Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Wolne tematy (60 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-11-14 (Czwartek)

Nowy minister finansów, z dupy wzięty Tadeusz Kościński, wbrew reklamie nie ma ukończonych studiów wyższych, a jedynie maturę. No i co z tego, skoro b. ładnie żydłaczy?

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/11/10/wolne-tematy-59-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/11/20/wolne-tematy-61-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 245 do “Wolne tematy (60 – 2019)”

 1. Zerohero said

  Ilość kradzieży w paryskim metrze i podmiejskim RER wzrosły o 59% w porównaniu do ubiegłego roku. Wg Valérie Pécresse winne jest państwo, które zmniejszyło ilość policjantów przeznaczonych do pilnowania transportu.

  https://nczas.com/2019/11/14/eksplozja-kradziezy-w-paryskim-transporcie-publicznym-w-metrze-warto-mocno-trzymac-portfele-i-torebki/

  Byłem na stacji metra Gare du Nord. Ona łączy się z RER (ten sam bilet). Zdecydowana większość mijanych osób to czarni (dochodzi do 90%). Dość przerażające wrażenie. No chyba, że ktoś powiela opinie żydostwa apelującego by wytępić białą rasę. W normalnym dworcu (Grandes Lignes) już jest jak w typowym dużym mieście na Zachodzie. Tylko, że w na tej stacji metra też kiedyś było inaczej, a do Europy wciąż płyną kolejni uchodźcy, a nawet uruchomiono specjalne linie lotnicze ONZ do Etiopii.

  tak wygląda życie w kraju gdzie biali są mniejszością

  autor twitta przesadza tylko pisząc, że murzyni robią tam z dziećmi białych rzeczy gorsze niż na Wołyniu. Ja bym powiedział, że porównywalne, np. wlewają wrzątek do buzi.

 2. bebrave2019 said

 3. Zerohero said

  no, a tak wygląda quasi średniowieczne fantasy Sapkowskiego w wykonaniu żydowskiego Netflix. Multirasowo.

  .https://pbs.twimg.com/media/EJSFYf_XkAA-NIu.jpg

  Niezależny Polak jest niestety ograniczony intelektualnie i podstawił się pisząc, że to średniowieczna Polska. Oczywiście linia ataku żydowskich trolli jest taka, że to fantazja. W takich przypadkach zawsze zadaję pytanie:

  1. skąd się biorą mniejszości rasowe w świecie w którym podróżowanie jest na takim poziomie jak w typowym średniowieczu. Świat jest co prawda fikcyjny, ale rządzi nim pewna logika. W naszym świecie narody, ludy etc. były jednolite. Afrykańczyk z X wieku nie wsiadał na statek i nie płynął do Skandynawii. Taki facet jak Marco Polo należał do wyjątków. Jeśli jakaś grupa wbiła się w inną, to się mieszała i po 300 latach było na oko jednorodnie.

  2. czy wobec tego możemy np. Jasia i Małgosia zrobić murzynami? W końcu to bajka.

  3. jeszcze do niedawna klasyka gatunku fantasy nie przedstawiała murzynów. Nie było ich u słynnych ilustratorów J.R.R Tolkiena, nie było ich w grach RPG. Od niedawna światy fantasy stały się „małymi USA”. Problem dotyczy nie tylko fantasy, ale także filmów historycznych. Na ulicach XVIII wiecznej Europy, na ulicach starożytnego Rzymu zaczęli pojawiać się murzyńscy przechodnie.

  To pranie mózgów nabrało przyspieszenia.

 4. https://marucha.wordpress.com/2019/11/10/wolne-tematy-59-2019/
  Ad. 215:

  Bardzo dziękuję za dokonanie autopsji BIELAN i interpretacji zespołów osiedleńczych Krakowa. Pana spostrzeżenia są Cenne, ale zdaje mi się, że nie ustrzegł się Pan rutynowych przeoczeń.
  I: Zamek Przegorzały znaczy PRZEPALONY, co odnosi się do spalonego przez Czechów zamku Królewskiego. Niemiecka nazwa WARTENBURG znaczy zaś Zamek Wartowniczy, czyli że była tu WARTOWNIA cytadeli austriackiej.
  II: Gargamell po spaleniu przez Czechów nie został odbudowany tylko przebudowany na CYTADELĘ – wobec czego mury cytadeli polskiej i austriackiej powinny być Murami Gargamella jako optymalne taktycznie.
  III: Budynek Sztabu austriackiego i Szpitala polskiego zdają mi się być Lechickim Pałacem Królewskim, przebudowanym po spaleniu przez Czechów na Koszary, które Austriacy adaptowali na Sztab Twierdzy. Tu jest analogia z Pałacem Franza Josefa we Lwowie. Nikt nie wie, gdzie tam był tam Zamek Niski, a był to zamek Kazimierza Wielkiego, gdzie umieszczono Koszary, które po zbudowaniu przez Austriaków TWIERDZY przebudowano na Pałac Franza Josefa.
  IV: Cytadelę krakowską zlikwidowali właściwie dopiero Niemcy w roku 1940. Gubernator Frank zlecił konserwatorowi Wawelu Szyszko-Bohuszowi adaptowanie Przegorzelca-Wartenburga na zamek Rezydencjonalny, który z tego powodu Awanturował Się, że GO WYBUDOWAŁ – legitymując tym swe rzekome Prawo Własności, które nie zostało uznane.
  V: Kościół kamedułów został zbudowany przez Erychtonosa z Bratysławy i POWTÓRZONY wraz z zamkiem bratysławskim na zamku AMAZON w Płocku, z której to racji eliptyczne pieczęcie kapitulne Krakowa i Płocka z XIII wieku są IDENTYCZNE. Klasztor kamedułów był oczywiście na terenie Zamku Królewskiego GARGAMELL.
  VI: Odnośnie krakowskiego Zoo to takie samo wrażenie odniosłem ja – że jest to adaptowana na Zoo osada historyczna.
  Jeszcze raz DZIĘKUJĘ za pomoc.

 5. Boydar said

  Dia looogi na cztery nooogi

  https://fakty.interia.pl/polska/news-pawel-rabiej-o-awarii-w-czajce-naprawa-kosztowala-ponad-30-m,nId,3334812

 6. Katolicki obyczaj na straży zachowania Wiary.

  „Dzisiaj bardzo trudno z niektórymi ludźmi rozmawiać o Bogu, gdyż nie rozumieją Go w taki sposób, w jaki rozumieli go nawet pogańscy filozofowie. Objawienie się Pana Jezusa dało ludzkości oparcie w niezmiennej prawdzie, którą ludzkość przed Chrystusem przeczuwała a której nie znała. Kościół zachował tę prawdę i zabezpieczył ją formami, rytami i obyczajami, które depozyt wiary przekazywały, zachowywały i chroniły przed próbami zniszczenia.

  Pojęcie Boga, który jest jeden, doskonały i niestworzony, zawsze niezmienny staje się obce ludziom, dla których każda sfera życia jest płynna i zmienna. Pojęcie niezmiennej religijnej prawdy staje się obce ludziom, którym przedstawia się coraz to nowe, zeświecczone formy kultu i obrzędu religijnego”

  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/11/14/katolicki-obyczaj-na-strazy-zachowania-wiary/

 7. DRAMAT WENECJI. MIASTO POD WODĄ, ZAGROŻONE ZBYTKI, OFIARY ŚMIERTELNE – Pod woda znalazło się historyczne centrum Wenecji, w tym pałac i bazylika św. Marka. Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro mówi, że sytuacja jest katastrofalna a powódź pozostawi trwały ślad, Gazeta Wrocławska, 14.11.2019, s. 08.

  Plan Zabezpieczenie Wenecji Przed Cyklicznymi Powodziami MOJŻESZ okazał się Papierem Toaletowym. Pieniądze na Weneckiego Mojżesza wyłożyła Unia Europejska na podstawie POKERA Kadafiego-Berlusconiego, którzy po rozgromieniu przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego Paryża, Madrytu, Londynu i Rzymu, wystąpili w Brukseli jako Moi Rzecznicy. P, M, L i R podjęły bowiem budowę metr SAMOCHODOWYCH na moim VDTW. Ten HTBen miał tylko jeden kontrargument wobec VDTW – że Admirał Holenderski Spalił Londyn.
  Kadafi i jego totumfacki zgarnęli pulę Pokerową Biblijnego Mojżesza: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny// z której część przeznaczyli na BŁAZEŃSKIEGO Mojżesza Weneckiego, choć PROTESTOWAŁEM ten Idiotyzm techniką Moskiewsko-Warszawską. Trzeba bowiem PODNIEŚĆ Wenecję do jej Uprzedniego poziomu sterowanymi elektronicznie SIŁOWNIKAMI hydraulicznymi, co da Partery na infrastrukturę techniczną i trety handlowe za oszklonymi szybami, co zlikwiduje Wenecki Smród i rozciągnie sezon turystyczny na Cały Rok.
  Dwa Zajoby Bunga-Bunga postawiły jednak na Swoim z wiadomym skutkiem. Wspaniała Wenecja była dziełem WĘGIERSKIM, toteż potrzebna jest kopia Wenecji nad Adriatykiem jako Pomnik kultury węgierskiej. To zdyskontował hotelarz z Sokołowa Podlaskiego, który pojechał z tym do Macao, gdzie zrobił pieniądze na hazardzie, które chciał zainwestować w Technikę Moskiewsko-Warszawską. Przepędzili go jednak, ale kupił plany konserwatorskie Wenecji, ożenił się z panną z Węgrowa i pojechał do Las Vegas, gdzie zbudował bardzo tandetną kopię Wenecji, która okazała się Najlepszą Inwestycją XXI Wieku.

 8. Maciej said

  BRICS nadzieja dla swiata na pokoj i sprawiedliwosc Nowe technologie, ktore zmienia swiat

  The world leaders signing the world Peace Treaty

  https://www.rt.com/news/473254-brics-brazil-summit-2019/

 9. Maciek said

  https://www.rt.com/op-ed/473408-brics-new-world-order/

  BRICS NEW WORLD ORDER

 10. Maverick said

  Polactwo jest tak dozowane propagandą jankeską że nie wie co ich czeka. Młodzi zamiast polskich słów używają angieskie, żrą jak w USA tyjąc i fast food przybytki im imponują. IQ im spada.
  Dlatego zamieszczam humor Georga Carlin-a. Bo wszystko co złe w USA imponuje oczywiście Polactwu.

 11. Ewa said

  >https://www.youtube.com/watch?v=W7lO7sGDZn8

  ———-
  Znów bez opisu…
  Admin

 12. revers said

  Malo tego p.Maverick, jak przejdzie ustawa 743 w kongresie, a wszystko na to wskazuje bo juz lobby pro 743 zebralo 68% glosow kongresmenow to polscy wolnowizowcy i kolumbowie dowiedza sie ze ich dziadkowie i rodziny braly udzial w holokauscie, wtedy faktycznie wiedza 773 mlodego oficera imigracyjnego na lotnisku i pozycja oficera moze zawrocic z lotniska kazzdego polacka, a dalej zalezy od srodowiska moze satc sie pasmem szykan, wyzwisk do aktow przemocy w stosunku do polacken na miejscu, pobic, czy zabojstw.

  lub Kulczyka jacht i Kulczyk w willi Kulczyka w bardzo bogatej czesci Florydy

  https://nczas.com/2019/11/14/szokujacy-przypadek-jacht-kulczyka-od-tygodni-cumuje-na-florydzie-jan-kulczyk-mial-tam-wille/?fbclid=IwAR21KU2lHgZAy4OiU_S_LBXvKkFNHI_kPq4nTNQg3nrFQl7Rn_WQ3KYPJlE

 13. Maverick said

  Revers jak to posądzanie doświadczyłem na własnej skórze.
  Oni planują to tymi ustawami wprowadzić do szkół jako obowiązkowe fakultety. Ma to być nauczanie że Polacy to mordercy żydów, To było obowiązkowe tylko na niektórych teraz ma być wszedzie, a Malowany Ptak ma być obowiązkową lekturą. Jest to chyba częścią globalizmu i ma ułatwiać im przejmowanie kontroli nad światem, ale chyba im nie wypali z Azjatami. Jak myślisz dlaczego właściciel Pejsbooka ma żonę Chinkę?

  Pani Ewa Pamela omawia książkę Tokarczuk i po drodze omawia ich plany, i wyjaśnia sektyzm Jakuba, ich zboczenia, kazirodzctwo zostało poprzez Tokarczuk celowo pominęla i upiększyła.

  Ja miałem wizję o tych ich planach jako dzieciak i wszystko się spełnia na naszych oczach.

 14. Kapsel said

  Niewiarygodny SKANDAL! „PiS zawarł sojusz z SLD” aby „przeprowadzić CZERWONY DEAL” | Winnicki

  .https://www.youtube.com/watch?v=mlgRMcH6pWU

  MOCNE! Banda czworga blokuje Konfederacje! Poseł Urbaniak o szaleństwie PiSu || NCzas TV

  .https://www.youtube.com/watch?v=iXuX5bkNi9Y&feature=emb_logo

  PiS oddał komisję rodziny Lewicy. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” wciąż zamrożony?

  Read more: http://www.pch24.pl/pis-oddal-komisje-rodziny-lewicy–projekt-zatrzymaj-aborcje-wciaz-zamrozony-,72137,i.html#ixzz65JwCBQz4

 15. Siekiera_Motyka said

  Pana komentarz nie pokazuje pełnej niespodzianki jeżeli się uważnie zobaczy filmik. US i Ukraina to OK ale jest więcej niespodzianek.
  „https://tinyurl.com/sk4tenw”

  Proszę popatrzeć na listę krajów rozpoczynających się od litery „P”.

 16. Kapsel said

  Co nowo wybrana szefowa komisji Polityki Społecznej i Rodziny myśli o ochronie życia dzieci nienarodzonych? – O ile mi wiadomo, płody nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, ponieważ nie dostają ani PESEL-u, ani dowodu osobistego, natomiast my się zgadzamy na lewicy, że powinno być dopuszczone przerywanie ciąży do 12 tygodnia bez żadnych warunków – mówiła w październiku Magdalena Biejat.

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/120453/projekt-zatrzymaj-aborcje-w-rekach-lewicy-poslanka-partii-razem-szefowa-komisji-rodziny-i-polityki-spolecznej.html

 17. Siekiera_Motyka said

  By dodać benzyny do ognia oto wyniki z 2014 roku takiej samej rezolucji. Wtedy to głosowali NIE,
  US
  Ukraina
  Kanada

  Click to access L56.Rev1.pdf

 18. Kapsel said

  „15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi !
  16 Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi ?
  17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
  18 Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.
  19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień
  20 Tak więc po owocach poznacie ich. „

  Siostra Łucja dos Santos, która była świadkiem objawień maryjnych w Fatimie, jeszcze przed śmiercią w 2005 roku mówiła, że kluczowa bitwa między Chrystusem a szatanem będzie toczyła się o małżeństwo i rodzinę.

  Posłanka Lewicy przewodniczącą sejmowej komisji rodziny

  Posłanka Magdalena Biejat z partii Lewica Razem została wybrana przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. – Jestem przekonana, że dla nas wszystkich tutaj w centrum jest człowiek, od prawa do lewa – przekonywała Biejat. Jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun z Konfederacji, który prosił o wybór, gdyż w tej komisji „ważą się sprawy życia i śmierci w Polsce”. Ostatecznie Braun nie został nawet wiceprzewodniczącym komisji.

  Biejat otrzymała 25 głosów.

  – Możemy w różny sposób definiować najważniejsze potrzeby i sposób ich rozwiązywania, ale jestem przekonana, że będziemy potrafili ze sobą konstruktywnie współpracować, a rozwiązania, które będą wychodziły z tej komisji, będą jak najlepsze dla Polek i Polaków – dodała.

  Grzegorz Braun, zgłaszając swą kandydaturę, powiedział, że w tej komisji sejmowej „ważą się sprawy życia i śmierci w Polsce”.

  – Przed tą komisją staje sprawa bezpieczeństwa życia ludzkiego, bez względu na płeć, wiek, wyznanie, samopoczucie, stan zdrowia, kondycję finansową. My chcielibyśmy, żeby człowiek był bezpieczny w Polsce, żeby życie ludzkie nie było zagrożone – powiedział poseł Konfederacji.

  – Aborcja z przesłanek eugenicznych jest szczególnie perfidnym zamachem na nasze zasady cywilizacyjne i szczególnie tragiczne jest praktykowanie tej zasady antycywilizacyjnej w Polsce w odniesieniu do najbardziej bezbronnych, tak małych, że nie mogą się nawet odezwać we własnej obronie – mówił dalej Braun.

  Grzegorz Braun zgłosił następnie swoją kandydaturę na jednego z wiceprzewodniczących, ale otrzymał jedynie pięć głosów (przy 15 przeciwnych).

  Wiceprzewodniczącymi komisji zostały wybrane Urszula Rusecka (PiS), Magdalena Okła-Drewnowicz (KO), Agnieszka Ścigaj (PSL-Kukiz`15) i Teresa Wargocka (PiS).

  Wybór Biejat na przewodniczącą komisji skomentowali politycy.
  Przewodniczącą sejmowej Komisji Rodziny i Spraw Społecznych została @MagdaBiejat!
  To świetna wiadomość. Raz, że jej kontrkandydatem był Grzegorz Braun. Dwa – to właśnie ta komisja będzie pracować nad barbarzyńskim projektem zakazu aborcji, który zapowiada Konfederacja.
  — Robert Biedroń (@RobertBiedron) November 14, 2019

  Do sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny trafił w minionej kadencji, w celu rozpatrzenia, obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia dziecka albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

  Biejat zasłynęła ostatnio wpisem na Twitterze, w którym oznajmiła, że będzie „gościnią” lub „gością” w programie TVP Info.

  https://www.tvp.info/45324575/poslanka-lewicy-przewodniczaca-sejmowej-komisji-rodziny

 19. Ad. 8:
  https://www.rt.com/news/473254-brics-brazil-summit-2019/

  WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA: Pekin zdecydował się przenieść reformę Światowej Awiacji na moim AEROBUSIE z forum wschodnioazjatycko-pacyficznego do BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Afryka Południowa). Niemcy przenosząc Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu zafundowali SUPERMOCARSTWOWE Chiny a wcześniej brazylijski przemysł lotniczy, który miał dostarczyć MOJE Aerobusy do przewiezienia 40 dywizji Bundeswehry z muzułmańskich jezuitów nad Wisłę dla ZATRZYMANIA atakującej taktycznymi bombami atomowymi Armii Rosyjskiej.
  To jest OCZYWISTE, gdyż helikopter bierze SEKCJĘ komandosów lub marinersów czyli 6-7 żołnierzy, gdy mój Aerobus KOMPANIĘ z oporządzeniem. To za Aerobusa-MACIEREWICZA Antoni Macierewicz został wyrzucony z polityki a Tusk sprzedał ŚWIDNIK mafii sycylijskiej. Juncker chwali się CAŁOWANIEM z Putinem więc mógł zarazić Putina WŚCIEKLIZNĄ Rotszylda.

 20. mironik said

  https://nowosci.com.pl/ukraincy-beda-zarabiac-wiecej-od-polakow-na-tych-samych-stanowiskach-moga-liczyc-nawet-na-21-zl-brutto-za-godzine-8112019-r/ar/c3-14560235?fbclid=IwAR0kiuKJZwcDfogcmV1OU6h_7CoUqoX5G0iFoVMNBGWi2JJTS9ekWYhl9wA
  W firmie w ktorej pracuję Ukraincy dostaja darmowe mieszkanie z oplaconymi wszelkimi mediami. Mieszkają po 5-6 na dośc dobrym standardzie. Cała wyplata jest do ich dyspozycji. Polak musi opłacic mieszkanie , prad i inne opłaty a do tego płaci podatki. (jeden z kom)

 21. mironik said

  https://www.wp.pl/?s=https://www.money.pl/gospodarka/praca-w-czechach-za-17-tys-zl-z-premia-tak-zarabia-sie-w-fabrykach-skody-6378356246951553a.html&fbclid=IwAR1zMKCgxrXKkSF_Ere-Uy_Gk8P9BSNExdOb2Xbek04HD1YsJnwy6_rUk5g&utm_source=fb&utm_medium=mny&utm_campaign=sgf
  A w ogłoszeniach o pracę właśnie tam ledwo 3000zł na rękę, to skąd biorą takie sumy chyba że 14tys. dla pośrednika

 22. Lily said

  KU PAMIECI.
  „NAROD,ktory nie ma sily i woli,powiedziec
  LOROM,ze sa LOTRAMI,nie wart byc narodem”
  Zrodlo ;Aleksander Fredro.

 23. Boydar said

  Hrabia kit wciskał. Siły nie mieć można. Tak jak można mieć obcięte ręce i nogi.

  Co się zaś tyczy woli … ha ! Tu miał rację, ale i tak tylko powtórzył, choć nie pamiętam po kim.

 24. Księża przeciwko idolatrii Synodu Amazońskiego. Polscy kapłani przerywają milczenie. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/11/15/ksieza-przeciwko-idolatrii-synodu-amazonskiego-polscy-kaplani-przerywaja-milczenie/

 25. Adrem said

  Te ostatnie nominacje w rządzie, to jawne natrząsanie się z Narodu Polskiego i z Państwa Polskiego.

  Zastanawiam się tylko, na jak wiele sobie jeszcze pozwolą.

  Czy to zniesiemy, to się nie zastanawiam, bo my to już chyba wszystko zniesiemy…..

  Chyba jako naród postanowiliśmy cichutko wymrzeć, po prostu.

 26. Boydar said

  Pomódlmy się za jego posraną duszę, lekko teraz nie ma

  https://wiadomosci.wp.pl/arcybiskup-juliusz-paetz-nie-zyje-6446331443607681a

  A i kielonek nie zaszkodzi, zawszeć to krok do przodu

 27. Boydar said

  „… Wściekłe psy, takie jak Biden, mogą zranić wielu ludzi, jeśli pozwoli im się swobodnie biegać. Trzeba je zatłuc na śmierć kijem. Taka reakcja będzie korzystna również dla Stanów Zjednoczonych …”

  https://www.o2.pl/artykul/korea-polnocna-furia-kim-dzong-una-zatluc-kijem-na-smierc-6446277645043841a

  I dlatego tacy jak Kim są światu niezbędni; ktoś musi mieć odwagę powiedzenia jak jest. Kolonko tylko mówi, że mówi.

  Co śmieszniejsze, reakcja Korei jest poniekąd chrześcijańska; troszczą się szczerze także o wroga.

 28. Anucha said

  Tak podobają mi się te słowa ,że pozwolę sobie je powtórzyć

  … Wściekłe psy, takie jak Biden, mogą zranić wielu ludzi, jeśli pozwoli im się swobodnie biegać. Trzeba je zatłuc na śmierć kijem. Taka reakcja będzie korzystna również dla Stanów Zjednoczonych …”

  Dokładną instrukcję wykonania zademonstrowali żydzi w filmie „Bękarty wojny”

 29. revers said

  A moze tak wode po palestynsku? z litr dziennie limitem lub po peruwiansku nic, w calej dzilenicy, w peru tez byli koszerni przdodcy z wodociaagow usprawniac ceny i podazz wody pitnej i do mycia sie bez parcheologii stosowanej.

  https://www.ekspedyt.org/2019/11/14/robocza-wizyta-towarzyszy-zydowskich-w-sprawie-wodociagow/?fbclid=IwAR0TolEPbfgPRnzWQao5uSwTj1E14bKRWmsLP3nLP0aXvgnR8TAT_U6owFY

 30. Anucha said

  Jeszcze nadejdzie taki czas , wszystkie presstytutki i pachołki reżimowych mediów , będą gubić buty jak w Sajgonie.
  Podobnie jak tam zabraknie miejsc w śmigłowcach.
  A Bękarty będą czekać.

 31. Sebastian said

  „Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej”

  „Obraz świata w świadomości przeciętnego człowieka Zachodu przypomina dziś obraz w roztrzaskanym lustrze” – uważa Wojciech Roszkowski.

  „Najczęściej nie jest on skutkiem przemyślanej obserwacji tego świata, ale odbiciem tego, co obserwator ten wyniósł ze szkoły, z pobieżnych rozmów z rówieśnikami, z telewizji i gazet lub mediów społecznościowych. Jest odbiciem powierzchownych uczuć oraz emocji chwili. Obraz ten to galimatias sprzecznych ocen, złudnych dążeń i zawiedzionych nadziei. Co gorsze, taki galimatias utożsamia się dzisiaj z wiedzą” – wyjaśnia dalej historyk.

  Książka „Roztrzaskane lustro” wpisuje się w nurt rozrachunkowy autora. Roszkowski pokazuje przeszłość z właściwie nieznanej dotąd perspektywy – odniesionych skutków, gdy ludzie próbują poukładać sobie świat bez Boga. Badacz dokonuje analizy upadku, opisuje światowe wojny i współczesny ateizm. Udowadnia, że postęp techniczny i cywilizacyjny przy kryzysie wartości nie likwiduje problemów społecznych, ale wręcz tworzy nowe. Historyk opisuje również zniszczenie wewnętrzne i deformacje, jakich dokonują w człowieku wyznawane przez niego skrajne ideologie.

  W książce Roszkowski dokonuje bilansu naszej cywilizacji. Co prawda upadek zachodniej cywilizacji, do której należą i Polacy, wieszczono już sto lat temu, ale wówczas była to bardziej przepowiednia niż udokumentowana teza. Dziś to wielowiekowe dziedzictwo kulturowe, jak ukazuje to w pracy Roszkowski, w całości zostało odrzucone przez elity europejskie i amerykańskie, co uznaje się za wyraz postępu. Jak pisze sam autor, „ludzie średniowiecza zabijali się z chciwości, żądzy władzy lub z powodu poglądów religijnych, lecz nie w imię postępu. Zabijanie w imię postępu stało się wynalazkiem ery nowożytnej”.

  https://www.dzieje.pl/ksiazki/roztrzaskane-lustro-upadek-cywilizacji-zachodniej

 32. Boydar said

  Jak widać, Panie Anucho, nie sam kij jest ważny, tylko ręka go trzymająca. No i intencja; bo czasem wychodzi różnie.

 33. Zerohero said

  @13, Maverick

  Sam miałem teraz wkleić wykład Ewy Paweli :). Bardzo polecam. Wynika z tego, że np. rzeź Ormian przeprowadzali frankiści. Ta rzeź zawsze wydawała mi się dziwna w kontekście jak przedstawia się „nowoczesnego” Ataturka, likwidację „złego” imperium osmańskiego i w ogóle jakąś dziwną zmowę milczenia na ten temat. Turcja nie jest aż tak znacząca aby temat przemilczeć. Że też nasi globalistyczni wolnościowcy muszą zawsze o wolność walczyć w tak strasznym stylu. Co demokratyczna i ludowa rewolucja, to rzezie i terror.

 34. Katarzyna T said

  „Pomódlmy się za jego posraną duszę, lekko teraz nie ma”
  Ps Czy P.Boydar czuje się dobrze?Może jesienna aura. Północni mieszkańcy z powodu małej aktywność słońca (niedogrzanie) mają skłonnosci depresyjno-obsesyjne.

 35. Lily said

  Zaprzysiezenie rzundu,w „Polin”.A.D,slowa.
  Zdiecie nr,4 i 6, uklad palcow u syna „legendy”.
  Jak jeden,tak i drugi wybrani, jeden po
  uczestnictwie w zjezdzie w Krakowie(nie uzywal
  sluchawek z tlumaczem jezyka ichnego na Polski.Drugi wybrany na premiera,po kolacji,w
  jarmulkich.Zjazd i kolacje organizowal Jonny D.
  Obaj z namaszczenia Jaroslawa Kaczynskiego.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zaprzysiezenie-przez-prezydenta-andrzeja-dude-nowego-rzadu/29r0hty?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-6
  Zrodlo; jak powyzej.

 36. revers said

  Swiatowy potentat telekomunikacyjny Orange bedzie tempiony na calym swiecie przez moskow

  https://www.alaraby.co.uk/english/news/2015/6/8/netanyahu-declares-war-on-bds?fbclid=IwAR0YpnY23xtQEBwsrQNz5HYWPRrCQUE4cfPwcyeOWVDdZvyW4VJFDKhgnjc

  za ostatniaa zadyme w Gazie, ktooora praktycznie zakonczyla sie doadtkowaa rzeziaa w Gazie, a takze otwartemu stanowisku
  Izraela do wojny z Iranem nowego rzzadu bez Nataniahu, ale za to z rebe generalem premierem Izraela.

  https://dzienniknarodowy.pl/izraelski-general-nie-widze-zadnej-alternatywy-trzeba-bedzie-zaatakowac-iran-wideo/?fbclid=IwAR1y790HAVZ_7ydz7mVVdsKHSLQmIC112Qc-TqgStom1H6u1YMoOFExrJ_Y

  Nie ma zadnej alternatywy dla Iranu jak wojna … , nie atomowy program Iranu meczy czosnkow, ake nowo odkryte zlozza ropy naftowej w Iranie, ktore muszza podlegac parytetowi koszernego dollara.

 37. seler said

  Re: Lily zapodała info [w linku o namaszczeniach, czy jakoś tak…]

  cytat:
  „W nowym gabinecie Morawieckiego nie ma także Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstało natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zarządzania Funduszami oraz Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego. Z Ministerstwa Środowiska zostały wydzielone dwa osobne resorty: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu.”
  _____________

  …ministerstwo… klimatu ? – ewenement w skali globalnej ?
  znaczy szie, zimy nie będzie ?
  …pierxolę… nie zbieram chrustu… albo ?
  będziemy płacić za oddychanie, za wszelakie pierdy, tudzież ogrzewanie
  i za sranie Na Nas, na ulicy Wiejskiej…
  UWAGA !
  …wyyebał kolejny kolektor ściekowy – tym razem w knesejmie,
  pod nazwą „Kukułka”… oj, będzie kosztowny miliardy
  i jak tu, Marucha, nie bluzgać ?

  Lily, dlaczego mi to robisz ? 😉 – dlaczego mnie informujesz uprzejmie ? 😉
  …o „ministerstwie klimatu”
  uciekam na księżyc,
  Kary, wiooo !

 38. Boydar said

  https://wideo.wp.pl/pokazal-im-kto-tu-rzadzi-lwy-nie-wiedzialy-co-zrobic-6446294034634881v

  Humor misię poprawił znacząco

  nie jestem antysemitą ! nie jestem antysemitą ! nie jestem antysemitą !

 39. NICK said

  Posrana dusza.
  Lubelak.
  Co to qrva jest??? (26)

  Wypadniesz, niemowlaku.

  „Posrana”.

 40. osoba prywatna said

  Czas Dobrej Zmiany – P0LlN – Aleksander Jabłonowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=qdrIPtHubfk

 41. seler said

  ad Re: 35 Lily dopisek

  ja Cię bardzo przepraszam…. ale …
  „Zaprzysiezenie rzundu,w „Polin”.A.D,slowa.”

  ale… ale okupacyjnego „rzundu” pisze szie przez samo „ż”
  i nie A.D. [anno domini] lecz
  Juda II Daniels majster
  w porywach Cieć…

  rozumiemy szie ?
  no… 😉 😉

  „żydzi” piszemy oczywiście przez „eRZet”
  dla niepoznaki, …żeby gUrale
  nie miały pretensji,
  no, bo wiesz 😉

 42. osoba prywatna said

  Komentarze z pod filmiku.
  Andrzej U.
  6 godzin temu
  Braun w TVP pytał w jakim celu PRZEDSTAWICIELE min. rolnictwa Izraela przybyło do Polski – WYJAŚNIAM po wypowiedzeniu umowy przez Jordanie dzierżawienia jest terenów rolniczych przez Izrael – syjoniści chcą uzyskać takie tereny w Polsce na wyłączność SPRAWA PILNA wymaga nacisku i nagłośnienia – bo Partia Interesów Syjonistów – Partia Zdrajców podpisuje takie porozumienia jak zdrajca po cichu.

  magic man
  7 godzin temu
  Mieszkam w Wrocławiu i powiem tak, to już nie jest Polskie miasto, na każdym kroku widzę Ukraińców niektóre szacunki mówią że prawie 30 procent mieszkańców Wrocławia to Ukraińcy, za parę lat będzie 50 procent i dopiero się zacznie robić nieciekawie, szkoda że Wrocław przekształca się w KIJÓW

  Marian Witek
  5 godzin temu
  Panie Wojciechu, ten niewyobrazalnie patologiczny wytresowany i ogłupiony motłoch, moze tylko obudzic głód, wielki głód, bo głodu nie zastąpi nawet najdoskonalsza propaganda tego małego sodomity i jego szatanskiej pejsatej bandy zdrajców.To będzie ostatnia deska ratunku, jaka będzie rzucona na ratunek temu patologicznemu motłochowi, jesli tego nie wykorzysta, nie ma prawa motłoch istniec.

  Dorian Dorianecki
  5 godzin temu
  prokuratura ściga panią Katarzynę Sokołowską, autorkę bilbordów upamiętniających ukraińskie ludobujstwo i właścicielkę konta na FB „genocidium atrox”. Została oskarżona przez ukrów o mowę nienawiści.

  mac qmara
  2 godziny temu
  SZALOM! …wczoraj widziałem że na ekrany TVP wrócił ulubieniec „Dobrej Zmiany” , ekspert od polskiego antysemityzmu – gubernator polin Jonny Daniels…

  Lenon N
  6 godzin temu (edytowany)
  polacy 180 stopni w kierunku Rosji, i partie narodowe powinni nawiązywać kontakt z Putinem to Ukraińcy sami wyjadą. To jest tylko jedna szansa dla Polski i Polaków.
  7
  Aleksander Jabłonowski
  Aleksander Jabłonowski
  6 godzin temu
  Tak jest
  3
  Zofia Barbara
  Zofia Barbara
  5 godzin temu
  Teź tak uwaźam !!

  S7 Eagle87
  8 godzin temu
  Jabłonowski! Za kilka miesięcy otwarcie największego w Europie Aqua Park of Poland Suntago we Wręczy pod Warszawą….Basen budują dla nas Polaków znienawidzeni przez wielu Inwestorzy z Izraela którzy umiłowali i zainwestowali w Polską gospodarkę tym przepięknym Aqua Parkiem. Z tej okazji chciałbym Ciebie zabrać na prezent na ten basen gdy zostanie otwarty abyś mógł zobaczyć na własne oczy dobro płynące od Izraelczyków do Polski może wreszcie przestaniesz opowiadać głupoty i zobaczysz jaki przepiękny obiekt zbudują inwestorzy z Izraela w darze dla Polaków aby mogli wypoczywać w luksusach.. Dla tych co nie wiedzą o co chodzi wpiszcie sobie w wyszukiwarkę ,,Park of Poland”’ ,,Suntago” Będziemy wypoczywać pośród setek palm, ogromnych basenów, 30 zjeżdżalni wodnych, dziesiątek saun oraz wielu innych atrakcji. W imieniu wszystkich Polaków chciałbym podziękować Inwestorom z Izraela za ten cudowny Aqua Pank oraz pozdrawiam wszystkich Izraelczyków

 43. revers said

  Nowy minister finansów, z dupy wzięty Tadeusz Kościński, wbrew reklamie nie ma ukończonych studiów wyższych, a jedynie maturę. No i co z tego, skoro b. ładnie żydłaczy?

  roowniezz nie musi swooj status majaatkowy upubliczniac, wiecej takich finansowych kwiatkow a faktycznie wszycy pojdaa z rp nie tylko z torbami, ale i bez skarpetek bo pan misnister nie mial na stanie z zlotaaa nitkaa.

  Juz jeden minister MSW zadbal o sportowe obuwie swych podopiecznych obywateli w szkoalch ginely masowo rebooki, a nawet zdejmowany byly to wieloletniej analizy operacyjnie podejrzanym o terroryzm i slad Brevika na obywatelskich rebookach.

 44. Salcie said

  Zdaje mi się, że już było sygnalizowane w Gajówce ale warto powtórzyć by dobrze zapamiętać….

  Że pozwolę sobie powtórzyć za szanownym Panem Boydarem:

  nie jestem antysemitką ! nie jestem antysemitką ! nie jestem antysemitką !

  _______________________________________

  Prof. Norman Davies ujawnia szczegóły spotkania w ambasadzie Izraela: Polskę ustalono jako historyczny ośrodek antysemityzmu

  Niezwykle ciekawe słowa padły z ust profesora Normana Daviesa – brytyjsko-polskiego (obywatelstwo polskie przyznano mu w 2014 r.) historyka angielsko-walijskiego pochodzenia, autora licznych prac dotyczących historii Europy, Polski i Wysp Brytyjskich, kawalera Orderu Orła Białego. W tym roku Akademia Szwedzka przyjęła jego nominację na listę kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

  Prof. Davies udzielił wywiadu “Dziennikowi Gazecie Prawnej”, opowiadając o spotkaniu dla młodych historyków, zorganizowanym w ambasadzie Izraela w Londynie w 1974 r.

  – Byłem na tym spotkaniu trudnym człowiekiem, takim trudnym uczniem, który kwestionuje to, co mówi nauczyciel. Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów. Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: “Siadaj!” i “polonofil” – zwierza się historyk.

  – Mówił głównie Yehuda Bauer, izraelski historyk. To miały być warsztaty nauczania o Holokauście. Początek wielkiej akcji, wielkiej kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer jasno przedstawił schemat historyczny. Opierał się on na tym, że w czasie wojny, w Polsce, bo to wszystko odbyło się przecież w Polsce, byli wykonawcy, były ofiary i byli ci, którzy na to wszystko biernie patrzyli – relacjonował.

  Zaznaczył, że starannie unikano słowa “Niemcy”, zastępując je “hitlerowcami” lub “nazistami”.

  – Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo „Niemcy”. Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy – stwierdził. – Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu.

  .https://dzienniknarodowy.pl/prof-norman-davies-ujawnia-szc/

 45. seler said

  starajmy szie pokochać również CHWDP [chwalmy wspaniałe działania policji]
  z Chile, a nawet z Peru… kto wie… mogą „żundowi” przyjść z pomocą
  bratnią, w imię „pokoju” – „bezpieczeństwa” – i spokojnych świąt

  DESPACITO – POLICIA NACIONAL DEL PERU (FULL HD)
  .https://www.youtube.com/watch?v=jeVy_rmKPQQ
  ________________

  RADO i despacito w oryginalnym wykonaniu
  .https://www.youtube.com/watch?v=L7nLOY8rlto

  [Rado jest bezdomnym Polakiem, gościnnie występującym w Anglii {GB},
  nie chce wracać do Polski, uparł szie…. jest dużo filmików na YT]
  ________________

  Fantastyczna Sandra Cygan i rewelacyjna tancerka najmłodszego pokolenia. Mielno 2019.
  .https://www.youtube.com/watch?v=2eY_yLFDXP0
  ________________

  co te skurwysyny z knesejmu zostawią następnemu pokoleniu Polaków ?
  zarzydzone polin ?!?

  Kary, ćmo ćmo, fiuu galopem na księżyc, heja !!! hejaaa !!!
  [i koń mnie porwał….]
  seler

 46. Bili de kid said

  Michael E Jones: „Medjugorie było dla Jugosławii tym, czym Solidarność dla Polski, oba wspierane/moderowane przez CIA jako element wojny psychologicznej przeciw ZSRR.”https://youtu.be/_Awd2CTJIAI

 47. Marian said

  ” co te skurwysyny z knesejmu zostawią następnemu pokoleniu Polaków ?
  zarzydzone polin ?!? ” Zostawią tyle , na ile się zgodzimy i na ile pozwolimy , a to już od nas zależy ! Dla nich świat to za mało ! Myślę i mam nadzieję że dostaną więcej …

 48. revers said

  re45

  w czile opanowali juz demonstranci swietnie zestrzeliwanie policyjnych dronow laserami, oslepiajac kamery dronow policyjnych, i
  poniekaad awiotechnike z stabilazacjaa dronow, moze dodakowo z zagluszaczem gps. Za wiadomosciami z Tokyo cyberpunk

 49. seler said

  Re: 48 Revers

  DOBRA WIADOMOŚĆ
  dziękuję hej !
  ______________

  Kary… prrr…prr
  nazad, nazad
  wracamy…
  __________

  Re: 47 Marian – a jak Ty to widzisz ? …rze ?
  „[że] Dla nich świat to za mało !” [?]

  to niech wypierdalają w kosmos
  płakać nie będziemy
  szkoda łez…
  i moczu

  i jak mamy walczyć ? i czym ?
  różańcem ?
  ja wiem

  Wolą, Myślą, Metodą, Czynem
  i kto znowu za TO zapłaci ?
  no, kurwa, MY !!!
  a one ?
  szykują NAM dół z wapnem,
  bo „wybrane” są jak
  skurwysyn…

  Despacito Instrumental Cover (Gu Zheng / Chinese Zither)

 50. Boydar said

  „Do każdego zamka można zrobić wytrych”. „Co człowiek zamknął, człowiek otworzy”.

  Są wprawdzie wyjątki ale tylko potwierdzają regułę.

 51. Boydar said

  Pokerowa zagrywka. Choć bardziej wygląda na brydżową 🙂

  https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/pgnig-gazpromowi-przekazano-oswiadczenie-woli-zakonczenia,2635565,4199

 52. seler said

  Bracie Boydar [50]

  proszę Cię… pisz, do kogo piszesz… przynajmniej Numer,
  wiem… masz przemyślenia, ale nie lekceważ
  Czytelników, bo szie w końcu Marucha
  pogubi, i co ?
  poza tym wszystko w porządku 😉

  jakby co, to zostań cyganem,
  będzie nam dwom lżej 😉
  no hej 😉

 53. seler said

  Gospodarzu Marucha Gajowy

  teraz przegiąłeś… 😉 😉
  nie wiem co jest
  ta potrawa
  na FOTO
  miseczki tylko zidentyfikowałem 😉

  nawet nie wiem teraz
  jaką Ci muzykę
  zapodać ?
  oj. 😉

  szaszłyk ?
  😉

 54. revers said

  To gdzie pan Romek K. i pan Miet , Snag-Plit podzaili sie czyzby na poczet usawki 437 zabrali im emerytury i skonfiskowali amerykanskie majaatki?

  „Witek Rosowski, kandydujący w ostatnich wyborach do sejmu RP z listy Konfederacji, twórca i szef organizacji POLONIA UNITED w Nowym Jorku jest roboczo w Warszawie. Polecam konferencję prasową z jego udziałem, która dotyczy S. 447 i konfiskaty polskich emerytur przez Social Security Administration czyli agendę rządu amerykańskiego.”

  Bezwizowcy tez bedaa mieli przechlapane bo im bedaa musieli sluzby dojne ameryki i adl konfiskowac drobne na lotnisku lub zapracowane w staanch, przynajmiej czesc oplat scojal security.

 55. wanderer said

  Witam serdecznie.
  Po kilku latach nieobecnosci postanowilem Was odwiedzic. Przysiasc na chwile. Widze duzo dawnych znajomych. Tak.., nie wiele sie tu zmienilo. No, moze kilka nowych nickow.
  Pozdrawiam Was. No i Gospodarza przede wszystkim.

 56. seler said

  Re: 55 Wanderer

  pewno Ci szie muzyka spodobała 😉
  zawsze są miłe powroty
  na znajomą polanę
  Gajowego…

  to przecież Brat,
  czyż nie ?

  witam

  Hitano – .https://www.youtube.com/watch?v=kzc-ajUpPt8

  seler

 57. maasteer said

  Zbigniew Wodecki – Lubię wracać tam gdzie byłem

 58. Koala said

  Click to access Mullins-Nowa-historia-Zydow.pdf

  Nowa historia Żydów. Eustace Mullins
  Ola Gordon Sierpień 2, 2019 NWO 0

  Niniejsze wydanie NOWEJ HISTORII ŻYDÓW jest jedynym wydaniem autoryzowanym. Pewna organizacja wydrukowała 5 moich książek kilka lat temu i nigdy nie wypłaciła mi ani grosza honorarium. Inna z którą podpisałem kontrakt nigdy nie wypłaciła mi uzgodnionego honorarium. One nawet dodały rozdział bez mojego pozwolenia promując swoją organizację.Czytelnicy, oczywiście, będą myśleć, iż go napisałem. Nie napisałem.

  Ekstra egzemplarze można zamawiać ode mnie pod adresem: The International Institute of Jewish Studies, 126 Madison Place, Staunton, Va. 24401, lub Sons of Liberty, P.O . Box 214,Metairie, La. 70004. Eustace Mullins.

  O autorze

  W wieku 45 lat Eustace Mullins miał za sobą 30 lat stałej działalności jako pisarz, artysta i biznesman. Z pięciu książkami obecnie w druku o sztuce, tematach religijnych i gospodarczych, prowadzi również karierę w biznesie w pełnym wymiarze godzin, i jest znany jako artysta artystów, poważny malarz który przywrócił dystans do sztuki, krajobrazu, i którego obrazy zdobyły wiele nagród. Zdobył też nagrodę za wystawy fotografii, zarówno portretów jak i martwej natury. W biznesie działał jako ekonomista i w PR.

  Eustace Mullins jest weteranem Sił Powietrznych USA, przez 38 miesięcy służył w II wojnie światowej.

  Urodzony w Wirginii, kształcił się w Waszyngtonie i na Lee University, New York University,Escuela des Bellas Artes, Meksyk, i w Instytucie Sztuki Współczesnej w Waszyngtonie DC. W czasie walki z komunizmem [nieżyjącego] senatora Josepha Mc Carthy’ego był badaczem legislacyjnym i członkiem personelu Biblioteki Kongresu. Był konsultantem w sprawach opodatkowania autostrad dla Amerykańskiego Instytutu Petroleum, redaktorem czasopisma Institutions i dyrektorem redakcyjnym Chicago Motor Club.

  Przez 15 lat był redaktorem i pisarzem lepiej znanych konserwatywnych publikacji w USA.Przez wiele lat działał na rzecz uwolnienia poety o nazwisku Ezra Pound z nielegalnego przetrzymywania go w Szpitalu św. Elżbiety w Waszyngtonie DC.

  Był pierwszym pisarzem którego książki spalono w Niemczech po II wojnie światowej, kiedy10.000 egzemplarzy jego książki o Federalnej Rezerwie spalił dr Otto John, dyrektor wywiadu Niemiec Zachodnich, kilka dni przed ucieczką do komunistycznych Niemiec Wschodnich.

  Klik:
  Nowa historia Żydów. Eustace Mullins

  Za poświęcenie w udostępnianiu Polakom najodważniejszych dzieł z całego świata, ukłony dla Oli Gordon. Red. W-P.
  Ola Gordon

  http://chomikuj.pl/OlaGordon

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/author/ola-gordon

  Kiedy przyszli po Palestyńczyków, nie protestowałem. Nie byłem przecież Palestyńczykiem. Kiedy przyszli po nacjonalistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież nacjonalistą. Kiedy przyszli po rewizjonistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież rewizjonistą. Kiedy przyszli po antyglobalistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież antyglobalistą. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 59. wanderer said

  Zycie leci, czas przemija, moj tobolek znow jest ciezszy o kilka pamiatek i doswiadczen. Zbieram je choc na koniec trzeba bedzie to wszystko zostawic. Ale to jest piekne. Tak ma byc. Tam, oprocz madrosci zyciowej nic nie bedzie potrzebne a i to nie wiadomo czy sie przyda. Pewno nie..
  Pozwolcie ze usiade na pienku miedzy Wami i poslucham czasami o czym dyskutujecie. Moze jesli pozwolicie czasami cos napisze. Nic wielkiego. Moze tylko jakies przemyslenia osobiste. Tak jak dawniej. Do szerszych bitew i polemik nie mam juz sily. Nie chce. Bynajmniej nie z lenistwa.
  Mam nadzieje, ze jeszcze co niektorzy mnie pamietaja…

 60. Boydar said

  Tak Pan piszesz jakby to było sto lat temu. A ja pamiętam Wanderera jak wczoraj. I jakieś różne nasze zawzięte polemiki. Ale ich samych już nie, czyli nie było tak źle. Odzywaj się Pan czasem. Powiem Panu, że w
  Gajówce tylko Pan Gajowy się nie zmienił.

  No i Pan Jasiek z Toronto; okazało się jest niereformowalny 🙂

 61. Boydar said

  https://menway.interia.pl/militaria/news-czesi-kupuja-smiglowce-bella-sikorsky-przegral-wyscig,nId,3333015

  jakąś korwetę by Pepiki lepiej zanabyli, i tak ze dwa u-booty …

  Skoro to nie Ruskie mają nas najechać, a wygląda że nawet banderowcom ciśnienie z dekli zeszło, zostaje Bundeswehra. No to na żydoszkopa helikopter w ilości i pięćdziesięciu nie poradzi, to trzeba cóś konkretniejszego. Więc na ch. wsadzać żydowi żywy pieniądz w du.pę ?

 62. Antymon said

  Szkół może i nasz nowy minister nie ukończył, ale za to praktyki uczył się od najlepszych. Choć jego oficjalny życiorys w mediach jest bardzo lakoniczny, żeby nie powiedzieć dziurawy, to w necie można znaleźć np. rejestr brytyjskich instytucji finansowych z lat 1990-91, z którego wynika, że pan T.P. Koscinski mimo stosunkowo młodego wieku (34 lata) należał już wtedy do ścisłego zarządu londyńskiej filii Banku Handlowego:

  https://books.google.pl/books?id=-NvqCAAAQBAJ&pg=PA26&lpg=PA26&dq=%22bank+handlowy%22+%22koscinski%22&source=bl&ots=UZtetQItxu&sig=ACfU3U1Fhfdt8stW46RX0gnrqYp4Zln35Q&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjQrcSes-3lAhVF3KQKHbtTAh0Q6AEwBHoECAkQAQ#v=onepage&q=%22bank%20handlowy%22%20%22koscinski%22&f=false

  Jeśli pełnił wtedy tak wysoką funkcję, to należy domniemywać, iż pracował w tej placówce na odpowiedzialnych stanowiskach przez co najmniej kilka wcześniejszych lat. A w drugiej połowie lat 80. zagraniczne placówki peerelowskiego Banku Handlowego zajmowały się głównie praniem pieniędzy z afery FOZZ…

 63. Koala said

  Pochodzenie Żydów ujawnia geneza ich nazwy plemiennej. W starożytnej historii słowo
  „Żyd” było nieznane. Żydzi byli wtedy znani jako Hebrajczycy, a słowo Hebrajczyk mówi nam
  o tym narodzie wszystko co chcemy wiedzieć. „Encyclopaedia Britannica” słowo
  „Hebrajczyk” [ang. Hebrew, czyt. hibru] określa jako pochodzące od aramejskiego Ibrahay,
  ale dość dziwnie nie mówi co ono oznacza. Większość informacji, takich jak w „Webster’s
  International Dictionary” (1952), podaje przyjętą definicję Hebrajczyka. Webster mówi, że
  Hebrew pochodzi od aramejskiego Ebri, które z kolei pochodzi od hebrajskiego wyrazu Ibhri,
  dosłownie: „ten kto jest z drugiego brzegu [zza] rzeki. 1. Członek jednej grupy plemion w
  północnej gałęzi Semitów, łącznie z Izraelitami”.
  To jest wystarczająco jasne. Hebrajczyk oznacza „tego kto jest zza rzeki”. Rzeki często
  stanowiły granice starożytnych krajów, i ktoś zza rzeki oznaczał, po prostu, obcego. W
  każdym kraju starożytnego świata, Hebrajczycy znani byli jako obcy.
  Wyraz ten w powszechnym użyciu oznaczał „tego komu nie powinno się ufać aż do chwili
  kiedy się zidentyfikuje”. W całej starożytnej literaturze ‚Hebrew’ pisano jako ‚Habiru’. Ten
  wyraz często pokazuje się w Biblii i w literaturze egipskiej. W Biblii ‚Habiru’ używany jest
  naprzemiennie z ‚sa-gaz’, oznaczającym ‚nożownik / rzezimieszek’. W całej egipskiej
  literaturze gdzie tylko pojawia się wyraz ‚Habiru’, jest napisany ze słowem ‚sagaz’ obok
  niego. W ten sposób Egipcjanie zawsze pisali o Żydach jako „nożownikach bandytach zza
  rzeki”. Przez 4.000 lat Egipscy skrybowie w ten sposób identyfikowali Żydów. Istotne jest, że
  nie mówili o nich w żaden inny sposób, tylko tymi dwoma wyrazami. Wielki egipski
  naukowiec, C J Gadd, napisał w książce „Upadek Niniwy” [The Fall of Nineveh, Londyn
  1923]: „‚Habiru’ pisany jest ideogramem. . . sa-gaz. . . co oznacza ‚nożownicy / rzezimieszki’.”
  W Biblii wszędzie pokazuje się słowo ‚Habiru’, oznaczające Hebrajczyków, jest używane dla
  określenia bandyty lub rzezimieszka. Stąd w Izajaszu 1:23: „Twoi książęta zbuntowani,
  wspólnicy złodziei. . .”, wyraz ‚złodzieje’ jest ‚Haribu’. Przysłowia 28:24: „Kto ojca lub matkę
  ograbia mówiąc: „To nie grzech”, jest wspólnikiem zbójcy” / niszczyciela, tutaj ‚sa-gaz’ użyty
  jest dla ‚niszczyciela’, ale słowo ‚niszczyciel’ pojawia się niekiedy w Biblii jako ‚Habiru’.
  Ozeasz 6:9:

 64. Koala said

  W „Historii Żydów” Kastein identyfikuje wiele z wielkich imion w żydowskiej historii jako
  bandytów. Wymienia Jeftego jako jednego ze zbawicieli żydowskiego narodu, i na s. 21
  pisze:
  „Jefte był głównym rabusiem z
  Galazy [ang. Gilead], którego wypędzili
  współplemieńcy”.
  I na s. 31 Kastein pisze:
  „W czasie śmierci Saula widzimy Dawida, lidera bandy korsarzy, żyjącego z Ziklag. . .
  kiedy usłyszał że tron był pusty, Dawid natychmiast pospieszył do Hebronu w Judzie.
  Nikt go nie wzywał, ale wyszedł z roszczeniem do królestwa, oświadczając, że
  Samuel potajemnie go mianował”.
  Tyle o jednym z wielkich imion z żydowskiej historii, uzurpatorze, który żydowskie plemię
  podzielił na dwa i utorował drogę do jego upadku. Kastein mówi również na s. 34, że
  „Shelmo, Salomon Pokojowy, swoje rządy zainaugirował dokonując trzech mordów,
  które utorowały mu drogę i pozbył się jedynego brata, i zrobił to bez najmniejszych
  wyrzutów sumienia”.
  Faktem jest, że obaj – Salomon i Dawid, którzy byli żądnymi krwi bandytami, byli typowymi
  żydowskimi liderami. Żydzi byli częścią historii od zarania cywilizacji, tylko dlatego, że
  zbrodnie były częścią historii od początku cywilizacji. Nie jest przypadkiem to, że o Żydach
  pierwszy raz usłyszano w Palestynie, bo było to skrzyżowanie wszystkich szlaków
  handlowych, morskich i lądowych starożytnego świata. Nieuchronnie na bogate karawany
  napadali piraci i bandyci, którzy mogli uciekać do jednej z wielu jaskiń nad morzem, albo w
  niedostępne góry, korzystając z naturalnych kryjówek na terenie który nazywano „fizycznym
  centrum ruchów historii, z których wyrastał świat”.
  Zapisy o Hebrajczykach bardzo się różnią od żydowskich roszczeń do „wielkiej kultury”. Ale
  wszystkie roszczenia żydowskie o kulturze są całkowicie bezpodstawne. The Horizon
  „Księga Chrześcijaństwa”, standardowe źródło informacji, mówi na s. 10:
  „Żydzi powstali jako aglomeracja małych plemion, które później zdobyły
  niepodległość tylko w przerwie między powstaniem i upadkiem wielkich imperiów. Oni
  nie pozostawili żadnych pomników świadczących o ich wspaniałości. Nie ma żadnych
  grobowców hebrajskich królów ze złotymi wieńcami i rydwanami wysadzanymi
  klejnotami”.
  Palestyńscy archeolodzy nie odkopali żadnych posągów Dawida czy Salomona, a tylko
  dzbany na wodę, jak ten którym Rebeka poiła wielbłądy sług Abrahama.
  Instytut Wschodni w Chicago przechowuje jeden z największych na świecie zbiorów sztuki
  specjalizującej się w egipskiej, syryjskiej i innych kulturach Bliskiego Wschodu, terenu który
  Żydzi uważają za swoją kolebkę. Można by oczekiwać, że znajdzie się żydowski wkład w
  bogato tu przedstawianą cywilizację. Po przejściu przez ogromne sale wypełnione wielkimi
  dziełami sztuki, wspaniałymi posągami, znakomitymi klejnotami, i innymi przedmiotami z
  grobowców egipskich i asyryjskich zdobywców, dochodzimy do wystawy żydowskiej. Jest tu
  szklana szafa wypełniona połamanymi kawałkami z gliny, surowe, nieglazurowane naczynia,
  które mogą pochodzić z epoki kamienia. Taka jest wielka żydowska kultura, o której tak wiele
  słyszeliśmy. To wszystko co mogą nam zaproponować.

 65. Koala said

  Fakt jest taki, że w starożytnym świecie Żydzi znani byli jako niszczyciele. Nie wyprodukowali
  żadnej sztuki, nie założyli żadnych dynastii, nie wybudowali żadnych wielkich miast, i jako
  jedyni spośród starożytnych ludów nie mieli żadnego talentu do piękniejszych rzeczy
  cywilizowanego życia. Czy to nie jest w sprzeczności z żydowskimi twierdzeniami, ze oni, i
  tylko oni, są jedynymi nosicielami pochodni cywilizacji?
  Faktem jest również to, że Żydzi, którzy nie zawsze byli dobrymi bandytami, sztukowali
  niepełne życie w Palestynie, i często byli na skraju głodu. Ich dieta składała się głównie z
  topornych placków jęczmiennych, a opowieść o Ezawie, który sprzedał swoje pierworództwo
  za miskę polewki, jest typowa dla ich ubóstwa. Polewka to była po prostu miska zupy z
  soczewicy, a Ezaw był zadowolony z tego, że za nią sprzedał swoje pierworództwo.
  Historyk Arnold Toynbee, określił Żydów po wsze czasy kilka lat temu, kiedy nazwał ich
  „skamieniałym” narodem. Uważał, że byli narodem któremu nie udało się rozwinąć od
  czasów epoki kamiennej, czego dowodem są ich gliniane naczynia.
  Nie potrafili opanować rolnictwa, hodowli zwierząt, architektury, ani żadnej a cywilizowanych
  sztuk.

  Kastein tak mówi na s. 7 o swoim narodzie:
  „Oni (Żydzi) pierwszy raz pojawili się w dolnym biegu Eufratu, potem podróżowali na
  północ do Mezopotamii, i wzdłuż szlaku wykorzystywanego przez wszystkie grupy
  ówczesnych ludów i w tej części świata. . . drogami przez Syrię do Kaany i na
  pustynie dalej, kiedy zapanował głód, nawet przedostali się do Egiptu. Ludy które je
  spotykały nazwały ich ludźmi ‚z drugiej strony’ rzeki. ‚Z drugiej strony’ po hebrajsku to
  ‚eber’. Ci którzy witali ich z drugiej strony byli ‚Ibrim’, po angielsku Hebrews
  (Hebrajczycy).
  Niektórzy (z Żydów) pozostali na terenie Kanaanu, inni osiedlili się wzdłuż wielkiego
  szlaku militarnego Wschodu, i na sąsiadujących pustyniach i pustkowiach, gdzie
  prowadzili nomadyczne życie, podczas gdy małej części, z powodu głodu, udało się
  dotrzeć do Egiptu, gdzie faraonowie wzięli ich pod swoją opiekę”.
  Niektórym czytelnikom może wydawać się dziwne, że Żydzi mogli przebywać na pustyniach i
  pustkowiach, czy że tak woleli, ale takie tereny są naturalnym środowiskiem bandytów.
  Musimy tylko pamiętać, że wyjęci spod prawa na amerykańskim zachodzie zawsze uciekali
  na pustynię albo do niezbadanych zakątków gór.

  Cytując dalej Kasteina:
  „Wszystko kalkulowano po to żeby te bandy emigrantów do Egiptu rozpadły się w tym
  kraju, albo zostały wchłonięte przez inne gałęzie rasy semickiej, które także tam
  emigrowały. . . Ale to nie miało miejsca”.
  Chociaż w Egipcie nie zachowywano różnic rasowych, tylko Żydzi trzymali się od wszystkich
  z daleka. Wkrótce doszli do wysokich stanowisk na ziemi faraonów, i jednocześnie, tak jak to
  miało miejsce w innych krajach, imperium zaczęło się rozpadać. Gangi bandytów na
  obrzeżach imperium stawały się odważniejsze, wydawały się wiedzieć kiedy uderzyć, i które
  miasta były marnie strzeżone. W tym samym czasie imperium zaczęło upadać od środka.
  Jego przywództwo stało się żałosne, i morale ludzi osłabione.
  Jednym z najlepszych źródeł historycznych z tego okresu są Listy Tell El Amarna, napisane
  przez gubernatora peryferyjnej prowincji. Odkrycie i przekład tych listów otworzyły nową erę
  egiptologii. Ujawniły również niszczący skutek Żydów. Te listy są pełne próśb o pomoc i
  adresowane są do wydającego się być głuchym faraona. Opisują ataki Habiru i niemożliwość
  dalszej obrony przygranicznych miast.

  Być może faraon nigdy nie otrzymał tych listów, być może był zbyt zajęty słuchaniem
  swojego żydowskiego premiera, który interpretował mu jego sny. Nie wiemy dokładnie co się
  wydarzyło, ale wiemy, że imperium upadło. W liście nr 76 gubernator napisał:
  „Zobaczcie, on (Abdi-Ashirta, herszt bandytów Habiru) teraz opanował cały
  amelut-gaz przeciwko Sigata i Ambi”.
  Gubernator pisał o tym, że wielki sojusz bandytów z rzezimieszkami zagrażał imperium. W
  starożytnym Egipcie określenie ‚amelut-gaz’ było jednoznaczne z ‚amuandsa-gaz’, i ‚amu’
  było wyrazem używanym przez Egipcjan w odniesieniu do Hebrajczyków. ‚Amelut-gaz’
  oznaczał ‚żydowskich bandytów’. Sayce mówi, że „egipskim odpowiednikiem Hebrajczyka
  jest ‚amu’.”

  Znaczna część egipskiej literatury zajmuje się społecznym niezadowoleniem w tym okresie,
  kiedy Żydzi podkopywali największą cywilizację znaną człowiekowi do tego czasu. Dlatego
  mamy „Napominania egipskiego mędrca z Hieratycznego Papirusa w Leiden” [Admonitions
  of an Egyptian Sage from a Hieratic Papyrus in Leiden], przełożonego i opublikowanego
  przez Alana H Gardinera w 1909. Przekład Gardinera:
  „Egipt był w rozpaczy, system społeczny uległ dezorganizacji, w kraju zapanowała
  przemoc. Najeźdźcy łupili bezbronne społeczeństwo, bogaczy pozbawiono
  wszystkiego i spali pod gołym niebem, a biedni zabierali im ich dobytek. Tu opisany
  jest nie tylko niepokój lokalny, ale i wielka i definitywna katastrofa narodowa. Faraon
  był dziwnie nieaktywny”.

  Inne źródło, słynny Papirus Ipuwer, mówi:
  „Miasta zostały zniszczone. . . lata hałasu. Niekończący się hałas. Ryby w jeziorach i
  rzekach giną, lęgnie się obficie robactwo, insekty i płazy”.

  Jakie dziwne zjawisko! Nie opisuje się bitew, imperium nie zaatakowano z zewnątrz. Opis
  jest dziwnie podobny do francuskiej i rosyjskiej komunistycznej rewolucji. . . bogaci
  pozbawieni wszystkiego i spali pod gołym niebem. Są także podobieństwa do nowoczesnej
  Ameryki. . . ryby w jeziorach i rzekach giną. . . niekończący się hałas.

  Jednym z najlepszych źródeł dla egiptologii jest „Historia Egiptu” [History of Egypt] Manetho.
  Upadek imperium opisuje następującymi słowami:
  „Ludzie niegodziwego pochodzenia ze Wschodu byli tak bezczelni, że napadli na kraj,
  który opanowali głównie siłą, bez żadnych trudności czy nawet walki”.
  Choć jest to niesamowite, to wydarzyło się wielokrotnie w starożytnym świecie. Jak to się
  przydarzyło najpotężniejszemu jakie znamy imperium? To stało się już w Babilonii.

  Żydzi
  utorowali drogę najeźdźcom. Tymi najeźdźcami Egiptu byli Hyksosi, albo Pasterscy Królowie,
  którzy zdobyli Egipt bez walki i dyktaturę nad narodem utrzymali w nim przez 511 lat.
  Niektórzy badacze uważają, że Hyksosami byli Żydzi, bo egipskiego wyrazu ‚amu’ niekiedy
  używano w odniesieniu do Hyksosów, chociaż w większości papirusów odnoszono go do
  Żydów. Ta konfuzja istniała nawet między późniejszymi egipskimi historykami z okresu
  hyksońskiego, i powstała z powodu Żydów, którzy otworzyli bramy kraju najeźdźcom, a za
  ich panowania stali się faworyzowaną mniejszością. Manetho pisze: „Hyksosi znani byli jako
  protektorzy Żydów”.

 66. Koala said

  Politycznie ambitny Juliusz Cezar dostrzegał siłę Żydów, pochodzącą z jednego
  bezspornego faktu – Rzym składał się z wielu przeciwnych wobec siebie grup politycznych i
  sekt.
  Żeby wygrać, polityk musiał pozyskać poparcie jednej grupy, która będzie go niezachwianie
  popierała, a tym samym wpływała na inne grupy o ich poparcie. I tak jak w demokracjach
  współczesnych, tą grupą byli Żydzi. Oni zagwarantują swoje poparcie każdemu politykowi,
  który w zamian będzie robił to co oni chcą.
  Kiedy Cezar odkrył tę prostą prawdę, odszukał Żydów i zdobył ich poparcie. Na s. 8 „Żydzi w
  starożytnym Rzymie” Leon pisze:
  „Żydzi w ‚Populares’, partii liberalno-demokratycznej lub ludowej, poparli Cezara, a on
  wydawał korzystne dla nich wyroki”.
  Niewiele zmieniło się na przestrzeni 2.000 lat. Nadal w każdym kraju mamy partię
  liberalno-demokratyczną, i ona zawsze reprezentuje ambicje Żydów.
  Mając za sobą Żydów, Cezar wkrótce stał się dyktatorem Rzymu i niekwestionowanym
  władcą świata. Zaalarmowana przez jego zwiększającą się uległość wobec Żydów, grupa
  lojalnych senatorów pod przywództwem Brutusa, byłego przyjaciela Cezara z jego
  przed-żydowskiego okresu, postanowiła go zamordować. Na s. 9 Leon pisze:
  „W zamian za otrzymane od Żydów poparcie, Cezar jawnie okazywał im swoją
  przychylność, i jego dekrety w ich imieniu, które, na nieszczęście, zostały zapisane
  przez Josephusa, zostały nazwane Magna Carta Żydów. Cezar zwolnił ich z
  obowiązkowej służby wojskowej, pozwolił im na wysyłanie złota do świątyni w
  Jerozolimie, i uznał władzę specjalnych żydowskich sądów”.
  A zatem widzimy, że Cezar zrobił z Żydów uprzywilejowaną grupę, którzy byli ponad prawem
  rzymskim. Handel złotem między krajami stanowił kamień węgielny żydowskiej siły
  międzynarodowej 2.000 lat temu, tak jak jest dzisiaj. Prowadzono go pod pozorem
  działalności „religijnej”, i jeśli rozumiemy, że religią Żydów było i jest złoto, był to prawidłowy
  opis. Żydowska świątynia w Jerozolimie była nadal siedzibą Baala, Złotego Cielca, mimo że
  nazywali go Jehowa. Kilku rzymskich senatorów próbowało zakazać handel złotem, ale
  zostali obaleni przez żydowską siłę.
  Na s. 10 „Żydzi w starożytnym Rzymie” Leon pisze:
  „Przez wiele nocy po zamordowaniu Cezara, Żydzi przychodzili w grupach by
  opłakiwać go na miejscu jego stosu pogrzebowego”.
  Również w tym nic się nie zmieniło. Widzieliśmy Żydów szlochających na pogrzebie
  Roosevelta, na pogrzebie Kennedyego, na pogrzebie Churchilla. Oni zawsze będą szlochać
  kiedy nadejdzie koniec każdego oddanego machinacjom światowego żydostwa.

 67. revers said

  no co biallasy? juz po was, nowa rasa panow z afryki z unijnym prawem podstawowym, wymieni sie ludnosc bialasowaa na afrorasowaa i bedzie cymes

  .https://www.youtube.com/watch?v=_IZd1pf-WSs

 68. Koala said

  W Jego postaci fizycznej, Jezus Chrystus był blondynem, o niebieskich oczach, rodowitym
  Galilejczykiem, urodzonym z Józefa i Maryi. Badacz biblijny Williamson twierdzi, że Żydzi
  stanowili jedynie małą część społeczności galilejskiej, i rzadko widziano ich na prowincji.
  Williamson mówi także, że „region całkowicie sympatyzował z Grecją”, co oznacza, że
  mieszkańcy Galilei, rodzina i przyjaciele Jezusa, preferowali kulturę grecką i byli przeciwni
  żydowskiemu barbaryzmowi. Do ludu Jezus mówił po aramejsku z galilejskim akcentem.
  Wszystkie te fakty są dobrze znane chrześcijańskim uczonym, a jeszcze oni upierają się by
  wprowadzać ludzi w straszny żydowski błąd i bluźnierstwo, że „Chrystus był Żydem”.
  Dlaczego ci samozwańczy „chrześcijanie” to robią? Tacy ludzie faktycznie nie wierzą w nic,
  ale dla nich religia to dobry interes, i że głoszenie żydowskich kłamstw jest najbardziej
  zyskownym interesem ze wszystkich.

 69. Koala said

  Jednym z największych nieszczęść jakie spadły na ludzkość była dżuma, albo czarna
  śmierć, jak nazywano ją w średniowieczu. Wiedziano, że Żydzi przynieśli ją do Europy, i że
  zabiła ona 1 / 4 populacji, ale Goje uważali, że Żydzi zrobili to z zemsty.
  W tym przypadku żydowski pasożyt doszedł niebezpiecznie blisko do wyniszczenia
  gojowskiego gospodarza, ale to nie było umyślne. Historię przedostania się plagi do Europy
  zbadał naukowiec Jacques Nohl. Pisze, że grupa żydowskich handlarzy z Genui i Wenecji
  zorganizowała osadę na Krymie, w miejscu zwanym Kaffa. Tutaj Żydzi magazynowali futra i
  klejnoty i inne cenne przedmioty, które zdobywali przez handel, do chwili kiedy genueńskie
  statki handlowe mogły przewieźć ich z powrotem do Europy.
  Wiedząc o tych bogactwach w Kaffa, nomadyczni plemieńcy często napadali na miasto.
  Dlatego Kaffa była mocno obwarowana. W roku 1346 miasto zaatakowała armia tatarskich
  plemieńców, zdecydowana zdobyć je i ograbić. Ale Żydzi dobrze się okopali, upływały
  tygodnie i Tatarzy nie mieli szansy zrealizować swojego celu. W zatłoczonych miastach, w
  których nie było urządzeń sanitarnych, wśród azjatyckich plemion wybuchła dżuma, i teraz
  zniknęła wśród oblegających. Ich dowódca wymyślił szczególnie szatański plan wypędzenia
  Żydów. Na katapultach poukładał ciała zmarłych na dżumę żołnierzy, i przerzucał je ponad
  murami Kaffy. Wkrótce wśród obrońców wybuchła epidemia i zmarła ponad połowa Żydów.
  Ci którzy przeżyli wrócili na statek i wypłynęli do domu, zabierając ze sobą wirus dżumy.
  Ich pierwszym portem zawinięcia był Konstantynopol. W tym milionowym mieście wkrótce
  wybuchła epidemia, i w ciągu 2 miesięcy zmarła 1 / 3 mieszkańców. Następnym
  przystankiem żydowskiego statku-śmierci była Sycylia, gdzie jego straszny ładunek rozszedł
  się wśród Gojów. Potem do Sardynii, i w końcu żydowski statek-śmierć zadokował w
  Marsylii. Żydowscy ocaleni udali się do wielu europejskich miast by zakładać swoje osady, i
  wszędzie dokąd przybyli ludzi dziesiątkowała epidemia.
  Wkrótce Goje zorientowali się, że plaga pojawiała się tylko tam gdzie byli Żydzi, ale nie
  wiedzieli o tym, że Żydzi przynieśli ją ze sobą z Azji Mniejszej. Ich pierwsza reakcja była
  taka, że Żydzi zatruli ich studnie, bo plaga wywoływała takie same objawy na ofiarach jak te
  dobrze znane trucizny w tym okresie. Ofiara dostawała strasznego ataku bólu, wymiotowała
  krwią i umierała w ciągu kliku dni. Ciało natychmiast stawało się czarne, sugerując obecność
  wirulentnej trucizny.
  Wśród Gojów szerzyła się pogłoska, że Sanhedryn, tajna rada rządzących Żydów, spotkała
  się w Toledo, Hiszpania, i wydała rozkaz zniszczenia Gojów poprzez zatruwanie ich studni.
  Były pewne podstawy tej pogłoski, bo Żydzi szybko pozbywali się żydowskich ofiar epidemii
  wyrzucając ciała do studni, żeby uniknąć oskarżeń o szerzenie epidemii. To, oczywiście,
  zakażało setki ludzi używających tej wody. Kiedy wiele społeczności zorganizowało się
  przeciwko Żydom, zaczęli uciekać z kraju do kraju, przyspieszając szerzenie się plagi.
  W Neapolu rozgniewani Goje wpędzili hordę Żydów do oceanu i ich utopili. Ich ciała
  wypływały kilometrami wzdłuż włoskiego wybrzeża, i nadal zakażały ludzi. Statki pełne
  Żydów pływały wzdłuż europejskich wybrzeży, nie mając pozwolenia na dokowanie, bo każdy
  kraj ostrzeżono, że nosicielami tej choroby byli Żydzi. Kiedy na pokładzie umierali Żydzi, ich
  ciała wyrzucano do wody, i one również wypływały na brzeg, zakażając miasta które
  odmówiły im dokowania. Żydzi dalej wędrowali wokół Europy i plaga szalała nieustannie
  przez 50 lat. 25 milionów ludzi, 1 / 4 populacji Europy, zmarła straszną śmiercią na tę
  chorobę.
  Było to najgorsze nieszczęście jakiego doznała cywilizacja, i w tym przypadku Żydom prawie
  udało się wyniszczyć swojego gospodarza.

 70. Troll Polonii said

  Kosmiczne wydatki nieukow z USA:

  With no alternative, NASA spent nearly $4 BILLION to fly astronauts aboard Russian Soyuz to ISS & ‚overpaid’ Boeing for no reason — RT

  Od ponad 20 lat NASA placi Rosji miliardy dolarow za wysylanie swoich astronautow do stacji kosmicznej.
  I w tym czasie desperacko probuje uruchomic wlasna technologie przy pomocy Boeinga wydajac kolejne miliardy zupelnie bez sensu.
  Probowaly amerkanskie nieuki wysylac w kosmos wlasnych astronautow, ale po nieudanych probach i ofiarach w ludziach musialy koniokrady zamknac swoj nieudany program kosmiczny w 2011 roku.
  Umowa z Rosja sie konczy w tym roku, wiec Rogozin przewiduje, ze beda koniokrady skakac w kosmos z trampoliny.

  Zwlaszcza., ze Amerykanie ZABRONILI sojuszniczym panstwom uzywania rosyjskich rakiet do wystrzelania satelitow w kosmos. ( w ramach tzw. wolnego rynku!)
  I to pomimo tego, ze wiele amerykanskich satelitow bylo ustawiane przez Rosjan (bo pewniej i taniej)

  Over the past two decades, NASA spent $3.9 billion transporting 70 astronauts to and from the International Space Station (ISS) on Soyuz spacecraft, the agency revealed in its audit report, published on Thursday.

  https://www.rt.com/news/473566-nasa-soyuz-money-spent/

  Raport NASA

  Click to access IG-20-005.pdf

  Na Boeinga i zydowskiego hochsztaplera Muska wydano juz 7 miliardow dolarow
  ,zeby pokonac Moskwe w wyscigu w kosmos…

  … the promising projects in partnership with Boeing and Elon Musk’s SpaceX proved to be “several years behind its planned operational date,”NASA said.

  Boeing and SpaceX have received a combined total of almost $7 billion from the US space agency since 2014 in a bid to end its reliance on Russia’s spacecraft. However, there has been little success

  SpaceX Crew Dragon suffers ‘anomaly’ during engine test, smoke seen for miles (PHOTOS) — RT Wo
  https://www.rt.com/news/457128-spacex-crew-dragon-anomaly/

  Russia orders extra Soyuz manned spacecraft as NASA replacements wallow in uncertainty — RT Russia News
  https://www.rt.com/russia/472285-extra-soyuz-missions-nasa/

  ‘Time to deliver’ Elon Musk? NASA nervous as spaceship delays threaten to cut off astronauts from ISS — RT USA News
  https://www.rt.com/usa/470567-nasa-spacex-nervous-deadline/

 71. Maverick said

  Ciekawe podsumowanie obecnych wydarzeń na świecie.

  W jakim to świetle stawia to polskich głupków zwiących się strategami czy geostrategami?

 72. Lily said

  Prezydent,w drogich sercu barwach,
  jest bardzo szczesliwy/dmny.A z czego,ta
  duma plynie, posluchajcie sami.
  „Wszystko co wiem,i czego sie nauczylem,
  zawdzieczam L.Kaczynskiemu „.A.D.
  Kontynuuje testament,swojego mentora.
  Deklaracja L.K. z roku 2006,w Izraelu.
  Lech Kaczynski w 2006 r,wprowadza swiece
  chankowe do Palacu namiestnikowskiego,
  a Marek Jurek,do Sejmu,obaj z PIS-u.
  „MOWIA,glosuj na Pis,a z Polski zastanie NIC”.

  Zrodlo;Suwerenna Polska.

 73. Anucha said

  Salcie

  „Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu”

  I niech tak zostanie do końca szwiata i jeden dzień dłużej.

  Wracając do Sajgonu, taką ucieczkę z gubieniem butów sam przeżyłem 🙂

  Ale wróciłem się ,znalazłem buta w krzakach i założyłem ponownie.
  Doszedłem do wniosku w ułamku sekundy ,że w jednym bucie daleko nie ucieknę no i będę rozpoznawalny 🙂

 74. CAR-BOMBA BERII

  Putin ujawnił Plan Saharowa, polegający na zniszczeniu USA i Europy Zachodniej TSUNEM wybuchu na dnie Atlantyku Car-Bomby. Na Planie Saharowa jest tylko podpis WYKONAWCZY Łwrentego Berii, co suponuje, że Plan pochodzi z czasów Dyktatury Berii w 1953, r., ale Putin zaznaczył, że to był MŁODY Saharow.
  Bomba WODOROWA Saharowa powstała w roku 1961, wobec czego Cat-Bomba BERII nie mogła być wodorową bombą Saharowa, która mogła powstać DLA PLANU SAHAROWA na Car-Bombie Berii.
  Ja to wytłumaczyłem Hitlerowską Bombą Atomową, znaną ze śledztw US Army i Armii Czerwonej oraz rewelacji archiwisty CIA Edwarda Snowdena, że bomby atomowe rzucone na Japonię zistały podarowane dla US Navy przez Wielkiego Admirała Deniza, który miał nimi zbombardować Nowy Jork i Waszyngton. TAKICH BOMB MIAŁ DZIESIĘĆ.
  Tytuł WIELKIEGO nadał Denizowi Hitler po zniszczeniu przez niego 700 okrętów i statków na Wschodnim Wybrzeżu USA w roku 1942. Najważniejszą jednak rewelacją Snowdena była KLĘSKA RAF i US Air Force z II Flotą Luftwaffe i Regia Aeronautica w roku 1943.
  Ja wykazałem, że CAR-BOMBA Berii nie miał nic wspólnego z Car-Bombą Chruszczowa. Car Bomba Berii powstała z połączenia 2 STRATEGICZNYCH BOMB ATOMOWYCH TESLI, którymi Goering chciał zaatakować Moskwę I Leningrad, co zniweczyło AK w Łucku i Świdniku. Wobec tego Hitler DAŁ te czechosłowackie bomby atomowe Tesli na Warszawę I Berlin Generalissimusowi, aby ten ZNISZCZYŁ USA i Europę Zachodnią, co nazywa się PLANEM SAHAROWA.
  Plan Saharowa upadł w wojnie ukraińskiej, w której marszałek mego ojca Góra-Dolina wziął do niewoli w Kijowie Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Złoto to Marszałek Broz-Tito złożył w polskim skarbcu wojennym na paszport amerykański mego ojca, co ujawniłem wobec zamordowania 4 mych kuzynów, którzy pilnowali tego złota oraz po zamordowaniu I kuzyna mego brata, który mógł to Poświadczyć.
  To w Banku Atlantyckim i ROCZNYM śledztwie FBI, Interpolu i ONZ udowodniłem zdjęciem sztabu Marszałka Broz-Tito w Berdyczowie: http://wandaluzja.pl/?p=p_367&sName=47.-zloto-stalina// Z przodu z Lewej siedzi ojciec 4 mych Kuzynów Czesław w MASCE a z prawej w KÓŁKU mój ojciec bez maski, co było sprawdzane w Belgradzie i Zagrzebiu.
  Śledztwo FBI, Interpolu i ONZ było z powodu ZAPROTESTOWANIA mych czeków przez Rotszylda i Cherubina Hitlera Listą Oszustów Światowych, na którą wpisali mnie Niemcy za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota, która jest Zbrodnią Przeciw Ludzkości.
  W Satelitarną Detekcję Złota NIE WIERZY Kanclerz Merkel, wobec czego Andersówna zorganizowała RZĄDOWĄ Konferencję polsko-Amerykańską, na której strona amerykańska zobowiązała się wysłać satelitę dla poszukiwań metali kolorowych i ziem rzadkich do 800 metrów pod ziemią.

 75. NICK said

  O roli.
  Świdnika (adampol) jest ogólne milczenie.
  Na ten czas tak być musi.

 76. „Poza wewnętrznymi nakazami promowania Komunii Świętej na rękę Episkopat Polski wydał wewnętrzne zarządzenie dla wszystkich polskich księży. Zobowiązał każdego kapłana niezależnie od tego czy jest pedofilem, homoseksualistą czy nie do wpłaty na rzecz ofiar pedofilii w Kościele kwoty 150 zł.

  Episkopat wymyślił, że koszty odszkodowań rozłoży na niewinną większość, aby wysoko postawionych pederastów w kuriach i na stanowiskach spłata odszkodowań nie uderzyła po kieszeni.

  Jest to również sposób na to, żeby nie płaciły kosztów przestępstw seksualnych pojedyncze diecezje, które pozwoliły sobie na rozrost sodomitów w swoich strukturach.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/11/15/dzien-judaizmu-dzien-islamu-dzien-pedofila-episkopat-organizuje-akcje-solidarnosci-z-pedofilami-w-kosciele/

 77. Zdzicho said

  Mogłaby być zgoda na płatności bezgotówkowe, ale pod warunkiem bezimiennej karty płatniczej na okaziciela. Taką kartę można by było otrzymać w banku bezprowizyjnie albo w kantorze wymiany walut. Innym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie pieniądza banknotu plastikowego, który by sìę składał z kilku mniejszych połączonych na zatrzask nomimałów. Np. 200zł podzielone na paski po 50zł, a te z kolei na mniejsze po 10zł. Rozłączamy albo łączymy zatrzaskiem. Oszczędność mniej miejsca w portfelu.

 78. Sebastian said

  Aj waj , na szczęście Szwagrzyk dużo wcześniej potwierdził istnienie rzydokomuny, No ale co się dziwić, lęk ludzka rzecz a kidon to nie bajka

  W komunistycznej bezpiece Żydzi zajmowali niemal połowę stanowisk – Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk

  http://www.bibula.com/?p=31417

  Zastępca prezesa IPN Krzysztof Szwagrzyk udzielił wywiadu Jackowi Międlarowi. Są problemy
  IPN zażądał od prawicowego portalu sprostowania wywiadu z zastępcą prezesa IPN Krzysztofem Szwagrzykiem. Rozmowę przeprowadził eksksiądz o nacjonalistycznych poglądach Jacek Międlar. „Z pewnymi ludźmi się nie rozmawia” – podają komentarze.

  https://wiadomosci.wp.pl/zastepca-prezesa-ipn-krzysztof-szwagrzyk-udzielil-wywiadu-jackowi-miedlarowi-sa-problemy-6432583703438977a?src01=f1e45

 79. Lily said

  Junior Morawiecki,syn „legendy”,tlumaczy
  podwyzke akcyzy na alkohol.
  „Przez alkohol co roku,w Polsce umiera
  10.tys, osob.
  Patrzcie,patrzcie,jakiego mamy troskliwego
  premiera.Wyzsza akcyza,to wiecej pieniedzy
  dla pisowskiego rzund..Jakos NIE martwi
  pomazanca Kaczynskiego, wzrastajace ubostwo,ktore za rok 2018,wynosilo 5.6
  procent, i wzroslo,o 1.2 procent,po
  przejeciu wladzy,przez Kaczynskiego partie.
  Wedlug G.U.S.
  Tubylcy schodza z tego Swiata z powodu,
  fatalnej opieka medyczna i socjalnej,oraz
  glodowych stawek.
  Los frankowiczow,TYLE zgonow,chorob z
  TYM zwiazanych.
  Zainstalowanie kumpla,na stanowisk ministra
  finansow,(obaj banksisci) ktory,z tego co
  echo niesie,chce lud pozbyc gotowki.
  Obrot bezgotowkowy,TO projekt NWO,czyli
  „totalne zniewolenie”.NIE bedziesz poslusznie
  wykonywal polecen Pana,jakie one by nie
  byly,Pan jednym kliknieciem,odetnie dostep
  do Twioch srodkow.To rowniez,oznacza brak
  calkowitej prywatnosci,beda znac,kazdy ruch.

 80. Zdzicho said

  Co do Car Bomby to niebezpieczna jest także , jako potencjalnie, ta która mogłaby wywołać tsunami, wyspa kanaryjska La Palma. Posiada ona uskok tektoniczny przez całą swoją długość. Po silnym wybuchu wulkanu Cumbre Vieja, część wyspy mogłaby się zsunąć do Atlantyku powodując olbrzymią falę wodną, tzw tsunami. Uczeni uważają, że fala tak powstała dotarłaby do wschodniego wybrzeża USA i do Afryki, Europy, w wysokości 100 – 150 metrów. Albo gdyby ktoś podłożył ładunki wybuchowe wzdłuż uskoku.
  Naukowcy ostrzegają przed erupcją na Kanarach. Fala tsunami zaleje Europę?- WP Turystyka
  https://turystyka.wp.pl/naukowcy-ostrzegaja-przed-erupcja-na-kanarach-fala-tsunami-zaleje-europe-6198599015388801a

 81. Salcie said

  Zdaje się, że już po nas, Panie Gajowy…..

  ————————————————

  Centrum Warszawy, za chwilę rozpocznie się Bieg Powstania Warszawskiego. Mijasz z zaciekawieniem stoisko z gwiazdą Dawida i stojących przy nim biegaczy. Dziwisz się, bo Żydów widziałeś zwykle w podręcznikach do historii, a nie na zawodach sportowych. Poza tym ci są bez pejsów, jarmułek i poważnych min, za to z uśmiechami na twarzach i nowoczesnym sprzętem. Czujesz jeszcze większe zaskoczenie, gdy poznajesz symbol na ich koszulkach – to logo Makabi, jednego z najstarszych warszawskich klubów sportowych. Tyle że on nie istnieje od osiemdziesięciu lat… Więc o co tu do cholery chodzi?…………………

  .https://sport.onet.pl/pilka-nozna/reportaz-dariusza-farona-o-klubie-makabi-warszawa/5278zb5

 82. Adrem said

  Coś się dzieje ?
  Ktoś coś słyszał ?

 83. Lily said

  CZYJA, to deklaracja?.
  „Bedziemy wyprowadzac,na ulice,ten
  oglupialy narod,(o nas) az dopniemy swego”.
  Jak obiecal,TAK i slowa dotrzymuje.
  Zdaniem wielu,TO co mamy,wzielo pocztek
  w 1987r. NIC nie dzieje sie bez przyczyny.

 84. Anucha said

  Dumas nie Dumas Carem nie budiesz.

  Trzej muszkieterowie w wersji TVN

  Bez d`Artagnana -dzieli zupkę z kotła przed knesejmem.
  Ale jest za to kardynał Richelieu.

  .https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2012/01/a79.jpg

 85. revers said

  re69

  alarmy bylo slychac, 3 minutowe z przerwami, ale to podobna proba sprawnosci alarmow, test, podobno w rocznice wybuchu powstania warszawskiego alarmy nie zadzialally, skoro bedaa zmiany historii polski na werseje holocaustycznaa, to raczej czesciej alarmy nie zadzialaja, chyba ze te o powstaniu w gecie warszawskim.

  A tak w ogole to trenujaa raczej wewnetrznaa mozliwosc jak to sie mowi „atakow terorystycznych”, czy niepokojow spolecznych, dodatkowo stanowi tez czesc wojny psychologicznej z tubylcami, zawsze jakis alarm i nic nie rob, lub jacys nasladowcy Brevika.

 86. osoba prywatna said

  Priorytety PiS: szpitale toną w długach, a wydatki na zbrojenia rekordowe
  https://strajk.eu/priorytety-pis-szpitale-tona-w-dlugach-a-wydatki-na-zbrojenia-rekordowe/

  Psują się częściej, niż planowano, a ich naprawa zajmuje więcej czasu – główny tester broni Pentagonu wydał opinię na temat wszystkich wariantów myśliwców F-35 Joint Strike Fighter funkcjonujących w amerykańskiej armii.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019111611367638-f-35-nie-spisaly-sie-w-tescie/

 87. Lily said

  Re 73;Osoba Prywatna
  Partia Kaczynskiego,musi dbac,o interesy
  swojego sojusznika.
  Po przejeciu calkowitej wladzy,w 2005 r
  latali na przemian,do USA i Izraela,donosily
  Zach.media.
  A,o Ukraine i Ukraincow musza TEZ zadbac.
  Kaczynski przeciez,uczestniczyl na Majdanie.

 88. revers said

  ad69,72

  W wroclawiu 1,5 tys nocnych wezwan na cwiczenia do wojska

  https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-mobilizacja-w-wojsku-1500-ludzi-i-okolic-wezwano-w-srodku-nocy-14112019/ar/c1-14577013

  z zastrasznaiem rezwerwy konskwencjami, akkurat w 2,5 dnia po 11.11.2019 obchodzie dnia niepodleglosci, i brutalnym rozpedzeniu marszu niepodleglosci Wroclawie.

 89. osoba prywatna said

  Na brzegu kubańskiej zatoki Guantanamo, gdzie Stany Zjednoczone zbudowały bazę wojskową i obóz koncentracyjny, niecałe dwa km od drutów i zaminowanego pasa ziemi leży portowe miasteczko Caimanera, zamieszkałe przez rodziny miejscowych rybaków. To tę 10-tys. miejscowość – „pierwszy okop antyimperialistyczny” – wybrał prezydent Miguel Diaz-Canel, by ogłosić, że jego kraj nie podda się Stanom Zjednoczonym, mimo kolejnego zaostrzenia ich jednostronnych sankcji.
  https://strajk.eu/prezydent-kuby-w-guantanamo-nie-damy-sie-jankesom/

 90. osoba prywatna said

  Palestyna: Netanjahu zabija w Gazie, by uniknąć więzienia za korupcję
  https://strajk.eu/palestyna-netanjahu-zabija-w-gazie-by-uniknac-wiezienia-za-korupcje/

 91. revers said

  Ropokrady porzerzajaa rabunek syryjskiej ropy o kolejne pola naftowe w Pln.wsch Syrii ..

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019111311356573-Sputnik-usa-wojska-syria-zloza-naftowe/?fbclid=IwAR3rWAtccVonkE4_rE8ftaXH1pNLX3ths37jJrCa3tG6nWMidhS4z7l_97Q

  Dziwne reakcje Trolli polskich i polskojezycznych w komentarzach, ze ruskie zabrioraa lub ruskie zabraly Lugansk, Donbass chce tam ropy nie ma, a wegiel donbassu to nie ropa.

  Jeszcze tylko niech dopisza ze ruskie zerwaly kontrakt na dostawe gazu z rosji do rp, czyli GAZPROM PGiN.

 92. osoba prywatna said

  Ekwiwalent dywizji armii Stanów Zjednoczonych, w tym elementy czterech brygadowych zespołów bojowych i liczne pododdziały dowodzenia i wsparcia, zostaną przerzucone tej wiosny przez Atlantyk, aby wziąć udział w ćwiczeniu Defender 2020 i innych przedsięwzięciach sojuszniczych. To największy przerzut sił amerykańskich do Europy od czasu zakończenia zimnej wojny.
  https://www.defence24.pl/strojnie-i-zbrojnie-us-army-szykuje-sie-na-wielkie-cwiczenia-w-europie

 93. osoba prywatna said

  NATO w kryzysie zaufania. Polacy, ratuj się kto może?
  http://ndp.neon24.pl/post/151595,nato-w-kryzysie-zaufania-polacy-ratuj-sie-kto-moze

 94. osoba prywatna said

  Szwajcaria ostrzega Zachód że względu na sojusz Rosji i Chin
  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151594,ciezki-bol-glowy-zachodu

 95. osoba prywatna said

  Zofia & Zbigniew Framer-Cyganeria
  .https://www.youtube.com/watch?v=fktPs5vWxPA

 96. osoba prywatna said

  Chińskie wojsko po raz pierwszy na ulicach Hongkongu
  http://wgospodarce.pl/informacje/71203-chinskie-wojsko-po-raz-pierwszy-na-ulicach-hongkongu

 97. Tadeusz said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019111611367638-f-35-nie-spisaly-sie-w-tescie/ Komentarza nie będzie ,bo musiałbym przeklinać.Ciekawe co na to Morawiecki i Błaszczak

 98. Maverick said

  Lilly Duda w sercu ma Lucyfera.

  Jego kryteria bo robienie wody z móżgów Polakom.

  Nie wiem jak długo będą nami rządzić kundle kabały.

 99. Maverick said

  Tadeusz # 95 F 35 kosztuje sporo, jest to najdroższy samolot, wiele już spadło z nieba samo, a co to będzie jak Rosjanie włączą swoją elektronikę zaburzającą im nawigację i pracę? Polactwo nie robi żadnych obserwacji i ślepo-posłusznie po waslasku kupuje kota w worku, bo tak kazał im nadzorca koloni.

 100. osoba prywatna said

  Władza świetnie wykształcona – w żuchwach
  …żydowski sierżant, brytyjski licealista…
  http://att.neon24.pl/post/151587,wladza-swietnie-wyksztalcona-w-zuchwach

 101. Rysio said

  Jezyka polska trudna jest.

 102. Parch said

  Czemu usuwasz komentarze treściwe i sensowne, Marucha? Bardzo mi się to nie podoba. Pisałem o Jeffreyu Epsteinie- to bardzo istotny temat i o szefie Białych Hełmów oraz o Wikipedii- jej nierzetelności i stronniczości. Co Ci przeszkadzało w tamtym komentarzu?

 103. seler said

  na zakończenie „niepodległego” dnia
  dla Polaków ode mnie
  piosenek kilka

  „Tabor” w Kętrzynie.wmv
  .https://www.youtube.com/watch?v=1oydoItqQ10

 104. osoba prywatna said

  W wieku 92 lat zmarł biskup Bronisław Dembowski, biskup senior diecezji włocławskiej, prof. filozofii na KUL i na Akademii Teologii Katolickiej (obecny Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Do historii przejdzie przede wszystkim jednak jako ten, który sprowadził z USA do Polski Odnowę w Duchu Świętym – ruch charyzmatyczny, przyczyniając się do protestantyzacji wiary w Polsce i brał udział w obradach Okrągłego Stołu, który był zdradą narodu polskiego.
  https://prawy.pl/105138-zmarl-bp-bronislaw-dembowski-kaplan-ktory-siedzial-przy-okraglym-stole-i-sprowadzil-do-polski-odnowe-w-duchu-swietym/

 105. osoba prywatna said

  Dzięki poparciu PiS-u to posłanka z partii „Razem” będzie opiniować projekty antyaborcyjne
  https://prawy.pl/105121-dzieki-poparciu-pis-u-to-poslanka-z-partii-razem-bedzie-opiniowac-projekty-antyaborcyjne/

  Niemcy wprowadzają obowiązek szczepień. Będą karać nieposłusznych
  https://prawy.pl/105125-niemcy-wprowadzaja-obowiazek-szczepien-beda-karac-nieposlusznych/

 106. osoba prywatna said

  Odkrycie wszystkich dobrodziejstw, związanych z drzewem o nazwie kauczukowiec brazylijski (Hevea Brasiliensis), doprowadziło do zmiany oblicza ogólnoświatowego przemysłu oraz pierwszego tzw. boomu kauczukowego na przełomie XIX i XX wieku. O co tyle zamieszania?
  https://prawy.pl/104774-branza-dziecieca-mowi-precz-z-plastikiem-to-era-kauczuku-naturalnego/

 107. Maverick said

  Czysty antysemityzm nasze piłkarzyny leją Izrael w Izraelu!! Brawo.

  Jakim prawem Azjaci grają o mistrzostwa Europy, czyżby to była jakaś żydowska geografia?

  Chyba że to takie same urojenia jak ich roszczenia!!

 108. wanderer said

  Dziękuję Wam serdecznie Panie Boydar i Seler. Was dwóch przywitało mnie ponownie po tych kilku latach. Jest mi bardzo miło, będę o tym pamiętał. Dziękuję.

  A z szacunku dla Pana Gospodarza postaram się w końcu używać Spolszcz.pl żeby nie zaśmiecać mu polanki. I choć nigdy mnie o to nie prosił i w poprzednich latach był nader wyrozumiały, nie chcę nadużywać Jego cierpliwości.

  —————
  Witam Pana dopiero teraz, po powrocie z półtoradniowego wyjazdu.
  Admin

 109. seler said

  urodziłem szie Tam, a może Tu… gdziekolwiek
  popatrzałem na Dzieło Stwórcy
  niewysłowione…

  obok… pojawił szie „brat”, może siostra, może kat
  i zamazał mi widok piękny
  wynaturzeniem swym…

  dominować chce szatan, gdyż Boga nienawidzi,
  udając, że kocha ludzi i mnie, cygana ?
  będzie trudno pogodzić

  ten paradygmat… a może dogmat ? trudno będzie
  na nowo szie narodzić i wejść
  w szczelinę do pochwy

  seler

 110. osoba prywatna said

  Ponad tysiąc martwych bokserów.
  Boxrec to jeden z największych internetowych portali publikujących różnorakie materiały o boksie. Na jego łamach podawane są też statystyki dotyczące śmiertelnych skutków pięściarskich pojedynków. Korzysta w tym ze statystyk dokumentowanych pieczołowicie od lat przez Josepha Svintha. Jego opracowanie „Śmierć w świetle reflektorów” zawiera nazwiska bokserów, którzy zmarli w ringu lub wkrótce po jego opuszczeniu.
  https://wolnemedia.net/ponad-tysiac-martwych-bokserow/

 111. seler said

  Re: 104 Wanderer

  „Dziękuję Wam serdecznie Panie Boydar i Seler. […]”
  ___________

  ja tu dopiero „robię” od piętnastu minut, głównie muzykę zapodaję
  ale kulturka wymagała by Cię przywitać,
  jak na każdej polanie 😉 HEJ! 😉

  dla Ciebie – bez kropki

  La Banda – Oci cornie,Ciganocka,Cigani ljubljat pesni (Live)

 112. osoba prywatna said

  Chemia w żywności, czyli czym nas trują producenci?
  https://www.odkrywamyzakryte.com/chemia-zywnosci/

 113. osoba prywatna said

  Na trybunach kibice skandują: „Śmierć Arabom”. Ulubiony klub premiera Izraela
  https://tygodnik.tvp.pl/42933876/na-trybunach-kibice-skanduja-smierc-arabom-ulubiony-klub-premiera-izraela?fbclid=IwAR319mtGW5Ae6yeWPYgSPwg7OqUz-VlaM-SeR2YAbNAT61Kn938qDsHgWWc

 114. NA FORUM RZYMSKIM ROZKONIKAŁ SIĘ BRYK

  Nie wiem, czy Polański zdaje sobie sprawę, że Pobiciem i Zgwałceniem pensjonariuszki Valentine Monnier URATOWAŁ MNIE. Gdyby bowiem Nie To to cała sprawa Gerarda Labudy skończyła by się formułą: NA FORUM RZYMSKIM ROZKONIKAŁ SIĘ BRYK czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa. Ponieważ Bydlakowi Amerykańskiemu za PROTESTOWANIE Kapitulacji Karola Wielkiego w Krakowie w 789 r. płacili Francuzi to ja teraz domagam się francuskiej Kontrybucji dla Bułgarów.
  Sprawa jest podobna do Wpraszania się komendanta Szarych Wilków Calika na proces Ali Akcy: SZARPIECIE CYNGLA, KTÓRY O SPRAWIE POJĘCIA NIE MA, PRZESŁUCHAJCIE MNIE. – Ale nie przesłuchali, bo Nie Mogli, tylko wsadzili Urszulę Sipińską do domu wariatów, bo Celik by ujawnił, że chodziło o Złoto Afryki i hipotekę Rzymu: Innego bowiem sposobu Załatwienia tej sprawy NIE BYŁO, wobec czego jurysdykcja włoska jest winna Celikowi 50 milionów $, z czego połowa należy się Sipińskiej.
  We Wrocławiu policja ROZPĘDZIŁA marsz Niepodległościowy Narodowców. 11 LISTOPADA był świętem PIŁSUDCZYKOWSKIM czyli Lewicy Patriotycznej, z którym Endecy WALCZYLI. Świętem Narodowym stał się Dzięki Mnie, bo Doktor Skonka powiedział mi, że w Nowym Jorku Piłsudczycy Skapitulowali przed Żydom, którzy 11 Listopada ZLIKWIDOWALI, toteż ja musiałem obchodzić 11 XI jako święto Narodowe z KILKUNASTOMA Wściekłymi Endekami. W ten sposób 11 XI stał się ENDECKIM Świętem Narodowym, a Pierwszego PIŁSUDCZYKA zobaczyłem na 11 XI po stronie bardzo agresywnej Kontrdemonstracji za prezydentury Komorowskiego jako JEDYNEGO z POLSKĄ flagą.
  To trwało do ZELŻENIA MNIE przez Ambasadę Autonomii Palestyńskiej w sprawie Katastru Jerozolimskiego. Poskarżyłem się więc Narodowcom oferując 5% z należnych mi 10% jerozolimskiego podatku katastralnego – najwyższego na świecie. O ile Palestyńczycy odesłali mnie do Domu Wariatów to rzecznik Narodowców Stefański odpowiedział mi NIENAWISTNIE. Ten Stefański był marszałkiem Marszu Narodowców 11 XI we Wrocławiu, który był pod hasłami CHADECKIMI – czyli że 11 XI KATOLIKOFOBA Piłsudskiego chciały przejąć Biskupki, które ROZGROMIŁY mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej w BUNDESTAGU – co odnosi się też do kapitulacji Karola Wielkiego w Krakowie w roku 789.
  Policja Wrocławska wystąpiła w imieniu KATOLIKOFOBA.

 115. Siekiera_Motyka said

  Polski rolnik wie jak protestować ??? Figa !!! Nic nie wie.
  Ale za to Francuz wie jak to robić.

 116. osoba prywatna said

  17-latek z Izraela obnażał się na Majdanku. Usłyszał zarzuty
  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-17-latek-z-izraela-obnazal-sie-na-majdanku-uslyszal-zarzuty,nId,2618224#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 117. osoba prywatna said

  Polska – parchy 2:1
  https://www.rmf24.pl/fakty/news-bramki-krychowiaka-i-piatka-daja-nam-zwyciestwo-polska-wygry,nId,3338342

 118. osoba prywatna said

  Tego z Wadowic cały czas promują.
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-jan-pawel-ii-doktorem-kosciola-jest-na-to-szansa,nId,3338356

 119. osoba prywatna said

  Jakie rośliny doniczkowe najlepiej oczyszczają powietrze w mieszkaniu?
  https://sekrety-zdrowia.org/rosliny-doniczkowe-usuwajace-toksyny/

 120. osoba prywatna said

  Niedobór snu powoduje, że mózg zjada sam siebie.
  https://sekrety-zdrowia.org/niedobor-snu-konsekwencje-zdrowie/

 121. Motyw said

  skandal w Izraelu

  żyd pobił Polaka piłkarza reprezentacji Polski Tomasza Kędziora na meczu i… cenzura w TVP, TVN i Polsat.
  Sędzia chciał zakończyć mecz + walkower 3:0? to frajerzy polscy reprezentanci ,trenerzy, Brzęczek, Boniek nie tylko nie domagali się zakończenia ale chcieli grać dalej z kontuzjowanym kędziorą.
  żałość polaczkowata

  Izrael – Polska 2019: w doliczonym czasie gry, przy wyniku 2:1 dla Polski, doszło do skandalicznej sytuacji. Na murawę wbiegła grupa kilku kibiców.
  http://www.pic.twitter.com/VvFMKOKyiZ

  weszlo.com/2019/11/16/izrael-slaby-pilke-organizacje-meczu-dzikus-ochroniarzem-uszkodzili-kedziore/
  kędziora Izrael reprezentacja Polski

  A pitch invader’s just run onto the pitch at the Israel v Poland game and a pursuing police officer has just cleaned out Polish defender Kędziora.

 122. Motyw said

  wizy usa

  W rzeczywistości, jak twierdzi dr Anna Bartnik z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, powodów objęcia Polski programem ruchu bezwizowego należy szukać raczej w zmianach społeczno-ekonomicznych, które wpłynęły na proces emigracji Polaków za ocean, niż w woli politycznej.

  Kontrola taka sama

  Włączenie Polski do programu bezwizowego nie jest jednoznaczne z gwarancją wjazdu na teren USA. – Co do zasady kontrola przybywających cudzoziemców pozostaje cały czas taka sama i nie ma różnicy, czy przybywający jest beneficjentem programu bezwizowego, czy podróżuje na podstawie określonego rodzaju wizy – tłumaczy dr Anna Bartnik. Poza tym objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest jednorazowe i nieodwołalne

  Ostateczną decyzję o wpuszczeniu danej osoby na terytorium USA podejmują na granicy funkcjonariusze U.S. Customs and Border Protection (CBP) – amerykańskiej służby celnej i ochrony granic. Po wstępnej kontroli urzędnik może zdecydować o konieczności przeprowadzenia secondary inspection, gdy dana osoba wyda mu się podejrzana. Nadal możemy zostać zawróceni do Polski najbliższym samolotem, np. gdy funkcjonariusz uzna, że istnieje duże prawdopodobieństwo podjęcia przez nas pracy na czarno lub nielegalnego osiedlenia się na stałe.

  Warto też uważać na to, co publikuje się w mediach społecznościowych, gdyż urzędnik imigracyjny może poprosić o hasło dostępu do Facebooka, Instagrama czy innego portalu. – W katalogu powodów zawracania cudzoziemców na granicy są również: stan zdrowia, wyrok kryminalny, wcześniejszy nielegalny pobyt w USA, przestępstwo imigracyjne, praca w USA bez zezwolenia władz, brak zabezpieczenia finansowego, przynależność do określonych ruchów politycznych czy organizacji – wymienia dr Bartnik.

  Funkcjonariusze U.S. Customs and Border Protection podlegają Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego, resortowi utworzonemu po zamachach z 11 września. Pracownicy agencji mają szeroki mandat działania w zakresie „ochrony ojczyzny”, w który wpisują się m.in. walka z terroryzmem (zapobieganie przedostawaniu się broni i terrorystów na teren USA), handlem ludźmi, narkotykami czy przemytem, egzekwowanie prawa i przepisów celnych, imigracyjnych bądź dotyczących importu żywności i produktów rolnych oraz różnego rodzaju inspekcje, analizy wywiadowcze, aresztowania na granicach.

  Rozmowa z funkcjonariuszem CBP nie zawsze należy do przyjemnych, o czym przekonało się w ostatnim roku kilku dziennikarzy. Na początku października podczas jednej ze standardowych kontroli na lotnisku w Dulles w stanie Virginia reporter Defence One odzyskał swój paszport, dopiero gdy odpowiedział twierdząco na pytanie „Piszesz propagandowe teksty, prawda?”, które urzędnik zadawał mu do skutku. W lutym dziennikarz serwisu BuzzFeed był wypytywany o artykuły publikowane na temat prezydenta Donalda Trumpa, w maju w Austin służby przez kilka godzin przetrzymywały freelancera i przeszukiwały jego zdjęcia, filmiki i prywatną korespondencję w telefonie, w sierpniu w Los Angeles pracownik CBP oskarżył dziennikarza o bycie częścią fake news media i koniecznie chciał wiedzieć, czy reporter współpracuje z CNN lub MSNBC.

  Nielegalne deportacje

  Sytuacje te są nieprzyjemne, ale nie ekstremalne. Te ostatnie dotyczą grup słabszych niż przedstawiciele mediów. W październiku po długiej batalii sądowej Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (American Civil Liberties Union, ACLU) uzyskała pokaźną kolekcję dokumentów i materiałów wideo przedstawiających traktowanie nieletnich przetrzymywanych przez CBP na granicy z Meksykiem. Pochodzą one z lat 2009-2014. Przeglądając kolejne strony, można poznać traumatyczne historie setki dzieci i nastolatków. Wyznania o tym, jak były bite, przetrzymywane w kajdankach, a nawet gryzione przez psy należące do funkcjonariuszy straży granicznej.

  W jednym z nagrań nastolatka opowiada, jak zmuszono ją do całkowitego rozebrania się po aresztowaniu przez agenta straży granicznej. Dzieciaki wyłapywano, gdy próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. W areszcie granicznym były bez opieki, zdane na łaskę i niełaskę urzędników.

  Wszystko zależy od agenta

  Podczas gdy funkcjonariusze CBP pilnują porządku na granicach, egzekwowaniem prawa imigracyjnego wewnątrz terytorium USA zajmuje się inna agencja federalna, również wchodząca w skład Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To owiana złą sławą U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), o której głośno było przede wszystkim ze względu na rozdzielanie rodzin. American Civil Liberties Union twierdzi, że w ciągu ostatniego roku ponad 900 rodziców zostało odseparowanych od swoich dzieci. Dzieciom nadaje się status „małoletnich bez opieki” i wysyła do rządowego aresztu lub opieki zastępczej, a rodzice uznawani są za przestępców i trafiają do więzienia.

  Śmierć w ośrodkach zatrzymań

  Lipcowy raport przygotowany przez sam Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego pokazuje przygnębiający obraz traktowania osób występujących o azyl. Liczne ośrodki tymczasowego pobytu w Teksasie są przeludnione, nieletni często nie jedzą ciepłych posiłków przez kilka dni, nie mają dostępu do prysznica ani czystej odzieży. Inspekcja w Rio Grande wykazała, że ponad 50 kobiet było przetrzymywanych w celi dla maksymalnie 40 nastolatków, a w innym przypadku 70 mężczyzn przebywało w składziku dla 40 osób.

  Jak przypomina dr Bartnik, od początku prezydentury Donalda Trumpa do czerwca tego roku śmierć w ośrodkach zatrzymań poniosły 24 osoby.
  Autorka: Katarzyna Mierzejewska

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/

 123. osoba prywatna said

  7ydowska zachłanność.
  https://demotywatory.pl/4959011/Przed-norweskim-sadem-stanal-Henrik-Huseby-wlasciciel-malego
  Akcyza.
  https://demotywatory.pl/4959253/Wiesz-ze-cos-jest-nie-tak-kiedy-nawet-Leszek-Miller-ma-racje
  Piękny gest.
  https://demotywatory.pl/4959138/Kobieta-zamowila-dla-swojej-91-letniej-matki-hydraulika
  Sondy talmudyczne
  https://demotywatory.pl/4959058/Tez-masz-takie-wrazenie-ze-kazdy-sedzia-ma-swoj-kodeks-karny
  No cóż, dla kozojebców atrakcyjniejsza od czworonożnej.
  https://demotywatory.pl/4959197/Musza-byc-niezle-zdesperowani
  Żont dupczy lud.
  https://demotywatory.pl/4959127/Tyle-tego-je*ania-ze-jeszcze-wprowadza-podatek-od-seksu
  Kotki x2
  https://demotywatory.pl/4959273/Dziewczynka-przez-nowotwor-stracila-reke-Zeby-bylo-jej
  https://demotywatory.pl/4959271/Nauczka-dla-gowniaka-ze-do-zwierzat-trzeba-miec-szacunek
  Śmieszek.
  https://demotywatory.pl/4959109/Zobaczyl-kamien-pierwszy-raz

 124. Motyw said

  polskie samobiczowanie za grzechy żydów

  22:37

  Trwają rozmowy między obiema ekipami. Herzog, Brzęczek, rzecznik naszej kadry. Wyglądało to tak, jakby mecz miał zostać przerwany. Ale polska ekipa go uspokoiła, będziemy grać dalej.
  22:36

  Jakieś zjeby wbiegły na boisko, jeden z kretynów zderzył się z Kędziorą. Skandaliczna sytuacja, ochroniarze gdzieś daleko w dupie. Gdyby któryś z tych debili miał pod ręką nóż czy cokolwiek ostrego, to mielibyśmy ofiary. Sędzia przerwał mecz.

  http://weszlo.com/2019/11/16/live-reprezentacja-polski-potrafi-zyc-bez-lewego-izrael-egzaminatorem/

 125. Motyw said

  sodomita homoseksualista gwałciciel pedofil ks. Abp Juliusz Paetz
  Abp Juliusz Paetz ma być pochowany w archikatedrze poznańskiej
  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10083.msg224993/topicseen.html

 126. Motyw said

  prokuratura polska chroniła sodomite homoseksualiste gwałciciela pedofila ks. Abp Juliusz Paetz

  Zwróćmy również uwagę na samoświadomość prokuratury, która wobec braku zawiadomienia nie podjęła w tej sprawie działań.Jest to oczywiste kłamstwo, które przejrzy każdy w miarę oczytany człowiek zawyjątkiem nowego pokolenia dziennikarzy.

  Podstawa faktyczna zarówno dochodzeniajak i śledztwa wynika z art. 303 kpk

  („Jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, wydaje się z urzędu lub na skutek zawiadomienia o przestępstwie postanowienie…”)

  i jest nią uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwaco należy rozumieć jako zdarzenie bądź skutek któremu towarzyszą okolicznościstwarzające wysokie prawdopodobieństwo, że miało miejsce naruszenie przepisówustaw karnych. Nigdzie nie wymaga się, by złożono zawiadomienia o przestępstwie.

  Przykładem choćby katastrofa smoleńska, gdzie żadne zawiadomienie nie byłopotrzebne. Prokuratura wiedziała co robić bez żadnego zawiadomienia. Podobnie wprzypadku Paetza, tylko że odwrotnie. Tu prokuratura wiedziała, że nie należyniczego robić. Czemu?

  Dlaczego ani Kościół ani Prokuratura niewyjaśniły tej sprawy. Dlaczego nie oczyściły dobrego imienia arcybiskupa? Możenie wiedząc jakie byłyby wyniki postępowania nie chciały ryzykować. Czego? Anochoćby zakłócenia procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

  Już teraz naZachodzie podnosi się wiele głosów, iż wiedział on o pedofilskich praktykach naszczytach kościelnej hierarchii. Próbuje się je przemilczać, zwłaszcza wPolsce, ale gdyby nie daj Boże Paetz zamiast zostać oczyszczony pogrążyłby się,czy dałoby się dalej twierdzić, iż znający go dobrze Wojtyła o niczym niewiedział? Powstałoby pytanie, czy święty może być głupi. To jednak temat naosobne rozważania…
  https://andrew-vysotsky.blogspot.com/2010/06/paetz-pedofile-i-kosco.html

 127. Troll Polonii said

  @Rozpuszczalnik

  Niejaki Rozpuszczalnik zwalal juz trwajace od roku zamieszki we Francji na …muzulmanow.
  Widac Rozpuszczalnik nie ma w domu telewizora ani radia, ani nie rozumie po francusku.
  Ani po angielsku.

  Te francuskie flagi to oczywiscie powiewaja w rekach islamistow!.

  Ciekawe, ze Rozpuszczalnik nie wie, ze polowa ludnosci Francji popiera juz od roku trwajace w calym kraju gwaltowne protesty we Francji (nie tylko w Paryzu)

  Jak to sie zaczelo:

  Francuz maszerujacy w sobote przez ulice Paryza, Lionu, Nicei, Marsylii, Dijon i innych miast Francji przypomina o pierwszym protescie, 27 listopada ubieglego roku,kiedy to 300 tysiecy demonstrantow ubranych w przepisowe kamizelki ochronne protestowaly przeciwko wlasnemu rzadowi.
  W kazda sobote, dziesiatki tysiecy Francuzow w calym kraju wychodzi na ulice, zeby protestowac nie tylko przeciwko neoliberalnej polityce prezydenta Emanueala Macronaale calego politycznego systemu %-tej republiki.

  Every Saturday for a year now, tens of thousands of people all over France have taken to the streets, fed up with not just the neoliberal and austerity policies of President Emmanuel Macron, but apparently the entire political system of the Fifth Republic

  How it all began
  A Frenchman marching through the streets of Paris, Lyon, Nice, Marseille, Dijon or any other city this Saturday might recall the very first protest, on November 17, 2018, with 300,000 across the country wearing the government-mandated safety vests as a protest symbol against that very government.

  Fizzled-out rebels or agents of change? France’s year of Yellow Vests protests — RT World News
  https://www.rt.com/news/473577-yellow-vests-one-year-france/

  Niektore protesty i demonstracje sa bardziej niz chuliganskie.
  Dochodzi do bardzo gwaltownych protestow i demonstracji. Obrzucaja kamieniami policje; ktos zbeszczescil Luk Triumfalny i podpalal samochody.

  ‘Repression is out in the open now’
  Here and there, the protests turned violent. Rocks were thrown at the police. By week two, someone had vandalized the Arc de Triomphe in Paris and set cars on fire.

  WATCH: Undaunted pianist plays on as riot police pursue Yellow Vests through Paris train station — RT World News
  https://www.rt.com/news/469305-france-yellow-vests-piano-stlazare/

  Demonstranci w zoltych kamizelkach protestuja przeciwko brutalnej akcji policji

  March of the mutilated: Injured Yellow Vests protest police brutality in Paris (VIDEO) — RT World News
  https://www.rt.com/news/460907-mutilated-yellow-vests-march/

  Emir Kusturica: Bunt Zoltych kamizelek, to wynik przejecia wladzy przez swiat korporacji.
  Ludzie protestuja przeciwko rzadom wielkich korporacji.
  A zaczelo sie od podatku od paliw i przyciskaniu pasa, a duzo wczesniej przekazywania fabryk i produkcji do krajow o taniej sily roboczjej tanszych krajow, pozbawiajac w ten sposob wszelkich przywilejow i mozliwosci zarobku pracujacych Francuzow.

  “It’s a consequence of the 90s,” Kusturica continued, “when the corporate world exporting factories to the cheap labor countries, which now is getting the reaction from the people.”

  Yellow Vests ‘the consequence of the corporate world taking over’ – Kusturica to RT — RT World News
  https://www.rt.com/news/449145-serbia-kusturica-yellow-vests/

 128. SZŁA KAROLINA DO GOGOLINA-Gliwic

  Przy wykopaliskach Franza Josefa Straussa odkopano powyżej zamku Biskupiego CHLEWY, które Panowie Profesorowie uznali za Pomieszkania, W chlewach Dolnych znaleziono ostrogę Frankońską, czym ODATOWANO te chlewy na podróż Karola Wielkiego do Golęszyc-Gogolina. Ja się z tym nie godziłem, że względu na STRATYGRAFIE.
  Otóż Chlewy Dolne zbudowano, gdy tama na Odrze była na moście Grunwaldzkim wobec czego Wrocław był na wyspie Grunwaldzkiej. Gdy zbudowano tamę na moście Pomorskim to poziom Odry na Ostrowie podniósł się o kilka metrów, toteż trzeba było budować chlewy Górne NA PALACH, gdyż ruczaj zachowani, żeby nie ZASMRODZIĆ katedry i zamku. Wobec tego OSTROGA wpadła do wody i UTONĘŁA. Henryk I zbudował zaś wał Antymongolski z gliny i wikliny, który odkryłem JA a przypisał sobie Kaźmierczyk. Wobec tego Chlewy Górne ZAKOPANO.
  KAROLINKA mówi o Kapitulacji Karola Wlk, bo inaczej być nie mogło. Gdy Karol zdobył z Sasami Lubekę w r. 772 to Przemysław po bitwie pod Tyflisem wysłał DO POZNANIA zięcia Leszka, który przyjął poselstwo Rolanda Wielkiego w GNIEŹNIE na Górze Lecha. Według mnie był to zamek KASZUBY Leszka Złotnika w Koninie. Od tego ma pochodzić polskie godło Narodowe, ale było to poselstwo Hołdownicze z Rygi z BIAŁOZOREM, który jako Sokół Norweski był na Zachodzie symbolem LUKSUSU. Od tego może pochodzić Rozróżnienie: Czarny Orzeł Śląski i Biały Orzeł Wielkopolski. Pod Suchymi Krutami Polacy walczyli pod Orłem CZARNYM.
  Roland obiecał zwrot Lubeki po Pacyfikacji Sasów, ale miast tego Karol uderzył na Szczecin a Roland zginął pod Przecławą. Po niepowodzeniu pod Szczecinem Karol wygnał Rolanda II z Bretanii i obległ Skarbiec Merowingów w Mont Saint Michel w r. 786.
  Wobec tego Roland II uciekł DO GNIEZNA, według mnie Szczecina, a Sejm wysłał Normanów, którzy rozgromili flotę Franków, co wydawało Francję na łup Normanom. Wobec tego Karol musiał podążyć do GOGOLINA-Gliwic, skąd pozwolono Łaskawie udać mu się NAD WISŁĘ czyli do Krakowa.
  SPRZEDAŁA PIERŚCIENIE I ZAUSZNICE – czyli że Francuzki musiały na Kontrybucję oddać swą biżuterię. ŚPIESZ SIĘ KAROLINO, BO JADĄ GOŚCIE – JA SIĘ JUŻ NIE WRÓCĘ, BO SIĘ BARDZO SMUCĘ, BO SĄ NA MOŚCIE czyli że Normanowie byli już na Renie. KUPIŁA SE FOLWARK I KAMIENICĘ – czyli że po złożeniu Hołdu LENNEGO i zapłaceniu Kontrybucji Karol otrzymał W Lenno Francję i Kolonię.
  To PROTESTOWAŁ Amerykański Bydlak na Forum Rzymskim w Krakowie za francuskie pieniądze. Gdybym ja tam był to bym też Dostał w Morde.

 129. revers said

  A co stanowi niedoboor ISIS w europie lub przecietnego eurosovietusa lub adolfiny Merkel w uni?

  https://wprawo.pl/2019/11/16/bojownicy-isis-deportowani-do-niemiec-merkel-bedziemy-ich-kontrolowac/?fbclid=IwAR1rooAgNQDRbHzCtHa8q5372MjYF798pim_hLb0e0EQKQ6rdEzuHSBZeX4

 130. osoba prywatna said

  Piękne Stare Piosenki Weselne
  .https://www.youtube.com/watch?v=NnN4vjYH1O8

  Hanka Sz.
  8 miesięcy temu
  Pamiętam wesele trzydniowe we wsi na Mazowszu pod koniec lat ’50 ubiegłego wieku, byłam dzieckiem i nie pamiętam w jakiej wsi to było, wesele odbywało się w stodole w sobotę i niedzielę u panny młodej, w poniedziałek rano wszyscy goście wraz z kapelą i przyśpiewkami z domu panny młodej załadowanymi dwoma wozami czyli całym posagiem pani młodej szli do domu pana młodego, były to chyba tzw. przenosiny gdy pani młoda przenosiła się do męża i tam wesele trwało trzeci dzień, przy wozach prowadzono to co dostała żywego w posagu czyli dwie krowy, kilka owiec, kury gęsi kaczki i świnie były na wozie, pierzyny, poduszki, ubrania, garnki. Nigdy więcej nie byłam na takim weselu, mama mówiła, że tylko bogaci gospodarze wyprawiali takie wesela.

 131. Anucha said

  Sezon na grzybki dobiega końca ale nie w Warszawie.
  Wysyp jarmułek jest niesamowity.
  Po zasięgnięciu języka, okazuje się, że to nie przyjezdni a
  tubylcy wyciągają z szaf , otrzepują o kolano i paradują coraz śmielej.

  A Aaaadaś zarzekał się ,że prawdziwków już u nas nie ma , bo wszystkie zostały wyeksportowane 🙂

 132. revers said

  W Chile palaa siee kolejne koscioly, tylko rzaad jakis prawicowy jest, a i w boliwii wyplynaala prawicowosc amazaonnska, dziwnie po synodzie amazonskim i za przyzwoleniem w znakach amazonskich lepszych i wyzszych w hierarchii kk kelerykow jak Franek.

  https://www.pch24.pl/maski-opadly—-o-barbarzynskim-obliczu-antyklerykalizmu,72166,i.html?fbclid=IwAR2vCOfOgBbeL2ZDIuwWvCgQq7erZe1iNVAjOjFhehxEFN162kkpr8r4vN4

 133. Boydar said

  Ja na miejscu Pana Trolla to jednak bym wojny z Panem Acetonem nie zaczynał. Ja Stawiam na Tolka Banana stawiam w każdym razie nie na Pana Trolla, ruble przeciw orzechom 🙂

 134. revers said

  A moze zostawic po prostu tych niektoorych muzulllmanow, czy tam „zllotych uchodzzcoow” jak mawiaja niektorzy prominnetni politycy jak niemiecki Miller, czy z krajowego podwoorka niejaka Anna Mucha.

  Bo np. w takim merkelowskim BRD GmbH od roku wydala sie niejakiego Miriana, za pierwszym razem koszat wydalenia na mocy Abschiebung Befehl – roskaz wydalenia koszowal eurosovietusa 157 tys EUR, po czym po kilku tygodniach wroocil i znowu wyszedl roskaz wydlaenia ale juz za troche mneij mamony bo 25 tys eur, czyli prawie kilo zlota za notoryczne wydalanie z brd i z uni.

  Za to Fortex ma sie dobrze i strzeze granic unijnych jak oka w glowie, byle te kilo zlota w mamonie krecilo sie w taa i we wte do konca demokracji unijnej.

 135. Boydar said

  „Szybcy i wściekli”; dziękuję.

 136. laika said

  I.C
  Tajemnicze napisy na etruskich tabliczkach z Pyrgi odczytane
  » http://pogadanki.neon24.pl/post/151623,tajemnicze-napisy-na-etruskich-tabliczkach-z-pyrgi-odczytane

 137. wincenty said

  MEDIA RYDZYK OWE ATAKUJĄ LUDZI

 138. Marucha said

  Laika

  Bluzgi i obelgi pod adresem osób, które cenię, wyrzucam. Autorów bluzgów z czasem też.
  Gajówka to nie kibel, gdzie każdy może srać do woli.
  A rzeczową krytykę przepuszczam.

 139. revers said

  Kto szykuje sie do konfrontacji sil bardzo dobrego zachodu i zlego inaczej wschodu?

  jakos dziwnie ulatuja wszystkim ostanie zadymy w Iranie o podwyzce na ceny paliwa o 50%, gdy w najasniejszej rp ceny benzyny skoczyly z 4 do 6 zlp, czyli tez 50% w okresie 2 lat, u dlakich somsiadoff wudac to najlepiej.

  lub nie ma alternatywy innej jak wojna, no juz szabsgoje, i rebini z nad wislly jeszcze tego nie wyaartukowaly ale proobne alarmy i mobilzacje robiaa. …

  https://dzienniknarodowy.pl/izraelski-general-nie-widze-zadnej-alternatywy-trzeba-bedzie-zaatakowac-iran-wideo/?fbclid=IwAR25Zd1U_UDGSsazVGpVCX7SE1UCKxdbw07vPPEFnsYyLfj0xxMEZZ-7CVU

  bo nad wislla lubiaa z nienacka, i w niespodziance lub jakiej pokojowej misji to podane miec w tv lub na ambonach.

 140. osoba prywatna said

  Tragedia w Białymstoku. Matka trójki dzieci zmarła po transporcie w karetce. Oskarżona została załoga pojazdu, która nie zwracała uwagi na pacjentkę. Czy winę ponoszą ratownicy?
  https://www.popularne.pl/pacjentka-zmarla-w-karetce/

 141. Marucha said

  Re 140:
  Zaraz Jasiek z Toronto napisze, że to wina pacjentki, bo po co wzięła akurat tę karetkę i po co mieszkała w Białymstoku.

 142. yattakaj said

  z artykułu 🙂 ” Kiedy pacjentka się zatrzymała, po reanimacji miała palić papierosy przy karetce.” 🙂

 143. Koniczyna said

  Kogo z wpływowych piłsudczyków znał Eligiusz Niewiadomski?

  Wymienię dwa nazwiska – gen. Kazimierz Sosnkowski, który załatwił Niewiadomskiemu pracę w kontrwywiadzie i gen. Michał Karaszewicz Tokarzewski. Można do tego dorzucić zorientowanych pro-piłudsko kolegów pana Eligiusza z ministerstwa kultury, na przykład Jana Skotnickiego. Dlaczego oni nie są i nie byli oskarżani o moralne sprawstwo śmierci Narutowicza? Wszak znali zabójcę?

  Józef Haller zaś nie miał nawet świadomości, że święta ziemia nosi kogoś takiego jak Niewiadomski. A jednak to jego oskarża się o moralne sprawstwo zbrodni i ludzie – nie rozumiejąc mechanizmu pułapki – godzą się na to. Niektórzy w dobrej wierze, bo wydaje im się, że oskarżenie generała o to sprawstwo moralne, podnosi go w oczach prawdziwych patriotów. Przyczynił się wszak do usunięcia groźby poważnej – zawłaszczenia kraju przez żydów.

  Przypomnę – gen. Józef Haller, jako jeden z pierwszych uznał Narutowicza za legalnie wybranego prezydenta. Gromada prowokatorów, która pojawiła się w jego mieszkaniu i próbowała go namówić, by został przywódcą antyprezydenckiej demonstracji, została odprawiona. Za to właśnie, lewicowa prasa, okrzyknęła generała, faszystą, który podburzał tłum przemawiając z balkonu własnego mieszkania.

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/w-poszukiwaniu-moralnego-sprawcy

  dorzeczy.pl/29856/polacy-pod-monte-cassino-nie-gineli-na-darmo.html
  Ginąc pod Monte Cassino nie wiedzieli, że kilka miesięcy wcześniej na konferencji w Teheranie zachodni alianci oddali ich rodzinne domy Sowietom. Co więcej, rok po wojnie tylko 30 proc. Brytyjczyków chciało, aby polscy żołnierze mieli prawo do osiedlania się w ich kraju.

  Polska

  Kraj w Europie

  Polska to wschodnio-europejski kraj nad Morzem Bałtyckim znany ze średniowiecznej architektury i żydowskiego dziedzictwa.

  – w ten sposób Google charakteryzuje kraj dumnych Polaków.

  Ostatni bunt anty-żydowski, albo pogrom, w Europie wydarzył się w Anglii w 1947, nie w Polsce, i wywołała go nie jakaś patologiczna, nielogiczna, nieracjonalna nienawiść Anglii, a ohydny czyn Żydów: zamordowali dwóch angielskich żołnierzy, ich ciała powiesili na drzewie i zainstalowali w nich minę-pułapkę. Ale Żydzi nie chcą wspominać tych brytyjskich buntów, a zawsze mówią o problemach w Polsce. [in England in 1947]

  „Polacy, przemyślcie swoją sytuację” – Israel Shamir
  http://www.justice4poland.com/2018/06/06/polacy-przemyslcie-swoja-sytuacje-israel-shamir/

  Wykrwawili Polaków pod Monte Cassino. Zachód pchnął Polaków do powstania przeciwko Niemcom w 1944, mając nadzieję na ponowne ustanowienie antyrosyjskiej Polski, ale nic nie zrobili gdy powstańcy wykrwawiali się na śmierć. (No, nie do końca nic: narzekali dlaczego rosyjscy żołnierze nie chcą za nich umierać).

  Najważniejszy i najgorszy element tego planu (czy oszustwa?) nie jest finansowy. Jest to przywrócenie porządku feudalnego, kiedy Żydzi byli poddanymi żydostwa, quasi-państwa w wielu krajach. Tak o tym napisałem:

  “Samo istnienie korporacyjnej jednostki znanej jako “naród żydowski” (lub żydostwo czy Żydzi) jest często negowane. Około 200 lat temu żydostwo istniało tak jednoznacznie, jak Francja czy Kościół.

  Nasi przodkowie byli poddanymi tego ekstra-terytorialnego państwa, autorytarnego pół-kryminalnego porządku, rządzonego przez bogatych ludzi i rabinów.

  Jej przywództwo, zwane Kahałem (hebr: wspólnota), podejmowało ważne decyzje, a zwykli Żydzi wykonywali ich wskazówki. Przywództwo mogło rozporządzać życiem i własnością Żydów, tak jak każdy feudalny władca.

  W murach getta nie było wolności słowa.

  Zbuntowany Żyd mógł zostać ukarany śmiercią.

  Nastała emancypacja, i siła Kahału została przerwana od wewnątrz i od zewnątrz. Żydzi zostali uwolnieni i stali się obywatelami krajów zamieszkania”.

  Ta wolność Żydów nie trwała zbyt długo: teraz Żydzi są na drodze do stawania się poddanymi żydostwa, rządzonymi przez żydowsko-amerykańskie organizacje.

  Chcą z mocą wsteczną ze wszystkich Żydów zrobić członkami Światowego Żydostwa, żeby ich własność pozostała w rękach żydowskich, jeśli umrą bez testamentu. Jest to prawo państwa, a nie kościoła ani wspólnoty, ani diaspory.

  Tak więc, ponad dwoma żydowskimi państwami, Izraelem i USA , powstaje trzecie, żydostwo, quasi-państwo, którego istnienie często się neguje, ale gdy chodzi o pieniądze, zaciemnianie jest nie na miejscu.

  Stany Zjednoczone zdecydowały, ogłaszając Akt 447, że polski Żyd nigdy nie był obywatelem Polski; był członkiem żydostwa, i jego własność powinna wrócić do żydostwa, a nie do gojowskiego państwa polskiego.

  Jest to dość niezwykłe roszczenie; być może zrozumiałe w średniowieczu, kiedy żydostwo tworzyło odrębne państwo, ale teraz jest znakiem rozpoznawczym żydowskiej epoki mesjanistycznej.

  „Wielu polskich żołnierzy wysłano pod Monte Cassino na pewną śmierć, bez
  rozpoznania terenu, bez przygotowania. Myśmy tę bitwę absolutnie przegrali –
  płk Edward Głowacki uczestnik Bitwy o Monte Cassino, żołnierz Armii Andersa.

  Inne Oblicza Historii :: Zobacz temat – Powstanie Warszawskie …
  http://www.forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=481

  Wojna jest sztuką i opiera się na konkretach a nie na moralności.

  Historia zna pojęcie wojny sprawiedliwej (obronnej) i niesprawiedliwej (agresji). Ale to nie wnosi niczego do sztuki wojennej.

  Moim zdaniem słuszne jest powiedzenie Stefana Batorego, że żeby wygrać, to trzeba w zależności od potrzeby być raz lwem a raz lisem.

  Na nasze nieszczęście w ważnych momentach historii Polski więcej było wśród Polaków szlachetnych kretynów, jak ludzi praktycznych.

  W 1939 roku przewaga moralna była po naszej stronie i co z tego wyszło ? Ktoś kiedyś powiedział że lepszy żywy pies jak zdechły lew.

  Kiedy pod koniec wojny Niemcy ewakuowali się z Wysp Egackich na morzu Śródziemnym, to ich bezbronne barki przepływały obok angielskich okrętów wojennych. Anglicy udawali że tego nie widzą. Chodziło o wzmocnienie obrony niemieckiej aby Rosjanie nie zaszli za daleko na południe. taka to angielska moralność.

  A Churchil pozwolił na zbombardowanie angielskiego miasta, nie zezwolił na wczesniejszą ewakuację bo to by Niemcom mogło zasygnalizować że odczytują szyfrogramy Enigmy itd. Dla Polaków Warszawa to ważne miasto, dla Rosjan najważniejsza jest Moskwa a nie Warszawa, to normalne. Pod koniec wojny dla rosyjskich dowódców ważny był kierunek Berlin. Liczył się czas i utrzymanie inicjatywy w swoich rękach. Jednostki pierwszorzutowe parły szybko do przodu. Pomiędzy nimi a odzdziałami drugiego rzutu wytworzyła sie wolna przestrzeń w której przemieszczały się niemieckie „wedrujące kotły”, wypełnione wojskiem i ludnością cywilna.

  Niemcy chcieli osłabić rosyjskie uderzenie, angażując ich w walki „oblężnicze” wokół miast-twierdz. Rosjanie nie dali się na to nabrać.

  Dla nich wykrwawianie swoich oddziałów, przy wyzwoleniu Warszawy, gdy były potrzebne na głównym kierunku uderzenia było bezsensowne. Patrzymy na Powstanie Warszawskie z polskiego punktu widzenia, subiektynie. Popatrzmy na to z rosyjskiego punktu widzenia bez emocji.

 144. misio said

  „Evo wracaj!” – wielki tłum zwolenników obalonego prezydenta Boliwii Evo Moralesa skandował te słowa idąc z El Alto do La Paz, zanim nie rozpędziła go policja i wojsko zainstalowanej przez Amerykanów dyktatury. Na przedmieściach Cochabamby policja użyła ostrej amunicji zabijając pięciu mieszkańców wsi, którzy wraz z innymi próbowali dostać się do śródmieścia. Samozwańcza, nowa „prezydent” Jeanine Añez zagroziła Moralesowi ściganiem, jeśli zechce wrócić z wygnania w Meksyku…

  „Marzę o Boliwii wyzwolonej z satanicznych, indiańskich rytuałów. Miasta nie są dla Indian. Niech wracają w Andy, lub Chaco” – bezprawna „prezydent” Añez kasuje hurtowo swe tweety, ale trochę zostało. Skrajnie prawicowa rasistka i fanatyczna katoliczka łączy faszystowskie poglądy z feminizmem, by nadać sobie bardziej progresywny wizerunek: broni kobiet, jeśli nie są Indiankami. „Biblia wróciła do Pałacu” ogłosiła triumfalnie, co było życzeniem białej, prawicowej opozycji z Santa Cruz de la Sierra.

  https://strajk.eu/boliwia-policja-strzela-do-ludzi-rigoberta-menchu-i-roger-waters-przeciw-rasistowskiej-dyktaturze-wideo/

 145. misio said

  Boliwia: rząd uzurpatorki wydala kubańskich lekarzy i wenezuelskich dyplomatów. Morales mówi o powrocie do kraju

  Siły polityczne, które przejęły kontrolę nad Boliwią w wyniku zamachu stanu w sposób coraz bardziej wyrazisty odsłaniają swoje proamerykańskie oblicze. Ostatnio podjęły decyzję o usunięciu z kraju pod pretekstem ingerencji w wewnętrzne sprawy Boliwii licznej grupy kubańskich lekarzy a także aresztowaniu kilku nich oraz uznały za persona non grata dyplomatów Wenezueli.

  Jak oświadczyła minister spraw minister spraw zagranicznych tzw. rządu tymczasowego Karen Longaric, zarówno przebywający w Boliwii Wenezuelczycy jak i Kubańczycy podżegali do protestów przeciwko uzurpatorskiemu rządowi w La Paz. Kuba potwierdziła, iż 700 jej lekarzy zmuszonych zostało do opuszczenia Boliwii, jednocześnie negując jakikolwiek ich udział w protestach. W tej decyzji Boliwia nie jest bynajmniej osamotniona. Osoby wchodzące w skład kubańskiego personelu medycznego zostały również wydalone przez prawicowe rządy Brazylii i Ekwadoru. Działania te wyraźnie świadczą o tym, że dla latynoamerykańskiej prawicy ważniejsza jest lojalność wobec USA niż dbanie o zdrowie swoich własnych obywateli. ….
  https://strajk.eu/boliwia-rzad-uzurpatorki-wydala-kubanskich-lekarzy-i-wenezuelskich-dyplomatow-morales-mowi-o-powrocie-do-kraju/

 146. misio said

  „Biblia wróciła do Pałacu”

  „Marzę o Boliwii wyzwolonej z satanicznych, indiańskich rytuałów. Miasta nie są dla Indian. Niech wracają w Andy, lub Chaco” – bezprawnie zainstalowana przez usrael „prezydent” Boliwii
  https://strajk.eu/boliwia-policja-strzela-do-ludzi-rigoberta-menchu-i-roger-waters-przeciw-rasistowskiej-dyktaturze-wideo/

 147. osoba prywatna said

  Irak: protestujący przyprowadzili lwicę na policyjne psy
  https://www.donald.pl/artykuly/6NYHLyYA/irak-protestujacy-przyprowadzili-lwice-na-policyjne-psy

 148. osoba prywatna said

  W 2009 roku na Islandii zamknięto ostatni Mc Donalds.
  Hjortur Smarason postanowił
  kupić cheeseburgera z frytkami, by sprawdzić
  czy prawdziwe jest twierdzenie, że
  „jedzenie z Mc Donald nigdy się nie psuje”.
  https://www.donald.pl/artykuly/5FScuT2C/islandia-ostatni-cheeseburger-trzyma-sie-dobrze-mija-juz-10-rok

 149. osoba prywatna said

  Gdzieś w Polsce otwarto McDonalda, więc przyjechał proboszcz poświęcić
  https://www.donald.pl/artykuly/tSgLEsMg/gdzies-w-polsce-otwarto-mcdonalda-wiec-przyjechal-proboszcz-poswiecic

 150. Boydar said

  @ Laika (136)

  sensowne spostrzeżenie zawarte w tekście artykułu – „… półki bibliotek uginają się pod ciężarem prac, podających mniej lub bardziej prawdopodobne tłumaczenia, ale wszystkie one nie wykraczają poza granicę zwykłych bredni …”

  To kwintesencja treści naszych dzisiejszych podręczników, nie tylko do historii. A prawdę mówiąc, to nie tylko podręczników …

 151. seler said

  w każdym zycia momencie trzeba być Człowiekiem
  jak oczekuje tego od nas Stwórca
  przykład dał nam Jezus
  Ojca Słowo, a nie
  żaden wafelek,
  Boże…

  dokąd „ten świat” zmierza ? – zło wielbiąc ?
  i substytuty wiary, a przecież pozory
  mylą… rzekł jeż, schodząc
  ze szczotki…

  mimo wszystko nie poddawajmy szie, bo że szatan chce ?
  zniewolić nas po rzymsku a zwłoki wrzucić do Gangesu
  [taki strumyczek kast w Indii], bo zabraniają
  nam jeszcze żyć ?

  psy wojny i wilki w owczej skórze ukradły Ojcu ogród
  śmiejąc szie nam w twarz, ciało i dusze zniewalając
  albowiem kochają tylko własne EGO
  bluźniąc Słowu i nam…

  wyjdę z tej „świątyni” bym udziału w jej grzechach
  już nigdy nie miał… fałszywa pobożność
  nie rajcuje mnie, i nie rajcowała,
  tylko Bogu Chwała – HEJ !

  Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra LIVE at IMAGO festival, Ljubljana 2013
  .https://www.youtube.com/watch?v=4h-xhVNKVpc

  seler

 152. WYDZIAŁ PRAWNY ONZ

  Przypominam, że moje czeki zostały Zaprotestowane listą Oszustów Światowych, na którą wpisali mnie Niemcy za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota. Ponieważ SDZł jest zbrodnią Przeciw Ludzkości to do śledztwa FBI i Interpolu zostało włączone ONZ.
  Roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu a śledztwo w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota przekazano do Niemiec. Jednak gdy Bank Atlantycki uwolnił mój kapitał to został on Zaprotestowany przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy żądaniem Wykazania, że mój kapitał nie pochodzi z Korupcji i Handlu Narkotykami, nie ma nic wspólnego z Handlem Bronią, Międzynarodowym Terroryzmem i kapitałem kryminalnym. Gdy odpisałem, że na to Odpowiedziało śledztwo FBI, Interpolu i ONZ to kazano mi wykupić to Śledztwo za 12 tysięcy USD.
  Nie wiedziałem o Kapturowym Wyroku a po powrocie do Wrocławia z Niemiec w roku 1990 zostałem internowany w Najostrzejszym Rygorze. FBI napisało mi, że moje pieniądze były kradzione przez Nieuczciwych Urzędników Państwowych, z której to racji czek do bezpośredniej realizacji został Podpisany przez FBI i ONZ, żeby nie został ukradziony, ale Minister Finansów ZLIKWIDOWAŁ w Polsce realizację czeków – co jest przykładem prawa stanowionego Przeciw Mnie. Stare czeki skupował Bank PKO, ale tam stwierdzono, że mój czek jest Oszustwem Nigeryjskim, ale nie chcieli tego zgłosić Policji a nie mam pieniędzy na wytoczenie im sprawy sądowej. Załączam certyfikat tego czeku, abyście sprawdzili, czy to jest Oszustwo Nigeryjskie.
  Śledztwo w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota zostało ZAWIESZONE pod Kuriozalnym pretekstem, że Kanclerz Merkel NIE WIERZY w Satelitarną Detekcję Złota, wobec czego Wyrok o Dożywotnim Internowaniu z KONFISKATĄ MIENIA został wydany Zaocznie bez przesłuchania mnie. Prokurator Generalny Polski nie chce mnie skreślić z listy Oszustów Światowych czekając na wynik śledztwa niemieckiego, które zostało Zawieszone.
  Sprawa kapitału kryminalnego jest sprawą prezydenta USA Richarda Nixona, który w odpowiedzi na ROZKAZ Ataku Nuklearnego na KAIR, co nazywa się Aferą LIBERTY, nakazał śledztwo przeciw kapitałowi żydowskiemu, które wykazało, że kapitał żydowski dywidendy nie potrzebuje, gdyż żyje z Renty Kryminalnej – czym ja nie mam nic wspólnego.
  Wydałem wszystkie moje oszczędności na realizację czeków, co jest sprzeczne z prawem europejskim, że finansowa obsługa czeków należy do Depozytora a nie Deponenta, a ponieważ policja polityczna wpisała mnie SZALBIERSKO na Listę Dłużników i jako Oszust Światowy BEZ ZARZUTÓW jestem pozbawiony kredytu bankowego to muszę się zapożyczać u lichwiarzy. To że chodzi o Zamordowanie mnie przez lichwiarskie komando śmierci stwierdził ING Bank Śląski każąc mi napisać oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO.
  Tak jak Minister Finansów Polski wydał Prawo PRZECIWKO MNIE tak Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy wydały Prawo Przeciw Ubogim. Proszę mi powiedzieć Jakim Prawem Rotschildt i Cherubin Hitlera, który wydał Rozkaz ataku nuklearnego na Kair, roszczą prawa Cenzorskie do ONZ. Satelitarna Detekcja Złota jako Zbrodnia Przeciw Ludzkości podlega ONZ
  Proszę o odpowiedź:

 153. revers said

  i jeszcze coss o najlepszej demokracji na swiecie i w europie jakaa 11.11 deklarowal sam naczelnik

  https://niezalezna.pl/297458-poszla-na-marsz-polakow-zatrzymala-ja-policja-musialam-sie-rozebrac-do-naga?fbclid=IwAR13xymV-eh_j1eQL3iJZqFZks2SaIaLbmQzVi9PWKj8nJL7pq4AAF_X8p0

  czyli podejrzanych rozbieranki, macanki, przeszukiwania, grozzby, zastraszenia, kary grzywnych ze strony policji i prokuratury w Wroclawiu.

 154. Lily said

  NO.NO. Jakie bedzie nastepne odkycie.
  Ci,zli Polacy. Dobrzy/spawiedliwi,sa tylko ….
  Nastepny NOBEL ?.
  https://kultura.onet.pl/ksiazki/pawel-piotr-reszka-w-rezerwacji-poszukiwacze-zydowskiego-zlota-sie/p0g3xdt
  Zrodlo; jak powyzej.

 155. revers said

  Trzymaj lub kupuj czyli jak Kulczyk przejaal Ciech za friko z pomocaa banku Morawieckiego ..

  https://gazetatrybunalska.info/2019/11/kto-pozyczyl-kulczykowi-pieniadze-na-zakup-akcji-ciech-u-archiw/?fbclid=IwAR2dA5MQgVomGoEJQ3PfIfRs7tfJ0Z42RWlY7aa-dRwddbPyuI-SDnQGJ_I

 156. ? said

  Lewicowe naczalstwo komisji sejmowych:

 157. ? said

  Korporacje telekomunikacyjne chcą zwiększenia norm promieniowania elektromagnetycznego (tzw. elektrosmogu) z 7V/m do 61V/m. Trwają konsultacje publiczne. Reaguj!

  Podpisz petycję #STOPsmog5G do Ministra Zdrowia
  .https://twitter.com/Rafal_Gorski/status/1195388698550054914

 158. Kapsel said

  Józef Bizoń

  Żydowskie roszczenia do majątku bezspadkowego – tekst ustawy USA – zwanej też ustawą 447 – z przekładem na język polski

  Opublikowano 18 listopada 2019

  Jest rzeczą wielce zdumiewającą, że w obliczu zgrozy wyłaniającej się z treści tej ustawy, ustawy obcego państwa ingerującej w wewnętrzne sprawy Polski i polskiego ustawodawstwa, polskie władze państwowe od 2017 r. (już za rządów PiS) milczały, a obecnie sprawę bagatelizują zdaję się licząc na uśpienie Narodu Polskiego i po cichu spełnienie roszczeń dotyczących żydowskiego majątku bezspadkowego.

  Co więcej polskie władze (wywodzące się z PiS) będąc bierne w sprawie tej ustawy, jednocześnie tworzyły utrudnienia ludziom z Polonii Amerykańskiej usiłującym nie dopuścić do uchwalenia tej ustawy i zatwierdzenia jej przez Prezydenta Donalda Trumpa. Nic nie wskazuje też na to, aby i obecnie polskie władze państwowe miały zamiar wesprzeć ludzi Polonii Amerykańskiej w inicjatywie zmiany treści tej ustawy.

  W ustawie mamy m.in. taką treść:

  „(2) jeżeli zwrot jakiegokolwiek mienia opisanego w ustępie 1 nie jest już możliwy, zapewnienie porównywalnych majątku lub wypłaty godziwego odszkodowania prawowitemu właścicielowi zgodnie z zasadami sprawiedliwości oraz poprzez sprawne, oparte na roszczeniach, procesy administracyjne, które są sprawiedliwe, przejrzyste i uczciwe;

  (3) w przypadku mienia bezspadkowego, zapewnienie rekompensaty lub odszkodowania, aby pomóc potrzebującym ocalałym z Holocaustu, oraz w celu wspierania edukacji Holokaustu, i innych celów;”

  Nie dość, że żydowskie roszczenia bezspadkowe opiewają na kwotę ok. 300 miliardów dolarów amerykańskich, to jeszcze z tej kwoty zapłaconej przez Polaków ma być sfinansowana edukacja w zakresie HOLOKAUSTU, a jak może wyglądać ta edukacja, to widzimy m.in. po co i rusz „polskich obozach koncentracyjnych” i po wypowiedziach prominentnych działaczach partii żydowskich w sprawie ustawy o IPN.

  Jest też rzeczą znamienną, że tekst tej ustawy nie został przetłumaczony oficjalnie przez czynniki rządowe na język polski, a przecież ta ustawa dotyczy m.in. żywotnego interesu Polski i Narodu Polskiego. Nie jest mi też nic wiadomym o tym, aby domagał się tego jakikolwiek poseł na Sejm RP.

  Nie podano i nie podaje się do oficjalnego źródła tej ustawy w języku angielskim. linku(https://www.congress.gov/115/plaws/publ171/PLAW-115publ171.pdf)
  Dotyczy to zarówno polskich czynników rządowych, a także posłów i wszystkich innych, którzy mówią i piszą na temat tej ustawy.

  A przecież brak podania adresu do źródłowego do tekstu ustawy oraz brak przekładu jej treści na język polski umożliwia manipulację Polakami, umożliwia wypowiadanie bałamutnych twierdzeń, że ustawa ta nie dotyczy mienia bezspadkowego, umożliwia wytwarzanie zamętu i chaosu wokół tej ustawy.

  Dlatego też pod

  Click to access 089-c5bbydowskie-roszczenia-do-majc485tku-bezspadkowego_tekst-ustawy-usa_zwanej-tec5bc-ustawc485-447_z-przekc582adem-na-jc499zyk-polski.pdf

  publikuję treść tej ustawy z być może trochę ułomnym tłumaczeniem jej na język polski z jednoczesnym podaniem odwołania do źródła tej ustawy.

  Boguchwała, A.D. 18 listopada 2019 r. – Józef Bizoń

 159. Lily said

  A wszystko TO,taki mialo poczatek.
  https://www.targetfreedomusa.com/breakthrough-research-on-the-greater-israel-project-cracking-the-code/
  Zrodlo; jak powyzej.

 160. Kapsel said

  Kanada: radni Alberty uchwalili prawo chroniące klauzulę sumienia pracowników medycznych

  Radni Zjednoczonej Partii Konserwatywnej Alberty (UCP) uchwalili ustawę chroniącą klauzulę sumienia pracowników służby zdrowia, którzy sprzeciwiają się partycypowaniu w takich „zabiegach” jak aborcja czy eutanazja.

  W myśl uchwalonego stosunkiem głosów 36-15 prawa (Conscience Rights Protection Act / Bill 207), pracownicy służby zdrowia mają prawo odmówić – bez konsekwencji prawnych – partycypowania w zabiegach niezgodnych z ich przekonaniami natury osobistej lub religijnej.

  Alex Schadenberg, prezes Euthanasia Prevention Society, określił nowe prawo mianem „fantastycznego”. – Nowe przepisy uchronią pracowników służby zdrowia przed przeprowadzeniem lub partycypowaniem w procedurach uważanych z ich perspektywy za moralnie złe – mówi portalowi Life Site News.

  Dodatkową korzyścią, w jego przekonaniu, jest niewymienienie szczegółowej listy zabiegów, których lekarze będą mogli odmówić ze względu na klauzulę sumienia. Daje to szeroki wachlarz możliwości przy odmowie przeprowadzania zabiegów kłócących się z ich przekonaniami.

  „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego faktu zgłoszenia projektu Bill 207. Wolność sumienia jest jednym z pierwszych praw zawartych w Kanadyjskiej Karcie Praw i Swobód, a ten projekt przywraca go w porządku prawnym Alberty dla naszych nieocenionych pracowników służby zdrowia” – napisał na Twitterze Daniel Williams, prezes tamtejszej UCP.

  Kanadyjskie liberalne media podniosły larum sugerując, że nowe prawo ograniczy dostępność aborcji i eutanazji. „Calgary Herald” uważa nowe prawo za uderzenie w społeczność LGBT. „[Ustawa] nie wymienia nigdzie słowa aborcja, co czyni ją potencjalnie bardzo szeroką w interpretacji. Sprzeciw sumienia może dotknąć także pomocy osobom LGBTQ i wspomaganej śmierci” – przekonują. Z kolei CBS uwrażliwia na potrzeby osób cierpiących na dysforię płciową. Ich zdaniem mogą zostać pozbawione dostępu do „terapii hormonalnych” niezbędnych przy zabiegach „zmiany płci”.

  Read more: http://www.pch24.pl/kanada–radni-alberty-uchwalili-prawo-chroniace-klauzule-sumienia-pracownikow-medycznych,72090,i.html#ixzz65cmuNJHM

 161. Kapsel said

  Chcą „podmienić” Kościół. Wstrząsająca diagnoza amerykańskiego publicysty

  W Kościele są ludzie, którzy chcą dokonać „podmiany” Kościoła. Wprawdzie jego zewnętrzny wygląd pozostaje, to wewnątrz kryje się już tylko pustka. Dla tych ludzi Boża rzeczywistość Kościoła nic nie znaczy. Zobacz wstrząsającą diagnozę Michaela Vorisa. Zapraszamy na program Wir – The Vortex. Materiał publikujemy dzięki uprzejmości Church Militant. Napisy w języku polskim dostępne po włączeniu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=tpYq7cT2FGs&feature=emb_logo

 162. Kapsel said

  To ci dopiero będzie prezydent !

  – Deklaracja LGBT+ jest realizowana. Nie pozwolę na dyskryminację w Warszawie z powodu orientacji seksualnej, poglądów, wyznania, czy przekonań – mówi w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” prezydent miasta stołecznego Rafał Trzaskowski.

  – W Warszawie nikt nie powinien czuć się dyskryminowany. Realizuję zapisy Karty LGBT+. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie. Teraz przygotowujemy się do dobrowolnych zajęć edukacji seksualnej, tylko obawiam się, że zaraz edukacja seksualna zostanie w Polsce zakazana przez PiS. A w dzisiejszych czasach taka edukacja jest niezbędna – podkreśla Trzaskowski.

  Read more: http://www.pch24.pl/rafal-trzaskowski–realizuje-zapisy-karty-lgbt—jednym-z-nich-jest-nowoczesna-edukacja-seksualna,72198,i.html#ixzz65cqBodUB

 163. ? said

  Trzydziesty piąty prezydent Stanów Zjednoczonych – John F. Kennedy, był przywódcą niepokornym. Podjął cały szereg działań i decyzji politycznych, które nawet dziś uznane by były za szokujące: nie bał się samotnie stanąć do walki przeciw wielkim oponentom, sprzeciwić się tym, którym inni nie mieli odwagi, wygłaszać rzeczy o których reszta wolałaby milczeć. Jego najsłynniejsze przemówienie wciąż może budzić emocje – słowa, które w nim padły zmuszają do refleksji, zwłaszcza w kontekście wydarzeń historycznych, które niedługo potem miały miejsce.

  (…)
  „Zadaniem CIA jest utrzymanie chaosu na świecie, sianie propagandy i uczenie Amerykanów nienawiści po to by establishment miał pretekst by wydawać każde pieniądze na zakup broni”
  – John Stockwell, były oficer CIA

  Jeszcze raz rozejrzyj się po planszy – spójrz na to, co się dzieje na świecie: na zdeformowane dzieci które się rodzą w Iraku na skutek użytych tam bomb, na zburzone miasta w Syrii, nastolatków którym miny oderwały kończyny, na to że każdego dnia 21.000 ludzi na świecie umiera na skutek głodu lub niedożywienia, na zrujnowane rodziny, które tracą cały majątek na rzecz banków, podczas gdy te „są za duże by pozwolić im upaść„, na ogólnoświatowy handel dziećmi – w którym uczestniczą tajne służby, ONZ, największe światowe organizacje charytatywne, agencje adopcyjne, sędziowie i policja. Wszystko to, to nie jest nieszczęliwy los, przypadek czy naturalny porządek rzeczy. Wszystko to są zaplanowane skutki powziętego biznesplanu.

  http://przeczywistosc.pl/rozedre-strzepy-rzuce-wiatr/

 164. Kapsel said

 165. osoba prywatna said

  Wczoraj wieczorem przed
  miejską komendą policji w Koninie
  zebrało się około stu osób, głównie młodzież. Gwałtowna demonstracja zakończyła się
  zamieszkami, w wyniku których rannych zostało dwóch policjantów
  .
  Protest odbył się w związku ze
  śmiercią 21-latka, który w czwartek został postrzelony przez policjanta
  . https://www.donald.pl/artykuly/D4cudLj5/konin-mlodziez-urzadzila-spontaniczne-oblezenie-komendy-policji

 166. Głos Prawdy said

  Roman Juszkow
  dziś o 14:55

  No tak działa, czy nie moda na wynaturzenia, co nasadza się naszym dzieciom?? Sądzicie sami: liczba „absolutnych heteroseksualistów” w USA zmniejszyła się z 1980 roku do obecnego czasu w 2 razy (!), z 68 do 34%
  https://vk.com/id51590065?z=photo381531885_457245855%2Fwall51590065_56434

 167. Boydar said

  Nie tylko Pan Jezus dał nam przykład, jak być Człowiekiem. Dała też Jego Matka. I Wszyscy Święci.

 168. osoba prywatna said

  Media narodowe vs. Aleksander Jabłonowski – SAMOOBRONA
  .https://www.youtube.com/watch?v=m3y6kpdINEc

 169. Ale dlaczego? said

  Pisiorowata prokuratura prześladuje działaczkę kresową fundacji „Wołyń-Pamiętamy”:
  https://kresy.pl/wydarzenia/policja-w-domu-szefowej-fundacji-wolyn-pamietamy/

 170. Marcin said

  Gospodarzu.
  Czy jest możliwość zastosowania innej skórki tej witryny?
  Fajnie jakby można było ustawić trochę ciemniejsze motywy bo często czytam w nocy i
  łoczęta najbardziej cierpią.
  Dało by się to zrobić czy czas dużo ambarasu z tym.
  Podziękowania

 171. Maverick said

  Jak Polskę chcą rozszabrować:

  Nasze kundle milczą.

 172. osoba prywatna said

  Dlaczego PiS podnosi akcyzę i składki? Dlatego, że ZUS-owi zabraknie aż 211 mld zł!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Dlaczego-PiS-podnosi-akcyze-i-skladki.htm

 173. cedric said

  https://raypeatforum.com/community/thre … ant.29150/
  Powtórka z cholesterolu…glukozy…soli…kwasu solnego…tłuszczów nasyconych

  Selektywny antagonista serotoniny jest silnym lekiem przeciwdepresyjnym
  Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 28 maja 2019 r.

  „Oszustwo, oszustwo i tylko oszustwo! Po ponad pół wieku twierdzenia, że ​​serotonina leczy depresję, obecnie medycyna głównego nurtu po cichu próbuje wycofać się z tego fiaska, wprowadzając coraz silniejszych (i selektywnych) antagonistów serotoniny jako leczenie depresji i ciche wycofywanie leków SSRI. Poniższe badanie jest jednym z najbardziej bezpośrednich i najbardziej szkodliwych dowodów przeciwko „hipotezie niedoboru serotoniny” jako przyczynie depresji. W badaniu na ludziach stwierdzono, że wysoce selektywny antagonista serotoniny (primawanseryna) ma silne działanie przeciwdepresyjne.
  Pimavanserin – Wikipedia

  Ten lek nie ma innych efektów poza blokowaniem receptora 5-HT2A (i w mniejszym stopniu 5-HT2C). Tak więc, jeśli ten lek jest silnym środkiem przeciwdepresyjnym,to serotonina jest przyczyną depresji, po prostu. Ponadto profil farmakologiczny tego leku ujawnia również inne oszustwo – tj. że schizofrenia jest spowodowana zbyt dużą ilością dopaminy. Lek stosuje się również w leczeniu schizofrenii, ale w przeciwieństwie do innych leków na stan primawanseryna NIE ma antagonizmu wobec receptorów dopaminowych. Innymi słowy, leczy schizofrenię, blokując TYLKO serotoninę. Kilka lat temu pisałem o tym oszustwie w odniesieniu do schizofrenii, kiedy zwróciłem uwagę, że głównym lekiem do leczenia schizoprenii (haloperidol) jest tak naprawdę antagonista serotoniny, oprócz tego, że jest antagonistą dopaminy.
  Haloperidol – Wikipedia
  Przez lata informacje te były ukryte i dopiero w zeszłym miesiącu zauważyłem, że strona Wikipedii dotycząca haloperidolu została zaktualizowana, aby stwierdzić, że lek jest również antagonistą serotoniny. Jeśli więc nie jest to jeszcze jasne, powiem to głośno i wyraźnie – serotonina powoduje ZARÓWNO depresję i schizofrenię, a blokowanie serotoniny może leczyć oba schorzenia.

  Faza 2, wieloośrodkowe, randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo, badanie mające na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa adiuwacyjnego pimawanseryny w dużych zaburzeniach depresyjnych – ICH GCP – Rejestr badań klinicznych
  Dodatkowy pimawanseryna wydaje się bezpieczna, skuteczna u pacjentów z ciężką depresją

  „… W porównaniu z placebo, pimawanseryna obniżyła ważone wyniki całkowite HAMD-17 w obu etapach (średnia kwadratowa różnica = –1,7; P = 0,04). Pacjenci, którzy otrzymywali pimawanserynę w pierwszym etapie oddzieleni od grupy placebo na HAMD-17 do końca pierwszego tygodnia (różnica = –1,7; P = 0,04) i znacznie poprawił się w porównaniu do HAMD-17 do tygodnia 5 (różnica = –4; P <0,001). ”

  „Badanie to wskazuje, że pimawanseryna, cząsteczka o względnie unikalnej aktywności farmakologicznej jako selektywny odwrotny agonista receptora serotoninowego 5-HT2A, może wykazywać działanie przeciwdepresyjne i może być nowym leczeniem wspomagającym u pacjentów, którzy nie reagują odpowiednio na standardowe leczenie przeciwdepresyjne z SSRI lub SNRI ”, powiedział Maurizio Fava, MD, dyrektor działu badań klinicznych Massachusetts General Hospital Research Institute i wiceprezes szpitalnego oddziału psychiatrii.

  haidut na prezydenta

  Świetne rzeczy Haidut, oprócz cyproheptadyny, jakie inne produkty / żywność / suplementy mogą pomóc w redukcji serotoniny?

  Hip Hip Brawo … Jeszcze raz fajne znalezisko. Teraz, kto będzie pierwszym na tym forum, który opowie o swoich doświadczeniach … Lub prawdopodobnie dostęp jest niemożliwy.

  Shilajit to oczywiste zioło przeciw serotoninie. Musisz jednak BARDZO uważać, ponieważ większość produktów Shilajit zawiera metale ciężkie!

  W codziennej korespondencji wielkiej brytanii dziś jest wiele historii ostrzegających przed zagrożeniami związanymi z antydepresantami. Wydaje mi się, że przemysł farmaceutyczny w końcu czuje, że postawił się na nowych alternatywach i teraz powoli rezygnuje z prawdy

  na rynek. Spóźniają się tylko 30 lub 40 lat, a bóg wie, ile zginęło.

  Leki przeciwdepresyjne mogą zrujnować życie: poważny zwrot w górę, ponieważ psychiatrzy mówią, że miliony pacjentów MUSZĄ zostać ostrzeżone przed poważnymi skutkami ubocznymi

  DR MAX PEMBERTON: Nigdy więcej nie wolno wyciszać ani ignorować ofiar nadmiernego przepisywania leków przeciwdepresyjnych"

 174. Ale dlaczego? said

  Bezpieczna i bez reklam, darmowa (podstawowa usługa) poczta ze Szwajcarii stworzona przez m.in. naukowców z CERN:
  https://protonmail.com/
  https://proprivacy.com/review/protonmail

 175. ? said

  Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks Karny (zawartej w druku sejmowym nr 3751) penalizującej działania z zakresu edukacji seksualnej.

  fragment:
  Choć w samym projekcie ustawy nie pada określenie „edukacja seksualna” to jej głównym celem jest właśnie penalizacja edukacji seksualnej, co też przyznają sami autorzy projektu w pierwszym zdaniu jego uzasadnienia: „Proponowana zmiana zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. „edukacji” seksualnej.” Stąd należy wnosić że Ustawa na równi traktuje normatywną i pozanormatywną ekspresję seksualną dzieci i młodzieży oraz żąda powstrzymania się od ich udzielania informacji o niej pod sankcją kary. Należy również wnosić, że jej autorzy oczekują jednoznacznie negatywnego oceniania zachowań pozanormatywnych i normatywnych dzieci i młodzieży zapominając o ich zróżnicowanej naturze. Ten sposób myślenia o zjawiskach związanych z seksualnością okresu dzieciństwa i dorastania dowodzi braku wiedzy o jej naturze oraz braku wiedzy o konsekwencjach zakazywania aktywności rozwojowej. W myśl Ustawy na przykład wypowiedzenie przez seksuologa czy nauczyciela twierdzenia, że „masturbacja u dzieci i młodzieży, o ile ma charakter tzw. masturbacji rozwojowej, mieści się w normie”, będzie uznane za „pochwalanie podejmowania przez małoletniego innej czynności seksualnej” i spowoduje odpowiedzialność karną osoby zdanie to wypowiadającej. Dlatego ewentualne wejście w życie Ustawy prowadziłoby miedzy innymi do uniemożliwienia podejmowania działań z zakresu edukacji seksualnej wobec dzieci i młodzieży – czyli tych grup, które mają największe potrzeby edukacyjne w tym zakresie.

  Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przypomina, że edukacja seksualna jest ważna dla zdrowego rozwoju jednostki, promocji zdrowia seksualnego, zapobiegania różnym formom przemocy seksualnej, przygotowania do funkcjonowania w relacji małżeńskiej i partnerskiej oraz rodzicielskiej. W związku z tym edukacja seksualna powinna być częścią edukacji publicznej. Przykładem rzetelnego i proponującego adekwatne w naszym kraju rozwiązania programu edukacji seksualnej są Standardy Edukacji Seksualnej w Europie opracowane przez Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA.

  http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/114/stanowisko-p-t-s-w-sprawie-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-z-dnia-6-czerwca-1997r-kodeks-karny-zawartej-w-druku-sejmowym-nr-3751-penalizujacej-dzialania-z-zakresu-edukacji-seksualnej

 176. Zerohero said

  Do „Mediów Narodowych” przykleiła się mała **** Patlewicz. Chłopczyk organicznie nienawidzący endeków, Bolesława Piaseckiego, atakujący Piotra Rybaka – mały, agresywny, pewny siebie internetowy łajdak który wymyślił sobie misję czyszczenia świata z „szurii”. Niestety za dużo w tą „szurię” wsadza porządnych ludzi, w dodatku niewiele znaczących. Poza tym czy w świetle nachodzących praw noachicznych te polowanie na „szurię” jest takie ważne?
  Wygląda mi na to, że kierownictwo stojące za MN, narodowcami itd. pilnuje aby ruch nie nabrał spontanu. Co to jest, że na tym Marszu Niepodległości idą murzyni, a Jabłonowskiemu wydano zakaz?

 177. Ale dlaczego? said

  A.D. 171
  Bardzo ważna i ciekawa audycja…

 178. Mariola Biernat Nowacka, Łuksz Nowacki, Tomasz Sajecki, KSIĄŻĘ ALMOS I JEGO DOMOS. KAWAŁ HISTORII WCZESNOŚREDNIOWIECZNYCH WĘGIER, Archeologia Żywa, XI/2019, s. 62-57

  Chodzi o Klasztor DOMOS na Wyszehradzie Węgierskim, który żadnym klasztorem Nie Był. Był to zamek Neolityczny z piękną bazyliką, który w średniowieczu został przebudowany na Rezydencję. Habsburgowie przebudowali zaś ten dość duży Pałac Rezydencjonalny na jakieś Magazyny czy arsenał terenowy. Podobnie pięknie odbudowany Pałac Królewski pałacem królewskim być Nie Mógł, gdyż jest to zamek egipskiej kultury pucharów dzwonowatych.
  Po bitwie nad Litawą w r. 1246, w której Węgrzy, Polacy, Rusini i Tatarzy pod znakami litewskimi rozgromili Niemców i Czechów, powołano Wielką Tartarię – największe państwo jakie kiedykolwiek istniało – od Renu do Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Stolicą tego Państwa został Węgierski Wyszehrad. To, że król węgierski Bela IV powołał na muratora zamku IMPERIALNEGO murarza z KRAKOWA można tłumaczyć tym, że zażyczył sobie zamku TAKIEGO Jak Gargamell.
  Tego Imperialnego Wyszehradu dotychczas nie odnaleziono. Wiadomo, że został zniszczony przez Turków i prawdopodobnie rozebrany na budowę przez Habsburgów Budapesztu.

 179. Jack Ravenno said

  @154 LILY – to wcale nie jest śmieszne bo by znaczyło, że niemcy mordując tych ludzi zakopywali ich z KOSZTOWNOŚCIAMI 😛 a przecież wiemy, że poza maszynowym mordowaniem szkopy jednocześnie maszynowo grabili co się da.

  Ta „opowieść” żałosnego typa to kupa goofna. Zwykły kant i oszust.

 180. Ale dlaczego? said

  Ha! Idąc za ciosem na gorąco rozmowa z Braunem o jego nowej książce:
  „Grzegorz Braun ostro o bolszewikach! Od Lenina do Putina wRealu24!”

  Ciekawe i polemiczne.
  I wcale (w rozmowie) nie rusofobiczne.
  Czy on ma rację?
  Czy naprawdę Hitler ubiegł o kilka minut Stalina?
  Przyznam szczerze, że mam za małą wiedzę 😉

  Co sądzicie drodzy Gajówkowicze?

 181. Maverick said

  Polonia i Polonusi widzą inaczej:

 182. seler said

  Re: 167 Boydar:

  „Nie tylko Pan Jezus dał nam przykład, jak być Człowiekiem. Dała też Jego Matka. I Wszyscy Święci.”
  ______________

  zgadza szie… oraz prorocy… oraz wszyscy skromni, uczciwi ludzie, którzy dali
  przykład swoim postępowaniem innym żyjącym… do końca wierni Bogu
  wolą, myślą, metodami i czynem, zapisani w Księdze Życia…

  nie wiem, których Wszystkich Świętych masz na myśli, bo ja nie do końca ufam
  tym oficjalnie, instytucjonalnie wyświęconym przez religię,
  albowiem Święty JEST tylko Bóg, gdyż grzechu w Nim nie było, nie ma i nie będzie,
  a z ludźmi bywa różnie, daleko im do świętości, chociaż nadano im takie tytuły…

  dlatego odbędzie szie boży Sąd nad każdym Człowiekiem,
  nie taki jak nad Synem Człowieczym, przez nikczemnych,
  ale taki uczciwy, sprawiedliwy, przez Świętego Sędziego

  pozdrawiam – seler

 183. Agreda said

  2019r
  Powstała tradycyjna katolicka kaplica p.w. Św. Klemensa na Krymie w Sewastopolu w Rosji. Pierwsza od 83 lat katolicka łacińska trydencka Msza Św.

  W dniach 15-17 listopada 2019 r. w Sewastopolu na Krymie (Rosja) w tradycyjnej parafii rzymskokatolickiej p.w. Św. Klemensa odbyły się pierwsze w ciągu ostatnich 83 lat Msze św. (od męczeństwa ostatniego biskupa i kapłana Krymu). Kapłan jest związany z CMRI. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się za nas.

  Serdecznie gratulujemy naszym Braciom, Katolikom rzymskim integralnym z Rosji. To już druga tradycyjna parafia katolicka w Rosji. Deo Gratias!
  cmri catholic latin mass st clemens chapel Sevastopol Crimea Russia
  https://www.facebook.com/RussianCatholics

  katolicki kościół w Moskwie
  tradycyjna katolicka kaplica Moskwa Rosja
  katolicka łacińska trydencka Msza Św Moskwa Rosja
  ksiądz Aleksander
  Moscow:
  Fr. Alexander Kryssov (Email)
  Phone: +7-915-408-03-43
  St. Pius V Chapel
  Moscow, 125438
  ul. Onejskaya, 22-327
  RUSSIA

 184. Boydar said

  Ja, jak piszę ‚Świętych’ to mam na myśli Świętych. Tu nie ma nic do wiedzenia, to nie jest „gra” w trzy kubki.

 185. Ad. 179:

  Odezwał się Analfabeta Holokaustyczny, więc muszę go Pouczyć: TREBLINKA była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy a SOBIBÓR i BEŁŻĘĆ obozami Wehrmachtu. Złoto ODZYSKIWANO zaś tylko w obozach SS, tj. OŚWIĘCIMIU, GROSS ROSEN czy MAJDANKU, które były obozami Pracy Niewolniczej, a więc Nie Dla Żydów tylko Słowian i Murzynów, bo Żydzi jurysdykcji Pracy NIEWOLNICZEJ nie podlegali tylko Pracy Przymusowej. Kiedyś na Pomorzu znaleziono hałdy popiołu z krematorium, który był wykorzystywany jako Nawóz. To był Nawóz nie z Żydów a Niewolników, którzy pracowali w okolicznych latyfundiach.
  Nie wiadomo, czego Stalin szukał w Treblince: HIENY Z TRABLINKI – Wyjaśniona tajemnica pewnego zdjęcia, aleHISTORIA, Wyborcza, 18.XI.2019. To jest FAŁSZERSTWO identyczne do słynnego zdjęcia POGROM ŻYDÓW W KOWNIE. Żydów zabijają KIJAMI Żmudzini, ale oryginale niemieckie zdjęcie zostało z prawej OBCIĘTE, gdyż jest na nim przyglądający się temu niemiecki żołnierz z Karabinem. Pogrom był bowiem EGZEMPLIFIKACJĄ na załodze kowieńskiego więzienia pogromów urządzanych przez bolszewików.
  Na zdjęciu TREBLINKA obcięto oba Marginesy, gdyż są na nim UZBROJENI w broń Długą ubowcy, doglądający Wykonania Rozkazu Stalina, który CZEGOŚ tam szukał obsesyjnie. Pamiętam Wywiad PR z Treblinki, które też włączyło się do poszukiwań przez Amerykanów i Niemców IWANA GROŹNEGO: Treblinianka: TU BYŁA KLOAKA PEŁNA ZŁOTA. Pach; NO I CO, WZBOGACILIŚCIE SIĘ? – ALEŻ SKĄD, ZARAZ POSTAWILI STRAŻE.
  Po przyjeździe pierwszego pięknego wiosennego dnia do Wrocławia w 1946 r. zamieszkaliśmy w hotelu na cmentarzu Milionerów Żydowskich na ŚLĘŻNEJ. Wszystkie grobowce były otwarte, o co oskarża się teraz Polaków, gdy była to robota Sowietów.

 186. Lily. said

  Re;Ale Dlaczego.
  ” ZLOTOustny”,Braun.
  Nareszcie,przy korycie.PO kilku
  nieudanych podejsciach. Wierzcie,czy nie
  wierzcie,”mowia,ze znam sie na ludziach”,a
  to jest opinia innych.

 187. osoba prywatna said

  Richard Gere w polskim Sejmie. Misiło porównał Kidawę-Błońską do „Pretty Woman”
  https://www.salon24.pl/newsroom/1000783,richard-gere-w-polskim-sejmie-misilo-porownal-kidawe-blonska-do-pretty-woman

 188. Ola said

  Michalkiewicz w bardzo ciezkim polozeniu . Finansowym. Dobry czlowieku, wspomoz pana Stasia…..

  .https://www.youtube.com/watch?v=1UPbrWnAyU4

 189. Marek said

  Z okazji Dnia Biednego (the World Day for the Poor) papcio Franciszek organizuje biesiade dla 1500 biednych. Oczywiscie zgodnie z tradycja czerwonego papcia bana dostaja na tej uczcie potrawy z wieprzowiny. No tak, jakze bysmy mogli urazic milujacych pokoj i nas, chrzescijan, muzulmanow. Oni przeciez z okazji kazdej takiej uczty organizowanej przez siebie, aby nie urazic chrzescijan nie serwuja potraw halal z zabijanych w okrutny sposob zwierzat.

 190. osoba prywatna said

  Roman Polański. Stowarzyszenie francuskich twórców filmowych chce pozbyć się reżysera
  https://www.salon24.pl/newsroom/1000830,roman-polanski-stowarzyszenie-francuskich-tworcow-filmowych-chce-pozbyc-sie-rezysera

  Medale z kartofli i wirusologia społeczna
  https://www.salon24.pl/u/wolnyseba/1000778,medale-z-kartofli-i-wirusologia-spoleczna

 191. osoba prywatna said

  Najinteligentniejszy pies na świecie.
  https://www.salon24.pl/u/magazyn/885499,najinteligentniejszy-pies-na-swiecie-wszystko-o-psach-border-collie

 192. osoba prywatna said

  Poczta Polska – ważny podmiot w systemie bezpieczeństwa państwa
  https://www.salon24.pl/u/polska-gospodarka/1000172,poczta-polska-wazny-podmiot-w-systemie-bezpieczenstwa-panstwa

 193. CHERUBINIE HITLERA, POWIEDZ ROSJANOM…

  Czesi zaatakowali Premiera Babisa jako Tuza Holdingowego a Holding to finansowa WŚCIEKLIZNA Rotszylda. Babis to jednak nic wobec syna DOWÓDCY sowieckiego komanda Śmierci Mateusza Morawieckiego, który Anulował moje czeki prawem Przeciwko Mnie. Formalnie niezrealizowane czeki skupował Bank Pekao S.A. na Oławskiej 2 za 1% kapitału, ale gdy udałem się tam to obleśna Żydówka powiedziała mi, że to Oszustwo Nigeryjskie.
  Przedmiotowy czek został znaleziony przez Federalne Biuro Śledcze USA i, aby nie został ukradziony przez Złodzieii Morawieckiego, Podpisany przez FBI i ONZ, co żydowski Babsztyl nazwał Oszustwem Nigeryjskim. Dopiero w ING Bank Śląski uświadomiono mi, że tymi Oszustami Nigeryjskimi są Rotszyld i Cherubin Hitlera, gdyż kazali mi napisać oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO.
  Ponieważ ci Oszuści Nigeryjscy stawiają sprawę, że ja jestem Kapitałem Kryminalnym jako Antysemita to oświadczyłem, że Ponieważ wydanie przez Cherubina Hitlera ROZKAZU w Imieniu Prezydenta USA Zaatakowania Kairu dwoma bombami atomowymi okazało się Spiskiem Finansowym to Prezydent USA wydał nakaz śledztwa przeciw kapitałowi żydowskiemu. Śledztwo wykazało, że KAPITAŁ ŻYDOWSKI DYWIDENDY NIE POTRZEBUJE, GDYŻ ŻYJE Z RENTY KRYMINALNEJ, wobec czego Kapitalizmem Nie Jest.
  Wobec tego Pan Prezydent zapytał swych niemieckich doradców, CZY OBEJDZIEMY SIĘ BEZ KAPITAŁU ŻYDOWSKIEGO? – ALEŻ OCZYWIŚCIE PNIE PREZYDENCIE. MAMY NARODOWY KAPITAŁ AMERYKAŃSKI, MOŻEMY LICZYĆ NA KAPITAŁ NIEMIECKI I ANGIELSKI… – CHERUBINIE HITLERA, POWIEDZ ROSJANOM, ŻEBY ZAPĘDZILI SWYCH ŻYDÓW DO GAZU. – Ja Antykatolem nigdy nie byłem.
  Dotychczas Antysemityzm był OBRONĄ przed Kapitałem Kryminalnym: Wolter, Goethe, Fichte, Staszic, Prus, a od Szefa kapitału politycznego Urszuli Sipińskiej ENDEKA Tomasza Wołka JEST Kapitałem Kryminalnym ???
  Asz powiedział mi, że To Co Zrobili Kaczyńscy wymaga szubienicy PUBLICZNEJ. To okazało się Proroctwem, gdyż Prezydent Lech Kaczyński ZAMORDOWAŁ STU polityków, którzy nie mieli spermy jerozolimskiej, przesiadając się na Okęciu z Tu-154 POLSKIEGO do Tu-154 ŻYDOWSKIEGO, który odleciał do Samary, skąd Żydzi polecieli na Hawaje.

 194. osoba prywatna said

  Delegacja polskiego rządu leci do Izraela.
  Ile wykupili miejsc w hotelu?
  Zero, każdy śpi u krewnych.

  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2422581634625230&id=100006202510107&set=a.1434085980141472&source=48&refid=13&__tn__=%2B%3E

 195. osoba prywatna said

  Ortodoksyjni Żydzi szokujące! posłuchaj!
  .https://www.youtube.com/watch?v=doBK-39qsgU

 196. Boydar said

  @ info od OP (188) pierwszy link

  W sumie, to o Polańskim świadczy bardzo dobrze.

 197. osoba prywatna said

  Bert Kaempfert Medley 1967
  .https://www.youtube.com/watch?v=QUFvr2kcwYw

 198. osoba prywatna said

  Ks. Jarosław Lipniak dobrze zna mentalność Żydów mieszkających w Izraelu, odwiedził ten kraj już ponad 100 razy. Jak ocenia przypadki dyskryminacji i prześladowania chrześcijan?
  https://swidnica.gosc.pl/doc/1288889.Za-to-ze-sa-katolikami

 199. osoba prywatna said

  Ewa Pawela: Jawny plan syjonistów i globalistów w USA: Noachidzi wszystkich wyznań łączcie się!
  .https://www.youtube.com/watch?v=vxk13VEHer8

 200. Lily. said

  Czy TO stad bierze sie,TO umilowanie
  wladz,w III.R.P,do wladz w USA i Izraelu?.
  Do „sojusznikow”.

  Zrodlo;Targetfreedomusa.com

 201. osoba prywatna said

  Amerykanie wspierają protesty w Iranie
  http://autonom.pl/?p=28784

  USA akceptują nielegalne żydowskie osiedla
  http://autonom.pl/?p=28802

 202. osoba prywatna said

  POPiS w antypolskim amoku
  http://miksa.neon24.pl/post/151629,popis-w-antypolskim-amoku

  NFZ szkoli uchodźców, jak korzystać ze służby zdrowia w Polsce
  https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/613022,nfz-szkolenie-uchodzcy-sluzbia-zdrowia.html

 203. osoba prywatna said

  Antybanderowska aktywistka ścigana przez państwo polskie
  http://miksa.neon24.pl/post/151645,antybanderowska-aktywistka-scigana-przez-panstwo-polskie

 204. Salcie said

  Grzegor Braun w TVP. Nie wiem czy już ktoś to tu zapodał….

  ———————————————–

  Grzegorz Braun SHOW w TVP Info! Konfederacja zawsze będzie przeciwko podwyżce

  .https://www.facebook.com/watch/?v=437871586872057

 205. Lily. said

  G.B,o Kaczynskich/Kaczynskiego partii.
  „TO jedyna narodowa i katolicka partia”.
  Pytanie,narodu ?. Posluchajcie.

  Zrodlo;Stanislaw Kuczara

 206. revers said

  jak to pis otacza sie swietojebliwymi i pierdoleetno-ekspertkami od spraw rodziny dla ktoorych publicznie jezus nie byl w jej vaginie, czy dalej za szyjke nie wszedl czlonek naczelnika jakiego politycznego lub przywoodca dupopartyji , czyli o Biejat

  https://nczas.com/2019/11/16/jezus-nie-jest-chuem-wiec-wyjmijcie-go-z-mojej-cy-taki-post-na-fb-zamiescila-biejat-pis-oddal-jej-komisje-ds-rodziny-foto/

 207. Anucha said

  Muszę przyznać, że jak zobaczyłem ten wywiad 2 lata temu
  z Ronaldem Bernard , to nie dowierzałem.
  Dziś, gdy mam wiedzę o Sabataju Cwi i Jakubie Franku.
  I to co napisał o nich ten kurwiszon z noblem.
  Słucham po raz kolejny.

  .https://www.youtube.com/watch?v=faxh7U-LBeQ

  .https://www.youtube.com/watch?v=n_fZSmpe838

  .https://www.youtube.com/watch?v=xWDg5LQqhEk

 208. osoba prywatna said

  „Gwiazdki dzwonią
  I gwiazdki lśnią
  Nad miastem
  I nad wsią”.
  Gwiazdki DAWIDA.

  .Grzegorz Braun po expose Morawieckiego! „To jest zdrada!”
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=xUZbKLl5gBc&feature=emb_logo

 209. osoba prywatna said

  Wnuczka Millera już się dorobiła guzków krtani od tatuaży.
  https://alaluna.pl/gwiazdy/muzycy/ta-diagnoza-calkowicie-zmienila-zycie-moniki-miller-choroba-zniszczy-jej-kariere-nie-ma-nic-gorszego/

 210. Boydar said

  Znaczy się, jaką karierę ?

 211. lewarek.pl said

  Agnes Trawny, która przesiedliła się z Polski do Niemiec, pozostawiając w Polsce dom i ziemię rolną, odzyskała dom na mocy wyroku polskiego sądu, a teraz złożyła wniosek o wypłacenie jej 700 tys. zł za pozostawioną ziemię, która należy już do innych właścicieli.
  Niemka kazała wyeksmitować 2 rodziny ze zwróconego jej domu, a sam dom zburzyć.
  W momencie gdy Agnes Trawny wyjeżdżała do Niemiec obowiązywało w Polsce prawo przewidujące przepadek pozostawionych nieruchomości na rzecz skarbu państwa – i tak się stało. Polski sąd w 2005 roku zignorował to prawo i wydał wyrok na korzyść Niemki.
  Do tej pory już kilkudziesięciu obywatelom Niemiec udało się odzyskać swoje nieruchomości pozostawione w Polsce.

  http://www.pch24.pl/obywatelka-niemiec-agnes-trawny-znow-zaczyna-sadowa-batalie-o-majatek-pozostawiony-w-polsce,72240,i.html#ixzz65kARd1EA

 212. osoba prywatna said

  Żegnaj … , Ameryka: □▪ we Francji uznano skuteczność polityki Kremla w zakresie rezygnacji z $ (dolara)
  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151633,bye-bye-dollar-of-america-bye

 213. Boydar said

  Rozmawialiśmy w Gajówce o tym, zawzięcie 🙂

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019111811376541-najsztub-niewinny-nie-jest-piratem-drogowym-stwierdzil-sad/

 214. osoba prywatna said

  Do klubu Grind w Nairobi przyszedłem umówiony. Mam się tu spotkać z facetem, który może mi sprzedać dziewczyny do burdelu. Z mojej strony to ściema, więc pocą mi się ręce. Jeśli mnie zdemaskują, wyląduję w kanale z kulką w głowie.
  http://mediumpubliczne.pl/2016/04/kupowalem-kobiety-kenii-relacja/

 215. osoba prywatna said

  Sieroty po „dziewicy PiS”
  http://zawisza.neon24.pl/post/151658,sieroty-po-dziewicy-pis

 216. osoba prywatna said

  Syndrom jerozolimski
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_jerozolimski

 217. osoba prywatna said

  Jak zwykle świetny materiał od BaldTV.
  .https://www.youtube.com/watch?v=gfKqraWRSSs

 218. lewarek.pl said

  63. Koala
  Przez 4.000 lat Egipscy skrybowie w ten sposób identyfikowali Żydów.
  64.
  Żydzi byli częścią historii od zarania cywilizacji

  Trochę Pan przesadził, Żydzi nie są aż tak starym plemieniem i daleko im pod tym względem do innych narodów Bliskiego Wschodu: Sumerów, Fenicjan, Egipcjan, Midianitów i innych. Patriarcha Jakub, który według Biblii jest protoplastą Żydów (a nie Abraham, przodek wszystkich Semitów), żył w XVIII wieku a.Chr. Jego potomkowie przenieśli się z Palestyny do Egiptu, gdzie najwyraźniej dobrze im się wiodło, bo z 12 rodzin rozrośli się w dość liczny naród i do tego zachowali swój język i wiarę. Opowiadanie o nieludzkim ciemiężeniu ich w Egipcie to bajka. Prawdopodobnie kazano im fizycznie pracować, czego znieść nie mogli i zbuntowali się przeciw faraonowi. Do historii wkroczyli ok. roku 1300 a.Chr., gdy wyszli z Egiptu i przez 40 lat koczowali na pustyni, a potem dokonali podboju południowego Kanaanu i osiedlili się tam.
  Rzeka, zza której pochodzą Hebrajczycy-Żydzi to oczywiście Nil.

 219. Waldek said

  Zerohero @

  Narodowcy/Konfederaci uważają za szurów, czyli wariatów: Jabłonowskiego, Kundlińskiego i wielu innych im podobnych jutuberów.
  Xportal uważają za ruską agenturę, a Zmianę za komunistów. Twierdzą, że Iran jest zły bo muzułmański, a Rosja też bo prawosławna.

  Jakich dobrych intencji by nie mieli to jednak myślą zbyt płytko. Nie wiedzą co to NWO.

 220. seler said

  Re: 199 Osoba Prywatna
  dopisek:

  Prawa Noahickie i Synod Amazoński – Ewa Pawela
  .https://www.youtube.com/watch?v=RMCdTcHIxhg&feature=emb_logo

 221. Ad. 219: JAK NIE KIJEM GO TO PAŁKĄ

  Policja wrocławska rozpędzając marsz 11 Listopada KONFEDERACJI uratowała Święto Narodowe KATOLOFOBA Piłsudskiego przed Biskupkami, które rozgromiły mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej w BUNDESTAGU. Biskupki twierdziły np, że Karawana ze złotem afrykańskim to ZWYCIĘSTWO więc musiałem pokazać, że Złoto Afryki to to więcej niż TYSIĄC karawan ze złotem afrykańskim, tak jak Hipoteka Rzymu.
  Palestyńczycy odesłali mnie z Katastrem Jerozolimy do Domu Wariatów a rzecznik Narodowców Stefański odpowiedział mi NIENAWISTNIE, no i dostał Pałą za zamach na Katolofoba Piłsudskiego. Ja katolofobem nigdy nie byłem, choć rozumiem irytację Piłsudskiego na finansową kapitulację przed Watykanem.

 222. revers said

  W Boliwi Morales juz nie ma co robic lub startowac do wyborow

  wojsko z policjaa bardzo brutalnie obeszlo sie z moralesa zwolenikami i demokracja inaczej, polala sie krew ale o Hong Kongu mozna tylko uslyszec.

 223. http://wandaluzja.pl/?p=p_186&sName=blef-pokerowy// czyli po ataku Biskupków na Bundestag i powieszeniu się żony Kanclerza Kohla

  „Po klęsce Bundestagu protektorem mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej został Kanclerz Kohl, który przyjechał incognito do biskupa z pieniędzmi na pohybel FChAN. O wizycie Kohla dowiedzieli się jednak publicyści, którzy żądali aresztowania blindy: WON PO OMACKU DO POZNANIA. Gdy jednak z Warszawy przyleciała ekipa UOP dla aresztowania blindy za ZAKATOWANIE Popiełuszki to biskup wyprowadził blindę przez piwnice a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca.
  Tą ŁŻĄ Architekturę Romańską wydano jako: „Zygmunt Świechowski, ARCHITEKTURA ROMAŃSKA W POLSCE; CIP – Biblioteka Narodowa i Stowarzyszenie Patria Polonorum, „DiG” Warszawa 2000; wydanie luksusowe 674 ss; Publikacja dofinansowana przez Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w Kielcach”.
  ************
  Tej masońskiej PATRIA POLONORUM nie ma w prospekcie wydawniczym Świechowskiego. Zamiast niej jest coś takiego:
  Architektura romańska w Polsce, Zygmunt Świechowski.
  Najstarsza architektura ziem polskich – preromańska i romańska – omawiana przez historyka sztuki, specjalistę w dziedzinie sztuki średniowiecznej. Autor opisuje istniejące zabytki, a także ich historię oraz pozostałości materialne w zachowanych do dziś obiektach. Bogata, barwna dokumentacja fotograficzna, w miarę możliwości ukazująca stan budowli w chwili obecnej, wraz z podaniem najważniejszej literatury, daje czytelnikowi obraz bogactwa średniowiecznych zabytków architektury z XI-XIV w. w Polsce.
  Książka aktualnie dostępna tylko w księgarniach.
  W 2008 r. ukaże się nowe opracowanie pt: Katalog polskiej architektury romańskiej.
  wyd. I, Warszawa 2000
  ss. 674, il. kol. 930, planów 400, format B5

 224. ll said

  Czy TO, poczatek kampanii wyborczej G.B
  na prezydenta,w III.R.P?. Wlaczcie myslenie.
  Chce przypomniec,ze raz juz startowal,na ta posade.Zaznaczam,ze Oni wszyscy dla mnie,
  SA tyle samo warci. Dbaja,o swoje interesy.
  https://www.com/watch?v=LdsCfEHXL00
  Zrodlo; znalezione w internecie.

 225. Lily said

  Czy TO, poczatek kampanii wyborczej G.B
  na prezydenta,w III.R.P?. Wlaczcie myslenie.
  Chce przypomniec,ze raz juz startowal,na ta posade.Zaznaczam,ze Oni wszyscy dla mnie,
  SA tyle samo warci. Dbaja,o swoje interesy.
  https://www.com/watch?v=LdsCfEHXL00
  Zrodlo; znalezione w internecie.

 226. Karol Janicki, JAK CESARZÓWNA JUDYTA SALICKA ZOSTŁA ŻONĄ KSIĘCIA WŁADYSŁAWA HERMANA, Gazeta Wrocławska 19,XI.2019, s. 12.

  Władysław Herman nie panował w Krakowie tylko Miście Marzeń PŁOCKU. Miał widocznie lęk wysokości, bo zbudował sobie KILKUPIĘTROWY Pałac daleko od Skarpy, który Prusacy przebudowali na WIĘZIENIE.
  Według zapisu niemieckiego to Judyta Salicka NIENAWIDZIŁA „rządzącego Polską Bolesława”. To odnosi się jednak do DWÓCH Bolesławów: Bolesława II Śmiałego, który wygnał jej męża, króla węgierskiego Salomona z Wiednia, wobec czego musiała uciekać z nim do Niemiec, a po przybyciu do Płocka syna Bolesława II, księcia krakowskiego Mieszka Bolesławowica, który jako książę Wołoszczyzny wygnał Henryka IV z Włoch a potem z Danii. Można więc przypuszczać, że była uczestnikiem spisku na życie Historycznego Hamleta w Płocku w r. 1089, dostarczając prawdopodobnie trucizny, którą nasmarował swój sztylet baronowicz Prawdzic.
  Pokutuje pogląd, że Judyta Salicka ZNISZCZYŁA POLSKĘ, ale dotychczas jedynym argumentem za tym jest to, że wysyłała bratu, cesarzowi Henrykowi IV, Drogie Podarunki. Ja mam jednak poważniejszy argument za tą tezą. W r. 1092 ponownie najechali Polskę Turcy Seldzucy, zwani POŁOWCAMI. Atak ten został odparty, ale Poganie WYCIELI POLSKIE ZAŁOGI NA POMORZU, i to prawdopodobnie nie tylko Zachodnim, ale i Środkowym. Powtórzył się więc Najgroźniejszy dla Polski sojusz Cesarstwa ze Związkiem Wieleckim czyli Słowiańską Szwajcarią, który w r. 1005 doprowadził do kapitulacji pod Poznaniem.
  To że w r. 1092 Poznań nie został zdobyty przez Niemców było zasługą palatyna śląskiego Magnusa Własta. Magnus odniósł wtedy jakiś spektakularny sukces, bo stał się II osobą w Państwie, po Palatynie Płockim Sieciechu jako KANCLERZU, który według wrednych plotek był kochankiem Judyty. W r. 1093 Magnus osadził SIŁĄ Zbigniewa w Kruszwicy, która chciała Rządzić Polską jak Londyńska City Anglią, co doprowadziło do Tragedii. W r. 1096 Sieciech dokonał bowiem okrutnej pacyfikacji Kruszwica a Zbigniewa zamknięto w Klasztorze – jakoby na żądanie Judyty.
  To spowodowało ZBROJNĄ interwencję Magnusa Własta, wobec czego Herman musiał Skazać Sieciecha na Wygnanie. Ten udał się do swych włości pod Krakowem, który był pod Protektoratem Węgierskim. Magnus jednak już jako Kanclerz uzyskał od króla węgierskiego odesłanie Sieciecha w KAJDANACH do Płocka. Sieciech stanął przez Sądem Królewskim, który pod Naciskiem Kanclerza skazał go na Oślepienie – ale nie z SIECIECHY, gdyż Herman Brzydził się bić monetę ze Skrwawionego srebra kruszwickiego. To świadczy, że Judyta została WYELIMINOWANA politycznie przez Magnusa.
  W r. 1099 Magnus z Węgrami rozgromił pod Przemyślem Armię Jerozolimską i zdobył stolicę Turków Ikonium. Skutkiem tego jest Tryumfalna moneta Hermana CRAKOV. Śmierć Magnusa odnotowała tylko kronika węgierska: UMARŁ KRÓL MAGNUS w Ikonium. Po jego śmierci Węgrzy podzielili Azję Mniejsza na Bizantyjską i Armeńską.
  Po śmierci Hermana Judyta wyjechała do Niemiec. Pamiątką po niej jest Kodeks Salicki na Wawelu.

 227. Maverick said

  Jak nas wyrolowali alianci, aby teraz historia się nie powtórzyła.
  O 200 lat przedłużono sekrety Churchilla. Nie ujrzą światła dziennego.

 228. osoba prywatna said

  PILNE! Robert Winnicki mocno o socjaliźmie PiSu! „Nie godzimy się na to!”
  .https://www.youtube.com/watch?v=mPEIr63K68Y

 229. osoba prywatna said

  Mateusz Piskorski – Ostatni Więzień Polityczny więzienia mokotowskiego przy ul. Rakowieckiej w W-wie
  .https://www.youtube.com/watch?v=-CGszm7jnk4

 230. Jakub Łukaszewski, MARZENIE PREMIERA STAŁO SIĘ ATRAPĄ, Gazeta Wyborcza, 19.XI.2019, s. 11.

  Po Pierwszej Próbie Elektryka URSUS-ELVI fani UCIEKLI, bo po skończeniu się II kadencji Tuska Bruksela PRZESTAŁA PŁACIĆ. Eelektryk Ursus-ELVI był więc ZAMACHEM na Polskę Córki Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda. Nareszcie przyznano, że URSUS uciekł pozostwiajća Gnój z długami CEGIELSKIEMU.
  Pisałem DZIESIĘĆ razy, że polscy fizycy wadali w tej sprawie Oświadczenie: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD – bo to jest ABSURD Techniczny, Ekologiczny i Finansoiwy, czyli Absurd do Potęgi 3. Japończykom płacił za japońskie szachrajstwa Pierdziel Rokefeler, bo jedzie na kapitałe żydoarabskim, co doprowadziło najpierw do Zamachu na Kurwy Kalifornijskie Volkswagenem-SZALBIERZEM, za TRUCICIELSTWO którego Niemcy zapłacili Amerykanom a innym NIE, a potem do FUKUSHIMY.
  Japońskie Gówna syn Dowódcy sowieckiego komanda śmierci kupił ponoć od Chińczyków. Trzeba połapać tych Fanów i niech płacą z Tuskiem, Morawieckim i Dudą, CEGEIELSKIM i URSUSEM za Japońskie Gówna.

 231. osoba prywatna said

  Prawdziwe zmartwienie Polaków to USA
  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151649,prawdziwe-zmartwienie-polakow-to-usa

 232. osoba prywatna said

  Ukraina domaga się od Polski spełnienia jej oczekiwań ws. „uporządkowania miejsc ukraińskiej pamięci na terytorium Polski”, czyli obiektów ku czci UPA. Kancelaria Prezydenta odmówiła portalowi Kresy.pl komentarza w tej sprawie.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-odnowi-pomniki-upa-kancelaria-prezydenta-nabiera-wody-w-usta/

 233. Boydar said

  Gdyby to były sekrety wyłącznie Churchila …

 234. osoba prywatna said

  Uprowadzenie syna rodziców z Florydy, którzy odmówili poddania go chemioterapii
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rodzice-syna-odmowili-chemioterapii-2019-11

 235. revers said

  Trump juz zachorowall jak mu wczoraj impeczment zaplikowano poszedl na badania serca, w tym pani od bezbiecznstwa Bialego Domku z gwiazdka Davida na kopule i myckaa, oficer bezpieczenstwa, i ambasadorowa ukrainy.

  Trump wraca spowrotem skaad wyszedl, nie osuszonego bagienka deep state, damaszek bombarduje IDF jak chce lub Gaze, Bolivia we krwi, Hong Kong w parasolkach i w dymie.

 236. osoba prywatna said

  Polscy piosenkarze, śpiewają po angielsku dla polskiej publiczności?
  http://www.eioba.pl/a/5uli/polscy-piosenkarze-spiewaja-po-angielsku-dla-polskiej-publicznosci

 237. Jakub Łukaszewski, MARZENIE PREMIERA STAŁO SIĘ ATRAPĄ, Gazeta Wyborcza, 19.XI.2019, s. 11.

  Po Pierwszej Próbie Elektryka URSUS-ELVI fani UCIEKLI, bo po skończeniu się II kadencji Tuska Bruksela PRZESTAŁA PŁACIĆ. Eelektryk Ursus-ELVI był więc ZAMACHEM na Polskę Córki Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda. Nareszcxie przyznano, że pod firmą URSUS-CEGIELSKI. URSUS uciekł pozostwiajća Gnój z długami CEGIELSKIEMU.
  Pisałem DZIESIĘĆ razy, że polscy fizycy wadali w tej sprawie Oświadczenie: NIGDY NIE BĘDZIE SAMOCHODÓW NA PRĄD – bo to jest ABSURD Techniczny, Ekologiczny i Finansoiwy, czyli Absurd do Potęgi Trzeciej. Japończykom płacił za japońskie szachrajstwa Pierdziel Rokefeler, bo jedzie na kapitałe żydoarabskim, co doprowadziło najpierwdo Zamachu na Kurwy Kalifornijskie Volkswagenem-SZALBIERZEM, za TRUCICIELSTWO którego Niemcy zapłacili Amerykanom a innym NIE, a potem do FUKUSHIMY.
  Japońskie Gówna syn Dowódcy sowieckiego komanda śmierci kupił ponoć od Chińczyków. Trzeba połapać tych Fanów i niech płacą z Tuskiem, Morawieckim i Dudą, CEGEIELSKIM i URSUSEM za Japońskie Gówna.

 238. http://wandaluzja.pl/?p=p_186&sName=blef-pokerowy

  Po klęsce Bundestagu protektorem mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej został Kanclerz Kohl, który przyjechał incognito do biskupa z pieniędzmi na pohybel FChAN. O wizycie Kohla dowiedzieli się jednak publicyści, którzy żądali aresztowania blindy: WON PO OMACKU DO POZNANIA. Gdy jednak z Warszawy przyleciała ekipa UOP dla aresztowania blindy za ZAKATOWANIE Popiełuszki to biskup wyprowadził blindę przez piwnice a Bundesdinst wywiózł helikopterem do Zgorzelca.
  Tą ŁŻĄ Architekturę Romańską wydano jako: „Zygmunt Świechowski, ARCHITEKTURA ROMAŃSKA W POLSCE; CIP – Biblioteka Narodowa i Stowarzyszenie Patria Polonorum, „DiG” Warszawa 2000; wydanie luksusowe 674 ss; Publikacja dofinansowana przez Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w Kielcach”.
  ************
  Tej masońskiej PATRIA POLONORUM nie ma w prospekcie wydawniczym Świechowskiego. Zamiast niej jest coś takiego:
  Architektura romańska w Polsce, Zygmunt Świechowski
  Najstarsza architektura ziem polskich – preromańska i romańska – omawiana przez historyka sztuki, specjalistę w dziedzinie sztuki średniowiecznej. Autor opisuje istniejące zabytki, a także ich historię oraz pozostałości materialne w zachowanych do dziś obiektach. Bogata, barwna dokumentacja fotograficzna, w miarę możliwości ukazująca stan budowli w chwili obecnej, wraz z podaniem najważniejszej literatury, daje czytelnikowi obraz bogactwa średniowiecznych zabytków architektury z XI-XIV w. w Polsce.
  Książka aktualnie dostępna tylko w księgarniach.
  W 2008 r. ukaże się nowe opracowanie pt: Katalog polskiej architektury romańskiej.
  wyd. I, Warszawa 2000
  ss. 674, il. kol. 930, planów 400, format B5

 239. Boydar said

  @ OP (233)

  Żukow stwierdził – „tam nie ma Rosjan”

 240. Troll Polonii said

  Pozdrowienia z Australii

  A u nas godzina 8-ma wieczor.
  Wlasnie zaszlo slonce i temperatura …spadla do 45 stopni!
  10 tysiecy domow nie ma elektrycznosci z powodu zagrozenia pozarowego.
  Ponad 100 szkol bylo dzis zamknietych w Poludniowej Australii.
  My mamy panele sloneczne wiec klimatyzacja i wiatraki i lodowki pracuja pelna para.
  Jeszcze dzisiejsza noc ma byc upiorna.

 241. revers said

  To widac i czytac w jakiem eurosojuzie lub globalnym gulagu zarzzdzanym przez talmudczykow i szabasgoi mozna juz czytac lub nie ze wzgeldu na demokracje i wyzzsze prawa do censury o misiu koali z australi, ktorego malo co nie strawil by wszedobylski pozar australijski.

  https://www.wowktv.com/news/u-s-world/woman-rescues-badly-burnt-koala-from-bushfire/

 242. Anucha said

  Ad:235 Troll

  Szanowny Panie

  Sytuacja nie do pozazdroszczenia .
  Całe szczęście ,że działa klima. Jak i ona przestanie działać.
  To tylko zostanie jedna ewentualność.
  Nie nakrywać się Aborygenką 🙂

  Pozdrowienia z zimnego przesmyku suwalskiego ( 6 C )

 243. Troll Polonii said

  242
  Anucha
  Tak zwane bushfires i upaly w Australii, to zadna nowina.
  Lasy eukaliptusowe pala sie naturalnie bo ich nasiona pekaja tylko w wysokiej temperaturze.

  Natomiast w tym roku bardzo zblizyly sie pozary do metropolii. Przy glownej trasie z Adelajdy do interioru pala sie osiedla .
  I po raz pierwszy ogladam jak sie pala zboza. Cale pola uprawne!.
  Naturalnie ludzie chodza jak sniete ryby. Slonca prawie nie widac bo wszystko jest zaciagniete mgla i piaskiem znad pustyni. Kurz nie do wytrzymania. Wiatr tez.

  Upaly tu byly zawsze.
  Ja sie zastanawiam, jak kiedys zyli tutaj ludzie bez elektryki, wiatrakow i klimatyzacji.

  Ale pamietam tez, jak w czasach mlodosci, w czasie okrutnych upalow, calymi stadami spalismy …na plazy.
  Do polnocy wszyscy siedzieli w wodzie i zeby … nie ‚zmarznac’ popijalismy pod zakaske.
  Na plazy sie dobrze spi ale fatalnie sie budzi. Nie dosc, ze slonce wali prosto w oczy – to jeszcze kac dokucza.

  Teraz mamy klopoty z woda.
  Bo kopalnie nam wyssaly wode podskorna i korporacje nie chca budowac systemu desalinacji. Mamy przeciez najwieksze w swiecie kopalnie uranowe, i rozne inne kopalnie, ktore naleza do obcych ‚inwestorow’.
  Mamy tez fracking (szczelinowe wydobycie gazu lupkowego).
  Tylko jakis wariat moze myslec o wydobywaniu gazu lupkowego w Polsce. Zabrakloby wody w Wisle.

  I Amerykanie wymyslili …plantacje bawelny!!! Bawelna potrzebuje mniej wiecej tyle samo wody co ..pola ryzowe.

  W tamtym roku pozary ‚usmazyly’ zywcem tysiace krow w Nowej Poludniowej Wali i w Queenslandzie.
  A z drugiej strony, tysiace krow sie potopilo w czasie potopu i ulewnych deszczow.

  Tak naprawde, to z ta ochrona srodowiska to jest jedna wielka bujda.

 244. Czaruś said

  ad. 224, 225; Przypominam, że kiedy Braun wycofywał się z dalszego startu na fotel prezydenta, POPARŁ W CAŁOŚCI DUDĘ! Teraz Konfederaci w sejmie będą tylko robić „cyrki”, blokować mównicę itp. Chodzi o teatr dla gawiedzi, a nie o poprawienie losu POLAKÓW! Zresztą Korwin – Mikke powiedział, że nie będą składać żadnych propozycji ustaw.

 245. Lily. said

  To,juz beda trzynaste obchody,a13-tka,to specialna cyfra dla niektorych.
  Po raz pierwszy,w 2006 r,do palacu namiestnikowskiego wprowadzil
  Lech”wielki”,a do Sejmie Marek Jurek,czyli Kaczynskich partia.
  Patrz,co jest na scianie, po lewej stronie ekranu,obok „legendy”.To podobizna
  Menachem M.Schneersohna.”A Slowianskie bydlo,wypedzimy daleko na Polnoc”.
  Wszyscy obecni TAM poslowie,wygladaja
  na szczesliwych.

  Zrodlo;znalezione w internecie.

Sorry, the comment form is closed at this time.