Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (62 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-08-15 (Sobota)

Nasza armia jest zwycięska, Buffalo Bill Duda Duda Day, a zatem wpisujmy tutaj uwagi nie powiązane z innymi artykułami.

Litewskie bliny z Punska

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/08/09/wolne-tematy-61-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/08/18/wolne-tematy-63-2015

Gajowy Marucha

Komentarze 222 do “Wolne tematy (62 – 2015)”

 1. anATOM said

  Naszą armie może zabić katar a o sraczce to nawet nie wspomnę 🙂 Panie gajowy co to jest między tymi placuszkami toc to aby koszer?

 2. revers said

  No na niemeickich dachsowskich dziczkach pod Moskwe moga podjechac, a potem biesowskie baty i zurück do Berlina, Brukseli, London City.

  http://polskiruchoporu.neon24.pl/post/123814,zagraza-militaryzm-i-rewizjonizm-niemiecko-zydowski

  LOWPORO – W stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej Naród Polski wypowiada posłuszeństwo żydowskiemu okupantowi w Polsce zgodnie z Dekretem T. Cichockiego z 02.04.2014r. http://www.wojdabejda.wordpress.com.

 3. RAM said

  Czy afrykańczycy i ich przewoźnicy są finansowani przez USA?

  Negri e scafisti finanziati dagli Usa?
  http://www.maurizioblondet.it/

  Maurizio Blondet 14 sierpień 2015

  Wygląda na to, że to Stany Zjednoczone finansują przerzut afrykańskich migrantów z Libii do Włoch.

  Potwierdza to austriacki InfoDirekt, który mówi, że dowiedział się o tym z raportu wewnętrznego austriackiego Österreichischen Abwehramts (czyli wywiadu wojskowego Wiednia) i jest znanym fakt iż InfoDirekt jest organem bliskim austriackim siłom zbrojnym.

  Tytuł artykułu: „Stany Zjednoczone płacą przewoźnikom imigrantów do Europy”. Potwierdza on iż wywiad austriacki ocenia koszt opłaty jednej osoby dostającej się do Europy jako o wiele wyższy niż 3 tysiące dolarów czy euro, o jakich słyszy się w środkach masowego przekazu.

  „Kierujący przerzutem afrykańczyków wymagają bardzo dużych pieniędzy za tę usługę”. Prawdziwa opłata to od 7 do 14 tysięcy euro, zróżnicowana w zależności od tego skąd jest organizowany przerzut i jakie organizacje się tym zajmują. Uchodźcy w większości są za biedni aby mieć te pieniądze i nimi płacić. Policja austriacka, ktora zajmuje się uchodźcami proszącymi o azyl wie o tym wszystkim od dawna; jednakże nikt z uchodźców nie chce o tym mówić, nawet w sposób całkowicie anonimowy.

  Wywiad mówi, „Zorientowaliśmy się, że to organizacje pochodzące ze Stanów Zjednoczonych stworzyły model współfinansowania i w dużej części pokrywają koszty przerzutu”. Mówi się o „tych samych organizacjach, które występując w roli podpalaczy rok temu rzuciły w chaos Ukrainę”. Wydaje się być zrozumiała aluzja do amerykańskich „organizacji pozarządowych”, tzw. organizacji „humanitarnych”, jak rownież organizacji walczących o „prawa obywatelskie”, które są ramionami Departamentu Stanu lub George’a Sorosa.

  Artykuł kończy się apelem do „dziennikarzy, funkcjonariuszy policji i wywiadu” aby ci „wzięli czynny udział w poszukiwaniu danych odnoszących się do opisanych oskarżeń. Sytuacja aktualna jest w najwyższym stopniu niebezpieczna więc praca w zakresie informowania może zapobiec intensyfikacji tego kryzysu”.

  W następnym artykule austriacka gazeta przedstawia jak funkcjonuje w Austrii „Business na uchodźcach”. Opisuje się „instytucję prywatną pracującą dla proszących o azyl”, która dostała 21 milionów euro przeznaczonych na opiekę prawną dla nich a także na ich utrzymanie. Jest to jak najbardziej przedsiębiorstwo obliczone na dochód, z siedzibą w Szwajcarii, nazywa się ORS Service AG, jest ona własnością British Equistone Partners Europa (PEE), która z kolei należy do Barclays Bank, mającego jako głównych akcjonistów prywatny bank NM Rotschild i ich satelitę Lazard Brothers. Gazeta pisze dalej: „Prezydentem Banku Barclays był przez wiele lat Marcus Agius Rotschild. Żeniąc się z córką Edmunda de Rotschild, Katherine Juliette, kontroluje również BBC, i jest także jednym z trzech administratorów kierownictwa grupy Bilderberg”. Klan Rotshildów nie pogardza żadnym interesem, a ten polegający na „przyjmowaniu” imigrantów i dbaniu o nich za pieniądze podatnika jest wręcz przemysłem którego eksponencjalny rozwój Rotschildowie przewidzieli.

  http://www.info-direkt.at/rothschild-und-die-asyl-industrie/

  Thierry Meyssan (Reseau Voltaire) również pisze o tym, jakoże jest to potwierdzeniem jego długiego na ten temat artykułu sprzed czterech miesięcy, w którym twierdził on iż fala uchodźców w Europie nie jest przypadkowym skutkiem ubocznym konfliktów na Bliskim Wschodzie, ale strategicznym celem Stanów Zjednoczonych. Meyssan nazwał tę amerykańską strategię „teorią Chaosu”, i jej twórcę widział w Leo Straussie (1899-1973), ojcu i guru neocon zagnieżdżonych we instytucjach państwowych USA.
  „Zasada tejże strategii może być opisana w następujący sposób: najłatwiejszym sposobem na łupienie bogactw naturalnych danego państwa przez dłuższy okres czasu nie jest bynajmniej jego okupacja, ale zniszczenie go jako państwa. Gdy nie ma państwa nie ma wojska. Gdy brak wojska przeciwnika, nie istnieje ryzyko przegranej. Od tego momentu celem strategicznym wojsk USA i NATO, któremu USA przewodzą jest wyłącznie zniszczenie państw. To zaś, co dzieje się później z narodami, nie jest sprawą Waszyngtonu”. (…)

  http://www.voltairenet.org/article187426.html

 4. Rubaszny Rubens said

  Skoro każda postać mitologiczna miała realny odpowiednik w rzeczywistości to ciekawe kim był prawdziwy Hades.Liczę na komentarz ze strony pana Wandaluzji.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hades

  Celtyccy druidzi i ich krwawe rytuały:

  http://www.olabloga.pl/celtyccy-druidzi-i-krwawe-ofiary

  Zatopiony monolit u wybrzeża Sycylii:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/560-zatopiony-monolit-u-wybrzeza-sycylii

  Starożytni Egipcjanie sprowadzali narkotyki z Ameryki Południowej?

  https://hyperreal.info/node/2097

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/szalone-orgie-nad-nilem/

  Klasztor w sercu miasta:

  Archikatedra w Lublinie:

  Mieszko I handlował niewolnikami?

  http://www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/576752,Mieszko-I-handlowal-niewolnikami

  Dawni Słowianie i niewolnictwo:

  https://slowianowierstwo.wordpress.com/2015/06/10/prasowka-slowianie-i-niewolnictwo-wywiad/

  Przegląd bogów słowiańskich:

  http://www.bogowiepolscy.net/

  Faraon Szeszonk zabrał skarby ze świątyni Salomona:

  http://www.podkop.com/2013/02/01/szeszonk-i-faraon-ktory-zabral-skarby-ze-swiatyni-salomona/

 5. Wosiu said

  Ludowy Bank Chin obniża od poniedziałku do środy kurs juana o łącznie 3%, co jest bardzo nie na rękę tzw. rynkom finansowym. W czwartek zdarzają się w porcie Tianjin dwie potężne eksplozje. Kurs juana zostaje zablokowany.

  Przypadków nie ma.

 6. Marucha said

  Re 1:
  Bliny są przełożone mięsem mielonym z masą z drobno utartych ziemniaków.

 7. ŚWIĄTECZNY Fakt uraczył na artykułem Redakcyjnym WAWEL – TU BIJE SERCE POLSKI. Na pytanie, Jak Stary Jest WAWEL? pada salomonowa odpowiedź, że miejsce to jest zamieszkałe od 102 tysięcy lat – niczym Niemców, którzy POSRALI SIĘ przed mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej i „uciekli” sloganem: Niemcy: KRAJ Z MILIONEM LAT HISTORII.
  Mi nic nie wiadomo o Wawelu SPRZED STU TYSIĘCY LAT, gdy mógł żyć tam jakiś gryf do którego przylatywać jakiś zalotnik z Siedmiogrodu? jak i Historycznych Niemczech sprzed sprzed Miliona lat, ale wiadomo mi, że Murowany Wawel budował grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos, jego wyrodny syn Chronos oraz jego brat Krok z Olimionu-Pragi, który wypędził Chronosa do Kazimierza Dln i Płocka. Krok został jednak zamordowany przez swego zięcia Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona, którego Erychtonos z Bratysławy wypędził z Krakowa, Poznania i Wrocławia do Olimpionu, skąd ten opanował ziemie od Nysy Ł. i Odry do Renu jako kultura rosneńska.
  Punktem centralnym tych WALK był Kraków, nazwany tak prawdopodobnie od Kroka z Olimpionu, czego pozostałością jest Wawel Przedromański. Zbadanie tego jest bardzo łatwe, gdyż Skarb Wiślan został znaleziony pod spaloną palisadą Okołu I – więc można to zbadać DENDROLOGICZNIE – ale sperma jerozolimska boi się tego Jak Diabeł Święconej Wody czy Niemcy mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, której użyli dla ZAKATOWANIA Księdza Popiełuszki, co było potrzebne do Zjednoczenia Niemiec – czemu przyglądałem się jako komisarz WOAK wykopalisk Franza J. Straussa na Zamku Biskupim.
  Twórca GRECKIEJ kultury Toporów Bojowych Gereon, którego wojownicy podpisali się SETKI razy na megalitach Stonehenge, zaczął jednak budować GODNY zamek w postaci GARGAMELLA na krakowskiej Srebrnej Górze. Wpadł w taką pychę, że wybrał się nad Wołgę, która nadano jego imię: GARROS, OAROS, ale wówczas Tyfon z Pragi rozgromił 2 jego wodzów i ZBURZYŁ WAWEL.
  Wawel odbudowała córka Gereona Waleska Złotowłosa, od której pochodzi prawdopodobnie nazwa WAWEL. Wiemy to stąd, że zbudowała sobie IDENTYCZNY grobowiec w postaci krypty III katedry wrocławskiej, tylko o ile Krypta Grobów Królewskich na Wawelu jest PRZEPALONA i otynkowana to Krypta Waleski jest pięknie ZESZKLONA.
  Sprowadziłem na to Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej przez konto na moje Nazwisko, ale Bundestag został rozgromiony przez Biskupki, na wieść o czym żona Kanclerza Kohla POWIESIŁA SIĘ.
  Miedzioryt KRAKÓW Schedla przedstawia miasto PRZED przebudową przez kanclerza Szczepanowskiego za kontrybucję bizantyjską z roku 1064, ale Wawel zdaje się być z Odbudowy Waleski. Wawel był zamkiem BISKUPIM a zamek Królewski był na Srebrnej Górze. Wobec jednak zburzenia Gargamella przez Jana Luksemburskiego Władysław Łokietek zarekwirował biskupi Wawel, który w ten sposób – Prawem Kaduka – stał się Królewski.
  Miało to ciekawy efekt. Gdy prasa pisała, że Żydzi żądają Zwrotu Wawelu to napisałem, że Wawel był zamkiem BISKUPIM a poza tym Żydzi nie mogli być Właścicielami Wawelu, gdyż nie mieli praw hipotecznych. Na to Anonim napisał mi, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU, na co odpisałem, że w takim razie Kuria Krakowska, wobec ZAWŁASZCZENIA Rekwizycji przez Kazimierza III Wlk, scedowała prawa własnościowe ma Stolicę Apostolską ???
  Jest to dodatkowy argument, że Muzeum Narodowe powinno się przenieść na Srebrną Górę. Proponowałem Eminencji Wrocławskiej WŁASNOŚCIOWĄ rewindykację Zamku Biskupiego, przed czym Niemcy bronili się zamkiem KADUCZYM Henryka IV Probusa, a Eminencji Krakowskiej rewindykację Wawelu, ale NIE ODPOWIADALI MI.

 8. Dictum said

  Oglądamy doprawdy paradną paradę, a prezydent miał minę, jak mały chłopczyk, który dostał ołowiane żołnierzyki do zabawy.

 9. re1truth2 said

  [Hades] Niewidzialny po grecku Ἅιδης, jest miejscem oczekiwania na przyjście Mesjasza…

 10. Ajatollah KORWiN Ozjasz said

  Nie tylko partia „Zmiana” jest prorosyjska.

  Korwin Mikke też.

  http://www.fakt.pl/forum/janusz-korwin-mikke-ukraina-to-nasz-wrog,2,1685605,0,czytaj-najnowsze.html?cid=566144

  JKM nazwał Ukrainę wrogiem Polski.
  Dodał, że Rosja jest naszym sojusznikiem i cieszy się, że odzyskała Krym!

  Program polityczny partii KORWiN:

  Obyczajowość:

  – swobody obywatelskie, obywatel ma prawo ubierać się jak chce, pić, palić i ćpać gdzie chce, a nawet do samobójstwa i nikt nie powinien mu za to czymś grozić itp.
  – legazlizacja narkotyków
  – sprzeciw wobec związków homoseksualnych
  – dostęp do broni palnej dla obywateli
  – antyfeminizm i powrót do tradycyjnej roli kobiet w społeczeństwie
  – sprzeciw wobec ingerencji państwa w sprawy intymne obywateli

  Polityka wewnętrzna:

  – silna armia zawodowa, w razie wojny walczą tylko zawodowi żołnierze
  – zmniejszenie liczby posłów i senatorów
  – zmiana systemu na dyktaturę, republikański system prezydencki lub monarchię
  – zmniejszenie biurokracji
  – prywatyzacja szkół
  – prywatyzacja służby zdrowia
  – prywatyzacja lasów
  – prywatyzacja TVP

  Polityka zagraniczna:

  – sprzeciw wobec UE
  – sprzeciw wobec NATO
  – sprzeciw wobec banderowskiej Ukrainy
  – przychylność wobec Rosji
  – niechęć do imigrantów, zwłaszcza muzułmanów

  Gospodarka:

  – likwidacja socjalu i wszelkich dotacji z państwa dla np. rolników
  – likwidacja ZUS
  – likwidacja wielu podatków np.dochodowego, akcyzy itp.
  – maksymalne obniżenie VATu
  – ułatwienie procedur w zakresie przedsiębiorczości i zakładania firm
  – lilwidacja płacy minimalnej

  Nie lubiłem Korwina za ten jego kapitalizm, ale w obliczu sytuacji w Rosji i na Ukrainie zaczynam zmieniać zdanie na jego temat jednocześnie doszczętnie znienawidziłem pseudokatolików i pseudopatriotów z PiS i NOP.

 11. kazik said

  http://ussus.wordpress.com/2014/12/02/dwadziescia-szesc-faktow-o-isil/

 12. Siggi said

  Kult marszałka Piłsudzkiego -wymuszony

  Kult marszałka Piłsudzkiego
  Ustawa o ochronie Imienia Józefa Piłsudskiego – ustawa z dnia 7 kwietnia 1938 roku o ochronie Imienia Józefa Piłsudskiego, Pierwszego Marszałka Polski, uchwalona dla zapobiegania naruszaniu dobrego imienia Józefa Piłsudskiego. onet(‚adsGet1′,’main3-box’); onet(‚adsGet2′);
  Prezydent podpisał ustawę 7 kwietnia 1938 roku i tym samym zakończył proces ustawodawczy. Od wejścia w życie dzieliła ją tylko publikacja w Dzienniku Ustaw, co też stało się 13 kwietnia 1938 roku.
  Treść ustawy
  Ustawa była krótka i składała się z czterech artykułów w brzmieniu:
  Art. 1 Pamięć czynu i zasługi JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO – Wskrzesiciela Niepodległości Ojczyzny i Wychowawcy Narodu – po wsze czasy należy do skarbnicy ducha narodowego i pozostaje pod szczególną ochroną prawa.
  Art. 2 Kto uwłacza Imieniu JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, podlega karze więzienia do lat 5.
  Art. 3 Wykonanie niniejszej ustawy porucza się Ministrowi Sprawiedliwości.
  Art. 4 Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem ogłoszenia[5].
  W oryginalnym Dzienniku Ustaw imię i nazwisko Józefa Piłsudskiego zapisane było w podobny sposób jak wyżej, to jest z użyciem wersalików. Przewidywana w tej ustawie kara więzienia była surowsza od kar przewidywanych w kodeksie karnym za przestępstwo publicznego zelżenia (wyszydzenia) Narodu lub Państwa Polskiego (art. 152 K.k.), zaś odpowiadała karze za uwłaczanie czci lub powagi Prezydenta Rzeczypospolitej (art. 125 § 2 K.k).
  Ustawa o ochronie Imienia Józefa Piłsudskiego, w literaturze podawanych jest niewiele przykładów jej zastosowania. Kurier Warszawski, prowadzący wówczas obszerna kronikę sądową, informował o jednym tylko procesie, w którym wykorzystano tę ustawę. Postępowanie to toczyło się przed Sądem Okręgowym w Toruniu przeciwko Zygmuntowi Felczakowi, redaktorowi „Obrony Ludu”, organu prasowego SP i Kazimierzowi Klimczakowi, rysownikowi tego pisma. Sądzeni byli za rysunek i artykuł pod tytułem „Dwaj ludowcy u prezydenta RP”, uwłaczające jakoby Piłsudskiemu i Mościckiemu. Sąd skazał obu oskarżonych. Redaktora na 18 miesięcy więzienia, zaś rysownika na 8 miesięcy.
  1938 roku w dwutygodniku „Naród i Państwo” (organ prasowy Związku Naprawy Rzeczypospolitej pod tytułem „Plugastwo słowa” dwuznacznie wskazał, iż Cywiński w swojej recenzji obraził Józefa Piłsudskiego, poprzez użycie słowa kabotyn.
  Redaktor naczelny oraz jego współ -Cała trójka została pobita. Cywińskiego we własnym mieszkaniu oficerowie obalili na podłogę, bijąc i kopiąc leżącego aż do zemdlenia. Fedorowicza i Zwierzyńskiego nie zastano w mieszkaniach i pobito ich dopiero w redakcji „Dziennika Wileńskiego”. Pobici zostali także inni pracownicy gazety.
  Tuż potem pomieszczenia redakcji zostały zajęte przez Policję. Policja aresztowała także Cywińskiego, Zwierzyńskiego i Fedorowicza. Cywiński wraz ze Zwierzyńskim zostali oskarżeni o zelżenie Narodu Polskiego w ten sposób, że dopuścili się użycia obelżywego wyrazu dla określenia osoby Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Trzeciego dziennikarza, Fedorowicza, wypuszczono. W Wilnie wybuchły protesty w obronie aresztowanych, a wcześniej pobitych redaktorów „Dziennika Wileńskiego.[2]
  Powiązane notki:
  1.List otwarty do marszałka PATRIOTYZM wart jest zadumy – Parlament pochylił się nad Bandytami…
  2.II RP Dyktatorskie rzady-Korfanty Kto otruł Wojciecha Korfantego-Złe wieści o Piłsudskim i piłsudczykach? …
  żródło:……….
  http://okres-prl.blog.onet.pl/2011/03/09/kult-marszalka-pilsudzkiego-wymuszony/

 13. revers said

  ad5

  jak 10 tysiecy nowiutkich VW i Renault o wartosci 3,5 biliona papiera idzie w powietrze to jest wazny znak na niebie ze globalisci dzialaja, i na nic oredzia paieza Frnaka o zielona planete, dla pozorow dbania o srodowisko naturalne.

  Najlepijj jak by od razu zarzneli 6,5 miliarda ludzi globalnie i nie bylo by tylu podchodow i pr-kow w mediach.

 14. Siggi said

  Najbardziej ciekawe komentarze …

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pentagon-pelen-obaw-nie-jestesmy-gotowi-na-wojne-z-putinem/dkpgcv

 15. Siggi said

  Polak próbował uciec na Białoruś w poszukiwaniu lepszego życia
  http://belsat.eu/pl/artykuly/polak-probowal-uciec-na-bialorus-w-poszukiwaniu-lepszego-zycia/

 16. Siggi said

  @-13 Revers.

  „Widoczki” po wzrywie.
  http://cont.ws/post/111052

 17. Czytałem, że chiński kapitalizm jest KASTOWY. Kilkadziesiąt tysięcy żyje w luksusie, 1/3 ludności na poziomie lub poniżej polskiego minimum a 2/3 cierpi Nędzę. Przejście z jednej kasty do drugiej w Górę jest prawie niemożliwe.
  To jest ciekawe, gdyż Chiny nigdy nie były państwem kastowym a kastowość wprowadzili tam dopiero komuniści według doktryny faryzejskiej, która dzieliła społeczeństwo na 3 klasy: Kapitalistów, Siepaczy i Niewolników; Kapitaliści płodzili z Niewolnicami Siepaczy. Prorokiem faryzeizmu był Jan Chrzciciel, co Anglosasi praktykowali jako KOMPRADORYZM, któr w Europie był blokowany skutecznie przez nacjonalizm, z którym uporała się dopiero rewolucja solidarnościowa.
  Politolog amerykański Francis Fukuyama ogłosił, że rewolucja solidarnościowa była Sojuszem Liberalizmu z Nacjonalizmem. Liberałowie dokonali jednak zaraz ZAMACHU na nacjonalistów w postaci wydania przez Jaruzelskiego i Michnika 128 tysięcy wariackich papierów dla NIEMAJĄCYCH spermy jerozolimskiej solidarnościowców i 12 tysięcy nacjonalistów, z których żaden do polityki NIE WRÓCIŁ.
  Rewolucja solidarnościowa była rewolucją KOMINTERNOWSKĄ a Kominternizm to arystokracja komunistyczna na tajnych kontach szwajcarskich, na które płacono dywidendę z niewolniczego Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich, a potem z folwarczków Demoludowych. Początkowo było to na zbożny cel Wykupywania USA przez jezuitów z haremów sułtańskich czyli OPRYCZNĄ, uważaną za najokrutniejszą policję polityczną w historii.
  Ponieważ Tatuś tych jezuitów był gejem i fakirem indyjskim to mają oni mózgi KOBIECE w męskich CIAŁACH, więc CELEM ich – jak mawiał hrabia Kurowski – jest Zapładnianie Bab Spermą z Dupy Cherubina.
  Wydali ich Broz-Tito-Pindar i Mao Tse-tung, który zaproponował cherubinowi Hitlera 10 milionów najładniejszych Chinek do haremów holokaustycznych w USA. Jedna Polska napisała do rodziców, że wyszła za Dysydenta, który przywiózł do Nowego Jorku tony złota i sprawił sobie 3 żony, BO JUŻ NIE JEST TAKI MŁODY…

 18. revers said

 19. Joannus said

  http://chiesaepostconcilio.blogspot.com/2015/08/statua-della-vergine-maria-intatta-dopo.html

 20. Panu Gajowemu proponuję nieśmiało na pierwszą stronę (to można swobodnie wykorzystywać):

  http://newtimes.pl/czas-nie-istnieje-to-iluzja-twierdza-niektorzy-fizycy/

  Czas nie istnieje, to iluzja – twierdzą (niektórzy) fizycy

  Najwyraźniej przekład z angielskiego. Artykuł napisany przez fachowca, na bardzo dobrym poziomie. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale temat jako taki wydaje mi się bardzo ważny ze względów poznawczych.

 21. Kleks said

  Putin do elit NWO:

  Jesli chcecie modlic sie do szatana to wasza sprawa, ale zdajcie sobie sprawe, ze ja bede waszym najwiekszym koszmarem.

  Vladimir Putin: The New World Order Worships Satan

  http://www.veteranstoday.com/2015/08/05/vladimir-putin-the-new-world-order-worships-satan/

 22. Mordka Rosenzweig said

  re 20

  Szanowny pan Zbigniew,

  Ja pan Mordka znowu muwi sznowny pan, sze pan nie rozumie podstawowe zagadnienia.

  Jesli czas nie istnieje to na jaka zasada nasze banki licza poszyczki na procent skladany?

  No i co glupio sie zrobilo u szanowny pan?

 23. re1truth2 said

 24. re1truth2 said

  Re 22
  No właśnie! [Księga Wyjścia 22:24
  Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.]

 25. @22

  Uważany Pan Mordka,

  Czy Wy tylko o pieniądzach potraficie? 😉

  Głupio mnie nie jest. Z tym czasem jest pewna subtelność. Trochę semantyczna. Ale gdy po swojemu wyjaśnię teraz, to Gajowy nie zamieści, a chciałbym szerszej dyskusji.

  No dobra. Oto jak rozumiem problem. Owszem, czas nadal istnieje dla nas i dla bankierów. Rzecz trochę inna. Jesteśmy splątani kwantowo. Tu chodzi o znalezienie związku między ogólną teorią względności waszego Einsteina a mechaniką kwantową. Jest w tej pracy wspomniane o koncepcjach św. Augustyna na temat czasu. I proszę, setki lat przeszły i wracamy do nich. Wracamy też do antropocentryzmu, pomimo genialnego Kopernika. Rzecz w tym, że tak naprawdę, to istnieje tylko „teraz”. Nie ma przeszłości ani przyszłości. Wszystko jest ze sobą powiązane. W całym tym bożym wszechświecie. Wszystko. I dzieje się jednocześnie.

  Dodam, że grawitacja prawdopodobnie wynika ze splątania kwantowego.

  I co, Panie Mordka, zrozumiał pan coś? Ja niewiele…

 26. @23

  Ubuntu!

  No tak, ten stracony czas… a przecie ciągle go nie ma (od kiedy wynaleziono zegarki)

 27. NICK said

  Pewne miejsce we Borach Tucholskich. Święto Wniebowzięcia. Najświętszej Maryji. Panny. 15 sierpnia 2015.
  Godzina 19.30. Temperatura 29 stopni Celsjusza. Wilgotność 41%. Osy od dawna niejawne. Cyklop bez ruchu. Ogień się nie pali, choć drewka suchutkie. ZERO wiatru=0/m na sekundę. Osika oszalała – ani drgnie. Lato ’39? Jesień’15?
  Nie. Ogień się rozpalił… .

 28. re1truth2 said

  Ad 21

  Click to access Conjuring%20Hitler%20-%20How%20Britain%20and%20America%20made%20the%20Third%20Reich.pdf

 29. outsiderR said

  Jeszcze ciepło. Jeszcze…
  Choć po południu już pochmurno i coś, o czym już zapomniałem – deszcz.
  Jeszcze trochę i przyjdzie słota, zapomnimy o upałach.

  Na tą okoliczność proponuję obejrzeć:

  Upały się przypomną :))

 30. bielik said

  Masońskie Loże w Polsce
  Loża Matka „Kopernik” – Warszawa
  Loża nr 2 „Walerian Łukasiński” – Warszawa
  Loża nr 3 „Przesąd Zwyciężony” – Kraków
  Loża nr 4 „La France” – Warszawa
  Loża nr 5 „Świątynia Hymnu Jedności” – Poznań
  Loża nr 6 „Eugenia Pod Ukoronowanym Lwem” – Gdańsk
  Loża nr 7 „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” – Warszawa

  Jan Józef Lipski – (krytyk i historyk literatury, publicysta, socjalistyczny działacz polityczny, przez długi czas wielki mistrz pozostającej w podziemiu loży „Kopernik”. W latach 1956-1957 członek redakcji koncesjonowanego przez PZPR i komunę PRL tygodnika „Po Prostu”. 1957-1959 prezes Klubu Krzywego Koła. W 1964 organizator Listu 34. W 1976 współzałożyciel KOR-u. Od 1980 działacz NSZZ Solidarność. W 1987 jako jedyny spośród znanych opozycjonistów wywodzących się z tradycji lewicy demokratycznej przystał na rzuconą przez działaczy młodszego pokolenia (m.in. Piotra Ikonowicza) ideę odbudowy w kraju PPS, w której od 1987 był przewodniczącym Rady Naczelnej. Od 1989 senator RP, zmarł w trakcie I kadencji Senatu.)
  Piotr Lisowski – (architekt i prawnik, WLNP, Loża Walerian Łukasiński, Warszawa.)
  Jacek Longchamps de Berier – (handlowiec GLdF, Paryż)

  Gabriel Narutowicz – (pierwszy prezydent II Rzeczpospolitej, zabity w zamachu w warszawskiej Zachecie, mial powiazania z zydowskim lobby owczesnych czasow)
  Jan Ursyn Niemcewicz
  Józef Niemojewski
  Jerzy Robert Nowak – (członek Stronnictwa Demokratycznego – Stronnictwo Demokratyczne partia sojusznicza PPR a potem PZPR; szeroko powiązana z masonerią)
  Andrzej Rusław Nowicki – (historyk filozofii, GO, UFL; Rada Programowo-Naukowa ‚Wolnomularz Polski’)
  Michał Kleofas Ogiński
  Jan Olszewski – (prawnik, b. premier, WLNP, Loża Kopernik, Warszawa; aktywnie działał w masonerii. 1 maja 1962 r. został przyjęty do warszawskiej loży „Kopernik”. 24 października 1964 r. nadano mu stopień Mistrza. W latach 1971-1973 piastował godność II Dozorcy, zaś w 1975-1981 i 1986-1991 – Mówcy. W roku 1991 został wybrany Wielkim Przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. Później wycofał się (co w terminologii wolnomularskiej jest nazywane „uśpieniem”).)

  Ignacy Jan Paderewski
  Stanisław Patek
  Piotr Pazinski
  Jan Piłsudski – ()
  Gabriel Podoski – (Prymas Polski [1767-1777]; „Wielka Loża Adopcyjna pod Klimatem Warszawy”)
  Michał Książę Poniatowski
  Michał II Jerzy Poniatowski – (ostatni Prymas Polski, I Rzeczpospolitej [1785-1794]; dał się poznać jako doskonały administrator, dbały o interesy swych diecezji, oświatę duchowieństwa i ludu, jednocześnie jednak człowiek bezgranicznie chciwy, rozwiązły i służalczy. Popierał rozwój gospodarczy miast kościelnych, zezwalając m. in. na osiedlenie się Żydów w Skierniewicach. Podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1792 doradzał królowi przystąpienie do Targowicy. W sejmie grodzieńskim 1793 nie brał udziału, jednak jako prymas przyjął członkostwo przywróconej Rady Nieustającej. Podczas powstania kościuszkowskiego, W czasie oblężenia Warszawy zmarł śmiercią samobójczą (trucizny podobno dostarczył mu sam król), zagrożony aresztowaniem wskutek wykrycia jego zdradzieckiej korespondencji z królem pruskim, ujawniającej słabe punkty obrony miasta.)
  Stanisław August Poniatowski
  Książę Józef Poniatowski
  Jerzy Ponikiewski
  Hieronim Potocki – (psychiatra, GO, Loża Trzech Braci, Warszawa.)
  Ignacy Potocki
  Stanisław Kostka Potocki
  Stanisław Szczęsny Potocki
  Aleksander Prystor – (jeden z czołowych piłsudczyków)

  Zbigniew Religa – (prof. kardiochirurgii, Warszawa, czł. Klubów Lions (Wprost 25.IV.93) i Rotary (Wprost 8.I.95).)

  Edward Rydz – Śmigły
  Kazimierz Nestor Sapieha

  Walery Sławek – (jeden z czołowych piłsudczyków)
  Felicjan Sławoj-Składkowski
  Antoni Słonimski

  Hanna Suchocka
  Andrzej Syta – (członek zarządu Wielkiej Loży Narodowej Polski, redakcja ‚Ars Regia’ kwartalnik – Fundacji „Sztuka Królewska w Polsce”)
  Klemens Szaniawski
  Maria Szyszkowska – (filozof lewicowy i marksistowski, libertyn, komuch, marksistka, nihilistka; Rada Programowo-Naukowa Wolnomularz Polski)

  Gen. Michał Tokarzewski – Karaszewicz (jedna z czołowych postaci przedwojennego Droit Humain oraz katolickiego kościoła liberalnego)
  Tomasz Kantorbery Tymowski
  Agnieszka Urbańska – (Loża La Rose de Vents, kółko w Warszawie)
  Zygmunt Vogel zw. Ptaszkiem

  Bolesław Wieniawa – Długoszowski
  Bronisław Wildstein – (6 lutego 1986 r. przyjęto go do wolnomularstwa w Paryżu. Został członkiem polskiej loży „Kopernik”, wchodzącej w skład Wielkiej Loży Francji. Tam dwa lata później uzyskał stopień mistrza, a po kolejnych dwóch latach znalazł się w działającej na terenie Polski niezależnej loży „Kopernik”, która od 1991 r. znalazła się w Wielkiej Loży Narodowej Polski. W latach 1991-1993 był przewodniczącym krakowskiej loży „Przesąd Zwyciężony” (również Wielka Narodowa Loża Polski), od 1991 r. sprawował funkcję „wielkiego dozorcy” Wielkiej Loży Narodowej Polski.)

  Józef Wybicki
  Stanisław Wydżga – (elektronik, WLN, RN)
  Bożena Mirosława Dołęgowska-Wysocka – (publicystka, sekretarz Rada Programowo-Naukowa ‚Wolnomularz Polski’, GrandeLoge Feminine de France)
  Adam Witold Wysocki – (publicysta, red. nacz. ‚Wolnomularz Polski’, GO, UFL)
  Aleksandra Wysocka – (skład i opr. graficzne. ‚Wolnomularz Polski’)
  Gen. Józef Zajączek
  Kordian Zamorski
  Tomasz Zan
  Marek Złotek-Złotkiewicz – (plastyk, GLdF Paryż, WLN, RN)
  Andrzej Zoll – (prof. Prawa, Kraków czł. Klubu Rotary)
  Wojciech Żukrowski – (Prozaik, reportażysta, eseista, komuch; W 1981 r. jednoznacznie i publicznie poparł generała Jaruzelskiego i wprowadzenie stanu wojennego.)

  Jak podaje Stephen Knight w swej monografii o angielskiej masonerii („The Brotherhood”, Londyn 1994, str. 236), masoni wtajemniczeni w stopień Holy Royal Arch (Święty Łuk Królewski) otrzymują do wiadomości imię Wielkiego Budowniczego Wszechświata jako JAH-BUL-ON. Słowo to wyjaśnia się jako istotę nadprzyrodzoną złożoną z trzech osób w jednej. JAH to Jahwe, Bóg Izraelitów, BUL to Baal, bóg płodności Kananejczyków, a ON to Ozyrys, egipski bóg podziemi.

  Baal to oczywiście bóg fałszywy Starego Testamentu. Pan Bóg kazał wytracić tych co zgięli kolana przed Baalem (Lb 25, 3,7; Pwt 4,3; Rz 11,4). W magii i czarnoksięstwie Baal identyfikowany jest z diabłem.

  Kardynał Edward Gagnon w wywiadzie dla 30 Days (IV.1991) mówi, że jako kanonista przy kardynale Paul Emile Léger, arcybiskupie Montrealu, wielokrotnie załatwiał w Penitencjarii Apostolskiej w Watykanie zdjęcie ekskomuniki z osób, które żałowały tego, że kradły konsekrowane Hostie na rozkaz masonerii, na potrzeby czarnej mszy. Dotyczyło to lóż nie uważanych za antyreligijne.

  Amerykanin Jim Shaw dotarł w masonerii do najwyższego 33° i dopiero wtedy zdecydował się wycofać. Opisał swoje doświadczenia w masonerii (J. Shaw i T. McKenney, „Śmiertelna pułapka” Exter, Gdańsk 1993). Myślą przewodnią inicjacji do kolejnych stopni jest udzielanie coraz więcej światła. Rytuał wtajemniczenia do pierwszego stopnia obejmuje wejście do loży z opaską na oczach. Adepta pyta mistrz czego pragnie. Ma odpowiedzieć: „Pragnę światła”. Wówczas zdejmują mu opaskę i udzielane mu są pewne tajemnice, słowa, znaki itd.. To się powtarza w kolejnych wtajemniczeniach. Shaw miał nadzieję, że gdy osiągnie stopień najwyższy, 33° to już posiądzie pełnię światła. Zawiódł się sromotnie. W ostatnim pouczeniu (do 32°) dowiedział się, że dotarł do szczytu, ale tu jest mgła. Dalsze poszukiwania światła musi czynić sam. Przy przyjęciu do 33° już pouczeń nie było, tylko pytanie Rady Najwyższej o stosunek do wiary. Od sąsiada, który zaparł się wszelkiej wiary, dowiedział, się że mu powiedziano iż jest przewidziany aby iść wyżej, wyżej niż 33°.

  Shaw poznał światło dopiero gdy zerwał z masonerią, gdy uświadomił sobie w czasie uroczystości masońskiej Wielkiego Czwartku, że uczestniczy w czarnej mszy, w małpowaniu Eucharystii. Zerwał z masonerią i znalazł Światło Chrystusa.

  http://wybierzwolnosc.wordpress.com/tag/polska/

 31. Joannus said

  Ad 21
  I wszystko jasne, dlaczego to na upadlinie ale i u nas u nas straszą nieustannie Prezydentem FR JE W.Putinem, nawet katolickich z przekonania słuchaczy i członków rodzin RM.

 32. Mordka Rosenzweig said

  re 25

  Szanowny pan Zbigniew,

  Ja pan Mordka wszystko rozumie.

  Ja pan Mordka jest ekspert w sprawach teoria Wzglednosci i Czasopszestszen bo czytal ksiaszka pt: Kubus Puchatek.

  Kiedy Kubus Puchatek szukal Prosiaczek i zajszal do jego norki to im bardziej go szukal tym bardziej go nie bylo.

  Te zjawisko bylo typowe zjawisko w Czarna Dziura gdzie wszystko jest wzgledne, za wyjatkiem u nasze banki.

 33. KOR said

  225 000 imigrantów przybyło w tym roku do Europy przez Morze Śródziemne i KE chce, by Polska przejęła ponad 2600 imigrantów od Włoch.
  https://www.google.pl/search?q=mages+for+IS&client=ubuntu&hs=74K&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCsQsARqFQoTCKDZpuO3q8cCFQaXcgodK58GLg&biw=1855&bih=985#channel=fs&tbm=isch&q=images+for+imigranci+w+Italii Setki imigrantów, pochodzących głównie z czarnej Afryki, próbowały przedostać się przez umocnioną granicę między Marokiem a hiszpańską enklawę Melilla.

  http://static.euronews.com/articles/261774/1200x630_261774_afryka-polnocna-nowy-szturm-imigranto.jpg?1396010233

 34. Siostrzenica Zagloby said

  Zobaczcie i wysluchajcie jak nekaja Polakow /przez psychopatow w Togach – niesprawiedliwosc w Polsce

 35. krzysiek said

  jak 10 tysiecy nowiutkich VW i Renault o wartosci 3,5 biliona papiera

  Sam Pan to policzył czy skopiował ?,nawet jak by te auta kosztowały po 35.000 zielonych za sztukę to te 10.000 sztuk jest warte 350 milionów $

 36. matirani said

  Glowacki to facet z glowa oraz z : https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/FD6A32F1511244156638890991616_3d8de006454.1.5.7190440776743604009.mp4?versionId=xuoz.8xFOSrzzRRekYdXRZrz1LSPc74r

 37. maniek said

 38. maniek said

  Polak próbował uciec na Białoruś w poszukiwaniu lepszego życia
  http://belsat.eu/pl/artykuly/polak-probowal-uciec-na-bialorus-w-poszukiwaniu-lepszego-zycia/

 39. maniek said

  Czysta groteska. Komorowski skarży się Michnikowi na… propagandę! „Ci ludzie siali nienawiść przeciwko mnie. Duda zwracał się do nich: kochani!”
  http://wpolityce.pl/polityka/262234-czysta-groteska-komorowski-skarzy-sie-michnikowi-na-propagande-ci-ludzie-siali-nienawisc-przeciwko-mnie-duda-zwracal-sie-do-nich-kochani

 40. maniek said

  To tłumaczy niemal wszystko

 41. maniek said

  “Sami jeszcze odczujecie jaką stworzyliście Ukrainę”. Ostrzał dzielnicy Kijowskiej
  http://novorossia.today/sami-jeszcze-odczujecie-jaka-stworzyliscie-ukraine-ostrzal-dzielnicy-kijowskiej/

 42. maniek said

 43. maniek said

 44. maniek said

  Trzydziesty piąty konwói humanitarny rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przybył do Ługańska i Doniecka/Makiejewki.
  W skład konwoju weszło sto ciężarówek przewożących około tysiąca ton pomocy humanitarnej dla mieszkańców Donbasu.

 45. maniek said

  SZALOM Alejchem! – KNESSET Z ANDRZEJEM DUDĄ – FILOSEMITA DUDA

  http://demotywatory.pl/4456647

  Film już żydostwo usunęło ,daje do myślenia

 46. JG said

  Z wszystkich niebezpieczeństw i możliwych pułapek współczesnego życia, żada nie jest tak niepokojąca, jak ewentualne wyselekcjonowanie kogos przez tajne słuzby na kozła ofiarnego. Ten krótki film powinien pomóc ci w znalezieniu znakow ostrzegawczych, a na co zwracać uwagę, aby unikanac tej potencjalnie niebezpiecznej sytuacji …

 47. Siggi said

  Odsłuchać ,to tylko 13 min.warto …

 48. Siggi said

  Internauta z Facebooka zdążył porachować i zna się na typach.
  ——–
  Z okazji Święta Wojska Polskiego w dn. 15 sierpnia 2014 r przez ulice Warszawy przeszła defilada wojskowa.
  Na defiladzie można było zobaczyć:
  – śmigłowce SW-4 – 6 szt.
  – śmigłowce W-3 „Sokół” – 4 szt.
  – śmigłowce Mi-17 i Mi-8 – łącznie 4 szt.
  – śmigłowce Mi-24 – 4 szt.
  – śmigłowce amerykańskiej armii UH-60M Black Hawk – 2 szt. (stacjonujące w 12 Komendzie Lotniska w Mirosławcu)
  – samoloty M-28 Bryza – 4 szt.
  – samoloty transportowe C-295 M– 3 szt.
  – samoloty transportowe C-295 M (2 szt.) i C-130 Hercules (2 szt.)
  – samoloty PZL-130 Orlik – Zespół Akrobacyjny „Orlik” – 6 szt.
  – samoloty MiG-29 (2 szt.) i Su-22 (2 szt.)
  – samoloty wielozadaniowe F-16 – 4 szt.
  Po pokazach powietrznych al. Ujazdowskimi przeszły pododdziały piesze i konne:
  – Wojska Lądowe;
  – Siły Powietrzne;
  – Marynarka Wojenna;
  – Żandarmeria Wojskowa;
  – 6 Brygada Powietrznodesantowa;
  – 10 Brygada Kawalerii Pancernej;
  – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich;
  – Wojskowa Akademia Techniczna;
  – Akademia Marynarki Wojennej;
  – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych;
  – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych;
  – pododdziały z Kanady i Stanów Zjednoczonych Ameryki;
  – Kompania Reprezentacyjna WP;
  – pododdziały historyczne;
  – Szwadron Kawalerii WP;

  Po nich al. Ujazdowskimi przejechał sprzęt wojskowy
  – Motocykl ŻW – 5 szt.
  – Pojazd interwencyjny ŻW – skoda octavia – 2 szt.
  – Pojazd interwencyjny ŻW – VW Crafter – 2 szt.
  – Pojazd interwencyjny ŻW – Land Rover Soft – 2 szt.
  – Pojazd interwencyjny ŻW – Land Rover Hard – 2 szt.
  – Wóz dowodzenia ŻW – TIWD – 2 szt.
  – Quad ARCTIC CAT; Quad POLARIS; Quad BOMBARDIER – 7 szt.
  – Quad JW NIL – 1 szt.
  – HMMWV Wojsk Specjalnych – 3 szt.
  – Mercedes Gelandewagen – 3 szt.
  – Toyota Hilux – 3 szt.
  – Opancerzony samochód SKORPION-3 – 6 szt.
  – Samolot bezzałogowy demonstrowany na pojazdach (samochody ciężarowo-osobowe HMMWV M1097A2) – 2 szt.
  – Samochód ciężarowo-osobowy HMMWV – 6 szt.
  – Kołowy Transporter Opancerzony „ROSOMAK” – 14 szt.
  – Kołowy Transporter Opancerzony „ROSOMAK” – WEM – 2 szt.
  – Radiolokacyjny zestaw rozpoznania artyleryjskiego „LIWIEC” – 2 szt.
  – Samobieżna armatohaubica 152 mm „DANA” – 6 szt.
  – Wyrzutnia rakietowa WR-40 „LANGUSTA” – 6 szt.
  – Pojazd odkryty – strzelcy z plot. „GROM” / STAR – 2 / 2 szt.
  – Zestaw „HIBNERYT” opancerzony – 4 szt.
  – Przeciwlotniczy rakietowy wóz bojowy „OSA” – 6 szt.
  – Zautomatyzowany wóz dowodzenia „ŁOWCZA-3K” – 2 szt.
  – Trał mechaniczny zdalnie sterowany „BOŻENA” na przyczepie z pojazdem Star – 2 szt.
  – Most samochodowy MS 20 „DAGLEZJA” – 2 szt.
  – Pojazd sanitarny wielonoszowy IVECO – 4 szt.
  – Czołg Leopard 2A5 – 14 szt.
  – Samobieżna armatohaubica 155 mm „KRAB” – 6 szt.
  – Transporter minowania narzutowego „KROTON” – 2 szt.
  – Wóz Zabezpieczenia Technicznego WZT-3 – 1 szt.
  – Wóz Zabezpieczenia Technicznego BPz-2 (Berger Panzer) – 1 szt.
  – Skoda octavia – pojazdy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczające i zamykające defiladę – 2 szt.

 49. Siggi said

 50. snag said

  Kto za to placi?

  Święto ulicy Żydowskiej w Poznaniu. Koncerty, przysmaki i stumetrowy stół
  ————————————————————————————————————————————————————
  http://www.tvn24.pl/poznan,43/swieto-ulicy-zydowskiej-w-poznaniu-koncerty-przysmaki-i-stumetrowy-stol,427118.html

  W 2007 kuzyn odwozac mnie na stacje kolejowa urwal przednie kolo w aucie na jednej z glownych (pelnej dziur) ulic Poznania ,…

 51. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Zbigniew-Stonoga-uciekl-z-Polski-przed-wiezieniem-Odlatuje-poza-Europe,wid,17778213,wiadomosc.html

 52. Siggi said

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/07/20/rok-pozniej-wszystkie-dowody-wciaz-wskazuja-na-zestrzelenie-mh17-przez-mysliwiec/

 53. Boydar said

  Bardzo uprzejmie dziękuję Panu Romanowi za przypomnienie tekstu dotyczącego elit. Wprawdzie nie przetrawiłem jeszcze całego, ale głownie z braku czasu i dostępu do monitora; zainteresowała się nim (tekstem) także moja Baba i starsza ale krótsza có-reczka. Kręcą głową i … czytają, obie. Dobrze.

  przypominam – https://piotrbein.wordpress.com/2012/10/04/walka-elit-o-polske/

  Osobiście wolał bym, aby opracowanie można było zacytować z zasobów Gajówki, ale trudno, niech będzie i tak.

 54. http://historia.wp.pl/title,Hans-Marseille-jeden-z-najlepszych-pilotow-mysliwskich-w-dziejach,wid,17771980,wiadomosc.html?ticaid=115697

  Ad. 232: https://marucha.wordpress.com/2015/08/09/wolne-tematy-61-2015/

  HANS MARSEILLE – NAJLEPSZY PILOT MYŚLIWSKI W HISTORII…
  Nie tylko Najlepszy Pilot Myśliwski w Historii, ale i AS WSZECHCZASÓW. Wydaje mi się, że to, co niemieckie radio frontowe podało w PIERWSZYM nekrologu Hansa Marseillesa było prawdziwe, tylko obrażony na niego Hitler kazał zmienić nekrolog zabierając mu POŁOWĘ zwycięstw i przydając je Hartmanowi, który z 372 Zwycięstwami awansował na Asa Wschczasów ??? oraz zmieniając Śmierć po BARDZO CIĘŻKIEJ WALCE na Nieszczęśliwy Wypadek, żeby wymazać z historii skromnego Polaka. Marseilles był twórcą nowej taktyki, czego o Hatrmanie się nie mówi.

 55. http://turystyka.wp.pl/gid,17774884,title,Goraczka-zlota-czyli-polskie-zamki-i-ich-skarby,galeria.html//

  Diabli mnie biorą, gdy czytam o CZEKAJĄCYCH NA ODKRYWCÓW SKARBACH, które dawno zostały wyrabowane czy zostały Wymyślone w takim czy innym celu. Machu Picchu nadawało się tylko na SKARBIEC toteż ważący ponad 6,5 tysiąca ton złota i drogich kamieni Skarb Inków z Testamenty z Niedzicy został wywieziony przez Humboldta wozami PRUSKIMI, gdyż ten ODCZYTAŁ testament, który Benesz dał mu do przetłumaczenia, za co otrzymał od króla pruskiego zamek w Otmuchowie.
  Idiotyzmem jest Skarb Templariuszy w Chwarszczanach nad dolną Odrą, który pochodzi z nadinterpretacji niemieckiej renesansowej pieśni biesiadnej: JEST W POLSCE ZAMEK WSPANIAŁY. TEMPLARIUSZE W NIM SIĘ OSTAŁY. ICH SKARBÓW NIE POLICZYCIE, BO WIĘKSZYCH NIE MA NA ŚWIECIE.
  Ten Zamek Wspaniały lokalizowany był Na Pomorzu, co jakiś CIOŁEK odniósł do Chwarszczan, gdy była to cytadela w Rydze, gdzie było Złoto Prawdziców, które w 1169 r. przechwycili templariusze z Bornholmu, którzy nazwali się Kawalerami Mieczowymi.
  Skarb templariuszy został wywieziony do Szkocji, skąd poszedł na finansowanie Waszyngtona. Masoni na głowie stawali, żeby wykazać, że Skarb Templariuszy to Skarb Świątyni Jerozolimskiej, ale jeśli tak to DLACZEGOŻ nie wywiózł go faraon Szeszank, który powrócił do Egiptu w lektyce Salomona ??? Ja mogę masonom powiedzieć, że Dlatego, iż był ukryty w Cysternach Pałacu i Świątyni, gdzie NIE ZAGLĄDAŁ, ale Sargon II zajrzał i ODZYSKAŁ Złoto Asyryjskie.
  Jeśli idzie o Skarby Książa to był to skarbiec Hochbergów. Anglicy kupili Książ Za Złotówkę i skarby wywieźli a potem zaprosili mnie, żebym stwierdził, że Książ jest zaminowany minami WŁOSKIMI – więc mogli Uciec. Wałbrzych zrobił więc Dobry Interes na IGNOROWANIU MNIE. Etc, etc…
  W Polsce było kilka miejsc, które nadawały się na skarbce: Np. zamek Staromiejski w Poznaniu, gdyż na pl. Wielkopolskim był PORT. Gdy zaczęto tam tańczyć Murzyńskie Tańce o Odbudowie Zamku Przemysława to musiałem jechać do Poznania, gdzie stwierdziłem, że Społeczny Komitet Odbudowy Zamku Przemysława – w którym było 19 liczących się instytucji kapitałowych – NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był ??? Zaprotestowałem obudowę Skarbca Śląskiego za BONY PODATKOWE proponując danie go Urszuli Sipińskiej, która miała pieniądze na odbudowę, ale z należącym pierwotnie do zamku kościołem, gdzie Smażono jezuitów, którzy tak pięknie go wystroili. Zlitowali się Kaczyńscy, którzy anulowali te Bony, ale nie podziękowali mi.
  Gdy w wojnie rekuperacyjnej książęta krajeńscy zdobyli Złoto Jesionickie to niemieccy najemnicy wzięli na arkan KRÓLA POLSKI Bolesława Dzikiego i pociągnęli – za końmi – do Legnicy jako NIEWYPŁACALNEGO.
  Etc, etc…

 56. Siggi said

  Niemieckie media: Dziadek Tuska „walczył” w Wehrmachcie, a Angeli Merkel… z Niemcami i bolszewikami

  http://natemat.pl/104647,niemieckie-media-dziadek-tuska-walczyl-w-wehrmachcie-a-angeli-merkel-z-niemcami-i-bolszewikami

 57. maniek said

  DONBASS-INFORMATION -16-08-2015

  NAF just got the green light to move out in for now unknown areas!. NAF Big Push to ‪#‎Dniepr‬ River to be expected

  Banderastan ‪#‎Ukraine‬ Warcrimes in Gorlovka – The Anna Tuv Story [Trailer] ‪#‎Gorlovka‬ https://www.youtube.com/watch?t=210&v=Vnys9-oPoh8 … … … …

  It is fascinating to see ‪#‎NAF‬ transform from various militia groups to real army units. ‪#‎Sparta‬ ‪#‎Somali‬ ‪#‎Vostok‬ ‪#‎Oplot‬ — now retired names.

  Scumbag ‪#‎Turchinov‬ visited front lines with a TAR-21 clone that is not even issued to his troops.

  Another ‪#‎RightSector‬ foreign volunteer bites the dust. (from Belarus !)

  NAF recon: ‪#‎Kiev‬ brought in 3 Tochka-U ballistic missiles near ‪#‎Artemovsk‬ (50km to ‪#‎Donezk‬, 100km to ‪#‎Lugansk‬). Its max range is 120km. NAF recon: #Ukraine pulled together a large assault group (92nd Inf Br & 54th Inf Br, ~5K strength + armor + arty) near #Lugansk. Kiev is about to attack Lugansk with 5000 troops & artillery. Will probably claim „preventive measure&quot.. http://vk.cc/460duM

  Aftermath of #Ukraine|ian Army Shelling ‪#‎Makiivka‬ 14.08.15 | Eng Subs https://www.youtube.com/watch?v=qQEaq8J5uqI

  AZOV shelling #naf loc. near ‪#‎mariupol‬ ,AZOV grad located inside the city,they hope naf will shoot back to get international attention !!

  Ukrainian troops in Donbass been put on high alert – TV channel „Star” http://tvzvezda.ru/…/vstrane_…/content/201508152156-synu.htm

  90% of Ukrainian troops are ready to change the country and go into the ranks of the militia – Channel „Zvezda” http://tvzvezda.ru/…/vstrane_…/content/201508151949-gup1.htm

  Exclusive! Who, what and where shoots of Gorlovka. The full picture of what is happening. – YouTube https://www.youtube.com/watch?v=MEeP55puVYc

  NAF Successful hit on ukies – YouTube https://www.youtube.com/watch?v=mzA7Aab99mc

  Force DNI opened fire on fighter APU +18 – YouTube https://www.youtube.com/watch?v=gCPIgn3aaW8

  [18+ Graphic] ‪#‎Azov‬ recon mission gone wrong, a clean head shot from #NAF patrol. ‪#‎A3OB‬ http://www.youtube.com/watch?v=QLRM9xnhKog

  Donezk is getting shelled by ‪#‎Ukrainian‬ artillery again. ‪#‎Minsk2‬ violations are no longer even news worthy. http://www.youtube.com/watch?v=551tRQPmsVo

  The shelling of Donezk 16.08.15 – YouTube https://www.youtube.com/watch?v=YYL7Yi5K2Co

  intense shelling from ukies in donestk tonite 15.08.15 https://youtu.be/551tRQPmsVo

  Misha and Grisha in ENEA (Part 1) – YouTube https://www.youtube.com/watch?v=O5eGqwPCPIc

  Intensity of Ukrainian shellings on ‪#‎Putilovka‬ and ‪#‎Spartak‬ is increasing! Suburbs of #Donezk. . GORLOVKA—One dead, two injured in overnight ‪#‎ukronazi‬ shelling Civilian toll Jan-July 2015: 164 killed, including 16 children; 500+ injured . Ukrainian shellings on ‪#‎Sahanka‬ and #Oktyabr (with MRLS Grad)! East of #Mariupol . 2 large explosions struck near donezk chemical depot zone dis morning . kirov district #donezk buildings hit and on fire !! #dnr , UKIES HAVE HIT AIRPORT WITH MLRS ,gorlovka is on fire !!! mass shelling happening .vid recorded moments ago in nazis shelling #donetsk PLEASE #NAF KILL THEM ALL https://www.youtube.com/watch?v=551tRQPmsVo&app=desktop

  Video of Basurin about the tactical missiles ! doesnn’t he say RIP MINSK fighting necessery ? https://www.youtube.com/watch?v=e92NMfOGgYA … #naf #dnr #lnr

  RF Inv.Comm—СК—have proof #Ukraine forces used white #phosphorus munitions —@VladimirMarkin http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508150031-wh32.htm

  «Novorossia ist die Idee der Erneuerung der russischen Gesellschaft» http://slavyangrad.de/2015/08/13/igor-strelkow-die-idee-von-novorossia-ist-die-idee-einer-erneuerung-der-gesamten-russischen-gesellschaft/

  BILD-Simpleton Julian Röpcke : Ukrainian marines claims they killed and wounded 15 enemy fighters during heavy fighting in #Shyrokyne today.

 58. Żydowskie polityczne GESTAPO ADL ma swoją agenurę w Polskim Wojsku ! said

  Roczne dotacje na „harytywną prywatną ŻYDOWSKĄ organizacje” … SIĆ! … o nazwie Anti-Defamation League (ADL) są ok. $112 milionów.

  Żydowska szowinistyczna ADL jest politycznym GESTAPO w USA prowadzącą INWIGILACJE całego społeczeństwa amerykańskiego czyli WYMUSZA na państwych urzędach w USA do zbieranie danych zawierającą osobiste informacje o politykach, pisarzach, dysydentach, działaczach, wydawcach, blogerach, a nawet niezrzeszonych obywatelach, żeby mieć materiały do ZATAKOWANIA, SZANTAŻU tych ludzi, jeśli ci ludzie, NIE zgodzają się z żydowską zafałszowaną indoktrynacją oraz żydowska SUPREMACJĄ szerzoną przez ADL orazlobby żydowskie w jakimś kraju.

  Jak jakaś niezależna organizacja lub jak ktoś “wyjdą przed szereg” specjalnie uprzywilijowanego LOBBY żydowskiego i NIE zgadzają się z żydowską władzą w USA, Kandzie która z zimną krwią bankrutuje te kraje, to wtedy ADL za pomocą swoich agentur INWIGILUJE i zajadle zwalcza tych wszystkich kogo LOBBY żydowskie uzna za swojego konkurenta do SUPREMACJI żydowskiej.

  Cała ta mafia żydowskich wichrzycieli zatrudnia ok. 1600 agentów na pełnym etacie oraz dwukrotnie więcej jako tzw. „pracowników kontraktowych”.

  Główny mafiozo ADL Foxman płaci sobie ponad $688 tysięcy rocznie za „mokrą robotę” na rzecz wyłącznych interesów lobby żydowskiego w USA i sabotażu żydowskiego w innych krajach:

  http://forward.com/articles/189219/who-earns-what-at-americas-biggest-jewish-non-prof

  Przedstawicielem agentem ADL w Polsce, a jednocześnie szefem ADL na III RP jest agent żydowski z polskim obywatelstwem:
  pod-pułkownik politruk ADL Dariusz Poczekalewicz, który jest etatowym oficerem w obecnym polskim wojsku.

  Ciekawe ILE ADL płaci temu swojemu agentowi politrukowi ADL w polskim wojsku ??

  W obecnej Polskiej Armii jest utworzona specjalna oddzielna niezależna komurka organizacyjna żydowskiego ADL o roboczej nazwie tzw. „Poland ADL Partnership Laboratory” które zostało utworzone w Akademii Obrony Narodowej (AON) czyli najwyższej rangą wojskowej szkole wyższej w III RP [była Akademia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego].
  Dokładniejsze informacje na temat żydowskiej INDOKTRYNACJI, żydowskiej SUPREMACJI w polskim wojsku przez PROPAGANDOWĄ agenturę żydowska ADL w Polskim Wojsku są tutaj:

  http://www.adlnet.gov/poland-adl-partnership-lab.html

  Ta żydoska komurka ADL w obecnym polskim wojsku organizuje różnego rodzaju szkolenia polskich oficerów obecnego WP, a w tym też języka angielskiego, kursów wojskowych w USA … itp. Czyli Izrael nie potrzebuje mieć swojego wywiadu w Polskim Wojsku, gdyż ta komórka żydowskiego ADL w Sztabie Generalnym WP ma dostęp do WSZYSTKICH informacji w Polskiej Armii !!!

  KTO w III RP w ogóle się zgodził na funkcjonowanie takiej żydowskiej AGENTURY w Polskim Wojsku jak zydowska ADL ??
  ADL nie ma swoich oficjalnych agentur w US Army !!!

  Oto jakieś BZDURNE „szkolenie” czyli żydowskiej nowej bolszewickiej INDIKTRYNACJI żydowskiej ADL w wojsku polskim do LOJALNOŚCI wobec żydowskiej międzynarodowej rabunkowej mafii pt.

  „KURS z KOMPETENCJI MIĘDZYKULTUROWYCH w LABORATORIUM ADL” … ???

  http://adl.aon.edu.pl/aktualnosci/kurs-kompetencji-miedzykulturowych-laboratorium-adl/

  W polskim wojsku został na SIŁĘ WYMUSZONY następny żydo-bolszewicki autentyczny ABSURD INDOKTRYNACJI żydowskiej oraz JUDAIZACJI polskiego wojska !!!

 59. maniek said

  Video of what nazis do, today and 70 years ago. Made by our comrades at LNI Today Italia. (18+ GRAPHIC)

  Donbass: dopo 70 anni si rivive l’orrore (
  Video sulla guerra nel Donbass, in parallelo con i tragici fatti vissuti 70 anni fa. Ancora una volta, il popolo torna a soffrire e ad essere massacrato. Questa volta da una guerra fratricida.

 60. maniek said

  google-translate 😦

  Są ultra-nacjonalistyczne swastyka kochający batalion, który jest otwarcie przeciwko zawieszeniu broni uzgodnionym z prorosyjskich separatystów.
  Teraz ekstremiści z jednostki Azowskiego, skrajnie prawicowej milicji neonazistowskiej broniącego portowego miasta Mariupol w południowo-wschodniej Ukrainie, uczą dzieci w wieku sześciu, jak na ogień broni, starając się zachęcić ich do krwawego konfliktu w tym kraju.
  Pojawiły się niepokojące zdjęcia z letniego obozu wojskowego, która odbyła się na obrzeżach Kijowa, które pokazują członków dobrowolnego nauczania grupy tzw „Azovets ‚, jak zachowują się jak młodzi bojownicy.
  Dzieci – które obejmują dziewcząt i chłopców, niektóre w wieku sześciu – widoczne są na ładowanie broń, zanim udział w ćwiczeniach, w których indeksujących po ziemi i ognia na wroga.
  Obóz jest pod dowództwem Andrij Biletsky, którzy kiedyś przyznał, że batalion „zawieszenie broni nie podoba w ogóle”. Azowskiego mężczyźni używać neonazistowskich wolfsangel (Hook Wilka) symbol na ich banner i kilku członków są supremacji.

  Dalej –> http://www.dailymail.co.uk/news/article-3195711/Now-CHILDREN-taking-arms-Shocking-pictures-inside-Ukraine-s-neo-Nazi-military-camp-recruits-young-six-learn-fire-weapons-s-ceasefire.html

 61. Żydo-mason Stanisław Dziwisz UWIAROGODNIŁ żydowskie GESTAPO ADL ! said

  „Klapa, buźka, goździk”, czyli Abraham Stanisława – Stanisław Abrahama Faxmana mafiozy ADL

  http://wirtualnapolonia.com/2015/08/14/waldemar-glodek-widziane-z-kalifornii-klapa-rasia-buzka-gozdzik-czyli-abraham-stanislawa-stanislaw-abrahama/

  Katolicy krakowscy, którzy jeszcze NIE stracili rozumu WYGOŃCIE z Krakowa tego żydo-masona Stanisława Dziwisza, aby PRZEKREŚLIĆ dalsze prowadzenie przez niego totalnej DYSTRUKCJI kościoła katolickiego w Diecezji Krakowskiej oraz tej III RP!

  ADL czyli Anti-Defamation League, a po polsku nazywana tzw. „Liga Przeciwko Zniesławieniu” jest szowinistycznym żydowskim GESTAPO, które za wyłudzone pieniądze od podatnika w USA, Polsce i innych krajach prowadzi zajadła INWIGILACJĘ Polonii Światowej, a zwłaszcza tej w USA.
  To właśnie żydowscy gestapowcy z ADL prowadzili zajadłą oszczerczą kampanie Polskiemu Związkowi w Ameryce Północnej, oraz PRZECIW Kongresowi Polonii Amerykanskiej w USA i Kandzie, przeciw Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Połódniowej, Polonijnym organizacjom w Australii … itd.

  Jest też znane powszechnie, że to właśnie szowiniści żydowscy z ADL patronowali w organizacji oczerniana Polaków na Świecie na rzecz żydowskich KLUBÓW finansowych usiłujących wyłudzc pieniądze od wszystkich za pomocą ich PRETEKSTU „przemysłu holocaustycznego” oraz fabrykowanych MITÓW o milion-krotnie sztucznie powiększonym tym ich holokauście, który spełnia rolę marketingu politycznego do ZASTRASZENIA całych grup społecznych na Świecie.

  Matką tej terrorystycznej przestępczej bandy ADL jest żydo-masoński MIĘDZYNARDOWY terrorystyczny gang-network o nazwie B’nai B’rith International, który też grasuje w III RP i organizuje INWIGILACJE tych wszystkich w Polsce, którzy opierają się RABUNKOWI żydowskiego LOBBY na polskich obywatelach.

  Ten terrrorystyczny żydowski gang ADL działa jako prywatna agencja WYWIADOWCZA, wysyłając szpiegów, infiltratorów, mącicieli i agentów-prowokatorów do tych organizacji zarówno żydowskich jak i nie-żydowskich na świecie, które nie chcą się poddac – które nie zgadzają się z radykalnie EGOISTYCZNYM proizraelskim i rasistowskim programem żydowskim RABOWANIA nie-żydów.

  W ostatnim dziesięcioleciu terrorystyczna banda ADL działa w kierunku pozyskania swoich agentów w Watykanie i kościele katolickim, aby zdezintegrowac chrześcijaństwo od środka.
  Terrorystyczna banda ADL grasująca w USA była i jest inspiratorem za przeprowadzeniem totalnej INWIGILACJI dosłownie wszystkich obywatelii USA, czyli zbierania informacji o ludziach tak to robiło żydowskie bolszewickie NKWD, które zamordowało 50 milionów etnicznych Ruskich w byłym ZSRR.

  Agenci ADL i żydowskich terrorystycznych zalegalizowaanych gangów w USA jak American Israel Public Affairs Committee(AIPAC), Republican Jewish Coalition (RJC), National Jewish Democratic Council (NJDC), American Jewish Committee(AJC) czy też tzw. „The Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations” oni wszyscy razem WYMUSILI na oficjalnej władzy w USA, aby ta SFINASOWAŁA pieniędzmi amerykańskiego podatnika za pomocą specjalnych zoorganizowanych dodakowych agencji prowadzili zbieranie danych zawierającą osobiste informacje o politykach, pisarzach, dysydentach, działaczach, wydawcach, blogerach, a nawet niezrzeszonych obywatelach, żeby, jeśli ci ludzie, zgodnie z żydowską zafałszowaną indoktrynacją szerzoną przez ADL, lub jak ktoś lub jakies organizacje “wyjdą przed szereg” i NIE zgadzają się z żydowską władzą w USA, Kandzie która z zimną krwią bankrutuje te kraje … itd.

  Następnie te państwowe agencje po utworzeniu tej BAZY DANYCH o ludziach MUSZĄ się dzielic tymi informacjami z PRYWATNYM żydowskim terrorystycznym gangiem ADL, który następnie za pomocą swoich agentów bezkarnie zastrasza, “demaskuje tzw. antysemitów”, szantażuje i tym to sposobem sposobem ucisza wszyskich nie zgadzajacych się z żydowską SUPREMACJĄ w USA, Kandzie czy też w Polsce a Nawet w Rosji.

  Doszło już nawet do takiego PRADOKSU w USA, że to żydowscy agenci z prywatnej ADL organizują szkolenia dla służb państowych jak policji, FBI, CIA lub w US Army … Ostatnio w III RP obecna premier E.Kopacz okrążyła się prywatnymi agentami ADL którzy spełniają rolę jej „ochrony” gdyż jak się okazuje ten „polski BOR” zdominowany przez UKRAIŃCÓW z polskim obywatelstwem NIE jest wiarogodny …

  Tym to sposobem ADL działa w interesie maksymalnej skuteczności żydowskiego agresywnego LOBBY we wszystkich Krajach.

  Właśnie za tą działalnośc Stanisław Dziwisz nagrodził żydowskiego mafiozo Foxmana, dyrektora ADL, które spełnia rolę współczesnego politycznego GASTAPO, co ma celu UWIAROGDNIENIE terrorystycznej dzałalności ADL, która jest rakiem złośliwym niszczącym USA i inne państwa na rzecz EGOISTYCZNYCH interesów SPECJALNIE uprzywilijowanej prawnie KAST żydowskiej grasującej pasożytującej w USA, Polsce, Europie … itd.

  Więcej na temat terrorystycznej przestępczej działalności PRYWATNEGO żydowskiego gangu ADL można się dowiedzic z tych historycznych rzetelnych INFORMACJI:

  „Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) a żydowska kultura inwigilacji Ameryki”

  http://www.bibula.com/?p=72680

 62. maniek said

  America’s Dark History of Supporting Ukrainian Fascists and War Criminals

  -Ukrainian Nazis were an invaluable intelligence asset for the CIA in the post-war confrontation with Russia, just as were German Nazi intelligence and German Nazi scientists

  -Now brought back to life 70 years later, the CIA is playing the same game. Those Ukrainian Nazis turned out to be very valuable after all

  Czytaj dalej –> http://russia-insider.com/en/politics/americas-dark-history-supporting-ukrainian-fascists-and-war-criminals/ri9172

 63. maniek said

  The unknown soldiers of the strange war

  Czytaj -> http://doubtingsteven.blogspot.ru/2015/08/the-unknown-soldiers-of-strange-war.html

 64. re1truth2 said

  Ad 56
  [Konkurs wiedzy o Biblii przepustką do szkoły. Diecezja chce pomóc laureatom swojej…]?


  Drugi symbol od góry na steli grobowej króla assyryjskiego Szamszi-Adad V i nie tylko, krzyż wiszący na piersi.
  A [bp Kazimierz Ryczan (w środku)… – ma dwa te symbole na ornacie i oczywiście krzyż w tej samej formie graficznej.

 65. maniek said

  Na obozie letnim ukraińskie dzieci przechodzą szkolenie u bojowników batalionu „Azow”

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150813/817053.html#ixzz3ioXL6gzw

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3195711/Now-CHILDREN-taking-arms-Shocking-pictures-inside-Ukraine-s-neo-Nazi-military-camp-recruits-young-six-learn-fire-weapons-s-ceasefire.html

 66. maniek said

  Powrót do „Związku niezłomnego”, czyli o co walczy Donbas

  Zaostrzenie sytuacji na froncie w Donbasie wskazuje, że być może zbliża się tam nowa faza eskalacji działań wojennych. Warto w tym momencie przyjrzeć się o co tak naprawdę walczą powstańcy Donbasu. Bo często realny cel tej walki skryty jest za dyplomatycznymi unikami i frazesami. Ciekawy pogląd na tę sprawę przedstawiła na łamach portalu agencji „Noworossija” mieszkanka Doniecka Jelena Woroszyłowa. W mojej ocenie trafnie uchwyciła istotę sprawy…..

  Czytaj dalej –> http://jacek-kaminski.livejournal.com/8261.html

 67. maniek said

  Dalej o tym:

  Ukraiński batalion „Azow” szkoli 6-letnie dzieci do zabijania ludzi
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrainski-batalion-azow-szkoli-6-letnie-dzieci-do-zabijania-ludzi-2015-08

 68. Kazek said

  Bardzo dobry artykuł o Kukizie , pozbawia i w tym przypadku złudzeń

  http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_mia_z_antysystemowego_kukiza_bo_za_chwil_b_dziecie_p_aka

 69. maniek said

  Pułk Azow obniżył standardy
  Czyżby brak nowych rekrutów?

  Reszta fotek -> http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pulk-azow-obnizyl-standardy-2015-08

 70. maniek said

  WALKA! Rosyjski robotów bojowych przeciwko armii usraelskiej

  walka Symulacja

 71. maniek said

  Broń przyszłości zakładu, „Kałasznikow”!

 72. maniek said

  CNN: Korea Północna grozi, że zaatakuje USA „nieznaną światu” bronią © AFP 2015/ Jung Yeon-Je

  Jeśli Stany Zjednoczone i Korea Południowa nie zrezygnują z przeprowadzania międzynarodowych manewrów przy północnokoreańskiej granicy, to Pjongjang odpowie na działania sojuszników użyciem „nieznanej światu broni”

  dalej -> http://sptnkne.ws/AR3

 73. maniek said

  Puszylin o słowach Dudy: To nie propozycja Polski, a nacisk ze strony Stanów Zjednoczonych
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150816/831450.html


  Media: Siły Powietrzne USA wyślą do Europy „antyczne” samoloty szturmowe do walki z Rosją
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150815/831076.html


  Niemiecki przedsiębiorca: sankcje pomagają rosyjskiemu rolnictwu
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150815/830791.html


  Ministerstwo Obrony DRL obawia się, że Kijów użyje artylerii rakietowej
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150815/830425.html


  Chińskie okręty wojenne wezmą udział w rosyjskich manewrach na Morzu Japońskim
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150815/830155.html

 74. maniek said

  Biskupi pozywają rabina do sądu. Wzywał do palenia kościołów

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/biskupi-pozywaja-rabina-do-sadu-wzywal-do-palenia-kosciolow

 75. maniek said

  Kopacz: Mówienie o głodnych polskich dzieciach służy rosyjskiej propagandzie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18547444,kopacz-mowienie-o-glodnych-polskich-dzieciach-sluzy-rosyjskiej.html

 76. maniek said

  Co należy przeczytać między wierszami? „Idiotami Putina” czy po prostu „formacjami promoskiewskimi” nazywane są w całej Europie te, które odrzucają neoliberalny consensus i dominację sił NATO na kontynencie na rzecz idei sprawiedliwości społecznej i suwerenności narodów. W takim gronie to zaszczyt się znaleźć.

 77. maniek said

  Ewolucja terroryzmu w Europie

  https://stachnio.wordpress.com/2015/08/15/ewolucja-terroryzmu-w-europie/

 78. maniek said

  ad 77( Ewolucja terroryzmu w Europie )

  -Czeczeński terrorysta na Ukrainie: przekraczałem już granicę z Polską-

  Brytyjski „The Guardian” publikuje rozmowy z Czeczenami walczącymi po obu stronach konfliktu w Donbasie. Jeden z nich przyznaje, że bywał już nielegalnie w Polsce.

  – Warunki na tej wojnie są fantastyczne. Jest tu dużo broni i dużo jedzenia – mówi w rozmowie z „The Guardian” dowódca prokijowskiego batalionu im. Szejka Mansura skrywający się pod pseudonimem Muslim. – Lubimy wojnę partyzancką – dodaje.

  Muslim chwali się brytyjskiej gazecie, że brał udział w zamachach terrorystycznych w teatrze na Dubrowce, w szkole w Biesłanie oraz organizował kilka samobójczych ataków bombowych w Moskwie.

  Z Kaukazu na Ukrainę wyjechał w 2007 r. Stamtąd zaś nielegalnie udawał sie na Zachód. Nielegalnie przekroczył pieszo granicę z Polską, a następnie został skierowany „przez czeczeńskich braci” do Danii. Miał powrócić tą samą drogą tracąc dwa dni na przemierzenie Karpat i omijanie straży granicznej.

  Teraz Muslim chce przyciągnąć na Ukrainę islamistów z Syrii, aby walczyli z Rosją.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fczeczenski-terrorysta-na-ukrainie-przekraczalem-juz-granice-z-polska#

 79. maniek said

  Islamistyczna sieć sięga także do Polski
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Islamistyczna-siec-siega-takze-do-Polski,wid,17776536,wiadomosc.html?ticaid=11569c

 80. re1truth2 said

  Cytat [Za to w kieszeni przeznaczonej na naboje odkryto kilkanaście kartek zapisanych nerwowym drukiem. Nie wszystkie dają się odczytać, niektóre pokryte są wieloma poprawkami, niektóre są wręcz przetarte gumką na wylot. Dwie pełne stronice zapisane są powtarzanymi wprawkami: idziesz do Japończyka, pisz ból, jak ze słownika wynika, idziesz do Japończyka, pisz ból… I tak przez kilkadziesiąt rytmicznych linijek. Ten fragment intelektualnego wysiłku prezydenta Komorowskiego, ktoś jeszcze bardziej wykształcony z jego otoczenia poddał fachowej ocenie. Werdykt był bardzo pomyślny, ponieważ na każdej stronie napisano – „bardzo dobrze”. Czerwonym długopisem.]
  http://wpolityce.pl/polityka/262296-jednak-odnalazla-sie-czesc-zapiskow-bronislawa-komorowskiego-lezala-w-porzuconym-futerale-po-fuzji-na-fuzje-nie-natrafiono

  komentarz „ktosi” pod artykułem [Takie notatki mogła sporządzić tylko gnida z WSI.]

  Dobrzewiesz Nagrania / http://www.dobrzewiesz.net
  Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż : Piotr Smoleński http://www.piotrsmolenski.pl 😉

 81. maniek said

  Wspaniała inicjatywa Brytyjczyków.

  Niedługo Londyn zostanie nawiedzony (jest dobrze napisane) przez niejakiego Netanjahu. To taki przywódca niezwykle „specyficznego” państwa świata, zaangażowanego we wszystkie konflikty militarne tego globu, wszystkie kryzysy tego globu a nawet procesy wskrzeszania myśli ukro nazistowskiej (cóż, biznes jest biznes). Brytyjczycy wykazali się pomysłowością i stworzyli petycję podpisaną przez ponad 45 tys. obywateli UK (!!!) nakazującą władzom ich Państwa aresztowania pana Netanjahu jako zwykłego terrorysty i kryminalisty dowodzącego Zorganizowaną Grupą Przestępczą o nazwie „Izrael”. W pełni popieramy tę piękną inicjatywę, jakoś nie zakochaliśmy się w wiecznych jojczeniach Narodu Wybranego, jego wojenkach i pętelkach kredytowych.

  http://xportal.pl/?p=22148

 82. maniek said

 83. maniek said

  Zabijamy każdego prawego i sprawiedliwego bo zagraża naszym korporacyjnym interesom

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCBa2OcFrjcLEMsYADCEFOW1Ctkg964TEzJH-CasXxOLYt25S4

  http://gloria.tv/media/wDMoSZLqt41

 84. maniek said

  Dominique Venner: O świadomość rewolucyjną
  http://xportal.pl/?p=22145

 85. maniek said

 86. re1truth2 said

  Na „Kowno” – […powitały ją okrzyki mieszkańców Warszawy: Ewa, gdzie masz pociąg?!]

 87. maniek said

 88. maniek said

  Czesi włączają armię w zabezpieczanie swoich granic naruszanych przez imigrantów

  Czechy: Poważny kryzys, będą chronić granice 1 godz. 10 minut temu Czeska armia jest gotowa w dowolnym momencie zacząć chronić granice przed nielegalnymi…

  -> https://cyklista.wordpress.com/2015/08/15/czesi-wlaczaja-armie-w-zabezpieczanie-swoich-granic-naruszanych-przez-imigrantow/

 89. maniek said

  Policja strzela do imigrantów w Katalonii [VIDEO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fpolicja-strzela-do-imigrantow-w-katalonii-video

 90. maniek said

 91. maniek said

 92. maniek said

  16–25 sierpnia 1937 roku – miał miejsce Wielki Strajk Chłopski Strajk, masowa, kierowana przez Stronnictwo Ludowe polityczna manifestacja rolników. Została zorganizowana pod hasłem przywrócenia chłopu w Polsce praw do życia, a krajowi ładu, porządku i bezpieczeństwa. W strajku wzięło udział kilka milionów osób, głównie polskich chłopów. W czasie interwencji policji państwowej, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy osób aresztowano a 617 uwięziono.
  Strajk polegał na blokadzie dróg i wstrzymaniu dowozu żywności do miast oraz na rezygnacji z zakupów przez 10 dni. Strajkujący żądali m.in. przywrócenia Konstytucji marcowej z 1921 roku, demokratycznych wyborów do parlamentu, wzmocnienia obronności kraju, rezygnacji obozu piłsudczykowskiego z władzy.
  Koncepcję strajku chłopskiego popierał przebywający na emigracji przywódca SL Wincenty Witos, przeciwny jej był kierujący w kraju pracami stronnictwa Maciej Rataj. Strajkiem w całym kraju z ramienia SL kierował Stanisław Mikołajczyk. Najsilniejszego poparcia ruchowi udzielili chłopi w Małopolsce. Kierownictwo SL bezskutecznie usiłowało skorelować wystąpienia chłopskie z powszechnym strajkiem robotniczym. Polska Partia Socjalistyczna nie zdecydowała się jednak na współdziałanie.
  Wielki Strajk Chłopski roku był największą manifestacją polityczną okresu międzywojennego, ale nie wywarł większego wpływu na politykę rządu. Mimo tego oraz mimo braku formalnego współdziałania PPS strajk poważnie zaniepokoił władze państwowe. Za natężeniem walki strajkowej agitowała zdelegalizowana Komunistyczna Partia Polski. Przeciwko wypowiedziało się Stronnictwo Narodowe. Niezależne środowiska inteligenckie stanęły w obronie aresztowanych chłopów.
  Duże zrozumienia dla postulatów chłopskich i walki strajkowej, wykazała też część prawicowej prasy, to jest:”Kurjer Warszawski”, „Polonia” i „Zwrot”. „Polonia ” była organem Chrześcijańskiej Demokracji a „Zwrot” organem Frontu Morges. Przychylne stanowisko w stosunku do chłopów walczących o swoje prawa przyjęła również większość prasy katolickiej.
  W strajku wzięło udział kilka milionów osób, głównie polskich chłopów. Doszło do zamieszek; policja otworzyła ogień, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy aresztowano, 617 uwięziono na mocy wyroków sądowych, a ok. 700 gospodarstw zostało zniszczonych lub uszkodzonych..
  W grudniu 1937 r. w sejmie złożył interpelację w sprawie metod likwidowania strajku chłopskiego ks. Józef Lubelski poruszony brutalnością w postępowaniu policji. Nadmienił że w Kasince Małej zabito 9 osób, w Majdanie Sieniawskim 15, w Jabłonce 4, a w Muninie 7. W interpelacji pominął miejscowości w których zabito 1 lub 2 chłopów.

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/16/wielki-strajk-chlopski-16-25-08-1937-r/

 93. maniek said

  Święto Wojska Polskiego w Lublinie 15 sierpnia 1944 r.

  15 sierpnia 1944 roku – w Lublinie w łąkach nad Bystrzycą odbyła się msza polowa z okazji 24. rocznicy bitwy warszawskiej, którą stoczono w czasie w wojny polsko-bolszewickiej. Była to nie typowa msza bo obok żołnierzy Wojska Polskiego, polskich dowódców, przedstawicieli PKWN, uczestniczyli w niej dowódcy Armii Czerwonej, która wówczas przegrała tą bitwę. Była to jedyna w takiej historii msza….

  Dalej -> https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/15/swieto-wojska-polskiego-w-lublinie-1944/

 94. maniek said

  12 sierpnia 1898 roku – Stany Zjednoczone dokonały aneksji Hawajów, tym samym Hawajczycy utracili swoją niepodległość. Dziś rdzenni Hawajczycy stanowią zaledwie 10% populacji wysp. Dlaczego i jak doszło do aneksji?
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/12/aneksja-hawajow-przez-stany-zjednoczone/

 95. maniek said

  HISTORIA według UKRAINCÓW. Tekst humorystyczny.

  Motto: Na początku był Ukrainiec i stworzył świat, a potem wszystko inne.

  Najzabawniejszą sprawą w kontaktach z Ukraińcami jest ich podejście do historii. Własnej historii. Uczeni ukraińscy są bowiem przeświadczeni, że ich naród jest spadkobiercą wszystkich tradycji świata. Przedstawię tutaj kilka najśmieszniejszych teorii ukraińskich naukowców:

  Czytaj -> http://ja-ruskiagent.blogspot.de/2015/08/historia-wedug-ukraincow-tekst_16.html

 96. re1truth2 said

  Re 78
  Nie na darmo, Table 3 : KGB Data on Deported Oriental Groups, 1944 – Czeczenów 387229

 97. maniek said

  Dawid Hudziec, polski dziennikarz w Donbasie.

  tłumaczenie, polskie napisy:
  -Sławomir Słowianin-

 98. maniek said

  Zdrada Tsiprasa a przyszłość europejskiej lewicy
  15/08/2015

  Katastrofa w Grecji trwa. Rząd Aleksisa Tsiprasa, ignorując rezultaty referendum, które sam zainicjował, głosami prawicy przepchnął przez parlament akt kapitulacji przed wierzycielami – a następnie rozpoczął prześladowania swoich oponentów z obozu lewicy. Właśnie niedawni zwolennicy premiera okazują się głównym celem ataku. Ci, którzy kilka miesięcy temu pomogli mu dojść do władzy. Ponieważ Komitet Centralny Syrizy i nawet jej Biuro Wykonawcze zagłosowały przeciwko porozumieniu, statutowe organy kierownicze partii nie są zwoływane, żądania nadzwyczajnego zjazdu, popierane przez większość członków KC, są ignorowane. Ostatecznie Tsipras zdecydował się zwołać konferencję partyjną, ale dopiero we wrześniu, kiedy wszystkie kwestie związane z warunkami spłaty zadłużenia będą już rozstrzygnięte, a kolejna dawka „twardej ekonomii” zostanie Grecji zaaplikowana. Terenowe struktury partii, nastawione do rządu jeszcze bardziej negatywnie niż członkowie KC, zostały faktycznie sparaliżowane. W istocie partia została rozbita.

  Tsipras rządzi w jej imieniu, ale bez jakiejkolwiek więzi z nią, nie próbując nawet przepychać swojej linii przez aparat biurokratyczny. Jego większość parlamentarna jest teraz w pełni zagwarantowana dzięki głosom deputowanych z partii prawicowych, odrzuconych przez Greków zarówno w ostatnich wyborach, jak i w referendum.

  Nie mający politycznego oparcia z ….

  Dalej… http://www.socjalizmteraz.pl/pl/Artykuly/?id=852/Zdrada_Tsiprasa_a_przyszlosc_europejskiej_lewicy

 99. maniek said

  Bardzo ważny tekst o Korei , prawda o której mało kto słyszał, czytał w zalewie parchatej propagandy-dezinformacji

  Zrozumieć Koreę Północną
  http://kompol.org/start/Zrozumiec_KRLD.html

 100. Zerohero said

  Żydowskie klechy piorą mózgi gojom

  http://autonom.pl/?p=13128

  Słowacja: Kościół rozpoczyna kampanię przeciwko postrzeganiu uchodźców jako terrorystów. (…) Słowaccy biskupi uważają tymczasem, iż do kwestii uchodźców należy podejść z chrześcijańską miłością i zrozumieniem dla drugiego człowieka. Ulotka mająca trafić do wszystkich parafii ma rozwiać również inne obawy słowackiego społeczeństwa. Chodzi głównie o koszty utrzymania imigrantów, przenoszenie przez nich chorób oraz podjęcie przez nich pracy.

  Wszak wiadomo, że muzina płynąca do Europy chce ciężko pracować. O pracowitości muzinów świadczą np. sukcesy tej grupy w USA oraz afrykańskie perły architektury sprzed 2000 lat. Pałace, mosty, drogi, fortyfikacje….

  Wiadomo również, że muzułmanina płynącą do Europy nie marzy o niczym innym niż radosnym ekumenizmie z chrystusowymi braćmi.

  Pozdrawiam sektę wadowicką. Szalom!

 101. maniek said

  Kiedy jest kapitalizm, wolny rynek i prawica
  http://www.prawica.net/1717

 102. maniek said

  Dlaczego jesteśmy antysemitami

  To nie Niemcy sa odpowiedzialni za Holocaust. To nie Niemcy byli jego bezpośrednimi sprawcami, tylko Polacy i inni degeneraci z narodów słowiańskich. Maszyniści pociągów wiozących Żydów do Treblinki i Oświęcimia – Polacy; kapo – Polacy, itd. itd.
  http://www.prawica.net/1723

 103. maniek said

  Wojna oligarchów o wpływy na Ukrainie

  To, że na Ukrainie toczy się „dziwna wojna” jest oczywistością nie tylko dla znawców tematyki. Zginęły tysiące osób, ostrzeliwuje się od miesięcy dzielnice cywilne, dziesiątki tysięcy żołnierzy do siebie strzela, prywatne osoby (przypadkiem oligarchowie) finansują polityczne formacje zbrojne, medialnie i politycznie prowadzi się wojnę z Rosją, a gospodarczo się z nią handluje. Jednakże gdy przyjrzy się szczegółowiej jaka grupa społeczna na Ukrainie traci na wojnie, a jaka zyskuje, to okazuje się, iż tracą wszyscy poza oligarchami (włącznie z prezydentem Petrem Poroszenką)….

  Dalej –> http://www.geopolityka.org/komentarze/andrzej-zapalowski-wojna-oligarchow-o-wplywy-na-ukrainie

 104. maniek said

  Czytaj http://sophico21.blogspot.it/2015/08/zdrada-stanu-czerwonej-zofii.html

 105. maniek said

  Drugi Cud nad Wisłą
  http://chart.neon24.pl/post/124933,drugi-cud-nad-wisla

 106. http://turystyka.wp.pl/gid,17727860,kat,1036541,title,Paluki-wyjatkowa-kraina-o-ktorej-malo-kto-slyszal,galeria.html//

  PAŁUKI to stara nazwa Wielkopolski, od góry PEŁKI. Nikt nie wie, gdzie ta Pałka była, więc WNIOSKOWANO, że skoro była to nazwa Prestiżowa i Ważna dla Rzymian, którzy liczyli się z PEUCYNAMI, którzy wygnali Rzymian z Taurydy-Krymu, to powinna być w Kielcach jako ŁYSIEC-Łysica ??? Ja jednak z tym się nie zgadzam choć PAŁUKI pasują do Kadzielni w Kielcach, gdzie królowa Sarmatów Diana, kazała wznieść pomnik ZWYCIĘSTWA NAD ALEKSANDREM WIELKIM w postaci Kopii odbudowanego przez siebie Artemizjonu w Efezie, tylko dłuższy o 1 lub 3 przęsła, co można ustalić archeologicznie na zlikwidowanej przez Rosjan cytadeli KADZIELNIA.
  Mauzoleum Diany rozebrali Tatarzy w 1260 r., ale pomimo tego ja onej prestiżowej PEŁKI za Górę Łysiec nie uważam, choć na Łysicy miał stać zamek Diany, która jako mężatka goliła głowę – skąd ŁYSICA. Nazwa Pałuki była LUDOWĄ i znaczyła: Pałka-Łuk-Pałka-Łuk-Pałka-Łuk…, czyli kolumna-łuk-kolumna-łuk-kolumna-łuk gurtowy itd., co było od PAŁACU Seta.
  Grakch I Wielki, który wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przeciw Seleucydom, których zbankrutował niszcząc metalurgie kapadocką, dał się sportretować na latarni Faros w ELEKTRYCZNEJ aureoli jako Pan Lasów, co było dla Egipcjan ważne, gdyż Polska była potentatem STALI i drewna szkutniczego a nawodne dzielnice Aleksandrii zbudowano na palach dębowych z Ukrainy, które wyrabowali Arabowie.
  Ja chodziłem po ambasadzie amerykańskiej Jak Głupi nie mogąc się nadziwić, Co To Za Architektura ??? Taką architekturę zobaczyłem dopiero w pałacu Grakcha I w Łęczycy, który Rosjanie przebudowali na WIĘZIENIE. Otóż z powodu NĘDZY pałacu Grakcha Set, którego Grakch przywiózł sobie na zięcia, zbudował pałac GODNY na górze stołowej w Koninie, w postaci kopii Architektonicznego Cudu Wszechczasów, jakim był pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii. Pałac ten Polacy zwali Setowym Dziwem SETIDAWA lub Pała-Łuk-Pała-Łuk…, z czego wyszły PEŁKA, PAŁUKI i PEUCZANIE, którzy Ganiali Rzymian na Bałkanach.
  Pałac ten zburzyli Hunowie w r. 400, ale ruiny zostały odbudowane na Arsenał Rzeczypospolitej, który wysadzili Szwedzi a rozebrali Prusacy.

 107. revers said

  j.w. zgodna z mapka dzialania dzihadu i ISIS.

  lub B’B’, inne agentuiry wplywu z fundacjami Adenaura, Sorosa, Batorego jako wegierski Soros – krool piniedzy, fundacja Szmita.

  https://forumemjot.wordpress.com/2012/07/20/tutaj-spocznij-dlaczego-prezydentj-ignacy-moscicki-rozwiazal-dzialalnosc-loz-masonskich-w-polsce/

 108. JG said

  Władimir Putin, żydowski „Hero” w inscenizacji zimnej wojny.

 109. bielik said

  Dnia 26 lipca 1992 r. TVP nadała komunikat, że na terenie Polski wznawiają działalność dwie loże masońskie funkcjonujące w okresie międzywojennym. Celem jej jest judaizacja społeczeństw chrześcijańskich. Gnostycyzm i arianizm we wczesnym średniowieczu, sekty albigensów i husytów w późniejszym czasie, kabalistyka i okultyzm zakonów krzyżowych: Templariuszy i Krzyżaków – to etap zażydzania. Do początków zażydzania doszło w XVI wieku, kiedy humaniści (Richelieu, Miinzer, Melanchaton, Luter, Kalwin) swym okultyzmem, kabalistyką i astrologią podminowali Kościół Katolicki, doprowadziło to do wybuchu ” Reformacji.” Wówczas w całej Europie powstają tajne związki – loże wczesnomasońskie.

  Celem Żydów już od 1500 lat, a później masonerii jest walka z Rzymem, szczególnie z krajami katolickimi. 23 maja 1618 r w Pradze w Czechach, wbrew woli cesarza Austrii Macieja I zwołano zgromadzenie innowierców, na które zaproszono też katolików. Na tym spotkaniu na zamku praskim doszło do gwałtownej wymiany zdań delegacji katolickiej z innowiercami. Delegacja katolicka została wyrzucona przez okno przez innowierców i poniosła śmierć.

  Owa „defenestracja” praska (wyrzucenie przez okno) rozpoczęła wojnę trzydziestoletnią. W odpowiedzi na tę zbrodnię popełnioną na delegacji katolickiej przez innowierców katolicy utworzyli Ligę Katolicką, popieraną przez papieża Pawła V i duchowieństwo katolickie. Król Polski Zygmunt III Waza ustosunkował się wrogo do obozu protestanckiego i tajnych judaizujących związków arian. W zaistniałej sytuacji król Zygmunt III Waza postanowił udzielić pomocy Lidze Katolickiej, za jej udzieleniem przemawiała obawa przed rozprzestrzenieniem się protestantyzmu, kalwinizmu i arian na ziemiach Rzeczpospolitej.

  Po wybuchu w Czechach powstania husytów tzw. braci czeskich i heretyków, Obóz katolicki na Śląsku widział jedyny ratunek w Rzeczpospolitej. Na pomoc katolikom w 1620 r wysłano Lisowczyków, pod dowództwem pułkownika Stanisława Rusinowskiego przeciw wojskom protestanckim i innowiercom. Towarzyszył im w tej wyprawie Franciszkanin ksiądz – kapelan Wojciech Dębołęcki. Swój podziw dla pułkownika Rusinowskiego i jego dzielnych żołnierzy, mężnie walczących o wiarę świętą wyraził Nikodem Niebylski. Pisał, że pułkownika i jego żołnierzy szczególnie wyróżniała nienawiść do heretyków, szczególnie do Arian i Żydów, których zawzięcie zwalczali i ścigali.

  To właśnie Żydzi i tajne ich związki swymi doktrynami realizowali ówcześnie hasła utopijnego komunizmu. Podobną opinię wyraził ich kapelan W. Dębołęcki, mówiąc ” Bogu dziękować, że dał Polsce taką jazdę żołnierzy i dowódców”. Jak mówił, ścigali przeciwników wiary katolickiej Rzymu i papiestwa. Należy przypomnieć, że lisowczycy i franciszkanin ksiądz kapelan W. Dębołęcki są szczególnie znienawidzeni przez Żydów takich jak J. Tuwin czy komunista i historyk Adam Kersten. Główną rolę w przemilczaniu, szkalowaniu i pisaniu w kłamliwy sposób o ich wielkich zwycięstwach i czynach odgrywają ci wrogowie Polski którzy zohydzają wszystko co polskie.

  Wrogiem katolickiej Polski był także Bohdan Chmielnicki, który będąc w delegacji kozackiej w Warszawie ( październik – listopad 1639 r) spotkał się z de Bregy, który był ambasadorem Francji przy królu polskim. Jak wiadomo Francja pod koniec wojny 30-letniej opowiedziała się po stronie protestanckiej Szwecji. B. Chmielnicki już wtedy knuł intrygę przeciw Polsce. W listopadzie 1639 r. B. Chmielnicki znika na 7 lat. Warto przypomnieć, że w angielskiej książce przekładu Chevaliera napisano o pobycie B. Chmielnickiego we Francji w latach 1645 – 1646 do której jak pisze autor przybył z głębi Rosji. W 1648r wywołał bunt przeciw Rzeczpospolitej. Jako Żyd związany był z tajnymi judaizującymi związkami ( masonerią). Był za rozbiorem Polski. Zawarł przymierze przeciw Polsce z Rosją, Szwecją, Siedmiogrodem, elektorem brandenburskim i zdrajcą Bogusławem Radziwiłem.

  W 1649 r. tajne związki usuwają katolicką dynastię Stuartów na rzecz masona Cromwella. W 1655r za namową Żyda Komeńskiego uderzają na Polskę członkowie ” Zakonu Palmowego – Karol Gustaw król Szwecji, Fryderyk elektor Pruski oraz Rakoczy. W 1688 r ląduje na ziemi angielskiej masoneria z Wilhelmem Orańskim finansowanym przez Żydów holenderskich. W 1697 r. Polska dostaje się pod berło protestanta Augusta II. W 1764 r. na tronie polskim zasiada mason Stanisław Poniatowski, w 1772 r. Prusy dokonują pierwszego rozbioru Polski. W 1773 r. masoneria przyczynia się do likwidacji w Polsce zakonu jezuitów.

  W 1774 r wybucha rewolucja amerykańska, kierowana przez masonów Franklina i Waszygtona. W 1788 r zebrany u nas sejm czteroletni pod dozorem Lucchesiniego zawiera przymierze z Prusami, wynikiem tego jest drugi rozbiór Polski. Na zachodzie masoni mobilizują wszystkie siły do przeprowadzenia rewolucji francuskiej. Przygotowują ją tajne związki okultystyczne ( St. Cermanin, Mesmer). Zakon Mertynistów stworzony przez Żyda hiszpańskiego Paschala ; zwolennicy Swendenburga w Skandynawii. Na zjeździe masońskim w Wilhelmsbaden w 1788 r. zapada decyzja, że w 1789 r wybucha rewolucja francuska. Dziełem jej jest powalenie katolickiej monarchii francuskiej i równouprawnienie Żydów.

  Wyniesiony na szczyty przez rewolucję Napoleon początkowo jest przychylny masonerii, ale kiedy w 1808 r. ogłasza dekret anty żydowski – los jego przesądzony. Po 1815r masoneria zarzuca macki na ruchy narodowe i wolnościowe, które kieruje przeciw władcom o poglądach narodowych i kościołowi katolickiemu oraz powstańcom włoskim i węgierskim.

  Masoneria wywołuje powstania w niedogodnym momencie dla Polski, w 1830 r. dla ratowania rewolucji we Francji i w Belgii, w 1863 r. dla zjednoczenia Niemiec. Wreście masoneria kieruje wybuchem I wojny światowej. W jej wyniku uzyskuje ona władzę prawie we wszystkich krajach pod przykrywką ustroju ” demokratycznego”. Osłabia państwa katolickie takie jak Włochy, Austrie, Francje, a później Polskę. Montuje najpierw rewolucję w Rosji w 1917 r., a później hiszpańską w 1936 r. i narzuca traktaty dające przywileje Żydom.

  Te fakty pokazują, iż masoneria jest „ekspozyturą żydowską ” i pomocniczą organizacją dla opanowania i zniszczenia społeczeństw katolickich, które mają posłusznie wykonywać wszystkie polecenia Żydów. Wpływ masonerii na obóz rządzący Polską przed 1939 r. był bardzo duży, co doprowadziło do katastrofy wrześniowej, między innymi zdrady państw zachodnich Anglii i Francji na rzecz Niemiec i ZSRR.

  Po drugiej wojnie światowej rola masonerii i żydostwa jeszcze bardziej się wzmocniła. Dowodem tego jest rozmontowanie Związku Sowieckiego i państw komunistycznych bez jednego wystrzału. Obecnie obserwujemy zapędzanie narodów do stworzenia rządu światowego (żydowskiego). Te plany są szczególnie groźne dla narodu polskiego, tak doświadczonego tragicznymi zdarzeniami, szczególnie w ostatnich latach okupacją niemiecko-sowiecką i powojennym zniewoleniem komunistycznym.

  Powszechnie wiadomo, że w Polsce masoneria i żydostwo oddziałowuje na nasze życie narodowe i publiczne. Tkwi ona we wszystkich partiach politycznych, w środowiskach masowego przekazu; telewizji, radiu, prasie, a szczególnie w życiu gospodarczym opanowując całkowicie banki, administracje, obronność oraz sferę moralnego kształtowania społeczeństwa – Kościół Katolicki.

  Historia rewolucji uczy, że organizatorzy różnych „spontanicznych buntów ” klasy robotniczej byli profesjonalnie przygotowani do zaprowadzenia totalitaryzmu. Przykład – Związek Radziecki i krwawa dyktatura Polpota w Kambodży. Jak widać prowadzi to do zniewolenia jednostek, narodów i całej ludzkości. (…)

  Redaktor Naczelny Polska Gazeta Narodowa
  Władysław Preś
  Warszawa listopad 2003 r.

  http://wybierzwolnosc.wordpress.com/tag/polska/

 110. maniek said

  PGR był jak rodzina

  Bieszczadzcy chłopi pojechali na wycieczkę do stolicy. Wieczorem poszli do teatru, lecz jeden po drodze się zawieruszył. Gdy biletowa wprowadzała spóźnialskiego, na scenie padły słowa ze sztuki: – Skąd przybywasz, wędrowcze? – PGR Serednica! – odpowiedział dumnie chłop….

  Czytaj –> http://www.tygodnikprzeglad.pl/pgr-byl-jak-rodzina/

 111. Marucha said

  Re 105:
  Już było.

  Re 108:
  Po co Pan to wkleił?

 112. maniek said

 113. bielik said

  Jak mówi Pismo Święte, Pan Jezus tylko raz użył siły w trakcie swego nauczania. Stało się to w świątyni jerozolimskiej, kiedy to rozeźlony do ostateczności Syn Boga z biczem w ręku przegonił handlarzy pieniędzmi.

  Kim oni byli, ci handlarze, tak surowo potraktowani przez kogoś, kto zawsze przekładał miłosierdzie nad gniewem i egotyzmem?

  Otóż w czasach Chrystusowych, kiedy pobożny żyd przyjeżdżał do Jerozolimy, zobowiązany był płacić podatek na rzecz świątyni. Rzecz w tym, że jedyną monetą, moralnie akceptowaną, mógł być tylko pół-szekel, około 14 gramów czystego srebra. I nie tylko fakt czystego kruszcu był ważny ale przede wszystkim to, że na monecie nie było wizerunku pogańskiego, rzymskiego imperatora, w związku z czym dla każdego uczciwego żyda było jasnym, że jest to jedyny pieniądz miły Panu Bogu.

  No, ale nie trwało długo, kiedy grupka jerozolimskich cwaniaków zorientowała się, że jeśli skupią w swych rękach wszystkie pół-szekle, będą w stanie dyktować ceny monety a tym samym bogacić się kosztem pobożnych współziomkach. I, jak się wydaje, to właśnie wyprowadziło z równowagi Pana Jezusa, że mogą być wśród nacji takie hieny, którym wszystko jedno jak nabiją sobie kabzę. Dla których jedyną świętością są tylko pieniądze.

  wypadało by zacząć od dnia 24 października 1929 roku, kiedy to bankierzy z Nowego Jorku zażądali zwrotu wszystkich krótkoterminowych pożyczek. Oznaczało to nie mniej i nie więcej a tylko panikę na giełdzie, gdzie inwestorzy, maklerzy, rzesze drobnych spekulantów papierami wartościowymi itd. na gwałt zaczęli sprzedawać akcje, po to, by oddać dług bankom. Wkrótce cały kraj pogrążył się w kryzysie, znanym dziś jako „Wielka Depresja lat 30”.

  Miliony ludzi straciło pracę, domy, farmy, przedsiębiorstwa, rodziny oraz nieznana ilość życie, bowiem nie wszyscy byli w stanie wytrzymać potworne ciśnienie nie tylko braku środków do życia ale także niepewności jutra. Nie pora tu wracać do powodów tej wielkiej dla Amerykanów tragedii, ale nie od rzeczy będzie tu przypomnienie słów kongresmanaLuisa T. McFaddena: „To nie był przypadek. Depresja została zaplanowana w każdym calu. Międzynarodowi bankierzy zamierzyli wywołanie stanu totalnej depresji po to, by z chaosu wyłonić się jako nasi nowi władcy.”

  http://wybierzwolnosc.wordpress.com/tag/polska/
  Nie mogąc poradzić sobie z mężczyznami, prowadzącymi wojnę podjazdową, armia brytyjska zbudowała pod koniec 1900 roku 45 obozów koncentracyjnych, do których zwożono kobiety i dzieci burskie. W trakcie ich ujmowania, zgodnie z rozkazem najwyższych władz, farmy były doszczętnie palone, zwierzęta szlachtowane, zapasy zboża i pasz niszczone; tak więc bodajże po raz pierwszy w historii biali ludzie zastosowali taktykę dzikich Hunów.
  http://wybierzwolnosc.wordpress.com/2012/08/27/boers-pierwszy-holocaust-ubieglego-stulecia/

 114. maniek said

  Chiny vs. USA – wyższy poziom konfrontacji
  BY TRADER21 · 15 SIERPNIA 2015

  http://polskiepiekielko.pl/chiny-vs-usa-wyzszy-poziom-konfrontacji/

 115. bielik said

  O KREDYCIE ŚWIĘTYM I NIEŚWIĘTYM

  Click to access O_kredycie_swietym_zb.pdf

  http://www.samopoznanie.org/pieniadze-w-sluzbie-narodu

  No dobrze, ale czy jest jakaś granica tworzenia pieniądza? Nie ma. Bank Centralny ma możliwość zwiększania podaży pieniądza w nieskończoność.
  http://hansklos.blogspot.com/2014/01/kreacja-pieniadza-wyjasnienia.html

 116. maniek said

  W 95 ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ (cz. I)


  anglio-twoje-dzielo

  Zaprezentowana dwuczęściowa, syntetyczna analiza: polityczna poprzedzająca wojnę polsko-bolszewicką, brawurowej kampanii wschodniej i bitwy warszawskiej 1920 r., która uratowała o przysłowiowy „włos” rodzącą się polską państwowość, ukazuje oddziaływanie wpływów zewnętrznych Zachodu, najbardziej imperializmu angielskiego, w celu instrumentalnego wykorzystania, po raz kolejny Polski i Polaków dla własnych celów….

  Dalej… -> http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/marek-j-toczek-w-95-rocznice-bitwy-warszawskiej-cz-i/

 117. maniek said

  Korekcyjno-naprawczy program gospodarczy (część III)
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/dr-ryszard-slazak-korekcyjno-naprawczy-program-gospodarczy-czesc-iii/

 118. maniek said

 119. maniek said

  Rząd chce przyjąć projekt senatu odnośnie inwigilacji obywateli

  http://www.purepc.pl/internet/rzad_chce_przyjac_projekt_senatu_odnosnie_inwigilacji_obywateli

 120. snag said

  # 58 ,…

  „KTO w III RP w ogóle się zgodził na funkcjonowanie takiej żydowskiej AGENTURY w Polskim Wojsku jak zydowska ADL ??” W pierwszym rzedzie Minister Obrony po uzgodnieniu z Ministrem MSZ jesli nie z jego inicjatywy zatwierdzonej na najwyzszym szczeblu.

  Wiecej na temat ,…
  ———————————————————————
  http://www.adlnet.gov/poland-adl-partnership-lab.html

 121. snag said

  Gajowy ,…

  Nie moj kram ale post pod #58 widze na pierwszej stronie gajowki ,…

 122. ambrozja said

  „Mazurek Dąbrowskiego” jest hymnem państwowym tzw. III Rzeczypospolitej. Wybicki wprost genialnie ułożył jego treść tak, by przekaz ideologiczny pasował do tego „państwa”. Autor gloryfikuje klęski narodu polskiego i antypolskie prowokacje. Tylko Czarniecki wraz z Ojcem i Basią nie pasują ideologicznie, ale nadają „hymnowi” kolorytu, zostają bezwzględnie wykorzystani w tej hucpie. Z patriotyzmem “Mazurek” ma tyle wspólnego co tzw. III Rzeczypospolita z polskością. Jest to patriotyzm koszerny, bez Boga, bez religii, bez polskości, a jedynie z polskojęzycznymi marionetkami na usługach nieznanych/znanych panów ciemności.
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/08/mazurek-dabrowskiego-polska-piesn.html
  9 sierpnia 1945 Amerykanie zrzucili bombę atomową na katolicką dzielnice Nagasaki, centrum japońskiego katolicyzmu. Zgineło 8500 japońskich katolików z ok 12 500 tam mieszkających. Misja „Ogród Niepokalnaej” założona przez św. Maksymiliana Kolbe ocalała, bo Święty zadecydował, że będzie ona zbudowana na obrzeżach miasta za wzgórzem. Fala uderzeniowa nic jej nie zrobiła. Zdjęcia powojenne. I japoński plakat jako komentarz polityczny.

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/08/msza-sw-pontyfikalna-hagasaki.html

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/08/odezwa-komitetu-depisudskizacji.html
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/08/jak-polski-antropolog-chcia-slawizowac.html

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/07/bergoglio-przyjmuje-sprofanowany.html

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/07/jak-czesi-zrabowali-zaolzie.html

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/07/916-rocznica-zdobycia-jerozolimy-oraz.html

 123. revers said

  Dla Griszki-Czolgisty

 124. Ad: 58. Żydowskie polityczne GESTAPO ADL ma swoją agenurę w Polskim Wojsku ! said
  2015-08-16 (niedziela) @ 08:40:40; i ad. 120. Snag said – 2015-08-16 (niedziela) @ 16:14:00
  # 58 ,…
  „KTO w III RP w ogóle się zgodził na funkcjonowanie takiej żydowskiej AGENTURY w Polskim Wojsku jak zydowska ADL ??” W pierwszym rzedzie Minister Obrony po uzgodnieniu z Ministrem MSZ jesli nie z jego inicjatywy zatwierdzonej na najwyzszym szczeblu.
  Wiecej:
  http://www.adlnet.gov/poland-adl-partnership-lab.html
  *****
  ŻYDOWSKIE GESTAPO W ARMII POLSKIEJ.

  Przed miesiącem gościłem w wydawnictwie KUJAWY jako zainteresowanym mą Wandaluzją. Formalnie chodziło o Kruszwicę jako Stolicę Chrobrego po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 i ewakuacji Szczecina-Gniezna. Jednak korespondencja urwał się z ich strony po nadesłaniu im Prospektu: NAJWIĘKSZA TAJEMNICA XX WIEKU – Zabójstwo Stalina i Berii, według książek: Juliusz Prawdzic-Tell, INCYDENTU NIE BYŁO, Gdańsk 2001 oraz Nikołaj Niepomniaszczyj, WIELKIE ZAGADKI PRZESZŁOŚCI, W-wa BELLONA SA 2009, C „Wiecze” 2006.
  Proszę ocenić KOMU się mogłem tym narazić ?

  Najbliższy rozwiązania Zagadki Śmierci Stalina i Berii był sowietolog czeczeński Abdurahman Avtorchanow. Gdy wiosną 1989 przyjechałem do Heilbronnu nad Nekerem to Polscy Socjaliści dali mi do zrecenzowania książkę Abdurahmana Avtorchanowa ZAGADKA ŚMIERCI STALINA – Spisek Berii, na której to Recenzji ZJEDNOCZONO NIEMCY.

  Wyjątkowość Avtorchanowa polega na rozdzieleniu Techniki i Technologii Władzy. Na ogół nie rozróżnia się tych pojęć, choć to Różne kategorie. Technika władzy to RESTAURACJA, gdzie można wejść i Zamówić danie, a Technologia władzy to KUCHNIA, do której goście nie mają wstępu. Kiedyś zostałem zaproszony do restauracji dalekowschodniej, gdzie zamówiłem Danie polskie, ale NIE ZAPOMNĘ GO DO KOŃCA ŻYCIA i dużo bym dał, aby się zapoznać z techniką przyrządzania tego specyjału choć sensacji pozasmakowych po tym nie miałem.

  Dymitrij Wołkogonow napisał książkę STALIN – Wirtuoz Kłamstwa, Dyktator Myśli, którą awansował Stalina na wybitnego Technologa Antyhistorii i Polityki. DW ujawnił tam np., że Stalin kazał retuszować antypatycznie zdjęcia Afanasji Kapłan, co miało znaczenie w logice politycznej, ale jedno Przeoczył.

  Mam kilkanaście książek o Oszustwach i SPREPAROWANYCH mitach historycznych, które odegrały istotną rolę polityczną dla Określonych Racji, co nazywa się Władztwem Historycznym czy Historiograficznym. W Niemczech np. zetknąłem się – po raz pierwszy – z Wykradaniem przez policję polityczną dokumentów i materiałów historycznych, co w III RP stało się Regułą. Liczący się numizmatyk dr. Szwagrzyk utyskiwał, że Niemcy spalili ZŁOŚLIWIE Skomasowane Polskie Archiwum Skarbowe.

  Należy się zapytać, czy rewelacja: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Znane-sa-oficjalne-przyczyny-smierci-Jozefa-Stalina-To-koniec-teorii-spiskowych,wid,15407479,wiadomosc.html?ticaid=114e41: Przyczyny śmierci Józefa Stalina, które od dziesięcioleci były przedmiotem rozmaitych spekulacji, wreszcie zostały ostatecznie wyjaśnione – podał „Daily Mail”. W Rosji ujawniono wyniki sekcji zwłok dyktatora// nie jest STALINOWSKIM HUMOREM ??? 10 lat temu prasa pisała np., że Putin kazał otworzyć ZAPIECZĘTOWANE Archiwum Berii, które okazało się PUSTE. Na półkach leżał tylko film PROCES BERII, który spożytkował Wołoszański.

  W związku z tym ogłosiłem, że gdy Chruszczow przywiózł ten film do Belgradu to został pouczony przez Towarzyszy Jugosłowiańskich, że „oskarżenie o zbrodnie stalinowskie Berii powoła front stalinowski, który zmiecie reformatorów”. Film ten był analizowany przez służby specjalne kilku państw zachodnich, które orzekły, że jest to reżyserowana przez Mołotowa gra sobowtórów kremlowskich, w którym rolę Berii gra aktor Mirczulawa.

  W 1998 r. zostałem zamówienie z wydawnictwa gdańskiego Katolickie Publikacje na książkę o Śmierci Stalina i Berii według przedstawienia przeze mnie tej sprawy w RFN. Książka ta pt. INCYDENTU NIE BYŁO (INB) przeleżała w wydawnictwie 2 lata. Tytuł książki jest frazą udanego zamachu na Stalina, który musiał być oskalpowany ze względu na rozkaz Zastrzelenia Incydencjonalistów, który miał chronić Wodza przed czynami gwałtownymi, gdyż Oskalpowany zachowuje się Godnie więc INCYDENTU NIE MA.

  Upowszechniono KILKANAŚCIE wersji Śmierci Stalina i ponad 20 wersji Śmierci Berii. Głównym generatorem tych Wersji był Nikita Chruszczow, który był przy Śmierci Stalina i Berii jako Główny Podejrzany. W wydanych na Zachodzie Pamiętnikach Chruszczowa, których on NIE PISAŁ, powtórzona jest wersja z filmu Proces Berii, zdezawuowanego przez Towarzyszy Jugosłowiańskich i służby specjalne kilku państw zachodnich więc ciekawa jest Powtórna aktywizacja tego filmu przez Wołoszańskiego.

  Mój szwagier, jako wojujący klerykał, zapodał mi np. wersję, że to Chruszczow OSOBIŚCIE zastrzelił Berię, zaś kawiarniany historyk wrocławski Jan Dynowski, który miał wielu słuchaczy, WYŚMIAŁ wersje o Zastrzeleniu Berii tym, bo Beria był lepszym technikiem władzy od Stalina więc podejście do niego z bronią krótką możliwe nie było. Powiedział też coś, co nie straciło aktualności – że Beria był Przygotowany do przejęcia władzy po Stalinie, gdyż w czasie Choroby Stalina w Moskwie i Leningradzie PODWOJONO Dywizje NKWD, co było Warunkiem Dyktatury Berii.

  Wersje Chruszczowa Śmierci Stalina i Berii upadły z powodu SAMOSKOMPROMITOWANIA się autora. Togliatti np. Bolał z powodu Renesansowych Praktyk Włoskich w XX-wiecznej Moskwie. Są jednak jeszcze inne relacje, z których ja poważnie traktuję Anastasa Nikojana.

  Nikojan twierdzi, że Biuro Polityczne wezwała do Pałacu Orłowa w Kuncewie córka Stalina Tatiana, która nie mogła się do ojca dodzwonić a nikt nie podnosił słuchawki. Biuro Polityczne zjechało po GOŁOLEDZI do daczy Stalina koło południa nazajutrz po nocnej konferencji Stalina z 4 palatynami: Berią, Chruszczowem, Maleńkowem i prawdopodobnie Bułganinem (?)

  Biuro Polityczne było przestraszone BRAKIEM ESKORTY – z której to racji Nie Odbierano telefonów Tatiany. U Stalina czekało się na audiencję 24 czy więcej godzin siedząc w skórzanych fotelach, w czym jedynym ludzkim elementem byli żołnierze Żukowa, którzy częstowali gazetami, herbatą i kanapkami, więc teraz wyglądało, że będą siedzieć 24 czy 36 godzin bez dobrego słowa? Po 4,5 godzinach zjawiła się jednak nagle kucharka Stalina i Zawołała Wszystkich: STALIN LEŻAŁ W MUNDURZE NA DYWANIE, Z OBJAWAMI WYLEWU KRWI DO GŁOWY, I SPOGLĄDAŁ GROŹNIE…

  Tą wersję podałem w książce „Incydentu nie było, Gdańsk 2001” i została ona zaakceptowana przez Nikołaja Niepomniaszczyjnego w książce WIELKIE ZGADAKI PRZESZŁOŚCI, Bellona SA, W-wa 2009, C „Wiecze” 2006 – który pisze wyraźnie pod moim wpływem. NN stwierdza, że było tylko DWÓCH, którzy byli w stanie dokonać zamachu na Stalina: Beria i Chruszczow a Powodem „mogła być” próba rozpętania przez Stalina III wojny światowej, co było dla otoczenia Stalina „nie do przyjęcia”. Beria nie mógł też zostać Następcą Stalina, tak jak Trocki Lenina, bo Śmierdział Kaukazem jak Trocki Żydem. Po dyktaturze Stalina Rosjanie nie znieśliby dyktatury drugiego kaukazca – więc jeśli Beria dokonał zamachu na Stalina to widocznie MUSIAŁ.

  Pozostaje więc nam odpowiedzieć na pytanie Dlaczego Beria MUSIAŁ zamordować Stalina, bo inaczej pozostaje pod oskarżeniem tylko Chruszczow, czyli mało inteligentny chłop ukraiński, ale ciekawy, dociekliwy i NIEPRZEWIDYWALNY ??? Potrafił zrobić coś, co inteligentowi Nie Mieściło Się w Głowie, ale Zamach Chruszczowa na Stalina byłby IMPROWIZACJĄ.

  W INB piszę, że Chruszczow został agentem polskim w Kijowie jako eksponent jezuickiego rodowodu Józefa Stalina z Warszawskiego Sądu Szlacheckiego. Jako Polski Komisarz Stalina został bolszewickim Sekretarzem Moskwy, ale przed wybuchem II WŚ powrócił na Ukrainę, gdzie wykazał się krwawym antypolonizmem i został komisarzem Frontu Ukraińskiego.

  Jako komisarz FUk zawędrował do Stalingradu, aby tam na radzie wojennej Poprzeć Rokossowskiego, ZA CZYM poszli inni, co było Złamaniem Samowładztwa. Front stalingradzki podporządkował się bowiem komisarzom leningradzkim, co było kazusem z Hali Tenisowej w Paryżu, gdy Mirabeau oświadczył, że przed Policją NIE USTĄPI więc wezwano FIZYLIERÓW – na co zjawiło się dowództwo garnizonu paryskiego z PROŚBĄ O ROZKAZY. – Gdy front stalingradzki poprosił o Rozkazy komisarzy leningradzkich to LENINGRAD WYGRAŁ II WOJNĘ ŚWIATOWĄ.

  Chruszczow poleciał z Raportem do Stalina, który zapytał KTO CI TO KAZAŁ? – SIKORSKI. – PASZOŁ WON !!!!! Na takie dictum Chruszczow wsiadł do samolotu i poleciał do Bolesława Piaseckiego w Nowogródku, który podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu i był prezesem kolaboracyjnej Republiki Nowogródczańskiej.

  Piasecki mógł zaproponować Nikicie tylko jedno: żeby też podpisał Antikomunistischbefehl, co Nikita zrobił, bo został skierowany na przeszkolenie do Treblinki, gdzie zasłynął jako IWAN GROŹNY. Codziennie był spektakl: Iwan prowadził przez obóz Żyda bijąc go kijem.

  Był to obóz Komisariatu Żydostwa Rzeszy, gdzie działała śledcza komisja Antykomunistyczna Abwehry, która wydawała codziennie Wyroki Śmierci, które egzekwował Iwan Groźny. Żyd zdając sobie sprawę, że Iwan prowadzi go do Pohybla opierał się więc ten bił go Kijem. Polacy, Niemcy i Amerykanie przez 50 lat szukali tego Iwana, aż ja wytłumaczyłem im, że to był NIKITA CHRUSZCZOW. Sprawa była łatwa, gdyż Iwan był erotomanem i zabierane Skazanym kosztowności wydawał na seks z miejscowymi chłopkami.

  Iwan uciekł Niemcom i znalazł Schronienie u mojego ojca, który zrobił go szefem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, która nazywała się Ukraiński Sztab Partyzancki. Iwan, z Największym Partyzantem II WŚ Gorą-Doliną – większym ponoć od Marszałka Broz-Tito-Pindara – wyparł Czerwoną Partyzantkę, najokrutniejszego okupanta II WŚ, za Dniepr oraz dopomógł Armii Czerwonej w forsowaniu Dniepru, do czego CzP była niezdolna. Szef Sztabu mego ojca Robert Satanowski mówił w TVP, że Chruszczow PROSIŁ GO, aby nie włączał do bitwy Kurskiej WAHLARZA, który był formacją akowską, natomiast wobec polskiej partyzantki nacjonalistycznej Moskwa takich obiekcji nie miała.`

  Chruszczow wykazał swą Przudatność, gdy teść Stalina Łazar Kaganowicz zaczął tworzyć na Ukrainie Państwo Żydowskie anektując Krym. Wówczas do USzP przystąpiło wielu akowców, którzy nie chcieli się ewakuować Za Bug. Góra-Dolina i Chruszczow podjęli desperacką walkę z ukraińskimi dywizjami NKWD, którym pospieszyły z pomocą białoruskie dywizje NKWD Ławrentego Berii – czyli że Chruszczow i Beria znaleźli się po obu stronach frontu.

  Wojna ukraińska rozstrzygnęła się jednak w Waszyngtonie. Były uczeń mego Dziadka ze szkoły IRA powiadomił go, że w Moskwie został wydany Akt Aresztowania Marszałka Żukowa, o czym Dziadek powiadomił ambasadę Jugosławii. Żukow zabarykadował się w swym berlińskim sztabie i wezwał Rokossowskiego i Malinowskiego, którym dał dostarczony mu przez SmerSz referat Bermana o judaizacji Polski. Ci pojechali z tym do Moczara w Łodzi, gdzie uzgodniono powołanie III NSZ. Wyciągnięto z więzień niedobitki II NSZ i dla Powagi ubowcy Moczara zastrzelili 30 Żydów, co się nazywa Pogromem Kieleckim. W Rumunii i na Węgrzech były sto razy większe pogromy Żydów jako Kolaborantów Hitlerowskich, ale nikt o tym nie pisze.

  Ponieważ w Polsce rządzili Żydzi to eszelony Żukowa mogło przeprowadzić z Brandenburgii na Ukrainę tylko zbrojne podziemie antykomunistyczne a ZASZACHOWANY sojuszem Armii Czerwonej z NSZ Bierut zgodził się wysłać armię na Ukrainę. Było to w czasie Procesu Norymberskiego, który rozpatrywał też Mord Katyński. Obecny tam Stalin osobiście zabawił się w Holokausta, i tragicznym głosem oznajmił: POLACY ZNOWU MORDUJĄ ŻYDÓW. Potem poleciał do Kijowa, gdzie został wzięty przez LWP z 25 tysiącami ton złota, które wiózł do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA.

  Złoto to podzielono między 3 marszałków wojny ukraińskiej: Rolę-Żymierskiego, Żukowa i Broz-Tito-Pindara a Chruszczow zawiózł Generalissimusa do Moskwy, gdzie na peronie Salutował każdego członka Biura Politycznego do amerykańskiej czapki GENERALSKIEJ – co świadczy, że do tego momentu był Polskim Nacjonalistą. Gdy interpelowano Trumana, czy tym Holokaustem był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO.

  W Moskwie powstał rządzący tryumwirat: Beria-Charuszczow-Żdanow i opozycyjny duumwirat: Stalin-Żukow. Po otruciu Żdanowa te -umwiraty przekształcono w pentowirat: Beria-Chruszczow-Maleńkow-Stalin-Bułganin, co trwało aż do wymożenia przez Stalina na pentowirach olbrzymich środków na lotnictwo STRATEGICZNE dla broni atomowej, co było KONFRONTACJĄ: Stalina z Czwórką i zagrożeniem III Wojną Światową.

  Taka Walka trwała już w Warszawie, gdzie Światło jako prawą ręką namiestnika Berii w Polsce Serowa był atakowany przez mego dziadka i Rokossowskiego. Mój Dziadek zdając sobie sprawę, że główną figurą nie był Stalin, ale Beria atakował Światłę jako najsłabsze ogniwo frontu beriowskiego czując się asekurowanym przez Rokossowskiego, który BIŁ Światłę buławą marszałkowską. Była to walka o Schedę po Stalinie ŻUKOWA z BERIĄ, w której Żukow był zdany Na Łaskę mego Dziadka i jego świekra Jerzego Szaniawskiego, co rozumiał Rokossowski. Światło miał najlepsze archiwum polityczne, którego BALI SIĘ WSZYSCY a Berman szantażował i terroryzował Bieruta Światłą.

  Moja matka mówiła, że dziadek DOSTAŁ, BO PYSKOWAŁ NA ŚWIATŁĘ. Gdy Światło powiedział dziadkowi: JA PANA KAŻĘ ZAMKNĄĆ W PIWNICY, GDZIE JEST PO KOLANA WODY to dziadek odpowiedział, że to będzie jego Ostatni Akt, co było KONTRULTIMATUM Jerzego Szaniawskiego. Światło uciekł na Bornholm samolotem generała Freya-Bieleckiego, który uczył go pilotażu. Zabrał ze sobą 2 nesesery Najważniejszych Dokumentów Państwowych, które wywiózł do Izraela.

  Był w kontakcie telefonicznym z Fejginem, który namawiał go do Powrotu, aż został wyproszony z Izraela więc umówił się z Fejginem w Berlinie Francuskim. Na to spotkanie nie przyszedł, ale to zostało nagłośnione jako UCIECZKA ŚWIATŁY – jakby najbardziej strzeżony w Polsce mógł wywieść do Berlina Zachodniego 2 nesesery najważniejszych dokumentów państwowych. Zapytany przez Amerykanów o narodowość odpowiedział: BEZPAŃSTWOWIEC, ALE CZUJĘ SIĘ AMERYKANINEM.

  Pisarz polityczny Kazimierz Brandys mówił w TVP, że Najważniejszym Wydarzeniem Polski Ludowej była UCIECZKA JÓZEFA ŚWIATŁY – Bo Tej Rany Już Się Zaleczyć Nie Dało. Babcia mówiła zaś, że Po Ucieczce Światły BIERUT CHODZI JAK STRUTY, co świadczy, że TO NIE BIERUT ZAMORDOWAŁ STALINA.

  Sprawą zasadniczą jest, KTO BYŁ IV KONFERENTEM przy stole Stalina w nocy z II na III 1953? Uważa się, że Bułganin, ale Bułganin nie miał nic wspólnego z Rekomendacjami Światły, którymi Stalin ZASZACHOWAŁ frondowców, bo przekazanie tych Rekomendacji do KC WKPb Likwidowało Frondę, gdyż KC był władny wyegzekwować je. Frondowcy musieli więc zamordować Stalina PRZED przekazaniem Rekomendacji Światły do KC.

  Równocześnie ze śledztwem w Moskwie toczyło się śledztwo w Warszawie więc Bierut wysłał swego zięcia do Moskwy, żeby ten informował Stalina na bieżąco o śledztwie warszawskim. Tym Zięciem Bieruta był mój stryj Czesław Prawdzic-Tell, który był onym CZWARTYM konferentem Stalina. Gdy o 4 nad ranem Bierut zatelefonował do Stalina to obsługujący telefon Zięciu zaciągnął kabel na szyi Stalina i go oskalpował, po czym konferenci opuścili daczę każąc dyżurnemu podać herbatę. Bierut NIE ZAMORDOWAŁ STALINA, ale musiał przejąć sprawę z dobrodziejstwem inwentarza.

  Przed świtem Bułganin zdjął eskortę więc frondowcy mogli BIĆ Stalina – tak że pluł i wymiotował krwią. Stalin umierał kilka dni a jedyne WIARYGODNE zdjęcie tej golgoty przedstawia wymizerowanego i zaszczutego w TURBANIE. Słynne zdjęcie katafalkowe przedstawia SOBOWTÓRA (Der Spiegel, 23/1995, s. 56). Wypada więc pogratulować Anglikom ZAUFANIA do Renesansowych Danych Włoskich. Mnie uczono, że Rzym zniszczyły lancknechty Karola V, ale ja Patrzę i WIDZĘ, że Marcina Lutra !!!

  Trzeba jeszcze zacytować stenogram Kongresu USA: „Żal mi tego faceta. Jest więźniem Biura Politycznego.” Major II NSZ i Pułkownik III NSZ Witold Szpatowicz mówił mi, że gdy był konfrontowany ze Światłą w Norymberdze to oficerowie amerykańscy zachowywali się tak Pazernie, jakby chodziło o NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZ DLA USA. Zraził się do nich i przestrzegał mnie przed nimi.
  *****
  Beria zaczynał karierę polityczną u musawatystów, po których rozgromieniu przystał do bolszewików. Przez musawatystów został agentem Mussoliniego, który szukał kontaktu ze Stalinem, żeby eksperymentować z bombą atomową. W tej racji Mussolini dał Berii Doświadczenie Fermiego, które było prognostykiem bomby atomowej. Stalin był tym WSTRZĄŚNIĘTY i mianował młodego Berię Komisarzem Bezpieczeństwa Nuklearnego ZSRS a potem następcą Jeżowa. O tym może świadczyć zamordowanie przez Berię 2 fizyków gruzińskich, którzy przetłumaczyli referat Fermiego na gruziński.

  Wołoszański napisał książęczkę ŚMIERTELNY POJEDYNEK CHRUSZCZOW-BERIA; Sensacje XX Wieku, W-wa MAGNUM sp. z o.o. 1995. Żukow uciekł na Syberię do Malinowskiego, ale jego lecący do Belgradu samolot zestrzelili Bułgarzy zabijając kilku generałów. W nocnej konferencji II-III 53 Stalin chciał „wyniuchać”, KTÓRY z 3 frondowców wykradł mu Filmową Dokumentację Katynia, gdyż wg dekretu Lenina Wszystkie Ważne Egzekucja były filmowane. Stalin „nie wyniuchał”, ale Dokumentacją Katynia zagrał Chruszczow.
  Dyktatorem został Beria jako Marszałek Żandarmerii, gdyż Podwoił garnizony NKWD w Moskwie i Leningradzie oraz powołał trybunały, które karały śmiercią Nacjonalistów Rosyjskich, tak że tylko w Leningradzie trybunał Antynacjonalistyczny wydawał 260 wyroków Śmierci dziennie.

  Beria nie mógł zamordować Chruszczowa, gdyż ten był mu potrzebny, co umożliwiło Nikicie zagranie Filmową Dokumentacją Katynia. Tą dokumentację przywiozła mej IV ciotce, śpiewaczce wagnerowskiej Alicji Dankowskiej Nina Chruszczow jako Złoto Renu z opery kijowskiej. Ta dała to Złoto swemu kopulantowi a memu Stryjowi, który zawiózł je swej żonie Barbarze a ta wezwała ojca, żeby przywiózł jej aparaturę filmową i foniczną. Bierut powycinał z tego filmu SIEBIE jako komisarza Kominternu i kazał córce wywieść to Złoto do Izraela.

  Dla Bieruta znaczyło to TY, ALBO BERIA więc Bierut wezwał mego dziadka, któremu zlecił Zamordowanie Berii. Ponieważ Beria był lepszym technikiem władzy od Stalina i kontrolował WSZYSTKO więc było to bardzo trudne i wymagało pomocy Broz-Tito-Pindara.

  Listy między Moskwą a Belgradem woził Bolesław Piasecki. Z tej racji pisałem kilkakrotnie do ambasady Jugosławii w Warszawie, żeby uzyskać deklarację, czy były pisane w Sekretariacie Broz-Tito-Pindara czy preparowane w Warszawie.

  Ambasada polska przygotowała na Urodziny Bieruta ucztę z kałdunów litewskich, na które zaproszono całe Biuro Polityczne, nazywające się wówczas Prezydium Komitetu centralnego WKPb, które liczyło dwudziestu kilku członków. W trakcie tej uroczystości Bolesław Piasecki przywiózł list Marszałka Broz-Tito-Pindara i przysiadł się do biesiadników. Gdy Beria zagadnął go o List to powiedział, że jest do Komitetu Centralnego WKPb, ale Beria Beria Zażądał tego listu Listu więc wyszli do poczty dyplomatycznej.

  Podczas rozpakowywania poczty Piasecki wyjął z pakunku pistolet i zastrzelił Berię, po czym kazał zawołać Chruszczowa, któremu wręczył wyładowany pistolet ze słowami WASZYJE DIEŁO i pojechał na lotnisko – skąd wersja, że to Chruszczow Zastrzelił Berię. – Zostałem jednak WYŚMIANY, że Bolesław Piasecki nie był NIGDY kurierem dyplomatycznym.

  Ponieważ Bolesław Piasecki był agentem Serowa do którego Beria miał zaufanie więc widocznie mój stryj był ucharakteryzowany na Piaseckiego. Mój dziadek dworował, że Babcia tak karmiła Czesia ŚMIETANKĄ, że ten spaskudził się w miejscu publicznym, na co Babcia odpowiedziała, że Dziadek tak karmił Czesia Sezamkami, że ten go ZNIENAWIDZIŁ. Bierut Kazał zięciowi oddać wyładowany pistolet Kaganowiczowi a Dziadek Chruszczowowi, toteż Bierut WYGNAŁ ZIĘCIA a film Złoto Renu, z którego powycinał Siebie, kazał córce wywieść do Izraela.

  Beria był widziany po raz ostatni jako Żywy w ambasadzie polskiej, z której Prezydium KC WKPb pojechało do Teatru Bolszoj na operę DEKABRYŚCI, gdzie BRAK Berii zaniepokoił wszystkich. Po Dekabrystach odbyło się nocne posiedzenie KC WKPb, na którym Anastas Nikojan pokazywał wchodzącym TRUPA Berii, który leżał na podłodze Dyżurki, ale potem ułożono go na skórzanej kozetce, co dało asumpt do wersji, że to Nikojan zastrzelił Berię.

  Na nocnym posiedzeniu KC WKPb było zrazu 2 emerytowanych generałów, do których dołączył po północy przybyły z Syberii samolotem Żukow, którego powitano OKLASKAMI. Żukow wszedł na mównicę i zaproponował STŁUMIENIE PUCZU NKWD przez Dywizje Syberyjskie, ale wniosek upadł. Wobec tego Prezydium KC udało się na naradę, gdzie postanowiono zasięgnąć Rady Towarzysza Kaganowicza. Nikojan przyprowadził go szybko a Żukow przyłożył pistolet i wyprowadził do samochodu pancernego, który poprowadził batalion Spadochroniarzy syberyjskich pod gmach Moskiewskiego Sztabu NKWD. Tam Kaganowicz wyłonił się z pancerki i łechtany przez Żukowa nożem komandoskim po genitaliach kazał wzmocnić Moskiewski Sztab NKWD Batalionem Spadochroniarzy. Następnego dnia zdobyto Kreml, którego obrońców Rozstrzelano.

  Decydująca bitwa rozegrała się też w ambasadzie polskiej wg renesansowego scenariusza włoskiego. Bierut przywiózł do Moskwy swa nadworną trucicielką Kuratowską i zaprosił cały obóz Antystalinowski na kałduny litewskie. Marszałek Żukow krzyknął jednak NIE JEŚĆ i kazał 2 generałom nakarmić tymi kałdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ. Oficerowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę Marszałkowi Broz-Tito do samolotu, który zawiózł Wilhelma Piecka, który pomagał Bierutowi łykać kałduny, do Berlina, gdzie go ODRATOWANO.

  Najbardziej makabryczny był jednak finał tej sprawy. Gdy Sowieci przekształcili wojnę Usuryjską w Mandżurską, to Chińczycy skontrowali to wyświetleniem w ambasadzie ChRL w Paryżu dla publicystów Filmowej Dokumentacji Katynia. Moskwa nazwała to HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomiła Waszyngton o Ataku Nuklearnym na sto miast chińskich. Na to Nixon kazał cherubinowi Hitlera odpowiedzieć, że wówczas USA dokonają ataku nuklearnego na 128 miast sowieckich.

 125. zocha said

  http://strajk.eu/militarystyczna-parada-na-ulicach-warszawy/

 126. Koszer news: Wiceprzewodniczący KE: przyszłość żydów najwyższą wartością Europy!

  Wiceprzewodniczący KE: przyszłość żydów najwyższą wartością Europy!Unia Europejska stoi dzisiaj przez „wielkim wyzwaniem”, aby zapewnić społecznościom żydowskim ich przyszłość w Europie – powiedział w środę Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Zapowiedział powstanie nowej strategii, której szczegóły mają być znane już w maju.

  Mówiąc o potrzebie podjęcia nowych środków przeciw terroryzmowi, położył jednocześnie nacisk na tolerancję. – Dzisiaj widzimy w niektórych z krajów członkowskich unii, że większość żydowskiej wspólnoty nie jest pewna, czy ma przyszłość w Europie – perorował, podkreślając, iż jego zdaniem „jest to wielkie wyzwanie stojące u samych podstaw europejskiej integracji”.

  Frans Timmermans wyraził przekonanie, iż kwestia zabezpieczenia przyszłości żydów w Europie jest zdecydowanie bardziej istotna niż wspólna waluta, rynek wewnętrzny czy inne unijne inicjatywy, ponieważ „stanowi fundamentalną wartość”, aby każdy niezależnie od swoich korzeni znalazł dla siebie miejsce w Europie.

  Karolina Maria Koter

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/8190-wiceprzewodniczacy-ke-przyszlosc-zydow-najwyzsza-wartoscia-europy

 127. revers said

  ad93

  jak juz jestesmy przy dacie 15 sierpnia, to mozna pogratulowac masonskiego rozboju
  calego swiata, wlasnie 44 lata temu prezydent Nixon oraz brytole rozwalili jeden z najlepszych systemow monetarnych swiata

  http://tarpley.net/how-nixon-and-the-british-destroyed-the-best-monetary-system-the-world-has-ever-had/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

  reszsta pod jeden globek, jeden rzond, jedna religia, jedna waluta, jeden folk afro-brazowy i pare korporacji – zrob mi bilion i exit.

 128. NyndrO said

  * Korańczycy nazywają Dudiem *

  http://www.fakt.pl/polityka/koreanczycy-obrazaja-dude-zdradziecki-pies,artykuly,566151.html

 129. Siggi said

  Kalifornia: 6 milionów dolarów za ugotowanie pracownika żywcem

  Amerykański przetwórca żywności, firma Bumble Bee, zapłaci 6 milionów dolarów za śmierć pracownika, ugotowanego żywcem wraz z sześcioma tonami tuńczyka. To najwyższe odszkodowanie za śmierć pojedynczej ofiary złamania zasad BHP w Kalifornii. Dwóch menedżerów firmy poszło na układ z prokuratorem i przyznało się do winy.
  11 października 2012 roku 62-letni Jose Melena usiłował naprawić zerwany łańcuch, służący do wciągania palet puszek tuńczyka do dziesięciometrowego cylindrycznego sterylizatora. Naprawa zepsutego sprzętu nie należała do obowiązków Meleny, ale sprzęt psuł się bez przerwy, bo firma oszczędzała na konserwacji, toteż pracownicy nabrali pewnej rutyny w łataniu defektów. Kiedy Jose dłubał przy łańcuchu, jeden z jego kolegów zatrzasnął drzwi i włączył grzanie. Było to możliwe, bo sterylizator pozbawiony był monitoringu, blokady zamka, czy też czujników ruchu, uniemożliwiających włączenie termoobiegu z człowiekiem w środku – a także wyjścia ewakuacyjnego.

  Skali tragedii dopełnia fakt, iż koledzy zauważyli nieobecność Meleny i szukali go w całym zakładzie i na parkingu, podczas gdy on powoli, przez dwie godziny, gotował się w temperaturze 130 stopni Celsiusza. Ponieważ postępowanie zakończyło się ugodą, szczegóły wydarzenia nie są znane, ale można zastanawiać się, dlaczego piekarnik nie został wyłączony po wykryciu nieobecności pracownika, którego zmiana się nie skończyła i którego samochód pozostawał na parkingu. Nie będzie zapewne nadużyciem stwierdzenie, że miało to jakiś związek z sześcioma tonami tuńczyka w puszkach, które zmarnowałyby się, gdyby proces pasteryzacji został przerwany. Nawiasem mówiąc – dokładnie nie wiadomo, co się z nimi stało. Bumble Bee złożyła oświadczenie, że „produkt nie został uszkodzony, ale został zniszczony” – choć odmówiła szczegółów co do sposobu zniszczenia.

  Prokurator okręgowy Los Angeles oskarżył firmę o zaniedbania, za które już wielokrotnie była karana. Stanowa inspekcja pracy, California Occupational Safety and Health Administration, która nałożyła na Bumble Bee kary idące w dziesiątki tysięcy dolarów, stwierdziła, iż „niebezpieczne praktyki firmy zagrażały zdrowiu i życiu pracowników przez wiele lat”. Prokurator zażądał dla Bumble Bee 1,5 mln dolarów kary. Firma złożyła oświadczenie, że z wystąpieniem prokuratury „się nie zgadza i jest nim rozczarowana”. Dalszy przebieg procesu pozostaje tajny, jawny jest natomiast jego efekt: łącznie firmę kosztować to będzie 6 milionów USD: 1,5 mln dla rodziny zmarłego pracownika, 3 mln wydatków na nowy sprzęt i systemy zabezpieczające, 750 tys. na cele charytatywne i 750 tys. grzywny i kosztów procesu. Dwaj menedżerowie firmy, który przyznali się do świadomych zaniedbań, dostali wyroki w zawieszeniu – muszą odbyć szkolenia BHP oraz prace społeczne.

  Wypadki przy pracy, nawet śmiertelne, są w USA niezwykle rzadko ścigane przez prokuraturę. W samej Kalifornii w roku śmierci Meleny w wypadkach takich zginęło 189 osób – władze stanowe uznały za godne prokuratorskiego ścigania tylko 29 z nich. W całych Stanach w 2013 roku życie straciło w pracy 4585 osób.

 130. obama-osama said

  @128

  Brawo KOREA prawdę podają.

 131. KOR said

  @ 116 To trzeba było zobaczyć:
  https://www.google.pl/search?q=images+for+bitwa+warszawska&client=ubuntu&hs=Yel&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCLCpy6O0rscCFQKpcgodlkYHYw&biw=1855&bih=985
 132. Siggi said

  @129,
  O tych tuńczykach to tu…………….
  http://strajk.eu/kalifornia-6-milionow-dolarow-za-ugotowanie-pracownika-zywcem/

 133. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+hawaii+kingdom&client=browser-ubuntu&sa=X&channel=fe&hl=en&biw=1847&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0CCAQsARqFQoTCJKhmImi2sYCFcNrcgodWMAAqQ#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=hawaii

  https://www.google.pl/search?q=images+for+honolulu&client=browser-ubuntu&hs=KeI&sa=G&channel=fe&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0CCAQsARqFQoTCKa4uJOf2sYCFSWdcgodYokPwg&biw=1847&bih=961#channel=fe&hl=en&tbm=isch&q=images+for+hawaii+kingdom&imgrc=_AJEZE5AX1SocM%3A

  http://www.hawaii-nation.org/soa.html – The Overthrow of the Monarchy

 134. jaszmija said

  Świat w 2020 według Muzłumanów:

  http://i1.wp.com/madworldnews.com/wp-content/uploads/2014/09/map2.png?resize=660%2C401

  Świat w 2030 według Rosjan:

  😉

 135. gość said

  Wykład Stanisława Michalkiewicza – „Konflikt z roszczeniami żydowskimi” – 13.08.2015, Warszawa

 136. Siggi said

  Godny uwagi tekst prof.Tadeusza Iwińskiego.

  http://iwinski.blog.onet.pl/2015/08/16/pojednanie-amerykansko-kubanskie/

 137. Siggi said

  Kto poniesie konsekwencje zerwania eksportu do Rosji?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34302

 138. snag said

  Z cyklu, jak ich kochaja – Tylko szyba? Apropo’s kto im odnowil te synagogue, za czyje pieniadze?

  Synagogue window smash
  ———————————-
  Poland / 16-08-2015

  Lancut – Unknown perpetrators have smashed one of the synagogue’s windows. This is the second such incident in recent history of the Lancut synagogue – the previous one took place in November 2014.

  Dobrze popatrzec jak ich kochaja gdziekolwiek sa ,…
  ———————————————————————-
  http://antisemitism.org.il/list/1

 139. revers said

  ad16

  Tak, to sa widoczki

  http://internetz-zeitung.eu/sites/default/files/styles/large/public/Tiajin_84854080_cmqtxvowiaalfun.jpg?itok=6UPfXjo9

  a cenrum superkomputeropwe z jednym z najszybciej pracujacych superkomputerow na swiecie Thian1 w latach 2009-2011 nie pokazali?. Superkomputer z przyczyn powstalej fali uderzeniowej po wybuchu wybil wszystkie szyby w centrum superkomputerowym, gdzie na codzien symulowano jadrowe reakcje, robiono badania i symulacje z dziedziny chemii, farmacji, medycyny i ochrony srodowiska.

  http://internetz-zeitung.eu/content/hat-obama-durch-ein-attentat-china-einen-megastarken-computer-der-welt-ausschalten-wollen

 140. revers said

  error138

  … nie pokazali?. Superwybuch na miare 23 tonowej Oklahoma Diesel Bomby z przyczyn powstalej fali uderzeniowej po wybuchu wybil wszystkie szyby w centrum superkomputerowym, …

 141. Makiaweli: ZAMORDOWANIE STALINA, BERII I BIERUTA JEST SEREM RENESANSOWYCH WŁOCH. Niczym Saganka do Mitterranda: MÓJ TY KOZI SERKU.

  Wczoraj przed północą oglądaliśmy wykopaliska archeologiczne w Treblince jako Obozie ZAGŁADY. Kierowała nimi piękna młoda żydówka z międzynarodową ekipą archeologiczną. Nie wspomniano, że Stalin nakazał w Treblince prace EKSHUMACYJNE, które trwały do jego śmierci i były nadzorowane przez UB.
  Znaleziono płytki ceramiczne, jakimi żydzi wyklejali mykwy. Kwalifikowanie ich jako pozostałości Komory Gazowej, załatwia sprawę, gdyż w Oświęcimiu robiono Analizę Chemiczną cegieł 35 lat po wojnie, która nie wykazała śladów chemikaliów toksycznych a którą to ekspertyzę Prokuratura skarżąca NEGOCJONALIZM Holokaustu, uznała za Niewiarygodną, gdyż takie ślady mogły się utrzymać DO 25 LAT – ale tu mamy ceramikę wykopaną z ziemi, na której ślady chemiczne zachowują się TYSIĄCE lat. BAŁWAŃSKA jest też interpretacja Krematorium, świadcząca o analfabetyzmie technicznym.
  Skoro wykopaliska w Treblince były robione Po Pijaku: DO SMAKU IM GOSPODA, BO GOSPODYNI MŁODA to wspomnę słynnego pijaka Winstona Churchilla: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA, CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE czyli odebranie Niemcom Szczecina jako podstawy niemieckiego marynizmu. Motywem obu wojen światowych był jednak nie Szczecin, ale granica niemiecko-żydowska na Missisipi, która przez Dyktaturę Spermy Jerozolimskiej została przekwalifikowana na Żydowsko-Niemiecką a tą zniwelowało zamordowanie Stalina i Berii.
  Holokaust jest LEGALIZACJĄ kapitału stalinowskiego i Dyktatury Spermy Jerozolimskiej. Po zamordowaniu Stalina i Berii granica żydowsko-niemiecka na Missisipi straciła sens, bo w ramach Przemysłu Holokaustycznego USA zostały oddane Holokaustom a Rosja Niemcom, co dogadał z Adenauerem Ben Gurion mając na karku pistolet HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA.
  Przy tym Podziale Świata Ben Gurion wytargował jeszcze dla Izraela wyspy greckie, Konstantynopol jako Nową Jerozolimę i Ukrainę – czyli że mapa nałożnika Hitlera Bronisława Geremka o granicy rosyjsko-żydowskiej na Wiśle jest blefem. Istotne jest, że Nałożnik nie godził się na wywóz Złota Włastów z Modlina do USA optując jakby za Izraelem, ale wobec ZAGROŻENIA tego Złota przez Rosję córka Hitlera zamordowała go i wywiozła do USA, gdzie zostało ZAREJESTROWANE przez Fed jako 750 tysięcy ton złota, gdyż Izrael mógł PĘKNĄĆ od złota z satelitarnej detekcji. Ciekawe, że próbowano tez spłacić mnie – znalezionym z satelity Eldorado na Haiti.
  Do Satelitarnej Detekcji Złota herosami spermy jerozolimskiej byli Stalin i Beria. Bez TECHNIKI zamordowania ich Obywatel był Ślepy politycznie a grali tym Właściciele Złota, którzy na rzeczowe wnioski Pukali w Czoło i zamykali w domy wariatów, gdyż była to XXXIII Tajemnica Masońska. Podobnie identyfikacja Świątyni Salomona z przebudowanym na Pretorium rzymskie PAŁACEM Salomona była zamachem na Kapitał Obywatelski, czego konsekwencją miał być Izrael z Wyspami Greckimi, Konstantynopolem i Ukrainą.
  Dla ZACIEMNIENIA kapitału stalinowsko-holokaustycznego jako Amerykańskiego i Dyktatury Spermy Jerozolimskiej oraz kapitałowej aneksji Rosji przez kapitał hitlerowski została wdrożona doktryna o Zabójstwie Stalina przez Berię a Berii przez Żukowa. Tego rodzaju Głosy należy uważać za Broń Hitlerowską. Po wywiezieniu Złota Włastów do USA w Moskwie wezwano kanclerz Merkel, aby nie legitymowała się spermą polską, gdyż jest Całą Żydówką, jako córka szwagierki Hitlera i jego zamrożonej spermy. Było to nie tyle dla ratowanie Grecji co Rosji przed Berlinem i Tel Awiwem.

 142. Pitagoras said

  Dzieje się w kraju nad Wisłą.

 143. revers said

  to Zbigniew Stonoga nie aresztowany przez CBS? min 48 godzin. News sprzed kilku dni.

 144. revers said

  youtu.be/38CQMLIBNL4

 145. AC said

  Netanyahu is a War Criminal: Sign the Petition to the British Parliament. “Netanyahu to be Arrested when he arrives in London”

  http://www.globalresearch.ca/netanyahu-is-a-war-criminal-sign-the-petition-to-the-british-parliament/5469304

 146. KOR said

  Kuba, Jamaica, Antyle i starczy:
  https://www.google.pl/search?q=images+for+Cuba&client=ubuntu&hs=Loe&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCJyTwZ76r8cCFYMqcgodefIAgA&biw=1855&bih=985

 147. KOR said

  @ 140 https://www.google.pl/search?q=images+for+Tianjin&client=ubuntu&hs=hrK&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCgQsARqFQoTCJ-xw8aEsMcCFQeNcgod_T4OsA&biw=1855&bih=983 – images for Tianjin
  1 – Tianjin Grand Theater, Culture Park, 2 – Tianjin Cruise Port, 3 – At least 50 dead in devastating Tianjin
 148. KOR said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+Tianjin&client=ubuntu&hs=hrK&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCgQsARqFQoTCJ-xw8aEsMcCFQeNcgod_T4OsA&biw=1855&bih=983#channel=fs&tbm=isch&q=images+for+tianjin+supercomputer+center%2C+stuxnet&imgrc=QOOCQRCF6tE59M%3A

  14 Most Alarming Hacks In Digital History

  http://www.gizmag.com/ibm-sequoia-fastest-supercomputer/22987/
  IBM’s Sequoia confirmed as world’s fastest supercomputer

  5 Comments
  ———-
  „Sequoia is used by the Department of Energy’s National Nuclear Security Administration to help assess the USA’s nuclear deterrent.” So it take a 16.32 petaflop/s computer to calculate how many nukes the US has? I can think of a lot better uses for this machine than figuring out how many people could be blown up. It’s pretty sick that the world’s fastest computer is a war calculator.

  The June 2012 top ten looks like this:

  1. IBM: Sequoia (DOE Lawrence Livermore National Laboratory – USA)
  2. Fujitsu: K (RIKEN Advanced Institute for Computational Science – Japan)
  3. IBM: Mira (DOE/SC/Argonne National Laboratory – USA)
  4. IBM: SuperMUC (Leibniz Rechenzentrum – Germany)
  5. NUDT: Tianhe-1A (National Supercomputing Center in Tianjin – China)
  6. Cray: Jaguar (DOE/SC/Oak Ridge National Laboratory – USA)
  7. IBM: Fermi (CINECA – Italy)
  8. IBM: JuQUEEN (Forschungszentrum Juelich – Germany)
  9. Bull: Curie thin nodes (CEA/TGCC-GENCI – France)
  10. Dawning: Nebulae (National Supercomputing Centre in Shenzhen – China) <—-

  World’s fastest comp: China unveils new top-ranking supercomputer Published time: 7 Jun, 2013 20:23Edited time: 9 Jun, 2013 21:34

  http://newsx.com/sites/default/files/styles/home_image/public/field/image/TCV576-other.jpg?itok=Rr1rSeeY

 149. revers said

 150. revers said

  5. NUDT: Tianhe-1A (National Supercomputing Center in Tianjin – China)

  No i jest juz Tianhe 2 Supercomuter, cosc wasc nie nadarzasz z googlowaniem lub nie aktualne dane jak zawsze z googlami.

 151. mim said

  To papieskie nauczanie zostało bardzo pięknie odzwierciedlone w konkordacie zawartym między Stolicą Apostolską a Hiszpanią. Konkordat z 1953 roku utrzymuje Kartę Praw Hiszpanów z 17 lipca 1945 roku, która stwierdza:

  Artykuł 6 Karty Praw Hiszpanów:

  „1) wyznawanie i praktykowanie katolickiej religii, która jest religią hiszpańskiego państwa, cieszy się oficjalną ochroną”.

  „2) Nikt nie będzie niepokojony ze względu na swe przekonania religijne ani prywatne praktykowanie swej religii. Nie ma zezwolenia na publiczne ceremonie albo manifestacje innych religii poza katolicką”.

  Po tym przeglądzie spójnego nauczania papieskiego i praktycznym przykładzie konkordatu między Hiszpanią a Watykanem w tej materii, rozważmy deklarację Vaticanum II o wolności religijnej, Dignitatis humanae: Istnieją dwa różne aspekty wolności religijnej, bardzo subtelnie wplecione w treść dokumentu, co może skłaniać do traktowania wolności religijnej głoszonej w deklaracji za zgodną z wcześniejszym nauczaniem Kościoła katolickiego. Te dwa różne aspekty to wolność człowieka od przymusu oraz wolność człowieka do publicznego głoszenia swej religii.

  Wkrótce po zakończeniu Drugiego Soboru Watykańskiego, powstała konieczność aktualizacji konkordatu między Hiszpanią a Watykanem. Poniżej znajduje się fragment nowej preambuły załączonej do konkordatu:

  „Ustawa o Zasadach Ruchu Narodowego (Ley de Principios Fundamentales del Movimiento Nacional) z 17 maja 1958, na mocy której hiszpańskie ustawodawstwo musi czerpać inspirację z doktryny Kościoła katolickiego, stanowi podstawę obecnego prawa.

  Jak wiadomo, 7 grudnia 1965 roku Sobór Watykański Drugi zatwierdził deklarację o wolności religijnej, stwierdzając w Artykule 2: «[Obecny Sobór Watykański oświadcza] …że prawo do wolności religijnej jest rzeczywiście zakorzenione w samej godności osoby ludzkiej, którą to godność poznajemy przez objawione słowo Boże i samym rozumem. To prawo osoby ludzkiej do wolności religijnej powinno być w taki sposób uznane w prawnym ustroju społeczeństwa, aby stanowiło prawo cywilne».

  Po tej deklaracji Soboru, powstała konieczność zmodyfikowania Artykułu 6 Karty Praw Hiszpanów w myśl powyższej zasady państwa hiszpańskiego. Dlatego też prawo organiczne państwa z dnia 10 stycznia 1967 roku zmieniło wyżej wymieniony Artykuł 6 następująco: «Wyznawanie i praktykowanie katolickiej religii, która jest religią hiszpańskiego państwa, cieszy się oficjalną ochroną. Państwo gwarantuje ochronę wolności religijnej, która powinna być gwarantowana skutecznymi klauzulami prawnymi chroniącymi moralność i porządek publiczny»”.

  Jaki był rezultat tej zmiany w konkordacie? Od tego czasu, każda sekta religijna mogła swobodnie głosić swe przekonania w katolickiej Hiszpanii. I co nastąpiło? Wraz z rozpowszechnieniem się wszelkiego rodzaju opinii i przekonań, Hiszpania ostatecznie zalegalizowała pornografię, środki antykoncepcyjne, rozwody, sodomię i aborcję.

  Ten przykład w żadnej mierze nie ogranicza się wyłącznie do Hiszpanii. Inne katolickie kraje z konstytucjami i konkordatami zakazującymi niegdyś sektom religijnym prozelityzmu musiały zmienić swe prawa, przyznając wolność religijną wszystkim religiom. W Brazylii, Krajowa Konferencja Brazylijskich Biskupów przyznaje, że każdego roku około 600 tysięcy katolików opuszcza Kościół przyłączając się do fałszywych religii. A dlaczego? Odpowiedź znajdujemy w encyklice Mirari vos Papieża Grzegorza XVI:

  http://www.ultramontes.pl/pivarunas_errores_dignitatis_humanae.htm

 152. Zerohero said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polskie-media-promuja-ukrainska-dziennikarke-sympatyzujaca-z-neonazistami-foto

 153. Czołgista said

  @91
  Watykan stworzyli włoscy faszyści ? Po co Pan takie idiotyzmy wkleja…

 154. snag said

  KOR @ 247 ,…

  Druga strona medalu – Kilkadziesiat tys. zyje w luksusie 1/4 miliarda harujacych za grosze ponizej polskiego standartu ubostwa a reszta (ponad milliard) w skrajnej nedzy ,…

  Na deser moglbym podrzucic pare fotek ‚sanitariuszy’ bebeszacych skazancow z organow przeznaczonych na przeszczepy dla ‚nadzianych’ – Jedyny kraj gdzie skazancy maja kartoteki z grupa krwi i zyja do dnia kiedy nadziany pacjent potrzebujacy przeszczep zglosi sie w szpitalu ,…

 155. gość said

  USA, Brytania i Saudi blokują wprowadzenie wolności i demokracji w Jemenie. Znowu.

  Zanim (wkrótce) zamieścimy bardziej aktualne informacje o sytuacji w Jemenie, trochę kontekstu historycznego.

  Czteroletnia już rewolucja „Hutich” w Jemenie nie ma swojej kolorowej nazwy, ponieważ nie była wspierana przez zachodnie mocarstwa. W istocie, przez zachodnie rządy i prasę nie jest nawet nazywana rewolucją – jest nazywana „zbrojnym powstaniem” albo „rebelią”, jak w Iraku. A wszyscy wiemy, że walki z amerykańskim wojskiem w Iraku prowadzone są przez terrorystów, zgadza się?

  Dla tych, którzy nie nadążają za obowiązującym leksykonem: powszechne rebelie miejscowej ludności przeciwko narzuconym przez USA władcom (jak w Jemenie) nazywane są „powstaniem” a ich uczestnicy – grupami bojówkarzy pod przywództwem „terrorystów”. Z drugiej strony, ograniczone rebelie, sprowokowane i inscenizowane przez siły amerykańskie i zwrócone przeciwko rządzącemu, którego Stany chcą usunąć (jak na Ukrainie), nazywa się rewolucją „zwolenników wolności”.


  Jemen – walka o kontrolę

  Jemen pod dyktaturą Brytyjczyków

  W przeszłości Jemen był podzielony na dwie części – północną i południową. W latach 1839-1967 Południe było bezpośrednio kontrolowane przez Brytyjczyków, jako część ich Imperium. Po I wojnie światowej i upadku Imperium Otomańskiego Północ uzyskała niepodległość, podczas gdy Południe pozostało brytyjską kolonią.

  Czytaj dalej:

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/08/17/usa-brytania-i-saudi-blokuja-wprowadzenie-wolnosci-i-demokracji-w-jemenie-znowu/

 156. gość said

  Brazylia: setki tysięcy na ulicach. Chcą obalenia prezydent Rousseff

  W ponad 200 miastach Brazylii odbyły się antyprezydenckie protesty. Ich uczestnicy, często ubrani w żółto-zielone stroje narodowej reprezentacji futbolowej, domagają się impeachmentu.

  200 tys. ludzi przeszło przez Sao Paulo, mniejsze grupy zebrały się w innych miastach. Głównym postulatem jest odsunięcie od władzy Dilmy Rousseff, obecnej prezydent Brazylii. Poparcie dla Rousseff waha się wokół 8 proc. – żadna głowa państwa nie cieszyła się tak niewielką popularnością od 1985 roku. 71 proc. ocenia jej pracę bardzo źle.

  Jedną z podstawowych przyczyn wybuchu protestów jest skandal korupcyjny – okazuje się, że z państwowej spółki paliwowej Petrobras wyprowadzono 3 miliardy dolarów. W aferę zamieszanych jest ponad 50 polityków z pierwszych szeregów, głównie z rządzącej Partii Pracowników.

  Czytaj dalej:

  http://strajk.eu/brazylia-setki-tysiecy-na-ulicach-chca-obalenia-prezydent-rousseff/

 157. revers said

  ad151

  Panie Zerohero ktos tu juz pisal w gajowce z relacji tv jak to na defiladzie tzw. WP polscy banderowcy w mundurach WP nosza eblematy i chorogwie czarno-czerwonne, inne proporce, wstazki nawiazujace do banderyzmu, uonow, upa, rzezi Wolynskiej, czy rzezi w zajezdni tramwajowej na Warszawskiej Woli w 1944 roku

 158. NICK said

  BR(asil)ICS. [154].
  Choć myślałem, że RPA pójdzie na pierwszy ogień. Właściwie to nie ma takiej potrzeby – dawno sprzedani.
  BRICS… .
  FATAMORGANA, to szło by przyjąć, jako, jakby, niezależne zjawisko. Ale ‚fotomontaż’?

 159. KOR said

  @ 150 Drogi Panie Revers’ie nie pracuję dla żadnej firmy, więc kiedy nie mam ochoty na zamieszczanie postów i poszukiwania w sieci to sobie daruję szczegóły. Pozdrawiam

  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21623003.htm
  Supercomputer resumes service after Tianjin blasts (Xinhua) Updated: 2015-08-17 13:39

  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21622218.htm – Sodium cyanide in Tianjin to be collected, neutralized soon https://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_cyanide NaCN
  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21621410.htm – Port operations return to normal after Tianjin blasts (Xinhua) Updated: 2015-08-17 11:10
  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21620684.htm – A local resident wearing face mask passes through a cordoned off area after retrieving some basic necessities from his home near the warehouse explosion site on Aug 15, 2015. The residents were temporarily allowed to go back home after massive explosions hit a warehouse in Binhai New Area in Tianjin on Wednesday night, August 12, 2015. [Photo/Chinanews.com]
  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21616745.htm – China probes possible official misconduct in Tianjin blasts (Xinhua) Updated: 2015-08-17 06:20
  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015tianjinblasts/2015-08/17/content_21616168.htm – Rescue soldiers and firefighters are ‘patron saints’ of Tianjin (http://english.gov.cn/) Updated: 2015-08-17 02:37
  http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-08/17/content_21617827.htm – Experts say J-10s would benefit Iran By ZHAO LEI (China Daily) Updated: 2015-08-17 07:58

 160. KOR said

  @ 154 Niech Pan będzie uprzejmy napisać co by Pan zaproponował Chińczykom dla poprawienia ich bytu (oprócz nuklearnego zdziesiątkowania) Pozdrawiam

 161. revres said

  ad157

  jaki skandal? robota CIA pod brazyliski majdan. A z BRICS zostana sie Chiny I Rosja. choc Rosja ma duzo spolek ropnych miedzy innymi na Kurylach, Kamczatce z Indiami.

 162. Siggi said

  Myślenie życzeniowe Krzysztofa Szczerskiego

  Tygodnik „Wprost” publikuje (17.8) wywiad z nowo mianowanym Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim, odpowiadającym za politykę zagraniczną Pałacu Prezydenckiego. W rozmowie została również poruszona kwestia Ukrainy.
  dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/582

 163. NICK said

  Wpolityce.pl
  Dział: Gospodarka (czasem warto zajrzeć). Tytuły:
  -” nie będzie odszkodowań dla rolników”,
  -„susza w Polsce”,
  -„kontratak systemu” (banki są wściekłe).
  Wiele, innych. Za dużo linków. Trzeba wejść na tytułową.

  Polecam: Halina Szymanderska – „Encyklopedia Polskiej Sztuki Kulinarnej”.

 164. revres said

  ad154

 165. revres said

  Urlop w Hiszpanii, same przyjemnosci i radosci, odloty – nie dlugo tak bedzie w calej europce.

 166. revres said

  http://sowa.quicksnake.org/judaica/ydostwo-stawia-sobie-w-Polsce-pomniki-eby-wadz-nad-Polakami-ucementowa-Hanna-Walentynowicz-PZPR-z-d-Lubczyk-corka-Iwana-i-Oeksandry-ydokomunistka-z-Ukrainy?fb_action_ids=916824398374080&fb_action_types=og.likes

 167. revres said

 168. revres said

 169. snag said

  Oops, post pod 154 mial byc do KOR @ 147 zamiast 247 – Przepraszam !

 170. snag said

  KOR @ 160 ,…

  Nic nie moja sprawa, chcialem podkreslic ze ‚pokazowki’ znamy z doswiadczenia z naszego podworka 50 lat temu – Co chlopu po 8-mio liniowej autostradzie (na marginesie, pustej) czy chinskiego Pendolino skoro mieszka w kurnej chacie i nierzadko sluzy jako kon pociagowy na ryzowym polu bo wioske nie stac na dwukolowy traktorek ,…

 171. Mieszko said

  3. Nieomylność papieska w świetle historyi.

  Jak uczą dzieje Kościoła, nieomyl­ność Papieża w rzeczywistości i w praktyce zawsze była uznawaną, acz nie była formal­nym dogmatem, bo jako taki ogłoszoną została dopiero na Soborze Watykańskim. Papieże sami zawsze przypisywali sobie prawo i uwa­żali za swój obowiązek, strzedz prawd wiary, herezye potępiać i w sprawach spornych ty­czących wiary ostatecznie rozstrzygać; wierni zaś zawsze w posłuszeństwie i zgodnej je­dności wyrokom Papieża się poddawali, przyj­mowali je jako prawdziwe i nieomylne. Gdy Papież Innocenty I. na początku piątego stulecia ostatecznie potępił herezyę Pelagiusza, biskup Augustyn św. zaraz potem w kościele swym wobec wiernych oświadczył: „Sprawa ukończona, skorośmy odebrali od­powiedź od Stolicy Apostolskiej; oby także obłęd wnet się skończył!”

  poczerni Pius IX. prze­czytał Konstytucyę „Pastor aeter­nus”, której czwarty rozdział nieomylność Ojca św. określa temi słowy: „Zgodnie z świę­tym Soborem nauczamy i uznajemy za dogmat od Boga objawiony, że Papież Rzymski, jeśli przemawia „ex cathedra” tj. jeśli sprawując swój urząd jako pasterz i nauczyciel wszystkich chrześcian mocą swej najwyższej apostolskiej władzy naukę dotyczącą wiary lub obyczajów jako obowiązującą Ko­ściół cały określa: za pomocą boskiej, w Piotrze św. mu obiecanej przyczyny, tą obdarzony jest nieomylnością, którą boski Zbawiciel Kościół swój w nauce odnoszącej się do wiary lub obyczajów chciał obdarzyć; że też dlatego tego rodzaju orzeczenia Papieża Rzymskiego same ze siebie, nie zaś wskutek przyzwolenia Kościoła są nieodmienne”

  4. Sposób sprawowania nieomylności.

  Sposób, jakim się nieomylność Papieża objawia czyli wyraża, nazywa się orzeczeniem czyli wyrokiem „ex cathedra”. Przyjęte jest to wyrażenie krótkie i treściwe: „jeśli prze­mawia czyli naucza ex cathedra”; wyraz łaciński cathedra oznacza krzesło, tron, stolicę. Wyrażenia tego nie trzeba brać w dosłownem, jeno w przenośnem, obrazowem znaczeniu. Jeśli Papież jako nauczyciel i sę­dzia najwyższy Kościoła w rzeczach wiary lub obyczajów kwestyę jaką rozstrzyga, dogmat określa lub herezyę i fałszywą jaką naukę po­tępia, a wszystkich wiernych do przyjęcia swe­go wyroku i bezwarunkowo posłuszeństwa obowiązuje, wtedy żadną miarą mylić się nie może. Niezależne są orzeczenia papieskie od jakichś formalności lub pewnych przepisanych reguł. Wystarcza raczej, jeśli Papież w ten lub ów sposób niedwuznacznie daje poznać swój zamiar, że wydaje ostateczny wyrok i że obowiązuje wszystkich wiernych.

  Najbardziej uroczysty sposób jest pismo papieskie – bula, konstytucya, okól­nik czyli encyklika, – wystosowane do Kościoła całego, np. Bula Piusa IX. z dnia 8. grudnia 1854 r. „Ineffabilis”, w której ogła­sza dogmat o Niepokalanem Poczęciu Najśw. Maryi Panny; albo encyklika Piusa IX. z dnia 8. grudnia r. 1864 „Quanta cura”, w której po­tępia mnóstwo nowoczesnych błędnych nauk, zwanych w streszczeniu „nowoczesnym libe­ralizmem”.

  Orzeczenia i wyroki „ex cathedra” mogą być wystosowane zasadniczo do pojedynczej nawet osoby, jak n. p. pismo dogmatyczne Pa­pieża Leona I. do arcybiskupa Flawiana w Kon­stantynopolu. W piśmie tem potępia Papież herezyę Eutychesa. W jakikolwiek sposób Papież coś ogłasza, w każdym razie musi nie­dwuznacznie dać poznać, że ma zamiar, wydać wyrok ostateczny i że pismo jego, acz wystosowane pierwotnie tylko do jednej lub do więcej osób, ma obowiązywać Kościół cały. Inny sposób orzeczenia czy wyroku „ex cathedra” jest Alokucya czyli przemó­wienie w Konsystorzu. Nie wynika z tego wszakże, aby każda bula, encyklika, alokucya papieska zawierała dogmatyczne orzeczenia; w każdym razie zawsze tego rodzaju wynu­rzenia Stolicy apostolskiej powinny być wska­zówkami dla wiernych miarodawczemi.

  5. Rzekome herezye Papieży.

  Co się tyczy rzekomych błędów i herezyi, w jakie rzekomo popaść mieli niejedni Papieże, z góry śmiało powiedzieć można, iż pomimo usiłowań przeciwników nikomu dotąd nie udało się tego udowodnić; żaden Papież nie błądził ani pomylił się w rzeczach wiary wówczas, kiedy orzekał lub ostateczny wyrok wydawał ex cathedra! Przesąd, zła wola, lub niedo­stateczne pojmowanie nauki o nieomylności papieskiej są przyczyną, że nawet bardzo światli i uczeni skądinąd ludzie w podobne bajki wierzą. Częstokroć winna jest temu ta okoliczność, że nie rozróżnia się należycie osoby od urzędu, Papieża jako osoby prywatnej a Papieża występującego jako Głowa: Kościoła, a więc jako Najwyższego Pasterza całego Kościoła.

  Mianowicie podczas Soboru Watykań­skiego przeciwnicy nieomylności Papieża wszelkimi sposobami usiłowali wydobyć i ze­brać z historyi wydarzenia rozmaite dowodzące rzekomo, że kilku Papieży popadło w błędy i herezye. I tak między innymi przytacza się ze strony wrogów Kościoła katolickiego jako przy­kład i dowód, podobno niezbity, Papieża Ho­noryusza z siódmego stulecia. Tymczasem wedle najnowszych badań historycznych Pa­pież ten w właściwą herezyę i błędną naukę nigdy nie popadł; tyle jedynie można mu za­rzucić, że przeciw herezyi monoteletyzmu nie dość stanowczo wystąpił i przez swe niejasne wyrażenia w liście do patryarchy Sergiusza w Konstantynopolu o tyle zawinił, iż błąd monoteletów nie od razu przytłumiony został. Nie fałszywą nauką, ale zbytnią uległością i nie dość stanowczem wystąpieniem przeciw monotelizmowi Papież Honoryusz zasłużył w prawdzie na naganę Papieża Leona II.

  Niesłychaną więc i niebywałą w historyi Kościoła jest rzeczą, by Papież jaki, gdy prze­mawia czyli naucza ex cathedra tj. jako naj­wyższy nauczyciel całego Kościoła, kiedykol­wiek mylnie i błędnie nauczał.

  Ks. B. Chełmiński

  NIEOMYLNOŚĆ Kościoła Katolickiego
  Poznań 1914

  Nakładem i czcionkami Drukarni i Księgarni Św. Wojciecha.
  New-York, The Polish Book Imp. Co. Inc.

  Za zezwoleniem władzy duchownej

  http://swiety.krzyz.org/papiez.htm
  4. Kanonizacya Świętych.

  Przyjętą jest ogólnie nauka teologów, że nieomylność Kościoła odnosi się także do Kanonizacji Świętych, gdyż byłoby szkaradną niedorzecznością przypuścić, że Kościół zdolen jest ogłosić świętym i postawić jako wzór do naśladowania człowieka, który albo nie jest świętym albo może jest potępio­nym. Co do karności czyli dyscypliny ko­ścielnej i co do obrządków kościelnych czyli liturgicznych, Kościół o tyle jest nieomyl­nym, że niemożliwem jest, aby mógł wydać kiedykolwiek rozporządzenia sprzeciwiające się wierze i obyczajom.

  Pelagiusz na początku piątego stule­cia naucza, iż łaska boska do zachowania przy­kazań i do zbawienia nie jest koniecznie po­trzebna. Na kilku synodach a wreszcie przez Papieża Innocentego I. nauka ta została potę­pioną, a Augustyn św. wespół z wiernymi mógł się odezwać: „Sprawa jest ukończona; oby kiedyś zakończył się i obłęd”. Z słów tych św. Augustyna utworzyła się z czasem ta zna­mienna zasada:

  „Roma locuta, causa finita – Rzym orzekł, sprawa jest ukończona”.
  Zdanie to moglibyśmy słusznie umieścić jako napis nad całą historyą Kościoła od pierwszego so­boru apostolskiego w Jerozolimie aż do Soboru Watykańskiego i aż do dni naszych. Rzym czyli Kościół przemówił, rzecz skończona! Co za wielkość, co za potęga mieści się w krótkiem tem wyrażeniu! Któryż władzca świecki, któryż cesarz albo król potężny miał kiedykol­wiek tę władzę, by słowom jego świat cały wierzył i wyrokom jego bezwzględnie się pod­dał? Kościołowi wierzą i posłuszne są mi­liony; na słowo i niejako na jedne skinienie jego wierni całej kuli ziemskiej korzą się nie jako niewolnicy z obawy, ale jako dzieci wolne Ojca niebieskiego, który przez usta Kościoła ich poucza.

  http://swiety.krzyz.org/nieomylnosc.htm

 172. Mieszko said

  Są jednak inne prawdy w religii katolickiej, które nie są formalnie objawione przez Boga, ale które nie mniej tak są związane z prawdą objawioną, że zaprzeczenie im prowadziłoby do odrzucenia Słowa Bożego i w ich przypadku Kościół, strażnik oraz nauczyciel słowa objawionego, sprawuje nieomylną władzę nauczycielską. „Fakty dogmatyczne” (2), wnioski teologiczne, doktryny – czy dotyczące wiary czy moralności – związane z prawodawstwem Kościoła, z potępianiem książek lub osób, z kanonizacjami świętych, z zatwierdzaniem zgromadzeń zakonnych – wszystko to są kwestie wchodzące w zakres nieomylnej kompetencji Kościoła, wszystko to są rzeczy, w które każdy katolik jest zobowiązany wierzyć, kiedy Kościół wypowie się o nich sprawując swój najwyższy i nieomylny urząd nauczycielski. Przyjmuje je nie wiarą Boską katolicką, jako że Bóg ich nie objawił, ale wiarą kościelną, przez przyzwolenie, które opiera się na nieomylnym autorytecie ustanowionego przez Boga Kościoła. Teologowie jednakże wskazują, że nawet wiara kościelna jest przynajmniej pośrednio Boska, skoro to Bóg objawił, że Jego Kościołowi należy wierzyć: „Kto was słucha, mnie słucha”.

  Sobór Watykański zdefiniował, że „wiarą Boską i katolicką należy wierzyć we wszystkie rzeczy, które zawarte są w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym i które Kościół, czy to uroczystym orzeczeniem, czy to jego zwyczajnym i powszechnym nauczaniem, podaje do wierzenia, jako objawione przez Boga” (3). Co jest narażone na pominięcie to zwyczajne i powszechne nauczanie Kościoła.

  Całkiem nierzadko można spotkać się z perspektywą, jeśli nie wyrażoną to przynajmniej utrzymywaną, że żadna doktryna nie może być uważana za dogmat wiary o ile nie została uroczyście zdefiniowana przez sobór ekumeniczny lub przez samego Najwyższego Pasterza.

  To w żadnym wypadku nie jest konieczne. Wystarczy, że Kościół naucza jej w swoim magisterium zwyczajnym, sprawowanym przez Pasterzy wiernych, Biskupów, których jednomyślne nauczanie w całym katolickim świecie, czy przekazywane wyraźnie w listach pasterskich, katechizmach wydawanych przez autorytet biskupi, synody prowincjalne, czy domyślnie w dozwolonych lub rozpowszechnianych modlitwach i praktykach religijnych, lub poprzez nauczanie zatwierdzonych teologów, jest nie mniej nieomylne niż uroczysta definicja wydana przez Papieża czy sobór powszechny. Jeśli zatem doktryna pojawia się w tych organach Boskiej Tradycji jako przynależąca pośrednio lub bezpośrednio do depositum fidei powierzonego przez Chrystusa Jego Kościołowi ma być wyznawana przez katolików wiarą Boską katolicką lub wiarą kościelną, nawet jeśli nigdy być może nie stanowiła tematu uroczystej definicji podczas soboru ekumenicznego, czy orzeczenia ex cathedra Najwyższego Pasterza (4).
  http://www.ww.ultramontes.pl/smith_cz_musze_w_to_wierzyc.htm

  „Czy muszę w to wierzyć?”

  X. KANONIK JERZY SMITH, P.H., D.D.

  (Pierwotnie opublikowane w „The Clergy Review”, IX, 4 [kwiecień, 1935], 296-309)

 173. Siggi said

  &-145 Snag. Jak patrzeć w fotografię,to zwykle każdy widzi w niej to co chce zobaczyć. Te statystyki nędzy są z sufitu.

  http://independenttrader.pl/383,chiny_vs_usa_-_wyzszy_poziom_konfrontacji.html

 174. Wykład Stanisława Michalkiewicza – „Konflikt z roszczeniami żydowskimi” – 13.08.2015,

 175. Konserwa said

  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/weekendowy-remont-metra-zamkna-stacje-i-linii,3465701,artgal,t,id,tm.html

  Nie wiem czy chodzi tylko o ścieżki dla niewidomych . Wszystkie te stacje pełnią też rolę schronów przeciwatomowych i może to jest kluczem sprawdzenie szczelności . Po jaką cholerę zamykać całą stację gdy wejść jest cztery.

 176. revers said

  Parobki, marionetki nie rzady, przypomne ze Polska ostatnio wziela od Banku Swatowego pozyczke w wysokosci 1 mld $, wczesniej 25 mld. od IMF po smierci Prezesa Banku Slowika, takaa jakie bierze kazdy kraj 3 Swiata

  Co wedlug byłego głównego ekonomisty „Chas. T. Main Inc” John’a Perkins’a, jest istotnym elementem podboju kraju dluznika.

 177. revers said

  Rotszilda Asyl Industrie, z kapitalem spolkowym 2 mld $ , tylko w roku 2014 70 mln $ zysku

  http://www.epochtimes.de/Rothschild-und-die-Asyl-Industrie-Das-lukrative-Geschaeft-mit-den-Fluechtlingen-a1261679.html

 178. maasteer said

  Prezydent Duda weźmie udział w cerkiewnych uroczystościach na Grabarce

  Prezydent Andrzej Duda weźmie w środę udział w obchodach prawosławnego święta Przemienienia Pańskiego na św. Górze Grabarce – podała w Kancelaria Prezydenta. W czasie uroczystości planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.
  —————————–
  http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/prezydent-duda-wezmie-udzial-w-cerkiewnych-uroczystosciach-na-grabarce/e63wmf

  Nawet on przed jesiennym głosowaniem robi podchody do „wyborców” – pozory muszą być zachowane

  Ujj, on to w każdych uroczystościach weźmie udział – katolicznickich, prawosławnych, starozakonnych, luterańskich, pedalskich…
  Prezydent wszystkich Polaków.
  Admin

 179. maniek said

  Robert Potocki: Zwiastun kontrrewolucji?
  wtorek, 18 sierpień 2015

  Były premier Ukrainy Mykoła Azarow (pełniący swój urząd od 11 III 2010 r. do 28 I 2014 r.) [1], przebywając – chcąc nie chcąc na przymusowym wygnaniu w Moskwie – najwyraźniej nie zamierza pogodzić się ze zmianami, jakie zaszły w jego kraju od czasu zakończenia rewolucyjnego EuroMajdanu. Otóż już 4 lutego 2015 r. publicznie ogłosił on zamiar powołania alternatywnego wobec „kijowskiej junty” rządu na wychodźstwie, który miał jakoby stanowić realną alternatywę polityczną w przypadku załamania się reżimu rewolucyjnego w wyniku wojny domowej (konfliktu donbaskiego) lub Trzeciego Majdanu (kontestacji społecznej) [2]. W jego mniemaniu wspomniane Centrum Państwowe miałoby sprawować do tego czasu także funkcję „gabinetu cieni” oraz organizować uchodźców politycznych przebywających na terytorium Rosji. Co ciekawe – zainteresowanie wspomnianą inicjatywą polityczną wyraził niemal natychmiast Oleg Cariow – przewodniczący Rady Najwyższej Noworosji. Tylko co chciał on w ten sposób wyrazić lub zasygnalizować?

  Czytaj dalej… http://www.geopolityka.org/analizy/robert-potocki-zwiastun-kontrrewolucji

 180. maniek said

  Krym: Nie dla zboczeńców
  on 17 sierpnia 2015

  Premier Krymskiej Republiki Autonomicznej, Siergiej Aksjonow wypowiedział się przeciwko organizacji tzw. marszy równości. W rozmowie z rosyjskimi mediami zdecydowanie zapewnił, iż jedyne parady jakie dopuszcza to wojenne na rocznice 9 maja. Zgody zaś na demonstracje zboczeńców nie będzie i „nie przewiduje odmiennej opcji”. Włodarz nadmienił też, że ewentualne osoby, chcące publicznie eksponować własną seksualność „pożałują”.
  http://xportal.pl/?p=22176

 181. maniek said

  Rosja: Ukrainę oddano pod zewnętrzny zarząd
  on 18 sierpnia

  Podczas spotkania w Jałcie z przedstawicielami mniejszości zamieszkującymi Półwysep Krymski prezydent Rosji Władimir Putin podzielił się refleksją na temat obecnego statusu Ukrainy. Zdaniem rosyjskiego prezydenta państwo to „oddano pod zewnętrzny zarząd”. Zdaniem Putina jest to „haniebna praktyka, która stanowi upokorzenie dla jej narodu”.

  Władimir Putin stwierdził – „Jestem przekonany, że nie bacząc na wszystkie trudności obecnego okresu rozwoju, sytuacja na Ukrainie się wyprostuje i Ukraina będzie się rozwijać pozytywnie, odejdzie od tej haniebnej praktyki, którą obserwujemy dzisiaj, a mianowicie oddania całego, ogromnego, europejskiego kraju pod zarząd zewnętrzny z zajęciem kluczowych stanowisk w rządzie i regionach przez zagranicznych obywateli”. Kluczowe stanowiska na Ukrainie zajmują bowiem obcokrajowcy…

  Dalej.. http://xportal.pl/?p=22191

 182. maniek said

  Polskie media promują ukraińską dziennikarkę sympatyzującą z neonazistami [+FOTO]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polskie-media-promuja-ukrainska-dziennikarke-sympatyzujaca-z-neonazistami-foto

 183. maniek said

  USA oficjalnie rozczarowane: w Odessie zakazano homoseksualnej parady
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/usa-oficjalnie-rozczarowane-w-odessie-zakazano-homoseksualnej-parady

 184. maniek said

  Wzrosła intensywność ostrzałów terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej przez siły zbrojne Ukrainy – oświadczył dzisiaj na briefingu wiceszef sztabu korpusu Milicji Ludowej ŁRL Igor Jaszczenko.

  „Sytuację w strefie odpowiedzialności Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej można scharakteryzować jako „trudną i napiętą” — oznajmił Jaszczenko, dodając, że ostatnio „zauważono tendencję wzrostu intensywności ostrzałów” terytorium ŁRL.

  Według niego, przez ostatnie cztery dni terytorium ŁRL ponad 40-krotnie zostało ostrzelane przez Siły Zbrojne Ukrainy, w tym ponad 10-krotnie w nocy. Ogółem siły zbrojne otwierały ogień z działa artyleryjskiego, pojazdu bojowego piechoty, sześciokrotnie z 152-milimetrowych dział artyleryjskich, ze 120-milimetrowych dział artyleryjskich i pięciokrotnie 120-milimetrowej moździerzy, trzynastokrotnie z moździerzy kalibru 82 mm, ośmiokrotnie z broni strzeleckiej.
  Wiceszef podkreślił, że w charakterze celów ostrzału siły zbrojne wybierają „nie tylko obiekty wojskowe, lecz również domy cywilów a także obiekty infrastruktury cywilnej”.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150818/842715.html

 185. maniek said

  Donieck: 5 ofiar ostrzału
  on: Sierpień 17, 2015

  Władze administracyjne miasta Donieck informują, że wskutek wczorajszego ukrainskiego ostrzału zgineły dwie cywilne osoby, a trzy odniosły rany. Około 40 budynków mieszkalnych uległo uszkodzeniu. Najsilniejszy ostrzał miał miejsce w Staromichałówce na zachodnich obrzeżach stolicy.
  Natomiast siły ATO oskarżyły wojska powstańcze o 148 naruszeń zawieszenia broni.
  http://novorossia.today/donieck-5-ofiar-ostrzalu/

 186. maniek said

  Maksim Żukowski o sytuacji w dzielnicy Piotrowskiej
  on: Sierpień 18, 2015
  http://novorossia.today/maksim-zukowski-o-sytuacji-w-dzielnicy-piotrowskiej/


  Iwan Prichodko o sytuacji w Kujbyszewskiej dzielnicy
  on: Sierpień 18, 2015
  http://novorossia.today/iwan-prichodko-o-sytuacji-w-kujbyszewskiej-dzielnicy/

 187. robertgrunholz said

  Panie Gajowy, a może by tak wspomnienie „starszych braci w wierze” Jana Pawla Der Zwei…?

  http://podroze.onet.pl/ciekawe/odkrylismy-nowa-polske-w-poszukiwaniu-zydowskiego-dziedzictwa/lmye1m

 188. maniek said

  17.08.2015 MILITARY REPORT OF NOVOROSSIA
  http://southfront.org/17-08-2015-military-report-of-novorossia/

 189. maniek said

  Comparing the Ukraine and Vietnam Wars: Donbas is Recognized as a Legitimate State Under US Public Law 86-90

  http://www.globalresearch.ca/comparing-the-ukraine-and-vietnam-wars-donbas-is-recognized-as-a-legitimate-state-under-us-public-law-86-90/5469299

 190. maniek said

  Historia obietnic ukraińskich polityków (Krawczuk – Juszczenko – Saakaszwili). Co będzie dalej? W 2025 roku jakiś banderowiec Laszko ogłosi, że za 40 lat Ukraińcy będą żyć jak w Nigerii?
  PS: według danych Banku Światowego PKB per capita w Nigerii już jest większy niż na Ukrainie, dlatego osiągnęcie poziomu tego kraju Afryki może naprawdę służyć dobrym celem dla pomajdanowskiej Ukrainy 🙂

 191. maniek said

  Wystarczy! Nacjonaliści walczą na ulicach z imigrantami w Sztokholmie!
  http://www.nacjonalista.pl/2013/05/25/wystarczy-nacjonalisci-walcza-na-ulicach-z-imigrantami-w-sztokholmie/

 192. maniek said

  Lider donieckich separatystów: uzgodnienia mińskie zerwane, spodziewamy się ofensywy

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Flider-donieckich-separatystow-uzgodnienia-minskie-zerwane-spodziewamy-sie-ofensywy

 193. maniek said

  Siergiej Ławrow: Ukraina przygotowuje nową ofensywę przeciw separatystom

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Siergiej-Lawrow-Ukraina-przygotowuje-nowa-ofensywe-przeciw-separatystom,wid,17780148,wiadomosc.html

 194. maniek said

  prof. dr hab. Artur Śliwiński – Wojna oligarchów

  Zrozumienie co się dzieje w obecnym świecie, wymaga „odprogramowania” dotychczasowego sposobu myślenia ukształtowanego przez edukację, naukę, a zwłaszcza mendia i wypracowania samodzielnego sposobu myślenia na tak zwany „chłopski rozum”, czyli przyjęcia metody złotnika, który nic nie przyjmuje na „wiarę”, lecz zawsze sprawdza. Ten inny sposób rozumowania o uwarunkowaniach współczesnego świata, w tym i Polski, prezentują niewątpliwie artykuły prof. Artura Śliwińskiego, a między innymi: niżej prezentowany pt. „Wojna oligarchów” (2 części) i „Dziewięć oznak dysonansu poznawczego

  CZYTAJ CAŁOŚĆ http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/prof-dr-hab-artur-sliwinski-wojna-oligarchow/

 195. maniek said

  Cohen: u polityków w Waszyngtonie i Kijowie zrodziła się idea o „dwóch Ukrainach”

  Kijów przyznaje, że nie może zdobyć sympatii mieszkańców wschodu Ukrainy i rozumie, że nie może wygrać z nimi w konflikcie zbrojnym, zaznacza amerykański historyk.

  Dalej— http://pl.sputniknews.com/opinie/20150817/836238.html#ixzz3j449l6VX

 196. maniek said

  W biednej Albanii kwota wolna od podatku jest już 3,5-krotnie wyższa niż w platformianej Polsce. Tutaj funkcjonuje podatkowy zamordyzm
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02425-Kwota-wolna-w-Albanii-3,5-razy-wyzsza-niz-w-Polsce.htm

 197. maniek said

  Donald Trump: Ukraina jest tylko problemem Europy, nie USA

  Pod koniec ubiegłego roku Ukraina pozbyła się statusu państwa niezaangażowanego, prezydent Poroszenko oznajmił, że podejmie decyzję w sprawie wejścia do NATO w ciągu 5-6 lat. Zdaniem ekspertów, Kijów nie będzie mógł ubiegać się o członkostwo w NATO przez najbliższe 20 lat.

  dalej –> http://pl.sputniknews.com/polityka/20150817/836438.html#ixzz3j44hgU1m

 198. maniek said

  WITAJCIE W IV RP

  […]Oznacza to, że każdy, kto zechce choćby poddać w wątpliwość tezę, czy aby na pewno ścisłe wypełnianie amerykańskich zamówień ekonomicznych i militarnych odpowiada naszym interesom, będzie kwalifikowany jako zagrożenie. I jako taki odpowiednio oczywiście traktowany.[…]

  http://strajk.eu/witajcie-w-iv-rp/

 199. maniek said

  100% metoda na raka i HIV – dr George Ashkar
  http://porozmawiajmy.tv/100-metoda-na-raka-i-hiv-dr-george-ashkar/

 200. maniek said

  Dr Robert Willner wstrzykuje sobie HIV w TV [1994] – napisy PL

 201. maniek said

  Człowiek, który przeżył Hiroszimę i Nagasaki

  Czasem ludzie znajdują w złym miejscu i o złym czasie. Przekonał się o tym Japończyk Tsutomu Yamaguchi, który miał jednocześnie pecha i niebywałe szczęście. Był jedynym człowiekiem, przeżył dwa ataki bomby atomowej dokonane przez Stany Zjednoczone, najpierw na Hiroszimę 6 sierpnia 1945 r., a potem 3 dni później na Nagasaki. Dożył 92 lat.

  Czytaj dalej → https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/17/czlowiek-ktory-przezyl-hiroszime-i-nagasaki/

 202. maniek said

 203. maniek said

 204. maniek said

 205. maniek said

 206. maniek said

  W Odessie odsłonięto „pomnik” obecnego gubernatora. Laughing Wykonała go organizacja „Odessa – Za porto-franko”, która domaga się dymisji Saakaszwilego.

 207. Siggi said

  Na wschodzie Ukrainy znowu może nastąpić planowa eskalacja konfliktu na 24 sierpnia

  17 sierpnia 2015 ,Autor: krakauer
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34294

 208. maniek said

 209. maniek said

  Citizens of the city of Gorlovka daily shelled by Fashington-Kiev terrorists are saying „Thanks” to OSCE mission which still can’t determine who is shelling civilians of Donetsk People’s Republic. (Aug 16, 2015)

 210. maniek said

  Poroshenko War crimes in Donbass (+18) by Martin C.R. @martinlagoa [video]

  http://www.anti-imperialistfront.org/2015/08/17/poroshenko-war-crimes-in-donbass-18-by-martin-c-r-martinlagoa-video/

 211. maniek said

  Maszynowe tłumaczenie raportu blogera Benjamina Fulforda …specjalizującego się w tematyce spiskowej praktyki dziejów…

  Bitwa o planetę Ziemię wkracza w decydującą fazę tej jesieni
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/124992,bitwa-o-planete-ziemie-wkracza-w-decydujaca-faze-tej-jesieni

 212. maniek said

  17 sierpnia Skutki nocnego ostrzału dzielnicy Kujbyszewie Donieck

 213. maniek said

  Rosjanie, Białorusini i Serbowie postrzelają razem

  Żołnierze z trzech państw wezmą udział w manewrach „Słowiańskie Braterstwo – 2015”.

  Wspólne ćwiczenia zaanonsował wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Anatolij Antonow po spotkaniu szefów resortów obrony Rosji i Serbii. Rozmowy dotyczyły współdziałania obu krajów w sferze wojskowości i współpracy wojskowo-technicznej.

  „Szczególną uwagę poświęcono wspólnym ćwieczeniom wojsk lądowych, wojsk powietrzno-desantowych i sił wojskowo-kosmicznych „Słowiańskie Braterstwo – 2015”, które we wrześniu odbędą się na terytorium Rosji – oznajmił Antonow. – W ćwiczeniach tych wezmą też udział nasi białoruscy partnerzy”.
  http://belsat.eu/pl/artykuly/rosjanie-bialorusini-i-serbowie-postrzelaja-razem/

 214. maniek said

  Krzyżówka polska, czyli III-ci świat

  http://3obieg.pl/krzyzowka-polska-czyli-iii-ci-swiat

 215. maniek said

  Putin konserwatyta!

  Prezydent Rosji Władimir Putin spędza sen z oczu wielu ludziom, zwłaszcza z państw UE i NATO. Będąc rozpoznawalnym przez skomercjalizowany świat Zachodu, jako symbol, a właściwie – znak firmowy współczesnej Rosji, jest nie tylko jądrem rusofobii, jak ten świat nęka, ale także stał się obiektem analiz światopoglądowych…..

  Dalej —> http://sophico21.blogspot.it/2015/08/putin-konserwatyta.html

 216. snag said

  Siggy @ 173 ,…

  Postaraj sie odrobic zadanie domowe zamiast podtykac link do tasiemca spekulacji i wishful thinking gdzie trzeba spedzic pol dnia zeby przeczytac. Chinczycy nie lubia placic uczciwie za uczciwa prace, co widac tam gdzie inwestuja ,…

  Vietnam anti-China protest: Factories burnt
  ———————————————————-
  http://www.bbc.com/news/world-asia-27403851

  Pracownicy nie podpalaja fabryk bo im dobrze placa.

 217. Glos Prawdy said

  ad:15 Pomyslalam odrazu, ze to jakis zart. Bo bylo kiedys odwrotnie. Teraz raczej bialorusini mijajac Polske jada dalej w poszukiwaniu pracy. A polakom widac z nedzy poplatalo sie w glowie, skoro do nas uciekaja. A tak naprawde to nie wiem gdzie jest teraz gorzej, wszedzie jest bieda.

 218. Siggi said

  @-208,p.Maniek,co pan chciał dać do zrozumienia tym zestawem foto bez własnego komentarza. Kto pierwszy zaczynał te konflikty?Np.wojny w Czeczeni finansowali saudyci a brali udział najemnicy z ponad 60 państw. A Południowa Osetia,to kto w nocy atakował stolicę Płd.Osetii?

 219. maniek said

  Przypomnijmy ubiegłoroczny sukces „teoretycznego państwa”: Pierwszy raz od 1989 roku staliśmy się importerem prądu!
  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02429-Z-eksportera-stalismy-sie-importerem-pradu.htm


  Gospodarka bez prądu?

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=9673
  http://www.prawica.net/arch/36363

 220. snag said

  Siggi 218 ,…

  Ze znowu udalo mu sie wymknac z pokoju z pikowanymy scianamy 😉 ,…

 221. KOR said

  @185 https://www.google.pl/search?q=images+for+doniecka+republika+ludowa&client=ubuntu&hs=cE6&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCYQsARqFQoTCP_ZxviCs8cCFeGUcgodQBUIFw&biw=1855&bih=985#channel=fs&tbm=isch&q=images+for+faszystowska+ukraina
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/03/a368.jpg – Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów
  http://militarymaps.info/
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/08/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-08-2015r-180-dzien-od-nowego-rozejmu/

 222. Joannus said

  Wiceprzewodniczący Dumy i wpływowy polityk putinowskiego ugrupowania Jedna Rosja Sergiej Żelezniak poinformował w piątek 10 lipca, że podczas jesiennej sesji niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej podejmie działania prowadzące do uchwalenia ustawy zakazującej reklamowania usług seksualnych w środkach masowego przekazu.

  W wywiadzie dla dziennika „Izwiestia” polityk zaznaczył, iż głównym celem pomysłodawców nowych uregulowań będzie wyeliminowanie z prasy drukowanej oraz stacji telewizyjnych reklam anonsów towarzyskich, klubów erotycznych, salonów masażu, saun i innych miejsc, które mogłyby służyć pośredniemu lub bezpośredniemu stręczeniu do prostytucji. Za złamanie zakazu przewidywane będą kary więzienia lub bardzo wysokiej grzywny. Na mocy ustawy Dumy odpowiednie zapisy chroniące przed reklamowaniem w mediach usług seksualnych zostaną umieszczone zarówno w Kodeksie Karnym, jak i ustawodawstwie dotyczącym działalności publicznych i prywatnych środków masowego przekazu.

  Akcja parlamentarzystów zbiegła się z niedawnym aresztowaniem w Moskwie wydawcy i redaktora naczelnego czasopisma „Flirt”, zamieszczającego reklamy klubów erotycznych w stolicy Rosji i anonse towarzyskie oraz prowadzącego portal internetowy o tej samej nazwie, pośredniczący w świadczeniu płatnych usług seksualnych.Wraz z redaktorem pisma zatrzymano jego 37 współpracowników.

  Łukasz Kobeszko

  Źródło: interfax.ru, izvestia.ru

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: