Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Gotowanie żywej żaby…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Powstanie raport PE w sprawie grabieży polskiej ziemi!

Posted by Marucha w dniu 2015-06-30 (Wtorek)

Nie rozumiem, dlaczego Parlament Jewropejski miałby bronić polskiej ziemi, ale niech będzie. Zresztą zapewne chodzi o to, że polską ziemię wykupili nielegalnie nie ci, co powinni – admin

RMF wstrząśnięte ! Nie do wiary! PE zamierza bronić polskiej ziemi!

Mnie jednak nie dziwi ten „wstrząs” RMF, w końcu jego głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH.
Niemieckie media, które zdominowały cały rynek polski na pewno są wstrząśnięte tym faktem i to tak bardzo, że ich zatkało i zaległa cisza.

Jak to możliwe, że takie upokorzenie dla wszystkich Polaków, zostało po raz kolejny przykryte ciszą? Niemiecką ciszą… groźną …
Zaglądam na onety, cisza… w telewizji… cisza.
Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało…

Zapowiedź raportu to efekt przedstawionego w ostatnią środę w Parlamencie Europejskim raportu holenderskich ekspertów, z którego wynika, że około 200 tys. hektarów ziemi w Polsce zostało nielegalnie wykupionych przez różnego rodzaju unijne firmy czy fundusze w celach spekulacyjnych.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, po raz pierwszy te dane w oficjalnym, unijnym dokumencie podał członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Kaul Nurm. Przez długie lata o tym nie mówiono i nikt nie chciał poważnie tego traktować – powiedział w rozmowie z dziennikarką RMF FM. Nurm nazwał „zwycięstwem” fakt, że powstanie raport europarlamentu w tej sprawie. Tylko w ten sposób będzie można coś wymusić na Komisji Europejskiej i państwach członkowskich – dodaje.

Informacje, że powstanie raport w sprawie grabieży ziemi potwierdził w rozmowie z naszą dziennikarką szef komisji rolnej europarlamentu Czesław Siekierski z PSL. Będzie to tzw. raport z własnej inicjatywy, czyli nielegislacyjny, ale mający znaczenie polityczne, wywierający presję na pozostałe europejskie instytucje.

Zdaniem Siekierskiego, w stanowisku europarlamentu powinno się znaleźć stwierdzenie, że ziemia nie jest zwyczajnym towarem, bo nie jest nieograniczona. W związku z tym należy także spojrzeć inaczej na unijną zasadę swobodnego przepływu towarów czy kapitału. Według europosła w dokumencie PE trzeba będzie zweryfikować również dane na temat masowego wykupu ziemi.

Czytaj więcej na rmf24.pl

Kaul Nurm wyraźnie stwierdził, że „Przez długie lata o tym nie mówiono i nikt nie chciał tego poważnie traktować”. Na pewno nie chciał, przede wszystkim nie tutaj, w Polsce, gdzie tej grabieży dokonano. Czytałam dużo wcześniej, że te 200 tys. hektarów ziemi to jest liczba bardzo zaniżona.

Nasi rolnicy tak w 2013 roku jak i teraz wciąż protestują, blokada dróg, Zielone Miasteczko w Warszawie… i co? Nic się nie stało Polacy… !!!!

Czesław Siekierski jest szefem tej komisji w PE i członkiem PSL, partii, która rządzi w układzie z PO od ośmiu lat.

Teraz się okazało, że przed jesiennymi wyborami będzie ustawa o ochronie polskiej ziemi, a Piechociński grozi. W sobotę Piechociński zapowiedział, że PSL nie wejdzie w koalicję z żadnym ugrupowaniem, które ustawy nie poprze. Podkreślił, że dla PSL to projekt kluczowy. Ludowcy pracowali nad ustawą w resorcie rolnictwa, choć w ramach rządu tych prac nie ukończyli. Do Sejmu projekt wprowadził, w zeszłym roku, poseł PSL Stanisław Kalemba – były minister rolnictwa.

Zobacz wpolityce.pl

W/w artykuł jest sprzed kilku godzin, ale okazuje się, że temat raportu PE o grabieży polskiej ziemi, przypomnijmy, w raporcie ma być podkreślone, że proceder ten trwał od wielu lat, otóż ten temat już spadł.
Teraz najważniejsze jest, który projekt lepszy, czy PiS czy PSL.

Chodzi o to, żeby jego główne przesłanie, że grabież odbywała się niepodzielnie przez lata, za rządów i SLD i PiS i PO-PSL – nie przedostała się do świadomości „Polaka nic się nie stało”.

Panie Piechociński, czy kolega klubowy, Czesław Siekierski z PE nie poinformował pana, że na cały świat właśnie idzie informacja o grabieży polskiej ziemi?

Tajemnicą poliszynela jest, że Agencja Nieruchomości Rolnych jest prawie całkowicie w łapskach działaczy PSL.

Nie spodziewam się żadnej należytej ochrony po tej ustawie.

Posłowie, którzy w nocy głosowali nad sprzedażą polskich lasów, bez wiedzy Polaków ustalają jakieś nikczemne odszkodowania dla żydów a swoje państwo mają w pogardzie, tacy posłowie na pewno nie przeprowadzą ustawy realnie zabezpieczającej polską ziemię.

To hańba dla wszystkich, że holenderscy eksperci sporządzają raport o złodziejskim państwie polskim, które udaje teraz patriotów, dla mnie i milionów Polaków to jest wciąż niepojęte, jak to możliwe, że bandyci rządzą i mają się dobrze.

Skradziono już wszystko co było na powierzchni, ale została jeszcze tylko ziemia… baaardzo bogata ziemia.

Szacunkowo największe w Polsce są pokłady węgla kamiennego, węgla brunatnego, soli kamiennej, rud miedzi, cynku i ołowiu. Cały czas trwają badania geologiczne nad odkryciem nowych złóż i rozpoczęciem eksploatacji, gdyż posiadanie własnych zasobów surowcowych daje dużą niezależność dla kraju i obniża koszty rozwoju gałęzi przemysłowych, które wykorzystują surowce mineralne. Taka niezależność Polski jest możliwa zwłaszcza przy wykorzystaniu pokładów węgla kamiennego i węgla brunatnego, które są wykorzystywane w przemyśle energetycznym i hutnictwie.
…………………………………..
Największe zagłębie wydobycia miedzi to Zagłębie Lubińsko-Głogowskie (największe wśród krajów europejskich); miedź jest wydobywana w kopalniach zlokalizowanych w: Polkowicach, Rudnej, Lubinie, Sieroszowicach. Poza Zagłębiem Lubińsko-Głogowskim miedź jest wydobywana (na mniejszą skalę) na Przedgórzu Sudeckim, rejonie Bolesławca i Złotoryi (województwo dolnośląskie) oraz w Górach Świętokrzyskich.
…………………………………..
Rudy cynku i ołowiu (zazwyczaj występujące razem) to następne surowce metaliczne występujące w Polsce; wydobywane przede wszystkim na Wyżynie Śląskiej w rejonie Olkusza (największe złoża), Trzebini, Bytomia, Piekar Śląskich. Zaletą złóż cynku i ołowiu jest zaleganie na małych głębokościach rzędu 50-400 metrów pod ziemią, skupione w tzw. gniazdach, dzięki czemu koszty eksploatacji są niewielkie. Zazwyczaj z rudami ołowiu i cynku występują złoża srebra i kadmu.
…………………………………..
Dla gospodarki polskiej duże znaczenie odgrywa sól potasowa. Rejony wydobycia to przede wszystkim Kłodawa i Wejherowo.
…………………………………..
Kolejny surowiec chemiczny — siarka, współcześnie prawie w ogóle nie jest wydobywany, pomimo dużych złóż
…………………………………..
Jako najważniejsze surowce skalne należy wymienić: gliny, wapienie, piasek szklarski, lessy, kaolin, iły, piaski. Surowce skalne są eksploatowane w kamieniołomach, oto najważniejsze regiony geograficzne wydobycia w Polsce:
Sudety i Przedgórze Sudeckie (zwłaszcza kamieniołom w Jaworznie, Strzegomiu, Strzelinie)
Góry Świętokrzyskie (kamieniołom w Kielcach-Kadzielnia, Skarżysku-Kamiennej)
Wyżyna Krakowsko-Częstochowska (kamieniołom w Krzeszowicach, Ogrodzieńcu)
Niecka Nidy (pokłady gipsu)
Nizina Śląska (cały obszar bogaty w pokłady wapieni)
Wyżyna Lubelska (pokłady kredy piszącej i margli).
…………………………………..
· glin — samodzielne pokłady glin spotykane są na terenie województwa podkarpackiego w rejonie miejscowości Ropczyce, służą do produkcji wyrobów ogniotrwałych;
· wapienie — zalegają głównie w województwie świętokrzyskim — około 40% całego wydobycia w Polsce
Zobacz geografia.na6.pl

W świetle powyższego zastanawiam się w jakim celu istnieje jeszcze państwo polskie?
Jakiej a właściwie czyjej ziemi mamy w ogóle bronić?

Ta porażająca prawda niedługo dotrze do wszystkich Polaków, że nasza Ojczyzna nie wymaga już ani obrony ani ofiar, to wszystko jest już niepotrzebne, ta ziemia nie potrzebuje już krwi niczyjej, właśnie odbywa się jej „pokojowa grabież”.

Źródło: niepoprawni.pl
http://alexjones.pl

Komentarzy 14 do “Powstanie raport PE w sprawie grabieży polskiej ziemi!”

 1. Guła said

  Ten sam numer co ze sprzedażą spekulacyjną gruntów pod budowę autostrad. Rząd zapłacił spekulantom po spekulacyjnych cenach i siur. Wyli wszyscy i co z tego?
  Najzabawniejszym jest fakt znajomości lokalizacji budowy przyszłych dróg. Kto dziś o tym pamięta. Kto się upomni?

 2. Guła said

  A co do tematu to Donald komisji pomorze ustalić zestawienie. Kto, komu, ile i za ile.

 3. HDKK said

  Panie Guła!

  POMOŻE!

  Donaldo z Pomorza może pomoże.

  Pamięta Pan taki przedwojenny RAP? Pojedziemy na Pomorze, jak Pomorze nie pomoże to pomoże może morze, a jak morze nie pomoże, to pomoże może Gdańsk.

 4. HDKK said

  W oddzielnym akapicie. W jaki sposób spółki zagraniczne mogły nabyć 200 tys ha ziemi w celach spekulacyjnych, skoro ustawa o wolnym obrocie ziemią ma wejść w życie dopiero za rok?

  Dygresja, może na temat, a może nie.

  Na dzień dzisiejszy kupujmy nieruchomości na Kubie. I to szybko. Wspomnicie moje słowa, gdy będzie za późno.

  Nabywają poprzez tzw. słupy – admin

 5. Zbyszko said

  Co tam 200tyś ha. Podobno na Pomorzu Zachodnim wykupiono już na słupy, ok 0,5mln ha…

 6. Moher49 said

  Winnych wyłapać i rozstrzelać !.

 7. Guła said

  HDKK bywajet Szanowny Panie

 8. plausi said

  Kontorla żywności

  Kontorla żywności jest jednym z najważniejszych narzędzi panowania, obok kontroli wody i infrastruktury. w tych ostatnich specjalizuje się n.p. VEOLIA, na co od lat zwracamy uwagę  w tym forum.

  Woda i żywność pozwala panującym wpływać na stan biologiczny kontrolowanej populacji, znany jest dobrze przypadek systematycznej dehydratyzacji mieszkańców okupywanego przez siły żydowskie palestyńskiego Dżaninu (patrz n.p. ang. Wikipedia „Battle of Jenin”).

  Jak doświadczenia w obozach koncentracyjnych wykazały, pierwsze w ub. stuleciu były „concentration camps” imperium brytyjskiego dla białej ludności burskiej, ograniczenie żywności pozwala w takim stopniu osłabić biologicznie organizm, że osobnik umiera czy to w efekcie choroby, czy po prostu wycieńczenia. Nazistowskie obozy koncentracyjne miały planować średni pobyt więźnia w obozie na trzy miesiące, o ile nasze źródło jest wiarygodne, do czego dostosowana była racja żywności..

  Czy chodzi o Indonezję, Mali, czy w końcu bliską sercu krainę U, we wszystkich tych zjawiskach ważnym przedmiotem zainteresowania tzw. „inwestorów” jest ziemia uprawna. Znamiennym jest przy tym, że procesy przywłaszczania ziemi uprawnej zawsze są przeprowadzane pod nadzorem grup przestępczych, raz są to dyktatorzy (Mali), raz oligarchowie (Ukraina), czy po prostu rządy (Indonezja czy choćby Polska).

  „w Polsce zostało nielegalnie wykupionych ” to sformułowanie zaskakuje nieco, bowiem w Polsce odbywa się sprzedaż gruntów ornych obcokrajowcom całkiem legalnie, o ile MSW wyrazi na to zgodę, co przy rozwiniętej demokracji w Polsce, którą cechuje niebywała korupcja, nie powinno stanowić problemu. Zresztą od roku 2017 odpada także warunek zgody MSW.

  Coś może być z tą „spekulacją” na rzeczy, bo skoro chodzi o „holenderskich ekspertów”, którzy reprezentują holenderskie koncerny agrarne, to jest możliwe, że
  „holendrzy” otrzymali spekulatywną ofertę na grunt orny od jakichś nie-„holenderskich” spekulantów, które „holenderscy” spekulanci produktów żywnościowych chcieliby chętnie po niższej cenie, a najlepiej za półdarmo..

  Jak widać plan Sorosa-Balcerowicza pod nazwą „Grabież Polski” jest kontynuowany.

  Wracając do tematu, „inwestorzy”, których my określamy jako MWF, ostrzą jak widać noże do rzezi ludzkości.

  Tekst, co prawda na marginesie, porusza jeden z naprawdę ważnych tematów, przy których bledną codzienne doniesienia do mało rozpoznawalnych kleksów. Ale jak to z ważnymi tematami, nie są w stanie konkurować z banalnymi doniesieniami, duperele bowiem, zawsze znajdują szerszą publikę, jak sprawy ważkie. Na to zjawisko zwracaliśmy dopiero co uwagę w temacie „Nadszedł czas rozdawania”.

 9. Dzonyy said

  Ale że RMF o tym trąbi? Taka komercja pierwszej wody? Ja tego nie słucham, bo dno okrutne radiowe. Skoro trąbi, to taki rozkaz padł, parafrazując redaktora Michalkiewicza. A skoro padł, to coś jest na rzeczy. Kogoś trzeba ostrzec. Na pewno nie gojów, tu musi być drugie dno.

 10. Zbyszko said

  Dzonyy @8 chyba masz rację

 11. ENKI said

  Dr Filip Adwent, nasz europoseł: w książce „Dlaczego UE jest zgubą dla Polski”(s.91) :
  W r. 1998 ok.2,7 mln ha polskiej ziemi należało do cudzoziemców. Jest to obszar 270 na 100 km!
  W 2002 r ta ilość wzrosła – co najmniej – do 5 mln ha, po zliberalizowaniu obrotu nieruchomościami.
  Obszar ten, NALEŻĄCY DO OBCYCH 5 mln ha, to POŁOWA POWIERZCHNI ZIEM ODZYSKANYCH!
  To jest JEDNA SZÓSTA POWIERZCHNI POLSKI!

  Państwo istnieje dopóty, dopóki zdolne jest bronić swoich interesów , spełniać swoją rację stanu.
  Jeżeli państwo nie jest zdolne obstawać przy swoich celach, a posłuszne jest innym ośrodkom władzy,
  wtedy upada, przestaje istnieć, zostaje przejęte, skolonizowane.

  Warto przypomnieć artykuł: / Posted by Marucha w dniu 2014-04-30 / Czy przeciw Polsce toczy się wojna?
  Prof. Fryderyk Joliot-Curie w 1947 r.: „Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa.”
  Po przeczytaniu, przemyśleniu, niech każdy samodzielnie odpowie sobie na pytania: czy Polska stoczyła wojnę? z kim? i z jakim skutkiem?

 12. Plausi said

  „Silent War”

  @ENKI,12: „Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną”

  Ten termin „Silent War” używa program przypisywany CFR. Jeśli tekst pochodzi istotnie od Joliot-Curie, to ciekawym jest jak już dawno pewne idee zostały opracowane, dla przykładu ide UE. Bądźmy sprawiedliwi, ciągle wraca się jednak do dobrze wypróbowanych a nawet wyświechtanych metod, weźmy choćby imperium, patrz w blogu: „Globalizacja – nowe imperium światowe”.

  „Wojny swiatowe sa w wylacznej gestii MWF”, ale dziś to MWF prowadzi „cichą wojnę” przeciwko ludzkości, nie tylko nam.

 13. mgrabas said

  Srule chcą zatruć Polakom wodę

  http://piotrbein.wordpress.com/2015/06/29/srule-chca-zatruc-polakom-wode/

 14. Plausi said

  Zabrać nie zatruć

  @Mgrabas, 13

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/30/powstanie-raport-pe-w-sprawie-grabiezy-polskiej-ziemi/#comment-494469

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: