowe.com/watykan-odmawia-azylu-dla-asii-bibi-kard-parolin-to-wewnetrzna-sprawa-pakistanu/

  Aż mi się nie chce tego komentować…
  Panie, widzisz i nie grzmisz! Tylko powiem.

 60. osoba prywatna said

  Tak sobie kałboje z blackwaters poczyniali w Iraku.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=RCim6TgiPBo

 61. Ale dlaczego? said

  Kondominium amerykańsko-niemiecko-eskimoskie. Pan Nikt – Tomasz Gryguć:
  .https://www.youtube.com/watch?v=dsQOQJSLxK8

 62. Kwal said

  Oto co powiedział dzisiaj w radio RMF FM czołowy Polski Judaista bp. Gadecki- ” Tendencja liberalna albo skrajnie liberalna, która chce wyeliminować chrześcijaństwo z życia Europy, dąży do tego, żeby zapomnieć o świętach, zapomnieć o chrześcijaństwie. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie jest jej przekonanie. Musimy to wszystko brać pod uwagę i wskazywać na to, że zamiast eliminować trzeba akceptować. Zamiast eliminować krzyż, zamiast eliminować gwiazdę Dawida, zamiast eliminować półksiężyc, trzeba uczyć szacunku dla każdej religii i dla każdego człowieka” …czy to jest logiczne ? Moim zdaniem nie…

  Pierdoły żydowskie.
  Admin

 63. osoba prywatna said

  Amerykański lotniskowiec atomowy wpłynął do Zatoki Perskiej. Napięcie na linii USA-Iran
  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Lotniskowiec-atomowy-USA-wplynal-do-Zatoki-Perskiej

  Grupa uderzeniowa lotniskowca to podstawowe narzędzie projekcji siły z dala od macierzystego terytorium. Stany Zjednoczone, mając w linii dziesięć tego typu formacji, są w stanie za ich pomocą kontrolować większość światowego handlu morskiego i narzucać innym rozliczenia (m. in. w handlu ropą) we własnej walucie, co jest jedną z podstaw ich mocarstwowej pozycji, analogicznie jak w przypadku pop…
  .https://web.facebook.com/3wojna/photos/a.116474681713129/1325479327479319/?type=3&theater

 64. gość said

  St. Michalkiewicz: Duda przed Trybunał Stanu za wywiezienie na Ukrainę 1mld€uro! #151 KNews

  .https://youtu.be/0W5soffbyTY

 65. Czaruś said

  Kochani, bardzo ważne!
  Tylko do 30.12. br. możemy się sprzeciwić wprowadzeniu w Polsce technologii 5G, która jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia ludzi, zwierząt, ptaków, owadów, drzew i roślin. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego. Ogłosiło konsultacje niedawno i tak, aby się społeczeństwo nie dowiedziało. Ważne linki: https://www.youtube.com/watch?v=ghDRvzsm-7I (Ewa Pawela 5G – ludobójstwo zaplanowane na Polakach), https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12309654/12497421/12497423/dokument366638/pdf.
  TU należy zagłosować przeciwko: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12318651/katalog/1255335#12553351
  Uważąją, że kto nie zagłosuje, to jest „za”.
  Poza tym życzę Gospodarzowi i Gościom gajówki – spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny i Jego Matki Najświętszej w nadchodzącym Nowym Roku AD 2019.

 66. Wieloimienny said

  Nie mogę odnaleźć artykułu na Gajówce. Pamiętam, że była tam dyskusja o Targowicy. Dyskutowano, że Targowica to nie była zdrada, że familia, partia hetmańska chcieli ratować Polskę. Kto pamięta pod którym artykułem to było? Jakoś miesiąc temu.

  Coś jest tutaj:
  >https://marucha.wordpress.com/2018/05/04/bajki-trzeciomajowe/
  >https://marucha.wordpress.com/2018/03/02/wolne-tematy-15-2018/
  >https://marucha.wordpress.com/2018/11/04/felieton-kataryniarski/
  Admin

 67. Wieloimienny said

  Gajowy @

  Chodziło o ten ostatni link. Dziękuję.

 68. gość said

  CZY WICEPREMIER GLIŃSKI ODWOŁA WRESZCIE DYREKTORA KL AUSCHWITZ piotra cywińskiego?

  Małe litery to nie błąd, to zejście do poziomu tego człowieka po lekturze wpisu
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24519&Itemid=100

  Biało-czerwona flaga to symbol zakazany przez Muzeum Auschwitz kierowane przez Piotra Cywińskiego. Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych zostało ukarane za to, że jeden z jej przedstawicieli na obchodach rocznicowych pojawił się z niewielką, flagą w barwach narodowych.

  Szanowni Państwo, z przykrością i niedowierzaniem informujemy że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne pismo z Muzeum Auschwitz, z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 r.
  Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) „ukarało” nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flagę, która tak strasznie „przeszkadzała” na ubiegłorocznej uroczystości.
  Muzeum Auschwitz nie znosi głosu prawdy, bo PRAWDA OSKARŻA!!! – czytamy na Facebooku Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34808

 69. Rafal Cz. said

 70. Rafal Cz. said

  ad 69

  Teraz zrozumialem Rewolucje ale nie jako ruch narodowy,rosyjski.
  To z zewnatrz kierowano Rosja. (prosze se zapoznac z owczesna sytuacja geo-poltyczna.)jest raczej bezprzeczne rzecz w tym

  ze Rosja miala zostac potega militarna pd kuratela zydowskich komisarzy.
  To sie nie udalo. Rosjanie zlikwidowali caly pulk stanowiacy zydowski przyczulek(3000 zydow).

 71. revers said

  „Rosja opublikowała trzy protokoły przesłuchań marynarzy ukraińskich [1], zatrzymanych w trakcie incydentu kerczeńskiego w dniu 25.11.2018 r., oraz jeden dokument (v. foto) znaleziony na pokładzie jednego z okrętów.

  Zgodnie z tym dokumentem i zapisami wideo, przedmiotowy incydent został zaplanowany przez Ukrainę we współpracy z obcymi mocarstwami. W celu koordynacji działań umieszczono na pokładach dwóch oficerów ukraińskiego wywiadu wojskowego. To właśnie oni zabraniali marynarzom ukraińskim odpowiadać na sygnały Rosjan, gdy ukraińskie okręty wojenne weszły na wody terytorialne Rosji, uważane przez Ukrainę za należące do niej.”

  http://www.voltairenet.org/article204188.html

  Jest tez ciekawy artykul na volairenet Thierrego Mayssena dlaczego ussamni i sojusznicy wycofali sie z Syrii, powodem jest nowy rosyjski system Polyana D4M1, ktory lokalizuje i automatycznie naprowadza, nawet stare rakiety na cel wszystko co z obcym kodem lata w powietrzu do odstrzalu w obrebie 500-800 km2.

  Oczywsicie przebiegli rzymainie polecieli pierwsi do Moskwy by otrzymac kody bezpieczensnstwa dla swych samolotow, nawet nie ruszyl ich zestrzelony iluszyn w incydencie przy granicy z Izraelem, ale nic z tego, nie na da.

  http://www.voltairenet.org/article204431.html?fbclid=IwAR0CuT6aHxYZSRoYXToWTrQJHXcQVXXo6MEPaU-yYhVjLiugdBPc3xYPIbo

  tylko po niemiecku.

 72. revers said

  ad68

  bo polski nie ma, ani polakow, szalikowcow, zadymiarzy malo sie liczy lub inne szabasgoje w nadreprezentacji w gudlajskich partiach politycznych.

  http://blogpublika.com/2018/12/22/stowarzyszenie-rodzin-polskich-ofiar-obozow-koncentracyjnych-apeluje-do-wszystkich-polakow-o-wsparcie/?fbclid=IwAR2ozCSUtc65XZHidZ4v-_3jdRUC6IM6V49lXfU_eyXBe9F0BdgKZACse4Q

  tych miejsc w PL jest coraz wiecej z napisami „Polen einttrit verboten”, lub mowienie po polsku w niektorych gudlajsko-niemieckich zakladach pracy na terenie PL, to sa tez muzea zydowskie, kibuce, synagogi,

 73. SPARTAKIADA BANDEROWSKA

  Fryderyk Wielki mawiał: KTO MA CZECHY MOŻE BYĆ PANEM EUROPY. Irlandczyk Orwell, który przewidział upadek Folwarku Żydowskiego w roku 1984 czyli skutku paktu Rokefeler-Jaruzelski, powiedział zaś: POLSKA TO SERCE EUROAZJI. KTO PANUJE W POLSCE JEST PANEM EUROAZJI A TYM SAMYM AMERYKI. Potwierdziło się to aneksją przez Pekin MOIM AEROBUSEM Morza Południowochińskiego – geograficznej podstawy amerykańskiej doktryny imperialnej.
  Wcześniej powiedział to w Izbie Gmin Lord Admiralicji Winston Churchill: KARAWELE KOLUMBA DAŁY HISZPANII AMERYKĘ, A TERAZ DWIE NIEMIECKIE FREGATY, GUBEN I BRESLAU, DAŁY NIEMCOM AZJĘ. Churchill URATOWAŁ Imperium przed podziałem go przez USA i Niemcy po konfrontacji na Morzu Południowochińskim znalezieniem ROPY w Nigerii, która WYGRAŁA Wielką Wojnę.
  Amerykanie modlili się ŚWIĘTY STALINIE, BROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI czyli Piastami. Stalin był ZARZĄDCĄ Folwarku Rokefelera, który powstał po bitwie Warszawsko-niemeńskiej: XVIII DECYDUJĄCEJ Bitwy w Historii. Rotszyldy płacili Mauserom, których rozstrzeliwali Polacy, więc ci dezerterowali, a Po Niemnie Trocki uwolnił Dzierżyńskiego, który ze Stalinem SPRZEDAŁ Południową Mongolię nacjonalistom chińskim i Północną Mandżurię Samurajom za najemników chińskich i japońskich, którzy rozgromili eserów na Syberii i Powołżu oraz wygnali Polaków z Odessy. Kitajcom i Nipom płacili nie Rotszyldy a Rokefelery, którzy JECHALI na krakowskim patencie Łukasiewicza, co było fundacją Folwarku Żydowskiego. Trocki był agentem Rotszylda a Stalin Rokefelera, który URATOWAŁ USA przed Pożarciem przez PIASTÓW.
  W r. 1984 Rokefeler ROZGROMIŁ Urszulę Sipińską więc ja musiałem jechać do RFN, aby złożyć zeznania o Satelitarnej Detekcji Złota, gdyż Rokefeler SPRZEDAŁ Folwark Żydowski Batenbergom za Złoto Indyjskie. Zaczęło się fikuśnie: Nikołaj Podorny tak NADOJAD Gierkowi Sportowym Banderyzmem, że ten kazał go śledzić, i I. raport jaki otrzymał od Lubkowiczów był o Satelitarnej Detekcji Złota jako spółce Podgorny-Batenberg. Gierek kazał Sportowego Banderowca wyrzucić Na Zbitą Morde.

 74. Lily said

  Wojsko swiatowego”stroza porzadku”,
  opuszcza Syrie,i co dalej.

 75. Do lutego 2019 Księżyc będzie jeszcze jasno świecił, póżniej zostanie zanieczyszczony oszustwami żydowskimi: Starym Testamentem oraz Testimony of Holocaust – dostarczonymi przez rakietę izraelską.

  Więcej: https://theuglytruth.wordpress.com/2018/12/22/israel-is-sending-holocaust-testimony-and-a-torah-to-the-moon/#more-191363

 76. ech ja said

  „Ekstremalny antysemityzm głosiła ideologia niemieckiego nazizmu, doprowadzając do próby wyniszczenia narodu żydowskiego w okupowanej Europie” – cytata z żydowskiej Wiki-piki, czyż może być większa pochwała Narodu Białego, niż ta publiczna, osobista dedykacja żydów.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm

 77. 68
  Gosc
  Polacy powinni spontanicznie domagac sie oddania muzeum martyrologii narodu polskiego w Oswiecimiu w rece narodu polskiego.
  Zarowno miasto jak i muzeum znajduja sie na polskiej ziemi nikt nie ma prawa zdelegalizowac polskiej flagi na polskiej ziemi.

 78. Boydar said

  @ Pan Rafał

  Szybko Panu poszło, gratulacje.

  @ Pan Kwal (62)

  O szacunku dla gojów nic ob. Gądecki nie wspomniał … na drzewo !

 79. nikita said

  Nagrania dokumentujące kupowanie głosów podczas wyborów samorządowych 2018 we Włocławku

 80. nikita said

  Musisz to wiedzieć(372) Gdzie USA przerzuci wojska z okupowanej wcześniej Syrii?

 81. osoba prywatna said

  Owady pędzą na ratunek: Chińczycy tworzą armię karaluchów do utylizacji śmieci (wideo)
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812239447046-owady-karaluchy-sputnik-chiny-utylizacja-smieci/

 82. osoba prywatna said

  Gang Olsena to przy nim fachowcy. Imigrant napadł na bank na Spitsbergenie. Nie wiedział, że wszyscy chodzą tam z bronią
  https://nczas.com/2018/12/22/gang-olsena-to-przy-nim-fachowcy-imigrant-napadl-na-bank-na-spitsbergenie-nie-wiedzial-ze-wszyscy-chodza-tam-z-bronia/

 83. osoba prywatna said

  Re 82
  Szyderca 22/12/2018 at 11:07
  Spitsbergen ma ciekawy status prawny. Należy do Norwegii, ale KAŻDY OBYWATEL KRAJÓW, KTÓRE PODPISAŁY TRAKTAT SPITSBERGEŃSKI (ponad 40 krajów, w tym Polska) MA PRAWO TAM ZAMIESZKAĆ jeśli udowodni, że jest w stanie się tam utrzymać. Norwegii nie wolno trzymać tam baz wojskowych ani fortyfikacji. Rosji wolno, bez zgody Norwegii, otwierać tam kopalnie i wydobywać kopaliny. Traktatowo podatki na Spitsbergenie nie mogą być wyższe niż są niezbędne do funkcjonowania Spitsbergenu i muszą być w całości wydane na Spitsbergenie, nie mogą być transferowane do Norwegii. Obecnie trwa awantura prawna czy na analogicznej zasadzie jak prawo do kopalin, Rosji przysługuje prawo do rybołówstwa na wodach Spitsbergenu.

 84. nikita said

  Energa wysyła przedsiębiorcom nowe taryfy energii elektrycznej, w których ceny rosną nawet o ponad 40 procent.

  Na argument szefa jednej z firm, że kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że „nie będzie podwyżek cen energii” przedstawiciele spółki odpowiedzieli: „są to wyłącznie informacje medialne”…
  http://www.wojskonews.pl/article,energa_podnosi_ceny_pradu_o_40_proc_obietnica_premiera_to_informacje_medialne.html

 85. osoba prywatna said

  Pozwolenie na broń będzie wydawane na podstawie opinii skrajnie lewicowych organizacji?
  https://wprawo.pl/2018/12/22/skandal-omzrik-i-stowarzyszenie-nigdy-wiecej-decyduja-kto-moze-dostac-pozwolenie-na-bron/

 86. osoba prywatna said

  To już totalne szaleństwo. Powstała inteligentna prezerwatywa. Powie Ci prawdę na temat seks-podbojów
  https://nczas.com/2018/12/23/to-juz-totalne-szalenstwo-powstala-inteligentna-prezerwatywa-powie-ci-prawde-na-temat-seks-podbojow/

 87. Lily said

  ” Wszedzie mamy,swoich ludzi”.S.P.
  http://www.targetfreedomusa.com/breakthrough-research-on-the-greater-israel-project-cracking-the-code/

 88. re1truth2 said

  re 73
  Dla wątpiących w prawdziwość informacji o Satelitarnej Detekcji Złota Pana Wandaluzji…
  z sieci:
  „wykorzystanie zobrazowań hiperspektralnych pozyskanych za pomocą spektrometru obrazującego AVIRIS (Airborne Visible and Infrared Imaging Spectrometer) i sposób przetwarzania tych danych dla potrzeb kartowania geologiczno-złożowego, w kontekście poszukiwań metali szlachetnych.
  Polami testowymi były obszary górnicze Bodie i Paramount w Kalifornii USA, dla których dokonano rejestracji systemem AVIRIS z pułapu 25 km. …
  1. SAM (Spectral Angle Mapping),
  2. „USGS TRICODER ALGORITM”,
  …Wyniki tego rodzaju analizy stanowią podstawę do sporządzenia mapy mineralogicznej, która może być wykorzystywana z powodzeniem dla potrzeb eksploracji geologiczno-złożowej. „

 89. Wieloimienny said

  Krótki opis korwinizmu:

  https://braciasamcy.pl/index.php?/topic/3647-liberalizm-i-korwinizm-ściema-dla-naiwniaków/

  W ciągu mojej jedenastoletniej działalności na forach internetowych byłem już określany wieloma zaszczytnymi tytułami honorowymi. Byłem heretykiem, faszystowską kurwą, dezinformatorem i żydem. Ostatnio jednak awansowałem na (uwaga!) socjalistę i czerwoną komunistyczną kurwę którą trzeba powiesić. Przyznam, że jestem z siebie dumny. Po tylu latach awans mi się należał! Tylko nie rozumiem czy można być jednocześnie kurwą faszystowską i komunistyczną? I nie wiem kim mnie nazwą dzielni internauci w przyszłości, ale z chęcią zgarnę kolejnego honoris causa!

  Gdy tak biorę udział w dyskusji z korwinowcami to ogarnia mnie przerażenie! Ludzie ci są bardziej niebezpieczni niż lewactwo. Mają najmocniej ze wszystkich grup politycznych wyprane mózgi. Wielu z nich już nawet Kościół i samego Boga nazywa socjalizmem bo ich zdaniem chcą wszystkiego zakazać. Takie gadanie „nikt nie powinien zakazywać aborcji. W warunkach wolności każdy sam decyduje co chce zrobić.” albo „wszystko w Polsce poza armią i policją należy sprywatyzować i ten to kupi, kto da więcej.” – czyli żyd będzie mógł sobie kupić, tak działa wolny rynek! I te chuje jebane się mienią prawicą!!!
  Każdego wyzwą od socjalistów! Zbiorowe opętanie albo schizofrenia paranoidalna.

  Wczoraj wszedłem na bloga jednego z korwinowców, który cieszy się, że Piskorski siedzi, bo to „marksistowski nacjonalista”.

  Zastanawia mnie ten sojusz Ruchu Narodowego z tymi pojebami. Czy chodzi tylko o wejście do parlamentu unii czy może środowisko narodowców zostało już tak mocno zinfiltrowane przez korwinowców, że to początek końca RN? Jedni i drudzy widzą jakąś czerwoną hołotę cokolwiek to jest?! Dwaj moi znajomi, którzy w czasach szkoły byli narodowcami dziś głosują na korwinowców.

  Ktoś z tutaj obecnych ma jakieś kontakty z Ruchem Narodowym. Czy ktoś zna tych ludzi od wewnątrz? Co to są za jedni i czego się można po nich spodziewać? Będę wdzięczny za szczere odpowiedzi.

 90. osoba prywatna said

  Warszawa: Młody Ukrainiec skakał po aucie Straży Miejskiej i chwalił się nagraniem…
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/warszawa-mlody-ukrainiec-skakal-po-aucie-strazy-miejskiej-i-chwalil-sie-nagraniem-2018-12

  ———-
  Takie typowe ukraińskie poczucie humoru. Podobno niektóre małpy też je posiadają.
  Admin

 91. Boydar said

  I taka „straż” ma nas bronić ? Przed kim !?!? Przed babcią handlującą podstępnie szczypiorkiem ?

  Banda gnoi, tam ich miejsce gdzie i tego ukraińca.

 92. NICK said

  Małpy?
  Nie znam gatunku acz nie słyszałem by RZEŹ WOŁYŃSKĄ sprawiły.
  Natomiast tzw. ukraińcy?
  Wiadomo.

  P.S. Pewnie trzeci raz na płot mi wjadą.

 93. brys said

  Dawniej pachołki miejskie nie raz brały bęcki. A i nie raz rajców wieszano.

 94. Ale dlaczego? said

  AD. 89
  Też swego czasu toczyłem kilka wojenek internetowych z prymitywami od „libertarian”.
  Dokładnie taka sama wada mózgu jak u zapienionego lewaka. ZERO możliwości rozmowy czy dyskusji na argumenty.
  Osobiście nie przejmuję się takimi idiotami. Zresztą choroba zwana fanatyzm dotyka osób z różnych kręgów ideologicznych… Zawsze są niebezpieczni w swym narzucaniu reszcie jedynie słusznej PRAWDY…

 95. NICK said

  „prawdy”.
  Raczej.

 96. Ale dlaczego? said

  Ciekawy tekst z często linkowanego Sputnika:

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803067487476-Byc-Zydem-w-Polsce-IPN-Anne-Applebaum-Zofia-Babczynska-Jelonek/

  Linia programowa Sputnika jest więc jasno określona.
  Dodam od siebie, że mądrzy Polacy nie mają za złe Żydom tego, że są wśród nas, ale tego, że starają się nami rządzić nie tylko fizycznie, ale i narzucając nam swoją narrację. I kłamstwa.
  To że Polska nie jest krajem Żydów, to już inna bajka. Żydzi korzystają z gościnności Polaków.
  Nie ma innej narodowości w Polsce, która swoimi pretensjami i żądaniami choć w 1/10 dorównywała by Żydom. Zresztą na całym świecie, nie tylko u nas.

  Ale to dla wielu Żydów antysemityzm 😉

 97. Ale dlaczego? said

  AD. 95.
  To było ironicznie 😉

 98. Judasz said

  Warto posłuchać Putin gra Mazurka Dąbrowskiego

 99. NICK said

  Wiem.
  A swoje pisać chcę.
  Na zasadzie Lejba Kohne?
  Hej.

 100. NICK said

  Poza tym, że Judasz zapodał sobowtóra.
  To CO?
  Chciał przekazać, hę?

 101. osoba prywatna said

  Dlaczego Polacy nie buntują się przeciwko nadmiernemu fiskalizmowi?
  https://politykapolska.eu/2018/12/21/dlaczego-polacy-nie-buntuja-sie-przeciwko-nadmiernemu-fiskalizmowi/

 102. osoba prywatna said

 103. Judasz said

  Ad.100.
  No ale przyznaj, sobowtór jak i Mazurek wyszedł z klasą.

 104. Greg said

  Judasz też ,,odszedł” z klasą, ha, ha.

 105. andzia said

  Kto jest na Stolicy Piotrowej? Dodatkowy gwóżdż do trumny faryzeusza: https://www.youtube.com/watch?v=JFyEVa5menE

 106. NICK said

  Idziecie za daleko.
  Nie idźcie TĄ drogą.
  A.
  Mazurek to na WIELKANOC?

  Basta.

 107. osoba prywatna said

  Fundacje – narzędzie wywrotowe kapitalistycznych elit Ameryki
  https://politykapolska.eu/2018/12/21/fundacje-narzedzie-wywrotowe-kapitalistycznych-elit-ameryki/

 108. osoba prywatna said

 109. osoba prywatna said

 110. osoba prywatna said

 111. osoba prywatna said

  Rodziny ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych nie zostaną wpuszczone na uroczystości rocznicowe wyzwolenia Auschwitz
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/rodziny-ofiar-niemieckich-obozow-koncentracyjnych-nie-zostana-wpuszczone-na-uroczystosci-rocznicowe-wyzwolenia-auschwitz/

 112. osoba prywatna said

  Za rządów Prawa i Sprawiedliwości zlikwidowano ponad jedną czwartą (prawie 28%) wszystkich polskich gospodarstw hodujących świnie — wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rolnictwa.
  https://kresy.pl/publicystyka/w-ciagu-trzech-lat-rzad-pis-doprowadzil-do-likwidacji-1-4-polskich-gospodarstw-chlewnych/

 113. Marucha said

  Re 96:
  Wnioskować coś o „linii politycznej” Sputnika na podstawie jednego artykułu, w dodatku opatrzonego zastrzeżeniem „Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji” – to chyba przesada.

  Nawiasem mówiąc, Sputnik ma i tak od cholery kłopotów i kłód rzucanych pod nogi. Raczej nie chcą sobie przysparzać jeszcze więcej kłopotów.

 114. lewarek.pl said

  98.
  Coś mi palce Putina na klawiaturze nie korelują z dźwiękami.

 115. osoba prywatna said

  Antifa z PiS-uaru chce skuteczniej ścigać „neonazistów”
  http://www.nacjonalista.pl/2018/12/23/antifa-z-pis-uaru-chce-skuteczniej-scigac-neonazistow/

 116. andzia said

  re: 115 aj waj odkrycie. Ciekawe, że jak wstawię jakis godny zastanowienia materiał, to osoba prywatna (co za głupi nik) zasypuje forum materiałami, których jest pełno i szkoda czasu na nie.

 117. lewarek.pl said

  89.
  Przypuszczam, że sojusz narodowców z korwinowcami przed wyborami europarlamentarnymi jest taktyczny i po wyborach szybko się rozpadnie. Dokładnie tak, jak było z Kukizem w 2015. Narodowcy są za słabi, żeby wystawić własną listę, więc kleją różne sojusze. Winnicki nie wygląda na oszołoma, który dalby się zarazić korwinizmem, i nie wynika to z jego wystąpień publicznych. Poza tym jest głęboko wierzącym katolikiem, o co rzadko u korwinowców.
  A z tą żelazną ideowością korwinowców też jest różnie. Brzęk mieszka powoduje zmięknięcie rury. Jeden z moich znajomych, zawzięty korwinowiec, ośmieszał się kiedyś w telewizji twierdząc, że państwo nie powinno w ogóle interesować się budową autostrad i dróg ekspresowych i że powinna to być domena kapitału prywatnego. Prywaciarz powinien wytyczyć trasę(!), wykupić grunt, zbudować drogę i pobierać opłaty za przejazd. Wara państwu od działalności gospodarczej! No i znana mantra o wojsku, policji, szczątkowej administracji… itp. itd. Minęło czasu mało wiele, władzę objął PiS i mój korwinowiec został wiceministrem w jednym z resortów, o których wcześniej wykrzykiwał, że są absolutnie zbędne. Musi dobrze się sprawdzać w tym co zbędne, bo nie słychać, żeby go chcieli wyrzucić.

 118. VAV said

 119. osoba prywatna said

  Tej zbrodni dokonano w wigilijną noc, a jej bezsens i okrucieństwo nie mieściły się w głowie. Przechodziła ludzkie pojęcie tak bardzo, że gdy po latach powstał film i książka, ich twórcy musieli zastrzegać, że oni tego nie wymyślili. Że nie mają chorej wyobraźni, że to zdarzyło się naprawdę. (http://www.tvn24.pl)
  https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/mord-i-zmowa-milczenia-we-wsi-ktora-nie-byla-sycylia,190,3277

 120. osoba prywatna said

  Re 116 blAndzia
  Mówiłe(a)ś coś do mnie śmieciu?

 121. Ale dlaczego? said

  AD. 113
  Jak to mówią: „Nikt nie jest bez grzechu”. 😉

  Co do stosunków polsko-żydowskich i zalinkowanego artykułu dodałbym też, że to, że niektórzy Żydzi pochodzący z Polski osiągnęli sukces nijak ma się do zysku dla Polski. Zazwyczaj. Poza tym należało by spytać każdego obywatela polskiego pochodzenia polsko-żydowskiego kim się bardziej czuje. Bo to chyba jest najistotniejsze. Powiedziałbym że w negatywnym (nacjonalizm polski wobec syjonizmu) ale i pozytywnym (szacunek do ludzi jak i narodu, jednego i drugiego, na podstawie ich dobrych stron/dokonań).
  Żeby nie było, że ganię nacjonalizmu polskiego. Jest go zdecydowanie za mało.
  Ale nie lubię, gdy ów nacjonalizm przekracza granicę zdrowego rozsądku i ociera się o zwykłą prymitywną nienawiść. Która jedno ma źródło…
  Jest on obecnie, nacjonalizm, niezbędny (nie pierwszy przecież raz), byśmy przetrwali. Inaczej już po nas…

 122. Peryskop said

  Re 4
  Dzięki za uzupełnienie.
  Choć Ben Foolford zbyt rzetelny nie jest jako że pochodzi z 13. plemienia zaginionego w boju o nieprawdę przez domniemane pochodzenie od Pana Szatana.

  Sprawę kard. Pell’a sygnalizowałem tu w Gojówce już ze 2 lata temu – tyle zajęły próby zamiecenia afery pod święty dywan. Ale Australijczycy okazali się „prymitywni” i Monsigniore jednak utopion.

  WHO NEXT ?

 123. andzia said

  re:120
  Szalom śmieciu-„))

 124. osoba prywatna said

  „Żółte kamizelki” ścięły głowę kukle Macrona (http://www.tvn24.pl)
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-zoltych-kamizelek-w-angouleme-scieto-glowe-kukle-macrona,894663.html

  Paryż.
  .https://www.youtube.com/watch?v=GWqAeYxzn1s

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=TgUSrH33fwA

  Całkiem rozsądne pytanie.
  …..
  hmmm oczywiście sami biali , tak sobie myślę co by się stało jak by dziś na ulicę wyszli finansowani przez lewackie rządy islamiści i uznali że ” nawrócą na islam ” żółte kamizelki??( ͡° ͜ʖ ͡°)dlaczego islamiści nie wychodzą w tych dniach na ulicę francji a niedawno standardowo podpalali samochody i budynki ???a przez rządzących było to tolerowane , co się stało że ich teraz nie widać ??czyżby się obawiali że doszło by do bezpośredniej konfrontacji z tymi którzy zapierda……na nich ????

 125. Ad. 88:
  Amerykanie wysłali satelitę do LICZENIA guzików mundurowych z wojny wietnamskiej. Okazało się, że najwięcej tych guzików było na Syberii. Gdy US Army sprzedało tego satelitę dla National Geographic, który zainicjował program EUREKA Sprzątania po Satelitarnej Detekcji Złota to byłem poirytowany, gdyż MON powinien kupić tego satelitę dla POLICZENIA Polskich Guzików Mundurowych w ZSRS.

 126. andzia said

  ps, brzidka ugryzło to zareagował we właśiwy mu sposób (nie polski).

 127. osoba prywatna said

  Re 123
  Do budy blanAdziaro!

 128. nikita said

  IHROWICA zabili nas w Wigilię

 129. Boydar said

  Niech Pani Andzia nie przegina z takimi opiniami; OP całkiem ciekawe materiały zapodaje. Tylko Pani Andzia klucza nie ma.

 130. revers said

  re110 z ref. do p.Juliusza Prawdziwca wpisu i 88 potwierdzeniu sateltarnej detekcji zlota i innych zadkich metali, pani Anders rzeczowo zabiera sie do pracy w ustawkach knesejmowych, co by tu jeszcze tubylcom, nie wyciagnac nie tylko z pod materacy, ale z pod ziemii do setek metrow w glaab ziemii, i nie bedzie zadnych odszkodowan lub symboliczne, czy prastare lasy lub puszcze bialowieskie.eskie na drodze eksplotacji bogactw PL na rzecz usraela.

  tubylcy co najwyzej moga na pejsbuku pogifkowac sobie jakie to bogactwa, mieli, maja, co najwyzej podwszwe od jankieski
  -go buta w hambugeru zjesc w McDonaldzie.

 131. andzia said

  Niech się Boydar nie wypowiada, bo zauważyłam prawidłowość.

 132. Peryskop said

  Na mojego nosa te drony nad Gatwick to nie była robota Putina jakzawsze, lecz chutzpa z kasy Sorosa, mająca na celu pokazać Brytyjczykom, jak bolesne mogą być zakłócenia porządku po brexicie.

  Jako podgotovka pod referendum bis w kierunku Remain co wspierają sorosowcy, bo brexit rozmiękcza im osiągnięcia globalizmu.

  Gatwick drones pair ‚no longer suspects’
  1 hour ago [23.12.2018]

  Flights were suspended for more than 36 hours when a drone was first spotted
  A man and woman [Paul Gait i Elaine Kirk – przyp. Pery] arrested in connection with drone sightings that grounded flights at Gatwick Airport have been released without charge.
  The 47-year-old man and 54-year-old woman, from Crawley, West Sussex, were arrested on Friday night on suspicion of „the criminal use of drones”.
  Sussex Police said the pair were no longer suspects.
  A damaged drone found close to the airport on Saturday was being forensically examined, the force added.
  Det Ch Supt Jason Tingley said it was „a working assumption” the device could be connected to their investigation, but officers were keeping „an open mind”.
  „We are also going through many reports of sightings of drone activity over the last few days,” he said.
  „We are meticulously going through that information to see if that produces any other further lines of inquiry, and also where we may focus our efforts in terms of house-to-house inquiries, CCTV footage, and any other information that will help us work through this investigation.”

  He added [to jest dobre !] there was „always a possibility that there may not have been any genuine drone activity in the first place”, but they were working on a range of information from members of the public, police officers and staff working at Gatwick who had reported otherwise…

  więcej
  https://www.bbc.com/news/uk-england-46665615https://www.bbc.com/news/uk-england-46665615

  CZYLI LATAŁA PLOTKA, A 140 TYS. LUDZI KOCZOWAŁO LUB LĄDOWAŁO GDZIEŚ TAM

  I dalej reklama chłamu skompromitowanego ostatnio przez Hezbollah :
  …Authorities finally regained control over the airfield early on Friday after the Army deployed unidentified military technology. It is believed that the Israeli-developed Drone Dome system, which can jam communications between the drone and its operator, was used. However, experts have said it does not enable the person responsible to be tracked down and captured….

  No to trzeba przyznać, że Trump w samą porę dał sygnał do wycofki z Syrii, skoro Persowie już 7 lat temu potrafili porwać drona za 5 mln USD, miękko wylądować, obadać i zbudować nieco mniejszy ekwiwalent.

  On 4 December 2011, an American Lockheed Martin RQ-170 Sentinel unmanned aerial vehicle (UAV) was captured by Iranian forces near the city of Kashmar in northeastern Iran. The Iranian government announced that the UAV was brought down by its cyberwarfare unit which commandeered the aircraft and safely landed it, after initial reports from Western news sources disputedly claimed that it had been „shot down”. The United States government initially denied the claims but later President Obama acknowledged that the downed aircraft was a US drone and requested that Iran return it. … Lecz Iran pokazał wała.

  ===

  Dla dociekliwszych niektóre kulisy ostatnich pociągnięć :
  https://www.zerohedge.com/news/2018-12-14/us-demands-europe-join-its-war-against-russia
  https://www.zerohedge.com/news/2018-12-15/russias-new-rules-engagement-syria

  Czekam na raport z zapowiadanego spotkania szefów sztabów Israela i Rosji dot zestrzelenia samolotu zwiadowczego FR nad Syrią, bo Putin dał znać Netanyahoo’emu, że przymrużanie oka się skończyło.

 133. osoba prywatna said

  79 lat temu Niemcy rozstrzelali prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego
  https://dzieje.pl/aktualnosci/79-lat-temu-niemcy-rozstrzelali-prezydenta-warszawy-stefana-starzynskiego

 134. andzia said

  Osobie prywatnej i Boydarowi na święta polecam film (bez podtekstów): https://www.youtube.com/watch?v=HO65yucdW5o

 135. Boydar said

  No dobrze, to się chociaż poprzyglądam, jednym okiem.

  Bo drugim patrzę, jak się wypieprza nieboszczyka; Gintrowskiego Przemysława zresztą. I tak sobie myślę, że Jemu też pomogli.

 136. osoba prywatna said

  I kolejna zbrodnia 7ydoszkopów na polskim naukowcu.
  https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-stefan-bryla-wybitny-inzynier-rozstrzelany-w-1943-r-przez-niemcow-za-tajne-komplety

 137. osoba prywatna said

  Jak by co, to my też mamy swoje żółte kamizelki.
  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_6sZLwirTi34A6QCGRpvJCZ3GGu86Ahch.jpg

 138. osoba prywatna said

  W odniesieniu do niedawnej tragedii w czeskiej kopalni.
  Wybuch pyłu węglowego – zaledwie 40 kg, a jaka siła!
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ZHI0ndwaE3A

 139. Marucha said

  Dodałem do gajówkowej biblioteki ważną książkę ś.p. Mirosława Krupinskiego „Zaułki zbrodni” (w dwu formatach):

  >https://marucha.files.wordpress.com/2018/12/Zaulki-zbrodni-Miroslaw-Krupinski.pdf
  >https://marucha.files.wordpress.com/2018/12/Zaulki-zbrodni-Miroslaw-Krupinski.doc

  Historia Solidarności, krótko mówiąc.

 140. osoba prywatna said

  Scenariusz na dobry film.
  Dla niecierpliwych od 1′ 20s.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=122&v=33CTvVhxw1Y
  I artykuł o tej historii.
  http://www.wolnadroga.pl/index.php?s=7&n=311663

 141. osoba prywatna said

  UK: Urzędnicy zmuszają ofiarę gwałtu do zezwolenia oprawcy na odwiedziny dziecka
  Brytyjka urodziła gwałcicielowi dziecko w wieku 15 lat. Drugą ciąże z gwałtu usunęła. Gwałciciel został skazany w procesie grupy Pakistańskich gwałcicieli. 43-latek odsiaduje wyrok 35 lat więzienia za liczne gwałty przeciwko dziewięciu ofiarom – niektóre ofiary miały 11 lat.
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6451021/Girl-gave-birth-15-ordered-let-alleged-rapist-child.html

 142. Peryskop said

  Re 137
  Dzisiaj [23.12.2018] :

  …W sobotę rano [22.12.2018] na Montmartrze około dwudziestu demonstrantów śpiewało piosenki kontrowersyjnego francuskiego komika Dieudonne, skazanego w 2017 roku za antysemicką wypowiedź. Dieudonne to propagator gestu „quenelle”, czyli odwróconego nazistowskiego pozdrowienia. Dieudonne twierdzi, że „quenelle” jest gestem sprzeciwu wobec establishmentu…

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-12-23/po-protescie-zoltych-kamizelek-macron-wzywa-do-spokoju-premier-potepia-antysemickie-akty

  Otóż polityczny aktywista i komediant Dieudonné M’bala M’bala ur. 11.02.1966 z matki Francuzki i ojca Kameruńczyka to nietuzinkowa osobowość. Tu na plakacie z 2009 roku demonstruje gest „quenelle”, który we Francji stał się classique, choć przez anty-antysemitów uważany jest za antysemicki :

  Jego rekord sądowy w wiki obejmuje 11 pozycji, a w całokształcie znaczny udział zapewne ma jego producentka i partnerka Noémie Montagne z Bordeaux (1976-), z którą ma 5-cioro dzieci.

  Dodać należy, że słowo „quenelle” pochodzi od popularnej francuskiej potrawy, robionej z mielonego mięsa lub ryby, czasem z dodatkiem bułki tartej, z lekkim wiązaniem jajecznym uformowane w kształt jajka, a następnie ugotowane. Dawniej quenele były dodatkiem do haute cuisine [cooking in a very skillful and complicated way]. Dziś są częściej podawane jako samodzielne danie. Podobne produkty można znaleźć w wielu kuchniach, o podobnym kształcie, np. na bazie purée z ziemniaków, albo jako lody, czy sorbet. Nazwa używana od połowy XVIII wieku pochodzi od niemieckiego Knödel – kluski lub pierogi.

  Pan Marucha jako wybitny smakosz może coś w tej recepturze skoryguje, skonfrontuje z p. Marostem albo z p.Tralalą, a najlepiej jak zaserwuje obrazowo smakowite „quenelle” na kolejnych WT.

 143. lewarek.pl said

  132.
  Persowie już 7 lat temu potrafili porwać drona za 5 mln USD, miękko wylądować, obadać i zbudować nieco mniejszy ekwiwalent.

  Po czym ekwiwalent wysłali do USA jako ekwiwalent, malując go wcześniej na różowy pedalski kolor (co wyraźnie zaznaczyli). Mieli radochę. My też.

 144. lewarek.pl said

  Ukraińscy celnicy nie wpuścili na Ukrainę busa z darami na święta wiezionymi dla Polaków we Lwowie i w Samborze. – podała w czwartek Interia. Ukraińcy nawet nie wytłumaczyli, dlaczego zablokowali transport darów.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainscy-celnicy-nie-wpuscili-na-ukraine-busa-z-darami-dla-polakow/

 145. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/dzwonia-zeby-pozegnac-sie-przed-smiercia-z-domow-nie-wychodza-6329969438689409a

 146. revers said

  ael kto dzwoni?
  ja tam widzailem jak w Lidrze kupuja po potora litra wodki bialej i kolorowej i odmierzaja w kieliszkach lub setkach zmierzch europy.

 147. revers said

  ale kto dzwoni?
  ja tam widzailem jak w Lidrze kupuja po potora litra wodki bialej i kolorowej i odmierzaja w kieliszkach lub setkach zmierzch europy.

  njawzniejszego nie napisali na jakim poziomie sa ich emerytury w prownaniu do europoslow, a nawet migrantow ktorzy dostaja o prawie polowe wieksze swiadczenia w europie niz placacy cale zycie rozne skladki socjalne i emrytalne , wlasnie z uwagi na onz-towskie i unijne dyrektywy, w tym podpisane w grudniu tego roku w Makarreszu..

 148. nikita said

  Twierdza Łukaszenko

  Problem z postrzeganiem Białorusi w Polsce sprowadza się do następującego ciągu:

  Znający Białoruś tłumaczą, że jest to kraj prawdziwie suwerenny, idący ścieżką wzmacniania samodzielności politycznej i gospodarczej, także od Rosji – Reakcja Wiedzących z Netu: „Gadajta se zdrowi, jebane trole Putina, wiadomo, że to ruska kolonia!”.

  Prezydent Łukaszenko wykonuje kolejny krok potwierdzający, że jest niezależny również od Kremla – Reakcja Wiedzących z Netu: „No i co, jebane trole Putina, urwał się wam nawet wasz Łukaszenko!”
  http://chart.neon24.pl/post/146925,twierdza-lukaszenko

 149. Wieloimienny said

  Lewarek.pl @

  Oby było dokładnie tak jak pan napisał.

 150. maasteer said

  Z cyklu walonki i bimber:

  Najlepsze rosyjskie pojazdy terenowe do polowań, wędkarstwa i wypraw

 151. Boydar said

  To (148) przerobiony samowar, uzupełniony walonkami. Na bimber naturalnie.

 152. maasteer said

  Panie Boydar najukochańszy – jak jak głupi dałem tak się nabrać! Że też sam na to nie wpadłem ….

 153. Boydar said

  Też się dziwię, przecież to ogólnie wiadomo, co u Ruskich jest.

 154. revers said

  Michalkiewicz miał rację. Już tresują Polaków do świętowania Chanuki!

  https://nczas.com/2018/12/21/michalkiewicz-mial-racje-juz-tresuja-polakow-do-swietowania-chanuki-zobacz-jaki-reportaz-wyemitowala-tvp2/?fbclid=IwAR0f1DHsg9I-2hOEmcmuyZsvwXDXnhIt8YKFBU1R5BJ-ZNT0o8fOdACL_EI

 155. maasteer said

  Dobra, dobra!

  Iskandery mają 🙂

  ———————

  i ponoć jeszcze kindżały jakieś ….

  A to wszytko na 90 volt bimber syberyjski.

 156. gość said

 157. maasteer said

  Ale nie wiem czy Iskandery są skuteczne na chanukę (ad 152 Revers) tu mam zagwozdkę?

 158. Miet said

  Gdzie, jak gdzie ale w Gajówce od dawna można było sporo się naczytać o tzw. chemtrails, no i o ich zgubnych dla ludzkości działaniach.
  Nie wiem czy akurat na dzień przed Wigilią jest właściwym zapodawanie tego co mi dzisiaj wpadło do skrzynki – ale niech tam,
  przynajmniej jedni się uśmieją – tak jak ja prawie do łez – a innych to może i duma będzie rozpierać gdy się dowiedzą jaka to geniusz w spódnicy wyrosła w naszym narodzie – Tesla to mały orzeszek w porównaniu.
  Zachęcam do wysłuchania całego wywiadu z tą genialną Polką pod egzotycznym imieniem (czy nickiem) „Indi”.

  Proszę zauważyć też, Klub Inteligencji Polskiej nie próżnuje – tylko chylić głowy przed taką działalnością, no i oczywiście czapki z głów!!!

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/12/jak-zabezpieczyc-sie-przed-truciem-przez-chemtrails/

 159. revers said

  cos pan panie master uczepil sie tych Iskanderow, zreszta podobnych do pierwszych amerykanskich Pershingow z Wietnamu, na ktorych cwiczyli kiedys polscy komadosi z Dziwnowa, jak to zniszczyc lub odpalic w „przyjacielskim ogniu”.

  Iskandery w starszych wersjach poleca tylko ok 400 km, w nowszych lub modulowych do 5tys. km, o czym nie wiadomo nikomu nawet rosyjskim specjalistom rakietowym, ale pisze sie wiele i straszy zerwaniem umow z przed 30 lat w Rekvajwiku i Helsinkach, za Gorbaczowa.

  Sa grozniejsze rakiety karable, ozyrysy lub chinskie odpowiedniki ktore bez problemu moga poslac nad dno kazdy ussmanski lotniskowiec.

 160. maasteer said

  Ad 156 Pan Miet

  No w końcu po coś są te różne opłaty klimatyczne …..

 161. maasteer said

  Ad 157 Revers

  „Iskandery w starszych wersjach poleca tylko ok 400 km, w nowszych lub modulowych do 5tys.

  Podałem to jak przykład – bo w polskojęzycznych mendiach krzyczeli , że tego bardzo się boją.
  Sam Pan przyznaje że ich zasięg jest wystarczający ….

 162. Parapsychopatolog said

  Re. artykuł Sputnika o Żydach.
  Historia wielkiej Heleny Rubinstein
  Duża domieszka krwi żydowskiej to nie prawda. poniżej macie wyjaśnione dlaczego. Do połowy XIX wieku wcale tak bardzo się Żydzi z Polakami nie mieszali. Najpierw na większą skalę zaczęło się mieszać zubożała szlachta, potem w związku z rozwojem miast i tworzeniem się mieszczaństwa zaczęły się małżeństwa mieszane. W tym samym czasie część żydów zaczęła się asymilować – uciekając ze swoich gett.
  Na wsi wyglądało to inaczej – mam dane z jednej podkarpackiej parafii liczącej w XIX wieku ok 1000 – 1200 parafian i znalazłem w całym XIX wieku tylko jeden!!!! wpis mówiący o ślubie katoliczki z rzydem.
  Z jednej jak i z drugiej strony małżeństwa mieszane były źle widziane – z różnych powodów. powód dla którego rzydzi się nie żenili z Polakami jest opiany poniżej i to w Polska The Times.
  Historia wielkiej Heleny Rubinstein
  https://polskatimes.pl/historia-wielkiej-heleny-rubinstein/ar/397471
  Z poniższego wynika, że wspomiana przez apfelbaum H. Rubinstein była rasistką a jej uprzedzenia były tak wielkie, że nie poślubiła goja.

  „swatka znalazła jej przyzwoitego męża. Wprawdzie sporo starszego i niezbyt pociągającego, ale za to pobożnego Żyda, który dysponował majątkiem pozwalającym utrzymać mu żonę i dzieci. To powinno jej wystarczyć. Tylko że Chaja właśnie się zakochała. Gdyby to był jeszcze chłopak z sąsiedztwa… Ale Stanisław był gojem, na dodatek studentem medycyny. Tego, jak dla ortodoksyjnego sprzedawcy nafty Hercla Rubinsteina, było za wiele. Wygnał Chaję z domu. No może nie tyle wygnał, co kazał jej się przeprowadzić do ciotki Rozalii Silberfeld-Beckmann. I właśnie tego jesiennego dnia Helena Rubinstein, późniejsza multimilionerka, właścicielka potężnej firmy kosmetycznej, widziała po raz ostatni swój rodzinny dom. – W ówczesnych żydowskich rodzinach najczęściej wybierano córkom męża, nie pytając ich o zdanie. Pomagali w tym swaci i swatki. W większości przypadków były to starsze kobiety, które znały miejscowe plotki. To one najlepiej orientowały się, która dziewczyna powinna już wyjść za mąż i który kawaler szuka żony. Swatki miały wysoką pozycję społeczną, bo łącząc ludzi w pary zyskiwały boże błogosławieństwo. Dlatego bunt dziewczyny był dla rodziny dodatkowym policzkiem – mówi Edyta Gawron kierująca Ośrodkiem Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich przy Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.”

  Czytaj więcej: https://polskatimes.pl/historia-wielkiej-heleny-rubinstein/ar/397471

 163. Boydar said

  @ Pan Miet (156)

  Czy przy Wigilii, tak całkiem niespodziewanie, nie zdradziłby Pan profesor, w co wierzy ?

  Nie chcę Panu dokuczać, gdyż dawno mnie to przestało bawić. Ani Panu ani nikomu innemu. Ale coś jednak korzystając z okazji powiem. To nie chembuster chroni przed chemtrailem. To chroni nas nasza wiara. Mocą Bożych Praw w których otrzymaliśmy udział. Tylko że jednemu dla wzbudzenia tej wiary potrzebna jest miedziana rura z kryształem, a drugiemu wystarczy ‚Zdrowaś Mario’. Jednak w samej rurze nic złego nie ma. Ważne abyśmy uwierzyli i aby nie było to przeciw Bogu ani ludziom. I … stanie się.
  Możemy też odwrócić sytuację. Jeżeli wierzymy że oprysk jest istotnie toksyczny, to on nas zabije, nawet jeżeli był z lemoniady. Znając pomysłowość różnych bandytów, nigdy się nie dowiemy, który był trujący

  Wierzy mi Pan ?

 164. maasteer said

  Ad 160 Pan Boydar

  Ja Panu wierzę – poważnie!

  Nie wiedziałem, że się Pan zna na chembusterach.
  Ale te zatrute niebo …. jak Pan to wyjaśni? Kiedyś tego nie było.

 165. revers said

  niejaki kierwonik nie gajowki juz wie gdzie jest miejsce polaczkow, ze z ktorego episkopatu?

  koment do linku 152 ” Kierownik Episkopatu 21/12/2018 at 19:37

  Polacy- nie maja zadnej wielkiej znanej na calym swiecie firmy.
  Żydzi – posiadaja wiele miedzynarodowych firm.
  Nagrody nobla z dziedzin nauk scislych, ile dostali polaczki? 2 i to zdobyte przez de facto francuzke Curie.
  Żydzi- 22% wszystkich nagrod nobla zostalo im przyznane! Żydzi to rasa panow ktora ma prawo pomiatac polaczkami a mi winni im jestesmy posluszenstwo!
  Polaku oddaj zrabowane kamienice zydom!

 166. Boydar said

  Nie znam się. Sam zrobiłem tylko jeden, z 40 mm rur, większych nie znalazłem. I tak stoi już chyba dziesiąty rok. Nie wiem jak by było tam gdzie stoi bez niego, ale chorzy przyjeżdżają w szczere (trochę przesadzam) pole i wyjeżdżają zdrowi. Kiedyś tak nie było. Rośnie tez niekiepsko, choć goła glina. Ogólnie chce się „tam” żyć. Ale tak jak mówię, nie wiem jak by było bez. Generalnie stabilizuje siatkę. Bo to sprawdziłem. Nie mam pojęcia jak to robi. Wiara wiarą a fizyka fizyką. Na granat bez zawleczki to już mało jaka wiara pomaga.

  Inna sprawa, że codziennie dwa razy się modlę „bądź wola Twoja” a i z Aniołem Stróżem twardo się targuję żeby było jakoś, i żeby nie przysypiał tylko mnie pilnował. No to może tam na górze dopisano mi klimat do rachunku 🙂

 167. Miet said

  Re.161.
  Nie Panie Boydar, nie zdradzę, bo mi się po prostu nie chce panu zdradzać.

 168. revers said

  A w Syrii jak zawsze Trump sie wycofuje, a us army wjezdza i wyjezdza konwojami po Eufurt, kiedy chce i jak chce.

 169. revers said

  ad168

  https://www.almasdarnews.com/article/us-military-sends-large-convoy-to-eastern-syria-despite-withdrawal-announcement-report/

 170. maasteer said

  Pan Boydar – Pan to udany jesteś. Dobra Noc.
  ps
  A te rury z kryształami to może się jeszcze przydadzą …. lać banderowców!

 171. maasteer said

  Ad 168 Revers
  A Ruscy udają, że im coś zrobią ….

 172. revers said

  ale co im zrobia? ruscy tez maja nie pisane umowy z amerykanami, ze rzeka Eufurt jest ta granica stref wplywow, w tym wielkiego izraela, i za daleko od baz ruskich polozonych bardziej na polnoc w morskim Taurusie, czy powietrzenej w Homenini.

  Za ruscy zapowiedzieli stala baze w Weneuzeli gdzie byly juz z wizyta dwa ruskie bombowce strategiczne Tu166, tak jak z bumerangiem nigdy nie wiadomo kiedy wroci w loecie koszacym i zabije.

 173. Marucha said

  Panie Boydar… proszę, niech Pan powie, że Pan żartuje… z tymi chembusterami, orgonitami, rurami, kryształami…
  Niech Pan powie, że to był żart.

 174. Nina said

  Niejaki Radosław, ten po angielskich szkołach, bredzi – po kolejnym „dopalaczu” : Rosja chce zaatakować ukrainę. A po to to Rosji? Rosjan ie ma co robić?

  Tymczasem do Polski dotarł kolejny syf.Syf nad syfami! Mało nam Morawieckiego i Kaczyńskiego, mało man PiS i PO!

  Już pojawili się mordercy, kuple Morawieckiego i prezia.
  Tylko dziś:
  1. w Szczecinie taki jeden kolorowy poderżnął w kinie gardła 2 Polakom,
  2. w Krakowie ukrainiec zamordował polskiego studenta.
  3. w Warszawie Imigrant z Ukrainy ugodził Polaka nożem
  A Morawiecki rznie głupa, jak cały tzw. PiS i jak całe PO.

  A Jojie Daniels obmyśla: Co by tu jeszcze … No co by tu jeszcze. Mało i mało.
  Cholera wie, co wymyślą z preziem i Morawieckim.

 175. Lily said

  Re 174;Nina
  Pani Nino,rodzinna polityka.Jak widac.

 176. Lily said

  Re 156;Gosc
  A,to wszystko po przejeciu calkowitej
  wladzy przez, „zlotoustnego” Jaroslawa.
  NIC,sie nie dzieje,bez przyzwolenia/zgody
  wyzej wymienionego.

 177. eja said

  Putin „вернись к нам, ты нам нравишься”;

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/01/25/putin-zaprasza-zydow-do-rosji/

 178. Miłosz said

  Admin – faktycznie jesteś byłym UBekiem? Będziesz się w piekle smażył i żadna dewocyjna wolta już Ci nie pomoże.

  Twój bóg jest fałszywy. Tak zadeklarował święty Jan Paweł II.

  Jana Pawła II możesz w wacusia pocałować, bo on jadał śniadania z bogiem (było w TV) i wszystko wiedział.

 179. Ad. 73, 88, 125:

  Jeśli ktoś NIE WIERZY w Satelitarną Detekcję Złota to jest PŁASKOZIEMCEM Rotszyldów, którzy odrzucają Teorię Kopernika. Mój brat ożenił się z jehowitką i został Tajnym Świadkiem Jechnatona Rotszyldów. Ta zrobili z niego Obrzezanego Rzymianina bez obrzezania czy z Obrzezaniem Po Śmierci.
  Mam przyjaciela w Poznaniu, którego odwiedzają Mormoni. Gdy powiedział im, że Wzgórze Świątynne NIE BYŁO Świątynią Salomona tylko Pretorium Rzymskim, gdzie odbył się JEROZOLIMSKI proces Jezusa Chrystusa, to odpowiedzieli mu, że BÓG NIE MOŻE SIĘ MYLIĆ. Zainteresowany tym zapytał a KTO NAPISAŁ BIBLIĘ? ma co odpowiedź była niesamowita: SAM BÓG… To jest Wyznanie Wiary Hanny Gronkiewicz-Walz, która sprowadziła do Warszawy KRÓLESTWO BOŻE Bez Kopernika i Satelitarnej Detekcji Złota.
  Mormoni mają Biblie MORMOŃSKĄ, która mówi o Odkryciu Ameryki od ZACHODU. Wytłumaczyłem, że chodzi o konwencję wezyra Józefa z Pelopsem z Poznania, podpisaną w pałacu w Pylos na Peloponezie. Żydzi nabywali w Pylos Żelazo i Stal śląską na wagę MIEDZI a sprzedawali je w całym pasie Zwrotnikowym na wagę ZŁOTA. Pamiątka po tym jest cytadela Chaves de Hunatar gdzie Lud Izydy czyli ŻYDZI nabywali statki w PAKIETACH, które składali podczas spławu Amazonką, aby w drodze powrotnej do Egiptu zakupić Żelazo i Stal w Pylos.
  Stąd pochodzi Żydowski Monopol Złota, o którym zaśpiewał Tuwim w Kwiatach Polskich CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG. Słowian obowiązuje jednak SARMACKI Babski Monopol Złota więc jest Antyteza: ZŁOTO GŁUPICH BAB CZY ŁYKACZY ZŁOTA ??? Rzymska formuła Łykaczyzmu Złota poprzez którą Rzym stał się miastem Ogierków Żydowskich, odżyła w doktrynie Faszystowskiej, która wprowadziła BEZPIECZNIK Antykryzysowy w postaci Nacjonalizacji Złota. Keynes i Paderewski WYMOGLI na Roosevelcie NACJONALIZACJĘ ZŁOTA dla LIKWIDACJI Wielkiego Kryzysu, co nazywa się Puczem Faszystowskim, z ulgą dla Kobiet i Żydów: Amerykanka miała prawo do Garnituru Złotniczego o Żyd do złota, które mógł POŁKNĄĆ.
  To nie ma sensu wobec SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota, który WYMUSZA grę papierami wartościowymi, gdyż podczas kryzysu czy inflacji Pieniądz i Kapitał nie mogą UCIEKAĆ do Renty Deflacyjnej Złota a gra papierami wartościowymi potęguje TECHNOLOGICZNIE kapitał i napełnia skarbce BARDZIEJ niż zmuszanie Żydów do łykania złota, dzięki czemu USA weszły do wojny z PEŁNYMI SKARBCAMI. Amerykańska Policja Finansowa to były SKURWYSYNY, ale zniszczył ją Stalin nakazując komunistom francuskim WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI – żeby Żyd woził złoto samochodem a nie w kiszkach…

 180. Anna Nyndr0 said

  . https://youtu.be/OL_v6vVEcfU
  😊

 181. ojojoj said

  Turystki zabite w Maroku byly ofiarami lewackiego nauczania na uniwersytetach w zach. europie.

  .https://gellerreport.com/2018/12/women-murdered-left.html/

 182. Boydar said

  Panie Gajowy, krótka piłka; czy uważa Pan, że gdybym był normalny, to siedziałbym tyle czasu w Gajówce ?

  A jak znajdzie Pan wolną chwilę, proszę (mi) wskazać, gdzie jestem niespójny albo zewnętrznie sprzeczny. Wypowiedziałem swoje poglądy tutaj, na tym forum na tyle różnych spraw, że chyba nie będzie to trudne.

  Życzenia świąteczne złożę później, bo teraz muszę co innego.

 183. osoba prywatna said

  Maliniak na spotkaniu ze swoimi przyjaciółmi miesiąc temu.
  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1194,sniadanie-prezydenta-rp-z-delegacja-przedsiebiorcow-z-izraela.html

 184. re1truth2 said

  Akurat przed Świętami.
  Pełny przegląd w tekście i załącznikach.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ksiazka-grigorija-klimowa-narod-bozy-wprowadzenie-do-tematu-o-autorze-i-istota-problemu-oraz-2-pierwsze-rozdzialy-2018-12

 185. osoba prywatna said

  Kitajce się nie ceregielą z tymi którzy drwią z ich kraju. Gdy tylko wycofano sprzedaż szmat z największych platform internetowych, pedałki szybko rzuciły się do przeprosin.
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C363711%2Cdolce-gabbana-przepraszaja-za-niefortunna-kampanie-promocyjna.html

 186. Lily said

  Takie sa realia.”Po owocach ich poznacie”.
  Sluchacie co Wam mowia,a nie sprawdzacie
  jak glosuja.

 187. re1truth2 said

  Fragmencik jak znalazł do dzisiejszych czasów.

  „Źli degeneraci w rządzie – będą udawać, że nic się nie dzieje. Nie będą nawet próbować powstrzymać wstrętnych degeneratów podczas ich ataków na klasę normalnych ludzi.

  Wstrętni degeneraci zawsze rozpoczynają od ataku na dobrych degeneratów, ponieważ dobrzy degeneraci, jako system obronny organizmu, mogą szybko rozpoznać i zneutralizować działania wstrętnych degeneratów. Po stłumieniu dobrych degeneratów w rządzie, wstrętni degeneraci, z reguły, natychmiast rozpoczynają wojnę na pełną skalę przeciwko całej klasie normalnych ludzi.

  W filozofii marksistowsko-leninowskiej proces ten nazywany jest prawem o jedności i walce przeciwieństw – jako motor postępu historycznego. Dwa tysiące lat przed nimi Rzymianie sformułowali to prawo w następujący sposób: Similia Similibus Curantur czyli „podobne poznaje się po podobnym” (a dokładniej „podobne leczy się podobnym”).

  A więc – jak ustalić, czy w rządzie są dobrzy degeneraci?

  W taki sam sposób, jak ustalamy – czy mamy kota pod łóżkiem. Wpuścimy myszkę do pokoju i kot, jeśli jest, wyskoczy, aby złapać tę myszkę.

  A więc, trzeba wpuścić nasze myszy …

  W jaki sposób rząd reaguje na ruch na rzecz praw pederastów?
  W jaki sposób rząd reaguje na karę śmierci dla degeneratów – przestępców?
  W jaki sposób rząd chroni interesy klasy normalnych ludzi pracy?
  W jaki sposób rząd chroni interesy pasożytniczej klasy degeneratów?”

  Czyli taki Euroweek niedawno wypuszczony na plac boju…

 188. re1truth2 said

  Dotyczy książki Klimowa…

 189. Marucha said

  Re 182:
  A ja, naiwnie, mniemalem iż gajówka skupia właśnie ludzi normalnych, wierzących w Boga, pogardzających bełkotem feministek, prawoczłowiekowców, żydolubów, islamofilów, aktorów itp….

  Ale wracajac do tematu: nigdy Panu nie zarzucałem niespójności poglądów albo wewnętrznych sprzeczności. Zwolennicy płaskiej ziemi czy nieistnienia kosmosu też mają na ogół bardzo spójne poglądy. Mnie zdumiało Pańskie podpisywanie się pod orgonizmami.

 190. Boydar said

  No widzi Pan, problemem jest podpisanie się pod kontrowersyjną sprawą. A ja z tym problemu nie mam, prawda jest prawdą, i się nie ucieknie. Dla mnie przyznanie się, że miałem chachłacką Babkę, czy żydowskiego pradziadka żadnym problem nie jest. Przyznanie się, że wierzę Bogu bezgranicznie i bezalternatywnie również nie. I wiele innych spraw o których normalny człowiek nie powie jak mu lufy do głowy nie przystawią.

  Podobnie rzecz się ma z tematyką przedmiotową. Nasi dziadowie (słowiańscy), pradziadowie, kiedy zamierzali zbudować dom, wykonywali wcześniej szereg zabiegów, a i później też. Kładli np. pewne kamienie, również odpowiednio ociosane pod węgieł. To co, z racji tego, że np. Pan Miet nie znajduje uzasadnienia szkiełkiem i okiem (a żadnej pewności że nie jest ślepy jak kret, dosłownie czy w przenośni, nie mam), to ja mam antenatów uznać za zabobońców ?

  Wiele kobiet, po właściwym doborze kamieni w biżuterii naprawiło swój stan zdrowia. Piszę „wiele”, bo nie każdej pomoże. Czy dlatego że bigfarma i jej fani (głównie finansowi) tępi takie podejście, ja mam tych bandytów wspierać poglądem ? Oczywiście, nie każdemu to pomoże, ale i nie u każdego chorego śmierć stoi u węzgłowia, przeważnie drepcze w nogach.

  Idąc dalej, taka migrena, namacalna i praktycznie nie do naprawy dolegliwość. Można się śmiać, że to nie migrena tylko łeb nap … la, ale jak kogoś już dopadnie to śmieszne być przestaje. No i bierzemy kilka, najlepiej około dziesięciu pustych plastrów woskowych, stakujemy do kupy i nad tą biedną głowę. I migrena mija, przynajmniej na dni parę, no więc powtarzamy systematycznie. I co taki profesor Miet może na to powiedzieć, że to nie była migrena ? Czy że różniczka to wyniczek odejmowanka ? Niech mówi co chce, za to Mu płacili pensję a teraz emeryturę. Poza tym to nie Jego łeb nap…la. Ja muszę sobie radzić bez cudzej kasy. Poza tym, kiedy już będę „tam”, jakże głupią miałbym minę słysząc zgryźliwą uwagę Pana Boga – „Boydar, młocie, a Ja ci trzy razy łódkę przysyłałem”.

  Mógłbym długo wymieniać różne „dziwne” zachowania Matki Natury, tylko po co. One nie mogą stać w sprzeczności z Prawami, bo nic nie może. Nie mam więc powodu aby je odrzucać, mogę je natomiast weryfikować, na ile to możliwe i dostępne, narzędziom i zmysłom. I pod wynikami własnych obserwacji podpisze się zawsze.

 191. Cybersecurity said

  @134, 158, 163, 167, 190
  „Nie bójcie się wrogów, mogą was tylko zabić, strzeżcie się przyjaciół którzy mogą was zdradzić, lecz najgorsi są ludzie obojętni, bo za ich cichą zgodą kryje się zbrodnia”.
  autor Wissarion Grigorjewicz Bielinski
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Kategoria:Rosyjscy_filozofowie
  i dla Pana Boydara:
  https://teksty.wywrota.pl/tekst/79238-biesiadne-chahary-zyja.html
  Pozdrawiam

 192. Boydar said

  I teraz życzenia, moje dla Was Wszystkich.

  Uwierzcie Chrystusowi. Cokolwiek by się Wam nie przydarzało w życiu. Nikt kto uwierzy, nie pozostanie sam, teraz i zawsze na wieki wieków.

 193. brys said

  No i bierzemy kilka, najlepiej około dziesięciu pustych plastrów woskowych, stakujemy do kupy i nad tą biedną głowę. – panie Boydar co to znaczy „stakujemy do kupy i nad tą biedną głowę”? Pytam bo kuzyn ma migreny aż wymiotuje.

 194. Boydar said

  @ (191)

  Dziękuję, autentycznie. I współczuję podobnie. Cóż miałbym począć, gdyby mnie Pan Bóg takim Cybersecurity stworzył.

 195. Boydar said

  @ Pan Bryś

  Jeszcze kilka lat temu nie był Pan Gajowy aż tak ortodoksyjny 🙂

  https://marucha.wordpress.com/2013/08/29/czy-rosjanin-wiktor-grebiennikow-odkryl-tajemnice-antygrawitacji/

 196. osoba prywatna said

  WOLNY RYNEK – OPIUM DLA MAS, a WIĘŹ – ISTOTA ISTNIENIA
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/12/dr-krzysztof-lachowski-wolny-rynek-opium-dla-mas-a-wiez-istota-istnienia/

 197. revers said

  lub cos dla rusofobow, zofilow, lbtq , femek, dawidkow i miloszkow jak te kacapy moga bawic sie na snieznym balu …

 198. osoba prywatna said

  Trzylatek przemierzył samotnie tajgę przy -35 ºC
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812249457232-sputnik-rosja-tajga-trzylatek-niska-temperatura/

 199. osoba prywatna said

  Mam już dosyć tych anglosaskich „dżingoł belsów”..
  http://trybeus.neon24.pl/post/146921,mam-juz-dosyc-tych-anglosaskich-dzingol-belsow

 200. Kwal said

  DZIENNIK NARODOWY przed chwilą zamieścił informację, że Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości opuścił szeregi ONR…to jest ciekawe.

 201. osoba prywatna said

  Twierdza Łukaszenko
  http://chart.neon24.pl/post/146925,twierdza-lukaszenko

 202. Ad. 200

  Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości opuścił szeregi ONR

  W ten sposób nikt nie zarzuci Marszowi Niepodległości, że prezesuje mu członek znienawidzonego przez „niktów” ONR. 🙂

 203. Wieloimienny said

  Judasz @

  Putin nie zagrał Mazurka Dąbrowskiego. Widać, że to przeróbka (klatki skaczą na początku). Zrobił ten filmik koleś co wrzuca na you tube przeróbki z Kononowiczem.

 204. maasteer said

  Ad 190 Pan Boydar

  Ciekawy wywód …. bardzo. I za to Pana lubię 🙂 Wesołych Świąt!

 205. osoba prywatna said

  Witt: Czemu bogata Francja produkuje tyle nędzy? Według dziennikarzy Rothschildowie robią szwindle

 206. osoba prywatna said

  Napływ nowych migrantów zmienił także strukturę kulturowo-religijną tego tradycyjnie luterańskiego kraju. W 1930 r. w Szwecji mieszkało 15 muzułmanów. Dzisiaj jest ich około 800 tys. Do początku lat 70. muzułmanie w Szwecji byli reprezentowani przez Fińskich Tatarów, którzy uciekli z Finlandii i Estonii w latach 40. i którzy integrowali się w Szwecji językowo i kulturowo. Ale w latach 70. Szwecja otworzyła swoje granice dla muzułmanów z całego świata i ich napływ trwa do dzisiaj. Pierwszy meczet został otwarty w Szwecji już w 1976 r. Następne zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu, finansowane hojnie przez Arabię Saudyjską i Libię.
  https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6109-czy-szwecje-mozna-jeszcze-uratowac-oto-co-sie-dzieje-w-kraju-maksymalnie-otwartym-na-multikulti

 207. enron said

  re190 To od co najmniej dwu pokoleń jest pan żydem, po babce pewnie dłużej – który „zarabia pluciem” dla dobra żydowskiej sprawy – duraczenia białych du*niów – Marucha, KRoman i reszta, to samo ?,
  Zdjęli by panowie te maski, bo same ich wpisy oraz forma prowadzenia tego dyktatu – gajówki, jest żenujacy i na to wskazuje.

  ——
  Spadaj, tumanie.
  Admin

 208. Wieloimienny said

  Co ten człowiek wygaduje

 209. Ad 110.

  Pani Anna Maria Anders ujawniła, że z jej inicjatywy odbyła się w Urzędzie Premiera polsko-amerykańska konferencja w/s ziem rzadkich. Skądinnąd wiadomo, że Amerykanie obiecali wysłać satelitę do poszukiwania metali kolorowych i ziem rzadkich do 800 metrów pod ziemią.
  To jest zrozumiałe, gdyż USA zostały ZAGROŻONE chińskim embargiem na ziemie rzadkie a wiadomo, że w Polsce są ziemie rzadkie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i na Suwalszczyźnie. Kiedyś przeczytałem, że najgęstrza sieć neolitycznych tuneli jest koło Braszowa więc ogłosiłem, że prawdopodobnie w związku z siedmiogrodzkim kopalnictwem złota. Ktoś odpowiedział, że tak gęsta sieć neolitycznych tuneli jest też w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, co odniosłem do odkrytych tam przez Niemców w II WŚ złóż metali kolorowych.
  W związku z tym zapytałem Asza, DLACZEGO KGHM szuka matali kolorowych na Wyspach Dziewiczych skoro Niemcy znaleźli EUROPEJSKIE złoża w Jurze ??? na co odpowiedział: TYCH KOMUNISTYCZNYCH ZŁODZIEII DO CZĘSTOCHOWY NIE WPUSZCZĄ.

 210. Anne said

  To do tego pana, którego kuzyn cierpi na migreny- że aż wymiotuje. Niech weźmie- kiedy czuję, że się atak zbliża jakąś tabletkę na chorobę lokomocyjną, ale żeby ta tabletka miała w sobie wyciąg z imbiru. Prowadzono badania ( ale czytałam o tym już kilka lat temu i nie jestem teraz w stanie podać źródła ani kraju) badania i okazało się, że imbir ma silne działanie ZAPOBIEGAJACE migrenowym bólom głowy. Z resztą- jakie są objawy choroby lokomocyjnej- ano ból głowy i mdłości. Na początku przeczytałam o zlekceważyć ylam, ale na starość zrobiło mi się tak, że czasami przy zmianie pogody boli mnie głowa i mam mdłości. I kiedyś w pracy jak mi 2 tabletka nie pomogła, to sięgnęłam po jakiś lokomotiv- i pomogło! Teraz zawsze tak robię- 1 przeciwbólowa i na chorobę lokomocyjną. Oczywiście tego się nie ogłasza głośno, bo imbiru nie można opatentować, a migreny są dosyć popularne, więc się kasę zdrowo kosi. Polecam i innym osobom i wszystkie były zachwycone, a czasem to i ketonale im nie pomagały. Proszę wypróbować. A bez migreny to codziennie herbata że startym kłączem imbiru. Szczerze polecam. Kuzyn ryzykuje tylko, że migreny miną.

 211. osoba prywatna said

  “Smutne, ale prawdziwe. Wigilia Caritasu w Poznaniu

 212. osoba prywatna said

  Niezapomniana Wigilia Marka Kamińskiego. „W pustce, na Antarktydzie”
  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-boze-narodzenie/fakty/news-niezapomniana-wigilia-marka-kaminskiego-w-pustce-na-antarkty,nId,2746526#.wykop.plutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 213. Ad. 208

  Co ten człowiek wygaduje?

  Proszę sobie przypomnieć, co o internecie powiedział Stanisław Lem. 🙂 Kononowicz, to jeden z nich. A właściwie nie tyle idiota, co człowiek umysłowo upośledzony. W stopniu lekkim.

  ——
  Otóż to. Obiekt do wyśmiewania przez człowieków inteligentnych i wykształconych.
  Admin

 214. Skad sie w Polsce bierze tylu bezdomnych, bezpanskich biednych ludzi?/
  Ja rozumiem, ze kapitalizm jest przeciwienstwem demokracji i wrogiem drobnego biznesu i wrogiem pokojowego wspolistnienia.
  Ale w Polsce ten dranski system istnieje dopiero niedawno; od czasu Solidarnosci.
  I juz takie sieje spustoszenie w kraju, w rodzinie, w Kosciele, w oswiacie, zdrowiu obywateli.
  I gdyby nie ‚saksy’ i wielka emigracja z kraju to nie wiem czy moznaby nakarmic wszystkich glodnych- i to tylko raz w roku!!
  Za to wzrosla ilosc przestepstw i smiertelnych wypadkow na drogach.
  Jakis tatus znow zamordowal zone z dziecmi i sam siebie. W ciagu swiatecznego tylko weekendu bylo 300 powaznych wypadkow drogowych w tym 24 smiertelne!! Polska wyludnia sie tez na drogach.

 215. wincenty said

  Rosjanie tęsknią za ZSRR
  Liczba Rosjan żałujących rozpadu Związku Radzieckiego wzrosła do maksimum w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Około 66% mieszkańców Rosji żałuje rozpadu Związku Radzieckiego – dowiedzieli się socjolodzy z Centrum Lewady. W ubiegłym roku takich było 58%. Ponadto w ciągu ostatnich dziesięciu lat ta liczba nie przekraczała 61%.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201812259461587-Rosja-ZSRR-tesknota-Sputnik/

 216. Marucha said

  Re 190:
  Ani Pan, ani chyba ja, nie mamy większych problemów z podpisywaniem się pod kontrowersyjnymi tezami czy poglądami, ale to chyba nie o to chodzi.
  Ja nie podpisuję się pod czymś tylko dlatego, że jest kontrowersyjne (ale często wrzucam do przedyskutowania). Przede wszystkim musi to nosić znamiona prawdy, a przynajmniej prawdopodobieństwa.
  Otóż znamion tych nie nosi, moim zdaniem, teoria orgonowa.

  Tak, wiem, że są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło. Ja nie miałem szczęścia się z nimi zetknąć.

 217. nikita said

  Wielka płyta zawstydza prywatną deweloperkę

  Ośmieszano je jako dziedzictwo „szarego PRL”, wyśmiewano ich estetykę, zapowiadano rychłe zawalenie i katastrofę mieszkaniową. Nic z tego. Bloki z wielkiej płyty nie tylko nie zamierzają popadać w ruinę, ale również biją na głowę potiomkinowskie osiedla prywatnej deweloperki. Trwałość i jakość socjalistycznego budownictwa potwierdził w rozmowie z Money.pl członek antykomunistycznego rządu….
  https://wolnemedia.net/wielka-plyta-zawstydza-prywatna-deweloperke/

 218. revers said

  Sluzy tez prowadza takie persony i to nie koniecznie krajowe, moga byc zagraniczne angazowane lub fundusze NGO, zeby kontrastowac scene polityczna, przeciez podobna facjate i inteligencje posiadaja takie inteligenty jak Biedron , Petru, czy wczesniej Palikot.

  Biedron ostanio nawet oglosil sie lewica i swoj program antyklerykalny, liczac na latwe glosy niezadowolonych z kleru, po to powstaja nawet takie filmy jak „Kler”.

 219. Wieloimienny said

  Gajowy @

  „Otóż to. Obiekt do wyśmiewania przez człowieków inteligentnych i wykształconych.
  Admin”

  Najgorsze, że on się na to najwidoczniej zgadza i z chęcią kręci takie filmy jak ten powyżej.

  I że naród (pomimo, że się inaczej zachowuje) tak samo głupi.

 220. osoba prywatna said

  Staże z Urzędów Pracy, czyli darmowa siła robocza za pieniądze podatnika
  http://www.wykop.pl/ramka/4711641/staze-z-urzedow-pracy-czyli-darmowa-sila-robocza-za-pieniadze-podatnika/

 221. guła said

  Zapewne nikt nie zdążył:
  Upadł rząd Izraela. Powodem była służba wojskowa żydów religijnych
  https://wiadomosci.wp.pl/upadl-rzad-izraela-powodem-byla-sluzba-wojskowa-zydow-religijnych-6331301636401281a

 222. osoba prywatna said

  Ksiądz do polskich katolików: lepiej rozbić talerz dla gościa, niż nie chcieć przy nim uchodźcy
  https://strajk.eu/ksiadz-do-polskich-katolikow-lepiej-rozbic-talerz-dla-goscia-niz-nie-chciec-przy-nim-uchodzcy/

 223. Lily said

  Re 110;Osoba Prywatna
  Senator u Kaczynskiego z importu.
  Domyslac sie mozna,ze byly powody ku temu?.
  Urodzona w U.K,zamieszlala w USA,zatrudniona
  w III.R.P,przez wodza narodu.A to wszystko,dla
  „dobra” Tubylcow.

 224. osoba prywatna said

  Płacili 10 tys. zł na powitanie. Jak Czesi werbowali Polaków do ryzykownej pracy
  https://wiadomosci.wp.pl/placili-10-tys-zl-na-powitanie-jak-czesi-werbowali-polakow-do-ryzykownej-pracy-6330671387940993a

  ————–
  Warto by sprawdzić, kto jest właścicielem „czeskiej” spółki OKD.
  Ślady wiodą do Holandii.
  Admin

 225. osoba prywatna said

  Tajne kontakty Piłsudskiego z Hitlerem
  .https://www.youtube.com/watch?v=z1TMYlWHDvY

 226. Greg said

  @222 O.P.
  Rozbił bym z chęcią wigilijny talerz, ale na głowie tego kościelnego kreta.

  KUL to ,,Kościelny Uniwersytet Liberalny” (nie mylić z katolickim)

 227. re1truth2 said

  Tak, najpierw reklamówkę na głowę, potem związał sobie ręce i popełnił w ten sposób samobójstwo. A rzecznik policji twierdzi, że to wszystko możliwe i współlokatora studenta z Ukrainy przesłuchali przez telefon. Jakieś idiotyzmy!
  https://wiadomosci.wp.pl/krakow-smierc-studenta-w-akademiku-nowe-fakty-6331004712654977a

 228. Zenek said

  Warto przeczytać: https://www.rp.pl/plusminus/305049957-Jak-polscy-emigranci-traca-dzieci.html

 229. 228
  Zenek
  Jest to tez kurestwo polskich wladz. Polacy masowo wyjezdzaja z kraju, do ktorego wpuszcza sie bandytow z Ukrainy.
  Inna sprawa, ze dzieci w Polsce bywaja tez ofiara zapijaczonych tatusiow czy jurnych kochankow.
  Dziecieom jest teraz bardzo zle na swiecie.
  Prawie w wiekszosci zachodnich panstw.

  Z Polski wywozi sie masowo dzieci na handel.
  A polskie rzady popieraja Kosowo; handlowe centrum porywania dzieci na sprzedaz.
  Zachowujemy sie tak jak niegdys w Kanaanie.
  Zachodnia cywilizacja.

 230. re1truth2 said

  Re 224
  Ślady wiodą do Holandii.
  Admin

  Nie tylko
  https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FGareth_Penny

 231. osoba prywatna said

  Turysta dostał zawału w galerii. Przerosło go piękno obrazu Botticellego
  https://turystyka.wp.pl/turysta-dostal-zawalu-w-galerii-przeroslo-go-piekno-obrazu-botticellego-6329544325216385a

 232. osoba prywatna said

 233. osoba prywatna said

  Bombki z polskiej fabryki najlepsze na świecie
  https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/83432/Magiczny-swiat-bombek-Najwieksza-w-Europie-fabryka-ozdob-choinkowych#

 234. revers said

  re124

  „hmmm oczywiście sami biali , tak sobie myślę co by się stało jak by dziś na ulicę wyszli finansowani przez lewackie rządy islamiści i uznali że ” nawrócą na islam ” żółte kamizelki??( ͡° ͜ʖ ͡°)dlaczego islamiści nie wychodzą w tych dniach na ulicę francji a niedawno standardowo podpalali samochody i budynki ???a przez rządzących było to tolerowane , co się stało że ich teraz nie widać ??czyżby się obawiali że doszło by do bezpośredniej konfrontacji z tymi którzy zapierda……na nich ????”

  oj chyba kolorowi islamisci zdobyli jakis teatr w Paryzu, czy go okupuja i w jakim stanie pozostawili nie czytalem, ale mozna znalezc w sieci.

 235. osoba prywatna said

  Marokańska policja zatrzymała już 19 osób w związku z zabójstwem w ubiegłym tygodniu dwóch turystek: 24-letniej Louisy Vesterager z Danii i 28-letniej Maren Ueland z Norwegii w górach Atlasu – poinformowały źródła bliskie śledztwu w rozmowie z agencją Reutera.
  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-brutalne-zabojstwo-skandynawskich-turystek-zatrzymano-kolejn,nId,2749367#.wykop.plutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 236. osoba prywatna said

  Lubelskie badaczki opracowały rozwiązanie na skalę światową
  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/wynalazek-na-skale-swiatowa,n,1000233807.html

 237. osoba prywatna said

  Odbudował średniowieczny zamek, włożył miliony. „Mówili o mnie, że jestem wariatem”
  https://turystyka.wp.pl/odbudowal-sredniowieczny-zamek-wlozyl-miliony-mowili-o-mnie-ze-jestem-wariatem-6322277689435777a

 238. osoba prywatna said

  Najważniejszy wątek w tej samobójczej śmierci – jego współlokator to Ukrainiec
  Dodawanie komentarzy wyłączone.
  https://fakty.interia.pl/malopolskie/news-krakow-w-akademiku-znaleziono-cialo-studenta,nId,2746506#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

 239. revers said

  re235
  ta, w czterech byli samotnymi wilkami, do tego juz zaprzysierzeni z organizacji IS – „W jego ocenie mężczyźni, którzy mają od 25 do 30 lat byli „samotnymi wilkami”.

  Moze to byla pierwsze zadanie wyznaczone przez jakiego oficera prowadzcego imana dla sprawdzenia ich wiarygodosci i wiary w stosunku do niewiernych.

 240. osoba prywatna said

  Kambodżański biznesmen z królewskiej rodziny ha ha ha. A jego cień z pejsami.
  http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24304131,wisla-krakow-vanna-ly-kapitalny-inwestor-czy-biznesmen-bez.html

 241. guła said

  re 139
  A oto i podarek co się zowie … wielkie dziękuję.

 242. Głos Prawdy said

  Od pana Juszkiego, który właśnie wygrał krwawą pierwszą walkę z żydami na Urale w Piermi.

  „Świetna kreskówka, realne nasze życie. Ludzie wpadli w swoje telefony i zniknęli z rzeczywistości. Ja osobiście postawiłem sobie za regułę w miejscach publicznych w telefonicznym internecie nie siedzieć, tylko SMS i faktycznie telefon. Bo nie chcę być jak ten komiks.”
  Życie w smartfonie
  https://vk.com/id51590065?z=video-67988687_456239318%2F45f595b42b6607e6dd%2Fpl_wall_51590065

 243. Głos Prawdy said

  Roman Yushkov

  Jeszcze raz o niemieckich opowieściach o tym, jak Adik Schicklgruber, Josja Goebbels i Fima Ribbentrop stali się prawdziwymi Aryjczykami
  .
  NIE! w Rosji dla Lubavitcher Hasidów!
  wczoraj o 11:01
  Czy narodowy socjalizm Hitlera jest czysto żydowskim projektem?

  .https://www.youtube.com/watch?v=CcEiMQuBQFo

 244. osoba prywatna said

  Jeśli posłowie poprą anonimową petycję, która właśnie wpłynęła do Sejmu, policja straci możliwość pouczania kierowców za wykroczenia. Będzie mogła jedynie wręczyć mandat, a gdy kierowca odmówi jego przyjęcia – skierować sprawę do sądu.
  https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/312239968-Koniec-z-policyjnymi-pouczeniami-Beda-tylko-mandaty—petycja-w-Sejmie.html

 245. osoba prywatna said

  Prehistoria Polski – Zagadkowe Budowle i Artefakty
  .https://www.youtube.com/watch?v=FsnmM6cg_Yc

 246. osoba prywatna said

 247. osoba prywatna said

  NAJDOSKONALSZA BUDOWLA OBRONNA STAROŻYTNOŚCI I ŚREDNIOWIECZA?
  http://zboj-szydlo.5v.pl/stradow.html

 248. osoba prywatna said

  Wulkany w Polsce. Kraina Wygasłych Wulkanów – dolnośląskie
  https://kolemsietoczy.pl/wulkany-polsce-kraina-wygaslych-wulkanow-polska-dolnoslaskie/

 249. osoba prywatna said

 250. osoba prywatna said

  Czarownica zniknie z logo województwa świętokrzyskiego? Członek partii Ziobry chce postawić na katolicyzm
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24293558,czarownica-zniknie-z-logo-swietokrzyskiego-czlonek-partii-ziobry.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR3iUaGgY7EsEzRPTSFd7X-7LZSNgSpFs96SZ7EkS_eoa6W8Lsa61R0pzxM#sondaz

 251. osoba prywatna said

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XV4yLGQFRZc

 252. rIss said

 253. https://marucha.wordpress.com/2018/12/21/wolne-tematy-84-2018/

  Ad. 247: http://zboj-szydlo.5v.pl/stradow.html
  Krzysztof Majcher, NAJDOSKONALSZA BUDOWLA OBRONNA STAROŻYTNOŚCI I ŚREDNIOWIECZA? Temat dedykowany „inteligentom” majątkowym z kręgu judeo-rzymskiej „kultury”, Przewodnik Świętokrzyski.

  Po przeczytaniu zostawiłbym to Bez Komenatarza, gdyby nie Przewodnik Świętokrzyski. Na Łysicy są GOŁOBORZA, jak na Sobótce. Na Sobótce są to jednak Zawady ANTYKAWALERYJSKIE, czyli tam, gdzie można było dojechać KONNO i atakować z Zaskoczenia. Badania wałów kamiennych na Sobótce wykazały, że były one murowane SUROWĄ GLINĄ, bez dodatku wapna. Potem zaś ZESZKLONO je fosforem z Annopola.
  Kamienne wały ANTYKAWALERYJSKIE Sobótki – gdyż ataku Piechoty się widocznie Nie Obawiano – były więc techniką PRZEDMURARSKĄ, tak jak Gołoborza na Łysicy. Jest to technika dobrzez znana archeologicznie z Czech, Niemiec i Dolnego Śląska, którą wypada datować na Mezolit czyli ekspansję Rolniczych Kultur Naddunajskich.
  Rolnicze Kultury Naddunajskie przyniosły znajomość WAPNA czyli Technikę Murarską, oraz – ponieważ Rolnictwo Bez Sprzężaju i Żelaza jest NIEMOŻLIWE – Hodowlę i Metalurgię ŻELAZA. Rolnicze kultury naddunajskie były efektem morskiej emigracji indyjskiej cywilizacji ŻELAZA I STALI, którą odkryli Amerykanie badając w Pakistanie FACHOWO plombowane żęby sprzed 9 tysięcy lat. Wrocławski profesor mówił mi, że rozmawiał na ten temat w Niemczech, gdzie wyrażano opinię, że masowa emigracja morska Lemuriów była skutkiem Populacyjnej Presji Bardziej Płodnych Negroidów. Według mnie Lemuriowie importowali magnetyty NIE Z AFRYKI a z Sudetów.
  To że na Łysicy nie zbudowano murów WAPIENNYCH zemściło się srodze. Podczas najazu tatarskiego na Małopolskę w l. 1259-60 Tatarzy – nie mogąc zdobyć kamienno-glinowych murów Łysicy – sprowadzili Rusinów, którzy oblewali te mury z SIKAWEK, aż zaczęły się Rozklejać.
  Najdoskonalszym zamkiem jaki zbudowano jest Krak des Chevaliers w Syrii. Został on zbudowany przez joannitów włoskich w połowie XII wieku. Zachodnioeuropejska nazwa KRAK oznaczała Twierdzę i pochodziła od krakowskiego Gargamella.

 254. Polo said

  Mija już prawie rok, jak co tydzień łamię prawo, chodząc z kijem zakończonym cewką i szukam „skarbów”. Ciekaw jestem z inicjatywy jakiej francy zostało uchwalone to prawo. Myślę, że komuś zależy by artefakty uległy destrukcji nie ujawniając ich wieku i pochodzenia.
  Poniżej film o prehistorii ziem polskich.

 255. Prof. Henryk Samsonowicz, „Początki narodu polskiego…?”

  Opublikowany 26 paź 2016
  18 października 2016 r. prof. Henryk Samsonowicz wygłosił na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt. „Początki narodu polskiego…?”. Prof. Henryk Samsonowicz jest związany z UW od prawie 70 lat. W latach 1980-1982 był rektorem uczelni. Zajmuje się historią średniowiecza. Jest autorem ponad 800 prac naukowych. Było to kolejne spotkanie w ramach, odbywającego się na Uniwersytecie Warszawskim od 2000 roku, cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

  Profesor Samsonowicz NAPOCIŁ SIĘ, żeby Wybić z Głów poznaniakom Pana Oceanów POSEJDONA i Lechiadę. Nic z tego nie wyszło, gdyż striptiserka Tereska Maj uciekła do Anglii, gdzie została DZIĘKI MNIE Premierem Zjednoczonego Królestwa jako PANI OCEANÓW. Piszę Dzięki Mnie, gdyż to ja wykazałem, że budowniczym STONEHENGE był Chejron a Megalitycznego Płocka o buzi Grzegorza Lato, a Pan Oceanów Posejdon z Poznania ukończył je tylko Sekwojami Francuskimi. ZBURZYLI je zaś Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych, gdyż służyło nawigacji do LA MANCHY, które importowało Żelazo i Stal z Kaszub i Powiśla, co Egipcjanie Starego Państwa ZWALCZALI.
  Jeśli Profesor Samsonowicz został pościelony na podłodze jak Biały Niedźwiedź w haremie to niech wolno mi będzie Poprawić go w kilku kwestiach. Na pytanie o Datę CHRZTU POLSKI Profesor odpowiada NIE WIEM – ALE NA PEWNO NIE BYŁ TO CHRZEST POLSKI TYLKO DWORU KSIAŻĘCEGO. Ja to uzupełnię. Bolesław Srogi pokonał w r. 965 nad Wołgą 200 tysięczną konną armię chazarską dzięki WRACAJĄCEJ z wojny o Zjednoczenie Chin polskiej konnicy. Tą konnicą dowodził JUNIOR Mieszko czyli Mieczysław, a ponieważ Senior Świętosław został zabity w Szczecinie przez Wichmana to Bolesław kazał Dobrawie odstawić od łoża księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, ale ta oświadczyła, że NIE ZROBI TEGO dopóki ten nie Ochrzci się Po Łacińsku.
  Ponieważ o sukcesję po Świętosławie ze Szczecina wystąpił jego syn Światosław Kijowski to Mieszko Rad Nie Rad wlaz do łoża Dobrawy jako KATOLIK, co nazwano Chrztem Polski. Było to PRZED zdobyciem przez Bolesława Konstantynopola, gdzie umarł w roku 972 czy 3.
  Płock był ośrodkiem Handlu Arabskiego Prawdziców, zdobytym przez Księcia Krakowskiego Bolesława Chrobrego w r. 987. Zjazd MILENIJNY był na Wałach Chrobrego w Szczecinie-GNIEŹNIE jak nazywano wówczas Stolicę, co przedstawia karykaturalnie BEOWULF. Pamiątką tego jest Włócznia Świętego Maurycego jako INSYGNIUM Patrycjusza Rzymskiego.
  Profesor Kostrzewski mówił mi, że profesor Czekanowski uważa, iż polski język LITERACKI jest z MEKLEMBURGII. Po kapitulacji pod Poznaniem stolicę przeniesiono do Kruszwicy a Stolicą Wojenną został Wrocław, zaś stalicą Arcybiskupstwa został Bydlęcin-Giecz UHONOROWANY na GNIEZNO, gdzie w l. 992-95 Chrobry zbudował OBECNĄ katedrę Bydlną. O rangę Katedry Imperialnej rywalizowały potem dwie Najwspanialsze budowle, w Kruszwicy i Kaliszu.
  Płock został Stolicą po wypędzeniu Bolesława Śmiałego. Ponieważ Herman miał lęk wysokości o nie mógł mieszkać w zamku AMAZON na terenie ZOO to zbudował sobie Pałac, którym administrował biskup, ale Prusacy wypędzili biskupa, który zbudował sobie pałać DZISIEJSZY, a pałac Hermana przebudowali na WIĘZIENIE, zaś w resztkach Amazona urządzili Koszary.
  W r. 1093 palatyn wrocławski Magnus Włast osadził w Kruszwicy Zbigniewa, ale Kruszwica chciała rządzić Polską jak londyńska City Anglią więc Palatyn płocki Sieciech w 1096 r. ZBURZYŁ Kruszwicę. Tego Magnus płazem puścić nie mógł więc zmusił Sieciecha do kapitulacji, który uciekł do okupowanego przez Węgrów Krakowa. Węgrzy wydali jednak Sieciecha, który został skazany przez Sąd Królewski na OŚLEPIENIE choć król PŁAKAŁ. Sieciech miał dobre stosunki w Turkami toteż Polskę najechała Armia JEROZOLIMSKA. Na pomoc przybyła 93-tysięczna armia węgierska, która została pobita przez Turków pod Przemyślem, ale na zwycięskich Turków napadł Magnus i Armia Jerozolimska PRZESTAŁA ISTNIEĆ więc krzyżowcy zdobyli Jerozolimę Bez Bitwy.
  Megalityczny Płock został rozebrany przez Jana Luksemburskiego na wapno dla Królewca, jaki to los spotkał też Najwspanialsze Miasto Polski BYDGOSZCZ oraz Sieradz i zamek Królewski GARGAMELL w Krakowie. Wobec tego Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, który w ten sposób stał się zamkiem KRÓLEWSKIM.
  Granicą między Wielkopolską a Mazowszem była WISŁA, ale po zamachu w Gąsawie Konrad Mazowiecki uwięził Henryka Brodatego, za uwolnienie którego Jadwiga zapłaciła Kujawami i księstwem Łęczycko-sieradzkim. Po odzyskaniu wolności Henryk anektował Kalisz, gdzie zburzył zamek Biskupi a katedrę Archidiecezjalną przebudował na TEATR. Potem anektował też Poznań lewobrzeżny.
  Ponieważ Wrocław na Skarbiec się nie nadawał to Henryk wybudował Skarbiec na poznańskim Starym Mieście. Gdy w wojnie rekuperacyjnej do Wrocławia przyszła wieść, że Książęta Krajeńscy zajęli Poznań to niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i powlekli ZA KOŃMI do Legnicy, co było Aktem SPRZEDAŻY Brandenburczykom Ziemi Lubuskiej. W ten sposób sprzedałby i Legnicę, ale uwolnili go ciżesz Książęta Krajeńscy.
  Jednoczycielem Polski nie był Władysław Łokietek, ale Henryk IV Probus, który wypędził z Mazowsza Lewobrzeżnego Pomorzan Zachodnich a z Prawobrzężnego Wschodnich i UKORONOWAŁ się w Bydlęcinie-Gnieźnie na Henryka III Prawego, ustanawiając Stolicę w SIERADZU. Ponieważ Wielki Książe Krakowski Leszek Czarny wezwał przeciw Henrykowi Prawemu Złotą Ordę to doszło do bitwy pod Sandomierzem, w której zabito 8 Królów Tatarskich, 8 wzięto do niewoli a 4 uciekło. Po tej bitwie Henryk zakopał polu bitwy swą Koronę, Hełm i Włócznię, które znaleziono w XIX wieku jako Insygnia Sandomierskie.

 256. Boydar said

  Business z ludzką twarzą ? Niewątpliwie; talmud jasno określa kto człowiek a kto nie 🙂

  https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/grazyna-piotrowska-oliwa-wywiad-15-pytan-do-kobiet-sukcesu/34w8rjy

 257. Boydar said

  Ortodoks ? A może umiarkowany ?

  https://www.o2.pl/artykul/kanada-mocne-slowa-muzulmanskiego-duchownego-o-bozym-narodzeniu-6331613683684993a

 258. Marcin said

  http://probasket.pl/nba-james-przeprasza-za-zydowskie-pieniadze/

 259. SPÓR O POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO – Żmudzki, Pac, Banaszkiewicz

  Paweł Żmudzki mówi, że REWOLUCJA, która miała miejsce w końcu XX wieku ZMIOTŁA zwolenników Dawności Państwa Polskiego. Dane Dendrologiczne WYKAZAŁY bowiem, że Grody zaczęto budować dopiero w końcu IX wieku a intensywność ich budowy nastąpiła w latach 30, wieku X.
  REWOLUCJĘ tą przeprowadził Generał Jaruzelski przy pomocy Zawodowych Szalbierzy Masońskich, opłacanych przez Rokefelera i Rotszylda, często z Satelitarnej Detekcji Złota. Po rosyjsku GOROD to Miasto a po polski Refugium rodowe lub plemienne.
  Do upadku Wielkiej Lechii w roku 882 Refugiów czyli SCHRONISK nie budowano, bo nie było potrzeby. Zaczęto je budować dopiero pod koniec IX wieku – ale nie były to żadne Miasta tylko MAGAZYNY, w których chroniono się w razie zagrożenia, jakim to Magazynem był BISKUPIN zbudowany z Zimie 743-2 dla ochrony przed kimeryjskimi łowcami niewolników. Można to porównać do najazdów tatarskich na Ukrainę, tylko że Ukraina miała doskonałą SAMOOBRONĘ toteż Turcja Wykrwawiła się nie w Iranie a na Ukrainie.
  System polityczny Wielkiej Lechii opierał się na OPOLACH, które było ośrodkami TARGOWYMI i Wiecowymi. Geograf Bawarski mówi, że Goplanie mieli 400 Miast to znaczy, że mieli 400 OPOLI w znaczeniu miast-gmin. Te Opola wysyłały Posłów do Sejmiku Krajowego, który był w np. w Poznaniu. Naczelnikiem takiego Sejmiku był Piast Kołodziej.
  Za Popielidów budowa Schronisk czy Zamków była ZAKAZANA jako prerogatywa władzy państwowej. Grody świadczą więc tylko o Upadku Władzy Centralnej, która odzyskała swą siłę dopiero za Chrobrego.
  W roku 882 Wielka Lechia podzieliła się na GOPLANIĘ Piastów ze stolicą w Szczecinie; POMERANIĘ Postpopielidów ze stolicą w Gdańsku; LUBELSZCZYZNĘ Doliwów ze stolica w Lublinie i SARMACJĘ Prawdziców ze stolicą w Moskwie, gdzie było 20 kremlinów sarmackich, które w większości zachowały się, oraz RUŚ Rurykowiczów-Piastów ze stolicą w Kijowie. Gdy Igor oblegał Konstantynopol to Świętosław ze Szczecina kopulował jego żonę Olgę Okrutnicę a ich syn został następcą Igora. – Historia zaiste FRANCUSKA.

 260. Anucha said

  Wałęsa przejrzał na oczy- chwali Putina i żałuje zerwania kontaktów z Rosją .
  To wszystko na łónecie

 261. gość said

  Syryjskie kobiety ze łzami w oczach błagają Unię. „Odeślijcie naszych mężczyzn do domu – potrzebujemy ich tutaj”

  Syryjskie kobiety ze łzami w oczach błagają UE by nie zabierała im ich mężczyzn. Wojna w Syrii po prostu doprowadziła do niedoboru mężczyzn w kraju. Teraz syryjskie kobiety chcą powrotu swoich ludzi i proszą UE o „wyrzucenie ich”, aby powrócili i pomogli odbudować kraj. Popieramy ten pomysł i prosimy prezydenta Europy, Tuska o interwencję.

  https://nczas.com/2018/12/25/syryjskie-kobiety-ze-lzami-w-oczach-blagaja-unie-odeslijcie-naszych-mezczyzn-do-domu-potrzebujemy-ich-tutaj/

 262. brys said

  Boydar , Anne – dziękuję za odpowiedź. Będziemy próbować.

 263. brys said

  „Inna sprawa, ze dzieci w Polsce bywaja tez ofiara zapijaczonych tatusiow czy jurnych kochankow.” – ma Troll jakieś statystyki czy tylko powtarza za Interią? Polski pijany rodzic, pijana matka, zapijaczony ojciec.

 264. brys said

  I jeszcze panie Troll – ofiary – na czym polegają te Polskich pijaków ojców i matek przestępstwa. Bo że mama Madzi – to cała Polska wie, bardzo się o to postarano, prawda?

 265. Marucha said

  Re 263, 264:

  Jeazcze warto zacytować standardowy komentarz czytelników gównomediów w stylu Onetu czy Interii:

  „Lepiej być eleganckim, kulturalnym i wykształconym ateistą, niż zaplutym, zapijaczonym, wulgarnym katolikiem”.

 266. Wieczór wigilijny 1997 zaskoczył nas niespodziewanie w przysłowiowym środku nikąd. Nie roztrząsajmy już, jak do tego doszło, ale faktem jest, że znajdowaliśmy się na autostradzie I-10 w odległości około czterystu mil na wschód od granicy Teksasu z Meksykiem. Wokół, jak okiem sięgnąć pagórki porośnięte karłowatymi krzakami Yuca zanikały stopniowo w szybko tutaj zapadającym zmroku. Tu i ówdzie przetaczał się leniwie popychany wiatrem kłębek zeschniętego chrustu zwanego tumbleweed, zupełnie jak na kiepskim, niskobudżetowym, czarno-białym westernie. W pewnej chwili wszystko na parę minut utonęło w czerwonej poświacie, po czym noc zapadła zupełnie nagle. Jedynie na zachodzie wąski pasek amarantu przypominał jeszcze, że dziesięć minut temu w najlepsze panował dzień, choć ten najkrótszy w roku.
  Czterdzieści ton żelastwa leciało jak zwariowane na wschód z szybkością od dawna już nielegalną. Ale o tej porze nawet mundurowi nieco normalnieją i wolą spędzić tę noc z rodziną, niż polować zdradliwie na nieszczęśliwe ofiary w postaci kierowców osiemnastokołowych zestawów, śpieszących na święta do swoich domostw. Takoż, jeśliby wyliczyć energię kinetyczną, jaką w tej chwili mamy w zanadrzu, zgodnie z regułą m*delta v = f*delta t, przy uderzeniu w teoretycznie nieruchoma przeszkodę, siła nacisku wyniosłaby ponad dwa miliony kilogramów. Czy istnieje na świecie cokolwiek zdolne stanąć nam na drodze?
  Przed godziną dzwoniliśmy do Chicago, gdzie pielesze nasze. Tam śnieg i ślizgawica, tu przyjemny chłodek. Tam polskie rodziny ciągną spod obrusa źdźbła siana, by wywróżyć, komu pisane życie najdłuższe, a podekscytowana dzieciarnia cieszy się z góry z możliwości otrzymania pod choinke kolejnej gry komputerowej, w której krew się leje, ze można krytą żabką (Chyła). Nawet ten niezbyt rozgarnięty, choć miły krasnolud w wiatrem podszytym czerwonym kubraczku, którego Anglosasi nie wiadomo czemu ochrzcili imieniem jednego z najwybitniejszych świętych, patrona Rosji, żeglarzy i piwowarów, nie odważyłby się chyba z własnej inicjatywy podarować dziecku makabry z okazji przecież nie jego urodzin. Tam u was na stołach piętrzą się tradycyjne czysto polskie dania rybne, jak ryba po grecku, fisz giefilte po żydowsku, holenderskie śledzie, czy japończyk w sałacie. Płonie z niezdrowym sykiem gaz w najprawdziwszym kominku, a elektryczne świeczki filują i skwierczą na choince udając, że kapią wokół wonną stearyną. Nad wszystkim unoszą się denerwujące piski maszynek elektronicznych, świszczące w kółko urywki skocznych miejscowych piosenek, jakimi od dekad sprzedawstwo detaliczne wprowadza nieszczęśliwego Jankesa w przedświąteczny amok, a ten myśli, że to są kolędy.
  To tam, a tu… czarny pas drogi z rytmicznie migającymi pośrodku jasnymi kreskami przerywanej linii, wciągany pod brzuch pomarańczowego Volvo, zanika gdzieś między osiami dwóch przyczep podskakujących sobie niefrasobliwie na każdej najmniejszej nierówności. Ki czort podkusił starego piernika jednego z drugim, aby w tym wieku chwytać się jeszcze za kółko!
  Czterysta trzydzieści koni mruczy sobie rubasznie pod maską. W tym dniu Teksas pustoszeje jeszcze bardziej, niż zwykle. Jedynie nieliczni opóźnieni goście przemykają sie swoimi teksaskimi pickupami pełnymi prezentów zawiniętych w jednakowy czerwony papier.
  Sto pięćdziesiąt lat temu żył tu legendarny kowboj zwany Pecos Bill, który potrafił złapać na lasso całe stado byków na raz. Umiał okiełznać pod siodło wszystko, cokolwiek się rusza, włączając kujoty i pumy. Nauczył ziemne wiewiórki kopać doły pod pale na ogrodzenie cielętnika. W końcu umarł ze śmiechu, wyszydzając tych żółtodziobów, którzy sami siebie nazywali kowbojami.
  W tym samym okresie w pobliskim klasztorze El Alamo, zginęli bohaterską śmiercią polscy artylerzyści, pięciu odważnych żołnierzy, oczywiście jak zwykle w sprawie cudzej, oczywiście jak zwykle za waszą wolność. Za niepodległość Teksasu. Teksas chciał do Unii, a ta obamiała się reperkusji ze strony Meksyku. Meksyk chciał przyłączyć bogaty Teksas, ale Teksas nie chciał być częścią Meksyku. W tej sytuacji Teksas zadeklarował niepodległość. Tak to wyglądało w uproszczeniu dla trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wycofując się pod naporem wojsk meksykańskich, Polacy przetaczali ostatnią armatę aż pod sam ołtarz klasztoru i wreszcie, odcinając się ręcznie szablami, ulegli nawale, podobnie jak trochę wcześniej generał Sowiński na Woli. Trzeba przyznać, ze polegli w doborowym towarzystwie wyciętych w pień ochotników, jak James Bowie i senator Dave Crockett.
  Nie my więc pierwsi, którzy tracą zdrowie i życie na teksańskiej ziemi. Wielka to ziemia, różnorodna i piękna w swej surowości, ale i szczodra dla przedsiębiorczych i pracowitych. Miejsca tu starczy dla nieprzelicznych rzesz luda.
  Pierwsza gwiazdka wyskoczyła nagle, a zaraz za nią całe niebo roziskrzyło się od razu jak hillbilska ciężarówka, całą feerią świateł. Zatem należałoby połamać opłatek, przy czym siano znajduje się nie tyle pod obrusem, ile w głowie, spod obrusu nie mozna wyciągnąć nic, nawet grzechotnika, jako że wszystkie od miesiąca śpią snem sprawiedliwych, a wigilijna rybka… no cóż, najbliższe miejsce , gdzie można usiąść i choćby symbolicznie przekąsic suma z rusztu położone jest dobre dwieście mil przed nami. A Houston, miasto słynące ze znakomitej kuchni morskiej, będziemy mijac dopiero nazajutrz. Jeśli los pozwoli…
  Osada nazywa się chyba Sonora. Dwie skałki, kilka domków i stacja benzynowa, w której śpiąca królewiczka zatraciła poczucie czasu i rzeczywistości. Oprócz sklepu z alkoholem, który zaspokaja podstawowe potrzeby społeczne, wszystko jest beznadziejnie zamknięte na cztery spusty. Pani sprzedawczyni gorzałki uczynnie obdzwania wszystkie punkty specjalizujące się w napełnianiu żołądków wygłodniałych kowbojów i innych człowieczych istot, ale chyba stary Graham Bell przewraca się w grobie z bezsilnej frustracji. Nikt nie odbiera telefonów. Jedynie w przybytku pod nazwą Dairy Queen, okna błyszczą jeszcze słaba poswiatą. Dairy Queen oznacza królową mleczarstwa.
  Nie wiemy, czy Dairy Queen podaje smażoną rybkę, jakiej nie powstydziłaby sie dobra nadmorska smażalnia i to za psie pieniądze, czy tez tęsknota za wigilijnym choć z pozoru daniem zaostrza nasz apetyt. Wszak głód jest najlepszym kucharzem. Dziś zachodzą tu nastolatki, dla których Święta w środku stepu oznaczać mogą tylko okazje do wrzaśnięcia „Merry Christmas!” do dwóch dziwaków gramolących się na dół z dwupiętrowej stodoły na sześciu osiach i dwudziestu dwóch kołach. Rodzina farmerska przyszła na kolację, dzieciaki paradują na bosaka po lokalu, a rybka z mrożonki podana jest na papierowej tacce z frytkami. Opłatkiem, a już nie pamiętam, co pełniło powinność opłatka, podzielieliśmy się już w szoferce.
  Opodal na wylocie na autostradę usadowiła sie wielka ciężarówa z pięćdziesięciotrzystopową naczepą, wioząca sałatę na Midwest. Umęczony do ostatka kierowca korzystając ze Świąt ukradł ze swojego i tak już napiętego harmonogramu te kilka godzin zbawczego snu. My, jako team czyli zespół, prujemy na wschód, by w drodze do domu zahaczyć jeszcze o Florydę. Dla nas przerwy nie są przewidziane, jeden jedzie, drugi usiłuje spać, jedynie poprzez drastyczne przekraczanie dozwolonych limitów prędkości możemy sobie na długich trasach wygospodarować trochę wolnego czasu.
  W miarę posuwania się na wschód, stepowa roślinnośc ustępuje stopniowo karłowatym drzewkom, a nawet co parę mil można w świetle reflektorów zauważyć jakieś ślady ludzkiej obecności. Zbliżamy sie do San Antonio. Za chwilę skończy się irracjonalny romantyzm pustynnej egzotyki niczym z pejzaży Salvatora Dali. Zacznie się ponura cywilizacja, a wraz z nią wściekła teksańska architektura szklanych wieżowców we wszystkich kolorach tęczy. Farewell, Teksasie, za półtorej doby będziemy w domu, gdzie śnieg miesza się z solą tworząc brudne marznące błoto, gdzie tysiące wyrzuconych choinek zalegają chodniki już na drugi dzień po Świętach, gdzie przeraźliwie nieobecni ludzie z pustką w oczach, znerwicowani i zabiegani nie mają czasu odezwać się do siebie nawzajem, gdzie czas gna do nikąd prędzej, niż gdziekolwiek indziej……

  Merry Christmas z trasy!

 267. +BlackFly&tbm=isch&tbs=rimg:CbGcMB1YAdpPIjiCRv35G-
  Bartłomiej Bajerski 24.10.18 (14:08) Sensacyjne informacje o MH370. Pochodzą od francuskich śledczych

  MifWWV63KHNtly7uYJ9EXO11eH7wvEUD0vaAM4Ri0FmA2pOOnFrwaKw5EpBbChHymd-
  https://www.o2.pl/artykul/piloci-mh-probowali-ladowac-plonaca-maszyna-nowa-teoria-

  Bartłomiej Bajerski18.12.18 (10:11)
  „Piloci MH370 próbowali lądować płonącą maszyną”. Nowa teoria
  Dyrektor generalny firmy Aero Consulting Experts przedstawił, jak jego zdaniem wyglądały ostatnie chwile maszyny, która zaginęła 8 marca 2014 roku. Ross Aimer jest niezwykle doświadczonym pilotem.

  78657 hmn 18 gru, 10:28
  Mistrz teorii tego typu jest tylko jeden. Poproście go a was zaskoczy.
  Odpowiedz Zgłoś
  Pokaż odpowiedzi (16)

  65749 steve 18 gru, 10:39
  Ciekawe że amerykanie potrafią z kosmosu policzyć moje włosy na głowie a nie potrafią znaleźć ogromnego wraku samolotu
  Odpowiedz Zgłoś
  Pokaż odpowiedzi (17)

  37626 daro 18 gru, 10:22
  wszystko co jest pisane na temat lotu MH370 to spekulacje. Póki nie poznamy co lub kto znajdował się na pokładzie feralnego lotu to nie poznamy prawdy. Następny były pilot chce zaistnieć na rynku usług konsultingowych.
  Pokaż odpowiedzi (7)

 268. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201812279466627-Polska-zniknie-z-mapy-Sputnik/

 269. https://marucha.wordpress.com/2018/12/21/wolne-tematy-84-2018/#comment-801263
  Ad. 246: Osoba prywatna said
  2018-12-25 (wtorek) @ 20:28:15

  A to ciekawe: WERSAL (1682) ZOSTAŁ ZAINSPIROWANY WILANOWEM (1677) A NIE ODWROTNIE, jak to się uważało. Najważniejsze jest jednak to, że w Wersalu NIE BYŁO LATRYN, gdy w fasadowym budynku Wilanowa 2 wieże były Latrynowe.
  Pamiętam, że podczas rozmowy o tym padło stwierdzenie, że WERSAL BYŁ POMYSŁEM CLBERTA dla skoszarowania szlachty i wyeliminowania jej z życia politycznego, co doprowadziło do zdominowania polityki przez Mieszczaństwo. Największą Torturą Wersalską były Poranne Spacery Królewskie, w których Za Królem szła długa kolumna arystokracji i szlachty, w której zapodawano sobie Krok Spacerowy Króla, co WŚCIECZYŁO bardziej aktywnych rębajłów – a trwało to Całymi Godzinami… Tak Spacewrowano do SZAFOTÓW Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
  W Takim razie Brak Toalet służył Upodleniu szlachty, która Ćwiczyła Rewolucję SRAJĄC na Salonach.
  Kopia paryskiego LUWRU w Strzegomiu została przebudowana przez Autriaków i Prusaków na Twierdzę, zaś Wersal Śląski w Lubiążu jako POMNIK Bitwy pod Wiednem nie został ukończony.

 270. Ale dlaczego? said

  Syria świętuje Boże Narodzenie 🙂
  http://www.autonom.pl/?p=24622

 271. Salcie said

  Ad. 266 – Bart_Wagner

  Panie Barcie kochany! Pańska obecność tutaj to jak zwykle miód na koszerne serce Salcie, która jak Pan to zresztą wie – jest wielką fanka pańskich pięknych minifelietonów w przestrzeni internetowej 🙂
  Pozdrawiam cieplutko
  Sc

 272. Salcie said

  PS. Panie Bart! Tak mi sie jakoś zbyt szybko napisało „minifelietony” a to przecież poezja w krystalicznej postaci 🙂

 273. re1truth2 said

  No i co? Można, jak się „chce” to 42 tysiące jest…
  „Rzecznik prasowy olsztyńskiego Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował we czwartek, że sędziemu Andrzejowi J., który orzeka w sądzie w Szczytnie, zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Olsztynie przedstawił zarzut dotyczący tego, że „w okresie, od co najmniej 1 marca 2010 r. do dnia 15 czerwca 2018 r. składał wnioski o zwrot kosztów dojazdu do pracy i z pracy na trasie Iława- Szczytno, w których miał poświadczać nieprawdę, gdyż faktycznie w tym czasie nie mieszkał w Iławie”.” https://nczas.com/2018/12/27/wpadl-sedzia-klamczuszek-potwierdzal-nieprawde-przez-8-lat-zgarnal-42-tysiace/

 274. Ad. 255

  Samsonowicz. To ten, który zignorował pracę doktorską Tadeusza Millera „3000 lat Państwa Polskiego”. Było jeszcze dwóch takich „historyków” ale ich nazwisk nie pamiętam. Skąd wiem? Od ś.p. Autora.

 275. piwowar said

  Przeniesione z wątka o dobrodziejstwach otrzymanych w Beth Lechem:

  o, o , Panie Piwowar, a na oleju kokosowym Pan sie zna? Bardzo modny ostatnio . No i smaczny , choc drogi . Ale opinie na temat jego zdrowotnosci to slyszalam akurat zupelnie odmienne , choc zdecydowanie przewazaly te zachwalajace. Ale kto to dzisiaj wie w tych internetach , co jest prawda a co spiskiem? Wiec jak jest z tym olejem ?bo Panu to jestem sklonna ufac.

  Pani Olu. Sprawa nie jest prosta. Każdy olej jest dobry i równocześnie niedobry (oprócz uwodornianych, w czym się należałoby zgodzić z Konkretnym). Generalnie mówiąc, wszystko dobre, ale w miarę i zgodnie z przeznaczeniem. Sprawa z wątku dotyczy niszczenia Natury przez wyrąb dżungli. Słusznie. My jesteśmy od tego, aby Naturę sobie podporządkowywać, a nie zmieniać zaprojektowanie Najwyższego. Jak plantacje palm oleistych wpływają na środowisko? Należałoby zapytać ekologów, ale w tym zakresie Piwowar osobiście nie ma zbyt pozytywnych oczekiwań.

  Następna sprawa: uwodornianie mówiąc w skrócie powoduje powstawanie szkodliwych substancji, ale ich naturę może pojąć ten, kto ma choć blade pojęcie o chemii organicznej, konkretnie o izomerii przestrzennej. Z drugiej strony szeroko reklamowane oleje ciekłe, nienasycone, są podatne na utlenianie, a nadtlenki kwasów tłuszczowych – znów w wielkim skrócie – powodują tworzenie promotorów przedłużania życia wolnych rodników, a od dawna wiadomo, obecność których rodników wywołuje jakiego raka.

  Dalej: całkowite uwodornienie tłuszczu, jak to ma miejsce w przypadku powszechnie stosowanego utwardzania smalcu (sic!) owocuje powstaniem twardego dodatku nieszkodliwego jako kwasy „trans” ale niektórzy badacze utrzymują, że taki produkt promuje odkładanie się w naczyniach krwionośnych kompleksu cholesterolowo wapniowego. (tu trzeba być ostrożnym w przyjmowaniu informacji z obydwóch stron konfliktu).

  Piwowar ostatnio, zupełnie amatorsko, ponieważ jest już na emeryturze, odkrył że tłuszcz masła pod względem profilu kwasów tłuszczowych może być bardziej niezdrowy od smalcu wieprzowego. Ciekawa teza. (masło jednakże zawiera inne niezwykle korzystne dla organizmu substancje, ale nie rozwlekajmy tematu jeszcze bardziej).

  Oleje utwardzano nie dla niszczenia populacji, ale ze względów technologicznych. Piwowar zaproponował użycie olejów tropikalnych dla uniknięcia potrzeby utwardzania składników margaryn. i poczynił szeroko zakrojone eksperymenty w tej materii, także na pełną skalę przemysłową. Być może dlatego po jakimś czasie (po okresie intensywnej korespondencji z instytucjami rządowymi) musiał zdjąć biały fartuch i usiąść za kierownicą wielkiej ciężarówki, co dało lepsze dochody, ale mniejszą satysfakcję zawodową i osobistą.

  Obecnie niewiele produktów margaryniarskich zawiera utwardzane sztucznie tłuszcze. Po trzydziestu latach od pamiętnych wydarzeń używa się tłuszczów tropikalnych, utwardzanych już przez Naturę na drzewie, ale dla Piwowara to żadna już satysfakcja. Olej kokosowy jest produktem bardzo twardym, dodawanym czasem do mieszaniny margarynowej dla polepszenia konsystencji bez powodowania stearynowego posmaku na języku. Mamy aktualnie kampanię promującą olej kokosowy do różnych zastosowań w kuchni i na stole. Można powiedzieć, że do smażenia nadaje się doskonale i nie oksyduje na patelni a także świetnie się przechowuje, nie jełczejąc.

  Ostatni list jaki Piwowar otrzymał od agencji zdrowia USA (nie pamieta już od której, być może od Surgeon General) usiłował przekonać że: (uwaga, to nie pomyłka) tłuszcze nasycone hamują odkładanie się cholesterolu w żyłach podobnie jak nienasycone, przy czym muszą to być pochodne uwodorniania oleju sojowego (konkretnie kwas stearynowy), w przeciwieństwie do tych barbarzyńskich tropikalnych (kwas palmitynowy). Kwas palmitynowy różni się od stearynowego jednym atomem węgla. Ta teza obalałaby misternie utkaną kampanię promocji olejów wielonienasyconych przeciw naturalnym tłuszczom jak masło, smalec czy łój.

  Nie ma czegoś takiego jak zdrowa żywność. Wszystko jest trucizną, nawet, a może szczególnie woda z plastikowej butelki nabytej w sklepie. Może być zywność mniej lub więcej szkodliwa, może być zywność mniej lub więcej naturalna. Żywnośc w postaci takiej, jaka jest, sprzedawana jest nie w celu depopulacji przez trucie, a z powodów ordynarnie finansowo komercyjnych.

  Odpowiedź na pytanie o olej kokosowi brzmi – to niewątpliwie dobry produkt, ale nie do wszystkiego i w bardzo umiarkowanych ilościach. Nie nadaje się jako dodatek do kawy, jak niektórzy twierdzą.

 276. Kwal said

  Jedna z największych izraelskich witryn informacyjnych, “Times of Israel”, pisze o Mateuszu Morawieckim – „Polityk o żydowskich korzeniach, który przyznał że obie jego ciotki zostały uratowane przez nie-Żydów w czasie Holokaustu, został mianowany premierem kraju w wyniku przetasowań gabinetowych. Minister finansów Mateusz Morawiecki, były prezes banku w Grupie Santander, został wybrany na szefa polskiego rządu, który przygotowuje się do wyborów parlamentarnych w 2019 r. – czytamy na timesofisrael.com. – Jego żydowskie korzenie były znane w Polsce. Morawiecki mówił o tym w szczegółach na początku tego roku podczas uroczystości w warszawskim zoo, mających uhonorować byłego dyrektora zoo i jego żony, Jana i Antoniny Żabińskich, którzy uratowali tam setki Żydów”…

 277. Droga pani Salcie: Dziękuję za prpzemiłe słowo. Właśnie odczytałem mojej Ślubnej ten tekst, o którym Pani tak ładnie pisze i reakcja była natychmiastowa, choć bez jakiejś wyraźnej pretensji: A nie napisałeś o tęsknocie za rodziną i dziećmi.

  Pozdrawiamy Panią oboje.

 278. JOIGNAC said

  Już smaży się w Piekle. Dzięki Panie Boże że go od Nas zabrałeś…
  .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-zyje-biskup-tadeusz-pieronek/yvx41eh

 279. Zenon K. said

  15 grudnia minęła 103 rocznica śmierci Aloisa Alzheimera. Oczywiście, k…, nikt nie pamiętał.
  Dziś setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 280. Bronisław said

  Re: 278. Postępowanie tego Hierarchy było niewątpliwie wyjątkowo skandaliczne, a więc i Sąd Boży nad Nim przerażający?!!!
  Ale, czy Pan, Panie JOIGNAC nie boi się ostrzeżenia Samego Chrystusa Pana: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni!!! Gorąco Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.