Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Rosja o „setkach Nowiczoków” na świecie

Posted by Marucha w dniu 2018-10-11 (Czwartek)

Państwom zachodnim znane są struktury co najmniej stu związków należących do rodziny toksycznych substancji typu „Nowiczok”.

Oznajmił to na 89. sesji Rady Wykonawczej Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) przewodniczący rosyjskiej delegacji, wiceminister przemysłu i handlu Gieorgij Kałamanow.

Według niego w Rosji podobne substancje nie były produkowane i kumulowane. „Jednocześnie w zaawansowanych technologicznie laboratoriach chemicznych krajów zachodnich (…) były prowadzone badania nad strukturą co najmniej stu związków w tym bądź innym stopniu związanych z Nowiczokami” — powiedział wiceminister.

Kałamanow wyjaśnił, że to się działo po wejściu w życie konwencji o zakazie broni chemicznej (CWC) i przyjęciu przez poszczególne państwa odpowiednich zobowiązań. Te dane potwierdzają między innymi otwarte źródła — podkreślił przewodniczący delegacji: „W samych Stanach Zjednoczonych wydano ponad 140 patentów związanych z ochroną przed wpływem a nawet użyciem bojowym toksycznych substancji tego typu”.

Zastępca szefa Ministerstwa Przemysłu i Handlu zaznaczył, że nie ma wątpliwości, że wcześniej oraz do tej pory w Wielkiej Brytanii były prowadzone prace z Nowiczokami w laboratorium Ministerstwa Obrony Królestwa w Porton Down.

Dodał, że właśnie to jest prawdopodobnie powodem do odmowy Londynu postępowania zgodnie z CWC oraz może wyklarować historię wokół otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala w Salisbury. W związku z tym Moskwa jeszcze w maju wysłała do OPCW dokument, w którym wymieniła około tysiąca związków, które jej zdaniem należy zbadać w celu ich włączenia do załączników do konwencji o zakazie broni chemicznej.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarze 3 do “Rosja o „setkach Nowiczoków” na świecie”

 1. Dinozaur said

  Synteza środków fosfoorganicznych jest bardzom prosta – pod warunkiem determinacji i nieliczenia się z niebezpieczeństwem .
  Kilka miesięcy temu powieszono w Japonii po chyba 27 latach procesów przywódcę jakiejś obskurnej sekty i kilku jego pomagierów za zamach gazem paralityczno – drgawkowym w metrze w Tokio , Gaz ten upędzili se w piwnicy .
  Problemem w PL jest przerażająco rozpowszechniony kardynalny grzech nieuctwa . Gdyby niektórzy absolwenci uniwersytetów polskich przed 1993 rokiem uważali na OPBMAR-ze wiedzieliby jakich organizacyjnych środków wymaga nagłe stwierdzenie skażenia gazem – co najmniej natychmiastowego wysiedlenia mieszkańców kilku dzielnic . W Salisbury pokazało się kilkunastu wojaków ze stacjonującego tam batalionu p-chem .Poniuchali oni trochę dookoło jednej knajpy – musieli oni dobrze wiedzieć , co ich oczekuje .

 2. lewarek.pl said

  Zdjęcie mówi, ze ruszyła już produkcja „Nowiczoka”, mocnego jak łącka śliwowica.
  Niezwłocznie nabędę.

 3. Dinozaur said

  Rosja przyjmuje obecnie 15 000 rodzin farmerów z Pd. Afryki .
  Węgry zakomunikowały chęć przyjęcia 5 000 rodzin .

Sorry, the comment form is closed at this time.