Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pogrywanie z Rosją uderza w Polaków

Posted by Marucha w dniu 2016-08-07 (Niedziela)

„Kiedy mamy do wyboru sprawy bezpieczeństwa i korzyści gospodarczych, zawsze wybieramy bezpieczeństwo” – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany o wstrzymanie małego ruchu granicznego z Rosją.

Po 1 sierpnia Polska odblokowała taki ruch z Ukrainą i „zamroziła” z Rosją [zamiast odwrotnie – admin]. Sprawa ta bulwersuje społeczność województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W liście do szefa MSWiA Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk napisał: „Z wielkim zdziwieniem i niepokojem przyjąłem decyzję o przedłużeniu zawieszenia małego ruchu granicznego (MRG) z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Decyzja ta była zaskoczeniem zarówno dla Samorządów Województw: Pomorskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego, jak i lokalnych samorządów obu regionów – objętych małym ruchem granicznym”.

I dalej argumentuje: „Tylko w 2015 roku Rosjanie wydali ok. 286 mln zł w regionach objętych umową o małym ruchu granicznym. Korzystali na tym właściciele sklepów i punktów usługowych (w tym również w sektorze opieki zdrowotnej), a także restauratorzy i hotelarze. Odwiedzający region Rosjanie, w tym także młodzież, coraz chętniej korzystali z naszej oferty kulturalnej i turystycznej, zwiedzając pomorskie muzea i zabytki oraz uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych”.

Zdaniem marszałka pomorskiego, rozwiązanie to „znacznie ułatwiało też realizację projektów współpracy między partnerami samorządowymi oraz instytucjami i organizacjami po obu stronach granicy”. „To wszystko w sposób oczywisty przekłada się na efekt promocyjny, nie tylko dla regionów przygranicznych objętych MRG, ale dla całej Polski”.

Mariusz Błaszczak na falach Polskiego Radia tak odpowiedział Marszałkowi: „Zdaje się, że [on] wie, na pewno wie o tym, że w 2008 roku to Rosja Putina napadła na Gruzję, stosunkowo niedawno Rosja Putina napadła na Ukrainę, anektowała Krym, wciąż toczy się wojna w Donbasie. Taka jest postawa Rosji, a więc tu chodzi o względy bezpieczeństwa”.

Powiedzmy jasno – „argumenty” merytoryczne rządu są słabiutkie i na odległość cuchną obłudą – każdy wyczuwa, że chodzi o coś zupełnie innego. Przecież wszyscy w Polsce widzą, że zagrożenia z tytułu małego ruchu granicznego są wielokrotnie większe ze strony Ukrainy niż Rosji. Ukraina jest siedliskiem kontrabandy, przestępczości, jest szlakiem dla uchodźców z Bliskiego Wschodu, wreszcie w rejonach przygranicznych zamieszkuje ludność znajdująca się pod wielkim wpływem sił banderowskich. A mimo to min. Błaszczak uważa, że to z rejonu kaliningradzkiego zagraża nam jakieś niebezpieczeństwo. Tłumaczenia, że chodzi tu militarny status tego obwodu jest nie na miejscu, gdyż mały ruch graniczny nie jest z tym w ogóle związany.

O co więc chodzi? O prężenie muskułów, o systematyczne jątrzenie, o zrobienie „dobrze” Banderlandowi i dawanie sygnału jacy to jesteśmy twardzi. Kierując się obsesją ideologiczną rząd mści się na własnym społeczeństwie. Kiedyś – to pewne – ono zemści się na nim. W komentarzach internautów obok nielicznych zachwytów pożytecznych idiotów i rusofobów (poziom takich wpisów jest doprawdy żenujący), dominuje ostra krytyka. Poniżej krótki przegląd takich głosów:

„Spróbujmy się bliżej przyjrzeć słowom tego polityka, którego wiedza i punkt widzenia – z pewnością pozostawia wiele do życzenia. „W 2008 roku to Rosja Putina napadła na Gruzję”. Było wręcz odwrotnie – to Gruzja była agresorem. Wspomagana przez USA, Izrael, bojówki Banderowców z Ukrainy i Polski – m.in. polskie bomby kasetowe, Saakaszwili, atakując z zaskoczenia wojska rosyjskie, był pewien sukcesu. Dzisiaj za całokształt, jest ścigany przez władze Gruzji listem gończym.

Kolejny cytat: „Stosunkowo niedawno Rosja Putina napadła na Ukrainę, anektowała Krym, wciąż toczy się wojna w Donbasie. Taka jest postawa Rosji, a więc tu chodzi o względy bezpieczeństwa – zaznaczył”.
Komentarz:
Te militarne i polityczne niepokoje były spowodowane antykonstytucyjnym, nazistowskim przewrotem inspirowanym i finansowanym przez siły zewnętrzne. Donbas wystąpił w obronie życia i honoru jego mieszkańców. Mieszkańcy Krymu, przerażeni ludobójstwem banderowskich bojówek na mieszkańcach Donbasu, opowiedzieli się w referendum za przynależnością do Rosji. Mieli takie prawo. Było to zgodne z prawem ukraińskim i międzynarodowym. Uznanie bądź nie tej decyzji przez tak zwane międzynarodowe społeczności, nie ma tu żadnego znaczenia. W ten oto sposób Krym i Donbas okazały się terenami wolnymi od banderyzmu i nazistowskiej narracji. Nad tym faktem szczególnie ubolewają siły wrogie Ukrainie „sprawiedliwej”, która marzy o wolności, spokoju i dobrobycie. Tymczasem zaproponowano im bezsensowną wojnę i degenerację państwa i perspektyw rozwojowych …

I to wszystko w imię obcych interesów, sprzecznych z racjami narodu ukraińskiego. Są dwie Ukrainy. Którą popieramy? Ukrainę Banderowców czyli spadkobierców ukraińskich nacjonalistów, nieludzkich rzeźników i zbrodniarzy – czy Ukrainę ich ofiar, też Ukraińców, życzliwych Polakom – bo w większości to nasi bliscy, którym jesteśmy winni wdzięczność za ocalenie wielu naszych przodków z Kresów, przed czekającą ich rzezią. Jednych promujemy – o tych drugich obowiązuje milczenie.

W sumie za pomoc udzielaną Polakom zamordowano ich kilka – kilkanaście tysięcy. Dokładnej liczby nigdy nie poznamy. Każda pomoc Polakowi była wielkim i heroicznym czynem . Za każdy gest przyjazny wobec naszego rodaka karano śmiercią. Dzisiaj żyją już wyłącznie spadkobiercy „wczorajszych” Ukraińców, kultywujących ich tradycje.

Mamy więc spadkobierców bandytów spod znaku Tryzuba, Swastyki i czarno czerwonej flagi, i spadkobierców ich ofiar – Ukraińców sprawiedliwych, którzy za swe bohaterstwo i martyrologię zasługują na najwyższy szacunek i pamięć.

Dzisiaj w Polsce dzieją się rzeczy dziwne. Nasza władza kierując się – niebezinteresownie zapewne, obsesyjną wrogością do Rosji, popierają materialnie a nawet zbroją siły ukraińskich nacjonalistów – wczorajszych oprawców. To dla naszego kraju, naszych tradycji wolnościowych i czysto ludzkich – hańba, dyshonor i kompromitacja. Poparcie dla nazizmu położy się plamą na naszym narodzie, na całe pokolenia”.

~Zatroskany:
„Może jestem za głupi ale zupełnie nie rozumiem tej decyzji. Niby jakie zagrożenie? Jakoś nigdy nie słyszałem, by jakiś Rosjanin z Obwodu Kaliningradzkiego przeprowadził w Polsce zamach terrorystyczny. Od ponad 25 lat granica polsko-rosyjska należy do najspokojniejszych e Europie. Nie rozumiem jak Ministrowie w Warszawie mogą mówić, że skutki gospodarcze są niewielkie… Zależy dla kogo są niewielkie… Dla portfeli Ministrów może i nie ma to znaczenia, ale dla wielu tysięcy Polaków z rejonów przygranicznych to niemal kwestia życia i śmierci. Przecież wielu z tych ludzi 3/4 dochodów uzyskuje dzięki Rosjanom. Ta decyzja jest według mnie nie tylko bezzasadna ale też bezduszna i krzywdzi wielu Polaków. A przypominam, że politycy przed objęciem urzędu przysięgali nie tylko, że będą przestrzegali Konstytucji (chyba o tym zapomnieli), ale także, że „pomyślność obywateli będzie dla nich zawsze najwyższym nakazem”.

~wojpiega:
„Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powinno podać przesłanki, które są powodem wstrzymania MRG. Rozumiem, że podczas wizyty Papieża, czy wcześniej w czasie szczytu NATO były jakieś enigmatyczne przesłanki do wstrzymania MRG. Teraz te przesłanki ustały i minister spraw wewnętrznych albo wytłumaczy powody dla jakich nie przywrócono MRG, albo zrezygnuje ze swojej funkcji. Jego decyzje szkodzą nie tylko Rosjanom, ale i w okresie wakacji w sposób ewidentny ograniczają Polakom wyjazdy do rosyjskiej strefy przygranicznej. Czekamy panie ministrze na wyjaśnienia. To pański obowiązek wobec społeczeństwa. W sposób ewidentny nie wykonuje pan swoich powinności?”

~im:
„Rusofobia urosła na Wiejskiej do rozmiarów wręcz karykaturalnych. Co tam handel. Co tam poprawa stosunków sąsiedzkich. Jak ten dzieciak – na złość mamie odmrozimy sobie uszy! Nie mam słów i ręce mi opadają. Państwo to takie przedsiębiorstwo w skali makro. Jak chcemy tu dobrobytu, to trzeba myśleć biznesowo, a wymiana handlowa z Rosją jest dla nas dość istotna, zwłaszcza, że jesteśmy krajem w dużej mierze nadal rolniczym, a Rosja jest chłonna na świnki, jabłka i drugie owoszczi i frukty. To że kokosów przez ostatnie lata tam nie zbijamy, to dlatego, że zawsze mamy do Ruskich jakieś ale. Gazociąg przez Polskę mógł iść, ale poszedł po Bałtyku, gaz mogliśmy mieć tańszy, a skończyło się na najdroższym w Europie + port gazowy. A teraz jeszcze ta bezsensowna i bezpodstawna decyzja o wstrzymaniu ruchu przygranicznego. Względy bezpieczeństwa? A ilu to rabunków Rosjanie u nas dokonali, ilu rozbojów? Media milczą, więc chyba zero, bo już jeden byłby przecież podstawą do wielkiego larum w mediach i oficjalnego wystąpienia przed kamerami Antoniego Macierewicza. O jakie więc względy bezpieczeństwa chodzi, bo chyba nie o rosyjskie czołgi? – one raczej nie łapią się pod zamknięcie małego ruchu przygranicznego”

~szczery:
„Rusofobii ciąg dalszy. Ten rząd popiera tylko banderowską Ukrainę. Oligarchy i aferzyści z Ukrainy dostali prezent 1 miliard euro od władzy PiS a teraz przesyłają gaz na koszt polskich podatników. Ukraina nawet nie cofnęła embarga na mięso. W Polsce siedzi już milion rusinów=ukraińców. Ukraina prowadzi wrogą wobec Polski politykę co przewidział już Roman Dmowski. Określił Ukrainę jako krainę aferzystów z całego świata, przewidział też, że Polska będzie ponosić koszty wolnej Ukrainy. Roman Dmowski określał też Ukrainę jako wrzód na ciele Europy. Warto kierować się Romanem Dmowskim prawdziwym patriocie człowiekiem który wraz z Ignacym Paderewskim negocjował traktat paryski przywrócił Polskę na mapę Europy”.

~Alternatywa do aleks617:
„Zagrożenie to mamy od Upainy. Mafia, przemyt, handel ludźmi i niewolnictwo i dwa miliony uchodźców obawiających się upaińskich tajnych więzień i obozów śmierci. Zbrojne bandy różnych maści, najścia i rabunki mieszkań, zmuszanie do opuszczenia Upainy przez mniejszości. Wojna domowa i totalna anarchia. Korupcja o niespotykanych rozmiarach. Upaina żyje tylko z pomocy i pożyczek. A tu w przyszłym roku zapadają terminy zawieszonej spłaty zadłużenia a PKB ostatnie na świecie lub brak danych w rankingach. 10 milionów uchodźców Rosji, 2 a może więcej w Polsce, 3 w Rumunii, Mołdowie, Słowacji, Węgrzech i Bułgarii. Polska tylko w I półroczu wydała 5 200 000 wiz dla Upaińców. Głód i nędza. Dobrze, że chociaż w Polsce powstały upaińskie związki zawodowe. Pokażą nam swój ład”.

~POLKA:
„Polityka wobec Ukrainy musi zostać zmodyfikowana. Ich zachowania w Polsce zaczynają szokować. Na pierwszym filmiku banderowiec krzyczy „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”. Na drugim filmie, maszerują z czarno-czerwonymi flagami, w mundurach banderowskich. Pod koniec filmiku wzywają od oddania ziem polskich. Wszystko to odbywa się na ulicy Słowackiego w Przemyślu. Polskim Przemyślu. Żadnych przywilej dla banderowców, Polacy na Zachodzie nie mogą mieć związków zawodowych, bo prawo na to nie zezwala aby , ktoś obcy rządził mu się w niezależnym państwie. Czy w jakimś kraju na świecie ktoś uczynił taki gest wobec Polaków? Czy Polacy maja własny związek w Anglii albo Niemczech? Czy nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami? Jakim PRAWEM są WSPIERANI FINANSOWO. Miliony złotych co miesiąc jest wydzierane z budżetu Polski na potrzeby Ukrainy. Płacimy za ich gaz, dostarczamy lekarstwa i karetki pogotowia, koce i materace oraz żywność dla wojska,380 mln Komorowski przeznaczył na rozwój ukraińskich firm. Studenci którzy na forach plują na Polaków mają po 2000 miesięcznie stypendium nawet w wakacje! Związek Ukraińców w Polsce dostaje parę milionów co roku! NFZ wyciąga setki tysięcy i leczy ukraińskie dzieci. Polacy stracili dziesiątki tysięcy obywateli porżniętych piłami i siekierami w tak bestialski sposób, że aż dziw bierze, że mogła tego dokonać istota ludzka. Palono ludzi żywcem tylko za to że byli Polakami. Wyrywano dzieciom rączki, obcinano głowy mordowano na oślep wszystkich jak leci starców, kobiety i dzieci KTÓRE BYŁY JESZCE W ŁONACH MATEK, chorych i bezbronnych. To była rzeź w najgorszym wydaniu. Ukraina dalej pokazuje, że w mentalności jej mieszkańców nic się nie zmieniło”.

http://www.mysl-polska.pl

Oczywiście, że nie chodzi o żadne bezpieczeństwo, tylko zwyczajne ujadanie obsranego ratlerka na niedźwiedzia, który – gdyby chciał – mógłby sobie ratlerkiem dupę podetrzeć. I przy okazji, jakże upokarzające Polaków, włażenie banderowcom do odbytu. Nie da się go wytłumaczyć inaczej, niż obecnością banderowskiej agentury w rządzie i parlamencie.
Admin

Komentarzy 49 to “Pogrywanie z Rosją uderza w Polaków”

 1. ERROR 404 NSZ said

  Tak , „polski” rząd ma na sercu problemy Polaków , wszystko podłóg planu ..
  – eksport kilku milionów ludzi za chlebem
  – „rytualny” obowiązek szczepień, ewenement na skalę światową ( co za tym idzie ,powikłania,zgony etc.,..), ale koncerny farmaceutyczne i globalni depopulatorzy aż mlaszczą z zachwytu..
  – „programy przeciw wykluczeniom” ,tak jak w szerszym aspekcie wynika np. z powyższego artykułu.., gdyby nie takie portale jak ten , na którym jest wolna wymiana myśli nie dowiedzielibyśmy się wcale lub zajawkowo w teleexpresie przed informacją dnia o psie, kocie czy czymś jeszcze ważniejszym..
  – jest też projekt wypłacenia jednorazowego świadczenia emerytalnego , który nie ma na celu wsparcia trudnej sytuacji emeryta
  wynikającej z co miesięcznej jałmużny lecz z zbyt wysokich kosztów obsługi tych świadczeń. A pózniej cóż do piachu , bo kogo
  to obejdzie…

  Wracając do tematu. Mieszkając w Białymstoku dokładnie wiem ile daje handel przygraniczny i ile rodzin dzięki temu potrafi tylko godnie żyć…

  Pozdrawiam wolnych ludzi , ERROR 404 NSZ…

 2. Oto film jak gruzińskie wojska znienacka nocą z 7.08 2008 na 08.08.2008 napadają na stolicę Osetii Płd. na rozkaz Saakaszwilego strzelając do przerażonych mieszkańców Cchinawlii stolicy Osetii,zrzucając bomby i mordując o śpiących w swoich domach Osetyńców . Ze śmiechem z dobrej zabawy, realizując akcję „Czyste Pole” mająca „oczyścić Osetię z jej mieszkańców.
  Sami ludzie opowiadają o swoich próbach zwołania naprędce sił wśród ludzi do walki z pacyfiaktorami.Po zabiciu kilkuset mieszkańców w tym dzieci, gruzińskie władze planowały zatrucie wodociągów miejskich w celu wytrucia mieszkańców.

  oczywiście wg pana Błaszczaka i kompanii zwykli ludzie w Osetii kłamią, no cóż jak to mówią „każdy sądzi według siebie”.
  Gdyby nie spóźniona zresztą mocno, interwencja Rosji Cchinwalii utopiło by się we krwi Osetyńców.

 3. Jeszcze jeden film o Osetii, dzieci zabite w łonach matek,wybity rosyjski batalion misji pokojowej stacjonujący godnie z prawem.
  Po utworzeniu „korytarza pokojowego” dla ucieczki mieszkańców z miasta wojska gruzińskie rozstrzelały uciekających samochodami ludzi, wraki stoją do dziś.
  .https://youtu.be/prEASWIIgX8

 4. Inkwizytor said

  W wypier…ać banderowskie pisowskie ku..y. !!! Z tej bezsilności zrobiłem się już całkiem wulgarny :(((

 5. PS. broń do ataku na Osetię dostarczała m.in. Ukraina.

 6. Nagrania radosnych wojsk Gruzji w Osetii, wzbogaconych o czarnoskórych żołnierzy w mundurach NATO , wojsko ukraińskie itp.pochodzą z telefonów komórkowych zabitych morderców.

 7. maryjanek said

  Syjonistyczna zgraja IIIŻydo-RP zlikwidowała mały ruch graniczny z Rosją
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/06/syjonistyczna-zgraja-iiizydo-rp-zlikwidowala-maly-ruch-graniczny-z-rosja/

 8. aa said

  „polski” rzad, podobnie jak „ukrainski” wykonuje polecenia zydowskich kundli z departamentu stanu USA-ujawnili to ostatnio hakerzy.
  Gdy przeforsuja Clinton na „prezydenta”-bedzie koniec swiata

 9. AlexSailor said

  Byłoby zabawne, gdyby nie przerażające.
  Autor i pewnie zdecydowana większość Polaków uważa, że zatrzymanie ruchu granicznego ma na celu danie psztyczka ww nos Putinowi i Rosji.
  Że to jakaś próba dowalenia mu.

  Otóż nie.
  To nie przy okazji uderza w polską gospodarkę, tą rzeczywiście polską – jakieś wieprzki, pyry się sprzeda, może miód, jaja, samochód się naprawi, czy wycieczkę ciekawych świata rosyjskich dzieciaków przez dwa dni ugości.

  No i paliwo trochę taniej kupi omijając VAT płacony do kasy UE.

  To jest właśnie przede wszystkim skierowane w Polskę i Polaków.
  W najlepszym razie, żeby polskie firmy padły, a rynek zawłaszczyły swoje.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie zamknąłby targowiska na stadionie dziesięciolecia, nie zniszczyłby handu ze wschodem, Białorusią, Ukrainą (spadek obrotów o 70% a weszły firmy zachodnie), nie uwaliłby Jugosławii będącej naszym rynkiem zbytu, rynku Iraku, Libii i innych krajów arabskich, itd.

  Rządzący nami w najlepszym razie są kompletnymi ignorantami, w najgorszym – każdy wie.

 10. Birton said

  W mojej opinii ( Art. 53 Konstytucji RP, Art. 11 Karty Praw Podstawowych UE, Art. 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka), rezydujące od 1944 roku w Polsce żydowskie polskojęzyczne czyli destrukcyjne i antypolskie władze działają stale jawnie lub z ukrycia na rzecz przejęcia Państwa Polskiego za czapkę czereśni w celu zdegradowania do roli służebnej Polaków i utworzenia Judeopolonii, na początek niejawnej, posługując się zależnie od okoliczności PPR, PZPR, Solidarnością, PO, PIS, SLD, KOD, lewakami, zielonymi, płatnymi gojami, JP2, zażydzonym Episkopatem, masonami , zmanipulowanym albo pożytecznymi idiotami, siłami spoza państwa, Niemcami, Ukraińcami, działając metodą dezinformacji totalnej, wiedzy niejawnej, oszustw na małą i wielka skalę , operacji fałszywej flagi, zabójstw, przekupstwa, szantażu, dowolną prowadzącą do celu metodą, także sojuszy chwilowych i trwałych, pełnej penetracji wszystkich środowisk, w tym patriotycznych, sposobami nie powodującymi zdemaskowania, w tym myślozbrodni i dwójmyślenia ( vide „Rok 1984”, który stale trwa), jak przystało na synów szatana („Wy macie diabła za ojca” J 8,44), wszystko przeciwko polskiej raison d’Etai.
  W mojej opinii Błaszczak jest z tej samej stajni, choć niekoniecznie musi być Żydem, wystarczy jednakże , że realizuje jako goim służalec, plan NWO,

 11. Kazimierz Rychter said

  Wszystkie antypolskie działania to nie jest dyletanctwo ani nie głupota czy zaniedbanie- TO JEST CELOWA ROBOTA.
  Wszystkie ekipy po 89 roku dostosowują się do scenariusza, który ma zniszczyć Polskę i Polaków, trzeba sobie to uswiadomić.
  Z tego też względu zablokować źródła pieniędzy, które mogłbyby zarobić polskie wsie i miasta.
  Wszelkie środki przeznaczyć dla wrogów Polski, którzy w danej chwili rozszabrują nasz kraj, a Polaków wymordują.
  Takie są niestety fakty.

 12. AlexSailor said

  @Dziewczyna z Troi

  Dobra robota.

  Ciekawe.
  Wydaje się, że cała awantura miała na celu zmuszenie Rosji do zajęcia i okupowania Gruzji.
  JE Putin („z zimnymi ruskimi szachistami”) przejrzał plan i odbił Osetię, zaś z Gruzji się wycofał.

  Taki sam plan jest realizowany chyba na kresach wschodnich I RP obecnie zwanych Małorosją.
  Tam też aż się prosi, żeby wcielić zimie wschodnie I RP do Rosji i nie można zrozumieć, dlaczego JE Putin tego nie robi.
  Chyba tam również taki miał być plan, żeby Rosję zaangażować na długo w rozróbę, a tu nic.

  Proszę zauważyć.
  Że zarówno Gruzja, jak i Małorosja, a nawet więcej cała Ruś i Małopolska Wschodnia miały być poświęcone osłabieniu Rosji przez niekończące się walki.

  Obawiam się, że taki sam pomysł jest na północne kresy I Rzeczpospolitej zwane dzisiaj Estonią, Łotwą i Litwą.
  Wciągnąć tam Rosję, niech krwawi.
  Później protestować i dostarczać broń.
  Nawet deklaracje NATO, że nie zamierza bronić północnych kresów I RP sprowadzają się ku ośmieleniu Rosjan.
  Tylko nie ma sensownego pretekstu, a na dodatek nie wiadomo, że tamtejsi ludzie po prostu nie przyłączą się do Rosji po doświadczeniach dobrodziejstw UE i Zachodu.

  Myślę również, że taką samą rolę, kozła ofiarnego przewidziano dla nas.
  Mają jednak problem.
  Brak sensownego powodu i nawet sprzeczności interesów.
  A poza tym Rosja zachowałaby się pewnie podobnie jak w Gruzji.

 13. Kazimierz Rychter said

  Skoro Rosjanie nie mogą do nas przyjechać, to trzeba się wspólnie zwołać w dużej sile i zdjąć posterunki graniczne z granicy z Rosją, by od tej pory mozna byłoby przejeżdżac bez ograniczeń w obie strony. Granica z Rosją ma być otwarta.
  Nikt nie zareaguje- spokojnie.Tak samo musi być ustalony wolny przejazd do Białorusi, zacznijmy wreszcie budować wspólnotę Słowiańskiego Braterstwa. Chwała Słowianom.

 14. Boydar said

  Ależ Panie Alex, przecież te wstrętne kacapy zamordowały z zimną krwią naszego ukochanego prezydenta ! A kiedy zmanierowani dobrobytem Polacy westchnęli z zupełnie niedyplomatyczną pretensją „kropla w morzu potrzeb …” oderwali mu jeszcze dodatkowo lewą nogę (a może prawą, niezbyt dobrze pamiętam). Sądzili zapewne, że noga którą kopał Polski Naród zasługuje na oddzielny pochówek. Uważam ze to był błąd niezrozumienia sedna sprawy; my do kopania w dupę jesteśmy od zarania dziejów dobrze przystosowani i żadnego specjalnego wrażenia na nas żyjących to już nie robi. Powinni oderwać rękę, prawą. Raz, że i tak do niczego prawego przydatna mu nie była, a dwa, bo przecież nie lewą podpisywał traktaty, zapalał chanukę czy podcierał sobie Polakami dupę w Knesecie. No ale co tu od tych Ruskich wymagać, kiedy u nich ciągle tylko bimber, samowar i walonki.

  Mówi Pan, że to nie Ruskie ? No to kto ? Przecież Polska nie ma innych wrogów. Nawet wielebny Stephan jak się okazuje nie był naszym wrogiem, w dodatku od pewnego czasu nie daje znaku życia, tyle co spadkobiercy swieczkę zapalą.

 15. Ad11 Pan Alex.
  Wie Pan, po prostu trudno zdzierżyć jak się słyszy czy czyta takie kłamstwa!!oczywiście ktoś może zarzucić, że obie strony mówią coś innego.Ale przecież jeśli są czarno na białym nagrania, mówią ludzie, płaczą i przeklinają Saakasziwlego , ONI dobrze wiedza KTO ich napadł i mordował im dzieci. Przecież na miłość boską tego nie wymyślili.
  I słyszę człowieka ponoć Polaka, który chodzi do kościoła jest ponoć wierzący i wznosi nabożnie ślepia, jak kłamstwo wylewa mu się z otworu gębowego.I pytam jako osoba wierząca „Człowieku, gdybyś dzisiaj miał stanąć przed Bogiem , to co mu powiesz?????????jaka jest twoja wiara skoro naśladujesz szatana pierwszego kłamcę i ojca kłamstwa???”
  Czy nas nie denerwuje jak w USA, Anglii czy nawet NIEMCZECH słyszymy „POLSKIE obozy koncentracyjne”??????mnie trafia szlag, tam był ktoś z mojej Rodziny.Osoba ta do końca życia spała z kromką chleba pod poduszką i reagowała na niemiecki przerażeniem ……..Oburzamy się na KŁAMSTWO!!!!!!Oburzamy się na kłamstwa Grossa itd
  Ale kłamać o innych, to co poniektórzy rządzący i ich kundle z Londynu, Paryża czy Berlina ….. potrafią, bez zająknienia.
  takie podwójne standardy, rozdwojona dusza,zła dusza.

  https://www.wprost.pl/503277/Polskie-obozy-smierci-636-razy-w-swiatowych-mediach-Najczesciej-w-USA-Wielkiej-Brytanii-i-Niemczech

  Co do Rosji to ja oczywiście nie wiem dokładnie co i jak?/Ale widzę czytając, że jest bezustannie prowokowana, i okrążana.Dzień w dzień.A to Kazachstan, a to Mołdawia no i Ukraina rzecz jasna.Któa buduje swoją „tożsamość’ na ideałach nazizmu uber alles!!Jest mi wstyd jak słucham i patrze na niektórych udających Polaków „polityków”
  Myślę, że niedługo niektórzy z „polskich”mogą poprzeć Adolfa bo napadł na Rosję.No śmiało Mein Kampf pod pachę i do kościoła.

  I dlatego to NIE ROSJA napadła na Gruzję tylko Gruzja zaatakowała Osetię płd. znajdująca się w sąsiedztwie jej granic i próbowała genocydu ludności osetyńskiej i prawie by jej się to udało, gdyby …..
  Gruzja oczywiście dozbrojona i podjudzona przez dzieło diabła zza oceanu, raczej jego zarządców.Bo tam również w Gruzję włożyli pieniądze i uzbrojenie oraz „Instruktorów”oraz swoją marionetkę na prezydenta… Metoda wciąż ta sama, i kopiowana na kolejne kraje .
  Mam nadzieję że odpłacą za to wszystko!i ich wspólnicy z Europy również!!

 16. itd.
  https://www.wprost.pl/kraj/503236/Szef-FBI-o-roli-Polakow-w-Holokauscie-MSZ-wzywa-ambasadora-USA.htm

 17. No i co miło nam jak o nas kłamią?????
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nowy-jork-protest-zydow-przed-konsulatem-rp-oskarzaja-polakow-o-wspoludzial-w-holocauscie-video

 18. Re: 14 Boydar…
  I takie komentarze sa bardzo pouczajace..
  (nawet jak sracz sie popsul na Ukrainie, to napewno za tym stoi W.Putin…)
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/maly-ruch-graniczny-z-rosja-nie-wroci-rosyjska-prasa-komentuje/p2rprp

 20. Boydar said

  Pani Dziewczyno … dam sobie paznokcie obciąć, że nie czytała Pani „Main Kampf” …

 21. NICK said

  „Broszka” zatem? Czyja?
  Żartuję.
  Proszę nie zważać.

 22. MatkaPolka said

  Mały Ruch Graniczny Polska –Rosja to przykład większego problemu

  “Polski rzont” to żydowskie przygłupy, marionetki wykonujące polecenia Międzynarodowego Żyda z Manhattanu. Im NIE zależy na dobru Polski, ani dobru Polaków – Une swoje „pensje” mają.
  A dlaczego Polakom miałoby być dobrze ?– to już powiedział drogi Bronisław Geremek w wywiadzie w Polityce 1981 r.

  Une realizują politykę destabilizacji regionu. Jakiekolwiek zbliżenie z Rosją, dobrosąsiedzkie stosunki są ZAKAZANE.
  Bo co by to było, gdyby dwa narody słowiańskie się zbliżyły, prowadziły normalną wzajemnie korzystną współpracę gospodarczą, a obywatele się bogacili i nastąpiło polityczne porozumienie – ZGROZA.

  Zagrożenie ze strony Rosji to naczelna mantra propagandowa Waszyngtonu i Brukseli powielana przez żydogermańskie media w Polsce – gebbelsowskie szczekaczki głównego ścieku szamaba propagandowego będą szczękały jak do tej pory.

  Rosja nie ma zamiaru na nikogo napadać – Rosja chce budować dobrosąsiedzkie stosunki ze wszystkimi sąsiadami. To jest oczywiste po przemianach w Rosji, likwidacji starego sowieckiego systemu – który był zły dla Rosji i dla państw, którym Sowiety ten system narzuciły – stad powstanie Wspólnoty Niezależnych Państw.
  To na Rosję zawsze Niemcy i Żydy napadają – „Dragn nach Osten” to nie wymysł ostatnich lat.

  Gdyby Rosja chciała napaść na Ukrainę – to Ukrainy już by nie było. Bohaterscy powstańcy Noworosji przeciwstawiają się zbrodniczej Juncie Kijowskiej i nie uznają banderowskiego zamachu stanu w Kijowie finansowanego przez Niemcy i USA; podobnie mieszkańcy Krymu opowiedzieli się w Referendum przeciw faszystowskiej Juncie – ale Międzynarodowy Żyd nie rozumie słowa Referendum – no chyba, że jest to drugie lub trzecie z korzyścią dla Żyda (tak jak w Irlandii lub Francji – Traktat Lizboński).

  Gdyby Rosja chciała napaść na Polskę – to zajęłaby Polskę w ciągu dwóch godzin.

  Jakoś Polacy nie dostrzegają, że już zostali napadnięci – w Polsce już stacjonują wojska USA i Bundeswehry – wbrew Konstytucji RP. Polska jest w NATO i wystarczy obecność Polskiego Wojska.

  Już tak mała wymiana gospodarcza jak Mały Ruch Graniczny z Kalingradem pokazuje korzyści dla regionu – co by to było gdyby dotyczyło to całych państw Polski i Rosji ?

  Do takiego zbliżenia Niemiec i Żyd nie mogą dopuścić. !!! A nuż Polska dogadała się z Rosją – ZGROZA !!!

  Polska wg. tych założeń ma być jastrzębiem wojny z Rosją – to Polska ma wywołać wojnę z Rosją – najlepiej z użyciem broni jądrowej, a Rosja ma odpowiedzieć kontruderzeniem nuklearnym i zniszczyć Polskę. A to że z Polski zostanie pas zniszczenia nuklearnego – to dla Unych nie ma znaczenia – plany NATO stworzenia pasa nuklearnego na terenie Polski istnieją już od dawna – Najnowszy pomysł Jankesów – to ma zrobić sama Rosja, a nie USA. Une zawsze zdążą uciec do Izraela.

  Polska to nie jedyny przykład tej polityki destabilizacji – weźmy Libię Kadafiego – „Raj na ziemi” – przyszedł „Yankes” i zbombardował –zostawił brud, smród i głód. Ale podobnie było w Iraku i Syrii, tak jest wszędzie gdzie postawi bucior amerykański żołnierz.

  Podobnie jest na Ukrainie. Konfliktowanie Słowian to naczelna, stara zasada, polityki pruskiej.
  UPA i Bandera to dziecko Hitlera, a Prawy Sektor – Franka Steinmeiera

  Une w Warszawie odbierają polecenia z ambasady USA, tak jak Poroszenko z ambasady US w Kijowie.

  Ale gdyby nie doszło do konfliktu nuklearnego to na ziemiach polskich ma powstać Polin – Judeopolonia – żydowskie państwo pod zarządem niemieckim.

  Jest w tym wszystkim również ukryty interes Prusko – Krzyżacki.
  Przecież mapka – Królewiec – Pomorze – pokazuje nic innego jak zabór Pruski – Prusy Wschodnie.

  Po dewastacji regionu przyjdzie Niemiec i zrobi porządek – i wyjdzie na to, że Polak głupi, a Niemiec mądry. Skąd my to znamy? Już Erika Steinbach ostrzy pazury.

  Odpowiedzą na taką politykę konfliktowania i podziałów jest zjednoczenia Słowian i pokonanie agresora – – Grunwald 1410 i Berlin 1945 pokazały, że jest to możliwe.

  Przepędzić z Polski Żyda i masona, zerwać stosunki dyplomatyczne z agresorami – wydalić i zamknąć ambasady USA ( to główna baza dywersji), Izraela i Niemiec, zamknąć loże masońskie i synagogi szatana – ….

  Doprowadzić do jedności państw słowiańskich – połączyć się z Rosją, Białorusią, Czechami.

  Zamknąć granicę z Ukrainą – zlikwidować faszystowskie bojówki, zakazać i zdelegalizować banderowską ideologię – leczenie społeczeństwa na Ukrainie z żydobanderyzmu i bandytyzmu może zająć bardzo długo.
  Chociaż w Noworosji zrobili to bardzo szybko – gdyby nie dostawy broni od Żydów z całego świata – Junta w Kijowie już by nie istniała, a synagoga w Dniepropietrowsku została spalona.

  Wyjść z lucyferycznej Unii Europejskiej i NATO – nie ma lepszego momentu po Brexit – wkrótce Frexit i NExit, Italexit, Spainexit nastroje w Europie są jednoznaczne – narody Europy mają dość żydo-germańskiej okupacji. Polska nie – Polska ma pozostać kolonią Niemiecką

  Kiedy PolExit?

 23. Ad.20 Panie Boydar złoty, nie musi Pan sobie nic obcinać:)))oczywiście ze nie czytałam.Nie lubię Adolfa i cokolwiek by napisał to wytwór jego psychopatycznej natury.Nawet jeśli momentami nosiłby znamiona tzw.”normalności”

  A wie Pani… Mein Kampf warto jednak przeczytać. Dopóki nie grozi to dożywociem.
  Admin

 24. Ad.23.
  pan Admin.
  Myśli Pan ze warto???Kiedyś czytałam pouczającą wielce rozprawkę o życiu Adolfa, o dzieciństwie jakże skomplikowanym.A potem na końcu o tym, jak zamykał się w specjalnym pokoju za pancernymi drzwiami, gdzie nikt nie miał wstępu, przed swoimi „przemówieniami”.Ponoć darł się tam i dochodziły stamtąd dziwne hałasy i krzyki. Potem wychodził z całkiem zmienioną twarzą i leciał na mównicę.Poza dawaniem sobie w żyłę chyba jeszcze wzywał jakieś moce piekielne.
  Nie jestem pewna, czy chciałabym się dowiedzieć o jego głębokich przemyśleniach, i współpracy z „wujami tatusia” zza oceanu.

  Wie Pani, nie musimy wierzyć we wszystko, co o nim piszą.
  Warto sięgnąć do źródeł, są w gajówce.
  Admin

 25. Boydar said

  Powinna Pani przeczytać, właśnie dlatego, że on tego NA PEWNO nie napisał; można mieć nawet wątpliwości czy podpisał.

  A nawiązując; w Main Kampf zawarta jest zawoaluowana apoteoza chrześcijanina katolika. Dwa przykłady poniżej.

  „Chociaż istotna część doktryny katolickiej wchodzi w kolizję z naukami ścisłymi i wynikami badań w wielu dziedzinach – nie zawsze koniecznymi – kościół nie jest przygotowany na to, aby poświęcić choćby jedno, pojedyncze słowo ze swoich doktryn. On
  bardzo dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że siła oporu nie jest zależna od pozostawania w zgodzie z naukowymi ustaleniami w danej chwili – które ściśle rzecz ujmując zawsze się zmieniają – ale raczej polega na ścisłym trzymaniu się dogmatów raz ustanowionych, które w całości naprawdę wyrażają charakter wiary. W konsekwencji kościół jest mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.”

  „Rzymski kościół katolicki daje przykład, dzięki któremu można się dużo nauczyć. Celibat obowiązujący jego kapłanów zmusza go do przyciągania przyszłych pokoleń do kapłaństwa nie ze swoich własnych szeregów, ale z mas ludzkich. Większość ludzi jest
  nieświadoma tej szczególnej roli celibatu. Jest on podwaliną żywotnej siły i wynikiem instynktu samozachowawczego tej starej instytucji.”

 26. NICK said

  Czytaj PLN.
  A kto tak się wyraża? Hę.
  Proszę nie zważać.
  Niedługo zaciąg posiłkowy… .

  Admin. Właśnie.
  Dlatego dziwne były reakcje niektórych Gajówkowiczów na fakt drukowania i rozpowszechniania w tzw. Niemczech.
  Ten tekst, Mein Kampf, jest jednym z ważniejszych tekstów wieku XX.

  „złoty”, złoty, złoty… .
  prawie boski… .

 27. No chyba anioł…..
  http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=2374

 28. NICK said

  Ja to bym sobie z Panią, Dziewczyno, pofolgował. Z Zuzią zresztą też.
  Wówczas byłoby mniej pisania.
  Więcej zaś oczekiwania.
  Chciało mi się napisać coś o ziejącym kraterze wulkanu… .
  Ale tu taki jeden czuwa.

 29. polak z krwi i kości said

  Czytam tą stronke z radością , czekając codziennie co nowego napiszesz,a komentuje pierwszy raz także sorka za wulgarność ale ku*wa musze……je*ać ku*wy banderowskie,to jest ku*wa przegięcie,beda płakać skur*ysyny jak ptzujdzie co do czego.Szybko ten milion wróci do siebie.

 30. Ładysz said

  Myślę, że bardziej w Ruskich uderza ten zakaz.

 31. Premizlaus said

  I dlaczego to my mamy płacić karę za decyzje Chazarów nam rządzących?
  Oh, gdyby tak Rosjanie wiedzieli i kierowali swoją nienawiść do tych, co nami sterują, a nie do nas samych.

 32. Ad 30.
  Proszę pana.Czytam sporo ruskich portali i wydań gazet internetowych.
  Oczywiście zapewne pan wie lepiej ze sobie tylko znanych źródeł ,i te źródła oczekują zapewne takich wpisów o ruskiej nienawiści, może nawet produkuje się pan na paru innych portalach, coś mi tym niepoprawnie pachnie.
  I nigdy nie przeczytałam słów nienawiści do Polaków.Owszem złośliwostki się zdarzają, nazywają nas „pszeki” os szeleszczenia mowy.
  Proszę się nie wysilać ,bo przebija czarna farba od spodu pod tym zmyślnym wpisikiem.Apage!
  Dużo więcej tej nienawiści wyczytałam w komentarzach na ukraińskich portalach choćby na Ukraińskiej Prawdzie!

 33. NICK said

  Żartowałem z tym ‚folgowaniem’
  Kimże jesteś Dziewczyno? Abym nie mógł Cię nie popierać?
  Nawet Pan Maćko, który sprzyjał Ci 2 albo 3 razy, nie beknie nic!
  Tak. Mam satysfakcję.
  Miło patrzeć na ‚obnażoną’? Tfu.
  Admin! Zakończmy, proszę.

 34. Ad32 Panie Nicku.
  To żart był??ojejku a już się ucieszyłam…
  Kimże jesteś Nicku??………..Obnażoną???? ło matko, aż założę szlafrok z wrażenia!
  Myślę,Panie Nicku ,że jest w Panu zapotrzebowanie na nazwijmy to „romantyczny wieczór”zakończony wymieszaniem płynów ustrojowych.
  Będę trzymać kciuki za takowy zakończony pełnym sukcesem!!:)))

 35. Artha2012 said

  Zdjęcia z festiwalu Bandershtat w Łucku
  https://www.ridus.ru/news/228480

  źródła zdjęć;
  https://vk.com/festbandershtat
  http://www.volyn24.com/news/70431-top-6-najkolorytnishyh-prykras-bandershtatu
  http://www.volyn24.com/news/70457-pyl-gitary-decybely-v-epicentri-bandershtatu

 36. NyndrO said

  hahahaha Ale jaja!

 37. guła said

  Zaraz po zamknięciu małego ruchu granicznego, z naszej strony, z wiadomych powodów (NATO, ŚDM) to samo uczynili ze swojej strony Rosjanie (o ile dobrze zapamiętałem). To typowy pat, o ile jaśnie wielmożna nasza władzuchna ten ruch otworzy ze strony polskiej, to un, ten ruch, nadal będzie miał zamkłe – jak mówią Kaszeby, po drugiej stronie szlabanu.
  To nawet nie idzie ogłosić, że ten ruch już ma otwarte – jak mówią Kaszeby, bo co to zmieni? Ino wstydu będzie co niemiara.

 38. Maćko said

  34 Dziewczyno Troi – Pani wie ile jest sposobów na przerwanie sprzezenia zwrotnego?
  😉
  Uklony

 39. guła said

  Skończyło się. Nawet Instytut Działań Strategicznych p. Klicha nic nie osiągnie.

 40. guła said

  No, chyba że wariant egipski?

 41. guła said

  Trzeba przejść na handel giwerami z ukrami. Państwo nasze będzie im dostarczać te giwery, a naród nasz zrobi Rumunom konkurencję i zajmie się handlem. Z dużo większą korzyścią.

 42. jeszcze jeden film z ataku 08.08.2008 Gruzji stolicę Osetii Płd.Cchinwalii,,,, 4 Brygada Piechoty gruzińskiej wchodzi do stolicy Osetii Płd. i strzela do bloków mieszkalnych.
  .http://vk.com/video277246583_456239648?hd=-1&t=2s

 43. Anucha said

  Dajcie spokój Panowie dla Pani Dziewczyny z Troi, zachowujecie się jak bisurmani aż słuchać hadko.
  Kobieta jest ze wschodniej części Europy to i duszę ma wrażliwszą .

  I jeszcze jedno ja wolę z kobietami zgubić jak z chłopami znaleźć , jeżeli domyślacie się o co chodzi? :0

 44. Marucha said

  Re 43:
  Popieram.
  Choć z tymi kobietami różnie bywa, czego stwierdzenie wielkim odkryciem nie jest

 45. Re: 43 Anucha..
  „Poznac kobiete i wszechswiat zycia mezczyzny staloby sie bardzo nieciekawe…”
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. NICK said

  Dziewczyna. (34).
  Vide (33)
  (44) – re – (43).
  Nie popieram.

  No cóż. Kobiety „mężnieją”, męż-czyżni „babieją”. Takie czasy.

 47. Anucha said

  Mam za ciężki dowcip, nikt nie zrozumiał i tylko ja śmieję się.

  „I jeszcze jedno ja wolę z kobietami zgubić ”

  Panowie no co można zgubić z kobietą?
  Zaznaczam ,że duchownym nie jestem 🙂

 48. Boydar said

  Alimenty ?

 49. ,... said

  Uwaga mieszkańcy bartoszyc!

  https://www.google.pl/maps/place/54%C2%B022'14.2%22N+20%C2%B039'41.9%22E/@54.3695948,20.6632179,3a,60y,298.1h,80.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sF6qir2swCzxUNJWlRyKumQ!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d54.3706!4d20.661625?hl=en

  https://www.google.pl/maps/@54.368913,20.6640718,3a,75y,315.29h,85.42t/data=!3m7!1e1!3m5!1sazinR-p10ji14148n1I4bQ!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DazinR-p10ji14148n1I4bQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D259.5%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=en

  https://www.google.pl/maps/@54.3674812,20.6669619,3a,75y,48h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1swP2pu4gcRgGpMYJNdcg8iw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DwP2pu4gcRgGpMYJNdcg8iw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D48.327087%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=en – tutaj można handlować: kanister z benzyną za golonkę lub szynkę wieprzową (była wojna w Bartoszycach z policją to można i tutaj z e slłużba graniczną) Zamówienia składać przez internet. Interes będzie się kręcił z pożytkiem dla obu narodów.

  Albo tutaj:
  https://www.google.pl/maps/@54.3679356,20.6658155,3a,75y,219h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sdCvP2YivMpRq7Q_34MJu3A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DdCvP2YivMpRq7Q_34MJu3A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D219.38353%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=en

Sorry, the comment form is closed at this time.