Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (70 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-10-17 (Środa)

Wróciłem wczoraj do domu po dwumiesięcznym pobycie w Polsce. Połowę przyjemności z pobytu zepsuli mi Polacy swoją porażającą głupotą.

Wsadźcie sobie tam, gdzie wy wiecie, a ja rozumiem, wasze naiwne wierzenia, że następuje jakieś odrodzenie w narodzie,

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/10/14/wolne-tematy-69-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/10/22/wolne-tematy-71-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 252 to “Wolne tematy (70 – 2018)”

 1. Boydar said

  Panie Kochany Gajowy Marucho, a odrodzenie od odsiewu Pan odróżnia ?

  Pan wskazuje na dorosłych, a oni przecież już są out of services. Zabić trzeba deprawatorów naszych dzieci. I wszystko będzie po bożemu. To nasza ostatnia rola.

 2. anATOM said

  Panie Gajowy mi wychodzi jakieś 1500 zjebów genetycznych na kilometr kwadratowy.

 3. sryty said

  pisal pan komentarze na forum interi ?

  Do kogo to?
  Admin

 4. sryty said

  albo wp????????????????????????????????????????????????

 5. VAV said

 6. Antymarxista said

  https://sklep.key4.pl/pl/
  Do kupienia i przeczytania.
  Kto przeczyta?

  Antykultura to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm – ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i teorii gender.

  Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

  Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.

 7. andzia said

  Ale smaczności, Zgłodniałam.

 8. osoba prywatna said

  18 osób zginęło, a 47 zostało rannych w wybuchu w technikum w Kerczu na Krymie – poinformował szef władz Krymu Siergiej Aksionow. Dodał, że napastnikiem był uczeń szkoły, który następnie się zastrzelił.
  https://nczas.com/2018/10/17/rosnie-liczba-ofiar-zamachu-w-krymskiej-szkole-sprawca-ma-byc-uczen-ktory-po-ataku-popelnil-samobojstwo-video/

 9. osoba prywatna said

  Nowe szczegóły w sprawie masakry w szkole na Krymie. Domniemany sprawca – 18-letni Władysław Roslakow planował zemstę na nauczycielach [VIDEO, FOTO]
  https://nczas.com/2018/10/17/nowe-szczegoly-w-sprawie-masakry-w-szkole-na-krymie-domniemany-sprawca-18-letni-wladyslaw-roslakow-planowal-zemste-na-nauczycielach-video-foto/

 10. Abc said

  Odrodzenie? Najpierw odrzucenie zachodu wraz z jego niewartościami, zdanie sobie sprawy z całokształtu zagrożeń i obciążeń jakie niesie dla Słowian zachód.
  Następnie odcięcie się od tego złego bagażu i długofalowe spojrzenie na wschód – kolebkę słowiańszczyzny.
  Dopiero wtedy będzie można mówić o zapoczątkowaniu odrodzenia – tylko jak długotrwała i wyniszczająca wojna będzie katalizatorem tego?

 11. NyndrO said

  O kuwa,to już ktoś widział przede mną. Nie dziwię się

 12. gość said

  Kolejny rok z rzędu, organizowane przez feministki w niedzielę „Narodowe Spotkanie Kobiet” w Argentynie zakończyło się gwałtownymi zamieszkami. Jak informuje portal cruxnow.com, półnagie kobiety (obnażone od pasa w górę) rzucały koktajle Mołotowa w gmachy jednego z kościołów katolickich i ratusza w mieście Trelew, położonym około 700 mil na południe od Buenos Aires.

  http://dzienniknarodowy.pl/polnagie-fanatyczne-feministki-demoluja-miasto-rzucaja-koktajlami-molotowa-kosciol-ratusz-wideo/

 13. gość said

  W Warszawie demontaż Pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. Generał FSB grozi Polsce sankcjami.

  W Parku Skaryszewskim w Warszawie rozpoczął się dzisiaj demontaż Pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. Upamiętnia on żołnierzy sowieckich poległych w dniach 10–15 września 1944 r. w walkach o Pragę.

  http://dzienniknarodowy.pl/warszawie-demontaz-pomnika-wdziecznosci-zolnierzom-armii-radzieckiej-general-fsb-grozi-polsce-sankcjami/

 14. gość said

 15. gość said

  Oni naprawdę idą w zaparte – PiS wypuścił spot piętnujący PO za chęć przyjęcia 7 tys. imigrantów, mimo że sami przyjęli ich już setki tysięcy! [WIDEO]

  PiS przeszedł samego siebie. Wypuścili spot „gdybyśmy przyjęli uchodźców” w którym krytykują plany likwidacji urzędów wojewódzkich oraz chęci przyjęcia przez PO imigrantów. Tymczasem obecnie w Polsce ilość obcokrajowców przebywających tylko legalnie na terenie kraju liczona jest w setkach tysięcy! Akcję pompuje propartyjny portal niezalezna.pl.

  https://nczas.com/2018/10/17/oni-naprawde-ida-w-zaparte-pis-wypuscil-spot-pietnujacy-po-za-chec-przyjecia-7-tys-imigrantow-mimo-ze-sami-przyjeli-ich-juz-setki-tysiecy-wideo/

 16. revers said

  re9

  i nikt nie wie czy to ta sama osoba, czy grupa terrorystwo lub prowadzacy, jak zawsze …

  https://nczas.com/2018/10/17/czy-to-on-dokonal-masakry-w-szkole-na-krymie-zdjecia-domniemanego-zamachowca-wladyslawa-rosljiakowa-opublikowane-foto-video/

 17. osoba prywatna said

  Wegetarianizm i weganizm jako wynik mnożenia zysku
  https://wolnemedia.net/wegetarianizm-i-weganizm-jako-wynik-mnozenia-zysku/

 18. gość said

  PGNiG podpisało umowy na dostarczanie skroplonego gazu z USA

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało dwie umowy z amerykańskimi firmami, które dostarczą do Polski ponad dwa miliony ton skroplonego gazu rocznie.

  „Przez okres 20 lat Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie odbierało ładunki skroplonego gazu ziemnego z USA z przeznaczeniem dla krajowych odbiorców lub do dalszej odsprzedaży. Na podstawie umów PGNiG będzie kupować LNG w formule Free on Board (FOB) z dwóch terminali – Venture Global Calcasieu Pass LNG, który ma rozpocząć działalność w 2022 roku, oraz Venture Global Plaquemines LNG, którego termin oddania do użytku to rok 2023” – napisano w komunikacie spółki.

  https://www.pch24.pl/pgnig-podpisalo-umowy-na-dostarczanie-skroplonego-gazu-z-usa,63526,i.html

 19. revers said

  ad8,9,16

  najlepsze jest to ze na ukrainie widza wszystko lepiej o zamachu na technikum w Kerczu, jak w Rosji, jakie bomby przyniosl do szkoly, jaka amunicje uzywal, a nawet jaka bielizne nosil zamachowiec na sobie i znaki szczegolne.

  https://24tv.ua/ru/massovoe_ubijstvo_podrostkov_v_kerchi_obnarodovany_foto_s_mesta_samoubijstva_napavshego_n1048876

 20. Boydar said

  Dlaczego generał FSB grozi sankcjami Polsce ? Przecież to nie Polska ma zamiar zdemontować ten pomnik tylko bękarty tych squrwysynów i bandytów, których poprzedniczka FSB przywiozła tutaj na czołgach i bagnetach. I co, ja mam uwierzyć że generał FSB „nie zna sprawy” ?

 21. gość said

  Węgry kończą z „gender studies”

  Na mocy wchodzącego właśnie w życie nowego prawa, uczelnie działające na terytorium Węgier nie będą mogły wydawać dyplomów z zakresu tak zwanych „gender studies”, dlatego też dokończyć tego typu studia będą mogły już tylko osoby, które rozpoczęły naukę w ubiegłym roku. Zdaniem węgierskich władz w tym przypadku nie mamy do czynienia z nauką, ale ze zwykłą ideologią, zaś dodatkowo na tamtejszym rynku pracy zapotrzebowanie na absolwentów tego kierunku jest zerowe.

  Kilka miesięcy temu w węgierskich mediach pojawiły się informacje o grupie nauczycieli akademickich, pracujących nad dodatkowymi prawami dla homoseksualistów i naukami o gender. Niedługo potem centroprawicowy rząd Viktora Orbána przygotował zmiany w przepisach dotyczących uczelni wyższych, zgodnie z którymi z węgierskich uniwersytetów miały zostać wyeliminowane „gender studies”, ponieważ uznano je za ideologię, a nie naukę, porównując dodatkowo ten kierunek do czasów komunistycznych i studiów z zakresu marksizmu-leninizmu.

  http://autonom.pl/?p=23690

 22. snag said

  I feel your pain, senor 😉

  Do mnie dotarło podczas ostatniej wizyty w 2007 kiedy rzekomo oczytany znajomy z dyplomem docenta ‚zgasił’ mnie kiedy na przyjęciu wspomniałem ze w Polin nie Polska i rządzą żydzi a nie Polacy … trefny temat w tym towarzystwie ,…

 23. Dictum said

  [TO JEST KONIEC LUDZKOśCI]

  Norweska telewizja publiczna stworzyła cykl „edukacyjnych” nagrań video o „dojrzewaniu”. Filmy są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat ale w praktyce nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe, gdyż wszystko jest publicznie dostępne w sieci, na jednej z największych norweskich stron z materiałami dla dzieci.
  Prowadząca program już na samym wstępie mówi, że w tym wszystkim nie chodzi o żadne „dojrzewanie”:
  „Pamiętajcie, nie ma się co spieszyć z seksem. To przychodzi, kiedy jesteście gotowi. A teraz pokażę wam jak to się robi!”
  To właśnie „edukacja” seksualna ma spowodować, że już małe dzieci będą gotowe na seks. Dlatego dalsza część nagrań video to konkretny i szczegółowy instruktaż seksualny. Uwaga – wszystkie poniższe grafiki, które chcę Pani pokazać, ocenzurowaliśmy, gdyż moim zdaniem nie nadają się do pokazywania nikomu, a w szczególności dzieciom. Oryginały nie są zamazane – dzieci widzą wszystko ze szczegółami.

  „Na początku powoli a potem coraz szybciej”
  tłumaczy prowadząca, pokazując dzieciom jak wygląda stosunek seksualny za pomocą wibratora i manekina. Używając tych samych akcesoriów uczy również masturbacji. Na potrzeby filmiku nagrano także zbliżenia na prawdziwe genitalia aby zademonstrować dzieciom jak wygląda erekcja.
  Ogromne poruszenie wywołała również książeczka, jaka w ubiegłym roku ukazała się w Norwegii. Jej celem jest „edukacja” przedszkolaków na temat… pornografii. Wszystko obrazują niezwykle wulgarne i obsceniczne ilustracje:

  Celem książeczki nie jest zapobieganie oglądaniu pornografii przez dzieci. Wprost przeciwnie. Przyznaje to sama autorka:
  „Pornografia odgrywa większą rolę w dziecięcej kulturze niż w dziecięcych książkach. Najwyższy czas aby zacząć o tym mówić”.
  Na potwierdzenie swojej tezy autorka przytacza badania, które zrealizowano w 2014 roku wśród dzieci w sąsiadującej z Norwegią Szwecji. Aż 90% chłopców i 30% dziewczynek ogląda tam pornografię. To jeden ze skutków „edukacji” seksualnej, która w Szwecji jest niezwykle rozpowszechniona.
  Głównym bohaterem książeczki jest 7 letni chłopiec, który odkrywa pornografię na komputerze swojego starszego brata. Widzi tam m.in.:
  „gigantyczne cycki, pupy, otwory w pupie, ogromne, sztywne siusiaki”
  Chłopiec boi się, że dostanie od matki karę za oglądanie tego. Książkowa mama tłumaczy mu jednak, że to… nic groźnego. Mówi, że pornografia to tylko „gra aktorów dla dorosłych” i że prawdziwy seks tak nie wygląda.
  Czego „uczą” się więc dzieci z tej książeczki? Że pornografia jest powszechnym i normalnym zjawiskiem a jedynym problemem z nią związanym jest to, że pornograficzne scenki są wyreżyserowane i mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.
  Ta książeczka to materiał dla przedszkolaków. Dla starszych dzieci przygotowano coś innego.
  Norweska telewizja publiczna, ta sama która nagrała instruktaż seksu i masturbacji dla 8 latków, rozpoczęła casting do nowego programu edukacyjnego dla młodzieży. Szukają naturalnie wyglądających aktorów-amatorów, którzy… będą uprawiali seks przed kamerami. W ten sposób chcą pokazać różnice między „prawdziwym seksem” a pornografią, w której występują perfekcyjni aktorzy po operacjach plastycznych.
  Odarcie ludzkiej płciowości z intymności, rozbudzenie seksualne dzieci, które utrudnia lub uniemożliwia rozwój osobowości, odebranie godności młodym ludziom, oto cel deprawatorów. Kim będą wychowywane w ten sposób dzieci gdy dorosną? Wiele z nich będzie niezdolnymi do budowy relacji osobowych niewolnikami patologicznego seksu.
  Tacy deprawatorzy już teraz działają w polskich szkołach.
  Oni również uczą o „dojrzewaniu”. Nieświadomi niczego rodzice i dyrektorzy szkół, wpuszczają ich do środka i zapraszają do pracy z dziećmi. Nie wiedzą jednak, co się za tym kryje.
  „Edukacja” seksualna jest powszechna w Norwegii i Szwecji. Dlatego polscy deprawatorzy wykorzystują materiały stworzone w tych krajach, aby demoralizować dzieci w Polsce. W trakcie zajęć z dziećmi w polskich szkołach, używają takich podręczników jak „Wielka księga siusiaków”:

  To podręcznik do „edukacji” seksualnej szwedzkiego autorstwa, który przetłumaczono na język polski. Czego uczą się z niego dzieci?
  „Dziewięćdziesiąt sześć procent Szwedów przyznaje się do masturbacji (…) Średnio mężczyzna ma w ciągu całego życia siedem tysięcy dwieście wytrysków, co w sumie daje pięćdziesiąt pięć litrów spermy. Przeciętny wytrysk trwa cztery sekundy.”
  Zdaniem „edukatorów” seksualnych, tę wiedzę powinny przyswoić wszystkie dzieci w naszym kraju. Używana przez nich książka odpowiada również na pytania takie jak:
  „Pytanie: Jak się brandzlować? Co się robi jak się brandzluje? I co to jest orgazm?
  Odpowiedź: „Brandzlować się” to inaczej „onanizować się”. Chłopak, który się onanizuje, chwyta siusiaka i przesuwa dłonią w górę i w dół, ściągając i naciągając napletek. W wyniku pieszczenia siusiaka dochodzi do orgazmu albo, inaczej mówiąc, wytrysku. Sperma wypływa z siusiaka i odczuwa się dużą przyjemność.”
  „Edukatorzy” seksualni chcą aby tego uczyły się wszystkie dzieci w Polsce. Pani Agnieszko, jeśli ma Pani dzieci w szkole, to proszę być czujną wobec takich inicjatyw jak: lekcje o dojrzewaniu i dorastaniu, tolerancji, dyskryminacji czy zapobieganiu HIV. Zwłaszcza, jeśli miałyby być prowadzone przez osoby niezatrudnione na co dzień w szkole Pani dziecka. Gdyby zauważyła Pani coś niepokojącego, proszę mnie poinformować.
  Obecnie deprawatorzy mogą przekazywać swoje treści dzieciom tylko wtedy, gdy wykorzystają nieświadomość rodziców i nauczycieli, i wejdą do jakiejś szkoły pod pretekstem lekcji o tematyce zbliżonej do tej, którą wymieniłem powyżej. To im jednak nie wystarcza. Żądają wprowadzenia powszechnej „edukacji” seksualnej do polskich szkół.
  Na Zachodzie już im się to udało. W jaki sposób do tego doszło?
  Rewolucja seksualna zakwestionowała wszelkie normy moralne, promując rozwiązłość jako styl życia. Jej przywódcy domagali się nie tylko przyzwolenia dla wszelkich patologii seksualnych wśród dorosłych, ale również „prawa” do seksualnego wykorzystywania dzieci. Dzięki pomocy mediów, zrobili kariery polityczne i zajęli kluczowe stanowiska. Wobec sprzeciwu społecznego, ukryli postulat legalizacji pedofilii, ale wprowadzili obowiązkową „edukację seksualną”, a dorosłym zaoferowali seks bez ograniczeń.
  Skutecznym narzędziem do niszczenia moralności społeczeństwa jest promocja dewiacji seksualnych. Używa się do tego głównie tzw. „parad równości”. W Polsce „parady”, choć często obraźliwe wobec Kościoła i katolików, wzywają do „tolerancji”. Jednak na Zachodzie ich celem jest promocja niezwykle wulgarnych i obscenicznych zboczeń seksualnych:

  Takie „parady” odbywają się w krajach Europy Zachodniej i Ameryki od kilkudziesięciu lat. Dzięki temu, zboczenia seksualne, które kiedyś były czymś obrzydliwym i nie do pomyślenia, stały się tam czymś normalnym i powszechnym. Nikt nie reaguje więc na deprawację seksualną dzieci.
  Deprawatorzy chcą, aby tak samo stało się w Polsce.
  Już w najbliższą sobotę organizują tzw. „paradę równości” w Zielonej Górze. Będą maszerować pod hasłem „każda rodzina jest najważniejsza” i domagać się legalizacji w Polsce „małżeństw” homoseksualnych z adopcją dzieci.
  Ich propagandowa impreza odbędzie się w Zielonej Górze po raz pierwszy. Koniecznie musimy ostrzec mieszkańców tego miasta przed grożącym im niebezpieczeństwem.
  Dzięki pomocy naszych Darczyńców, na ulice Zielonej Góry wyjechała przyczepa z bilbordem, zwracającym uwagę na związki homoseksualizmu z pedofilią. W dniu „parady” organizujemy w Zielonej Górze manifestację, przestrzegającą przed patologiami związanymi z homoseksualizmem i innymi nadużyciami seksualnymi. Mam nadzieję, że nasza pokojowa pikieta zapobiegnie aktom przemocy, które miały miejsce kilka dni temu w Lublinie, i pozwoli też normalnym ludziom zaprotestować przeciw deprawacji. Koszty organizacji oceniam na ok. 7 000 zł.
  Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie 30 zł, 60 zł, 120 zł, lub dowolnej innej kwoty, aby ostrzec mieszkańców Zielonej Góry, którzy już wkrótce będą wystawieni na propagandę i kłamstwa.

  Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
  Fundacja Pro – Prawo do życia
  pl. Dąbrowskiego 2/4 lok. 32, 00-055 Warszawa
  Dla przelewów zagranicznych – Kod BIC Swift: INGBPLPW

 24. revers said

  Admin „Wróciłem wczoraj do domu po dwumiesięcznym pobycie w Polsce. Połowę przyjemności z pobytu zepsuli mi Polacy swoją porażającą głupotą.

  Wsadźcie sobie tam, gdzie wy wiecie, a ja rozumiem, wasze naiwne wierzenia, że następuje jakieś odrodzenie w narodzie,”

  Podzielam lepiej o pogadac o michach przedwyborczych morawieckiego, przecenach w
  diskoutach, i co w „klerze” slychac na przytanku komunikacji miejskiej lub jaka pracka czeka za granica bez potwierdzenia lub umowy.

 25. osoba prywatna said

  Co musiałby zrobić imigrant, żeby go wydalono ze Szwecji?
  W rachunek prawdopodobieństwa wpisany jest stary dowcip – paradoks. Jeśli wypada z niego, że prawdopodobieństwo wejścia na pokład samolotu, na którym jest bomba, wynosi jeden na sto milionów, a do samolotu z dwiema bombami na pokładzie – jeden na dwadzieścia miliardów, to najbezpieczniej jest podróżować z bombą.
  https://euroislam.pl/co-musialby-zrobic-imigrant-zeby-go-wydalono-ze-szwecji/

 26. osoba prywatna said

  I dalej ze Szwecji.
  https://euroislam.pl/nie-deportowali-go-bo-sie-poplakal/

  https://euroislam.pl/szwecja-jak-bliski-wschod/

  I z Niemcechowa.
  https://euroislam.pl/imigrant-zabil-ale-nie-mozna-go-deportowac/

 27. osoba prywatna said

  No i jeszcze z Kanadowa.
  https://euroislam.pl/radzcie-sobie-sami-kanada-nie-pomoze-swoim-dzihadystom/

 28. snag said

  Niech mi ktoś jeszcze ze Trump to krypto-żyd bo córka wyszła za żyda – Ten rzekomy krypto-żyd ma przesrane u żydów.

  Jewish voters strongly favor Democrats in midterms and disapprove of Trump, poll finds
  —————————————————–
  https://www.jta.org/2018/10/17/news-opinion/politics/poll-shows-jewish-voters-favor-democrats-midterms-dislike-trump

 29. Joannus said

  Ad 23

  Biada gorszycielom. Ratujmy co się da, w tym wypadku wsparciem finansowym na podane konto.

 30. snag said

  25 ,…

  Szwecja, jaka Szwecja? To jest Szwecja 😉 ,…

 31. Ola said

  ad 31. Snag

  w Niemczech reaguje sie podobnie na deportacje , organizuje sie protesty . Szczegolnie mlodzi ludzi .
  I jakie tam gwalty w tych krajach ? jedynie w polskiej wyobrazni .
  I tak trzymac!

  ———–
  Młodzi idioci zawsze szli w awangardzie głupoty i naiwności.
  Admin

 32. osoba prywatna said

  Szczepionka Heplisav B firmy Dynavax, adiuwant 1018 i zawały serca – napisy PL
  .https://www.youtube.com/watch?v=H2qsx3CexkU

 33. gość said

  „PiS oszukał! Robią nam multikulturalny śmietnik”! Szokujące info pracownika urzędu ds. cudzoziemców

 34. kura domowa said

  Panie Gajowy, czy choc troche Pan odpoczal w Ojczyznie( pomijajac debili)? Czy Pan sie zregenerowal? Bo ja Gajowki bez Pana nie widze. Dzis sie za Pana zdrowie pomodle.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Ze zdrowiem jest dużo lepiej, bóle przeszły, powróciła część dawnej sprawności, choć już na Orlą Perć nie pójdę…
  Oczywiście cieszyłem się z pobytu w Polsce, z pięknych okolic, zabytków…
  Szkoda mi tego kraju, stworzonego przez Boga dla Słowian.
  Boga o ratunek nie śmiem prosić.
  Może to grzech zwątpienia.

 36. Lily said

  Re 33;Gosc
  „Dla mnie Warszawa wielokulturowa byla
  by moja duma”.Patryk J.

 37. kura domowa said

  Panie Gajowy, prosic Boga zawsze mozna, a dobrego Bog wyslucha i na pewno pomoze.

 38. Tymoj said

  #20 “Dlaczego generał FSB grozi sankcjami Polsce ? Przecież to nie Polska ma zamiar zdemontować ten pomnik tylko bękarty tych squrwysynów i bandytów…”

  Ktorych polactfo wybiera od 25 lat. Dzis juz nie maja glupich tlumaczen ze musieli isc na wybory, bo straciliby prace, tak jak to tchorze tlumaczili za PRL.
  W odrodzenie narodowe wierza ci co nie wyemigrowali i beda cierpiec dalej glosoujac na PiS lub inne antypolskie kanalie.

  Polactwo popiera burzenie rosyjskich pomników.
  Admin

 39. Adrem said

  2018-10-17 (środa) @ 17:36:12

  Niech mi ktoś jeszcze ze Trump to krypto-żyd bo córka wyszła za żyda – Ten rzekomy krypto-żyd ma przesrane u żydów.

  Jewish voters strongly favor Democrats in midterms and disapprove of Trump, poll finds
  —————————————————–
  https://www.jta.org/2018/10/17/news-opinion/politics/poll-shows-jewish-voters-favor-democrats-midterms-dislike-trump

  Ale jeśli tak jest, to jest na odstrzał.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/trump-wkracza-w-strefe-zamachu-na-wlasne-zycie/

 40. kura domowa said

  Pani Lilly, jestem z Opola. Faktycznie miasto lepiej wyglada. Ale firmy nie sa polskie. Np. Firma budowlana to skanska, autobusy firmy MAN. Mamy tu w Opolu strefe ekonomiczna, czyli zatrudniamy Polakow i nie placimy podatkow

 41. Boydar said

  „… polactwo popiera burzenie rosyjskich pomników …”

  A kim jest polactwo ?

  Tu w Gajówce wyjaśniamy ta tajemnicę tylko w jednym kontekście, że to żydowskie owoce bycia unych wśród Polaków, krew nie woda.

  To jest prawda, ale nie cała, nie potrafię ocenić jaki procent (skoro nie cała). Ten brakujący fragment, to „nic gorszego jak z chama pan”. I to jest kolejna zaleta socjalizmu w Polsce (na jednego przyzwoitego grajka trzeba 50 tysięcy Cyganów; niech będzie że tylko 5 tysięcy, ktoś przesadził).

  Moja Matka nie cierpi Rosji i Rosjan, nic na to nie poradzę, na pewno już nie teraz. Ale, nie przyszło Jej nigdy do głowy żeby niszczyć upamiętnienie poległych czy umarłych. Bo nie jest wsiową pisdą, i nigdy nie była. I nawet takie czy inne domieszki genów nic w Jej nastawieniu do tej kwestii nie zmieniły.

 42. revers said

  Ale co general fsb ma do sankcji? Jak jabłka juz wysankcjowane, leżą i gnija. A na nimieckojezycznych grupach prznaciol Putina zydoszkopcy trolle aż plują z nienawiści w ekran ze polska niszczy tez i żarcie,a tyle glodnych dzieci umiera na świecie.lepiej zajmie się gemeral kerczem i mostem bo mu ukrow snu wysadzi most lub utopi jak most. Kolejowy.

 43. Salcie said

  Wspaniała i niestrudzona Pani Ola Gordon znów przetłumaczyła ważny dla nas tekst Israela Shamira za co dziękuję jej z całego serca 🙂
  Jeśli ten artykuł już był w Gajówce to chyba przeoczyłam więc z góry przepraszam.

  ———————

  Israel Shamir: „Polacy, przemyślcie swoją sytuację”

  4.06. 2018

  Polska

  Kraj w Europie

  Polska to wschodnio-europejski kraj nad Morzem Bałtyckim znany ze średniowiecznej architektury i żydowskiego dziedzictwa.

  – w ten sposób Google charakteryzuje kraj dumnych Polaków. Dla Polaka ta definicja jest bardziej bolesna niż trzy rozbiory jego kraju. Dlaczego zatrzymują się na Polsce, krzyknąłby.

  Dlaczego Google opisuje

  Anglia

  Kraj Zjednoczonego Królestwa

  Anglia, miejsce urodzenia Szekspira i The Beatles.

  Zamiast „Anglia to europejski kraj na wyspie na Morzu Północnym, znany z jamajskich rastafarian”?

  Współczuję wam, polscy przyjaciele. Bardzo poniżające być znanym nie z czynów waszych przodków, ani z potężnego miecza Jana Sobieskiego, który ocalił Wiedeń dla chrześcijaństwa, ani z wiedzy o gwiazdach Kopernika, ani z łagodnej muzy Mickiewicza i Chopina, a za coś całkiem marginalnego dla waszej kultury i historii, przynajmniej tak marginalnego jak rastafarianie dla Brytyjczyków.

  Rosjanie i Niemcy podzielili wasz kraj trzykrotnie, ale nie sądzili, że waszym jedynym pretekstem do sławy jest to, że byliście gościnni dla Żydów. Ta bardzo żydowska postawa jest typowa dla Ameryki w naszych czasach, ponieważ Stany Zjednoczone stały się bardziej żydowskie niż kiedykolwiek była Polska. I za gościnność odpłaca się wam podłą monetą.

  Na polskiej ziemi Żydzi mieszkali przez wieki, i żyli bardzo dobrze, aż przenieśli się na nowe pastwiska – do Ameryki, Niemiec, Rosji, Izraela. Mój ojciec był polskim obywatelem, i kochał swoje wspomnienia o ziemi i jej ludzie, i tak czuli inni Żydzi z jego pokolenia.

  Ale zorganizowane żydostwo miało inne pomysły.

  Konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu od antypolskich publikacji w amerykańskich mediach. Żydzi zaczęli prowokować Polskę. Przypominali o polskich starciach z Żydami w latach 1930 i 1940, nie wyjątkowej historii Polski. Wiele narodów ścierało się z Żydami, ostatnio naród Gazy.

  Ostatni bunt anty-żydowski, albo pogrom, w Europie wydarzył się w Anglii w 1947, nie w Polsce, i wywołała go nie jakaś patologiczna, nielogiczna, nieracjonalna nienawiść Anglii, a ohydny czyn Żydów: zamordowali dwóch angielskich żołnierzy, ich ciała powiesili na drzewie i zainstalowali w nich minę-pułapkę. Ale Żydzi nie chcą wspominać tych brytyjskich buntów, a zawsze mówią o problemach w Polsce. [in England in 1947]

  Powiedzieli, że nazistowskie obozy koncentracyjne zbudowano w Polsce, bo Polacy sympatyzowali z nazistowskimi planami unicestwienia Żydów. Coraz częściej nawiązywali do „polskich obozów koncentracyjnych” (zamiast nazistowskie obozy koncentracyjne w Polsce), mocno sugerując polski współudział w holokauście. Na tę salwę nadużycia Polacy odpowiedzieli uchwalając prawo zakazujące każdemu oskarżania ich o współpracę z nazistami pod karą więzienia. Żydzi byli wściekli [furious and called] i wezwali do świadomego łamania prawa wykrzykując „polski holokaust!”. (Warto obejrzeć to krótkie video żeby poczuć ich wściekłość).

  Był tego powód praktyczny, a także dyskursywny. Naciskając na Polaków, żydowskie organizacje postępowały zgodnie z planem, który wykorzystały z wielkim sukcesem przeciwko Szwajcarom. Chociaż znane aktywa żydowskie w szwajcarskich bankach były dość małe, Szwajcarzy poddali się presji i wypłacili miliardy dolarów organizacjom żydowskim. Teraz podobny plan wyłudzenia zaplanowały przeciwko Polsce.

  To był praktyczny powód, podczas gdy potrzeby ich walki o dyskurs wzywały Żydów do ochrony ich praw autorskich, tj. do trzymania w swoich rękach upoważnienia do decydowania i rządzenia tym, co jest holokaustem i kto jest winny tego. Polski przykład można zastosować wobec Amerykanów i Brytyjczyków, którzy mogą się zmęczyć oskarżaniem o to, że nie zbombardowania torów kolejowych prowadzących do obozów koncentracyjnych. Rzeczywiście, Donald Trump próbował już mówić o milionach nieżydowskich „ofiarach holokaustu”. Buntownicza Polska musiała zostać stłumiona.

  Zorganizowane żydostwo wezwało Polskę do zwrócenia im całej własności, która należała do pojedynczych Żydów w Polsce przed II wojną światową. Chociaż Żydzi stanowili małą mniejszość, byli bardzo zamożną mniejszością, i wielu Żydów posiadało wiele nieruchomości. W naturalny sposób byli to polscy obywatele. W czasach komunistycznych wiele polskich własności zostało znacjonalizowanych, niezależnie od wiary ich właściciela, żydowskiej, katolickiej, a nawet buddyjskiej. Ale w 1960 rozwiązano ten problem między Stanami Zjednoczonymi i Polską. Polska rekompensowała obywatelom amerykańskim, których majątek został znacjonalizowany przez rząd polski, a Stany Zjednoczone zwolniły Polskę z wszelkich dodatkowych roszczeń i roszczeń odszkodowawczych.

  Teraz postanowili wznowić sprawę, domagając się mienia należącego do żydowskich właścicieli, którzy zginęli, nie pozostawiając żadnych spadkobierców. Jeśli właściciel umiera bezpotomnie, jego majątek trafia do państwa. To jest podstawowa zasada na całym świecie, a polscy Żydzi nie są wyjątkiem. Jeśli obywatel Polski, Jan lub Mojżesz (a nawet Ahmed) umrze bez testamentu, jego majątek w Polsce trafi do państwa polskiego. Żydzi chcą to zmienić. Mówią, że własność prywatna żydowskich obywateli polskich powinna być zwrócona Żydom, a dokładnie żydowsko-amerykańskim organizacjom.

  Organizacje te już dostały miliardy dolarów z niemieckich funduszy; te pieniądze przynoszą żydowskim urzędnikom atrakcyjne wynagrodzenie; to buduje pomniki i muzea poświęcone holokaustowi i pozwala Żydom walczyć w licznych sprawach sądowych wzmacniających ich hegemonię. Teraz chcą wstrząsnąć Polską, by uzyskać tylko $300 mld, czyli 60% krajowego PKB. Z pewnością to pozwoli wielu żydowskim funkcjonariuszom żyć w stylu, do którego się przyzwyczaili.

  Ameryka poparła to roszczenie, i kilka dni temu, S. 447, ustawa „sprawiedliwość dla niewypłaconych ocalonych dzisiaj (JUST) z 2017”, stała się prawem, ponieważ prezydent Trump podpisał ją po przegłosowaniu w Izbie Reprezentantów i Senat przegłosował w solidarności ponadpartyjnej. Teraz Polacy nie mogą po prostu lekceważyć tych roszczeń. Muszą przenieść każdą własność która kiedykolwiek należał do Żyda, w ręce amerykańskich organizacji żydowskich.

  Jeśli i kiedy podobne prawo zostanie wprowadzone w życie w USA, amerykańskie organizacje żydowskie odziedziczą po Chomskym i Unz, mnie i Giladzie Atzmonie, Amazon i Soros Fund. Jest to jawne szaleństwo: za kilka lat organizacje żydowskie staną się bogatsze niż Rothschild i Rockefeller.

  Organizacje żydowskie zbierające haracz są również bardzo bogate. Mają brudną historię oszustwa z dziesiątkami wyroków skazujących; wydają znacznie więcej pieniędzy na swoje pensje niż na potrzebujących którzy przeżyli. Norman Finkelstein napisał dobrze znaną książkę Przemysł holokaustu, pełną ostrej krytyki i oburzenia, o Władcach Holokaustu z ich pensjami pół miliona dolarów rocznie i wspaniałymi hotelami na konferencje.

  Wolałbym, żeby wydali cały swój nieuczciwy majątek na swoje pensje i hotele, bo wykorzystują to co zostało (a mówimy o miliardach dolarów), żeby odnowić żydostwo i promować ich narrację, zbudować Muzeum Holokaustu w każdym mieście, udzielać grantów malarzom, pisarzom, reżyserom, redaktorom w mediach. Przekupują całe społeczności. Utrzymają potomków Żydów razem przez stypendia, darmowe szkoły, darmowe posiłki. I de-emancypują Żydów.

  Najważniejszy i najgorszy element tego planu (czy oszustwa?) nie jest finansowy. Jest to przywrócenie porządku feudalnego, kiedy Żydzi byli poddanymi żydostwa, quasi-państwa w wielu krajach. Tak o tym napisałem / wrote:

  „Samo istnienie korporacyjnej jednostki znanej jako „naród żydowski” (lub żydostwo czy Żydzi) jest często negowane. Około 200 lat temu żydostwo istniało tak jednoznacznie, jak Francja czy Kościół. Nasi przodkowie byli poddanymi tego ekstra-terytorialnego państwa, autorytarnego pół-kryminalnego porządku, rządzonego przez bogatych ludzi i rabinów. Jej przywództwo, zwane Kahałem (hebr: wspólnota), podejmowało ważne decyzje, a zwykli Żydzi wykonywali ich wskazówki. Przywództwo mogło rozporządzać życiem i własnością Żydów, tak jak każdy feudalny władca. W murach getta nie było wolności słowa. Zbuntowany Żyd mógł zostać ukarany śmiercią. Nastała emancypacja, i siła Kahału została przerwana od wewnątrz i od zewnątrz. Żydzi zostali uwolnieni i stali się obywatelami krajów zamieszkania”.

  Ta wolność Żydów nie trwała zbyt długo: teraz Żydzi są na drodze do stawania się poddanymi żydostwa, rządzonymi przez żydowsko-amerykańskie organizacje. Chcą z mocą wsteczną ze wszystkich Żydów zrobić członkami Światowego Żydostwa, żeby ich własność pozostała w rękach żydowskich, jeśli umrą bez testamentu. Jest to prawo państwa, a nie kościoła ani wspólnoty, ani diaspory.

  Tak więc, ponad dwoma żydowskimi państwami, Izraelem i USA A, powstaje trzecie, żydostwo, quasi-państwo, którego istnienie często się neguje, ale gdy chodzi o pieniądze, zaciemnianie jest nie na miejscu. Stany Zjednoczone zdecydowały, ogłaszając Akt 447, że polski Żyd nigdy nie był obywatelem Polski; był członkiem żydostwa, i jego własność powinna wrócić do żydostwa, a nie do gojowskiego państwa polskiego. Jest to dość niezwykłe roszczenie; być może zrozumiałe w średniowieczu, kiedy żydostwo tworzyło odrębne państwo, ale teraz jest znakiem rozpoznawczym żydowskiej epoki mesjanistycznej.

  To jest koniec Oświecenia, a Żydzi, liberalni lub konserwatywni, zostali przekształceni z wolnych ludzi i obywateli swoich krajów w poddanych żydostwa. To odbywa się bez żydowskiej zgody. Zwyczajni lub nadzwyczajni Żydzi nie zgadzali się, nie głosowali, nie wyrażali w żaden sposób zgody na ten obrót wydarzeń. Piszę te linijki z myślą o ostatnim cierpieniu Philipa Rotha. Żydostwo zbiera jego duchową i materialną spuściznę – i to pomimo jego ostatniej woli, by pochować go bez żadnej żydowskiej ceremonii religijnej, mimo że nienawidził nazywania go „żydowskim pisarzem”, twierdząc, że jest on amerykańskim pisarzem.

  To nie zaczęło się dzisiaj – Niemcy już uznały żydostwo (albo Żydów świata) za przedmiot prawa międzynarodowego: „Konferencja / Conference o żydowskich roszczeniach materialnych przeciwko Niemcom, albo Konferencja Roszczeniowa, reprezentuje światowe żydostwo w negocjacjach o odszkodowaniach i restytucji dla ofiar prześladowań nazistowskich i ich spadkobierców”. Teraz to spadło na Polskę, a później, jest lista 40 krajów które zamierzają obedrzeć, od Estonii do Maroka. One wszystkie będą musiały uznać, że ich żydowscy obywatele byli, faktycznie, obcokrajowcami, członkami obcych bytów. W przeciwnym wypadku znajdą się na czarnej liście amerykańskiej administracji.

  To jest ironiczny zwrot wydarzeń dla Polski. Polska jest najbardziej proamerykańskim i antyrosyjskim krajem w Europie. W Polsce są amerykańskie czołgi i amerykańskie bazy oraz amerykańskie wyrzutnie rakietowe; Polska jest bramą na wschód i przednią bazą Imperium. W przypadku ostrej wojny z Rosją Polska będzie najbardziej niezbędnym ogniwem w zachodnim łańcuchu dowodzenia. Polacy nawet wyrąbali stare dęby w prastarej Puszczy Białowieskiej na granicy z Białorusią / chopped off the old oaks, by otworzyć drogę na wschód dla amerykańskich czołgów (dali to czy inne wyjaśnienie). Chciwość żydowskiego lobby i samozadowolenie amerykańskiej klasy politycznej mogą jeszcze osiągnąć to czego nie udało się Putinowi.

  A może nie. Polacy zawsze powtarzają ten sam kosztowny błąd: sprzymierzanie się z Zachodem przeciwko Rosji. Raz za razem byli zdradzeni przez swoich zachodnich sojuszników i musieli zapłacić cenę. [1] Każdego można raz zdradzić, ale Polskę zdradzano tyle razy, że Polacy powinni przemyśleć swoją sytuację. Polska nie ma przyszłości jako frontowa baza przeciwko Moskwie, ale to zrozumienie nie przeniknęło jeszcze do głowy Polaków.

  Żydzi kontynuują swoją ofensywę przeciwko Polsce. Nawet polski pomnik w New Jersey ma zostać usunięty, pomimo sprzeciwu Polaków. Burmistrz New Jersey nazwał polskiego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego „znanym antysemitą, białym nacjonalistą + negacjonistą holokaustu” z „zerową wiarygodnością”, który „próbuje przepisać historię na temat roli ich kraju w holocauście”. W grzecznym społeczeństwie dopuszczalne jest odniesienie się do „lobby Izraela”; jednak prawo JUST nie ma nic wspólnego z Izraelem. Siłą, która z powodzeniem dąży do tego, jest żydowskie lobby, proste i niezaprzeczalne.

  Prawo ostrzyżenia Polskie odpowiada na stare pytanie: czy interesy imperialne USA i żydowskiego lobby w USA są zbieżne? Zniszczenie Iraku i Syrii oraz wspieranie Saudyjczyków było w interesie Izraela, jasne, ale można się spierać, czy było to w interesie amerykańskim, czy nie. Teraz mamy rzadki, jasny przypadek, w którym amerykańskie lobby żydowskie działało przeciwko amerykańskim „interesom imperialnym”, i cały amerykański establiszment polityczny zaakceptował żądanie lobby, zamieniając supermocarstwo w najpotężniejszego egzekutora dla Żydów.

  Duchowe znaczenie tej sytuacji

  (Ostrzeżenie: jeśli masz silną awersję do dyskusji religijnych i duchowych, nie czytaj tej części).

  Dlaczego mówię o żydowskim Mesjaszu? Kim on jest? Pisałem o tym obszernie w książce Pardes / Pardes Mesjasz dla Żydów nie jest osobą, a siłą duchową. To duch żydostwa. Nazwałem to żydostwem – Yizraelem, w przeciwieństwie do Izraela. Yizrael jest własnym Mesjaszem, taki jest pogląd żydowskich kabalistów. Żydowski Mesjasz, duch Yizraela czyni świat doskonałym dla siebie. A teraz wchodzimy w okres jego panowania. Kiedy zasiądzie w świątyni na górze Moria, jego władza stanie się idealna – niekoniecznie wspaniała dla pojedynczych Żydów, a tym bardziej dla Gojów.

  Proroctwo mówi, że zostanie on obalony i zastąpiony przez Chrystusa, albo chrześcijańskiego mesjasza, Prawdziwego Zbawiciela i Boga. Dlatego żydowskiego Mesjasza nazywa się anty-Chrystem, tym który przyjdzie przed (jak w antipasti lub ante meridiem) i przeciwko Chrystusowi. Skoro żydowski Mesjasz jest anty-Chrystem, to Chrystus jest anty-Semitą. To oznacza nie tylko „przeciwko”, ale „przed” także, bo Chrystus wiąże się z Melchizedechem, „Tyś Kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka” (Ps 110:4), a Melchizedech poprzedził Izrael, bo on jest synem Adama.

  Ten tytuł, Syn Adama, Syn Człowieczy, jest tytułem Chrystusa, Prawdziwego Mesjasza, natomiast żydowski Mesjasz domaga się tytułu Syna Abrahama i Syna Izraela. Żydostwo odrzuca Chrystusa, to egzystencjalny sens jego istnienia. Podczas gdy wielu Żydów z czasów Jezusa poszło za Nim do Izraela, czyli Kościoła, inna część, Yizrael, czy żydostwo, walczyła z Nim, doprowadziła do Jego śmierci i kontynuowali walkę z Nim po Jego zmartwychwstaniu.

  Teraz Yizrael zwycięża, chociaż proroctwo mówi, że zostanie pokonany przez Izraela i Chrystusa. Żydzi zaprzeczają, że Melchizedek jest anty-Semitą: oni mówią, że on JEST Shem, pierwszy Semita, i że oddał swoje kapłaństwo Abrahamowi i ostatecznie Aaronowi. Z chrześcijańskiego który dzielę punktu widzenia, Melchizedek nie zrezygnował ze swojego kapłaństwa, przyjął hołd Abrahama i pobłogosławił mu, ale jego starsze kapłaństwo i pochodzenie od Adama nie zostało pomniejszone.

  Omówiłem gdzie indziej żydowskie twierdzenie, że tylko oni są Adamem, tj. w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka. Jest to fałszywe twierdzenie i źródło i przyczyna buntu Izraela przeciwko Bogu i Jego Chrystusowi. My wszyscy, nie tylko Żydzi, jesteśmy w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka, a ponadto przyjmujemy komunię krwi i ciała Chrystusowego.

  Pojawienie się żydowskiego anty-Chrysta przepowiedziano; zdumiewające jest to, że to widzimy. Uważałem, że to jest alegoria, bajka, przypowieść; ale to jest tak prawdziwe jak filiżanka herbaty.

  _______________________________________________________________________

  [1] Oni poparli inwazję Napoleona na Rosję. Odmówili propozycje Rosji przed II wojną światową sojuszu przeciwko Hitlerowi. Zamiast tego, w styczniu 1934 sprzymierzyli się z Hitlerem przeciwko Rosji, i w 1938 przyłączyli się do rozczłonkowania przez Hitlera Czechosłowacji, blokując plany Rosji ratowania Czechów. Później sprzymierzyli się z Anglią i Francją, ale w każdym razie przeciwko Rosji. Nawet w sierpniu 1939 Polska była nieugięta / Poland was adamant w przyjęciu jakiejkolwiek rosyjskiej pomocy, co mogłoby zatrzymać inwazję Hitlera.

  Anglia i Francja wypowiedziały wojnę Hitlerowi, gdy napadł Polskę, ale była to „fałszywa wojna”. Nie zrobili nic by ratować Polskę. Wykrwawili Polaków pod Monte Cassino. Zachód pchnął Polaków do powstania przeciwko Niemcom w 1944, mając nadzieję na ponowne ustanowienie antyrosyjskiej Polski, ale nic nie zrobili gdy powstańcy wykrwawiali się na śmierć. (No, nie do końca nic: narzekali dlaczego rosyjscy żołnierze nie chcą za nich umierać). W 1945 zachodni alianci zgodzili się na rosyjskie panowanie w Polsce.

  Israel Shamir

  Tłum. Ola Gordon

  Źródło: http://www.unz.com/ishamir/poland-under-the-jewish-messiah/

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/israel-shamir-polacy-przemyslcie-sytuacje-2018-06

 44. Zerohero said

  „Wróciłem wczoraj do domu po dwumiesięcznym pobycie w Polsce. Połowę przyjemności z pobytu zepsuli mi Polacy swoją porażającą głupotą.”

  We wrześniu byłem w Zakopanym i jechałem busem do dolinki. Pani kierująca busem wdała się w luźną wymianę zdań z jednym z pasażerów. Pasażer pochwalił trawniki i ławeczki, a ona na to, że to z Unii. Potem padło kilka uwag i ona rozmowę spuentowała tekstem…”chwała Unii”, a pasażer potwierdził dodając, że gdybyśmy mieli z niej wychodzić, to trzeba byłoby zapłacić za te wszystkie dary jakimi nas obsypała. reszta milczała. Ja również. Bo co takim szlamom umysłowym wytlumaczy się w 10 sekund?
  Oczywiście wszelkie wycieczki zaczynałem na pętli obok parku im. Lecha Kaczyńskiego.
  Dopiero na wysokości 2000 metrów w okolicach Koziego Wierchu spotkałem 2 inteligentne istoty. Kozła i kozicę. Kozioł pobekał ostrzegawczo w moją stronę, bo odległość nie przekraczała 200 metrów. A może tylko komentował, że już późno i nie powinno mnie tam być?

 45. Zerohero said

  @Ola, 31

  „w Niemczech reaguje sie podobnie na deportacje , organizuje sie protesty . Szczegolnie mlodzi ludzi .
  I jakie tam gwalty w tych krajach ? jedynie w polskiej wyobrazni .
  I tak trzymac! ”

  te deportacje są za dokonane przestępstwa, w tym gwałty:

  http://autonom.pl/?p=22959
  http://www.autonom.pl/?p=23658

  a we Włoszech to Polkę uchodźcy gwalcili całą noc. Też wyobraźnia?

  A możema Pani fantazje na temat gwałtów? To leciało w państwowej TV (ale radzę uważać, bo to porno jest)
  .https://www.youtube.com/watch?v=IQPfB0yZSCE

  prawda jak wesoło, jak beztrosko? W rzeczywistości grą wstępną okazuje się kilka ciosów pięścią, a murzyńskiemu adonisowi śmierdzi spad pachy, wali z japy a do tego na prąciu bąble weneryczne. Dobrze gdy po wszystkim nie walnie cegłówką aby nie uciszyć ofiary raz na zawsze, bo i takie przypadki się zdarzały.

 46. Hanna Korecka said

  Sen nocy letniej-na scenie im Gustawa Holoubka-BEZCZESCI-scene Teatru Dramatycznego-Minister MKiDN-P.. Glinski umywa rece i placi Judaszowe srebrniki-

 47. U Maruchy nie ma Słowa o najważniejszym wydarzeniu w Polsce i Unii Europejskiej, czym była wczorajsza Pyskówka w TVP. Prokurator Generalny porównał Trybunał Unijny w Luksemburgu dla NIEWONIKÓW czyli Polaków i Węgrów z Trybunałem NADUNIJNYM w Karlsruhe dla Niemców.
  Po odejściu ze studia Prokuratora Generalnego Psy Unijne kontynuowały JAZGOT nazywając to Wyprowadzaniem Polski z Unii Europejskiej.
  Argumentacja, że Polski Nie Stać na wychodzenie z Unii Europejskiej, gdyż musielibyśmy zapłacić za FUTROWANIE – na co nas Nie Stać – przypomnę, że w I dekadzie Unijnej Polski Niemcy i Francja ZAROBIŁY na Niszczeniu Polskiej Gospodarki Dotacjami Unijnymi BILION Euro a w perspektywie zyski z POLSKI jako płatnika unijnego mają być Wyższe, zwłaszcza GIEŁDOWE dla mafii sycylijskiej. Dotychczas tylko ja zagroziłem Połowom Giełdowym mafii sycylijskiej SARMACKIM Babskim Monopolem Złota.
  Ciekawe czy wystąpienie Prokuratora Generalnego zagrozi doktrynie Kaczńskiego-LENINA przetworzenia żydokomuny w Mossad? którą tak skutecznie realizuje Morawiecki-STALIN

 48. Miet said

  Re.43.
  Jest dokładnie tak jak Pan pisze.
  Ostatni raz odwiedziłem Polskę z okazji 50-lecia matury.
  Prawie wszystko co można uznać za dobre moi Rodacy zawdzięczają JJJuuuniiii.:-)))

 49. snag said

  Porownal ich z termitami i raban – Masz p. racje senor Romku nie tylko żydzi ale sam wszechmocny Twiter woli nie cenzorować ,…

  Twitter Refrains From Action Against Antisemite Louis Farrakhan Over Tweet Calling Jews ‘Termites’
  —————————————————–
  https://www.algemeiner.com/2018/10/17/twitter-refrains-from-action-against-antisemite-louis-farrakhan-over-tweet-calling-jews-termites/

 50. VAV said

 51. VAV said

 52. Bardzo dziękuję Komisarzowi FBI za list.
  Wczoraj miałem sprawę sądową w sprawie listy Oszustów Światowych, którą bank Atlantycki ZAPROTESTOWAŁ moje czeki. Jest to Szczególna Lista, gdyż daje prawo EKSTERMINACJI Proskrybenta czyli mnie i jego mienia, czyli że jest to lista PROSKRYPCYJNA. 3 godziny po rozprawie w polskiej telewizji wystąpił Prokurator Generalny Polski, która zaatakował Niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe, który 29 lat temu skazał mnie na 8 tysięcy DM kary jako Kłamcę Sądowego, nie wykazując jednak mego mijania się z Prawdą a Wyrok został UKRADZIONY przez polską policję polityczną, gdyż byłby teraz ARGUMENTEM, że na listę Oszustów Światowych wpisali mnie Niemcy.

  Gdy w urzędzie Gminy, w której mieszkałem w Wirtemberdze, pokazałem ten Wyrok jako KURIOZUM to powiedziano, że został PODYKTOWANY przez Pełnomocnika Ministra Spraw Wewnętrzynych w Bonn, co znaczyło, że na zlecenie na zlecenie Prezydenta Francji, kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda. Prezydent Mitterrand był mym OSOBISTYM wrogiem jako Wielki Planista i Architekt, co krytykowałem. WYROK mam otrzymać pocztą, ale powiedziano mi, że Sąd zwraca sprawę do Prokuratury celem Uściślenia jej. Przed Sądem złożyłem OŚWIADCZENIE, które załączam.

  Jeśli konto Banku Kredytowego w Lome No XXXXXXXXX jest w ING-u ZABLOKOWANE i ING nie może Gwarantować mego kapitału, to powinieneś to UZNAĆ i dostarczyć mi nowe Konto, do którego ING ma zaufanie. ING jest bankiem ŚWIATOWYM więc muszę się z nim liczyć. Możesz zatelefonować do dyrekcji ING-u w Amsterdamie i upewnić się.

 53. Dictum said

  ad. 35.
  Nigdy nie wątpić.
  Jakieś tam plany, nieodgadnione dla nas, Bóg ma.
  I przecież nas nie opuści…

 54. Dictum said

  ad. 43.
  Moje doświadczenie jest takie – z rozmów z przygodnymi ludźmi wynika, że świadomość zagrożeń, które nad nami wiszą oraz tego wszystkiego złego, co już się dokonało, mają przeważnie ludzie dojrzali albo starzy. Młodzi żyją sobie lepiej czy gorzej, ale na pewno bardzo bezmyślnie, łykając ten pozorowany dobrobyt i kiczowaty blichtr „ofiarowany” nam łaskawie przez UE. I cieszą się młodością. Nie mają żadnego instynktu ostrzegawczego, że to, co do nas przyszło z Zachodu, niesie wyłącznie zgubę duchową, ale i też niebezpieczeństwo likwidacji spokojnego życia w społeczeństwie multikulti.

 55. Sowa said

  Obowiązkowo do przeczytania przed wyborami samorządowymi:

  WYKORZYSTYWANIE ORGANÓW SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO PRZEZ AKTYWISTÓW LGBT. Przykłady mechanizmów wsparcia, finansowania i patronatów
  https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/analiza_samorzady.pdf

 56. Andzia said

  re 44
  Trzeba było ją zapytać, czy wie ile składek Polska odprowadza do unii. Byłoby to pouczające pytanie dla pozostałych pasażerów, a tak nie okazał się Pan mądrzejszy od tej kobiety.

  ———–
  Przecież polackie tumaństwo odpowie, że inne kraje – z czystej życzliwości – dopłacają do Polski. Bo tak Polskę lubią.
  Tu się nie da nic wytłumaczyć.
  Admin

 57. Sowa said

  Re 36: Zawsze proszę podawać źródła. Inaczej to o kant d… potłuc:

  Patryk Jaki dla „Sedna sprawy”: Wielokulturowa Warszawa jest dla mnie dumą
  2018-09-03 12:50

  Wiceminister sprawiedliwości wyjawił jakie ma zdanie na temat wielokulturowej stolicy. „Jestem z tego dumny. Wszyscy powinniśmy być z tego dumni”.

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/patryk-jaki-dla-sedna-sprawy-wielokulturowa-warszawa-jest-dla-mnie-duma-aa-R8tR-ZZdv-mRVq.html

 58. Andzia said

  W Polsce jest ponad 11 mln imigrantów a pisiory rżną głupa: https://www.youtube.com/watch?v=cjHm-kzI53Y

 59. Boydar said

  @ Pan Miet (48)

  A komu świnia zawdzięcza swoje np. 400 kilo żywej wagi ? Tzw. dotacje unijne, pomijając już bilans (my im, oni nam) są tylko na pozór bezsensownym przekładaniem kasy ze stolika na stolik. Bo w trakcie tego przekładania swoją dolę legalnie wyrywa przekładający, a inaczej musiałby ukraść bo żyć musi. Ewentualnie, po to żyje, żeby kraść i wyrywać, nic innego przecież nie umie i nie chce umieć.

  Przy okazji mechanizmu dotacji mają miejsce inne niepojęte zjawiska finansowe i gospodarcze.

  Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że są na świecie państwa nie należące do unii i nie korzystające z dotacji . I jakoś jednak żyjące. Wniosek z tego prosty, że nie o dotacje chodzi i chodziło tylko o to co dotacje maskują.
  Górnicy likwidowanych kopalni dostają pełną wypłatę. Są zadowoleni i nawet nie myślą o występowaniu w obronie. Widać komuś się to bardzo opłaca w perspektywie.

 60. Andzia said

  Flaczki staropolskie: https://www.youtube.com/watch?v=JlRofBL84ro
  Ja robię też pyszne flaczki, czyściutkie z wołowinką i bardzo pikantne.

 61. Lily said

  Reprezentant UTESSENK w III.R.P,po
  wygranych Kaczynskiego w 2015 r ?.
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2185-zydowska-okupacja-przybiera

 62. Tekla said

  Mlodzi z tzw.bloku wschodniego sa o wiele bardziej zorientowani co ich otacza i czeka w przyszlosci..natomiast na Zachodzie juz mlodych i starych nie interesuje..dokad zmierza ta cala demokracja liberalna..

  a tu legalna sprzedaz marihuany w Kanadzie..kolejki ..chetnych ..

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=huKWtwor2mQ

 63. gd-ap said

  Ad ) komentarz Admina

  A co mają powiedzieć ci , którzy muszą tu żyć , w mieścinach prowincjonalnych , gdzie układy i nepotyzm wyznaczają tok codziennego życia. W pracy , w społeczności osiedlowej , w szkole , w przedszkolu. Wyjechać stad? Tyle dróg budują … a nie ma dokąd pójść.

 64. VAV said

  Na swojej nowej stronie internetowej, której celem jest powstrzymanie cenzury w mediach społecznościowych, weteran Sił Powietrznych USA Brian Kolfage wyjaśniają: „Jestem weteranem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Byłem ciężko ranny w walce 11 września 2004 r. podczas służby w Iraku straciłem obie nogi i prawą rękę. Jestem najciężej rannym amerykańskim lotnikiem, ktory przeżył.”, „Nie jestem konserwatystą , nie jestem liberałem, jestem Amerykaninem, głęboko wierzącym w to, co oznacza nasz kraj. Udowodniłem to, przysięgając chronić i walczyć o największego wartosc Ameryki: Wolna Mowa. Wielu Amerykanów walczyło o te wolności polityczne … wolność słowa … a każdy Amerykanin cieszył się tymi wolnościami … DO DZISIAJ. 11 października Facebook zamknął tysiące kont Facebooka za ich opinie polityczne, stwierdzając, że nie mają „uzasadnionego argumentu politycznego”. ZATRZYMAJ SOCIAL MEDIA CENSORSHIP TERAZ! „.
  Kolfage był administratorem wielu stron na Facebooku, w szczególności na stronach Right Wing News i Military Grade Coffee, które zostały usunięte niedawno, ponieważ Facebook próbuje zlikwidować to, co uważa za „dezinformację” na platformie. Prawicowe wiadomości miały ponad 3 miliony osob ktore je czytały w czasie, gdy znalazły sie na czarnej liście Facebook.
  https://www.breitbart.com/tech/2018/10/16/facebook-deletes-disabled-veterans-page-without-warning-after-taking-300000-for-ads/

 65. bryś said

  Ad VAVv z 64 – a refleksja jakaś na temat tego co z kumplami robili w Iraku tam jest? Bo ja nie za bardzo z obcymi językami.

 66. ot co said

  Witam ,czy ten filmik moze byc jednym z dowodów? https://www.youtube.com/watch?v=o4iNa24dsnY Nie .nie ,nie bo skoro Gajowy jest innego zdania to………..Ale ja na szczęście Jemu w tym temacie nie ufam i marzę tak sobie ,że niedlugo przeprosi Wszystkich z których tak drwił.

  ————–
  Bredniom nigdy nie będzie końca…
  Tak samo, jak nigdy nie przestaną się rodzić głupcy.
  Admin

 67. lewarek.pl said

  PiS jest partią pro-izraelską i pro-żydowską, a spolegliwość wobec racji stanu Izraela jest jego politycznym credo. Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie postępuje tak, jakby obrona i pielęgnowanie żydowskiej pamięci historycznej i żydowskich interesów były jednym z priorytetowych zadań państwa polskiego.

  Lech Kaczyński zawsze był skrajnie pro-izraelski.

  „Musimy dokonać tutaj pewnej demonstracji, niezależnie od tego, czy będzie panował pokój czy będą leciały rakiety […] A więc dlatego żeby pokazać, że nam na stosunkach z Izraelem, na sojuszu, zależy w sposób szczególny. Armia polska jest obecna w Iraku w dużym stopniu ze względu na nasze związki z Waszyngtonem. Nasza armia jest obecna, ale będzie w znacznie większej liczbie obecna w Libanie z tych samych względów. Nasze odpowiednie służby współpracują na licznych odcinkach z waszymi, też ze względu na to, o czym przed chwilą mówiłem. I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” – powiedział Lech Kaczyński podczas wizyty w Ziemi Świętej (gdzie w 1948 proklamowano państwo Izrael) 11 września 2006 roku.

  Długie, bo konkretne.

  https://kresy.pl/publicystyka/rzady-pis-zlote-zniwa-lobby-zydowskiego-w-polsce/

 68. Nina said

  Partia II RP WZYWA wszystkich, polityków w szczególności, występujących w sejmie do złożenia pisemnych oświadczeń mogących wykazać, iż nie są oni w konflikcie z art. 13 Konstytucji. Rygor art. 13 Konstytucji bezwzględnie wymaga, żeby każdy z polityków szczególnie partii rządzącej PIS-u ujawnił swoje pochodzenie etniczne ze szczególnym wykazaniem, że nie jest Żydem oraz że nie miał żydowskich koligacji, związków lub przynależności do żydowskich agend lub przez żydów finansowanych.

  UZASADNIENIE

  Partia II RP będzie domagała się wyegzekwowania prawa względem każdego polityka jak i osoby reprezentującej szeroko rozumiany skarb państwa, ponieważ podmioty te bez wątpienia mają wpływ na politykę oraz interesy Polski w takim przypadku wykazanie ich narodowości i powiązań narodowościowych jest bezwzględnie konieczne.Wszelkie nieformalne grupy, tu etniczna, które podstępem dążą do zdobycia władzy w Polsce – są sprzeczne z art.13 Konstytucji:

  „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

  Całość:. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/2196-j-potocki-wezwanie-do-zachowania-zgodnego-z-prawem

 69. Lily said

  Re 61;Lily
  Wyraz napisany duzymi literami,czytamy
  od tylu.
  Kaczynski o sobie,”dobrze byc Polakiem”.
  P= pelniacy
  0= obowiazki
  P= Polaka
  Czyli podszywajacy sie pod Etnicznych Polakow.

 70. Lily said

  Ile to nowosci,po przejaciu calkowitej wladzy
  w III.R.P, przez Kaczynskiego w 2015 r.

 71. Lily said

  Re 67; Lewarek.PI
  Swoi pilnuja interesow swoich.To typowe u nich.
  O co w tym wszystkim chodzi?,o dominacje
  nad innymi.

 72. Sebastian said

  CYWILIZOWANI I „DZICY”, czyli o stosunkach Europejczyków z Indianami

  AMERYKA BEZ INDIAN?

  W opracowaniach naukowych zajmujących się historią brytyjskich kolonii w Ameryce, jeszcze 20 lat lat temu niemal całkowicie pomijano Indian. Zaledwie jedna praca na sto publikowanych, zajmowała się rodowitymi Amerykanami, jakimi przecież są Indianie. Poza tym, zazwyczaj pisano o wojnach, a więc tubylcy postrzegani byli tylko jako zawada na drodze rozwoju cywilizacji białych.
  Zaś, jeśli już była o Indianach mowa, to opisywani byli oni przeraźliwie stereotypowo, bez uwzględnienia bogactwa i różnorodności ich kultur. Dopiero od niedawna historycy zaczęli zadawać jakże proste, ale zarazem jakże uderzające pytanie: Jak wyglądałaby historia brytyjskich kolonii w Ameryce bez Indian?

  Nie sposób tego nie zauważyć, że ignorowanie Indian wynikało głównie z europocentrycznego nastawienia badaczy. Ów europocentryzm jest zakorzeniony bardzo głęboko i od stuleci wyznaczał stosunek, jaki mieli pierwsi odsadnicy do tubylców. Przede wszystkim, przekonani oni byli o bezwzględnej wyższości cywilizacji europejskiej nad jakąkolwiek inną. Swój świat „cywilizowany” przeciwstawiali niecywilizowanemu (ta dychotomia istniała już od czasów starożytnych), czyli „dzikiemu”, „barbarzyńskiemu”.

  Rozbudowana została specjalna „idea dzikości” w Ameryce, która wyznaczała, regulowała i motywowała stosunek kolonistów do Indian. W wersji najbardziej prymitywnej oczerniała ich, przedstawiając jako ludożerców, „istoty o twarzach psów, ciałach bez głów, czy stopach z piętami do przodu”… etc. Wersja bardziej zracjonalizowana również sugerowała, że Indianie żyli w stanie podobnym zwierzętom, jako że nie nosili ubrań, nie zakładali miast (co było nieprawdą), no i oczywiście nie znali religii chrześcijańskiej. Nawet Deklaracja Niepodległości – do dzisiaj stawiana za wzór praw jednostki i obywatela – mówi o „bezlitosnych indiańskich dzikich”, wyłączając ich w ten sposób z korzystania z praw dla białych.

  https://wizjalokalna.wordpress.com/2013/03/23/cywilizowani-i-dzicy-czyli-o-stosunkach-europejczykow-z-indianami/

 73. Sebastian said

  SUMIENIE ZACHODU – czyli o stosunkach Europejczyków z Indianami raz jeszcze

  Indianie byli ludźmi myślącymi i czującymi – wbrew intencjom w postrzeganiu ich przez białych jako „dzikusów”. Tragiczny los w Ameryce uczynił z nich naród cierpiący. Chciałbym założyć, że mimo niewiarygodnego zniekształcenia obrazu Indian przez kulturę masową i media popularne, wiemy jak naprawdę wyglądały dzieje stosunków białych z tubylcami. Jeżeli się mylę, to wypada mi tylko tych, których ów problem zainteresuje, odesłać do książki Dee Browna „Bury My Heart at Wounded Knee„, będącej pasjonująco napisaną historią Indian Ameryki Północnej. Z niej to właśnie pochodzą zacytowane poniżej autentyczne wypowiedzi rdzennych Amerykanów (tłumaczenie własne).

  https://wizjalokalna.wordpress.com/2013/03/27/sumienie-zachodu/

 74. Sebastian said

  INDIAŃSKI HOLOCAUST? – o stosunkach Europejczyków z Indianami po raz trzeci… i ostatni

  Temat indiański pojawił się na mojej stronie dość przypadkowo (przywołała go dyskusja pod wpisem Bitwa nad Little Bighorn), ale jednak myślę, że warto było przy tej okazji wskrzesić dwa artykuły, które opublikowałem swego czasu w prasie polonijnej. Stanowiły one dwa ostatnie moje wpisy: Cywilizowani i „dzicy” oraz Sumienie Zachodu. Napisałem je 17 lat temu i sam byłem ciekaw, jak też sprawdzą się one (choćby w moim odbiorze) dzisiaj – zważywszy na to, że człowiek niewątpliwie zmienia się z czasem, a 17 lat to spory szmat czasu. Oczywiście, gdybym miał na te tematy napisać dzisiaj, oba te teksty wyglądały by inaczej, choć jednak – w ogólnym zrębie – tak bardzo by się nie zmieniły. W „Sumieniu Zachodu” jednak niektóre akcenty rozłożone byłyby inaczej i pewnie spuściłbym nieco z podniosłego tonu, który miejscami w tym tekście zbliżał się zbyt niebezpiecznie do egzaltacji i patosu. Uzupełniłbym również tekst o pewne motywy, których wówczas zabrakło, a które stawiały jednak temat zagłady Indian w nieco szerszej perspektywie. Nowego artykułu na ten temat pisać nie zamierzałem, niemniej jednak – gwoli uzupełnienia – chciałbym poczynić tutaj kilka uwag, które, jak mniemam, rzucić mogą nieco więcej światła na to, co rzeczywiście zaszło w relacjach europejskich kolonistów i rdzennych mieszkańców Ameryki, i jak doszło do tego, że cywilizacja indiańska praktycznie przestała istnieć. Oto one.

  https://wizjalokalna.wordpress.com/2013/03/31/indianski-holocaust/

 75. snag said

  Ad do 49 ,…

  Załapałem w nocy … I’m anti-Termite, znaczy Terminator robactwa … Cwane.

 76. NICK said

  Rewolucji ‚kulturowej’ c.d. .

  http://politykapolska.eu/2018/10/16/rewolucja-kulturowa-jest-politycznie-wdrazana-przez-onz-i-jej-agendy-od-roku-1990-relacja-ze-spotkania-z-13-pazdziernika-2018/

 77. Boydar said

  Ot, ciekawostka

  https://wiadomosci.wp.pl/skad-chrystusowcy-wzieli-milion-na-odszkodowanie-nigdy-nie-powiedzieli-ze-ich-nie-stac-6306918318864001a

 78. Lily said

  Re 74; Sebastian

 79. Lily said

  Re 77;Lily
  Tytul.
  Every must know this before it is deleted,
  why is the US government always hiding it

 80. Miet said

  Re.59.
  Bardzo trafne porównanie z tymi słoikami, Panie Boydar.
  Ono pasuje i do innych zagadnień. Dla finansjery najgorsze co może być, to zastój pieniądza. Ukraść i to legalnie można wtedy, gdy, jak to Pan ujął, przekłada się go ze słoika do drugiego słoika.:-)))

 81. andzia said

  Gajowy komenaatrz do 56
  Tu się nie zgodzę, bo mam do czynienia z ludżmi rozmaiitymi. którzy jednak myślą.

  ————
  Gratuluję.
  Admin

 82. gość said

  Trump może wysłać wojsko przeciwko imigrantom

  Amerykański prezydent Donald Trump nie wykluczył wezwania wojska do obrony granicy jego państwa, aby dzięki żołnierzom możliwe było obronienie Stanów Zjednoczonych przed karawaną imigrantów zmierzających do nich od strony Meksyku. Szacuje się, że na amerykańskie terytorium planuje się przedostać kilka tysięcy osób z Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, dlatego gospodarz Białego Domu jednocześnie zagroził tym państwom wstrzymaniem pomocy finansowej.

  http://autonom.pl/?p=23699

 83. gość said

  „Tęczowy” Franciszek

  Franciszek obdarowany przez młodzież (aktywistów) “tęczowym” krzyżem przed spotkaniem młodych w Panamie.

  Taki krzyż jest symbolem duszpasterstwa młodzieży w Ameryce Łacińskiej.

  http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2018/10/teczowy-franciszek.html

 84. Sebastian said

  Re78) Niestety film jest niedostępny

  Re83) To jest jawna herezja

 85. gość said

  Dzisiaj rozpoczął się bezterminowy strajk w PLL LOT

  Zdeterminowani pracownicy państwowego przedsiębiorstwa PL LOT sięgnęli po swoją ostateczną broń: strajk. Dzisiaj, 18 października, połowa lotów może się nie odbyć.

  https://strajk.eu/to-juz-przesadzone-lot-stanie-w-obliczu-strajku-swoich-pracownikow/

 86. gość said

  Putin: „Rosja nie boi się konfliktów. Prześcignęliśmy cały świat w uzbrojeniu”

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że jego kraj nie obawia się konfliktów. Ocenił, że stawianie świata na krawędzi kryzysu jest polityką nieodpowiedzialną, i oznajmił, że Rosja nie będzie jej prowadzić. Wspomniał także o nowej rosyjskiej broni.

  https://nczas.com/2018/10/18/putin-rosja-nie-boi-sie-konfliktow-przescignelismy-caly-swiat-w-uzbrojeniu/

 87. gość said

  Przełożony jezuitów: papież nie „nie ma władzy” nad Kościołem na świecie

  „Nie istnieje jurysdykcja dla całego Kościoła”, powiedział przełożony jezuitów, o. Arturo Sosa w wywiadzie dla EWTN 15 października, zaprzeczając tym samym ustaleniom I Soboru Watykańskiego, który stwierdzał, że Papież ma „uniwersalną władzę nad całym Kościołem”.

  Ale Sosa twierdzi, że „papież nie jest szefem Kościoła”, a jedynie „biskupem Rzymu”.

  https://gloria.tv/article/8afSWiNL2y1A1E73cH2bdVKzJ

 88. gość said

  Czy zbliża się koniec sojuszu Arabii Saudyjskiej i USA?

  Wygląda na to, że sprawa zamordowanego saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggiego poniesie za sobą daleko idące konsekwencje. Coraz więcej wskazuje na to, że królestwo Saudów bezpośrednio uczestniczyło w brutalnym zabójstwie swojego krytyka, co można potraktować między innymi jako zamach na wolność słowa. W tej sytuacji, Stany Zjednoczone powinny nałożyć sankcje, ale Donald Trump wyraźnie obawia się tego zrobić.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-zbliza-sie-koniec-sojuszu-arabii-saudyjskiej-i-usa

 89. gość said

  List do redakcji: CHANUKA CZY BOŻE NARODZENIE

  17.10 2018 Czesław Buksiński

  https://www.magnapolonia.org/list-do-redakcji-chanuka-czy-boze-narodzenie/

 90. gość said

  Joanna Teglund: Rząd PiS kłamie w sprawie masowej imigracji do Polski

  „Teraz nie ma ważniejszego tematu niż imigracja” – Joanna Teglund

 91. gość said

  Czy amerykański gaz będziemy składować w polskich komorach gazowych? – Stanisław Michalkiewicz

 92. gość said

  Czy to robota żydowskich ekstremistów? Katolicki cmentarz pod Jerozolimą zniszczony. Sprawcy „nieznani”

  Ok. 30 nagrobków na katolickim cmentarzu w Beit Dżamal pod Jerozolimą zostało zniszczonych przez nieznanych sprawców. Izraelska policja, która wszczęła śledztwo, mówi o możliwym przestępstwie motywowanym nienawiścią. W sprawie interweniował już polski konsul.

  Zakonnicy zajmujący się utrzymaniem cmentarza i odwiedzający go co kilka dni odkryli zniszczenia płyt nagrobnych w środę.

  https://nczas.com/2018/10/18/czy-to-robota-zydowskich-ekstremistow-katolicki-cmentarz-pod-jerozolima-zniszczony-sprawcy-nieznani/

 93. gość said

  Dr Z. Kękuś (PPP 86) Mądrzy Polacy! Nie głosujcie na Kaczyńskiego: M. Wassermann i P. Jakiego

  .https://youtu.be/Bzg_VajSxbs

 94. osoba prywatna said

  CHRIS MONTEZ – The More I See You 1966
  .https://www.youtube.com/watch?v=yXJIQNDC-N4

 95. Boydar said

  Jeden fragment zalinkowanej wypowiedzi Władymira Putina (86)

  „… My jak męczennicy trafimy do raju, a oni po prostu zdechną, dlatego że nie zdążą się nawet pokajać …”

  To zdanie ma en razy więcej treści niż słów.

 96. osoba prywatna said

  I dobrze ci arabska dziwko.
  https://nczas.com/2018/10/18/polka-wyszla-za-araba-i-przeszla-przez-pieklo-jej-male-dzieci-mialy-przeprowadzac-ataki-terrorystyczne-zakochuja-sie-i-robia-to-w-imie-milosci/

 97. Listwa said

  ©® Telewizja Narodowa i Aleksander Jabłonowski tel. +48 579912400

 98. Listwa said

 99. osoba prywatna said

  Ty suskinsynu.
  https://nczas.com/2018/10/18/to-nie-imigranci-to-bogaci-turysci-tlumaczenia-suskiego-hitem-internetu-video/

 100. osoba prywatna said

  W trakcie międzynarodowych ćwiczeń na Ukrainie rozbił się myśliwiec z amerykańskim pilotem
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-trakcie-miedzynarodowych-cwiczen-na-ukrainie-rozbil-sie-mysliwiec-z-amerykanskim-pilotem

  Amerykanie chcą podarować Ukrainie nową broń. „Takie okręty mogą znacząco podwyższyć możliwości obronne Sił Zbrojnych Ukrainy”
  https://nczas.com/2018/10/18/amerykanie-chca-podarowac-ukrainie-nowa-bron-takie-okrety-moga-znaczaco-podwyzszyc-mozliwosci-obronne-sil-zbrojnych-ukrainy/

 101. gość said

  „Papież kłamie! I powinien ustąpić!”

  ARKADIUSZ STEMPIN

  https://opinie.wp.pl/papiez-klamie-i-powinien-ustapic-6307244718651521a?amp=1

 102. Lily said

  Re 83; Gosc
  Na tym metalowym krzyzu,widac
  wyraznie czaszke i piszczele.

 103. Boydar said

  Tak czy siak skłaniają nas abyśmy demokratycznie odwołali legalnego papieża.

  Czarodziejskie słowo.

 104. Lily said

  Re 84; Sebastian
  Film jest w sieci sprawdzilam.Ma 6.5 miliona
  wyswietlen.Znaczy to,ze jest blokowany w
  kraju w ktorym Pan mieszka.

 105. nikita said

  wybory w Polsce w pigułce,, oglądnijcie to

 106. Ola said

  Nie wyobrazam sobie zycia bez seksu. A jestem zdychajaca ostryga. Ludzie, qa, jak wy sobie z tym radzicie ? Bo ja nie mogie. To juz wole eutanzje.poradzcie.

 107. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Czyżby Żydzi szykowali odpowiednik nagonki na Dariusza Ratajczaka, ale tym razem mający pouczająco stłamsić nie środowisko historyczne, tylko artystyczne?
  Raper Stopa opublikował piosenkę „Gdybym był bogaty” i ma nie lada kłopoty.

  Wywiad z nim:
  https://www.cda.pl/video/26727366d/vfilm
  A tu można odsłuchać rzeczony utwór (na YT ostro tępiony):
  https://www.cda.pl/video/267478292/vfilm

 108. Marcin said

  Niezwykła historia kota, który przebył ponad tysiąc kilometrów w poszukiwaniu właścicieli

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-kot-przeszedl-ponad-tysiac-km-w-poszukiwaniu-wlascicieli/zs3gek2

 109. Niemiecki kapitał wojenny i żydowski kapitał kryminalny lansują zamki Jurajskie jako Kazimierzowskie. To wynika z definicji zamków nadreńskich jako ŚREDNIOWIECZNYCH, co jest ABSURDEM. MOJĄ chronologię kastelogiczną potwierdził archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusche, który zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałam jako Lochy Zamkowe, co zostało potwierdzone a Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie rekultywowane rolniczo zamki. To zaś DATUJE zamki nadreńskie nie na Halsztat, jak tłumaczyłem Niemcom, ale NEOLIT.
  Z tym Kazimierzem Wielkim to była taka historia. Krakowska służba archeologiczna zleciła Lwowsko-Wrocławskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej zametrykowanie architektury Krakowa, więc wysłano tam Hawrota, który odatował Ten kościół na kulturę Łużycka a Tamten na Przedłużycką. Jak mi mówiła jego asystentka Elżbieta Ostrowska to SPODZIEWALI SIĘ TAM CZEGOŚ NA MIARĘ PAŁACU DIOKLECJANA W SPLICIE.
  Potem sprowadzono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko jak Leci Kazimierzem Wielkim – bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, gdy tegoż Kazimierza jest w Krakowie TYLKO Barbakan – wobec czego Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO trutką Majranowskiego jako Nacjonalistyczną, że zostałem tylko ja, gdyż ja kawy nie piję: BOŻE STRZEŻ ANGLIĘ. To umożliwiło karierę Krakowskiej Szkole Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera: BOŻE STRZEŻ ANGLIĘ.
  Pogłosem tego PIERDZENIA są Zamki Jurajskie jako KAZIMIERZOWSKIE. W te pędy poszli Żydzi żądając Zwrotu Wawelu, gdyż mają Jakieś rachunki Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego. Dużo trudu kosztowało mnie, żeby wytłumaczyć, że żydowskie roszczenia do Wawelu są absurdalne, gdyż chodziło o budowę przez Kazimierza Wielkiego Gotyckiej Moskwy i Gotyckiego KREMLA, który nie został ukończony.
  National Geograpfic próbował Ukraść Mi też BIBLIĘ, gdyż zawarł układ z SONY i BANGALUR MIKROSOFT na komputerowe gry Biblijne. Ogłosiłem, że żadne gry komputerowe dla MACANIA Tajemnic Biblijnych nie są potrzebne, gdyż zostały one wyjaśnione przeze mnie. Ostatnią z tych Tajemnic była Północna Jerozolima, identyfikowaną ze Stambułem lub Stalingradem. Udało mi się zhistoryzować ją dzięki Pawłowi Szydłowskiemu: https://www.youtube.com/watch?v=yk11IMyOjtc// jako Troję na Złotym Rogu. Mojżesz oblegał tą Jerozolimę 10 lat, aż w roku 1318 p.n.e. wpłynęli do Bosforu Ariowie i Słowianie, przed którymi olbrzymia orda habirska Zabójców Kobiet schroniła się w Obozie, który został zdobyty i wymordowany.

 110. Boydar said

  To się jakoś medycznie nazywa, Pani Olu, podobno da się leczyć. A tak w ogóle, to pipka Pani nie puchnie od intensywności ? Pewnie nie, słyszałem wiele mądrości ludowych na ten temat. Trochę zazdroszczę; ja jak już dorwę swoją, to cztery – pięć razy i jestem dead.

 111. Boydar said

  @ POPG (107)

  takie rapujące streszczenie … Gajówki 🙂

 112. Carlos said

  cztery-piec razy,no,no gratuluje…

 113. Jadwiga Staniszkis o rządach PIS: WŁADZA TO DLA NICH KOGOŚ PRZYDEPNĄĆ, KOPNĄĆ…
  Niektórzy przebąkiwali i PRZEBĄKUJA, że Kaczyński ma władzę na 30 lat, jak Sanacja, z czym trudno się Nie Zgodzić.
  Najpierw na TRZYDZIEŚCI LAT miał władzę Wałęsa, ale chciał mnie ZAMORDOWAĆ więc musiano go stawiać na nogi Zastrzykami. Potem na 30 lat miał władzę Tusk, ale zaczął się Całować z mafią sycylijską, więc musiał iść do Brukseli, a teraz Jeszcze 20 Lat będzie rządził Kaczyński-LENIN, bo Polacy tak się przestraszyli Folksdojczy Tuska, że będą głosować na Mossad Kaczyńskiego-LENINA.
  Przypomina to MĄDROŚĆ Wałęsy: Polacy będą KLĄĆ, ale głosować NA MNIE, co może powtórzyć się z Mossadem LENINA, który ma dla Polaków dyktaturę Izraelskich Pistoletów Maszynowych, co ujawniono w r. 1990 jako doktrynę Żydów Rosyjskich. Ponieważ ta Dyktatura została Zaprotestowana przez Kaczyńskich jako Przedwczesna to zaczęli się LŻYĆ więc Kaczyńscy ujawnili oną Dyktaturę Izraelskich Pistoletów Maszynowych, BO TONĄCY SZASZKI SIĘ CHWYTA. Szaszka to szabla haremowa – ostra jak brzytwa.
  Piłsudski mawiał: ZDAWAŁEM SOBIE SPRAWĘ Z SIŁY OBCYCH AGENTUR W POLSCE, ALE DOPIERO PO ZBOBYCIU WŁADZY PRZESTRASZYŁEM SIĘ ICH…
  STALINOWIEC Kornel Morawiecki wygrał politycznie postulowaną przeze mnie w Etatyźmie Pruskim „amerykańską policję skarbową” tylko złożoną z NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Była to policja Okrutna, która po narzuceniu przez Keynesa i Paderewskiego Rooseveltowi faszystowskiej formuły Złota, jako alternatywy niemiecko-żydowskiej granicy na Missisipi, obłupiła Łykaczy Złota, tak że USA przystąpiły do Wojny jako KREZUS nad Krezusami: REZUS I JA.
  Otóż Żydzi ZESRALI SIE, że będą znowu zmuszani do łykania złota, od czego odżegnali się Satelitarną Detekcją Złota, bo takiej ilości złota rozprowadzić przez przewody pokarmowe Nie Można.

 114. lewarek.pl said

  Papież Franciszek realizuje cel, dla którego został zwołany synod o młodzieży: równouprawnienie homoseksualizmu w Kościele i zdjęcie z niego piętna grzechu.

  „Crisis Magazine”: dokument końcowy Synodu Młodych już jest napisany przez klub z St. Gallen?

  Arcybiskup Forte – członek komisji odpowiedzialnej za napisanie dokumentu końcowego 11 października zapewniał, że ​​„niemożliwe” jest, by tekst został już napisany, po czym liberalny portal „cruxnow.com” poinformował, że biuro kardynała Baldisseri przedstawiło już „wstępny szkic” dokumentu. „Crisis Magazine” sugeruje, że głównym autorem raportu końcowego jest o. Giacomo Costa SJ, członek komisji, mającej przygotować dokument końcowy, który już wcześniej odpowiadał za dokument roboczy Synodu Młodych – „Instrumentum laboris” – oraz opublikował wiele artykułów na temat celów obecnego zgromadzenia.

  Grupa ojców synodalnych kierowana przez kardynała Cupicha wezwała do uznania „innych form rodziny”, do „akceptowania, a nawet honorowania” każdej „jednostki rodzinnej”. Grupa kierowana przez kardynała Rodrigueza Maradiagę naciskała na „duszpasterstwo” i „ rzeczywistości takie jak małżeństwo między homoseksualistami, surogacja i adopcja dzieci przez pary tej samej płci”. Obaj ojcowie w sposób szczególny wymieniani są w oświadczeniach arcybiskupa Viganò. Kard. Rodriguez Maradiaga miał współudział w nominacji byłego już kardynała McCarricka, który dopuszczał się licznych nieprawości i przestępstw natury homoseksualnej. Kard. Cupich, to czołowy rewolucjonista, który został mianowany przez papieża Franciszka wskutek silnego poparcia lobby homoseksualnego. Opowiada się on m.in. za udzielaniem Komunii św. i innych sakramentów nawet jawnym grzesznikom, zrzucając całkowicie na ich sumienia odpowiedzialność za akty świętokradcze.

  http://www.pch24.pl/crisis-magazine–dokument-koncowy-synodu-mlodych-juz-jest-napisany-przez-klub-z-st–gallen-,63551,i.html#ixzz5UMRH4sY2

  Kiedy Franciszek to przeprowadzi, zostaną mu jeszcze dwa cele: zniesienie celibatu i wprowadzenie „kapłaństwa” kobiet. Po czym będzie mógł odpocząć na gruzach Kościoła. Po śmierci – kanonizacja.

 115. andzia said

  Żydowski kant: https://www.youtube.com/watch?v=FefwCdDbUQk

 116. Lily said

  Re 115;Andzia
  Przejeli wladze(uklad okraglostolowy)po1989 r,
  to robia co im sie rzewnie pooba.
  Ale to jeszcze NIE koniec,dopiero sie zaczelo.

 117. Boydar said

  „… wsparcie, jakiego państwa europejskie udzielają Nord Strem 2 jest nie do przyjęcia, bo pogłębia zależność energetyczną od Rosji …”

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201810189016613-USA-Nord-Stream-2-Europa-Sputnik/

  Też uważam, że Europa powinna się przestawić na gaz z Czechosłowacji; można go ewentualnie transportować drogą morską.

  artykułu nie polecam, tam nic ponadto nie ma

 118. Boydar said

  „… Schulz jest pewien, że członkowie AfD „jako jedyni patrzą na społeczeństwo szeroko otwartymi oczyma i widzą problemy”. Do nich zaliczyć trzeba rozpad tradycyjnego modelu rodziny, wczesna wprowadzenie dzieci do zagadnień seksualnych w przedszkolach i szkołach, coraz intensywniejsza „islamizacja” Niemiec …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201810189016246-Sputnik-Zydzi-AfD-Niemcy/

  Pan Schulz powinien zgłosić wniosek o uniewinnienie z uwagi na pełne sieroctwo.

 119. Lily said

  Re 114;Lewarek PI
  Kto stoi za tym wyborem?.
  Kto oswiadczyl,”wszedzie mamy swoich ludzi”.
  Kogo caluje po rekach i przeprasza ?.
  To nie jest NIC nowego.To sie zaczelo juz
  w 1987 r,kiedy osodzono w Watykanie JP2.
  Swiatowe Dni Mlodziezy, maja tez swoj cel.
  Nic nie dzieje sie bez przyczyny.

 120. maasteer said

  Materiał z cyklu, że ziemia jest płaska, czyli Putnina niet, rządzą jego sobowtóry …
  .https://youtu.be/_FDqzYN7yh8

 121. lewarek.pl said

  Na nic europejskie wsparcie! Rosja nie zwróci Polsce wraku tupolewa

  „Pryncypialne stanowisko Federacji Rosyjskiej polega na tym, że nie uważamy się za zobowiązanych decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podjętymi w okresie wymuszonego nieuczestniczenia delegacji rosyjskiej w pracy Zgromadzenia” – oznajmił rosyjski MSZ.
  Rosyjscy dyplomaci przypomnieli, że wrak polskiego samolotu nie może zostać zwrócony ze względu na śledztwo, jakie w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Szczątki Tu-154M stanowią jeden z najważniejszych dowodów w tymże śledztwie i w związku z tym do jego zakończenia elementy samolotu „powinny pozostawać w Rosji”.
  W miniony piątek Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154M. W dokumencie wskazano, że ciągłe odmowy władz Rosji wydania wraku są „nadużyciem prawa”.

  http://www.pch24.pl/na-nic-europejskie-wsparcie–rosja-nie-zwroci-polsce-wraku-tupolewa,63573,i.html#ixzz5UND32IvJ

 122. Sebastian said

  Re 104. Pani Lily mieszkam od urodzenia w Polsce tam gdzie się piło kiedyś Kujawiaka

 123. lewarek.pl said

  102. Lilly
  To nie są czaszka i piszczele. Papież na swoim pektorale ma rzeźbę Dobrego Pasterza, który na barkach niesie owcę. To, co Pani uważa za czaszkę, to nieudolnie przedstawiona głowa ludzka, a „skrzyżowane piszczele” to ramiona, którymi trzyma owcę.
  Papież lubi się wyróżniać.

 124. Antymarxista said

  Fejkowe krytykowanie PiSu przez niektórych to jest w ramach propagandy wyborczej dla PO czy tylko z ignorancji?

 125. gość said

  Amerykanie wstrzymują import polskiej wieprzowiny. Kolejny cios w nasze rolnictwo.

  Amerykanie zakazali importu wieprzowiny i jej przetworów z Polski. Zakaz ten został wprowadzony wczoraj, a jego powodem jest fakt, że rozszerza się strefa występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF), od którego na razie Stany Zjednoczone są wolne.

  http://dzienniknarodowy.pl/amerykanie-wstrzymuja-impo-polskiej-wieprzowiny-kolejny-cios-rolnictwo/

 126. revers said

  Unia goora w spawie reformy saadownictwa w RP …
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-19/tsue-nakazuje-zawieszenie-przepisow-ustawy-o-sn-zastosowano-srodek-tymczasowy/

 127. gość said

  Dlaczego PiS totalnie się pogubił na finiszu kampanii? Spot o imigrantach jest tego najlepszym przykładem

  Coraz mniej zrozumiałe są ruchy PiS pod koniec kampanii wyborczej. Prezes Kaczyński mówi, że taśmy to generalnie nic takiego, a TVP Info non stop je wałkuje. Patryk Jaki fotografuje się na tle unijnej flagi, a Ziobro wypuszcza do TK zapytanie czy Traktat o UE jest zgodny z konstytucją. Morawiecki spotyka się z Angelą Merkel, gdy niemal w tym samym czasie sztab na nowogrodzkiej jedzie z narracją o „złych Niemcach”. Gwoździem jest kwestia islamskich imigrantów. Kiedy rząd wydaje dla nich tysiące pozwoleń, PiS robi spot, że imigrantów to będzie ściągać opozycja (sic!).

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04589-Dlaczego-PiS-pogubil-sie-na-finiszu-kampanii.htm

 128. gość said

  34 lata temu bandyci z SB porwali ks. Popiełuszkę. Niektórzy politycy chcą im dziś przywrócić wysokie emerytury

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04590-Czy-SBecy-znowu-beda-mieli-wysokie-emerytury.htm

 129. gość said

  Rosja ostrzega Ukrainę. Nie będzie manewrów z udziałem NATO bez zgody Moskwy

  Rosja ostrzegła Ukrainę, że nie będzie mogła przeprowadzić wspólnych manewrów z NATO na Morzu Azowskim. Zgodnie z podpisanym między Ukrainą i Rosją traktatem, przeprowadzenie takich ćwiczeń wymaga zgody Rosji.

  Minister Spraw Zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow,powiedział, że Ukraina zamierza przeprowadzić wspólne ćwiczenia swojej floty z okrętami NATO ale traktat wymaga obustronnej zgody Ukrainy i Rosji na wejście okrętów na Morze Azowskie.

  https://wolnosc24.pl/2018/10/19/rosja-ostrzega-ukraine-nie-bedzie-manewrow-z-udzialem-nato-bez-zgody-moskwy/

 130. gość said

 131. kawa na ława said

  Ad.128. Lektura na jesienny wieczór.https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prl-solidarnosc-i-stan-wojenny-2013-07

 132. gość said

  Abp Vigano odpowiada na zarzuty kard. Ouelleta i wzywa by dać świadectwo prawdzie

  Abp Carlo Maria Viganò odpowiedział na list prefekta Kongregacji ds. Biskupów, kard. Marca Ouelleta. Jak ocenił, kardynał uznaje w nim „istotne stwierdzenia jakie poczyniłem i czynię” oraz „kwestionuje stwierdzenia, jakich nie poczyniłem i nie czynię” – napisał były nuncjusz w USA.

  Abp Viganò w liście datowanym na 19 października 2018 roku przytacza po raz kolejny poszczególne tezy swojego noszącego datę 22 sierpnia b.r. „Świadectwa”, a następnie ustosunkowuje się do listu prefekta Kongregacji ds. Biskupów, kard. Marca Ouelleta z 7 sierpnia b.r.

  https://www.pch24.pl/abp-vigano-odpowiada-na-zarzuty-kard–ouelleta-i-wzywa-do-odwaznego-swiadectwa-prawdzie,63592,i.html#ixzz5UNoKZzp4

 133. gość said

  Badania naukowe dowiodły, że psy są mądrzejsze od kotów

  Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierunkiem prof. Suzany Herculano-Houzel z Uniwersytetu Vanderbilt w USA wykazały, że psy są mądrzejsze od kotów. Naukowcy obliczyli, że kora mózgowa typowego kota zawiera ok. 250 mln neuronów, a psa ok. 429 mln.

  Badając czworonogi, grupa z naukowców z Brazylii, Danii, RPA i Stanów Zjednoczonych zastosowała metodę pozwalającą na przeliczenie i porównanie neuronów w ośrodkowym układzie nerwowym psów i kotów.

  Neurony, komórki nerwowe, są zdolne do przetwarzania i przekazywania informacji w formie sygnału elektrycznego i jako takie są podstawowym elementem układu nerwowego.

  Najwięcej neuronów znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków, w skład którego wchodzi mózgowie oraz rdzeń kręgowy.

  Do tej pory naukowcy zainteresowani porównaniem inteligencji różnych gatunków zwierząt z reguły skupiali się na mierzeniu wielkości mózgu. Prof. Suzana Herculano-Houzel w roku 2005 opracowała „szybką, prostą i tanią metodę obliczania” liczby neuronów w mózgu zwierząt i układzie nerwowym.

  https://www.magnapolonia.org/badania-naukowe-dowiodly-ze-psy-sa-madrzejsze-od-kotow/

 134. gość said

  „Dość popierania PiS-u” – Prof. Jerzy Robert Nowak: Magazyn Polskie Sprawy #92

 135. gość said

  Amerykańscy żołnierze pozostali na służbie po pobiciu Polaków

  Przedstawiciele wojska Stanów Zjednoczonych poinformowali, że grupa żołnierzy podejrzana o pobicie polskich mieszkańców miejscowości Skwierzyna, pozostanie na służbie mimo toczącego się wobec nich śledztwa. Na razie nie wiadomo bowiem ilu amerykańskich wojskowych stacjonujących w tamtejszej bazie brało udział w zdarzeniu, w wyniku którego hospitalizowanych było trzech Polaków na czele z szanowanym w lokalnym środowisku lekarzem.

  http://www.autonom.pl/?p=23702

 136. gość said

  Cudzoziemcy będą służyć w polskiej policji? W Sejmie złożono petycję w tej sprawie

  W Sejmie złożono petycję, w której wnioskuje się o dopuszczenie cudzoziemców do pracy w polskiej policji.

  Petycja nr BKSP-145-417/18 trafiła do Sejmu 2. października br. a 11. października skierowano ją do sejmowej Komisji ds. Petycji. Wnioskuje się w niej o zmianę ustawy o Policji, która obecnie przewiduje, że „służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii”. Wnioskodawca chce, by ustawa pozwalała na służbę wszystkim osobom zameldowanym w Polsce przez okres co najmniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem służby, posiadającym prawo stałego pobytu – a więc także cudzoziemcom. Osoby takie również musiałyby cieszyć się „nieposzlakowaną opinią”.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ukraincy-beda-sluzyc-w-polskiej-policji-w-sejmie-zlozono-petycje-w-tej-sprawie/

 137. Lily said

  A to sie wszystko dzieje pod rzadami
  Kaczynskiego.”Slawa gierojom,gierojom
  slawa”,wykszykiwal Jaroslaw Kaczynski
  na Majdanie. Swiatkwskich krzenie wywodza
  sie z Gronowki,kolo Odessy. Zapewne stad
  te sentymenty do Ukraincow / ukrainsko-
  jezycznych.

 138. Antymarxista said

  Do 130&134 – Pan Gość potrzebuje pracować dla IV Reichu? Czy pośrednio dla Sorosa? Dla PO?
  Taki dobór „nowinek” na to z lekka wskazuje…

  Polska znalazła się w czołówce państw Europy pod względem przewidywanego wzrostu płacy realnej (uwzględniającej inflację) w 2018 r. Jesteśmy zaraz za podium. Według przewidywań różnych ośrodków wynagrodzenia mają wzrosnąć nad Wisłą o 3,8 proc. Najszybciej za to spuchną portfele Węgrów – o 4,9 proc. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/wzrost-plac-realnych-w-europie-polska-w-czolowce-oecd/q8kgvzz

  Wzrost realnych zarobków w Polsce 2007-2017 to 22%. 3 pozycja w OCDE, zaraz po Litwie i po Chile.

 139. Marucha said

  Re 123:
  Badania naukowe dowiodły, że kora mózgowa psa zawiera więcej neuronów, niż u kota.
  Mimo to kot przeważnie wykołuje i oszuka psa.
  Bo chyba nie wiemy, czy liczba neuronów jest jedynym kryterium inteligencji.
  A zreszta… co to ma za znaczenie. Najinteligentniejsi są i tak Żydzi.

 140. NICK said

  Kora, neurony.
  Pies i kot.
  Wojny i drony.
  A… to… omłot.

  Pomięszanie wszego.
  Są? Rozumni?

  Są?!?!?

  Tleń. 19.10.2018.

  (jakże daleko od Dallas)

  Jako P. Marucha napisał: „Najinteligentniejsi są i tak Żydzi.”

 141. osoba prywatna said

  Ekstremalna odwaga 21-letniej Polki. Ocaliła kobietę przed gwałtem
  https://kobieta.wp.pl/ekstremalna-odwaga-21-letniej-polki-ocalila-kobiete-przed-gwaltem-6307561672833153a

  gosc
  Niemiecka rzeczniczka policji w Bielefeld – Sarah Siedschlag powiedziala wprost, ze patrzacy, bierni Niemcy zachowali sie prawidlowo, poniewz nie chcieli narazac sie na niebezpieczenstwo. To co powiedziala to nawolywanie do biernosci.
  Oburzajace!

  ——
  W Szwecji pięciu policjantów uciekających przed jednym brudasem też postąpiło prawidłowo, bo najważniejsze było ich bezpieczeństwo.
  Admin

 142. osoba prywatna said

  To zioło niszczy niebezpieczne kamienie nerkowe

  Jest peruwiańskie zioło chanca piedra – dosłownie rozkruszacz kamieni – rozdrabnia je na mniejsze i łatwiej wychodzą. [1]

  Dzieje się tak, ponieważ wielkość wychodzącego kamienia nerkowego określa poziom doświadczanego bólu. Wierzcie lub nie, te osady (utworzone z wapnia w moczu, zmieszane z solą zwaną szczawianem lub alternatywnie – kwasem moczowym) są dość powszechne. W rzeczywistości większość z nas wydala kamienie – wiele z nich nawet się nie zauważy.

  Żeby uniknąć takich problemów, ważne jest regularne stosowanie chanca piedra.

  Jeszcze bardziej imponujące jest to, że chanca piedra może również zatrzymać nawrót tych kamieni. Chociaż badacze wciąż badają dokładnie jak to działa, okazało się, że zioło ma „silne i skuteczne” działanie hamujące tworzenie się kamieni nerkowych – nawet przy bardzo wysokich stężeniach szczawianu wapnia.

  Inne rośliny korzystne dla nerek:

  – Korzeń hortensji jest silnym środkiem moczopędnym (który zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji wzdłuż całego układu moczowego, w tym pęcherza i gruczołu krokowego / prostaty), oprócz tego, że jest antylityczny. (Rdzenni Amerykanie używali tego zioła w tym celu od pokoleń.) Ostatnie badania wykazały również, że korzeń hortensji daje większą ochronę antyoksydacyjną w wątrobie niż ostropest plamisty i kurkuma razem.

  – Prawoślaz lekarski łagodzi stan zapalny tkanek w nerkach i przewodzie moczowym, ułatwia przechodzenie kamieni.

  – Jagoda jałowca jest silnym środkiem antyseptycznym i moczopędnym, który zwalcza infekcje.

  – Mącznica lekarska ma silne właściwości antyseptyczne, przeciwutleniające i antylityczne. Jest szczególnie przydatna w kojeniu, uspokajaniu i wzmacnianiu ścianek pęcherza, chroni przed przewlekłą infekcją.

  – Korzeń pietruszki – moczopędny i usuwa kwas moczowy (przez co zapobiega tworzeniu się kamieni) i zapobiega produkcji histaminy (czyli może też pomóc w alergiach).

  – Liść mniszka lekarskiego jest tradycyjnym środkiem moczopędnym, antyseptycznym i przeciwbólowym. Jest także bogaty w potas – minerał, który często traci się w wyniku nadmiernego oddawania moczu.

  – Skrzyp – bardzo popularny środek moczopędny

  – Nawłoć wydala nadmiar wody z organizmu – nie wypłukując niezbędnych elektrolitów (np. sól, potas).

  – Skórka pomarańczowa jest naturalnym środkiem antyseptycznym, przeciwbakteryjnym i grzybobójczym.

  – Mięta pieprzowa łagodzi i relaksuje mięśnie dróg moczowych, zmniejszając ból i skurcze.

  Nawłoć wypłukuje nadmiar wody z organizmu – bez wypłukiwania niezbędnych elektrolitów (takich jak sól i potas), powszechny problem z wieloma lekami moczopędnymi (na receptę lub naturalnymi).

  Każdy z tych składników w połączeniu z antilithic / działającym przeciwko tworzeniu się kamieni chanca piedra może bezpiecznie i skutecznie wypłukać istniejące kamienie nerkowe – bez wyraźnego ostrego, przeszywającego bólu, którego się boisz. Ale równie ważne jest to, że powstrzymuje te kamienie przed nawrotem, lecząc, przywracając i regenerując uszkodzone tkanki w nerkach – nie wspominając już o całych drogach moczowych. (W rzeczywistości ta formuła może też pomóc w rozkładaniu kamieni w wątrobie, trzustce i woreczku żółciowym, jednocześnie spłukując i odbudowując wszystkie te narządy – i utrzymując je w zdrowiu przez całe życie)……
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cuda-ze-skarbca-natury-cz-i-bol-antologia-podziemnych-lekow-jenny-thompson-2018-10

 143. brys said

  ad 138. Antymarxista – ale na pewno wiedzą że wzrosną?

 144. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Q8WJz-DmPVg
  МакSим – Знаешь ли ты (официальный клип)

 145. Boydar said

  „… najinteligentniejsi są i tak Żydzi …” … chyba najbezsumienniejsi !

  Pan Gajowy jak zwykle zadymia horyzont zdarzeń. Jest takie powiedzenie/pojęcie „dojść do czegoś po trupach” . Można je czytać różnie, zależnie od własnego nastroju, kontekstu czy potrzeby. Generalnie chodzi o to, że nie przejmując się niczym osiągamy postawiony cel. Trup, zwłoki, nieżywa osoba, jest synonimem narzędzia/środka którego normalny przyzwoity człowiek nie użyje do niczego, oprócz pogrzebu, ale to nie jest użycie. A żyd użyje, programowo i ad hoc. To żydowi daje przewagę strategiczną i taktyczną na tym świecie. Czy to jest inteligencja ?

  Słyszałem, że hitlerowcy podkładali zwłoki ludzkie pod koła ciężarówek grzęznących w błocie. Faktycznie nieludzkie. Żyd bez mrugnięcia okiem podłoży ŻYWYCH, jeśli uzna za potrzebne.

  Jaką inteligencją jest odtrącenie Chrystusa ? Zamordować się zdarza, ale w imię czego ?!?! A dodatkowo une twierdzą CAŁY CZAS, że wszystko jest siecher. Fucktycznie inteligentne.

  Cała dostępna nam treść talmudu, to jest inteligencja ? Przecież to wyłącznie przekręt i oszustwo. I brak sumienia. Tak naprawdę, jest zrobieniem gów.na przede wszystkim samym żydom, traktowanie gojów zupełnie pomijając. Owszem, jest w talmudzie inteligencja, zgodna z moją definicją. Polega ona na przewidzeniu, jakie skutki to odniesie. Bo o skutkach talmud taktownie nie wspomina i trzeba się dopiero inteligentnie tego domyśleć.

 146. Marucha said

  Re 145:
  Nie będę się zajmował kwestią inteligencji Żydów, których skądinąd wymieniłem jednym ciurkiem obok kotów i psów, zaznaczę tylko ich ewidentną skuteczność w wymuszaniu swego punktu widzenia na gojach oraz odbieraniu im owoców ich pracy.

  Rzeczą ciekawszą jest, iż – według naszych (niektórych) amerykano-polskich przyjaciół – Żydzi postępują jak najbardziej właściwie, gdyż dbanie o własne interesy jest sprawą nadrzędną, której muszą się podporządkować takie pierdoły, jak moralność, etyka, przyzwoitość, prawdomówność, dotrzymywanie obietnic itp.

  Dotyczy to zresztą nie tylko Żydów, ale również Amerykanów, którzy mają pełne prawo podetrzeć sobie dupę obietnicami, jakie poczynili swoim sojusznikom – i być z tego dumni.

 147. Boydar said

  Czyli co, jak już zaczęli być Amerykanami to przestali być żydami ??? Czy nie odbiera Pan Gajowy tym nieszczęsnym ludkom jedynej prawdziwej rzeczy jaką mają czyli rzeczywistego pochodzenia ? Idąc tą drogą sankcjonujemy polskość tasiemców tutejszych. Ja na to zgody nie mam.

 148. wiesio said

  ciekawe gdzie są moje komentarze?
  (….)
  W śmietniku.
  Admin

 149. maasteer said

 150. Zbigniew Święch, MIĘDZYNARODOWA SŁAWA „klątwa Jagiellończyka”. Część II, Rzeczpospolita, 19 X 2018, s. J6-7.

  To jest niemiecka fekaliomachia dla ZAMAZANIA, że Cywilizacja Polska jest starsza od egipskiej. Artykuł jest ilustrowany zdjęciem ROMAŃSKA KRYPTA ŚW. LEONARDA NA WAWELU została wzniesiona w XII w. za panowania księcia Władysława Hermana – co kwalifikuje znanego mi osobiście Zbigniewa Święcha na wyznawcę krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera.
  Krypta św. Leonarda jest reliktem wawelskiej katedry III, której MODELEM jest zachowany doskonale Tum Łęczycki. Władysław Herman panował zaś w l. 1079-1102, ale Kraków zajął dopiero po bitwie z Połowcami-Seldzukami pod Przemyślem w r. 1099, w której KANCLERZ Magnus Włast rozgromił turecką armię JEROZOLIMSKĄ. Ponieważ Władysław Herman był Popychadłem to w kronice węgierskiej napisano UMARŁ KRÓL MAGNUS.
  Na Wawelu znaleziono tympanon katedry Hermanowskiej z wyobrażeniem Mieszka Bolesławowica jako ANIOŁA a więc Nieżyjącego. Świadczy to, że odbudowę zniszczonej przez Czechów katedry OBECNEJ prowadziła wdowa po Mieszku, Anastazja Bolesławowcowa, hołdowniczka węgierska. Tympanon został zezłomowany po zajęciu Krakowa przez Magnusa Własta po bitwie pod Przemyślem w r. 1099, co WYKLUCZA łączenie romańskiej krypty św. Leonarda (katedra III) z obecną katedrą Gotycką (katedra IV). Wobec tego katedry Hermanowskiej NIE BYŁO, tylko odbudowana przez Anastazję katedra OBECNA.
  SKĄD się jednak wzięła katedra Romańska (III)? – To jest krypta CZESKA a według mej chronologii architektonicznej to katedrę III zbudował Krok z Krokowa-Pragi po wygnaniu Chronosa z Krakowa do Kazimierza Dolnego, gdzie ten zbudował wspaniałą cytadelę i skąd budował Megalityczny Płock. Najpierw Krok zbudował jednak Tum Łęczycki, żeby zapytać Obywateli, czy im się to PODOBA.
  Syn Chronosa Chejron po zajęciu Anglii budował tam nie tylko STONEHENGE, ale i Emporia-katedry. Po wygnaniu z Anglii przez Posejdona zbudował na Jutlandii kanał i katedrę RIBE, gdzie krypty NIE MA, gdyż budujący krypty angielskie Tryton-Turyng musiał wracać do Bohemii wobec najazdu na nią Prometeusza z Palermo.[/u]

 151. Zerohero said

  @124, Antymarxista

  „Fejkowe krytykowanie PiSu przez niektórych to jest w ramach propagandy wyborczej dla PO czy tylko z ignorancji?”

  Proszę Państwa. Taki naiwny bełkot wytacza z siebie człowiek który obejrzał kilkanaście godzin „antymarksistowskich” nawijanek K.Karonia. Tyle jest warta zatruta zupka Karoniówka.
  Obejrzycie 40 godzin wykładów i nadal nie będziecie wiedzieć na jakim świecie żyjecie, co to jest Magdalenka, jak działa UE, kto rządzi światem. Nic. Karoń to spec np. godzinnego analizowania odcieni lewactwa w jednym tylko filmie Hollywodzkim. Wyższa szkoła masturbacji.

 152. Zerohero said

  @56, Andzia

  „Trzeba było ją zapytać, czy wie ile składek Polska odprowadza do unii. Byłoby to pouczające pytanie dla pozostałych pasażerów, a tak nie okazał się Pan mądrzejszy od tej kobiety. ”

  Miałem w rękawie kilka ripost. np. zapytanie o to czy ona wie co to jest wkład własny przy programach z UE i jak to się skończyło w Grecji. Miałem jeszcze masakrującą puentę, że mądry człowiek uczy się na cudzych błędach a głupiec na własnych. Po błyskawicznym namyśle jednak zrezygnowałem. Po prostu mam nienajlepsze doświadczenia z takimi ludźmi. Albo coś chamsko odpowiedzą albo odpowiedzą zupełnie ni w 5 ni w 10 albo jak zasugerował pan Gajowy – po prostu wmówią, że nieprawda. To jak gra z gołębiem w szachy. Gołąb przewróci figury, nawali na szachownicę i ogłosi zwycięstwo.

 153. Zerohero said

  @14, Gość

  „Dzisiejszy Wojciech Cejrowski o tym jak #PiSOszukał swoich wyborców, bo podobno zmontowali spot jak to oni nie przyjmują uchodźców 🤦‍♂️#StopImigracji”

  WC to jest dobry po fakcie, ale wcześniej naganiał na PiS. Czemu ja wiedziałem już 10 lat temu co to jest PIS, a pan „wojciech” taki naiwny? Przy ustawie 447 też tacy jak WC, RAZ, Gadzinowski itd. byli „zdziwieni”. Podziwią się, wyrażą dezaprobatę, a potem wracają na stare tory licząc, że lud zapomni. Mam w porównaniu do nich szacunek dla Michalkiewicza, bo jak wyciągnął wniosek z ustawy 447 tak się trzyma, a tamci tylko pro forma i dalej bredzą o sojuszu z Ameryką.

 154. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/bu%c5%82garia-domniemany-zab%c3%b3jca-dziennikarki-marinowej-przyzna%c5%82-si%c4%99-do-winy/ar-BBOC93A?li=BBr5KbO&ocid=UE12DHP

  BUŁGARIA: DOMNIEMANY ZABÓJCA DZIENNIKARKI MARINOWEJ PRZYZNAŁ SIĘ DO WINY

  Głupia baba, NIE WIEDZIAŁA, że jak się zajmuje TAKIMI SPRAWAMI to naślą na nią GWAŁCICELA. Tym razem gwałciciela nasłał Parlament Bułgarski.

 155. Boydar said

  @ Pan Zerohero

  Z moich doświadczeń wynika, że głupcy nie uczą się na błędach; ani cudzych ani własnych. Gdyby byli się w stanie nauczyć, nie byliby głupcami.

 156. lewarek.pl said

  Czwarty list arcybiskupa Vigano. Kawa na ławę.

  „Danie świadectwa zepsuciu w hierarchii Kościoła katolickiego było dla mnie bolesną decyzją i taką pozostaje. Ale jestem starym człowiekiem, który wie, że musi wkrótce zdać relację przed Sędzią za swoje działania i uchybienia; człowiekiem, który boi się Tego, który może wtrącić ciało i duszę do piekła. Sędziego, który nawet w swoim nieskończonym miłosierdziu da każdemu zbawienie lub potępienie zgodnie z tym, na co sobie każdy zasłużył. Oczekując strasznego pytania tego Sędziego – „Jakże ty, który miałeś wiedzę na temat prawdy, mogłeś zachowywać milczenie pośród fałszu i demoralizacji?” – jakiej odpowiedzi mógłbym udzielić?”

  „Niewątpliwie istnieją kapłani kobieciarze i niewątpliwie oni także niszczą swoje dusze, dusze tych, których psują i ogólnie Kościół. Ale te wykroczenia przeciwko kapłańskiemu celibatowi zazwyczaj ograniczają się do osób bezpośrednio zaangażowanych. Duchowni kobieciarze zazwyczaj nie rekrutują kolejnych kobieciarzy ani nie działają na rzecz ich awansowania, ani nie tuszują ich złych uczynków – podczas gdy dowody na zmowę homoseksualną, której głębokie korzenie są trudne do zniszczenia, są przytłaczające.

  Jest powszechnie potwierdzone, że homoseksualni drapieżcy wykorzystują przywileje duchowne na swoją korzyść. Jednak twierdzenie, że samym kryzysem jest klerykalizm to czysta sofistyka. To udawanie, że środek, że narzędzie jest w rzeczywistości główną pobudką.

  Potępienie zepsucia homoseksualnego i moralnego tchórzostwa, które pozwala mu rozkwitać, nie spotyka się w naszych czasach z gratulacjami, nawet w najwyższych sferach Kościoła. Nie jestem zaskoczony tym, że zwracając uwagę na te plagi jestem oskarżany o nielojalność wobec Ojca Świętego i o wzniecanie otwartego i skandalicznego buntu. Jednak bunt wiązałby się z zachęcaniem innych do obalenia papiestwa. Nie zachęcam do niczego takiego. Każdego dnia modlę się za papieża Franciszka – bardziej niż robiłem to za innych papieży. Proszę, w istocie żarliwe błagam, by Ojciec Święty sprostał zobowiązaniom, jakich się sam podjął przyjmując swój urząd jako następca św. Piotra. Wziął na siebie misję utwierdzania swoich braci i prowadzenia wszystkich dusz w naśladowaniu Chrystusa, w walce duchowej na drodze krzyża. Niech przyzna się do swoich błędów, okaże skruchę, pokaże swoją gotowość trzymania się pełnomocnictwa udzielonego Piotrowi i – gdy już tylko się nawróci – niech utwierdza swoich braci (Łk 22,32).”

  http://www.pch24.pl/to-juz-czwarty-list-abp–vigano–pelny-tekst-w-jezyku-polskim-na-pch24-pl,63593,i.html#ixzz5USYBzinn

 157. lewarek.pl said

  W momencie, kiedy listy zostały ogłoszone i okazało się, że kandyduję z listy PSL do sejmiku woj. łódzkiego, zaczęły się szykany na skalę dotąd niespotykaną. Od swoich związków zawodowych dowiedziałam się, że prezes rozpoczął procedurę zwalniania mnie z pracy z mojej winy – powiedziała kandydatka PSL do sejmiku woj. łódzkiego Ewa Olas-Bernacka.

  https://www.psl.pl/zgorzelski-musimy-zrobic-wszystko-zeby-uratowac-wolne-wybory/

 158. Zdzicho said

  Prawo do wybierania swoich przedstawicieli do władz kraju, czy regionu, miasta etc. winno gwarantować wyborcy to, że jego wybór został tak policzony, jak miało to miejsce faktycznie. Oczywiście dotyczyć to powinno wszystkich. Wg mnie jest inaczej. A to powinna być wiedza
  i pewność dla wyborcy. Na razie, liczenie głosów jest wielostopniowe i nie daje gwarancji policzenia głosu/-ów tak jak były one dokonane. Taka ordynacja wyborcza jest niewłaściwa i jest mie do zaakceptowania. Można by także ją próbować podważyć. Sposobów na właściwe i pewne policzenie głosów jest zapewne dużo.
  Wybory powinny być transparentne. Karta do głosowania powinna być z kopią i z nadanym wewnętrznie niepowtarzalnym dla każdej karty numerem. Drogą losowania wyciągamy kartę z kopią i po skreśleniu i wrzuceniu jednej kartki do tzw. urny zabieramy jej kopię do domu. PKW miałaby obowiązek opublikowania, jakie skreślenia byłyby na każdej i także wszystkich kartach. Tak by było transparentnie i byłaby możliwość do ewentualnej reklamacji. Byłoby to większe prawdopodobieństwo właściwego policzenia moich i wszystkich głosów. Stop manipulacjom wyborczym.

 159. NICK said

  Eee. Ziomalu. (145).
  „Generalnie chodzi o to, że nie przejmując się niczym osiągamy postawiony cel. ”

  Eee.

  Kontekst?

 160. Boydar said

  „osiągamy” nie oznacza my, wątpliwość Pana NICK’a wynika z zastosowanego przeze mnie stylu odwzorowania postawy

  Np. „mordujemy sąsiada”, po wyroku „idziemy wisieć”.

 161. NICK said

  Wisieć?
  Nie-koniecznie.

 162. Salcie said

  Ktoś w internecie pracowicie podsumował działalność PiS-u.
  ————————————–
  der383

  A teraz szczypta pisowskich „dokonan”:

  1. CETA I GMO przegłosowane

  2. Przymusowe szczepienia pod groźbą kary

  3. Wodociągi Polskie oddane spółce Tahal z
  Izraela

  4. Wspomaganie banderowskiej Ukrainy : 4mld zł bezzwrotnej pożyczki, sponsorowanie gazu za free, przyzwalanie na banderyzm i jawne antypolskie działania, ukrainizacja Polski i rynku pracy

  5. Polityka zagraniczna na kolanach ustawa IPN do kosza

  6. Włażenie Żydom w dupę, 100mln na cmentarz żydowski, muzeum Polin ( 400mln) budowa muzeum getta warszawskiego, w kolejce kolejne chasydów polskich, przepraszanie za marzec 1968 to skandal i farsa.

  7. Ustawa 1066 o bratniej pomocy

  8. Ustawa o wydawaniu polskiej broni i amunicji obcym wojskom to skandal i jawna antypolska ustawa

  9. Sprowadzenie JP MORGAN i dotowanie ich kwota 20mln zł

  10. Brak repolonizacji mediów

  11. Brak rozliczeń złodziei i zdrajców

  12. Brak opodatkowania obcych kapitałów

  13. Podwyżki podatków

  14. Ustawa prawo wodne to farsa i skandal

  15. Brak rozliczeń za reprywatyzacje i nie chodzi tu tylko o Warszawę ale i inne duże polskie miasta

  16. Kara za zabicie własnej świni której się nie zgłosi 3lata = jak za okupacji

  17. Likwidacja branży futerkowej lub próba likwidacji, branża, ktora przynosi miliardowe zyski

  18. Nadmierne zadłużenie państwa między innymi przez 500+, zamiast tego należy obniżyć podatki zlikwidować pit i cit oraz wiele innych chorych antyludzkich podatków.

  19. Obecność wojsk amerykańskich, to okupacja

  20. Brak reformy sądownictwa lub niedołężne działanie, komunistyczni sędziowie i prokuratorzy jak byli tak są

  21. Brak polityki historycznej ! Cały czas za coś przepraszają, jak nie Żydów to Ukraińców, niedługo Turków będą przepraszać za Wiedeń

  22. Brak reformy górnictwa oraz dalszy drena kopalni węgla, brak innowacji w tym dziale, węgiel polski należy gazować a wtedy staniemy się samowystarczalni w gaz i staniemy na nogi gospodarczo

  23. Milczące poparcie roszczeń żydowskich

  24. Przyjmowanie imigrantow z Nepalu , Uzbekistanu, Filipin i to bardzo dużo

  25.Brak reakcji na podpisanie aktu 447

  26. Zakłamywanie rzeczywistości i bajdurzenie o samych sukcesach

  27. Caly czas odwlekanie ustawy w obronie najmlodszych

  28. Robienie z podkulonym ogonem wszystkiego co powie Usrael

  29. Zakup obligacji USA w sumie na kwotę 100 miliardów zł !! Co ciekawe, te obligacje są oprocentowane na 1.5% !! A Polska sprzedaje swoje obligacje na 5-6% !!! To naprawdę trzeba być idiota, żeby z całą premedytacją prowadzić politykę obligacji mając na starcie 3.5-4% starty !

  30. Sprawa aneksu do raportu o likwidacji WSI !

  31. Ponad 2 mln Ukraińców w Polsce

  32. Za sprawą kolejnych podatków wyjazd Polaków z Polski za chlebem

  33. Dziwne konszachty z ludźmi typu Jonny Daniels, Leib Fogelman, Stambler oraz sekta Chabad-Lubawicz
  itp itd

 163. brys said

  Przecież to zasługi PiS

  1. Nie będzie głodu i będzie można bezpiecznie handlować.

  2. Inaczej wszyscy umrzemy.

  3. Dzięki temu będzie zdrowsza woda.

  4. Musimy się jakoś bronić przed Putinem, a to nie ma ceny.

  5. Ale za to w świecie nas poważają.

  6. Przecież to nasze wspólne 1000 letnie dziedzictwo! A zresztą ile się oni nacierpieli – każda aaudycja film i książka to Panu powie.

  7. Bardzo dobra na Putinowskich troli i 5 kolumnę Putina.

  8. A jak nas inaczej obronią przed Putinem?

  itd, itp

 164. Boydar said

  Gdyby było inaczej niż Pani Salcie (162) zaprezentowała, znaczyło by to, że Szczepkowska „pomyliła się” o trzydzieści lat w datach i jeszcze gdzie indziej. Ale nie. Ona jak głupia baba powiedziała co kazali, może nawet zapłacili jak swojej.

  I teraz pytanie, czy jeśli zawodowcy pracowali nad tym jak jest (jeszcze) przez ostatnich osiemdziesiąt lat, pięć lat rzezi, dwadzieścia lat przygotowania ogniowego, to owoce ich ciężkiej pracy można tak o wywieźć na wysypisko jedną wywrotką przez trzy lata ? Zwłaszcza przy obecności bezsprzecznego faktu, że większej części społeczeństwa bardzo pasuje owo „jak jest”.

  Ja nie jestem pisiorem, należę i należałem zawsze tylko do jednej partii, swojej i jednoosobowej. I wielokrotnie podkreślałem że pis jest dokładnie takim samym żydostwem jak inne. Ale kłóci mi się z rozumem oczekiwanie, że ktokolwiek oprócz ruskiego sołdata może przyjść dzisiaj i od jutra będzie po nowemu. Nie bronię pisu tylko logiki i właśnie rozumu. Poza tym, uwzględniając trendy pomocowe jakimi przeczołgała nas obecność w jew-uni, niegrzecznie zapytam, a gdzie obywatele macie swój udział własny w tym przedsięwzięciu ? Nawet Ruskiemu trzeba będzie jakoś zapłacić.

 165. osoba prywatna said

  Szwecja ogłosiła amnestię dla przestępców posiadających granaty
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwecja-oglosila-amnestie-dla-przestepcow-posiadajacych-granaty

 166. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201810209026423-Wladimir-Putin-Polska-granice-Sputnik/

  A co tam u Was, Bat’ka, jest stolicą tego obwodu, którym tak się dzisiaj chwalicie ? Tak się tylko głupio a sentymentalnie pytam, bo mój pradziadek urodził się niecałe pięćdziesiąt kilometrów dalej (w stronę Kowna).

 167. osoba prywatna said

  Wenezuela rezygnuje z dolara. Międzynarodowe transakcje będą realizowane w euro

  Waszyngton nie ukrywa chęci odsunięcia od władzy socjalistycznego prezydenta Wenezueli, Nicolasa Maduro, którego oskarża się o represje wobec opozycji w tym kraju. Administracja Trumpa mówiła nawet o możliwości przeprowadzenia tzw. „interwencji humanitarnej” w kraju.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wenezuela-rezygnuje-z-dolara-miedzynarodowe-transakcje-beda-realizowane-w-euro

 168. osoba prywatna said

  Jak pomagać imigrantom.
  http://patrz.pl/film,jak-pomagac-imigrantom,170612.html

 169. osoba prywatna said

  JANUSZ STARTUJE W WYBORACH Kabaret Czwarta Fala
  http://patrz.pl/film,janusz-startuje-w-wyborach-kabaret-czwarta-fala,170450.html

 170. Boydar said

  To (169) nie jest głupie; mój sąsiad jest cwanym żydem. Jak nie będzie miał lepiej ode mnie to stąd pójdzie w pisdu. Przecież nie po to się tu zagnieżdżał żeby mieć tak jak ja 🙂

 171. osoba prywatna said

  Nowy rekord Polski? Mieszkaniec Tychów wyłowił giganta
  https://wiadomosci.wp.pl/nowy-rekord-polski-mieszkaniec-tychow-wylowil-giganta-6307943340857473a

 172. osoba prywatna said

  W sierpniu 2018 policjanci wystawili aż 6x mniej mandatów, niż w sierpniu 2017! Z tego powodu z budżetu uciekło ponad 45,5 mln zł. Jest to efekt protestu, którym policjanci chcą uzyskać ponad 1000 zł podwyżki, emerytury po 15 latach, a także płatne nadgodziny i chorobowe.
  http://leftlane.pl/2018/10/19/policyjny-protest-pouczenie-zamiast-mandatu-drastycznie-uszczuplil-wplywy-do-budzetu/

 173. osoba prywatna said

  Ciekawe ile zachodnich bryk odpaliłoby po tak głębokim zamrożeniu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=BlfWSfZyE1w

 174. osoba prywatna said

 175. osoba prywatna said

  Tego dnia Niemcy rozpoczęli masowe egzekucje polskich elit w Wielkopolsce. Zabili ok. 50 tys. ludzi
  https://cozahistoria.pl/masowe-mordesrstwa-w-wielkopolsce/

 176. osoba prywatna said

  W IZRAELU JAK W POLSCE
  .https://www.youtube.com/watch?v=Jja55z5QweE

 177. osoba prywatna said

  Gwiazda programu „Królowe Życia” była skazana za handel ludźmi? „Nie przypominaj mi o tym”. Kim jest Dagmara Kaźmierska?
  https://m.styl.fm/newsy/237920.gwiazda-programukrolowe-zycia-byla-skazana-za-handel-ludzmi-nie-przypominaj-mi-o-tym-kim-jest-dagmara-kazmierska

 178. osoba prywatna said

  3 mln złotych na rytualną łaźnię, mykwę dla żydów
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/3-mln-zlotych-na-rytualna-laznie-i-mykwe-dla-zydow/?fbclid=IwAR3BfaaTJBY1FZ0-vXRu_LzlQuWOJEIj7KJ8JcakUP2Jkj4Ti1Qavvz1PB8

 179. Boydar said

  A czy są otwory w suficie ?

 180. osoba prywatna said

  Belgia: 68 latek pobity przez migranta bo jego pies ‚śmierdział’
  https://www.infowars.com/belgium-migrants-viciously-beat-up-68-year-old-man-because-his-dog-smelled/

 181. osoba prywatna said

  Re 179
  Ja mogę ufundować wiertarkę.
  Ale kto wywierci otwory?

  Nikt wam tyle nie dał ile ja wam mogę obiecać

 182. osoba prywatna said

  Mateusz Jeziorski, mieszkaniec miejscowości Sobiesęki (gm. Szczytniki), zapobiegł tragedii, do jakiej mogło dojść w Szwecji.
  http://www.zyciekalisza.pl/?str=202&id=217511

  ———–
  Dobrze, że nie został zastrzelony…
  Admin

 183. Boydar said

  Zawsze srałem w kucki, całkiem intuicyjnie

  https://finanse.wp.pl/korzystanie-z-toalety-niemal-na-pewno-robisz-to-zle-polskie-firmy-juz-na-tym-zarabiaja-6307605243058305a

 184. Boydar said

  „… żadne badania, w tym toksykologiczne, nie potwierdziły, że w śmierć Doroty P. były zaangażowane osoby trzecie. Jej zgon nastąpił z przyczyn naturalnych /…/ biegli stwierdzili, że do śmierci doprowadziła ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, która była następstwem samoistnych zmian chorobowych …”

  https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-tomasza-komendy-sa-wyniki-sekcji-zwlok-doroty-p-6308005853698177a

  Po prostu fachowcy … no ci biegli oczywiście

 185. osoba prywatna said

  Ten pies to żywe srebro. I z pewnością na sztucznej karmie nie chodzi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=80NQLXXQwRM

 186. osoba prywatna said

  Nie wszystko się udaje.
  .https://www.youtube.com/watch?v=IQwcCaAAuRc

 187. osoba prywatna said

  Polskie miejsca pamięci na Wołyniu są niszczone: zrywane są tablice upamiętniające miejsca zbrodni albo zamazywana jest na nich liczba ofiar zbiorowych mordów. Niszczone są ogrodzenia, a pod jednym z krzyży urządzono sobie nawet ognisko. Członkowie zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu zwrócili się do ministra spraw zagranicznych o pomoc.
  http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/6880,na-ukrainie-niszcza-slady-polskosci?fbclid=IwAR29BYabRvJPbGDNcdZDDT2WQ-9WxShgw3ibzwAzrOwQGH9iX-qXxu4Dk98

 188. osoba prywatna said

  Statystyczna niedziela w kościołach. Policzą wiernych
  http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/12670,statystyczna-niedziela-w-kosciolach-policza-wierny

 189. osoba prywatna said

  Nadchodzą ciężkie czasy dla handlarzy specjalizujących się w imporcie używanych aut z Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że największe źródło używanych samochodów z silnikami Diesla wyparuje w mgnieniu oka! Dlaczego?
  Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-volkswagen-spaliny/wiadomosci/news-polacy-juz-nie-kupia-starych-diesli-zalatwili-to-niemcy,nId,2646824#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 190. lewarek.pl said

  Rosyjski rząd i bank centralny przygotowują program odejścia od amerykańskiej waluty w transakcjach. Taki krok może mieć duże znaczenie polityczne.

  Gazeta „Rzeczpospolita” przytacza informacje rosyjskiego portalu finanz.ru, że program odchodzenia od dolarach w rozliczeniach rosyjskich podmiotów został utajniony. Program jest opracowywany przez rząd i rosyjski bank centralny na polecenia samego Władimira Putina.
  Według „Rzeczpospolitej” prezydent Rosji uznał, że dolar „jest problemem dla świata” bo władze USA mogą wykorzystywać politycznie „monopolistyczną pozycję dolara” w światowym systemie finansowym i handlowym by „żyć nie za swoje środki”. W istocie pozycja dolara jako globalnej waluty rozliczeniowej umożliwia USA łatwe finansowanie swoich długów.
  Gazeta przypomina, że w maju u czerwcu rosyjski bank centralny wyprzedał wszystkie amerykańskie papiery dłużne, a spośród 48 mld dolarów jakie pozyskał z ich sprzedaży dwie trzecie zostało ulokowane w zagranicznych bankach, by nie funkcjonowały na rosyjskim rynku. W ostatnich latach Rosjanie rozpoczęli także skup złota tak, że na początku roku ilość kruszcu w rezerwach rosyjskiego banku centralnego przekroczyła ilość złota jaką posiadają władze Chin.

  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/rosja-odchodzi-od-dolara/

 191. lewarek.pl said

  Poważny rozłam w Kościele Prawosławnym.

  Z powodu oficjalnego nadania przez patriarchę Konstantynopola Bartłomieja I autokefalii Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu, najliczniejszemu na Ukrainie (60% wiernych), podlegającemu wcześniej Patriarchatowi Moskiewskiemu, Rosyjski Kościół Prawosławny uznał Patriarchę Konstantynopola Bartłomieja I za „raskolnika”, czyli rozłamowca-schizmatyka, według kanonów prawosławnych. Oznajmił to w sobotę na antenie stacji Rossija24 metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego. Święty Synod Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej uznał, że do czasu cofnięcia przez Konstantynopol swoich decyzji wspólne odprawianie nabożeństw i modlitw z udziałem duchownych i wiernych obu Kościołów jest niemożliwe. W cerkwiach Patriarchatu Moskiewskiego w kanonie nie będzie wymieniany patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. – Odpowie on na sądzie przed Bogiem, a także tu na ziemi – oświadczył Hilarion.
  Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie poparcia. Specjalny wysłannik USA na Ukrainę Kurt Volker powiedział, że Waszyngton w pełni popiera dążenie Ukrainy do posiadania własnego, niezależnego od Moskwy Kościoła prawosławnego. Uważa, że będzie to potwierdzeniem politycznej utraty Ukrainy przez Moskwę.
  https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjski-kosciol-prawoslawny-uznal-patriarche-konstantynopola-za-schizmatyka/

 192. osoba prywatna said

  Świetny głos i kapitalna trąbka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=22-qOZl4nzk

 193. Boydar said

  Po co i gdzie miałaby wracać ? (192)

 194. osoba prywatna said

  I trzeba im było taką mykwę otworzyć. Oczami wyobraźni widzę 2 ziomków kuzynów – kaczyńskiego i michnika, jak sie w niej razem pluskają.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=33y5K4cSd78

 195. Boydar said

  a Mengele zatyka otwory w suficie czym tam ma pod ręką

 196. revers said

  A kabala przyspiesza z Adolfina M.

 197. osoba prywatna said

  PAT METHENY Last Train Home
  .https://www.youtube.com/watch?v=V9vQ_y9JJ1E

 198. osoba prywatna said

  Nauka czytania nieodwracalnie zmienia nasz mózg
  Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/glowa/mozg/news-nauka-czytania-nieodwracalnie-zmienia-nasz-mozg,nId,2647045#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 199. osoba prywatna said

  I jeszcze raz Pat.
  .https://www.youtube.com/watch?v=2DxfuGI_DaM

 200. osoba prywatna said

  Zapewne w mykwie obmyje się wraz z nimi.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=9__W7kjSJWw

 201. osoba prywatna said

  Trump: „Saudyjskie wyjaśnienia są wiarygodne”
  Oficjalne stanowisko Arabii Saudyjskiej: „Jamal Khashoggi umarł w trakcie bójki w konsulacie” xD. Rzecznik prasowy Białego Domu dodał: „to był tragiczny incydent”.
  https://news.sky.com/story/trump-saudi-explanation-for-journalists-death-is-credible-11530087

 202. osoba prywatna said

  Ponoć mają przyjechać na otwarcie mykwy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rirDOIttODM&feature=youtu.be

 203. osoba prywatna said

  50. wybudzenie w Klinice „Budzik” w Warszawie!
  Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/dziecko/news-50-wybudzenie-w-klinice-budzik-w-warszawie,nId,2647034#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 204. Boydar said

  https://tech.wp.pl/miliony-polakow-odczuwa-fomo-nie-potrafia-wylogowac-sie-do-zycia-6306931392166017a

 205. osoba prywatna said

  Zobaczcie na przykładzie tych kaczuszek jak działa świat, wszystko można z nami zrobić tak jak z kaczkami, uzależniają nas od podania ci pod nos jedzonka kolorowego pięknego, ale nie zdrowego, i my wszyscy lecimy na promocje, czekamy na ofertę, żeby kupić tanio
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ed-0TWyTQ98

 206. Ola said

  ad 204, Boydar
  to juz zawsze mowie , ze ta digitalka i jej internety to najwieksze zlo i zagrozenie dla tego swiata .
  Dzis malzenstwo siedzac przy stole nie rozmawia ze soba , pisza ze soba na chacie ( czacie) . Albo spacer rodzinny – tata pierwszy maszeruje wpatrzony w smartfona, za nim mama ze swoim , a za nimi dziecko z wlasnym .
  Albo ten dramat sprzed paru lat , kiedy to beznozny sprinter z RPA , Oscar Pistorius ,w szale zazdrosci zastrzelil swoja dziewczyne , piekna Reeve . Bo rzekomo napisala czy moze dostala jakiegos sms-a od jej ex-a. A co sie dzieje na tych whatsapp-ach , to juz w ogole szkoda gadac. Koniec normalnego swiata. ten facebook to jeszcze malo szkodliwy . Tam to najczesciej tylko fotki z wczasow zagranicznych oczywiście. Zycie bez smartfona juz nie istnieje w zasadzie.

 207. Rafal Cz. said

  z ostatniej chwilli.

 208. Rafal Cz. said

  Jesu chryste.

 209. Rafal Cz. said

  Jaki komentarz?
  Wobec takich glosow gloszacych wiare jestem bezbronny. I pozostane.
  Glos Boga jest jeszcze slyszalny.i Ja jeszsze slysze.I jak przestane.to znaczy ze ….

 210. revers said

  re207

  isis wraca do Syrii? czy Oginskiego pozegnanie z Ojczyzna?

  https://www.straitstimes.com/tags/syria

 211. revers said

  Zabij 10 wolnych syryjczykow a bedziesz Polakiem,europejczykiem, nosicielem zachodnich wartosci .-..

  „ISIS issued Russia with an ultimatum and vowed to execute ten people every day.”

 212. maasteer said

  Trybunał Sprawiedliwości UE unieważnił polską ustawę o reformie sądownictwa! Oto dowód, że Polska nie jest już niepodległa

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ogłosił wczoraj zawieszenie polskiej ustawy zmieniającej zasady funkcjonowania Sądu Najwyższego. Trudno o lepszy dowód na to, że Polska nie jest już niepodległym państwem

  Za kilkanaście dni cała Polska będzie obchodziła stulecie niepodległości. Okazuje się jednak, że unijne instytucje postarały się z tej okazji o to, aby bardzo dobitnie pokazać, że polska suwerenność i niepodległość to tylko mrzonka i puste słowa. Dowiedzieliśmy się, że nie możemy stanowić prawa w Polsce bez zgody centrali w Brukseli.
  ——————
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trybunal-sprawiedliwosci-ue-uniewaznil-polska-ustawe-o-reformie-sadownictwa-oto-dowod-ze

 213. Boydar said

  @ Pani Ola

  Pozwolę sobie dodać spostrzeżenie mające umocowanie w naszej tradycji – „gów.no chłopu nie zegarek”. Wprawdzie bezpośrednia egzegeza brzmi – „bo go będzie kłonicą nakręcał”, ale dzisiejszy kontekst jest niestety szerszy i … straszniejszy. Kiedyś, ofiarą padał zegarek, co oczywiste. Dzisiaj, odwrotnie, ów nieszczęsny chłop. On nic więcej przecież nie ma. Jest pusty jak policyjny gwizdek. Tak jak w artykule napisano, bez neta nie istnieje. A net to sterta produktów naszej cywilizacji, również odpadków czy wręcz ekskrementów. A on to ciamka z zachwytem – jakie ładne i jak dużo. Nie mając wrodzonego/wyrobionego smaku żywi się najbardziej kolorowymi zawijaskami. A wielu architektów rzeczywistości uruchomiło produkcję czekoladek kałowych i są dostępne w tej stercie bez ograniczeń. Co nie znaczy że za darmo, tylko rachunek przyjdzie pocztą i później.

  Butnie sądziłem że mnie nie zaszkodzi. Myliłem się. Tak się przyzwyczaiłem do korzystania z informacji sieciowej, że bez komputera brakuje mi czasem najbardziej podstawowych nazw, dat czy nazwisk.

  Ratunkiem wydaje się równoległy kontakt z żywymi ludźmi, i prowadzenie normalnych rozmów. Tylko z tym jest większy problem niż z komornikiem – „z ptaka mąki jak młyn stoi”, a takiemu komornikowi można zawsze po cichu łeb ukręcić.

 214. osoba prywatna said

  Budowę pomnika kolejnego magdalenkowego uważam za obrazę Polaków, którego jedynym wyróżnikiem na tle innego magdalenkowego badziewia była antyrosyjskość.
  https://slepamanka.neon24.pl/post/145961,pomnik-magdalenkowego-prezydenta-widziane-z-usa

 215. osoba prywatna said

  Już dzisiaj w niedzielę w kościołach odbywa się czytanie psalmu, w którym padają słowa „(Pan – red.) miłuje prawo i sprawiedliwość”. Jako, że w tym roku niedziela z czytaniem tego psalmu przypadła akurat na dzień wyborów samorządowych, to część mediów podniosła klangor, że jest to poparcie dla wiadomej partii, z kolei media prorządowe rozpoczęły akcję jego czytania.
  https://nczas.com/2018/10/21/ksiadz-ostro-do-sakiewicza-szkoda-ze-to-czynicie-nie-sluzy-to-slowu-bozemu-a-waszym-rozgrywkom/

 216. osoba prywatna said

  Jedna z internautek na profilu Ubera opublikowała wstrząsającą relację z wydarzeń podczas jej przejazdu! Według jej wpisu kierowca-imigrant próbował molestować dziewczynę, jednak po wielokrotnych próbach i stanowczej reakcji kobiety zrezygnował.
  https://nczas.com/2018/10/21/wstrzasajaca-relacja-klientki-ubera-w-warszawie-kierowca-imigrant-probowal-ja-wykorzystac/

 217. osoba prywatna said

  Europie zagraża nowa inwazja. I wcale nie chodzi o imigrantów
  Read more: http://www.pch24.pl/europie-zagraza-nowa-inwazja–i-wcale-nie-chodzi-o-imigrantow-pch,63529,i.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=post&utm_term=pch&fbclid=IwAR0bax6X9u7jomZ-cAzmYcjdGbWgV39j3Ke5k2Xlwn3Afa6LpCQgnkwKbrY#ixzz5UZ4Z1npS

 218. Piskorz said

  re 217 B. ciekawe…dziękuję. Nie pomyślałem,że tak to wygląda…a jednak.!!

 219. osoba prywatna said

  Rząd będzie zachęcał nas do podzielenia się Polską z imigrantami
  Read more: http://www.pch24.pl/rzad-bedzie-zachecal-nas-do-podzielenia-sie-polska-z-imigrantami,63236,i.html#ixzz5UZMXw0wH

 220. osoba prywatna said

  Wspólnoty żydowskie i muzułmańskie w Europie uważają, że muszą się przeciwstawiać coraz większej wrogości, przejawom nienawiści wobec nich oraz ograniczaniu ich praktyk religijnych. Przed tą sytuacją ostrzegło w tych dniach w Amsterdamie nowe ugrupowanie Kierownicza Rada Muzułmańsko-Żydowska (Muslim-Jewish Leadership Council – MJLC).
  https://ekai.pl/zydzi-i-muzulmanie-razem-przeciwko-nienawisci/

 221. revers said

  „Izraelskie tajne służby traktują Polskę jak półkolonię. Prowadzą u nas niemal jawnie działania operacyjne, czyli inwigilują interesujące ich osoby.”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/10/ujawniamy-tajne-rozmowy-z-izraelem-politycy-lobbuja-za-powstaniem-w-polsce-najwiekszej-ekspozytury-izraelskiego-wywiadu/?fbclid=IwAR35mwK8_TmAIJ1qAkQ6DNhU_P6M8HNBq051q06l4IquCkB3CB9-c75KC-A

 222. wincenty said

  CZASY OSTATECZNE – KRYTYKA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II.
  Z okazji 40 lecia pontyfikatu papieża Polaka, przedstawiam ciemną stronę Karola Wojtyły. Wspierał zbrodnicze reżimy, krył pedofili i przyjaźnił się z nimi, awansował aferałów i głosił szkodliwą ideologię. Był hamulcowym dobrych przemian w Kościele Katolickim i kochał być wielbiony. Dla Polaków jest bogiem.

  http://nocneradio.pl/czasy-ostateczne-krytyka-pontyfikatu-jana-pawla-ii/
  plik http://archiwum.nocneradio.pl/czasy_ostateczne_jp2.mp3

 223. gość said

 224. osoba prywatna said

  Wojna w Jemenie. Koszmar…
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/145982,wojna-w-jemenie-koszmar

  Jemen: światowa zbrodnia doskonała
  https://strajk.eu/jemen-swiatowa-zbrodniia-doskonala/

 225. osoba prywatna said

  Tysiące emigrantów z Hondurasu zmierzają do USA, są już w Meksyku. Trump szaleje
  https://strajk.eu/tysiace-emigrantow-z-hondurasu-zmierzaja-do-usa-sa-juz-w-meksyku-trump-szaleje/

 226. osoba prywatna said

  Polacy odchodzą od Kościoła. Najszybszy spadek na świecie
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/181009664-Polacy-odchodza-od-Kosciola-Najszybszy-spadek-na-swiecie.html

 227. osoba prywatna said

  Trener reprezentacji Izraela pedofilem! Molestował blisko 140 dzieci
  https://nczas.com/2018/09/19/trener-reprezentacji-izraela-pedofilem-molestowal-blisko-140-dzieci/

  „Bolek” w formie! Zobaczcie jak się ubrał na wybory…
  https://nczas.com/2018/10/21/bolek-w-formie-zobaczcie-jak-sie-ubral-na-wybory/

 228. osoba prywatna said

  Nie chciała lecieć, więc pójdzie siedzieć? Szwedka, która blokowała w samolocie deportację imigranta doigrała się!
  https://nczas.com/2018/10/21/nie-chciala-leciec-wiec-pojdzie-siedziec-szwedka-ktora-blokowala-w-samolocie-deportacje-imigranta-doigrala-sie/

  UWAGA! Kolejne wymysły ekologów. Teraz bronią… osłów
  https://nczas.com/2018/10/21/uwaga-kolejne-wymysly-ekologow-teraz-bronia-oslow/

 229. osoba prywatna said

  Prostytutka UGRYZŁA w pe*isa SĘDZIEGO „dobrej zmiany”.
  https://wyborcza24.pl/prostytutka-ugryzla-w-peisa-sedziego-dobrej-zmiany/

 230. NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI DONALDA TUSKA! KTO NAPRAWDĘ STOI ZA „KRÓLEM EUROPY”? Tylko wRealu24.tv!

 231. osoba prywatna said

  Izrael zwiększył swoją obecność wojskową wokół Strefy Gazy, a władze zaczęły otwarcie grozić interwencją zbrojną. Sytuacja jest bardzo napięta, a decyzja o ataku może zapaść praktycznie w każdej chwili.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejna-wojna-miedzy-izraelem-strefa-gazy-moze-wybuchnac-w-kazdej-chwili

  Arabia Saudyjska przyznała się do zabójstwa swojego krytyka Jamala Khashoggiego. Co z sankcjami USA?
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/arabia-saudyjska-przyznala-sie-do-zabojstwa-swojego-krytyka-jamala-khashoggiego-co-z

 232. Radosław 37 said

  Brawo PSL moze jestesmy partia powiazana z nepotyznem moze pijemy na zjazdach i klepiemy panienki po posladkach ale jestesmy partia Polską

 233. Antymarxista said

  Tolerancja represywna:

  „Tolerancja represywna” to uzasadnienie dominacji niewielkiej, świadomej swoich celów i dobrze zorganizowanej mniejszości nad rozbitym, upokorzonym, nie potrafiącym bronić własnego systemu wartości społeczeństwem. Esej pod takim tytułem napisał w 1965 r. ideolog Nowej Lewicy, niemiecki komunista Herbert Marcuse.

 234. Antymarxista said

  Wykład dotyczy kwestii podobieństw i różnic w ujęciu problemów socjocybernetycznych przez J. Kosseckiego, tradycyjne nauki humanistyczne i M. Mazura, z uwzględnieniem zasady zupełności konfiguracji i charakteru.

  Praktyczny punkt widzenia, Pan Inspektor Mistrz Wegrzyn jest w dalej w dobrej formie:

 235. gd-ap said

  Ad) Radosław 37

  Brawo PSL ????

  … a za co im szumowinom brawa bić?
  Czymże w ostatnich latach PSL tak zasłużył się dla kraju , dla Polaków?

 236. Radosław 37 said

  Ad GD-ap …zapraszam na podlasie porozmawiamy o enbargu na Rosję..co zrobił żydowski pis co robi… zapraszam

 237. Bronisław said

  Re: 235. Gd-ap. PSL „zasłużył się dla kraju, dla Polaków” tym że gorliwie zawłaszczał dla swoich wszystko z dóbr narodowych, co tylko było możliwe, i na co im pozwolili pozostali, zdeklarowani niszczyciele Naszego Narodu i Państwa!!!

  Chrystus Król – jestem o tym przekonany oraz głęboko w to wierzę – nie pozwoli Naszemu Wybranemu Narodowi nie tylko zaginąć, ale wyniesie Nasz Królewski Piastowski Szczep (Plemię) do wielkiej Chwały i Godności!!! Łączę pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 238. wincenty said

  Ponad prawem
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201810219031230-kissinger-usa-agresja-iii-wojna-swiatowa-sputnik/

 239. Boydar said

  Winą „aktywistów” spod koniczynki nie jest klepanie panienek czy chlanie wódy, to jest ułomność ludzi i za to się od razu do piekła nie idzie. PSL kłamie, łże dla pieniędzy, i to jest wina. Jak Szatan namawia chłopów do bycia nieuczciwymi, twierdząc że wszystko jest w porządku a PSL będzie się starał żeby było jeszcze bardziej. Sama koniczyna schodzi na dalszy plan. Ona wskazuje tylko obszar nieprawości.

  ——
  Przede wszystkim PSL to dziwka, która z każdym pójdzie do łóżka. Nieograniczona zdolność zawierania aliansów z kimkolwiek.
  Admin

 240. Wiktoria Marinowa prowadziła w Ruse śledztwo Telewizyjne w/s defraudacji funduszy unijnych. Atrakcyjna młoda kobieta została zamordowana PO przesłaniu mi poufnego listu Centralnego Międzynarodowego Banku Jerozolimskiego do Parlamentu Bułgarskiego, świadczącego, że Parlament Bułgarski uznał Złoto Hitlera w Wałbrzychu za HOLOKAUSTYCZNE. Ja uznałem to złoto – namierzone przez AGH na 2,5 miliona ton a po opracowaniu komputerowym Niecałe 2,41 miliona ton – za Imperialne Złoto Bułgarii, żądając od Parlamentu Bułgarskiego jak najszybszego zabrania tego GÓWNA, żeby nie zagrażało Polsce.
  Cygan po zamordowaniu Marinowej powrócił zaraz do matki w Neuzelle na polskiej granicy, bo nic innego w Ruse do roboty nie miał, tylko żeby DAŁA MU DUPY wg genialnych śledczych. Uznanie Złota Hitlera za Holokaustyczne opiera się chyba tylko na wiedeńskim paszporcie Adolfa Hitlera z 30 IV 1941 No: 25.840: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  Ten list do mnie i przekazanie śledztwa w/s defraudacji funduszy unijnych społecznemu komitetowi monitorowania funduszy unijnych świadczą, że Marynowa zamierzała się zająć Imperialnym Złotem Bułgarskim, z racji czego została zamordowana. To obliguje do śledztwa również Unię Europejską jako Darczyńcę.

 241. Niestety Panie Gajowy, teza wymieniona nagłówku o pewnym przymiocie Polaków okazuje się znajdować potwierdzenie, vide wyniki wyborów.
  Te wybory PIS przegrał, żeby nie powiedzieć mocniej. Szkoda, ale ciężko pracował – że tylko jeden przykład; ostatnio w Lublinie gdzie wbrew obywatelom, decyzjom wszystkich szczebli lokalnej władzy wykonawczej i sądu pierwszej instancji, sąd wyższej instancji olał unieważniając poprzednie decyzje, i pozwolił zbokom na demonstrację swoich upodobań, a policja Brudzińskiego lała wodą i pałowała tych którzy manifestowali sprzeciw ogółu. Tolerowanie bezprawia, bezkarność pewnych grup, nieudolność w reformowaniu państwa, np. sądów, a od nich, dzierżących największą władzę należy zacząć, pozorowanie zmian i ……………..pozamiatane.
  Niejaki Bolek też długo bajerował naród swoim „niechcem ale muszem”, ciekawe jaki slogan zostanie po PIS-ie. Nie da się długo pozorować braku realnych i radykalnych zmian, i nie zastąpi ich nachalny pijar TVP. A już skrajnie bezczelne lekceważenie wyborców jak w przypadku np. aneksu, ale i wielu innych działań, nawet bez tłumaczenia dlaczego, to już chyba szczyt bufonady pt. PIS. ŻÓŁTA KARTKA!

 242. kawa na ława said

  https://pl.sputniknews.com/video/201805288050270-iii-wojna-swiatowa-usa-rosja-bron-armia-wyscig-zbrojen-apokalipsa-zaglada-sputnik/

 243. Parapsychopatolog said

  Zapuszczania korzonków i budowy aggentury ciąg dalszy…
  Miejski SAR – WOT zaczyna współpracę z Izraelczykami
  https://www.defence24.pl/miejski-sarwot-zaczyna-wspolprace-z-izraelczykami

 244. NICK said

  Admin.
  PSL.
  Aktualnie to „ko-siniak-kamysz”.
  To dopiero jest (…)

  Pawlak.
  Co z nim?
  Na pewno lepszy od „kalinowskiego”.

 245. lewarek.pl said

  Rewolucja obyczajowa przekroczyła kolejną granicę obłędu. Kobiecie uznającej się jako mężczyzna nie wystarczyła transpłciowość. Teraz postanowiła ogłosić się psem.
  Pochodzący z Los Angeles kobieto-mężczyzno-pies twierdzi, że psy symbolizują „wszystko, co czyste na świecie”. Jak twierdzi, wielu ludzi bawi się z nimi jako dzieci, a następnie z tego wyrasta. On zaś – przekonuje – nigdy z tego nie wyrósł.
  McGinn znajduje się w związku małżeńskim z mężczyzną. Jak podaje Daily Mail, jego „mąż” akceptuje jego psią tożsamość. Para ma oprócz tego 3 psy i określa je mianem „bio-psów”.
  Tony McGinn przekonuje, że jego psia tożsamość nie ma wymiaru seksualnego. Jednocześnie twierdzi, że pozwala ona na bliższe relacje z partnerem. Wszak, aby zyskać jego aprobatę wystarczy na przykład rzucić piłkę. Tony i „mąż” Andrew należą od kilku lat do klubu „LA Pony and Critter Club”. Służy on odtwarzaniu ról zwierzęcych.

  http://www.pch24.pl/szalenstwo-transgenderyzmu–kobieta-oglosila-sie-mezczyzna–a-nastepnie-psem,63630,i.html#ixzz5UesvZ02G

 246. lewarek.pl said

  „Inne formy przeżywania seksualności”, reinterpretacja encykliki „Humanae vitae”, święcenie żonatych mężczyzn na księży, podważanie znaczenia cnoty czystości – to niektóre z kontrowersyjnych tematów, jakich spodziewano się podczas Synodu Młodych. Abp Stanisław Gądecki przyznaje, że część z nich była faktycznie dyskutowana podczas obrad.
  – Pośród kwestii budzących zainteresowanie różnych kręgów są „inne formy przeżywania seksualności” – powiedział metropolita poznański. – Z jednej strony widać parcie do włączania tych grup do duszpasterstwa, a z drugiej strony temat podejmowany jest ostrożnie, z odniesieniem do zwyczajnego nauczania Kościoła, do Katechizmu Kościoła Katolickiego, do wypowiedzi Kongregacji Nauki Wiary, które już od lat 80. XX w. mówią o duszpasterstwie osób, które inaczej przeżywają swoją seksualność – tłumaczy abp Gądecki. Miałyby być one akceptowane „pod ogólnym hasłem włączania”. Nie może ono jednak prowadzić „do zamazywania doktryny katolickiej”.

  http://www.pch24.pl/inne-formy-przezywania-seksualnosci-jednym-z-tematow-synodu-mlodych,63613,i.html#ixzz5UetTuEXx

 247. NICK said

  Prawdzicu.

  Widzi Pan.

  Wałbrzych pewnie kiedyś się odezwie.

  Jak Loch Ness… .

  Durnie wokół, cóż.

 248. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/ekspert-mowy-ciala-o-kaczynskim-zero-radosci-dal-do-zrozumienia-ze-przegral-6308662250325633a

  Aniby kogo mają/wystawili żeby mógł w miastach uczciwie wygrać ? Kim jest taki „Tułajew” ?

  Jest tym, na co wskazuje jego tułający się przedrostek.

  Na jednym z plakatów Żuka widniało hasło – CZAS NA Ż

  Z przykrością stwierdzam że oprócz owych „ż” nic więcej nie ma, więc to tylko smutna drwina z tzw. wyborców.

  Poza tym, Lublin jest na tyle obecnie „rozgrzebany” że zmiana kierownictwa odbiłaby się na ewentualnie pożytecznych skutkach tego rozgrzebania, no niech więc skończą. Na razie przestali kraść na potęgę i na wydrę, przynajmniej tak to na pozór wygląda. Lublin jest siódmą w rankingu wśród najbardziej zadłużonych gmin, tym bardziej nie pora na zmianę odpowiedzialnego.

  „… te już się nażarły …” (Diogenes)

 249. Voodoosch said

  Ad. 246
  Wspaniale!!!
  Wciaz czekam na kogos kto oficjalnie utozsami sie z Napoleonem.

 250. Boydar said

  Nie jest wspaniale. Mnie to średnio interesuje; jeśli nawet posiądę tą informację, będę widział co z nią począć, już posiadłem, i wiem.

  Leży natomiast w poprzek moich żywotnych interesów, aby w formie czytanej dowiadywały się o tym dzieci, tak moje jak i sąsiada. Gdyż mogą potraktować to poważnie i jako obowiązującą normę.

  Popadamy w obłęd rozmawiania o szambie, nie wiem co z tym można zrobić. Zabronić dzieciom wchodzenia na pch24 ?

 251. osoba prywatna said

  „Nigdy nie czułem, że mogę paść ofiarą kieszonkowców. W przeciwieństwie do Aten czy Paryża”. Podróż do Syrii była dla Belga Jorgo krokiem w nieznane, ale wszystkie jego strachy okazały się bezpodstawne. W rozmowie ze Sputnikiem podzielił się wrażeniami z wyjazdu turystycznego do Syrii.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809308858552-sputnik-belg-turysta-syria-damaszek/?utm_source=https://pl.sputniknews.com/foto/201810229033295-sputnik-syria-damaszk-wojna-foto/&utm_medium=short_url&utm_content=jDTU&utm_campaign=URL_shortening

 252. osoba prywatna said

  Ukraińcom wyjaśnili wzrost cen gazu
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201810229031102-Ukraina-gaz-sputnik/

Sorry, the comment form is closed at this time.