Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Rosja żegna się z amerykańskimi długami

Posted by Marucha w dniu 2019-08-20 (Wtorek)

Japonia znacznie zwiększyła zakup amerykańskich papierów wartościowych i stała się największym posiadaczem długu publicznego Stanów Zjednoczonych, wypierając Chiny.

Rosja i Chiny działają jako przeciwwaga. Która z tych dwóch strategii skorzysta – na razie nikt nie wie, jednak Rosja jest zmuszona pozbyć się amerykańskich papierów z zupełnie innych powodów. O pożegnaniu z amerykańskimi długami pisze rosyjska gazeta „Wzgljad”.

Po raz pierwszy od maja 2017 roku Japonia stała się największym posiadaczem długu publicznego Stanów Zjednoczonych. W czerwcu bank centralny tego kraju kupił obligacje skarbowe (dług Stanów Zjednoczonych) za prawie 23 miliardy dolarów, a za okres od maja do czerwca – za prawie 60 miliardów dolarów. Są to największe zakupy amerykańskich papierów wartościowych w Japonii od 2013 roku.

Takie świeże dane zostały opublikowane przez Departament Skarbu USA. Japonia w ciągu ostatnich kilku lat, od 2015 roku zmniejszyła własność amerykańskich papierów wartościowych, ale radykalnie zmieniła swoją strategię od drugiej połowy 2018 roku. Teraz Japonia ma 1,122 biliona dolarów amerykańskich papierów wartościowych, podczas gdy Chiny mają o 10 miliardów mniej – 1112 bilionów dolarów.

W ten sposób Chiny przestały być największym posiadaczem amerykańskich obligacji rządowych. Chiny zaczęły zrzucać tak zwane treasuries od początku 2018 roku, jednak w czerwcu Pekin kupił papiery wartościowe o wartości 2,3 miliarda dolarów. Ten niewielki zakup jednak niewiele zmienia. Widoczny jest trend zmniejszania udziału obligacji skarbowych w rezerwach Chin.

Rosja wyróżniła się, organizując w zeszłym roku prawdziwą masową sprzedaż amerykańskich papierów dłużnych. Wiosną 2018 roku Rosja w ciągu zaledwie kilku miesięcy pozbyła się większości amerykańskich obligacji. Najpierw w maju sprzedała prawie 50 miliardów dolarów, a następnie w czerwcu – kolejne 34 miliardy dolarów. W rezultacie z 96 miliardów dolarów, które były przechowywane w Ministerstwie Skarbu na początku 2018 roku do końca roku pozostało tylko około 15 miliardów dolarów.

Teraz udział treasuries spadł już do 10,848 miliardów dolarów, biorąc pod uwagę sprzedaż papierów wartościowych w czerwcu o wartości 1,17 miliarda dolarów. Przy czym w 2010 roku Rosja zgromadziła 170 miliardów dolarów w amerykańskich papierach wartościowych. Jednocześnie międzynarodowe rezerwy Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej stale rosną.

Rosja, w przeciwieństwie do Chin, była w stanie pozwolić sobie na ostrzejsze zmniejszenie udziału długu publicznego Stanów Zjednoczonych w swoich rezerwach. Po pierwsze, rozmiary były początkowo mniejsze niż największych posiadaczy, a taki krok Rosji nic nie znaczyłby na rynkach światowych.

Według danych z 9 sierpnia międzynarodowe rezerwy Rosji wyniosły 527,1 miliarda dolarów. W ciągu tygodnia, od 2 do 9 sierpnia, wzrosły o 10,2 miliarda dolarów. Jest to wyjątkowo przyzwoity tygodniowy wzrost, którego nie notowano od stycznia 2018 roku. Powodem jest pozytywne przeszacowanie, wspierane przez zakup waluty obcej w ramach reguły budżetowej i monetyzację złota, wyjaśnił Bank Rosji.

W ubiegłym roku rezerwy rosyjskiego złota i walut obcych wzrosły o 8,3%, do 468,5 miliarda dolarów. I od początku roku do 9 sierpnia dodano kolejne 12,5%. W ciągu ostatnich czterech lat rezerwy złota w Rosji wzrosły o 47%, osiągając poziom rezerw Arabii Saudyjskiej (w czerwcu wyniosły one 527 miliardów dolarów). To czwarte miejsce na świecie pod względem rezerw złota.

https://pl.sputniknews.com/

A to łobuzy…
Admin

Komentarzy 13 do “Rosja żegna się z amerykańskimi długami”

 1. RomanK said

  NO i co z tego ???…Sputniku?????…..o czym to swiadczy?????
  Amerykanie strzelili nowa rakiete….i teraz na gwalt wydawac bedzie sie zloto… zeby narobic rakiet..jak skonczy sie zloto Amerykanie beda sie natychmiast ” godzic i przyjaznic” i caly ten chlam w magazynach okaze sie nie wart funta klakow….
  Japonczycy nauczyli sie na wlasnych bledach:-)))))…dzieki temu ze zaczeli stric fochy…wyrosly im pod nosem Chiny…z niczego..czyli….. z amerykanskiego dolara:-))) w formie dlugu…
  Pieniadz to medium..a z medium mozn azeobic wszystko….np po co czlowiekowi trzecia noga??? ale w ksiegowosci da sie bez trudu zaksiegowac, ze kupiona przyszyta i zaleczona:-))))))

  ———–
  O czym to świadczy? A ma o czymś świadczyć? Podano informację i tyle.
  Admin

 2. RomanK said

  Pan tez cybernetyk spol3eczny ??? podaje informacje i …tyle??/:-)))))

 3. Boydar said

  Na pewno świadczy o sposobie rozumowania Rosjan; oraz prewencji. Oni te posunięcia przemyśleli absolutnie dogłębnie. My właściwe wnioski możemy wyciągnąć jedynie przypadkiem. Bo w tych sprawach i na takim poziomie nie nie jest takie na jakie niby wygląda.

  Truizm, wiem.

 4. walerianda said

  A ja z innej beczki bo ciału bliższa koszula czyli Polska. DROGI „RUSKI” GAZ Proszę o uważne przeczytanie oraz analizę tego „drogiego ” gazu. Pomimo braku ceny nie wyciągałbym żadnych wniosków.
  Dostawy zgodnie z kontraktem były zawsze stałe i realizowane co zapewniało stabilność gospodarczą do 2022 roku.
  Przyszłościowe dostawy mają być oparte o dostawy z obecnie budowanych Terminali w USA. Koszt gazu jak i transportu co prawda nie jest podany ale musi być znacznie niższy od tego drgiego „ruskiego” gazu co napawa mnie optymizmem licząc na solidność oraz partnerstwo USA wobec wrogości i niesolidności Rosji.

 5. Marucha said

  Re 2:
  Tak bardzo często jest. Podaję informację bez komentarzy (które zresztą niektórzy uważają za nachalne).

 6. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  Rosja zegna sie z amerykanskimi dlugami, to oznacza, ze zegna sie z zydowskim dolarem drukowanym w zydowskim federal reserve…
  Czyli Rosja (rosyjski rynek) nie akceptuje (honoruje) zydowskiego dolara na swoim terytorium, ani nie bedzie przeprowadzac zadnych miedzynarodowych transakcji w walucie (przeliczniku) dolara zydowskiego…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. ibrahim ibn jakub said

  Się tak nie podniecajcie CCCP bis. Towarzysz lenin zrobił , co miał zrobić. A miał zdetronizować jedną z najsilniejszych walut w ówczesnym świecie jaką był carski rubel. Złoty, srebrny, nawet platynowy. A papier był wymienialny na złoto w 100 % i to dla wszystkich !!!. Bardzo to kłuło w oczy żydowskich władców zachodniego systemu monetarnego. Więc na tyły caratu zrzucili tow. lenina, który miał kiepełe i gadanego. A dziś, pomimo tak pięknie napisanego artykułu….mam pytanko…chce ktoś zainwestować w radzieckiego rubla ? Naprawdę warto. Tani jest, po 5 groszy. :-)))
  Bo ja inwestuję w ruble….ale tak się jakoś składa , że w carskie, złote, platynowe i srebrne.

 8. Boydar said

  Panie Ibrahimie, tak w kwestii formalnej, gdzie Pan upatruje detronizacji złotego, srebrnego, czy nawet platynowego rubla ?

  One do końca naszego świata zachowają „królewski majestat”

  Rozje.bano carską gospodarkę, która nimi w sposób naturalny operowała.

  Czym jest środek płatniczy. Słowem honoru rządzącego państwem. To, że jest złoty czy platynowy, świadczy tylko o jakości władzy i pojmowaniu przez nią honoru. Sam Pan napisał, że papierowe były równie warte.

 9. ibrahim ibn jakub said

  Tak, ale tylko carskie papierowe. Do dziś trzymają cenę . Jestem nawet w posiadaniu papierowych obligacji carskich (szt.2) „na 125 rubli złotem”. Są pisane w 3 językach: rosyjski, niemiecki, angielski. Wydrukowano ich 64 MILIONY sztuk, każda o nominale 125 rubli w złocie, o oprocentowaniu 3 % w skali roku. Wie Pan co to oznacza? Otóż jeśli każda z tych 64 milionów sztuk obligacji miała 100% pokrycie w złocie, to proszę sobie sobie wyobrazić jakie zapasy złota musiał mieć car, żeby to wszystko miało ręce i nogi?

 10. ibrahim ibn jakub said

  Jeśli moje połączenia synaps w neuronach mózgu działają prawidłowo – a wszystko na to wskazuje, bo nie jestem sądownie ubezwłasnowolniony – to wprost ciśnie się na usta kolejne pytanie: cóż to się stało, z tymi ogromnymi zapasami złota carskiego po chazarsko-bolszewickiej rewolucji, bo chyba kosmici tego złota nie zajumali, skoro sowiecka komuna musiała sobie kopać to złoto od początku i dzisiaj towarzysz sekretarz Putin płacze, że mają go znacznie mniej niżby chcięli mieć.

 11. ibrahim ibn jakub said

  Podpowiem. No przecież towarzysz ilicz lenin za darmo to tej góry forsy od żydów nie dostał, żeby zrobić rewolucję. Ja jeszcze nie słyszałem, żeby żyd dał komukolwiek cokolwiek za darmo. Jeśli już to nie dał, a pożyczył i to na horrendalnie lichwiarski procent.

 12. ibrahim ibn jakub said

  A poza tym, kto miałby czelność upomnieć się zwrot carskiego złota, jak wyrżnięto w pień wsiech, nawet kobiety w ciąży?
  Parafrazując dzisiejszą koszmarną sytuację Narodu Polskiego, mógłbym powiedzieć, (gdybym był żydowskim chamem), że wtedy, po tak strrrrasznej tragedii, to złoto….to….już było mienie bezspadkowe….Leżało przy drodze, to se wzielim.

 13. ibrahim ibn jakub said

  I o to kochani chodzi w KAŻDEJ wojnie na świecie. O CUDZĄ kasę i władze nad niewolnikami.

Sorry, the comment form is closed at this time.