Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Wolne tematy (50 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-06-19 (Piątek)

Tu mamy miejsce na wpisy nie pasujące nigdzie indziej.

pierogi bojkowskie

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/06/15/wolne-tematy-49-2015
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/06/22/wolne-tematy-51-2015/

Gajowy Marucha

Komentarzy 275 to “Wolne tematy (50 – 2015)”

 1. NyndrO said

  Stare,dobre pirogi bojkowskie na talerzu oraz jakiś rerformens.

  NyndrO udaje, że je jadł… 🙂
  Admin

 2. NyndrO said

  h-h-h-h-h-h-hhhh…

 3. revers said

  za tydzien w Sodomitowsejmie ida adopcje przez lgbt, handel embrionami i surogatkowymi dooopciami-lozyskami, koniec z ochrona dooopci osseskow od niemowlecia poczawszy

 4. revers said

  banderowskie przyjaznie europejczykow inaczej

 5. gość said

  USA mogą już wysyłać broń Ukraińcom

  Senat przyjął właśnie projekt budżetu wojskowego na nowy rok. 300 milionów dolarów zapisano w nim na pomoc wojskową dla Ukrainy. W tym na sprzęt śmiercionośny.

  Jak do tej pory Amerykanie wysyłali na Ukrainę nieśmiercionośny sprzęt wojskowy – pojazdy, kamizelki kulodporne czy noktowizory. Senat zdecydował dziś, że Pentagon będzie mógł skierować na Ukrainę także broń strzelecką, a nawet granatniki i ręczne wyrzutnie przeciwpancerne. Poprawkę umożliwiającą dostarczanie Ukrainie takiej broni wniósł senator Rob Portman – Republikanin reprezentujący stan Ohio. Projekt budżetu poparło 71 senatorów.

  W tekście zapisano konieczność „szkolenia, zbrojenia i logistycznego wsparcia armii ukraińskiej”. Zastrzeżono, że wydatki na sprzęt muszą stanowić minimum 20% całej pomocy finansowej.

  unian.net/news.liga.net/kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/usa-moga-juz-wysylac-bron-ukraincom

 6. revers said

  Jak natowskie drony w Lugansku codziennie znajduja na terenie Luganskiego obwodu tysiace rosyjskich wojsk z uzbrojeniem , czyli ukrainskie czogi T64, T72 to trudno sie dziwic, nawet obserwatorzy OBWE przestali regowac na najnowsze ostrzaly ukrow , a o agresje obwiniaja miejscowych cywili, za zwrocenie uwagi-to ntez agresja.

 7. revers said

 8. Boydar said

  Gdzie jest Pan Mordka ?!?!

 9. Bebebe said

  A gdzie pan baron Srull Radziwiłł ?pan marucha zapewniał, że to dwie różne persony były…

 10. Margit Kossobudzka, SKĄD PRZYSZLI EUROPEJCZYCY? O skąd wziął się język indoeuropejski, który dał życie większości dzisiejszych języków w Europie – w tym polskiemu – i części tych azjatyckich? Odpowiedzi na te tematy zaczyna udzielać genetyka; Gazeta Wyborcza, 19 VI 2015, s. 17.

  Nie wiem, skąd MK wzięła termin (neolityczna) Kultura Grobów Jamowych? który w polskiej terminologii archeologicznej odnosi się do kultury Wenedzkiej czyli SŁOWIAŃSKIEJ. Mogę się tylko domyślać, że skoro artykuł jest tłumaczeniem z NATURE, to termin pochodzi z niefortunnego tłumaczenia Kultury Grobów Katakumbowych na stepach południowo-wschodniej Europy, która zawierała Bogate groby katakumbowe i Biedne JAMOWE.
  Również niefortunna jest nazwa Kultura Ceramiki Sznurowej, w której to sprawie była Obrzydliwa i mająca charakter Prowokacji Politycznej awantura we wrocławskim Muzeum Archeologicznym w r. 1965. Otóż Doktor Romanow ZANEGOWAŁ prof. Sulimirskiego z Londynu odnośnie kultury ceramiki sznurowej, jako GROBOWEGO kombinatu kultury pucharów lejkowatych, której Groby NIE SĄ ZNANE, tak jak Nie Jest Znane osadnictwo kultury ceramiki sznurowej.
  Ja tą Negację ZAPROTESTOWAŁEM, ale dr Romanow obiecał Udowodnić to. Gdy po 20 latach przybyłem z Inspekcją na jego wykopaliska na wyspie Piaskowej to wyciągnął do mnie rękę, na co odpowiedziałem, że Podam mu, jak Wykaże swą tezę na Opolszczyźnie, na co odpowiedział, że Nie Znam Się Na Żartach. Jak się dowiedziałem to został Sowieckim komisarzem Satelitarnej Detekcji Złota.
  Relacja między Kulturą Grobów Jamowych na Ukrainie i w Południowej Rosji a kulturą Ceramiki Sznurowej w Rosji Zachodniej, Białorusi, Bałtycji, Polsce i Niemczech jest taka, że kultury te były GROBOWYMI Obrządkami kultury Pucharów Lejkowatych, i mam Formułę tego ROZDWOJENIA.
  Gdy Gereon udał się nad Wołgę to na Kraków najechał Tyfon z Pragi, który zabił 2 wodzów Gereona a potem i jego oraz zniszczył Wawel Przedromański. Następcą Gereona została jego córka, hrabina kłodzka Waleska Złotowłosa, która przerwała budowane na Wawelu mauzoleum Gereona w postaci zdobionej motywem SZNURA katedry Gereona i podjęła budowę katedry OBECNEJ, zaś warsztat katedry Gereona wysłała do Kamienia Pomorskiego, gdzie wzniósł katedrę Kamieńską.
  Ponieważ zauważyłem, że otynkowana krypta Grobów Królewskich została PRZEPALONA a bliźniacza jej w katedrze wrocławskiej jest pięknie ZESZKLONA to wezwałem Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na MOJE NAZWISKO, który przyglądał się z uwagą krypcie III jako Mauzoleum Waleski. Bundestag został jednak rozgromiony przez BUSKUPKI, po nagłośnieniu czego żona Kanclerza Kohla powiesiła się a Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej przejął z Bundestagu urząd Kanclerski, który już miał kilka kont na moje nazwisko: http://www.wandaluzja.com/?p=p_270&sName=25.-archeologia-niezgody//.
  Na monolitach Stonehenge odkryto sto-kilkadziesiąt rytów Topora Bojowego, co jest śladem „znormalizowanej broni żelaznej” Gereona, czym „podpisywali się” jego wojownicy, podczas podboju Brytanii przez kulturę pucharów lejkowatych. Gereon przetworzył kulturę pucharów lejkowatych ze Starej na Średnią.
  Z tego wynika, że Waleska objęła we władanie ziemie nad Wisłą, Odrą, Łabą i Renem, ale nie nad Dniestrem i dolnym Dnieprem, gdzie utrzymał się obrządek Katakumbowy, który dotarł z Tocharami aż do Ałtaju i zapoczątkował cywilizację chińską Pan Shan. Doskonale to widać w postaci Ceramiki Malowanej.
  Artykuł jest ilustrowany czaszką z podpisem „Pomalowana ochrą czaszka człowieka kultury grobów jamowych znaleziona koło Samary w Rosji”. Czaszka ta nie była jednak malowana ochrą tylko wystrojona propolitem ze Świdnicy, który po zwietrzeniu dał efekt OCHRY.
  Wg mej Wandaluzji to języki indoeuropejskie są dziedzictwem Megalitycznych Kultur Żeglarskich. Sarmaci zindoeuropeizowali Chiny, ale zostali wypędzeni przez Tybetańczyków.

 11. osoba prywatna said

  Tak napada się na jubilera w Szwecji

  I komentarze:
  To napad na lombard w sztokholmskiej dzielnicy Skärholmen, jednej z 55 „no-go zones” oficjalnie wymienionych przez szefa szwedzkiej policji w raporcie z października 2014. Oczywiście powodem wytyczenia tych stref nie jest absolutnie przypadkowa obecność w tych rejonach ciemnoskórych uchodźców i aktywnej działalności ich gangów uniemożliwiających „egzekwowania na tych terytoriach zapisów prawa szwedzkiego”. Najświeższe dostępne badania statystyczne dotyczące przestępczości wśród imigrantów w porównaniu do rodzimych Szwedów zostały wykonane w 2005 roku (10 lat temu!!!!). Ich wyniki praktycznie nie są znane opinii publicznej, a każdy kto się do nich próbuje odwołać jest zaciekle atakowany, a nawet skazywany przez sądy za „oczernianie grup etnicznych” (vide Michael Hess). Po tym roku instytucje państwowe, które uwielbiają sporządzanie wszelkiego rodzaju raportów, analiz i statystyk zaprzestały monitorowania tego aspektu aktywności śniadych przybyszów – ciekawe dlaczego? Na końcu załączam link do artykułu na bardzo fajnym blogu Amerykanina, który urodził się i mieszkał do niedawna w Szwecji. Stamtąd można przejść do raportu, o którym wspominałem (ten rejon omówiony jest na stronie 19-20 raportu). Kolejny dowód na to jak państwo absorbujące rocznie 95 tysięcy przybyszów z totalnie odmiennych kulturowo rejonów świata nie ma kompletnie koncepcji na doprowadzenie do ich asymilacji (słowo tabu w Szwecji) ze swoim społeczeństwem, bo o upadek idei multi-kulti w tym kraju jest smutnym faktem.
  http://swedenreport.org/2015/05/18/police-ye…s-in-sweden/

  – Halo? Policja? Właśnie trwa napad na sklep! Szybko, przyślijcie patrol!
  – Czy w napadzie biorą udział członkowie mniejszości etnicznych?
  – Są czarni, więc można to tak określić.
  – Proszę czekać tam, gdzie pan jest. Za chwilę przyjedzie patrol aresztować pana za rasizm.

 12. osoba prywatna said

  Latająca ryba.

 13. Easy Rider said

  Ciekawe okoliczności.

  „Dlaczego Sowieci zabili Banderę?”

  http://www.paranormalne.pl/topic/40412-dlaczego-sowieci-zabili-bandere/

 14. Joannus said

  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2015/06/santo-subito-duo.jpg?w=590&h=786

 15. Czołgista said

  @7
  Właśnie mi się przypomniało ostatnie wydanie Wiadomości w wykonaniu Kraśki. Cały czas niezdrowo się podniecali tymi ponad 30 letnimi niemieckimi czołgami, które nie są wiele młodsze od sowieckich czołgów, które też mamy jeszcze na stanie.
  Zachowywali się jakby dopiero wczoraj odkryli, że mamy Leopardy. Jakby był dopiero rok 2002. Żałosne.
  Nawet nie potrafili nic konkretnego powiedzieć o tych czołgach. Jedyne czego się „dowiedziałem” od Kraśki to była informacja, że spala 800 litrów. Nawet nie dowiedziałem się czy to dobrze, czy nie.

  Nie polecam tej witryny, ale jedna ciekawa informacja się pojawiła:
  http://www.defence24.pl/analiza_niemieckie-leopardy-niezdolne-do-zwalczania-rosyjskich-czolgow

  Niemcy przyznają, że ich nowa amunicja jest nieskuteczna, a my na dodatek mamy do naszych Leopardów amunicję jeszcze starszą (DM-33), która podczas prób na polskim poligonie nie radziła sobie nawet ze starym T-72 wyposażonym w prymitywny ERA. Niestety nie ma już chyba w sieci materiału w pdf, na którym pokazano nawet zdjęcia z tego eksperymentu. Jedno jest pewne. Tacy jak Kraśko nigdy nie wspomną o tym drobnym mankamencie niemieckich czołgów.

 16. Czołgista said

  w którym pokazano

 17. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-grozi-usa-publikacja-zdjec-satelitarnych-z-911-2015-02

 18. 130 tyś w kolejnych 2 latach wyemigrowało said

  Ewa Kopacz jeszcze w kampanii prezydenckiej przed II turą wyborów mówiła tak: – Główny Urząd Statystyczny ogłosił bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy: 3,5 proc. wzrostu w pierwszym kwartale tego roku i 3,4 proc. w ubiegłym roku. 130 tys. mniej bezrobotnych młodych ludzi w ciągu dwóch lat.
  http://3obieg.pl/zielona-wyspa-czy-wyspa-nedzy

 19. osoba prywatna said

  Chajzer mówi, jak manipuluje TVN: „Możliwości są nieograniczone. Robiąc sondę, mam zawsze jakąś tezę”
  http://wpolityce.pl/media/243185-chajzer-mowi-jak-manipuluje-tvn-mozliwosci-sa-nieograniczone-robiac-sonde-mam-zawsze-jakas-teze

 20. Czołgista said

  @17
  Dziękuje, ale nie mam zamiaru zaglądać na 3obieg tak długo, dopóty będzie tam wisiało na głównej g…no wysrane przez polskojęzycznego gloryfikatora UPA, czyli Cysewskiego.
  Poglądu Pana Parola na temat Wołynia i Bandery są takie same jak większości normalnych Polaków. Nie rozumiem czemu toleruje takie probanderowskie indywiduum u siebie.

 21. osoba prywatna said

 22. Siggi said

  http://prostozmostu.net/kraj/doradca-andrzeja-dudy-wejscie-do-strefy-euro-jak-najszybciej

  Prof. Krzysztof Szczerski, przyszły prezydencki minister ds. zagranicznych, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej bez ogródek powiedział, że Polska powinna jak najszybciej przystąpić do strefy euro i tym samym porzucić własną walutę.

  „Jeśli pyta pan o wejście do strefy euro, to powiem rzecz zaskakującą: oby jak najszybciej!” – tak przyszły doradca Andrzeja Dudy odpowiedział na pytanie Jędrzeja Bieleckiego, kiedy Polska porzuci złotego.

  „O Polsce w strefie euro możemy realnie mówić wówczas, gdy polska gospodarka i polskie dochody osiągną pułap tej strefy.” – wyjaśniał. „W unii walutowej warto być wówczas, gdy nasz potencjał zapewni, że nie znajdziemy się na jej peryferiach, jak stało się to z Grecją.” – kontynuował prof. Szczerski.

  Zdaniem prof. Szczerskiego priorytetem w polskiej polityce zagranicznej są Niemcy. „Dopełnieniem tej układanki jest więc wizyta w stolicach europejskich, a najważniejszą z nich jest dziś bez wątpienia Berlin. Byłoby więc logiczne, przy wyborze wariantu europejskiego, by właśnie tam Andrzej Duda udał w pierwszej kolejności”.

  Ponadto zdaniem prezydenckiego doradcy, „Andrzejowi Dudzie Niemcy są stosunkowo bliskie”, gdyż „Jego żona jest germanistką, język, kultura niemiecka jest stale obecna w jego domu”.

  Polityk Prawa i Sprawiedliwości jest także za „wzmocnienieniem kontroli europejskiego prawa przez parlamenty narodowe”, choć jak sam przyznaje, „bez prawa weta bo to całkowicie zburzyłoby porządek Unii”.

  Prof. Szczerski „z powodów emocjonalnych” odrzuca również „apele niektórych polityków, żeby pozostawić Ukraińców samym sobie”.

  źródło: Rzeczpospolita

 23. Siggi said

  W internecie pojawił się filmik ukazujący zamieszki wywołane przez muzułmanów w stolicy Francji – Paryżu. Tysiące chuliganów niszczy wszystko co pojawi się na ich drodze: śmietniki, ławki, samochody i witryny sklepowe.

  Około 15% populacji Paryża to muzułmanie. Skala przestępczości w dzielnicach zamieszkanych przez imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu jest kilkukrotnie większa niż w pozostałych miejscach Paryża. Miastem borykającym się z jeszcze większymi problemami jest Marsylia, gdzie muzułmanie według nieoficjalnych szacunków stanowią już 50% populacji. Również tam, najwięcej jest imigranckich gangów.

 24. Siggi said

  Ciong dalshy spraw księżycowych na ziemi naszej planecie.

  http://cont.ws/post/94313

 25. fred said

  PostWysłany: 18:38, 22 Maj ’15 Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem
  Tak było tu u BImbaera MIszy rojno i gwarno i wot wsio padochło.Chyba z rok temu przpomniałem tu piglakom o ich guru co to teraz za męczennika na antypodach kiciuje.A kiedyś przepowiedziałem ,że u szatanistow nie ma i nie może być empatii i solidurności,bo to byloby czymś dobrym i nie do zaakceptowania przez ich boga nicości nienawidzącego wszelkiego stworzenia.Tak skończą wszystkie świniaki lucka.Chamy złe i głupie,obrażacie Pana,dzięki któremu zaistnieliście na tym świecie.Niedługo posłyszycie głos pierwszej trąby i widziałem wasz

  PostWysłany: 21:22, 30 Maj ’15

  Jerzy (George) Ulicki – Rek has been arrested and currently he is being held in Parklea Correctional Centre, NSW.

  Street Address
  66 Sentry Drive
  PARKLEA NSW 2768
  Postal Address
  Jerzy Rek
  PO Box 6148
  BLACKTOWN DELIVERY CENTRE NSW 2148

  Phone: (02) 9678 4888

  * Jerzy made significant contribution to raising public awareness by publishing lots of material
  * Due to his publishing activity he is obvious target by the dark forces

  He has been running several web sites exposing black forces manipulating our societies,
  depravity of so called ‘democracy’, usury banking etc.
  He has been also active on several forums and blogs.

  Tu jest adres na petycje.protesty itp. w/s waszego guru,męczennika za holokit
  Widać jaka jest tu zgodność pisanych tu w nieskończonych ilościach wzniosłych pierdół zresztą podpierdolonych
  od innych pierdopisów a wdrażaniem tego w real.Nuże tchórze.

  Tak wygląda solidarność na forumach.JUR był na p2 parowozem.Ja nie zgadzałem się z nim,ale
  mimo tło szkoda mi chłopa.Na antypodach jak mi pisał Greg Hallet jest sem szit nwoski jak i w juni.
  Zmkneli go w za holokit pod pozorem nieleg. handlu bronią/korkowcami w rzeczyw./
  A u Birbantera Miszy bimi/ udają ,że go nie znają.

  polecam fredroman.blogspot.com miasto zakazane

  Można używać typowych tagów HTML, np. wytłuszczenie, kursywa, itp.

 26. Boydar said

  Wprawdzie jest to ocenianie słonia po końcu trąby, ale, wszak trąba to również śłoński kawałek i wcale nie taki marginalny –

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nie-wierzcie-optymistom-trzecia-wojna-swiatowa-na-progu-2015-06

 27. osoba prywatna said

  Żydzi wychowują swoje dzieci na FANATYKÓW

 28. revers said

 29. Warta uwagi debata geopolityczna.

  Tu jej opis:
  http://konserwatyzm.pl/artykul/13022/polska-i-niemcy-w-dobie-hegemonii-usa—razem-czy-przeciwko

  A tu zapis video:

 30. grab said

  To kiedy Polacy zaczynają myśleć ? Dzisiaj , jutro , po jutrze , może trochę później , może jeszcze później , może całkiem za późno , może jeszcze w dalekiej przyszłości ( której już nie będzie ?) , może jeszcze dalszej , tak dalekiej że … . Co by nie mówić Nasza przyszłość została odłożona w niepamiętna przyszłość – gdzie te wspaniałe elity Polskie ? Wszystko zostawili nam . Od dołu najlepiej widać przyszłość Polski , to Nasza teraz sprawa wyręczyć nasze elity – z ich OBOWIĄZKU dbania o przyszłość narodu , świat staną na głowie i czeka na uzdrowienie.

 31. revers said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/2396-banderowiec-siemoniak-oglosil-koniec-ery-pokoju

 32. Catolicus said

  Boże Ciało u Dudy, gdzie jest koszerna żona?
  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1589-koszerna-zona

 33. „Imperium Dobra” w działaniu – Oszustwo Transformacji. Wykład Lecha Jęczmyka – 11.06.2015, Warszawa

 34. SAP said

  Pachelbel – Canon in D

 35. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wojna-na-Dzikich-Polach-Czym-grozi-zaostrzenie-sytuacji-ws-blokady-Naddniestrza,wid,17648119,wiadomosc.html

 36. Siggi said

  Bardzo trafna analiza…………
  xxx

  Ani skandal, ani geniusz: małość polskiego Watergate

  Polska
  20:50 17.06.2015(zaktualizowano 09:46 18.06.2015) Krótki link

  Peter Strzelecki Rieth

  Nie brak porównań polskiej afery podsłuchowej z aferą Watergate. Jest to porównanie chybione, ale warte rozważenia. Istotną różnicą taśm Nixona i polskich taśm prawdy jest to, że te pierwsze potwierdziły siłę państwa amerykańskiego, podczas gdy te drugie obnażają słabość III Rzeczypospolitej.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150617/527894.html#ixzz3dZfLbnm5

 37. Siggi said

  Uj,ale kopyto…

 38. Chłop i basta said

  Czy Wirtualna Polonia została zablokowana?

 39. Obserwator said

  w sumie nic dziwnego jak sie zastanowic…

 40. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nie-wierzcie-optymistom-trzecia-wojna-swiatowa-na-progu-2015-06//

  Trzecia wojna światowa nazywa się Satelitarną Detekcją Złota. Podjęli ją Żydzi sowieccy po obaleniu Prezydenta d’Gaulle’a dokooptowując innych Żydów, jak np. Księcia-Małżonka Filipa Battenberga-Mountbattena, co podsłuchał polski wywiad. Były przy tym niesamowite wpadki, jak np. ze Skarbem Andaluzyjskim, uznanym wstępnie za Największy Skarbiec Świata, który ja uznałem za zaginione w 1936 r. Imperialne Złoto Hiszpanii; czy Skarb Tysiąclecia ze Środy Śląskiej.
  Jeden powiedział mi, że Amerykanie mieli te same dane z satelitów geofizycznych, tylko Rosjanie zostali złapani za rękę, gdyż wysłali specjalnego satelitę dla poszukiwania złota. Gdy więc ja pojechałem do RFN, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną Detekcją Złota to Związek Sowiecki próbowało Ratować US Army jako Najlepszego Wroga przez ZAMORDOWANIE MNIE, ale nie zgodził się na to Kanclerz Kohl, co było Wyrokiem ŚMIERCI dla ZSRS.
  To tak się spodobało Rewanżystom Niemieckim – bo tak to trzeba nazwać – że postanowili przy tym ogniu Upiec granicę niemiecko-chińską na Uralu, w której to racji Kanclerz Schroeder zafundował SUPERMOCARSTWOWE Chiny a Kanclerz Merkel chciała powtórzyć tryk z Otruciem Rosji i Francji fekaliami pruskimi wobec USA rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co skazywało USA na Flicka Wiarygodnego.
  Gdy w RFN przystąpiłem do licytacji Lotniczej to było 200 towarzystw lotniczych, które AMERYKANIE moim Aerobusem chcieli skomasować do 7. Dziś jest 150 towarzystw lotniczych a Amerykanie MODLĄ SIĘ o 4 – więc może im się uda? jak oddadzą coś jeszcze poza Morzem Południowochińskim i Karaibami.

 41. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zblizenie-Izraela-i-Arabii-Saudyjskiej-kiedys-zagorzali-wrogowie-dzis-potencjalni-sojusznicy,wid,17649505,wiadomosc.html?//

  Ponieważ Arabia Saudyjska finansuje Autonomię Palestyńską to ja roszczenia w sprawie Wrogiego Przejęcia części mego katastru jerozolimskiego, w postaci Wzgórza Świątynnego jako PAŁACU Salomona, przebudowanego na Pretorium Rzymskie, muszę kierować do PROTEKTORA. Kanclerz Kohl, opierając się na mym katastrze jerozolimskim, ZABRAŁ bowiem Wzgórze Świątynne jako BŁAZEŃSKĄ Świątynię Salomona Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną ze Znaleźnego i MILCZĄ w tej sprawie, co jest Wrogim Przejęciem, podlegającym Prawu Wojennemu.
  Przypominam, że we wrocławskim Klubie Lotniczym załatwiono mi Reformę Bliskowschodniego Rynku Lotniczego – najlepszego na świecie – na co Saddam Husajn przeznaczył sto miliardów USD i powierzył Reformę Swissairowi, który zlecił opracowanie i produkcję mego AEROBUSA dla ANTONOWA w Dniepropietrowsku. Lufthansa WYSADZIŁA jednak dwa Swissairy nad Atlantykiem z 450 ludźmi, co bankrutowało Swissaira.
  Korzystając z tego komisarz kapitału Saddama Husajna Jasir Arafat PRZENIÓSŁ Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWYCH Chin. Arafat wziął za to od Kanclerza Schroedera miliard E, który dostarczył też technologię Pekinowi.
  W wojnie ZE MNĄ Hitlerowskiego zwierzaka, latynoskiego Prezydenta USA Buscha-Busha II USA straciły Morze Południowochińskie, czyli Azjatyckie Morze Śródziemne, oraz Morze Karaibskie, gdyż ZA MNĄ opowiedziały się Chiny z Aerobusem-KITAN i Rosja z Aerobusem-KAMAZ, wobec których APACZE były bezbronne.

 42. gość said

  AMERYKA WYCOFUJE MARGARYNĘ! Margaryna zawiera szkodliwe sztuczne tłuszcze typu trans i jest produktem NIEBEZPIECZNYM dla zdrowia człowieka

  Przemysł spożywczy w USA ma 3 lata na wycofanie ze sprzedaży MARGARYN i innych produktów zawierających tłuszcze typu trans (takie jak w margarynach). Nareszcie! Ciekawe, kiedy stanie się to w Polsce?

  A teraz… UWAGA!

  1. Skąd ta decyzja?, bo… jak ustalono, krótko mówiąc, JEST TO PRODUKT NIEBEZPIECZNY dla zdrowia człowieka!

  2. W oficjalnym dokumencie wydanym przez FDA (Food and Drug Administration, Agencja Żywności i Leków) czytamy :

  „Czynności podjęte przez Agencję, związane z tym głównym (tj. margaryna) źródłem sztucznych kwasów tłuszczowych typu trans, wskazują na zaangażowanie Agencji w ochronę zdrowia serc obywateli USA”.

  Czytaj dalej:

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/06/19/ameryka-wycofuje-margaryne-margaryna-zawiera-szkodliwe-tluszcze-typu-trans-i-jest-produktem-niebezpiecznym-dla-zdrowia-czlowieka/

 43. Glos Prawdy said

  ks. Antonello Cadeddu do Polaków: Krew przodków wyprasza wam Boże miłosierdzie!

  – Wy Polacy macie wielką odpowiedzialność wobec Europy i świata. Ta odpowiedzialność to głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu – powiedział ks. Antonello Cadeddu dla Fronda.pl.
  „Polska ma bardzo ważne zadanie do spełnienia, zazdroszczę wam!” – powiedział dziennikarzom włoski misjonarz, ks. Antonello Cadeddu, który gości właśnie w naszym kraju.

  – Wy Polacy macie wielką odpowiedzialność wobec Europy i świata. Ta odpowiedzialność to głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu – powiedział ks. Antonello Cadeddu. Żartobliwie przyznał, że zazdrości nam tej wyjątkowej misji. Podkreślił, że nie bez przyczyny to właśnie z Polski wywodzą się św. s. Faustyna i św. Jan Paweł II – główni propagatorzy kultu Bożego Miłosierdzia.

  Ks. Antonello w czasie spotkania z dzienikarzami podzielił się szczególnym proroctwem dotyczącym naszego kraju. – Gdy byłem w Polsce po raz pierwszy, zobaczyłem w wizji Jezusa Miłosiernego, który stąd, z Polski wylewał ze swego serca promienie miłosierdzia na całą Europę – mówił misjonarz. – Widziałem także stygmaty św. o.Pio, z których wypływała krew – ciągnął dalej. – Bóg chce wylewać swoje miłosierdzie na Europę – uważa kapłan.

  Cadeddu zwrócił uwagę, że Europa i świat znajdują się teraz w szczególnym punkcie historii. Widmo rosyjskiej inwazji na kolejne państwa, a szczególnie na Polskę, jest bardzo realne. – Od tysiąca lat żyjecie w niepokoju o losy waszego kraju, który tyle razy był zagrożony – powiedział.

  – Polska to ziemia cudowna, ponieważ wy, Polacy macie bardzo otwarte serca na potrzebujących. Wierzę, że to dlatego, że przez lata bardzo cierpieliście. Kto cierpi, zwykle jest bardziej otwarty na innych. To jest ziemia nasączona krwią. Ta krew woła o miłosierdzie – mówił o naszym kraju w rozmowie z portalem Fronda.pl włoski kapłan.

  – Widzę, że wasz Kościół coraz bardziej stara się żyć przesłaniem o Bożym miłosierdziu – powiedział ks. Cadeddu. – Nieprzypadkowo w Roku Miłosierdzia Światowe Dni Młodzieży odbędą się właśnie w Polsce – zauważył kapłan. – Wiecie dlaczego Jezus po prawie dwóch tysiącach lat ukazał się tutaj, w Polsce św. Faustynie? Stało się to tak późno, ponieważ On musiał się wcześniej nauczyć polskiego, żeby mógł porozmawiać z s.Faustyną – zażartował nasz rozmówca.

  – Tylko Boże miłosierdzie może przemienić świat i dlatego papież Franciszek rok 2016 ustanowił Rokiem Bożego Miłosierdzia- podkreśił z mocą misjonarz. – Chciałbym, abyście zwrócili uwagę na fakt, że w przyszłym roku będziemy też świętowali stulecie objawień fatimskich – mówił gość. Jego zdaniem, te okoliczności powinny skłonić wszystkich do refleksji nad losami świata i podjęcia odpowiedzialności za nie.

  Po krótkiej konfrencji ks. Cadeddu odpowiadał jeszcze na indywidualne pytania dziennikarzy. Zapytany o doświadczenie Bożego miłosierdzia wśród ludności której posługuje, podzielił się dwoma szczególnymi świadectwami.

  – Przyszedł do mnie gangster, który zabił 33 osoby – mówi kapłan.- Gdy ów mężczyzna miał 12 lat, ojciec dał mu pistolet, by zabił człowieka. To wydarzenie rozpoczęło ciąg tragicznych wydarzeń w jego życiu. Szybko stał się uzależniony od narkotyków. Kiedy przyszedł do naszej wspólnoty, był bardzo zdesperowany, prosił, by mógł zamieszkać w naszym domu. Gdy modliłem się nad nim, miał spoczynek w Duchu Świętym. Wstając, uścisnął mnie i opowiedział o tym, co zobaczył w wizji – znalazł się w pokoju, w którym był Jezus i te 33 osoby, które zamordował. Obok Jezusa stała Maryja. Dodawała mu odwagi prosząc, by podszedł do Jezusa i do tych osób i pojednał się z nimi. Jezus otworzył szeroko swe ramiona, aby go przytulić. Gdy położył głowę na piersi Jezusa, z Jego serca wylala się krew, która go obmyła. Jezus powiedział, że wybacza mu to, czego się dopuścił. Pozostałe osoby również mu przebaczyły – opowiadał misjonarz.

  Innego cudu duchowej przemiany, jaki dokonał się także w czasie spoczynku w Duchu Świętym doświadczył mężczyzna, który przez 20 lat żył w udręczeniu z powodu samobójczej śmierci swojej matki, której był świadkiem. Mimo oromnego bogactwa jakie posiadał, przez wszystkie te lata czuł się głęboko nieszczęśliwy. – W czasie spoczynku ten człowiek zobaczył swoją mamę, która powiedziała mu, że nie powinien być zdesperowany, gdyż w momencie, gdy spadała na ziemię z ósmego piętra, prosiła Boga Ojca o wybaczenie tego, co zrobiła. Według tej wizji, była już w Niebie – mówił charyzmatyk. – Miłosierdzie Boże ratuje nas w każdej stuacji, ono nie ma względu na osoby – podsumowuje kapłan.

  Jak zaznaczył, Pan Bóg czyni cuda po to, by człowiek ogłaszał Jego miłosierdzie. Zaznaczył, że przekazicielami Dobrej Nowiny może być każdy z nas w swoim środowisku. Rola mediów jest tu zaś szczególna. – Na świat wylewa się Boże miłosierdzie dzięki temu, że Bóg posłał swego jedynego Syna, który umarł za nasze grzechy. Głosząc światu Boże miłosierdzie, dźwigamy ludzkość do życia. Zastanócie się, ileż dobra można pokazać poprzez telewizję?! – apelował ks.Antonello.

  Na konferencji w siedzibie Episkopatu była także obecna pochodząca z Brazylii s. Ana Santos, jedną z misjonarek Przymierza Miłosierdzia, która od trzech lat mieszka w Polsce. Opowiadała o swojej posłudze we wspólnocie. – Pochodzę z prostej, ubogiej rodziny, ale nigdy nie widziałam takiej wielkiej nędzy, jak w faweli w San Paulo. Gdy przyjechałam do tego miejsca, usłyszałam w sercu słowa Jezusa: „jeśli chcesz kogoś kochać, kochaj tych, ponieważ to są ci, których najbardziej kocham” – mówiła. To doświadczenie miało wpływ na decyzję s. Any o wstąpieniu do wspólnoty i zostaniu misjonarką.

  Wczorajsze spotkanie z charyzmatycznym kapłanem w siedzibie Episkopatu było połączone z prezentacją publikacji ks. Antonello Cadeddu i ks. Enrique Porcu: „Boże marzenie”, „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp”, „Spoczynek w Duchu Świętym” i „W oceanie nieskończonego Miłosierdzia”, które ukazały się nakładem wydawnictwa Esprit. Można w nich przeczytać o początkach wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, znaleźć historie nawróceń i uzdrowień oraz skorzystać z zamieszczonych przez kapłanów modlitw. Autorzy chcą przez te lektury rozpropagować przekazane światu przez św. s. Faustynę Kowalską orędzie o Bożym Miłosierdziu.

  Kult Bożego miłosierdzia i osoba św. s. Faustyny zajmują szczególne miejsce w posłudze wspólnoty, której ks.Cadeddu jest współzałożycielem. – Jest czymś zdumiewającym, że Pan Jezus posłużył się tą prostą kobietą, aby przekazać światu swe wielkie orędzie – powiedział o. Antonello. – Ta chorowita dziewczyna, która całe życie spędziła w zakonie, jest dziś znana na całym świecie – wzruszył się kapłan.

  Ks. Antonello Cadeddu wraz z ks. Enrique Porcu i świecką misjonarką Marią Paulą założyli w 2000 r. w Sao Paolo wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Ich grupy i wspólnoty działąją obecnie w 36 miastach w Brazylii oraz w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce. Przymierze Miłosierdzia ma w Polsce swoje wspólnoty w Buku, Czarnkowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie oraz w Wolsztynie.

  Członkowie Przymierza Miłosierdzia ewangelizację ubogich i wykluczonych społecznie – bezdomnych, prostytutki, więziźniów czy mieszkańców domów pomocy społecznej, prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne. Najaktywniejszymi członkami są osoby, które złożyły przyrzeczenia życia zgodnego z charyzmatem – misjonarze. Mogą to być zarówno osoby konsekrowane, jak i świeckie. Bardzo często członkami wspólnoty zostają ci, którzy doświadczyli w niej swego nawrócenia.

  Emilia Drożdż

  Źródło: Fronda.pl

 44. wanderer said

  re.39

  Zydowka. I wszystko jasne…

 45. revers said

  ropa i gaz nasz, jako wszystkie dobra na ziemi

 46. SAP said

  Lars Andersen: a new level of archery

 47. JO said

  Wczorajsza noc spedzilem jak czesto….w hotelu. Mjac dyzury 12 hodzinne potrzebuje snu.

  Od godziny kolo 12 .00 w nocy w pokoju gdzies oboj jakas para, ufam ze jedna zaczela spolkowac do godziny 6.00 nad ranem.

  Pomyslalem sobie o artykule wklejonym przez , chyba, Pana Boydara ( czy moglby Pan podac raz jeszcze link do tego artykulu – pamietam obrazek glowny to ksiazki I temat – UBRANIE Kobiety …)

  W tym Pana Boydara artykule, ktorego niestety nie zapisalem, bylo wylozone, ze ZYDZI, Masoneria deprawuja nas obrazami w TV , glosami, muzyka …w radio , tore to wrazenia zmyslowe powoduja, ze ludzki mozg programuje sie, odpowiadajac na bodzce zmyslowe – reakcja swojego ciala.

  Tak , w wielkim sktocie, mozna opisac deprawacje, squrwianie nas, ktore polaczone z serwowana nam na sile filozofia zycia – feminizmem, konsumizmem, ….srodkami antykoncepcyjnymi – egoizmem, filozofiami antyrodzinnymi – my dalismy sie oglupic, squrwic.

  Slowa – Dziecko + Rebionek maja chyba swoja baze slowotworcza w slowie Dzielac, Robic.
  Rozumiem, ze slowo dziecko oznacza – ten, ktory zostal stworzony/zrobiony a nie SKOPULOWANY. Splodzony/zrobiony/stworzony, ale nie skopulowany.

  Przez 6 godzin slydzalem jak jakas Para Kopulowala nieustajaco z przerwo 2 minutowa na siku I podniecajace siebie wzajemnie rozmowy czy okrzyki, jakies uderzenia.

  To nie tylko byla kopulacja ale perwersja, to bylo nieustajace dazenie do JEDNEGO CELU – rozumiem, ze tym celem miala byc nieustajace odczuwanie cila realcji na pobudzanie organow plciowych.

  To byl jedyny cel, ktory popychal te pare do perwersji. Para byla , jak rozumielem, bardzo zadowolona z siebie.

  ——

  Jestem juz niemlodym mezczyzna.
  Wiem, ze by Zrobic/stworzyc dziecko/splodzic dziecko – potrzebny jest niebylejaki wysilek fizyczny, ba potrzebne jest pewne dzialanie I nikt mlody dokladnie nie wie jakie I jak do tego sie zabrac. Te niepewnosc , wywoluje poczucie wstydu z wlasnego ciala, zajmowanych pozycji, wydawanych odglosow, nie mowiac o zapalchu, czy czesto zwyklym pocie..wydalinach ciala.

  Wstyd, skrepowanie, wysilek fizyczny w jakiejs mierze rekompensuje jakas niegdzie indziej odczuwana przyjemnosc dotyku tej osoby ktora razem ma JEDEN CEL – Blagac Boga o Dziecko I wykonyjac ten wysilek fizyczny I psychiczny w kontakcie cielesnym, splodzic, zrobic, stworzyc oddajac tak Bogu serce I nasze rece a nawet cale cialo – Nasze Wspolne Wyczekiwane, Ukochane DZIECKO.

  Nawzajem dokonujac aktu Plodzenia dziecka podchodzimy do siebie z delikatnoscia, traktujac cialo jako swietosc, nienaruszajac ciala jeden drugimu wiecej niz to potrzeba by SPLODZIC Dziecko, bo wiemy, ze cialo jest tak kruche a wsamym akcie I nawet czesto bolesne.

  Obie osoby w tym akcie wyrazaja ten szacunek I wyrozumialosc do I nawet bolu , wysilku, skrepowania…. wzajemym otulaniem sie a nawet pocalunkami, slowami milosci I otuch a przede wszystkim NADZIEI, ze ten wysilek wyda OWOC – Dziecko.

  Calu ten akt, trwa tyle, ile trzeba , by przekazac sobie to, co powoduje polaczenie sie wzajemnych Komorek Tworzacych – Dziecko, ktorym chcemy siebie obdarowac nawzajem ku chwale Boga Trojcy Swietej.

  ——–

  W tekscie Pana Boydara, wyjasniono, ze zdeprawowanych, squrwionych ludzi celem NIE jest dziecko, a Wlasnego Ciala Nieustajace Namitnosci odczuwanie – egoistyczna , sadystyczna przyjemnosc dla kazdej z kopulujacych osob – BRANIE przyjemnosci, ZERO dawania a nieustajace Branie , az do perwersji zwierzej.

  Ten przyklad demonicznego opentania sexem, nudyzmem, egoizmem… mialem wczorajszej nocy.

  Pomyslalem sobie, jak biedni sa ci ludzie, jak upadli, jak odpychajacy, jak chorzy na ciele I chorzy na Duszy.

  Taka wlasnie jest niemalze CALA Europa z powodu Zydo-Masonskiej okupacji.

  Walczmy z Zydo-Masonami, by nasze dzieci nie byly taka para jaka slyszalem ubieglej nocy…

 48. Czołgista said

  Panie JO. Naprawdę mógłby Pan nam oszczędzić takich szczegółów.

 49. Zen said

  http://m.dziennik.pl/wiadomosci/polityka/przerzut-zydow-z-zsrr-przez-polski-wywiad-bohaterowie-afery-art-b-sla-tajemnicze-zaproszenia

 50. revers said

  http://prostozmostu.net/kraj/doradca-andrzeja-dudy-wejscie-do-strefy-euro-jak-najszybciej

 51. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/irena-dziedzic-zelazna-dama-telewizji/4rt5mv

 52. JO said

  ad.48. Przeciwnie, trzeba wiecej pisac w tym temacie. Ludzie sa w tym temacie CALKOWICIE pogubieni. Nie wiedza co czynia.

  A ze Pan wie, I takie szczegoly do przyjemnych w czytaniu nie naleza, to coz. Jednak dla dobra wspolnego musimy glosno o tym problemie pisac I jak to p.Boydar mowi – prostowac mlodych ludzi…

 53. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fszef-ukrainskiego-ipn-w-polskim-radio-zbrodnie-upa-na-polakach-mialy-charakter-indywidualny#

 54. Mania said

  „Nie jest kwestią przypadku to, że odszyfrowanie Całunu przez naukę przypada na epokę, w której antychrześcijańska postawa propaguje religijny panteon, religijny synkretyzm. Nasza osobista postawa wobec Całunu nie może być zimnym, niezobowiązującym spojrzeniem, jak gdyby to był jakiś nieistotny obiekt naukowych badań. Całun wprowadza nas w tajemnicę Boga, który oczekuje od nas konkretnej odpowiedzi na Jego zstąpienie między nas”

  http://gazetawarszawska.com/kosciol-swiety/1669-calun-turynski

 55. PiS gorsze od PO said

  Jeśli PiS wygra jesienią wybory będzie strasznie! Oto co powiedział jeden z żydów z tej partii Sellin:

  „Ci, którzy jawnie wspierają Rosję, powinni być pod ścisłym nadzorem i kontrolą polskich służb. Rosja to państwo, które dokonuje agresji i rozbioru zaprzyjaźnionego z nami kraju, które nakłada na nas i na inne państwa Zachodu sankcje… Dlatego nasze służby powinny takie prorosyjskie struktury kontrolować, jako, być może, agenturę wpływu – albo coś jeszcze nawet mocniejszego. Na szczęście prorosyjskie grupy są bardzo marginalne”.

 56. Joannus said

  Ad 43
  Podczas spoczynku w niby ”Duchu Świętym” wszystko może się zdarzyć. Tekst wart tyle samo co relacja gangstera ze ”spoczynku”.
  Miłosierdzie Boże głoszone bez sprawiedliwości, z którą jest związane to jakaś sztuczka obliczona na ”róbta co chceta” a i tak czeka was Jego doświadczenie.
  Fronda, toż to cymes nad cymesami, nic tylko czytać i uwierzyć.

 57. gość said

  Wywiad udzielony przez Putina włoskiemu dziennikowi Corriere della Sera


  © Presidential Press and Information Office — Podczas wywiadu dla włoskiej gazety Il Corriere della Sera

  Prezydent Rosji Władimir Putin: Dobry wieczór.

  Luciano Fontana: Dobry wieczór, panie prezydencie. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za możliwość przeprowadzenia tej ważnej rozmowy.

  Władimir Putin: Cała przyjemność po mojej stronie.

  Luciano Fontana: Nazywam się Luciano Fontana. Jestem nowym szefem dziennika Corriere della Sera, obecny jest także mój kolega, Paolo Valentino, który przez dłuższy czas pracował w Rosji i nawet ożenił się z Rosjanką.

  Władimir Putin: Jest pan nowym szefem gazety?

  Luciano Fontana: Tak, dopiero od miesiąca.

  Władimir Putin: Gratuluję nowego stanowiska.

  Luciano Fontana: Bardzo dziękuję.

  Chciałbym rozpocząć od pytania o stosunki rosyjsko-włoskie. Relacje między naszymi krajami zawsze były bliskie i uprzywilejowane, zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej. Jednak z powodu kryzysu ukraińskiego oraz sankcji w pewnym stopniu się oziębiły.

  Czy niedawna wizyta premiera Włoch Matteo Renziego w Rosji oraz pańska zbliżająca się wizyta w Mediolanie w jakiś sposób zmienią ten trend, a jeśli tak, co jest do tego potrzebne?

  Władimir Putin: Po pierwsze, jestem przekonany, że Rosja nie jest odpowiedzialna za pogorszenie się stosunków między naszym krajem i państwami UE. To nie my tak zdecydowaliśmy, zostało nam to podyktowane przez naszych partnerów. To nie my wprowadziliśmy ograniczenia w handlu i działalności gospodarczej. Raczej byliśmy celem i musieliśmy podjąć retorsyjne i obronne kroki.

  Czytaj dalej:

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/20/wywiad-udzielony-przez-putina-wloskiemu-dziennikowi-corriere-della-sera/

 58. Siggi said

  Coś,dla przypomnienia i uświadomienia…

  10 powodów, dla których Rosja jest potęgą i nią pozostanie
  Autor: krakauer
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=20660

 59. Obserwator said

  przerazajace

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bialy-seks-niewolnice-zydowskiej-mafii-2015-06

 60. Czołgista said

  @52
  Prostować owszem, ale nie trzeba naprawdę wdawać się w takie szczegóły, bo to wywołuje jeszcze większe zgorszenie.

 61. gość said

  100 lat Davida Rockefellera – sekret na długowieczność

  W zeszłym tygodniu (12 czerwca) – David Rockefeller – świętował swoje setne urodziny bez większych ceregieli. Powiedział, że jego sekretem długowieczności jest „prowadzenie prostego życia”.

  Ludzie zawsze mnie o to pytają, a ja zawsze udzielam tej samej odpowiedzi: kochaj życie. Żyj prostym życiem, baw się z dziećmi, ciesz się rzeczami, które masz, spędzaj czas z dobrymi, lojalnymi przyjaciółmi.

  Mógłby też dodać, że robienie sobie przeszczepu serca co 6-7 lat też może być kluczowe. Rockefeller miał sześć przeszczepów serca od 1976 r., kiedy wypadek samochodowy spowodował u niego atak serca. Miał również dwa przeszczepy nerki w 1988 i 2004 r.

  Dwa miesiące temu „filantrop”-miliarder poddał się swojej szóstej transplantacji serca.

  Za każdym razem, gdy dostaję nowe serce, jest to jak oddech życia, który przechodzi przez moje ciało. Czuję się żywy i ponownie zasilony energią.

  Transplantacja serca, która trwała 6 godzin, została przeprowadzona przez zespół prywatnych chirurgów w jego miejscu zamieszkania, w rodzinnym majątku, Pocanitico Hills, Nowy Jork, nie wydała się zmęczyć legendarnego biznesmena, znanego z jego dynamiki i przebiegłości.

  Są zaledwie 1-2 dostępne serca dla każdych pięciu osób, potrzebujących jednego. Czy musimy zapytać, skąd Rockefeller zdobył sześć?

  Z tymi wszystkimi morderstwami, związanymi z agendą Illuminati, jest wiele bijących serc do zgrabienia.

  Źródło: http://henrymakow.com/2015/06/the-secret-of-david-rockefeller-longevity.html

  Tłum. Girion

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/06/19/100-lat-davida-rockefellera-sekret-na-dlugowiecznosc/

 62. revers said

  Jak nie jidisz, wypedzony przez Gestapo, Urzad NSDAP Niemiec

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/256707-eurodeputowany-po-marek-plura-publicznie-zazadal-wprowadzenia-w-polsce-niemieckiego-dnia-wypedzonych

  to upowska pala

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/ukraincy-w-polskiej-policji/

 63. czarny kanarek said

  ad 42 (Gość, margaryna)

  W latach osiemdziesiątych Czarny Kanar usiłował zastąpić tłuszcze uwodornione w margarynie olejami tropikalnymi, któe są naturalnie utwardzone i nie zawieraja izomerów trans. Skutkiem tego przez dłuższy czas nie mógł potem znaleźć roboty w wyuczonym fachu, a władze (surgeon general) wprowadzily całkowity szlaban na tłuszcze tropikalne nazywając je nasyconymi truciznami.

  Aktualnie coraz więcej margaryn nie zawiera tłuszczów uwodornionych (z grakcją trans), na rzecz składników tropikalnych wychodzi więc na to, ze miał racje ten czarny kanar, ale juz musztarda po obiedzie, bo mu na robocie nie zależy, jako że emerytura za pasem i właściwie to na niczym mu już nie powinno zależeć, bo………

  Ale jako tłuszczowcowi z wykształcenia i z doświadczeniem (przykrym) póki co można zadawać pytania w temacie branży i postara sie udzielić jak najrzetelniejszej odpowiedzi.

 64. czarny kanarek said

  z frakcją trans, oczywizda.

 65. osoba prywatna said

  Koty są różne.

 66. Siggi said

  http://pieniadze.fakt.pl/finanse/banki-beda-przjmowac-nasza-oszczednosci,artykuly,553543.html

 67. Marucha said

  Re 47:
  Mógł Pan poruszyć problem unikając dość niesmacznego, naturalistycznego opisu.

 68. http://sport.wp.pl/gid,17557858,kat,1041241,page,8,title,Jest-oblednie-seksowna-Zobacz-trenera-personalnego-z-Czech,galeria.html//

  Doświadczył tego nasz Pan z Wrocławia, który zakochał się w nimfie z Pragi, która była tak piękna, że Bogowie Olimpijscy zażądali za nią ŚWIĄTYNI. Pan zbudował taką w postaci klasztoru na Brevnowie, ale nie spodobała się Bogom, którzy WYGNALI PANA. Poszedł do Badenii, gdzie zbudował Hirsau, ale Mojry namówiły go do powrotu do matki we Wrocławiu.

 69. Jako że uwielbiam wyszukiwać filmy na youtube całkiem wartościowe, to polecam ten.

  To nie jest arcydzieło. Nawet trochę głupie. Sam jestem z okolic Zamościa. Ten motyw Dzieci Zamojszczyzny tam jest.

  To nie jest film polski całkiem. Czesi zrobili ten film, czy kto tam.

 70. Zerohero said

  @48, Czołgista

  Pan JO od dawna zdradza objawy niezdrowej fascynacji seksem. Świadom obsesji maskuje ją nadgorliwym potępianiem pozaprokreacyjnych aspektów kontaktów seksualnych. Zwracam uwagę, że panu JO daleko do zachęcania do wierności, kalendarzyka małżeńskiego itp. Pan JO idzie znacznie dalej, tzn. potępia każdy stosunek, który nie kończy się zapłodnieniem i nie jest poprzedzony modlitwą, każdą minutkę spędzoną ponad niezbędne minimum. Oczywiście opisywanie na tym forum efektów podsłuchiwania sąsiadów z hotelu (ze szczegółami typu kiedy zrobili przerwę na siku) jest chore.

  a tak nawiasem mówiąc… Komu pan JO serwuje takie teksty:

  Wiem, ze by Zrobic/stworzyc dziecko/splodzic dziecko – potrzebny jest niebylejaki wysilek fizyczny, ba potrzebne jest pewne dzialanie

  debilom?

 71. osoba prywatna said

  20 czerwca Irena Dziedzic kończy 90 lat. Zapomniana, nieudzielająca się, niedostępna. Wielka, może nawet największa osobowość telewizyjna minionego wieku. Konkretna, ostra, nawet drapieżna. Na małym ekranie czarująca, dystyngowana, piękna. Niekoniecznie ciepła.
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/irena-dziedzic-zelazna-dama-telewizji/4rt5mv

 72. osoba prywatna said

  Niebawem wakacje, dlatego producenci dopalaczy rozpoczęli handlową ofensywę. „Odświeżaczami do bidetów” i „zapachami do szafy” truje się coraz więcej młodych ludzi.
  Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3893547,sezon-na-dopalacze-w-lodzkiem-producenci-rozpoczeli-handlowa-ofensywe,1,id,t,sa.html

 73. osoba prywatna said

  Od nowego roku szykują się poważne zmiany dotyczące redukcji punktów karnych. Dotychczas, każdy kierujący mógł raz na pół roku brać udział w kursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Od 4 stycznia 2016 roku to się zmieni.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kolejne-wazne-zmiany-dla-kierowcow/3qwqhv

 74. @71

  Mój teść był wysokim oficerem milicji. Już nie żyje: Popatrz, jaki ona ma piękny dom.

  Zaś mój najlepszy w życiu przyjaciel:

  Zobacz, ona nigdy nie chciała z Polski wyjechać. Mogła.

  Zaś jej owo „powrócisz tu” i mnie ciągnęło, tam z Kanady, przez Rosję.

 75. JO said

  Ad.70. Pan JO w odroznieniu do Pana poszukuje odpowiedzi dla dziecka , jak Ma polegac relacja pomidzy Zona a Mezem w tym , intymna.

  Pan JO , w odroznieniu od Pana pisze Publicznie o tym temacie, co widzi w kolo , z czym sie nie zgadza operajac sie na wykladni Sw Magisterium, a przynajmniej tej wykladni poszukujac.

  Pan, natomiast, moze sobie pisac o mnie cokolwiek chce, wystawiajac o Sobie Swiadectwo, zarowno mowa jak I ZERO czynem.

  Ad.67. Opis byl taki, jakie realia. Wybielac realiow nie bylo mija intencja. Pan zreszta realiow tez nie wybiela. Wali takimi jakimi sa.

 76. Czołgista said

  @70
  Jeśli rzeczywiście przeszkadzali to trzeba było zgłosić obsłudze hotelowej, bo w końcu nie wszyscy muszą tego wysłuchiwać.
  Też się spotykałem z takimi sytuacjami, gdy niektórzy się zapominali, ale człowiek się tym nie interesował, ani nie przysłuchiwał. Poduszka na łeb i do przodu.

 77. Czołgista said

  @75
  Może kopulowali w celu spłodzenia dziecka, a ? 🙂
  Dobra już nie ruszam tego temat. Po prostu nie rozumiem, czemu Pan miesza pojęcia.

 78. revers said

  Watykan za depopulacja
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/20/watykan-za-depopulacja/

  w rp

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-na-terytorium-polski-trwa-cicha-wojna-ktorej-celem-jest-trwala-depopulacja-i-wyniszczenie-narodu-2015-06

  lub ja ktos nie trafi do wiezienia za 70 groszy zuzytego pradu

  http://natemat.pl/40607,ukradl-prad-za-70-groszy-trafil-na-trzy-miesiace-do-wiezienia-a-proces-kosztowal-2-tysiace-zlotych

  moze wyjechac do usraela bez wiz, zazyc prawdziwej demokracji bez terroru i terrorystow

  http://m.niezalezna.pl/68183-senacka-komisja-w-usa-zatwierdzila-zniesienie-wiz-polakom

 79. Boydar said

  Mimo wszystko … Mimo wszystko Magister utracił akredytację, nie za złamanie prawa.

 80. osoba prywatna said

  Buffalo Bill w Rzeszowie
  2 sierpnia 1906 roku, na rzeszowskich błoniach miało miejsce niezwykłe widowisko. Amerykański weteran wojny secesyjnej, pogromca Indian, legendarny zabójca „Żółtej Ręki (wodza indiańskiego Czejenów) płk William Frederic Cody (Buffalo Bill) zaprezentował rzeszowianom wielkie show „Jak zdobywano Dziki Zachód”…
  http://podkarpackie.regiopedia.pl/wiki/buffalo-bill-w-rzeszowie

 81. Filip Z Konopi said

 82. JO said

  Ad.77. Poruszam temat, bo Pan Boydar wkleil tekst, ktory dokladnie wyjasnial sprawe Roznicy Celu I zachowania przez to ludzi Zdrowych na Duszy I umysle oraz ludzi pograzonych choroba wywolana na Ludzkiej Duszy I Umysle przez Masonerie.

  My, jak Zerohero, przechodzimy juz w kolo tego tematu nie reagujac, akceptujac chore zachowanie jako normalne.., albo sie z tego smiejac, kpiac, albo jak ktos ten temat porusza, to z poruszajacego temat robimy Zboczenca, zamiast okrzyknac zboczeniem conajmniej ludzi chorych…, Czy tych, co przechodza kolo tego bez zadnej reakcji.

  Poza tym, ja nie moglem nieslyszec tych ludzi, nawet majac poduszke na glowie, takie tam tekturowe sciany…

  Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, ogarnelo mna wielkie wspolczucie dla tych ludzi. Mam znajoma Angielke, ktora Ma synow dwoch, z tego jeden, skarzyla sie, sprowadza do Domu dziewczyny, z ktorymi spi… Ta agielka jest niepelnosprawna kobieta, Ma amputowana Noge…duzo problemow ze zdrowiem, nie Ma sily wplynac na syna.

  Wyobrazalem sobie tam za sciana takiego Jej syna, ktorego ten Swiat doprowadzil do hyperseksualizacji, ktorej ci mlodzi ludzie nie potrafia opanowac.

  Opowiedzialem tej Angielce co czyni mezczyzne…silnym, skad pochodza nadprzyrodzone Sily, by panowac nad Ciala Emocjami.

  Niestety, ona nie rozumiala do konca, nie rozumiala jak mozna otrzymac cos, z Duchowego Swiata, co Ma spowodowac, ze syn przestanie sprowadzac kobiety do Domu …

  To WIELKI , powazny temat. To temat pierwszorzedny w dzisiejszych czasach – grzech rozpusty. To przez ten grzech oraz grzech obrzarstwa, Masoneria osiagniecia swoje cele.

  Gdybysmy potrafili mlodemu pokoleniu przekazac wiedze o sposobie relacji pomidzy kobieta a mezczyzna, to odmienilibysmy Swiat.

  Niestety, nie potrafia tego zrobic Ksieza, nie potrafimy my tego zrobic a Masoneria Robi to za Nas, przekazujac falsz, zle wskazowki.

  My milczymy, oburzamy sie, kpimy….nie potrafimy o tym rozmawiac.
  Pokazcie mi jeden artykul w Gajowce na ten temat w okresie jej istnienia- takiego nie Ma .

 83. revers said

 84. JO said

  Ad. 78. O Kim Pan mowi?

 85. Boydar said

  Oni nie złamali prawa.

 86. SAP said

  Dusza twoja śmie marzyć, że, w gwiezdne zamiecie
  Wdumana, będzie trwała raz jeszcze i jeszcze, —
  Lecz ciało? Któż pomyśli o nim we wszechświecie,
  Prócz mnie, co tak w nie wierzę i kocham i pieszczę?
  I gdy ty, szepcząc słowa, w ust zrodzone znoju,
  Dajesz pieszczotom ujście w tym szepcie, co pała,
  Ja, zamilkły wargami u piersi twych zdroju,
  Modlę się o twojego nieśmiertelność ciała.
  – Bolesław Leśmian

  Years & Years – King

 87. Boydar said

  Złamali przyzwoitość, za to nie idzie się do ciupy.

 88. revers said

 89. JO said

  Ad. 68. Panie Boydar. Czy moge prosic, by Pan nie byl Nickiem. Takie wypowiedzi to nie w Pana stylu I to nie Pana poziom.

 90. Boydar said

  Pan nie czuje bluesa, Panie JO. Muszę więc ja, za Pana i za siebie. Więcej pewności siebie w słusznej sprawie.
  A NICK jest wporzo, tyle że, nie z Pańskiej bajki. Gdybyśmy wszyscy jednacy byli, wiało by nudą.

  „… za to nie idzie się do ciupy …”, idzie się niestety gdzie indziej, tylko trochę później.

 91. Boydar said

  Wot, intieriesnoje …

  http://news.money.pl/artykul/zobacz-banknoty-i-monety-ktore-200-lat-temu,142,0,1832590.html

 92. JO said

  Ad. 90.
  To jest Herb Polski ! Taki powinien byc Dzis. Jezeli takim nie bedzie, nie bedzie Nas…

 93. Zen said

  http://www.ibtimes.com/lucky-jew-statues-are-polish-figurines-symptom-anti-semitism-or-just-bad-taste-photo-1320991

 94. Anzelm said

  To jest bardzo przykre co powiem,

  boydar jest nieustanną impotencją R O Z U M U !

  Mszyce są Pana Domeną – nie rozum!

 95. La Reine Toronto said


  Dla ludzi o mocnych nerwach (ujecia JP2 b.wymowne) tylko dlatego umiescilam to ale…ostrzegam nie dla wszystkich…z gory przepraszam.

 96. Siggi said

  http://innpoland.pl/118151,zmienili-strukture-fizyczna-wody-i-uzyskali-produkt-o-cudownych-wlasciwosciach-teraz-udostepniaja-swoj-wynalazek-swiatu

 97. revers said

  ad95

  http://www.opusdeialert.com/footnotes.htm

  dlaczego 3 ostatni papieze, sa antypapiscy i dlaczego cerkiew wschodnia nalozyla na anty-papiezy anatemie

  http://www.ncregister.com/blog/pat-archbold/10-quotes-that-prove-the-pope-is-a-liberal

  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message2497303/pg1

  http://www.opusdeialert.com/footnotes.htm

 98. revers said

  cenzura 78, 97

  http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=en&to=pl&a=http%3A%2F%2Fwww.opusdeialert.com%2Ffootnotes.htm

 99. Jan Rokicki said

  Ciekawe co na to nasze eminencje?

  http://prostozmostu.net/swiat/zydowski-rabin-pali-bibliewideo

  Może wyrażą głębokie oburzenie?

  Oj, ja naiwny.

 100. revers said

  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message2497303/pg1

  OFFICIAL: Byzantine Catholic Patriarchate – Declaration of anathema on Pope Francis
  Today, on 2 August 2013, the Eastern Christian Church celebrates the feast of St. Prophet Elijah. On this day, the Byzantine Catholic Patriarchate by authority of the Triune God declares an anathema – God’s curse (Gal 1:8-9) – on the Roman Bishop Francis Bergoglio. The reason is that he abused the Church office to break the law of God. He promotes amoral homosexual views, which is contrary to the essence of the Gospel and destroys all moral values.

  Francis Bergoglio is thus excluded from the Mystical Body of Christ. He now holds his office in the visible Church organization unlawfully.

  Moreover, by his silence ex-Pope Francis approved modern heresies and by his gestures he also approved syncretism with paganism. Modern heresies deny the Divine inspiration of the Scriptures, the Divinity of Christ, the unicity of His redemptive death on the cross as well as His real and historical resurrection.

  Homosexuality promoted by Francis Bergoglio is the fruit of modern heresies and syncretism.

  Every bishop and priest as well as every Catholic believer are obliged to dissociate themselves inwardly from the apostate Francis. They must no longer obey him and the structure headed by him. If bishops or priests commemorate his name in the Divine Liturgy, they make it clear that they are in spiritual unity with this apostate. Such ones likewise fall under God’s curse – anathema. Believers are bound by obedience to God and must dissociate themselves from such traitors of Christ and not obey them any more. Unless they do so, they also fall under God’s curse – anathema.

  Francis Bergoglio had expelled the Holy Spirit and received the spirit of antichrist long before. He has never been the visible Vicar of Christ. He is a servant of the antichrist and leads the deceived souls into eternal perdition.
  Quoting: Patriarch of the Byzantine Catholic Patriarchate

 101. revers said

 102. JO said

  ad.89. „..A NICK jest wporzo, tyle że, nie z Pańskiej bajki..” – Boydar

  NIck NIE jest „wporzo”. Pan o tym dobrze wie, Boydar.

  Tak, Nick NIE jest z mojej Bajki.

  Prosze uwazac, by I Pan nie stal sie z „mojej Bajki” , Boydarze.

 103. zawisza said

  https://www.facebook.com/notes/palestinian-christians-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%8A%D8%AD%D9%8A%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%81%D9%84%D8%B3%D8%B7%D9%8A%D9%86%D9%8A%D9%8A%D9%86/israeli-jews-torch-and-burn-sea-of-galilee-church-in-another-hate-and-terrorist-/853213421395191

  Israeli Jews torch and burn Sea of Galilee church in another hate and terrorist attack. Two injured by smoke inhalation, Hebrew graffiti reading ‘pagans’ scrawled at site where ‎Christians believe Jesus fed 5,000 with five loaves and two fish

  Christian churches have been targeted by terrorist Israeli Jewish attacks hundreds of times in recent years.

  In May 2014, the Romanian Orthodox Church on Hahoma Hashlishit Street in Jerusalem was defaced in a suspected hate attack.

  That incident saw the words “price tag,” “Jesus is garbage” and “King David for the Jews,” spray-painted on the site’s walls.

  Two weeks earlier, ahead of a visit to the country by Francis, suspected Jewish extremists daubed hate graffiti on Vatican-owned offices in Jerusalem.

  The Hebrew-language graffiti, reading “Death to Arabs and Christians and those who hate Israel,” was sprayed on the walls of the offices of the Assembly of Bishops at the Notre Dame center, a complex just outside the Old City, the Roman Catholic Church said.

  Israeli officials have termed the attacks “terrorism” and vowed to fight the phenomenon, but have so far made NO arrests.

  Starsi bracia w wierze Świętego Jana Pawła II Wielkiego judaiści spalili katolicki kosciół.

 104. osoba prywatna said

  Musk feministki.
  http://demotywatory.pl/4515858/Mozg-feministki

 105. gość said

  Wiceminister pracy: Wkrótce znowu będzie trzeba podnieść wiek emerytalny

  Pracodawcy RP zorganizowali debatę, podczas której wiceminister pracy Marek Bucior przyznał że wkrótce może wystąpić potrzeba podwyższenia wieku emerytalnego.

  W tej chwili to optymalne rozwiązanie, ale być może trzeba będzie podyskutować nad tym, czy wraz ze starzeniem się społeczeństwa nie trzeba będzie szybciej podnosić wieku emerytalnego – stwierdził wiceminister pracy Marek Bucior. Podczas tej samej debaty, wtórował mu główny ekonomista ZUS Paweł Wojciechowski.

  Czytaj dalej:

  http://parezja.pl/wiceminister-pracy-wkrotce-znowu-bedzie-trzeba-podniesc-wiek-emerytalny/

 106. Jędrzej Bielecki, BERLIN UCIEKA Z PELETONU – Różnica w poziomie rozwoju Niemiec i Francji rośnie z roku na rok. To niebezpieczne dla przyszłości Unii; Rzeczpospolita 19 VI 2015. s. A9

  Dlaczego w UE Niemcy WYGRYWAJĄ a Francja PRZEGRYWA? Odpowiedź zdaje się być prosta: CUDY GOSPODARCZE BYŁY TYLKO TAM, GDZIE RZĄDZILI PATRIOCI, a ponieważ od Bismarcka w Niemczech rządzą Patrioci a we Francji Eurokraci to musi być Tak Jak Jest.
  Autor cofa się do polityki etatystycznej Colberta, ale nie bierze pod uwagę, że BEZ MARYSIEŃSKI Ludwik XIV byłby ludwiczkiem XIV a Francja zostałaby zjedzona przez Prusy. Francja była bowiem zawsze wielkim rynkiem zbytu dla Nadrenii, i tak jest dzisiaj, toteż twórcy rozgromionej przez Czechów Europy Francuskiej postulowali Śląską Szwajcarię. TEJ przeciwstawił się też Piłsudski, co wytłumaczył, że Nie Pozwoli, żeby wojna Rewanżowa była wojną niemiecko-polską, ale chodziło mu, że inkorporacja Opola i Gdańska eliminowała go z polityki przez Endeków, którzy „dogadaliby się” ze Ślązakami i Gdańszczanami jak on z Ukraińcami.
  Mam artykuł: Tomasz Targański, WIELKA KARTA MAŁYCH KROKÓW – Mająca już 800 lat Wielka Karta Swobód nie stała się zwietrzałym zabytkiem. Wciąż jest w użyciu w świecie anglosaskim, głównie w USA. W czym tkwi jej siła? Polityka, 10.06-16.06.2015, s. 66-68.
  BEZ POLAKÓW nie byłoby WKSw, gdyż była skutkiem rozgromienia przez Filipa II Augusta cesarza Ottona IV pod Bouvines we Flandrii DZIĘKI Wyłączenia z tej wojny Niemiec Wschodnich przez Henryka I z Wrocławia oraz WYWALCZENIA przez palatyna śląskiego i kanclerza Polski Piotra Włostowica Feudalnego Władztwa Gruntowego, co sformułowała właśnie WKSw: ŻADNEGO WIĘZIENIA CZY ZAJMOWANIA DÓBR BEZ SĄDU, ŻADNYCH PODATKÓW BEZ SEJMU, co powołało angielski system Prawny i KONSERWATYZM.
  Konserwatyzm zaś powołał Egzekucję Odpowiedzialności i instytucjonalną walkę z korupcją, co eliminowało balcerowiczy. Te REFORMY przeprowadził we Francji Kodeks Napoleona a w Niemczech WYEGZEKWOWAŁ Bismarck, ale Rosja i Francja zostały otrute fekaliami pruskimi o czym piszę w Wandaluzji, i dlatego Francja PRZESTAŁA BYĆ STRATEGICZNYM PARTNEREM NIEMIEC staczając się do roli Polski, która w wyniku rewolucji solidarnościowej – finansowanej przez Zachód przez instytucje ŻYDOWSKIE – stała się kolonią niemiecką.
  Ja mam na to jeszcze jedno tłumaczenie: WYSADZENIE nad Atlantykiem przez Lufthansę 2 Swissairów z 450 ludźmi UMOŻLIWIŁO przeniesienie przez Kanclerza Schroedera i Jasira Arafata Aerobusa-SADDAM ze stoma miliardami $ z Dniepropietrowska do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWYCH Chin, zaś rozgromienie mego Aerobusa przez Airbusa-MITTERRANDA było tym, czym ZJEDZENIE FEKALIÓW PRUSKICH.
  Hitlerynka powtórzyła to wobec USA rzucając mi w twarz NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co kosztowało Amerykanów m. in. Morze Południowochińskie (Azjatyckie Morze Śródziemne) i Morze Karaibskie.
  OJ FLICKU, FLICKU…, IDĄ ŻYDZI DO GAZU, DZIECI BOŻE fakira indyjskiego, A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIEŻ AKCJE MERCEDESA, A POMAGA CI W TYM NIECNYM PROCEDERZE TEN SUKISYN PRESKOTT BUSH…

 107. Joannus said

  Kongregacja Nauki Wiary potwierdza: Bp Fellay otrzymał delegację do sądzenia swojego podwładnego
  Jak zapewne Czytelnicy wiedzą, Bp Bernard Fellay, przełożony Bractwa św. Piusa X przyznał się miesiąc temu, że Kongregacja Nauki Wiary udzieliła mu delegacji do sądzenia w pierwszej instancji swojego podwładnego, któremu za popełniony czyn grozi wydalenie ze stanu duchownego. Do tej pory mieliśmy tylko twierdzenie bpa Fellaya, a moderniści wmawiali nam, że to ściema.
  A tu jednak gucio: Znany watykanista Andrzej Tornielli w dzisiejszym wydaniu dziennika La Stampa cytuje abpa Gwidona Pozzo, sekretarza komisji papieskiej Ecclesia Dei:
  „Decyzja Kongregacji Nauki Wiary nie oznacza, że rozwiązane zostały istniejące problemy, ale jest znakiem życzliwości i wielkoduszności. Nie widzę tu sprzeczności, lecz raczej krok ku pojednaniu”

  Czyli podsumowując: Kongregacja Nauki Wiary, zapewne przez nieuwagę, urzędowym dekretem wydanym z upoważnienia Ojca świętego stwierdziła jasno i dobitnie, że Bractwo św. Piusa X jak najbardziej istnieje, jest instytutem katolickim, znajduje się w łączności ze Stolicą Apostolską, a jego przełożony, czyli bp Bernard Fellay posiada zwyczajną władzę rządzenia nad co najmniej jednym swoim podwładnym. Bo przecie oczywiste jest, że Stolica Apostolska rządzi wyłącznie katolikami. Sprawy jurysdykcyjne u schizmatyków Jej nie interesują.

  Tak więc, Drodzy Czytelnicy, kolejny raz po latach wychodzi, że to te przebrzydłe tradziuchy miały rację, a nie „konononiści” z przeróżnych konferencyj episkopatów, którzy straszyli wiernych „schizmatyckim bractwem”.

  Warto było dożyć.
  Napisał Dextimus dnia 7.6.15

 108. SAP said

  Lament MŻ:

  China’s new island in the South China Sea

  http://www.bbc.com/news/world-asia-china-33166981

 109. Marucha said

  Ad.67. Opis byl taki, jakie realia. Wybielac realiow nie bylo mija intencja. Pan zreszta realiow tez nie wybiela. Wali takimi jakimi sa.

  Panie JO, mógłbym wprawdzie napisać, że w Pana opisie przeżyć hotelowych zabrakło jeszcze wielu konkretnych szczegółów, które przydałyby się do barwniejszego odmalowania realiów… ale Pan i tak nie będzie w stanie zrozumieć ironii. Pan najwyraźniej nie ma hamulców. Odnosi się wrażenie, że Pan znajduje w tym jakąś satysfakcję.

  Zdarzały się i mnie takie sytuacje – z czego jeden raz w schronisku na Rycerzowej, gdzie ścianki działowe między pokoikami są dość cienkie. Gdyby mi w ogóle przyszło na myśl o tym wspomnieć, skwitowałbym to jednym zdaniem, zamiast pisać wypracowanie.

 110. revers said

 111. JO said

  ad.108. Pan NIE ma racji, jak czesto w tematach tego typu.

 112. JO said

  „Gdyby mi w ogóle przyszło na myśl o tym wspomnieć, skwitowałbym to jednym zdaniem, zamiast pisać wypracowanie.” – p.Gajowy

  Moze , ze tacy jak Pan, ktorzy sa elita, kwitujac jednym zdaniem lub wcale! , to dlatego mamy hyperseksualizowana mlodziez?

  Ja NIE mam zamiaru milczec jak Pan, lub „kwitowac” jednym zdaniem.

  Jezeli sie Panu forma nie podoba, to prosze mowic inna forma, moze Panu sie uda.
  Ooooo, Pan chce „kwitowac” temat jednym zdaniem, czyli NIC o tym nie m owiac.
  Czyli problem wg Pana nie ma.

  Ja uwazam, ze jest I to ogromny.

 113. osoba prywatna said

  Drabina.

 114. Marucha said

  Re 111, 112:
  Pana realistycznie-niesmaczny opis umieszczony w gajówce w niczym nie wpłynął na poprawę zachowań młodych ludzi. Nam, w gajówce, nie był w ogóle potrzebny. A do owej młodzieży nie trafił, bo to nie to medium.
  Więc nic Pan nie osiągnął, oprócz zniesmaczenia wielu osób oraz podejrzeń, iż na Pan jakieś obsesje.

  Po raz kolejny stwierdzam, że Pan jest niezdolny do najprostszych refleksji nad samym sobą i nie posiada Pan pewnych, dla większości naturalnych, hamulców.

 115. revers said

  bo wiara to bizness

 116. osoba prywatna said

  Dzięki wynalazkowi naukowców z Lublina internet może działać o wiele szybciej – nawet stokrotnie!
  http://innpoland.pl/118127,dzieki-wynalazkowi-naukowcow-z-lublina-internet-moze-dzialac-o-wiele-szybciej-nawet-stokrotnie

 117. osoba prywatna said

  Studenci z AGH najlepsi na świecie. Ich kosmiczna sonda okazała się bezkonkurencyjna na zawodach w Teksasie
  http://innpoland.pl/117991,studenci-z-agh-najlepsi-na-swiecie-ich-kosmiczna-sonda-okazala-sie-bezkonkurencyjna-w-zawodach-w-teksasie
  Polacy od lat robią najlepsze łaziki na świecie. Trzeci rok z rzędu wygrywamy prestiżowe konkursy, ale co z tego wynika?
  http://innpoland.pl/117689,polacy-od-lat-robia-najlepsze-laziki-na-swiecie-trzeci-rok-z-rzedu-wygrywamy-prestizowe-konkursy-tylko-co-z-tego
  16-latek z Trzebini przywiózł złoty medal z ogólnoświatowego konkursu informatycznego. Pokonał 175 zespołów!
  http://innpoland.pl/117619,16-latek-z-trzebini-przywiozl-zloty-medal-z-ogolnoswiatowego-konkursu-informatycznego-pokonal-175-zespolow

 118. revers said

 119. AniaK said

  Re112:
  Panie JO, widzę że na zrozumienie w tym temacie nie ma Pan tu co liczyć. Myślę, że w tej sprawie należało udać się do recepcji hotelu, i na pewno za zakłócanie ciszy nocnej uzyskałby Pan sporą zniżkę. Tu Pana ani nie zrozumieją, ani nie pożałują. Druga sprawa, wybór hotelu nigdy nie powinien być przypadkowy. Gdzieś tam czytałam, że teraz są takie specjalne hotele do tych celów. Możliwe że działają pod ukrytymi szyldami i Pan trafił w niewłaściwe miejsce. Jeżeli nie zamówił Pan pokoju z dodatkową atrakcją, to musiał się Pan zadowolić pokojem z podsłuchem. Ludzie pracują w różnych godzinach dnia i nocy. Nie każdy ma ten komfort że o 24:00 może przyłożyć głowę do poduszki.

  To Pani nie zrozumiała.
  Na zrozumienie problemu p. JO może liczyć.
  Natomiast niech nie liczy na zrozumienie konieczności publikowania niesmacznego opisu swoich przeżyć.
  Admin

 120. osoba prywatna said

  Dean Martin – That’s Amore

 121. revers said

 122. JO said

  ad.114. Przez szacunek do Pana, nie bede polemizowal z Pana zdaniem, z ktorym sie calkowicie nie zgadzam.
  Zrobie to jezeli Pan bedzie dalej dokonwal wpisow pod moim adresem typu:

  „Odnosi się wrażenie, że Pan znajduje w tym jakąś satysfakcję.” – p.Gajowy

 123. Zenek said

  47
  JO
  Moze JO moze i posuniety w leciech, ale nie w dupiech. Mlody duchem.
  Ciagle go jeszcze nachodza zmazy nocne. Zwlaszcza po upojnej nocy w hotelach.
  Pewnie lata po sasiadach i podglada ich przez dziurke od klucza a potem im wymysla od zydomasonow i oskarza o spekulacje w kopulacji..

 124. JO said

  „Natomiast niech nie liczy na zrozumienie konieczności publikowania niesmacznego opisu swoich przeżyć.
  Admin”

  To mnie Gajowy ubawil!

  Prostuje – przezycia nie byly moje a jakiejs Pary, ktora opisalem, majac zabukowany hotel przez firme na ktora wplywu wybor nie mialem…

  Moje osobiste przezycia byly zaskakujaco pozytywne, o ktorych wspomnialem – przezylem odczucie wspolpolczucia I napisanie tego, chyba p. Gajhowgo nie obrzydzilo 🙂

  Powiem wiecej, moje mysli wybiegly wpros DO NIEBA. Oddalilem sie od tych ziemskich perwersji na tyle, ze moglem od czasu do czasu zasnac bedac modlac sie, kontemplujac przyczyne CHOROBY Bialego czloiweka, jak wspomnialem przypominajac sobie tekst wklejony przez Pana Boydara, ktory nie zapisalem, ale zapamietalem, NAJWAZNIESZA KONKLUZJE JEGO:

  Schorowane , zmienione ludzkie umysly Bialego czlwoieka skierowane sa na Inny Cel dzis niz Umysly Zdrowe Naszych Dziadow.

  Nasi Dziadowie, wchodzac w zwiazki malzenskie , obierali sobie za Cel – Boga I jego Chwale, ktora po wieki chcac glosic dokonywali PROKREACJI.

  To Prokreacja w takim celu, dawala mozliwosc kontroli swojego ciala, bo stress czynnosci prokreacji postawiony byl na NADZIEI posiadania dziecka a nie Nieprzerwanej seksualnej coraz wieksze przyjemnosci, prowadzacy do Perwercji a nawet odczlowieczenia, z powodu wlasnie Choroby Umyslu, ktora wywoluja w nas Zydo-Masoni.

  Pierwszy raz w zyciu, bylem tej nocy tak siwadomy tego, co dzieje sie z Bialym Czlowiekiem I kto I w jaki sposob nas Depopuluje w iscie Szatanski Sposob.

  Tej Pary zachwanie bylo NIeludzkie, bo z lekarskiego punktu widzenia ani kobieta nie jest w stanie wytrzymac taki „wysilek” ani mezczyzna, nie posiada zdolnosci produjcji ejakulatu w takich ilosciach, ktore zaspokajaly by czestotliwosc tego nocnego zblizenia tej Pary.

  Konkluzja wiec byla jedna – to choroba umyslu, perwrsja w dazeniu nieprzemijajaych „cielesnych odczuc” I to mimo zapewne bolu.

  To szatanskie upodlenie , z powodu braku wstydu, skrepowania tak charakterystycznego dla Zdrowych Umyslow.

  To z powodu sztanskiego Egoizmu , ktory nie patrzy na konsekwencje nie tylko drugiej osoby ale I wlasnego ciala.

  Bylem osoba WSPOLCZUJACA , w pelni rozumiejaca stan chorobowy tej pary.

  Bylem nadzwyczaj spokony, Niebiansko Spokojny I za to dziekowalem Panu Bogu.

  Jednak nie spalem tej nocy I nie zaluje, ze tak moge powiedziec….

  I zdeterminowany jestem bardzie do Walki z Zydo-Masonami o kazda ludzka dusze.

  Coz, zapewne I ten kolejny tekst zgorszy Pana Gakowego, Zerohero I innych…

  Nie licze na wasze Panowie zrozumienie.
  Sa tacy natomiast, ktorzy rozumieja I beda Wsponie Dzialac bedac swiadom bardziej, z powodu mojej relacji j.w.

  JO

 125. Czołgista said

  Chciałem donieść, że nasz wątek z forum o rzekomych dwóch milionach Niemek, które miały paść ofiarą sowieckich żołnierzy, zajmuje pierwszą pozycję w wyszukiwarce, gdy wpisujemy „dwa miliony zgwałconych’.
  Jeszcze trzeba popracować nad innymi rekordami.

 126. SAP said

  Panie Jo. Życie nauczyło mnie rozwiązywać problemy natychmiast i najprościej jak się da, zamiast tracić czas na ich komplikowanie. W pana przypadku rozwiązań było sporo: zmiana pokoju, prośba o ciszę, zatyczki do uszu. I tak miał pan szczęście, że nie trafił na orgię pederastów.

 127. Marucha said

  Re 124:
  Mnie nie można niczym „zgorszyć”, panie JO.
  Natomiast można sobie wyrobić u mnie opinię człowieka pozbawionego poczucia tego, co wypada, a co nie wypada dogłębnie opisywać.

 128. NICK said

  Po raz kolejny i uprzejmie proszę bajkopisarza, konfabulanta i manipulanta, p. JO, aby przestał wycierać swoją gębę moim nick’iem.

 129. Marucha said

  Re 126:
  Panu JO nie chodziło o spokój.
  Wykorzystał okazję, aby jego myśli „biegły wprost do nieba”. aby odczuć głębokie współczucie itd.

 130. Czołgista said

  Stary BRDM-2 kontra brytyjski Saxon. Mówiłem, że Saxon nadaje się jedynie do patrolowania ulic. Na tym filmie jest pokazane, że Saxon nie potrafi w ogóle poruszać się w terenie.

 131. revers said

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bbn-gen-tomaszycki-dowodca-sil-zbrojnych-w-czasie-wojny,553398.html

  http://www.fakt.pl/polityka/duda-dostal-list-od-obamy-na-wypadek-wojny,artykuly,552564.html

 132. revers said

 133. JO said

  ad.126. Spotykam 1000 ludzi I to mlodych. Wiekszosc z nich zyje na kocia lape z partnerem.
  Kobiety mlode, wola jezdzic dookola swiata, podcirac pupy kotom, malpom, zebrom…., majac WBITE w glowe, ze majac 35 lat sa mlode I jeszcze nie czas im miec dziecko a juz w ogole nie mysla o malzenstwie, bo tak maja wbite, ze malzenstwo to cos zlego.

  Wybor partnera I kolejnego partera partnerski zwiazek sie konczy, I kolejnego partnera.

  Mowia, ze poszukuja partnera przez telefon komorkowy nawet. Spytalem sie po co jej biuro matrymonialne telefonowe. Odpowiadaja, ze chca znalezc chlopaka a tam jest najszybciej zobaczyc jego zdjecie, bo przeciez musi sie jej podobac zanim sie spotka z nim ( zmysla o sexie)

  Zydomasoneria poprzez jej tricji medialne, mode, muzyke, pseudoelite – modele – eliminujac Wiare z jej pozycji Krolujacej – doprowadzila do Nas Bialego Czlowieka Choroby Umyslowej.

  My myslimy zawsze o przyjemnosci sexualnej, terazniejszosci…sobie …a nie o przyszlosci, kolejnych pokoleniach-DZIECIACH , drugiej osobie, nie myslimy o Bogu.

  Naszym Celem jest egoistyczna przyjemnosc „szczescie” a nie BOG I niesmiertelnosc- wiecznosc w tym dla naszych dzisci, dzieci naszych krewnych.

  CEL

  CEL

  CEL, sens Zycia nam odebrano,

  Spaczono nasze Umysly.

  By sie bronic, musimy niepozwalac na odebranie sobie Widzenia Jedynego celu , szczegolnie dla mlodych osob, ktorym przed oczy stawia sie Ich Cialo I „wieczne szczescie – nieprzemijajaca przyjemnosc na ziemi mamiac odczuciami ciala..”

  _____________________

  Tak, Pan nie zrozumial.
  Chodzilo mi o to co napisal Pan Gajowy:

  ad.129.”Wykorzystał okazję, aby jego myśli „biegły wprost do nieba”. aby odczuć głębokie współczucie itd.”

  powstala okazja by zrozumiec przyczyne zachowania sie tych mlodych ludzi I wlasne sumienie, ktore mi mowilo, ze dzieje sie cos zlego.

  powstala sytuacja, by odpowiedziec sobie na pytanie, odnalezc odpowiedz, ktora da mi SPOKOJ , kierujac mysli do Prawdy/Nieba, pelnego zrozumienia problem, przyczyn, pozwoli mi na ustawinie sie emocjonalne do niepierwszej juz sytuacji „hotelowej”, oraz otworzy drzwi do dzialania z sukcesem przeciwko masonerii.

  Tym sie dziele w Gajowce.

  Kto dorosl..ten zrozumie I skorzysta.

 134. revers said

  ad130
  http://www.youtube.com/watch?v=lvFlpiDlbto&sns=fb

 135. zawisza said

  Do tej pory nikt jednak nie podniósł tematu gwałtów dokonanych przez Ukraińców na Polkach w latach 1939 – 1948. A były one masowe, przerażające w swoim okrucieństwie i kończyły się niemal w każdym przypadku śmiercią ofiary.

  Często torturowane i gwałcone były wszystkie kobiety polskie w napadniętym domu, zarówno 6-letnie wnuczki, ich matki jak i ponad 60-letnie babcie. Podczas napadu na wieś były to gwałty publiczne, dokonywane w miejscu, w którym ofiarę dopadnięto. Towarzyszyło im barbarzyńskie okaleczanie ofiar.

  W maju 1943 r. w kol. Stryłki pow. Równe upowcy w nocy dokonali rzezi ludności polskiej. „Ofiary były mordowane w bestialski sposób: mężczyźni mieli odcięte genitalia, kobietom powpychano między wnętrzności butelki i kamienie, odcinano palce, języki, nosy, wbijano kołki w szyje i głowy” (Siemaszko…, s. 726).

  We wsi Hać pow. Łuck zamordowali młodą dziewczynę, Kalabińską, nad którą znęcali się w okrutny sposób. W czerwcu 1943 r. majątku Woronów pow. Sarny upowcy obrabowali i spalili majątek oraz zamordowali nie ustaloną liczbę Polaków, natomiast 30 z nich zbiorowo zgwałciło córkę zarządcy majątku (Siemaszko…., s. 722).

  W kol. Zahadka pow. Włodzimierz Wołyński miejscowy Ukrainiec podjął się doprowadzenia do Włodzimierza młodej Polki Reginy Garczyńskiej, która odwiedziła rodzinę i wiozła z powrotem żywność. W okolicach wsi Mohylno wydał ją w ręce upowców, którzy przywiązali ją rozebraną do drzewa i gwałcili. Równocześnie rozpalili ognisko i następnie wkładali ofierze w narządy rodne rozpalone żelazo (Siemaszko…., s. 949, 959).

  We wsi Zastawie (Katarzynówka) pow. Horochów upowcy uprowadzili do lasu 22-letnią Henrykę Tomal, gdzie przez 3 dni wielokrotnie ją gwałcili, potem zamordowali i wrzucili do suchej studni w lesie (Siemaszko…, s. 136).

  To wszystko działo się jeszcze przed 11 lipcem 1943 roku, dniem nazwanym „Krwawą Niedzielą” , czyli przed apogeum ludobójstwa na Wołyniu. Potem nadeszły rzeczy tak przerażające, że podczas słuchania o nich „siwiały młode dziewczęta”.

  O tym opowiedział mi ojciec – mówił Pawluk, a sam widziałem koniec tego mordu – najgorzej znęcali się nad ostatnimi Polakami – rozszarpywali ludzi, ciągnęli za ręce i nogi, a inni ręce te odżynali nożami, przebijali widłami, ćwiartowali siekierami, wieszali żywych i już zabitych, rozcinali kosami, wydłubywali oczy, obcinali uszy, nos, języki, piersi kobiet i tak ofiary puszczali. Inni łapali je i dalej męczyli, aż do zabicia.

  Przy końcu ofiara była otoczona grupą ryzunów – widziałem, jak jeszcze żyjącym ludziom rozpruwano brzuchy, wyciągano rękami wnętrzności – ciągnęli kiszki, a inni ofiarę trzymali; jak gwałcili kobiety, a później je zabijali, wbijali na kołki, stawiali żywe kobiety do góry nogami i siekierą rozcinali na dwie połowy, topili w studniach.

  Powiedział Pawluk, że nigdy w życiu nie widział i nie słyszał o takiej rzezi, i nikt, kto tego nie widział, nigdy w to nie uwierzy, że jego pobratymcy tego dokonali. (…) Po wybiciu ofiar wszyscy rzucili się na dobytek – rabowali wszystko, nawet jedni drugim zabierali, były bratobójcze bójki (…).

  Nie mogłem patrzeć się na dzieci z roztrzaskanymi głowami i mózgiem na ścianach, wszędzie trupy zmasakrowane, krew – aż czerwono..”. (Siemaszko…, s. 1236 – 1237).

  „W poprzek łóżka leżała w krótszej koszuli (nakryta chustką przez Marczewską) Gienia siostra lat 14. Twarz nienaruszona. Pościel na łóżku obłocona. Zgwałcono ją przed śmiercią.

  „Została ona przywiązana drutem do drzewa, rozebrano ja do naga, miała wydłubane oczy, obcięty język, oskalpowaną głowę, ze skórą ściągniętą do tyłu, odcięto jej też piersi, a zdarte kawałki skóry z całego ciała położono na ziemi, przed wiszącym ciałem. Był to widok przerażający, pokazujący do czego zdolny jest ukraiński faszysta” (Tadeusz Urbański; w: Komański…, s. 980).

  Około 100 osób spalili w kościele. „W sukurs umundurowanym bandytom przyszły liczne zastępy mołojców z Domaszkowa, Sałaszy i Chlewczan. Ci byli uzbrojeni w widły, siekiery i noże.

  Rano poszłyśmy do mieszkania. Przyszła wtedy do nas nasza sąsiadka, koleżanka mamy, Joanna Gonczowska. Opowiedziała nam, że u niej też byli banderowcy i też ją gwałcili przy dzieciach” (Maria Krzyżewska – Krupnik; w: Komański…, s. 537 – 538). Po zabraniu mężczyzn do wojska we wsiach polskich pozostały bezbronne kobiety, dzieci i starcy, pozostawione na pastwę banderowców.

  Ale ginęły nie tylko pojedyncze kobiety. Np. we wsi Czarnokońce Wielkie pow. Kopyczyńce po zabraniu mężczyzn do Wojska Polskiego, banderowcy uprowadzili z tej wsi oraz ze wsi Czarnokoniecka Wola 40 Polek i zamordowali w pobliskim lesie. Nie sposób także ocenić, ile kobiet zgwałconych ten koszmar przeżyło, bo ze zrozumiałych względów takich zeznań nie składały.

  W kwietniu 1945 r. we wsi Strzałkowce pow. Borszczów znalezione zostały zwłoki Danuty Szynajewskiej, z 1-roczną córką. Kobieta była torturowana, miała też wyprute jelita, natomiast dziewczynka roztrzaskaną głowę.

  Nieszczęsna leżała teraz w kałuży krwi na ziemi, bezsilna, z twarzą białą jak papier, gryząc wargi w niemym milczeniu; podobno opierała się banderowcom, jednego z nich uderzyła w twarz.

  Druga, która wymaga natychmiastowej interwencji chirurga to dwunastoletnia dziewczynka…. Ma rozdarte krocze”. Jeszcze w 1948 roku, 8 kwietnia we wsi Cichoborz pow. Lubaczów grupa „ukraińskich partyzantów” torturowała i zabiła Polaka – gajowego, a dwóch z nich zgwałciło jego córkę.

  Trudno jest oszacować, ile polskich dziewcząt i kobiet padło ofiarą ukraińskich gwałtów w latach 1939 – 1948.

  Łączna ilość ofiar ludobójstwa szacowana jest od 150 tysięcy do 250 tysięcy Polaków, z czego około 80% to były kobiety, dzieci i starcy.

  A jak wskazują badania dr Lucyny Kulińskiej, ofiarami gwałtów padały nawet 6-letnie dziewczynki.

  Można przyjąć, że będzie to liczba mieszcząca się pomiędzy 20 – 50 tysiącami ofiar. O ile jednak w przypadku sowieckich gwałtów na Niemkach, Polkach czy Węgierkach, w ich wyniku śmierć poniosło mniej niż 1% ofiar, to w przypadku gwałtów ukraińskich przeżyło je mniej niż 1% polskich dziewcząt i kobiet.

  Jest to także istotą tego ludobójstwa określonego przez prof. Ryszarda Szawłowskiego jako „genocidum atrox” , czyli „ludobójstwo okrutne, straszliwe”.

  Sejm Rzeczypospolitej. jak ogólnie wiadomo, zlekceważył przy pomocy Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Stefana Nesiołowskiego i innych „prawdziwych Polaków” „11 lipca Dzień Męczeństwa Kresowian” nie uznając tego Dnia Pamięci, natomiast „genocidum atrox” (ludobójstwo okrutne) dokonane na 200 tysiącach Polakach i innych narodowości obywateli polskich uznał w sposób bezwzględnie okrutny za „znamiona” ludobójstwa.

  Ponieważ „znamiona” ludobójstwa nie utożsamiają się z okrucieństwem „genocidum atrox” Sejm Rzeczypospolitej z zza biurka odpowiada za zbrodnie ludobójstwa nacjonalizmu ukraińskiego dokonane na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Natomiast politycy polscy występują na kijowskim majdanie z przemówieniami pod banderowskimi sztandarami.

  Tymczasem początek na początku roku 2014:

  “Polakom … zrobimy drugi Katyń” – to słowa Dmitrija Jarosza (!) -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahnybokiem – przywódcą partii “Swoboda ” prowadzącym równocześnie pochody nacjonalistów, faszystów i antysemitów ukraińskich z roszczeniami terytorialnym od Przemyśla po Kraków pod hasłami:

  “Smert Lachom – sława Ukrainie”

  “Lachy za San”

  “Riazy Lachiw”

  “Lachow budut rizaty i wiszaty”

  “Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”.

  Dokumenty, źródła, cytaty:

  Stanisław Żurek stanzurek@vp.pl

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/ IV ROZBIÓR POLSKI

  Władysław Siemaszko, Ewa Siemaszko „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939 – 1945”

  L. Kulińska i A. Roliński, Kraków 2003, s. 12 – 14.

  Źródło: http://3obieg.pl/ukrainskie-gwalty-na-polkach-temat-zakazany

  http://justice4poland.com/2014/08/16/ukrainskie-gwalty-na-polkach-temat-zakazany/

 136. JO said

  Zrozumialem, ze:

  W pokoju obok – BYLI LUDZIE CHORZY,

  CHORZY LUDZIE

  CORZY na DUSZY I UMYSLE

  To pelne zrozumienie..przyczym, skutkow…, jest moim sukcesem, ktorym sie dziele w Gajowce.

  (ciarki przechodza jak sie rozumie te sytuacje…CIARKI z powodu Bojazni Bozej…)

 137. Ad. 41:
  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowa-ustawa-o-rzeczach-znalezionych,215,0,1835479.html

  Pozostaje obowiązująca dotychczas zasada, że znalazcy należy się znaleźne w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, pod warunkiem, że upomni się o nie najpóźniej w chwili wydania zguby uprawnionemu.
  *****
  Polskie Prawo przyjęło za podstawę Znaleźne Napoleońskie. Jednak z tego co czytałem w Prawnej Prasie Codziennej to w przypadku abnegacji Utracjusza jego ZNALEZIONE przekwalifikowuje się Prawem Wojennym z Napoleońskiego na Rzymskie, czyli Znaleźne z 10% na 50% wartości rzeczy Znalezionej.
  To upoważnia mnie np. do roszczenia 50% wartości hipotecznej Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie, które uległo Wrogiemu Przejęciu, co jest kazusem WOJENNYM.

 138. Czołgista said

  @133
  Ok, tylko nie trzeba opisywać dewiacyjnych zachowań ze szczegółami. To tak jakby ksiądz na katechezie potępiał samogwałt opisując ze szczegółami różne praktyki z tymi związane. Nie chce przyjąć Pan do wiadomości, że nie można pewnych rzeczy w taki sposób opisywać, nawet jeśli trzeba je potępić.

  Dobra uwaga, ale p. JO i tak jej nie przyjmie do wiadomości – admin

 139. Bronisław said

  Ad.: 138!

  Można odnieść wrażenie, że w swojej gorliwości, Pan JO zatracił granice przyzwoitości?!

  Serdecznie Pozdrawiam!

 140. zawisza said


  1 zasada życiowa – nie wierzę w nic co mówi mi rząd.

  http://whale.to/vaccine/vaccine_autism_proven.html


  Musimy przestać nazywać to autyzmem
  a zacząć nazywac po imieniu
  uszkodzenie mózgu spowodowane szczepieniem

 141. NICK said

  Trudno zatracić. Czego się nie ma.
  To JEST uwaga ogólna.
  Odnoszę nieodparte wrażenie, że wielu z Was próbuje wychowywać Ałtorytet. Z niewielką skutecznością, niestety. Energetycznie jest to marnotrawstwem.
  Od dłuższego czasu a z pożytkiem dla ludzi, po swojemu i REALNIE, ze satysfakcją, plany miłe Bogu realizuję. Oddolnie. W mej Małej Ojczyźnie.

  P.S. „Mój” proboszcz dojrzewa do Mszy Świętej Trydenckiej. Ha.

 142. zawisza said

  Ludobójstwo przed ołtarzem

  AUTOR STANISŁAW ŻUREK stanzurek@vp.pl

  http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/liczenie_ofiar.html

  Nacjonaliści ukraińscy ze szczególną zaciekłością „polowali” na polskich księży katolickich. W latach 1939-1947 z rąk nacjonalistów ukraińskich zginęło około 160 księży, 17 zakonników i 22 zakonnic, ponad 20 zostało rannych, a ponad 100 ratowało się ucieczką przed niechybną śmiercią. Również z rąk SB-OUN i UPA zginęło 10 ukraińskich duchownych (Henryk Komański, Szczepan Siekierka: „Ludobójstwo dokonane na duchownych obrządku łacińskiego przez OUN-UPA oraz zniszczenia obiektów sakralnych rzymskokatolickich na Kresach Południowo-Wschodnich 1939 – 1947”, Wrocław 2008).

  Z kolei prof. dr hab. Leszek S. Jankiewicz w artykule: „Lista duchownych katolickich i prawosławnych zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich lub przy ich współudziale”, zamieszczonym w publikacji „Ludobójstwo OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich. Dawne Kresy Południowo Wschodnie w Optyce Historycznej i Współczesnej” (seria pod redakcją Witolda Listowskiego, Kędzierzyn-Koźle 2012) podaje, że bezpośrednio nacjonaliści ukraińscy zamordowali 144 polskich księży katolickich, zakonników, kleryków i sióstr zakonnych, natomiast z udziałem Niemców oraz sowietów (poprzez donosy lub aresztowania) 148 księży, 15 zakonników, 4 kleryków i 29 sióstr zakonnych, czyli łącznie 196 rzymskokatolickich Sług Bożych na Kresach.

  Na początku 1943 roku we wsi Drohowyże k. Mikołajowa pow. Żydaczów banderowcy w nocy zabrali z sierocińca siostry zakonne, zamknęli je w kościele, który oblali benzyną i podpalili. „Mieszkańców wsi obudził pożar kościoła i rozlegający się w nim ludzki krzyk” (Na Rubieży nr 42/2000 oraz S. Jastrzębski .., s. 442; stanisławowskie). Pierwszymi polskimi ofiarami złożonymi dosłownie na ołtarzu były siostry zakonne prowadzące sierociniec. (1)

  Wymienione wyżej zostało 46 kościołów, w których mordowana była ludność polska. Dokumentuje zapewne mniej niż połowę takich przypadków. Tak jak dokumentacja ludobójstwa dokonana przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej obejmuje mniej niż połowę miejscowości oraz jeszcze mniejszą ilość poszczególnych mordów. Np. Adolf Głowacki pisze: „Nie rzadkie były wypadki mordowania ludzi zgromadzonych w kościołach. Taki los spotkał Kołodno, Netrebę i Nowiki” (Adolf Głowacki : Lata bezprawia, mordu i pożogi. Szczecin 2009). Nie wymieniam tych kościołów, ponieważ nie dotarłem do relacji świadków potwierdzających te fakty. W okresie luty – kwiecień 1944 roku w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy podczas napadów i rzezi zniszczyli te kościoły i prawdopodobnie zamordowali osoby, które schroniły się wewnątrz. Zapewne dotyczy to także świątyń we wsiach Kołodno i Netreba. Polacy w kościele w Nowikach obronili się i doczekali pomocy, stąd nie wiadomo, czy chodzi o zabitych w trakcie obrony, czy też o tych, którzy pozostali we wsi i podczas kolejnego napadu zostali zamordowani w kościele. W marcu 1944 r., we wsi Kłodno Wielkie pow. Żółkiew banderowcy spalili 80 budynków i kościół parafialny oraz zamordowali co najmniej 40 Polaków.

  W powiatowym miasteczku Włodzimierz, w kościele zginęło około 1500 Polaków, w tym 18 księży rzymsko-katolickich. Ponadto, terrorystyczne bojówki OUN-UPA mordowały wiernych również w innych rzymsko-katolickich kościołach na Wołyniu, na przykład w takich miejscowościach jak: Chrynów, Zabłotce (pow. Dubno – jednakże W. i E. Siemaszko w swojej książce na s. 83 podają, że brak jest informacji o losach Polaków zamieszkałych w tej wsi, zapewne jednak chodzi o wieś Zabłoćce , wymieniane też jako Zabołotce lub Zabłotce, pow. Włodzimierz, s. 838 – 839), Kuty, Szumbar (pow. Krzemieniec, – W. E. Siemaszko na s. 424 podają, że kościół został spalony 30 lipca 1943 roku, a następnie rozebrany – nie ma informacji o ofiarach), Wyszogródek, Białozórka, Kołodno (Aleksander Szumański: „Zapomniani duchowni męczennicy kościoła na Wołyniu; w: „Kresowy Serwis Informacyjny” nr 3 z 2012 r.).

  W lipcu 1943 roku we wsi Żabcze pow. Łuck upowcy spalili w cerkwi greckokatolickiej ks. Serafina Horosiewicza oraz 4 Polaków, których miał ukrywać; potępiał on w swoich kazaniach zbrodnie dokonywane przez Ukraińców na ludności polskiej (Siemaszko…, s. 552).

  Obecnie Cerkiew, zarówno greckokatolicka jak i prawosławna, aktywnie uczestniczy w gloryfikacji zbrodniarzy, organizuje uroczyste rocznie i wyświęca im pomniki. Z wielką pompą obchodzi cerkiew prawosławna kolejne „rocznice burzenia cerkwi na Lubelszczyźnie”, gdy rozebrano kilkadziesiąt starych cerkwi postawionych przez administrację carską w celu rusyfikacji ludności i gdzie nie zginęła ani jedna osoba.

  Kościół katolicki w Polsce nigdy nie obchodził rocznicy zburzenia (spalenia) świątyń katolickich na ziemiach wschodnich II Rzeczpospolitej w latach 1943 – 1945, połączonego z okrutnym wymordowaniem około 250 tysięcy bezbronnej ludności polskiej, w tym dokonanym we wnętrzu świątyni, przed ołtarzem, w obecności Najświętszego Sakramentu, przed obliczem Boga. Nie chce pamiętać o swoich kapłanach, którzy ponieśli męczeńską śmierć za to tylko, że byli polskimi kapłanami katolickimi. Cerkiew czyni starania, aby błogosławionym został ojciec jednego z największych zbrodniarzy połowy XX wieku. A także arcykapłan, który biernie przyglądał się, jak jego greckokatolickie „owieczki” wyrzynają ćwierć miliona polskich katolików. Który nie powstrzymał swoich kapłanów przed podżeganiem do zbrodni ludobójstwa, ani przed czynnym w tej zbrodni ich udziałem.

  http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=851&Itemid=2

  http://www.genocide.pl/php/1_dzial.php?ID3=209&username=&s=1&li=&sort=

 143. JO said

  ad.138…I Pan Gajowy.

  Pokazcie mi Panowie przekroczenie przyzwoitosci w moim wpisie.

  Pokazcie Mi , Panie Gajowy, no prosze, jaki szczegol opisalem, gdzie te szczegoly? Czy nie w Pana glowie?

  Przyzwoitosc przekroczona zostala w waszych umyslach Panowie -publicznych o tym „niedopisanych” szczegolach, ktore Panowie mimo chodem przywolujecie stawiajac stress na opis zamiast na problem I przyczyna.

  Majac tak wybujala wyobraznie powinniscie MILCZEC o niedopisanych szczegolach a nie sie kompromitowac I o nich wspominac, zrzucajac na mnie wine.

  .

  Uwazam, Wy niedorosliscie do powaznej rozmowy w tym temacie.

  NIe bede opisyal czym …jest sugerowanie pod moim adresem , ze „odnosze satysfakcje” , czy sugeste Zerohero…

  W szkole podstawowej , pamietam,w 6 klasie na biologii byl temat plci obu I jej cech.

  Wlasnie byly takie zachowania jak Panowie reprezentujecie.

  Pani nauczyciel kazal wyjsc za drzwi kazdej takiej osobie z wpisem uwagi do dzienniczka.

  Jestescie gorzej niz szostoklasisci.

  ad.139.
  Tak, dobre pytanie.

  Nikt kto , widzi w kolo co sie dzieje, w tym z naszymi nawet dziecmi, kto ma odrobine serca, woli walki z patologiami I ich przyczynami, sprawcami tragedii, nie moze zarzucic moim wpisom, ze zatracilem przyzwoitosc w swojej gorliwosci.

 144. SAP said

  Panie Jo. Ciało to świątynia duszy, świątynia dana od Boga. To Jego Dzieło, Doskonałe i Piękne. To piękno można podziwiać całymi godzinami, wpatrując się w każdy szczegół i misterny detal tego dzieła. Czasami ktoś spotyka na swojej drodze kogoś tak pięknego, że jest sparaliżowany, osłupiały w zachwycie. I to właśnie jest miłość. To jest nieustające pragnienie bycia blisko tej osoby, patrzenia na nią, towarzyszenia jej. Jeśli nie możemy być blisko to cierpimy. I panie Jo, to ma mało wspólnego z miłością fizyczną. To jest łaska czystej miłości.
  Ja, panie Jo, jak miałem 10 lat zakochałem się w pani od polskiego, a jak 14 w pani od rosyjskiego, a w harcerstwie kochałem drużynowego. Te uczucia były czyste, bożą miłością do człowieka. Dziś miłość dla wielu jest tożsama z seksem (ciało to mięso), bo tak rozumieją miłość Żydzi. Kto ich naśladuje, przejmuje ich światopogląd – miłość traci. Panie Jo, znałem wiele przypadków miłości nieszczęśliwych, niespełnionych, kiedy dla mamony lub lepszych perspektyw życiowych jedna osoba porzucała ukochanego. Jednak żadna miłość nawet ta nieudana, nie umiera nigdy. Jest z nami zawsze.

  Panie Jo. Nie może pan tego wiedzieć na pewno, że ta para za ścianą nie darzyła się szacunkiem i miłością. Kaprysy kochanków są wszak rozmaite.

  PS. A młodzi Polacy nie są głupi. Za granicą polki rodzą więcej dzieci niż w Polsce. I chyba nie z powodu żydowskiej seksualizacji.

 145. JO said

  ad.142. NIe , Panie Snap. To nie byla Milosc a zwykle „zakochanie”, zauroczenie, ktore nie ma NIC wspolnego z miloscia, bo milosc to Bog I przez Boga, przez Chrystusa tylko milosc osiagamy w Nim I przez Niego.

  Pan , bedac dzieckiem nie kochal a byl dziecinnie zauroczony. gdyz patrzac na kobiete widzial w niej piekno ludzkiego ciala a nie droge do Stworcy.

  Co do Polek. Rodza nie wiecej nic dwoje dzieci. Co oznacza, ze biora srodki antykoncepcyjne I przeciez bedac pod ich wplywem spolkuja…

  Problem jesnak nie dotyczy li tylko hypeseksualizacji a przede wszyskim, jak pisalem

  ZMIANY OSTATECZNEGO CELU, sesu naszego zycia.

  Polkom dzisiejszym sens ten zostal odebrany, jedyny prawdziwy, bo nie tylko bedac hiperseksualizowane poddaly sie procesowi, ale poddaly sie innym filozofiom, nie tylko nudyzmowi, erotomanii…ale KONSUMIZMOWI.

  Prosze sobie wyobrazic teraz wlasna corke lub syna – zmieniam teraz Wam Panowie perspektywe, a Pan Gajowy niech sobie wyobrazi wlasnego WNUKA.

  Przychodza Dzieci I przedstawiaja przyszlego malzonka. Skad wiecie, ze ten mazonek nie ma Spaczonego, Chorego umyslu?

  Przyszlu malzonek , chce wejsc w zwiazek, nawet koscielny, nawet Msza Trydencja ale mowi, ze idzie na studia I dzieci potem, ale mowi, ze kariera – bo pieniadze wazne, ale mowi, ze trzeba zwidzic swiat..ale mowi….

  Bez Swiadomosci tego, ze Nastapila zmiana Celeu Ostatecznego z Boga na „ja, ja, ja..” my nie jestesmy w stanie ocenic sytuacje jaka mamy pod nosem, przyjmujac zachownia dzieci jako normalne pozwalamy na ich samodestrukcje w naszej pelnej NIESWIADOMOSCI.

  Ta destrukcja Niewidzialna w naszych DUSZACH – CHoroba Umyslu – zaczela sie juz w PRL a Pan, Panie SAP – to wlasnie potwierdza o ile Pan ma ten wiek

 146. osoba prywatna said

  Ameryka chce przetrwać. Ale nie chce przetrwać jako ktoś równy pomiędzy równymi. O nie! USA chcą przetrwać jako hegemon ludzkości, jako najwyższy władca planety, jako niezastąpiona nacja. Bo tylko to gwarantuje w Stanach dobrobyt i spokój społeczny, gdyż wyczerpały się surowce i pozostały tylko drukarnie dolarów. Pracują pełną parą i mnóstwo zielonych papierków z napisem „In God We Trust” zalewa świat. A więc zmusić trzeba cały świat, żeby handlował w amerykańskich dolarach, żeby kupował amerykańskie obligacje i inne bezwartościowe już papiery, żeby w Ameryce nie było rewolucji, żeby żydoanglosascy oligarchowie nie musieli się obawiać degradacji.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-rosja-uratuje-europe-2015-06

 147. Polo said

  Pytanie dość osobiste do pana Jo, czy ma pan żonę lub dzieci? Ja mam córkę, żony nie miałem i nie zamierzam. Ale gdyby zechciał pan nawracać moją córkę w mojej obecności to by się skończyło dla pana lub mnie ciężką kontuzją.

  To akurat nie jest żadnym argumentem – admin

 148. Czołgista said

  @141
  Omawianie szczegółów, na przykład, kto i kiedy oddaje mocz, jest chyba jednak trochę niestosowne.
  Ale co tam. Nie będę się kłócił.

  @139
  Również pozdrawiam.

 149. NICK said

  Tak się czasami zastanawiam. Czy Gajówka musi być Kliniką v. Lecznicą? Zauważam, że jest! Lecz przypadki przewlekłe, np. ponad pięcioletnie?
  Lepiej do specjalisty. Od Duszy i Rozumu.

  P.S. P. AniuK. Pani wywód to zapodała „bibliotekarka”?

 150. Siggi said

  O co chodzi nowoczesnym?

  Mój młody przyjaciel był obecny na kongresie założycielskim partii Ryszarda Petru; ponadspodziewanie liczni uczestnicy podobali mu się pod względem fizycznym, mentalnym i ubraniowym, a ich entuzjazm dla nowej partii udzielił mu się w wysokim stopniu. Partia ma być liberalna, a jej program skupiony głównie na gospodarce, jak już powszechnie wiadomo. W heroicznym okresie liberalizmu, jakieś półtora wieku temu, nazwy liberał i ekonomista znaczyły mniej więcej to samo. W moim umyśle łączą się one nadal, bo za najważniejszą ze wszystkich wolności uważam wolność gospodarczą, a ściślej mówiąc, wolność pracy, liberté de travail, które to określenie na pewien czas wyparło laissez-faire, czyli nieprzyjemny leseferyzm, który dziś z kolei występuje pod nazwą darwinizmu społecznego. Jestem zwolennikiem liberalizmu w znaczeniu wolności pracy, czyli wolności gospodarowania, produkowania rzeczy użytecznych i puszczania ich w obieg między ludzi. Oczywiście, że do tego żywiołu produkowania i handlowania zawsze usiłowano wprowadzać trochę sprawiedliwości, co z czasem nazwano socjalizmem, a dziś, przy istniejących szatańsko skutecznych środkach przerabiania górnych warstw kuli ziemskiej w towary i śmieci, niezbędne są surowe zakazy utrzymujące wolność gospodarczą w rozsądnych granicach. Homo faber (człowiek produkujący) zdobywa niebezpieczną przewagę nad człowiekiem oszczędnym (po łacinie homo oeconomicus). Inspiratorem nowej partii – mówi się – miał być podobno Leszek Balcerowicz, ale tak jak partia PiS woli czasem ukrywać istnienie Jarosława Kaczyńskiego, tak Ryszard Petru postąpił na kongresie z Balcerowiczem.
  Leszek Balcerowicz rozwinął się w niezbyt pożądanym kierunku. Czy jest on jeszcze liberałem? Mówią, że nawet dogmatycznym. Dogmatyczny liberalizm jest pryncypialnie pacyfistyczny, a Balcerowicz występuje ostatnio w roli jastrzębia polityki wschodniej, radzi uzbroić Ukrainę i przygotowywać się do wojny. Dogmatem liberalizmu gospodarczego jest pryncypium wolności handlu. Wojowniczy Balcerowicz z powodu niedotyczącej nas czarnomorskiej awantury o to, czyj ma być Krym – ruski czy ukraiński, Putinowski czy Banderowski – zawiesza na kołku zasadę wolnego handlu i wzywa do stosowania sankcji, embarga i co tam jeszcze można użyć w gospodarczej fazie wojny. Nie wiem, jaką treścią był przeniknięty entuzjazm na Torwarze, może Leszka Balcerowicza nie należało trzymać w cieniu, lecz przeciwnie, uczynić głównym mówcą. Mówią, że programowi Ryszarda Petru brakuje treści emocjonalnych, wojowniczy Balcerowicz mógł był je wnieść. Ale czy o takie emocje może chodzić liberałom?

  Gdyby udało się powołać partię skupiającą uwagę przede wszystkim na gospodarce, uważałbym to za wydarzenie doniosłe. To bardzo ważne, jakie tematy wprowadza się do tzw. debaty publicznej. W wymiarze społecznym to, co się mówi, wpływa na to, co się myśli, a co się myśli, powoduje to, co się robi. W takiej kolejności. Przez dziesięciolecia inicjatywę pod tym względem miała partia PiS, a bratnia (bracia potrafią bardzo się nienawidzić) Platforma Obywatelska chętnie lub niechętnie podejmowała narzucone jej problemy (temat smoleński najbardziej jaskrawy, ale nie jedyny).
  Nie warto powoływać nowej partii tylko po to, żeby wprowadzać „liniowy VAT”, zderegulować to czy owo, wprowadzić więcej elastyczności do Kodeksu pracy, czy żeby zmieniać system opieki społecznej „z takiego, co daje becikowe, na taki, co daje pracę”. Partia NowoczesnaPL nie pogardziła nawet takimi nic już nieznaczącymi banałami jak obrona wolności gospodarczej przed biurokracją. Wszystko to są postulaty głoszone przez inne partie i realizowane lub nie zależnie od okoliczności i układu sił. Nie chcę pomniejszyć znaczenia tych i podobnych dezyderatów, twierdzę jedynie, że z banałów nie da się stworzyć programu partii, która dopiero stara się urodzić. W polityce socjalnej – mówią NowocześniPL – trzeba biednym dawać wędkę, a nie rybę. Po tylu latach dawania wędki nic to już nie znaczy. Wędką nikt się jeszcze nie najadł.

  Ta inicjatywa partyjna bardziej mnie obchodzi, niż byłbym się z góry spodziewał. Odezwały się we mnie emocje z czasów PRL, gdy – jako pierwszy – publikowałem teksty Friedricha A. Hayeka, Ludwiga von Misesa i innych takich (w antologii „Myśl społeczna XX wieku”, dodatek do miesięcznika „Zdanie”) i gdy Stefan Kisielewski pisał, że nie wie, czy on jest mną, czy ja jestem nim.
  Obawiam się fiaska NowoczesnychPL, bo przeciwników mają biernych i czynnych. Liczą na „elektorat wolnorynkowy”, a przeciw sobie mają elektorat „narodowy”. Dupol PiS i PO opiera się nie tylko na elektoracie żywym, ale przysposobił sobie również martwy: „żołnierzy wyklętych”, powstańców warszawskich i w ogóle wszystkich powstańców, a także tych, co poumierali na emigracji i na Sybirze. Duopol ten narzucił Polakom narodową religię wrogości i klęsk, której ogłosił się kościołem tak dalece świętym, że słowa prawdy o nim trzeba ostrożnie dozować. Nic tu nie zmieni młode pokolenie, bo ono też chce należeć do tego kościoła, i będzie jeszcze bardziej dewocyjne. Dużo na ten temat można powiedzieć. Mówi się, że „należy odrobić wielowiekowe zaniedbanie”, a trzeba powiedzieć, że właśnie teraz, mimo sprzyjających warunków, dochodzi do niepojętych zaniedbań i Polska w ciągu 20 lat nie wzniosła się ani o jeden szczebel w hierarchii cywilizacyjnej i gospodarczej narodów; jak była, tak jest jednym z najbiedniejszych krajów Europy. Jeżeli Nowoczes­naPL chce być nową jakością w polskiej polityce, musi być też ruchem kulturalnym – odkrywającym inną tradycję, zepchniętą w niepamięć przez panujących „heroistów”. Musiałaby się odważyć dokonać przewrotu w dziedzinie wartości, bo ta hierarchia wartości, która panuje, jest fałszywa.
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/o-co-chodzi-nowoczesnym/

 151. SAP said

  Panie Jo. Gdybym wierzył we freudowską analizę uczuć, to może bym się z panem zgodził. Ale nie wierzę w te brednie budowane na obserwacjach dewiatów. Bóg dawał mi takie a nie inne doznania (według pana „oczarowania”), może pokazując mi czym jest miłość. Ci ludzie „oczarowali” mnie swoją mądrością i prawością (choć pani od polskiego była gruba, ale dla mnie piękna).
  Panie Jo. Jestem zwolennikiem spowiadania się z własnych grzechów, a nie z cudzych. W pana przypadku jest to grzech zaniechania, kiedy nie skorzystał pan z okazji bezpośredniego pouczenia tej pary zza ściany. Mógłby się pan teraz tym pochwalić.
  Polecam „Dzienniczek” siostry Faustyny, i jej opisy czystej miłości.

 152. Jeszcze jeden film pozwolę sobie. Tak jakoś znajduję cuda.

  Placówka. Prusa. Aż nie wiem, co powiedzieć.

  Ludzie przeważnie nie rozumieją.

 153. JO said

  ad.145. Odpowiedz jest jedna – kontuzje ciala niczym sa w porownaniu z kontuzja Duszy I Umyslu.
  Prawdziwa Wolnosc daje nam nasza Wiara, ktora jest Chrystus. Pana corka moze ma mozliwosci doprowadzic do kontuzji mnie I Pana, ale NIGDY nie siegnie Duszy, ktora daje mi wytrwalosc, cierpliwosc, mozliwosc trwania w mocych postanowieniach, mozliwosc poznania Wiary, rozumienia kim I czym jest milosc, dar Rozumu, Rozwgi, sil do Uierania dla Grzechu….

  umiejetnisc nad panowaniem wlasnego Ciala Namietnosciami, Rozpoznawania Dobra od Zla, umiejetnosc Walki z tym Swiatem – poganstwem – na czele ktorego jest SZATAN – umiejetnosc walki z Szatanem – Duchem Zla.

  Jezeli Pana Corka wie co to sila fizyczna, to z jaka wielka checia bedzie chciala posidac PRAWDZIWE SILY, bo czymze jest sila fizyczna w porownaniu z salami plynacymi z Nieba, ktorych w sklepie sie nie kupi, bi ani:
  – rozwagi
  – cierpliwosci
  – madrosci
  -rozumu
  – wiary
  – milosci
  -mestwa
  ……………..

  Te Dary , ktore czynia nas prawdziwe silnym, tylko mozna otrzymac Znajac Trojce Swieta I jej Sluzac.

  To tez wszelkie obfitosc na ziemi , ktore czlowiek POTRZEBUJE ( a nie chce) wierzacy w naszego Boga ma pod dostatkiem ZAWSZE.

  Co najwazniejsze, otrzymujemy Zycie wieczne poza ta ziemia, na ktorej tylko mamy jedna szanse zapracowac na jedyne prawdziwe, niekonczace sie szczescie.
  —————————

  Tak, odpowiedz brzmi – TAK

 154. gość said

  Bitwa z policją. Tysiące Słowaków na ulicach „Nie jesteśmy Afryką”

  Gorąco w Bratysławie. Ludzie wyszli na ulice chcąc zamanifestować swój sprzeciw wobec imigracyjnej polityki Unii Europejskiej. Zewsząd padały hasła nacjonalistyczne. Po bitwie z policją 140 osób znalazło się w areszcie.

  Czytaj dalej:

  http://pikio.pl/bitwa-z-policja-tysiace-slowakow-na-ulicach-nie-jestesmy-afryka/

 155. NICK said

  Znajduje Pan normalności, P. Zbigniewie. Powieść „Placówka” A. Głowackiego może być jedną ze wskazówek na dni dzisiejsze.
  „Ludzie przeważnie nie rozumieją.” Tak jest i było tak w ogólniaku. Już wtedy. Cóż teraz? Gdy na Gajówce rozumienia mało?
  Pozdrawiam Pana.

  P.S. Oraz wszelkie ŚLIMAKI.

 156. osoba prywatna said

  Dziś o godz. 20.00 w Radiu SOTT fascynujący wywiad z Jamesem i Joan Moriarty. Poniżej krótkie wprowadzenie – kim są i co mają do powiedzenia.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/21/james-i-joanne-moriarty-o-sobie-i-libii/

 157. SAP said

  ad.Gość
  Ciekawe, czy słowacką policją, tak jak polską, rządzą ukraińcy?

 158. JO said

  ad.145. Dodam jeszcze jedna rzecz 🙂

  NIe ma mozliwosci, bym kogokolwiek nawracal, kto NIE chce byc nawroconym.

  Ludzie musza byc o DOBREJ WOLI – ci, ktorzy sa nawracani czy przez zwyklych wiernych jakim ja jestem czy przez Ksiedza…

  Jest wyrazny podzial na poszukujacych Prawdy I tych co jej NIE poszukuja.
  Tym drugim mowi sie – otrzepuje pyl…odwracam sie na piecie I ide do tych, co poszukuja Boga.

  Ci co poszukuja Prawdy zawsze sysza co pochodzi od Boga „tak, tak, nie nie” – nigdy nie odrzucaja slow Prawdy, Prawdy ktora jest Bog, ktory jest Slowem.

  Czy te slowa Prawdy wypowiedziane sa przez naukowca, teologa, czy przez takiego prostego czlowieka jakim ja jestem – zawsze poszukujacy Prawdy je zrozumie.

 159. JO said

  ad.145. Polo.
  I nie jest Prawda, ze Pan nie mial zony 🙂

  Pan mial zone, byc moze wciaz ja Pan ma jezeli ta kobieta zyje. Ma Pan Zone tylko zapewne, jak sie domyslam – NIESAKRAMENTALNA.

  Pan zyje w oglupiajacej nieswiadomosci 🙂

  Skoro Pan ma Corke to I Pan musi/musial miec Zone, chociazby niesakramentalna ale ZONE.

  Pana zwiazek pieczecia byl Pana stosunek plciowy, o czym tez Pan nie wie. Taka jest wykladnia Koscila Katolickiego – taka jest Wykladnia Swietej Tradycji.

  Czym rozni sie Zwiazek NIESAKRAMENTALNY od Sakramentalnego, to sobie Pan poszukaj :)))))

 160. JO said

  I dodam Panie Polo – Pana grzechy Panadaja na Pana Corke a byc moze I Pana 5 pokolen kolejnych o ile bedzie Pan je mial…:))) , to dlatego ma Pan z corka problem, z powodu Pana grzechow. Chcesz miec Pan dobre relacje z Corka – to umieraj dla grzechow….

 161. NICK said

  No, qurwa. Nawracacz, apostoł i Ałtorytet w jednym?!?!?
  Ludu, oprzytomnij. SEKCIARZ.
  Owieczki. Nawet na Gajówce strzyc się dajecie???

 162. JO said

  AD.146. TO nie sa Szczegoly. I Pan o tym wie.

  Szczegoly to to, co Pan miel na mysli ale nie wypowiedzial a doczepil sie do mnie z powodu „ciezkiego” poruszonego tematu. Tematu, od ktorego czesto uciekamy z roznych powodow, zamiast brac go „na tapete” I rozwiazac prywatnie, rodzinnie, spolecznie – razem Wspolnie dla Dobra Wspolnego.

 163. JO said

  ad.152. Murzyni, Azjaci…maja swoja ziemie. Slowianszczyzna jest dla Slowian I ludzi , ktorzy w sposob taki jaki Bog by chcial, moga I chca w niej mieszkac.

 164. Polo said

  Panie Jo wyrazy współczucia dla pańskiej rodziny. Nie mam problemów z córką. Ja tylko zadałem jedno pytanko.

 165. JO said

  ad.162. Pana wyrazow wspoczucia, ani ja ani moja rodzina nie potrzebujemy.

  Pan NIE zadal tylko jednego pytanka…

  Wspolczuc, to moge tylko ja Panu I Panskiej rodzinie – malzonce, corce…bo sa tego powody….
  Pan wspoczuc nam nie moze, bo nie ma powodow, procz tych w pana glowie 🙂

 166. NICK said

  Ejże, prawiczki. Prawie każdy z Was czynił lub (i) czyni, w temacie seksu, co wiadomo. Kwestia czasu, miejsca i celu. Zawsze z baczeniem na Trójcę! Oczywiste! Skoro Pan Bóg dał Nam Rozum?
  Szczerze pisząc. Polucje, którym często towarzyszą marzenia senne, różnorakie. Które, znowuż, często dotyczą obcych kobiet.
  Bóg, rozum i żona. Tyle by było.

 167. Kar said

  re:165

  ..proponuje zainteresowanym: Zmory – Emil Zegadłowicz, temat stary ale wciaz diablo intrygujacy (szczegolnie dla tych co wciaz w okresie dojrzewania)

 168. Czołgista said

  @161
  Niestety, ale nic nie miałem na myśli. A szczegółów pilnował Pan z zegarkiem w ręku.
  Chcę to przekazać delikatnie, ale najwyraźniej się nie da. Oby Pan nie wyskoczył z tą historią przy jakimś księdzu.

 169. Boydar said

  Panie JO

  Przeczytałem w przelocie te wszystkie wypowiedzi, nie tylko Pańskie, oczywiście. I wie Pan co myślę ? Że to nie jest wcale śmieszne. To, że nie można się z Panem po ludzku dogadać. Pan jawisz się w swoich komentarzach jak zaprogramowany automat. Taki dron-spychacz na autopilocie. Właściwie można by odbezpieczyć rgppanc i przywalić Panu raz a dobrze, tylko to problemu nie rozwiązuje. Ten, kto Pana wyposażył w taki soft, tylko by się ucieszył. Nie będę płakał, jak ktoś Pana w „dyskusji” kiedyś odstrzeli, wbrew pozorom, jest to względnie nieskomplikowane, jednak ja zapoluję na dyrektora Pańskiej fabryki. Mam czas i nigdzie mi się specjalnie nie śpieszy. A Pan sam mnie do niego zaprowadzi.


  Panie Anzelmie Drogi, Pańska opinia (94) utwierdza mnie w przekonaniu, że dla niektórych jestem dopustem. Moje mszyce rozpowszechniają o mnie dokładnie taką samą opinię. W ramach współpracy z nimi, nie pryskam pojedynczych roślin, na których żerują. Biedronka też człowiek, jeść musi.

 170. NICK said

  Lubelaku. P. Anzelm, b. rzadko, co prawda, przegalopowywuje. Bardzo zacny, ogólnie, jest. Pozdrawiam niniejszym.
  Co do P. JO.
  Człek dziwny. Pisząc delikatnie. Wysłałem ‚private’ do Gospodarza ten temat.
  Łatwo by było WYKAZAĆ jego grzechy. WYPUNKTOWAĆ. Raz: nie chce mi się. Dwa: rozsądne persony same widzą. A inne? Nie bardzo mnie interesują. A inne jeszcze? Niech dojrzewają.

 171. Marucha said

  Re 169:
  Wie Pan, to co Pan napisał, wygląda na prawidłową, a przynajmniej prawdopodobną diagnozę.
  Problem z panem JO jest taki, że ma on w sobie również dobre cechy i dlatego jakoś trudno mi go w czambuł potępić, choć wyrządza gajówkowemu środowisku wiele szkód swym nieumiarkowaniem i brakiem rozwagi.

  Swe dobre cechy potrafi w przedziwny sposób obrócić niemal w swe przeciwieństwo.

  Posłużę się analogią. Analogia, jak to analogia, jest częściowo kulawa i trochę przesadna, co proszę wziąć pod uwagę.

  Wyobraźmy sobie kaznodzieję, który naucza jak najsłuszniejszych zasad moralności – ale przy okazji obrzuca swe audytorium ciężkimi wyzwiskami oraz puszcza filmy pornograficzne, aby unaocznić ludziom, jak wygląda niemoralność, dewiacje itp.

 172. osoba prywatna said

  W dechę film o drewnie

 173. Boydar said

  Panie Gajowy, w porównaniu z moją najstarszą córką, charakter Pana JO to pikuś, mały pikuś. Ja już oczy wypłakałem, co ma być to będzie. Ją kocham, Pana JO lubię. Łatwo to się tylko głupoty opowiada, życie jest bardziej skomplikowane.

 174. NICK said

  Bardzo Pan łaskawy, Gospodarzu. Bardzo. (171).
  Zwłaszcza, że tyyyle lat.
  Będąc sobą napiszę: od 9-ciu miesięcy mam „nóż otwarty”.

  P.S. Czy Pan, Gospodarzu, realnie, dotknął dzieł Ałtorytetu?

 175. NICK said

  Noż, qurva. Boydar, zejdź na Matkę Ziemię. Gdzie Rzym, gdzie Krym???
  Córkę genetyczną do wirtualu JO porównywać??? Ale Was omotał.

 176. Marucha said

  Re 174:
  Nikogo z gajówki panie Nick, jeśli się nie mylę, nie dotknąłem w realu…

 177. Bronisław said

  Ad.:142. Panie JO!

  Sposób pańskiego wpisu świadczy nie tylko o „zatraceniu przez Pana przyzwoitości”, ale obawiam się, że – jak to się powszechnie określa – o utracie rozumu, co ja delikatnie nazywam brakiem rozsądku! Problem niewątpliwie ważny, ale przedstawiony przez Pana w formie żenującej!
  Przypomina mi Pan członków satanistycznej żydowskiej sekty Sabatarian-Frankistów, którzy takich, jak Pan chętnie wykorzystują jako „użytecznych durniów”!!!

  Życzę Panu dobrego zrowia!

 178. SAP said

  Piosenka miłosna:

  Mazowsze „Laura i Filon”

 179. czarny kanarek said

  Prosze Panów.

  Świńskość jakiejkolwiek sytuacji wynika nie tyle z tego, czy i jak została opisana, ale czy i jak została przeczytana i przyjęta.

  Nieprzywoitość doniesienia pana JO to skutek NASZEJ reakcji.

  W ten sam sposób pornograficzny charakter jakiejkolwiek publikacji zależy od oglądającego. Dlatego człowiek o nadmiernej wyobraźni czy pobudliwości powinien unikać wsrtępu do Capella Sistina.

  Zostawcie, proszę, pana JO. Ten problem on musi sam sobie rozwiązać. Jest niemlody, a więc chyba dojrzały i w zasadzie chyba nieglupi, a ze raz (ktoryś tam) mu sie wypslo, to pewnie teraz po cichu żałuje, choc jako Polak uparty leci rozpędem. Czasami palce na klawiaturze sa szybsze niż myśl. (dlatego szybkopiszących powinno się zwac prestidigitatorami od presto i digit).

  Skoncentrujmy się raczej na pozytywnych i jak najbardziej słusznych aspektach jego działalności. Wprawdzie do dzis nie wiem, co to jest walczące prawosławie, choć do po prostu prawosławia mam wielki szacunek, ale zainicjowana przez niego druga strona medalu pod tytulem Spółdzielnia woła o natychmiastowe wdrożenie.

  (powyższy wpis nie zotał skonsultowany z HDKK)

 180. Siggi said

  BI: Rosja stworzyła najbardziej niebezpieczny przeciwlotniczy zestaw rakietowy w historii

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150621/549017.html#ixzz3dixcrNuH

 181. NICK said

  Gospodarzu.
  Skoro jest to ‚ciuciubabka’ a My tak nowocześnie wirtualni? Tracąc energię na wychowanie przedszkolaka JO? To zatracam sens. Dlaczego? Dlaczego razy tyle, z woli własnej, wytłumacza Pan opinie P. JO, jakby dziecko, naprowadzając? Czy owo dziecię powinno prowadzić witrynę i Polaków? Retoryka, oczywiście.

 182. osoba prywatna said

  Zbankrutujmy zachodnie banki w Polsce – Izabela Litwin

 183. Marucha said

  Re 181:
  Panie Nick… co ja mogę dodać, prostym gajowym będąc…

  Więc powiem rzecz oczywistą, takie drzewo drzewienne: życie administratora forum nie jest łatwe, proste ani jednoznaczne, a decyzje nie pozbawione subiektywizmu i kontrowersji.

  Staram się przez te wszystkie lata postępować uczciwie.
  Nie zgadłby Pan, ilu mam śmiertelnych wrogów, grożących mi obcięciem łba czy innymi dolegliwościami. Albo po prostu nienawidzących mnie z całej duszy.
  Nie to, że się ich boje – to takie małe obsrane ratlerki, piskliwie poszczekujące przez Internet.
  Ale zastanawia mnie ich psychika. Co ja im złego zrobiłem? Skąd ta bezinteresowna nienawiść?

  Trochę odbiegłem od tematu.
  Pan JO jest najtrudniejszym przypadkiem w mej internetowej karierze, trwającej już ponad 20 lat.

 184. grab said

  Idziemy na wojnę . Nie jest to moja agitacja ! Lecz głupota Polaków . Po czym to poznać ? Ano po sławetnych owocach . Drobnymi kroczkami świadomość ( przepraszam tych co ostrzegają przed zagrożeniem ) Polaków jest urabiana jak „barany ” do ubojni . Mamy już inkwizytora , który zacznie posyłać na śmierć Polaków (w chwale , czego dobrego ? ) Lecz barany zmierzają wprost do celu .Podłość wielka sama się obroni , bo ludzie w nią nie uwierzą.

 185. JO said

  Ad.177. Dam sobie „palce uciac” , ze nie umie Pan umotywowac swojej opinii.
  Pan pisze o gustach a nie o merytoryce.

  Zeby tak Pan w kolo siebie reagowal na zgorszenie jakie Ma Pan w kolo, jak teraz na moje wpisy dotyczace hyperseksualizacji Spoleczenstwa pod wplywem zmiany Celu/sensu Zycia, to Swiat bylby inny, gdyby tez inni tak reagowali jak Pan.

 186. Marucha said

  Re 185:
  Myślę, Panie JO, że Pańskie nauki moralne byłyby jeszcze bardziej skuteczne, gdyby ilustrował je Pan zdjęciami i filmami obrazującymi zepsucie moralne Polaków.
  Nie chcę niczego sugerować, ale dla przykładu można by zaczerpnąć coś z:
  http://sexgalerie.pornusy.pl/
  http://polskie-aktorki-porno.pl/
  Itp.
  Przekaz werbalny wzmocniony obrazem i dźwiękiem będzie podwójnie efektywny.

 187. JO said

  Ad.179.
  Temat Spoldzielni nie jest prosty do zrealizowania z przyczyn kadrowych , finasowo – gospodarczych oraz bezpieczenstwa formalno-prawnego Spoldzielcow.

  To co wyzej,mot wyszlo dopiero ” w praniu „. Tak jak jest wiele chetnych do Spoldzielni, to jednak nie Ma mozliwosci Kadrowych I finansowych bezpiecznie Spoldzielnie zaczac.

  Nie Ma zgranego, znajacego sie, gotwego do poswiecenia zespolu.

  Jest Pomysl, Apel z pieknym Ideii Tekstem I tyle. Nawet Glowny ideolog chowa sie za pseudonimem, to coz mowic o wdrozeniu Ideii w Zycie PUBLICzNE ?

  Na Bazie tej ideii powstal projekt sklepu internetowego oraz Sp. z o.o. Zalozonej w Anglii z Strona Witryna Biznesu Polska Anglia. Co z tego wyjdzie, to Gajowka zobaczy. Moze nic a moze cos.

  Rozmawialismy z kilkoma osobami majacymi Sklepy w Anglii …” starch w oczach „na wspomnienie powiazania z Gajowka.

  Pana Gajowego wszyscy sie boja? 🙂

  Co do Akcji Ikony dlanWalczacego Prawoslawia. Akcja powstala pod wplywem bezpardonowego ataku Zydomasonerii pod przykrywka Ukrainy na Rosje. Rosje, ktora otwarcie broni zasad Kosciola Chrysusowego, ktora Prawoslawie podniosla do Roli Religii Panujacej w Panstwie, gdzie zrobiono wysilek przywrocenia Panowania Chrystusa w Narodzie, Rodach, Rodzinach, czego owocem jest np zwiekszajaca sie populacja Rosjan…

  Gajowka, pod wplywem Gajowego, zauwazyla, ze Prawoslawie obiera Kierunek Jaki kiedys mial Kosciol Katolicki, co potwierdzil , czego tez zdania jest rowniez JE Biskup Ryszard Williamson, ktory na informacje o Ideii przekazania dla Narodu Rosyjskiego Ikon od Polskich Tradycjonalistow, wskazal, by zoo zyc JE na recy Przywodcy Rosji, ktory dokonal woelkich zmian – Prezydenta Putina.

 188. snag said

  Periodycznie odgrzewana ‚rewelacja’ – Powielasz pan bzdury, rewelacyjna mapa zapodana przez Revers’a @ 45 ukazala sie w Washington Report on Middle East Affairs 13 lat temu (October 2003) – Niestety nic sie nie sprawdzilo ale kogo to obchodzi i kto bedzie to sprawdzal 😉 ,…

  Wtedy spekulowano nad motywami neo-con ktorzy liczyli na uruchomieniem nieczynnego rurociogu z Tirkut do Haifa po pozbyciu sie Sadama a dzisial na gajowce podaje sie jako fakt ,…

 189. NICK said

  P. Marucha.
  Starałem się jak mogłem: nieuczciwości nie zauważyłem. Takiego blogera nie stwierdziłem. Dlatego pozwalam sobie popisywać właśnie i tylko u Pana.

  Meritum. Przypadek zaiste karkołomny. Zapewne ma Pan istotny cel prezentacji. Niechże tak będzie.
  (Choć nóż się otwiera we kieszeni mojej)

 190. @183

  Marucha,

  „Pan JO jest najtrudniejszym przypadkiem w mej internetowej karierze, trwającej już ponad 20 lat.”

  Broniłem Pana JO. I nadal skłonny jestem. Bardzo.

  Ale Pan jest ważniejszy.

  Uwal pan jego. Nikt pretensji mieć nie będzie.

 191. revers to dupek. Szkoda czasu na niego.

 192. JO said

  Okupujaca Naz Zydomasoneria, a RZAD w Polsce , oczywiscie, jak to nie raz Ostatnio wytlumaczyl Pan Roman K, Polskiego Narodu.

  Zydomasoneria oglupia Polakow, kierujac polska Mase Ludzko przeciwko Rosji.

  Gajowka reprezentuje Polakow, dlatego Przekazanie Okon dla Narodu Rosyjskiego Ma byc materialnym I Duchowym przekazem Jednosci Narodu Polskiego z Narodem Rosyjskim zaatakowanym przez Zydomasonerie.

  Ma to byc wsparciem dla Walczacego Donbasu najwiekszym na jaki Nas Polakow w obecnej Sytuacji stac.

  W Tradycji Katolickiej w Polsce jak I Prawoslawnej wizerunki Najsiwyrzej Bogarodzicy maja olbrzymie znaczenie.

  Tradycja Kosciola Wschodniego, traktuje Ikony jako SLOWO BOZE.

  My idziemy, przekazujemy SLOWO BOZE dla Narodu Rosyjskiego.

  Kazanska Ikona jest Ikona Wojenna w Tradycji Rosji. Carowie I teraz Putin wizerunki Tej Ikony rozsylal po Rosji gdy prowadzona byla Wojna, by Matka BOZE wystawil a sie do Swego Syna za Rosyjskim Narodem w Niebezpieczenstwie.

  Matka Boska Jasnogorska w Polskiej Tradycji odgrywa te sama Role.

  Obie Ikony sa Ikonami WOJENNYMI, I mozna powiedziec z tego wzgledu Siastrzanymi, jak Polska I Rosja to dwie Siosty.

  Te dwie Ikony zawiezione beda w Darze, ale I dwie jeszcze inne…
  Wojenne Ikony w Wojnie,
  BOZE dziekujemy za Blogoslawienstwo Twoje dla Rosji!

 193. Marucha said

  Re 190:
  Mam wrażenie, że p. JO pełni u nas jakąś rolę…

 194. @193

  Tego nie wiemy.

  Pan zrobi tak, żeby Panu było lżej. I niech pan się nie martwi.

 195. NICK said

  Talmudyczną. Pełni. Gospodarzu.
  Ciekaw jestem opinii P. Boydara-dyplomaty.
  Tylko nie ‚ą’, ‚ę’, przez bibułkę.

 196. JO said

  Przygotowujemy didatkowe dwie Ikony- Ostatniego Cara Rosji oraz Jego Rodziny.
  Car I Jego Rodzina sa Swietymi Kosciola Prawoslawnego. Car, byl tez Krolem Polski.
  Car I Rodzina Carska, mogla opuscic Rosje, jednak zostali I zabito cala Rodzine, bo Reprezentowal Prawoslawie I Prawoslawna Rosje.

  Chcemy, by te Ikony przypomnialy Raz jeszcze Narodowi Rosyjskiemu Kim Jest, Kim sa Jego Swieci I Ze Laczy Nas Polakow I Rosjan nie tylko Slowianskie Pokrewienstwo, ale I Carska Korona.

 197. Boydar said

  Panie Gajowy, to nie ma znaczenia – rola. Liczy się tylko i wyłącznie nasz stosunek do zjawisk i ostrość widzenia. Fakt, co niektórzy, słabo widzący, mogą przy okazji wpaść w dół. Ale ich wada wzroku nie jest winą Pana JO.

  Ja traktuję wybryki Pana JO w kategoriach prowokacji; zakładam że takie „coś” (prowokacja intelektualna, nie Pan JO) potrzebne jest. Także i moje niektóre wypowiedzi taką ustawkę stanowią. Jednak staram się, a nie znaczy, że mi się udaje, objąć takową ściśle określone grono adresatów. Ale to kwestia szerszych ramek horyzontu i zdolności oceny realizmu osiągnięcia zamierzonego celu z użyciem konkretnych środków pola walki. „Problemy” z Panem JO w porównaniu z życiowymi, to … tak właśnie, pikuś.


  Panie NICKU

  Muszę Pana zmartwić. Dla mnie nie ma różnicy w ocenie „swój – obcy”. Córka, brat, kolega, całkiem obcy, cóż to za różnica. Jeśli jest, to wyłącznie w zakresie mojego obowiązku względem osoby. Wobec córki jest naturalnie i bez porównania większy. I dlatego łzy większe – to także moje DNA. Jedyne co mogłem, to Jej na świat nie przywołać. Mówili mi, że nie powinienem, ale ja zawsze chciałem mieć Córkę …

 198. JO said

  Wszystkich Gajowiczow, procz Troli, prosimy o Wsparcie Kwest.

 199. HDKK (Honorowa Dywizja Komandosw Kultury) said

  Panie Marucha, czy to Pan zamieścił te linki?

  Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Pan również przejawia prestidigitatirskie inklinacje.

 200. NICK said

  Prosiłem, Lubelaku. Prosiłem? Dyplomato?
  Wcale mnie Pan nie zmartwił. Mnie=osobiście. Kończę na dzisiaj choć klawiatura świerzbi. Oddalam się niniejszym.
  Nic proszę nie pytać. Nie odpowiem. HUK.

 201. Boydar said

  Dobrze będzie, Panie NICK’u, więcej wiary.

  Człowiek gada … jak człowiek !

  http://pl.sputniknews.com/polska/20150621/544823.html

 202. Marucha said

  Re 199:
  Linki do stron ilustrujących zepsucie moralne? Tak. A dlaczego prestdigi..?

 203. JO said

  Ad.200. Blazen.

 204. Boydar said

 205. JO said

  Ad.204. Przypomne to co kiedys napisalem: jakims sposobiem osoby w moim otoczeniu maja oknfrontacje swojej osobowosci z rzeczywistoscia I widac po tym …KAZDEGO jak na widelcu kim jest.

  Obraz czesto wywoluje szok. A dla mnie wtedy spadaja gruszki na glowe. Przyzwyczailem sie do tego I JE zjadam…

 206. towarzysz0 said

  Panie Nicku!
  Ja pamiętam o palcu, wysoko uniesionym.

  A teraz tylko na temat p. Jo.

  Ja nie bronię p. Jo, nie znam go. Bronię tej sprawy, do której on się odniósł.

  W tym on jest konsekwentny, chociażby w sprawie braku porządnie długich sukni.

  Po pierwsze, panie Zerohero. Być może i miał p. Jo w przeszłości bądź teraz, a może i przyszłości problemy z tej sfery. Nie wiem, i wiedzieć nie chcę. Co do tego panu? Chce pan mu pomóc? Czy może jednak on swoim savonarolizmem obnaża panskie słabości i dlatego pan tak nerwowo reaguje. Czemu ma to służyć?

  Pozostali zachowują się jakby byli z пансионатa благородных девиц, bardzo urażeni realizmem. Po pobieżnym przeczytaniu relacji p. Jo nie odczułem nudności (być może jest to wyraz mego zepsucia).

  Zdaje mi się, że rozumiem, co miał na myśli p. Jo.

  Od jakiegoś czasu walczę o czystość mej córki nastolatki. Oczywiście, musiałem tę walkę o to podjąć długo przed jej urodzeniem. Lecz straconego nie wrócę. Ja teraz muszę walczyć. Tu prosty przykład – ona koniecznie chce pooglądać pewien film (serial o lekarzach młodych), w którym, na marginesie, pośrednio pokazany jest frywolny stosunek do życia intymnego (bez jakiejkolwiek pornografii) w dość liberalnym sosie, w stylu gazety wyborczej. Odwieść ją od tego zamiaru niezmiernie trudno. Siłę własną roztrwoniłem, a świat na zewnątrz jest coraz bardziej okrutny moje szare, ale czyste dzieciństwo w ZSRR, w PRLu było znacznie liberalniej.

  A otoczenie mnie przestrzega : ” nie przesadzaj, bo się stanie znacznie gorzej, gdy wyrwie się z domu”.
  Oczywiście, tego się obawiam.
  Ale czy nie jest takie rozumowanie szalenie głupim??? Przecież te chęci cielesne nie będą mniejszymi ani na jotę, gdy im choć ździebko pofolgujesz? To jest jak błoto, każdy krok w głąb zmniejsza szansę na przeżycie.

  Akurat dowiedziałem się, przypadkiem, że córka pewnego porządnego znajomego (aczkolwiek wychowywującego chyba jednak liberalnie) zostało matką w wieku 19 lat. Co jeszcze wcale nie musi oznaczać tragedii (drzewiej i młodsze zostawały matkami), ale sądząc z reakcji znajomego, było to, prawdopodobnie, wysoce nie stosowne, co poczyniła jego córka. Dodam, że rodzice tej panny, moi znajomi, bardzo porządni ludzie.
  Czy pomogła ta postawa zezwalająca? Przecież zakazany owoc smakuje bardziej.

  Nie wiem, co się dalej potoczy w moim domu.

  Tu wreszcie wrócę do p. Jo. Pisze on o tym, być może narysowując używając armat, aby obudzić uśpienie, któremu są poddani nawet ci, bardzo uświadomieni. Dlatego p. Jo pisze tu, zwracając się do ludzi bardzo uświadomionych, aczkolwiek nie rozumiejących wszystkiego. Nie doceniających siły zła.

  Pan Bóg nas nie zostawi. Ale nie możemy bezczynnie czekać na cud Pański. A chyba na to liczymy. Świat obecny pełen seksualizacji zostawi ślad w duszach naszych dzieci. Zbyt łatwo mówimy, że nie da się świata zmienić. Skoro tego nie możemy, to musimy bronić maluczkich przed światem.

  A do tego jest potrzebna TWIERDZA, zbudowana z wielu mocnych rodzin.

  Tak to robi Sterligow

 207. Maciej z Wyspy said

  SAp @46 – chylę kapelusza przed Larsem – robię łuki i strzelam, ale ten Pan otworzył mi oczy:-)

 208. Rokitnik said

  W sprawie Prawoslawia dodałbym, że to ” specjalnośc ” wschodznia. Inna od Katolicyzmu Tradycyjnego, ukierunkowanego na Rzym..ale przecież również WAŻNA.
  Zwłaszcza w TYCH czasach, gdy nasz ” zachodni ” Katolocyzm nie tylko jest niszczony ale o zgrozo PRZE STEROWYWANY ku Judeizmowi i satanizmowi równocześnie?! Podobno Patryjachowie obrzadku wschodniego zgodnie ustalili, iz 3 ostatnich Papieży – nie spełnia oczekiwan swojej owczarni, a więc są apostatami ( czy to dobre słowo?) W tym jest najmilszy Polakom JPII(śniety), jak dowcipnie określił go jeden z Gajowiczów? Noooo…jak tu nie wierzyć w sprastwo Boże, skoro rozłam Kościoła Chrystusowego, nastapił w V wieku naszej ERY??
  Wszelako nasz Szacunek wobec RYTU wschodniego, nie moze być równoznaczny z podporządkowaniem się CERKWI Prawosławnej !? Powiedziane bowiem JEST,że pomimo szkód i pożogi Kościł Chrystusa NIE zginie / nie przepadnie / …a nic mi nie jest wiadomo o losach jego wschodniej odmiany?
  Pan JO najszanowniejszy powiada, że Prawosławie STAŁO się oficjalna Religią Rosji? Może tak a może to sa tylko przymiarki…tak jak z SYMBOLI Rosyjskich znikneły ” sierpy i młoty ” – a na flagach zagościły wizerunki Sw.Jerzego /dobijającego smoka/ i złocenia Carskiej Rosyji?

  Gajowka którą ma zaciekłych przeciwników a nawet wrogów wirtualnych, podjeła się wykonania / z datków / i przekazania Walczacemu Prawoslawiu trzech IKON – jako wyraz naszego hołdu za walkę o naszą (również) godność i Słowiańska duszę?!
  Czy do tego DOJDZIE? Czy macie PT.Koledzy i Koleżanki swiadomość d o n i o s ł o ś c i owego zamierzenia? MY BEDZIEMY POLSKIM POSELSTWEM ( a nie chazaria rządząca nasza Ojczyzną ), – a FAKT ów, zostanie zapisany w annałach Dyplomatycznych. Po wsze czasy !!!!!
  Dlatego z wielka MOCĄ wzywam wszystkich do działania / do porzucenia jałowych sporów wyższości miłości duchowej nad fizyczną /,roztrząsania o przywarach czy zaletach p.JO / albowiem rozdrabniamy vulgo…marnotrawimy swój wiekopomny wysiłek, w bezsensownych utarczkach słownych…???
  Opamietajcie się Bracia!

 209. JO said

  Ad.207. Kto sie lubi ten sie czubi, ale fakt faktem, Apel o Wsparcie Akcji Ikony dla Walczacego Prawoslaia jest sluszny.

  Sluszne jest wskazanie donioslosci wydarzenia, ze to nie Zydomasoneria a tym razem My, Polacy, Tradycjonalisci zabieramy glos.

  W tym miejscu nawet prosze Pana Nicka o finansowe wparcie, apelujac, by zawiesil ” bitwe” Ze man na czas Swojego przelewu. Jak chce dotknac Ikony, to bedzie mial okazje, jak zechce, uczestniczyc we Mszy Swietej , na ktorej Ikony Beda poswiecone, o lie piszacy I Ksiadz sie zgodzi na ujawnienie Jemu danych…

  Nie licze na odzew pozytywny Pana Nicka, ale wyciagam biala horagiew w jego strone na moment…albo I dluzej, od niego to zalezy. Robie to dla Wspolnego Dobra.

 210. SAP said

  Bułkę przez bibułkę, a ch…a gołą ręką. Trawestacja taka. Chyba mądra. Nie można kochać i jednocześnie nienawidzić. Nie można nawracać i jednocześnie rzucać klątwy. Nie można zabijać w imię miłości. Panie Boydar. Niech pan kocha swoją córkę bez względu na wszystko. Nawet wtedy gdy słyszy pan złe słowa. Niech pan będzie arką miłości, cokolwiek pan robi. Niech pan wyhoduje i pielęgnuje w sobie dobro i piękno, a nienawiść potraktuje jak te mszyce – wywarem z pokrzyw. Drogi panie Boydar, miłość budzi miłość. To zawsze działa. Niech pan wymyśla dobre wizje przyszłości. Niech pan pisze do córki maile, przesyła ciekawe filmy, muzykę, obrazy, niech pan jej wysłucha. Niech się pan jej nie skarży, bo pana córka nie jest pana, to inny byt, inna dusza. Niech pan się wsłucha w wibrację jej myśli, które gdy napotkają po drodze pana miłość zaczną się nagle zmieniać, szlachetnieć. I niech pan się przy niej nie wymądrza, bo zawsze pan wygra ale to psuje wszystko.

 211. JO said

  Ad.207. ….to sa 4 Ikony …
  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 212. Boydar said

  Ostatnie zdanie, Panie SAP (209), możesz Pan mieć rację. Na Pańską odpowiedzialność, spróbuję, powiedzmy do przyszłego lipca. W ogóle, jakieś strasznie mądre rzeczy mi Pan napisał.

 213. SAP said

  ad. Maciej z Wyspy
  Marzy mi się taka Gajówka, do której będzie można pojechać i postrzelać z łuku albo z samopału. I jeszcze konie, beczka z winem, cygaro i śpiewy do późnej nocy.

 214. revers said

 215. re1truth2 said

  Aleście się roz’seksowali, a tutaj V kolumna zawiązuje się pod szyldem kUKU’z
  pisałem już w komentarzu o tych z centrum smitha i gwiazd[r]owskich pacanach udających pod szyldem prokolibri spijać nadal miód z Polaków.
  1. Cytat „re1truth2 said 2015-06-12 (piątek) @ 21:14:46

  Śmiać mi się chce jak otaczają Polaków Instytutami demokracji i globalizacji, mówiącymi o wolności, a dążącymi bezczelnie do wyzysku i niewolnictwa w białych rękawiczkach.
  Ktoś na gajówce chwalił centrum Smitha, poszukałem stron i co tam mamy:
  1, Strona archiwalna – https://web.archive.org/web/20090615171521/http://www.smith.org.pl/pl/pages/reports
  2. Strona obecnie http://www.smith.org.pl/ – Pożyczki chwilówki online
  3. Nowa strona centrum – http://smith.pl/ – Wolność jest najtańszą, najskuteczniejszą i najlepszą sztuką rządzenia i gospodarowania Ferdynand Zweig – patrz punkt 2 – Domena smith.org.pl nie należała do nas i nie udało się nam pozyskać jej na własność. Oficjalna strona Centrum im. Adama Smitha będzie niedługo uruchomiona na http://www.smith.pl. 17 grudnia 2014 roku w czasie obchodów naszego 25 lecia ogłosiliśmy zmiany w kierownictwie Centrum. Andrzej Sadowski został prezydentem Centrum im. Adama Smitha a prof. Robert Gwiazdowski przewodniczącym rady.
  4. A jakież to raporty opracowało centrum Smitha imienia Adama pierwszego człowieka na ziemi – patrz punkt 1 archiwalne:
  a) Bariery rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce,
  b) Ocena praktyk wyboru firm składujących mięso,
  c) Koszty wychowania dzieci w Polsce a podnoszenie podatków pośrednich,
  d) Ekonomiczne skutki braku reprywatyzacji – to jest ciekawe dla gajówkowiczów i Polaków,
  e) Czy połączenia do sieci komórkowych mogą być tańsze?,
  f) Ocena regulacji rządowych projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne
  Taa, nic tylko telefony – z tego będzie chleb i nowy Dochód Narodowy – tylko dla kogo? Reprywatyzować się będą pewnie znów holo’bolo’kaustycznie skacząc prze bariery.
  A komu sprzyjamy:
  1. http://www.koliber.org/instytut-globalizacji/ – stare, ale nic nie tracąca na aktualności cytat „W dniu 18 marca odbyła się w Warszawie konferencja o długu publicznym z udziałem Pana Posła Jana Łopaty (zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych), red. Łukasza Warzechy (nasz Członek Honorowy) oraz KoLibranta Marka Łangalisa (ekspert Instytutu Globalizacji). Przedstawiamy relację ze spotkania.
  Atmosfera była naprawdę gorąca. Publiczność, niewątpliwie zainteresowana tematem, zalewała dyskutantów, a zwłaszcza Pana Posła Łopatę, morzem dociekliwych pytań. Obecny na sali red. Stanisław Michalkiewicz również nie omieszkał przedstawić swoich przemyśleń. Zatem, warto obejrzeć naszą dyskusję umieszczoną na InwestorTV.”
  – nakładamy łopatą, mieszamy warząchwią i używamy wybiegów Lisa – to będzie następna za 15 lat pronowoczesna.pl do wykorzystywania ludzi jak się kukiZ i Nowoczesna.pl Petru wypali po być może wyborze przez lemingi i’stoNogi pieniądze z naszych podatków i krwawicy.
  https://i2.wp.com/www.koliber.org/files/foto%20liberty%20camp-880×495.jpg?zoom=2
  2. A kto nas wspiera:
  a)http://www.koliber.org/forum-obywatelskiego-rozwoju/ – założona przez prof. Leszka Balcerowicza, który jest jej wyłącznym fundatorem – w marcu 2007,
  b) http://www.koliber.org/fundacja-wolnosci-i-przedsiebiorczosci/ – a kto nam doradza http://fundacjawip.org/o-nas/rada-doradcow/ – lista długa i ciekawa.
  3. No i kto naszym wnukom i prawnukom zafunduje lepszą tablicę nowego długu niż ten co chodził w okularkach, a teraz nosi „kontakt soczewken” i twierdzi, że on nie spowodował i nie przyczynił się do 25 lat dobrobytu.
  https://i0.wp.com/lospolski.pl/wp-content/uploads/2015/05/balcer3.jpeg?zoom=2
  To ja pokazuję Wam do czego doprowadziłem Polskę – cytat „Tablica wskazująca poziom długu publicznego zamontowana przez fundację FOR prof. Leszka Balcerowicza w centrum Warszawy – [a)http://www.koliber.org/forum-obywatelskiego-rozwoju/ – założona przez prof. Leszka Balcerowicza, który jest jej wyłącznym fundatorem – w marcu 2007]”. re1truth2 said, a teraz następny pokaże jak Polaków zrobimy w bambuko

  2. http://wpolityce.pl/forum/polityka/28-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-polityka/tematy/121049-kto-na-listach-ruchu-pawla-kukiza-kazmierczak-gwiazdowski-i-sadowski-stworza-program-i-wystartuja-w-wyborach-komentarze-publikacji?strona=4
  3. http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/123645,kukiz-osaczony-przez-baronow-platformy-rybak-ostrzega

 216. HDKK said

  Bo teraz jest paląca koniecznośc zastanowienia się czternaście razy zanim sie cos puści w eter. Gdy palce szybkie, to wtedy jest prestidigitatorstwo.

  Zepsucie moralne widac na każdym kroku. Ktoś już trzy razy puszczał film z dzieckiem na pochodzie perwertów. Obejrzeliśmy pierwsze kilka sekund (naprawdę tylko pierwsze kilka sekund, niech nas nikt nie posądza o zdolność do oglądania takich ekscesów).

  Panie Gajowy, mamy arcytrudna i niemal niewykonalna misje dawania przykładu. Pan szczególnie, choć i my staramy się robić co możemy.

 217. HDKK said

  „Nie można kochać i jednocześnie nienawidzić.”

  Można. To się nazywa ambiwalencja.

 218. re1truth2 said

  Uzupełnienie 214
  „smitsonian stajnian” do grafiki Gwiazdo[ro]wski cytat „…Polaków zrobimy w bambuko”

  grafika z tego źródełka informacji http://3obieg.pl/kolej-balcerowicza

 219. HDKK said

  Czyżby Gajówka doszła do takiego znaczenia, że sklepikarze w Brytanii kulą się na ofertę na ten przykład Śledzi Gajowego?

  Po co się zatem afiszowac z afiliacją? Wymyślic coś na poczekaniu, na przykład Rybaczówka u Druha Borucha(TM).

  Kiedyś staraliśmy się rozwinąć produkcję pasztetów sterylizowanych aw autoklawie. Strasznie sie napalil jeden gosciu z Kaliforni, przyjaciel rodziny potencjalnego inwestora i powiedzial ze sie zajmie dystrybucja. Któregos wieczoru uświadomiliśmy go w temacie nie związanym z geszeftem, ale bardzo związanym z politycznym poprawniactwem i h.szwindlem, podpierając się publikacjami.

  I tak nastąpił koniec przyjaźni, a facio rozpłynął sie w nieegzystencji. Po prostu na drugi dzień znikł i nie było o nim widu ni słychu, choć z innych źródeł biznesowych wiedzieliśmy, że żyje i prosperuje.

  Polakowi nie wolno osiągnąć sukcesu. To było ustalone na kongresie tańczonym w Wiedniu w 1815. Dlatego należy się inkorporować, a nazwiska założycieli muszą dźwięczeć w sposób cywilizowany.

 220. wanderer said

  Coś na uspokojenie emocji.
  I ladna i wywija aż miło popatrzeć.

 221. http://historia.wp.pl/title,Skarb-sprzed-1000-lat-odkryty-na-Kujawach-Archeolodzy-wydobyli-250-srebrnych-monet,wid,17635795,wiadomosc.html

  To nie jest Depozyt tylko skarb RESTRYKCYJNY. Moneta arabska napływała na Ruś na podstawie Konwencji Prawdziców z Białej Wieży (Wołgogradu) z Samanidami z Samarkandy w końcu VIII w. W r. 882 cesarz Karol Gruby zniszczył Popielidów i wyniósł Piastów, ale Prawdzice w 893 r. wysłali floty skandynawskie i ruskie na Paryż, które obaliły Grubasa i zniszczyły Rzeszę Karolińską, a w r. 899 zhołdowali Piastów, którzy musieli przystąpić do Konwencji z Samarkandą.
  Piastowie nie mogli więc bić monety, gdyż byli związani konwencją z Samanidami, którą obsługiwali w znacznym stopniu Skandynawowie nazywani Wikingami, w odróżnieniu od słowiańskich Waregów-towarków-towarzyszy.
  Pierwszą polska monetę wybił Bolesław Chrobry jako książę krakowski z napisem CYRYLICKIM. W 988 r. zdobył on Płock, który był centrum handlu arabskiego Prawdziców w Europie Środkowej NISZCZĄC tym konwencję z Samanidami. Mógł to zrobić, bo wcześniej zdobył Krusz-Freiberg w górach Kruszcowych, co dało mu srebro miśnieńskie, które panowało DO WEZERY. Skarb w Gąskach jest więc skarbem restrykcyjnym, ukrytym przed PRZYMUSOWĄ wymianą, który świadczy o GROZIE Absolutyzmu Piastowskiego, gdyż właściciel został wyraźnie Zakatowany przez policję polityczną.

 222. http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowa-ustawa-o-rzeczach-znalezionych,215,0,1835479.html

  Od dziś, gdy znajdziemy jakiś przedmiot bądź gotówkę i nie zgłosi się po nią właściciel, przejdzie ona na naszą własność, a nie własność Skarbu Państwa jak dotychczas.

  Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące rzeczy znalezionych. Jeśli rzecz będzie warta mniej niż 100 zł, starosta (biuro rzeczy znalezionych) będzie mógł odmówić jej przyjęcia na przechowanie, z kolei jeśli przekracza 5 tysięcy zł, będzie musiał ogłosić to w prasie i biuletynie informacji publicznej.

  Wszystkie znaleziska w świetle prawa na właściciela maksymalnie będą czekały dwa lata. Rok krócej będą zalegały na półkach te przedmioty, których właściciel jest znany i został wezwany do odbioru, ale się nie pofatygował.

  Pozostaje obowiązująca dotychczas zasada, że znalazcy należy się znaleźne w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, pod warunkiem, że upomni się o nie najpóźniej w chwili wydania zguby uprawnionemu.
  *****
  Zrozumiałem, że należy mi się 10% Znaleźnego-napoleońskiego a jeśli Utracjusz NEGUJE moje Znaleźne to – przez prawo Wojenne – nabywam 50% Znaleźnego-rzymskiego, a jeśli Utracjusz w dalszym ciągu NIE UZNAJE mych prawa Znaleźnych – czyli nie kapituluje przede mną odnośnie Znalezionego – to wchodzę w prawa WŁAŚCICIELA ???
  W takim razie JAK MAM LICZYĆ Znaleźne odnośnie Forum Romanum? FR było traktowane jako relikt zniszczenia Rzymu przez Wandalów – skąd lżenie Od WANDALÓW, co miało skutki Moralne i Prawne. FR było własnością Watykanu, którą zajął Mussolini – prawdopodobnie na podstawie Konkordatu?
  Wobec tego ja zaproponowałem Biskupowi Wrocławskiemu REWINDYKACJĘ zamku Książęcego jako BISKUPIEGO; Biskupowi Krakowskiemu rewindykację Wawelu jako zarekwirowanego przez Władysława Łokietka zamku BISKUPIEGO oraz Biskupowi Rzymskiemu rewindykację zawłaszczonego przez Mussoliniego Forum Romanum jako PAŁACU PAPIESKIEGO, zniszczonego przez lancknechtów Lutra – wobec czego Papież musiał zbudować sobie NOWĄ siedzibę na Watykanie.
  Ponieważ lancknechty Lutra po niemiecku Nie Umiały a można się było z nimi porozumieć po polsku, gdyż byli to Serbowie, to WULGARYZMEM europejskim stało się lżenie do Wandalów. – Może uregulowaniem tej sprawy mieliby się zająć Niemcy?

 223. Boydar said

  Co te k..wy knują ? O tym, że margaryna jest schitem na pohybel człowiekowi, wiedziano zawsze. Nawet momentami głośno mówiono i pisano. A tu nagle taki zwrot akcji ?

  http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/usa-zakazuja-stosowania-tluszczow-typu-trans-skladnika-m-in-margaryn-i-slodyczy/p7rwge

 224. Boydar said

  Ja przepraszam Gościa za powtórkę (42), ale informacja poprzez pojęcie w głównym ścieku zyskała nową wartość dodaną. I samym sezonem ogórkowym tego nie wytłumaczy.

 225. Sowa said

  Pożegnaj imigranta, przywitaj repatrianta!

  W związku,z narastającą falą nielegalnych imigrantów z Afryki,zalewającą regularnie wybrzeża europy,głównie Włoch i Hiszpanii czy Grecji,sprzeciwiamy się ich przyjmowaniu.Polska w swej obywatelskiej posłudze winna troszczyć się o repatriantów,mających w sercu polskość a nie o nielegalnych,agresywnych,często pozbawionych zasad imigrantów,którzy w nielegalnie dostają się do europy,później nie asymilując się i nie przestrzegając naszego prawa,wysuwając coraz śmielej swoje żądania….

  https://www.facebook.com/events/1014948551863457

 226. revers said

 227. JO said

  Zenek said

  2015-06-22 (poniedziałek) @ 02:05:23
  Zdaje sie, ze ciagle jeszcze nie zdajemy sobie sprawy z postepu globalizacji.
  To nie tylko Polska jest w kryzysie (zadne pocieszenie).

  Wielka machina globalistow zwija wszystkim wlasnsc prywatna, zagarnia majatki, zniewala ludzi, likwiduje tworcza czesc spolecznstwa: srednia klase, klase robotnicza, demoralizuje mlodziez, krzywdzi dzieci, likwiduje kulture, ogranicza wydatki na sztuke, konserwacje zabytkow, inwestycje w infrastrukture, morduje dzieci i te narodzone i te zaplanowane i niezaplanowane.
  Podcina kazda mozliwa galaz spoleczenstwa i otumania ludzi wskazujac domniemanego wroga wszystkich mozliwych wartosci humanitarnych jakie stulecia wypracowaly wspolnym wysilkiem.
  Dlatego rozwala religie; z jednej strony zniecheca ludzi do wiary w Boga, z drugiej strony inflitruje to co z kosciola zostalo.
  A tymczasem otumaniona populacja wierzy w nowo-boga: zysk za wszelka cene i zloty cielec u bram naszej niegdys wielkiej cywilizacji.

 228. Mania said

  Re: 183
  Panie Gajowy, Pan JO nie jest przypadkiem, Pan JO jest Pana Karmą 😉

 229. JO said

  Do wszystkich ( a przede wszystkim do Pana Kozla Zbigniewa), ktorzy mysla, ze Pan Gajowy moze cokolwiek w Gajowce sam zrobic, zadecydowac…zrobic – w tym zbanowac JO.

  Pan Gajowy NIC nie moze sam zrobic. Wszystko zalezy od Przelozonego.

  Zapamietaj sobie Zbignieiwe, wbij sobie to do Glowy. Jezeli chcesz cos wskorac, to wal do przelozonego z utyskiwaniem, ale nie do Gajowego….

  ————————

  Panie Koziol, Pan jest najniebezpieczniejszym czlowiekiem w Gajowce. Czy Pan jest szpieg, tego nie wiem, ale wiem, ze dokonal Pan ruchow szpiega I Pan wie jakie to czynnosci Pana skompromitowaly w Moich oczach.

  Zamiast ryc jak kret w moim kierunku, jezeli Pan jestes uczciwy czlowiek, to po prostu przyznaj sie publicznie, przepros I wiecej numerow takich nie rob.

  Jezeli jestes natomiast Pan Gnida, to bedziesz Pan ryl…. I nie przeprosisz.
  Bedziesz Pan obludnie po przyjacielsku , niby z troska zwracal sie do Gajowego j.w….
  Masz Pan wybor – byc Gnida, lub Prawdziwym Gajowiczem. Wybor jest w Pana rekach….

  ———————

 230. Boydar said

  Wąż zeżre się sam i tak miało być. Tylko co potem ? Nie biorąc czynnego udziału w opozycji wobec, nie zapewnimy sobie udziału w nowej rzeczywistości. „Żeby wygrać, trzeba grać”, nawet jeśli „totolotek cię nie buja …”.

 231. JO said

  ad.211 I SAP

  Pan , Boydar stosujesz „ukrainska” dyplomacje a to troche w moich oczach obluda. Pan wiesz , ze Pan SAP nic madrego Panu nie poradzil. Po co Pan uskrzydlasz wiec czlowieka blednie zamiast powiedziec wprost, ze sie myli?

  ———————-

  Panie SAP, Bylo sobie Jedno Objawienie – Wiara, ktora jest Chyrustus – Bog, ktory przybral Cialo, bo mial dosyc patrzenia na nas, ktorych stworzyl, ktorzy bladza, miotaja sie.

  Chrystus swoim zyciem I Slowami przekazal cala Prawde o Nas, o sobie, ktora my ludzie jestesmy zrozumiec w stanie.

  Waska jest droga , ktora prowadzi do NIEBA a jest nie Chrystus – co oznacza, ze Pan, ja I inni mamy w obowiazku Chrystusa Reprezentowac. To jest nasze Prawo rowniez, ktore Nam Chrystus Dal.

  Reprezentowac Chrystusa, to oznacza mowic jego slowami I czynic tak jak by oc sam czynil. Tylko takie postepowanie moze dac szanse dla Boydara Corki, reszta lezy w jej rekach I sercu, bo Bog juz jej Dal, ona tylko musi wyciagnac rece I oddac swoje serce.

  To dlatego Istotne jest poznac Kim jest Chrystus – poznanie daje nam Swieta Tradycja-Magisterium Koscila Swietego, Zywoty Swietych.

  Zydomasoneria produkuje nam juz Falszywych Swietych I Zmienia Tradycje, odbiera nam ja.

  SAP – Spiesz sie poznac Swieta Tradycje, jezeli chesz cokolwiek dobrego dla siebie I innych zrobic na tej ziemi.

  To taka moja rada do Pana. Chcesz , odrzuc ja, chcesz, to wsluchaj sie I zacznij dzialac.

 232. Boydar said

  Panie JO, daj Pan spokój. Problemat urodzenia czarnego bachorka przez białą lady, mającą białego męża i czyste sumienie, wydaje się Pana przerastać, sądząc z (226).

 233. Boydar said

  Wziąłem z Pana SAP’a to, co było dobre, i co było na wierzchu. Tego, co teoretycznie mogło być pod spodem, udałem że nie widzę. To nie była prywatna korespondencja. Panu się wszystko z Lolkiem kojarzy, mnie też, ale to nie powód aby dobre słowo odtrącać. Sztuką jest, obracać zło na dobro. Nie miałem i nie mam pewności, czy Pan SAP zdaje sobie sprawę z możliwej interpretacji; zdecydowana większość czytających na pewno nie. Nam jest potrzebna obecnie armia, 10%, aż tak wybredny jak Pan sugeruje, nie będę. Inaczej na ikony nie uzbieram.

 234. Boydar said

  „Wyślij kurę… na Madagaskar!” – „… Ta wyspa kojarzy nam się z animowanymi bajkami …”.

  Jak komu, proszę księdza. Bardzo słuszna akcja, jestem za, tylko czemu dopiero teraz wdrożona, po osiemdziesięciu latach.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Wyslij-kure-na-Madagaskar-Niezwykla-akcja-ksiedza-z-Poznania,wid,17644829,wiadomosc.html?ticaid=115172&_ticrsn=3

 235. http://www.wandaluzja.com/?p=p_358&sName=swidnik
  A i r b u s X6

  Takich ze śmigłem ODPYCHOWYM w D. było już KILKA. a po raz pierwszy pokazano mi to jako KONTRĘ mego Aerobusa na PWr. Ma to szybkość DO 440 km/h, czyli dużo mniejszą od Aerobusa a poza tym Przeciwobrotowe śmigła odpychowe Aerobusa są NOŚNE i STEROWE, co potęguje Nośność, Sterowność i BEZPIECZEŃSTWO.
  X6 na 200 osób byłby Dziwadłem, natomiast Aerobus na 400 osób to Normalka.

 236. gość said

  Doradca Putina: poważnie myślicie, że chcemy rozpętać wojnę z NATO? Czy my jesteśmy samobójcami?

  Szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow w wywiadzie dla The Financial Times uważa, że stwierdzenia o spodziewanej agresji Rosji na państwa bałtyckie to oznaka zaburzeń psychologicznych. Jednocześnie krytycznie ocenił kwestię przed składowania ciężkiej broni w krajach Europy Wschodniej.

  Według Iwanowa wypowiedzi oskarżające Rosję o militarną agresywność są „zabawne”. „To zaburzenia psychologiczne i obsesja na punkcie pomysłu, że Rosja najedzie kraje bałtyckie. To jest chore” – powiedział doradca Putina. Jego zdaniem kraje te nagłaśniają tę sprawę, by otrzymać pieniądze z NATO, zaś możliwość inwazji jest zupełnie nieprawdopodobna: „Czy wy poważnie myślicie, że chcemy rozpętać wojnę z NATO? Czy my jesteśmy samobójcami? Po co by nam to było?”

  Czytaj dalej:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/doradca-putina-powaznie-myslicie-ze-chcemy-rozpetac-wojne-z-nato-czy-my-jestesmy-samobojcami

 237. JO said

  ad.229. Pan stosuje chechlackie metody, Boydar…to nie jest uczciwe…

 238. wanderer said

  Faktem jest, ja również zrobiłem wielkie oczy na wpis Pana Zbigniewa w komentarzu 190 i 191

 239. JO said

  re.234. ..wycofuje zdanie..- zle zrozumialem 🙂

 240. JO said

  ad.235. To sie nazywa ZAWISC I NIENAWISZC obleczona mina aniolka na bazie ideii dobra Gajowego.

  Falszywy czlowiek.

 241. Boydar said

  Panie JO

  Czy Pan Gajowy jest dobry czy nie, trudno oceniać. Jeżeli sądzić po stosunku do kocinek, to musi być przyzwoitym Gościem. Na pewno natomiast jest uczciwy. W najlepszym tego słowa znaczeniu i są na to niepodważalne, liczne nad wyraz dowody. Mnie osobiście nic więcej od drugiego człowieka nie potrzeba. Moja Mama mawia, że zamiast dziesięciu przykazań, wystarczyło by jedno – NIE KŁAM. Ale Mamy różne rzeczy czasem mówią 🙂

  A jeśli Panu Zbigniewowi zwyczajnie i po ludzku zaczynają puszczać nerwy ? Rzeczami nieistotnymi na ogół się nie denerwujemy …

 242. JO said

  ad.238. Wystarczy jedno slowo – „przepraszam” …

 243. JO said

  Pan Roman K w Gajowce ostatnio wpisami podkreslal, ze Postokraglostolowe Rzady w III RP nie reprezentuja Polskiego Narodu.

  Czyli mala grupa osob moze reprezentowac Narod.

  Jednak w Sejmie I Senacie sa Zydzi , a to nie jest Polski Narod, bo nie ta krew I nie ta Dusza.

  W Sejmie I w Senacie I na krzesle Prezydenta sa Masoni, a to nie ta Dusza, jezeli nawet, dzies jest kropla polskiej Krwi.

  Tradycjonalisci w Gajowce sa Krwi Polskiej I o Duszy Polskiej. Niewatpliwie my mamy prawo reprezentowac Narod, gdyz bedac Ortodoksami/Tradycyjnymi Katolikami jestesmy Swiadoma czescia Polskiego Narodu – Jego Elita.

  To dlatego przeprowadzamy Akcje Ikony, by wyrazic sie w Imieniu Narodu Polskiego do Narodu Rosyjskiego tak, jak to sam Pan Bog chce bysmy sie do Rosjan zwrocili.

  Nie Zydzi tym razem!

  NIe masoni tym razem beda mowic w naszym Imieniu ale MY POLACY do Rosjan.

 244. Boydar said

  Pan zapomina, że to szczególnie publiczny „proces”. I to widzowie głosują wyrok 🙂

  Tak naprawdę, to Oni są najważniejsi, nie JO, Kozioł czy Boydar.

 245. Nemo said

  Karmię się duchowością sprzed Soboru Watykańskiego II – ks. Jan Kaczkowski w Łasku

 246. JO said

  ad.245. Nemo, a Pan to nie za Akcja Ikony?
  Jezeli tak, to potrzebujemy Pana wplaty – 5 funciakow czy 10 ?

 247. KOR said

  @ 223 revers said; …. o Franciszku..

  Franciszek, dyplomowany chemik, ma rację, bo Wszechswiat nie powstał jak bajają talmudysci, ale 14,7 miliarda lat temu, po wypowiedzeniu przez Stwórcę rozkazu: fiat lux

  Georges-Henri Lemaître (ur. 17 lipca 1894 w Charleroi, zm. 20 czerwca 1966 w Leuven) – belgijski ksiądz katolicki i astronom, jeden ze współtwórców współczesnej kosmologii relatywistycznej. Jako pierwszy zastosował w kosmologii fizykę kwantową, stworzył hipotezę Wielkiego Wybuchu (nazywał ją Hipotezą Pierwotnego Atomu). Przewidział istnienie promieniowania reliktowego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Georges_Lema%C3%AEtre

  W 1965 roku amerykańscy astrofizycy Arno Allan Penzias i Robert Woodrow Wilson, podczas prób nowej anteny do odbioru o długości fali około 3 cm, wykryli istnienie fal docierających do anteny z każdego kierunku. Spostrzeżenie zostało potwierdzone w zakresie długości fal od 0,6 mm do 60 cm, a jego natężenie odpowiadało „promieniowaniu cieplnemu”, odpowiadającego temperaturze 3 K. Obserwatorzy otrzymali za swoje odkrycie Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w roku 1978.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofalowe_promieniowanie_t%C5%82a

  Mikrofalowe promieniowanie tła
  http://www.wiw.pl/astronomia/1106-kosmologia.asp

  Nie dajcie się zwieść różnym propagandowym pediom, które starają się wyeliminować postulat Lemaître’a, lub doczepić do tego innych odkrywców.

 248. Marucha said

  Re 229:
  1. Nie wiem, kogo ma Pan na myśli, mówiąc o moim przełożonym.
  2. Nie rozumiem powodów Pańskich ataków i insynuacji wobec p. Zbyszka Kozioła.

 249. vortex said

  Za ONET.

  „Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim wskazał gen. Marka Tomaszyckiego na kandydata na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny.”

  Mało znam te układy wojskowe. Tylko zauważyłem że oni przez ostatnie lata mocno tam kopali w tych systemach dowodzenia, a ja nie bardzo rozumie o co chodziło w tym kopaniu. Jest dla mnie niemal pewne że to nie Polak i polski patriota, tylko człowiek wprost na służbie CIA i Mossad. Tutaj jego wystąpienie z 2013 roku, tak niedługo przed Majdanem awansował wtedy ma ważną pozycję ( został wtedy dowódcą operacyjnym sił zbrojnych, tylko co to za pozycja jest tak naprawdę?). To chyba nie był przypadek.

 250. JO said

  ad.248. 🙂
  Moj Drogi Panie Gajowy. Grupa 0 jest slepa, bo widzi tylko kolory czarne I biale.

  Pan nie rozumie atakow na Pana Zbigiewa? Przeciez wszyscy widza, ze to Pan Zbigniew Atakuje mnie. Jednak Pan tego nie widzi, bo jest Pan grupa 0. Pan potrzebuje grupy A, by widziec i to dlatego ma Pan za przyjaciela Romana K…

  Niech ktorys z grupy A wujasni Panu Gajowemu, by rozumial. Apeluje.

 251. marrkerr said

  re 248
  Niektóre wypowiedzi czytałem kilkukrotnie, ale nie zrozumiałem skąd te różne anse i kwasy. Zacząłem już nawet podejrzewać, że panowie może znają się z realu, albo to jakieś zaszłe sprawy. Szkoda tylko miejsca w Gajówce na takie dyrdymały.

 252. JO said

  ad.251. Pan raczy zartowac nazywajac zaufanie dyrdymalami. Jezeli zaufanie zostalo nadwyrezone, to musi albo byc sprawa wyjasniona , albo nie ma zaufania, nie ma rozmowy z osoba, ktora jest zwykla gnida.

  Czy z gnida Pan by rozmawial, sidzial przy jednym stole?
  Chyba nie, wiec prosze uwazac na swoje uwagi. Lepiej milczec, jezeli sie nie jest w temacie.

 253. JO said

  ad.251. Problem oczywiscie dotyczy Pana Zbigniewa K, wzglednie tez Panow Nick oraz Listwy.

  ————————–

  Ja nie mam problemu z Panem Gajowym – to tak dla jasnosci rzeczy.
  Uwazam tez, ze Pan Gajowy nie ma problemu wiekszego ze mna. Nasze utarczki slowne (Gajowy – Jo) to zwykla roznica charakterow I sposobu percepcji ciala na niektore tematy, ktore sa w taki typowy sposob wyjasniane.

  Zwykle „tam takie,, gdzie drawa rabia tam drzazgi leca..”

 254. Marucha said

  Re 250:
  Jest rzeczą dość zabawną, iż to mnie – a nie sobie – przypisuje Pan widzenie świata w czarno-białych kolorach… nie będę dalej rozwijał tego tematu, bo każdy chyba widzi, jak jest.

  Trudno mi teraz wnikać, kto pierwszy zaatakował, Pan, czy p. Zbigniew.
  Pozostaje faktem, iż jednak broni Pana obecności w gajówce.

 255. Boydar said

  To moja wina, to ja napisałem, że nie będę płakał jak JO pancerfausta zaliczy od kogoś. A Zbychu tylko dołożył do pieca 🙂

 256. NICK said

  Grupowe (krwi) zabobony.
  Hi, hi.

 257. wanderer said

  re.254 Pan Marucha

  Delikatnie zauwaze: „Uwal pan jego. Nikt pretensji mieć nie będzie”

  Broni?

  Nie tylko to napisał. Opuścił Pan poprzednie zdanie.
  Admin

 258. JO said

  ad.254. Prosze mi przeslac swoj adres, lub jakikolwiek adres, bym mogl przeslac moja ksiazke Panu. Naprawde warto ja miec. Przeczyta Pan I zrozumie o co chodzi.

  A chidzi w wielkim sk-cie o to, ze my, majac rozne grupy hormonalne , grupy krwi, bilogiczne grupy oraz zapewne o wiele wiecej rzeczy, ktorych jeszcze nie poznalismy klasyfikowac nas ludzi mozemy na wlasnie grupy ludzi, o podobnych wlasciwosciach.

  Grupa 0 to sa ludzie Liderzy, umysly scisle. W Gajowce to jest Pan I Pan Listwa.

  Sa tez zerowkami podobno Nick – ale to chyba biologiczna grupa inna niz Pan I Listwa I to powoduje, ze zachowuje sie inaczej, choc jego umysl jest tez scisly – ma przeciez ostre oko, ostry /wyostrzony umysl. Jednak cala postac jest odchylona od Idealu, ze tak powiem, ktory przedstawia Pan, Listwa , czy Biskup Williamson, bo jak sadze gora bierze jego grupa Biologiczna I pewnie cos jeszcze.

  Nie mniej – grupy 0, choc moga byc geniuszami tawet, to maja pewna skaze – wieksza badz mniejsza w nasileniu – „widza czarne kolory I biale” nie widza niczego pomiedzy.

  Pan, Panie Gajowy, ma te skaze niewielka ale ma. Jest Panu ciezko widziec to co widzi I przekazuje grupa A .

  Ciekawe jest, ze ludzie o tej skazie , podswiadomie czuja swoja ulomnosc I kojarza sie w zwiazku malzenskim z grupa A – niech Pan sprawdzi grupe krwi Zony.

  Grupa A „widzi” roznymi kolorami swiat I te kolory sa potrzebne by przekazala grupie 0, by ta mogla podjac NAJLEPSZA decyzje uzywajac swoich talentow.

  Pan Listwa jest geniuszem, ale ma wielka skaze. Co najgorsze on sie przed samym soba nie potrafi przyznac do tej skazyn nie rozpoznaje jej. A jak ja jemu wytknalem ja w specyficzny sposob, to sie facet obrazil I zaczal mnie atakowac… Ano to tez jest reakcja klasyczna, bo grupa 0, ci geniusze NIECIERPIA slow Krytyki. Jasne , ze niecierpia, bo wiedza, ze ich umysl jest na bbb wysokim poziomi dzialania – znacie swoja mocna strone b dobrze.

  Warto jednak nie tylko znac swoje mocne strony ale w tym poznac to co jest w was slabe. To uczyni was uzyteczniejszym.

  Teraz Listwa siedzi w swojej norze I kisi sie aprzeciez z takim mozgiem, mozliwosciami on by mogl wiele zdzialac a tak – NIC procz, madrego, ale tylko gadania.

 259. Boydar said

  Głosuj na Dudę !

  http://aleseriale.pl/title,I-Festiwal-Polskich-Seriali,wid,151788,wiadomosc.html?ticaid=515175

  Szybka wypłata, jak na Służewcu 🙂

 260. JO said

  ad.225. Pan tez reaguje klasycznie dla zerowki, choc sie Pan maskuje, ale ja WIDZE 🙂

  Pana chchlackie ataki na mnie, tak by nikt nie zauwazyl sa wynikiem tego, ze Pana nieco zestresowalem I Pana organism nie moze tego przelknac. Zerowki sa pamietliwe jak KON I jak Pana inteligencja wyczuje , ze jest dobry moment by mi sie odplacic pieknym za nadobne tak by nikt nie widzial jego zdaniem, to mi Pan przyklada.

  🙂

  Ja widze, Boydar..”I notuje” :)))

 261. JO said

  To o czym napisalem to nie czarymary I wrozenie z fusow – to prawdziwa , niesamowicie wazna MEDYCYNA/NAUKA

  Te wiedze uni znaja, uzywaja I chowaja przed nami!

 262. Boydar said

  „… bo grupa 0 /…/ NIE CIERPIĄ słów Krytyki …”

  Moja Matka ma zero, mój Ojciec miał zero, ja mam zero. Żadna krytyka mnie nie rusza. Jestem bardziej zarozumiały niż zerowy 🙂

 263. Marucha said

  Re 258:
  Powtórzę to, co napisałem w #254:
  Jest rzeczą dość zabawną, iż to mnie – a nie sobie – przypisuje Pan widzenie świata w czarno-białych kolorach…

  Pan, który ma – dla przykładu – tendencję do klasyfikowania kobiet na święte i prostytutki. Pan, który z przedziwną łatwością potępia innych.
  Doprawdy, trudno jest znaleźć w gajówce osobę tak ślepą na oczywistości, jak Pan.

 264. Boydar said

  Ooooo, tu Pan Gajowy to już przegiął. Pani Marta czy Pan Easy mogą się słusznie poczuć urażeni 🙂

  Panie JO, Pan sobie dopisuje z powietrza jak banki. Ja bynajmniej wcale pamiętliwy nie jestem. A jeśli nawet nieco, to tylko gdy ktoś uparcie twierdzi, że dwa a dwa to koło pięciu.

  Pani Marta to istotnie ciężki przypadek, tego samego kalibru, co p. JO. Może i gorszy.
  Pan Easy w zasadzie był w porządku. Jakaś klapka mu się otworzyła w związku z wiara…
  Admin

 265. Widzę, że znowu moje nazwisko tu lata wokół.

  Nie obrażałem pana, panie JO, w ten sposób jak pan to robi w stosunku do mnie. Cóż, z niektórymi ludźmi istotnie nie da się rozmawiać. Dlatego nawet bronić się zamiaru nie mam, tym bardziej że to jedynie zamula Gajówkę. Panu JO radziłbym jednak skonsultować swój stan z jakimś dobrym psychiatrą, bo odczuwam u niego niebezpieczne objawy.

 266. JO said

  ad.263.
  To dysleksja tylko, Panie Gajowy. Smutne, ale prawdziwe. By zyc potrafic z ta przypadloscia ide oficjalnie na skr-ty. Nie oznacza, ze nie „widze” w wlasciwy dla mojej grupy kwi sposob. Te sposob jest zamazany dysleksja, ktora jezeli jest z extremalnej sytuacji w tym „tematowej” powoduje, ze dzialam jak to Boydar opsal wyzej ” z automatu”.

  Coz, kazdy ma ulomnosci a przeciez mozemy tylko dzialac wspolnie, jezeli kazdy bedzie kazdemu te ulomnosci pomagal nosic.

  Warto je rozumiec przez pryzmat wiedzy, ktora probuje przekazac. Ta wiedz wspaniale wpisuje sie w wykladnie Sw Magisterium, gdyz mowi o naszego ciala namietnosciach – reakcjach, nad ktorymi przeciez musimy panowac.

  Wiedza, ktora mam ma baze ROZUMOWA oparta na Madrosci, a wiec jest tak, jak Sam Pan Bog powiedziel, ze jego lud upada z braku wiedzy/wiary.

  Pan zna mechanike, fizyke, moze chemia a ja znam Medycyne.

  Warto poznac siebie z tej medycznej strony, ktora mozna przelozyc na chemia a chemia na fizyke jak ktos chce.

  Chodzi o to by uzywajac swoje talent w oparciu o wiedze – panowac nad Soba, poznac siebie, kontrolowac I ustawic tak, jak sam Pan Bog tego by chcial, ku jego chwale.

  To dlatego Zydomasoneria likwiduje jakakolwiek nauke a w szczegolnosci prawdziwa Medycyne

 267. JO said

  ad.265. Grupe A krwi przyznanie sie do winy I przeprosiny przez Gardlo przychodza ciezko – Pan jest tego dowodem.

  Grupa A krwi „zawsze” jest niewinna :))))

 268. JO said

  Panie Zbyszku, ja „widze” ja RENTGEN, nie tylko dlatego, ze mam Medyczna wiedze , o ktore wspominam, ale takim mnie czyms Pan Bog obdarzyl co jest czasem blogoslawienstwem ale w tym czasem ciezarem.

  Warto sie zastanowic co sie pisze w mojej obecnosci, jak sie zachowuje..bo niemalze nic nie przejdzie bez „dotkniecia promieniami”, ktore obnazaja czlowieka Dusze.

 269. Boydar said

  A jak coś duszy nie ma ???

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prymas-Polak-o-Swiatowych-Dniach-Mlodziezy-oczekujemy-ze-wzbudza-entuzjazm-wiary,wid,17653059,wiadomosc.html?ticaid=115175&_ticrsn=3

 270. JO said

  ad.269. To tez widze, ze „jej nie ma” 🙂

 271. Boydar said

  Panie JO, ja się chcę z Panem zaprzyjaźnić, jestem mężczyzną i mam grupę zero Rh+. Sądzi Pan, że „to” ma przyszłość ?

  http://kobieta.onet.pl/ciekawostki/mezczyzna-ktory-zaprzyjaznil-sie-z-krokodylem-zobacz-ich-nagranie/9wpxrp

 272. JO said

  ad.271. Wszystko jest w Pana rekach, Panie Boydar. Grupa A potrzebuje Prawdziwych Przyjaciol! ( nawet jezeli jest „krokodylem”)

 273. NICK said

  Opanuj się Pan. Ludzie to czytają. Wyobrażam sobie twarze przed monitorem.
  Bez hi, hi.

 274. wanderer said

  Panie JO
  Tak przy okazji chcialbym Pana zapytac, bo mam zamiar zabrac szczurka ze soba na wakacje, wiem ze nie musze go szczepic ani czipowac, ale czy musze go zglaszac na granicy jak bede wyjezdzal i wracal do UK? Nadmienie ze jade autem. Na stroniach oficjalnych pisza, ze nie trzeba zadnej kwarantanny, ale tez roznie slyszale. Moze Pan ma jakies pewne praktyczne informacje?

 275. JO said

  ad.274. Po Europie , to sadze ze nie jest Panu szczurkowi zaden document potrzebny. Podobno jadac do Anglii rowniez, ale tu nie jestem tak pewien. Spytalem sie kolegi I on sadzi, ze nie trzeba nic. Inny znow doradzil, by trzymac go w kieszeni I ni epokazywac nikomu…
  Anglia to jednak dziwny kraj…

Sorry, the comment form is closed at this time.