Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Prof. Bogusław Wolniewicz: Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią

Posted by Marucha w dniu 2016-04-30 (Sobota)

– Politykę suwerenną należy odróżnić od wariackiej. Przeciwko Polsce mobilizują się potężne siły: jak uderzą, to pierze pójdzie. A biskupi, jakby tego nie widzieli, zmierzają do wywołania w Polsce ostrego konfliktu religijno-obyczajowego – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” prof. Bogusław Wolniewicz, komentując ostatnie zamieszanie wokół ustawy aborcyjnej.

Ocenia również, że „Polacy tylko potrafią się ze sobą żreć”. Przykładem tego – zdaniem profesora – jest wyjazd dwóch osobnych delegacji do Smoleńska w 2010 roku.

– Swoich waśni nie mogli zawiesić ani Tusk, ani Kaczyński i obaj są temu winni. Nawet gdy mieli stanąć nad tą straszną mogiłą katyńską, woleli rozgrywać na oczach Rosjan swoje kłótnie – mówi.

Maciej Pieczyński: Jak ocenia pan „dobrą zmianę”?

Prof. Bogusław Wolniewicz: Hasło „dobra zmiana” uważam za niefortunne, bo samochwalcze. Przypomina hasło Baracka Obamy: „Hope and change”. Zmiana powinna być sama widoczna, nie samochwalczo zapowiadana. Patrzę na rządy PiS z niepokojem. W czasie wyborów wydawało się, że po zwycięstwie orientacji prawoskrętnej przeważy linia koncyliacyjna, że dojdzie do zapowiadanej przez Andrzeja Dudę odbudowy wspólnoty narodowej. Tymczasem zwyciężyła linia konfrontacyjna, a Jarosław Kaczyński prowadzi politykę wręcz awanturniczą. Przykładem jest jego agresywne przemówienie z 10 kwietnia.

Jednak na tych samych uroczystościach koncyliacyjnie przemawiał prezydent Duda…

– Prezydent Duda w tym przemówieniu jakby odzyskał swoje poprzednie koncyliacyjne ego. Natomiast Kaczyński, który przemawiał po Dudzie, odciął się od tych pojednawczych słów. Wysunął za to trzy hasła: „Tuska pod sąd”, „Lechowi Kaczyńskiemu pomnik”, „Macierewiczowi chwała”. To było wyzwanie rzucone całemu umiarkowanemu skrzydłu lewoskrętnej strony naszej sceny politycznej, a także umiarkowanemu skrzydłu zwolenników PiS, do którego sam należę.

A czy określanie mianem „targowicy” polityków PO, którzy poparli – a być może współtworzyli – rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski, jest również wyzwaniem rzuconym umiarkowanym „lewoskrętnym”?

– Nie. Obecnie nowa targowica jest u nas w pełnym rozkwicie. Piętnowanie Platformy, wyciągającej konflikty polskie na forum międzynarodowe, jest słuszne. Jednakże, głosując na PiS, liczyłem, że partia ta będzie dążyć do porozumienia umiarkowanych sił obu stron; i do zneutralizowania ekstremistów tu i tam. Tymczasem okazuje się, że w PiS ekstremiści – tacy jak Kaczyński, Macierewicz i Ziobro – biorą górę. Patrzę na to z niepokojem i trwogą.

Czy jest coś, za co pochwali pan rządy PiS?

– Jedna prawdziwie dobra zmiana już się dokonała: zlikwidowane zostały rządy kompradorskie, to znaczy sprawowane w interesie obcych. Obecna władza, jakkolwiek nieudolna propagandowo, jest władzą naprawdę polską [hmmm… – admin]. PiS nie jest sterowany z zewnątrz. Kieruje się nie zawsze właściwymi ideami, ale nie jest obcą agenturą [ośmielam się wątpić – admin].

Przerwał pan wywiad, kiedy Ewa Stankiewicz zaczęła mówić o „zamachu smoleńskim”. Uważa pan, że w sprawie tej tragedii nie ma już nic do wyjaśnienia?

– Jeżeli chodzi o samą katastrofę, to wszystko istotne już wiemy. Tworzenie wrażenia, że dalej są jakieś niejasności, to robota antypolska.

Bo to drażni Rosję?

– To też. Jednak przede wszystkim dlatego, że to rozbija jedność narodu.

Niby w jaki sposób? Kogo obraża badanie sprawy Smoleńska?

– W tej sprawie Polacy się dzielą nie wzdłuż linii PiS-PO, lecz wzdłuż linii rozsądni-fanatycy.

Gdyby minister Macierewicz potrafił naukowo uzasadnić teorię o zamachu…

– Gdyby babcia miała koła, toby był autobus. Gdyby Macierewicz potrafił uzasadnić swoją tezę, tobyśmy ją uznali. Jednak Macierewicz tego nie potrafi.

Dowodami dysponują Rosjanie.

– Macierewicz i 21 totumfackich, których sobie wynajął, chcą stwarzać pozory. Ta „komisja” od początku jest niewiarygodna. W katastrofie smoleńskiej do wyjaśnienia jest tylko bałagan organizacyjny po stronie polskiej, który do katastrofy doprowadził. Skandalem politycznym było, że pojechały tam dwie osobne delegacje. To był publiczny dowód, że Polacy tylko potrafią się ze sobą żreć. Swoich waśni nie mogli zawiesić ani Tusk, ani Kaczyński i obaj są temu winni. Nawet gdy mieli stanąć nad tą straszną mogiłą katyńską, woleli rozgrywać – na oczach Rosjan – swoje kłótnie. A poza tym Rosjanie proponowali, że przyślą swojego nawigatora, a myśmy się na to nie zgodzili. Dlaczego? Taka sprawa wymaga wyjaśnienia. Tymczasem idzie się w drugą stronę, bo na punkcie Smoleńska Jarosław Kaczyński ma bzika.

Stracił tam brata.

– I co z tego? Czy on jeden?

A dlaczego Rosjanie mataczyli? To nie jest warte wyjaśnienia?

– Rosjanie mataczyli, bo kłótnie w Polsce są im, widać, na rękę. Macierewicz robi ich robotę. Na co komu ten wrak? Dawno by go oddali, ale skoro widzą, że Polacy robią z tego wielką sprawę, to tę wojnę polsko-polską podgrzewają.

Andrzej Duda, którego pan chwali za koncyliacyjny ton, często krytykuje Rosję za łamanie prawa międzynarodowego.

– I to jest jego zasadniczy błąd. Podobnie jak popieranie Ukrainy. Polityka wschodnia PiS – nie tylko Kaczyńskiego, lecz także Dudy – jest z gruntu błędna.

Jednak może warto popierać Ukrainę jako kordon sanitarny oddzielający nas od Rosji?

– A w czym Rosja nam teraz zagraża? To my ją stale prowokujemy, np. tą gadaniną o „wzmacnianiu flanki wschodniej NATO”.

Nie powinniśmy jej wzmacniać na wszelki wypadek?

Wojska NATO pierwsze zwieją, gdyby coś się wydarzyło. Amerykanie podwiną wtedy ogon pod siebie, tak jak go podwinęli w Wietnamie czy w Iraku. USA to papierowy tygrys, przewodniczący Mao rozpoznał to już pół wieku temu.

Tego nie wiemy, natomiast tak czy inaczej stałe bazy NATO mogłyby wpływać odstraszająco na politykę Putina.

– Ale po co? Ciągle pytam i nie słyszę odpowiedzi, jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej przeciw nam podejmowane. To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne.

Nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa. Chyba że chodzi panu o sprostowaną już dawno wypowiedź jednego z przywódców Prawego Sektora, który miał żywić nadzieje na „powrót” Przemyśla do Ukrainy…

– Ukraińcy mają pretensje do 16 polskich powiatów. Pchamy się na Ukrainę. A jakie mamy interesy na Krymie czy w Donbasie? Prezydent Duda spotkał się ostatnio w Waszyngtonie z prezydentami Ukrainy i Gruzji – nie wiem po co. Czy planują „otoczyć Rosję”? Bierzmy przykład z prezydenta Czech. On wie, z kim się trzeba spotykać. To do niego przyjeżdża pan Xi Jinping, przywódca najpotężniejszego dzisiaj państwa świata.

Andrzej Duda też był z wizytą w Chinach.

– Jest różnica, czy góra przychodzi do Mahometa, czy Mahomet do góry. Podobnie jak Zeman mądrą politykę zagraniczną prowadzi Orbán.

Kompromis aborcyjny, którego pan zawsze był wielkim zwolennikiem, może być niebawem zagrożony…

– Ci, którzy nawołują do pełnego zakazu aborcji, nie pamiętają, że ów kompromis został zawarty właśnie w obronie życia. Znosił bowiem ustawę z 1956 r., która spędzanie płodu dopuszczała bez ograniczeń. Od 1993 r. nie ma już wątpliwości, że aborcja jest zabiciem istoty ludzkiej, i że jest dopuszczalna tylko w trzech śmiertelnie poważnych oraz wyraźnie wskazanych przypadkach. Kto dąży do obalenia tego historycznego kompromisu – wszystko jedno, czy z prawa, czy z lewa – ten prze w Polsce do wojny domowej.

Najczęściej usuwa się dzieci upośledzone. Nie warto bronić ich prawa do życia?

– Trzeba brać pod uwagę skutki takiej „obrony” – nie tylko dla matki, lecz także dla samego dziecka, które będzie kaleką, oraz dla całej ich rodziny.

Dzieci niepełnosprawne bywają szczęśliwe.

– A nieszczęśliwe nie?

Tak jak i zdrowi ludzie.

– O tym niech decyduje matka! To jej dziecko, ona czuje się odpowiedzialna za jego los. Jeżeli uzna, że ta kaleka będzie szczęśliwa, to proszę bardzo, niech je rodzi. Powinna jednak mieć prawo także do innej decyzji. Ci od ruchu pro-life to ekstremiści, prawicowy odpowiednik KOD. Zupełnym też błędem był list prezydium Konferencji Episkopatu Polski, wzywający do obalenia kompromisu z 1993 r. Odnoszę wrażenie, że od biskupów odstąpił Duch Święty. Sytuacja w Polsce jest nadzwyczaj labilna, utrzymanie się tego rządu wisi na włosku, a biskupi zamiast ją po chrześcijańsku stabilizować, jeszcze ją rozkołysują.

Siłą nam obalą rząd?

– Naturalnie. Na przykład do 2020 r. mamy dostać prawie 500 mld z funduszy unijnych. Starczy, że nam to zablokują, i po rządach PiS.

A nie powinniśmy prowadzić suwerennej polityki?

– Politykę suwerenną należy odróżnić od wariackiej. Przeciwko Polsce mobilizują się potężne siły: jak uderzą, to pierze pójdzie. A biskupi, jakby tego nie widzieli, zmierzają do wywołania w Polsce ostrego konfliktu religijno-obyczajowego. I to wtedy, gdy w Europie siły cywilizacyjne prą do całkowitej liberalizacji w spędzaniu płodu. Kompromis aborcyjny był tamą przeciw temu lewactwu. A biskupi sami chcą tę tamę rozwalić.

W książce „Rozmowy z profesorem” stwierdza pan, że mąż stanu to polityk, który idzie pod prąd, potrafi podejmować trudne decyzje dla dobra narodu. Jakich trudnych decyzji od naszych rządzących wymaga pańskim zdaniem obecna sytuacja w Polsce?

– Po pierwsze, serio potraktować hasło, że budujemy front jedności narodu. Żeby zaś udowodnić swoją wolę ku temu, należałoby na początek usunąć z rządu Macierewicza i Ziobrę. Po drugie, dojść do porozumienia z sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Po trzecie, dać sobie spokój z pomysłami w rodzaju pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. A także z opowieściami, że jakoby „poległ” w Smoleńsku, bo to by znaczyło, że zginął tam w boju. W jakim boju?

Po czwarte, machnąć ręką na nic niewart sojusz z USA i dogadywać się ze Wschodem. Awantura o Smoleńsk wynika koniec końców z polskiej rusofobii. Prezydent Putin wysunął dwukrotnie ideę „budowy wspólnego domu od Lizbony do Władywostoku”. Czemu tej idei nie poprzemy? Za błąd mam też usuwanie radzieckich pomników wojennych. Rosjanie są na tym punkcie bardzo czuli. Po co więc sprawę jątrzyć?

Ale zaraz – to też polityka „pod prąd”. Jesteśmy suwerenni, możemy zagospodarować naszą przestrzeń symboliczną tak, jak my tego chcemy.

– Nie. Suwerenność jest zawsze kwestią stosunku sił, a także wyczucia politycznego, co można, a czego lepiej nie robić.

Te pomniki przypominają o sowieckiej okupacji.

– To nie była „okupacja”, tylko wpadnięcie – za zgodą Amerykanów – do radzieckiej strefy wpływów. Te pomniki postawili sobie sami Rosjanie na znak swojego wielkiego zwycięstwa. Winniśmy się z tym liczyć.

A poniemieckie pomniki na ziemiach zachodnich możemy burzyć?

– To demagogia. Niemcy Polskę zburzyli, Rosjanie Polskę sobie – za zgodą Ameryki – podporządkowali. Kwestionowanie tej różnicy to znowu polityczny błąd – i to kosztowny.

Skoro te pomniki są tak ważne dla Rosjan, to może niech je sobie zabiorą?

– Dziękujmy Bogu, że sami się stąd zabrali. A pozostałe po nich pomniki traktujmy z szacunkiem należnym zwycięzcy. Nie wyjdziemy na tym źle.

http://wiadomosci.wp.pl

Komentarze 154 do “Prof. Bogusław Wolniewicz: Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią”

 1. Zerohero said

  Kluczem do zrozumienia aktywności „ekstremistów” działających po obu stronach jest zrozumienie, że oni mają tego samego mocodawcę i prowadzą teatr pozorowanego konfliktu. Gdyby nie ten „ekstremizm” to ludzie zaczęliby zadawać pytania czym w zasadzie różnią się obie partie, czemu tak często ktoś przechodzi z PIS do PO albo z PO do PIS, czemu obie partie mają wspólny rodowód….

 2. Zerohero said

  ….w świetle powyższego wywód Wolniewicza staje się bezwartościowy. W ogóle to mnie zastanawia co musiałby zrobić PIS aby niektórzy uznali go za partię wysługującą się obcym. Mam przecież:

  – festiwal żydofilstwa PIS
  – ślepe poparcie dla UE
  – poparcie dla TTIP
  – poparcie dla sprowadzenia wojsk okupacyjnych USA
  – ustawę zakazującą Polakom kupna ziemi rolnej i oddającą ten przywilej min. gminom żydowskim (jako związkom wyznaniowym)
  – hołubienie banderowców

  albo takie coś
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dobra-zmiana-w-tvp-stacja-wyswietli-niemiecka-propagandowke-

 3. Zerohero said

  Zwracam uwagę na sposób zadawania pytań przez funkcjonariusza prowadzącego wywiad. Funkcjonariusz

  CYTUJĘ:

  Tego nie wiemy, natomiast tak czy inaczej stałe bazy NATO mogłyby wpływać odstraszająco na politykę Putina.

  – Ale po co? Ciągle pytam i nie słyszę odpowiedzi, jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej przeciw nam podejmowane. To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne.

  Nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa. Chyba że chodzi panu o sprostowaną już dawno wypowiedź jednego z przywódców Prawego Sektora, który miał żywić nadzieje na „powrót” Przemyśla do Ukrainy…

  KONIEC CYTATU

  Funkcjonariusz lansuje tezę, że Putina należy z Polski odstraszać, ale nie potrafi jej uzasadnić. Na uwagę, że być może warto krytycznie spojrzeć na Ukrainę….zamienia się w gorącego adwokata Ukrainy.

  „Nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa”

  no, a ze strony Rosji też „nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa” a mimo to Rosję wg. funkcjonariusza mamy odstraszać. Zwracam też uwagę, że funkcjonariusz w tym „pytaniu” zamieszcza polemikę/sprostowanie świadczącą o przeszkoleniu. Chodzi o słowa:

  „Nikt oficjalnie takich roszczeń nie wysuwa. Chyba że chodzi panu o sprostowaną już dawno wypowiedź jednego z przywódców Prawego Sektora”

  Nie, panie funkcjonariuszu. Nie tylko o te słowa chodzi. Rzuciłeś po prostu gotowcem aby zagadać temat.

 4. wiesdomar said

  Ad 1. To jest ten sam medal oglądany z dwóch stron. Obydwa ugrupownia są zaprzeczeniem idei R.Dmowskiego. Kontynuatorzy Piłsudskiego awanturnictwa i podziałów. Zaprzeczenie polskiej racji stanu.

 5. Kar said

  ..Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią..

  – ale zawsze znajduja wspolny mianownik kiedy bija dzwony na alarm, zeby isc zaglosowac na dobrego żydka

 6. AlexSailor said

  „Obecna władza, jakkolwiek nieudolna propagandowo, jest władzą naprawdę polską [hmmm… – admin]. ”

  I na tym zakończę czytanie.
  Szkoda czasu.
  Z całym szacunkiem dla pana Wolniewicza, to chyba nie zdaje sobie sprawy z otaczającego świata.

  Przypomnę.
  Kradzież polskiej ziemi Polakom.
  Dalej nie podniesiona ludobójczo niska kwota wolna od podatku.
  Próby przedłużenia podwższonej o 4,5% stawki podatku VAT.
  Nie zlikwidowana ustawa 1066, instalacja obcych wojsk w Polsce.
  Popieranie i utrzymywanie w zasadzie bander-gnoi zamiast prób odzyskania Lwowa.
  Nie chcę zanudzać, ale lista jest długa.
  Starach pomyśleć, co wysmażą w nowej ustawie podatkowej, nad którą knują obecnie.
  Pewnie znowu wyjedzie następna 3 miliony najaktywniejszych Polaków.

  Stanie się, a w zasadzie stało, to o czym ostrzegał G.Braun.
  Polacy nie będą chcieli tego państwa, nie będzie im na nim zależeć, bo wszędzie do okoła będzie lepiej.
  Mało komu będzie zależało na utrzymywaniu armii urzędników i budżetowców, dotacji i innego s**syństwa, jakim się nas gnębi.

 7. anonim said

  Pan Wolniewicz też musi z czegoś żyć…słuchając 80% tego co mówi wystarczy by nie musiał mówić wprost pozostałych 20%

  Ma powiedzieć że Brunon K i Breiwik mają rację? Panowie będą słać paczki do Tworek?

 8. Panie Profesorze, gdzie dwóch się kłóci to jeden jest żydem, co się nazywa Kapitałem Kryminalnym. Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera, który okazał się POTRÓJNYM Żydem. Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  – Pozdrawiam

 9. Aguirre said

  Pan prof. jak już tutaj wspomniano błędnie ocenia PIS a drugi błąd to postawa kompromisowa wobec aborcji. Choć faktycznie ruszenie tego może spowodować nieprzewidywalne konsekwencje.

  Prawda jest taka, że chcąc poprawić ustawę o aborcji (i tak jedną z najlepszych w Europie), można ją rozpieprzyć. I nie wiem, czy nie o to właśnie chodzi.
  Admin

 10. Siekiera_Motyka said

  A na Ukrainie spokojnie idą ulicami Faszyści

  .https://www.youtube.com/watch?v=foqRBVlo__k

 11. Marek said

  „Jednakże, głosując na PiS, liczyłem,…”
  ===
  Nawet skądinąd niegłupi – pozostają naiwnymi do schyłku.
  Marzę o wchłonięciu Polski do Imperium Słowiańskiego pod przywództwem Rosji. Jesteśmy ignorantami i leniami. W większości. I to daje wymierne owoce zaniechań, błędów. W koncu zasłużymy na swój los i nie będzie zmiłuj się.

 12. ERROR 404 NSZ said

  Z całym szacunkiem dla prof. Wolniewicza ( którego prywatnie lubię i cenię..), za wielkie nadzieje pokłada w partii która ma zadanie do wykonania …
  Reżyser który co jakiś czas ten folwark rewitalizuje, oczekuje nie bez podstaw , realizacji wytycznych co do dnia i miejsca…
  Pózniej ktoś tylko spuentuje ” melduję wykonanie zadania…”….

 13. Zerohero said

  TVP info w środku. Pan Dawid Wildstein i Samuel Pereira w awangardzie wojny polsko-polskiej. Koń by się uśmiał

 14. Zerohero said

  @11, Marek

  „Marzę o wchłonięciu Polski do Imperium Słowiańskiego pod przywództwem Rosji.”

  Z każdym liderem geopolitycznym jest taki problem, że lider okrada swoich podwładnych. Ja bym to widział jednak jako sojusz wojskowy i wspólny rynek, ale bez oddawania się pod „opiekę”.

  Stosunek sił między Polska a Rosją (ludność, kapitał….) jest korzysniejszy niż stosunek sił między Polską a USA/UE. Z Rosją można się targować, natomiast USrael czuje się zbyt potężny a to powoduje arogancję i pogardę dla „sojuszników”. Z tego powodu lepiej wejść w sojusz z Rosją. Oczywiście gdyby był wybór.

 15. Marek said

  Ja bym to widział jednak jako sojusz wojskowy i wspólny rynek, ale bez oddawania się pod „opiekę”.
  ===
  Jak zwał, tak zwał. Obecnie jesteśmy w Imperium Usraela, ekonomicznie i militarnie. W Imperium Słowiańskim moglibyśmy być wraz z innymi narodami słowiańskimi w takim samym zakresie zależności, i byłoby nam dużo lepiej. Byłaby nadzieja dla naszych dzieci i wnuków.

 16. Andrzej61 said

  Ja jednak proponuje posłuchać prof. Jerzego Roberta Nowaka
  https://www.youtube.com/results?search_query=%28prof.+Jerzy+Robert+Nowak

 17. Trak said

  A, swoja drogą, fatalnie się składa, że kobiety jaj nie znoszą i nie wysiadują – tylko rodzą.
  Ileż by to kwestii moralnych i prawnych uprościło i ułatwiło.
  Za zaziębienie lub potłuczenie jajek – by się kłócili – jaka ma być kara i co wiara, i sumienie nakazuje?
  Oj, by się działo.

 18. matirani said

  1. Trzeba patrzeć na polityki krajów makroskopicznie. Ograniczanie się do dyskutowano na temat partii czy liderów jest anachronizmem jeśli nie brakiem wiedzy. Żadna partia nie jest niezależna ani nie prowadzi swojej własnej polityki. Żadna nie ma programu rzeczywiście pro polskiego, pro narodowego.
  2. Pomace się źrą między sobą. . Szczególnie jak są wśród nich agenci i sajany. ..

 19. matirani said

  1. Pogodzenie się z kim??? Z agenturą niemiecką działającą w interesie wielkiego kapitału? ?? Nie można pogodzić się z czatujacym na nas mordercą ekonomicznym i politycznym bez zmiany podejścia do racji stanu z jego strony.
  2. Ekstremiści w PiS też są agentami tylko innej strony. Sterują nimi USA jako proxy interesów Banksterów i Korporatokracji związanych z Israel.
  3. Rewolty na Ukrainie wywołały USA. Słynne 5 miliardów zainwestowanych w Demokraturę w tym kraju. Jeśli polski rząd coś czyni dla UPA ukraińskiego to nie dla dobra Polski. .

 20. cadyk z radomska said

  Co za wesz z tego „dziennikarza”

 21. Adam Banaś said

  Ten cały pseudo profesor to taki drugi Bartoszewski z tym, że ten pracuje dla PISU. Kompletny oszołom albo kanalia. NIE MA ŻADNYCH WYBORÓW–JEST TYLKO UWIARYGADNIANIE OKUPANTA !!! WSZYSCY MUSIMY ZDJĄĆ PRZYŁBICE i OKREŚLIĆ SIĘ– KIM JESTEŚMY !!!
  Proszę państwa ja sam się nabierałem na ten teatrzyk i nawet uważałem PIS za mniejsze zło które należy popierać do momentu kiedy przeczytałem, że w styczniu dwa lata temu cały PIS razem z resztą bandy na Wiejskiej głosował za ustawą która umożliwiła, że z naszego ZUSu będą zabierać naszym matkom i babciom pieniądze i oddawać mieszkańcom Izraela. Ta ustawa to uznanie de facto kłamstwa o polskich obozach koncentracyjnych.
  http://interia360.pl/polska/artykul/polskie-emerytury-dla-zydow,68490
  Za jakiś czas zobaczyłem Jarka na Ukrainie popierającego banderowców. Dzisiaj dzięki Majdanowi takiej naszej Solidarności,UKRAINA jest za afrykańskimi Rwandą, Czadem i Gabonem … w spadku PKB ( -17 %)i bilansie handlowym ( – 761 MLN $) ALE wyprzedza ..Rwandę w poziomie zarobków42,9 $ do 20 $ Ale z Rosji „agresor” na którego terytorium schroniłosię prawie 900 tyś. obyw. Ukrainy. „Agresor” z którym Ukrainahandluje a fabryki słodyczy prezydenta U. wprost kwitną w Rosji Haa
  Kukiz, Kaczyński i cała reszta tej bandy z wiejskiej była na Majdanie. Przecież Kukiz to prymitywny dziadek udający chłopczyka nadaje się tylko do kiepskich wyglupow. Kto wybral tego idiote? Przeciez to zwykly krzykacz z targowiska, nie majacy pojęcia o polityce. Kukiz jeszcze niedawno popierał banderowców. Śpiewał piosenki dla banderowców widząc w koło portrety ludobójcy polskich dzieci niejakiego homoseksualisty bandery do tej pory są w TV Republika jego piosenki. My normalni Polacy boimy się o nasze dzieci bo pamiętamy co robili banderowcy.
  A dlaczego nikt nic nie powie o pożyczce Dudy dla Banderowców 1 miliard Euro na wieczne oddanie? Petru i Jarek też milczą. A tymczasem polskie goje za samą obsługę długu muszą płacić codziennie 300 milinów złotych a będzie więcej.
  Tylko zwyrodniały kanalia pozbawiony człowieczeństwa potrafi bratać się z bękartami morderców tych ludzi, którzy tych morderców uznali za swoich narodowych bohaterów.
  Trzeba być ścierwem na miarę faszystowskich okupacyjnych władz III RP, które są zdolne do mordowania tak samo jak bękarty junty kijowskiej, którą odwiedzają renegaci z Polski. Nie ma słów by określić postępowanie okupacyjnej władzy III RP nie znam takich słów!
  Patroszenko reprezentuje ukraińskich ludobójców 200 tysięcy Polaków z Wołynia i nie tylko z Wołynia. Trupy rezunów są potwornie okaleczone, nie ma zastrzelonych trupów. W dołach śmierci są trupy malutkich dzieci z gwoździami wbitymi w główki, z odrąbanymi nóżkami i rączkami z odciętymi siekierą głowami, są tułowia przecięte piłą do drzewa, są płody ludzkie, te trupy wołają o pomstę do nieba, zadeptywanie pamięci o nich, o ich strasznym losie jest wspólnictwem w tej zbrodni!
  To Anders zaręczył USA, że ukraińscy faszyści to Polacy siłą wcieleni do niemieckiej armii! Stalin domagał się przekazania tych ludobójców ZSRR, ale opinia Andersa o Polakach zdecydowała, bo taka była potrzeba. USA pozwolili faszystowskim ludobójcom z banderowskiej Ukrainy odpłynąć do Kanady, tam się osiedlili i tam mnożą się jak szczury!
  Zięć Ewy Kopacz Andriy Petranyuk, to potomek tych ukraińskich ludobójców, urodzony w Kanadzie.

 22. Birton said

  Prof. Wolniewicz,- mądry Polak, patriota, oddany Ojczyźnie, wątpić nie sposób
  A to trzeba powtarzać ciągle i być czujnym:
  W mojej opinii ( Art. 53 Konstytucji RP, Art. 11 Karty Praw Podstawowych UE, Art. 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka), od 1944 roku w Polsce żydowskie polskojęzyczne destrukcyjne i antypolskie władze działają stale jawnie lub z ukrycia na rzecz przejęcia Państwa
  Polskiego za czapkę czereśni w celu utworzenia Judeopolonii, na początek niejawnej, posługując się zależnie od okoliczności PPR, PZPR, Solidarnością, PO, PIS, SLD, KOD, lewakami, zielonymi, płatnymi gojami, JP2, zażydzonym Episkopatem, masonami , zmanipulowanym albo pożytecznymi idiotami, siłami spoza państwa, Niemcami, Ukraińcami, działając metodą dezinformacji totalnej, wiedzy niejawnej, oszustw na małą i wielka skalę , operacji fałszywej flagi, ludobójstwa Polaków, zabójstw, przekupstwa, szantażu, dowolną prowadzącą do celu metodą, także sojuszy chwilowych i trwałych, pełnej penetracji wszystkich środowisk, w tym patriotycznych, sposobami nie powodującymi zdemaskowania, jak przystało na synów szatana („Wy macie diabła za ojca” J 8,44)

 23. NICK said

  Wolniewicz.
  Żyd. Pro-polski.
  Pozdrawiam Pana Zerohero.
  Rzekłbym. Kolejny, który latami się uprawdzał.

  Niestety.

 24. Zbyszko said

  Profesor mówi: „bądźmy wdzięczni że Ruscy się stąd wybrali…” (czy jakoś tak)…
  Hmmm… tylko, że dopóki Ruscy w Polsce stacjonowali, to polski majątek był w polskich rękach i pracował na szkoły, przedszkola, nasze emerytury, tanią komunikację, służbę zdrowia, itd, itp… Pewnie gdyby, nie sabotażyści, to mielibyśmy autostrady jak Polska długa i szeroka, drogi chodniki w najmniejszych miasteczkach itd… I kurwa! nie stałyby przy nich te pieprzone tablice, że to wszystko dała nam za darmo ta pieprzona unia!!!

 25. Waclaw-L said

  „O tym niech decyduje matka! To jej dziecko.”
  Dziecko jest nową osobą, mającą taką samą godność jak matka, i takie samo prawo do życia, jak matka. Katolik ma zawsze wybierać Dobro, nie, mniejsze Zło. Dla katolika, prawo, jeśli nie jest zgodne z etyką chrześcijańską, nie jest obowiązujące. Trzeba się zdecydować, Bóg, czy Świat.

 26. Zbyszko said

  W górach przy schroniskach, stoją już tablice, że to wszystko dała nam unia w ramach jakiegoś programu wyrównywani szans, czy jakoś tak.
  I Polacy… fotografują się przy tych tablicach (widziałem już dwa takie przypadki)…
  Szanowni Polacy… Te schroniska były już tam na długo, długo zanim ta unia powstała. Tak utrzymanej państwowej PTTK-owskiej bazy oznakowanych szlaków i schronisk górskich (i nie tylko) chyba nie ma tej całej unii razem wziętej. Oni się powinni od nas uczyć. W anglii np szlaki turystyczne opisane są jedynie w przewodnikach w sposób taki: ” za wielkim kamieniem skręć w prawo i idź pół kilometra, potem za piątym drzewem skręć ostro w lewo…”
  I oni nas będą uczyć kultury!!!

 27. NICK said

  Pro. Polski?

 28. bolo said

  taki mądry… a taki głupi 🙂

 29. Jasiek said

  Gdyby naszą ziemię zabrali obcy, ruszylibyśmy z bagnetami na czołgi. Ale stało się inaczej. Naszą ziemię kradnie porożydowski PiS, a w ustawie zabrania Polakom kupna tej ziemi, dając przy tym to prawo gminom wyznaniowym (żydowskim). To niby nasi, nie obcy. Czy może być większa zdrada? Następnym etapem będzie już eksterminacja Polaków przez banderowców. Czy dla Polaków dalej będzie to „dobra zmiana”? Czy to już tylko patologia narodu polskiego? Wydaje się, że po prostu narodu polskiego już nie ma, więc nie będzie polskiej ziemi. Jesteśmy tym padniętym wielbłądem, który przyciągnął wiele noży. Nic więcej. Nic.

 30. kail1410 said

  Prof Wolniewicz to
  Rzymski katolik – niewierzący. 😀

 31. Krzysztof Cz. said

  Wolniewicz przeważnie dobrze prawi,ale już zdążyłem zauważyć,że albo świadomie udaje niedoinformowanego,albo po prostu źle interpretuje pewne zagadnienia polityczne.A tak na marginesie:jutro na pochód czy do kościoła?:D

 32. kail1410 said

  ad 1 Panie Zerohero.
  Różnic pomiędzy Po i Pis jest co najmniej kilka, a najważniejszą jest stosunek do niemców (bo jeśli chodzi o Rosję to i owszem różnicy niema) i to jest cecha która w mojej skromnej ocenie klasyfikuje „ich” jako mniejsze zło.

  I jeszcze ćwiczonko na rozruch mózgownicy:
  Wskaż kraj, który nie jest pro-żydowski.

  Małe ułatwienie.

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR1Em90zcbIB7HtM4ZYP4bBJPjy8EI2d0loPD58fMxq9ZYb4sd_

 33. tse tung said

  Ludzie i dziennikarze, a szczególnie dziennikarze i inne piszące do społeczeństwa osoby. Przestańcie leczyć syfa pudrem. Dotknijcie problem!

  W Polsce jest praktycznie całkowity zakaz aborcji, a dzieci się rodzi jak na lekarstwo. W Anglii gdzie pojechali nasi rodacy, Polki rodzą najwięcej dzieci. Prześcigneły nawet Hinduski. W Angli nie ma zakazu aborcji. Jest tylko rozmowa, bo aborcja jest na rządanie. Proszę wyjaśnijcie mi dlaczego tak się dzieje? Powiedzmy sobie głośno, że naród który nie ma co do gara włożyć, bo nie ma za co nie będzie się mnożył, nawet jak będzie całkowity zakaz aborcji. Przez 25 lat nasz kraj został rozkradziony. Zaborcy i psy zaborców zabijają naród. Społeczeństwu potrzebna jest praca i kasa na poziomie zachodnim. Reszta to pierdzielenie o rządzie, prezydencie, trybunale, aborcji itd.

 34. kail1410 said

  ad 6 Panie AlexSailor.
  „Z całym szacunkiem dla pana Wolniewicza, to chyba nie zdaje sobie sprawy z otaczającego świata.”

  „Odrobinę” niegrzecznie jest zarzucać „głupotę” panu profesorowi:
  – polski filozof, logik, twórca ontologii sytuacji, tłumacz i komentator Ludwiga Wittgensteina, publicysta, profesor nauk humanistycznych.

  Lepiej już wytknąć kłamstwo bądź wspomnieć o złej woli, co byłoby bardziej prawdopodobne.

 35. Marucha said

  Re 33:
  Sprawa nie jest aż tak prosta, że wyłącznie poziom życia decyduje o przyroście naturalnym.
  Inne kraje europejskie mają równie niską dzietność mimo lepszych warunków życiowych.
  Z kolei Rosja, która dopiero od jakichś 10 lat odrabia straty, ma już dodatni przyrost naturalny.

  A gwoli przypomnienia, zrujnowana i bardzo biedna Polska po II Wojnie miała wspaniały przyrost naturalny i bardzo szybko odrobiła straty w ludności.

  Przyrost naturalny wiąże się, moim zdaniem, przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa i pewności jutra, a w pewnej mierze zapewne i z tym, jak bardzo identyfikujemy się z państwem.

 36. kail1410 said

  ad 7 Z panem Anonimem się poniekąd zgadzam, choć przytoczę ten oto artykuł, ot tak dla kolorytu:
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1854

 37. kail1410 said

  ad 8 Panie Wandaluzja.
  Adolf nie był, zdaje się, „głównym rozgrywający”, więc mógłby być i Eskimosem i nic by się nie zmieniło w historii świata.

 38. Krzysztof M said

  Bałwan nie rozumie, że to nie Polacy, a polskojęzyczni żrą się między sobą? 🙂

  Polacy, niestety, też…
  Admin

 39. Krzysztof M said

  Ad. 35

  Co do dzietności, to mam wrażenie, że istotna jest żywność.

 40. kail1410 said

  ad. 9 Panie Aguirre.
  Otóż właśnie. Poza tym nie mamy pewności czy „nowa ustawa” przejdzie. Jestem sceptykiem i myślę, że nie przejdzie, a jedynym owocem będzie zamieszanie, poczucie „krzywdy” i stracony czas.

 41. Drapichrust said

  @35 >A gwoli przypomnienia, zrujnowana i bardzo biedna Polska po II Wojnie miała wspaniały przyrost naturalny i bardzo szybko odrobiła straty w ludności.

  Były inne warunki życia, dzisiaj żeby zdobyć środki na utrzymanie (żywność+dach nad głową) trzeba zdobyć pracę, czyli miejsce do zarobkowania na rynku nieporównywalnie bardziej scentralizowanym/kontrolowanym i sterowanym. Stawiającym zupełnie inne wymagania niż te które stawiano o pokolenie wcześniej. Gdzie są takie zawody jak szewc, stolarz, krawiec itd itp?

  > Przyrost naturalny wiąże się, moim zdaniem, przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa i pewności jutra, a w pewnej mierze zapewne i z tym, jak bardzo identyfikujemy się z państwem.

  Stabilizacja+ilość mieszkań+praca

  Przecież Polacy nie mają swojego państwo to o czym w ogóle mamy mówić? PRL swoją bezwładnością dawał poczucie stabilizacja o bezpieczeństwo, że wiedza zdobyta przez rodzica była przydatna dziecku. Dzisiaj już tak nie jest, wszystkie zmiany którym Polacy zostali poddani (w tym zmiany niszczące) uderzały bezpośrednio w nich. Wyzyskiwani, okradani przez obcych a z czasem coraz bardziej również przez swoich.

  Jak w takich warunkach liczyć na przyrost czyli ponad 2,1 dziecka na matkę?

  Rodziny porozbijane, tułaczka, bandycie niepolskie pseudo-państwo (gang gangów) gnębiące najsłabszych i niepewności jutra. To że w ogóle ktoś się rodzi to cud.

 42. kail1410 said

  ad 11 Panie Marku.
  Jeśli chodzi o słowiańszczyznę to chyba najlepiej opowie nam o tym klasyk:

  http://www.fronda.pl/a/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego,45653.html

  Chciałem powybierać co celniejsze kawałki, ale (dopiero co powróciłem z zakrapianego grillowania i odrobinę huczy mi w głowie, stąd też pewnie moja dzisiejsza wylewność 🙂 ) zwyczajnie mi się nie chce więc odsyłam do źródeł. Wywiad dość (myślę sobie) dobrze oddaje zarysy pomysłu. Polecam wszystkim zwolennikom słowiańskości. Słowianin (Światowid), albo katolik – wybór należy do Ciebie.

  Bzdura i jeszcze raz bzdura.
  Admin

 43. Krzysztof M said

  Ad. 24

  Tak właśnie by było. … I o to szedł cały bój, żeby tak nie było. Polacy i tak sprawili się świetnie. Gdyby nie wsparcie Jaruzela, to o Geremkach i Michnikach nikt już by nie pamiętał – pierwsza Solidarność była dużym krokiem w dobrym kierunku.

  Pozdrawiam.

 44. Piskorz said

  re 26..”utrzymanej państwowej PTTK-owskiej bazy oznakowanych szlaków i schronisk górskich (i nie tylko) I NIE TYLKO.!!!.Jak Niemcy widzieli jak pracują POLSCY LEŚNICY, jak wygląda u nas gospodarka leśna itp. To byli naprawdę zaskoczeni /byłem tego świadkiem!/…

 45. kail1410 said

  ad 17 Panie Trak, a najlepiej gdyby człowiek był gynandromorfem, albo żeby się przez podział, jak ameba, rozmnażał. I jeden kłopot mniej. 🙂

  Choć swoją drogą, to fajnie się poprzytulać.

 46. revers said

  Tekst prof. Bogusława Wolniewicza z 2009 roku. Dziś chyba nawet bardziej aktualny niż wówczas.

  „Naszego stosunku do Rosji nie ma cechować ani uniżoność, ani nadęcie. Ma go cechować szacunek dla potęgi Rosji i poczucie proporcji – że my potęgą nie jesteśmy i nie będziemy. Ta proporcja ujawniła się najdobitniej w pewnym podstawowym fakcie historycznym: oni swoją wielką wojnę z Niemcami wygrali, a my naszą wielką wojnę z Niemcami przegraliśmy. Czas to zrozumieć. I czas zrozumieć, że gdy mały zaczepia dużego, to się dla małego nie może dobrze skończyć. Tej prawdy, najelementarniejszej z elementarnych, nie mogą jakoś pojąć nasi politycy, np. panowie Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski.”

  dla przypomnienia.

 47. kail1410 said

  ad 19. Panie Matirani.
  Warto wspomnieć, że zbudowanie agentury jest baaaardzo czasochłonne, (agenta trzeba zwerbować, prowadzić i umieścić w miejscu w którym „będziemy” mieli z niego pożytek, [to właśnie robi teraz, pewnie nawet nieświadomie Ojciec Dyrektor] tylko retorycznie można by zapytać kto miał środki i czas na taką operację w Polsce. Pomińmy sprzedajne qurwy, bo to nie jest agentura, to są qurwy.
  Co do Pisu, to nie mam pewności, choć uważam, że waszmość Prezes, załatwia swoje interesy wysługując się … no właśnie komu?

 48. Prof. Wolniewicz:
  – I to jest jego [Dudy] zasadniczy błąd. Podobnie jak popieranie Ukrainy. Polityka wschodnia PiS – nie tylko Kaczyńskiego, lecz także Dudy – jest z gruntu błędna.
  – A w czym Rosja nam teraz zagraża? To my ją stale prowokujemy, np. tą gadaniną o „wzmacnianiu flanki wschodniej NATO”.
  – Wojska NATO pierwsze zwieją, gdyby coś się wydarzyło.
  – Ciągle pytam i nie słyszę odpowiedzi, jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej przeciw nam podejmowane. To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne.
  – Ukraińcy mają pretensje do 16 polskich powiatów. Pchamy się na Ukrainę. A jakie mamy interesy na Krymie czy w Donbasie? Prezydent Duda spotkał się ostatnio w Waszyngtonie z prezydentami Ukrainy i Gruzji – nie wiem po co. Czy planują „otoczyć Rosję”?

  Zacytowałem Wolniewicza, bo z powodu podobnie (jeśli nie identycznie) wyrażonych poglądów zyskałem na forum SM opinię agenta Rosji i sporo czasu na inne zajęcia, tracąc jednocześnie kilka złudzeń w kwestii rozumu i stałości poglądów paru osób.

  Zgadzam się z profesorem, kiedy mówi „Po czwarte, machnąć ręką na nic niewart sojusz z USA i dogadywać się ze Wschodem. Awantura o Smoleńsk wynika koniec końców z polskiej rusofobii. Prezydent Putin wysunął dwukrotnie ideę „budowy wspólnego domu od Lizbony do Władywostoku”. Czemu tej idei nie poprzemy? Za błąd mam też usuwanie radzieckich pomników wojennych. Rosjanie są na tym punkcie bardzo czuli. Po co więc sprawę jątrzyć?”

  Dla odmiany, Wolniewicz mnie irytuje, kiedy arbitralnie trąbi, że „w katastrofie smoleńskiej do wyjaśnienia jest tylko bałagan organizacyjny po stronie polskiej, który do katastrofy doprowadził.”, albo kiedy sobie podrwiwa na temat e21 totumfackich, których Macierewicz sobie wynajął”, a którzy „chcą stwarzać pozory”.
  Również wtedy, kiedy proponuje budować po tanich kosztach nowy „front jedności narodu” i uważa, że należałoby na początek usunąć z rządu Ziobrę i dojść do porozumienia z sędziami Trybunału Konstytucyjnego.

  * * *

  Re 35:

  Zgadzam się z wnioskami Pana Gajowego co do słowa, a zwłaszcza z końcowym stwierdzeniem „Przyrost naturalny wiąże się (…) przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa i pewności jutra, a w pewnej mierze zapewne i z tym, jak bardzo identyfikujemy się z państwem.”

  Re 38:
  Panie Krzysztofie M, o ileż rzeczy byłyby prostsze, gdyby tak dokładnie było jak Pan pisze!

  Re 46:
  Revers, dobrze, że tę wypowiedź Wolniewicza Pan przypomniał.

 49. kail1410 said

  ad 21 Panie Adamie,
  „NIE MA ŻADNYCH WYBORÓW–JEST TYLKO UWIARYGADNIANIE OKUPANTA !!! WSZYSCY MUSIMY ZDJĄĆ PRZYŁBICE i OKREŚLIĆ SIĘ– KIM JESTEŚMY !!!”
  Ze stu % pewności wiem, że nie jest pan dyplomatą i nie pracuje pan w negocjacjach. A szkoda, bo zakładam, że serce ma pan po właściwej stronie.

 50. kail1410 said

  ad 23 Panie Nick-u szanowny.
  Czytając życiorys pana profesora, choćby na żydowskiej wikipedi, która to do swoich z lubością się przyznaje, śmiem powątpiewać, czy to oby na pewno żyd. Ale jeśli już, to niech będzie jak Pan rzecze pro-polski.

 51. RomanK said

  Tus sie stary grzybie sypnal:

  W czasie wyborów wydawało się, że po zwycięstwie orientacji prawoskrętnej przeważy linia koncyliacyjna, że dojdzie do zapowiadanej przez Andrzeja Dudę odbudowy wspólnoty narodowej…a ta kqzwa wspolnota narodowa to nic inneo tylko to Duda wymodzil w swoje koncepcji naroda polskawego.: cyt:

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,203,spotkanie-prezydenta-rp-z-przedstawicielami-mniejszosci-narodowych-i-etnicznych-.html

  Polacy sie nie moga dogadac???? Polaxcy nawet nie moga geby otworzyc bo ich nie dopuscicie ..potraficie ze zrec w Polakow imieniu we swoch w trzech w pieciu, a nawet sami ze soba samym…..
  Ilu Polakow wpusciliscie do Radyja Lojca Zawsze Dyrechtora????
  Jak sie odezwa- a drugi sie z nim zgodzi to statni raz, jak ich w TiVi jakiejkoweik widzieli:-))))
  Gdzi epodzieli sie profesorowi Polacy..prof Broda, Dakowski, Blasiak???? katolicy wierzacy i praktykujacy????
  Polakow nawet do zarcia nie dopuscicie….to wy sie zrecie caly czas o koryto…eliminujac Polakow..ze wszystkiego
  Teraz jak strach kolo dupy na pozarcie rzucicie Ziobre i8 Macierewicza bo sa za msciwi i gotowi was nie dopuscic do koryta na dobre:-)))) a gdziescie byli do tego czasu????

  Aborcja ..morderstwo rozmyslne i z premedytacja ,,”niech matka decyduje to jej dziecko”…a neich cie szlag trafi….z etyka ssyna.

 52. Maćko said

  Chec posiadania dzieci w GB motuwuja bardzo wysokie doplaty do kazdego dziecka. To sa duze sumy! Plus pomoc mieszkaniowa i wszelka inna. Tak mi opowiadali sami Britons. A matki sie skarzyly, ze jak córce sie dom nie podoba i nie chce odrabiac lekcji to po 16 roku zycia robi sobie dziecko i dostaje od rzadu mieszkanie, wikt i kieszonkowe lepsze niz u rodziców. Moze ktos z UK to zna blizej jeszcze?
  Wersja tambylcza, wiec niekoniecznie tak to jest latwo jak powiadaja… ale, przypadek konkretny w rodzinie wlasnie taki mamy.

 53. kail1410 said

  ad 24 Panie Zbyszko.
  Pan profesor (tak mnie się wydaje) mówi w uproszczeniu. Od jakiegoś czasu mieszkam i pracuję w Anglii, (z przerwami, jak teraz) w stolycy ichniejszej ( nie bez ambiwalentnych uczuć) i powiem tak: za najniższą krajową, jeszcze 5 lat temu, (bo ostatnio sporo się tam zmieniło) dwie osoby, pracując po 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, mogło na dobrym poziomie utrzymać 4-osobową rodzinę, (raz na dwa tygodnie obiad w lepszej restauracji, samochód, pokoje dla dzieciaków, wyjazd na wakacje i święty spokój), czy jest to do udźwignięcia w Rosji, poza Moskwą? (która ponoć jest jedną z zamożniejszych stolic świata). Ja nie wiem, nie bywam w Rosji, wdzięczny byłbym za odpowiedź.
  Z uszanowaniem.

 54. kail1410 said

  ad 25 Panie Waclawie-L.
  Pan profesor jest Rzymskim niewierzącym katolikiem. Nie nawracajmy wszystkich napotkanych profesorów, bo braknie nam i sił, i czasu. 🙂

 55. Maćko said

  47 Kail1410 – agenture wyzszego sortu rzeczywiscie sie przygotowuje ze sporym nakladem srodków. Ale ta inwestycje uczyniono. Prosze popatrzec na listy stypendystów Sorosa, Fulbraighta, Adenauera czy paru innych „fundacji-edukacji”. Jesli Pan przesledzi czasowo ruch na tych szkoleniach to zbierze Pan spora grupe aktywnych dzialaczy którzy wplywaja zdecydowanie silnie na polityke w Polasce, oraz na sposób myslenie Polaków.

  Co do naszego Lasu, to nie sadze, ze bywaja tu stypendysci od F. Batorego, ale na pewno zagladaja sajany oraz funkcjonariusze tych u góry.
  Nie zapominajmy, ze III Wojna Swiatowa jest w toku i ze zwie sie Infowar, czy WI.

  Komu sie kto wysluguje trzeba odkrywac na podstawie analizy rezultatów dzialan a nie na podstawie mendiatycznego fanzolenia czy bombastycznych zapowiedzi. Bardzo pouczajaca jest droga Putina, od Jelcyna, przez Midwiediewa az do dzisiaj. Wygrane potyczki, rozwój przemyslu, powiekszanie zasiegu wpluwów tellurokratycznych ( Dugin sie klania 😉 ). Jakie mamy widoczne wyniki? Nie jestem hurraoptymista, ale nie moge odrzucic faktów: dobre samoloty, dobre rakiety, dobra marynarka, dobra logistyka, dobre loty w kosmos, dobre zezwolenia na bron dla ludnosci.

  Pan Listwa zauwazy, ze uzywajac socjocybernetyki tez mozna dochodzic do zdrowych konkluzji, mimo ze brzmi dziwnie sama nazwa. SC nie zastapi rygoru ani inteligencji, SC pomaga jak mlotek przy wpijaniu gwozdzi. Narzedzie.

 56. Joannus said

  Ad 43
  ”– pierwsza Solidarność była dużym krokiem w dobrym kierunku.”

  Zejdź Pan na ziemię z obłoków. To było tylko zorganizowane preludium do dalszej gry.

  Nie, Panie Joannus. To był w dużej mierze autentyczny zryw Polaków, szybko przechwycony przez mistrzów kurewstwa i oszustwa, praktykujących swą sztukę od tysięcy lat.
  Admin

 57. anonim said

  ad.48 Rozpuszczalnik
  Pan Wolniewicz musiał by być śmiertelnie chorym głupcem by zacząć mówić wprost np o „smoleńskim hangarze” na Okęciu…zeszło by mu się na serce bardzo szybko już nie mówiąc o tym że w pewnym radiu nigdy byśmy go już nie usłyszeli.
  Najważniejsze jest jego przesłanie by nie wchodzić pierwsi między drzwi nie pchać się wespół z resztą pajaców pokroju Ukrainy, Litwy albo Gruzji Saki.
  Przecież w gruncie rzeczy tego oczekuję żrące się między sobą une prawda?

 58. Obcy astronom said

  „Trzeba brać pod uwagę skutki takiej „obrony” – nie tylko dla matki, lecz także dla samego dziecka, które będzie kaleką, oraz dla całej ich rodziny.”

  Dalej nie czytam, profesorze Wolniewicz. Dobrze się stało, że pojawiła się szansa na uratowanie zabijanych dzieci w Polsce. I dobrze, bo można będzie się zorientować kto po jakiej stronie stoi. Nigdy nie wierzyłem w iluzję PiS, jako partii narodowej i chrześcijańskiej, bo to syjoniści, działający w interesie US-żydów. Dobrze, że i profesor Wolniewicz się zdemaskował.

 59. Lara said

  35
  „Przyrost naturalny wiąże się, moim zdaniem, przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa i pewności jutra, a w pewnej mierze zapewne i z tym, jak bardzo identyfikujemy się z państwem”.

  Panie Marucha, a pomyślał Pan o niedojrzałości mężczyzn? Bo to ma się dziecko z kimś. A oni boją się jak ognia żeniaczki. Kobiety uciekają się do do forteli. Żyją na kocią łapę. Zachodzą w ciążę. Niby przez przypadek. I wtedy okazuje się, że rodzina zaczyna się kleić. Bo jak już dziecko jest, to panowie wchodzą w swoje role – ojca, męża.
  Pan pominął sprawy obyczajowe, też kwestię antykoncepcji hormonalnej, dokonując tego rekonesansu od przedwojnia po dzień dzisiejszy.
  Ale zgadzam się, że pewność jutra jest kluczowa.

  Dobry ten wywiad z prof. Wolniewiczem.

 60. Boydar said

  Tak jak Pan NICK napisał. Tylko z tym pro przesadził.

 61. Marucha said

  Re 59:
  Pani Laro, niedojrzali są i mężczyźni, i kobiety.
  Niedojrzałość bierze się z antyedukacji szkolnej, z mediów lansujących nieodpowiedzialny tryb życia, z celebryckich wzorców.

 62. Guła said

  – Naturalnie. Na przykład do 2020 r. mamy dostać prawie 500 mld z funduszy unijnych. Starczy, że nam to zablokują, i po rządach PiS.

  Te 500 mld z funduszy unijnych do 2020 r. to już Tusk nam obiecywał stawiając na Lewandowskiego. Tyle tylko, że wiadomym nie było iż delikwent ścigany jest listem gończym prokuratury.
  Te potrzebne do życia pieniądze trzeba zarabiać w kraju.
  PiS z kolei obiecuje oprocentowanie międzynarodowych interesów działających na terenie Polski. Ale być może czeka na wejście w życie TTIP która to umowa wyeliminuje obietnice wyborcze. Dyć zawsze lepiej niż stwierdzenie (Tuska) iż obietnic wyborczych nie dotrzymuje się bo to blaga i one są dla głupich. Znaczy elektoratu wyborczego.

 63. Kronikarz said

  Dużo zdrowego rozsądku.

 64. Asz mówił mi 20 lat temu: W POLSCE JEST WALKA MIĘDZY ŻYDAMI ROSYJSKIMI A POLSKIMI. ŻYDZI ROSYJSCY CHCĄ TRAKTOWAĆ POLAKÓW JAK PALESTYŃCZYKÓW, skoro tak łatwo udało im się Pożreć Postkomunistyczną Rosję, co z Polską tak łatwo nie poszło. Wobec tego – perorował Asz – Żydzi Polscy powtórzą Faszyzm Paderewskiego i Mussoliniego, który był ŻYDOKRACJĄ. Eksperyment ten w Niemczech się nie udał, gdyż do sprawy wszedł Wehrmacht, który wydał ANTIKOMUNISTICHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu.
  Profesor Wolniewicz jest Katolikiem-Ateistą został komisarzem ZŁEGO Długu muzułmańskiego. Otóż Kanclerz Kohl PRZESTRASZYŁ się żydowskich WYBRYKÓW na Ścianie Płaczu – że ODBUDUJĄ tam Świątynię Salomona do której PRZENIOSĄ Watykan – że zabrał wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, na podstawie mej formuły, że Wzgórze Świątynne to PAŁAC Salomona, który nic wspólnego ze Świątynią Salomona nie miał. Pałac ten został przebudowany przez Rzymian na Pretorium, gdzie odbył się JEROZOLIMSKI proces Jezusa Chrystusa – do czego był potrzebny Katolik-Ateista.
  Palestyńczycy jednak nie rozliczyli się ze mną, gdyż wobec Giaurów HANDEL ICH NIE OBOWIĄZUJE, tylko Rabunek i Gwałcenie, a Złodziejstwo zostawiają Żydom. W ten sposób powstał Zły Dług, na który nałożyły się inne tego rodzaju długi, z czego Najobrzydliwszym była światowa wystawa TROJA-Expo jako Niemicko-Tureckie Kastrowanie Polaczków, którzy nie chcą spermy jezuickiej od Juden-SS z haremów sułtańskich od Wielkiego Prawodawcy: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich//. W odpowiedzi o to SPRZECIWIŁEM SIĘ budowie przez Niemców i Turków Kanału Marmaryjskiego.
  To awansowało Profesora Wolniewicza albo do Wielkiego Wezyra, albo Jana Sobieskiego ??? Angela Hitler-Merkel i Donald Tusk pojechali jednak do Pontu-Troi-Bizancjum-AleksandriiTrojańskiej-Konstantynopola-Strambułu z KAPITULACJĄ, która zwalnia Turków od Wiz i nakładającą na każdy kraj unijny, który nie przyjmie Bezwizowego Turka czy muzułmanina, Karę 250 tysięcy Euro, co się nazywa Zwycięstwem Kara-Mustafy POD WIEDNIEM, a to awansuje Katolika-Ateistę na Wielkiego Wezyra, bo SUŁTANEM to chyba zostanę ja?
  Jest to zgodne z Doktryną Himmlera ISLAM JEST NIEMIECKI, bo do wyegzekwowania granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi wystarczy 70 milinów muzułmanów, którzy mnożą się Jak Turcy. Winston Churchill jako Lord Admiralicji powiedział w Izbie Gmin: KARAWELE KOLUMBA DAŁY HISZPANII AMERYKĘ, A TERAZ DWIE NIEMIECKIE FREGATY, GUBEN I BRESLAU, DAŁY NIEMCOM AZJĘ. Hitler-Merkel i Tusk tańczą: ROSJA ŻYDOWSKA A EUROPA NIEMIECKA.

 65. Guła said

  Da. „Mieszkający w Polsce”

 66. welna said

  Zebrał się sąd kapturowy, ze pro-polski, że żyd, że aborcja, że lasy, że zmienia zdanie, że ….

  Kto bez winy niech pierwszy …

  Gdyby chciał spełnić Wasze oczekiwania, to co najwyżej mógłby sobie bezimiennie klepać komentarze w internecie.

  Profesor robi coś wielkiego, i płaci za to określona cenę – otwiera oczy zaślepionym nienawiścią do Rosji.

  I TYLKO TO JEST WAŻNE!!!

  Tak właśnie mniej więcej jest.
  Admin

 67. NyndrO said

  Psor Wolniewicz to prakycznie buddysta. Czyli pijak i zlodziej. Bo kazdy buddysta to profesor,co mnie bardzo bawi i jestem obsceniczny.

 68. błysk said

  Uwaga pierwsza : sam Wolniewicz jest pierwszym przykładem „żarcia się Polaków”.Druga – jako katolik jestem za pełna ochroną życia dziecka poczętego .Trzecia – co do Rosji ,chyba słuszne uwagi ;ekipa PIS prowadzi awanturniczą i zgubną politykę antyrosyjską ; byłbym za likwidacją pomników czerwonoarmistów , jako przejawu zniewolenia Polski ,ale skoro u Rosjan sprawa ta traktowana jest tak jak u nas Katyń ,to trzeba to wszystko rozważyć i uszanować odczucia rosyjskie .Co do katastrofy smoleńskiej – jestem za jej zbadaniem i w tym sensie popieram ekipę Macierewicza.

 69. Joe said

  Panie Zerohero…nie ma Pan dobrego rozeznanie co do Usraela….Mozna z nimi rozmawiac i targowac sie…ale trzeba ich znac z autopsji a nie ze sluchu….Nierzundy w Polsce to laiki w tym temacie od zarania dziejow,ktore maja kompleks ZACHODNI.Ostatnim ktory umial z nimi rozmawiac to byl Paderewski.Tyle.

 70. Boydar said

  Nie, to jest ważne RÓWNIEŻ. Właśnie ob. profesor na tym drobiazgu opiera swoją strategię; na różnicy pomiędzy „tylko to” a „również”. Dodać wypada, że to strategia stara jak świat. Na drzewo !

 71. revers said

  ktory umial z nimi rozmawiac to byl Paderewski.Tyle.

  o przepraszam i piansita Zimmerman który odmówił koncertu w Bostonie i kilku miastach zachodu amerykańskiego, jak w lokalnych gadzinówkach sypano o „polskich obozach”, Jedwabnym i podobne wyżydlenia.

 72. welna said

  Panie Boydarze, ideału to może Pan sobie szukać przez następne 400 lat, ja proponuję wykorzystać to co mamy.

 73. welna said

  Panie Błysku, co Pan powie matkom samotnie wychowującym dzieci z zespołem Downa, (a to nie najgorszy przypadek), porzuconym przez ojców i mężów katolików, przykładów są tysiące.

  Patologiczne rodziny to głównie katolicy. Potwierdzi to Onet i Gazownia
  Admin

 74. welna said

  c.d. 71.
  a wie Pan dlaczego? – z kilka lat USA wycofa się z Europy, Niemcy będą miały wolną drogę i z Polski bez wsparcia Rosji zostanie tylko województwo mazowieckie.

  ZASTANÓWMY SIĘ CO JEST WAŻNE.

 75. welna said

  Admin,

  Nie piszę o patologicznych rodzinach, a o tysiącach przypadków (bardzo wiele znam z autopsji – miałem kontakt z wieloma takimi rodzinami) gdy tatuś uciekał od takiej rodziny.

  Panie Gospodarzu, z faktami się nie dyskutuje.

  A czy ja to robię? Zwracam tylko uwagę, że najczęściej takie przypadki mają miejsce w rodzinach katolickich.
  Admin

 76. Lara said

  61
  Może ma Pan rację, może ten brak dojrzałości rozkłada się po równo, po stronie kobiet i po stronie mężczyzn. Choć ja wokół siebie widzę przede wszystkim pewne wygodnictwo panów i pewne ich wyraźnie lękowe postawy. Jakby założenie rodziny było ponad ich siły. A tu jest przecież potrzebna pewna męska determinacja. Męska inicjatywa.
  Dlatego konia z rzędem dla tego teamu, który nakreśli w państwie mądrą politykę prorodzinną, łącznie z instrumentami jej realizacji, też propagandowymi. A w każdym razie nie należy torpedować tego, co już się robi. Bo przecież od czegoś trzeba zacząć. Akurat tego wątku prof. Wolniewicz nie podjął. Mówi o tendencji Polaków do zagryzania się, wiecznego żarcia wszystkich ze wszystkimi o wszystko. Uwaga ze wszech miar słuszna. Też mam wrażenie, że jako naród tkwimy w pułapce autodestrukcyjnych skłonności. Że gdzieś te problemy tkwią w sferze mentalnej, psychicznej, nie tylko politycznej czy ekonomicznej.
  Profesor ma rację. Więcej powinniśmy wykazywać zdrowego rozsądku, być mniej zacietrzewieni. O zwykłym pieniactwie to już w ogóle nie ma mowy. I to dotyczy wszystkich stron politycznych konfliktów.

 77. Joe said

  71..Mam na mysli politykow Panie Rewers.Pewnie ze w historii byla cala masa ludzi jak Zimmerman ktorzy zachowali sie godnie.
  Dla mnie jest wazne to jak sie zachowuje czlowiek wybrany przez Narod w celu reprezentacji.N.p.Lawrow…kiedy jakis chlystek przyslany z Angii prawdopodobnie z f 15..zaczal mu stawiac warunki,Lawrow go zh … jal i POgonil.A co zrobili prezydent i premier w Polsce?Mam na mysli Stolcmana i Millera…Napiwek szbko przyjeli i schowali…I to jest to o czym pisze.

 78. welna said

  Pani Lauro,

  „… widzę przede wszystkim pewne wygodnictwo panów i pewne ich wyraźnie lękowe postawy”

  źle Pani widzi – sprawiły to „femi-nazistki”, które sprowadziły mężczyzn to roli samca, niemającego w żadnych żadnych praw – i Pani che żeby dobrowolnie narażali się na kłopoty??? 🙂

 79. NICK said

  Dzietność.
  Mało w niej ekonomii.
  Dużo normalności.
  Ekonomia?
  Jest we dzietności.
  Naturalna.

 80. welna said

  78 – aż 3 x to się nazywa dys…cośtam.

 81. NyndrO said

  Sp0ko.

 82. NICK said

  Zapładniaj Pan. Anię. Póki czas.
  Aniu. Pozwól.

 83. Boydar said

  @ Pan Wełna (72)

  No nie wiem, nie wiem, jak Pan Mordka wróci to się Go zapytam; a nigdy nie pytam jeśli nie znam odpowiedzi.

 84. welna said

  Panie Gospodarzu, odwraca Pan kota ogonem, czy to rodzina katolicka czy nie jest bez znaczenia, jest faktem, że i w katolickich tak postępują. A o katolikach wspomniałem w odniesieniu do Pana Błyska, który podniósł to jako argument.

  Można to sprawdzić, jest wiele stowarzyszeń rodzin z takimi dziećmi, wystarczy zadzwonić.
  W Warszawie np. „Bardziej Kochani” i Pan Suchcicki, który robi wiele dobrego dla takich rodzin. Pozdrawiam.

 85. welna said

  Nie mogę się doczekać na powrót Pana Mordki, czy ktoś wie coś na ten temat…?

 86. Marucha said

  Panie Wełna,
  Żadnego odwracania kota ogonem nie ma, a jedynie zwrócenie uwagi, iż – nieustannie – przy wszelkiego rodzaju patologiach podkreśla się „katolickie rodziny”.
  Choć to ani nie rodziny (tylko konkubinaty), ani nie katolickie.
  Rodziny katolickie stanowią mniejszość w tym temacie.

 87. Boydar said

  Znaczy się ti taaa ti ?

 88. Boydar said

  A nie, nie znaczy, szkoda. Ale mógłby Pan Gajowy coś rozeznać, bo Pan Mordka nigdy na tak długo nas nie opuszczał.

 89. welna said

  „iż – nieustannie – przy wszelkiego rodzaju patologiach podkreśla się „katolickie rodziny” – myli mnie Pan z kimś innym, Panie Gospodarzu!!!

 90. Dzień Dobry,z Forst(Lausitz),1 maja 2016.Prof. Bogusław Wolniewicz: Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią.Pan tak na serio czy pod wpływem Laskowika,Kobuszewskiego lub kabaretu Dudka?W takim razie,rozbawił mnie Pan za co serdecznie Panu dziękuję.Kochany,Panie,politycy w Polsce,mają po prostu po wyborach, strach fizyczny,gdyż lobbyści i ich prawnicy decydują w Polsce a nie frakcje polityczne.

  Oczywiście że dialog polityczno-społeczny wsparty medialnie,bardzo dobrze się prezentuje a reklamy przymoszą zyski,jednakże najważnieszy temat dla następnego pokolenia w Polsce,jest przez cały czas omijany.Również,przez szanownego Pana, dodatkowo przez popisowych i jednych polityków Polsce.

  Całe szczęście,że Szanowny Pan ,nie wspomniał o podziałach kastowych na dzieci polityków i dzieci mieszkańców Polski.Przecież ta selekcja „rasowa” nawet w USA czy w Niemczech wyprowadziła by miliony na ulice.Dziękuję Panu,PiS,KOD,Petru,PO-PSL,SLD że dbają o zdrowie czołgistów w Polsce,gotowych do walk ulicznych,oczywiście na rozkaz,przeciw mieszkańcom Polski.Dziękuję ale nie gwarantuję dobrego samopoczucia dla kochanej administracji w Polsce, w przypadku epidemii grużlicy lub innych chorób zakażnych,które są niestety już w Polsce. 500+ starczy na drogie leki ale to nie na temat.
  Do 2.Tak.Potwierdzam.
  Dodam. Exodus z Polski w dalszym ciągu trwa ,pomimo zmian a EU zachodnia wie o tym dlatego wprowadza rygorystyczne zmiany prawne.Dziękuję za uwagę.Marek Lipski.

 91. Joannus said

  Ad 76
  ” Choć ja wokół siebie widzę przede wszystkim pewne wygodnictwo panów …”.

  Jakoś mało Pani widzi.
  Kobieta dobrze wychowana, która siebie szanuje potrafi założyć rodzinę, potrafi wychować dobrze synów na mężów i ojców. Znam takie przypadki.
  Nie potrafi natomiast taka jak puchar przechodni przechodząca od spodni do spodni. Takim skrobanki dłubanki, środki antykoncepcyjne, a wreszcie wyjałowiony instynkt, nie pozwalają na dzieci, nawet
  Maskulinizacja, kariera, pogoń za wynaturzoną modą typu tatuaże gwoździe w brwiach nosach i gdzie indziej, razem wzięte nie dają tego czego szukający żony potrzebuje – czyli kobiecości.
  Wystarczy włączyć na chwilę telewizor, a pojawia się przemądrzałe nieciekawe i odpychające osobniczki.

  A przy okazji pytanie, czy należy tak bardzo lamentować nad małą ilością dzieci. Jeżeli będą z rodzin bezbożnych, wychowane w obojętności,pogardzie a nawet wrogości wobec Pana Boga, to lepiej matkom i im aby się nie rodziły.

  Przykład, wczoraj na chwilę zajrzałem na Info 24, a tam młoda ”dama”
  pieprzy. Ja nie boję się imigrantów, boję się natomiast Polski w której Jezus Chrystus jest Królem.

 92. Maćko said

  Szanowni, z Rodzina sie walczy od 100 lat. Nic dziwnego ze wiele osób sie waha. Pod 30 dopiero zaczynaja sie decydowac. W wieku 35 lat czlowiek staje sie soba iodrzuca indoktrynacje obce jego naturze. Tyle ze wtedy juz jest pózno na posiadanie duzej ilosci dzieci.

 93. Joannus said

  Rodzina dostatkiem silna nie daje gwarancji podtrzymywania polskości,często ulega wynaturzeniu, gwarancję daje rodzina Bogiem silna.

 94. Lara said

  91
  Proszę nie odbierać tego, co napisałam, tak emocjonalnie. Pisałam o pewnych tendencjach. Na co wiele rzeczy się składa, i co było już tutaj podane.
  Nie wiem, gdzie Pan spotyka takie kobiety (Pana dość sugestywny opis). Ja takich nie spotykam. A te co znam, mieszczą się w pewnej zdrowej normie. Mają zwykłe marzenia i pragnienia – o założeniu rodziny (albo już ją mają), miłości, dobrej pracy, zdrowiu dla siebie i najbliższych. Telewizji faktycznie mało oglądam. I może oglądamy inne kanały.

 95. Marucha said

  Re 94:
  Pani Laro, ależ owszem, spotykamy kobiety, co do których trudno powiedzieć, czy już są k…ami, czy jeszcze kiciami ruchawkami.

 96. Lara said

  96
  Panie Marucha, i tak samo jest pewnie z pewnymi mężczyznami. Ale nie rozmawiamy o patologii. Seksualność jest częścią ludzkiej natury, jednak my rozmawiamy o normie, a nie aberracjach.

 97. Marucha said

  Re 96:
  Problem w tym, że aberracje – n.b. lansowane w mediach – są coraz bardziej tolerowane, a nawet akceptowane przez rosnące masy społeczeństwa.

 98. Lara said

  97
  I to jest smutne i bardzo niepokojące. Dlatego dzieciom od podstaw należy budować pewien porządek w głowie – poprzez dobre wychowanie, dobrą szkołę, edukację patriotyczną i religijną. A na starszych to wie Pan, wpływu nie mamy. Jak „kupują” w mediach rzeczy wulgarne, głupie, pozbawione smaku, to pewnie jest to skrojone na ich miarę. Przykra konstatacja, ale nieunikniona.

 99. wegiel na raty said

  od wieków to młodzi pomnażają społeczność w sensie statystycznym.
  Współcześnie młodzi nie chcą się rozmnażać, chcą tylko przyjemności pod wszelką postacią.
  To wszędobylski hedonizm wpajany od najmłodszych lat powoduje brak dzietności.

 100. Carlos said

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

 101. Dictum said

  Waszczykowski poprze Tuska! Jedna g…wniana sitwa!!!!

  Szef MSZ zapowiedział, że będzie popierał każdego Polaka na stanowiska unijne

  Podczas telewizyjnego wywiadu Witold Waszczykowski został zapytany, czy rząd PiS poprze kandydaturę Donalda Tuska, kiedy decydowane będzie, czy były premier będzie pełnił stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej przez kolejne 2,5 roku.

  Waszczykowski odpowiadając na pytanie, podkreślił, że rząd “jest za tym, żeby popierać każdego Polaka funkcjonującego w strukturach międzynarodowych”. Dodał jednak, że w przetasowaniach jakie będą miały miejsce, Polska ma niewiele do powiedzenia.

  W tym samy wywiadzie zapewnił, że rząd PiS nie ma zamiaru wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej.

  kresy.pl / rp.pl
  – See more at: http://www.bibula.com/?p=87257#sthash.dSbz7dnL.dpuf

 102. robertgrunholz said

  Pani Laro, ja nie widzę wiele dziewcząt w moim wieku (około 20-stki), które mógłbym nazwać ,,normalnymi”.

  Wygląd? Często odstrasza. Miast czerpać dobre wzorce z savoir-vivre, młode kobiety wybierają zohydzający je makijaż, tatuaże, piercing i męskie oraz wulgarne ubrania.

  Inteligencja? Wystarczy przysłuchać się rozmowom prowadzonym przez te młode kobiety w komunikacji miejskiej. Banalne i głupie tematy, typu życie zdemoralizowanych celebrytów, plotki i idiotyczne komentarze polityczne oraz światopoglądowe.

  Pasje? Brak. Poza telewizorem, portalami społecznościowymi i klubami nocnymi.

  Kultura? Wulgarny i prymitywny język mówi sam za siebie. Także kaleczenie języka, trudności ze składaniem zdań. Słychać najczęściej… u studentek.

  Gdzie się podziały te dziewczęta z dobrych domów, które w wolnym czasie przekładają tenis, grę na pianinie i książki ponad dyskoteki, które są miłe, przyzwoite, nie interesuje je bezsensowny konsumpcjonizm, które dostrzegają piękno tego świata np. natury i sztuki, które pracują nad sobą każdego dnia, a nie ,,wkuwają na blachę idiotyzmy tego gościa od histy”?

  Nie wiem, ja ich nie widzę. Mam pecha? Obracam się w złym środowisku? A gdzie szukać, w klubach jachtowych?

 103. Maćko said

  102 Panie Robercie, nie negując do końca procesu widoczengo ogłupiania młodych, to jednak można trochę ostrożniej do tego problemu podchodzić.
  Nie wiem gdzie Pan chodził do szkoły, ja uczęszczałem do paru 1000latek oraz do liceum w niewielkiej mieścinie a potem przeszedłem przez parę uniwerków i politechnik w paru krajach dość róznorodnych.

  Mogłem już za młodu zauważyć, że na każdym poziomie nauczania mądrych było niewielu.
  Natomiast niemądrzy obfitowali, pili, palili a nawet ćpali i łykali.
  Myślę, że nie jest znacząco gorzej z młodym pokoleniem dzisiaj, niż 50 czy 100 czy 1000 lat temu, zawsze w historii przejawiały się opinie elit i starszyzny na temat rozwiązłej, głupiej i goniącej za modą młodości.
  Nie każdemu jest dane rozumieć, nie każdy ma siłę się uczyć nocami, te dziewczyny to też ludzie, nasze siostry w zbioże Homo Sapiens.
  😉
  Pozdrówka.

 104. robertgrunholz said

  ,,Nie wiem gdzie Pan chodził do szkoły’

  W Sztokholmie, ale oceniam także to, co widywałem w Polsce.

  ,,Myślę, że nie jest znacząco gorzej z młodym pokoleniem dzisiaj, niż 50 czy 100 czy 1000 lat temu, zawsze w historii przejawiały się opinie elit i starszyzny na temat rozwiązłej, głupiej i goniącej za modą młodości.”

  Ten argument pojawia się zawsze przy okazji takiej dyskusji, lecz ja nie uważam, by młodzież była zawsze taka sama. Różnica polega na tym, że jeśli społeczeństwo (czy też Naród) posiada swoją klasę średnią i elitę, tedy też większa część młodzieży przyjmuje lepsze wzorce, choć i wtedy zdarzają się czarne owce.

  Nie mogę porównywać czasów obecnych do okresu, gdy rodzice i szkoła faktycznie uczyli oraz wychowywali, a wielu z nich nie czyni tego teraz. Różnica polega na ilości tych mądrych… i tych niemądrych. Szczególnie, że mądrzy także mogą być pozbawieni odpowiednich wzorców.

  Obecnie istnieje moda na bycie patologicznym i ta moda dotyka większość. Również tych, którzy powinni dawać swoim rówieśnikom dobry przykład. Gdyby tylko wynosili coś więcej ze swoich domów, tak jak 100 i 1000 lat temu…

 105. Maćko said

  104. Hmm… trudno zaprzeczyc Pana wywodom. Mój optymizm i wiedza o historii wskazuja, ze nie jest tak zle, ale wiedza o historii jest…. koniecznym anachronizmem 😉 nie wystarczajaco diagnostycznym.

  Historia sie nie powtarza, albowiem nasze akcje dyktuja obrazy przyszlosci a nie wyobrazenia o przeszlosci.
  Metacybernetyka sie klania.

 106. NICK said

  Chwalidupa? Jednak?
  Nie. Skrom-miś.
  Pan się pokłoni P. Robercie.
  ŁACNO hadkując.

  Adwersarz nie bierze pod uwagę, że sam.
  Może trolling uprawiać?

 107. Joannus said

  Ad 102
  Pan Robert dobrze ujął, to co tylko zasygnalizowałem.

  Odnoszę wrażenie jakby Polskę dotknęła plaga domowych gryzoni, co widać na spodniach nie tylko u młodocianych siusiumajtek.

 108. Maćko said

  1. Dziewięć medali, w tym pięć złotych, zdobyły zespoły polskich dzieci i młodzieży w 36. edycji międzynarodowego konkursu kreatywności Odyseja Umysłu, który 20-23 maja miał finały w East Lansing w USA. Laureaci to uczniowie i studenci m.in. z Gdyni i Łodzi.
  2. Sukces polskich informatyków. Złoto i trzy srebra na olimpiadzie w Kazachstanie
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75398,18460637,sukces-polskich-informatykow-zloto-i-trzy-srebra-na-olimpiadzie.html#ixzz47VuKHzwa
  3. Młodzi polscy matematycy z sukcesami w Tajlandii: złoto, srebro, cztery brązy!
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75398,18361349,mlodzi-polscy-matematycy-z-sukcesami-w-tajlandii-zloto-srebro.html#ixzz47VuQ8xKi
  4. Nasz kraj przeznacza na edukację niemal najmniej ze wszystkich w Europie. Tymczasem wyniki uczniów imponują na tyle, że przyjeżdżają badać ich źródło zagraniczni eksperci. I piszą książki o najmądrzejszych dzieciach na Ziemi.
  5. Trzy medale i tytuł Najlepszego Zawodnika zdobyła polska drużyna podczas IX Olimpiady Informatycznej Krajów Bałkańskich w Macedonii.
  6. Młodzi polscy inżynierowie startują w międzynarodowych zawodach i przywożą z nich medale. Choć dla części z nich to tylko próba zdobycia doświadczenia i zaistnienia, czujnie przyglądają im się zachodnie firmy, próbując wyłuskać najlepszych.
  7. Jednoczy ich wiara, patriotyzm i piłka nożna. Wielka pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. ZOBACZ ZDJĘCIA
  8. itd…

  😉

 109. ojojoj said

  Panie wolniewicz, przestan pan pitolic. Nastepny udajacy, niby prawak, jak pis. Tfu!

  A o co konkretnie chodzi z tym pitoleniem?
  Admin

 110. robertgrunholz said

  Proszę zważyć na to, że ja mam tą samą perspektywę co Ci, o których tutaj piszemy. Choć może nie ma to jednak aż tak dużego znaczenia?

  Polska młodzież do perfekcji doprowadziła zdawanie rozmaitych testów i wykuwanie na pamięć poprawnych odpowiedzi. Bo też cały nasz system edukacji na tym polega, by milczeć, słuchać, notować, powtórzyć i potem zapomnieć.

  Najlepszym przykładem nauka historii. Suche fakty i daty, a gdzie zrozumienie specyfiki danych czasów, sposobu myślenia ludzi, gdzie geopolityka i powody wojen? Polski uczeń ma wiedzieć kiedy wojna wybuchła i jak się potoczyła, a nie dlaczego. Jeszcze zadawałby zbyt wiele pytań, gdyby weszło mu to w nawyk.

  Gdyby więcej osób traktowało historię jak należy, tedy wiedzieliby wszyscy, że sama starożytność dostarcza nam dość odpowiedzi w tematach politycznych, ekonomicznych i innych także. Nie ma sensu tworzenie nowych ustrojów i ideologii, gdyż to wszystko już było, zostało przetestowane i poddane ocenie.

  Niech Panowie czytają pamiętniki, przemówienia, traktaty, polemiki do nich. Zrozumieć Rzym i Grecję, to jak zrozumieć dziś wszystko.

  Niestety, Polski uczeń tego nie zrobi. Gdyż uczy się suchych faktów, miast poddawać ocenie, krytykować i analizować.

  Co do naszych Pań, to nie mają skąd brać przykładu. Ich matki robią ,,kariery”, w mediach pokazuje się skrzyżowania glonojadów z wychudzonymi końmi i mendy na prochach. Nie wiedzą jak ładnie się zachowywać, mówić, pisać, ubierać się i co jest w życiu istotne, bo nikt ich tego nie uczy. A chłopacy? Nie lepsi. Poddają się procesowi degeneracji i demoralizacji, nie kwicząc nawet przy tym, choć świnia głośna jest gdy się ją zarzyna. Lecz cywilizacja upada dopiero wtedy, kiedy upada kobieta. Jeśliby one sięgały wyżyn, my byśmy się robili lepsi dla nich. Jeśli one jednak sięgają dna, tedy też my stracimy szalupy ratunkowe i stajemy się pokoleniem Titanica.

  http://www.szkoladam.pl – może zainteresuje to Panie nasze.

  A Panów?

  savoir-vivre.com.pl

  Na pamięć 🙂

 111. Joannus said

  Ad 109
  Panie nie tak ostro. Profesor ma swoje lata, pewnie stąd potyka się w niektórych stwierdzeniach, ale wiele mówi o czym inni milczą. Pokaż Pan może lepiej przykłady imion profesorów o podobnym poziomie, bo ja jakoś ich nie widzę. Dużo rozsądniej jest czytać lub słuchać to co ma do powiedzenia w kwestii rusofobii i relacji Polska Rosja, miast przekreślać wszystko odsądzając od czci i wiary , z powodu wyartykułowanej naiwności lub niewiedzy w ocenie PIS.

 112. Maćko said

  110. RG
  1. Elity, o czym czesto pisal RomanK, to 3% ludzi – jesli dana grupa ma szczescie.

  2. Stare pokolenie ma tendencje do krytykowania, gdyz tylko tyle mogli za „komuny”, wiec nie wyksztalcilo w sobie mechanizmów naprawiania czyli pozytywnego zmieniania aktualnej sytuacji na lepsze.

  3. Jako mlodzi, wyjdzmy z tego nieproduktywnego impasu, proponujmy lepsze rozwiazania i upypuklajmy piekno naszej mlodziezy bardziej niz pientujmy tej mlodziezy bledy inherentne dla wieku i stanu systemu autonomicznego z naladowanym akumulatorem ale malo rowinietym korelatorem.

  😉
  Uszanowania

 113. ojojoj said

  Pan Wolniewicz pitoli o wszystkim:
  1) Narod jest podzielony nie przez pis czy po, ale dlatego ze sa uczciwi i chamy. Narod polski byl podzielony od zawsze, a to dlatego ze za duzo talatajstwa do Polski przylazlo, a pejsom w to graj. Wlasnie bardzo dobrze ze jest podzial i jest on widoczny, bo to znaczy ze niektorzy nie ida na kompromis z chamstwem i zlodziejstwem. Pan Wolniewicz pitoli zeby jedni i drudzy sie pogodzili i sobie spokojnie wspolzyli. Pan Wolniewicz zapomnial ze prawda jest jedna i nie ma kompromisu z diablem.
  2) odnosnie 1), przez co Wolniewicz jest przeciw, ale tak naprawde za aborcja
  3) Rosjanie niczego nie mataczyli, a wrak nie trafil do Polski, bo polska strona nie wystapila o jego zwrot. Niby rzadzi teraz Kaczynski, a oficjalnego dokumentu o zwrot wraku dalej nie ma. Przynajmniej nic o tym nie slyszalem od momentu objecia wladzy przez pis.
  4) „Machnac reka na zachod i wpasc w objecia wschodu.” Nie tedy droga. Przyblizyc sie kulturowo, moze nawet militarnie do wschodu, ale ekonomicznie grac na wszystkie fronty. Wolniewicz propaguje wieczne wasalstwo Polski, obojetnie kto jest panem.

  Jezeli tyczy sie stosunkow Polska-Rosja, to ma troche racji, ale powyzsze przekresla jego wszystkie opinie. Z prostej zasady: zeby sprzedac klamstwo, trzeba powiedziec tez troche prawdy.

 114. Boydar said

  @ Pan Ojojoj (113)

  No. Znaczy się, dokładnie tak.

 115. Marucha said

  Re 113:
  Panie Ojojoj, proponuję zatem, aby napisał Pan lepszy artykuł, przy założeniu że jest Pan osobą publiczną.

 116. Boydar said

  It is not fair Panie Gajowy. Ja dysponuje ponad połową dzieł Włodzimierza Ilicza. Pełny komplet to pięćdziesiąt pięć tomów; cała jedna duża półka.

  Czy potrzebna jest druga aby przekonać normalnego człowieka że ta pierwsza to głównie półka ?

 117. Joannus said

  Ad 113
  ”ale powyzsze przekresla jego wszystkie opinie. Z prostej zasady: zeby sprzedac klamstwo, trzeba powiedziec tez troche prawdy.”

  Profesor nie posiada daru nieomylnośći, niemniej publiczne zarzucanie sprzedawania kłamstw jest nietaktownym a nawet niegodnym zachowaniem.
  Od kilu lat słuchałem wypowiedzi, czytałem ich przedruki, dlatego nie odważyłbym się zarzucić profesorowi sprzedawania kłamstwa.

  ——
  Dokładnie. Jakoś łatwo niektórym przychodzi ciskać „kłamstem” i „manipulacją”, gdy autor nie napisał dokładnie o tym, czego sobie zażyczył jego anonimowy czytelnik – i nie w dokładnie taki sposób, jaki by sobie ów czytelnik życzył.
  Admin

 118. Joannus said

 119. Joannus said

 120. JO said

  Gajowka jest jednym z wielu dowodow, ze Polacy potrafia wspolpracowac, nie „zra sie”, a poszukuja Prawdy jako nieliczny juz Narod na Swiecie, prowadzac konstruktywna, czasem burzliwa – Dyskusje. Owoce tych dyskusji sa dobre…

  Wiele Narodow Europy Zachodniej ten Dar juz zgubilo. My wciaz go mamy.

  Zdanie, (Prof. Bogusław Wolniewicz) : „Polacy tylko żreć się ze sobą potrafią”, jest klamliwe, jest razaco krzywdzace Polakow, jest na zydowski propagandowy antypolski mlyn…

  Polacy sa najbardziej inwigilowanym Narodem Swiata. Gdybysmy sie bezproduktywnie ” tylko zarli…”, nie byli bysmy inwigilowani…

 121. Boydar said

  Proste jak piłka.

 122. Panie Profesorze, wpisałem się już na tej stronie dwukrotnie: Ad. 8 i 64, ale w związku z Pańskim atakiem na MON Antoniego Macierewicza muszę wpisać się po raz III. Ja też byłem oburzony OSTRZAŁEM WIOSKI i dopiero od Pana dowiedziałem się, że był to ostrzał Punktów Obserwacyjnych, do ochrony których talibowie użyli DZIECI. Prawdopodobnie też dzięki temu, że Pan Macierewicz zlikwidował WSI ja w ogóle żyję, gdyż Lech Wałęsa by Zlikwidował Mnie, jak się ODGRAŻAŁ. Próbowałem też działać w RDRz, co okazało się Niemożliwe, więc nie dziwię się, że Pan Macierewicz odszedł do LPR.
  Panie Profesorze zostałem dwukrotnie wyrzucony SIŁĄ z Forum Wynalazczego, co miało następstwa ŚWIATOWE. Za tymi akcjami kryl się późniejszy prezydent USA Bush-Junior, który w końcu kazał SKATOWAĆ mego Pełnomocnika w NASA ze skutkiem 11 miesięcy leczenia. Skutkiem tegoi Skatowania było złamanie doktryn Teodora Roosevelta i Monroe’go, co doprowadziło do obecnej konfrontacji w Azji Południowo-Wschodniej, o czym piszę szczegółowo na mym blogu http://www.wandaluzja.com// na stronach: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza// http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=7795#7795// i http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=7866#7866//
  Przy I usuwaniu mnie z FW użyto argumentu, że jestem Drugim Zbigniewem Demidowem, czyli Największym Pieniaczem III RP, więc następnego dnia rozesłałem moje pisma zainteresowanym a Następnego dnia o świcie aresztowano dyrektorów Colosseum a Jędruch uciekł do Izraela. Zażądałem również UJAWNIERNIA dokładnej sumy KILKUSET milionów złotych rubli na tajnym koncie szwajcarskim, które sowiecka policja polityczna zajęła ojcu znanych mi Demidowów – wobec czego Zbigniew UCIEKŁ z Polski, ale wywiad III RP namierzył go w pałacu Demidowów na Riwierze Francuskiej.
  Sprawę tą załatwiał Doktor Sitniarz z PWr grożąc mi i robiąc awantury, co doprowadziło do usunięcia mnie z PWr i Civitas Christiana, i doprowadziło do POBICIA konsula Austriackiego, skutkiem czego był UPADEK Europejskiej Konwencji Transportu Ekologicznego na moim silniku VDTW.
  II sprawą, którą załatwiał Prezydent Bush-Junior jako Mistrz Świata w BOKSIE była sprawa Nowej Techniki Lotniczej, co doprowadziło do RZEZI Apaczy w wojnie jugosłowiańskiej oraz wypędzenia US Navy z Morza Południowochińskiego i Karaibskiego.
  Ponieważ Doktor Praw Zbigniew Demidow złożył na mnie doniesienie prokuratorskie za one tajne konto szwajcarskie to prokurator Motas powiedział mi, że musi nie przesłuchać, ale Doniesienie ZGINĘŁO.
  Teraz mam sprawę WAŻNIEJSZĄ, bo Skarb Hitlera w Wałbrzychu – w której to sprawie – PRZYSIĘGAM – nikogo nie pobiłem i nie pogryzłem. Proszę więc bardzo Pana Profesora o poradzenie Największemu Pieniaczowi w Polsce – a może i w Europie – co mam zrobić z tym Skarbem Hitlera, do którego wszyscy się boją podejść, gdyż jestem ponoć chory na WŚCIEKLIZNĘ, a szczególnie pastwię się nad Holokaustami:
  *****
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/30/wolne-tematy-38-2016/
  Ad. 207:
  „Jezeli Pan Gajowy pozwoli, bede co jakis czas wklejal APEL o finansowe wsparcie Wspolnego Dzialania w temacie, ktory moge poki co opisac j.w.
  Dane Konta Bankowego sa tu…”
  *****
  Ponieważ zostaliśmy DOKŁADNIE obrabowani to mogę Panu poradzić chodzenie Po Prośbie z Pistoletem, jak musiałem Odpowiedzieć Pani AniK:
  Ad. 56: wandaluzja.com said – 2016-05-01 (niedziela) @ 18:53:48
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/27/wolne-tematy-37-2016/
  268. AniaK said – 2016-04-30 (sobota) @ 10:33:06
  @Wandaluzja
  Mógłby pożyczyć mi Pan kilka pańskich Aerobusików?
  Z paliwem jeśli można
  *****
  SPRAWA PRZYPOMINA MI LIST PROFESORA KRAKOWSKIEGO, KTÓRY PROSIŁ NAS O SFINANSOWANIE METRA KRAKOWSKIEGO.
  Zrozumiałem, że chce Pani założyć BEZPIECZNĄ linię lotnicza, bo konwencjonalny wypadek lotniczy jest przy tej technice Niemożliwy – chyba, że Pilot chciałby popełnić Samobójstwo w towarzystwie Pasażerów, co też może być uwzględnione w Autopilocie, włączającym się automatycznie w stanach INCYDENCJONALNYCH.
  Pani Aniu, gdy wystąpiłem ze sprawą Aerobusa to było 200 towarzystw lotniczych, ale chciano wykorzystać moją inicjatywę dla Reformy ilości Towarzystw do 4, więc Błagałem Towarzyszów Lotniczych, aby nie wyprzedawali akcji, ze skutkiem, że obecnie jest 150 towarzystw lotniczych.
  Jeśli Pani myśli o założeniu Bezpiecznej Linii Lotniczej to radzę Pani zapisanie się do jakiegoś Towarzystwa Lotniczego i działanie z jego Asekuracją i Kapitałem. Najłatwiejszym zaś sposobem zdobycia kapitału na ten cel byłoby podjęcie z moją pomocą prezesury Towarzystwa Wałbrzych-METRO, które jest Ostrzelane, gdyż AGH namierzyło tam 2,5 miliona ton złota, pochodzącego prawdopodobnie z bułgarskiego skarbu imperialnego – największego w historii.
  To stanowiłoby dobry powód, aby Pani – jako Prezes TWM – namierzyła ponownie to złoto, co kosztowałoby kilka tysięcy zł, bo tyle kosztuje wypożyczenie georadaru z operatorem. Mogłaby Pani wówczas zobowiązać Rząd Bułgarii, jako zaangażowanego własnościowo, do udzielenia TWM kredytu, również na BLL. Rząd Bułgarii byłby wtedy zobligowany do zakupu u ANTONOWA w Dniepropietrowsku dokumentacji Aerobusa-SADDAM, zamówionego przez ZBANKRUTOWANEGO przez terrorystów niemieckich SWISSAIRA.

 123. Lara said

  102
  Panie Robercie, Pan pisze o 20-latkach? Ale to takie kozy jeszcze przecież. Dojrzeją. 🙂
  Ja widzę wokół siebie wiele miłych, dobrze wychowanych Pań. A do klubów jachtowych nie zaglądam. Portale społecznościowe też nie są ludziom potrzebne, jak mają swoje dobre, udane życie realne.
  Nad językiem to każdy z nas całe życie pracuje. Czasami, jak słyszy się niektóre rozmowy na ulicy, to faktycznie – uszy więdną.
  Z modą to różnie bywa. Tu trzeba wziąć pewną poprawkę na młodość. Ważna jest stosowność stroju. Nie można w pracy siedzieć w bluzce na ramiączkach, w leginsach i tenisówkach; ani w szortach – Panowie. Szczęśliwie te sprawy różne regulaminy ładzą, jak komuś brakuje wyczucia.
  A proszę spojrzeć na odwrotny trend. Dzieci wracają ze szkół w zuniformizowanych strojach. Pewnie chodzą do szkół prywatnych. Ale budzi to życzliwość obserwatorów. Może doczekamy się takiej „mody” w szkołach publicznych.
  Proszę nie patrzeć na życie tak pesymistycznie. Od pokoleń pewne sprawy są wśród ludzi niezmienne. I to dotyczy miłości, chęci ułożenia sobie życia, założenia rodziny itd.

  Przepraszam. Nie odpisywałam. Byłam zajęta.
  Życzę Panu szczęścia.

 124. robertgrunholz said

  Ad.123

  Pani Lauro, niby to kozy, lecz tylko z dzisiejszego punktu widzenia. Teoretycznie rzecz biorąc, około 15-tego roku życia człowiek jest na tyle dojrzały, by brać odpowiedzialność za wszystkie swe czyny i ten stan się już nie zmienia. Fakt, że 20-latkowie zachowują się dziś często niedojrzale, wynika jedynie z błędnego systemu edukacji i wychowania.

  Z pewnością jest wiele miłych i dobrze wychowanych kobiet. Tak jak i mężczyzn. Jednakowoż postępuje degeneracja całych pokoleń, w dodatku planowana, a w modzie są dziś zachowania czysto patologiczne. Wynik tego jest taki, iż tych dobrze wychowanych coraz ciężej znaleźć i chyba jeno z przypadku spotkać takich można, gdyż nie ma wiele miejsc gdzie można by ich poszukiwać.

  Stosowność ubioru jest bardzo istotna i może dlatego nigdy nie chodzę w szortach 🙂

  Kwestia regulaminowego stroju była wszakże w szkołach podnoszona i wywołała bunt wielu środowisk. Widocznie jest to proces, który ciężko narzucić odgórnie, a sam musi powoli przyjść i się przyjąć. Oby jak najszybciej, gdyż na pewne ekscesy nie sposób już patrzeć.

  Dziękuję za odpowiedź i miłe życzenia, postaram się zachować optymizm.

 125. NICK said

  Czuję miętę.
  Ale to by było. 🙂 .

 126. Maćko said

  123-124 Dopiero po 35 roku zycie Homo Sapiens staje sie soba wedlug swego charakteru i odrzuca te normy wychowawcze które nie pasuja do jego charakteru.
  Tak psychiatria jak i cyberentyka to potweirdzaja.
  pozdr.
  M.

 127. NICK said

  No. A najlepiej to po 50.
  O post mortem nie wspomnę.
  O sc też.

 128. Lara said

  123
  Zajrzałam na blog. Dużo ciekawych treści.
  Naprawdę jest Pan tak młody?! Mentalnie wydaje się Pan starszy. Proszę się o nic nie martwić. Ma Pan duży potencjał. Reszta przyjdzie sama. Tylko nie trzeba bać się żyć. Ogólnie należy być rozważnym, ale drobina wariactwa i improwizacji też jest potrzebna. Proszę o tym pamiętać. 🙂

  A z szortami to taka anegdota.
  Przyszedł raz audytor wewnętrzny na wewnętrzną kontrolę do ważnego wydziału w ważnej instytucji. Było lato. Naczelnik podniósł się zza biurka gotów przywitać kontrolera z wylewnością. Był ubrany w szorty i zwykłą płócienną koszulę. Kontroler zobaczywszy jego strój, po prostu zmartwiał. Powiedział, że w takich warunkach, jak naczelnik jest w szortach, on kontroli nie będzie prowadził. I daje tamtemu czas do jutra na porządne ubranie się do pracy.
  Wie Pan, o tym kontrolerze legendy potem krążyły. 🙂 Każdy chciał go poznać. Chyba ludziom spodobało się, że był taki zasadniczy. Bo jeśli przyjęty jest jakiś standard, to jest przyjęty. I obowiązuje wszystkich. Naczelników też. 🙂

  Podoba mi się, co Pan napisał o procesie. To prawda. Odgórnie narzucane nie przyjmuje się. A potem ludzie sami do pewnych spraw dojrzewają.
  Dobrego tygodnia życzę.

 129. Lara said

  125, 127
  Pani jest miły z tymi swoimi komentarzykami. 🙂

 130. Lara said

  129
  Przepraszam. Miało być: Pan.

 131. NICK said

  Życie. Pani? Panno? (Lara).
  A ono to od poczęcia do śmierci. Jest. A i prawa swoje ma.
  Pięciolatek, nastolatek i inne… latki.

 132. Lara said

  131
  Mówię: miły. Uroczy. Zawsze coś wymyśli ładnego, składnego.
  Dobranoc.

 133. NICK said

  Dobrej nocy. Spokojnej. I snów lekkich… .

 134. Ad.128

  Swego czasu tworzyłem projekt Ligi Wolności i zaprosiłem wtedy do współpracy sporo osób. Przez swą własną nieuwagę zapomniałem wspomnieć ile mam lat; wszyscy uważali na podstawie tego co pisałem, że mam grubo powyżej 30 czy nawet 40 lat. Nie spodziewali się, że miałem 15 i byli nieźle zaskoczeni 😉 Ja nie mniej. Ich reakcją.

  Po przeczytaniu tej krótkiej anegdoty, aż sam mam ochotę poznać tego kontrolera 🙂 Zawsze imponowali mi ludzie z zasadami i od których aż bił prawdziwy autorytet. Faktem jest, że o człowieku wszystko mówi, a strój i ogólnie wygląd w szczególności. Nie bez powodu nigdy nie widziałem poważnego biznesmena z rękoma pokrytymi tatutażami, ani polityka z kolczykiem w nosie. A Pan naczelnik liczę na to, że wziął sobie całą tą sytuację do serca.

  Zapamiętam rady i dziękuję za nie wielce 🙂

  Jeszcze odnośnie polityki prorodzinnej:

  1. 43% Polaków między 25, a 35 rokiem życia mieszka z rodzicami. Wystarczy program mieszkanie w cenie samochodu – 40 metrów kwadratowych za 40 tysięcy. Lub nieoprocentowane kredyty państwowego banku dla wszystkich młodych przy jednoczesnym aktywnym zaangażowaniu w program budowlany: nowe plany zagospodarowania przestrzennego, by zapewnić bliskość szkół, przedszkoli, szpitali, komisariatów, spore ilości zielonej przestrzeni, parkingów i nowoczesna infrastruktura, a mieszkania projektowane wedle różnych pomysłów, by przyjąć do naszego kraju nowe, a przy okazji tanie metody budowlane.

  2. Kwota wolna od podatku do minimum 6000-8000 tyś.

  3. Projekt ,,Jeden dokument-jedna firma”. Założenie przedsiębiorstwa byłoby banalnym wypełnieniem wniosku o rejestrację, najlepiej przez Internet.

  4. Nowy Kodeks Pracy i rozpisane od nowa, proste i jasne prawo podatkowe.

  5. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędniczej za wszelkie podejmowane decyzje – jeśli ktoś ze skarbówki gnębi bez powodu polską firmę, sam stanie przed sądem. Brak koniecznych limitów kar i kontroli, które wymuszają czepialstwo.

  6. Ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi, zależne od ilości potomstwa.

  To tak na dobry początek. Mieszkania, niższe podatki i parę milionów nowych miejsc pracy. Można to zrobić w rok. Dalej problem przyrostu naturalnego będzie zależny wyłącznie od takich czynników, jak dojrzałość ludzi i wynikająca z niej chęć do zakładania rodzin. Ekonomicznie nie będzie najlepszego problemu, jeśli tylko wszyscy młodzi będą na swoim i konkurencja wymusi nowe stawki.

 135. JO said

  1. „43% Polaków między 25, a 35 rokiem życia mieszka z rodzicami” – RG

  I niech tak zostanie.

  Powinny byc domy – Rodziny wielopokoleniowe, a nie ich depolaryzacja. Powinny byc male gospodarstwa wilorodzinne wilopokoleniowe a nie „mieszkanie w miescie” m3 z 1 dzieckiem :)))

  Widzi Pan… oni najprawdopodobniej nie mieszkają w wielkich domostwach czy dworkach, gdzie jest miejsce nawet na cztery pokolenia. Oni się gnieżdżą w miejskich 2-3 pokojowych klitkach. Nie życzę nikomu.
  Admin

 136. Lara said

  134
  Ma Pan temperament stratega społecznego. Moim skromnym zdaniem każdą wielką rzecz można rozpisać na kartce papieru. A reszta to już szczegóły. Tego niestety w Polsce brakuje. Rządu technokratów w dobrym rozumieniu. Umiejących się dogadać. Stanowiących zespół. Wolnych od partyjnych partykularyzmów. Do głębi przesiąkniętych patriotyzmem. I może by tę polską ekonomiczną machinę i społeczną puścili w ruch, dzierżąc w rękach małą karteczkę z Pana kardynalnymi założeniami. 🙂

  PS: Byłam tylko raz niestosownie ubrana, myślałam, że się spalę ze wstydu. Rzeczy nie muszą być drogie ani markowe. Ale musi być zachowana spójność stylu. 🙂

 137. Lara said

  135
  Panie Adminie, intuicja Pana Jo słuszna. Niech będą te klitki. Bo tego czasami nie da się zmienić. Ale niech wielopokoleniowa rodzina przynajmniej trzyma się w kupce na jednej ulicy; no … na jednym osiedlu, chociaż. 🙂

 138. NICK said

  Chyba jednak mięta.
  Wiosna… .

 139. Ad.136

  Tedy też pisałem wielokrotnie, iż ideologie są wysoce szkodliwe, gdyż ograniczają nas i nasze pomysły. Nie potrzeba Polsce prawicy, lewicy, socjalistów, liberałów ni żadnych -izmów, a grupki Polaków będących patriotami i gotowymi stworzyć technokratyczny rząd. Używających wszystkich dostępnych im mechanizmów w zależności od okoliczności i dopasowując postulaty do warunków politycznych. Tego doczekała się Korea, Singapur, Chiny, Japonia, Indie, więc pora na Europę. Trzeba jednak wyzbyć się dawnych przyzwyczajeń, odrzucić szkodliwe ideologie na śmietnik historii i gromadzić się wokół konkretnych postulatów. Takich jak chociażby wypisane przeze mnie.

  Oczywiście, ubrania nie muszą być drogie ni markowe. Nie mniej, nie sposób kupić nowego ubrania dobrej jakości, które byłoby tanie. Sam nie znoszę w równym stopniu sztucznych materiałów, co i paskudnych wykończeń. Jeśli jednak chcę kupić wełnianą czy lnianą marynarkę, to są one oczywiście droższe od poliestrowych. Zazwyczaj są też markowe, choć bywają i wyjątki. Zresztą patrząc na sortyment sklepów dochodzę do wniosku, że łatwiej jest facetom kupić porządne rzeczy, niźli kobietom. To właśnie kobiece działy oferują worki na śmieci w cenie nowego telefonu. Trzeba wiedzieć czego szukać 🙂 A widząc studentów chodzących na zajęcia w dresach, mam ochotę wrócić choćby i do carskich czasów. Patrząc na strój innych ludzi w różnych sytuacjach, dziwię się właśnie, że nie mają oni za grosz wstydu.

  Zna Pani http://www.szkoladam.pl ? Kobietą nie jestem, a mimo to czytam chętnie.

  Pan JO ma poniekąd rację, bo za starych czasów ziemianie mieli swoje dworki, można było dobudować coś dla nowego pokolenia albo żyć w obrębie iluś kilometrów. Dziś wszyscy gnieżdżą się w ciasnych mieszkaniach i nie służy to relacjom rodzinnym, raczej je niszczy. Inne czasy, inne uwarunkowania. Ponownie: pewne zmiany mogą czasem nastąpić samoistnie, o ile zaistnieją ku temu odpowiednie warunki np. kawałek ziemi przypadający każdemu Polakowi i tanie budownictwo oraz odnowa klasy średniej. Siłą się tego nie zmieni.

 140. Panie NICK, mięta ma wiele wspaniałych zastosowań. Uwielbiam szczególnie robić z niej lemoniadę 🙂

  Ostatnio poszedłem na konferencję naukową. Ubrany jak na codzień, w zestaw koordynowany: szare wełniane spodnie, granatową marynarkę, czarne wiedeński itd. Byłem ubrany lepiej od profesury, która zadowoliła się flanelowymi koszulami. Czy to powód, by sięgać nizin, jak i reszta społeczeństwa? Raczej pretekst, by tym bardziej odstawać, dawać przykład i zawstydzać nielicznych. To czegoś niektórych może nauczyć.

 141. Marucha said

  Re 137:
  Przecież chyba napisałem, choć nie wprost, że też jestem zwolennikiem wielopokoleniowych siedlisk. Sam się w takim chowałem.
  Tylko kogo dziś na to stać, za wyjątkiem złotopolskich rodzin z powieści telewizyjnych?

  A złe warunki mieszkaniowe, ciasnota, niemożność odpoczynku prowadzą do chorób, w tym psychicznych.

 142. NICK said

  Gospodarzu. Aktualnie to pół życia spędzam na wsi. Można by rzec zabitej dechami. Prawie wszystkie rodziny są tam wielopokoleniowe. Bieda. Ale sobie radzą. Całkiem nieźle. A wiocha cała. W razie sytuacji problemowych. Potrafi się jednoczyć.
  Stanowią swego rodzaju enklawę. Dość zamkniętą. Przedwczoraj sąsiad mi powiedział: i za trzy pokolenia nie będziesz swojakiem. Tak trzymać.

  Ano Panie Robercie.
  Nadto to, że zawstydza Pan. Liczniejszych niż wydawać się może. I dobrze.

 143. Marucha said

  Panie Nick,
  Na wsi wciąż jest trochę inaczej z tymi rodzinami wielopokoleniowymi.
  Ciesz się Pan, Panie Nick, że Pan tak ma.
  Ale brednie o rodzinie wielopokoleniowej w mieszkaniach 48 m2 działają mi na nerwy.
  Zresztą wieś też już kona.

 144. NICK said

  Kona. Prawda.

  Sam pisałem. Ech.

 145. Boydar said

  Wieś kona z różnych powodów, głównie dlatego, moim zdaniem, że chce koniecznie mieć tak samo jak w mieście. No to ma, właściwie to już im tylko supermarketów brakuje.

  Od Boga odeszli dokładnie tak samo. Różni ich tylko to, że może szybciej wracają. Tylko to już jest zawsze o dwadzieścia lat za późno. I żadne dla nas pocieszenie, że miastowe wcale. I taki Pan JO wiosny nie czyni.
  To znaczy czyni, ale nie statystycznie.

 146. NICK said

  Sołtys. Polak. Sklep zamyka.
  Przyszedł Lewiatan.

 147. Boydar said

  Nie mam pomysłu. Zachłanność na „tak samo” implikuje Lewiatana. Bestię można tylko głodem. ale przecież nie dadzą, do em jak mniłość czipsy muszą być.

 148. NICK said

  Jeszcze jedno. A ja chcę mieć tak samo jak na wsi. Drzewiej było. Nawet miasto bym żywił.
  Ech. Po raz drugi.
  Dobra. Tyle.

 149. Boydar said

  Jeśli większość ludzi ma gnojówkę zamiast miózgów, to normalny człowiek tego nie nasyci. Raz że nie ma tego co by chcieli, a dwa że nie ma tyle. Trudno, musi samo przefermentować, los drożdży jest od stworzenia świata przesądzony. Nie ma się co litować.

 150. Lara said

  139
  Zajrzałam na kobiecy blog. Miły. 🙂 Choć dla mnie to chyba zbyt górna półka. Zajrzałam do zakładki: kosmetyki. Oj, ubożuchno. Jakiś wykładzik o maskarze Heleny Arden. Panie Robercie, kobieta pracująca w Polsce nie kupuje sobie ot tak maskary tej marki. Jest Max Factor, całkiem nie najgorsze maskary Douglasa. A pielęgnacyjne rzeczy (kremy, toniki, emulsje) – to kupuję produkty polskie. Są b. dobrej jakości i tanie.

  To proszę, jakiego ja sobie tu znalazłam rozmówcę. 🙂

 151. Lara said

  141
  Mam Pan rację. W ciasnocie bym zwariowała. Nie mieć tak swojego pokoju, swojej enklawy – brrrr.

 152. Ad.150

  Wszystko należy traktować jeno jak wskazówki 🙂 Ja często czytam stare podręczniki savoir-vivre, lecz nijak możliwym zdaje mi się branie wszystkiego dosłownie i stosowanie się do każdych zaleceń. Nie w tych czasach, nawet jeśli założyć, że mamy sporo czasu i pieniędzy. Mimo to warto się starać, bo i otaczamy się wtedy wszystkim co piękne, szlachetne i odtwarzamy kulturę, którą nam siłą odebrano.

  Jeśli chodzi o kosmetyki, to osoby mające więcej czasu mogą tworzyć je samodzielnie. My skazani na gotowce jesteśmy, ale jest w czym wybierać. W Sztokholmie jest sklep, gdzie można dostać kosmetyki z Chin i Japonii, tworzone w pełni z naturalnych produktów i opartych na ich wielowiekowej wiedzy z zakresu medycyny. Wysoka półka i wysoka cena, stać mnie jeno na pojedyncze rzeczy czasem. Resztę staram się kompletować właśnie na polskich markach, w miarę możliwości.

  Blog robi o tyle dobrą robotę, że przybliża zagadnienia z zakresu savoir-vivre dla kobiet, a przede wszystkim wprowadza w ten świat młode damy i uczy je szlachetności, kultury wyższej, a także tak istotnych spraw, jak choćby dbania o stosowność ubioru czy o rozwój intelektualny. Czytam też blogerkę Classic Valeria, która ma niemałą wiedzę i pisze w przestępny sposób.

  I ja zdziwionym, bo przede wszystkim na Gajówce mało kobiet 🙂 To jednak mało dziwne. Można porównać marsze narodowców, liberałów i im podobnych, a potem marsze Antify, parady równości, demonstracje Twojego Ruchu… Widocznie kobiety to w większości altruistki, które przyciągają postulaty równości, szczęścia, dobrobytu i tolerancji, choćby były one fałszywe. Szkoda patrzeć na te wszystkie młode dziewczyny, które marnują czas w mlodzieżówkach Nowoczesnej, SLD czy PO, w nadziei na to, że jakikolwiek ,,lewicowy” polityk choćby raz spełni jakiekolwiek postulaty. Widocznie druga strona wydaje im się zbyt męska – brutalna siła, równie brutalna szczerość, bez zbędnego zakłamywania rzeczywistości, realizm i postulaty służące głównie jednostkom chętnym do brania wszystkiego w swoje ręce, a nie tym ,,potrzebującym”. Myślę sobie: a jakby poglądów nie zmieniać, jeno retorykę?

 153. Póki mój pierwszy komentarz oczekuje moderacji, piszę drugi.

  Od 16 roku życia mam bzika na punkcie państwowego budżetu, jego wydatków i szukania oszczędności. Swego czasu wyliczyłem, że bez zwalniania choćby jednej osoby w administracji, można po odpowiednich reformach zaoszczędzić 200 miliardów. Wystarczyłoby na 4 programy 500+. Bądź też na jeden taki program, na załatanie dziury budżetowej i na spłatę części długu. Skala marnotrawstwa jest niewyobrażalna i czekam aż ktoś wykorzysta ten fakt, by zgromadzić ludzi wokół chwytliwych sloganów gospodarczych np. reformy służby zdrowia, systemu emerytalnego i administracji, by zapewnić Polakom niższe podatki i politykę socjalną, o jakiej pisałem wyżej. Za 100 miliardów można zbudować sporo mieszkań… Przypominam też, że państwo posiada całe masy nieużytków zarastających chaszczami, gdzie można podzielić teren na działki i sprzedawać je pod budowę domów.

 154. Maćko said

  Jak to Polacy potrafia mile i zgodnie dyskutowac! Milo czytac.
  Pare uwag:
  1. Kosmetyki – a gdyby tak zaczac od szanowania skóry? Mycie sie w biezacej wodzie bez chemii?
  Pamietam wspomnienia Indian z AmPln, którzy brzydzili sie smierdzacymi bialymi albowim oni sam codziennie sie myli w rzece czy potoku. Oraz jak to zauwazyli, ze Indianie mieszkajacy w miastach lysieja.
  2. Jasne, ze dobrze by byly aby Panstwo przeznaczylo ziemie lezace odlogiem na budownictwo, tylko ze wtedy by musialo byc niezalezne od mafijnego lobby handlarzy nieruchomosciami. Thomas Sowell stwierdza, ze ceny nieruchomosci w Californi sa takie wysokie tylko ze wzgledów administracyjnych reprezentujacych interesy zamoznych i handlarzy. Nie pozwala sie na budowe czegokolwiek wysokiego oraz nie oddaje sie terenów pod zabudowe. Wynik taki, ze ludzie jada do pracy o 0400 w 20 minut a potem spia do 0800 w samochodzie, bo mieszkac blizej jest za drogo
  3. Nikt nigdzie nie chce oszczedzac i optymizowac. W firmach prywatnych tez czesto nie. Ani w domach. A powinnismy. Straty sa ogromne wiec i zyski z efektywosci bylyby proporcjonalne. Warto popatrzec dookola siebie i pomyslec co mozna równie dobrze zrobic z mniejszymi stratami energii czy materialnymi. Drogo do sukcesu zagwarantowana.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: