Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (49 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-07-05 (Czwartek)

Konserwatywny poseł do kanadyjskiego parlamentu, niejaki James Bezan, chce za popełnione zbrodnie postawić prezydenta Putina przed Trybunałem w Hadze.

Gdyby prezydent Putin sobie zażyczył, już jutro Bezan byłby cuchnącym trupem. Ale on się nie mści na niespełna rozumu pojebach.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/07/01/wolne-tematy-48-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/07/13/wolne-tematy-50-2018

Gajowy Marucha

Komentarze 324 to “Wolne tematy (49 – 2018)”

 1. Antymarksista said


  Krzysztof Karoń rozwala na drobne pojęcia podstawowe! Człowiek a małpa?

 2. Boydar said

  Cuchnącym byłby pojutrze; no chyba żeby mu jakiegoś nowiczoka zaaplikowali, są takie.

  „… kto najbardziej na świecie nienawidzi muzułmanów …” pyta Pan Voodoosch; no jak to kto, a kto najbardziej na świecie nienawidzi żydów ? No żydzi, to elementarne, Watsonie. Z muzułmanami jest identycznie, to znaczy najbardziej nienawidzą ich … muzułmanie. Wystarczy popatrzeć kto robi zamachy w meczetach, nawet nie żydzi, choć tego by można oczekiwać. No ale jaki to interes ? Żydzi w hurysy nie wierzą 🙂

 3. Marucha said

  Re 230-231 z poprzednich WT
  https://marucha.wordpress.com/2018/07/01/wolne-tematy-48-2018/#comment-766536

  Sam pisałem o tym, chyba jako pierwszy w gajówce, że do Europy są kierowane – jako uchodźcy – najgorsze szumowiny z krajów muzułmańskich. Oczywiście za wiedzą tamtejszych władz, które pozwalają im „uciekać”.

  I co niby mamy z tym zrobić? Patrzeć pasywnie, jak te szumowiny zaczynają się w Europie rządzić. bełkocąc że „to nie ich wina”?

  Co do mediów mainstreamowych… one nie są manipulowane. One manipulują. Zgodnie z wytycznymi, jakie dostają od właścicieli i właścicieli właścicieli. One dobrze wiedzą, co piszą.

 4. lewarek.pl said

  Czy scenariusz synodu o młodzieży napisze „mafia z Sankt Gallen”?

  Pośród członków „mafii z Sankt Gallen” (nazwa od miejsca spotkań wspomnianej grupy hierarchów) wymienia się część kardynałów, którzy lobbowali za wyborem kardynała Bergoglio, a którzy już od dawna zachwalali „gejowskie msze” i mówili wielokrotnie o „prawach homoseksualnych” jako zjawisku pozytywnym. Próbowali także uczynić homoseksualizm centralną kwestią podczas niedawnych Synodów o Rodzinie.

  Kardynał Baldisseri niedawno zaprezentował Instrumentum Laboris, czyli dokument roboczy na Synod Młodych, który zachwala dar rozeznania sumienia, nawet jeśli „nie w pełni prowadzi do ideału”. Dokument stwierdza także, że „niektórzy młodzi ludzie LGBT” chcą „większej opieki ze strony Kościoła”.

  Baldisseri sam podkreślił, że to pierwsze, rewolucyjne użycie terminu LGBT przez Watykan, odnoszące się do subkultury homoseksualnej. To swoiste novum ideologiczne w kościelnym dokumencie przedsynodalnym jest złowieszczym znakiem, biorąc pod uwagę fakt, jakich manipulacji dopuszczano się w redakcji dokumentu końcowego po Synodzie o Rodzinie.

  Kolejnym autorem Instrumentum Laboris jest jezuita o. Giacomo Costa, wiceprezes Fundacji Martiniego, wybrany przez papieża, aby pomóc w prowadzeniu synodu. Będzie jego specjalnym sekretarzem. Ojciec Costa poprzez swoje publikacje od dawna promuje walkę o „prawa społeczne i obywatelskie” dla sodomitów. Pomagał też w napisaniu dokumentu przygotowawczego synodu, przyrzeka też zrealizować obietnicę Amoris laetitia, by „zrobić miejsce dla sumień wiernych”, które „są zdolne do samodzielnego rozeznawania”.

  W ostatecznej wersji opracowania wskazuje się, że młodzi „mogą chcieć, by Kościół zmienił nauczanie w sprawie antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmu, wspólnego pożycia, małżeństwa i kapłaństwa”. Choć dyplomatycznie przyznano, że wielu młodych ludzi akceptuje naukę Kościoła w tych kwestiach, napisano także, że ważna jest dyskusja na temat odmiennych przekonań dotyczących tych „polemicznych kwestii”.

  Watykańscy organizatorzy presynodu sprzeciwiali się wreszcie zamieszczeniu w dokumencie prośby o ułatwienie dostępu do Mszy trydenckiej, czego domagała się ogromna większość zarejestrowanych online uczestników presynodu. Moderatorzy zaledwie wspomnieli o nadzwyczajnej formie Mszy.

  Tymczasem o. James Martin, jezuita, który wychwala fakt użycia określenia „LGBT” w dokumencie kościelnym – fałszywie przypisany autorstwu młodych – twierdzi, że od teraz „trudniej” będzie krytykować subkulturę sodomicką.

  Jezuita marzy o dniu, w którym język Katechizmu na temat homoseksualizmu zmieni się i kapłani zaakceptują fakt całowania się uczestników związków jednopłciowych podczas Mszy świętej.

  Całość artykułu Agnieszki Stelmach:
  .https://www.pch24.pl/czy-scenariusz-synodu-o-mlodziezy-napisze-mafia-z-sankt-gallen-,61381,i.html

 5. troll polonii said

  2
  Boydar
  Zaden muzulmanin nie zaatakuje ani meczetu ani kosciola ani synagogi.
  Wroc chlopcze do szkoly podstawowej.

  ———–
  He he he…
  Admin

 6. Boydar said

  To nie jest kurwa żaden jezuita !!! Tak jak Żydziński nie był katolikiem; o innych nie wspomnę, bo mnie zaraz jakiś nuk z Texasu doleci, tam bazę mają całą.

 7. Boydar said

  Ręce i majtki mi opadają; skąd się takie (5) kukuły biorą ???

 8. Marucha said

  Re 7:
  Takimi bredniami Troll podważa wiarygodność swych innych, niejednokrotnie bardzo cennych, wypowiedzi.

 9. VAV said

 10. Ola said

  PIS-zalezne sadownictwo zaczyna dzialac:
  „18 czerwca Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie postanowił wszcząć dochodzenie dyscyplinarne w sprawie przekroczenia granic wolności słowa przez adwokata Romana Giertycha podczas publicznych wypowiedzi w programach telewizyjnych w dniach 10 października i 11 października 2016 roku. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Nikt nie ma przedstawionych zarzutów” – poinformował Wirtualną Polskę rzecznik Okręgowej Rady Adwokackiej Michał Fertak.

  Sprawa dotyczy 2 wypowiedzi mec. Giertycha.

  W programie „Kropka nad I” w TVN24 w rozmowie z Moniką Olejnik, mecenas Giertych na pytanie: „A boi się pan ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry?” odpowiedział:

  „Nie, nie boję się (…) Ja bym na miejscu Zbigniewa Ziobry bał się jednej rzeczy – jak zostaną przedstawione zarzuty Donaldowi Tuskowi, to ktoś będzie musiał ponieść odpowiedzialność. Na pewno poniesie ten prokurator, który będzie miał to czelność zrobić, ale może i również on.”

  W programie „3 x 3”, który ukazał się na portalu wyborcza.pl. Giertych powiedział z kolei: „Jestem ciekaw, czy Jarosław Kaczyński znajdzie prokuratora, który w sprawie Smoleńska postawi zarzuty Donaldowi Tuskowi, bo taki prokurator sam za parę lat zostanie skazany.”

  Źródło: WP Wiadomości

 11. Sam said

  Potwierdzrnie co oczywiscie nie dziwi że w naszym nie_rządzie mamy masonkow -niejaka Zalewska pełniąca za min.edukacji w 2017r. wyslala pismo do szkół i zwraca się w nim by100 lecie niepodległości. uczcić wszystkim odspiewaniem hymnu ……i tu uwaga ! w dniu 09/11. o godz.11.11.

 12. NICK said

  Zatem.
  I bez żenady.
  Troll dawno rozpoznany jak i Kumpel Dawny.

  WPISDU.

 13. ojojoj said

  Nie znam tego goscia. Temat Smolenska pomince, zreszta gosci sie przyznaje ze nie wie co sie stalo, ale ogolnie dobrze gada.

  .https://www.youtube.com/watch?v=LNGMOfxVdWc

 14. ojojoj said

  ok przepraszam, wlasnie rozszyfrowalem goscia, kolejny tuman co miesza dobro ze zlem:
  .https://www.youtube.com/watch?v=ukoFg-w5gM0

  nie oglondajcie jego filmow.

 15. revers said

  „Nie, nie boję się (…) Ja bym na miejscu Zbigniewa Ziobry bał się jednej rzeczy – jak zostaną przedstawione zarzuty Donaldowi Tuskowi, to ktoś będzie musiał ponieść odpowiedzialność. Na pewno poniesie ten prokurator, który będzie miał to czelność zrobić, ale może i również on.”

  Tak, sedzina Gersdorfowa tak uciekla na urlop ze w niemieckich mediach potrafili godzinami blablablac, lub tworzyc europejska do tk naracje, jakie to zle praffo, komu oddac wladze.

  Wczoraj w nocnej jezdzie z nad jeziora Bodenskiego w autoradiu w programie kulturalno-politycznym tylko Gesdorfowa bylo slychac z tlumaczem lektorem na jezyk niemiecki.

  https://www.tvp.info/37936664/sasin-sedzia-malgorzata-gersdorf-postanowila-uciec-na-urlop

 16. revers said

  Wrocil temat uzycia gazu naviczoka w wielkij brytanii, padaja powzne oskarzenia m.in. te strony policji.

  http://theduran.com/breaking-amesbury-police-confirm-novichok-used-to-poison-couple/

 17. Mareczeq said

  Konserwatywny poseł do kanadyjskiego parlamentu? Takie coś nie istnieje.

 18. Piskorz said

  re 14 Ale końcówkę warto posłuchać../sic!!!/ jak mówi o arc. Polaku , który twierdzi, że NACJONALIZM JEST GRZECHEM..!! I CIĄGLE TYMI GRZECHAMI STRASZĄ..!! PS WIELE LAT TEMU NA UL KARTUSKIEJ W GDAŃSKU WIDZIAŁEM NAPIS „NIE JESTEŚMY ŻADNYMI BARANKAMI I NIE POTRZEBUJEMY ŻADNYCH PASTERZY”..Pasterze może potrzebni, ale dla …dzieci i młodzieży..A nie dla starych byków..

 19. Piskorz said

  re 15 P. Revers, z całym szacunkiem, nie sędzina tylko sędzia..!! Przed wojną i po ..tak mówiło się o żonie sędziego..

 20. Boydar said

  @ Pan Przemysław

  No co też Pan, a gdzie ja coś o niewiastach pisałem ??? Pisałem o bezmózgich qurwiszonach. Coś się Panu zdecydowanie pozajączkowało.

 21. Piskorz said

  PANIE LIS..nie ma się już pan do czego przypierniczyć..?!

  Przypominam sobie prezentowane w żydowskiej TOK FM refleksje po meczu Rosja : Arabia Saudyjska wygranym przez Rosję 5:0. Niejaki T.Lis negatywnie ocenił radość rosyjskich kibiców stwierdzając, że ta radość była jakaś wstrętna, imperialna, że nie ma z czego tak się cieszyć.

 22. revers said

  re19

  a skad pan wiesz p.Piskorz ze sedzia Gerdorf nie jest zarazem zona sedziego? lib byla zona w dodatku z reichu.

 23. Przemko said

  taki z niego ‚konserwatysta’ jak z D. Camerona był lider ‚konserwatystów’.
  PS. nie widziałem tu, w UK, ani jednej tzw. ‚wlepki’ antyputinowskiej ale wlepek „B. Netanjahu – poszukiwany za zbrodnie wojenne” + zdjęcia en face i z profilów – całe mnóstwo 🙂 lud wie swoje …

 24. snag said

  A na tej samej stronie dla Polaków po polsku bez wzmianki o deklaracji – Grunt pod kompensacje przygotowany 😉 ,…

  Joint declaration of prime ministers of the State of Israel and the Republic of Poland
  —————————————
  https://www.premier.gov.pl/en/news/news/joint-declaration-of-prime-ministers-of-the-state-of-israel-and-the-republic-of-poland.html

  „We acknowledge and condemn every single case of cruelty against Jews perpetrated by Poles during the World War II”

  „4. We reject the actions aimed at blaming Poland or the Polish nation as a whole for the atrocities committed by the Nazis and *** their collaborators of different nations*** … innych nacji bez wzmianki o zydowskich ktorzy statystycznie prowadzili w tym fachu.

 25. Delphi said

  Jak czytam czasami z nudów komentarze fanów telewizji IPP, to odnoszę wrażenie że człowiek pochodzi nie tyle od małpy, co od ameby lub pierwotniaka, bądź innego tego typu prostego organizmu.

 26. Ad 3 Marucha

  Dokładnie, dokładnie tak.

  Napisał Pan wcześniej [229 Marucha, Wolne tematy (48 – 2018)]:

  Przeciętnego Europejczyka mało obchodzą wszelkie różnice między wahabitami, sunnitam, szyitami itp.

  Przeciętny Europejczyk widzi inwazję obcych, wzrost przestępczości, wandalizmu, widzi ich arogancję i bezczelność, widzi koszty społeczne, które nigdy nie zaowocują asymilacją. Widzi ohydne brody i równie ohydne szmaty na ulicach. Widzi wreszcie, ile musi na nich płacić ze swych ciężko zapracowanych pieniędzy.

  I widzi, że nie pochodzą oni z Grenlandii ani ze Słowacji.

  Przeciętny Europejczyk nie ma nic przeciwko tym ludziom, gdy są u siebie, w swoich krajach. Dlatego jeździ do Egiptu i do Turcji. U nich nie robi chlewu i nie chce, aby oni robili chlew u niego.

  Pisze Pan, że po 9/11 Żydzi kazali nam nienawidzieć islam?
  Pierwsze słyszę
  Mainstreamowe media i politycy, a nawet sam p.o. papieża, wręcz zachęcają do ich przyjmowania, goszczenia, płodzenia z nimi dzieci. Nawet usiłują ich wciskać na siłę! Szantażują nas chrześcijańską miłością!
  Co więcej, Żydzi finansują ich eskapady do Europy, drukują im książeczki instruktażowe etc,

  Znakomite obserwacje i wnioski. Co do słowa.

  Chciałbym w uzupełnieniu zwrócić uwagę na muzułmańską praktykę o nazwie takiya (taqîya, taqiyya, takia). Takiya jest autoryzowana zarówno przez władze duchowne szyickie jak i sunnickie. Oznacza „sztukę ukrywania prawdziwej myśli w celu osiągnięcia zwycięstwa”.
  W ramach takiyi muzułmanie mają prawo do „nienaturalnych praktyk w celu wypełniania swojej misji”. Chodzi naturalnie o misję podboju nieislamskiego kraju, w którym się znajdują. Mogą być pozornie bierni i akceptujący miejscowe obyczaje, i muszą być w tym cierpliwi. „Pod przymusem” okoliczności mogą nawet pić, palić i żreć wieprzowinę.

  Nie ma żadnego islamu umiarkowanego, są tylko muzułmanie ze znanej i w innych religiach Sekty Świętego Spokoju, muzułmanie leniwi i w końcu kiepscy muzułmanie, którym „muzułmanie prawdziwi” przypomną w pewnym momencie, skąd im wyrastają nogi.

  Już kiedyś zdarzyło mi się zachęcać do przeczytania mojego artykułu pt. „Całowanie Koranu? Znowu? Wciąż?”
  (link .http://rozpuszczalnik.blogspot.com/2015/01/caowanie-koranu-znowu-wciaz.html ). Są tam rzeczy, z których część tu piszących najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy.
  Pozwolę sobie na koniec zacytować 5 moich końcowych westchnień:
  – Kto ma uszy, niechaj słucha (Mt 13, 43)
  – kto ma oczy, niech patrzy
  – kto ma rozum, niech używa
  – kto jest du.rny, niech zmądrzeje
  – kto jest w głupocie uparty, niech wie, że strasznie go los pokarał…

 27. Lily said

  Co tam stadion?.

 28. Piskorz said

  re 22 P. Revers…ładnie pan.z tego wybrnął..nie ma co.! Ale na pewno nie o to chodziło..Dziś taka moda np. psycholożka, socjolożka, prawniczka itp. banialuki nowej głupiej mody..

 29. snag said

  26 ,…

  Nic durniejszego dawno nie czytałem … tak jakby Chrzescijanie, Zydzi, Shinzu, Buddysci i cholera wie kto jeszcze nie praktykowali „sztuki ukrywania prawdziwej myśli w celu osiągnięcia zwycięstwa” ,…

  „Chciałbym w uzupełnieniu zwrócić uwagę na muzułmańską praktykę o nazwie takiya (taqîya, taqiyya, takia). Takiya jest autoryzowana zarówno przez władze duchowne szyickie jak i sunnickie. Oznacza „sztukę ukrywania prawdziwej myśli w celu osiągnięcia zwycięstwa”

  —————–
  Znowu snagowskie mierdoły…
  W katolicyzmie wynosi się na ołtarze nie tych, którzy się maskowali i ukrywali – ale tych, którzy heroicznie trwali przy swojej wierze, wbrew prześladowaniom, płacąc za to niejednokrotnie najwyższą cenę.
  Admin

 30. Carlos said

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jonny-daniels-krytykuje-yad-vashem-wywiad/t11jxer ustepujcie dalej, nie mozecie sie cieszyc nawet z przegranej, debile pisiory

 31. revers said

  JKM: Kopia Knesteu w Sejmie PL …

 32. Zbyszko said

  Rusza masowe, chyba już ostateczne w obliczu „prawa” (i „sprawiedliwości”) rozkradanie Polski:
  .https://www.youtube.com/watch?v=gvYvQGV2pMw

 33. revers said

  JKM o podatkach, w koncu namnozylo sie tuziny sluzb podatkowych i sejmowch nakladcow podatkow, ze kaidy sobie …

  .https://www.youtube.com/watch?v=5cGUkdY0cEk

  p.Michalkiewicz o TK

 34. revers said

  Kolejne cale dzielnice miast ida pod wlasnoc, jak dluga byla PL i daleka, pod nowego anonimowego wlasciciela lub strategicznego wlasciciela …

  .https://www.youtube.com/watch?v=gvYvQGV2pMw

  Jak w Wloclawku…

 35. revers said

  Ad30
  „Amerykanie już naciskają na Polskę w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych! – S. Michalkiewicz”

  .https://www.youtube.com/watch?v=x-gOqM4H6OM

 36. NICK said

  No to mamy kolejny „+” ujemny.
  Mieszkanie +.
  W PISDu. Da.
  I daje.
  Ida. Idy.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkanie-czynsz-doplaty-poufnosc,167,0,2410407.html

 37. NICK said

  Marcowe.
  Gnidy.

 38. revers said

  a moze tak w polskim jidisz p.NICK pisac?

  O czym w spomnial pan Stasiu M. mowiac o wysyspie na polinskich uniwesytetach kierunkow judaistycznych, link 32.

 39. Lily said

  Re 31;Revers
  Oddal by Pan glos na tego po lewej stronie?.
  Prosze poszukac w internecie,co ten p.robil
  w marcu 1968 r.Oraz jak glosuje i co popiera.
  „Drzewo poznaje sie po owocach,czlowieka
  zas po czynach jego”.

 40. star1 said

  Posłowie Kukiz’15 wystąpili z inicjatywą –

  .https://demotywatory.pl/4863080/Jeszcze-jakies-pytania

 41. revers said

  re39
  .. słowa Żyda o marcu 1968 „Nasi ludzie w RZĄDZIE RP to zrobili!”

  kolejne wcielenia medrca syjonu z protokow o tym samym tytule

  http://wlocie.pl/index.php/2018/03/15/szokujace-slowa-zyda-o-marcu-1968-nasi-ludzie-w-rzadzie-rp-to-zrobili/

  czyli walki frakcyjne pulawian z natolinczykami z Jozefowa.

 42. revers said

  A tak poaz tym wojna handlowa miedzy chiami i amerka idzie, nawet BMW, Mercedesy produkowane w Chinach w stanach nie sprzedaza sie.

  https://web.de/magazine/wirtschaft/china-fuehrt-strafzoelle-importe-usa-33047306

  I gdzie ten woly rynek?, wolny rynek JKM?

 43. Antymarksista said

  Wolny rynek to utopia.

  Natomiast Szwaby w USA maja duzo fabryk:
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_automotive_assembly_plants_in_the_United_States

  W Chinach jeszcze wiecej 😉

 44. Sebastian said

  Instytut Yad Vashem skrytykował wspólne oświadczenie Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu, wydane po nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Instytut poddaje w wątpliwość tezy zawarte w dokumencie, kwestionując m.in. dużą skalę pomocy udzielanej przez Polaków Żydom.

  https://www.tvp.info/37955504/yad-vashem-krytykuje-deklaracje-premierow-morawieckiego-i-netanjahu

  nie dziwi nic

 45. Sebastian said

  Dociera do nas za pośrednictwem konsulatów informacja, że groby chociażby polskich żołnierzy na Ukrainie z września 1939 roku są penetrowane przez tzw. czarnych archeologów, gdzie pozbawia się szczątków polskich żołnierzy z artefaktów. Guziki z polskim orzełkiem, nieśmiertelniki – to wszystko jest wydobywane – powiedział dr Leon Popek z Instytutu Pamięci Narodowej. W Warszawie trwa, organizowana przez IPN, konferencja „II wojna światowa w stosunkach polsko-ukraińskich – stan badań, perspektywy badawcze”.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/dr-l-popek-docieraja-do-nas-informacje-ze-groby-polskich-zolnierzy-na-ukrainie-sa-penetrowane-przez-tzw-czarnych-archeologow/

 46. ibrahim ibn jakub said

  Sorry Panowie…i Panie, ale śmiem twierdzić, że prawdziwych Żydów już niewiele zostało. To co się panoszy po świecie jak szczury po kanalizacji, to chazarskie bydło raczej jest. Jedyni prawdziwi , ostatni Żydzi to polecieli do Najwyższego wraz z dymem niemieckich krematoriów, za dolary z chazarskiego „Łol strit”…..

 47. Voodoosch said

  Ktoś tu JKM wymienia? Ta głosowałem na niego pewnego czasu. Później pomyślałem lub też zastanowiłem się nad tym nieudolnym politykiem. Chłop wali myśla wolnościowa prosty lud po ryjach. Część jego programu jest naprawde ciekawa i nawet możliwa do zrealizowania, niestety nie z nim jako loderem. Zniszczył te swoje postulaty samym swoim postepowaniem. Przez kolejne lata (lub dłużej) jeśli ktoś usłyszy zlikeidować podatek dochodowy to przed oczami stanie mu Janusz i porzuci wszelka nadzieje, że to wogóle możliwe. Polityk, któremu nawet nie trzeba pomagać medialnie żeby zrobić z niego klauna. Sam zrobił z siebie wariata. Teraz to już kwik o głosy, więc pier***nie największa głupote jaka mu ślina na język przyniesie, oczywiście doprawiana jakas kontrowersyjna wstawka. Nie ważne co gadaja byleby gadali. Żeby być politykiem to nie wystarczy mieć program, należy go jeszcze umieć sprzedać, bo co najważniejszym jest, to aby wcielić go w życie, a żeby tego dokonać musisz być na tyle intelligent by, żeby wygrać wybory lub wogóle wejść do sejmu. Jaki w tym cel, że masz złote myśli ale utaplane w goownie.

 48. Sebastian said

  5 duchowych porad bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

  Jest patronką współpracy misyjnej w Polsce, zwana Matką Afryki, poświęciła się pracy misyjnej i walce z niewolnictwem. Była siostrą św. Urszuli Ledóchowskiej. W liturgiczne wspomnienie błogosławionej poznajcie jej 5 porad duchowych.

  1. Życie krótkie, a wieczność długa. Nikt na tamten świat niczego wziąć nie może, ani bogacz, ani ubogi – ale odnaleźć możemy wszystko, a mianowicie jałmużny udzielane biednym w kraju i biednym w Afryce, a także i czas poświęcony przez pracę dla Boga i Jego świętej chwały.

  https://www.deon.pl/po-godzinach/ludzie-i-inspiracje/art,464,5-duchowych-porad-bl-marii-teresy-ledochowskiej.html

 49. Sebastian said

  Dlaczego izraelskie ambicje ekspansji i czystki etnicznej spełzną na niczym

  Kiedy powszechna uwaga jest skupiona na piłkarskim mundialu, niektórzy obserwatorzy sytuacji w Palestynie obawiają się możliwości wykorzystania tej sytuacji i przeprowadzenia przez Izrael poważnej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Cztery lata temu, pod koniec mistrzostw świata w Brazylii, Izrael rozpoczął operację „Protective Edge”, która według danych ONZ spowodowała śmierć 2 256 Palestyńczyków, w tym 1 563 cywilów. Palestyńskie Centrum Praw Człowieka doprecyzowało, że wśród ofiar były 293 kobiety i 556 dzieci. Niezwykle wysoki odsetek ofiar wśród ludności cywilnej był konsekwencją rozkazów wydanych izraelskim żołnierzom, by strzelać do wszystkich ludzi w zasięgu wzroku, co ujawniła organizacja Breaking the Silence. Było to również zgodne ze starym, milczącym celem Izraela, jakim jest czystka etniczna w Palestynie.

  https://pracownia4.wordpress.com/

 50. Marucha said

  Re 46:
  Problemy z Żydami istnieją od początków ich historii – bez względu na to, z którego plemienia się wywodzili.

 51. Głos Prawdy said

  nawet otwarte wrogowie już uznają, że prezydent Rosji dzięki swoim umiejętnościom robienia z wrogów przyjaciół lub przynajmniej spokojnie nastawionych przeciwników, rozumieją, że tylko przez to nastąpienie sobie na gardło, udało mu się osiągnąć wiele na arenie międzynarodowej

 52. Głos Prawdy said

  Kto będzie walczyć w Europie z muzułmanami? Geje, lesbijki, transwestyci, feministki? Europa jest skończona

 53. Marucha said

  Re 51:
  Ale nie polactwo, przedziwny zażydzony naród, który prawem kaduka zamieszkuje na dawnych polskich ziemiach i podaje się za Polaków.

 54. Carlos said

  re 46 jedyni prawdziwi zostali i sa w usa

 55. Głos Prawdy said

  Światowe centrum handlu organami znajduje się w Izraelu.

  Transplantologia w Izraelu bije rekordy. Tak opowiadają na żydowskich rosyjskich kanałach. A oto, co odbywa się naprawdę. Oto oni darczyńcy-altruiści.

  OSTRZEGAM, film okropny, wrażliwym nie patrzeć, ciężkie i straszne!!!

  .http://cont.ws/uploads/pic/2017/5/47581_900.jpg
  .http://cont.ws/uploads/pic/2017/5/47678_900.jpg
  .http://cont.ws/uploads/pic/2017/5/48157_900.jpg
  Poniższy film, który został wcześniej usunięty z YouTube, pokazuje dziewczynkę w wieku około trzech lat. Dziewczynka krzyczy, jakby wiedziała, co się stanie, kiedy będzie w ramionach dwóch demonicznych mężczyzn, najwyraźniej Turcy, to demony, by usunąć narządy. W tym pokoju są liczne worki na śmieci z częściami ciał ze zwłok innych dzieci zabitych w ten sam sposób.
  Libańska gazeta ad-Diyar poinformowała, że władze tureckie przewożą małe dzieci i rannych Syryjczyków, którzy wjeżdżają do Turcji do szpitali w Antalyi i Iskenderun w samochodach kontrolowanych przez turecką policję i służby specjalne.
  .https://www.youtube.com/watch?v=_f6lsiAVO2w&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D_f6lsiAVO2w&has
  W rannych Syryjczykow po znieczuleniu narządy ciała są usuwane, a następnie ich zabijają i pozostawiają do pogrzebania na granicy Turcji lub gdzie indziej.

  Jak podaje gazeta, w krajach europejskich znany jest ten handel od dawna. Rzeczywiście, syryjscy lekarze, którzy przybyli z Niemiec, Francji i Belgii, aby zająć się rannymi, odkryli, że to sie dzieje w tureckich szpitali, ale napotykają przeszkody w zbieraniu dodatkowych informacji.
  W gazecie ad-Diyar podkreślono, że Federalna Służba Bezpieczeństwa FSA, Ext, powoduje ogromne zniszczenia przez bomby w syryjskich szpitalach, niszcząc sprzęt. Dlatego Syryjczycy z regionu Aleppo znajdują się w tureckich szpitalach, ignorując niebezpieczeństwo.

  Nie wiemy, w jaki sposób FSA, we współpracy z pewnymi syryjskimi karetkami, przewozi rannych do szpitali w Turcji, gdzie organy są usuwane i sprzedawane. W wielu znalezionych ciałach nie ma narządów, takich jak oczy, nerki itp.

  H ad-Diyar pokazuje, że niektórzy tureccy lekarze potwierdzili, że z 60 000 rannych cywili i żołnierzy przywiezionych do Turcji narządy zostały usunięte z 15 222, a ich ciała zostały odesłane do Syrii, aby je pochować.
  https; //. http://www.youtube.com/watch?v=RJteT03PrGI
  .https://www.youtube.com/watch?v=RJteT03PrGI

  We wrześniu 2009 r. Nowojorska policja zneutralizowała gang przestępców, żydówskiej narodowości, którzy handlowali dziećmi i ich narządami. Szef tej grupy przestępczej, nazywanej „koszerną nostrą” („sprawą koszerną”), nazywał się rabin Levi-Yitzhak Rosenbaum z Brooklynu (Nowy Jork).
  .https://www.youtube.com/watch?v=1W5cy3nAhDk
  Dochodzenie Interpolu wykazało, że algierskie dzieci zostały uprowadzone w miastach w zachodnich regionach Algierii. Następnie przewieziono ich do Maroka, gdzie miejscowi „chirurdzy” pobierali nerki od nich

  .https://www.youtube.com/watch?v=qGqrFY-O7nk

  Następnie wybrany „materiał” został przemycony przez ocean i do Izraela, gdzie został sprzedany w cenie od 20 do 100 tysięcy dolarów za nerkę.
  ŻYDZI I TRANSPLANOLOGIA CZARNA.

  Medyczne znaczenie okupacji Ukrainy: „zasoby ludzkie” ciał „ukraińskich gojów”?

  Według Bloomberga narządy zostały pobrane od „gojów” z Azerbejdżanu, Białorusi, Brazylii, Mołdawii, Nikaragui, Peru, Rumunii, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy, Filipin, RPA, Ekwadoru

  W 2009 roku ukraiński pisarz Wiaczesław Goodin oskarżył Izrael o porwanie 25 000 ukraińskich dzieci, a masowa demonstracja pod hasłem „Ukraina to nie Strefa Gazy, nie możesz nas złapać” odbyła się w pobliżu ambasady Izraela w Kijowie. W 2015 r. Szef społeczności żydowskiej w Charkowie, Eduard Hodos, powiedział, że głównym rezultatem „rewolucji godności” było to, że „306 deputowanych do Rady Najwyższej ma prawo do obywatelstwa izraelskiego. Podobnie jak prezydent, premier i spikier. ” Na tym tle gwałtownie wzrosło przejęcie narządów wśród zwiedzionych obywateli byłej Ukrainy.
  https://cont.ws/@galtuv/624334

 56. VAV said

 57. Voodoosch said

  Ad 52. Glos Prawdy

  Moze nie trzeba bedzie walczyc.

  Istnieje jeszcze mozliwosc,ze muzulmanie zostana wchlonieci przez zgnilo-zachodni styl zycia I znudzi im sie allahoakbarowanie na rzecz uzywek, porno i wakacji z golymi europejkami w Hiszpanii. Juz teraz na przedmiesciach Londynu chodza mlode Pakistanki ubrane jak Angielki.

  Jak juz obnosza sie ze swoja religijnoscia to w wiekszosci na pokaz i na sile lub zmuszeni przez autorytet starszych.

  Pozostaje pytanie, co gorsze – radykalny islam, czy zepsuci potomkowie imigrantow arabsko-podobnych?

 58. revers said

  No juz znudzi sie muzulmanom i LBTQ z pielgrzymka na Jasna Gore …

  https://www.magnapolonia.org/obrzydliwa-prowokacja-marsz-srodowisk-lgbt-na-jasna-gore/

  w gore serca teczowe tylki.

 59. troll polonii said

  57
  Voodoosch
  Trudno prorokowac ale islam i katolicyzm – to dwie religie przeciwne globalizacji.
  Dlatego jest taki atak zarowno na katolicyzm jak i na islam.
  Na katolicycm jest inaczej: podstepem i od srodka. Z islamu sie robi terroryzm i antyizraelizm.

 60. gość said

  Jest decyzja! Muzeum o. Rydzyka będzie mówić o… ratowaniu Żydów. MKiDN przeznaczyło na to 70 milionów złotych.

  O. Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzyma na ten cel 70 milionów złotych. Taką informację, w oficjalnym komunikacie przekazał sam resort.

  Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II będzie kolejną instytucją kultury współtworzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum będzie prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II i jej oddziaływania na losy Polski, Europy i Świata – czytamy w komunikacie.
  Jednak na tym nie koniec. Jak informuje MKiDN Istotnym zadaniem placówki będzie m. in. upowszechnianie wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej.

  http://wprawo.pl/2018/07/06/jest-decyzja-muzeum-o-rydzyka-ma-mowic-o-ratowaniu-zydow-mkidn-przeznaczylo-na-to-70-milionow-zlotych/

 61. Voodoosch said

  Ad 59.
  Czy pan byl moze wieczorem w katolickim Poznaniu w sobote na Starym Rynku? Czy byl pan wieczorem w katolickiej Barcelonie w sobote na La Ramblas? Czy byl pan wieczorem w katolickim Rimini w sobote przy plazy? Czy byl pan w katolickiej Wenecji podczas karnawalu? Katolicyzm i Islam moze i sa przeciwne globalizacji ale ludzie nie. Mlodzi ludzie nawet nie wiedza, ze istnieje swiat „bez globalizacji”.

 62. gość said

  Michalkiewicz OSTRO u Roli o pewnym dokumencie: „Jest do D**Y!” i groźbach pod jego adresem!

  Nadawana na żywo 2 godziny temu

 63. gość said

  Jerzy Robert Nowak: Dogorywanie Ukrainy 1991-2018 w rękach Żydów i w cieniu Bandery

  .https://youtu.be/lr6sXmEee0s

 64. gość said

  Amerykanie już naciskają na Polskę w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych! – S. Michalkiewicz

 65. revers said

  Bylo Biuro Polityczne Komtetu Centralngo gudlajow

  http://www.patriot24.net/jaroslaw-kaczynski-bedzie-rzadzic-prezydentem-rzadem-i-parlamentem-poprzez-stworzony-przez-siebie-centralny-osrodek-dyspozycji-politycznej,13245

  Bedzie Centralny Osrodek Dyspozycji Politycznej naczelnika, oraz wyrbanej ambasady.

  Szefem sadu najwyzszego zostal sedzia PZPR i maz oficerki SB Jozef Iwulski, czyli jak zawsze dobra zmiana pod gudlajskie wladze rp.

  https://newsweb.pl/2018/07/05/prezydent-oszalal-szefem-sn-uczynil-sedziego-pzpr-meza-oficerki-sb/

 66. gość said

  Czy to są posłowie PiS, którzy „podkulili ogony”, oddając Żydom ustawę o IPN?

  Europosłowie PiS: Ryszard Legutko i Tomasz Poręba byli polskimi negocjatorami w rozmowach z Izraelem w kwestii zmian ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – twierdzi Barak Ravid z izraelskiej stacji Kanał 10. Szef KPRM Michał Dworczyk zdementował te informacje. Nadal jednak nie ujawnia nazwisk.

  Dziennik „The Times of Israel” opublikował wypowiedź byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego – Jakowa Nagela, który w negocjacjach reprezentował Izrael.

  – Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według Polaków przywróci narodowi honor, a pół roku później anulują je z podwiniętymi pod siebie ogonami. To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael. Krytyka doprowadza mnie do szału. Mamy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy prawo, które jak wszyscy mówili, było straszne, i pozbyliśmy się go, nie dając im niczego w zamian. Nie ma nic złego w tym stwierdzeniu – stwierdził Nagel.

  http://dzienniknarodowy.pl/sa-poslowie-pis-ktorzy-podkulili-ogony-oddajac-zydom-ustawe-o-ipn/

 67. Lily said

  Re 60;Gosc
  Nic w zyciu nie dzieje sie bez przyczyny.
  Wybor Wojtyly na papieza,jak i Rydzyk zagubiony w Zach Europie z 40 fenigam
  wraca do III.R.P,buduje w Toruniu imperium.
  Podpowiem troche,w czym rzecz.
  „Jeden rzad swiatowy,jedna armia i religia
  jedna”.Myscie i wyciagajcie z tego racjonalne
  wnioski.

 68. gość said

  Kornel Morawiecki krytycznie o relacjach z Rosją

  Marszałek-senior Kornel Morawiecki, który prywatnie jest ojcem polskiego premiera, udzielił wywiadu dla rosyjskiej agencji RIA Novosti. Kontrowersje wywołały słowa lidera Wolnych i Solidarnych, w których krytycznie wypowiedział się o działaniach polskiego rządu względem Rosji. Zasłużony przedstawiciel opozycji antykomunistycznej skomentował również sytuację na Ukrainie.

  – Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom – powiedział Kornel Morawiecki. Marszałek senior stwierdził jednak, że również ze strony rosyjskiej obserwujemy tego typu działania, nad czym ojciec polskiego premiera także ubolewa.

  Zdaniem marszałka Morawieckiego, bardzo ważna jest poprawa relacji na linii Warszawa-Moskwa. Ma to być w naszym wspólnym interesie.

  – W swoim czasie my wszyscy walczyliśmy o hegemonię i Rosja wygrała tę bitwę. Tym niemniej uważam, że poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w naszym wspólnym interesie, w interesie Europy, a także w interesie całego świata. Bardzo bym tego chciał – stwierdził Kornel Morawiecki. Przyznał też, że nie wie jak tego dokonać, ale duże znaczenie ma tutaj każdy krok i gest.

  Marszałek-senior z krytyczną uwagą odniósł się również do działania swojego syna po wyborach w Rosji. Krytycznie bowiem Kornel Morawiecki ocenił fakt, że z kancelarii premiera nie wysłano depeszy gratulacyjnej na Kreml po zwycięstwie Władimira Putina.

  Polski polityk zaapelował też do prezydenta Rosji. Poprosił w wywiadzie, aby Władimir Putin również wykazywał się umiejętnością czynienia pokojowych gestów w stronę Polaków.

  https://prostozmostu24.pl/kornel-morawiecki-krytycznie-o-relacjach-z-rosja/

 69. gość said

  @ 67 Lily

 70. VAV said

  W naglowku wolnych tematow Gajowy Marucha napisał:
  „Konserwatywny poseł do kanadyjskiego parlamentu, niejaki James Bezan, chce za popełnione zbrodnie postawić prezydenta Putina przed Trybunałem w Hadze.”
  Na Wikipedii jest informacja o James Bezan w jezyku angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i ukrainskim.
  W wersji rosyjskiej i ukrainskiej jest informacja ze Bezan jest kanadyjskim politykiem o pochodzeniu ukrainskim: „канадский политик украинского происхождения” .
  W wersji angielskiej, francuskiej i niemieckiej tej informacji nie ma.
  W wersji francuskiej jest informacja ze Bezan: „Znajduje się na liście osób, które maja zakaz zamieszkania w Rosji od 24 marca 2014 r. w kontekście kryzysu ukraińskiego”
  Przypuszczam, ze zakaz przebywania na terenie Rosji i udziału w Mistrzostwach Piłki Noznej jest powodem wsciekłosci Bezana wobec Putina.

 71. gość said

  Nigdy się nie poddawaj #62 – Polsko – żydowska „PRZYJAŹŃ”?!

 72. snag said

  69 ,…

  No popatrz waść admin co ten dude Morawiecki (senior) opowiada … Polacy, Ruscy … o hegemonie? no wiecie co, jakby nie wiedział ze ino Usrael ma monopol na ten produkt 😉 ,…

  „W swoim czasie my wszyscy walczyliśmy o hegemonię i Rosja wygrała tę bitwę”

 73. gość said

  Musisz to wiedzieć(319)Dlaczego wizerunek Rosji w PL jest zakłamywany? Oto prawdziwa Moskwa

 74. revers said

  „Trwa Mundial i zaczęły się wakacje, więc PiS zaproponował zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Liczy, że mało kto zauważy, iż dzięki manipulacji z okręgami wyeliminuje przedstawicieli mniejszych partii i sam zgarnie większa pulę.”

  https://nczas.com/2018/06/23/pis-chce-oszukac-polakow-chca-zmienic-ordynacje-wyborcza-i-wyeliminowac-przedstawicieli-mniejszych-partii-z-parlamentu-europejskiego/

 75. gość said

  Pozwoli Gospodarz ,że wstawię bardzo celny wpis.

  Pokutujący Łotr
  5 lipca 2018 godz. 00:34 – w odpowiedzi do: Migorr 23:41

  @ Migorr
  Stosuje Pan typowy szantaż PiSowski: jak nie my, to kto? Czy chcecie powrotu Tuska?

  A to nie jest żadne polityczne myślenie, szanowny Panie, bo takim gadaniem do konca rozzuchwala się jedyną kandydatkę w wyborze miss piękności. I wtedy w ogóle już nie liczy się ona z nikim, a że tak jest – w chwili obecnej widać gołym okiem. PiS po prostu w tych dniach szaleje, rozwala najważniejsze ustawy: właśnie kolejny raz rozwalił inicjatywę antyaborcyjną, choć go to nic nie kosztuje, wystarczy wola spełnienia obietnicy wyborczej. A dopóki będzie się w Polsce mordować dzieci, to nic, ale to NIC nie uda się w naszym kraju i NIE ZASŁUGUJE ON na wolność! Rozwalili własną ustawę o IPN metodą samozorania, teraz kluczowy pojedynek z Gersdorfową okazuje się prawnie nieprzygotowany przez Dudę i jego „doradców” (może znów przez słynną „doradczynię” sklerotyczkę Zosię i jeszcze od niej inteligentniejszego Kędrynę). Duda to wybranek Jarosia, przypomnijmy ten główny grzech prezesa, którego skutki cały naród odczuwać będzie przez pięcioletnią kadencję tego nieudacznika i pewnie agenta, skoro namaszczono go w 2014 r. podczas obrad Knesetu w Krakowie… Zawalona została reforma szkolnictwa, genderowcy robią w szkołach co chcą, nie przeprowadzono repolonizacji mediów – bo kto miał to przeprowadzić, skoro ze strachu przed lożami trzyma się w ministerstwie kultury takie figury, jak Gliński, znajdujący pieniądze na dofinansowywanie głównie żydowskich cmentarzy oraz takich kreatur pseudonaukowych, jak pani Barbara Engelking, która ostatnio publicznie dowodziła, że śmierć Żyda ma charakter metafizyczny, podczas gdy śmierć Polaka to zwykła biologia… Czyli – według PiSowskiej faworytki, obdarowanej ostatnio przez wicepremiera rządu PiS milionem złotych na swe badania, Żydzi umierają jak dzieci Boże, a Polacy zdychają jak zwierzęta.

  Gdzie jest przeprowadzona ekshumacja ofiar w Jedwabnem? Tu znów PiS trzęsie się ze strachu, choć ten akt odwagi na zawsze zakończyłby popisy takich gnid, jak Jan Tomasz Gross i jemu podobni oskarżyciele niewinnych Polaków, co tak wiele tak strasznych szkód czyni nam i nadal będzie czynić w świecie. Gdzie ujawnienie Aneksu do raportu Macierewicza? Prezes PiS sam się wyraził publicznie, że jeszcze nie nadszedł czas, aby go Polakom ujawnić. Czyli – co? Za głupi jesteśmy, aby przyjąć wiedzę, którą ukrywa szlachetna głowa Prezesa? Podobnie z prawda o Smoleńsku. To, co nam ujawniono, to są ochłapy. Dlaczego wciąż nie wyjaśniono, jakim cudem nagle popsuły się wszystkie kamery na Okęciu? Dlaczego nagle rozebrano i zalano betonem miejsce po hangarze na Okęciu, w którym stacjonował samolot, choć hangar ten aż do dnia katastrofy smoleńskiej był wielkim nakładem kosztów remontowany? Dlaczego nie wystosowano formalnego aktu oskarżenia wobec Tuska, choć jego przewin starczyłoby na parę takich aktów?

  O polityce zagranicznej strach w ogóle wspominać, skoro PiS ściągnął nam na głowy – przy kompletnym milczeniu rządu – straszną Ustawę 447, której skutki mogą być dla Polski śmiertelne. Ściągnął nam też 3 miliony Ukraińców, a teraz ściąga Azjatów, do tego obłudnie udając, że jest nadal „anty imigracyjny”. Nic nie zrobił, by zachęcić młodych polskich emigrantów do powrotu, nic też nie robi, aby mogli na godziwych warunkach powrócić do Polski dawni Polacy, wywiezieni na Wschód. Partia Kaczyńskiego nie znajduje też w sobie kolejny rok dosyć siły, aby oszczędzić Polsce takich pseudoambasadorów, jak probanderowski Piekło w Kijowie czy kompletnie bezwolny Wilczek w USA, nie mówiąc o samym panu ministrze MSZ, wiernym człowieku „drogiego Bronisława”, czego nikt nawet nie ukrywa… Bo przecież – „jak nie PiS, to kto? Chcecie powrotu Tuska”?

  I Pan to za nimi powtarza… Zindoktrynowali Pana, jak tylu Polaków..

  Do tego, wciąż od 2 lat za każdym rogiem czyha jakiś Verhofstadt czy Rózia Thun i grozi nam pucz albo jakaś komisja brukselska czy czarne parasolki w demonstracji histerycznych bab… Ciekawe, że Orban jakoś nie odczuwa tylu lęków, co PiS i robi swoje. Więc nie wiem, drogi Panie, czy jest czego żałować, skoro to jest, jak widać, partia krętaczy, kłamców, tchórzy i nieudaczników. Niestety, tak się sumują ich “osiągnięcia” po dwóch latach, bo poza sypnięciem szczodrą ręką łapówek narodowi w postaci głupich, demoralizujących świadczeń za nic, gdy o wiele bardziej skuteczne byłoby obniżenie sumy wolnej od podatku i obniżenie świadczeń podatkowych dla przedsiębiorców, zwłaszcza drobnych i startujących, a przez to wyzwolenie inicjatywy w niezwykle dawniej zaradnych Polakach – co widzieliśmy choćby w początku lat 1990, gdy z niebywałą siłą ruszyła wolna, nieskrępowana inicjatywa Polaków, potem coraz bardziej znów krępowana…

  Kończę tę litanię, choć to jest dopiero początek, jedynie najgrubsze sprawy. Ilość tchórzliwych zaniechań tego rządu przeraża, a teraz nadszedł czas, gdy powoli ujawniać się będą rozmaite zakulisowe manipulacje, jak choćby to, co ostatnio zaszokowało całą patriotyczną prawicę, w postaci wspólnego głosowania PiS, PO, Niezależnej w sprawie zaniechania ścigania kłamstw o udziale Polaków w Holokauście… Czekajmy… Myślę,że takich grzechów, zasadniczo zmieniających w naszych oczach obraz PiSu będzie coraz więcej. No, chyba że ktoś nie chce używać swych oczu do patrzenia, uszu do słuchania a swego mózgu do myślenia.

  https://www.ekspedyt.org/2018/06/30/pis-pomiot-zmijowy/#comment-68545

 76. gość said

  Ks. Isakowicz-Zaleski: działania Ukrainy mają na celu stworzenie „anty-Wołynia”

  Od 30 lat establishment III RP wmawia nam, że ruch banderowski na Ukrainie, to jedynie margines złożony z kilku oszołomów i dlatego nie mamy się czym przejmować. Uroczystości, jakie zostały zaplanowane na piątek z okazji 75. rocznicy Rzezi Wołyńskiej najdobitniej pokazują ogromny fałsz, jakim jesteśmy karmieni – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Duchowny podkreślił, że banderyzm na Ukrainie nie jest czymś podrzędnym czy też egzotycznym, ponieważ ta zbrodnicza ideologia, jej „dokonania” oraz jest w sposób jawny i bez żadnego skrępowania wspierana przez najważniejszych polityków i urzędników Ukrainy. – W piątkowych uroczystościach weźmie udział prezes IPN-u w Kijowie Wołodymyr Wjatrowycz mianowany na to stanowisko przez prezydenta Poroszenkę oraz wicepremier ukraińskiego rządu Pawło Rozenko – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

  https://www.pch24.pl/ks–isakowicz-zaleski–dzialania-ukrainy-maja-na-celu-stworzenie-anty-wolynia,61469,i.html

 77. gość said

  „Prawdomówny Targalski” z kotem na głowie.

 78. VAV said

 79. Zerohero said

  @64, Gość

  „Amerykanie już naciskają na Polskę w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych! – S. Michalkiewicz”

  w komentarzach pod tym filmem rozpracowali żydofila Witolda Gadowskiego. Cieszy mnie, że jest trochę ludzi którzy się poznali na tej kreaturze.

 80. gość said

  Nigdy nie uwierzyłbym w to, że Polskie ustawy będą pisane przez Mosad i narzucane Polskiemu Rządowi, przez obce mocarstwa…
  Krew człowieka zalewa…

  https://pl-pl.facebook.com/871948612817182/videos/1966547836690582/

 81. revers said

  ad79 kom. „Zona P Gadowskiego pracuje jako adjunkt na Uniw. Lodzkim i zajmuje sie, cytuje: „Prowadzi zajęcia z zakresu sztuki żydowskiej w Polsce oraz praktyk inwentaryzacyjnych na Nowym Cmentarzu Żydowskim w Łodzi. Zainteresowania naukowe: sztuka żydowska, środowisko lódzkich artystów żydowskich, sztuka i kultura XIX wieku. historiasztuki.uni.lodz.pl/katedra/pracownicy/dr-irmina-gadowska/ Facyt: Pan Gadowski jako zwolnik Pisu jak i jego zona prowadza aktywna polityke pro USA/izraelska a mydla nam oczy, ze sa krytyczni i propolscy. Bzdura, klamstwo i agenctwo!”

 82. NICK said

  Oj,
  Ludu mój ludu.
  Dotyczy wszech wątków.
  Bez wyjątku.

 83. gość said

  @81 Revers

  Mgr Magda Gadowska jest dziennikarką radia WNET – aktualnie na urlopie macierzyńskim i wychowuje 1,5 rocznego syna . Mieszka w Warszawie a nie w mieście Łodzi !
  ——
  Dr Irmira jest żoną Artura Gadowskiego (zespol IRA), nie Witolda Gadowskiego.

 84. revers said

  „Następnie nowy minister, Błaszczak właśnie niedawno zapowiedział, że nowych śmigłowców NIE BĘDZIE. Nie będzie – bo nie. Nie wiemy dlaczego. Nikt niczego poddanym nie zamierza wyjaśniać.

  I po tym wszystkim spada jeden Mig, potem drugi. Przestają działać silniki w maszynach serwisowanych przez bardzo sprawnych (28lat bezawaryjnego działania) mechaników.

  Zatem trudno nie postawić pytania o rzeczywiste przyczyny tych wydarzeń – zwłaszcza, że Polska poddawana jest bezustannej zmasowanej wielostronnej agresji. Która po oświadczeniu premierów Polski i państwa położonego na okupowanych ziemiach Palestyny wcale nie zmalała – a jedynie przygasła. I jak wiemy już ponownie wzbiera z nową siłą. A plany geopolityczne wobec naszych ziem są – jakie są. Nie udawajmy, że tych planów nie ma.

  I po tym wszystkim spada jeden Mig, potem drugi. Przestają działać silniki w maszynach serwisowanych przez bardzo sprawnych (28lat bezawaryjnego działania) mechaników.

  Zatem trudno nie postawić pytania o rzeczywiste przyczyny tych wydarzeń – zwłaszcza, że Polska poddawana jest bezustannej zmasowanej wielostronnej agresji. Która po oświadczeniu premierów Polski i państwa położonego na okupowanych ziemiach Palestyny wcale nie zmalała – a jedynie przygasła. I jak wiemy już ponownie wzbiera z nową siłą. A plany geopolityczne wobec naszych ziem są – jakie są. Nie udawajmy, że tych planów nie ma.”

  http://att.neon24.pl/post/144484,czy-trwa-demontaz-polskich-sil-zbrojnych

  No grozi powtorka z palestyny i biologiczna zaglada, no ale wszycy obaye rp to maja gdzies, zagriluja, zakasza, zignoruja smiechem targikomicznym co slychac na spotkaniach z p.Michalkiewiczem, ze mundre po smierci zostana.

 85. revers said

  re83

  Dziekuje Gosciu za sprostowanie, nie werifikowalem komentarza, nie mniej laczy ich rusofobia i wiara w antyrusa prawie ze zydofilijska..

 86. andzia said

  Re:69
  Pewnie sierżant suto sypnął groszem, który na gwałt potrzebny jest o.Rydzykowi, gdyż zaczyna jakieś nowe inwestycje. Sierżant lubi fotografie ze znaczącymi ludżmi i szybko je upublicznia. Pewnie też od zwierzchników niezły geld za te kontakty zgarnia. Chyba o. Dyrektor nie jest tak naiwny, aby ufać Żydowi. Kaczor Żyda poobdarzaał rozmaitymi synekurami w radach nadzorczych spółek SP. Nic dziwnego, że spółki te tak kuleją. Nawet Bartoszewski prezesował w PLL LOT.

  Ciekawy wykład obejrzałam – walka globalistów i syjonistów z narodami za pomocą uzależnieńhttps://www.youtube.com/watch?v=IpyGN0New6g&t=10s: .

 87. Zdzicho said

  Przekazywanie energii na odległość systemem wzajemnego rezonansu i tej samej częstotliwości drgającego kamertonu, od 88 minuty do 92 minuty. NTV z Wrocławia 2012r.
  .https://m.youtube.com/watch?v=pt-garGP9FA
  Przypomina to rysunki przedstawiające olbrzymie żarówki z krypty w Egipcie, ze Świątyni bogini Hathor w Denderze.
  .https://wyprawymarzen.pl/reportaz/w-denderze-sprawdzalem-czy-starozytni-znali-elektrycznosc/

 88. Piskorz said

  PARTNERZY W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH…

  Партнеры в славянских странах

 89. Zerohero said

  Bardzo ważny film o kontrolowanym zniszczeniu ZSRR:

  .https://www.youtube.com/watch?v=o1e0kMxqCIw

  jako lektura uzupełniająca „tajemnica Andropowa”

  http://jeznach.neon24.pl/post/25897,tajemnica-andropowa-cz-i
  http://jeznach.neon24.pl/post/25958,tajemnica-andropowa-cz-ii
  http://3obieg.pl/tajemnica-andropowa-cziii/

  oraz lektura postów użytkownika „pszek” na forum prawda2.info. Forum do kitu, ale „pszek” był wartościowy. Chyba zmarł, bo nagle przestał pisać.

 90. Lily said

  Re 69;Gosc
  Prosze zwrocic uwage na mowe ciala
  p. na zdieciu.
  Nasuwa sie jedno pytanie,kto tu rzadzi.

 91. NICK said

  Szkoda, że Siggi odszedł.
  Pewnie nie miał wyjścia.
  R.I.P.

  Kiedy ja albo TY?

  Nasze życia są piękne
  i zarówno namiętne.

  Zatem Mori Memento.

  Zwłaszcza Bogu uwagę
  nawet poprzez UPADEK.

  Mamy WIARĘ! Rzecz ŚWIĘTĄ!

  Kiedy ja albo Ty… .

 92. Z sieci said

  Ad.89
  Cytat z wywiadu http://www.rodaknet.com/rp_art_4587_czytelnia_kiszczak.htm

  Jurija Andropowa, który został następcą Breżniewa, znał pan chyba dobrze?
  Twardy, ale inteligentny człowiek. Wyrocznia radzieckich służb. Kiedy był pierwszym sekretarzem, wielokrotnie mnie zapraszał na Kreml. Nie pojechałem. Uważałem, że kontakty z głową państwa radzieckiego to sprawa Jaruzelskiego. Mnie w latach 80. podszczypywał najbliższy współpracownik Andropowa Władimir Kriuczkow, mózg późniejszego puczu przeciw Gorbaczowowi w 1991 roku. Przepytywał, kogo widzielibyśmy na stanowisku, gdyby zabrakło Jaruzelskiego. Kiedy wymienił wspominanego już Milewskiego, parsknąłem śmiechem. On mnie zaczął przekonywać, że kiedyś z Andropowem już wyciągnęli mało znanego działacza i to był świetny ruch. Chodziło mu o Węgry w 1956 roku. „Skompromitowane kierownictwo musiało odejść i znaleźliśmy prowincjonalnego sekretarza Janosza Kadara. Zobacz, Czesławie Janowiczu, co z niego wyrosło. Prawdziwy mąż stanu!” – opowiadał. http://www.rodaknet.com/rp_art_4587_czytelnia_kiszczak.htm

 93. revers said

  USA chcą sprzedać Ukrainę Rosji, ale ona już do nich nie należy.

  6 lipca w Helsinkach odbędzie się spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa. Jednym z tematów dyskusji będzie Ukraina. Czy strony mogą uzgodnić kwestię ukraińską, czy nie, postawił pytanie prezes Centrum Analiz Systemowych, politolog Rostislav Ishchenko.

  – Jak pan słusznie zauważył, Ukraina zostanie omówiona na szczycie, tylko między innymi dlatego, że Trump i Putin będą omawiali rosyjsko-amerykańskie stosunki w kontekście globalnym. Kryzys ukraiński jest tego częścią.

  Myślę, że głównym problemem ukraińskim jest to, że USA chce sprzedać Rosji Ukrainę i otrzymać w zamian coś pożytecznego dla siebie. Rosja nie zrobi tego, ponieważ może czekać i wziąść Ukrainę za darmo, kiedy USA zmęczą się oczekiwaniem, że dostaną coś w zamian za Ukrainę.

  Wszystko, co mogą dać Rosji, nie jest warte żadnej rekompensaty. Cóż, uznają Krym za rosyjski – i co z tego? Krym będzie miał status spornego terytorium, dopóki Ukraina nie uzna go za Rosję lub sama nie zniknie z mapy świata.

  Wszystko, co Rosja może uzyskać, już otrzymała i może dostać więcej, niezależnie od tego, czy Stany Zjednoczone tego chcą, czy nie.

  Teraz redukcja stanowisk może polegać tylko na tym, że USA sondują rosyjskie stanowisko, gotowość do pewnych kompromisów i ustępstw. A potem pomyślą, czy będą kontynuować negocjacje, czy nie. Sytuacja pogarsza się w przypadku Waszyngtonu, a Rosja może poczekać jeszcze dalej. Te kompromisowe opcje oferowane w latach 2014-15 były bardziej przychylne Stanom Zjednoczonym niż teraz. Jeszcze dwa lata i nie będą oferowane w ogóle.

  Rościsław Iszczenko

  https://cont.ws/@ishchenko/994968

 94. Z sieci said

 95. revers said

  A szefami izraelskich odpowiednikow IPN-u sa byli oficerowei NKWD

  https://wpolityce.pl/historia/402779-szef-instytutu-yad-vashem-byl-w-nkwd

  ktorzy opiniuja polakow i ustawe o IPN.No piekne koszerne melanze, oprawcy z NKWD lepsi od zolnierzy wykletych, a moze takich nie bylo.

  Lub inne przechszty uratowane z holocaustu, uczestniczacy w kazni „wykletych”

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04474-Historia-Abrama-Taubera.htm

 96. https://marucha.wordpress.com/2018/07/05/wolne-tematy-49-2018/

  Minister Jurgiel powinien iść pod sąd za Dyktaturę Biurokracji z podjrzeniem o Korupcję. Zgadzam się, że chodzi o Hipotekę MURAWIEWA, który sprzedawał za bezcen konsfikowane Prawem Wojennym dobra. Pokój Wersalski ZAKAZAŁ Polsce Anulowania czy Rewizji Hipoteki Murawiewa, gdyż beneficjentami jej byli w 95% Żydzi.
  Na II Konferencji Patriotyczno Narodowej we Wrocławiu była mowa, że Ostatni Hrabia Dzierżyński został powieszony w Mińsku, a car nadał nazwisko i dobra karczmarzowi żydowskiego, którego żona i córka ukrywały oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego, gdzie za ścianą był sztab powstańczy. O tym wiedzieli w Kuropatach WSZYSCY.
  Asz mówił, że jego przodek finansował powstanie Styczniowe na Białorusi, aż został zadenuncjowny przez Żydów. Ponieważ za to była Szubienica to a resztę fortuny najął najlepszych adwokatów z Królewca, którzy zrobili Proces Przeciw Żydom jako Zwodowym Konfidentom. Za NIEPUBLIKOWANIE tego w Berlinie złagodzono mu wyrok na Zesłanie.
  Tam rozejrzał się po Nędzy i powiedział NA ZŁOCIE TU SIEDZICE. Zorgnizował eksport drewna do Chin, myśląc, że wykupi swe dobra na Białorusi, ale Gdzież Tam: Dali mu Złoty Medal i wygnali ma Kielecczyznę ze 150 rublami.

 97. Sebastian said

  – Do czasu wyjaśnienia przyczyn dzisiejszej katastrofy MiGa-29 wstrzymane zostają loty przy użyciu tego samolotu – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23641039,do-czasu-wyjasnienia-przyczyn-katastrofy-loty-mysliwcow-beda.html

  To co gdyby nie zakaz paszczaka to można by wsiadać i latać ? Kto wie czy kombinują, aby winnym znowu okazał się Putin

 98. @ 29. Admin,

  “W katolicyzmie wynosi się na ołtarze nie tych, którzy się maskowali i ukrywali – ale tych, którzy heroicznie trwali przy swojej wierze,(…)”
  Uważam, że powinien się Pan bliżej zapoznać z życiorysem i działalnością Karola Wojtyły…

  ——-
  Panie, ja mówię o KATOLICYZMIE. KATOLICYZMIE.
  Nie wojtylianizmie ani bergolianizmie.
  Powinien Pan się zapoznać z biografiami Świętych Męczenników.
  Admin

 99. Sebastian said

  Musimy zrozumieć, że nawet dzisiejsze czterdziestolatki to ludzie, którzy nie tylko nie pamiętają przemian po 1989 roku, ale także komuny, która upadała w czasach ich dzieciństwa. Dla nich opowieści o tamtych czasach są niemal tym samym, czym dla nas były opowieści naszych dziadków i rodziców o czasach drugiej wojny światowej. Jeżeli jest jakaś różnica to tylko taka, że historie wysłuchiwane przez nasze pokolenie były ciekawe i pasjonujące, a nie tak nudne jak nasze dzisiejsze biadolenia o złodziejskiej prywatyzacji. Tak, to prawda, że nie ma sensu obsesyjne życie przeszłością, bo wystarczy jak mówi Boniek, mieć ją zakodowaną w głowie. Młodzi ludzie nie rozumieją, a co bardziej prawdopodobne może nie chcą rozumieć tamtych czasów? Za to, coraz częściej zadają nam bardzo trafne pytania typu: Skoro dzisiaj tak biadolicie to dlaczego pozwoliliście się skolonizować? Dlaczego wystarczająco głośno nie protestowaliście, kiedy odbierano wam majątek narodowy? Dlaczego dzisiaj domagacie się repolonizacji mediów, a wcześniej siedzieliście cicho, kiedy na waszych oczach oddawano je zagranicznym, głównie niemieckim koncernom? Musimy zrozumieć, że dzisiejsi młodzi, dumni i pozbawieni kompleksów Polacy nie chcą wysłuchiwać historii o swoich zakompleksionych rodzicach, którzy po ciemnych latach komuny, niczym dzicy tubylcy rzucili się na kolorowe koraliki i łykali zachłannie wszystko, co zachodnie, wielobarwne i nazwane w obcym języku. Oni nie chcą słuchać opowieści o wykoślawionych przez komunę nadwiślańskich niewolnikach sprytnie i skutecznie omamionych błyskotkami oraz obietnicami nowego wspaniałego świata, którzy po latach letargu budzą się z jedną ręka w nocniku, a drugą grillującą kiełbasę z „Biedronki” za 8,99 zeta i odkrywający ze zdumieniem, że lekkomyślnie oddali swój kraj w obce łapy. A przecież niemiecki patent był prosty. Wystarczyło wyselekcjonować i opłacić miejscowych politycznych zdrajców oraz przejąć media, które swoją precyzyjnie kierowaną propagandą znieczuliły skutecznie tubylczą ludność na czas operacji pod tytułem „polityczna i gospodarcza kolonizacja Polski”.

  https://blog-n-roll.pl/pl/idzie-nowych-ludzi-plemi%C4%99-0

 100. revers said

  ad44

  Tylko szefem instytutu Yad Vashem byl byly NKWDzista co nie jednego Polaka, Rosjanina, bailorusina kropnol w potylice w lasach Mednoje, Ostaszkow, katyn a teraz robi za obronce ofair holocaustu przemyslu.

 101. Ola said

  tak to kazdy by chcial, hle , hle, hle:

  „Wielka Brytania chce pozostać ściśle związane z jednolitym rynkiem europejskim w zakresie towarów i produktów rolnych, nawet po opuszczeniu UE. Celem jest zapobieganie wpływowi transgranicznego handlu i łańcuchów dostaw między Wielką Brytanią a kontynentem. Należy to zapewnić poprzez „wspólny zbiór przepisów”, w którym Londyn przyjmuje rozporządzenia UE i normy dotyczące produktów. W tym samym czasie Brytyjczycy chcą nadal decydować o tym, jakie zasady obowiązują.
  Pozostałe trzy swobody – kapitał, praca i usługi – powinny podlegać ograniczeniom. Brytyjczycy chcą powstrzymać niepowstrzymane wejście obywateli UE i pójść własną drogą w ważnym sektorze usług. Przyjmują, że banki i firmy ubezpieczeniowe nie mają już nieograniczonego dostępu do jednolitego rynku UE. Pytanie brzmi, czy Bruksela angażuje się w taki handel. Jak dotąd UE przyjęła stanowisko, że cztery swobody rynku wewnętrznego nie podlegają indywidualnym negocjacjom.”

  https://www.zdf.de/nachrichten/heute/britische-regierung-strebt-nach-brexit-freihandelszone-mit-der-eu-an-100.html

  PS. tlumaczyl wujek google. Jezykowo bardzo sie rozwinal.

 102. Chyba po raz pierwszy Francja nas naśladuje, a nie Polska Francję:
  francustfo zanieczyściło sobie Panteon dość już nieświeżym trupem hazaranki Simone Veil tydzień temu.
  Miała znacznie mniejsze zasługi niż Kalkstein, ale też niezłe, jak chodzi o depopulację goji: pigułki antykoncepcyjne, prawo do aborcji, itp.
  Bernard-Henri Levy jest zachwycony tym, że pomiędzy Francuzami znalazła się wreszcie w tym wielce szanowanym miejscu mała żydówka, co przez rok cierpiała w Auschwitz-Birkenau.
  Więcej:

  https://www.algemeiner.com/2018/07/03/bernard-henri-levy-simone-veil-emmanuel-macron-and-the-pantheon/

 103. Sebastian said

  Wydało się dlaczego PiS masowo i po cichu ściąga imigrantów. Chodzi o ratowanie zbankrutowanego ZUS-u

  – Mamy aktualną informację ZUS dotyczącą cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców w ZUS. Na koniec 2017 r. było 440 tys. Na koniec marca 2018 r. mamy 476 tys. To pokazuje, że ta praca jest legalizowana, odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne – mówiła Rafalska.

  https://nczas.com/2018/07/06/wydalo-sie-dlaczego-pis-masowo-i-po-cichu-sciaga-imigrantow-chodzi-o-ratowanie-zbankrutowanego-zus-u/

  a gdzie do k.. nędzy cała reszta ???

 104. Sebastian said

  Icchak Arad kierował instytutem Yad Vashem w latach 1972-1993. Jest niekwestionowanym autorytetem w Izraelu w sprawie Holokaustu na terenie ziem sowieckich. Przed objęciem szefostwa instytutu przez 25 lat służył w armii izraelskiej. Z wojska odszedł w randze generała. Do Palestyny przyjechał z Wileńszczyzny, gdzie walczył w sowieckim oddziale partyzanckim „Vilnius”.

  Arad brał udział w rabowaniu cywilów. Miał też uczestniczyć w kilku zabójstwach. W jednym z nich miał zostać zamordowany oficer AK. Kiedy Sowieci zajęli Wileńszczyznę w lipcu 1944 r. Arad trafił do policji politycznej NKWD. Uczestniczył w walkach z litewskim podziemiem niepodległościowym. Aresztował dwóch partyzantów, którzy zostali skazani przez sowieckie trybunały wojskowe na zsyłkę do łagrów. Jeden z zesłanych zmarł w łagrze. Arad został usunięty z NKWD w „kompromitujących okolicznościach”.

  https://wpolityce.pl/historia/402779-szef-instytutu-yad-vashem-byl-w-nkwd

 105. OTTOOT said

  wazne od strony rolnikow

 106. Sebastian said

  Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu działań podjętych przez rewolucję francuską].

  https://gloria.tv/article/4SfGnXaG6abACprGTXiB48VxR

 107. VAV said

  Polscy podatnicy wspierają ukraińskich rolników
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807068328287-Ukraina-rolnictwo-wsparcie-polski-rzad-sadownicy-jablka-maliny-Rosja/

 108. Zelmer said

  https://kresy.pl/wydarzenia/48-mln-zl-rocznie-na-500-dla-obcokrajowcow-polowa-dla-ukraincow/

  https://kulturaliberalna.pl/2018/07/05/o-dyplomacji-kulturalnej-polski-nie-ma-w-podrecznikach/

  https://wpolityce.pl/historia/402779-szef-instytutu-yad-vashem-byl-w-nkwd

  wykop.pl/link/4404101/9-zl-za-godzine-parkowania-nawet-w-soboty-ustawa-przyjeta/

  http://sprawdzpodatki.pl/

 109. Zelmer said


  pan pastor aka posoborowy ksiądz adam szustak dominikanin tych dominikanów od pijaństwa i homoseksualizmu sprawa dominikaniana Wyszyńskiego?
  wykop.pl/link/4404845/katolicki-netflix-ma-otrzymywac-60-tys-zl-miesiecznie-z-datkow-wiernych/

  https://plus.pomorska.pl/wiadomosci-z-regionu/a/klient-idea-banku-mial-splacac-kredyt-ktorego-nie-nigdy-nie-wzial,13316367

 110. revers said

  ad106

  ja dziekuje za taka mieszanine arystokratyczna, ktora nic nie ma wspolnego z antyczna Grecja, pismami Arystotelesa o wladzy, to jest kradzona duchowosc, kradzone tytuly i zamieniona w plyn ktory zalewa nie tylko bliskowschodnie domy, mieszkania

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/gdy-duda-bedzie-na-wolyniu-poroszenko-odwiedzi-sahryn-ukraina-szykuje-prowokacyjny-gest/
  bo w Grecji, Wloszech, w Polsce.

 111. revers said

  ad108
  wlasciwy link nowoczesna wyrzutnia szamba arystokratycznego z Jerozolimy

 112. Zelmer said

  http://www.dowiary.pl/artykul/modlitwa/danuta-holecka-dzieki-modlitwie-dostaje-wszystko/
  urban popisu danuta holecka

  http://www.dowiary.pl/artykul/wspolczesne-zagrozenia/soros-zdemaskowany-w-niemieckiej-tv/

 113. Marucha said

  Re 112:
  Soros zdemaskowany…
  Hitler odbrązowiony…

 114. Zelmer said

  Polska dotuje zagranicznych studentów
  murzyńskie punkty za pochodzenie z usa teraz w Polsce
  dyskryminacja Polaków studentów w Polsce na rzecz obcych studentów

  http://www.rp.pl/Cudzoziemcy/311299968-Uczelnie-walcza-o-zagranicznych-studentow.html

  Coraz więcej cudzoziemców kształci się w polskich szkołach wyższych. To efekt zmiany naliczania dotacji.

  Od stycznia zmienił się sposób naliczania dotacji dla szkół wyższych. W tzw. składniku umiędzynarodowienia student i doktorant niebędący polskim obywatelem, a odbywający pełen cykl kształcenia, liczy się potrójnie.

  Według wyliczeń prof. Jana Cieślińskiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku student zagraniczny przyjeżdżający na pełny cykl kształcenia w uczelni akademickiej (niezależnie od kierunku studiów) przyniesie jej dotację około 13 tys. zł. Dla porównania student krajowy nauk prawnych, społecznych lub pedagogicznych wygeneruje ok. 2,7 zł. Student polski niestacjonarny przynosi dotację 0 zł.

  https://mobile.twitter.com/RafalMundry/status/1014766054856380417

 115. Zelmer said

  http://www.rp.pl/Edukacja-i-wychowanie/312289978-Obcokrajowiec-na-uczelni-bardziej-oplacalny.html
  http://newsweb.pl/2018/06/27/prawda-o-polskich-uczelniach-wyszla-na-jaw-polacy-studentami-drugiej-kategorii/

  Rośnie zainteresowanie studiami zwłaszcza wśród Ukraińców. Wyspecjalizowana agencja ma przyciągnąć więcej obcokrajowców.

  Prezydent podpisał ustawę o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Ma ona m.in. przyciągnąć na polskie uczelnie zagranicznych studentów, np. poprzez programy stypendialne, dofinansowanie kursów języka i promowanie naszego szkolnictwa. Z roku na rok i tak ich jednak przybywa. W roku akademickim 2016/2017 uczyło się u nas 65 096 studentów z zagranicy. To wzrost o 11,4 proc. wobec roku poprzedniego. BdTXT – W – 8.15 J: Główną grupą obcokrajowców w Polsce są studenci z Ukrainy (53,5 proc.).

  Zagranicznych studentów przyciąga też niższe czesne. Do roku akademickiego 2015/2016 studenci spoza Unii płacili 2 tys. euro za rok akademicki. Musieli też płacić z góry za cały okres nauki. Teraz wystarczy zapłacić za jeden semestr, a wysokość czesnego określa rektor uczelni.

  Tak wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych. Zaczęła obowiązywać przed rozpoczęciem roku akademickiego 2015/2016. Wielu rektorów skorzystało z nowych rozwiązań i obniżyło czesne.

  Niewykluczone, że w przyszłym roku akademickim znów zdecydują się obniżyć opłaty, by przyciągnąć w ten sposób więcej zagranicznych studentów. To dla uczelni czysty zysk.

  http://www.rp.pl/Edukacja-i-wychowanie/307269942-Studia-w-Polsce-coraz-bardziej-atrakcyjne-dla-cudzoziemcow.html

  Prawda o polskich uczelniach wyszła na jaw. Polacy studentami drugiej kategorii

  Polskie uczelnie nie walczą o Polaków
  Jak podaje Rzeczpospolita na swojej stronie internetowej, od początku tego roku obowiązuje nowy system naliczania dotacji dla uczelni wyższych. Wynika z niego, że uczęszczający na uczelnię obcokrajowiec jest dla placówki trzy razy bardziej wartościowy niż Polak.
  Od stycznia zmienił się sposób naliczania dotacji dla szkół wyższych. W tzw. składniku umiędzynarodowienia student i doktorant niebędący polskim obywatelem, a odbywający pełen cykl kształcenia, liczy się potrójnie – czytamy na rp.pl.
  Pytanie brzmi jednak, dlaczego postanowiono uczynić z Polaków studentów drugiej kategorii. Jak tłumaczy ministerstwo, sprawa jest “banalna”. Chodzi o zachęcenie polskich uczelni do promocji na arenie międzynarodowej oraz wprowadzanie nowych języków do systemu kształcenia.
  Choć program zadziałał i już widać jego efekty – rosnąca liczba cudzoziemców na polskich uczelniach – to nie brak krytyki pod jego adresem. Jak twierdzą bowiem przeciwnicy tego rozwiązania, tego typu prawo może być prostą drogą do nadużyć i wypaczeń. Ci nie mają wątpliwości, że uczelnie znacznie chętniej będą teraz przyjmowały osoby zza granicy, a nawet będą przymykały oko na to, że tacy studenci mogą nie spełniać wszystkich warunków, które stawia się polskim żakom.

 116. revers said

  ad114

  Do tego aktywisci i trolle gudlajscy na fejsach i innych portalach spolecznosciowych robia do tego zjawiska bezrasowosci masowe fejki ktore nawet brutalny gwalt na Polce w obecnosci ciezko pobitego partnera w wlloskim Remmini potrafia zamienic na bez uprzedzen przygode seksulna na zyczenie zgwalconej w imie globalnej zasadzie kazdy z kazdym z wyjatkiem czystego rasowo do 144 pokolen danow Izraela.

 117. Zelmer said

  Problemy w komunikacji wynikają z różnic kulturowych, kłopoty z nauką – z braku wiedzy. Ci studenci trafiają na medycynę bez egzaminu. Uniwersytet Medyczny w Lublinie na swoich stronach internetowych informuje, że pozyskiwaniem kandydatów na Wydział z Oddziałem Anglojęzycznym i ich wstępną weryfikacją zajmują się firmy rekrutacyjne, z którymi uczelnia współpracuje. Potem odbywa się tylko rozmowa kwalifikacyjna.
  natemat.pl/189181,zyja-jak-paczki-w-masle-zazdroszcza-im-polscy-studenci-na-uczelniach-przybywa-studentow-z-azji

 118. Lily said

  Kto rzadzi w III.R.P.?.
  http://www.3obieg.pl.zydzi- rzadza-i-to-bez-dyskusji/

 119. Zelmer said

  Wróćmy jednak do publikacji naukowych. Nie wiem dlaczego się o nich nie mówi i nie pisze, powody są mało, moim zdaniem złożone, a po wczorajszej rozmowie z Markiem Budziszem o jego książce śmiem twierdzić, że nie ma ich wcale. No, ale Budzisz to dziennikarz, on jest przyzwyczajony do wystąpień publicznych i nie ma takiego odruchu jak niektórzy humaniści, którzy uważają, że ich praca dostępna być może tylko dla jakichś wewnętrznych kręgów osób bardzo wtajemniczonych. Kiedy zaś ktoś spróbuje ją pokazać szerszej publiczności jej wartość natychmiast spadnie.

  To są nawyki i przyzwyczajenia dzikusów, o czym humaniści nie wiedzą, albowiem nie interesują się pracami poważnych etnologów. Dla dzikusów buduje się specjalną, ścisłą hierarchię i potem się ich za pomocą wydumanych kompletnie zasad rządzących hierarchią, dyscyplinuje.

  W przypadku autorów akademickich narzędziem dyscypliny jest ta cała punktacja prac.

  To jest idiotyzm mający jeden cel – odciąć autora od czytelników i wmówić temu autorowi, że czytelnik jest jego wrogiem. Do tego dochodzą jeszcze feudalne zupełnie nawyki, które nie pozwalają młodszym autorom na promowanie swoich prac, bo ich promotorzy „są godniejsi”.

  Tak jakby występ w tym czy innym medium był jakąś nobilitacją, a nie narzędziem sprzedaży. No ale wszyscy orientujemy się mniej więcej, że nie chodzi o sprzedaż, ale on nowy rodzaj cenzury, w zasadzie autocenzury, kiedy to treści istotne wydają się samemu autorowi tak ważne, że nie mogą być udostępniane poza hierarchią, do której on aspiruje.

  To są smutne konstatacje, bo los dzikusów jest wszystkim znany, kiedy już wbije się ich w przekonanie o własnej wyjątkowości i przekona, że są jedynymi prawdziwymi ludźmi na świecie, przychodzi czas na likwidację całego plemienia. Oni się tego nie spodziewają i łatwo tej likwidacji ulegają. Tym łatwiej, że najsprytniejszym spośród nich intuicja podpowie, że może to tylko kolejna zmiana, wobec której należy się jakoś ustawić, kosztem tych mniej rozgarniętych rzecz jasna. Ochoczo będą więc pomagać w likwidacji całej grupy. To się w zasadzie widzi już dzisiaj.

  Marek Budzisz opowiadał wczoraj same wstrząsające rzeczy, zapytałem go w pewnym momencie jak Rosjanie odczytują swoje polityczne testamenty pozostawione im przez poprzedników. On zaś rzekł, że w zasadzie dosłownie i wszystko do zostało w dokumentach i publicystyce od czasów Piotra I, jest przedmiotem głębokich studiów. Wszystko jest nadal ważne i dokładnie analizowane.

  Zapytałem też czy w Polsce ktoś podejmuje takie studia nad Rosją, bo o tym, że studia nad doktryną i tradycją polityczną Polski nie istnieją, jest jasne. Marek Budzisz rzekł, że w zasadzie tylko krakowskie środowisko skupione wokół profesora Andrzeja Nowaka podejmuje takie próby. No nie wiem…moim zdaniem to są jakieś słabe próby i zbyt powolne. Andrzej Nowak zaś został uwikłany w idiotyczny projekt popularyzatorski, który nosi nazwę Dzieje Polski czy jakoś podobnie i jest utrzymany w konwencji anty sprzedażowej.

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-roznicy-poziomow

 120. VAV said

 121. Boydar said

  Ja się nie przpindalam, Panie NICKU; tylko skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle ? Lep to lep, a trutka – trutka. Na coś nas zwabili, ładnie pachniało.

  Zawsze może Pan podsumować, że jestem nie tylko Chachłem ale i idiotą. Nie obrażę się, za prawdę nigdy się nie obrażam.

 122. VAV said

  Rosja z zadowoleniem przyjmuje białych Afrykanerów, ktorych nie chce przyjac Europa: 15000 farmerow planuje przenieść się do Rosji z Południowej Afryki. Sa to potomkowie głównie holenderskich, flamandzkich i fryzyjskich kalwinistów, niemieckich luteran i francuskich hugenotów, którzy osiedlali się w Afryce Południowej w XVII i XVIII wieku. W mniejszej ilości mają korzenie skandynawskie, polskie, portugalskie, włoskie, hiszpańskie, szkockie, angielskie, irlandzkie i walijskie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=hqdyyHJb_SE

 123. @98. Admin,
  “W katolicyzmie wynosi się na ołtarze nie tych, którzy się maskowali i ukrywali – ale tych, którzy heroicznie trwali przy swojej wierze,(…)”
  Gdyby Pan raczył pisać staranniej, np.: W tradycyjnym/prawdziwym katolicyzmie… albo:
  W katolicyzmie wynosiło się… – to by nie było mojego “pouczenia”!

  Dziękuję za podsunięcie mi “Świętych Męczenników” – przypuszczam, że teraz, gdy na starość pogrążam się w sadomasochiźmie będę miał sporo uciechy…
  Pozdrawiam.

  ————–
  Drogi Panie,
  Katolicyzm z definicji obejmuje Ewangelie i Tradycję.
  To co odrzuca – bodaj częściowo – Tradycję, albo tłumaczy sobie Ewangelie po bergoliańsku – katolicyzmem nie jest.
  Admin

 124. kudłate said

  Kainowe dlaczegoście ukrzyżowali prawdę. Po przeprowadzeniu eksperymentu pod paroma nickami staje się jasne, że łby raz złem opatentowane, nic nie jest w stanie zmienić, poza trutką na szczury. Złe to Złe.

  Co tam pierdolisz pod nosem?
  Admin

 125. revers said

  Banderowcy przestrzegaja Dude przed wizyta na Wolyniu …

  https://www.magnapolonia.org/banderowcy-napominaja-prezydenta-dude-przed-wizyta-na-wolyniu-polacy-powinni-pamietac-ze-to-ojczyzna-upa/

 126. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/stan-rozbrojenia-polskiej-armii-brakuje-nowoczesnej-broni-jest-coraz-gorzej/ar-AAzH6sd?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//

  STAN ROZBROJENIA. POLSKIEJ ARMII BRAKUJE NOWOCZESNEJ BRONI. JEST CORAZ GORZEJ

  Alfred Lampe mawiał: PO CHÓJ NAM ARMIA POLSKA SKORO MAMY CZERWONĄ a nalożnik Hitlera Bronisław Geremek: TERAZ JUŻ NIC NAM NIE GROZI, ANI ZE WSCHODU ANI Z ZACFHODU, co rozwinął Donald Tusk: Donald: PO CO NAM ARMIA POLSKA SKORO MAMY BUNDESWEHRĘ? Z tej racji ZLIKWIDOWAŁ Armię Polska, żeby umożliwić Armii Rosyjskiej dobycie przy pomocy TAKTYCZNYCH bomb atomowych Modlina a Bundeswehrze na MOICH Aerobusach Wałbrzycha, gdzie jest a przynajmnej BYŁ skarbiec Hitlera, do którego KLUCZE mia jego córka z zamrożonej spermy, która z tej racji Kanclerzycą zostać MUSIAŁA.
  Kaczyńscy ZŁAMALI jednak plan granicy rosyjsko-niemieckiej na WISŁE płacąc Amerykanom 750 tysięcy ton zlota z ze skarbca Włastów w Modlinie, co ujawniła Izba Lordów, ogłaszając tym Protektorat nad USA. Było to niczym ogłoszenie polskiego protektoratu nad Białą Wieżą – Wołgogradem deklaracją Turczyńskiej do Generała Mamaja: TY JESTEŚ SILNY I KRÓL POLSKI JEST SILNY. DOBRZE BĘDZIE DLA WSZYTKICH JEŚLI BĘDZIECIE ŻYĆ W POKOJU. – CZEGO SOBIE KRÓL POLSKI ŻYCZY? – MOSKWY…
  To co zostało z Armii polskiej Po Tusku jest niszczone przez NOGĘ EKONOMICZNĄ I FINSOWĄ. HILAREGO MINCA I NIKODEMA DYZMĘ. Ostatnio ogłoszono Plan Kruk. KRUK to kryptonimem mego Aerobusa w Świdnika, który widocznie ostał się po sprzedaży przez Tuska ŚWIDNIKA mafii sycylijskiej dla Zabicia Kruka – wyraźnie na zlecenie córki Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Ost-Berlin, Praga).
  Na PWr Pan Profesor powiedział mi: MAMY PROGRAMY DLA ŚMIGŁOWCÓW, ALE PAN SIĘ NIE ZGODZI, BO SĄ WŁASNOŚCIĄ AMERYKAŃSKĄ… W Dolnośląskim Klubie Lotniczym powiedzino mi zaś, że klasyczne programy dla śmigłowców tu NIE WYSTARCZĄ. NIE WIEMY, JAK TO ZROBILI UKRIŃCY, ALE PRAWDOPODOBNIE PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE NA MODELACH. DAM PANU ADRES NASZEGO NAJLEPSZEGO MODELARZA – MOŻE ON PANU POMOŻE. Telefonu mi nie dał więc pojechałem tam Za Wrocław, ale go nie zastałem a potem już mi się szykać go nie chciało.
  Otóż rozwój dronów był skutkiem żywiołowego eksperymentowania dla PRZESKOCZENIA mego Aerobusa, co okazało się NIEMOŻLIWE.
  Parę tygodni po WTC mój przyjaciel z Gdańska zaprosił mnie do Kudowy Zdroju, gdzie w towarzywstwie był inżynier ze ŚWIADNIA, który obiecał rozeznać tam sprawę KRUKA. Rok później byłem w Lublinie, gdzie odwiedziłem krewnego, który miał znajomości w Świdniku, który też OBIECAŁ. Sprawa KRUKA trwała do zadenuncjowania przez POLITYKĘ Waldemara Pawlaka jako licencjodawcy Aerobusa indyjskiemu TATA – oficjalnie na kapitałe półudniowokoreańskim, który okazuje się Coraz Bardziej PÓŁNOCNOKOREAŃSKIM ???
  To jest skok na całą awiację światową, gdyż licencja Pawlaka jest HANDLOWA, gdy moje Aerobusy są produkowane w Chinach, Japonii, Brazylii i Rosji na prawie WOJENNYM – na podstawie Jakichś moich wariackich papierów jako Oszusta Świtowego za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota, które jest zbrodnią Przeciw Ludzkości i Przekleństwem na Tysiąc Lat. To jest Spotęgowanie BMW z monachijskiego domu wariatów, tylko że w domu wariatów to zamknięto Urszulę Sipińską, którą uwolnił Donald Tusk.
  Tusk wyrzucił Pawlaka na zbitą morde za licencję dla TATA, ale Bez Pawlaka rządzić nie mógł, jak Gierek Bez Jaroszewicza. PSL było postkomunistyczną KORUPCYJNĄ kolaboraturą Folksdojczów,

 127. Boydar said

  Pewnie było, nie ogarniam

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/03/czym-jest-system-i-jak-sobie-z-nim.html?view=sidebar

  Wbrew tytułowi, o radzeniu sobie nic nie napisano; może dlatego że wszystko napisano już dużo wcześniej i nie na tym portalu.

 128. Boydar said

  https://sport.onet.pl/mundial-2018/mundial-2018-putin-dumny-z-pilkarzy/v86tcwk

  „Rosjo, jesteś dobra, bardzo dobra, tak, jestem z Ciebie dumny, ale sama widzisz, ile się jeszcze musisz nauczyć”

  ———–
  To jest jedna z najpiękniejszych wypowiedzi polityków, jakie kiedykolwiek słyszałem.
  Pochwała, duma – a zarazem zachęta do bycia jeszcze lepszym.
  Który z tych zachodnich pederastów, gerontofilów, ciapatolubnych i temu podobnego barachła potrafiłby coś takiego powiedzieć?
  Który z „polskich” plugawców?
  Admin

 129. Lily said

  Kolejny zlotoustny. Kto na to glosowal.
  Szykuja sobie nastepcow,oto jeden z nich.

 130. revers said

  rte128

  ogladalem wczoraj w pizzeri druga polowe meczu, dogrywke ale do jedenenastek nie chcialem czekac, wyszedlem wczesniej.

  Gra dramatyczna i pelna oddania do konca gwizdkow sedziego, dziwne ze w jedenastkach niby skurczem razony bramkarz Chorwacji dal rade bronic jedenastke, lub symulowal skurcz.

  Nie mniej mnostwo lokalnych rusofobow jak zawsze bylo przeciw rosji, wszyscy moga wygrac byle nie rosjanie. Inni potrafia
  jakas fotka z internetu z ujeciem rany klutej po igle na ramieniu rosyjskiego pilkarza weryfikwoac wyniki meczow i mistrzostw, no chore to wszystko jak i FIFA, swiat medii i w realu.

 131. Antymarxista said

  http://www.pap.pl/aktualnosci/kraj/news,1485797,brudzinski-przegrali-ci-ktorzy-probowali-osmieszyc-bylych-pracownikow-pgr-zapomniec-o-nich.html

  Powiedział też, że jako minister rządu premiera Mateusza Morawieckiego, rządu PiS, przeprasza byłych pracowników pegeerów za to, „że 1989 r. państwo w tym wymiarze instytucjonalnym odwróciło się” od nich. „Wy dopiero powoli z tych kolan wstajecie” – dodał.

  „Chciałbym przeprosić za to, że nie tylko odebrano wam godność ludzi, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni środków do życia, pracy, możliwości perspektywy rozwoju, zapewnienia bezpieczeństwa własnym dzieciom, wnukom, ale również uczyniono z was i z tych terenów taki wymiar prześmiewczy” – oświadczył Brudziński.

  No proszę, mało ale zawsze coś aby nam trochę zadośćuczynić.

  ———–
  Talking is cheap.
  Admin

 132. andzia said

  Polecam rozmowe z Panem Jeczmykiem klawiatura nie chce pisać e z ogonkiem). Tytuł jest mylący, bo tematyka wieloaspektowa – od rewolucji pażdziernikowej, poprzez Ukraine, Szakaszwillego – Żyda z Ameryki, do Traktatu Wersalskiego finansowanego przez Rotschilda (który złozył propozycje Dmowskiemu, aby żydowski jezyk był drugim urzedowym w Polsce): https://www.youtube.com/watch?v=gB-hz-uNGzI&t=16s

 133. Lily said

  Kon by sie usmial,jak by to slyszal. !
  Co robila / zrobila do tego czasu dla
  Polakow?,nagle przed wyborami tak slodzi.
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1485613,szydlo-razem-bierzemy-odpowiedzialnosc-za-polske.html
  „Za Polske”,bez Polakow=Tubylcow ?.

 134. troll polonii said

  Co bardzo bawi naszych bratnich Slowian ze wschodu?:
  Nasza radosna ‚najswpolczesniejsza’ historia:

  A ja dalej nie wiem, kto tak wspaniale przewodzil Solidarnosci: i tej pierwsze i tej drugiej i…obecnej. Z czego ci Rosjanie sie tak siesza?
  Wojna: Kaczyński kontra Wałęsa. „To mój brat kierował Solidarnością” – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201607153468233-kaczynski-walesa-solidarnosc-pis/

  Prezes wszystkich prezesów – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201512291749449-korejba-prezes-prezesow/

  Wywiad z wampirem. Jarosław Kaczyński dla Onet.pl – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201610154069483-kaczynski-wywiad-smolensk-kod-aborcja/

  Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Cimoszewicz: Miłość przez gwałt – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201607063356020-Kwasniewski-Walesa-Komorowski-Cimoszewicz-Milosc-przez-gwalt/

  Lech Wałęsa napisał list do The Rolling Stones – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201807088335001-sputnik-polska-lech-walesa-the-rolling-stones-list/

  Wałęsa jako przejaw zaczadzenia – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201602292177074-Walesa-jako-przejaw-zaczadzenia-Jan-Kurowicki/

  Lech Wałęsa apeluje do UE: zróbcie coś! – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201611084204696-lech-walesa-wywiad/

  Prawda i sprawiedliwość: Kiszczak rządzi Polską – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201602182101697-Prawda-i-sprawiedliwosc-Kiszczak-Korejba/

 135. VAV said

  Kościół katolicki jest wykorzystywany jako pionek w dobrze zorganizowanym planie radykalnego zmieniania chrześcijańskiej tożsamości europejskich narodów poprzez masową migrację, powiedział biskup Atanasius Schneider.
  Schneider, który jest pomocniczym biskupem Astany w Kazachstanie, powiedział włoskiemu dziennikowi Il Giornale, że obecny kryzys migracyjny „to plan przygotowywany przez długi czas przez międzynarodowe siły, by radykalnie zmienić chrześcijańską i narodową tożsamość narodów Europy. ”
  https://www.breitbart.com/london/2018/07/07/bishop-europe-migrant-crisis-orchestrated-international-powers/

 136. sredni said

  Prośba o przetłumaczenie tekstu piosenki;
  ,https://www.youtube.com/watch?v=eQNjXmAWjqc

 137. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Nie wiem co powiedział Putin, w artykule tego nie ma. Ale pomyślałem, że na Jego miejscu tak właśnie bym powiedział. I jestem pewien, że bardzo się nie pomyliłem.

 138. Kazimierz Jasiński, KTO FINANSOWAŁ REWOLUCJĘ AMERYKAŃSKĄ – Rewolucja amerykańska nigdy nie obaliłaby władzy brytyjskiej, gdyby nie pomoc finansowa, jaką zorganizowali ludzie o których dzisiaj mało kto pamięta. Jednym z nich był pochodzący z Polski Salomon Chaim; Uważamrze.pl HISTORIA, VII 2018, str. 20-23.

  W Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Haym_Solomon (1740-1785) pod hasłem Haym Salomon czytamy: właśc. Chaim Solomon (ur. 7 kwietnia 1740 w Lesznie, zm. 6 stycznia 1785 w Filadelfii) – Żyd z Polski, bankier, kupiec, makler, główny finansista rewolucji amerykańskiej i jej aktywny uczestnik, ojciec założyciel USA, wolnomularz, szpieg i dyplomata amerykański, filantrop, poliglota (znał 10 języków), sędzia w sądzie rabinackim, oraz działacz żydowskiej społeczności.
  Dodajmy: Przybył do Ameryki w r. 1772 jako UCIEKINIER z Polski „bez grosza przy duszy”, sfinansował Armię Amerykańską. Solomon nie otrzymał żadnego wynagrodzenia pieniężnego i w 1785 roku zmarł jako bankrut, choć zobowiązania rządu wobec niego wyniosły w chwili śmierci bankiera astronomiczną naówczas sumę 2.000.000 dolarów. KARIERA ZAISTE NA MIARĘ JOHNA LAWA.
  Przed wojną nacjonaliści żarli się z Żydami: KTO SFINANSOWAŁ ARMIĘ KONTYNETALNĄ USA. Chaim Salomon czy Ralf Stadnicki? Po II.WŚ Żydzi Wyrzucili z Historii Ralfa Stadnickiego jako AHISTORYCZNEGO.. Ja tłumaczyłem, że Chaim nie był wprawdzie bogaty z domu i przybył do Ameryki „bez grosza przy duszy”, ale dorobił się przy plantatorach z Południa, dla których sfinansował Herbatkę Bostońską płacąc gangsterom irlandzim, również za spalenie Nowego Jorku, za co był w l. 1776-78 więziony przez Anglików i skazany na Szubienicę, spod której uciekł przekupując strażników.
  W takim razie to Rewolucję Amerykańską sfinansowaliby plantatorzy z Południa, na czym można dorobić się. Gierek pisze np. w Przerwanej Dekadzie: KANIA NIE BYŁ BOGATY Z DOMU A NIE KRADŁ, BO MYŚMY PATRZYLI NA RĘCE. – A TO, ŻE ZOSTAŁ KREZUSEM TO PRZY ANDROPOWIE, KTÓRY FINANSOWAŁ PRZEZ KANIĘ WAŁĘSĘ…
  Ralfa Stadnickiego z Historycznego Unicestwienia przez Żydów uratowali Komuniści zmieniąc mu imię na Piotr Jakub od KUBANIA: „Bankier w Amsterdamie; pierwszy wprowadził amerykańskie papiery wartościowe na amsterdamski rynek giełdowy, będący w tym czasie światowym centrum operacji finansowych; zasłużony dla skarbu Stanów Zjednoczonych walczących o niepodległość.” Encyklopedia Powszechna PWN wydanie drugie, tom 4, W-wa 1987, s. 263.
  W takim razie Armię Kontynentalną USA sfinansował Ralf Stadnicki a Chaim Salomon umarl jako NĘDZARZ w Filadelfii na skutek ZAPROTESTOWANIA jego Astronomicznej Wierzytelności w Skarbie USA przez Piotra Jakuba Stadnickiego w Gdańsku. W dlaszym ciągu nie ma pewności, czy Ralf Stadnicki w Amsterdamie i USA a Piotr Jakub Stadnicki w Gdańsku to ta sama osoba, czy ojciec i syn?
  KJ pisze, że Francja wpompowała w Rewolucję Amerykańską 1,3 miliarda LIWRÓW. Nie wiem co to liwr, ale chyba srebrny ludidor? To miało być POWODEM Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Są jeszcze inni PODEJRZANI o finansowanie Jerzego Waszyngtona. Pierwszym jest skarbiec Templariuszy z PROCHOWNI zamku edynburskiego, przywieziony tam za Marii Stuart wobec zagrożenia go w Rydze przez Turków i Polaków. Było to Złoto Prawdziców w cytadeli ryskiej, zagarnięte w 1169 r. przez templariuszy z Bornholmu, którzy władali nim jako Kawalerowie Mieczowi. Ciekawe tylko, jak uchronił się przed Cromwellem? bo może przez wywiezienie na Północ Szkocji ???
  Żydzi stawali na głowie, żeby wyprowadzić Złoto Templariuszy ze Skarbu Świątyni Jerozolimskiej. Mam np. książkę, w której pisze, że Skarb Świątyni został wywieziony do Konstantynopola i złupiony w r. 1204 przez templariuszy, który wywieźli go do Edynburga. Stąd wywieziono go na Labrador i na Haiti a potem do El Paso, skąd poszedł na FINANSOWANIE WASZYNGTONA. Jest to SIŁOWE łączenie Skarbu Świątyni ze znalezionym z satelity skarbem w El Paso nad Rio Grande, z którego Armia Amerykańska pokazała naukowcom tylko kufry okrętowe z XVI wieku. To jest zupełna Bzdura, gdyż Skarb Świątyni w cysternie Świątyni Salomona został ODZYSKANY przez Asyryjczyków a kufry okrętowe w El Paso są muzułmańskie.

 139. revers said

  tak dzsiaj na pilegrzynce lbtq wygladala zadaniem watah jojo, czyli policji nie sprofanowana flaga rp.

  gdy narodowcow obok w kontrmanifestacji skutecznie zablokowano. Komu, czemu to sluzy ten caly buntustan?

 140. Piskorz said

  re 131 ” państwo w tym wymiarze instytucjonalnym odwróciło się” od nich” TY ŁBIE ZAKUTY…to była celowa robota ówczesnych rządów..!! CELOWA…rozumiesz to- słowo..?!

 141. Ola said

  ad. 136, Sredni
  .https://lyricstranslate.com/en/pravda-na-pravdu-правда-на-правду-prawda-przeciw-prawdzie.html

 142. revers said

  Na Jasnej Gorze trwa zawierzanie Czarnej Madonie kraju, tylko Szwedow nie widac, moze pan Gajowy za podkopacza robi? bo takie enigmatyczne teksty puszcza sie gawiedzi i tlumowi.

  https://oko.press/morawiecki-zawierza-kraj-czarnej-madonnie-i-rydzykowi-bo-wrogowie-robia-podkop-jak-pod-jasna-gora/

  ————
  Nie wiem, o co mu chodzi, ale niech się odp… od Madonny, katolicyzmu, Jasnej Góry i w ogóle.
  Admin

 143. Antymarxista said

  Wpadło mi w oko:
  https://www.viral-kittens.com/en/m/lookalike-black-cat-and-kitten-504.html

 144. revers said

  censor142
  ani Turkow, choc Czeczenow, a ostanio Usbekow na zaproszenie i zyczenie w brod.

 145. Piskorz said

  https://youtu.be/OQXyM0epYs8 CHYBA TRZEBA ALKOHOL OGRANICZYĆ DO MINIMUM..!!!

 146. Bronisław said

  Re: 140. Podzielam Pana oburzenie Panie Piskorz, ale trzeba pamiętać, że PGR-y nie dostały wystarczającego wsparcia od żadnych, powołanych do tego instytucji, podobnie działo się ze wszystkimi innymi podmiotami, które zlikwidowali lub przejęli nasi śmiertelni wrogowie! Nawet Episkopat milczał, w zasadzie, jak zaklęty, jakby zapomniał, że ma obowiązek upominać się o jemu powierzone osoby?!!! Bardzo gorąco Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 147. Con artysta said

  To wszystko co zyd potrafi, klnąc i mordować, klamac i stroic się w cudze piorka. A Hucpie Gajowy pozazdrosciliscie powodzenia, czy ta odrobina nauki i szczypta prawdy tak was zabolała ?

  ——-
  Spieprzaj, dupku
  Admin

 148. Hucpa2 said

  Jeszcze bez bana, wracam z emerytury, bom na dorobku, powalczyć o prawdę, jak długo, nie za długo, bo to ogień na niegodziwców, bowiem wszystko, co ukryte będzie wyjawione, jak zapowiedział Pan Jezus, wróg żyda i jego chechlajckich pachołków.

 149. Ola said

  zydki zydkami, ale zdrowie najwazniejsze:

  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/132935-wit-d-wyzszy-poziom-redukuje-o-polowe-ryzyko-raka-watroby

 150. Salcie said

  Nienajnowsze ale boleśnie aktualne….

  —————————————————–

  MICHALKIEWICZ: CZY DUDA I MORAWIECKI JUŻ POZWOLILI ŻYDOM WYBIERAĆ SOBIE POLSKIE MAJĄTKI?

 151. Boydar said

  @ Pan NICK

  Korcz, Cygan, najwyższa półka, nawet ona. Wszystko siecher i full wypas.

  Ale mnie nie chodzi co tam jest, mnie chodzi co tam nie ma.

 152. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/kormoran-przyszedl-do-lekarza-w-gdansku-mial-zlamane-skrzydlo-i-pilnie-potrzebowal-pomocy-6271452774549633a

  No i co, pomógł mu ten lekarz ? Tak samo jak i nam pomaga. Nawet w artykule na ten temat cisza, na wszelki wypadek.

  ———–
  Panie Boydar… Pan to pewnie w ewogóle do lekarzów nie chadza, bo nie pomagają, a pewnie szkodzą.
  Słusznie. Bo to same żydy.
  Admin

 153. Boydar said

  Stary już jestem; żeby chodzić po lekarzach to trzeba mieć końskie zdrowie i dużo siły.

  Czasem nie żydy, ale i to nie jest najistotniejsze; żyd lekarz nie musi być złym lekarzem, wręcz przeciwnie, może być bardzo dobrym, co historia wykazuje.

  Problem jest w tym, że w większości to z gnoju wyciągnięte tępe cwaniactwo. Tak naprawdę niewiele wie i jeszcze mniej rozumi. Egzaminy zdawało sprawdzonymi metodami. Ci którzy ich uczyli albo byli tacy sami albo nie mieli prawa zareagowania. Bo System wspierał wszechobecność matołów. Zwłaszcza przez ostatnich dwadzieścia – trzydzieści lat. Skończył się socjalizm, RWPG, zadania w ramach Układu Warszawskiego, zdrowy robotnik przestał być potrzebny. A pacjent ze stołu ZUS’owi lżej. Lekarstwa i inne „środki lecznicze” są wycenione iks razy drożej niż są warte. Big farma też musi przecież swoje dostać, interes się kręci.

  Oczywiście, wśród kadry w białych fartuszkach zdarzają się wyjątki, ale wyjątki zdarzały się zawsze i wszędzie. Dla nas, pacjentów, istotna jest ich częstotliwość występowania a co za tym idzie, szansa trafienia na taki wyjątek. Wielokrotnie zwiększona gdy poparta środkami płatniczymi. Nie mam, a nawet gdybym miał, to nie dla nich. Wolę zdechnąć, a o resztę niech się Pan Bóg martwi.

 154. Antymarxista said

  Tablice upamiętniające zbrodnię umieszczono na murze przy kościele pw. Świętego Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny – Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W środkowej części tryptyku przedstawiono płonący krzyż, a w bocznych częściach metalowe formy połączone ze zdjęciami – dokumentami tragedii. Całość wieńczy napis: „Ofiary Kresów wołają o miłosierdzie”. Autorem tryptyku jest artysta rzeźbiarz Tadeusz Antoni Wojtasik z Torunia.

  Dobre i to.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/kraj/news,1486649,torun-odslonieto-i-poswiecono-tryptyk-zbrodni-wolynskiej.html

 155. Marucha said

  Re 153:
  Po takiej filipice wypada już tylko zamknąć twarz.
  A przedtem zaapelować (do kogo??) o likwidację studiów medycznych.
  Weterynarzy zostawić.

 156. TG said

  Nie wiem, o co mu chodzi, ale niech się odp… od Madonny, katolicyzmu, Jasnej Góry i w ogóle.
  Adm
  Wklejam i wklejam na Gajówce artykuł, który ma już 4 lata, a Pan Gajowy constans.Jeszcze raz https://culture.pl/pl/artykul/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury

 157. TG said

 158. Lily said

  Re 154;Antymarxista
  W tym Sanktuarium Milosierdzia Bozego.
  to az bije po oczach symbolika masonska.
  Dla tych co nie wiedza,bogiem masonow
  jest Szatan.

 159. revers said

  „Czasem nie żydy, ale i to nie jest najistotniejsze; żyd lekarz nie musi być złym lekarzem, wręcz przeciwnie, może być bardzo dobrym, co historia wykazuje.”

  Akurat dwoch spotkalem starszych lekarzy gudlajskich jeden przed emerytura, akurat nadawal sie do wypisywania zwolnien L4, oraz cos podrzucil za darmo z lekarstw na przeziebienie ACC200 lub trzeba mu bylo powiedziec co ma wypisac internsita.

  Drugi byl nawet sprawnym chirurgiem z Bialegostoku , dobrze wycial skalpelem guz i tyle.

 160. Kizior antypejs said

  ZLECENIE !!!!!

  Witam wszystkich!
  Potrzebuję, możliwie pilnie, odzyskać pewien ważny dla mnie szczegół: „The spirit of …..”- i nazwa tej miejscowości na Uralu. Rzecz była sprzed jakichś 4-5 lat. A chodziło o ZADYMĘ grupy kilkunastu Rosjan, mających tylko gołe pięści, parę noży i chyba 2 sztuki broni palnej, przeciwko grupie uzbrojonych w broń palną około DWUSTU Cyganów i które to starcie Rosjanie, mimo beznadziejnego położenia, mimo wszystko WYGRALI – poprzez swoją waleczność wzbudzając panikę wśród tłumu kolorowej dziczy i łamiąc ich morale.

  Rzecz opisywał bodajże Ruch Twórczości, ale ich stronę niedawno zamknięto, więc tego nie sprawdzę, a w googlach nie byłem w stanie znaleźć czegokolwiek. Tu natomiast pisze wielu przyjaciół Rosji, więc powinniście wiedzieć. Bo i tam wśród narodowców, to chyba całkiem głośna sprawa była.

  Wcześniej chciałem zapytać na kibice.net, ale tam aktualnie nie da rady założyć konta. Dlatego jak ktoś wie i pomoże (tylko nazwa tej miejscowości, ewentualnie zapisany na dysku artykuł), to z góry WIELKIE DZIĘKI!

 161. revers said

  W Sobnicy nad Notecia powstaje wielki zamek z rozmachem na miare Malborka nowej oligarchi na Polske z dynastia Kuilczyka na czele

  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/wielkopolska/a/puszcza-notecka-zamek-na-wodzie-stobnica-na-ustach-calej-polski-budowa-molocha-na-zdjeciach-oddzialywanie-na-obszar-natura-2000,13323836/

  Nic tylko feudalizm przywrocic, goim parobkow przez odebranie praw zaludnic.

 162. Antymarxista said

  https://m.naszdziennik.pl/artykul/19908

  Pozew po noweli
  Sobota, 7 lipca 2018 (03:35)

  Stowarzyszenie Patria Nostra zapowiada pierwszy pozew cywilny według nowych przepisów ustawy o IPN.

  – Skierowaliśmy już wezwanie do dużego portalu włoskiego Globalist, który wspomina o więźniu „polskiego obozu Auschwitz” – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” mec. Lech Obara, prezes Stowarzyszenia Patria Nostra. Dodaje, że następnym krokiem w przypadku braku reakcji będzie skierowanie pozwu do sądu. – Zrobiliśmy ostateczne wezwanie i idziemy do sądu – podkreśla. Jest to niemal pewne, ponieważ na stronie włoskiego portalu nadal znajduje się ten tekst bez żadnych poprawek.

  Stowarzyszenie planuje już kolejne pozwy. – Szykujemy pierwszy pozew, za którym pójdą następne – stwierdza Obara. Prezes Patria Nostra zaznacza, że w swoich pozwach występują nie tylko o sprostowanie, bo to jest za mało. – Domagamy się, żeby nie tylko sprostowali, bo sprostowanie w internecie jest mało widoczne, ale także żądamy przeprosin, zakazu używania i zapłaty określonej kwoty pieniężnej swoistego zadośćuczynienia – podkreśla prawnik.

  Globalist zamieścił w maju artykuł pt. „Ciao Alberto Mieli, ultimo testimone di Auschwitz” informujący o śmierci byłego więźnia tego obozu. Już we wstępie jest mowa o tym, że Mieli trafił „do obozu zagłady w Polsce”. Następnie w tekście pada stwierdzenie, że przebywał on „w polskim obozie Auschwitz-Birkenau” („nel campo polacco di Auschwitz-Birkenau”).

  Po nagłośnieniu tej publikacji przez Redutę Dobrego Imienia (RDI) do portalu trafiło wiele listów od oburzonych internautów. Globalist skarżył się w połowie czerwca, że jest wręcz „bombardowany” protestami od „polskich nacjonalistów”. „Portal włoskich globalistów skarży się na swój los, po tym jak Polacy przypomnieli im, czyje były obozy” – oceniła na portalu społecznościowym RDI.

  Dobra robota.
  Lepiej coś robić niż nic nie robić
  Lepiej nic nie robić niż szkodzić.

 163. revers said

  ad161

  I nikogo nie obchodzi ze to obszar nadnotecki obejmujacy teren pod szczegolna ochronna prawna, prawo oligarchow waznijsze a goim za wycicie krzaczka w wlasnym ogrodku powinien zostac ukarany wysoka grzywna lub wiezieniem.

 164. VAV said

 165. revers said

  Ukraina w slad za Izraelem dazy do zmiany ustawy o IPN na swoja korzysc

  https://nczas.com/2018/07/09/ukraina-jak-izrael-chca-zamian-w-ustawie-o-ipn/

  A Wloch Meli kaze juz sobie placic za „polskie obozy smierci”.

  https://www.express.olsztyn.pl/artykuly/skandal-wloski-portal-zegna-bylego-wieznia-auschwitz-nazywajac-ten-oboz-polskim

 166. VAV said

 167. Voodoosch said

  Boris Johnson podal sie do dymisji.
  Nareszcie.
  Oczywiscie wiem, ze to nic nie zmieni.

 168. Lily said

  Tancza w Czestochowie,zamiast wziac udzial
  w 75-rocznicy ludobojstwa Polakow na
  Wolyniu i Malopolsce Wsch.
  Typowy taniec dla”we the people”,sprawdzcie
  to sami.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/premier-
  tanczy-na-pielgrzymce-internet-sie-smieje/Z0u8673

 169. NICK said

  Lubię Was.
  Zwłaszcza za 128.
  Tylko czasu brak.
  Ekologia.
  Prawdziwa.
  Czasu wymaga.

  Ludzie biedni.
  Też.
  Było dziś małżeństwo.
  Trzecie dziecię klęską?
  Takie tam.Zespół ”dauna’.

  Jaka marna to „.rzecz”

  BIEDACY. POLACY.

  Dostali dwie stówy.
  Gotówy.

  ABORCJO!!!
  PRECZ!!!
  WNIWECZ!!!

  I NIECH MI TU przyjdzie jakakolwiek suka… .

 170. Lily said

  Re 168; Lily
  Mialo byc wziasc.

 171. snag said

  Południowo-afrykański Jonny Daniels skończył z kilkoma dziurami tu i tam i gryzie ziemie – Nic mu nie ukradli znaczy nie rabunek ,…
  South African Zionist Activist Shot Dead in Johannesburg – JULY 6, 2018
  ——————————————————————————————————————–
  https://www.algemeiner.com/2018/07/06/south-african-zionist-activist-shot-dead-in-johannesburg/

  The chairman of the South African chapter of World Likud was gunned down on Tuesday outside of his air-conditioning firm in Benrose, a suburb of Johannesburg.

  Sergio Kowensky, 67, sustained multiple shot wounds and was left for dead on the side of the road by unknown assailants

 172. NICK said

  Lepper.
  Ciąg ścisły.

 173. NICK said

  Wara Wam od Pani Jasnogórskiej.
  Królowej.

 174. snag said

  Good news ,…

  Senor Lavrow oznajmił że trójka sygnatariuszy (Britain-Germany-France) porozumienia 5+1 zgodziła się na utworzenie niezależnej od US dolara możliwości wymiany handlowej z Iranem ,…

  EU3 to open trade with Iran independent of US dollar: Russia FM
  —————————————————
  https://www.presstv.com/Detail/2018/07/09/567562/Lavrov-Iran-US-dollar-trade-Britain-Germany-France-JCPOA

  Russia’s Foreign Minister Sergei Lavrov says the three major European signatories to a landmark nuclear deal with Iran agreed to establish trade ties with Iran independent of the US dollar.

 175. Miet said

  Coś dla miłośników kotów – a specjalnie dla p.Gajowego – od mojego przyjaciela golfiarza i równierz miłośnika kotków i piesków.:-)))

  https://www.facebook.com/patrick.dillon.568

  ——-
  A gdzie tam koty?
  Admin

 176. Lily said

  Czyich interesow pilnuje pomazaniec Kaczynskiego?,a jeszcze cos, Kaczynski
  zdecydowal kto bedzie kandydatem Pisiu
  na preZydenta w 2020 r,bedzie nim Duda.
  A te niesnaski pomiedzy nimi,to CYRK dla
  naiwnych,ktorzy lykaja wszystko jak leci.

 177. Miet said

  Ojjj…, chyba coś sknociłem, bo wyświetla się cała strona facebookowa, a ja chciałem podesłać tylko ten filmik z kotkiem.:-)))

 178. snag said

  Ad do 174 ,…

  Mam nadzieje ze widząc ile kosztuje go nadstawianie łba w interesie grajdolka Trump przetrze oczy i przejrzy ,…

 179. Piskorz said

  re 146 Dziękuję za uzupełnienie…b. dobra uwaga! Pozdrawiam również..PS Bez wątpienia…NIKT SIĘ NIE UJĄŁ ZA BYŁYMI PRACOWNIKAMI PGR-ów..celowo!!

 180. Piskorz said

  re 145 Piskorz said
  2018-07-08 (Niedziela) @ 20:28:00

  https://youtu.be/OQXyM0epYs8 CHYBA TRZEBA ALKOHOL OGRANICZYĆ DO MINIMUM..!!! PRZYPOMINAM X JESZCZE…!! Dotyczy to szczególnie młodych kobiet..wiadomo dlaczego..!!

 181. Piskorz said

  PRZYPOMINAM X JESZCZE….Uwaga na kasjerów Ukraińców /na tzw. kasach/ …bo kasują nasze art podwójnie..Kupujesz 2 kostki masła…a oni wybijają..3. A ty masz 2 w koszyku, a on 1 do wyniesienia po pracy!!

 182. Leon Zawodowiec said

  Wzbogacanie kulturowe Włoch przybiera na sile…

 183. Leon Zawodowiec said

  h ttps://www.facebook.com/VofEurope/videos/african-migrants-in-italy-a/644609692587187/

 184. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm

  „Oj to dobrze mój synu, to dooobrze …” (Wielki Mistrz do Komtura)

 185. guła said

  Re 161 A potocznie twierdzi się, że polski kapitał nie inwestuje. Ileż to siedzib kapitalistów powstało! W kraju nawet z wydzielonymi gminami. A ileż na wszelki wypadek, za granicą.

 186. guła said

  Odpowiedź Mick’a Jagger’a prima sort. Za starym aby być sędziom, alem na tyle młody by śpiewać.
  .https://www.youtube.com/watch?v=poXvMBhjSWk

 187. Ad. 176:

  Rumuni nie na żarty przestraszyli się Europejskiego Izraela, na Ukrainie, w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Rumunii skoro UDERZYLI w żydostwo poprzez Korupcję. W więzieniach znalazło się ponad 1600 wyokich i wyższych urzędników oraz oficerów Policji i Armii. W Polsce natomiast Hilary Minc, który powiedział Polskim Startupom stanowcze NIE z Entuzjazmem ogłosił podróż do Polski wielkiego stada JASKUŁEK w postaci Startupów Izraelskich.
  Wypada zapytać, czy to jest tylko import KRYMIANLNEGO kapitału izraelskiego? bo ŻYDZI TO KAPITAŁ KRYMINALNY. Tłumaczenie Głupim Polaczkom, że dzięki izraelskim Startupami staniemy się POTĘGĄ ŚWIATOWĄ jest Odpowiedzią DLACZEGO LIKWIDOWANO POLSKĄ TECHNOLOGIĘ? Otóż dla Izraela, który ma oddać ziemie na zachód od Wisły-Gopła-Warty-Przemszy-Wisły-Odry-Morawy i Dunaju Niemcom, którzy trzymją Żydów za jaja granicą niemiecko-żydowską na MISSISIPI jako kazusie Obu Wojen Światwych. Wtedy dopiero Zydzi będą mogli zapładniać baby spermą z dupy cherubina i obcinać niewolnikom penisy, a niewolnikiem jest Każdy, kto nie ma spermy jezuickiej, skąd zaproszenie do Europy przez jezuitkę Angalę Merkel 70 milionów jezuitów muzułmańskich.
  Izraelskie Startupy mają jeszcze jeden aspekt, który ZAPRZECZA śpiewce Hilarego Minca, że Dzięki tym Startupom staniemy się POTĘGĄ ŚWIATOWĄ. Otóż Nie Ma izraelskiej technologii tylko AMERYKAŃSKA a to znaczy, że Izrael będzie nam sprzedawał technologię amerykańską, co jest Korupcją. Wyczyn zaiste na miarę SKATOWANIA mego pełnomocnika w NASA na rozkaz Holokausta Prezydenta Busha Juniora, bo dziadek był Dyrektorem obozu pracy niewolniczej w Oświęcimiu.
  Pokazał tym KTO RZĄDZI W USA, ale Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWYCH Chin. Aerobus ten jako KITAN – od Chin Prawdziców – WYRŻNĄŁ w wojnie jugosłowiańskiej wszystkie APACZE, po czym Kitany powróciły do Azji aby anektować Morze Południowochińskie, którego US Navy nie mając tej techniki bronić NIE MOGŁO. To było ZŁAMANIEM imperialnej doktryny Teodora Roosevelta, co powtórzyły Siostry Alvarado wobec archipelagów SPORNYCH na Morzu Karaibskim zamawiając mego Aerobusa u KAMAZA.
  Izraelskie Startupy na SPECJALNYM prawie ekonomicznym reaktywują niewątpliwie KRUKA, o czym była już mowa, a to znaczy, że kapitał kryminalny – z pistoletem, trucizną, korupcją i agenturą – będzie produkował mego Aerobusa dla USA.

 188. revers said

  re182

  wcale tak nie przebiera na sile ubogacenie Wloch, wlasnie przez dzialanie nowego rzadu sylvianiego liczba „uchodzcow” spadla o 80% w porownaniu do poprzedniego roku lub 2016. Szkoda ze tylo 200 uchodzcow skierowali z okretem do holandii a lub autobusami do brukseli a nie 60 tys..

  Dlatego centrala w Brukseli lacznie z Tuskiem i Junkiersem tak wrogo kreca palcem w bucie jak by tu wlochy nie narzucic kare pieniezna, z czego Siviani odpowiada wlosi tez maja kare pieniezna przygotowana dla Junckersa, szkoda ze nie dla Tuska z ryba w gazecie.

  Wlosi tez wqwieni, znajomy wloch z alpejskiej czesci wloch pisze na fejsie ze ma dosc pplacenia horendalnych podatkow na ubogacenie uchodzcow gdy nowo bogaccy inaczej doslownie w tym samymczasie „zzra, pier.ola sie lub co popadnie, i opier.alaja sie”. mam nadzieje ie tak wysoko nie dojda w alpejska czesc afrouchodzcy bo tam chetnie ludek cwiczy narazie bronia airsoftowa, strzelectwo i taktyke walki w terenie, wsparta odpowienimi strzelanakami komputerowymi i tardycjami walki w realu..

 189. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  O tym, że w demokracji liberalnej i kapitalizmie zabezpieczenie życia poczętego jest niemożliwe. Niestety sama prawda.

  ———

  „Wygrana w referendum w Irlandii zwolenników legalności zabijania ludzi w prenatalnym stadium rozwoju ma swoje rozmaite przyczyny społeczne, klasowe, ekonomiczne itp. Podstawowym jest chyba jednak fikcyjność ustawodawstwa chroniącego życie ludzkie w tym kraju. Do Irlandii każdy może przyjechać i każdy może z niej wyjechać. Każdy może mówić, co mu się podoba. W kraju działają od lat ośrodki poradnictwa dla kobiet chcących poddać się aborcji i ich działanie gwarantowane jest konstytucyjnie. Powszechnie dostępne są pigułki „dzień po”, których zakup refundowany jest przez państwo w przypadku kobiet niezamożnych. Kobiety zaopatrujące się za granicą w środki wczesnoporonne nie są za to karane (nie zanotowano ani jednego przypadku ukarania), pomimo że nabywanie takich środków jest obciążone odpowiedzialnością karną. Trudno też uznać Irlandię za kraj katolicki, skoro w 2015 r. większością 2/3 głosów Irlandczycy entuzjastycznie opowiedzieli się za objęciem par homoseksualnych prawem do zawierania małżeństw.

  Warto też uświadomić sobie, że przed referendum w 1983 r. za ochroną życia ludzkiego w stadium prenatalnym agitował Kościół katolicki. Skandale pedofilskie w latach ‘90, nieudolne próby ich tuszowania, przede wszystkim jednak ich propagandowe wykorzystanie przeciwko Kościołowi (np. film „Siostry Magdalenki” z 2002 r.) złamały irlandzkiemu klerowi moralny kręgosłup. Kościół zrezygnował z zabiegania o katolicki porządek społeczny w państwie i milczał zarówno przed referendum z 2015 r. jak i przed referendum obecnym. Znaczenie miało tu też zapewne redefiniowanie roli Kościoła w państwie podczas zakończonego w 1965 r. II Soboru Watykańskiego. Już bowiem w 1978 r. w Irlandii zalegalizowano środki antykoncepcyjne, co tamtejszy kler zaakceptował. Łatwo dostrzec tu analogię ze stanowiskiem polskiego Kościoła, który jesienią 2016 r. odciął się od projektu komitetu „Stop Aborcji”, ułatwiając tym partii rządzącej jego odrzucenie.

  Wyłania się z tego wszystkiego wniosek, że pierwotne wobec decyzji politycznych znaczenie ma „walka o kulturę”. Irlandzkie społeczeństwo najpierw porzuciło ideę obrony życia, a dopiero potem irlandzka elita polityczna mogła porzucić chroniące życie ludzkie przepisy. W Polsce środowiska obrońców życia nie przekonały do swoich racji ani społeczeństwa, ani nawet obecnie rządzącej partii, stąd też stosowne uregulowania nie mogły zostać przyjęte. Tą ideową dominację liberałów widać było od października 2016 roku, gdy okazali oni zdolność do regularnej mobilizacji szerokich rzesz społecznych na dość liczne manifestacje, podczas gdy katolicy nie byli w stanie przeciwstawić temu nic o podobnej skali, a wszelkie wystąpienia katolickie były wręcz efemeryczne i niedostrzegalne. Przy takim rozkładzie sił przyjęcie regulacji chroniących życie w Polsce, ani też zachowanie takich regulacji w Irlandii, nie jest dziś oczywiście możliwe. Sytuację pogarsza jeszcze fakt przesiąknięcia wielu środowisk obrońców życia ideami wolnorynkowymi i penetracji tych środowisk przez prawicowych liberałów i libertarian, co ma o tyle znaczenie, że kapitalizm jest ustrojem „kanibalistycznym” i stoi w esencjonalnej sprzeczności z instytucjami rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, solidarności, autorytetu etc.

  Tak więc zadaniem dla polskich środowisk obrońców życia będzie w nadchodzących latach praca nad pozyskaniem społeczeństwa do tej idei. Jest to zadanie zarówno dla prawicowych polityków, dla działaczy społecznych, jak i dla kleru. Przekonywanie społeczeństwa powinno bowiem dokonywać się na wszystkich możliwych poziomach. Pytaniem retorycznym jest jednak, czy do trwałej postawy za życiem przekonać można w warunkach „społeczeństwa otwartego”: demokracji, kapitalizmu, wolności słowa, swobody przepływu i wymiany idei, ludzi i towarów, w warunkach aksjologicznego oparcia wspólnoty politycznej nie na religii, lecz na liberalizmie – co popiera nie tylko oligarchia polityczna, ale też kler. Oczywiście, odpowiedź brzmi „nie można”. Dlatego nie przewiduję możliwości zabezpieczenia życia ludzkiego w liberalnej demokracji. Kapitalizm to kanibalizm i demoliberalne społeczeństwa zachodnie nieuchronnie muszą osunąć się w „kanibalizm” wobec nienarodzonych. Dotyczy to również Irlandii, Malty i Polski.”

  Ronald Lasecki

 190. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807108345367-wirus-ludzkosc-sputnik/

  Jaki niewinny tekst … a wystarczy przeczytać co nie napisane …

 191. Sowa said

  Niemcy gotowe bronić Polski
  dzisiaj 00:36

  Jeśli Trump obieca Putinowi wyjście wojsk USA z Europy Środkowej, Niemcy mogą zająć ich miejsce – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki. Nową strategię niemieckiego rządu kanclerz ujawniła w cotygodniowym, radiowym przesłaniu do narodu. Wykorzystała ostatnią taką okazję przed rozpoczynającym się w jutro szczytem sojuszu atlantyckiego w Brukseli.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

  Jeden z komentarzy:
  Byłoby to w zgodzie z umową 2+4 tylko wtedy, jeśli nasze ziemie odzyskane byłyby w rozumieniu prawa międzynarodowego de facto niemieckie znajdujące się pod polską okupacją wzgl. administracją, gdyż tylko wtedy na tym terytorium mogłaby stacjonować Bundeswehra. Widocznie Rzesza nie upadła po 8. maja 1945, a RFN nie tylko nie jest jej następczynią prawną, lecz z nią tożsamym podmiotem prawa międzynarodowego, a terytorialnie – częściowo tożsamym, co w licznych orzeczeniach podkreślał zresztą niemiecki TK (Bundesverfassungsgericht). Silnym potwierdzeniem tej tezy jest fakt rotacyjnego przebywania wojsk USA wyłącznie na naszych ziemiach odzyskanych i ponoszenie opłat związanych z tą okupacją przez rząd RFN, o czym świadczą krótkie wizyty pani kanclerz co roku w okolicach lutego w Warszawie, których sens i przyczyna może być tylko jedna – podpisanie czeków pokrywających wydatki Polski na utrzymanie wojsk amerykańskich (rozbudowa infrastruktury, logistyka, kwatermistrzostwo, obsługa). Podstawą prawną pokrywania tych wydatków daje pani kanclerz art. 120 GG (niemieckiego prawa podstawowego), który już w pierwszym zdaniu mówi wprost, że „koszty związane z okupacją ponosi Federacja”. Zatem rząd Niemiec pod dyktando USA, jak i wszyscy alianci, w tym Rosja, traktują polskie ziemie odzyskane jako ziemie niemieckie pod polską administracją lub okupacją – inaczej fakt stacjonowania tu wojsk USA i pomysł zastąpienia ich przez Bundeswehrę byłoby sprzeczny z układem 2+4.

 192. revers said

  Czyli kawa na lawe, a polacy jeszcze o odszkodowaniach marza …

 193. Lily said

  Re 182; Leon Zawodowiec
  Pamietam bardzo dobrze,jak na jednej
  ze stacji telewizyjnych w USA,bardzo
  wysoko postawiony urzednik powiedzial tak.
  „My nie bedziemy na sile wprowadzac NWO,
  ale bedziemy wywolywac HAOS,PANIKE,
  bedziecie zyc w ciaglym strachu”.
  Czy tak sie nie dzieje?.
  „Bedziemy to trwac tak dlugo,az sami wyrazicie
  zgode na wprowadzenie jego.
  A jak bedziecie niezadowoleni, to
  bedziemy wam przypominac,ze sami tego
  chcieliscie”. Bylo to powiedziane kilka miesiecy
  przed najazdem na Europe immigrantow,
  i otwarciem granic dla nich.

 194. lewarek.pl said

  Polska pełza przed Żydami. Ale to za mało…

  Amerykańskie Muzeum-pomnik Holokaustu w Waszyngtonie w miniony piątek opublikowało na swoich stronach oświadczenie ws. niedawnych zmian w ustawie o IPN, z której głosami PiS i liberalnej opozycji wykreślono zapisy penalizujące przypisywanie Polsce i Polakom zbrodni III Rzeszy Niemieckiej. Domagały się tego środowiska żydowskie, a także przedstawiciele władz Izraela i USA.

  „Amerykańskie Muzeum-pomnik Holokaustu uznaje ostatnią poprawkę problematycznej polskiej Ustawy o IPN za pierwszy krok w kierunku rozwiązania części problemu z tą legislacją. Ta rewizja nie zabezpiecza jednak przyszłości dla edukacji, badań i upamiętniania Holokaustu” – czytamy w oświadczeniu.

  Według waszyngtońskiego Muzeum Holokaustu, polski rząd co prawda usunął z ustawy możliwość pociągania do odpowiedzialności karnej, jednak wciąż jest możliwe, by państwo angażowało się w cywilne postępowania wobec osób, które oskarżają naród polski lub państwo polskie o współudział w nazistowskich zbrodniach.

  .https://kresy.pl/wydarzenia/muzeum-holokaustu-zmiana-ustawy-o-ipn-to-za-malo/

 195. lewarek.pl said

  Minister Edukacji Izraela Naftali Bennett zapowiedział, że uczniowie izraelskich szkół będą uczyć się o „roli Polaków w Holokauście”.

  O nowej inicjatywie członka izraelskiego rządu poinformowała w poniedziałek telewizja Polsat News. Minister edukacji, a także lider prawicowej partii „Nasz Dom”, zapowiedział wprowadzenie nowych zajęć przeprowadzanych przy okazji wycieczek izraelskich uczniów do Polski. Wycieczki te poświęcone są odwiedzaniu obozów koncentracyjnych i miejsc związanych z zagładą Żydów zorganizowaną w czasie drugiej wojny światowej. Już wcześniej pojawiały się zarzuty, że program wycieczek oraz środki ochrony podejmowane w ich trakcie przez izraelskie służby bezpieczeństwa utrwalają u izraelskich uczniów stereotyp Polaków jako antysemitów. Bennet chce aby w czasie wycieczek realizowano odrębne zajęcia o „roli Polaków w Holokauście”.

  Program zajęć ma omawiać stosunek Polaków do Żydów przed, w trakcie i po drugiej wojnie światowej. Według portalu Ynet News w czasie zajęć ma być mowa o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, czyli Polakach ratujących Żydów, ale przede wszystkim o „szerokiej współpracy Polaków z Nazistami, donoszeniu na Żydów, wydawaniu ich i mordowaniu”. Nową instrukcję dla przewodników wycieczek uczniów do Polski Bennett uzasadnił między innymi próbą penalizacji przez Polskę obciążania narodu polskiego za udział w zagładzie Żydów, z której rząd PiS wycofał się pod naciskiem Izraela zmieniając ustawę o IPN 27 czerwca. „W obliczu prób cenzurowania działań Polaków wobec Żydów w czasie Holocaustu zwiększymy nauczanie na ten temat. Wielu Polaków pomagało Nazistom mordować Żydów, co do tego nie ma dyskusji. Pokażemy studentom w Izraelu prawdę, będą mieli dogłębną wiedzę na temat tego, co działo się na polskiej ziemi, największym żydowskim cmentarzysku na świecie” – stwierdził Bennett.

  Bennett chce również wycofania się Izraela z deklaracji premierów Binjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego, która została ogłoszona w tym samym dniu w którym rząd PiS ustąpił w sprawie ustawy o IPN. Bennett domaga się wypracowania nowego dokumentu przez historyków a nie „osoby publiczne”.

  Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała w styczniu gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust. Polskę zniesławiał premier Binjamin Netanjahu, lider największej partii opozycyjnej Jair Lapid, poszczególni ministrowie. Do nagonki włączył się także minister Bennett, który zarządził przeprowadzenia w izraelskich szkołach dwugodzinnych lekcji na temat rzekomej „pomocy” jakiej Polacy mieli udzielać Niemcom w przeprowadzeniu ludobójstwa na Żydach. Bennett twierdził wówczas, że „jest faktem historycznym, że wielu Polaków wspierało mordowanie Żydów, wydawało ich, maltretowało, a nawet zabijało Żydów w czasie i po [zakończeniu] holocaustu”. Bennett uznał, że tez tych „muszą być nauczone przyszłe pokolenia”.

  .https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelski-minister-edukacji-nakazal-wprowadzenie-zajec-o-uczestnictwie-polakow-w-zagladzie-zydow/

 196. Lily said

  Re 194;Lewarek Pl
  Stare Polskie przyslowie glosi.
  „Na pochyle drzewo,wszystkie kozy skacza”.
  „Daj kurze grzede,to chce wszende”.
  A rzund w III.R.P,to czyich interesow pilnuje?.
  A kto zgotowal Nam,ekonomiczny holokaust?.

 197. Lily said

  Ciekawa strona,a w III.R.P, w 2018 r.
  https://sites.evergreen.edu/zoltan/interventions/

 198. Zby said

  @ Leon Zawodowiec #182
  Przecież ci ludzie właśnie dostosowują krajobraz do swoich, starych terenów. Aklimatyzują się powoli i po wyładowani agresji, która jest częścią stresu po zmianie środowiska, zostaną szczęśliwymi odbiorcami świadczeń socjalnych, które już im naliczaja w odpowiednich urzendoplacówkach. A na tą mamone czeka już spora grupa tych, „co świadczą usługi”. I tak to się kręci, Panie Leonie.

 199. VAV said

 200. lewarek.pl said

  Myślę że postać Ryszarda Legutki jest dla niektórych sporym zaskoczeniem, dla mnie również. Świadczy to tylko o tym, jak dalej potrzebna jest lustracja. Usiłuję sobie przypomnieć, co robił za komuny Pan europoseł na etacie, może był jakąś wtyką esbecką? Bo przeciez do takich negocjacji mocodawcy państwa teoretycznego nie wystawiają byle kogo, tylko takiego na kogo ma się haki, by być pewnym że rzeczony partner w negocjacjach nie zawiedzie i wypełni wszystkie swoje powinności. Tomasz Poręba jest zbyt młody, więc był tylko asystentem niezwykle sprawnego i niezawodnego europosła Legutki.

  Osobom związanym z przedsiębiorstwem Holocaust Industry zależało na tym, by nawet nie było złudzeń co do tego, że eliciarstwo patriotycznie inaczej będzie potraktowane jak brudna szmata, którą to nawet się nie wyciera, tylko patrzy na nią z obrzydzeniem i jak spełni swoje zadania to się jej nawet nie pierze, tylko wyrzuca na śmietnik w rękawiczkach.

  Jak ktoś nie wierzy niech sobie popatrzy na portal wpolityce.pl, jak to nam zachwalali jako olbrzymi sukces porozumienie z Izraelem. Tymczasem Izrael potraktował to jako maleńki propagandowy kroczek do tyłu, by w następny dzień zrobić brutalny krok do przodu. Postępowanie Izraela wobec Polski magdalenkowej , reprezentowanej w chwili obecnej przez pisowskie eliciarstwo, jest klasycznym przykładem traktowania państwa teoretycznego przez państwo, które się liczy we współczesnym świecie.

  Żeby nie wyglądać na prymitywną ruską propagandzistkę, będę trzymała się faktów, które koniecznie trzeba ponownie przywołać. Najpierw przyjeżdża do Polski prezydent Izraela, i w obecności naszego prezydenta Dudy oskarża naród Polski o udział w Holokauście ludności żydowskiej. Na takie dictum nasz prezydent stojący na straży dobrego imienia Polski, odpowiada w stylu Józefa Cyrankiewicza z 1956 roku, że jeśli ktokolwiek podniesie swoje brudne antysemickie łapy na Żydów, to ta władza odrąbie mu te łapska.

  Dla kontrastu podam przykład państwa Białorusi, z którego pisowskie eliciarstwo zrobiło sobie pole do różnorakich szyderstw, a zwłaszcza jej prezydenta Aleksandra Łukaszenki, jaki to z niego ruski wasal, oraz jak ludność Białorusi jest gnębiona przez satrapę. Pamiętam sprawę sprzed paru lat, jak jakiś amerykański dziennik naśmiewał się z wyglądu jakiegoś pomnika poświęconego pamięci ofiar II wojny światowej. Przypominam chodziło tylko o formę pomnika, a nie o szyderstwo z ofiar. Białoruś jako państwo zareagowało natychmiast w najostrzejszej formie, a wiem że ambasada Białorusi wynajęła natychmiast najlepszą kancelarię adwokacką. Redakcja gazety również zareagowała natychmiast, wysyłając przeprosiny kajając się za swój błąd.

  Całość: .http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/z-panstwem-teoretycznym-nikt-sie-nie-liczy-widziane-z-usa

  Z komentarzy pod tekstem:

  krzysztof-osiejuk->@slepamanka
  9 lipca 2018 14:41
  Właściwwie to szkoda, że Legutko nie wie o Twoim istnieniu, by by było miło widzieć, jak srasz ze strachu. Gorzej, że przy okazji mogło by się dostać Gabrielowi.

  slepamanka->@krzysztof-osiejuk 9 lipca 2018 14:41
  9 lipca 2018 15:52
  Towarzyszu Osiejuk!!!
  Moje osobiste gratulacje. Twoje Stare Oko jest jak zwykle czujne czujnością rewolucyjną, które to natychmiast wychwytuje wraże treści. Na pewno aktyw partyjny to widzi i nagrodzi.
  Czyżbyś na widok europosła Legutki doznawał ze strachu czynności fizjologicznych, które teoretycznie usiłujesz przypisać mnie osobiście?
  po co do tego mieszasz Gabriela?
  Pozdrawiam z Jackowa

  gabriel-maciejewski->@slepamanka
  9 lipca 2018 17:05
  Myślę, że musimy go [slepamanka] wyrzucić. Mam mnóstwo zajęć a potem jadę na urlop. Niech więc ślepamańka poszaleje jeszcze dwa tygodnie, a potem won. Nie będę tolerował tego poziomu. I niech potem nie płacze, że go nie uprzedziłem. A komentujący niech nie karmią trolla

  MZ->@slepamanka
  10 lipca 2018 11:14
  Przed laty przyjaciel -z kręgu profesury UJ-który zna p.L. opowiedział pewną historię na jego temat, nie za bardzo chciałem wierzyć. Ale gdy okazało się, że uczestniczył w negocjacjach to puzle mi sie domknęły. „Ubecki cyngiel” to nieprawda, jeżeli prawdą jest to co usłyszałem to hak jest w rodzinie.

  krzysztof-osiejuk->@slepamanka
  10 lipca 2018 13:35
  Bez odbioru??? Bezczelna jesteś kurwo i zuchwała.

  PiotrKozaczewski->@krzysztof-osiejuk 10 lipca 2018 13:35
  10 lipca 2018 14:08
  Na Ukrainu. Do swoich. Poszła won.

  gabriel-maciejewski->@slepamanka
  10 lipca 2018 14:16
  Pan Kozaczewski został usunięty

 201. jabolek said

  przytoczyłem znamienną wypowiedź (urodzonego 60 lat temu w Moskwie, a od 30 mieszkającego w Izraelu) rabina Pinhasa Połońskiego, który w Wielkiej Chóralnej Synagodze w Petersburgu (d. Leningrad) powiedział co następuje swym współwyznawcom:

  „… Nauczono was, że judaizm nie jest religią mesjańską. Otóż tak nie jest! Judaizm jest religią misyjną na ziemi, dzięki naszym filiom – chrześcijaństwu i islamowi – szerzymy nasz pomysł dla ludzkości. A teraz będziemy pracować bezpośrednio z ludzkością! To znaczy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i islam spełniły najważniejszą misję historyczną. Przekazali ludzkości wiedzę o narodzie żydowskim. … Po tym wspaniałym przygotowaniu możemy wreszcie porozumieć się z ludzkością! Dlatego zamierzamy zaoferować Nową (Jedwabną?) Drogę na poziomie Solomona i zamierzamy ją zaoferować w krótkim czasie. To jest przekształcenie judaizmu w uniwersalną religię ludzkości. To przygotowanie jest w pełnym rozkwicie! „

  …. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/07/10/logos-i-mizologos-w-historii-czlowiekowiska/

  ———–
  Rabin Pinkas może sobie pierdolić, co chce, a durne lemingi we wszystko uwierzą. I w to, że Putin jest Żydem, i w to, że Żydzi stworzyli chrześcijanstwo…
  Jakim jebanym chujem trzeba być, aby – wbrew calej historii chrześcijaństwa – brać na serio parchate prowokacje..
  To nie do Pana, bo jak rozumiem, Pan tylko cytuje.
  Admin

 202. revers said

  re2

  p.Boydar postawil pytanie kto stoi za zamachami? tylko najczesciej imanami wydajacymi polecenia „dzhadzu” saa oficerowie mossadu robiacych za swietych duchownach, to niestety dotyczy sie takze kk, tylko wysadza sie od wenatrz kk przez rozne posoborowe usprawnienia i nowaski.

 203. revers said

  https://wolnosc24.pl/2018/07/10/lewaccy-zydzi-chca-zerwac-porozumienie-z-polska-kneset-juz-jutro-zacznie-grillowac-polske/

  Zrywaja porozumienia Morawiecki-Nataniachu i kase rzadaja, jutro Kneset rostrzygnie przyszlosc RP-bantustanu …

 204. Boydar said

  Ależ oczywiście (202); ale wyglądają jak prawdziwi allahowcy, kto wyczai, kozojebca ? Niby jak, kiedy on kobiety od kozy nie odróżnia za bardzo.

 205. Boydar said

  „… w małżeństwie decydująca nie jest płeć, lecz gotowość do odpowiedzialności za związek …” – Thomas Oppermann SPD

  https://wolnosc24.pl/2017/06/30/niemcy-zwariowali-chca-zniszczyc-swoj-kraj-wlasnie-zdemolowali-instytucje-malzenstwa-islamisci-i-homoseksualisci-to-musi-sie-zle-skonczyc/

  Po zmianie paragraf 1353 brzmi: „Małżeństwo zawierają dożywotnio dwie osoby różnej lub tej samej płci”

  Jak się czyta ten paragraf to samo się ciśnie pytanie do głowy, czy istnieją jeszcze inne możliwości, skoro tak to sformułowano.

  Są. Zostaną uwzględnione na najbliższej sesji Bundestagu.

 206. revers said

  Niemcy zawriowali? pilnuj pan swojego grajdolka bo w niemczech ruchy gendrowe juz duzo wczesniej zaczely pranie moogow, jest efekt, w Polsce od niedawna na wiodacym KUL-u., w szkoalch teczowe elementarze, ale ne pewno i w Polsce niedlugo osiagnie sie takie dobre wyniki co bylo widac na ostaniej Pilegrzymce do Czestochowy i coraz bardziej otwierajacy sie kler na cudze odbyty w sumieniu.

 207. Zerohero said

  UWAGA na stronkę bezprawnik.pl. Trafiłem już na dwa artykuły bagatelizujące różne ustawy, np. 1066 o bratniej pomocy i tzw. ACTA2 i za każdym razem większość artykułu odnosiła się do krytyki jakiś nieznanych mi internautów robiących zdaniem autora niepotrzebną panikę. Autor twierdzi, że jest prawnikiem, ale jego teksty mają luźną formułę, unikają szczegółów. Częstym chwytem autora jest przyznawanie, że dana ustawa jest zła, ale…W ten sposób próbuje on wzbudzić zaufanie jako obiektywny.

 208. Zerohero said

  …bo suma sumarum wychodzi mu przeważnie, że ustawa jest niegroźna.

 209. VAV said

 210. Boydar said

  W pewnym sensie ma rację, Panie Zerohero; bo nie ustawa jest ważna tylko kto trzyma karabin.

 211. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/nie-tylko-jedwabne-jak-wygl%c4%85da%c5%82y-pogromy-%c5%bcyd%c3%b3w/ar-AAzQBYR?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP//

  Plansza: W GONIĄDZU MORDOWANIE ŻYDÓW TRWAŁO DWA TYGODNIE
  Jacek Tomczuk, NIE TYLKO JEDWABNE. JAK WYGLĄDAŁY POGROMY ŻYDÓW

  Mirosław Tryczyk napisał książkę, MIASTA ŚMIERCI – Sąsiedzkie pogromy Żydów.

  To jest spisek Geremek-Merkel. Nałożnik Hitlera Bronisław Geremek znał matkę Angali Merkel, młodszą siostrę Ewy Braun. Ojciec Geremka rabin Borys Lewartow jako agent Abwehry ZDRADZIŁ dla SS zamach Awehry na Hitlera na linii kolejowej Warszawa-Kraków, gdzie obsługujący Hitlera seksualnie Bronek miał zatruć Polonem wodę w pociągu AMERYKA.
  Stało się to powodem pogromu Abwehry przez SS, Borys Lewartow został w nagrodę szefem wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeżą USA a Broniś zamieszkał w gdańskim NEPTUNIE, gdzie pracowała matka Angeli Merkel.
  Bronisław Geremek został dystybutorem Satelitarnej Detekcji Złota, ale jako agent rosyjski nie zgodził się na zapłatę 750 tysięcy ton złota ze skarbu Włastów w Modlinie za storpedowanie przez US Army granicy niemecko-izraelskiej na Wiśle, więc został ZAMORDOWANY przez bułgarskiego kamikadze na drodze z Poznania do Berlina. Spisek Geremek-Merkel został uknuty PRZED zamordowaniem Geremka, który dał Merkel polską dokumentację zbrodni niemieckich w Posce, która była w JEDNYM egzemplarzu, w intemcji granicy niemiecko-żydowskiej na MISSISIPI i Europejskiego Izraela UKRAINA-POLSKA-SŁOWACJA-WĘGRY-RUMUNIA, gdzie mieli być przesiedleni Żydzi Rosyjscy.
  W tej Dokumentacji były warszawskie akta Hermana Schapera, dowódcy plutonu ezgekucyjnego Sonderkommando-A w Ełku, które w JEDWABNEM działało jako CIECHANÓW. Otóż Schaper dokonał grupowych egzekucji w KILKUNASTU miejscowościach wokół Jedwabnego na podstawie dostarczonych mu przez Abwehrę list proskrypcyjnych. Pogromu PRZEPEŁNIONEJ synagogi w Białymstoku dokonał jednak Wehrmacht. Ponieważ Polacy byli przymuszani do udziału w egzekucjach Schapera – jako świadkowie i identyfikatorzy – to Niemcy zrobili z nich Morderców, choć Żydzi byli ROZSTRZELIWANI a Polacy musieli kopać groby i zakopywać.
  Z tej racji SmerSz zrobił PIERWSZY proces Jedwabeński z Oskarżenia o ZAMACH NA JÓZEFA STALINA w Ełku, gdzie były świeże ślady Sonderommando-A, przeznaczonym do okupacji moskiewskiego Kremla. W Procesie w Ełku zamordowano DZIESIĘCIU ŚWIADKÓW, co Prezes Trybunału Konstytucyjnego III.RP Rzempliński skometował: POWINNI WYDAĆ STO WYROKÓW ŚMIERCI…
  Za ZŁAMANIE w Jedwabnem Planu Barbarossa Stalin dał Goldzie Meir 500 MILIARDÓW dolarów, wyznaczjąc na płatnika Polskę, która tą należność pod komisariatem Gomułka-Cyrankiewicz uiściła co do grosza.

 212. Zerohero said

  na razie ustawy piszą ci którzy mają monopol na karabiny. Pozostając przy metaforach z bronią palną, ustawę porównałbym do strzelby zawieszonej w I akcie na ścianie.

 213. Lily said

  Polacy Slowianie-posluchajcie.
  Jak by nie L.Kaczynski,to by nie bylo ksiazki
  J.Grossa,do ktorej to zydostwo sie odwoluje.

 214. https://r.pl/badenia-basnie-czarnego-lasu/zakwaterowanie-nbw?f=3344—badenia-basnie-czarnego-lasu_3344_77413_95150_1920x730&gclid=EAIaIQobChMIu-KizoeW3AIVjRfgCh20ugDMEAEYASABEgJASPD_BwE//

  Można tańczyć Błazeńskie Tańce ZAMKI KAZIMIERZOWSKIE W JURZE a Jarosław Kaczyński obieca: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, na co pieniądze da nie Czarna Madonna ESTERA, a NIEMCY dla utrzymania Głupich Polaczków w GŁUPOCIE.
  Wytłumaczyłem, że zamki jurajskie nic wspólnego z Kazimierzem Wielkim nie mają, gdyż zostały zbudowane przez greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa, jak Przedromański WAWEL, rozebrany przez Wazów zamek w Cieszynie i Białokamienna Moskwa. Kazimierz zabrał tylko Jasną Górę Lisom i dał konkubinie Esterze, za co został przez Lisów zamordowany. Estera broniąc się przed Lisami wezwała księcia Opolskiego, który eregował tam klasztor Paulinów Węgierskich.
  Te Zamki Kazimierzowskie w Jurze OBLIGUJĄ do oddania Wawelu Żydom, którzy mają jakoby rachunki Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego. Wytłumaczyłem jednak, że z Wawelem nie mogło to mieć nic wspólnego, ale mogło być opadatkowaniem Żydów na budowę Moskiewskiego KREMLA. W Pierwszej Rzeczypospoilitej Żydzi nie mieli praw Hipotecznych i Gruntowych toteż WAWEL czy KREML nie mogły być budowane na Hipotece żydowskiej, choć Feudalne Władztwo Gruntowe wprowadzili jako pierwsi w Europie Włastowie z Wrocławia. Potentatami Gruntowymi i Posesyjnymi uczynili Żydów dopiero Zaborcy przez odbieranie ziemi i posesji Polakom.
  BŁAZEŃSKIE TAŃCE stwierdziłem też nad Renem, gdzie zostałem zdezawuowany przez Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Uznał mnie tylko HEIDELBERG, ze skutkiem że bilet na Zamek wynosił 430 E, gdy na IKONĘ FRANCJI Mont-Saint-Michel Francoisa Mitterranda 50 razy MNIEJ. Wg mnie Mont-Saint-Michel był emporium Żelaza Śląskiego młodszego syna Posejdona Innachosa z Wrocławia.
  To wszystko Wzięło jednak w Łeb wobec Poparcia Mnie przez archeologa austriacko-niemieckiego Heinricha Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo ZAMKI.
  Zamki nadreńskie są Atutem niemieckiego turyzmu, który jest Wielkim Kapitałem. Żaden Amerykanin nie będzie mógł jednak Kręcić Nosem na WAWEL, choć coś tak pięknego nie ma w Europie Zachodniej, WOBEC zamków Jurajskich jako oryginalnie zachowanych zamków greckiego boga Prapoczątku Jura Uranosa, co awansuje je z Wawelem do IMPERATYWU turystycznego, jak Pałac Dioklecjana w Splicie, który też jest Neolityczny.
  W Puszczy Noteckiej buduje się NIEOPŁACALNĄ konkurencję Neuschweinstein, zainspirowaną prawdopodobnie znalezionym w antykwariacie niemieckim imperialnym pałacem secesyjnym Wilhelma II na Wałach Chrobrego w Szczecine, który jako MARINA byłby Opłacalny. Pałac ten nie zgrażał niczym najpiękniejszemu bulwarowi w Polsce czy Europie.

 215. revers said

  ad205

  „Premier podpisuje na Jasnej Górze akt zawierzenia naszego kraju obrazowi Czarnej Madonny. Kolejne poddanie się Astarte.

  http://detektywprawdy.pl/2018/07/10/premier-podpisuje-na-jasnej-gorze-akt-zawierzenia-naszego-kraju-obrazowi-czarnej-madonny-kolejne-poddanie-sie-astarte/

  ———–
  Co to za brednie??
  Admin

 216. Lily said

  Re 213;Revers
  Licza na wzrost elektoratu pisowskiego w
  wyborch samorzadowych.
  Dobrze wiedza,ze My lubimy gesty,wiec je
  Nam serwuja. Rzecz w tym,ze my lubimy
  tylko szczere gesty,plynace z serca.
  Kaczynskiemu sie marzy przejecie calkowitej
  wladzy w III.R.P,nie tylko w W-Wie,ale w
  calym kraju.

 217. GZN said

  Poniosło mnie ….. na RMF 24 Kultura wyczytałem, że : Polscy aktorzy czytają Sencowa .. i dalej: „W marcu 2014 próbował zorganizować w rodzinnym Simferopolu zebrania przeciwko rosyjskiej aneksji Krymu. Został aresztowany 11 maja 2014 roku pod zarzutem planowania działań terrorystycznych, w sierpniu 2015 roku skazany przez rosyjski sąd na 20 lat łagrów”.
  Zebranie – no cóż widocznie reżyserzy na zebrania chodzą z plecakami wypełnionymi materiałem wybuchowymi, nocami i to w okolicy mostu. Musi być most bo inaczej spotkanie się nie uda….. Wybitny reżyser, który zdobył nagrodę za swój dokumentalny film w Truskawcu…. był film i na festiwalu w Odessie ale dostał tylko dyplom za udział (widocznie się nie poznali). To, że jest twórcą tylko jednego filmu (o budżecie 20 tyś. dol.) i obejrzało go gdzieś około 600 osób nie znaczy, że może nie być wybitny – ten film i ten TFURCA. W śledztwie przeciwko reżyserowi ochoczo zeznawali współudziałowcy „spotkania twórczego”. A w samej Ukrainie ostatnio na konferencji OSCE poświęconej „wolnościom mediów” – (ha, ha ,ha – właśnie tam) niejaki Ivan Sierko mówił, że sam dostarczył Siencowowi materiały wybuchowe …. jakoś później słuch o nim zaginął a rodzimi dziennikarze jakby nie zauważyli tematu.
  Przypomina to trochę sprawę Sawczenki. A gdzie teraz jest Sawczenko? Tak, tak w areszcie śledczym na Ukrainie……… Gdzie wyladuje Sencow jak zostanie wymieniony? Niech lepiej dalej głoduje … poprawi się tak jak Sawczenko..
  (Powyższe informacje zaczerpnięte ze strony Anatolija Scharija).

 218. Greg said

  ,,Sobór Watykański II” – Największa Katastrofa w Historii Świata.

  Click to access sanborn_katastrofa_v2.pdf

 219. Sebastian said

  Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów była ruchem totalitarnym, o programie faszystowskim. Sama nazwa „Armia Powstańcza” stanowi chwyt propagandowy i jawne fałszerstwo, armie powstańcze opierają się bowiem na zaciągu ochotni­czym, a w skład UPA wchodziło ok. 80% ludzi zmuszonych szantażem, pod groźbą śmierci, do wstępowania w jej szeregi. Jedynie ok. 20% członków UPA stanowili ochotnicy, głównie, choć nie tylko, dezerterzy z ukraińskiej policji pomocniczej w służbie niemieckiej.

  Ukraiński integralny nacjonalizm nie przeszedł jeszcze do historii. Sta­nowi on nadal wielkie zagrożenie dla narodów sąsiadujących z Republiką Ukrainy i dla samych Ukraińców. Wypalenie do korzeni ideologii OUN–UPA, pozbycie się jej przez samych Ukraińców stanowić będzie gwarancję pokoju w środkowo-wschodniej części Europy.

  Od czasu osiągnięcia przez Ukrainę niepodległości w sierpniu 1991 r. środowiska byłych członków OUN–UPA działających na Ukrainie podjęły nies­krępowaną żadnymi zakazami działalność organizacyjną i polityczną, zwłasz­cza antypolską. Wiele wskazuje na to, że to zdominowana przez nacjonalistów Rada Miej­ska Lwowa blokuje od lat odrestaurowanie Cmentarza Orląt, niektórzy działacze ukraińskich organizacji nacjonalistycznych palą polskie flagi państwowe, bezkar­nie głoszą hasła rewanżu i roszczenia terytorialne pod adresem Polski, zgłaszają pretensje do polskich ziem na Rzeszowszczyźnie, na Lubelszczyźnie, aż po Kraków. Od prawie 15 lat trwa na Ukrainie totalna akcja depolonizacji w wielu dziedzinach życia.

  Senat odrodzonej Polski bez mrugnięcia okiem potępił publicznie akcję „Wisła”, potępił czyn żołnierza polskiego, który w Bieszczadach, na obszarze ziem południowo-wschodnich Rzeczypospolitej, w chłodzie, głodzie, nie szczędząc krwi bronił integralności obszaru państwowego Polski, bronił pol­skiej ludności tam zamieszkującej, polskich zagród, kościo­łów, szkół, urzędów.

  http://ioh.pl/artykuly/pokaz/mier-pod-czerwonoczarn-flag-upa,1041/

 220. Sebastian said

  „Słyszeliśmy dokładnie ukraińskie komendy. Dowódcy UPA zachęcali swych podwładnych -„ryzuny”, sikirnyki naprzód, Polacy nie mają naboi. – Gdy się podrywali zaczęły natychmiast grać nasze karabiny maszynowe, padali na ziemię i cofali się do tyłu. Na najbardziej zagrożonych odcinkach zjawiali się dowódcy samoobrony Ludwik Malinowski „Lew”, Henryk Cybulski „Harry” i Albert Wasilewski „Orzech”. Własnym przykładem podnosili ducha walki u partyzantów. O godzinie 11:00 na placówkę w Chołopinach przypędził łącznik 4 kompanii Witold Olszewski z meldunkiem od dowódcy radzieckiego oddziału partyzanckiego ppłk Nikołaja Prokopiuka. Na kartce, na której z jednej strony napisane były słowa w języku polskim o następującym brzmieniu: ”okrążeni z kilku stron – żądamy pomocy” i pod nim podpis „Orzecha”, na odwrotnej stronie widniały w języku rosyjskim słowa skreślone ręką Prokopiuka brzmiące: ”żdiom na ukazanom miestie”. Natychmiast do Prokopiuka udała się grupa łącznikowa, która ustaliła wspólny plan uderzenia na zgrupowanie UPA. Prokopiuk wyznaczył do akcji 150 piechurów, 60 kawalerzystów i 5 taczanek z ciężkimi karabinami maszynowymi. Plan był prosty. Obejść i oskrzydlić tyły upowców po linii Dobra, Józefin, Jaromel i zamknąć kocioł. Oddziały samoobrony miały rozwinąć się z dolinie józefińskiej i zamknąć Ukraińcom odwrót. Plan ten nie powiódł się co prawda w stu procentach, ale w znacznym stopniu został zrealizowany. Wspólne uderzenie spowodowało w oddziałach UPA chaos i zamieszanie. Nie myśleli już o atakowaniu, tylko o ucieczce. Na placu boju pozostało ponad stu zabitych członków UPA, czterdziestu wzięliśmy do niewoli. Zdobyliśmy 17 cekaemów, 6 erkaemów i 6 miotaczy min. Był to ostatni wielki pochód UPA na Przebraże. Jej striłci wracali do swych baz bez łupów i hulanek. Bandy rozwścieczone niepowodzeniem szukały na oślep ofiar, aby na nich zemścić się za klęskę. Przypominali sobie każdego Ukraińca, który niechętnie, albo z ociąganiem przyłączał się do pochodu na Przebraże. Mordowali ich bez litości. Zginął również pop z Rudnik, który nawoływał swych ziomków, by poniechali napadu na Przebraże. Nie wszyscy Ukraińcy byli przecież nacjonalistami.”

  http://www.bibula.com/?p=51398

 221. Sebastian said

  Lachy mają zamknąć swoje obmierzłe mordy… czyli czego jeszcze poza prawdą o sobie boją się banderowcy?

  >https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=T_IXcT2P1ao

  Poruszająca opowieść o jednym z najbrutalniejszych epizodów rzezi wołyńskiej – mordzie blisko tysiąca Polaków w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej. W filmie wystąpili ostatni żyjący świadkowie tej tragedii. Mecenasem filmu „Jeżeli zapomnimy o nich…” jest Fundacja im. Franciszka Stefczyka. Zaś producentem jest firma URSA MAJOR, Piotr Mikołajczak.

  Życie nie zna próżni i czasem jakoś też samo z siebie podpowiada, co by tu napisać. Oto tak właśnie stworzył się ten kolejny już wpis, poświęcony odkłamywaniu zakłamanego. Swoje uwagi ograniczę się tylko do tego:

  Drogie Ukrainki i Ukraińcy,..

  …to że macie głęboko w dupie pamięć o Naszych Przodkach bestialsko pomordowanych przez waszych narodowych bohatyrów i hierojów, patrz ustawa waszego parlamentu sprzed roku… no to nie dziwi nic, przywyklim…

  ale…

  …TO ŻE W TEN SAM SPOSÓB PODCHODZICIE DO PAMIĘCI O MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI OKOŁO 30.000 SWOICH PRZODKÓW, POMORDOWANYCH TAK SAMO I PRZEZ TYCH SAMYCH BANDEROWSKICH NIELUDZKICH ZBRODNIARZY, TYLKO ZA TO, ŻE POMAGALI LACHOM PRZETRWAĆ LUB NIE CHCIELI ICH WSPÓLNIE MORDOWAĆ WRAZ Z RZEŹNIKAMI,.. (oups!)… Z BOHATYRAMI I HIEROJAMI Z OUN I UPA… no cóż…

  Wygląda na to, że skoro w każdym mieście stawiacie pomniki swoim zwyrodniałym idolom… no to macie co chcecie mieć… i na co zasługujecie… i jakoś nie umiem znaleźć u siebie dla was ani odrobiny szacunku czy współczucia…

  https://skribh.wordpress.com/2016/05/17/299-a-lachy-maja-zamknac-swoje-obmierzle-mordy-czyli-czego-jeszcze-poza-prawda-o-sobie-boja-sie-banderowcy/

 222. Sebastian said

  Rzecz o powstaniu i walkach Polskiej Samoobrony na Wołyniu 1943 -1945

  Mało kto pamięta, bo mało o tym się mówi i pisze, o Samoobronie Polskiej która w 1943 r. odegrała niebagatelną rolę w obronie życia ludności cywilnej zamieszkałej w jednym z największych województw kresowych. W tym miejscu należy powiedzieć, że po zajęciu Wołynia przez Niemców w 1941 r. nie u od razu dało się dobrze zorganizować konspiracji i tym samym stworzyć oddziałów partyzanckich.

  http://27wdpak.btx.pl/index.php/samoobrona/573-rzecz-o-powstaniu-i-walkach-polskiej-samoobrony-na-wolyniu-1943-1945

 223. Wańka said

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/po-robio-laske-pis-rozkada-nogi-widziane-z-usa

  PO robiło laskę, PiS rozkłada nogi-widziane z USA

  Dzień 27 czerwca 2018 roku przejdzie do historii, jako dzień nowego genialnego, wielkiego psunięcia strategosa nad strategosami, który to tymże ruchem przebił kilkakrotnie w swoim geniuszu PO i Donalda Tuska. Członkowie i sympatycy PiS zawsze pogardzali członkami PO jako tymi, którzy na rozkaz robią laskę za darmo każdemu, kto tylko ma życzenie. Ale prezes w swoim genialnym posunięciu poszedł znacznie dalej i nakazał swoim chłpakom i dziewuchom w Sejmie i Senacie rozłożyć nogi i oczekiwać na chętnych. Widać że robienie laski za darmo na międzynarodowych klientach PiS nie robi żadnego wrażenia.

  Cała propaganda patriotów inaczej odtrąbiła zdumionemu narodowi to genialne posunięcie prezesa jako wielki sukces. On zresztą sam uważa, że PiS rozkładając nogi osiągnął ostateczne porozumienie z Żydami. Nie wiem skąd ten optymizm strategosa nad strategosami, ale albo udaje niedorozwiniętego politycznie, albo nim jest, albo nie ma nic do gadania, tylko wykonuje polecenia magdalenkowych bossów, którym to jest posłuszny od czasów Magdalenki.

  Na dodatek żeby ośmieszyć i wyszydzić nowelizację ustawy IPN, prezydent Izraela w obecności naszego prezydenta Dudy, oskarżył Naród polski o masowy udział w Holocauście Żydów. Zamiast natychmiast go uznać za persona non grata, to nasz Duduś kochany odpowiedział niczym Jozef Cyrankiewicz w 1956 roku, że kto ośmieli się ponieść rekę na Żyda w jego Polsce magdalenkowej, to ta władza odrąbie mu te brudne, śmierdzące antysemickie łapy. Czym udowodnił teoretyczność państwa polskiego.

  Nie zamierzam przekonywać kogokolwiek, ale moim zdaniem Jarosław Kaczyński jest człowiekiem albo niedorozwiniętym politycznie albo kawałem cynicznego skurwiela. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby to robił w interesie Polski. To że rządy Izraela i Polski się dogadały w sprawie mało istotnej z punktu widzenia żądań Holocaust Industry, która to organizacja jest grupą prywatnych inwestorów bardzo wpływową, skoro zmusiła Kongres USA do uchwalenia ustawy popierającej żądania wypłaty przez Polskę kwoty co najmniej 65 miliardów USD, za mienie bezspadkowe pozostawione przez polskich obywateli żydowskiego pochodzenia. Ich nie interesuje zwrot mienia, tylko kasa i będą teraz naciskać każdą administrację amerykańską obojętnie demokratyczną czy republikańską. Mogą nawet zainwestować w kampanię wyborczą wybranego prezydenta, gdyż jak pisałam jeśli na zwycięską kampanię można wydać parę miliardów USD, to przy zysku minimum 65 milardów USD rachunek jest prosty.

  Strategos twierdzi w tym wywiadzie, że deklaracja nie dotyka tematu zwrotu mienia bezspadkowego. Chyba udaje, że nie widzi słonia w mrowisku. Bo rząd Izraela nie będzie sie tym zajmował, tylko wyspecjalizowana organizacja zwana Holocaust Industry, którą rząd Izreala będzie wydatnie wspierał i naciskał na każdą prezydencką administrację, co robił wielokrotnie, wykorzystując ogromne wpłwy jakie lobby proizraelskie ma w Kongresie i w każdej administracji prezydenckiej.

  Dlaczego właśnie grupa gangsterów zwancyh dla niepoznaki „Holocaust Industry” upatrzyła sobie właśnie Polskę. Przecież w innych krajach sytuacja była podobna z tzw. mieniem bezspadkowym pozostawionym przez ludność żydowską będącą obywatelami tych krajów?

  PiS pokazując przykład wzorowej współpracy z Holocaust Industry, pokazał gdzie ma polską rację stanu, chyba że strategos nad strategosami rozumie Polską Racje Stanu jako rozkładanie nóg na każde żądanie przez stronę żydowską. Niech Państwo nie będą zdziwieni, kiedy okaże się że Polska magdalenkowa zaczęła już wypłacać gangsterom z Holocaust Industry pierwsze sumy.

  @O idiotach promujących książki (6 lipca 2018 07:17)

  Mnie interesuje wyłącznie stan aktualny. W wyniku dwóch wojen światowych, Wielka Brytania straciła swój status mocarstwa na rzecz USA. Podczas obydwu wojen straciła prawie wszystkie zapasy złota, dzieki czemu Funt szterling stracił swój staus waluty rozlicvzeniowej na rzecz US dollar. Wszystkie światowe koncerny brytyjskie przeszły pod zarząd większościowy Amerykanów, więc o jakich wpływach brytyjskich jest tutaj mowa. Rotszyldowie, najbardziej wpływowa rodzina brytyjska w sferze finansów stracili wszystko w Europie środkowej na rzecz Stalina.

  To że w londyńskim City dokonuje się więcej transakcji niż na giełdzie nowojorskiej, o niczym nie świadczy. D\ecydujące znaczenie ma siła militarna

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/komentarze
  Sprawa pomnika katyńskiego z Jersey City-widziane z USA

  W poprzedniej notce w której nazwałam pisowskie eliciarstwo mordami zdradzieckimi, wcale nic nie przesadziłam. Uważam że są tyle samo warci co banda czworga z Magdalenki-a więc PO, PiS, SLD i PSL. Przywódcy eliciarze tych partii zostali wykreowani właśnie w Magdalence, w której to Czesław Kiszczak wystrugał z banana, ulepił z gliny, czy wystrugał z lipy moc autorytetów oralnych, takich jak Lech i Jarosław Kaczyńscy, Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, czy Bronisław Geremek, że wspomnę o najważniejszych.
  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/sprawa-pomnika-katynskiego-z-jersey-city-widziane-z-usa

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/pisowskie-mordy-zdradzieckie-widziane-z-usa

  Nowe rozdanie na Bliskim Wschodzie?-widziane z USA

  Na początek napiszę o tym, jak w praktyce wygląda reforma podatkowa prezydenta Trumpa dla przeciętnego Amerykanina. Porównując rok 2016 i 2017 to przy tych samych dochodach musiałam do podatku federalnego dopłacić ok 4000 USD i jeszcze do tego cztery raty podatkowe po 1400 USD co kwartał. Tak wyglądało moje rozliczenie podatkowe za prezydentury Obamy A.D. 2016.

  Natomiast za rok podatkowy 2017 rozliczałam sie już według reguł Trumpa. Dochód miałam minimalnie większy niż w roku 2016, a dostałam zwrot ok. 2300 USD, natomiast raty podatkowe w formie zaliczek będę płaciła co kwartał ok. 860 USD. Ta więc w stosunku do prezydentury Obamy jestem na plusie ok. 8500 USD. Tak wygląda w realiach reforma podatkowa Trumpa i to mu wyborcy będą pamiętać.

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/nowe-rozdanie-na-bliskim-wschodzie-widziane-z-usa

  Musica Sacra Barocca-A..Vivaldi- Vespri per l’Assunzione di Maria Vergine

  Ksiądz Antonio Lucio Vivaldi, obecnie najpopularniejszy kompozytor muzyki klasycznej, był aż do początków lat dwudziestych ubiegłego wieku kommpozytorem zupełnie nieznanym. Jego cykl koncertów skrzypcowych zatytułowanych „Pory roku” bije wszelkie rekordy sprzedaży płyt. Jego muzyka charakteryzuje się prostotą, melodyjnością, czyli tym co melomani i nie tylko, cenią sobie w muzyce najbardziej.

  Niestety ksiądz Vivaldi jest do tej pory nieznany księżom. Kiedy chodziłam do szkoły średniej, ksiądz uczący mnie religii był niemalże zszokowany, kiedy mu powiedziałam, że Antonio Vivaldi był księdzem. A przecież muzyka księdza Vivaldiego to ogromny atut dla Kościoła.

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/pisowskie-mordy-zdradzieckie-widziane-z-usa

  Pisałam wielokrotnie, że naprzeciwko Polsce stanął gang zawodowych wyłudzaczy, który ma gdzieś jakieś strategiczne interesy Amerykańskie w Polsce. Zresztą interesy naszego drugiego strategicznego sojusznika , obok banderowskiej Ukrainy, są bardzo zmienne, czego doświadczyliśmy po zakończeniu drugiej wojny światowej i obaj nasi strategiczni sojusznicy traktują nasz kraj jako państwo teoretyczne, o czym świadczą fakty, a nie buńczuczne deklaracje wypowiadane przez naszych strategicznych partnerów.

  Według profesora Andrzeja Nowaka, obecna Polska magdalenkowa jest na tyle ważnym partnerem, że Stany Zjednoczone nie zaryzykują popieranie żydowskich żądań wziętych z sufitu, że wogóle to my jesteśmy najważniejszym dla nich patnerem w Europie Wschodniej. Profesor Nowak jest na pewno najwybitniejszym obecnie historykiem, ale nieco odklejonym od brutalnej rzeczywistości.

  Reakcja pisowskiego eliciarstwa stawia je w jednym szeregu z PO, jeśli idzie o obóz zdrady narodowej. Mówmy sobe o tym otwarcie bez owijania w bawełnę. Zajmowanie się przez najwyższe obecne władze Polski magdalenkowej sprawą chłopca z Wielkiej Brytanii, potwierdza tylko diagnozę, że Polska nadal jest państwem teoretycznym. Jakże inaczej można rozumieć słowa Johny’ego Danielsa, że choćby 40 milionów Polaków podpisało petycję o ekshumacji w Jedwabnem to i tak żadnej ekshumacji nie będzie.
  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/dalsza-faza-grabiezy-majatku-polakow-widziane-z-usa

  Pisowskie eliciarstwo też już jest ostro dyscyplinowane poprzez aferę seksualną w roli głównej z posłem Piętą, by nie przeszkadzało w realizacji roszczeń żydowskich, tylko siedziało i nie dawało głosu. Myślę że osoba posła Pięty jest jedną z wielu w PiS, umaczanych w różne afery nie tylko seksualne. Reakcja prezesa PiS degraduje posła Piętę na kandydata do wydłubywania wkrótce kitu z okien, zaś jego partnerce włos z głowy nie spadnie. ABW czy też inne służby państwa teoretycznego pod niby-rządami kolejnego gangu magdalenkowego, być może deliaktnie wezwą ją na jakieś przesłuchanie, ale nie moga jej skrzywdzić.

  Dzisiaj Strategos otrzymał od swych mocodawców kolejny rozkaz, by wyrzucić senatora Waldemara Borkowskiego za sianie ziaren antysemityzmu na pisowskich czarnoziemach, co jest zbrodnią głęboko niebu obrzydłą. Senator Waldemar Bonkowski, który został oskarżony o tę największą dzisiaj zbrodnię, nie będzie miał żadnej szansy złożyć szczerej samokrytyki. Chyba prezydent Duda z wielką ochotą mu te brudne antysemickie łapy koszerną siekierą odrąbie.

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/zadania-gangu-holocaust-industry-zostana-spenione-widziane-z-usa

  Rzeczywiście, w kwestii oceny bieżącej sytuacji politycznej poglądy moje i blogeraToyaha są całkowicie odmienne. Ale – ja mogę z tym żyć. Ani mnie ziębi, ani grzeje, że jest tu całkiem obok taki sobie słynny bloger Toyah, który wszystko widzi inaczej (nawet zdawało mi się, że na tym polegać miał, zgodnie z deklaracjami główny walor platformy blogerskiej SN) oraz że moje poglądy uważa on za głupie. Nie posunęłabym się jednak do posądzania go o złą wolę, sprzymierzanie się z wrogimi Polsce siłami – ani nie zdobyła na apel do Administracji o wykoszenie „prowokatorów” szkodzących Ojczyźnie (tak jak to miało miejsce w sprawie E. Fedorowicza. –Halo, panie Toyah, E.F i slepamanka to dwie różne osoby!!) –A już na pewno nie odmawiałabym z takim zadufaniem troski o Polskę komuś, o życiu którego nie mam w końcu pojęcia (poza oczywiście okolicznością, że nadaje z Uljanowska).

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/krotkie-wyjasnienie-i-prosba-do-administracji-sn-widziane-z-usa
  Polonia kontra strategos – widziane z USA

  Wstępem do tej notki niech będzie fragmencik rozmowy z panem prof. Andrzejem Nowakiem, jaka odbyła się na antenie radia WNET w ostatniej dekadzie lutego. Pan profesor stwierdził, że nie wydaje mu się, by Polska miała zapłacić haracz idący już dzisiaj w setki miliardów dolarów przedsiębiorstwu Holocaust Industry, ponieważ Polska zaczyna się liczyć dla USA jako partner. W grę wchodzą dziesiątki miliardów dolarów, a może jeszcze większe sumy, więc ze względu na dobro swoich interesów USA nie mogą sobie pozwolić na zrażanie strony polskiej.

  Muszę powiedzieć, że byłam mocno zdumiona wypowiedzią profesora. Otóż chciałabym przypomnieć jemu i zwolennikom jego tezy, że z Iranem amerykańskie firmy naftowe też chciały robić wielki biznes

  Jednak co mnie najbardziej uderzyło, to stosunek moich znajomych do strategicznego partnerstwa z banderowską Ukrainą. Nawet Pan Michalkiewicz bawiąc w Chicago powiedział, że jest dobrze dla Polski, że Ukraina jest skonfliktowana z Rosją i oby ten konflikt trwał jak najdłużej. Na moje stwierdzenie, że na co nam taki partner który bez jednego strzału oddał swój najważniejszy atut strategiczny Rosjanom, moi znajomi odpowiedzieli, że ten straszny Putin wysłał swój specnaz i pewnie banderowskie wojsko wiało na złamany kark z Krymu, na samą wieść że rosyjski specnaz nadchodzi.

 224. Wańka said

  Można sobie wyobrazić tylko jakimi kompromatami dysponowała strona amerykańska wobec naszej demokratycznej opozycji z czasów PRL. Klasycznym przykładem niech będzie gazociąg prowadzący z Rosji za Zachód Europy.

  miała serdecznie dość kradzieży jej gazu przez Ukrainę z gazociągu który przebiega przez jej terytorium, w związku z tym zaproponowała Polsce i Białorusi wspólny projekt tranzytu gazu przez oba kraje na zachód Europy. Z tego też powodu w Polsce rozpętała się niesamowita histeria, że Rosjanie zażądali eksterytorialności trasy, przez który miał przebiegać gazociąg, a jak później okazało się, głównym powodem było to, że na tym by straciła Ukraina. Zamiast zaproponować Rosjanom, żeby główny hub gazowy znajdował się w Polsce, nasze eliciarstwo zadbało wyłącznie o interesy Ukrainy. Jakimiż to potężnymi kompromatami musi dysponować ukraińska bezpieka, skoro w naszym eliciarstwie pomagdalenkowym nieprzerwanie jest dbanie bardziej o Ukrainę niż o polskich podatników. Ponadto uważam, że to całe tzw. ukąszenie giedrojciowskie jest tylko pewnym ideologicznym parawanem, za którym się chowa nasze eliciarstwo, by robić ukraińcom laskę za darmo, robiąc to chętnie ponad podziałami politycznymi na każde żądanie.

  Z kolei akta Stasi przejęte przez Zachodnich Niemców, pozwoliły Niemcom po zjednoczeniu na takie rozgrywanie polskiej agentury,w wyniku tego nasze eliciarstwo przyjęło bez zastrzeżeń niemieckie warunki wejścia do UE, po uprzednim krygowaniu się na pokaz, jak dba o polskie interesy. Ta dbałość o polskie interesy doprowadziła do wyprowadzenia z Polski około 540 miliardów PLN. Jak wiemy zachodnie sieci handlowe mogły pozwollić sobie na luksus niepłacenia podatków, ponieważ im to zapewnili magdalenkowi decydenci.

  Zaś Amerykanie stosują zasadę minimum kosztów maksimum zysków, czego klasycznym przykładem była inwazja na Irak, kraj z którym mieliśmy dobre układy gospodarcze. Polska jako jeden z udziałowców napaści nie dostała kompletnie nic, poza łapówką przyniesioną w pudle po butach przez Amerykanów, by sobie mogli do woli torturować kogo tylko chcieli, zaś nasi udziałowcy mieli stać na filu, by nikt Amerykanom nie przeszkadzał.

  Rosjanie również wykorzystali swoją wiedzę i stąd mamy taki a nie inny kontrakt gazowy. Czy w tych wszystkich przypadkach wymienionych wyżej doczekamy się sejmowych komisji śledczych? Absolutnie nie, ponieważ agentura musiałaby sama siebie powsadzać do więzień, a nie wyglądają mi na samobójców.

  Więc dla politycznych gangów najważniejsza jest zasada: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych, jest kanonem wśród politycznych gangsterów, zaś oni sami za robienie laski za darmo komu trzeba, mają ochronę zagranicznych protektorów.

 225. Wańka said

  Ponownie o wizycie Donalda Trumpa, ku rozwadze-widziane z USA

  Za parę dni przyjeżdża do Polski prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.Wizycie tej zaczynają z każdym zbliżającym się dniem towarzyszyć ogromne emocje poczynając od propagandystów pisowskich, dla których ta wizyta będzie ogromnym sukcesem, a kończąc na takich malkontentach jak ja, którzy twierdzą, że wizyta nie odniesie żadnego pozytywnego skutku dla Polski.

  Dlaczego o taką wizytę nie zabiegają Węgrzy, Czesi, Słowacy, Rumuni i inne dawne socjalistyczne kraje? Ponieważ zdają sobie doskonale sprawę, że Donald Trump to przede wszystkim dla o interesy Ameryki, a dodatkowo to twardy, bezwzględny, brutalny bussinesman, więc tak jak jest w biznesie, partnerowi słabszemu podsuwa się oferty nie do odrzucenia.

  Stawiając na Niemcy i banderowską Ukrainę w Europie, Polska traci jakiekolwiek szanse na poprawę własnej sytuacji gospodarczej. Od początku zamachu stanu na Ukrainie pisałam, że jest czymś zupełnie paranoicznym popieranie przez Polskę banderowców. Było dla mnie czymś odrażajacym że jeden z najważniejszych polskich polityków, wylansowanych przez Magdalenkę pojechał natychmiast do Kijowa by wyrykiwać wraz z banderowcami hasła, z którymi oni szli mordować naszych rodaków w 1943 roku. Nie dziwiłam się przygłupowi Czarneckiemu, ale żeby strategos nad strategosami robił takie niepoważne numery Polsce?

  Dzisiaj Rosja to nie ZSRR i można z nimi twardo negocjować. Dlaczego PiS nie powołał komisji śledczej do zbadania transakcji gazowej którą to zawarł minister Pawlak, tylko się zajmuje aferą Amber Gold, z punktu znaczenia państwa znikomą? Ile tracimy na umowie gazowej podpisanej przez Pawlaka a ile jako państwo na Amber Gold.

  Myślę, że podobny interes zrobi rząd PiS z kompaniami amerykańskimi na dostawę gazu do Polski, przepłacając za gaz skroplony. Czy ktos z PiS wie lie w końcu ten gaz ma kosztować? Myślę że jest to dopiero początek złotych „interesów” z Ameryką. Ale będzie miał radochę Antek z Jarkiem, że tak straszliwie dokuczyli Putinowi.

  Pan Michalkiewicz nawołuje Polaków w USA, by sie zorganizowali w poparcie Polski. Ale Polonia nie widzi na razie żadnego interesu w popieranie Polski postmagdalenkowej.Tutaj każdy Polonus ceni swój czas i nie widzi sensu w angażowanie się w interesy magdalenkowych bossów reprezentowanych obecnie przez eliciarzy z PiS. Pan Antoni Macierewicz będąc w Chicago, obiecał, że jak tylko PiS dojdzie do władzy, to aneks do raportu do WSI zostanie opublikowany natychmiast. Znam sporo Polonusów bardzo bogatych chcących sie finansowo i politycznie zaangażować w popieranie polskich interesów, a nie w popieranie magdalenkowych pomazańców, reprezentujących interesy nie wiadomo kogo. Skoro nie ma lustracji, to nie wiemy tak naprawdę, kto jest kim w polskiej polityce. Widowiskowe robienie laski za darmoche nie robi żadnego wrażenia, wręcz przeciwnie, budzi odrazę i pogardę. A tak było z punktu widzenia amerykańskiej Polonii w przypadku banderowskiej Ukrainy.

  Skoro ja, przeciętna Polka, doszła do takiego wniosku trzy lata temu, do czego właśnie teraz dochodzi nasz strategos nad strategosami, o czym przekonywała tydzień temu posłanka PiS w Chicago amerykańska Polonię, że Jarosław zmienił zdanie na temat banderowców.
  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/ponownie-o-wizycie-donalda-trumpa-ku-rozwadze-widziane-z-usa

 226. Wańka said

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/rozgrywanie-panstwa-islamskiego-widziane-z-usa

  Od chwili mojego zdecydowanego poparcia dla walki ludności Donbasu o swoją niezależność od banderowskiej Ukrainy, z definicji określona zostałam przez patriotów inaczej z PiS, jako ruska agentka. Przyznaję iż nie byłam w tym osamotniona. Zdecydowałam się umieszczać swoje notki w Szkole Nawigatorów, mając nadzieję, że nie będę cenzurowana, jak to miało miesce na salonie24.pl.

  Najsłynniejszy terrorysta XX wieku, wenezuelczyk Carlos Iljicz Ramirez, powiedział że tak naprawdę nigdy nie wiedział dla kogo zabija i w czyich interesach. Do tej pory nie wiadomo, dla kogo pracował i przez służby jakiego kraju był rozgrywany. Można nawet powiedzieć, że przez te służby został stworzony i był przez cały czas pod ich dyskretną ochroną i to niekoniecznie z państw byłego bloku socjalistycznego z ZSRR na czele.

  Kiedy jednak przyjrzymy się dokładnie działaniom Państwa Islamskiego, odnosi się wrażenie, że zostało stworzone w takim samym celu jak terrorysta „Carlos”. Jego przywódca jordańczyk Al Zawahiri, od samego początku zaistnienia medialnego , pozostaje nieuchwytny dla wszystkich wywiadów, co biorąc pod uwagę wypowiedź „Carlosa”, zainteresowane wywiady robią wszystko by Al Zawahiri pozostał nadal nieuchwytny, gdyż jest pilne zapotrzebowanie na jego usługi w ramach IS.

  Al Zawahiri jest uznawany za twórcę Państwa Islamskiego, przy czym ten kit propagandowy starają się nam wcisnąć media związane z neokonami oraz z lobby proizraelskim w Kongresie USA. Prawda jest taka, że za stworzeniem Islamskiego Państwa stoi od samego początku jego istnienia cały świat anglosaski wraz z neokonami, oraz poszczególne kraje Europy Zachodniej, Turcja i monarchie Zatoki Perskiej.

  Przypomina to sytuację, kiedy państwa aglosaskie USA i Wielka Brytania, dały pieniądze Hitlerowi po to, by się uzbroił i rozpoczął zwycięską dla Zachodu wojnę ze stalinowskim ZSRR, by później kiedy się te dwa totalitarne systemy wykrwawią, przystąpić do zwycięskiej wojny, w wyniku której zamierzano przejąć całe bogactwa naturalne ZSRR. Czym się skończyły te knowania Zachodu, wiemy o tym aż za dobrze, dlatego ważne jest, by Polska pozostała neutralna i nie była tępym i ślepym narzędziem polityki anglosasko-izraelskiej, jak to jest obecnie.

  Każde z tych państw, które przyłożyło rękę do powstania IS ma swoje własne cele, które stara się zrealizować w ostatecznym ich zdaniem wpływach na roponośnym Bliskim Wschodzie. Jednak kiedy się bliżej przyjrzymy sytuacji związanej z IS, coraz bardziej widać różnicę w celach, ktore łączyły te państwa mające na celu ustanowienie IS. W przypadku rozbieżności interesów Turcji i Anglosasów może dojść do otwartego konfliktu zbrojnego pomiędzy nimi w sprawie sposobu rozwiązania problemu kurdyjskiego.

 227. Wańka said

  http://slepamanka.szkolanawigatorow.pl/lustracja-ciagle-niezbedna-widziane-z-usa

  Lustracja ciągle niezbędna-widziane z USA

  Dla mnie osobiście w całej historii Polski po 1989 roku, najważniejszą datą jest pierwsza i ostatnia poważna próba lustracji jaką próbowano podjąć zupełnie przypadkowo przez ówczesne koło UPR z januszem Korwin-Mikkem, jako szefem tego 3-osobowego koła poselskiego. Kiedy już było wiadomo, że los rządu masona Jana Olszewskiego jest przesądzony i tylko w zasadzie dni dzieliły go od upadku, poseł UPR wystąpił nieoczekiwanie z propozycją lustracji, wykorzystując moment, kiedy posłowie głównie z Unii Demokratycznej uznali, że ważniejsze jest towarzyszenie prezydentowi Izraela bawiącego z wizytą w Polsce, niż branie udziału w nudnych obradach Sejmu.

  Błyskawiczne uchwalenie uchwały lustracyjnej zaskoczyło kompletnie wszystkich, najbardziej chyba z tego co pamiętam Jacka Kuronia, który będąc jak zwykle w stanie kompletnej pomroczności jasnej, zaczął bredzić o chorych z nienawiści oczach Antka. Jak się później okazało, Kuroń się okazał najgorszym szują, moim zdaniem gorszym od Michnika i Maleszki razem wziętych.

  Wtedy to jedyny raz dowiedzieliśmy się, mówiąc po amerykańsku o „Deep State”, który to ma władzę rzeczywistą i wysługuje się naszymi wybrańcami narodowymi, a oni z wdzięczności robią laskę za darmo każdemu, kogo mu wskażą kierujący deep state. I ta sytuacja trwa do dzisiejszego dnia.

  Nie wiadomo, dlaczego niemalże z marszu powołano komisję sejmową do zbadania afery „Amber Gold”, która to jak widzimy niczego nie wyjaśni, zaś świadkowie mówią że niczego nie pamiętają. Przecież to wyraźnie widać, że nie chodzi o wyjaśnienie czegokolwiek, oraz że jest to typowe przedstawienie dla publiki p.t. PiS cosik robi.

  Osobiście bym wolała, by powstała sejmowa komisja do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, bez jakiegokolwiek udziału Antka Macierewicza, bo tylko wtedy coś mogłoby być wyjaśnione do końca. Ale widocznie Jarosław, nasz strategos nad strategosami ma zabronione zajmowanie sie tą problematyką. Jego głównym powołaniem jest być w ciągłym klinczu z Donaldem Tuskiem i tym głównie ma się pasjonować elektorat PiS i PO. To że eliciarstwo III RP zajmuje się takimi trzeciorzędnymi sprawami, jak Amber Gold, a nie naprawą państwa, wynika z postanowień magdalenkowych w 1989 roku, których sygnatariuszem był m.in. santo subito PiS, Lech Kaczyński.

  Kiedy ówczesny szef IPN Janusz Kurtyka ogłosił publicznie, że przygotował listę najważniejszych agentów Kiszczaka, a było to w czasie uchwalania nowej ustawy lustracyjnej, całe PO głosowało za jej przyjęciem, w takim kształcie jakim ona wtedy była. Dlaczego? Ponieważ PO była za a nawet przeciw lustracji, doskonale wiedziała, że prezydent Lech Kaczyński i tak ją uwali, jako strażnik Magdalenki. Jako idiotyczny argument użyty przez niego był podany, że nie można prać publicznie brudów obyczajowych.

 228. Wańka said

  Wielokrotnie pisałam, że większe zasługi miało setki bezimiennych i anonimowych kolporterów rozprowadzających niezależną prasę i książki wydawane w drugim obiegu, które jak pokazał przypadek Henryka Karkoszy, były niemalże całkowicie kontrolowane przez SB. A była to jedyna działalność tzw. podziemia, widoczna dla szarego człowieka, sympatyka „Solidarności”. Gdzieś od roku 1986 zaczęto wydawać znaczki, które to okazały się dla wydawnictw kontrolowanych przez SB złotym interesem.

  O fakcie jak niezależni kolporterzy byli niebezpieczni dla ludowego państwa świadczy scena z pociągu opowiadana mi przez kolegę, który wracając expresem z Krakowa do Warszawy był świadkiem jak bandyci z SB chcieli wyrzucić z pędzącego pociągu anonimowego kuriera z książkami drugiego obiegu. Natomiast jak Michnika jakiś przypadkowy klafisz w więzieniu zdzielił przez ucho, to był kwik na cały świat, jak to biednego Adasia SB torturuje.

  Natomiast o wspomnianego Antka czy Jarka SB wcale nie musiała się troszczyć, gdyż po pierwsze byli całkowicie kontrolowani przez swoich agentów ulokowanych w „Solidarności”, a po drugie cóż Antek czy Jarek mogli robić: mogli się spotykać na ich zdaniem tajnym spotkaniu aktywu tzw. działaczy, z czego prawie połowa była współpracownikami SB. Chyba że jak chcą niektórzy zatwardziali apologeci Antka i Jarka uznać za zasługi, że coś tam niby organizowali, ale co dokładnie, to nic tak naprawdę nie wiadomo.

  Podobno Antek wsławił się jakąś ucieczką z więzienia, ale ja tylko słyszałam o słynnej ucieczce Jana Narożniaka. Opowiadał mi pewien nieżyjący już lekarz, jak to lekarze sami ratowali przed więzieniem wielu regionalnych działaczy. Pewnego dnia przwożą do szpitala faceta z innego miasta w stanie wojennym z kartą ciężko chorego człowieka, a facet jest zdrów jak ryba, więc mój znajomy doktor szybko się zorientował że chodzi o ratowanie człowieka przed więzieniem. Więc dowalił mu jeszcze jedną chorobę po tzw. wielogodzinnej obserwacji. Jak mówił doktor, my lekarze w tamtych czasach rozumieliśmy się bez słów, chociaż jeden drugiego kompletnie nie znał i nigdy na oczy nie widział. Doktor twierdził, że takich lekarzy było sporo ryzykujących tym, że sami znajdą sie w więzieniu za takie numery.

  Teraz zestawmy zasługi mojego znajomego doktora z jednym z największych szubrawców, jakim był święty człowiek Jacek, jak o nim śpiewał bard Solidarności Jan Krzysztof Kelus. A przypominam, iż ciągle nie znamy prawdziwych życiorysów Antka i Jarka.

  Parę miesięcy temu spotkałam zupełnie przypadkowo w chicagowskim Hyde Parku, mojego kolegę ze szkoły średniej, który to uwielbiał wagarować i został ze szkoły wyrzucony w drugiej klasie. Kiedy byłam na studiach w królewskim mieście Krakowie, pewnego razu starając sie o paszport, a były to lata siedemdziesiąte XX wieku i wielkie otwarcie się na Zachód ekipy tow. Gierka z przyzwoleniem Lońki Breżniewa, spotkałam zupełnie przypadkowo mojego kolegę. Powiedział mi że pracuje w biurze paszportowym, więc może mi ułatwić załatwienie paszportu. Pamiętam że byłam tym zszokowana, nawymyślając mu publicznie od ubeków i wszelkiej sowieckiej swołoczy, na co on salwował się ucieczką. Byłam pewna, że będę za ten uczynek wyrzucona ze studiów, a o paszporcie to już mogę zapomnieć. Jakie było moje wielkie zdziwienie, kiedy zobaczyłam go w akademiku po trzech mniej więcej tygodniach, który to powiedział mi że mam paszport gotowy do odebrania.

  Umówiłam się z nim na kolację i przeprowadziłam z nim bardzo pouczającą i interesująca rozmowę. Wstąpił do SB w 1974 roku, dostał od razu mieszkanie i talon na samochód, Wartburg. Obecnie jest na esbeckiej emeryturze w stopniu majora od dłuższego czasu. Pobiera miesięcznie wraz z różnymi dodatkami ok. 7000 PLN.

  W swojej pracy zawodowej zajmował się werbowwaniem ludzi do współpracy. Najłatwiej mu szło z ludźmi z wyższym wykształceniem, im wystarczyło jego zdaniem powiedzieć zdecydowanym tonem, że nigdy nie dostaną paszportu i od razu efekt pozytywny. Bardzo łatwo było tez pozyskiwać do współpracy osoby legitymujące się zdradami małżeńskimi lub homoseksualistów. To środowisko było całkowicie kontrolowane przez SB, chociażby jak twierdził z tej racji, by wykluczy takie osoby z SB.

  Najgorzej im szło z osobami z wykształceniem podstawowym i zawodowym, żadne metody perswazji nie były skuteczne, nawet bicie i straszenie że pobiją żonę i zgwałcą córkę. Osoby z wyższym wykształceniem tak łatwo pozyskane do współpracy z wielką starannością realizowały narzucone im zadania. Zapytałam, czy są to osoby publicznie znane, powiedział że tak. Tacy najchętniej współpracowali, oraz pisali bardzo szczegółowe sprawozdania. Pytałam go, czy posiadanie kwitów na tych nieujawnionych szubrawców pomaga mu w III RP, powiedział że to jest podstawa jego dobrobytu oraz jego kumpli z firmy.

  Pytałam, czy werbownicy wymieniali się ze sobą informacjami dotyczącymi swoich agentów powiedział że to było zabronione przepisami, a ponadto nikt nikomu nie zdradzał swoich agentów w trosce o własne stanowisko. Konkurencja była dosyć ostra, więc kazdy mógł podebrać agentów. Parę razy mu się zdarzyło jak werbował do współpracy przedstawicieli inteligencji pracującej, którzy ze strachem przyznawali, że już pracują dla firmy. Kiedy już sam był przełożonym werbowników w stopniu majora, miał pełną kontrole nad swoimi agentami od różnych werbowników, jakim sam był na poprzednim stanowisku.

  Zaskoczeniem było dla mnie to, że kiedy go spytałam o werbowanie księży, powiedział że tym się zajmowali specjalni agenci przeszkoleni do pozyskiwannia księży. Jemu i innym nie było wolno tego robić. Jakby mu się zdarzyło i zameldował o tym przełożonemu że udało mu sie pozyskać do współpracy księdza, to musiał go przekazać komuś innemu i na tym się jego rola kończyła. To już była specjalizacja do rozpracowania księży oraz innych dostojników kościelnych.

  Jednak najważniejsze pytanie dla mnie było,, czy można było zartejestrować osobę bez jej wiedzy i zgody, jako tajnego współpracownika, odpowiedział zdecydowanie, że to było niemożliwe ze względu na procedury i wytyczne, które ich obowiązywały jako werbowników. On sam osobiście nigdy tego nie próbował jako werbownik, ale jako przełożony znał przypadki kiedy to jego podwładni próbowali firmę naciągnąć na koszty. Raz w miesiącu spotykali się na naradzie u komendanta wojewódzkiego, który to takich nieuczciwych delikwentów wyrzucał dyscyplinarnie. Jak wyglądała procedura weryfikacji?

  Osoba która juz była niby pozyskana, musiała się spotkać z oficerem przełożonym agenta werbownika. Była to jak twierdził, podstawowa zasada identyfikacji przyszłego agenta. Jeśli np. była to osoba ze znajomością języka obcego po studiach filologicznych, musiała być obowiązkowo przekazana do wywiadu. W tym przypadku jego rola jako werbownika się kończyła, a on sam uzyskiwał premię oraz awans.

  Więc jeśli na spotkaniu potencjalnego agenta oraz werbownika z jego przełożonym okazywało się że on był podstawionym lub nie przyszedł, agent-werbownik był juz spalony, wtedy za pierwszym razem otrzymywał naganę z wpisaniem do akt, a to bardzo utrudniało awans, a za kolejnym razem wylatywał z firmy dysplinarnie. Spytałam go wobec tego, czy np. taki ś. p. biskup Józef Życiński mógł podpisać cos bez swojej wiedzy i zgody na współpracę z SB, odpowiedział że to było niemożliwe, ponieważ takie dokumenty rejestrujące fałszywego agenta były komisyjnie niszczone.

  Więc podałam przykład Pana Anetoniego Macierewicza, jeśli są na niego jakiekolwiek paiery świadczące o współpracy, to czy można twierdzić że jest to fałszywka wyprodukowana na specjalny użytek, by go skompromitować, odpowiedział że jeśli podpisał zgodę o współpracy, tzn. że wpółpracował. Za komuny jak twierdził w SB w wydziale naboru TW. panowała dyscyplina i porządek, produkcja fałszywych agentów była wykluczona. Czyli jesli np. Pan Macierewicz zostawił ślad w postaci raportu napisanego przez niego osobiście i jeśli on będzie twierdził, że jest to fałszywka wyprodukowana przez SB, odpowiedział, że to zawsze można zweryfikować poprzez sądowego grafologa, czy to pismo jest jego czy tez nie.

  A jeśli raport pisany był na maszynie i podpis też był maszynowy, odpowiedział, ze podpis musiał był złożony pod maszynopisem własnoręcznie. O to już musiał zadbać jego agent prowadzący w trosce o swój własny tyłek. Przypomniała mi się w tym momencie scena z filmu „Różyczka”, kiedy to dziewczyna za zasługi dla SB otrzymała perfumy, które koniecznie musiała pokwitować.

  Rzeczywistą władzę w Polsce przejęli byli oficerowie SB, którzy wykreowali różne tzw. legendy Solidarności, czego klasycznym przykładem był Lech Wałęsa.

  Kiedy zapytałam go, czy układ z Madgalenki był umową pomiędzy gen. Kiszczakiem a jego agentami, odpowiedział że poza malutkimi wyjątkami tak właśnie było, oraz że ustalenia są ciągle obowiązujące, gdyż byli oficerowie SB i WSI, wciąż dysponują skutecznymi kompromatami i sa pewni że tamci po drugiej stronie rządowej, obojętnie jakiej, takie gwrancje im zapewniają. Jak wobec tego odebrali uchwałę lustracyjną z 1992 roku? Było to dla nich kompletne zaskoczenie, później zrobili wszystko by się taka sytuacja nigdy nie powtórzyła. Przecież musieli chronić swoich agentów, którzy to zapewniali i nadal im zapewniają życie w luksusie na koszt podatnika.

  Wiedziałam że spotykam się z człowiekiem zdemoralizowanym, zepsutym, pasożytem, który to potrafił się urządzić w życiu na nasz koszt, niszcząc ludzi słabych. Niemniej jednak ciekawość przeważyła ponieważ miałam unikalną możliwość szczerej rozmowy i przekonać się na własne uszy o konieczności lustracji. Byli oficerowie komunistycznych służb, człowieki honoru kolejnego kanakii Michnika, sprzedadzą nas każdemu, kto im tylko zapłaci. Publikując dane osobowe wszystkich tajnych współpracowników wytrącamy ich najważniejszą broń, Okaże się wtedy jak są bezzębni, niezdolni już nikogo ugryźć. Bez lustracji ciągle chorujemy na gangrenę od 1989 roku. Ich agenci ulokowani na kluczowych stanowiskach z każdej partii po 1989 roku, realizują zadania które zlecaja tym SB-kom i WSI-okom nie wiadomo kto, byle tylko zapłacili, a następnie oni przekazywali rozkazy swoim agentom ulokowanym na każdym szczeblu decyzyjnym od sejmu do gminy, zadania do realizacji, za które to płacił niczego nieświadomy podatnik, który to często uświadamiałsobie że decyzje podjęte przez jego wybrańca są całkowicie sprzeczne z jego gminą czy państwem polskim. I taka sytuacja trwa do tej pory, czym upewniła mnie rozmowa z przedstawicielem rzeczywistej władzy w państwie teoretycznym, jakim jest ciągle Polska postmagdalenkowa.

 229. Boydar said

  @ artykuł od Pana Sebastiana (222)

  Baaaardzo interesujące.

 230. troll polonii said

  227
  Wanka
  To wszystko prawda ja jednak troszke doloze:

  Zarowno Taliban, Al Kaida, Al Nusra, panstwo Islamskie jak i ISIS zostalo zalozone przez USA i Izrael, do czego sie przyznali.
  Ludziom mozna wmowic nawet takie rzeczy, ze „panstwo” moze istniec bez stolicy, terytorium, rzadu, armii, administracji, dronow, bombowcow i niszczycieli.
  I jest „panstwo” i zagraza calej demokracji swiata!!!

  Pani Hillary sama sie przyznala:

  Hillary Clinton: “We Created Al Qaeda”. The Protagonists of the “Global Wa…

  https://www.globalresearch.ca/hillary-clinton-we-created-al-qaeda/5337222?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  U.S. “Military Aid” to Al Qaeda, ISIS-Daesh: Pentagon Uses Illicit Arms Traff

  https://www.globalresearch.ca/u-s-military-aid-to-al-qaeda-routine-shipments-of-weapons-to-syrian-freedom-fighters/5548960

  Trump: Clinton the ‚MVP’ of ISIS – YouTube

  Trump: Obama, Clinton co-founded ISIS – YouTube

  George Clooney’s Monsters: Read About the White Helmets – Veter…

  https://www.veteranstoday.com/2018/06/12/george-clooneys-monsters-read-about-the-white-helmets/
  MSZ Rosji: Dżabhat an-Nusra może zająć miejsce ISIS – Sputnik Pol

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201710076431262-Rosja-Dabhatan-Nusra-ISIS-Sputnik/

  All remaining ISIS resistance zones in Syria are in US-controlled are…

  https://www.blacklistednews.com/article/66357/all-remaining-isis-resistance-zones-in-syria-are-in-uscontrolled-areas–russian.html

 231. troll polonii said

  228
  Wanka
  cd.

  The Islamic State (ISIS), the Pentagon’s “Caliphate Project” and the “Global…

  ISIS
  https://www.globalresearch.ca/the-islamic-state-caliphate-project-and-the-global-war-on-terrorism/5389530?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Non-Muslims Carried Out More than 90% of All Terrorist Attacks in America | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/non-muslims-carried-out-more-than-90-of-all-terrorist-attacks-in-america/5333619?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Hillary Clinton: “We Created Al Qaeda”. The Protagonists of the “Global War on Terrorism” are the Terrorists | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/hillary-clinton-we-created-al-qaeda/5337222?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Pentagon Trained Syria’s Al Qaeda “Rebels” in the Use of Chemical Weapons | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/pentagon-trained-syrias-al-qaeda-rebels-in-the-use-of-chemical-weapons/5583784?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Legitimizing Terrorism: Inviting Al Qaeda “Moderates” to Washington for “Consultations” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/legitimizing-terrorism-inviting-al-qaeda-moderates-to-washington-for-consultations/5625397?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 232. Lily said

  Wszystko,tylko zeby prawda nie wyszla na jaw.

  http://www.wprawo.pl/2018/06/13/kolejny-absudalny-zydowski-argument-przeciw-ekshumacji-w-jedwabnym-swiat-zobaczy-tysiace-ofiar/

 233. Lily said

  Re 230;Troll Polonii
  Jakies skojarzenie?

 234. Lily said

  Chcialam Wam cos pokazac,jak widac
  inwiligacja dziala sprawnie.
  Mowia Nam,ze”internet szkodzi demokracji”.
  Internet pokazje smrodzik jakim Nas czadza.
  „Smrodzik”= klamstwa,falsz,obluda.
  „Smrodzik”,to tak zdrobniale.

 235. Piskorz said

  re 191 pani kanclerz art. 120 GG (niemieckiego prawa podstawowego), ” CZYLI KONSTYTUCJI…!!! PS W ROZWINIĘCIU SKRÓTU GG /GRUNDGESETZBUCH..nie ma slowa niemieckiego/, nie ma co fantazjować. Skrót GG oznacza ustawę zasadniczą, czyli konstytucję! Zresztą w polskiej terminologii używa się też 2 pojęć, konstytucja lub ustawa zasadnicza.

 236. jabolek said

  Rusofob, bo mu kazali

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807098324861-Centrum-Porozumienia-Rusofobia-Wyciszkiewicz/

 237. Piskorz said

  re 193 Zgadza się..!! Tak było..!!

 238. Ola said

  Trumpek znowu dzis poszybowal. Na szczycie NATO w Brukseli ostro ochrzanil Merkelowa , ze kupuje rosyjski wegiel i gaz.
  Jak wspomnial, NATO bedzie musialo sie ta sprawa zajac. O kurka

  ——-
  Niech się kłócą. Może będą mieli mniej czasu na lanie gnoju na Polskę.
  Admin

 239. Ola said

  Trump powiedzial : ” Niemcy sa wiezniem Rosji” … wow

  i co on teraz zrobi?

 240. ali said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/07/10/logos-i-mizologos-w-historii-czlowiekowiska/

 241. Zerohero said

  @199, VAV

  „Zrównoważony rozwój jest konstruktem neomarksistowskim”

  Czyżby kolejne pseudointelektualne wywody w stylu Karonia z których wynika, że że to nie żydowscy bankierzy rządzą światem, a „marksizm”? Nie podoba mi się ten tytuł. Zrównoważony rozwój to po prostu ideologia rządu światowego który planuje wygasić populację, bo nie potrzebuje aż tylu niewolników. 500 milionów wystarcza aż zanadto aby rozwijać cywilizację i zapewnić dobrobyt elicie.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones

  a jak widzę stada miernot, ściemniaczy, dziamdziaczy odwracających uwagę od sedna, to mnie szlag trafia. Marksizm jego mać…

 242. snag said

  Ola ,…

  … słuchaj do końca co ‚trumpek’ powiedział i dlaczego ‚poszybował’ zamiast mielić językiem – Chodzi o to ze Niemcy załatwili rurociąg sobie, pomijając inne kraje NATO w tym Polskę. Tym posunięciem nie tylko uzależnili się od Rosji to odcięli kilku innym krajom NATO dostęp do rurociągu i dodatkowej możliwości zaopatrzenia w paliwo i otworzyli furtkę żeby w razie potrzeby zaopatrywać te kraje dyktując im własną cenę.

  ———–
  1. Jeszcze nigdy Rosja nie używała paliwa jako narzędzia szantażu.
  2. Polskę rurociąg ominął na własne życzenie polskojęzycznych władz. Z powodu Banderlandu, który na nic nie zasługuje, a m.in. na rurociąg, z którego kradli by ropę/gaz.
  Admin

 243. revers said

  To w koncu tylko Schindler ratowal zydow polskich na swych listach zydow czy Polacy placili Himmlerowi schmirgeld za listy bez holocaustu????, zeby teraz x1000 placic haracz holocaustyczny

  https://wpolityce.pl/polityka/403401-polski-rzad-negocjowal-z-himmlerem-ws-uwolnienia-zydow

 244. VAV said

 245. AC said

  .https://youtu.be/WuIbZv3bHrA

  Nie sposob zdzierżyć do końca…

 246. Lily said

  O zydach.
  „Wy jestescie naszymi starszymi bracmi w wierze”,oswiadczyl J.P.II.

 247. Lily said

  Polak pyta Zyda,kto mordowal Zydow?,
  jak to kto,Polacy odpowiada Zyd.
  https://wpolityce.pl/polityka/403401-polski-rzad-negocjowal-z-himmlerem-ws-uwolnienia-zydow

 248. Lily said

  Re 240; Ali
  Depopulacja Tubylcow,wszystko wedlug
  planu.”Was Polakow, nie bedzie”.
  Slowo”Polakow”,zamien na Tubylcow.

 249. revers said

  No niebedzie , zarzneli olcie w Neustadt

  http://dzienniknarodowy.pl/19-letnia-polka-brutalnie-zamordowana-niemczech-sprawca-byly-chlopak-ofiary-turek-recydywista/

  a jak cos sie nie podoba to wy.lac z kraju, a nawet z europy

  http://dzienniknarodowy.pl/19-letnia-polka-brutalnie-zamordowana-niemczech-sprawca-byly-chlopak-ofiary-turek-recydywista/

 250. revers said

  ad249

  drugi link poprawny, z wlasciwego schowka pamieci komputera
  https://www.magnapolonia.org/przywodca-holenderskiej-partii-muzulmanskiej-wzywa-holendrow-ktorym-nie-odpowiada-multi-kulti-do-opuszczenia-kraju/

 251. zero said

  powódz w Japonii:

  oczywiście klimat nie jest manipulowany.

 252. Lily said

  Re 244;VAV
  Prof.Jerzego R. Nowaka,to czasami
  sluchac sie nie da.Szydlo,Ziobro to wedlug
  Nowaka dobrzy kandydaci na stolek
  prezydencki. „Kaczynscy,tez dobrzy”,
  tylko ci ich zli doradcy wszystkiemu winni.
  Partia PO,to przy PIS-ie i Kaczynskim
  niegrozny rattlerek.
  W PIS,to sami ultra kalolicy,Ostatnio ex bankier
  i Szydlo (szkolona w USA) czytali Tubylcom
  PISMO Sw. w Lagiewnikach.
  Czytanie PISMA Sw,wprowadzil ten sam,co
  wprowadzil „Dni Judaizmu” w K K.
  Tylko Pan Bog jeden wie, jak ja gardze wszelkiego rodzaju falszem i obluda.

 253. Lily said

  To typowe dla krajow okupowanych.
  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/polska-smietnikiem-swiata-aa-Mopy-SSgu-RuCD.html

 254. revers said

  re215

  no nie wszystko jest bredniami, powierzanie kraju ibrazowi czarnej madonny w Czestochowie przez premiera Morawieckeigo bylo faktem i aktem balwochwalstwa.

  Rszta o esterakch, okultyzmie bredniami.

  ———-
  Co Pan chce od wizerunku Maryi zwanego Czarną Madonną?
  Admin

 255. Metl said

  Kolejna utajona zydowska zbrodnia: https://sputniknews.com/middleeast/201807121066263251-riftin-report-killings-isreal/

 256. snag said

  … nie twierdze ze używała, pisze jak Trump motywował znaczy nie tak jak Ola to widzi, poza tym miał haka na Angele i wykorzystał.

 257. Sebastian said

  Chciałbym szanownych czytelników gajówki zainteresować autorem książki p.t. ZBRODNIE BEZ KARY, osobę, która w czeciej erpe jest oskarżona o zbrodnie ( Łukasz Kuźmicz – m.in.szef PUBP w Jarosławiu, komunistyczny przestępca, oskarżony przez OKŚZpNP w Rzeszowie o dokonanie co najmniej 197 przestępstw, głównie o charakterze politycznym. )

  Witam Państwa na swojej stronie internetowej. Utworzyłem ją w celu zaznajomienia ze swoją książką: ZBRODNIE BEZ KARY, która wydana została w 2006 roku przez Agencję Poligraficzno – Wydawniczą „SANDRA” w Rzeszowie.

  W książce tej opisałem zarys historyczny Wołynia, życie mieszkańców do 1939 roku i późniejsze – już tragedie – dotyczące okupacji Wołynia i popełnione na ludności polskiej zbrodnie OUN–UPA.

  Mjr Łukasz Kuźmicz, urodził się 18.04.1925 r. we wsi Kuśniszcze II, pow. Luboml na Wołyniu, gdzie mieszkał do 1943 roku. Po zamordowaniu przez UPA w dniach 29 i 30 sierpnia 1943 r. w sąsiednich wsiach i okolicach 15 tys. Polaków i po napaści na jego dom, wraz z rodziną przeszedł późnej całą gehennę zbrodniczej działalności UPA.

  W 1944 r. w składzie jednostek II Armii WP, przybył do Rzeszowa, gdzie formowała się 10. Dywizja Piechoty WP. Z 2 zap. pp, w którym przebywał, skierowany został do Resortu Bezpieczeństwa Publicznego.

  http://www.kuzmicz.pl/home

  Blisko 200 zbrodni komunistycznych, które w świetle prawa uznawane są także za zbrodnie przeciwko ludzkości, ma na swoim koncie Łukasz K., były szef Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Jarosławiu. Skala zbrodni, liczba pokrzywdzonych i świadków jest tak duża, że Sąd Rejonowy w Jarosławiu wyznaczył na miejsce procesu salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu – pisze „Nasz Dziennik”.

  http://niezalezna.pl/22398-brutalny-ubek-stanie-przed-sadem

  Sala za mała, by osądzić ubeka – mówmy po nazwisku: Łukasza Kuźmicza

  http://www.bibula.com/?p=50792

 258. Sebastian said

  Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego dnia otrzymałem maila z informacją o pojawieniu się książki „Zbrodnie bez kary” autorstwa mjr Łukasza Kuźmicza. Szybko zainteresowałem się publikacją, przede wszystkim ze względów czysto historycznych – rzadko miałem okazję studiować tematykę stosunków polsko-ukraińskich podczas II wojny światowej. Zafascynowała mnie też postać mjr Kuźmicza, który po latach zdecydował się sięgnąć do pamięci i zbieranych przez siebie dokumentów celem ukazania tragedii wołyńskiej ludności. Niezwykła inicjatywa ma tym większą wartość, iż autor książki był świadkiem dramatycznej rozgrywki z bojownikami Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA) i wiele historii mógł przytoczyć po prostu z autopsji, jako uczestnik wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat. Nie zostało mi nic innego, jak poprosić o egzemplarz recenzencki „Zbrodni bez kary”, który otrzymałem dosłownie w ciągu kilkunastu godzin wraz z piękną dedykacją. Zapadały mi również w pamięć słowa, iż dla autora nie ma nic cenniejszego niż zainteresowanie jego pracą. Major Kuźmicz może być zatem z siebie dumny – jego praca jest interesująca i z pewnością czytelnicy nie będą rozczarowani.

  http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=recenzja_zbrodnie_bez_kary_kuzmicz

 259. Sebastian said

  Zbrodnie OUN-UPA; ZAMIAST PRAWA NIENAWIŚĆ – Mjr Łukasz Kuźmicz

  „Niestety, przykro o tym pisać, ale jest to smutna prawda. Zamiast wyjaśniania zbrodni OUN – UPA, dokonanych na Polakach, IPN z pełną świadomością i kompromitacją dla Polaków i Polski, wszystkich bandytów z OUN – UPA zrehabilitował i zaliczył ich do osób REPRESJONOWANYCH W PRL Z POWODÓW POLITYCZNYCH !, wystawiając dla każdego skazanego przez Sądy Wojskowe bandytę za zbrodnię KWESTIONARIUSZ OSOBY REPRESJONOWNEJ. Stałem się więc sprawcą, który niesłusznie represjonował morderców Polaków z OUN – UPA.”

  https://forumemjot.wordpress.com/2012/08/03/zbrodnie-oun-upa-zamiast-prawa-nienawisc-mjr-lukasz-kuzmicz/

 260. Sebastian said

  DO PRZYJACIÓŁ KRESOWIAN, INTERNAUTÓW I ZNAJOMYCH

  Szanowni Państwo.
  Oskarżony zostałem przez prokuratora Mirosława Puzanowskiego z Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie (sprawa S22/10/Zk) o to, że w okresie od 11 maja 1946 r. do 01 marca 1948 r., będąc funkcjonariuszem państwa komunistycznego, dopuściłem się podczas i w związku z urzędowaniem 197 zbrodni komunistycznych będących jednocześnie zbrodniami przeciwko ludzkości, chociaż w tych zbrodniach i ludobójstwie, nie ma ani jednego trupa. Chodzi tu o okres, gdy pracując w organach bezpieczeństwa, pełniłem funkcję szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Jarosławiu.
  W związku z tym, że spawa ta została nagłośniona w dzienniku NOWINY, pod anonimowym tytułem „Łukasz K.”, postanowiłem podać swoje imię i nazwisko do publicznej wiadomości i wyjaśnić w olbrzymim skrócie całą sprawę, o co tu chodzi. Nie ma jeszcze procesu sądowego i wyroku, ale IPN wraz z NOWINAMI już wydały wyrok, że jestem zbrodniarzem i ludobójcą, jakiego do tej pory w Polsce nie było.

  http://lukaszkuzmicz.blogspot.com/2011/12/do-przyjacio-kresowian-internatow-i.html

 261. Sebastian said

  ZBRODNIA WOŁYŃSKA WOŁA O PAMIĘĆ RZĄDZĄCYCH POLSKĄ

  Od wielu lat środowiska kresowe, rodziny i potomkowie pomordowanych przodków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej domagają się, by Sejm RP i rząd, zajęły wyraźne i zdecydowane stanowisko w sprawie zbrodni OUN – UPA.
  Po przyjęciu w 1991 r. całkowicie władzy w Polsce przez „Solidarność” i po uznaniu przez Polskę niepodległości Ukrainy (parlament polski jako pierwszy uznał jej niepodległość) wydawało się, że sprawy zbrodni na Wołyniu nareszcie zostaną ujawnione, a zbrodnie potępione.

  http://zbrodnieoun-upa.blogspot.com/2012/01/zbrodnia-woynska-woa-o-pamiec.html

 262. Siekiera_Motyka said

  Biedne Polaki w Brukseli nawet klasnąć się boją,

  >https://www.youtube.com/watch?v=yL1z1lbyoWQ

 263. Sebastian said

  „Ręka w rękę z Hitlerem” ale czy tylko jedna ręka? A kto z Leninem i przeciwko Polsce nawet bez Hitlera ale z jego następcami?

  Daniel Korbel w „Przeglądzie” (nr 49/727 z dnia 2-8. 12. 2013 r.) zamieścił artykuł „Ręka w rękę z Hitlerem”. Dotyczy on Śląska Cieszyńskiego a głównie Zaolzia oraz Spisza i Orawy. Zasadnicze tezy autora są następujące. Po pierwszej wojnie światowej istniał spór o granice między Polską a Czechosłowacją. Obydwa kraje miały argumenty na swoją korzyść. Ostatecznie po uzgodnieniach w Spa, decyzją Rady Ambasadorów z 28 lipca 1920 r. zrezygnowano z plebiscytu i arbitralnie wyznaczono granicę. Później na terenach przyznanych Czechosłowacji Polacy byli trochę prześladowani ale Czechosłowacja zasłużyła się dla polskiej demokracji bo udzielała azylu politycznego uchodźcom z Polski. No i wreszcie zajęcie Zaolzia przez Polskę w 1938 r. A później jeszcze wymuszenie korekty granicy na Spiszu i Orawie.

  Według autora był to cios w plecy, uznany przez opinię międzynarodową za bezprawną agresję. Słowacy 1 września pod hasłem odwetu wzięli udział w ataku na Polskę. Po zakończeniu drugiej wojny światowej nowe władze Polski upominały się o Zaolzie ale szybko zostały „utemperowane” przez radzieckich towarzyszy. (Można wnioskować, iż autor uważa, że upominały się bezczelnie). Podobnie jak Stalin, również pozostałe zwycięskie mocarstwa uznały prawo Czechosłowacji do powrotu w granice przedmonachijskie, sprzed października 1938 roku. Wydaje się, że cały ten wywód częściowo ma źródło w wieloletniej propagandzie PRL, której założeniem było potępianie i dyskredytowanie wszystkiego co uczynił rząd Polski przedwojennej. Polska Ludowa przeminęła ale w świadomości wielu ludzi coś z jej propagandy jednak pozostało. A częściowo to chyba wynik panującego u nas masochizmu polityczno- historycznego, którego przejawów jest wiele.
  Dla przykładu można podać fakt uznania przez katolicki kościół polski za patrona Polski krakowskiego biskupa Stanisława, który był zdrajcą i spiskował z władcami Niemiec i Czech przeciwko królowi Polski Bolesławowi Śmiałemu. Cały problem stosunków polsko-czechosłowackich został ponadto zmanipulowany. Manipulacja ta polega na tym, że skutki uznaje się za przyczyny. Autor o wydarzeniach niekorzystnych dla Polski pisze szeroko i zamieszcza zdjęcia. Natomiast o wydarzeniach niekorzystnych dla Czechosłowacji wspomina zdawkowo i jakoś tak „ze zrozumieniem”. Niektóre jego twierdzenia są po prostu nieprawdziwe. Widocznie autor naczytał się dużo czeskich ulotek kolportowanych na Śląsku Cieszyńskim w latach 1945-1947. Przeważnie zaczynały się one stwierdzeniem, że należy wygonić z tego terenu wszystkich Polaków, bo to „beckowcy i faszyści”, a kończyły się sloganem „Niech żyje jedność słowiańska i przyjaźń Czechosłowacji i Polski”. Pokażmy więc inne spojrzenie na problem Zaolzia i stosunków politycznych polsko-czechosłowackich w latach 1918-1948.

  http://www.gwir.pl/aktualnosci/504/reka-w-reke-z-hitlerem-ale-czy-tylko-jedna-reka-a-kto-z-leninem-i-przeciwko-polsce-nawet-bez-hitlera-ale-z-jego-nastepcami/

 264. Sebastian said

  Ruś przez wieki żyła w symbiozie z Rzeczpospolitą. Rusini -kozacy walczyli w obozie pod Chocimiem ramię w ramię z wojakami Solimana II pod dowództwem wielkiego hetmana K. Chodkiewicza i hetmana kozaków rejestrowych,
  Петро Конашевич-Сагайдачний herbu Pobóg (ur. w 1570 w Kulczycach koło Sambora, w ziemi przemyskiej). Konaszewicz wielokrotnie występował w obronie Rzeczpospolitej przed wojskami moskiewskimi i tureckimi.
  Od 20 lat Rusini pokornie proszą Ukrainę o uznanie swego istnienia. Na Ukrainie narodził się mit, że Rusini to tylko historyczne miano, że wszyscy Rusini, którzy kiedykolwiek żyli i żyją od Austrii po Karpaty i dalej do Kaukazu – to tylko przodkowie dzisiejszych Ukraińców. Rusini mieli swoją narodową państwowość 90 lat temu, kiedy nie było państwowości ukraińskiej a Rusini powołali swoją republikę 21 grudnia 1918 r. jako część Węgier. We wrześniu 1919 Centralna Rada Ruska podjęła decyzję o przyłączeniu w charakterze autonomicznej republiki do Czechosłowacji, której częścią pozostawali oficjalnie do 1946, a faktycznie do 1945 roku.

  http://www.echo.erzeszow.pl/informacje/2016/rus-nie-u-kraina

 265. revers said

  Kolejna rocznica maskary serbow w Drinie …

  https://mightynose.wordpress.com/2017/07/17/12-july-1992-12-july-2003-21-years-since-the-massacre-of-the-serbs-in-the-drina-valley-2/

  a jest tego wyszczegolnione z ponad 5200 serbow, a nie pozbierane w Srebnicy ofiary przyjacielskich nalotow NATO lub inne eksponaty.

 266. Lily said

  Teraz wiecie dlaczego,Kaczynski oglosil
  Dude jako kandydata na stolek prazydenta
  w 2020 r. Te niesnaski pomiedzy nimi
  to CYRK dla naiwnych.Kaczynski dobiera
  do siebie tylko takich,ktorzy sa mu oddani.
  http://www.crowdmedia.pl/zenujacy-efekt-wizyty-prezydenta-dudy-w-stanach-zjednoczonych-
  polska-zaplaci-za-dzierzawe-dzialki-pod-
  pomnik-katynski-w-jersey-city/

 267. revers said

  13 lipca szykuje sie kolejny cyerk pod namiotem zebranie obu parlamentow, sejmu, senatu jak za czasow „sejmu niemego§ bedzie przemawial PAD.

  A zym czasem Trump opuscza NATO, oby zdazyl przed sejmem i rozbiorami.

  https://www.fort-russ.com/2018/07/trump-we-may-leave-nato-germany-yes-please/

  Tylko Trump ostanio co godzne zmienia zdania raz chwali niemcow za zbrojenia, a po godzinie i posilku gani niemciw za polnocna rure i bmw, mercy, nie powinny jezdzic po Nowym Jorku.

 268. revers said

  ad267

  https://www.wprost.pl/kraj/10138709/zgromadzenie-narodowe-z-okazji-550-lecia-parlamentaryzmu-poslowie-bez-glosu-i-kontrowersje-wokol-daty.html

  Ilu polakow bedzie obecnych na zgromadzeniu narodowym obu izb parlamentarnych? nie liczac szabasgoji, koszernych litwiakow, zaporozcow.

 269. VAV said

 270. narozniak said

  https://pl.exploredprk.com/biuletyn-ambasady-krld/rzecznik-msz-o-rozmowach-krld-usa-na-wysokim-szczeblu/

  Rzecznik MSZ KRLD – …nasze oczekiwania i nadzieje były tak naiwne, że można je uznać za głupie.

 271. andzia said

  Dzisiaj podróżowałam z gościem, który na Mazurach w celach niezarobkowych posiada krowy szkockie. Ogrodził im 10 ha łąki i żyją sobie jak chcą. Lato, zima na dworze. Mają tylko zabezpieczenia w postaci m.in. krzaków przed słońcem, wodę z płynącej rzeczki wykopanej przez właściciela. Mleka od nich nie pozyskuje (czytałam, że jest bardzo tłuste. to mógłby pozyskiwać na masło). Kupił dwie i byka, a teraz w przeciągu krótkiego czasu ma 12 sztuk. Wyglądają tak: https://www.rynek-rolny.pl/artykul/szkockie-bydlo-gorskie-czyli-highland-opis-i-hodowla,3.html

 272. revers said

  PAD z koleji inwestuje z salcia zona w nieruchomosci, choc kleczenia go to kosztowalo, ale wykleczal i wypadzil slownie eskalujac konflikt wschodni i zatwierdzajac IPN i bezspadkowe , wlasnie postawil sobie w tarnowskim luksusowa wile z basenikiem, kortami tenisowymi, reszte goje pokryja z podatkow lub inaczej bydlo podatkowe,

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/prezydent-andrzej-duda-inwestuje-w-luksusowa-wille-aa-ZYgW-8WMo-7BLK.html

 273. Lily said

  Zycie w Hebronie.

 274. Lily said

  Re 272;Revers
  Jaroslaw”zlotoustny”,wystawil Dude jako
  kandydata swoje partyjki na stolek prezydencki
  w 2020 r. Wedlug mnie i nie tylko,Duda nigdy
  nie powinien zostac prezydentem.

 275. Kapitan Bąba said

  Podatek katastralny – nieznane mechanizmy
  .https://web.facebook.com/swiadomyczlowiek/videos/857315324460318/

 276. andzia said

  Junker znowu się uchlał.Znacznie przesadził, powinien zostać w domu: https://www.youtube.com/watch?v=oecvYFq_wi0

 277. revers said

  Ba, idealnie wspopracuja z soba i w kwestii polityki wschodniej, jak i polityki izraela do okupacji Polski i ekonomicznego drenazu RP wylacznie.

  Stad PAD juz inwestuje w nastepna dziesieciolatke, w tym w luksusowe wile godne prezydenta Moscickiego.

 278. revers said

  Zacznijmy od tego, że Jarosław Kaczyński nigdy nie był ani „wierzącym” antykomunistą, ani „wierzącym” lustratorem. Zawsze marzył o byciu raczej Klausem, niż Havlem, czyli o przejęciu jak największej liczby ludzi aparatu władzy PRL, bo – jak twierdził całkiem otwarcie – „tylko oni znają się na rządzeniu”, „tylko oni mają wiedzę o tym państwie”, podczas gdy opozycja demokratyczna i „Solidarność” nie uczyły rządzenia państwem, ale – zdaniem Kaczyńskiego – skupiały wręcz „element antypaństwowy”. Jak wielokrotnie wspominał Ludwik Dorn (będący na początku lat 90. jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego), już na kongresie założycielskim Porozumienia Centrum to nie Kaczyński, ale delegaci wymusili wpisanie do programu nowej partii postulatu „dekomunizacji”. Kaczyński się dostosował, wiedział, że gdyby jawnie zaoponował, sam stałby się w oczach swoich ludzi osobą podejrzaną. Jednak wychodził z sali wściekły, że popsuto mu jego strategię pozyskiwania ludzi z aparatu PZPR i komunistycznego MSW, „którzy się znają na rządzeniu Polską”.

  https://crowdmedia.pl/jaroslaw-kaczynski-zawsze-gardzil-prawicowa-polinteligencja-antykomunizm-cyniczny-prezesa-pis/

 279. Piskorz said

  re 252 Prof.Jerzego R. Nowaka,to czasami
  sluchac sie nie ” ON TEŻ ZACZYNA MNIE POMAŁU WKURWIAĆ…szczególnie na tych wykładach w Amicusie na Zoliborzu..

 280. Boydar said

  Małgorzata Tusk błyszczała na szczycie NATO

  https://v.wpimg.pl/OTI5MDgyJj1mBn19H0h2ZmZRYzMXECIzZ0Uha1ZAemV5AHpyUkhiZngFendXTnpmfRo5MRQSYT45Ug==/

  Każdy Ruski da nogę. A Niemiec wręcz przeciwnie.

 281. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/basen-sala-balowa-i-zwodzony-most-tak-ma-wygl%c4%85da%c4%87-zamek-kt%c3%b3ry-powstaje-w-puszczy-noteckiej/ar-AAzYnbJ?ocid=UE12DHP//

  BASEN, SALA BALOWA I ZWODZONY MOST. TAK MA WYGLĄDAĆ ZAMEK, KTÓRY POWSTAJE W PUSZCZY NOTECKIEJ

  To jest inwestycja Minista Szyszko, który BYŁ Politykiem SIŁOWYM, realizującym zasadę PRAWO SIE NIE LICZY, LICZY TYLKO BIZNES: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/beata-grabarczyk-%c5%bcegna-si%c4%99-z-dziennikarstwem-%e2%80%9enie-liczy-si%c4%99-prawda-tylko-biznes%e2%80%9d/ar-AAzYbba?ocid=UE12DHP//. Podejrzewam, że to był Kontrakt Siłowy: Ponieważ Forsy nie można było ZGARNĄĆ to przeznaczono ją na inwestycję WŁASNOŚCIOWĄ.
  Mam list Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ z informacją, że Fundusz na MÓJ Wniosek Nawodnienias Sahary techniką włosko-niemiecką został podzielony, z przynaniem mi 0,1% sumy. Jest to dla mnie wprawdzie dużo, ale AUTOROWI należy się znacznie więcej: według prawa napoleońskiego 5% a rzymskiego Więcej. Poszedłem więc do formy internetowej, gdzie mnie upewniono w podjrzeniu, że ochroniarz Urszuli Sipińskiej Donald Tusk jako Prezes Unii Europejskiej ZAŁATWIŁ redukcję gratyfikacji dla mnie z 1% na 0,1%. Napisałem w tej sprawie do Ministerstwa Środwiska, ale Szyszko zaraz USTĄPIŁ więc odpowiedzi nie otrzymałem.
  Ponieważ nie można było UKRAŚĆ tego 1% funduszu Nawodnienia Sahary więc przeznaczono go na cel Zbożny w postaci Imperialnego Pałacu Wilhelma II w Szczecinie jako URSZULA SIPIŃSKA, gdyż jej Nikt Nie Podskoczy, prznosząc Pałac ze Szczecina do Puszczy Noteckiej ??? Grają tą Sipińską jak szmacianką.

 282. Piskorz said

  Predator Cube
  Wyróżniony komentarz

  3 miesiące temu
  Pojechal jebany ferment siac bo bez ameryki to moga Iranowi buty glancowac. Szubrawcy…

 283. revers said

  re279
  Trulcia van leyne jest lepsza w te klocki , starsza, doswiadczona od Tuskowych

  http://www.nordbayern.de/politik/ursula-von-der-leyen-als-nato-generalsekretarin-im-gesprach-1.7247159

  To ja sie typuje na Dowodzaca NATO w Europie w 2020 roku po uplywie kadencji Stoltenberga

 284. revers said

  No to Cenkiewicz za daleko wyjechal z wspolpraca AK prof. Zukowskiego z SB

  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23663901,leszek-zukowski-zada-przeprosin-i-zadoscuczynienia-od-do-rzeczy.html

  Sam byl zamieszany i finasowany przez etatowych pracownikow SB bedacych rownoczesnie dzialaczami poloni amerykanskiej

  W linku ponizej czytamy „Dlaczego Sławomir Cenckiewicz nie ujawnił dokumentów na temat KO SB TOWER?

  Wojciech Wierzewski – prawa ręka trzech kolejnych prezesów Kongresu Polonii Amerykańskiej był Kontaktem Operacyjnym SB. Dokumenty z IPN na ten temat ujawniłem w czasie mego wykładu w Chicago w lutym 2009 roku.

  Znacznie wcześniej dostęp do tych materiałów musiał mieć wówczas pracownik etatowy IPN, Sławomir Cenckiewicz (kreowany dzisiaj na „jastrzębia lustracyjnego”), który – jak wszystko na to wskazuje – brał równocześnie nawet pieniądze („stypendium”) od pewnego (dziwnego) środowiska polonijnego w USA za sprawdzanie dokumentów polonijnych w IPN. Cenckiewicz nie tylko nie ujawnił dokumentów na temat Wierzewskiego, gdy ten jeszcze żył i był osobą wpływową w USA, ale także później nie ujawnił innych znaczących nazwisk polonijnych kapusiów komunistycznych. Dzisiaj można spytać: dlaczego? Będę o tym pisał w przyszłości.”

  http://oburzeni.pl/prawa-reka-trzech-prezesow-kongresu-polonii-amerykanskiej-wojciech-wierzewski-takze-wspolpracowal-sb/

 285. revers said

  Junkers nawalony i podtrzymywany prez Poroszenko na NATO szczycie ..

  a Stoltenberg potwiedrdza wejscie Gruzji do NATO

  https://sputniknews.com/world/201807121066279978-georgia-nato-accession/

  Robi sie nieciekawie na pld.zach Rosji, gdyz Krym, Donbass moga byc wkrotce odciete od ladu przez NATO, w razie malej konfrontacji regulacji granic.

 286. revers said

  Czy posoborowie to jeszcze religia, czy za islamem ruch polityczny sekty? bo wg. antypapieza czas na Alacha i meczety …

  „Chrześcijanie na całym świecie powinni odwiedzać meczety i chwalić Allaha, według papieża Franciszka, który dawał przykład podczas swojej wizyty w Stambule, wchodząc do Błękitnego Meczetu, zdejmując buty, stawiając czoło Mekce i chwaląc muzułmańskiego boga.”

  https://gloria.tv/article/C9wUfPr389GY1eP1e7AMY29ch

 287. revers said

  Chorwat po spotkaniu Chorwacja:Rosja wznosi okrzyki Belgrad Plonie, slawa herojom, FIFA karze kara pieniezna, a banderlandia, zasilana takze polackimi kredytami bezwrotnymi pokrywa kary pieniezne nalozone przez FIFA na ustaszow.

  koresponduje tez z postem 265, masakrach na serbach, no ale to jest to co najbardziej gawiedz nakreca.

 288. lewarek.pl said

  271.
  Duże stado szkockich czerwonych krów żyje od 13 lat w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego w miejscowości Czarnocin. Tamże – koniki polskie.

 289. lewarek.pl said

  Do 288.
  http://zp.pl/czarnocin–park-natury-zalewu-szczecinskiego,artykul_1_216_0_0

 290. lewarek.pl said

  278.
  No i w kwestii przyhołubienia ludzi z dawnego prl-owskiego aparatu Kaczyński w dużej mierze dopiął swego.
  W moim województwie wszyscy czołowi działacze Porozumienia Centrum byli „w poprzednim życiu” członkami PZPR. Wszyscy!

 291. https://www.wprost.pl/swiat/10138956/w-kolumbii-wysadzono-w-powietrze-most-chirajara-mial-polaczyc-bogote-z-villavicencio.html//

  W KOLUMBII WYSADZONO W POWIETRZE MOST CHIRAJARA. MIAŁ POŁĄCZYĆ BOGOTĘ Z VILLAVICENCIO

  Wysadzono zbudowany w 60% most wiszący nad kanionem na zachód od Bogoty, który miał ułatwić połączenie drogowe z zachodnią częścią kraju. ARGUMENTACJA za tym była prawdopodobnie taka, jak moje PROTESTY budowy mostu wiszącego nad cieśniną PATRAS w Grecji za unijne pieniądze – że gigantyczny most ZESZPECI cudowną scenerię tej krainy. Wizualizacja świadczyła, że wielka konstrukcja DOMINOWAŁA historyczną i romantyczną scenerię. Tłumaczyłej Grekom, że tańszy w budowie i konserwacji będzie TUNEL Pod Cieśniną, UMOŻLIWIONY silnikiem VDTW Monte Christo, skaperowanym przez BMW jako Szlachetny Disel, ale Rewindykowalny.
  Ta argumetacja w Bogocie ma wsparcie fionansowe: Wspaniały Kanion winien być Parkiem Narodowym a miast DROGIEGO i niebezpiecznego mostu TAŃSZY tunel samochodowy i kolejowy, zaś Park Narodowy przynosiłby niebagatelne ZYSKI. Wysadzenie mostu było prawdopodobnie skutkiem włączenia kanionu do aglomertacji miejskiej.

 292. revers said

  ad278.290

  co oznacza ze sa pro-„panstwowi”? ano to ze maja duzo personalnych kontaktow na wyzszych szczeblach, sa sprawdzonymi aparatczykami, czyli mierni ale wierni i wykonaja kazde polecenie centrali, stad taka sklonosc pisu do centralizacji wladzy, umieja publicznie grac i celebrowac jak nie komuchow, to antykomuchow, znawcow i wyznawcow kapitalu zwlaszcza obcego .

 293. andzia said

  Sędzia Tuleya, który przyznał, że odczuwa lęki egzystencjalne, apeluje do pani Gersdorf, aby przykuła się do biurka. Zacytuję dowcipny komentarz ze strony wprawo.pl:
  „Pod apelem sędziego Tulei podpisujemy się obiema rękami. Zobaczyć sędzię Gersdorf przykutą do biura – BEZCENNE. W ramach podniesienia atrakcyjności tego happeningu proponujemy, żeby sędzia Gersdorf założyła papierową torbę na głowę, a sędzia Tuleya zagrał na mandolinie. Koniecznie należy też zaprosić chór opozycji totalnej, który zaśpiewa, że mury runą. Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Lubnauer, Kinga Gajewska, Borys Budka, Michał Szczerba i Sławomir Nitras mogą zrobić żywą piramidę. A jako kaowca nadzorującego ten event proponujemy zatrudnić sędziego Rzeplińskiego. Tworki welcome to.

 294. Kapitan Bąba said

  Centralizacja władzy, partie wodzowskie – to racjonalne i logiczne postępowanie obcej agentury, mające na celu kreowanie i sterowanie wydarzeniami w kraju w sposób pożądany przez tą agenturę. Wystarczy wydać polecenie wodzowi aby on je dalej przekazał – np. głosowanie radnych za sprzedażą miejskich i gminnych wodociągów firmie prywatnej. Ciężko jest skorumpować radnych w tysiącu miastach/gminach, najlepiej jest mieć szefa partii jako swojego agenta.
  To samo dotyczy centralizacji władzy – wystarczy wtedy kilka osób u góry do wydawania odpowiednich poleceń.

 295. Boydar said

  „…roblem jest niebagatelny i jego rozwiązanie wymaga systemowego podejścia, którego nie ma – każdy, czy to gmina, czy osoba prywatna, z […] musi radzić sobie sam …”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/barszcz-sosnowskiego-od-lat-zarasta-polske-,243,0,2410995.html

  Ten artykuł niesie głębokie przesłanie, należy jedynie podstawić kilka wyrazów. 🙂

 296. revers said

  Pozeganie z Bogiem, honorem, …, bratanie sie z boskimi bosami partii.

  http://thefad.pl/aktualnosci/zegnajcie-polscy-zolnierze/

  lub sojusz agresji i falszu w boskim Lucyferku …

  http://jeznach.neon24.pl/post/144562,sojusz-agresji-i-falszu

 297. revers said

  Iwiligacja postepuje , orwelian, hukslejlan by sie nie ogarnal, tyle nowych technologii w inwiligacji calych krajow, grup spolecznych, indywidow.

  https://crowdmedia.pl/szokujace-dane-o-skali-inwigilacji-w-polsce-czy-to-juz-panstwo-policyjne/

 298. Salcie said

  Strach się bać!

  ——————————-

  Największa polska firma zbrojeniowa bez kontroli

  .http://api.traq.li/story/viewall3/2063/51558301:123166249,123164522,123166247,123165838,123208806,123111272,123200895,123098116?sig=be84a7dfe0ce8baf72e84c76f9640f7a4307bb6785dbc5264c10f92e95a94380&order=0

 299. zby said

  Wydaje mi się, że w związku z „Zamkiem” w Puszczy Noteckiej powstało otwarcie do złapania za kark różnych, nieżle skorumpowanych (to tylko moja ocena) kolegów z nieżle połączonej siatki. Włącznie z osobnikiem, który bronił korniki w Białowieży, a wysuszenie jakiegoś – tam jeziora mu nie przeszkadzało.

 300. revers said

  New Economy w wykonaniu postmagdalenkowych rzadow , czyli miliardy dla zagranicznych firm, chocby ostanie 80 mln premiera morawieckiego dla Mercedesa ..
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04479-Wsparcie-polskiego-rzadu-dla-zagranicznych-firm.htm

 301. Zdziwiony said

  Re 294, 288

  Barszcz Sosnowskiego zwany dziś zemstą Stalina trafił do naszego kraju w latach 70. jako roślina idealna na paszę dla zwierząt. Nieznana wcześniej roślina jest zasobną w składniki pokarmowe, zwłaszcza białko i węglowodany. Mleko krów karmionych barszczem charakteryzowało się wysoką zawartością tłuszczu. To nie to samo, co („zaraza amerykańska”) stonka w latach 50.
  Za „komuny” wieś aż kipiała od roboty – uprawa ziemi,wypas krów, owce, króliki, kury, gęsi ,truskawki itp… Jak kto nie miał pola,to wypasał nad rzeką.

  Mleko, chleb, jajka, mięso stają się na wsi produktami, które dostarcza miasto. Takich czasów dożyliśmy.

  Jednym z tych sposobów na wydajność było wprowadzenie na pastwiska rośliny rosnącej szybko i chętnie zjadanej przez zwierzęta. Tak właśnie zaczęto uprawę barszczu. Jednak w tamtych latach nigdy nie miałem „szczęścia” by zobaczyć dojrzałych baldachów wysiewających nasiona, po prostu roślina ta były zjadana i koszona gdy osiągała wielkość mniszka czy babki. Aż przyszło w Polsce NOWE. Jedną z pierwszych ofiar przemian 1990 roku były gospodarstwa hodowlane. Zwierzęta poszły pod nóż, nowych zwierząt na pastwiska i łąki nie wprowadzono, resztę ich w ramach „dobrostanu” pozamykano w oborach, natomiast pracownicy koszący łąki z PGR przeszli na zasiłki i zbiórkę złomu, zaś barszcz począł się rozrastać po całym kraju.

  Zgadzam się z P. Boydar’em że ” Ten artykuł niesie głębokie przesłanie, należy jedynie podstawić kilka wyrazów”.

  Pan Lewarek (288) z pewnością nie wie, że w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego barszczu Sosnowskiego nie znajdzie.

 302. Lily said

  Re 300;Revers
  Czym zachecaja zagraniczne firmy do inwestowania w III.R.P,tania slowianka sila robocza.
  Tubylcy w III.R.P,zarabiaja czterokrotnie mniej
  niz w krajach Zach Europy.Powod?,bo Polak
  ma byc biedny,ma mu starczyc jedynie na
  marna egzystencje od wyplaty do wyplaty.
  Polska -PRL-owska byla w pierwszej dziesiatce
  najbardziej uprzemyslowionych krajow na Swiecie,a po 1989 r,dolaczyla do ligii krajow
  Trzeciego Swiata.
  A pro po,wie Pan,do kogo nalezy konsern
  Mercedesa?,i skad ta przychylnosc Premiera?.

 303. revers said

  z Deutsche Banku p. Lilly, ewentualnie Comerzbanku, Bayer Hypobank, tam wiedza najlepiej co do kogo nalezy, czy w koncernach, czy u zwyklych Mayerow z ulicy.

 304. revers said

  Rozpoczecie Zgromadzenia Narodowego bez prezydenta Dudy ..

  https://theworldnews.net/pl-news/wpadka-na-posiedzeniu-zgromadzenia-narodowego-nie-poczekano-na-najwazniejsza-osobe

 305. revers said

  Juz zapomnial kanadol jak w naloatch rozwlal w Serbi cywilne pociagi geswo kladac trupem dzieci i kobiety lub w Libii szpitale dzieciece.

 306. lewarek.pl said

  „Po agresji nazistowskiej i sowieckiej na Polskę, Wołyń stał się miejscem tragedii wielu narodowości. Od 1940 miały miejsce masowe wywózki na Syberię. Od 1941 w ramach Komisariatu Rzeszy Ukraina, tereny te były świadkiem zsyłek, planowej zagłady i rzezi wołyńskiej”.

  „W trakcie rzezi wołyńskiej w latach 1943-1945 męczeńską śmierć na Wołyniu i w Galicji poniosło ok.100 tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci głównie pochodzenia polskiego, ale również Czesi, Ormianie, Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi”.

  I ani słowa o tym kto zadawał tę męczeńską śmierć, kto zabijał.

  .https://kresy.pl/wydarzenia/polskie-msz-upamietnilo-ludobojstwo-na-wolyniu-nie-piszac-o-polakach-jako-ofiarach/

  W kolejce po polską kasę, tuż za Żydami:

  .https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/polityk-swobody-polska-powinna-zaplacic-reparacje-za-okupacje-ukrainskich-ziem/

 307. gość said

  PZU dotuje Chabad Lubawicz

  .https://youtu.be/EXG4oVRkSAo

 308. gość said

  Większość Rosjan wierzy, że światem kieruje niewidzialny rząd

  „Tajny rząd” kieruje światem – takie przekonanie wyraża dwóch na trzech (67 proc.) Rosjan, jak wynika z sondażu rosyjskiego centrum badania opinii publicznej WCIOM.

  https://www.tvp.info/38056476/wiekszosc-rosjan-wierzy-ze-swiatem-kieruje-niewidzialny-rzad

 309. Głos Prawdy said

  BERGOGLIO
  nakazuje białym kobietom rozmnażać się z muzułmanami:
  „Ta integracja jest konieczna. Wzrost liczby ludności jest ujemny”.

  Click to access 18.401_PO_Istituzione_GiornataMondiale_Inno_alla_vita_per_figli_di_Dio_Bergoglio_ordina_alle_donne_bianche_di_fare_razza_con_musulmani_21.06.18.pdf

 310. Głos Prawdy said

  « ZMIANA »
  postępuje w kierunku Nowego Porządku Światowego
  na sposób ludzki.
  NADAL TO MÓWIĘ… WŁOCHY SĄ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE

  Click to access 18.400_PO_Cambiamento_verso_NuovoOrdineMondiale_a_modo_di_uomini_Italia_in_Pericolo_06.06.18.pdf

 311. gość said

  Miszalski: Przedsiębiorstwo holokaust wypowiedziało nam wojnę, chcąc nas ograbić na 300 mld dolarów

  .https://youtu.be/f70mQT2jx84

 312. Głos Prawdy said

  NIE TYLKO C.E.R.N. UCIEKA OD PRAWDY,
  CZYNI TO RÓWNIEŻ KOŚCIÓŁ

  Click to access PO_S_MONOS_2014_nov_11_Bosone_di_Higgs_Non_solo_il_CERN_fugge_dalla_verita_lo_fa_anche_la_Chiesa_Massimo_Prof_Corbucci.pdf

 313. Głos Prawdy said

  Wymieranie pszczół

  W kanadyjskim Ontario u lokalnego pszczelarza zginęło około 37 milionów pszczół. To około 600 uli.
  Wymierać pszczoły zaczęły potem, jak niedaleko zeszło pole z GMO-kukurudzą. W martwych pszczołach, a także w ich wosku i pyłku znaleziono 121 rodzaj pestycydów.

  https://oko-planet.su/phenomen/phenomennews/438697-pchelomor.html

 314. Głos Prawdy said

  Leonid Iwaszow. Rosyjscy wojskowi nie tańczą pod żydowską dudkę (jak żydzi zagrają)
  .https://www.youtube.com/watch?v=N96YzoAOqZw

 315. gość said

  Juncker nawalony jak świnia a rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas kłamliwie twierdzi, że w środę szef KE cierpiał z powodu… „bardzo bolesnego ataku” rwy kulszowej.

  http://niezalezna.pl/230571-komisja-europejska-przerywa-milczenie-ws-junckera-nie-uwierzycie-choroba-filipinska-to-przy-tym-nic

 316. Ola said

  a kto sobie nie wychlal, niech pierwszy rzuci kamieniem….

  jak czlek ma stresa , to przeciez musi sobie wypic

 317. gość said

  Czy powinno się przywrócić obowiązkową pracę dla kraju po studiach?

  Nie istnieje coś takiego, jak bezpłatne studia. Jeśli student nie wnosi opłat, to znaczy, że płaci za niego państwo, to znaczy my wszyscy.

  Już za komuny był zwyczaj, że jeśli ktoś ukończył studia wyższe, musi przez jakiś czas pracować na wskazanej placówce. Była to forma odpracowania za kilka lat pobierania nauk, co jest dużym obciążeniem dla budżety. W PRL-u nie było jednak problemu emigracji zarobkowej, bo granice i tak były zamknięte.

  Dzisiaj natomiast, kiedy tak wiele osób wyjeżdża zaraz po studiach, pojawia się konkretny problem moralny: czy skoro wszyscy składamy się na studia tych osób, nie powinny chociaż jakiś czas zostać w kraju, by spłacić dług wobec społeczeństwa?

  Jest w tym jawna niesprawiedliwość, że państwo funduje komuś studia za kilkaset tysięcy złotych, z zamysłem, że wzbogaci on polską gospodarkę, a ten zaraz po odebraniu dyplomu jedzie za granicę i tam buduje dobrobyt społeczeństwu, które nie zainwestowało w niego nawet złotówki.

  Rażące jest to w przypadku zawodów strategicznych dla narodu takich, jak medycyna. Już teraz brakuje nam lekarzy, bo absolwenci medycyny łatwo znajdują dobrze płatną pracę za granicą. Nikt nikomu nie ma prawa zakazać opuszczania kraju, ale państwo ma prawo żądać zwrotu pieniędzy za studia w momencie opuszczenia kraju na stałe.

  http://prawy.pl/74841-czy-powinno-sie-przywrocic-obowiazkowa-prace-dla-kraju-po-studiach/

 318. gość said

  WYKLUCZENI – 2, J. Międlar, P. Rybak, Z. Kękuś o skutkach dla Polski imigracji żydowskiej

  Wykluczeni przez wymiar sprawiedliwości, Jacek Międlar, Piotr Rybak i Zbigniew Kękuś prezentują niektóre skutki – w tym z ostatnich tygodni oraz możliwe w przyszłości – imigracji żydowskiej do Polski.

 319. gość said

  Konrad Rękas: Skoro straszą nas drugą Rzezią Wołyńską…

  Kropla drąży skałę, a głos milionów w końcu może zmusić rządzących do powiedzenia kilku słów prawdy. 75-lecie Rzezi Wołyńskiej wydarło z końcu z ust przedstawicieli władz polskich jednoznaczne potępienie ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich szowinistów na Kresach II Rzeczypospolitej. I niech to będzie lekcja dla dzisiejszego, neo-banderowskiego Kijowa: możecie sobie mieć najlepsze stosunki z politykami z Warszawy, ale naród polski nigdy wam nie zaufa, nigdy wam nie uwierzy, nigdy was nie poprze i będzie dalej w tym kierunku naciskał polskie władze. W końcu was dopadniemy!

  http://xportal.pl/?p=33929

 320. Zdzicho said

  Czyżby znaleziono grób Aleksandra Wielkiego w Aleksandrii
  .https://tech.wp.pl/gigantyczny-sarkofag-odnaleziony-w-egipcie-naukowcy-nie-maja-pojecia-kto-zostal-w-nim-pochowany-6271494991910529a

 321. gość said

  POLSKIE MSZ „UPAMIĘTNIŁO” LUDOBÓJSTWO NA WOŁYNIU – NIE PISZĄC O POLAKACH JAKO OFIARACH

  Wpisy MSZ na portalu społecznościowym, mające w założeniu upamiętniać rocznicę apogeum banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu, miały bardzo osobliwą treść i spotkały się z krytyką ze strony internautów.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polskie-msz-upamietnilo-ludobojstwo-na-wolyniu-nie-piszac-o-polakach-jako-ofiarach/

 322. gość said

  Hindusi poprowadzą poznańskie autobusy

  MPK w Poznaniu planuje zatrudnienie kierowców i motorniczych z zagranicy ze względu na „brak rąk do pracy”. Radio Poznań ustaliło, że chodzi m.in. o grupę Hindusów, którzy przebywają i pracują na terenie Wielkopolski. Co na to internauci?

  Pomysł ewidentnie się nie spodobał. Użytkownicy podkreślają, że nie chodzi o brak rąk do pracy, ale o niskie płace, jednocześnie proponując, by również na stanowiska kierownicze zatrudniano Hindusów.

  Kierowca autobusu: „Cynizm,cynizm i jeszcze raz cynizm! Kierowców brakuje nie z powodu niskiego bezrobocia lecz z niskich wynagrodzeń za tę pracę!!!”

  Były kierowca: „Zacznijcie uczciwie płacić, złodzieje.”

  Mwa: „Hej, a może zastąpmy też urzędników Hindusami? Tyle im trzeba płacić, Hindusi będą tańsi i grzeczniejsi.”

  Spostrzegawczy: „Tylko 7 komentarzy a jak wiele rozsądnych spostrzeżeń i mądrych rozwiązań. Może warto żeby MPK posłuchało raz kiedyś głosu ludu? Trzeba poprawiać warunki życiowe obecnych mieszkańców i uczciwie płacić za ciężką pracę a nie sprowadzać tanią i ryzykowną siłę roboczą z zagranicy. Trzeba podnosić stopę życiową mieszkańców a nie ją zaniżać imigrantami.”

  Tytka: „Może lepiej sprowadzić arabów z wielbłądami. Będzie eko.”

  A Wy co o tym sądzicie? Będzie ciekawie? Zapraszamy do dyskusji!

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201806038088024-hindusi-polska-poznan-mpk-zatrudnienie-praca-sputnik/

 323. gość said

  Pozdrawiam pana Gajowego z Poznania!

 324. Boydar said

  https://video.wp.pl/i,pij-tluste-mleko-juz-nie-jest-szkodliwe,mid,2023294,cid,5050,klip.html?ticaid=11ba33&_ticrsn=3

  Już nie jest … widać kurwom które twierdziły że jest, przestano płacić.

  Inna sprawa, że całe stada kurew robią wszystko aby jednak było.

Sorry, the comment form is closed at this time.