Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Wyszczepianie”. Czy mamy status bydła?

Posted by Marucha w dniu 2021-01-16 (Sobota)

Nie wiem, czy zwróciliście Państwo uwagę, że w mediach politycy i eksperci używają określenia „wyszczepianie”, aby opisać proces masowych szczepień przeciw koronawirusowi?

Mnie osobiście wydaje się, że ludzi się „szczepi”, a bydło się „wyszczepia”. Czy więc mamy status bydła?

Nie jestem ani lekarzem, ani biologiem, ani epidemiologiem, więc na temat „wyszczepiania” Polaków i całej planety nie powinienem się może odzywać. Zabierając głos w tej debacie, zwrócę tylko uwagę na kilka faktów natury politycznej, które są dla mnie zdecydowanie bardziej przekonujące niż internetowe spory zwolenników i przeciwników „wyszczepiania”.

Nie posiadam telewizora, ale od czasu do czasu mam wątpliwą okazję zobaczyć, co się w tym magicznym pudełku dzieje, przy okazji wizyt u rodziny. I bez względu na to, czy włączona jest pisowska TVP, czy demoliberalna TVN, to w kółko mamy propagandę masowego „wyszczepiania”. Pokazówki, jak „wyszczepili” się pielęgniarka, lekarz lub polityk, sprawiają wrażenie starannie wyreżyserowanej kampanii propagandowej rodem z gomułkowszczyzny.

Jednogłos budzi największy sceptycyzm

Zauważmy, że za „wyszczepianiem” powstała, mówiąca jednym głosem, wielka koalicja obejmująca George’a Sorosa, Billa Gatesa, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Roberta Biedronia i Adriana Zandberga. I ta zgodność, ten jednogłos budzi mój największy sceptycyzm.

Czy pożyczylibyście Państwo 200 złotych Sorosowi, Morawieckiemu lub Biedroniowi? Zapewne większość Czytelników natychmiast się skrzywi i bez wahania odpowie: NIE. Dlaczego? Dlatego, że tym ludziom kompletnie nie ufamy.

Skoro nie mamy do nich na tyle dużego zaufania, aby pożyczyć im 200 złotych, to czy mamy do nich na tyle duże zaufanie, aby dać się „wyszczepić”, ponieważ oni nas do tego namawiają?

Osobiście przypuszczam, że ostatecznie zostaniemy „wyszczepieni”. Na razie rząd stosuje perswazję, siermiężną gomułkowską kampanię propagandową. Ale to nie wystarczy. W tej chwili rząd walczy o uzyskanie większości, którą będzie można rzucić – jako rozstrzygający „autorytet” – przeciwko opornym, czyli tym, którzy nie łykają telewizyjnej propagandy jak przysłowiowe pelikany.

Jeśli uzyska większość, poczuje ją za sobą, to rozpoczną się prześladowania niezaszczepionych. Być może nigdy nie zostanie wprowadzony przymus szczepień, ale niezaszczepieni staną się obywatelami drugiej kategorii, jak nie-Aryjczycy wedle ustaw norymberskich. Nie będzie im wolno podróżować za granicę, nie będą bez badań przyjmowani do przychodni i szpitali, będzie liczone ich pogłowie w miejscach publicznych, wraz z groźbą mandatów. Potem przyjdą bardziej radykalne środki.

Propozycja nie do odrzucenia

Już słyszałem propozycję, aby osoby niezaszczepione nie mogły otrzymać zaświadczenia lekarskiego koniecznego do przyjęcia do pracy lub co jakiś czas przedkładanego pracodawcy w postaci tzw. badań okresowych. Wtedy niezaszczepieni zostaną już tylko przedsiębiorcy, emeryci i bezrobotni. Tych ostatnich można zresztą łatwo zmusić do „wyszczepiania” za pomocą groźby cofnięcia zasiłku. Emeryci i renciści być może nie będą zmuszani do „wyszczepienia się”, gdyż stanowią obciążenie dla ZUS, który wciąż i nieustannie stoi na skraju bankructwa.

Można też jeszcze niezaszczepionych obłożyć dodatkowym podatkiem „zdrowotnym”. W ten przecież sposób Arabowie i Turcy islamizowali ziemie zdobyte na chrześcijańskim Bizancjum, królowie angielscy dokonali anglicyzacji swojego kraju kosztem katolików, a Holendrzy spacyfikowali katolików w Niderlandach – wszyscy oni nakładali specjalne podatki na „niewiernych”, wymuszając ich konwersję na pożądaną religię.

Ktoś powie, że tego typu restrykcje byłyby niezgodne z prawem? A to proszę zwrócić się z tą kwestią do Julii Przyłębskiej i kierowanego przez nią Trybunału Konstytucyjnego. Sądy konstytucyjne w innych krajach także będą posłuszne. Widać, że po stronie „wyszczepień” stanęły potężne lobbies, grupy nacisku, potężni politycy, finansiści i biznesmeni. Wszyscy oni są zjednoczeni w woli „wyszczepienia” całej planety, co do ostatniego człowieka.

Sprawa zdrowotna czy drugie dno?

Dlaczego wszystkim tak na tym zależy? Są dwie możliwe odpowiedzi. Być może bez tego „wyszczepienia” światu rzeczywiście grożą dziesięciolecia pandemii, permanentne lockdowny, nowa czarna śmierć, kryzys gospodarczy etc.

Możliwe jednak, że – jak uważają sceptycy i przeciwnicy przymusowych szczepień – sprawa ma jakieś drugie dno, dość ciemne i niejasne, o którym można tylko spekulować. Być może nie jest to jedno ukryte dno, lecz chodzi o wiele różnych interesów rozmaitych grup i lobbies, z których interes firm farmaceutycznych jest tylko jednym z wielu.

Mój sceptycyzm wynika z faktu, że wszyscy ci, którym nie ufam, których posądzam, że chcą dla ogółu ludzi źle, jak jeden mąż opowiadają się za „wyszczepianiem”. Nie przekonają mnie też w tej kwestii wypowiedzi rozmaitych telewizyjnych lekarzy-autorytetów, dopóki nie dowiem się, czy i w jakich firm farmaceutycznych są doradcami i konsultantami i jakie z tego powodu czerpią profity.

Nowa normalność

Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że po „wyszczepieniu” Polaków czeka nas „nowa normalność”. Jeśli normalność ma być „nowa”, to znaczy, że nie będzie taka jak „stara”, czyli „normalna” normalność.

Poprzez lockdown, rozmaite tarcze osłonowe etc. rząd chce w sposób radykalny przemodelować polską gospodarkę i społeczeństwo. Małe i średnie polskie firmy mają upaść. Ich miejsce mają zająć międzynarodowe koncerny. Ma zniknąć – i tak słaba – klasa polskich właścicieli.

Polacy mają „zap*** za miskę ryżu” jako pracownicy najemni w zagranicznych koncernach. Ci wykształceni będą w nich stanowić warstwę biurokratyczną średniego szczebla. Reszta ma zostać sproletaryzowana i pełnić rolę prekariatu. Aby Polacy nie zauważyli tej wielkiej rewolucji społecznej, trzeba ich zająć problemem pandemii i aspołeczną postawą antyszczepionkowców.

Ci ostatni będą pełnili rolę kozła ofiarnego. Rewolucje udają się tylko wtedy, gdy walczą z wrogiem.

Adam Wielomski
https://nczas.com/

Komentarzy 31 do “„Wyszczepianie”. Czy mamy status bydła?”

 1. bronek said

  „Czy więc mamy status bydła?”
  Koniec cytatu.
  Oficjalnie jeszcze nie ale cała batalia unych idzie o to aby ludzie już oficjalnie mieli status bydła.

 2. Leo said

  Wszyscy będą posłuszni, ponieważ poza dochodem gwarantowanym uzależnionym od państwa nie będą mieli żadnego sposobu na przeżycie. Zniknie niezależność. Jednocześnie elity powoli doprowadzą do zakładanej liczby ludności na świecie: szczepieniami, głodem, biedą… i ziszczą się księgi i przepowiednie narodu „przebranego”.

 3. Tesserakt said

  Odporność stada -też do tego pasuje

 4. Ale dlaczego? said

  „Aby Polacy nie zauważyli tej wielkiej rewolucji społecznej, trzeba ich zająć problemem pandemii i aspołeczną postawą antyszczepionkowców.

  Ci ostatni będą pełnili rolę kozła ofiarnego. Rewolucje udają się tylko wtedy, gdy walczą z wrogiem.”

  Właśnie. Każda rewolucja, każda dyktatura ma swoich wrogów.

  Czy… czy nie to jest opisywane w Apokalipsie? Co prawda, jest tam o prześladowaniu chrześcijan. Ale TEN świat przecież coraz bardziej nienawidzi chrześcijan.
  A w jakiej nienawiści będą chrześcijanie-antyszczepion-covidowi? Szczególnie jeśli ta cała walka z covidem coraz bardziej będzie przypominać to co opisane w Apokalipsie?
  Bo przecież każdy chrześcijanin, który poważnie traktuje swoją wiarę, przeczytał Apokalipsę, ma WYOBRAŹNIĘ i szuka odpowiedzi na ten pokręcony ŚWIAT, będzie musiał zadać sobie pytanie:
  „Co jest znamieniem Bestii?”.

 5. osoba prywatna said

 6. Gdzie swąd spalonych domostw, odór gnijących ciał pomordowanych ludzi, jęk kalek, pustka ziejąca ze zgliszcz i ruin ostałych się po grabieży… tam maczali swoje pazury. Gdzie znikają dzieci i młode dziewczyny – na części zamienne lub dla zboczonych praktyk obleśnego, cuchnącego czosnkiem paskudztwa… tam wszędzie znać ich parchate łapska. Gdzie niewolnictwo i wyzysk nieznający granic, szambo politycznych gierek, śmierdzący teatrzyk „demokracji”, będący przykrywką dla wszelkiego rodzaju oszustw, szwindli, geszeftów i machlojek… tam zapuścili swoje brudne szpony. Gdzie mózgi nie służą już do myślenia, ręce do pracy a genitalia do prokreacji… tam wetknęli swoje krzywe ryje. Wszędzie, gdzie bełkot, kłamstwo, oszustwo, rabunek, niesprawiedliwość, krzywda, trucizna…

  Prędzej czy później okazuje się, że wszelkie zło na wielką skalę kiełkuje z pomyślunku i poduszczenia chrywonosów. Wzrasta ono, potężnieje i pasożytuje na ludziach pod ychnim patronatem. Tak… nie znajdziecie tych jeskimośków tylko tam, gdzie trzeba pracować w znoju i trudzie. Zakorzenili sobie w tych chorych neandertalskich łbach, że my to bydło…! My mamy siać, uprawiać, pielęgnować; uny zbierać plony. Obsrali już wszędzie każdą dziedzinę życia, która ma wpływ na masy. Ze znaną tylko ym rozkoszą pławią się w tym gównie, a cała reszta zbaraniałej ludzkości biernie się temu przygląda. Czy godzimy się na miano bydła? Kto bydło pyta o zdanie, o to czy nowy bat mu służy? I czy chce dzisiaj być zaszlachtowane, lub może też pasione dłużej?

  Click to access Magazyn_261_06_HD_008.pdf

 7. revers said

  Gatez z Bezosem wykupuja na gwalt ziemie, bedzie ze szkuja sie do korporacynej produkcji i korporacyjnej dystrybucji przez amazon shit zarcia dla „bydelka”.

  Do tego Gates zapowiada kolejne razzaace wirusy zaczynajace sie od 3 tys, zaplanowanych infekcji.

  Czyli pandemia nie zakonczy sie na jednym wirusie i bedzie trwala wiecznie, z mozliwoscia dostarcznia zarcia przez male drzwiczki w drzwiach wejsciowych jak w celach wieziennych i totalnej depopulacji.

 8. UZA said

  „Być może bez tego „wyszczepienia” światu rzeczywiście grożą dziesięciolecia pandemii, permanentne lockdowny, nowa czarna śmierć, kryzys gospodarczy etc.”

  Jeżeli dziesięciolecia rozmaitych pandemii zostały zaplanowane, to pewnie będą i „wyszczepianie” nic tu nie pomoże. Zresztą, już teraz – na początku akcji szczepionkowej – słychać głosy, że nie wiadomo, czy zaszczepieni nie będą zarażać i jak długo zachowają odporność, więc z maseczek nie możemy zrezygnować itd. Pojawiają się też doniesienia o strasznych mutacjach strasznego wirusa i o nowych strasznych wirusach . A wszystkiemu są winne nietoperze. Nie żaden Soros czy Gates, ale nietoperze (azjatyckie).

 9. Ryotaro said

  https://www.zerohedge.com/political/bill-gates-becomes-americas-largest-farmland-owner-while-great-reset-says-future-no

  Gates zostaje największym farmerem po zapowiedziach swojego kolegi Klausa Schwaba, że po resecie każdy nic nie będzie miał, będzie jadł robaki i był szczęśliwy.

  Pozdrawiam

 10. romek said

  „Czy pożyczylibyście Państwo 200 złotych Sorosowi, Morawieckiemu lub Biedroniowi?”. Zabrakło tu Rydzyka. A jak Pan wie jemu nie tylko pożyczają a nawet dają.
  My możemy sobie tutaj podyskutować. 90% tutaj obecnych ma zbliżone poglądy, 10 % to agenci. Ilu dziennie nas tu jest? 1000? 2000? 5000? W demokracji to nic nie znaczy. W demokracji decyduje statystyka: kogo więcej. Na to odpowiedź również daje statystyka ( rozkłądy prawdopodobieństwa, wszystkie, Gaussa, Poissona, chi kwadrat itd). Winika z nich, że najmniej jest mądrych najwięcej głupich

 11. Siekiera_Motyka said

  W Wielkiej Brytanii nie jest podawana informacja o niepożądanych reakcjach po Mengelowskiej szczepionce. Ale Norwedzy podali informacje ze 29 zmarło po dostaniu „zastrzyku” ( Pfaizerowska ciecz to nie szczepionka)

 12. NICK said

  Tytuł.
  Tak.
  Mamy status bydła.
  Ale;
  Coś się dzieje.
  Walka trwa.

 13. Jack Ravenno said

  Wyjebanie (pardon!) per analogiam do wyszczepianie – trochę szkoda, że to nie mój pomysł 🙂

 14. Jack Ravenno said

  Do 13:

  W zasadzie powinno być – wyjebywanie – coby zgodnie z regułami polskiej gramatyki (per analogiam) było

 15. jok said

  Tak właśnie sądzę, że to zamierzona narracja/retoryka.

  Najczęściej maluczkich traktuje się przedmiotowo, ale pozoruje się/udaje się, że traktuje podmiotowo, po to by się bardziej komfortowo czuli i nie stawiali nawet nikłego oporu.

  Czasem jednak świat „idzie dalej” i trzeba pokazać maluczkim – w jakimś zakresie – że są bydłem/przedmiotem działań, że owszem przykrywka w postaci „krzewienia wartości demokratycznych”, będzie używana, ale rzadziej i mniej… bo coraz mniejsza jest potrzeba…

 16. Lily said

  Re 1;Bronek
  Panie Bronku.
  A co MOWI TALMUD,o NIE ZYDACH?.

  The word VACCINE comes from THE
  Italian Word VACCA, meaning BOVINES,
  so VACCINE means.

  „FOR THE CATTLE”.

 17. Polecam do przeczytania i kopiowania.
  „Folwark elektronicznych niewolnikow za drutami 5 i 6 G…”

  https://polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=21&t=32502&sid=dbe011fddc7d608612e5f2a1de81e930

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytetet Internetowy)

 18. bryś said

  Romek:

  „W demokracji to nic nie znaczy. W demokracji decyduje statystyka: kogo więcej.” – to dlaczego rządzi czosnkowa mniejszość?

 19. Siekiera_Motyka said

  Następująca praca naukowa bardzo wyraźnie pokazuje czemu się NIE szczepić.

  Wzięto dokumentacje medyczną (3324 pacjentów) w ciągu dziesięciu lat (dzieci od 0 do 10-tego roku swego życia) praktyki pediatrycznej danych pacjentów w jednej przychodni w Portland stan Oregon ( Integrative Pediatrics, Portland, OR ).

  pomarańczowa linia – szczepieni
  niebieska – nie szczepieni

  oś X – Kumulatywne dni życia
  oś Y – Ilość wizyt w przychodni

  Tu jest link do całej pracy naukowej,

  .https://informedchoicewa.org/wp-content/uploads/2020/11/ijerph-17-08674.pdf
  .https://childrenshealthdefense.org/defender/support-dr-paul-thomas/

 20. Ryotaro said

  Będziesz jadł robaki, nic nie będziesz miał, będziesz szczęśliwy, a Gates będzie największym właścicielem ziemskich na planecie, goju.

  http://tapnewswire.com/2020/09/ultimate-proof-covid-19-was-planned-to-usher-in-the-new-world-order/

 21. zen said

  https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/

 22. plausi said

  Bezspornie, TAK !

  „Czy mamy status bydła?”

  przez zarządzających globalnie ludzką trzodą

  ale czy nie dostarczamy do tego przykładów ?

  „wyszczepić masowo ”

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2017/03/swinki1.jpg?w=600

  Czy jesteśmy istotami rozumnymi ? Próba odpowiedzi na to pytanie.

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/16/czym-sa-teorie-spiskowe-dlaczego-sa-tak-powszechne/#comment-937976

 23. Stanisław Potocki said

  „Wtedy niezaszczepieni zostaną już tylko przedsiębiorcy, emeryci i bezrobotni. Tych ostatnich można zresztą łatwo zmusić do „wyszczepiania” za pomocą groźby cofnięcia zasiłku”-Ale to chyba nie w Polsce bo tutaj bezrobotni z zasady,od około 30 lat już, nie dostają żadnych zasiłków

 24. revers said

  Jerzy Zieba: „Po jakim czasie wyszczepieni beda umierac …

 25. Stefan said

  Jezus Chrystus:
  (…)
  Żyjecie w czasie Apokalipsy, realizuje się Ona na waszych oczach. Wielkimi krokami nadchodzi wielkie prześladowanie całego Mojego Mistycznego Ciała, którym jest Mój Kościół Święty. Kto będzie chciał to przetrwać, niech schroni się gdzieś na wsi, bo tam będzie o wiele mniejsze prześladowanie. Wydawać was będą wasi bliscy, krewni, znajomi, a masoneria będzie chciała wyeliminować jak najwięcej z was. Od dawna mają opracowany plan eksterminacji całej ludzkości, będą chcieli wyeliminować jak najwięcej z was. Po cichu przygotowali już wiele tysięcy gilotyn na całym świecie, w tym i w Polsce. Obsługiwać to będą ci, którzy przyjęli znamię bestii, chip RFID. Bestia, to nazwa superkomputera istniejącego od dawna, o potężnej mocy obliczeniowej. Został on zbudowany siłami zła, na polecenie Lucyfera, przeznaczony do kontroli ludzi i sterowania nimi.

  Fragment przekazu z 5 stycznia 2021r.

  Bóg Ojciec:
  (…)
  Strzeżcie się wszelkich niebezpiecznych szczepionek, bo one są stworzone nie do ochrony waszego zdrowia, lecz do spowodowania waszej eutanazji, bo taki jest ukryty cel tych, z których polecenia te specyfiki powstały.

  Fragment przekazu z 6.01.2021 r.

  http://www.viviflaminis-deogratias.pl.tl
  albo wpisać: żywy płomień wita serdecznie

 26. O „szczepionce”, która nie jest szczepionką – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/01/16/o-szczepionce-ktora-nie-jest-szczepionka/

 27. bronek said

  Re 16:
  „Re 1;Bronek
  Panie Bronku.
  A co MOWI TALMUD,o NIE ZYDACH?.”
  Koniec cytatu.
  Chodzi o to aby ludzie pogodzili się z tym, że są tylko – zdaniem unych – bydłem. Dzięki temu – une jako – ich zdaniem – jedyni ludzie na globie – nie muszą ogłaszać się nadczłowiekami.

 28. Przemysław Jakub said

  Tak, jesteśmy dla nich „bydłem”, co widać już po firmach, gdzie istnieją tzw. działy „zasobów ludzkich”.

  „Nie posiadam telewizora, ale od czasu do czasu mam wątpliwą okazję zobaczyć, co się w tym magicznym pudełku dzieje, przy okazji wizyt u rodziny. I bez względu na to, czy włączona jest pisowska TVP, czy demoliberalna TVN, to w kółko mamy propagandę masowego „wyszczepiania”. Pokazówki, jak „wyszczepili” się pielęgniarka, lekarz lub polityk, sprawiają wrażenie starannie wyreżyserowanej kampanii propagandowej rodem z gomułkowszczyzny.”

  Mam to samo, kiedy siostra zabiera mnie do pracy i w samochodzie słucha RMF FM. Jak słyszę głupawy bełkot tych idiotów, to mam ochotę tam wparować i za uszy ich wytargać.

  Re 6:
  Niech to śmierdzące, garbulcowe towarzystwo samo się wyszczepi. Nie będzie żaden turkomongołowy dzikus mówił co mamy robić i jak żyć na własnej ziemi.

 29. walerianda said

  Cóż za pytanie. Absolutnie absurdalne jak i niedorzeczne. Jesteśmy już poniżej tego pozomu. O bydło chodowlane bądź rzeźne przecież się dba.

 30. Lily said

  Zobaczcie sami. COVID Vaccine.
  http://82.221.129.208/.uz8.hrml
  Zrodlo;www.uncensored.co.nz

  CALY artykul na.
  UNCENSORED. Issue 62.pages 94-97.

 31. Lily said

  „Humanity’s Madness Would NOT Be
  Possible Without EXTENSIVE MARKETING”.
  https://caitinjohnstone.com/2020/10/29/humanitys-madness-would-not-be-possible-without-exren-

  CALY artykul na.
  UNCENSORED. Issue 62.page 98.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: