Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

IPN ujawnił cudzoziemców, którzy pracowali dla polskiego wywiadu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-11 (Wtorek)

Dane kilkuset cudzoziemców, którzy w przeszłości współpracowali z polskim wywiadem, zamieścił na swojej stronie Instytut Pamięci Narodowej.

[Wnioskujemy, iż sabotażu tego dokonała żydowska agentura stacjonująca w Polsce – admin]

IPN zdecydował się na opublikowanie na swojej stronie internetowej teczek cudzoziemców, którzy podjęli współpracę z wywiadem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (Departament I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych). Dane osób, które szpiegowały na rzecz Polski narażając się na poważne zarzuty karne w swoich państwach są obecnie dostępne dla każdego.

Aby ułatwić ich przeglądanie IPN opublikował je z w trzech językach: angielskim, francuskim i rosyjskim. Pisząca o sprawie „Gazeta Wyborcza” cytuje anonimowego oficera, który miał do niedawna pracować w Agencji Wywiadu – „Jeżeli uznać, że wywiad to rozrzucona po świecie agentura, to polski wywiad dzisiaj nie istnieje. Tylko szaleniec albo prowokator chciałby z nami współpracować”.

Oficer zasugerował, że już wcześniej polski wywiad miał problemy z werbowaniem cudzoziemców i jego oficerowie robili to „pod obcą flagą”, podając się za pracowników służb innego państwa, najczęściej Belgii lub Holandii.

[A zresztą… po co Polsce jakiś wywiad? Państwo przesycone agenturami, które nim rządzą… istniejące na papierze… – admin]

Teczki cudzoziemców współpracujących w przeszłości z polskim wywiadem były częściom zbioru „Z”, czyli części archiwów z czasów PRL, które zostały wyjęte z zakresu obowiązywania ustawy o IPN i nadal pozostawały zastrzeżone. W marcu 2017 r. obóz PiS podjął decyzję o odtajnieniu zbioru „Z”. Obok teczek cudzoziemców wśród odtajnionych materiałów znalazły się też dane oficerów prowadzących operacje nielegalne, a także należących do służby obiektach i ośrodkach szkoleniowych, w tym o Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Kiejkutach, który działa do dziś.

Samych ujawnionych cudzoziemców, zakwalifikowanych przez wywiad PRL jako „kontakt informacyjny” lub „kontakt operacyjny” jest około 300. Wśród kontaktów operacyjnych wywiadu sprzed 1989 r. jest m. in. Tom Yazdgerdi, którego prowadzono pod kryptonimem „Reday”. Tak samo nazywa się specjalny wysłannik administracji Donalda Truma ds. Holokaustu.

Wśród ujawnionych teczek znajduje się więcej nazwisk dyplomatów, polityków i wpływowych działaczy społecznych, jak chociażby Israel Singer ps. „Isger”. Osoba o takimi imieniu i nazwisku była latach 2001-07 szefem Światowego Kongresu Żydów. Jako oficer wywiadu ujawniony został Mariusz Kazana, szef protokołu dyplomatycznego MSZ, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

IPN ujawnił też 62 oficerów prowadzących wywiad nielegalny, czyli działających „pod przykrywką”. Przygotowanie takich agentów zakłada głębokie utajnienie, a następnie budowanie przez lata nowej tożsamości. „Nielegałowie” często czekają długi czas zanim mogą przejść do aktywnej działalności.

Jeszcze przed poniedziałkową publikacją „Gazety Wyborczej” inne rewelacje o postępowanie rządu PiS wobec byłych oficerów polskich służb specjalnych ujawnił „Dziennik Gazeta Prawna”. Chodzi o działania podjęte w odpowiedzi na wyrażane przez władze USA zdziwienie obniżeniem emerytur byłym oficerom polskich służb, w tym takim, którzy po 1989 r. ściśle współpracowali z wywiadem amerykańskim. Chcąc wytłumaczyć się przed Amerykanami, polskie władze miały, według „Dziennika Gazety Prawnej”, przekazać do Waszyngtonu teczki oficerów, w tym tych którzy przeszli weryfikację w III RP i budowali jej służby. Przekazanie tych dokumentów miało wywołać zdziwienie strony amerykańskiej.

Do redakcji „Dziennika Gazety Prawnej” dotarło w poniedziałek oświadczenie rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna. Tłumaczy on akcję IPN tym, że służby PRL nie były służbami polskimi [sic! A to pierdolona w dupę kurwa… – admin] – „W związku z publikacjami prasowymi informuję, że w wyniku likwidacji zbioru zastrzeżonego IPN nie zostały ujawnione dane dotyczące współpracowników polskiego wywiadu. Informacje zawarte w publikacjach IPN dotyczą osób i działań Służby Bezpieczeństwa i służb PRL”. Jednocześnie twierdzi, że żaden z ujawnionych dokumentów nie dotyczy osób pracujących dla polskich służb po 1990 r. Żaryn zaprzeczył też, że władze Polski przekazały dokumenty dotyczące oficerów wywiadu PRL jakimkolwiek innym władzom.

wyborcza.pl/wiadomosci.dziennik.pl/tvp.info/kresy.pl

Karol Kaźmierczak
https://kresy.pl/

Komentarzy 20 do “IPN ujawnił cudzoziemców, którzy pracowali dla polskiego wywiadu”

 1. Marek said

  Dom wariatów.
  Żydek bez wróbla, to wyjątkowe zjawisko.

 2. ui said

  Aha. Teraz już żaden cudzoziemiec, również pochodzenia polskiego nie będzie chciał z polskimi służbami współpracować. Mało tego, kto by obecnie chciał pracować w polskim wywiadzie lub kontrwywiadzie, skoro za „chwilę” (liczoną w pojedynczych latach) dane takich ludzi zostaną ujawnione, a kasa zabrana. Dodatkowo ludzie pochodzenia polskiego będą pod szczególnym nadzorem, a ci, którzy obywatelstwa nie mają, długo go będą nie mieli – przyczyny oczywiste. Pan Żaryn to po prostu w tej dziedzinie jest zwykłym „harcerzykiem”. Wypada życzyć „naszym” władzom powodzenia…

  Harcerzyk???
  On jest zdrajcą i sabotażystą. NA SZNUR!
  Admin

 3. Plausi said

  Współpracownicy wywiadów zachodnich w Polsce

  też są znani, zresztą wielu współpracuje do dziś. Wystarczy spojrzeć na byłych aktywistów NSZZ i zapijających wódkę przy świetle menory przy okrągłym stole:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  To dla rewanżu należy opublikowyć i tych innych. Zresztą chyba już dawno odsiedzieli swe wyroki, bo przecie zarządzający Wolną Polską natychmiast przekazali listy do obcych służb, w szczególności CIA i Mosadu.

  Jak to jest w Polsce z obcymi wywiadami relacjonoował pewien pułkownik, zanim popełenił samobójstwo, tym razem rzeczywiście bez udziału osób trzebich:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/kiedy-przestepczosc-zorganizowana-jest.html#Dlaczego

 4. RomanK said

  Panie Gajowy…to pan wierzyl ,ze to byly polskie sluzby?????:-)))))))))
  Widzi pan nastepuje ostateczne rozpiecie…fastrygi chalata:-)))) z szynelem:-)))))
  Brak Polskiej Solidarnosci Narodowej ..natychmiast owocu je Gielda Kurew…bylejakiego pochodzenia:-))))

  ——
  Panie Romanie,
  Za czasów wrażego PRL bywały okresy, że służby były bardziej polskie, niż jakiekolwiek inne, może z wyjątkiem radzieckich.
  A teraz są w 100% żydo-jankeskie.
  Admin

 5. AlexSailor said

  @Marucha

  Ktokolwiek wie cokolwiek o pracy wywiadu lub kontrwywiadu, wie już wszystko.
  Państwo jest w likwidacji.
  Nie podniesiemy się z tego, nie ma takiej możliwości, nie te zasoby, nie te środki.
  Co prawda szef wywiadu pruskiego na Stany w czasie I WŚ przywiózł do Wielkiej Brytanii, gdzie mu zabrano, teczkę z dowodami wypłat pieniędzy dla CAŁEJ agentury w Stanach.
  Ale to była pruska tępota i wypadek, a nie celowe działanie.
  Później gazety w Stanach publikowały te materiały, a służby aresztowały beneficjentów agentów.

  Ale tu jest coś dużo więcej.
  Wenezuela zmutowana z Palestyną na horyzoncie.
  Bantustan.

 6. Jacek said

  IPN przytulił niesławną panią Irminę Samulską. Dla zainteresowanych kontaktem podaję jak najbardziej aktualne namiary:

  Irmina Samulska
  tel. (22) 581 88 32
  irmina.samulska@ipn.gov.pl

  Instytut Potrzebny Nierobom, nawet oddziały i delegatury potworzyły te hieny.

 7. abcdef said

  Czy jest jeszcze w Polsce jakaś dziedzina, która nie została jeszcze komletnie zdemolowana?

  Szukam, szukam i nie mogę znaleźć nawet jednej. Czy ktoś mógłby pomóc?

 8. Marek said

  IPN przytulił niesławną panią Irminę Samulską.
  ===
  Samulska to była Samuel – żydówka katoliczka*

  Dzwoni słuchacz Radia Maryja, p. Leszek z Oliwy,
  i relacjonuje pewną rozmowę jego sąsiadki z panią Irmina Samulską, pracownikiem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na wydziale teologicznym.
  Sąsiadka p. Leszka, nauczyciel akademicki, kobieta na wskroś uczciwa i pobożna,
  napisała (to było 1995, 96r.) świetnie test na inteligencje.

  Po teście przychodzi do sąsiadki p. Samulska i proponuje, czy aby pani asystent nie chciałaby się przyłączyć do NAS !!
  Przyłączyć się? Jak to? Do kogo? (pyta sąsiadka)
  Pani Irmina Samulska powiedziała ( To ta sama Irmina Samulska , która pisuje artykuliki do czasopisma Różaniec )
  My mamy wszystko, mamy banki na całym świecie. Ja kiedyś nazywałam się Samuel.

  I za chwile dodała
  WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE (2:40 min wypowiedzi)
  Wy będziecie zbierać jedzenie po śmietnikach.!!!

  My mamy wszystko rozpracowane; spokojnie, powoli, krok za krokiem. (2:57)
  (Polska) To jest zbyt bogaty kraj, żebyśmy go Wam zostawili , to jest nasza Ziemia Obiecana (3:00)
  Czy pani się nie obawia, ze ja to powtórzę? (pyta sąsiadka)
  Na co żydówka Irmina Samulska odpowiada : A kto pani w to uwierzy ?

 9. Rafal Cz. said

  Rzadko zabieram glos w gajowce, jestem juz stary ale tym razem skomentuje tego Zaryna. Swolocz. Polska Rzeczpospolita Ludowa byla czlonkiem ONZ, legalnym panstwem uznawanym przeez wszystkie kraje swiata. Ja sie w tej Polsce urodzilem,wychowalem i wyksztalcilem. Jezykiem urzedowym byl jezyk polski i jezyk ten rozbrzmiewal w szkole, na ulicy, w kosciele, w teatrach,festiwalach.
  A ten ch..j Zaryn mowi ze nie bylo Polski. Oby wyrwano temu klamcy jego plugawy jezyk.
  Ci ludzie to gowniarze historii, falszowaniem historii probuja przywrocic to co juz nie istnieje. Rozniecili nienawisc uwazajac ze to oni
  sa polakami a reszta to „zdrajcy”. Pokladaja nadzieje w najwiekszym rozbojniczym panstwie w historii. Szalenstwo!!

 10. Ad.9. Pan był I jest ślepy może..? A może było tak, że PRL był mieszanką Polski z niepolska I Zyran mówi o tej niepolsce a Pan o Polsce?
  Poza tym, czym jest Polska dla Pana? Polskim językiem? Czy Państwem, bo jak Państwem, to czy ateistyczne, antyboze Państwo Komunistyczne może być państwem polskim, czy polakopodobnym?
  A może nie jest tak czarno białe jak Pan to widzi a nieco bardziej skomplikowane?
  A może jest tak, że Pan stał się rewolucjonista , który tęskni do poziomu pewnego rewolucji narzekają że rewolucja zmienia poziom ?
  A może Pan po prostu jest za głupi by zrozumieć, że Polska to tylko KATOLICKIE Królestwo z Katolikami praktykującymi?

 11. Marucha said

  Re 9:
  Panie Rafale, podzielam Pańskie oburzenie.
  Niestety, Żaryn nie jest wyjątkiem – nawet w gajówce pojawiają się kretyni, którzy twierdzą, że między 1945-1989 Polski nie było… a teraz podobno jest.

  Niech Pan przeczyta wpis tego durnia z numeru #10. O czym on pisze? Co on nawija bez ładu i składu? Co on chce nam powiedzieć?
  Nazywa Pana „rewolucjonistą” (?), głupcem, choć nic o Panu nie wie,
  Gdybym nie wiedział, że jest durniem, nazwałbym go sukinsynem.

 12. Marucha said

  Re 10:
  Pan ma zwyczaj brukać i sponiewierać niemal każdy temat, jakiego dotyka.
  Jak Pan to robi?
  Mimowolnie czy celowo?

 13. Boydar said

  Podejdźmy do zagadnienia trochę naukowo.

  Nasz Drogi Opętany pyta – „… bo jak Państwem, to czy ateistyczne, antyboże Państwo Komunistyczne może być państwem polskim, czy polakopodobnym …”

  Czy to jest złe pytanie ? Uważam że dobre. Bo odpowiedź nie wymagając uzasadnienia stanowi że NIE. Czy zatem Crazy Jo ma rację ? Otóż ‚taki ch.uj, panie radco”. Gdzie zatem sprzeczność ? Do tego służy sofistyka, której Pan JO używa z wielkim talentem, a podejrzewam, że wręcz intuicyjnie. Jaka bowiem część Polski była „ateistyczna, antyboża” ? Nie mnie sądzić, ale uwzględniając statystykę, każdy żyd był pod spodem antyboży. A prawie każdy Polak – nie. Były też różne mieszanki w jakimś procencie i z nimi było różnie, myślę że fifty-fifty.

  Powoli dochodzimy do sedna; ilu (w Polsce) jest żydów a ilu Polaków obecnie ?
  Biorąc pod uwagę, że ostatnimi gojami byli prawdopodobnie Hlond i Witos, to jak niby ta Polska ma się prezentować ? Co nie zmienia faktu, że wojna trwa. A wystawianie ostatecznego werdyktu przed jej zakończeniem jest wodą na młyn wroga, zwyczajnie obniża morale, dziwnie podobnie jak Der Stürmer.

 14. NyndrO said

  Pan Rafał niec się nie przejmuje tym facetem i nech pisze więcej, bo ja chcę się dowiedzzieć jak najwięcej od Ludzi mądrych i z większym niż moje , doświadczeniem życiowym. Po to dla mnie jest Gaówka prowadzona przez Gościa niesamowitego. Szczególnie jeśli chodzi o krawaty i koszule. Wybitna postać!

 15. Troll Polonii said

  9
  Rafal Cz.
  Mamy podobne doswiadczenia. Szacun.

  Pierwszego duzego szoku doznalem, gdy niemal pierwszym artysta z Zachodu zaproszonym i oplacanym przez polskiego podatnika w
  ‚wolnej ‚ Polsce byla…. Madonna.
  Wiedzialem, ze to: mane tekel fares polskiej kultury.
  Drugim poteznym szokiem byl wspoludzial Polski w mordowaniu Serbow.
  Wiedzialem, ze to: mane tekel ufarsim polskiego panstwa.

  A teraz to juz mnie nic nie szokuje ani nie dziwi.
  Nie ma kar ani nagrod w przyrodzie.
  Sa tylko konsekwencje.

 16. Boydar said

  „… przez Gościa niesamowitego /…/ Wybitna postać! …”

  Nie podlizuj się, Pohańcu, tylko mi wolno !

 17. Durniem nie jestem Panie Gajowy. Tak, za dużo razy wyzwalem od durniow za co przepraszam, ale to Pan prowokuje formując o PRL jedną „partyjna” opinię wbrew faktom ujawnianym w artykułach oraz świadkom jak Pan Roman K.
  To powoduje,że nerwy puszczają..

  —————
  Nie.
  Ja prostuję pierdoły, jakie są wypisywane o PRL.
  Miała ona wiele wad (choć szkoda, że jej rozwój brutalnie przerwano), ale i jej należy oddać sprawiedliwość.
  Miała w sobie więcej polskości, niż ta zdewastowana ekonomicznie prowincja Izraela zwana szyderczo III RP.
  Admin

 18. NyndrO said

  Kiedy tu padło,że jesteś Panem kierownikiem. Niestety nie pamiętom ksywki tego artysty.

 19. Nic Pan nie prostuje a blokuje dochodzenie prawdy o PRL.Nikt rozsądny nie zaprzecza osiągnięciom PRL, w tym a ja ani Roman K.
  Jednak, tu nie osiągnięcia a NIEDOCIAGNIECIA chodzi, o których Pan nie pozwala pisać!

  A porównywanie dwóch odmiennych etapów jak to Pan robi jest głupota I gdybym Pana nie znał.. to bym był przekonany, że Pan troluje.

  ———–
  Pan jesteś ciężkim, niewyobrażalnym, nieuleczalnym idiotą.
  Admin

 20. karlik said

  Z Ojczyzną jest jak z Matką, każdy ją kocha bez względu jaką suknię ubierze…
  Może wytłumaczę dla „Polak-Ortodoks” – myśli pan, że dziecko „kurwy” nie kocha matki????…

Sorry, the comment form is closed at this time.