Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Lily o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka

Posted by Marucha w dniu 2014-12-18 (Czwartek)

„Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka.” Trwa „ewakuacja” Polaków z objętego wojną Donbasu.

Rząd Polski po śmierci polskiego obywatela- Kazimierza Wróbla, zarządził ewakuację osób polskiego pochodzenia z Donbasu, oraz za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja, rusza konwój z pomocą humanitarną do tegoż rejonu. Albowiem nie można zapomnieć o Polakach na wschodzie.

Tyle z mediów, a teraz fakty:

– O podejrzanym zgonie Kazimierza Wróbla już pisałem: http://novorossia.today/?p=7693 więc tylko w ramach refleksji powtórzę, że akurat „miało to zdarzenie miejsce” uż po dramatycznym oświadczeniu pani Charczeńko o katastrofalnej sytuacji Polaków w Noworosji;

– Trwa ewakuacja, z setki osób robi się pięćdziesiąt kilka, do tego konsulat weryfikuje narodowość tych ludzi. Pytanie tylko, czy weryfikuje, tak jak wydaje się Karty Polaka – na zasadzie „kto chce”. Czy jeżeli konsulat zweryfikuje kogoś jako osobę chcącą zwyczajnie wyjechać, a nie będącą osobą polskiego pochodzenia, to czy taka osoba zostanie zawrócona, a media poinformują o takich przypadkach? Śmiem wątpić, ot taki sceptyk już ze mnie;

– „Ewakuowanym” wypłaci się zasiłki w kwocie 200 euro. Po co pisze się „euro”, skoro ani w Polsce, ani tym bardziej na Ukrainie taka waluta nie obowiązuje? Magiczna moc słowa „eurrrooo”, czyli de facto nieco ponad 800 złotych. Znacznie poniżej minimalnej płacy w Polsce, jednak te 800 złotych na Ukrainie to już kwota pozwalająca na dostatnie życie przez co najmniej miesiąc. Skoro Polacy są „ewakuowani” ponieważ zagraża im „śmierć głodowa, brak wody, prądu (a w tle jedzie trolejbus)” to czy nie wydaje się logiczne, że o wiele lepiej byłoby im te drobne 200 euro wysłać na Ukrainę? Widocznie propagandowo nie przejdzie;

– Od początku wiedziałem, że konwój z żywnością etc to będzie jakiś przekręt. „„Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka”- to słowa wspomnianej Charczenko, cóż ktoś jej zapomniał powiedzieć do końca, co wolno mówić. Otóż faktycznie, prawoseki i naziole ze „Swobody” zatrzymują transporty żywności, także konwoje humanitarne. Naturalnie „humanitarny” zachód nie widzi w tym absolutnie nic złego, wręcz gotów jeszcze pochwalić. Co się więc stanie z konwojem? Ot zwali się na tych „terrorystów”, a o konwoju ślad wszelaki zaginie – przecież tylko ruskie agenty mogą zapytać „co dalej”, to się ich jakoś zagłuszy.

– ”Nieszczęśliwie” się składa, że o pomoc dla Polaków i nie tylko Polaków (rozumiem, że fundacja WiD już nic potrzebującym Rosjanom nie przekaże) apelowałem, jak tylko nawiązałem kontakt z Polakami tutaj żyjącymi. Tak się składa, że Stowarzyszenie ELB-RUS prowadzi właśnie zbiórkę funduszy dla pomocy humanitarnej. Mało tego, taką zbiórkę zorganizowano we Lwowie i wysłano ponad 300 kilogramów pomocy i to wszystko bez politycznej bujdy, bez jakiś poselskich sloganów, że wezmą rodzinę na obiad w święta do siebie (posłowie moi, jedno wasze miesięczne wynagrodzenie to roczny dochód takiej rodziny-wnioski? Pewnie brak), bo dla osób pomagających liczy się czyn, a cała ta medialno-rządowa szopka służy tylko zwykłej propagandzie.

Tak, wiem- jutro znowu zostanę za to „namierzony” przez jakiś brukowiec.

Dawid Hudziec
http://novorossia.today

Komentarze 3 do “Bataliony ukraińskiego wojska wstrzymują wszelką pomoc humanitarną dla Doniecka”

 1. Eliza said

  A gdzie pojechało wczoraj 30 tirów z RP?.

 2. Henry said

  Kto tu jest TERRORYSTA ???
  Ludie z Ukrainy mowia prawde.
  Prosze zobaczyc, to nie film z Hollyl. Cala Prawda.
  Bardzo przykre ale prawdziwe. Zachod milczy i mysla, ze narody europejskie nic nie wiedza.

 3. Henry said

  Chcę iść do broni, aby zabić wszystkich w Kijowie
  29 listopada w Doniecku wojny na Ukrainie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: