Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wolne tematy (37 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-04-27 (Środa)

Ponieważ polski rząd obiecywał, iż nie będzie przyjmował żadnych „uchodźców”, to oczywiście będzie ich przyjmował i prześladował tych, którzy wolą nie mieć u siebie nieproszonych, chamskich gości i głośno o tym mówią.
Cóż nam pozostaje? Ano wpisywanie poniżej uwag na wolne tematy.

pierogi z bryndzy

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/04/24/wolne-tematy-36-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/04/30/wolne-tematy-38-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 295 to “Wolne tematy (37 – 2016)”

 1. Maćko said

  264 Niczku – szacunek dla Anonimów? Zarty na bok.
  Na szacunek kazdy sobie musi zasluzyc.
  A jakis Anonim podwójnie.

  Jak na razie… ztym kiepsko. Dla pobudek czesto nisksich i osobistych obsrywaja dziedzine nauki której nie rozumieja.
  Nie musza rozumiec ale nie wolny obsrywac.

  Bo to nauka w Polsce rozwinieta, przez Polaków i z patriotycznych pobudek i dla patriotycznego celu stosowana.
  Panial?

 2. Maćko said

  Przepraszam za zbyt liczne literówki. Wklad pozyteczny:

  Click to access j-kossecki-panorama-opozycji-politycznej.pdf

  Document z epoki, warty przeczytania.

  Oraz: https://socjocybernetyka.wordpress.com/2014/04/23/jozef-kossecki-bezpieczenstwo-europejskie-we-wspolczesnej-wojnie-informacyjnej-w-ujeciu-socjocybernetyki/

  Walka jest szczególnym rodzajem procesu sterowania społecznego, którego celem jest niszczenie przeciwnika. Niszczenie to może być dokonywane za pomocą energii (np. wyzwalanej w trakcie wybuchu) – w tym wypadku mamy do czynienia z walką energetyczną, lub też za pomocą informacji – wówczas jest to walka informacyjna. Walka może się odbywać w skali lokalnej lub globalnej – w tym drugim wypadku mówimy o wojnie globalnej, która może mieć charakter zarówno energetyczny jak i informacyjny.
  Od starożytności aż do XX wieku rozstrzygające znaczenie miała walka energetyczna zaś walka informacyjna miała znaczenie pomocnicze. We współczesnej nam epoce rewolucji informacyjnej, sytuacja ta uległa zmianie – decydujące znaczenie ma walka informacyjna, zaś walka energetyczna ją wspomaga.
  W tej pracy nie będziemy się zajmować problemami walki energetycznej, ani też technicznymi problemami walki informacyjnej. Przedmiotem naszych rozważań będą pewne współczesne problemy walki informacyjnej w aspekcie socjocybernetycznym. Opuszczamy też cały formalizm związany z analizą opisywanych zjawisk.
  Globalna wojna informacyjna stanowić może główne wyzwanie dla bezpieczeństwa europejskiego w XXI wieku. Istotą tej wojny jest sprzężenie działań służb specjalnych, oddziaływań sterowniczo-psychologicznych z użyciem mediów, działań gospodarczych i militarnych oraz manipulacji prawnych, w celu spowodowania odpowiednich decyzji i wywołania pożądanych działań.
  Wchodzi tu w grę zarówno sterowanie bezpośrednie jak i przede wszystkim – pośrednie. Podstawą tych oddziaływań sterowniczych jest wpływ na naukę i kulturę, a za ich pośrednictwem odpowiednie kształtowanie normotypu cywilizacyjnego i kodu społeczno-kulturowego, poszczególnych społeczeństw. Współczesny normotyp cywilizacyjny i kody społeczno-kulturowe społeczeństw europejskich są rozmyte, co utrudnia określenie realnych zagrożeń, które powstają we współczesnej wojnie informacyjnej, która toczy się dziś w skali globalnej. Głównym polem, na którym toczy się ta wojna, jest globalna świadomość społeczna, w tym również świadomość społeczeństw europejskich.

 3. osoba prywatna said

  Tajne radzieckie samoloty II Wojny Światowej – Film dokumentalny – lektor
  .https://www.youtube.com/watch?v=3nXwSnz4VC0

 4. NICK said

  Maciczku. (3). Dość cie-ciu poznaliśmy.
  S p i e r d a l a j.

 5. osoba prywatna said

  Paracetamol – powód uśpienia społeczeństwa?
  https://onalubi.pl/toksyny/paracetamol-powod-uspienia-spoleczenstwa/

 6. osoba prywatna said

  Nie było żadnego multi-kulti, tylko szablą się problem rozwiązywało! – Stanisław Michalkiewicz
  .https://www.youtube.com/watch?v=EzC5YcMjtz4&src_vid=IILSTf9OCcQ&annotation_id=annotation_2185254209&feature=iv

 7. Boydar said

  Panie NICK’u, tak (4) się nie godzi. Poza tym, to niesprawiedliwe. Niesprawiedliwe byłoby pozbyć się jednego Drogiego Maćka a zostawić tysiące tanich Mućków wokół nas. Co gorsza przeciwko tym małym też nie mamy skutecznego oprysku, za wyjątkiem sentencji spopod czwórki. A sprawiedliwość to przecież ważna rzecz. Musowo nauczyć się produkować i stosować antisotum.

  Właśnie nastawiłem pokrzywę w dwudziestolitrowym baniaku. Za trzy dni odcedzę, przefiltruję i opryskam wszystko co zielone a mszycom smakować może. Założyłem tez pułapki lepowe na wszystkich drzewkach. Trzeba sobie jakoś radzić, bo to jest real.

 8. NICK said

  A i owszem. Godzi się. HUK.

 9. Boydar said

  Sam Pan NICK widzi jak pięknie mogą różnić się opinie 🙂

 10. Siggi said

  Kiedzyś za Władzy Ludowej mówiło się,że:…”Żwiązki Zawodowe są tak potrzebne klasie robotniczej,jak…mały wacek Papieżowi”.No i do tego doszło.Chyba dobrze?
  ————————-

  A Związki Zawodowe to tak po cichutku?

  27 kwietnia 2016 ………….. Autor: krakauer

  Czy mamy w kraju jeszcze jakieś – jakiekolwiek Związki Zawodowe? Znane z wcześniejszych wielkich wydarzeń masowych w centrum naszej stolicy, jak również masówek na Śląsku i Wybrzeżu? Czy Związki Zawodowe zniknęły wraz z nadejściem dobrej zmiany, a ich liderzy syci z zadowolenia siedzą sobie po cichutku w swoich siedzibach przed Internetem?

  Przecież to jest coś wyjątkowego, że oto mija już dość długi okres władzy u władzy, a Związki nic? Jakby nie zauważyły tego zjawiska i zagadnienia jakim jest sprawowanie władzy przez prawicę w Polsce? Wcześniej jakoś związki i ich liderzy byli odważniejsi, w zasadzie był okres takiej krytyki rządu pana Tuska, że co najmniej pan przewodniczący „NSZZ Solidarność”, wręcz nie schodził a ekranów. Był zapraszany od jednego studia, do drugiego, dziennikarze wręcz go nie odstępowali.

  Można zrozumieć, że „NSZZ Solidarność” popiera do jakiegoś stopnia obecnie rządzących, zresztą podpisano stosowny dokument przed wyborami z panem Andrzejem Dudą, w którym Tenże zobowiązał się na sztywno do szeregu rzeczy. Teoretycznie można uznać, że jest to w jakiejś mierze realizowane. Jednakże czy mamy w kraju tylko jeden Związek Zawodowy – zapatrzony w działania rządu?

  Co prawda władza zobowiązała się do ujęcia w nowe ramy dialogu społecznego, jednakże ten Związkowiec, który będzie zadowolony i usatysfakcjonowany z tego, co proponuje rząd w sensie merytorycznym, w zasadzie powinien zakończyć karierę, albowiem traci czas swój i ludzi.

  Przecież problemów nie ubyło nam wraz z pojawieniem się dobrej zmiany, nawet jakbyśmy zaczęli je zaklinać, to one tutaj cały czas są razem z nami i nie znikną. Przykładowo taka kwestia płacy godzinowej – minimalnie 12 PLN, co z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku? Kwestia emerytalna – słynne 67? Leki dla seniorów? To tylko sprawy, jakie obiecywał załatwić PiS i pan Andrzej Duda. Co z innymi sprawami? Przecież nic się nie zmieniło od „epoki Tuska”, kiedy to podobno wszystko było bardzo źle, kraj w kryzysie, prawie zapaści i głodne dzieci siedzące w poczuciu beznadziei na ulicach? Przecież taki obraz kształtowali m.in. niektórzy liderzy związkowi. Nagle stało się super? Problemy zniknęły? Nie ma sporów pomiędzy pracodawcami a pracownikami? Może by tak chociaż upomnieć się o skasowanie nieludzkich zmian w Kodeksie Pracy? Przecież o zakazaniu tzw. śmieciówek w ogóle nie mówimy, to zbyt poważna sprawa jak na nasze skromne możliwości.

  Niestety Związki Zawodowe w zasadzie milczą, owszem pojawiły się tam jakieś ciche głosy w sprawie podatku obrotowego, kiedy to pan Piotr Duda pozwolił sobie na niewinną krytykę pani Szydło, która najdelikatniej mówiąc nie przywiązuje szczególnej wagi do konsultacji społecznych tego projektu. Pan Duda uczynił to jako szef Rady Dialogu Społecznego! Poza tym nic!

  To niesamowite, że Związki Zawodowe, nie potrafią zrobić nic, dla umocnienia swojej pozycji na krajowej scenie politycznej, której częścią są, nawet jak im się to nieszczególnie podoba. Przecież nie ma partii lewicowej, czy to takie trudne przedstawić socjalne postulaty pracownicze? Przecież można je wymieniać na co najmniej kilka stron!

  Jeżeli od samego początku Związkowcy będą tak odpuszczać i traktować pobłażliwie rządzących, to może się skończyć dla nich w najlepszym wypadku – że zostaną uwzględnieni w jakichś rozmowach, tak jak się rzuca kość psu. Tymczasem to nie o to chodzi, przecież każdy rozumie, że jeżeli Związki Zawodowe krytykują rząd, to znaczy się, że go nie popierają, ale jeżeli go nie krytykują, to już poparcie jest całkiem możliwe. Niektórzy nazywają je poparciem cichym. No, bo jak to inaczej nazwać?

  Tymczasem rzeczywistość nie znosi fikcji i prędzej czy później trzeba będzie pójść na noże, bo zawiedzeni członkowie Związków Zawodowych, będą chcieli zmiany liderów, którzy będą kojarzeni jako ci, którzy szli na rękę rządzącym, zupełnie zapominając o tym, że mają służyć interesom ludzi pracujących.

  Związki Zawodowe jeżeli chcą posiadać istotne i liczące się znaczenie w kraju, muszą być niezależne od rządzących. Wówczas możliwa jest nawet współpraca, przecież nie trzeba wychodzić na ulice. Jednakże ludzie muszą wiedzieć jakie są postulaty i o co się zwracamy. Nie ma zgody na sytuację, w której Związki Zawodowe siedzą sobie po cichutku i tyle o nich słyszano.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40523

 11. Maćko said

  Zwiazki Zawodowe… ciekawy temat.
  Jak jest bezrobocie, przemysl nalezy do Szkopa a przeniesienie fabryki na Slowacje to sprawa paru tygodni, to ZZ nie moga wiele zdzialac. Co nie znaczy ze chca. Czesto dzialaczami ZZ sa karierowicze i nieudaczniki chroniacy sie przed wyrzuceniem za bumelanctwo w funkcjach zwiazkowych.

  Eh pomazyc mozna: rozwinac przemysl, rozwinac rolnictwo, doprowadzic do fizjologicznego bezrobocia 4% i zabronic zatrudniac emigrantów za wzorem Szwajcarii… zaraz zaczna rosnac pensje i wydluzac sie wakacje i rozic sie dzieci…
  Ale Niemcy na to nie pozwola…

 12. outsiderR said

  ad 5

  No proszę. Paracetamol. Jak dodamy do tego troskę o nasze zęby i fluor (tudzież fluorki różniste) w wodzie „pitnej’… Dziwić się, że ludzi ogłupiali, jak nie wiedzą, co jedzą?
  „Byle co je, byle co gada”.

  ad 6

  Jeśli szabla – to tylko husarska 🙂

  http://www.navaja.pl/roznosci/76-szabla-husarska.html

  .https://www.youtube.com/watch?v=BUuI9RYq9jA

 13. Listwa said

  @ Maćko

  A ty ciągle obsrywany jesteś. Jak zacytuje się waszego słownika, to też was się obsrywa. I ciągle jęczysz że się obsrywa. Ile można tego słuchać?
  Nawet porządnego słownika swej „wiedzy” nie potraficie zrobić.

  A pokaż co jest obsrywane?
  Nawet tego nie zrobisz.

 14. NICK said

  No nie.
  (11)
  Napisałem tekst dość długi. Skasowałem. Może jutro będzie lepszy?
  Albo nigdy? Wtedy pozostaniecie. Ze socjocybernetyką… .

 15. Jan Saski said

  Czy Polacy są „Narodem Wybranym nr 2”?

  Tragedią naszego narodu jest ciągłe zastępowanie racjonalnego myślenia politycznego mistycyzmem. Dzisiaj czekamy z entuzjazmem na beatyfikacje Jana Pawła II, walczymy o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie oraz mamy stronnictwo polityczne, które chce obwołać Jezusa Chrystusa Królem Polski. Można byłoby to zrozumieć w czasach Mickiewicza, kiedy nikt rozsądnie myślący nie mógł się spodziewać, ze upadną nagle trzy mocarstwa, które podzieliły się Polską (niestety, nie bez znacznego udziału ówczesnych polskich warstw uprzywilejowanych) i powstanie wolna Polska. Wówczas, ucieczka w mistycyzm mogła mieć swoje uzasadnienie. Chociaż, takie idee jak „Polska Chrystusem Narodów” zapowiadały nieobliczalne skutki dla Polski. Rozumiał to znienawidzony przez wielu pseudo-patriotów margrabia Wielopolski, który chciał zrobić dla Polaków tyle, ile wówczas było to możliwe. Polacy woleli jednak rzucać się w boj z przeważającymi silami wroga, tracąc po każdym powstaniu dotychczasowy stan posiadania. Jednym z powodów takiego postępowania był niewątpliwie kac moralny jaki miała polska szlachta po utracie Rzeczpospolitej.

  Nie zapominajmy jednak o tym, ze poza szlachta, na ziemiach Polskich żyły masy chłopskie sprowadzone przez ustrój pańszczyźniany do stanu na wpół niewolniczego. Sytuacja chłopów znacznie się pogorszyła w rezultacie uchwalenia przez Sejm arendy, która praktycznie oddawała w żydowskie ręce zarządzanie młynami, tartakami, karczmami, gorzelniami, itp. a nawet majątkami ziemskimi. Nie można zrozumieć historii Polski bez rozpatrzenia sytuacji tej licznej grupy etnicznej jaka byli w Polsce szlacheckiej Żydzi, którzy otrzymali od króla i Sejmu wiele przywilejów, rządzili się własnymi prawami (mieli nawet swój Sejm) i stanowili obok szlachty druga uprzywilejowana grupę społeczna. Chyba nie popełnię dużego błędu, jeżeli powiem ze ówczesna Rzeczpospolita była faktycznie Judeopolonia. Niestety, po rozbiorach Żydzi nie mieli problemu z uznaniem władzy monarchów państw, które podzieliły się Polska a wręcz przeciwnie, umiejętnie korzystali z sytuacji popowstaniowej kiedy przejmowali (wykupywali) majątki szlacheckie, skonfiskowane prze cara. Paradoksem naszej historii było to, ze to właśnie dopiero obcy monarchowie brali w opiekę polski lud, polepszając nieco jego los. Pamiętam z opowiadań mojego dziadka, ze w czasach jego młodości żyli jeszcze starsi ludzie, którzy pamiętali pańszczyznę i panicznie bali się powrotu do władzy polskiej szlachty, co oznaczałoby przywrócenie tych ciężarów. Chłopscy synowie dzielnie walczyli za cara, który uwłaszczył masy polskiego chłopstwa. Żydzi, którzy w czasach Rzeczpospolitej korzystali z uchwalonych przez Sejm szlachecki lub nadanych im przez króla przywilejów, łatwo zapomnieli o solidarności z polska szlachta. Np. w Galicji drobna szlachta stała się groźnym konkurentem dla Żydów kiedy nie mogąc się utrzymać z małych majątków, zaczęła z sukcesem zajmować się handlem, zarządzaniem młynami, tartakami, olejarniami itd, stając się groźna konkurencja dla Żydów. Żydowscy karczmarze mieli swój niemały udział w podburzaniu galicyjskich chłopów do buntu przeciwko lokalnej szlachcie, zwanego rzezią galicyjska.

  Powracając do historii sprzed kilku wieków. Czy możemy się dziwić powstańcom Chmielnickiego, ze tak rozpaczliwie bronili się przed narzuceniem im polskiego, pańszczyźnianego porządku? Szczególnie, ze wielu z nich było uciekinierami, byłymi polskimi pańszczyźnianymi chłopami. Powstańcy Chmielnickiego pomścili wtedy również polskich chłopów, wyrzynając w okrutny sposób pól miliona polskiej szlachty i polskich Żydów. Dzisiaj w polskich podręcznikach historii można przeczytać o nieludzkim okrucieństwie powstańców na Ukrainie, którzy w podobny sposób traktowali i mordowali zarówno polską szlachtę jak i polskich Żydów. Ignorując historyczne okoliczności, mówi się o ukraińskim barbarzyństwie, polskim bohaterstwie oraz żydowskim męczeństwie.

  Konieczność uznania wielkiej roli chłopstwa w życiu narodu polskiego świetnie rozumiał nasz wielki polityk Roman Dmowski, którego endecja wykonała olbrzymią pracę „od podstaw,” ucząc chłopów patriotyzmu i demokracji. To przecież synowie chłopscy bronili Warszawy przed nawała bolszewicką w 1920/21r. oraz dzielnie walczyli we wrześniu 1939 roku. Wobec ogromnej liczby Żydów na ziemiach polskich, którzy praktycznie tworzyli polski stan trzeci, trudno dziwić się nastrojom antysemickim w Polsce, które miały swoje źródło nie w uprzedzeniach rasowych lub religijnych, ale w konkretnej sytuacji gospodarczej. Jakże inaczej potoczyłaby się historia Polski, gdyby zwyciężył u nas protestantyzm, który na Zachodzie Europy stal się ideologia lokalnego mieszczaństwa, mającego na ogol miejscowe, ludowe pochodzenie. Tam warstwa trzecia była podstawą tworzenia nowoczesnych państw narodowych, z których wyrosła współczesna zachodnia demokracja.

  Historia powraca dzisiaj do nas jak bumerang, przy okazji nasilającej się antypolskiej kampanii propagandowej, zarzucającej nam „wyssany z mlekiem matek” antysemityzm i udział Polaków w Holocauście oraz w związku z wielomiliardowymi roszczeniami przemysłu holocaustycznego wobec Polski. Słyszy się już negatywne opinie o polskich chłopach, ignorujące fakt, ze przytłaczająca większość Żydów uratowanych przez Polaków w czasie II wojny światowej była przechowana na polskiej wsi. Oskarża się wręcz polskich chłopów (rzekomo z natury antysemickich), ze to oni wydawali, rabowali i mordowali Żydów. Natomiast, podobno Żydów ratowała polska inteligencja pochodzenia szlacheckiego. Musimy tutaj zadać sobie pytanie kiedy Polacy zaczną wreszcie zdawać sobie sprawę z grożącego nam niebezpieczeństwa. Tymczasem, rozmodlony polski naród, którego czujność została uśpiona prze media i Kościół, zachodzą od tylu drapieżniki, które dokonają dalszego i już końcowego rabunku Polski.

  Obawiam się, że nasze polskie przekonanie, jakobyśmy byli ulubieńcami Pan Boga, a możne nawet narodem wybranym „numer 2,” może kiedyś doprowadzić nas do niemiłego rozczarowania a i uwielbiany obecnie powszechnie “polski Papież” Jan Paweł II może być (co nie daj Boże!) znienawidzony przez własny naród. Czyż mogą bowiem być aż dwa „narody wybrane”? My już wielokrotnie w historii uwierzyliśmy, ze znajdujemy się pod szczególnym boskim protektoratem. Wybraliśmy Matkę Boską na Królową Polski a obecnie mamy stronnictwo polityczne, które nawet Jezusa chce mianować Królem Polski. Jakaż to byłaby ulga oddać sprawy polskie w boskie ręce i nie zawracać sobie głowy myśleniem i działaniem na rzecz kraju. Jakież to polskie i szlacheckie zarazem („Polska nierządem stoi”), ale również po chłopsku sprytne. Przecież nawet sam Lech Wałęsa, który musiał sobie przecież doskonale zdawać sprawę z tego jakie siły sterowały przemianami w Polsce po oficjalnym upadku komunizmu, (http://www.polpatriot.com/html/sluzby_specjalne.html#komunistycznesluzby) uwierzył chyba, że podobnie jak Jan Paweł II, również on był zesłanym przez Pana Boga “mężem opatrznościowym,” który zapewni Polsce świetlaną przyszłość. Pamiętamy wszyscy jak będąc Prezydentem podniecał się odkrytymi pod Słupskiem złożami ropy naftowej. Czyż nie mógł to być widomy znak z nieba, ze to sam Pan Bóg czuwa nad Polska, która wkrótce stanie się drugą Arabią Saudyjską. Kiedy to nie wypaliło, Lechu wmawiał nam, że wkrótce pewnie znowu „z pomocą boską” staniemy się “drugą Japonią”

  Kiedy polska “wybrana” warstwa, czyli szlachta, doprowadziła stopniowo swój kraj do stanu z końca XVIII wieku, kiedy to stał się on pośmiewiskiem całej Europy a w końcu do rozbiorów, które sama zresztą uchwaliła, znów szukaliśmy ratunku w Panu Bogu. W XIX wieku modny stał się mesjanizm, którego wiernym wyznawcą był nasz największy poeta Adam Mickiewicz. Okazuje się, ze również Jan Paweł II szukał oparcia swoich poglądów na sprawy polskie w ideologii mesjanistycznej Adama Mickiewicza oraz w koncepcjach religijnych polskich frankistów – żydowskich przechrztów na katolicyzm. Nie możemy jednak zapominać, ze mimo nazywania Jana Pawła II “polskim Papieżem,” był on przede wszystkim głową kościoła katolickiego i zachodnim przywódcą, którego jednym z celów było obalenie bezbożnego komunizmu, a nie królem Polski. Nie możemy do niego mieć pretensji o to, ze po jego słowach “Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze ziemi. Tej Ziemi,” na naszą ziemię, zstąpił w istocie duch komercji, jak to określił prof. Marek Głogoczowski http://www.marek.glogoczowski.zaprasza.net/a_y.php?mid=648&. Z kolei, znany brytyjski tygodnik The ECONOMIST pisał, że komunizm w krajach byłego bloku sowieckiego został zastąpiony korupcją.

  http://www.economist.com/node/18560605?story_id=18560605&fsrc=rss

  Czyż możemy np. oskarżać Papieża Innocentego XI, że wybłagał u króla Polski Jana III Sobieskiego pomoc dla Austrii przeciwko Turcji, kierując się przede wszystkim dobrem chrześcijańskiej Europy i nie przewidział, że osłabienie Turcji spowoduje w następnym wieku wzrost potęgi Rosji i Austrii, które razem z Prusami podzielą się katolicką i wierną Watykanowi Polską? Przecież o tym powinny pomyśleć ówczesne polskie elity rządzce. Przed opłakanymi skutkami takich decyzji ostrzegała wtedy Polaków dyplomacja francuska. My jednak zamiast rozsądku politycznego mieliśmy ubraną w pióra szlachecką husarię, która wyobrażała sobie, ze jest zastępem skrzydlatych aniołów broniących chrześcijaństwa.

  Ktoś musiał przecież poświęcać się za innych a skoro mądrzejsze narody europejskie nie chciały tego robić, wypadło na nas. My broniliśmy w historii nie tylko chrześcijaństwa, ale w bardziej nam współczesnych czasach, również demokracji. Nasz sanacyjny rząd odrzucił ofertę rządu niemieckiego, aby Polska przystąpiła do Paktu Antykominternowskiego, celem wspólnego z Japonią zaatakowania sowietów, którzy nie mieliby szansy w walce na dwa fronty. Polskie “nie” praktycznie wykoleiło plany Hitlera, który zostal zmuszony zawrzeć pakt Ribbentrop-Molotow, w rezultacie którego doszło do kolejnego rozbioru Polski. Oczywiście, Hitler okrutnie mścił się za to na Polakach, nie zapominajmy jednak, ze sami go do tego sprowokowaliśmy, licząc naiwnie na pomoc zachodnich państw demokratycznych, które zdradziły nas dwukrotnie raz we wrześniu 1939 roku i drugi raz pod koniec wojny w 1944 roku, kiedy to sojusznicy bez wahania sprzedali nas krwawemu komunistycznemu reżimowi. Ile jeszcze razy w histrorii mamy spełniać role Chrystusa narodów, ponoszącego ofiary, które mogą zagrozić biologicznemu istnieniu polskiego narodu?

  Chyba nikt nie może mieć wątpliwości po której stronie stanie Jahwe, nawet gdybyśmy usiłowali go przekupić, powołując Jego Syna na Króla Polski lub uważając się za jego naród wybrany nr2?

  Jan Saski

  P.S.

  Zachęcam Państwa do przeczytania świetnego, fascynującego eseju ks. Francisco Ricotty, pt. Karol, Adam, Jakub, który znajduje źródła myśli politycznej Karola Wojtyły w mistycyzmie Mickiewicza oraz w filozofii polskich frankistów, czyli Żydów, którzy przeszli na katolicyzm. Warto przy okazji zaznaczyć, ze Karol Wojtyła przez długi czas znajdował się pod dużym wpływem krakowskiego środowiska katolickich intelektualistow o frankistowskich korzeniach, skupionych wokół czasopism katolickich ZNAK i Tygodnik Powszechny. Ostatnio, srodowiska te pokazały swoje prawdziwe antypolskie oblicze, włączając się w prowokacyjną akcje propagandową, szkalującą Polskę, po wydaniu kolejnego paszkwilu Jana Grossa pt. Złote żniwa. Być może, wówczas będziemy mogli łatwiej zrozumieć nasza obecna sytuacje:

  „Ze względu na ograniczoność czasu i miejsca, niniejszy numer Sodalitium nie zawiera stałej rubryki z serii L’Osservatore Romano, w której analizowane są niektóre oficjalne dokumenty Jana Pawła II bądź jego kongregacji. W zamian za to prezentujemy naszym czytelnikom analizę, która być może właśnie rzuci nieco światła na myśl Jana Pawła II, a w szczególności na zainteresowania i sympatie okazywane społeczności żydowskiej, które to przywiodły go do owego historycznego spotkania dnia 13 kwietnia 1986 roku z wielkim rabinem Toaffem w rzymskiej synagodze. W tym celu proponujemy czytelnikowi, aby prześledził wraz z nami myśli przewodnie łączące Karola Wojtyłę z Adamem Mickiewiczem, a tego ostatniego z Jakubem Frankiem, przyjmując za punkt wyjścia naszych badań opinie dwóch osób, będących poza wszelkimi podejrzeniami o stronniczość wobec Jana Pawła II: ojca de Lubaca – teologa, mianowanego na „kardynała” przez samego Jana Pawła II oraz Rocco Buttiglione – filozofa i polityka chrześcijańskiej demokracji. (Red. Sodalitium).”

  http://www.ultramontes.pl/ricossa_karol_adam_jakub.htm

 16. Siggi said

  Piękna inicjatywa.
  Należy się liczyć z głupawą reakcją tzw. czynników(…rządowych,samorządowych,”wyklętych-przeklętych” i innych).
  ——————

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160427/2659963/Niesmiertelny-pulk-Warszawa.html

 17. pull up said

  @ 256 Listwa said …@ Macko said…
  http://student.pwsz.elblag.pl/~stefan/Dydaktyka/2007-2008/SemDyplomowe/Raporty/Jablonska/2008-03-16.pdf – Cybernetyk
  >https://www.youtube.com/watch?v=aO9v9CWYqac 2:14 PRL – Sonda uliczna co to jest cybernetyka 1971 Uploaded on May 15, 2009
  Cybernetyka wojskowa:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_cybernetyczno%E2%80%93ekonomiczny
  Bibliografia
  5. A. Sobolewski, Model systemu cybernetyczno-ekonomicznego porównywania potencjałów obronno-gospodarczych, Wojskowa Akademia Polityczna, biblioteka AON, Praca doktorska, Warszawa 1985

  Tej pracy doktorskiej panowie Listwa i Maćko nie studiowali a „było nie było” warto:

  Wojskowa Akademia Polityczna im. Feliksa Dzierżyńskiego
  Wydział Nauk Ekonomicznych
  Andrzej Sobolewski
  Model Systemu Cybernetyczno-Ekonomicznego Porównywania Potencjałów Obronno-Gospodarczych, 277 str.

  Click to access skan.pdf

 18. robertgrunholz said

  Od niepamiętnych czasów Słowianie wierzyli, że ubranie, które zostało wykonane prawidłowo i z uczuciem nie tylko zdobi człowieka, ale daje również ochronę przed złymi siłami.

  http://www.anastazja.org/symbolika_odziezy_slowian.php

 19. robertgrunholz said

  Tutaj jeszcze bogatszy artykuł:

  https://indianchinook.wordpress.com/2016/01/26/%EF%BB%BF-slowianska-wiedza-na-temat-odziezy/

  We współczesnym świecie wymaga się od strojów, by były wygodne, ładne, chroniły przed upałem, mrozem lub opadami czy wiatrem oraz były dobrane do sytuacji: stąd stroje wieczorowe, domowe, biznesowe czy sportowe. Mogą być drogie, tanie, dobrej lub gorszej jakości, z naturalnych lub sztucznych tkanin – i to chyba wszystkie wymagania, które im stawiamy. Wydawałoby się, czegóż jeszcze oczekiwać od rzeczy, które nosimy? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odzież może i powinna być “żywa” i tylko wtedy staje się sprzymierzeńcem człowieka i prawdziwie mu służy. Nazwa “żywa odzież” brzmi dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości słowo “żywa” mówi wszystko. To odzież wykonywana przez ŻYWEGO człowieka, a nie maszynę i z ŻYWYCH, a nie sztucznych materiałów. Jeśli przy wyrobie konkretnej rzeczy człowiek włoży w nią cząstkę swojej duszy, wykonując ją w określonym nastroju i z określoną intencją (jak dawniej robiły to na przykład kobiety szyjące koszule swoim mężom idącym na wojny) to osoba, która będzie nosić tę rzecz, odbierze tę energię.

 20. Listwa said

  @ 16 robertgrunholz

  Aleś panie oficerze, zapromował zabobony.

 21. robertgrunholz said

  W ramach cyklu ,,pogańskie ciekawostki”.

  Dobrze wiedzieć w jaki sposób myśleli nasi przodkowie.

 22. pull up said

  >https://www.google.pl/search?q=images+for+pierogi+z+bryndzy&client=ubuntu&hs=PlX&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj7rqTxy6_MAhXGVSwKHee8CrQQsAQIJw&biw=1828&bih=961

 23. Boydar said

  To nie jest zabobon (nieuzasadniony przesąd). Tyle że nie potrafiono go wówczas wytłumaczyć. Dzisiaj zresztą sytuacja niewiele się zmieniła 🙂

  No właśnie… czym jest błogosławieństwo, jakie swego czasu udzielała głowa rodziny pozostałym jej członkom przed udaniem się spać?
  Admin

 24. Listwa said

  @ 14 NICK

  Panie NICK czekamy. Zebyśmy nie pozostali.

 25. robertgrunholz said

  Zależy jeszcze o co nam chodzi.

  Energetykę? Kolory? Fasony? Artykuły opisują wszystkie te rzeczy.

  Ja akurat chętnie widziałbym kobiety ubrane w sukienki i spódnice miast w spodnie i nie widzę w tym nic przesądnego 😀

 26. outsiderR said

  Zabobon, nie zabobon… Nie chciałbym poszerzać Ii pogłębiać ;-)) tematu, bo nie czas i pora, lecz w dawnych, przedsoborowych czasach ornaty dla księży katolickich haftowały zakonnice swoimi własnymi rękami. W dodatku na kolanach, czyli klęcząc.
  A dziś? Jakąś tam narzutę kolorową zamawia się w Chinach i, okazuje się, też jest dobre.

  Pytanie za dwa punkty: jest, czy też nie ma różnicy w tych ornatach?
  Jeśli jest – to czy to zabobon?

 27. Boydar said

  Feng Shui to nie tylko urządzanie chałupy czy ogrodu, jest „tego” znacznie więcej i głębiej. Nie oznacza to bynajmniej że żółtki wiedziały „dlaczego”; jednak na pewno wiedział „jak”. Mieli sporo czasu aby do „tego” dojść.

 28. robertgrunholz said

  Ogólnie rzecz biorąc, to chińscy i japońscy naukowcy bardzo się energią interesują.

  Ale to wszystko jak i z alkoholem – czyli z głową, Panowie. Z GŁOWĄ.

 29. Boydar said

  Interesują się wszyscy, Panie Robercie; tylko za takie zainteresowania w Chinach czy Japonii nie pozbawiają katedr. Ostatniemi czasy w Rosji także nie.

 30. robertgrunholz said

  Pomyśleć co by zrobili z profesorem w Polsce, który wymówiłby słowo ,,telegonia”, prawda? 😉

 31. NICK said

  Dacie sobie radę. P. Listwa (22).
  Oceny? Właściwe? Hm.
  Będą bliżej końca.
  KOŃCA.

  p.s. Pozostaję z podziwem. Szacunkiem. Wdzięcznością.
  Dla Pana pracy, wiedzy, umiejętności i zdolności tłumaczeń. Spraw wszelakich.
  To jest serio!
  Bo, zwłaszcza ostatnio, jest Pan Ostoją. Dzięki!

 32. osoba prywatna said

  USA: 6 szczepionek na raz
  .https://www.youtube.com/watch?v=7LpSSn2nuAM

 33. Boydar said

  @ Pan Saski (15)

  Rozważania dość istotne, jednak pewien szczegół minie zastanawia szczególnie – to od kiedy stary Prusak jest profesorem ? Bo jakoś cicho o tym w mediach było.

 34. Boydar said

  @ Pan Robert

  Ha, dobre pytanie, zapewne wyrwali by mu język. To dość popularna w pewnych środowiskach „religijnych” metoda na tych którzy próbują prawdę mówić.

 35. pull up said

  @ 34 Boydar said … To dość popularna w pewnych środowiskach „religijnych” metoda na tych którzy próbują prawdę mówić

  Każdy będzie wierzył w to, co będzie chciał wierzyć, bo nikt nie będzie naprawdę wierzył w cokolwiek. A wierz sobie, powiedzą ci, człowieku, w co chcesz! Chcesz w Buddę? Proszę bardzo. W Jezusa? Jeszcze lepiej. W Allaha? Ależ oczywiście, wierz sobie w Allaha! A co z Prawdą? – zapytasz. Prawda? Państwo stanie na straży wielości wiar nie dopuszczając, by ktokolwiek żarliwie spierał się o to, która z wiar prawdziwa… Prawdziwym Bogiem będzie społeczna harmonia wiary w wielu bogów. Samo słowo Prawda stanie się nieprzyzwoite…Zobaczysz, prawdziwą cnota przyszłości będzie obojętność w sferze Prawdy.
  Stefan Chwin – Esther

 36. Boydar said

  Dobrze Panie Pull Up że chociaż Pan jeden wie co jest słuszne i naukowe oraz co się zdarzy; a tak przy okazji, nie podałby Pan cyferek na najbliższy czwartek ? Bo na jutro to nie raczej zdążę do kolektury.

 37. Siggi said

  http://niezalezna.pl/79633-wladze-niemiec-odmowily-wojskom-usa-zgody-na-przekroczenie-granicy-z-polska#.VyDxVFrsmNE.facebook

 38. pull up said

  @ 36 .. >http://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201604/1461080379_xqtzse_600.jpg

 39. Boydar said

  Ładna, można wierzyć.

 40. Marucha said

  Re 40:
  Istotnie, wiarygodność Cyganek w porównaniu z mediami bardzo się poprawiła.
  Tej też bym uwierzył:

 41. Maćko said

  17 Pull Up – jak to milo, ze ktos ciagnie do góry zamiast dolowac.
  Pani Sylwia Jablonska pisze miedzy innymi:
  „Konieczność uzupełnienia formalnych metod sterowania systemem nieformalnymi.”
  Co rozumie pod terminem „nieformalnymi”?

 42. mecenas said

  A gdzie Snag? wasz ulubiony parch

  Już przestaliście go promować? a przy tym banować wartościowe wpisy

  I jak tam trolLe boydygar trzeźwy?

  Zaraz Pana mecenasa wypromujemy, jak nie przestanie.
  Admin

 43. Wielki_miłośnik_prawdy_piękna_dobrej_zabawy_i_niektórych_zwierząt said

  Mrozak (Wt 36/2016, wpis 226 wzw. z 205, tamże)
  Zaskoczył mnie Pan. W takim razie wychodzi na to, że cała nadzieja przyszłości Polski spoczywa na barkach ludzi nie należących do żadnej organizacji. Skoro ONR i podobne mu organizacje są na smyczy, to gdzie można ukierunkować swoje działania dla dobra kraju? (…) Jako pojedyncze jednostki, bez organizacji – nic nie wskóramy.

  Pewnym rozwiązaniem jest koncepcja „powstania bez przywódcy” – Leaderless Resistance, jaka była zdaje się omawiana na Stormfroncie, C18 i na forach w sieci TOR. Chodzi o tworzenie małych grupek aktywistów, luźno przestających z innymi, a we własnym kręgu możliwie wysokim zaufaniu wzajemnym, gdzie towarzystwo zna się np. od piaskownicy i miało wcześniej RAZEM jakąś namiastkę „przygód wojennych”.

  Poza tym jeśli w danej grupie jest sensowny lider, znający jakie który z pozostałych członków ma predyspozycje i do czego, to jego wytyczne potraktować można jako nieformalny i zaszczytny „rozkaz”, gdzie dany człowiek wykonuje dane powierzone mu zadanie najlepiej jak umie, bez o(3,14)erdalania się i odwlekania raz za razem tego, co zrobić należy, na świętej Dygdy, czyli…-? Realne wyniki posłużyłyby innym grupom za przykład i zapalnik efektu domina, działając OŚMIELAJĄCO na pozostałych. NOP równo już 35 lat pianę bije, bez wyraźnych efektów in plus. Jeden pajac z któregoś hm, województwa może na oczach całego kraju wsadzić polską flagę w… nawóz, śmiejąc się przy tym w kułak, a później śpi spokojnie jakby nigdy nic, może nawet nie zatrudniając etatowej ochrony. No i gdzie są narodowcy?! Trzy opcje do wyboru: a) w kościołach, b) w knajpach, c) w burdelach. Dla kontrastu, w drugą stronę to nawet podstawiony figurant Leszek Bubel chroniony jest konkretnie, gdy raz u niego byłem na ustronnej Brzoskwiniowej 13 i widziałem: wysoka brama, groźne psy, pojedynczy ochroniarz mało sympatyczny.

  Jedynym wyjściem pozostaje żyć dniem wypatrując dobro wszędzie – póki jeszcze się da i można je… niestety co raz rzadziej wypatrzyć.

  W sensie strategicznym nie jest to wyjście, kolego, lecz tylko ODSKOCZNIA od spirali frustracji i zniechęcenia oraz forma psychicznego kurażu wobec dalszych zadań, żeby nabrać sił i świeżości umysłu, bo gdyby człowiek cały czas żył tylko pracą, nerwami i stresem, to wykończyłby się wcześniej niż zgon naturalny jest mu pisany.

  Pan JO (Wt 36/2016, wpis 225 wzw. z 205) – muszę stwierdzić po raz kolejny, że bodaj największy dyplomata na tym forum, wysoce odporny na chamskie prowokacje i zaczepki różnych typów – niezmiennie mocno przywiązany jest do tradycyjnych form wyznaniowych ogółu Polaków, dominujących tu od czasu koniunkturalnej reorientacji księcia Lechitów Dagoberta (Mieszka I-go). Jeśli ktoś w coś wierzy szczerze, bardzo mocno i dobrze mu z tym na duchu, to – niejako stając z apelem do czytelników postronnych – NIE NALEŻY owego wizerunku wykorzeniać NA SIŁĘ, gdyż w psychice osoby poddanej presji powoduje to zamęt i może później minąć NAWET KILKA LAT, zanim nowa mentalna koncepcja nieznanego wykrystalizuje się i okrzepnie na dobre – co stwierdzam na życiowym przykładzie własnym. Pan JO z tego co wiem jest starszy wiekiem (a starych drzew tym bardziej nie przesadza się), z tonu gdziekolwiek sprawia wrażenie człowieka poczciwego, zatem bez naciskania wskażę tylko dla chętnych, że można sobie na googlach wyszukać niezmiernie interesujące strony pod hasłami: ‚demaskowanie chrześcijaństwa’ albo ‚mądrość piekła’. Szokująca nazwa, co? Zwłaszcza ta druga… Jakkolwiek stare lechickie przysłowie głosi, że „nie taki diabeł straszny jak go malują” – i tyle ode mnie w temacie, gdyż tu akurat moją intencją nie jest wywracać czyjś religijny światopogląd do góry dnem, a tylko ćwiczyć kondycję umysłu własnego poprzez tworzenie (mam nadzieję że w sposób ciekawy i z pożytkiem dla innych).

  !!! WAŻNE SPROSTOWANIE !!!

  Co do nagradzanych albumów z gumy „Pszczółka Maja” w latach 90-tych, do kompletów celowo brakowało naklejek o numerach 23 i… nie 32 i 37, jak przez pomyłkę podałem, ale 34 i 39. Nastąpił tu mnemotechniczny BŁĄD SKOJARZENIOWY, gdyż wobec wyklejanki w rzędach po 5 sztuk, o ile na rewersie konkursowego weksla u góry brakowało szczura Aleksandra spod numeru 23, o tyle pozostała brakująca dwójka lokowana była niżej, w jednej kolumnie – tyle że nie na lewo, a na prawo od osi rzędnych szczura spod numerka 23. Sorry za wprowadzenie w błąd, ale nie odświeżałem tego wątku w pamięci W OGÓLE przez jakieś 20 lat lub więcej, zatem chyba miałem prawo się z lekka pomylić?

  Pisząc na spontana dla celów treningu umysłu, trudno nie popełnić doraźnych błędów, stąd jeszcze parę detali muszę skorygować.

  Errata wpisu własnego 205 (1): „(…) sterowanego GOLEMA, nie na w-π-erdol zasłużył nie tyle on sam, co stojąca za tym kierownicza reprezentacja podgatunku (…)”
  Powinno być: „(…) sterowanego GOLEMA, co na w-π-erdol zasłużył nie tyle on sam, ale stojąca za tym kierownicza reprezentacja podgatunku (…)”, natomiast krzaczek w zamyśle moim stanowić miał ludolfinę, lecz czcionka tego forum nie odmalowała matematycznego symbolu jak należy – stąd wyszedł jednak mało czytelny krzaczek.

  Errata wpisu własnego 205 (2): „(…) wieszczony od wiek wieków koniec świata, którego dat podawano już zatrzęsienie to, hehe, święto ruchome, hehe – i co z tego jak dotychczas wyszło? Chyba jedynie to, co koń albo wieloryb mają okazałe. (…)” – tutaj drugie ‚hehe’ i przecinek tuż przed nim zapomniałem skreślić, poprawiając własny tekst wówczas na biegu i z odnośnym przeoczeniem.

  Swoją drogą, na okoliczność spotkań ze znajomymi poza Internetem, w terenie: wiecie państwo, co koń ma wielkie??? Mógłbym tutaj potrzymać Was trochę w niepewności, ale jednak odpowiem: koń… ma… wielkie… …. predyspozycje do pracy na roli – co sławetna princesa Jekaterina der Zwei mogłaby potwierdzić, wszak GOSPODAROWAŁA całą Wielką Rusią. No i wobec czego, murzyn w Europie jest całkowicie zbędny. 😉

 44. Siggi said

  Wspomnien czar…
  Nie było siły,która by spędziła takie tłumy na pochód,tem bardziej ,żeby kazała machać Kierownictwu takim tam:Hoolubkom,Pszoniakom,Gołasom,Olbrychskim i innym.
  Pozmieniało się na „życzenie”Narodu,to i procesje,pielgrzymki są też-niestety- nie takie ludne.To są oznaki d e g a d a c j i, i trwać tak jeszcze będzie jakiś czas.Co będzie potem?Oto jest pytanie.

 45. Boydar said

  Z jednej strony, Panie Gajowy (23), wiarą, która czyni cuda. Z drugiej zaś, użyciem mocy kreacji rzeczywistości jakie przysługują w Bożym Planie wyłącznie ludziom prawym. Taki „dualizm korpuskularno falowy”. Poniekąd było to właśnie to, co swego czasu Pan osobiści zanegował – wynik doświadczenia nie może zależeć od osoby eksperymentatora. Jednak może. Mimo że nie jest to ani eksperyment ani doświadczenie a właśnie odwieczna praktyka, pożądany skutek lub jego brak wybitnie uzależniony jest od okoliczności „kto” i „po co”. To też jest fizyka, tylko średnio popularna. Nie dodam taktownie „gdybyście mieli tyle wiary …” …, Pan Jezus nic wówczas nie sugerował że ma na względzie jakiekolwiek „cuda”.

  Panie Boydar… być może wynik doświadczenia może zależeć od osoby eksperymentatora.
  Ja się jednak z tym nie spotkałem i dla pewności wolę się trzymać faktów sprawdzonych.
  Cuda zostawiam ludziom, do których mój wzrok nie sięga.
  Mówimy o doświadczeniach naukowych – nie o błogosławieństwach lub tp.
  Admin

 46. Boydar said

  Pańska troska (42) Mecenasie wyciska mi łzy wzruszenia; dzisiaj nie jest piątek, trzeźwy bywam tylko w piątki, to co się głupio pytasz.

 47. mecenas said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/27/dosc-klamstw-holokaustu/

 48. mecenas said

  Nieśmiertelny Pułk
  http://jeznach.neon24.pl/post/131336,niesmiertelny-pulk-w-warszawie

 49. Mickiewicz said

  WOJNA INFORMACYJNA – Wykład dr Rafał Brzeski – Poza cenzurą.
  .https://youtu.be/a1p_oUqqgwU

 50. Piskorz said

  ..”Im Kanzleramt existiert seit 2009 eine Geheimliste. Man nennt sie intern den „Atlas der Wut“. Darin sind die Regionen aufgeführt, in denen die Bundesregierung Bürgerkriegs-Zustände erwartet. Mitten in Deutschland.

  Die Liste wächst. Ein Sicherheitsmitarbeiter, der den “Atlas der Wut” bei deutschen Sicherheits- Behörden einsehen durfte, sprach anschließend von aktuell 165 Regionen, die dort aufgeführt sind. .OD 2009 JEST W URZĘDZIE KANCLERSKIM .tajna lista nazywana „atlasem wścieklości”, gdzie podane są regiony, w ktorych może dojść do- zamieszek w rodzaju wojny domowej..Lista powiększa się..Pardon to wystarczy..idę spać!!

 51. Maćko said

  Opór sieciowy – temat rozpracowywany w wieli miejcach: http://bezlidera.blogspot.cl/
  Utarty schemat organizacji reprezentuje na diagramie piramida – masy u dołu i przywódca na wierzchołku. Tę podstawę organizacji można dostrzec nie tylko w armiach, które są, naturalnie, najlepszą ilustracją struktury piramidowej – na dole masy żołnierzy, szeregowców, odpowiedzialnych przed kapralami, którzy z kolei odpowiadają przed sierżantami i tak dalej w górę po szczeblach dowodzenia do generałów na szczycie.

  Ale tę samą strukturę widzimy w korporacjach, klubach ogrodniczych dla pań i w samym naszym systemie politycznym. Ten konwencjonalny schemat organizacyjnej „piramidy” możemy zaobserwować we wszystkich istniejących obecnie na świecie strukturach politycznych, społecznych i religijnych – od rządu federalnego po Kościół rzymskokatolicki. W mądrości Ojców Założycieli Konstytucja Stanów Zjednoczonych usiłowała zniuansować dyktatorską w swej istocie naturę organizacji opartej o model piramidy poprzez podział władzy na wykonawczą, prawodawczą i sądowniczą. Ale piramida pozostaje w swej istocie nienaruszona.

  Schemat takiej organizacji – piramida – jest jednak nie tylko bezużyteczny, ale wysoce niebezpieczny dla stosujących go osób, kiedy wykorzystuje się go w ruchu oporu przeciw tyranii państwa.

  Dzieje się tak szczególnie w przypadku zaawansowanych technologicznie społeczeństw, w których elektroniczna inwigilacja może często zinfiltrować taką strukturę, ujawniając jej łańcuch dowodzenia. Doświadczenie raz po raz uczyło nas, że antypaństwowe organizacje polityczne stosujące tę metodę dowodzenia i kontroli łatwo padają ofiarą rządowej infiltracji, prowokacji oraz niszczenia zaangażowanych w sprawę osób.

  Widzieliśmy to niejednokrotnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie prorządowi szpiedzy albo prowokatorzy podstępem dostają się do grup patriotycznych i niszczą je od środka.

 52. Maćko said

  Organizacja bez organizacji: https://socjocybernetyka.wordpress.com/2013/03/07/dr-r-brzeski-organizacja-bez-organizacji/

  Jeśli chce się dobrze rządzić krajem wielkości Polski, to potrzeba około półtora miliona podobnie myślących ludzi. Nie muszą być z tej samej partii, czy grupy politycznej, ale muszą kierować się tym samym katalogiem wartości. Tak w życiu publicznym, jak prywatnym. Ludzie ci muszą być obecni na wszystkich szczeblach administracji państwowej, rządowej i samorządowej. W sferze informacji, gospodarki, kultury, nauki, w edukacji i w służbie zdrowia, w służbach mundurowych i w sporcie. W każdej dziedzinie życia publicznego, dosłownie wszędzie. Swoją działalnością, pracą i zachowaniem muszą – bez uciekania się do przemocy – narzucić model postrzegania rzeczywistości i poczucie obowiązku dbałości o dobro wspólne w służbie współobywateli.

  Ukształtowanie „od zera” tak licznej społeczności podobnie myślących ludzi wymaga czasem pokoleń, ale zdarza się, że wystarczy tylko obudzić drzemiące w ludziach tęsknoty i dążenia przytłoczone hałaśliwym, a bezmyślnym, szumem dnia codziennego. Jeden impuls może sprawić, że ludzie zaczną rozglądać się wokół szukając możliwości przebudowania świata, z którego nie są zadowoleni. Pierwszym odruchem jest wówczas chęć zorganizowania się. I natychmiast pojawia się obawa przed aparatem inwigilacji i ucisku aktualnie rządzących, którzy zazwyczaj nie są chętni do oddania władzy, przywilejów i apanaży. Potencjalne zagrożenie organizujących się zależne jest od wyboru modelu przyszłej organizacji. Do podstawowych należą:

  Organizacja wertykalna. Niepodważalny kanon w takiej organizacji, to przestrzeganie systemu wydawania poleceń w dół i składania sprawozdań w górę. Naruszenie tego systemu uważane jest za rzecz naganną.

  Zaletą modelu jest zaspokajanie ambicji osoby na szczycie pionowej hierarchii.

  Najistotniejsze wady modelu to:

  – powolny obieg informacji, składanie sprawozdań w górę hierarchii trwa, a późniejsze spływanie poleceń również zabiera czas,

  – niezdolność do szybkiej reakcji na dynamicznie zmieniające się warunki zewnętrzne,

  – pozbawianie członków inicjatywy i kreatywności, ludzie czekają aż przyjdzie polecenie z góry,

  – podatność na skostnienie, znudzeni członkowie przyzwyczajają się do biurokratycznej rutyny i staje się ona celem samym w sobie przesłaniając cel organizacji,

  – duża podatność na penetrację, manipulację, prowokację i rozbicie lub neutralizację od wewnątrz. Zakłócenie lub przerwanie łańcucha wydawania poleceń i/lub składania sprawozdań powoduje paraliż i/lub rozpad organizacji.

  – głupota, zła wola, przeniewierstwo osoby na szczycie (przywódcy) szybko przekłada się na likwidację organizacji i/lub penalizację jej członków,

  – eliminacja przywódcy powoduje rozpad organizacji.

  Organizacja piramidalna. To spłaszczona organizacja wertykalna z rozbudowanym szczeblem średnim. Ulubiona przez wielkie korporacje.

  .. wiecej na linku, najciekawsze wlasnie dalej.

 53. Maćko said

  13 Listwa – ja jestem obsrywany? No to co? Co z tego? Ja jestem zerem, ja jestem bzdura…
  Liczy sie natomiast NAUKA. POLSKA NAUKA!

  Wasc, Listwo, osrywasz POLSKA NAUKE i tego wasci przepuscic nie moge.

  Mnie mozesz wasc uragac ile wlezie, ale wara od dorobku Polskiej Szkoly Cybernetyki.

  Jak nie potrafisz zrozumiec, to siedz cicho i przestan szkodzic.

  49. Mickiewicz – lokalna gawiedz tez sie juz z wykladów R. Brzeskiego nasmiewala… taka mania. Jak polskie to musi byc glupie, ulomne, niepowazne i smieszne.

  Niemcom to akurat na reke, Zydom tez.

  Polakom? No nie bardzo.

  Zaraz ktos rzuci, ze Brzeski sie w czyms myli czy ma cel niecny w zanadrzu subliminalnie ukryty…

  Dorzuce wiec, ze nie ma wyroczni nieomylnych, nie ma ludzi krysztalowych, nie ma mesjaszy wsród normalnych ludzi.
  Ale od kazdego madrego mozna sie czegos nauczyc, a im wiecej sie wie tym trudniej ulec manipulacjom. Proste.

 54. Siggi said

  Polacy w Marszu „Nieśmiertelnego Pułku”

  W dniach 7-10 maja po raz kolejny w ostatnim czasie byłem w Rosji. Konkretnie – w Moskwie, na głównych obchodach 70. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Zaproszenie wystosowała Patriotyczna Organizacja Społeczna Nieśmiertelny Pułk (ros. – Biessmiertnyj Połk).
  dalej………………
  http://www.mysl-polska.pl/474

 55. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pajeczyna-ze-stali-bazy-wojsk-USA-oplataja-glob,wid,16704009,wiadomosc.html?ticaid=116e8c&_ticrsn=3

 56. Mickiewicz said

  Powiem cybernetyczny Maćko – S P I E R D A L A J „wać panie” stąd. Tak myślę, jak Pan NICK, Pan Listwa i inni. Nie zasrywaj „Wać pan” Gajówki.

  Przepraszam Pana Mickiewicza… ale w tej sprawie mam całkiem inne zdanie, a Pana wypowiedź bardzo mi się nie podoba.
  Wątpię, czy Pan w ogóle rozumie, o co chodzi w całej sprawie.
  Admin

 57. maasteer said

  Pierwsza rakieta wystartowała z nowego kosmodromu Wostocznyj

  Rakieta Sojuz 2.1a pomyślnie wystartowała nad ranem z nowego kosmodromu Wostocznyj, wynosząc na orbitę okołoziemską trzy satelity naukowe. Pierwsza próba startu w środę, którą obserwował osobiście prezydent Putin, była nieudana.
  ——————————
  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/pierwsza-rakieta-wystartowala-z-nowego-kosmodromu-wostocznyj/2xerb3

  Szkoda, ze nie został zbudowany w europejskiej części FR, bo może stanowić gotowy prezent dla kitajców w razie W.

 58. outsiderR said

  Fluor a trucie ludzi.

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/fluor_a_trucie_ludzi,p2124027431

 59. revers said

  „Trzy miesiące zostały do szczytu NATO, który odbędzie się 8-9 lipca po raz pierwszy w Warszawie. Do Polski przyjadą szefowie państw i rządów, ministrowie spraw zagranicznych oraz ministrowie obrony 28 państw sojuszników NATO i krajów partnerskich. Szacuje się, że udział w wydarzeniu weźmie ok. 2,5 tys. delegatów. ”

  Za Kurierem Wileńskim …

  http://kurierwilenski.lt/2016/04/19/pierwszy-szczyt-nato-w-polsce-w-oczekiwaniu-na-mocne-zaplecze/

 60. Mickiewicz said

  56.
  OK. gospodarzu.

 61. pull up said

  @ 2, 41, 51, 52 Maćko said…
  Panorama opozycji politycznej 1983, J. Kosecki
  do użytku wewnątrzpartyjnego – tyż piekne, ten skace (K.C.) juz nie skace, jak by to powiedział baca, bo dostał ciupagom.
  a tutaj:
  Model Systemu Cybernetyczno-Ekonomicznego Porównywania Potencjałów Obronno-Gospodarczych, niestety 277 str. Ta znakomita praca doktorska została chwilowo zatrzymana w zbiorze Admina, jednak jak się ukaże to polecam do analizy cybernetyki wojskowej od historyka Antosia malarza z Połonina do oddziału, co to chce na Moskwę (sterowanie wojskowe, ekonomiczne, medialne). Pozdrawiam

 62. outsiderR said

  Skoro o „uchodźcach” mowa:

  http://ndie.pl/mysliwy-zastrzelil-imigranta-ktory-probowal-sie-wlamac-domu/

  Wnioski? Na początek proponuję stronę http://czarnoprochowce.pl/ .

 63. anonim2 said

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Kto z osób tu obecnych był choć raz w życiu na Mszy Wszechczasów odprawianej w kaplicy Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X? Ewentualnie zna osobiście kapłanów FSSPX, czyta Zawsze Wierni lub książki z wydawnictwa Te Deum?

  Poza panem JO, dla którego wielki ukłon z mojej strony za bezkompromisowe pisanie prawdy o Wierze.

  Dlaczego pytam? Odpowiem później, jak zobaczę wyniki.

  Ja.
  Admin

 64. AniaK said

  Re63:
  W dobie niewolnictwa to nie taka prosta sprawa. Niektórzy muszą się tym zadowolić 🙂

 65. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=2UN35U5xFZM&list=RD2UN35U5xFZM#t=69

 66. pull up said

  @ 54 Siggi said…Polacy w Marszu „Nieśmiertelnego Pułku”
  a tutaj też o nieśmiertelnych w starożytności:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_Aleksandra_z_Dariuszem
  >https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Alexandermosaic.jpg/1920px-Alexandermosaic.jpg

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Issos
  Często można spotkać informację, że w armii perskiej było 30 tysięcy greckich najemników. Ta liczba również jest przyjmowana sceptycznie przez wielu historyków, aczkolwiek panuje zgoda, że greccy najemnicy stanowili istotną część armii perskiej. – pieniądz nie śmierdział i nie śmierdzi teraz, a najemników nie brak!

  Bitwa pod Issos
  https://www.google.pl/search?q=Bitwa+pod+Issos&client=ubuntu&hs=x42&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi9uaqw5LDMAhXHC5oKHcmxD9QQsAQIOg&biw=1828&bih=961

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_III
  >ttp://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201403/1395347361_by_Owczarczak_500.jpg?1395401501

 67. Mickiewicz said

  Ucieczka banderowca.
  http://kresy24.pl/80612/jaceniuk-uciekl-do-argentyny-byly-premier-ukrainy-zniknal

 68. Boydar said

  Nieudana, próba … rzecz względna. Raczej właśnie udana, tylko słowo próba jest nieadekwatne. To nie ma być totolotek, tylko żelazna konsekwencja następstwa zdarzeń. Owszem, w pierwszym terminie rakieta nie wystartowała, „wzryw” wstrzymano. I to jest największy sukces. Pomimo obecności Putina i niewątpliwie wszechogarniającej presji, ktoś odpowiedzialny odważył się powiedzieć, NIE, jeszcze to, tu mamy „maleńki problem”. Nie zawiodły systemy nadzoru technicznego i łańcuch podejmowania decyzji. To JEST zwycięstwo. Kilka godzin później już wszystko latało jak trzeba.

  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/pierwsza-rakieta-wystartowala-z-nowego-kosmodromu-wostocznyj/2xerb3

 69. revers said

  re66

  za to przed Balcerowicza reformami nikt nie ucieknie, zaczął od sektora energetycznego, gaz skoczył o 100%, potem energia elektryczna i slawne usztywnanie waluty, Balcerowicza, juz nie złotowki a hrywny, czyli ubój gospodarki nie cłakiem jescze kolonialnej.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fniemal-stuprocentowa-podwyzka-cen-gazu-na-ukrainie

  Dziwnie ze jaceniuk do Argentyny uciekl, skoro aktywa w kanadzie zdeponowal, ale nacja wybrana tak ma.

 70. Mickiewicz said

  68.
  Mi tych q..ów nie żal panie Revers, a panu?

 71. https://marucha.wordpress.com/2016/04/27/wolne-tematy-37-2016/

  Miałem wczoraj dobry powód do Wyniesienia Się, bo J.O. napisał, że Gajowy nie może mnie kopnąć z Zadek, ale on, tj. J.O, chętnie to zrobi, ale gdy po przemyśleniu tego chciałem to skopiować to Post ZNIKNĄŁ.
  Wypada mi więc powtórzyć, że wszelkie Lżeństwa bez rzeczowych zarzutów są FEKALIOMACHIĄ a akceptowanie ich Współwiną. Można negować moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej, jak zrobiła to Kanclerz Hitler-Merkel, ale Kopanie Mnie w Zadek to ZAMACH na Polski Skarb Imperialny oraz Bułgarski Skarb Imperialny z Powołaniem na Teodora Diczewa.

 72. Boydar said

  Na obszarze Ukrainy żyje parę milionów naszych Rodaków, Pańskich też Panie „Mickiewicz”, kimkolwiek by Pan nie był. I jeśli chodzi o tych moich, polskich, to jednak mi ich żal, bo niewielka ich wina, że jest jak jest. A są jeszcze przecież Rosjanie i kilka innych słusznych nacji. Pomijam kwestię, że w dupę dostanie zawsze najbiedniejszy, zawsze ten którego i tak skazano na poniewierkę i margines życia. Tak że zastanów się Pan na przyszłość, co piszesz, albo pisz dokładniej.

 73. Boydar said

  Szanowny Panie Juliuszu

  Po pierwsze, to nie Pan JO postulował skopanie Pańskiej Wielce Zasłużonej Dupy, tylko ja, jarząbek. Po drugie, post bynajmniej nie zniknął, tylko do tego stopnia jest Pan zakręcony, że już nie ogarnia Pan na bieżąco co, gdzie i kiedy. Po trzecie wspomniany zabieg ogrodniczy nie miał na celu kwestionowania Pańskiej twórczości (być może kontrowersyjnej w formie lecz pożytecznej jak mniemam) tylko zwrócenie uwagi na postawę społeczną i obywatelską; rzekome robienie łaski, że raczy się Pan publikować w Gajówce jest nieporozumieniem.

  Składam wyrazy uszanowania

 74. Mickiewicz said

  Zrozumiałem panie Boydarze… ale tylko, że tam mieszkają także Polacy.

 75. Boydar said

  Tym razem ja nie rozumiem, ale na mnie to może jeszcze za rano. Na początek niech Pan doda Rosjan, potem delikatnie i z wyczuciem Węgrów, Rumunów i Białorusinów (kolejność przypadkowa). To co Panu zostanie do stu procent możemy odpuścić i nie żałować.

 76. Mickiewicz said

  Do Braci ROSJAN absolutnie nic nie mam. Do Węgrów także nie i Rumunów, a także Braci BIAŁORUSINÓW. Dziękuję Panie Boydar za pouczenie. Jest Pan tu Ikoną i nie mam prawa z Panem tu polemizować. Za małe plecy mam.

 77. NICK said

  Anonim2. (63).
  Bywam.

 78. Drapichrust said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blokowanie-stron-ustawa-antyterrorystyczna,18,0,2068242.html
  Ustawa antyterrorystyczna umożliwi blokowanie stron internetowych bez zgody sądu – wynika z projektu przepisów.

 79. Listwa said

  @ 53 Maćko

  Jakiś nawiedzony jesteś. Nikt cie nie osrywa, tylko sam ciągle gadasz o osrywaniu. Aż żal patrzeć.
  Jak sie zacytuje treści ze słownika Polskiej Szkoly Cybernetyki to też jest osrywanie Polskiej Szkoly Cybernetyki?
  To co nie jest osrywaniem?
  A w czym ja szkodzę?

  Bardzo interesujące i przystępne, może Maćko przybliżysz czytelnikom o co tu chodzi, tylko nie pisz o obsrywaniu polskiej nauki :

  INFORMACJA — →transformacja jednego →komunikatu →asocjacji informacyjnej w drugi komunikat tej asocjacji.
  DEZINFORMOWANIE — →informowanie, w którym niektóre łańcuchy kodowe nie są zupełne.
  INFORMOWANIE — →transinformowanie →informacji zawartych w łańcuchu oryginałów w informacje zawarte w łańcuchu obrazów.
  KOMUNIKAT — stan fizyczny różniący się w określony sposób od innego stanu fizycznego w →torze sterowniczym.

  Rozważania na temat INFORMOWANIA oparte są na pojęciach:

  I. SYMULACYJNE — informowanie, w którym zbiór obrazów zawiera więcej →informacji niebanalnych niż zbiór oryginałów.
  I. DYSYMULACYJNE — informowanie, w którym zbiór obrazów zawiera mniej informacji niebanalnych niż zbiór oryginałów.
  I. KONFUZYJNE — informowanie utworzone z informowania symulacyjnego i informowania dysymulacyjnego.

  Rozważania na temat INFORMACJI oparte są na pojęciach:

  ASOCJACJA INFORMACYJNA — →asocjacja komunikatów z →poprzecznego zbioru komunikatów.
  I. NIEBANALNA — i. będąca →transformacją niebanalną.
  I. BANALNA — i. będąca →transformacją banalną.
  I. TOŻSAMOŚCIOWA — i. będąca →transformacją tożsamościową.
  I. RÓWNOŚCIOWA — i. będąca →transformacją równościową.
  I. ODWROTNA do →informacji będącej →transformacją →komunikatu pierwotnego w →komunikat wtórny →asocjacji informacyjnej jest to i. będąca transformacją, której zastosowanie do komunikatu wtórnego dałoby komunikat pierwotny tej asocjacji.
  ŁAŃCUCH INFORMACYJNY — łańcuch →komunikatów →poprzecznego zbioru komunikatów.
  I. WYPADKOWA — →transformacja wypadkowa kolejnych informacji w łańcuchu informacyjnym.
  I. OPERACYJNA — i. będąca →transformacją operacyjną.
  I. OPERACYJNA ODWROTNA — →transformacja operacyjna odwrotna do danej →informacji operacyjnej.
  I. ZASADNICZA — →i. operacyjna jednakowa dla wszystkich kolejnych →asocjacji łańcucha informacyjnego.
  I. ZASADNICZA ODWROTNA — →transformacja zasadnicza odwrotna do danej →informacji zasadniczej.
  I. ASOCJACYJNA — i. będąca →transformacją asocjacyjną.

  KOD — transformacja jednego komunikatu →asocjacji kodowej w drugi komunikat tej asocjacji.
  Rozważania na temat KODU oparte są na pojęciach:

  ASOCJACJA KODOWA — →asocjacja komunikatów ze →wzdłużnego zbioru komunikatów.
  KOD NIEBANALNY — k. będący →transformacją niebanalną.
  KOD BANALNY — k. będący →transformacją banalną.
  KOD TOŻSAMOŚCIOWY — k. będący →transformacją tożsamościową.
  KOD RÓWNOŚCIOWY — k. będący →transformacją równościową.
  KOD ODWROTNY do kodu będącego transformacją komunikatu pierwotnego w komunikat wtórny asocjacji kodowej jest to kod będący transformacją, której zastosowanie do komunikatu wtórnego dałoby komunikat pierwotny tej asocjacji.
  KOD OPERACYJNY — k. będący →transformacją operacyjną.
  KOD OPERACYJNY ODWROTNY — →transformacja operacyjna odwrotna do danego kodu operacyjnego.
  KOD ZASADNICZY — k. operacyjny jednakowy dla wszystkich asocjacji, których komunikaty pierwotne należą do jednakowego zbioru poprzecznego komunikatów, a komunikaty wtórne należą do innego zbioru poprzecznego komunikatów.
  KOD ZASADNICZY ODWROTNY — →transformacja zasadnicza odwrotna do danego kodu zasadniczego.
  KOD ASOCJACYJNY — k. będący →transformacją asocjacyjną.
  ŁAŃCUCH KODOWY — łańcuch transformacyjny wzdłużnego zbioru komunikatów.
  KOD WYPADKOWY — →transformacja wypadkowa kolejnych kodów w łańcuchu kodowym.

  METACYBERNETYKA — interdyscyplina naukowa stanowiąca syntezę tradycyjnej i cybernetycznej teorii związków przyczynowych. W tradycyjnej (fizykalnej) teorii związków przyczynowych zakładamy, że następne stany dowolnego obiektu zależą od stanów poprzednich (od przeszłości), natomiast w cybernetycznej teorii związków przyczynowych zakładamy, że stany dowolnego obiektu zależą od pewnych stanów przyszłych nazywanych celami.

  STRUKTURA SYSTEMU — zbiór relacji zachodzących między elementami tego systemu.

  EFEKTORY — organy do oddziaływania na otoczenie.
  Do efektorów powinny dopływać informacje określające, które z możliwych oddziaływań mają nastąpić, do tego zaś potrzebny jest tor informacyjny zawierający:
  RECEPTORY — organy do pobierania informacji z otoczenia, oraz
  KORELATOR — organ do przetwarzania i przechowywania informacji.
  Do efektorów powinna również dopływać energia umożliwiająca wykonywanie pracy niezbędnej w oddziaływaniach, do tego zaś potrzebny jest tor energetyczny zawierający:
  ALIMENTATORY — organy do pobierania energii z otoczenia, oraz
  AKUMULATOR — organ do przetwarzania i przechowywania energii.
  I wreszcie system autonomiczny musi zawierać:
  HOMEOSTAT — organ do przeciwdziałania przepływom informacji i energii zmniejszających możność oddziaływania systemu na otoczenie. Zadaniem homeostatu jest utrzymywanie systemu autonomicznego w równowadze funkcjonalnej. Utrzymywanie równowagi funkcjonalnej jest równoznaczne z usuwaniem jej zakłóceń.

  TRANSFORMACJA — proces, jakiemu należy poddać jeden z →komunikatów asocjacji, aby otrzymać drugi komunikat tej asocjacji. T. określa zarazem związek między komunikatami asocjacji.

  Rozważania na temat TRANSFORMACJI oparte są na pojęciach:

  ASOCJACJA KOMUNIKATÓW — nieuporządkowana para komunikatów wyodrębnionych ze wzdłużnego lub poprzecznego zbioru komunikatów w →procesie sterowniczym.
  KOMUNIKAT PIERWOTNY — komunikat poddany transformacji.
  KOMUNIKAT WTÓRNY — komunikat otrzymany w wyniku transformacji komunikatu pierwotnego.
  TRANSFORMACJA NIEBANALNA — transformacja komunikatu pierwotnego w różniący się od niego komunikat wtórny.
  TRANSFORMACJA BANALNA — transformacja komunikatu pierwotnego w nie różniący się od niego komunikat wtórny.
  TRANSFORMACJA TOŻSAMOŚCIOWA — transformacja banalna w asocjacji, w której komunikat pierwotny i komunikat wtórny są jednym i tym samym komunikatem.
  TRANSFORMACJA RÓWNOŚCIOWA — transformacja banalna w asocjacji, w której komunikat pierwotny i komunikat wtórny są odrębnymi, lecz jednakowymi komunikatami.
  TRANSFORMACJA ODWROTNA do transformacji komunikatu pierwotnego w komunikat wtórny jest to transformacja, której zastosowanie do komunikatu wtórnego dałoby komunikat pierwotny.
  OPERACJA — jeden z procesów elementarnych, na których polega transformacja.
  RODZAJ OPERACJI — właściwość jakościowa operacji.
  PARAMETR OPERACJI — właściwość ilościowa operacji.
  TRANSFORMACJA OPERACYJNA — transformacja określona operacjami, jakim poddaje się komunikat pierwotny asocjacji.
  TRANSFORMACJA ZASADNICZA — transformacja operacyjna, której zastosowanie do komunikatu pierwotnego dowolnej asocjacji w określonym zbiorze asocjacji daje komunikat wtórny tej asocjacji.
  TRANSFORMACJA ZASADNICZA ODWROTNA do danej transformacji zasadniczej jest to transformacja operacyjna, której zastosowanie do komunikatu wtórnego dowolnej asocjacji w zbiorze asocjacji, do którego odnosi się dana transformacja zasadnicza, dałoby komunikat pierwotny tej asocjacji.
  TRANSFORMACJA OPERACYJNA ODWROTNA — do danej transformacji operacyjnej jest to transformacja operacyjna o takich samych operacjach, jakie występują w transformacji zasadniczej odwrotnej do transformacji zasadniczej mającej postać danej transformacji operacyjnej.
  OPERACJA ODWROTNA — do danej operacji jest to operacja występująca w transformacji jednooperacyjnej odwrotnej do transformacji jednooperacyjnej, w której występuje dana operacja.
  RODZAJ OPERACJI ODWROTNEJ do rodzaju danej operacji jest to taki rodzaj operacji, że jeżeli zastąpi się nim rodzaj danej operacji, to powstanie operacja odwrotna do danej operacji.
  PARAMETR OPERACJI ODWROTNY do parametru danej operacji jest to taki parametr operacji, że jeżeli zastąpi się nim parametr danej operacji, to powstanie operacja odwrotna do danej operacji.
  TRANSFORMACJA ASOCJACYJNA — transformacja określona tym, że jej zastosowanie do komunikatu pierwotnego asocjacji daje w wyniku komunikat wtórny tej asocjacji.
  TRANSFORMACJA ASOCJACYJNA ODWROTNA do danej transformacji asocjacyjnej jest to transformacja określona tym, że jej zastosowanie do komunikatu wtórnego dałoby komunikat pierwotny.
  ŁAŃCUCH INFORMACYJNY — zbiór komunikatów, w którym występuje taki ciąg kolejnych asocjacji, że jeden z komunikatów poprzedniej asocjacji jest zarazem jednym z komunikatów następnej asocjacji.
  TRANSFORMACJA WYPADKOWA — transformacja złożona z transformacji występujących w kolejnych asocjacjach łańcucha transformacyjnego, przy czym →komunikat wtórny będący wynikiem poprzedniej transformacji staje się →komunikatem pierwotnym poddawanym następnej transformacji.

  Jeżeli uda się przetłumaczyć na język cybernetyki dorobek poszczególnych nauk społecznych, wówczas można usunąć opisane powyżej trudności. Powstają jednak w związku z tym pewne problemy terminologiczne. W cybernetyce operuje się pojęciami bardziej ogólnymi od pojęć stosowanych w poszczególnych dziedzinach specjalistycznych, a w pewnych przypadkach wchodzą w grę pojęcia zupełnie nowe. Trzeba więc albo tworzyć nowe wyrazy albo wykorzystywać istniejące, uogólniając ich znaczenie. Każda z tych dróg ma oczywiście swoje wady i zalety.

  http://socjocybernetyka.pl/

 80. Mickiewicz said

  Prof. Davies: PiS jest najbardziej mściwym gangiem w Europie (http://www.tvn24.pl)
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pis-najbardziej-msciwym-gangiem-w-europie-guardian,638531.html

 81. Boydar said

  Nie pod kolana ! Mam żylaki …

 82. outsiderR said

  ad 63
  Chodzę wyłącznie na Mszę Trydencką. Z musu (pogrzeb albo wesele) na Novus Ordo.
  Nie mogę patrzeć, jak się ksiądz, całując „stół eucharystyczny” wypina się na ołtarz i tabernakulum.
  Msze odprawia zwykły ksiądz diecezjalny (nie z FSSPX). Do kaplic Bractwa mam daleko.

 83. Listwa said

  @ 71 wandaluzja.com

  Ja również uważam że dobrze jak pan pozostanie, jakby nie patrzeć pana teksty to pewna sztuka słowna.
  Mam tylko prośbę, aby pan nadal unikał tekstów kpiących z postaci religii katolickiej i jej samej.

 84. Boydar said

  @ Pan Gajowy (45)

  Śmiem twierdzić że Pan Gajowy jednak się spotkał. Tylko z powodów różnych nie nazywa Pan tego po imieniu, co również rozumiem.

  Pozwolę sobie przytoczyć jeden z moich ulubionych, choć skrajnych przypadków. Opętanie. Zły przejmuje władzę nad ciałem materialnym. Ludzkim, zwierzęcym, przedmiotem. Ktoś powie, Bóg na to pozwala. Tak, ale jak. Nie musi chyba udzielać zgody za każdym razem. Gorąca linia ? Nie, wola ducha, nawet złego, jest w stanie kontrolować materię. Tym bardziej wola umysłu i duszy, prawej i w słusznym celu, niesprzecznym z Wolą Najwyższego. I tak się dzieje. Pomiędzy światem materialnym a mocami duchowymi jest tylko cienka czerwona linia. I wybrani mają kompetencję do jej przekraczania.

  Inny przykład, z wodą święconą. Szczególnie wypowiedziane przez Kapłana Słowa w precyzyjnie określonej intencji, zmieniają FIZYCZNE właściwości wody. Duch duchem, a materia materią.

  Kolejny przykład, nie do końca wzniosły; indyjscy fakirzy. Niech ktoś z nas spróbuje położyć się na jedenastu gwoździach.
  Można tak dłużej, tylko po co.

  Może się Pan ze mną nie zgodzić, słowo przeciw słowu. Tylko nad fizycznymi aspektami m.in. naszej katolickiej liturgii, myśleli naprawdę wielcy ludzie, także Doktorzy Kościoła. I każdy jeden szczegół, kształt, kolor, forma geometryczna, były ważne. I ja to przyjmuję za dowód.

 85. revers said

  U mnie na stole ..

 86. Boydar said

  To Pańska Żona, Panie Revers ?

 87. outsiderR said

  kalendarium
  28 kwietnia 1738 –
  papież Klemens XII ogłosił konstytucję apostolską In eminenti apostolatus specula, w której zabronił katolikom przynależności do lóż masońskich pod karą ekskomuniki.
  http://www.pch24.pl/28-kwietnia,14414,i.html

  30 kwietnia 2016 –
  papież Franciszek odprawi Novus Ordo dla masonów.

  Bez komentarza…

 88. mileschristi2015 said

  ***Pytanie***

  Czy p. Gajowy nie zastanawiał się nad stworzeniem listy wartościowych lektur?

 89. revers said

  re56
  nie panie Boydar moje ex-zony i kochanki nie potrafia gotowac, jesli już to babcie z ubiegłego wieku, za to mezowie Merkel usadowieni w koncernie wydawniczym Axel-Springer, potrafia oho ..

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/gra%C5%9B-rozmawia%C5%82-z-kanclerz-niemiec-o-%E2%80%9Efakcie%E2%80%9D-jak%C4%85-rol%C4%99-w-sprawie-odegra%C5%82-m%C4%85%C5%BC-merkel/ar-BBsmmSt

  zmieniac szefciów polskojęzycznych gazet, pisac historie polski od nowa, oraz opiniowac żądy, byc władzą w tym co zostało po Polsce, propaganda quasi antypolska prosto od Fuehrerin Merkel.

 90. JO said

  ad.88. ona juz istnieje…

 91. Marucha said

  Re 71:
  Panie Juliuszu, póki co, to gajowy wciąż ma głos decydujący w kwestiach kogo wyrzucić, a kogo zostawić.
  Swoją drogą mógłby Pan unikać brzydkiego pisania o Kościele…

 92. Boydar said

  A nie, nie, mię się rozchodziło jedynie o auto(r)foto 🙂

 93. revers said

  re72

  Moze zyli jescze przedwczoraj panie Boydar, bo moze wczoraj zoastali ostrzelani z moźdierzy 120 mm, wbrew ustaleniom Minsk 2 o nie przekraczaniu 100 mm kalibru, oraz ostrzał zostal odnotowany przez OBWE.

 94. Boydar said

  Sporo pierdół i tendencyjnej dezinformacji, ale cień prawdy kładzie się wyraźnie

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/niesamowita-sila-boga/ztecw8

 95. maasteer said

  Katastrofa lotu MH17. To ukraiński samolot mógł zestrzelić Boeinga 777?

  Malezyjski Boeing 777 mógł zostać zestrzelony przez ukraiński myśliwiec? Taką tezę stawiają autorzy filmu dokumentalnego, który wkrótce ma zostać wyemitowany przez telewizję BBC. W katastrofie lotu MH17 nad wschodnią Ukrainą zginęło 298 osób. Na pokładzie malezyjskiej maszyny byli głównie obywatele Holandii.

  Teza, która ma pojawić się w produkcji „The Conspiracy Files: Who Shot Down MH17?” stoi w sprzeczności z ustaleniami śledczych badających tę katastrofę. W filmie mają pojawić się relacje świadków, którzy widzieli, jak malezyjski boeing został zestrzelony przez samolot myśliwski. Inną z tez, którą zajmują się autorzy tej produkcji jest taka, że samolot został celowo zniszczony, przy współudziale CIA, by zrzucić winę na Rosję.

  Premierę filmu dokumentalnego o katastrofie boeinga nad Ukrainą zaplanowano na 3 maja.
  ———————————
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-lotu-mh17-to-ukrainski-samolot-mogl-zestrzelic-boeinga-777/bzvss6

 96. revers said

  re92

  musze sprawdzic na swojej licie babc czy takiej pani nie było w przedszkolu lub na kolonii, a czasami mialem chody u znajomych babc z kuchni kolonijnych. Moja samoróbka z dzisiajego posiłku wcale gorzej nie wyglądala, może mniej zieleni.

 97. Boydar said

  Może tak być, Panie Revers. Ale Ich krew na na tamtych, i tamtych bękarty. Nie gdybajmy jednak zbyt głośno; piekielne złote rybki nie śpią tylko wciąż nadstawiają słuchowe trąbki i zacierają kosmate skrzela.

 98. Boydar said

  🙂

 99. maasteer said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/starcia-w-okolicach-doniecka-armia-ukrainska-atakuje-pozycje-separatystow

  autor: ACHILES
  Dokumenty mówiące o zamiarach Kijowa przeprowadzenia na Wielkanoc i pierwsze dni maja zmasowanego ataku na DNR i ŁNR

  Nakaz ewakuacji dzieci z Mariupola.
  W dokumencie na czerwono podkreślone zdanie o przeprowadzeniu „aktywnej fazy ATO”.

 100. Mickiewicz said

  Zakaz wstępu do radia M. Kowalskiego…
  >https://youtu.be/nXctsfpoKHY

  Polski punkt widzenia
  >https://youtu.be/KpzQ8rwQr5g

  http://www.skene.pl/osoba/1948/Wojciech-Olszanski

 101. Siggi said

  Pobożne życzenia wapniaka…

  Brzeziński: USA powinny stworzyć z Rosją i Chinami światowy triumwirat

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160428/2659648/Brzezinski-opinia-USA.html#ixzz477taHrRU

  Ujjj… jak mu się triumwiratu zachciało… żelazo w dupie coraz gorętsze?
  Admin

 102. Mickiewicz said

  Nie wiem czy było?
  >https://youtu.be/jGhZgEjk6dA

 103. Mickiewicz said

  Donbas
  >https://youtu.be/Czh1qx2WdcY
  Tego chcemy?
  >https://youtu.be/jYXXkokydkI
  Prawda o papieżu Franciszku, oczami innych?
  >https://youtu.be/uBpZR8kyRX4
  Pospieszalski masakruje…
  >https://youtu.be/xe33qVRiYCk

 104. revers said

  re98
  nie badz panie bojdar złosliwy, 😀 jak i nie raz, i pana moze dotknąc taki dramat, nawet w pokojowym Lublinie, cos moze zostawic w smietniku od możdzierza, obok którego będzie pan przechodził jaki majdanowiec.

  Nowy temat nieszczescia chodza parami, lub lubia sie powtarzac:

  „Historia zatoczyła niesamowicie koło.

  Przez 8 lat Tusk był szefem Polski decydował o Polskich rodzinach, podnosił podatki, likwidował ulgi , doprowadził do biedy Polaków przez to wyjechali, teraz znów jest w Unii Szefem i znów decyduje o Polakach i zaczyna się od cięć na Polakach. Wszyscy jakoś zadowoleni z polityków bo mają kasę z Anglii która może zostanie w Unii ale nie Polacy którzy chcieli wyemigrować na wyspy z rodzinami i pobierać benefity .

  Jednym słowem zaczyna się prześladowanie Polaków gdy szefem Unii został Tusk :

  – pół roku zabrano wszystkie benefity dla bezrobotnych ( nawet tych co byli tutaj 8 lat ) a Brytyjczyk dostaje

  – pół roku temu zabrano dotacje do domów dla samotnych matek i mężczyzn – Brytyjczyk dostaje

  – pół roku zaczęto wywozić Polaków z wysp nawet tych którzy odpokutowali kary w Polsce oraz tych co nie pracują

  – tracisz statut bezrobocia po 3 miesiącach możesz zostać wydalony”

  http://polskie-echo.com/7-lat-bez-zasilkow-na-prace-w-uk-tusk-zaproponowal-i-pograzyl-nowych-polakow/

 105. Boydar said

  Pan Revers to mnie wcale nie ogarnia; (98) było do (96).

 106. NyndrO said

  Tej,jo nie wim co sie stalo,ale moj Kumpel Boydar jakis taki powazny sie wiecej zrobil. Tzn. doebie,a i nawet owszem,ale tak jakby skonczyl 18 lat.

 107. NyndrO said

  Aa. A mojemu Kumplowi NICK,owi, to jakby dopalacze do pomidorowy dosypali.Spox, Stary,kochany Pierniku. 😉

 108. Mickiewicz said

  Wojna domowa na Ukrainie 28.04.2016r.- 432 dzień od nowego rozejmu.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/04/28/wojna-domowa-na-ukrainie-28-04-2016r-432-dzien-od-nowego-rozejmu/#respond

 109. Boydar said

  Jak mnie Pan Nyndr0 będzie nerwił to Mu te połamane paluchi całkiem odpadną. I już Mu tylko język zostanie.

 110. Boydar said

  No właśnie, idę pomidory podleję. Nie takie zagramaniczne jak Pana NICK’a ale własne, flance, w folii.

 111. NyndrO said

  Kciuki mam spoko. Polamane uderzajace z lewej lapy.Slabsza. A co do meritum,to moja Babcia mowila (kiedy moj Dziadek,wiecznie podpity Wojownik komus wyj%bal),ze denatowi „wyflancowal”.

 112. revers said

  poleciał pan z zlotymi rybkami, i skrzelami w metaforach ze nie nie ogarnie nawet bacia z najnowszym smatfonem i kamerka, z rejestratorem klusek śląskichtej samej babci z smartphonem, a i pani izie K. od fotografii klusek, jak i panu gajowemu w wykonaniu posłków, wytwornych straw konkurencje nie wypad tu robic lub nie mijescu.

 113. Listwa said

  @ 108 NyndrO
  To Wasza wysokość z konia zleciał?

 114. NyndrO said

  Panie revers,ale Pan nie do mnie,nie? Bo jakos z tymi „Babciami” i „babciami”.. A jakos mi sie nie chce „kopac”

 115. NyndrO said

  Madry,Szanowny Panie Listwa. Kun wzial,sie rozpedzil i wpadl na moja piesc. Na ul. Wojska Polskiego.

 116. revers said

  nie ja z panem bojdarem konwersuje, ale zmaiast kopania i ogladania davida lincza na okragło polecam nowy tailer filmowy Snowden, w probce

  .https://www.youtube.com/watch?v=QlSAiI3xMh4

 117. Mickiewicz said

  Rząd PiS nie obniży wieku emerytalnego? Nie ma pieniędzy!
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/rz%C3%A4%E2%80%A6d-pis-nie-obni%C3%A51-4y-wieku-emerytalnego-nie-ma-pieni%C3%A4-tm-dzy/ar-BBsjyV5
  Nowy przywódca Polski
  >https://lh3.googleusercontent.com/2C0OhaU8pev1sE3l6ZhnpLw_XdnCMbKdum3eOrI1B_Jwf_JS0e5XBul9XsWW0x59JAOx-HW43PI=w1920-h1080-no

 118. Mickiewicz said

  Jeżeli nowa, kurtuazyjna nomenklatura zostanie wprowadzona w życie, to nie wiem jak sobie poradzę z nazywaniem p. Szydło – szanowną kumpelą. Ani jedno, ani drugie przez gardło nijak nie przechodzi.
  Ten Pan Duda, Kumpela Szydło i Koleś Kaczyński?
  http://jolantasacewicz.natemat.pl/178421,wniosek-o-wykladnie-kolesi

 119. NyndrO said

  A wlasciwie,to ni c%uja pamietam.

 120. Boydar said

  Szacun Kolo, Panie Revers, takie riposty to ja lubię.

 121. Siggi said

  Można ? … można.

  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13091976_1020592614684188_8757446800766635769_n.jpg?oh=ffadde4368f3dbad2f54ac805ce30041&oe=5771D3F3

 122. Siggi said

  Le Figaro: strategiczne umocnienie Rosji przekreśliło wszelkie prognozy Zachodu

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160426/2651099/le-figaro-rosja.html#ixzz478VqFejs

 123. JO said

  Panie Gajowy, z Pana Wiza nie ma problemu…
  Szczegoly na pryw w przyszlym tygodniu.
  J.

 124. revers said

  re120

  powiem wiecej parlament francuski zniósł sankcje przeciwko Rosji, oby Francji bylo blizej De Gaulla, le Pen jak wydmuszkom Faszington DC Sarakozy, Holland.

 125. pull up said

  @ 67. Mickiewicz + 69. revers said…Dziwnie ze jaceniuk do Argentyny uciekl, skoro aktywa w kanadzie zdeponowal, ale nacja wybrana tak ma.
  >http://kresy24.pl/80612/jaceniuk-uciekl-do-argentyny-byly-premier-ukrainy-zniknal
  >https://pl.wikipedia.org/wiki/Argentyna

  Po nauki do rabiego Skórki mentora Frania > https://www.youtube.com/watch?v=uVkCTG_GqWg 2:38 Papież Franciszek i Rabin Skórka oraz …

  >http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,475,rabin-skorka-papiez-to-prawdziwy-przyjaciel.html
  Rabin Abraham Skorka oświadczył, że widzi w papieżu Franciszku nie tylko głowę Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim bliskiego przyjaciela. Obydwaj współprowadzili w przeszłości w Argentynie program telewizyjny, którego owocem była wspólna książka pt. „W niebie i na ziemi”.

  https://www.google.pl/search?q=rabin+sk%C3%B3rka&client=ubuntu&channel=fs&biw=1828&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiyh7yy2rHMAhWCDZoKHS_kDqQQsAQIVQ

  http://wolnemedia.net/cenzura-zydowska-w-argentynie/

  Estado de Israel en Argentina –> http://wolna-polska.pl/wiadomosci/argentyna-syjonizm-i-ruina-gojow-2013-07

  http://prokapitalizm.pl/jak-upadala-argentyna.html

  http://chidusz.com/?gclid=CM32pJvXscwCFeILcwod3i4FCQ – Mistrz i Judasz

  http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/zydzi-w-argentynie-o-nowym-papiezu,9398-15.html – Modlitwa do Żyda Jezusa Chrystusa przez wstawiennictwo Żydówki Marii jest… antysemicka

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=18&ved=0ahUKEwiD5svg1rHMAhUlOpoKHXaWCTk4ChAWCFUwBw&url=http%3A%2F%2Fwww.racjonalista.pl%2Fpdf.php%2Fs%2C6653&usg=AFQjCNFveRz-hC9xvIMc4pWKUEAOGslcYA&bvm=bv.120853415,d.bGs

  https://www.google.pl/search?q=%C5%BCydzi+w+Argentynie&client=ubuntu&hs=fJq&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjr3oTH1bHMAhVCJpoKHS4_AlMQsAQIXg&biw=1828&bih=961 – żydzi w Argentynie

  https://7dni.wordpress.com/2007/09/09/zydzi-dzisja-populacja/ – Szewach Weiss
  https://www.wprost.pl/378594/Argentynski-portal-Polacy-zagnali-4-miliony-Zydow-do-obozow-smierci

 126. Ad. 91:
  Dziękuję za pouczenie. WŚCIEKŁOŚCI pozbawił mnie jednak nie Gajowy, ale:
  15. Jan Saski said – 2016-04-27 (środa) @ 19:26:22
  Czy Polacy są „Narodem Wybranym nr 2”?

  „Nie możemy jednak zapominać, ze mimo nazywania Jana Pawła II “polskim Papieżem,” był on przede wszystkim głową kościoła katolickiego i zachodnim przywódcą, którego jednym z celów było obalenie bezbożnego komunizmu, a nie królem Polski. Nie możemy do niego mieć pretensji o to, ze po jego słowach “Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze ziemi. Tej Ziemi,” na naszą ziemię, zstąpił w istocie duch komercji, jak to określił prof. Marek Głogoczowski http://www.marek.glogoczowski.zaprasza.net/a_y.php?mid=648&. Z kolei, znany brytyjski tygodnik The ECONOMIST napisał, że KOMUNIZM W KRAJACH BYŁEGO BLOKU SOWIECKIEGO ZOSTAŁ ZASTĄPIONY KORUPCJĄ.”
  http://www.economist.com/node/18560605?story_id=18560605&fsrc=rss

 127. pull up said

  @68. Boydar said … Nie zawiodły systemy nadzoru technicznego i łańcuch podejmowania decyzji.

  I to jest dobry przykład cybernetyki, jeśli pan Maćko pozwoli.

 128. pull up said

  @ 62. outsiderR said…
  http://ndie.pl/mysliwy-zastrzelil-imigranta-ktory-probowal-sie-wlamac-domu/
  63-letni myśliwy zastrzelił 18-letniego imigranta z Albanii, który próbował włamać się do jego domu.
  Myśliwy usłyszał hałas na piętrze, szybko zorientował się, że ma do czynienia z włamywaczem. Oddał strzał z rewolweru prosto w głowę – 18 letni mężczyzna zmarł w drodze do szpitala.
  >http://ndie.pl/wp-content/uploads/2016/03/do-we-have-a-problem-1432666-696×464.jpg

  No, proszę! Dlaczego strzelał z rewolweru, a nie ze śrutowki myśliwskiej. Z rewolwerem (coltem) nie chodzi się na polowania. Czy miał zezwolenie na rewolwer? Jeśli nie miał, to powinien odpowiadać za umyślne zabicie drogiego imigranta.

 129. revers said

  ad125
  i to dzieki rosyjskim mediom mozna było odkryc podróże Jaceniuka, reszta cicho, sza jak pod okupacją medii lub zachodne nie propagandowe zwane, ale propaganda gadzinkową ziejące.

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201604280347-ax7z.htm

 130. pull up said

  @ 99. Siggi said …Brzeziński: USA powinny stworzyć z Rosją i Chinami światowy triumwirat

  Wszystkie takie pobożne życzenia, jak uczy historia, kończyły się dyktaturą jednego z trzech

  >https://pl.wikipedia.org/wiki/Triumwirat

 131. Listwa said

  @ 115 NyndrO

  To Wasza wysokość na drugi raz niech łokieć nadstawi.

 132. pull up said

  @94. Boydar za Onetem cited:
  Religie monoteistyczne szczególnie dobrze sprawdzają się w propagandzie nienawiści i wykluczaniu inaczej myślących. Dzięki temu tworzą własną tożsamość. Nic dziwnego, że na czarnej fladze PI widnieje islamskie wyznanie wiary: „Nie ma boga prócz Allaha”

  2000 lat wcześniej: „Nie ma bogów prócz Jahwe”. Stąd pytanie: co było wcześniej jajko czy kura?

  http://nonpossumus.pl/ps/Rdz/12.php – Bóg powołuje Abrama
  1 Pan rzekł do Abrama:”Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę.
  2 Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem.
  3 Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył. <—

  http://nonpossumus.pl/ps/Rdz/15.php – Zapowiedź licznego potomstwa i przymierze
  18 Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: "Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat,… 18 – 21

 133. Marucha said

  Re 132:
  Religie monoteistyczne szczególnie dobrze sprawdzają się w propagandzie nienawiści i wykluczaniu inaczej myślących. Dzięki temu tworzą własną tożsamość.

  Tylko się spytam: czy Pan podziela tę opinię?

 134. http://wp.tv/i,-jeden-z-najwiekszych-kontraktow-zbrojeniowych-w-dziejach-,mid,1915251,cid,4051,klip.html?ticaid=516ea1//

  JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH KONTRAKTÓW ZBROJENIOWYCH W DZIEJACH

  Australijczycy zrezygnowali z Brytyjskich atomowych okrętów podwodnych na rzecz FRANCUSKICH, o wyporności 5 tysięcy ton. Z Francuzami startowali w przetargu Niemcy i Japończycy. Australijczycy nie kryją, że powiększenie floty okrętów podwodnych zostało spowodowane zagrożeniem ze strony Chin, gdyż konflikt w Azji Południowo-Wschodniej może objąć Australię.
  PIERWOTNA jest tu więc aneksja Morza Południowochińskiego przez Pekin przy pomocy mego Aerobusa-KITANA, przekwalifikowanego z Antonowa-SADDAMA, który został zamówiony przez Swissaira dla reformy bliskowschodniego rynku lotniczego. Australijczycy zamówili więc onych 12 okrętów podwodnych we Francji z racji, że Francuzi są NAJMNIEJ skonfliktowani ze mną, co znaczy, że mogą uregulować stosunki ze mną Kontrybucją.

 135. pull up said

  @78. Drapichrust said…Ustawa antyterrorystyczna umożliwi blokowanie stron internetowych bez zgody sądu

  http://di.com.pl/ustawa-antyterrorystyczna-wprowadzi-blokowanie-stron-a-miala-nie-dotyczyc-internetu-54839

  Aktualnie EU blokuje dowolną stronę nie pytając o zgodę Trybunału w Strassburgu, np. z uwagi na wiek, brak zezwolenia dla twojego kraju, narusznie prywatności itd
  >http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zablokowac-dowolna-strone-w-mozilla-firefox
  >https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-latwo-ustalic-adres-ip-dowolnego-uzytkownika-skype/

 136. Boydar said

  Niech ono (132) mnie nie wqurwia, bo ja tak tylko głupio wyglądam.

 137. pull up said

  @ 133 to cytat Onetu nie mój, ani p. Boydara

  Wiem. Pytałem, czy Pan się pod nim podpisuje.
  Admin

 138. pull up said

  @ 72. Boydar said … Tak że zastanów się Pan na przyszłość, co piszesz, albo pisz dokładniej.

  Dobra nauka, miłościwy panie: nie dość jest mówić, trzeba jeszcze mówić, jak należy.
  W. Shakespeare

 139. Boydar said

  Od mówienia „jak trzeba” to w Gajówce był Pan Rysio, bywa Pani Marta, również Pan Maćko miewa natchnienie; a ja wskazuję tylko okoliczności przyrody, n.p. (94).

 140. NICK said

  Noooooo Nieeeeee! (110). Lubelak.
  Podlał Pan te „swoje” france GMO?
  Dobra rada: na wierzchołek wzrostu podaje się wodę. Lepiej rosną. Wystarczy kropla. Jednorazowo.

  Tylko woda musi być pierwszego sortu.
  Królewska. Hi, hi.

  Kumpel Nyndr0. To ja spróbuję jak niektóre głowy państwowe.
  Najpierw dam próbki pomidorówy śwince. Jak mi klatki nie rozbuja? Spożyję.
  Ma pan świeży prowiant? Koleżanka Małżonka Anna cuś upichciła?
  Aaa. Nie jeszcze kogo wybrać na świnkę… . 🙂 .

 141. Boydar said

  Nie do samego wierzchołka ogarniam, Panie NICK’u. Są wysiane trzy tygodnie temu w skrzynkach. Całkiem ładnie zeszły, stały na strychu pod oknem dachowym. Teraz zrobiło się nieco cieplej, to wyniosłem je do tunelu. Na noc dodatkowo okrywam folią bąbelkową jakby co. Leję wodę do skrzynki normalnie, jak do kwiatków. Co mam udoskonalić w tej technologii ?

 142. NyndrO said

  Szanowny Panie Listwa.Lokiec pilnuje tylu. No ki gupi. Jak ten..no …. ten Boydar.

 143. Boydar said

  Co Boydar, co Boydar, coś nie na ronię ?

 144. robertgrunholz said

  Coś ktoś ostatnio na Gajówce pisał odnośnie rozsądniejszej polityce PiS wobec Białorusi.

  No to dzisiaj punkt 22.55 na TVP2 mamy film ,,Żywie Biełaruś!”.

  Historia białoruskiego opozycjonisty w realiach kraju zmagającego się z dyktaturą Łukaszenki. Twórcy filmu starają się odtworzyć rzeczywistą sytuację we współczesnej Białorusi: fałszowanie wyborów, rozpędzanie wieców, kontrola internetu, wpływ na kształtowanie poglądów młodych opozycjonistów w wojsku, brutalne rozprawianie się ze wszelkimi przejawami niepodporządkowania się władzy. Scenariusz napisany przez reżysera Krzysztofa Łukaszewicza i Franaka Wiaczorkę, 24 – letniego działacza opozycyjnego, na którego losach została oparta znaczna część przedstawionej na ekranie historii. Główny bohater filmu to białoruski muzyk rockowy, Miron.

  http://ncplus.pl/program-tv/2667008-zywie-bielarus-tvp-2-hd-20160428-2255

 145. NICK said

  Tak na poważnie.
  Swe ‚klajdorki’? Uprawiam ichnich pokoleniowo od lat trzydziestu. Inne nasiona, krócej. Ale swoje. Wiele, zwłaszcza wśród ziół, sieje się sama.
  Zdaję sobie sprawę, że „gmo”, „nwo”, czuwa. I, że nie za długo, nic nie będzie wolno hodować. Uprawiać. Nawet pszczółki ‚zakolczykują’, „zapaszportują’. Przyleci”dron”. Ku mej „obronie”. Zostawi „mandat”, po którym się nie pozbieram.

  Pan sobie dasz radę. We technologii. Wszelakiej.

 146. revers said

  Jedna z wersji zniknięcia Kulczyka …

  https://wzzw.wordpress.com/2016/04/26/%E2%96%A0%E2%96%A0-dlaczego-kulczyk-musial-zniknac/

 147. Asyria said

  Ale tego dzisiaj dużo!!!

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/04/27/syria-211-dzien-sprzatania-swiata/
  27.04.2016 czyli 211 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…

  Federacja zgłosiła do ONZ by do spisu organizacji terrorystów nieumiarkowanych dodać „Ahrar Asz-Szam” i „Dżeisz Al-Islam”.
  Władze USA uważają że wyżej wspomniane organizacje skautów z brodami są zwykłymi, umiarkowanymi obcinaczami głów i nie należy ich wciągać w „spisy terrorystów”


  Senator Black: „Będę głosem Syrii w Ameryce”. Wizytował dziś ruiny Palmiry. Powiedział że Palmira to dziedzictwo naszej cywilizacji.

  W ciągu siedmiu miesięcy, lotnictwo Federacji zlikwidowało 29 tysięcy obiektów terrorystów. Dokonano ponad 9,5 tysiąca lotów bojowych. Dzięki niebiańskiej pomocy Rosjan, wojsko syryjskie wyzwoliło 500 miejscowości…

  Rosjanie przypominają, że wojsko USA przebywa w Syrii bezprawnie!

  >https://i1.wp.com/cs543106.vk.me/v543106934/1cdc6/UgG_AmyjU98.jpg
  Zatrzymano dostawę dla dajesz czy innej maści terrorystów. Świeża dostawa, prosto z Tel-Awiwu!

  Mapy interaktywne
  >http://militarymaps.info/

  IRAK
  Likwidacja dajesz

  KARABACH
  Azerbejdżan znów bombarduje

  JEMEN
  Al-Kaida w natarciu

  LIBIA
  Ciekawe, o Libii, Emiratach i ropie…

  ARABIA
  Saudowie otwierają ambasadę w Izraelu

  IRAN
  Iran jednym głosem z Chinami o Syrii

  TURCJA
  Terroryści dajesz mają w Turcji „pełny immunitet”

  Kalifat Europa
  O tym jak Niemcy planują zajęcie dawnych Prus.
  W Austrii trudniej będzie zostać „nowym Austriakiem”
  Czy Rosjanie wrócą z rakietami na Kubę?

  14 thoughts on “Syria: 211 dzień sprzątania świata…”

 148. Boydar said

  Się będę starał, Panie NICK’u; żywcem mnie nie wezmą.

 149. Siggi said

  Rząd PiS-u usprawiedliwia kult UPA na Ukrainie
  https://examplewordpresscom12722.wordpress.com/2016/02/08/rzad-pis-u-usprawiedliwia-kult-upa-na-ukrainie/

 150. Asyria said

  @ 148 Boydar said …żywcem mnie nie wezmą.

  To samo powiedział:
  Jerzy Ulicki-Rek
  https://www.google.pl/search?q=anegdoty&client=ubuntu&hs=HfE&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjMpZaiirLMAhUqOpoKHUjpAa8QsAQIOg&biw=1828&bih=961#channel=fs&tbm=isch&q=jerzy+ulicki-rek+
  >https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/12/vbgfytz.jpg
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=6&t=11063&start=300

 151. Asyria said

  Amerykanie zrzucili na Syberii doskonałego szpiega Johna, który przybył do miasteczka.
  Wszedł do najbliższego restaurana, zamówił coś do zjedzenia i do picia, dołączył do stołu miejscowych.
  Podzielił się swoimi wiktuałami przy stole z sąsiadami. Pojedli, popili. Potem potańcował jak zagrała muzyka
  Kiedy się zmęczył to zapytał sąsiadów jak im się podoba. A ci na to: „Dobrze cię przygotowali amerykański szpiegu”.
  Zdumiał się Johny i powiada: „Jak wy poznali że ja szpiom?” a oni na to: „Ot ty durak, u nas niegrów niet”.
  anegdoty
  https://www.google.pl/search?q=anegdoty&client=ubuntu&hs=HfE&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjMpZaiirLMAhUqOpoKHUjpAa8QsAQIOg&biw=1828&bih=961

  https://www.google.pl/search?q=anegdoty&client=ubuntu&hs=HfE&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjMpZaiirLMAhUqOpoKHUjpAa8QsAQIOg&biw=1828&bih=961#channel=fs&tbm=isch&q=Amerykanie+zrzucili+na+Syberii+doskona%C5%82ego+szpiega+Johna

 152. Boydar said

  Obserwuję teksty Pani Jelonek od momentu uruchomienia Sputnik Polska. Na początku puszczałem przez palce. Potem sądziłem że to testowanie opinii publicznej. Obecnie doszedłem do ściany; albo idiotka albo zombie. No i nie wiem co wybrać. Myślę nawet, że i owo podwójne nazwisko przypadkiem żadnym nie jest, jednak rozwiązania dylematu mi wcale nie ułatwia, wręcz przeciwnie.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160428/2658945/Marzenia-i-nadzieje-rozsypuja-sie-jak-domki-z-kart-Zofia-Babczynska-Jelonek.html

 153. Ad. 130:
  Brzeziński na starość OCIPIAŁ Nie widzi, że Chiny i Rosja utworzyły front ANTYAMERYKAŃSKI w Azji Południowo-Wschodniej na bazie mego Aerobusa KITANA i KAMAZA, wobec czego Obama musi całować W RYJEK Kanclerz Hitler-Merkel. Anglia jest zaś CHORA na doktrynę Margaret Thather, że ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA więc nie chce włazić do Niemieckiego Worka.
  Sojusz Chiny-Rosja zepchnął na dalszy plan BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa) utworzony Antyamerykańsko na reaktorze SKODA IV Generacji, ale może zadziałać jeszcze antyamerykańsko jeśli do niego przystąpi Meksyk, który może zaszantażować BRICS’em USA domagając się Otwarcia Granicy, co SPOTĘGUJE inwazję USA przez Kubańczyków na łodziach.
  Obama, całując Hitlerynkę w Ryjek, Błaga Ją o spacyfikowanie stosunków z Polską, co jest jednak uzależnione od uznania przez Juden-SS czyli Holokaustów Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej. To jest w stanie zrobić Mme. Le Pen całując Holokaustów-SS Pod Ogon. W Polsce załatwiono Psim Swędem 1050 rocznicę Chrztu Polski, która jest ABSURDEM, ale Ogłoszono, że DZIĘKI ROZGROMIENIU W R. 979 IDĄCEJ NA POLSKĘ ARMII CESARSKIEJ STOLICA POWRÓCIŁA DO SZCZECINA.

 154. Asyria said

  @ 151 To Panie Darowany Boy’u najprawdziwsza córka prawdziwego morskiego kapitana… ani idiotka ani zombie, o resztę niech pan sam jej zapyta, jeśli zechce odpowiedzieć.

 155. Maćko said

  56. Mickiewicz – moze nie dosc jasno sie wyrazilem i nie zrozumial Pan sensu tego co napisalem.

  Dr. Rafal Brzeski przekazuje cenne informacje i uczy myslenia, analizowania i samoobrony, ale nie wszystkim obecnym to sie podoba. W tym kierunku byla skierowana moja uwaga do podanego przez Pana linku do wykladu Brzeskiego, dosc zreszta juz starego, co mu nie odmawia wartosci.

  Jedyne co ostatnio zuwazylem i skomentowalem Brzeskiemu , to jego dosc widoczna niechec do polityki informacyjnej Rosji ( Agresywny Wirtual Kremla .https://www.youtube.com/watch?v=udD8A8vTrn8 ) co moze jednak nie dziwic u dlugoletnika pracownika brytyjskich sluzb analitycznych.
  Jak zawsze, nie ma wyroczni absolutnych od kazdego mozemy sie uczyc.

 156. Maćko said

  101 Siggi – > Brzezinski: Na starosc zmienia sie sposób myslenie i dzialania. Lenin byl zdegustowany tym co sie w CCCP dzialo i jak malo na to co siedzialo mial wplywu, Balcerowicz ma wyrzuty sumienia i uczy sie ekonomii u Austryjaków, Roosevelt zalowal, ze pozwolil na potwora FED, itd… przykladów nie brakuje. Tak wiec, zawziety trockista za mlodu moze inaczej patrzec na Swiat pod 80tke.
  Dwa, to ze USA nie maja sily aby wygrac wojne ekonomiczna ani informacyjna. Moze dlatego zamordowano twórce RT?
  Trzy – historia ostatnich lat ( Dugin ) zwiazków USA-Rosja jest taka, ze Rosja wypelnia zobowiazania umów a USA systematycznie nie, zbrojac sie i zaciskajac petle dookola mainlandu. Miejmy nadzieje, ze nie dadza sie nabrac tym razem i beda dalje sie zbroci i gotowac an odprcie kolejnych podjazdów thalasokracji

 157. Boydar said

  A co ja tak Asyrii gula ruszyłem ? Ulicki (również dwojga nazwisk 🙂 ) to głupi cham nie potrafiący się zachować, CBDO. A że przytrafiło mu się to i owo, nie świadczy zaraz że drugi Dmowski.

  Co do „Zosieńki”, to mam generalnie w dupie kto ją zrobił i czym. Przeciętny czytelnik również nie będzie w wnikał, tylko oceni intencję i wnioski z tekstu. Gdyby Asyria wiedziała jak ja się nazywam to by zasnąć przez tydzień nie mogła, albo i nawet dwa dni dłużej.

 158. revers said

  Tak Asyria nie wszystko, bo dorzucili w komentarzach start rakiety Wostoczny

  ktory umiescil na obicie 3 sztuczne staelity, w tym jeden o nazwie Łomosow.

  A w bitwie o Aleppo , okolo Allepo stoją rosjskie wyrzutnie rakietowe , ochraniane przez spcenaz, a u Turków podobne wyrzutnie usraela, z dodatkiem takich co i 120 km zasieg maja.

  Sytuacja nieciekawa, sadząc po oficjalnym niezangażowaniu sie Turcji w konflikt, a zangazowa jest bardzo. W kazdym badz razie panstwo ISlamskie pod ochroną usrela nadal bedzie trwac dopuki ma ochronke z Turcji usraela, oczywiscie w mediach nikt tego nie porusza bo przeciez wszyscy wlacza z panstwem islamskim, łacznie z nasza wspaniala pania minister Szydlo, nie mówiąc o milionach internautów od strzelanek na konsolach i lykaniu jak leci w tv, i newsów zachodnich.

 159. NICK said

  Ileż razy można pisać. Ileż?
  Pozostaję z nadzieją, że BRICKS tzw., jest etapem. Właściwie to mam pewność. Przyszłości ‚to’ nie ma. Nawet najbliższej.

 160. mileschristi2015 said

  @88 Zakładka „do pobrania”. Racja, jak tak przepraszam, za zaśmiecanie forum.

 161. Listwa said

  @ 142 NyndrO

  To Wasza Wysokość musi zacząć z szablą chodzić, nie ma innego wyjścia.

 162. Joannus said

 163. Maćko said

  Cos takiego mi wpadlo w oko:
  …Koncepcja oporu bez przywódcy została wysunięta przez pułkownika Uliusa Louisa Amossa, założyciela International Service of Information Incorporated z siedzibą w Baltimore w stanie Maryland. Amoss zmarł ponad piętnaście lat temu, ale w trakcie swojego życia był niezmordowanym przeciwnikiem komunizmu, a także wykwalifikowanym oficerem wywiadu.
  Płk Amoss napisał po raz pierwszy o oporze bez przywódcy 17 kwietnia 1962 r. Jego teorie organizacji były wymierzone przede wszystkim przeciw ewentualnej groźbie przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych przez komunistów. Autor niniejszego tekstu, mając przywilej przeżycia wielu lat od śmierci pułkownika Amossa, przyjął jego teorie i objaśnił je szczegółowo. Pułkownik Amoss obawiał się komunistów. Niżej podpisany obawia się rządu federalnego. W Stanach Zjednoczonych komunizm nie stanowi dziś dla nikogo żadnego zagrożenia, podczas gdy tyrania rządu federalnego stanowi zagrożenie dla każdego. Autor niniejszego tekstu szczęśliwie żył wystarczająco długo, aby zobaczyć ostatnie tchnienia komunizmu, ale może, niestety, pozostać przy życiu tak długo, żeby ujrzeć agonię wolności w Ameryce.
  Proponuję to opracowanie w nadziei, że Ameryka jakimś sposobem wciąż może dać nam dzielnych synów i córki potrzebnych, aby zwalczyć narastające prześladowanie i ucisk. Szczerze mówiąc, w tej chwili trudno wyrokować, czy to się powiedzie. Niewielu jest dziś ludzi, którzy kochają wolność i wierzą w nią wystarczająco mocno, aby o nią walczyć, ale w piersi każdego niegdyś wielkiego narodu pozostają utajone perły dawnej świetności….
  Oni tam są.
  Patrzyłem w ich roziskrzone oczy, dzieląc z nimi krótkie chwile mojego życia. Cieszyłem się ich przyjaźnią, dzieliłem z nimi ich ból, a oni mój. Jesteśmy braćmi, dziećmi tej ziemi, dającymi sobie wzajemnie siłę w karkołomnym pędzie do bitwy, o której wszyscy słabsi, strachliwi ludzie mówią, że nie zdołamy jej wygrać. Być może… Ale przecież może zdołamy. To nie koniec – dopóki ostatni bojownik o wolność nie zostanie pochowany lub uwięziony, albo gdy spotka to tych, którzy nastają na naszą wolność.
  Jeśli nie dojdzie do jakichś przełomowych wydarzeń, walka potrwa jeszcze lata. Z upływem czasu nawet dla bardziej ograniczonych spośród nas będzie stawało się jasne, że głównym zagrożeniem dla życia i wolności ludzi jest rząd. Niewątpliwie ucisk, z jakim mamy dziś do czynienia ze strony rządu, wyda się dziecinadą w porównaniu z tym, co zaplanował on [rząd] na przyszłość.
  http://bezlidera.blogspot.cl/

  Co Szanowni na to? Kto jest naszym wrogiem? We Francji, w USA, w Polsce a nawet w Niemczech? No kto?

 164. Siggi said

  Faktycznie zauważalna jest absencja najuszanowniejszego Pana Mordki Rozencvajga i to już sama w sobie kwestia do zbadania ,co jest tego przyczyną?
  Ja,rozpatruję kilka wersji mniej czy bardziej możliwych.
  Np.:……..
  Tło rodzinne,wszak Najuszanowniejszy Pan nie krył faktu,że ma Salci.Zatem rodzi się wopros,czy coś zaszło między niemi,tzn .czy Salci zaszło,czy może nastąpiła wymiana Salci na inną Salci?To możliwe jest,bo Najuszanowniejszy Pan jako Ten potraktowany scezorykiem z zasady zaliczany jest do…długodystansowców.Jak znam rzeczywistość w tej diasporze,to z wiekiem te Salcie narzekają na tych swoich długodystancowców,bo oni za dużo wymagają od Salci,która już tak się nie moczy jak kiedyś,ale za to ma czasem problem z trzymaniem.Długodystansowiec z wiekiem ma wymagania coraz większe,chwali sobie ostra jazdę i małodelikatny obciera,zadaje „bul”,to i Salci ma to gdzieś taką jazdę z Najuszanowniejszym Panem.
  Niby takie przyziemne sprawy domowo-pościelowe a rodzą takie kłopoty ,bo jakiemuś nawiedzonemu prorokowi chciało się usankcjonować religijnie siedem wieków temu obcinanie scezorykiem napletka w ósmym dniu po przyjściu na ten boży świat.

  Tło religijne,bo z wiekiem Najuszanowniejszy Pan zaczyna się coraz bardziejmyśleć o zbawieniu wiecznym i żarliwie modlić , czytać te swoje koshmarne (nie kosherne) księgi „święte”.Może nawet wziął wolne z Forum,żeby może się nawrócić na wiarę przodków(nie mylić z rąbaniem przodków!).Najlepiej gdyby pozbył się swoich lekkich,ciężkich i śmiertelnych grzechów,których napewno możę mieć sporo pod Ścianą Płaczu,przy okazji by się wypłakał do woli.Ale nie wykluczone ,że Najusznowniejszy Pan może nie mieć aż tyle środków w kasie,żeby jechać tam gdzie ta Ściana.Prócz tego tam można przypadkowo oberwać jak nie zna się terenu,tam świszczą kule,ostatnio poszły w ruch noże.
  Myślę,że Najuszanowniejszy może sobie tu taką ścianę postawić jak ma gdzie.To wyniesie taniej np z bloczków gipsowo-cementowych ,to w „tri-miga” postawią na działce.koło domu i zezwolenia budowlanego nie trzeba.I Najuszanowniejszy będzie miał gdzie się wypłakać i może zawołać chętnych z Djaspory za jakąś godziwą opłatą,bo powinny zwrócić się koszty postawienia Ściany.

  Tło ogólne,to może się wiązać z aktywnością Najuszanowniejszego Pana na gajowym Forum i nie tylko.Może „stróże porządku obywatelskiego” czytają,napewno czytają i analizują ,co tu Najuszanowniejszy chciał wyrazić swoimi wpisami,uwagami.Niekoniecznie wszystko mogło się im podobać,a jak…? Mogli Go wezwać na „rozmowy wyjaśnające”,żeby doprecyzował to ,czy tam to.Na wszelki wypadek mogli go odseparować od świata,zabrać komórę,aby sobie wszystko dobrze przypomniał.Przy okazji na pewno kazali Mu napisać bardzo szczegółowy życiorys, bez upiększeń.Przy okazji mógł dostać po…mordce,gdyby coś kombinował.

  No różne myśli mnię nachodzą w związku z tem.
  Chyba Go nie wieżli nogami do przodu?Jahwe uchowaj Go Panie,miej Go w opiece!
  Shalom,shalom- Panie Mordka najuszanowniejszy! Gdzieś Pan wsiunkł?Może u konkurencji?

 165. Mrozak said

  prof. Henryk Ryszard Kozłowski o obfitości naszych zasobów energetycznych i nie tylko!
  .https://www.youtube.com/watch?v=FWEVrPqFwX4

 166. Mickiewicz said

  Pierogi z bryndzy
  Składniki:
  ciasto na pierogi:

  3 szklanki mąki
  1 jajko
  ok. 1/2–2/3 szklanki wody
  szczypta soli
  1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej

  farsz:

  250 g bryndzy
  2 cebule
  1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
  1/2 łyżeczki pieprzu
  ew. troszkę soli
  olej do smażenia
  ok. 50 g boczku wędzonego

  Moje porady:

  jak lepić ładne pierogi
  ciasto na pierogi bez jajka

  Na zdjęciu Pan Gajowy Marucha zapodał potrawę:
  „podbeskidzkie pierogi z bryndzą”
  >http://pozornie-zalezna.blog.pl/files/2016/02/P1011206.jpg

  Brawo, wykazał się Pan!
  Admin

 167. Mickiewicz said

  155. Sam nie wiem po co wkleiłem tu pana Brzeskiego???

 168. Mickiewicz said

  Aj tam Panie Marucha, ja tylko wygrywam w totolotka jak Leiba Kohne swego czasu… he he… 😀

 169. NyndrO said

  Szanowny Panie Listwa. Z szabla,to chyba jednak zbyt pretensjonalnie. Po prostu dobry gaz se kupie. Lata leca,czlowiekowi coraz mniej sie chce…Kumpel ostatnio demonstrowal dzialanie dobrego gazu.Nie trzeba sie martwic o kierunek wiatru i zasieg calkiem spory.Polecam.Szczegolnie Paniom. A z ta nasza wysokoscia prosze nie przesadzac – 1,82 na bosaka.

 170. Siekiera_Motyka said

  Ciekawe kto prowokuje kogo !!!
  W okolicy miasta Petropavlovsk-Kamchatsky Amerykańskiej Marynarki Wojennej samolot P-8 był przechwycony przez Rosyjski MiG-31. Jak by zareagowali Amerykanie jeżeliby Rosjanie polecieli by sobie niedaleko ich baz w Norfolk ???

  http://www.zerohedge.com/news/2016-04-28/russian-fighter-jet-flies-within-50-feet-us-spy-plane-over-russian-naval-base

 171. Mrozak said

  Pingwin pokonuje 5000 mil kądego roku, aby odwiedzić człowieka który uratował mu życie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=6McB0jhPWqs
  http://www.earthables.com/penguin-swims-5000-miles-1653865650.html

 172. Siekiera_Motyka said

  Ad. 171 – Bardzo wzruszająca historia !!!

  Banowany film w USA „VAXXED” na temat obowiązkowych szczepień dla dzieci i cenzura tego tematu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=m9KzhQBAQDg

  http://www.zerohedge.com/news/2016-04-28/why-our-children-should-hate-us-read-lance-simmens-article-banned-huffington-post

 173. Boydar said

  Panie Siggi, zanim sobie podworujemy, ustalmy fakty. Różnie się w życiu Człowiekowi zdarza.

 174. Asyria said

  @ 157 Boydar said… Ulicki (również dwojga nazwisk:-) ) to głupi cham nie potrafiący się zachować…o do „Zosieńki”, to mam generalnie w dupie kto ją zrobił i czym.. Gdyby Asyria wiedziała jak ja się nazywam to by zasnąć przez tydzień nie mogła, albo i nawet dwa dni dłużej.

  Panie Boydar, nie poznaję pana, tego sprzed kilku miesięcy, w tych wypowiedziach. Wydaje mi się, że Boydar przekazał swój IP, adres mailowy i hasło logowania jakiemuś „głupiemu chamowi (patrz wyżej). Nie znam osobiście pańskiej znajomej, Pani Zosieńki, ale znam, co nie co, historię kapitanów Polskiej Marynarki Handlowej i rodziny którą pan ma w ….. Pani Zosia jest formalnie obywatelką brytyjską z racji swojego urodzenia, a jej mamusia została skazana przez sądy PRL na dożywocie „za działalność szpiegowską” na rzecz G.B. W tym to czasie pańska idolka, noblistka Wisława Szymborska, pisała wiersze na cześć Stalina i nawoływała, aby skazać na śmierć biskupów krakowskich (niech pan poszuka na Wiki, może tam są jeszcze). Pani Zofia Bąbczyńska-Jelonek może mieć dowolne zdanie na tematy zamieszczone na stronie
  >http://pl.sputniknews.com/opinie/20160428/2658945/Marzenia-i-nadzieje-rozsypuja-sie-jak-domki-z-kart-Zofia-Babczynska-Jelonek.html, bo takie jest jej prawo zapisane w karcie ONZ, prawie polskim i brytyjskim. O ile nie zgadza się pan z jej ocenami co do gospodarki i polityki Polski, to mógł pan wypowiedzieć się na forum tej strony.
  Asyrię nie interesuje, czy jest pan zięciem śp. Kulczyka, księciem Lubomirskim, czy chłopem małorolnym obdarowanym ziemią obszarniczą przez Manifest Lipcowy, śpi znośnie i nie boi się żadnych strachów na ziemi, na morzu i w powietrzu, bo wiele z nich tam przeżył. Życzę ci pogodnych snów z umiarkowaną liczbą koranicznych dziewic. Pa, poka, bye!

 175. Boydar said

  Acha … tośmy se pogadały.

 176. http://historia.wp.pl/gid,18296851,strona,6,title,Wojenne-losy-wielkich-i-slawnych-XX-wieku,galeria.html – KAROL WOJTYŁA, 6/6

  Karol Wojtyła: PRAWDA WAS WYZWOLI

  Doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi, że KAPITAŁ HISTORYCZNY JEST PODSTAWA KAPITAŁU OBYWATELSKIEGO. Kaleczenie Historii, jak Chrzest Polski w roku 966, jest Oślepianiem Obywateli i Rabowaniem ich. Wystąpienie Lutra było formalnie przeciw Odpustom, ale pamiętajmy, że CO TYDZIEŃ ODJEŻDŻAŁY Z KRAKOWA DO RZYMU 2 WOZY ZŁOTA I SREBRA, do czego zobowiązał się Kazimier Mnich za uwolnienie od Ślubów Zakonnych. Dopiero przy MORDOBICIU przy Chrzcie Polski ogłoszono, że Czeska Hierarchia Kościelna Powstała w Roku 973, Bitwa w Starej Marchii w r. 979 umożliwiła Powrót Stolicy do Szczecina a Dagome iudex był FAŁSZERSTWEM aktu Świętopietrza.
  W Chrześcijaństwie Podstawą Świadomości Historycznej była BIBLIA. Wincenty Witos mówił: JA W MŁODOŚCI BYŁEM ŻYDEM, GDYŻ UCZYŁEM SIĘ CZYTANIA NA BIBLII. Otóż świat został OŚLEPIONY przez templariuszy IDENTYFIKACJĄ Świątyni Salomona ze Wzgórzem Świątynnym, które było PAŁACEM Salomona, przebudowanym przez Rzymian na PRETORIUM, gdzie odbył się JEROZOLIMSKI proces Jezusa Chrystusa.
  II Szalbierstwem jest lżenie od WANDALI, które przyczyniło się do rzucenia na Polskę 35 Klątw Papieskich. Tymi Wandalami były lancknechty Lutra, którzy jako Serbowie Łużyccy mówiły Po Polsku. Wszyscy zadawali sobie pytanie, KTO IM KAZAŁ zrobić z Rzymu KUPE GNOJU? bo Luter się Wyparł. Podejrzenie padło na Bonę, która jako Włoszka nienawidziła Papieskiego Rzymu, ale ODIUM wziął na siebie Henryk VIII. Z tej racji PRZENIESIONO Zniszczenie Rzymu przez WANDALÓW z roku 1526 do 455.
  Niemcy STWORZYŁ Żelazny Kanclerz wg Doktryny Clausewitza. Bismarck ZNISZCZYŁ koncepcję Industrialnej Rosji Łomonosowa Troją Schliemanna, na podstawie którego to SZALBIERSTWA Rosja wykupiła Dług Sułtański za 9 tysięcy ton złota, co umożliwiło mu Wygnanie rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej, co było równoczesnym Ustrzeleniem Francji.
  To ZNISZCZYŁO Historię Starożytną, na której młodzież powinna uczyć się Polityki – aż do IDENTYFIKACJI Jerozolimy z Konstantynopolem: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. To POWTÓRZYŁA Angela Hitler-Merkel rzucając mi w twarz; NIE BĘDĘ JADŁA TWOICH FEKALIÓW, co Dało USA Mercedesowi-FLICKOWI, który zadłużył Amerykanów do NIEWYPŁACALNOŚCI.
  Ta Niewypłacalność była potrzebna dla granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi, którą zniszczył Winston Churchill odpowiadając kongresmenom amerykańskim na niemiecko-sowiecki Preliminarz Pokojowy w Zakopanem – że Hitler podjął wojnę z Polską w OBRONIE prześladowanych przez polskich faszystów Żydów: NIE WAŻNE, CZU NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY TEŻ INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi. Hitler był wg opublikowanego przez Anglików Paszportu Adolfa Hitlera POTRÓJNYM Żydem: Pochodzenie Żydowskie, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  To powtórzyła Margaret Thather: ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA – za Odwołanie czego Niemcy zapłacili Anglikom obligacjami amerykańskimi na 2 tysiące miliardów $ ZŁOTYCH ze skarbca jugosłowiańskiego, co Protestowałem TYLKO JA. Obligacje te były na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim.
  Na pl. Świętego Piotra Jan Paweł ii zobaczył Anglika, z którym się potem serdecznie uściskał i zaprosił na dłuższą rozmowę. Anglik wyjaśnił znajomym, że znają się w Wojennej Anglii a ja wytłumaczyłem, jak to było:
  Polscy oficerowie przez 2 tygodnie gospodarowali w archiwum Hitlera w Zgorzelcu; zjawił się jednak nie SmerSz, na który czekali, ale NKWD, które SKOPAŁO Polaków za grzebanie w Archiwum Hitlera i wygnało.
  Piotr Jaroszewicz dał dokumenty Hitlera, które wyrywał, wiązał w pakiety i nosił do swego gazika, Steciowi, żeby zawiózł je do Tyńca, gdzie ten odbywał nowicjat studiując germanistykę. W Tyńcu zmikrofilmowano Dokumenty i dano nowicjantowi Karolowi Wojtyle, który pojechał z mikrofilmem do Lwowa, gdzie była poczta lotnicza z Włochami. Anders po zapoznaniu się z Dokumentami wysłał Wojtyłę do Londynu, gdzie ten zaprzyjaźnił się z oficerem brytyjskiego wywiadu wojskowego i w r. 1946 złożył PRZYSIĘGĘ MASOŃSKĄ.
  O tej Przysiędze Masońskiej pisała moskiewska prasa a we wrocławskim empiku interpretowano ją tak: Masoni chcieli zrobić z Lolka nałożnika Hitlera więc wyciagnęli go z krakowskiego getta i wsadzili do łóżka Boskiego Adolfa – ale ten był w złym humorze więc wysłał Loka do Brzezinki, skąd POWROTU NIE BYŁO: http://www.wandaluzja.com/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej//. Masoni wykupili jednak cichcem Lolka z Brzezinki, który w Podzięce Za To złożył PRZYSIĘGĘ MASOŃSKĄ.
  System masoński działa tak: Żydzi tańczą AJ-WAJ-WAJ. MY JESTEŚMY OD KOPULATORA, JEŚLI NAM NIE ZAPŁACICIE TO ROZGŁOSIMY TO – więc biskupi, którzy są masonami, płacą im: KLECHY OKRADAJĄ MATKI…

 177. AniaK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9781587,Blida_nie_chciala_popelnic_samobojstwa__RAPORT_KALISZA_.html

  Myślę że to nie przypadek że ta sprawa została powierzona panu Kaliszowi.

  „Za hipotezą o nieplanowanym wcześniej samobójstwie b. posłanki przemawia, według projektu raportu, fakt wcześniejszego telefonu Blidy do pełnomocnika prawnego oraz zamiar b. posłanki „wyjaśnienia sprawy przed prokuratorem i oczyszczenia się z ewentualnych zarzutów”.”

  Wyjaśnienie sprawy przed prokuratorem mogłoby w niektórych życiorysach trochę namieszać, wiec może pani Blida po prostu stała się niewygodnym świadkiem. Ciekawe dla kogo pracowała agentką ABW. Myślę, że pan Ziobro powinien się mocniej przyjrzeć ludziom do zajęć specjalnych. Ta pani chyba była troszku mało szkolona 🙂

 178. Glos Prawdy said

  W Europie mordują bankierów całymi rodzinami.

  W Europie Zachodniej trwa seria tajemniczych morderstw wysoko postawionych bankierów. Ich zabijają specjalnie brutalnie wraz z dziećmi i żonami. Od stycznia tego roku zginęło już 14 top-menedżerów wiodących banków, ani jedno z przestępstw nie zostało objawione. W takim tempie, bankierzy na przykład Depardieu wkrótce zaczną prosić azyl polityczny w Rosji.

  W piątek, 18 kwietnia, okazało się, że w belgijskim mieście Wizy zginął 37-letni dyrektor BNP Paribas Fortis, wraz z żoną i dziewięćiarocznym bratankiem w wyniku pożaru z przejeżdżającego obok nich samochodu. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Wizy Marcelowi Невену, nic nie może wyjaśnić, co spowodowało gwałtowną strzelaninę późnej nocy 18 kwietnia. Do tej pory nie znaleziono ani mordercy, ani spójne motywy do popełnienia tego przestępstwa.

  Wcześniej świat finansów został przejęty przez tajemniczą śmiercią byłego dyrektora generalnego ABN Amro i członków jego rodziny, później dowiedział się o śmierci szefa Bank Frick & Co. Jürgena Bolka w Liechtensteinie.

  Nie licząc ostatniego morderstwa, począwszy od stycznia w Europie i USA zginęło już 13 bankierów.

  Część zgonów policja klasyfikuje jako samobójstwa, a niektórzy nazywają niezrozumiałymi lub po prostu nie chce ujawniać szczegółów, co tylko wzmacnia podejrzenia umyślnych morderstw.

  Nr 1. WILLIAM БРОКСМИТ

  58-letni były top-menedżer Deutsche Bank został znaleziony martwy w swoim domu w centrum Londynu, 26 stycznia. Policja klasyfikuje tę śmierć jak samobójstwo.

  Nr 2. CARL SLIM

  51-letni dyrektor zarządzający Tata Motors został znaleziony martwy na czwartym piętrze hotelu Shangri-La Bangkok 27 stycznia.

  Nr 3. GABRIEL MAGEE

  39 -letni pracownik JP Morgan zmarł po upadku z dachu europejskiej siedziby JP Morgan w Londynie 27 stycznia.

  Nr 4. MIKE PRZEPUST

  50-letni główny ekonomista banku inwestycyjnego w USA, został znaleziony martwy w pobliżu Такомского mostu w stanie Waszyngton.

  Nr 5. RICHARD TALLEY

  57-letni założyciel Title Services został znaleziony martwy na początku tego miesiąca. Najwyraźniej on sam strzelił do siebie z pistoletu.

  Nr 6. TIM DICKINSON

  Dyrektor ds. komunikacji brytyjskiej Swiss Re AG również zmarł w zeszłym miesiącu, jednak okoliczności jego śmierci do tej pory nie są znane.

  Nr 7. RYAN HENRY ‚ EGO CRANE

  37-letni top-menedżer JP Morgan zmarł kilka tygodni temu . Szczegółów tragedii nie ma, jako przyczyny jest nazywany samobójstwo. O jego śmierci świadczy tylko niewielki nekrolog w Stamford Daily Voice.

  Nr 8. CZY ДЖУНДЖИ

  33-letni bankier z Hongkongu popełnił samobójstwo, skacząc z dachu siedziby JP Morgan w hong Kongu w tym tygodniu.

  Nr 9. JAMES STEWART

  Były dyrektor generalny National Bank of Commerce znaleziony martwy w Скоттдейл, Arizona, rano 19 lutego. Przedstawiciel rodziny nie chciał nazywać przyczynę śmierci.

  Nr 10. EDMUND REILLY

  47-letni przedsiębiorca Midtown’s Vertical Group popełnił samobójstwo, skacząc pod pociąg.

  Nr 11. KENNETH БЕЛЛАНДО

  28-letni przedsiębiorca Levy Capital, wcześniej pracujący inwestycyjno-przelew analitykiem w JPMorgan, wyskoczył z okna swojego mieszkania.

  Nr 12. JAN PETER ШМИТТМАНН

  57-letni były dyrektor generalny banku ABN Amro Group znaleziony martwy w domu w pobliżu Amsterdamu wraz z żoną i córką.

  Nr 13. JÜRGEN FRICK

  48-letni były dyrektor generalny Bank Frick & Co. został zastrzelony na parkingu jednej z firm finansowych w Liechtensteinie.
  http://nashaplaneta.su/news/v_evrope_unichtozhajut_bankirov_celymi_semjami/2016-04-29-17568

 179. AniaK said

  …agentka ABW….

 180. arcybolesnaprwda said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17955&Itemid=119

 181. AniaK said

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/353437,kalisz-przedstawia-w-sejmie-raport-w-sprawie-smierci-blidy.html

  „Zastanawiający jest sposób oddania strzału, jak wynika z badań został on oddany pod bardzo nietypowym kątem, co może sugerować udział osoby trzeciej w zdarzeniu. Zastanawia również sposób i kierunek upadku ciała, gdyż analizując zeznania funkcjonariuszy ABW i dokumenty z oględzin można dojść do wniosku, że Blida upadając dokonała półobrót, co wydaje się mało prawdopodobne” – mówił szef komisji.”

  Pustki na sali wyraźnie zniechęciły pana Kalisza do dalszego działania. To jest człowiek który potrzebuje dowartościowania i dużego audytorium.

 182. AniaK said

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,8034601,Jak_naprawde_zginela_Barbara_Blida.html#ixzz47CitzpQ6

  „Jednak – jak ustalono w śledztwie – ślady amunicji z rewolweru są charakterystyczne „dla [prochu produkcji] dawnego bloku wschodniego”. A na dłoniach i kurtce funkcjonariuszki Barbary P., która w chwili strzału była blisko Blidy („nie umiem ocenić, ile to było w metrach, sądzę, że gdybym zrobiła kilka kroków, to bym jej dotknęła” – zeznała), znaleziono ślady po innej amunicji, określanej jako „klasyczna”.”

  „Porucznik Barbara P. zeznała, że przed akcją u Blidy nie brała udziału w zajęciach z wyszkolenia strzeleckiego. Eksperci tłumaczą więc, że ślady amunicji na jej dłoniach i kurtce powstały, gdy manipulowała własną bronią.”

  Myślę, że gdyby pani Barbara P. była brała udział w tych zajęciach, to nasi biegli sądowi mieliby o 90% mniej roboty. Na edukację kasy żałować nie należy 🙂

 183. AniaK said

  http://www.fakt.pl/Sprawa-Blidy-agentka-ABW-umyla-rece,artykuly,75061,1.html

  „Agentka ABW, Barbara P., która była świadkiem przy tragicznej śmierci Barbary Blidy, umyła dłonie, zanim zabezpieczono na nich ślady prochu – pisze w swoim raporcie dla sejmowej komisji były prokurator Donat Paliszewski.”

 184. AniaK said

  Ręce to się myje przed jedzeniem a nie po robocie. Ta pani była wyraźnie niedoszkolona 🙂

 185. AniaK said

  Myślę, że niewyjaśnienie tej sprawy o końca było w interesie jednych i drugich. Jednych narażała na śmieszność, a drugich na konsekwencje.

 186. AniaK said

  …do końca…..

 187. AniaK said

  Myślę, że gdyby do tej sprawy zatrudniono agenta Tomka to byłoby już po sprawie. Na pewno lepiej upilnowałby kobietę w łazience 🙂

 188. Dictum said

  Pontifex Romanus emeritus przypomina podstawy wiary! – Arkadiusz Jakubczyk

  Aktualizacja: 2016-03-21 3:20 pm

  Niejednokrotnie stawałem w obronie papieża Franciszka i Jego, często nieklarownych, zachowań i wypowiedzi – rzecz jasna tylko tych, których bronić się dało. Jednakże zawsze też miałem świadomość, że za watykańskimi kulisami wszystkiemu przygląda się swym czujnym okiem Benedictus Magnus – i od razu robiło mi się lżej na duchu. Jak wiadomo, światowe media mainstreamowe nie donoszą o jakichkolwiek informacjach, które mogłyby stać w opozycji do propagowanych przez nie pseudo-wartości. Naturalnie, do tematów tabu należą również wieści z Wiecznego Miasta, szczególnie kiedy ich przekaz utwierdza niezmienne Prawdy wiary rzymsko-katolickiej. Obecni hierarchowie, jak i sam papież Franciszek, nie dostarczają ich za często, ale dzięki Bogu możemy jeszcze (oby jak najdłużej) cieszyć się wśród nas obecnością papieża emeryta – Benedykta i Jego wspomnianej wyżej czujności.

  Redakcja L’Osservatore Romano, poinformowała 17 marca br. o nadchodzącej publikacji wywiadu, który został przeprowadzony w ubiegłym roku z byłym papieżem. W nim, Benedykt potwierdza dogmat o istnieniu jednego i prawdziwego Kościóła, poza którym nie ma zbawienia.

  „Fałszywe „kościoły”, opierające się na “zgromadzeniu ludzi, mających pewne wspólne idee, nie mogą być gwarantem życia wiecznego” – stwierdza.

  “Kościół nie zawdzięcza swego istnienia tylko sobie; Został On stworzony przez Boga, a Bóg ciągle nad Nim czuwa”.

  Emerytowany papież odrzuca modernistyczne mżonki, głoszące, że wszyscy ludzie będą zbawieni, zauważając, że współcześni ludzie mają fałszywe „poczucie, jakoby Bóg nie może pozwolić większości ludzkości być skazanym na potępienie”, zauważa, że ​​począwszy od drugiej połowy ubiegłego wieku, ludzkość uwierzyła także, iż „Bóg nie może poddać zagładzie wszystkich nieochrzczonych”, odrzucając również istnienie miejsca ”czysto naturalnego szczęścia”, które Kościół nazywa Limbusem (otchłań, limbo).

  JŚ Benedykt podkreśla, że takie podejście jest odpowiedzialne za brak wiary, posłuszeństwa, jak również za słabe osiągnięcia wysiłków misyjnych po Soborze Watykańskim II.

  Po wskazaniu mylnych pojęć Karla Rahnera, Benedykt zwraca uwagę na inną popularną dziś teorię: „Nawet mniej akceptowalne jest rozwiązanie, proponowane przez pluralistyczne teorie religijne, dla których wszystkie religie, każda na swój sposób, byłyby sposobami na zbawienie, a skutki ich praktykowania muszą być uznane za równoważne”.

  Warto dodać, że te słowa i uwagi emerytowanego papieża pięknie wpisują się w przekaz wykładu, którego jesienią 2014 roku wysłuchali wykładowcy i studenci Papieskiego Uniwersytetu Rzymskiego “Urbaniana”. Benedykt przypominał tam, że: “W rzeczywistości, wielu dziś uważa, że religie powinny szanować siebie nawzajem, a w ramach dialogu przerodzić się we wspólną siłę na rzecz pokoju. Zgodnie z tym sposobem myślenia za pewnik bierze się to, że różne religie są wariantami jednej i tej samej rzeczywistości. Pytanie o Prawdę, to, co pierwotnie zmotywowało chrześcijan bardziej niż kogokolwiek innego, jest tutaj zepchnięte na pobocze. Zakłada się, że analiza autentycznej prawdy o Bogu jest nieosiągalna i że w najlepszym razie można takową reprezentować różnymi, nieokreślonymi symbolami. To wyrzeczenie się prawdy wydaje się realistyczne i użyteczne dla pokoju między religiami świata”.

  “Jest to jednak zabójcze dla wiary. W rzeczywistości, wiara traci swój wiążący charakter i powagę, wszystko jest zredukowane do symboli wymiennych, zdolnych jedynie do odnoszenia się do niedostępnej tajemnicy boskości z dalekich pozycji”.

  Jak dobrze usłyszeć tak stanowcze słowa, zwłaszcza, kiedy 30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa Msza dla Rotarian, celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka?! Czy też franciszkowa, jesienna wycieczka do Szwecji, by obchodzić tam wraz z luteranami 500. rocznicę Reformacji – gdzie Ojciec Święty zamierza wziąć udział we wspólnej katolicko-luterańskiej ceremonii [sic!].

  Arkadiusz Jakubczyk
  – See more at: http://www.bibula.com/?p=86643#sthash.VHB6cADz.dpuf

 189. Boydar said

  To nie ja, to on ! 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/die-zeit-bracia-kurscy-nie-rozmawiaja-ze-soba/5s19v4

 190. Mickiewicz said

  Nocne Wilki ruszają w trasę rajdu. MSZ odmówiło wjazdu do Polski
  >http://ecache12.m10r2.cdn.onet.pl/suso/?host=ronettv45d.mm.onet.pl&file=6c8aef21bedba00bbc5e51122346bce9,1,7139196&type=video/mp4&clid=13&rt=1&ri=1987761&mi=217&st=YM2VbaI1A2-T_pej0KZujg&e=1461934618
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nocne-wilki-ruszaja-w-trase-rajdu-msz-odmowilo-wjazdu-do-polski/r9ym97

  >http://ocdn.eu/images/pulscms/YmI7MDMsMzE0LDAsMCwxOzAzLDAsMmY4LDAsMTswYywxZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNiwxLDAsNiww/d29e215b4e3947eb7a50a6492fe2259f.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/ZjE7MDQsMCwxMCwzMDAsMWIwOzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/f2f017b78a5a682e1545935b4ce48637.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/ZmY7MDQsMCwwLDMwMCwxYjA7MDYsMTVlLGM1/2322cfbc7bf136440c320aed1ccd157a.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/OGE7MDMsMmU0LDAsMSwx/f7db1c2bb3be55a6d05e7b8f9792ded9.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/NDY7MDMsMCwyZDAsMSwx/c5b950cd89689d531c4a4fc406a2e51d.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/NjI7MDMsMmU0LDAsMSwx/eeb1af791ab46967f43449918367b05c.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/YzU7MDMsMmU0LDAsMSwx/53f1e8f4038f22cc72cf9bc0357caea5.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/NGE7MDMsMmU0LDAsMSwx/0efbba3945b0f3b19adbc34a31796a72.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/YzA7MDMsMmU0LDAsMSwx/0471b65180da5c6e4d8c946bb14f5cd7.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/OGI7MDMsMmU0LDAsMSwx/3dea9dde2a3ff0a05507cf9fd4f95bcd.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/NTI7MDMsMmU0LDAsMSwx/283073e1646cbac140896081f7b83939.jpg
  >http://ocdn.eu/images/pulscms/ZWY7MDMsMmU0LDAsMSwx/7df5d93637da362c76b98f9d4ec516c2.jpg

  Maciora {szef MON} powiedział, że „Nocne Wilki” są zagrożeniem dla Polski?!? O co temu debilowi żydowskiemu chodzi?

 191. Maćko said

  167 Miickiewicz – dobrze ze Pan wkleil Brzeskiego. Zle ze mi Pan nauragal. Daloby sie dowiedziec dlaczego?

 192. Boydar said

  Za to „uragał” ma Pan Maćko u mnie dyspensę na dwóch Kosseckich.

 193. Maćko said

  Boydar said: 2016-04-28 (czwartek) @ 20:39:20
  „A co ja tak Asyrii gula ruszyłem ? Ulicki (również dwojga nazwisk:-) ) to głupi cham nie potrafiący się zachować, CBDO. A że przytrafiło mu się to i owo, nie świadczy zaraz że drugi Dmowski.”

  A co Bordarowi zrobil zlego Ulicki Rek? Bo podany argument jest i troche na zasadzie przyganial kociol garnkowi i troche malo diagnostyczny.

  Znowu mania demolowania kogokolwiek bo nie jest absolutnym geniuszem i perfekcyjnym mesjaszem? Hasta cuando! Kazdy PRAWDZIWY geniusz skromnie przyznawal, ze „stal na barkach Tytanów”. I wielu mialo paskudny charakter.

  Faktem jest, że p. Ulicki zachował się w gajówce niezbyt, powiedzmy, elegancko.
  Ale ja to już dawno odpuściłem.
  Admin

 194. Maćko said

  https://marucha.wordpress.com/2014/12/02/nie-zapomnijmy-o-jerzym-ulickim-reku/

 195. Boydar said

  Skoro Asyria podjęła kwestię to zapewne była jednak lepiej zorientowana niż Pan Maćko; być może także dłużej w Gajówce. Zresztą, czy ja wyglądam na bezpłatną infolinię ?

 196. Mickiewicz said

  191. Maciczku, odpowiedź masz we wpisie 4. Mało? Jedna z ikon tu wyraziła się chyba dosadnie i czytelnie.

 197. Mickiewicz said

  Ad 194.
  Do pana Ulickiego-Reka zarejestrowałem się 3 tygodnie temu na jego witrynę „Polska Walcząca”, i do dzisiaj się nie mogę tam zalogować, nie wiedzieć czemu, mimo kontaktu z jego administrivą. Kiedyś nawet napisałem mu kilka tekstów, prowadząc grupę na fejsie. Ja o nim nie zapomniałem 😮 😮

 198. Maćko said

  197 – Micku, moze nie toleruja takich jak Micek?
  196 – Ikon? Znowu myslenie stereotypowe. Jest sie tu tym co sie pisze a nie tym co sie moze Mickowi wydawac. Kazdy szkodnik robi sobie opinie i renome aby w kluczowym momencie zaszkodzic. Procedura znana w kregach trolowatych i uzywana konsekwentnie na forach.

  Nie ma ikon, nie ma wyroczni. Jest tylko solidna praca u podstaw.

  Wklad informacyjny: http://pl.sputniknews.com/infografika/20160429/2680877/ropa-naftowa-na-swiatowym-rynku.html

 199. Mickiewicz said

  198.
  Znowuż te pierd… cybernetyczne.

 200. krzysiek4 said

  @197

  „mimo kontaktu z jego administrivą” !?

  Proszę do mnie napisać w czym problem.

 201. Mickiewicz said

  Ad. 200.
  Nie mogę się zalogować, mimo kolejnej rejestracji, w tym problem. Pisałem do admina witryny i także nic. Spróbuję do pana, jeżeli się… uda.

 202. Nemo said

  „Rosyjscy motocykliści znowu nie wjadą do Polaki. W komunikacie polskiego MSZ czytamy:
  „Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia br. Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o braku zgody kompetentnych władz RP na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”. Podstawą do podjęcia decyzji odmownej było zapewnienie ochrony porządku publicznego”.

  I dalej: „MSZ RP nie akceptuje nieuprawnionych działań strony rosyjskiej, prowadzonych na płaszczyźnie relacji bilateralnych oraz na forum międzynarodowym. Działania te są podejmowane w ramach kampanii dezinformacyjnej w odniesieniu do realizacji przez stronę polską zobowiązań wynikających z Umowy między Rządem RP a Rządem FR o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 r., która jest ukierunkowana na dyskredytację polityki rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec Federacji Rosyjskiej”.”
  http://www.mysl-polska.pl/859

 203. Mickiewicz said

  Szanowny Gajowy, jeszcze jedno zapytanie do pana Krzysiek4; mógłby pan podać swój adres mailowy, bo za cholerę nie mogę się nadal zalogować na witrynę „PW”.

 204. Siggi said

  Oj!Uj! Red.Saviku Szusteru(ur.1952 r. w Wilnie) zakazali robić w „niezależnej”UA.
  A Piotr Aleksiejewicz Walcman-Pornoshenko zarzekał się,że:…za swabodu słowa on gotów życie oddać.

  Jest afera na Ukrainie i dzieje się to wszystko po pobycie kuratora UA z ramienia DepStanu Victorii Nuland.W miarę często,fragmentami oglądałem jego program i w ostatnim coś zaczął drążyć Panamę Papiery a Piotr Aleksiejewicz i tu się chyba R Y P ŁO Saviku.Rozpoczął głodówkę ,aż do cofnięcia zakazu roboty tam.
  Zabawne są niektóre TiVi – szoł i …pa-szoł w pis-dó Shuster na „zieloną”trawkę.
  Zabawne dlatego,że w kijowskich TiVi jak idzie jakaś dyskusja o polityce aktualnej zwłaszcza w aspekcie stosunków z RF to rozmowa jest na dwóch językach bez tłumacza.Szuter wypowiada się tylko po rosyjsku ,a obecny w studio jakiś np.ukr.polityk gada tylko po rosyjsku.I gadają do siebie.
  W nienawiści do Rosji i wszystkiego co rosyjskie jest specjalistą Oleg Soskin,ale na antenie gada najczystrzym rosyjskim i mało kiedy po ukraińsku.
  Tu jeden po rosyjsku ,drugi po ukraińsku….

 205. Boydar said

  Krótka piłka, kiedy go wypuszczą (może już wyszedł, nie wiem), wpadnie do Gajówki, powie dzień dobry i przepraszam. Wtedy uznam że się zresocjalizował i może być nowe rozdanie. Póki co, zdania nie zmieniam.

  Fakt, iż w Gajówce publikowane były artykuły o rodaku przetrzymywanym bezprawnie w obcym więzieniu nic nie zmienia. Tagi „rodak”, „obce więzienie” i „bez rzeczowych zarzutów” są wystarczające do zajmowania się tematem.

 206. NICK said

  Panie Mickiewicz.
  Pozdrawiam Pana ale TU nie ma ikon.
  Co do Maciczka i jego socjocyberteges? To poza ‚teges’ jest drugie dno. Piszę ku zastanowieniu. Nie napiszę wprost bo Admin wypindolił by mnie z HUKiem.

  Maciczek zaś pojawił się onegdaj i nawija makaron. Jest na tyle sprytny, że nogi podwija w czasie odpowiednim.

  Czytam go od początku. Nawet liznąłem jego socjocybernetyki zanim mnie odrzuciło.
  Tym razem zauważę jedno. Dzisiejsza jego narracja jest zupełnie inna niż na początku. Bardziej spolegliwa. Wtapia się we Gajówkę i nawija swoje.

  Moja narracja zaś jest taka od początku… .

 207. Maćko said

  206 – Niczku – powiedzmy sobie, ze Niczka narracja jest najczesciej zbiorem slów przekazujacym rózne wrazenia ale ubogim w informacje. Szkoda, ze te wrazenia sa zbyt czesto tak proste aby nie powiedziec prostackie.

  Ma Pan racje, po uwagach Boydara zmienilem sposób argumentowania, co nie znaczy ze zmienilem zdanie na tematy podstawowe. Zwracam wieksza uwage na wydajnosc, na praxeologiczna skutecznosc dzialania. W czym pomaga tlumaczenie komus ze jest taki a nie inny? Ublizanie? Gnojenie? W niczym. Jest jaki jest. Póki nie szkodzi niech sobie bedzie.
  Zreszta, jak juz Pan tak uwaznie mnie czyta, to czy kiedykolwiek dowalilem komus kto mnie nie sprowokowal lub nie napisal czegos ewidentnie antypolskiego?

  Oba powyzsze punkty mozna równiez podciagnac, do równania do najlepszych a nie do babrania sie na poziomie gorszych.
  Jak moze Pana pouczyc spadajaca na noge cegla, spasc jest zawsze latwiej niz wspiac sie wyzej i polozyc ta cegle na szczycie muru aby pasowala elegancko do reszty.

  Ogólnie – piszemy tutaj od wielu lat, w róznych momentach zycia, w róznych nastrojach i po róznych substancjach, wiec róznorodnie to pisanie wyglada w przeciagu paru lat.
  Pozdrówka

 208. TomUSAA+ said

  „Ukradłem” to z Onetu, przyznaję bez bicia. Dzielę się, bo nie wiedziałem, może inni Gajówkowicze też dowiedzą sie po rza pierwszy.

  Kim był Dzochar Dudajew którego imię nosi jedno z Rond w Warszawie? D. Dudajew, podczas służby w sowieckim lotnictwie, jako pierwszy Czeczeniec dosłużył się rangi generała-majora. Kariera zgoła wyjątkowa jak na przedstawiciela narodu rzekomo „prześladowanego” z taką zajadłością przez komunistów. Lojalność Dudajewa wobec „socjalistycznej ojczyzny” ZSRR musiała być bezgraniczna. Dowiódł tego zwłaszcza w Afganistanie, gdzie dowodził dywizją lotnictwa bombowego. Był tam gorącym orędownikiem… nalotów dywanowych na afgańskie wioski (kiszłaki).

  D. Dudajew objął władzę nad Czeczenią w październiku 1991 r., w wyborach, które zagraniczni obserwatorzy określili oględnie mianem „nie całkiem wolnych”. Obiecywał narodowi „wielbłądzie mleko”, które tryskać miało w każdym mieszkaniu, jakżeby inaczej, ze szczerozłotych kurków…

  Zamiast tego nastąpił gospodarczy krach. W ciągu dwóch lat dochód narodowy spadł o 65 proc. Wartość produkcji przemysłowej oraz produkcji żywności co roku kurczyła się o 30-60 proc. Dochody ludności zmniejszyły się czterokrotnie, bezrobocie sięgało 70 proc. Rządzoną przez Dudajewa Czeczenię opuściło 350,000 ludzi – jedna czwarta ogółu ludności! Większość znajdując pracę w Rosji Część zasiliła emigrację w Arabii Saudyjskiej, skąd do dziś rozchodzą się na Świat watahy czeczeńskich wahabitów tzn. islamskich faszystów. (termin amerykańskiego politologa Francis Fukuyama), siejąc terror od Dagestanu i Czeczenii rosyjskiej pod Syrię!

  Rozkwit przeżywała za to zorganizowana przestępczość – podziemie gospodarcze, mafie narkotykowe i handlarze bronią. Kryminalistów można było spotkać na najwyższych stanowiskach państwowych. Na gigantyczną skalę odbywał się rabunek majątku narodowego, wśród „zaginionych dóbr” było np. do 15 milionów ton (!) ropy naftowej. Pleniło się rozbójnictwo – w latach 1992-1994 dokonano 1,424 zbrojnych napadów na pociągi. Czeczenia stała się zapleczem i bazą wypadową organizacji przestępczych, z jej obszaru pochodziła ponad jedna trzecia fałszywych banknotów, odkrytych na całym obszarze dawnego ZSRS…

  Czeczeński prezydent starał się odegrać na Kaukazie rolę lokalnego mocarza, wchodząc w niejasne układy zarówno z Rosją (zdemoralizowaną za rządów B. Jelcyna) , jak i z jej wrogami. Wysłał setki czeczeńskich ochotników do Azerbejdżanu, do Nagornego Karabachu, wesprzeć azerskich muzułmanów, przeciw chrześcijańskim Ormianom. Gdy zaś w sąsiedniej Gruzji wybuchła rebelia islamskich Abchazów, Dudajew wyekspediował im w sukurs kilkusetosobowy batalion, pod wodzą znanego już wówczas terrorysty (sprawcy m.in. porwania samolotu pasażerskiego Aerofłotu), Szamila Basajewa. Pojechali ochoczo zabijać gruzińskich chrześcijan.

  W kwietniu 1993 r. D. Dudajew rozwiązał parlament, wprowadzając dyktaturę, nazwaną elegancko „rządami prezydenckimi”. Czeczeński Trybunał Konstytucyjny uznał ten krok za niezgodny z prawem, za co został natychmiast zdelegalizowany. Opozycja wszczęła procedurę impeachmentu, przygotowując referendum w sprawie odwołania prezydenta. Ten wysłał do akcji wojsko.

  4 czerwca 1993 roku w stolicy Czeczenii, Groznym, rozbrzmiewał jazgot broni maszynowej. Oddziały Dudajewa przystąpiły do krwawej rozprawy z opozycją. Ulice zasłały dziesiątki trupów…

  W kraju wybuchła wojna domowa. Armia Dudajewa z trudem osiągnęła stan 2,800 żołnierzy. Ochotnicze siły opozycji dorównywały jej liczebnie. Choć napływ ochotników w szeregi rebeliantów był spory, świadczący o ich społecznym zapleczu, nie ma co idealizować również i liderów opozycji. Wzorcowym przykładem polityka czeczeńskiego tamtego okresu był niejaki Rusłan Łabazanow – kiedyś sądzony za morderstwo kryminalista, potem szef ochrony Dudajewa, który wykorzystując swą pozycję, w biały dzień bezkarnie mordował, gwałcił i porywał ludzi z ulic Groznego, zgarniał też ogromną „dolę” od środowisk przestępczych, a następnie, pokłóciwszy się z pryncypałem, przeszedł na stronę rebelii.

  Jesienią 1994 r., w przeddzień rosyjskiej interwencji, Dudajew cieszył się poparciem najwyżej 20 proc. ludności. W istocie inwazja wojsk rosyjskich, zapoczątkowana 11 grudnia 1994 r., uratowała image dyktatora – inaczej pozostałby tuzinkowym, krwawym kacykiem, obracającym swój kraj w ruinę, zmagającym się z tężejącym oporem poddanych.

  Wojna Czeczenii z Rosją wciąż oczekuje na swego bezstronnego kronikarza. Mieliśmy na pewno, po obu stronach, akty najwyższego heroizmu i przykłady zwyrodniałego bestialstwa. Każdy, dla kogo cokolwiek znaczą słowa: patriotyzm, wiara, honor – z szacunkiem pochyli głowę tak przed poświęceniem czeczeńskich obrońców Groznego, nieugięcie trwających na powierzonych posterunkach, jak i nad męczeństwem rosyjskich jeńców, mordowanych za odmowę przejścia na islam. Każdy uczciwy człowiek, niezależnie od swych sympatii, potępi też zbrodnie i okrucieństwa.

  Zdumiewa mnie jedno – osobliwe sympatie części polskich czeczenofilów. Choć w trakcie wojny z Rosją ogromna liczba Czeczeńców uczciwie spełniła swój żołnierski obowiązek, niejednokrotnie dokonując zadziwiających aktów odwagi (wśród nich byli ojciec i syn Kadyrowie) – jednak ich czyny okrywa mrok niepamięci. Polscy „przyjaciele Czeczenii” wolą nieraz promować szemrane postaci – takie jak Dżochar Dudajew, albo i ewidentnych bandytów, jak Szamil Basajew i Salman Radujew – „nieustraszonych” pogromców dziatwy szkolnej i szpitali położniczych… Czy rzeczywiście potrzeba tłumaczyć, że rozmyślne atakowanie dzieci, czy rozstrzeliwanie pacjentów szpitali – to postępki odrażające? Niezależnie od narodowości ofiar?.

  Nawet Alicja w Krainie Czarów zmuszona była wybierać… a Ty czytelniku za kim trzymasz?

  Historia Jewgienij Rodionowa. Ten 19-latek został powołany do wojska i wysłany do Czeczenii. Tam dostał się do niewoli. Czeczeńscy bandyci zaoferowali mu darowanie życia w zamian za własnoręczne zerwanie krzyżyka z szyi i przejście na islam. Odmówił, więc Czeczeni torturowali go, a potem odpiłowali mu głowę. Matka po wielkich staraniach, za ciężkie pieniądze, zdołała wykupić od Czeczenów jego zmasakrowane zwłoki. Dżis Rodionow jest uważany za męczennika za prawosławną wiarę i żołnierza wiernego przysiędze. A kim są jego wrogowie? Twoimi bohaterami czytelniku ? Ludźmi nad którymi się lituje i bronisz! I powtarzasz ich kłamliwe tezy z ich portalu netowego!

 209. JO said

  Panie Gajowy, meile w sprawie Kubickiego z Anglii otrzymalem. Bede informowal …
  Pozdrawiam,
  J.

 210. Mickiewicz said

  Jasne Panie NICKu. Nic o Nas bez Nas. Za szybki, za wściekły ze mnie… zawodnik. Będę pamiętał i trzymał się szeregu.

 211. Boydar said

  Jakie miłe 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/lublin/drozej-niz-w-niejednym-hotelu-w-lublinie-znow-dziala-izba-wytrzezwien/21l5yl

 212. NICK said

  (207).
  Powtórzyć?

  (maciczka, ro-piczka,
  błotniczka, KOR-niczka)

 213. pull up said

  @ 133 …
  1. Ani mozaizm ani judaizm nie są religiami monoteistycznymi (Koneczny, Poradowski). Pan Stanisław Michalkiewicz nazywa je monolatrią, bo są religią własnego żydowskiego boga. Jahwe za wierzenie w niego obiecał ziemie od Nilu do Eufratu i rozmnożenie w ilości jak ziarnka piasku pustyni w życiu doczesnym. Aktualnie wierzący stanowią znikomy procent ludności świata.
  2. Islam jest sektą judaizmu wymieszaną z wierzeniami pustynnych nomadów (dżiny są półbogami). Za Archanioła Gabriela, który miał rzekomo nauczać Mahometa w jaskini występował prawdopodobnie lektor judaistyczny i czytał mu Talmud przez szczeliny skalne. Mahometanie mają obiecane 7 niebo z haremami 72 dziewic dla każdego. Kobiety są ssakami według ostatniej fatwy.
  3. Prawdziwie monoteistyczną religią jest chrześcijaństwo w swojej klasycznej postaci, wiarą w Stwórcę Wszechświata (Georges Lemaître), co nie umniejsza tradycji.
  4. Do prostej monoteistycznej religii można zaliczyć wiarę w Manitu, Indian amerykańskich. https://www.gov.mb.ca/
  https://www.google.pl/search?q=manitoba&client=ubuntu&channel=fs&biw=1828&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiFm8qErrTMAhXFEywKHeZdCi4QsAQIOg

  Pull up to był rozkaz dla pilota samolotu TU -154, aby zaniechał lądowania w Smoleńsku.

 214. revers said

  No panowie biustonosze szykowac, a panie brzytwy, zyletki, maszynki do golenia.

  TTIP, miesko z GMO idzie prosto od senatorów tak kochanego przez naród kiepeskich
  jewrojankeslandii.

 215. revers said

  ad214 link …
  https://de.scribd.com/doc/310765202/US-Senate-TTIP-Letter-to-Froman-from-22-April-2016

 216. NICK said

  CITISSIMO!
  Jakie są symptomy porodu u kotki.

  Kuźwa. Fatum jakieś.

 217. Boydar said

  Zakrwawione ubranie w szafie, ja zawsze po tym poznaje.

 218. Maćko said

  …..Sztuka to jest jedyna dziedzina działalności człowieka zbędna z punktu widzenia potrzeb biologicznych, ewolucyjnych, zasad przetrwania gatunku itp. Jestem pewien, że ona właśnie jest niezbędna do zdefiniowania istoty człowieczeństwa. Paradoksalnie takie zagadnienia bardzo ogólne, filozoficzne, należy jednak zaczynać od przyziemnej inwentaryzacji barw lub relacji wektorów lub też znaczeń góra-dół, prawa-lewa. Byłem na samym początku swoich teoretycznych, formalnych, a w istocie egzystencjalnych rozważań i wiedziałem, że należy rozpoczynać od niezdarnie pisanego „a”.
  Dla większości ludzi cybernetyka i informatyka to kraina magiczna, mroczna, skomplikowana, hermetyczna. W istocie jest to rozkładanie każdej wiedzy, faktu, procesu na miliony elementarnych pytań: tak czy nie – zero czy jeden. Przypomina to zabawę w odgadywanie pojęcia przez zadawanie pytań. Albo wędrówkę przez labirynt z rozgałęzionymi korytarzami. Mądrością cybernetyki jest sformułowanie problemu i wykorzystanie odpowiedzi w praktyce. To co jest między pytaniem a odpowiedzią to informatyczne rzemiosło.

  http://dzieckom.blox.pl/2015/11/Magister-zdegradowanej-sztuki.html

 219. Boydar said

  „… i wykorzystanie odpowiedzi w praktyce …”

  No, dzięki temu jeździć mogą nawet i w sobotę. Wystarczy termofor napompować. Jakie to wszystko proste !

 220. Mickiewicz said

  Przyjąłem Panie NICKu. Machiavelli z KOR-niczki. I wszystko jasne. „I rzekł Jahwe do niego: -Oto jest kraj, który uroczyście przyobiecałem Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, mówiąc: „Dam go twoim potomkom”. Pozwoliłem, abyś go ujrzał na własne oczy, ale nie wejdziesz tam.
  34,3-12 Księga Powtórzonego Prawa.

 221. osoba prywatna said

  Rosja w obliczu Imperium Chaosu – plan działania.
  Wywiadu udzielił:
  Siergiej Głazjew, wybitny rosyjski ekonomista, doradca prezydenta Rosji ds. regionalnej integracji gospodarczej, a także pomysłodawca Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/07/rosja-w-obliczu-imperium-chaosu-plan-dzialania/
  Jeśli Saudyjczycy przestaną być na usługach Stanów i nie pomogą dopaść Rosji, będą współwinni ataków z 11 września 2001 roku
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/27/jesli-saudyjczycy-przestana-byc-na-uslugach-stanow-i-nie-pomoga-dopasc-rosji-beda-wspolwinni-atakow-z-11-wrzesnia-2001-roku/

 222. osoba prywatna said

  O bezpieczeństwo na lotniskach w Europie i Stanach „dbają” izraelscy tajniacy
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/05/o-bezpieczenstwo-na-lotniskach-w-europie-i-stanach-dbaja-izraelscy-tajniacy/

 223. osoba prywatna said

  Denis Szubin z nazistowskiej organizacji ukraińskiej „Misanthropic Division”, który w lecie 2015 r. „wsławił się” wykonywaniem gestu „sieg heil” na tle dawnego obozu koncentracyjnego w Majdanku, znowu wjechał do Polski. I znowu robi to samo, tylko na większą skalę
  http://kresy24.pl/80626/to-juz-przekracza-wszelkie-granice-ukrainski-nazista-znow-grasuje-po-polsce-ktory-konsul-dal-mu-wize-foto/

 224. Boydar said

  Ten pierwszy od OP (221) jest normalnie odlotowy 🙂

  „… Ale życie zmusi ich do powrotu do rzeczywistości …”

  Pod pojęciem „życia” wiele można spraw pozornie niezrozumiałych … zrozumieć.

  Na razie nie zajmujmy się wojną z Rosją, Ona sobie sama z nimi poradzi; w tym czasie przejmijmy samorządy w Polsce, najszybciej jak się da. I niech nikt nie pier doli że nie ma kogo; zastosować selekcję negatywną. Było o nim w żydomediach – weg ! Lepszy pijaczek spod bloku niż wyfiokowany kryptojewrej. Się poukłada wszystko, powoli.

 225. osoba prywatna said

  W Rosji coraz częściej ratuje się sparaliżowane psy: właściciele zamiast uśpić leczą takie zwierzęta, kupują im specjalne wózki, aby mogły się poruszać. Wolontariusze moskiewskiego schroniska „Iskra” opowiedzieli historię 10-miesięcznego psa, któremu dali na imię Szans.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160429/2676976/pies-inwalida-wolontariat.html#ixzz47FBRaj2E

 226. pull up said

  @ 205 Boydar said…Tagi „rodak”, „obce więzienie” i „bez rzeczowych zarzutów” są wystarczające do zajmowania się tematem.

  Tutaj w swoim więzieniu…
  http://sophico21.blogspot.com/2015/05/szpieg-cz-1.html – Szpieg. Cz. 1
  http://sophico21.blogspot.com/2015/05/szpieg-cz-2.html
  Bye

 227. osoba prywatna said

  Rozszerzona dystrybucja jodu w Holandii na wypadek katastrofy nuklearnej
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rozszerzona-dystrybucja-jodu-w-Holandii-na-wypadek-katastrofy-nuklearnej,wid,18298980,wiadomosc.html?ticaid=116ebd

 228. Tulski said

  Jezeli chodzi o stosunek do Rosjan to wylazi tutaj hipokryzja zarowno Zachodu jak i naszych rodzimych „liberalow” w sprawie udzialu Zydow w rewolucji bolszewickiej, systemie sowieckim oraz w zbrodniach tego systemu. Na Zachodzie jest to nadal temat tabu o czym moze swiadczyc ignorowanie ksiazki Solzenicyna pt. „200 lat razem”

  http://www.nacjonalista.pl/2015/10/30/aleksander-solzenicyn-rola-zydow-w-systemie-sowieckim/
  http://niepoprawni.pl/blog/3551/udzial-zydow-we-wladzach-rewolucji-bolszewickiej

  Rezultatem tego jest na pewno przerzucanie winy na samych Rosjan, ktorzy jak wiadomo poniesli przeciez najwieksze ofiary w tym systemie. Dochodzi czasami do paradoksalnych sytuacji. Kiedys ogladalem niemiecki film pt. „Jeniec” n/t ucieczki zolnierza Wehrmachtu z niewoli sowieckiej.
  Oczywiscie Rosjanie sa tu przedstawieni jako przesladowcy, natomiast pozytwyni bohaterowie
  to pewin Zyd, ktory pomogl przedostac sie Niemcowi przez granice oraz pewna dziewczyna o skosnych oczach, ktora podarowala mu syberyjskiego owczarka.
  http://www.filmweb.pl/film/Jeniec%3A+Tak+daleko+jak+nogi+ponios%C4%85-2001-93761/descs

  Inny film (nie pamietam niestety tytulu) o czasach rewlucji pazdziernikowej przedstawia scene, w ktorej typowa Rosjanka o slowianskiej urodzie wchodzi z grupa bolszewickich soldatow do mieszkania zydowskiego kupca, aby go aresztowac. W czasie wizyty ubiera sie w jakies eleganckie futro, ktore zarekwirowala kupcowi i paraduje w nim, wysmiewajac sie z Zyda. Ten film byl chyba rosyjskiej produkcji z czasow Jelcyna. Wyglada na to, ze produkcja filmowa w Rosji jest w tych samych rekach co w czasach ZSRR

 229. Boydar said

  Co jest pod tymi linkami zmieniającego narrację ? Dwa słowa, please, może być po polsku.

 230. pull up said

  @ 210 Maćko said…Sztuka to jest jedyna dziedzina działalności człowieka zbędna z punktu widzenia potrzeb biologicznych, ewolucyjnych, zasad przetrwania gatunku itp.

  Panie Maćku, po cóż więc przodkowie nasi malowali sceny z polowań na ścianah jaskiń, w miejscach trudnodostepnych …
  Co pan sądzi o tym olbrzymim poniższym zbiorze zastosowań cybernetyki? Uczestnicy forum też mogą potrenować czytanki rosyjskie, a nawet poczytać w łóżeczku. Pozdrawiam

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0 – Кибернетика
  http://nashol.com/search.html?text=%D0%9A%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%CC%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0&searchid=1118907&l10n=ru&reqenc=utf-8&web=0#
  http://slovar.cc/enc/slovar/1778028.html
  http://fileskachat.com/download/33204_2d49140b86ad6223757c0f280e748c0b.html

 231. osoba prywatna said

  Pomimo upływu lat w polskiej polityce, bez względu na to, kto rządzi nic się nie zmienia. Prymitywa rusofobia jest jej głównym ideologicznym założeniem. Czytelnikom MP chcielibyśmy przypomnieć tekst prof. Bogusława Wolniewicza z 2009 roku. Było to jego wystąpienie na żywo na antenie Radia Maryja w dniu 27 września. Tylko dlatego „poszło” ono w eter, bo później żadna z gazet tzw. prawicowych tego tekstu nie opublikowała (łącznie z „Naszym Dziennikiem” i portalem Radia Maryja), a sam Profesor „zniknął” z anteny. Za jego zgodą ten tekst, będący podsumowaniem naszej „polityki” wobec Rosji, opublikowała „Myśl Polska”, i tylko ona. Dzisiaj, wobec zbliżania się kolejnej rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą – ten tekst przypominamy. Nic nie stracił na aktualności.
  http://www.mysl-polska.pl/858

 232. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że ten tekst ciekawy …
  ———————-

  Adam Kożuchowski,
  3 maja 2016
  Jak to było z Konstytucją 3 Maja

  Testament konającej republiki

  Konstytucję majową 1791 r. uważa się – obok Grunwaldu, Solidarności i Euro 2012 – za dowód na to, że Polak potrafi. Niestety, w tym akurat wypadku, choć bardzo się starał, okoliczności mu nie sprzyjały.
  dalej…………………..
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1515182,1,jak-to-bylo-z-konstytucja-3-maja.read

 233. niemiec amator said

  Ręce to się myje przed jedzeniem a nie po robocie. Ta pani była wyraźnie niedoszkolona:)

  Nach dem szajsen, for dem essen hende waszen nicht forgessen.

 234. osoba prywatna said

  Francuskie wina uważane są za jedne z najlepszych w historii światowego winiarstwa. I choć nieraz z zachwytem pochylamy się nad ich bukietem, kolorem, czy głębią smaku, może nam umknąć fakt, że ich powstanie zawdzięczamy katolickim mnichom, księżom, a nawet świętym Kościoła katolickiego. Oto krótka lista pochodzenia najpopularniejszych marek francuskiego wina.
  Read more: http://www.pch24.pl/te-wina-stworzyli-ksieza,42947,i.html#ixzz47FT1uuYr

 235. głos said

  Miejmy nadzieję, że Rosjanie nie dadzą sie nabrac na antyrosyjskie prowokacje w wykonaniu kulawopolskojęzycznego rządu. Nie jest mi wstyd za rząd, bo to, przepraszam, ale nie nasz rząd. Nie dajmy sie skłócic.

 236. Siggi said

  Wiedza,to do potęgi klucz?Kto to rzekł?

 237. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rozszerzona-dystrybucja-jodu-w-Holandii-na-wypadek-katastrofy-nuklearnej,wid,18298980,wiadomosc.html?ticaid=116ebe&_ticrsn=3

 238. osoba prywatna said

  Zanim zginie ostatnia ryba…
  https://xebola.wordpress.com/2016/04/24/zanim-zginie-ostatnia-ryba/

 239. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Incydent-nad-Baltykiem-Rosyjski-samolot-wykonal-niebezpieczny-manewr,wid,18299357,wiadomosc.html

 240. Siggi said

  Na kanikuły k babuszkie w Doniecku.

  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/13051542_1088002684576197_1483147239079944459_n.jpg?oh=7de739026a4bb07f847c9521a29f5734&oe=57BB1B76

 241. pull up said

  @ Wolne tematy (29-2016)
  204. krzysiek4 said 2016-04-03 (niedziela) @ 03:51:26
  ad 153
  Jerzy za miesiąc ma być zwolniony.
  Co ciekawe, to do tej pory nie ma uzasadnienia ani samego wyroku na piśmie

  Gdzie się podziewa Dziewczyna Troi?

  Dobranoc

 242. długosz said

  „Powinnam być martwa. W mojej karcie medycznej napisane jest – urodzona w trakcie aborcji z użyciem roztworu soli (…). Jeśli aborcja jest wyłącznie prawem kobiety, to gdzie były moje prawa? Nie było tam [pod kliniką aborcyjną] radykalnej feministki krzyczącej o tym, jak pogwałcono moje prawa w tamtym dniu. W rzeczywistości zabijano mnie w imię prawa kobiet!”

  http://www.wzrastanie.pl/?p=401

  http://www.pro-life.org.pl/2007/11/gianna-jessen-dziecko-aborcji.html

 243. Boydar said

  @ (241)

  No, i dobrze, oby się udało. Dopóki nie wróci cały i zdrowy życzymy mu zdrowia i wytrwałości. Potem się zobaczy.

  Co z tą (216) kocinką ?

 244. NICK said

  Jeszcze nie teraz ale wkrótce, quźva. Poczytałem na stronach vet..

  Fatum.

 245. osoba prywatna said

  Prace w ogrodzie przedłużają życie
  http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/prace-w-ogrodzie-przedluzaja-zycie
  Fruktoza powoduje zmiany genetyczne w mózgu, które prowadzą do poważnych chorób układu nerwowego
  http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/fruktoza-powoduje-zmiany-genetyczne-w-mozgu-ktore-prowadza-powaznych-chorob-ukladu-nerwowe

 246. Boydar said

  A Pana JO to nigdy nie ma jak potrzebny, on już tak ma.

  Zmieniam polaryzację, o trzeciej pobudka. Nie, nie po Extra Mocne, muszę odebrać z dworca. Dobranoc Wszystkim.

 247. osoba prywatna said

  Zdelegalizować w Polsce działalność wszystkich fundacji G.Sorosa (np. Refugees Welcome Polska, Hejt Stop, Fundacja Batorego itd.)
  http://petitiongo.org/en/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun?mp=admin.message.success

  ——
  Pozwolę sobie doczepić obrazek:


  Admin

 248. osoba prywatna said

  Vive Charlie obraził Erdogana i Merkel
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/vive-charlie-obrazil-erdogana-i-merkel-0

  —–
  Dodam obrazek, bardzo niesmaczny, acz wykazujący znamiona prawdziwości:


  Admin

 249. Re 241 Pull Up

  jestem , jestem , miło ze pamiętasz:))))))))
  czytam was, kotka się koci panu Nikck-owi???
  piosenka rosyjska na Eurowizję 2016 „Ty jesteś ta jedyna” łoł……..
  .https://youtu.be/w7hRZS-nLhY

 250. Polscy motocykliści z klubu „Rajd Katyński” są gotowi w ramach solidarności z „Nocnymi Wilkami” przejechać ich trasę zamiast nich, powiedział W.Węgrzyn szef klubu.

 251. Dobranoc…..
  .http://vk.com/video5598738_171159343?hd=-1&t=3s

 252. jeszcze w sprawie małych kotków…..i szczeniaczków…
  .https://youtu.be/8rSH8-pbHZ0

 253. Listwa said

  @ 249 Dziewczyna Troi

  Takiej nie da się zapomnieć.

 254. Maćko said

  230. Pull Up – tiazelo pa ruski a pa polski poczti niecziewo nietu.
  Jest wiec blokada na tresci systemowe w Polsce, o czym juz wspominali polscy naukowcy.
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5c/Model_Cybernetic_Factory.svg/656px-Model_Cybernetic_Factory.svg.png

  Modelik gringowski, ale przeciez sa modeliki polskie tez.
  Ciekaw jestem ktos zlikwidowal ten wpis:

  Przedstawiciele polskiej szkoły psychocybernetyki i cybernetyki społecznej, m.in. Marian Mazur i Józef Kossecki, naukę o sterowaniu definiowali jako cybernetykę.

  Bo w aktulanym go nie ma!

 255. Maćko said

  Oups… przepraszam. Jest tylko gdzie indziej.

 256. revers said

  ad248

  no to sobie posuwaja , dostało sie polakom od niemiaszkow i to za nocnych wilkow

  .https://www.youtube.com/watch?v=VPVBvWh_9jg&app=desktop

  czyli Tango dla Polaków od niemieckich neofaszystow pod lufa szmajserow.

 257. Siggi said

  http://wpolityce.pl/polityka/282283-kwity-na-bolka-to-rowniez-miliardy-zlotych-strat-dla-polski-i-polakow-i-wielkie-afery-gospodarcze-na-poczatku-tzw-transformacji-iii-rp

 258. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Do-Rzeczy-Prof-Boguslaw-Wolniewicz-Polacy-tylko-zrec-sie-ze-soba-potrafia,wid,18298612,wiadomosc.html?ticaid=116ebf&_ticrsn=3

 259. re1truth2 said

  Dobra – [25 stycznia br. USA jęczały, że samolot bojowy Rosjan przechwycił nad Morzem Czarnym amerykański samolot szpiegowski w „niebezpieczny i nieprofesjonalny sposób”. Dokładnie ten sam scenariusz rozegrał się następnie 14 kwietnia, tym razem nad Bałtykiem: samolot szpiegowski USA, rosyjski myśliwiec, „niebezpieczny i nieprofesjonalny sposób” i „stwarzając zagrożenie” dla amerykańskiej załogi wojskowej. Jest jednak zupełnie oczywiste, że zbliżenie się amerykańskiego samolotu zwiadowczego do rosyjskiej granicy jest rozmyślnym stworzeniem zagrożenia dla Rosji ze strony amerykańskiego wojska, a przechwycenie intruza przez rosyjski samolot jest, zatem, w pełni uzasadnione.]
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/30/histeryczny-rzad-usa-znowu-probowal-namacic-na-temat-rosyjskiej-agresji/
  .https://www.sott.net/image/s15/314637/large/Donald_Cook_Baltic.jpg

 260. Siggi said

  Pożegnanie z neokonserwatyzmem

  Od dziesięcioleci nic takiego nie słyszano od kandydata republikanów wypowiadającego się na temat polityki zagranicznej. Trump nie chce modyfikować polityki zagranicznej Partii Republikańskiej. On dąży do jej zniszczenia.
  dalej………………
  http://www.mysl-polska.pl/860

 261. osoba prywatna said

  W tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu Church Madness 2016 za najpiękniejszą świątynię został uznany kościół Świętego Jana Kantego w Chicago, który został wybudowany przez polskich imigrantów.
  http://www.warszawskagazeta.pl/swiat/item/3715-polski-kosciol-w-chicago-uznany-za-najpiekniejszy-w-stanach-zjednoczonych

 262. re1truth2 said

  No to teraz, już ‚kaman’ o co chodziło z tym śmigłowcem na pokładzie Donalda Kukusia na Bałtyku [W 2007 roku trzy spośród czterech dostępnych SH-2G przeszły, jak na razie, najpoważniejszy zabieg modernizacyjny – polegający na przystosowaniu instalacji pokładowej do przenoszenia i odpalania lekkich torped ZOP MU90 Impact, a przy okazji doposażeniu w odbiornik systemu nawigacji satelitarnej GPS i radiokompasu. ] jak zainstalowano to na pewno nie zapomnieli o systemie wykrywania zwiększonej aktywności rosyjskich łodzi podwodnych koło u’sraela. No bo, jak tu używać coś, nie wiedząc do czego w ciemno 😉
  Tylko dlaczego na Bałtyku?
  http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,6,27,449,lotnictwo,smiglowce,sh-2g—polskie-modyfikacje

 263. Blaszany Bębenek said

  @ 242 said….
  http://www.pro-life.org.pl/2007/11/gianna-jessen-dziecko-aborcji.html
  Ponad 180 000 aborcji zostało przeprowadzonych w 2004 roku w Anglii i Walii….
  @ 3 komentarze: Anonimowy24 sierpnia 2013 00:16 Mnie też chciano usunąć w 4 miesiącu …

  To zdarzyło się w Rewalu, w Polsce: Mamusia wrzuciła do wychodka starego typu swojego noworodka. Na szczęście w tym nieszczęściu była zima i dno było zamarznięte, a następny użytkownik był w porę. Usłyszał płacz, zajrzał do otworu i wyciągnął zmarzniętego nieboraka. Udało się uratować niechciane dziecię, które teraz żyje i ma się dobrze.

  Osobnicy (nie ludzie) którzy nie chcą mieć potomstwa winni być sterylizowani, jak psy i koty, co zapobiegło by masowym aborcjom. Wysterylizowani osobnicy mogą używać siebie do woli i do syta, przecież.

 264. outsiderR said

  Francja płonie z powodu zmian w kodeksie pracy a konkretnie wydłużenia czasu pracy (ktoś musi pracować na zasiłki dla muzułmanów) a w Niemczech sądy ścigają za antyislamskie wpisy w internecie. Może tak Komisja Wenecka zamiast Polską zajęłaby się stanem demokracji w Niemczech i Francji? Polityka multikulti nie wyszła na dobre Europie.
  (zastanawiam się, czy podwyższenie wieku emerytalnego u nas do 67 lat też miało związek z perspektywą przyjęcia ogromnych grup nierobów?)

  .https://www.facebook.com/NarodowiKatolicy/videos/1028387363921469/

 265. Wyszukałem „BYDGOSZCZ – Zabytki” i znalazłem 2 interesujące rysunki.
  I. to: WYSZOGROD.BYDGOSZCZ.PL | GRODZISKO WYSZOGRÓD
  http://www.wyszogrod.bydgoszcz.pl800 × 607Wyszukiwanie obrazem
  „Zamek w Bydgoszczy”. Komunikaty archeologiczne tom VI. Państwowa Służba Ochrony Zabytków w Bydgoszczy, 1994//, przestawiający regularny kasztel, a
  II. to: Bydgoszcz – Zamek w Bydgoszczy – OPIS – (Polskie zamki)
  http://www.zamki.pl1280 × 978Wyszukiwanie obrazem
  … Zamek w Bydgoszczy – Zamek bydgoski w 1657 roku, fragment sztychu E.J.Dahlbergha z Pufendorfa//, przestawiająca zamek w postaci zabudowy KAMIENICZNEJ.

  Najdziwniejsze jest to, że oba zamki przedstawiają wyraźnie zamek Kaszteklański, który na I rysunku jako Rekonstrukcji został zatytułowany WYSZOGRÓD. Zamek ten z w Wyszogrodem Dolnym nie ma jednak nic wspólnego, który był zamkiem Książęcym, zdobytym na Prawdzicach przez Polaków i Węgrów przy pomocy WIEŻ OBLĘŻNICZYCH NA OKRĘTACH w roku 1111. Gdy Polacy i Węgrzy wdarli się do Wyszogrodu to walki trwały tam jeszcze 10 dni.
  Wynika z tego, że Wyszogród nie był „marnym kasztelikiem”, ale FORDONEM, który Prusacy przebudowali na Największe Więzienie. WENEDA, która po zburzeniu przez Krzyżaków stała się Biedną Bydgoszczą, była jako Wielka Wenecja Wspanialsza Od Torunia, którego zazdrościli nam Wszyscy.

 266. AniaK said

  @Wandaluzja

  Mógłby pożyczyć mi Pan kilka pańskich Aerobusików?

 267. AniaK said

 268. AniaK said

  @Wandaluzja

  Mógłby pożyczyć mi Pan kilka pańskich Aerobusików?
  Z paliwem jeśli możno 🙂

 269. Filomena said

  @ 208

  Wlasciwie to byly dwie wojny w Czeczenii, nie jedna. Pierwsza wojne poprzedzilo masowe i czesto okrutne przesladowanie slowianskiej i chrzescijanskiej ludnosci na terenach Czeczenii. Dostalo sie tez Ormianom. Jeszcze nim zaczela sie piewsza czeczenska wojna w rezultacie czystek etnicznych zginelo tam ok 40 tys Rosjan, Ukraincow i Ormian. Rosjan zginelo 15 tys. Ukraincow ok. 20 tys a Ormian ok 5 tys. Oczywiscie nikt na to nie reagowal, ani Zachod ani zaprzedane juz Zachodowi wladze w Kremlu. Bylo sporo Czeczenow, ktorym nie podobala sie polityka Dudajewa, ale ich nikt nie sluchal.

  Pierwsza wojna czeczenska byla niczym innym jak geszeften dla Kremla opanowanego przez syjonistow i niekompetentnego, wiecznie pijanego goja prezydenta. Specjalnie wyslano do Czeczenii mlodych niedoswiadczonych zolnierzy. Doswiadczonym weteranom z Afganistanu droga byla zamknieta. Na rannych i na trupach robiono pieniadze. Robiono tez pieniadze na jencach. Tzw. rebelianci czeczenscy tez zaangazowani byli w rozne interesy – glownie z zydo-rzadem w Kremlu. Oligarchowie placili szefom czeczenskich rebeliantow azeby ci dalej sie bili. Jednym slowem – mieli sie bic jedni z drugimi, i tak tez bylo. Juz wtedy na terenie Czeczenii i w innych czesciach Kaukazu pojawili sie radykalni islamisci. Wiekszosc z nich byli to obcy przybysze. Wiedzial o tym Zachod, wiedzial o tym zydo-rzad w Kremlu.

  Na pewnym etapie Dudajew zauwazyl, ze Zachod wraz z syjonistami wciagneli go w wojne i zaczal sie obawiac co bedzie dalej.

  Co bylo ciekawe, ilekroc rosyjska strona zaczynala opanowywac sytuacje, zawsze z gory przychodzil rozkaz zeby albo sie wycofac albo dogadywac albo cos w tym rodzaju. Tzw. hasawjurtskie porozumienia byly szokiem dla wiekszosci rosyjskiego wojska. Rosjanie mieli wycofac wojska a Czeczenia miala po jakims czasie uzyskac niezaleznosc. Tak ustalono.

  Po tych porozumieniach na teren Czeczenii zaczely sie zjezdzac cale masy islamskich radykalow z calego swiata. Zaczeli ustanawiac tam swoje rzady i nie tylko tam. Bandy islamskich radykalow zaczely zapedzac sie daleko za granice Czeczenii – na tereny Rosji. Porywano mlode dziewczyny, porywano mlodych chlopakow. Strach bylo mieszkac w regionach Krsnodaru, Rostowa, Wolgogradu. Druga wojna czeczenska byla nieunikniona.

  Jesli pierwsza wojna czeczenska byla do jakiegos stopnia wojna glownie z Czeczenami i tylko troche z islamistami, to druga wojna czeczenska byla wojna z islamistycznym internacjonalem w doslownym znaczeniu tego slowa. Wiekszosc ludzi Kaukazu cieszyla sie, ze nadeszly federalne czyli rosyjskie wojska, ze wreszcie wyzwolono ich od islamistycznego terroru, ktory tam sie szerzyl.

  Co do okrucienstwa, to jakiegos specjalnego bestialstwa ze stronych Rosjan nie bylo. Zreszta to nie Rosjanie wywolali ten konflikt. Rosjanie i inni Slowianie byli w pierwszym rzedzie ofiarami rezimu Dudajewa. Przeciw Slowianom prowadzono etniczne czystki. Od tego sie zaczelo i zaczal to Dudajew.

  Zolnierze federalnych (czyli glownie rosyjskich) wojsk nikomu glow nie obcinali, z nikogo nie robili niewolnikow ani nie porywali ludzi na okup. Zreszta przez caly czas Federacja Rosyjska wyplacala mieszkancom Czeczenii emerytury i inne swiadczenia i traktowala ich jak swoich obywateli mimo, ze sytuacja ekonomiczna w Rosji byla katastrofalna i sami Rosjanie wlacznie z wojskowymi dostawali wyplaty z opoznieniem.

 270. Maha said

  Chyba coś jest na rzeczy… ostatnio w krótkim odstępie czasu pojawia się sporo informacji krążących wokół tego tematu…może bazy w Polsce i usrańskie prowokacje na Bałtyku są i z tym związane…
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160429/2673407/rosja-ropa-dolar-urals.html

  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20160430/2679738/ropa-ruble-Urals.html

 271. osoba prywatna said

 272. outsiderR said

  Krótki artykuł na temat jak najbardziej aktualny, dobrze się czyta :

  http://prawy.pl/30512-prawdziwa-terrorystka-europy/

 273. osoba prywatna said

  Rosyjscy naukowcy stworzyli system komunikacji kwantowej, którego nie da się zhakować
  http://tylkonauka.pl/wiadomosc/rosyjscy-naukowcy-stworzyli-system-komunikacji-kwantowej-ktorego-nie-da-sie-zhakowac

 274. revers said

  ad269 „Co do okrucienstwa, to jakiegos specjalnego bestialstwa ze stronych Rosjan nie bylo. Zreszta to nie Rosjanie wywolali ten konflikt. Rosjanie i inni Slowianie byli w pierwszym rzedzie ofiarami rezimu Dudajewa. Przeciw Slowianom prowadzono etniczne czystki. Od tego sie zaczelo i zaczal to Dudajew.”

  Racja sam widziałem na Niemeickim ARD, czyli głowny I program i ściek jak poddodział mlodego OMON-u wpadł w zasadzke międzynarodowych muhadziwinów i doslownie
  wszystkich w krzyzowym ogniu rozniesiono w kilka sekund

  Jednem przerażonemu mlodemu udalo oddalic się od miejsca masakry ale i dopadli i go i to z zachodnią kamerą którą płatny kamerzysta zapewne z BND nakecil solidznie i w detalach, wszystko odbyło się w czeczeńskim śniegu i na zimno wyrachowane podane zachodniemu widzowi na psychopatyczny podwieczorek z tzw. real polityk „wartości zachodnich”.

  Troche informacji uzyskałem od rosjan o zdziesiątkowanym pułku 86 który podobnie wjechał do centrum Grożnego bez rozpoznania i wpadl w zasadzke, zostal prawie że natychmaist okrążony i wyciety w pień, mimo boharterskiej postawy niektórych dowódców plutonów pancernych. zaskakująca była ilośc granatnikow RPG w w rękach rebeliantów czeczeńskich i muhadżewinów, nosili w plecakach po kilkanascie głowic i wyrzutni ppanc, nic tylko kupione u innych „dobrych” ruskich dla destabilizacji regionu.

  Po stronie czeczeńskiej walczyli też najemnicy z innych krajów w tym i Ukrainy, m.in. wataszka Muzyczko który wyróznil sie wyjątkowym okrucienstwem podczas po majdanowych czystek, wyżynania prorosyjskich działaczy regionów, dzienikarzy, że nawet bezpieka ukrańska szybko pozbyła się go bo był za bardzo niebezpieczny dla nowych władz w Kijewie.

 275. matirani said

  Dugin o Putinie: The normalization of Russia’s natural historical vector only occurred with Putin’s coming to power, when the process of collapse, and thereby Russia’s ultimate death, was stopped or at least postponed. But the contradictions of the Putin era and especially the period of Medvedev’s rule, sometimes reminiscent in certain ways of the era of Gorbachev and Yeltsin, does not allow us to be sure that the recurrent trouble is behind and that Russia has entered its natural, continental Eurasian orbit again. We want to believe in this, but, alas, there are not yet enough grounds for such belief: all Putin’s geopolitical reforms, positive in the highest degree, have one exceedingly important shortcoming: they are not irreversible. They have not passed the point of no return. They can anytime undergo the destructive processes that prevailed at the end of the Soviet era and in the democratic 1990s.

 276. matirani said

  Ciekawy wynalazek z tym przesyłanie info. Trochę tylko źle przetłumaczony. .. na 1 fotonie nie da się zapisać dużo informacji http://en.ifmo.ru/en/viewnews/5559/Russian_Scientists_Develop_Long-Range_Secure_Quantum_Communication_System.htm

 277. Listwa said

  Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich – o takiej propozycji Komisji Europejskiej, która ma zostać przedstawiona w środę, pisze w sobotę dziennik „La Stampa”, ujawniając szczegóły planu.

  Dla każdego kraju wyznaczona będzie maksymalna liczba uchodźców, jakich może przyjąć. Gdy zostanie ona przekroczona, rozpocznie się ich relokacja do innych krajów.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/250-tys-euro-kary-za-nieprzyjecie-jednego,103,0,2072423.html

 278. osoba prywatna said

  Faszyzacja peryferii.
  Koment.
  …..Jeśli Polska przegrała II WŚ i została krajem okupowanym to muszę przyznać, że jako człowiek dorastający w tamtym okresie nawet tego nie zauważyłem. Z pewnością była pewna zależność od Moskwy (różnie to wyglądało w czasie tych 45 lat) ale z pewnością zależność ta była dużo mniejsza niż dzisiaj wobec Zachodu.
  Czy można sobie wyobrazić jaka byłaby reakcja polskiego społeczeństwa na próby regulowania poziomu produkcji mleka czy też zakaz wspierania przemysłu stoczniowego przez Moskwę?!
  Skutkiem obecnego podbicia Polski przez Zachód jest stopniowe niszczenie narodu na bardzo wielu poziomach.
  Jeśli ten trend będzie kontynuowany to czeka nas zagłada.
  nadużycie link skomentuj
  Robik
  Oświat 08:37:36
  Jeżeli na swojej drodze spotykasz węża (a nie jesteś herpetologiem), to pewnie chciałbyś wiedzieć, czy jest on jadowity czy nie. Rosja przekonała się, że Ukraina jest takim właśnie jadowitym gadem, i należy zamknąć go w terrarium, a nie przytulać do własnej piersi. Gady mają to do siebie, że im więcej ciepła, tym stają się bardziej agresywne. Tak więc lepiej mieć wschodnią Noworosję niż zachodnią Ukrainę. Ten problem niestety Rosja zostawia nam. Nie wyciągamy wniosków z geniuszu Stalina, który dzieląc z koalicją powojenną Europę, pozostawił Polskę jednorodnie etnicznym krajem. Nie podzieliliśmy losu np. Jugosławii, po transformacji ustrojowej
  i możemy się cieszyć pokojem przez 70 lat. A coraz głośniejsze tęsknoty za wschodnimi ziemiami, są oznaką braku jakiegokolwiek realizmu politycznego. Osobiście banderowców wolę mieć za granicą. Oczywiście bardzo dobrze strzeżoną….
  nadużycie link skomentuj
  SZS
  http://jeznach.neon24.pl/post/131353,faszyzacja-peryferii

 279. Siekiera_Motyka said

  „Wojna której nie widzimy”

  .https://vimeo.com/67739294

 280. Nemo said

  „Rozpoczęciu ludzkiego życia towarzyszy światło – dosłownie. Naukowcom z Northwestern University udało się utrwalić na filmie moment poczęcia. Wyraźnie widać na nim, że kiedy komórka męska i żeńska łączą się w nowe życie, następuje rozbłysk. Film stanowi uzupełnienie do opublikowanej pracy badawczej.
  W chwili połączenia się komórek męskiej i żeńskiej, w momencie poczęcia nowego życia, komórka jajowa wypuszcza duże ilości cynku, który tworzy „iskrę” widoczną przy użyciu mikroskopu.
  – To było niewiarygodne – powiedziała Teresa Woodruff, profesor położnictwa i ginekologii na wydziale medycznym wspomnianej uczelni. – Obserwowanie cynku promieniującego na zewnątrz w eksplozji z każdej ludzkiej komórki jajowej zapierało dech w piersiach – przyznała.
  http://prawy.pl/30660-poczeciu-sie-czlowieka-towarzyszy-rozblysk-swiatla-niesamowite-nagranie-naukowcow-wideo/

 281. Siggi said

  W Jevropie dostają rozwolnienia…

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/plan-trumpa-zagrozi-bezpieczenstwu-polski-nie-mamy-innego-wyboru/7t86qd?fb_action_ids=1021369817932219&fb_action_types=og.comments

 282. maasteer said

  Nagranie z tegorocznego zstąpienia Świętego Ognia!

  http://cudognia.pl/promowany/zostan-swiadkiem-cudu/

 283. anonim2 said

  Skoro są tu osoby będące Katolickimi Tradycjonalistami, to nie powinno być dla nich obce to, że całe swoje życie powinny podporządkować Tradycji. Nie tradycjom (zwyczajom), ale Tradycji, czyli całemu nauczaniu Kościoła przed Vaticanum secundum.

  Dlaczego zatem (jak wspomniał pan Maćko) niektórzy tutaj obecni robią wszystko, żeby wnerwić ludzi, tylko za to, że są inni (choć w głównych kwestiach jedni i drudzy się zgadzają)?

  Ktoś może lubić to i tamto, drugi siamto, ale jeśli obaj są po stronie Tradycji Kościoła, wiedzą o NWO i kochają swój kraj, to jeden nie powinien bez powodu drugiego zaczepiać!

  Osoby, o których napisałem domyślą się, że to o nich chodzi.
  Za nich już się modliłem. Różaniec to jak strzelanie do złego z karabinu – mawiał św. Maksymilian Kolbe. Wierzę, że się nawrócą. Skoro są związani z Tradycją, to niech się zachowują jak na Katolików przystało! Zwłaszcza w tych trudnych czasach.

  Tymczasem pozdrawiam panów JO i Maćko. Nadzieje tego bloga.

 284. NICK said

  Anonim2 to mi tu „pachnie”. Na odległość. socjocyberne-tyczną.
  Dureń.
  Znając odpowiedź się zastanawiam. „Tymczasem pozdrawiam panów JO i Maćko. Nadzieje tego bloga.”
  Pan się nie nadziejaj.
  Nadziewać zaś?
  Możesz……….. .

 285. anonim2 said

  Pisałem, że będą wiedzieć, że o nich chodzi.

  „Tradycyjny Katolik” – witający człowieka słowem „dureń”. Co mu złego zrobiłem?

 286. Listwa said

  @283 anonim2

  Uważaj żeby cie pająki za obraz nie wciągnęły.
  Od kiedy to socjocybernetyka należy do Tradycji? Chyba tam u was w soborowiu.
  Pan Maćko jest po stronie Tradycji – panie Nick słyszał pan?

 287. Maćko said

  Hadko czytać Listwe i Nicka. Hadko.

 288. Listwa said

  @ 287 Maćko

  Krótki ten argumencik. Napisz lepiej o zastosowaniu praktycznym socjocybernetyki , a nie hadko i hadko.
  macie jakieś realne osiągnięcia?

  Pytam po raz kolejny , a ty nic.

 289. Listwa said

  @ 169 NyndrO

  Rozumiem, coś szybkostrzelne, bezawaryjne, celownik laserowy. OK niech będzie.

 290. Janek said

  The former London mayor was suspended from the Labour party on Thursday after saying Hitler had supported Zionism in the 1930s.
  He made the comments while defending Labour MP Naz Shah over accusations she was anti-Semitic.
  During an interview on LBC, Mr Livingstone repeatedly refused to apologise for making the comments, saying he was sorry if his views had upset Jewish people but he had simply made a „statement of fact” that had also been made by Israeli prime minister Benjamin Netanyahu.

  TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI – JEZUS

 291. Siggi said

  I co to będzie?
  ——-

  Złoty wszedł w trend spadkowy
  30 kwietnia 2016 ……………………….Autor: krakauer
  Stało się to, o czym pisaliśmy, o czym mówiło wielu ekonomistów i finansistów. Złoty wszedł w trend spadkowy, w którym informacje o niestabilności politycznej w Polsce spinają się z antycypowaniem przez rynek możliwych szaleństw ekonomicznych obozu rządzącego jak np. przymusowa wymiana kredytów frankowych na złotówkowe itp. Na to wszystko nakłada się dyskonto papierów wartościowych, które są coraz gorzej wyceniane, ponieważ rating finansowy kraju – na sztywno zobowiązuje fundusze inwestycyjne do obniżenia zaangażowania w papiery wartościowe kraju, którego rating ulega pogorszeniu.

  Złoty w ciągu tygodnia stracił kilkanaście groszy w stosunku do najważniejszych walut odniesienia, nie jest to dużo, ani nie jest to mało. To wyraźny sygnał tego, że jesteśmy wyceniani z perspektywą negatywną. Składają się na taką wycenę, wszystkie okoliczności jakie dochodzą do inwestorów. To się nazywa wycena rynkowa, z istoty swojej natury będąca okolicznością obiektywną, nawet jak jest skażona oddziaływaniem subiektywnym, bo np. inwestorzy zmówili się i grają na spadek, to i tak dla wycenianego waloru jest ona jako okoliczność zewnętrzna oceną obiektywną.

  Można ją próbować subiektywizować wbrew rynkowi, płacąc za własną walutę odpowiednio więcej niż oferuje rynek, tylko trzeba mieć czym płacić. Jeżeli bank centralny posiada odpowiednie zapasy waluty, może wpływać operacjami na rynku, na podtrzymanie kursu walutowego. Jest to jednak bardzo trudne, ponieważ inwestorzy mogą chcieć to wykorzystać, testując poziom obrony, do którego zechce się posunąć bank centralny – czyli władze publiczne. W naszym przypadku byłoby to wręcz szkodliwe, jednakże nie zaszkodzi np. wymieniać Euro z unijnych dotacji w odpowiednich momentach, tak żeby móc zdywersyfikować wymianę a w ten sposób wpływać na stabilizację kursu.

  Istotą problemu nie są tu jednak problemy z płynnością naszej waluty, dla nas najważniejsze są obecnie generalne informacje o naszym kraju, za których generowanie odpowiadają głównie politycy. To, co się w tej chwili dzieje, to nic innego jak szkodzenie gospodarce kraju przez brak właściwego porozumienia na scenie politycznej. To bardzo smutne, ponieważ można było tego uniknąć. Rządzący nie mogą bezrefleksyjnie zwalać winy na opozycję, ponieważ to przestaje już być śmieszne, albowiem sami zaprosili tzw. Komisję Wenecką do kraju. W tym kontekście, nawet jeżeli rzeczywiście część opozycji przyczyniła się do złej prasy, to jednak nie jest nic nadzwyczajnego – przecież to samo robiło Prawo i Sprawiedliwość obwożąc się z informacjami o katastrofie smoleńskiej, którymi oskarżało wówczas rządzących przed różnymi gremiami na Zachodzie. Inwestorzy są wyczuleni na informacje z kraju, które zinterpretowali po swojemu – i nic na to nie poradzimy, można próbować sprawę odkręcić, ale już jest musztarda po obiedzie. Znowu jesteśmy biednymi, którzy są biedni, a do tego goli. Niestety to jest konsekwencja nieumiejętnego zachowania się polityków. Można powiedzieć o wyniku generalnym tego, jak postrzegana jest Polska pod rządami obecnej klasy politycznej (uwaga opozycji i rządzących razem – rozpatrujemy kategorie generalne).

  Równolegle rośnie cena ropy naftowej, prawdopodobnie w najbliższych dniach może przebić 50 USD za baryłkę, co będzie przełamaniem granicy psychologicznej taniejącej stale ropy. Bardzo nietypowo zachował się Bank Centralny Japonii, zaskakując inwestorów, Jen jest walutą niezwykle trudną. Po obu stronach Atlantyku panują nastroje raczej nerwowe, ponieważ jedną wielką niewiadomą tak naprawdę są nadal Chiny. Działania tamtejszego rządu są bacznie obserwowane przez rynki i generalne spowolnienie wzrostu jest traktowane już jako coś nieuniknionego. Tymczasem w naszych realiach może pojawić się lekka presja inflacyjna, jak tylko ceny paliw wzrosną. Póki, co w Strefie Euro dominuje deflacja i Europejski Bank Centralny może skupować całe ciężarówki obligacji korporacyjnych zalewając rynek pieniądzem, jednak pozostaje to bez wyraźnego wpływu na koniunkturę.

  W momencie w którym spotkają się: wzrost cen paliw z paniką na giełdach oraz złymi informacjami na temat Polski, możemy być pewni wielkiego odwrotu od Złotego. Co to będzie oznaczać w kursie do głównych walut? Tego nie da się prognozować na zasadzie przyłożenia naślinionego palca do wiatru. Jednakże w przypadku solidnej paniki należy być przygotowanym na mniej więcej 30% korektę w stosunkowo krótkim okresie czasu.

  Wnioski – to nie jest wina dobrej zmiany, to rynek decyduje. Dobra zmiana i jej retoryka stała się jedynie katalizatorem, który spowodował, że dla wielu wycofanie się ze Złotego to zwykła rutynowa konieczność. Oczywiście w konsekwencji wszyscy będziemy nieco ubożsi, no ale to już są konsekwencje dokonanych wyborów politycznych. Tak działa gospodarka w reakcji na złe wiadomości polityczne.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40587

 292. NICK said

  Anonim, durniu. Ty się nie martw o Wiarę. Naszą. Spierdalaj ze swym maciczkiem. Trudno. Maciczek to twój guru?
  A ten twój „katolik tradycyjny”?

  TO NIBY CO?
  Masz ‚plaskacza’. Na początek.

 293. z prowincji said

  ad.277 Listwa ;nie wiem kto ustalił tę liczbę i tę karę ,ale wiem jedno ;lepiej ją ponieść niż mieć
  potem niesprecyzowane i nieoczekiwane przez pokolenia problemy .

 294. słowianin said

  Ciekawy wywiad na http://porozmawiajmy.tv/ dr.David Duke. Polecam.

 295. AO, Sensacja Archeologiczna w Poznaniu – ODKOPALI STARĄ KOLEGIATĘ, Fakt, 30 IV 2016, s. 13.

  JAKA SENSACJA? skoro Stara Fara poznańska znana jest ikonograficznie i historycznie a została rozebrana przez Prusków w roku 1804 jako POLSKA. Była zresztą już wcześniej podpalana i podkopywana jako „sól w oku zaborców”.
  Walczyli z nią zresztą nie tylko Zaborcy, ale i polska reakcja feudalna, o czym świadczy ZDEGRADOWANIE jej do rangi Kolegiaty w roku 1471. Fara bowiem podlegała Radzie Miejskiej, która wyznaczała proboszcza farnego, zwanego FAROŻEM, który był kapelanem milicji miejskiej, a więc ważnym funkcjonariuszem miejskiego samorządu, który to urząd został zlikwidowany w 1471 r. ze szkodą dla Obronności gminy miejskiej, regionu i kraju.
  Stara Fara – ponoć jedna z największych w Europie – jest na miedziorycie Poznań Śląski z roku 1229. Był to obiekt architektury ROMAŃSKIEJ, z datowaniem którego miałem trudności, gdyż myślałem, że była to architektura Kamienna, ale skoro w tytułowym artykule pisze, że był to obiekt Ceglany to przesuwa to Datację na wczesny okres Wojny Bogów, czyli na panowanie syna Posejdona Buzyrysa, który WYMYŚLIŁ organizację i architekturę FARNĄ. Fara poznańska byłaby więc Poprzedniczką fary wrocławskiej, która stała się wzorcem architektury farnej w Europie.
  Jest pytanie, DLACZEGO w Krakowie nie ma fary? bo rolę wieży farnej pełniła tam wyższa wieża kościoła Mariackiego jako OBSERWACYJNA. Dwie Wieże – zwykle katedralne – służyły dla SYGNALIZACJI świetlnej na kierunkach Strategicznych, toteż kościół Mariacki w Krakowie był budowany na Katedrę. Katedra jednak Przy Rynku to głupi pomysł, który można tłumaczyć EKSPERYMENTOWANIEM urbanistycznym. Można powiedzieć, że pierwotny krakowski kościół Farny nie został jeszcze odkopany, albo że taką role pełniła jakaś wysoka wieżą na Wawelu?

Sorry, the comment form is closed at this time.