Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Dość polskiego robactwa”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-27 (Poniedziałek)

Antypolskie i antyimigranckie wystąpienia po referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Opodal szkoły podstawowej w Huntingdon koło Cambridge ktoś rozrzucił ulotki z dwujęzycznymi hasłami — po angielsku: „Opuśćcie Wielką Brytanię” i „Dość polskiego robactwa”, a po polsku: „Wrócić do domu polskiego szumowiny”.

Ulotki znalazł 11-letni uczeń. Dyrekcja szkoły, do której uczęszcza wiele dzieci, nie tylko polskich, imigrantów odmawia komentarzy. Sprawa została zgłoszona policji.

— Traktujemy to niezwykle poważnie — zapewnił inspektor Nick Percival, informuje PAP. Podkreślił, że śledztwo prowadzone jest pod kątem używania mowy nienawiści, za co grozi kara grzywny i do sześciu miesięcy więzienia.

Ulotki z obraźliwymi dla Polaków tekstami skrytykował na Twitterze szef biura prasowego prezydenta RP Marek Magierowski, nazwał je „rasistowskimi”. „Mam nadzieję, że Boris Johnson i Nigel Farade potępią ten oburzający akt barbarzyństwa” — dodał.

Budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK) w Londynie został zamalowany ksenofobicznym graffiti — poinformowała miejscowa policja. Namalowane farbą na fasadzie budynku hasła wzywały Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii.

Rzecznik londyńskiej policji metropolitalnej potwierdził, że w związku z atakiem na ośrodek „doszło do przestępstwa na tle rasowym” i jest prowadzone śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformował dyrektor Biura Prasowego MSZ Rafał Sobczak, „ambasada RP w Londynie pozostaje w bezpośrednim kontakcie z miejscowymi brytyjskimi służbami, jak również z kierownictwem ośrodka i będzie monitorować prowadzone śledztwo”. Sobczak przekazał też, że „wyrazy wsparcia dla polskiej społeczności w związku z tym incydentem wyrazili lokalni brytyjscy parlamentarzyści, przedstawiciele miejscowego samorządu oraz sąsiedzi”.

– Jesteśmy absolutnie zszokowani tym, co się wydarzyło — powiedziała przewodnicząca POSK Joanna Młudzińska. — Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji w Londynie, gdzie Polacy są od czasu wojny i gdzie jesteśmy bardzo zintegrowani, lubiani — podkreśliła.
— Centrum angażuje się w projekty kulturalne i artystyczne nie tylko ze środowiskiem polskim, ale i międzynarodowym — dodała Młudzińska.

— Myślę, że to musi być wynik referendum (w sprawie członkostwa W. Brytanii w UE). Pierwszy raz się coś takiego zdarzyło i chyba, niestety, musi się to wiązać z tym niespodziewanym dla nas wynikiem głosowania — oceniła.

Jak zaznaczyła, ośrodek otrzymał wiele wyrazów wsparcia i sympatii w pierwszych godzinach po atakach. — Jesteśmy bardzo zbudowani reakcją ludzi — posłów, gminy, sąsiadów — którzy przyszli po to, aby powiedzieć, że jest im przykro i nie zgadzają się z takimi wypowiedziami.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 67 to “„Dość polskiego robactwa””

 1. Inkwizytor said

  Proponuję je***ym angolom zwrócić się z takim apelem do muslimów. Starczy odwagi ?

 2. zydozerca said

  Ciemnota, ciasne poglądy, wpierniczanie się w życie obcych ludzi, zawiść, zazdrość, mściwość, fanatyzm religijny godny talibów, ograniczanie wolności osobistej drugiego człowieka, pogarda dla kobiet, fikcyjne prawa, np. do aborcji w przypadku gwałtu, czy choroby, dyktowanie innym „jak mają żyć”, obłuda, fałsz, i zwykłe, tępe chamstwo. Ten kraj to dzicz, zakała Europy. Polscy politycy to żenujące błazny, których wyczyny już nieraz przynosiły nam wstyd na arenie międzynarodowej. Pijany Kwaśniewski, nachlany Oleksy, wyczyny Ligi Polskich Rodzin w Europarlamencie, typu śpiewanie Roty i łażenie po stołach, żeby powiesić krzyż. Cyrki. Zmarły prezydent Kaczyński podał do sądu starego dziadka, który go podobno obraził, a gdy jego żonę pan Rydzyk wyzwał od czarownic, to nawet dziobem nie kłapnął. I do tej pory o. dyrektor nie przeprosił, mimo, że pierwsza dama nie żyje i wypadałoby to zrobić dla czystej przyzwoitości. Ale tutaj już tak jest, wszystko tylko na pokaz, pompa i patriotyczna blaga podszyte kłamstwem. WELCOME TO POLAND. Ktoś kto się urodził w gównie i siedzi w nim przez całe życie, nie czuje że wokoło śmierdzi. Trzeba wyjść z gówna by poczuć smród. A jak już zobaczysz w czym siedziałeś, to nie chcesz do tego wracać. Dlatego tak wielu ludzi, którzy wyjechali na zachód, nie chce wracać do Polski. Ja też stąd wyginam przy najbliższej okazji.
  – TAK POLACY TO PROSTACY !!!!
  – W kazdym panstwie znajdzie sie ktos, kto jest nie kulturalny i jak wy to nazywacie prostacy…mieszkam za granica w holandi i wierzcie mi tu tez sa tacy ludzie..a my zawsze bylismy odbierani jak intruzy….faktem jest ze wyrabiaja co niektorzy opinie nam polakom ze czasami jest wstyd ale nie wszystkich mozna mierzyc ta sama miara…
  – W Polsce są duże kontrasty. 20% to elita, ktorej nie musimy sie wstydzić nigdzie w świecie. Ale 80% to buractwo nie znające jezykow obcych, nie umiejące się zachować.. Podam przykład. Niemcy, sauna: wchodzę, a tam dwoch facetów w kapielówkach! ociekających! bez ręczników! Od razu wiedzialem: buractwo z Polski. Czy naprawdę jeden z drugim burakiem nie wie, że do sauny wchodzi się z ręcznikiem?? że ręcznik kladzie się nie tylko pod tylek, ale wzdluz ciała – tak by i siedziec na reczniku, i żeby stopy byly na tym samym reczniku? by woda i pot kapaly w recznik. by ktos po nas nie siedział w mazi z potu??
  – A ja zabierając głos w tej dyskusji stwierdzę tak: Wśród przedstawicieli młodego pokolenia Polaków króluje (niestety) brak kultury tej codziennej, młodzież nie potrafi poprawnie po polsku pisać i wyrażać się,I do tego dochodzi niesamowity (jak dla mnie ) tupet

 3. Swarożyc said

  a polscy niewolnicy z katolicką pokorą znoszą tą potważ?
  żadnego palenia zaparkowanych samochów w okolicy?
  żyadnych koktaji mołotowa rzucanych do kościołów anglikańskich?

 4. RomanK said

  Jestem gotow zalozyc sie o wszystki epieniadze, ze taki angol to pisal..jak i polak, ktory to podaje jako sensacje:-)))
  Zreszta to do gospodarza nalezy powiedziec , kiedy goscie maja sobie pojsc:-)))
  Inspector Nick , send that fly sticker to Office of Polish President….give him hand to make the room in their Homeland…

 5. Moher49 said

  Po h.. tam siedzą, pojechać, zarobić, wrócić. Niech się dżemojady kiszą z islamem.

 6. Boydar said

  A ja tam się cieszę. Nawet te odwieczne anglosaskie qurwy potwierdzają, że oni i Polacy to dwie odrębne rasy.

  Jest niestety jeszcze inna opcja; mieli do czynienia z moją szwagierką (tą co lubi z Murzynami). W takim układzie to przybijam pione; tylko niech ją wyeksportują do Etiopii a nie tutaj z powrotem.

 7. NICK said

  „Inspector Nick …”
  I’m not inspector.
  You know… .

  I, cicho być. Rozumiesz?

 8. RomanK said

  Tylko idiota moze nazwac takie zbydlecenie ….rasizmem:-)))

  To wynik zbydlecenia calych sektorow spoleczenstw Europy… zwrocil mi na to uwage kolega Francuz..ktory zawodowo zajmuje sie edukacja…i trendami mlodziezowymi… pokazal mi cos..co mnie wprawilo w zdumienie..i jeszcze bardziej -jak mi powiedzial ze to nei wcale fransuskie zjawisko, ale europejskie i dalej i zebym sam sprawdzil i zasugerowal gdzie….. i jak to sie samo chwali…. i prosze…mozna sie porzygac..

  Ostrzegam..kazdego- jak jest wrazliwy niech tego nie oglada…to nawet nie jest zadne amatorskie porno,,,,,,,a to tylko jezyk,,, polski jezyk…mlodziutkich, ubranych niezle i chyba nie sierotek……Polek….

 9. RomanK said

  Inspectorem policji jest pan NIck Percival…..
  Przeciez pisze wyraznie inspector Nick……a nie dick…..

 10. Resurs said

  Coś mi się wydaje, że to robota”starszych braci”- lubią wypisywac rózne ant…, mącic ,skłócić -bezcenne

 11. Boydar said

  No ale p. Michnik też umie mówić po polsku (7); a przysięgam, że znam jeszcze kilku i kilka. Słowo harcerza !

 12. towarzysz0 said

  A ja bym tym od ulotek jeszcze dopłacił i następne akcje zamówił.

  Jest to w moim interesie, abyśmy jak naszybciej wracali. Bo w Polsce jest nasze miejsce, to tu musimy, jak w swoim domu naprawiać płot, dach, ganek. Te szkody w naszym domu nie powstały same: albo sami byliśmy szkodnikami, albo patrzyliśmy, jak cioty, gdy niszczyli nasz dom.
  A nam się po prostu chciało maliny. Przyjść na gotowe maliny. Oczywiście, ubraliśmy to w frazesy, każdy wie dokładnie jakie.

  Musimy tym od ulotek podziękować, gdyż ustawiają nas emigrantów w sytuacji klarownej – bądź przefarbowuję się do cna (takich i darmo w Polsce nie chcemy),

  albo powrót do domku, do biednego, do szarego i mocno dziurawego.

  A na koniec pojadę jesieninem, którego kiedyś tak podziwiałem (teraz wiem, genialnym kłamcą bowiem był). Ale ten wiersz jak najbardziej tu i teraz pasuje

  Нездоровое, хилое, низкое,

  Водянистая, серая гладь.

  Это все мне родное и близкое,

  От чего так легко зарыдать.

  Покосившаяся избенка,

  Плач овцы, и вдали на ветру

  Машет тощим хвостом лошаденка,

  Заглядевшись в неласковый пруд.

  Это все, что зовем мы родиной,

  Это все, отчего на ней

  Пьют и плачут в одно с непогодиной,

  Дожидаясь улыбчивых дней.

 13. Waclaw-L said

  2 zydozerca
  „Ciemnota, ciasne poglądy, wpierniczanie się w życie obcych ludzi, zawiść, zazdrość, mściwość, fanatyzm religijny godny talibów, ograniczanie wolności osobistej drugiego człowieka, pogarda dla kobiet, fikcyjne prawa, np. do aborcji w przypadku gwałtu, czy choroby, dyktowanie innym „jak mają żyć”, obłuda, fałsz, i zwykłe, tępe chamstwo. Ten kraj to dzicz, zakała Europy…”, itp., itd.

  Pan eś się szaleju opił, czy nadajesz z gminy żydowskiej. Chamstwo z najwyższej półki.
  Panu się Polski Naród nie podoba, to droga wolna. Pozdrawiam.

 14. Re: Artykul..
  k…restwo (robactwo) zydowskie objawia sie tam, gdzie konczy sie im lichwiarskie zerowisko…I jest to dowod na to, ze takie wypisuja napisy…
  Jaki Brytyjczyk (no chyba ze idiota) napisalby o Polakach, ktorzy na budowach, plantacjach I zmywakach zasuwaja placac przy tym podatki dla Anglikow???…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. snag said

  Boydar @ 10 ,…

  Odczep sie pan od harcerzy 😉 ,…

 16. daxi said

  pakole niedługo wypedzą z własnego kraju głupich anglików wtedy beda przyjeżdzac do POLSKI !!!!

 17. Przemko said

  ad. 11
  dokładnie – jakiś kolejny polsko-języczny pluje na Naród, któremu wszystko zawdzięcza. nie podoba się?? to WYPIERDALAJ pan do domu, do israhella

 18. Wojtek said

  Polak to żyje w Polsce i pomaga swoim dzieciom i rodzicom, a nie sprząta prezerwatywy po anglosasach.

 19. towarzysz0 said

  Ad 15
  Tak jest p. Wojtku.

  Ja na ten temat szerzej ździebko napisałem, ale mi system uciął

 20. Waclaw-L said

  15 Wojtek
  „Polak to żyje w Polsce i pomaga swoim dzieciom i rodzicom, a nie sprząta prezerwatywy po anglosasach.”

  Święte słowa. Dobra, propolska, polityka jest niewątpliwie ważną sprawą dla nas Polaków, lecz nie powinna być najważniejszą.

 21. Marcin said

  Polak który zarabia 1000 zl z gorka może najwięcej napomagac. Polacy wysyłają kupę kasy do Polski a ci Polacy którzy mogą rzeczywiście pomoc to wola za pól darmo Ukraińców. A te pierdoly to wypisują beneficjenci systemu socjalnego, ktorym to „robactwo” zabrało prace.

 22. polski pejsarz said

  Pisze się varmint a nie vermin. Angol tego nie napisał.
  Polszczyzna tego drugiego papierka również nie swiadczy o polskości ani polskojęzyczności autora.

  Nie dajmy sie zbajerować.

  O, eureka. To na pewno napisał ruski agent z dymiącym putinem!

 23. Maćko said

  Pisze sie vermin, niestety… z francuzkiego zapozyczone
  vermin |ˈvərmən|
  noun [treated as pl. ]
  wild mammals and birds that are believed to be harmful to crops, farm animals, or game, or that carry disease, e.g., foxes, rodents, and insect pests.
  • parasitic worms or insects.
  • figurative people perceived as despicable and as causing problems for the rest of society : the vermin who ransacked her house.

 24. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Może to coś wytłumaczy

  http://www.portalfilmowy.pl/wydarzenia,5,2898,0,1,Jak-Hollywood-traktowal-Polske-recenzja-ksiazki.html

 25. polski pejsarz said

  http://www.merriam-webster.com/dictionary/varmint

 26. Maćko said

  Oxford Dictionary:
  varmint |ˈvärmənt|
  noun dialect informal
  a troublesome wild animal, esp. a fox.
  • a troublesome and mischievous person, esp. a child.
  ORIGIN mid 16th cent.: alteration of vermin .
  ( U Comeranas „vermine” )

 27. wanderer said

  re1.
  Panie Inkwizytor, przepraszam za jezyk, ale te glupie ch..uje nawet nie umieja rozroznic kto Polak a kto innej narodowosci. Dla nich wszyscy to „Polacy”. Polak dla tych prymitywow to synonim imigranta. Mowie to z doswiadczenia. 90% pospolstwa z ulicy tego nie rozroznia.

  re.2 Zydozerca.

  Na poczatku myslalem, ze pan sie wypowiada w ten sposob o brytyjczykach, co nie mijaloby sie w wiekszosci z prawda. Ale skoro pan mowisz to o polakach to powiem ci – pierd..olisz jak potracony. Zly to ptak co wlasne gniazdo kala. Chcesz wyjechac? Z Bogiem. Ja juz dziesiec lat morduje sie w tym luksusie. Jeszcze zatesknisz za Polska..

  re4 Mocher49
  Prawda.

  re.5 Pan Boydar,
  Wspolczuje. Ale watroba nie mieso a szwagier czy szwagierka nie rodzina – jak mawiaja. Wiec nic strasznego sie nie stalo ani zadnej ujmy Panu nie przynosi 🙂

  re. 15 Wojtek,
  Niech Pan nie generalizuje, takie czasy nastaly, ze dla duzo osob to byl jedyny sposob na zycie i przetrwanie. Od przybytku i luksusu nie wyjezdzali.

  Ogolnie wydaje mi sie, ze to jakas zakompleksiona polskojezyczna k..urwa nienawidzaca Polski i Polakow i sama siebie mogla to zrobic. Takie podobne przypadki juz byly, nawet w moim miescie, gdzie pisano po murach „Polacy wyp..dalac” a okazalo sie pozniej ze to „polskie” mlode zakompleksione dziewuchy same takie rzeczy wypisywaly.

 28. Waclaw-L said

  2 zydozerca
  „wyczyny Ligi Polskich Rodzin w Europarlamencie, typu śpiewanie Roty i łażenie po stołach, żeby powiesić krzyż”

  A cóż w powyższym złego? Co ma pan konkretnie przeciw Rocie, lub Krzyżowi?, jeśli jest pan Polakiem? A może nie podobała się panu lekcja poglądowa LPR w kuluarach PE, wypatroszonych Dzieci, Polaków, z łon Matek? Panie europejczyku.

 29. Zerohero said

  Normalnie jak Polscy są atakowani, to info nie może się przecisnąć na pierwszą stronę, a tu od razy nagłośniono. To nie fakt atakowania Polaków motywował media, ale wydźwięk informacji.

  Przeciwnicy Brexit plują na Polaków

  Mniejsza z tym kto to napisał. Może Brytol exitowy, może łune, może Brytol prounijny.
  No i teraz prounijne Polactwo (unijny rekord, ponad 70%) jeszcze bardziej się zapiekli w prounijności. Bo dotacje, bo praca w Anglii, którą chcą zabrać bezczelni secesjoniści.

 30. Zerohero said

  tfu. miało być

  Zwolennicy Brexit plują na Polaków

 31. Boydar said

  Ta kwestia, Panie Wanderer, ma daleko idące konsekwencje; jak to mówią – nie ma róży bez ognia. I nie o ujmę rzecz idzie. Ale, „nic to Baśka”, ja dam radę. Pozdrawiam.

 32. SAP said

  Ja to ciekaw jestem jak głosowali Polacy mający już brytyjskie obywatelstwo, a więc ci co już na pewno nie wrócą. Jeśli za Brexitem to przeciw dalszej imigracji rodaków do UK i za deportacją tych z małym stażem do Polski.

 33. towarzysz0 said

  Ad 23
  Panie Wanderer

  re. 15 Wojtek,
  Niech Pan nie generalizuje, takie czasy nastaly, ze dla duzo osob to byl jedyny sposob na zycie i przetrwanie. Od przybytku i luksusu nie wyjezdzali.

  Niech Pan spróbuje jednak być bardziej krytycznym do siebie.

  Oczywiście, nie od przybytku i luksusu. Oni pędzili do tego przybytku i luksusu.

  A ja tu powracam do filmu Nieznośna lekkość bytu. Jeśli odrzucić pornografię, rozpustę (a to pewnie 85%), to jednak są ciekawe spostrzeżenia o tej zachodniej słodyczy. I że ta słodych nie jest zachodu warta.

  I że czas powrotu się zbliża, albo z własnej woli, albo po kopniaku w dupę od miejscowych, albo zgoła od nowych tubylców.

 34. wanderer said

  Re.29 SAP

  Byc moze duza czesc za brexitem, ale to tylko przypuszczenia. Wie Pan, ja cale zycie mieszkalem na Slasku i znam historie, ze niektorzy co wyjechali do Reichu stawali sie bardziej niemieccy od samych Niemcow. Przez analogie, takie rzeczy dzieja sie i tutaj, ale musze przyznac ze w mniejszym stopniu, mozna by rzec ze marginalnie, niewielu osoba odbija szajba, ale takie przypadki pewnie sie zdarzaja. Tacy frustraci pewnie jak Pan wspomnial, glosowaliby za wyjsciem, nie zeby brytolom bylo lepiej, tylko zeby oprocz nich nikt inny wiecej nie wjezdzal.
  Kolejna rzecza mysle ze pozytywna jest fakt, ze ogromna wiekszosc znanych mi Polakow nie wyrabia brytyjskiego obywatelstwa, choc juz dawno mogliby to uczynic. I nie jest to glupota tylko swiadomy, patriotyczny wybor. Ja tez sie do tej grupy zaliczam. Nie wyobrazam sobie przyjac brytyjskiego obywatelstwa. Jestem Polakiem i Polakiem umre. Zreszta jak Pan wie, w niektorych czesciach swiata nie ma co sie chwalic, ze ma sie brytyjskie obywatelstwo. Bycie Polakiem to brzmi dumnie, tylko idiota drwi i gardzi swoim pochodzeniem.

 35. wanderer said

  re.33 Towarzysz0

  Nie wiem, co Panu odpowiedziec.
  Czlowieka, bynajmniej mnie, zawsze gdzies ciagnie chce czegos nowego, lepszego. Lecz zgodze sie z Pana zdaniem, ze ta slodycz nie jest zachodu warta.

 36. wanderer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=ACUjQ6nD0-c

  Czas wracac miedzy sierpy, do swoich…

 37. Wojtek said

  Ad. 33, Towarzysz0, ma Pan rację, trochę generalizuje, ale wszyscy nie możemy wyjechać, ktos musi bronić ziemi, cmentarzy, kości ojców…

 38. towarzysz0 said

  Ad 37
  Panie Wojtku, to użyłem cytatu Pana Wanderer „Niech Pan nie generalizuje, takie czasy nastaly, ze dla duzo osob to byl jedyny sposob na zycie i przetrwanie. Od przybytku i luksusu nie wyjezdzali.”

  Pewnie, o trudnych sytuacjach nie wspomnę, czyli tzw wyjątki nie omawiałem, jak i Pan.

  Ja miałem na uwadze takich jak ja, których chyba jest większość.

  Ja popierałem Pana pogląd. Wyrażałem się chyba bardziej radykalnie niż Pan. A pozwalałem na to, gdyż mnie również ta krytyka dotyczyła.

 39. RomanK said

  ad 27…Piatka..panie Wanderer….
  dawno temu napisalem….ze to co najgorszego was moze spotkac w Polsce- to stac sie emigrantami na swojej wlasnej ziemi….
  Mam dokladnie takie same obserwacje..dot, paszportow, lojalnosci narodowej…etc…
  Gdyby nie wypchneli ponad 8 mln Polakow..rozwalajac przemysl…i rolnictwo…nigdy nie byliby w stanie przejac pelni wladzy w Polsce po swoich tates…
  Nie wolno zapominac..ze znacjonalizowac a sprywatyzowac to dwie rozne sprawy…DO nacjonalizacji mieli poparcie calych mas biedoty,,glodnej ziemi i pracy..ale do prywatyzacji musieli nie tylko bic, oszukiwac , deportowac, ale i zabijac….i kupic Kosciol……

 40. Nikt said

  Dziwnym trafem w tej calej po – Brecitowej pulapce, powstl water Polski..,,pytanie jest I takie …czy Angole wole Mafie afgansko- pakistanskie masowo gwalcace Ich biale kobiety czy Tania wykwalofikowana sile robocza z Polski ?

 41. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? CZYZBY?? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast. i rabnij piescia w stol. I NIE DAJ SIE!!! said

  NIESTETY TYLKO MY POLACY KOCHAMY OBCOKRAJOWCOW, myslalez ze tyk bylo dawniej. NIE TAK JEST I DZISIAJ. Tego rodzaju stosunek do obcych a i do Polonusow jest we Francji, Niemczech, Szwajcarii wszedzie. Co bys zrobil gdyby do twojego miasta przyjechalo 60 000 obcych ludzi, np. Czeczenow, UPAprancow lub TATAROW?. Wszedzie kolejki u lekarza, w sklepie nie mozesz usiasc w pociagu ani umiescic dziecka w szkole. Taj jak jest np. w Southampton w Anglii gdzie przyjechalo 60 000 Polakow i nie profesorow intelektualistow ale calkiem ROZNY rowniez PRYMITYWNY ELEMENT? TYLKO POLACY KOCHAJ OBCOKRAJOWCOW zas inni ICH NIENAWIDZA:

 42. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? CZYZBY?? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast. i rabnij piescia w stol. I NIE DAJ SIE!!! said

  I TAK ANGLICY SA NIEZWYKLE TOLERANCYJNIE dla calego tego OBCEGO NABYTKU a rowniez i dla Polakow, sa madrymi dzmi o NIEZWYKLYCH osiagnieciach w NAUCE, TECHNICE i technologii. MAJA najlepsze uniwersytety na swiecie. ANGIELSKI jest swiatowym jezykiem, genialne produkty, motory i statki. Genialny narod ktory jak chce jest tez BEZWZGLEDY. TEGO nam Polakom brakuje. Gydby Anglica mieszkali na naszych terenach to ich panstwo byloby do PACYFIKU. Uczmy sie od nich, dumy, konsekwencji aze sa i ksenofobami to normalne.

 43. błękitna sztacheta said

  Uczmy sie od nich, dumy, konsekwencji aze sa i ksenofobami to normalne.

  I skuwrysyństwa, bo bez tego we wspólczesnym świecie ani rusz.

 44. Boydar said

  Sztacheta nie myli czasem dumy z butą (to taki rodzaj buta, tylko dobrze podkuty) ?

 45. Minus said

  Ktoś się napracował co najmniej od 89, żeby patriotyzmu nie wiązać z ekonomią. Rozwalony przemysł- produkcja duża i mała, energetyka na węglu to grzech, eldorado dla banków nie polskich itd. Ktoś to wykreował, samo się nie stało. Sporo ludzi głosowało za wejściem do unii licząc na zasadę naczyń połączonych i teraz po czasie dłuższym, niż trwała IIRP to wyrównanie ma się tak, że po dwóch stronach Odry różnica w płacach jest 4krotna.

  W Polsce wyhodowano na leseferystycznej papce bezpaństwowe, polskojęzyczne szumowiny, można spekulować jaki to% populacji Polaków. Jaki by nie był, to głośny, nachalny, jak każda blaga, czyli zawyżony, czyli pamiętajmy o dumnych a cichych i pokornych, co nie znaczy, pardon, pi_zdowatcych. I taka jest też struktura emigrantów. Jest moc badziewia ludzkiego posługującego się językiem polskim, które zachwyciło się możliwością zrobienia sobie dobrze markowymi szmatami, gadżetami, nową furą itp … i tylko jakoś nie mogą zatrybić przez te wszystkie lata, że tu się ich bycie obywatelem Europy kończy, bo nie zakorzenią się, nie kupią domu, gruntu- to poza zasięgiem, tak to jest pomyślane przez gospodarzy, chyba, że zrobi się to na początku emigracji i nie ma się wtedy po 40tce na start.

  I teraz głośno i dużymi literami: to tylko w amerykańskich produkcjach Jack Nicholson poucza, że tylko prawdziwy mężczyzna kreuje swoją rzeczywistość ( departed ), w praktyce to nie takie proste. Jestem emigrantem ekonomicznym od ponad 10 lat. Kocham Polskę, tęsknię do Polski,*, ale nie znalazłem sposobu na poukładanie sobie życia w domu- ojczyznie, zdecydowałem się wyjechać za chlebem. Jako tako, ciężką pracą poskładałem przede wszystkim siebie, nic extra, a dzięki temu pomogłem i pomagam najbliższym w kraju, ile kasy wrzuciłem w ekonomiczny kociołek kraju wiem tylko sam, może trochę emerytka mama. Więc wypraszam sobie obrażanie mnie, mojej polskiej dumy, tylko dlatego, że jestem emigrantem. Rozejrzyj się jeden z drugim, któremu tak łatwo idzie generalizowanie, koło kogo żyjesz w Polsce. Tacy sami ludzie wyjeżdżają za chlebem. Trybi coś?!, czy do usranej mańki będziesz p_ierdo_ił o zmywaku, prezerwatywach. Poszukaj cwaniaczku mikromózgi i obij mordy tym, którzy doprowadzili do stanu, że moja żona więcej zarabia przez tydzień jako pomoc kuchenna- czyli słynny zmywak, z którego się kpi i zawiści, co jest uwspółcześnionym bonmotem o pie_przeniu tygrysa, niż mgr nauczyciel ze stażem wieloletnim przez miesiąc w Polsce ( kiepska znajomość języka).

  Tutaj zadomowiło się tyle osób o lekkim piórze, poukładanej głowie mieszkających za granicą- dlaczego nie kontrujecie Panowie/Panie tych obrażających Polaków emigrantów bredni? Pasuje wam to? Coś was gryzie? Coś jest na rzeczy?

  * i ja wrócę do Polski.

 46. Minus said

  Jeżeli ktoś zachwyca się Anglikami i nie jest Anglikiem, to jest to dowód braku wiedzy historycznej, niedostrzegania faktów, złej woli albo głupoty. Ile zła ta nacja zasiała i sieje po świecie, mając na względzie wyłącznie siebie, wiedzą tylko oni i to pewnie nie wszyscy. Mogą konkurować tylko z amoralnymi żymianami.

  Uczyć się squrwysyństwa?! bo bez tego ani rusz!? To nie jest ani po polsku, ani po chrześcijańsku. Pan tak nie chciał powiedzieć, prawda?

 47. Boydar said

  Ładnie Pan Minus to napisał. I wygląda że bardzo szczerze.

  Kiedyś odmówiłem emigrantom prawa pouczania pozostałych w kraju; dalej odmawiam. Jednak Pan w swoim komentarzu wskazuje, a nie poucza. Podoba mi się.

 48. towarzysz0 said

  Ad 45
  Panie Minus.
  Czy wymieniając motywacje emigrantów (szukanie łatwiejszego życia) obraziłem emigrantów? przecież i ja to tak zrobiłem.

  Ale, dzięki Bogu, dojrzałem, aby zrozumieć, że to błąd.

  Każdy chce być szczęśliwy, problem w zrozumieniu – co nam tę szczęśliwość da!

  Na pewno – nie szukanie łatwego życia za granicą.

  Ja zrozumiałem, i wracam. Już wkrótce.

  I tego olbrzymiej rzeszy Polaków życzę.

  Po pierwsze, w moim interesie – mało nas w Polsce do pieczenia chleba (demografia).

  Po drugie, jest to też i waszym interesie. To jest tak samo, gdybym mówił, że nie jest w interesie człowieka zajmować się skurisyństwem, jak tu błękitna sztacheta proponował. Bo chodzi o patrzenie ciut dalej, niż długość nosa. Każde skurwisyństwo odbije się czkawką, jak ping/pong.

  Niby to każdy z nas wie, a jednak zawsze o tym zapominamy.

  Pisząc to próbuję też i mi o tym przypomnieć.

  PS. Ale jak ktoś chce wrócić i zajmować się skurisyństwem, to niechaj tam zostanie.

 49. RomanK said

  Prosze zobaczcie- jak Anglicy solidaryzuja sie z Polakami!!!!
  Ilu ludzi..rodzin..okazuje oburzenie na wybryk..jedneg samotnego menszczyzny…ktorego zarejestrowala kamera, ktury ni za bardzo umi ni po polsku ni po angielski…ale co napisal….. napisal…..
  Ne moge sie doczekac -ze go zalapia:-))) jak nie zlapia to wiem na 100$ kto:-)))mu zaplacil:-))))

  A..wszystkim roztargnionym i tensknioncym za normalnosciom Wsrod tych lak zielonych
  szeroko wsrod chabazi
  pieknie rosciagnionych….
  Do tych pol na ktorych
  kiedys roslo zboze,
  a ktorych od lat welu
  zaden plug nie orze…..przypominam:
  Czlowiek ma tylko jedno zycie…ktore trwa ok 75 lat….
  a medrzec chinski dodaje , ze nikt nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki….
  Dlatego za przewrocenie i zmieszczenie zycia- wielu milionom POlakow…pozbawienia ich miejsca w Ojczyznie- jedyna rozsadna kara jest odebranie zycia zloczyncom!

 50. błękitna sztacheta. said

  „Sztacheta nie myli czasem dumy z butą…”

  Ten pierwszy człon wpisu to byl cytat a reszta to ironia. Pan Boydar i chyba pan Minus chyba sie trochu pogubili.

  Cytata z Łysiaka: Z Anglikiem można zrobić tylko jedno. Dać mu w mordę.

  Poważnie to Sztachecie nie chce się pisac o problemach i dylematach emigracji, czasowej czy na stałe. Nie dziś. To jest skomplikowany problem i sytuacja każdego emigranta jest inna. Kiedyś może się tym zajmie, narażając się oczywiście na inwektywy ze strony tych i owych z kompleksami rozmaitymi, ale pan Boydar powiadał, że wie, co to znaczy mieć skórę nosorożca.

  Panie Towarzysz. W każdym narodzie są normalne jednostki. Okres po zamachu na Lady Spencer pokazał większą normalnośc u Anglików niz sie spodziewaliśmy. Ale normalni nie maja żadnego wpływu na życie społeczne i polityczne. Zobaczy Pan, jak szwiat będzie respektował wyniki plebiscytu na brexit.

  Za granicą życie nie jest łatwe, a na pewno nie łatwiejsze. Nigdzie nic za darmo nie ma, a w przypadku przybyszów, szczególnie.

  O sytuacji zmuszania do wyjazdu, pan Roman juz napisał. Tylko nie wiadomo, względem kogo wyciągać konsekwencje, skoro w demokracji wszyscy są winni czyli nikt nie jest winien.

 51. błękitna sztacheta. said

  Nie wrócę do Kraju. Nie mam do kogo. Przyjaciół nie mam, a rodzina się mnie wyrzekła. Zaczynać życie od nowa w wieku emerytalnym? Tu mam sędziwego Psa, którym się musze zajmować. I emigrantów, którym trzeba pomagać.

 52. Racjonalista said

  Typowa prowokacja wiadomego plemienia, i jak zwykle bardzo prymitywna.

 53. Boydar said

  Sztacheto Sędziwa, jeśli cytat, to skąd, bo z (43) nie wynika w żadnym razie. Boydar gubi się rzadko, jednak takiej „złotej myśli” nie czaję, może to nie ten kanon główny tylko zapasowy jakiś, sztachetowy …

  Dla naprzykładu kanonów zapasowych może posłużyć właśnie słowo „sztachetowy”. Oprócz płotu, który oczywiście taki nie jest, (może być ze sztachet, ale nie sztachetowy), gdzie w języku polskim „to” występuje ?

 54. błekitna sztacheta said

  Panie Boydar, Cytat pochodzi z wpisu nr 42 autorstwa pana (i) POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH Na Lewo I PRAWO BARANOW Z Zacisnieta Piescia W Kieszeni? CZYZBY?? Pomysl O Tym Jeszcze Dzisiaj Albo TERAZ, Natychmiast. I Rabnij Piescia W Stol. I NIE DAJ SIE!!! said

  Szyderstwo natomiast pochodzi od Błekitnej Sztachety (pamięta pan codzienną audycję harcerską o za piętnaście ósma rano w czasach młodości pod tym tytułem „Błekitna sztacheta”)

 55. Przodkowie Nas Chronia said

  ad 3

  osobo , nie prowokuj!

  i nie uzywaj imienia Sworozyca, bo ni z ciebie Slowianin, ni czlowiek godny…

  zaden Slowianin , ktory zna PRAWA RODU Niebieskiego nie uzywa slowa „niewolnik” wobec BRACI SLOWIAN

  Slowianin za slowo niewolnik wyjmuje miecz i zabija.

  Kazdy znajacy PRAWO RODU o tym wie.

  A ty bezczelna istoto uzyles, wiec jestes zgnilym prowokatorem…i radze, nie igraj za Swarozycem…ale na rade juz dla ciebie za pozno…

 56. Przodkowie Nas Chronia said

  Ad 12

  Towarzyszu , zgadzam sie !

  „Jest to w moim interesie, abyśmy jak naszybciej wracali. Bo w Polsce jest nasze miejsce, to tu musimy, jak w swoim domu naprawiać płot, dach, ganek. Te szkody w naszym domu nie powstały same: albo sami byliśmy szkodnikami, albo patrzyliśmy, jak cioty, gdy niszczyli nasz dom.
  A nam się po prostu chciało maliny. Przyjść na gotowe maliny. Oczywiście, ubraliśmy to w frazesy, każdy wie dokładnie jakie.

  Musimy tym od ulotek podziękować, gdyż ustawiają nas emigrantów w sytuacji klarownej – bądź przefarbowuję się do cna (takich i darmo w Polsce nie chcemy),

  albo powrót do domku, do biednego, do szarego i mocno dziurawego.”

  czas WRACAC!

 57. Przodkowie Nas Chronia said

  Ad 45 Bardzo madrze, prawdziwie, uczciwie i sprawiedliwie !

  „I teraz głośno i dużymi literami: to tylko w amerykańskich produkcjach Jack Nicholson poucza, że tylko prawdziwy mężczyzna kreuje swoją rzeczywistość ( departed ), w praktyce to nie takie proste. Jestem emigrantem ekonomicznym od ponad 10 lat. Kocham Polskę, tęsknię do Polski,*, ale nie znalazłem sposobu na poukładanie sobie życia w domu- ojczyznie, zdecydowałem się wyjechać za chlebem. Jako tako, ciężką pracą poskładałem przede wszystkim siebie, nic extra, a dzięki temu pomogłem i pomagam najbliższym w kraju, ile kasy wrzuciłem w ekonomiczny kociołek kraju wiem tylko sam, może trochę emerytka mama. Więc wypraszam sobie obrażanie mnie, mojej polskiej dumy, tylko dlatego, że jestem emigrantem. Rozejrzyj się jeden z drugim, któremu tak łatwo idzie generalizowanie, koło kogo żyjesz w Polsce. Tacy sami ludzie wyjeżdżają za chlebem. Trybi coś?!, czy do usranej mańki będziesz p_ierdo_ił o zmywaku, prezerwatywach. Poszukaj cwaniaczku mikromózgi i obij mordy tym, którzy doprowadzili do stanu, że moja żona więcej zarabia przez tydzień jako pomoc kuchenna- czyli słynny zmywak, z którego się kpi i zawiści, co jest uwspółcześnionym bonmotem o pie_przeniu tygrysa, niż mgr nauczyciel ze stażem wieloletnim przez miesiąc w Polsce ( kiepska znajomość języka).

  Tutaj zadomowiło się tyle osób o lekkim piórze, poukładanej głowie mieszkających za granicą- dlaczego nie kontrujecie Panowie/Panie tych obrażających Polaków emigrantów bredni? Pasuje wam to? Coś was gryzie? Coś jest na rzeczy?

  * i ja wrócę do Polski.”

 58. Przodkowie Nas Chronia said

  Ad 48

  CZAS POWROTU NADSZEDL !
  …za rok, za dzien , za chwile…

  Moze jutro…

  „Czy wymieniając motywacje emigrantów (szukanie łatwiejszego życia) obraziłem emigrantów? przecież i ja to tak zrobiłem.

  Ale, dzięki Bogu, dojrzałem, aby zrozumieć, że to błąd.

  Każdy chce być szczęśliwy, problem w zrozumieniu – co nam tę szczęśliwość da!

  Na pewno – nie szukanie łatwego życia za granicą.

  Ja zrozumiałem, i wracam. Już wkrótce.

  I tego olbrzymiej rzeszy Polaków życzę.

  Po pierwsze, w moim interesie – mało nas w Polsce do pieczenia chleba (demografia).”

 59. Przodkowie Nas Chronia said

  Ad 49

  „Dlatego za przewrocenie i zmieszczenie zycia- wielu milionom POlakow…pozbawienia ich miejsca w Ojczyznie- jedyna rozsadna kara jest odebranie zycia zloczyncom!”

 60. Boydar said

  Nie pamiętam treści, przypuszczam, że bywałem w drodze do szkoły; ale tytuł kojarzę. Pamiętam natomiast „niewidzialna ręka to także ty”, leciało w niedzielę i szkoła była zamknięta.

 61. ; said

  Sztafeta, panie Boydar, nie sztacheta, ale to nie do Pana bo chyba pan czuje blusa, ale tak w eter, żeby była absolutna jasność. Już nie będę się tak podpisywać.

  Pan Minus napisał cos bardzo wartościowego, przeczytałem sobie jeszcze raz i panu też radzę, panie Boydar. Ale wynurzenia nieco emocjonalne pana Minusa to tylko wstęp w całej Niagarze potencjalnych rozważań. Jedno jest ważne. Nie wolno nikogo potępiać za wybór miejsca zamieszkania. Jeśli tak bedziemy robić, to będziemy na prostej drodze do mentalnego niewolnictwa.

  Cytat z Minusa:

  Tutaj zadomowiło się tyle osób o lekkim piórze, poukładanej głowie mieszkających za granicą- dlaczego nie kontrujecie Panowie/Panie tych obrażających Polaków emigrantów bredni?

  Odpowiedź: Bo nam sie juz naprawde nie chce. Ile można? To tak jak walenie łbem o ceglany mur. Łeb boli a mur stoi. Starszego brata (we wierze) też mozna przekonac faktami oczywistymi, a on i tak nazajutrz będzie gadał swoje. Moja Babcia (najlepsza Babcia na świecie) zwykła była mawiać: Pop swajo, cziort swajo.

 62. Boydar said

  Co do tytułu audycji to ja sobie skryptem to w locie podmieniłem ale o Sztafecie, szczególnie błękitnej też niewiele wiem, co oświadczyłem.

  Żeby była jasność; nikogo za miejsce zamieszkania nigdy nie potępiałem, w życiu się różnie zdarza. Niewielu też w Gajówce odważało się na taką brednię, jeśli już to niewydarzone wyjątki. Stoję natomiast na stanowisku, i nikt mnie nie przekonał że nie mam racji, że ci którzy wyjechali, w pewnym sensie poddali się. Życiu, losowi, okolicznościom, jak zwał tak zwał. I nie uważam że mają prawo do kąśliwych uwag, co my tutaj na miejscu źle robimy że jest tak źle jak jest. No bo dobrze to faktycznie nie jest. Ale to nie im to mówić. Bo oni wymiękli. Nie są ani lepsi ani gorsi, są tacy sami jak my, jednak tą partię przegrali, i na tablicy jest punkt dla przeciwnika; nic tego nie zmieni. Chyba że wrócą, to jakby złożył apelację od werdyktu sędziego. Wskazywać błędy to jedno; czasem z daleka lepiej widać. Ale nabijać się z chorych i kalek to nie fair. A wielu takich można wskazać, którzy się właśnie nabijają. Że mają pracę, że zarobki, że córka czy syn wysoko, że chałupa jak z żurnala. I co, co my tutaj możemy na takie dictum odpowiedzieć, że za to u nas ch., d. i kamieni kupa ? A parch jeden z drugim ośmiorniczki za nasze pieniądze wpier dala ? Co się pracą prawdziwą w życiu nie splamił ? To moja wina ? Pójdę i przerżnę piłą, załóżmy że się uda, i nagle zacznę zarabiać dwadzieścia tysięcy ? Na służbie u Perszinga, to może i tak.

  Jeśli nie pasuje Panu „emocjonalność”, to nie wiem co na to można poradzić, może książka telefoniczna. Tam jest względnie sucho, prawdziwie i bez cienia emocji.

 63. ; said

  Nie ma miejsca na emocje. Szczególnie miedzy nami. Ci co nas chca zniszczyc posluguja sie wlasnie emocjami zeby przpadkiem Polak z Polakiem sie nie dogadał. Co do pouczania, to zgoda, niektórzy wyjechani może troche sie orientuja w sytuacji w Kraju, inni mniej. jesli chodzi o mnie, to wyjazd nie był poddaniem sie. Mi źle nie było, posadka na uczelni, doktorat za pasem (OMC), ale szukałem przygód. Guza znalazłem, niejednego i nie narzekam. Na nas, wyjechanych, ciąży szczególna odpowiedzialnośc żeby za dużo się nie wychylac z dobrą radą. ale z perspektywy dystansu niektóre rzeczy widać bardziej całościowo, ale opinii raczej wyrażać nie radzę, bo to i tak na nic. Każdy wie swoje.

  Kto sie nabija z kalek?

  Niektórzy są wręcz zmuszani do wyjazdu w taki czy inny sposób i to nie ma nic wspólnego z wymiękaniam, a raczej jest przejawem walki o byt.

  To sie nadaje na oddzielny wątek. Nie chce sie wciągać, bo nie mam za dużo czasu – mam w domu kłopoty.

 64. Boydar said

  Kto się nabija ? Są i tacy, nie wiedzą co czynią. Nie ma miejsca na emocje ? Ależ jest, emocje to bardzo ludzka i prawdziwa właściwość umysłu.

  Co do reszty, pełna zgoda.

 65. Na Podolu Placze Kamien said

  Ad 24

  Ma Pan racje panie Boydar, to z emocji emanuje energia…byle ja wlasciwie uzyc i skierowac na pozyteczne dzialanie

 66. pawel13 said

  Te napisy na 2 zdjęciach wyglądają na fotomontaż; tło jest identyczne, cienie, przebarwienia, światło, białe punkty przy trójkącie itp…..Kto i po co to zrobił można się domyśleć…. Bardziej zasadne pytanie kto i gdzie pierwszy raz umieścił te zdjęcia. Paweł Mężyński

 67. Marucha said

  Re 66:
  Oczywiście prawe zdjęcie to fotomontaż sporządzony w celu przetłumaczenia oryginalnego tekstu. Nikt tego nie ukrywa.

Sorry, the comment form is closed at this time.