Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Obama destabilizuje europejską gospodarkę – sankcje pogłebiają recesję

Posted by Marucha w dniu 2014-09-08 (Poniedziałek)

Za: http://www.globalresearch.ca/obama-destabilizes-europes-economy-sanctions-deepen-the-recession/5397198

Administracja Obamy aktywnie przymusiła Europę do nałożenia ostrych sankcji na Rosję w celu obronienia brutalnego przejęcia władzy („zmiany reżimu”) na Ukrainie. Anglia, Francja, Niemcy i reszta reżimów Europy poddały się żądaniom Waszyngtonu.

Rosja odpowiedziała nałożeniem odwetowych sankcji, zwłaszcza w odniesieniu do towarów rolnych i nawiązuje współpracę z alternatywnymi partnerami handlowymi oraz zwiększa wymianę handlową z Chinami, Iranem, Ameryką Łacińską i Afryką.

Polityka sankcji pojawia się w czasie, kiedy gospodarki europejskie są w głębokim kryzysie gospodarczym, zaostrzając długoterminową stagnację i przewlekłą recesję. Artykuł ten będzie identyfikować i analizować kryzys oraz to, jak polityka sankcji prowadzona przez USA rozbija Unię Europejską. Po drugie, będziemy analizować, jak militarystyczna polityka imperialna Waszyngtonu osłabia Europę gospodarczo i destabilizuje resztę świata militarnie. Po trzecie, będziemy omawiać jak europejscy przywódcy popychani przez Waszyngton, mówiąc z grubsza, poprzez agresywny „proces wymuszania”, mający na celu oddanie swojej suwerenności gospodarczej i jak kapitulacja przed projektem USA na Ukrainie przyczyni się do długotrwałego upadku i rozpadu UE. Wreszcie omówimy perspektywy długoterminowe gospodarki światowej, gdzie konflikty zbrojne mogą spowodować zmiany na dużą skalę.

OD STAGNACJI DO RECESJI, OD SANKCJI DO DEPRESJI

W całej Europie, bez wyjątku, recesja dławi gospodarki. Dominujące państwa, Niemcy, Francja i Włochy są pogrążone w recesji, silnie zaostrzanej przez sankcje wobec Rosji, podyktowane przez Waszyngton. Od Finlandii, przechodząc przez państwa bałtyckie do Europy Środkowej i Południowej, w strefie euro „ożywienie gospodarcze” jest „kaput”! Potrójny cios kapitalistycznych de-inwestycji, sankcji ekonomicznych i wojny wywołał pogłębiający się kryzys gospodarczy.

NIEMCY: REŻIM „LIZUSOWSKI” SIEJE POSTRACH W PRZEMYŚLE I SEKTORZE FINANSOWYM

Zaufanie niemieckiego rynku finansowego wali się w wyniku poparcia kanclerz Merkel dla sankcji gospodarczych wobec Rosji i odwetowej odpowiedzi prezydenta Putina. Kilkaset tysięcy niemieckich miejsc pracy w przemyśle jest zagrożonych; import rosyjskiej ropy i gazu znajdują się w niebezpieczeństwie; długoterminowe niemieckie inwestycje na dużą skalę i lukratywny rynek eksportu są zagrożone. Te obawy i niepewności spowodowały spadek inwestycji i bezprecedensowy ujemny wzrost o 0,2% w gospodarce Niemiec w drugim kwartale 2014 roku. Recesja w Niemczech idzie rykoszetem po całej Europie – w szczególności dotykając Polskę, Czechy, Węgry i Europę Południową.

Służalcza kapitulacja Merkel przed rozkazami prezydenta USA nałożenia sankcji na jednego z najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, Rosję, może poważnie zaszkodzić przyszłości gospodarczej Niemiec. Niemiecki eksport przemysłowy do Rosji sięga kwoty 36 mld EUR, 20 mld euro rocznych inwestycji, a ponad 400.000 niemieckich pracowników jest zatrudnionych w firmach eksportujących do Rosji. Joe Kaeser, prezes Siemensa, dobitnie stwierdził, że „napięcia polityczne stanowią poważne zagrożenia dla wzrostu w Europie w tym i przyszłym roku”. Sprzedaż w niektórych sektorach spadła o 15% od czerwca 2014 roku. Niemiecka gospodarka stała w obliczu stagnacji nawet przed zamachem stanu w Kijowie, ale eksporterzy maszyn są szczególnie zaniepokojeni utratą rosyjskiego rynku, ponieważ inne rynki zanotowały spadki. Na przykład niemiecka sprzedaż do Brazylii spadła o prawie 20%.

Ponadto niemieccy rolnicy doznają uszczerbku: eksport niemieckiego mięsa i produktów mięsnych do Rosji wynosi 276 mln euro, co stanowi 21% niemieckiego eksportu mięsa poza UE. Niemieccy producenci mleka zarobili 160 mln euro na handlu z Rosją, 14% całości eksportu produktów mlecznych do krajów spoza UE.

Merkel świadomie poświęciła niemiecki przemysł, rolnictwo i zatrudnienie przez podporządkowanie się polityce Obamy „zmuszania jego europejskich sojuszników”. Z drugiej strony, sankcje Obamy wobec Rosji nie mają praktycznie żadnego wpływu na amerykańskie interesy gospodarcze. Tylko Europejczycy będą mieć problemy finansowe. Poparcie Merkel dla zamachu stanu USA-NATO w Kijowie i trwającego ataku wojskowego przeciwko przeciwnikom zamachu we wschodniej Ukrainie prowadzi do ożywienia zimnowojennej konfrontacyjnej polityki wobec Rosji i wyobcowało większość niemieckich producentów i eksporterów, jak również niemiecką opinię publiczną.

WŁOCHY: KAPITALISTYCZNE KRYZYSY I SANKCJE

Włochy od pół dekady tkwią w głębokiej recesji trwającej nieprzerwanie przez cały 2014 rok. PKB Włoch spadł o 0,2% w drugim kwartale, sprowadzając PKB poniżej poziomu z roku 2000! Sankcje wobec Rosji kosztowały Włochy ponad 1 mld USD w utraconym eksporcie, uderzając najbardziej dotkliwie północne Włochy i prowokując gniew konserwatywnej Ligi Północnej. Wielkie włoskie przedsiębiorstwa energetyczne, mające duże inwestycje w Rosji, stoją w obliczu jeszcze większych strat. Włoscy rolnicy, od Toskanii do Sycylii, doświadczają poważnych strat w eksporcie produktów rolnych. Innymi słowy, wraz z sankcjami przewlekle chora gospodarka Włoch traci jakąkolwiek szansę na odrodzenie i prawdopodobnie przejdzie z recesji w depresję.

FRANCJA: OD ZEROWEGO WZROSTU DO RECESJI

Francja wkroczyła w okres wieczystego regresu: bezrobocie przekracza 11%, niedostateczne zatrudnienie (w niepełnym wymiarze) przekracza 20%. PKB oscyluje na poziomach recesyjnych, między 0 a 0,5%. Oszczędności, obejmujące cięcia na dużą skalę w programach socjalnych i zwolnieniach podatkowych dla biznesu, zerodowały wydatki konsumpcyjne bez zwiększania inwestycji kapitałowych. A sankcje Obamy wobec Rosji dodatkowo uderzą francuskich eksporterów, zwłaszcza w sektorze rolniczym oraz producentów uzbrojenia. Dodatkowo „hiper-militarystyczno-socjalistyczny” prezydent Hollande pogorszył bilans płatniczy Francji i problemy budżetowe poprzez wysłanie sił powietrznych i wojsk lądowych do interwencji na trzech kontynentach. To spowodowało, że ponad 82% francuskich wyborców wybrało alternatywne partie, wyprowadzając nacjonalistyczną partię prawicową, Front Narodowy, na prowadzenie.

DRUGA STRONA EUROPY: HISZPANIA, GRECJA I PORTUGALIA

Głęboko pogrążone w blisko dziesięcioletniej depresji, z bezrobociem rzędu 26% w Grecji i Hiszpanii po 16% w Portugalii, państwa te zostały uderzone przez rosyjskie sankcje odwetowe, szczególnie dotkliwie w eksporterów produktów rolnych, powodując gnicie gór winogron, pomidorów i innych nietrwałych produktów na polach. Tony produktów południowej Europy skończą jako kompost. Dziesiątki tysięcy rolników stoją w obliczu jeszcze większych problemów i będzie zmuszonych do bankructwa z powodu dyktatu Waszyngtonu.

Hiszpańscy rolnicy stracą 158 mln euro z powodu sankcji przeciwko importowi ich świeżych owoców i orzechów, co oznacza 22% ich łącznego eksportu tych produktów do krajów poza UE. Greccy rolnicy stracą 107 mln euro, co stanowi 41% eksportu do krajów poza UE. Hiszpańscy eksporterzy mięsa stracą 111 mln euro czyli 13% swojego rynku pozaunijnego.

Unia Europejska ze swojej strony oferuje niewiele, oczekując od tysięcy ciężko pracujących rolników podporządkowania się żądaniom Obamy. W międzyczasie, podczas gdy Rosja ustanawia alternatywne rynki w Ameryce Łacińskiej, UE wysłała swoich emisariuszy za ocean błagać rządy Ameryki Łacińskiej, aby odrzuciły wielomiliardowe umowy na handel produktami rolnymi z Rosją i zastosowały się do sankcji USA-UE. Do tej pory, każdy kraj w Ameryce Łacińskiej odrzucił unijną ofensywę. Ekwadorski prezydent Correa wyraził pogardę dla UE: „Nie musimy nikogo prosić o pozwolenie na eksport do zaprzyjaźnionych narodów. O ile mi wiadomo, Ameryka Łacińska nie jest częścią Unii Europejskiej”. Egipt i Turcja wkraczają, aby zastąpić rolników z Europy i USA, eksportując swoje produkty rolne do Rosji.

WĘGRY, BUŁGARIA, POLSKA, FINLANDIA, LITWA, DANIA I HOLANDIA

Prezydent Węgier Viktor Orban jest wściekły na sankcje i grozi wyłamaniem się z szeregów, gdy Budapeszt podlicza swoje straty w eksporcie oraz zagrożenie dla swego zależnego od importu energii kraju. Posłuszny Prezydent Bułgarii pokłonił się przed presją Brukseli i wycofał z wartego 40 miliardów dolarów porozumienia budowy gazociągu podpisanego między Rosją a lokalnymi przedsiębiorstwami, powiększając poważny bułgarski kryzys bankowy oraz upadek drugiego co do wielkości banku bułgarskiego – Corbanku. Depozyty setek tysięcy Bułgarów zostały zamrożone lub po prostu zniknęły. Gdy Bruksela każe, Bułgarzy bankrutują swoje własne banki.

Finlandia, niegdyś sztandarowy reprezentant ideologii „trzeciej drogi”, znajduje się w długoterminowej depresji. Jej gospodarka kurczy przez 4 kolejne lata i nawet reżimowi optymiści szacują, że potrzebnych będzie 10 lat na odrodzenie gospodarcze. Fiński premier Alex Stubbs, ideolog wolnego rynku, jest gorącym zwolennikiem sankcji wobec Rosji, chociaż drastycznie obetnie to eksport fińskich produktów rolnych (towarów mlecznych, mięsa, ryb, itp.). Stubbs broni swojej katastrofalnej kapitulacji względem NATO-wskiego zagrabienia władzy w Kijowie, głosząc, że „nasze zasady (sic!) nie są na sprzedaż; wierzymy w instytucje międzynarodowe; wierzymy w praworządność „. Finlandia, pod rządami swojego „praworządnego” prezydenta, straciła co najmniej 253 mln euro w tym roku i 68% eksportu do krajów poza UE. Innymi słowy ta marionetka polityczna poświęciła dobro setek tysięcy fińskich producentów mleka i hodowców w celu wsparcia reżimu narzuconego przez NATO w Kijowie, który wysyła oddziały neonazistów do zarzynania ukraińskich bojowników oporu i cywilów.

Wielomiliardowy eksportowy handel rolny Polski z Rosją załamał się, zmuszając Warszawę do błagania Waszyngtonu i Brukseli o dotacje ratunkowe i żebrania by eksportujący jabłka Amerykanie „jedli polskie jabłka”. Polscy sadownicy stracą 317 mln euro na sprzedaży, czyli 61% ich eksportu tych produktów do krajów poza UE. Polscy eksporterzy mięsa stracą 162 mln euro, tj. 20% swego handlu z państwami spoza UE. Producenci mleka stracą 142 mln euro, 32% eksportu do krajów spoza UE.

Polacy, którzy na każdym kroku przyjmują najbardziej reakcyjną rusofobiczną postawę i byli głęboko zaangażowani w organizowanie i szkolenie neofaszystowskich gangów, które obaliły demokratycznie wybrany rząd na Ukrainie, teraz pchają wózki ulicami Warszawy próbując sprzedać jabłka i kiełbasy, zamiast wypełniać półki supermarketów w Rosji i biadolą, że nowojorczycy powinni porzucić amerykańskie jabłka, na rzecz ich!

Litwa straci 308 mln euro w eksporcie świeżych owoców do Rosji, tj. 81% swego eksportu tych produktów do krajów poza UE. Producenci mleka stracą 161 mln euro w sprzedaży, 74% eksportu poza UE. Dania i Holandia straci ponad 800 mln euro eksportu rolnego do Rosji – pogłębiając swoją recesję.

WNIOSKI

Podczas gdy zawsze przekonujący oszust z Waszyngtonu, prezydent Obama zmusił przywódców UE do zepchnięcia swych gospodarek jeszcze głębiej w recesję, tak aby on mógł uruchomić nową Zimną Wojnę z Rosją, USA pogrąża się głębiej w konfrontację militarną w Iraku, Syrii i na Ukrainie. Obama, wydaje się, stracił kontrolę nad programami pomocy wojskowej w chaosie: syjonistycznym sojusznikom Netanyahu w Kongresie udało się obejść Departament Stanu i Biały Dom i zatwierdzić dodatkowe dostawy broni do Izraela, podkopując jakikolwiek wpływ administracji USA na trwające izraelskie ludobójstwo w Gazie.

Japonia dołącza do sankcji UE-USA wobec Rosji zaostrzając swój kryzys gospodarczy. W 2014 Japonia doznała najgorszego skurczenia gospodarki od 2009 roku, ze spadkiem 7,1% w drugim kwartale. Coraz bardziej niepopularny premier Japonii, Abe, jest zdecydowany na militaryzację . Coraz więcej japońskich polityków odwiedza Yasukuni Shrine, militarystyczną świątynię ku czci swoich przestępców wojennych, rozbudzając przerażające wspomnienia ofiar Cesarskiej Japonii. Maja miejsce coraz bardziej wojownicze japońskie konfrontacje z Chinami wokół spornych stert skał w Morzu Południowochińskim. Gdy Obamy wojskowy zwrot na Azję nasila się, równolegle z nim japońska gospodarka idzie na dno.

Żaden kraj europejski nie może skorzystać na poparciu dla przestępczego reżimu w Kijowie. Ukraińska waluta jest w stanie swobodnego spadku – notowana poniżej wartości papieru toaletowego. Główne gałęzie przemysłu Ukrainy, całkowicie zależne od handlu z Rosją, są zbankrutowane lub zostały zbombardowane przez reżim w Kijowie. Eksport produktów rolnych jest zdewastowany. Tymczasem ukraińskim rodzinom radzi się rąbać drewno lub kopać węgiel na własną rękę w oczekiwaniu na zimę, będąc całkowicie odcięci od rosyjskiego gazu, ponieważ oligarchowie w Kijowie nie są w stanie lub nie chcą płacić ogromnego zadłużenia za energię. Za zagorzałe poparcie dla tego zbankrutowanego reżimu, rządzonego przez „miliardera-oligarchę” w Kijowie, w imię „zasad”, tak wychwalanych przez fińskiego prezydenta Stubbsa, milion europejskich rolników zakopie w ziemi własne jabłka, wyleje mleko na ulice i zrzuci swoje winogrona, pomarańcze i pomidory w gnijące stosy. I to po to, aby ich przywódcy, Obama, Cameron, Merkel i Hollande mogli podtrzymać swoje prawdziwe „zasady” – ekspansji terytorialnej, rozszerzania operacji wojskowych ku granic z Rosją i pozowanie na wojowników, niszcząc produktywne gospodarki swoich krajów, bankrutując swoich rolników i producentów, wpędzając miliony w bezrobocie i pogłębiając recesję.

Ukraina dołączy do rosnącej listy krajów (Libia, Egipt, Syria, Irak, Afganistan, Pakistan, Somalia i Jemen), które Waszyngton i NATO „uratowały” (parafrazując amerykańskiego generała)… przez zniszczeniem.

Po raz kolejny polityka budowania wojskowego imperium USA bierze górę nad rozwojem gospodarczym: niszczycielskie wojny i sankcje demolują rentowne rynki i zubożają całe sektory gospodarki. Nakładanie sankcji za granicą zachęca do odwetu – efekt bumerangu kaleczy krajowych producentów. Gdy handel światowy i inwestycje kurczą się, wewnętrzna stagnacja staje się endemiczna, recesja pogłębia się, a ożywienie gospodarcze staje się odległą chimerą. Prasa finansowa, Wall Street Journal i Financial Times, które stały się megafonami dla zachodnich podżegaczy wojennych, nie publikuje już peanów na cześć wolnego rynku, zamiast tego plują jadowitymi elaboratami na rzecz wojny i sankcji, które zamykają rynki i zniszczą zaufanie inwestorów.

Zmuszeni przez Obamę, europejskie lizusy bankrutują własne gospodarki, a następnie wyciągają wokół żebraczy pucharek.

Włochy stoją w obliczu dziesięcioletniej stagnacji.

Gospodarka Portugalii wali się i czołga po ziemi.

Maszyna niemieckiego przemysłu zatrzymuje się.

Finlandii „pełne zasad” lizanie tyłka odbija się i wraca rykoszetem.

Anglia przekształciła się w miasto-państwo piorących brudne pieniądze bankierów, gdzie jedna trzecia dzieci żyje w nędzy.

Polska konsumuje samą siebie, pijana bronią i gnijącymi jabłkami.

Słowem, poprzez poddanie się doktrynie nieustających wojen Waszyngtonu, Europa schodzi z jedynej drogi wyjścia z permanentnego kryzysu: pokojowego współistnienia. Mega-szuje w Waszyngtonie i ich wazeliniarze w Europie wybrali sankcje ponad handel i zniszczenie ponad dobrobyt. Płacą cenę: krajowe zamieszki, wyparcie z rynków wschodzących gospodarek oraz narastanie chaosu jako sposób życia w Europie Zachodniej.

prof. James Petras
Nad. MatkaPolka

Komentarzy 10 do “Obama destabilizuje europejską gospodarkę – sankcje pogłebiają recesję”

 1. AlexSailor said

  Od początku głoszę, że sankcje nie są skierowane przeciw Rosji, tylko przeciw Europie, a UE w szczególności.
  Dolar traci głównie na rzecz euro.
  UE to jest rywal Stanów Zjednoczonych znacznie groźniejszy niż Rosja.
  To obecnie druga potęga gospodarcza świata (500 milionów ludzi, technologia, rozwinięta gospodarka) i trzecia militarna.
  Francuzi z brytolami mają ponad 1000 ładunków nuklearnych i dobre środki ich przenoszenia.
  Oczywiście, za czas jakiś krótki, UE straci w drugą pozycję na rzecz Chin, ale usa tracić będą jeszcze szybciej.
  To UE a nie Rosja jest konkurentem usa, bo walczy o te same rynki.
  Rosja eksportuje głównie surowce energetyczne i broń, ale też dużo innych towarów.
  Jednak konkurencyjna obecnie nie jest ani wobec przemysłu lekkiego UE, ani wobec rolnictwa.
  Co innego „sojusznik” zza oceanu.

 2. Zerohero said

  Liberalizm rozumiany jako brak ceł, polityki gospodarczej kraju, protekcjonizmu itp. – właśnie widać jak to się sprawdza w praktyce. Zachód obraża się na kogoś i wprowadza sankcje. Nic tylko się wąsko specjalizować, otwierać na ich kapitał i uzależniać, a potem na kolanach błagać by nie robili sankcji.

  @1, AS

  To atrakcyjna teoria, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z nią.

  Europa i USA to jedno państwo Rotschildów. To ich wola czy wzmocnić USA, czy UE. Jak Rotschilowie chcą pogrążyć Rosję, to poświęcą trochę dobrobytu Europy. Za 20 lat przepompują trochę z USA i będzie po staremu. Ty zaś Europejski goju te 20 lat wykreśl sobie z kalendarza 🙂 Europa nie jest rywalem USA. Gdyby była, to USA nie narzuciłyby europejskim politykom polityki sankcji. Co to za „rywal”, który po aferze podsłuchów NSA nie sypie dymisjami, nie wzywa ambasadora na dywanik? Rywal to Chiny, trochę Rosja, Iran. Tam nie działa ich polityka.

 3. MatkaPolka said

  A może to dobrze, że Unia się rozsypie w wyniku nacisków oddolnych – ludzie już mają UE po dziurki w nosie – już od dawna trwają protesty, a może skończyć się na pogromach. – tych dobrze zidentyfikowanych na szczytach władzy, parlamentach i w bankach. Europa to 750 mln ludzi – a tych u żłoba jest bardzo mało.

  Te wszystkie fałszowane referenda, traktaty – pękną jak bańka mydlana.

  Majdan przeniesie się na całą Europę – tak chcieli tak będą mieli. Euro się wali, Dolar się wali.

  Chyba , że wszyscy będą musieli przyjąć czipy – i będzie NWO

  A może by tak kne-sejmitom zafundować taka dietę – Niemcy będą jedli swoje maszyny, a żydzi w Polsce jabłka.

  Angli Nigel Farage, we Francji La Pen w Grecji Zloty świt …przejma władzę – trend narodowy wyraźnie się zaznaczył już podczas wyborów do PE. W Polsce w Marszu Niepodległości ZOMO tym razem zaatakuje Kne-sejmitow , a Kaczora nafaszeruje się ukochanym Arszenikiem

 4. NICK said

  MatkaPolka też lubi pomarzyć.
  To dobrze.

 5. Re: 3 Matka Polka.
  Obawiam sie, ze syjonistyczne zydostwo ubolewa nad utrata Rosji, Chin, Indii i Iranu w sensie finansowym „lichwiarskim dogmatem” w wersji zydowskiego (rozliczeniowego) dolara z federal reserve, co na „sile” przygotowuje plan „B”, ktory dotyczy tylko i wylacznie nacisniecia (uruchomienia) przycisku z wyrzutniami rakiet balistycznych w kierunku Rosji, USA i Chin, tylko dlatego, ze w chwili obecnej Stany Zjenoczonego (zydostwa) w Ameryce Polnocnej nie sa w stanie sprostac „wymaganiom” wyscigu w tzw., „zimnej wojnie” z prostej przyczyny, ze ponad 100 milionow Amerykanow jest bez stalego zatrudnienia a zadluzenie wobec lichwiarzy wynosi tyle, ze nie wystarczyloby (na splate) calej gotowki swiata wraz z wartoscia ksiezyca i Marsa…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Filo said

  Wielki amerykanski SHOW – Polecam!
  Nic dodac – nic ujac. Prosto z mostu
  (tlum. j. polski)

 7. Plausi said

  USA prowadzi wojnę przeciw UE i na rzecz Chin

  USA i jego satelici prowadzą od trzynastu lat wojnę w Afganistanie jako najemnicy Chin, brzmi to co prawda niezwykle, ale Afganistan, z jego rezerwami surowców jest już od dawna podbijany gospodarczo przez Chiny, co jakoś nikt stara się nie zauważyć, zasłuchany w pierdoły, które donoszą media.

  @AlexSailor
  „Od początku głoszę, że sankcje nie są skierowane przeciw Rosji, tylko przeciw Europie, a UE w szczególności. „, to jest wojna, którą USA od lat prowadzą przeciw UE. Ważniejsze operacje przeciw UE:
  „kryzys finansowy” 2007
  „bankructwo” Grecji 2009, także Hiszpania i Portugalia
  wojna na Ukrainie 2014
  Osłabienie UE to także działanie na rzecz Chin, USA mogą wybierać, albo przegrywać w stosunku do UE, albo Chin. Łatwiej jest walczyć z UE, bo tu już okupują liczne kraje jak choćby RFN czy Polskę.

  „Dolar traci głównie na rzecz euro.”, chodzi o przedłużenie procesu dogorywania dolara. Naturalnie wymiana światowej waluty wiodącej jest z natury nieco dłuższym procesem, niż to sobie z reguły wyobrażamy.

  @jasiek z toronto

  „Obawiam sie, ze syjonistyczne zydostwo ubolewa nad utrata Rosji, Chin, Indii i Iranu w sensie finansowym „lichwiarskim dogmatem” ”

  Obawiamy się, że nie ubolewa, bo też nic nie straciło. Jak zwracaliśmy uwagę, już w latach 70-tych, zaraz po przeprowadzeniu tam tzw. Rewolucji Kulturalnej, zdecydowała „wspólnota finansowa” o przesunięciu strumieni kapitałowych w obszar Oceanu Spokojnego, same USA dokonywały transferu kapitałowego w latach 90-tych ok. 100 miliardów dol. rocznie, lwia część szła do Chin i Indii (patrz. Wolman, Calamosca – The Judas Economy). Rosja jest nie mniej związana z obecnym systemem pieniężnym, podobnie jak inne kraje BRICS. Ale czy to akurat jest „żydostwo” to nie jesteśmy na tyle dobrze poinformowani, my mówimy raczej o MWF, a więc grupie, która operuje bardzo znacznymi zasobami kapitałowymi, należą do nich bezspornie także przedstawiciele krajów arabskich, być może nawet wyznawcy islamu. Największy potentat stalowy Matai pochodzi ponoć z Indii, z Indii pochodzi obecny szef Banku Niemieckiego (Deutsche Bank). Wiele można wytłumaczyć żydostwem, ale nie wszystko.

 8. MatkaPolka said

  @ 6 FILO

  „WIELKIM AMERYKAŃSKIM SHOW”

  Serdeczne dzięki za te wideo i transkrypt polski.
  http://treborok.wordpress.com/wielki-amerykanski-show

  Wprawdzie słowa włożone sa w usta Busha – ale czy przypadkiem nie jest to agenda tzw. Żyda z Manhattanu
  „Uważam Rze” – ten transkrypt powinien znaleźć się, jako osobny artykuł

  – Witam wszystkich. Jestem George Bush, prezydent USA – największego kraju na świecie. Wkrótce przestanę być prezydentem, i zanim odejdę opowiem ci o czymś. Moim krajem jest imperium, które rządzi światem. Kontrolujemy całkowicie wszystko: pieniądze, ropę naftową, politykę, wojny, informację, kulturę, naukę – wszystko na świecie. Ale nie od razu tak było. Obejrzymy jak zostaliśmy najpotężniejszym krajem na ziemi.
  Zaczęło to się wiele lat w temu. Nazywam to „Wielkim Amerykańskim Show”. Na początku nie byliśmy najsilniejsi. Silne były Europa i Rosja – wielkie cywilizacje! Zaczęliśmy rozwiązywać ten problem, i zorganizowaliśmy I Wojnę Światową. Kiedy oni się zabijali, my budowaliśmy nasz kraj. I nie ważne ilu ludzi zginie, najważniejsze, żeby tobie było dobrze. Kogo to obchodzi, kiedy idzie o 10 milionów zabitych. Po pierwszej Woj. Światowej doprowadziliśmy do władzy w Niemczech Hitlera, który rozpętał II Wojnę Światową. Poszliśmy wtedy na całość! Nie wtrącaliśmy się bezpośrednio – czekaliśmy puki młodzi i silni polegną. Puki nie zburzą swoich miast. I tu pojawiamy się my – wybawcy, którzy pomogą ale pod warunkiem, że oni zostaną naszymi dłużnikami. A najbardziej utalentowani przyjadą do nas i będą pracować dla nas.

  Nic wielkiego, że Hitler zabił 50 milionów ludzi – gówno się spuszcza! Najważniejsze, żeby u ciebie było dobrze. Szczerze mówiąc, Hitler był naszym przyjacielem. Moim dziadkiem był Prescott Bush. A, oto on. Pozdrawiam dziadku! … Posiadał bank, który sfinansował dojście Hitlera do władzy. On również uważał, że jest rasa panów i niższe rasy.

  Nigdy nie umieliśmy szanować innych. Jaki w tym sens? Tylko taki aby podporządkowywać! Nasza cywilizacja od samego początku niszczyła inne kultury, tak jak to było z Indianami. Podporządkowywała wszelkimi sposobami Murzynów w Afryce. Innego sposobu nie znamy. Tak było z Europą. U nas był jazz i kino, a u nich – wojna. Jazz i kino, a u nich – wojna. Genialne, nieprawdaż?

  Mój dziadek z przyjaciółmi opowiadali mi jak zorganizowali Pearl Harbor. Potem przepisaliśmy historię, i wcisnęliśmy ci, że zrobili to Japończycy. Potrzebowaliśmy po prostu pretekstu, aby przystąpić do wojny Japonią. Co to jest 2 tysiące zabitych w Pearl Harbor, nawet jeśli to byli nasi żołnierze?! W porównaniu z miliardami dolarów, które zarobiliśmy i potęgą, którą zostaliśmy …

  Tak, wojnę wygraliśmy. Wiele na niej zarobiliśmy! Rosjanie i Niemcy byli głupim mięsem, tak jak i wszyscy pozostali. Pozostało nam tylko pomagać im w technice i graniu na ich ambicjach, aby zakończyli sprawę. Musieliśmy tylko pokazać, że jesteśmy najsilniejsi więc zrzuciliśmy dwie bomby atomowe na dwa pokojowe miasta, żeby… nie było wątpliwości. Tak, tam zginęło dwieście tysięcy, ale się opłaciło.

  Kiedy było po wszystkim, pojawił się problem – Rosja. Jedyna cywilizacja, która pretendowała tak jak my do roli światowego mocarstwa. Do tego mieli broń jądrową. Używając siły nie można było wygrać, zatem zmieniliśmy strategię. Ale o tym trochę później. Wróćmy do Europy.

  Największym problemem dla nas w Europie była ich wielowiekowa kultura i historia. Rozpuściliśmy ich masową pop kulturą. Pamiętasz jak pojawił się rock and roll? Tak, te sławne dzieci, co śpiewały o miłości i wolności … pamiętasz rewolucję seksualną i hipisów. Naiwnie sądzisz, że to wszystko powstało same z siebie. Po prostu było wielu młodych i utalentowanych. Młodzi i utalentowani. Wieczne źródło problemów, główna siła rewolucji. Wtedy właśnie stworzyliśmy pierwszego społecznego wirusa – nastawionego na szybką samozagładę. Nazwaliśmy go „żyj szybko – umrzyj młodo”.
  DEMOCRACY
  Wymyśliliśmy bajkę o wolność i prawie. Nie, nawet jej nie wymyśliliśmy, po prostu ją wykorzystujemy – bajkę o demokracji. Jaka wolności? Jakie prawa? Jaka, kurwa, demokracja?! One nie istnieją! Istnieją tylko nasze interesy! Nic więcej. To my decydujemy, kto jest wolny i demokratyczny, a kto nie. Nie obchodzi nas, ogólnie rzecz biorąc, kto i co o tym myśli. Rozwój środków masowego przekazu pozwolił nam na kontrolę praktycznie wszystkich przepływów informacji.

  Musieliśmy zrobić sensem życia ludzi to, co dawałoby nam maksymalny zysk. Stworzyliśmy społeczeństwo konsumpcyjne. Społeczeństwo, w którym pogoń za całkowicie niepotrzebnymi rzeczami przeobraziła się w sens życia. Człowiek rodzi się, uczy, pracuje, zakłada rodzinę, płodzi potomstwo, starzeje się i umiera. Kontrolujemy działania na każdym etapie i we wszystkich sferach. Kultura masowa, kultura podstawowych instynktów, odwrotne wartości, zdolność do kontrolowania umysłu i rozmycia tradycyjnego trybu życia wielu narodów, wielkich narodów. Europejczycy i Rosjanie w większości nie chcą mieć rodziny i rodzić dzieci. Większości ludzi nie obchodzi, skąd pochodzą, jaka jest ich historia i kto nimi rządzi. Ich miasta zaludnili imigranci, którzy ich przeżyją i wtedy te terytoria zostaną drugą Ameryką – krajem bez rodu i plemienia, bez historii.

  – Wolność? Nie rozśmieszaj mnie! Wolność dzisiaj – to wybór między rodzajami proszków do prania i markami samochodów. Człowiek zarabia pieniądze i wydaje. Wszystko to przechodzi przez nasze rachunki. Jego życie – nasz dochód. Im więcej kupuje – tym więcej my otrzymujemy.

  Ale wróćmy do Rosjan. Zmusiliśmy ich do wyścigu zbrojeń, który nie mógł wygrać z ich gospodarką. Ale to było tylko odwrócenie uwagi po to, abyśmy mieli zamówienia na produkcję broni. Chociaż Rosjanie zbudowali rakiety, zwyciężaliśmy ich dżinsami, coca-colą i gołą dupą nazywając to wolnością. Postraszyliśmy nasz naród Związkiem Radzieckim żeby otrzymać pieniądze na produkcję broni, którą zastosowaliśmy w Wietnamie, Afganistanie i Iraku. Tam ginęli cywile i nasi żołnierze, a my mówiliśmy, że to walka o wolność. Oni umierali – my tańczyliśmy. Były kraje do których przyszli Rosjanie z ich komunizmem, a my ujarzmialiśmy te kraje. To były biedne kraje. Zmusiliśmy je do zostania naszymi dłużnikami, brania kredytów na rozwój, które inwestowały w obszary im nie potrzebne. Potem ściągaliśmy od nich długi w całości. Oni głodowali – my tańczyliśmy.

  Sami wychowaliśmy terrorystów, którzy dzisiaj budzą przerażenie na całym świecie. To nasza sieć. Większa część aktów terrorystycznych – to nasza sprawka. Tylko idioci myślą, że wszystko odbywa się samo z siebie. Każdy akt terrorystyczny jest na nasze zamówienie. Człowiek – to zwierzę, którym najskuteczniej kierować za pomocą strachu. Huknie gdzieś, przyślą TV i człowiek gotowy na wszystko byle tylko jemu nic się nie stało.

  Kiedy pokonaliśmy Rosjan, stali się doskonałym źródłem najwyższej klasy naukowców nienawidzących swojej ojczyzny. Głupcy! Zniszczyliśmy ich ale coś trzeba było zrobić z naszą bronią, z naszym przemysłem wojennym, który przynosił tak wiele dochodów? Znowu udaliśmy się do Iraku. Poszliśmy na rosyjski Kaukaz. Zniszczyliśmy Jugosławię. Pod naszym dowództwem zabijaliśmy niewinnych ludzi, ale nic nas nie obchodzą ci podludzie. Oni umierali – my tańczyliśmy.

  Ale kiedy to się skończyło, pojawiło się pytanie co dalej? Potrzebny był nowy wróg. I wymyśliliśmy wroga. Zaledwie pięć tysięcy ludzi, i gotowe! Osama Bin Laden był idealny. Tak przy okazji, to wielki przyjaciel naszej rodziny. Zniszczyliśmy bliźniacze wieże i dostaliśmy wolną rękę na łamanie praw człowieka. Możemy zrobić wszystko co zechcemy, zamknąć kogo chcemy, torturować, zabić, tak jak to się dzieje w Guantanam. I nikt, nic nie może nam za to zrobić. Nikogo nie obchodzi, że wieże zostały wysadzone przez wojsko. Nikogo nie obchodzi, że żaden pasażerski Boeing nie uderzył w Pentagon. Nie obchodzi nas to, ponieważ naród, ludzie – to bydło, głupie zwierzęta, z którymi można zrobić wszystko, co chcesz.

  Na obszarze byłego Związku Radzieckiego zorganizowaliśmy serię przewrotów. Z pomocą finansowych i informacyjnych technologii zamieniliśmy te kraje na swoje kolonie. Nazwaliśmy to walką o wolność, ale dobrze wiemy, że wolności tam nie ma. W krajach bałtyckich rządzą spadkobiercy Hitlera. Na Ukrainie i w Gruzji prezydenci plują na swój naród i działają wyłącznie na nasze zamówienie, zabijając polityków opozycji i zamykając alternatywne media. Gruzja nam była potrzebna jako baza wojskowa na Iran. Ukraina – na Rosję. Ich ekonomia całkowicie zależy od nas. W krajach, które ujarzmiamy, na ogół niszczymy mniej lub bardziej konkurencyjny biznes.

  Sprytne, nieprawdaż? Demokracja – to jest to, co się nam opłaca. Wszystko inne jest niczym więcej niż spektaklem, Amerykańskim Show. Jak mogliście się przekonać, uczyliśmy się stopniowo ulepszając technologię. Dzisiaj posługujemy się nią doskonale. Na przykład, wybory w naszym kraju. Kandydaci wokół was skaczą, gdzie nie spojrzysz – Obama lub McCain, McCain albo Obama? Jeden kandydat trochę w tyle, trzeba podciągnąć jego ranking. Potrzebowaliśmy małej zwycięskiej wojny. Nastawiliśmy szalonego Gruzina Saakaszwili, i powiedzieliśmy żeby napadł na Południową Osetię i urządził tam ludobójstwo. 8 sierpnia gruzińscy żołnierze, wśród których byli Amerykanie zabili dwa tysiące miejscowych mieszkańców i sił pokojowych. Wszystkie nasze kanały TV milczały i czekały aż Rosja odpowie. Kiedy to nastąpiło a Gruzini zaczęli uciekać, wszystkie nasze kanały TV nadały, że Rosja napadła na Gruzję, chociaż to było całkowite kłamstwo. Amerykańskie Show – to śmierć i nieszczęście niewinnych ludzi … W rankingu McCain dogonił Obamę. Sukces, sprawa załatwiona!

  I tu następuje kryzys. Znacie chociaż jeden kryzys, który byłby niekorzystny dla elity finansowej? Ja – nie. Sami kierujemy wszystkimi kryzysami. Pozwala to Obamie straszyć wszystkich kryzysem. Republikanie boją się zorganizowanych ataków terrorystycznych, demokraci – kryzysu. Kto wygra? Czego się boisz najbardziej? Nie ma żadnej różnicy! Przecież to po prostu Amerykańskie Show!

  Jak wspaniale, że jesteście tacy tępi. Popatrzycie na to sami i osądzicie, czy macie możliwość wyboru. Hej! Głupcy! Obudźcie się! Jaka to do cholery różnica? Naszym krajem już od dawna nie rządzą prezydenci, nasz kraj jest rządzony przez rząd, składający się z szefów największych banków i korporacji i nikt ich nie wybiera, nie kontroluje, mają w rękach wszystkie zasoby, wszystkie kanały TV, wszystkie przepływy informacji.

  A ci ludzie, to cudowne małpki, które odwracają tylko twoją uwagę, żebyś myślał, że żyjesz w wolny kraju i masz na coś wpływ. Zapomnij. Imperium rządzi tobą. Twoim kontem bankowym, twoim numer telefonu, twoim adresem elektronicznym i listami, nowościami w twoim TV, komputerem i systemem operacyjnym, twoim dziennikiem i książką adresową, twoją pracą, maszynami i domem, książkami, które czytasz, filmami, które oglądasz, muzyką, której słuchasz, ubraniami, które nosisz i nawet krzesłem na którym siedzisz – wszystko to należy do nas. I rzecz najważniejsza – władamy twoją świadomością, twoimi marzeniami i strachem, twoimi pragnieniami i działaniami teraz i w przyszłości.

  Wiesz, kim ty jesteś, a dokładniej czym? Jesteś najzwyklejszą bateryjką, jednym z miliardów źródeł energii, zasilających nasz system. Zastanawiasz się, dokąd zmierzamy? Czego chcemy? Potrzebujemy absolutnej, totalnej kontroli nad każdym we wszystkich miejscach na planecie. Jednolitego światowego rządu i waluty. Wkrótce każdy będzie miał chip, który będzie jego dowodem i jednocześnie portfelem. W Biblii jest proroctwo: „Wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło, i nikt nie będzie mógł kupić ani sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia”. Kiedy to nastąpi ustanowimy władzę nad całą ludzkością. Naszym wielkim szczęściem jest to, że ty w to nie wierzysz. Głupcze!

  Wiesz, co to jest? To twoje serce. Ale co ono robi w mojej ręce? Po prostu już do ciebie nie należy. Jest moje. Na razie, chłopaki i dziewczyny!

  To ludzkie serce. Źródło życia. Ono odlicza czas do finału. Pomyśl, gdzie podążasz? Jak żyjesz? Czy to do czego się przyzwyczaiłeś ma jakąś wartość? Wygląda na to, że jedynym sposobem aby się bronić jest powszechny sprzeciw! Poszukiwanie prawdy. Mówienie prawdy. Odzyskaj swoje serce.

  Rewolucja jest w tobie

  Rammstein – Amerika

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Jeśli tańczę, chcę prowadzić
  Nawet jeśli obracam się sam.
  Daj się trochę kontrolować
  Pokażę ci, jak to robić właściwie.

  Tworzymy jeden Miłosny taniec,
  Wolność gra na wszystkie skrzypce.
  Muzyka jest z Białego Domu
  a pod Paryżem Myszka Miki stoi.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Znam kroki, które bardzo pomogą
  i uchronią was przed potknięciem.
  A kto więcej nie chce tańczyć,
  nie wie, że tańczyć musi.

  Tworzymy jeden miłosny taniec
  Pokażę wam właściwy kierunek.
  Do Afryki przybył Święty Mikołaj
  a pod Paryżem Myszka Miki stoi.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Coca-Cola, Wonderbra.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  To nie jest piosenka o miłości,
  To nie jest piosenka o miłości.
  Nie śpiewam w języku ojczystym,
  Nie, to nie jest piosenka o miłości.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Coca-Cola, czasem wojna.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  koniec

 9. MatkaPolka said

  za długi wpis – moderowało się

  @ 6 FILO

  „WIELKIM AMERYKAŃSKIM SHOW”

  Serdeczne dzięki za te wideo i transkrypt polski.

  http://treborok.wordpress.com/wielki-amerykanski-show

  Wprawdzie słowa włożone sa w usta Busha – ale czy przypadkiem nie jest to agenda tzw. Żyda z Manhattanu
  „Uważam Rze” – ten transkrypt powinien znaleźć się, jako osobny artykuł

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka jest wspaniała.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Coca-Cola, czasem wojna.
  Wszyscy żyjemy w Ameryce,
  Ameryka, Ameryka.

  koniec

 10. Brat Dioskur said

  Po wczorajszym zawieszeniu wprowadzenia sankcji Bruksela zdecydowala,ze jednak w piatek sie je wprowadzi.Powodu tego kroku nie podano, niemniej decyzje powstrzymnai sie od sankcji argumentowano wejsciem na Ukrainie zawieszenia broni,ktore jest aktualne wiec na logike ,sankcji nie powinno sie wprowadzac.Juz dotychczasowe restrykcje uderzyly ,jezeli wierzyc doniesieniom zachodnich mediow , w Gazprom ,ktory mial zanotowac 40% spadek zyskow….dlasze sankcje maja te straty powiekszyc.Dochodza tez meldunki ,ze Rosja pomalu zamyka kurek z gazem i ponoc w Polsce mialo sie to dac zauwazyc.Ze swojej strony Rosja zapowiedziala zamkniecie przestrzeni powietrznej dla zachodnich przewoznikow i zablokowanie eksportu z zachodu samochodow.Zapewne skorzysta na tym Japonia i Korea.
  Jednakze nie sankcje zaprzataja obecnie uwage Zachodu,ktory zyje wyprawa przeciwko kalifatowi ISIS-u .Okazuje sie ,ze wielotygodniowe mordowanie przez tych barbarzyncow chrzescijan w Iraku i Syrii bylo przyjmowane przez zachodnia opinie publiczna wzglednie obojetnie, wystarczylo jednak ,zeby ucieto glowy dwom przedstawicielom Zachodu i od razu podniosl sie krzyk oburzenia i to na taka skale,ze Bambo poczul sie zmuszony podjac radykalne kroki przeciwko kalifatowi.Nawiasem intrygujaca jest niezwykle bezmyslna polityka kalifatu ,ktory tymi dwoma morderstwami sciagnal na swoja glowe interwencje Zachodu a jak wiadomo interwencja ta ma nastapic w iraku i nolens volens w …..Syrii!
  I tutaj rodzi sie podejrzenie ,czy aby nie jestesmy swiadkiem szatanskiego podstepu ,ktory metoda „przez Alpy na Krakow” pozwoli lucyferianom ostatecznie wprowadzic w Syrii demokracje!No bo juz ukazaly sie oswiadczenia rzadu Syrii ,ze jakiekolwiek bombardowania obiektow na jej terytorium musi byc wczesniej z rzadem Syrii uzgadniane,a Bambo uprzedzal ,ze wspolpraca z Assadem jest wykluczona,zatem …. „no way” dla uzgodnien!
  Kto wiec zagwarantuje ,ze US Air Force bombardujac obiekty ISIS-u w Syrii nie trafi …”przypadkowo” w pozycje wojsk rzadowych ,co natychmiast moze wykorzystac „umiarkowana opozycja ” ,bo juz sie ona wprasza do anty- ISISowskiej koalicji?
  Stad tez ostra w slowach nota Rosji skierowana do rzadu USA,ktora zada poszanowania integralnosci terytorium Syrii!W tym kontekscie zaproszenie Chin przez USA do koalicji moze byc poczytane za proba sklocenia ich z…. Rosja!
  Na wlasnym podworku ludy Europy zyja obsada stanowisk w Brukseli ,gdzie pomalu krystalizuje sie oblicze nowego Komisariatu Ludowego majacego zarzadzac Eurokolchozem.Uwage komentatorow zwraca dobor poszczegolnych kandydatow na stanowiska komisarzy a szczegolnie ich niezbyt chlubna przeszlosc.I tak komisarem od gospodarki ma byc Francuz o smiesznym nazwisku….Moskovici !Osobnik ten zajmujac podobne stanowiska w rzadzie Francji oskarzany byl o korupcje! Nie lepsza renoma cieszy sie Anglik Hall ,ktory ma zarzadzac finansami ,bowiem i on ubabral sobie rece jakimis machlojkami.Od nas doszedl „amberowiec” Donio ,zalozyciel parti ,ktora za przewodnie haslo miala motto , „: pierwszy milion trzeba ukrasc” ,wiec przyszlosc Eurokolchozu zapowiada sie wcale …rozowo! Zanosi sie tez na starcie zbrojne Angie z komisarami w Brukseli ,bo Niemcy chca wprowadzc tzw. tol na wszystkich swoich drogach ,podobnie jak to jest w Szwajcarii .gdzie na jazde nawet polnymi drogami trzeba miec wykupiona winiete! Protestuja przede wszystkim sasiedzi Niemiec ,bo ich obywatele mieszkajacy na pograniczu niemieckim czesto jezdza za miedze na zakupy.Ponoc wprowadzenie takich oplat ma byc sprzeczne z przepisami Unii a wiec zobaczymy jak Niemiaszki sobie z tym orzechem poradza, bo jak sie wydaje ,sa oni zdecydowani wprowadzic te oplaty.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: