Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kto generuje kryzys żywnościowy?

Posted by Marucha w dniu 2022-05-04 (Środa)

Często mówimy o kryzysie żywnościowym jako konsekwencji najpierw «Covida», a następnie wojny na Ukrainie i sankcji wobec Rosji, która jest głównym producentem zboża i nawozów (do produkcji których potrzebny jest ponadto gaz), ale odnosimy też wrażenie, że kryzys ten jest starannie sterowany, a jego podstawowe skutki są potęgowane przez niezrozumiałe decyzje, które są sprzeczne z wszelką logiką.

Wystarczy spojrzeć na poczynania administracji Bidena, której urzędnicy, dążąc do “kontrolowania inflacji energetycznej”, wprowadzili drakońskie ograniczenia w transporcie kolejowym nawozów sztucznych w bardzo ważnym okresie siewów wiosennych.

Ograniczenia te dotyczą również substancji zwanej w Europie AdBlue, która jest niezbędna w silnikach wysokoprężnych: jest to «genialne» posunięcie, ponieważ zredukowało możliwość realizacji dostaw transportem kołowym.

Doprawdy «genialne»; ponadto, sam Biden pochwalił “odważną” inicjatywę sekretarza ds. rolnictwa, który, aby zrekompensować rekordowo wysokie ceny benzyny na stacjach benzynowych, zezwolił na zwiększenie o 50% udziału biodiesla i etanolu z kukurydzy w sezonie letnim.

Ale każdy hektar ziemi uprawnej w USA przeznaczony pod uprawę kukurydzy na biopaliwa to ziemia zabrana produkcji żywności, co spowoduje wzrost cen żywności i paszy dla zwierząt, bez osiągnięcia celu, jakim jest znaczna obniżka cen paliw. I nie ma w tym stwierdzeniu przesady, jeśli weźmie się pod uwagę, że już obecnie, 40% produkcji kukurydzy przeznacza się na biopaliwa, a ta służąca do produkcji żywności jest częściowo importowana z Rosji.

To jeszcze nie wszystko: w sytuacji, która wyraźnie przeradza się w wojnę z żywnością prowadzoną przez administrację amerykańską, sytuację dramatycznie pogarsza wymóg, aby hodowcy kurczaków zabijali miliony ptaków, rzekomo z powodu oznak zakażenia ptasią grypą. Wirus ptasiej grypy H5N1 został zdemaskowany w roku 2015 jako kompletna mistyfikacja, ale obecnie testy PCR będą musiały być przeprowadzane również na kurczakach, tzn. przy użyciu jeszcze bardziej zawodnych systemów niż w przypadku ludzi.

Amerykańscy urzędnicy państwowi szacują, że od czasu pierwszych “pozytywnych” testów w lutym, co najmniej 23 miliony kurcząt i indyków zostało wybite, aby rzekomo powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, której przyczyną może być niewiarygodnie niehigieniczne trzymanie kurcząt w klatkach do intensywnego chowu: najwyraźniej niektórzy ludzie zbyt lubią klatki zarówno jako miejsce przebywania kurcząt, jak i ludzi. Skutkiem tego jest gwałtowny wzrost cen jaj o około 300% od listopada i poważna utrata wartościowych źródeł białka przez amerykańskich konsumentów w czasie, gdy ogólna inflacja kosztów utrzymania utrzymuje się na poziomie najwyższym od 40 lat.

Na domiar złego, Kalifornia i Oregon ponownie ogłaszają kryzys hydrologiczny w związku z wieloletnią suszą i drastycznie zmniejszają ilość wody dostarczanej farmerom kalifornijskim – którzy produkują większość świeżych owoców i warzyw w USA – przeznaczając ją na inne cele. Od tego czasu susza objęła większość terenów uprawnych na zachód od rzeki Missisipi, czyli większość terenów uprawnych w Stanach Zjednoczonych. Dlatego Biden powtarza, że niedobór żywności “stanie się rzeczywistością”.

W UE, która jest w znacznym stopniu uzależniona od Rosji, Białorusi i Ukrainy – jeśli chodzi o zboża paszowe, nawozy i energię, sankcje dramatycznie pogłębiają niedobory żywności, które zostały już wcześniej sprowokowane przez niegodziwe środki “zaradcze” z racji «Covida».

Co więcej, Unia Europejska posługuje się swoją głupią Zieloną Agendą jako pretekstem, by nie dopuścić do przyznania pomocy państwowej włoskim rolnikom, podczas gdy w Niemczech nowy minister rolnictwa z ramienia Partii Zielonych, Cem Özdemir – który chce wycofać się z tradycyjnego rolnictwa, rzekomo ze względu na jego emisję “gazów cieplarnianych”, i zastąpić je rolnictwem GMO oraz uprawą owadów – negatywnie ustosunkował się do rolników, którzy chcą produkować więcej żywności.

UE stoi w obliczu wielu takich samych katastrofalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa żywnościowego jak USA – przy jeszcze większym uzależnieniu od rosyjskiej energii, na którą UE nakłada samobójcze sankcje: także w tym przypadku rolnictwo będzie jedną z upatrzonych ofiar. Czyli żywność dla obywateli.

Krótko mówiąc, wydaje się, że źródłem tegoż kryzysu żywnościowego jest niewiarygodna głupota rządów i decydentów, którzy robią coś dokładnie odwrotnego niż powinni, albo że celowo prowokują głód jako nową sytuację nadzwyczajną towarzyszącą «Covid’owi» oraz wojnie – którą świadomie sprowokowano na Ukrainie, zrzucając winę na Rosję, jak potrafią to robić najgłupsi lokaje.

Ponadto, wiedząc, że Bill Gates stał się pierwszym właścicielem ziemskim w USA i że wielu super-miliarderów inwestuje w sektor rolniczy – nie ma nadziei na nic dobrego. Z drugiej strony, ciągłe próby rządzenia ludźmi przy pomocy emocji, nie mogą skończyć się niczym innym jak pustym żołądkiem.

Komentarzy 15 do “Kto generuje kryzys żywnościowy?”

 1. cezary danielewicz said

  No poziom glupoty artykole to powala

  ———-
  Podobnie, jak poziom twojej polszczyzny, cymbale.
  Admin

 2. Mietek said

  Wincyj sankcji!!
  USD/RUB₽66,3 (-6,57%)

  Głupota tych na zachodzie jest zdumiewająca, to tak jakby biedak okładał sankcjami bogatego, to Rosja jest bogata prawie we wszystko czego zachód potrzebuje, a czego sam nie ma, i nie będzie miał, żeby zaspokoić potrzeby żywnościowe swoich krajów, kraje zachodnie jak i cały świat muszą posiadać tanie środki do produkcji, jak paliwa, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny, bez nawozu nic nie urośnie, bez paliwa nie ma uprawy i zbiorów, tylko te dwie pozycje stanowią podstawę do dobrych i opłacalnych zbiorów, bez tego ani rusz, czym więcej sankcji, tym bardziej wszystko drożeje, teraz Rosja w odwecie wprowadziła swoje ograniczenia dla nieprzyjaznych krajów, a jak wiadomo nic w przyrodzie nie ginie, nie kupią w Europie, to kupią w Azji, w ciągu najbliższych 5 lat Rosja przekieruje swoje zasoby na kierunku azjatyckim, jak ropę, nawozy, węgiel, metale, itp, kraje zachodnie zostaną z ręką w nocniku, z drogim gazem, z drogimi paliwami, nawozy będą tak drogie że żywność będzie luksusem.
  Co tu dużo pisać, zachód upada na naszych oczach, to koniec dobrobytu i wyzysku reszty świata, w ciągu kilku lat świat zmieni się diametralnie, w bogatą EuroAzje, oraz biedne peryferia.

 3. bronek said

  Chodzi o depopulacje głodem i zimnem – do czego przymierzano się już od dawna.

 4. ! said

  Pierwszy jedźciec ubrany na biało z koroną i strzałami.
  Drugi jeździec barwy ognia, a imię jego wojna.
  Trzeci jeździec z wagą, a imię jego głód.
  Czwarty jeździec barwy trupa, a imię jego śmierć.

 5. Maverick said

  Cezary to pewnie chazarek. A chazarki chcą wprowadzić głód aby oduczyć nas jedzenia mięsa, wszystko że oni tacy mundrzy i zatroskani o ludzkość pod pozorami zmiany klimatu. Najpierw przyjęli pozycje w firmach farmaceutycznych a potem wypuścili świrka, teraz jednak plany mają bardziej cyniczne. Jednak jak świat się przebudzi to znowu wyrżną chazarków, bo to oni również stoją za wojną na Upadlinie. Co obnaża Tucker Carlson.

 6. Józef Bizoń said

  Konfederacja do kasacji!
  Całkiem już im odbiło.

  Gościem „Onet Opinie” był Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. Komentował on m.in. słowa Andrzeja Dudy dotyczące Ukrainy, a także kontrowersyjną wypowiedź papieża Franciszka o możliwym sprowokowaniu Rosji przez NATO. – To jest wypowiedź, której nie powstydziłby się rzecznik Kremla. W najbardziej życzliwej dla papieża interpretacji jest to jego ignorancja, do której się przyznał – powiedział.

 7. Siu said

  Póki co największe sieci rosyjskich marketów proszą Kazachstan o pomoc w ominięciu sankcji. Nie ma czym już zapełniać pustych półek a zapasy się kończą. Tiry nie jeżdżą, kontenery nie dopływają, a Chińczycy i Hindusi też nie spieszą się z pomocą.

 8. Maverick said

  Siu kolejny kabalarz rozpowszechnia brednie wyklute w pustych łbach pseudo ekspertów. Największym przegranym tego konfliktu będzie USA i Unia, a Polin najbardziej ucierpi na nadchodzącej depresji ekonomicznej z nadchodzącym głodem. Siu znowu będzie palin krowim łajnem aby dupy nie odmrozić już najbliższej zimy.

  Gdy USA będzie jątrzyć otrzymają atak taką wiązką nuklearną że za 10 lat nikt nie będzie pamiętał że USA istniało, a jak w Polin wasale kurwy babilońskiej nie opamiętają to kto to wie może być tylko jedno wielkie jezioro nuklearne. Tego pragną chazarskie gamonie bo chcą wymordować goim …

 9. Tekla said

  Konie zjedzone,pługi wyrzucone,w ogrodkach przydomowych rosna tuje,stare sady wyciete..
  Juz teraz brakuje pszczół,bo nie maja pastwisk..
  Nie wspomne o krowach,ktorych jest coraz mniej ..

 10. Lily said

  P. Bosak.
  „My jestesmy w „Opozycji”.
  Pytanie.
  Do kogo / czego ?.
  Sprawdzajcie JAK glosuje.TA „opozycja”.LOL.

 11. ! said

  Bosak od zawsze był za NATO i za UE i się z tym nie ukrywał. Uczeń Frankensteina judasza z LPR co teraz biega do platformiarzy na rozprawy z tęczową flagą.

 12. Jag99 said

  To nie głupota.Sprawy przemyślane i sprawdzone na modelach matematycznych..Mają takie.Módlmy się .Podnośmy naszą energetykę. Mniej TV przecież prawda jest pierwszą ofiarą wojny.

 13. Maya said

  „Konfederacja do kasacji!
  Całkiem już im odbiło”.

  Im już bardzo dawno „odbiło”:
  https://www.youtube.com/c/Konfederacja_Oficjalny/videos

 14. minka said

  Niemiecki ekspert „jesteśmy w obliczu największego głodu w historii ludzkości”.

  Prognoza Matthiasa Berningera, który był sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Rolnictwa, a obecnie kieruje departamentem „Publiczność i Zrównoważony Rozwój” w Bayer AG, jest co najmniej drastyczna. Mówi on:

  „W 2023 roku doświadczymy jednej z największych klęsk głodu w historii ludzkości”

  Człowiek, który był w niemieckim rządzie a teraz pracuje w masońskiej organizacji jaką jest Bayer wie co mówi.

  Zbliżający się niedobór nawozów, będzie oznaczał, że w nadchodzących miesiącach wielu rolników na całym świecie albo w ogóle nie będzie w stanie wysiewać nasion, albo tylko w niewystarczającym stopniu.

  Joachim Rukwied, prezes Niemieckiego Związku Rolników (DBV) powiedział już:

  „W przypadku jakichkolwiek niepowodzeń, znacznie niższe zbiory byłyby nieuniknione od 2023 roku”.

  Według raportu Groß-Gerauer Echo z 5 kwietnia, rolnicy w Hesji dosłownie błagają władze o pozwolenie na uprawę ugorów ze względu na zbliżający się niedobór żywności , ale ich postulaty są odrzucane ze względu na kłamstwo ochrony klimatu.

  Ceny nawozów w Niemczech są wyższe o 183 procent.

  https://detektywprawdy.pl/2022/05/04/niemiecki-ekspert-jestesmy-w-obliczu-najwiekszego-glodu-w-historii-ludzkosci/

 15. Józef Bizoń said

  Re. 14

  A K. Bosak mówi, że sankcje muszą być.
  Od samego początku powinny być bardzo dotkliwe, a nie dopiero teraz takimi się stają.
  Warto wysłuchać co on opowiada, bo na stronie Konfederacji tym się nie pochwalą.

  .https://www.youtube.com/watch?v=gviRAplf5hY&t=510s

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: