Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Gotowanie żywej żaby…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska pierwszą ofiarą konferencji w Warszawie

Posted by Marucha w dniu 2019-02-15 (Piątek)

Tylko co rozpoczęła się warszawska konferencja w sprawie Bliskiego Wschodu, a już wiadomo, że to Polska może się uważać za pierwszą ofiarę. Stało się to za sprawą oświadczenia sekretarza stanu Mike’a Pompeo, dokonanego na wspólnym z ministrem Pisdupowiczem wystąpieniu.

Otóż, po raz pierwszy, sekretarz stanu USA poparł publicznie roszczenia organizacji żydowskich w sprawie restytucji mienia ofiar holokaustu. To, że związane z tym roszczenia były wysuwane, przez różne osoby z administracji waszyngtońskiej, niepublicznie, było rzeczą wiadomą i dochodziło do tego przy różnych okazjach.

Po raz pierwszy po wojnie, ważny amerykański urzędnik, uczynił to jednak publicznie, w Polsce, i wobec przedstawiciela polskiego rządu i światowych mediów. Nie czekał nawet na przewidziany ustawą 447 raport w tej sprawie, a dokonał tego już teraz. Widać, jest to dla nich bardzo ważna i pilna sprawa, że w tak bezczelny sposób o niej mówią. Mike Pompeo wyjaśnił także konkretnie, na przykładzie, co miał na myśli Trump gdy mówił podczas swojej wizyty w Polsce w 2017 r., że „Polska żyje, Polska się rozwija, Polska zwycięża”.

Otóż ucieleśnieniem tego miał być niejaki Frank Blajchman, który przetrwał holokaust, ukrywając się i działając w lewicowej partyzantce, zaś po wojnie wstąpił do UB i był tam po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP.

IPN w 2010 wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia Blajchmana o popełnienie przestępstw i mordowanie członków ruchu oporu. Według sekretarza stanu USA „życie Franka Blajchmana było świadectwem odporności polskiego narodu i amerykańskiego ideału, że każdy kto ma duże marzenia, może wznieść się na wyżyny”. Szczególnie znamienne te „wyżyny”. Czyżby chodziło o stanowisko do jakiego doszedł on w czasie służby w UB? Takich właśnie „bohaterów” promuje nam obecnie tenże najbliższy obecnie sojusznik.

W Polsce takie słowa trudno potraktować inaczej niż kpinę z dążeń niepodległościowych polskiego narodu, z polskiego państwa, a szczególnie z jego polityki historycznej i całego systemu wartości.

O pomyłce żadnej mówić nie można, gdyż dla urzędnika na tak wysokim stanowisku, treść wystąpienia jest przygotowywana przez całe sztaby specjalistów i przechodzi ono zapewne przez różne szczeble sprawdzania, akceptacji i zatwierdzania. Możemy zatem przyjąć, że to co zaprezentował Pompeo w Warszawie jest pełnym i adekwatnym stanowiskiem departamentu stanu i rządu USA. [… wypracowanym przez najlepszych z najlepszych, wybranych w starannym i ostrym systemie selekcji w szkołach najwyżsiejszych – admin]

Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji, jakie Amerykanie przygotowali dla nas w swoich występach w Warszawie. Puentę wstawiła Andrea Mitchell, szefowa działu zagranicznego telewizji CBS. Tak znaną i renomowaną osobę przysłano do Warszawy by relacjonowała to ważne wydarzenie. I ona oświadczyła, podczas relacji na żywo, że powstanie Żydów w warszawskim getcie było „przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Podobnie jak słowa Pompeo, to też pewnie nie był żaden przypadek. Takie właśnie jest stanowisko amerykańskich elit, wielokrotnie już wyrażane. Obama mówił o „polskich obozach zagłady” w obecności polskiego ambasadora.

Szef FBI James B. Comey przypisał Polakom pomocnictwo przy holokauście, a teraz, amerykańskim widzom, tak wyjaśnia kwestie historyczne Andrea Mitchell. To zbyt doświadczona osoba by nie wiedziała co mówi. Na dodatek, pytany o komentarz do tego zachowania, uchodzący za przyjaciela Polski, Szewach Weiss, mówił dwuznacznie o tym by „być bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów”.

Przeżyliśmy prawdziwy najazd przyjaciół z USA i po ich wyczynach nie możemy dojść do siebie.

Mowa jest o tym, że czynione są zabiegi by sprowadzić Trumpa na 80 rocznicę wybuchu wojny. Jeśli tak by to miało wyglądać, i mieć takie skutki jak teraz, to może lepiej go nie fatygować, gdyż inaczej możemy się dowiedzieć takich nowości na temat, na przykład, przyczyn wybuchu tej wojny, że kompletnie się po tym nie pozbieramy.

A poza tym, to tego kto co chce wymusić na nas bezpodstawnie wielkie pieniądze, lepiej trzymać z daleka od siebie.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 35 do “Polska pierwszą ofiarą konferencji w Warszawie”

 1. Olo said

  Zdrajca Pisdupowicz powinien trafić przed sąd wojskowy i za zdradę państwa dostać wyrok śmierci.

  ——
  To samo Pan Preżydęt i większość europosłów.
  Admin

 2. Kula said

  Ot dwie K..y diabelskie.
  A gdzie jest nasz plemier I czep tutowicz .
  bija czolem przed jakims ;;;;;mikem pampersem

 3. Ach jo said

  Ch… z Blajchmanem. Pompeo wlasnie zapowiedzial spompowanie Polski, a ta Mitchell to tylko robi przygotowanie propagandowe pod to.
  Caly ten odzyskany VAT i inne wplywy nie zrownowaza tego. Czas najwyzszy zmienic „mecenasow”, moze inni zadowola sie mniejszym haraczem za „ochrone”

 4. Olo said

  Pisdupowicz zapewne jest syjonistyczną agenturą od lat 70-tych ubiegłego wieku. Do władz PRL można mieć uzasadnione pretensje o to, że solidaruchowsko-styropianowe towarzystwo było pałowane lub co najwyżej internowane, a należało do nich strzelać z ostrej amunicji. Dzisiaj nie mielibyśmy zdrajców u władzy.

 5. AlexSailor said

  To nie żadna syjonistyczna agentura w polskich władzach.
  Oni po prostu będą mieć procent i prowizję od tego co wydoją z nas i zaniosą w zębach do cwaniaków
  podających się za żydów.

  Tak samo było z traktatem przedakcesyjnym do UE/WE, tak samo jest teraz z dotacjami i idiotycznymi prawami
  wprowadzanymi w Polsce.

 6. PaniWoźna said

  Panie Gajowy, jest tylko jedna zaleta owej sytuacji. Może Pan powiedzieć „a nie mówiłem?”. Nie da się tego już tłumaczyć.

 7. gość said

  Dość oskarżeń! Pikieta pod ambasadą Izraela!

 8. revers said

  Natanaichu podobno o jeden dzien dluzej zostal w wawce, mial widocznie wazne powody zalatwic na miesjcu osobiscie i izraela szef bezpieczenstwa z mossadu wazne sprawy, tubylcze dla gojow i przeciwko Rosji i Iranowi.

 9. lopek said

  „Polska pierwszą ofiarą konferencji w Warszawie”
  =========
  To jak w cytacie – założono z góry – a ponadto nie Polska – bo tę zamordowano w ubiegłym wieku – tylko Polacy.
  Wniosek?
  Nie po to w ubiegłym wieku – czarci pomiot zamordował Polskę i rękami hitlerowskich Niemiec i rękami bolszewickiej Rosji i rękami banderowców aby teraz na terenach niegdysiejszej Polski mieszkali nadal znienawidzeni do żywego przez – czarci pomiot – Polacy. Nie po to!

 10. piwowar said

  Widać dokładnie, co świat rozumie pod pojęciem Polacy. Historia zmieniana jest bez ogródek na oczach nielicznych, którzy ja znają.
  Uczmy się języków. Co bardziej dalekowzroczni – niemieckiego.

 11. lewarek.pl said

  Chyba coś do nich dotarło, że przeholowali z tym włazidupstwem i sprawy poszły w złym kierunku. Duda napisał w internecie, że gotów jest gościć w Polsce Grupę Wyszehradzką, która ma obradować w Izraelu. MSZ natomiast wezwał ambsadoressę Azari i każe jej się tłumaczyć ze słów Netaniasza, że Polacy byli sprawcami holokaustu. To po prostu, w jednym i drugim przypadku, szaleńcza odwaga polskich kundli. Odpowiedź łatwo przewidzieć, dadzą ją żydowskie media: w Polsce kwitnie antysemityzm i to na najwyższym szczeblu.
  Odpowiedzią na odpowiedź będzie podkulenie ogona i skowyt.

 12. Rokitnik said

  Mysle, ze w tej sytuacji powinien JASNE stanowisko zajac Swiatowy Kongres Polonii Swiata – i jesli w Polsce NIE NASTAPIA w najblizszym czasie / powiedzmy 6 miesiecy / ZMIANY ( jakakolwiek droga !) oglosic powolanie RZADU na EMIGRACJI !!?

 13. NICK said

  Rokitniku.
  Wskaże Pan jakieś miejsce na Ziemi? (12).

  Polecę tam za polskim rządem.
  W try miga.

 14. Rokitnik said

  To jest tylko MYSL, a nie konkretna propozycja … / bo co ja szaraczek moge / ? Mysle, ze z a c z y n e m wylazenia z gowna, powinni stac sie ci politycy ( np. z Partii Wolnosci ), ktorzy pierwsi zareagowali na te beszczelna Hucpe Hebrajke !?!!

  Nie chodzi o LOKALIZACJE takowego Organu?. Ptrzypominam ze Polskie Panstwo Podziemne dzialalo w POLSCE pod OKUPACJA… i bylo slyszalne – zwlaszcza, w Gabinetach wrogow !!
  Chodzi glownie o to, ze ktos w Imieniu NARODU MUSI TO WYARTYKOLOWAC, negujac prawo obecnego estabilszmentu politycznego, do REPREZENTACJI NARODU POLSKIEGO !!
  Nie musza za tym stac Biura, nominacje, FORSA lecz… WOLA!!!!
  Jest to szalenie wazne dlatego, by NIKT z zewnatrz ( Miedzynarodowy Arbitraz ) nie zarzucil NAM KIEDYS, ze majac jakoby swoj ” rzund ” … legitymowalismy ichnne posuniecia wymierzone w nasz Panstwowy i Biologiczny BYT !!!!!!
  Bo widzisz moj Kolego NIK-u – pisanie na niszowym forum to tylko bezsilne obserwacje – zas dzialanie REALNE to jednak inna jakosc w tym temacie !

 15. revers said

  Polska Organizacja Kraterowa na ksiezycu, tam jeszcze gudlaje nie zawlascili wszystkiego, a ostatnio chinczycy nawet sprawdzili i stwierdzili brak miejsca pobytu ussamnow.

  „Polskie” kratery na odwrotnej stronie Księżyca
  Na ostatnim Kongresie Międzynarodowej Unii Astronomicznej nadano
  nazwy 505 kraterom na odwrotnej stronie Księżyca i 13 kraterom leżącym
  w brzegowym pasie półkuli widocznej z Ziemi. W ten sposób uhonorowano
  533 uczonych różnych narodowości*), wśród których znalazło
  się także 10 wybitnych naukowców polskich: Tadeusz Banachiewicz
  (1882—1954), Witold Ceraski (1849—1925), Władysław Dziewulski (1878—
  1962), Jan Gadomski (1889—1966), Kazimierz Graff (1878—1950), Marian
  Kowalski (1821—1884), Wacław Sierpiński (1882—1969), Maria Skłodowska-
  Curie (1867—1934), Marian Smoluchowski (1872—1917) i Jan Śniadecki
  (1756—1830).
  A oto bliższe dane o nowych kraterach „polskich” na Księżycu:
  Nazwa krateru
  Współrzędne selenograficzne Średnica
  szerokość długość krateru
  Banachiewicz 135 W 51 N 90 km
  Ceraski 141 E 49 S 80
  Dziewulski 99 E 21 N 70
  Gadomski 147 W 36 N 80
  Graff 88 W 43 S 50
  Kowalski 101 E 22 S 30
  Sierpiński 155 E 27 s 70
  Skłodowska *) 96 E 18 s 120
  Smoluchowski 96 W 60 N 110
  Śniadecki 169 W 22 s 40
  *) Krater nosi jedynie nazwisko panieńskie naszej wielkiej rodaczki.
  S. R. B R ZO S TK IEW IC Z

  zrodlo czasopismo astronomiczne Urania 1972 rok

 16. NICK said

  Jest TU nisza.
  Lecz.
  Lotów wysokich.

  Działania REALNE SĄ/ winny być, poza niszą; oczywiście.

  Pozdrawiam.

 17. Witek said

  Bardzo ciekawe uzupełnienie, skąd te Pompeo się wziął i komu słuzy

  https://www.salon24.pl/u/bobry7/934722,pompeo-z-wichita-koch-i-milion-od-stalina-oraz-447-i-zona-alana-greenspana

 18. revers said

  lub znieslawienie inaczej
  .https://www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6E&feature=youtu.be

 19. Polacy zjednoczmy się ! said

  Amerykanie – czyt. Żydzi – nie zamierzają rozmawiać z prawdziwymi przedstawicielami polskiego narodu. Rozmawiają tylko ze swoimi. Podobnie Niemcy.

 20. RomanK said

  Sa takie imprezy…..cowboys nazywaja je.. Come- Fuck My Wife…Party:-)))))

  Rzady polskieurzadzaja je swoim obywatelom…. od lat…. a……ze boli????

  Tak sie sklada, ze Polakow latwo urazic w honor..a zydow w kieszonkie…boli tak samo…I dlatego, jak sie urazaja to wiedza w co:-)))))
  A cowboys dokonale znaja co to CFMW-Party…i zachowuja sie …..adekwatnie:-))))

  Moze by tak …..nasrac na jakis pomnik??? albo ……/rozwalic?????

  ————
  Polaków nawet w honor nie jest łatwo urazić, jeśli urażają rzydy albo usraelcy.
  Zetrą ślinę z twarzy, odsuną gówno na talerzu, uśmiechną się i jedzą dalej.
  Admin

 21. MatkaPolka said

  ROSZCZENIA ŻYDOWSKIE ZASPOKOJONE w 1947 – odtajniony dokument CIA

  Syjonistyczny przekręt 1947 -2017

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/05/syjonistyczny-przekret-1947-2017

  DOKUMENT CIA z 1947 r ws. restytucji mienia żydowskiego [PL]
  czyli potajemnego zwrotu nieruchomości obywateli polskich [wtedy już rezydentów Palestyny], … w tym oddania nieruchomości obywateli polskich pochodzenia żydowskiego zmarłych bezpotomnie w Holokauście.

  W 1947 roku, tajną umową ekonomiczną z [PRZYSZŁYM] Izraelem, polscy „towarzysze żydowscy” zdenacjonalizowali [oddali izraelskim Żydom] mienie polskich obywateli żydowskich , oraz ich polskich zmarłych, … na na zakup ziemi w Palestynie.
  – wynika z odtajnionych informacji amerykańskiego CIA ! ! !

  Dla Polski ta informacja jest warta „zaoszczędzone” miliardy. Nie musimy nic izraelskim Żydom spłacać.

  Trzeba, aby odszukać w Polskich archiwach potwierdzające to dokumenty, … i rzucić im je w twarz!

  Wygląda na to, że Polska współbudowała Izrael, … latami!

  TAJNY DO DNIA 1999-09-08 Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

  Źródło: Odtajnione archiwa CIA

 22. MatkaPolka said

  Źródło: Odtajnione archiwa CIA

  DENATIONALIZATION OF JEWISH-OWNED PROPERTY IN POLAND

  Click to access CIA-RDP82-00457R001000140008-1.pdf

  Pozyskane od: Drobny urzędnik Agencji Żydowskiej

  TAJNY DO DNIA 1999/09/08 Nr. CIA-RDP8200457R00140008-1

  1. zawarte zostało porozumienie gospodarcze w sprawie denacjonalizacji mienia żydowskiego w Polsce; porozumienie zostało zawarte między rządem polskim oraz Keren Keyemet (Jewish National Found).
  * Uwaga 1: Jewish National Found ma swoje „odnogi” w UK, USA i Izraelu, od 1901 r. Fundusz ten zajmował się wykupem ziemi w Palestynie pod osadnictwo żydowskie / Kto wie, czy teraz nie robi tego samego w Polsce?

  2. Uważa się, że beneficjentami porozumienia będą Keren Kayemet i Uniwersytet Hebrajski. Instytucje te rzekomo podjęły się zadania rejestracji nieruchomości zgodnie z dwiema kategoriami przewidzianymi w umowie;
  1)posiadłości należące obecnie do Żydów w Palestynie
  2)i posiadłości Żydów, którzy zginęli w Polsce.

  * Uwaga 2: W tym drugim przypadku chodzi zapewne o „teraz sporne” mienie bezspadkowe.

  3. Lucsan Horowic z Ministerstwa Handlu i Przemysłu oraz Izaak Gruenbaum, szef Departamentu Pracy Agencji Żydowskiej, rzekomo prowadzili negocjacje, które zostały wyraźnie zainicjowane przez Greunbauma, gdy odwiedził Polskę w czerwcu i lipcu 1947 r. Wierzy się, że Gruenbaum miał wyjechać z Polski do Szwajcarii, aby kontynuować negocjacje i znaleźć dyskretną formę transferu środków na odszkodowania za przedmiotowe nieruchomości. 25X1X6 [stil poufny znak?]

  * Uwaga 3: „Dyskretna forma” nie powinna nikogo dziwić, … wszak polscy „towarzysze żydowscy” okupujący wtedy Polskę zwrócili nieruchomości tylko swoim współbraciom , okupanto Palestyny [rączka rączkę myje]:D

  25X1A6a […] Gruenbaum ma […] trudności ze względu na swój upór w popieraniu terroryzmu. Mówi się, że doszło do poważnego rozłamu między nim a zarządem Agencji Żydowskiej, głównie z Benem Gurionem, przewodniczącym zarządu. Mimo, że Gruenbaum zrezygnował z pracy w Agencji, organizacja syjonistyczna przekazała informację prasową o tym, że Gruenbaum nie rezygnuję, i przygotowuje się do pracy w Europie w obozach dla osób wysiedlonych.25X1X6

  * Uwaga 4: Tutaj warto zauważyć, że wcześniej przed tymi wydarzeniami doszło w Polsce do tzw. „pogromu Kieleckiego”, który nikomu tak bardzo nie był „na rękę” jak będącemu w trakcie tworzenia się, powstającemu państwu Izrael, który wtedy niczego bardziej nie potrzebował jak właśnie nowych obywateli. — Po „pogromie Kieleckim” Polskę opuściło ponad 100 000 obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Żydzi uciekali wtedy z Polski w liczbie 700 osób dziennie, …czy umowa o denacjonalizacji ich mienia i „pogrom Kielecki” był „transakcją wiązaną”?/ Ciekawe pytanie. Po wojnie Polskę opuściło 90% z 500 000 „ocalałych” obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.

  4. […] Konsulat Polski w Tel Aviw przeniósł na rzecz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Żydowskiej w Palestynie, a własność sali wykładowej i kantyny przy ulicy 96 Hayakorn w Tel Awiwie, dawniej wykorzystywanej przez sekcję propagandową. W związku z tym przeniesieniem własności, dwaj członkowie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Żydowskiej w Palestynie, Anzelm Reiss i dr Chaim Drea …, sekretarz Achud Avody, udadzą się do Polski.

  The Spielberg Jewish Film Archive – After 2000 Years

 23. MatkaPolka said

  PODSTĘPNE WYŁUDZENIE „ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA
  http://polskainfo2.tripod.com/XXX_PODSTEP.html

  WYROK SĄDU USA

  SĄD USA ODMÓWIŁ PRAWA ŻYDOM DO ODSZKODOWAŃ OD POLSKI I AUSTRII

  WYROK OSTATECZNY W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH DLA DRUGIEGO OKREGU
  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  Na podstawie Ustawy o

  FSIA- Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyżej, orzekamy, że:

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych w niej wyjątków do roszczeń wynikających z działania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,
  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) konfiskata przez państwo mienia w granicach tego państwa nie jest czynnością „gospodarcza”,

  (b) późniejsze gospodarcze wykorzystanie wywłaszczonego mienia nie pozostaje „w związku z ”wcześniejszym wywłaszczeniem w stopniu wystarczającym do spełnienia przesłanki dla zastosowania wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (c) odrzucamy przeformułowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywłaszczeniu” tak, aby stało sie roszczeniem w ramach wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) powodowie chcą odzyskać mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznościach powodowie musza wykazać, ze mienie „jest własnością lub jest eksploatowane przez agendę obcego państwa lub podmiot, poprzez który działa obce państwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze przedmiotowe mienie jest „własnością” Ministerstwa Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)
  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządową a nie gospodarcza.

  Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy uwzględniający wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak właściwości rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K) WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

 24. MatkaPolka said

  BARDZO OBSZERNE I DOKŁADNE OMÓWIENIE

  POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU – zaspokojone w latach 1960
  dr Ryszard Ślązak

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/dr-ryszard-slazak-powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i

  dr Ryszard Ślązak

  Autor jest najlepszym w Polsce specjalistą od spraw prywatyzacji, co dokumentuje m.in. wydana obecnie książka pt „CZARNA KSIĘGA PRYWATYZACJI 1988-1994″ oraz wiele artykułów, w tym zamieszczonych na naszej stronie internetowej

  Przypominamy w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie publikowane na naszej stronie opracowanie dr Ryszarda Ślązaka o powojennych odszkodowaniach wypłaconych przez Polskę 12 Państwom Zachodu za mienie pozostawione w Polsce po II Wojnie Światowej. W sumie jest to około 22 tysiące pozycji mienia, w około 90 procentach pożydowskiego, za które zostały wypłacone odszkodowania i obecnie po raz drugi, a nawet trzeci zgłaszają się „spadkobiercy”, czy najzupełniej bezczelni oszuści na fałszywych papierach i odzyskują je po raz kolejny. Ale to jeszcze za mało, Żydzi domagają się od Państwa Polskiego według różnych bezczelnych żądań od 60 do 200 i więcej miliardów dolarów odszkodowań. Tylko pytanie dlaczego kraj najbardziej poszkodowany w obu ostatnich wojnach światowych ma płacić odszkodowania dla tych, którzy te wojny wywołali, finansowali i rękami Niemców dokonali ludobójstwa kilkudziesięciu milionów Słowian ?

  Obecna afera w Warszawie jest najzupełniej „kłótnią w rodzinie”, której Polacy jedynie się przyglądają.

  Więc narodowcy zamiast dawać się wyprowadzać na manowce przez różnej maści „farbowanych lisów” w rodzaju: Brauna, Winnickiego, Mossakowskiego, Michalkiewicza itp. powinni się lepiej zająć dochodzeniem pochodzenia tych, którzy te nieruchomości oddawali i komu je oddawali, nie tylko w Warszawie. Takie działania dadzą znacznie lepsze efekty, niż poświęcanie czasu na przygotowania do pójścia na przysłowiowe „barykady”, albo zajmowania się sprawami mało istotnymi za sugestią podstawianych kolejnych „michników” „kuroniów” itp..

  W ubiegłym roku przewodnik wycieczki izraelskiej młodzieży oprowadzając ją w centrum Warszawy przy Pałacu Kultury powiedział po angielsku: „za 20 lat to wszystko, będzie wasze”.

  Jak się Polacy nie obudzą i nie zaczną działać używając metodycznie rozumu, a nie emocji, to do tego dojdzie, ponieważ w Warszawie już zostało wykupione przez obcy kapitał pod przykrywką różnych narodowości ok. 30-40 % nieruchomości razem z gruntem.

  Redakcja KIP

  Powojenne odszkodowania Polski wobec Zachodu

 25. naród said

  Złóżmy się na powstanie książki o roli Żydów w Polsce od zakończenia wojny do czasów współczesnych. Będą na to duże pieniądze to i znajdą się chętni do jej napisania. Duży nakład, bardzo przystępna cena, a przede wszystkim rzetelność dogłębność opracowania. Musi to być opracowanie stricte naukowe z przypisami, bogatą bibliografią (literaturą). Napisana rzeczowo : jasno i zwięźle. – Od powojnia po dziś dzień rządzą nami hazarzy(dar Stalina). Czas wskazać palcem michników..

 26. RomanK said

  Panie Gajowy…. nie Polacy…ale t to co mieni sie polskimi rzondami…. Co robia I jak czuje Polacy najlepiej swiadcza reakcje..jakie wstrzasnely Polska….
  Przeciez doskonale pan wie..ze to ,,to wlsnie koniec mandatu do sprawowania wladzy POPiSU….I calego Jaruzelo- Kiszczakowego Postkomunistcznego Show- Businessu….Okraglaka ze Samych Kantuff.
  Polacy …zwlaszcza Polonusi…walcza z tym od chwili pojawienia sie tego tryndu. czyli od lat 60tych….
  Oczywiscie najgorszym naszym wrogiem zawsze byly tzw polskie rzondy, polskie konsule, i ministry spraw zagranicznych….
  Wie pan…cieszy mnie ta wpadka….tego nie da sie juz zaglaskac, zaklajstrowc medialnym gownem…bo Polacy sa autentycznie …wkurwieni//// Nawet Maliniak zareagowal na hujnie szwagra:-))))
  PO PiS za to zaplaci….. Wykluczeni czesciowo i tzw bierni maja swoja szanse……nalezy ubrac Zolte Kamizelki~!
  Polacy ..Wszyscy Polacy…laczcie sie ….bo to moze ostatnia szansa!

 27. ech said

  @25Bardzo słuszna propozycja ale wydaje się, że w Polin nic się nie osiągnie, bez udziału żyda. Prawdopodobnie on się popisze oraz wyda limitowana i farbowana kolejną szmirę jakiegoś Israela Potomaka.

  Bez przejęcia i skonsolidowania ruchów narodowych, założenia partii wraz z działalnością silnie pozycjonującą – krytą i mającą bogatych sponsorów, nic nie zrobi się sensownego.
  Polska jest zaorana i rozorana.
  To musiałoby iść od podstaw, w świecie zarządzanym przez żydów, specjalistów od skrytych organizacji mających we władzy służby. Tu potrzeba geniuszu Hitlera do zmian. A ten czas minął, Polska nie tylko nie skorzystała ale wręcz odrobaczanie zwalczała. Obawiam się, iż jest za późno, bo pozostał nam los skazańca na mięso armatnie lub niewolnika we własnym domu.

 28. revers said

  a mowi potocznie ze pierwsza ofiara wojny, czy o Polske , czy o Iran, jest prawda …

  https://medianarodowe.com/nie-dla-zydowskich-roszczen-petycja-do-polskiego-rzadu/?fbclid=IwAR1AHH5DKHUkwkqlwFLdJIuDnaPAzy-WuOtL9sJnaUy7SPJVltBb0RNYAxk

  lub kolejna petycja do kosza?

 29. Marucha said

  Re 27:

  Tu potrzeba geniuszu Hitlera do zmian.

  Już raz ten geniusz wprowadzał zmiany. Jak mu wyszło – każdy widzi. A Polsce najgorzej.
  Ja Pana ponownie ostrzegam: tu nie ma miejsca dla jakichś hitlerowskich sentymentów.

 30. Marucha said

  Re 26:
  Owszem, wiele osób nareszcie spostrzegło, że rzydy im srają do talerza i jeszcze ich opieprzają, że talerz brudny.
  Ale rząd?
  Rząd za kilka dni będzie się jak zwykle czołgał w rzydowskich odchodach – i ogłosi wielkie wspólne zwycięstwo Polski i Izraela nad Putinem,

  A co do ostatniej szansy… już ją mieliśmy. W 1980 roku.

 31. NICK said

  Katakumby.

  Przetrwanie.

  Romanie.

  Idzie wiatr, idzie.
  Idą Czerno-byle.
  Fukuszimy.
  „Tragedie” smoleńskie.
  Man-ha-tam z wieżami i atakami na ‚pęta-gram’ (…)

 32. osoba prywatna said

  Zaprzeczenie – potwierdzeniem….
  Oświadczenie Kancelarii Premiera Izraela:
  „Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie. W skutek interwencji później zostało opublikowane sprostowanie.”

  Narodowości według spisu z 1931 r. (samookreślenie według deklarowanego języka ojczystego respondentów)

  Polacy – 68,9%.
  Ukraińcy – 13,9%
  Żydzi – 8,6%.
  Białorusini – 3,1%.
  Niemcy – 2,3%.
  Inna, lub nie podana – 3,2%

  Z wypowiedzi tego syjonisty wynika, że 68,9% mordowało te 8,6%.
  Reszta się przyglądała. Szczególnie te 2,3%….
  nadużycie link skomentuj
  SZS

 33. RomanK said

  Wszystkim, ktorzy chca sprobowac jeszcze raz….I sprobuja sie organizowac…..
  Pamietajscie ..wypieprzecie sposrod siebie, kopniakami natychmiast…wszystkich geniuszu…I kazdego ktoremu sie wydaje jego zdaniem……..

 34. NICK said

  SĄ.
  Geniusze.
  Romanie.

  I, SĄ potrzebni.

  SPRAWY są zaś kiepskosprawne.

 35. Lily said

  „GREED is ENDLESS.
  Pazernosc nie ma granic/konca.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: